evolution-data-server - en to ast translation catalogue (957 entries)

en: Loading...
ast: Cargando...

en: Searching...
ast: Guetando...

note: Query for new contacts asynchronously
en: Querying for updated contacts…
ast: Consultar contautos anovaos...

en: Friends
ast: Collacios

en: Family
ast: Familia

en: Coworkers
ast: Collacios de trabayu

note: Run the query asynchronously
en: Querying for updated groups…
ast: Consultando grupos anovaos...

en: The backend does not support bulk additions
ast: El «backend» nun sofita adiciones

note: Insert the entry on the server asynchronously
en: Creating new contact…
ast: Creando contautu nuevu...

en: The backend does not support bulk removals
ast: El backend nun sofita desanicios

en: Deleting contact…
ast: Desaniciando contautu...

en: The backend does not support bulk modifications
ast: El «backend» nun sofita modificaciones

note: Update the contact on the server asynchronously
en: Modifying contact…
ast: Camudando contautu...

en: Loading…
ast: Cargando…

en: Authenticating with the server…
ast: Identificándose col sirvidor...

note: Translators: An error message shown to a user when trying to do an operation on the LDAP address book which is not connected to the server
en: Not connected
ast: Ensin coneutar

en: Using Distinguished Name (DN)
ast: Usando nome distintivu (ND)

en: Using Email Address
ast: Usando direición de corréu

en: Reconnecting to LDAP server...
ast: Reconeutando al sirvidor LDAP…

en: Invalid DN syntax
ast: Sintáxis de ND inválida

en: Adding contact to LDAP server...
ast: Amestando contautu al sirvidor LDAP…

en: Removing contact from LDAP server...
ast: Desaniciando contautu al sirvidor LDAP…

en: Modifying contact from LDAP server...
ast: Camudando contautu del sirvidor LDAP…

en: Receiving LDAP search results...
ast: Recibiendo los resultaos de la gueta LDAP…

en: Error performing search
ast: Fallu al guetar

en: Downloading contacts (%d)...
ast: Descargando contautos (%d)...

en: Unknown error
ast: Fallu desconocíu

en: Create resource '%s' failed with HTTP status: %d (%s)
ast: La creación del recursu «%s» falló col estáu HTTP: %d (%s)

en: %s: there was no source for UID '%s' stored in GConf.
ast: %s: nun había orixe pal UID «%s» almacenáu en GConf.

en: On This Computer
ast: Nesti equipu

en: Address book does not exist
ast: L'axenda nun existe

en: No such book
ast: NUN existe llibreta

en: Contact not found
ast: Contautu non alcontráu

en: Contact ID already exists
ast: Yá existe el ID del contautu

en: No such source
ast: Nun existe esi orixe

en: No space
ast: Ensin espaciu

en: Failed to run book factory
ast: Nun se fue a executar la llibreta de fábrica

en: Invalid source
ast: Fonte inválida.

en: Incorrect uri '%s'
ast: URI «%s» incorreutu

en: Failed to find system book
ast: Nun se fue a la llibreta del sistema

en: There was no source for UID '%s' stored in a source list.
ast: Nun hai fonte pa «%s» UID almacenada nuna llista de fontes

en: Cannot get connection to view
ast: Nun se ye a obtener la conexón pa ver

note: Dummy row as EContactField starts from 1
en: Unique ID
ast: ID únicu

note: FILE_AS is not really a structured field - we use a getter/setter *         so we can generate its value if necessary in the getter
en: File Under
ast: Archivar en

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book URI
ast: URI de la llibreta

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter * so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with * vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
ast: Nome Completu

en: Given Name
ast: Nome dau

en: Family Name
ast: Apellíos

en: Nickname
ast: Nomatu

note: Email fields
en: Email 1
ast: Corréu-e 1

en: Email 2
ast: Corréu-e 2

en: Email 3
ast: Corréu-e 3

en: Email 4
ast: Corréu-e 4

en: Mailer
ast: Mensaxería

note: Address Labels
en: Home Address Label
ast: Etiqueta de direición de casa

en: Work Address Label
ast: Etiqueta de direición de trabayu

en: Other Address Label
ast: Otra etiqueta de direición

note: Phone fields
en: Assistant Phone
ast: Teléfonu del secretariu

en: Business Phone
ast: Teléfonu del trabayu

en: Business Phone 2
ast: Teléfonu del trabayu 2

en: Business Fax
ast: Fax del trabayu

en: Callback Phone
ast: Teléfonu de devolución de llamaes

en: Car Phone
ast: Teléfonu del coche

en: Company Phone
ast: Teléfonu d'empresa

en: Home Phone
ast: Teléfonu de casa

en: Home Phone 2
ast: Teléfonu de casa 2

en: Home Fax
ast: Fax de casa

en: Mobile Phone
ast: Teléfonu móvil

en: Other Phone
ast: Otru teléfonu

en: Other Fax
ast: Otru fax

en: Pager
ast: Buscapersones

en: Primary Phone
ast: Teléfonu principal

en: Telex
ast: Télex

note: To translators: TTY is Teletypewriter
en: TTY
ast: Teletipu

note: Organizational fields
en: Organization
ast: Organización

en: Organizational Unit
ast: Unidá d'organización

en: Office
ast: Oficina

en: Title
ast: Títulu

en: Role
ast: Rol

en: Manager
ast: Xefe

en: Assistant
ast: Asistente

note: Web fields
en: Homepage URL
ast: URL de la páxina d'entamu

en: Weblog URL
ast: URL de weblog

note: Contact categories
en: Categories
ast: Categoríes

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
ast: URI de calendariu

en: Free/Busy URL
ast: URL de disponibilidá

en: ICS Calendar
ast: Calendariu ICS

en: Video Conferencing URL
ast: URL pa videoconferencia

note: Misc fields
en: Spouse's Name
ast: Pareya

en: Note
ast: Nota

note: Instant messaging fields
en: AIM Home Screen Name 1
ast: Nome de pantalla AIM 1 (domiciliu)

en: AIM Home Screen Name 2
ast: Nome de pantalla AIM 2 (domiciliu)

en: AIM Home Screen Name 3
ast: Nome de pantalla AIM 3 (domiciliu)

en: AIM Work Screen Name 1
ast: Nome de pantalla AIM 1 (trabayu)

en: AIM Work Screen Name 2
ast: Nome de pantalla AIM 2 (trabayu)

en: AIM Work Screen Name 3
ast: Nome de pantalla AIM 3 (trabayu)

en: GroupWise Home Screen Name 1
ast: Id GroupWise 1 (domiciliu)

en: GroupWise Home Screen Name 2
ast: Id GroupWise 2 (domiciliu)

en: GroupWise Home Screen Name 3
ast: Id GroupWise 3 (domiciliu)

en: GroupWise Work Screen Name 1
ast: Id GroupWise 1 (trabayu)

en: GroupWise Work Screen Name 2
ast: Id GroupWise 2 (trabayu)

en: GroupWise Work Screen Name 3
ast: Id GroupWise 3 (trabayu)

en: Jabber Home ID 1
ast: ID Jabber 1 (domiciliu)

en: Jabber Home ID 2
ast: ID Jabber 2 (domiciliu)

en: Jabber Home ID 3
ast: ID Jabber 3 (domiciliu)

en: Jabber Work ID 1
ast: ID Jabber 1 (trabayu)

en: Jabber Work ID 2
ast: ID Jabber 2 (trabayu)

en: Jabber Work ID 3
ast: ID Jabber 3 (trabayu)

en: Yahoo! Home Screen Name 1
ast: Id Yahoo! 1 (domiciliu)

en: Yahoo! Home Screen Name 2
ast: Id Yahoo! 2 (domiciliu)

en: Yahoo! Home Screen Name 3
ast: Id Yahoo! 3 (domiciliu)

en: Yahoo! Work Screen Name 1
ast: Id Yahoo! 1 (trabayu)

en: Yahoo! Work Screen Name 2
ast: Id Yahoo! 2 (trabayu)

en: Yahoo! Work Screen Name 3
ast: Id Yahoo! 3 (trabayu)

en: MSN Home Screen Name 1
ast: ID MSN 1 (domiciliu)

en: MSN Home Screen Name 2
ast: ID MSN 2 (domiciliu)

en: MSN Home Screen Name 3
ast: ID MSN 3 (domiciliu)

en: MSN Work Screen Name 1
ast: ID MSN 1 (trabayu)

en: MSN Work Screen Name 2
ast: ID MSN 2 (trabayu)

en: MSN Work Screen Name 3
ast: ID MSN 3 (trabayu)

en: ICQ Home ID 1
ast: ID ICQ 1 (domiciliu)

en: ICQ Home ID 2
ast: ID ICQ 2 (domiciliu)

en: ICQ Home ID 3
ast: ID ICQ 3 (domiciliu)

en: ICQ Work ID 1
ast: ID ICQ 1 (trabayu)

en: ICQ Work ID 2
ast: ID ICQ 2 (trabayu)

en: ICQ Work ID 3
ast: ID ICQ 3 (trabayu)

note: Last modified time
en: Last Revision
ast: Última revisión

en: Name or Org
ast: Nome o Org

note: Address fields
en: Address List
ast: Llista de direiciones

en: Home Address
ast: Direición del Llar

en: Work Address
ast: Señes del Trabayu

en: Other Address
ast: Otra direición

note: Contact categories
en: Category List
ast: Llista d'estayes

note: Photo/Logo
en: Photo
ast: Semeya

en: Logo
ast: Logotipu

en: Name
ast: Nome

en: Email List
ast: Llista de corréu-e

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
ast: Llista d'identificadores AIM

en: GroupWise ID List
ast: Llista d'ID de GroupWise

en: Jabber ID List
ast: Llista d'ID Jabber

en: Yahoo! Screen Name List
ast: Llista d'ID ¡Yahoo!

