Double Commander 0.5.5 alpha - en to sr translation catalogue (1781 entries)

en: Comparing... %d%% (ESC to cancel)
sr: Upoređujem... %d%% (ESC za otkazivanje)

en: Files found: %d  (Identical: %d, Different: %d, Unique left: %d, Unique right: %d)
sr: Pronađeno je datoteka: %d (istovetnih: %d, različitih: %d, jedinstvenih levo: %d, jedinstvenih desno: %d)

en: Left to Right: Copy %d files, total size: %d bytes
sr: Sa leva na desno: Umnoži %d datoteka, ukupne veličine %d bajta

en: Right to Left: Copy %d files, total size: %d bytes
sr: Sa desna na levo: Umnoži %d datoteka, ukupne veličine %d bajta

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLBACK.CAPTION]
en: All
sr: Sve

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLBACK2.CAPTION]
en: All
sr: Sve

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLCURCOL.CAPTION]
en: All
sr: Sve

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLCURTEXT.CAPTION]
en: All
sr: Sve

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLFONT.CAPTION]
en: All
sr: Sve

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLMARC.CAPTION]
en: All
sr: Sve

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNALLTEXT.CAPTION]
en: All
sr: Sve

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNCANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sr: Otkaži

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &U redu

en: Configure custom columns view
sr: Podesite prilagođeni izgled stubaca

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.CBACKGRNDLABEL.CAPTION]
en: BackGround:
sr: Pozadina:

[ctx: tfcolumnssetconf.cbcursorborder.caption]
en: Cursor border
sr: Okvir pokazivača

[ctx: tfcolumnssetconf.cbovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
sr: Omogući pojačano bojenje

en: Use custom font and color
sr: Koristi prilagođenu boju i slovni lik

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.CTEXTLABEL.CAPTION]
en: Text Color:
sr: Boja teksta:

[ctx: tfcolumnssetconf.label3.caption]
en: Font:
sr: Slovni lik:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LABEL4.CAPTION]
en: Size:
sr: Veličina:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLBACKGROUND2.CAPTION]
en: Background 2:
sr: Pozadina 2:

en: Configure view nr:
sr: Podesi prikaz br.:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: Cursor Color:
sr: Boja pokazivača:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLCURSORTEXT.CAPTION]
en: Cursor Text:
sr: Pokazivač teksta:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLMARKCOLOR.CAPTION]
en: Mark Color:
sr: Boja označavanja:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.LBLNAME.CAPTION]
en: Name:
sr: Naziv:

[ctx: tfcolumnssetconf.miaddcolumn.caption]
en: Add column
sr: Dodaj stubac

en: Customize column:
sr: Prilagodi stubac:

[ctx: TFCOLUMNSSETCONF.PNLPREVIEWHEAD.CAPTION]
en: Preview
sr: Pregled

en: Choose template...
sr: Izaberite obrazac...

en: C&heck free space
sr: P&roveri slobodan prostor

en: Cop&y attributes
sr: Umnoži& svojstva

en: Copy o&wnership
sr: Umnoži v&lasništvo

en: Copy d&ate/time
sr: Umnoži v&reme i datum

en: Correct lin&ks
sr: Ispravi v&eze

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: Drop readonly fla&g
sr: Poništi osobinu samo za &čitanje

en: E&xclude empty directories
sr: I&zuzmi prazne fascikle

en: Fo&llow links
sr: S&ledi veze

en: &Reserve space
sr: &Čuvaj slobodan prostor

en: What to do when cannot set file time, attributes, etc.
sr: Šta činiti kada se ne mogu podesiti vreme, svojstva, itd.

en: Use file template
sr: Koristi obrazac datoteke

en: When dir&ectory exists
sr: Kada &fascikla postoji

[ctx: TFILESYSTEMCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When &file exists
sr: Kada &datoteka postoji

en: When ca&nnot set property
sr: Kada se ne& mogu postaviti osobine

en: <no template>
sr: <nema obrasca>

[ctx: TFRMABOUT.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: &Zatvori

en: Copy to clipboard
sr: Umnoži u ostavu isečaka

[ctx: TFRMABOUT.CAPTION]
en: About
sr: O programu

[ctx: tfrmabout.lblbuild.caption]
en: Build
sr: Izgrađen

[ctx: tfrmabout.lblfreepascalver.caption]
en: Free Pascal
sr: Slobodni Paskal

en: Home Page:
sr: Početna stranica:

[ctx: TFRMABOUT.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
sr: Prepravka

[ctx: tfrmabout.lblversion.caption]
en: Version
sr: Izdanje

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Otkaži

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &U redu

en: &Reset
sr: &Poništi

en: Choose attributes
sr: Izaberite svojstva

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBARCHIVE.CAPTION]
en: &Archive
sr: &Ostava

en: Co&mpressed
sr: Sa&žmano

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBDIRECTORY.CAPTION]
en: &Directory
sr: &Fascikla

en: &Encrypted
sr: &Šifrovano

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBHIDDEN.CAPTION]
en: &Hidden
sr: &Skriveno

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBREADONLY.CAPTION]
en: Read o&nly
sr: Samo za &čitanje

en: S&parse
sr: P&roređeno

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
sr: Lepljivo

en: &Symlink
sr: &Simbolička veza

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.CBSYSTEM.CAPTION]
en: S&ystem
sr: S&istem

en: &Temporary
sr: &Privremeno

en: NTFS attributes
sr: Svojstva NTFS

en: General attributes
sr: Opšta svojstva

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
sr: Bita:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
sr: Udruženje

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
sr: Ostalo

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
sr: Vlasnik

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
sr: Izvrši

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
sr: Čitaj

en: As te&xt:
sr: Kao t&ekst:

[ctx: TFRMATTRIBUTESEDIT.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
sr: Piši

en: C&reate separate checksum file for each file
sr: &Obrazuj posebnu datoteku zbirne provere za svaku datoteku

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: &Zatvori

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNADD.CAPTION]
en: A&dd
sr: D&odaj

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: Otk&aži

en: C&onnect
sr: Po&veži se

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNDELETE.CAPTION]
en: &Delete
sr: &Izbriši

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sr: &Uredi

en: Connection manager
sr: Upravnik veza

en: Connect to:
sr: Poveži se na:

en: A&dd To Queue
sr: &Dodaj u zakazano

[ctx: TFRMCOPYDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Otkaži

en: O&ptions
sr: &Mogućnosti

en: Sa&ve these options as default
sr: Sačuvaj ove mogućnosti kao podrazumevane

[ctx: TFRMCOPYDLG.CAPTION]
en: Copy file(s)
sr: Umnoži datoteku(e)

en: Save Description
sr: Sačuvaj opis

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Otkaži

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &U redu

en: File/folder comment
sr: Napomena datoteke/fascikle

en: E&dit comment for:
sr: Uredi& napomenu za:

[ctx: TFRMDESCREDIT.LBLENCODING.CAPTION]
en: &Encoding:
sr: &Šifrovanje:

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
sr: O programu

en: Auto Compare
sr: Samostalno upoređivanje

en: Binary Mode
sr: Binarno

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.CAPTION]
en: Cancel
sr: Otkaži

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
sr: Otkaži

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.CAPTION]
en: Copy Block Right
sr: Umnoži skup desno

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
sr: Umnoži skup desno

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.CAPTION]
en: Copy Block Left
sr: Umnoži skup levo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
sr: Umnoži skup levo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
sr: Umnoži

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
sr: Iseci

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
sr: Izbriši

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
sr: Nalepi

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
sr: Ponovi

en: Select &All
sr: Označi &sve

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
sr: Poništi

[ctx: TFRMDIFFER.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
sr: &Izlaz

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.CAPTION]
en: First Difference
sr: Prva razlika

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.HINT]
en: First Difference
sr: Prva razlika

en: Ignore Case
sr: Zanemari veličinu slova

en: Ignore Blanks
sr: Zanemari praznine

en: Keep Scrolling
sr: Nastavi klizanje

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.CAPTION]
en: Last Difference
sr: Poslednja razlika

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.HINT]
en: Last Difference
sr: Poslednja razlika

en: Line Differences
sr: Razlika linija

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.CAPTION]
en: Next Difference
sr: Sledeća razlika

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.HINT]
en: Next Difference
sr: Sledeća razlika

en: Open Left...
sr: Otvori levo...

en: Open Right...
sr: Otvori desno...

en: Paint Background
sr: Oboji pozadinu

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.CAPTION]
en: Previous Difference
sr: Prethodna razlika

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.HINT]
en: Previous Difference
sr: Prethodna razlika

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: &Reload
sr: &Učitaj ponovo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTRELOAD.HINT]
en: Reload
sr: Ponovo učitaj

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
sr: Sačuvaj

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
sr: Sačuvaj

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save as...
sr: Sačuvaj kao...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
sr: Sačuvaj kao...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.CAPTION]
en: Save Left
sr: Sačuvaj levo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
sr: Sačuvaj levo

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.CAPTION]
en: Save Left As...
sr: Sačuvaj levo kao...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
sr: Sačuvaj levo kao...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.CAPTION]
en: Save Right
sr: Sačuvaj desno

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
sr: Sačuvaj desno

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.CAPTION]
en: Save Right As...
sr: Sačuvaj desno kao...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
sr: Sačuvaj desno kao...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
sr: Uporedi

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
sr: Uporedi

[ctx: TFRMDIFFER.BTNLEFTENCODING.HINT]
en: Encoding
sr: Šifrovanje

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
sr: Šifrovanje

[ctx: TFRMDIFFER.CAPTION]
en: Compare files
sr: Uporedi datoteke

en: &Left
sr: &Levo

en: &Right
sr: &Desno

en: &Actions
sr: &Radnje

[ctx: TFRMDIFFER.MNUEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sr: &Uredi

[ctx: TFRMDIFFER.MNUENCODING.CAPTION]
en: En&coding
sr: Ši&frovanje

[ctx: TFRMDIFFER.MNUFILE.CAPTION]
en: &File
sr: &Datoteka

[ctx: TFRMDIFFER.MNUOPTIONS.CAPTION]
en: &Options
sr: &Mogućnosti

en: Add new shortcut to sequence
sr: Dodaj novu prečicu nizu

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Odustani

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &U redu

en: Remove last shortcut from sequence
sr: Ukloni poslednju prečicu iz niza

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.CGHKCONTROLS.CAPTION]
en: Only for these controls
sr: Samo za sledeća poklapanja

en: &Parameters (each in a separate line):
sr: &Odrednice (svaka u posebnoj liniji):

en: Shortcuts:
sr: Prečice:

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
sr: O programu

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.HINT]
en: About
sr: O radnji

en: &Configuration
sr: &Postavke

[ctx: TFRMEDITOR.ACTCONFHIGH.HINT]
en: Configuration
sr: Postavke

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
sr: Umnoži

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.HINT]
en: Copy
sr: Umnoži

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
sr: Iseci

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.HINT]
en: Cut
sr: Iseci

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
sr: Obriši

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.HINT]
en: Delete
sr: Obriši

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFIND.HINT]
en: Find
sr: Pronađi

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
sr: Nađi sledeće

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFINDNEXT.HINT]
en: Find next
sr: Nađi sledeće

[ctx: tfrmeditor.acteditgotoline.caption]
en: Goto Line...
sr: Idi na liniju...

[ctx: tfrmeditor.acteditlineendcr.caption]
en: Mac (CR)
sr: Mek (CR)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITLINEENDCR.HINT]
en: Mac (CR)
sr: Mek (CR)

[ctx: tfrmeditor.acteditlineendlf.caption]
en: Unix (LF)
sr: Uniks (LF)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITLINEENDLF.HINT]
en: Unix (LF)
sr: Uniks (LF)

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
sr: Prilepi

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.HINT]
en: Paste
sr: Prilepi

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
sr: Ponovi

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.HINT]
en: Redo
sr: Ponovi

en: &Replace
sr: &Zameni

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITRPLC.HINT]
en: Replace
sr: Zameni

en: Select&All
sr: Označi &sve

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITSELECTALL.HINT]
en: Select All
sr: Označi sve

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
sr: Opozovi

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.HINT]
en: Undo
sr: Opozovi

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: &Zatvori

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.HINT]
en: Close
sr: Zatvori

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
sr: &Izađi

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
sr: Napusti

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.CAPTION]
en: &New
sr: &Novo

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILENEW.HINT]
en: New
sr: Novo

en: &Open
sr: &Otvori

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEOPEN.HINT]
en: Open
sr: Otvori

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.CAPTION]
en: &Save
sr: &Sačuvaj

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.HINT]
en: Save
sr: Sačuvaj

en: Save &As..
sr: Sačuvaj &kao...

en: Save As
sr: Sačuvaj kao

en: Sa&ve All
sr: Sač&uvaj sve

en: Save All
sr: _Sačuvaj sve

[ctx: TFRMEDITOR.CAPTION]
en: Editor
sr: Uređivač

[ctx: TFRMEDITOR.HELP1.CAPTION]
en: &Help
sr: Po&moć

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sr: &Uredi

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
sr: Ši&frovanje

en: Open as
sr: Otvori kao

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
sr: Sačuvaj kao

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
sr: &Datoteka

en: Syntax highlight
sr: Isticanje sintakse

en: End Of Line
sr: Završetak linije

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Otkaži

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &U redu

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHCASESENSITIVE.CAPTION]
en: C&ase sensitivity
sr: O&setljivo na veličinu slova

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHFROMCURSOR.CAPTION]
en: S&earch from caret
sr: &Traži od umetnutog znaka

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expressions
sr: &Regularni izrazi

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHSELECTEDONLY.CAPTION]
en: Selected &text only
sr: Samo označeni tekst&

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.CBSEARCHWHOLEWORDS.CAPTION]
en: &Whole words only
sr: &Samo cele reči

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.GBSEARCHOPTIONS.CAPTION]
en: Option
sr: &Mogućnosti

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLREPLACEWITH.CAPTION]
en: &Replace with:
sr: &Zameni sa:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.LBLSEARCHFOR.CAPTION]
en: &Search for:
sr: &Traži:

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.RGSEARCHDIRECTION.CAPTION]
en: Direction
sr: Smer

[ctx: TFRMEXTRACTDLG.CAPTION]
en: Unpack files
sr: Raspakuj datoteke

en: &Unpack path names if stored with files
sr: &Raspakuj imena putanje ako su sačuvana u datotekama

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
sr: Raspakuj svaku od arhiva u &posebnu podfasciklu (po imenima arhiva)

en: O&verwrite existing files
sr: P&repiši postojeće datoteke

en: To the &directory:
sr: U &fasciklu:

en: &Extract files matching file mask:
sr: &Izvuci datoteke na osnovu poklapanja:

en: &Password for encrypted files:
sr: &Lozinka za šifrovane datoteke:

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNADDACT.CAPTION]
en: Add
sr: Dodaj

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNADDEXT.CAPTION]
en: &Add
sr: &Dodaj

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNADDNEWTYPE.CAPTION]
en: A&dd
sr: &Dodaj

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Otkaži

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNDOWNACT.CAPTION]
en: &Down
sr: &Dole

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &U redu

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNREMOVEACT.CAPTION]
en: Remo&ve
sr: Ukloni&

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNREMOVEEXT.CAPTION]
en: Re&move
sr: Ukloni&

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNREMOVETYPE.CAPTION]
en: &Remove
sr: Ukloni&

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNRENAMETYPE.CAPTION]
en: R&ename
sr: Pre&imenuj

[ctx: TFRMFILEASSOC.BTNUPACT.CAPTION]
en: &Up
sr: &Gore

[ctx: tfrmfileassoc.caption]
en: File associations
sr: Pridruživanje datoteka

[ctx: TFRMFILEASSOC.GBACTIONS.CAPTION]
en: Actions
sr: Radnje

[ctx: tfrmfileassoc.gbexts.caption]
en: Extensions
sr: Nastavci

[ctx: TFRMFILEASSOC.GBFILETYPES.CAPTION]
en: File types
sr: Vrste datoteka

[ctx: tfrmfileassoc.gbicon.caption]
en: Icon
sr: Ikonica

[ctx: tfrmfileassoc.lblaction.caption]
en: Action:
sr: Radnja:

[ctx: TFRMFILEASSOC.LBLCOMMAND.CAPTION]
en: &Command:
sr: &Naredba:

[ctx: TFRMFILEASSOC.MIEDIT.CAPTION]
en: Edit
sr: Uredi

[ctx: tfrmfileassoc.mieditor.caption]
en: Open in Editor
sr: Otvori u uređivaču

[ctx: TFRMFILEASSOC.MIFILENAME.CAPTION]
en: File name
sr: Ime datoteke

[ctx: tfrmfileassoc.mifilepath.caption]
en: File path
sr: Putanja datoteke

[ctx: tfrmfileassoc.mifullpath.caption]
en: Full path
sr: Puna putanja

[ctx: tfrmfileassoc.migetoutputfromcommand.caption]
en: Get output from command
sr: Dobavi izlaz iz naredbe

[ctx: TFRMFILEASSOC.MIOPEN.CAPTION]
en: Open
sr: Otvori

[ctx: tfrmfileassoc.mishell.caption]
en: Run in terminal
sr: Pokreni u terminalu

[ctx: tfrmfileassoc.mivfs.caption]
en: Open in VFS
sr: Otvori pomoću VFS-a

[ctx: TFRMFILEASSOC.MIVIEW.CAPTION]
en: View
sr: Pregled

[ctx: tfrmfileassoc.miviewer.caption]
en: Open in Viewer
sr: Otvori u pregledniku

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: &Zatvori

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.CAPTION]
en: Wait...
sr: Sačekajte...

en: File name:
sr: Ime datoteke:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.LBLFROMPATH.CAPTION]
en: From:
sr: Iz:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
sr: Kliknite na „Zatvori“ ako se privremena datoteka ne može izbrisati.

