devhelp - en to sk translation catalogue (113 entries)

en: Developer’s Help program
sk: Program pomocníka pre vývojárov

en: Devhelp is an API documentation browser. It provides an easy way to navigate through libraries, search by function, struct, or macro. It provides a tabbed interface and allows to print results.
sk: Devhelp je prehliadač dokumentácie API. Poskytuje jednoduchý spôsob pre prechádzanie knižnicami, vyhľadávanie podľa funkci, štruktúry, alebo makra. Poskytuje rozhranie so záložkami a umožňuje tlačiť výsledky.

en: Devhelp integrates with other applications such as Glade, Anjuta, or Geany.
sk: Devhelp je integrovaný s inými aplikáciami, ako sú Glade, Anjuta, alebo Geany.

en: Documentation Browser
sk: Prehliadač dokumentácie

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: documentation;information;manual;developer;api;
sk: dokumentácia;informácie;návod;vývojár;api;rozhranie;

en: Main window maximized state
sk: Maximalizovaný stav hlavného okna

en: Whether the main window should start maximized.
sk: Určuje, či sa má hlavné okno spustiť maximalizované.

en: Width of the main window
sk: Šírka hlavného okna

en: The width of the main window.
sk: Šírka hlavného okna.

en: Height of main window
sk: Výška hlavného okna

en: The height of the main window.
sk: Výška hlavného okna.

en: X position of main window
sk: Umiestnenie hlavného okna v smere osi X

en: The X position of the main window.
sk: Umiestnenie hlavného okna v smere osi X.

en: Y position of main window
sk: Umiestnenie hlavného okna v smere osi Y

en: The Y position of the main window.
sk: Umiestnenie hlavného okna v smere osi Y.

en: Width of the index and search pane
sk: Šírka indexu a vyhľadávacieho panelu

en: The width of the index and search pane.
sk: Šírka indexu a vyhľadávacieho panelu.

en: Books disabled
sk: Zakázané knihy

en: List of books disabled by the user.
sk: Zoznam kníh zakázaných používateľom.

en: Group by language
sk: Zoskupiť podla jazyka

en: Whether books should be grouped by language in the UI
sk: Určuje, či by sa mali knihy v používateľskom rozhraní zoskupovať podla jazyka

en: Whether the assistant window should be maximized
sk: Určuje, či má byť okno asistenta maximalizované

en: Whether the assistant window should be maximized.
sk: Určuje, či má byť okno asistenta maximalizované.

en: Width of the assistant window
sk: Šírka okna asistenta

en: The width of the assistant window.
sk: Šírka okna asistenta.

en: Height of assistant window
sk: Výška okna asistenta

en: The height of the assistant window.
sk: Výška okna asistenta.

en: X position of assistant window
sk: Umiestnenie okna asistenta v smere osi X

en: The X position of the assistant window.
sk: Umiestnenie okna asistenta v smere osi X.

en: Y position of assistant window
sk: Umiestnenie okna asistenta v smere osi Y

en: The Y position of the assistant window.
sk: Umiestnenie okna asistenta v smere osi Y.

en: Use system fonts
sk: Použiť systémové písma

en: Use the system default fonts.
sk: Použiť predvolené systémové písma.

en: Font for text
sk: Písmo pre text

en: Font for text with variable width.
sk: Písmo pre text s premenlivou šírkou.

en: Font for fixed width text
sk: Písmo pre pevnú šírku textu

en: Font for text with fixed width, such as code examples.
sk: Písmo pre text s pevnou šírkou, napríklad ukážky kódu.

en: Devhelp support
sk: Podpora pre Devhelp

en: Show API Documentation
sk: Zobraziť dokumentáciu API

en: New _Window
sk: Nové _okno

en: _Preferences
sk: Nas_tavenia

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _About
sk: _O programe

en: _Quit
sk: U_končiť

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Focus global search
sk: Zameranie globálneho vyhľadávania

[ctx: shortcut window]
en: Find in current page
sk: Nájdenie v aktuálnej stránke

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
sk: Otvorenie nového okna

[ctx: shortcut window]
en: Open a new tab
sk: Otvorenie novej karty

[ctx: shortcut window]
en: Toggle side panel visibility
sk: Prepnutie viditeľnosti bočného panelu

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sk: Prejdenie späť

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
sk: Prejdenie dopredu

[ctx: shortcut window]
en: Print
sk: Tlač

[ctx: shortcut window]
en: Close the current window
sk: Zatvorenie aktuálneho okna

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
sk: Zatvorenie všetkých okien

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
sk: Priblíženie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sk: Zväčšenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sk: Zmenšenie

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
sk: Vynulovanie priblíženia

en: A developers’ help browser for GNOME
sk: Prehliadač pomocníka pre vývojárov prostredia GNOME

en: Devhelp Website
sk: Webová stránka Devhelp

en: Opens a new Devhelp window
sk: Otvoriť nové okno Devhelp

en: Search for a keyword
sk: Vyhľadať kľúčové slovo

en: KEYWORD
sk: KĽÚČOVÉ SLOVO

en: Search and display any hit in the assistant window
sk: Nájsť a zobraziť každý výskyt v okne asistenta

en: Display the version and exit
sk: Zobraziť verziu a ukončiť

en: Quit any running Devhelp
sk: Ukončiť každý bežiaci Devhelp

note: Please don't translate "Devhelp"
en: Devhelp — Assistant
sk: Devhelp — asistent

en: Book:
sk: Kniha:

en: Language: %s
sk: Jazyk: %s

en: Language: Undefined
sk: Jazyk: Nedefinovaný

en: _Collapse All
sk: Z_baliť všetko

note: i18n: a documentation book
en: Book
sk: Kniha

note: i18n: a "page" in a documentation book
en: Page
sk: Strana

note: i18n: a search hit in the documentation, could be a * function, macro, struct, etc
en: Keyword
sk: Kľúčové slovo

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Function
sk: Funkcia

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Struct
sk: Štruktúra

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Macro
sk: Makro

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Type
sk: Typ

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Property
sk: Vlastnosť

note: i18n: in the programming language context, if you don't * have an ESTABLISHED term for it, leave it * untranslated.
en: Signal
sk: Signál

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: _Group by language
sk: _Zoskupiť podla jazyka

en: Enabled
sk: Povolené

en: Title
sk: Titulok

en: Book Shelf
sk: Knižnica

en: _Use system fonts
sk: Použiť _systémové písma

en: _Variable width:
sk: Premenli_vá šírka:

en: _Fixed width:
sk: _Pevná šírka:

en: Fonts
sk: Písma

en: 50%
sk: 50 %

en: 75%
sk: 75 %

en: 100%
sk: 100 %

en: 125%
sk: 125 %

en: 150%
sk: 150 %

en: 175%
sk: 175 %

en: 200%
sk: 200 %

en: 300%
sk: 300 %

en: 400%
sk: 400 %

en: Error opening the requested link.
sk: Chyba pri otváraní požadovaného odkazu.

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: Empty Page
sk: Prázdna strana

en: Side _Panel
sk: _Bočný panel

en: _Print
sk: _Tlačiť

en: _Find
sk: _Nájsť

en: _Larger Text
sk: _Väčší text

en: S_maller Text
sk: _Menší text

en: _Normal Size
sk: _Normálna veľkosť

en: _Side Panel
sk: _Bočný panel

en: _About Devhelp
sk: _O programe Devhelp

en: Back
sk: Späť

en: Forward
sk: Dopredu

en: New Tab
sk: Nová karta
