evolution-data-server 2.2 - en to ca translation catalogue (1475 entries)

en: Given URL “%s” doesn’t reference CardDAV address book
ca: L'URL donada «%s» no fa referència a la llibreta d'adreces de CardDAV

en: Server didn’t return object’s href
ca: El servidor no ha retornat l'href de l'objecte

en: Server didn’t return object’s ETag
ca: El servidor no ha retornat l'ETag de l'objecte

en: Received object is not a valid vCard
ca: L'objecte rebut no és un vCard vàlid

en: Missing information about vCard URL, local cache is possibly incomplete or broken. Remove it, please.
ca: Falta informació sobre l'URL de la vCard, la memòria cau local està possiblement malmesa o incompleta. Suprimiu-la.

en: Object to save is not a valid vCard
ca: L'objecte que s'ha de desar no és una vCard vàlida

en: Failed to remove file “%s”: %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer «%s»: %s

en: Failed to make directory %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori %s: %s

en: Failed to create hardlink for resource “%s”: %s
ca: No s'ha pogut crear un enllaç fort per al recurs «%s»: %s

en: No UID in the contact
ca: El contacte no conté cap UID

en: Conflicting UIDs found in added contacts
ca: S'han trobat UID duplicats en els contactes afegits

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Searching...
ca: S'està cercant...

en: Tried to modify contact “%s” with out of sync revision
ca: S'ha intentat modificar el contacte «%s» amb una revisió no sincronitzada

en: Contact “%s” not found
ca: No s'ha trobat el contacte «%s»

en: Query “%s” not supported
ca: La consulta «%s» no està implementada

en: Invalid Query “%s”
ca: La consulta «%s» no és vàlida

en: Requested to delete an unrelated cursor
ca: S'ha sol·licitat la supressió d'un cursor sense cap relació

en: Failed to rename old database from “%s” to “%s”: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la base de dades antiga de «%s» a «%s»: %s

en: Unknown error
ca: Error desconegut

note: Translators: An error message shown to a user when trying to do an * operation on the LDAP address book which is not connected to the server
en: Not connected
ca: No connectat

en: Failed to bind using either v3 or v2 binds
ca: Ha fallat la vinculació tant amb la versió 2 com la versió 3 vinculades

en: Reconnecting to LDAP server...
ca: S'està tornant a connectar amb el servidor LDAP...

en: Invalid DN syntax
ca: Sintaxi no vàlida en el nom de domini (DN)

en: LDAP error 0x%x (%s)
ca: Error de l'LDAP 0x%x (%s)

en: %s: NULL returned from ldap_first_entry
ca: %s: la funció «ldap_first_entry» ha retornat nul

en: %s: Unhandled result type %d returned
ca: %s: s'ha retornat el tipus de valor %d que no està gestionat

en: %s: Unhandled search result type %d returned
ca: %s: s'ha retornat el tipus de resultat de cerca %d que no està gestionat

en: LDAP contact lists cannot be empty.
ca: La llista de contactes LDAP no pot ser buida.

en: Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but one member could not be recognized. | Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but %d members could not be recognized.
ca[0]: La llistes de contactes en llibretes d'adreces LDAP requereixen que tots els membres estiguin a la mateixa llibreta d'adreces LDAP, però un membre no ha pogut ser reconegut.
ca[1]: La llistes de contactes en llibretes d'adreces LDAP requereixen que tots els membres estiguin a la mateixa llibreta d'adreces LDAP, però %d membres no han pogut ser reconeguts.

en: Receiving LDAP search results...
ca: S'estan rebent els resultats de la cerca LDAP...

en: Error performing search
ca: S'ha produït un error en fer la cerca

en: Downloading contacts (%d)...
ca: S'estan baixant els contactes (%d)...

en: Refreshing…
ca: S'està actualitzant…

en: The backend does not support bulk additions
ca: El rerefons no permet les addicions en bloc

en: Adding contact to LDAP server...
ca: S'està afegint un contacte al servidor LDAP...

en: The backend does not support bulk modifications
ca: El rerefons no permet les modificacions en bloc

en: Modifying contact from LDAP server...
ca: S'està modificant un contacte del servidor LDAP...

en: Removing contact from LDAP server...
ca: S'està suprimint un contacte del servidor LDAP...

en: Failed to get the DN for user “%s”
ca: No s'ha pogut obtenir el nom distingit (DN) per l'usuari «%s»

en: No such book
ca: No existeix la llibreta

en: Contact not found
ca: No s'ha trobat el contacte

en: Contact ID already exists
ca: L'id. del contacte ja existeix

en: No such source
ca: No existeix la font

en: No space
ca: No hi ha espai

note: Dummy row as EContactField starts from 1
en: Unique ID
ca: ID únic

note: FILE_AS is not really a structured field - we use a getter/setter * so we can generate its value if necessary in the getter Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * preferred user's description (or display name) of the contact. Note 'File' is a verb here.
en: File Under
ca: Arxiva a

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book UID
ca: UID de la llibreta

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter * so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with * vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
ca: Nom complet

en: Given Name
ca: Nom de pila

en: Family Name
ca: Cognom

en: Nickname
ca: Sobrenom

note: Email fields
en: Email 1
ca: Primera adreça electrònica

en: Email 2
ca: Segona adreça electrònica

en: Email 3
ca: Tercera adreça electrònica

en: Email 4
ca: Quarta adreça electrònica

en: Mailer
ca: Gestor de correu

note: Address Labels
en: Home Address Label
ca: Etiqueta de l'adreça de casa

en: Work Address Label
ca: Etiqueta de l'adreça de la feina

en: Other Address Label
ca: Etiqueta d'una altra adreça

note: Phone fields
en: Assistant Phone
ca: Telèfon de l'ajudant

en: Business Phone
ca: Telèfon del negoci

en: Business Phone 2
ca: Segon telèfon del negoci

en: Business Fax
ca: Fax del negoci

en: Callback Phone
ca: Telèfon de trucada de retorn

en: Car Phone
ca: Telèfon del cotxe

en: Company Phone
ca: Telèfon de l'empresa

en: Home Phone
ca: Telèfon de casa

en: Home Phone 2
ca: Segon telèfon de casa

en: Home Fax
ca: Fax de casa

en: ISDN
ca: XDSI

en: Mobile Phone
ca: Telèfon mòbil

en: Other Phone
ca: Altre telèfon

en: Other Fax
ca: Altre fax

en: Pager
ca: Cercapersones

en: Primary Phone
ca: Telèfon principal

en: Radio
ca: Ràdio

en: Telex
ca: Tèlex

note: Organizational fields
en: Organization
ca: Organització

en: Organizational Unit
ca: Unitat organitzativa

en: Office
ca: Oficina

en: Title
ca: Títol

en: Role
ca: Rol

en: Manager
ca: Gestor

en: Assistant
ca: Ajudant

note: Web fields
en: Homepage URL
ca: URL de la pàgina personal

en: Weblog URL
ca: URL del blog

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
ca: URI del calendari

en: Free/Busy URL
ca: URL lliure/ocupat

en: ICS Calendar
ca: Calendari ICS

en: Video Conferencing URL
ca: URL per a videoconferència

note: Misc fields
en: Spouse’s Name
ca: Nom del cònjuge

en: Note
ca: Nota

note: Instant messaging fields
en: AIM Home Screen Name 1
ca: Primer sobrenom de l'AIM a casa

en: AIM Home Screen Name 2
ca: Segon sobrenom de l'AIM a casa

en: AIM Home Screen Name 3
ca: Tercer sobrenom de l'AIM a casa

en: AIM Work Screen Name 1
ca: Primer sobrenom de l'AIM a la feina

en: AIM Work Screen Name 2
ca: Segon sobrenom de l'AIM a la feina

en: AIM Work Screen Name 3
ca: Tercer sobrenom de l'AIM a la feina

en: GroupWise Home Screen Name 1
ca: Primer sobrenom del GroupWise a casa

en: GroupWise Home Screen Name 2
ca: Segon sobrenom del GroupWise a casa

en: GroupWise Home Screen Name 3
ca: Tercer sobrenom del GroupWise a casa

en: GroupWise Work Screen Name 1
ca: Primer sobrenom del GroupWise a la feina

en: GroupWise Work Screen Name 2
ca: Segon sobrenom del GroupWise a la feina

en: GroupWise Work Screen Name 3
ca: Tercer sobrenom del GroupWise a la feina

en: Jabber Home ID 1
ca: Primer id. del Jabber a casa

en: Jabber Home ID 2
ca: Segon id. del Jabber a casa

en: Jabber Home ID 3
ca: Tercer id. del Jabber a casa

en: Jabber Work ID 1
ca: Primer id. del Jabber a la feina

en: Jabber Work ID 2
ca: Segon id. del Jabber a la feina

en: Jabber Work ID 3
ca: Tercer id. del Jabber a la feina

en: Yahoo! Home Screen Name 1
ca: Primer sobrenom del Yahoo! a casa

en: Yahoo! Home Screen Name 2
ca: Segon sobrenom del Yahoo! a casa

en: Yahoo! Home Screen Name 3
ca: Tercer sobrenom del Yahoo! a casa

en: Yahoo! Work Screen Name 1
ca: Primer sobrenom del Yahoo! a la feina

en: Yahoo! Work Screen Name 2
ca: Segon sobrenom del Yahoo! a la feina

en: Yahoo! Work Screen Name 3
ca: Tercer sobrenom del Yahoo! a la feina

en: MSN Home Screen Name 1
ca: Primer sobrenom de l'MSN a casa

en: MSN Home Screen Name 2
ca: Segon sobrenom de l'MSN a casa

en: MSN Home Screen Name 3
ca: Tercer sobrenom de l'MSN a casa

en: MSN Work Screen Name 1
ca: Primer sobrenom de l'MSN a la feina

en: MSN Work Screen Name 2
ca: Segon sobrenom de l'MSN a la feina

en: MSN Work Screen Name 3
ca: Tercer sobrenom de l'MSN a la feina

en: ICQ Home ID 1
ca: Primer id. de l'ICQ a casa

en: ICQ Home ID 2
ca: Segon id. de l'ICQ a casa

en: ICQ Home ID 3
ca: Tercer id. de l'ICQ a casa

en: ICQ Work ID 1
ca: Primer id. de l'ICQ a la feina

en: ICQ Work ID 2
ca: Segon id. de l'ICQ a la feina

en: ICQ Work ID 3
ca: Tercer id. de l'ICQ a la feina

note: Last modified time
en: Last Revision
ca: Última revisió

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * virtual field, which returns either name of the contact or the organization * name, recognized by multiple other fields, where the first filled is used.
en: Name or Org
ca: Nom o organització

note: Address fields
en: Address List
ca: Llista d'adreces

en: Home Address
ca: Adreça de casa

en: Work Address
ca: Adreça de la feina

en: Other Address
ca: Altres adreces

note: Contact categories
en: Category List
ca: Llista de categories

note: Photo/Logo
en: Photo
ca: Fotografia

en: Logo
ca: Logotip

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a name * of the contact, as specified in http://tools.ietf.org/html/rfc6350#section-6.2.2
en: Name
ca: Nom

en: Email List
ca: Llista de correu electrònic

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
ca: Llista de sobrenoms de l'AIM

en: GroupWise ID List
ca: Llista d'id. del GroupWise

en: Jabber ID List
ca: Llista d'id. del Jabber

en: Yahoo! Screen Name List
ca: Llista de sobrenoms del Yahoo!

en: MSN Screen Name List
ca: Llista de sobrenoms de l'MSN

en: ICQ ID List
ca: Llista d'id. de l'ICQ

en: Wants HTML Mail
ca: Accepta correu en format HTML

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * field describing whether it's a Contact list (list of email addresses) or a * regular contact for one person/organization/...
en: List
ca: Llista

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a flag * used to determine whether when sending to Contact lists the addresses should be * shown or not to other recipients - basically whether to use BCC field or CC * message header when sending messages to this Contact list.
en: List Shows Addresses
ca: Mostra la llista d'adreces

en: Birth Date
ca: Data de naixement

en: Anniversary
ca: Commemoració

note: Security fields
en: X.509 Certificate
ca: Certificat X.509

en: PGP Certificate
ca: Certificat PGP

en: Gadu-Gadu Home ID 1
ca: Primer id. del Gadu-Gadu a casa

en: Gadu-Gadu Home ID 2
ca: Segon id. del Gadu-Gadu a casa

en: Gadu-Gadu Home ID 3
ca: Tercer id. del Gadu-Gadu a casa

en: Gadu-Gadu Work ID 1
ca: Primer id. del Gadu-Gadu a la feina

en: Gadu-Gadu Work ID 2
ca: Segon id. del Gadu-Gadu a la feina

en: Gadu-Gadu Work ID 3
ca: Tercer id. del Gadu-Gadu a la feina

en: Gadu-Gadu ID List
ca: Llista d'id. del Gadu-Gadu

note: Geo information
en: Geographic Information
ca: Informació geogràfica

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Skype Home Name 1
ca: Primer sobrenom de l'Skype a casa

en: Skype Home Name 2
ca: Segon sobrenom de l'Skype a casa

en: Skype Home Name 3
ca: Tercer sobrenom de l'Skype a casa

en: Skype Work Name 1
ca: Primer sobrenom de l'Skype a la feina

en: Skype Work Name 2
ca: Segon sobrenom de l'Skype a la feina

en: Skype Work Name 3
ca: Tercer sobrenom de l'Skype a la feina

en: Skype Name List
ca: Llista de sobrenoms de l'Skype

en: SIP address
ca: Adreça SIP

en: Google Talk Home Name 1
ca: Primer nom del Google Talk a casa

en: Google Talk Home Name 2
ca: Segon nom del Google Talk a casa

en: Google Talk Home Name 3
ca: Tercer nom del Google Talk a casa

en: Google Talk Work Name 1
ca: Primer nom del Google Talk a la feina

en: Google Talk Work Name 2
ca: Segon nom del Google Talk a la feina

en: Google Talk Work Name 3
ca: Tercer nom del Google Talk a la feina

en: Google Talk Name List
ca: Llista de noms del Google Talk

en: Twitter Name List
ca: Llista de noms del Twitter

en: Matrix Home ID 1
ca: Primer id. del Matrix a casa

en: Matrix Home ID 2
ca: Segon id. del Matrix a casa

en: Matrix Home ID 3
ca: Tercer id. del Matrix a casa

en: Matrix Work ID 1
ca: Primer id. del Matrix a la feina

en: Matrix Work ID 2
ca: Segon id. del Matrix a la feina

en: Matrix Work ID 3
ca: Tercer id. del Matrix a la feina

en: Matrix ID List
ca: Llista d'id. del Matrix

en: Unnamed List
ca: Llista sense nom

en: The library was built without phone number support.
ca: Es va construir la biblioteca sense la implementació de números de telèfon.

en: The phone number parser reported a yet unknown error code.
ca: L'analitzador de números de telèfon ha retornat un codi d'error desconegut.

en: Not a phone number
ca: No és un número de telèfon

en: Invalid country calling code
ca: El codi de trucada de país no és vàlid

en: Remaining text after the country calling code is too short for a phone number
ca: El text que hi ha després del codi de trucada de país és massa curt per a ser un número de telèfon

en: Text is too short for a phone number
ca: El text és massa curt per a ser un número de telèfon

en: Text is too long for a phone number
ca: El text és massa llarg per a ser un número de telèfon

en: Unknown book property “%s”
ca: Es desconeix la propietat «%s» de la llibreta

en: Cannot change value of book property “%s”
ca: No s'ha pogut canviar el valor de la propietat «%s» de la llibreta

en: Unable to connect to “%s”:
ca: No s'ha pogut connectar a «%s»:

en: Client disappeared
ca: El client ha desaparegut

en: Addressbook backend does not support cursors
ca: El rerefons de la llibreta d'adreces no permet cursors

en: Error introspecting unknown summary field “%s”
ca: S'ha produït un error en inspeccionar el camp de resum desconegut «%s»

en: Error parsing regular expression
ca: S'ha produït un error en analitzar l'expressió regular

en: Insufficient memory
ca: No hi ha prou memòria

en: Invalid contact field “%d” specified in summary
ca: El camp de contacte «%d» especificat en el resum no és vàlid

en: Contact field “%s” of type “%s” specified in summary, but only boolean, string and string list field types are supported
ca: En el resum s'especifica que el camp de contacte «%s» és de tipus «%s», però només s'admeten camps de tipus booleà, cadena de text o llista de cadenes de text

en: Full search_contacts are not stored in cache. vcards cannot be returned.
ca: Els contactes de cerca no s'emmagatzemen sencers a la memòria cau. No es poden retornar vcards.

