devhelp - en to ca translation catalogue (107 entries)

en: Developer's Help program
ca: Programa d'ajuda per als desenvolupadors

en: Documentation Browser
ca: Navegador de documentació

en: Books disabled
ca: Llibres inhabilitats

en: Font for fixed width text
ca: Tipus de lletra per al text de mida fixa

en: Font for text
ca: Tipus de lletra per al text

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
ca: Tipus de lletra per al text d'amplada fixa, com ara en els exemples de codi.

en: Font for text with variable width.
ca: Tipus de lletra per al text d'amplada variable.

en: Group by language
ca: Agrupa per llenguatge

en: Height of assistant window
ca: Alçada de la finestra auxiliar

en: Height of main window
ca: Alçada de la finestra principal

en: List of books disabled by the user.
ca: Llibres que l'usuari ha inhabilitat.

en: Main window maximized state
ca: Estat maximitzat de la finestra principal

en: Selected tab: "content" or "search"
ca: Pestanya seleccionada: «content» (contingut) o «search» (cerca)

en: The X position of the assistant window.
ca: La posició X de la finestra auxiliar.

en: The X position of the main window.
ca: La posició X de la finestra principal.

en: The Y position of the assistant window.
ca: La posició Y de la finestra auxiliar.

en: The Y position of the main window.
ca: La posició Y de la finestra principal.

en: The height of the assistant window.
ca: Alçada de la finestra auxiliar.

en: The height of the main window.
ca: Alçada de la finestra principal.

en: The width of the assistant window.
ca: L'amplada de la finestra auxiliar.

en: The width of the index and search pane.
ca: L'amplada de la subfinestra d'índex i cerca.

en: The width of the main window.
ca: L'amplada de la finestra principal.

en: Use system fonts
ca: Utilitza els tipus de lletra del sistema

en: Use the system default fonts.
ca: Utilitza els tipus de lletra predeterminats del sistema.

en: Whether books should be grouped by language in the UI
ca: Si a la interfície d'usuari els llibres s'haurien d'agrupar per llenguatge

en: Whether the main window should start maximized.
ca: Si la finestra principal s'ha d'iniciar maximitzada.

en: Which of the tabs is selected: "content" or "search".
ca: Quina pestanya està seleccionada: «content» (contingut) o «search» (cerca).

en: Width of the assistant window
ca: Amplada de la finestra auxiliar

en: Width of the index and search pane
ca: Amplada de la subfinestra d'índex i cerca

en: Width of the main window
ca: Amplada de la finestra principal

en: X position of assistant window
ca: Posició X de la finestra auxiliar

en: X position of main window
ca: Posició X de la finestra principal

en: Y position of assistant window
ca: Posició Y de la finestra auxiliar

en: Y position of main window
ca: Posició Y de la finestra principal

en: Book Shelf
ca: Prestatgeria

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Preferences
ca: Preferències

en: _Fixed width:
ca: Amplada _fixa:

en: _Group by language
ca: A_grupa per llenguatge

en: _Use system fonts
ca: _Utilitza els tipus de lletra del sistema

en: _Variable width:
ca: Amplada _variable:

en: Devhelp support
ca: Consulta el Devhelp

en: Makes F2 bring up Devhelp for the word at the cursor
ca: En prémer F2 apareixerà l'ajuda del Devhelp per a la paraula sota el cursor

en: Show API Documentation
ca: Mostra la documentació de l'API

en: Show API Documentation for the word at the cursor
ca: Mostra la documentació de l'API per a la paraula sota el cursor

note: i18n: Please don't translate "Devhelp".
en: Devhelp — Assistant
ca: Devhelp — Auxiliar

en: Book:
ca: Llibre:

en: Language: %s
ca: Llenguatge: %s

en: Language: Undefined
ca: Llenguatge: no definit

note: i18n: a documentation book
en: Book
ca: Llibre

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
ca: Pàgina

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
ca: Paraula clau

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Function
ca: Funció

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Struct
ca: Estructura

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Enum
ca: Enumeració

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Type
ca: Tipus

en: Search for a keyword
ca: Cerca una paraula clau

en: Quit any running Devhelp
ca: Surt de tots els Devhelp en execució

en: Display the version and exit
ca: Mostra la versió i surt

en: Focus the Devhelp window with the search field active
ca: Dóna el focus a la finestra del Devhelp amb el camp de cerca actiu

en: Search and display any hit in the assistant window
ca: Cerca i visualitza qualsevol coincidència a la finestra auxiliar

en: Expected '%s', got '%s' at line %d, column %d
ca: S'esperava «%s» però s'ha obtingut «%s» a la línia %d, columna %d

en: Invalid namespace '%s' at line %d, column %d
ca: L'espai de noms «%s» no és vàlid a la línia %d, columna %d

en: "title", "name" and "link" elements are required at line %d, column %d
ca: Els elements «title» (títol), «name» (nom) i «link» (enllaç) són necessaris a la línia %d, columna %d

en: "name" and "link" elements are required inside <sub> on line %d, column %d
ca: Els elements «name» (nom) i «link» (enllaç) són necessaris dins de <sub> a la línia %d, columna %d

en: "name" and "link" elements are required inside '%s' on line %d, column %d
ca: Els elements «name» (nom) i «link» (enllaç) són necessaris dins de «%s» a la línia %d, columna %d

en: "type" element is required inside <keyword> on line %d, column %d
ca: L'element «type» (tipus) és necessari dins de <keyword> a la línia %d, columna %d

en: Cannot uncompress book '%s': %s
ca: No s'ha pogut descomprimir el llibre «%s»: %s

en: All books
ca: Tots els llibres

en: Search in:
ca: Cerca a:

en: A developers' help browser for GNOME
ca: Un navegador d'ajuda per a desenvolupadors del GNOME

en: DevHelp Website
ca: Pàgina web del Devhelp

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Go
ca: _Vés a

en: _Help
ca: A_juda

note: File menu
en: _New Window
ca: _Finestra nova

en: New _Tab
ca: _Pestanya nova

en: _Print…
ca: Im_primeix…

en: Find Next
ca: Cerca la següent

en: Find Previous
ca: Cerca l'anterior

en: Go to the previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to the next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: _Contents Tab
ca: Pestanya de _continguts

en: _Search Tab
ca: Pestanya de _cerca

note: View menu
en: _Larger Text
ca: Text més _gran

en: Increase the text size
ca: Augmenta la mida del text

en: S_maller Text
ca: Text més _petit

en: Decrease the text size
ca: Redueix la mida del text

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: Use the normal text size
ca: Utilitza la mida de text normal

en: Leave fullscreen mode
ca: Surt del mode de pantalla completa

en: Display in full screen
ca: Mostra a pantalla completa

note: Translators: This refers to text size
en: Larger
ca: Més gran

note: Translators: This refers to text size
en: Smaller
ca: Més petit

note: i18n: please don't translate * "Devhelp", it's a name, not a * generic word.
en: About Devhelp
ca: Quant al Devhelp

en: Preferences…
ca: Preferències…

en: Contents
ca: Continguts

en: Search
ca: Cerca

en: Error opening the requested link.
ca: S'ha produït un error en obrir l'enllaç sol·licitat.

en: Empty Page
ca: Pàgina buida

en: Find:
ca: Cerca:

en: Find previous occurrence of the search string
ca: Cerca l'ocurrència anterior de la cadena de cerca

en: Find next occurrence of the search string
ca: Cerca l'ocurrència següent de la cadena de cerca

en: C_ase Sensitive
ca: _Diferencia entre minúscules i majúscules

en: Toggle case sensitive search
ca: Commuta la cerca diferenciant les minúscules de les majúscules
