diffutils 2.8.7 - en to ca translation catalogue (173 entries)

en:   Either GFMT or LFMT may contain:
        %%  %
        %c'C'  the single character C
        %c'\OOO'  the character with octal code OOO
ca:   Tant FMTG com FMTL poden contenir:
        %%  %
        %c'C'  el caràcter C
        %c'\OOO'  el caràcter de codi octal OOO

en:   GFMT may contain:
        %<  lines from FILE1
        %>  lines from FILE2
        %=  lines common to FILE1 and FILE2
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}LETTER  printf-style spec for LETTER
          LETTERs are as follows for new group, lower case for old group:
            F  first line number
            L  last line number
            N  number of lines = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1
ca:   FMTG pot contenir:
        %<  línies de FITXER1
        %>  línies de FITXER2
        %=  línies comunes de FITXER1 i FITXER2
        %[-][AMPLADA][.[PRECISIÓ]]{doxX}LLETRA  espec. estil printf per a LLETRA
          LLETRA és una de les següents pels grups nous (en minúscules pels vells):
            F  nombre de la primera línia
            L  nombre de l'última línia
            N  nombre de línies del grup = L-F+1
            E  F-1
            M  L+1

en:   LFMT may contain:
        %L  contents of line
        %l  contents of line, excluding any trailing newline
        %[-][WIDTH][.[PREC]]{doxX}n  printf-style spec for input line number
ca:   FMTL pot contenir:
        %L  contingut de la línia
        %l  contingut de la línia sense el salt de línia final
        %[-][AMPLADA][.[PRECISIÓ]]{doxX}n  espec. estil printf pel nombre de línia

en:   LTYPE is `old', `new', or `unchanged'.  GTYPE is LTYPE or `changed'.
ca:   TIPUSL pot ser «old» (velles), «new» (noves), o «unchanged» (inalterades).
      TIPUSG pot ser qualsevol TIPUSL o bé «changed» (alterades).

en:   Skip the first SKIP1 bytes of FILE1 and the first SKIP2 bytes of FILE2.
ca:   Ignora els primers SALT1 octets de FITXER1 i els primers SALT2 de FITXER2.

en: %s %s differ: byte %s, line %s
ca: %s i %s difereixen: octet %s, línia %s

en: %s %s differ: byte %s, line %s is %3o %s %3o %s
ca: %s i %s difereixen: l'octet %s, línia %s, és %3o %s %3o %s

en: %s: diff failed:
ca: %s: diff ha fallat:

en: --GTYPE-group-format=GFMT  Similar, but format GTYPE input groups with GFMT.
ca: --TIPUSG-group-format=FMTG  Similar, però formata els grups TIPUSG amb FMTG.

en: --LTYPE-line-format=LFMT  Similar, but format LTYPE input lines with LFMT.
ca: --TIPUSL-line-format=FMTL  Similar, però formata les línies TIPUSL amb FMTL.

en: --binary  Read and write data in binary mode.
ca: --binary  Escriu i llegeix dades en mode binari.

en: --diff-program=PROGRAM  Use PROGRAM to compare files.
ca: --diff-program=PROGRAMA  Usa PROGRAMA per comparar fitxers.

en: --from-file and --to-file both specified
ca: heu especificat les opcions --from-file i --to-file al mateix temps

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
ca: --from-file=FITXER1  Compara FITXER1 amb tots els operands. FITXER1 pot ser
                         un directori.

en: --help  Output this help.
ca: --help  Mostra aquesta ajuda.

en: --horizon-lines=NUM  Keep NUM lines of the common prefix and suffix.
ca: --horizon-lines=NÚM  No descarta NÚM línies amb prefix i sufix comú.

en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
ca: --ignore-file-name-case  Ignora diferències entre majúscules i minúscules en
                             els noms dels fitxers.

en: --line-format=LFMT  Similar, but format all input lines with LFMT.
ca: --line-format=FMTL  Similar, però formata totes les línies amb FMTL.

en: --no-ignore-file-name-case  Consider case when comparing file names.
ca: --no-ignore-file-name-case  Té en compte diferències entre majúscules i
                                minúscules en comparar noms de fitxers.

en: --normal  Output a normal diff.
ca: --normal  Genera un diff normal.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
ca: --speed-large-files  Assumeix fitxers grans i molts canvis petits dispersos.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
ca: --strip-trailing-cr  Treu els caràcters finals de retorn de carro de l'entrada.

en: --tabsize=NUM  Tab stops are every NUM (default 8) print columns.
ca: --tabsize=NÚM  Estableix la distància de tabulació en NÚM (8 per omissió)
                   caràcters.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
ca: --to-file=FITXER1  Compara tots els operands amb FITXER2. FITXER2 pot ser
                       un directori.

en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
ca: --unidirectional-new-file  Tracta els fitxers primers inexistents com si
                               fóssin buits.

en: -3  --easy-only  Output unmerged nonoverlapping changes.
ca: -3  --easy-only  Mostra els canvis no comuns i no solapats.

en: -A  --show-all  Output all changes, bracketing conflicts.
ca: -A  --show-all  Mostra tots els canvis, senyalant els conflictes amb separadors.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
ca: -B  --ignore-blank-lines  Ignora canvis en línies que estan en blanc.

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
ca: -D NOM  --ifdef=NOM  Genera un fitxer combinat amb diferències expressades
                          amb directives `#ifdef NOM'.

en: -D option not supported with directories
ca: l'opció -D no funciona amb directoris

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
ca: -E  --ignore-tab-expansion  Ignora canvis provocats per la distància de
                                tabulació.

en: -E  --show-overlap  Output unmerged changes, bracketing conflicts.
ca: -E  --show-overlap  Mostra els canvis no comuns, senyalant els conflictes amb
                        separadors.

en: -H  --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
ca: -H  --speed-large-files  Assumeix fitxers grans i molts canvis petits dispersos.

en: -I RE  --ignore-matching-lines=RE  Ignore changes whose lines all match RE.
ca: -I ER  --ignore-matching-lines=ER  Ignora canvis en línies que continguin ER.

en: -L LABEL  --label=LABEL  Use LABEL instead of file name.
ca: -L ETIQUETA  --label=ETIQUETA  Usa ETIQUETA en lloc del nom del fitxer.

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
ca: -N  --new-file  Considera els fitxers inexistents com si fóssin buits.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
ca: -S FITXER  --starting-file=FITXER  Comença per FITXER quan es comparen
                                       directoris.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
ca: -T  --initial-tab  Alinea el text de cada línia amb un caràcter de tabulació.

en: -W  --ignore-all-space  Ignore all white space.
ca: -W  --ignore-all-space  Ignora tot l'espai en blanc.

en: -X  Output overlapping changes, bracketing them.
ca: -X  Mostra els canvis solapats, amb separadors.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
ca: -X FITXER  --exclude-from=FITXER  Exclou fitxers que coincideixen amb
                                      qualsevol patró de FITXER.

en: -a  --text  Treat all files as text.
ca: -a  --text  Tracta tots els fitxers com a text.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
ca: -b  --ignore-space-change  Ignora canvis en la quantitat d'espai en blanc.

en: -b  --print-bytes  Print differing bytes.
ca: -b  --print-bytes  Mostra els octets que difereixen.

en: -c  -C NUM  --context[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of copied context.
    -u  -U NUM  --unified[=NUM]  Output NUM (default 3) lines of unified context.
      --label LABEL  Use LABEL instead of file name.
      -p  --show-c-function  Show which C function each change is in.
      -F RE  --show-function-line=RE  Show the most recent line matching RE.
ca: -c  -C NÚM  --context[=NÚM]  Escriu NÚM (3 per omissió) línies de context.
    -u  -U NÚM  --unified[=NÚM]  Escriu NÚM (3 per omissió) línies de context
                                  unificat.
      --label ETIQUETA  Usa ETIQUETA en lloc del nom del fitxer.
      -p  --show-c-function  Mostra en quina funció C es troba cada canvi.
      -F ER  --show-function-line=ER  Mostra la línia més recent que contingui ER.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
ca: -d  --minimal  Intenta trobar canvis mínims.

en: -e  --ed  Output an ed script.
ca: -e  --ed  Genera un script ed.

en: -e  --ed  Output unmerged changes from OLDFILE to YOURFILE into MYFILE.
ca: -e  --ed  Mostra els canvis no comuns de FITXER-VELL a FITXER2 en FITXER1.

en: -i  --ignore-case  Consider upper- and lower-case to be the same.
ca: -i  --ignore-case  No distingeix entre majúscules i minúscules.

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
ca: -i  --ignore-case  Ignora diferències entre majúscules i minúscules.

en: -i  Append `w' and `q' commands to ed scripts.
ca: -i  Afegeix les instruccions «w» i «q» a l'script ed.

en: -i SKIP  --ignore-initial=SKIP  Skip the first SKIP bytes of input.
ca: -i SALT  --ignore-initial=SALT  Ignora els primers SALT octets.

en: -i SKIP1:SKIP2  --ignore-initial=SKIP1:SKIP2
ca: -i SALT1:SALT2  --ignore-initial=SALT1:SALT2

en: -l  --left-column  Output only the left column of common lines.
ca: -l  --left-column  Només escriu les línies en comú a la columna esquerra.

en: -l  --paginate  Pass the output through `pr' to paginate it.
ca: -l  --paginate  Pagina la sortida amb el programa «pr».

en: -l  --verbose  Output byte numbers and values of all differing bytes.
ca: -l  --verbose  Mostra la posició i valor dels octets que difereixen.

en: -m  --merge  Output merged file instead of ed script (default -A).
ca: -m  --merge  Produeix un fitxer de canvis combinat en lloc d'un script ed
                 (usant l'opció -A per omissió).

en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
ca: -n  --rcs  Genera un diff en format RCS.

en: -n LIMIT  --bytes=LIMIT  Compare at most LIMIT bytes.
ca: -n LÍMIT  --bytes=LÍMIT  Compara com a màxim LÍMIT octets.

en: -o FILE  --output=FILE  Operate interactively, sending output to FILE.
ca: -o FITXER  --output=FITXER  Opera interactivament, i envia la sortida a FITXER.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
ca: -q  --brief  Indica només si els fitxers difereixen o no.

en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
ca: -r  --recursive  Compara recursivament qualsevol subdirectori existent.

en: -s  --quiet  --silent  Output nothing; yield exit status only.
ca: -s  --quiet  --silent  No mostra res; torna l'estat de sortida i prou.

en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
ca: -s  --report-identical-files  Avisa quan dos fitxers són idèntics.

en: -s  --suppress-common-lines  Do not output common lines.
ca: -s  --suppress-common-lines  No mostra les línies en comú.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
ca: -t  --expand-tabs  Expandeix les tabulacions de la sortida a espais.

en: -v  --version  Output version info.
ca: -v  --version  Mostra la versió del programa.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
ca: -w  --ignore-all-space  Ignora tot l'espai en blanc.

en: -w NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) print columns.
ca: -w NÚM  --width=NÚM  No més de NÚM (130 per omissió) caràcters per línia.

en: -x  --overlap-only  Output overlapping changes.
ca: -x  --overlap-only  Mostra els canvis solapats.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
ca: -x PAT  --exclude=PAT  Exclou fitxers que coincideixen amb PAT.

en: -y  --side-by-side  Output in two columns.
      -W NUM  --width=NUM  Output at most NUM (default 130) print columns.
      --left-column  Output only the left column of common lines.
      --suppress-common-lines  Do not output common lines.
ca: -y  --side-by-side  Disposa el resultat en dues columnes.
      -W NÚM  --width=NÚM  No més de NÚM (130 per omissió) caràcters per línia.
      --left-column  Només mostra les línies en comú a la columna esquerra.
      --suppress-common-lines  No mostra les línies en comú.

en: Common subdirectories: %s and %s
ca: Subdirectoris comuns: %s i %s

en: Compare files line by line.
ca: Compara fitxers línia per línia.

en: Compare three files line by line.
ca: Compara tres fitxers línia per línia.

en: Compare two files byte by byte.
ca: Compara dos fitxers octet a octet.

en: Exit status is 0 if inputs are the same, 1 if different, 2 if trouble.
ca: L'estat de sortida és 0 si les entrades són iguals, 1 si són diferents
    i 2 en cas d'error.

en: Exit status is 0 if successful, 1 if conflicts, 2 if trouble.
ca: L'estat de sortida és 0 si s'acaba amb èxit, 1 si hi ha conflictes
    i 2 en cas d'error.

en: FILES are `FILE1 FILE2' or `DIR1 DIR2' or `DIR FILE...' or `FILE... DIR'.
ca: FITXERS és «FITXER1 FITXER2» o «DIR1 DIR2» o «DIR FITXER...» o «FITXER... DIR».

en: File %s is a %s while file %s is a %s
ca: El fitxer %s és un %s mentre que el fitxer %s és un %s

en: Files %s and %s are identical
ca: Els fitxers %s i %s són idèntics

en: Files %s and %s differ
ca: Els fitxers %s i %s difereixen

en: If --from-file or --to-file is given, there are no restrictions on FILES.
ca: Amb les opcions --from-file o --to-file no hi ha restriccions de FITXERS.

en: If a FILE is `-' or missing, read standard input.
ca: Si un FITXER és «-» o falta, llegeix l'entrada estàndard.

en: If a FILE is `-', read standard input.
ca: Si FITXER és «-», llegeix l'entrada estàndard.

en: Invalid back reference
ca: Hi ha una referència cap enrera no vàlida

en: Invalid character class name
ca: El nom de la classe de caràcter no és vàlid

en: Invalid collation character
ca: El caràcter de col·lació no és vàlid

en: Invalid content of \{\}
ca: El contingut de \{\} no és vàlid

en: Invalid preceding regular expression
ca: L'expressió regular precedent no és vàlida

en: Invalid range end
ca: El límit superior de l'interval no vàlid

en: Invalid regular expression
ca: L'expressió regular no és vàlida

en: Memory exhausted
ca: Memòria exhaurida

en: No match
ca: Cap resultat

en: No newline at end of file
ca: No hi ha cap caràcter de salt de línia al final del fitxer

en: No previous regular expression
ca: No hi ha cap expressió regular prèvia

en: Only in %s: %s
ca: Només a %s: %s

en: Premature end of regular expression
ca: Final prematur de l'expressió regular

en: Regular expression too big
ca: L'expressió regular és massa gran

en: SKIP values may be followed by the following multiplicative suffixes:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, and so on for T, P, E, Z, Y.
ca: Els valors de SALT poden tenir els següents sufixs multiplicadors:
    kB per 1000, K per 1024, MB per 1.000.000, M per 1.048.576, GB per
    1.000.000.000, G per 1.073.741.824, i així amb T, P, E, Z i Y.

en: SKIP1 and SKIP2 are the number of bytes to skip in each file.
ca: SALT1 i SALT2 són el nombre d'octets que es passen per alt de cada fitxer.

en: Side-by-side merge of file differences.
ca: Combina diferències entre fitxers en dues columnes

en: Success
ca: Succés

en: Trailing backslash
ca: Hi ha una barra invertida al final

en: Try `%s --help' for more information.
ca: Proveu «%s --help» per obtenir més informació.

en: Unknown system error
ca: Error no identificat del sistema

en: Unmatched ( or \(
ca: Hi ha un signe ( o \( desaparellat

en: Unmatched ) or \)
ca: Hi ha un signe ) o \) desaparellat

en: Unmatched [ or [^
ca: Hi ha un signe [ o ^[ desaparellat

en: Unmatched \{
ca: Hi ha un signe \{ desaparellat

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
ca: Mode d'ús: %s [OPCIÓ]... FITXER1 FITXER2

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 [FILE2 [SKIP1 [SKIP2]]]
ca: Mode d'ús: %s [OPCIÓ]... FITXER1 [FITXER2 [SALT1 [SALT2]]]

en: Usage: %s [OPTION]... FILES
ca: Mode d'ús: %s [OPCIÓ]... FITXERS

en: Usage: %s [OPTION]... MYFILE OLDFILE YOURFILE
ca: Mode d'ús: %s [OPCIÓ]... FITXER1 FITXER-VELL FITXER2

en: Written by %s and %s.
ca: Escrit per %s i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
ca: Excrit per %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, i altres.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ca: Escrit per %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
ca: Escrit per %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
ca: Escrit per %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
ca: Escrit per %s, %s, %s,
    %s, %s, i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ca: Escrit per %s, %s, %s,
    %s, i %s.

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
ca: Escrit per %s, %s, %s,
    i %s.

en: Written by %s, %s, and %s.
ca: Escrit per %s, %s i %s.

en: Written by %s.
ca: Escrit per %s.

en: `-' specified for more than one input file
ca: heu especificat «-» per més d'un fitxer d'entrada

en: block special file
ca: fitxer especial de blocs

en: both files to be compared are directories
ca: ambdós fitxers són directoris

en: cannot compare `-' to a directory
ca: no es pot comparar «-» amb un directori

en: cannot compare file names `%s' and `%s'
ca: no es poden comparar els noms de fitxer «%s» i «%s»

en: cannot interactively merge standard input
ca: no es pot combinar interactivament l'entrada estàndard

en: character special file
ca: fitxer especial de caràcters

en: cmp: EOF on %s
ca: cmp: final de fitxer a %s

en: conflicting %s option value `%s'
ca: el valor «%s» per l'opció %s és conflictiu

en: conflicting output style options
ca: opcions d'estil de sortida conflictives

en: conflicting tabsize options
ca: opcions de distància de tabulació incompatibles

en: conflicting width options
ca: opcions d'amplada incompatibles

en: directory
ca: directori

en: extra operand `%s'
ca: sobra l'operand «%s»

en: fifo
ca: cua FIFO

en: incompatible options
ca: opcions incompatibles

en: input file shrank
ca: el fitxer d'entrada s'ha encongit

en: internal error: invalid diff type in process_diff
ca: error intern: tipus de diff invàlid en process_diff

en: internal error: invalid diff type passed to output
ca: error intern: tipus de diff no vàlid passat a la sortida

en: internal error: screwup in format of diff blocks
ca: error intern: format dels blocs diff desmanegat

en: invalid --bytes value `%s'
ca: el valor «%s» per l'opció --bytes no és vàlid

en: invalid --ignore-initial value `%s'
ca: el valor «%s» per l'opció --ignore-initial no és vàlid

en: invalid context length `%s'
ca: el nombre de línies de context «%s» no és vàlid

en: invalid diff format; incomplete last line
ca: el format diff no és vàlid: l'última línia està incompleta

en: invalid diff format; incorrect leading line chars
ca: el format diff no és vàlid: caràcters invàlids al principi de línia

en: invalid diff format; invalid change separator
ca: el format diff no és vàlid: el separador de canvis no és vàlid

en: invalid horizon length `%s'
ca: el nombre de línies d'horitzó «%s» no és vàlid

en: invalid tabsize `%s'
ca: la distància de tabulació «%s» no és vàlida

en: invalid width `%s'
ca: l'amplada «%s» no és vàlida

en: memory exhausted
ca: memòria exhaurida

en: message queue
ca: cua de missatges

en: missing operand after `%s'
ca: falta un operand després de «%s»

en: options -l and -s are incompatible
ca: les opcions -l i -s són incompatibles

en: pagination not supported on this host
ca: aquest sistema no suporta paginació

en: program error
ca: error del programa

en: read failed
ca: lectura fallida

en: regular empty file
ca: fitxer ordinari buit

en: regular file
ca: fitxer ordinari

en: semaphore
ca: semàfor

en: shared memory object
ca: objecte de memòria compartida

en: socket
ca: connector

en: stack overflow
ca: desbordament de pila

en: standard output
ca: sortida estàndard

en: subsidiary program `%s' could not be invoked
ca: no s'ha pogut invocar el programa subsidiari «%s»

en: symbolic link
ca: enllaç simbòlic

en: too many file label options
ca: massa opcions d'etiqueta de fitxer

en: typed memory object
ca: objecte de memòria tipificada

en: weird file
ca: fitxer estrambòtic

en: write failed
ca: error d'escriptura
