devhelp - en to sr translation catalogue (113 entries)

note: i18n: Please don't translate "Devhelp" (it's marked as translatable * for transliteration only)
en: Devhelp
sr: Девхелп

en: Developer's Help program
sr: Програм за помоћ програмерима

en: Devhelp is an API documentation browser. It provides an easy way to navigate through libraries, search by function, struct, or macro. It provides a tabbed interface and allows to print results.
sr: Девхелп је прегледник АПИ документације. Обезбеђује лак начин за кретање кроз библиотеке, претрагу према функцији, структури, или макроу. Обезбеђује сучеље са језичцима и омогућава штампање резултата.

en: Devhelp integrates with other applications such as Glade, Anjuta, or Geany.
sr: Девхелп се сједињује са другим програмима као што је Глејд, Ањута, или Џини.

en: Documentation Browser
sr: Прегледник документације

en: documentation;information;manual;developer;api;
sr: документација;подаци;информације;обавештења;упутство;програмер;апи;

en: Main window maximized state
sr: Стање увећања главног прозора

en: Whether the main window should start maximized.
sr: Да ли се главни прозор покреће увећан.

en: Width of the main window
sr: Ширина главног прозора

en: The width of the main window.
sr: Ширина главног прозора.

en: Height of main window
sr: Висина главног прозора

en: The height of the main window.
sr: Висина главног прозора.

en: X position of main window
sr: Водоравни положај главног прозора

en: The X position of the main window.
sr: X (водораван) положај главног прозора.

en: Y position of main window
sr: Усправни положај главног прозора

en: The Y position of the main window.
sr: Y (усправан) положај главног прозора.

en: Width of the index and search pane
sr: Ширина главног прозора

en: The width of the index and search pane.
sr: Ширина панела за садржај и претрагу.

en: Selected tab: "content" or "search"
sr: Изабрани језичак: „content“ (садржај) или „search“ (претрага)

en: Which of the tabs is selected: "content" or "search".
sr: Одређује који језичак је изабран: „content“ (садржај) или „search“ (претрага).

en: Books disabled
sr: Онемогућене књиге

en: List of books disabled by the user.
sr: Списак књига које је корисник онемогућио.

en: Group by language
sr: Груписање према језику

en: Whether books should be grouped by language in the UI
sr: Да ли књиге треба да буду груписане према језику у корисничком сучељу

en: Whether the assistant window should be maximized
sr: Да ли прозор помоћника треба да буде увећан

en: Whether the assistant window should be maximized.
sr: Да ли прозор помоћника треба да буде увећан.

en: Width of the assistant window
sr: Ширина прозора помоћника

en: The width of the assistant window.
sr: Ширина прозора помоћника.

en: Height of assistant window
sr: Висина прозора помоћника

en: The height of the assistant window.
sr: Висина прозора помоћника.

en: X position of assistant window
sr: Водоравни положај прозора помоћника

en: The X position of the assistant window.
sr: X (водораван) положај прозора помоћника.

en: Y position of assistant window
sr: Усправни положај прозора помоћника

en: The Y position of the assistant window.
sr: Y (усправан) положај прозора помоћника.

en: Use system fonts
sr: Користи словни лик са система

en: Use the system default fonts.
sr: Користи подразумеване словне ликове из окружења.

en: Font for text
sr: Словни лик за текст

en: Font for text with variable width.
sr: Словни лик за текст променљиве ширине.

en: Font for fixed width text
sr: Словни лик за текст утврђене ширине

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
sr: Словни лик за текст утврђене ширине, као што су примери програмског кода.

en: Devhelp support
sr: Подршка Девхелпа

en: Makes F2 bring up Devhelp for the word at the cursor
sr: Ф2 ће позвати Девхелпа и тражити реч под курсором

en: Show API Documentation
sr: Прикажи АПИ документацију

note: ex:ts=4:et:
en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на та_статури

en: _About
sr: _О Девхелпу

en: _Quit
sr: _Изађи

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Focus global search
sr: Стави општу претрагу у фокус

[ctx: shortcut window]
en: Find in current page
sr: Нађи на тренутној страници

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
sr: Отвори нови прозор

[ctx: shortcut window]
en: Open a new tab
sr: Отвори нови језичак

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar visibility
sr: Промени видљивост бочне површи

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sr: Иди назад

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
sr: Иди напред

[ctx: shortcut window]
en: Print
sr: Одштампај

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
sr: Затвори тренутни прозор

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
sr: Затвори све прозоре

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
sr: Увећавање и умањивање

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sr: Увећај

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sr: Умањи

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
sr: Поново постави степен увећања

en: A developers' help browser for GNOME
sr: Прегледник помоћи за програмере у Гном окружењу

en: Devhelp Website
sr: Веб страница Девхелпа

en: Opens a new Devhelp window
sr: Отвара нови прозор Девхелпа

en: Search for a keyword
sr: Тражи кључну реч

en: KEYWORD
sr: КЉУЧНА РЕЧ

en: Search and display any hit in the assistant window
sr: Претражује и приказује све резултате у прозору помоћника

en: Display the version and exit
sr: Приказује издање и излази

en: Quit any running Devhelp
sr: Затвара све прозоре Девхелпа

note: Please don
en: Devhelp — Assistant
sr: Девхелп — Помоћник

en: Book:
sr: Књига:

en: Language: %s
sr: Језик: %s

en: Language: Undefined
sr: Језик: неодређен

note: i18n: a documentation book
en: Book
sr: Књига

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
sr: Страна

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
sr: Кључна реч

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Function
sr: Функција

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Struct
sr: Структура

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Macro
sr: Макро

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Type
sr: Врста

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Property
sr: Својство

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Signal
sr: Сигнал

en: Expected '%s', got '%s' at line %d, column %d
sr: Очекивах „%s“, добих „%s“ у %d. реду %d. колоне

en: Invalid namespace '%s' at line %d, column %d
sr: Неисправан простор назива „%s“ у %d. реду %d. колоне

en: "title", "name" and "link" elements are required at line %d, column %d
sr: Елементи „title“, „name“ и „link“ су обавезни у %d. реду %d. колоне

en: "name" and "link" elements are required inside <sub> on line %d, column %d
sr: Елементи „title“, „name“ и „link“ су обавезни унутар <sub> у %d. реду %d. колоне

en: "name" and "link" elements are required inside '%s' on line %d, column %d
sr: Елементи „title“, „name“ и „link“ су обавезни унутар „%s“ у %d. реду %d. колоне

en: "type" element is required inside <keyword> on line %d, column %d
sr: Елемент „type“ је обавезан унутар <keyword> у %d. реду %d. колоне

en: Cannot uncompress book '%s': %s
sr: Не могу да распакујем књигу „%s“: %s

en: Preferences
sr: Поставке

en: _Group by language
sr: _Групиши према језику

en: Enabled
sr: Укључено

en: Title
sr: Наслов

en: Book Shelf
sr: Полица књига

en: _Use system fonts
sr: _Користи словни лик система

en: _Variable width:
sr: _Променљива ширина:

en: _Fixed width:
sr: _Стална ширина:

en: Fonts
sr: Словни ликови

en: Error opening the requested link.
sr: Грешка отварања захтеване везе.

en: _Close
sr: _Затвори

en: Empty Page
sr: Празна страница

en: New _Tab
sr: Нови _језичак

en: _Print
sr: _Штампај

en: _Find
sr: _Нађи

en: _Larger Text
sr: _Већи текст

en: S_maller Text
sr: _Мањи текст

en: _Normal Size
sr: _Обична величина

en: _Side pane
sr: _Бочна површ

en: _About Devhelp
sr: _О Девхелпу

en: Back
sr: Назад

en: Forward
sr: Напред