en: MSN Screen Name List
ast: Llista d'ID MSN

en: ICQ ID List
ast: Llista de ID ICQ

en: Wants HTML Mail
ast: Quies corréu HTML

en: List
ast: Llista

en: List Show Addresses
ast: Amosar direiciones de la llista

en: Birth Date
ast: Data nacencia

en: Anniversary
ast: Aniversariu

note: Security fields
en: X.509 Certificate
ast: Certificáu X.509

en: Gadu-Gadu Home ID 1
ast: ID Gadu-Gadu 1 (domiciliu)

en: Gadu-Gadu Home ID 2
ast: ID Gadu-Gadu 2 (domiciliu)

en: Gadu-Gadu Home ID 3
ast: ID Gadu-Gadu 3 (domiciliu)

en: Gadu-Gadu Work ID 1
ast: ID Gadu-Gadu 1 (trabayu)

en: Gadu-Gadu Work ID 2
ast: ID Gadu-Gadu 2 (trabayu)

en: Gadu-Gadu Work ID 3
ast: ID Gadu-Gadu 3 (trabayu)

en: Gadu-Gadu ID List
ast: Llista de ID Gadu-Gadu

note: Geo information
en: Geographic Information
ast: Información gráfica

en: Telephone
ast: Teléfonu

en: Skype Home Name 1
ast: Nome de Skype en casa 1

en: Skype Home Name 2
ast: Nome de Skype en casa 2

en: Skype Home Name 3
ast: Nome de Skype en casa 3

en: Skype Work Name 1
ast: Nome de Skype nel trabayu 1

en: Skype Work Name 2
ast: Nome de Skype nel trabayu 2

en: Skype Work Name 3
ast: Nome de Skype nel trabayu 3

en: Skype Name List
ast: Llista de nomes Skype

en: SIP address
ast: Direición SIP

en: Google Talk Home Name 1
ast: Nome de Google Talk casa 1

en: Google Talk Home Name 2
ast: Nome de Google Talk casa 2

en: Google Talk Home Name 3
ast: Nome de Google Talk casa 3

en: Google Talk Work Name 1
ast: Nome de Google Talk trabayu 1

en: Google Talk Work Name 2
ast: Nome de Google Talk trabayu 2

en: Google Talk Work Name 3
ast: Nome de Google Talk trabayu 3

en: Google Talk Name List
ast: Llista de nomes de Google Talk

en: Unnamed List
ast: Llista d'anónimos

en: Cannot process, book backend is opening
ast: Nun se puede procesar, el motor de la llibreta ta abriendo

en: Unknown book property '%s'
ast: Propiedá «%s» de llibreta, desconocida

en: Cannot change value of book property '%s'
ast: Nun se puede camudar el valor de la propiedá de la llibreta «%s»

en: Insufficient memory
ast: Memoria escosada

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Invalid query:
ast: Consulta inválida:

en: Success
ast: Éxitu

en: Backend is busy
ast: El sofítu ta ocupáu

en: Repository offline
ast: Repositoriu desconeutáu

en: Permission denied
ast: Permisu torgáu

en: Authentication Failed
ast: Falló la identificación

en: Authentication Required
ast: Fai falta identificase

en: Unsupported field
ast: Nun se tien por esti campu

en: Unsupported authentication method
ast: Métodu d'autenticación non soportáu

en: TLS not available
ast: TLS non disponible

en: Book removed
ast: Llibreta desaniciada

en: Not available in offline mode
ast: Nun ta disponible en mou desconeutáu

en: Search size limit exceeded
ast: Perpasóse la llende del tamañu

en: Search time limit exceeded
ast: Perpasóse la llende de tiempu de la gueta

en: Invalid query
ast: Consulta inválida

en: Query refused
ast: Consulta torgada

en: Could not cancel
ast: Nun se puede encaboxar

note: { E_DATA_BOOK_STATUS_OTHER_ERROR,			N_("Other error") }, { OtherError,			N_("Other error") },
en: Invalid server version
ast: Versión del sirvidor inválida

en: Invalid argument
ast: Argumentu non válidu

note: Translators: The string for NOT_SUPPORTED error
en: Not supported
ast: Nun sofitáu

en: Backend is not opened yet
ast: El motor entá nun ta abiertu

en: Other error
ast: Otru fallu

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact:
ast: Nun se puede obtener el contautu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Empty query:
ast: Consulta balera:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot add contact:
ast: Nun se puede amestar el contautu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify contacts:
ast: Nun se puen modificar los contautos:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot authenticate user:
ast: Nun se puede identificar l'usuariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open book:
ast: Nun se puede abrir la llibreta:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove book:
ast: Nun se puede desaniciar la llibreta:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh address book:
ast: Nun se puede anovar l'axenda:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get backend property:
ast: Nun se pudo recibir la propiedá del motor:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot set backend property:
ast: Nun se pudo conseñar la propiedá del motor:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list:
ast: Nuno se pudo recibir la llista de contautos:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list uids:
ast: Nun se pudieron recibir les uids de la llista de contautos:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove contacts:
ast: Nun se pueden desaniciar los contautos:

en: Empty URI
ast: URI baleru

en: Server is unreachable (%s)
ast: El sirvidor ta inalcanzable (%s)

en: Unexpected HTTP status code %d returned (%s)
ast: Códigu d'estáu HTTP %d inesperáu devueltu (%s)

en: Server is unreachable, calendar is opened in read-only mode.
    Error message: %s
ast: El sirvidor nun ye accesible, el calendariu ta abiertu en mou de sólo llectura.
    Mensaxe d'error: %s

en: Calendar doesn't support Free/Busy
ast: El calendariu nun sofita disponibilidá

en: Birthday
ast: Cumpleaños

en: Birthday: %s
ast: Cumpleaños: %s

en: Anniversary: %s
ast: Aniversariu: %s

en: Cannot save calendar data: Malformed URI.
ast: Nun se pueden grabar los datos del calendariu: URL malformada.

en: Cannot save calendar data
ast: Nun se pueden grabar los datos del calendariu

en: Redirected to Invalid URI
ast: Reempobináu a una URI inválida

en: Bad file format.
ast: Formatu de ficheru malu.

en: Not a calendar.
ast: Nun ye un calendariu.

en: Could not create cache file
ast: Nun se pudo crear el ficher de caché

en: Could not retrieve weather data
ast: Nun se pudieron obtener los datos meteorolóxicox

en: Weather: Fog
ast: Meteoroloxía: Borrina

en: Weather: Cloudy Night
ast: Meteoroloxía: Nueche anubarrada

en: Weather: Cloudy
ast: Meteoroloxía: Ñuboso

en: Weather: Overcast
ast: Meteoroloxía: Cubierto

en: Weather: Showers
ast: Meteoroloxía: Chubascos

en: Weather: Snow
ast: Meteoroloxía: Ñeve

en: Weather: Clear Night
ast: Meteoroloxía: Nueche espeyada

en: Weather: Sunny
ast: Meteoroloxía: Soleyero

en: Weather: Thunderstorms
ast: Meteoroloxía: Torbonada

en: Forecast
ast: Pronósticu

en: Enter password for %s (user %s)
ast: Pon la contraseña pa %s (usuariu %s)

note: * This password prompt will be prompted rarely. Since the key that is passed to * the auth_func corresponds to the parent user.
en: Enter password for %s to enable proxy for user %s
ast: Pon la contraseña de %s p'activar el proxy pal usuariu %s

en: Repository is offline
ast: El repositoriu ta desconeutáu

en: No such calendar
ast: Nun existe'l calendariu

en: Object not found
ast: Nun s'atopa l'oxetu

en: Invalid object
ast: Oxetu inválidu

en: URI not loaded
ast: URI ensin cargar

en: URI already loaded
ast: URI cargáu yá

en: Unknown User
ast: Usuariu desconocíu

en: Object ID already exists
ast: La ID del oxetu yá existe

en: Protocol not supported
ast: Protocolu ensin implementar

en: Operation has been canceled
ast: La operación encaboxóse

en: Could not cancel operation
ast: Nun se pudo encaboxar la operación

en: Authentication failed
ast: Falló autentificación

en: Authentication required
ast: Necesítase autentificación

en: A D-Bus exception has occurred
ast: Asocedió una esceición de D-Bus

en: No error
ast: Ensin fallos

en: Unknown user
ast: Usuariu desconocíu

en: Invalid range
ast: Rangu inválidu

en: Failed to run calendar factory
ast: Nun se pudo executar la fábrica de calendarios

en: Failed to find system calendar
ast: Nun s'alcontró'l calendariu del sistema

en: Calendar does not exist
ast: El calendariu nun esiste

en: Invalid source type
ast: Triba de fonte inválida

en: Untitled appointment
ast: Cita ensin títulu

en: 1st
ast: 1
    ᵁ

en: 2nd
ast: 2ᵁ

en: 3rd
ast: 3ᵁ

en: 4th
ast: 4ᵁ

en: 5th
ast: 5ᵁ

en: 6th
ast: 6ᵁ

en: 7th
ast: 7ᵁ

en: 8th
ast: 8ᵁ

en: 9th
ast: 9ᵁ

en: 10th
ast: 10ᵁ

en: 11th
ast: 11ᵁ

en: 12th
ast: 12ᵁ

en: 13th
ast: 13ᵁ

en: 14th
ast: 14ᵁ

en: 15th
ast: 15ᵁ

en: 16th
ast: 16ᵁ

en: 17th
ast: 17ᵁ

en: 18th
ast: 18ᵁ

en: 19th
ast: 19ᵁ

en: 20th
ast: 20ᵁ

en: 21st
ast: 21ᵁ

en: 22nd
ast: 22ᵁ

en: 23rd
ast: 23ᵁ

en: 24th
ast: 24ᵁ

en: 25th
ast: 25ᵁ

en: 26th
ast: 26ᵁ

en: 27th
ast: 27ᵁ

en: 28th
ast: 28ᵁ

en: 29th
ast: 29ᵁ

en: 30th
ast: 30ᵁ

en: 31st
ast: 31ᵁ

[ctx: Priority]
en: High
ast: Altu

[ctx: Priority]
en: Normal
ast: Mediu

[ctx: Priority]
en: Low
ast: Baxu

[ctx: Priority]
note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
ast: Ensin definir

