aMule - en to ast translation catalogue (1421 entries)

en: Add a Friend
ast: Amestar a un Collaciu

en: You have to enter a valid IP and port!
ast: Ye necesario introducir una IP y puertu válidos

en: Information
ast: Información

en: The specified userhash is not valid!
ast: ¡El hash d'usuariu especificáu nun ye válidu!

en: Failed to open ED2KLinks file.
ast: Fallu al abrir ficheru ED2KLinks.

en: WARNING: You can't add yourself as a source for an eD2k link while having a lowid.
ast: AVISU: Nun pues amestate a tí mesmu como una fonte pa un enllaz eD2k teniendo ID baxa.

en: Now, exiting main app...
ast: Agora, saliendo de l'aplicación principal...

en: Failed
ast: Falló

en: aMule OnExit: Terminating core.
ast: aMule OnExit: Terminando núcleu.

en: aMule shutdown completed.
ast: Zarru d'aMule completáu.

en: Memory debug results for aMule exit:
ast: Resultaos de depuración de memoria na salida d'aMule:

en: Your locale has been changed to System Default due to a configuration change. Sorry.
ast: La to llingua foi camudada a la de por defeutu del sistema, darréu d'un cambéu de configuración. Siéntolo.

en: 
    EC configuration
ast: 
    Configuración EC

en: Password set and external connections enabled.
ast: Contraseña fixada y conexones esternes habilitaes.

en: WARNING
ast: ALERTA

en: You don't have any server in the server list.
    Do you want aMule to download a new list now?
ast: Nun tienes dengún sirvidor na llista de sirvidores.
    ¿Quies que aMule descargue una nueva llista agora?

en: Server list download
ast: Descarga llista de sirvidores

en: web server running on pid %d
ast: sirvidor web corriendo con pid: %d

en: You requested to run web server on startup, but the amuleweb binary cannot be run. Please install the package containing aMule web server, or compile aMule using --enable-webserver and run make install
ast: Solicitaste executar el sirvidor web al aniciu pero nun pudo correse'l binariu d'amuleweb. Por favor instala'l paquete que contenga'l sirvidor web d'aMule o compila aMule usando --enable-webserver y executa make install

en: ERROR
ast: FALLU

en: Could not bind ports to the specified address: %s
ast: Nun ye dable direicionar los puertos a la direición especificada: %s

en: Port %u is not available. You will be LOWID
ast: El puertu %u nun ta disponible. Tendrás IDBaxa

en: Port %u is not available!
    
    This means that you will be LOWID.
    
    Check your network to make sure the port is open for output and input.
ast: Puertu %u nun ta disponible!
    
    Esto significa que tendrás IDBaxa.
    
    Comprueba la to rede y asegúrate de que'l puertu ta abiertu pa entrada y salida.

en: Failed to create OnlineSig File
ast: Fallu al criar el ficheru de RoblaOnline

en: Failed to create aMule OnlineSig File
ast: Fallu al criar el ficheru de RoblaOnline aMule

en: The selected locale seems not to be installed on your box. (Note: I'll try to set it anyway)
ast: La llingua seleicionada nun paez tar instalada. (Nota: Tentará de ponese de toes formes)

en: This is the first time you run aMule %s
ast: Ye la primer vegada qu'anicies aMule %s

en: This version is a testing version, updated daily, and
ast: Esto ye una versión de preba, actualízate diariamente, y

en: we give no warranty it won't break anything, burn your house,
ast: nun damos garantía si fraña daqué, ambura to casa,

en: or kill your dog. But it *should* be safe to use anyway.
ast: o fila la to sidra. Pero *tendría* de ser seguru de toes formes.

en: More information, support and new releases can found at our homepage,
ast: Podrás alcontrar na nuesa web, más información, sofitu y nueves versiones,

en: at www.aMule.org, or in our IRC channel #aMule at irc.freenode.net.
ast: en www.aMule.org, o nel nuesu canal de IRC #aMule en irc.freenode.net.

en: Feel free to report any bugs to http://forum.amule.org
ast: Unvíanos cualesquier fallu a http://forum.amule.org

en: The folder for Online Signature files you specified is INVALID!
     OnlineSignature will be DISABLED until you fix it on preferences.
ast: El direutoriu qu'especificaste de Robla Online nun ye válidu
    La Robla Online deshabilitóse hasta que lo igües nes opciones.

en: Server hostname notified
ast: Nome sirvidor notificáu

en: Disk space preallocation for file '%s' failed: %s
ast: La reserva del espaciu en discu pal ficheru '%s' falló: %s

en: ERROR: can't open logfile
ast: FALLU: nun puede abrise'l ficheru de rexistru

en: WARNING: logfile is empty. Something is wrong.
ast: ALERTA: el ficheru de rexistru ta ermu. Hai daqué mal.

en: Log has been reset
ast: El rexistru resetióse

en: ServerMessage: %s
ast: Mensax del sirvidor: %s

en: Failed to download the nodes list.
ast: Fallu al descargar la llista de nodos.

en: Failed to open the downloaded version check file
ast: Fallu al abrir el ficheru de comprobación de versión descargáu

en: Corrupted version check file
ast: Ficheru de comprobación de versión toyíu

en: You are using an outdated version of aMule!
ast: ¡Tas usando una versión antigua de aMule!

en: Your aMule version is %i.%i.%i and the latest version is %li.%li.%li
ast: La to versión de aMule ye %i.%i.%i y la cabera versión ye %li.%li.%li

en: The latest version can always be found at http://www.amule.org
ast: La cabera versión pues alcontrala siempres en http://www.amule.org

en: WARNING: Your aMuled version is outdated: %i.%i.%i < %li.%li.%li
ast: ALERTA: La to versión de aMuled ye obsoleta: %i.%i.%i < %li.%li.%li

en: Your copy of aMule is up to date.
ast: LA to copia de aMule ta actualizada.

en: Failed to download the version check file
ast: Fallu al descargar el ficheru de comprobación de versión

en: Users: %s | Files: %s
ast: Usuarios: %s | Ficheros: %s

en: Users: E: %s K: %s | Files: E: %s K: %s
ast: Usuarios: E: %s K: %s | Ficheros: E: %s K: %s

en: No networks selected
ast: Ensin redes seleicionaes

en: with LowID
ast: con IDBaxa

en: with HighID
ast: con IDAlta

en: Connected to %s %s
ast: Coneutáu a %s %s

en: Connecting to %s
ast: Coneutando a %s

en: Disconnected from eD2k
ast: Desconeutáu de eD2k

en: Kad started.
ast: Kad aniciáu.

en: Kad stopped.
ast: Kad deteníu.

en: Connected to Kad (ok)
ast: Coneutáu a Kad (ok)

en: Connected to Kad (firewalled)
ast: Coneutáu a Kad (tres torgafueos)

en: Disconnected from Kad
ast: Desconeutáu de Kad

en: Kad network cannot be used if UDP port is disabled on preferences, not starting.
ast: Red Kad nun pue usase si'l puertu UDP ta deshabilitáu n'opciones, non aniciando.

en: Kad network disabled on preferences, not connecting.
ast: Red Kad deshabilitada n'opciones, nun coneutará.

en: ERROR: aMule daemon cannot be used when external connections are disabled. To enable External Connections, use either a normal aMule, start amuled with the option --ec-config or set the key "AcceptExternalConnections" to 1 in the file ~/.aMule/amule.conf
ast: ERROR: el daemon d'aMule nun pue usase cuando tán desactivaes les conexones esternes. P'activales, use o bien un aMule normal, anicie amuled cola opción --ec-config, o bien, afite "AcceptExternalConnections" a 1, nel ficheru ~/.aMule/amule.conf

en: ERROR: A valid password is required to use external connections, and aMule daemon cannot be used without external connections. To run aMule deamon, you must set the "ECPassword" field in the file ~/.aMule/amule.conf with an appropriate value. Execute amuled with the flag --ec-config to set the password. More information can be found at http://wiki.amule.org
ast: ERROR: Contraseña válida ye requería pa usar conexones esternes y el demoniu aMule nun pue usase ensin conexones esternes. P'aniciar el demoniu aMule, tienes d'especificar nel campu "ECPassword" del ficheru ~/.aMule/amule.conf col valor apropiáu. Executa amuled col parámetru --ec-config pa especificar la contraseña. Más información pue alcontrase en http://wiki.amule.org

en: amuled: OnInit - starting timer
ast: amuled: EnAniciu - Aniciando reló

en: amuled: forking to background - see you
ast: amuled: derivando al fondu - vémonos

en: Cannot Create Pid File
ast: Nun puede Crease un Ficheru Pid

en: This is aMule %s based on eMule.
ast: Esto ye aMule %s basáu en eMule.

en: Running on %s
ast: Executándose en %s

en: Visit http://www.amule.org to check if a new version is available.
ast: Visita http://www.amule.org pa comprobar si hai una nueva versión disponible

en: FATAL ERROR: Failed to create Timer
ast: FALLU GRAVE: Nun pudo criase'l temporizador

en: aMule remote control
ast: Control remotu de aMule

en: Snapshot:
ast: Versión:

en: 'All-Platform' p2p client based on eMule
ast: Veceru p2p multiplataforma basáu en eMule

en: Website: http://www.amule.org
ast: Web: http://www.amule.org

en: Forum: http://forum.amule.org
ast: Foru: http://forum.amule.org

en: Contact: admin@amule.org (administrative issues)
ast: Contautar: admin@amule.org (problemes alministrativos)

en: Copyright (c) 2003-2011 aMule Team
ast: Copyright (C) 2003-2011 Equipu aMule

en: Part of aMule is based on
ast: Parte d'aMule básase en

en: Kademlia: Peer-to-peer routing based on the XOR metric.
ast: Kademlia: Direicionamientu P2P basáu na métrica XOR.

en: Message
ast: Mensax

en: aMule dialog destroyed
ast: Diálogu aMule afaráu

en: Connecting
ast: Coneutando

en: eD2k: Connecting
ast: eD2k: Coneutando

en: eD2k: Disconnected
ast: eD2k: Desconeutáu

en: Kad: Firewalled
ast: Kad: Tres Tornafueos

en: Kad: Connected
ast: Kad: Coneutáu

en: Kad: Connecting
ast: Kad: Coneutando

en: Kad: Off
ast: Kad: Apagada

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Stop the current connection attempts
ast: Detener los intentos de conexón actuales

en: Disconnect
ast: Desconeutar

en: Disconnect from the currently connected networks
ast: Desconeutase de les redes coneutaes

en: Connect
ast: Coneutar

en: Connect to the currently enabled networks
ast: Coneutase a les redes disponibles

en: Up: %.1f(%.1f) | Down: %.1f(%.1f)
ast: Xu: %.1f(%.1f) | Desc: %.1f(%.1f)

en: Up: %.1f | Down: %.1f
ast: Xu: %.1f | Desc: %.1f

en: aMule (%s | Connected)
ast: aMule (%s | Coneutáu)

en: aMule (%s | Disconnected)
ast: aMule (%s | Desconeutáu)

en: Exit confirmation
ast: Confirmar colar.

en: Launch Command:
ast: Llanzar comandu:

en: - default -
ast: - Por defeutu -

en: Skin directory '%s' does not exist
ast: El direutorio de tema '%s' nun esiste

en: WARNING: Unable to open skin file '%s' for read
ast: ATENCIÓN: Nun pue abrise'l ficheru de temes '%s' pa llectura

en: Networks
ast: Redes

en: Networks Window
ast: Ventana de redes

en: Searches
ast: Guetar

en: Searches Window
ast: Ventana de gueta

en: Downloads
ast: Descargues

en: Shared files
ast: Ficheros compartíos

en: Shared Files Window
ast: Ventana de ficheros compartíos

en: Messages
ast: Mensaxes

en: Messages Window
ast: Ventana de mensaxes

en: Statistics
ast: Estadístiques

en: Statistics Graph Window
ast: Ventana de gráficos d'estadístiques

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Preferences Settings Window
ast: Ventana d'opciones

en: Import
ast: Importar

en: The partfile importer tool
ast: La ferramienta pa importar ficheros part

en: About
ast: Tocante a

en: About/Help
ast: Tocante a/Aida

en: eD2k network
ast: Rede eD2k

en: Kad network
ast: Rede Kad

en: No network
ast: Ensin rede

en: aMule remote control
ast: control remotu de aMule

en: Fatal Error: Failed to create Core Timer
ast: Fallu Grave: Nun pudo criase'l temporizador

en: Connect to remote amule
ast: Coneutar a amule remotu

en: Fatal Error: Failed to create Poll Timer
ast: Fallu Grave: Nun pudo criase'l temporizador

en: Going to event loop...
ast: Diendo a eventu bucle...

en: Connecting...
ast: Coneutando...

en: Connection failed
ast: Conexón fallida

en: Remote GUI EC event handler
ast: Remanador d'eventu EC n'Interface Remota

en: Going down
ast: Baxando

en: Connection Failed. Unable to connect to %s:%d
ast: Fallu de conexón. Nun ye dable coneutar a %s:%d

en: Connection closed - aMule has terminated probably.
ast: Zarróse la conexón - ye dable que aMule finare.

en: Ready
ast: Llistu

en: All
ast: Toos

en: Can't create directory '%s' for category '%s', keeping directory '%s'.
ast: Nun puede crease'l direutoriu '%s' pa la categoría '%s', calteniendo direutoriu '%s'.

