Double Commander 1.1.0 alpha - en to be translation catalogue (2983 entries)

en: Comparing... %d%% (ESC to cancel)
be: Параўнанне... %d%% (ESC, каб скасаваць)

en: Left: Delete %d file(s)
be: Лева: выдаліць %d файл(аў)

en: Right: Delete %d file(s)
be: Права: выдаліць %d файл(аў)

en: Files found: %d  (Identical: %d, Different: %d, Unique left: %d, Unique right: %d)
be: Знойдзена файлаў: %d  (Аднолькавых: %d, Розных: %d, Унікальных злева: %d, Унікальных справа: %d)

en: Left to Right: Copy %d files, total size: %s (%s)
be: Злева ўправа: капіюецца %d файлаў, агульны памер: %s (%s)

en: Right to Left: Copy %d files, total size: %s (%s)
be: Справа ўлева: капіюецца %d файлаў, агульны памер: %s (%s)

en: Choose template...
be: Абраць шаблон...

en: C&heck free space
be: &Праверыць на вольнае месца

en: Cop&y attributes
be: &Скапіяваць атрыбуты

en: Copy o&wnership
be: Скапіяваць ул&адальнікаў

en: Copy &permissions
be: Скапіяваць &правы на доступ

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbcopytime.caption]
en: Copy d&ate/time
be: Скапіяваць &дату/час

en: Correct lin&ks
be: Выправіць спа&сылкі

en: Drop readonly fla&g
be: Прыбраць п&азнаку "толькі для чытання"

en: E&xclude empty directories
be: Вы&ключыць пустыя каталогі

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
be: &Выкарыcтоўваць спасылкі

en: &Reserve space
be: &Рэзерваваць прастору

en: Copy on write
be: Капіяванне падчас запісу

en: &Verify
be: &Праверыць

en: What to do when cannot set file time, attributes, etc.
be: Што рабіць калі не атрымліваецца вызначыць час, атрыбуты і т. п.

en: Use file template
be: Выкарыстаць шаблон

[ctx: tfilesystemcopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
be: Калі &каталог існуе

en: When &file exists
be: Калі &файл існуе

en: When ca&nnot set property
be: Калі немаг&чыма вызначыць уласцівасць

en: <no template>
be: <няма шаблона>

[ctx: tfrmabout.btnclose.caption]
en: &Close
be: &Закрыць

en: Copy to clipboard
be: Скапіяваць у буфер абмену

[ctx: tfrmabout.caption]
en: About
be: Пра праграму

[ctx: tfrmabout.lblbuild.caption]
en: Build
be: Зборка

[ctx: tfrmabout.lblcommit.caption]
en: Commit
be: Унесці

en: Home Page:
be: Хатняя старонка:

[ctx: tfrmabout.lblrevision.caption]
en: Revision
be: Рэвізія

[ctx: tfrmabout.lblversion.caption]
en: Version
be: Версія

[ctx: tfrmattributesedit.btncancel.caption]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: tfrmattributesedit.btnok.caption]
en: &OK
be: &Добра

en: &Reset
be: &Скінуць

en: Choose attributes
be: Абраць атрыбуты

en: &Archive
be: &Архіў

en: Co&mpressed
be: Сці&снуты

en: &Directory
be: &Каталог

en: &Encrypted
be: &Зашыфраваны

en: &Hidden
be: &Схаваны

en: Read o&nly
be: &Толькі для чытання

en: S&parse
be: &Рэдкі

[ctx: tfrmattributesedit.cbsticky.caption]
en: Sticky
be: Мацавальны

en: &Symlink
be: &Спасылка

en: S&ystem
be: Сі&стэмны

en: &Temporary
be: &Часовы

en: NTFS attributes
be: Атрыбуты NTFS

en: General attributes
be: Асноўныя атрыбуты

[ctx: tfrmattributesedit.lblattrbitsstr.caption]
en: Bits:
be: Біты:

[ctx: tfrmattributesedit.lblattrgroupstr.caption]
en: Group
be: Група

[ctx: tfrmattributesedit.lblattrotherstr.caption]
en: Other
be: Іншае

[ctx: tfrmattributesedit.lblattrownerstr.caption]
en: Owner
be: Уладальнік

[ctx: tfrmattributesedit.lblexec.caption]
en: Execute
be: Выкананне

[ctx: tfrmattributesedit.lblread.caption]
en: Read
be: Чытанне

en: As te&xt:
be: Як тэ&кст:

[ctx: tfrmattributesedit.lblwrite.caption]
en: Write
be: Запісаць

en: Benchmark
be: Тэставанне

en: Benchmark data size: %d MB
be: Памер даных тэставання: %d Mб

en: Hash
be: Хэш

en: Time (ms)
be: Час (мс)

en: Speed (MB/s)
be: Хуткасць (Mб/с)

[ctx: tfrmchecksumcalc.caption]
en: Calculate checksum...
be: Падлік кантрольнай сумы...

en: Open checksum file after job is completed
be: Адкрыць файл кантрольнай сумы пасля завяршэння

en: C&reate separate checksum file for each file
be: С&твараць асобны файл кантрольнай сумы для кожнага файла

en: &Save checksum file(s) to:
be: &Захаваць файл(ы) кантрольнай сумы ў:

[ctx: TFRMCHECKSUMVERIFY.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
be: &Закрыць

[ctx: tfrmchecksumverify.caption]
en: Verify checksum...
be: Праверыць кантрольную суму...

[ctx: tfrmconnectionmanager.btnadd.caption]
en: A&dd
be: &Дадаць

[ctx: TFRMCONNECTIONMANAGER.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: C&onnect
be: З&лучыцца

[ctx: tfrmconnectionmanager.btndelete.caption]
en: &Delete
be: &Выдаліць

[ctx: tfrmconnectionmanager.btnedit.caption]
en: &Edit
be: &Рэдагаваць

en: Connection manager
be: Кіраўнік злучэння

en: Connect to:
be: Злучыцца з:

en: A&dd To Queue
be: &Дадаць у чаргу

[ctx: TFRMCOPYDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: O&ptions
be: &Параметры

en: Sa&ve these options as default
be: З&ахаваць гэтыя параметры як прадвызначаныя

[ctx: tfrmcopydlg.caption]
en: Copy file(s)
be: Скапіяваць файл(ы)

[ctx: tfrmcopydlg.mnunewqueue.caption]
en: New queue
be: Новая чарга

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
be: Чарга 1

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
be: Чарга 2

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
be: Чарга 3

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
be: Чарга 4

[ctx: tfrmcopydlg.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
be: Чарга 5

en: Save Description
be: Захаваць апісанне

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: TFRMDESCREDIT.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
be: &Добра

en: File/folder comment
be: Каментар да файла/каталога

en: E&dit comment for:
be: Рэдагаваць каментар да:

en: &Encoding:
be: &Кадаванне:

[ctx: TFRMDIFFER.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
be: Пра праграму

en: Auto Compare
be: Аўтаматычнае параўнанне

[ctx: tfrmdiffer.actbinarycompare.caption]
en: Binary Mode
be: Двайковы рэжым

[ctx: tfrmdiffer.actcancelcompare.caption]
en: Cancel
be: Скасаваць

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCANCELCOMPARE.HINT]
en: Cancel
be: Скасаваць

[ctx: tfrmdiffer.actcopylefttoright.caption]
en: Copy Block Right
be: Скапіяваць блок управа

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYLEFTTORIGHT.HINT]
en: Copy Block Right
be: Скапіяваць блок управа

[ctx: tfrmdiffer.actcopyrighttoleft.caption]
en: Copy Block Left
be: Скапіяваць блок улева

[ctx: TFRMDIFFER.ACTCOPYRIGHTTOLEFT.HINT]
en: Copy Block Left
be: Скапіяваць блок улева

[ctx: tfrmdiffer.acteditcopy.caption]
en: Copy
be: Капіяваць

[ctx: tfrmdiffer.acteditcut.caption]
en: Cut
be: Выразаць

[ctx: tfrmdiffer.acteditdelete.caption]
en: Delete
be: Выдаліць

[ctx: tfrmdiffer.acteditpaste.caption]
en: Paste
be: Уставіць

[ctx: tfrmdiffer.acteditredo.caption]
en: Redo
be: Паўтарыць

[ctx: tfrmdiffer.acteditredo.hint]
en: Redo
be: Паўтарыць

en: Select &All
be: Абраць &усё

[ctx: tfrmdiffer.acteditundo.caption]
en: Undo
be: Адрабіць

[ctx: tfrmdiffer.acteditundo.hint]
en: Undo
be: Адрабіць

[ctx: tfrmdiffer.actexit.caption]
en: E&xit
be: &Выйсці

[ctx: tfrmdiffer.actfind.caption]
en: &Find
be: &Пошук

[ctx: tfrmdiffer.actfind.hint]
en: Find
be: Пошук

[ctx: tfrmdiffer.actfindnext.caption]
en: Find next
be: Шукаць наступнае

[ctx: tfrmdiffer.actfindnext.hint]
en: Find next
be: Шукаць наступнае

[ctx: tfrmdiffer.actfindprev.caption]
en: Find previous
be: Шукаць папярэдняе

[ctx: tfrmdiffer.actfindprev.hint]
en: Find previous
be: Шукаць папярэдняе

[ctx: tfrmdiffer.actfindreplace.caption]
en: &Replace
be: &Замяніць

[ctx: tfrmdiffer.actfindreplace.hint]
en: Replace
be: Замяніць

[ctx: tfrmdiffer.actfirstdifference.caption]
en: First Difference
be: Першае адрозненне

[ctx: TFRMDIFFER.ACTFIRSTDIFFERENCE.HINT]
en: First Difference
be: Першае адрозненне

[ctx: tfrmdiffer.actgotoline.caption]
en: Goto Line...
be: Перайсці да радка...

[ctx: tfrmdiffer.actgotoline.hint]
en: Goto Line
be: Перайсці да радка

en: Ignore Case
be: Не зважаць на рэгістр

en: Ignore Blanks
be: Не зважаць на прагалы

en: Keep Scrolling
be: Сінхронная пракрутка

[ctx: tfrmdiffer.actlastdifference.caption]
en: Last Difference
be: Апошняе адрозненне

[ctx: TFRMDIFFER.ACTLASTDIFFERENCE.HINT]
en: Last Difference
be: Апошняе адрозненне

en: Line Differences
be: Адрозненне радкоў

[ctx: tfrmdiffer.actnextdifference.caption]
en: Next Difference
be: Наступнае адрозненне

[ctx: TFRMDIFFER.ACTNEXTDIFFERENCE.HINT]
en: Next Difference
be: Наступнае адрозненне

en: Open Left...
be: Адкрыць злева...

en: Open Right...
be: Адкрыць справа...

en: Paint Background
be: Заліўка фону

[ctx: tfrmdiffer.actprevdifference.caption]
en: Previous Difference
be: Папярэдняе адрозненне

[ctx: TFRMDIFFER.ACTPREVDIFFERENCE.HINT]
en: Previous Difference
be: Папярэдняе адрозненне

en: &Reload
be: &Перазагрузіць

[ctx: tfrmdiffer.actreload.hint]
en: Reload
be: Перазагрузіць

[ctx: tfrmdiffer.actsave.caption]
en: Save
be: Захаваць

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVE.HINT]
en: Save
be: Захаваць

[ctx: tfrmdiffer.actsaveas.caption]
en: Save as...
be: Захаваць як...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVEAS.HINT]
en: Save as...
be: Захаваць як...

[ctx: tfrmdiffer.actsaveleft.caption]
en: Save Left
be: Захаваць злева

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFT.HINT]
en: Save Left
be: Захаваць злева

[ctx: tfrmdiffer.actsaveleftas.caption]
en: Save Left As...
be: Захаваць злева як...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVELEFTAS.HINT]
en: Save Left As...
be: Захаваць злева як...

[ctx: tfrmdiffer.actsaveright.caption]
en: Save Right
be: Захаваць справа

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHT.HINT]
en: Save Right
be: Захаваць справа

[ctx: tfrmdiffer.actsaverightas.caption]
en: Save Right As...
be: Захаваць справа як...

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSAVERIGHTAS.HINT]
en: Save Right As...
be: Захаваць справа як...

[ctx: tfrmdiffer.actstartcompare.caption]
en: Compare
be: Параўнаць

[ctx: TFRMDIFFER.ACTSTARTCOMPARE.HINT]
en: Compare
be: Параўнаць

[ctx: tfrmdiffer.btnleftencoding.hint]
en: Encoding
be: Кадаванне

[ctx: TFRMDIFFER.BTNRIGHTENCODING.HINT]
en: Encoding
be: Кадаванне

en: Compare files
be: Параўнаць файлы

en: &Left
be: З&лева

en: &Right
be: С&права

en: &Actions
be: &Дзеянні

[ctx: TFRMDIFFER.MNUEDIT.CAPTION]
en: &Edit
be: &Рэдагаваць

[ctx: tfrmdiffer.mnuencoding.caption]
en: En&coding
be: &Кадаванне

[ctx: tfrmdiffer.mnufile.caption]
en: &File
be: &Файл

en: &Options
be: &Параметры

en: Add new shortcut to sequence
be: Дадаць новае спалучэнне ў паслядоўнасць

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: TFRMEDITHOTKEY.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
be: &Добра

en: Remove last shortcut from sequence
be: Выдаліць апошняе спалучэнне з паслядоўнасці

en: Select shortcut from list of remaining free available keys
be: Абраць спалучэнне са спіса апошніх свабодных клавішаў

en: Only for these controls
be: Толькі для гэтых элементаў кіравання

en: &Parameters (each in a separate line):
be: &Параметры (кожны ў асобным радку):

en: Shortcuts:
be: Спалучэнні клавішаў:

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.CAPTION]
en: About
be: Пра праграму

[ctx: TFRMEDITOR.ACTABOUT.HINT]
en: About
be: Пра праграму

en: &Configuration
be: &Канфігурацыя

[ctx: tfrmeditor.actconfhigh.hint]
en: Configuration
be: Канфігурацыя

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.CAPTION]
en: Copy
be: Капіяваць

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCOPY.HINT]
en: Copy
be: Капіяваць

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.CAPTION]
en: Cut
be: Выразаць

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITCUT.HINT]
en: Cut
be: Выразаць

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.CAPTION]
en: Delete
be: Выдаліць

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITDELETE.HINT]
en: Delete
be: Выдаліць

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.caption]
en: &Find
be: &Шукаць

[ctx: tfrmeditor.acteditfind.hint]
en: Find
be: Шукаць

[ctx: tfrmeditor.acteditfindnext.caption]
en: Find next
be: Шукаць наступнае

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITFINDNEXT.HINT]
en: Find next
be: Шукаць наступнае

[ctx: tfrmeditor.acteditfindprevious.caption]
en: Find previous
be: Шукаць папярэдняе

[ctx: tfrmeditor.acteditgotoline.caption]
en: Goto Line...
be: Перайсці да радка...

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.CAPTION]
en: Paste
be: Уставіць

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITPASTE.HINT]
en: Paste
be: Уставіць

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.CAPTION]
en: Redo
be: Паўтарыць

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITREDO.HINT]
en: Redo
be: Паўтарыць

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.caption]
en: &Replace
be: &Замяніць

[ctx: tfrmeditor.acteditrplc.hint]
en: Replace
be: Замяніць

en: Select&All
be: Абраць &усё

[ctx: tfrmeditor.acteditselectall.hint]
en: Select All
be: Абраць усё

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.CAPTION]
en: Undo
be: Адрабіць

[ctx: TFRMEDITOR.ACTEDITUNDO.HINT]
en: Undo
be: Адрабіць

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILECLOSE.CAPTION]
en: &Close
be: &Закрыць

[ctx: tfrmeditor.actfileclose.hint]
en: Close
be: Закрыць

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILEEXIT.CAPTION]
en: E&xit
be: &Выйсці

[ctx: tfrmeditor.actfileexit.hint]
en: Exit
be: Выйсці

en: &New
be: &Новы

[ctx: tfrmeditor.actfilenew.hint]
en: New
be: Новы

en: &Open
be: &Адкрыць

[ctx: tfrmeditor.actfileopen.hint]
en: Open
be: Адкрыць

[ctx: tfrmeditor.actfilereload.caption]
en: Reload
be: Перазагрузіць

[ctx: tfrmeditor.actfilesave.caption]
en: &Save
be: &Захаваць

[ctx: TFRMEDITOR.ACTFILESAVE.HINT]
en: Save
be: Захаваць

en: Save &As...
be: Захаваць &як...

en: Save As
be: Захаваць як

[ctx: tfrmeditor.caption]
en: Editor
be: Рэдактар

[ctx: tfrmeditor.help1.caption]
en: &Help
be: &Даведка

[ctx: TFRMEDITOR.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
be: &Рэдагаваць

[ctx: TFRMEDITOR.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
be: Када&ванне

en: Open as
be: Адкрыць як

[ctx: tfrmeditor.miencodingout.caption]
en: Save as
be: Захаваць як

[ctx: TFRMEDITOR.MIFILE.CAPTION]
en: &File
be: &Файл

en: Syntax highlight
be: Падсвятленне сінтаксісу

en: End Of Line
be: Канец радка

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.BUTTONPANEL.CANCELBUTTON.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: TFRMEDITSEARCHREPLACE.BUTTONPANEL.OKBUTTON.CAPTION]
en: &OK
be: &Добра

en: &Multiline pattern
be: &Шматрадковыя шаблоны

en: C&ase sensitivity
be: &Улічваць рэгістр

en: S&earch from caret
be: Шу&каць ад курсора

[ctx: tfrmeditsearchreplace.cbsearchregexp.caption]
en: &Regular expressions
be: &Рэгулярны выраз

en: Selected &text only
be: Толькі ў &вылучаным тэксце

en: &Whole words only
be: &Толькі цэлыя словы

en: Option
be: Параметры

en: &Replace with:
be: &Замяніць:

en: &Search for:
be: &Шукаць для:

en: Direction
be: Напрамак

en: Do this for &all current objects
be: Выканаць для &ўсіх бягучых аб'ектаў

en: Unpack files
be: Распакаваць файлы

en: &Unpack path names if stored with files
be: &Распакаваць з падкаталогамі

en: Unpack each archive to a &separate subdir (name of the archive)
be: Распакаваць кожны архіў у а&собны падкаталог (з назвай архіва)

en: O&verwrite existing files
be: Пе&разапісаць існыя файлы

en: To the &directory:
be: У ката&лог:

en: &Extract files matching file mask:
be: &Распакаваць файлы згодна з файлавай маскай:

en: &Password for encrypted files:
be: &Пароль для зашыфраваных файлаў:

[ctx: TFRMFILEEXECUTEYOURSELF.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
be: &Закрыць

en: Wait...
be: Пачакайце...

en: File name:
be: Назва файла:

[ctx: tfrmfileexecuteyourself.lblfrompath.caption]
en: From:
be: З:

en: Click on Close when the temporary file can be deleted!
be: Пстрыкніце па "Закрыць" калі часовы файл можна выдаліць!

[ctx: TFRMFILEOP.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: &To panel
be: &На панэль

en: &View all
be: &Праглядзець усё

en: Current operation:
be: Бягучая аперацыя:

[ctx: TFRMFILEOP.LBLFROM.CAPTION]
en: From:
be: З:

en: To:
be: У:

[ctx: tfrmfileproperties.caption]
en: Properties
be: Уласцівасці

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
be: Мацавальны

en: Allow &executing file as program
be: Дазволіць &выконваць як праграму

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.DIVIDERBEVEL3.CAPTION]
en: Owner
be: Уладальнік

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
be: Біты:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
be: Група

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
be: Іншае

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
be: Уладальнік

[ctx: tfrmfileproperties.lblattrtextstr.caption]
en: Text:
be: Тэкст:

en: Contains:
be: Змяшчае:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
be: Выкананне

en: Execute:
be: Выкананне:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLFILE.CAPTION]
en: File name
be: Назва файла

[ctx: tfrmfileproperties.lblfilestr.caption]
en: File name
be: Назва файла

[ctx: tfrmfileproperties.lblfolderstr.caption]
en: Path:
be: Шлях:

en: &Group
be: &Група

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastaccessstr.caption]
en: Accessed:
be: Апошні доступ:

[ctx: tfrmfileproperties.lbllastmodifstr.caption]
en: Modified:
be: Апошняя змена:

en: Status changed:
be: Апошняя змена стану:

[ctx: tfrmfileproperties.lbloctal.caption]
en: Octal:
be: Васьмярковы:

en: O&wner
be: &Уладальнік

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
be: Чытанне

[ctx: tfrmfileproperties.lblsizestr.caption]
en: Size:
be: Памер:

en: Symlink to:
be: Спасылка:

en: Type:
be: Тып:

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
be: Запісаць

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[0].title.caption]
en: Name
be: Назва

[ctx: tfrmfileproperties.sgplugins.columns[1].title.caption]
en: Value
be: Значэнне

[ctx: tfrmfileproperties.tsattributes.caption]
en: Attributes
be: Атрыбуты

[ctx: tfrmfileproperties.tsplugins.caption]
en: Plugins
be: Убудовы

[ctx: TFRMFILEPROPERTIES.TSPROPERTIES.CAPTION]
en: Properties
be: Уласцівасці

[ctx: tfrmfileunlock.btnclose.caption]
en: Close
be: Закрыць

en: Terminate
be: Завяршыць

[ctx: tfrmfileunlock.btnunlock.caption]
en: Unlock
be: Разблакаваць

en: Unlock All
be: Разблакаваць усе

[ctx: tfrmfileunlock.caption]
en: Unlock
be: Разблакаваць

en: File Handle
be: Дэскрыптар файла

en: Process ID
be: Ідэнтыфікатар працэсу

en: Executable Path
be: Шлях выканання

[ctx: TFRMFINDDLG.ACTCANCEL.CAPTION]
en: C&ancel
be: &Скасаваць

en: Cancel search and close window
be: Скасаваць і закрыць акно

[ctx: TFRMFINDDLG.ACTCLOSE.CAPTION]
en: &Close
be: &Закрыць

[ctx: TFRMFINDDLG.ACTCONFIGFILESEARCHHOTKEYS.CAPTION]
en: Configuration of hot keys
be: Налады гарачых клавішаў

[ctx: tfrmfinddlg.actedit.caption]
en: &Edit
be: &Рэдагаваць

en: Feed to &listbox
be: Файлы для &панэлі

en: Cancel search, close and free from memory
be: Скасаваць пошук і закрыць акно

en: For all other "Find files", cancel, close and free from memory
be: Скасаваць і закрыць усе іншыя вокны "Пошук файлаў"

en: &Go to file
be: &Перайсці да файла

[ctx: TFRMFINDDLG.ACTINTELLIFOCUS.CAPTION]
en: Find Data
be: Шукаць даныя

en: &Last search
be: &Апошні пошук

en: &New search
be: &Новы пошук

en: New search (clear filters)
be: Новы пошук (ачысціць фільтры)

en: Go to page "Advanced"
be: Перайсці да ўкладкі "Пашыраны"

en: Go to page "Load/Save"
be: Перайсці да ўкладкі "Загрузіць/Захаваць"

en: Switch to Nex&t Page
be: Перайсці да &наступнай укладкі

en: Go to page "Plugins"
be: Перайсці да ўкладкі "Убудовы"

en: Switch to &Previous Page
be: Перайсці да &папярэдняй укладкі

en: Go to page "Results"
be: Перайсці да ўкладкі "Вынікі"

en: Go to page "Standard"
be: Перайсці да ўкладкі "Стандартны"

[ctx: tfrmfinddlg.actstart.caption]
en: &Start
be: &Пачаць

[ctx: tfrmfinddlg.actview.caption]
en: &View
be: &Праглядзець

[ctx: tfrmfinddlg.btnaddattribute.caption]
en: &Add
be: &Дадаць

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
be: &Даведка

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSAVETEMPLATE.CAPTION]
en: &Save
be: &Захаваць

[ctx: TFRMFINDDLG.BTNSEARCHDELETE.CAPTION]
en: &Delete
be: &Выдаліць

en: L&oad
be: &Загрузіць

en: S&ave
be: &Захаваць

en: Sa&ve with "Start in directory"
be: Захав&аць з "Запускаць у каталозе"

en: If saved then "Start in directory" will be restored when loading template. Use it if you want to fix searching to a certain directory
be: Пры націсканні захоўваецца значэнне "Запускаць у каталозе". Выкарыстоўвайце, калі хочаце пачынаць пошук з пэўнага каталога

en: Use template
be: Выкарыстоўваць шаблон

[ctx: tfrmfinddlg.caption]
en: Find files
be: Пошук файлаў

en: Case sens&itive
be: &Зважаць на рэгістр

en: &Date from:
be: Пачынаючы з &даты:

en: Dat&e to:
be: Па да&ту:

en: S&ize from:
be: Па&мер ад:

en: Si&ze to:
be: Па&мер да:

en: Search in &archives
be: Шукаць у ар&хівах

en: Find &text in file
be: Шукаць &тэкст у файле

en: Follow s&ymlinks
be: Карыстацца сп&асылкамі

en: Find files N&OT containing the text
be: Шукаць файлы б&ез тэксту

en: N&ot older than:
be: Не& старэйшыя за:

en: Offi&ce XML
be: Офі&сныя XML

en: Opened tabs
be: У адкрытых укладках

en: Searc&h for part of file name
be: Шука&ць частку назвы

en: &Regular expression
be: &Рэгулярны выраз

en: Re&place by
be: За&мяніць на

en: Selected directories and files
be: Абраныя каталогі і &файлы

en: Reg&ular expression
be: Рэгулярны &выраз

en: &Time from:
be: &Час ад:

en: Ti&me to:
be: &Час да:

en: &Use search plugin:
be: &Выкарыстоўваць убудову пошуку:

en: same content
be: па змесціву

en: same hash
be: па хэшу

en: same name
be: па назве

en: Find du&plicate files:
be: Пошук &дублікатаў:

en: same size
be: па памеры

[ctx: tfrmfinddlg.chkhex.caption]
en: Hexadeci&mal
be: &Шаснаццатковы

en: Enter directories names that should be excluded from search separated with ";"
be: Увядзіце назвы каталогаў, якія патрэбна выключыць з пошуку. Назвы патрэбна аддзяляць ";"

en: Enter files names that should be excluded from search separated with ";"
be: Увядзіце назвы файлаў, якія патрэбна выключыць з пошуку. Назвы патрэбна аддзяляць ";"

en: Enter files names separated with ";"
be: Увядзіце назвы файлаў, аддзеленыя ";"

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[0].text]
en: Plugin
be: Убудова

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
be: Поле

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[2].text]
en: Operator
be: Аператар

[ctx: tfrmfinddlg.frmcontentplugins.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
be: Значэнне

[ctx: tfrmfinddlg.gbdirectories.caption]
en: Directories
be: Каталогі

[ctx: tfrmfinddlg.gbfiles.caption]
en: Files
be: Файлы

[ctx: tfrmfinddlg.gbfinddata.caption]
en: Find Data
be: Шукаць даныя

en: Attri&butes
be: Атр&ыбуты

en: Encodin&g:
be: Кадава&нне:

en: E&xclude subdirectories
be: Вы&ключыць падкаталогі

en: &Exclude files
be: &Выключыць файлы

en: &File mask
be: &Файлавая маска

en: Start in &directory
be: Запускаць у &каталозе

en: Search su&bdirectories:
be: Шукаць пад&каталогі:

en: &Previous searches:
be: &Папярэднія пошукі:

en: &Action
be: &Дзеянне

en: For all others, cancel, close and free from memory
be: Спыніць і закрыць іншыя вокны

en: Open In New Tab(s)
be: Адкрыць у новай укладцы(ках)

[ctx: TFRMFINDDLG.MIOPTIONS.CAPTION]
en: Options
be: Параметры

en: Remove from list
be: Выдаліць са спіса

en: &Result
be: &Вынік

en: Show all found items
be: Паказаць усе элементы

en: Show In Editor
be: Паказаць у рэдактары

en: Show In Viewer
be: Паказаць у праграме прагляду

[ctx: TFRMFINDDLG.MIVIEWTAB.CAPTION]
en: &View
be: &Праглядзець

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Load/Save
be: Загрузіць/Захаваць

[ctx: tfrmfinddlg.tsplugins.caption]
en: Plugins
be: Убудовы

en: Results
be: Вынікі

en: Standard
be: Стандартны

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: TFRMFINDVIEW.BTNFIND.CAPTION]
en: &Find
be: &Шукаць

[ctx: TFRMFINDVIEW.CAPTION]
en: Find
be: Шукаць

en: &Backwards
be: Назад(&B)

en: C&ase sensitive
be: &Зважаць на рэгістр

[ctx: tfrmfindview.cbregexp.caption]
en: &Regular expressions
be: &Рэгулярны выраз

[ctx: tfrmfindview.chkhex.caption]
en: Hexadecimal
be: Шаснаццатковы

en: Domain:
be: Дамен:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblpassword.caption]
en: Password:
be: Пароль:

[ctx: tfrmgioauthdialog.lblusername.caption]
en: User name:
be: Імя карыстальніка:

en: Connect anonymously
be: Падлучыцца ананімна

en: Connect as user:
be: Падлучыцца як карыстальнік:

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: TFRMHARDLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
be: &Добра

en: Create hard link
be: Стварыць жорсткую спасылку

[ctx: tfrmhardlink.lblexistingfile.caption]
en: &Destination that the link will point to
be: &На што паказвае спасылка

[ctx: tfrmhardlink.lbllinktocreate.caption]
en: &Link name
be: Назва с&пасылкі

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectall.caption]
en: Import all!
be: Імпартаваць усе!