en: Cannot process, calendar backend is opening
ast: Nun se pudo procesar, el motor del calendariu ta abriendo

en: Unknown calendar property '%s'
ast: Propiedá de calendariu «%s» desconocida

en: Cannot change value of calendar property '%s'
ast: Nun se pue camudar el valor de la propiedá «%s» del calendariu

en: "%s" expects no arguments
ast: "%s" nun espera dengún argumentu

en: "%s" expects one argument
ast: «%s» espera un argumentu

en: "%s" expects the first argument to be a string
ast: «%s» espera que'l primer argumentu seya una cadena

en: "%s" expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
ast: «%s» espera que'l primer argumentu seya una cadena triba ISO 8601 de data/hora

en: "%s" expects two arguments
ast: «%s» espera dos argumentos

en: "%s" expects the first argument to be a time_t
ast: «%s» espera que'l primer argumentu seya de triba time_t

en: "%s" expects the second argument to be an integer
ast: «%s» espera que'l segundu argumentu seya un enteru

en: "%s" expects two or three arguments
ast: "%s" esperaba dos o trés argumentos

en: "%s" expects the second argument to be a time_t
ast: «%s» espera que'l segundu argumentu seya de la triba time_t

en: "%s" expects the third argument to be a string
ast: "%s" esperaba que'l tercer argumentu fora una cadena

en: "%s" expects none or two arguments
ast: «%s» esperaba dos o dengún argumentos

en: "%s" expects the second argument to be a string
ast: «%s» espera que'l segundu argumentu seya una cadena

en: "%s" expects the first argument to be either "any", "summary", or "description", or "location", or "attendee", or "organizer", or "classification"
ast: "%s" espera que'l primer argumentu seya cualquiera d'estos: "dalgún", "resume", o "descripción", o "allugamientu", o "asistente", o "organizador", o "clasificación"

en: "%s" expects at least one argument
ast: «%s» espera polo menos un argumentu

en: "%s" expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
ast: «%s» espera que tolos argumentos seyan cadenes o qu'ún y sólo ún de los argumentos seya un booleanu falsu (#f)

en: Unsupported method
ast: Nun se tien por esti métodu

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open calendar:
ast: Nun se puede abrir el calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove calendar:
ast: Nun se puede quitar el calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh calendar:
ast: Nun se puede anovar el calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve backend property:
ast: Nun se puede recuperar la propiedá del motor:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object path:
ast: Nun se pue recuperar el camín al oxetu de calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object list:
ast: Nun se pue recuperar la llista d'oxetos del calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar free/busy list:
ast: Nun se pue recuperar la llista de llibre/ocupao del calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot create calendar object:
ast: Nun se pue crear l'oxetu del calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify calendar object:
ast: Nun se pue camudar l'oxetu del calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove calendar object:
ast: Nun se pue desaniciar l'oxetu del calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot receive calendar objects:
ast: Nun se puen recibir oxetos del calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot send calendar objects:
ast: Nun se puen unviar oxetos del calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve attachment uris:
ast: Nun se puen recibir uris d'axuntos:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not discard reminder:
ast: Nun se pue descartar recordatoriu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not get calendar view path:
ast: Nun se pudo recuperar el camín de la vista de calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve calendar time zone:
ast: Nun se pudo recuperar la estaya horaria del calendariu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not add calendar time zone:
ast: Nun se pudo amestar la estaya horaria del calendariu:

en: Invalid call
ast: Llamada inválida

en: Signing is not supported by this cipher
ast: Esti métodu de cifráu nun tien por firmes

en: Verifying is not supported by this cipher
ast: Esti métodu de cifráu nun tien pola verificación

en: Encryption is not supported by this cipher
ast: Esti métodu de cifráu nun tien pol cifráu

en: Decryption is not supported by this cipher
ast: El descifráu nun tien por esti métodu de cifráu

en: You may not import keys with this cipher
ast: Nun puedes importar claves con esti métodu de cifráu

en: You may not export keys with this cipher
ast: Nun puedes esportar claves con esti métodu de cifráu

en: Signing message
ast: Roblando mensaxe

en: Encrypting message
ast: Encriptando mensaxe

en: Decrypting message
ast: Desencriptando mensaxe

en: Unable to create cache path
ast: Nun se pudo crear el camín a la caché

en: Could not remove cache entry: %s: %s
ast: Nun se pudo quitar la entrada de caché: %s: %s

en: Could not write log entry: %s
    Further operations on this server will not be replayed when you
    reconnect to the network.
ast: Nun se pudo escribir una entrada del ficheru de xera: %s
    Les siguientes operaciones nesti sirvidor nun se rexistrarán
    cuando reconeutes a la rede.

en: Could not open '%s':
    %s
    Changes made to this folder will not be resynchronized.
ast: Nun se pudo abrir «%s»:
    %s
    Los cambeos que se ficieron nesta carpeta nun se van resincronizar.

en: Resynchronizing with server
ast: Resincronizando col sirvidor

en: Downloading new messages for offline mode
ast: Descargando mensaxes nuevos pa mou desconeutáu

en: Preparing folder '%s' for offline
ast: Preparando carpeta «%s» pa desconexón

en: Copy folder content locally for offline operation
ast: Copiar el conteníu de la carpeta llocalmente pa operación desconeutada

en: You must be working online to complete this operation
ast: Pa completar esta operación tienes que tar trabayando coneutáu a la rede

en: Canceled
ast: Encaboxáu

en: Failed to create child process '%s': %s
ast: Fallu al crear procesu fíu «%s»: %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
ast: Fluxu de mensax inválidu recibíu dende %s: %s

en: Syncing folders
ast: Sincronizando carpetes

en: Error parsing filter: %s: %s
ast: Fallu analizando peñera: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
ast: Fallu executando peñera: %s: %s

en: Unable to open spool folder
ast: Nun se pudo abrir la carpeta «spool»

en: Unable to process spool folder
ast: Nun se pudo procesar la carpeta temporal

en: Getting message %d (%d%%)
ast: Descargando mensax %d (%d%%)

en: Failed on message %d
ast: Fallu nel mensax %d

en: Syncing folder
ast: Sincronizando carpeta

en: Complete
ast: Completu

en: Getting message %d of %d
ast: Descargando mensax %d of %d

en: Failed at message %d of %d
ast: Falló nel mensax %d de %d

en: Failed to retrieve message
ast: Falló al obtener el mensax

en: Invalid arguments to (system-flag)
ast: Argumentos inválidos a (system-flag)

en: Invalid arguments to (user-tag)
ast: Argumentos inválidos a (user-tag)

en: Error executing filter search: %s: %s
ast: Fallu executando la gueta de la peñera: %s: %s

en: Learning new spam message in '%s' | Learning new spam messages in '%s'
ast[0]: Deprendiendo del mensaxe SPAM en «%s»
ast[1]: Deprendiendo de los mensaxes SPAM en «%s»

en: Learning new ham message in '%s' | Learning new ham messages in '%s'
ast[0]: Deprendiendo del mensaxe auténticu en «%s»
ast[1]: Deprendiendo de los mensaxes auténticos en «%s»

en: Filtering new message in '%s' | Filtering new messages in '%s'
ast[0]: Peñerando'l mensaxe nuevu en «%s»
ast[1]: Peñerando los mensaxes nuevos en «%s»

en: Moving messages
ast: Moviendo mensaxes

en: Copying messages
ast: Copiando mensaxes

en: Quota information not supported for folder '%s'
ast: Información de cuota ensin sofitu pa la carpeta «%s»

en: Retrieving message '%s' in %s
ast: Recuperando mensaxe «%s» en %s

en: Retrieving quota information for '%s'
ast: Recuperando información de cuota  pa «%s»

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
ast: Nun se pudo analizar la espresión de gueta: %s:
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
ast: Fallu executando la gueta según la espresión: %s:
    %s

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a single bool result
ast: (%s) requier un únicu resultáu booleanu

note: Translators: Each '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) not allowed inside %s
ast: (%s) nun se permite dientro de (%s)

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a match type string
ast: (%s) necesita una cadena de coincidencia

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) expects an array result
ast: (%s) espera un resultáu «array»

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires the folder set
ast: (%s) necesita que s'estableza una carpeta

en: Failed to execute gpg: %s
ast: Fallu al executar gpg: %s

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
ast: Alcontróse un mensax d'estáu GNUPG inesperáu:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
ast: Falló al analizar el id del usuariu gpg.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
ast: Falló al analizar el pidimientu de contraseña gpg.

en: You need a PIN to unlock the key for your
    SmartCard: "%s"
ast: Necesites un NIP pa desatrancar la clave pa la to
    SmartCard: «%s»

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: "%s"
ast: Necesites una contraseña pa desatrancar la clave
    pal usuariu: «%s»

en: Unexpected request from GnuPG for '%s'
ast: Pidimientu inesperáu de GnuPG pa «%s»

en: Cancelled
ast: Encaboxáu

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
ast: Falló al desatrancar la clave secreta: punxéronse 3 contraseñes falses.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
ast: Retruque inesperáu del GNUPG: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
ast: Nun se pudo cifrar esti mensax: nun hai destinatarios.

en: Could not generate signing data:
ast: Nun se pudieron xenerar los datos de la robla:

en: Failed to execute gpg.
ast: Falló al executar gpg.

