aMule - en to el translation catalogue (1360 entries)

en: Add a Friend
el: Προσθήκη φίλου

en: You have to enter a valid IP and port!
el: Πρέπει να βάλετε σωστή IP και θύρα!

en: Information
el: Πληροφορίες

en: The specified userhash is not valid!
el: Ο προσδιορισμένος κατακερματισμός χρήστη δεν είναι έγκυρος!

en: WARNING: You can't add yourself as a source for an eD2k link while having a lowid.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Δεν μπορείτε να προσθέσετε τον εαυτό σας σαν πηγή για έναν σύνδεσμο eD2k ενώ έχετε χαμηλή προτεραιότητα.

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Your locale has been changed to System Default due to a configuration change. Sorry.
el: Οι τοπικές ρυθμίσεις άλλαξαν στις προεπιλεγμένες του συστήματος λόγο μιας αλλαγής παραμέτρων. Sorry!

en: Info
el: Πληροφορίες

en: WARNING
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

en: You don't have any server in the server list.
    Do you want aMule to download a new list now?
el: Δεν υπάρχουν διακομιστές στην λίστα.
    Θέλετε το aMule να κατεβάσει μία νέα λίστα τώρα;

en: Server list download
el: Κατέβασμα της λίστας διακομιστών

en: web server running on pid %d
el: διακομιστής ιστού τρέχει με αριθμό διεργασίας %d

en: You requested to run web server on startup, but the amuleweb binary cannot be run. Please install the package containing aMule web server, or compile aMule using --enable-webserver and run make install
el: Ζητήσατε να τρέχετε τον διακομιστή ιστού κατά την εκκίνηση, αλλά το εκτελέσιμο αρχείο amuleweb δεν βρέθηκε. Παρακαλώ εγκαταστήστε το πακέτο που περιέχει τον διακομιστή ιστού του aMule, ή μεταφράστε το aMule χρησιμοποιώντας την παράμετρο --enable-webserver

en: ERROR
el: ΣΦΑΛΜΑ

en: Could not bind ports to the specified address: %s
el: Δεν μπόρεσε να προσδέσει τις θύρες στην προσδιορισμένη διεύθυνση: %s

en: Port %u is not available. You will be LOWID
el: Η θύρα %u δεν είναι διαθέσιμη. Θα σας αποδωθεί LOWID (χαμηλή προτεραιότητα)

en: Port %u is not available!
    
    This means that you will be LOWID.
    
    Check your network to make sure the port is open for output and input.
el: Η θύρα %u δεν είναι διαθέσιμη!
    
    Αυτό σημαίνει ότι θα έχετε LOWID (χαμηλή προτεραιότητα).
    
    Ελέξτε το δίκτυο σας για να βεβαιωθήτε ότι η θύρα είναι ανοιχτή για είσοδο και έξοδο.

en: Failed to create OnlineSig File
el: Αποτυχία δημιουργίας αρχείου Συνδεδεμένων Υπογραφών

en: Failed to create aMule OnlineSig File
el: Αποτυχία δημιουργίας αρχείου Συνδεδεμένων Υπογραφών του aMule

en: The selected locale seems not to be installed on your box. (Note: I'll try to set it anyway)
el: Οι επιλεγμένες τοπικές ρυθμίσεις δεν φαίνεται να είναι εγκατεστημένες στο σύστημά σας. (Σημ. Θα προσπαθήσω να τις θέσω ούτως ή άλλως)

en: This is the first time you run aMule %s
el: Αυτή είναι η πρώτη φορά που τρέχετε το aMule %s

en: This version is a testing version, updated daily, and
el: Αυτή η έκδοση είναι δοκιμαστική, και αναβαθμίζεται καθημερινά, και

en: we give no warranty it won't break anything, burn your house,
el: δεν δίνουμε εγγύηση ότι δεν θα χαλάσει κάτι, δεν θα κάψει το σπίτι σας,

en: or kill your dog. But it *should* be safe to use anyway.
el: ή δεν θα σκοτώσει το σκύλο σας. Αλλά πρέπει να είναι ασφαλές στη χρήση

en: More information, support and new releases can found at our homepage,
el: Περισσότερες πληροφορίες, υποστήριξη και νέες εκδόσεις μπορούν να βρεθούν στην ιστοσελίδα μας,

en: at www.aMule.org, or in our IRC channel #aMule at irc.freenode.net.
el: στο www.aMule.org, ή στο κανάλι #aMule του IRC στο irc.freenode.net.

en: Feel free to report any bugs to http://forum.amule.org
el: Παρακαλούμε αναφέρετε σφάλματα του προγράμματος στο http://forum.amule.org

en: The folder for Online Signature files you specified is INVALID!
     OnlineSignature will be DISABLED until you fix it on preferences.
el: Ο δικτυακός κατάλογος των ηλεκτρονικών αρχείων υπογραφών που προσδιορίσατε είναι ΑΚΥΡΟΣ!
    Οι ηλεκτρονικές υπογραφές θα ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ μέχρι να το φτιάξετε στις προτιμήσεις.

en: Disk space preallocation for file '%s' failed: %s
el: Η εκχώρηση χώρου για το αρχείο '%s' απέτυχε: '%s'

en: ERROR: can't open logfile
el: ΣΦΑΛΜΑ: το αρχείο καταγραφής δεν μπορεί να ανοίξει

en: WARNING: logfile is empty. Something is wrong.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: το αρχείο καταγραφών είναι άδειο. Κάτι δεν πάει καλά.

en: Log has been reset
el: Το αρχείο καταγραφών επαναφέρθηκε στην αρχική κατάσταση

en: ServerMessage: %s
el: Μήνυμα Διακομιστή: %s

en: Failed to download the nodes list.
el: Αποτυχία κατεβάσματος της λίστας κόμβων.

en: Failed to open the downloaded version check file
el: Αποτυχία ανοίγματος του κατεβασμένου αρχείου ελέγχου έκδοσης

en: Corrupted version check file
el: Φθαρμένο αρχείο ελέγχου έκδοσης

en: You are using an outdated version of aMule!
el: Χρησιμοποιείται μία ξεπερασμένη έκδοση του aMule!

en: Your aMule version is %i.%i.%i and the latest version is %li.%li.%li
el: Η παρούσα έκδοση του aMule είναι %i.%i.%i και η τελευταία %li.%li.%li

en: The latest version can always be found at http://www.amule.org
el: Η τελευταία έκδοση μπορεί να βρεθεί στο http://www.amule.org

en: WARNING: Your aMuled version is outdated: %i.%i.%i < %li.%li.%li
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Η έκδοση του aMuled είναι ξεπερασμένη: %i.%i.%i < %li.%li.%li

en: Your copy of aMule is up to date.
el: Αυτό το αντίγραφο του aMule είναι σύγχρονο.

en: Failed to download the version check file
el: Αποτυχία κατεβάσματος του αρχείου ελέγχου έκδοσης

en: Users: %s | Files: %s
el: Χρήστες: %s | Αρχεία: %s

en: Users: E: %s K: %s | Files: E: %s K: %s
el: Χρήστες: E: %s K: %s | Αρχεία: E: %s K: %s

en: No networks selected
el: Δεν έχουν επιλεχθεί δίκτυα

en: with LowID
el: με Χαμηλή Προτεραιότητα

en: with HighID
el: με Υψηλή Προτεραιότητα

en: Connected to %s %s
el: Σύνδεση με το %s %s

en: Connecting to %s
el: Διαδικασία σύνδεσης με %s

en: Disconnected from eD2k
el: Αποσυνδεδεμένο από το eD2k

en: Kad started.
el: Το Kad ξεκίνησε.

en: Kad stopped.
el: Το Kad είναι σταματημένο.

en: Connected to Kad (ok)
el: Συνδεδεμένο στο Kad (ΟΚ)

en: Connected to Kad (firewalled)
el: Συνδεδεμένο στο Kad (με προστατευτικό τοίχο)

en: Disconnected from Kad
el: Αποσυνδεδεμένο από το Kad

en: Kad network cannot be used if UDP port is disabled on preferences, not starting.
el: Το δίκτυο Kad δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί αν η θύρα UDP είναι απενεργοποιημένη στις προτιμήσεις. Δεν έγινε εκκίνηση.

en: Kad network disabled on preferences, not connecting.
el: Το δίκτυο Kad είναι απενεργοποιημένο από τις προτιμήσεις. Δεν έγινε σύνδεση.

en: ERROR: %s
el: ΣΦΑΛΜΑ: %s

en: This is aMule %s based on eMule.
el: Αυτό το aMule %s είναι βασισμένο στο eMule.

en: Running on %s
el: Τρέχει στο %s

en: Visit http://www.amule.org to check if a new version is available.
el: Επισκεφτείτε το http://www.amule.org για να δείτε αν υπάρχει νέα έκδοση.

en: FATAL ERROR: Failed to create Timer
el: ΜΟΙΡΑΙΟ ΣΦΑΛΜΑ: Αποτυχία δημιουργίας Χρονομέτρου

en: aMule remote control
el: Τηλεχειρισμός aMule

en: Snapshot:
el: Στιγμιότυπο

en: 'All-Platform' p2p client based on eMule
el: Πελάτης P2P για όλες τις πλατφόρμες βασισμένος στο eMule

en: Website: http://www.amule.org
el: Ιστοσελίδα: http://www.amule.org

en: Forum: http://forum.amule.org
el: Συζητήσεις: http://forum.amule.org

en: FAQ: http://wiki.amule.org
el: Συχνές Ερωτήσεις: http://wiki.amule.org

en: Contact: admin@amule.org (administrative issues)
el: Επικοινωνία: admin@amule.org (διαδικαστικά θέματα)

en: Copyright (c) 2003-2011 aMule Team
el: Πνευματικά Δικαιώματα (c) 2003-2008 η ομάδα του aMule

en: Part of aMule is based on
el: Μέρος του aMule είναι βασισμένο στο

en: Kademlia: Peer-to-peer routing based on the XOR metric.
el: Kademlia: Δρομολόγηση Peer-to-peer βασισμένη στην μετρική XOR.

en: Message
el: Μήνυμα

en: Connecting
el: Συνδέοντας

en: eD2k: Connecting
el: eD2k: Συνδέεται

en: eD2k: Disconnected
el: eD2k: Αποσυνδεδεμένο

en: Kad: Firewalled
el: Kad: Πίσω από τοίχο προστασίας

en: Kad: Connected
el: Kad: Συνδεδεμένο

en: Kad: Connecting
el: Kad: Σε διαδικασία σύνδεσης

en: Kad: Off
el: Kad: Εκτός

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Stop the current connection attempts
el: Σταμάτησε τις τρέχουσες απόπειρες σύνδεσης

en: Disconnect
el: Αποσύνδεση

en: Disconnect from the currently connected networks
el: Αποσύνδεση από τα συνδεδεμένα δίκτυα

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Connect to the currently enabled networks
el: Σύνδεση στα ενεργοποιημένα δίκτυα

en: Up: %.1f(%.1f) | Down: %.1f(%.1f)
el: Πάνω: %.1f(%.1f) | Κάτω: %.1f(%.1f)

en: Up: %.1f | Down: %.1f
el: Πάνω: %.1f | Κάτω: %.1f

en: aMule (%s | Connected)
el: aMule (%s | Συνδεδεμένο)

en: aMule (%s | Disconnected)
el: aMule (%s | Αποσυνδεδεμένο)

en: Exit confirmation
el: Έξοδος επιβεβαίωσης

en: - default -
el: - Προεπιλεγμένο -

en: Skin directory '%s' does not exist
el: Ο κατάλογος των θεμάτων '%s'  δεν υπάρχει

en: WARNING: Unable to open skin file '%s' for read
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του αρχείου θέματος '%s'

en: Networks
el: Δίκτυα

en: Networks Window
el: Παράθυρο δικτύων

en: Searches
el: Αναζητήσεις

en: Searches Window
el: Παράθυρο αναζητήσεων

en: Downloads
el: Κατεβασμένα

en: Shared files
el: Κοινόχρηστα αρχεία

en: Shared Files Window
el: Παράθυρο κοινόχρηστων αρχείων

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Messages Window
el: Παράθυρό μηνυμάτων

en: Statistics
el: Στατιστικές

en: Statistics Graph Window
el: Παράθυρο στατιστικών διαγραμμάτων

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Preferences Settings Window
el: Παράθυρο ρυθμίσεων

en: Import
el: Εισαγωγή

en: The partfile importer tool
el: Το εργαλείο εισαγωγής ημιτελών αρχείων

en: About
el: Σχετικά

en: About/Help
el: Σχετικά/Βοήθεια

en: eD2k network
el: Δίκτυο eD2k

en: Kad network
el: Δίκτυο Kad

en: No network
el: Κανένα δίκτυο

en: aMule remote control
el: Έλεγχος του aMule εξ' αποστασεως

en: Connect to remote amule
el: Σύνδεση σε απομακρυσμένο amule

en: Connection failed
el: Αποτυχία σύνδεσης

en: All
el: Όλα

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Failed to retrieve shared files from user '%s'
el: Αποτυχία λήψης των κοινόχρηστων αρχείων του χρήστη '%s'

en:  (Fake eMule version %#x)
el: (Πλασματική έκδοση eMule %#x)

en:  (Fake eMule)
el: (Πλασματικό eMule)

en: xMule (Fake eMule)
el: xMule (Πλασματικό eMule)

en: 1.x (based on eMule v0.%u)
el: 1.x (βασισμένο στο eMule v0.%u)

en: NickName: %s ID: %u
el: Παρατσούκλι: %s Ταυτότητα: %u

en: Requested: %s
el: Ζητήθηκε: %s

en: Filestats for this session: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for this session: Accepted %d of %d requests, %s transferred
el[0]: Στατιστικές αρχείων για αυτή τη συνεδρία: Δεκτό %d από %d αίτηση, %s μεταφέρθηκε
el[1]: Στατιστικές αρχείων για αυτή τη συνεδρία: Δεκτά %d από %d αίτησεις, %s μεταφέρθηκαν

en: Filestats for all sessions: Accepted %d of %d request, %s transferred
     | Filestats for all sessions: Accepted %d of %d requests, %s transferred
el[0]: Στατιστικές αρχείων για όλες τις συνεδρίες: Δεκτό %d από %d αίτηση, %s μεταφέρθηκε
el[1]: Στατιστικές αρχείων για όλες τις συνεδρίες: Δεκτά %d από %d αίτησεις, %s μεταφέρθηκαν

en: Requested unknown file
el: Αναζητήθηκε άγνωστο αρχείο

en: Message filtered from '%s' (IP:%s)
el: Φιλτραρίστηκε το μήνυμα από τον '%s' (IP:%s)

en: New message from '%s' (IP:%s)
el: Καινούριο μήνυμα από τον '%s' (IP:%s)

en: Category
el: Κατηγορία

en: New Category
el: Καινούρια κατηγορία

en: Choose a folder for incoming files
el: Επιλέξτε έναν κατάλογο για τα εισερχόμενα αρχεία

en: You must specify a name for the category!
el: Πρέπει να προσδιορίσετε ένα όνομα για την κατηγορία!

en: You must specify a path for the category!
el: Πρέπει να προσδιορίσετε μία διαδρομή για την κατηγορία!

en: Failed to create incoming dir for category. Please specify a valid path!
el: Αποτυχία δημιουργίας καταλόγου εισερχομένων για την κατηγορία. Παρακαλώ προσδιορίστε μία έγκυρη διαδρομή!

en: Chat-Session Started: %s (%s:%u) - %s %s
el: Ξεκίνησε συνεδρία συνομιλίας: %s (%s:%u) - %s %s

en: *** Connected to Client ***
el: *** Συνδεδεμένος σε πελάτη ***

en: *** Connecting to Client ***
el: *** Συνδέεται σε πελάτη ***

en: *** Failed to Connect to client / Connection lost ***
el: *** Αποτυχία σύνδεσης σε πελάτη/η σύνδεση χάθηκε ***

en: Close tab
el: Κλείσιμο καρτέλας

en: Close all tabs
el: Κλείσιμο όλων των καρτελών

en: Close other tabs
el: Κλείσιμο των άλλων καρτελών

en: Add to Friends
el: Προσθήκη στους φίλους

en: Creditfile loaded, %u client is known | Creditfile loaded, %u clients are known
el[0]: Φορτώθηκε το αρχείο πιστώσεων, %u πελάτη είναι γνωστός
el[1]: Φορτώθηκε το αρχείο πιστώσεων, %u πελάτες είναι γνωστοί

en:  - Credits expired for %u client! |  - Credits expired for %u clients!
el[0]: - Εξέπνευσε η προθεσμία πιστώσεων για %u πελάτη!
el[1]: - Εξέπνευσε η προθεσμία πιστώσεων για %u πελάτες!

en: No 'cryptkey.dat' file found, creating.
el: Δεν βρέθηκε το αρχείο 'cryptkey.dat' και γι αυτό το δημιουργώ

en: Client Details
el: Πληροφορίες πελάτη

en: LowID
el: Κακή ποιότητα σύνδεσης (LowID)

en: HighID
el: Καλή ποιότητα σύνδεσης (HighID)

en: Enabled
el: Ενεργό

en: Supported
el: Υποστηρίζεται

en: Not supported
el: Δεν υποστηρίζεται

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Connected
el: Συνδεδεμένο

en: Disconnected
el: Αποσυνδεδεμένο

en: Not complete
el: Δεν ολοκληρώθηκε

en: Bad Guy
el: Κακό παιδί

en: Verified - OK
el: Επιβεβαιώθηκε - OK

en: Not Available
el: Δεν υπάρχει

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Accepted
el: Ο χρήστης %s (%u) ζήτησε τη λίστα με τα κοινόχρηστα αρχεία -> Έγινε δεκτό

en: User %s (%u) requested your sharedfiles-list -> Denied
el: Ο χρήστης %s (%u) ζήτησε τη λίστα με τα κοινόχρηστα αρχεία -> Απορρίφθηκε

