evolution-data-server master - en to bg translation catalogue (1497 entries)

en: Given URL “%s” doesn’t reference CardDAV address book
bg: Даденият адрес „%s“ не указва адресник по CardDAV

en: Server didn’t return object’s href
bg: Сървърът не върна адреса на обекта

en: Server didn’t return object’s ETag
bg: Сървърът не върна етикета „ETag“ на обекта

en: Received object is not a valid vCard
bg: Полученият обект не е валидна визитна картичка vCard

en: Missing information about vCard URL, local cache is possibly incomplete or broken. Remove it, please.
bg: Липсва информация за адреса на визитната картичка. Изтрийте локалния кеш, защото вероятно е непълен или повреден.

en: Object to save is not a valid vCard
bg: Обектът за запазване не е валидна визитна картичка vCard

en: Failed to remove file “%s”: %s
bg: Неуспешно изтриване на файла „%s“: %s

en: Failed to make directory %s: %s
bg: Неуспешно създаване на папка %s: %s

en: Failed to create hardlink for resource “%s”: %s
bg: Неуспешно създаване на твърда връзка за ресурса „%s“: %s

en: No UID in the contact
bg: Липсва идентификатор в контакта

en: Conflicting UIDs found in added contacts
bg: В добавените контакти има повтарящи се идентификатори

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: Searching...
bg: Търсене…

en: Tried to modify contact “%s” with out of sync revision
bg: Опит за промяна на контакта „%s“ с несинхронизирана версия

en: Contact “%s” not found
bg: Контактът „%s“ не може да бъде намерен

en: Query “%s” not supported
bg: Заявката „%s“ не се поддържа

en: Invalid Query “%s”
bg: Грешна заявка „%s“

en: Requested to delete an unrelated cursor
bg: Заявка за изтриване на курсор, който не е свързан с това

en: Failed to rename old database from “%s” to “%s”: %s
bg: Неуспешно преименуване на база от данни от „%s“ на „%s“: %s

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

note: Translators: An error message shown to a user when trying to do an * operation on the LDAP address book which is not connected to the server
en: Not connected
bg: Няма връзка

en: Failed to bind using either v3 or v2 binds
bg: Неуспешно свързване и чрез LDAPv2, и чрез LDAPv3

en: Reconnecting to LDAP server...
bg: Повторно свързване със сървъра за LDAP…

en: Invalid DN syntax
bg: Грешен синтаксис за отличително име (DN)

en: LDAP error 0x%x (%s)
bg: Грешка от LDAP 0x%x (%s)

en: %s: NULL returned from ldap_first_entry
bg: %s: „ldap_first_entry“ върна NULL

en: %s: Unhandled result type %d returned
bg: %s: Върнатият резултат е от неподдържания вид %d

en: %s: Unhandled search result type %d returned
bg: %s: Върнатият резултат от търсене е от неподдържания вид %d

en: LDAP contact lists cannot be empty.
bg: Списъците с контакти в LDAP не може да са празни.

en: Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but one member could not be recognized. | Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but %d members could not be recognized.
bg[0]: Списъците с контакти в адресниците от LDAP изискват всеки член да е от един и същ адресник от LDAP, но един член липсва.
bg[1]: Списъците с контакти в адресниците от LDAP изискват всеки член да е от един и същ адресник от LDAP, но %d члена липсват.

en: Receiving LDAP search results...
bg: Получаване на резултатите от търсенето в LDAP…

en: Error performing search
bg: Грешка при изпълнението на търсенето

en: Downloading contacts (%d)...
bg: Изтегляне на контакти (%d)…

en: Refreshing…
bg: Обновяване…

en: The backend does not support bulk additions
bg: Ядрото не поддържа едновременно добавяне на множество ресурси

en: Adding contact to LDAP server...
bg: Добавяне на контакт на сървъра за LDAP…

en: The backend does not support bulk modifications
bg: Ядрото не поддържа едновременна промяна на множество ресурси

en: Modifying contact from LDAP server...
bg: Промяна на контакт в сървъра за LDAP…

en: Removing contact from LDAP server...
bg: Премахване на контакт от сървъра за LDAP…

en: Failed to get the DN for user “%s”
bg: Неуспешно получаване на отличително име (DN) за потребителя „%s“

en: No such book
bg: Няма такъв адресник

en: Contact not found
bg: Контактът не може да бъде намерен

en: Contact ID already exists
bg: Идентификаторът на контакта вече съществува

en: No such source
bg: Няма такъв източник

en: No space
bg: Мястото свърши

note: Dummy row as EContactField starts from 1
en: Unique ID
bg: Уникален идентификатор

note: FILE_AS is not really a structured field - we use a getter/setter * so we can generate its value if necessary in the getter Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * preferred user's description (or display name) of the contact. Note 'File' is a verb here.
en: File Under
bg: Записване в

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book UID
bg: Идентификатор на адресника

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter * so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with * vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
bg: Пълно име

en: Given Name
bg: Собствено име

en: Family Name
bg: Фамилия

en: Nickname
bg: Прякор

note: Email fields
en: Email 1
bg: Е-поща 1

en: Email 2
bg: Е-поща 2

en: Email 3
bg: Е-поща 3

en: Email 4
bg: Е-поща 4

en: Mailer
bg: Пощенска програма

note: Address Labels
en: Home Address Label
bg: Етикет на домашния адрес

en: Work Address Label
bg: Етикет на работния адрес

en: Other Address Label
bg: Етикет на друг адрес

note: Phone fields
en: Assistant Phone
bg: Телефон на асистент

en: Business Phone
bg: Работен телефон

en: Business Phone 2
bg: Работен телефон 2

en: Business Fax
bg: Работен факс

en: Callback Phone
bg: Телефон за обратна връзка

en: Car Phone
bg: Телефон в автомобил

en: Company Phone
bg: Телефон на фирмата

en: Home Phone
bg: Домашен телефон

en: Home Phone 2
bg: Домашен телефон 2

en: Home Fax
bg: Домашен факс

en: Mobile Phone
bg: Мобилен телефон

en: Other Phone
bg: Друг телефон

en: Other Fax
bg: Друг факс

en: Pager
bg: Пейджър

en: Primary Phone
bg: Основен телефон

en: Radio
bg: Радио

en: Telex
bg: Телекс

note: To translators: TTY is Teletypewriter
en: TTY
bg: Телетип

note: Organizational fields
en: Organization
bg: Организация

en: Organizational Unit
bg: Организационна единица

en: Office
bg: Офис

en: Title
bg: Титла

en: Role
bg: Роля

en: Manager
bg: Ръководител

en: Assistant
bg: Асистент

note: Web fields
en: Homepage URL
bg: Адрес на домашната страница

en: Weblog URL
bg: Адрес на блог

note: Contact categories
en: Categories
bg: Категории

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
bg: Адрес на календар

en: Free/Busy URL
bg: Адрес за състояние свободен/зает

en: ICS Calendar
bg: Календар ICS

en: Video Conferencing URL
bg: Адрес за видеоконферентна връзка

note: Misc fields
en: Spouse’s Name
bg: Име на съпруг/а

en: Note
bg: Бележка

note: Instant messaging fields
en: AIM Home Screen Name 1
bg: Домашна регистрация към AIM 1

en: AIM Home Screen Name 2
bg: Домашна регистрация към AIM 2

en: AIM Home Screen Name 3
bg: Домашна регистрация към AIM 3

en: AIM Work Screen Name 1
bg: Работна регистрация към AIM 1

en: AIM Work Screen Name 2
bg: Работна регистрация към AIM 2

en: AIM Work Screen Name 3
bg: Работна регистрация към AIM 3

en: GroupWise Home Screen Name 1
bg: Домашна регистрация към GroupWise 1

en: GroupWise Home Screen Name 2
bg: Домашна регистрация към GroupWise 2

en: GroupWise Home Screen Name 3
bg: Домашна регистрация към GroupWise 3

en: GroupWise Work Screen Name 1
bg: Работна регистрация към GroupWise 1

en: GroupWise Work Screen Name 2
bg: Работна регистрация към GroupWise 2

en: GroupWise Work Screen Name 3
bg: Работна регистрация към GroupWise 3

en: Jabber Home ID 1
bg: Домашна регистрация към Jabber 1

en: Jabber Home ID 2
bg: Домашна регистрация към Jabber 2

en: Jabber Home ID 3
bg: Домашна регистрация към Jabber 3

en: Jabber Work ID 1
bg: Работна регистрация към Jabber 1

en: Jabber Work ID 2
bg: Работна регистрация към Jabber 2

en: Jabber Work ID 3
bg: Работна регистрация към Jabber 3

en: Yahoo! Home Screen Name 1
bg: Домашна регистрация към Yahoo! 1

en: Yahoo! Home Screen Name 2
bg: Домашна регистрация към Yahoo! 2

en: Yahoo! Home Screen Name 3
bg: Домашна регистрация към Yahoo! 3

en: Yahoo! Work Screen Name 1
bg: Работна регистрация към Yahoo! 1

en: Yahoo! Work Screen Name 2
bg: Работна регистрация към Yahoo! 2

en: Yahoo! Work Screen Name 3
bg: Работна регистрация към Yahoo! 3

en: MSN Home Screen Name 1
bg: Домашна регистрация към MSN 1

en: MSN Home Screen Name 2
bg: Домашна регистрация към MSN 2

en: MSN Home Screen Name 3
bg: Домашна регистрация към MSN 3

en: MSN Work Screen Name 1
bg: Работна регистрация към MSN 1

en: MSN Work Screen Name 2
bg: Работна регистрация към MSN 2

en: MSN Work Screen Name 3
bg: Работна регистрация към MSN 3

en: ICQ Home ID 1
bg: Домашна регистрация към ICQ 1

en: ICQ Home ID 2
bg: Домашна регистрация към ICQ 2

en: ICQ Home ID 3
bg: Домашна регистрация към ICQ 3

en: ICQ Work ID 1
bg: Работна регистрация към ICQ 1

en: ICQ Work ID 2
bg: Работна регистрация към ICQ 2

en: ICQ Work ID 3
bg: Работна регистрация към ICQ 3

note: Last modified time
en: Last Revision
bg: Последна редакция

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * virtual field, which returns either name of the contact or the organization * name, recognized by multiple other fields, where the first filled is used.
en: Name or Org
bg: Име или орг.

note: Address fields
en: Address List
bg: Списък с адреси

en: Home Address
bg: Домашен адрес

en: Work Address
bg: Работен адрес

en: Other Address
bg: Друг адрес

note: Contact categories
en: Category List
bg: Списък с категории

note: Photo/Logo
en: Photo
bg: Снимка

en: Logo
bg: Лого

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a name * of the contact, as specified in http://tools.ietf.org/html/rfc6350#section-6.2.2
en: Name
bg: Име

en: Email List
bg: Списък с адреси на е-поща

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
bg: Списък на регистрациите към AIM

en: GroupWise ID List
bg: Списък на регистрациите към GroupWise

en: Jabber ID List
bg: Списък на регистрациите към Jabber

en: Yahoo! Screen Name List
bg: Списък на регистрациите към Yahoo!

en: MSN Screen Name List
bg: Списък на регистрациите към MSN

en: ICQ ID List
bg: Списък на регистрациите към ICQ

en: Wants HTML Mail
bg: Желае поща във формат HTML

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * field describing whether it's a Contact list (list of email addresses) or a * regular contact for one person/organization/...
en: List
bg: Списък