en: Query contained unsupported elements
ca: La consulta contenia elements no implementats

en: Invalid Query
ca: La consulta no és vàlida

en: Full search_contacts are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
ca: Els contactes de cerca no s'emmagatzemen sencers a la memòria cau. De manera que només es poden fer consultes al resum.

en: Invalid query
ca: La sol·licitud no és vàlida

en: Full vcards are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
ca: Les vcards no s'emmagatzemen senceres a la memòria cau. De manera que només es poden fer consultes al resum.

en: Unable to remove the db file: errno %d
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer de la base de dades: número d'error %d

en: Only summary queries are supported by EbSdbCursor
ca: L'EbSdbCursor només permet fer consultes de resum

en: At least one sort field must be specified to use an EbSdbCursor
ca: S'ha d'especificar com a mínim un camp d'ordenació si s'utilitza un EbSdbCursor

en: Cannot sort by a field that is not in the summary
ca: No es pot ordenar per un camp que no és al resum

en: Cannot sort by a field which may have multiple values
ca: No es pot ordenar per un camp que pot tenir valors múltiples

en: Tried to step a cursor in reverse, but cursor is already at the beginning of the contact list
ca: S'ha provat de moure un cursor cap enrere, però el cursor ja es troba al començament de la llista de contactes

en: Tried to step a cursor forwards, but cursor is already at the end of the contact list
ca: S'ha provat de moure un cursor cap endavant, però el cursor ja es troba al final de la llista de contactes

en: Unsupported contact field “%d” specified in summary
ca: El camp de contacte «%d» especificat en el resum no és compatible

en: Invalid query: %s
ca: La consulta no és vàlida: %s

en: Invalid query for a book cursor
ca: La consulta per al cursor de la llibreta no és vàlid

en: Can’t open database %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir la base de dades %s: %s

en: Object “%s” not found
ca: No s'ha trobat l'objecte «%s»

en: Object with extra “%s” not found
ca: No s'ha trobat l'objecte amb «%s» extra

en: Search by email not supported
ca: La cerca per correu electrònic no és compatible

en: No email address provided
ca: No s'ha proporcionat cap adreça electrònica

en: At least one sort field must be specified to use a cursor
ca: Com a mínim s'ha d'especificar un camp de classificació per a utilitzar un cursor

en: Cannot sort by a field that is not a string type
ca: No es pot ordenar per un camp que no sigui de tipus cadena de text

en: Preloaded object for UID “%s” is invalid
ca: L'objecte precarregat per l'UID «%s» no és vàlid

en: Received object for UID “%s” is invalid
ca: L'objecte rebut per l'UID «%s» no és vàlid

en: Refresh skipped due to enabled Power Saver mode. Disable Power Saver mode and repeat the action.
ca: S'ha omès l'actualització a causa del mode d'estalvi d'energia habilitat. Desactiva el mode d'estalvi d'energia i repeteix l'acció.

en: Failed to create cache “%s”:
ca: No s'ha pogut crear la memòria cau «%s»:

en: Cannot upgrade contacts database from a legacy database with more than one addressbook. Delete one of the entries in the “folders” table first.
ca: No es pot actualitzar la base de dades dels contactes des d'una base de dades antiga amb més d'una llibreta d'adreces. Primer heu de suprimir una de les entrades a la taula «carpetes».

en: Invalid query for EbSqlCursor
ca: La consulta per l'EbSqlCursor no és vàlida

en: At least one sort field must be specified to use an EbSqlCursor
ca: S'ha d'especificar com a mínim un camp d'ordenació per a utilitzar un EbSqlCursor

en: Invalid query:
ca: La consulta no és vàlida:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open book:
ca: No es pot obrir la llibreta:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh address book:
ca: No es pot refrescar la llibreta d'adreces:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact:
ca: No es pot obtenir el contacte:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list:
ca: No es pot obtenir la llista de contactes:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list uids:
ca: No es poden obtenir els identificadors universals de la llista de contactes:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot add contact:
ca: No es pot afegir el contacte:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify contacts:
ca: No es poden modificar els contactes:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove contacts:
ca: No es poden suprimir els contactes:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot find email address:
ca: No es troba l'adreça electrònica:

en: Cursor does not support setting the search expression
ca: El cursor no permet establir l'expressió de cerca

en: Cursor does not support step
ca: El cursor no permet anar pas a pas

en: Cursor does not support alphabetic indexes
ca: El cursor no permet l'ús d'índexs alfabètics

en: Unrecognized cursor origin
ca: No es reconeix l'origen del cursor

en: Out of sync revision while moving cursor
ca: La revisió no està sincronitzada en moure el cursor

en: Alphabetic index was set for incorrect locale
ca: S'ha definit un índex alfabètic per a un codi local erroni

en: Given URL “%s” doesn’t reference CalDAV calendar
ca: Donada l'URL «%s» no fa referència al calendari CalDAV

en: Missing information about component URL, local cache is possibly incomplete or broken. Remove it, please.
ca: Falta informació sobre l'URL del component, la memòria cau local està possiblement malmesa o incompleta. Suprimiu-la.

en: Failed to parse response data
ca: S'ha produït un error en analitzar les dades de resposta

en: Birthday
ca: Aniversari

en: Birthday: %s
ca: Aniversari: %s

en: Anniversary: %s
ca: Commemoració: %s

en: Cannot get URI
ca: No es pot obtenir l'URI

en: Cannot save calendar data: Malformed URI.
ca: No s'han pogut desar les dades del calendari: l'URI està mal format.

en: Cannot save calendar data
ca: No s'han pogut desar les dades del calendari

en: Cannot parse ISC file “%s”
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer ISC «%s»

en: File “%s” is not a VCALENDAR component
ca: El fitxer «%s» no és un component VCALENDAR

note: FIXME This should be doable once all the recurid stuff is done
en: Unsupported method
ca: Aquest mètode no està implementat

en: URI not set
ca: No s'ha establert l'URI

en: Malformed URI “%s”: %s
ca: L'URI no està ben formatat «%s»: %s

en: Bad file format.
ca: El format de fitxer és erroni.

en: Not a calendar.
ca: No és un calendari.

en: Could not retrieve weather data
ca: No s'han pogut obtenir les dades del temps

en: Weather: Fog
ca: Temps: boira

en: Weather: Cloudy Night
ca: Temps: nit ennuvolada

en: Weather: Cloudy
ca: Temps: ennuvolat

en: Weather: Overcast
ca: Temps: cel cobert

en: Weather: Showers
ca: Temps: ruixats

en: Weather: Snow
ca: Temps: neu

en: Weather: Clear Night
ca: Temps: nit serena

en: Weather: Sunny
ca: Temps: assolellat

en: Weather: Thunderstorms
ca: Temps: llamps i trons

en: Forecast
ca: Pronòstic

en: Could not create cache file
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de memòria cau

en: Could not create cache file:
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de memòria cau:

en: New note
ca: Nota nova

en: No such calendar
ca: No existeix aquest calendari

en: Object not found
ca: No s'ha trobat l'objecte

en: Invalid object
ca: Objecte no vàlid

en: Unknown user
ca: Usuari desconegut

en: Object ID already exists
ca: L'id. d'objecte ja existeix

en: Invalid range
ca: Rang no vàlid

en: Unknown calendar property “%s”
ca: Es desconeix la propietat «%s» del calendari

en: Cannot change value of calendar property “%s”
ca: No es pot canviar la propietat «%s» del calendari

en: Untitled appointment
ca: Cita sense nom

en: 1st
ca: 1r

en: 2nd
ca: 2n

en: 3rd
ca: 3r

en: 4th
ca: 4t

en: 5th
ca: 5è

en: 6th
ca: 6è

en: 7th
ca: 7è

en: 8th
ca: 8è

en: 9th
ca: 9è

en: 10th
ca: 10è

en: 11th
ca: 11è

en: 12th
ca: 12è

en: 13th
ca: 13è

en: 14th
ca: 14è

en: 15th
ca: 15è

en: 16th
ca: 16è

en: 17th
ca: 17è

en: 18th
ca: 18è

en: 19th
ca: 19è

en: 20th
ca: 20è

en: 21st
ca: 21è

en: 22nd
ca: 22è

en: 23rd
ca: 23è

en: 24th
ca: 24è

en: 25th
ca: 25è

en: 26th
ca: 26è

en: 27th
ca: 27è

en: 28th
ca: 28è

en: 29th
ca: 29è

en: 30th
ca: 30è

en: 31st
ca: 31è

en: every day forever | every %d days forever
ca[0]: cada dia per sempre
ca[1]: cada %d dies per sempre

en: Every day forever | Every %d days forever
ca[0]: Cada dia per sempre
ca[1]: Cada %d dies per sempre

en: every day | every %d days
ca[0]: cada dia
ca[1]: cada %d dies

en: Every day | Every %d days
ca[0]: Cada dia
ca[1]: Cada %d dies

en: every week | every %d weeks
ca[0]: cada setmana
ca[1]: cada %d setmanes

en: Every week | Every %d weeks
ca[0]: Cada setmana
ca[1]: Cada %d setmanes

[ctx: recur-description]
en: on Sunday
ca: el diumenge

[ctx: recur-description]
en: , Sunday
ca: , diumenge

[ctx: recur-description]
en:  and Sunday
ca:  i diumenge

[ctx: recur-description]
en: on Monday
ca: el dilluns

[ctx: recur-description]
en: , Monday
ca: , dilluns

[ctx: recur-description]
en:  and Monday
ca:  i dilluns

[ctx: recur-description]
en: on Tuesday
ca: el dimarts

[ctx: recur-description]
en: , Tuesday
ca: , dimarts

[ctx: recur-description]
en:  and Tuesday
ca:  i dimarts

[ctx: recur-description]
en: on Wednesday
ca: el dimecres

[ctx: recur-description]
en: , Wednesday
ca: , dimecres

[ctx: recur-description]
en:  and Wednesday
ca:  i dimecres

[ctx: recur-description]
en: on Thursday
ca: el dijous

[ctx: recur-description]
en: , Thursday
ca: , dijous

[ctx: recur-description]
en:  and Thursday
ca:  i dijous

[ctx: recur-description]
en: on Friday
ca: el divendres

[ctx: recur-description]
en: , Friday
ca: , divendres

[ctx: recur-description]
en:  and Friday
ca:  i divendres

[ctx: recur-description]
en: on Saturday
ca: el dissabte

[ctx: recur-description]
en: , Saturday
ca: , dissabte

[ctx: recur-description]
en:  and Saturday
ca:  i dissabte

en: every month | every %d months
ca[0]: cada mes
ca[1]: cada %d mesos

en: Every month | Every %d months
ca[0]: Cada mes
ca[1]: Cada %d mesos

[ctx: recur-description]
en: on the last Sunday
ca: el darrer dissabte

[ctx: recur-description]
en: on the last Monday
ca: el darrer dilluns

[ctx: recur-description]
en: on the last Tuesday
ca: el darrer dimarts

[ctx: recur-description]
en: on the last Wednesday
ca: el darrer dimecres

[ctx: recur-description]
en: on the last Thursday
ca: el darrer dijous

[ctx: recur-description]
en: on the last Friday
ca: el darrer divendres

[ctx: recur-description]
en: on the last Saturday
ca: el darrer dissabte

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 1st day
ca: el 1r dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 2nd day
ca: el 2n dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 3rd day
ca: el 3r dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 4th day
ca: el 4t dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 5th day
ca: el 5è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 6th day
ca: el 6è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 7th day
ca: el 7è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 8th day
ca: el 8è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 9th day
ca: el 9è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 10th day
ca: el 10è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 11th day
ca: l'11è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 12th day
ca: el 12è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 13th day
ca: el 13è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 14th day
ca: el 14è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 15th day
ca: el 15è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 16th day
ca: el 16è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 17th day
ca: el 17è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 18th day
ca: el 18è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 19th day
ca: el 19è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 20th day
ca: el 20è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 21st day
ca: el 21è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 22nd day
ca: el 22è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 23rd day
ca: el 23è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 24th day
ca: el 24è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 25th day
ca: el 25è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 26th day
ca: el 26è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 27th day
ca: el 27è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 28th day
ca: el 28è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 29th day
ca: el 29è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 30th day
ca: el 30è dia

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 31st day
ca: el 31è dia

[ctx: recur-description]
en: on the first Monday
ca: el primer dilluns

[ctx: recur-description]
en: on the second Monday
ca: el segon dilluns

[ctx: recur-description]
en: on the third Monday
ca: el tercer dilluns

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Monday
ca: el quart dilluns

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Monday
ca: el cinquè dilluns

[ctx: recur-description]
en: on the first Tuesday
ca: el primer dimarts

[ctx: recur-description]
en: on the second Tuesday
ca: el segon dimarts

[ctx: recur-description]
en: on the third Tuesday
ca: el tercer dimarts

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Tuesday
ca: el quart dimarts

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Tuesday
ca: el cinquè dimarts

[ctx: recur-description]
en: on the first Wednesday
ca: el primer dimecres

[ctx: recur-description]
en: on the second Wednesday
ca: el segon dimecres

[ctx: recur-description]
en: on the third Wednesday
ca: el tercer dimecres

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Wednesday
ca: el quart dimecres

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Wednesday
ca: el cinquè dimecres

[ctx: recur-description]
en: on the first Thursday
ca: el primer dijous

[ctx: recur-description]
en: on the second Thursday
ca: el segon dijous

[ctx: recur-description]
en: on the third Thursday
ca: el tercer dijous

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Thursday
ca: el quart dijous

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Thursday
ca: el cinquè dijous

[ctx: recur-description]
en: on the first Friday
ca: el primer divendres

[ctx: recur-description]
en: on the second Friday
ca: el segon divendres

[ctx: recur-description]
en: on the third Friday
ca: el tercer divendres

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Friday
ca: el quart divendres

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Friday
ca: el cinquè divendres

[ctx: recur-description]
en: on the first Saturday
ca: el primer dissabte

[ctx: recur-description]
en: on the second Saturday
ca: el segon dissabte

[ctx: recur-description]
en: on the third Saturday
ca: el tercer dissabte

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Saturday
ca: el quart dissabte

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Saturday
ca: el cinquè dissabte

[ctx: recur-description]
en: on the first Sunday
ca: el primer diumenge

[ctx: recur-description]
en: on the second Sunday
ca: el segon diumenge

[ctx: recur-description]
en: on the third Sunday
ca: el tercer diumenge

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Sunday
ca: el quart diumenge

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Sunday
ca: el cinquè diumenge

en: every year forever | every %d years forever
ca[0]: cada any per sempre
ca[1]: cada %d anys per sempre

en: Every year forever | Every %d years forever
ca[0]: Cada any per sempre
ca[1]: Cada %d anys per sempre

en: every year | every %d years
ca[0]: cada any
ca[1]: cada %d anys

en: Every year | Every %d years
ca[0]: Cada any
ca[1]: Cada %d anys

note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days for 10 occurrences"
en: for one occurrence | for %d occurrences
ca[0]: per una ocurrència
ca[1]: per %d ocurrències

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The '%s' is replaced with actual date, thus it can create something like "until Mon 15.1.2018". The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days until Mon 15.1
en: until %s
ca: fins a %s

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 2 months on Tuesday, Thursday and Friday forever"
en: forever
ca: per sempre

note: Translators: This text is appended at the end of complete recur description using "%s%s" in context "recur-description"
en: , with one exception | , with %d exceptions
ca[0]: , amb una excepció
ca[1]: , amb %d excepcions

[ctx: recur-description]
en: The meeting recurs
ca: La reunió és recurrent

[ctx: recur-description]
en: The appointment recurs
ca: La nota es repeteix

[ctx: recur-description]
en: The task recurs
ca: La tasca és recurrent

[ctx: recur-description]
note: if (i_cal_component_isa (comp) == I_CAL_VJOURNAL_COMPONENT)
en: The memo recurs
ca: La nota es repeteix

[ctx: Priority]
en: High
ca: Alta

[ctx: Priority]
en: Low
ca: Baixa

[ctx: Priority]
note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
ca: No definida

en: %d week | %d weeks
ca[0]: %d setmanes
ca[1]: %d setmanes

en: %d day | %d days
ca[0]: %d dia
ca[1]: %d dies

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

note: Translators: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

en: No Summary
ca: Cap resum

en: “%s” expects one argument
ca: «%s» espera un argument

en: “%s” expects the first argument to be a string
ca: «%s» espera que el primer argument sigui una cadena

en: “%s” expects two or three arguments
ca: «%s» espera dos o tres arguments

en: “%s” expects the first argument to be a time_t
ca: «%s» espera que el primer argument sigui de tipus time_t

en: “%s” expects the second argument to be a time_t
ca: «%s» espera que el segon argument sigui un tipus time_t

en: “%s” expects the third argument to be a string
ca: «%s» espera que el tercer argument sigui una cadena

en: “%s” expects none or two arguments
ca: «%s» espera o bé cap argument o bé dos arguments

en: “%s” expects two arguments
ca: «%s» espera dos arguments

en: “%s” expects no arguments
ca: «%s» no espera cap argument

en: “%s” expects the second argument to be a string
ca: «%s» espera que el segon argument sigui una cadena

en: “%s” expects the first argument to be either “any”, “summary”, or “description”, or “location”, or “attendee”, or “organizer”, or “classification”
ca: «%s» espera que el primer argument sigui «any» (qualsevol), «summary» (resum), «description» (descripció), «location» (ubicació), «attendee» (assistent), «organizer» (organitzador), o «classification» (classificació)

en: “%s” expects at least one argument
ca: «%s» espera almenys un argument

en: “%s” expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
ca: «%s» espera que tots els arguments siguin cadenes, o bé un (i només un) argument que sigui fals booleà (#f)

en: “%s” expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
ca: «%s» espera que el primer argument sigui una cadena de data/hora en el format ISO 8601

en: “%s” expects the second argument to be an integer
ca: «%s» espera que el segon argument sigui un enter

en: Failed to create SQLite function, error code “%d”: %s
ca: No s'ha pogut crear la funció de SQLite, el codi d'error «%d»: %s

en: Object “%s”, “%s” not found
ca: No s'ha trobat l'objecte «%s», «%s»

en: Cannot add timezone without tzid
ca: No es pot afegir el fus horari sense tzid

en: Cannot add timezone without component
ca: No es pot afegir el fus horari sense el component

en: Cannot add timezone with invalid component
ca: No es pot afegir el fus horari amb un component no vàlid

en: Received object for UID “%s” doesn’t contain any expected component
ca: L'objecte rebut per l'UID «%s» no conté cap component esperat

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open calendar:
ca: No es pot obrir el calendari:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh calendar:
ca: No es pot refrescar el calendari:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object path:
ca: No es pot obtenir el camí de l'objecte de calendari:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object list:
ca: No es pot obtenir la llista d'objectes de calendari:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar free/busy list:
ca: No es pot obtenir la llista de lliure/ocupat del calendari:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot create calendar object:
ca: No es pot crear l'objecte del calendari:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify calendar object:
ca: No es pot modificar l'objecte del calendari:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove calendar object:
ca: No es pot suprimir l'objecte del calendari:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot receive calendar objects:
ca: No es poden rebre els objectes del calendari:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot send calendar objects:
ca: No es poden enviar els objectes del calendari:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve attachment uris:
ca: No s'han pogut obtenir els URI's de les adjuncions:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not discard reminder:
ca: No s'ha pogut descartar el recordatori:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve calendar time zone:
ca: No s'ha pogut obtenir el fus horari del calendari:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not add calendar time zone:
ca: No s'ha pogut afegir el fus horari del calendari:

en: Signing is not supported by this cipher
ca: Aquest xifratge no pot signar

en: Verifying is not supported by this cipher
ca: Aquest xifratge no implementa la verificació

en: Encryption is not supported by this cipher
ca: Amb aquest xifratge no es pot xifrar

en: Decryption is not supported by this cipher
ca: Aquest xifratge no es pot desxifrar

en: Signing message
ca: Signatura del missatge

en: Encrypting message
ca: Xifratge del missatge

en: Decrypting message
ca: Desxifratge del missatge

en: Unable to create cache path
ca: No s'ha pogut crear el camí a la memòria cau

en: Empty cache file
ca: Buida el fitxer de memòria cau

en: Could not remove cache entry: %s: %s
ca: No s'ha pogut suprimir l'entrada de la memòria cau: %s. %s

en: Could not rename “%s” to %s: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de «%s» a %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Transferring filtered messages in “%s : %s”
ca: S'estan transferint els missatges filtrats a «%s : %s»

en: Failed to create child process “%s”: %s
ca: No s'ha pogut crear el procés fill «%s»: %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
ca: S'ha rebut un flux de missatge no vàlid de %s: %s

en: Syncing folders
ca: S'estan sincronitzant les carpetes

en: Error parsing filter: %s: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar el filtre: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
ca: S'ha produït un error en executar el filtre: %s: %s

en: Unable to open spool folder
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta per a cues

en: Unable to process spool folder
ca: No s'ha pogut processar la carpeta per a cues

en: Getting message %d (%d%%)
ca: S'està obtenint el missatge %d (%d%%)

en: Failed on message %d
ca: S'ha produït un error en el missatge %d

en: Failed to transfer messages: %s
ca: S'ha produït un error en transferir els missatges: %s

en: Syncing folder
ca: S'està sincronitzant la carpeta

en: Complete
ca: Acabat

en: Getting message %d of %d
ca: S'està obtenint el missatge %d de %d

en: Failed at message %d of %d
ca: No s'ha pogut obtenir el missatge %d de %d

en: Execution of filter “%s” failed:
ca: Ha fallat l'execució del filtre «%s»:

en: Error parsing filter “%s”: %s: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar el filtre «%s»: %s: %s

en: Error executing filter “%s”: %s: %s
ca: S'ha produït un error en executar el filtre «%s»: %s: %s

en: Failed to retrieve message
ca: No s'ha pogut obtenir el missatge

en: Invalid arguments to (system-flag)
ca: Els arguments per a (system-flag) no són vàlids

en: Invalid arguments to (user-tag)
ca: Els arguments per a (user-tag) no són vàlids

en: Invalid arguments to (message-location)
ca: Els arguments per a (message-location) no són vàlids

en: Error executing filter search: %s: %s
ca: S'ha produït un error en executar la cerca de filtres: %s. %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Storing changes in folder “%s : %s”
ca: S'estan desant els canvis a la carpeta «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new spam message in “%s : %s” | Learning new spam messages in “%s : %s”
ca[0]: S'està aprenent del nou missatge brossa a «%s : %s»
ca[1]: S'està aprenent dels nous missatges brossa a «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new ham message in “%s : %s” | Learning new ham messages in “%s : %s”
ca[0]: S'està aprenent del missatge de correu legítim nou a «%s : %s»
ca[1]: S'està aprenent dels missatges de correus legítims nous a «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering new message in “%s : %s” | Filtering new messages in “%s : %s”
ca[0]: S'està filtrant el missatge nou a «%s : %s»
ca[1]: S'estan filtrant els missatges nous a «%s : %s»

en: Moving messages
ca: S'estan movent els missatges

en: Copying messages
ca: S'estan copiant els missatges

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Quota information not supported for folder “%s : %s”
ca: La informació de quota no està implementada per a la carpeta «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering folder “%s : %s”
ca: S'està filtrant la carpeta «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Expunging folder “%s : %s”
ca: S'està buidant la carpeta «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving message “%s” in “%s : %s”
ca: S'està recuperant el missatge «%s» a «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving quota information for “%s : %s”
ca: S'està recuperant la informació de la quota per «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Refreshing folder “%s : %s”
ca: S'està actualitzant la carpeta «%s : %s»

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a single bool result
ca: (%s) necessita un únic resultat booleà

note: Translators: Each '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) not allowed inside %s
ca: (%s) no és permès dins de %s

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a match type string
ca: (%s) necessita una cadena de tipus de concordança

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) expects an array result
ca: (%s) espera un resultat de tipus matriu

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires the folder set
ca: (%s) necessita el conjunt de carpetes

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
ca: No s'ha pogut analitzar l'expressió de cerca: %s.
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
ca: S'ha produït un error en executar l'expressió de cerca %s:
    %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Release unused memory for folder “%s : %s”
ca: Allibera memòria no utilitzada per a la carpeta «%s : %s»

note: Translators: The '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Output from %s:
ca: Sortida de %s:

en: Failed to execute gpg: %s
ca: No s'ha pogut executar el GPG: %s

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
ca: S'ha obtingut un missatge d'estat inesperat del GnuPG:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
ca: No s'ha pogut analitzar el suggeriment de l'identificador d'usuari del GPG.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
ca: No s'ha pogut analitzar la sol·licitud de contrasenya del GPG.

en: You need a PIN to unlock the key for your
    SmartCard: “%s”
ca: Us cal un PIN per a desbloquejar la clau
    de l'SmartCard: «%s»

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: “%s”
ca: Us cal una contrasenya per a desbloquejar la clau
    de l'usuari: «%s»

en: Unexpected request from GnuPG for “%s”
ca: Sol·licitud inesperada del GnuPG per a «%s»

en: Note the encrypted content doesn’t contain information about a recipient, thus there will be a password prompt for each of stored private key.
ca: Adoneu-vos que el contingut xifrat no conté informació sobre el destinatari, de manera que se us demanarà la contrasenya per a cada clau privada emmagatzemada.

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
ca: No s'ha pogut desbloquejar la clau secreta: s'han introduït 3 contrasenyes incorrectes.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
ca: Resposta inesperada del GnuPG: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
ca: No s'ha pogut xifrar perquè no s'ha especificat cap destinatari vàlid.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified. A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
ca: Error en fer el xifrat: S'ha especificat un destinatari %s no vàlid. Un problema corrent és que %s no té importada la clau pública d'aquest destinatari.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The public key for recipient %s was not found.
ca: No s'ha pogut xifrar perquè la clau pública del destinatari %s no s'ha trobat.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is revoked.
ca: No s'ha pogut xifrar perquè la clau pel destinatari %s s'ha revocat.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is expired.
ca: No s'ha pogut xifrar perquè la clau del destinatari %s ha expirat.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is not trusted.
ca: No s'ha pogut xifrar perquè la clau del destinatari %s no és de confiança.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is disabled.
ca: No s'ha pogut xifrar perquè la clau del destinatari %s està desactivada.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified (code %d). A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
ca: No s'ha pogut xifrar perquè el destinatari %s no és vàlid (codi %d). Un problema corrent és que %s no té importada la clau pública d'aquest destinatari.

en: Could not generate signing data:
ca: No s'han pogut generar les dades de signatura:

en: Failed to execute gpg.
ca: No s'ha pogut executar el GPG.

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
ca: No s'ha pogut verificar la signatura del missatge. El format del missatge no és correcte

en: Cannot verify message signature:
ca: No s'ha pogut verificar la signatura del missatge:

en: Could not generate encrypting data:
ca: No s'han pogut generar les dades per a xifrar:

en: This is a digitally encrypted message part
ca: Això és una part del missatge xifrat digitalment

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
ca: No s'ha pogut desxifrar el missatge: El format del missatge no és correcte

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
ca: No s'ha pogut desxifrar la part MIME: s'ha produït un error de protocol

en: Failed to decrypt MIME part: Secret key not found
ca: No s'ha pogut desxifrar la part MIME: no s'ha trobat la clau secreta

en: GPG blob contains unencrypted text: %s
ca: El blob GPG conté text no xifrat: %s

en: Encrypted content
ca: Contingut xifrat

en: Synchronizing junk database
ca: S'està sincronitzant la base de dades de missatges brossa

en: Could not create lock file for %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de bloqueig per a %s: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s.  Try again later.
ca: S'ha excedit el temps màxim per a intentar obtenir el fitxer de bloqueig a %s. Torneu-ho a provar més tard.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
ca: No s'ha pogut obtenir un bloqueig amb fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
ca: No s'ha pogut obtenir un bloqueig amb flock(2): %s

en: Cannot build locking helper pipe: %s
ca: No s'ha pogut crear el conducte de l'ajudant per a bloquejar: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
ca: No s'ha pogut crear un procés fill per a l'ajudant per a bloquejar: %s

en: Could not lock “%s”: protocol error with lock-helper
ca: No s'ha pogut bloquejar «%s»: hi ha un error en el protocol amb l'ajudant per a bloquejar

en: Could not lock “%s”
ca: No s'ha pogut bloquejar «%s»

en: Could not open mail file %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de correu %s: %s

en: Could not check mail file %s: %s
ca: No s'ha pogut comprovar el fitxer de correu %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal de correu %s: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
ca: No s'ha pogut emmagatzemar el correu en el fitxer temporal %s: %s

en: Could not create pipe: %s
ca: No s'ha pogut crear el conducte: %s

en: Could not fork: %s
ca: No s'ha pogut crear un procés fill: %s

en: Movemail program failed: %s
ca: El programa movemail ha fallat: %s

en: (Unknown error)
ca: (Error desconegut)

en: Error reading mail file: %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer de correu: %s

en: Error writing mail temp file: %s
ca: S'ha produït un error en escriure el fitxer temporal de correu: %s

en: Error copying mail temp file: %s
ca: S'ha produït un error en copiar el fitxer temporal de correu: %s

en: No content available
ca: No hi ha continguts disponibles

en: No signature available
ca: No hi ha cap signatura disponible

en: parse error
ca: error d'anàlisi

en: Resolving: %s
ca: S'està resolent: %s

en: Host lookup failed
ca: Ha fallat la cerca del servidor amfitrió

en: Host lookup “%s” failed. Check your host name for spelling errors.
ca: Ha fallat la cerca del servidor amfitrió «%s». Comproveu que heu introduït correctament el nom d'amfitrió d'errors ortogràfics.

en: Host lookup “%s” failed: %s
ca: Ha fallat la cerca del servidor amfitrió «%s»: %s

en: Checking reachability of account “%s”
ca: S'està comprovant l'accessibilitat del compte «%s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Downloading new messages for offline mode in “%s : %s”
ca: S'estan baixant els missatges nous per a treballar fora de línia a «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Checking download of new messages for offline in “%s : %s”
ca: S'està comprovant la baixada de missatges nous fora de línia a «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Syncing messages in folder “%s : %s” to disk
ca: S'estan sincronitzant els missatges de la carpeta «%s : %s» al disc

note: Translators: The first “%d” is the sequence number of the message, the second “%d” is the total number of messages to synchronize. The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is m
en: Syncing message %d of %d in folder “%s : %s” to disk
ca: S'està sincronitzant el missatge %d de %d de la carpeta «%s : %s» al disc

en: Copy folder content locally for _offline operation
ca: Copia el contingut de la carpeta localment per a treballar f_ora de línia

en: Syncing messages in account “%s” to disk
ca: S'estan sincronitzant els missatges del compte «%s» al disc

en: Virtual folder email provider
ca: Proveïdor de correu de la carpeta virtual

en: For reading mail as a query of another set of folders
ca: Per a llegir correu com a consulta d'un altre joc de carpetes

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
ca: No s'ha pogut carregar %s: no es poden carregar mòduls en aquest sistema.

en: Could not load %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar %s: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
ca: No s'ha pogut carregar %s: el mòdul no conté cap codi d'inicialització.

en: No provider available for protocol “%s”
ca: No hi ha cap proveïdor disponible per al protocol «%s»

en: Anonymous
ca: Anònim

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor utilitzant una entrada anònima.

en: Authentication failed.
ca: Ha fallat l'autenticació.

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an email address as the trace information, but the provided value is not a valid email address.
en: Invalid email address trace information:
    %s
ca: La informació de la traça de l'adreça electrònica no és vàlida:
    %s

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an opaque trace information, but the provided value looks like an email address.
en: Invalid opaque trace information:
    %s
ca: La informació de la traça opaca no és vàlida:
    %s

en: Invalid argument
ca: Argument no vàlid

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor utilitzant una contrasenya segura CRAM-MD5, si el servidor ho implementa.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor utilitzant una contrasenya segura DIGEST-MD5, si el servidor ho implementa.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
ca: El desafiament del servidor és massa llarg (més de 2048 bytes)

en: Server challenge invalid
ca: El desafiament del servidor no és vàlid

en: Server challenge contained invalid “Quality of Protection” token
ca: El desafiament del servidor contenia un testimoni «Qualitat de la protecció» no vàlid

en: Server response did not contain authorization data
ca: La resposta del servidor no contenia dades d'autorització

en: Server response contained incomplete authorization data
ca: La resposta del servidor contenia dades d'autorització incompletes

en: Server response does not match
ca: La resposta del servidor no concorda

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor que utilitza l'autenticació basada en Kerberos 5.

en: (Unknown GSSAPI mechanism code: %x)
ca: (Codi de mecanisme GSSAPI desconegut: %x)

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
ca: La credencial proporcionada no implementa el mecanisme especificat, o bé la implementació no la reconeix.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
ca: El paràmetre target_name proporcionat estava mal format.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
ca: El paràmetre target_name proporcionat contenia un tipus de nom no implementat o no vàlid.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
ca: L'input_token conté vinculacions a canals diferents de les especificades mitjançant el paràmetre input_chan_bindings.

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
ca: L'input_token conté una signatura no vàlida, o bé una signatura que no es pot verificar.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
ca: Les credencials proporcionades no eren vàlides per a iniciar un context, o bé el gestor de credencials no referenciava cap credencial.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
ca: El gestor del context proporcionat no es refereix a cap context vàlid.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
ca: Han fallat les comprovacions de consistència realitzades a l'input_token.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
ca: Han fallat les comprovacions realitzades sobre les credencials.

en: The referenced credentials have expired.
ca: Les credencials referenciades han vençut.

en: Bad authentication response from server.
ca: La resposta d'autenticació del servidor és incorrecta.

en: Could not get session bus:
ca: No s'ha pogut obtenir el bus de sessió:

en: Cannot ask for Kerberos ticket. Obtain the ticket manually, like on command line with “kinit” or open “Online Accounts” in “Settings” and add the Kerberos account there. Reported error was: %s
ca: No es pot sol·licitar l'entrada de Kerberos. Obteniu l'entrada manualment, com a la línia d'ordres amb «kinit» o obriu «Comptes en línia» a «Paràmetres» i afegiu-hi el compte de Kerberos. S'ha informat de l'error: %s

en: Unsupported security layer.
ca: Aquesta capa de seguretat no està implementada.

en: Login
ca: Entrada

en: This option will connect to the server using a simple password.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor mitjançant una contrasenya sense xifrar.

en: Unknown authentication state.
ca: L'estat de l'autenticació és desconegut.

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
ca: Aquesta opció us connectarà a un servidor basat en Windows que utilitzi NTLM / Autenticació de contrasenya segura.

en: PLAIN
ca: Simple

en: POP before SMTP
ca: POP abans que SMTP

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
ca: Aquesta opció autoritzarà una connexió POP abans d'intentar-ho amb SMTP

en: POP Source UID
ca: UID de l'origen POP

en: POP Before SMTP authentication using an unknown transport
ca: POP abans que l'autenticació SMTP en utilitzar un transport desconegut

en: POP Before SMTP authentication attempted with a %s service
ca: S'ha intentat fer un POP abans que l'autenticació SMTP amb un servei %s

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the server
ca: Aquesta opció usarà un testimoni d'accés OAuth 2.0 per a connectar amb el servidor

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Google server
ca: Aquesta opció usarà un testimoni d'accés OAuth 2.0 per a connectar amb el servidor de Google

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Outlook.com server
ca: Aquesta opció usarà un testimoni d'accés OAuth 2.0 per a connectar amb el servidor Outlook.com

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Yahoo! server
ca: Aquesta opció usarà un testimoni d'accés OAuth 2.0 per a connectar amb el servidor de Yahoo!

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
ca: Ha fallat la compilació de l'expressió regular: %s: %s

en: Invalid GType registered for protocol “%s”
ca: El GType registrat per al protocol «%s» no és vàlid

en: No support for %s authentication
ca: No està implementat el tipus d'autenticació per a %s

en: %s authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació %s

en: Forwarding messages is not supported
ca: No s'ha implementat l'operació de reenviament

en: Cannot find certificate for “%s”
ca: No s'ha trobat el certificat per a «%s»

en: Cannot create CMS message
ca: No es pot crear el missatge CMS

en: Cannot create CMS signed data
ca: No es poden crear les dades signades CMS

en: Cannot attach CMS signed data
ca: No s'han pogut adjuntar les dades signades CMS

en: Cannot attach CMS data
ca: No s'han pogut adjuntar les dades CMS

en: Cannot create CMS Signer information
ca: No es pot crear la informació del signador CMS

en: Cannot find certificate chain
ca: No es pot trobar la cadena del certificat

en: Cannot add CMS Signing time
ca: No es pot afegir el temps de signatura de CMS

en: Encryption certificate for “%s” does not exist
ca: No existeix el certificat de xifratge per a «%s»

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
ca: No es pot afegir l'atribut SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
ca: No es pot afegir l'atribut MS SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add encryption certificate
ca: No es pot afegir el certificat de xifratge

en: Cannot add CMS Signer information
ca: No s'ha pogut afegir la informació del signador CMS

note: Translators: A fallback message when couldn't verify an SMIME signature
en: Unverified
ca: Sense verificar

en: Good signature
ca: La signatura és correcta

en: Bad signature
ca: La signatura és incorrecta

en: Content tampered with or altered in transit
ca: El contingut s'ha modificat o alterat durant el transport

en: Signing certificate not found
ca: No s'ha trobat el certificat per a signar

en: Signing certificate not trusted
ca: No s'ha validat el certificat per a signar

en: Signature algorithm unknown
ca: No es coneix l'algorisme de la signatura

en: Signature algorithm unsupported
ca: No suporta l'algorisme de signatura

en: Malformed signature
ca: La signatura està mal formada

en: Processing error
ca: S'ha produït un error en processar

en: No signed data in signature
ca: La signatura no conté dades signades

en: Digests missing from enveloped data
ca: Manca el resum de les dades en el sobre

en: Cannot calculate digests
ca: No es poden calcular els resums

en: Cannot set message digests
ca: No es poden definir els resums del missatge

en: Certificate import failed
ca: Ha fallat la importació del certificat

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
ca: El certificat és l'únic missatge, no es poden verificar certificats

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
ca: El certificat és l'únic missatge, els certificats s'importen i es verifiquen

en: Cannot find signature digests
ca: No es poden trobar les signatures dels resums

en: Signer: %s <%s>: %s
ca: Signador: %s <%s>: %s

en: Cannot create encoder context
ca: No s'ha pogut crear el context del codificador

en: Failed to add data to CMS encoder
ca: No s'han pogut afegir dades al codificador CMS

en: Failed to encode data
ca: S'ha produït un error en codificar les dades

en: Decoder failed
ca: Ha fallat el descodificador

en: No valid or appropriate certificate for “%s” was found
ca: No s'ha trobat cap certificat vàlid o adequat per a «%s»

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
ca: No s'ha trobat l'algorisme de xifratge en bloc comú

en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
ca: No es pot assignar un lloc per a la clau de xifratge en bloc

en: Cannot create CMS Message
ca: No s'ha pogut crear el missatge CMS

en: Cannot create CMS Enveloped data
ca: No s'han pogut crear les dades en el sobre CMS

en: Cannot attach CMS Enveloped data
ca: No s'han pogut adjuntar les dades en el sobre CMS

en: Cannot attach CMS data object
ca: No s'ha pogut adjuntar l'objecte de dades CMS

en: Cannot create CMS Recipient information
ca: No s'ha pogut crear la informació del destinatari CMS

en: Cannot add CMS Recipient information
ca: No s'ha pogut afegir la informació del destinatari CMS

en: Failed to add data to encoder
ca: No s'han pogut afegir dades al codificador

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
ca: Desencriptació S/MIME: no s'ha trobat cap contingut xifrat

en: Opening folder “%s”
ca: S'està obrint la carpeta «%s»

en: Scanning folders in “%s”
ca: S'estan escanejant les carpetes a «%s»

en: Trash
ca: Paperera

en: Junk
ca: Brossa

en: Cannot create folder: %s: folder exists
ca: No s'ha pogut crear la carpeta: %s. La carpeta existeix

en: Creating folder “%s”
ca: S'està creant la carpeta «%s»

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta: %s. L'operació no és vàlida

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la carpeta: %s. L'operació no és vàlida

en: Cannot write with no base stream
ca: No es pot escriure sense un flux de base

en: Stream type “%s” is not seekable
ca: No es poden fer cerques al tipus de flux «%s»

en: Only reset to beginning is supported with CamelStreamFilter
ca: Només el CamelStreamFilter permet reiniciar fins al principi

en: Only reset to beginning is supported with CamelHttpStream
ca: Només el CamelHttpStream permet reiniciar fins al principi

en: Connection cancelled
ca: S'ha cancel·lat la connexió

en: Could not connect with command “%s”: %s
ca: No s'ha pogut connectar amb l'ordre «%s»: %s

en: Subscribing to folder “%s”
ca: S'està subscrivint-se a la carpeta «%s»

en: Unsubscribing from folder “%s”
ca: S'està cancel·lant la subscripció a la carpeta «%s»

en: Could not parse URL “%s”
ca: No s'ha pogut analitzar l'URL «%s»

en: Updating folder “%s”
ca: S'està actualitzant la carpeta «%s»

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
ca: No s'han pogut copiar o moure els missatges a la carpeta virtual

note: Translators: The first “%s” is replaced with a message UID, the second “%s” is replaced with an account name and the third “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No such message %s in “%s : %s”
ca: No existeix el missatge %s a «%s : %s»

en: Error storing “%s”:
ca: S'ha produït un error en emmagatzemar «%s»:

en: Updating search folder “%s”
ca: S'està actualitzant la carpeta de cerca «%s»

en: Automatically _update on change in source folders
ca: Act_ualitza automàticament si canvien les carpetes fonts

note: Translators: 'Unmatched' is a folder name under Search folders where are shown * all messages not belonging into any other configured search folder
en: Unmatched
ca: Sense coincidència

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta: %s: no existeix

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la carpeta: %s: no existeix

en: Enable _Unmatched folder
ca: Habilita carpetes _no coincidents

en: Updating Unmatched search folder
ca: S'està actualitzant la carpeta de cerca no coincident

en: Cannot copy messages to the Trash folder
ca: No es poden copiar els missatges a la Paperera

en: Cannot copy messages to the Junk folder
ca: No es poden copiar els missatges a la carpeta de Brossa

en: You must be working online to complete this operation (%s)
ca: Heu d'estar en línia per a completar aquesta operació (%s)

en: You must be working online to complete this operation
ca: Heu d'estar en línia per a completar aquesta operació

en: No destination folder specified
ca: No s'ha especificat la carpeta de destinació

en: Unable to move junk messages
ca: No s'han pogut moure els missatges brossa

en: Unable to move deleted messages
ca: No s'han pogut moure els missatges suprimits

en: Unable to move messages to Inbox
ca: No s'han pogut moure els missatges a la safata d'entrada

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No quota information available for folder “%s : %s”
ca: La informació de quota no està disponible per a la carpeta «%s : %s»

note: transfer ownership to 'rcf' Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Removing stale cache files in folder “%s : %s”
ca: S'estan suprimint els fitxers de memòria cau obsolets en la carpeta «%s : %s»

en: Apply message _filters to this folder
ca: Aplica els _filtres de missatge a aquesta carpeta

en: Always check for _new mail in this folder
ca: Comprova sempre si hi ha missatges _nous en aquesta carpeta

en: Could not create folder summary for %s
ca: No s'ha pogut crear el resum de les carpetes per a %s

en: Could not create cache for %s:
ca: No s'ha pogut crear la de memòria cau per a %s:

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No IMAP mailbox available for folder “%s : %s”
ca: No hi ha cap bústia de correu IMAP disponible per a la carpeta «%s : %s»

en: Source stream returned no data
ca: El flux d'origen no ha retornat cap dada

en: Checking for New Mail
ca: Comprovació de correu nou

en: C_heck for new messages in all folders
ca: Comprova si _hi ha nous missatges a totes les carpetes

en: Ch_eck for new messages in subscribed folders
ca: Comprova si _hi ha missatges nous a les carpetes subscrites

en: Use _Quick Resync if the server supports it
ca: Utilitza la _sincronització ràpida si el servidor l'admet

en: _Listen for server change notifications
ca: _Escolta el servidor per notificacions de canvis

en: Folders
ca: Carpetes

en: _Show only subscribed folders
ca: Mo_stra només les carpetes subscrites

en: Options
ca: Opcions

en: Apply _filters to new messages in all folders
ca: Aplica els _filtres als missatges nous a totes les carpetes

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
ca: _Aplica els filtres als missatges nous de la bústia d'entrada d'aquest servidor

en: Check new messages for _Junk contents
ca: Comprova si hi ha _brossa al contingut dels missatges nous

en: Only check for Junk messages in the In_box folder
ca: Comprova només si hi ha correu brossa a la bústia d'_entrada

en: Synchroni_ze remote mail locally in all folders
ca: Sincronit_za localment el correu remot en totes les carpetes

en: Numbe_r of concurrent connections to use
ca: Nomb_re de connexions concurrents a utilitzar

en: Enable full folder update on _metered network
ca: Habilita l'actualització completa de carpeta amb xarxes amb límit de dades

en: Send client I_D to the server
ca: Envia I_D de client al servidor

en: O_verride server-supplied folder namespace
ca: Ignora l'espai de noms de carpeta proporcionat pel ser_vidor

en: Namespace:
ca: Espai de noms:

en: Ignore other users namespace
ca: Ignora l'espai de noms d'altres usuaris

en: Ignore shared folders namespace
ca: Ignora l'espai de noms de les carpetes compartides

en: Use shell command for connecting to the server
ca: Usa l'intèrpret d’ordres per a connectar amb el servidor

en: Command:
ca: Ordre:

en: Download large messages in chunks
ca: Baixa els missatges grans en trossos

note: Translators: This constructs either "Fetch new messages in ascending order" or "Fetch new messages in descending order"
en: Fetch new messages in
ca: Recull missatges nous a

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in ascending order"
en: ascending order
ca: ordre ascendent

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in descending order"
en: descending order
ca: ordre descendent

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value
en: Store folder changes after %s second(s)
ca: Emmagatzema els canvis de carpeta després de %s segon(s)

en: Default IMAP port
ca: Port per defecte de l'IMAP

en: IMAP over TLS
ca: IMAP sobre TLS

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
ca: Per a llegir i emmagatzemar correu en servidors IMAP.

en: Error writing to cache stream
ca: S'ha produït un error en escriure al flux de la memòria cau

en: Failed to get capabilities
ca: Ha fallat l'obtenció de capacitats

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor IMAP %s en mode segur: %s

en: STARTTLS not supported
ca: No està implementat l'STARTTLS

en: Failed to issue STARTTLS
ca: No s'ha pogut emetre STARTTLS

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode:
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor IMAP %s en mode segur:

en: IMAP server %s does not support %s authentication
ca: El servidor IMAP %s no implementa l'autenticació %s

en: Plaintext authentication disallowed on insecure connections. Change encryption to STARTTLS or TLS for account “%s”.
ca: L'autenticació de text net no està permesa en connexions insegures. Canvieu el xifrat a STARTTLS o TLS per al compte «%s».

en: Cannot authenticate without a username
ca: No es pot autenticar sense un nom d'usuari

en: Authentication password not available
ca: No està disponible l'autenticació per contrasenya

en: Failed to authenticate
ca: Ha fallat l'autentificació

en: Failed to issue ID
ca: No s'ha pogut emetre l'ID

en: Failed to issue ENABLE UTF8=ACCEPT
ca: No s'ha pogut emetre ENABLE UTF8=ACCEPT

en: Failed to issue NAMESPACE
ca: No s'ha pogut emetre NAMESPACE

en: Failed to enable QResync
ca: Ha fallat la connexió QResync

en: Failed to issue NOTIFY
ca: No s'ha pogut emetre NOTIFY

en: Failed to select mailbox
ca: Ha fallat la selecció de bústia de correu

en: Cannot issue command, no stream available
ca: No es pot executar l'ordre, no hi ha flux disponible

en: Cannot get message with message ID %s: %s
ca: No es pot obtenir el missatge amb l'identificador %s: %s

en: No such message available.
ca: No existeix tal missatge.