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Failed to retrieve shared files from user '%s'
ast: Fallu al obtener la llista de compartíos del usuariu '%s'

en: Searching buddy for lowid connection
ast: Guetando a un collaciu con conexón idbaxa

en:  (Fake eMule version %#x)
ast:  (Versión Falsa eMule %#x)

en:  (Fake eMule)
ast:  (Falsu eMule)

en: xMule (Fake eMule)
ast: xMule (Falsu eMule)

en: 1.x (based on eMule v0.%u)
ast: 1.x (basáu en eMule v0.%u)

en: NickName: %s ID: %u
ast: Nomatu:  %s ID: %u

en: Requested: %s
ast: Solicitáu: %s

en: Filestats for this session: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for this session: Accepted %d of %d requests, %s transferred
ast[0]: Estadístiques de ficheru pa esta sesión: %d Aceutada de %d petición, %s tresfería
ast[1]: Estadístiques de ficheru pa esta sesión: %d Aceutaes de %d peticiones, %s tresferíes

en: Filestats for all sessions: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for all sessions: Accepted %d of %d requests, %s transferred
ast[0]: Estadístiques de ficheru pa toles sesiones: %d Aceutada de %d petición, %s tresfería
ast[1]: Estadístiques de ficheru pa toles sesiones: %d Aceutaes de %d peticiones, %s tresferíes

en: Requested unknown file
ast: Solicitáu un ficheru desconocíu

en: Message filtered from '%s' (IP:%s)
ast: Mensax fieltráu de '%s' (IP:%s)

en: New message from '%s' (IP:%s)
ast: Nuevu mensax de '%s' (IP:%s)

en: Enter Captcha
ast: Inxertar Captcha

en: Category
ast: Categoría

en: New Category
ast: Nueva Categoría

en: Choose a folder for incoming files
ast: Seleiciona un direutoriu pa los ficheros entrantes

en: You must specify a name for the category!
ast: ¡Tienes d'especificar un nome pa la categoría!

en: You must specify a path for the category!
ast: ¡Tienes d'especificar un camín pa la categoría!

en: Failed to create incoming dir for category. Please specify a valid path!
ast: ¡Fallu al criar el direutoriu entrante de la categoría. Por favor especifique un camín correutu!

en: Chat-Session Started: %s (%s:%u) - %s %s
ast: Sesión Charra Aniciada: %s (%s:%u) - %s %s

en: *** Connected to Client ***
ast: *** Coneutáu al Veceru ***

en: *** Connecting to Client ***
ast: *** Coneutando al veceru ***

en: *** Failed to Connect to client / Connection lost ***
ast: *** Fallu al coneutar col veceru / Conexón perdía ***

en: *** You have passed the captcha check and the user has received your message. ***
ast: *** Aprobóse'l captcha, y l'usuariu recibirá'l to mensax. ***

en: *** Your response to the captcha was wrong and your message has been ignored. You can request a new captcha by sending a new message. ***
ast: *** La to rempuesta al captcha nun ye correuta y el to mensax va inorase. Puedes solicitar otru captcha unviando un mensax nuevu. ***

en: Close tab
ast: Zarrar llingüeta

en: Close all tabs
ast: Zarrar toles llingüetes

en: Close other tabs
ast: Zarrar les otres llingüetes

en: Add to Friends
ast: Amestar a collacios

en: Creditfile loaded, %u client is known | Creditfile loaded, %u clients are known
ast[0]: Ficheru de créditos cargáu, %u veceru conocíu
ast[1]: Ficheru de créditos cargáu, %u veceros conocíos

en:  - Credits expired for %u client! |  - Credits expired for %u clients!
ast[0]:  - ¡Caducó'l créditu de %u veceru!
ast[1]:  - ¡Caducaron los créditos de %u veceros!

en: No 'cryptkey.dat' file found, creating.
ast: Ficheru 'cryptkey.dat' nun alcontráu, criando.

en: Client Details
ast: Detalles del veceru

en: LowID
ast: ID-Baxa

en: HighID
ast: ID-Alta

en: Enabled
ast: Habilitáu

en: Supported
ast: Sofitáu

en: Not supported
ast: Non sofitáu

en: Disabled
ast: Deshabilitáu

en: Connected
ast: Coneutáu

en: Disconnected
ast: Desconeutáu

en: Not complete
ast: Non completáu

en: Bad Guy
ast: Veceru sospechosu

en: Verified - OK
ast: Verificáu - OK

en: Not Available
ast: Non disponible

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Accepted
ast: Usuariu %s (%u) solicitó la to llista de ficheros compartíos -> Aceutada

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Denied
ast: Usuariu %s (%u) solicitó la to llista de ficheros compartíos -> Refugada

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Accepted
ast: Usuariu %s (%u) solicitó la to llista de direutorios compartíos -> Aceutada

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Denied
ast: Usuariu %s (%u) solicitó la to llista de direutorios compartíos -> Refugada

en: User %s (%u) sent unrequested shared dirs.
ast: Usuariu %s (%u) unviáu direutorios compartíos non solicitaos.

en: User %s (%u) finished sending sharedfiles-list
ast: Usuariu %s (%u) finó l'unvíu de la llista de ficheros compartíos

en: User %s (%u) sent unwanted sharedfiles-list
ast: Usuariu %s (%u) unviada la llista de ficheros compartíos non deseyada

en: User %s (%u) denied access to shared directories/files list
ast: Usuariu %s (%u) refugó l'accesu a la llista de direutorios/ficheros compartíos

en: File Comments
ast: Comentarios de ficheru

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: File Name
ast: Nome de ficheru

en: Rating
ast: Valoración

en: Comment
ast: Comentariu

en: No comments
ast: Ensin comentarios

en: %u comment | %u comments
ast[0]: %u comentariu
ast[1]: %u comentarios

en: Banned client %s for sending %s corrupt data of %s total for the file '%s'
ast: Veceru %s baneáu por unviar %s datos toyíos de %s en total pal ficheru '%s'

en: Auto [Lo]
ast: Auto [Ba]

en: Auto [Hi]
ast: Auto [Al]

en: Very low
ast: Mui baxa

en: Low
ast: Baxa

en: High
ast: Alta

en: Very High
ast: Mui alta

en: Release
ast: Llanzamientu

en: Asking
ast: Entrugando

en: Connecting via server
ast: Coneutando vía sirvidor

en: Queue Full
ast: Cola enllena

en: On Queue
ast: Na cola

en: Downloading
ast: Descargando

en: Receiving hashset
ast: Recibiendo hashset

en: No needed parts
ast: Partes non necesitaes

en: Cannot connect LowID to LowID
ast: Nun se pue coneutar IDBaxa con IDBaxa

en: Too many connections
ast: Abondes conexones

en: Connecting via Kad
ast: Coneutando vía Kad

en: Too many Kad connections
ast: Abondes conexones Kad

en: Banned
ast: Baneáu

en: Connection Error
ast: Fallu de conexón

en: Remote Queue Full
ast: Cola remota enllena

en: Old MLDonkey
ast: Antiguu MLDonkey

en: New MLDonkey
ast: Nuevu MLDonkey

en: Local Server
ast: Sirvidor llocal

en: Remote Server
ast: Sirvidor remotu

en: Source Exchange
ast: Intercambéu de Fontes

en: Passive
ast: Pasivu

en: Link
ast: Enllaz

en: Source Seeds
ast: Semientes fonte

en: Search Result
ast: Resultáu de la gueta

en: Completed
ast: Completáu

en: In progress
ast: En progresu

en: ERROR: Out of diskspace
ast: ERROR: Nun queda espaciu en discu

en: ERROR: Partmet not found
ast: ERROR: Partmet non alcontráu

en: ERROR: IO error!
ast: ERROR: Error d'entrada/salida!

en: ERROR: Failed!
ast: ERROR: Falló!

en: Queued
ast: En cola

en: Already downloading
ast: Yá tás descargando

en: Unknown or bad tempfile format.
ast: Formatu de ficheru temp incorreutu o desconocíu.

en: Part
ast: Parte

en: Size
ast: Tamañu

en: Transferred
ast: Tresferío

en: Speed
ast: Velocidá

en: Progress
ast: Progresu

en: Sources
ast: Fontes

en: Priority
ast: Prioridá

en: Status
ast: Estáu

en: Time Remaining
ast: Tiempu Restante

en: Last Seen Complete
ast: Cabera comprobación completa

en: Last Reception
ast: Cabera receición

en: Are you sure that you wish to delete the selected file?
ast: ¿De xuru quies desaniciar esti ficheru?

en: Are you sure that you wish to delete the selected files?
ast: ¿De xuru quies desaniciar estos ficheros?

en: Feedback from: %s (%s)
ast: Reaición dende: %s (%s)

en: &Stop
ast: &Detener

en: &Pause
ast: &Posar

en: &Resume
ast: &Reanudar

en: C&lear completed
ast: &Llimpiar completaos

en: Swap every A4AF to this file now
ast: Intercambiar toles fontes (A4AF) a esti ficheru

en: Swap every A4AF to this file (Auto)
ast: Intercambiar toles fontes (A4AF) a esti ficheru (Auto)

en: Swap every A4AF to any other file now
ast: Intercambiar toles fontes (A4AF) a otru ficheru

en: Extended Options
ast: Opciones estendíes

en: Preview
ast: Previsualizar

en: Show file &details
ast: Amosar detalles fi&cheru

en: Show all comments
ast: Amosar tolos comentarios

en: Copy magnet URI to clipboard
ast: Copiar la URL magnético al cartafueyos

en: Copy eD2k &link to clipboard
ast: Copiar l'en&llaz eD2k al cartafueyos.

en: Copy feedback to clipboard
ast: Copiar rempuesta al cartafueyos

en: unassign
ast: non asignáu

en: Assign to category
ast: Asignar a categoría

en: &Open the file
ast: &Abrir el ficheru

en: Enter new name for this file:
ast: Introduza'l nuevu nome pa esti ficheru:

en: File rename
ast: Renomar ficheru

en: Downloads (%i)
ast: Descargues (%i)

en: To prevent this warning to show up in every preview,
    set your preferred video player in preferences (default is mplayer).
ast: Pa prevenir l'apaición d'esta alvertencia en cada vista previa,
    afita'l to reproductor de vídeos nes preferencies (mplayer por defeutu).

en: File preview
ast: Previsualizar

en: ERROR: Failed to execute external media-player! Command: `%s'
ast: ERROR:¡Fallu al executar un reproductor de medios esternu! Comandu: `%s'

en: Saving PartFile %u of %u
ast: Guardando ficheru part %u de %u

en: All PartFiles Saved.
ast: Tolos ficheros part atroxaos.

en: Loading temp files from %s.
ast: Cargando ficheros temporales dende %s.

en: Loading PartFile %u of %u
ast: Cargando ficheru part %u de %u

en: ERROR: Failed to load backup file. Search http://forum.amule.org for .part.met recovery solutions.
ast: ERROR: Nun pudo cargase'l ficheru de copia de seguridá. Llea en http://forum.amule.org p'alcontrar soluciones de recuperación d'archivos part.met.

en: All PartFiles Loaded.
ast: Tolos ficheros part cargaos.

en: No part files found
ast: Nun s'alcontraron ficheros .part

en: Found %u part file | Found %u part files
ast[0]: Alcontróse %u parte de ficheru
ast[1]: Alcontráronse %u partes de ficheru

en: Filesystem for Temp directory cannot handle large files.
ast: El sistema de ficheros del direutoriu Temporal, nun pue remanar ficheros grandes.

en: Filesystem for Incoming directory cannot handle large files.
ast: El sistema de ficheros del direutoriu Entrante, nun pue remanar ficheros grandes.

en: Downloading %s
ast: Descargando %s

en: You are already trying to download the file '%s'
ast: Yá tas descargando esti ficheru '%s'

en: You already have the file '%s'
ast: Yá tienes esti ficheru '%s'

en: You are already trying to download the file %s
ast: Yá tas descargando el ficheru %s

en: Cannot convert magnet link to eD2k: %s
ast: Nun pue convertise l'enllaz magnet a eD2k: %s

en: Unknown protocol of link: %s
ast: Protocolu desconocíu del enllaz: %s

en: Invalid eD2k link! ERROR: %s
ast: Enllaz eD2k inválidu! FALLU: %s

en: Client sent packet after authentication failed.
ast: El veceru unvió un paquete dempués que falló l'autenticación.

en: External connection closed.
ast: Conexón esterna zarrada.

en: External connections disabled due to empty password!
ast: ¡Conexones esternas deshabilitaes darréu d'una contraseña en blanco!

en: External connections disabled in config file
ast: Conexones esternas deshabilitaes nel ficheru de configuración

en: New external connection accepted
ast: Nueva conexón esterna, aceutada

en: ERROR: couldn't accept a new external connection
ast: FALLU: nun pudo aceutase una nueva conexón esterna

en: External connection refused due to empty password in preferences!
ast: ¡Conexón esterna refugada darréu d'una contraseña en blanco nes opciones!

en: Connecting client: %s %s
ast: Coneutando con veceru: %s %s

en: Unknown version
ast: Versión desconocía

en: Incorrect EC version ID, there might be binary incompatibility. Use core and remote from same snapshot.
ast: EC Incorreutu na ID de versión, tien d'haber una incompatibilidá. Usa núcleu y remotu de la mesma versión.

en: Invalid protocol version.
ast: Versión de protocolu non válida

en: Missing protocol version tag.
ast: Marcador de versión de protocolu inesistente

en: Invalid request, please authenticate first.
ast: Solicitú non válida, tendríes d'autenticate primero.

en: Access granted.
ast: Accesu concedíu.

en: Remote PartFile command failed: FileHash not found: %s
ast: Fallu en comandu remotu del ficheru Part: Hash de ficheru non alcontráu: %s

en: FileHash not found: %s
ast: Hash de ficheru non alcontráu: %s

en: OOPS! OpCode processing error!
ast: ¡OOPS! ¡Fallu procesando OpCode!

en: Server not added
ast: Sirvidor non amestáu

en: server not found: %s
ast: sirvidor non amestáu: %s

en: need to define server to be removed
ast: necesites definir un sirvidor pa desanicialu

en: eD2k is disabled in preferences.
ast: eD2k ta desabilitáu nes preferencies

en: Search in progress. Refetch results in a moment!
ast: Gueta en procesu. Resultaos obteníos aína!

en: WebSearch from remote interface makes no sense.
ast: Gueta web dende un interface remotu nun tien xacíu

en: No points for graph.
ast: Ensin puntos pal gráficu.

en: Your client is not configured for this detail level.
ast: El to veceru nun ta configuráu pa esti nivel de detalle.

en: External Connection: shutdown requested
ast: Conexón esterna: apagáu solicitáu

en: Already shutting down.
ast: Yá tas zarrando.

en: ExternalConn: adding link '%s'.
ast: Conexón esterna: amestando enllaz '%s'.

en: Invalid link or already on list.
ast: Enllaz non válidu o yá ta na llista.

en: File not found.
ast: Ficheru non alcontráu

en: Invalid file name.
ast: Nome de ficheru incorreutu

en: Unable to rename file.
ast: Nun ye dable renomar ficheru

en: Kad is disabled in preferences.
ast: Kad ta deshabilitáu n'opciones.

en: Already connected to eD2k.
ast: Yá tas coneutáu a eD2k.

en: Connecting to eD2k...
ast: Coneutando a eD2k...

en: Already connected to Kad.
ast: Yá tas coneutáu a Kad.

en: Connecting to Kad...
ast: Coneutando a Kad...

en: All networks are disabled.
ast: Toles redes tán deshabilitaes

en: Disconnected from eD2k.
ast: Desconeutando de eD2k.

en: Disconnected from Kad.
ast: Desconeutando de Kad.

en: External Connection: invalid opcode received: %#x
ast: Conexón esterna: recibíu códigu d'operación inválidu: %#x

en: Invalid opcode (wrong protocol version?)
ast: opcode non válidu (¿versión de protocolu incorreuta?)

en: Unknown extension '%s' for the '%s' command.
ast: Estensión desconocía '%s' pal comandu '%s'.

en: Unknown command '%s'.
ast: Comandu desconocíu '%s'.

en: 
    This command cannot have an argument.
ast: 
    Esti comandu nun tien un argumentu.

en: 
    This command must have an argument.
ast: 
    Esti comandu tien de tener un argumentu.

en: 
    This command is incomplete, you must use one of the extensions below.
ast: 
    Esti comandu ta incompletu, tienes d'usar una de les estensiones....

en: 
    Available extensions:
ast: 
    Estensiones disponibles:

en: Available commands:
ast: Comandos disponibles:

en: 
    All commands are case insensitive.
    Type '%s <command>' to get detailed info on <command>.
ast: 
    Tolos comandos son sensibles a les mayúscules.
    Teclea '%s <comandu>' pa obtener información detallao del <comandu>.

en: Exits from the application.
ast: Colar de l'aplicación.

en: Show help.
ast: Amosar aida

note: TRANSLATORS: Do not translate the word 'help', it is a command to the program!
en: To get help on a command, type 'help <command>'.
    To get the full command list type 'help'.
ast: Pa tener aida d'un comandu, teclea 'help <comandu>'.
    Pa tener la llista completa de comandos, teclea 'help'.

en: 
    Use '%s' for command list
ast: 
    Usa '%s' pa la llista de comandos

en: Syntax error!
ast: ¡Fallu de sintaxis!

en: Error processing command - should never happen! Report bug, please
ast: Fallu procesando'l comandu - ¡enxamás tendría de pasar! Informa del fallu, por favor

en: This command should not have any parameters.
ast: Esti comandu nun tendría de tener dengún parámetru

en: This command must have a parameter.
ast: Esti comandu tien de tener un parámetru.

en: Invalid argument.
ast: Argumentu non válidu.

en: This is an incomplete command.
ast: Esto ye un comandu incompletu.

en: Type '%s' to get more help.
ast: Teclea '%s' pa tener más aida.

en: This is %s %s %s
ast: Esto ye %s %s %s

en: This is %s %s
ast: Esto ye %s %s

en: 
    Creating client...
ast: 
    Criando veceru...

en: 
    Ok, exiting %s...
ast: 
    Ok, colando %s...

en: Cannot connect with an empty password.
    You must specify a password either in config file
    or on command-line, or enter one when asked.
    
    Exiting...
ast: Nun ye dable coneutar con una contraseña en blanco.
    Tienes d'especificar una contraseña nel ficheru config
    o na llinia de comandos, o introduz una cuando t'entrugue.
    
    Colando...

en: Show this help text.
ast: Amosar esta aida.

en: Host where aMule is running. (default: localhost)
ast: Host au ta executándose aMule. (por defeutu: localhost)

en: aMule's port for External Connection. (default: 4712)
ast: Puertu de conexón esterna de aMule. (por defeutu: 4712)

en: External Connection password.
ast: Contraseña de conexones esternes

en: Read configuration from file.
ast: Lleer configuración dende'l ficheru.

en: Do not print any output to stdout.
ast: Nun amueses denguna salida.

en: Be verbose - show also debug messages.
ast: Mou Estendíu - amuesa tamién los mensaxes de depuración

en: Sets program locale (language).
ast: Seleiciona la llingua del programa.

en: Write command line options to config file.
ast: Escribe opciones de la llinia de comandu al ficheru de configuración.

en: Creates config file based on aMule's config file.
ast: Criar ficheru de configuración basáu nel ficheru de configuración de aMule.

en: Print program version.
ast: Imprenta versión del programa.

en: File Details
ast: Detalles del ficheru

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for reading!
ast: ¡ Nun pudo abrise'l ficheru de collacios 'emfriends.met' pa la so llectura !

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for writing!
ast: ¡ Nun pudo abrise'l ficheru de collacios 'emfriends.met' pa la so escritura !

en: CRITICAL - no client on StartChatSession
ast: CRITICU - ensin veceru en sesión charra d'aniciu

en: Friends
ast: Collacios

en: Show &Details
ast: Amosar &Detalles

en: Add a friend
ast: Amestar un collaciu

en: Remove Friend
ast: Desaniciar collaciu

en: Send &Message
ast: Unviar &Mensax

en: View Files
ast: Ver ficheros

en: Establish Friend Slot
ast: Afitar puestu reserváu a un collaciu

en: Are you sure that you wish to delete the selected friend?
ast: ¿Daveres quies desaniciar al collaciu seleicionáu?

en: Are you sure that you wish to delete the selected friends?
ast: ¿Daveres quies desaniciar a los collacios seleicionaos?

en: You are not allowed to set more than one friendslot.
     Only one slot was assigned.
ast: Nun se-y permite asignar más d'ún puestu reserváu.
     Namái s'asignó un puestu reserváu.

en: Multiple selection
ast: Seleición múltiple

en: Send message to user
ast: Unviar mensax al usuariu

en: Message to send:
ast: Mensax a unviar:

en: Remove from friends
ast: Desaniciar de collacios

en: Send message
ast: Unviar mensax

en: Swap to this file
ast: Intercambia esti ficheru

en: Asked for another file
ast: Pidióse otru ficheru

en: No
ast: Non

en: Yes
ast: Sí

en: Downloading...
ast: Descargando...

en: HTTP download cancelled
ast: Descarga HTTP encaboxada

en: Downloaded %d bytes
ast: Descargaos %d bytes

en: Expected %d bytes, but downloaded %d bytes
ast: Esperábense %d bytes pero descargáronse %d bytes

en: Download new GeoIP.dat from %s
ast: Descargar nuevu GeoIP.dat dende %s

en: Download of GeoIP.dat file failed, aborting update.
ast: Fallu al descargar ficheru GeoIP.dat, albortando actualización.

en: Error updating GeoIP.dat
ast: Fallu actualizando GeoIP.dat

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', unknown format encountered.
ast: Fallu al cargar ipfilter.dat '%s', alcontráu formatu desconocíu.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', could not open file.
ast: Fallu al cargar ipfilter.dat '%s', nun ye dable abrir el ficheru.

en: Loaded %u IP-range from '%s'. | Loaded %u IP-ranges from '%s'.
ast[0]: Cargáu %u rangu IP dende '%s'.
ast[1]: Cargáu %u rangos IP dende '%s'.

en: %u malformed line was discarded. | %u malformed lines were discarded.
ast[0]: %u llinia malformada descartóse
ast[1]: %u llinies malformaes descartáronse

en: Bootstrap from 
    known clients
ast: Coneutar dende 
    veceros conocíos

en: Nodes (%u)
ast: Nodos (%u)

en: Invalid ip to bootstrap
ast: IP non válida pa coneutar

en: Invalid port to bootstrap
ast: Puertu non válidu pa coneutar

en: Please fill all fields required
ast: Por favor enllene tolos campos requeríos

en: Are you sure you want to download a new nodes.dat file?
ast: ¿De xuru quies descargar un nuevu nodes.dat?

en: Doing so will remove your current nodes and restart Kademlia connection.
ast: Si lo faes, desaniciarás tolos tos nodos actuales y reaniciarás la conexón Kademlia.

en: Continue?
ast: ¿Siguir?

en: Kademlia: search keyword too short
ast: Kademlia: pallabra de gueta enforma curtia

en: Keyword for search: %s
ast: Pallabra clave pa gueta: %s

en: Kademlia: Search keyword is already on search list:
ast: Kademlia: Pallabra de gueta enforma curtia:

en: Read %u Kad contact | Read %u Kad contacts
ast[0]: Lleíu %u contautu Kad
ast[1]: Lleíos %u contautos Kad

en: No contacts found, please bootstrap, or download a nodes.dat file.
ast: Contautos non alcontraos, por favor descarga un ficheru nodes.dat.

en: Only %d Kad contact available, nodes.dat not written | Only %d Kad contacts available, nodes.dat not written
ast[0]: Namái %d contautu Kad disponible, nodes.dat non escritu
ast[1]: Namái %d contautos Kad disponible, nodes.dat non escritu

en: Wrote %d Kad contact | Wrote %d Kad contacts
ast[0]: Escritu %d contautu Kad
ast[1]: Escritos %d contautos Kad

en: File name
ast: Nome ficheru

en: File size
ast: Tamañu ficheru

en: Share ratio
ast: Media compartío

en: Uploaded
ast: Xubío

en: Requested
ast: Pidío

en: Accepted
ast: Aceutao

en: Complete sources
ast: Fontes completes

en: WARNING: Known file list corrupted, contains invalid header.
ast: AVISU: Ficheru de llista de compartíos corruptu, tien una testera inválida.

en: Hashing
ast: Codificando

en: Completing
ast: Completando

en: Complete
ast: Completáu

en: Paused
ast: Posáu

en: Erroneous
ast: Erróneu

en: Waiting
ast: Aguardando

en: You must specify a non-empty password.
ast: Tienes d'especificar una contraseña non erma

en: Invalid password, not a MD5 hash!
ast: Contraseña incorreuta, nun ye un códigu MD5!

en: Connection failure
ast: Fallu de conexón

en: EC connection failed. Empty reply.
ast: La conexón EC falló. Rempuesta erma.

en: External Connection: Bad reply, handshake failed. Connection closed.
ast: Conexón esterna: Rempuesta del sirvidor incorreuta, falló handshake. Conexón zarrada.

en: Succeeded! Connection established to aMule
ast: ¡Fecho! Conexón afitada con aMule

en: Succeeded! Connection established.
ast: ¡Fecho! Conexón afitada.

en: External Connection: Access denied because:
ast: Conexón esterna: Accesu denegáu, xida:

en: External Connection: Handshake failed.
ast: Conexón esterna: Falló handshake.

en: ListenSocket: Ok.
ast: Socket d'escucha: Ok

en: ERROR: Could not listen to TCP port.
ast: FALLU: Nun pue escuchase nel puertu TCP.

en: ERROR:
ast: FALLU:

en: WARNING:
ast: AVISU:

en: Close
ast: Zarrar

en: Cut
ast: Cortar

en: Copy
ast: Copiar

en: Paste
ast: Apegar

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Select All
ast: Esbillar too

en: Unlimited
ast: Illimitáu

en: aMule Tray Menu
ast: Menú aMule

en: Speed limits:
ast: Llímites de velocidá

en: UL: None
ast: XU: Dengún

en: UL: %u
ast: XU: %u

en: DL: None
ast: DE: Denguna,

en: DL: %u
ast: DE: %u

en: Download speed: %.1f
ast: Velocidá de descarga: %.1f

en: Upload speed: %.1f
ast: Velocidá de xuba: %.1f

en: Client Information
ast: Información del veceru

en: Nickname: %s
ast: Nomatu: %s

en: No Nickname Selected!
ast: ¡Dengún nomatu conseñáu!

en: ClientID:
ast: ID Veceru:

en: Not connected
ast: Non coneutáu

en: ServerName:
ast: Nome del sirvidor:

en: ServerIP:
ast: IP del sirvidor:

en: Not Connected
ast: Non coneutáu

en: TCP port: %d
ast: Puertu TCP: %d

en: TCP port: Not ready
ast: Puertu TCP: Nun ta llistu

en: UDP port: %d
ast: Puertu UDP: %d

en: UDP port: Not ready
ast: Puertu UDP: Nun ta llistu

en: Online Signature: Enabled
ast: Robla Online: Activada

en: Online Signature: Disabled
ast: Robla Online: Desactivada

en: Uptime: %s
ast: Tiempu d'execución: %s

en: Shared files: %d
ast: Ficheros compartíos: %d

en: Queued clients: %d
ast: Veceros na cola: %d

en: Total DL: %s
ast: Total DE: %s

en: Total UL: %s
ast: Total XU: %s

en: Upload limit
ast: Llímite de xuba

en: Download limit
ast: Llímite de descarga

en: Hide aMule
ast: Anubrir aMule

en: Show aMule
ast: Amosar aMule

en: Exit
ast: Colar

en: eD2k Link:
ast: Enllaz eD2k:

en: Commit
ast: Unviar

en: Click here to add the eD2k link in the text control to your download queue.
ast: Fai Click equí p'amestar l'enllaz eD2k de la entrada de testu de control a la cola de descargues.

en: Events are displayed here. For a complete list of events, refer to the log in the Servers-tab.
ast: Los eventos son amosaos equí. Pa una llista completa d'eventos, empobina al rexistru de la llingüeta de sirvidores.

en: Loading ...
ast: Cargando ...

en: Number of users on the server you are connected to ...
ast: Númberu d'usuarios nel sirvidor al que tas coneutáu ...

en: Users: 0
ast: Usuarios: 0

en: Users connected to the current server and an estimate of the total number of users.
ast: Usuarios coneutaos al sirvidor actual y una estimación del númberu total d'usuarios.

en: Up: 0.0 | Down: 0.0
ast: Xu: 0.0 | Desc: 0.0

en: Current average upload and download rates. If enabled the numbers in the braces signify the overhead from client communication.
ast: Índiz actual de xubíes y descargues. Si habilites los númberos signifiquen los gastos indireutos na comunicación del veceru.

en: Displays the connected status and active transfers. Red arrows signifies that you are currently not connected, yellow arrows signify that you have low ID (firewalled) and green arrows signify that you have high ID (The optimal connection type).
ast: Amuesa l'estáu de conexón y les tresferencies actives. Les fleches bermeyes quieren dicir que tas desconeutáu, les marielles que tienes ID-Baxa (darrera d'un torgafueos) y les verdes que tienes ID-Alta (La triba de conexón ye bona).

en: Not Connected ...
ast: Non Coneutáu ...

en: Currently connected server.
ast: Coneutáu al sirvidor.

en: Search
ast: Guetar

en: Name:
ast: Nome:

en: Type
ast: Triba

en: Local
ast: Llocal

en: Extended Parameters
ast: Opciones estendíes

en: Filtering
ast: Fieltrar

en: File Type
ast: Triba de ficheru

en: Any
ast: Toos

en: Archives
ast: Archivos

en: CD-Images
ast: Imáxenes de CD

en: Pictures
ast: Imáxenes

en: Programs
ast: Programes

en: Texts
ast: Testos

en: Extension
ast: Estensión

en: Min Size
ast: Tamañu mín

en: Max Size
ast: Tamañu Máx

en: Availability
ast: Disponibilidá

en: Filter:
ast: Fieltru:

en: Filter Results
ast: Fieltrar Resultaos

en: Invert Result
ast: Invertir Resultáu

en: Hide Known Files
ast: Anubrir Ficheros Conocíos

en: Start
ast: Entamar

en: More
ast: Más

en: Searches for more results on eD2k. Not supported for Kad yet.
ast: Guetar más resultaos en eD2k. Entá nun furrula en Kad.

en: Stop
ast: Encaboxar

en: Download
ast: Descarga

en: Reset Fields
ast: Llimpiar Campos

en: Results
ast: Resultaos

en: Clears completed downloads
ast: Llimpiar descargues completaes

en: General
ast: Xeneral

en: Full Name :
ast: Nome Completu :

en: met-File :
ast: Ficheru-met :

en: Filesize :
ast: Tamañu :

en: Partfilestatus :
ast: Estáu ficheru part :

en: Last seen complete :
ast: Cabera comprobación completa :

en: Transfer
ast: Tresferencia

en: Found Sources :
ast: Fontes alcontraes :

en: Transferring Sources :
ast: Tresfiriendo fontes :

en: Filepart-Count :
ast: Númberu de partes :

en: Available :
ast: Disponibles :

en: Datarate :
ast: Fluxu de datos :

en: Download Active Time:
ast: Tiempu Descarga Activa:

en: Transferred :
ast: Tresferío :

en: Completed Size :
ast: Tamañu Completáu :

en: Intelligent Corruption Handling
ast: Xestión intelixente de corrupción

en: Lost to corruption :
ast: Perdío por corrupción :

en: Gained by compression :
ast: Ganao por compresión :

en: Packages saved by I.C.H. :
ast: Paquetes salvaos por I.C.H.:

en: File Names
ast: Nomes de ficheru

en: Takeover
ast: Tomar

en: Cleanup
ast: Llimpiar

en: Apply
ast: Aplicar

en: Comment/Rate file (Text will be visible to all users)
ast: Comentariu/Calificación del ficheru (El testu podrán velu tolos usuarios)

en: For a film you can say its length, its story, language ...\n\nand if it's a fake, you can tell that to other users of aMule.
ast: Pa una película, pues poner la so duración, la so hestoria, la llingua ...\n\ny si ye una falsificación (fake) pues informar a los demás usuarios d'aMule.