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a flag * used to determine whether when sending to Contact lists the addresses should be * shown or not to other recipients - basically whether to use BCC field or CC * message header when sending messages to this Contact list.
en: List Shows Addresses
bg: Показване/скриване на адреса като получател

en: Birth Date
bg: Дата на раждане

en: Anniversary
bg: Годишнина

note: Security fields
en: X.509 Certificate
bg: Сертификат X.509

en: PGP Certificate
bg: Сертификат за PGP

en: Gadu-Gadu Home ID 1
bg: Домашна регистрация към Gadu-Gadu 1

en: Gadu-Gadu Home ID 2
bg: Домашна регистрация към Gadu-Gadu 2

en: Gadu-Gadu Home ID 3
bg: Домашна регистрация към Gadu-Gadu 3

en: Gadu-Gadu Work ID 1
bg: Работна регистрация към Gadu-Gadu 1

en: Gadu-Gadu Work ID 2
bg: Работна регистрация към Gadu-Gadu 2

en: Gadu-Gadu Work ID 3
bg: Работна регистрация към Gadu-Gadu 3

en: Gadu-Gadu ID List
bg: Списък с регистрации към Gadu-Gadu

note: Geo information
en: Geographic Information
bg: Географска информация

en: Telephone
bg: Телефон

en: Skype Home Name 1
bg: Домашна регистрация към Skype 1

en: Skype Home Name 2
bg: Домашна регистрация към Skype 2

en: Skype Home Name 3
bg: Домашна регистрация към Skype 3

en: Skype Work Name 1
bg: Работна регистрация към Skype 1

en: Skype Work Name 2
bg: Работна регистрация към Skype 2

en: Skype Work Name 3
bg: Работна регистрация към Skype 3

en: Skype Name List
bg: Списък на регистрациите към Skype

en: SIP address
bg: Адрес за SIP

en: Google Talk Home Name 1
bg: Домашна регистрация към Google Talk 1

en: Google Talk Home Name 2
bg: Домашна регистрация към Google Talk 2

en: Google Talk Home Name 3
bg: Домашна регистрация към Google Talk 3

en: Google Talk Work Name 1
bg: Работна регистрация към Google Talk 1

en: Google Talk Work Name 2
bg: Работна регистрация към Google Talk 2

en: Google Talk Work Name 3
bg: Работна регистрация към Google Talk 3

en: Google Talk Name List
bg: Списък на регистрациите към Google Talk

en: Twitter Name List
bg: Списък на регистрациите към Twitter

en: Matrix Home ID 1
bg: Домашна регистрация към Matrix 1

en: Matrix Home ID 2
bg: Домашна регистрация към Matrix 2

en: Matrix Home ID 3
bg: Домашна регистрация към Matrix 3

en: Matrix Work ID 1
bg: Работна регистрация към Matrix 1

en: Matrix Work ID 2
bg: Работна регистрация към Matrix 2

en: Matrix Work ID 3
bg: Работна регистрация към Matrix 3

en: Matrix ID List
bg: Списък на регистрациите към Matrix

en: Unnamed List
bg: Списък без име

en: The library was built without phone number support.
bg: Библиотеката е компилирана без поддръжка на телефонни номера.

en: The phone number parser reported a yet unknown error code.
bg: Анализиращата програма за телефонни номера завърши работа с непозната грешка.

en: Not a phone number
bg: Не е телефонен номер

en: Invalid country calling code
bg: Неправилен телефонен код на държава

en: Remaining text after the country calling code is too short for a phone number
bg: Оставащият низ след кода за държава е прекалено къс за валиден телефонен номер

en: Text is too short for a phone number
bg: Низът е прекалено къс за телефонен номер

en: Text is too long for a phone number
bg: Низът е прекалено дълъг за телефонен номер

en: Unknown book property “%s”
bg: Непознато свойство на адресник: %s

en: Cannot change value of book property “%s”
bg: Свойството „%s“ на адресника не може да бъде променено

en: Unable to connect to “%s”:
bg: Неуспешно свързване с „%s“:

en: Client disappeared
bg: Клиентът изчезна

en: Addressbook backend does not support cursors
bg: Ядрото на адресника не поддържа курсори

en: Error introspecting unknown summary field “%s”
bg: Грешка при изследването на непознатото обобщено поле „%s“

en: Error parsing regular expression
bg: Грешка при анализ на регулярен израз

en: Insufficient memory
bg: Недостатъчно памет

en: Invalid contact field “%d” specified in summary
bg: В обобщението е използвано неправилно поле за контакт „%d“

en: Contact field “%s” of type “%s” specified in summary, but only boolean, string and string list field types are supported
bg: В обобщението е дадено поле за контакт „%s“ с вид „%s“. Поддържат се само полета, които са булеви, низове и списъци от низове

en: Full search_contacts are not stored in cache. vcards cannot be returned.
bg: В кеша липсват всички контакти за търсене, затова визитна картичка не може да бъде изведена.

en: Query contained unsupported elements
bg: Заявката съдържа неподдържани елементи

en: Invalid Query
bg: Неправилна заявка

en: Full search_contacts are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
bg: В кеша липсват всички контакти за търсене, затова се поддържат само заявки за обобщенията.

en: Invalid query
bg: Неправилна заявка

en: Full vcards are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
bg: В кеша липсват пълните визитни картички, затова се поддържат само заявки за обобщенията.

en: Unable to remove the db file: errno %d
bg: Неуспешно изтриване на файла за базата: грешка %d

en: Only summary queries are supported by EbSdbCursor
bg: „EbSdbCursor“ поддържа заявки само по обобщение

en: At least one sort field must be specified to use an EbSdbCursor
bg: „EbSdbCursor“ изисква указването на подредба по поне едно поле

en: Cannot sort by a field that is not in the summary
bg: Не може да се подрежда по поле извън обобщението

en: Cannot sort by a field which may have multiple values
bg: Не може да се подрежда по поле, което приема множество стойности

en: Tried to step a cursor in reverse, but cursor is already at the beginning of the contact list
bg: Опит за обхождане на курсора в обратен ред, но той вече е в началото на списъка с контакти

en: Tried to step a cursor forwards, but cursor is already at the end of the contact list
bg: Опит за обхождане на курсора в прав ред, но той вече е в края на списъка с контакти

en: Unsupported contact field “%d” specified in summary
bg: В обобщението е използвано неправилно поле за контакт „%d“

