bluefish 2.2.2 - en to ca translation catalogue (454 entries)

en: 
    
    	<b>Loading preview...</b>
ca: 
    
    	<b>S'està carregant la previsualització...</b>

en: 
    %d x %d pixels
ca: 
    %d x %d píxels

en:   Day of the _week (Friday)
ca:   Dia de la _setmana (divendres)

en:   Day of the _week (Monday)
ca:   Dia de la _setmana (dilluns)

en:   Day of the _week (Saturday)
ca:   Dia de la _setmana (dissabte)

en:   Day of the _week (Sunday)
ca:   Dia de la _setmana (diumenge)

en:   Day of the _week (Thursday)
ca:   Dia de la _setmana (dijous)

en:   Day of the _week (Tuesday)
ca:   Dia de la _setmana (dimarts)

en:   Day of the _week (Wednesday)
ca:   Dia de la _setmana (dimecres)

en:   ISO-8601 Ti_me
ca:   Te_mps ISO-8601

en:   Unix Date _String (%s)
ca:   _Cadena de data Unix (%s)

en:   _Date (%i/%i/%i)
ca:   _Data (%i/%i/%i)

en:   _Time (%i:%i:%i)
ca:   _Temps (%i:%i:%i)

en:   _Unix Time (%i)
ca:   Temps _Unix (%i)

en:  _Add
ca: _Afegeix

en:  _Delete
ca: Suprimeix

en:  _Update
ca: Act_ualitza

en: %r: original filename  %t: thumbnail filename
    %w: original width  %h: original height
    %x: thumbnail width  %y: thumbnail height
    %b: original size (bytes)
ca: %r: nom de fitxer original  %t: nom de fitxer de la miniatura
    %w: amplada original  %h: alçada original
    %x: amplada de la miniatura  %y: alçada de la miniatura
    %b: mida original (en bytes)

en: (HTML4 only)
ca: (Només HTML4)

en: <b>Attributes</b>
ca: <b>Atributs</b>

en: <b>Auto Update Tag Options</b>
ca: <b>Actualitza automàticament les opcions de les etiquetes</b>

en: <b>E_xternal Style Sheet</b>
ca: <b>Full d'estils e_xtern</b>

en: <b>HTML Toolbar</b>
ca: <b>Barra d'eines de l'HTML</b>

en: <b>HTML options</b>
ca: <b>Opcions HTML</b>

en: <b>Script Area</b>
ca: <b>Àrea de l'script</b>

en: <b>Style Area</b>
ca: <b>Àrea de l'estil</b>

en: <span color="#006000">Bo_rder:</span>
ca: <span color="#006000">Vo_ra:</span>

en: <span color="#006000">C_ell Spacing:</span>
ca: <span color="#006000">Espai entre les cel·les:</span>

en: <span color="#006000">Cell _Padding:</span>
ca: <span color="#006000">Separació dins les cel·les:</span>

en: <span color="#006000">R_ules:</span>
ca: <span color="#006000">Re_gles:</span>

en: <span color="#006000">_Align:</span>
ca: <span color="#006000">_Alineació:</span>

en: <span color="#006000">_Frame:</span>
ca: <span color="#006000">_Marc:</span>

en: <span color="#006000">_Valign:</span>
ca: <span color="#006000">Alineació _vertical:</span>

en: <span color="#006000">_Width:</span>
ca: <span color="#006000">_Amplada:</span>

en: <span color="#A36A00">_Border:</span>
ca: <span color="#A36A00">_Vora:</span>

en: <span color="#A36A00">_Headers:</span>
ca: <span color="#A36A00">_Capçaleres:</span>

en: <span color="#A36A00">_Scope:</span>
ca: <span color="#A36A00">À_mbit:</span>

en: <span color="red">No _Wrap:</span>
ca: <span color="red">Sense A_justament:</span>

en: <span color="red">_Height:</span>
ca: <span color="red">A_lçada:</span>

en: <span color="red">_Width:</span>
ca: <span color="red">_Amplada:</span>

en: <span color="red">_bgcolor:</span>
ca: <span color="red">_Color de fons:</span>

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Ac_ronym
ca: Ac_rònim

en: Acronym
ca: Acrònim

en: Add a style attribute in tag
ca: Afegeix un atribut d'estil a l'etiqueta

en: Add selector(s) to create a new rule
ca: Afegeix selector(s) per crear una nova regla

en: Add to Quickbar
ca: Afegeix a la barra ràpida

en: Add values in a style attribute
ca: Afegeix valors a un atribut d'estil

en: Ali_gn:
ca: Ali_neació:

en: Align _right
ca: Alinea a la d_reta

en: All images
ca: Totes les imatges

en: Alternate _text:
ca: _Text alternatiu:

en: Alternate te_xt:
ca: Te_xt alternatiu:

en: Anchor / Hyperlink...
ca: Àncora / Enllaç...

en: As_ide
ca: Nota al marg_e

en: Aside
ca: Nota al marge

en: Attributes
ca: Atributs

en: Audio...
ca: Àudio...

en: Auto (default) or number of columns
ca: Automàtic (per defecte) o nombre de columnes

en: Auto (default) or width
ca: Automàtic (per defecte) o amplada

en: Automatically update _date meta tag
ca: Actualitza la metaetiqueta de la _data automàticament

en: Automatically update _generator meta tag
ca: Actualitza la metaetiqueta de l'_editor utilitzat automàticament

en: Automatically update a_uthor meta tag
ca: Actualitza la metaetiqueta de l'a_utor automàticament

en: Back_ground Color:
ca: Color de _fons:

en: Background _Image:
ca: _Imatge de fons:

en: Base Font
ca: Tipus de lletra base

en: Base font...
ca: Tipus de lletra base

en: Basef_ont...
ca: Tipus de lletra _base...

en: Bi_g
ca: _Gran

en: Big
ca: Gran

en: Blin_d copy to:
ca: Copia oc_ulta per a:

en: Bluefish: Select color
ca: Bluefish: Selecciona el color

en: Body
ca: Cos

en: Body...
ca: Cos...

en: Bold
ca: Negreta

en: Borde_r:
ca: Vo_ra:

en: Break
ca: Salt de línia

en: Break and clear
ca: Salt de línia i neteja

en: Break clear _all
ca: S_alt de línia i neteja-ho tot

en: Button
ca: Botó

en: Button...
ca: Botó...

en: By height, keep aspect ratio
ca: Per alçada, conserva la relació d'aspecte

en: By scaling
ca: Per escala

en: By width and height, ignore aspect ratio
ca: Per amplada i alçada, ignora la relació d'aspecte

en: By width, keep aspect ratio
ca: Per amplada, conserva la relació d'aspecte

en: CSS3 multi-column layout
ca: Format multi-columna CSS3

en: C_olumns...
ca: Colu_mnes...

en: C_ustom:
ca: _Personalitzat:

en: Canvas...
ca: Llenç...

en: Cascading Style Sheet Builder
ca: Constructor de fulls d'estil

en: Center
ca: Centra

en: Ci_tation
ca: Ci_tació

en: Citation
ca: Citació

en: Cl_ass:
ca: Cl_asse:

en: Co_l Span:
ca: Expansió de la co_lumna:

en: Co_ls:
ca: Columnes:

en: Columns...
ca: Columnes...

en: Con_tent:
ca: Con_tingut:

en: Cre_ate empty script area
ca: Cre_a una àrea d'script buida

en: Cre_ate empty style area
ca: Cre_a una àrea d'estils buida

en: Create stylesheet...
ca: Crea un full d'estils...

en: Custo_m:
ca: Perso_nalitzat:

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Datetime format (ex. YYYY-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    YYYY - year (e.g. 2009)
    MM - month (e.g. 01 for January)
    DD - day of the month (e.g. 08)
    T - a required separator
    hh - hour (e.g. 22 for 10.00pm)
    mm - minutes (e.g. 55)
    ss - seconds (e.g. 03)
    TZD - Time Zone Designator (Z denotes Zulu, also known as Greenwich Mean Time)
ca: Format de la data i de l'hora (p. ex. AAAA-MM-DDThh:mm:ssTZD) :
    
    AAAA - any (p. ex. 2009)
    MM - mes (p. ex. 01 per a Gener)
    DD - dia del mes (p. ex. 08)
    T - un separador obligatori
    hh - hora (p. ex. 22 per a les 10.00pm)
    mm - minuts (p. ex. 55)
    ss - segons (p.ex. 03)
    TZD - Time Zone Designator (Z vol dir Zulu, també conegut com a Greenwich Mean Time)

en: De_finition List
ca: Llista de de_finicions

en: De_lete
ca: _Supressió

en: Definition
ca: Definició

en: Definition List
ca: Llista de definicions

en: Definition Term
ca: Terme de definició

en: Definition _Term
ca: _Terme de definició

en: Delete
ca: Supressió

en: Depreciated options
ca: Opcions desfasades

en: Dial_ogs
ca: Dià_legs

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: E-mail...
ca: Correu electrònic...

en: Edit color
ca: Edita el color

en: Edit tag
ca: Edita l'etiqueta

en: Embe_d...
ca: Incrus_tra...

en: Embed
ca: Incrustra

en: Emphasis
ca: Èmfasi

en: Events
ca: Esdeveniments

en: F_orm
ca: F_ormulari

en: F_orm...
ca: _Formulari...

en: Face
ca: Aspecte

en: Fig_caption
ca: Tít_ol de la figura

en: Fig_ure
ca: Fig_ura

en: Figcaption
ca: Títol de la figura

en: Figure
ca: Figura

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font Si_ze +1
ca: _Mida de la lletra +1

en: Font Size +1
ca: Mida de la lletra +1

en: Font Size -1
ca: Mida de la lletra -1

en: Font _Size -1
ca: M_ida de la lletra -1

en: Font...
ca: Tipus de lletra...

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Footer
ca: Peu de pàgina

en: Form
ca: Formulari

en: Form...
ca: Formulari...

en: Format _General
ca: Format _general

en: Format by L_ayout
ca: Format segons l'est_il

en: Formatting
ca: Formatació

en: Forms
ca: Formularis

en: Frame
ca: Marc

en: Frame Wizard
ca: Auxiliar de marcs

en: Frame Wizard...
ca: Auxiliar de marcs...

en: Frame _Wizard...
ca: Au_xiliar de marcs...

en: Frame's
ca: Marc

en: Frame...
ca: Marc...

en: Frame_set...
ca: E_structura de marcs...

en: Frames
ca: Marcs

en: Frameset
ca: Conjunt de marcs

en: Frameset...
ca: Estructura de marcs...

en: HTML Comment
ca: Comentari HTML

en: HTML Features
ca: Funcions HTML

en: HTML_5
ca: _HTML5

en: H_group
ca: _Grup d'encapçalaments

en: Header
ca: Capçalera

en: Heading 1
ca: Encapçalament 1

en: Heading 2
ca: Encapçalament 2

en: Heading 3
ca: Encapçalament 3

en: Heading 4
ca: Encapçalament 4

en: Heading 5
ca: Encapçalament 5

en: Heading 6
ca: Encapçalament 6

en: Hei_ght:
ca: A_lçada:

en: Height
ca: Alçada

en: Hgroup
ca: Grup d'encapçalaments

en: Horizontal Rule
ca: Regle horitzontal

en: Horizontal Rule...
ca: Regle horitzontal...

en: Htmlbar
ca: Barra Html

en: Input
ca: Camp d'entrada

en: Input B_uttons...
ca: B_otons d'entrada

en: Input Button...
ca: Botons d'entrada

en: Input Check Box...
ca: Casella de selecció...

en: Input Check box...
ca: Casella de selecció...

en: Input Hidden...
ca: Camp ocult...

en: Input Radio Button...
ca: Botó d'opció...

en: Input Radio button...
ca: Botó d'opció...

en: Input T_ext...
ca: Camp de t_ext...

en: Input Text...
ca: Camp de text...

en: Insert
ca: Inserció

en: Insert Color
ca: Insereix un color

en: Insert Generator _META-Tag
ca: Insereix l'etiqueta _meta amb el generador

en: Insert H1 tag
ca: Insereix l'etiqueta H1

en: Insert H2 tag
ca: Insereix l'etiqueta H2

en: Insert H3 tag
ca: Insereix l'etiqueta H3

en: Insert H4 tag
ca: Insereix l'etiqueta H4

en: Insert H5 tag
ca: Insereix l'etiqueta H5

en: Insert H6 tag
ca: Insereix l'etiqueta H6

en: Insert Image
ca: Insereix una imatge

en: Insert T_humbnail...
ca: Insereix una mi_niatura...

en: Insert _Color
ca: Insereix un _color

en: Insert _Image...
ca: Insereix una _imatge...

en: Insert _Time...
ca: Insereix l'_hora...

en: Insert image...
ca: Insereix una imatge...

en: Insert thumbnail
ca: Insereix la miniatura

en: Insert thumbnail...
ca: Insereix una miniatura...