en: File Quality
ast: Calificación de ficheru

en: Not rated
ast: Non evaluada

en: Invalid / Corrupt / Fake
ast: Inválidu / Toyíu / Falsificación

en: Poor
ast: Probe

en: Fair
ast: Aceutable

en: Good
ast: Bonu

en: Excellent
ast: Mui bonu

en: Choose the file rating or advice users if the file is invalid ...
ast: Camudar la calificación del ficheru o alvertir a otros usuarios si nun ye válidu

en: Refresh
ast: Actualizar

en: Downloading, please wait ...
ast: Descargando, por favor aguarda ...

en: Unknown size
ast: Tamañu desconocíu

en: Required Information
ast: Información requería

en: IP Address :
ast: Señes IP :

en: Port :
ast: Puertu :

en: Additional Information
ast: Información adicional

en: Username :
ast: Nome d'usuariu :

en: Userhash :
ast: Hash del usuariu :

en: Add
ast: Amestar

en: Download-Speed
ast: Velocidá de descarga

en: Current
ast: Actual

en: Running average
ast: Media d'execución

en: Session average
ast: Media de la sesión

en: Upload-Speed
ast: Velocidá de xuba

en: Connections
ast: Conexones

en: Active downloads
ast: Descargues actives

en: Active connections (1:1)
ast: Conexones actives (1:1)

en: Active uploads
ast: Xubes actives

en: Statistics Tree
ast: Árbol d'estadístiques

en: Username:
ast: Nome d'usuariu:

en: Userhash:
ast: Hash d'usuariu:

en: Client software:
ast: Software del veceru:

en: Client version:
ast: Versión del veceru:

en: IP address:
ast: Señes IP:

en: User ID:
ast: ID usuariu:

en: Server IP:
ast: IP Sirvidor:

en: Server name:
ast: Nome sirvidor:

en: Obfuscation:
ast: Ofuscación:

en: Transfers to client
ast: Tresferencies al veceru

en: Current request:
ast: Solicitú actual:

en: Average upload rate:
ast: Velocidá media de xuba :

en: Average download rate:
ast: Velocidá media de descarga :

en: Uploaded (session):
ast: Xubíu (sesión):

en: Downloaded (session):
ast: Descargáu (sesión):

en: Uploaded (total):
ast: Xubíu (total):

en: Downloaded (total):
ast: Descargáu (total):

en: Scores
ast: Resultaos

en: DL/UP modifier:
ast: Modificador DE/XU:

en: Secure ident:
ast: Ident Segura:

en: Queue score:
ast: Puntuación cola:

en: Nick
ast: Nomatu

en: http://www.aMule.org - the multi-platform Mule
ast: http://www.aMule.org - la mula multi-plataforma

en: This is the name that other users will see when connecting to you.
ast: Esti ye'l nome que verán los otros usuarios verán cuando se coneuten a tí.

en: Language:
ast: Llingua:

en: The delay before showing tool-tips.
ast: Allanciu enantes d'amosar los mensaxes emerxentes.

en: This specifies the language used on controls.
ast: Esto especifica la llingua usada nos controles.

en: Check for new version at startup
ast: Comprobar nueva versión al entamu

en: Enabling this will make aMule check for new version at startup
ast: Habilitando esto, fadrá que aMule compruebe si esiste una nueva versión al entamu.

en: Start minimized
ast: Aniciar minimizáu

en: Enabling this makes aMule minimize itself upon start.
ast: Habilitando esto, faes que aMule se minimice nel aniciu.

en: Prompt on exit
ast: Entrugar al colar

en: Makes aMule prompt before exiting.
ast: Facer que aMule entrugue enantes de colar.

en: Enable Tray Icon
ast: Habilitar iconu de sistema

en: This Enables/Disables the system tray (or taskbar) icon.
ast: Esto habilita/deshabilita iconu de sistema (o de la barra de xeres).

en: Minimize to Tray Icon
ast: Minimizar al iconu de la bandexa

en: Enabling this will make aMule minimize to the System Tray, rather than the taskbar.
ast: Activando esto fadrás que aMule se minimice na bandexa del sistema, asemeyao a la barra de xeres.

en: Tooltip delay time:
ast: Tiempu d'allanciu de los mensaxes emerxentes:

en: seconds
ast: segundos

en: Browser Selection
ast: Seleición del restolador

en: Enter your browser name here. Leave this field empty to use the system default browser.
ast: Introduz el nome del to restolador. Déxalo ermo si quies usar el que hai por defeutu.

en: Browse
ast: Desaminar

en: Open in new tab if possible
ast: Abrir en nueva llingüeta si ye dable

en: Open the web page in a new tab instead of in a new window when possible
ast: Abrir cuando seya dable, la páxina web nuna nueva llingüeta n'arroú de nuna nueva ventana

en: Video Player
ast: Reproductor de vídeu

en: Bandwidth limits
ast: Llímites del anchor de banda

en: Upload
ast: Xuba

en: Slot Allocation
ast: Asignación de puestu reserváu

en: Ports
ast: Puertos

en: Standard TCP Port
ast: Puertu TCP estándar

en: This is the standard eD2k port and cannot be disabled.
ast: Esti ye'l puertu eD2k estándar y nun pue deshabilitase

en: UDP port for server requests (TCP+3):
ast: Puertu UDP pa peticiones del sirvidor (TCP+3):

en: Extended UDP port (Kad / global search)
ast: Puertu UDP estándar (Kad / gueta global)

en: This UDP port is used for extended eD2k requests and Kad network
ast: Esti puertu UDP úsase pa peticiones estendíes de eD2k y la rede Kad

en: Enable UPnP for router port forwarding
ast: Habilitar UPnP pal reunvíu de puertu del router

en: UPnP TCP Port (Optional):
ast: Puertu UPnP TCP (Opcional):

en: Bind local address to IP (empty for any):
ast: Señes IP llocal de enllaz: (erma pa cualesquiera):

en: Advanced users only: If you have multiple network interfaces, enter the address of the interface to which aMule should be bound.
ast: Namái usuarios avanzaos: Si tu tienes múltiples tarxetes de rede, introduz la direición de la tarxeta, que aMule tendrá d'usar.

en: Max sources per downloading file:
ast: Max. fontes descargando un ficheru:

en: Max simultaneous connections:
ast: Máx. conexones al empar:

en: Autoconnect on startup
ast: Autoconeutar al aniciar

en: Reconnect on loss
ast: Reconeutar al perder la conexón

en: Remove dead server after
ast: Desaniciar sirvidores cayíos tres

en: retries
ast: reintentos

en: Auto-update server list at startup
ast: Auto-actualizar la llista de sirvidores al aniciu

en: List
ast: Llista

en: Update server list when connecting to a server
ast: Actualizar la llista de sirvidores al coneutar a un sirvidor

en: Update server list when a client connects
ast: Actualizar la llista de sirvidores cuando un veceru se coneuta

en: Use priority system
ast: Usar sistema de prioridaes

en: Use smart LowID check on connect
ast: Control intelixente de IDBaxa al coneutar

en: Safe connect
ast: Conexón segura

en: Autoconnect to servers in static list only
ast: Autoconeutar namái a Sirvidores fixos

en: Set manually added servers to High Priority
ast: Asignar alta prioridá a los sirvidores amestaos manualmente

en: Intelligent Corruption Handling (I.C.H.)
ast: Remanador Intelixente de Corrupciones (I.C.H)

en: Enable
ast: Habilitar

en: Advanced I.C.H. trusts every hash (not recommended)
ast: I.C.H. avanzáu, confiar en tolos hash (non recomendáu)

en: Add files to download in pause mode
ast: Amestar ficheros pa descargar en mou posáu

en: Add files to download with auto priority
ast: Amestar nueves descargues con auto prioridá

en: Try to download first and last chunks first
ast: Tentar descargar enantes la primer y cabera parte

en: Start next paused file when a file completes
ast: Descargar siguiente ficheru posáu cuandu otru se complete

en: From the same category
ast: Namái na mesma categoría

en: Preallocate disk space for new files
ast: Reservar espaciu en discu pa los nuevos ficheros

en: For new files preallocates disk space for the whole file, thus reduces fragmentation
ast: Pa los nuevos ficheros reservar tol espaciu del ficheru, esto amenorga la fragmentación

en: Stop downloads when free disk space reaches
ast: Detener descargues cuando s'algame l'espaciu llibre en discu

en: Select this if you want aMule to check your disk space
ast: Seleiciona esta opción si quies que aMule comprebe l'espaciu en discu

en: Enter here the min disk space desired.
ast: Introduz l'espaciu mínimu de discu deseyáu.

en: Save 10 sources on rare files (< 20 sources)
ast: Guardar 10 fontes en ficheros raros (< 20 fontes)

en: Uploads
ast: Xubíes

en: Add new shared files with auto priority
ast: Amestar nuevos ficheros compartíos con auto prioridá

en: Destination folder for downloads
ast: Carpeta de destín pa les descargues

en: Folder for temporary download files
ast: Carpeta pa los ficheros temporales de descargues

en: Shared folders
ast: Carpetes compartíes

en: (Right click on folder icon for recursive share)
ast: (Click drechu n'iconu de carpeta, pa compartición recursiva)

en: Share hidden files
ast: Compartir ficheros anubríos

en: Graphs
ast: Gráficos

en: Update delay : 5 secs
ast: Intervalu d'actualización : 5 segs

en: Time for average graph: 100 mins
ast: Tiempu de promediu del gráficu: 100 min

en: Connections Graph Scale: 100
ast: Escala del gráficu de les conexones: 100

en: Download graph scale:
ast: Descargar escala gráfica:

en: Upload graph scale:
ast: Escala gráfica de descarga:

en: Colours:
ast: Colores:

en: Background
ast: Fondu

en: Grid
ast: Rexella

en: Download current
ast: Descarga actual

en: Download running average
ast: Promediu descarga n'execución

en: Download session average
ast: Promediu Descarga/sesión

en: Upload current
ast: Xuba actual

en: Upload running average
ast: Promediu Xuba/tiempu

en: Upload session average
ast: Promediu xuba/sesión

en: Active connections
ast: Conexones actives

en: Systray Icon Speedbar
ast: Barra de velocidá del iconu de sistema

en: Kad-nodes current
ast: Kad-nodos actual

en: Kad-nodes running
ast: Kad-nodos executando

en: Kad-nodes session
ast: Kad-nodos sesión

en: Select
ast: Seleicionar

en: Tree
ast: Árbol

en: Number of Client Versions shown (0=unlimited)
ast: Númberu de versiones de veceros a amosar (0=ensin llímite)

en: !!! WARNING !!!
ast: ¡¡¡ AVISU !!!

en: Max new connections / 5 secs
ast: Nueves conexones máx. / 5 segs

en: File Buffer Size: 240000 bytes
ast: Tamañu del buffer de ficheru: 240000 bytes

en: Upload Queue Size: 5000 clients
ast: Tamañu cola d'espera: 5000 veceros

en: Server connection refresh interval: Disable
ast: Intervalu d'actualización de conexón al sirvidor: Desactiváu

en: Skin to use:
ast: Tema a usar:

en: Show "Fast eD2k Links Handler" in every window.
ast: Amosar "Xestor rápidu d'enllaces eD2k", en toles ventanes.

en: Show extended info on categories tabs
ast: Amosar info estendía nes llingüetes de les categoríes

en: Show transfer rates on title
ast: Amosar índices de tresferencia nel títulu

en: Before application name
ast: Enantes del nome de l'aplicación

en: After application name
ast: Dempués del nome de l'aplicación

en: Show overhead bandwidth
ast: Amosar anchor de banda escedente

en: Vertical toolbar orientation
ast: Orientación vertical de la barra de ferramientes

en: Download Queue Files
ast: Ficheros de la cola de descarga

en: Show progress percentage
ast: Amosar porcentax de progresu

en: Show progress bar
ast: Amosar barra de progresu

en: Flat
ast: Planu

en: Round
ast: 3D

en: Auto-sort files (high CPU)
ast: Auto-ordenar ficheros (Alta CPU)

en: aMule will sort the columns in your download list automatically
ast: aMule ordenará automáticamente les columnes na to llista de descargues

en: External Connection Parameters
ast: Parámetros de conexón esterna

en: Accept external connections
ast: Aceutar conexones esternes

en: IP of the listening interface:
ast: IP de la interface que ta escuchando

en: Enter here a valid ip in the a.b.c.d format for the listening EC interface. An empty field or 0.0.0.0 will mean any interface.
ast: Introduz una IP válida de la interface que ta escuchando. Un campu ermu o 0.0.0.0 significará cualesquier interface.

en: TCP port:
ast: Puertu TCP:

en: Enable UPnP port forwarding on the EC port
ast: Habilitar UPnP port forwarding nel puertu EC

en: Password
ast: Contraseña

en: Web server parameters
ast: Parámetros del sirvidor web

en: Run webserver on startup
ast: Aniciar sirvidor web al entamu

en: Web template
ast: Plantía Web

en: Full rights password
ast: Contraseña alministrador

en: Enable Low rights User
ast: Activar invitáu

en: Low rights password
ast: Contraseña invitáu

en: Enable UPnP port forwarding of the web server port
ast: Usar forwarding de puertos UPnP nel puertu del sirvidor web

en: Web server UPnP TCP port (Optional)
ast: Puertu HTTP del sirvidor web (Opcional)

en: Page Refresh Time (in secs)
ast: Tiempu d'actualización de páxina (en segs)

en: Enable Gzip compression
ast: Activar compresión gzip

en: OK
ast: Aceutar

en: Click here to apply any changes made to the preferences.
ast: Aplicar cualesquier cambéu fechu nes opciones.

en: Reset any changes made to the preferences.
ast: Encaboxar cualesquier cambéu fechu nes opciones.

en: Title :
ast: Títulu :

en: Comment :
ast: Comentariu :

en: Incoming Dir :
ast: Direutoriu entrante :

en: Change priority for new assigned files :
ast: Cambiar prioridá a nuevos ficheros asignaos :

en: Select color for this Category (currently selected) :
ast: Seleiciona color pa esta categoría (seleicionada) :

en: Reset
ast: Reafitar

en: Click this button to reset the log.
ast: Calca esti botón pa llimpiar el registru.

en: Click on this button to update the servers list from URL ...
ast: Click nesti botón p'actualizar la llista de sirvidores dende una URL ...

en: Server list
ast: Llista de sirvidores

en: Enter the url to a server.met file here and press the button to the left to update the list of known servers.
ast: Introduz la url a un ficheru server.met y calca'l botón de la esquierda p'actualizar la llista de sirvidores conocíos.

