Double Commander 0.5.5 alpha - en to ca translation catalogue (1129 entries)

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLBACK.CAPTION]
en: All
ca: Tot

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLBACK2.CAPTION]
en: All
ca: Tot

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLCURCOL.CAPTION]
en: All
ca: Tot

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLCURTEXT.CAPTION]
en: All
ca: Tot

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLFONT.CAPTION]
en: All
ca: Tot

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLMARC.CAPTION]
en: All
ca: Tot

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLTEXT.CAPTION]
en: All
ca: Tot

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNCANCEL.CAPTION]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

en: Configure custom columns view
ca: Configura vista de columnes a mida

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.CBACKGRNDLABEL.CAPTION]
en: BackGround:
ca: Fons:

en: Allow Overcolor
ca: Permet sobreexposició

en: Use custom font and color
ca: Usar font i color personal

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.CTEXTLABEL.CAPTION]
en: Text Color:
ca: Color de text:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LABEL4.CAPTION]
en: Size:
ca: Mida:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLBACKGROUND2.CAPTION]
en: Background 2:
ca: Fons 2:

en: Configure view nr:
ca: Configura vista no.:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: Cursor Color:
ca: Color de cursor:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLCURSORTEXT.CAPTION]
en: Cursor Text:
ca: Text de cursor:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLMARKCOLOR.CAPTION]
en: Mark Color:
ca: Color de la selecció:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLNAME.CAPTION]
en: Name:
ca: Nom:

en: Add column
ca: Afegeix columna

en: Customize column:
ca: Ajusta columna:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.PNLPREVIEWHEAD.CAPTION]
en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Choose template...
ca: Escull plantilla

en: Cop&y attributes
ca: Copia atributs

en: Copy o&wnership
ca: Copia propietat

en: Copy d&ate/time
ca: Copia Data/Hora

en: E&xclude empty directories
ca: Exclou carpetes buides

en: &Reserve space
ca: Reserva espai

en: Use file template
ca: Usa fitxer de plantilla

en: <no template>
ca: <sense plantilla>

[ctx: tfrmabout.btnclose.caption]
en: &Close
ca: &Tanca

en: Copy to clipboard
ca: Copia al portapapers

[ctx: TFRMABOUT.CAPTION]
en: About
ca: Quant a

en: Build
ca: Fet

en: Home Page:
ca: Pàgina Web:

[ctx: TFRMABOUT.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
ca: Revisió

en: Version
ca: Versió

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

en: &Reset
ca: &Reinicia

en: Choose attributes
ca: Escull atributs

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
ca: Adhesiu

en: NTFS attributes
ca: Atributs NTFS

en: General attributes
ca: Atributs generals

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
ca: Grup

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
ca: Altres

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
ca: Propietari

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
ca: Ejecució

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
ca: Lectura

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
ca: Escriptura

[ctx: TFRMCHECKSUMCALC.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

[ctx: tfrmchecksumcalc.caption]
en: Calculate check sum...
ca: Calcula suma de comprovació

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
ca: &Tanca

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: Verify check sum...
ca: Verifica comprobació...

en: Connection manager
ca: Connexió

en: Connect to:
ca: Connecta a:

en: A&dd To Queue
ca: Afegeix a la cua

en: O&ptions
ca: O&pcions

[ctx: TFRMCOPYDLG.CAPTION]
en: Copy file(s)
ca: Copia fitxer(s)

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

en: File/folder comment
ca: Comentari Fitxer/Carpeta

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
ca: Quant a

en: Auto Compare
ca: Autocomparació.

en: Binary Mode
ca: Mode Binari

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.CAPTION]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.CAPTION]
en: Copy Block Right
ca: Copia bloc dret

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
ca: Copia bloc dret

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Copy Block Left
ca: Copia bloc esquerra

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
ca: Copia bloc esquerra

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
ca: Retalla

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
ca: Esborra

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
ca: Refà

en: Select &All
ca: Selecciona &tot

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
ca: Desfà

[ctx: tfrmdiffer.actexit.caption]
en: E&xit
ca: &Surt

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.caption]
en: First Difference
ca: Primera diferència

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.hint]
en: First Difference
ca: Primera diferència

en: Ignore Case
ca: Ignora maj./min.

en: Ignore Blanks
ca: Ignora espais blancs

en: Keep Scrolling
ca: Manté desplaçament

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.caption]
en: Last Difference
ca: Última diferència

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.hint]
en: Last Difference
ca: Última diferència

en: Line Differences
ca: Diferències de línia

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.caption]
en: Next Difference
ca: Següent diferència

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.hint]
en: Next Difference
ca: Següent diferència

en: Open Left...
ca: Obre esquerra...

en: Open Right...
ca: Obre dreta...

en: Paint Background
ca: Dibuixa Fons

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.caption]
en: Previous Difference
ca: Diferència prèvia

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.hint]
en: Previous Difference
ca: Diferència prèvia

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.HINT]
en: Reload
ca: Recarrega

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
ca: Desa

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
ca: Desa

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save as...
ca: Amnomena i desa...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
ca: Anomena i desa...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.CAPTION]
en: Save Left
ca: Desa esquerra

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
ca: Desa esquerra

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.CAPTION]
en: Save Left As...
ca: Desa esquerra com...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
ca: Desa esquerra com...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.CAPTION]
en: Save Right
ca: Desa dreta

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
ca: Desa dreta

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.CAPTION]
en: Save Right As...
ca: Desa dreta com...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
ca: Desa dreta com...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
ca: Compara

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
ca: Compara

[ctx: TFRMDIFFER.BTNLEFTENCODING.HINT]
en: Encoding
ca: Codificació

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
ca: Codificant

[ctx: tfrmdiffer.caption]
en: Compare files
ca: Compara fitxers

en: &Actions
ca: &Accions

[ctx: tfrmedithotkey.btncancel.caption]
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

[ctx: tfrmedithotkey.btnok.caption]
en: &OK
ca: &Accepta

en: Only for these controls
ca: Només per a aquests controls

en: &Parameters (each in a separate line):
ca: Paràmetres (Cadascun a una línia diferent)

en: Shortcuts:
ca: Dreceres

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
ca: Quant a

[ctx: tfrmeditor.actabout.hint]
en: About
ca: Quant a

en: &Configuration
ca: &Configuració

[ctx: tfrmeditor.actconfhigh.hint]
en: Configuration
ca: Configuració

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: tfrmeditor.acteditcopy.hint]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
ca: Retalla

[ctx: tfrmeditor.acteditcut.hint]
en: Cut
ca: Retalla

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
ca: Esborra

[ctx: tfrmeditor.acteditdelete.hint]
en: Delete
ca: Esborra

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.caption]
en: &Find
ca: &Cerca

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.hint]
en: Find
ca: Cerca

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
ca: Cerca següent

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.hint]
en: Find next
ca: Cerca següent

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: tfrmeditor.acteditpaste.hint]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
ca: Refà

[ctx: tfrmeditor.acteditredo.hint]
en: Redo
ca: Refà

en: &Replace
ca: &Reemplaça

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.hint]
en: Replace
ca: Reemplaça

en: Select&All
ca: Selecciona &tot

[ctx: tfrmeditor.acteditselectall.hint]
en: Select All
ca: Selecciona tot

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
ca: Desfà

[ctx: tfrmeditor.acteditundo.hint]
en: Undo
ca: Desfà

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
ca: Tanca

[ctx: tfrmeditor.actfileclose.hint]
en: Close
ca: Tanca

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
ca: &Surt

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
ca: Surt

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.CAPTION]
en: &New
ca: &Nou

[ctx: tfrmeditor.actfilenew.hint]
en: New
ca: Nou

en: &Open
ca: &Obre

[ctx: tfrmeditor.actfileopen.hint]
en: Open
ca: Obre

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.CAPTION]
en: &Save
ca: &Desa

[ctx: tfrmeditor.actfilesave.hint]
en: Save
ca: Desa

en: Save &As..
ca: Anomena i desa...

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Sa&ve All
ca: De&sa-ho Tot

en: Save All
ca: Desa-ho tot

[ctx: TFRMEDITOR.HELP1.CAPTION]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
ca: &Edita

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
ca: &Codificant

en: Open as
ca: Obre com

en: Save as
ca: Anomena i desa

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
ca: &Fitxer

en: Syntax highlight
ca: LLenguatge de codificació

en: End Of Line
ca: Fi de línia

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHCASESENSITIVE.CAPTION]
en: C&ase sensitivity
ca: Sensible a may./min.

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expressions
ca: Expresions &regulars

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHSELECTEDONLY.CAPTION]
en: Selected &text only
ca: Només Selecciona &text

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHWHOLEWORDS.CAPTION]
en: &Whole words only
ca: Només paraules completes

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.GBSEARCHOPTIONS.CAPTION]
en: Option
ca: Opció

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLREPLACEWITH.CAPTION]
en: &Replace with:
ca: &Reemplaça amb:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLSEARCHFOR.CAPTION]
en: &Search for:
ca: &Cerca:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.RGSEARCHDIRECTION.CAPTION]
en: Direction
ca: Direcció

[ctx: tfrmextractdlg.caption]
en: Unpack files
ca: Descomprimeix Fitxers

en: &Unpack path names if stored with files
ca: &Descomprimeix carpetes si es guardaren

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
ca: Descomprimeix cada fitxer en una carpeta &separada

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNADDACT.CAPTION]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

en: File associations
ca: Associacions de fitxers

[ctx: TFRMFILEASSOC.GBACTIONS.CAPTION]
en: Actions
ca: Accions

[ctx: TFRMFILEASSOC.GBFILETYPES.CAPTION]
en: File types
ca: Tipus de Fitxer

en: Icon
ca: Icona

en: Action:
ca: Acció:

[ctx: TFRMFILEASSOC.LBLCOMMAND.CAPTION]
en: &Command:
ca: &Comandament:

[ctx: TFRMFILEASSOC.MIEDIT.CAPTION]
en: Edit
ca: Edita

en: Open in Editor
ca: Obre amb l'Editor

[ctx: TFRMFILEASSOC.MIFILENAME.CAPTION]
en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File path
ca: Ruta del fitxer

en: Full path
ca: Ruta completa

en: Get output from command
ca: Obtenir sortida de comandament

[ctx: TFRMFILEASSOC.MIOPEN.CAPTION]
en: Open
ca: Obre

en: Run in terminal
ca: Executa en el terminal

en: Open in VFS
ca: Obre en VFS

[ctx: TFRMFILEASSOC.MIVIEW.CAPTION]
en: View
ca: Visualització

en: Open in Viewer
ca: Obre en el Visualitzador

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
ca: &Tanca

[ctx: tfrmfileexecuteyourself.caption]
en: Wait...
ca: Espereu...

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.LBLFROMPATH.CAPTION]
en: From:
ca: De:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
ca: ¡Clique a Tanca quan el fitxer temporal es pugui esborrar!

en: &To panel
ca: &Al panell

en: &View all
ca: &Visualitza tot

en: Current operation:
ca: Operació actual

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
ca: De:

en: To:
ca: Per:

en: &Set properties
ca: &Configura propietats

en: Set to &all selected files
ca: Ajusta a tots els fitxers seleccionats

en: Ski&p this file
ca: Salta aquest fitxer

[ctx: tfrmfileproperties.caption]
en: Properties
ca: Propietats

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
ca: Enganxós

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.GBOWNER.CAPTION]
en: Owner
ca: Propietari

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
ca: Grup

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
ca: Altres

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
ca: Propietari

en: Contains:
ca: Conté:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
ca: Executa

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
ca: Nom

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILENAMESTR.CAPTION]
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILESTR.CAPTION]
en: File name
ca: Nom

en: Path:
ca: Ruta:

en: Last access:
ca: Últim accès:

en: Last modification:
ca: Última modificació

en: Last status change:
ca: Últim canvi d'estat:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
ca: Octal

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
ca: Lectura

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSIZESTR.CAPTION]
en: Size:
ca: Mida:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
ca: Escriu

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
ca: Atributs

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
ca: Propietats

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
ca: Afegeix

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
ca: &Tanca

en: &Go to file
ca: &Va al fitxer

[ctx: tfrmfinddlg.btnlastsearch.caption]
en: &Last search
ca: &Última cerca

en: &New search
ca: &Nova cerca

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
ca: &Esborra

en: L&oad
ca: Carrega

en: S&ave
ca: Desa

en: Sa&ve with "Start in directory"
ca: Desa amb "Start in directory"

[ctx: tfrmfinddlg.btnstart.caption]
en: &Start
ca: Inicia

en: Use template
ca: Usa plantilla

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNVIEW.CAPTION]
en: &View
ca: &Visualització

en: Feed to &listbox
ca: Inclou a la llista

[ctx: tfrmfinddlg.caption]
en: Find files
ca: Cerca fitxers

en: Case sens&itive
ca: Sensible a majúscules

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFINDTEXT.CAPTION]
en: Find &text in file
ca: Cerca &text en Fitxer

[ctx: TFRMFINDDLG.CBNOTCONTAININGTEXT.CAPTION]
en: Find files N&OT containing the text
ca: Cerca fitxers que NO continguin el text

en: Selected directories and &files
ca: Carpetes i &fitxers seleccionats

en: &Use search plugin:
ca: Usa complement de cerca:

en: Enter directories names that should be excluded from search separated with ";"
ca: Entreu el nom de les carpetes a excloure de la cerca separats per ";"

en: Enter files names that should be excluded from search separated with ";"
ca: Entreu el nom dels fitxers a excloure de la cerca separats per ";"

en: Enter files names separated with ";"
ca: Entreu el nom dels fitxers separats per ";"

[ctx: tfrmfinddlg.gbdirectories.caption]
en: Directories
ca: Carpetes

[ctx: tfrmfinddlg.gbfiles.caption]
en: Files
ca: Fitxers

en: Find Data
ca: Cerca dades

en: Attri&butes
ca: Atributs

en: E&xclude subdirectories
ca: Exclou carpetes

en: &Exclude files
ca: Exclou fitxers

en: &File mask
ca: Màscara de fitxer

en: Search su&bdirectories:
ca: Cerca subcarpetes:

en: &Previous searches:
ca: Cerques prèvies:

en: Remove from list
ca: Elimina de la lista

en: Show all found items
ca: Mostra Tots els ítems trobats

en: Show In Viewer
ca: Mostra en el Visualitzador

en: Advanced
ca: Avançat

en: Load/Save
ca: Carrega/Desa

[ctx: tfrmfinddlg.tsplugins.caption]
en: Plugins
ca: Complements

en: Results
ca: Resultats

en: Standard
ca: Estàndar

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
ca: Cerca

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

[ctx: TFRMHOTDIR.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

en: Directory Hotlist
ca: Carpetes freqüents

[ctx: tfrmlinker.caption]
en: Linker
ca: Enllaçador

en: Save to...
ca: Desa a...

en: Item
ca: Element

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDEL.HINT]
en: Delete
ca: Esborra

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.HINT]
en: Down
ca: Avall

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.HINT]
en: Up
ca: Amunt

en: Add file name to command line
ca: Afegeix nom de fitxer a la linia d'ordres

en: Add path and file name to command line
ca: Afegeix ruta i nom de fitxer a la linia d'ordres

en: Copy path to command line
ca: Copia ruta a linia d'ordres

en: Brief
ca: Reduïda

en: Brief View
ca: Visualització reduïda

en: Change directory
ca: Canviar de Carpeta

en: Change Directory To Parent
ca: Canvia a la carpeta superior

en: Change directory to root
ca: Canvia a la carpeta arrel

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate Check&sum...
ca: Calcula suma de comprovació

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: &Verify Checksum...
ca: Verifica suma de comprovació

en: Clear log file
ca: Esborra fitxer log

en: Clear log window
ca: Esborra finestra log

en: Next Command Line
ca: Següent línia d'ordres

en: Set command line to next command in history
ca: Estableix línia d'ordres per al proper comandament a historial

en: Previous Command Line
ca: Línia de comandament prèvia

en: Set command line to previous command in history
ca: Establir línia d'ordres per al mandat previ a la història

en: Full
ca: Completa

en: Compare by &Contents
ca: Compara per &continguts

[ctx: tfrmmain.actcomparedirectories.caption]
en: Compare Directories
ca: Compara carpetes

[ctx: tfrmmain.actcomparedirectories.hint]
en: Compare Directories
ca: Compara carpetes

en: Show context menu
ca: Mostra menú contextual

en: Copy Filename(s) with Full &Path
ca: Copia nom(s) de fitxer(s) amb ruta completa

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
ca: Copia nom(s) de fitxer(s) al portapapers

en: Copy files without asking for confirmation
ca: Copia fitxers sense demanar confirmació

en: Copy to same panel
ca: Copia al mateix panel

en: &Copy
ca: Copia

en: Sho&w Occupied Space
ca: Mostra espai ocupat

en: Cu&t
ca: Retalla

[ctx: TFRMMAIN.ACTDIRHISTORY.CAPTION]
en: Directory history
ca: Història de carpetes

en: Edit Co&mment...
ca: Edita comentari...

en: Edit new file
ca: Edita nou Fitxer

en: Edit path field above file list
ca: Edita camp de ruta sobre la llista de fitxers

en: Swap &Panels
ca: Intercanvia panells

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
ca: &Surt

en: Focus command line
ca: Enfocament de linia d'ordres

en: Place cursor on first file in list
ca: Col·locar el cursor sobre el primer fitxer

en: Place cursor on last file in list
ca: Col·locar el cursor sobre l'últim fitxer

en: &Contents
ca: Continguts

en: &Horizontal Panels Mode
ca: Panells en horitzontal

en: &Keyboard
ca: Teclat

en: Left &= Right
ca: esquerra &= dreta

en: Open left drive list
ca: Obre llista d'unitats a l'esquerra

en: Load Selection from Clip&board
ca: Carrega selecció del portapapers

en: &Load Selection from File...
ca: Carrega se&lecció des de fitxer...

en: Select All with the Same E&xtension
ca: Selecciona amb la mateixa extensió

en: &Select All
ca: &Selecciona tot

en: Minimize window
ca: Minimitzar finestra

en: Network &Connect...
ca: &Connectant xarxa...

en: Network &Disconnect
ca: &Desconnectant xarxa...

en: Network &Quick Connect...
ca: Connexió &ràpida de xarxa...

en: Switch to Nex&t Tab
ca: Canvia a la pestanya següen&t

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
ca: Obre

en: Try open archive
ca: Intenta obrir fitxer

en: Open bar file
ca: Obre fitxer de barra

en: Open &Folder in a New Tab
ca: Obre carpeta a nova pestanya

en: Operations &Viewer
ca: &Visualitzador d'operacions

en: Set splitter position
ca: Fixar posició de separació

en: &Paste
ca: &Enganxa

en: Switch to &Previous Tab
ca: Canvia a la pestanya &prèvia

en: Quick filter
ca: Filtre ràpid

[ctx: TFRMMAIN.ACTQUICKSEARCH.CAPTION]
en: Quick search
ca: Cerca ràpida

en: &Quick View Panel
ca: Panell de vista ràpida

en: &Refresh
ca: &Actualitza

en: Move/Rename files without asking for confirmation
ca: Mou/Elimina sense confirmació

[ctx: TFRMMAIN.ACTRENAMEONLY.CAPTION]
en: Rename
ca: Reanomena

en: &Restore Selection
ca: &Restaura selecció

en: Right &= Left
ca: Dret &= Esquerra

en: Open right drive list
ca: Obre llista d'unitats a la dreta

en: Sa&ve Selection
ca: Desa selecció

en: Save S&election to File...
ca: Desa sel&ecció a fitxer...

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change &Attributes...
ca: Canvia atributs...

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
ca: Bloqueja carpetes obertes a pestanyes noves

en: &Locked
ca: B&loqueja

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETTABOPTIONPATHRESETS.CAPTION]
en: Locked with &Directory Changes Allowed
ca: Bloqueja amb canvis de carpeta permesos

[ctx: tfrmmain.actshellexecute.caption]
en: Open
ca: Obre

en: Open using system associations
ca: Obre usant les associacions del sistema

en: Show button menu
ca: Mostra menú de botons

en: Show command line history
ca: Mostra històrial de linia d'ordres

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
ca: Habilita/deshabilita ignorar llista per no mostrar noms de Fitxer

en: Target &= Source
ca: Destinació = Origen

en: &Test Archive(s)
ca: Comprova fitxer(s)

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Thumbnails View
ca: Visualització en miniatures

en: Transfer dir under cursor to left window
ca: Carpeta sota el cursor a l'esquerra

en: Transfer dir under cursor to right window
ca: Carpeta sota el cursor a la dreta

en: Unselect All with the Same Ex&tension
ca: Deselecciona tot amb la mateixa extensió

en: Show history of visited paths for active view
ca: Mostra hstòria de las direccions visitades per vista activa

en: Go to next entry in history
ca: Va a l'entrada següent

en: Go to previous entry in history
ca: Va a la entrada prèvia

en: &Visit Double Commander Website
ca: Visita el lloc web de Double Commander

en: Wipe
ca: Destrueix

en: Show current directory of the right panel in the left panel
ca: Mostra carpeta actual del panell dret al esquerra

en: Go to home directory
ca: Va a la carpeta d'usuari

en: Go to root directory
ca: Va a la carpeta arrel

en: Go to parent directory
ca: Va a la carpeta superior

en: Show current directory of the left panel in the right panel
ca: Mostra la carpeta actual del panell esquerra al dret

[ctx: TFRMMAIN.LBLCOMMANDPATH.CAPTION]
en: Path
ca: Ruta

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Copy...
ca: Copia...

[ctx: TFRMMAIN.MIHARDLINK.CAPTION]
en: Create link...
ca: Crea enllaç

en: Clear
ca: Neteja

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
ca: Copia

en: Hide
ca: oculta

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
ca: Selecciona tot

en: Move...
ca: Mou...

[ctx: TFRMMAIN.MISYMLINK.CAPTION]
en: Create symlink...
ca: Crea enllaç Simbòlic

en: Tab options
ca: Opcions de pestanya

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
ca: &Surt

en: Restore
ca: Restaura

[ctx: tfrmmain.mnualloperstart.caption]
en: Start
ca: Inicia

[ctx: tfrmmain.mnualloperstop.caption]
en: Cancel
ca: Cancel·la

en: &Commands
ca: &Ordres

en: C&onfiguration
ca: C&onfiguració

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
ca: A&juda

en: &Mark
ca: &Selecció

[ctx: TFRMMAIN.MNUNETWORK.CAPTION]
en: Network
ca: Xarxa

en: &Show
ca: &Visualització

en: &Tabs
ca: &Pestanyes

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
ca: Retalla

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
ca: Esborra

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

[ctx: TFRMMKDIR.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

en: Create new directory
ca: Crea nova carpeta

[ctx: tfrmmodview.caption]
en: New Size
ca: Nova Mida

en: Height :
ca: Alt :

en: Quality of compress to Jpg
ca: Qualitat de compresió jpg

en: Width :
ca: Ample:

en: Height
ca: Alt

[ctx: TFRMMODVIEW.TEWIDTH.TEXT]
en: Width
ca: Ample

[ctx: TFRMMULTIRENAME.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
ca: &Tanca

[ctx: TFRMMULTIRENAME.BTNDELETEPRESET.CAPTION]
en: &Delete
ca: &Esborra

en: &Load
ca: Carrega

[ctx: tfrmmultirename.btnrename.caption]
en: &Rename
ca: &Reanomena

[ctx: TFRMMULTIRENAME.BTNSAVEPRESET.CAPTION]
en: &Save
ca: &Desa

[ctx: tfrmmultirename.caption]
en: MultiRename
ca: Reanomenat múltiple

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBREGEXP.CAPTION]
en: Regular e&xpressions
ca: Expressions regulars

en: &Use substitution
ca: Usa substitució

en: Counter
ca: Comptador

en: Find && Replace
ca: Cerca i Reemplaçar

en: Log Result
ca: Registre de resultat

en: Mask
ca: Màscara

en: Presets
ca: Configuració

en: [MM] Month (2 digits)
ca: [MM] Mes (2 digits)

en: [MMM] Month name (short, e.g., "jan")
ca: [MMM] Nom del mes (abreujat, e.g., "jan")

en: [MMMM] Month name (long, e.g., "january")
ca: [MMMM] Nom del mes (llarg, e.g., "january")

en: Time...
ca: Hora...

en: Extension...
ca: Extensió...

en: Name...
ca: Nom...

[ctx: TFRMMULTIRENAME.MIPLUGIN.CAPTION]
en: Plugin
ca: Complement

en: [YYYY] Year (4 digits)
ca: [YYYY] Any (4 dígits)

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[0].title.caption]
en: Old File Name
ca: Nom antic

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[1].title.caption]
en: New File Name
ca: Nou nom de fitxer

[ctx: tfrmmultirename.stringgrid.columns[2].title.caption]
en: File Path
ca: Ruta

en: Choose an application
ca: Escull aplicació

en: Custom command
ca: Personalitza comandament

en: Save association
ca: Desa associació

en: Set selected application as default action
ca: Estableix aplicació seleccionada com a acció per defecte

en: File type to be opened: %s
ca: Tipus de fitxer a obrir: %s

en: Multiple file names
ca: Noms de fitxers múltiples

en: Múltiple URIs
ca: Múltiples URIs

en: Single file name
ca: Nom de fitxer simple

en: Single URI
ca: Simple URI

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

[ctx: tfrmoptions.caption]
en: Options
ca: Opcions

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
ca: Seleccioneu si us plau una de les subpàgines. Aquesta no conté paràmetres configurables

[ctx: tfrmoptionsarchivers.gbarchiveroptions.caption]
en: Options
ca: Opcions

[ctx: tfrmoptionsarchivers.tbarchiveradditional.caption]
en: Additional
ca: Addicional

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.cbwatchattributeschange.caption]
en: When &size, date or attributes change
ca: Quan canvia la mida, la data o els atributs

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.cbwatchexcludedirs.caption]
en: For the following &paths and their subdirectories:
ca: Per les rutes següents i les seves subcarpetes:

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.cbwatchonlyforeground.caption]
en: When application is in the &background
ca: Quan l'aplicació està en segon pla

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.gbautorefreshdisable.caption]
en: Disable auto-refresh
ca: Deshabilita actualizació automàtica

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.gbautorefreshenable.caption]
en: Refresh file list
ca: Actualitza la lista de fitxers

en: Automatically &hide unmounted devices
ca: &Oculta automàticament unitats no carregades

[ctx: tfrmoptionsbehavior.cbminimizetotray.caption]
en: Mo&ve icon to system tray when minimized
ca: Mou la icona a la safata del sistema quan es minimitza

en: Here you can enter one or more drives or mount points, separated by ";".
ca: Aquí podeu introduir una o més unitats o punts de muntatge, separats per ";".

en: Drives &blacklist
ca: Llista &negra d'unitats

en: Show grid
ca: Mostra la graella

en: Auto-size columns
ca: Mida automàtica de les columnes

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gblocconfigfiles.caption]
en: Location of configuration files
ca: Situació dels fitxers de configuració

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.gbsaveonexit.caption]
en: Save on exit
ca: Desa en Sortir

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.lblcmdlineconfigdir.caption]
en: Set on command line
ca: Defineix linia d'ordres