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
ast: Nun se pudo verificar la robla del mensaxe: Formatu de mensaxe malu

en: Cannot verify message signature:
ast: Nun se puede verificar la robla del mensaxe:

en: Could not generate encrypting data:
ast: Nun se pudieron xenerar los datos de cifráu:

en: This is a digitally encrypted message part
ast: Esta parte del mensax ta cifrada dixitalmente

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
ast: Nun se pudo descifrar el mensax: Formatu de mensax malu

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
ast: Falló al descifrar la parte MIME: fallu del protocolu

en: Encrypted content
ast: Conteníu cifráu

en: Only reset to beginning is supported with CamelHttpStream
ast: CamelHttpStream namái sofita reaniciar al principiu

en: Could not create lock file for %s: %s
ast: Nun se pudo bloquear el ficheru pa %s: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s.  Try again later.
ast: Caducó'l tiempu tratando d'obtener un bloquéu del ficheru %s. Inténtalo más sero.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
ast: Falló al facer un bloquéu usando fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
ast: Falló al bloquiar usando flock(2): %s

en: Cannot build locking helper pipe: %s
ast: Nun se pudo crear un conductu pa l'aida: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
ast: Nun se bifurcar col ayudante de bloquéu: %s

en: Could not lock '%s': protocol error with lock-helper
ast: Nun se pudo bloquiar «%s»: fallu del protocolu con lock-helper

en: Could not lock '%s'
ast: Nun se pudo bloquear «%s»

en: Could not check mail file %s: %s
ast: Nun se pudo comprobar el ficheru de corréu %s: %s

en: Could not open mail file %s: %s
ast: Nun se pudo abrir el ficheru de corréu %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
ast: Nun se pudo abrir el ficheru de corréu temporal %s: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
ast: Falló al grabar el corréu nel ficheru temporal %s: %s

en: Could not create pipe: %s
ast: Nun se pudo crear un pipe: %s

en: Could not fork: %s
ast: Nun se pudo bifurcar: %s

en: Movemail program failed: %s
ast: El programa Movemail falló: %s

en: (Unknown error)
ast: (Fallu desconocíu)

en: Error reading mail file: %s
ast: Fallu lleendo'l ficheru de corréu: %s

en: Error writing mail temp file: %s
ast: Fallu escribiendo nel ficheru temporal de corréu: %s

en: Error copying mail temp file: %s
ast: Fallu copiando'l corréu al ficheru temporal: %s

en: No content available
ast: Nun esiste conteníu disponible

en: No signature available
ast: Nun hai denguna robla disponible

en: parse error
ast: Fallu d'analís

en: Resolving: %s
ast: Resolviendo: %s

en: Host lookup failed
ast: Nun se puede resolver l'equipu remotu

en: Host lookup failed: %s: %s
ast: Nun se puede resolver l'equipu remotu: %s: %s

en: Resolving address
ast: Resolviendo direición

en: Name lookup failed
ast: Nun se puede resolver el nome

en: Name lookup failed: %s
ast: Nun se puede resolver el nome: %s

en: Could not connect to %s:
ast: Nun se pudo coneutar con %s:

en: Syncing messages in folder '%s' to disk
ast: Sincronizando mensaxes de la carpeta «%s» al discu

en: Cannot write offline journal for folder '%s': %s
ast: Nun se puede escribir el diariu desconeutáu pa la carpeta: «%s»: %s

en: Virtual folder email provider
ast: Apurridor de corréu de la carpeta virtual

en: For reading mail as a query of another set of folders
ast: Pa lleer corréu como una gueta d'otres carpetes

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
ast: Nun se puede cargar %s: La carga de módulos nun s'implementó nesti sistema.

en: Could not load %s: %s
ast: Nun se pudo cargar %s: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
ast: Nun se puede cargar %s: Nun hai códigu d'inicialización nel módulu.

en: No provider available for protocol '%s'
ast: Nun hai proveedor disponible pal protocolu «%s»

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
ast: Esta opción coneutará col sirvidor usando un usuariu anónimu.

en: Authentication failed.
ast: Falló l'autentificación.

en: Invalid email address trace information:
    %s
ast: Información de la traza de direición de corréu mala:
    %s

en: Invalid opaque trace information:
    %s
ast: Información de traza opaca inválida:
    %s

en: Invalid trace information:
    %s
ast: Información de traza inválida:
    %s

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
ast: Esta opción coneutará col sirvidor usando una contraseña segura CRAM-MD5, si'l sirvidor tien por ello.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
ast: Esta opción coneutará col sirvidor usando una clave segura DIGEST-MD5, si'l sirvidor tien por ello.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
ast: El retudel sividor demasiáu llargu (>2048 octetos)

en: Server challenge invalid
ast: El retu del sirvidor nun val

en: Server challenge contained invalid "Quality of Protection" token
ast: El retu del sirvidor contién un token inválidu pa «Calidá de Proteición»

en: Server response did not contain authorization data
ast: La rempuesta del sirvidor nun contenía datos d'autorización

en: Server response contained incomplete authorization data
ast: La rempuesta del sirvidor contenía datos d'autorización incompletos

en: Server response does not match
ast: La rempuesta del sirvidor nun coincide

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
ast: Esta opción coneutará col sirvidor usando autenticación Kerberos 5.

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
ast: La credencial provista nun tien por mecanismu especificáu, o ye irreconocible pola implementación.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
ast: El parámetru target_name nun se formó bien.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
ast: El parámetru target_name apurríu contenía una triba de nome inválida o non soportada.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
ast: El input_token contién estremaos vinceyamientos de canal a les que s'especifiquen per aciu del parámetru input_chan_bindings.

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
ast: El input_token contién una robla inválida, o que nun se pudo verificar.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
ast: Les credenciales apurríes nun valieron pa l'arranque del contestu, o'l remanador de credenciales nun facía referencia a denguna credencial

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
ast: El remanador de contestu apurríu nun se refier a un contestu válidu.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
ast: Los chequeos de consistencia fechos en input_token fallaron.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
ast: Fallaron los chequeos de consistencia fechos na credencial.

en: The referenced credentials have expired.
ast: Les credenciales a les que se fai referencia gandieron.

en: Bad authentication response from server.
ast: Rempuesta d'autenticación mala dende'l sirvidor.

en: Unsupported security layer.
ast: Capa de seguridá non soportada.

en: Login
ast: Coneutase

en: This option will connect to the server using a simple password.
ast: Esta opción coneutará col sirvidor usando una contraseña cenciella.

en: Unknown authentication state.
ast: Estáu de l'autentificación desconocíu.

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
ast: Esta opción coneutará a un sirvidor sofitáu por Windows usando NTLM / Secure Password Autentication.

en: POP before SMTP
ast: POP enantes de SMTP

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
ast: Esta opción autorizará conexones POP enantes d'intentar SMTP

en: POP Source UID
ast: UID de la fonte POP

en: POP Before SMTP authentication using an unknown transport
ast: Autenticación POP enantes de SMTP usando un tresporte desconocíu

en: POP Before SMTP authentication attempted with a %s service
ast: S'intentó l'autenticación POP antes de SMTP con un serviciu %s

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
ast: Falló la compilación de la espresión regular: %s: %s

en: URL '%s' needs a user component
ast: La URL «%s» necesita un componente d'usuariu

en: URL '%s' needs a host component
ast: La URL «%s» necesita un componente host

en: URL '%s' needs a path component
ast: La URL «%s» necesita un componente de camín

en: Invalid GType registered for protocol '%s'
ast: GType inválidu rexistráu pal protocolu «%s»

en: No support for %s authentication
ast: Nun hai sofitu p'autenticación %s

en: %s authentication failed
ast: Falló autentificación %s

en: Please enter the %s password for %s on host %s.
ast: Escribi la contraseña %s pa %s nel sirvidor %s.

en: Cannot find certificate for '%s'
ast: Nun se puede atopar el certificáu pa «%s»

en: Cannot create CMS message
ast: Nun se pudo crear el mensax CMS

en: Cannot create CMS signed data
ast: Nun se pueden crear los datos roblaos del CMS

en: Cannot attach CMS signed data
ast: Nun se pueden axuntar los datos roblaos del CMS

en: Cannot attach CMS data
ast: Nun se pueden axuntar los datos CMS

en: Cannot create CMS Signer information
ast: Nun se puede crear la información del que robla CMS

en: Cannot find certificate chain
ast: Nun se puede atopar la cadena del certificáu

en: Cannot add CMS Signing time
ast: Nun se puede amesta la hora de robla CMS

en: Encryption certificate for '%s' does not exist
ast: Nun existe el certificáu de cifráu pa «%s»

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
ast: Nun se puede amestar l'atributu SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
ast: Nun se puede amestar l'atributu SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add encryption certificate
ast: Nun se puede amestar el certificáu de cifráu

en: Cannot add CMS Signer information
ast: Nun se puede amestar la información del que robla CMS

note: Translators: A fallback message when couldn't verify an SMIME signature
en: Unverified
ast: Ensin verificar

en: Good signature
ast: Robla buena

en: Bad signature
ast: Robla mala

en: Content tampered with or altered in transit
ast: El conteníu falsificóse o alteróse en tránsitu

en: Signing certificate not found
ast: Nun s'atopa'l certificáu del que robla

en: Signing certificate not trusted
ast: Nun te fíes del certificáu del que robla

en: Signature algorithm unknown
ast: Algoritmu de robla desconocíu

en: Signature algorithm unsupported
ast: Algoritmu de robla non soportáu

en: Malformed signature
ast: Robla mal fecha

en: Processing error
ast: Fallu de procesamientu

en: No signed data in signature
ast: Nun hai datos roblaos na robla

en: Digests missing from enveloped data
ast: Falten los digests de los datos endolcaos

en: Cannot calculate digests
ast: Nun se pudieron calcular los digests

en: Cannot set message digests
ast: Nun se pueden obtener los digests del mensax

en: Certificate import failed
ast: Falló la importación del certificáu

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
ast: El certificáu ye l'únicu mensaxxe, nun se pueden verificar los certificaos