[ctx: tfrmhotdirexportimport.btnselectiondone.caption]
en: Import selected
be: Імпартаваць абранае

en: Select the entries your want to import
be: Абраць радок для імпарту

en: When clicking a sub-menu, it will select the whole menu
be: Калі пстрыкнуць па падменю, абярэцца ўсё падменю

en: Hold CTRL and click entries to select multiple ones
be: Утрымліваючы CTRL можна абраць адразу некалькі запісаў

en: Linker
be: Зборка

en: Save to...
be: Захаваць у...

en: Item
be: Элемент

en: &File name
be: &Назва файла

[ctx: tfrmlinker.spbtndown.caption]
en: Do&wn
be: &Уніз

en: Down
be: Уніз

[ctx: tfrmlinker.spbtnrem.caption]
en: &Remove
be: &Выдаліць

[ctx: TFRMLINKER.SPBTNREM.HINT]
en: Delete
be: Выдаліць

[ctx: tfrmlinker.spbtnup.caption]
en: &Up
be: &Уверх

en: Up
be: Уверх

en: &About
be: &Пра праграму

en: Activate Tab By Index
be: Задзейнічаць укладку па індэксе

en: Add file name to command line
be: Дадаць назву файла ў загадны радок

en: New search instance...
be: Новы асобнік пошуку...

en: Add path and file name to command line
be: Дадаць шлях і назву файла ў загадны радок

en: Copy path to command line
be: Скапіяваць шлях у загадны радок

en: Add Plugin
be: Дадаць убудову

en: &Benchmark
be: &Тэставанне

en: Brief view
be: Сціслы выгляд

en: Brief View
be: Сціслы выгляд

en: Calculate &Occupied Space
be: Падлічыць &прастору, якая выкарыстоўваецца

en: Change directory
be: Змяніць каталог

en: Change directory to home
be: Змяніць каталог на хатні

en: Change Directory To Parent
be: Змяніць каталог на бацькоўскі

en: Change directory to root
be: Змяніць каталог на корань файлавай сістэмы

en: Calculate Check&sum...
be: Падлічыць кантрольную &суму...

en: &Verify Checksum...
be: &Праверыць кантрольную суму...

en: Clear log file
be: Ачысціць журнал

en: Clear log window
be: Ачысціць акно журнала

en: Close &All Tabs
be: Закрыць &усе ўкладкі

en: Close Duplicate Tabs
be: Закрыць дублікаты ўкладак

en: &Close Tab
be: &Закрыць укладку

en: Next Command Line
be: Наступны загадны радок

en: Set command line to next command in history
be: Абраць наступны загад з гісторыі

en: Previous Command Line
be: Папярэдні загадны радок

en: Set command line to previous command in history
be: Абраць папярэдні загад з гісторыі

en: Full
be: Падрабязны

en: Columns View
be: Падрабязны выгляд

en: Compare by &Contents
be: Параўнаць па &змесціву

[ctx: tfrmmain.actcomparedirectories.caption]
en: Compare Directories
be: Параўнаць каталогі

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOMPAREDIRECTORIES.HINT]
en: Compare Directories
be: Параўнаць каталогі

en: Configuration of Archivers
be: Налады архіватараў

[ctx: tfrmmain.actconfigdirhotlist.caption]
en: Configuration of Directory Hotlist
be: Налады спіса выбраных каталогаў

en: Configuration of Favorite Tabs
be: Налады выбраных укладак

en: Configuration of folder tabs
be: Налады ўкладак каталогаў

[ctx: tfrmmain.actconfighotkeys.caption]
en: Configuration of hot keys
be: Налады гарачых клавішаў

en: Configuration of Plugins
be: Налады ўбудоў

en: Save Position
be: Захаваць пазіцыю

en: Save Settings
be: Захаваць налады

en: Configuration of searches
be: Налады гарачых клавішаў

en: Toolbar...
be: Панэль інструментаў...

en: Configuration of tooltips
be: Налады выплыўных падказак

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenus.caption]
en: Configuration of Tree View Menu
be: Налады меню ў выглядзе дрэва

[ctx: tfrmmain.actconfigtreeviewmenuscolors.caption]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
be: Налады колераў меню ў выглядзе дрэва

en: Show context menu
be: Паказаць кантэкстнае меню

[ctx: TFRMMAIN.ACTCOPY.CAPTION]
en: Copy
be: Капіяваць

en: Copy all tabs to opposite side
be: Скапіяваць усе ўкладкі на супрацьлеглы бок

en: Copy all shown &columns
be: Скапіяваць змесціва ўсіх бачных &слупкоў

en: Copy Filename(s) with Full &Path
be: Скапіяваць назву файла(ў) разам са шляхам

en: Copy &Filename(s) to Clipboard
be: Скапіяваць &назву(ы) ў буфер абмену

en: Copy names with UNC path
be: Скапіяваць назвы ў буфер са шляхам UNC

en: Copy files without asking for confirmation
be: Скапіяваць файлы без пацвярджэння

en: Copy Full Path of selected file(s) with no ending dir separator
be: Скапіяваць поўны шлях абраных файлаў без канцавога падзяляльніка

en: Copy Full Path of selected file(s)
be: Скапіяваць поўны шлях да абранага(ых) файла(аў)

en: Copy to same panel
be: Скапіяваць на іншую панэль

en: &Copy
be: &Капіяваць

en: Sho&w Occupied Space
be: Па&казваць памер прасторы, якая выкарыстоўваецца

en: Cu&t
be: &Выразаць

en: Show Command Parameters
be: Паказаць параметры загаду

[ctx: TFRMMAIN.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
be: Выдаліць

en: For all searches, cancel, close and free memory
be: Спыніць і закрыць усе вокны

en: Directory history
be: Гісторыя каталогаў

en: Directory &Hotlist
be: &Спіс выбраных каталогаў

en: Execute &internal command...
be: Выканаць &унутраны загад...

en: Select any command and execute it
be: Абраць загад і выканаць яго

[ctx: TFRMMAIN.ACTEDIT.CAPTION]
en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Edit Co&mment...
be: Рэдагаваць ка&ментар...

en: Edit new file
be: Рэдагаваць новы файл

en: Edit path field above file list
be: Рэдагаваць поле са шляхам па-над спісам файлаў

en: Swap &Panels
be: Памяняць &панэлі

en: Execute Script
be: Выканаць скрыпт

[ctx: TFRMMAIN.ACTEXIT.CAPTION]
en: E&xit
be: &Выйсці

en: &Extract Files...
be: &Выняць файлы...

en: Configuration of File &Associations
be: Налады файлавых &асацыяцый

en: Com&bine Files...
be: Аб'яд&наць файлы...

en: Show &File Properties
be: Паказаць уласцівасці &файла

en: Spl&it File...
be: Падзя&ліць файл...

en: &Flat view
be: &Плоскі інтэрфейс

en: &Flat view, only selected
be: &Сціслы выгляд, толькі ў абраным

en: Focus command line
be: Перайсці да загаднага радка

en: Swap focus
be: Змяніць фокус

en: Switch between left and right file list
be: Пераключыцца на іншую файлавую панэль

en: Focus on tree view
be: Перайсці да дрэва каталогаў

en: Switch between current file list and tree view (if enabled)
be: Пераключыцца паміж спісам файлаў і дрэвам (калі ўключана)

en: Place cursor on first folder or file
be: Размясціць курсор на першым каталозе альбо файле са спіса

en: Place cursor on first file in list
be: Размясціць курсор на першым файле са спіса

en: Place cursor on last folder or file
be: Размясціць курсор на апошнім каталозе альбо файле са спіса

en: Place cursor on last file in list
be: Размясціць курсор на апошнім файле са спіса

en: Place cursor on next folder or file
be: Размясціць курсор на наступным каталозе альбо файле са спіса

en: Place cursor on previous folder or file
be: Размясціць курсор на папярэднім каталозе альбо файле са спіса

en: Create &Hard Link...
be: Стварыць &жорсткую спасылку...

en: &Contents
be: &Змест

en: &Horizontal Panels Mode
be: &Рэжым гарызантальных панэляў

en: &Keyboard
be: &Клавіятура

en: Brief view on left panel
be: Сціслы выгляд левай панэлі

en: Columns view on left panel
be: Падрабязны выгляд левай панэлі

en: Left &= Right
be: Левая &=Правая

en: &Flat view on left panel
be: &Плоскі выгляд левай панэлі

en: Open left drive list
be: Адкрыць спіс дыскаў злева

en: Re&verse order on left panel
be: Ад&вярнуць парадак элементаў левай панэлі

en: Sort left panel by &Attributes
be: Упарадкаваць элементы левай панэлі па &атрыбутах

en: Sort left panel by &Date
be: Упарадкаваць элементы левай панэлі па &даце

en: Sort left panel by &Extension
be: Упарадкаваць элементы левай панэлі па &пашырэнні

en: Sort left panel by &Name
be: Упарадкаваць элементы левай панэлі па &назве

en: Sort left panel by &Size
be: Упарадкаваць элементы левай панэлі па &памеры

en: Thumbnails view on left panel
be: Прагляд мініяцюр у левай панэлі

en: Load tabs from Favorite Tabs
be: Загрузіць укладкі з улюбёных

en: Load List
be: Загрузіць спіс

en: Load list of files/folders from the specified text file
be: Загрузіць спіс файлаў або каталогаў з пазначанага тэкставага файла

en: Load Selection from Clip&board
be: Загрузіць вылучэнне з &буфера абмену

en: &Load Selection from File...
be: &Загрузіць вылучэнне з файла...

en: &Load Tabs from File
be: &Загрузіць укладкі з файла

en: Create &Directory
be: Стварыць &каталог

en: Select All with the Same E&xtension
be: Абраць усе з гэтым пашырэннем

en: Select all files with same name
be: Абраць усе з гэтай назвай

en: Select all files with same name and extension
be: Абраць усе з гэтай назвай і пашырэннем

en: Select all in same path
be: Абраць усе з гэтым шляхам

en: &Invert Selection
be: &Адвярнуць

en: &Select All
be: &Вылучыць усё

en: Unselect a Gro&up...
be: Прыбраць вылучэнне з &групы...

en: Select a &Group...
be: Вылучыць &групу...

en: &Unselect All
be: &Прыбраць вылучэнне з усяго

en: Minimize window
be: Згарнуць акно

en: Move current tab to the left
be: Перамясціць бягучую ўкладку ўлева

en: Move current tab to the right
be: Перамясціць бягучую ўкладку ўправа

en: Multi-&Rename Tool
be: &Масавая змена назвы

en: Network &Connect...
be: &Злучыцца з сеткай...

en: Network &Disconnect
be: &Адлучыцца ад сеткі

en: Network &Quick Connect...
be: &Новае злучэнне...

en: &New Tab
be: &Новая ўкладка

en: Load the Next Favorite Tabs in the list
be: Загрузіць наступныя ўлюбёныя ўкладкі са спіса

en: Switch to Nex&t Tab
be: Перайсці да нас&тупнай укладкі

[ctx: TFRMMAIN.ACTOPEN.CAPTION]
en: Open
be: Адкрыць

en: Try open archive
be: Паспрабаваць адкрыць архіў

en: Open bar file
be: Адкрыць файл панэлі

en: Open &Folder in a New Tab
be: Адкрыць &каталог у новай укладцы

en: Open Drive by Index
be: Адкрыць дыск па індэксе

en: Open &VFS List
be: Адкрыць спіс &VFS

en: Operations &Viewer
be: &Сродак прагляду аперацый

en: &Options...
be: &Параметры...

en: &Pack Files...
be: &Запакаваць файлы...

en: Set splitter position
be: Прызначыць пазіцыю падзяляльніка

en: &Paste
be: &Уставіць

en: Load the Previous Favorite Tabs in the list
be: Загрузіць папярэднюю ўлюбёную ўкладку са спіса

en: Switch to &Previous Tab
be: Перайсці да &папярэдняй укладкі

en: Quick filter
be: Хуткі фільтр

en: Quick search
be: Хуткі пошук

en: &Quick View Panel
be: &Панэль хуткага прагляду

en: &Refresh
be: &Абнавіць

en: Reload the last Favorite Tabs loaded
be: Перазагрузіць апошнія загружаныя ўлюбёныя ўкладкі

[ctx: tfrmmain.actrename.caption]
en: Move
be: Перамясціць

en: Move/Rename files without asking for confirmation
be: Перамясціць/змяніць назву файла без пацвярджэння

[ctx: tfrmmain.actrenameonly.caption]
en: Rename
be: Змяніць назву

en: &Rename Tab
be: &Змяніць назву ўкладкі

en: Resave on the last Favorite Tabs loaded
be: Перазахаваць апошнія загружаныя ўлюбёныя ўкладкі

en: &Restore Selection
be: &Аднавіць вылучэнне

en: Re&verse Order
be: Ад&варотны парадак

en: Brief view on right panel
be: Сціслы выгляд правай панэлі

en: Columns view on right panel
be: Падрабязны выгляд правай панэлі

en: Right &= Left
be: Правая &=Левая

en: &Flat view on right panel
be: &Плоскі выгляд правай панэлі

en: Open right drive list
be: Адкрыць правы спіс дыскаў

en: Re&verse order on right panel
be: Ад&вярнуць парадак элементаў правай панэлі

en: Sort right panel by &Attributes
be: Упарадкаваць элементы правай панэлі па &атрыбутах

en: Sort right panel by &Date
be: Упарадкаваць элементы правай панэлі па &даце

en: Sort right panel by &Extension
be: Упарадкаваць элементы правай панэлі па &пашырэнні

en: Sort right panel by &Name
be: Упарадкаваць элементы правай панэлі па &назве

en: Sort right panel by &Size
be: Упарадкаваць элементы правай панэлі па &памеры

en: Thumbnails view on right panel
be: Прагляд мініяцюр на правай панэлі

en: Run &Terminal
be: Запусціць &тэрмінал

en: Save current tabs to a New Favorite Tabs
be: Захаваць бягучыя ўкладкі як новыя улюбёныя

en: Sa&ve Selection
be: З&ахаваць вылучэнне

en: Save S&election to File...
be: Захаваць вылучэнне ў файл...

en: &Save Tabs to File
be: &Захаваць укладкі ў файл

en: &Search...
be: &Пошук...

en: All tabs Locked with Dir Opened in New Tabs
be: Заблакаваць усе ўкладкі і адкрываць каталогі ў новых укладках

en: Set all tabs to Normal
be: Разблакаваць усе ўкладкі

en: Set all tabs to Locked
be: Заблакаваць усе ўкладкі

en: All tabs Locked with Dir Changes Allowed
be: Заблакаваць усе ўкладкі з магчымасцю змены каталога

en: Change &Attributes...
be: Змяніць &атрыбуты...

en: Locked with Directories Opened in New &Tabs
be: Заблакаваць і адкрываць каталогі ў новых укладках

en: &Normal
be: &Звычайная

en: &Locked
be: &Заблакаваная

en: Locked with &Directory Changes Allowed
be: Заблакаваць з магчымасцю змены &каталога

[ctx: TFRMMAIN.ACTSHELLEXECUTE.CAPTION]
en: Open
be: Адкрыць

en: Open using system associations
be: Адкрыць выкарыстоўваючы сістэмныя асацыяцыі

en: Show button menu
be: Паказаць кнопкі меню

en: Show command line history
be: Паказаць гісторыю загаднага радка

en: Menu
be: Меню

en: Show &Hidden/System Files
be: Паказваць с&хаваныя/сістэмныя файлы

en: Sort by &Attributes
be: Упарадкаваць па &атрыбутах

en: Sort by &Date
be: Упарадкаваць па &даце

en: Sort by &Extension
be: Упарадкаваць па &пашырэнні

en: Sort by &Name
be: Упарадкаваць па &назве

en: Sort by &Size
be: Упарадкаваць па &памеры

en: Open drive list
be: Адкрыць спіс дыскаў

en: Enable/disable ignore list file to not show file names
be: Уключыць/выключыць функцыю выключэння назваў файлаў

en: Create Symbolic &Link...
be: Стварыць сімвалічную &спасылку...

en: Synchronous navigation
be: Сінхронная навігацыя

en: Synchronous directory changing in both panels
be: Сінхронная змена каталогаў на абедзвюх панэлях

en: Syn&chronize dirs...
be: Сінхранізаваць каталогі...

en: Target &= Source
be: Мэта &= Крыніца

en: &Test Archive(s)
be: &Праверыць архіў(вы)

[ctx: tfrmmain.actthumbnailsview.caption]
en: Thumbnails
be: Мініяцюры

en: Thumbnails View
be: Прагляд мініяцюр

en: Toggle fullscreen mode console
be: Пераключыць акно кансолі ў поўнаэкранны рэжым

en: Transfer dir under cursor to left window
be: Адкрыць каталог пад курсорам у левай панэлі

en: Transfer dir under cursor to right window
be: Адкрыць каталог пад курсорам у правай панэлі

en: &Tree View Panel
be: &Панэль у выглядзе дрэва

en: Sort according to parameters
be: Упарадкаваць па параметрах

en: Unselect All with the Same Ex&tension
be: Прыбраць вылучэнне з файлаў з такім жа пашы&рэннем

en: Unselect all files with same name
be: Прыбраць вылучэнне з файлаў з такой жа назвай

en: Unselect all files with same name and extension
be: Прыбраць вылучэнне з файлаў з такім жа пашырэннем і назвай

en: Unselect all in same path
be: Прыбраць вылучэнне з гэтым шляхам

[ctx: TFRMMAIN.ACTVIEW.CAPTION]
en: View
be: Праглядзець

en: Show history of visited paths for active view
be: Паказаць гісторыю наведаных месцаў

en: Go to next entry in history
be: Перайсці да наступнага запісу ў гісторыі

en: Go to previous entry in history
be: Перайсці да папярэдняга запісу ў гісторыі

en: View log file
be: Паказаць журнал

en: View current search instances
be: Паказаць спіс запушчаных акон пошуку

en: &Visit Double Commander Website
be: &Наведаць сайт Double Commander

en: Wipe
be: Сцерці

en: Work with Directory Hotlist and parameters
be: Працаваць са спісам выбраных каталогаў і параметрамі

[ctx: TFRMMAIN.BTNF10.CAPTION]
en: Exit
be: Выйсці

[ctx: tfrmmain.btnf7.caption]
en: Directory
be: Каталог

[ctx: TFRMMAIN.BTNF8.CAPTION]
en: Delete
be: Выдаліць

[ctx: tfrmmain.btnf9.caption]
en: Terminal
be: Тэрмінал

[ctx: tfrmmain.btnleftdirectoryhotlist.hint]
en: Directory Hotlist
be: Спіс выбраных каталогаў

en: Show current directory of the right panel in the left panel
be: Паказаць бягучы каталог правай панэлі ў левай

en: Go to home directory
be: Перайсці да хатняга каталога

en: Go to root directory
be: Перайсці да каранёвага каталога

en: Go to parent directory
be: Перайсці да бацькоўскага каталога

[ctx: TFRMMAIN.BTNRIGHTDIRECTORYHOTLIST.HINT]
en: Directory Hotlist
be: Спіс выбраных каталогаў

en: Show current directory of the left panel in the right panel
be: Паказаць бягучы каталог левай панэлі ў правай

[ctx: tfrmmain.lblcommandpath.caption]
en: Path
be: Шлях

[ctx: TFRMMAIN.MICANCEL.CAPTION]
en: Cancel
be: Скасаваць

en: Copy...
be: Капіяваць...

en: Create link...
be: Стварыць спасылку...

[ctx: tfrmmain.milogclear.caption]
en: Clear
be: Ачысціць

[ctx: TFRMMAIN.MILOGCOPY.CAPTION]
en: Copy
be: Капіяваць

en: Hide
be: Схаваць

[ctx: TFRMMAIN.MILOGSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
be: Абраць усё

en: Move...
be: Перамясціць...

en: Create symlink...
be: Стварыць спасылку...

en: Tab options
be: Параметры ўкладкі

[ctx: TFRMMAIN.MITRAYICONEXIT.CAPTION]
en: E&xit
be: &Выйсці

[ctx: tfrmmain.mitrayiconrestore.caption]
en: Restore
be: Аднавіць

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTART.CAPTION]
en: Start
be: Пачаць

[ctx: TFRMMAIN.MNUALLOPERSTOP.CAPTION]
en: Cancel
be: Скасаваць

en: &Commands
be: &Загады

en: C&onfiguration
be: &Канфігурацыя

en: Favorites
be: Улюбёнае

en: &Files
be: &Файлы

[ctx: TFRMMAIN.MNUHELP.CAPTION]
en: &Help
be: &Даведка

en: &Mark
be: &Пазначэнне

[ctx: tfrmmain.mnunetwork.caption]
en: Network
be: Сетка

en: &Show
be: &Выгляд

en: Tab &Options
be: &Параметры ўкладкі

en: &Tabs
be: &Укладкі

[ctx: TFRMMAIN.TBCOPY.CAPTION]
en: Copy
be: Капіяваць

[ctx: TFRMMAIN.TBCUT.CAPTION]
en: Cut
be: Выразаць

[ctx: TFRMMAIN.TBDELETE.CAPTION]
en: Delete
be: Выдаліць

[ctx: TFRMMAIN.TBEDIT.CAPTION]
en: Edit
be: Рэдагаваць

[ctx: TFRMMAIN.TBPASTE.CAPTION]
en: Paste
be: Уставіць

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
be: &Добра

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.caption]
en: Select your internal command
be: Абраць унутраны загад

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.cbcategorysortornot.text]
en: Legacy sorted
be: Упарадкаваць састарэлыя

[ctx: TFRMMAINCOMMANDSDLG.CBCOMMANDSSORTORNOT.TEXT]
en: Legacy sorted
be: Упарадкаваць састарэлыя

en: Select all categories by default
be: Абраць усе прадвызначаныя катэгорыі

en: Selection:
be: Вылучэнне:

en: &Categories:
be: &Катэгорыі:

en: Command &name:
be: &Назва загаду:

en: &Filter:
be: &Фільтр:

en: Hint:
be: Падказка:

en: Hotkey:
be: Гарачыя клавішы:

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandcategory.caption]
en: Category
be: Катэгорыя

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhelp.caption]
en: Help
be: Даведка

en: Hint
be: Падказка

[ctx: tfrmmaincommandsdlg.lblselectedcommandhotkey.caption]
en: Hotkey
be: Гарачыя клавішы

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNADDATTRIBUTE.CAPTION]
en: &Add
be: &Дадаць

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNATTRSHELP.CAPTION]
en: &Help
be: &Даведка

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: &Define...
be: &Шаблон...

[ctx: TFRMMASKINPUTDLG.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
be: &Добра

[ctx: tfrmmaskinputdlg.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
be: Зважаць на рэгістр

en: Ignore accents and ligatures
be: Не зважаць на акцэнты і лігатуры

en: Attri&butes:
be: Атр&ыбуты:

en: Input Mask:
be: Уваходная маска:

en: O&r select predefined selection type:
be: &Альбо абярыце тып файла па шаблоне:

en: Create new directory
be: Стварыць новы каталог

en: &Extended syntax
be: &Пашыраны сінтаксіс

en: &Input new directory name:
be: &Увядзіце новую назву каталога:

[ctx: tfrmmodview.caption]
en: New Size
be: Новы памер

en: Height :
be: Вышыня:

en: Quality of compress to Jpg
be: Якасць сціскання Jpg

en: Width :
be: Шырыня:

[ctx: tfrmmodview.teheight.text]
en: Height
be: Вышыня

[ctx: tfrmmodview.tewidth.text]
en: Width
be: Шырыня

[ctx: tfrmmultirename.actanyextmask.caption]
en: Extension
be: Пашырэнне

[ctx: tfrmmultirename.actanynamemask.caption]
en: Filename
be: Назва файла

[ctx: tfrmmultirename.actclearextmask.caption]
en: Clear
be: Ачысціць

[ctx: tfrmmultirename.actclearnamemask.caption]
en: Clear
be: Ачысціць

[ctx: tfrmmultirename.actclose.caption]
en: &Close
be: &Закрыць

en: Confi&guration
be: &Канфігурацыя

[ctx: tfrmmultirename.actctrextmask.caption]
en: Counter
be: Лічыльнік

[ctx: tfrmmultirename.actctrnamemask.caption]
en: Counter
be: Лічыльнік

[ctx: tfrmmultirename.actdateextmask.caption]
en: Date
be: Дата

[ctx: tfrmmultirename.actdatenamemask.caption]
en: Date
be: Дата

[ctx: tfrmmultirename.actdeletepreset.caption]
en: Delete
be: Вы&даліць

en: Drop Down Presets List
be: Разгарнуць спіс перадналадаў

en: Edit Names...
be: Рэдагаваць назвы...

en: Edit Current New Names...
be: Рэдагаваць бягучыя новыя назвы...

[ctx: tfrmmultirename.actextextmask.caption]
en: Extension
be: Пашырэнне

[ctx: tfrmmultirename.actextnamemask.caption]
en: Extension
be: Пашырэнне

[ctx: tfrmmultirename.actinvokeeditor.caption]
en: Edit&or
be: &Рэдагаваць

en: Invoke Relative Path Menu
be: Выклікаць меню адноснага шляху

en: Load Last Preset
be: Загрузіць апошнія перадналады

en: Load Names from File...
be: Загрузіць назвы з файла...

en: Load Preset by Name or Index
be: Загрузіць перадналады па назве альбо індэксе

en: Load Preset 1
be: Загрузіць перадналады 1

en: Load Preset 2
be: Загрузіць перадналады 2

en: Load Preset 3
be: Загрузіць перадналады 3

en: Load Preset 4
be: Загрузіць перадналады 4

en: Load Preset 5
be: Загрузіць перадналады 5

en: Load Preset 6
be: Загрузіць перадналады 6

en: Load Preset 7
be: Загрузіць перадналады 7

en: Load Preset 8
be: Загрузіць перадналады 8

en: Load Preset 9
be: Загрузіць перадналады 9

[ctx: tfrmmultirename.actnameextmask.caption]
en: Filename
be: Назва файла

[ctx: tfrmmultirename.actnamenamemask.caption]
en: Filename
be: Назва файла

[ctx: tfrmmultirename.actplgnextmask.caption]
en: Plugins
be: Убудовы

[ctx: tfrmmultirename.actplgnnamemask.caption]
en: Plugins
be: Убудовы

[ctx: tfrmmultirename.actrename.caption]
en: &Rename
be: &Змяніць назву

[ctx: tfrmmultirename.actrenamepreset.caption]
en: Rename
be: Змяніць назву

[ctx: tfrmmultirename.actresetall.caption]
en: Reset &All
be: Скінуць &усе

[ctx: tfrmmultirename.actsavepreset.caption]
en: Save
be: Захаваць

[ctx: tfrmmultirename.actsavepresetas.caption]
en: Save As...
be: Захаваць як...

en: Show Preset Menu
be: Паказаць меню перадналад

en: Sort
be: Сартаваць

[ctx: tfrmmultirename.acttimeextmask.caption]
en: Time
be: Час

[ctx: tfrmmultirename.acttimenamemask.caption]
en: Time
be: Час

en: View Rename Log File
be: Праглядзець журнал змены назваў

[ctx: tfrmmultirename.caption]
en: Multi-Rename Tool
be: &Масавая змена назвы

[ctx: tfrmmultirename.cbcasesens.hint]
en: Case sensitive
be: Зважаць на рэгістр

en: &Log result
be: &Журнал вынікаў

en: Append
be: Дадаць

en: Replace only once per file
be: Замяняць толькі адзін раз для кожнага файла

en: Regular e&xpressions
be: Рэгулярныя &выразы

en: &Use substitution
be: &Выкарыстоўваць падстаноўку

[ctx: tfrmmultirename.gbcounter.caption]
en: Counter
be: Лічыльнік

en: Find && Replace
be: Знайсці і &замяніць

en: Mask
be: Маска

en: Presets
be: Профілі

en: &Extension
be: &Пашырэнне

en: &Find...
be: &Шукаць...

en: &Interval
be: &Інтэрвал

en: File &Name
be: &Назва файла

en: Re&place...
be: Зам&яніць...

en: S&tart Number
be: &Пачатковы нумар

en: &Width
be: &Шырыня

[ctx: tfrmmultirename.miactions.caption]
en: Actions
be: Дзеянні

[ctx: tfrmmultirename.mieditor.caption]
en: Editor
be: Рэдактар

en: Old File Name
be: Старая назва файла

en: New File Name
be: Новая назва файла

en: File Path
be: Шлях да файла

en: Click OK when you have closed the editor to load the changed names!
be: Пстрыкніце "Добра" пры закрыцці рэдактара, каб загрузіць змененыя назвы!

en: Choose an application
be: Абраць праграму

en: Custom command
be: Адвольны загад

en: Save association
be: Захаваць асацыяцыю

en: Set selected application as default action
be: Прызначыць абраную праграму прадвызначаным дзеяннем

en: File type to be opened: %s
be: Тып файла, што адкрываецца: %s

en: Multiple file names
be: Спіс файлаў

en: Multiple URIs
be: Спіс URI

en: Single file name
be: Адзін файл

en: Single URI
be: Адзін URI

[ctx: tfrmoptions.btnapply.caption]
en: &Apply
be: &Ужыць

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: tfrmoptions.btnhelp.caption]
en: &Help
be: &Даведка

[ctx: TFRMOPTIONS.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
be: &Добра

[ctx: tfrmoptions.caption]
en: Options
be: Параметры

en: Please select one of the subpages, this page does not contain any settings.
be: Калі ласка, абярыце адну з падстаронак, на гэтай няма патрэбных наладаў.

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveradd.caption]
en: A&dd
be: &Дадаць

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiveraddhelper.hint]
en: Variable reminder helper
be: Памагаты па зменных

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverapply.caption]
en: A&pply
be: У&жыць

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivercopy.caption]
en: Cop&y
be: &Капіяваць

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdelete.caption]
en: Delete
be: Вы&даліць

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverdeletehelper.hint]
en: Variable reminder helper
be: Памагаты па зменных

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
be: Памагаты па зменных

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverextractwithoutpathhelper.hint]
en: Variable reminder helper
be: Памагаты па зменных

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverlisthelper.hint]
en: Variable reminder helper
be: Памагаты па зменных

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverother.caption]
en: Oth&er...
be: Ін&шае...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrelativer.hint]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverrename.caption]
en: &Rename
be: &Змяніць назву

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchiverselfextracthelper.hint]
en: Variable reminder helper
be: Памагаты па зменных

[ctx: tfrmoptionsarchivers.btnarchivertesthelper.hint]
en: Variable reminder helper
be: Памагаты па зменных

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverids.caption]
en: ID's used with cm_OpenArchive to recognize archive by detecting its content and not via file extension:
be: Ідэнтыфікатар выкарыстоўваецца з cm_OpenArchive, каб распазнаць архіў без пашырэння:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiveroptions.caption]
en: Options:
be: Параметры:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.bvlarchiverparsingmode.caption]
en: Format parsing mode:
be: Рэжым разбору фармату:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchiverenabled.caption]
en: E&nabled
be: Ук&лючана

en: De&bug mode
be: Рэ&жым адладжвання

[ctx: tfrmoptionsarchivers.chkarchivermultiarcoutput.caption]
en: S&how console output
be: Па&казваць вывад кансолі

en: Use archive name without extension as list
be: Выкарыстоўваць назву архіва без пашырэння, як спіс

en: Uni&x file attributes
be: Uni&x-атрыбуты файлаў

en: &Unix path delimiter "/"
be: Падзяляльнік шляху &Unix "/"

en: Windows &file attributes
be: Windows-атрыбуты &файлаў

en: Windows path deli&miter "\"
be: Падзяляльнік шляху &Windows "\"

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiveradd.caption]
en: Add&ing:
be: Дада&нне:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverarchiver.caption]
en: Arc&hiver:
be: Ар&хіватар:

en: De&lete:
be: &Выдаліць:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverdescription.caption]
en: De&scription:
be: Апі&санне:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextension.caption]
en: E&xtension:
be: Па&шырэнне:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverextract.caption]
en: Ex&tract:
be: Вы&няць:

en: Extract &without path:
be: Выняць &без уліку шляху:

en: ID Po&sition:
be: &Пазіцыя ідэнтыфікатара:

en: &ID:
be: &Ідэнтыфікатар:

en: ID See&k Range:
be: &Дыяпазон пошуку ідэнтыфікатара:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlist.caption]
en: &List:
be: &Спіс:

en: Archi&vers:
be: Архі&ватары:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistend.caption]
en: Listing &finish (optional):
be: &Канец спіса (неабавязкова):

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverlistformat.caption]
en: Listing for&mat:
be: &Фармат спіса:

[ctx: tfrmoptionsarchivers.lblarchiverliststart.caption]
en: Listin&g start (optional):
be: Пачатак с&піса (неабавязкова):

en: Password &query string:
be: Радок &для пароля:

en: Create self extractin&g archive:
be: Стварыць &архіў, які сам распакоўваецца:

en: Tes&t:
be: &Праверыць:

en: Auto Configure
be: Аў&таматычнае наладжванне

en: Disable all
be: Выключыць усе

en: Discard modifications
be: Адкінуць змены

en: Enable all
be: Уключыць усе

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverexport.caption]
en: Export...
be: Экспарт...

[ctx: tfrmoptionsarchivers.miarchiverimport.caption]
en: Import...
be: Імпарт...

en: Sort archivers
be: Сартаваць архіватары

en: Additional
be: Дадатковыя

[ctx: tfrmoptionsarchivers.tbarchivergeneral.caption]
en: General
be: Асноўныя

en: When &size, date or attributes change
be: Калі &памер, дата альбо атрыбуты змяняюцца

[ctx: tfrmoptionsautorefresh.cbwatchexcludedirs.caption]
en: For the following &paths and their subdirectories:
be: Для &шляхоў, якія выкарыстоўваюцца, і падкаталогаў па іх:

en: When &files are created, deleted or renamed
be: Калі &файлы ствараюцца, выдаляюцца, альбо змяняюцца іх назвы

en: When application is in the &background
be: Калі праграма ў &фоне

en: Disable auto-refresh
be: Выключыць аўтаматычнае абнаўленне

en: Refresh file list
be: Абнавіць спіс файлаў

en: Al&ways show tray icon
be: Заў&сёды паказваць значок на прасторы апавяшчэнняў

en: Automatically &hide unmounted devices
be: Аўтаматычна &хаваць адмантаваныя прылады

en: Mo&ve icon to system tray when minimized
be: Перамя&шчаць значок на прастору апавяшчэнняў падчас згортвання

en: A&llow only one copy of DC at a time
be: Дазв&оліць запуск толькі адной копіі DC

en: Here you can enter one or more drives or mount points, separated by ";".
be: Тут вы можаце ўвесці адзін альбо некалькі дыскаў, альбо пунктаў мантавання, падзяляючы іх ";".

en: Drives &blacklist
be: &Чорны спіс дыскаў

en: Columns size
be: Памер слупкоў

en: Show file extensions
be: Паказваць пашырэнні файлаў

en: ali&gned (with Tab)
be: выраў&наванымі (з Tab)

en: di&rectly after filename
be: непа&срэдна пасля назваў

en: Auto
be: Аўтаматычна

en: Fixed columns count
be: Фіксаваная колькасць слупкоў

en: Fixed columns width
be: Фіксаваная шырыня слупкоў

en: Use &Gradient Indicator
be: Выкарыстоўваць індыкатар &градыента

en: In&dicator Back Color:
be: Колер фону &індыкатара:

en: &Indicator Fore Color:
be: Колер інды&катара:

en: Cut &text to column width
be: Абразаць &тэкст па шырыні слупка

en: &Extend cell width if text is not fitting into column
be: &Пашырыць шырыню ячэйкі, калі тая не ўмяшчаецца ў слупок

en: &Horizontal lines
be: &Гарызантальныя лініі

en: &Vertical lines
be: &Вертыкальныя лініі

en: A&uto fill columns
be: Аў&таматычнае запаўненне слупкоў

en: Show grid
be: Паказваць сетку

en: Auto-size columns
be: Аўтаматычна змяняць памер слупкоў

en: Auto si&ze column:
be: Аўтаматычна змяняць па&мер слупкоў:

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGAPPLY.CAPTION]
en: A&pply
be: У&жыць

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.BTNCONFIGEDIT.CAPTION]
en: &Edit
be: &Рэдагаваць

en: Co&mmand line history
be: Гісторыя загад&нага радка

en: &Directory history
be: &Гісторыя каталога

en: &File mask history
be: Гісторыя &файлавай маскі

[ctx: tfrmoptionsconfiguration.chkfoldertabs.caption]
en: Folder tabs
be: Укладкі каталогаў

en: Sa&ve configuration
be: Захава&ць канфігурацыю

en: Searc&h/Replace history
be: Шукаць/замяніць гісторыю

en: Main window state
be: Стан галоўнага акна

[ctx: TFRMOPTIONSCONFIGURATION.GBDIRECTORIES.CAPTION]
en: Directories
be: Каталогі

en: Location of configuration files
be: Размяшчэнне файлаў канфігурацыі

en: Save on exit
be: Захоўваць падчас выхаду

en: Sort order of configuration order in left tree
be: Парадкаванне дрэва канфігурацыі злева

en: Tree state when entering in configuration page
be: Стан дрэва пры адкрыцці старонкі канфігурацыі

en: Set on command line
be: Вызначана праз загадны радок

en: Highlighters:
be: Падсвятленне:

en: Icon themes:
be: Тэма значкоў:

en: Thumbnails cache:
be: Кэш мініяцюр:

en: P&rogram directory (portable version)
be: Каталог пра&грамы (партатыўная версія)

en: &User home directory
be: Хатні каталог &карыстальніка

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: All
be: Усё

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLALLOWOVERCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
be: Ужыць змены да ўсіх слупкоў

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR.CAPTION]
en: All
be: Усё

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
be: Ужыць змены да ўсіх слупкоў

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR2.CAPTION]
en: All
be: Усё

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLBACKCOLOR2.HINT]
en: Apply modification to all columns
be: Ужыць змены да ўсіх слупкоў

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORCOLOR.CAPTION]
en: All
be: Усё

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
be: Ужыць змены да ўсіх слупкоў

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORTEXT.CAPTION]
en: All
be: Усё

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLCURSORTEXT.HINT]
en: Apply modification to all columns
be: Ужыць змены да ўсіх слупкоў

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.caption]
en: All
be: Усё

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnallfont.hint]
en: Apply modification to all columns
be: Ужыць змены да ўсіх слупкоў

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLFORECOLOR.CAPTION]
en: All
be: Усё

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLFORECOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
be: Ужыць змены да ўсіх слупкоў

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVECURSORCOLOR.CAPTION]
en: All
be: Усё

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVECURSORCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
be: Ужыць змены да ўсіх слупкоў

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVEMARKCOLOR.CAPTION]
en: All
be: Усё

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLINACTIVEMARKCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
be: Ужыць змены да ўсіх слупкоў

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLMARKCOLOR.CAPTION]
en: All
be: Усё

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLMARKCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
be: Ужыць змены да ўсіх слупкоў

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINACTIVESELCOLOR.CAPTION]
en: All
be: Усё

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINACTIVESELCOLOR.HINT]
en: Apply modification to all columns
be: Ужыць змены да ўсіх слупкоў

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINVERTEDSELECTION.CAPTION]
en: All
be: Усё

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNALLUSEINVERTEDSELECTION.HINT]
en: Apply modification to all columns
be: Ужыць змены да ўсіх слупкоў

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNDELETECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: &Delete
be: &Выдаліць

en: Go to set default
be: Перайсці да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNNEWCONFIG.CAPTION]
en: New
be: Новая

en: Next
be: Наступная

en: Previous
be: Папярэдняя

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRENAMECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Rename
be: Змяніць назву

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETALLOWOVERCOLOR.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETBACKCOLOR.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETBACKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETBACKCOLOR2.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETBACKCOLOR2.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorborder.caption]
en: R
be: П

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.btnresetcursorborder.hint]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORCOLOR.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORCOLOR.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORTEXT.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETCURSORTEXT.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFONT.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFONT.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFORECOLOR.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFORECOLOR.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFRAMECURSOR.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETFRAMECURSOR.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVECURSORCOLOR.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVECURSORCOLOR.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVEMARKCOLOR.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETINACTIVEMARKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETMARKCOLOR.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETMARKCOLOR.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINACTIVESELCOLOR.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINACTIVESELCOLOR.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINVERTEDSELECTION.CAPTION]
en: R
be: П

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNRESETUSEINVERTEDSELECTION.HINT]
en: Reset to default
be: Скінуць да прадвызначанага

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNSAVEASCONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Save as
be: Захаваць як

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.BTNSAVECONFIGCOLUMNS.CAPTION]
en: Save
be: Захаваць

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cballowovercolor.caption]
en: Allow Overcolor
be: Дазволіць накладанне колеру

en: When clicking to change something, change for all columns
be: Калі што-небудзь змяняецца, то змяняецца для ўсіх слупкоў

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.CBCONFIGCOLUMNS.TEXT]
en: General
be: Асноўныя

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.cbcursorborder.caption]
en: Cursor border
be: Мяжа курсора

en: Use Frame Cursor
be: Выкарыстоўваць рамку курсора

en: Use Inactive Selection Color
be: Вылучэнне ў неактыўнай панэлі

en: Use Inverted Selection
be: Выкарыстоўваць адваротнае вылучэнне

en: Use custom font and color for this view
be: Выкарыстоўваць адвольны шрыфт і колер

en: BackGround:
be: Фон:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblbackcolor2.caption]
en: Background 2:
be: Фон 2:

en: &Columns view:
be: Выгляд &слупкоў:

en: [Current Column Name]
be: [Бягучая назва слупка]

en: Cursor Color:
be: Колер курсора:

en: Cursor Text:
be: Тэкст курсора:

en: &File system:
be: &Файлавая сістэма:

en: Font:
be: Шрыфт:

[ctx: TFRMOPTIONSCUSTOMCOLUMNS.LBLFONTSIZE.CAPTION]
en: Size:
be: Памер:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblforecolor.caption]
en: Text Color:
be: Колер тэксту:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivecursorcolor.caption]
en: Inactive Cursor Color:
be: Колер неактыўнага курсора:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblinactivemarkcolor.caption]
en: Inactive Mark Color:
be: Колер неактыўнага вылучэння:

en: Mark Color:
be: Колер вылучэння:

[ctx: tfrmoptionscustomcolumns.lblpreviewtop.caption]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
be: Ніжэй знаходзіцца вобласць папярэдняга прагляду. Вы можаце перамяшчаць курсор і вылучаць файлы, каб паспрабаваць абраныя налады.

en: Settings for column:
be: Налады слупка:

en: Add column
be: Дадаць слупок

en: Position of frame panel after the comparison:
be: Пазіцыя панэлі пасля параўнання:

en: Add directory of the &active frame
be: Дадаць каталог &актыўнай укладкі

en: Add &directories of the active && inactive frames
be: Дадаць &каталогі актыўнай і неактыўнай укладак

en: Add directory I will bro&wse to
be: Дыялог &выбару каталога

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddcopyofentry.caption]
en: Add a copy of the selected entry
be: Дадаць копію абранага радка

en: Add current &selected or active directories of active frame
be: Дадаць &абранае альбо каталог актыўнай укладкі

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddseparator.caption]
en: Add a separator
be: Дадаць падзяляльнік

en: Add a sub menu
be: Дадаць падменю

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actaddtypeddir.caption]
en: Add directory I will type
be: Дадаць каталог уласнаручна

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actcollapseall.caption]
en: Collapse all
be: Згарнуць усё

en: Collapse item
be: Згарнуць элемент

en: Cut selection of entries
be: Выразаць абранае

en: Delete all!
be: Выдаліць усё!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actdeleteselecteditem.caption]
en: Delete selected item
be: Выдаліць абраны элемент

en: Delete sub-menu and all its elements
be: Выдаліць падменю і ўсе яго элементы

en: Delete just sub-menu but keep elements
be: Выдаліць падменю, але пакінуць яго элементы

en: Expand item
be: Разгарнуць элемент

en: Focus tree window
be: Фокус на дрэва элементаў

en: Goto first item
be: Перайсці да першага элемента

en: Goto last item
be: Перайсці да апошняга элемента

en: Go to next item
be: Перайсці да наступнага элемента

en: Go to previous item
be: Перайсці да папярэдняга элемента

en: Insert directory of the &active frame
be: Уставіць каталог &актыўнай укладкі

en: Insert &directories of the active && inactive frames
be: Уставіць каталогі && актыўнай і неактыўнай укладак

en: Insert directory I will bro&wse to
be: Дыялог &выбару каталога

en: Insert a copy of the selected entry
be: Уставіць копію абранага элемента

en: Insert current &selected or active directories of active frame
be: Уставіць &абранае альбо каталог актыўнай укладкі

en: Insert a separator
be: Уставіць падзяляльнік

en: Insert sub menu
be: Уставіць падменю

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actinserttypeddir.caption]
en: Insert directory I will type
be: Уставіць каталог уласнаручна

en: Move to next
be: Перайсці да наступнага

en: Move to previous
be: Перайсці да папярэдняга

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.actopenallbranches.caption]
en: Open all branches
be: Адкрыць усе галіны

en: Paste what was cut
be: Уставіць выразанае

en: Search && replace in &path
be: Знайсці і замяніць па &шляху

en: Search && replace in both path and target
be: Знайсці і &замяніць па шляху і мэтавым шляху

en: Search && replace in &target path
be: Знайсці і замяніць па &мэтавым шляху

en: Tweak path
be: Змяніць шлях

en: Tweak target path
be: Змяніць мэтавы шлях

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnadd.caption]
en: A&dd...
be: &Дадаць...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnbackup.caption]
en: Bac&kup...
be: &Стварыць рэзервовую копію...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btndelete.caption]
en: De&lete...
be: &Выдаліць...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnexport.caption]
en: E&xport...
be: &Экспарт...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnimport.caption]
en: Impo&rt...
be: &Імпарт...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btninsert.caption]
en: &Insert...
be: &Уставіць...

en: &Miscellaneous...
be: &Рознае...

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.BTNRELATIVEPATH.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

en: Some functions to select appropriate target
be: Некаторыя функцыі для выбару мэтавага шляху

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.btnsort.caption]
en: &Sort...
be: &Упарадкаваць...

en: &When adding directory, add also target
be: &Падчас дадання дадаваць мэтавы шлях

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbfullexpandtree.caption]
en: Alwa&ys expand tree
be: &Заўсёды разгортваць дрэва

en: Show only &valid environment variables
be: Паказваць толькі &карэктныя зменныя асяроддзя

en: In pop&up, show [path also]
be: Паказваць у &меню таксама і шлях

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.cbsorthotdirpath.text]
en: Name, a-z
be: Назва, а-я

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.CBSORTHOTDIRTARGET.TEXT]
en: Name, a-z
be: Назва, а-я

en: Directory Hotlist (reorder by drag && drop)
be: Выбраныя каталогі (парадкуйце &перацягваннем)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.gbhotlistotheroptions.caption]
en: Other options
be: Іншыя параметры

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRNAME.EDITLABEL.CAPTION]
en: Name:
be: Назва:

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.LBLEDITHOTDIRPATH.EDITLABEL.CAPTION]
en: Path:
be: Шлях:

en: &Target:
be: &Мэта:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.micurrentlevelofitemonly.caption]
en: ...current le&vel of item(s) selected only
be: ...бягучы ўз&ровень элементаў, толькі абраныя

en: Scan all &hotdir's path to validate the ones that actually exist
be: Праверыць &існаванне шляхоў

en: &Scan all hotdir's path && target to validate the ones that actually exist
be: &Праверыць існаванне шляхоў і мэтавых шляхоў

en: to a Directory &Hotlist file (.hotlist)
be: у файл &выбраных каталогаў (.hotlist)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommanderk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&keep existing)
be: у файл "wincmd.ini" TC (&пакінуць існыя)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.miexporttototalcommandernk.caption]
en: to a "wincmd.ini" of TC (&erase existing)
be: у файл "wincmd.ini" TC (&выдаліць існыя)

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.migotoconfiguretcinfo1.caption]
en: Go to &configure TC related info
be: Перайсці да &наладаў, звязаных з TC

[ctx: TFRMOPTIONSDIRECTORYHOTLIST.MIGOTOCONFIGURETCINFO2.CAPTION]
en: Go to &configure TC related info
be: Перайсці да &наладаў, звязаных з TC

en: from a Directory &Hotlist file (.hotlist)
be: з файла выбраных &каталогаў (.hotlist)

en: from "&wincmd.ini" of TC
be: з файла ТС "&wincmd.ini"

en: &Navigate...
be: &Навігацыя...

en: &Restore a backup of Directory Hotlist
be: &Аднавіць спіс выбраных каталогаў з рэзервовай копіі

en: &Save a backup of current Directory Hotlist
be: &Захаваць рэзервовую копію

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misearchandreplace.caption]
en: Search and &replace...
be: Знайсці і &замяніць...

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misorteverything.caption]
en: ...everything, from A to &Z!
be: ...усе, ад а да &я!

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglegroup.caption]
en: ...single &group of item(s) only
be: ...толькі асобныя &групы элементаў

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsinglesubmenu.caption]
en: ...&content of submenu(s) selected, no sublevel
be: ...&змесціва абранага падменю, без падузроўняў

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.misortsubmenuandsublevel.caption]
en: ...content of submenu(s) selected and &all sublevels
be: ...змесціва абранага падменю і &ўсіх падузроўняў

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlist.mitestresultinghotlistmenu.caption]
en: Test resultin&g menu
be: Праверыць &выніковае меню

en: Tweak &path
be: Змяніць &шлях

en: Tweak &target path
be: Змяніць &мэтавы шлях

en: Addition from main panel
be: Даданне з галоўнай панэлі

en: Apply current settings to directory hotlist
be: Ужыць бягучыя налады для ўсіх выбраных каталогаў

en: Source
be: Крыніца

en: Target
be: Мэта

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.gbdirectoryhotlistoptionsextra.caption]
en: Paths
be: Шляхі

en: Way to set paths when adding them:
be: Спосаб вызначэння шляху падчас дадання:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.lblapplysettingsfor.caption]
en: Do this for paths of:
be: Ужыць да:

[ctx: tfrmoptionsdirectoryhotlistextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
be: Шлях да:

en: From all the supported formats, ask which one to use every time
be: Прапаноўваць усе фарматы, якія падтрымліваюцца, пытацца штораз

en: When saving Unicode text, save it in UTF8 format (will be UTF16 otherwise)
be: Падчас захавання тэксту ў Unicode захоўваць з кадаваннем UTF8 (інакш будзе UTF16)

en: When dropping text, generate filename automatically (otherwise will prompt the user)
be: Падчас перацягвання тэксту генераваць назвы файлаў аўтаматычна (інакш будзе пытацца)

en: &Show confirmation dialog after drop
be: &Паказваць дыялог пацвярджэння пры перацягванні

en: When drag && dropping text into panels:
be: Пры пера&цягванні тэксту на панэль:

en: Place the most desired format on top of list (use dag && drop):
be: Размясціце фарматы па ўбыванні (выкарыстоўвайце перацягванне):

en: (if the most desired is not present, we'll take second one and so on)
be: (калі найбольш адпаведнае адсутнічае, бярэцца наступнае і г.д.)

en: (will not work with some source application, so try to uncheck if problem)
be: (не будзе працаваць з некаторымі праграмамі, пры ўзікненні праблем выключыце)

en: Show &file system
be: Паказваць &файлавую сістэму

en: Show fr&ee space
be: Паказваць во&льнае месца

en: Show &label
be: Паказваць &адмеціну

en: Drives list
be: Спіс дыскаў

en: Auto Indent
be: Аўтаматычны водступ

en: Allows to indent the caret, when new line is created with <Enter>, with the same amount of leading white space as the preceding line
be: Калі націснуць на клавішу <Enter>, то новы радок будзе стварацца з такім самым водступам, што і ў папярэдняга

en: Right margin:
be: Правая мяжа:

en: Caret past end of line
be: Пракручваць канцом радка

en: Allows caret to go into empty space beyond end-of-line position
be: Дазваляе перамяшчаць курсор на пустую прастору па-за межамі радка

en: Show special characters
be: Паказваць адмысловыя сімвалы

en: Shows special characters for spaces and tabulations
be: Паказваць адмысловыя сімвалы для прагалаў і табуляцый

en: Smart Tabs
be: Разумныя табуляцыі

en: When using <Tab> key, caret will go to the next non-space character of the previous line
be: Калі націснуць <Tab>, то курсор будзе перамяшчацца да наступнага непрагальнага сімвала папярэдняга радка

en: Tab indents blocks
be: Клавішай Tab змяняюцца водступы блокаў

en: When active <Tab> and <Shift+Tab> act as block indent, unindent when text is selected
be: Націскі на <Tab> і <Shift+Tab> павялічваюць і памяншаюць водступ вылучанага тэксту

en: Use spaces instead tab characters
be: Выкарыстоўваць прагалы замест сімвалаў табуляцыі

en: Converts tab characters to a specified number of space characters (when entering)
be: Пераўтвараць сімвалы табуляцыі ў вызначаную колькасць прагалаў (падчас уводу)

en: Delete trailing spaces
be: Выдаляць канцавыя прагалы

en: Auto delete trailing spaces, this applies only to edited lines
be: Аўтаматычнае выдаленне канцавых прагалаў (ужываецца толькі для радкоў, што рэдагуюцца)

[ctx: tfrmoptionseditor.edtabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
be: Майце на ўвазе, што параметр "Разумныя табуляцыі" мае перавагу перад вызначаным значэннем

en: Internal editor options
be: Параметры ўнутранага рэдактара

en: Tab width:
be: Шырыня табуляцыі:

[ctx: tfrmoptionseditor.lbltabwidth.hint]
en: Please note that the "Smart Tabs" option takes precedence over the tabulation to be performed
be: Майце на ўвазе, што параметр "Разумныя табуляцыі" мае перавагу перад вызначаным значэннем

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.backgroundlabel.caption]
en: Bac&kground
be: Фо&н

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BACKGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Bac&kground
be: Фо&н

en: Reset
be: Скінуць

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.BTNSAVEMASK.HINT]
en: Save
be: Захаваць

en: Element Attributes
be: Атрыбуты элемента

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.foregroundlabel.caption]
en: Fo&reground
be: Пя&рэдні план

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.FOREGROUNDUSEDEFAULTCHECKBOX.CAPTION]
en: Fo&reground
be: Пя&рэдні план

en: &Text-mark
be: &Пазначэнне тэксту

en: Use (and edit) &global scheme settings
be: Выкарыстоўваць (і змяняць) глабальную схему

en: Use &local scheme settings
be: Выкарыстоўваць глабальную схему

en: &Bold
be: &Тлусты

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
be: &Адвярнуць

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
be: Вы&ключыць

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTBOLDRADIOON.CAPTION]
en: O&n
be: Укл&ючыць

en: &Italic
be: &Курсіў

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
be: &Адвярнуць

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
be: Вы&ключыць

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTITALICRADIOON.CAPTION]
en: O&n
be: Укл&ючыць

en: &Strike Out
be: &Закрэслены

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOINVERT.CAPTION]
en: In&vert
be: &Адвярнуць

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOOFF.CAPTION]
en: O&ff
be: Вы&ключыць

[ctx: TFRMOPTIONSEDITORCOLORS.TEXTSTRIKEOUTRADIOON.CAPTION]
en: O&n
be: Укл&ючыць

en: &Underline
be: &Падкрэслены

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioinvert.caption]
en: In&vert
be: &Адвярнуць

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradiooff.caption]
en: O&ff
be: Вы&ключыць

[ctx: tfrmoptionseditorcolors.textunderlineradioon.caption]
en: O&n
be: Укл&ючыць

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNADD.CAPTION]
en: Add...
be: Дадаць...

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNDELETE.CAPTION]
en: Delete...
be: Выдаліць...

en: Import/Export
be: Імпарт/Экспарт

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNINSERT.CAPTION]
en: Insert...
be: Уставіць...

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNRENAME.CAPTION]
en: Rename
be: Змяніць назву

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.BTNSORT.CAPTION]
en: Sort...
be: Упарадкаваць...

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbexistingtabstokeep.text]
en: None
be: Няма

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.CBFULLEXPANDTREE.CAPTION]
en: Always expand tree
be: Заўсёды разгортваць дрэва

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbsavedirhistory.text]
en: No
be: Не

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelleftsavedtabs.text]
en: Left
be: Па леваму краю

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.cbtargetpanelrightsavedtabs.text]
en: Right
be: Па праваму краю

en: Favorite Tabs list (reorder by drag && drop)
be: Спіс выбраных укладак (парадкуйце &перацягваннем)

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.GBFAVORITETABSOTHEROPTIONS.CAPTION]
en: Other options
be: Іншыя параметры

en: What to restore where for the selected entry:
be: Каб аднавіць для абранага радка:

en: Existing tabs to keep:
be: Захоўваць існыя ўкладкі:

en: Save dir history:
be: Захоўваць гісторыю каталога:

en: Tabs saved on left to be restored to:
be: Укладкі, захаваныя злева, адновяцца:

en: Tabs saved on right to be restored to:
be: Укладкі, захаваныя справа, адновяцца:

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIADDSEPARATOR.CAPTION]
en: a separator
be: падзяляльнік

en: Add separator
be: Дадаць падзяляльнік

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIADDSUBMENU.CAPTION]
en: sub-menu
be: падменю

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIADDSUBMENU2.CAPTION]
en: Add sub-menu
be: Дадаць падменю

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MICOLLAPSEALL.CAPTION]
en: Collapse all
be: Згарнуць усё

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MICURRENTLEVELOFITEMONLY.CAPTION]
en: ...current level of item(s) selected only
be: ...бягучы ўзровень абранага(ых) элемента(аў)

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MICUTSELECTION.CAPTION]
en: Cut
be: Выразаць

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETEALLFAVORITETABS.CAPTION]
en: delete all!
be: выдаліць усё!

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETECOMPLETESUBMENU.CAPTION]
en: sub-menu and all its elements
be: падменю і ўсе яго элементы

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETEJUSTSUBMENU.CAPTION]
en: just sub-menu but keep elements
be: толькі падменю, элементы пакінуць

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETESELECTEDENTRY.CAPTION]
en: selected item
be: абраны элемент

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIDELETESELECTEDENTRY2.CAPTION]
en: Delete selected item
be: Выдаліць абраны элемент

en: Export selection to legacy .tab file(s)
be: Экспартаваць абранае ў файлы .tab

en: Import legacy .tab file(s) according to default setting
be: Імпартаваць файлы .tab з прадвызначанымі наладамі

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIIMPORTLEGACYTABFILESATPOS.CAPTION]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
be: Імпартаваць файлы .tab на абраную пазіцыю

[ctx: tfrmoptionsfavoritetabs.miimportlegacytabfilesatpos1.caption]
en: Import legacy .tab file(s) at selected position
be: Імпартаваць файлы .tab на абраную пазіцыю

en: Import legacy .tab file(s) at selected position in a sub menu
be: Імпартаваць файлы .tab у падменю на абранай пазіцыі

en: Insert separator
be: Уставіць падзяляльнік

en: Insert sub-menu
be: Уставіць падменю

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIOPENALLBRANCHES.CAPTION]
en: Open all branches
be: Адкрыць усе галіны

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIPASTESELECTION.CAPTION]
en: Paste
be: Уставіць

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MIRENAME.CAPTION]
en: Rename
be: Змяніць назву

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MISORTEVERYTHING.CAPTION]
en: ...everything, from A to Z!
be: ...усе, ад а да я!

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MISORTSINGLEGROUP.CAPTION]
en: ...single group of item(s) only
be: ...толькі асобныя групы элементаў

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MISORTSINGLEGROUP2.CAPTION]
en: Sort single group of item(s) only
be: Упарадкаваць толькі адну групу элементаў

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MISORTSINGLESUBMENU.CAPTION]
en: ...content of submenu(s) selected, no sublevel
be: ...змесціва абранага падменю, без падузроўняў

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MISORTSUBMENUANDSUBLEVEL.CAPTION]
en: ...content of submenu(s) selected and all sublevels
be: ...змесціва абранага падменю і ўсіх падузроўняў

[ctx: TFRMOPTIONSFAVORITETABS.MITESTRESULTINGFAVORITETABSMENU.CAPTION]
en: Test resulting menu
be: Праверыць выніковае меню

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnaddact.caption]
en: Add
be: Дадаць

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNADDEXT.CAPTION]
en: Add
be: &Дадаць

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNADDNEWTYPE.CAPTION]
en: A&dd
be: &Дадаць

en: C&lone
be: Кланаваць

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btncommands.hint]
en: Select your internal command
be: Абраць унутраны загад

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btndownact.caption]
en: Do&wn
be: &Уніз

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNEDITEXT.CAPTION]
en: Edi&t
be: Рэдагаваць

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btninsertact.caption]
en: Insert
be: Уставіць

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNINSERTEXT.CAPTION]
en: &Insert
be: Уставіць

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnparametershelper.hint]
en: Variable reminder helper
be: Памагаты па зменных

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrelativecommand.hint]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

en: Remo&ve
be: Выда&ліць

en: Re&move
be: Вы&даліць

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNREMOVETYPE.CAPTION]
en: &Remove
be: &Выдаліць

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnrenametype.caption]
en: R&ename
be: &Змяніць назву

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathpathhelper.hint]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.btnstartpathvarhelper.hint]
en: Variable reminder helper
be: Памагаты па зменных

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.BTNUPACT.CAPTION]
en: &Up
be: &Уверх

en: Starting path of the command. Never quote this string.
be: Шлях да запуску загаду. Не выкарыстоўваць двукоссі.

en: Name of the action. It is never passed to the system, it's just a mnemonic name chosen by you, for you
be: Назва дзеяння. Яна ніколі не перадаецца сістэме, гэта толькі мнеманічная назва

en: Parameter to pass to the command. Long filename with spaces should be quoted (manually entering).
be: Параметры, што перадаюцца загаду. Назва файла з прагаламі мусіць быць у двукоссях.

en: Command to execute. Never quote this string.
be: Загад для выканання. Не выкарыстоўвайце двукоссі.

en: Action description
be: Апісанне дзеяння

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbactions.caption]
en: Actions
be: Дзеянні

en: Extensions
be: Пашырэнні

en: Can be sorted by drag & drop
be: Можна ўпарадкаваць &перацягваннем

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.gbfiletypes.caption]
en: File types
be: Тыпы файлаў

en: Icon
be: Значок

en: Actions may be sorted by drag & drop
be: Дзеянні можна ўпарадкаваць пера&цягваннем

en: Extensions may be sorted by drag & drop
be: Пашырэнні можна ўпарадкаваць перацяг&ваннем

en: File types may be sorted by drag & drop
be: Тыпы файлаў можна ўпарадкаваць перацяг&ваннем

en: Action &name:
be: Назва дзеяння:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblcommand.caption]
en: Command:
be: &Загад:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblexternalparameters.caption]
en: Parameter&s:
be: Парамет&ры:

[ctx: tfrmoptionsfileassoc.lblstartpath.caption]
en: Start pat&h:
be: Ш&лях запуску:

en: Custom with...
be: Адвольна ў...

en: Custom
be: Адвольна

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIEDIT.CAPTION]
en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Open in Editor
be: Адкрыць у рэдактары

en: Edit with...
be: Рэдагаваць у...

en: Get output from command
be: Атрымаць вывад загаду

en: Open in Internal Editor
be: Адкрыць ва ўнутраным рэдактары

en: Open in Internal Viewer
be: Адкрыць ва ўнутранай праграме прагляду

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIOPEN.CAPTION]
en: Open
be: Адкрыць

en: Open with...
be: Адкрыць у...

en: Run in terminal
be: Запусціць у тэрмінале

[ctx: TFRMOPTIONSFILEASSOC.MIVIEW.CAPTION]
en: View
be: Праглядзець

en: Open in Viewer
be: Адкрыць у праграме прагляду

en: View with...
be: Праглядзець у...

en: Click me to change icon!
be: Націсніце тут, каб змяніць значок!

en: Apply current settings to all current configured filenames and paths
be: Ужыць бягучыя налады да ўсіх назваў файлаў і шляхоў

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbexecuteviashell.caption]
en: Execute via shell
be: Выканаць у абалонцы

en: Extended context menu
be: Пашыранае кантэкстнае меню

en: File association configuration
be: Канфігурацыя асацыяцый файлаў

en: Offer to add selection to file association when not included already
be: Прапаноўваць дадаць файл пад курсорам у асацыяцыі файлаў

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cboffertoaddtofileassociations.hint]
en: When accessing file association, offer to add current selected file if not already included in a configured file type
be: Калі даступна асацыяцыя файлаў, прапаноўваць дадаць бягучы абраны файл, калі яго тыпа яшчэ няма

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalclose.caption]
en: Execute via terminal and close
be: Выканаць у тэрмінале і закрыць

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.cbopensystemwithterminalstayopen.caption]
en: Execute via terminal and stay open
be: Выканаць у тэрмінале і пакінуць адкрытым

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassoccommand.caption]
en: Commands
be: Загады

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocicons.caption]
en: Icons
be: Значкі

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.ckbfileassocstartpath.caption]
en: Starting paths
be: Шляхі запуску

en: Extended options items:
be: Дадатковыя параметры элементаў:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.gbtoolbaroptionsextra.caption]
en: Paths
be: Шляхі

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lbfileassocfilenamestyle.caption]
en: Way to set paths when adding elements for icons, commands and starting paths:
be: Спосаб вызначэння шляхоў падчас дадання значкоў, загадаў і шляхоў запуску:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lblapplysettingsfor.caption]
en: Do this for files and path for:
be: Ужыць для:

[ctx: tfrmoptionsfileassocextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
be: Шлях да:

en: Show confirmation window for:
be: Паказваць акно пацвярджэння для:

en: Cop&y operation
be: Аперацыя капі&явання

en: &Delete operation
be: Аперацыя вы&далення

en: Dele&te to recycle bin (Shift key reverses this setting)
be: Выда&ленне ў сметніцу (з Shift - поўнае)

en: D&elete to trash operation
be: Аперацыя вы&далення ў сметніцу

en: D&rop readonly flag
be: Скінуць пазнаку "Толькі для чытання"

en: &Move operation
be: &Аперацыя перамяшчэння

en: &Process comments with files/folders
be: &Апрацоўваць каментары з файламі/каталогамі

en: Select &file name without extension when renaming
be: Падчас змены назвы &файла абіраць яе без пашырэння

en: Sho&w tab select panel in copy/move dialog
be: Паказ&ваць панэль выбару ў дыялогу капіявання/перамяшчэння

en: S&kip file operations errors and write them to log window
be: Мі&наць памылкі падчас аперацый з файламі і выводзіць іх у акно журнала

en: Test archive operation
be: Тэставая аперацыя з архівам

en: Verify checksum operation
be: Праверка кантрольных сум

en: Executing operations
be: Выкананне аперацый

en: User interface
be: Інтэрфейс карыстальніка

en: &Buffer size for file operations (in KB):
be: &Памер буфера абмену для файлавых аперацый (КБ):

en: Buffer size for &hash calculation (in KB):
be: Памер буферу для падліку &хэшу (Кб):

en: Show operations progress &initially in
be: Паказваць прагрэс апе&рацый у

en: Duplicated name auto-rename style:
be: Стыль аўтаматычнай змены супадаючых назваў:

en: &Number of wipe passes:
be: &Колькасць перазапісаў пры сціранні:

en: Reset to DC default
be: Скінуць да прадвызначанага DC

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBALLOWOVERCOLOR.CAPTION]
en: Allow Overcolor
be: Дазволіць накладанне колеру

en: Use &Frame Cursor
be: Выкарыстоўваць &рамку курсора

en: Use Inactive Sel Color
be: Выкарыстоўваць курсор у неактыўнай панэлі

en: U&se Inverted Selection
be: Вы&карыстоўваць адваротнае вылучэнне

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.CBUSECURSORBORDER.CAPTION]
en: Cursor border
be: Мяжа курсора

en: Bac&kground:
be: Фо&н:

en: Backg&round 2:
be: Ф&он 2:

en: C&ursor Color:
be: Колер кур&сора:

en: Cursor Te&xt:
be: Т&экст курсора:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLINACTIVECURSORCOLOR.CAPTION]
en: Inactive Cursor Color:
be: Колер неактыўнага курсора:

[ctx: TFRMOPTIONSFILEPANELSCOLORS.LBLINACTIVEMARKCOLOR.CAPTION]
en: Inactive Mark Color:
be: Колер неактыўнага вылучэння:

en: &Mark Color:
be: &Колер вылучэння:

en: Below is a preview. You may move cursor, select file and get immediately an actual look and feel of the various settings.
be: Ніжэй знаходзіцца вобласць папярэдняга прагляду. Вы можаце перамяшчаць курсор і вылучаць файлы, каб паспрабаваць абраныя налады.

en: T&ext Color:
be: &Колер тэксту:

en: When launching file search, clear file mask filter
be: Падчас запуску пошуку ачышчаць фільтр маскі файла

en: &Search for part of file name
be: &Пошук па частцы назвы файла

en: Show menu bar in "Find files"
be: Паказваць меню акна ў "Пошуку файлаў"

en: Text search in files
be: Пошук тэксту ў файлах

[ctx: TFRMOPTIONSFILESEARCH.GBFILESEARCH.CAPTION]
en: File search
be: Пошук файлаў

en: Current filters with "New search" button:
be: Бягучыя фільтры пасля націскання "Новы пошук":

en: Default search template:
be: Прадвызначаны шаблон пошуку:

en: Use memory mapping for search te&xt in files
be: Выкарыстоўваць адлюстраванне ў па&мяць

en: &Use stream for search text in files
be: &Выкарыстоўваць струмень

[ctx: tfrmoptionsfilesviews.btndefault.caption]
en: De&fault
be: &Прадвызначана

en: Formatting
be: Фарматаванне

en: Personalized abbreviations to use:
be: Асабістыя скароты:

en: Sorting
be: Упарадкаванне

en: &Byte:
be: &Байтаў:

en: Case s&ensitivity:
be: Адчувальны да &рэгістра:

en: Incorrect format
be: Хібны фармат

en: &Date and time format:
be: &Фармат даты і часу:

en: File si&ze format:
be: Фармат па&меру файла:

en: &Footer format:
be: &Фармат ніжняга калантытула:

en: &Gigabyte:
be: &Гігабайтаў:

en: &Header format:
be: &Фармат загалоўка:

en: &Kilobyte:
be: &Кілабайтаў:

en: Megab&yte:
be: &Мегабайтаў:

en: &Insert new files:
be: &Уставіць новыя файлы:

en: O&peration size format:
be: &Файлавыя аперацыі:

en: So&rting directories:
be: Упарад&каванне каталогаў:

en: &Sort method:
be: Метад &упарадкавання:

en: &Terabyte:
be: &Тэрабайтаў:

en: &Move updated files:
be: &Перамяшчаць абноўлёныя файлы:

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnaddattribute.caption]
en: &Add
be: &Дадаць

[ctx: tfrmoptionsfilesviewscomplement.btnattrshelp.caption]
en: &Help
be: &Даведка

en: Enable changing to &parent folder when double-clicking on empty part of file view
be: Уключыць пераход у &бацькоўскі каталог па пстрычцы на пустой частцы файла падчас прагляду

en: Do&n't load file list until a tab is activated
be: &Не загружаць спіс файлаў, пакуль укладка не стане актыўнай

en: S&how square brackets around directories
be: &Паказваць квадратныя дужкі ў назвах каталогаў

en: Hi&ghlight new and updated files
be: Пад&святляць новыя і абноўленыя файлы

en: Enable inplace &renaming when clicking twice on a name
be: Уключыць &змену назвы падвойнай пстрычкай па назве

en: Load &file list in separate thread
be: Загружаць &спіс файлаў асобна

en: Load icons af&ter file list
be: Загружаць значкі &пасля спіса файлаў

en: Show s&ystem and hidden files
be: Паказваць &сістэмныя і схаваныя файлы

en: &When selecting files with <SPACEBAR>, move down to next file (as with <INSERT>)
be: &Пры выбары файлаў пры дапамозе <SPACEBAR> перамяшчацца ўніз да наступнага файла (як <INSERT>)

en: Windows style filter when marking files ("*.*" also select files without extension, etc.)
be: Стыль фільтрацыі Windows пры пазначэнні файлаў (пры "*.*" абіраюцца таксама файлы без пашырэння)

en: Use an independent attribute filter in mask input dialog each time
be: Кожны раз выкарыстоўваць незалежны фільтр атрыбутаў у масцы ўводу

en: Marking/Unmarking entries
be: Адзначыць/Прыбраць адзнаку

en: Default attribute mask value to use:
be: Прадвызначанае значэнне маскі атрыбутаў:

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNADDCATEGORY.CAPTION]
en: A&dd
be: &Дадаць

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNAPPLYCATEGORY.CAPTION]
en: A&pply
be: У&жыць

[ctx: TFRMOPTIONSFILETYPESCOLORS.BTNDELETECATEGORY.CAPTION]
en: D&elete
be: Вы&даліць

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.btnsearchtemplate.hint]
en: Template...
be: Шаблон...

en: File types colors (sort by drag&&drop)
be: Колеры тыпаў файлаў (упарадкаванне пера&цягваннем)

en: Category a&ttributes:
be: Атры&буты катэгорыі:

en: Category co&lor:
be: Колер кат&эгорыі:

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.lblcategorymask.caption]
en: Category &mask:
be: Ма&ска катэгорыі:

[ctx: tfrmoptionsfiletypescolors.lblcategoryname.caption]
en: Category &name:
be: &Назва катэгорыі:

[ctx: tfrmoptionsfonts.hint]
en: Fonts
be: Шрыфты

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTADDHOTKEY.CAPTION]
en: Add &hotkey
be: Дадаць &гарачую клавішу

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTCOPY.CAPTION]
en: Copy
be: Капіяваць

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTDELETE.CAPTION]
en: Delete
be: Выдаліць

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTDELETEHOTKEY.CAPTION]
en: &Delete hotkey
be: &Выдаліць гарачую клавішу

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTEDITHOTKEY.CAPTION]
en: &Edit hotkey
be: &Рэдагаваць гарачую клавішу

en: Next category
be: Наступная катэгорыя

en: Make popup the file related menu
be: Выплыўное меню дзеянняў

en: Previous category
be: Папярэдняя катэгорыя

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.ACTRENAME.CAPTION]
en: Rename
be: Змяніць назву

en: Restore DC default
be: Аднавіць прадвызначаныя налады DC

en: Save now
be: Захаваць неадкладна

en: Sort by command name
be: Упарадкаваць па назве загаду

en: Sort by hotkeys (grouped)
be: Упарадкаваць па гарачых клавішах (групаваць)

en: Sort by hotkeys (one per row)
be: Упарадкаваць па гарачых клавішах (адна на радок)

en: &Filter
be: &Фільтр

en: C&ategories:
be: Ка&тэгорыі:

en: Co&mmands:
be: За&гады:

en: &Shortcut files:
be: Файлы &спалучэнняў клавішаў:

en: So&rt order:
be: Па&радк сартавання:

en: Categories
be: Катэгорыі

[ctx: TFRMOPTIONSHOTKEYS.MICOMMANDS.CAPTION]
en: Command
be: Загад

en: Sort order
be: Парадак сартавання

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[0].title.caption]
en: Command
be: Загад

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[1].title.caption]
en: Hotkeys
be: Гарачыя клавішы

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stgcommands.columns[2].title.caption]
en: Description
be: Апісанне

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[0].title.caption]
en: Hotkey
be: Гарачыя клавішы

[ctx: tfrmoptionshotkeys.stghotkeys.columns[1].title.caption]
en: Parameters
be: Параметры

en: Controls
be: Элементы інтэрфейсу

[ctx: TFRMOPTIONSICONS.CBICONSEXCLUDE.CAPTION]
en: For the following &paths and their subdirectories:
be: Для &шляхоў, якія выкарыстоўваюцца, і падкаталогаў па іх:

en: Show icons for actions in &menus
be: Паказваць значкі дзеянняў у &меню

en: Show icons on buttons
be: Паказваць значкі на кнопках

en: Show o&verlay icons, e.g. for links
be: Паказваць &накладныя значкі (напрыклад, па спасылках)

en: &Dimmed hidden files (slower)
be: &Зацяняць значкі схаваных файлаў (павольней)

en: Disable special icons
be: Выключыць адмысловыя значкі

en:  Icon size
be:  Памер значкоў

en: Icon theme
be: Тэма значкоў

en: Show icons
be: Паказваць значкі

en:  Show icons to the left of the filename
be:  Паказваць значкі злева ад назвы

en: Disk panel:
be: Панэль дыскаў:

en: File panel:
be: Панэль файлаў:

[ctx: tfrmoptionsicons.rbiconsshowall.caption]
en: A&ll
be: &Усе

en: All associated + &EXE/LNK (slow)
be: Усе асацыяцыі + &EXE/LINK (slow)

en: &No icons
be: &Без значкоў

en: Only &standard icons
be: Толькі &стандартныя значкі

en: A&dd selected names
be: Да&даць абраныя назвы

en: Add selected names with &full path
be: Дадаць абраныя назвы разам са шляхам

[ctx: TFRMOPTIONSIGNORELIST.BTNRELATIVESAVEIN.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

en: &Ignore (don't show) the following files and folders:
be: &Не зважаць на наступныя файлы і каталогі:

en: &Save in:
be: &Захаваць у:

en: Le&ft, Right arrows change directory (Lynx-like movement)
be: Лев&ая і правая стрэлкі змяняюць каталогі (паводзіны Lynx)

en: Typing
be: Увод

en: Alt+L&etters:
be: Alt+бук&вы:

en: Ctrl+Alt+Le&tters:
be: Ctrl+Alt+бук&вы:

en: &Letters:
be: &Буквы:

[ctx: tfrmoptionslayout.cbflatdiskpanel.caption]
en: &Flat buttons
be: &Плоскія кнопкі

en: Flat i&nterface
be: Плоскі ін&тэрфейс

en: Show fr&ee space indicator on drive label
be: Паказваць індыкатар воль&нага месца на адмецінах дыскаў

en: Show lo&g window
be: Паказваць акно &журнала

en: Show panel of operation in background
be: Паказваць панэль аперацыі ў фоне

en: Show common progress in menu bar
be: Паказваць бягучы прагрэс на панэлі меню

en: Show command l&ine
be: Паказваць загадны ра&док

en: Show current director&y
be: Паказваць бягучы катал&ог

en: Show &drive buttons
be: Паказваць копкі &дыскаў

en: Show free s&pace label
be: Паказваць адмеціну вольнага &месца

en: Show drives list bu&tton
be: Паказваць кн&опку спіса дыскаў

en: Show function &key buttons
be: Паказваць кнопкі функцыянальных клавішаў

en: Show &main menu
be: Паказваць &галоўнае меню

en: Show tool&bar
be: Паказваць &панэль прылад

en: Show short free space &label
be: Паказваць кароткую &адмеціну наяўнасці вольнага месца

en: Show &status bar
be: Паказваць панэль &стану

en: S&how tabstop header
be: &Загалоўкі табуляцый

en: Sho&w folder tabs
be: Паказ&ваць укладкі каталогаў

en: Show te&rminal window
be: Паказваць акно тэр&мінала

en: Show two drive button bars (fi&xed width, above file windows)
be: Дзве панэлі кнопак дыскаў (па-над файлавымі панэлямі)

en: Show middle toolbar
be: Паказаць цэнтральную панэль

en:  Screen layout
be:  Элементы асноўнага акна

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.BTNRELATIVELOGFILE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

[ctx: tfrmoptionslog.btnviewlogfile.hint]
en: View log file content
be: Праглядзець змесціва журнала

en: Include date in log filename
be: Уключаць дату ў назву журнала

en: &Pack/Unpack
be: &Запакаваць/распакаваць

en: External command line execution
be: Выкананне вонкавага загаднага радка

en: Cop&y/Move/Create link/symlink
be: Ска&піяваць/перамясціць/стварыць спасылку/сімвалічную спасылку

[ctx: TFRMOPTIONSLOG.CBLOGDELETE.CAPTION]
en: &Delete
be: &Выдаліць

en: Crea&te/Delete directories
be: Ства&рыць/Выдаліць каталогі

en: Log &errors
be: Журнал &памылак

en: C&reate a log file:
be: Ст&варыць файл журнала:

en: Maximum log file count
be: Максімальная колькасць файлаў журнала

en: Log &information messages
be: &Інфармацыйныя паведамленні журнала

en: Start/shutdown
be: Уключэнне/выключэнне

en: Log &successful operations
be: &Паспяховыя аперацыі

en: &File system plugins
be: Убудовы &файлавай сістэмы

en: File operation log file
be: Журнал аперацый з файламі

en: Log operations
be: Журнал аперацый

en: Operation status
be: Стан аперацыі

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNRELATIVEOUTPUTPATHFORTOOLBAR.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNRELATIVETCCONFIGFILE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNRELATIVETCEXECUTABLEFILE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

en: &Remove thumbnails for no longer existing files
be: &Выдаляць мініяцюры даўно выдаленых файлаў

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.BTNVIEWCONFIGFILE.HINT]
en: View configuration file content
be: Праглядзець файл канфігурацыі

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.CHKDESCCREATEUNICODE.CAPTION]
en: Create new with the encoding:
be: Стварыць новыя з кадаваннем:

en: Always &go to the root of a drive when changing drives
be: Пры &змене дыска заўсёды вяртацца ў каранёвы каталог

en: Show &current directory in the main window title bar
be: Паказваць &бягучы каталог на панэлі загалоўкаў

en: Show &splash screen
be: Паказваць &застаўку

en: Show &warning messages ("OK" button only)
be: Паказваць паведамленне &папярэджання (толькі кнопка"Добра")

en: &Save thumbnails in cache
be: &Захоўваць мініяцюры ў кэшы

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.DBLTHUMBNAILS.CAPTION]
en: Thumbnails
be: Мініяцюры

en: File comments (descript.ion)
be: Каментары да файлаў (descript.ion)

en: Regarding TC export/import:
be: Да экспарту/імпарту TC:

en: &Default single-byte text encoding:
be: &Прадвызначанае аднабайтавае кадаванне тэксту:

[ctx: TFRMOPTIONSMISC.LBLDESCRDEFAULTENCODING.CAPTION]
en: Default encoding:
be: Прадвызначанае кадаванне:

en: Configuration file:
be: Файл канфігурацыі:

en: TC executable:
be: Выканальны файл TC:

en: Toolbar output path:
be: Каталог з панэлямі інструментаў:

en: pixels
be: пікселяў

en: &Thumbnail size:
be: Памер &мініяцюр:

en: &Selection by mouse
be: &Вылучэнне мышшу

en: The text cursor no longer follows the mouse cursor
be: Тэкставы курсор не перамяшчаецца за курсорам мышы

en: By clic&king on icon
be: &Пстрычкай па значку

[ctx: tfrmoptionsmouse.gbopenwith.caption]
en: Open with
be: Адкрыць у

en: Scrolling
be: Пракрутка

en: Selection
be: Вылучэнне

en: &Mode:
be: &Рэжым:

en: Double click
be: Падвойнай пстрычкай

en: &Line by line
be: &Па радках

en: Line by line &with cursor movement
be: Па радках &за перамяшчэннем курсора

en: &Page by page
be: П&а старонках

en: Single click (opens files and folders)
be: Адной пстрычкай (адкрываць файлы і каталогі)

en: Single click (opens folders, double click for files)
be: Адной пстрычкай адкрываць каталогі, падвойнай - файлы

[ctx: tfrmoptionsmultirename.btnmulrenlogfilenamerelative.hint]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

[ctx: tfrmoptionsmultirename.btnmulrenlogfilenameview.hint]
en: View log file content
be: Праглядзець змесціва журнала

en: Individual directories per day
be: Асобныя каталогі на кожны дзень

en: Log filenames with full path
be: Запісваць назвы файлаў з поўным шляхам

en: Show menu bar on top
be: Паказаць меню акна

en: Rename log
be: Журнал змены назваў

en: Replace invalid filename character b&y
be: Замяняць хібныя сімвалы ў назвах на

en: Append in the same rename log file
be: Дадаць у той самы журнал

en: Per preset
be: На кожныя перадналады

en: Exit with modified preset
be: Выйсці са змененымі перадналадамі

en: Preset at launch
be: Перадналады пры запуску

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnaddplugin.caption]
en: A&dd
be: &Дадаць

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnconfigplugin.caption]
en: Con&figure
be: Нал&адзіць

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnenableplugin.caption]
en: E&nable
be: Ук&лючыць

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btnremoveplugin.caption]
en: &Remove
be: &Выдаліць

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.btntweakplugin.caption]
en: &Tweak
be: &Твікі

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.lblplugindescription.caption]
en: Description
be: Апісанне

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
be: Актыўна

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
be: Убудова

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
be: Зарэгістравана на

[ctx: tfrmoptionspluginsbase.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
be: Назва файла

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.lblplugindescription.caption]
en: Searc&h plugins allow one to use alternative search algorithms or external tools (like "locate", etc.)
be: Убу&довы пошуку дазваляюць выкарыстоўваць дадатковыя алгарытмы пошуку альбо вонкавыя інструменты (напрыклад, "locate" і т. п.)

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
be: Актыўна

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
be: Убудова

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
be: Зарэгістравана на

[ctx: tfrmoptionspluginsdsx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
be: Назва файла

en: Apply current settings to all current configured plugins
be: Ужыць бягучыя налады да ўсіх дададзеных убудоў

en: When adding a new plugin, automatically go in tweak window
be: Падчас дадання новай убудовы аўтаматычна адкрываць акно наладаў

en: Configuration:
be: Канфігурацыя:

en: Lua library file to use:
be: Бібліятэка Lua:

[ctx: tfrmoptionspluginsgroup.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
be: Шлях да:

en: Plugin filename style when adding a new plugin:
be: Назва файла ўбудовы пры даданні:

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.lblplugindescription.caption]
en: Pack&er plugins are used to work with archives
be: Убудовы &архіватараў дазваляюць працаваць з архівамі

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
be: Актыўна

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
be: Убудова

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
be: Зарэгістравана на

[ctx: tfrmoptionspluginswcx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
be: Назва файла

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.lblplugindescription.caption]
en: Content plu&gins allow one to display extended file details like mp3 tags or image attributes in file lists, or use them in search and multi-rename tool
be: Убудо&вы змесціва дазваляюць выводзіць дадатковыя звесткі аб файлах на панэлях пры пошуку альбо змене назваў файлаў

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
be: Актыўна

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
be: Убудова

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
be: Зарэгістравана на

[ctx: tfrmoptionspluginswdx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
be: Назва файла

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.lblplugindescription.caption]
en: Fi&le system plugins allow access to disks inaccessible by operating system or to external devices like Palm/PocketPC.
be: У&будовы файлавых сістэм дазваляюць злучацца з дыскамі, недаступнымі з аперацыйнай сістэмы альбо вонкавымі прыладамі кшталту Palm/PocketPC.

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
be: Актыўна

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
be: Убудова

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
be: Зарэгістравана на

[ctx: tfrmoptionspluginswfx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
be: Назва файла

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.lblplugindescription.caption]
en: Vie&wer plugins allow one to display file formats like images, spreadsheets, databases etc. in Viewer (F3, Ctrl+Q)
be: Уб&удовы прагляду дазваляюць праглядаць ва ўнутранай праграме прагляду файлы розных фарматаў (выявы, табліцы, базы даных і т.п.)

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[0].title.caption]
en: Active
be: Актыўна

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[1].title.caption]
en: Plugin
be: Убудова

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[2].title.caption]
en: Registered for
be: Зарэгістравана на

[ctx: tfrmoptionspluginswlx.stgplugins.columns[3].title.caption]
en: File name
be: Назва файла

en: &Beginning (name must start with first typed character)
be: &Пачатак (назва мусіць пачынацца з уведзеных сімвалаў)

en: En&ding (last character before a typed dot . must match)
be: &Канец (апошнія сімвалы да ўведзенай кропкі мусяць супадаць)

[ctx: TFRMOPTIONSQUICKSEARCHFILTER.CGPOPTIONS.CAPTION]
en: Options
be: Параметры

en: Exact name match
be: Дакладнае супадзенне назвы

en: Search case
be: Рэгістр пошуку

en: Search for these items
be: Шукаць дадзеныя элементы

en: Keep renamed name when unlocking a tab
be: Пакідаць змененую назву падчас разблакавання ўкладкі

en: Activate target &panel when clicking on one of its Tabs
be: Актываваць па&нэль націскам на адну з яе ўкладак

en: &Show tab header also when there is only one tab
be: &Паказваць загаловак укладкі нават калі яна адна

en: Close duplicate tabs when closing application
be: Закрываць дублікаты ўкладак падчас закрыцця праграмы

en: Con&firm close all tabs
be: Патрабаваць пацвярдж&эння падчас закрыцця ўсіх укладак

en: Confirm close locked tabs
be: Патрабаваць пацвярджэння падчас закрыцця ўсіх укладак

en: &Limit tab title length to
be: &Найбольшая працягласць загалоўка ўкладкі

en: Show locked tabs &with an asterisk *
be: Пазначаць заблакаваныя ўкладкі "*"

en: &Tabs on multiple lines
be: &Размяшчаць укладкі ў некалькі радкоў

en: Ctrl+&Up opens new tab in foreground
be: Ctrl+&уверх адкрывае новую ўкладку

en: Open &new tabs near current tab
be: Адкрывае &новую ўкладку побач з бягучай

en: Reuse existing tab when possible
be: Выкарыстоўваць бягучыя ўкладкі па магчымасці

en: Show ta&b close button
be: Паказваць кнопку закрыцця ўк&ладкі

en: Always show drive letter in tab title
be: Заўсёды паказваць літару дыска ў загалоўку ўкладкі

en: Folder tabs headers
be: Загалоўкі ўкладак каталогаў

en: characters
be: сімвалаў

en: Action to do when double click on a tab:
be: Дзеянне па падвойнай пстрычцы па ўкладцы:

en: Ta&bs position
be: Пазіцыі ўк&ладак

[ctx: TFRMOPTIONSTABSEXTRA.CBDEFAULTEXISTINGTABSTOKEEP.TEXT]
en: None
be: Няма

[ctx: TFRMOPTIONSTABSEXTRA.CBDEFAULTSAVEDIRHISTORY.TEXT]
en: No
be: Не

[ctx: TFRMOPTIONSTABSEXTRA.CBDEFAULTTARGETPANELLEFTSAVED.TEXT]
en: Left
be: Па леваму краю

[ctx: TFRMOPTIONSTABSEXTRA.CBDEFAULTTARGETPANELRIGHTSAVED.TEXT]
en: Right
be: Па праваму краю

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after resaving
be: Пераходзіць да наладаў улюбёных укладак пасля перазахавання

en: Goto to Favorite Tabs Configuration after saving a new one
be: Пераходзіць да наладаў улюбёных укладак пасля стварэння новых

en: Enable Favorite Tabs extra options (select target side when restore, etc.)
be: Уключыць дадатковыя параметры ўлюбёных укладак

en: Default extra settings when saving new Favorite Tabs:
be: Прадвызначаныя дадатковыя налады для новых улюбёных укладак:

en: Folder tabs headers extra
be: Дадатковыя параметры выбраных каталогаў

en: When restoring tab, existing tabs to keep:
be: Захоўваць існыя ўкладкі пасля аднаўлення:

en: Tabs saved on left will be restored to:
be: Укладкі, захаваныя злева, адновяцца:

en: Tabs saved on right will be restored to:
be: Укладкі, захаваныя справа, адновяцца:

[ctx: tfrmoptionstabsextra.lblfavoritetabssavedirhistory.caption]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
be: Захоўваць гісторыю каталогаў для ўлюбёных укладак:

en: Default position in menu when saving a new Favorite Tabs:
be: Прадвызначаная пазіцыя ў меню падчас захавання новай улюбёнай укладкі:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.EDRUNINTERMCLOSEPARAMS.HINT]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
be: {command} мусіць быць тут, каб вызначыць загад, што будзе запушчаны ў тэрмінале

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.EDRUNINTERMSTAYOPENPARAMS.HINT]
en: {command} should normally be present here to reflect the command to be run in terminal
be: {command} мусіць быць тут, каб вызначыць загад, што будзе запушчаны ў тэрмінале

en: Command for just running terminal:
be: Загад на запуск тэрмінала:

en: Command for running a command in terminal and close after:
be: Загад на запуск загаду ў тэрмінале з закрыццём акна:

en: Command for running a command in terminal and stay open:
be: Загад на запуск загаду ў тэрмінале з адкрытым акном:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNINTERMCLOSECMD.CAPTION]
en: Command:
be: Загад:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNINTERMCLOSEPARAMS.CAPTION]
en: Parameters:
be: Параметры:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNINTERMSTAYOPENCMD.CAPTION]
en: Command:
be: Загад:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNINTERMSTAYOPENPARAMS.CAPTION]
en: Parameters:
be: Параметры:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNTERMCMD.CAPTION]
en: Command:
be: Загад:

[ctx: TFRMOPTIONSTERMINAL.LBRUNTERMPARAMS.CAPTION]
en: Parameters:
be: Параметры:

en: C&lone button
be: Кл&анаваць кнопку

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.BTNDELETEBUTTON.CAPTION]
en: &Delete
be: &Выдаліць

en: Edit hot&key
be: Рэдагаваць гарачую& клавішу

en: &Insert new button
be: &Уставіць новую клавішу

en: Select
be: Абраць

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.btnother.caption]
en: Other...
be: Іншае...

en: Remove hotke&y
be: Выдаліць гарачую& клавішу

en: Suggest
be: Прапановы

en: Have DC suggest the tooltip based on button type, command and parameters
be: Выплыўныя прапановы на падставе тыпу кнопкі, загаду і параметраў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.CBFLATBUTTONS.CAPTION]
en: &Flat buttons
be: &Плоскія кнопкі

en: Report errors with commands
be: Паведаміць пра памылкі з загадамі

en: Sho&w captions
be: &Паказваць надпісы

en: Enter command parameters, each in a separate line. Press F1 to see help on parameters.
be: Увядзіце параметры загаду, кожны ў асобным радку. F1- дапамога.

en: Appearance
be: Выгляд

en: &Bar size:
be: Памер &панэлі:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblexternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
be: Зага&д:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLEXTERNALPARAMETERS.CAPTION]
en: Parameter&s:
be: Парамет&ры:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLHELPONINTERNALCOMMAND.CAPTION]
en: Help
be: Даведка

en: Hot key:
be: Гарачая клавіша:

en: Ico&n:
be: Зна&чок:

en: Icon si&ze:
be: &Памер значка:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.lblinternalcommand.caption]
en: Co&mmand:
be: За&гад:

en: &Parameters:
be: &Параметры:

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.LBLSTARTPATH.CAPTION]
en: Start pat&h:
be: Ш&лях запуску:

en: Style:
be: Стыль:

en: &Tooltip:
be: &Падказка:

en: Add toolbar with ALL DC commands
be: Дадаць панэль інструментаў з усімі загадамі DC

en: for an external command
be: для вонкавага загаду

en: for an internal command
be: для ўнутранага загаду

en: for a separator
be: для падзяляльніка

en: for a sub-tool bar
be: для дадатковай панэлі інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIBACKUP.CAPTION]
en: Backup...
be: Стварэнне рэзервовай копіі...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORT.CAPTION]
en: Export...
be: Экспарт...

en: Current toolbar...
be: Бягучая панэль інструментаў...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTODCBAR.CAPTION]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
be: у файл панэлі інструментаў (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCBARKEEP.CAPTION]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
be: у файл TC .BAR (пакінуць існы)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCBARNOKEEP.CAPTION]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
be: у файл TC .BAR (выдаліць існы)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCINIKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
be: у файл "wincmd.ini" TC (пакінуць існы)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTCURRENTTOTCININOKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
be: у файл "wincmd.ini" TC (&ыдаліць існы)

en: Top toolbar...
be: Верхняя панэль інструментаў...

en: Save a backup of Toolbar
be: Захаваць файл рэзервовай копіі панэлі інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptodcbar.caption]
en: to a Toolbar File (.toolbar)
be: у файл панэлі інструментаў (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarkeep.caption]
en: to a TC .BAR file (keep existing)
be: у файл TC .BAR (пакінуць існы)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miexporttoptotcbarnokeep.caption]
en: to a TC .BAR file (erase existing)
be: у файл TC .BAR (выдаліць існы)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTTOPTOTCINIKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (keep existing)
be: у файл "wincmd.ini" TC (пакінуць існы)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXPORTTOPTOTCININOKEEP.CAPTION]
en: to a "wincmd.ini" of TC (erase existing)
be: у файл "wincmd.ini" TC (&ыдаліць існы)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
be: адразу пасля абранага

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
be: як першы элемент

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
be: як апошні элемент

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIEXTERNALCOMMANDPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
be: адразу перад абраным

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORT.CAPTION]
en: Import...
be: Імпарт...

en: Restore a backup of Toolbar
be: Аднавіць панэль інструментаў з рэзервовай копіі

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPADDCURRENT.CAPTION]
en: to add to current toolbar
be: дадаць на бягучую панэль інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPADDMENUCURRENT.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
be: дадаць на новую панэль інструментаў у бягучай панэлі інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPADDMENUTOP.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
be: дадаць на новую панэль інструментаў найвышэйшай панэлі інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPADDTOP.CAPTION]
en: to add to top toolbar
be: дадаць на найвышэйшую панэль інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTBACKUPREPLACETOP.CAPTION]
en: to replace top toolbar
be: замяніць найвышэйшую панэль інструментаў

en: from a Toolbar File (.toolbar)
be: з файла панэлі інструментаў (.toolbar)

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddcurrent.caption]
en: to add to current toolbar
be: дадаць на бягучую панэль інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenucurrent.caption]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
be: дадаць на новую панэль інструментаў у бягучай панэлі інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddmenutop.caption]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
be: дадаць на новую панэль інструментаў найвышэйшай панэлі інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbaraddtop.caption]
en: to add to top toolbar
be: дадаць на найвышэйшую панэль інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miimportdcbarreplacetop.caption]
en: to replace top toolbar
be: замяніць найвышэйшую панэль інструментаў

en: from a single TC .BAR file
be: з адзіночнага файла TC .BAR

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARADDCURRENT.CAPTION]
en: to add to current toolbar
be: дадаць на бягучую панэль інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARADDMENUCURRENT.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
be: дадаць на новую панэль інструментаў у бягучай панэлі інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARADDMENUTOP.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
be: дадаць на новую панэль інструментаў найвышэйшай панэлі інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARADDTOP.CAPTION]
en: to add to top toolbar
be: дадаць на найвышэйшую панэль інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCBARREPLACETOP.CAPTION]
en: to replace top toolbar
be: замяніць найвышэйшую панэль інструментаў

en: from "wincmd.ini" of TC...
be: з файла ТС "&wincmd.ini"...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIADDCURRENT.CAPTION]
en: to add to current toolbar
be: дадаць на бягучую панэль інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIADDMENUCURRENT.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to current toolbar
be: дадаць на новую панэль інструментаў у бягучай панэлі інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIADDMENUTOP.CAPTION]
en: to add to a new toolbar to top toolbar
be: дадаць на новую панэль інструментаў найвышэйшай панэлі інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIADDTOP.CAPTION]
en: to add to top toolbar
be: дадаць на найвышэйшую панэль інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIIMPORTTCINIREPLACETOP.CAPTION]
en: to replace top toolbar
be: замяніць найвышэйшую панэль інструментаў

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
be: адразу пасля абранага

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
be: як першы элемент

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
be: як апошні элемент

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MIINTERNALCOMMANDPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
be: адразу перад абраным

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISEARCHANDREPLACE.CAPTION]
en: Search and replace...
be: Знайсці і замяніць...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatoraftercurrent.caption]
en: just after current selection
be: адразу пасля абранага

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorfirstitem.caption]
en: as first element
be: як першы элемент

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorlastelement.caption]
en: as last element
be: як апошні элемент

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.miseparatorpriorcurrent.caption]
en: just prior current selection
be: адразу перад абраным

en: in all of all the above...
be: ва ўсім вышэй згаданым...

en: in all commands...
be: ва ўсіх загадах...

en: in all icon names...
be: ва ўсіх назвах значкоў...

en: in all parameters...
be: ва ўсіх параметрах...

en: in all start path...
be: ва ўсіх пачатковых шляхах...

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARAFTERCURRENT.CAPTION]
en: just after current selection
be: адразу пасля абранага

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARFIRSTELEMENT.CAPTION]
en: as first element
be: як першы элемент

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARLASTELEMENT.CAPTION]
en: as last element
be: як апошні элемент

[ctx: tfrmoptionstoolbarbase.MISUBTOOLBARPRIORCURRENT.CAPTION]
en: just prior current selection
be: адразу перад абраным

en: Separator
be: Падзяляльнік

en: Space
be: Прагал

en: Button type
be: Тып кнопкі

en: Apply current settings to all configured filenames and paths
be: Ужыць бягучыя налады да ўсіх назваў файлаў і шляхоў

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbarcommand.caption]
en: Commands
be: Загады

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbaricons.caption]
en: Icons
be: Значкі

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.ckbtoolbarstartpath.caption]
en: Starting paths
be: Шляхі запуску

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.gbtoolbaroptionsextra.caption]
en: Paths
be: Шляхі

en: Do this for files and paths for:
be: Ужыць для:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.lbpathtoberelativeto.caption]
en: Path to be relative to:
be: Шлях да:

[ctx: tfrmoptionstoolbarextra.lbtoolbarfilenamestyle.caption]
en: Way to set paths when adding elements for icons, commands and starting paths:
be: Спосаб вызначэння шляхоў падчас дадання значкоў, загадаў і шляхоў запуску:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLBASE.BTNRELATIVETOOLPATH.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

en: &Keep terminal window open after executing program
be: &Пакідаць адкрытым акно тэрмінала пасля выканання праграмы

en: &Execute in terminal
be: &Выконваць у тэрмінале

en: &Use external program
be: &Выкарыстоўваць вонкавую праграму

en: A&dditional parameters
be: &Дадатковыя параметры

en: &Path to program to execute
be: &Шлях да праграмы для выканання

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnaddtooltipsfiletype.caption]
en: A&dd
be: &Дадаць

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnapplytooltipsfiletype.caption]
en: A&pply
be: У&жыць

[ctx: tfrmoptionstooltips.btncopytooltipsfiletype.caption]
en: Cop&y
be: &Капіяваць

[ctx: tfrmoptionstooltips.btndeletetooltipsfiletype.caption]
en: Delete
be: Вы&даліць

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.BTNFIELDSSEARCHTEMPLATE.HINT]
en: Template...
be: Шаблон...

[ctx: tfrmoptionstooltips.btnrenametooltipsfiletype.caption]
en: &Rename
be: &Змяніць назву

[ctx: tfrmoptionstooltips.btntooltipother.caption]
en: Oth&er...
be: Ін&шае...

en: Tooltip configuration for selected file type:
be: Канфігурацыя падказкі для абранага тыпу файлаў:

en: General options about tooltips:
be: Агульныя параметры падказак:

en: &Show tooltip for files in the file panel
be: &Паказваць на файлавай панэлі выплыўныя падказкі

en: Category &hint:
be: Падказка&:

[ctx: TFRMOPTIONSTOOLTIPS.LBLFIELDSMASK.CAPTION]
en: Category &mask:
be: &Маска катэгорыі:

en: Tooltip hiding delay:
be: Хаваць падказку праз:

en: Tooltip showing mode:
be: Рэжым адлюстравання падказак:

en: &File types:
be: &Тыпы файлаў:

en: Discard Modifications
be: Адкінуць змены

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeexport.caption]
en: Export...
be: Экспарт...

[ctx: tfrmoptionstooltips.mitooltipsfiletypeimport.caption]
en: Import...
be: Імпарт...

en: Sort Tooltip File Types
be: Сартаваць тыпы файлаў

en: With double-click on the bar on top of a file panel
be: Падвойная пстрычка па верхняму радку файлавай панэлі

[ctx: tfrmoptionstreeviewmenu.ckbdirectoryhotlistfrommenucommand.caption]
en: With the menu and internal command
be: Пры дапамозе меню і ўнутранага загаду

en: Double click in tree select and exit
be: Падвойная пстрычка па абранаму ў дрэве і выхад

[ctx: TFRMOPTIONSTREEVIEWMENU.CKBFAVORITATABSFROMMENUCOMMAND.CAPTION]
en: With the menu and internal command
be: Пры дапамозе меню і ўнутранага загаду

en: With double-click on a tab (if configured for it)
be: Падвойная пстрычка па ўкладцы

en: When using the keyboard shortcut, it will exit the window returning the current choice
be: Калі выкарыстоўваецца спалучэнне клавішаў, то акно закрыецца пасля выбару

en: Single mouse click in tree select and exit
be: Пстрычка мышы па абранаму ў дрэве і выхад

en: Use it for Command Line History
be: Выкарыстоўваць гісторыю загаднага радка

en: Use it for the Dir History
be: Выкарыстоўваць гісторыю каталога

en: Use it for the View History (Visited paths for active view)
be: Выкарыстоўваць гісторыю каталога (наведаныя каталогі)

en: Behavior regarding selection:
be: Паводзіны пры абіранні:

en: Tree View Menus related options:
be: Параметры меню ў выглядзе дрэва:

en: Where to use Tree View Menus:
be: Дзе выкарыстоўваць меню ў выглядзе дрэва:

en: *NOTE: Regarding the options like the case sensitivity, ignoring accents or not, these are saved and restored individually for each context from a usage and session to another.
be: *НАТАТКА: Стан такіх параметраў, як адчувальнасць да рэгістра, ігнараванне акцэнтаў, захоўваецца для наступных выклікаў меню.

en: With Directory Hotlist:
be: З выбранымі каталогамі:

en: With Favorite Tabs:
be: З выбранымі ўкладкамі:

en: With History:
be: З гісторыяй:

en: Use and display keyboard shortcut for choosing items
be: Выкарыстоўваць і паказваць спалучэнні клавішаў для выбару элементаў

en: Font
be: Шрыфт

en: Layout and colors options:
be: Параметры колераў і макет:

en: Background color:
be: Колер фону:

en: Cursor color:
be: Колер курсора:

en: Found text color:
be: Колер знойдзенага тэксту:

en: Found text under cursor:
be: Колер знойдзенага тэксту пад курсорам:

en: Normal text color:
be: Колер звычайнага тэксту:

en: Normal text under cursor:
be: Колер звычайнага тэксту пад курсорам:

en: Tree View Menu Preview:
be: Папярэдні прагляд:

en: Secondary text color:
be: Колер дадатковага тэксту:

en: Secondary text under cursor:
be: Колер дадатковага тэксту пад курсорам:

en: Shortcut color:
be: Колер гарачай клавішы:

en: Shortcut under cursor:
be: Колер гарачай клавішы пад курсорам:

en: Unselectable text color:
be: Колер тэксту, які не вылучаецца:

en: Unselectable under cursor:
be: Колер тэксту пад курсорам, які не вылучаецца:

en: Change color on left and you'll see here a preview of what your Tree View Menus will look likes with this sample.
be: Змяніце колеры злева, і вы ўбачыце як будзе выглядаць вашае меню.

en: &Number of columns in book viewer
be: &Колькасць слупкоў у рэжыме кнігі

[ctx: tfrmpackdlg.btnconfig.caption]
en: Con&figure
be: Нал&адзіць

en: Pack files
be: Запакаваць файлы

en: C&reate separate archives, one per selected file/dir
be: Ства&рыць асобныя архівы, адзін архіў на кожны абраны файл/каталог

en: Create self e&xtracting archive
be: Архіў, які &сам распакоўваецца

[ctx: tfrmpackdlg.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
be: Шыф&раванне

en: Mo&ve to archive
be: Пера&мяшчаць у архіў

en: &Multiple disk archive
be: &Складаны архіў

en: =>
be: ≠>

en: P&ut in the TAR archive first
be: С&пачатку пакаваць у архіў TAR

en: Also &pack path names (only recursed)
be: Захоўваць &шлях

en: Pack file(s) to the file:
be: Файл(ы) у архіве:

en: Packer
be: Архіватар

[ctx: TFRMPACKINFODLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: &Close
be: &Закрыць

en: Unpack &all and execute
be: Распакаваць у&сё і выканаць

en: &Unpack and execute
be: &Распакаваць і выканаць

en: Properties of packed file
be: Уласцівасці запакаванага файла

en: Attributes:
be: Атрыбуты:

en: Compression ratio:
be: Узровень сціскання:

en: Date:
be: Дата:

en: Method:
be: Метад:

en: Original size:
be: Першапачатковы памер:

en: File:
be: Файл:

en: Packed size:
be: Памер запакаванага:

en: Packer:
be: Архіватар:

en: Time:
be: Час:

en: Print configuration
be: Канфігурацыя друку

en: Margins (mm)
be: Палі (мм)

en: &Bottom:
be: &Ніз:

en: &Left:
be: &Па леваму краю:

en: &Right:
be: &Па праваму краю:

en: &Top:
be: &Верх:

en: Close filter panel
be: Закрыць панэль фільтравання

en: Enter text to search for or filter by
be: Увядзіце тэкст для пошуку і фільтравання

en: Case Sensitive
be: Зважаць на рэгістр

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.SBDIRECTORIES.HINT]
en: Directories
be: Каталогі

[ctx: TFRMQUICKSEARCH.SBFILES.HINT]
en: Files
be: Файлы

en: Match Beginning
be: Супадае з пачаткам

en: Match Ending
be: Супадае з канцом

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Toggle between search or filter
be: Пошук альбо фільтр

en: &More rules
be: &Дадаць правіла

en: L&ess rules
be: &Выдаліць правіла

en: Use &content plugins, combine with:
be: Выкарыстоўваць убудовы &змесціва, камбінаваць з:

[ctx: TFRMSEARCHPLUGIN.HEADERCONTROL.SECTIONS[0].TEXT]
en: Plugin
be: Убудова

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[1].text]
en: Field
be: Поле

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[2].text]
en: Operator
be: Аператар

[ctx: tfrmsearchplugin.headercontrol.sections[3].text]
en: Value
be: Значэнне

en: &AND (all match)
be: &І (усе супадзенні)

en: &OR (any match)
be: &АЛЬБО (любое супадзенне)

[ctx: tfrmselectduplicates.btnapply.caption]
en: &Apply
be: &Ужыць

[ctx: tfrmselectduplicates.btncancel.caption]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: tfrmselectduplicates.btnexcludemask.hint]
en: Template...
be: Шаблон...

[ctx: tfrmselectduplicates.btnincludemask.hint]
en: Template...
be: Шаблон...

[ctx: tfrmselectduplicates.btnok.caption]
en: &OK
be: &Добра

en: Select duplicate files
be: Абраць дублікаты файлаў

en: &Leave at least one file in each group unselected:
be: &Пакінуць прынамсі адзін файл з кожнай групы невылучаным:

en: &Remove selection by name/extension:
be: &Прыбраць вылучэнне па назве ці пашырэнні:

en: Select by &name/extension:
be: Абраць па &назве ці пашырэнні:

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: tfrmselectpathrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
be: &Добра

en: Sep&arator
be: &Падзяляльнік

en: Count from
be: Лічыць ад

[ctx: tfrmselectpathrange.lblresult.caption]
en: Result:
be: Вынік:

en: &Select the directories to insert (you may select more than one)
be: &Абраць каталогі для ўстаўкі

[ctx: tfrmselectpathrange.rbfirstfromend.caption]
en: The en&d
be: &канца

[ctx: tfrmselectpathrange.rbfirstfromstart.caption]
en: The sta&rt
be: &пачатку

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: tfrmselecttextrange.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
be: &Добра

en: Count first from
be: Першы ад

en: Count last from
be: Апошні ад

en: Range description
be: Дыяпазон

[ctx: tfrmselecttextrange.lblresult.caption]
en: Result:
be: Вынік:

en: &Select the characters to insert:
be: &Абраць сімвалы для ўстаўкі:

en: [&First:Last]
be: [&Першы:Апошні]

en: [First,&Length]
be: [Першы,&Даўжыня]

[ctx: tfrmselecttextrange.rbfirstfromend.caption]
en: The en&d
be: &канца

[ctx: tfrmselecttextrange.rbfirstfromstart.caption]
en: The sta&rt
be: &пачатку

en: The &end
be: &канца

en: The s&tart
be: &пачатку

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
be: &Добра

en: Change attributes
be: Змяніць атрыбуты

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.CBSTICKY.CAPTION]
en: Sticky
be: Мацавальны

en: Archive
be: Архіў

[ctx: tfrmsetfileproperties.chkcreationtime.caption]
en: Created:
be: Створаны:

en: Hidden
be: Схаваны

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastaccesstime.caption]
en: Accessed:
be: Апошні доступ:

[ctx: tfrmsetfileproperties.chklastwritetime.caption]
en: Modified:
be: Зменены:

en: Read only
be: Толькі чытанне

en: Including subfolders
be: Уключаючы падкаталогі

[ctx: tfrmsetfileproperties.chksystem.caption]
en: System
be: Сістэма

en: Timestamp properties
be: Уласцівасці пазнакі часу

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBUNIXATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
be: Атрыбуты

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.GBWINATTRIBUTES.CAPTION]
en: Attributes
be: Атрыбуты

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRBITSSTR.CAPTION]
en: Bits:
be: Біты:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRGROUPSTR.CAPTION]
en: Group
be: Група

[ctx: tfrmsetfileproperties.lblattrinfo.caption]
en: (gray field means unchanged value)
be: (шэрае поле адпавядае нязменнаму значэнню)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROTHERSTR.CAPTION]
en: Other
be: Іншае

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTROWNERSTR.CAPTION]
en: Owner
be: Уладальнік

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLATTRTEXTSTR.CAPTION]
en: Text:
be: Тэкст:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLEXEC.CAPTION]
en: Execute
be: Выкананне

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLMODEINFO.CAPTION]
en: (gray field means unchanged value)
be: (шэрае поле адпавядае нязменнаму значэнню)

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLOCTAL.CAPTION]
en: Octal:
be: Васьмярковы:

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLREAD.CAPTION]
en: Read
be: Чытанне

[ctx: TFRMSETFILEPROPERTIES.LBLWRITE.CAPTION]
en: Write
be: Запісаць

en: &Sort
be: &Сартаваць

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.cancelbutton.caption]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: tfrmsortanything.buttonpanel.okbutton.caption]
en: &OK
be: &Добра

en: Drag and drop elements to sort them
be: Можна сартаваць перацягваннем

[ctx: TFRMSPLITTER.BTNRELATIVEFTCHOICE.HINT]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

en: Splitter
be: Падзяляльнік

en: Require a CRC32 verification file
be: Стварыць файл кантрольнай сумы

en: Size and number of parts
be: Памер і нумары частак

en: Split the file to directory:
be: Разбіць файл у каталог:

en: &Number of parts
be: Колькасць частак

en: &Bytes
be: &Байтаў

en: &Gigabytes
be: &Гігабайтаў

en: &Kilobytes
be: &Кілабайтаў

en: &Megabytes
be: &Мегабайтаў

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLBUILD.CAPTION]
en: Build
be: Зборка

[ctx: tfrmstartingsplash.lblcommit.caption]
en: Commit
be: Унесці

en: Operating System
be: Аперацыйная сістэма

en: Platform
be: Платформа

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLREVISION.CAPTION]
en: Revision
be: Рэвізія

[ctx: TFRMSTARTINGSPLASH.LBLVERSION.CAPTION]
en: Version
be: Версія

en: WidgetsetVer
be: Бібліятэка віджэтаў

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: TFRMSYMLINK.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
be: &Добра

en: Create symbolic link
be: Стварыць сімвалічную спасылку

en: Use &relative path when possible
be: &Адносны шлях па магчымасці

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLEXISTINGFILE.CAPTION]
en: &Destination that the link will point to
be: &На што паказвае спасылка

[ctx: TFRMSYMLINK.LBLLINKTOCREATE.CAPTION]
en: &Link name
be: Назва с&пасылкі

en: Delete on both sides
be: Выдаліць з абодвух бакоў

en: <- Delete left
be: <- Выдаліць злева

en: -> Delete right
be: -> Выдаліць справа

en: Remove selection
be: Прыбраць адмеціну капіявання/выдалення

en: Select for copying (default direction)
be: Абраць для капіявання (прадвызначаны напрамак)

en: Select for copying -> (left to right)
be: Абраць для капіявання -> (злева ўправа)

en: Reverse copy direction
be: Змяніць напрамак капіявання

en: Select for copying <- (right to left)
be: Абраць для капіявання <- (справа ўлева)

en: Select for deleting <-> (both)
be: Абраць для выдалення <-> (абодва)

en: Select for deleting <- (left)
be: Абраць для выдалення <- (злева)

en: Select for deleting -> (right)
be: Абраць для выдалення -> (справа)

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCLOSE.CAPTION]
en: Close
be: Закрыць

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.BTNCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
be: Параўнаць

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsearchtemplate.hint]
en: Template...
be: Шаблон...

[ctx: tfrmsyncdirsdlg.btnsynchronize.caption]
en: Synchronize
be: Сінхранізаваць

en: Synchronize directories
be: Сінхранізаваць каталогі

en: asymmetric
be: асіметрычна

en: by content
be: па змесціву

en: ignore date
be: не зважаць на дату

en: only selected
be: толькі абранае

en: Subdirs
be: Падкаталогі

en: Show:
be: Паказваць:

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[0].TITLE.CAPTION]
en: Name
be: Назва

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[1].TITLE.CAPTION]
en: Size
be: Памер

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[2].TITLE.CAPTION]
en: Date
be: Дата

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[4].TITLE.CAPTION]
en: Date
be: Дата

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[5].TITLE.CAPTION]
en: Size
be: Памер

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.HEADERDG.COLUMNS[6].TITLE.CAPTION]
en: Name
be: Назва

en: (in main window)
be: (у асноўным акне)

[ctx: TFRMSYNCDIRSDLG.MENUITEMCOMPARE.CAPTION]
en: Compare
be: Параўнаць

en: View left
be: Паказаць злева

en: View right
be: Паказаць справа

en: duplicates
be: дублікаты

en: singles
be: адзіночныя

en: Please press "Compare" to start
be: Калі ласка, націсніце "Параўнаць", каб пачаць

[ctx: TFRMSYNCDIRSPERFORMDLG.CAPTION]
en: Synchronize
be: Сінхранізаваць

en: Confirm overwrites
be: Пацвердзіць перазапіс

[ctx: tfrmtreeviewmenu.caption]
en: Tree View Menu
be: Меню ў выглядзе дрэва

en: Select your hot directory:
be: Абярыце ваш выбраны каталог:

en: Search is case sensitive
be: Пошук ўлічвае рэгістр

en: Full collapse
be: Згарнуць усе

en: Full expand
be: Разгарнуць усе

en: Search ignore accents and ligatures
be: Пошук не ўлічвае акцэнты і лігатуры

en: Search is not case sensitive
be: Пошук не ўлічвае рэгістр

en: Search is strict regarding accents and ligatures
be: Пошук улічвае акцэнты і лігатуры

en: Don't show the branch content "just" because the searched string is found in the branche name
be: Калі радок знойдзены ў назве галіны, то змесціва галіны не будзе паказвацца

en: If searched string is found in a branch name, show the whole branch even if elements don't match
be: Калі радок знойдзены ў назве галіны, то будзе паказвацца ўся галіна

en: Close Tree View Menu
be: Закрыць меню ў выглядзе дрэва

[ctx: TFRMTREEVIEWMENU.TBCONFIGURATIONTREEVIEWMENUS.HINT]
en: Configuration of Tree View Menu
be: Налады меню ў выглядзе дрэва

[ctx: TFRMTREEVIEWMENU.TBCONFIGURATIONTREEVIEWMENUSCOLORS.HINT]
en: Configuration of Tree View Menu Colors
be: Налады колераў меню ў выглядзе дрэва

en: A&dd new
be: Д&адаць новы

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNCANCEL.CAPTION]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: C&hange
be: &Змяніць

[ctx: tfrmtweakplugin.btndefault.caption]
en: De&fault
be: &Прадвызначана

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNOK.CAPTION]
en: &OK
be: &Добра

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin1.hint]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

[ctx: tfrmtweakplugin.btnrelativeplugin2.hint]
en: Some functions to select appropriate path
be: Некаторыя функцыі для выбару адпаведнага шляху

[ctx: TFRMTWEAKPLUGIN.BTNREMOVE.CAPTION]
en: &Remove
be: &Выдаліць

en: Tweak plugin
be: Налады ўбудовы

en: De&tect archive type by content
be: Выз&начыць тып архіва па змесціву

en: Can de&lete files
be: Можа вы&даляць файлы

en: Supports e&ncryption
be: Падтрымлівае &шыфраванне

en: Sho&w as normal files (hide packer icon)
be: Пака&зваць як звычайныя файлы (хаваць значок архіва)

en: Supports pac&king in memory
be: Падтрымлівае па&каванне ў памяць

en: Can &modify existing archives
be: Можа &змяняць існыя архівы

en: &Archive can contain multiple files
be: У &архіве можа быць некалькі файлаў

en: Can create new archi&ves
be: Можа ствараць новыя ар&хівы

en: S&upports the options dialogbox
be: &Мае дыялог параметраў

en: Allow searchin&g for text in archives
be: Дазваляе шу_каць тэкст у архівах

en: &Description:
be: &Апісанне:

en: D&etect string:
be: &Радок выяўлення:

en: &Extension:
be: &Пашырэнне:

en: Flags:
be: Сцягі:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblname.caption]
en: &Name:
be: &Назва:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblplugin.caption]
en: &Plugin:
be: &Убудова:

[ctx: tfrmtweakplugin.lblplugin2.caption]
en: &Plugin:
be: &Убудова:

en: About Viewer...
be: Пра праграму для прагляду...

en: Displays the About message
be: Паказвае паведамленне пра праграму

en: Auto Reload
be: Аўтаабнаўленне

en: Change encoding
be: Змяніць кадаванне

[ctx: tfrmviewer.actcopyfile.caption]
en: Copy File
be: Скапіяваць файл

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYFILE.HINT]
en: Copy File
be: Скапіяваць файл

[ctx: TFRMVIEWER.ACTCOPYTOCLIPBOARD.CAPTION]
en: Copy To Clipboard
be: Скапіяваць у буфер абмену

en: Copy To Clipboard Formatted
be: Скапіяваць у буфер абмену з фарматаваннем

[ctx: tfrmviewer.actdeletefile.caption]
en: Delete File
be: Выдаліць файл

[ctx: TFRMVIEWER.ACTDELETEFILE.HINT]
en: Delete File
be: Выдаліць файл

[ctx: TFRMVIEWER.ACTEXITVIEWER.CAPTION]
en: E&xit
be: &Выйсці

[ctx: TFRMVIEWER.ACTFIND.CAPTION]
en: Find
be: Шукаць

[ctx: TFRMVIEWER.ACTFINDNEXT.CAPTION]
en: Find next
be: Шукаць наступнае

[ctx: TFRMVIEWER.ACTFINDPREV.CAPTION]
en: Find previous
be: Шукаць папярэдняе

[ctx: TFRMVIEWER.ACTFULLSCREEN.CAPTION]
en: Full Screen
be: На ўвесь экран

en: Center
be: Па цэнтры

en: &Next
be: &Наступны

en: Load Next File
be: Загрузіць наступны файл

en: &Previous
be: &Папярэдні

en: Load Previous File
be: Загрузіць папярэдні файл

en: Mirror Horizontally
be: Адлюстраваць гарызантальна

en: Mirror
be: Адлюстраванне

en: Mirror Vertically
be: Адлюстраваць вертыкальна

[ctx: tfrmviewer.actmovefile.caption]
en: Move File
be: Перамясціць файл

[ctx: TFRMVIEWER.ACTMOVEFILE.HINT]
en: Move File
be: Перамясціць файл

[ctx: tfrmviewer.actpreview.caption]
en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: P&rint...
be: &Друк...

en: Print &setup...
be: &Параметры друку...

[ctx: TFRMVIEWER.ACTRELOAD.CAPTION]
en: Reload
be: Перазагрузіць

en: Reload current file
be: Перазагрузіць бягучы файл

en: + 180
be: +180

en: Rotate 180 degrees
be: Павярнуць на 180 градусаў

en: Rotate -90 degrees
be: Павярнуць на -90 градусаў

en: Rotate +90 degrees
be: Павярнуць на +90 градусаў

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSAVE.CAPTION]
en: Save
be: Захаваць

[ctx: tfrmviewer.actsaveas.caption]
en: Save As...
be: Захаваць як...

en: Save File As...
be: Захаваць файл як...

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSCREENSHOT.CAPTION]
en: Screenshot
be: Здымак экрана

en: Delay 3 sec
be: Затрымка 3 секунды

en: Delay 5 sec
be: Затрымка 5 секунд

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSELECTALL.CAPTION]
en: Select All
be: Абраць усё

en: Show as &Bin
be: Паказаць у &двайковым выглядзе

en: Show as B&ook
be: Паказаць як к&нігу

en: Show as &Dec
be: Паказаць у д&зесятковым выглядзе

en: Show as &Hex
be: Паказаць у ша&снаццатковым выглядзе

en: Show as &Text
be: Паказаць як &тэкст

en: Show as &Wrap text
be: Паказаць як тэкст з &пераносам

en: Show text c&ursor
be: Паказваць тэкставы &курсор

[ctx: tfrmviewer.actshowgraphics.caption]
en: Graphics
be: Графіка

en: Office XML (text only)
be: Office XML (толькі тэкст)

[ctx: TFRMVIEWER.ACTSHOWPLUGINS.CAPTION]
en: Plugins
be: Убудовы

en: Show transparenc&y
be: Паказваць п&разрыстасць

en: Stretch
be: Па памерах акна

en: Stretch Image
be: Усе выявы па памерах акна

en: Stretch only large
be: Толькі вялікія выявы па памерах акна

[ctx: TFRMVIEWER.ACTUNDO.HINT]
en: Undo
be: Адрабіць

en: &Wrap text
be: &Перанос тэксту

en: Zoom
be: Маштаб

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.caption]
en: Zoom In
be: Наблізіць

[ctx: tfrmviewer.actzoomin.hint]
en: Zoom In
be: Наблізіць

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.caption]
en: Zoom Out
be: Аддаліць

[ctx: tfrmviewer.actzoomout.hint]
en: Zoom Out
be: Аддаліць

en: Crop
be: Пакінуць абранае

[ctx: tfrmviewer.btnfullscreen.hint]
en: Full Screen
be: На ўвесь экран

en: Export Frame
be: Экспарт рамкі

[ctx: TFRMVIEWER.BTNHIGHTLIGHT.HINT]
en: Highlight
be: Падсвятленне

en: Next Frame
be: Наступная рамка

[ctx: TFRMVIEWER.BTNPAINT.HINT]
en: Paint
be: Маляванне

en: Previous Frame
be: Папярэдняя рамка

en: Red Eyes
be: Чырвоныя вочы

en: Resize
be: Змяніць памер

[ctx: tfrmviewer.btnslideshow.caption]
en: Slide Show
be: Слайдшоў

[ctx: tfrmviewer.caption]
en: Viewer
be: Праграма для прагляду

[ctx: TFRMVIEWER.MIABOUT.CAPTION]
en: About
be: Пра праграму

[ctx: TFRMVIEWER.MIEDIT.CAPTION]
en: &Edit
be: &Рэдагаваць

en: Ellipse
be: Эліпс

[ctx: TFRMVIEWER.MIENCODING.CAPTION]
en: En&coding
be: &Кадаванне

[ctx: TFRMVIEWER.MIFILE.CAPTION]
en: &File
be: &Файл

en: &Image
be: &Выява

[ctx: tfrmviewer.mipen.caption]
en: Pen
be: Аловак

en: Rect
be: Прамавугольнік

en: Rotate
be: Павярнуць

[ctx: tfrmviewer.miscreenshot.caption]
en: Screenshot
be: Здымак экрана

[ctx: TFRMVIEWER.MIVIEW.CAPTION]
en: &View
be: &Праглядзець

[ctx: tfrmviewer.mnuplugins.caption]
en: Plugins
be: Убудовы

[ctx: tfrmviewoperations.btnstartpause.caption]
en: &Start
be: &Пачаць

en: S&top
be: &Спыніць

[ctx: tfrmviewoperations.caption]
en: File operations
be: Файлавыя аперацыі

en: Always on top
be: Паверх іншых акон

en: &Use "drag && drop" to move operations between queues
be: &Выкарыстоўвайце перацягванне, каб перамяшчаць аперацыі паміж чэргамі

[ctx: tfrmviewoperations.mnucanceloperation.caption]
en: Cancel
be: Скасаваць

[ctx: tfrmviewoperations.mnucancelqueue.caption]
en: Cancel
be: Скасаваць

[ctx: tfrmviewoperations.mnunewqueue.caption]
en: New queue
be: Новая чарга

[ctx: tfrmviewoperations.mnuoperationshowdetached.caption]
en: Show in detached window
be: Паказаць у асобным акне

en: Put first in queue
be: Перамясціць у пачатак чаргі

en: Put last in queue
be: Перамясціць у канец чаргі

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue.caption]
en: Queue
be: Чарга

en: Out of queue
be: Па-за чаргой

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue1.caption]
en: Queue 1
be: Чарга 1

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue2.caption]
en: Queue 2
be: Чарга 2

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue3.caption]
en: Queue 3
be: Чарга 3

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue4.caption]
en: Queue 4
be: Чарга 4

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueue5.caption]
en: Queue 5
be: Чарга 5

[ctx: tfrmviewoperations.mnuqueueshowdetached.caption]
en: Show in detached window
be: Паказаць у асобным акне

en: &Pause all
be: &Прыпыніць усе

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.cbfollowlinks.caption]
en: Fo&llow links
be: &Выкарыcтоўваць спасылкі

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lbldirectoryexists.caption]
en: When dir&ectory exists
be: Калі &каталог існуе

[ctx: tgiocopymoveoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
be: Калі файл існуе

[ctx: tmultiarchivecopyoperationoptionsui.lblfileexists.caption]
en: When file exists
be: Калі файл існуе

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.btncancel.caption]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.btnok.caption]
en: &OK
be: &Добра

en: Command line:
be: Загадны радок:

[ctx: ttfrmconfirmcommandline.lbleparameters.editlabel.caption]
en: Parameters:
be: Параметры:

en: Start path:
be: Шлях запуску:

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.btnconfig.caption]
en: Con&figure
be: Нал&адзіць

[ctx: twcxarchivecopyoperationoptionsui.cbencrypt.caption]
en: Encr&ypt
be: Шыф&раванне

[ctx: TWCXARCHIVECOPYOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
be: Калі файл існуе

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.CBCOPYTIME.CAPTION]
en: Copy d&ate/time
be: Скапіяваць &дату/час

en: Work in background (separate connection)
be: Працаваць у фоне (асобнае злучэнне)

[ctx: TWFXPLUGINCOPYMOVEOPERATIONOPTIONSUI.LBLFILEEXISTS.CAPTION]
en: When file exists
be: Калі файл існуе

en: You need to provide administrator permission
be: Неабходна мець правы адміністратара

en: to copy this object:
be: для капіявання гэтага аб'екта:

en: to create this object:
be: для стварэння гэтага аб’екта:

en: to delete this object:
be: для выдалення гэтага аб’екта:

en: to get attributes of this object:
be: для атрымання атрыбутаў гэтага аб’екта:

en: to create this hard link:
be: для стварэння гэтай жорсткай спасылкі:

en: to open this object:
be: для адкрыцця гэтага аб'екта:

en: to rename this object:
be: для змены назвы гэтага аб’екта:

en: to set attributes of this object:
be: для вызначэння атрыбутаў гэтага аб'екта:

en: to create this symbolic link:
be: для стварэння гэтай сімвалічнай спасылкі:

en: Date taken
be: Дата здымкі

[ctx: uexifreader.rsimageheight]
en: Height
be: Вышыня

[ctx: uexifreader.rsimagewidth]
en: Width
be: Шырыня

en: Manufacturer
be: Вытворца

en: Camera model
be: Мадэль камеры:

en: Orientation
be: Арыентацыя

en: This file cannot be found and could help to validate final combination of files:
    %s
    
    Could you make it available and press "OK" when ready,
    or press "CANCEL" to continue without it?
be: Файл кантрольнай сумы можа аб'яднаць файл, але яго не ўдалося знайсці:
    %s
    
    Вы можаце зрабіць яго даступным і націснуць "Добра",
    альбо націснуць "Скасаваць", каб працягнуць без яго.

en: <DIR>
be: <Каталог>

en: <LNK>
be: <Спасылка>

en: Cancel Quick Filter
be: Скасаваць хуткае фільтраванне

en: Cancel Current Operation
be: Скасаваць бягучую аперацыю

en: Enter filename, with extension, for dropped text
be: Увядзіце назву файла з пашырэннем

en: Text format to import
be: Фармат тэксту для імпартавання

en: Broken:
be: Памылка:

en: General:
be: Асноўны:

en: Missing:
be: Не знойдзена:

en: Read error:
be: Падчас чытання адбылася памылка:

[ctx: ulng.rschecksumverifysuccess]
en: Success:
be: Паспяхова:

en: Enter checksum and select algorithm:
be: Увядзіце кантрольную суму і абярыце алгарытм:

en: Verify checksum
be: Праверка кантрольнай сумы

en: Total:
be: Агулам:

en: Do you want to clear filters for this new search?
be: Хочаце ачысціць фільтры падчас новага пошуку?

en: Clipboard doesn't contain any valid toolbar data.
be: У буферы абмену няма патрэбных даных панэлі інструментаў.

en: All;Active Panel;Left Panel;Right Panel;File Operations;Configuration;Network;Miscellaneous;Parallel Port;Print;Mark;Security;Clipboard;FTP;Navigation;Help;Window;Command Line;Tools;View;User;Tabs;Sorting;Log
be: Усе;Актыўная панэль;Левая панэль;Правая панэль;Файлавыя аперацыі;Канфігурацыя;Сетка;Рознае;Паралельны порт;Друк;Пазначэнне;Бяспека;Буфер абмену;FTP;Навігацыя;Дапамога;Акно;Загадны радок;Прылады;Выгляд;Карыстальнік;Укладкі;Упарадкаванне;Лог

en: Legacy sorted;A-Z sorted
be: Прадвызначана; па алфавіце

en: Attr
be: Атр

[ctx: ulng.rscoldate]
en: Date
be: Дата

en: Ext
be: Паш

[ctx: ulng.rscolname]
en: Name
be: Назва

[ctx: ulng.rscolsize]
en: Size
be: Памер

en: Align
be: Выраўноўванне

en: Caption
be: Загаловак

[ctx: ulng.rsconfcoldelete]
en: Delete
be: Выдаліць

en: Field contents
be: Змесціва поля

[ctx: ulng.rsconfcolmove]
en: Move
be: Перамясціць

[ctx: ulng.rsconfcolwidth]
en: Width
be: Шырыня

en: Customize column
be: Наладзіць слупок

en: Configure file association
be: Наладзіць асацыяцыі файлаў

en: Confirming command line and parameters
be: Пацвярджэнне загаднага радка і параметры

en: Copy (%d) %s
be: Копія (%d) %s

en: Dark mode
be: Цёмны рэжым

en: Auto;Enabled;Disabled
be: Аўтаматычна; Уключана; Адключана

en: Imported DC toolbar
be: Імпартаваная панэль інструментаў DC

en: Imported TC toolbar
be: Імпартаваная панэль інструментаў TC

en: GB
be: Гб

en: KB
be: Кб

en: MB
be: Мб

en: TB
be: Тб

en:  Adds:
be:  Дададзена:

en: Comparing...
be: Параўнанне...

en:  Deletes:
be:  Выдалена:

en: The two files are identical!
be: Два файла аднолькавыя!

en:  Matches:
be:  Супадзенні:

en:  Modifies:
be:  Змены:

[ctx: ulng.rsdifftextdifferenceencoding]
en: Encoding
be: Кадаванне

en: Line-endings
be: Завяршэнне радкоў

en: The text is identical, but the following options are used:
be: Тэкст аднолькавы, але выкарыстоўваюцца наступныя параметры:

en: The text is identical, but the files do not match!
    The following differences were found:
be: Тэкст аднолькавы, але файлы адрозніваюцца!
    Выяўлены наступныя адрозненні:

en: Ab&ort
be: &Скасаваць

[ctx: ulng.rsdlgbuttonall]
en: A&ll
be: &Усе

en: A&ppend
be: Дапісаць у &канец

en: A&uto-rename source files
be: &Аўтаматычная змена назвы зыходных файлаў

en: Auto-rename tar&get files
be: &Аўтаматычная змена назвы мэтавых файлаў

[ctx: ulng.rsdlgbuttoncancel]
en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: Compare &by content
be: Параўнаць па &змесціву

en: &Continue
be: &Працягнуць

en: &Merge
be: &Аб'яднаць

en: Mer&ge All
be: Аб&'яднаць усе

en: E&xit program
be: &Выйсці з праграмы

en: Ig&nore
be: Не &зважаць

en: I&gnore All
be: &Не зважаць ні на што

en: &No
be: &Не

en: Non&e
be: Ні&чога

[ctx: ulng.rsdlgbuttonok]
en: &OK
be: &Добра

en: Ot&her
be: &Іншае

en: &Overwrite
be: &Перазапісаць

en: Overwrite &All
be: Перазапісаць &усе

en: Overwrite All &Larger
be: Перазапісаць усе бол&ьшыя

en: Overwrite All Ol&der
be: Перазапісаць усе ста&рэйшыя

en: Overwrite All S&maller
be: Перазапісаць усе мен&шыя

[ctx: ulng.rsdlgbuttonrename]
en: R&ename
be: &Змяніць назву

en: &Resume
be: &Працягнуць

en: Re&try
be: Паў&тарыць

en: As Ad&ministrator
be: Як ад&міністратар

en: &Skip
be: &Прапусціць

en: S&kip All
be: Пра&пусціць усё

en: &Unlock
be: &Разблакаваць

en: &Yes
be: &Так

[ctx: ulng.rsdlgcp]
en: Copy file(s)
be: Капіяваць файл(ы)

en: Move file(s)
be: Перамясціць файл(ы)

en: Pau&se
be: Пры&пыніць

[ctx: ulng.rsdlgopstart]
en: &Start
be: &Пачаць

[ctx: ulng.rsdlgqueue]
en: Queue
be: Чарга

en: Speed %s/s
be: Хуткасць %s/s

en: Speed %s/s, time remaining %s
be: Хуткасць %s/s, часу засталося %s

en: Rich Text Format;HTML Format;Unicode Format;Simple Text Format
be: Фармат RTF;Фармат HTML;Тэкст Unicode;Просты тэкст

en: Drive Free Space Indicator
be: Індыкатар вольнага месца на дыску

en: <no label>
be: <няма адмеціны>

en: <no media>
be: <няма медыя>

en: Internal Editor of Double Commander.
be: Унутраны рэдактар Double Commander.

en: Goto line:
be: Перайсці ў радок:

[ctx: ulng.rseditgotolinetitle]
en: Goto Line
be: Перайсці да радка

en: new.txt
be: новы.txt

en: Filename:
be: Назва файла:

en: Open file
be: Адкрыць файл

en: &Backward
be: &Назад

en: Search
be: Пошук

en: &Forward
be: &Далей

[ctx: ulng.rseditsearchreplace]
en: Replace
be: Замяніць

en: with external editor
be: у вонкавым рэдактары

en: with internal editor
be: ва унутраным рэдактары

[ctx: ulng.rsexecuteviashell]
en: Execute via shell
be: Выканаць у абалонцы

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalclose]
en: Execute via terminal and close
be: Выканаць у тэрмінале і закрыць

[ctx: ulng.rsexecuteviaterminalstayopen]
en: Execute via terminal and stay open
be: Выканаць у тэрмінале і пакінуць адкрытым

en: "]" not found in line %s
be: "]" не знойдзена ў радку %s

en: No extension defined before command "%s". It will be ignored.
be: Не вызначана пашырэнне загаду "%s". Будзе ігнаравацца.

en: Left;Right;Active;Inactive;Both;None
be: Злева;Справа;У актыўнай;У неактыўнай;У абедзвюх;Няма

en: No;Yes
be: Не;Так

en: Exported_from_DC
be: Экспартавана_з_DC

en: Ask;Overwrite;Skip
be: Пытацца;Перазапісваць;Мінаць

en: Ask;Merge;Skip
be: Пытацца;Аб'ядноўваць;Мінаць

en: Ask;Overwrite;Overwrite Older;Skip
be: Пытацца;Перазапісваць;Перазапісваць старэйшыя;Мінаць

en: Ask;Don't set anymore;Ignore errors
be: Пытацца;Ніколі не прызначаць;Не зважаць на памылкі

en: Any files
be: Любыя файлы

en: Archiver config files
be: Файлы канфігурацыі архіватараў

en: DC Tooltip files
be: Файлы падказак DC

en: Directory Hotlist files
be: Файлы выбраных каталогаў

en: Executables files
be: Выканальныя файлы

en: .ini Config files
be: Файлы канфігурацыі.ini

en: Legacy DC .tab files
be: Файлы .tab

en: Library files
be: Файлы бібліятэк

en: Plugin files
be: Файлы ўбудоў

en: Programs and Libraries
be: Праграмы і бібліятэкі

en: FILTER
be: ФІЛЬТР

en: TC Toolbar files
be: Файлы панэляў інструментаў ТС

en: DC Toolbar files
be: Файлы панэляў інструментаў DС

en: .xml Config files
be: Файлы канфігурацыі.xml

en: Define template
be: Вызначыць шаблон

en: %s level(s)
be: %s узровень(ні)

en: all (unlimited depth)
be: усё (неабмежавана)

en: current dir only
be: толькі бягучы каталог

en: Directory %s does not exist!
be: Каталог %s не існуе!

en: Found: %d
be: Знойдзена: %d

en: Save search template
be: Захаваць шаблон пошуку

en: Template name:
be: Назва шаблона:

en: Scanned: %d
be: Прасканавана: %d

en: Scanning
be: Сканаванне

[ctx: ulng.rsfindsearchfiles]
en: Find files
be: Пошук файлаў

en: Time of scan:
be: Час сканавання:

en: Begin at
be: Пачынаць з

en: &Console Font
be: Шрыфт &тэрмінала

en: &Editor Font
be: Шрыфт &рэдактара

en: Function Buttons Font
be: Шрыфт функцыянальных клавішаў

en: &Log Font
be: Шрыфт &журнала

en: Main &Font
be: Асноўны &шрыфт

en: Path Font
be: Шрыфт шляху

en: Search Results Font
be: Шрыфт вынікаў пошуку

en: Status Bar Font
be: Шрыфт панэлі стану

en: Tree View Menu Font
be: Шрыфт меню ў выглядзе дрэва

en: &Viewer Font
be: Ш&рыфт сродку прагляду

[ctx: ulng.rsfontusageviewerbook]
en: Viewer&Book Font
be: Шрыфт прагляду ў рэжыме &кнігі

en: %s of %s free
be: %s з %s вольна

en: %s free
be: %s вольна

en: Access date/time
be: Дата/час доступу

[ctx: ulng.rsfuncattr]
en: Attributes
be: Атрыбуты

en: Comment
be: Каментар

en: Compressed size
be: Памер у сціснутым выглядзе

en: Creation date/time
be: Дата/час стварэння

[ctx: ulng.rsfuncext]
en: Extension
be: Пашырэнне

[ctx: ulng.rsfuncgroup]
en: Group
be: Група

en: Change date/time
be: Змяніць дату/час

en: Link to
be: Спасылка на

en: Modification date/time
be: Дата/час змены

[ctx: ulng.rsfuncname]
en: Name
be: Назва

en: Name without extension
be: Назва без пашырэння

[ctx: ulng.rsfuncowner]
en: Owner
be: Уладальнік

[ctx: ulng.rsfuncpath]
en: Path
be: Шлях

[ctx: ulng.rsfuncsize]
en: Size
be: Памер

en: Original path
be: Зыходны шлях

en: Type
be: Тып

en: Error creating hardlink.
be: Падчас стварэння жорсткай спасылкі адбылася памылка.

en: none;Name, a-z;Name, z-a;Ext, a-z;Ext, z-a;Size 9-0;Size 0-9;Date 9-0;Date 0-9
be: няма;назва, а-я;назва, я-а;тып, а-я;тып, я-а;памер 9-0;памер 0-9;дата 9-0;дата 0-9

en: Warning! When restoring a .hotlist backup file, this will erase existing list to replace by the imported one.
    
    Are you sure you want to proceed?
be: Увага! Аднаўленне з рэзервовай копіі ачысціць спіс існых выбраных каталогаў і заменіць імпартуемым.
    
    Хочаце працягнуць?

en: Copy/Move Dialog
be: Дыялог капіявання/перамяшчэння

[ctx: ulng.rshotkeycategorydiffer]
en: Differ
be: Адрозненні

en: Edit Comment Dialog
be: Дыялог рэдагавання каментара

[ctx: ulng.rshotkeycategoryeditor]
en: Editor
be: Рэдактар

[ctx: ulng.rshotkeycategoryfindfiles]
en: Find files
be: Пошук файлаў

en: Main
be: Асноўныя

[ctx: ulng.rshotkeycategorymultirename]
en: Multi-Rename Tool
be: Масавая змена назвы

en: Synchronize Directories
be: Сінхранізацыя каталогаў

[ctx: ulng.rshotkeycategoryviewer]
en: Viewer
be: Сродак прагляду

en: A setup with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
be: Файл з такой назвай ужо існуе.
    Перазапісаць яго?

en: Are you sure you want to restore default?
be: Сапраўды аднавіць прадвызначаныя значэнні?

en: Are you sure you want to erase setup "%s"?
be: Сапраўды хочаце сцерці набор "%s"?

en: Copy of %s
be: Копія %s

en: Input your new name
be: Увядзіце новую назву

en: You must keep at least one shortcut file.
be: Вы мусіце пакінуць прынамсі адзін файл гарачых клавішаў.

en: New name
be: Новая назва

en: "%s" setup has been modified.
    Do you want to save it now?
be: Файл "%s" быў зменены.
    Хочаце захаваць яго?

en: No shortcut with "ENTER"
be: Не выкарыстоўваць "ENTER"

en: By command name;By shortcut key (grouped);By shortcut key (one per row)
be: Па назве загаду; Па гарачых клавішах (групамі); Па гарачых клавішах (па адной)

en: Cannot find reference to default bar file
be: Не ўдалося знайсці спасылку на файл прадвызначанай панэлі інструментаў

en: G
be: Г

en: List of "Find files" windows
be: Спіс акон "Пошук файлаў"

en: Unselect mask
be: Скасаваць вылучэнне

en: Select mask
be: Абраць маску

en: Input mask:
be: Уваходная маска:

en: A columns view with that name already exists.
be: Набор слупкоў з такой назвай ужо існуе.

en: To change current editing colmuns view, either SAVE, COPY or DELETE current editing one
be: Змяніць альбо ЗАХАВАЦЬ, СКАПІЯВАЦЬ альбо ВЫДАЛІЦЬ бягучы набор слупкоў

en: Configure custom columns
be: Наладзіць адвольныя слупкі

en: Enter new custom columns name
be: Увесці назву новых адвольных слупкоў

en: Services
be: Службы

[ctx: ulng.rsmnuactions]
en: Actions
be: Дзеянні

en: <Default>
be: <Прадвызначана>

en: Octal
be: Васьмярковы

en: Create Shortcut...
be: Стварыць спалучэнне...

en: Disconnect Network Drive...
be: Адлучыць сеткавы дыск...

[ctx: ulng.rsmnuedit]
en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Eject
be: Выняць

en: Extract here...
be: Распакаваць сюды...

en: Map Network Drive...
be: Мапа сеткавага дыска...

en: Mount
be: Прымантаваць

[ctx: ulng.rsmnunew]
en: New
be: Новы

en: No media available
be: Няма даступных медыя

[ctx: ulng.rsmnuopen]
en: Open
be: Адкрыць

[ctx: ulng.rsmnuopenwith]
en: Open with
be: Адкрыць у

[ctx: ulng.rsmnuopenwithother]
en: Other...
be: Іншае...

en: Pack here...
be: Запакаваць сюды...

[ctx: ulng.rsmnurestore]
en: Restore
be: Аднавіць

en: Sort by
be: Упарадкаваць па

en: Unmount
be: Адмантаваць

[ctx: ulng.rsmnuview]
en: View
be: Праглядзець

en: Account:
be: Акаўнт:

en: All Double Commander internal commands
be: Усе ўнутраныя загады Double Commander

en: Description: %s
be: Апісанне: %s

en: Additional parameters for archiver command-line:
be: Дадатковыя параметры для загаднага радка архіватара:

en: Do you want to enclose between quotes?
be: Узяць у двукоссі?

en: Bad CRC32 for resulting file:
    "%s"
    
    Do you want to keep the resulting corrupted file anyway?
be: Хібны CRC32 выніковага файла:
    "%s"
    
    Усё адно хочаце пакінуць пашкоджаны файл?

en: Are you sure that you want to cancel this operation?
be: Сапраўды хочаце скасаваць аперацыю?

en: You can not copy/move a file "%s" to itself!
be: Нельга скапіяваць/перамясціць файл "%s" у самога сябе!

en: Cannot copy special file %s
be: Немагчыма скапіяваць адмысловы файл %s

en: Cannot delete directory %s
be: Немагчыма выдаліць каталог %s

en: Cannot overwrite directory "%s" with non-directory "%s"
be: Немагчыма перазапісаць каталог "%s" файлам, што не з'яўляецца каталогам "%s"

en: Change current directory to "%s" failed!
be: Не ўдалося перайсці ў каталог "%s"!

en: Remove all inactive tabs?
be: Выдаліць усе неактыўныя ўкладкі?

en: This tab (%s) is locked! Close anyway?
be: Гэтая ўкладка (%s) заблакаваная! Усё адно закрыць?

en: Confirmation of parameter
be: Пацвярджэнне параметра

en: Are you sure you want to quit?
be: Сапраўды хочаце выйсці?

en: The file %s has changed. Do you want to copy it backward?
be: Файл "%s" зменены. Скапіяваць яго назад?

en: Could not copy backward - do you want to keep the changed file?
be: Не ўдалося скапіяваць назад. Захаваць зменены файл?

en: Copy %d selected files/directories?
be: Скапіяваць %d абраныя файлы/каталогі?

en: Copy selected "%s"?
be: Скапіяваць абраны "%s"?

en: < Create a new file type "%s files" >
be: < Стварыць новы тып файла "%s файлы" >

en: Enter location and filename where to save a DC Toolbar file
be: Увядзіце назву і размяшчэнне файла панэлі інструментаў DC

en: Custom action
be: Адвольнае дзеянне

en: Delete the partially copied file ?
be: Выдаліць часткова скапіяваны файл?

en: Delete %d selected files/directories?
be: Выдаліць %d абраныя файлы/каталогі?

en: Delete %d selected files/directories into trash can?
be: Выдаліць %d абраныя файлы/каталогі ў сметніцу?

en: Delete selected "%s"?
be: Выдаліць абраны "%s"?

en: Delete selected "%s" into trash can?
be: Выдаліць абраны "%s" у сметніцу?

en: Can not delete "%s" to trash! Delete directly?
be: Не ўдалося выдаліць "%s" у сметніцу! Выдаліць назаўжды?

en: Disk is not available
be: Дыск недаступны

en: Enter custom action name:
be: Увядзіце назву адвольнага дзеяння:

en: Enter file extension:
be: Увядзіце пашырэнне файла:

en: Enter name:
be: Увядзіце назву:

en: Enter name of new file type to create for extension "%s"
be: Увядзіце назву новага тыпу для пашырэння "%s"

en: CRC error in archive data
be: Кантрольная сума архіва пашкоджаная

en: Data is bad
be: Хібныя даныя

en: Can not connect to server: "%s"
be: Немагчыма злучыцца з серверам: "%s"

en: Cannot copy file %s to %s
be: Немагчыма скапіяваць файл %s у %s

en: Cannot move directory %s
be: Немагчыма перамясціць каталог %s

en: Cannot move file %s
be: Немагчыма перамясціць файл %s

en: There already exists a directory named "%s".
be: Каталог з назвай "%s" ужо існуе.

en: Date %s is not supported
be: Дата %s не падтрымліваецца

en: Directory %s exists!
be: Каталог %s ужо існуе!

en: Function aborted by user
be: Функцыя скасаваная карыстальнікам

en: Error closing file
be: Падчас закрыцця файла адбылася памылка

en: Cannot create file
be: Немагчыма стварыць файл

en: No more files in archive
be: У архіве больш няма файлаў

en: Cannot open existing file
be: Немагчыма адкрыць існы файл

en: Error reading from file
be: Падчас чытання файла адбылася памылка

en: Error writing to file
be: Падчас запісу ў файл адбылася памылка

en: Can not create directory %s!
be: Немагчыма стварыць каталог %s!

en: Invalid link
be: Хібная спасылка

en: No files found
be: Файлаў не знойдзена

en: Not enough memory
be: Не стае памяці

en: Function not supported!
be: Функцыя не падтрымліваецца!

en: Error in context menu command
be: Памылка ў кантэкстным меню загаду

en: Error when loading configuration
be: Падчас загрузкі наладаў адбылася памылка

en: Syntax error in regular expression!
be: Памылка сінтаксісу ў рэгулярным выразе!

en: Cannot rename file %s to %s
be: Немагчыма змяніць назву файла з "%s" на "%s"

en: Can not save association!
be: Не ўдалося захаваць асацыяцыю!

en: Cannot save file
be: Немагчыма захаваць файл

en: Can not set attributes for "%s"
be: Немагчыма прызначыць атрыбуты для "%s"

en: Can not set date/time for "%s"
be: Немагчыма прызначыць дату/час для '%s"

en: Can not set owner/group for "%s"
be: Немагчыма прызначыць уладальніка/групу для "%s"

en: Can not set permissions for "%s"
be: Немагчыма прызначыць дазволы для "%s"

en: Can not set extended attributes for "%s"
be: Немагчыма прызначыць дадатковыя атрыбуты для "%s"

en: Buffer too small
be: Буфер абмену занадта малы

en: Too many files to pack
be: Занадта шмат файлаў для архіва

en: Archive format unknown
be: Невядомы фармат архіва

en: Executable: %s
be: Шлях: %s

en: Exit status:
be: Стан выхаду:

en: Are you sure you want to remove all entries of your Favorite Tabs? (There is no "undo" to this action!)
be: Сапраўды выдаліць усе аб'екты з вашых "улюбёных укладак"? (Адрабіць не ўдасца!)

en: Drag here other entries
be: Перацягніце сюды іншыя запісы

en: Enter a name for this new Favorite Tabs entry:
be: Увядзіце назву гэтых улюбёных укладак:

en: Saving a new Favorite Tabs entry
be: Захаванне новых улюбёных укладак

en: Number of Favorite Tabs exported successfully: %d on %d
be: Колькасць паспяхова экспартаваных улюбёных укладак: %d з %d

en: Default extra setting for save dir history for new Favorite Tabs:
be: Захаваць гісторыю каталогаў для новых улюбёных укладак:

en: Number of file(s) imported successfully: %d on %d
be: Колькасць паспяхова імпартаваных укладак: %d on %d

en: Legacy tabs imported
be: Імпартаваныя ўкладкі

en: Select .tab file(s) to import (could be more than one at the time!)
be: Абярыце файлы .tab для імпарту (можна некалькі запар!)

en: Last Favorite Tabs modification have been saved yet. Do you want to save them prior to continue?
be: Апошнія змены ўлюбёных укладак яшчэ не захаваліся. Захаваць іх перш, чым працягнуць?

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssimplemode]
en: Keep saving dir history with Favorite Tabs:
be: Захоўваць гісторыю каталогаў для ўлюбёных укладак:

[ctx: ulng.rsmsgfavoritetabssubmenuname]
en: Submenu name
be: Назва падменю

en: This will load the Favorite Tabs: "%s"
be: Загрузяцца ўлюбёныя ўкладкі: "%s"

en: Save current tabs over existing Favorite Tabs entry
be: Захаваць бягучыя ўкладкі паверх існых улюбёных укладак

en: File %s changed, save?
be: Файл %s быў зменены, захаваць?

en: %s bytes, %s
be: %s байт, %s

en: Overwrite:
be: Перазапісаць:

en: File %s exists, overwrite?
be: Файл %s ужо існуе, перазапісаць?

en: With file:
be: З файлам:

en: File "%s" not found.
be: Файл "%s" не знойдзены.

en: File operations active
be: Актыўныя файлавыя аперацыі

en: Some file operations have not yet finished. Closing Double Commander may result in data loss.
be: Яшчэ выконваюцца аперацыі з файламі. Калі закрыць Double Commander, даныя могуць страціцца.

en: The target name length (%d) is more than %d characters!
    %s
    Most programs will not be able to access a file/directory with such a long name!
be: Даўжыня (%d) перавышае %d сімвалаў!
    %s
    Большасць праграм не зможа звярнуцца да файла/каталога з такой доўгай назвай!

en: File %s is marked as read-only/hidden/system. Delete it?
be: Файл %s пазначаны як толькі для чытання/схаваны/сістэмны. Выдаліць яго ?

en: Are you sure you want to reload the current file and lose the changes?
be: Сапраўды хочаце перазагрузіць бягучы файл? Усе змены страцяцца.

en: The file size of "%s" is too big for destination file system!
be: Памер файла "%s" занадта вялікі для файлавай сістэмы!

en: Folder %s exists, merge?
be: Каталог %s ужо існуе, аб'яднаць?

en: Follow symlink "%s"?
be: Выкарыстоўваць спасылку "%s"?

en: Select the text format to import
be: Абраць фармат тэксту для імпарту

en: Add %d selected dirs
be: Дадаць %d абраных каталогаў

en: Add selected dir:
be: Дадаць абраны каталог:

en: Add current dir:
be: Дадаць бягучы каталог:

en: Do command
be: Выканаць загад

[ctx: ulng.rsmsghotdirconfighotlist]
en: Configuration of Directory Hotlist
be: Налады спіса выбраных каталогаў

en: Are you sure you want to remove all entries of your Directory Hotlist? (There is no "undo" to this action!)
be: Сапраўды выдаліць усе аб'екты з вашых "выбраных каталогаў"? (Адрабіць не ўдасца!)

en: This will execute the following command:
be: Гэта выканае наступны загад:

en: This is hot dir named
be: Гэта выбраны каталог па назве

en: This will change active frame to the following path:
be: Гэта зменіць актыўную панэль па наступным шляху:

en: And inactive frame would change to the following path:
be: І зменіць неактыўную панэль на наступны шлях:

en: Error backuping entries...
be: Падчас стварэння рэзервовай копіі адбылася памылка...

en: Error exporting entries...
be: Падчас экспарту адбылася памылка...

en: Export all!
be: Экспартаваць усё!

en: Export Directory Hotlist - Select the entries you want to export
be: Экспарт выбраных каталогаў - абярыце аб'екты для экспарту

en: Export selected
be: Экспартаваць абранае

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportall]
en: Import all!
be: Імпартаваць усе!

en: Import Directory Hotlist - Select the entries you want to import
be: Імпарт выбраных каталогаў - абярыце аб'екты для імпарту

[ctx: ulng.rsmsghotdirimportsel]
en: Import selected
be: Імпартаваць абранае

[ctx: ulng.rsmsghotdirjustpath]
en: &Path:
be: &Шлях:

en: Locate ".hotlist" file to import
be: Абярыце файл ".hotlist" для імпарту

en: Hotdir name
be: Назва выбранага каталога

en: Number of new entries: %d
be: Колькасць новых запісаў: %d

en: Nothing selected to export!
be: На экспарт нічога не абрана!

en: Hotdir path
be: Шлях да выбранага каталога

en: Re-Add selected dir:
be: Зноў дадаць абраны каталог:

en: Re-Add current dir:
be: Зноў дадаць бягучы каталог:

en: Enter location and filename of Directory Hotlist to restore
be: Увядзіце размяшчэнне і назву файла выбраных каталогаў для аднаўлення

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplecommand]
en: Command:
be: Загад:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleendofmenu]
en: (end of sub menu)
be: (канец падменю)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplemenu]
en: Menu &name:
be: Назва &меню:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimplename]
en: &Name:
be: &Назва:

[ctx: ulng.rsmsghotdirsimpleseparator]
en: (separator)
be: (падзяляльнік)

[ctx: ulng.rsmsghotdirsubmenuname]
en: Submenu name
be: Назва падменю

en: Hotdir target
be: Шлях да мэтавага выбранага каталога

en: Determine if you want the active frame to be sorted in a specified order after changing directory
be: Вызначае парадак сартавання ў актыўнай панэлі пасля змены каталога

en: Determine if you want the not active frame to be sorted in a specified order after changing directory
be: Вызначае парадак сартавання ў неактыўнай панэлі пасля змены каталога

en: Some functions to select appropriate path relative, absolute, windows special folders, etc.
be: Некаторыя функцыі выбару шляху: адносны, абсалютны, адмысловыя каталогі windows і г. д.

en: Total entries saved: %d
    
    Backup filename: %s
be: Захавана агулам: %d
    
    Рэзервовая копія: %s

en: Total entries exported:
be: Экспартавана агулам:

en: Do you want to delete all elements inside the sub-menu [%s]?
    Answering NO will delete only menu delimiters but will keep element inside sub-menu.
be: Хочаце выдаліць усе элементы ў падменю [%s]?
    Калі адкажаце "Не", то выдаляцца толькі падзяляльнікі, элементы застануцца.

en: Enter location and filename where to save a Directory Hotlist file
be: Абярыце размяшчэнне і назву для захавання файла выбраных каталогаў

en: Incorrect resulting filelength for file : "%s"
be: Хібная выніковая даўжыня файла : "%s"

en: Please insert next disk or something similar.
    
    It is to allow writing this file:
    "%s"
    
    Number of bytes still to write: %d
be: Калі ласка, ўстаўце наступны дыск альбо носьбіт.
    
    Гэта дазволіць запісаць файл:
    "%s"
    
    Колькасць байтаў да канца: %d

en: Error in command line
be: Памылка ў загадным радку

en: Invalid filename
be: Хібная назва

en: Invalid format of configuration file
be: Хібны фармат файла наладаў

en: Invalid hexadecimal number: "%s"
be: Хібны шаснаццатковы лік: "%s"

en: Invalid path
be: Хібны шлях

en: Path %s contains forbidden characters.
be: У шляху %s ёсць забароненыя сімвалы.

en: This is not a valid plugin!
be: Хібная ўбудова!

en: This plugin is built for Double Commander for %s.%sIt can not work with Double Commander for %s!
be: Убудова сабраная для Double Commander для %s.%sЯна не будзе працаваць для %s!

en: Invalid quoting
be: Хібнае цытаванне

en: Invalid selection.
be: Хібнае вылучэнне.

en: Loading file list...
be: Спіс файлаў загружаецца...

en: Locate TC configuration file (wincmd.ini)
be: Вызначце файл канфігурацыі (wincmd.ini)

en: Locate TC executable file (totalcmd.exe or totalcmd64.exe)
be: Вызначце выканальны файл (totalcmd.exe or totalcmd64.exe)

en: Copy file %s
be: Скапіяваць файл %s

en: Delete file %s
be: Выдаліць файл %s

en: Error:
be: Памылка:

en: Launch external
be: Запусціць вонкавы загад

en: Result external
be: Вынікі вонкавага загаду

en: Extract file %s
be: Распакаваць файл %s

en: Info:
be: Інфармацыя:

en: Create link %s
be: Стварыць спасылку %s

en: Create directory %s
be: Стварыць каталог %s

en: Move file %s
be: Перамясціць файл %s

en: Pack to file %s
be: Запакаваць у файл %s

en: Program shutdown
be: Выключэнне праграмы

en: Program start
be: Запуск праграмы

en: Remove directory %s
be: Выдаліць каталог %s

en: Done:
be: Завершана:

en: Create symlink %s
be: Стварыць спасылку %s

en: Test file integrity %s
be: Праверыць файл %s на цэласнасць

en: Wipe file %s
be: Сцерці файл %s

en: Wipe directory %s
be: Сцерці каталог %s

en: Master Password
be: Галоўны пароль

en: Please enter the master password:
be: Калі ласка, ўвядзіце галоўны пароль:

en: New file
be: Новы файл

en: Next volume will be unpacked
be: Наступны том будзе распакаваны

en: No files
be: Няма файлаў

en: No files selected.
be: Файлаў не абрана.

en: No enough free space on target drive, Continue?
be: На мэтавым дыску не стае вольнага месца. Працягнуць?

en: No enough free space on target drive, Retry?
be: На мэтавым дыску не стае вольнага месца. Паспрабаваць зноў?

en: Can not delete file %s
be: Немагчыма выдаліць файл %s

en: Not implemented.
be: Не вызначана.

en: Object does not exist!
be: Аб'ект не існуе!

en: The action cannot be completed because the file is open in another program:
be: Дзеянне немагчыма выканаць, бо файл адкрыты ў іншай праграме:

[ctx: ulng.rsmsgpanelpreview]
en: Below is a preview. You may move cursor and select files to get immediately an actual look and feel of the various settings.
be: Ніжэй знаходзіцца вобласць папярэдняга прагляду. Вы можаце перамяшчаць курсор і вылучаць файлы, каб паспрабаваць абраныя налады.

[ctx: ulng.rsmsgpassword]
en: Password:
be: Пароль:

en: Passwords are different!
be: Паролі адрозніваюцца!

en: Please enter the password:
be: Калі ласка, увядзіце пароль:

en: Password (Firewall):
be: Пароль (Firewall):

en: Please re-enter the password for verification:
be: Калі ласка, увядзіце пароль яшчэ раз для праверкі:

en: &Delete %s
be: &Выдаліць %s

en: Preset "%s" already exists. Overwrite?
be: Шаблон "%s" ужо існуе. Перазапісаць?

en: Are you sure you want to delete preset "%s"?
be: Сапраўды хочаце выдаліць перадналады: "%s"?

en: Problem executing command (%s)
be: Не ўдалося выканаць загад (%s)

en: Filename for dropped text:
be: Назва файла для тэксту, які перацягваецца:

en: Please, make this file available. Retry?
be: Калі ласка, зрабіце файл даступным. Паўтарыць?

en: Enter new friendly name for this Favorite Tabs
be: Увядзіце новую прыемную назву для гэтых улюбёных укладак

en: Enter new name for this menu
be: Увядзіце новую назву гэтага меню

en: Rename/move %d selected files/directories?
be: Змяніць назву/перамясціць %d абраныя файлы/каталогі?

en: Rename/move selected "%s"?
be: Змяніць назву/перамясціць абраны "%s"?

en: Do you want to replace this text?
be: Замяніць гэты тэкст?

en: Please, restart Double Commander in order to apply changes
be: Калі ласка, перазапусціце Double Commander, каб ужыць змены

en: ERROR: Problem loading Lua library file "%s"
be: ПАМЫЛКА: не ўдалося загрузіць бібліятэку Lua "%s"

en: Select to which file type to add extension "%s"
be: Абярыце тып файла, каб дадаць пашырэнне "%s"

en: Selected: %s of %s, files: %d of %d, folders: %d of %d
be: Абрана: %s з %s, файлаў: %d з %d, каталогаў: %d з %d

en: Select executable file for
be: Абярыце выканальны файл для

en: Please select only checksum files!
be: Калі ласка, абірайце толькі файлы кантрольнай сумы!

en: Please select location of next volume
be: Калі ласка, абярыце размяшчэнне наступнага раздзелу

en: Set volume label
be: Прызначыць тому адмеціну

en: Special Dirs
be: Адмысловыя каталогі

en: Add path from active frame
be: Дадаць шлях з актыўнай панэлі

en: Add path from inactive frame
be: Дадаць шлях з неактыўнай панэлі

en: Browse and use selected path
be: Праглядзець і выкарыстаць абраны шлях

en: Use environment variable...
be: Выкарыстоўваць зменную асяроддзя...

en: Go to Double Commander special path...
be: Каталог Double Commander...

en: Go to environment variable...
be: Зменная асяроддзя...

en: Go to other Windows special folder...
be: Адмысловы каталог Windows...

en: Go to Windows special folder (TC)...
be: Адмысловы каталог Windows (TC)...

en: Make relative to hotdir path
be: Зрабіць адносным шляху выбраных каталогаў

en: Make path absolute
be: Зрабіць шлях абсалютным

en: Make relative to Double Commander special path...
be: Зрабіць адносным шляху да адмысловага каталога Double Commander...

en: Make relative to environment variable...
be: Зрабіць адноснай зменнай асяроддзя...

en: Make relative to Windows special folder (TC)...
be: Зрабіць адноснай адмысловаму каталогу Windows (TC)...

en: Make relative to other Windows special folder...
be: Зрабіць адноснай адмысловаму каталогу Windows...

en: Use Double Commander special path...
be: Выкарыстаць адмысловыя шляхі Double Commander...

en: Use hotdir path
be: Выкарыстаць шлях выбраных каталогаў

en: Use other Windows special folder...
be: Выкарыстаць іншы адмысловы каталог Windows...

en: Use Windows special folder (TC)...
be: Выкарыстаць адмысловы каталог Windows(TC)...

en: This tab (%s) is locked! Open directory in another tab?
be: Гэтая ўкладка (%s) заблакаваная! Адкрыць каталог у іншай укладцы?

en: Rename tab
be: Змяніць назву ўкладкі

en: New tab name:
be: Новая назва ўкладкі:

en: Target path:
be: Мэтавы шлях:

en: Error! Cannot find the TC configuration file:
    %s
be: Памылка! Не ўдалося знайсці файл канфігурацыі ТС:
     %s

en: Error! Cannot find the TC configuration executable:
    %s
be: Памылка! Не ўдалося знайсці выканальны файл ТС:
     %s

en: Error! TC is still running but it should be closed for this operation.
    Close it and press OK or press CANCEL to abort.
be: Памылка! ТС яшчэ запушчаны, а для выканання гэтай аперацыі яго неабходна закрыць.
    Закрыйце і націсніце "Добра" альбо націсніце "Скасаваць".

en: Error! Cannot find the desired wanted TC toolbar output folder:
    %s
be: Памылка! Не ўдалося знайсці каталог панэлі інструментаў TC:
    %s

en: Enter location and filename where to save a TC Toolbar file
be: Увядзіце назву і шлях да захаванага файла панэлі інструментаў TC

en: Built-in terminal window disabled. Do you want to enable it?
be: Убудаванае акно тэрмінала адключана. Хочаце ўключыць яго?

en: WARNING: Terminating a process can cause undesired results including loss of data and system instability. The process will not be given the chance to save its state or data before it is terminated. Are you sure you want to terminate the process?
be: УВАГА! Завяршэнне працэсу можа прывесці да нечаканых вынікаў кшталту страты даных альбо збояў у працы сістэмы. Хочаце завяршыць працэс?

en: Do you want to test selected archives?
be: Хочаце правесці тэставанне абраных архіваў?

en: "%s" is now in the clipboard
be: "%s" знаходзіцца ў буферы абмену

en: Extension of selected file is not in any recognized file types
be: Пашырэнне абранага файла не адпавядае ніводнаму з вядомых тыпаў файлаў

en: Locate ".toolbar" file to import
be: Вызначце файл ".toolbar" для імпарту

en: Locate ".BAR" file to import
be: Вызначце файл ".BAR" для імпарту

en: Enter location and filename of Toolbar to restore
be: Увядзіце размяшчэнне і назву файла панэлі інструментаў для аднаўлення

en: Saved!
    Toolbar filename: %s
be: Захавана!
    Назва файла панэлі інструментаў: %s

en: Too many files selected.
be: Занадта шмат файлаў.

en: Undetermined
be: Нявызначаны

en: ERROR: Unexpected Tree View Menu usage!
be: ПАМЫЛКА: Нечаканае выкарыстанне меню!

en: <NO EXT>
be: < БЕЗ ПАШЫРЭННЯ>

en: <NO NAME>
be: <БЕЗ НАЗВЫ>

[ctx: ulng.rsmsgusername]
en: User name:
be: Імя карыстальніка:

en: User name (Firewall):
be: Імя карыстальніка (Firewall):

en: VERIFICATION:
be: ПРАВЕРКА:

en: Do you want to verify selected checksums?
be: Праверыць абраныя кантрольныя сумы?

en: The target file is corrupted, checksum mismatch!
be: Мэтавы файл пашкоджаныя, кантрольная сума не супадае!

en: Volume label:
be: Адмеціна раздзелу:

en: Please enter the volume size:
be: Калі ласка, увядзіце памер раздзелу:

en: Do you want to configure Lua library location?
be: Хочаце наладзіць размяшчэнне бібліятэкі Lua?

en: Wipe %d selected files/directories?
be: Сцерці %d абраныя файлы/каталогі?

en: Wipe selected "%s"?
be: Сцерці абраны "%s"?

en: with
be: з

en: Wrong password!
    Please try again!
be: Хібны пароль!
    Калі ласка, паспрабуйце яшчэ!

en: Do auto-rename to "name (1).ext", "name (2).ext" etc.?
be: Аўтаматычна змяняць назву на "name (1).ext", "name (2).ext" і г.д.?

[ctx: ulng.rsmulrencounter]
en: Counter
be: Лічыльнік

[ctx: ulng.rsmulrendate]
en: Date
be: Дата

en: Preset name
be: Назва перадналадаў

en: Define variable name
be: Назва зменнай

en: Define variable value
be: Значэнне зменнай

en: Enter variable name
be: Увядзіце назву зменнай

en: Enter value for variable "%s"
be: Увядзіце назву зменнай "%s"

en: Ignore, just save as the [Last One];Prompt user to confirm if we save it;Save automatically
be: Не зважаць, захаваць як [апошні]; Запытаць пацвярджэння захавання; Захаваць аўтаматычна

[ctx: ulng.rsmulrenextension]
en: Extension
be: Пашырэнне

[ctx: ulng.rsmulrenfilename]
en: Name
be: Назва

en: No change;UPPERCASE;lowercase;First char uppercase;First Char Of Every Word Uppercase;
be: Без змен;ВЕРХНІ РЭГІСТР;ніжні рэгістр;З вялікай;Кожнае Слова З Вялікай;

en: [The last used]
be: [Апошнія выкарыстаныя]

en: Last masks under [Last One] preset;Last preset;New fresh masks
be: Апошнія маскі [апошніх перадналадаў]; Апошнія перадналады; Новыя свежыя маскі

[ctx: ulng.rsmulrenlogstart]
en: Multi-Rename Tool
be: Масавая змена назвы

en: Character at position x
be: Сімвал з пазіцыі x

en: Characters from position x to y
be: Сімвалы ад пазіцыі x да y

en: Complete date
be: Поўная дата

en: Complete time
be: Поўны час

[ctx: ulng.rsmulrenmaskcounter]
en: Counter
be: Лічыльнік

en: Day
be: Дзень

en: Day (2 digits)
be: Дзень (2 лічбы)

en: Day of the week (short, e.g., "mon")
be: Дзень тыдня (скарочана,напрыклад, "пн")

en: Day of the week (long, e.g., "monday")
be: Дзень тыдня (поўная назва, напрыклад "панядзелак")

[ctx: ulng.rsmulrenmaskextension]
en: Extension
be: Пашырэнне

en: Complete filename with path and extension
be: Поўная назва са шляхам і пашырэннем

en: Complete filename, char from pos x to y
be: Поўная назва, сімвалы ад х да у

en: Hour
be: Гадзіна

en: Hour (2 digits)
be: Гадзіна (2 лічбы)

en: Minute
be: Хвіліна

en: Minute (2 digits)
be: Хвіліна (2 лічбы)

en: Month
be: Месяц

en: Month (2 digits)
be: Месяц (2 лічбы)

en: Month name (short, e.g., "jan")
be: Назва месяца (скарочаная, напрыклад "стдз")

en: Month name (long, e.g., "january")
be: Назва месяца (поўная, напрыклад, "студзень")

[ctx: ulng.rsmulrenmaskname]
en: Name
be: Назва

en: Parent folder(s)
be: Бацькоўскі каталог(і)

en: Second
be: Секунда

en: Second (2 digits)
be: Секунда (2 лічбы)

en: Variable on the fly
be: Зменная ў працэсе

en: Year (2 digits)
be: Год (2 лічбы)

en: Year (4 digits)
be: Год (4 лічбы)

[ctx: ulng.rsmulrenplugins]
en: Plugins
be: Убудовы

en: Save preset as
be: Захаваць перадналады як

en: Preset name already exists. Overwrite?
be: Перадналады ўжо існуюць. Перазапісаць?

en: Enter new preset name
be: Увядзіце новую назву перадналадаў

en: "%s" preset has been modified.
    Do you want to save it now?
be: Перадналады "%s" былі змененыя.
    Хочаце захаваць?

en: Sorting presets
be: Сартаванне перадналадаў

[ctx: ulng.rsmulrentime]
en: Time
be: Час

en: Warning, duplicate names!
be: Увага, назвы дублюцца!

en: File contains wrong number of lines: %d, should be %d!
be: Файл змяшчае хібную колькасць радкоў: %d, мусіць быць %d!

en: Keep;Clear;Prompt
be: Пакінуць;Ачысціць;Спытаць

en: No internal equivalent command
be: Адпаведны ўнутраны загад адсутнічае

en: Sorry, no "Find files" window yet...
be: Выбачайце, вокны пошуку файлаў адсутнічаюць...

en: Sorry, no other "Find files" window to close and free from memory...
be: Выбачайце, іншыя вокны пошуку файлаў адсутнічаюць...

en: Development
be: Распрацоўка

en: Education
be: Адукацыя

en: Games
be: Гульні

[ctx: ulng.rsopenwithgraphics]
en: Graphics
be: Графіка

en: Multimedia
be: Медыя

[ctx: ulng.rsopenwithnetwork]
en: Network
be: Сетка

en: Office
be: Офіс

[ctx: ulng.rsopenwithother]
en: Other
be: Іншае

en: Science
be: Навука

en: Settings
be: Налады

[ctx: ulng.rsopenwithsystem]
en: System
be: Сістэма

en: Accessories
be: Інструменты

en: Aborted
be: Скасавана

en: Calculating checksum
be: Падлік кантрольнай сумы

en: Calculating checksum in "%s"
be: Падлік кантрольнай сумы ў "%s"

en: Calculating checksum of "%s"
be: Падлік кантрольнай сумы '"%s"

en: Calculating
be: Падлік

en: Calculating "%s"
be: Падлік "%s"

en: Joining
be: Аб'яднанне

en: Joining files in "%s" to "%s"
be: Аб'яднанне файлаў "%s" у "%s"

en: Copying
be: Капіяванне

en: Copying from "%s" to "%s"
be: Капіяванне з "%s" у "%s"

en: Copying "%s" to "%s"
be: Капіяванне "%s" у "%s"

en: Creating directory
be: Стварэнне каталога

en: Creating directory "%s"
be: Стварэнне каталога "%s"

en: Deleting
be: Выдаленне

en: Deleting in "%s"
be: Выдаленне ў "%s"

en: Deleting "%s"
be: Выдаленне "%s"

en: Executing
be: Выкананне

en: Executing "%s"
be: Выкананне "%s"

en: Extracting
be: Выманне

en: Extracting from "%s" to "%s"
be: Выманне з "%s" у "%s"

en: Finished
be: Завершана

en: Listing
be: Спіс

en: Listing "%s"
be: Спіс "%s"

en: Moving
be: Перамяшчэнне

en: Moving from "%s" to "%s"
be: Перамяшчэнне з "%s" у "%s"

en: Moving "%s" to "%s"
be: Перамяшчэнне "%s" у "%s"

en: Not started
be: Не запушчана

en: Packing
be: Запакоўванне

en: Packing from "%s" to "%s"
be: Запакоўванне з "%s" у "%s"

en: Packing "%s" to "%s"
be: Запакоўванне "%s" у '%s"

en: Paused
be: Прыпынена

en: Pausing
be: Прыпыненне

en: Running
be: Выконваецца

en: Setting property
be: Вызначэнне ўласцівасці

en: Setting property in "%s"
be: Вызначэнне ўласцівасці ў "%s"

en: Setting property of "%s"
be: Вызначэнне ўласцівасці з "%s"

en: Splitting
be: Падзел

en: Splitting "%s" to "%s"
be: Падзел "%s" у "%s"

en: Starting
be: Запуск

en: Stopped
be: Спынена

en: Stopping
be: Спыненне

en: Testing
be: Праверка

en: Testing in "%s"
be: Правяранне "%s"

en: Testing "%s"
be: Правяранне "%s"

en: Verifying checksum
be: Правяранне кантрольнай сумы

en: Verifying checksum in "%s"
be: Правяранне кантрольнай сумы ў "%s"

en: Verifying checksum of "%s"
be: Правяранне кантрольнай сумы з "%s"

en: Waiting for access to file source
be: Чаканне доступу да зыходнага файла

en: Waiting for user response
be: Чаканне адказу ад карыстальніка

en: Wiping
be: Сціранне

en: Wiping in "%s"
be: Сціранне ў "%s"

en: Wiping "%s"
be: Сціранне "%s"

en: Working
be: Працуе

en: Add at &beginning;Add at the end;Smart add
be: Дадаць у &пачатак; Дадаць у канец; Разумнае даданне

en: Adding new tooltip file type
be: Даданне тыпу файлаў падказак

en: To change current editing archive configuration, either APPLY or DELETE current editing one
be: Каб змяніць бягучую канфігурацыю архіватара, націсніце "УЖЫЦЬ", ці "ВЫДАЛІЦЬ" для выдалення

en: Mode dependent, additional command
be: Залежыць ад рэжыму, дадатковыя загады

en: Add if it is non-empty
be: Дадаць, калі не пусты

en: Archive File (long name)
be: Доўгая назва архіва

en: Select archiver executable
be: Абраць выканальны файл

en: Archive file (short name)
be: Кароткая назва архіва

en: Change Archiver Listing Encoding
be: Змяніць выходнае кадаванне

[ctx: ulng.rsoptarchiverconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
be: Сапраўды хочаце выдаліць: "%s"?

en: Exported Archiver Configuration
be: Экспартаваная канфігурацыя архіватара

en: Export archiver configuration
be: Экспарт канфігурацыі архіватара

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
be: Экспарт %d элементаў у "%s" выкананы.

[ctx: ulng.rsoptarchiverexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
be: Абраць архіватары для экспарту

en: Filelist (long names)
be: Спіс файлаў (доўгія назвы)

en: Filelist (short names)
be: Спіс файлаў (кароткія назвы)

en: Import archiver configuration
be: Імпарт канфігурацыі архіватара

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
be: Імпарт %d элементаў з "%s" выкананы.

en: Select the file to import archiver configuration(s)
be: Абраць файл для імпарту канфігурацыі архіватараў

[ctx: ulng.rsoptarchiverimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
be: Абраць архіватары для імпарту

en: Use name only, without path
be: Выкарыстоўваць толькі назву, без шляху

en: Use path only, without name
be: Выкарыстоўваць толькі шлях, без назвы

en: Archive Program (long name)
be: Архіватар (доўгая назва)

en: Archive Program (short name)
be: Архіватар (кароткая назва)

en: Quote all names
be: Браць усе назвы ў двукоссі

en: Quote names with spaces
be: Браць у двукоссі назвы з прагаламі

en: Single filename to process
be: Назва аднаго файла для апрацоўкі

en: Target subdirecory
be: Мэтавы падкаталог

en: Use ANSI encoding
be: Выкарыстоўваць кадаванне ANSI

en: Use UTF8 encoding
be: Выкарыстоўваць кадаванне utf8

en: Enter location and filename where to save archiver configuration
be: Пазначце размяшчэнне і назву файла для захавання канфігурацыі архіватара

en: Archive type name:
be: Назва тыпу архіва:

en: Associate plugin "%s" with:
be: Звязаць убудову "%s" з:

en: First;Last;
be: Першае;Апошняе;

en: Classic, legacy order;Alphabetic order (but language still first)
be: Класічна; Па алфавіце (мова першая)

en: Full expand;Full collapse
be: Разгарнуць усё; Згарнуць усё

en: Active frame panel on left, inactive on right (legacy);Left frame panel on left, right on right
be: Актыўная панэль злева, неактыўная справа;Левая панэль злева, правая справа

en: Enter extension
be: Увядзіце пашырэнне

en: Add at beginning;Add at the end;Alphabetical sort
be: Дадаць у пачатак; Дадаць у канец; Па алфавіце

en: separate window;minimized separate window;operations panel
be: асобнае акно;згарнуць асобнае акно;панэль аперацый

en: float
be: плавальны

en: Shortcut %s for cm_Delete will be registered, so it can be used to reverse this setting.
be: Спалучэнне %s для cm_Delete будзе зарэгістравана, таму яго можна выкарыстаць адваротна гэтаму параметру.

en: Add hotkey for %s
be: Дадаць гарачую клавішу для %s

en: Add shortcut
be: Дадаць спалучэнне

en: Cannot set shortcut
be: Немагчыма вызначыць спалучэнне

en: Change shortcut
be: Змяніць спалучэнне

[ctx: ulng.rsopthotkeyscommand]
en: Command
be: Загад

en: Shortcut %s for cm_Delete has a parameter that overrides this setting. Do you want to change this parameter to use the global setting?
be: У спалучэнні %s для cm_Delete ёсць параметр, які супярэчыць наладам. Змяніць параметр для выкарыстання глабальна?

en: Shortcut %s for cm_Delete needs to have a parameter changed to match shortcut %s. Do you want to change it?
be: У спалучэнні  %s для cm_Delete неабходна змяніць параметр, што адпавядае %s. Хочаце змяніць?

[ctx: ulng.rsopthotkeysdescription]
en: Description
be: Апісанне

en: Edit hotkey for %s
be: Рэдагаваць гарачую клавішу для %s

en: Fix parameter
be: Нязменны параметр

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkey]
en: Hotkey
be: Гарачая клавіша

[ctx: ulng.rsopthotkeyshotkeys]
en: Hotkeys
be: Гарачыя клавішы

en: <none>
be: <няма>

[ctx: ulng.rsopthotkeysparameters]
en: Parameters
be: Параметры

en: Set shortcut to delete file
be: Прызначыць спалучэнне для выдалення файла

en: For this setting to work with shortcut %s, shortcut %s must be assigned to cm_Delete but it is already assigned to %s. Do you want to change it?
be: Каб гэты параметр працаваў са спалучэннем %s, спалучэнне %s неабходна прызначыць на cm_Delete, але яно ўжо выкарыстоўваецца %s. Хочаце змяніць?

en: Shortcut %s for cm_Delete is a sequence shortcut for which a hotkey with reversed Shift cannot be assigned. This setting might not work.
be: Спалучэнне %s для cm_Delete - спалучэнне клавіш, для якога немагчыма прызначыць рэверсіўную клавішу Shift. Можа не працаваць.

en: Shortcut in use
be: Спалучэнне ўжо выкарыстоўваецца

en: Shortcut %s is already used.
be: Спалучэнне %s ужо выкарыстоўваецца.

en: Change it to %s?
be: Змяніць на %s?

en: used for %s in %s
be: выкарыстоўваецца для %s у %s

en: used for this command but with different parameters
be: ужо выкарыстоўваецца для гэтага загаду з іншымі параметрамі

en: Archivers
be: Архіватары

en: Auto refresh
be: Аўтаабнаўленне

en: Behaviors
be: Паводзіны

en: Brief
be: Сціслы выгляд

en: Colors
be: Колеры

en: Columns
be: Слупкі

[ctx: ulng.rsoptionseditorconfiguration]
en: Configuration
be: Канфігурацыя

en: Custom columns
be: Адвольныя слупкі

[ctx: ulng.rsoptionseditordirectoryhotlist]
en: Directory Hotlist
be: Спіс выбраных каталогаў

en: Directory Hotlist Extra
be: Выбраныя каталогі (дадаткова)

en: Drag & drop
be: &Перацягванні

en: Drives list button
be: Спіс кнопак дыскаў

en: Favorite Tabs
be: Улюбёныя ўкладкі

en: File associations extra
be: Дадатковыя асацыяцыі файлаў

en: File associations
be: Асацыяцыі файлаў

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilenewfiletypes]
en: New
be: Новы

[ctx: ulng.rsoptionseditorfileoperations]
en: File operations
be: Файлавыя аперацыі

en: File panels
be: Файлавыя панэлі

[ctx: ulng.rsoptionseditorfilesearch]
en: File search
be: Пошук файлаў

en: Files views
be: Адлюстраванне файлаў

en: Files views extra
be: Выгляд файлаў (дадаткова)

[ctx: ulng.rsoptionseditorfiletypes]
en: File types
be: Тыпы файлаў

[ctx: ulng.rsoptionseditorfoldertabs]
en: Folder tabs
be: Укладкі каталогаў

en: Folder tabs extra
be: Дадатковыя ўкладкі каталогаў

[ctx: ulng.rsoptionseditorfonts]
en: Fonts
be: Шрыфты

en: Highlighters
be: Падсвятленне

en: Hot keys
be: Гарачыя клавішы

[ctx: ulng.rsoptionseditoricons]
en: Icons
be: Значкі

en: Ignore list
be: Спіс выключэнняў

en: Keys
be: Ключы

en: Language
be: Мова

en: Layout
be: Выгляд

en: Log
be: Журнал

en: Miscellaneous
be: Рознае

en: Mouse
be: Мыш

[ctx: ulng.rsoptionseditormultirename]
en: Multi-Rename Tool
be: Масавая змена назвы

en: Options have changed in "%s"
    
    Do you want to save modifications?
be: Параметры "%s" змяніліся.
    
    Захаваць змены?

[ctx: ulng.rsoptionseditorplugins]
en: Plugins
be: Убудовы

en: Quick search/filter
be: Хуткі пошук/фільтраванне

[ctx: ulng.rsoptionseditorterminal]
en: Terminal
be: Тэрмінал

en: Toolbar
be: Панэль інструментаў

en: Toolbar Extra
be: Панэль інструментаў (дадаткова)

en: Toolbar Middle
be: Цэнтральная панэль інструментаў

en: Tools
be: Інструменты

en: Tooltips
be: Падказкі

[ctx: ulng.rsoptionseditortreeviewmenu]
en: Tree View Menu
be: Меню ў выглядзе дрэва

en: Tree View Menu Colors
be: Колеры меню ў выглядзе дрэва

en: None;Command Line;Quick Search;Quick Filter
be: Нічога;Загадны радок;Хуткі пошук;Хуткае фільтраванне

en: Left button;Right button;
be: Левая кнопка;Правая кнопка;

en: at the top of the file list;after directories (if directories are sorted before files);at sorted position;at the bottom of the file list
be: уверсе спіса файлаў; пасля каталогаў (калі каталогі адсартаваныя перад файламі); на адсартаванай пазіцыі; унізе спіса файлаў

en: Personalized float;Personalized byte;Personalized kilobyte;Personalized megabyte;Personalized gigabyte;Personalized terabyte
be: Выплыўны (асабістае); Байты (асабістае); Кілабайты (асабістае); Мегабайты (асабістае); Гігабайты (асабістае); Тэрабайты (асабістае)

en: Plugin %s is already assigned for the following extensions:
be: Убудова %s ужо ўхваленая для наступных пашырэнняў:

en: D&isable
be: Выключыць

[ctx: ulng.rsoptpluginenable]
en: E&nable
be: Ук&лючыць

[ctx: ulng.rsoptpluginsactive]
en: Active
be: Актыўна

[ctx: ulng.rsoptpluginsdescription]
en: Description
be: Апісанне

[ctx: ulng.rsoptpluginsfilename]
en: File name
be: Назва файла

en: By extension
be: Па пашырэнні

en: By Plugin
be: Па ўбудове

[ctx: ulng.rsoptpluginsname]
en: Name
be: Назва

en: Sorting WCX plugins is only possible when showing plugins by extension!
be: Сартаваць убудовы WCX магчыма толькі, калі ўбудовы паказваюцца па пашырэнні!

[ctx: ulng.rsoptpluginsregisteredfor]
en: Registered for
be: Зарэгістравана на

en: Select Lua library file
be: Абярыце бібліятэку Lua

en: Renaming tooltip file type
be: Змена назваў тыпаў файлаў

en: &Sensitive;&Insensitive
be: &Адчувальны;&Неадчувальны

en: &Files;Di&rectories;Files a&nd Directories
be: &Файлы;Ка&талогі;Файлы і& Каталогі

en: &Hide filter panel when not focused;Keep saving setting modifications for next session
be: &Хаваць панэль фільтра, калі тая не ў фокусе; захоўваць налады, змененыя праз панэль

en: not case sensitive;according to locale settings (aAbBcC);first upper then lower case (ABCabc)
be: неадчувальны да рэгістра;адпаведна лакальным наладам (аАбБгГ);спачатку верхні рэгістр, пасля ніжні (АБВабв)

en: sort by name and show first;sort like files and show first;sort like files
be: парадкаваць па назве і паказваць першымі;парадкаваць як файлы і паказваць першымі;парадкаваць як файлы

en: Alphabetical, considering accents;Alphabetical with special characters sort;Natural sorting: alphabetical and numbers;Natural with special characters sort
be: Па алфавіце з улікам моўных асаблівасцей; Па алфавіце з улікам адмысловых сімвалаў; Натуральнае сартаванне па літарах і лічбах; Натуральнае сартаванне з улікам адмысловых сімвалаў

en: Top;Bottom;
be: Верх;Ніз;

en: S&eparator;Inte&rnal command;E&xternal command;Men&u
be: &Падзяляльнік;&унутраны загад;&вонкавы загад;&меню

en: To change file type tooltip configuration, either APPLY or DELETE current editing one
be: Каб змяніць бягучую канфігурацыю выплыўных падказак, націсніце "УЖЫЦЬ", ці "ВЫДАЛІЦЬ" для выдалення

en: Tooltip file type name:
be: &Назва катэгорыі:

en: "%s" already exists!
be: "%s" ужо існуе!

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeconfirmdelete]
en: Are you sure you want to delete: "%s"?
be: Сапраўды хочаце выдаліць: "%s"?

en: Exported tooltip file type configuration
be: Экспартаваная канфігурацыя выплыўных падказак

en: Export tooltip file type configuration
be: Экспарт канфігурацыі выплыўных падказак

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportdone]
en: Exportation of %d elements to file "%s" completed.
be: Экспарт %d элементаў у "%s" выкананы.

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeexportprompt]
en: Select the one(s) you want to export
be: Абраць архіватары для экспарту

en: Import tooltip file type configuration
be: Імпарт канфігурацыі выплыўных падказак

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportdone]
en: Importation of %d elements from file "%s" completed.
be: Імпарт %d элементаў з "%s" выкананы.

en: Select the file to import tooltip file type configuration(s)
be: Абраць файл для імпарту канфігурацыі выплыўных падказак

[ctx: ulng.rsopttooltipfiletypeimportprompt]
en: Select the one(s) you want to import
be: Абраць для імпарту

en: Enter location and filename where to save tooltip file type configuration
be: Пазначце размяшчэнне і назву файла для захавання канфігурацыі падказак

en: Tooltip file type name
be: Назва

en: DC legacy - Copy (x) filename.ext;Windows - filename (x).ext;Other - filename(x).ext
be: Стандартны DC - Копія (x) назва файла.тып;Windows - назва файла (x).тып;Іншы - назва файла (x).тып

en: don't change position;use the same setting as for new files;to sorted position
be: не змяняць пазіцыю;выкарыстоўваць налады як для новых файлаў;ва ўпарадкаванай пазіцыі

en: With complete absolute path;Path relative to %COMMANDER_PATH%;Relative to the following
be: З поўным абсалютным шляхам;са шляхам адносна %COMMANDER_PATH%; са шляхам адносна пазначанага

en: contains(case)
be: змяшчае(з улікам рэгістра)

en: contains
be: змяшчае

en: =(case)
be: =(з улікам рэгістра)

en: Field "%s" not found!
be: Поле "%s" не знойдзена!

en: !contains(case)
be: !змяшчае(з улікам рэгістра)

en: !contains
be: !змяшчае

en: !=(case)
be: !=(з улікам рэгістра)

en: !regexp
be: !рэг. выраз

en: Plugin "%s" not found!
be: Убудовы "%s" не знойдзена!

en: regexp
be: рэг. выраз

[ctx: ulng.rspluginsearchunitnotfoundforfield]
en: Unit "%s" not found for field "%s" !
be: Значэнне "%s" поля "%s" не знойдзена!

en: Files: %d, folders: %d
be: Файлы: %d ,каталогі: %d

en: Can not change access rights for "%s"
be: Немагчыма змяніць правы доступу для "%s"

en: Can not change owner for "%s"
be: Немагчыма змяніць уладальніка "%s"

en: File
be: Файл

[ctx: ulng.rspropsfolder]
en: Directory
be: Каталог

en: Named pipe
be: Канал з назвай

en: Socket
be: Сокет

en: Special block device
be: Адмысловая блочная прылада

en: Special character device
be: Адмысловая сімвальная прылада

en: Symbolic link
be: Сімвалічная спасылка

en: Unknown type
be: Невядомы тып

en: Search result
be: Вынік пошуку

en: SEARCH
be: ПОШУК

en: <unnamed template>
be: <шаблон без назвы>

en: A file search using DSX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
be: Пошук файлаў з убудовай DSX ужо запушчаны.
    Неабходна завяршыць яго перш чым пачаць новы.

en: A file search using WDX plugin is already in progress.
    We need that one to be completed before to launch a new one.
be: Пошук файлаў з убудовай WDX ужо запушчаны.
    Неабходна завяршыць яго перш чым пачаць новы.

en: Select a directory
be: Абраць каталог

en: Newest;Oldest;Largest;Smallest;First in group;Last in group
be: Навейшыя;Старэйшыя;Большыя;Меншыя;Першыя ў групе;Апошнія ў групе

en: Select your window
be: Абраць акно

en: &Show help for %s
be: &Паказаць даведку па %s

[ctx: ulng.rssimplewordall]
en: All
be: Усё

[ctx: ulng.rssimplewordcategory]
en: Category
be: Катэгорыя

en: Column
be: Слупок

[ctx: ulng.rssimplewordcommand]
en: Command
be: Загад

en: Error
be: Памылка

en: Failed!
be: Не ўдалося!

[ctx: ulng.rssimplewordfilename]
en: Filename
be: Назва файла

en: files
be: файлы

en: Letter
be: Літара

en: Param
be: Парам

en: Result
be: Вынік

en: Success!
be: Паспяхова!

en: Variable
be: Зменная

en: WorkDir
be: ПрацКат

en: Bytes
be: Байтаў

en: Gigabytes
be: Гігабайтаў

en: Kilobytes
be: Кілабайтаў

en: Megabytes
be: Мегабайтаў

en: Terabytes
be: Тэрабайтаў

en: Files: %d, Dirs: %d, Size: %s (%s bytes)
be: Файлаў: %d, Каталогаў: %d, Памер: %s (%s байтаў)

en: Unable to create target directory!
be: Немагчыма стварыць мэтавы каталог!

en: Incorrect file size format!
be: Хібны фармат памеру файла!

en: Unable to split the file!
be: Немагчыма падзяліць файл!

en: The number of parts is more than 100! Continue?
be: Колькасць частак большая за 100! Працягнуць?

en: Automatic;1457664B - 3.5" High Density 1.44M;1213952B - 5.25" High Density 1.2M;730112B - 3.5" Double Density 720K;362496B - 5.25" Double Density 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R
be: Аўтаматычна;1457664B - 3.5" High Density 1.44M;1213952B - 5.25" High Density 1.2M;730112B - 3.5" Double Density 720K;362496B - 5.25" Double Density 360K;98078KB - ZIP 100MB;650MB - CD 650MB;700MB - CD 700MB;4482MB - DVD+R

en: Select directory:
be: Абраць каталог:

en: Just preview
be: Толькі прагляд

en: Others
be: Іншыя

en: Side note
be: Нататка

en: Flat
be: Плоскі

en: Limited
be: Абмежаваны

en: Simple
be: Просты

en: Fabulous
be: Неверагодны

en: Marvelous
be: Цудоўны

en: Tremendous
be: Шыкоўны

en: Choose your directory from Dir History
be: Абярыце каталог з гісторыі каталогаў

en: Choose you Favorite Tabs:
be: Абярыце ўлюбёныя ўкладкі:

en: Choose your command from Command Line History
be: Абярыце загад з гісторыі загаднага радка

en: Choose your action from Main Menu
be: Абярыце дзеянне з галоўнага меню

en: Choose your action from Maintool bar
be: Абярыце дзеянне з панэлі інструментаў

en: Choose your directory from Hot Directory:
be: Абярыце каталог з выбраных каталогаў:

en: Choose your directory from File View History
be: Абярыце каталог з гісторыі прагляду файлаў

en: Choose your file or your directory
be: Абярыце файл альбо каталог

en: Error creating symlink.
be: Памылка падчас стварэння спасылкі.

en: Default text
be: Прадвызначаны тэкст

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: Do nothing;Close tab;Access Favorite Tabs;Tabs popup menu
be: Нічога не рабіць;Закрыць укладку;Доступ да ўлюбёных укладак;Меню ўкладак

en: Day(s)
be: Дзень(ён)

en: Hour(s)
be: Гадзіна(ы)

en: Minute(s)
be: Хвіліна(ы)

en: Month(s)
be: Месяц(ы)

en: Second(s)
be: Секунда(ы)

en: Week(s)
be: Тыдзень(і)

en: Year(s)
be: Год(ы)

en: Rename Favorite Tabs
be: Змяніць назву ўкладак

en: Rename Favorite Tabs sub-menu
be: Змяніць назву падменю ўкладак

[ctx: ulng.rstooldiffer]
en: Differ
be: Адрозненні

[ctx: ulng.rstooleditor]
en: Editor
be: Рэдактар

en: Error opening differ
be: Падчас адкрыцця праграмы параўнання адбылася памылка

en: Error opening editor
be: Падчас запуску рэдактара адбылася памылка

en: Error opening terminal
be: Падчас запуску тэрмінала адбылася памылка

en: Error opening viewer
be: Падчас запуску праграмы прагляду адбылася памылка

[ctx: ulng.rstoolterminal]
en: Terminal
be: Тэрмінал

en: System default;1 sec;2 sec;3 sec;5 sec;10 sec;30 sec;1 min;Never hide
be: Прадвызначанае сістэмнае;1 сек;2 сек;3 сек;5 сек;10 сек;30 сек;1 зв;Ніколі не хаваць

en: Combine DC and system tooltip, DC first (legacy);Combine DC and system tooltip, system first;Show DC tooltip when possible and system when not;Show DC tooltip only;Show system tooltip only
be: Аб’яднаць падказку DC і сістэмную, спачатку з DC;аб’яднаць падказку DC і сістэмную, спачатку сістэмная;паказаць падказку DC, калі магчыма, а калі не, сістэмную;паказаць толькі падказку DC;паказаць толькі сістэмную падказку

[ctx: ulng.rstoolviewer]
en: Viewer
be: Праграма для прагляду

en: Please report this error to the bug tracker with a description of what you were doing and the following file:%sPress %s to continue or %s to abort the program.
be: Калі ласка, паведаміце пра памылку на трэкер памылак з апісаннем вашых дзеянняў і файлам:%sНацісніце %s, каб працягнуць працу альбо %s, каб выйсці.

en: Both panels, from active to inactive
be: Абедзве панэлі, з актыўнай у неактыўную

en: Both panels, from left to right
be: Абедзве панэлі, з левай у правую

en: Path of panel
be: Шлях панэлі

en: Enclose each name in brackets or what you want
be: Уключыць кожную назву ў квадратныя дужкі альбо іншыя

en: Just filename, no extension
be: Толькі назва, без пашырэння

en: Complete filename (path+filename)
be: Поўная назва (шлях і назва)

en: Help with "%" variables
be: Дапамога па зменным "%"

en: Will request request user to enter a parameter with a default suggested value
be: Запыт уводу параметра з прадвызначаным значэннем

en: Last directory of panel's path
be: Апошні каталог у шляху панэлі

en: Last directory of file's path
be: Апошні каталог у шляху файла

en: Left panel
be: Левая панэль

en: Temporary filename of list of filenames
be: Часовы файл са спісам назваў файлаў

en: Temporary filename of list of complete filenames (path+filename)
be: Часовы файл са спісам поўных назваў файлаў (шлях і назва)

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM
be: Спіс ва UTF-16 з BOM

en: Filenames in list in UTF-16 with BOM, inside double quotes
be: Спіс ва UTF-16 з BOM, назвы ў двукоссях

en: Filenames in list in UTF-8
be: Спіс ва UTF-8

en: Filenames in list in UTF-8, inside double quotes
be: Спіс ва UTF-8, назвы ў двукоссях

en: Temporary filename of list of filenames with relative path
be: Часовы файл са спісам назваў файлаў з адносным шляхам

en: Only file extension
be: Толькі пашырэнне файла

en: Only filename
be: Толькі назва

en: Other example of what's possible
be: Іншыя магчымыя прыклады

en: Path, without ending delimiter
be: Шлях без падзяляльніка на канцы

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is the "#" sign
be: Адсюль і да канца радка паказальнікам зменнай з адсоткамі будзе "#"

en: Return the percent sign
be: Вяртае знак адсотка

en: From here to the end of the line, the percent-variable indicator is back the "%" sign
be: Назад, адсюль і да канца радка паказальнікам зменнай з адсоткамі будзе "%"

en: Prepend each name with "-a " or what you want
be: Увасабіць кожную назву як "-a ", альбо інш.

en: %[Prompt user for param;Default value proposed]
be: %[Запыт;значэнне]

en: Filename with relative path
be: Назва файла з адносным шляхам

en: Right panel
be: Правая панэль

en: Full path of second selected file in right panel
be: Поўны шлях другога абранага файла ў правай панэлі

en: Show command prior execute
be: Паказаць да выканання загаду

en: %[Simple message]
be: %[простае паведамленне]

en: Will show a simple message
be: Будзе паказана простае паведамленне

en: Active panel (source)
be: Актыўная панэль (крыніца)

en: Inactive panel (target)
be: Неактыўная панэль (мэта)

en: Filenames will be quoted from here (default)
be: Назвы файлаў заключацца ў двукоссі (прадвызначана)

en: Command will be done in terminal, remaining opened at the end
be: Загад будзе выкананы ў тэрмінале, тэрмінал застанецца адкрытым

en: Paths will have ending delimiter
be: Шляхі з падзяляльнікам на канцы

en: Filenames will not be quoted from here
be: Назвы файлаў не заключацца ў двукоссі

en: Command will be done in terminal, closed at the end
be: Загад будзе выкананы ў тэрмінале, тэрмінал закрыецца

en: Paths will not have ending delimiter (default)
be: Шляхі без падзяляльнікаў на канцы

[ctx: ulng.rsvfsnetwork]
en: Network
be: Сетка

en: Recycle Bin
be: Сметніца

en: Internal Viewer of Double Commander.
be: Унутраная праграма прагляду Double Commander.

en: Bad Quality
be: Дрэнная якасць

[ctx: ulng.rsviewencoding]
en: Encoding
be: Кадаванне

en: Image Type
be: Тып выявы

[ctx: ulng.rsviewnewsize]
en: New Size
be: Новы памер

en: %s not found!
be: %s недаступны!

en: Pen;Rect;Ellipse
be: Аловак;Прамавугольнік;Эліпс

en: with external viewer
be: у вонкавай праграме

en: with internal viewer
be: ва ўнутранай праграме

en: Number of replacement: %d
be: Колькасць замен: %d

en: No replacement took place.
be: Замен не адбылося.

en: No setup named "%s"
be: Набор "%s" не існуе