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnnewcolumnsset.caption]
en: &New
ca: &Nou

en: &Show confirmation dialog after drop
ca: Demana confirmació després de deixar anar

en: Show &file system
ca: Mostra fitxers del sistema

en: Show fr&ee space
ca: Mostra espai lliure

en: Show &label
ca: Mostra etiqueta

en: Drives list
ca: Llista d'unitats

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
ca: Segon pla

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundusedefaultcheckbox.caption]
en: Bac&kground
ca: Segon pla

en: Element Attributes
ca: Atributs d'element

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
ca: Primer pla

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundusedefaultcheckbox.caption]
en: Fo&reground
ca: Primer pla

en: &Text-mark
ca: Marca de text

en: Use &local scheme settings
ca: Usa configuració d'esquema local

en: &Bold
ca: Negreta

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textboldradioinvert.caption]
en: In&vert
ca: Inverteix

en: &Italic
ca: Cursiva

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textitalicradioinvert.caption]
en: In&vert
ca: Inverteix

en: &Strike Out
ca: Treu barrat

en: &Underline
ca: Subratllat

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
ca: Inverteix

en: Cop&y operation
ca: Operació de còpia

en: &Delete operation
ca: Operació d'esborrament

en: D&elete to trash operation
ca: Esborra l'operació a la paperera

en: &Move operation
ca: &Operació de moviment

en: Executing operations
ca: Executant operacions

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.gbfilesearch.caption]
en: File search
ca: Cerca de fitxers

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: &Buffer size for file operations (in KB):
ca: Tamany de &buffer per a fitxer d'operacions (en KB)

en: Show confirmation window for:
ca: Mostra finestra de confirmació per a...

en: Show operations progress &initially in
ca: Mostra progrés d'operacions inicialment en

en: &Number of wipe passes:
ca: &Número de passos de neteja

en: Use &Gradient Indicator
ca: Usa indicador de gradació

en: Drive Free Space Indicator
ca: Indicador de l'espai lliure de la unitat

[ctx: tfrmoptionsfilepanelscolors.gbexample.caption]
en: Example
ca: Exemple

en: Bac&kground:
ca: Fons

en: In&dicator Back Color:
ca: Indicador de color de fons

en: &Indicator Fore Color:
ca: Indica color de primer pla

en: Do&n't load file list until a tab is activated
ca: No carrega la llista de fitxers fins que s'activi la pestanya

en: Hi&ghlight new and updated files
ca: Realça fitxers nous i actualitzats

en: Formatting
ca: Formatant

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.gbsorting.caption]
en: Sorting
ca: Ordenant

en: Case s&ensitivity:
ca: Sensibilitat a les Majúscules

en: Incorrect format
ca: Format incorrecte

en: File si&ze format:
ca: Format de mida de fitxer

en: &Insert new files
ca: Insereix nou fitxer

en: So&rting directories:
ca: Ordena carpetes

en: &Move updated files
ca: Mou fitxers actualitzats

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.btnsearchtemplate.hint]
en: Template...
ca: Plantilla...

en: File types colors (sort by drag&&drop)
ca: Tipus de colors de fitxers (Ordena amb drag&&drop)

en: Add &hotkey
ca: Afegeis drecera

en: &Delete hotkey
ca: Esborra drecera

[ctx: tfrmoptionshotkeys.btnedithotkey.caption]
en: &Edit hotkey
ca: Edita drecera

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[0].title.caption]
en: Hotkey
ca: Tecles ràpides

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[1].title.caption]
en: Parameters
ca: Paràmetres

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSEXCLUDE.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
ca: Per les rutes següents i les seves subcarpetes:

en: Show icons for actions in &menus
ca: Mostra icones per a accions als menús

en: Disable special icons
ca: Desactiva icones especials

en: Icons in menus
ca: Icones als menús

[ctx: tfrmoptionsicons.gbshowiconsmode.caption]
en:  Show icons to the left of the filename
ca:  Mostra icones a l'esquerra del nom

[ctx: tfrmoptionsicons.rbiconsshowallandexe.caption]
en: All associated + &EXE/LNK (slow)
ca: Totes les associacions + &EXE/LNK (lent)

[ctx: tfrmoptionsicons.rbiconsshownone.caption]
en: &No icons
ca: Sense icones

[ctx: tfrmoptionsignorelist.btnaddselwithpath.caption]
en: Add selected names with &full path
ca: Afegeix noms seleccionats amb la ruta completa

[ctx: tfrmoptionsignorelist.chkignoreenable.caption]
en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
ca: &Ignora (no mostra) els següents fitxers i carpetes:

[ctx: tfrmoptionsignorelist.lblsavein.caption]
en: &Save in:
ca: Desa a:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
ca: Les fletxes esquerra/dreta canvien el directori (Com en Lynux)

en: Typing
ca: Escrivint

en: &Letters
ca: &Lletres

[ctx: tfrmoptionslayout.cbpanelofoperations.caption]
en: Show panel of operation in background
ca: Panell d'operació en segon pla

[ctx: tfrmoptionslayout.cbproginmenubar.caption]
en: Show common progress in menu bar
ca: Progrés en barra de menú

[ctx: tfrmoptionslayout.cbshowdiskpanel.caption]
en: Show &drive buttons
ca: Mostra botons &d'unitats

en: Show drives list bu&tton
ca: Mostra botó amb llista d'unitats

[ctx: tfrmoptionslayout.cbshowmaintoolbar.caption]
en: Show &button bar
ca: Mostra barra de &botons

en: Show short free space &label
ca: Mostra petita etiqueta d'espai lliure

[ctx: tfrmoptionslayout.cbshowstatusbar.caption]
en: Show &status bar
ca: Mostra barra de e&stat

[ctx: tfrmoptionslayout.cbshowtabs.caption]
en: Sho&w folder tabs
ca: Mostra &pestanyes de carpetes

[ctx: tfrmoptionslayout.gbscreenlayout.caption]
en:  Screen layout
ca:  Aparença de pantalla

[ctx: tfrmoptionslog.cblogerrors.caption]
en: Log &errors
ca: Registra &errors

[ctx: tfrmoptionslog.cblogsuccess.caption]
en: Log &successful operations
ca: Registra operacions exito&ses

[ctx: tfrmoptionslog.gblogfile.caption]
en: File operation log file
ca: Registre de les operacions amb Fitxers

en: Log operations
ca: Registre de les operacions

en: Operation status
ca: Estat de les operacions

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
ca: Esborra miniatures de fitxers que ja no existeixen

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
ca: Sempre va a l'arrel de la unitat quan es canvia d'unitat

[ctx: tfrmoptionsmisc.dblthumbnails.caption]
en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: pixels
ca: píxels

en: &Thumbnail size:
ca: Mida de les miniatures

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbscrolling.caption]
en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: Selection
ca: Selecció

[ctx: tfrmoptionsplugins.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
ca: Actiu

[ctx: tfrmoptionsplugins.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
ca: Complement

[ctx: tfrmoptionsplugins.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
ca: Registrat per

[ctx: tfrmoptionsplugins.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
ca: Nom de fitxer

[ctx: tfrmoptionsquicksearchfilter.cbexactbeginning.caption]
en: &Beginning (name must start with first typed character)
ca: &Començament (el nom ha de començar amb el primer caràcter)

[ctx: tfrmoptionsquicksearchfilter.cbexactending.caption]
en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
ca: Fi&nal (ha de coincidir el últim caràcter abans d'un punt . )

[ctx: tfrmoptionsquicksearchfilter.cgpoptions.caption]
en: Options
ca: Opcions

en: Exact name match
ca: Coincidència de nom exacte

en: Search case
ca: Us de Majúscules

en: Search for these items
ca: Recerca d'aquests elements

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabsactivateonclick.caption]
en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
ca: Activa &panell cuando es clica en una de les seves pestanyes

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabsalwaysvisible.caption]
en: &Show tab header also when there is only one tab
ca: &Mostra pestanyes també si n'hi ha només una

en: &Limit tab title length to
ca: &Limita títol pestanya a

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabslockedasterisk.caption]
en: Show locked tabs &with an asterisk *
ca: Mostra les pestanyes bloquejades amb un asterisc *

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabsmultilines.caption]
en: &Tabs on multiple lines
ca: &Pestanyes en varies linies

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabsopenforeground.caption]
en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
ca: Ctrl+&Up obre una nova pestanya en primer pla

[ctx: tfrmoptionstabs.cbtabsopennearcurrent.caption]
en: Open &new tabs near current tab
ca: Obre una &nova pestanya al costat de l'actual

[ctx: tfrmoptionstabs.gbtabs.caption]
en: Folder tabs headers
ca: Capçaleres de les pestanyes de carpeta

[ctx: tfrmoptionstabs.lblchar.caption]
en: characters
ca: caràcters

en: C&lone button
ca: Botó de clonació

[ctx: tfrmoptionstoolbar.btndeletebutton.caption]
en: &Delete
ca: &Esborra

[ctx: tfrmoptionstoolbar.btnedithotkey.caption]
en: Edit hot&key
ca: Edita drecera

[ctx: tfrmoptionstoolbar.btninsertbutton.caption]
en: &Insert new button
ca: &Insereix nou botó

en: Remove hotke&y
ca: Esborra drecera

en: Enter command parameters, each in a separate line. Press F1 to see help on parameters.
ca: Entra paràmetres de comandament, cadascun en una línia separada. Premeu F1 per veure l'ajuda sobre paràmetres

[ctx: tfrmoptionstoolbar.gbgroupbox.caption]
en: Appearance
ca: Aparença

[ctx: tfrmoptionstoolbar.lblexternalcommand.caption]
en: Comman&d:
ca: Ordres:

[ctx: tfrmoptionstoolbar.lblexternalparameters.caption]
en: Parameter&s:
ca: Paràmetres

en: Hot key:
ca: Drecera

en: Ico&n:
ca: Icona

[ctx: tfrmoptionstoolbar.lblinternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
ca: Comandaments

[ctx: tfrmoptionstoolbar.lblinternalparameters.caption]
en: &Parameters:
ca: Paràmetres

en: Start pat&h:
ca: Ruta d'inici

en: &Tooltip:
ca: Indicador de funció

en: Button type
ca: Tipus de botons

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
ca: Plantilla...

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.GBCUSTOMFIELDS.CAPTION]
en: Custom fields by file type
ca: Camps d'usuari per tipus de fitxer

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.GBSHOWTOOLTIP.CAPTION]
en: Show tool tip
ca: Mostra informació emergent

[ctx: tfrmoptionsviewer.gbviewerbookmode.caption]
en: Viewer Book Mode
ca: Visualitza en mode llibre

[ctx: tfrmoptionsviewer.gbviewerexample.caption]
en: Example
ca: Exemple

[ctx: tfrmpackdlg.caption]
en: Pack files
ca: Comprimeix fitxers

en: Create self e&xtracting archive
ca: Crea fitxer autoe&xtraible

en: Encr&ypt
ca: Encr&iptar

en: &Multiple disk archive
ca: Fitxer de disc &múltiple

en: Also &pack path names (only recursed)
ca: Incloure noms de car&petes (només recursiu)

en: Pack file(s) to the file:
ca: Comprimeix en el fitxer:

en: Packer
ca: Compressor

en: Unpack &all and execute
ca: Descomprimeix tot i executa

en: &Unpack and execute
ca: Descomprimeix i executa

[ctx: tfrmpackinfodlg.caption]
en: Properties of packed file
ca: Propietats del fitxer Comprimit

en: Attributes:
ca: Atributs:

en: Compression ratio:
ca: Ratio de compressió:

en: Date:
ca: Data:

en: Method:
ca: Mètode:

en: Original size:
ca: Mida orginal:

en: File:
ca: Fitxer:

en: Packed size:
ca: Mida Comprimit:

en: Packer:
ca: Compressor:

en: Time:
ca: Temps:

en: Case Sensitive
ca: Sensibilitat a Majúscules

[ctx: tfrmquicksearch.sbdirectories.hint]
en: Directories
ca: Carpetes

[ctx: tfrmquicksearch.sbfiles.hint]
en: Files
ca: Fitxers

en: Match Beginning
ca: Començament l'acció

en: Match Ending
ca: Final de l'acció

[ctx: tfrmquicksearch.tglfilter.caption]
en: Filter
ca: Filtre

en: Toggle between search or filter
ca: Canvi entre recerca i filtre

[ctx: tfrmselecttextrange.btppanel.cancelbutton.caption]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: tfrmselecttextrange.btppanel.closebutton.caption]
en: &Close
ca: &Tanca

[ctx: tfrmselecttextrange.btppanel.helpbutton.caption]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: tfrmselecttextrange.btppanel.okbutton.caption]
en: &OK
ca: &Accepta

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

[ctx: tfrmsetfileproperties.caption]
en: Change attributes
ca: Canvia atributs

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
ca: Adhesiu

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKARCHIVE.CAPTION]
en: Archive
ca: Fitxer

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKCREATIONTIME.CAPTION]
en: Created:
ca: Creat:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKHIDDEN.CAPTION]
en: Hidden
ca: Ocult

en: Accessed:
ca: Accedit:

en: Modified:
ca: Modificat:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKREADONLY.CAPTION]
en: Read only
ca: Només lectura

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKSYSTEM.CAPTION]
en: System
ca: Sistema

en: Timestamp properties
ca: Propietats de la data

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
ca: Atributs

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
ca: Atributs

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
ca: Grup

en: (gray field means unchanged value)
ca: (camp gris significa valor sense canvi)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
ca: Altres

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
ca: Propietari

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
ca: Execució

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
ca: Lectura

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
ca: Escriptura

[ctx: tfrmsplitter.caption]
en: Splitter
ca: Separador

[ctx: TFRMSPLITTER.GRBXFILE.CAPTION]
en: File name
ca: Nom de Fitxer

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
ca: &Accepta

[ctx: tfrmtweakplugin.caption]
en: Tweak plugin
ca: Connecta complement

en: Flags:
ca: Banderes:

[ctx: tfrmviewer.actabout.caption]
en: About Viewer...
ca: Quant al Visualitzador...

en: Displays the About message
ca: Mostra el missatge Quant a

[ctx: tfrmviewer.actcopyfile.caption]
en: Copy File
ca: Copia fitxer

[ctx: tfrmviewer.actcopyfile.hint]
en: Copy File
ca: Copia fitxer

[ctx: tfrmviewer.actdeletefile.caption]
en: Delete File
ca: Esborra fitxer

[ctx: tfrmviewer.actdeletefile.hint]
en: Delete File
ca: Esborra fitxer

[ctx: tfrmviewer.actloadnextfile.caption]
en: &Next
ca: &Següent

en: Load Next File
ca: Carrega següent fitxer

[ctx: tfrmviewer.actloadprevfile.caption]
en: &Previous
ca: &Anterior

en: Load Previous File
ca: Carrega el fitxer previ

[ctx: tfrmviewer.actmirror.caption]
en: Mirror
ca: Mirall

[ctx: tfrmviewer.actmirror.hint]
en: Mirror
ca: Mirall

[ctx: tfrmviewer.actmovefile.caption]
en: Move File
ca: Mou fitxer

[ctx: tfrmviewer.actmovefile.hint]
en: Move File
ca: Mou fitxer

[ctx: tfrmviewer.actreload.caption]
en: Reload
ca: Recarrega

en: Reload current file
ca: Recarrega fitxer actual

[ctx: tfrmviewer.actrotate180.caption]
en: Rotate 180
ca: Rotació de 180

[ctx: tfrmviewer.actrotate180.hint]
en: Rotate 180
ca: Rotació de 180

[ctx: tfrmviewer.actrotate270.caption]
en: Rotate 270
ca: Rotació de 270

[ctx: tfrmviewer.actrotate270.hint]
en: Rotate 270
ca: Rotació de 270

[ctx: tfrmviewer.actrotate90.caption]
en: Rotate 90
ca: Rotació de 90

[ctx: tfrmviewer.actrotate90.hint]
en: Rotate 90
ca: Rotació de 90

[ctx: tfrmviewer.actsaveas.caption]
en: Save As...
ca: Desa com...

en: Save File As...
ca: Anomena i desa

[ctx: tfrmviewer.actstretchimage.caption]
en: Stretch
ca: Aprima

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCOPYFILE.HINT]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCOPYFILE1.HINT]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCUTTUIMAGE.HINT]
en: Crop
ca: Retalla

[ctx: TFRMVIEWER.BTNDELETEFILE.HINT]
en: Delete
ca: Esborra

[ctx: TFRMVIEWER.BTNDELETEFILE1.HINT]
en: Delete
ca: Esborra

[ctx: TFRMVIEWER.BTNFULLSCREEN.HINT]
en: Full Screen
ca: Pantalla completa

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
ca: Realça

[ctx: TFRMVIEWER.BTNMIRROR.HINT]
en: Mirror
ca: Mirall

[ctx: TFRMVIEWER.BTNMOVEFILE.HINT]
en: Move
ca: Mou

[ctx: TFRMVIEWER.BTNMOVEFILE1.HINT]
en: Move
ca: Mou

[ctx: TFRMVIEWER.BTNPAINT.HINT]
en: Paint
ca: Dibuixa

en: Red Eyes
ca: Ulls Vermells

[ctx: TFRMVIEWER.BTNRESIZE.HINT]
en: Resize
ca: Canvia mida

[ctx: TFRMVIEWER.BTNUNDO.HINT]
en: Undo
ca: Desfà

[ctx: TFRMVIEWER.BTNZOOMIN.HINT]
en: Zoom In
ca: Apropar

[ctx: TFRMVIEWER.BTNZOOMOUT.HINT]
en: Zoom Out
ca: Allunya

[ctx: tfrmviewer.caption]
en: Viewer
ca: Visualitzador

[ctx: TFRMVIEWER.CBSLIDESHOW.CAPTION]
en: Slide Show
ca: Diapositives

en: Pen
ca: Llapis

[ctx: TFRMVIEWER.GBOXHIGHTLIGHT.CAPTION]
en: Highlight
ca: Destaca

[ctx: TFRMVIEWER.GBOXPAINT.CAPTION]
en: Paint
ca: Pinta

[ctx: TFRMVIEWER.GBOXSLIDESHOW.CAPTION]
en: Slide Show
ca: Diapositives

[ctx: TFRMVIEWER.GBOXVIEW.CAPTION]
en: View
ca: Visualització

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
ca: Quant a

en: Show as &Bin
ca: Mostra com &Binari

[ctx: TFRMVIEWER.MICOPYTOCLIPBOARD.CAPTION]
en: Copy To Clipboard
ca: Copia al portapapers

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
ca: &Edita

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
ca: &Codificació

[ctx: TFRMVIEWER.MIEXIT.CAPTION]
en: E&xit
ca: &Surt

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
ca: &Fitxer

[ctx: TFRMVIEWER.MIFULLSCREEN.CAPTION]
en: Full Screen
ca: Pantalla completa

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Show as &Hex
ca: Mostra com &Hex

en: &Image
ca: &Imatge

en: Show as B&ook
ca: Mostra com un llibre

[ctx: TFRMVIEWER.MIMIRROR.CAPTION]
en: Mirror
ca: Mirall

[ctx: TFRMVIEWER.MIPLUGINS.CAPTION]
en: Plugins
ca: Complements

[ctx: TFRMVIEWER.MIPREVIEW.CAPTION]
en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Print...
ca: Imprimeix...

en: Rotate
ca: Rota

[ctx: TFRMVIEWER.MISAVE.CAPTION]
en: Save
ca: Desa

[ctx: tfrmviewer.misaveas.caption]
en: Save As...
ca: Anomena i desa...

[ctx: TFRMVIEWER.MISCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
ca: Captura

[ctx: TFRMVIEWER.MISEARCH.CAPTION]
en: Search
ca: Cerca

en: Search next
ca: Cerca següent

en: Search prev
ca: Cerca previ

[ctx: TFRMVIEWER.MISELECTALL.CAPTION]
en: Select All
ca: Selecciona tot

[ctx: tfrmviewer.mistretch.caption]
en: Stretch
ca: Aprima

en: Show as &Text
ca: Mostra com &Text

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
ca: &Visualització

en: Show as &Wrap text
ca: Ajusta linies

[ctx: TFRMVIEWER.MIZOOMIN.CAPTION]
en: Zoom In
ca: Apropa

[ctx: TFRMVIEWER.MIZOOMOUT.CAPTION]
en: Zoom Out
ca: Allunyar

[ctx: TFRMVIEWER.PMICOPY.CAPTION]
en: Copy To Clipboard
ca: Copia al portapapers

[ctx: TFRMVIEWER.PMISELECTALL.CAPTION]
en: Select All
ca: Selecciona tot

[ctx: tfrmviewoperations.btnstartpause.caption]
en: &Start
ca: Inicia

[ctx: tfrmviewoperations.caption]
en: File operations
ca: Operacions amb Fitxers

en: Always on top
ca: Sempre visible

en: Use "drag && drop" to move operations between queues
ca: Feu "drag && drop" per moure operacions entre cues

[ctx: tfrmviewoperations.mnucanceloperation.caption]
en: Cancel
ca: Cancel·la

en: New queue
ca: Nova cua

[ctx: tfrmviewoperations.mnuoperationshowdetached.caption]
en: Show in detached window
ca: Mostra en finestra destacada

en: Put first in queue
ca: Posa'l primer a la cua

en: Put last in queue
ca: Posa'l al darrera de la cua

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue.caption]
en: Queue
ca: Cua

en: Out of queue
ca: Fora de la cua

en: Queue 1
ca: Cua 1

en: Queue 2
ca: Cua 2

en: Queue 3
ca: Cua 3

en: Queue 4
ca: Cua 4

en: Queue 5
ca: Cua 5

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueueshowdetached.caption]
en: Show in detached window
ca: Mostra en finestra destacada

en: &Pause all
ca: Tot en pausa

[ctx: tmultiarchivecopyoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
ca: Quan el fitxer existeix

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
ca: Quan el fitxer existeix

en: Work in background (separate connection)
ca: Treballa al fons

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
ca: Quan el fitxer existeix

en: Cancel Quick Filter
ca: Cancel·la el filtre ràpid

en: Cancel Current Operation
ca: Cancel·la l'operació current

en: Clipboard doesn't contain any valid toolbar data.
ca: El portapapers no conté dades d'una barra d'eines vàlida

en: Attr
ca: Atribut

en: Date
ca: Data

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
ca: Nom

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
ca: Mida

en: Number of changes:
ca: Número de canvis

en: Align
ca: Alinia

en: Caption
ca: Text

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
ca: Esborra

en: Field contents
ca: Continguts de camps

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
ca: Mou

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
ca: Amplada

en: Customize column
ca: Columna personalitzada

en: Copy (%d) %s
ca: Copia (%d) %s

en: Progress of all operations %d %%
ca: Progrès de totes les operacions %d %%

en: Ab&ort
ca: Av&orta

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
ca: Tots

en: A&ppend
ca: &Afegeix

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: &Continue
ca: &Continua

en: Copy &Into
ca: Copia dins

en: Copy Into &All
ca: Copia tot a dins

en: E&xit program
ca: Surt del programa

en: I&gnore All
ca: Ignora-ho tot

en: Non&e
ca: &Cap

[ctx: ulng.rsdlgbuttonok]
en: &OK
ca: &Accepta

en: &Overwrite
ca: Sobrescriu

en: Overwrite &All
ca: Sobr. &Tot

en: Overwrite All Ol&der
ca: Sobr. antics

en: &Resume
ca: Reprèn

en: Re&try
ca: Reintenta

en: &Skip
ca: &Omet

en: S&kip All
ca: Omet Tots

en: &Yes
ca: &Si

en: Calculate files and folders
ca: Calcula fitxers i carpetes

[ctx: ulng.rsdlgchecksumcalc]
en: Calculate check sum...
ca: Calcula suma de comprovació

[ctx: ulng.rsdlgchecksumverify]
en: Verify check sum...
ca: Verifica suma de comprovació

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
ca: Copia fitxer(s)

en: Delete file(s)
ca: Esborra fitxer(s)

en: Move file(s)
ca: Mou Fitxer(s)

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
ca: Cua

en: Speed %s/s
ca: Velocitat %s/s

en: Wipe file(s)
ca: Destrueix Fitxer(s)

en: Internal Editor of Double Commander.
ca: Editor intern de Double Commander.

en: new.txt
ca: nou.txt

en: Filename:
ca: Nom de fitxer:

en: Open file
ca: Obre Fitxer

en: &Backward
ca: Enrera

[ctx: ulng.rseditsearchcaption]
en: Search
ca: Cerca

en: &Forward
ca: Endavant

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
ca: Reemplaçar

en: Define template
ca: Defineix plantilla

en: %s level(s)
ca: %s nivell(s)

en: all (unlimited depth)
ca: Tot (profunditat sense límits)

en: current dir only
ca: només carpeta actual

en: Directory %s does not exist!
ca: ¡La carpeta %s no existeix!

en: Found: %d
ca: Trobat: %d

en: Save search template
ca: Desa platilla de cerca

en: Template name:
ca: Nom de plantilla:

en: Scanned: %d
ca: Trobats: %d

en: Scanning
ca: Cercant

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
ca: Cerca fitxers

en: Begin at
ca: Inicia a

en: Free %s from %s bytes
ca:  %s de %s bytes lliures

en: %s bytes free
ca: %s bytes lliures

en: Access date/time
ca: Data/temps d'acces

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
ca: Atributs

en: Comment
ca: Comentari

en: Compressed size
ca: Mida comrpimida

en: Creation date/time
ca: data/temps de creació

en: Extension
ca: Extensió

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
ca: Grup

en: Link to
ca: Enllaça a

en: Modification date/time
ca: Data/temps de modificació

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
ca: Nom

en: Name without extension
ca: Nom sense extensió

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
ca: Propietari

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
ca: Ruta

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
ca: Mida

en: Type
ca: Tipus

en: Error creating hardlink.
ca: Error creant l'enllaç fort

en: Copy/Move Dialog
ca: Copia/mou dialeg

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
ca: Differ(comparador)

en: Main
ca: Principal

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
ca: Visualitzador

en: Linker complete
ca: Enllaçat complet

en: Unselect mask
ca: Màscara a deselecció

en: Select mask
ca: Màscara de Selecció

en: Input mask:
ca: Màscara d'entrada:

en: Configure custom columns
ca: Configura columnes a mida

en: Configure this custom columns view
ca: Configura aquesta vista de columnes a mida

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
ca: Accions

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
ca: Edita

en: Eject
ca: Expulsa

en: Mount
ca: Munta

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
ca: Nou

en: No media available
ca: No hi ha cap medi disponible

en: Other...
ca: Un altre...

en: Sort by
ca: Ordena

en: Unmount
ca: Desmunta

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
ca: Visualització

en: Account:
ca: Compte:

en: Additional parameters for archiver command-line:
ca: Paràmetres addicionals per a la linia d'ordres de l'arxivador:

en: You can not copy/move a file "%s" to itself!
ca: No es pot copiar/moure un Fitxer "%s" dins d'ell mateix

en: ChDir to [%s] failed!
ca: Impossible canviar a [%s]!

en: Remove all inactive tabs?
ca: ¿Tanca totes les pestanyes inactives?

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
ca: Aquesta pestanya (%s) està blocada! La tanco?

en: Are you sure you want to Surt?
ca: Està segur d'eixir?

en: Copy %d selected files/directories?
ca: Copia %d Fitxers/carpetes seleccionats?

en: Copy selected "%s"?
ca: Copia  "%s"?

en: Delete %d selected files/directories?
ca: Esborra %d Fitxers/carpetes seleccionats?