[ctx: TFRMFILEOP.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: Otkaži

en: &To panel
sr: &Na površ

en: &View all
sr: &Pregledaj sve

en: Current operation:
sr: &Trenutna radnja:

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
sr: Iz:

en: To:
sr: Ka:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: &Zatvori

en: &Set properties
sr: &Podesite svojstva

en: Set to &all selected files
sr: Dodeli svim odabranim datotekama

en: Ski&p this file
sr: Preskoči& ovu datoteku

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
sr: Svojstva

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
sr: Lepljivo

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.GBOWNER.CAPTION]
en: Owner
sr: Vlasnik

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
sr: Bita:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
sr: Udruženje

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
sr: Drugo

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
sr: Vlasnik

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
sr: Tekst:

en: Contains:
sr: Sadrži:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
sr: Izvrši

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
sr: Ime datoteke

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILENAMESTR.CAPTION]
en: Name:
sr: Ime:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILESTR.CAPTION]
en: File name
sr: Ime datoteke

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
sr: Putanja:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLGROUPSTR.CAPTION]
en: &Group
sr: &Udruženje

en: Last access:
sr: Poslednji pristup:

en: Last modification:
sr: Poslednja izmena:

en: Last status change:
sr: Poslednja izmena stanja:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
sr: Oktalno:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLOWNERSTR.CAPTION]
en: O&wner
sr: Vlasnik&

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
sr: Čitanje

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLSIZESTR.CAPTION]
en: Size:
sr: Veličina:

en: Symlink to:
sr: Veza ka:

en: Type:
sr: Vrsta:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
sr: Pisanje

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
sr: Svojstva

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
sr: Svojstva

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
sr: Dodaj&

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
sr: &Pomoć

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: &Zatvori

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sr: Uredi&

en: &Go to file
sr: &Idi na datoteku

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNLASTSEARCH.CAPTION]
en: &Last search
sr: &Poslednja pretraga

en: &New search
sr: &Nova pretraga

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSAVETEMPLATE.CAPTION]
en: &Save
sr: &Sačuvaj

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
sr: &Izbriši

en: L&oad
sr: U&čitaj

en: S&ave
sr: Sačuvaj&

en: Sa&ve with "Start in directory"
sr: Sačuvaj kao „Početak u fascikli“

en: If saved then "Start in directory" will be restored when loading template. Use it if you want to fix searching to a certain directory
sr: Ako se sačuva, „Početak u fascikli“ će biti povraćen prilikom učitavanja obrasca. Upotrebite to ako želite da primenite pretragu na određenu fasciklu

[ctx: tfrmfinddlg.btnstart.caption]
en: &Start
sr: &Početak

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSTOP.CAPTION]
en: C&ancel
sr: &Otkaži

en: Use template
sr: Koristi obrazac

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNVIEW.CAPTION]
en: &View
sr: &Pregled

en: Feed to &listbox
sr: Dovod &spisku

[ctx: TFRMFINDDLG.CAPTION]
en: Find files
sr: Pronađi datoteke

en: Case sens&itive
sr: O&setljivo na veličinu slova

en: &Date from:
sr: Od &datuma:

en: Dat&e to:
sr: Do &datuma:

en: S&ize from:
sr: Od &veličine:

en: Si&ze to:
sr: Do &veličine:

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFINDTEXT.CAPTION]
en: Find &text in file
sr: Pronađi &tekst u datoteci

[ctx: TFRMFINDDLG.CBFOLLOWSYMLINKS.CAPTION]
en: Follow s&ymlinks
sr: Prati &simboličke veze

[ctx: TFRMFINDDLG.CBNOTCONTAININGTEXT.CAPTION]
en: Find files N&OT containing the text
sr: Pronađi datoteke koje ne& sadrže tekst

en: N&ot older than:
sr: Ne& starije od:

en: Searc&h for part of file name
sr: Traži& po delu imena datoteke

[ctx: TFRMFINDDLG.CBREGEXP.CAPTION]
en: &Regular expression
sr: &Regularni izraz

en: Re&place by
sr: Zameni& sa

en: Selected directories and &files
sr: Označenim fasciklama i &datotekama

en: Regular &expression
sr: &Regularni izraz

en: &Time from:
sr: Od &vremena:

en: Ti&me to:
sr: Do vre&mena:

en: &Use search plugin:
sr: &Koristi priključak za pretragu:

en: Enter directories names that should be excluded from search separated with ";"
sr: Unesite imena fascikli koje bi trebalo da budu isključene iz pretrage odvojene znakom „;“

en: Enter files names that should be excluded from search separated with ";"
sr: Unesite imena datoteka koje bi trebalo da budu isključene iz pretrage odvojene znakom „;“

en: Enter files names separated with ";"
sr: Unesite imena datoteka razdvojena znakom „;“

[ctx: TFRMFINDDLG.GBDIRECTORIES.CAPTION]
en: Directories
sr: Fascikle

[ctx: TFRMFINDDLG.GBFILES.CAPTION]
en: Files
sr: Datoteke

en: Find Data
sr: Pronađi podatke

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attri&butes
sr: Odrednice&

[ctx: TFRMFINDDLG.LBLENCODING.CAPTION]
en: Encodin&g:
sr: &Šifrovanje:

en: E&xclude subdirectories
sr: I&zuzmi podfascikle

en: &Exclude files
sr: &Izuzmi datoteke

en: &File mask
sr: &Maska datoteke

en: Start in &directory
sr: Počni u &fascikli

en: Search su&bdirectories:
sr: traži u &podfasciklama:

en: &Previous searches:
sr: &Prethodne pretrage:

en: Remove from list
sr: Ukloni sa spiska

en: Show all found items
sr: Prikaži sve pronađene stavke

en: Show In Viewer
sr: Prikaži u pregledniku

en: Advanced
sr: Napredno

en: Load/Save
sr: Učitaj/Sačuvaj

[ctx: TFRMFINDDLG.TSPLUGINS.CAPTION]
en: Plugins
sr: Prikljuci

en: Results
sr: Izlazi

en: Standard
sr: Obično

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Otkaži

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNFIND.CAPTION]
en: &Find
sr: Pronađi&

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
sr: Pronađi

en: C&ase sensitive
sr: O&setljivo na veličinu slova

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Otkaži

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &U redu

en: Create hard link
sr: Napravi čvrstu vezu

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
sr: &Odredište na koje će veza biti usmerena

[ctx: TFRMHARDLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
sr: Ime &veze

[ctx: TFRMHOTDIREXPORTIMPORT.BTNSELECTALL.CAPTION]
en: Import all!
sr: Uvezi sve!

[ctx: TFRMHOTDIREXPORTIMPORT.BTNSELECTIONDONE.CAPTION]
en: Import selected
sr: Uvezi izabrano

en: Select the entries your want to import
sr: Izaberite stavke koje želite da uvezete

en: When clicking a sub-menu, it will select the whole menu
sr: Klikom na podizbornik će se izabrati ceo izbornik

en: Hold CTRL and click entries to select multiple ones
sr: Držite KTRL i kliknite na stavke radi izbora više njih

[ctx: TFRMLINKER.CAPTION]
en: Linker
sr: Usmerivač

en: Save to...
sr: Sačuvaj u...

en: Item
sr: Stavka

[ctx: TFRMLINKER.LBLFILENAME.CAPTION]
en: &File name
sr: &Ime datoteke

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.CAPTION]
en: Do&wn
sr: Dole&

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNDOWN.HINT]
en: Down
sr: Dole

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.CAPTION]
en: &Up
sr: &gore

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNUP.HINT]
en: Up
sr: Gore

[ctx: TFRMMAIN.ACTABOUT.CAPTION]
en: &About
sr: &O programu

en: Add file name to command line
sr: Dodaj ime datoteke u naredbenu liniju

en: Add path and file name to command line
sr: Dodaj putanju i ime datoteke u naredbenu liniju

en: Copy path to command line
sr: Umnoži putanju u naredbenu liniju

en: Brief View
sr: Sažeti pregled

en: Calculate &Occupied Space
sr: Izračunaj zauzeće prostora

en: Change directory
sr: Promeni fasciklu

en: Change directory to home
sr: Pređi na domaću fasciklu

en: Change Directory To Parent
sr: Pređi u roditeljsku fasciklu

en: Change directory to root
sr: Pređi u korenu fasciklu

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMCALC.CAPTION]
en: Calculate Check&sum...
sr: Računanje zbirne& provere...

[ctx: TFRMMAIN.ACTCHECKSUMVERIFY.CAPTION]
en: &Verify Checksum...
sr: Provera zbira...

en: Clear log file
sr: Očisti datoteku dnevnika

en: Clear log window
sr: Očisti prozor dnevnika

[ctx: TFRMMAIN.ACTCLOSEALLTABS.CAPTION]
en: Close &All Tabs
sr: Zatvori &sve kartice

[ctx: TFRMMAIN.ACTCLOSETAB.CAPTION]
en: &Close Tab
sr: &Zatvori karticu

en: Next Command Line
sr: Sledeća naredbena linija

en: Set command line to next command in history
sr: Postavi sledeću naredbu iz istorije u naredbenu liniju

en: Previous Command Line
sr: Prethodna naredbena linija

en: Set command line to previous command in history
sr: Postavi prethodnu naredbu iz istorije u naredbenu liniju

en: Full
sr: Potpuno

en: Columns View
sr: Pregled u vidu stubaca

en: Compare by &Contents
sr: Uporedi po &sadržaju

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.CAPTION]
en: Compare Directories
sr: Uporedi fascikle

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.HINT]
en: Compare Directories
sr: Uporedi fascikle

en: Show context menu
sr: Prikaži priručni izbornik

[ctx: tfrmmain.actcopy.caption]
en: Copy
sr: Umnoži

en: Copy all shown &columns
sr: Umnoži sve prikazane &stupce

en: Copy Filename(s) with Full &Path
sr: Umnoži potpunu putanju sa imenima datoteka

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
sr: Umnoži imena datoteka u ostavu isečaka

en: Copy files without asking for confirmation
sr: Umnoži datoteke bez pitanja za potvrdu

en: Copy to same panel
sr: Umnoži u istu površ

en: &Copy
sr: &Umnoži

en: Sho&w Occupied Space
sr: &Prikaži zauzeće memorije

en: Cu&t
sr: &Iseci

[ctx: TFRMMAIN.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
sr: Izbriši

[ctx: TFRMMAIN.ACTDIRHISTORY.CAPTION]
en: Directory history
sr: Istorija fascikle

en: Directory &Hotlist
sr: Brzi spisak &fascikli

[ctx: tfrmmain.actedit.caption]
en: Edit
sr: Uredi

en: Edit Co&mment...
sr: Uredi &napomenu...

en: Edit new file
sr: Uredi novu datoteku

en: Edit path field above file list
sr: Uredi polje putanje iznad spiska

en: Swap &Panels
sr: Zameni površi

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
sr: &Napusti

en: &Extract Files...
sr: &Izvuci datoteke...

en: Com&bine Files...
sr: &Spoji datoteke...

en: Show &File Properties
sr: Prikaži svojstva &datoteka

[ctx: TFRMMAIN.ACTFILESPLITER.CAPTION]
en: Spl&it File...
sr: Podeli& datoteku...

en: &Flat view
sr: &Ravan prikaz

en: Focus command line
sr: Žiža na naredbenu liniju

en: Place cursor on first file in list
sr: Postavi pokazivač na prvu datoteku spiska

en: Place cursor on last file in list
sr: Postavi pokazivač na poslednju datoteku spiska

[ctx: TFRMMAIN.ACTHARDLINK.CAPTION]
en: Create &Hard Link...
sr: Napravi &čvrstu vezu...

en: &Contents
sr: &Sadržaj

en: &Horizontal Panels Mode
sr: &Vodoravan prikaz površi

en: &Keyboard
sr: &Tastatura

en: Left &= Right
sr: Levo &= Desno

en: Open left drive list
sr: Otvori spisak levog uređaja

en: Load Selection from Clip&board
sr: Učitaj sadržaj ostave isečaka

en: &Load Selection from File...
sr: &Učitaj izbor iz datoteke...

en: &Load Tabs from File
sr: &Učitaj kartice iz datoteke

en: Create &Directory
sr: Napravi &fasciklu

en: Select All with the Same E&xtension
sr: Označi sve sa istim nastavkom&

en: &Invert Selection
sr: &Obrni izbor

en: &Select All
sr: &Označi sve

en: Unselect a Gro&up...
sr: Poništi izbor &skupa...

en: Select a &Group...
sr: Izaberi &skup...

en: &Unselect All
sr: &Odznači sve

en: Minimize window
sr: Umanji prozor

en: Multi &Rename Tool
sr: Pribor za masovno &preimenovanje

en: Network &Connect...
sr: Uspostavi mrežnu &vezu...

en: Network &Disconnect
sr: Prekini mrežnu &vezu

en: Network &Quick Connect...
sr: &Brza mrežna veza...

en: &New Tab
sr: &Novi list

en: Switch to Nex&t Tab
sr: Pređi na &sledeći list

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
sr: Otvori

en: Try open archive
sr: Pokušaj da otvoriš skladište

en: Open bar file
sr: Otvori datoteku sa trake

en: Open &Folder in a New Tab
sr: Otvori &fasciklu u novom listu

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPENVIRTUALFILESYSTEMLIST.CAPTION]
en: Open &VFS List
sr: Otvori &VFS spisak

en: Operations &Viewer
sr: Preglednik &napretka radnji

en: &Options...
sr: &Mogućnosti...

en: &Pack Files...
sr: &Skladišti datoteke...

en: Set splitter position
sr: Podesite položaj deobe

en: &Paste
sr: &Prilepi

en: Switch to &Previous Tab
sr: Pređi na &prethodni list

en: Quick filter
sr: Brzi propusnik

[ctx: TFRMMAIN.ACTQUICKSEARCH.CAPTION]
en: Quick search
sr: Brza pretraga

en: &Quick View Panel
sr: &Površ za brzi pregled

en: &Refresh
sr: &Osveži

[ctx: tfrmmain.actrename.caption]
en: Move
sr: Premesti

en: Move/Rename files without asking for confirmation
sr: Premeštaj i preimenuj datoteke bez pitanja za potvrdu

[ctx: TFRMMAIN.ACTRENAMEONLY.CAPTION]
en: Rename
sr: Preimenuj

en: &Rename Tab
sr: &Preimenuj list

en: &Restore Selection
sr: &Povrati izbor

en: Re&verse Order
sr: &Obrnuti redosled

en: Right &= Left
sr: Desno &= levo

en: Open right drive list
sr: Otvori spisak desnog uređaja

en: Run &Terminal
sr: Pokreni u &terminalu

en: Sa&ve Selection
sr: &Sačuvaj izbor

en: Save S&election to File...
sr: Sačuvaj &izbor u datoteku...

en: &Save Tabs to File
sr: &Sačuvaj kartice u datoteku

en: &Search...
sr: &Traži...

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change &Attributes...
sr: Promeni &svojstva...

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
sr: Zaključano sa fasciklama otvorenim u novom &listu

en: &Normal
sr: &Obično

en: &Locked
sr: &Zaključano

[ctx: TFRMMAIN.ACTSETTABOPTIONPATHRESETS.CAPTION]
en: Locked with &Directory Changes Allowed
sr: Zaključeno sa dozvolom izmene &fascikli

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHELLEXECUTE.CAPTION]
en: Open
sr: Otvori

en: Open using system associations
sr: Otvori koristeći pridruživanje datoteka

en: Show button menu
sr: Prikaži izbornik dugmeta

en: Show command line history
sr: prikaži istoriju naredbi

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Menu
sr: Izbornik

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHOWSYSFILES.CAPTION]
en: Show &Hidden/System Files
sr: Prikazuj &skrivene i sistemske datoteke

en: Sort by &Attributes
sr: Poređaj po &svojstvima

en: Sort by &Date
sr: Poređaj po &datumu

en: Sort by &Extension
sr: Poređaj po &nastavku

en: Sort by &Name
sr: Poređaj po &imenu

en: Sort by &Size
sr: Poređaj po &veličini

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
sr: Omogući/onemogući prikaz zanemarenih datoteka sa spiska

[ctx: TFRMMAIN.ACTSYMLINK.CAPTION]
en: Create Symbolic &Link...
sr: Napravi simboličku &vezu...

en: Synchronize dirs...
sr: Uskladi fascikle...

en: Target &= Source
sr: Cilj &= izvor

en: &Test Archive(s)
sr: &Proveri skladište

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
sr: Umanjene sličice

en: Thumbnails View
sr: Pregled umanjenih sličica

en: Transfer dir under cursor to left window
sr: Premesti fasciklu pod pokazivačem na levi prozor

en: Transfer dir under cursor to right window
sr: Premesti fasciklu pod pokazivačem na desni prozor

en: Unselect All with the Same Ex&tension
sr: Odznači sve sa istim nastavkom&

[ctx: tfrmmain.actview.caption]
en: View
sr: Pregled

en: Show history of visited paths for active view
sr: Prikaži istoriju posećenih putanja pod ovakvim pregledom

en: Go to next entry in history
sr: Idi na sledeću stavku istorije

en: Go to previous entry in history
sr: Idi na prethodnu stavku istorije

en: &Visit Double Commander Website
sr: &Posetite Veb stranicu Double Commander-a

en: Wipe
sr: Briši potpuno

[ctx: tfrmmain.btnf10.caption]
en: Exit
sr: Izlaz

[ctx: TFRMMAIN.BTNF7.CAPTION]
en: Directory
sr: Fascikla

[ctx: TFRMMAIN.BTNF8.CAPTION]
en: Delete
sr: Izbriši

en: Show current directory of the right panel in the left panel
sr: Prikaži trenutnu fasciklu sa desne površi na levu površ

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTHOME.HINT]
en: Go to home directory
sr: Idi u domaću fasciklu

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTROOT.HINT]
en: Go to root directory
sr: Idi u korenu fasciklu

[ctx: TFRMMAIN.BTNLEFTUP.HINT]
en: Go to parent directory
sr: Idi u roditeljsku fasciklu

en: Show current directory of the left panel in the right panel
sr: Prikaži trenutnu fasciklu sa leve površi na desnu površ

[ctx: TFRMMAIN.LBLCOMMANDPATH.CAPTION]
en: Path
sr: Putanja

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
sr: Otkaži

en: Copy...
sr: Umnožavanje...

[ctx: TFRMMAIN.MIHARDLINK.CAPTION]
en: Create link...
sr: Stvaranje veze...

en: Clear
sr: Očisti

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
sr: Umnoži

en: Hide
sr: Sakrij

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
sr: Označi sve

en: Move...
sr: Premesti...

[ctx: TFRMMAIN.MISYMLINK.CAPTION]
en: Create symlink...
sr: Stvaranje simboličke veze...

en: Tab options
sr: Mogućnosti lista

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
sr: Izlaz&

en: Restore
sr: Povrati

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTART.CAPTION]
en: Start
sr: Početak

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTOP.CAPTION]
en: Cancel
sr: Otkaži

en: &Commands
sr: &Naredbe

en: C&onfiguration
sr: &Postavke

en: &Files
sr: Datoteke&

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
sr: Pomoć&

en: &Mark
sr: Oznaka&

[ctx: TFRMMAIN.MNUNETWORK.CAPTION]
en: Network
sr: Mreža

en: &Show
sr: Prikaži&

en: &Tabs
sr: Listovi&

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
sr: Umnoži

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
sr: Iseci

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
sr: Izbriši

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
sr: Uredi

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
sr: Prilepi

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: Otkaži&

en: &Define...
sr: Opiši&...

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: U redu&

en: O&r select predefined selection type:
sr: Ili& odaberi predodređenu vrstu izbora:

[ctx: TFRMMKDIR.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: Otkaži&

[ctx: TFRMMKDIR.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: U redu&

en: Create new directory
sr: Napravi novu fasciklu

en: &Input new directory name:
sr: Unesite& ime nove fascikle:

[ctx: TFRMMODVIEW.CAPTION]
en: New Size
sr: Nova veličina

en: Height :
sr: Visina :

en: Quality of compress to Jpg
sr: Kakvoća sažmanosti JPG

en: Width :
sr: Širina :

en: Height
sr: Visina

[ctx: TFRMMODVIEW.TEWIDTH.TEXT]
en: Width
sr: Širina

[ctx: TFRMMULTIRENAME.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: Zatvori&

[ctx: TFRMMULTIRENAME.BTNDELETEPRESET.CAPTION]
en: &Delete
sr: Izbriši&

en: &Load
sr: Učitaj&

[ctx: tfrmmultirename.btnrename.caption]
en: &Rename
sr: Pre&imenuj

en: Reset &all
sr: Poništi sve&

[ctx: TFRMMULTIRENAME.BTNSAVEPRESET.CAPTION]
en: &Save
sr: Sačuvaj&

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CAPTION]
en: MultiRename
sr: Višestruko preimenovanje

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBLOG.CAPTION]
en: Ena&ble
sr: Omogući&

[ctx: TFRMMULTIRENAME.CBREGEXP.CAPTION]
en: Regular e&xpressions
sr: &Regularni izrazi

en: &Use substitution
sr: Koristi& zamenu

en: [E] Extension
sr: [E] nastavak

en: Counter
sr: Brojač

en: Find && Replace
sr: Nađi i zameni

en: Log Result
sr: Izlazi dnevnika

en: Mask
sr: Maska

en: Presets
sr: Obrasci

en: &Extension
sr: Nastavci&

en: &Find...
sr: Pronađi&...

en: &Interval
sr: &Međuvreme

en: File &Name
sr: Ime datoteke

en: Re&place...
sr: Zameni&...

en: S&tart Number
sr: Početni broj

[ctx: TFRMMULTIRENAME.LBWIDTH.CAPTION]
en: &Width
sr: Širina&

en: [C] Counter
sr: [C] Brojač

en: [D] Day
sr: [D] dan

en: [DD] Day (2 digits)
sr: [DD] dan (2 cifre)

en: [DDD] Day of the week (short, e.g., "mon")
sr: [DDD] dan u nedelji (kratko, npr. „pon“)

en: [DDDD] Day of the week (long, e.g., "monday")
sr: [DDD] dan u nedelji (potpuno, npr. „ponedeljak“)

en: [Ex] Character at position x
sr: [Ex] znak na položaju x

en: [Ex:y] Characters from position x to y
sr: [Ex:y] znaci od položaja x do položaja y

en: [h] Hour
sr: [h] čas

en: [hh] Hour (2 digits)
sr: [hh] Čas (2 znaka)

en: [n] Minute
sr: [n] Minut

en: [nn] Minute (2 digits)
sr: [nn] Minut (2 znaka)

en: [M] Month
sr: [M] Mesec

en: [MM] Month (2 digits)
sr: [MM] Mesec (2 znaka)

en: [MMM] Month name (short, e.g., "jan")
sr: [MMM] Ime meseca (kratko, npr., „jan“)

en: [MMMM] Month name (long, e.g., "january")
sr: [MMMM] Ime meseca (puno, npr., „januar“)

en: [N] Name
sr: [N] Ime

en: [Nx] Character at position x
sr: [Nx] znak na položaju x

en: [Nx:y] Characters from position x to y
sr: [Nx:y] znaci od položaja x do položaja y

en: Time...
sr: Vreme...

en: Extension...
sr: Nastavak...

en: Name...
sr: Ime...

[ctx: TFRMMULTIRENAME.MIPLUGIN.CAPTION]
en: Plugin
sr: Priključak

en: [s] Second
sr: [s] Sekund

en: [ss] Second (2 digits)
sr: [ss] Sekund (2 znaka)

en: [Y] Year (2 digits)
sr: [Y] Godina (2 znaka)

en: [YYYY] Year (4 digits)
sr: [YYYY] Godina (4 znaka)

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Old File Name
sr: Staro ime datoteke

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: New File Name
sr: Novo ime datoteke

[ctx: TFRMMULTIRENAME.STRINGGRID.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: File Path
sr: Putanja datoteke

en: Choose an application
sr: Izaberite program

en: Custom command
sr: Prilagođena naredba

en: Save association
sr: Sačuvaj pridruživanje

en: Set selected application as default action
sr: Postavi izabrani program kao podrazumevani program

en: File type to be opened: %s
sr: Vrsta datoteke koja će biti otvorena: %s

en: Multiple file names
sr: Višestruka imena datoteka

en: Multiple URIs
sr: Višestruke adrese

en: Single file name
sr: Jedno ime datoteke

en: Single URI
sr: Jedna adresa

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNAPPLY.CAPTION]
en: &Apply
sr: Primeni&

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: Otkaži&

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: U redu&

[ctx: TFRMOPTIONS.CAPTION]
en: Options
sr: Mogućnosti

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
sr: Izaberite jednu podstranicu, ova stranica ne sadrži ni jednu postavku.

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.BTNAUTOCONFIG.CAPTION]
en: A&uto Configure
sr: Samostalno& podesi

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.BTNMULTIARCADD.CAPTION]
en: A&dd
sr: Dodaj&

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.BTNMULTIARCAPPLY.CAPTION]
en: A&pply
sr: Primeni&

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.BTNMULTIARCDELETE.CAPTION]
en: D&elete
sr: Izbriši&

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.BTNMULTIARCRENAME.CAPTION]
en: &Rename
sr: Preimenuj&

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.CHKMULTIARCDEBUG.CAPTION]
en: De&bug mode
sr: Način otklanjanja& grešaka

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.CHKMULTIARCENABLED.CAPTION]
en: E&nabled
sr: Omogućen&

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.CHKMULTIARCOUTPUT.CAPTION]
en: S&how console output
sr: Prikazuj& izlaz iz konzole

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.GBARCHIVEROPTIONS.CAPTION]
en: Options
sr: Mogućnosti

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVEADD.CAPTION]
en: Add&ing:
sr: Dodajem&:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVEEXTENSION.CAPTION]
en: E&xtension:
sr: Nastavci&:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVEEXTRACT.CAPTION]
en: Ex&tract:
sr: Izdvoji&:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVELIST.CAPTION]
en: &List:
sr: Listaj&:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVELISTEND.CAPTION]
en: Listing &finish (optional):
sr: Listanje i dovršavanje& (mogućnost):

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVELISTFORMAT.CAPTION]
en: Listing for&mat:
sr: Oblik& listanja:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVELISTSTART.CAPTION]
en: Listin&g start (optional):
sr: Početak listanja& (mogućnost):

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLARCHIVER.CAPTION]
en: Arc&hiver:
sr: Program za sažimanje:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.LBLDESCRIPTION.CAPTION]
en: De&scription:
sr: Opis&:

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERADDITIONAL.CAPTION]
en: Additional
sr: Dodatno

[ctx: TFRMOPTIONSARCHIVERS.TBARCHIVERGENERAL.CAPTION]
en: General
sr: Opšte

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHATTRIBUTESCHANGE.CAPTION]
en: When &size, date or attributes change
sr: Prilikom izmena &veličine, datuma ili svojstava

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHEXCLUDEDIRS.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
sr: Za sledeće putanje& i njene podfascikle:

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHFILENAMECHANGE.CAPTION]
en: When &files are created, deleted or renamed
sr: Prilikom stvaranja datoteka, brisanja ili preimenovanja

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.CBWATCHONLYFOREGROUND.CAPTION]
en: When application is in the &background
sr: Kada je program u pozadini&

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHDISABLE.CAPTION]
en: Disable auto-refresh
sr: Onemogući samostalno osvežavanje

[ctx: TFRMOPTIONSAUTOREFRESH.GBAUTOREFRESHENABLE.CAPTION]
en: Refresh file list
sr: Osveži spisak datoteka

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBALWAYSSHOWTRAYICON.CAPTION]
en: Al&ways show tray icon
sr: Uvek prikazuj ikonu u obaveštajnoj oblasti

en: Automatically &hide unmounted devices
sr: Samostalno skrivaj& otkačene uređaje

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBMINIMIZETOTRAY.CAPTION]
en: Mo&ve icon to system tray when minimized
sr: Prilikom umanjenja premesti ikonu u obaveštajnu oblast

[ctx: TFRMOPTIONSBEHAVIOR.CBONLYONCE.CAPTION]
en: A&llow only one copy of DC at a time
sr: Dozvoli samo jedan primerak DN u isto vreme

en: Here you can enter one or more drives or mount points, separated by ";".
sr: Ovde možete uneti jedan ili veše uređaja ili tačaka kačenja odvajajući ih znacima „;“

en: Drives &blacklist
sr: Crni spisak uređaja

en: Cut &text to column width
sr: Opseci tekst na širinu stupca

en: &Horizontal lines
sr: Vodoravne& linije

en: &Vertical lines
sr: Uspravne& linije

en: A&uto fill columns
sr: Samostalno& popuni stupce

en: Show grid
sr: Prikazuj mrežu

en: Auto-size columns
sr: Samostalno uklopi veličinu stubaca

en: Auto si&ze column:
sr: Samostalno uklopi veličinu stupca:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGAPPLY.CAPTION]
en: A&pply
sr: Primeni&

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sr: Uredi&

en: Co&mmand line history
sr: Istorija naredbi&

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.CBDIRHISTORY.CAPTION]
en: &Directory history
sr: Istorija fascikli&

en: &File mask history
sr: Istorija maski datoteka&

en: Sa&ve configuration
sr: Sačuvaj& postavke

en: Searc&h/Replace history
sr: Istorija pretrage& i zamene

en: Location of configuration files
sr: Putanja datoteka postavki

en: Save on exit
sr: Sačuvaj po izlazu

en: Set on command line
sr: Uključi naredbenu liniju

en: P&rogram directory (portable version)
sr: Fascikla programa& (prenosno izdanje)

en: &User home directory
sr: Domaća fascikla korisnika&

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnadd.caption]
en: Add...
sr: Dodavanje...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnbackup.caption]
en: Backup...
sr: Ostava...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btndelete.caption]
en: Delete...
sr: Brisanje...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnexport.caption]
en: Export...
sr: Izvoz...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnhelp.caption]
en: Help
sr: Pomoć

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnimport.caption]
en: Import...
sr: Uvoz...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btninsert.caption]
en: Insert...
sr: Umetanje...

en: Miscellaneous...
sr: Razno...

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.BTNRELATIVEPATH.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.BTNRELATIVETARGET.HINT]
en: Some functions to select appropriate target
sr: Neke radnje za odabir odgovarajućeg cilja

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnsort.caption]
en: Sort...
sr: Razvrstavanje...

en: When adding directory, add also target
sr: Prilikom dodavanja fascikle, dodaj i cilj

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbfullexpandtree.caption]
en: Always expand tree
sr: Uvek širi stablo fascikli

en: In popup, show [path also]
sr: Pri iskačućim prozorima prikaži [i putanju]

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRPATH.TEXT]
en: Name, a-z
sr: Ime, a-š

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRTARGET.TEXT]
en: Name, a-z
sr: Ime, a-š

en: Directory Hotlist (reorder by drag && drop)
sr: Brzi spisak fascikli (preurediti prevlačenjem i spuštanjem)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.gbhotlistotheroptions.caption]
en: Other options
sr: Ostale mogućnosti

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRNAME.EDITLABEL.CAPTION]
en: Name:
sr: Ime:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRPATH.EDITLABEL.CAPTION]
en: Path:
sr: Putanja:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRTARGET.EDITLABEL.CAPTION]
en: Target:
sr: Cilj:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIACTIVEFRAMEDIRECTORY.CAPTION]
en: directory of the active frame
sr: fascikla radnog okvira

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIACTIVEINACTIVEFRAMEDIRECTORY.CAPTION]
en: directories of the active && inactive frames
sr: Fascikle radnih i mirujućih okvira

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDCOMMAND.CAPTION]
en: a command
sr: naredba

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDCOMMAND2.CAPTION]
en: Add a command
sr: Dodaj naredbu

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDCOPYOFSELECTED.CAPTION]
en: a copy of the selected entry
sr: umnožak označene stavke

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDCOPYOFSELECTED2.CAPTION]
en: Add a copy of the selected entry
sr: Dodaj umnožak označene stavke

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDSEPARATOR.CAPTION]
en: a separator
sr: razdvajač

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDSEPARATOR2.CAPTION]
en: Add a separator
sr: Dodaj razdvajač

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDSUBMENU.CAPTION]
en: sub-menu
sr: podizbornik

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIADDSUBMENU2.CAPTION]
en: Add sub-menu
sr: Dodaj podizbornik

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIBROWSETODIRECTORY.CAPTION]
en: directory I will browse to
sr: fascikla za pregled

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.micollapseall.caption]
en: Collapse all
sr: Skupi sve

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current level of item(s) selected only
sr: ...trenutni stupanj stavki koje su samo označene

en: current selected or active directories of active frame
sr: trenutno označene ili radne fascikle radnog okvira

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MICUTSELECTION.CAPTION]
en: Cut
sr: Iseci

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDELETEALLHOTDIRS.CAPTION]
en: delete all!
sr: obriši sve!

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDELETECOMPLETESUBMENU.CAPTION]
en: sub-menu and all its elements
sr: podizbornik i svi njegovi činioce

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDELETEJUSTSUBMENU.CAPTION]
en: just sub-menu but keep elements
sr: samo podizbornik, ali zadrži činioce

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDELETESELECTEDENTRY.CAPTION]
en: selected item
sr: označena stavka

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDELETESELECTEDENTRY2.CAPTION]
en: Delete selected item
sr: Obrišite označenu stavku

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDETECTIFPATHEXIST.CAPTION]
en: Scan all hotdir's path to validate the ones that actually exist
sr: Pretraži sve putanje brzih fascikli radi utvrđivanja koje stvarno postoje

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIDETECTIFPATHTARGETEXIST.CAPTION]
en: Scan all hotdir's path && target to validate the ones that actually exist
sr: Pretraži sve putanje brzih fascikli i ciljeva radi utvrđivanja koji stvarno postoje

en: to a Directory Hotlist file (.hotlist)
sr: u datoteku spiska brzih fascikli (brzi spisak)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommanderk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
sr: u „wincmd.ini“ TC-a (zadrži postojeće)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommandernk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
sr: u „wincmd.ini“ TC-a (izbriši postojeće)

en: HotDirTestMenu
sr: Izbornik probe spiska brzih fascikli

en: from a Directory Hotlist file (.hotlist)
sr: iz datoteke brzog spiska fascikli (brzi spisak)

en: from "wincmd.ini" of TC
sr: iz „wincmd.ini“ TC-a

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miopenallbranches.caption]
en: Open all branches
sr: Otvori sve grane

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIPASTESELECTION.CAPTION]
en: Paste
sr: Prilepi

en: Restore a backup of Directory Hotlist
sr: Povrati spisak brzih fascikli iz ostave

en: Save a backup of current Directory Hotlist
sr: Sačuvaj u ostavu trenutni spisak brzih fascikli

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to Z!
sr: ...sve, od A do Š!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglegroup.caption]
en: ...single group of item(s) only
sr: ...pojedinačni skup stavki isključivo

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglegroup2.caption]
en: Sort single group of item(s) only
sr: Razvrstaj pojedinačni skup stavki isključivo

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...content of submenu(s) selected, no sublevel
sr: ...sadržaj označenog podizbornika, bez podnivoa

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and all sublevels
sr: ...sadržaj označenog podizbornika i sve njegove podnivoe

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MITESTRESULTINGHOTLISTMENU.CAPTION]
en: Test resulting menu
sr: Proveri izlazni izbornik

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MITYPETHEDIRECTORY.CAPTION]
en: directory I will type
sr: fascikla za kucanje

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MITYPETHEDIRECTORY2.CAPTION]
en: Add directory I will type
sr: Dodaj fasciklu za kucanje

en: Insert directory I will type
sr: Ubaci fasciklu za kucanje

en: Addition from main panel:
sr: Dodatak iz glavne površi:

en: &Show confirmation dialog after drop
sr: Prikazuj& prozorče potvrde posle otpuštanja

en: Show &file system
sr: Prikazuj sistem datoteka

en: Show fr&ee space
sr: Prikazuj slobodan& prostor

en: Show &label
sr: Prikaži natpis&

en: Drives list
sr: Spisak uređaja

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
sr: &Pozadina

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BACKGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Bac&kground
sr: &Pozadina

en: Reset
sr: Vrati na podrazumevano

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BTNSAVEMASK.HINT]
en: Save
sr: Sačuvaj

en: Element Attributes
sr: Svojstva stavke

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
sr: Sučelje&

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.FOREGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Fo&reground
sr: Sučelje&

en: &Text-mark
sr: Oznaka tekstom&

en: Use (and edit) &global scheme settings
sr: Koristi (i uredi) opšte& postavke sheme

en: Use &local scheme settings
sr: Koristi mesne& postavke sheme

en: &Bold
sr: &Podebljan

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
sr: Iz&vrni

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
sr: &Isključi

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOON.CAPTION]
en: O&n
sr: Uključi

en: &Italic
sr: &Iskošeno

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
sr: Iz&vrni

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
sr: &Isključi

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOON.CAPTION]
en: O&n
sr: &Uključi

en: &Strike Out
sr: Pre&crtaj

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
sr: Iz&vrni

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
sr: &Isključi

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOON.CAPTION]
en: O&n
sr: U&ključi

en: &Underline
sr: Podv&učeno

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
sr: Iz&vrni

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradiooff.caption]
en: O&ff
sr: &Isključi

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioon.caption]
en: O&n
sr: U&ključi

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddact.caption]
en: Add
sr: Dodaj

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddext.caption]
en: &Add
sr: Dodaj&

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddnewtype.caption]
en: A&dd
sr: &Dodaj

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btndownact.caption]
en: &Down
sr: &Dole

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveact.caption]
en: Remo&ve
sr: Ukloni&

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremoveext.caption]
en: Re&move
sr: Ukloni&

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnremovetype.caption]
en: &Remove
sr: Ukloni&

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrenametype.caption]
en: R&ename
sr: Pre&imenuj

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnupact.caption]
en: &Up
sr: &Gore

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbactions.caption]
en: Actions
sr: Radnje

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbexts.caption]
en: Extensions
sr: Nastavci

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbfiletypes.caption]
en: File types
sr: Vrste datoteka

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbicon.caption]
en: Icon
sr: Ikonica

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblcommand.caption]
en: &Command:
sr: &Naredba:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miedit.caption]
en: Edit
sr: Uredi

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mieditor.caption]
en: Open in Editor
sr: Otvori u uređivaču

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.migetoutputfromcommand.caption]
en: Get output from command
sr: Dobavi izlaz iz naredbe

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miopen.caption]
en: Open
sr: Otvori

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.mishell.caption]
en: Run in terminal
sr: Pokreni u terminalu

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miview.caption]
en: View
sr: Pregled

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.miviewer.caption]
en: Open in Viewer
sr: Otvori u pregledniku

en: Cop&y operation
sr: Umnoži& postupak

en: &Delete operation
sr: Izbriši& postupak

en: Dele&te to recycle bin (Shift key reverses this setting)
sr: Premesti u smeće (dugme shift poništava ovu postavku)

en: D&elete to trash operation
sr: Radnja slanja u smeće

[ctx: TFRMOPTIONSFILEOPERATIONS.CBDROPREADONLYFLAG.CAPTION]
en: D&rop readonly flag
sr: Poništi oznaku samo za čitanje

en: &Move operation
sr: Radnja premeštanja&

en: &Search for part of file name
sr: Pretraga& po delu imena datoteke

en: &Process comments with files/folders
sr: &Obrađuj napomene sa datotekama i fasciklama

en: Select &file name without extension when renaming
sr: Označi ime datoteke& bez nastavka prilikom preimenovanja

en: Sho&w tab select panel in copy/move dialog
sr: Prikazuj karticu površi odabira u prozoru za umnožavanje premeštanje

en: S&kip file operations errors and write them to log window
sr: Zanemari greške radnji nad datotekama i upisuj ih u prozoru dnevnika

en: Executing operations
sr: Izvršavanje radnji

[ctx: tfrmoptionsfileoperations.gbfilesearch.caption]
en: File search
sr: Pretraga datoteka

en: User interface
sr: Korisničko sučelje

en: &Buffer size for file operations (in KB):
sr: Veličina ostave za radnje nad datotekama (u KB):

en: Show operations progress &initially in
sr: Prikazuj početni napredak radnji u

en: &Number of wipe passes:
sr: Broj prolaza potpunog brisanja:

en: Use memory mapping for search te&xt in files
sr: Koristi kartu memorije za pretrage po tekstovima

en: &Use stream for search text in files
sr: Koristi tok za pretrage po tekstovima

en: Use &Frame Cursor
sr: Koristi trepćući pokazivač

en: Use &Gradient Indicator
sr: Koristi ukazivač sa prelivom

en: U&se Inverted Selection
sr: Koristi obrnuti odabir

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.DBFREESPACEINDICATOR.CAPTION]
en: Drive Free Space Indicator
sr: Ukazivač slobodnog mesta na uređajima

en: Bac&kground:
sr: P&ozadina:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLBACKGROUNDCOLOR2.CAPTION]
en: Backg&round 2:
sr: P&ozadina 2:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: C&ursor Color:
sr: Boja pokazivača&:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLCURSORTEXT.CAPTION]
en: Cursor Te&xt:
sr: Pokazivač teksta&:

en: &Brightness level of inactive panel
sr: Osvetljenje neradne kartice

en: In&dicator Back Color:
sr: Pozadinska boja &ukazivača:

en: &Indicator Fore Color:
sr: Čeona boja &ukazivača:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLMARKCOLOR.CAPTION]
en: &Mark Color:
sr: Boja označavanja&:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLTEXTCOLOR.CAPTION]
en: T&ext Color:
sr: Boja teksta&

en: Do&n't load file list until a tab is activated
sr: Nemoj da učitavaš spisak datoteka dok se kartica ne pokrene

en: S&how square brackets around directories
sr: Prikazuj& uglaste zagrade oko fascikli

en: Hi&ghlight new and updated files
sr: Istakni& nove i osvežene datoteke

en: Enable inplace &renaming when clicking twice on a name
sr: Omogući &preimenovanje na mestu pri dvokliku na ime

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.CBLISTFILESINTHREAD.CAPTION]
en: Load &file list in separate thread
sr: Učitaj spisak &datoteka u posebnom procesu

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.CBLOADICONSSEPARATELY.CAPTION]
en: Load icons af&ter file list
sr: Učitavaj ikone nakon& spiska datoteka

[ctx: TFRMOPTIONSFILESVIEWS.CBSHOWSYSTEMFILES.CAPTION]
en: Show s&ystem and hidden files
sr: Prikaži sistemske i skrivene datoteke

en: &When selecting files with <SPACEBAR>, move down to next file (as with <INSERT>)
sr: Prilikom odabira datoteka pomoću <SPACEBAR>, pređi na sledeću datoteku ( kao i sa <INSERT>)

en: Formatting
sr: Oblikujem

en: Sorting
sr: Ređanje

en: Case s&ensitivity:
sr: Osetljivo na &veličinu slova

en: Incorrect format
sr: Neispravan oblik

en: &Date and time format:
sr: Oblik datuma i vremena:

en: File si&ze format:
sr: Oblik veličine& datoteka:

en: &Insert new files
sr: Umetni& nove datoteke

en: So&rting directories:
sr: Raspored fascikli:

en: &Sort method:
sr: Način raspoređivanja:

en: &Move updated files
sr: &Premesti osvežene datoteke

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNADDCATEGORY.CAPTION]
en: A&dd
sr: &Dodaj

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNAPPLYCATEGORY.CAPTION]
en: A&pply
sr: Primeni&

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNDELETECATEGORY.CAPTION]
en: D&elete
sr: &Obriši

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
sr: Obrazac...

en: File types colors (sort by drag&&drop)
sr: Boje vrsta datoteka (rasporedite ih povlačenjem i &spuštanjem)

en: Category a&ttributes:
sr: Svojstva& vrste:

en: Category co&lor:
sr: Boja vrste&:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
sr: Maska vrste&:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.LBLCATEGORYNAME.CAPTION]
en: Category &name:
sr: Ime &vrste:

[ctx: TFRMOPTIONSFONTS.LBLEDITORFONT.CAPTION]
en: &Editor font
sr: Slovni lik uređivača

[ctx: TFRMOPTIONSFONTS.LBLLOGFONT.CAPTION]
en: &Log font
sr: Slovni lik dnevnika&

[ctx: TFRMOPTIONSFONTS.LBLMAINFONT.CAPTION]
en: Main &font
sr: Glavni slovni lik&

[ctx: TFRMOPTIONSFONTS.LBLVIEWERBOOKFONT.CAPTION]
en: Viewer&Book Font
sr: Slovni lik preglednika& knjiga

[ctx: TFRMOPTIONSFONTS.LBLVIEWERFONT.CAPTION]
en: &Viewer font
sr: Slovni lik preglednika&

en: Add &hotkey
sr: Dodaj prečicu&

en: &Delete hotkey
sr: Izbriši& prečicu

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.BTNEDITHOTKEY.CAPTION]
en: &Edit hotkey
sr: Uredi& prečicu

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBFILTER.CAPTION]
en: &Filter
sr: Propusnik&

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLCATEGORIES.CAPTION]
en: C&ategories:
sr: Vrste&:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLCOMMANDS.CAPTION]
en: Co&mmands:
sr: Naredbe&:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.LBLSCFILES.CAPTION]
en: &Shortcut files:
sr: Datoteke prečica&:

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.STGHOTKEYS.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Hotkey
sr: Prečica

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.STGHOTKEYS.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: Parameters
sr: Odrednica

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.STGHOTKEYS.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: Controls
sr: Upravljači

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSEXCLUDE.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
sr: Za sledeće &putanje i njihove podfascikle:

en: Show icons for actions in &menus
sr: Prikazuj ikonice radnji u izbornicima&

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSSHOWOVERLAY.CAPTION]
en: Show o&verlay icons, e.g. for links
sr: Prikazuj preklapajuće& ikonice, npr. za veze

en: Disable special icons
sr: Onemogući naročite ikonice

en: Icons in menus
sr: Ikonice u izbornicima

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBICONSSIZE.CAPTION]
en:  Icon size
sr:  Veličina ikonica

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.GBSHOWICONSMODE.CAPTION]
en:  Show icons to the left of the filename
sr:  Prikazuj ikonice levo od imena datoteka

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALL.CAPTION]
en: A&ll
sr: Sve&

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWALLANDEXE.CAPTION]
en: All associated + &EXE/LNK (slow)
sr: Sve povezane + &EXE/LNK (sporo)

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWNONE.CAPTION]
en: &No icons
sr: Bez& ikonica

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.RBICONSSHOWSTANDARD.CAPTION]
en: Only &standard icons
sr: Samo &uobičajene ikonice

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSEL.CAPTION]
en: A&dd selected names
sr: Dodaj& označena imena

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNADDSELWITHPATH.CAPTION]
en: Add selected names with &full path
sr: Dodaj označena imena sa &potpunim putanjama

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.CHKIGNOREENABLE.CAPTION]
en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
sr: Zanemari& (ne prikazuj) sledeće datoteke i fascikle:

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.LBLSAVEIN.CAPTION]
en: &Save in:
sr: &Sačuvaj u:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
sr: Leva& i desna strelica menja fasciklu (kretanje kao u Linksu)

en: Typing
sr: Kucanje

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLALT.CAPTION]
en: Alt+L&etters
sr: Menja+slova&

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLCTRLALT.CAPTION]
en: Ctrl+Alt+Le&tters
sr: Ktrl+menja+slova

[ctx: TFRMOPTIONSKEYBOARD.LBLNOMODIFIER.CAPTION]
en: &Letters
sr: &Slova

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATDISKPANEL.CAPTION]
en: &Flat buttons
sr: Ravna& dugmad

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATINTERFACE.CAPTION]
en: Flat i&nterface
sr: Ravno &sučelje

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFLATTOOLBAR.CAPTION]
en: Flat b&uttons
sr: Ravna dugmad&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBFREESPACEIND.CAPTION]
en: Show fr&ee space indicator on drive label
sr: Prikazuj ukazivač slobodnog prostora na natpisu uređaja

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBLOGWINDOW.CAPTION]
en: Show lo&g window
sr: Prikazuj prozor dnevnika&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPANELOFOPERATIONS.CAPTION]
en: Show panel of operation in background
sr: Prikazuj površ radnje iz  pozadine

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBPROGINMENUBAR.CAPTION]
en: Show common progress in menu bar
sr: Prikazuj uobičajeni napredak u traci izbornika

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCMDLINE.CAPTION]
en: Show command l&ine
sr: Prikazuj naredbenu liniju&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWCURDIR.CAPTION]
en: Show current director&y
sr: Prikazuj trenutnu fasciklu

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDISKPANEL.CAPTION]
en: Show &drive buttons
sr: Prikazuj dugmiće uređaja&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWDRIVEFREESPACE.CAPTION]
en: Show free s&pace label
sr: Prikazuj natpis slobodnog prostora&

en: Show drives list bu&tton
sr: Prikazuj dugme spiska uređaja

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWKEYSPANEL.CAPTION]
en: Show function &key buttons
sr: Prikazuj dugmiće radnji

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINMENU.CAPTION]
en: Show &main menu
sr: Prikazuj glavni& izbornik

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWMAINTOOLBAR.CAPTION]
en: Show &button bar
sr: Prikazuj traku dugmadi

en: Show short free space &label
sr: Prikazuj natpis malog slobodnog prostora

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWSTATUSBAR.CAPTION]
en: Show &status bar
sr: Prikazuj traku stanja&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABHEADER.CAPTION]
en: S&how tabstop header
sr: Prikazuj& zaglavlje kartice za zaustavljanje

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBSHOWTABS.CAPTION]
en: Sho&w folder tabs
sr: Prikazuj kartice fascikle

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTERMWINDOW.CAPTION]
en: Show te&rminal window
sr: Prikazuj prozor terminala&

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.CBTWODISKPANELS.CAPTION]
en: Show two drive button bars (fi&xed width, above file windows)
sr: Prikazuj dve trake dugmadi uređaja (stalne širine, iznad prozora)

[ctx: TFRMOPTIONSLAYOUT.GBSCREENLAYOUT.CAPTION]
en:  Screen layout
sr: Raspored na ekranu

[ctx: tfrmoptionslog.btnrelativelogfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGARCOP.CAPTION]
en: &Pack/Unpack
sr: &Sažmi/izvuci

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGCPMVLN.CAPTION]
en: Cop&y/Move/Create link/symlink
sr: Umnoži/premesti/napravi vezu/simboličku vezu

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDELETE.CAPTION]
en: &Delete
sr: &Izbriši

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDIROP.CAPTION]
en: Crea&te/Delete directories
sr: &Napravi/Izbriši fascikle

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGERRORS.CAPTION]
en: Log &errors
sr: Dnevnik grešaka

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGFILE.CAPTION]
en: C&reate a log file:
sr: Napravi& datoteku dnevnika:

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGINFO.CAPTION]
en: Log &information messages
sr: Unosi u dnevnik poruke podataka&

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGSUCCESS.CAPTION]
en: Log &successful operations
sr: Unosi u dnevnik uspešne& radnje

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGVFS.CAPTION]
en: &File system plugins
sr: Priključci &sistema datoteka

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.GBLOGFILE.CAPTION]
en: File operation log file
sr: Datoteka dnevnika radnji nad datotekama

en: Log operations
sr: Upisuj radnje u dnevnik

en: Operation status
sr: Stanje radnje

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativeoutputpathfortoolbar.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcconfigfile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: tfrmoptionsmisc.btnrelativetcexecutablefile.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
sr: &Ukloni umanjene sličice nepostojećih datoteka

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
sr: Uvek idi u& koren uređaja prilikom menjanja uređaja

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.CHKSHOWWARNINGMESSAGES.CAPTION]
en: Show &warning messages ("OK" button only)
sr: Prikazuj poruke upozorenja (samo dugme „U redu“)

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.CHKTHUMBSAVE.CAPTION]
en: &Save thumbnails in cache
sr: &Čuvaj umanjene sličice u ostavi

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.DBLTHUMBNAILS.CAPTION]
en: Thumbnails
sr: Umanjene sličice

en: pixels
sr: tačke

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.LBLTHUMBSEPARATOR.CAPTION]
en: X
sr: H

en: &Thumbnail size:
sr: Veličina &umanjenih sličica:

en: &Selection by mouse
sr: &Odabir mišem

en: Scrolling
sr: Klizanje

en: Selection
sr: Izbor

en: &Mode:
sr: &Način:

en: &Line by line
sr: &Linija po linija

en: Line by line &with cursor movement
sr: Linija po linija &sa pomeranjem pokazivača

en: &Page by page
sr: &Stranica po stranica

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.BTNADDPLUGIN.CAPTION]
en: A&dd
sr: &Dodaj

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.BTNCONFIGPLUGIN.CAPTION]
en: Con&figure
sr: Podesi&

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.BTNENABLEPLUGIN.CAPTION]
en: E&nable
sr: &Omogući

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.BTNREMOVEPLUGIN.CAPTION]
en: &Remove
sr: &Ukloni

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.BTNTWEAKPLUGIN.CAPTION]
en: &Tweak
sr: &Lickaj

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.LBLDSXDESCRIPTION.CAPTION]
en: Searc&h plugins allow one to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
sr: Priključci &pretrage omogućuju zamenske algoritme pretrage, ili spoljne alate (kao što je „locate“, itd.)

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.LBLWCXDESCRIPTION.CAPTION]
en: Pack&er plugins are used to work with archives
sr: Priključci za sažimanje se upotrebljavaju za rad sa arhivama

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.LBLWDXDESCRIPTION.CAPTION]
en: Content plu&gins allow one to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
sr: Priključci za sadržaje se upotrebljavaju za proširenje prikaza pojedinosti datoteka kao što su mp3 oznake ili svojstva slika u spiskovima datoteka, ili se koriste u priključcima pretrage i alatima za višestruko preimanovanje

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.LBLWFXDESCRIPTION.CAPTION]
en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
sr: Priključci sistema datoteka& omogućavaju pristup radnjama sa diskovima koje nisu dostupne iz operativnog sistema ili spoljnjim uređajima ko što su Palm i džepni računar.

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.LBLWLXDESCRIPTION.CAPTION]
en: Vie&wer plugins allow one to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
sr: Priključci za pregled omogućavaju prikaz oblika datoteka kao što su slike, tabele, baze podataka itd. u pregledniku (F3, Ktrl+Ku)

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.STGPLUGINS.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Active
sr: Radno

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.STGPLUGINS.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: Plugin
sr: Priključak

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.STGPLUGINS.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: Registered for
sr: Prijavljeno za

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.STGPLUGINS.COLUMNS[3].TITLE.CAPTION]
en: File name
sr: Ime datoteke

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.TSDSX.CAPTION]
en: &Search plugins (.DSX)
sr: &Priključci pretrage (.DSX)

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.TSWCX.CAPTION]
en: Pac&ker plugins (.WCX)
sr: Priključci za sažimanje (.WCX)

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.TSWDX.CAPTION]
en: Content pl&ugins (.WDX)
sr: Priključci& sadržaja (.WDX)

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.TSWFX.CAPTION]
en: F&ile system plugins (.WFX)
sr: Priključci sistema datoteka (.WFX)

[ctx: TFRMOPTIONSPLUGINS.TSWLX.CAPTION]
en: &Viewer plugins (.WLX)
sr: Priključci preglednika (.WLX)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTBEGINNING.CAPTION]
en: &Beginning (name must start with first typed character)
sr: &Počinje sa (ime mora da počinje prvim otkucanim znakom)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CBEXACTENDING.CAPTION]
en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
sr: &Završava se sa (poslednji znak pre otkucane tačke . mora da se poklapa)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CGPOPTIONS.CAPTION]
en: Options
sr: Mogućnosti

en: Exact name match
sr: Potpuno slaganje imena

en: Search case
sr: Veličina slova pretrage

en: Search for these items
sr: Traži ove stavke

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSACTIVATEONCLICK.CAPTION]
en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
sr: Pokreni ciljnu površ& pri kliku na jednu od njenih kartica

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSALWAYSVISIBLE.CAPTION]
en: &Show tab header also when there is only one tab
sr: &Prikaži i zaglavlje kartice kada se prikazuje samo jedna kartica

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSCONFIRMCLOSEALL.CAPTION]
en: Con&firm close all tabs
sr: &Potvrdi zatvaranje svih kartica

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLIMITOPTION.CAPTION]
en: &Limit tab title length to
sr: &Ograniči dužinu naslova kartice na

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSLOCKEDASTERISK.CAPTION]
en: Show locked tabs &with an asterisk *
sr: Prikazuj zaključane kartice &sa znakom *

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSMULTILINES.CAPTION]
en: &Tabs on multiple lines
sr: &Kartice na višestrukim linijama

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENFOREGROUND.CAPTION]
en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
sr: Ktrl+&gore otvara novu karticu u pozadini

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSOPENNEARCURRENT.CAPTION]
en: Open &new tabs near current tab
sr: Otvori novu karticu pored trenutnr kartice

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.CBTABSSHOWCLOSEBUTTON.CAPTION]
en: Show ta&b close button
sr: Prikazuj dugme za zatvaranje &kartice

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.GBTABS.CAPTION]
en: Folder tabs headers
sr: Zaglavlje kartice fascikli

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLCHAR.CAPTION]
en: characters
sr: znaci

[ctx: TFRMOPTIONSTABS.LBLTABSPOSITION.CAPTION]
en: Ta&bs position
sr: Položaj kartica&

[ctx: tfrmoptionsterminal.ledtrunintermstayopencmd.editlabel.caption]
en: Command:
sr: Naredba:

en: C&lone button
sr: Dugme potpuno istih umnožaka

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.BTNDELETEBUTTON.CAPTION]
en: &Delete
sr: &Izbriši

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.BTNEDITHOTKEY.CAPTION]
en: Edit hot&key
sr: Uredi &prečicu

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.BTNINSERTBUTTON.CAPTION]
en: &Insert new button
sr: &Unesi novo dugme

[ctx: tfrmoptionstoolbar.btnother.caption]
en: Other...
sr: Drugo...

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.BTNREMOVEHOTKEY.CAPTION]
en: Remove hotke&y
sr: Ukloni &prečicu

[ctx: tfrmoptionstoolbar.cbflatbuttons.caption]
en: &Flat buttons
sr: Ravna& dugmad

en: Enter command parameters, each in a separate line. Press F1 to see help on parameters.
sr: Unesite odrednice naredbe, svaku u posebnoj liniji. Pritisnite F1 za pregled pomoći za odrednice.

en: Appearance
sr: Prikaz

en: &Bar size:
sr: Veličina &trake:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.LBLEXTERNALCOMMAND.CAPTION]
en: Comman&d:
sr: &Naredba:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBAR.LBLEXTERNALPARAMETERS.CAPTION]
en: Parameter&s:
sr: Odrednica&:

[ctx: tfrmoptionstoolbar.lblhelponinternalcommand.caption]
en: Help
sr: Pomoć

en: Hot key:
sr: Prečica:

en: Ico&n:
sr: Ikonica&:

en: Icon si&ze:
sr: Veličina& ikonice:

[ctx: tfrmoptionstoolbar.lblinternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
sr: Naredba&:

[ctx: tfrmoptionstoolbar.lblinternalparameters.caption]
en: &Parameters:
sr: Odrednice&:

[ctx: tfrmoptionstoolbar.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
sr: Početna &putanja:

en: &Tooltip:
sr: &Napomena:

[ctx: tfrmoptionstoolbar.mibackup.caption]
en: Backup...
sr: Ostava...

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miexport.caption]
en: Export...
sr: Izvoz...

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miexportcurrenttotcinikeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
sr: u „wincmd.ini“ TC-a (zadrži postojeće)

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miexportcurrenttotcininokeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
sr: u „wincmd.ini“ TC-a (izbriši postojeće)

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miexporttoptotcinikeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
sr: u „wincmd.ini“ TC-a (zadrži postojeće)

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miexporttoptotcininokeep.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
sr: u „wincmd.ini“ TC-a (izbriši postojeće)

[ctx: tfrmoptionstoolbar.miimport.caption]
en: Import...
sr: Uvoz...

en: Button type
sr: Vrsta dugmeta

en: &Keep terminal window open after executing program
sr: &Zadržavaj otvorenim prozor terminala posle izvršenja programa

en: &Execute in terminal
sr: &Izvrši u terminalu

en: &Use external program
sr: &Koristi spoljni program

en: A&dditional parameters
sr: &Dodatne odrednice

en: &Path to program to execute
sr: &Putanja programa za izvršenje

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNADDFIELDS.CAPTION]
en: A&dd
sr: &Dodaj

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNAPPLYFIELDS.CAPTION]
en: A&pply
sr: Primeni&

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNDELETEFIELDS.CAPTION]
en: D&elete
sr: Izbriši&

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
sr: Obrazac...

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.GBCUSTOMFIELDS.CAPTION]
en: Custom fields by file type
sr: Prilagođeno polje po vrsti datoteka

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSLIST.CAPTION]
en: Category &hint:
sr: Vrsta napomene&:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
sr: Vrsta maske&:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSNAME.CAPTION]
en: Category &name:
sr: Vrsta imena&:

en: Viewer Book Mode
sr: Način prikaza preglednika knjiga

[ctx: TFRMOPTIONSVIEWER.GBVIEWEREXAMPLE.CAPTION]
en: Example
sr: Primer

en: &Background color in book viewer
sr: &Pozadinska boja u pregledniku knjiga

en: &Font color in book viewer
sr: &Slovni lik u pregledniku knjiga

en: &Number of columns in book viewer
sr: Broj stubaca u pregledniku knjiga

[ctx: TFRMPACKDLG.BTNCONFIG.CAPTION]
en: Con&figure
sr: &Podesi

[ctx: TFRMPACKDLG.CAPTION]
en: Pack files
sr: Sažmi datoteke

en: C&reate separate archives, one per selected file/dir
sr: &Napravi odvojene skladišta, svako posebno za odabranu datoteku i fasciklu

en: Create self e&xtracting archive
sr: Napravi samoizdvajajuće skladište

en: Encr&ypt
sr: &Šifruj

en: Mo&ve to archive
sr: Premesti& u skladište

en: &Multiple disk archive
sr: &Višestruko skladište diskova

en: P&ut in the TAR archive first
sr: Prvo smesti& u TAR skladište

en: Also &pack path names (only recursed)
sr: Takođe sažmi& i imena putanje (samo rekurzivno)

en: Pack file(s) to the file:
sr: Sažmi datoteku(e) u datoteku:

en: Packer
sr: Sažimalac

[ctx: TFRMPACKINFODLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
sr: &Zatvori

en: Unpack &all and execute
sr: Izdvoji &sve i izvrši

en: &Unpack and execute
sr: &Izdvoji i izvrši

[ctx: TFRMPACKINFODLG.CAPTION]
en: Properties of packed file
sr: Svojstva sažmane datoteke

en: Attributes:
sr: Svojstva:

en: Compression ratio:
sr: Stupanj sažimanja:

en: Date:
sr: Datum:

en: Method:
sr: Način:

en: Original size:
sr: Izvorna veličina:

en: File:
sr: Datoteka:

en: Packed size:
sr: Veličina sažmane datoteke:

en: Packer:
sr: Sažimalac:

en: Time:
sr: Vreme:

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.BTNCANCEL.CAPTION]
en: X
sr: H

en: Close filter panel
sr: Zatvori površ propusnika

en: Enter text to search for or filter by
sr: Unesite tekst ili uslov pretrage

en: Case Sensitive
sr: Osetljivo na veličinu slova

[ctx: tfrmquicksearch.sbdirectories.hint]
en: Directories
sr: Fascikle

[ctx: tfrmquicksearch.sbfiles.hint]
en: Files
sr: Datoteke

en: Match Beginning
sr: Početak poklapanja

en: Match Ending
sr: Završetak poklapanja

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.TGLFILTER.CAPTION]
en: Filter
sr: Uslov

en: Toggle between search or filter
sr: Zamena pretrage i uslova

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
sr: Priključak

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
sr: Vrednost

[ctx: TFRMSELECTTEXTRANGE.BTPPANEL.CANCELBUTTON.CAPTION]
en: Cancel
sr: Otkaži

[ctx: TFRMSELECTTEXTRANGE.BTPPANEL.CLOSEBUTTON.CAPTION]
en: &Close
sr: &Zatvori

[ctx: TFRMSELECTTEXTRANGE.BTPPANEL.HELPBUTTON.CAPTION]
en: &Help
sr: &Pomoć

[ctx: TFRMSELECTTEXTRANGE.BTPPANEL.OKBUTTON.CAPTION]
en: &OK
sr: &U redu

en: &Select the characters to insert:
sr: &Izaberite znakove za unos:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Otkaži

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &U redu

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CAPTION]
en: Change attributes
sr: Izmeni svojstva

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
sr: Lepljivo

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKARCHIVE.CAPTION]
en: Archive
sr: Skladište

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKCREATIONTIME.CAPTION]
en: Created:
sr: Napravljeno:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKHIDDEN.CAPTION]
en: Hidden
sr: Skriveno

en: Accessed:
sr: Pristupano:

en: Modified:
sr: Izmenjeno:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKREADONLY.CAPTION]
en: Read only
sr: Samo za čitanje

en: Including subfolders
sr: Uključujući podfascikle

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CHKSYSTEM.CAPTION]
en: System
sr: Sistem

en: Timestamp properties
sr: Svojstva vremenske oznake

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
sr: Svojstva

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
sr: Svojstva

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
sr: Bita:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
sr: Udruženje

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblattrinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
sr: (siva polja označavaju neizmenjene vrednosti)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
sr: Drugo

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
sr: Vlasnik

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
sr: Tekst:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
sr: Izvrši

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
sr: Oktalno:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
sr: Čitaj

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
sr: Piši

[ctx: TFRMSPLITTER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Otkaži

[ctx: TFRMSPLITTER.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &U redu

[ctx: tfrmsplitter.btnrelativeftchoice.hint]
en: Some functions to select appropriate path
sr: Neke radnje za odabir odgovarajuće putanje

[ctx: TFRMSPLITTER.CAPTION]
en: Splitter
sr: Delilac

[ctx: TFRMSPLITTER.GRBXFILE.CAPTION]
en: File name
sr: Ime datoteke

en: Size and number of parts
sr: Veličina i broj delova

en: Directory &target
sr: Ciljna fascikla&

en: File &source
sr: Izvorna& fascikla

en: &Number of parts
sr: &Broje delova

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNGIGAB.CAPTION]
en: &Gigabytes
sr: &Gigabajta

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNKILOB.CAPTION]
en: &Kilobytes
sr: &Kilobajta

[ctx: TFRMSPLITTER.RBTNMEGAB.CAPTION]
en: &Megabytes
sr: &Megabajta

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLBUILD.CAPTION]
en: Build
sr: Izgrađen

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLFREEPASCALVER.CAPTION]
en: Free Pascal
sr: Slobodni Paskal

en: Operating System
sr: Operativni sistem

en: Platform
sr: Platforma

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
sr: Prepravka

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLVERSION.CAPTION]
en: Version
sr: Izdanje

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Otkaži

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &U redu

en: Create symbolic link
sr: Napravi simboličku vezu

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
sr: &Odredište na koje će ukazivati veza

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
sr: Ime &veze

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
sr: Zatvori

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
sr: Uporedi

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsynchronize.caption]
en: Synchronize
sr: Uskladi

en: Synchronize directories
sr: Usklađene fascikle

en: asymmetric
sr: nesimetrično

en: by content
sr: po sadržaju

en: ignore date
sr: zanemari datum

en: only selected
sr: samo odabrano

en: Subdirs
sr: Podfascikle

en: Show:
sr: Prikazuj:

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Name
sr: Ime

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: Size
sr: Veličina

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: Date
sr: Datum

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[4].TITLE.CAPTION]
en: Date
sr: Datum

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[5].TITLE.CAPTION]
en: Size
sr: Veličina

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[6].TITLE.CAPTION]
en: Name
sr: Ime

en: (in main window)
sr: (u glavnom prozoru)

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.menuitemcompare.caption]
en: Compare
sr: Uporedi

en: duplicates
sr: blizanci

en: singles
sr: pojedinačni

en: Please press "Compare" to start
sr: Molim, pritisnite „Uporedi“ za početak

[ctx: TFRMSYNCDIRSPERFORMDLG.CAPTION]
en: Synchronize
sr: Uskladi

en: Confirm overwrites
sr: Potvrdi prepisivanje

en: A&dd new
sr: &Dodaj novo

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
sr: &Otkaži

en: C&hange
sr: &Izmeni

en: De&fault
sr: &Podrazumevano

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
sr: &U redu

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNREMOVE.CAPTION]
en: &Remove
sr: Ukloni&

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.CAPTION]
en: Tweak plugin
sr: Priključak za lickanje

en: De&tect archive type by content
sr: &Prepoznaj vrstu skladišta po sadržaju

en: Can de&lete files
sr: Nisam uspeo da &izbrišem datoteke

en: Supports e&ncryption
sr: Podržava &šifrovanje

en: Sho&w as normal files (hide packer icon)
sr: Prikazuj& kao obične datoteke (sakrij ikonicu sažimanja)

en: Supports pac&king in memory
sr: Podržava &sažimanje u memoriji

en: Can &modify existing archives
sr: Nisam uspeo da izmenim postojeća skladišta

en: &Archive can contain multiple files
sr: &Skladište može da sadrži višestruke datoteke

en: Can create new archi&ves
sr: Nisam uspeo da napravim nova skladišta&

en: S&upports the options dialogbox
sr: Podržava& prozor za prikaz mogućnosti

en: Allow searchin&g for text in archives
sr: Omogućava pretragu& teksta u skladištima

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLDESCRIPTION.CAPTION]
en: &Description:
sr: Opis&:

en: D&etect string:
sr: Prepoznaj& nisku:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLEXTENSION.CAPTION]
en: &Extension:
sr: Nastavci&:

en: Flags:
sr: Oznake:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLNAME.CAPTION]
en: &Name:
sr: Ime&:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLPLUGIN.CAPTION]
en: &Plugin:
sr: &Priključak:

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.LBLPLUGIN1.CAPTION]
en: &Plugin:
sr: &Priključak:

[ctx: TFRMVIEWER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About Viewer...
sr: O pregledniku...

en: Displays the About message
sr: Prikazuje poruku o programu

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.CAPTION]
en: Copy File
sr: Umnoži datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.HINT]
en: Copy File
sr: Umnoži datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.CAPTION]
en: Delete File
sr: Izbriši datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.HINT]
en: Delete File
sr: Izbriši datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.CAPTION]
en: &Next
sr: &Sledeća

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADNEXTFILE.HINT]
en: Load Next File
sr: Učitaj sledeću datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTLOADPREVFILE.CAPTION]
en: &Previous
sr: &Prethodna

en: Load Previous File
sr: Učitaj prethodnu datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMIRROR.CAPTION]
en: Mirror
sr: Ogledalo

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMIRROR.HINT]
en: Mirror
sr: Ogledalo

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.CAPTION]
en: Move File
sr: Premesti datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.HINT]
en: Move File
sr: Premesti datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: Reload
sr: Učitaj ponovo

en: Reload current file
sr: Ponovo učitaj trenutnu datoteku

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE180.CAPTION]
en: Rotate 180
sr: Obrni za 180

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE180.HINT]
en: Rotate 180
sr: Obrni za 180

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE270.CAPTION]
en: Rotate 270
sr: Obrni za 270

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE270.HINT]
en: Rotate 270
sr: Obrni za 270

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE90.CAPTION]
en: Rotate 90
sr: Obrni za 90

[ctx: TFRMVIEWER.ACTROTATE90.HINT]
en: Rotate 90
sr: Obrni za 90

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSAVEAS.CAPTION]
en: Save As...
sr: Sačuvaj kao...

en: Save File As...
sr: Sačuvaj datoteku kao...

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSTRETCHIMAGE.CAPTION]
en: Stretch
sr: Razvuci

en: Stretch Image
sr: Razvuci sliku

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCOPYFILE.HINT]
en: Copy
sr: Umnoži

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCOPYFILE1.HINT]
en: Copy
sr: Umnoži

[ctx: TFRMVIEWER.BTNCUTTUIMAGE.HINT]
en: Crop
sr: Opseci

[ctx: TFRMVIEWER.BTNDELETEFILE.HINT]
en: Delete
sr: Obriši

[ctx: TFRMVIEWER.BTNDELETEFILE1.HINT]
en: Delete
sr: Obriši

[ctx: TFRMVIEWER.BTNFULLSCREEN.HINT]
en: Full Screen
sr: Preko celog ekrana

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
sr: Isticanje

[ctx: TFRMVIEWER.BTNMIRROR.HINT]
en: Mirror
sr: Ogledalo

[ctx: TFRMVIEWER.BTNMOVEFILE.HINT]
en: Move
sr: Premesti

[ctx: TFRMVIEWER.BTNMOVEFILE1.HINT]
en: Move
sr: Premesti

[ctx: TFRMVIEWER.BTNPAINT.HINT]
en: Paint
sr: Oboji

en: Red Eyes
sr: Crvene oči

[ctx: TFRMVIEWER.BTNRESIZE.HINT]
en: Resize
sr: Promeni veličinu

[ctx: TFRMVIEWER.BTNUNDO.HINT]
en: Undo
sr: Vrati

[ctx: TFRMVIEWER.BTNZOOMIN.HINT]
en: Zoom In
sr: Približi

[ctx: TFRMVIEWER.BTNZOOMOUT.HINT]
en: Zoom Out
sr: Udalji

[ctx: TFRMVIEWER.CAPTION]
en: Viewer
sr: Preglednik

[ctx: TFRMVIEWER.CBSLIDESHOW.CAPTION]
en: Slide Show
sr: Pokretne slike

en: Pen
sr: Olovka

[ctx: TFRMVIEWER.GBOXHIGHTLIGHT.CAPTION]
en: Highlight
sr: Isticanje

[ctx: TFRMVIEWER.GBOXPAINT.CAPTION]
en: Paint
sr: Bojenje

[ctx: TFRMVIEWER.GBOXSLIDESHOW.CAPTION]
en: Slide Show
sr: Pokretni prikaz

[ctx: TFRMVIEWER.GBOXVIEW.CAPTION]
en: View
sr: Pregled

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
sr: O programu

en: Show as &Bin
sr: Prikaži binarno&

[ctx: TFRMVIEWER.MICOPYTOCLIPBOARD.CAPTION]
en: Copy To Clipboard
sr: Umnoži u ostavu isečaka

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
sr: &Uredi

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
sr: &Šifrovanje

[ctx: TFRMVIEWER.MIEXIT.CAPTION]
en: E&xit
sr: Izlaz&

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
sr: &Datoteka

[ctx: TFRMVIEWER.MIFULLSCREEN.CAPTION]
en: Full Screen
sr: Preko celog ekrana

en: Graphics
sr: Grafika

en: Show as &Hex
sr: Prikaži heksadecimalno&

en: &Image
sr: &Slika

en: Show as B&ook
sr: Prikaži kao knjigu&

[ctx: TFRMVIEWER.MIMIRROR.CAPTION]
en: Mirror
sr: Ogledalo

[ctx: TFRMVIEWER.MIPLUGINS.CAPTION]
en: Plugins
sr: Priključak

[ctx: TFRMVIEWER.MIPREVIEW.CAPTION]
en: Preview
sr: Pregled

en: Print...
sr: Štampaj...

[ctx: TFRMVIEWER.MIROTATE.CAPTION]
en: Rotate
sr: Obrni

[ctx: TFRMVIEWER.MISAVE.CAPTION]
en: Save
sr: Sačuvaj

[ctx: TFRMVIEWER.MISAVEAS.CAPTION]
en: Save As...
sr: Sačuvaj kao...

[ctx: TFRMVIEWER.MISCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
sr: Slika ekrana

[ctx: TFRMVIEWER.MISEARCH.CAPTION]
en: Search
sr: Traži

en: Search next
sr: Nađi sledeće

en: Search prev
sr: Nađi prethodno

[ctx: TFRMVIEWER.MISELECTALL.CAPTION]
en: Select All
sr: Označi sve

[ctx: TFRMVIEWER.MISTRETCH.CAPTION]
en: Stretch
sr: Razvuci

en: Show as &Text
sr: Prikaži kao &tekst

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
sr: &Pregled

en: Show as &Wrap text
sr: Prikaži kao &uvučen tekst

[ctx: TFRMVIEWER.MIZOOMIN.CAPTION]
en: Zoom In
sr: Približi

[ctx: TFRMVIEWER.MIZOOMOUT.CAPTION]
en: Zoom Out
sr: Udalji

[ctx: TFRMVIEWER.PMICOPY.CAPTION]
en: Copy To Clipboard
sr: Umnoži u ostavu isečaka

[ctx: TFRMVIEWER.PMISELECTALL.CAPTION]
en: Select All
sr: Označi sve

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.BTNSTARTPAUSE.CAPTION]
en: &Start
sr: &Počni

en: S&top
sr: &Zaustavi

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.CAPTION]
en: File operations
sr: Radnje nad datotekama

en: Always on top
sr: Uvek na vrhu

en: Use "drag && drop" to move operations between queues
sr: Koristi „prevuci i spusti“ za radnje premeštanja između zakazanih

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.MNUCANCELOPERATION.CAPTION]
en: Cancel
sr: Otkaži

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.MNUCANCELQUEUE.CAPTION]
en: Cancel
sr: Otkaži

[ctx: tfrmviewoperations.mnunewqueue.caption]
en: New queue
sr: Novo zakazivanje

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.MNUOPERATIONSHOWDETACHED.CAPTION]
en: Show in detached window
sr: Prikaži u odvojenom prozoru

en: Put first in queue
sr: Zakaži prvu

en: Put last in queue
sr: Zakaži poslednju

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.MNUQUEUE.CAPTION]
en: Queue
sr: Zakazano

en: Out of queue
sr: Van zakazanih

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
sr: Zakazano 1

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
sr: Zakazano 2

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
sr: Zakazano 3

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
sr: Zakazano 4

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
sr: Zakazano 5

[ctx: TFRMVIEWOPERATIONS.MNUQUEUESHOWDETACHED.CAPTION]
en: Show in detached window
sr: Prikaži u odvojenom prozoru

en: &Pause all
sr: &Zaustavi sve

[ctx: TMULTIARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
sr: Kada datoteka postoji

[ctx: TWCXARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
sr: Kada datoteka postoji

en: Work in background (separate connection)
sr: Radi u pozadini (posebna veza)

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
sr: Kada datoteka postoji

en: Cancel Quick Filter
sr: Otkaži brzi uslov

en: Cancel Current Operation
sr: Otkaži trenutnu radnju

en: Broken:
sr: Oštećeno:

en: General:
sr: Opšte:

en: Missing:
sr: Nedostaje:

en: Read error:
sr: Greška čitanja:

en: Success:
sr: Uspeh:

en: Enter checksum and select algorithm:
sr: Unesi zbir za proveru i izaberi algoritam:

en: Verify checksum
sr: Proveri zbir

en: Total:
sr: Ukupno:

en: Clipboard doesn't contain any valid toolbar data.
sr: Ostava isečaka ne sadrži ispravne podatke trake alata.

en: Attr
sr: Svojstvo

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
sr: Datum

en: Ext
sr: Nastavak

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
sr: Ime

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
sr: Veličina

en: Align
sr: Podvuci

en: Caption
sr: Naslov

en: Config
sr: Postavke

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
sr: Izbriši

en: Field contents
sr: Sadržaj polja

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
sr: Premesti

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
sr: Širina

en: Customize column
sr: Prilagodi kolonu

en: Copy (%d) %s
sr: Umnoži (%d) %s

en: All operations completed
sr: Sve radnje su završene

en: Progress of all operations %d %%
sr: Napredak svih radnji %d %%

en: Ab&ort
sr: &Prekini

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
sr: &Sve

en: A&ppend
sr: &Nastavi

en: A&uto-rename source files
sr: &Samostalno preimenuj izvorne datoteke

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
sr: &Otkaži

en: &Continue
sr: &Nastavi

en: E&xit program
sr: Napusti& program

en: I&gnore All
sr: Zanemari& sve

en: &No
sr: &Ne

en: Non&e
sr: &Ništa

[ctx: ulng.rsdlgbuttonok]
en: &OK
sr: &U redu

en: Ot&her
sr: drugo&

en: &Overwrite
sr: &Prepiši

en: Overwrite &All
sr: Prepiši &sve

en: Overwrite All &Larger
sr: Prepiši sve &veće

en: Overwrite All Ol&der
sr: Prepiši sve &starije

en: Overwrite All S&maller
sr: Prepiši sve &Manje

[ctx: ulng.rsdlgbuttonrename]
en: R&ename
sr: P&reimenuj

en: &Resume
sr: &Nastavi

en: Re&try
sr: Po&novo pokušaj

en: &Skip
sr: &Preskoči

en: S&kip All
sr: Preskoči& sve

en: &Yes
sr: &Da

en: Calculate files and folders
sr: Izračunaj fascikle i datoteke

[ctx: ulng.rsdlgchecksumcalc]
en: Calculate checksum...
sr: Izračunavam zbirnu proveru...

[ctx: ulng.rsdlgchecksumverify]
en: Verify checksum...
sr: Proveravam zbir...

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
sr: Umnoži datoteku(e)

en: Delete file(s)
sr: Izbriši datoteku(e)

en: Move file(s)
sr: Premesti datoteku(e)

[ctx: ulng.rsdlgoppause]
en: Pau&se
sr: Zastanak&

[ctx: ulng.rsdlgopstart]
en: &Start
sr: Početak&

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
sr: Zakazano

en: Speed %s/s
sr: Brzina %s/s

en: Speed %s/s, time remaining %s
sr: Brzina %s/s, preostalo vreme %s

[ctx: ulng.rsdlgsplit]
en: Split
sr: Podeli

en: Wipe file(s)
sr: Izbriši potpuno datoteku(s)

en: <no label>
sr: <bez oznake>

en: <no media>
sr: <nema uređaja>

en: Internal Editor of Double Commander.
sr: Unutrašnji uređivač Double Commander-a.

en: Goto line:
sr: Idi na liniju:

[ctx: ulng.rseditgotolinetitle]
en: Goto Line
sr: Idi na liniju

en: new.txt
sr: novi.txt

en: Filename:
sr: Ime datoteke:

en: Open file
sr: Otvori datoteku

en: &Backward
sr: &Unazad

[ctx: ulng.rseditsearchcaption]
en: Search
sr: Traži

en: &Forward
sr: &Unapred

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
sr: Zameni

en: Ask;Overwrite;Overwrite Older;Skip
sr: Pitaj;Prepiši;Prepiši starije;Preskoči

[ctx: ulng.rsfileopsetpropertyerroroptions]
en: Ask;Don't set anymore;Ignore errors
sr: Pitaj;Ne postavljaj više;Zanemari greške

en: FILTER
sr: Uslov

en: Define template
sr: Odredi obrazac

en: %s level(s)
sr: %s stupanj(s)

en: all (unlimited depth)
sr: sve (neograničena dubina)

en: current dir only
sr: samo trenutnu fasciklu

en: Directory %s does not exist!
sr: Fascikla %s ne postoji.

[ctx: ulng.rsfindfound]
en: Found: %d
sr: Pronašao sam: %d

en: Save search template
sr: Sačuvaj obrazac pretrage

en: Template name:
sr: Ime obrasca:

[ctx: ulng.rsfindscanned]
en: Scanned: %d
sr: Pregledano je: %d

en: Scanning
sr: Pregledam

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
sr: Nađi datoteke

en: Begin at
sr: Počni sa

en: Free %s from %s bytes
sr: Slobodno je %s od %s bajta

en: %s bytes free
sr: %s bajta je slobodno

en: Access date/time
sr: Datum i vreme pristupa

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
sr: Svojstva

[ctx: ulng.rsfunccomment]
en: Comment
sr: Napomena

en: Compressed size
sr: Veličina skladišta

en: Creation date/time
sr: Datum i vreme nastanka

en: Extension
sr: Nastavak

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
sr: Udruženje

en: Link to
sr: Veza do

en: Modification date/time
sr: Datum i vreme izmene

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
sr: Ime

en: Name without extension
sr: Ime bez nastavka

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
sr: Vlasnik

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
sr: Putanja

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
sr: Veličina

en: Type
sr: Vrsta

en: Error creating hardlink.
sr: Desila se greška pri stvaranju čvrste veze

en: Sorry, nothing detected to import!
sr: Žalim, nisam pronašao ništa za uvoz!

en: Copy/Move Dialog
sr: Prozorče umnožavanja i premeštanja

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
sr: Program za razlike

en: Edit Comment Dialog
sr: Uredite napomenu

en: Main
sr: Glavni

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
sr: Preglednik

en: Linker complete
sr: Stvaralac veza je završio rad

en: Unselect mask
sr: Odznači masku

en: Select mask
sr: Označi masku

en: Input mask:
sr: Unesi masku:

en: Configure custom columns
sr: Podesite prilagođene stupce

en: Configure this custom columns view
sr: Podesite ovaj pregled stubaca

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
sr: Radnje

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
sr: Uredi

en: Eject
sr: Izbaci

en: Mount
sr: Prikači

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
sr: Nova

en: No media available
sr: Nema dostupnih uređaja

en: Open with
sr: Otvori sa

[ctx: ulng.rsmnuopenwithother]
en: Other...
sr: Drugo...

en: Sort by
sr: Razvrstaj po

en: Unmount
sr: Otkači

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
sr: Prikaži

en: Account:
sr: Nalog:

en: Additional parameters for archiver command-line:
sr: Dodatne odrednice za naredbenu liniju programa sažimanja:

en: You can not copy/move a file "%s" to itself!
sr: Ne možete umnožavati i premeštati u samu datoteku „%s“!

en: Cannot delete directory %s
sr: Ne možete izbrisati %s

en: ChDir to [%s] failed!
sr: Nisam uspeo da pređem na fasciklu [%s].

en: Remove all inactive tabs?
sr: Da li da uklonim sve kartice koje se ne koriste?

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
sr: Kartica (%s) je zaključana. Da li da je uprkos tome zatvorim?

en: Are you sure you want to quit?
sr: Da li ste sigurni da želite napustiti program?

en: Copy %d selected files/directories?
sr: Da li da umnožim %d odabranih datoteka/fascikli?

en: Copy selected "%s"?
sr: Da umnožim odabrano „%s“?

en: Delete the partially copied file ?
sr: Da li da izbrišem delimično umnoženu datoteku ?

en: Delete %d selected files/directories?
sr: Da li da izbrišem %d odabranih datoteka/fascikli?

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
sr: Da li da premestim %d odabrane datoteke/fascikle u smeće?

en: Delete selected "%s"?
sr: Da li da izbrišem odabrani „%s“?

en: Delete selected "%s" into trash can?
sr: Da li da premestim odabrano „%s“ u smeće?

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
sr: Nisam uspeo da premestim „%s“ u smeće. Da li da ga izbrišem?

en: Disk is not available
sr: Disk nije dostupan

en: Enter file extension:
sr: Unesite nastavak datoteke:

en: Enter name:
sr: Unesite ime:

en: CRC error in archive data
sr: Desila se CRC greška u podacima skladišta

en: Data is bad
sr: Podaci su oštećeni

en: Can not connect to server: "%s"
sr: Nisam uspeo da se povežem sa služiteljem „%s“

en: Cannot copy file %s to %s
sr: Nisam uspeo da umnožim datoteku %s u %s

en: There already exists a directory named "%s".
sr: Datoteka pod imenom „%s“ već postoji.

en: Date %s is not supported
sr: Datum %s nije podržan

en: Directory %s exists!
sr: Fascikla %s već postoji.

en: Function aborted by user
sr: Korisnik je prekinuo tekuću radnju

en: Error closing file
sr: Desila se greška pri zatvaranju datoteke

en: Cannot create file
sr: Nisam uspeo da obrazujem datoteku

en: No more files in archive
sr: Nema više datoteka u arhivi

en: Cannot open existing file
sr: Nisam uspeo da otvorim postojeću datoteku

en: Error reading from file
sr: Desila se greška pri čitanju datoteke

en: Error writing to file
sr: Desila se greška pri upisu u datoteku

en: Can not create directory %s!
sr: Nisam uspeo da obrazujem fasciklu %s.

en: Invalid link
sr: Veza nije ispravna

en: No files found
sr: Nisam pronašao datoteke

en: Not enough memory
sr: Nema dovoljno memorije

en: Function not supported!
sr: Radnja nije podržana.

en: Error in context menu command
sr: Desila se greška u priručnom izborniku

en: Error when loading configuration
sr: Desila se greška prilikom učitavanja postavki

en: Syntax error in regular expression!
sr: Postoji sintaksna greška u regularnom izrazu

en: Cannot rename file %s to %s
sr: Nisam uspeo da promenim naziv datoteke %s u %s

en: Can not save association!
sr: Nisam uspeo da sačuvam pridruživanje datoteka programima.

en: Cannot save file
sr: Nisam uspeo da sačuvam datoteku

en: Can not set attributes for "%s"
sr: Nisam uspeo da postavim svojstva datoteci „%s“

en: Can not set date/time for "%s"
sr: Nisam uspeo da postavim datum i vreme datoteci „%s“

en: Can not set owner/group for "%s"
sr: Nisam uspeo da postavim vlasnika/udruženje datoteci %s“

en: Buffer too small
sr: Prihvatna memorija je premala

en: Too many files to pack
sr: Previše datoteka je izabrano za sažimanje

en: Archive format unknown
sr: Nije poznat oblik željene datoteke za sažimanje

en: File %s changed, save?
sr: Datoteka %s je izmenjena. Da li da je sačuvam?

en: %s bytes, %s
sr: %s bajta, %s

en: Overwrite:
sr: Prepiši:

en: File %s exists, overwrite?
sr: Datoteka %s već postoji, da li da je prepišem?

en: With file:
sr: Datotekom:

en: File "%s" not found.
sr: Nisam uspeo da pronađem datoteku „%s“.

en: File operations active
sr: U pogonu je radnja nad datotekama

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
sr: Neke radnje nad datotekama nisu dovršene. Zatvaranje Double Commander-a može dovesti do gubljenja podataka.

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
sr: Datoteka veličine „%s“ je prevelika za odredišni sistem datoteka.

en: Follow symlink "%s"?
sr: Da li da pratim simboličku vezu „%s“?

en: Add %d selected dirs
sr: Dodaj %d označenih fascikli

en: Add selected dir:
sr: Dodaj označenu fasciklu:

en: Add current dir:
sr: Dodaj trenutnu fasciklu:

en: Do command
sr: Naredba za izvršenje

[ctx: ulng.rsmsghotdirconfighotlist]
en: Configuration of Directory Hotlist
sr: Postavke brzog spiska fascikli

en: Are you sure you want to remove all entries of your Directory Hotlist? (There is no "undo" to this action!)
sr: Da li ste sigurni da želite ukloniti sve unose iz brzog spiska fascikli? (Opoziv ove radnje je nemoguć!)

en: This will execute the following command:
sr: Ovo će izvršiti sledeću naredbu:

en: This is hot dir named
sr: Ovo je imenovano kao brza fascikla.

en: This will change active frame to the following path:
sr: Ovo će izmeniti radni okvir na sledeću putanju:

en: And inactive frame would change to the following path:
sr: I neradni okvir će se izmeniti na sledeću putanju:

en: Error backuping entries...
sr: Desila se greška prilikom smeštaja stavki u ostavu...

en: Error exporting entries...
sr: Desila se greška prilikom izvoza stavki...

en: Export all!
sr: Izvezi sve!

en: Export Directory Hotlist - Select the entries you want to export
sr: Izvezi brzi spisak fascikli - Izaberite stavke koje želite da izvezete

en: Export selected
sr: Izvezi odabrane

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportall]
en: Import all!
sr: Uvezi sve!

en: Import Directory Hotlist - Select the entries you want to import
sr: Uvezi brzi spisak fascikli - Izaberite stavke koje želite da uvezete

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportsel]
en: Import selected
sr: Uvezi izabrano

[ctx: ulng.rsmsghotdirjustpath]
en: Path
sr: Putanja

en: Locate ".hotlist" file to import
sr: Pronađite datoteku „.hotlist“ za uvoz

en: Directory Hotlist has been modified. Do you want to save before to exit?
sr: Brzi spisak fascikli je izmenjen. Da li želite da ga sačuvate pre izlaska?

en: Hotdir name
sr: Ime brze fascikle

en: Number of new entries: %d
sr: Broj novih stavki: %d

en: Nothing selected to export!
sr: Nema ničeg za izvoz!

en: Hotdir path
sr: Putanja brze fascikle

en: Re-Add selected dir:
sr: Ponovno dodaj izabranu fasciklu:

en: Re-Add current dir:
sr: Ponovo dodaj trenutnu fasciklu:

en: Enter location and filename of Directory Hotlist to restore
sr: Unesite putanju i ime datoteke brzog spiska fascikli za oporavak

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplecommand]
en: Command:
sr: Naredba:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleendofmenu]
en: (end of sub menu)
sr: (kraj podizbornika)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplemenu]
en: Menu name:
sr: Naziv izbornika:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplename]
en: Name:
sr: Ime:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleseparator]
en: (separator)
sr: (razdvajač)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsubmenuname]
en: Submenu name
sr: Ime podizbornika

en: Hotdir target
sr: Cilj podizbornika

en: Determine if you want the active frame to be sorted in a specified order after changing directory
sr: Određuje da li želite da razvrstate radni okvir određenim redosledom posle izmene fascikle

en: Determine if you want the not active frame to be sorted in a specified order after changing directory
sr: Određuje da li želite da ne razvrstavate radni okvir određenim redosledom posle izmene fascikle

en: Some functions to select appropriate path relative, absolute, windows special folders, etc.
sr: Neke radnje za izbor određene putanje odnosne, apsolutne, naročite fascikle Vindouza, itd.

en: Total entries exported:
sr: Ukupna broj izvezenih stavki:

en: Enter location and filename where to save a Directory Hotlist file
sr: Unesite putanju i ime mesta za čuvanje datoteke brzog spiska fascikli

en: Incorrect resulting filelength for file : "%s"
sr: Netačna je izlazna dužina datoteke : „%s“

en: Error in command line
sr: Greška u naredbenoj liniji

en: Invalid filename
sr: Neispravan naziv datoteke

en: Invalid format of configuration file
sr: Neispravan oblik u datoteci podešavanja

en: Invalid path
sr: Neispravna putanja

en: Path %s contains forbidden characters.
sr: Putanja %s sadrži nedozvoljene znakove

en: This is not a valid plugin!
sr: Ovo nije ispravan priključak.

en: This plugin is built for Double Commander for %s.%sIt can not work with Double Commander for %s!
sr: Ovaj priključak je napisan za Double Commander %s.%sNe može da radi sa Double Commander-om %s.

en: Invalid quoting
sr: Neispravan navod

en: Invalid selection.
sr: Neispravan izbor.

en: Loading file list...
sr: Učitavam spisak datoteka...

en: Copy file %s
sr: Umnoži datoteku %s

en: Delete file %s
sr: Obriši datoteku %s

en: Error:
sr: Greška:

en: Extract file %s
sr: Raspakujem datoteku %s

en: Info:
sr: Podaci:

en: Create link %s
sr: Napravi vezu %s

en: Create directory %s
sr: Napravi fasciklu %s

en: Move file %s
sr: Premesti datoteku %s

en: Pack to file %s
sr: Putanja do datoteke %s

en: Remove directory %s
sr: Ukloni fasciklu %s

en: Done:
sr: Urađeno:

en: Create symlink %s
sr: Napravi vezu %s

en: Test file integrity %s
sr: Proveri ispravnost datoteke %s

en: Wipe file %s
sr: Izbriši potpuno datoteku %s

en: Wipe directory %s
sr: Izbriši potpuno fasciklu %s

en: Master Password
sr: Glavna lozinka

en: Please enter the master password:
sr: Unesite ponovo glavnu lozinku:

en: New file
sr: Nova datoteka

en: Next volume will be unpacked
sr: Sledeći sadržaj će biti izdvojen

en: No files
sr: Nema datoteka

en: No files selected.
sr: Nije izabrana nijedna datoteka.

en: No enough free space on target drive, Continue?
sr: Nema dovoljno mesta u odredištu. Da li da nastavim?

en: No enough free space on target drive, Retry?
sr: Nema dovoljno slobodnog mesta na odredišnom uređaju. Da li da pokušam ponovo?

en: Can not delete file %s
sr: Nisam uspeo da izbrišem datoteku %s

en: Not implemented.
sr: Nije primenjeno.

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Passwords are different!
sr: Lozinke se razlikuju!

en: Please enter the password:
sr: Unesite vašu lozinku:

en: Password (Firewall):
sr: Lozinka (vatreni zid):

en: Please re-enter the password for verification:
sr: Unesite ponovo lozinku za sistem provere:

en: &Add %s
sr: Dodaj %s

[ctx: ulng.rsmsgpopuphotcnf]
en: &Configure
sr: Podesi

en: &Delete %s
sr: Obriši %s

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
sr: Datoteka „%s“ već postoji. Da je prepišem?

en: Please, make this file available. Retry?
sr: Molim, pobrinite se da ova datoteka bude dostupna. Pokušati ponovo?

en: Rename/move %d selected files/directories?
sr: Preimenuj/premesti %d označenih datoteka/fascikli?

en: Rename/move selected "%s"?
sr: Preimenuj/premesti označeno „%s“?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
sr: Molim, ponovo pokrenite Double Commander-a da bi se primenile izmene

en: Selected: %s of %s, files: %d of %d, folders: %d of %d
sr: Označeno: %s od %s, datoteka: %d od %d, fascikli: %d od %d

en: Please select only checksum files!
sr: Molim, odaberite samo datoteke za proveru zbira.

en: Please select location of next volume
sr: Izaberite položaj sledećeg sadržaja/uređaja

en: Set volume label
sr: Postavi oznaku uređaju

en: Special Dirs
sr: Naročite fascikle

en: Add path from active frame
sr: Dodajte putanju radnom okviru

en: Add path from inactive frame
sr: Dodajte putanju iz neradnog okvira

en: Browse and use selected path
sr: Pregledaj i koristi odabranu putanju

en: Use environment variable...
sr: Koristi promenljive okruženja...

en: Go to Double Commander special path...
sr: Idi na naročitu putanju Double Commander-a...

en: Go to environment variable...
sr: Idi na promenljivu okruženja...

en: Go to other Windows special folder...
sr: Idi na drugu naročitu fasciklu Windows-a...

en: Go to Windows special folder (TC)...
sr: Idi na naročitu fasciklu Windows-a (TC)...

en: Make path absolute
sr: Učini putanju apsolutnom

en: Make relative to Double Commander special path...
sr: Učini odnosnom na naročitu putanju Double Commander-a...

en: Make relative to environment variable...
sr: Učini odnosnom na promenljivu okruženja...

en: Make relative to Windows special folder (TC)...
sr: Učini odnosnom na naročitu faciklu Windows-a (TC)...

en: Make relative to other Windows special folder...
sr: Učini odnosnom na drugu naročitu fasciklu Windows-a...

en: Use Double Commander special path...
sr: Koristi naročitu putanju Double Commander-a...

en: Use other Windows special folder...
sr: Koristi drugu naročitu putanju Windows-a...

en: Use Windows special folder (TC)...
sr: Koristi naročitu fasciklu Windows-a (TC)...

en: Rename tab
sr: Preimenuj karticu

en: New tab name:
sr: Novi naziv kartice:

en: Target path:
sr: Putanja do odredišta:

en: Too many files selected.
sr: Previše datoteka je odabrano.

en: Undetermined
sr: Neodređeno

en: URL:
sr: Adresa:

en: User name:
sr: Korisničko ime:

en: User name (Firewall):
sr: korisničko ime (vatreni zid):

en: Volume label:
sr: Oznaka uređaja:

en: Please enter the volume size:
sr: Unesite veličinu uređaja:

en: Wipe %d selected files/directories?
sr: Da li da potpuno izbrišem %d označenih datoteka/fascikli?

en: Wipe selected "%s"?
sr: Da li da potpuno izbrišem odabrano „%s“?

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
sr: Bez izmena;VELIKA SLOVA;mala slova;Prvi znak veliki;Prvi Znak Svake Reči Veliki;

en: Aborted
sr: Obustavljeno

en: Calculating checksum
sr: Izračunavam zbirnu proveru

en: Calculating checksum in "%s"
sr: Računam zbirnu proveru u „%s“

en: Calculating checksum of "%s"
sr: Računam zbirnu proveru „%s“

[ctx: ulng.rsopercalculatingstatictics]
en: Calculating
sr: Računam

en: Calculating "%s"
sr: Računam „%s“

en: Joining
sr: Spajam

en: Joining files in "%s" to "%s"
sr: Spajam datoteke iz „%s“ na „%s“

en: Copying
sr: Umnožavam

en: Copying from "%s" to "%s"
sr: Umnožavam iz „%s“ u „%s“

en: Copying "%s" to "%s"
sr: Umnožavam „%s“ na „%s“

en: Creating directory
sr: Stvaram fasciklu

en: Creating directory "%s"
sr: Stvaram fasciklu „%s“

[ctx: ulng.rsoperdeleting]
en: Deleting
sr: Brišem

en: Deleting in "%s"
sr: Brišem iz „%s“

en: Deleting "%s"
sr: Brišem „%s“

en: Executing
sr: Izvršavam

en: Executing "%s"
sr: Izvršavam „%s“

en: Extracting
sr: Izdvajam

en: Extracting from "%s" to "%s"
sr: Izdvajam iz „%s“ u „%s“

en: Finished
sr: Gotovo

en: Listing
sr: Listam

en: Listing "%s"
sr: Listam „%s“

en: Moving
sr: Premeštam

en: Moving from "%s" to "%s"
sr: Premeštam iz „%s“ u „%s“

en: Moving "%s" to "%s"
sr: Premeštam „%s“ na „%s“

en: Not started
sr: Nije pokrenuto

en: Packing
sr: Sažimam

en: Packing from "%s" to "%s"
sr: Sažimam iz „%s“ u „%s“

en: Packing "%s" to "%s"
sr: Sažimam „%s“ u „%s“

en: Paused
sr: Zastanak

en: Pausing
sr: Zastanak

[ctx: ulng.rsoperqueued]
en: Queued
sr: Zakazano

en: Running
sr: Pokrenuto

en: Setting property
sr: Postavljam svojstva

en: Setting property in "%s"
sr: Postavljam svojstva u „%s“

en: Setting property of "%s"
sr: Postavljam svojstva datoteci „%s“

en: Splitting
sr: Deljenje

en: Splitting "%s" to "%s"
sr: Delim „%s“ na „%s“

en: Starting
sr: Pokrećem

en: Stopped
sr: Zaustavljeno

en: Stopping
sr: Prekidam

en: Testing
sr: Probanje

en: Testing in "%s"
sr: Probam u „%s“

en: Testing "%s"
sr: Probam „%s“

en: Verifying checksum
sr: Proveravam zbir

en: Verifying checksum in "%s"
sr: Proveravam zbir u „%s“

en: Verifying checksum of "%s"
sr: Proveravam zbir „%s“

en: Waiting for access to file source
sr: Čekam na pristup izvornoj datoteci

en: Waiting for user response
sr: Čekam na odziv korisnika

en: Wiping
sr: Brisanje

en: Wiping in "%s"
sr: Brisanje u „%s“

en: Wiping "%s"
sr: Brisanje „%s“

en: Working
sr: Rad

[ctx: ulng.rsoptarchivedelete]
en: Delete:
sr: Izbriši:

en: Extract without path:
sr: Izdvoji bez putanje:

en: Format parsing mode:
sr: Način rada raščlanjivanja oblika:

[ctx: ulng.rsoptarchiveid]
en: ID:
sr: LB:

[ctx: ulng.rsoptarchiveidpos]
en: ID Position:
sr: Položaj LB:

[ctx: ulng.rsoptarchiveidseekrange]
en: ID Seek Range:
sr: Opseg traženja LB:

en: Parameter
sr: Odrednica

en: Password query string:
sr: Niska upita lozinke:

[ctx: ulng.rsoptarchiveselfextract]
en: Create self extracting archive:
sr: Obrazuj samoizdvajajuće skladište:

[ctx: ulng.rsoptarchivetest]
en: Test:
sr: Proba:

en: Archive type name:
sr: Naziv vrste skladišta:

[ctx: ulng.rsoptarchivevalue]
en: Value
sr: Vrednost

en: Associate plugin "%s" with:
sr: Pridruži priključak „%s“ sa:

en: First;Last;
sr: Prvi;poslednji;

en: Disable
sr: Onemogući

[ctx: ulng.rsoptenable]
en: Enable
sr: Omogući

en: Enter extension
sr: Unesite nastavak

en: separate window;minimized separate window;operations panel
sr: Odvojen prozor;umanjen odvojen prozor;površ radnji

en: float;B;K;M;G
sr: pokretna tačka;B;K;M;G

en: Shortcut %s for cm_Delete will be registered, so it can be used to reverse this setting.
sr: Prečica %s za „cm_Delete“ će biti prijavljena, tako da može biti korišćena za vraćanje ove postavke.

en: Add hotkey for %s
sr: Dodaj prečicu za %s

en: Add shortcut
sr: Dodaj prečicu

en: Cannot set shortcut
sr: Nisam uspeo da postavim prečicu

en: Change shortcut
sr: Izmeni prečicu

[ctx: ulng.rsopthotkeyscommand]
en: Command
sr: Naredba

[ctx: ulng.rsopthotkeysdeletetrashcanparameterexists]
en: Shortcut %s for cm_Delete needs to have a parameter changed to match shortcut %s. Do you want to change it?
sr: Prečici %s za „cm_Delete“ treba da se promeni odrednica d bi se slagala sa prečicom %s. Da li želite da je promenite?

[ctx: ulng.rsopthotkeysdescription]
en: Description
sr: Opis

en: Edit hotkey for %s
sr: Uredi prečicu za %s

en: Fix parameter
sr: Ispravi odrednicu

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
sr: Prečica

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
sr: Prečice

en: <none>
sr: <ništa>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
sr: Odrednice

en: Set shortcut to delete file
sr: Postavi prečicu za brisanje datoteke

en: Shortcut %s for cm_Delete is a sequence shortcut for which a hotkey with reversed Shift cannot be assigned. This setting might not work.
sr: Prečica %s za „cm_Delete“ je niz za koji dugme Šift ne može biti dodeljeno. Najverovatnije neće raditi.

en: Shortcut in use
sr: Prečica je u upotrebi

en: Shortcut %s is already used.
sr: Prečica %s već postoji.

en: Change it to %s?
sr: Da li je dodeliti %s?

en: used for %s in %s
sr: koristi se za %s u %s

en: used for this command but with different parameters
sr: koristi za ovu naredbu sa drugačijim odrednicama

[ctx: ulng.rsoptionseditorarchivers]
en: Archivers
sr: Programi za sažimanje

[ctx: ulng.rsoptionseditorautorefresh]
en: Auto refresh
sr: Samoosvežavanje

[ctx: ulng.rsoptionseditorbehavior]
en: Behaviors
sr: Ponašanje

[ctx: ulng.rsoptionseditorbriefview]
en: Brief
sr: Sažeto

[ctx: ulng.rsoptionseditorcolors]
en: Colors
sr: Boje

en: Columns
sr: Stupci

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
sr: Postavke

en: Custom columns
sr: Prilagođene boje

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
sr: Brzi spisak fascikli

en: Drag & drop
sr: Prevuci i spusti

en: Drives list button
sr: Dugme za spisak uređaja

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileassoc]
en: File associations
sr: Pridruživanje datoteka

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
sr: Radnje nad datotekama

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilepanels]
en: File panels
sr: Površi datoteka

en: Files views
sr: Pregledi datoteka

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
sr: Vrste datoteka

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
sr: Kartice datoteka

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
sr: Slovni likovi

en: Highlighters
sr: Isticanje

[ctx: ulng.rsoptionseditorhotkeys]
en: Hot keys
sr: Prečice

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
sr: Ikonice

[ctx: ulng.rsoptionseditorignorelist]
en: Ignore list
sr: Zanemari spisak

en: Keys
sr: Tasteri

[ctx: ulng.rsoptionseditorlanguage]
en: Language
sr: Jezik

[ctx: ulng.rsoptionseditorlayout]
en: Layout
sr: Raspored

[ctx: ulng.rsoptionseditorlog]
en: Log
sr: Dnevnik

[ctx: ulng.rsoptionseditormiscellaneous]
en: Miscellaneous
sr: Razno

en: Mouse
sr: Miš

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
sr: Priključci

[ctx: ulng.rsoptionseditorquicksearch]
en: Quick search/filter
sr: Brza pretraga/uslov

en: Toolbar
sr: Traka alata

[ctx: ulng.rsoptionseditortools]
en: Tools
sr: Alatke

[ctx: ulng.rsoptionseditortooltips]
en: Tooltips
sr: Napomene

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
sr: Ništa;Naredbena linija;Brza pretraga;Brzi uslov

en: Left button;Right button;
sr: Levo dugme;Desno dugme;

en: at the top of the file list;after directories (if directories are sorted before files);at sorted position;at the bottom of the file list
sr: na vrhu spiska datoteka:posle fascikli (ako se fascikle prikazuju pre datoteka); na određenom položaju;na dnu spiska datoteka

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
sr: Priključak %s je već dodeljen sledećim nastavcima:

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
sr: Radni

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
sr: Ime datoteke

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
sr: Ime

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
sr: Prijavljen za

en: &Sensitive;&Insensitive
sr: &Osetljivo;&Neosetljivo

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
sr: &Datoteke;&Fascikle;Datoteke i fascikle

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
sr: neosetljivo na veličinu slova;prema postavkama lokaliteta (aAbBvV);prvo velika, pa mala slova (ABVabv)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
sr: rasporedi po imenu i prikaži prvu;rasporedi kao datoteke i prikaži prvu;rasporedi kao datoteke

en: Alphabetical, considering accents;Natural sorting: alphabetical and numbers
sr: Azbučno, vodeći računa o akcentima;Prirodan raspored: azbučno i brojevno

en: Top;Bottom;
sr: Vrh;Dno

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
sr: Razdvajač&;&unutrašnja naredba;&Spoljna naredba;Izbornik&

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
sr: ne menjaj položaj;koristi iste postavke za nove datoteke;na položaju po rasporedu

en: Files: %d, folders: %d
sr: Datoteka: %d, fascikli: %d

en: Can not change access rights for "%s"
sr: Nisam uspeo da promenim prava pristupa za „%s“

en: Can not change owner for "%s"
sr: Nisam uspeo da promenim vlasnika „%s“

[ctx: ulng.rspropsfile]
en: File
sr: Datoteka

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
sr: Fascikla

en: Named pipe
sr: Imenovana cev

[ctx: ulng.rspropsno]
en: No
sr: Ne

en: Socket
sr: Utičnica

en: Special block device
sr: Naročiti blok uređaj

en: Special character device
sr: Naročiti znakovni uređaj

en: Symbolic link
sr: Simbolička veza

en: Unknown type
sr: Nepoznata vrsta

en: Yes (%s)
sr: Da (%s)

en: Search result
sr: Izlazi pretrage

en: <unnamed template>
sr: <neimenovani obrazac>

en: Select a directory
sr: Izaberite fasciklu

en: &Show help for %s
sr: &Prikaži pomoć za %s

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
sr: Sve

en: Bytes
sr: Bajtova

[ctx: ulng.rssizeunitgbytes]
en: Gigabytes
sr: Gigabajta

[ctx: ulng.rssizeunitkbytes]
en: Kilobytes
sr: Kilobajta

[ctx: ulng.rssizeunitmbytes]
en: Megabytes
sr: Megabajta

en: Terabytes
sr: Terabajta

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
sr: Datoteka: %d, Fascikli: %d, Veličina: %s (%s bajta)

en: Unable to create target directory!
sr: Nisam uspeo da napravim ciljnu fasciklu.

en: Incorrect file size format!
sr: Oblik veličine datoteke nije ispravan.

en: Unable to split the file!
sr: Nisam uspeo da podelim datoteku.

en: The number of parts is more than 100! Continue?
sr: Broj delova je više od 100! Da li da nastavim?

en: Select directory:
sr: Izaberite fasciklu:

en: Error creating symlink.
sr: Greška prilikom stvaranja simboličke veze.

[ctx: ulng.rssyndefaulttext]
en: Default text
sr: Podrazumevani tekst

[ctx: ulng.rssynlangplaintext]
en: Plain text
sr: Običan tekst

[ctx: ulng.rstimeunitday]
en: Day(s)
sr: Dan(i)

en: Hour(s)
sr: Sat(i)

en: Minute(s)
sr: Minut(i)

en: Month(s)
sr: Mesec(i)

en: Second(s)
sr: Sekunda (e)

en: Week(s)
sr: Nedelja(e)

en: Year(s)
sr: Godina(e)

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
sr: Razlika

[ctx: ulng.rstooleditor]
en: Editor
sr: Uređivač

en: Error opening differ
sr: Desila se greška pri otvaranju programa za razlike

en: Error opening editor
sr: Desila se greška pri otvaranju urednika

en: Error opening terminal
sr: Desila se greška pri otvaranju terminala

en: Error opening viewer
sr: Desila se greška pri otvaranju preglednika

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
sr: Preglednik

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
sr: Prijavite grešku bubolovcu sa opisom radnje koju ste primenjivali na sledeću datoteku: %s. Pritisnite %s za nastavak ili %s za izlazak iz programa.

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
sr: Mreža

en: Internal Viewer of Double Commander.
sr: Unutrašnji preglednik Double Commander-a.

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
sr: Šifrovanje

en: %s not found!
sr: Nisam uspeo da pronađem %s.