en: Add server manually: Name
ast: Amestar sirvidor manualmente: Nome

en: Enter the name of the new server here
ast: Introduz el nome del nuevu sirvidor

en: IP:Port
ast: IP:Puertu

en: Enter the IP of the server here, using the x.x.x.x format.
ast: Introduz la IP del sirvidor, usando'l formatu X.X.X.X.

en: Enter the port of the server here.
ast: Introduz el puertu del sirvidor

en: Add manually a server (fill fields to the left before) ...
ast: Amestar manualmente un sirvidor (rellena los campos) ...

en: aMule Log
ast: Rexistru

en: Server Info
ast: Info. sirvidores

en: ED2K Info
ast: Info ED2K

en: Kad Info
ast: Info Kad

en: Click on this button to update the nodes list from URL ...
ast: Click nesti botón p'actualizar la llista de nodos dende la URL ...

en: Nodes (0)
ast: Nodos (0)

en: Enter the url to a nodes.dat file here and press the button to the left to update the list of known nodes.
ast: Introduz equí la url al ficheru nodes.dat y calca'l botón de la esquierda, p'actualizar la llista de nodos conocíos.

en: Nodes stats
ast: Estadístiques nodos

en: Bootstrap
ast: Coneutar

en: New node
ast: Nuevu nodu

en: Port:
ast: Puertu:

en: Disconnect Kad
ast: Desconeutar Kad

en: Use Secure User Identification
ast: Usar Identificación Segura d'Usuariu

en: It is recommended to enable this option. You will not receive credits if SUI is not enabled.
ast: Encamiéntase a activar esta opción. Nun recibirá créditos si la ISU (Identificación Segura d'Usuariu) nun ta habilitada.

en: Protocol Obfuscation
ast: Ofuscación de protocolu

en: Support Protocol Obfuscation
ast: Sofitu d'ofuscación de protocolu

en: This option enabled Protocol Obfuscation, and makes aMule accept obfuscated connections from other clients.
ast: Esta opción activa la ofuscación de protocolu, y fai que aMule aceute conexones ofuscaes de otros veceros.

en: Use obfuscation for outgoing connections
ast: Usar ofuscación pa conexones salientes

en: This option makes aMule use Protocol Obfuscation when connecting other clients/servers.
ast: Esta opción fai que aMule use ofuscación de protocolu cuando se coneuten otros veceros/sirvidores.

en: Accept only obfuscated connections
ast: Aceutar namái conexones ofuscaes

en: This option makes aMule only accept obfuscated connections. You will have less sources, but all your traffic will be obfuscated
ast: Esa opción fai que aMule namái aceute conexones ofuscaes. Tendrá menos fontes, pero tol so tráficu sedrá ofuscáu.

en: Everybody
ast: Toos

en: No one
ast: Dengún

en: Who can see my shared files:
ast: Quién pue adicar los mios ficheros compartíos:

en: Select who can request to view a list of your shared files.
ast: Seleiciona quién pue solicitar adicar la nuesa llista de ficheros compartíos.

en: IP-Filtering
ast: Fieltráu de IPs

en: Filter clients
ast: Fieltru veceros

en: Enable filtering of the client IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
ast: Habilitar fieltráu de IPs de veceros definíu nel ficheru ~/.aMule/ipfilter.dat

en: Filter servers
ast: Fieltru sirvidores

en: Enable filtering of the server IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
ast: Habilitar fieltráu de IPs de sirvidores definíu nel ficheru ~/.aMule/ipfilter.dat

en: Reload List
ast: Recargar llista

en: Reload the list of IPs to filter from the file ~/.aMule/ipfilter.dat
ast: Recargar llista de fieltráu de IPs dende ficheru ~/.aMule/ipfilter.dat

en: Update now
ast: Actualizar agora

en: Auto-update ipfilter at startup
ast: Auto-actualizar el fieltráu de IPs al entamu

en: Filtering Level:
ast: Nivel de fieltráu:

en: Always filter LAN IPs
ast: Fieltrar siempres IP's de LAN

en: Paranoid handling of non-matching IPs
ast: Control paranoicu de IPs non comprobaes

en: Rejects packet if the client ip is different from the ip where the packet is received from. Use with caution.
ast: Refugar paquetes si la ip del veceru ye diferente de la ip dende au el paquete ye recibíu. Usar con curiáu.

en: Use system-wide ipfilter.dat if available
ast: Usar el ipfilter.dat de sistema si ta disponible

en: If there's no local ipfilter.dat found, allow usage of a systemwide ipfilter file.
ast: Si nun s'alcuentra un ficheru ipfilter.dat llocal, permitir l'usu d'un ficheru ipfilter de sistema

en: Enable Online-Signature
ast: Activar Robla online

en: Enables the writing of the OS file, which can be used by external apps to create signatures and the like.
ast: Habilitar la escritura de ficheros del SO, suel usase pa criar robles por aplicaciones esternes.

en: Update Frequency (Secs):
ast: Frecuencia d'actualización (segs):

en: Change the frequency (in seconds) of Online Signature updates.
ast: Cambiar la frecuencia (en segundos) de l'actualización de la robla-online

en: Save online signature file in:
ast: Guardar ficheru de robla online en:

en: Click here to select the directory containing the the Online Signature files.
ast: Click equí pa seleicionar el direutoriu que contién los ficheros de robles-online.

en: Filter incoming messages (except current chat):
ast: Fieltrar mensaxes entrantes (sacantes conversación actual):

en: Filter all messages
ast: Fieltrar tolos mensaxes

en: Filter messages from people not on your friend list
ast: Fieltrar mensaxes de xente que nun ta na to llista de collacios

en: Filter messages from unknown clients
ast: Fieltrar mensaxes de veceros desconocíos

en: Filter messages containing (use ',' as separator):
ast: Fieltrar mensaxes que contienen (usa ',' como separtador):

en: add here the words amule should filter and block messages including it
ast: amiesta equí les pallabres que amule tien de fieltrar y bloquiar mensaxes incluyíos

en: Show received messages in the log
ast: Amosar mensaxes recibíos nel rexistru

en: Comments
ast: Comentarios

en: Filter comments containing (use ',' as separator):
ast: Fieltrar comentarios que contengan (usar ',' como separtador):

en: Automatic server connect without proxy
ast: Conexón automática al sirvidor ensin proxy

en: Enable authentication
ast: Habilitar autentificación

en: Enable/disable username/password authentication
ast: Habilita/deshabilita autentificación usuariu/contraseña

en: Username:
ast: Nome d'usuariu:

en: The username to use to connect to the proxy
ast: El nome d'usuariu a usar pa coneutar al proxy

en: Password:
ast: Contraseña:

en: The password to use to connect to the proxy
ast: La contraseña a usar pa coneutar al proxy

en: Enable Proxy
ast: Habilitar Proxy

en: Enable/disable proxy support
ast: Habilitar/Deshabilitar soporte Proxy

en: Proxy type:
ast: Triba Proxy:

en: Proxy host:
ast: Sirvidor Proxy:

en: The proxy host name
ast: Nome del host del proxy

en: Proxy port:
ast: Puertu Proxy:

en: The proxy port
ast: El puertu del proxy

en: Connect to:
ast: Coneutar a:

en: Login to remote amule
ast: Conexón a aMule remotu

en: User name
ast: Nome usuariu:

en: Remember those settings
ast: Remembrar estes opciones

en: Enable Verbose Debug-Logging.
ast: Habilita mou estendíu de depuración al aniciu

en: Message Categories:
ast: Mensaxes de categoríes:

en: Waiting...
ast: Esperando...

en: Add imports
ast: Amestar imports

en: Retry selected
ast: Reintentar seleicionáu

en: Remove selected
ast: Desaniciar seleicionáu

en: Event Types
ast: Tipos Eventos

en: Reload your shared files
ast: Recargar los tos ficheros compartíos

en: Send
ast: Unviar

en: Sends the specified message.
ast: Unviar un mensax específicu.

en: Close this chat-session.
ast: Zarrar esta sesión de charra

en: Connect to any server and/or Kad
ast: Coneutar a cualesquier sirvidor y/o Kad

en: Shared Files
ast: Fich compartíos

en: Disabled [%s]
ast: Deshabilitáu [%s]

en: byte/sec | bytes/sec
ast[0]: byte/seg
ast[1]: bytes/seg

en: secs
ast: segs

en: hours
ast: hores

en: Days
ast: Díes

en: all
ast: too

en: all others
ast: el restu

en: Incomplete
ast: Incompletu

en: Stopped
ast: Deteníu

en: Video
ast: Vídeu

en: Archive
ast: Ficheru

en: Text
ast: Testu

en: Active
ast: Activu

en: Waiting for partfile convert thread to die...
ast: Esperando a ficheru part matando filu...

en: Importing %s: %s
ast: Importando %s: %s

en: Reading temp folder
ast: Lleendo direutoriu temp

en: Retrieving basic information from download info file
ast: Obteniendo información básica de ficheru info de descarga

en: Creating destination file
ast: Criando ficheru de destín

en: Loading data from old download file (%u of %u)
ast: Cargando datos dende l'antigua descarga del ficheru (%u de %u)

en: Saving data block into new single download file (%u of %u)
ast: Atroxando bloque de datos nun nuevu ficheru de descarga (%u de %u)

en: Retrieving source downloadfile information
ast: Obteniendo información del ficheru fonte de descarga

en: Adding download and saving new partfile
ast: Amestando descarga y guardando nuevu ficheru part

en: Import partfiles
ast: Importar ficheros part

en: State
ast: Estáu

en: Filehash
ast: Hash de ficheru

en: %s (Disk: %s)
ast: %s (Discu: %s)

en: Please choose a folder to search for temporary downloads! (subfolders will be included)
ast: ¡Por favor escueye un direutoriu pa guetar por descargues temporales! (incluyiránse subdireutorios)

en: Do you want the source files of succesfully imported downloads be deleted?
ast: ¿Quies que los ficheros fonte d'una descarga importada satisfactoriamente seyan desaniciaos?

en: Remove sources?
ast: ¿Desaniciar fontes?

en: Trying to load backup of met-file from %s
ast: Intentando cargar copia de seguridá del ficheru met dende %s

en: ERROR: Failed to open part.met file: %s ==> %s
ast: ERROR: Nun pudo abrise'l ficheru part.met: %s ===> %s

en: ERROR: part.met file is 0 size: %s ==> %s
ast: ERROR: el ficheru part.met tien tamañu 0: %s ===> %s

en: ERROR: Invalid part.met file version: %s ==> %s
ast: ERROR: Versión de ficheru part.met Inválida: %s ==> %s

en: ERROR: %s (%s) is corrupt (wrong tagcount), unable to load file.
ast: ERROR: %s (%s) ta toyíu (cuenta d'etiquetes errónea), nun se pue cargar el ficheru.

en: Trying to recover file info...
ast: Intentando recuperar info de ficheru...

en: Recovering no-named file - will try to recover it as RecoveredFile.dat
ast: Recuperando ficheru ensin nome - recuperarase como RecoveredFile.dat

en: Recovered all available file info :D - Trying to use it...
ast: Recuperóse tola info disponible del ficheru :D - Tentando usala...

en: Unable to recover file info :(
ast: Nun pudo recuperase la info de ficheru...

en: Failed to open %s (%s)
ast: Fallu al abrir %s (%s)

en: WARNING: %s might be corrupted (%i)
ast: AVISU: %s pue tar toyíu (%i)

en: ERROR while saving partfile: %s (%s ==> %s)
ast: FALLU salvando ficheru part: %s (%s ==> %s)

en: IO failure while saving partfile:
ast: ERROR E/S atroxando ficheru part:

en: Could not retrieve length of '%s' - using %s file.
ast: Nun pue recuperase la duración de '%s' - usando'l ficheru %s.

en: '%s' is 0 size somehow - using %s file.
ast: de dalgún mou el tamañu de '%s' ye 0 - usando ficheru %s.

en: Failed to save part.met.seeds file for %s
ast: Fallu al guardar ficheru part.met.seeds por %s

en: Saved %i source seed for partfile: %s (%s) | Saved %i source seeds for partfile: %s (%s)
ast[0]: Guardáu %i semiente de fontes en ficheru part: %s (%s)
ast[1]: Guardaes %i semientes de fontes en ficheru part: %s (%s)

en: Error reading partfile's seeds file (%s - %s): %s
ast: Fallu lleendo semientes del ficheru part (%s - %s): %s

en: Found corrupted part (%d) in %d part file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s| | Found corrupted part (%d) in %d parts file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|
ast[0]: Parte toyía alcontrada (%i) en %d parte del ficheru %s - Resultáu del hash del ficheru |%s| Hash del ficheru |%s|
ast[1]: Parte toyía alcontrada (%i) en %d partes del ficheru %s - Resultáu del hash del ficheru |%s| Hash del ficheru |%s|

en: Found completed part (%i) in %s
ast: Parte (%i) completa alcontrada en %s

en: Finished rehashing %s
ast: Recodificación finada %s

en: Unexpected error while completing %s. File paused
ast: Fallu inesperáu mientres se completaba %s. Ficheru posáu

en: Finished downloading: %s
ast: Descarga finada: %s

en: Deleting file: %s
ast: Desaniciando ficheru: %s

en: WARNING: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete for '%s'
ast: AVISU: Nun pue criase'l hash de la parte descargada, set de hashes incompletu pa '%s'

en: ERROR: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete (%s). This should never happen
ast: ERROR: Nun pue criase'l hash de la parte descargada, set de hashes incompletu pa (%s). Esto nun tendría de pasar enxamás

en: WARNING: Not enough free disk-space! Pausing file: %s
ast: AVISU: Nun hai espaciu llibre nel discu! Posando ficheru: %s

en: Downloaded part %i is corrupt in file: %s
ast: Parte descargada %i toyía nel ficheru: %s

en: ICH: Recovered corrupted part %i for %s -> Saved bytes: %s
ast: ICH: Recuperada parte toyía %i de %s -> Bytes salvaos: %s

en: Allocating
ast: Asignando

en: Insufficient disk space
ast: Espaciu en discu insuficiente

en: Downloaded
ast: Descargáu

en: ERROR: Failed to open partfile '%s'
ast: ERROR: Fallu al abrir ficheru part '%s'

en: System default
ast: Por defeutu

en: Albanian
ast: Albanés

en: Arabic
ast: Árabe

en: Asturian
ast: Asturianu

en: Basque
ast: Euskera

en: Bulgarian
ast: Búlgaru

en: Catalan
ast: Catalán

en: Chinese (Simplified)
ast: Chinu (simplificáu)

en: Chinese (Traditional)
ast: Chinu (Tradicional)

en: Croatian
ast: Croata

en: Czech
ast: Checu

en: Danish
ast: Danés

en: Dutch
ast: Holandés

en: English (U.K.)
ast: Inglés (U.K.)

en: Estonian
ast: Estoniu

en: Finnish
ast: Finlandés

en: French
ast: Francés

en: Galician
ast: Gallegu

en: German
ast: Alemán

en: Greek
ast: Griegu

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Hungarian
ast: Húngaru

en: Italian
ast: Italianu

en: Italian (Swiss)
ast: Italianu (Suizu)