en: Is _percent
ca: En _percentatge

en: Italic
ca: Cursiva

en: Keep HTML dialogs always on top
ca: Conserva els diàlegs d'HTML sempre a dalt

en: Keep aspect ratio
ca: Conserva la relació d'aspecte

en: Keyboard
ca: Teclat

en: L_abel
ca: Etiquet_a

en: L_ang:
ca: Llengu_a:

en: Leave empty to insert declarations into an existing rule.
ca: Deixa-ho buit per inserir declaracions en una regla existent.

en: Link
ca: Enllaç

en: Link Header...
ca: Capçalera d'enllaç...

en: Link to Stylesheet...
ca: Enllaça al full d'estils...

en: List
ca: Llista

en: List Ite_m
ca: Ele_ment de la llista

en: List Item
ca: Element de la llista

en: Loading file %s...
ca: S'està carregant el fitxer %s…

en: Loading image failed...
ca: No s'ha pogut carregar la imatge...

en: MIME _Type:
ca: _Tipus MIME:

en: M_ute:
ca: _Inhabilita els sons:

en: Margin _Height:
ca: A_lçada del marge:

en: Margin _Width:
ca: _Amplada del marge:

en: Mark
ca: Marca

en: Max _Length:
ca: _Longitud màxima:

en: Media:
ca: Suports:

en: Medium (default) or width
ca: Medium (per defecte) o amplada

en: Men_u
ca: Men_ú

en: Menu
ca: Menú

en: Metho_d:
ca: Mèto_de:

en: Multi thumbnail
ca: Miniatura múltiple

en: Multi thumbnail...
ca: Miniatura múltiple...

en: Multiple _Selections:
ca: _Seleccions múltiples:

en: Name:
ca: Nom:

en: Nav
ca: Navegació

en: No _Resize:
ca: No _redimensionable:

en: No _shading
ca: Sense ombreig

en: Noframes
ca: Sense marcs

en: Non-breaking space
ca: Espai intrencable

en: None (default) or style
ca: Res (per defecte) o estil

en: Normal (default) or width of the gap between columns
ca: Normal (per defecte) o amplada de l'espai entre columnes

en: Number of _Frames:
ca: Nombre de _marcs:

en: Number of _rows:
ca: Nombre d'í_tems:

en: Number of colu_mns:
ca: Nombre de colu_mnes:

en: O_ption...
ca: O_pció...

en: Open in _new document.
ca: Obre en un document _nou.

en: Option
ca: Opció

en: Option _Group...
ca: _Grup d'opcions...

en: Option group
ca: Grup d'opció

en: Option group...
ca: Grup d'opcions...

en: Option...
ca: Opció...

en: Options
ca: Opcions

en: Or_dered
ca: Or_denat

en: Ordered List
ca: Llista ordenada

en: Orientation:
ca: Orientació:

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Preformatted Text
ca: Text preformatat

en: Preformatted _Text
ca: _Text preformatat

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Property
ca: Propietat

en: Quick Anchor
ca: Enllaç ràpid

en: Quick List
ca: Llista ràpida

en: Quick List...
ca: Llista ràpida...

en: Quick Start
ca: Inici ràpid

en: Quick_list...
ca: _Llista ràpida...

en: Quickbar
ca: Barra d'execució ràpida

en: Quickstart...
ca: Inici ràpid...

en: Remove from Quickbar
ca: Suprimeix de la barra ràpida

en: Right Justify
ca: Justifica a la dreta

en: Right click any html toolbar button to add it to the Quickbar.
ca: Feu clic amb el botó dret a qualsevol botó de la barra d'eines d'HTML per afegir-lo a la barra d'execució ràpida.

en: Ruby parenthesis
ca: Parèntesi del Ruby

en: Ruby text
ca: Text del Ruby

en: Sa_mple
ca: Exe_mple

en: Sample
ca: Exemple

en: Scaling (%)
ca: Escala (%)

en: Scrollin_g:
ca: _Desplaçament:

en: Section
ca: Secció

en: Select Image
ca: Seleccioneu una imatge

en: Select _Color...
ca: Selecciona un c_olor...

en: Select files for thumbnail creation
ca: Selecciona els fitxers per a la creació de miniatures

en: Select...
ca: Llista de selecció...

en: Selector(s)
ca: _Selector(s):

en: Set of space-separated IDs of th elements.
ca: Conjunt dels IDs dels elements separats per espais.

en: Show toolbar in sidepanel
ca: Mostra la barra d'eines en el quadre lateral

en: Si_ze:
ca: _Mida:

en: Size
ca: Mida

en: Size:
ca: Mida:

en: Sm_all
ca: _Petita

en: Small
ca: Petita

en: Soft _hyphen -
ca: _Guionet -

en: Source:
ca: Font:

en: St_yle:
ca: Est_il:

en: Standard
ca: Estàndard

en: Strikeout
ca: Barrat

en: Strong
ca: Èmfasi fort

en: Style
ca: Estil

en: Style:
ca: Estil:

en: Su_bscript
ca: Su_bíndex

en: Su_perscript
ca: Sup_eríndex

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Superscript
ca: Superíndex

en: T_ags
ca: E_tiquetes

en: T_itle:
ca: T_ítol:

en: Table
ca: Taula

en: Table Caption
ca: Títol de la taula

en: Table Data
ca: Dades de la taula

en: Table Data...
ca: Dades de la taula...

en: Table Head...
ca: Capçalera de la taula...

en: Table Header
ca: Capçalera de la taula

en: Table Row
ca: Fila de la taula

en: Table Row...
ca: Fila de la taula...

en: Table Wizard
ca: Auxiliar de taules

en: Table Wizard...
ca: Auxiliar de taules...

en: Table _Caption
ca: Tít_ol de la taula

en: Table _Data
ca: _Dades de la taula

en: Table _Data...
ca: _Dades de la taula...

en: Table _Head...
ca: _Capçalera de la taula...

en: Table _Header
ca: _Capçalera de la taula

en: Table _Row
ca: _Fila de la taula

en: Table _Row...
ca: _Fila de la taula...

en: Table _Wizard...
ca: Au_xiliar de taules...

en: Table rows on one _line:
ca: Files en una _línia:

en: Table...
ca: Taula...

en: Tables
ca: Taules

en: Target
ca: Objectiu

en: Text area
ca: Àrea de text

en: Text_area...
ca: Àre_ a de text...

en: Textarea...
ca: Àrea de text...

en: Time...
ca: Temps...

en: Ty_pe:
ca: Ti_pus:

en: Underline
ca: Subratllat

en: Unordered List
ca: Llista sense ordre

en: Unordered _List
ca: _Llista sense ordre

en: Use _DTD:
ca: Escolliu una _DTD:

en: Use _XHTML style tags (<br />)
ca: Utilitza etiquetes amb l'estil _XHTML (<br />)

en: Use de_precated tags (e.g. <font> and <nobr>)
ca: Utilitza etiquetes desfasades (p. ex. <font> i <nobr>)

en: Use lo_wercase HTML tags
ca: Utilitza les etiquetes HTML en _minúscula

en: Use vendor-prefixed CSS property:
ca: Utilitza la propietat CSS preestablerta pel proveïdor:

en: Value
ca: Valor

en: Video...
ca: Vídeo...

en: Width
ca: Amplada

en: You appear to have a non existant day!
ca: Aquest dia no existeix

en: _Abbreviation
ca: _Abreviatura

en: _Action:
ca: _Acció:

en: _Active Link Color:
ca: Color de l'enllaç _actiu:

en: _Add &lt;frame&gt; elements
ca: _Afegeix elements &lt;frame&gt;

en: _Align:
ca: _Alineació:

en: _Anchor
ca: Enll_aç

en: _Anchor...
ca: _Enllaç...

en: _Async:
ca: _Asíncron:

en: _Autoplay:
ca: Reproducció _automàtica:

en: _Body...
ca: _Cos...

en: _Bold
ca: _Negreta

en: _Border:
ca: _Vora:

en: _Break
ca: _Salt de línia

en: _Broken bar ¦
ca: _Barra trencada ¦

en: _Button
ca: _Botó

en: _Button...
ca: _Botó...

en: _Canvas...
ca: _Llenç...

en: _Center
ca: _Centra

en: _Charset:
ca: Joc de _caràcters:

en: _Checked:
ca: _Marcat:

en: _Code
ca: _Codi

en: _Comment
ca: _Comentari

en: _Copy to:
ca: _Còpia per a:

en: _Create Style...
ca: _Crea un estil...

en: _Custom:
ca: _Personalitzat:

en: _Defer:
ca: _Diferit:

en: _Definition
ca: _Definició

en: _E-mail...
ca: Corre_u electrònic...

en: _Edit tag under cursor...
ca: _Edita el caràcter sota el cursor

en: _Emphasis
ca: Èm_fasi

en: _Enctype:
ca: Tipus de _codificació:

en: _Entities
ca: _Entitats

en: _Fieldset
ca: G_rup de camps

en: _Font...
ca: Tipus _de lletra...

