devhelp - en to ca translation catalogue (102 entries)

en: Developer’s Help program
ca: Programa d'ajuda per als desenvolupadors

en: Devhelp is an API documentation browser. It provides an easy way to navigate through libraries, search by function, struct, or macro. It provides a tabbed interface and allows to print results.
ca: El Devhelp és un navegador de documentació API. Facilita la navegació per biblioteques, buscar funcions, estructures o macros. Té una interfície amb pestanyes i permet imprimir els resultats.

en: Devhelp integrates with other applications such as Glade, Anjuta, or Geany.
ca: El Devhelp s'integra amb altres aplicacions com el Glade, l'Anjuta o el Geany.

en: Documentation Browser
ca: Navegador de documentació

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: documentation;information;manual;developer;api;
ca: documentació;informació;manual;desenvolupador;api;

en: Main window maximized state
ca: Estat maximitzat de la finestra principal

en: Whether the main window should start maximized.
ca: Si la finestra principal s'ha d'iniciar maximitzada.

en: Width of the main window
ca: Amplària de la finestra principal

en: The width of the main window.
ca: L'amplària de la finestra principal.

en: Height of main window
ca: Alçària de la finestra principal

en: The height of the main window.
ca: Alçària de la finestra principal.

en: X position of main window
ca: Posició X de la finestra principal

en: The X position of the main window.
ca: La posició X de la finestra principal.

en: Y position of main window
ca: Posició Y de la finestra principal

en: The Y position of the main window.
ca: La posició Y de la finestra principal.

en: Width of the index and search pane
ca: Amplària de la subfinestra d'índex i busca

en: The width of the index and search pane.
ca: L'amplària de la subfinestra d'índex i busca.

en: Books disabled
ca: Llibres inhabilitats

en: List of books disabled by the user.
ca: Llibres que l'usuari ha inhabilitat.

en: Group by language
ca: Agrupa per llenguatge

en: Whether books should be grouped by language in the UI
ca: Si a la interfície d'usuari els llibres s'haurien d'agrupar per llenguatge

en: Whether the assistant window should be maximized
ca: Si la finestra auxiliar s'ha de maximitzar

en: Whether the assistant window should be maximized.
ca: Si la finestra auxiliar s'ha de maximitzar.

en: Width of the assistant window
ca: Amplària de la finestra auxiliar

en: The width of the assistant window.
ca: L'amplària de la finestra auxiliar.

en: Height of assistant window
ca: Alçària de la finestra auxiliar

en: The height of the assistant window.
ca: Alçària de la finestra auxiliar.

en: X position of assistant window
ca: Posició X de la finestra auxiliar

en: The X position of the assistant window.
ca: La posició X de la finestra auxiliar.

en: Y position of assistant window
ca: Posició Y de la finestra auxiliar

en: The Y position of the assistant window.
ca: La posició Y de la finestra auxiliar.

en: Use system fonts
ca: Utilitza els tipus de lletra del sistema

en: Use the system default fonts.
ca: Utilitza els tipus de lletra predeterminats del sistema.

en: Font for text
ca: Tipus de lletra per al text

en: Font for text with variable width.
ca: Tipus de lletra per al text d'amplària variable.

en: Font for fixed width text
ca: Tipus de lletra per al text de mida fixa

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
ca: Tipus de lletra per al text d'amplària fixa, com ara en els exemples de codi.

en: Devhelp support
ca: Consulta el Devhelp

en: Show API Documentation
ca: Mostra la documentació de l'API

en: New _Window
ca: Finestra _nova

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Drecera de teclat

en: _About
ca: _Quant a

en: _Quit
ca: I_x

[ctx: shortcut window]
en: Focus global search
ca: Focalitza la busca global

[ctx: shortcut window]
en: Find in current page
ca: Busca a la pàgina actual

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
ca: Obri una finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: Open a new tab
ca: Obri una pestanya nova

[ctx: shortcut window]
en: Toggle side panel visibility
ca: Commuta la visibilitat de la subfinestra lateral

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ca: Vés arrere

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
ca: Vés avant

[ctx: shortcut window]
en: Print
ca: Imprimeix

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
ca: Tanca la finestra actual

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
ca: Tanca totes les finestres

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ca: Amplia

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ca: Redueix

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
ca: Reinicia el zoom

en: A developers’ help browser for GNOME
ca: Un navegador d'ajuda per a desenvolupadors del GNOME

en: Devhelp Website
ca: Pàgina web del Devhelp

en: Opens a new Devhelp window
ca: Obri una finestra del Devhelp nova

en: Search for a keyword
ca: Busca una paraula clau

en: KEYWORD
ca: PARAULA CLAU

en: Search and display any hit in the assistant window
ca: Busca i visualitza qualsevol coincidència a la finestra auxiliar

en: Display the version and exit
ca: Mostra la versió i ix

en: Quit any running Devhelp
ca: Ix de tots els Devhelp en execució

note: Please don't translate "Devhelp"
en: Devhelp — Assistant
ca: Devhelp — Auxiliar

en: Book:
ca: Llibre:

en: Language: %s
ca: Llenguatge: %s

en: Language: Undefined
ca: Llenguatge: no definit

en: _Collapse All
ca: _Col·lapsa-ho tot

note: i18n: a documentation book
en: Book
ca: Llibre

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
ca: Pàgina

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
ca: Paraula clau

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Function
ca: Funció

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Struct
ca: Estructura

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Enum
ca: Enumeració

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Type
ca: Tipus

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Property
ca: Propietat

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Signal
ca: Senyal

en: Preferences
ca: Preferències

en: _Group by language
ca: A_grupa per llenguatge

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Title
ca: Títol

en: Book Shelf
ca: Prestatgeria

en: _Use system fonts
ca: _Utilitza els tipus de lletra del sistema

en: _Variable width:
ca: Amplària _variable:

en: _Fixed width:
ca: Amplària _fixa:

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Error opening the requested link.
ca: S'ha produït un error en obrir l'enllaç sol·licitat.

en: _Close
ca: _Tanca

en: Empty Page
ca: Pàgina buida

en: Side _Panel
ca: Subfinestra _lateral

en: _Print
ca: Im_primeix

en: _Find
ca: _Cerca

en: _Larger Text
ca: Text més _gran

en: S_maller Text
ca: Text més _petit

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: _Side Panel
ca: _Subfinestra lateral

en: _About Devhelp
ca: _Quant al Devhelp

en: Back
ca: Arrere

en: Forward
ca: Avant

en: New Tab
ca: Pestanya nova