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Accepted
el: Ο χρήστης %s (%u) ζήτησε τη λίστα με τους κοινόχρηστους καταλόγους -> Έγινε δεκτό

en: User %s (%u) requested your shareddirectories-list -> Denied
el: Ο χρήστης %s (%u) ζήτησε τη λίστα με τους κοινόχρηστους καταλόγους -> Απορρίφθηκε

en: User %s (%u) sent unrequested shared dirs.
el: Ο χρήστης %s (%u) έστειλε κοινόχρηστους καταλόγους χωρίς να ζητηθούν.

en: User %s (%u) finished sending sharedfiles-list
el: Ο χρήστης %s (%u) τελείωσε την αποστολή της λίστας κοινόχρηστων αρχείων

en: User %s (%u) sent unwanted sharedfiles-list
el: Ο χρήστης %s (%u) έστειλε αχρείαστη λίστα κοινόχρηστων αρχείων

en: User %s (%u) denied access to shared directories/files list
el: Ο χρήστης %s (%u) αρνήθηκε πρόσβαση στη λίστα κοινόχρηστψων καταλόγων/αρχείων

en: File Comments
el: Σχόλια αρχείου

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: File Name
el: Όνομα αρχείου

en: Rating
el: Αξιολόγηση

en: Comment
el: Σχόλιο

en: No comments
el: Κανένα σχόλιο

en: %u comment | %u comments
el[0]: %u σχόλιο
el[1]: %u σχόλια

en: Auto [Lo]
el: Αυτόματη [Χαμηλή]

en: Auto [No]
el: Αυτόματη [Κανονική]

en: Auto [Hi]
el: Αυτόματη [Υψηλή]

en: Very low
el: Πολύ χαμηλή

en: Low
el: Χαμηλή

en: Normal
el: Κανονική

en: High
el: Υψηλή

en: Very High
el: Πολύ υψηλή

en: Release
el: Επίσημη έκδοση

en: Asking
el: Ζητώντας

en: Connecting via server
el: Σύνδεση μέσω διακομιστή

en: Queue Full
el: Ουρά γεμάτη

en: On Queue
el: Εν αναμονή

en: Downloading
el: Κατεβαίνει

en: Receiving hashset
el: Λαμβάνοντας το σύνολο των τεμαχίων

en: No needed parts
el: Δεν υπάρχουν χρειαζούμενα κομμάτια

en: Cannot connect LowID to LowID
el: Δεν μπορεί να γίνει σύνδεση από LowID σε LowID

en: Too many connections
el: Υπερβολικά πολλές συνδέσεις

en: Connecting via Kad
el: Σύνδεση μέσω Kad

en: Too many Kad connections
el: Υπερβολικά πολλές συνδέσεις Kad

en: Banned
el: Απαγορευμένοι

en: Connection Error
el: Σφάλμα σύνδεσης

en: Remote Queue Full
el: Η απομακρυσμένη ουρά είναι γεμάτη

en: Old MLDonkey
el: Παλιό MLDonkey

en: New MLDonkey
el: Νέο MLDonkey

en: eMule Compatible
el: Συμβατό με eMule

en: Local Server
el: Τοπικός διακομιστής

en: Remote Server
el: Απομακρυσμένος διακομιστής

en: Source Exchange
el: Ανταλλαγή πηγών

en: Passive
el: Παθητικό

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Source Seeds
el: Πηγαίος σπόρος

en: Search Result
el: Αποτέλεσμα Αναζήτησης

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκαν

en: In progress
el: Σε εξέλιξη

en: ERROR: Out of diskspace
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν υπάρχει χώρος στο δίσκο

en: ERROR: Partmet not found
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν βρέθηκε το Partmet

en: ERROR: IO error!
el: ΣΦΑΛΜΑ: σφάλμα εισόδου/εξόδου!

en: ERROR: Failed!
el: ΣΦΑΛΜΑ: Απέτυχε!

en: Queued
el: Εν αναμονή

en: Already downloading
el: Ήδη κατεβαίνει

en: Unknown or bad tempfile format.
el: Άγνωστος ή κακός τύπος προσωρινού αρχείου.

en: Part
el: Μέρος

en: Size
el: Μέγεθος

en: Transferred
el: Μεταφέρθηκαν

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Sources
el: Αρ. πηγών

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Status
el: Κατάσταση

en: Time Remaining
el: Υπόλοιπος Χρόνος

en: Last Seen Complete
el: Τελευταία φορά που εμφανίστηκε ολοκληρωμένο

en: Last Reception
el: Τελευταία λήψη

en: Are you sure that you wish to delete the selected file?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το συγκεκριμένο αρχείο;

en: Are you sure that you wish to delete the selected files?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τα συγκεκριμένα αρχεία;

en: Feedback from: %s (%s)
el: Αντίδραση από %s (%s)

en: Auto
el: Αυτόματη

en: &Stop
el: &Σταμάτημα

en: &Pause
el: &Παύση

en: &Resume
el: &Συνέχιση

en: C&lear completed
el: Κ&αθάρισμα των ολοκληρωμένων

en: Swap every A4AF to this file now
el: Εναλλαγή κάθε A4AF μέχρι αυτό το αρχείο τώρα

en: Swap every A4AF to this file (Auto)
el: Εναλλαγή κάθε A4AF μέχρι αυτό το αρχείο (αυτόματα)

en: Swap every A4AF to any other file now
el: Εναλλαγή κάθε A4AF μέχρι κάθε άλλο αρχείο (αυτόματα)

en: Extended Options
el: Εκτεταμένες Προτιμήσεις

en: Preview
el: Προεπισκόπιση

en: Show file &details
el: Εμφάνιση &λεπτομερειών για το αρχείο

en: Show all comments
el: Εμφάνιση όλων των σχολίων

en: Copy magnet URI to clipboard
el: Αντιγραφή μαγνητικής URI στο πρόχειρο

en: Copy eD2k &link to clipboard
el: Αντιγραφή του συνδέσμου eD2k στο πρόχειρο

en: Copy feedback to clipboard
el: Αντιγραφή των συμβουλών στην πρόχειρη μνήμη

en: unassign
el: μη ανάθεση

en: Assign to category
el: Ανάθεση σε κατηγορία

en: &Open the file
el: &Άνοιγμα αρχείου

en: Enter new name for this file:
el: Δώστε νέο όνομα γι αυτό το αρχείο:

en: File rename
el: Μετονομασία αρχείου

en: Downloads (%i)
el: Κατεβασμένα (%i)

en: To prevent this warning to show up in every preview,
    set your preferred video player in preferences (default is mplayer).
el: Για να μην εμφανίζεται αυτή η προειδοποίηση σε κάθε προεπισκόπιση,
    θέστε το προτιμητέο πρόγραμμα βίντεο στις ρυθμίσεις (ο mplayer είναι προεπιλεγμένος).

en: File preview
el: Προεπισκόπηση αρχείου

en: ERROR: Failed to execute external media-player! Command: `%s'
el: ΣΦΑΛΜΑ: Αποτυχία εκτέλεσης του εξωτερικού προγράμματος εμφάνισης πολυμέσων! Εντολή: `%s'

en: ERROR: Failed to load backup file. Search http://forum.amule.org for .part.met recovery solutions.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Αποτυχία φορτώματος του αντιγράφου ασφαλείας. Ψάξτε στο http://forum.amule.org για λύσεις ανάκτησης αρχείων .part.met

en: No part files found
el: Δεν βρέθηκαν ημιτελή αρχεία

en: Found %u part file | Found %u part files
el[0]: Βρέθηκε %u ημιτελές αρχείο
el[1]: Βρέθηκαν %u ημιτελή αρχεία

en: Filesystem for Temp directory cannot handle large files.
el: Το σύστημα αρχείων του προσωρινού καταλόγου δεν μπορεί να διαχειριστεί μεγάλα αρχεία.

en: Filesystem for Incoming directory cannot handle large files.
el: Το σύστημα αρχείων του καταλόγου εισερχομένων δεν μπορεί να διαχειριστεί μεγάλα αρχεία.

en: Downloading %s
el: Κατεβάζοντας %s

en: You are already trying to download the file '%s'
el: Προσπαθείτε ήδη να κατεβάσετε αυτό το αρχείο '%s'

en: You already have the file '%s'
el: Το αρχείο '%s' υπάρχει ήδη

en: You are already trying to download the file %s
el: Ήδη προσπαθείτε να κατεβάσετε το αρχείο %s

en: Cannot convert magnet link to eD2k: %s
el: Δεν γίνεται η μετατροπή του μαγνητικού συνδέσμου σε σύνδεσμο eD2k: %s

en: Unknown protocol of link: %s
el: Άγνωστο πρωτόκολλο του συνδέσμου: %s

en: Invalid eD2k link! ERROR: %s
el: Άκυρος σύνδεσμος eD2k! ΣΦΑΛΜΑ: %s

en: External connection closed.
el: Η εξωτερική σύνδεση έκλεισε.

en: External connections disabled due to empty password!
el: Οι εξωτερικές συνδέσεις απενεργοποιήθηκαν λόγω καινού κωδικού!

en: External connections disabled in config file
el: Οι εξωτερικές συνδέσεις απενεργοποιήθηκαν στο αρχείο ρυθμίσεων

en: New external connection accepted
el: Νέα εξωτερική σύνδεση έγινε δεκτή

en: ERROR: couldn't accept a new external connection
el: ΣΦΑΛΜΑ: δεν μπόρεσα να αποδεχτώ νέα εξωτερική σύνδεση

en: External connection refused due to empty password in preferences!
el: Οι εξωτερικές συνδέσεις απενεργοποιήθηκαν λόγω καινού κωδικού στις προτιμήσεις!

en: Connecting client: %s %s
el: Συνδεόμενος πελάτης: %s %s

en: Unknown version
el: Άγνωστη έκδοση

en: Incorrect EC version ID, there might be binary incompatibility. Use core and remote from same snapshot.
el: Λανθασμένη ταυτότητα έκδοσης EC, ίσως υπάρχει δυαδική ασυμβατότητα. Χρησιμοποιήστε πυρήνα και απομακρυσμένο μέρος από το ίδιο στιγμιότυπο.

en: Invalid protocol version.
el: Άκυρη έκδοση πρωτοκόλλου.

en: Missing protocol version tag.
el: Λείπει η ετικέτα με την έκδοση του πρωτοκόλλου.

en: Access granted.
el: Η πρόσβαση επικυρώθηκε.

en: Remote PartFile command failed: FileHash not found: %s
el: Η απομακρυσμένη εντολή ημιτελούς αρχείου απέτυχε: Ο κατακερματισμός αρχείου δεν βρέθηκε: %s

en: FileHash not found: %s
el: Ο κατακερματισμός αρχείου δεν βρέθηκε: %s

en: OOPS! OpCode processing error!
el: Όπα! Σφάλμα επεξεργασίας OpCode!

en: Server not added
el: Ο διακομιστής δεν προστέθηκε

en: server not found: %s
el: Ο διακομιστής δεν βρέθηκε: %s

en: need to define server to be removed
el: χρειάζεται να οριστεί ο διακομιστής που να διαγραφεί

en: eD2k is disabled in preferences.
el: Το eD2k είναι απενεργοποιημένο στις ρυθμίσεις.

en: Search in progress. Refetch results in a moment!
el: Αναζήτηση δια εξέλιξη. Επανάκτηση αποτελεσμάτων σε λίγο!

en: WebSearch from remote interface makes no sense.
el: Η αναζήτηση από τον ιστό από απομακρυσμένο περιβάλλον δεν έχει κανένα νόημα.

en: No points for graph.
el: Δεν υπάρχουν σημεία για γράφημα.

en: Your client is not configured for this detail level.
el: Ο πελάτης σας δεν έχει ρυθμιστεί με τόση λεπτομέρεια

en: External Connection: shutdown requested
el: Εξωτερική σύνδεση: ζητήθηκε κλείσιμο

en: Already shutting down.
el: Ήδη η λειτουργία είναι σε φάση διακοπής

en: ExternalConn: adding link '%s'.
el: Εξωτερική Σύνδεση: προστίθεται ο σύνδεσμος '%s'.

en: Invalid link or already on list.
el: Άκυρος σύνδεσμο ή ήδη στην λίστα.

en: File not found.
el: Το αρχείο δεν βρέθηκε.

en: Invalid file name.
el: Άκυρο όνομα αρχείου.

en: Unable to rename file.
el: Αποτυχία μετονομασίας αρχείου.

en: Kad is disabled in preferences.
el: Το Kad έχει απενεργοποιηθεί στις προτιμήσεις.

en: Already connected to eD2k.
el: Ήδη συνδεδεμένο στο eD2k.

en: Connecting to eD2k...
el: Συνδέεται στο eD2k...

en: Already connected to Kad.
el: Ήδη συνδεδεμένο στο Kad.

en: Connecting to Kad...
el: Διαδικασία σύνδεσης στο Kad...

en: All networks are disabled.
el: Όλα τα δίκτυα είναι απενεργοποιημένα.

en: Disconnected from eD2k.
el: Αποσυνδεδεμένο από το eD2k.

en: Disconnected from Kad.
el: Αποσυνδεδεμένο από το Kad.

en: External Connection: invalid opcode received: %#x
el: Εξωτερική σύνδεση: λήφθηκε άκυρος opcode: %#x

en: Invalid opcode (wrong protocol version?)
el: Εσφαλμένος κωδικός (λάθος έκδοση πρωτοκόλλου;)

en: Unknown extension '%s' for the '%s' command.
el: Άγνωστη επέκταση  '%s' για την εντολή '%s'.

en: Unknown command '%s'.
el: Άγνωστη εντολή '%s'.

en: 
    This command cannot have an argument.
el: 
    Αυτή η εντολή δεν μπορεί να έχει όρισμα.

en: 
    This command must have an argument.
el: 
    Αυτή η εντολή πρέπει να έχει όρισμα.

en: 
    This command is incomplete, you must use one of the extensions below.
el: 
    Αυτή η εντολή είναι ημιτελής, πρέπει να χρησιμοποιήσετε μία από τις παρακάτω επεκτάσεις.

en: 
    Available extensions:
el: 
    Διαθέσιμες επεκτάσεις:

en: Available commands:
el: Διαθέσιμες εντολές:

en: 
    All commands are case insensitive.
    Type '%s <command>' to get detailed info on <command>.
el: 
    Όλες οι εντολές δεν διακρίνουν πεζά από κεφαλαία.
    Γράψτε '%s <command>' για να πάρετε λεπτομερείς πληροφορίες πάνω στην <εντολή>.

en: Exits from the application.
el: Κλείσιμο της εφαρμογής.

en: Show help.
el: Εμφάνιση βοήθειας.

note: TRANSLATORS: Do not translate the word 'help', it is a command to the program!
en: To get help on a command, type 'help <command>'.
    To get the full command list type 'help'.
el: Για βοήθεια πάνω σε μία εντολή, γράψτε 'help <εντολή>'.
    Για την πλήρη λίστα εντολών γράψτε 'help'.

en: 
    Use '%s' for command list
el: 
    Χρησιμοποιήστε '%s' για την λίστα εντολών

en: Syntax error!
el: Συντακτικό λάθος!

en: Error processing command - should never happen! Report bug, please
el: Σφάλμα κατά την επεξεργασία της εντολής - δεν έπρεπε να συμβεί ποτέ! Παρακαλείστε να αναφέρετε σφάλμα προγράμματος

en: This command should not have any parameters.
el: Αυτή η εντολή δεν πρέπει να έχει παραμέτρους.

en: This command must have a parameter.
el: Αυτή η εντολή πρέπει να έχει παράμετρο.

en: Invalid argument.
el: Άκυρο όρισμα.

en: This is an incomplete command.
el: Αυτή είναι ημιτελής εντολή.

en: Type '%s' to get more help.
el: Για περισσότερη βοήθεια, γράψτε '%s'.

en: This is %s %s %s
el: Αυτό είναι %s %s %s

en: This is %s %s
el: Αυτό είναι %s %s

en: 
    Creating client...
el: 
     Δημιουργία πελάτη...

en: 
    Ok, exiting %s...
el: 
    Όλα μια χαρά, έξοδος %s...

en: Cannot connect with an empty password.
    You must specify a password either in config file
    or on command-line, or enter one when asked.
    
    Exiting...
el: Δεν είναι δυνατη η σύνδεση με κενό κωδικό.
    Πρέπει να προσδιορίσετε έναν κωδικό είτε στο αρχείο παραμέτρων
    είτε στην γραμμή εντολών είτε προσδιορίζοντας κάποιο όταν ζητηθεί.
    Έξοδος...

en: Show this help text.
el: Δείξε αυτό το αρχείο βοήθειας.

en: Host where aMule is running. (default: localhost)
el: Υπολογιστής όπου το aMule τρέχει (προεπιλεγμένος: ο τοπικός υπολογιστής)

en: aMule's port for External Connection. (default: 4712)
el: Η Θύρα του aMule για Εξωτερική σύνδεση. (προεπιλεγμένη: 4712)

en: External Connection password.
el: Κωδικός εξωτερικής σύνδεσης

en: Read configuration from file.
el: Διάβασε το αρχείο διευθετήσεων

en: Do not print any output to stdout.
el: Μην στέλνεις μηνύματα στην stdout.

en: Be verbose - show also debug messages.
el: Να είσαι αναλυτικός - δείξε και να μηνύματα αποσφαλμάτωσης

en: Sets program locale (language).
el: Θέσε τις τοπικές ρυθμίσεις

en: Write command line options to config file.
el: Εγγραφή των παραμέτρων της γραμμής εντολών σε αρχείο.

en: Creates config file based on aMule's config file.
el: Δημιουργεί ένα αρχείο παραμέτρων βασισμένο στο αρχείο παραμέτρων του aMule.

en: Print program version.
el: Τύπωσε την έκδοση του προγράμματος.

en: File Details
el: Λεπτομέρειες αρχείου

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for reading!
el: Αποτυχία ανάγνωσης του αρχείου της λίστας φίλων 'emfriends.met'

en: Failed to open friend list file 'emfriends.met' for writing!
el: Αποτυχία γραψίματος στο αρχείο της λίστας φίλων 'emfriends.met'

en: Friends
el: Φίλοι

en: Show &Details
el: Εμφάνιση &Λεπτομερειών

en: Add a friend
el: Πρόσθεσε έναν φίλο

en: Remove Friend
el: Αφαίρεσε έναν φίλο

en: Send &Message
el: Στείλε &Μήνυμα

en: View Files
el: Παρουσίαση αρχείων

en: Establish Friend Slot
el: Εγκαθίδρυσε φιλική θυρίδα

en: Are you sure that you wish to delete the selected friend?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε τον επιλεγμένο φίλο;

en: Are you sure that you wish to delete the selected friends?
el: Σίγουρα θέλετε να διαγράψετε τους επιλεγμένους φίλους;

en: You are not allowed to set more than one friendslot.
     Only one slot was assigned.
el: Δεν επιτρέπεται να θέσεις μόνο πανω από μία φιλική θυρίδα. 
     Γι αυτό μόνο μία ανατέθηκε.

en: Multiple selection
el: Πολλαπλή επιλογή

en: Send message to user
el: Αποστολή μηνύματος στον χρήστη

en: Message to send:
el: Μήνυμα προς αποστολή:

en: Remove from friends
el: Αφαίρεση από του φίλους

en: Send message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Swap to this file
el: Εναλλαγή σε αυτό το αρχείο

en: Asked for another file
el: Αίτηση ενός άλλου αρχείου

en: No
el: Όχι

en: Yes
el: Ναι

en: Downloading...
el: Μεταφόρτωση...

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', unknown format encountered.
el: Αποτυχία φόρτωσης του αρχείου ipfilter.dat '%s', εκδηλώθηκε άγνωστο σφάλμα.

en: Failed to load ipfilter.dat file '%s', could not open file.
el: Αποτυχία φόρτωσης του αρχείου ipfilter.dat '%s', δεν μπόρεσε να ανοίξει το αρχείο.

en: Loaded %u IP-range from '%s'. | Loaded %u IP-ranges from '%s'.
el[0]: Φορτώθηκε διάστημα IP %u από '%s'.
el[1]: Φορτώθηκαν διαστήματα IP %u από '%s'.

en: %u malformed line was discarded. | %u malformed lines were discarded.
el[0]: %u παραμορφωμένη γραμμή απορρίφθηκε.
el[1]: %u παραμορφωμένες γραμμές απορρίφθηκαν.

en: Bootstrap from 
    known clients
el: Εκκίνηση από
    γνωστούς πελάτες

en: Nodes (%u)
el: Κόμβοι (%u)

en: Invalid ip to bootstrap
el: Άκυρη διεύθυνση ip για εκκινητήρα

en: Invalid port to bootstrap
el: Άκυρη θύρα για εκκινητήρα

en: Please fill all fields required
el: Παρακαλώ συμπληρώστε όλα τα απαιτούμενα πεδία

en: Are you sure you want to download a new nodes.dat file?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να κατεβάσετε ένα καινούριο αρχείο nodes.dat;

en: Doing so will remove your current nodes and restart Kademlia connection.
el: Κάτι τέτοιο θα αφαιρέσει του τρέχοντες κόμβους και θα ξαναξεκινήσει την σύνδεση Kademlia

en: Continue?
el: Συνέχιση;

en: Kademlia: search keyword too short
el: Kademlia: O κωδικός αναζήτησης είναι πολύ μικρός

en: Kademlia: Search keyword is already on search list:
el: Kademlia: Ο κωδικός αναζήτησης υπάρχει ήδη στη λίστα αναζητήσεων:

en: Read %u Kad contact | Read %u Kad contacts
el[0]: Ανάγνωση %u επαφής Kad
el[1]: Ανάγνωση %u επαφών Kad

en: Only %d Kad contact available, nodes.dat not written | Only %d Kad contacts available, nodes.dat not written
el[0]: Μόνο %d γνωριμία Kad είναι διαθέσιμο. το αρχείο nodes.dat δεν γράφτηκε
el[1]: Μόνο %d γνωριμίες Kad είναι διαθέσιμες. το αρχείο nodes.dat δεν γράφτηκε

en: Wrote %d Kad contact | Wrote %d Kad contacts
el[0]: Γράψιμο %d επαφής Kad
el[1]: Γράψιμο %d επαφών Kad

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Share ratio
el: Λόγος μοιράσματος

en: Uploaded
el: Ανέβηκε

en: Requested
el: Ζητήθηκε:

en: Accepted
el: Έγινε δεκτό

en: Complete sources
el: Ολοκλήρωση πηγών

en: WARNING: Known file list corrupted, contains invalid header.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: η λίστα των γνωστών αρχείων είναι φθαρμένη, περιέχει άκυρη επικεφαλίδα.

en: Hashing
el: Κατακερματισμός

en: Completing
el: Ολοκληρώνεται

en: Complete
el: Ολοκληρωμένο

en: Paused
el: Σταματημένο

en: Erroneous
el: Εσφαλμένο

en: Waiting
el: Εν αναμονή

en: You must specify a non-empty password.
el: Πρέπει να προσδιορίσετε ένα μη κενό κωδικό.

en: Invalid password, not a MD5 hash!
el: Άκυρο κωδικό, δεν είναι κατακερματισμός τύπου MD5!

en: Connection failure
el: Αποτυχία σύνδεσης

en: EC connection failed. Empty reply.
el: Η εξωτερική σύνδεση απέτυχε. Κενή ανταπόκριση.

en: Succeeded! Connection established to aMule
el: Επιτυχία! Έγινε σύνδεση με το aMule

en: Succeeded! Connection established.
el: Επιτυχία! Έγινε σύνδεση

en: External Connection: Access denied because:
el: Εξωτερική Σύνδεση: Η πρόσβαση απορρίφθηκε επειδή

en: ERROR: Could not listen to TCP port.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν μπορώ να ακούσω την θύρα TCP.

en: ERROR:
el: ΣΦΑΛΜΑ:

en: WARNING:
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ:

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: aMule Tray Menu
el: Μενού για το Tray του aMule

en: Speed limits:
el: Όρια ταχύτητας:

en: UL: None
el: Όριο Ανεβάσματος: Κανένα

en: UL: %u
el: Όριο Ανεβάσματος: %u

en: DL: None
el: Όριο Κατεβάσματος: Κανένα

en: DL: %u
el: Όριο Κατεβάσματος: %u

en: Download speed: %.1f
el: Ταχύτητα κατεβάσματος: %.1f

en: Upload speed: %.1f
el: Ταχύτητα ανεβάσματος: %.1f

en: Client Information
el: Πληροφορίες πελάτη

en: Nickname: %s
el: Παρατσούκλι: %s

en: No Nickname Selected!
el: Δεν επιλέχτηκε παρατσούκλι!

en: ClientID:
el: Ταυτότητα πελάτη:

en: Not connected
el: Συνδεδεμένο τώρα

en: ServerName:
el: Όνομα διακομιστή:

en: ServerIP:
el: Διεύθυνση διακομιστή:

en: Not Connected
el: Δεν είναι συνδεδεμένο

en: TCP port: %d
el: Θύρα TCP: %d

en: TCP port: Not ready
el: Θύρα TCP: Δεν είναι έτοιμη

en: UDP port: %d
el: Θύρα UDP: %d

en: UDP port: Not ready
el: Θύρα UDP: Δεν είναι έτοιμη

en: Online Signature: Enabled
el: Συνδεδεμένη Υπογραφή: Ενεργοποιημένη

en: Online Signature: Disabled
el: Συνδεδεμένη Υπογραφή: Απενεργοποιημένη

en: Uptime: %s
el: Χρόνος λειτουργίας: %s

en: Shared files: %d
el: Κοινόχρηστα αρχεία: %d

en: Queued clients: %d
el: Πελάτες στην αναμονή: %d

en: Total DL: %s
el: Συνολικό Κατέβασμα: %s

en: Total UL: %s
el: Συνολικό Ανέβασμα: %s

en: Upload limit
el: Όριο ανεβάσματος

en: Download limit
el: Όριο κατεβάσματος

en: Hide aMule
el: Κρύψιμο aMule

en: Show aMule
el: Εμφάνιση aMule

en: Exit
el: Έξοδος

en: eD2k Link:
el: Σύνδεσμος eD2k:

en: Commit
el: Εκτέλεση

en: Click here to add the eD2k link in the text control to your download queue.
el: Πατήστε εδώ για να προσθέσετε τον σύνδεσμο eD2k στον διαχειριστή κειμένου της λίστας αναμονής κατεβασμάτων.

en: Events are displayed here. For a complete list of events, refer to the log in the Servers-tab.
el: Τα γεγονότα εμφανίζονται εδώ. Για μια πλήρη λίστα γεγονότων, αναφερθείτε στο αρχείο καταγραφής στην καρτέλα διακομιστών.

en: Loading ...
el: Φόρτωμα σε εξέλιξη ...

en: Number of users on the server you are connected to ...
el: Αριθμός χρηστών στον διακομιστή στον οποίο είστε συνδεδεμένος ...

en: Users: 0
el: Χρήστες: 0

en: Users connected to the current server and an estimate of the total number of users.
el: Χρήστες συνδεδεμένοι στην τρέχων διακομιστή και μία εκτίμηση του συνολικού αριθμού χρηστών.

en: Up: 0.0 | Down: 0.0
el: Πάνω: 0.0 | Κάτω: 0.0

en: Current average upload and download rates. If enabled the numbers in the braces signify the overhead from client communication.
el: Τρέχωντες μέσοι ρυθμοί ανεβάσματος και κατεβάσματος. Όταν ενεργοποιηθεί, οι αριθμοί σε αγκύλες δείχνουν την επιβάρυνση λόγω της επικοινωνίας των πελατών.

en: Displays the connected status and active transfers. Red arrows signifies that you are currently not connected, yellow arrows signify that you have low ID (firewalled) and green arrows signify that you have high ID (The optimal connection type).
el: Εμφανίζει το καθεστώς σύνδεσης καθώς και τις ενεργές μεταφορές. Τα κόκκινα βέλη δείχνουν ότι είστε συνδεδεμένοι, τα κίτρινα ότι έχετε χαμηλή ποιότητα (LowID, firewalled) και τα πράσινα ότι έχετε υψηλή ποιότητα (HighID, ο ιδανικός τύπος σύνδεσης).

en: Not Connected ...
el: Δεν είναι συνδεδεμένο ...

en: Currently connected server.
el: Διακομιστές συνδεδεμένοι αυτή τη στιγμή.

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Name:
el: Όνομα:

en: Type
el: Τύπος

en: Local
el: Τοπικό

en: Global
el: Καθολικό

en: FileHash
el: Τεμάχιο Αρχείου

en: Extended Parameters
el: Εκτεταμένες παράμετροι

en: Filtering
el: Διήθηση

en: File Type
el: Τύπος αρχείου

en: Any
el: Οτιδήποτε

en: Archives
el: Αρχεία

en: Audio
el: Ήχος

en: CD-Images
el: Είδωλα CD

en: Pictures
el: Φωτογραφίες

en: Programs
el: Προγράμματα

en: Texts
el: Κείμενα

en: Videos
el: Βίντεο

en: Extension
el: Κατάληξη

en: Min Size
el: Ελάχιστο μέγεθος

en: Max Size
el: Μέγιστο αρχείο

en: Availability
el: Διαθεσιμότητα

en: Filter:
el: Φίλτρο:

en: Filter Results
el: Αποτελέσματα φιλτραρίσματος

en: Invert Result
el: Αντιστροφή αποτελεσμάτων

en: Hide Known Files
el: Απόκρυψη γνωστών τύπων

en: Start
el: Εκκίνηση

en: More
el: Περισσότερα

en: Searches for more results on eD2k. Not supported for Kad yet.
el: Αναζητεί περισσότερα αποτελέσματα στο eD2k. Δεν υποστηρίζεται ακόμα από το Kad.

en: Stop
el: Σταμάτημα

en: Download
el: Κατέβασμα

en: Reset Fields
el: Επαναφορά πεδίων

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Clears completed downloads
el: Καθάρισμα των ολοκληρωμένων κατεβασμάτων

en: General
el: Γενικά

en: Full Name :
el: Πλήρες Όνομα :

en: N/A
el: Δεν υπάρχει

en: met-File :
el: Αρχείο met:

en: Hash :
el: Κατακερματισμός :

en: Filesize :
el: Μέγεθος αρχείου :

en: Partfilestatus :
el: Κατάσταση ημιτελούς αρχείου:

en: Last seen complete :
el: Τελευταία φορά που εμφανίστηκε ολόκληρο :

en: Transfer
el: Μεταφορά

en: Found Sources :
el: Βρέθηκαν πηγές :

en: Transferring Sources :
el: Ενεργές πηγές :

en: Filepart-Count :
el: Απαρίθμηση τμημάτων αρχείου:

en: Available :
el: Διαθέσιμα:

en: Datarate :
el: Ρυθμός ροής δεδομένων :

en: Download Active Time:
el: Ενεργός χρόνος κατεβάσματος:

en: Transferred :
el: Μεταφέρθηκαν :

en: Completed Size :
el: Ολοκληρωμένος όγκος :

en: Intelligent Corruption Handling
el: Έξυπνη διαχείριση φθοράς (Ε.Δ.Φ.):

en: Lost to corruption :
el: Χάθηκε λόγο φθοράς :

en: Gained by compression :
el: Κέρδος σε μέγεθος λόγω συμπίεσης :

en: Packages saved by I.C.H. :
el: Πακέτα που σώθηκαν από την Ε.Δ.Φ. :

en: File Names
el: Ονόματα αρχείων

en: Takeover
el: Ανάληψη ελέγχου

en: Cleanup
el: Καθάρισμα

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Ok
el: Εντάξει

en: Comment/Rate file (Text will be visible to all users)
el: Αρχείο σχολίων/Αξιολόγησης (το κείμενο θα είναι ορατό σε όλους του χρήστες)

en: For a film you can say its length, its story, language ...\n\nand if it's a fake, you can tell that to other users of aMule.
el: Για ταινίες μπορείτε να πείτε το μέγεθος, το σενάριο, τη γλωσσα ...\n\nκαι αν είναι ψεύτικη, μπορείτε να το πείτε στους άλλους χρήστες του aMule.

en: File Quality
el: Ποιότητα αρχείου

en: Not rated
el: Μη αποτιμημένο

en: Invalid / Corrupt / Fake
el: Άκυρο / Φθαρμένο / Πλαστό

en: Poor
el: Φτωχή

en: Fair
el: Ανεκτή

en: Good
el: Καλή

en: Excellent
el: Εξαιρετική

en: Choose the file rating or advice users if the file is invalid ...
el: Βαθμολογήστε την αξία του αρχείου ή ενημερώστε τους χρήστες αν το αρχείο είναι έγκυρο ...

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Downloading, please wait ...
el: Κατεβαίνει, παρακαλώ περιμένετε ...

en: Unknown size
el: Άγνωστο μέγεθος

en: Required Information
el: Απαιτούμενες πληροφορίες

en: IP Address :
el: Διεύθυνση IP :

en: Port :
el: Θύρα :

en: Additional Information
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Username :
el: Όνομα χρήστη :

en: Userhash :
el: Τεμάχιο χρήστη :

en: Add
el: Προσθήκη

en: Download-Speed
el: Ταχύτητα κατεβάσματος

en: Current
el: Τρέχων

en: Running average
el: Μέσο τρεξίματος

en: Session average
el: Μέσο περιόδου

en: Upload-Speed
el: Ταχύτητα ανεβάσματος

en: Connections
el: Συνδέσεις

en: Active downloads
el: Ενεργά κατεβάσματα

en: Active connections (1:1)
el: Ενεργές συνδέσεις (1:1)

en: Active uploads
el: Ενεργά ανεβάσματα

en: Statistics Tree
el: Δέντρο στατιστικών

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Userhash:
el: Τεμάχιο χρήστη:

en: Client software:
el: Λογισμικό πελάτη:

en: Client version:
el: Αριθμός έκδοσης πελάτη:

en: IP address:
el: Διεύθυνση IP:

en: User ID:
el: Αριθμός Χρήστη:

en: Server IP:
el: Διεύθυνση διακομιστή:

en: Server name:
el: Όνομα διακομιστή:

en: Obfuscation:
el: Συσκότιση:

en: Transfers to client
el: Μεταφορές προς τον πελάτη

en: Current request:
el: Τρέχουσα αίτηση:

en: Average upload rate:
el: Μέσος ρυθμός ανεβάσματος:

en: Average download rate:
el: Μέσος ρυθμός κατεβάσματος:

en: Uploaded (session):
el: Ανέβηκαν (συνεδρία):

en: Downloaded (session):
el: Κατέβηκαν (συνεδρία):

en: Uploaded (total):
el: Ανέβηκαν (συνολικά):

en: Downloaded (total):
el: Κατέβηκαν (συνολικά):

en: Scores
el: Σκορ

en: DL/UP modifier:
el: Τροποποιητής Ανεβοκατεβάσματος:

en: Secure ident:
el: Ασφαλής ταυτότητα:

en: Queue score:
el: Βαθμολογία αναμονής:

en: Nick
el: Παρατσούκλι

en: http://www.aMule.org - the multi-platform Mule
el: http://www.aMule.org - το μουλάρι όλων των πλατφόρμων

en: This is the name that other users will see when connecting to you.
el: Αυτό είναι το όνομα που οι άλλοι χρήστες θα βλέπουν όταν είναι συνδεδεμένοι με εσάς.

en: Language:
el: Γλώσσα:

en: The delay before showing tool-tips.
el: Ο χρόνος πριν εμφανιστεί το επεξηγηματικό κείμενο.

en: This specifies the language used on controls.
el: Αυτό ορίζει την γλώσσα που χρησιμοποιείται στο γραφικό περιβάλλον.

en: Check for new version at startup
el: Έλεγχος για νέα έκδοση κατά την εκκίνηση

en: Enabling this will make aMule check for new version at startup
el: Αν ενεργοποιηθεί, το aMule θα ελέγχει αν υπάρχει νέα έκδοση κατά την εκκίνηση

en: Start minimized
el: Εκκίνηση σαν ελαχιστοποιημένο

en: Enabling this makes aMule minimize itself upon start.
el: Αν ενεργοποιηθεί, το aMule θα ξεκινήσει ελαχιστοποιημένο.

en: Prompt on exit
el: Επιβεβαίωση κατά την έξοδο

en: Makes aMule prompt before exiting.
el: Κάνει το aMule να επιβεβαιώνει πριν την έξοδο.

en: Enable Tray Icon
el: Ενεργοποιεί την εικόνα της μπάρας

en: This Enables/Disables the system tray (or taskbar) icon.
el: Αυτό ενεργοποιεί/απενεργοποιεί την εικόνα της μπάρας του συστήματος.

en: Minimize to Tray Icon
el: Ελαχιστοποίηση στην μπάρα

en: Enabling this will make aMule minimize to the System Tray, rather than the taskbar.
el: Αν ενεργοποιηθεί το aMule θα ελαχιστοποιηθεί στην μπάρα του συστήματος αντί για την μπάρα εφαρμογών

en: Tooltip delay time:
el: Χρόνος καθυστέρησης επεξηγήσεων:

en: seconds
el: δεπτερόλεπτα

en: Browser Selection
el: Επιλογή περιηγητή ιστοσελίδων

en: Enter your browser name here. Leave this field empty to use the system default browser.
el: Εισάγετε το όνομα το περιηγητή ιστολελίδων. Αφήστε αυτό το πεδίο κενό για τον προεπιλεγμένο περιηγητή.

en: Browse
el: Επιλογή

en: Open in new tab if possible
el: Αν είναι δυνατόν, άνοιξε τη σελίδα σε καινούρια καρτέλα

en: Open the web page in a new tab instead of in a new window when possible
el: Άνοιξε την ιστοσελίδα σε καινούρια καρτέλα αντί σε καινούριο παράθυρο αν αυτό είναι εφικτό

en: Video Player
el: Πρόγραμμα προβολής βίντεο

en: Bandwidth limits
el: Ευρυζωνικά όρια

en: Upload
el: Ανέβασμα

en: Slot Allocation
el: Ανάθεση θυρίδας

en: Ports
el: Θύρες

en: Standard TCP Port
el: Πρότυπη θύρα TCP

en: This is the standard eD2k port and cannot be disabled.
el: Αυτή είναι η βασική θύρα eD2k και δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί.

en: UDP port for server requests (TCP+3):
el: Θύρα UDP για αιτήσεις εξυπηρετητή (TCP+3):

en: Extended UDP port (Kad / global search)
el: Εκτεταμένη θύρα UDP (Kad / καθολική αναζήτηση)

en: This UDP port is used for extended eD2k requests and Kad network
el: Αυτή η θύρα UDP χρησιμοποιήται για εκτεταμένες αιτήσεις eD2k και για το δίκτυο Kad

en: Enable UPnP for router port forwarding
el: Ενεργοποίηση UPnP για προώθηση της θύρας του δρομολογητή

en: UPnP TCP Port (Optional):
el: Θύρα UPnP TCP (Προαιρετική):

en: Bind local address to IP (empty for any):
el: Συνέδεσε την τοπική διεύθυνση στην διεύθυνση (κενό για όλες):

en: Advanced users only: If you have multiple network interfaces, enter the address of the interface to which aMule should be bound.
el: Μόνο για προχωρημένους χρήστες: Αν έχετε πολλαπλά δικτυακά περιβάλλοντα, εισάγετε την διεύθυνση του περιβάλλοντος με το οποίο το aMule πρέπει να συνδεθεί.

en: Max sources per downloading file:
el: Μέγιστος αριθμός πηγών ανά εισερχόμενο αρχείο:

en: Max simultaneous connections:
el: Μέγιστος αριθμός παράλληλων συνδέσεων:

en: Autoconnect on startup
el: Αυτόματη σύνδεση κατά την εκκίνηση

en: Reconnect on loss
el: Επανασύνδεση σε περίπτωση διακοπής

en: Remove dead server after
el: Αφαίρεση του νεκρού διακομιστή ύστερα από

en: retries
el: προσπάθειες

en: Auto-update server list at startup
el: Αυτόματη ενημέρωση λίστας διακομιστών κατά την εκκίνηση

en: List
el: Λίστα

en: Update server list when connecting to a server
el: Ενημέρωση της λίστας διακομιστών κατά τη σύνδεση σε διακομιστή

en: Update server list when a client connects
el: Ενημέρωση της λίστας διακομιστών κατά τη σύνδεση σε πελάτη

en: Use priority system
el: Χρήση συστήματος προτεραιότητα

en: Use smart LowID check on connect
el: Χρήση έξυπνου ελέγχου LowID κατά τη σύνδεση

en: Safe connect
el: Ασφαλής σύνδεση

en: Autoconnect to servers in static list only
el: Αυτόματη σύνδεση μόνο με τους διακομιστές της στατικής λίστας

en: Set manually added servers to High Priority
el: Υψηλή προτεραιότητα στους διακομιστές που προστέθηκαν με το χέρι

en: Intelligent Corruption Handling (I.C.H.)
el: Έξυπνη διαχείριση φθοράς (Ε.Δ.Φ.)

en: Enable
el: Ενεργοποιήση

en: Advanced I.C.H. trusts every hash (not recommended)
el: Προχωρημένη Ε.Δ.Φ. εμπιστεύεται κάθε κατακερματισμό (δεν συνιστάται)

en: Add files to download in pause mode
el: Προσθήκη αρχείων προς κατέβασμα κατά τη διάρκεια παύσης

en: Add files to download with auto priority
el: Προσθήκη αρχείων προς κατέβασμα με αυτόματη προτεραιότητα

en: Try to download first and last chunks first
el: Προσπάθησε να κατεβάσεις πρώτα τα αρχικά και τελικά κομμάτια

en: Start next paused file when a file completes
el: Εκκίνηση του επόμενου σταματημένου αρχείου όταν ένα αρχείο ολοκληρωθεί

en: From the same category
el: Από την ίδια κατηγορία

en: Preallocate disk space for new files
el: Δέσμευση χώρου στο δίσκο για καινούρια αρχεία

en: For new files preallocates disk space for the whole file, thus reduces fragmentation
el: Δεσμεύει χώρο στο δίσκο για καινούρια αρχεία και έτσι μειώνει τον κατακερματισμό

en: Stop downloads when free disk space reaches
el: Σταμάτημα του κατεβάσματος όταν ο ελεύθερος δίσκος φτάσει τα

en: Select this if you want aMule to check your disk space
el: Επιλέξτε αυτό αν θέλετε το aMule να ελέγξει τον χώρο στον δίσκο σας

en: Enter here the min disk space desired.
el: Γράψτε εδώ των ελάχιστο επιθυμητό χώρο στον δίσκο.

en: Save 10 sources on rare files (< 20 sources)
el: Αποθήκευση 10 πηγών σε σπάνια αρχεία (<20 πηγές)

en: Uploads
el: Ανεβασμένα

en: Add new shared files with auto priority
el: Προσθήκη νέων κοινόχρηστων αρχείων με αυτόματη προτεραιότητα

en: Destination folder for downloads
el: Κατάλογος για τα εισερχόμενα

en: Folder for temporary download files
el: Κατάλογος για τα προσωρινά αρχεία

en: Shared folders
el: Κοινόχρηστα αρχεία

en: (Right click on folder icon for recursive share)
el: (Δεξί κλικ στην εικόνα του καταλόγου για να γίνουν κοινόχρηστοι οι υποκατάλογοι)

en: Share hidden files
el: Κάνε τα κρυφά αρχεία κοινόχρηστα

en: Graphs
el: Γραφικές Παραστάσεις

en: Update delay : 5 secs
el: Χρόνος καθυστέρηση ενημέρωσης : 5 δευτερόλεπτα

en: Time for average graph: 100 mins
el: Χρόνος μέσου γραφήματος: 100 λεπτά

en: Connections Graph Scale: 100
el: Κλίμακα διαγράμματος συνδέσεων: 100

en: Download graph scale:
el: Κλιματα του γραφήματος εισερχομένων:

en: Upload graph scale:
el: Κλιμακα του γραφήματος εξερχομένων

en: Colours:
el: Χρώματα:

en: Background
el: Υπόβαθρο

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Download current
el: Κατέβασμα του τρέχοντος

en: Download running average
el: Μέσο τρέξιμο κατεβάσματος

en: Download session average
el: Μέσο συνεδρίας κατεβάσματος

en: Upload current
el: Ανέβασμα του τρέχοντος

en: Upload running average
el: Μέσο τρέξιμο ανεβάσματος

en: Upload session average
el: Μέσο συνεδρίας ανεβάσματος

en: Active connections
el: Ενεργές συνδέσεις

en: Systray Icon Speedbar
el: Εικόνα για την μπάρα ταχείας πρόσβασης του Systray

en: Kad-nodes current
el: Σύνδεσμοι-Kad παρόντες

en: Kad-nodes running
el: Σύνδεσμοι-Kad τρέχοντες

en: Kad-nodes session
el: Σύνδεσμοι-Kad συνεδρία

en: Select
el: Επέλεξε

en: Tree
el: Δέντρο

en: Number of Client Versions shown (0=unlimited)
el: Αριθμός των εμφανιζόμενων εκδόσεων πελάτη (0=απεριόριστος)

en: !!! WARNING !!!
el: !!! Προειδοποίηση !!!

en: Max new connections / 5 secs
el: Μέγιστος αρ. νέων συνδέσεων /5 δευτερόλεπτα

en: File Buffer Size: 240000 bytes
el: Χώρος προσωρινής αποθήκευσης αρχείου: 240000 bytes

en: Upload Queue Size: 5000 clients
el: Λίστα αναμονής ανεβάσματος: 5000 πελάτες

en: Server connection refresh interval: Disable
el: Διάστημα ανανέωσης της σύνδεσης σε διακομιστή: Απενεργοποίηση

en: Skin to use:
el: Θέμα:

en: Show "Fast eD2k Links Handler" in every window.
el: Εμφάνιση "Γρήγορου διαχειριστή συνδέσμων eD2k" σε όλα τα παράθυρα.

en: Show extended info on categories tabs
el: Εμφάνιση εκτεταμένων πληροφοριών στην καρτέλα κατηγοριών

en: Show transfer rates on title
el: Εμφάνιση των ταχυτήτων μεταφοράς στον τίτλο

en: Before application name
el: Πριν απο το όνομα της εφαρμογής

en: After application name
el: Μετά το όνομα της εφαρμογής

en: Show overhead bandwidth
el: Εμφάνιση επιβάρυνσης στο εύρος ζώνης

en: Vertical toolbar orientation
el: Κατακόρυφος προσανατολισμός της γραμμής εντολών

en: Download Queue Files
el: Ουρά εισερχομένων αρχείων

en: Show progress percentage
el: Εμφάνιση ποσοστού προόδου

en: Show progress bar
el: Εμφάνιση μπάρας προόδου

en: Flat
el: Επίπεδη

en: Round
el: Στρογγυλή

en: Auto-sort files (high CPU)
el: Αυτόματη ταξινόμηση αρχείων (υψηλή απαίτηση σε υπολογική ισχύη)

en: aMule will sort the columns in your download list automatically
el: Το aMule θα ταξινομήσει τις στήλες τις λίστας κατεβασμάτων αυτόματα.

en: External Connection Parameters
el: Παράμετροι εξωτερικών συνδέσεων

en: Accept external connections
el: Να γίνονται αποδεκτές οι εξωτερικές συνδέσεις

en: IP of the listening interface:
el: Η διεύθυνση του εισακούοντος περιβάλλοντος:

en: Enter here a valid ip in the a.b.c.d format for the listening EC interface. An empty field or 0.0.0.0 will mean any interface.
el: Εισάγετε μία έγκυρη διεύθυνση με φόρμα a.b.c.d για σύνδεση με το περιβάλλον EC. Άδειο πεδίου ή 0.0.0.0 συμβολίζει όλα τα περιβάλλοντα.

en: TCP port:
el: Θύρα TCP:

en: Enable UPnP port forwarding on the EC port
el: Ενεργοποίηση της προώθησης της θύρας UPnP στην θύρα EC

en: Password
el: Κωδικός

en: Web server parameters
el: Παράμετροι διακομιστή ιστού

en: Run webserver on startup
el: Έναρξη του εξυπηρετητή ιστού κατά την εκκίνηση

en: Web template
el: Πρότυπη σελίδα

en: Full rights password
el: Κωδικός πλήρων δικαιωμάτων

en: Enable Low rights User
el: Ενεργοποίηση χρήστη μειωμένων δικαιωμάτων

en: Low rights password
el: Κωδικός μειωμένων δικαιωμάτων

en: Enable UPnP port forwarding of the web server port
el: Ενεργοποίηση της προώθησης της θύρας του εξηπηρετητή ιστού στη θύρα UPnP

en: Web server UPnP TCP port (Optional)
el: Θύρα UPnP TCP του εξυπηρετητή (Προαιρετική)

en: Page Refresh Time (in secs)
el: Χρόνος ανανέωσης σελίδας (σε δευτερόλεπτα)

en: Enable Gzip compression
el: Ενεργοποίηση συμπίεσης Gzip

en: OK
el: Εντάξει

en: Click here to apply any changes made to the preferences.
el: Κλικ εδώ για εφαρμογή των αλλαγών που έγιναν στις προτιμήσεις.

en: Reset any changes made to the preferences.
el: Επαναφορά κάθε αλλαγής που έγινε στις προτιμήσεις.

en: Title :
el: Τίτλος:

en: Comment :
el: Σχόλιο:

en: Incoming Dir :
el: Κατάλογος εισερχομένων :

en: Change priority for new assigned files :
el: Αλλαγή προτεραιότητας για τα νέα προσδιορισμένα αρχεία :

en: Select color for this Category (currently selected) :
el: Επιλογή χρώματος για τη συγκεκριμένη κατηγορία (τρέχουσα επιλογή) :

en: Reset
el: Καθαρισμός

en: Click this button to reset the log.
el: Πατήστε αυτό το κουμπί για το καθάρισμα του αρχείου καταγραφής.

en: Click on this button to update the servers list from URL ...
el: Πατήστε αυτό το αρχείο για να ανανεώσετε την λίστα διακομιστών από την URL ...

en: Server list
el: Λίστα διακομιστών

en: Enter the url to a server.met file here and press the button to the left to update the list of known servers.
el: Εισάγετε την url ενός αρχείου server.met και πατήστε το κουμπί στα αριστερά για να ανανεώσετε τη λίστα με τους γνωστούς διακομιστές

en: Add server manually: Name
el: Προσθήκη διακομιστή: Όνομα

en: Enter the name of the new server here
el: Γράψτε το όνομα του νέου διακομιστή εδώ

en: IP:Port
el: Διεύθυνση:Θύρα

en: Enter the IP of the server here, using the x.x.x.x format.
el: Γράψτε την IP του διακομιστή εδώ, σε μορφή x.x.x.x

en: Enter the port of the server here.
el: Γράψτε την θύρα του διακομιστή εδώ.

en: Add manually a server (fill fields to the left before) ...
el: Βάλτε τον διακομιστή με το χέρι (γεμίστε πρώτα τα πεδία στα αριστερά) ...

en: aMule Log
el: Αρχείο καταγραφής aMule

en: Server Info
el: Πληροφορίες διακομιστή

en: ED2K Info
el: Πληροφορίες ED2K

en: Kad Info
el: Πληροφορίες Kad

en: Click on this button to update the nodes list from URL ...
el: Πατήστε το κουμπί για να ανανεώσετε την λίστα των κόμβων από την URL ...

en: Nodes (0)
el: Κόμβοι (0)

en: Enter the url to a nodes.dat file here and press the button to the left to update the list of known nodes.
el: Βάλτε εδώ την url ενός αρχείου nodes.dat και πατήστε το κουμπί στα αριστερά για να ανανεώσετε την λίστα των γνωστών κόμβων.

en: Nodes stats
el: Στατιστικές κόμβων

en: Bootstrap
el: Εκκινητήρας

en: New node
el: Καινούριος κόμβος

en: Port:
el: Θύρα:

en: Disconnect Kad
el: Αποσυνδεδεμένο Kad

en: Use Secure User Identification
el: Χρήση Ασφαλούς Ταυτοποίησης χρήστη

en: It is recommended to enable this option. You will not receive credits if SUI is not enabled.
el: Ενδείκνυται να ενεργοποιήσετε αυτήν την προτίμηση. Δεν θα λάβετε πίστωση αν το SUI δεν είναι ενεργοποιημένο.

en: Protocol Obfuscation
el: Συσκότιση πρωτοκόλλου

en: Support Protocol Obfuscation
el: Υποστήριξη συσκότισης πρωτοκόλλου

en: This option enabled Protocol Obfuscation, and makes aMule accept obfuscated connections from other clients.
el: Αυτή η επιλογή ενεργοποίησε την συσκότιση πρωτοκόλλου και κάνει το aMule να δέχεται συσκοτισμένες συνδέσεις από άλλους πελάτες

en: Use obfuscation for outgoing connections
el: Χρήση συσκότισης για εξωτερικές συνδέσεις

en: This option makes aMule use Protocol Obfuscation when connecting other clients/servers.
el: Αυτή η επιλογή κάνει το aMule να χρησιμοποιεί συσκότιση πρωτοκόλλου όταν συνδέεται σε άλλους πελάτες/διακομιστές.

en: Accept only obfuscated connections
el: Να γίνονται δεκτές μόνο συσκοτισμένες συνδέσεις

en: This option makes aMule only accept obfuscated connections. You will have less sources, but all your traffic will be obfuscated
el: Αυτή η επιλογή κάνει το aMule να δέχεται μόνο συσκοτισμένες συνδέσεις. Θα υπάρχουν λιγότερες πηγές αλλά όλη η κυκλοφορία θα είναι συσκοτισμένη

en: Everybody
el: Οι πάντες

en: No one
el: Κανείς

en: Who can see my shared files:
el: Ποίος μπορεί να δεί τα κοινόχρηστα αρχεία μου:

en: Select who can request to view a list of your shared files.
el: Επιλέξτε ποίος μπορεί να ζητήσει να δει τη λίστα με τα κοινόχρηστα αρχεία σας.

en: IP-Filtering
el: Φίλτρο IP

en: Filter clients
el: Φιλτράρισμα πελατών

en: Enable filtering of the client IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
el: Ενεργοποίηση φίλτρου του IP των πελατών όπως ορίζεται στο ~/.aMule/ipfilter.dat.

en: Filter servers
el: Φιλτράρισμα διακομιστών

en: Enable filtering of the server IPs defined in the file ~/.aMule/ipfilter.dat.
el: Ενεργοποίηση φίλτρου του IP των διακομιστών όπως ορίζεται στο ~/.aMule/ipfilter.dat.

en: Reload List
el: Επαναφόρτωση λίστας

en: Reload the list of IPs to filter from the file ~/.aMule/ipfilter.dat
el: Επαναφόρτωση για φιλτράρισμα της λίστας των IP από το ~/.aMule/ipfilter.dat

en: Update now
el: Ανανέωσε τώρα

en: Auto-update ipfilter at startup
el: Αυτόματη ανανέωση του ipfilter κατά την εκκίνηση

en: Filtering Level:
el: Επίπεδο φιλτραρίσματος:

en: Always filter LAN IPs
el: Πάντα φίλτραρε τις IP του τοπικού δικτύου

en: Paranoid handling of non-matching IPs
el: Παρανοϊκή διαχείριση των αταίριαστων διευθύνσεων IP

en: Rejects packet if the client ip is different from the ip where the packet is received from. Use with caution.
el: Απορρίπτει τα πακέτα αν η IP του πελάτη είναι διαφορετική από την IP από την οποία ελήφθη το πακέτο. Χρήση με προσοχή.

en: Use system-wide ipfilter.dat if available
el: Χρήση του ipfilter.dat όλου του συστήματος αν αυτό υπάρχει

en: If there's no local ipfilter.dat found, allow usage of a systemwide ipfilter file.
el: Αν δεν βρεθεί τοπικό ipfilter.dat, να γίνει επιτρεπτή η χρήση του αρχείου ipfilter (φίλτρο διευθύνσεων) όλου του συστήματος.

en: Enable Online-Signature
el: Ενεργοποίηση συνδεδεμένων υπογραφών

en: Enables the writing of the OS file, which can be used by external apps to create signatures and the like.
el: Ενεργοποίηση γραψίματος του αρχείου συστήματος, το οποίο μπορεί να χρησιμοποιηθεί από εξωτερικές εφαρμογές για τη δημιουργία υπογραφών κτλ.

en: Update Frequency (Secs):
el: Συχνότητα ανανέωσης (δευτερόλεπτα):

en: Change the frequency (in seconds) of Online Signature updates.
el: Αλλαγή της συχνότητας (σε δευτερόλεπτα) για την ενημέρωση Συνδεδεμένων υπογραφών.

en: Save online signature file in:
el: Αποθύκευση του αρχείου συνδεδεμένων υπογραφών σε:

en: Click here to select the directory containing the the Online Signature files.
el: Κλικ εδώ για την επιλογή του καταλόγου που περιέχει τα αρχεία Συνδεδεμένων Υπογραφών.

en: Filter incoming messages (except current chat):
el: Φιλτράρισμα εισερχομένων μηνυμάτων (εκτός από την τρέχουσα συνομιλία):

en: Filter all messages
el: Διήθηση όλων των μηνυμάτων

en: Filter messages from people not on your friend list
el: Διήθηση των μηνυμάτων από μέλη εκτός της λίστας φίλων

en: Filter messages from unknown clients
el: Διήθηση μηνυμάτων από άγνωστους πελάτες

en: Filter messages containing (use ',' as separator):
el: Διήθηση των μηνυμάτων που περιέχουν (χρήση ',' ως διαχωριστικού):

en: add here the words amule should filter and block messages including it
el: προσθήκη σε αυτό το σημείο των λέξεων που το aMule πρέπει να φιλτράρει και μπλοκάρισμα μηνυμάτων που το περιέχουν

en: Show received messages in the log
el: Εμφάνιση των ληφθέντων μηνυμάτων στο αρχείο καταγραφής

en: Comments
el: Σχόλια

en: Filter comments containing (use ',' as separator):
el: Φιλτράρισμα σχολίων που περιέχουν (χρησιμοποίηση ',' ως διαχωριστή):

en: Automatic server connect without proxy
el: Αυτόματη σύνδεση χωρίς μεσολαβητή

en: Enable authentication
el: Ενεργοποίηση πιστοποίησης

en: Enable/disable username/password authentication
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση πιστοποίησης ονόματος χρήστη/κωδικού

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: The username to use to connect to the proxy
el: Το όνομα χρήστη για τη σύνδεση με τον μεσολαβητή

en: Password:
el: Κωδικός:

en: The password to use to connect to the proxy
el: Ο κωδικός που χρειάζεται για τη σύνδεση με τον μεσολαβητή

en: Enable Proxy
el: Ενεργοποίηση διακομιστή μεσολάβησης

en: Enable/disable proxy support
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση υποστήριξης διακομιστή μεσολάβησης

en: Proxy type:
el: Τύπος διαμεσολάβησης

en: Proxy host:
el: Διεύθυνση διακομιστή μεσολάβησης:

en: The proxy host name
el: Όνομα του διακομιστή μεσολάβησης

en: Proxy port:
el: Θύρα διακομιστή μεσολάβησης:

en: The proxy port
el: Η θύρα διακομιστή μεσολάβησης

en: Connect to:
el: Σύνδεση με:

en: Login to remote amule
el: Σύνδεση σε απομακρυσμένο amule

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: Remember those settings
el: Απομνημόνευση αυτών των ρυθμίσεων

en: Enable Verbose Debug-Logging.
el: Ενεργοποίηση λεπτομερούς καταγραφής για έλεγχο σφαλμάτων

en: Message Categories:
el: Κατηγορίες μηνυμάτων:

en: Waiting...
el: Αναμονή...

en: Add imports
el: Προσθήκη εισακτέων

en: Retry selected
el: Επαναπροσπάθεια των επιλεγμένων

en: Remove selected
el: Αφαίρεση των επιλεγμένων

en: Event Types
el: Τύποι συμβάντων

en: Reload your shared files
el: Επαναφόρτωση των κοινόχρηστων αρχείων

en: Send
el: Αποστολή

en: Sends the specified message.
el: Αποστολή του προσδιορισμένου μηνύματος.

en: Close this chat-session.
el: Κλείσιμο της συνομιλίας.

en: Connect to any server and/or Kad
el: Σύνδεση σε κάθε διακομιστή ή/και Kad

en: Shared Files
el: Κοινόχρηστα αρχεία

en: Disabled [%s]
el: Απενεργοποιημένο [%s]

en: byte/sec | bytes/sec
el[0]: byte/δευτερόλεπτο
el[1]: bytes/δευτερόλεπτο

en: secs
el: δευτερόλεπτα

en: mins
el: λεπτά

en: hours
el: ώρες

en: Days
el: Μέρες

en: all
el: όλα

en: all others
el: όλα τα άλλα

en: Incomplete
el: Ημιτελές

en: Stopped
el: Σταματημένο

en: Video
el: Βίντεο

en: Archive
el: Αρχείο

en: Text
el: Κείμενο

en: Active
el: Ενεργό

en: Importing %s: %s
el: Εισαγωγή %s: %s

en: Reading temp folder
el: Ανάγνωση του προσωρινού καταλόγου

en: Retrieving basic information from download info file
el: Ανάκτηση στοιχειωδών πληροφοριών από το αρχείο πληροφοριών κατεβάσματος

en: Creating destination file
el: Δημιουργία αρχείου προορισμού

en: Loading data from old download file (%u of %u)
el: Φόρτωση δεδομένων από το παλιό αρχείο κατεβάσματος (%u από %u)

en: Saving data block into new single download file (%u of %u)
el: Αποθήκευση του τεμαχίου δεδομένων σε ένα καινούριο μοναδικό αρχείο κατεβάσματος (%u από %u)

en: Retrieving source downloadfile information
el: Διαδικασία ανάκτησης πηγαίων πληροφοριών αρχείου κατεβασμάτων

en: Adding download and saving new partfile
el: Προσθήκη κατεβάσματος και αποθήκευση του καινούριου ημιτελούς αρχείου

en: Import partfiles
el: Εισαγωγή ημιτελών αρχείων

en: State
el: Κατάσταση

en: Filehash
el: Αρχείο κατακερματισμού

en: %s (Disk: %s)
el: %s (Δίσκος: %s)

en: Please choose a folder to search for temporary downloads! (subfolders will be included)
el: Παρακαλώ διαλέξτε έναν κατάλογο για αναζήτηση προσωρινών κατεβασμάτων! (θα συμπεριληφθούν και οι υποκατάλογοι)

en: Do you want the source files of succesfully imported downloads be deleted?
el: Θέλετε να σβηστούν τα πηγαία αρχεία των επιτυχών εισαγόμενων κατεβασμάτων;

en: Remove sources?
el: Αφαίρεση πηγών;

en: Trying to load backup of met-file from %s
el: Προσπάθεια φόρτωσης του αντιγράφου ασφαλείας του αρχείου met από το %s

en: ERROR: Failed to open part.met file: %s ==> %s
el: ΣΦΑΛΜΑ: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου part.met: %s ==> %s

en: ERROR: part.met file is 0 size: %s ==> %s
el: ΣΦΑΛΜΑ: το αρχείο έχει μηδενικό μέγεθος: %s ==> %s

en: ERROR: Invalid part.met file version: %s ==> %s
el: ΣΦΑΛΜΑ: άκυρη έκδοση του αρχείου part.met: %s ==> %s

en: ERROR: %s (%s) is corrupt (wrong tagcount), unable to load file.
el: ΣΦΑΛΜΑ: %s (%s) είναι φθαρμένο (εσφαλμένη απαρρίθμηση ετικέτας), δεν είναι δύνατο το φόρτωμα του αρχείου.

en: Trying to recover file info...
el: Προσπάθεια ανάκτηση πληροφοριών αρχείου...

en: Recovering no-named file - will try to recover it as RecoveredFile.dat
el: Ανάκτηση αρχείου χωρίς όνομα -  θα γίνει προσπάθεια ανάκτησης ως RecoveredFile.dat

en: Recovered all available file info :D - Trying to use it...
el: Ανακτήθηκαν όλες οι διαθέσιμες πληροφορίες αρχείου :D - Τώρα προσπαθώ να τις χρησιμοποιήσω...

en: Unable to recover file info :(
el: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση πληροφοριών αρχείου :(

en: Failed to open %s (%s)
el: Αποτυχία ανοίγματος %s (%s)

en: WARNING: %s might be corrupted (%i)
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: %s μπορεί να είναι φθαρμένο (%i)

en: ERROR while saving partfile: %s (%s ==> %s)
el: ΣΦΑΛΜΑ κατά το αποθήκευση του ημιτελούς αρχείου: %s (%s ==> %s)

en: Could not retrieve length of '%s' - using %s file.
el: Δεν μπορεί να βρεθεί το μέγεθος του '%s' - χρήση του αρχείου %s.

en: '%s' is 0 size somehow - using %s file.
el: '%s' έχει μηδενικό μέγεθος για κάποιο λόγο - χρήση του αρχείου %s.

en: Failed to save part.met.seeds file for %s
el: Απέτυχε να σωθεί το αρχείο part.met.seeds για %s

en: Saved %i source seed for partfile: %s (%s) | Saved %i source seeds for partfile: %s (%s)
el[0]: Σώθηκε %i σπόρος πηγής για το ημιτελές αρχείο: %s (%s)
el[1]: Σώθηκαν %i σπόροι πηγής για το ημιτελές αρχείο: %s (%s)

en: Error reading partfile's seeds file (%s - %s): %s
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση του αρχείου σπόρου του ημιτελούς αρχείου (%s - %s): %s

en: Found corrupted part (%d) in %d part file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s| | Found corrupted part (%d) in %d parts file %s - FileResultHash |%s| FileHash |%s|
el[0]: Βρέθηκε φθαρμένο τμήμα (%d) στο %d μέρος αρχείου %s -  FileResultHash |%s| FileHash |%s|
el[1]: Βρέθηκε φθαρμένο τμήμα (%d) στα %d μέρη αρχείου %s -  FileResultHash |%s| FileHash |%s|

en: Found completed part (%i) in %s
el: Βρέθηκε ολοκληρωμένο μέρος (%i) στο %s

en: Finished rehashing %s
el: Τελείωσε ο επανακατακερματισμός του %s

en: Unexpected error while completing %s. File paused
el: Απρόσμενο σφάλμα κατά την ολοκλήρωση του %s. Το αρχεί έπαψε

en: Finished downloading: %s
el: Ολοκλήρωση του κατεβάσματος: %s

en: Deleting file: %s
el: Σβήσιμο αρχείου: %s

en: WARNING: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete for '%s'
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Δεν είναι δυνατός ο κατακερματισμός του κατεβασμένου τμήματος - του σύνολο κατακερματισμού για το '%s' είναι ημιτελές

en: ERROR: Unable to hash downloaded part - hashset incomplete (%s). This should never happen
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν είναι δυνατός ο κατακερματισμός του κατεβασμένου τμήματος - του σύνολο κατακερματισμού για το '%s' είναι ημιτελές. Αυτό δεν πρέπει να ξανασυμβεί ποτέ

en: WARNING: Not enough free disk-space! Pausing file: %s
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Μη αρκετός χώρος στο δίσκο! Παύση αρχείου: %s

en: Downloaded part %i is corrupt in file: %s
el: Το κατεβασμένο τμήμα υπ. αρ. %i είναι φθαρμένο στο αρχείο: %s

en: ICH: Recovered corrupted part %i for %s -> Saved bytes: %s
el: ICH: Ανακτήθηκε φθαρμένο τεμάχιο %i για το %s -> Σωσμένα bytes: %s

en: Allocating
el: Κατανέμει

en: Insufficient disk space
el: Ανεπαρκής χώρος στο δίσκο

en: Downloaded
el: Έχει κατεβεί

en: ERROR: Failed to open partfile '%s'
el: ΣΦΑΛΜΑ: Αποτυχία ανοίγματος του ημιτελούς αρχείου '%s'

en: System default
el: Εργοστασιακές ρυθμίσεις

en: Albanian
el: Αλβανικά

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Basque
el: Βάσκικα

en: Bulgarian
el: Βουλγάρικα

en: Catalan
el: Καταλανικά

en: Chinese (Simplified)
el: Κινέζικα (απλοποιημένα)

en: Chinese (Traditional)
el: Κινέζικα (Παραδοσιακά)

en: Croatian
el: Κροατικά

en: Czech
el: Τσέχικα

en: Danish
el: Δανέζικα

en: Dutch
el: Ολλανδικά

en: English (U.K.)
el: Αγγλικά (Ην. Βασίλειο)

en: Estonian
el: Εσθονικά

en: Finnish
el: Φιλανδικά

en: French
el: Γαλλικά

en: Galician
el: Γαλικιακά

en: German
el: Γερμανικά

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Hungarian
el: Ουγγαρέζικα

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Italian (Swiss)
el: Ιταλικά (Ελβετίας)

en: Japanese
el: Γιαπωνέζικα

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: Lithuanian
el: Λιθουανικά

en: Norwegian (Nynorsk)
el: Νορβηγικά

en: Polish
el: Πολωνέζικα

en: Portuguese
el: Πορτογαλλικά

en: Portuguese (Brazilian)
el: Πορτογαλλικά (Βραζιλίας)

en: Russian
el: Ρωσικά

en: Slovenian
el: Σλοβένικα

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: Turkish
el: Τούρκικα

en: no options available
el: Δεν υπάρχουν επιλογές

en: TCP port can't be higher than 65532 due to server UDP socket being TCP+3
el: Η θύρα TCP δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερη από 65532, διότι η θύρα UDP του διακομιστή είναι TCP+3

en: Default port will be used (%d)
el: Θα χρησιμοποιηθεί η στάνταρ θύρα (%d)

en: Connection
el: Σύνδεση

en: Directories
el: Κατάλογοι Αρχείων

en: Servers
el: Διακομιστές

en: Files
el: Αρχεία

en: Security
el: Ασφάλεια

en: Interface
el: Περιβάλλον

en: Proxy
el: Διακομιστής διαμεσολάβησης

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Remote Controls
el: Τηλεχειρισμός

en: Online Signature
el: Διασυνδεδεμένη υπογραφή

en: Advanced
el: Προχωρημένες

en: Events
el: Γεγονότα

en: Debugging
el: Έλεγχος σφαλμάτων προγράμματος

en: Do not change these setting unless you know
    what you are doing, otherwise you can easily
    make things worse for yourself.
    
    aMule will run fine without adjusting any of
    these settings.
el: Μην αλλάξετε αυτές τις ρυθμίσεις εκτός και αν ξέρετε τι κάνετε,
    διαφορετικά μπορείτε εύκολα να κάνετε τη ζωή σας δύσκολη. 
    