en: _Footer
ca: Peu de pàg_ina

en: _Format according to accessibility guidelines (e.g. <strong> for <b>)
ca: _Formata segons les guies d'accessibilitat (p. ex. <strong> enlloc de <b>)

en: _Format by Context
ca: _Format segons el context

en: _Forward Relation:
ca: _Relació cap endavant:

en: _Frame
ca: _Marc

en: _Frame...
ca: _Marc...

en: _Frameborder:
ca: _Vora del marc:

en: _HTML Toolbar
ca: Barra d'eines de l'_HTML

en: _HTTP-EQUIV:
ca: Símbol d'equivalent

en: _Head:
ca: _Capçalera:

en: _Header
ca: _Capçalera

en: _Headings
ca: _Encapçalaments

en: _Height:
ca: _Alçada:

en: _Horizontal
ca: _Horitzontal

en: _Hspace:
ca: Alineació _horitzontal:

en: _Image
ca: _Imatge

en: _Image location:
ca: Ubicació de la _imatge:

en: _Indent table code:
ca: _Sagna el codi de la taula:

en: _Input
ca: _Camp d'entrada

en: _Input...
ca: _Camp d'entrada...

en: _Insert
ca: _Inserció

en: _Italic
ca: _Cursiva

en: _Keyboard
ca: T_eclat

en: _Label:
ca: _Etiqueta:

en: _Language:
ca: _Llengua:

en: _Link Color:
ca: Color de l'en_llaç:

en: _Link Header...
ca: C_apçalera d'enllaç...

en: _Link to Stylesheet...
ca: En_llaça al full d'estils...

en: _List
ca: _Llista

en: _Long description:
ca: Descripció _llarga:

en: _Loop:
ca: _Bucle:

en: _MIME Type:
ca: Tipus _MIME:

en: _Mail to:
ca: _Correu per a:

en: _Mark
ca: _Marca

en: _Media:
ca: _Suport:

en: _Meter
ca: _Metre

en: _Misc
ca: _Miscel·lània

en: _Multi Thumbnail...
ca: _Miniatura múltiple...

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Nav
ca: _Navegació

en: _Non-Breaking Space
ca: Espai i_ntrencable

en: _Non-breaking space
ca: Espai i_ntrencable

en: _Ordered List
ca: Llista _ordenada

en: _Paragraph
ca: _Paràgraf

en: _Preload:
ca: _Precàrrega:

en: _Progress
ca: _Progrés

en: _Property:
ca: _Propietat:

en: _Quickstart...
ca: Inici rà_pid...

en: _Reset Dimensions
ca: _Reinicia les dimensions

en: _Reverse Relation:
ca: Relació in_vertida:

en: _Row Span:
ca: Expansió de la _fila:

en: _Rows:
ca: _Files:

en: _Rule...
ca: _Regle...

en: _Scheme:
ca: _Esquema:

en: _Section
ca: _Secció

en: _Select...
ca: _Llista de selecció...

en: _Selected:
ca: _Seleccionat:

en: _Source:
ca: _Font:

en: _Strikeout
ca: _Barrat

en: _Strong
ca: Èmfasi f_ort

en: _Style
ca: E_stil

en: _Style...
ca: E_stil...

en: _Style:
ca: E_stil:

en: _Table
ca: _Taula

en: _Table...
ca: _Taula...

en: _Target:
ca: _Objectiu:

en: _Text Color:
ca: Color del _text:

en: _Textarea
ca: Àrea de _text

en: _Time...
ca: _Temps...

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: _Underline
ca: S_ubratllat

en: _Unordered
ca: S_ense ordre

en: _Use Transitional options
ca: _Utilitza les opcions transicionals

en: _Usemap:
ca: _Utilitza el mapa sensible de client:

en: _Value:
ca: _Valor:

en: _Visited Link Color:
ca: Color de l'enllaç _visitat:

en: _Vspace:
ca: Espaiat _vertical:

en: _Width:
ca: _Amplada:

en: style _values
ca: _valors de l'estil

en: style a_ttribute
ca: a_tribut d'estil

en: styles_heet
ca: fu_ll d'estil

en: the header cell applies to cells in the same:
ca: la cel·la de capçalera s'aplica a les cel·les en el mateix:

en: with _Body:
ca: amb c_os:

en: with _Subject:
ca: Amb a_ssumpte:
