Debian Reference 2 - en to fi translation catalogue (10 entries)

note: type: Content of the abi entity
en: https://en.wikipedia.org/wiki/Application_binary_interface
fi: https://fi.wikipedia.org/wiki/ABI

note: type: Content of the afireresistantsafe entity
en: https://en.wikipedia.org/wiki/Safe
fi: https://fi.wikipedia.org/wiki/Kassakaappi

note: type: Content of the agp entity
en: https://en.wikipedia.org/wiki/Accelerated_Graphics_Port
fi: https://fi.wikipedia.org/wiki/AGP

note: type: Content of the almquistshell entity
en: https://en.wikipedia.org/wiki/Almquist_shell
fi: https://fi.wikipedia.org/wiki/Almquist_shell

note: type: Content of the ascii entity
en: https://en.wikipedia.org/wiki/ASCII
fi: https://fi.wikipedia.org/wiki/ASCII

note: type: Content of the amigaos entity
en: https://en.wikipedia.org/wiki/AmigaOS
fi: https://fi.wikipedia.org/wiki/AmigaOS

note: type: Content of the cprogramminglanguage entity
en: https://en.wikipedia.org/wiki/C_(programming_language)
fi: https://fi.wikipedia.org/wiki/C_(ohjelmointikieli)

note: type: Content of the cachingdata entity
en: https://en.wikipedia.org/wiki/Cache
fi: https://fi.wikipedia.org/wiki/V%C3%A4limuisti

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: <literal>Ctrl-C</literal> (<literal>Shift-Ctrl-C</literal> in terminal)
fi: <literal>Ctrl-C</literal> (<literal>Shift-Ctrl-C</literal> päätteessä)

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: copy PRIMARY selection to CLIPBOARD
fi: kopioi ENSISIJAINEN valinta LEIKEPÖYDÄLLE