    Το aMule θα τρέχει μια χαρά χωρίς την αλλαγή καμιάς από αυτές
     τις ρυθμίσεις.

en: The type of proxy you are connecting to
el: Ο τύπος του διακομιστή μεσολάβησης στον οποίον συνδέεστε

en: aMule must be restarted to enable these changes:
el: το aMule πρέπει να επανεκινηθεί για να ενεργοποιηθούν αυτές οι αλλαγές:

en: - TCP port changed.
el: - Άλλαξε η θύρα TCP.

en: - UDP port changed.
el: - Άλλαξε η θύρα UDP.

en: Your Auto-update server list is empty.
    'Auto-update server list at startup' will be disabled.
el: Η λίστα αυτόματης ενημέρωσης διακομιστών είναι κενή.
    Θα απενεργοποιηθεί η επιλογή: 'Αυτόματη ενημέρωση λίστας διακομιστών κατά την εκκίνηση'

en: You have enabled external connections but have not specified a password.
    External connections cannot be enabled unless a valid password is specified.
el: Έχετε ενεργοποιήσει τις εξωτερικές συνδέσεις αλλά δεν έχετε προσδιορίσει κωδικό.
    Οι εξωτερικές συνδέσεις δεν μπορούν να ενεργοποιηθούν μέχρι να προσδιοριστεί ένας έγκυρος κωδικός.

en: - Language changed.
el: - Η γλώσσα άλλαξε.

en: - Temp folder changed.
el: - Ο προσωρινός κατάλογος άλλαξε.

en: Both eD2k and Kad network are disabled.
    You won't be able to connect until you enable at least one of them.
el: Και το δίκτυο eD2k και το Kad είναι απενεργοποιημένα.
    Δεν θα μπορέσετε να συνδεθείτε μέχρι να ενεργοποιήσετε τουλάχιστον ένα από αυτα.

en: Kad will not start if your UDP port is disabled.
    Enable UDP port or disable Kad.
el: Το δίκτυο Kad δεν θα ξεκινήσει αν η θύρα UDP είναι απενεργοποιημένη.
    Ενεργοποιήστε τη θύρα UDP ή απενεργοποιήστε το Kad.

en: 
    You MUST restart aMule now.
    If you do not restart now, don't complain if anything bad happens.
el: 
    Τώρα πρέπει να επανεκινήσετε το aMule.
    Διαφορετικά μην διαμαρτυρηθείτε αν συμβεί κάτι κακό.

en: Your Auto-update servers list is in blank.
    Please fill in at least one URL to point to a valid server.met file.
    Click on the button "List" by this checkbox to enter an URL.
el: Η λίστα με τους διακομιστές αυτόματης ανανέωσης είναι κενή.
    Παρακαλώ βάλτε τουλάχιστον μία URL που να δείχνει σε ένα έγκυρο αρχείο sever.met.
    Πατήστε το διπλανό κουμπί "List" για να βάλετε ένα URL.

en: Temporary files
el: Προσωρινά αρχεία

en: Incoming files
el: Εισερχόμενα αρχεία

en: Online Signatures
el: Συνδεδεμένες υπογραφές

en: Choose a folder for %s
el: Επιλέξτε κατάλογο για %s

en: Browse for videoplayer
el: Αναζήτηση του προγράμματος για βίντεο

en: Select browser
el: Επιλογή περιηγητή

en: Executable%s
el: Εκτελέσιμο%s

en: Edit server list
el: Επεξεργασία λίστας διακομιστών

en: Add here URL's to download server.met files.
    Only one url on each line.
el: Βάλτε εδώ τη διεύθυνση για το κατέβασμα των αρχείων server.met. 
    Μία διεύθυνση σε κάθε γραμμή

en: Update delay: %d second | Update delay: %d seconds
el[0]: Καθυστέρηση ενημέρωσης: %d δευτερόλεπτο
el[1]: Καθυστέρηση ενημέρωσης: %d δευτερόλεπτα

en: Time for average graph: %d minute | Time for average graph: %d minutes
el[0]: Χρόνος για μέσο γράφημα: %d λεπτό
el[1]: Χρόνος για μέσο γράφημα: %d λεπτά

en: Connections Graph Scale: %d
el: Κλίμακα γραφήματος συνδέσεων: %d

en: File Buffer Size: %d byte | File Buffer Size: %d bytes
el[0]: Μέγεθος χώρου ενδιάμεσης αποθήκευση αρχείου: %d byte
el[1]: Μέγεθος χώρου ενδιάμεσης αποθήκευση αρχείου: %d byteς

en: Upload Queue Size: %d client | Upload Queue Size: %d clients
el[0]: Μέγεθος λίστας αναμονής αποστελλόμενων: %d πελάτης
el[1]: Μέγεθος λίστας αναμονής ανεβασμάτων: %d πελάτες

en: Server connection refresh interval: %d minute | Server connection refresh interval: %d minutes
el[0]: Διάστημα ανανέωσης της σύνδεσης σε διακομιστή: %d λεπτό
el[1]: Διάστημα ανανέωσης της σύνδεσης σε διακομιστή: %d λεπτά

en: Server connection refresh interval: Disabled
el: Διάστημα ανανέωσης της σύνδεσης σε διακομιστή: Απενεργοποιημένο

en: Enable command execution on core
el: Ενεργοποίηση εκτέλεσης εντολών στον πυρήνα

en: Core command:
el: Εντολή πυρήνα:

en: Enable command execution on GUI
el: Ενεργοποίηση εκτέλεσης εντολών στο γραφικό περιβάλλον

en: GUI command:
el: Εντολή γραφικού περιβάλλοντος:

en: The following variables will be replaced:
el: Οι παρακάτω μεταβλητές θα αντικατασταθούν:

en: Min size must be smaller than max size. Max size ignored.
el: Το ελάχιστο μέγεθος πρέπει να είναι μικρότερο από το μέγιστο. Το μέγιστο μέγεθος θα αγνοηθεί.

en: Search warning
el: Προειδοποίηση ψαξίματος

en: Main
el: Κύρια

en: Kad search can't be done if Kad is not running
el: Δεν μπορεί να γίνει αναζήτηση στο Kad αν το Kad δεν τρέχει

en: eD2k search can't be done if eD2k is not connected
el: Δεν μπορεί να γίνει αναζήτηση στο eD2k αν το eD2k δεν είναι συνδεδεμένο

en: Unexpected error while attempting Kad search:
el: Άγνωστο σφάλμα όταν έγινε απόπειρα αναζήτησης στο Kad:

en: FileID
el: Τιμή ταυτότητας αρχείου

en: File
el: Αρχείο

en: Download in category
el: Κατέβασμα στην κατηγορία

en: Search related files (eD2k, local server)
el: Αναζήτηση παρόμοιων αρχείων (στο eD2k, τοπικός διακομιστής)

en: Mark as known file
el: Σημείωση αρχείου ως γνωστού

en: Copy eD2k link to clipboard
el: Αντιγραφή του συνδέσμου eD2k στο πρόχειρο

en: Failed to connect to all obfuscated servers listed. Making another pass without obfuscation.
el: Αποτυχία σύνδεσης σε όλους τους συσκοτισμένους διακομιστές της λίστας. Θα γίνει άλλο ένα πέρασμα χωρίς συσκότιση.

en: Failed to connect to all servers listed. Making another pass.
el: Αποτυχία σύνδεσης σε όλους τους διακομιστές της λίστας. Θα γίνει άλλο ένα πέρασμα.

en: eD2k network disabled on preferences, not connecting.
el: Το δίκτυο eD2k απενεργοποιήθηκε στις επιλογές, δεν γίνεται σύνδεση.

en: No valid servers to which to connect found in server list
el: Δεν βρέθηκαν διακομιστές στη λίστα διακομιστών στους οποίους να γίνει σύνδεση

en: Connected to %s (%s:%i)
el: Συνδεδεμένο στο %s (%s:%i)

en: Connection established on: %s
el: Σύνδεση παγιώθηκε στο: %s

en: Fatal Error while trying to connect. Internet connection might be down
el: Μοιραίο Σφάλμα κατά την προσπάθεια σύνδεσης. Η σύνδεση στο διαδίκτυο πρέπει να έχει διακοπεί

en: Lost connection to %s (%s:%i)
el: Χάθηκε η σύνδεση στο %s (%s:%i)

en: %s (%s:%i) appears to be dead.
el: %s (%s:%i) φαίνεται να είναι νεκρό

en: %s (%s:%i) appears to be full.
el: %s (%s:%i) φαίνεται να είναι γεμάτο.

en: Automatic connection to server will retry in %d second | Automatic connection to server will retry in %d seconds
el[0]: Αυτόματη σύνδεση στον διακομιστή θα επιχειρηθεί ξανά σε %d δευτερόλεπτο
el[1]: Αυτόματη σύνδεση στον διακομιστή θα επιχειρηθεί ξανά σε %d δευτερόλεπτα

en: Connection lost
el: Η σύνδεση χάθηκε

en: Connecting to %s (%s:%i) failed.
el: Η σύνδεση στο %s (%s:%i) απέτυχε.

en: ERROR: Socket invalid at timeout check
el: ΣΦΑΛΜΑ: Η υποδοχή κρίθηκε άκυρη κατά τον έλεγχο χρονικού ορίου

en: Connection attempt to %s (%s:%i) timed out.
el: Η απόπειρα σύνδεσης στο %s (%s:%i) ξεπέρασε το χρονικό όριο.

en: Loading server.met file: %s
el: Φόρτωση του αρχείου διακομιστών: %s

en: Server.met file not found!
el: Το αρχείο server.met δεν βρέθηκε

en: Failed to load server.met file '%s', unknown format encountered.
el: Σφάλμα φόρτωσης του αρχείου server.met '%s', βρέθηκε άγνωστη μορφοποίηση.

en: Failed to open server.met!
el: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου server.met

en: Server.met file corrupt, found invalid versiontag: 0x%x, size %i
el: Το αρχείο server.met είναι φθαρμένο. βρέθηκε λανθασμένη ετικέτα έκδοσης: 0x%x, μεγεθος %i

en: %i server in server.met found | %i servers in server.met found
el[0]: βρέθηκε %i διακομιστής στο server.met
el[1]: βρέθηκαν %i διακομιστές στο server.met

en: %d server added | %d servers added
el[0]: Προστέθηκε %d διακομιστής
el[1]: Προστέθηκαν %d διακομιστές

en: Server not added: [%s:%d] does not specify a valid port.
el: Ο διακομιστής δεν προστέθηκε: [%s:%d] δεν προσδιορίζει έγκυρη θύρα.

en: Server not added: The IP of [%s:%d] is filtered or invalid.
el: Ο διακομιστής δεν προστέθηκε: Το IP του [%s:%d] είναι φιλτραρισμένο ή άκυρο.

en: Server not added: Server with matching IP:Port [%s:%d] found in list.
el: Ο διακομιστής δεν προστέθηκε: Διακομιστής με το ίδιο IP:Θύρα [%s:%d] βρέθηκε στη λίστα.

en: Server added: Server at [%s:%d] using the name '%s'.
el: Ο διακομιστής προστέθηκε: Διακομιστής στην [%s:%d] με όνομα '%s'.

en: You are connected to the server you are trying to delete. please disconnect first.
el: Είστε συνδεδεμένος στον διακομιστή που προσπαθείτε να σβήσετε. Παρακαλείστε να αποσυνδεθείτε πρώτα

en: Failed to open '%s'
el: Αποτυχημένη προσπάθεια να ανοίξει '%s'

en: Failed to save server.met!
el: Αποτυχία σβησίματος του server.met!

en: Invalid URL
el: Άκυρη URL

en: No server list address entry in 'addresses.dat' found. Please paste a valid server list address into this file in order to auto-update your server list
el: Δεν βρέθηκε πεδίο λίστας διακομιστών το αρχείο 'addresses.dat'. Παρακαλώ επικολλήστε μια έγκυρη λίστα σε αυτό το αρχείο έτσι ώστε να ενημερωθεί αυτόματα η λίστα διακομιστών σας

en: Start downloading server list from %s
el: Εκκίνηση του κατεβάσματος της λίστας διακομιστών από το %s

en: WARNING: invalid URL specified for auto-updating of servers: %s
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Προσδιορίστηκε άκυρη διεύθυνση για την αυτόματη ενημέρωση των διακομιστών: %s

en: No valid server.met auto-download url on addresses.dat
el: Άκυρη URL αυτόματο κατέβασμα του server.met στο αρχείο addresses.dat

en: Failed to download the server list from %s
el: Αποτυχία κατεβάσματος της λίστας διακομιστών από το %s

en: Local server is filtered by the IPFilters, reconnecting to a different server!
el: Ο τοπικός διακομιστής είναι φιλτραρισμένος από τα IPFilters, επανασύνδεση σε διαφορετικό διακομιστή!

en: Server Name
el: Όνομα διακομιστή

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Port
el: Θύρα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Ping
el: Ηχοβόλιση πακέτων

en: Users
el: Χρήστες

en: Static
el: Στατικό

en: Version
el: Έκδοση

en: You are connected to a server you are trying to delete. Please disconnect first. The server was NOT deleted.
el: Είστε συνδεδεμένος σε έναν διακομιστή που προσπαθείτε να διαγράψετε. Παρακαλώ αποσυνδεθείτε πρώτα. Ο διακομιστής δεν διαγράφηκε.

en: (Unknown name)
el: (Άγνωστο όνομα)

en: Are you sure you want to delete the static server %s
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να διαγράψετε τον στατικό διακομιστή %s

en: Servers (%i)
el: Διακομιστές (%i)

en: Server
el: Διακομιστής

en: Connect to server
el: Σύνδεση σε διακομιστή

en: Mark server as static
el: Σημαδέψτε τον διακομιστή σαν στατικό

en: Mark server as non-static
el: Σημαδέψτε τον διακομιστή σαν μη στατικό

en: Mark servers as static
el: Σημαδέψτε τους διακομιστές σαν στατικούς

en: Mark servers as non-static
el: Σημαδέψτε τους διακομιστές σαν μη στατικούς

en: Remove server
el: Αφαίρεση διακομιστή

en: Remove servers
el: Αφαίρεση διακομιστών

en: Remove all servers
el: Διαγράψτε όλους τους διακομιστές

en: Copy eD2k links to clipboard
el: Αντιγραφή συνδέσμων eD2k στο πρόχειρο

en: Reconnect to server
el: Επανασύνδεση στον διακομιστή

en: Are you sure that you wish to delete all servers?
el: Σίγουρα να σβηστούν όλοι οι διακομιστές;

en: Are you sure that you wish to delete the selected server?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τον επιλεγμένο διακομιστή;

en: Are you sure that you wish to delete the selected servers?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τους επιλεγμένους διακομιστές;

en: ERROR: %s (%s) - %s
el: ΣΦΑΛΜΑ: %s (%s) - %s

en: WARNING: %s (%s) - %s
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: %s (%s) - %s

en: New clientid is %u
el: Ο νέος πελάτης είναι %u

en: WARNING: You have received Low-ID!
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: σας έχει αποδοθεί Low-ID!

en: 	Most likely this is because you're behind a firewall or router.
el: 	Πιθανότατα αυτό είναι γιατί είστε πίσω από τοίχο προστασίας ή δρομολογητή.

en: 	For more information, please refer to http://wiki.amule.org
el: 	Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλώ αναφερθείτε στο http://wiki.amule.org

en: Unknown server info received! - too short
el: Ελήφθησαν άγνωστες πληροφορίες διακομιστή! - υπερβολικά σύντομες

en: Received %d new server | Received %d new servers
el[0]: Λήφθηκε %d καινούριος διακομιστής
el[1]: Λήφθηκαν %d καινούριοι διακομιστές

en: Saving of server-list completed.
el: Το αποθήκευση τις λίστας διακομιστών ολοκληρώθηκε.

en: Server rejected last command
el: Ο διακομιστής απέρριψε την τελευταία εντολή

en: Bogus packet received from server: %s
el: Κάλπικο πακέτο ελήφθει από τον διακομιστή: %s

en: Unhandled error while processing packet from server: %s
el: Αδιαχείριστο σφάλμα κατά την επεξεργασία πακέτου από τον διακομιστή: %s

en: Cannot create DNS solving thread for connecting to %s
el: Δεν μπορεί να δημιουργηθεί νήμα επίλυσης DNS για τη σύνδεση στο %s

en: Server IP %s (%s) is filtered.  Not connecting.
el: Η διεύθυνση IP %s (%s) του διακομιστή είναι φιλτραρισμένη. Δεν γίνεται σύνδεση.

en: using protocol obfuscation.
el: χρήση πρωτοκόλλου συσκότισης.

en: Connecting to %s (%s - %s:%i) %s
el: Σύνδεση σε %s (%s - %s:%i) %s

en: Could not solve dns for server %s: Unable to connect!
el: Δεν μπόρεσε να γίνει επίλυση dns για τον διακομιστή %s: Δεν είναι δυνατή ή σύνδεση!

en: Server not added: No IP or hostname specified.
el: Ο διακομιστής δεν προστέθηκε: Δεν προσδιορίστηκε διεύθυνση.

en: Server not added: Invalid server-port specified.
el: Ο διακομιστής δεν προστέθηκε: Προσδιορίστηκε άκυρη θύρα διακομιστή.

en: eD2k Status:
el: Κατάσταση eD2k:

en: ID
el: Ταυτότητα

en: Kademlia Status:
el: Κατάσταση Kademlia:

en: Running
el: Τρέχει

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Connection State:
el: Κατάσταση σύνδεσης:

en: Firewalled state:
el: Κατάσταση τοίχου προστασίας:

en: No buddy
el: Όχι φιλαράκος

en: Average Users:
el: Μέσοι χρήστες:

en: Average Files:
el: Μέσα αρχεία:

en: Not running
el: Δεν τρέχει

en: Found %i known shared file | Found %i known shared files
el[0]: Βρέθηκε %i γνωστό κοινόχρηστο αρχείο
el[1]: Βρέθηκαν %i γνωστά κοινόχρηστα αρχεία

en: Found %i known shared file, %i unknown | Found %i known shared files, %i unknown
el[0]: Βρέθηκε %i γνωστό κοινόχρηστο αρχείο και %i άγνωστο
el[1]: Βρέθηκαν %i γνωστά κοινόχρηστα αρχεία και %i άγνωστα

en: ERROR: Attempted to share %s
el: ΣΦΑΛΜΑ: Αποπειράθηκε να μοιραστεί το %s

en: Download Status
el: Κατάσταση κατεβάσματος

en: Requests
el: Αιτήσεις

en: Accepted Requests
el: Δεκτές αιτήσεις

en: Transferred Data
el: Όγκος δεδομένων που μεταφέρθηκαν

en: Share Ratio
el: Λόγος συμμετοχής

en: Obtained Parts
el: Κεκτημένα τμήματα

en: Complete Sources
el: Ολοκληρωμένες πηγές

en: Directory Path
el: Μονοπάτι καταλόγου

en: Add Comment/Rating
el: Προσθήκη σχολίου/Αξιολόγησης

en: Edit Comment/Rating
el: Επεξεργασία σχολίου/Αξιολόγησης

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Add files in collection to transfer list
el: Προσθήκη των αρχείων της συλλογής στην λίστα με τα μεταφερόμενα

en: Copy magnet &URI to clipboard
el: Αντιγραφή μαγνήτη &URI στην πρόχειρη μνήμη

en: Copy eD2k link to clipboard (&Source)
el: Αντιγραφή του συνδέσμου eD2k στο πρόχειρο (&Πηγή)

en: Copy eD2k link to clipboard (Source) (&With Crypt options)
el: Αντιγραφή του συνδέσμου eD2k στο πρόχειρο (Πηγή) (& Με κρυπτογραφικές επιλογές)

en: Copy eD2k link to clipboard (&Hostname)
el: Αντιγραφή του συνδέσμου eD2k στο πρόχειρο (&Όνομα υπολογιστή)

en: Copy eD2k link to clipboard (Hostname) (With &Crypt options)
el: Αντιγραφή του συνδέσμου eD2k στο πρόχειρο (Όνομα υπολογιστή) (&Με κρυπτογραφικές επιλογές)

en: Copy eD2k link to clipboard (&AICH info)
el: Αντιγραφή του συνδέσμου eD2k στο πρόχειρο) (Πληροφορίες AICH)

en: You need a HighID to create a valid sourcelink
el: Χρειάζεται Υψηλή Προτεραιότητα για τη δημιουργία έγκυρου πηγαίου συνδέσμου

en: Shared Files (%i)
el: Κοινόχρηστα αρχεία (%i)

en: [PartFile]
el: [Μέρος αρχείου]

en: Uploaded Data (Session (Total)): %s
el: Ανεβασμένα Δεδομένα (Συνεδρία (Συνολικά)): %s

en: Total Overhead (Packets): %s
el: Συνολική επιβάρυνση (Πακέτα): %s

en: File Request Overhead (Packets): %s
el: Επιβάρυνση αίτησης αρχείου (Πακέτα): %s

en: Source Exchange Overhead (Packets): %s
el: Επιβάρυνση ανταλλαγής πηγών (Πακέτα): %s

en: Server Overhead (Packets): %s
el: Επιβάρυνση διακομιστή (Πακέτα): %s

en: Kad Overhead (Packets): %s
el: Επιβάρυνση Kad (Πακέτα): %s

en: Crypt overhead (UDP): %s
el: Κρυπτογραφική επιβάρυνση (UDP): %s

en: Active Uploads: %s
el: Ενεργά ανεβάσματα: %s

en: Waiting Uploads: %s
el: Ανεβάσματα σε αναμονή: %s

en: Total successful upload sessions: %s
el: Συνολικός αρ. επιτυχών συνεδριών ανεβάσματος: %s

en: Total failed upload sessions: %s
el: Συνολικός αριθμός αποτυχημένων συνεδριών ανεβάσματος: %s

en: Average upload time: %s
el: Μέσος χρόνος ανεβάσματος: %s

en: Downloaded Data (Session (Total)): %s
el: Κατέβηκαν δεδομένα (Συνεδρία (Συνολικά)): %s

en: Found Sources: %s
el: Βρέθηκαν πηγές: %s

en: Active Downloads (chunks): %s
el: Ενεργά κατεβάσματα (κομμάτια): %s

en: Session UL:DL Ratio (Total): %s
el: Συνεδρία λόγος Άνω:Κάτω (Σύνολο): %s

en: Average download rate (Session): %s
el: Μέσος ρυθμός κατεβάσματος (Συνεδρία): %s

en: Average upload rate (Session): %s
el: Μέσος ρυθμός ανεβάσματος (Συνεδρία): %s

en: Max download rate (Session): %s
el: Μέγιστος ρυθμός κατεβάσματος (Συνεδρία): %s

en: Max upload rate (Session): %s
el: Ελάχιστος ρυθμός κατεβάσματος (Συνεδρία): %s

en: Reconnects: %i
el: Επανασυνδέσεις: %i

en: Time Since First Transfer: %s
el: Χρόνος μετά από την πρώτη μεταφορά: %s

en: Connected To Server Since: %s
el: Σύνδεση με τον διακομιστή από: %s

en: Active Connections (estimate): %i
el: Ενεργές συνδέσεις (εκτίμηση): %i

en: Max Connection Limit Reached: %s
el: Έφτασε στο μέγιστο αρ. συνδέσεων: %s

en: Average Connections (estimate): %g
el: Μέσες συνδέσεις (εκτίμηση): %g

en: Peak Connections (estimate): %i
el: Κορυφαίες συνδέσεις (εκτίμηση): %i

en: Clients
el: Πελάτες

en: Total: %i Known: %i
el: Συνολικοί: %i Γνωστοί: %i

en: Working Servers: %i
el: Εργαζόμενοι διακομιστές: %i

en: Failed Servers: %i
el: Αποτυχημένοι διακομιστές: %i

en: Total: %s
el: Σύνολο: %s

en: Deleted Servers: %s
el: Διαγραμμένοι διακομιστές: %s

en: Filtered Servers: %s
el: Φιλτραρισμένοι διακομιστές: %s

en: Users on Working Servers: %llu
el: Χρήστες στους εργαζόμενους διακομιστές: %llu

en: Files on Working Servers: %llu
el: Αρχεία στους εργαζόμενους διακομιστές: %llu

en: Total Users: %llu
el: Σύνολο χρηστών: %llu

en: Total Files: %llu
el: Σύνολο αρχείων: %llu

en: Server Occupation: %.2f%%
el: Κατοχή διακομιστών: %.2f%%

en: Number of Shared Files: %s
el: Αριθμός κοινόχρηστων αρχείων: %s

en: Total size of Shared Files: %s
el: Συνολικό μέγεθος κοινόχρηστων αρχείων: %s

en: Average file size: %s
el: Μέσο μέγεθος αρχείου: %s

en: Operating System
el: Λειτουργικό σύστημα

en: Not Received
el: Δεν ελήφθει

en: Active connections (1:%u)
el: Ενεργές συνδέσεις (1:%u)

en: Not available
el: Δεν είναι διαθέσιμο

en: Never
el: Ποτέ

en: Execute <str> and exit.
el: Εκτέλεση <str> και έξοδος.

en: Invalid IP format. Use xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx
el: Άκυρη μορφή διεύθυνσης IP. Χρησιμοποιήστε xxx.xxx.xxx.xxx:xxxx

en: This command requires an argument. Valid arguments: 'all', filename, or a number.
el: Αυτή η εντολή χρειάζεται ένα όρισμα. Έγκυρα ορίσματα: 'all', όνομα αρχείου ή έναν αριθμό.

en: Processing by hash:
el: Επεξεργασία κατά κατακερματιστή:

en: Processing by filename:
el: Επεξεργασία κατά όνομα αρχείου:

en: This command requires an argument. Valid arguments: a file hash.
el: Αυτή η εντολή χρειάζεται ένα όρισμα. Έγκυρα ορίσματα: ένας κατακερματιστής αρχείου.

en: Not a valid number
el: Άκυρος αριθμός

en: Not a valid hash (length should be exactly 32 chars)
el: Δεν είναι έγκυρος κατακερματισμός (το μήκος πρέπει να είναι ακριβώς 32 χαρακτήρες)

en: Request failed with an unknown error.
el: Η αίτηση απέτυχε για άγνωστο λόγο

en: Operation was successful.
el: Η διαδικασία ολοκληρώθηκε επιτυχώς.

en: Request failed with the following error: %s
el: Η αίτηση απέτυχε με το ακόλουθο σφάλμα: %s

en: IP filtering for clients is %s.
el: Το φίλτρο IP για πελάτες είναι %s.

en: OFF
el: Εκτός

en: ON
el: Σε λειτουργία

en: IP filtering for servers is %s.
el: Το φιλτράρισμα διευθύνσεων για διακομιστές είναι %s.

en: Current IPFilter Level is %d.
el: Το τρέχον επίπεδο IPFilter είναι %d.

en: Bandwidth limits: Up: %u kB/s, Down: %u kB/s.
el: Ευρυζωνικά όρια: Πάνω: %u kB/s, Κάτω: %u kB/s.

en: Connected to %s %s %s
el: Συνδεδεμένο στο %s %s %s

en: Now connecting
el: Συνδέεται τώρα

en: firewalled
el: βρίσκεται πίσω από τοίχο προστασίας

en: ok
el: Εντάξει

en: 
    Download:	%s
el: 
    Κατέβασμα:	%s

en: 
    Upload:	%s
el: 
    Ανέβασμα:	%s

en: 
    Clients in queue:	%d
el: 
    Πελάτες σε αναμονή:	%d

en: 
    Total sources:	%d
el: 
    Συνολικές πηγές:	%d

en: Number of search results: %i
el: Αριθμός αποτελεσμάτων αναζήτησης: %i

en: Received an unknown reply from the server, OpCode = %#x.
el: Ελήφθη άγνωστη απάντηση από τον διακομιστή, OpCode = %#x.

en: Show short status information.
el: Εμφάνιση σύντομων πληροφοριών κατάστασης.

en: Show connection status, current up/download speeds, etc.
el: Εμφάνιση κατάστασης σύνδεσης, τρέχουσες ταχύτητες ανεβοκατεβάσματος, κτλ.

en: Show full statistics tree.
el: Εμφάνιση πλήρους δέντρου στατιστικών.

en: Optionally, a number in the range 0-255 can be passed as an argument to this
    command, which tells how many entries of the client version subtrees should be
    shown. Passing 0 or omitting it means 'unlimited'.
    
    Example: 'statistics 5' will show only the top 5 versions for each client type.
el: Προαιρετικά, ένας αριθμός από 0 ώς 255 μπορεί να δωθεί σαν όρισμα σε αυτήν
    την εντολή και ο οποίος λέει πόσες καταχωρήσεις των υποδέντρων της έκδοσης πελάτη θα πρέπει
    να εμφανίζονται. Το μηδέν ή παράλειψη ερμηνεύεται σαν 'απεριόριστο'.
    
    Παράδειγμα: 'statistics 5' θα δείξει μόνο τις 5 πρώτες εκδόσεις του κάθε τύπου πελάτη.

en: Shut down aMule.
el: Κλείσιμο του aMule.

en: Shut down the remote running core (amule/amuled).
    This will also shut down the text client, since it is unusable without a
    running core.
el: Κλείσιμο του απομακρυσμένου πυρήνα (amule/amuled).
    Αυτό θα κλείσει και τον πελάτη κειμένου, γιατί είναι άχρηστος χωρίς έναν
    τρέχοντα πυρήνα.

en: Connect to the network.
el: Σύνδεση στο δίκτυο.

en: This will connect to all networks that are enabled in Preferences.
    You may also optionally specify a server address in IP:Port form, to connect to
    that server only. The IP must be a dotted decimal IPv4 address,
    or a resolvable DNS name.
el: Αυτό θα προκαλέσει σύνδεση σε όλα τα δίκτυα που είναι ενεργοποιημένα στις Προτιμήσεις.
    Προαιρετικά, μπορείτε να προσδιορίσετε μία διεύθυνση διακομιστή της μορφής IP:θύρα για σύνδεση
    μόνο σε αυτόν τον διακομιστή. Η διεύθυνση IP πρέπει να είναι μια διάστικτη δεκαδική διεύθυνση IPv4
    ή ένα επιλύσιμο όνομα DNS.

en: Connect to eD2k only.
el: Σύνδεση μόνο στο eD2k.

en: Connect to Kad only.
el: Σύνδεση μόνο στο Kad.

en: Disconnect from the network.
el: Αποσύνδεση από το δίκτυο.

en: This will disconnect from all networks that are currently connected.
el: Αυτό θα προκαλέσει αποσύνδεση από όλα τα συνδεδεμένα δίκτυα.

en: Disconnect from eD2k only.
el: Αποσύνδεση μόνο από το eD2k.

en: Disconnect from Kad only.
el: Αποσύνδεση μόνο από το Kad.

en: The eD2k link to be added can be:
    *) a file link (ed2k://|file|...), it will be added to the download queue,
    *) a server link (ed2k://|server|...), it will be added to the server list,
    *) or a serverlist link, in which case all servers in the list will be added to the
       server list.
    
    The magnet link must contain the eD2k hash and file length.
el: Ο καινούριος συνδεσμος eD2k μπορεί να είναι:
    *) ένας σύνδεσμος αρχείου (ed2k://|file|...), θα προστεθεί στην λίστα αναμονής κατεβασμάτων,
    *) ένας σύνδεσμος διακομιστή (ed2k://|server|...), θα προστεθεί στην λίστα διακομιστών,
    *) ένας σύνδεσμος σε λίστα διακομιστών, στην οποία περίπτωση όλοι οι διακομιστές τις λίστας θα προστεθούν
        στη λίστα διακομιστών.
    
    Ο μαγνητικός σύνδεσμος πρέπει να περιέχει τον κατακερματισμό 
     και το μέγεθος αρχείου.

en: Set a preference value.
el: Θέτει την τιμή μίας προτίμησης.

en: Turn IP filtering on for both clients and servers.
el: Άνοιγμα του φίλτρου IP τόσο για πελάτες όσο και για διακομιστές.

en: Turn IP filtering off for both clients and servers.
el: Κλείσιμο του φίλτρου IP τόσο για πελάτες όσο και για διακομιστές.

en: Enable/Disable IP filtering for clients.
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση του φίλτρου IP για πελάτες.

en: Turn IP filtering on for clients.
el: Άνοιγμα του φίλτρου IP τόσο για πελάτες.

en: Turn IP filtering off for clients.
el: Κλείσιμο του φίλτρου IP τόσο για πελάτες.

en: Enable/Disable IP filtering for servers.
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση του φίλτρου IP για διακομιστές.

en: Turn IP filtering on for servers.
el: Άνοιγμα του φιλτραρίσματος IP για τους διακομιστές.

en: Turn IP filtering off for servers.
el: Κλείσιμο του φιλτραρίσματος IP για τους διακομιστές.

en: Select IP filtering level.
el: Επιλογή επιπέδου φιλτραρίσματος IP.

en: Valid filtering levels are in the range 0-255, and it's default (initial)
    value is 127.
el: Έγκυρα επίπερα φιλτραρίσματος είναι στο διάστημα 0-255, και η προεπιλεγμένη (αρχική)
    τιμή είναι 127.

en: Set bandwidth limits.
el: Ρύθμιση ορίων εύρους ζώνης.

en: The value given to these commands has to be in kilobytes/sec.
el: Η τιμή που δίνεται σε αυτές τις εντολές πρέπει να είναι σε kilobytes/δευτερόλεπτο.

en: Set upload bandwidth limit.
el: Θέσε το όριο εύρους ζώνης για ανέβασμα.

en: Set download bandwidth limit.
el: Θέσε το όριο εύρους ζώνης για κατέβασμα.

en: Get and display a preference value.
el: Λήψη και εμφάνιση της τιμής μίας προτίμησης.

en: Get bandwidth limits.
el: Λήψη τον ορίων εύρους ζώνης.

en: A search type has to be specified by giving the type:
        GLOBAL
        LOCAL
        KAD
    Example: 'search kad file' will execute a kad search for "file".
el: Ο τύπος της αναζήτησης πρέπει να δωθεί μέσω των εξής επιλογών:
        ΚΑΘΟΛΙΚΗ
        ΤΟΠΙΚΗ
        KAD
    Για παράδειγμα: 'search kad αρχειάκι' θα εκτελέσει μία αναζήτηση Kad για το αρχείο "αρχειάκι".

