apt-listchanges - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Unknown frontend: %s
ar: واجهة مجهولة: %s

en: %s: will be newly installed
ar: %s: سيتم تثبيتها إضافة

en: %(pkg)s: Version %(version)s has already been seen
ar: %(pkg)s: النسخة %(version)s لوحظت من قبل

en: News for %s
ar: أخبار %s

en: Changes for %s
ar: تغييرات %s

en: Informational notes
ar: ملاحظات إعلامية

en: apt-listchanges: News
ar: apt-listchanges: الأخبار

en: apt-listchanges: Changelogs
ar: apt-listchanges: سجلات التغيير

en: apt-listchanges: changelogs for %s
ar: apt-listchanges: سجلات تغيير %s

en: apt-listchanges: news for %s
ar: apt-listchanges: أخبار %s

en: Aborting
ar: جاري الإلغاء

en: Mailing %(address)s: %(subject)s
ar: مراسلة %(address)s: %(subject)s

en: Reading changelogs
ar: قراءة سجلات التغيير

en: Done
ar: تم

en: Usage: apt-listchanges [options] {--apt | filename.deb ...}
ar: الاستخدام: apt-listchanges [options] {--apt | filename.deb ...}

en: Continue Installation?
ar: تريد الاستمرار بالتثبيت؟

en: You can abort the installation if you select 'no'.
ar: يمكنك إيقاف التثبيت إن اخترت 'لا'.

en: Wrong or missing VERSION from apt pipeline
    (is Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::Version set to 2?)
ar: قيمة VERSION خطأ أو مفقودة من apt pipeline
    (هل تم تعيين النسخة 2 إلى Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::Version؟)