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
ca: Envia %d Fitxers/carpetes seleccionats a la paperera?

en: Delete selected "%s"?
ca: Esborra "%s"?

en: Delete selected "%s" into trash can?
ca: Envia "%s" a la paperera?

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
ca: No puc enviar "%s" a la paperera!¿Ho esborro directament?

en: Disk is not available
ca: Disc no disponible

en: Enter file extension:
ca: Introduiu l'extensió del fitxer:

en: Enter name:
ca: Introduiu el nom:

en: CRC error in archive data
ca: Error de CRC en les dades

en: Data is bad
ca: Dades corruptes

en: Can not connect to server: "%s"
ca: No puc connectar amb el servidor: "%s"

en: Cannot copy file %s to %s
ca: No puc Copiar el fitxer %s a %s

en: There already exists a directory named "%s".
ca: Ja existeix una carpeta anomenada "%s".

en: Date %s is not supported
ca: La data %s no es suporta

en: Directory %s exists!
ca: La carpeta   %s   ja existeix!

en: Function aborted by user
ca: Funció abortada per l'usuari

en: Error closing file
ca: Error tancant el fitxer

en: Cannot create file
ca: Impossible Crea el fitxer

en: No more files in archive
ca: No hi ha més Fitxers a l'arxiu

en: Cannot open existing file
ca: Impossible Obre el fitxer existent

en: Error reading from file
ca: Error llegint del fitxer

en: Error writing to file
ca: Error escrivint en el fitxer

en: Can not create directory %s!
ca: No es pot crear la carpeta %s!

en: Invalid link
ca: Enllaç no vàlid

en: No files found
ca: No s'han trobat Fitxers

en: Not enough memory
ca: Memòria insuficient

en: Function not supported!
ca: Funció no suportada!

en: Error in context menu command
ca: Error en el context del menú de comandament

en: Error when loading configuration
ca: Error carregant configuració

en: Syntax error in regular expression!
ca: Error de sintaxi en expresió regular!

en: Cannot rename file %s to %s
ca: No es pot reanomenar el fitxer %s a %s

en: Can not save association!
ca: No es pot desar l'associació

en: Cannot save file
ca: No es pot desar el fitxer

en: Can not set attributes for "%s"
ca: No es pot fixar atributs per "%s

en: Can not set date/time for "%s"
ca: No es pot fixar data/temps per "%s

en: Can not set owner/group for "%s"
ca: No es pot establir el propietari/grup de "%s"

en: Buffer too small
ca: Buffer massa petit

en: Too many files to pack
ca: Massa fitxers per comprimir!

en: Archive format unknown
ca: Format de fitxer desconegut

en: File %s changed, save?
ca: %s ha canviat, Desa?

en: File %s exists, overwrite?
ca: %s existeix ¿sobreescriure

en: File operations active
ca: Operacions de fitxer actives

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
ca: Algunes operacions de fitxer no han acabat encara. Si tanca Double Commander pot perdre dades.

en: File %s is marked as read-only. Delete it?
ca: El fitxer %s s'ha marcat com de només lectura, l'esborro?

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
ca: La Mida del fitxer de "%s" és massa gran per al seu destí!

en: Folder %s exists, overwrite?
ca: La carpeta %s existeix, la sobreescric?

en: Follow symlink "%s"?
ca: ¿Segueis l'enllaç simbòlic "%s"?

en: Error in command line
ca: Error a la línia d'ordres

en: Invalid filename
ca: Nom no vàlid

en: Invalid format of configuration file
ca: Format invàlid de fitxer de configuració

en: Invalid path
ca: Ruta invàlida

en: Path %s contains forbidden characters.
ca: La ruta %s conté caràcters prohibits

en: This is not a valid plugin!
ca: Aquest no és un complement vàlid

en: Invalid quoting
ca: Cita invàlida

en: Invalid selection.
ca: Selecció no vàlida

en: Loading file list...
ca: Carregant la llista de fitxers ...

en: Copy file %s
ca: Copia fitxer %s

en: Delete file %s
ca: Esborra fitxer %s

en: Extract file %s
ca: Extreu Fitxer %s

en: Info:
ca: Informació:

en: Create link %s
ca: Crea enllaç %s

en: Create directory %s
ca: Crea carpeta %s

en: Move file %s
ca: Mou Fitxer %s

en: Pack to file %s
ca: Comprimeix en fitxer %s

en: Remove directory %s
ca: Elimina carpeta %s

en: Done:
ca: Fet:

en: Create symlink %s
ca: Crea enllaç Simbòlic %s

en: Test file integrity %s
ca: Examinar la integritat del fitxer %s

en: Manually add hot path
ca: Afegeix manualment una ruta calenta

en: Manualy edit hot path
ca: Edita manualment una ruta calenta

en: Enter name and path (format name=path):
ca: Introdueixi nom i ruta (format nom=ruta):

en: Master Password
ca: Contrasenya mestra

en: Please enter the master password:
ca: Per favor, introduiu la contrasenya mestra:

en: New file
ca: Nou Fitxer

en: Next volume will be unpacked
ca: Es descomprimirà el següent volum

en: No files
ca: No hi ha fitxers

en: No files selected.
ca: Cap fitxer seleccionat.

en: No enough free space on target drive, Continue?
ca: Espai insuficient en disc de destí, Continuar?

en: No enough free space on target drive, Retry?
ca: Espai insuficient en disc de destí, Reintentar?

en: Can not delete file %s
ca: Impossible Esborra %s

en: Not implemented.
ca: No implementat

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords are different!
ca: Passwords son diferents

en: Please enter the password:
ca: Per favor, introduiu la contrasenya:

en: Password (Firewall):
ca: Contrasenya (Firewall):

en: Please re-enter the password for verification:
ca: Si us plau torneu a escriure el password de verificació

en: &Add %s
ca: &Afegeix %s

[ctx: ulng.rsmsgpopuphotcnf]
en: &Configure
ca: &Configura

en: &Delete %s
ca: &Esborra %s

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
ca: La configuració "%s" ja exiteix.¿Sobreescriure?

en: Rename/move %d selected files/directories?
ca: Reanomena/Mou %d fitxers/carpetes seleccionats?

en: Rename/move selected "%s"?
ca: Reanomena/Mou  "%s"?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
ca: Per favor, reinicieu Double Commander per aplicar els canvis

en: Please select only check sum files!
ca: Per favor, seleccioneu només fitxers de comprovació

en: Please select location of next volume
ca: Escull localització del següent volum

en: Set volume label
ca: Posa etiqueta al volum

en: Rename tab
ca: Reanomena pestanya

en: New tab name:
ca: Nom de la nova pestanya:

en: Target path:
ca: Ruta destí:

en: Too many files selected.
ca: Massa fitxers seleccionats.

en: User name:
ca: Nom d'usuari:

en: User name (Firewall):
ca: Nom d'usuari (Firewall):

en: Volume label:
ca: Etiqueta del Volum:

en: Please enter the volume size:
ca: Si us plau, introduiu el nom del volum:

en: Wipe %d selected files/directories?
ca: Destrueix %d Fitxers/carpetes seleccionats?

en: Wipe selected "%s"?
ca: Destrueix "%s"?

en: Aborted
ca: Interromput

[ctx: ulng.rsopercalculatingstatictics]
en: Calculating
ca: Calculant

en: Calculating "%s"
ca: Calculant "%s"

en: Copying
ca: Copiant

en: Copying "%s" to "%s"
ca: Copiant "%s" to "%s"

en: Creating directory
ca: Creant directori

en: Creating directory "%s"
ca: Creant directori "%s"

[ctx: ulng.rsoperdeleting]
en: Deleting
ca: Esborrant

en: Deleting in "%s"
ca: Esborrant en "%s"

en: Deleting "%s"
ca: Esborrant "%s"

en: Executing
ca: Executant

en: Executing "%s"
ca: Executant "%s"

en: Extracting
ca: Extreient

en: Extracting from "%s" to "%s"
ca: Extraient de "%s" a "%s"

en: Finished
ca: Finalitzat

en: Listing
ca: Llistant

en: Listing "%s"
ca: Llistant "%s"

en: Moving
ca: Movent

en: Moving from "%s" to "%s"
ca: Movent from "%s" to "%s"

en: Moving "%s" to "%s"
ca: Movent "%s" to "%s"

en: Not started
ca: No iniciat

en: Paused
ca: Pausat

en: Pausing
ca: Pausant

[ctx: ulng.rsoperqueued]
en: Queued
ca: En cua

en: Running
ca: Funcionant

en: Starting
ca: Iniciant

en: Stopped
ca: Parat

en: Stopping
ca: Parant

en: Verifying check sum of "%s"
ca: Verificació del checksum de  "%s"

en: Waiting for access to file source
ca: Esperant per accedir al fitxer

en: Waiting for user response
ca: Esperant per la resposta del usuario

en: Wiping
ca: Netejant

en: Wiping in "%s"
ca: Netejant a "%s"

en: Wiping "%s"
ca: Netejant "%s"

en: Working
ca: Treballant

[ctx: ulng.rsoptarchivedelete]
en: Delete:
ca: Esborra

en: Extract without path:
ca: Extreu sense ruta:

en: Format parsing mode:
ca: Format mode d'anàlisis

[ctx: ulng.rsoptarchiveidpos]
en: ID Position:
ca: Posició ID:

[ctx: ulng.rsoptarchiveidseekrange]
en: ID Seek Range:
ca: Rang de cerca ID:

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: Password query string:
ca: Pregunta per la contrasenya:

[ctx: ulng.rsoptarchiveselfextract]
en: Create self extracting archive:
ca: Crea fitxer autoextraible:

[ctx: ulng.rsoptarchivetest]
en: Test:
ca: Prova:

en: Archive type name:
ca: Nom del tipus de fitxer:

en: Value
ca: Valor

en: Associate plugin "%s" with:
ca: Complement associat "%s" con:

en: First;Last;
ca: Primer;Últim;

en: Disable
ca: Deshabilita

[ctx: ulng.rsoptenable]
en: Enable
ca: Registre

en: Enter extension
ca: Introduir extensió

en: Mark
ca: Marca

en: Mark + Cursor
ca: Marca + Cursor

en: separate window;minimized separate window;operations panel
ca: finestra diferent; finestra diferent minimitzada; panell d'operacions

en: float;B;K;M;G
ca: flotant;B;K;M;G

en: Shortcut %s for cm_Delete will be registered, so it can be used to reverse this setting.
ca: Drecera %s per a cm_Delete es registrarà, així es podrà utilitzar per revertir aquest ajust.

en: Add hotkey for %s
ca: Afegeix drecera per a %s

en: Add shortcut
ca: Afegeix accés directe

en: Cannot set shortcut
ca: No es pot establir l'accés directe

en: Change shortcut
ca: Canvia l'accés directe

en: Command
ca: Comandament

en: Shortcut %s for cm_Delete has a parameter that overrides this setting. Do you want to change this parameter to use the global setting?
ca: Drecera %s per a cm_Delete té un paràmetre que anul·la aquesta configuració. Voleu canviar aquest paràmetre per utilitzar la configuració global?

en: Shortcut %s for cm_Delete needs to have a parameter changed to match shortcut %s. Do you want to change it?
ca: Drecera %s per a cm_Delete necessita canviar un paràmetre perquè coincideixi amb l'accés directe %s. El voleu canviar?

en: Description
ca: Descripció

en: Edit hotkey for %s
ca: Fixa Tecles ràpides

en: Fix parameter
ca: Fixa paràmetres

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
ca: Tecles ràpides

en: Hotkeys
ca: Tecles ràpides

en: <none>
ca: <res>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Set shortcut to delete file
ca: Tria drecera per esborrar fitxer

en: For this setting to work with shortcut %s, shortcut %s must be assigned to cm_Delete but it is already assigned to %s. Do you want to change it?
ca: Perque aquesta configuració funcioni amb la drecera %s, la drecera %ss'ha d'assignar a cm_Delete però ja està assignada a %s. Ho voleu canviar?

en: Shortcut %s for cm_Delete is a sequence shortcut for which a hotkey with reversed Shift cannot be assigned. This setting might not work.
ca: La drecera %s per a cm_Delete és una sequènciae de drecera per a la quals una tecla d'accés directe amb la tecla shift invertidat no es pot assignar. Aquesta configuració no funciona.

en: Shortcut in use
ca: Drecera en us

en: Change it to %s?
ca: Canviar-lo a %s ?

en: used for this command but with different parameters
ca: usat per aquest comandament, però amb diferents paràmetres

[ctx: ulng.rsoptionseditorarchivers]
en: Archivers
ca: Compressors

[ctx: ulng.rsoptionseditorautorefresh]
en: Auto refresh
ca: Actualitza

[ctx: ulng.rsoptionseditorbehavior]
en: Behaviors
ca: Comportament

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolumnsview]
en: Columns
ca: Columnes

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
ca: Configuració

en: Custom columns
ca: Personalitza columnes

en: Drag & drop
ca: Drag & drop (Arrossega i deixa anar)

en: Drives list button
ca: Butó llista d'unitats

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
ca: Operacions amb fitxers

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilepanels]
en: File panels
ca: Panells de fitxers

en: Files views
ca: Visualitzadors de fitxers

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
ca: Tipus de fitxers

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
ca: Pestanyes de carpeta

en: Highlighters
ca: Realçats

[ctx: ulng.rsoptionseditorhotkeys]
en: Hot keys
ca: Tecles ràpides

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
ca: Icones

[ctx: ulng.rsoptionseditorignorelist]
en: Ignore list
ca: Ignora llista

en: Keys
ca: Tecles

[ctx: ulng.rsoptionseditorlanguage]
en: Language
ca: Idioma

[ctx: ulng.rsoptionseditorlayout]
en: Layout
ca: Aparença

[ctx: ulng.rsoptionseditorlog]
en: Log
ca: Registre

[ctx: ulng.rsoptionseditormiscellaneous]
en: Miscellaneous
ca: Varis

en: Mouse
ca: Ratolí

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
ca: Complements

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

[ctx: ulng.rsoptionseditortools]
en: Tools
ca: Eines

[ctx: ulng.rsoptionseditortooltips]
en: Tooltips
ca: Informació emergent

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
ca: Res;Línia de comandaments;Cerca ràpida;Filtre ràpid

en: Left button;Right button;
ca: Botó esquerra; Botó dret;

en: at the top of the file list;after directories (if directories are sorted before files);at sorted position;at the bottom of the file list
ca: a la part superior de la llista de fitxers;després de directoris (si els directoris s'ordenen abans que els arxius);en la posició ordenada;a la part inferior de la llista de fitxers

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
ca: El complement %s s'ha assignat ja a la següent extensió:

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
ca: Actiu

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
ca: Ruta del complement

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
ca: Nom

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
ca: Registrat per a

en: &Sensitive;&Insensitive
ca: &Sensitiu;&No sensitiu

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
ca: &Fitxers;Di&rectoris;Fitxers &i Directoris

en: &Hide filter panel when not focused
ca: &amaga el panell de filtre quan no se centra

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
ca: No sensitiu majúscules/minúscules, d'acord amb les opcions locals (aAbBcC); primer majúscules, després minúscules (ABCabc)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
ca: Ordena per nom i mostra primer; ordena com a fitxer i mostra primer; Ordena com a fitxer

en: Alphabetical, considering accents;Natural sorting: alphabetical and numbers
ca: Alfabèticament, considerant accents; Ordre natural: alfabètic i números

en: Top;Bottom;
ca: Amunt;Avall;

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
ca: S&eparador;Comandament inte&rn;Comandament e&xtern;Men&ú

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
ca: No canvia posició; usa la mateixa configuració per a nous fitxers; a la posició ordenada

en: Files: %d, folders: %d
ca: Fitxers: %d, Carpetes: %d

en: Can not change access rights for "%s"
ca: No es pot canviar els drets d'accés per "%s"

en: Can not change owner for "%s"
ca: No es pot canviar el Propietari per "%s"

[ctx: ulng.rspropsfile]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
ca: Carpeta

en: Named pipe
ca: Caanalització del nom

en: Special block device
ca: Fitxer de blocs especial

en: Special character device
ca: Fitxer de caràcter especial

en: Symbolic link
ca: Enllaç simbòlic

en: Unknown type
ca: Tipus desconegut

en: Yes (%s)
ca: Si (%s)

en: Search result
ca: Cerca resultat

en: <unnamed template>
ca: <Plantilla sense nom

en: Select a directory
ca: Escull una carpeta

en: &Show help for %s
ca: Mo&stra Ajuda per a %s

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
ca: Fitxers: %d, Carpetas: %d, Mida: %s (%s bytes)

en: Unable to create target directory!
ca: No s'ha pogut Crea carpeta al destí!

en: Incorrect file size format!
ca: Format de Mida incorrecte!

en: Unable to split the file!
ca: Impossible dividir el fitxer!

en: The number of parts is more than 100! Continue?
ca: La quantitat de parts es superior a 100! ¿Voleu continuar?

en: Select directory:
ca: Escull carpeta:

en: Error creating symlink.
ca: Error creant l'enllaç simbòlic.

en: Default text
ca: Text per defecte

en: Plain text
ca: Text pla

[ctx: ulng.rstimeunitday]
en: Day(s)
ca: Dia(s)

en: Hour(s)
ca: Hora(s)

en: Minute(s)
ca: Minut(s)

en: Month(s)
ca: Mes(es)

en: Second(s)
ca: Segon(s)

en: Week(s)
ca: Setmana(s)

en: Year(s)
ca: Any(s)

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
ca: Differ(comparador)

en: Error opening differ
ca: Error obrint comparador

en: Error opening editor
ca: Error obrint l'Editor

en: Error opening terminal
ca: Error obrint Terminal

en: Error opening viewer
ca: Error obrint el Visualitzador

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
ca: Visualitzador

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
ca: Si us plau, informeu d'aquest error al programador amb una descripcio del que estaveu fent: %sPremeu %s per continuar o %s per avortar el programa.

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
ca: Xarxa

en: Internal Viewer of Double Commander.
ca: Visualitzador intern de Double Commander.

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
ca: Codificant

en: %s not found!
ca: %s no trobat!
