apt-listchanges 3.3 - en to pl translation catalogue (68 entries)

en: Unknown frontend: %s
pl: Nieznany interfejs: %s

en: Cannot reopen /dev/tty for stdin: %s
pl: Nie można otworzyć /dev/tty dla stdin: %s

en: News for %s
pl: Nowości w %s

en: Changes for %s
pl: Zmiany w %s

en: Informational notes
pl: Dodatkowe informacje

en: apt-listchanges: News
pl: apt-listchanges: nowości

en: apt-listchanges: Changelogs
pl: apt-listchanges: dzienniki zmian

en: apt-listchanges: news for %s
pl: apt-listchanges: nowości dla komputera %s

en: apt-listchanges: changelogs for %s
pl: apt-listchanges: dzienniki zmian dla komputera %s

en: Didn't find any valid .deb archives
pl: Nie znaleziono żadnych archiwów typu .deb

en: %s: will be newly installed
pl: %s: nowo instalowany

en: %(pkg)s: Version %(version)s has already been seen
pl: %(pkg)s: już obejrzano wersję %(version)s

en: %(pkg)s: Version %(version)s is lower than version of related packages (%(maxversion)s)
pl: %(pkg)s: wersja %(version)s jest niższa od wersji pokrewnych pakietów (%(maxversion)s)

en: Binary NMU of
pl: Binarne NMU

en: Received signal %d, exiting
pl: Przechwycono sygnał %d, kończenie

en: Aborting
pl: Przerywanie

en: Confirmation failed: %s
pl: Wystąpił błąd przy pytaniu o potwierdzenie: %s

en: Mailing %(address)s: %(subject)s
pl: Poczta do %(address)s: %(subject)s

en: Failed to send mail to %(address)s: %(errmsg)s
pl: Nie udało się wysłać maila do %(address)s: %(errmsg)s

en: The mail frontend needs an installed 'sendmail', using %s
pl: Interfejs pocztowy wymaga programu sendmail, zostanie użyty interfejs "%s"

en: The mail frontend needs an e-mail address to be configured, using %s
pl: Interfejs pocztowy wymaga podania adresu e-mail, zostanie użyty %s

en: Available apt-listchanges frontends:
pl: Dostępne interfejsy apt-listchanges:

en: Choose a frontend by entering its number:
pl: Proszę wybrać interfejs, wprowadzając jego numer:

en: Error: %s
pl: Błąd:  %s

en: Using default frontend: %s
pl: Używanie domyślnego interfejsu: %s

en: $DISPLAY is not set, falling back to %(frontend)s
pl: $DISPLAY nie jest ustawiona, uruchamianie interfejsu "%(frontend)s"

en: The gtk frontend needs a working python3-gi,
    but it cannot be loaded. Falling back to %(frontend)s.
    The error is: %(errmsg)s
pl: Interfejs "gtk" wymaga działającej biblioteki p python3-gi,
    która nie może zostać załadowana. Zostanie użyty interfejs "%(frontend)s".
    Komunikat błędu: %(errmsg)s

en: Do you want to continue? [Y/n]
pl: Czy kontynuować? [T/n]

en: Reading changelogs
pl: Odczytywanie dzienników zmian

en: Done
pl: Zrobione

en: Command %(cmd)s exited with status %(status)d
pl: Polecenie %(cmd)s zakończyło się błędem %(status)d

en: Found user: %(user)s, temporary directory: %(dir)s
pl: Znaleziono użytkownika: %(user)s, katalog tymczasowy: %(dir)s

en: Error getting user from variable '%(envvar)s': %(errmsg)s
pl: Błąd pobierania nazwy użytkownika ze zmiennej środowiskowej "%(envvar)s": %(errmsg)s

en: Cannot find suitable user to drop root privileges
pl: Nie znaleziono użytkownika odpowiedniego do pozbawienia się uprawnień administratora

en: None of the following directories is accessible by user %(user)s: %(dirs)s
pl: Użytkownik %(user)s nie ma dostępu do żadnego z następujących katalogów: %(dirs)s

en: press q to quit
pl: naciśnij "q", aby zakończyć

en: Unknown configuration file option: %s
pl: Nieznana opcja konfiguracji: "%s"

en: Usage: apt-listchanges [options] {--apt | filename.deb ...}
pl: Użycie: apt-listchanges [opcje] {--apt | plik.deb ...}

en: Unknown argument %(arg)s for option %(opt)s.  Allowed are: %(allowed)s.
pl: Nieznany argument "%(arg)s" opcji %(opt)s. Dopuszczalne wartości: %(allowed)s.