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Korean
ast: Coreanu

en: Lithuanian
ast: Lituanu

en: Norwegian (Nynorsk)
ast: Noruegu

en: Polish
ast: Polacu

en: Portuguese
ast: Portugués

en: Portuguese (Brazilian)
ast: Portugués (Brasil)

en: Russian
ast: Rusu

en: Slovenian
ast: Eslovenu

en: Spanish
ast: Español

en: Swedish
ast: Suecu

en: Turkish
ast: Turcu

en: Ukrainian
ast: Ucranianu

en: no options available
ast: opciones non disponibles

en: Invalid category found, skipping
ast: Categoría inválida alcontrada, saltando

en: TCP port can't be higher than 65532 due to server UDP socket being TCP+3
ast: Puertu TCP nun pue ser más altu de 65532 darréu que'l socket del sirvidor UDP ye TCP+3

en: Default port will be used (%d)
ast: Puertu por defeutu que s'usará (%d)

en: Dropping non-existing shared directory: %s
ast: Quitando direutoriu compartíu non esistente: %s

en: Connection
ast: Conexón

en: Directories
ast: Direutorios

en: Servers
ast: Sirvidores

en: Files
ast: Ficheros

en: Security
ast: Seguridá

en: Filters
ast: Fieltros

en: Remote Controls
ast: Controles remotos

en: Online Signature
ast: Robla online

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: Events
ast: Eventos

en: Do not change these setting unless you know
    what you are doing, otherwise you can easily
    make things worse for yourself.
    
    aMule will run fine without adjusting any of
    these settings.
ast: Nun cambies estos parámetros sacante que sepas
    lo que faes, de nun ser d'esta miente pues
    facer que aMule furrule peor.
    
    aMule furrulará bien ensin que camudes dengún
    d'estos parámetros.

en: Failed to connect Cfg to widget with the ID %d and key %s
ast: Error al coneutar configuración con programa, col ID %d y clave %s

en: Failed to transfer data from Cfg to Widget with the ID %d and key %s
ast: Error al tresferir datos dende la configuración al programa, col ID %d y la clave %s

en: The type of proxy you are connecting to
ast: La triba de proxy a la que tas coneutando

en: Failed to transfer data from Widget to Cfg with the ID %d and key %s
ast: Error al tresferir datos dende'l programa a la configuración, col ID %d y la clave %s

en: aMule must be restarted to enable these changes:
ast: aMule tien de reaniciase p'aplicar los cambeos:

en: - TCP port changed.
ast: - Puertu TCP camudáu.

en: - UDP port changed.
ast: - Puertu UDP camudáu.

en: Your Auto-update server list is empty.
    'Auto-update server list at startup' will be disabled.
ast: La to llista Auto-actualizable de sirvidores ta erma.
    La llista de sirvidores auto-actualizable al entamu desactivaráse.

en: You have enabled external connections but have not specified a password.
    External connections cannot be enabled unless a valid password is specified.
ast: Tienes habilitao les conexones externes, pero nun tienes especificada una contraseña.
    Les conexones externes nun puen ser habilitaes sacante qu'especifiques una contraseña válida.

en: - Language changed.
ast: - Llingua camudada.

en: - Temp folder changed.
ast: - Direutoriu TEMP camudáu.

en: - ED2K network enabled.
ast: - Rede ED2K activada.

en: Both eD2k and Kad network are disabled.
    You won't be able to connect until you enable at least one of them.
ast: eD2k y Kad tán desactivaos.
    Nun podrás coneutate hasta qu'actives a lo menos ún d'ellos.

en: Kad will not start if your UDP port is disabled.
    Enable UDP port or disable Kad.
ast: Kad nun s'aniciará si'l to puertu UDP ta deshabilitáu.
    Habilita un puertu UDP o deshabilita Kad.

en: 
    You MUST restart aMule now.
    If you do not restart now, don't complain if anything bad happens.
ast: 
    Hai de reaniciar aMule agora.
    Si nun reanicies agora, nun sabemos si pasará daqué malo.

en: Your Auto-update servers list is in blank.
    Please fill in at least one URL to point to a valid server.met file.
    Click on the button "List" by this checkbox to enter an URL.
ast: La to auto-actualización de llista de sirvidores ta en blanco.
    Por favor introduz a lo menos una URL con un ficheru server.met válidu.
    Click nel botón "Llista" d'esta caxella  pa introducir una URL.

en: Temporary files
ast: Ficheros temporales

en: Incoming files
ast: Ficheros entrantes

en: Online Signatures
ast: Robles online

en: Choose a folder for %s
ast: Escueye una carpeta pa %s

en: Browse for videoplayer
ast: Esplorar

en: Select browser
ast: Seleiciona restolador

en: Edit server list
ast: Editar llista de sirvidores

en: Add here URL's to download server.met files.
    Only one url on each line.
ast: Amesta equí les URL's pa descargar los ficheros server.met.
    Namái una url per llinia.

en: Update delay: %d second | Update delay: %d seconds
ast[0]: Intervalu d'actualización: %d seg
ast[1]: Intervalu d'actualización: %d segs

en: Time for average graph: %d minute | Time for average graph: %d minutes
ast[0]: Tiempu mediu del gráficu: %d min
ast[1]: Tiempu mediu del gráficu: %d mins

en: Connections Graph Scale: %d
ast: Escala gráfica de conexones: %d

en: File Buffer Size: %d byte | File Buffer Size: %d bytes
ast[0]: Tamañu del buffer de ficheru: %d byte
ast[1]: Tamañu del buffer de ficheru: %d bytes

en: Upload Queue Size: %d client | Upload Queue Size: %d clients
ast[0]: Tamañu de la cola de xuba: %d veceru
ast[1]: Tamañu de la cola de xuba: %d veceros

en: Server connection refresh interval: %d minute | Server connection refresh interval: %d minutes
ast[0]: Intervalu de refrescu de la conexón al sirvidor: %d minutu
ast[1]: Intervalu de refrescu de la conexón al sirvidor: %d minutos

en: Server connection refresh interval: Disabled
ast: Intervalu de refrescu de la conexón al sirvidor: Deshabilitáu

en: disabled
ast: deshabilitáu

en: Enable command execution on core
ast: Habilitar execución de comandu nel núcleu

en: Core command:
ast: Comandu del núcleu:

en: Enable command execution on GUI
ast: Habilitar execución de comandu na Interface

en: GUI command:
ast: Comandu de la Interface:

en: The following variables will be replaced:
ast: Les siguientes variables trocaránse:

en: Min size must be smaller than max size. Max size ignored.
ast: El tamañu mínimu tien de ser menor al tamañu máximu. Tamañu máximu inoráu.

en: Search warning
ast: Alerta de gueta

en: Main
ast: Principal

en: Kad search can't be done if Kad is not running
ast: Nun se pue guetar en Kad si nun ta coneutáu a Kad

en: eD2k search can't be done if eD2k is not connected
ast: Nun pue facese una gueta en eD2k si nun se ta coneutáu a eD2k

en: Unexpected error while attempting Kad search:
ast: Fallu non esperáu mentantu tentaba guetar en Kad:

en: FileID
ast: ID Ficheru

en: File
ast: Ficheru

en: Download in category
ast: Descargar na categoría

en: Search related files (eD2k, local server)
ast: Guetar ficheros rellacionaos (eD2k, gueta llocal)

en: Mark as known file
ast: Conseñar como ficheru conocíu

en: Copy eD2k link to clipboard
ast: Copiar l'enllaz eD2k al cartafueyos

en: Failed to connect to all obfuscated servers listed. Making another pass without obfuscation.
ast: Fallu al coneutar a tolos sirvidores ofuscaos llistaos. Tentándolo de nuevu ensin ofuscación.

en: Failed to connect to all servers listed. Making another pass.
ast: Fallu al coneutar a tolos sirvidores.

en: eD2k network disabled on preferences, not connecting.
ast: Protocolu eD2k deshabilitáu nes preferencies, nun se coneuta.

en: No valid servers to which to connect found in server list
ast: Nun s'alcontraron sirvidores válidos pa coneutar na llista de sirvidores

en: Connected to %s (%s:%i)
ast: Coneutáu a %s (%s:%i)

en: Connection established on: %s
ast: Conexón afitada en: %s

en: Fatal Error while trying to connect. Internet connection might be down
ast: Fallu fatal coneutando. La conexón a Internet podría tar desactivada

en: Lost connection to %s (%s:%i)
ast: Conexón perdía con %s (%s:%i)

en: %s (%s:%i) appears to be dead.
ast: %s (%s:%i) paez tar cayíu.

en: %s (%s:%i) appears to be full.
ast: %s (%s:%i) paez tar enllenu.

en: Automatic connection to server will retry in %d second | Automatic connection to server will retry in %d seconds
ast[0]: Reintentaráse la conexón automática al sirvidor en %d segundu
ast[1]: Reintentaráse la conexón automática al sirvidor en %d segundos

en: Connection lost
ast: Conexón perdida

en: Connecting to %s (%s:%i) failed.
ast: Coneutando con %s (%s:%i) fallíu

en: ERROR: Socket invalid at timeout check
ast: ERROR: Socket inválidu al comprobar el timeout

en: Connection attempt to %s (%s:%i) timed out.
ast: Intentu de conexón con %s (%s:%i) tiempu escosáu.

en: Received late result of DNS lookup, discarding.
ast: Recibióse'l caberu resultáu de la to gueta DNS, descartando.

en: Loading server.met file: %s
ast: Cargando ficheru server.met: %s

en: Server.met file not found!
ast: ¡Nun s'alcontró ficheru server.met!

en: Failed to load server.met file '%s', unknown format encountered.
ast: Fallu al cargar el ficheru server.met '%s', alcontróse formatu desconocíu.

en: Failed to open server.met!
ast: ¡Fallu al abrir server.met!

en: Server.met file corrupt, found invalid versiontag: 0x%x, size %i
ast: Ficheru server.met toyíu, alcontróse versión non válida: 0x%x, tamañu %i

en: %i server in server.met found | %i servers in server.met found
ast[0]: %i sirvidor alcontráu en server.met
ast[1]: %i sirvidores alcontraos en server.met

en: %d server added | %d servers added
ast[0]: %d sirvidor amestáu
ast[1]: %d sirvidores amestaos

en: Server not added: [%s:%d] does not specify a valid port.
ast: Sirvidor non amestáu: [%s:%d] nun especificaste un puertu válidu.

en: Server not added: The IP of [%s:%d] is filtered or invalid.
ast: Sirvidor non amestáu: La IP de [%s:%d] ta fieltrada o nun ye válida.

en: Server not added: Server with matching IP:Port [%s:%d] found in list.
ast: Sirvidor non amestáu: Sirvidor IP:Puertu [%s:%d] alcontráu na llista.

en: Server added: Server at [%s:%d] using the name '%s'.
ast: Sirvidor amestáu: Sirvidor en [%s:%d] usando'l nome '%s'.

en: You are connected to the server you are trying to delete. please disconnect first.
ast: Tas coneutáu al sirvidor, que tentes desaniciar. Por favor desconéutate primero.

en: Failed to open '%s'
ast: Fallu al abrir '%s'

en: Failed to save server.met!
ast: ¡Fallu al guardar server.met!

en: Invalid URL
ast: URL non válida

en: No server list address entry in 'addresses.dat' found. Please paste a valid server list address into this file in order to auto-update your server list
ast: Nun s'alcontró una entrada de direición en 'addresses.dat'. Por favor, apega una llista de sirvidores válida nesti ficheru pa poder actualizar de mou automáticu la llista de sirvidores.

en: Start downloading server list from %s
ast: Descargando llista de sirvidores de %s

en: WARNING: invalid URL specified for auto-updating of servers: %s
ast: ALVERTENCIA: especificada una URL inválida pa l'actualización automática de sirvidores : %s

en: No valid server.met auto-download url on addresses.dat
ast: Fallu en addresses.dat, server.met de la url de auto descarga inválidu

en: Failed to download the server list from %s
ast: Fallu al descargar la llista de sirvidores dende %s

en: Local server is filtered by the IPFilters, reconnecting to a different server!
ast: Sirvidor llocal ye fieltráu polos Fieltros IP, ¡coneutando a un sirvidor distintu!

en: Server Name
ast: Nome del Sirvidor

en: Address
ast: Direición

en: Port
ast: Puertu

en: Description
ast: Descripción

en: Users
ast: Usuarios

en: Static
ast: Sirvidor fixu

en: Version
ast: Versión

en: You are connected to a server you are trying to delete. Please disconnect first. The server was NOT deleted.
ast: Tas coneutáu a un sirvidor, que tas tentando desaniciar. Desconéutate enantes. El sirvidor NUN se desaniciará.

en: (Unknown name)
ast: (Nome desconocíu)

en: Are you sure you want to delete the static server %s
ast: De xuru quies desaniciar el sirvidor fixu %s

en: Servers (%i)
ast: Sirvidores (%i)

en: Server
ast: Sirvidor

en: Connect to server
ast: Coneutar al sirvidor

en: Mark server as static
ast: Conseñar como sirvidor fixu

en: Mark server as non-static
ast: Conseñar como sirvidor non-fixu

en: Mark servers as static
ast: Conseñar sirvidores como fixos

en: Mark servers as non-static
ast: Conseñar sirvidores como non-fixos

en: Remove server
ast: Desaniciar sirvidor

en: Remove servers
ast: Desaniciar sirvidores

en: Remove all servers
ast: Desaniciar tolos sirvidores

en: Copy eD2k links to clipboard
ast: Copiar los enllaces eD2k al cartafueyos

en: Reconnect to server
ast: Reconeutar al sirvidor

en: Are you sure that you wish to delete all servers?
ast: ¿De xuru quies desaniciar tolos sirvidores?

en: Are you sure that you wish to delete the selected server?
ast: ¿De xuru quies desaniciar el sirvidor seleicionáu?

en: Are you sure that you wish to delete the selected servers?
ast: ¿De xuru quies desaniciar los sirvidores seleicionaos?

en: WARNING: %s (%s) - %s
ast: AVISU: %s (%s) - %s

en: New clientid is %u
ast: El nuevU ID-Veceru ye %u

en: WARNING: You have received Low-ID!
ast: AVISU: ¡Recibiste ID-Baxa!

en: 	Most likely this is because you're behind a firewall or router.
ast: 	Esto asocede porque tas darrera d'un torgafueos o d'un router.

en: 	For more information, please refer to http://wiki.amule.org
ast: 	Pa mas información, por favor ve a http://wiki.amule.org

en: Unknown server info received! - too short
ast: ¡Información recibía del sirvidor desconocía! - enforma pequeña

en: Received %d new server | Received %d new servers
ast[0]: Recibíu %d nuevu sirvidor
ast[1]: Recibiéronse %d nuevos sirvidores

en: Saving of server-list completed.
ast: Guardáu de llista de sirvidores fechu.

en: Server rejected last command
ast: El sirvidor refuga'l caberu comandu

en: Bogus packet received from server: %s
ast: Paquete bogus recibíu dende'l sirvidor: %s

en: Unhandled error while processing packet from server: %s
ast: Fallu mientres que se taba procesando un paquete dende'l sirvidor: %s

en: Cannot create DNS solving thread for connecting to %s
ast: Nun pue criase un filu de resolución de DNS pa coneutar con %s

en: Server IP %s (%s) is filtered.  Not connecting.
ast: Sirvidor IP %s (%s) ta fieltráu. Nun coneutará.

en: using protocol obfuscation.
ast: usando ofuscación de protocolu.

en: Connecting to %s (%s - %s:%i) %s
ast: Coneutando a %s (%s - %s:%i) %s

en: Could not solve dns for server %s: Unable to connect!
ast: Imposible resolver dns pal sirvidor %s: ¡Imposible coneutar!

en: Server not added: No IP or hostname specified.
ast: Sirvidor non amestáu: IP o nome de host non especificáu.

en: Server not added: Invalid server-port specified.
ast: Sirvidor non amestáu: Sirvidor-puertu especificáu non válidu.

en: eD2k Status:
ast: Estáu de eD2k:

en: Kademlia Status:
ast: Estáu Kademlia:

en: Running
ast: Executando

en: Status:
ast: Estáu:

en: Connection State:
ast: Estáu de conexón:

en: Firewalled - open TCP port %d in your router or firewall
ast: Tres torgafueos - abre'l puertu TCP %d nel to router o torgafueos

en: UDP Connection State:
ast: Estáu de conexón UDP:

en: Firewalled - open UDP port %d in your router or firewall
ast: Tres torgafueos - abre'l puertu UDP %d nel to router o torgafueos

en: Firewalled state:
ast: Estáu tres tornafueos:

en: No buddy required - TCP port open
ast: Nun se requier collaciu - puertu TCP abiertu

en: No buddy required - UDP port open
ast: Nun se requier collaciu - puertu UDP abiertu

en: No buddy
ast: Non collaciu

en: Connecting to buddy
ast: Coneutando a collaciu

en: Connected to buddy at %s
ast: Coneutáu a collaciu en %s

en: Indexed sources:
ast: Fontes indizaes: %s

en: Indexed keywords:
ast: Pallabres clave indizaes:

en: Indexed notes:
ast: Notes indizaes:

en: Indexed load:
ast: Notes indizaes:

en: Average Users:
ast: Media d'usuarios:

en: Average Files:
ast: Media de ficheros:

en: Not running
ast: Non executando

en: Adding file %s to shares
ast: Amestando ficheru %s a compartíos

en: Found %i known shared file | Found %i known shared files
ast[0]: Alcontróse %i ficheru compartíu
ast[1]: Alcontráronse %i ficheros compartíos

en: Found %i known shared file, %i unknown | Found %i known shared files, %i unknown
ast[0]: Alcontróse %i ficheru compartíu, %i desconocíu
ast[1]: Alcontráronse %i ficheros compartíos, %i desconocíos

en: ERROR: Attempted to share %s
ast: FALLU: Tentando compartir %s

en: Shared directory not found, skipping: %s
ast: Direutoriu compartíu non alcontráu, saltando: %s

en: No shareable files found in directory: %s
ast: Ensin ficheros que compartir en direutoriu: %s

en: Download Status
ast: Estáu de la descarga

en: Requests
ast: Peticiones

en: Accepted Requests
ast: Peticiones aceutaes

en: Transferred Data
ast: Datos tresferíos

en: Share Ratio
ast: Media Compartíu

en: Obtained Parts
ast: Partes obteníes

en: Complete Sources
ast: Fontes completes

en: Directory Path
ast: Direutoriu

en: Add Comment/Rating
ast: Amestar Comentariu/Valoración

en: Edit Comment/Rating
ast: Editar Comentariu/Valoración

en: Rename
ast: Renomar

en: Add files in collection to transfer list
ast: Amestar ficheros en colleición a la llista de descargues

en: Copy magnet &URI to clipboard
ast: Copiar &URL magnéticu al cartafueyos

en: Copy eD2k link to clipboard (&Source)
ast: Copiar l'enllaz eD2k al cartafueyos (&Fonte)

en: Copy eD2k link to clipboard (Source) (&With Crypt options)
ast: Copiar l'enllaz eD2k al cartafueyos (Fonte) (&Con opciones de cifráu)

en: Copy eD2k link to clipboard (&Hostname)
ast: Copiar l'enllaz eD2k al cartafueyos (&Nome del host)

en: Copy eD2k link to clipboard (Hostname) (With &Crypt options)
ast: Copiar l'enllaz eD2k al cartafueyos (Nome del host) (Co&n opciones de cifráu)

en: Copy eD2k link to clipboard (&AICH info)
ast: Copiar l'enllaz eD2k al cartafueyos (Información &AICH)

en: You need a HighID to create a valid sourcelink
ast: Necesites IDAlta pa criar un enllaz fonte válidu

en: Shared Files (%i)
ast: Ficheros Compartíos (%i)

en: [PartFile]
ast: [Ficheru part]

en: Uploaded Data (Session (Total)): %s
ast: Datos xubíos (Sesión (Total)): %s

en: Total Overhead (Packets): %s
ast: Total por tráficu escedente (Paquetes): %s

en: File Request Overhead (Packets): %s
ast: Escedente por peticiones de ficheru (Paquetes): %s

en: Source Exchange Overhead (Packets): %s
ast: Escedente por intercambéu de fontes (Paquetes): %s

en: Server Overhead (Packets): %s
ast: Tráficu escedente de sirvidores (Paquetes): %s

en: Kad Overhead (Packets): %s
ast: Tráficu escedente Kad (Paquetes): %s

en: Crypt overhead (UDP): %s
ast: Cifráu escedente (UDP): %s

en: Active Uploads: %s
ast: Xubíes actives: %s

en: Waiting Uploads: %s
ast: Xubíes n'espera: %s

en: Total successful upload sessions: %s
ast: Total de xubíes satisfactories: %s

en: Total failed upload sessions: %s
ast: Total de xubíes fallíes: %s

en: Average upload time: %s
ast: Tiempu mediu de xuba: %s

en: Downloaded Data (Session (Total)): %s
ast: Datos descargaos (Sesión (Total)): %s

en: Found Sources: %s
ast: Fontes alcontraes: %s

en: Active Downloads (chunks): %s
ast: Descargues actives (partes): %s

en: Session UL:DL Ratio (Total): %s
ast: Índiz XU:DE Sesión (Total): %s

en: Average download rate (Session): %s
ast: Velocidá media de descarga (Sesión): %s

en: Average upload rate (Session): %s
ast: Velocidá media de xuba (Sesión): %s

en: Max download rate (Session): %s
ast: Velocidá máxima de descarga (Sesión): %s

en: Max upload rate (Session): %s
ast: Velocidá máxima de xuba (Sesión): %s

en: Reconnects: %i
ast: Reconexones: %i

en: Time Since First Transfer: %s
ast: Tiempu dende la primer tresferencia: %s

en: Connected To Server Since: %s
ast: Coneutáu al sirvidor dende: %s

en: Active Connections (estimate): %i
ast: Conexones actives (estimáu): %i

en: Max Connection Limit Reached: %s
ast: Algamóse'l llímite máximu de conexones: %s

en: Average Connections (estimate): %g
ast: Media de conexones (estimáu): %g

en: Peak Connections (estimate): %i
ast: Picu de conexones (estimáu): %i

en: Clients
ast: Veceros

en: Unknown: %s
ast: Desconocíu: %s

en: Filtered: %s
ast: Filtráu: %s

en: Banned: %s
ast: Baneáu: %s

en: Total: %i Known: %i
ast: Total: %i Conocíu(os): %i

en: Working Servers: %i
ast: Sirvidores activos: %i

en: Failed Servers: %i
ast: Sirvidores cayíos: %i

en: Deleted Servers: %s
ast: Sirvidores desaniciaos: %s

en: Filtered Servers: %s
ast: Sirvidores fieltraos: %s

en: Users on Working Servers: %llu
ast: Usuarios en sirvidores activos: %llu

en: Files on Working Servers: %llu
ast: Ficheros en sirvidores activos: %llu

en: Total Users: %llu
ast: Usuarios totales: %llu

en: Total Files: %llu
ast: Ficheros totales: %llu

en: Server Occupation: %.2f%%
ast: Ocupación de Sirvidores: %.2f%%

en: Number of Shared Files: %s
ast: Númberu de ficheros compartíos: %s

en: Total size of Shared Files: %s
ast: Tamañu total de ficheros compartíos: %s

en: Average file size: %s
ast: Tamañu mediu de ficheru: %s

en: Operating System
ast: Sistema Operativu

en: Not Received
ast: Non recibíu

en: Active connections (1:%u)
ast: Conexones actives (1:%u)

en: Not available
ast: Non disponible

en: Never
ast: Enxamás

en: Execute <str> and exit.
ast: Executa <str> y cuela.

en: Invalid IP format. Use xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx
ast: Formatu IP non válidu. Usa xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx

en: This command requires an argument. Valid arguments: 'all', filename, or a number.
ast: Esti comandu requier un argumentu. Argumentos válidos: 'all (too)' o un númberu.

en: Processing by hash:
ast: Procesando por hash:

en: Processing by filename:
ast: Procesando por nome de ficheru:

en: This command requires an argument. Valid arguments: a file hash.
ast: Esti comandu requier un argumentu. Argumentos válidos: un hash de ficheru.

en: Not a valid number
ast: Númberu inválidu

en: Not a valid hash (length should be exactly 32 chars)
ast: Hash non válidu (la llonxitú tendría de ser esautamente 32 carauteres)

en: Request failed with an unknown error.
ast: Solicitú fallía con un fallu desconocíu.

en: Operation was successful.
ast: Operación satisfactoria.

en: Request failed with the following error: %s
ast: Solicitú fallía col siguiente fallu: %s

en: IP filtering for clients is %s.
ast: El Fieltru IP pa veceros ye %s.

en: OFF
ast: APAGÁU

en: ON
ast: ENCENDÍU

en: IP filtering for servers is %s.
ast: El Fieltru IP pa sirvidores ye %s.

en: Current IPFilter Level is %d.
ast: El nivel de fieltráu de IP actual ye %d.

en: Bandwidth limits: Up: %u kB/s, Down: %u kB/s.
ast: Llímites del anchor de banda: Xuba: %u kB/s, Baxada: %u kB/s

en: Connected to %s %s %s
ast: Coneutáu a %s %s %s

en: Now connecting
ast: Coneutando agora

en: firewalled
ast: tres tornafueos

en: 
    Download:	%s
ast: 
    Descarga:	%s

en: 
    Upload:	%s
ast: 
    Xuba:	%s

en: 
    Clients in queue:	%d
ast: 
    Veceros na cola:	%d

en: 
    Total sources:	%d
ast: 
    Fontes totales:	%d

en: Number of search results: %i
ast: Númberu de resultaos de la gueta: %i

en: Received an unknown reply from the server, OpCode = %#x.
ast: Recibióse una rempuesta desconocía dende'l sirvidor, OpCode = %#x.

en: Show short status information.
ast: Amosar una información curtia sobro l'estáu.

en: Show connection status, current up/download speeds, etc.
ast: Amosar estáu de conexón, velocidá xuba/descarga actual, etc.

en: Show full statistics tree.
ast: Amosar árbol d'estadístiques ensembre.

en: Optionally, a number in the range 0-255 can be passed as an argument to this
    command, which tells how many entries of the client version subtrees should be
    shown. Passing 0 or omitting it means 'unlimited'.
    
    Example: 'statistics 5' will show only the top 5 versions for each client type.
ast: Opcionalmente, un númberu ente 0-255 pue ser un argumentu d'esti comandu,
    que diz cuántes entraes del árbol de versión de veceru tendríen d'amosase.
    Con 0 o ensin valor significa 'ensin llímite'.
    
    Exemplu: 'statistics 5' amosará namái les 5 versiones que más se repiten de cualesquier veceru.

en: Shut down aMule.
ast: Finar aMule.

en: Shut down the remote running core (amule/amuled).
    This will also shut down the text client, since it is unusable without a
    running core.
ast: Finar el núcleu remotu (amule/amuled) en funcionamientu.
    Esto finará tamién el veceru mou testu, darréu que nun se pue
    usar ensin un núcleu en funcionamientu.

en: Connect to the network.
ast: Coneutáu a la rede.

en: This will connect to all networks that are enabled in Preferences.
    You may also optionally specify a server address in IP:Port form, to connect to
    that server only. The IP must be a dotted decimal IPv4 address,
    or a resolvable DNS name.
ast: Esto coneutará a toles redes que tean habilitaes nes opciones.
    Opcionalmente tamién puedes especificar un sirvidor de forma IP:Puertu, pa
    coneutar a esi sirvidor namái. La IP tien de ser una direición IPv4,
    o un nome DNS.

en: Connect to eD2k only.
ast: Coneutar namái a eD2k.

en: Connect to Kad only.
ast: Coneutar namái a Kad

en: Disconnect from the network.
ast: Desconeutáu de la rede.

en: This will disconnect from all networks that are currently connected.
ast: Esto desconeutaráte de toles redes nes que tas coneutáu nesti intre.

en: Disconnect from eD2k only.
ast: Desconeutar de eD2k namái.

en: Disconnect from Kad only.
ast: Desconeutar de Kad namái.

en: The eD2k link to be added can be:
    *) a file link (ed2k://|file|...), it will be added to the download queue,
    *) a server link (ed2k://|server|...), it will be added to the server list,
    *) or a serverlist link, in which case all servers in the list will be added to the
       server list.
    
    The magnet link must contain the eD2k hash and file length.
ast: El enllaz eD2k a amestar pue ser:
    *) un enllaz a un ficheru (ed2k://|file|...),amestaráse a la cola de descargues,
    *) un enllaz a un sirvidor (ed2k://|server|...), amestaráse a la llista de sirvidores,
    *) o un enllaz a una llista de sirvidores, en talu casu, tolos sirvidores na llista
    amestaránse a la llista de sirvidores.

en: Set a preference value.
ast: Asigna un valor d'opción

en: Turn IP filtering on for both clients and servers.
ast: Activa el fieltru pa veceros y sirvidores.

en: Turn IP filtering off for both clients and servers.
ast: Desactiva el fieltru pa veceros y sirvidores.

en: Enable/Disable IP filtering for clients.
ast: Activa/Desactiva el fieltru IP pa veceros.

en: Turn IP filtering on for clients.
ast: Activa el fieltru pa veceros.

en: Turn IP filtering off for clients.
ast: Desactiva el fieltru pa veceros.

en: Enable/Disable IP filtering for servers.
ast: Activa/Desactiva el fieltru pa sirvidores.

en: Turn IP filtering on for servers.
ast: Activa el fieltru pa sirvidores.

en: Turn IP filtering off for servers.
ast: Desactiva el fieltru pa sirvidores.

en: Select IP filtering level.
ast: Seleición nivel de fieltráu de IP

en: Valid filtering levels are in the range 0-255, and it's default (initial)
    value is 127.
ast: Niveles válidos nel fieltru 0-255, y el valor por defeutu (inicial)
    ye 127.

en: Set bandwidth limits.
ast: Asignar llímites d'anchor de banda.

en: The value given to these commands has to be in kilobytes/sec.
ast: El valor dau a estos comandos han ser en kilobytes/seg.

en: Set upload bandwidth limit.
ast: Asignar un llímite de xuba.

en: Set download bandwidth limit.
ast: Asignar un llímite de descarga.

en: Get and display a preference value.
ast: Obtener y amosar un valor d'opciones

en: Get bandwidth limits.
ast: Obtener llímites d'anchor de banda.

en: A search type has to be specified by giving the type:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Example: 'search kad file' will execute a kad search for "file".
ast: Una gueta por triba, tien d'especificase la triba:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Exemplu: 'search kad ficheru' executara una gueta en kad de "ficheru".

en: Start downloading a file
ast: Entamar descargando un ficheru

en: The number of a file from the last search has to be given.
    Example: 'download 12' will start to download the file with the number 12 of the previous search.
ast: El númberu d'un ficheru de la cabera gueta tien de dase.
    Exemplu: 'download 12' aniciará la descarga del ficheru col númberu 12 de la gueta anterior.

en: Pause download.
ast: Posar descarga.

en: Resume download.
ast: Resumir descarga.

en: Cancel download.
ast: Encaboxar descarga.

en: Set download priority.
ast: Asignar prioridá de descarga.

en: Set priority of a download to Low, Normal, High or Auto.
ast: Fixa prioridá de la descarga a Baxa, Normal, Alta o Auto.

en: Set priority to low.
ast: Afitar la prioridá a baxa.

en: Set priority to normal.
ast: Afitar la prioridá a normal.

en: Set priority to high.
ast: Afitar la prioridá a alta.

en: Set priority to auto.
ast: Afitar la prioridá a auto.

en: Show queues/lists.
ast: Amosar coles/llistes.

en: Show upload queue.
ast: Amosar cola de xuba

en: Show download queue.
ast: Amosar cola de descarga.

en: Show log.
ast: Amosar rexistru.

en: Show servers list.
ast: Amosar llista de sirvidores.

en: Reset log.
ast: Llimpiar rexistru.

en: Deprecated command, use '%s' instead.
ast: Comandu en desusu, usa %s.

en: This is a deprecated command, and may be removed in the future.
    Use '%s' instead.
ast: Esti ye un comandu en desusu, y desaniciaráse nel futuru.
    Usa '%s' en so llugar.

en: aMule text client
ast: Veceru de testu aMule

en: Converting old AICH hashsets in '%s' to 64b in '%s'.
ast: Convirtiendo antiguos hashsets AICH en  '%s' a 64b en '%s'.

en: WARNING: The filename '%s' is invalid and has been renamed to '%s'.
ast: ALERTA: El nome de ficheru '%s' ye incorreutu y sedrá renomáu a '%s'.

en: WARNING: The file '%s' already exists, new file renamed to '%s'.
ast: ALERTA: El ficheru '%s' yá esiste, renomando el nuevu a '%s'.

en: Are you sure you wish to cancel and delete all files in this category?
ast: ¿Daveres quies encaboxar y desaniciar tolos ficheros d'esta categoría?

en: Confirmation Required
ast: Requierse Confirmación

en: All others
ast: Ensin catalogar

en: Select view filter
ast: Seleicionar fieltru de vistes

en: Add category
ast: Amestar categoría

en: Edit category
ast: Editar categoría

en: Remove category
ast: Desaniciar categoría

en: Failed to open file (%s), removing from list of shared files.
ast: Fallu al abrir el ficheru (%s), desaniciando de la llista de compartíos.

en: Hashset requested for unknown file: %s
ast: Hashset solicitáu de ficheru desconocíu: %s

en: Resuming uploads of file: %s
ast: Resumiendo xubíes del ficheru: %s

en: Suspending upload of file: %s
ast: Suspendiendo xuba del ficheru: %s

en: Failed to execute command `%s' on `%s' event.
ast: Fallu al executar el comandu '%s' nel eventu `%s'.

en: Download completed
ast: Descarga fecha ensembre

en: The full path to the file.
ast: El camín completu al ficheru.

en: The name of the file without path component.
ast: El nome del ficheru ensin el camín.

en: The eD2k hash of the file.
ast: El hash eD2k del ficheru.

en: The size of the file in bytes.
ast: El tamañu del ficheru en bytes.

en: Cumulative download activity time.
ast: Tiempu d'actividá de descarga acumuláu.

en: New chat session started
ast: Aniciada Nueva sesión de charra

en: Message sender.
ast: Remitente del mensax.

en: Out of space
ast: Ensin espaciu

en: Disk partition.
ast: Partición de discu

en: Error on completion
ast: Fallu completando

en: Processing file number %u: %s
ast: Procesando númberu de ficheru %u: %s

en: You have asked for part hashes (Only used for files > 9.5 MB)
ast: Entrugaste por hashes de partes (Namái usáu por ficheros > 9.5 MB)

en: %s ---> Non existant file !
ast: %s --->¡ Nun esiste'l ficheru !

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
ast: aLinkCreator, el criador d'enllaces eD2k p'aMule

en: Welcome!
ast: ¡Bienllegáu!

en: Input parameters
ast: Parámetros d'entrada

en: File to Hash
ast: Ficheru a codificar

en: Add Optional URLs for this file
ast: Amestar URLs opcionales pa esti ficheru

en: Enter here the file you want to compute the eD2k link
ast: Introduz equí el ficheru del que quieras calcular l'enllaz eD2k

en: Enter here the URL you want to add to the eD2k link: Add / at the end to let aLinkCreator append the current file name
ast: Introduz equí la URL que quies amestar al enllaz eD2k: Amiesta / al final pa permitir a aLinkCreator amestar el nome del ficheru actual

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Create link with part-hashes
ast: Criar enllaz con hashes de partes

en: Help to spread new and rare files faster, at the cost of an increased link size
ast: Aida pa separtar ficheros nuevos y raros más aína, el costu sedrá un tamañu d'enllaz mayor

en: MD4 File Hash
ast: Hash de ficheru MD4

en: eD2k File Hash
ast: Hash de ficheru eD2k

en: eD2k link
ast: Enllaz eD2k

en: Save
ast: Guardar

en: Copy to clipboard
ast: Copiar al cartafueyos

en: Open
ast: Abrir

en: Open a file to compute its eD2k link
ast: Abrir un ficheru pa calcular el so enllaz eD2k

en: Copy computed eD2k link to clipboard
ast: Copiar l'enllaz eD2k calculáu al cartafueyos

en: Save as
ast: Guardar como

en: Save computed eD2k link to file
ast: Guardar l'enllaz eD2k calculáu nun ficheru

en: About aLinkCreator
ast: Tocante a aLinkCreator

en: Select the file you want to compute the eD2k link
ast: Seleiciona el ficheru del que quieras calcular l'enllaz eD2k

en: Can't open the clipboard
ast: Nun pue abrise'l cartafueyos

en: Nothing to copy for now !
ast: ¡Res pa copiar agora!

en: Select the file to your computed eD2k link
ast: Seleiciona'l ficheru pal enllaz eD2k calculáu

en: Unable to open
ast: Imposible abrir

en: Please, enter a non empty file name
ast: Por favor, introduz un nome de ficheru

en: Nothing to save for now !
ast: ¡Nun hai res agora pa guardar!

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Pixmaps from http://www.everaldo.com and http://www.icomania.com
    and http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distributed under GPL
ast: aLinkCreator, el criador d'enllaces eD2k de aMule
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Imáxenes dende http://www.everaldo.com y http://www.icomania.com
    y http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distribuyíu baxo la llicencia GPL

en: Hashing...
ast: Calculando hash...

en: aLinkCreator is working for you
ast: aLinkCreator trabayando pa ti

en: Computing MD4 Hash...
ast: Calculando MD4 Hash...

en: Computing eD2k Hashes...
ast: Calculando eD2k Hashes...

en: Cancelled !
ast: ¡ Encaboxáu !

en: Done in %.2f s
ast: Fináu en %.2f s

en: You have already added this URL !
ast: ¡ Yá amestaste esa URL !

en: Please, enter a non empty URL
ast: Por favor, introduz una URL

en: Unable to open %s
ast: Nun ye dable abrir %s

en: %i day(s) %i hour(s) %i min %i s
ast: %i día(es) %i hora(es) %i min %i s

en: wxCas, aMule Online Statistics
ast: wxCas, Estadístiques aMule en llinia

en: Maximum DL rate since wxCas is running
ast: Máximu índiz Desc dende que wxCas ta executándose:

en: Absolute Maximum DL rate during wxCas previous runs
ast: Máximu índiz Desc absolutu durante execuciones anteriores de wxCas

en: System
ast: Sistema

en: Stop Auto Refresh
ast: Parar auto recargar

en: Save Online Statistics image
ast: Salvar imaxe d'estadístiques en llinia

en: Print Online Statistics image
ast: Imprentar imaxe d'estadístiques en llinia

en: Preferences setting
ast: Opciones

en: About wxCas
ast: Tocante a wxCas

en: Start Auto Refresh
ast: Aniciar Auto Recargar

en: Auto Refresh stopped
ast: Auto recargar, deteníu

en: Auto Refresh started
ast: Auto recargar, aniciáu

en: Save Statistics Image
ast: Salvar imaxe d'estadístiques

en: aMule Online Statistics
ast: Estadístiques aMule en llinia

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
ast: Hebo un fallu imprentando.
    Seique la to imprentadora actual nun tea configurada

en: Printing
ast: Imprentando

en: wxCas, aMule OnLine Signature Statistics
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Based on CAS by Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distributed under GPL
ast: wxCas, Estadística de robla en llinia de aMule
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Based on CAS by Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distributed under GPL

en: Oh Oh, aMule is not running...
ast: Eeepa, aMule nun ta executándose...

en: aMule is running
ast: aMule yá ta executándose

en: aMule is running, but disconnected
ast: aMule ta executándose, pero ta desconeutáu

en: aMule is connecting...
ast: aMule ta coneutando...

en: Oh Oh, aMule status is unknown...
ast: Oh Oh, l'estáu d'aMule ye desconocíu...

en:  has been running for
ast:  foi executáu durante

en:  is stopped !
ast:  ¡ ta deteníu !

en:  is not connected !
ast:  ¡ nun ta coneutáu !

en:  is connecting...
ast:  ta coneutando...

en:  is doing something strange, check it !
ast:  ta faciendo daqué raro, ¡ compruébalo !

en:  is connected to
ast:  ta coneutáu a

en: off
ast: apagáu

en:  is on
ast:  coneutáu

en:  with
ast:  con

en: Total Download:
ast: Total Descargáu:

en: , Upload:
ast: , Xubío:

en: Session Download:
ast: Descarga de sesión

en: Download:
ast: Descargáu:

en:  kB/s, Upload:
ast:  kB/s, Xuba:

en: Sharing:
ast: Compartiendo:

en:  file(s), Clients on queue:
ast:  ficheru(os), Veceros na cola:

en: Time:
ast: Tiempu:

en:  on
ast:  en

en: System Load Average (1-5-15 min):
ast: Media de carga del sistema (1-5-15 min):

en: System uptime:
ast: Tiempu d'execución del sistema:

en: Directory containing amulesig.dat file
ast: Direutoriu que contién el ficheru amulesig.dat

en: Enter here the directory where your amulesig.dat file is
ast: Introduz el direutoriu au s'alluga'l to ficheru amulesig.dat

en: Refresh rate interval in seconds
ast: Intervalu de refrescu en segundos

en: Generate a stat image at every refresh event
ast: Xenerar un ficheru d'estadístiques siempres que s'actualice

en: Enter here the directory where you want to generate the statistic image
ast: Introduz el direutoriu au quies xenerar la imaxe d'estadístiques

en: Upload periodicaly your stat image to FTP server
ast: Xube periódicamente la to imaxe d'estadístiques al sirvidor FTP

en: FTP Url
ast: Url FTP

en: FTP Path
ast: Direutoriu FTP

en: Enter here the URL of your FTP server
ast: Introduz la URL del to sirvidor FTP

en: Enter here the directory where putting your stat image on FTP server
ast: Introduz el direutoriu del to sirvidor FTP au poner la to imaxe d'estadístiques

en: User
ast: Usuariu

en: Enter here the User name to log into your FTP server
ast: Introduz el nome d'usuariu pa coneutate al to sirvidor FTP

en: Enter here the User password to log into your FTP server
ast: Introduz la contraseña d'usuariu pa coneutate al to sirvidor FTP

en: FTP update rate interval in minutes
ast: Intervalu d'actualización de FTP en minutos

en: Validate
ast: Validáu

en: Folder containing your signature file
ast: Direutoriu que contién el to ficheru de robla

en: Folder where generating the statistic image
ast: Direutoriu au se xenera la imaxe d'estadístiques

en: Loads template <str>
ast: Carga la plantía <str>

en: Web server HTTP port
ast: Puertu HTTP del sirvidor web

en: Use UPnP port forwarding on web server port
ast: Usar forwarding de puertos UPnP nel puertu del sirvidor web

en: UPnP port
ast: Puertu UPnP

en: Use gzip compression
ast: Usar compresión gzip

en: Full access password for web server
ast: Contraseña d'accesu total pal sirvidor web

en: Guest password for web server
ast: Contraseña d'invitáu pa sirvidor web

en: Allow guest access
ast: Permitir accesu a invitáu

en: Deny guest access
ast: Denegar accesu a invitáu

en: Load/save web server settings from/to remote aMule
ast: Cargar/guardar la configuración del sirvidor web dende/a aMule remotu

en: aMule config file path. DO NOT USE DIRECTLY!
ast: Camín al ficheru config de aMule. ¡NUN USAR DIREUTAMENTE!

en: Disable PHP interpreter (deprecated)
ast: Deshabilitar intérprete PHP (desusu)

en: Recompile PHP pages on each request
ast: Recompila páxines PHP pa otra solicitú

en: aMule Web Server
ast: Sirvidor Web aMule

en: web client connection accepted
ast: conexón aceutada del veceru web

en: ERROR: cannot accept web client connection
ast: FALLU: nun pue aceutase la conexón del veceru web

en: Request failed with the following error: %s.
ast: Solicitú fallía col siguiente fallu: %s.

en: Index file not found:
ast: Ficheru índiz non alcontráu:

en: Session expired - requesting login
ast: Sesión finada - solicitando conexón

en: Session ok, logged in
ast: Sesión ok, coneutáu

en: Session ok, not logged in
ast: Sesión ok, non coneutáu

en: No session opened - will request login
ast: Nun hai denguna sesión - coneute de nuevu

en: Session created - requesting login
ast: Sesión criada - solicitando conexón

en: Processing request [original]:
ast: Procesando solicitú [orixinal]:

en: No password specified, login will not be allowed.
ast: Nun s'especificó dengún password, nun se permite l'accesu.

en: Checking password
ast: Comprobando contraseña

en: Password hash invalid
ast: Hash de la contraseña incorreutu

en: Password ok
ast: Contraseña ok

en: Password bad
ast: Contraseña incorreuta

en: You did not enter any password. Blank password is not allowed.
ast: Nun introduxisti denguna contraseña. Nun ta permitía una contraseña en blancu.

en: Logout requested
ast: Desconexón solicitada

en: Processing request [redirected]:
ast: Procesando solicitú [redirixía]:
