apt-listchanges 2.85.7 - en to ca translation catalogue (63 entries)

en: APT pipeline messages:
ca: Missatges de la canonada d'APT:

en: Packages list:
ca: Llista de paquets:

en: APT_HOOK_INFO_FD environment variable is not defined
    (is Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::InfoFD set to 20?)
ca: La variable d'entorn APT_HOOK_INFO_FD no està definida
    (Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::InfoFD està establert a 20?)

en: Invalid (non-numeric) value of APT_HOOK_INFO_FD environment variable
ca: El valor de la variable d'entorn APT_HOOK_INFO_FD no és vàlid (no és numèric)

en: Will read apt pipeline messages from file descriptor %d
ca: Els missatges de la canonada d'apt seran llegits del descriptor de fitxer %d

en: APT_HOOK_INFO_FD environment variable is incorrectly defined
    (Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::InfoFD should be greater than 2).
ca: La variable d'entorn APT_HOOK_INFO_FD no està definida correctament
    (Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::InfoFD hauria de ser major de 2).

en: Cannot read from file descriptor %(fd)d: %(errmsg)s
ca: No s'ha pogut llegir del descriptor de fitxer %(fd)d: %(errmsg)s

en: Wrong or missing VERSION from apt pipeline
    (is Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::Version set to 2?)
ca: VERSION errònia o inexistent provinent de la tuberia d'apt
    (està Dpkg::Tools::Options::/usr/bin/apt-listchanges::Version establert a 2?)

en: Unknown configuration file option: %s
ca: L'opció de fitxer de configuració és desconeguda: %s

en: Usage: apt-listchanges [options] {--apt | filename.deb ...}
ca: Forma d'ús apt-listchanges [opcions] {--apt | nomfitxer.deb…}

en: Unknown argument %(arg)s for option %(opt)s.  Allowed are: %(allowed)s.
ca: No es reconeix el paràmetre %(arg)s de l'opció %(opt)s.  Els acceptats són: %(allowed)s.

en: %(deb)s does not have '.deb' extension
ca: Hi ha %(deb)s que no tenen l'extensió «.deb»

en: %(deb)s does not exist or is not a file
ca: %(deb)s ni existeix ni és un fitxer

en: %(deb)s is not readable
ca: %(deb)s no és llegible

en: --since=<version> and --show-all are mutually exclusive
ca: --since=<versió> i --show-all són mútuament excloents

en: --since=<version> expects a path to exactly one .deb archive
ca: --since=<versió> s'espera un camí cap a només un fitxer .deb

en: --latest=<N> and --show-all are mutually exclusive
ca: --latest=<N> i --show-all són mútuament excloents

en: apt-listchanges warning: %(msg)s
ca: avís d'apt-listchanges: %(msg)s

en: Database %(db)s failed to load: %(errmsg)s
ca: No s'ha pogut carregar la base de dades %(db)s: %(errmsg)s

en: apt-listchanges: Reading changelogs
ca: apt-listchanges: S'estan llegint els registres de canvis

en: Reading changelogs. Please wait.
ca: S'estan llegint els registres de canvis. Espereu.

en: Continue Installation?
ca: Voleu continuar la instal·lació?

en: Error processing '%(what)s': %(errmsg)s
ca: Hi ha hagut un error al processar «%(what)s»: %(errmsg)s

en: Ignoring `%s' (seems to be a directory!)
ca: Es descarta «%s» (sembla ser un directori!)

en: Extracting changes from %(debfile)s
ca: S'estan extraient els canvis de %(debfile)s

en: Extracting installed changes for %(package)s
ca: S'estan extraient els canvis instal·lats de %(package)s

en: Calling %(cmd)s to retrieve changelog
ca: S'està executant %(cmd)s per obtenir el registre de canvis

en: Unable to retrieve changelog for package %(pkg)s; 'apt-get changelog' failed with: %(errmsg)s
ca: No s'ha pogut obtenir el registre de canvis del paquet %(pkg)s; «apt-get changelog» ha fallat: %(errmsg)s

en: Unable to retrieve changelog for package %(pkg)s; could not run 'apt-get changelog': %(errmsg)s
ca: No s'ha pogut obtenir el registre de canvis del paquet %(pkg)s; no s'ha pogut executar «apt-get changelog»: %(errmsg)s

en: Enabled debug output
ca: S'ha habilitat la sortida de depuració

en: Unknown frontend: %s
ca: La interfície %s és desconeguda

en: Cannot reopen /dev/tty for stdin: %s
ca: No s'ha pogut reobrir /dev/tty per stdin: %s

en: apt-listchanges: News
ca: apt-listchanges: Notícies

en: apt-listchanges: Changelogs
ca: apt-listchanges: Registre de canvis

en: apt-listchanges: news for %s
ca: apt-listchanges: notícies per a %s

en: apt-listchanges: changelogs for %s
ca: apt-listchanges: canvis per a %s

en: Received signal %d, exiting
ca: S'ha rebut el senyal %d. S'està sortint

en: News for %s
ca: Notícies per a %s

en: Changes for %s
ca: Canvis per a %s

en: Informational notes
ca: Notes informatives

en: %s: will be newly installed
ca: %s: s'instal·larà per primera vegada

en: Binary NMU of
ca: NMU binari de

en: Aborting
ca: S'està avortant

en: Confirmation failed: %s
ca: Ha fallat la confirmació: %s

en: Mailing %(address)s: %(subject)s
ca: S'està enviant correu a %(address)s: %(subject)s

en: Failed to send mail to %(address)s: %(errmsg)s
ca: No s'ha pogut enviar un correu a %(address)s: %(errmsg)s

en: The mail frontend needs an installed 'sendmail', using %s
ca: La interfície de correu requereix que hi hagi instal·lat un «sendmail». S'està usant %s

en: The mail frontend needs an e-mail address to be configured, using %s
ca: La interfície de correu requereix que hi hagi configurada una adreça de correu. S'està usant %s

en: Available apt-listchanges frontends:
ca: Interfícies d'apt-listchanges disponibles:

en: Choose a frontend by entering its number:
ca: Seleccioneu una interfície introduint-ne el seu número:

en: Using default frontend: %s
ca: S'està usant la interfície predeterminada: %s

en: $DISPLAY is not set, falling back to %(frontend)s
ca: No s'ha establert $DISPLAY. Així doncs s'usarà %(frontend)s

en: The gtk frontend needs a working python3-gi,
    but it cannot be loaded. Falling back to %(frontend)s.
    The error is: %(errmsg)s
ca: La interfície gtk requereix un «python3-gi» funcional,
    però no s'ha pogut carregar. Així doncs s'usarà %(frontend)s.
    L'error ha estat: %(errmsg)s

en: Do you want to continue? [Y/n]
ca: Voleu continuar? [S/n]

en: Reading changelogs
ca: S'estan llegint els canvis

en: Command %(cmd)s exited with status %(status)d
ca: L'ordre %(cmd)s ha finalitzant amb l'estat %(status)d

en: Done
ca: Fet

en: Found user: %(user)s, temporary directory: %(dir)s
ca: S'ha trobat l'usuari %(user)s. El directori temporal és: %(dir)s

en: Error getting user from variable '%(envvar)s': %(errmsg)s
ca: No s'ha pogut obtenir l'usuari de la variable «%(envvar)s»: %(errmsg)s

en: Cannot find suitable user to drop root privileges
ca: No s'ha pogut trobar un usuari adequat per deixar anar els privilegis de superusuari

en: None of the following directories is accessible by user %(user)s: %(dirs)s
ca: Cap dels següents directoris és accessible per l'usuari %(user)s: %(dirs)s

en: List the changes
ca: Llista els canvis

en: The following changes are found in the packages you are about to install:
ca: S'han detectat els següents canvis als paquets que esteu a punt d'instal·lar:
