devhelp - en to hy translation catalogue (93 entries)

en: Developer's Help program
hy: Օգնություն ծրագիր նախագծողի  համար

en: Documentation Browser
hy: Փաստաթղթի զննիչ

en: Font for fixed width text
hy: Տառատեսակ ֆիքսված լայնությամբ տեքստի համար

en: Font for text
hy: Տառատեսակ տեքստի համար

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
hy: Տառատեսակ ֆիքսված լայնությամբ տեքստի համար, ինչպիսիք են կոդի օրինակները:

en: Font for text with variable width.
hy: Տառատեսակ փոփոխական լայնությամբ տեքստի համար:

en: Height of assistant window
hy: Օգնական պատուհանի բարձրություն

en: Height of main window
hy: Հիմնական պատուհանի բարձրություն

en: Main window maximized state
hy: Հիմնական պատուհանի մեծացված վիճակ

en: Selected tab: "content" or "search"
hy: Նշված ներդիր․ "բովանդակություն" կամ " որոնում"

en: The X position of the assistant window.
hy: Օգնական պատուհանի X դիրքը:

en: The X position of the main window.
hy: Հիմնական պատուհանի X դիրքը:

en: The Y position of the assistant window.
hy: Օգնական պատուհանի Y դիրքը:

en: The Y position of the main window.
hy: Հիմնական պատուհանի Y դիրքը:

en: The height of the assistant window.
hy: Օգնական պատուհանի բարձրությունը:

en: The height of the main window.
hy: Հիմնական պատուհանի բարձրությունը:

en: The width of the assistant window.
hy: Օգնական պատուհանի լայնությունը:

en: The width of the index and search pane.
hy: Ինդեքսի և որոնման վահանակի լայնությունը:

en: The width of the main window.
hy: Հիմնական պատուհանի լայնությունը:

en: Use system fonts
hy: Օգտագործել համակարգի տառատեսակները

en: Use the system default fonts.
hy: Օգտագործել համակարգի լռելայն տառատեսակները։

en: Whether the main window should start maximized.
hy: Երբ հիմնական պատուհանը սկսի մեծանալ:

en: Which of the tabs is selected: "content" or "search".
hy: Ներդիրներից որն է նշված․ "բովանդակություն" թե " որոնում":

en: Width of the assistant window
hy: Օգնական պատուհանի լայնություն

en: Width of the index and search pane
hy: Ինդեքսի և որոնման վահանակի լայնություն

en: Width of the main window
hy: Հիմնական պատուհանի լայնություն

en: X position of assistant window
hy: Օգնական պատուհանի X դիրք

en: X position of main window
hy: Հիմնական պատուհանի X դիրք

en: Y position of assistant window
hy: Օգնական պատուհանի Y դիրք

en: Y position of main window
hy: Հիմնական պատուհանի Y դիրք

en: Devhelp support
hy: Devhelp ապահովում

en: Makes F2 bring up Devhelp for the word at the cursor
hy: Կանչել Devhelp սեղմելով F2 այն բառի վրա, որտեղ կանգնած է կուրսորը

en: Show API Documentation
hy: Ցույց տալ API Փաստաթուղթը

en: Show API Documentation for the word at the cursor
hy: Ցույց տալ API Փաստաթուղթը կուրսորի տակ գտնվող բառի համար

note: i18n: Please don't translate "Devhelp".
en: Devhelp — Assistant
hy: Devhelp — Օգնական

en: Book:
hy: Գիրք.

note: i18n: a documentation book
en: Book
hy: Գիրք

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
hy: Էջ

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
hy: Հիմնաբառ

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Function
hy: Ֆունկցիա

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Struct
hy: Ստրուկտուրա

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Macro
hy: Մակրո

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Type
hy: Տիպ

en: Search for a keyword
hy: Որոնել ըստ հիմնաբառի

en: Quit any running Devhelp
hy: Անջատել ցանկացած գործարկվող Devhelp

en: Display the version and exit
hy: Ցույց տալ տարբերակը և դուրս գալ

en: Focus the Devhelp window with the search field active
hy: Ֆոկուսի բերել Devhelp պատուհանը ակտիվացված որոնման դաշտով

en: Search and display any hit in the assistant window
hy: Oգնական պատուհանում որոնել և ցույց տալ ցանկացած համընկնում

en: Expected '%s', got '%s' at line %d, column %d
hy: Ակնկալվում էր '%s', ստացված է '%s' %d տողում և %d սյունում

en: Invalid namespace '%s' at line %d, column %d
hy: Անվավեր անվանումների տիրույթ '%s' %d տողում և %d սյունում

en: "title", "name" and "link" elements are required at line %d, column %d
hy: %d տողում և %d սյունում պահանջվում են  "title", "name" և "link" էլեմենտներ

en: "name" and "link" elements are required inside <sub> on line %d, column %d
hy: %d տողում և %d սյունում <sub> -ի ներսում պահանջվում են  "name" և "link" էլեմենտներ

en: "name" and "link" elements are required inside '%s' on line %d, column %d
hy: '%s' -ի ներսում %d տողում և %d սյունում  պահանջվում են "name" և "link" էլեմենտները

en: "type" element is required inside <keyword> on line %d, column %d
hy: <keyword> -ի ներսում %d տողում և %d սյունում պահանջվում է "type" էլեմենտ

en: Cannot uncompress book '%s': %s
hy: Չի հաջողվել բացել սեղմված '%s'. %s գիրքը

en: All books
hy: Բոլոր գրքերը

en: Search in:
hy: Որոնել.

en: A developers' help browser for GNOME
hy: Նախագծողների օգնություն ծրագիր GNOME-ի համար

en: _File
hy: _Ֆայլ

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: _View
hy: _Տեսք

en: _Go
hy: _Գնալ

en: _Help
hy: _Օգնություն

note: File menu
en: _New Window
hy: _Նոր պատուհան

en: New _Tab
hy: Նոր _Ներդիր

en: _Print…
hy: _Տպել

en: Find Next
hy: Գտնել Հաջորդը

en: Find Previous
hy: Գտնել Նախորդը

en: Go to the previous page
hy: Գնալ նախորդ էջ

en: Go to the next page
hy: Գնալ հաջորդ էջ

en: _Contents Tab
hy: _Բովանդակության ներդիր

en: _Search Tab
hy: _Որոնման Ներդիր

note: View menu
en: _Larger Text
hy: _Մեծացնել տեքստը

en: Increase the text size
hy: Մեծացնել տեքստի չափը

en: S_maller Text
hy: _Փոքրացնել տեքստը

en: Decrease the text size
hy: Փոքրացնել տեքստի չափը

en: _Normal Size
hy: _Նորմալ չափ

en: Use the normal text size
hy: Օգտագործել տեքստի նորմալ չափ

en: Leave fullscreen mode
hy: Դուրս գալ լրիվ էկրանային ռեժիմից

en: Display in full screen
hy: Ցույց տալ լրիվ էկրանային ռեժիմում

note: Translators: This refers to text size
en: Larger
hy: Մեծացնել

note: Translators: This refers to text size
en: Smaller
hy: Փոքրացնել

note: i18n: please don't translate * "Devhelp", it's a name, not a * generic word.
en: About Devhelp
hy: Devhelp-ի մասին

en: Preferences…
hy: Նախընտրություններ

en: Contents
hy: Բովանդակություն

en: Search
hy: Որոնել

en: Error opening the requested link.
hy: Պահանջվող հղումը բացելու սխալ

en: Empty Page
hy: Դատարկ էջ

en: Find:
hy: Գտնել.

en: Find previous occurrence of the search string
hy: Գտնել որոնվող տողի նախորդ հանդիպած արդյունքը

en: Find next occurrence of the search string
hy: Գտնել որոնվող տողի հաջորդ հանդիպած արդյունքը

en: C_ase Sensitive
hy: _Զգայուն ռեգիստրի նկատմամբ

en: Toggle case sensitive search
hy: Միացնել ռեգիստրի նկատմամբ զգայուն որոնումը
