devhelp - en to eo translation catalogue (107 entries)

en: Developer's Help program
eo: Programisto-Helpilo

en: Documentation Browser
eo: Dokumentarfoliumilo

en: Books disabled
eo: Libroj estas elŝaltitaj

en: Font for fixed width text
eo: Tiparo por teksto kun fiksita larĝo

en: Font for text
eo: Tiparo por teksto

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
eo: Tiparo por teksto kun fiksita larĝo. kiel ĉe kodekzemploj.

en: Font for text with variable width.
eo: Tiparo por teksto kun varia larĝo.

en: Group by language
eo: Grupigi laŭ lingvo

en: Height of assistant window
eo: Alto de la asistanta fenestro

en: Height of main window
eo: Alto de la ĉefa fenestro

en: List of books disabled by the user.
eo: La librolisto estas elŝaltite de la uzanto.

en: Main window maximized state
eo: Maksimumig-stato de la ĉefa fenestro

en: Selected tab: "content" or "search"
eo: Elektita langeto: "content" (enhavo) aŭ "search" (serĉo)

en: The X position of the assistant window.
eo: La horizontala pozicio de la asistanta fenestro.

en: The X position of the main window.
eo: La horizontala pozicio de la ĉefa fenestro.

en: The Y position of the assistant window.
eo: La vertikala pozicio de la asistanta fenestro.

en: The Y position of the main window.
eo: La vertikala pozicio de la ĉefa fenestro.

en: The height of the assistant window.
eo: La alto de la asistanta fenestro.

en: The height of the main window.
eo: La alto de la ĉefa fenestro.

en: The width of the assistant window.
eo: La larĝo de la asistanta fenestro.

en: The width of the index and search pane.
eo: La larĝo de la indeksa kaj serĉa panelo.

en: The width of the main window.
eo: La larĝo de la ĉefa fenestro.

en: Use system fonts
eo: Uzi sistemajn tiparojn

en: Use the system default fonts.
eo: Uzi la sistemajn defaŭlt-tiparojn.

en: Whether books should be grouped by language in the UI
eo: Ĉu grupigi librojn laŭ lingvo en la uzantointerfaco?

en: Whether the main window should start maximized.
eo: Ĉu la ĉefa fenestro startu maksimume?

en: Which of the tabs is selected: "content" or "search".
eo: Kiu de la langeto estas elektite: "content" (enhavo) aŭ "search" (serĉo).

en: Width of the assistant window
eo: Larĝo de la asistanta fenestro

en: Width of the index and search pane
eo: Larĝo de la indeksa kaj serĉa panelo

en: Width of the main window
eo: Larĝo de la ĉefa fenestro

en: X position of assistant window
eo: Horizontala pozicio de la asistanta fenestro

en: X position of main window
eo: Horizontala pozicio de la ĉefa fenestro

en: Y position of assistant window
eo: Vertikala pozicio de la asistanta fenestro

en: Y position of main window
eo: Vertikala pozicio de la ĉefa fenestro

en: Book Shelf
eo: Libraro

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Preferences
eo: Agordoj

en: _Fixed width:
eo: _Fiksa larĝo:

en: _Group by language
eo: _Grupigi laŭ lingvo

en: _Use system fonts
eo: _Uzi sistemajn tiparojn

en: _Variable width:
eo: _Variebla larĝo:

en: Devhelp support
eo: Devhelp-subteno

en: Makes F2 bring up Devhelp for the word at the cursor
eo: "F2" serĉigis Devhelp por la vorto ĉe la kursoro

en: Show API Documentation
eo: Montri la API-dokumentadon

en: Show API Documentation for the word at the cursor
eo: Montri la API-dokumentadon pri la vorto ĉe la kursoro

note: i18n: Please don't translate "Devhelp".
en: Devhelp — Assistant
eo: Devhelp — Asistanto

en: Book:
eo: Libro:

en: Language: %s
eo: Lingvo: %s

en: Language: Undefined
eo: Lingvo: nedifinite

note: i18n: a documentation book
en: Book
eo: Libro

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
eo: Paĝo

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
eo: Ŝlosilvorto

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Function
eo: Funkcio

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Struct
eo: Strukturo

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Macro
eo: Makroo

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Type
eo: Tipo

en: Search for a keyword
eo: Serĉi slosilvorton

en: Quit any running Devhelp
eo: Ĉesi ĉiujn aperojn de Devhelp

en: Display the version and exit
eo: Montri la version kaj eliri

en: Focus the Devhelp window with the search field active
eo: Enfokusigi la serĉkampon en la Devhelp-fenestro

en: Search and display any hit in the assistant window
eo: Serĉi kaj montri ĉiun trafon en la asistanta fenestro

en: Expected '%s', got '%s' at line %d, column %d
eo: Atendis '%s', ricevis '%s' ĉe linio %d, kolumno %d

en: Invalid namespace '%s' at line %d, column %d
eo: Nevalida nomspaco '%s' ĉe linio %d, kolumno %d

en: "title", "name" and "link" elements are required at line %d, column %d
eo: »title«-, »name«- kaj »link«-elementoj bezonatas ĉe linio %d, kolumno %d

en: "name" and "link" elements are required inside <sub> on line %d, column %d
eo: "name"- kaj "link"-elementoj bezonatas en <sub> ĉe linio %d, kolumno %d

en: "name" and "link" elements are required inside '%s' on line %d, column %d
eo: "name"- kaj "link"-elementoj bezonatas en "%s" ĉe linio %d, kolumno %d

en: "type" element is required inside <keyword> on line %d, column %d
eo: "tipo"-elemento bezonatas en <keyword> ĉe linio %d, kolumno %d

en: Cannot uncompress book '%s': %s
eo: Ne eblas malkompaktigi libron '%s': %s

en: All books
eo: Ĉiuj libroj

en: Search in:
eo: Serĉi en:

en: A developers' help browser for GNOME
eo: Programista helpfoliumilo por GNOMEo

en: DevHelp Website
eo: DevHelp-retpaĝaro

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Edit
eo: R_edakti

en: _View
eo: _Vido

en: _Go
eo: E_k

en: _Help
eo: _Helpo

note: File menu
en: _New Window
eo: _Nova fenestro

en: New _Tab
eo: Nova lange_to

en: _Print…
eo: _Printi…

en: Find Next
eo: Trovi la sekvan

en: Find Previous
eo: Trovi la antaŭan

en: Go to the previous page
eo: Iri al la antaŭa paĝo

en: Go to the next page
eo: Iri al la sekva paĝo

en: _Contents Tab
eo: _Enhav-langeto

en: _Search Tab
eo: _Serĉ-langeto

note: View menu
en: _Larger Text
eo: Pli _granda teksto

en: Increase the text size
eo: Pligrandigi la tekston

en: S_maller Text
eo: Pli _malgranda teksto

en: Decrease the text size
eo: Plimalgrandigi la tekston

en: _Normal Size
eo: _Normala grando

en: Use the normal text size
eo: Uzi la normalan tekst-grandon

en: Leave fullscreen mode
eo: Forlasi plenekranan reĝimon

en: Display in full screen
eo: Montri en plenekrana reĝimo

note: Translators: This refers to text size
en: Larger
eo: Pli grande

note: Translators: This refers to text size
en: Smaller
eo: Malpli grande

note: i18n: please don't translate * "Devhelp", it's a name, not a * generic word.
en: About Devhelp
eo: Pri Devhelp

en: Preferences…
eo: Agordoj…

en: Contents
eo: Enhavoj

en: Search
eo: Serĉo

en: Error opening the requested link.
eo: Eraro dum malfermo de la petita ligilo.

en: Empty Page
eo: Malplena paĝo

en: Find:
eo: Trovi:

en: Find previous occurrence of the search string
eo: Trovi antaŭan aperon de la serĉata ĉeno

en: Find next occurrence of the search string
eo: Trovi sekvan aperon de la serĉata ĉeno

en: C_ase Sensitive
eo: Us_klecodistinge

en: Toggle case sensitive search
eo: Baskuli usklecodistingan serĉon
