devhelp master - en to sl_SI translation catalogue (110 entries)

en: Developer's Help program
sl_SI: Program za pomoč razvijalcem

en: Devhelp is an API documentation browser. It provides an easy way to navigate through libraries, search by function, struct, or macro. It provides a tabbed interface and allows to print results.
sl_SI: Program Devhelp je brskalnik dokumentacije API. Omogoča hitro in enostavno pregledovanje knjižnic, iskanje funkcij, zgradbe ali makra. Omogoča pregledovanje z zavihki in tiskanje zadetkov iskanja.

en: Devhelp integrates with other applications such as Glade, Anjuta, or Geany.
sl_SI: Program Devhelp je vključen v druge programe, kot so Glade, Anjuta ali Geany.

en: Documentation Browser
sl_SI: Pregledovalnik dokumentacije

en: documentation;information;manual;developer;api;
sl_SI: dokumentacija;podrobnosti;podatki;priročnik;razvoj;api;

en: Main window maximized state
sl_SI: Razpeto glavno okno

en: Whether the main window should start maximized.
sl_SI: Ali naj bo glavno okno ob zagonu razpeto.

en: Width of the main window
sl_SI: Širina glavnega okna

en: The width of the main window.
sl_SI: Širina glavnega okna.

en: Height of main window
sl_SI: Višina glavnega okna

en: The height of the main window.
sl_SI: Višina glavnega okna.

en: X position of main window
sl_SI: X položaj glavnega okna

en: The X position of the main window.
sl_SI: X položaj glavnega okna

en: Y position of main window
sl_SI: Y položaj glavnega okna

en: The Y position of the main window.
sl_SI: Y položaj glavnega okna.

en: Width of the index and search pane
sl_SI: Širina indeksa in iskalnega pladnja.

en: The width of the index and search pane.
sl_SI: Širina kazala in iskalnega pladnja.

en: Selected tab: "content" or "search"
sl_SI: Izbrani zavihek: "vsebina" ali "iskanje"

en: Which of the tabs is selected: "content" or "search".
sl_SI: Kateri zavihek je izbran: "vsebina" ali "iskanje".

en: Books disabled
sl_SI: Onemogočene knjige

en: List of books disabled by the user.
sl_SI: Seznam knjig, ki so privzeto onemogočene

en: Group by language
sl_SI: Združi po jeziku

en: Whether books should be grouped by language in the UI
sl_SI: Ali naj se knjige združujejo v skupine po jeziku

en: Whether the assistant window should be maximized
sl_SI: Ali naj bo okno pomočnika razpeto

en: Whether the assistant window should be maximized.
sl_SI: Ali naj bo okno pomočnika razpeto.

en: Width of the assistant window
sl_SI: Širina okna pomočnika

en: The width of the assistant window.
sl_SI: Širina okna pomočnika.

en: Height of assistant window
sl_SI: Višina okna pomočnika

en: The height of the assistant window.
sl_SI: Višina okna pomočnika.

en: X position of assistant window
sl_SI: X položaj okna pomočnika

en: The X position of the assistant window.
sl_SI: X položaj okna pomočnika

en: Y position of assistant window
sl_SI: Y položaj okna pomočnika

en: The Y position of the assistant window.
sl_SI: Y položaj okna pomočnika

en: Use system fonts
sl_SI: Uporabi sistemske pisave

en: Use the system default fonts.
sl_SI: Uporabi privzete sistemske pisave.

en: Font for text
sl_SI: Pisava za besedilo

en: Font for text with variable width.
sl_SI: Pisava za besedilo s spremenljivo širino.

en: Font for fixed width text
sl_SI: Pisava z določeno širino

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
sl_SI: Pisava za besedilo z določeno širino, kot so vzorci kode.

en: Devhelp support
sl_SI: Devhelp podpora

en: Makes F2 bring up Devhelp for the word at the cursor
sl_SI: Tipka F2 prikaže pomoč Devhelp za besedo ob kazalki

en: Show API Documentation
sl_SI: Pokaži API dokumentacijo

note: ex:ts=4:et:
en: New _Window
sl_SI: Novo _okno

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

en: _About
sl_SI: _O programu

en: _Quit
sl_SI: _Končaj

[ctx: shortcut window]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Focus global search
sl_SI: Osredotoči se na globalno iskanje

[ctx: shortcut window]
en: Find in current page
sl_SI: Najdi na trenutni strani

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
sl_SI: Odpri novo okno

[ctx: shortcut window]
en: Open a new tab
sl_SI: Odpri nov zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar visibility
sl_SI: Preklopi vidnost stranskega okna

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sl_SI: Nazaj

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
sl_SI: Naprej

[ctx: shortcut window]
en: Print
sl_SI: Natisni

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
sl_SI: Zapri trenutno okno

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
sl_SI: Zapri vsa okna

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
sl_SI: Približanje

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sl_SI: Približaj

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sl_SI: Oddalji

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
sl_SI: Ponastavi približanje

en: A developers' help browser for GNOME
sl_SI: Pregledovalnik pomoči razvijalcem za GNOME

en: Devhelp Website
sl_SI: Spletišče DevHelp

en: Opens a new Devhelp window
sl_SI: Odpre novo okno Devhelp

en: Search for a keyword
sl_SI: Iskanje ključne besede

en: KEYWORD
sl_SI: Ključna beseda

en: Search and display any hit in the assistant window
sl_SI: Poišči in prikaži vse zadetke v oknu pomočnika

en: Display the version and exit
sl_SI: Pokaži pomoč in končaj program

en: Quit any running Devhelp
sl_SI: Končaj zagnani Devhelp

note: Please don
en: Devhelp — Assistant
sl_SI: Devhelp - pomočnik

en: Book:
sl_SI: Knjiga:

en: Language: %s
sl_SI: Jezik: %s

en: Language: Undefined
sl_SI: Jezik: nedoločen

note: i18n: a documentation book
en: Book
sl_SI: Knjiga

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
sl_SI: Stran

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
sl_SI: Ključna beseda

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Function
sl_SI: Funkcija

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Macro
sl_SI: Makro

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Type
sl_SI: Vrsta

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Property
sl_SI: Lastnost

en: Expected '%s', got '%s' at line %d, column %d
sl_SI: Pričakovano '%s', vpisano '%s' v vrstici %d, stolpec %d

en: Invalid namespace '%s' at line %d, column %d
sl_SI: Neveljaven imenski prostor '%s' v vrstici %d, stolpec %d

en: "title", "name" and "link" elements are required at line %d, column %d
sl_SI: "title" (naslov), "name" (ime) in "link" (povezava) predmeta so zahtevani v vrstici %d in stolpcu %d

en: "name" and "link" elements are required inside <sub> on line %d, column %d
sl_SI: "ime" in "povezava" predmeta sta zahtevana znotraj <sub> v vrstici %d in stolpcu %d

en: "name" and "link" elements are required inside '%s' on line %d, column %d
sl_SI: "ime" in"povezava" predmeta sta zahtevana znotraj '%s' v vrstici %d in stolpcu %d

en: "type" element is required inside <keyword> on line %d, column %d
sl_SI: "vrstni" element je zahtevan znotraj <ključne besede> v vrstici %d in stolpcu %d

en: Cannot uncompress book '%s': %s
sl_SI: Ni mogoče razširiti knjige '%s': %s

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: _Group by language
sl_SI: _Združi po jeziku

en: Enabled
sl_SI: Omogočeno

en: Title
sl_SI: Naslov

en: Book Shelf
sl_SI: Knjižna polica

en: _Use system fonts
sl_SI: _Uporabi sistemske pisave

en: _Variable width:
sl_SI: _Spremenljiva širina:

en: _Fixed width:
sl_SI: _Določena širina:

en: Fonts
sl_SI: Pisave

en: Error opening the requested link.
sl_SI: Napaka med odpiranjem zahtevane povezave.

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: Empty Page
sl_SI: Prazna stran

en: New _Tab
sl_SI: Nov _zavihek

en: _Print
sl_SI: _Natisni

en: _Find
sl_SI: _Najdi

en: _Larger Text
sl_SI: _Večja pisava

en: S_maller Text
sl_SI: _Manjša pisava

en: _Normal Size
sl_SI: _Običajna pisava

en: _Side pane
sl_SI: Stranski _pladenj

en: _About Devhelp
sl_SI: _O programu

en: Back
sl_SI: Nazaj

en: Forward
sl_SI: Naprej