en: Error fetching message
ca: S'ha produït un error en recollir el missatge

en: Error performing NOOP
ca: S'ha produït un error en fer el NOOP

en: Failed to close the tmp stream
ca: Ha fallat el tancament del flux temporal

en: Failed to copy the tmp file
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer temporal

en: Error moving messages
ca: S'ha produït un error en moure els missatges

en: Error copying messages
ca: S'ha produït un error en copiar els missatges

en: Cannot create spool file:
ca: No es pot crear el fitxer de cua:

en: Error appending message
ca: S'ha produït un error en afegir el missatge

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Scanning for changed messages in “%s : %s”
ca: S'estan cercant els missatges canviats a «%s : %s»

en: Error scanning changes
ca: Error en escanejar els canvis

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Fetching summary information for new messages in “%s : %s”
ca: S'està recollint la informació del resum per als missatges nous de «%s : %s»

en: Error fetching message info
ca: Error en obtenir la informació del missatge

en: Error running STATUS
ca: Error en executar STATUS

en: Error syncing changes
ca: S'ha produït un error en sincronitzar els canvis

en: Error expunging message
ca: S'ha produït un error en buidar el missatge

en: Error fetching folders
ca: S'ha produït un error en recollir les carpetes

en: Error fetching subscribed folders
ca: Error d'obtenció de les carpetes subscrites

en: Error creating folder
ca: S'ha produït un error en crear la carpeta

en: Error deleting folder
ca: S'ha produït un error en suprimir la carpeta

en: Error renaming folder
ca: S'ha produït un error en canviar el nom de la carpeta

en: Error subscribing to folder
ca: S'ha produït un error en subscriure's a la carpeta

en: Error unsubscribing from folder
ca: S'ha produït un error en cancel·lar la subscripció a la carpeta

en: IMAP server does not support quotas
ca: El servidor d'IMAP no implementa les quotes

en: Error retrieving quota information
ca: S'ha produït un error en recuperar la informació de la quota

en: Search failed
ca: Ha fallat la cerca

note: Blocks, until the DONE is issued or on inactivity timeout, error, ...
en: Error running IDLE
ca: Error en executar IDLE

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
ca: Bústia d'entrada

en: IMAP server %s
ca: Servidor d'IMAP %s

en: IMAP service for %s on %s
ca: Servei d'IMAP per a %s a %s

en: No IMAPx connection object provided
ca: No s'ha proporcionat l'objecte de connexió IMAPx

en: Password
ca: Contrasenya

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor IMAP mitjançant una contrasenya de text sense xifrar.

en: No such folder %s
ca: No existeix la carpeta %s

en: No IMAP namespace for folder path “%s”
ca: No hi ha cap espai de noms IMAP per al camí a la carpeta «%s»

en: Retrieving folder list for “%s”
ca: S'està recuperant la llista de carpetes per a «%s»

en: The account does not support folder hierarchy. Create the folder on the account level instead.
ca: El compte no admet la jerarquia de carpetes. Creeu la carpeta a nivell de compte.

en: The folder name “%s” is invalid because it contains the character “%c”
ca: El nom de carpeta «%s» no és vàlid perquè conté el caràcter «%c»

[ctx: IMAPDefaults]
note: Translators: The strings in "IMAPDefaults" context are folder names as can be presented by the server; There's checked for the localized version of it and for the non-localized version as well. It's always the folder name (eventually path) as provided by the server, when returned in given localizati
en: [Gmail]/Drafts
ca: [Gmail]/Esborranys

[ctx: IMAPDefaults]
en: Drafts
ca: Esborranys

[ctx: IMAPDefaults]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: IMAPDefaults]
en: Templates
ca: Plantilles

[ctx: IMAPDefaults]
en: Archive
ca: Arxiu

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Sent Mail
ca: [Gmail]/Correu enviat

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent
ca: Enviats

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Items
ca: Elements enviats

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Messages
ca: S'està enviant el missatge

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Spam
ca: [Gmail]/Brossa

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk
ca: Brossa

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk E-mail
ca: Correu brossa

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk Email
ca: Correu brossa

[ctx: IMAPDefaults]
en: Spam
ca: Brossa

[ctx: IMAPDefaults]
en: Bulk Mail
ca: Correu massiu

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Trash
ca: [Gmail]/Paperera

[ctx: IMAPDefaults]
en: Trash
ca: Paperera

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Items
ca: Elements eliminats

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Messages
ca: Missatges eliminats

note: Translators: This is used for a folder description, for * folders being under /var/spool/mail.  The first %s is * replaced with a relative path under /var/spool/mail, * the second %s is replaced with a protocol name, like * mbox/maldir/... * folders being under /var/mail.  The first %s is replaced *
en: mailbox: %s (%s)
ca: bústia de correu: %s (%s)

en: _Index message body data
ca: _Indexa les dades del cos del missatge

note: Translators: The first %s is replaced with a message ID, * the second %s is replaced with the folder path, * the third %s is replaced with a detailed error string
en: Cannot get message %s from folder %s
    %s
ca: No es pot obtenir el missatge %s de la carpeta %s
    %s

en: _Use the “.folders” folder summary file (exmh)
ca: _Utilitza el fitxer de resum de carpeta «.folders» (exmh)

en: MH-format mail directories
ca: Directoris de correu en format MH

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
ca: Per a emmagatzemar correu local en directoris de correu de tipus MH.

en: Apply _filters to new messages
ca: Aplica els _filtres als missatges entrants nous

en: Local delivery
ca: Lliurament local

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox-formatted spools into folders managed by Evolution.
ca: Per a recuperar (moure) correu local de cues estàndard en format mbox a carpetes gestionades per l'Evolution.

en: _Apply filters to new messages in Inbox
ca: _Aplica els filtres als missatges nous de la bústia d'entrada

en: Maildir-format mail directories
ca: Directoris de correu en format maildir

en: For storing local mail in maildir directories.
ca: Per a emmagatzemar correu local en directoris maildir.

en: _Listen for change notifications
ca: _Escolta servidor per a notificacions de canvis

en: _Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
ca: _Desa les capçaleres d'estat en format Elm/Pine/Mutt

en: Standard Unix mbox spool file
ca: Fitxer mbox estàndard per a cues de correu de l'Unix

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
ca: Per a llegir i emmagatzemar correu local en fitxers externs per a cues mbox estàndard.
    També es pot utilitzar per a llegir un arbre de carpetes a l'estil de l'Elm, el Pine o el Mutt.

en: Standard Unix mbox spool directory
ca: Directori mbox estàndard per a cues de correu de l'Unix

en: Could not rename folder %s to %s: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la carpeta %s a %s: %s

en: Local mail file %s
ca: Fitxer de correu local %s

en: Store root %s is not an absolute path
ca: L'arrel del magatzem (%s) no és un camí absolut

en: Store root %s is not a regular directory
ca: L'arrel del magatzem (%s) no és un directori normal

en: Cannot get folder: %s: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la carpeta: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
ca: Els magatzems locals no tenen cap bústia d'entrada

en: Could not delete folder index file “%s”: %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer d'índex de carpeta «%s»: %s

en: Could not delete folder meta file “%s”: %s
ca: No s'ha pogut suprimir el metafitxer de la carpeta «%s»: %s

en: Could not rename “%s”: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom a «%s»: %s

en: No such message
ca: No existeix el missatge

en: Cannot append message to maildir folder: %s:
ca: No s'ha pogut afegir el missatge a la carpeta maildir: %s:

en: Cannot get message %s from folder %s:
ca: No es pot obtenir el missatge %s de la carpeta %s:

en: Cannot transfer message to destination folder: %s
ca: No es poden transferir els missatges a la carpeta de destinació: %s

en: Cannot create folder containing “%s”
ca: No s'ha pogut crear la carpeta que conté «%s»

en: Folder %s already exists
ca: La carpeta %s ja existeix

en: Cannot create folder “%s”: %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta «%s»: %s

en: Cannot get folder “%s”: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la carpeta «%s»: %s

en: Cannot get folder “%s”: folder does not exist.
ca: No s'ha pogut obtenir la carpeta «%s»: no existeix.

en: Cannot get folder “%s”: not a maildir directory.
ca: No s'ha pogut obtenir la carpeta «%s»: no és un directori maildir.

en: Could not delete folder “%s”: %s
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta «%s»: %s

en: not a maildir directory
ca: no és un directori maildir

en: Could not scan folder “%s”: %s
ca: No s'ha pogut escanejar la carpeta «%s»: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el camí del directori maildir: %s. %s

en: Checking folder consistency
ca: S'està comprovant la consistència de la carpeta

en: Checking for new messages
ca: S'està comprovant si hi ha missatges nous

en: Storing folder
ca: S'està desant la carpeta

en: Cannot open mailbox: %s:
ca: No s'ha pogut obrir la bústia de correu: %s:

en: Cannot append message to mbox file: %s:
ca: No es pot afegir el missatge al fitxer de la bústia de correu: %s:

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
ca: Sembla que la carpeta està malmesa i no es pot arreglar.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
ca: No s'ha pogut crear un bloqueig per a la carpeta %s: %s

en: Cannot create a folder by this name.
ca: No s'ha pogut crear una carpeta amb aquest nom.

en: Cannot get folder “%s”: not a regular file.
ca: No s'ha pogut obtenir la carpeta «%s»: no és un fitxer normal.

en: Cannot create directory “%s”: %s.
ca: No s'ha pogut crear el directori «%s»: %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta: %s. %s

en: Folder already exists
ca: La carpeta ja existeix

en: Could not delete folder “%s”:
    %s
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta «%s»:
    %s

en: “%s” is not a regular file.
ca: «%s» no és un fitxer normal.

en: Folder “%s” is not empty. Not deleted.
ca: La carpeta «%s» no és buida. No s'ha suprimit.

en: Could not delete folder summary file “%s”: %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer de resum de la carpeta «%s»: %s

en: The new folder name is illegal.
ca: El nom nou de la carpeta no és vàlid.

en: Could not rename “%s”: “%s”: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom a «%s»: «%s»: %s

en: Could not open folder: %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta: %s. %s

en: Cannot check folder: %s: %s
ca: No s'ha pogut comprovar la carpeta: %s. %s

en: Could not open file: %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer: %s. %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
ca: No es pot obrir la bústia de correu temporal: %s

en: Could not close source folder %s: %s
ca: No s'ha pogut tancar la carpeta font %s: %s

en: Could not close temporary folder: %s
ca: No s'ha pogut tancar la carpeta temporal: %s

en: Could not rename folder: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la carpeta: %s

en: Could not store folder: %s
ca: No s'ha pogut desar la carpeta: %s

en: MBOX file is corrupted, please fix it. (Expected a From line, but didn’t get it.)
ca: El fitxer mbox està malmès, intenteu arreglar-ho. (S'esperava una línia From, però no s'ha trobat.)

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
ca: El resum i la carpeta no coincideixen, tot i la sincronització

en: Unknown error: %s
ca: Error desconegut: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s
ca: S'ha produït un error en escriure a la bústia temporal: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s: %s
ca: S'ha produït un error en escriure a la bústia temporal: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s:
ca: No es pot afegir el missatge a la carpeta MH: %s:

en: Could not create folder “%s”: %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta «%s»: %s

en: Cannot get folder “%s”: not a directory.
ca: No s'ha pogut obtenir la carpeta «%s»: no és un directori.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
ca: No es pot obrir el camí al directori MH: %s. %s

en: Spool “%s” cannot be opened: %s
ca: No es pot obrir la cua «%s»: %s

en: Spool “%s” is not a regular file or directory
ca: La cua «%s» no és cap fitxer o directori normal

en: Spool mail file %s
ca: Fitxer per a cues de correu %s

en: Spool folder tree %s
ca: Arbre de la carpeta per a cues %s

en: Invalid spool
ca: La cua no és vàlida

en: Folder “%s/%s” does not exist.
ca: No existeix la carpeta «%s/%s».

en: Could not open folder “%s”:
    %s
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta «%s»:
    %s

en: Folder “%s” does not exist.
ca: No existeix la carpeta «%s».

en: Could not create folder “%s”:
    %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta «%s»:
    %s

en: “%s” is not a mailbox file.
ca: «%s» no és un fitxer de bústia de correu.

en: Store does not support an INBOX
ca: El magatzem no és compatible amb una bústia d'entrada

en: Spool folders cannot be deleted
ca: No es poden suprimir les carpetes per a cues

en: Spool folders cannot be renamed
ca: No es pot canviar el nom de les carpetes per a cues

en: Refreshing spool folder
ca: S'està actualitzant la carpeta per a cues

en: Could not synchronize temporary folder %s: %s
ca: No s'ha pogut sincronitzar la carpeta temporal %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
ca: No es pot sincronitzar la carpeta per a cues %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in “%s”
ca: No es pot sincronitzar la carpeta per a cues %s: %s
    Pot ser que la carpeta estigui malmesa. Se n'ha desat una còpia a «%s»

en: Internal error: UID in invalid format: %s
ca: S'ha produït un error intern. El format de l'identificador d'usuari no és vàlid: %s

en: Cannot get message %s: %s
ca: No es pot obtenir el missatge %s: %s

en: Cannot get message %s:
ca: No es pot obtenir el missatge %s:

en: Posting failed: %s
ca: S'ha produït un error en publicar: %s

en: Posting failed:
ca: S'ha produït un error en publicar:

en: This message is not currently available
ca: Aquest missatge no està disponible actualment

en: You cannot copy messages from a NNTP folder
ca: No es poden copiar missatges d'una carpeta NNTP

en: _Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
ca: _Mostra les carpetes en notació abreujada (p. ex. c.o.linux en comptes de comp.os.linux)

en: In the subscription _dialog, show relative folder names
ca: Mostra noms de carpeta relatius al _diàleg de subscripció

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value to use
en: Download only up to %s latest messages
ca: Descarrega sols els %s darrers missatges

en: Default NNTP port
ca: Port per defecte de l'NNTP

en: NNTP over TLS
ca: NNTP sobre TLS

en: USENET news
ca: Notícies USENET

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
ca: El proveïdor per a llegir i publicar als grups de notícies d'USENET.

en: This option will connect to the NNTP server anonymously, without authentication.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor d'NNTP de forma anònima, sense autenticar-se.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
ca: Amb aquesta opció s'autenticarà amb el servidor NNTP mitjançant una contrasenya sense xifrar.

en: Could not read greeting from %s:
ca: No s'ha pogut llegir la benvinguda de %s:

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
ca: El servidor NNTP %s ha retornat el codi d'error %d: %s

en: Failed to issue STARTTLS for NNTP server %s:
ca: No s'ha pogut emetre STARTTLS per al servidor NNTP %s:

en: NNTP server %s doesn’t support STARTTLS: %s
ca: El servidor NNTP %s no implementa STARTTLS: %s

en: Failed to connect to NNTP server %s in secure mode:
ca: No s'ha pogut connectar al servidor NNTP %s en mode segur:

en: USENET News via %s
ca: Notícies USENET mitjançant %s

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
ca: S'ha produït un error en obtenir el grup de notícies:
    
    %s

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
ca: No es pot crear una carpeta en un magatzem de notícies. Heu de subscriure-us-hi.

en: You cannot rename a folder in a News store.
ca: No es pot canviar el nom d'una carpeta en un magatzem de notícies.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
ca: No es pot suprimir una carpeta en un magatzem de notícies. Heu de suprimir la subscripció.

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
ca: No us podeu subscriure al grup de notícies:
    
    No existeix. L'element seleccionat és segurament una carpeta pare.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
ca: No es pot suprimir la subscripció al grup de notícies
    
    perquè aquest grup no existeix!

en: NNTP Command failed:
ca: Ha fallat l'ordre NNTP:

en: Not connected.
ca: No connectat.

en: No such folder: %s
ca: No existeix la carpeta: %s

en: %s: Scanning new messages
ca: %s: s'estan cercant els missatges nous

en: Unexpected server response from xover: %s
ca: Resposta inesperada del servidor per XOVER: %s

en: Unexpected server response from head: %s
ca: Resposta inesperada del servidor per a HEAD: %s

en: Operation failed: %s
ca: Ha fallat l'operació: %s

en: %s: Scanning existing messages
ca: %s: s'estan cercant els missatges existents

en: Unexpected server response from listgroup: %s
ca: Resposta inesperada del servidor per listgroup: %s

en: No message with UID %s
ca: No hi ha cap missatge amb l'UID %s

en: Retrieving POP message %d
ca: S'està obtenint el missatge POP %d

en: Unknown reason
ca: Raó desconeguda

en: Retrieving POP summary
ca: S'està obtenint el resum POP

en: Cannot get POP summary:
ca: No es pot obtenir el resum POP:

en: Expunging old messages
ca: S'estan suprimint els missatges antics

en: Expunging deleted messages
ca: S'estan suprimint els missatges suprimits

en: Message Storage
ca: Magatzem de missatges

en: _Leave messages on server
ca: _Deixa els missatges al servidor

note: Translators: '%s' is replaced with a widget, where user can * select how many days can be message left on the server.
en: _Delete after %s day(s)
ca: _Suprimeix després de %s dia(es)

en: Hint: Use 0 days to keep messages on the server indefinitely.
ca: Pista: utilitzeu 0 dies per a mantenir els missatges al servidor de forma indefinida.

en: Delete _expunged from local Inbox
ca: Suprimeix els missatges _buidats de la safata d'entrada local

en: Disable _support for all POP3 extensions
ca: Inhabilita la _compatibilitat per a totes les extensions del POP3

en: Enable _UTF-8 extension, when the server supports it
ca: Habilita l'extensió _UTF-8 quan el servidor ho admeti

en: Default POP3 port
ca: Port per defecte del POP3

en: POP3 over TLS
ca: POP3 sobre TLS

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
ca: Per a connectar-se a un servidor POP i baixar correu.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
ca: Aquesta opció us connectarà al servidor POP mitjançant una contrasenya de text sense xifrar. És l'única opció que funciona amb la majoria de servidors POP.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
ca: Aquesta opció us connectarà amb el servidor POP utilitzant una contrasenya xifrada mitjançant el protocol APOP. No funcionarà correctament amb alguns usuaris, fins i tot amb servidors que diuen que la implementen.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
ca: No s'ha llegit una salutació correcta del servidor POP %s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
ca: Ha fallat la connexió amb el servidor POP %s en mode segur: %s

en: STLS not supported by server
ca: No està implementada l'extensió STLS

note: Translators: Last %s is an optional * explanation beginning with ": " separator.
en: Failed to connect to POP server %s in secure mode%s
ca: Ha fallat la connexió amb el servidor POP %s en mode segur%s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode:
ca: Ha fallat la connexió amb el servidor POP %s en mode segur:

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
ca: No s'ha pogut entrar al servidor POP %s. S'ha produït un error del protocol SASL

en: Failed to authenticate on POP server %s:
ca: S'ha produït un error en autenticar-se al servidor POP %s:

en: POP3 server %s
ca: Servidor POP3 %s

en: POP3 server for %s on %s
ca: Servidor POP3 per a %s a %s

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error enabling UTF-8 mode:
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor POP %s.
    S'ha produït un error en habilitar el mode UTF-8:

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password:
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor POP %s.
    S'ha produït un error en enviar la contrasenya:

note: Translators: Do not translate APOP.
en: Unable to connect to POP server %s:	Invalid APOP ID received. Impersonation attack suspected. Please contact your admin.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor POP %s:	S'ha rebut un ID APOP no vàlid. És possible que s'hagi produït un atac de personificació; és recomanable que contacteu l'administrador del sistema.

note: Translators: Last %s is an optional explanation * beginning with ": " separator.
en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username%s
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor POP %s.
    S'ha produït un error en enviar el nom d'usuari%s

en: No such folder “%s”.
ca: No existeix la carpeta «%s».

en: POP3 stores have no folder hierarchy
ca: Els magatzems POP3 no tenen cap jerarquia de carpetes

en: For delivering mail by passing it to the “sendmail” program on the local system.
ca: Per a lliurar correu transferint-lo al programa «Sendmail» en el sistema local.

en: Mail delivery via the sendmail program
ca: Lliurament de correu mitjançant el programa Sendmail

en: Failed to read From address
ca: No s'ha pogut llegir l'adreça del remitent

en: Message send in offline mode is disabled
ca: No es poden enviar missatges en mode fora de línia

en: Could not parse recipient list
ca: No s'ha pogut analitzar la llista de destinataris

en: Could not parse arguments
ca: No s'han pogut analitzar els arguments

en: Could not create pipe to “%s”: %s: mail not sent
ca: No s'ha pogut crear un conducte cap a «%s»: %s: no s'ha enviat el correu

en: Could not fork “%s”: %s: mail not sent
ca: No s'ha pogut bifurcar «%s»: %s: no s'ha enviat el correu

en: Could not send message:
ca: No s'ha pogut enviar el missatge:

en: “%s” exited with signal %s: mail not sent.
ca: El «%s» ha acabat amb el senyal %s: no s'ha enviat el correu.

en: Could not execute “%s”: mail not sent.
ca: No s'ha pogut executar «%s»: no s'ha enviat el correu.

en: “%s” exited with status %d: mail not sent.
ca: El «%s» ha sortit amb l'estat %d: no s'ha enviat el correu.

en: Send Options
ca: Opcions d'enviament

en: _Re-encode message before send
ca: _Torneu a codificar el missatge abans d'enviar-lo

en: Default SMTP port
ca: Port per defecte per l'SMTP

en: SMTP over TLS
ca: SMTP sobre TLS

en: Message submission port
ca: Port d'enviament de missatges

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
ca: Per a lliurar correu connectant-se a una bústia remota fent servir l'SMTP.

en: Welcome response error:
ca: S'ha produït un error en la resposta a la benvinguda:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
ca: No s'ha pogut connectar al servidor SMTP %s en mode segur: %s

en: STARTTLS command failed:
ca: Ha fallat l'ordre STARTTLS:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode:
ca: No s'ha pogut connectar al servidor SMTP %s en mode segur:

en: SMTP server %s
ca: Servidor de SMTP %s

en: SMTP mail delivery via %s
ca: Lliurament de correu per SMTP mitjançant %s

en: SMTP server %s does not support %s authentication
ca: El servidor SMTP %s no implementa l'autenticació %s

en: No SASL mechanism was specified
ca: No s'ha especificat cap mecanisme de la SASL

en: AUTH command failed: Not connected.
ca: Ha fallat l'ordre AUTH: no connectat.

en: AUTH command failed:
ca: Ha fallat l'ordre AUTH:

en: Cannot send message: service not connected.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: el servei no està connectat.

en: Cannot send message: sender address not valid.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: l'adreça del remitent no és vàlida.

en: Sending message
ca: S'està enviant el missatge

en: Cannot send message: no recipients defined.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: no s'ha definit cap destinatari.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: un o més dels destinataris no són vàlids

en: Syntax error, command unrecognized
ca: Hi ha un error de sintaxi: no es reconeix l'ordre

en: Syntax error in parameters or arguments
ca: Hi ha un error de sintaxi en els paràmetres o els arguments

en: Command not implemented
ca: No s'ha implementat l'ordre

en: Command parameter not implemented
ca: No està implementat el paràmetre de l'ordre

en: System status, or system help reply
ca: L'estat del sistema o la resposta del sistema d'ajuda

en: Help message
ca: Missatge d'ajuda

en: Service ready
ca: El servei està preparat

en: Service closing transmission channel
ca: El servei està tancant el canal de transmissió

en: Service not available, closing transmission channel
ca: El servei no està disponible, es tancarà el canal de transmissió

en: Requested mail action okay, completed
ca: S'ha fet correctament l'acció sol·licitada

en: User not local; will forward to <forward-path>
ca: L'usuari no és local; es reenviarà a <forward-path> (camí de reenviament)

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
ca: No s'ha fet l'acció de correu sol·licitada: no està disponible la bústia de correu

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
ca: No s'ha fet l'acció sol·licitada: no està disponible la bústia de correu

en: Requested action aborted: error in processing
ca: S'ha interromput l'acció sol·licitada: s'ha produït un error durant el processament

en: User not local; please try <forward-path>
ca: L'usuari no és local; proveu amb el <forward-path> (camí de reenviament)

en: Requested action not taken: insufficient system storage
ca: No s'ha fet l'acció sol·licitada: no hi ha prou espai d'emmagatzematge

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
ca: S'ha interromput l'acció sol·licitada: s'ha excedit l'emmagatzematge assignat

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
ca: No s'ha fet l'acció sol·licitada: no es pot fer servir aquest nom de bústia de correu

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
ca: Inicieu la introducció del correu; acabeu-la amb <CRLF>.<CRLF>

en: Transaction failed
ca: Ha fallat la transacció

en: A password transition is needed
ca: Es necessita una transició de la contrasenya

en: Authentication mechanism is too weak
ca: El mecanisme d'autenticació és massa feble

en: Encryption required for requested authentication mechanism
ca: El mecanisme d'autenticació sol·licitat necessita xifratge

en: Temporary authentication failure
ca: S'ha produït una fallada temporal en l'autenticació

en: Authentication required
ca: Cal autenticació

en: SMTP Greeting
ca: Benvinguda de l'SMTP

en: HELO command failed:
ca: Ha fallat l'ordre HELO:

en: MAIL FROM command failed:
ca: Ha fallat l'ordre MAIL FROM:

en: RCPT TO command failed:
ca: Ha fallat l'ordre RCPT TO:

en: RCPT TO <%s> failed:
ca: Ha fallat RCPT TO <%s>:

en: DATA command failed:
ca: Ha fallat l'ordre DATA:

en: RSET command failed:
ca: Ha fallat l'ordre RSET:

en: QUIT command failed:
ca: Ha fallat l'ordre QUIT:

en: Contact UID of a user
ca: L'identificador del contacte d'un usuari

en: Birthday and anniversary reminder
ca: Recordatori d'aniversari i de commemoració

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
ca: Si s'ha d'establir un recordatori per als aniversaris i les commemoracions

en: Birthday and anniversary reminder value
ca: Valor del recordatori d'aniversari i de commemoració

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
ca: El nombre d'unitats per a determinar un recordatori del naixement o de l'aniversari

en: Birthday and anniversary reminder units
ca: Unitats per al recordatori d'aniversari i de commemoració

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
ca: Unitats per al recordatori d'aniversari o de commemoració, pot ser: «minutes» (minuts), «hours» (hores) o «days» (dies)

en: Past reminders for EReminderWatcher
ca: Recordatoris anteriors per EReminderWatcher

en: Snoozed reminders for EReminderWatcher
ca: Repetir recordatoris per EReminderWatcher

en: Reminder programs
ca: Programes de recordatori

en: Programs that are allowed to be run by reminders
ca: Programes que es poden executar per recordatoris

en: Enable desktop notifications
ca: Activa les notificacions de l'escriptori

en: Enable audio notifications
ca: Habilita les notificacions d'_àudio

en: When set to true, the audio reminders will be played, otherwise audio reminders will be silently ignored
ca: Quan s'estableix a cert, els recordatoris d'àudio es reproduiran, en cas contrari els recordatoris d'àudio s'ignoraran silenciosament

en: Show reminders in notification tray only
ca: Mostrar recordatoris només a la safata de notificacions

en: When set to true, the reminders are shown only in the notification tray, otherwise the reminders dialog is shown immediately
ca: Quan s'estableix a cert, els recordatoris només es mostren a la safata de notificació, en cas contrari el quadre de diàleg dels recordatoris es mostrarà immediatament

en: Show reminder notification dialog always on top
ca: Mostra el quadre de diàleg de notificacions de recordatoris a la part superior

en: Whether or not to show reminder notification dialog always on top. Note this works only as a hint for the window manager, which may or may not obey it.
ca: Si es mostrarà o no un quadre de diàleg de notificacions de recordatoris sempre a la part superior. Tingueu en compte que això només funciona com a suggeriment per al gestor de finestres, que pot o no obeir-lo.

en: X position of the reminder notification dialog
ca: posició X del quadre de diàleg de notificacions de recordatoris

en: Y position of the reminder notification dialog
ca: posició Y del quadre de diàleg de notificacions de recordatoris

en: Width of the reminder notification dialog
ca: Amplada del quadre de diàleg de notificacions de recordatoris

en: Height of the reminder notification dialog
ca: Alçada del quadre de diàleg de notificacions de recordatoris

en: Size in pixels of the event list in the reminder notification dialog
ca: Mida en píxels de la llista d'esdeveniments del quadre de diàleg de notificacions de recordatoris

en: Show reminder notification for completed tasks
ca: Mostra la notificació de recordatori per a tasques completades

en: Show reminder notification for past events
ca: Mostra la notificació de recordatori per a esdeveniments passats

en: The last used snooze time, in minutes
ca: Últim temps de repetició usat, en minuts

en: User-defined snooze times, in minutes
ca: Temps de repetició definit per l'usuari, en minuts

en: Whether the migration of old setting was already done
ca: Si la migració de la configuració antiga ja s'ha fet

en: An absolute path where the gpg (or gpg2) binary is
ca: El camí absolut en què el binari gpg (o gpg2) és

en: An example is “/usr/bin/gpg”; when it is left empty, or an incorrect value is set, then it will be searched for. Change requires restart of the application.
ca: Un exemple és «/usr/bin/gpg». Si no s'ha emplenat o no existeix, se cerca. Si es canvia cal reiniciar l'aplicació.

en: Whether to load photos of signers/encrypters
ca: Si cal carregar fotografies de les signatures/xifrats

en: When set to “true”, tries to load also photo of the signers/encrypters, if available in the key/certificate.
ca: Quan s'estableix com «true» (cert) , intenteu carregar alguna fotografia de la signatura/xifrat, si és disponible a la clau/certificat.

en: Override SMTP HELO/EHLO argument
ca: Sobreescriu l'argument SMTP HELO/EHLO

en: When not empty, it's used as the SMTP HELO/EHLO argument, instead of the local host name/IP.
ca: Quan no és buit, s'utilitza com a argument SMTP HELO/EHLO, en lloc del nom o la IP de l'amfitrió local.

en: Array of user header names
ca: Matriu de noms de capçalera d'usuari

en: These headers can be stored in the folder summary, possibly being visible in the GUI. The value can contain a pipe character ('|'), which delimits the display name from the header name. Example: 'Spam Score|X-Spam-Score'
ca: Aquestes capçaleres es poden emmagatzemar en el resum de la carpeta, i eventualment es poden veure a la IGU. El valor pot contenir un caràcter de canonada («|»), que delimita el nom de visualització del nom de la capçalera. Exemple: «Span Score|X-Spam-Score»

en: GIO name of the GNetworkMonitor to use for an ENetworkMonitor instance
ca: Nom GIO de GNetworkMonitor per a usar a la instància ENetworkMonitor

en: When set to an unknown value, then the default GNetworkMonitor is used in the background. A special value “always-online” is used for no network monitoring.
ca: Quan s'estableix un valor desconegut, llavors el GNetworkMonitor  per defecte s'utilitza en segon pla. El valor especial «always-online» s'utilitza per no monitorar xarxes.

en: A full path to a directory where .source files with preconfigured options can be stored
ca: Es pot emmagatzemar el camí complet al directori on es trobin els fitxers .source amb les opcions preconfigurades

en: This directory, if filled with an existing path, is checked additionally to XDG configure directories.
ca: Aquest directori, si s'omple amb un camí, es comprova addicionalment per a configurar directoris XDG.

en: A list of variables which can be part of the autoconfig .source files
ca: Una llista de variables poden formar part dels fitxers .source (font) d'autoconfiguració

en: Each item of the array is expected to be of the form: name=value. These variables are checked before environment variables, but after the predefined USER, REALNAME and HOST variables.
ca: S'espera que cada element de la matriu sigui de la forma: nom=valor. Aquestes variables són verificades abans que les variables de sistema, però després de les variables predefinides USER (USUARI), REALNAME (NOM REAL) i HOST (AMFITRIÓ).

en: A list of hints for OAuth2 services
ca: Una llista de suggeriments per als serveis d'OAuth2

en: Users can extend the list of supported protocols and hostnames for defined OAuth2 services, in addition to those hard-coded. Each line can be of the form: servicename[-protocol]:hostname1,hostname2,... where “servicename” is the actual service name; the “-protocol” is optional, and if written, then the service can be used only if both “protocol” and “hostnameX” match; the “hostnameX” is the actual host name to compare with, case insensitively. Each line can contain multiple values, separated by comma. There can be provided multiple lines for one OAuth2 service. Note that the actual URL where the token is requested and refreshed cannot be changed here, the hostname is to allow other servers, where the OAuth2 service can be used. Examples: Company:mail.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for “mail.company.com” host Company-CalDAV:caldav.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for any “CalDAV” source, which reads data from “caldav.company.com” host
ca: Els usuaris poden ampliar la llista dels protocols i els noms d'amfitrió admesos per als serveis OAuth2 definits, a més a més dels que ja hi ha al codi. Cada línia pot tenir la forma següent: servicename [-protocol]: hostname1, hostname2, ... on «servicename» és el nom del servei real; el «-protocol» és opcional i, si s'escriu, el servei només es pot utilitzar si coincideixen amb «protocol» i «nom del servidor X»; el «nom de l'amfitrióX» és el nom de l'amfitrió real per a comparar-lo, sense distingir majúscules de minúscules. Cada línia pot contenir diversos valors, separats per coma. Es poden proporcionar diverses línies per a un servei OAuth2. Tingueu en compte que l'URL real on es demana i actualitza el testimoni no es pot canviar aquí, el nom d'amfitrió és per a permetre a altres servidors, on es pugui utilitzar el servei OAuth2. Exemples: «Company:mail.company.com»: permet l'autenticació «Company» OAuth2 per a l'amfitrió. «mail.company.com», «Company-CalDAV:caldav.company.com» - permet l'autenticació «Company» OAuth2 per qualsevol font «CalDAV», que llegeix dades de l'amfitrió de «caldav.company.com»

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
ca: Un ID de client OAuth2 que s'utilitza per a connectar als servidors Google, en comptes del que proveeix el programa

en: User-specified OAuth2 client ID for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
ca: Un ID de client OAuth2 pels servidors Google. Una cadena buida vol dir que s'utilitza el que proveeix el programa. Canviar això requereix reiniciar.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
ca: Un secret de client OAuth2 que s'utilitza per a connectar als servidors Google, en comptes del que proveeix el programa

en: User-specified OAuth2 client secret for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
ca: El secret de client OAuth2 especificat per l'usuari que s'utilitza per a connectar als servidors Google. Una cadena buida vol dir que s'utilitza el que proveeix el programa. Canviar això requereix reiniciar.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
ca: Un ID de client OAuth2 que s'utilitza per a connectar als servidors Outlook, en comptes del que proveeix el programa

en: User-specified OAuth2 client ID for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
ca: L'ID de client OAuth2 que s'utilitza per a connectar als servidors Outlook. Una cadena buida vol dir que s'utilitza el que proveeix el programa. Canviar això requereix reiniciar.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
ca: Un secret de client OAuth2 que s'utilitza per a connectar als servidors Outlook, en comptes del que proveeix el programa

en: User-specified OAuth2 client secret for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
ca: El secret de client OAuth2 especificat per l'usuari que s'utilitza per als servidors Outlook. Una cadena buida vol dir que s'utilitza el que proveeix el programa. Canviar això requereix reiniciar.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
ca: Un ID de client OAuth2 que s'utilitza per a connectar als servidors Yahoo!, en comptes del que proveeix el programa

en: User-specified OAuth2 client ID for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
ca: Un ID de client OAuth2 pels servidors Yahoo!. Una cadena buida vol dir que s'utilitza el que proveeix el programa. Canviar això requereix reiniciar.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
ca: Un secret de client OAuth2 que s'utilitza per a connectar als servidors Yahoo!, en comptes del que proveeix el programa

en: User-specified OAuth2 client secret for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
ca: El secret de client OAuth2 especificat per l'usuari que s'utilitza per a connectar als servidors Yahoo!. Una cadena buida vol dir que s'utilitza el que proveeix el programa. Canviar això requereix reiniciar.

en: (Deprecated) Proxy type to use
ca: (Obsolet) El tipus de servidor intermediari que s'ha d'utilitzar

en: This key was deprecated in version 3.12 and should no longer be used. Proxy settings are now integrated into Evolution-Data-Server’s account system. See the ESourceProxy API documentation for details.
ca: La clau és obsoleta en la versió 3.12 i no s'ha de fer servir. Els paràmetres de servidor intermediari estan integrats al sistema de comptes de l'Evolution-Data-Server. Vegeu la documentació de l'API ESourceProxy per a més informació.

en: (Deprecated) Whether to use http-proxy
ca: (Obsolet) Si s'utilitza un servidor intermediari HTTP

en: (Deprecated) Whether proxy server requires authentication
ca: (Obsolet) Si el servidor intermediari requereix autenticació

en: (Deprecated) Host name for HTTP requests
ca: (Obsolet) Nom de l'ordinador on fer les sol·licituds HTTP

en: (Deprecated) Port number for HTTP requests
ca: (Obsolet) Número de port on fer les sol·licituds HTTP

en: (Deprecated) Proxy authentication user name
ca: (Obsolet) Nom d'usuari per l'autenticació del servidor intermediari

en: (Deprecated) Proxy authentication password
ca: (Obsolet) Contrasenya per l'autenticació del servidor intermediari

en: (Deprecated) List of hosts to connect to without proxy
ca: (Obsolet) Llista d'amfitrions als quals es connectarà sense servidor intermediari

en: (Deprecated) Host name for HTTPS requests
ca: (Obsolet) Nom de l'amfitrió on fer les sol·licituds HTTPS

en: (Deprecated) Port number for HTTPS requests
ca: (Obsolet) Número de port on fer les sol·licituds HTTPS

en: (Deprecated) Host name for SOCKS requests
ca: (Obsolet) Nom de l'ordinador per a fer les sol·licituds SOCKS

en: (Deprecated) Port number for SOCKS requests
ca: (Obsolet) Número de port on fer les sol·licituds SOCKS

en: (Deprecated) Automatic proxy configuration URL
ca: (Obsolet) URL de configuració automàtica del servidor intermediari

en: Evolution Alarm Notify
ca: Notificador d'alarmes Evolution

en: Calendar event notifications
ca: Sol·licitud d'esdeveniment del calendari

en: Out of memory
ca: No hi ha prou memòria

en: Can not make parent directory: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori pare: %s

en: %s does not support creating remote resources
ca: %s no permet la creació de recursos remots

en: %s does not support deleting remote resources
ca: %s no permet la supressió de recursos remots

en: No such source for UID “%s”
ca: No hi ha cap font per a l'UID «%s»

en: Backend factory for source “%s” and extension “%s” cannot be found.
ca: No es pot trobar el rerefons de fàbrica per a la font «%s» i l'extensió «%s».

en: Data source is missing a [%s] group
ca: A la font de dades li manca un grup [%s]

en: Failed to lookup credentials:
ca: Ha fallat la cerca de credencials:

en: Data source “%s” does not support creating remote resources
ca: La font de dades «%s» no permet la creació de recursos remots

en: Data source “%s” has no collection backend to create the remote resource
ca: La font de dades «%s» no té un rerefons de col·lecció per la creació de recursos remots

en: Data source “%s” does not support deleting remote resources
ca: La font de dades «%s» no permet la supressió de recursos remots

en: Data source “%s” has no collection backend to delete the remote resource
ca: La font de dades «%s» no té un rerefons de col·lecció per la supressió de recursos remots

en: Data source “%s” does not support OAuth 2.0 authentication
ca: La font de dades «%s» no permet l'ús de l'autenticació OAuth 2.0

en: File must have a “.source” extension
ca: El fitxer ha de tenir una extensió «.source»

en: UID “%s” is already in use
ca: Ja s'utilitza l'UID «%s»

en: Cannot find corresponding collection backend for source “%s”
ca: No s'ha trobat el rerefons de la col·lecció corresponent a la font «%s»

en: Source “%s” is not a collection source
ca: La font «%s» no és una font de col·leccions

en: Cannot find source “%s”
ca: No s'ha trobat la font «%s»

en: Module “%s” for source UID “%s” cannot be loaded
ca: No es pot carregar el mòdul  «%s» per la font amb UID «%s»

en: Failed to create backend of type “%s” for source UID “%s”
ca: No s'ha pogut crear el rerefons del tipus «%s» per la font amb UID «%s»

en: Extension dialog “%s” not found.
ca: No s'ha trobat el diàleg d'extensió «%s».

[ctx: CategoryName]
en: Anniversary
ca: Commemoració

[ctx: CategoryName]
en: Birthday
ca: Aniversari

[ctx: CategoryName]
en: Business
ca: Negoci

[ctx: CategoryName]
en: Competition
ca: Competició

[ctx: CategoryName]
en: Favorites
ca: Preferits

[ctx: CategoryName]
en: Gifts
ca: Regals

[ctx: CategoryName]
en: Goals/Objectives
ca: Metes/objectius

[ctx: CategoryName]
en: Holiday
ca: Festivitat

[ctx: CategoryName]
en: Holiday Cards
ca: Targetes festives

[ctx: CategoryName]
note: important people (e.g. new business partners)
en: Hot Contacts
ca: Contactes importants

[ctx: CategoryName]
en: Ideas
ca: Idees

[ctx: CategoryName]
en: International
ca: Internacional

[ctx: CategoryName]
en: Key Customer
ca: Client important

[ctx: CategoryName]
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

[ctx: CategoryName]
en: Phone Calls
ca: Trucades de telèfon

[ctx: CategoryName]
note: Translators: "Status" is a category name; it can mean anything user wants to
en: Status
ca: Estat

[ctx: CategoryName]
en: Strategies
ca: Estratègies

[ctx: CategoryName]
en: Suppliers
ca: Proveïdors

[ctx: CategoryName]
en: Time & Expenses
ca: Temps i despeses

[ctx: CategoryName]
en: Waiting
ca: En espera

en: Backend is busy
ca: El rerefons està ocupat

en: Source not loaded
ca: No s'ha carregat la font

en: Source already loaded
ca: Ja s'ha carregat la font

en: Authentication failed
ca: No s'ha pogut autenticar

en: Repository offline
ca: El repositori està fora de línia

note: Translators: This means that the EClient does not * support offline mode, or it's not set to by a user, * thus it is unavailable while user is not connected.
en: Offline unavailable
ca: No està disponible el mode fora de línia

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Could not cancel
ca: No s'ha pogut cancel·lar

en: Not supported
ca: No està implementat

en: Unsupported authentication method
ca: Aquest mètode d'autenticació no està implementat

en: TLS not available
ca: El TLS no està disponible

en: Search size limit exceeded
ca: S'ha excedit el límit de la mida de la cerca

en: Search time limit exceeded
ca: S'ha excedit el límit de temps de la cerca

en: Query refused
ca: S'ha rebutjat la sol·licitud

en: D-Bus error
ca: S'ha produït un error en el D-Bus

en: Other error
ca: Un altre error

en: Backend is not opened yet
ca: El rerefons encara no està obert

en: Object is out of sync
ca: L'objecte no està sincronitzat

en: Timeout was reached
ca: S'ha esgotat el temps d'espera

en: Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
ca[0]: El servidor de Google està ocupat, s'espera per tornar-ho a provar (%d:%02d minut)
ca[1]: El servidor de Google està ocupat, s'espera per tornar-ho a provar (%d:%02d minuts)

en: Google server is busy, waiting to retry (%d second) | Google server is busy, waiting to retry (%d seconds)
ca[0]: El servidor de Google està ocupat, s'espera per tornar-ho a provar (%d segon)
ca[1]: El servidor de Google està ocupat, s'espera per tornar-ho a provar (%d segons)

en: No JSON object returned by the server
ca: El servidor no ha retornat cap objecte JSON

en: Failed to call %s:
ca: No s'ha pogut cridar %s:

en: Malformed, no message body set
ca: Mal format, no s'ha establert el cos de missatge

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID and the third is the name of the OAuth service.
en: Source “%s” (%s) is not valid for “%s” OAuth2 service
ca: La font «%s» (%s) no és vàlida per al servei OAuth2 de «%s»

en: OAuth2 secret not found
ca: No s'ha trobat el secret d'OAuth2

en: Received incorrect response from server “%s”.
ca: S'ha rebut una resposta incorrecta del servidor «%s».

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
ca: No s'ha pogut actualitzar el testimoni d'accés. Torneu a entrar al servidor.

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID.
en: Source “%s” (%s) is not a valid OAuth2 source
ca: La font «%s» (%s) no és una font vàlida d'OAuth2

en: The access token is expired and it failed to refresh it. Sign to the server again, please.
ca: El testimoni d'accés ha vençut i ha fallat actualitzar-lo. Torneu a entrar al servidor.

en: Failed with HTTP error %d: %s
ca: S'ha produït un error amb HTTP %d: %s

en: Failed to setup authentication
ca: Ha fallat l'autentificació

en: Too many redirects
ca: Massa redireccions

en: Source file is missing a [%s] group
ca: Al fitxer font li manca un grup [%s]

en: Data source “%s” is not removable
ca: La font de dades «%s» no és extraïble

en: Data source “%s” is not writable
ca: No es pot escriure a la font de dades «%s»

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: Credentials lookup is not supported
ca: No s'admet la cerca de credencials

en: Credentials store is not supported
ca: No s'admet desar credencials

en: Credentials delete is not supported
ca: No s'admet esborrar credencials

en: Password not found
ca: No s'ha trobat la contrasenya

en: Signature script must be a local file
ca: L'script de signatura ha de ser un fitxer local

en: Source “%s” does not support proxy lookups
ca: La font «%s» no permet la cerca de servidors intermediaris

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
ca: %a %d-%m-%Y %I:%M:%S %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
ca: %a %d-%m-%Y %H:%M:%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
ca: %a %d-%m-%Y %I:%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
ca: %a %d-%m-%Y %H:%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
ca: %a %d-%m-%Y %I %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
ca: %a %d-%m-%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. strftime format of a weekday and a date.
en: %a %m/%d/%Y
ca: %a %d-%m-%Y

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
ca: %d-%m-%Y %I:%M:%S %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
ca: %d-%m-%Y %H:%M:%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
ca: %d-%m-%Y %I:%M %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
ca: %d-%m-%Y %H:%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
ca: %d-%m-%Y %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
ca: %d-%m-%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
ca: %d-%m-%Y

en: Cannot determine destination URL without WebDAV extension
ca: No es pot determinar la destinació URL sense l'extensió WebDAV

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request. The used URI was: %s
ca: El servidor respon amb una pàgina HTML, el que pot significar és que hi hagi un error al servidor o amb la sol·licitud del client. L'URI utilitzat va ser: %s

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request.
ca: El servidor respon amb una pàgina HTML, el que pot significar és que hi hagi un error al servidor o amb la sol·licitud del client.

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with
en: %s: HTTP error code %d (%s): %s
ca: %s: Codi d'error HTTP %d (%s): %s

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with detailed error text, as returned by the server.
en: Failed with HTTP error code %d (%s): %s
ca: No s'ha pogut amb el codi d'error HTTP %d (%s): %s

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: %s: HTTP error code %d (%s)
ca: %s: Codi d'error HTTP %d (%s)

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: Failed with HTTP error code %d (%s)
ca: No s'ha pogut amb el codi d'error HTTP %d (%s)

en: Failed to post data
ca: No s'han pogut publicar les dades

en: Failed to get input XML content
ca: No s'ha pogut obtenir el contingut XML d'entrada

en: Failed to get properties
ca: No s'han pogut obtenir les propietats

en: Failed to update properties
ca: No s'han pogut actualitzar les propietats

en: Failed to issue REPORT
ca: No s'ha pogut emetre REPORT

en: Failed to create collection
ca: No s'ha pogut crear la col·lecció

en: Failed to get XML request content
ca: No s'ha pogut obtenir el contingut de la petició XML

en: Failed to create address book
ca: No s'ha pogut crear la llibreta d'adreces

en: Failed to create calendar
ca: No s'ha pogut crear el calendari

en: Failed to read resource
ca: No s'ha pogut llegir el recurs

en: Failed to put data
ca: No s'han pogut posar les dades

en: Failed to put data to server, error code %d (%s)
ca: No s'han pogut posar les dades al servidor, codi d'error %d (%s)

en: Failed to delete resource
ca: No s'ha pogut suprimir el recurs

en: Failed to copy resource
ca: No s'ha pogut copiar el recurs

en: Failed to move resource
ca: No s'ha pogut moure el recurs

en: Failed to lock resource
ca: No s'ha pogut bloquejar el recurs

en: Expected application/xml response, but none returned
ca: Resposta prevista aplicació/XML, però cap va tornar

en: Expected application/xml response, but %s returned
ca: Resposta prevista aplicació/XML, però va tornar %s

en: Failed to parse XML data
ca: No s'han pogut analitzar les dades XML

en: Failed to refresh lock
ca: No s'ha pogut recarregar el bloqueig

en: Failed to unlock
ca: No s'ha pogut desbloquejar

en: Expected multistatus response, but %d returned (%s)
ca: Esperant una resposta de diversos estats, però %d va tornar (%s)

en: XML data does not have root node
ca: Les dades XML no tenen node arrel

en: XML data doesn't have required structure (%s)
ca: Les dades XML no tenen estructura necessària (%s)

en: Failed to get access control list
ca: No s'ha pogut obtenir la llista de control d'accés

en: Cannot store protected nor inherited Access Control Entry.
ca: No es pot emmagatzemar l'entrada del control d'accés protegit ni heretada.

en: Provided invalid principal kind for Access Control Entry.
ca: El tipus de director proporcionat no és vàlid per a l'entrada del control d'accés.

en: Cannot store property-based Access Control Entry.
ca: No es pot emmagatzemar entrada del control d'accés basat en la propietat.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not None.
ca: L'entrada del control d'accés pot ser només per a concedir o negar, però no per Cap.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not both.
ca: L'entrada del control d'accés pot ser només per a concedir o negar, però no per ambdós.

en: Access Control Entry privilege cannot be NULL.
ca: El privilegi de l'entrada del control d'accés no pot ser NULL.

en: Could not open the link.
ca: No s'ha pogut obrir l'enllaç.

en: Copy _Link Location
ca: Copia la ubicació de _l'enllaç

en: O_pen Link in Browser
ca: O_bre l'enllaç en el navegador

note: To Translators: The text is concatenated to a form: "Ctrl-click to open a link http://www.example.com"
en: Ctrl-click to open a link
ca: Ctrl-clic per a obrir un enllaç

en: Key Encipherment
ca: Xifratge de clau

en: Certificate
ca: Certificat

en: Identity
ca: Identitat

en: Issuer
ca: Emissor

en: Expires on
ca: Venç el

en: Subject
ca: Assumpte

en: Common Name
ca: Nom comú

en: Email
ca: Adreça electrònica

en: Organization Unit
ca: Unitat organitzativa

en: Country
ca: País

en: State
ca: Estat

en: Locality
ca: Localitat

en: Domain Component Name
ca: Nom del component del domini

en: Alternative Emails
ca: Correus electrònics alternatius

en: SHA-256 Fingerprint
ca: Empremta digital SHA-256

en: Details
ca: Detalls

en: Not Before
ca: No abans

en: Not After
ca: No després

en: Usage
ca: Ús

en: Version
ca: Versió

en: Serial Number
ca: Número de sèrie

en: Key ID
ca: Clau ID

en: Signature Algorithm
ca: Algorisme de signatura

en: Public Key
ca: Clau pública

en: Algorithm
ca: Algorisme

en: Credentials prompt was cancelled
ca: La petició de credencials s'ha cancel·lat

en: Source “%s” doesn’t support prompt for credentials
ca: La font «%s» no permet la petició de credencials

en: Failed to obtain access token from address “%s”: %s
ca: No s'ha pogut obtenir un testimoni d'accés per a «%s»: %s

en: Requesting access token, please wait…
ca: S'està sol·licitant el testimoni d'accés; espereu...

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Address Book authentication request".
en: %s Address Book authentication request
ca: Sol·licitud d'autenticació de la llibreta d'adreces de %s

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Calendar authentication request".
en: %s Calendar authentication request
ca: Sol·licitud d'autenticació del calendari de %s

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Memo List authentication request".
en: %s Memo List authentication request
ca: Sol·licitud d'autenticació de la llista d'anotacions de %s

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Task List authentication request".
en: %s Task List authentication request
ca: Sol·licitud d'autenticació de la llista de tasques de %s

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Mail authentication request".
en: %s Mail authentication request
ca: Sol·licitud d'autenticació del correu de %s

note: generic account prompt Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google account authentication request".
en: %s account authentication request
ca: Sol·licitud d'autenticació del compte de %s

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your address book “%s”.
ca: Entreu al compte de %s i accepteu-ne les condicions per a poder accedir a la llibreta d'adreces «%s».

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your calendar “%s”.
ca: Entreu al compte de %s i accepteu-ne les condicions per a poder accedir al calendari «%s».

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail account “%s”.
ca: Entreu al compte de %s i accepteu-ne les condicions per a poder accedir al compte de correu «%s».

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail transport “%s”.
ca: Entreu al compte de %s i accepteu-ne les condicions per a poder accedir al transport de correu «%s».

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your memo list “%s”.
ca: Entreu al compte de %s i accepteu-ne les condicions per a poder accedir a la llista d'anotacions «%s».

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your task list “%s”.
ca: Entreu al compte de %s i accepteu-ne les condicions per a poder accedir a la llista de tasques «%s».

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your account “%s”.
ca: Entreu al compte de %s i accepteu-ne les condicions per a poder accedir al compte «%s».

en: Failed to open browser: %s
ca: No s'ha pogut obrir el navegador: %s

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Click here to open the URL
ca: Feu clic aquí per a obrir l'URL

en: Open the above URL in a browser and go through the OAuth2 wizard there. Copy the resulting authorization code, or the URL the OAuth2 wizard finished with, below to continue the authentication process.
ca: Obriu l'URL anterior en un navegador i visiteu l'assistent OAuth2. Copieu el codi d'autorització resultant, o l'URL amb el qual ha acabat l'assistent OAuth2, a continuació per continuar el procés d'autenticació.

en: _Authorization code:
ca: _Codi d'autorització:

en: C_ontinue
ca: C_ontinua

en: Address book authentication request
ca: Sol·licitud d'autenticació de la llibreta d'adreces

en: Calendar authentication request
ca: Sol·licitud d'autenticació del calendari

en: Mail authentication request
ca: Sol·licitud d'autenticació del correu

note: generic account prompt
en: Authentication request
ca: Sol·licitud d'autenticació

en: Please enter the password for address book “%s”.
ca: Introduïu la contrasenya per la llibreta d'adreces «%s».

en: Please enter the password for calendar “%s”.
ca: Introduïu la contrasenya per al calendari «%s».

en: Please enter the password for mail account “%s”.
ca: Introduïu la contrasenya per al compte de correu «%s».

en: Please enter the password for mail transport “%s”.
ca: Introduïu la contrasenya per al transport de correu «%s».

en: Please enter the password for memo list “%s”.
ca: Introduïu la contrasenya per la llista d'anotacions «%s».

en: Please enter the password for task list “%s”.
ca: Introduïu la contrasenya per la llista de tasques «%s».

en: Please enter the password for account “%s”.
ca: Introduïu la contrasenya per al compte «%s».

note: Translators: This is part of a credential prompt, constructing for example: "Please enter the password for account “%s”.\n(host: hostname)"
en: 
    (host: %s)
ca: 
    (amfitrió: %s)

en: _OK
ca: _D'acord

en: _User Name:
ca: Nom de l'_usuari:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

note: Remember password check
en: _Add this password to your keyring
ca: _Afegeix aquesta contrasenya a l'anell de claus

note: Translators: meaning as "Snooze, until event start time"
en: until start time
ca: fins a l'hora d'inici

en: Add custom time…
ca: Afegeix temps personalitzat ...

en: Clear custom times
ca: Esborrar els temps personalitzats

[ctx: overdue]
en: now
ca: ara

en: %d year | %d years
ca[0]: %d any
ca[1]: %d anys

[ctx: overdue]
en: overdue
ca: endarrerit

en: Failed to launch URI “%s”:
ca: No s'ha pogut iniciar l'URI «%s»:

en: No reminder is selected.
ca: No s'ha seleccionat cap recordatori.

en: No details are available.
ca: No hi ha detalls disponibles.

en: Multiple reminders are selected.
ca: S'han seleccionat diversos recordatoris.

en: Failed to dismiss reminder:
ca: No s'ha pogut rebutjar el recordatori:

en: Failed to dismiss all:
ca: No s'ha pogut descartar tot:

en: Set a custom snooze time for
ca: Establiu un temps de repetició personalitzat per a

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
ca: _dies

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
ca: _hores

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
ca: _minuts

en: _Add Snooze time
ca: _Afegir temps de repetició

en: _Dismiss
ca: _Descarta

en: Dismiss _All
ca: Desactivar _tot

en: _Snooze
ca: _Repetició

en: Certificate trust...
ca: Confiança del certificat...

en: _Reject
ca: _Rebutja

en: Accept _Temporarily
ca: Accepta _temporalment

en: _Accept Permanently
ca: _Accepta permanentment

en: SSL/TLS certificate for “%s” is not trusted. Do you wish to accept it?
ca: El certificat SSL/TLS de «%s» no és de confiança. Voleu acceptar-lo?

en: Reason:
ca: Motiu:

en: Detailed error:
ca: Error detallat:

en: The signing certificate authority is not known.
ca: Es desconeix l'autoritat de certificació que signa.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
ca: El certificat no coincideix amb la identitat que s'esperava del lloc del qual s'ha recollit.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
ca: La data d'activació del certificat està encara en el futur.

en: The certificate has expired.
ca: El certificat ha vençut.

en: The certificate has been revoked according to the connection’s certificate revocation list.
ca: Segons la llista de revocacions del certificat de la connexió, s'ha revocat el certificat.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
ca: L'algorisme del certificat es considera insegur.

en: Supports
ca: Suports

en: _User mail:
ca: Correu de l'_usuari:

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Contacts
ca: Contactes

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Events
ca: Esdeveniments

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Memos
ca: Anotacions

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Tasks
ca: Tasques

en: Invalid URL
ca: URL no vàlid

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Searching server sources...
ca: S'estan cercant les fonts del servidor...

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain a password for “%s”
ca: No s'ha pogut trobar cap compte relacionat en el servei org.gnome.OnlineAccounts del qual obtenir-ne la contrasenya per a «%s»

en: Failed to get password from GOA:
ca: Ha fallat l'obtenció de la contrasenya des de GOA:

note: TODO: more specific
en: Code: %u — Unexpected response from server
ca: Codi: %u - el servidor ha retornat una resposta inesperada

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
ca: No s'ha pogut analitzar la resposta XML d'autodescoberta

note: TODO: more specific
en: Failed to find Autodiscover element
ca: No s'ha pogut trobar l'element d'autodescoberta

note: TODO: more specific
en: Failed to find Response element
ca: No s'ha pogut trobar l'element de resposta

note: TODO: more specific
en: Failed to find Account element
ca: No s'ha pogut trobar l'element de compte

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
ca: No s'ha trobat l'«ASUrl» ni l'«OABUrl» en la resposta d'autodescoberta

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain an access token for “%s”
ca: No s'ha pogut trobar cap compte relacionat en el servei org.gnome.OnlineAccounts del qual obtenir-ne un testimoni d'accés per a «%s»

en: Failed to obtain an access token for “%s”:
ca: No s'ha pogut obtenir un testimoni d'accés per a «%s»:

en: Keep running after the last client is closed
ca: Continua funcionant després que es tanqui l'últim client

en: Wait running until at least one client is connected
ca: Continua funcionant fins que es connecti com a mínim un client

en: Overrides compile-time backend per process option; use 1 to enable, 0 to disable, any other value is to use compile-time option
ca: Ignora l'opció del rerefons de temps de compilació per procés. Useu 1 per a habilitar-ho, 2 per a inhabilitar-ho. Qualsevol altre valor significa usar l'opció de temps de compilació

en: Reminders
ca: Recordatoris

en: Warning
ca: Avís

en: _Yes
ca: _Sí

en: A calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
ca: S'està activant un recordatori pel calendari. Aquest recordatori està configurat per a executar el programa següent:
    
            %s
    
    Esteu segur que voleu executar aquest programa?

en: Do not ask me about this program again
ca: No em torneu a preguntar sobre aquest programa de nou

en: Display Reminders window with _notifications
ca: Mostra la finestra de recordatoris amb  _notificacions

en: Keep reminder notification window always on _top
ca: Mantingueu la finestra de notificació de recordatori sempre a _sobre

en: Enable _desktop notifications
ca: Habilita les notificacions de l'_escriptori

en: Enable _audio notifications
ca: Habilita les notificacions d'_àudio

en: Display reminders for _completed tasks
ca: Mostrar els recordatoris per a les tasques _completades

en: Display reminders for _past events
ca: Mostrar els recordatoris per als esdeveniments _passats

en: Reminders Options:
ca: Opcions pels recordatoris:

en: You have %d reminder | You have %d reminders
ca[0]: Teniu %d recordatori
ca[1]: Teniu %d recordatoris

en: Don’t migrate user data from previous versions of Evolution
ca: No migris les dades d'usuari des d'una versió anterior de l'Evolution

en: Can not open file
ca: No es pot obrir el fitxer

en: Failed to open client “%s”: %s
ca: No s'ha pogut obrir el client «%s»: %s

en: Unhandled error
ca: Error inesperat

en: Specify the output file instead of standard output
ca: Especifiqueu el fitxer de sortida en lloc de la sortida estàndard

en: OUTPUTFILE
ca: Fitxer de sortida

en: List local address book folders
ca: Llista de carpetes de llibretes d'adreces locals

en: Show cards as vcard or csv file
ca: Mostra les targetes com «vcard» o un fitxer CSV

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
ca: Error d'arguments de la línia d'ordres, utilitzeu l'opció --help per a veure la utilització.

en: Only support csv or vcard format.
ca: Solament està implementat el format «csv» o «vcard».

en: Show only enabled sources
ca: Mostra només els orígens habilitats

en: Show source’s UID
ca: Mostra l'UID de l'origen

en: Show source’s authentication information
ca: Mostra la informació d'autenticació de l'origen

en: Write in machine readable format (one source per line, without localized property names and tab as separator)
ca: Escriu en format llegible per una màquina (una font per línia, sense noms de propietat localitzats i tabulació com a separador)

en: Limit only to sources with given extension name
ca: Limita sols a orígens amb un nom d'extensió donat

en: yes
ca: sí

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Collection/GNOME Online Accounts
ca: Col·lecció/ Comptes de GNOME en línia

en: Collection/Ubuntu Online Accounts
ca: Col·lecció/ Comptes d'Ubuntu en línia

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Calendar
ca: Calendari

en: Memo List
ca: Llista d'anotacions

en: Task List
ca: Llista de tasques

en: Mail Account
ca: Compte de correu

en: Mail Transport
ca: Transport de correu

en: Mail Identity
ca: Identitat del correu

en: Mail Submission
ca: Enviament del correu

en: Mail Signature
ca: Signatura del correu

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: Parent UID: %s
ca: UID pare: %s

en: Enabled: %s
ca: Habilitat: %s

en: Backend: %s
ca: Rerefons: %s

en: Calendar enabled: %s
ca: Calendari habilitat: %s

en: Contacts enabled: %s
ca: Contacte habilitat; %s

en: Mail enabled: %s
ca: Correu habilitat: %s

en: MIME Type: %s
ca: Tipus MIME: %s

en: Auth Host: %s:%d
ca: Amfitrió autenticat: %s:%d

en: Auth Host: %s
ca: Amfitrió autenticat: %s

en: Auth User: %s
ca: Usuari autenticat: %s

en: Auth Method: %s
ca: Mètode autenticat: %s

en: Auth Proxy UID: %s
ca: UID del servidor intermediari autenticat: %s

en: Failed to parse arguments: Unknown error
ca: S'ha produït un error en analitzar els arguments: error desconegut

en: Failed to connect to source registry: %s
ca: No s'ha pogut connectar a un registre d'orígens: %s

en: No sources had been found
ca: No s'han trobat orígens

en: Birthdays & Anniversaries
ca: Aniversaris i commemoracions

en: Contacts
ca: Contactes

en: On LDAP Servers
ca: En servidors d'LDAP

en: On This Computer
ca: En aquest ordinador

en: Default Proxy Settings
ca: Configuració predeterminada del servidor intermediari

en: Search Folders
ca: Carpetes de cerca

en: Weather
ca: El temps

en: On The Web
ca: A Internet

en: WebDAV Notes
ca: Notes WebDAV