en: %(deb)s does not have '.deb' extension
pl: %(deb)s nie kończy się rozszerzeniem ".deb"

en: %(deb)s does not exist or is not a file
pl: %(deb)s nie istnieje lub nie jest zwykłym plikiem

en: %(deb)s is not readable
pl: Brak uprawnień do odczytu pliku %(deb)s

en: --since=<version> and --show-all are mutually exclusive
pl: Opcje --since=<wersja> i -show-all się wzajemnie wykluczają

en: --since=<version> expects a path to exactly one .deb archive
pl: --since=<wersja> wymaga podania ścieżki do dokładnie jednego pliku .deb

en: Error processing '%(what)s': %(errmsg)s
pl: Błąd przetwarzania "%(what)s": %(errmsg)s

en: Ignoring `%s' (seems to be a directory!)
pl: Zignorowano "%s" (jest katalogiem!)

en: Calling %(cmd)s to retrieve changelog
pl: Uruchamianie %(cmd)s w celu pobrania dziennika zmian

en: Unable to retrieve changelog for package %(pkg)s; 'apt-get changelog' failed with: %(errmsg)s
pl: Nie można pobrać dziennika zmian pakietu %(pkg)s - "apt-get changelog" zakończyło się błędem: %(errmsg)s

en: Unable to retrieve changelog for package %(pkg)s; could not run 'apt-get changelog': %(errmsg)s
pl: Nie można pobrać dziennika zmian pakietu %(pkg)s - nie udało się uruchomić polecenia "apt-get changelog": %(errmsg)s

en: apt-listchanges: Reading changelogs
pl: apt-listchanges: Odczytywanie dzienników zmian

en: Reading changelogs. Please wait.
pl: Odczytywanie dzienników zmian. Proszę czekać.

en: Continue Installation?
pl: Kontynuować instalację?

en: Select <i>yes</i> to continue with the installation.
    Select <i>no</i> to abort the installation.
pl: Proszę wybrać <i>tak</i>, aby kontynuować instalację.
    Proszę wybrać <i>nie</i>, aby przerwać instalację.

en: APT pipeline messages:
pl: Komunikaty potoku APT

en: Packages list:
pl: Lista pakietów:

en: APT_HOOK_INFO_FD environment variable is not defined
    (is Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::InfoFD set to 20?)
pl: Zmienna środowiskowa APT_HOOK_INFO_FD nie jest zdefiniowana
    (czy Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::Version ma wartość 20?)

en: Invalid (non-numeric) value of APT_HOOK_INFO_FD environment variable
pl: Niepoprawna (nieliczbowa) wartość zmiennej środowiska APT_HOOK_INFO_FD

en: Will read apt pipeline messages from file descriptor %d
pl: Komunikaty potoku z apt zostaną odczytane z deskryptora pliku %d

en: Incorrect value (0) of APT_HOOK_INFO_FD environment variable.
    If the warning persists after restart of the package manager (e.g. aptitude),
    please check if the /etc/apt/apt.conf.d/20listchanges file was properly updated.
pl: Niepoprawna wartość (0) zmiennej środowiskowej  APT_HOOK_INFO_FD.
    Jeśli to ostrzeżenie pojawia się również po zrestartowaniu menadżera pakietów (np. aptitude),
    proszę sprawdzić, czy plik etc/apt/apt.conf.d/20listchanges został poprawnie zaktualizowany.

en: APT_HOOK_INFO_FD environment variable is incorrectly defined
    (Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::InfoFD should be greater than 2).
pl: Błędna wartość zmiennej środowiskowej APT_HOOK_INFO_FD
    (Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::InfoFD powinno być większe niż 2.)

en: Cannot read from file descriptor %(fd)d: %(errmsg)s
pl: Błąd odczytu danych z deskryptora pliku %(fd)d: %(errmsg)s

en: Wrong or missing VERSION from apt pipeline
    (is Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::Version set to 2?)
pl: Błędna wartość VERSION w potoku z apt lub jej brak
    (czy Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::Version ma wartość 2?)

en: apt-listchanges warning: %(msg)s
pl: apt-listchanges ostrzeżenie: %(msg)s

en: Path to the seen database is unknown.
    Please either specify it with --save-seen option
    or pass --profile=apt to have it read from the configuration file.
pl: Ścieżka do bazy danych pakietów już obejrzanych nie jest znana.
    Proszę albo ją podać za pomocą opcji --save-seen,
    albo użyć --profile=apt, aby została odczytana z pliku konfiguracyjnego.

en: Database %(db)s does not end with %(ext)s
pl: Nazwa pliku bazy danych "%(db)s" nie kończy się rozszerzeniem "%(ext)s"

en: Database %(db)s failed to load: %(errmsg)s
pl: Nie udało się odczytać bazy %(db)s: %(errmsg)s

en: List the changes
pl: Lista zmian

en: The following changes are found in the packages you are about to install:
pl: W pakietach przeznaczonych do zainstalowania są następujące zmiany:
