libakonadi - en to nb translation catalogue (363 entries)

en: Unable to register object at dbus: %1
nb: Klarte ikke å registrere objeket ved dbus: %1

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
nb: %1 av type %2

en: Agent identifier
nb: Agentidentifikasjon

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
nb: Klar

[ctx: @info:status]
en: Offline
nb: Frakoblet

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
nb: Synkroniserer …

[ctx: @info:status]
en: Error.
nb: Feil.

[ctx: @info:status]
en: Not configured
nb: Ikke satt opp

en: Akonadi Resource
nb: Akonadiressurs

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
nb: Ugyldig element hentet

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
nb: Feil ved oppretting av element: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
nb: Feil mens samling blir oppdatert: %1

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
nb: Klarte ikke å oppdatere lokal samling: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
nb: Klarte ikke å oppdatere lokale elementer: %1.

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
nb: Kan ikke hente element når frakoblet

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
nb: Synkroniserer mappe «%1»

en: The requested item no longer exists
nb: Forespurte element finnes ikke lenger

[ctx: @info]
en: Job canceled.
nb: Jobb avbrutt.

en: No such collection.
nb: Ingen slik samling.

en: Found unresolved orphan collections
nb: Fant foreldreløse samlinger uten løsning

en: Did not find other item for conflict handling
nb: Fant ikke det andre elementet for konflikthåndtering

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
nb: Klarte ikke kontakte D-Bus-grensesnittet for den opprettede agenten.

en: Agent instance creation timed out.
nb: Tidsavbrudd ved start av en agentinstans.

en: Unable to obtain agent type '%1'.
nb: Klarte ikke skaffe agent type «%1».

en: Unable to create agent instance.
nb: Klarte ikke starte en instans av agenten.

en: Invalid collection instance.
nb: Ugyldig samlingsinstans.

en: Invalid resource instance.
nb: Ugyldig ressursinstans.

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
nb: Klarte ikke skaffe D-Bus-grensesnitt for ressurs «%1»

en: Collection attributes synchronization timed out.
nb: Tidsavbrudd ved synkronisering av samlingsattributter.

en: Invalid parent
nb: Ugyldig forelder

en: Invalid collection
nb: Ugyldig samling

en: Invalid collection given.
nb: Ugyldig samling oppgitt.

en: No objects specified for moving
nb: Ingen objekter oppgitt for flytting

en: No valid destination specified
nb: Det er ikke oppgitt noe gyldig mål

en: Invalid collection.
nb: Ugyldig samling.

en: Cannot connect to the Akonadi service.
nb: Kan ikke koble til Akonadi-tjenesten.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
nb: Protokollversjonen til Akonadi-tjeneren er ikke kompatibel. Pass på at du har en kompatibel versjon installert.

en: User canceled operation.
nb: Bruker avbrøt handlinga.

en: Unknown error.
nb: Ukjent feil.

en: Resource synchronization timed out.
nb: Tidsavbrudd ved ressurs-synkronisering.

en: Could not fetch root collection of resource %1.
nb: Kan ikke hente rotsamlingen for ressurs %1.

en: No resource ID given.
nb: Ingen ressurs-ID gitt.

en: Invalid resource identifier '%1'
nb: Ugyldig ressursidentifikasjon «%1»

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
nb: Klarte ikke å sette opp standardressurs via D-Bus.

en: Failed to fetch the resource collection.
nb: Klarte ikke å hente ressurssamlingen.

en: Timeout trying to get lock.
nb: Tidsavbrudd ved forsøk på å låse.

en: Failed to create tag.
nb: Klarte ikke opprette etikett.

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
nb: Klarte ikke å flytte til søppelsamling, avbryter søppelhandling

en: Invalid items passed
nb: Ugyldige elementet sendt

en: Invalid collection passed
nb: Ugyldig samling sendt

en: No valid collection or empty itemlist
nb: Ingen gyldig samling eller tom elementliste

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
nb: Klarte ikke å finne gjenopprettingssamlingen og gjenopprettingsressurs er ikke tilgjengelig

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
nb: Navn

en: Loading...
nb: Laster inn …

en: Error
nb: Feil

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
nb: Målsamlingen «%1» inneholdder fra før
    en samling som heter «%2».

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
nb: Navn

en: Could not copy item:
nb: Klarte ikke å kopiere element:

en: Could not copy collection:
nb: Klarte ikke å kopiere samlingen:

en: Could not move item:
nb: Klarte ikke flytte element:

en: Could not move collection:
nb: Klarte ikke å flytte samling:

en: Could not link entity:
nb: Klarte ikke lenke entiteten:

en: Favorite Folders
nb: Favorittmapper

en: Id
nb: ID

en: Remote Id
nb: Fjern-ID

en: MimeType
nb: Mime-type

en: Total Messages
nb: Totalt antall meldinger

en: Unread Messages
nb: Uleste meldinger

en: Quota
nb: Kvote

en: Storage Size
nb: Lagerstørrelse

en: Subfolder Storage Size
nb: Størrelse for undermapper

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
nb: Ulest

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
nb: Totalt

[ctx: collection size]
en: Size
nb: Størrelse

en: Tag
nb: Etikett

en: Unable to fetch item for index
nb: Kan ikke hente element for indeks

en: Index is no longer available
nb: Indeks ikke lenger tilgjengelig

en: Payload part '%1' is not available for this index
nb: Nyttelastdelen «%1» er ikke tilgjengelig for denne indeksen

en: No session available for this index
nb: Ingen økt tilgjengelig for denne indeksen

en: No item available for this index
nb: Ikke noe element tilgjengelig for denne indeksen

en: Unnamed plugin
nb: Programtillegg uten navn.

en: No description available
nb: Ingen beskrivelse tilgjengelig

en: Akonadi Self Test
nb: Akonadi selvtest

en: Checks and reports state of Akonadi server
nb: Kontrollerer og rapporterer status for Akonaditjeneren

en: (c) 2008 Volker Krause <vkrause@kde.org>
nb: © 2008 Volker Krause <vkrause@kde.org>

en: &New Agent Instance...
nb: &Ny agentinstans …

en: &Delete Agent Instance
nb: &Slett agentinstans

en: &Configure Agent Instance
nb: &Sett opp agentinstans

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
nb: Ny agentinstans

en: Could not create agent instance: %1
nb: Klarte ikke å opprette en instans av agenten: %1

en: Agent instance creation failed
nb: Opprette en agentinstans mislyktes

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
nb: Slett agentinstans?

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
nb: Er du sikker på at du vil slette den valgte agentinstansen?

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

en: Retrieval
nb: Henting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inherit)
en: Use options from parent folder or account
nb: Bruk valg fra foreldre-mappe eller konto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncOnDemand)
en: Synchronize when selecting this folder
nb: Synkroniser når denne mappa velges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Automatically synchronize after:
nb: Synkroniser automatisk etter:

[ctx: never check the cache]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, checkInterval)
en: Never
nb: Aldri

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, checkInterval) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: minutes
nb: minutter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, localParts)
en: Locally Cached Parts
nb: Lokalt mellomlagrede deler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, retrievalOptionsGroupBox)
en: Retrieval Options
nb: Valg for framhenting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keep message bodies locally for:
nb: Behold meldingskropper lokalt i:

[ctx: no cache timeout]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, localCacheTimeout)
en: Forever
nb: For alltid

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
nb: Søk

en: Use folder by default
nb: Bruk mappe som standard

en: &New Subfolder...
nb: &Ny undermappe …

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
nb: Lag ny undermappe under den valgte mappa

[ctx: @title:window]
en: New Folder
nb: Ny mappe

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
nb: Navn

en: Folder creation failed
nb: Mappeoppretting mislyktes

en: Could not create folder: %1
nb: Klarte ikke opprette mappe: %1

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
nb: Generelt

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
nb[0]: Ett objekt
nb[1]: %1 objekter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
nb: &Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customIconCheckbox)
en: &Use custom icon:
nb: Br&uk selvvalgt ikon:

note: i18n: ectx: property (icon), widget (KIconButton, customIcon)
en: folder
nb: mappe

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statsBox)
en: Statistics
nb: Statistikk

[ctx: object names]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Content:
nb: Innhold:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countLabel)
en: 0 objects
nb: 0 objekter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Size:
nb: Størrelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabel)
en: 0 Byte
nb: 0 byte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder type:
nb: Mappetype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderTypeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderSizeLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, itemsCountLbl) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unreadItemsCountLbl)
en: unknown
nb: ukjent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, itemsGroup)
en: Items
nb: Elementer

en: No Folder
nb: Ingen mappe

en: Open collection dialog
nb: Åpne samlingsdialog

en: Select a collection
nb: Velg en samling

en: &Move here
nb: &Flytt hit

en: &Copy here
nb: &Kopier hit

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Modification Time
nb: Endringstidspunkt

en: Flags
nb: Flagg

en: Attribute: %1
nb: Attributt: %1

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
nb: Konfliktløsning

en: Starting Akonadi server...
nb: Starter Akonadi-tjener …

en: Stopping Akonadi server...
nb: Stopper Akonadi-tjener …

en: &Move Here
nb: &Flytt hit

en: &Copy Here
nb: &Kopier hit

en: &Link Here
nb: &Lag lenke hit

en: C&ancel
nb: &Avbryt

en: Personal information management service is starting...
nb: Tjenesten for håndtering av personlig informasjon starter …

en: Personal information management service is shutting down...
nb: Tjenesten for personlig informasjonsbehandling avslutter …

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
nb: Tjenesten for håndtering av personlig informasjon kjører en database-oppgradering.

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
nb: Tjenesten for håndtering av personlig informasjon kjører en database-oppgradering.
     Dette hender etter en programvareoppdatering og er nødvendig for å sikre god ytelse.
     Dette kan ta noen minutter, avhengig av mengden personlige opplysninger.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, notRunningPage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notRunningDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not running. This application cannot be used without it.
nb: Akonadi rammeverk for håndtering av personlig informasjon er ikke i drift. Dette programmet kan ikke brukes uten det.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, brokenPage)
en: The Akonadi personal information management framework is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
nb: Akonadi rammeverk for håndtering av personlig informasjon er ikke i drift.
     Trykk på «Detaljer …» for å få detaljerte opplysninger om hva som er galt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, brokenDescription)
en: The Akonadi personal information management service is not operational.
nb: Akonadi-tjenesten for håndtering av personlig informasjon er ikke i drift.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selfTestButton)
en: Details...
nb: Detaljer …

en: Do you want to remove account '%1'?
nb: Vil du fjerne kontoen «%1»?

en: Remove account?
nb: Fjern konto?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Incoming accounts (add at least one):
nb: Innkommende kontoer (legg til minst en):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mModifyAccountButton)
en: &Modify...
nb: &Endre …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRemoveAccountButton)
en: R&emove
nb: Fj&ern

en: Recent Folder
nb: Nylig brukt mappe

en: Default Name
nb: Standard navn

en: Akonadi Server Self-Test
nb: Selvtest av Akonadi-tjener

en: Save Report...
nb: Lagre rapport …

en: Copy Report to Clipboard
nb: Kopier rapport til utklippstavla

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
nb: Ditt gjeldende oppsett for Akonadi-tjeneren krever QtSQL-driveren «%1» som ble funnet på systemet.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
nb: Ditt gjeldende oppsett for Akonadi-tjeneren krever QtSQL-driveren «%1».
    Følgende drivere er installert: %2.
    Se etter at den nødvendige driveren er installert.

en: Database driver found.
nb: Fant database-driver.

en: Database driver not found.
nb: Fant ikke database-driver.

en: MySQL server executable not tested.
nb: MySQL-tjenerprogrammet er ikke testet.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
nb: Det gjeldende oppsettet krever ikke en intern MySQL-tjener.

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
nb: For tiden har du satt opp Akonadi til å bruke MySQL-tjeneren «%1».
    Pass på at du har MySQL-tjeneren installert, satt riktig søkesti og se etter at du har nødvendig lese- og kjørerettighet til tjenerprogrammet. Tjenerprogrammet heter typisk «mysqld», hvor det bor avhenger av distribusjonen.

en: MySQL server not found.
nb: Fant ikke MySQL-tjener.

en: MySQL server not readable.
nb: MySQL-tjener kan ikke leses.

en: MySQL server not executable.
nb: MySQL-tjener kan ikke kjøres.

en: MySQL found with unexpected name.
nb: MySQL funnet med uventet navn.

en: MySQL server found.
nb: Fant MySQL-tjener.

en: MySQL server found: %1
nb: Fant MySQL-tjener: %1

en: MySQL server is executable.
nb: MySQL-tjener kan kjøres.

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
nb: Det lyktes ikke å kjøre MySQL-tjeneren «%1», med denne feilmeldinga: «%2»

en: Executing the MySQL server failed.
nb: Det lyktes ikke å kjøre MySQL-tjeneren.

en: MySQL server error log not tested.
nb: MySQL-tjenerens feillogg ikke testet.

en: No current MySQL error log found.
nb: Fant ingen gjeldende feillogg for MySQL.

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
nb: MySQL-tjeneren meldte ikke om noen feil under denne oppstarten. Loggen kan finnes i «%1».

en: MySQL error log not readable.
nb: MySQL-feilloggen kan ikke leses.

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
nb: Det fantes en feillogg fra MySQL-tjeneren, men den er ikke lesbar: %1

en: MySQL server log contains errors.
nb: MySQL-tjenerens logg inneholder feil.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
nb: MySQL-tjenerens feillogg-fil «%1» inneholder feil.

en: MySQL server log contains warnings.
nb: MySQL-tjenerens logg inneholder advarsler.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
nb: MySQL-tjenerens loggfil «%1» inneholder advarsler.

en: MySQL server log contains no errors.
nb: MySQL-tjenerens loggfil inneholder ingen feil.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
nb: MySQL-tjenerens loggfil «%1» inneholder ingen feil eller advarsler.

en: MySQL server configuration not tested.
nb: MySQL-tjenerens oppsett er ikke testet.

en: MySQL server default configuration found.
nb: Fant ikke MySQL-tjenerens standardoppsett.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
nb: Standardoppsettet for MySQL-tjeneren ble funnet ved %1 og er lesbart.

en: MySQL server default configuration not found.
nb: Fant ikke MySQL-tjenerens standardoppsett.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
nb: Standardoppsettet for MySQL-tjeneren ble ikke funnet eller var ikke lesbart. Se etter at Akonadi-installasjonen er fiullstendig og at du har alle nødvendige tilgangsrettigheter.

en: MySQL server custom configuration not available.
nb: MySQL-tjenerens tilpassede oppsett er ikke tilgjengelig.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
nb: MySQL-tjenerens tilpassede oppsett ble ikke funnet, men er valgfritt.

en: MySQL server custom configuration found.
nb: MySQL-tjenerens tilpassede oppsett ble funnet.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
nb: MySQL-tjenerens tilpassede oppsett ble funnet på %1 og er lesbart.

en: MySQL server custom configuration not readable.
nb: MySQL-tjenerens tilpassede oppsett er ikke lesbart.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
nb: MySQL-tjenerens tilpassede oppsett ble funnet på %1 men kan ikke leses. Sjekk tilgangsrettene.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
nb: MySQL-tjenerens oppsett ble ikke funnet eller er ikke lesbart.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
nb: MySQL-tjenerens oppsett ble ikke funnet eller er ikke lesbart.

en: MySQL server configuration is usable.
nb: MySQL-tjenerens oppsett kan brukes.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
nb: MySQL-tjenerens oppsett ble funnet på %1 og er lesbart.

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
nb: Kan ikke koble til PostgreSQL-tjener

en: PostgreSQL server found.
nb: PostgreSQL-tjener funnet

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
nb: PostgreSQL-tjeneren ble funnet og tilkoblingen virker.

en: akonadictl not found
nb: akonadictl ikke funnet

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
nb: Programmet «akonadictl» må være tilgjengelig i $PATH. Pass på at du har Akonadi-tjeneren installert.

en: akonadictl found and usable
nb: akonadictl funnet og brukbar

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
nb: Programmet «%1» som skal kontrollere Akonadi-tjeneren ble funnet og kan kjøres.
    Resultat:
    %2

en: akonadictl found but not usable
nb: akonadictl funnet men ikke brukbar

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
nb: Programmet «%1» som skal kontrollere Akonadi-tjeneren ble funnet men kan ikke kjøres.
    Resultat:
    %2
    Pass på at Akonadi-tjeneren er riktig installert.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
nb: Kontrollprosessen for Akonadi er registrert hos D-Bus.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
nb: Kontrollprosessen for Akonadi er registrert hos D-Bus, det betyr som regel at den virker.

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
nb: Kontrollprosessen for Akonadi er ikke registrert hos D-Bus.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
nb: Kontrollprosessen for Akonadi er ikke registrert hos D-Bus, det betyr som regel at den ikke ble startet eller støtte på en kritisk feil under oppstarten.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
nb: Akonadi tjenerprosessen er registrert hos D-Bus.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
nb: Akonadi-tjenerprosessen er registrert hos D-Bus, det betyr som regel at den virker.

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
nb: Akonadi tjenerprosessen er ikke registrert hos D-Bus.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
nb: Akonadi-tjenerprosessen er ikke registrert hos D-Bus, det betyr som regel at den ikke er startet eller støtte på en kritisk feil under oppstarten.

en: Protocol version check not possible.
nb: Ikke mulig å sjekke protokollversjon

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
nb: Uten forbindelse til tjeneren er det ikke mulig å undersøke om protokollversjonen fyller kravene.

en: Server protocol version is too old.
nb: Tjenerens protokollversjon er for gammel.

en: Resource agents found.
nb: Ressursagenter funnet.

en: At least one resource agent has been found.
nb: Minst én ressursagent er funnet.

en: No resource agents found.
nb: Ingen ressursagenter funnet.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
nb: Ingen ressursagenter er funnet. Akonadi kan ikke brukes uten minst én. Dette betyr som regel at det ikke er installert noen ressursagenter, eller at det er et problem i oppsettet. Følgende stier er blitt undersøkt: «%1». Miljøvariablen XDG_DATA_DIRS er satt til «%2», pass på at dette inkluderer alle stier der Akonadi-agenter er installert.

en: No current Akonadi server error log found.
nb: Fant ingen feillogg for Akonaditjener.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
nb: Akonaditjeneren ga ingen feilmeldinger i løpet av denne oppstarten.

en: Current Akonadi server error log found.
nb: Ingen gjeldende feillogg funnet for Akonadi-tjeneren.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
nb: Akonadi-tjeneren ga  feilmeldinger i løpet av denne oppstarten. Loggen kan finnes i %1.

en: No previous Akonadi server error log found.
nb: Fant ingen tidligere feillogg fra Akonadi-tjeneren.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
nb: Akonadi-tjeneren meldte ikke om noen feil under forrige oppstart.

en: Previous Akonadi server error log found.
nb: Fant tidligere feillogg for Akonadi-tjeneren.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
nb: Akonadi-tjeneren ga  feilmeldinger da den sist ble startet. Loggen kan finnes i %1.

en: No current Akonadi control error log found.
nb: Fant ingen gjeldende feillogg fra kontroll av Akonadi.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
nb: Kontrollprosessen for Akonadi ga ingen feilmeldinger under gjeldende oppstart.

en: Current Akonadi control error log found.
nb: Fant gjeldende feillogg fra kontroll av Akonadi.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
nb: Kontrollprosessen for Akonadi ga feilmeldinger under gjeldende oppstart. Loggen kan finnes i %1.

en: No previous Akonadi control error log found.
nb: Fant ingen tidligere feillogg fra kontroll av Akonadi.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
nb: Kontrollprosessen for Akonadi ga ingen feilmeldinger da den sist ble startet.

en: Previous Akonadi control error log found.
nb: Fant feillogg fra siste kontroll av Akonadi.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
nb: Kontrollprosessen for Akonadi ga feilmeldinger da den sist ble startet. Loggen kan finnes i %1.

en: Akonadi was started as root
nb: Akonati ble startet som root

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
nb: Det åpner for mange sikkerhetsrisikoer å kjøre programmer som root når de vender mot Internett. Denne Akonadi-installasjonen bruker MySQL, som ikke tillater kjøring som root, for å beskytte mot  slik risiko.

en: Akonadi is not running as root
nb: Akonadi kjører ikke som root

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
nb: Akonadi kjører ikke som root/administrator, og det er det anbefalte oppsettet for et sikkert system.

en: Save Test Report
nb: Lagre testrapport

en: Could not open file '%1'
nb: Klarte ikke åpne fila «%1»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introductionLabel)
en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
nb: Det oppsto en feil under oppstart av Akonadi-tjeneren. Følgende selvtester bør være til hjelp for å spore opp og løse dette problemet. Når du ber om hjelp eller sender inn feilrapport, så ta alltid med denne rapporten.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroup)
en: Details
nb: Detaljer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p>For more troubleshooting tips please refer to <a href="http://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>
nb: <p>Flere tips om feilsøking finnes på <a href="http://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>

en: &New Folder...
nb: &Ny mappe …

en: New
nb: Ny

en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
nb[0]: &Slett mappe
nb[1]: &Slett %1 mapper

en: Delete
nb: Slett?

en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
nb[0]: &Synkroniser mappe
nb[1]: &Synkroniser %1 mapper

en: Synchronize
nb: Synkroniser

en: Folder &Properties
nb: Mappe&egenskaper

en: Properties
nb: Egenskaper

en: &Paste
nb: &Lim inn

en: Paste
nb: Lim inn

en: Manage Local &Subscriptions...
nb: Håndter lokale &abonnementer …

en: Manage Local Subscriptions
nb: Håndter lokale abonnementer

en: Add to Favorite Folders
nb: Legg til favorittmapper

en: Add to Favorite
nb: Legg til favoritt

en: Remove from Favorite Folders
nb: Fjern fra Favorittmapper

en: Remove from Favorite
nb: Fjern fra Favoritt

en: Rename Favorite...
nb: Endre navn på favoritt …

en: Rename
nb: Endre navn

en: Copy Folder To...
nb: Kopier mappe til …

en: Copy To
nb: Kopier til

en: Copy Item To...
nb: Kopier element til …

en: Move Item To...
nb: Flytt element til …

en: Move To
nb: Flytt til

en: Move Folder To...
nb: Flytt mappe til …

en: &Cut Item | &Cut %1 Items
nb[0]: &Klipp ut element
nb[1]: &Klipp ut %1 elementer

en: Cut
nb: Klipp ut

en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
nb[0]: &Klipp ut mappe
nb[1]: &Klipp ut %1 mapper

en: Create Resource
nb: Opprett ressurs

en: Delete Resource | Delete %1 Resources
nb[0]: Slett ressurs
nb[1]: Slett %1 ressurser

en: &Resource Properties
nb: &Ressursegenskaper

en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
nb[0]: Synkroniser ressurs
nb[1]: Synkroniser %1 ressurser

en: Work Offline
nb: Arbeid frakoblet

en: &Synchronize Folder Recursively
nb: &Synkroniser mappe rekursivt

en: Synchronize Recursively
nb: Synkroniser rekursivt

en: &Move Folder To Trash
nb: &Flytt mappa til papirkurven

en: Move Folder To Trash
nb: Flytt mappa til papirkurven

en: &Move Item To Trash
nb: &Flytt element til papirkurven

en: Move Item To Trash
nb: Flytt element til papirkurven

en: &Restore Folder From Trash
nb: Gjenopp&rett mappe fra papirkurven

en: Restore Folder From Trash
nb: Gjenopprett mappe fra papirkurven

en: &Restore Item From Trash
nb: Gjenopp&rett element fra papirkurven

en: Restore Item From Trash
nb: Gjenopprett element fra papirkurven

en: &Restore Collection From Trash
nb: Gjenopp&rett samling fra papirkurven

en: Restore Collection From Trash
nb: Gjenopprett samling fra papirkurven

en: &Synchronize Favorite Folders
nb: &Synkroniser favorittmappes

en: Synchronize Favorite Folders
nb: Synkroniser favorittmappes

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
nb[0]: &Kopier mappe
nb[1]: &Kopier %1 mapper

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
nb[0]: &Kopier element
nb[1]: &Kopier %1 elementer

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
nb[0]: &Slett element
nb[1]: &Slett %1 elementer

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
nb[0]: &Slett ressurs
nb[1]: &Slett %1 ressurser

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
nb[0]: &Synkroniser ressurs
nb[1]: &Synkroniser %1 ressurser

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
nb[0]: Kopier mappe
nb[1]: Kopier %1 mapper

en: Copy Item | Copy %1 Items
nb[0]: Kopier element
nb[1]: Kopier %1 elementer

en: Cut Item | Cut %1 Items
nb[0]: Klipp ut element
nb[1]: Klipp ut %1 elementer

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
nb[0]: Klipp ut mappe
nb[1]: Klipp ut %1 mapper

en: Delete Item | Delete %1 Items
nb[0]: Slett element
nb[1]: Slett %1 elementer

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
nb[0]: Slett mappe
nb[1]: Slett %1 mapper

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
nb[0]: Synkroniser mappe
nb[1]: Synkroniser %1 mapper

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette denne mappa og alle undermapper i den?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette «%1» mapper og alle undermapper i dem?

[ctx: @title:window]
en: Delete folder? | Delete folders?
nb[0]: Slett mappe?
nb[1]: Slett mapper?

en: Could not delete folder: %1
nb: Klarte ikke slette mappe: %1

en: Folder deletion failed
nb: Mappesletting mislyktes

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
nb: Egenskaper for mappa %1

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette det markerte elementet?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette %1 elementer?

[ctx: @title:window]
en: Delete item? | Delete items?
nb[0]: Slett element?
nb[1]: Slett elementer?

en: Could not delete item: %1
nb: Klarte ikke slette element: %1

en: Item deletion failed
nb: Elementsletting mislyktes

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
nb: Endre navn på favoritt

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
nb: Navn:

[ctx: @title:window]
en: New Resource
nb: Ny ressurs

en: Could not create resource: %1
nb: Klarte ikke opprette ressurs: %1

en: Resource creation failed
nb: Ressursoppretting mislyktes

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette denne ressursen?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette %1 ressurser?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
nb[0]: Slett ressurs?
nb[1]: Slett ressurser?

en: Could not paste data: %1
nb: Klarte ikke lime inn data: %1

en: Paste failed
nb: Innliming mislyktes

en: We can not add "/" in folder name.
nb: Vi kan ikke legge til «/» i mappenavn.

en: Create new folder error
nb: Feil ved oppretting av ny mappe.

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
nb: Vi kan ikke legge til «.» i begynnelsen eller slutten av mappenavn.

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
nb: Før mappa «%1» kan synkroniseres må ressursen være tilkoblet. Vil du koble den til nå?

en: Account "%1" is offline
nb: Konto «%1» er frakoblet

[ctx: @action:button]
en: Go Online
nb: Koble til

en: Move to This Folder
nb: Flytt til denne mappa

en: Copy to This Folder
nb: Kopier til denne mappa

en: Local Subscriptions
nb: Lokale abonnementer

en: Search:
nb: Søk:

en: Subscribed only
nb: Bare abonnerte

en: Subscribe
nb: Abonner

en: Unsubscribe
nb: Avslutt abonnementet

en: Failed to create a new tag
nb: Klarte ikke opprette en ny etikett

en: An error occurred while creating a new tag
nb: Det oppstod en feil mens en ny etikett ble opprettet

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne etiketten <resource>%1</resource>?

[ctx: @title]
en: Delete tag
nb: Slett etikett

[ctx: @label]
en: Create new tag
nb: Opprett ny etikett

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
nb: Sett opp hvilke etiketter som skal brukes.

[ctx: @info]
en: Delete tag
nb: Slett etikett

[ctx: @title:window]
en: Manage Tags
nb: Behandle etiketter

en: ...
nb: …

en: Akonadi To XML converter
nb: Akonadi til XML-konverterer

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
nb: Gjør om et under-tre av en Akonadi-samling til en XML-fil.

en: (c) 2009 Volker Krause <vkrause@kde.org>
nb: © 2009 Volker Krause <vkrause@kde.org>

en: No data loaded.
nb: Ingen data lastet inn.

en: No filename specified
nb: Filnavn ikke oppgitt.

en: Unable to open data file '%1'.
nb: Kan ikke åpne datafil «%1».

en: File %1 does not exist.
nb: Fila «%1» finnes ikke.

en: Unable to parse data file '%1'.
nb: Klarer ikke tolke datafil «%1».

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
nb: Klarte ikke laste inn og tolke skjemadefinisjonen.

en: Unable to create schema parser context.
nb: Klarte ikke å opprette kontekst for skjematolker.

en: Unable to create schema.
nb: Klarte ikke å opprette skjema.

en: Unable to create schema validation context.
nb: Klarte ikke å opprette kontekst for skjemavalidering.

en: Invalid file format.
nb: Ugyldig filformat.

en: Unable to parse data file: %1
nb: Klarer ikke tolke datafil: %1

en: Unable to find collection %1
nb: Klarer ikke finne samling %1