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
ast: El certificáu ye l'únicu mensax, certificaos importaos y verificaos

en: Cannot find signature digests
ast: Nun se pueden atopar los compendios de la robla

en: Signer: %s <%s>: %s
ast: Robla: %s <%s>: %s

en: Cannot create encoder context
ast: Nun se pudo crear un contextu de codificación

en: Failed to add data to CMS encoder
ast: Falló al amestar datos al codificador CMS

en: Failed to encode data
ast: Falló al codificar datos

en: Decoder failed
ast: La descodificación falló

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
ast: Nun se puede alcontrar un algoritmu de cifráu común

en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
ast: Nun se puede acutar una fienda pa la clave de cifráu

en: Cannot create CMS Message
ast: Nun se pudo crear el mensaxe CMS

en: Cannot create CMS Enveloped data
ast: Nun se puede crear l'envoltoriu de datos CMS

en: Cannot attach CMS Enveloped data
ast: Nun se puede axuntar los datos endolcaos CMS

en: Cannot attach CMS data object
ast: Nun se puede axuntar l'oxetu de datos CMS

en: Cannot create CMS Recipient information
ast: Nun se puede crear información del destinatariu CMS

en: Cannot add CMS Recipient information
ast: Nun se puede amestar la información del destinatariu CMS

en: Failed to add data to encoder
ast: Falló al amestar datos al codificador

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
ast: Descifráu S/MIME: Nun s'atopó conteníu cifráu

en: Cannot create folder '%s': folder exists
ast: Nun se pudo crear la carpeta: «%s»: la carpeta existe

en: Opening folder '%s'
ast: Abriendo carpeta «%s»

en: Scanning folders in '%s'
ast: Analizando carpetes en «%s»

note: the name of the Trash folder, used for deleted messages
en: Trash
ast: Papelera

note: the name of the Junk folder, used for spam messages
en: Junk
ast: Corréu puxarra

en: Cannot create folder: %s: folder exists
ast: Nun se pudo crear la carpeta: %s: la carpeta existe

en: Creating folder '%s'
ast: Creando la carpeta «%s»

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
ast: Nun se pudo desaciar la carpeta: %s: Operación inválida

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
ast: Nun se pudo renomar la carpeta: %s: Operación inválida

en: Only reset to beginning is supported with CamelStreamFilter
ast: CamelStreamFilter namái sofita reaniciar al principiu

en: Connection cancelled
ast: Conexón encaboxada

en: Could not connect with command "%s": %s
ast: Nun pudo coneutase col comandu «%s»: %s

en: The proxy host does not support SOCKS4
ast: El sirvidor proxy nun sofita SOCKS4

en: The proxy host denied our request: code %d
ast: El sirvidor proxy refugó la nuesa solicitú: códigu %d

en: The proxy host does not support SOCKS5
ast: El sirvidor proxy nun soporta SOCKS5

en: Could not find a suitable authentication type: code 0x%x
ast: Nun pudo obtenese un tipu d'autenticación afayadizu: códigu 0x%x

en: General SOCKS server failure
ast: Fallu xeneral del sirvidor SOCKS

en: SOCKS server's rules do not allow connection
ast: Les regles del sirvidor SOCKS nun permiten denguna conexón

en: Network is unreachable from SOCKS server
ast: El sirvidor SOCKS nun pue aportar a la rede

en: Host is unreachable from SOCKS server
ast: El sirvidor SOCKS nun pue aportar al host

en: Connection refused
ast: Conexón refugada

en: Time-to-live expired
ast: Caducó'l tiempu de vida

en: Command not supported by SOCKS server
ast: El sirvidor SOCKS nun sofita'l comandu

en: Address type not supported by SOCKS server
ast: El sirvidor SOCKS nun sofita'l tipu de direición

en: Unknown error from SOCKS server
ast: Fallu desconocíu del sirvidor SOCKS

en: Got unknown address type from SOCKS server
ast: Obtúvose una direición de tipu desconocíu dende'l sirvidor SOCKS

en: Incomplete reply from SOCKS server
ast: Rempuesta incompleta del sirvidor SOCKS

en: Hostname is too long (maximum is 255 characters)
ast: El nome del sirvidor ye enforma llargu (el máximu son 255 carauteres)

note: SOCKS5 reserved - must be 0
en: Invalid reply from proxy server
ast: Rempuesta inválida del sirvidor proxy

en: Issuer:            %s
    Subject:           %s
    Fingerprint:       %s
    Signature:         %s
ast: Emisor:        %s
    Asuntu:        %s
    Buelga:        %s
    Robla:         %s

en: GOOD
ast: CORREUTU

en: BAD
ast: FALLÍU

note: construct our user prompt
en: SSL Certificate check for %s:
    
    %s
    
    Do you wish to accept?
ast: Comprobación de Certificáu SSL pa %s:
    
    %s
    
    ¿Quier aceutar?

en: Certificate problem: %s
    Issuer: %s
ast: Problema del certificáu: %s
    Emisor: %s

en: Bad certificate domain: %s
    Issuer: %s
ast: Dominiu del certificáu malu: %s
    Emisor: %s

en: Certificate expired: %s
    Issuer: %s
ast: Certificáu caducáu: %s
    Emisor: %s

en: Certificate revocation list expired: %s
    Issuer: %s
ast: Llista de refuga de certificaos gandida: %s
    Emisor: %s

en: Could not parse URL '%s'
ast: Nun se pudo analizar el URL «%s»

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
ast: Nun se pueden copiar o mover mensaxes a una Carpeta Virtual

en: No such message %s in %s
ast: Nun existe'l mensaxe %s en %s

en: Error storing '%s':
ast: Fallu al atroxar «%s»:

note: Translators: 'Unmatched' is a folder name under Search folders where are shown * all messages not belonging into any other configured search folder
en: Unmatched
ast: Non coincidente

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
ast: Nun se puede desaniciar la carpeta: %s: Nun existe esa carpeta

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
ast: Nun se puede camudar el nome a la carpeta: %s: Nun existe

en: Cannot copy messages to the Trash folder
ast: Nun puen copiase mensaxes a la carpeta Papelera

en: Cannot copy messages to the Junk folder
ast: Nun puen copiase mensaxes a la carpeta Spam

en: No output stream
ast: Nun hai fluxu de salida

en: No input stream
ast: Nun hai fluxu d'entrada

en: Server unexpectedly disconnected: %s
ast: El sirvidor desconeutóse inesperadamente: %s

en: Alert from IMAP server %s@%s:
    %s
ast: Rempuesta inesperada del sirvidor IMAP: %s@%s:
    %s

en: Unexpected response from IMAP server: %s
ast: Rempuesta inesperada del sirvidor IMAP: %s

en: IMAP command failed: %s
ast: El comandu IMAP falló: %s

en: Server response ended too soon.
ast: La rempuesta del sirvidor finó bien aína.

en: IMAP server response did not contain %s information
ast: La rempuesta del sirvidor IMAP nun contenía información de %s

en: Unexpected OK response from IMAP server: %s
ast: Nun s'esperaba una rempuesta de OK del sirvidor IMAP: %s

en: Always check for new mail in this folder
ast: Comprobar siempres si hai corréu nuevu nesta carpeta

en: Could not create directory %s: %s
ast: Nun se puede crear el directoriu %s: %s

en: Could not load summary for %s
ast: Nun se puede cargar la recopilación de %s

en: Scanning for changed messages in %s
ast: Guetando mensaxes modificaos en %s

en: Unable to retrieve message:
ast: Nun pue obtenese'l mensaxe:

en: Cannot get message with message ID %s: %s
ast: Nun puede obtenese'l mensax con ID de mensax %s: %s

en: No such message available.
ast: Talu mensax nun ta disponible.

en: This message is not currently available
ast: Esti mensax nun ta disponible anguaño

en: Fetching summary information for new messages in %s
ast: Obteniendo recopilación d'información sobro los mensaxes nuevos en %s

en: Incomplete server response: no information provided for message %d
ast: Rempuesta del sirvidor incompleta: nun hai información proporcionada pal mensax %d

en: Incomplete server response: no UID provided for message %d
ast: Rempuesta incompleta del sirvidor: Nun se proporcionó un UID pal mensax %d

en: Could not find message body in FETCH response.
ast: Nun pudo alcontrase'l cuerpu del mensax na rempuesta de FETCH.

en: Could not open cache directory:
ast: Nun pudo abrise'l direutoriu de caché:

en: Failed to cache message %s: %s
ast: Fallu al cachear el mensax %s: %s

en: Failed to cache message %s:
ast: Falló al cachear el mensaxe %s:

en: Failed to cache %s:
ast: Falló al cachear %s:

en: Checking for New Mail
ast: Comprobar Nuevu Corréu

en: C_heck for new messages in all folders
ast: Comprobar si hai _mensaxes nuevos en toles carpetes

en: Ch_eck for new messages in subscribed folders
ast: _Comprobar si hai mensaxes nuevos nes socarpetes soscrites

en: Connection to Server
ast: Conexón col sirvidor

en: _Use custom command to connect to server
ast: _Usar un comandu personalizáu pa coneutase al sirvidor

en: Co_mmand:
ast: Co_mandu:

en: Folders
ast: Carpetes

en: _Show only subscribed folders
ast: _Amosar namái les carpetes anubríes

en: O_verride server-supplied folder namespace
ast: _Inorar l'espaciu de nomes suministráu pol sirvidor

en: Names_pace:
ast: _Espaciu de nomes:

en: Options
ast: Opciones

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
ast: _Aplicar peñeres en mensaxes nuevos na Bandexa d'entrada nesti servidor

en: Check new messages for Jun_k contents
ast: Comprobar si'l conteníu de los mensaxes nuevos ye _spam

en: Only check for Junk messages in the IN_BOX folder
ast: Namái comprobar si hai corréu puxarra na carpeta _Bandexa d'entrada

en: Automatically synchroni_ze remote mail locally
ast: _Sincronizar el corréu remotu de forma llocal automáticamente

en: IMAP default port
ast: Puertu IMAP predetermináu

en: IMAP over SSL
ast: IMAP sobre SSL

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
ast: Pa lleer y atroxar corréu nos sirvidores IMAP.

en: Password
ast: Contraseña

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
ast: Esta opción coneutará col sirvidor IMAP usando una contraseña de testu planu.

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
ast: Bandexa d'entrada

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
ast: Falló al coneutar al sirvidor IMAP %s en mou seguru: %s

en: STARTTLS not supported
ast: Nun se sofita STARTTLS

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode:
ast: Nun se pudo coneutar col sirvidor IMAP %s en mou seguru:

en: IMAP server %s does not support %s authentication
ast: El sirvidor IMAP %s nun sofita'l métodu d'autenticación %s

en: IMAP server %s
ast: Sirvidor IMAP %s

en: IMAP service for %s on %s
ast: Serviciu IMAP pa %s en %s

en: Cannot authenticate without a username
ast: Nun pue autenticase ensin nome d'usuariu

en: Authentication password not available
ast: L'autenticación por contraseña nun ta disponible

en: No such folder %s
ast: Nun existe la carpeta %s

en: The folder name "%s" is invalid because it contains the character "%c"
ast: El nome de la carpeta «%s» ye inválidu porque contién el caráuter «%c»

en: The parent folder is not allowed to contain subfolders
ast: Nun se permite que la carpeta raigón contenga socarpetes

en: Cannot create folder '%s': folder exists.
ast: Nun pudo crease la carpeta «%s»: la carpeta esiste.

en: Unknown parent folder: %s
ast: Carpeta raíz desconocida: %s

en: Server unexpectedly disconnected
ast: El sirvidor desconeutóse inesperadamente

en: Server unexpectedly disconnected:
ast: El sirvidor desconeutóse inesperadamente:

en: Could not create folder summary for %s
ast: Nun pudo crease'l resume de carpetes pa %s

en: Could not create cache for %s:
ast: Nun pudo crease la caché pa %s:

en: Use _Quick Resync if the server supports it
ast: Usar resincronización _rápida si'l sirvidor lo sofita

en: Use I_dle if the server supports it
ast: Usar i_nactividá si'l sirvidor lo permite

en: Command:
ast: Comandu:

en: Numbe_r of cached connections to use
ast: Númbe_ru de conexones atroxaes pa usar

en: Namespace:
ast: Espaciu de nomes:

en: Default IMAP port
ast: Puertu IMAP predetermináu

en: Error writing to cache stream:
ast: Fallu al escribir al fluxu de caché:

en: Not authenticated
ast: Nun tas identificáu

en: Closing tmp stream failed:
ast: Falló'l zarru del fluxu del temporal:

en: Cannot create spool file:
ast: Nun pue crease'l ficheru de cola de corréu:

en: No such folder: %s
ast: Nun esiste la carpeta: %s

en: Source stream returned no data
ast: El fluxu d'orixe nun devolvió datos

en: Source stream unavailable
ast: El fluxu d'orixe nun ta disponible

en: mailbox: %s (%s)
ast: buzón: %s: (%s)

en: Index message body data
ast: Indexar datos del cuerpu del mensax

en: Cannot get message %s from folder %s
    %s
ast: Nun pue obtenese'l mensaxe %s de la carpeta %s
    %s

en: _Use the '.folders' folder summary file (exmh)
ast: _Usar el ficheru de resume de les carpetes «.folders» (exmh)

en: MH-format mail directories
ast: Direutorios de corréu en formatu MH

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
ast: P'atroxar el corréu llocal en direutorios del tipu MH.

en: Local delivery
ast: Repartu llocal

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox-formatted spools into folders managed by Evolution.
ast: Pa obtener (moviendo) el corréu llocal de coles de corréu mbox estándar a carpetes xestionaes por Evolution.

en: _Apply filters to new messages in INBOX
ast: _Aplicar peñeres a los mensaxes nuevos na bandexa d'entrada

en: Maildir-format mail directories
ast: Direutorios de corréu en formatu Maildir

en: For storing local mail in maildir directories.
ast: P'atroxar el corréu llocal en direutorios del tipu maildir.

en: _Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
ast: _Atroxar cabeceres d'estáu en formatu Elm/Pine/Mutt

en: Standard Unix mbox spool file
ast: Ficheru de cola de corréu Mbox estándar d'Unix

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
ast: Pa lleer y atroxar el corréu llocal en direutorios esternos estándar mbox.
    Tamién puede usase pa lleer un árbol del estilu de carpetes de Elm, Pine o Mutt.

en: Standard Unix mbox spool directory
ast: Direutoriu de cola de corréu Mbox estándar d'Unix

en: Could not rename folder %s to %s: %s
ast: Nun pudo camudase'l nome de la carpeta %s a %s: %s

en: Local mail file %s
ast: Ficheru de corréuo llocal %s

en: Store root %s is not an absolute path
ast: La raíz del atroxu %s nun ye una ruta absoluta

en: Store root %s is not a regular directory
ast: La raíz del atroxu %s nun ye un direutoriu regular

en: Cannot get folder: %s: %s
ast: Nun pudo conseguise la carpeta: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
ast: Los atroxos llocales nun tienen una bandexa d'entrada

en: Could not delete folder index file '%s': %s
ast: Nun puede desaniciase l'índiz de la carpeta «%s»: %s

en: Could not delete folder meta file '%s': %s
ast: Nun pudieron desaniciase los metadatos de la carpeta «%s»: %s

en: Could not rename '%s': %s
ast: Nun pudo renomase: «%s»: %s

en: Unable to add message to summary: unknown reason
ast: Imposible amestar el mensax al resume: desconozse la razón

en: No such message
ast: Nun existe esi mensaxe

en: Cannot append message to maildir folder: %s:
ast: Nun pue amestase'l mensaxe a la carpeta tipu maildir: %s:

en: Cannot get message %s from folder %s:
ast: Nun pue obtenese'l mensaxe %s de la carpeta %s:

en: Cannot transfer message to destination folder: %s
ast: Nun pue tresferise'l mensaxe a la carpeta de destín: %s

en: Cannot create folder: %s : Folder name cannot contain a dot
ast: Nun se pudo crear la carpeta: %s: el nome de la carpeta nun pue tener un puntu

en: Folder %s already exists
ast: La carpeta %s yá existe

en: Cannot create folder '%s': %s
ast: Nun puede crease la carpeta «%s»: %s

en: Cannot get folder '%s': %s
ast: Nun puede accedese la carpeta: «%s»: %s

en: Cannot get folder '%s': folder does not exist.
ast: Nun puede accedese la carpeta «%s»: la carpeta nun esiste.

en: Cannot get folder '%s': not a maildir directory.
ast: Nun puede accedese la carpeta «%s»: nun ye un direutoriu maildir

en: Could not delete folder '%s': %s
ast: Nun puede desaniciase la carpeta «%s»: %s

en: not a maildir directory
ast: nun ye un direutoriu tipu maildir

en: Could not scan folder '%s': %s
ast: Nun puede analizase la carpeta «%s»: %s

en: Cannot rename the folder: %s: Folder name cannot contain a dot
ast: Nun se pudo renomar la carpeta: %s: el nome de la carpeta nun pue tener un puntu

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
ast: Nun puede abrise'l camín de direutoriu maildir: %s: %s

en: Checking folder consistency
ast: Comprobando la consistencia de la carpeta

en: Checking for new messages
ast: Comprobando si hay mensaxes nuevos

en: Storing folder
ast: Atroxando carpeta

en: Cannot open mailbox: %s:
ast: Nun pudo abrise'l buzón: %s:

en: Cannot append message to mbox file: %s:
ast: Nun pue amestase'l mensaxe al ficheru mbox: %s:

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
ast: La carpeta paez tar frañada ya irrecuperable.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
ast: Nun pudo crease un bloquéu de carpetes en %s: %s

en: Cannot create a folder by this name.
ast: Nun pudo crease una carpeta con esi nome.

en: Cannot get folder '%s': not a regular file.
ast: Nun puede obtenese la carpeta «%s»: nun ye un ficheru normal.

en: Cannot create directory '%s': %s.
ast: Nun puede crease'l direutoriu «%s»: %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
ast: Nun pudo crease la carpeta: %s: %s

en: Folder already exists
ast: La carpeta yá esiste

en: Could not delete folder '%s':
    %s
ast: Nun pudo desaniciase la carpeta «%s»:
    %s

en: '%s' is not a regular file.
ast: '%s' nun ye un ficheru regular.

en: Folder '%s' is not empty. Not deleted.
ast: La carpeta «%s» nun ta balera. Nun se desanició.

en: Could not delete folder summary file '%s': %s
ast: Nun puede desaniciase'l resume de la carpeta «%s»: %s

en: The new folder name is illegal.
ast: El nuevu nome de la carpeta ye illegal.

en: Could not rename '%s': '%s': %s
ast: Nun pudo renomase: «%s»: «%s» : %s

en: Could not rename '%s' to %s: %s
ast: Nun pudo renomase «%s» a %s: %s

en: Could not open folder: %s: %s
ast: Nun pudo abrise la carpeta: %s: %s

en: Fatal mail parser error near position %s in folder %s
ast: Fallu fatal del analizador de corréu cerca de la posición %s na carpeta %s

en: Cannot check folder: %s: %s
ast: Nun pudo comprobase la carpeta: %s: %s

en: Could not open file: %s: %s
ast: Nun pudo abrise'l ficheru %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
ast: Nun pudo abrise'l ficheru de corréu temporal: %s

en: Could not close source folder %s: %s
ast: Nun pudo zarrase la carpeta orixe %s: %s

en: Could not close temporary folder: %s
ast: Nun pudo zarrase la carpeta temporal: %s

en: Could not rename folder: %s
ast: Nun pudo renomase la carpeta: %s

en: Could not store folder: %s
ast: Nun puede atroxase la carpeta: %s

en: MBOX file is corrupted, please fix it. (Expected a From line, but didn't get it.)
ast: El ficheru mbox ta toyíu, por favor ígualu. (Esperábase una llinia «De», pero nun s'obtuvo.)