en: Start downloading a file
el: Ξεκινά να κατεβάζει ένα αρχείο

en: The number of a file from the last search has to be given.
    Example: 'download 12' will start to download the file with the number 12 of the previous search.
el: Πρέπει να δωθεί αριθμός του αρχείου από την τελευταί αναζήτηση.
     Για παράδειγμα "download 12" θα ξεκινήσει να κατεβάζει το αρχείο υπ' αριθμό 12 της προηγούμενης αναζήτησης.

en: Pause download.
el: Παύση κατεβάσματος.

en: Resume download.
el: Συνέχιση κατεβάσματος.

en: Cancel download.
el: Ακύρωση κατεβάσματος.

en: Set download priority.
el: Θέσε την προτεραιότητα κατεβάσματος.

en: Set priority of a download to Low, Normal, High or Auto.
el: Βάλτε την προτεραιότητα κατεβάσματος σε χαμηλή, κανονική, ηψηλή ή αυτόματη.

en: Set priority to low.
el: Θέστε χαμηλή προτεραιότητα.

en: Set priority to normal.
el: Θέστε κανονική προτεραιότητα.

en: Set priority to high.
el: Θέστε υψηλή προτεραιότητα.

en: Set priority to auto.
el: Θέστε αυτόματη προτεραιότητα.

en: Show queues/lists.
el: Δείξε τις ουρές/λίστες.

en: Show upload queue.
el: Δείξε την ουρά ανεβάσματος.

en: Show download queue.
el: Δείξε την ουρά κατεβάσματος.

en: Show log.
el: Δείξε τον αρχείο καταγραφής.

en: Show servers list.
el: Δείξε τη λίστα των διακομιστών.

en: Reset log.
el: Καθάρισμα αρχείου καταγραφής.

en: Deprecated command, use '%s' instead.
el: Δεν συνίσταται αυτή η εντολή, αντ' αυτής χρησιμοποιήστε την '%s'.

en: This is a deprecated command, and may be removed in the future.
    Use '%s' instead.
el: Αυτή είναι μη συνιστώμενη εντολή και μπορεί να αφαιρεθεί στο μέλλον. 
    Χρησιμοποιήστε '%s' καλύτερα.

en: aMule text client
el: Διακομιστής κειμένου του aMule

en: Converting old AICH hashsets in '%s' to 64b in '%s'.
el: Μετατροπή των παλιών συνόλων κατακερματισμού AICH στο '%s' σε 64b στο '%s'.

en: WARNING: The filename '%s' is invalid and has been renamed to '%s'.
el: Ειδοποίηση: Το όνομα αρχείου '%s' είναι άκυρο και μετονομάστηκε σε '%s'

en: WARNING: The file '%s' already exists, new file renamed to '%s'.
el: Ειδοποίηση: Το αρχείο '%s' υπάρχει ήδη, το νέο αρχείο μετονομάστηκε σε '%s'

en: Are you sure you wish to cancel and delete all files in this category?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να ακυρώσετε και να σβήσετε όλα τα αρχεία σε αυτήν την κατηγορία;

en: Confirmation Required
el: Χρειάζεται επιβεβαίωση

en: All others
el: Όλα τα άλλα

en: Select view filter
el: Επιλογή φίλτρου εμφάνισης

en: Add category
el: Προσθήκη κατηγορίας

en: Edit category
el: Επεξεργασία κατηγορίας

en: Remove category
el: Διαγραφή κατηγορίας

en: Failed to open file (%s), removing from list of shared files.
el: Αποτυχία ανοίγματος του αρχείου (%s), αφαίρεση από τη λίστα κοινοχρήστων αρχείων.

en: Hashset requested for unknown file: %s
el: Σύνολο κατακερματισμού για άγνωστο αρχείο: %s

en: Resuming uploads of file: %s
el: Συνέχεια του ανεβάσματος του αρχείου: %s

en: Suspending upload of file: %s
el: Αναστολή ανεβάσματος του αρχείου: %s

en: Failed to execute command `%s' on `%s' event.
el: Αποτυχία εκτέλεσης εντολής `%s' στο συμβάν `%s'.

en: Download completed
el: Το κατέβασμα ολοκληρώθηκε

en: The full path to the file.
el: Η πλήρης διαδρομή του αρχείου

en: The name of the file without path component.
el: Το όνομα του αρχείου χωρίς τη διαδρομή.

en: The eD2k hash of the file.
el: Ο κατακερματισμός eD2k του αρχείου.

en: The size of the file in bytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε byte.

en: Cumulative download activity time.
el: Συνολική διάρκεια κατεβάσματος

en: New chat session started
el: Ξεκίνησε καινούρια περίοδος συνομιλίας

en: Message sender.
el: Αποστολέας μηνύματος

en: Out of space
el: Δεν υπάρχει χώρος

en: Disk partition.
el: Κατάτμηση δίσκου

en: Error on completion
el: Σφάλμα κατά την ολοκλήρωση

en: Processing file number %u: %s
el: Επεξεργασία του αρχείου υπ' αριθμόν %u: %s

en: You have asked for part hashes (Only used for files > 9.5 MB)
el: Ζητήσατε μερικά τεμάχια (Χρησιμοποιείται μόνο για αρχεία > 9.5ΜΒ)

en: %s ---> Non existant file !
el: %s ---> Ανύπαρκτο αρχείο !

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
el: aLinkCreator, ο δημιουργός συνδέσμων eD2k του aMule

en: Welcome!
el: Καλώς ήρθατε (Καλώς σας βρήκαμε)

en: Input parameters
el: Παράμετρος εισόδου

en: File to Hash
el: Αρχείο προς κατακερματισμό

en: Add Optional URLs for this file
el: Προσθήκη προαιρετικών URL για αυτό το αρχείο

en: Enter here the file you want to compute the eD2k link
el: Εδώ εισάγετε το αρχείο για το οποίο θέλετε να υπολογίσετε τον σύνδεσμο eD2k

en: Enter here the URL you want to add to the eD2k link: Add / at the end to let aLinkCreator append the current file name
el: Εδώ εισάγετε την διεύθυνση που θέλετε να προσθέσετε στον σύνδεσμο eD2k: Προσθέστε / στο τέλος για να ενημερώσετε τον δημιουργό συνδέσμων να επισυνάψει το τρέχων όνομα αρχείου

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Create link with part-hashes
el: Δημιουργία συνδέσμου με μερικό κατακερματισμό

en: Help to spread new and rare files faster, at the cost of an increased link size
el: Βοηθήστε στην διανομή καινούριων και σπάνιων αρχείων  ταχύτερα, με αντίτιμο ένα μεγαλύτερο μέγεθος συνδέσμου

en: MD4 File Hash
el: Κατακερματισμός αρχείου MD4

en: eD2k File Hash
el: Αρχείο κατακερματισμού eD2k

en: eD2k link
el: σύνδεσμος eD2k

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Copy to clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Open a file to compute its eD2k link
el: Άνοιγμα αρχείου για τον υπολογισμού του συνδέσμου eD2k του

en: Copy computed eD2k link to clipboard
el: Αντιγραφή υπολογισμένου συνδέσμου eD2k στο πρόχειρο

en: Save computed eD2k link to file
el: Αποθήκευση υπολογισμένου συνδέσμου eD2k σε αρχείο

en: About aLinkCreator
el: Σχετικά με τον aLinkCreator

en: Select the file you want to compute the eD2k link
el: Επιλέξτε το αρχείο για το οποίο θέλετε να υπολογίσετε τον σύνδεσμο eD2k

en: Nothing to copy for now !
el: Δεν υπάρχει τίποτα για να αντιγραφεί σε αυτή τη φάση !

en: Select the file to your computed eD2k link
el: Επιλέξτε το αρχείο για τον υπολογισμένο σύνδεσμο eD2k

en: Unable to open
el: Αδύνατο το άνοιγμα

en: Please, enter a non empty file name
el: Παρακαλώ δώστε ένα μη κενό όνομα αρχείου

en: Nothing to save for now !
el: Δεν υπάρχει τίποτα για να σωθεί σε αυτή τη φάση !

en: aLinkCreator, the aMule eD2k link creator
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Pixmaps from http://www.everaldo.com and http://www.icomania.com
    and http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Distributed under GPL
el: aLinkCreator, ο δημιουργός συνδέσμων eD2k του aMule
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Εικονίδια από το http://www.everaldo.com και το http://www.icomania.com
    καθώς και το http://jimmac.musichall.cz/ikony.php3
    
    Διανέμεται υπό την GPL

en: Hashing...
el: Κατακερματίζεται...

en: Cancelled !
el: Ακυρώθηκε!

en: Done in %.2f s
el: Ολοκληρώθηκε σε %.2f δεύτερα

en: You have already added this URL !
el: Έχετε ήδη προσθέσει αυτήν την URL !

en: Please, enter a non empty URL
el: Παρακαλώ εισάγετε μια μη κενή URL

en: Unable to open %s
el: Αποτυχία ανοίγματος του %s

en: %i day(s) %i hour(s) %i min %i s
el: %i Ημέρες %i Ώρες %i λεπτά %i s

en: wxCas, aMule Online Statistics
el: wxCas, Στατιστικές σύνδεσης aMule

en: Maximum DL rate since wxCas is running
el: Μέγιστη ταχύτητα κατεβάσματος στη διάρκεια που το wxCas τρέχει

en: Absolute Maximum DL rate during wxCas previous runs
el: Απόλυτα ελάχιστη ταχύτητα κατεβάσματος στις προηγούμενες εκτελέσεις του wxCas

en: System
el: Σύστημα

en: Stop Auto Refresh
el: Διακοπή της αυτόματης ανανέωσης

en: Save Online Statistics image
el: Αποθήκευση της απεικόνισης στατιστικών σύνδεσης

en: Print Online Statistics image
el: Εκτύπωση της απεικόνισης στατιστικών σύνδεσης

en: Preferences setting
el: Ρυθμίσεις προτιμήσεων

en: About wxCas
el: Σχετικά με το wxCas

en: Start Auto Refresh
el: Εκκίνηση της αυτόματης ανανέωσης

en: Auto Refresh stopped
el: Η αυτόματη ανανέωση σταμάτησε

en: Auto Refresh started
el: Η αυτόματη ανανέωση ξεκίνησε

en: Save Statistics Image
el: Αποθήκευση της στατιστικής απεικόνισης

en: aMule Online Statistics
el: Στατιστικές σύνδεσης του aMule

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
el: Υπήρξε πρόβλημα κατά την εκτύπωση.
    Μήπως ο τρέχων εκτυπωτής δεν έχει ρυθμιστεί σωστά;

en: Printing
el: Εκτύπωση

en: wxCas, aMule OnLine Signature Statistics
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Based on CAS by Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Distributed under GPL
el: wxCas, Στατιστικές συνδεδεμένων υπογραφών
    
    (c) 2004 ThePolish <thepolish@vipmail.ru>
    
    Βασισμένο στο CAS του Pedro de Oliveira <falso@rdk.homeip.net>
    
    Διανέμετε υπό την GPL

en: Oh Oh, aMule is not running...
el: Να πάρει! Το amule δεν τρέχει..

en: aMule is running
el: Το aMule τρέχει

en: aMule is running, but disconnected
el: Το aMule τρέχει, αλλά δεν είναι συνδεδεμένο

en: aMule is connecting...
el: Το aMule συνδέεται...

en: Oh Oh, aMule status is unknown...
el: Στο καλό! Η κατάσταση του aMule είναι άγνωστη...

en:  has been running for
el: τρέχει επί

en:  is stopped !
el: έχει διακοπεί !

en:  is not connected !
el: δεν είναι συνδεδεμένο !

en:  is connecting...
el: συνδέεται..

en:  is doing something strange, check it !
el: κάνει κάτι περίεργο, τσεκάρει το!

en:  is connected to
el: είναι συνδεδεμένο με

en: off
el: κλειστό

en:  is on
el: είναι ανοιχτό

en:  with
el: με

en: Total Download:
el: Συνολική μεταφόρτωση:

en: , Upload:
el: , Ανέβασμα:

en: Session Download:
el: Περίοδος κατεβάσματος:

en: Download:
el: Μεταφόρτωση

en:  kB/s, Upload:
el:  kB/s, Ανέβασμα:

en: Sharing:
el: Κοινοκτημοσύνη

en:  file(s), Clients on queue:
el: Αρχείο(α), Πελάτες στην αναμονή:

en: Time:
el: Χρόνος

en:  on
el:  ανοιχτό

en: System Load Average (1-5-15 min):
el: Μέσο φορτίο συστήματος (1-5-15 λεπτά):

en: System uptime:
el: Χρόνος λειτουργικότητας συστήματος:

en: Directory containing amulesig.dat file
el: Ο κατάλογος που περιέχει το αρχείο amulesig.dat.

en: Enter here the directory where your amulesig.dat file is
el: Γράψτε εδώ το όνομα του καταλόγου που περιέχει το αρχείο amulesig.dat

en: Refresh rate interval in seconds
el: Περίοδος ανανέωσης σε δευτερόλεπτα

en: Generate a stat image at every refresh event
el: Παραγωγή στατιστικής απεικόνισης σε κάθε συμβάν ανανέωσης

en: Enter here the directory where you want to generate the statistic image
el: Γράψτε εδώ τον κατάλογο όπου θέλετε να παραχθεί η στατιστική απεικόνιση

en: Upload periodicaly your stat image to FTP server
el: Περιοδικό ανέβασμα του ειδώλου στατιστικών στον διακομιστή FTP

en: FTP Url
el: Διεύθυνση FTP

en: FTP Path
el: Διαδρομή FTP

en: Enter here the URL of your FTP server
el: Εδώ εισάγετε τη διεύθυνση του διακομιστή FTP

en: Enter here the directory where putting your stat image on FTP server
el: Εισάγετε εδώ τον κατάλογο που θα μπει το είδωλο στατιστικών στον διακομιστή FTP

en: User
el: Χρήστης

en: Enter here the User name to log into your FTP server
el: Γράψτε εδώ το όνομα χρήστη για να συνδεθείτε στον διακομιστή FTP

en: Enter here the User password to log into your FTP server
el: Γράψτε εδώ τον κωδικό χρήστη για να συνδεθείτε στον διακομιστή FTP

en: FTP update rate interval in minutes
el: Περίοδος ενημέρωσης του FTP σε λεπτά

en: Validate
el: Τεκμηρίωση

en: Folder containing your signature file
el: Κατάλογος που περιέχει το αρχείο υπογραφής

en: Folder where generating the statistic image
el: Κατάλογος όπου να δημιουργηθεί η στατιστική απεικόνιση

en: Loads template <str>
el: Φορτώνει προτύπου <str>

en: Web server HTTP port
el: Θύρα HTTP του διακομιστή ιστού

en: Use UPnP port forwarding on web server port
el: Χρήση της προώθησης της θύρας UPnP στη θύρα διακομιστή ιστού

en: UPnP port
el: Θύρα UPnP

en: Use gzip compression
el:  Χρήση συμπίεσης τύπου gzip

en: Full access password for web server
el: Κωδικός πλήρους πρόσβασης για τον διακομιστή ιστού

en: Guest password for web server
el: Κωδικός επισκέπτη για τον διακομιστή ιστού

en: Allow guest access
el: Να επιτρέπεται η πρόσβαση σε επισκέπτες

en: Deny guest access
el: Να απαγορεύεται η πρόσβαση σε επισκέπτες

en: Load/save web server settings from/to remote aMule
el: Φόρτωση/Αποθήκευση των ρυθμίσεων του διακομιστή ιστού από/προς απομακρυσμένο aMule

en: aMule config file path. DO NOT USE DIRECTLY!
el: Η διαδρομή στα αρχεία ρυθμίσεων του aMule. ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ

en: Disable PHP interpreter (deprecated)
el: Απενεργοποίηση του διερμηνέα PHP (απαρχαιωμένο)

en: Recompile PHP pages on each request
el: Μεταγλώττιση των σελίδων PHP σε κάθε αίτηση

en: aMule Web Server
el: Ο διακομιστής δικτύου του aMule

en: web client connection accepted
el: η σύνδεση πελάτη ιστού έγινε αποδεκτή

en: ERROR: cannot accept web client connection
el: ΣΦΑΛΜΑ: δεν μπορεί να γίνει δεκτή η σύνδεση πελάτη ιστού

en: Request failed with the following error: %s.
el: Η αίτηση απέτυχε με το εξής σφάλμα: %s

en: Index file not found:
el: Το αρχείο δεικτών δεν βρέθηκε (ψάχνω ψάχνω και τίποτα δεν βρίσκω)

en: Session expired - requesting login
el: Η περίοδος εργασίας έληξε - αίτηση επανασύνδεσης

en: Session ok, logged in
el: Η Περίοδος εργασίας είναι εντάξει, συνδεδεμένο

en: Session ok, not logged in
el: Η περίοδος εργασίας είναι εντάξει, μη συνδεδεμένο

en: No session opened - will request login
el: Δεν έχει ξεκινήσει περίοδος εργασίας - θα ζητήσει σύνδεση

en: Session created - requesting login
el: Δημιουργία περιόδου εργασίας - ζήτηση σύνδεσης

en: Processing request [original]:
el: H αίτηση διεκπεραιώνεται [αρχικό]:

en: Checking password
el: Έλεγχος κωδικού

en: Password hash invalid
el: Ο κωδικός κατακερματισμού είναι άκυρος

en: Password ok
el: Ο κωδικός είναι εντάξει

en: Password bad
el: Κακός κωδικός

en: You did not enter any password. Blank password is not allowed.
el: Δεν βάλατε κανέναν κωδικό. Δεν επιτρέπεται κενός κωδικός.

en: Logout requested
el: Ζητήθηκε αποσύνδεση

en: Processing request [redirected]:
el: Επεξεργασία αιτήματος [ανακατεύθυνση]