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
ast: El resume y la carpeta nun concasen, inclusu dempués de sincronizar

en: Unknown error: %s
ast: Fallu desconocíu: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s
ast: Fallu al escribir al buzón temporal: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s: %s
ast: Fallu al escribir al buzón temporal: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s:
ast: Nun pue axuntase'l mensaxe a la carpeta MH: %s:

en: Could not create folder '%s': %s
ast: Nun puede crease la carpeta «%s»: %s

en: Cannot get folder '%s': not a directory.
ast: Nun puede accedese a la carpeta: «%s»: nun ye un direutoriu.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
ast: Nun pudo abrise'l direutoriu MH nel camín: %s: %s

en: Spool mail file %s
ast: Ficheru de corréu «spool» %s

en: Spool folder tree %s
ast: Árbol de carpetes «spool» %s

en: Folder '%s/%s' does not exist.
ast: La carpeta «%s/%s» nun esiste.

en: Could not open folder '%s':
    %s
ast: Nun puede abrise la carpeta «%s»:
    %s

en: Folder '%s' does not exist.
ast: La carpeta «%s» nun esiste.

en: Could not create folder '%s':
    %s
ast: Nun puede crease la carpeta «%s»:
    %s

en: '%s' is not a mailbox file.
ast: «%s» nun ye un buzón mailbox.

en: Store does not support an INBOX
ast: L'almacén nun sofita una Bandexa d'entrada

en: Spool folders cannot be deleted
ast: Les carpetes «spool» nun se pueden desaniciar

en: Spool folders cannot be renamed
ast: Les carpetes «spool» nun se pueden renombrar

en: Spool '%s' cannot be opened: %s
ast: La carpeta «spool» «%s» nun puede abrise: %s

en: Spool '%s' is not a regular file or directory
ast: La carpeta spool «%s» nun ye un direutoriu o ficheru normal

en: Could not synchronize temporary folder %s: %s
ast: Nun pudo sincronizase la carpeta temporal %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
ast: Nun pudo sincronizase la carpeta de corréu %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in '%s'
ast: Nun pudo sincronizase la carpeta de corréu %s: %s
    La carpeta pue tar corrupta, guardóse la copia en «%s»

en: Internal error: UID in invalid format: %s
ast: Fallu internu: UID en formatu inválidu: %s

en: Cannot get message %s: %s
ast: Nun se puede obtener el mensaxe %s: %s

en: Cannot get message %s:
ast: Nun pue obtenese'l mensaxe %s:

en: Posting failed: %s
ast: Falló l'asoleyamientu: %s

en: Posting failed:
ast: Falló la espublización:

en: You cannot post NNTP messages while working offline!
ast: Nun puedes espublizar mensaxes NNTP mientres trabayes desconeutáu.

en: You cannot copy messages from a NNTP folder!
ast: Nun puedes copiar mensaxes dende una carpeta NNTP.

en: _Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
ast: _Amosar carpetes en notación curtia (ex: c.o.linux n'arróu de comp.os.linux)

en: In the subscription _dialog, show relative folder names
ast: Nel _diálogu de soscripción, amosar nomes de carpetes rellativos

en: Default NNTP port
ast: Puertu NNTP predetermináu

en: NNTP over SSL
ast: NNTP sobre SSL

en: USENET news
ast: Noticies USENET

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
ast: Esti ye un fornidor pa lleer y unviar noticies a grupos de USENET.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
ast: Esta opción ye para autenticase col sirvidor NNTP usando una contraseña de testu.

en: Could not read greeting from %s:
ast: Nun pudo lleese'l saludu dende %s:

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
ast: El sirvidor NNTP %s devolvió un códigu d'error %d %s

en: USENET News via %s
ast: Noticies USENET vía %s

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
ast: Fallu al obtener los grupos de noticies:
    
    %s

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
ast: Nun puede crease una carpeta nun atroxu de noticies: soscríbite en so llugar.

en: You cannot rename a folder in a News store.
ast: Nun puedes renomar una carpeta nun atroxu de noticies

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
ast: Nun puedes desaniciar una carpeta nun atroxu de noticies: desoscríbite en so llugar.

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
ast: Nun pue soscribise a esti grupu de noticies:
    
    Nun esiste talu grupu. L'elementu seleicionáu dablemente ye una carpeta madre.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
ast: Nun pue desoscribise a esti grupu de noticies:
    
    el grupu de noticies nun esiste.

en: NNTP Command failed:
ast: El comandu NNTP falló:

en: Not connected.
ast: Ensin coneutar

en: %s: Scanning new messages
ast: %s: Guetando nuevos mensaxes

en: Unexpected server response from xover: %s
ast: Rempuesta inesperada del sirvidor dende xover: %s

en: Unexpected server response from head: %s
ast: Rempuesta inesperada del sirvidor dende head: %s

en: Operation failed: %s
ast: Falló la operación: %s

en: No message with UID %s
ast: Nun hai mensaxes con UID %s

en: Retrieving POP message %d
ast: Obteniendo mensax POP %d

en: Unknown reason
ast: Motivu desconocíu

en: Retrieving POP summary
ast: Obteniendo resume POP

en: Cannot get POP summary:
ast: Nun se pudo recuperar el sumariu POP:

en: Expunging old messages
ast: Compautando los mensaxes antiguos

en: Expunging deleted messages
ast: Compautando los mensaxes desaniciaos

en: Message Storage
ast: Almacenamientu de mensaxes

en: _Leave messages on server
ast: _Dexar mensaxes nel sirvidor

note: Translators: '%s' is replaced with a widget, where user can select how many days can be message left on the server
en: _Delete after %s day(s)
ast: _Desaniciar tres %s díes

en: Delete _expunged from local Inbox
ast: Desaniciar c_ompautaos de la bandexa d'entrada llocal

en: Disable _support for all POP3 extensions
ast: Desactivar _soporte pa toles estensiones POP3

en: Default POP3 port
ast: Puertu POP3 predetermináu

en: POP3 over SSL
ast: POP3 sobre SSL

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
ast: Pa coneutase y descargar corréu de sirvidores POP.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
ast: Esta opción ye para coneutar con sirvidores POP usando una contraseña en testu planu. Esta ye la única opción implementada por munchos sirvidores POP.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
ast: Esta opción ye pa coneutar con sirvidores POP usando una contraseña cifrada per aciu del protocolu APOP. Esto nun funcionará pa tolos usuarios nin siquier en sirvidores que dicen implementalu.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
ast: Hebo un fallu al lleer un saludu válidu dende'l sirvidor POP %s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
ast: Fallu al coneutar al sirvidor POP %s en mou seguru: %s

en: STLS not supported by server
ast: El sirvidor nun sofita téunicamente STLS

note: Translators: Last %s is an optional explanation beginning with ": " separator
en: Failed to connect to POP server %s in secure mode%s
ast: Falló al coneutar col sirvidor POP %s en mou seguru %s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode:
ast: Nun se pudo coneutar col sirvidor POP %s en mou seguru:

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
ast: Nun pudo aniciase sesión nel sirvidor POP %s: Fallu del protocolu SASL

en: Failed to authenticate on POP server %s:
ast: Nun pue autenticase nel sirvidor POP %s:

en: POP3 server %s
ast: Sirvidor POP3 %s

en: POP3 server for %s on %s
ast: Sirvidor POP3 pa %s en %s

en: Unable to connect to POP server %s:	Invalid APOP ID received. Impersonation attack suspected. Please contact your admin.
ast: Nun pudo coneutase col sirvidor POP %s: 	ID APOP recibida non válida. Sospéchase d'un ataque suplantación. Por favor, contauta col alministrador.

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password:
ast: Nun se pudo coneutar col sirvidor POP %s.
    Fallu al unviar la contraseña:

note: Translators: Last %s is an optional explanation * beginning with ": " separator.
en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username%s
ast: Nun pudo coneutase col sirvidor POP %s.
    Fallu al unviar nome d'usuariu %s

en: Could not connect to POP server %s
ast: Nun pudo coneutase col sirvidor POP %s

en: No such folder '%s'.
ast: Nun esiste la carpeta «%s».

en: POP3 stores have no folder hierarchy
ast: Los almacenamientos POP3 nun tienen xerarquía de carpetes

en: For delivering mail by passing it to the "sendmail" program on the local system.
ast: Pa unviar corréu pasándo-ylu al programa «sendmail» nel sistema llocal.

en: Mail delivery via the sendmail program
ast: Entregar corréu per aciu de sendmail

en: Could not parse recipient list
ast: Nun pudo analizase la llista de destinatarios

en: Could not create pipe to sendmail: %s: mail not sent
ast: Nun pudo comunicase con sendmail: %s: corréu non unviáu

en: Could not fork sendmail: %s: mail not sent
ast: Nun pudo bifurcase a sendmail: %s: corréu non unviáu

en: Could not send message:
ast: Nun pudo unviase'l mensaxe:

en: sendmail exited with signal %s: mail not sent.
ast: sendmail finó cola señal %s: corréu non unviáu.

en: Could not execute %s: mail not sent.
ast: Nun pudo executase %s: corréu non unviáu

en: sendmail exited with status %d: mail not sent.
ast: sendmail finó con estáu %d: corréu non unviáu.

en: Default SMTP port
ast: Puertu SMTP predetermináu

en: SMTP over SSL
ast: SMTO sobre SSL

en: Message submission port
ast: Puertu pa unviar mensaxes

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
ast: Pa entregar corréu coneutándose a un sirvidor de corréu usando SMTP.

en: Welcome response error:
ast: Fallu na rempuesta de bienvenida:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
ast: Falló al coneutar al sirvidor SMTP %s en mou seguru: %s

en: STARTTLS command failed:
ast: El comandu STARTTLS falló:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode:
ast: Nun se pudo coneutar col sirvidor SMTP %s en mou seguru:

en: SMTP server %s
ast: Sirvidor SMTP %s

en: SMTP mail delivery via %s
ast: Unvíu de corréu SMTP vía %s

en: SMTP server %s does not support %s authentication
ast: El sirvidor SMTP %s nun sofita autenticación %s

en: No SASL mechanism was specified
ast: Nun s'especificó dengún mecanismu SASL

en: SMTP Authentication
ast: Autentificación SMTP

en: AUTH command failed:
ast: El comandu AUTH falló:

en: Cannot send message: service not connected.
ast: Nun pudo unviase'l mensax: serviciu non coneutáu.

en: Cannot send message: sender address not valid.
ast: Nun pudo univase'l mensax: direición del remitente non válida.

en: Sending message
ast: Unviando mensax

en: Cannot send message: no recipients defined.
ast: Nun pudo unviase'l mensax: nun hai destinatarios.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
ast: Nun pudo unviase'l mensaxe: ún o más destinatarios inválidos

en: Syntax error, command unrecognized
ast: Fallu de sintaxis, comandu non reconocíu

en: Syntax error in parameters or arguments
ast: Fallu de sintaxis nos parámetros o los argumentos

en: Command not implemented
ast: Comandu non implementáu

en: Command parameter not implemented
ast: Parámetru del comandu non implementáu

en: System status, or system help reply
ast: Estaú del sistema, o rempuesta a l'aida del sistema

en: Help message
ast: Mensax d'aida

en: Service ready
ast: Serviciu dispuestu.

en: Service closing transmission channel
ast: Serviciu zarrando los canales de tresmisión

en: Service not available, closing transmission channel
ast: Serviciu non disponible, zarrando los canales de tresmisión

en: Requested mail action okay, completed
ast: Aición de corréu solicitada correutamente, completada.

en: User not local; will forward to <forward-path>
ast: L'usuariu nun ye llocal; reunviaráse a <forward-path>

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
ast: Aición solicitada del corréu non realizada: el buzón nun ta disponible

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
ast: Nun se fizo l'aición solicitada: el buzón nun ta disponible

en: Requested action aborted: error in processing
ast: Encaboxóse l'aición solicitada: fallu nel procesamientu

en: User not local; please try <forward-path>
ast: L'usuariu nun ye llocal; prueba con <forward-path>

en: Requested action not taken: insufficient system storage
ast: Nun se fizo l'aición solicitada: la capacidá del sistema ye insuficiente

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
ast: Nun se fizo l'aición solicitada: sobropasósse'l tiempu d'almacenamientu

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
ast: Nun se fizo l'aición solicitada: el nome nun ta permitíu pal buzón

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
ast: Empecipia a escribir el mensax; fina con <CRLF>.<CRLF>

en: Transaction failed
ast: Falló la transaición

en: A password transition is needed
ast: Ye necesaria una transición de contraseña

en: Authentication mechanism is too weak
ast: El métodu d'autenticación ye enforma feble

en: Encryption required for requested authentication mechanism
ast: Cifráu requeríu pol mecanismu d'autenticación solicitáu

en: Temporary authentication failure
ast: Fallu temporal n'autenticación

en: SMTP Greeting
ast: Saludu del SMTP

en: HELO command failed:
ast: El comandu HELO falló:

en: MAIL FROM command failed:
ast: El comandu MAIL FROM falló:

en: RCPT TO command failed:
ast: El comandu RCPT TO falló:

en: RCPT TO <%s> failed:
ast: Falló RCPT TO <%s>:

en: DATA command failed:
ast: El comandu DATA falló:

en: RSET command failed:
ast: El comandu RSET falló:

en: QUIT command failed:
ast: El comandu QUIT falló:

[ctx: CategoryName]
en: Anniversary
ast: Aniversariu

[ctx: CategoryName]
en: Birthday
ast: Cumpleaños

[ctx: CategoryName]
en: Business
ast: Empresa

[ctx: CategoryName]
en: Competition
ast: Competición

[ctx: CategoryName]
en: Gifts
ast: Regalos

[ctx: CategoryName]
en: Goals/Objectives
ast: Metes/Oxetivos

[ctx: CategoryName]
en: Holiday
ast: Festivu

[ctx: CategoryName]
en: Holiday Cards
ast: Tarxetes de festivu

[ctx: CategoryName]
note: important people (e.g. new business partners)
en: Hot Contacts
ast: Contautos frecuentes

[ctx: CategoryName]
en: Ideas
ast: Idees

[ctx: CategoryName]
en: International
ast: Internacional

[ctx: CategoryName]
en: Key Customer
ast: Clave Veceru

[ctx: CategoryName]
en: Miscellaneous
ast: Dellos

[ctx: CategoryName]
en: Personal
ast: Priváu

[ctx: CategoryName]
en: Phone Calls
ast: Llamaes de teléfonu

[ctx: CategoryName]
note: Translators: "Status" is a category name; it can mean anything user wants to
en: Status
ast: Estáu

[ctx: CategoryName]
en: Strategies
ast: Estratexes

[ctx: CategoryName]
en: Suppliers
ast: Soministradores

[ctx: CategoryName]
en: Time & Expenses
ast: Tiempu y gastos

[ctx: CategoryName]
en: Waiting
ast: N'espera

en: Source not loaded
ast: Orixe ensin cargar

en: Source already loaded
ast: L'orixe yá ta cargáu

en: Offline unavailable
ast: Desconexón non disponible

en: D-Bus error
ast: Fallu de D-Bus

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
ast: %a %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
ast: %a %d/%m/%Y %H:%M:%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
ast: %a %d/%m/%Y %I:%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
ast: %a %d/%m/%Y %H:%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
ast: %a %d/%m/%Y %I %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
ast: %a %d/%m/%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. strftime format of a weekday and a date.
en: %a %m/%d/%Y
ast: %a %d/%m/%Y

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
ast: %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
ast: %d/%m/%Y %H:%M:%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
ast: %d/%m/%Y %I:%M %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
ast: %d/%m/%Y %H:%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
ast: %d/%m/%Y %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
ast: %d/%m/%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
ast: %d/%m/%Y

en: Accessing LDAP Server anonymously
ast: Accediendo al sirvidor LDAP anónimamente

en: Failed to authenticate.
ast: Nun ye dable autenticar.

en: Currently _used categories:
ast: Categoríes _usaes anguaño:

en: _Available Categories:
ast: _Categoríes disponibles:

en: Icon
ast: Iconu

en: Category
ast: Categoría

en: Create category "%s"
ast: Crear categoría «%s»

en: Category Icon
ast: Iconu de categoría

en: _No Image
ast: _Ensin imaxe

en: Category _Name
ast: _Nome de la categoría

en: Category _Icon
ast: _Iconu de categoría

en: Category Properties
ast: Propiedaes de la categoría

en: There is already a category '%s' in the configuration. Please use another name
ast: Yá hai una categoría «%s» na configuración. Por favor, usa otru nome

en: Enter password for calendar %s (user %s)
    Reason: %s
ast: Escribi la contraseña pal calendariu %s (usuariu %s)
    Razón: %s

en: Enter password for calendar %s (user %s)
ast: Escribi la contraseña pal calendariu %s (usuariu %s)

en: Enter password for task list %s (user %s)
    Reason: %s
ast: Escribi la contraseña pa la llista de xeres %s (usuariu %s)
    Razón: %s

en: Enter password for task list %s (user %s)
ast: Escribi la contraseña pa la llista de xeres %s (usuariu %s)

en: Enter password for memo list %s (user %s)
    Reason: %s
ast: Escribi la contraseña pa la llista de recordatorios %s (usuariu %s)
    Razón: %s

en: Enter password for memo list %s (user %s)
ast: Escribi la contraseña pa la llista de recordatorios %s (usuariu %s)

en: Enter password for address book %s (user %s)
    Reason: %s
ast: Escribi la contraseña pa la llibreta de direcciones %s (usuariu %s)
    Razón: %s

en: Enter password for address book %s (user %s)
ast: Escribi la contraseña pa la llibreta de direcciones %s (usuariu %s)

en: Enter Passphrase
ast: Escribi la contraseña

en: Enter Password
ast: Escribi la contraseña

en: Show Contacts
ast: Amosar contautos

en: Address B_ook:
ast: Lli_breta de Señes:

en: Cate_gory:
ast: Ca_tegoría:

en: _Search:
ast: _Gueta:

en: Any Category
ast: Cualesquier Categoría

en: Co_ntacts
ast: Co_ntautos

en: Search
ast: Guetar

en: Address Book
ast: Llibreta de direiciones

en: Contacts
ast: Contautos

en: Select Contacts from Address Book
ast: Seleiciona contautos de la llibreta de direicciones

en: _Add
ast: _Amest

en: _Remove
ast: _Desanic

en: Error loading address book: %s
ast: Fallu al cargar l'axenda: %s

note: To Translators: This would be similiar to "Expand MyList Inline" where MyList is a Contact List
en: E_xpand %s Inline
ast: E_spandir %s en llinia

note: Copy Contact Item
en: Cop_y %s
ast: Cop_iar %s

note: Cut Contact Item
en: C_ut %s
ast: C_ortar %s

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
ast: _Editar %s

en: _Delete %s
ast: _Desaniciar %s

en: Keyring key is unusable: no user or host name
ast: La clave del depósitu de claves nun ye usable: nun esiste l'usuariu o'l nome del equipu

en: You have the Caps Lock key on.
ast: Tienes les mayúscules puestes.

en: _Remember this passphrase
ast: _Remembrar esta frase-constraseña

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
ast: _Remembrar esta frase de pasu durante'l resto d'esta sesión

en: _Remember this password
ast: _Remembrar esta contraseña

en: _Remember this password for the remainder of this session
ast: _Remembrar esta contraseña durante'l restu d'esta sesión

note: prepare the dialog
en: Select destination
ast: Seleicione destín

en: _Destination
ast: _Destín

en: Keep running after the last client is closed
ast: Caltener n'execución dempués de zarrar el caberu veceru