en: Invalid query: %s
bg: Грешна заявка: %s

en: Invalid query for a book cursor
bg: Грешна заявка за курсор по адресника

en: Can’t open database %s: %s
bg: Неуспешно отваряне на база от данни „%s“: %s

en: Object “%s” not found
bg: Обектът „%s“ не може да бъде намерен

en: Object with extra “%s” not found
bg: Обектът с допълнително поле „%s“ не може да бъде намерен

en: Search by email not supported
bg: Търсене по адрес на е-поща не се поддържа

en: No email address provided
bg: Не е зададен адрес на е-поща

en: At least one sort field must be specified to use a cursor
bg: За ползването на курсор е необходимо поне едно поле за подредба

en: Cannot sort by a field that is not a string type
bg: Не може да се подрежда по поле, което не е низ

en: Preloaded object for UID “%s” is invalid
bg: Предварително зареденият обект с идентификатор „%s“ е неправилен

en: Received object for UID “%s” is invalid
bg: Полученият обект с идентификатор „%s“ е неправилен

en: Refresh skipped due to enabled Power Saver mode. Disable Power Saver mode and repeat the action.
bg: Обновяването е прескочено поради включен режим за енергоспестяване. Изключете режима и пробвайте отново

en: Failed to create cache “%s”:
bg: Неуспешно създаване на кеша „%s“:

en: Cannot upgrade contacts database from a legacy database with more than one addressbook. Delete one of the entries in the “folders” table first.
bg: Базата от данни с контакти не може да се обнови към новия формат, когато има повече от един адресник. Първо изтрийте някой от записите в таблицата „folders“ (папки).

en: Invalid query for EbSqlCursor
bg: Грешна заявка за „EbSqlCursor“

en: At least one sort field must be specified to use an EbSqlCursor
bg: Трябва да е указано поне едно поле за подредба, за да ползвате „EbSqlCursor“

en: Invalid query:
bg: Грешна заявка:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open book:
bg: Адресникът не може да се отвори:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh address book:
bg: Календарът не може да се обнови:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact:
bg: Контактът не може да се получи:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list:
bg: Списъкът с контакти не може да се получи:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list uids:
bg: Идентификаторът на списъка с контакти не може да се получи: %s

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot add contact:
bg: Контактът не може да се добави:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify contacts:
bg: Контактите не може да се променят:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove contacts:
bg: Контактите не може да се премахнат:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot find email address:
bg: Адресът на е-поща не може да се намери:

en: Cursor does not support setting the search expression
bg: Курсорът не поддържа задаването на израз за търсене

en: Cursor does not support step
bg: Курсорът не поддържа стъпки

en: Cursor does not support alphabetic indexes
bg: Курсорът не поддържа идентификация азбучни индекси

en: Unrecognized cursor origin
bg: Непознато начало на курсор

en: Out of sync revision while moving cursor
bg: Несинхронизирана версия при движението на курсора

en: Alphabetic index was set for incorrect locale
bg: Буквеният индекс е настроен за неправилен локал

en: Given URL “%s” doesn’t reference CalDAV calendar
bg: Даденият адрес „%s“ не указва календар по CalDAV

en: Missing information about component URL, local cache is possibly incomplete or broken. Remove it, please.
bg: Липсва информация за адреса на компонента. Изтрийте локалния кеш, защото вероятно е непълен или повреден.

en: Failed to parse response data
bg: Неуспешен анализ на данните в отговора

en: Birthday
bg: Дата на раждане

en: Birthday: %s
bg: Дата на раждане: %s

en: Anniversary: %s
bg: Годишнина: %s

en: Cannot get URI
bg: Адресът не може да се получи

en: Cannot save calendar data: Malformed URI.
bg: Данните за календара не може да бъдат запазени: неправилен адрес.

en: Cannot save calendar data
bg: Данните за календара не може да бъдат запазени

en: Cannot parse ISC file “%s”
bg: Файлът във формат ISC не може да се анализира „%s“

en: File “%s” is not a VCALENDAR component
bg: Файлът „%s“ не е компонент на VCALENDAR

note: FIXME This should be doable once all the recurid stuff is done
en: Unsupported method
bg: Неподдържан метод

en: URI not set
bg: Адресът не е зададен

en: Malformed URI “%s”: %s
bg: Неправилен адрес „%s“: %s

en: Bad file format.
bg: Файл в неправилен формат.

en: Not a calendar.
bg: Не е календар.

en: Could not retrieve weather data
bg: Данните за времето не може да бъдат получени

en: Weather: Fog
bg: Време: мъгла

en: Weather: Cloudy Night
bg: Време: облачна вечер

en: Weather: Cloudy
bg: Време: облачно

en: Weather: Overcast
bg: Време: плътна облачност

en: Weather: Showers
bg: Време: валежи с прекъсвания

en: Weather: Snow
bg: Време: сняг

en: Weather: Clear Night
bg: Време: ясна вечер

en: Weather: Sunny
bg: Време: слънчево

en: Weather: Thunderstorms
bg: Време: гръмотевични бури

en: Forecast
bg: Прогноза

en: Could not create cache file
bg: Неуспешно създаване на файл с кеш

en: Could not create cache file:
bg: Неуспешно създаване на файл с кеш:

en: New note
bg: Нова бележка

en: No such calendar
bg: Няма такъв календар

en: Object not found
bg: Обектът не може да бъде намерен

en: Invalid object
bg: Неправилен обект

en: Unknown user
bg: Неизвестен потребител

en: Object ID already exists
bg: Идентификаторът на обекта вече съществува

en: Invalid range
bg: Неправилен диапазон

en: Unknown calendar property “%s”
bg: Непознато свойство на календар „%s“

en: Cannot change value of calendar property “%s”
bg: Свойството „%s“ на календара не може да бъде променено

en: Untitled appointment
bg: Среща без заглавие

en: 1st
bg: 1-ви

en: 2nd
bg: 2-ри

en: 3rd
bg: 3-ти

en: 4th
bg: 4-ти

en: 5th
bg: 5-ти

en: 6th
bg: 6-ти

en: 7th
bg: 7-ми

en: 8th
bg: 8-ми

en: 9th
bg: 9-ти

en: 10th
bg: 10-ти

en: 11th
bg: 11-ти

en: 12th
bg: 12-ти

en: 13th
bg: 13-ти

en: 14th
bg: 14-ти

en: 15th
bg: 15-ти

en: 16th
bg: 16-ти

en: 17th
bg: 17-ти

en: 18th
bg: 18-ти

en: 19th
bg: 19-ти

en: 20th
bg: 20-ти

en: 21st
bg: 21-ви

en: 22nd
bg: 22-ри

en: 23rd
bg: 23-ти

en: 24th
bg: 24-ти

en: 25th
bg: 25-ти

en: 26th
bg: 26-ти

en: 27th
bg: 27-ми

en: 28th
bg: 28-ми

en: 29th
bg: 29-ти

en: 30th
bg: 30-ти

en: 31st
bg: 31-ви

en: every day forever | every %d days forever
bg[0]: всеки ден, завинаги
bg[1]: всеки %d дни, завинаги

en: Every day forever | Every %d days forever
bg[0]: Всеки ден, завинаги
bg[1]: Всеки %d дни, завинаги

en: every day | every %d days
bg[0]: всеки ден
bg[1]: всеки %d дни

en: Every day | Every %d days
bg[0]: Всеки ден
bg[1]: Всеки %d дни

en: every week | every %d weeks
bg[0]: всяка седмица
bg[1]: всеки %d седмици

en: Every week | Every %d weeks
bg[0]: Всяка седмица
bg[1]: Всеки %d седмици

[ctx: recur-description]
en: on Sunday
bg: неделя

[ctx: recur-description]
en: , Sunday
bg: , неделя

[ctx: recur-description]
en:  and Sunday
bg: и неделя

[ctx: recur-description]
en: on Monday
bg: понеделник

[ctx: recur-description]
en: , Monday
bg: , понеделник

[ctx: recur-description]
en:  and Monday
bg:  и понеделник

[ctx: recur-description]
en: on Tuesday
bg: вторник

[ctx: recur-description]
en: , Tuesday
bg: , вторник

[ctx: recur-description]
en:  and Tuesday
bg:  и вторник

[ctx: recur-description]
en: on Wednesday
bg: сряда

[ctx: recur-description]
en: , Wednesday
bg: , сряда

[ctx: recur-description]
en:  and Wednesday
bg:  и сряда

[ctx: recur-description]
en: on Thursday
bg: четвъртък

[ctx: recur-description]
en: , Thursday
bg: , четвъртък

[ctx: recur-description]
en:  and Thursday
bg:  и четвъртък

[ctx: recur-description]
en: on Friday
bg: neтък

[ctx: recur-description]
en: , Friday
bg: , петък

[ctx: recur-description]
en:  and Friday
bg:  и петък

[ctx: recur-description]
en: on Saturday
bg: събота

[ctx: recur-description]
en: , Saturday
bg: , събота

[ctx: recur-description]
en:  and Saturday
bg:  и събота

en: every month | every %d months
bg[0]: всеки месец
bg[1]: всеки %d месеца

en: Every month | Every %d months
bg[0]: Всеки месец
bg[1]: Всеки %d месеца

[ctx: recur-description]
en: on the last Sunday
bg: последната неделя

[ctx: recur-description]
en: on the last Monday
bg: последния понеделник

[ctx: recur-description]
en: on the last Tuesday
bg: последния вторник

[ctx: recur-description]
en: on the last Wednesday
bg: последната сряда

[ctx: recur-description]
en: on the last Thursday
bg: последния четвъртък

[ctx: recur-description]
en: on the last Friday
bg: последния петък

[ctx: recur-description]
en: on the last Saturday
bg: последната събота

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 1st day
bg: 1-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 2nd day
bg: 2-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 3rd day
bg: 3-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 4th day
bg: 4-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 5th day
bg: 5-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 6th day
bg: 6-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 7th day
bg: 7-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 8th day
bg: 8-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 9th day
bg: 9-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 10th day
bg: 10-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 11th day
bg: 11-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 12th day
bg: 12-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 13th day
bg: 13-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 14th day
bg: 14-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 15th day
bg: 15-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 16th day
bg: 16-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 17th day
bg: 17-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 18th day
bg: 18-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 19th day
bg: 19-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 20th day
bg: 20-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 21st day
bg: 21-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 22nd day
bg: 22-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 23rd day
bg: 23-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 24th day
bg: 24-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 25th day
bg: 25-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 26th day
bg: 26-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 27th day
bg: 27-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 28th day
bg: 28-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 29th day
bg: 29-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 30th day
bg: 30-я ден

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 31st day
bg: 31-я ден

[ctx: recur-description]
en: on the first Monday
bg: първия понеделник

[ctx: recur-description]
en: on the second Monday
bg: втория понеделник

[ctx: recur-description]
en: on the third Monday
bg: третия понеделник

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Monday
bg: четвъртия понеделник

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Monday
bg: петия понеделник

[ctx: recur-description]
en: on the first Tuesday
bg: първия вторник

[ctx: recur-description]
en: on the second Tuesday
bg: втория вторник

[ctx: recur-description]
en: on the third Tuesday
bg: третия вторник

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Tuesday
bg: четвъртия вторник

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Tuesday
bg: петия вторник

[ctx: recur-description]
en: on the first Wednesday
bg: първата сряда

[ctx: recur-description]
en: on the second Wednesday
bg: втората сряда

[ctx: recur-description]
en: on the third Wednesday
bg: третата сряда

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Wednesday
bg: четвъртата сряда

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Wednesday
bg: петата сряда

[ctx: recur-description]
en: on the first Thursday
bg: първия четвъртък

[ctx: recur-description]
en: on the second Thursday
bg: втория четвъртък

[ctx: recur-description]
en: on the third Thursday
bg: третия четвъртък

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Thursday
bg: четвъртия четвъртък

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Thursday
bg: петия четвъртък

[ctx: recur-description]
en: on the first Friday
bg: първия петък

[ctx: recur-description]
en: on the second Friday
bg: втория петък

[ctx: recur-description]
en: on the third Friday
bg: третия петък

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Friday
bg: четвъртия петък

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Friday
bg: петия петък

[ctx: recur-description]
en: on the first Saturday
bg: първата събота

[ctx: recur-description]
en: on the second Saturday
bg: втората събота

[ctx: recur-description]
en: on the third Saturday
bg: третата събота

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Saturday
bg: четвъртата събота

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Saturday
bg: петата събота

[ctx: recur-description]
en: on the first Sunday
bg: първата неделя

[ctx: recur-description]
en: on the second Sunday
bg: втората неделя

[ctx: recur-description]
en: on the third Sunday
bg: третата неделя

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Sunday
bg: четвъртата неделя

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Sunday
bg: петата неделя

en: every year forever | every %d years forever
bg[0]: всяка година, завинаги
bg[1]: всеки %d години, завинаги

en: Every year forever | Every %d years forever
bg[0]: Всяка година, завинаги
bg[1]: Всеки %d години, завинаги

en: every year | every %d years
bg[0]: всяка година
bg[1]: всеки %d години

en: Every year | Every %d years
bg[0]: Всяка година
bg[1]: Всеки %d години

note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days for 10 occurrences"
en: for one occurrence | for %d occurrences
bg[0]: един път
bg[1]: %d пъти

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The '%s' is replaced with actual date, thus it can create something like "until Mon 15.1.2018". The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days until Mon 15.1
en: until %s
bg: до %s

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 2 months on Tuesday, Thursday and Friday forever"
en: forever
bg: завинаги

[ctx: recur-description]
note: Translators: This constructs a complete recurrence description; the '%1$s' is like "Every 2 weeks", the '%2$s' is like "on Tuesday and Friday" and the '%3$s' is like "for 10 occurrences", constructing together one sentence: "Every 2 weeks on Tuesday and Friday for 10 occurrences".
en: %1$s %2$s %3$s
bg: %1$s %2$s, %3$s

[ctx: recur-description]
note: Translators: This constructs a complete recurrence description; the '%1$s' is like "Every 2 days", the '%2$s' is like "for 10 occurrences", constructing together one sentence: "Every 2 days for 10 occurrences".
en: %1$s %2$s
bg: %1$s, %2$s

note: Translators: This text is appended at the end of complete recur description using "%s%s" in context "recur-description"
en: , with one exception | , with %d exceptions
bg[0]: , с едно изключение
bg[1]: , с %d изключения

[ctx: recur-description]
en: The meeting recurs
bg: Събитието се повтаря

[ctx: recur-description]
en: The appointment recurs
bg: Срещата се повтаря

[ctx: recur-description]
en: The task recurs
bg: Задачата се повтаря

[ctx: recur-description]
note: if (i_cal_component_isa (comp) == I_CAL_VJOURNAL_COMPONENT)
en: The memo recurs
bg: Бележката се повтаря

[ctx: Priority]
en: High
bg: Висок

[ctx: Priority]
en: Normal
bg: Нормален

[ctx: Priority]
en: Low
bg: Нисък

[ctx: Priority]
note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
bg: Неопределен

en: %d week | %d weeks
bg[0]: %d седмица
bg[1]: %d седмици

en: %d day | %d days
bg[0]: %d ден
bg[1]: %d дни

en: %d hour | %d hours
bg[0]: %d час
bg[1]: %d ча̀са

en: %d minute | %d minutes
bg[0]: %d минута
bg[1]: %d минути

note: Translators: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

en: No Summary
bg: Липсва обобщение

en: “%s” expects one argument
bg: „%s“ очаква един аргумент

en: “%s” expects the first argument to be a string
bg: „%s“ очаква първият аргумент да бъде низ

en: “%s” expects two or three arguments
bg: „%s“ очаква два или три аргумента

en: “%s” expects the first argument to be a time_t
bg: „%s“ очаква първият аргумент да бъде от вида „time_t“

en: “%s” expects the second argument to be a time_t
bg: „%s“ очаква вторият аргумент да бъде от вида „time_t“

en: “%s” expects the third argument to be a string
bg: „%s“ очаква третият аргумент да бъде низ

en: “%s” expects none or two arguments
bg: „%s“ очаква никакви или два аргумента

en: “%s” expects two arguments
bg: „%s“ очаква два аргумента

en: “%s” expects no arguments
bg: „%s“ не очаква аргументи

en: “%s” expects the second argument to be a string
bg: „%s“ очаква вторият аргумент да бъде низ

en: “%s” expects the first argument to be either “any”, “summary”, or “description”, or “location”, or “attendee”, or “organizer”, or “classification”
bg: „%s“ очаква първият аргумент да бъде „any“ (всякакъв), „summary“ (обобщение), „description“ (описание), „location“ (местоположение), „attendee“ (участник), „organizer“ (организатор) или „classification“ (класификация)

en: “%s” expects at least one argument
bg: „%s“ очаква поне един аргумент

en: “%s” expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
bg: „%s“ очаква всички аргументи да са низове или точно един аргумент да бъде булевата стойност „лъжа“ (#f)

en: “%s” expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
bg: „%s“ очаква първият аргумент да бъде низ за дата/време по ISO 8601

en: “%s” expects the second argument to be an integer
bg: „%s“ очаква вторият аргумент да бъде от вида integer

en: Failed to create SQLite function, error code “%d”: %s
bg: Неуспешно създаване на функция на SQLite, код за грешка „%d“: %s

en: Object “%s”, “%s” not found
bg: Обектът „%s“, „%s“ не може да бъде намерен

en: Cannot add timezone without tzid
bg: Не може да се добави часови пояс без „tzid“

en: Cannot add timezone without component
bg: Не може да се добави часови пояс без компонент

en: Cannot add timezone with invalid component
bg: Не може да се добави часови пояс с неправилен компонент

en: Received object for UID “%s” doesn’t contain any expected component
bg: Полученият обект за идентификатор „%s“ не съдържа очакван компонент

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open calendar:
bg: Календарът не може да се отвори:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh calendar:
bg: Календарът не може да се обнови:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object path:
bg: Пътят до календарния обект не може да се получи:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object list:
bg: Списъкът на календарните обекти не може да се получи:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar free/busy list:
bg: Списъкът на заетостта според календара не може да се получи:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot create calendar object:
bg: Обектът на календара не може да се създаде:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify calendar object:
bg: Обектът на календара не може да се промени:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove calendar object:
bg: Обектът на календара не може да се премахне:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot receive calendar objects:
bg: Обектите на календара не може да се получат:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot send calendar objects:
bg: Обектите на календар не може да се изпратят:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve attachment uris:
bg: Списъкът с адреси на прикачени файлове не може да се получи:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not discard reminder:
bg: Напомнянето не може да бъде изтрито:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve calendar time zone:
bg: Часовият пояс на календара не може да се получи:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not add calendar time zone:
bg: Часовият пояс на календара не може да се добави:

en: Signing is not supported by this cipher
bg: Този шифър не поддържа подписване

en: Verifying is not supported by this cipher
bg: Този шифър не поддържа проверка на подпис

en: Encryption is not supported by this cipher
bg: Този шифър не поддържа шифриране

en: Decryption is not supported by this cipher
bg: Този шифър на поддържа дешифриране

en: Signing message
bg: Подписване на писмото

en: Encrypting message
bg: Шифриране на писмото

en: Decrypting message
bg: Дешифриране на писмото

en: Unable to create cache path
bg: Неуспешно създаване на път за кеша

en: Empty cache file
bg: Изчистване на файла за кеша

en: Could not remove cache entry: %s: %s
bg: Записът в кеша „%s“ не може да бъде изтрит: %s

en: Could not rename “%s” to %s: %s
bg: Неуспешно преименуване от „%s“ на %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Transferring filtered messages in “%s : %s”
bg: Пренасяне на филтрираните съобщения в „%s : %s“

en: Failed to create child process “%s”: %s
bg: Неуспешно създаване на дъщерен процес „%s“: %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
bg: Получен е неправилен поток съобщения от %s: %s

en: Syncing folders
bg: Синхронизиране на папки

en: Error parsing filter: %s: %s
bg: Грешка при анализирането на филтър: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
bg: Грешка при изпълнение на филтър: %s: %s

en: Unable to open spool folder
bg: Неуспешно отваряне на папката-спулер

en: Unable to process spool folder
bg: Неуспешна обработка на папката-спулер

en: Getting message %d (%d%%)
bg: Получаване на писмо %d (%d %%)

en: Failed on message %d
bg: Неуспех при писмо %d

en: Failed to transfer messages: %s
bg: Неуспех при пренасяне на писма: %s

en: Syncing folder
bg: Синхронизиране на папка

en: Complete
bg: Завършено

en: Getting message %d of %d
bg: Получаване на писмо %d от %d

en: Failed at message %d of %d
bg: Грешка при писмо %d от %d

en: Execution of filter “%s” failed:
bg: Грешка при изпълнението на филтъра „%s“:

en: Error parsing filter “%s”: %s: %s
bg: Грешка при анализа на филтъра „%s“: %s: %s

en: Error executing filter “%s”: %s: %s
bg: Грешка при изпълнение на филтъра „%s“: %s: %s

en: Failed to retrieve message
bg: Неуспешно извличане на писмото

en: Invalid arguments to (system-flag)
bg: Неправилни аргументи към (system-flag)

en: Invalid arguments to (user-tag)
bg: Неправилни аргументи към (user-tag)

en: Invalid arguments to (message-location)
bg: Неправилни аргументи към (message-location)

en: Error executing filter search: %s: %s
bg: Грешка при търсене чрез филтър: %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Storing changes in folder “%s : %s”
bg: Запазване на промените в папката „%s“: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new spam message in “%s : %s” | Learning new spam messages in “%s : %s”
bg[0]: Класифициране на ново писмо в „%s: %s“ като спам
bg[1]: Класифициране на нови писма в „%s: %s“ като спам

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new ham message in “%s : %s” | Learning new ham messages in “%s : %s”
bg[0]: Класифициране на ново писмо в „%s : %s“, че не е спам
bg[1]: Класифициране на нови писма в „%s : %s“, че не са спам

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering new message in “%s : %s” | Filtering new messages in “%s : %s”
bg[0]: Филтриране на ново писмо в „%s : %s“
bg[1]: Филтриране на нови писма в „%s : %s“

en: Moving messages
bg: Преместване на писма

en: Copying messages
bg: Копиране на писма

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Quota information not supported for folder “%s : %s”
bg: Папката „%s : %s“ не поддържа информация за квоти

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering folder “%s : %s”
bg: Филтриране на папка „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Expunging folder “%s : %s”
bg: Отстраняване на обектите в папката „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving message “%s” in “%s : %s”
bg: Получаване на писмо „%s“ в „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving quota information for “%s : %s”
bg: Извличане на информация за квотите на „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Refreshing folder “%s : %s”
bg: Обновяване на папката „%s : %s“

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a single bool result
bg: (%s) изисква единичен булев резултат

note: Translators: Each '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) not allowed inside %s
bg: (%s) не е позволен вътре в „%s“

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a match type string
bg: (%s) изисква низ за съвпадане

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) expects an array result
bg: (%s) очаква резултат-масив

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires the folder set
bg: (%s) изисква папката да е избрана

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
bg: Неуспешно анализиране на израза за търсене: %s:
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
bg: Грешка при изпълнение на изразa за търсене: %s:
    %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Release unused memory for folder “%s : %s”
bg: Освобождаване на неизползваната памет за папката „%s : %s“

note: Translators: The '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Output from %s:
bg: Изход от „%s“:

en: Failed to execute gpg: %s
bg: Неуспешно изпълнение на „gpg“: %s

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
bg: Неочаквано съобщение от GnuPG:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
bg: Неуспешен анализ на подсказката за потребителски идентификатор на „gpg“.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
bg: Неуспешен анализ на заявката за тайна фраза на „gpg“.

en: You need a PIN to unlock the key for your
    SmartCard: “%s”
bg: Нуждаете се от ПИН, за да отключите ключа за
    своята смарт карта: „%s“

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: “%s”
bg: Нуждаете се от тайна фраза, за да отключите ключа
    за потребителя: „%s“

en: Unexpected request from GnuPG for “%s”
bg: Неочаквана заявка от GnuPG за „%s“

en: Note the encrypted content doesn’t contain information about a recipient, thus there will be a password prompt for each of stored private key.
bg: Шифрираното съдържание не съдържа информация за получател, ще бъдете запитвани за парола за всеки съхранен частен ключ.

en: Cancelled
bg: Отменено

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
bg: Неуспешно отключване на таен ключ: въведени са 3 грешни фрази.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
bg: Неочакван отговор от GnuPG: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
bg: Неуспешно шифриране: няма зададени коректни получатели.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified. A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
bg: Неуспешно шифриране: Указан е неправилен получател „%s“. Чест проблем е, че „%s“ не е внесъл публичния ключ на получателя.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The public key for recipient %s was not found.
bg: Неуспешно шифриране: публичният ключ на %s липсва.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is revoked.
bg: Неуспешно шифриране: ключът на %s е анулиран.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is expired.
bg: Неуспешно шифриране: изтекъл срок на валидност на ключа на %s.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is not trusted.
bg: Неуспешно шифриране: няма доверие в ключа на %s.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is disabled.
bg: Неуспешно шифриране: ключът на %s е изключен.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified (code %d). A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
bg: Неуспешно шифриране: Указан е неправилен получател „%s“ (код %d). Чест проблем е, че „%s“ не е внесъл публичния ключ на получателя.

en: Could not generate signing data:
bg: Неуспешно генериране на данни за подпис:

en: Failed to execute gpg.
bg: Неуспешно изпълнение на gpg.

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
bg: Неуспешна проверка на подписа на писмото: неправилен формат на писмото

en: Cannot verify message signature:
bg: Неуспешна проверка на подписа на писмото:

en: Could not generate encrypting data:
bg: Неуспешно генериране на данни за шифриране:

en: This is a digitally encrypted message part
bg: Това е цифрово шифрирана част от писмото

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
bg: Неуспешно дешифриране на писмото: грешен формат на писмото

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
bg: Неуспешно дешифриране на част MIME: протоколна грешка

en: Failed to decrypt MIME part: Secret key not found
bg: Неуспешно дешифриране на част MIME: тайният ключ липсва

en: GPG blob contains unencrypted text: %s
bg: Двоичният обект от GPG съдържа нешифриран текст: %s

en: Encrypted content
bg: Шифрирано съдържание

en: Synchronizing junk database
bg: Синхронизиране на пощата за спама

en: Could not create lock file for %s: %s
bg: Неуспешно създаване на заключващ файл за %s: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s.  Try again later.
bg: Изтече времето за изчакване за получаване на заключващ файл на %s. Опитайте отново по-късно.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
bg: Неуспешно заключване чрез fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
bg: Неуспешно заключване чрез flock(2): %s

en: Cannot build locking helper pipe: %s
bg: Неуспешно създаване на помощен програмен канал за заключване: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
bg: Неуспешно създаване на процес за заключване: %s

en: Could not lock “%s”: protocol error with lock-helper
bg: Грешка при заключване на „%s“: протоколна грешка в „lock-helper“

en: Could not lock “%s”
bg: Неуспешно заключване на „%s“

en: Could not open mail file %s: %s
bg: Неуспешно отваряне на пощенски файл %s: %s

en: Could not check mail file %s: %s
bg: Неуспешна проверка на пощенски файл %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
bg: Неуспешно отваряне на временен пощенски файл %s: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
bg: Неуспешно запазване на поща във временен файл %s: %s

en: Could not create pipe: %s
bg: Неуспешно създаване на програмен канал: %s

en: Could not fork: %s
bg: Неуспешно разклоняване на процес: %s

en: Movemail program failed: %s
bg: Неуспешно изпълнение на програмата за преместване на поща: %s

en: (Unknown error)
bg: (Неизвестна грешка)

en: Error reading mail file: %s
bg: Грешка при четене на пощенски файл: %s

en: Error writing mail temp file: %s
bg: Грешка при запазване на поща във временен файл: %s

en: Error copying mail temp file: %s
bg: Грешка при копиране на поща във временен файл: %s

en: No content available
bg: Липсва съдържание

en: No signature available
bg: Липсва подпис

en: parse error
bg: грешка при анализиране

en: Resolving: %s
bg: Откриване на адрес: %s

en: Host lookup failed
bg: Търсенето на хоста е неуспешно

en: Host lookup “%s” failed. Check your host name for spelling errors.
bg: Неуспешно търсене на сървъра „%s“. Проверете името за грешки.

en: Host lookup “%s” failed: %s
bg: Сървърът „%s“ не може да бъде намерен: %s

en: Checking reachability of account “%s”
bg: Проверка за достъпа до регистрацията „%s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Downloading new messages for offline mode in “%s : %s”
bg: Изтегляне на нови съобщения за режим „Изключен“ в „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Checking download of new messages for offline in “%s : %s”
bg: Проверка за изтегляне на нови съобщения за режим „Изключен“ в „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Syncing messages in folder “%s : %s” to disk
bg: Синхронизация на писмата в папка „%s : %s“ с диска

note: Translators: The first “%d” is the sequence number of the message, the second “%d” is the total number of messages to synchronize. The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is m
en: Syncing message %d of %d in folder “%s : %s” to disk
bg: Синхронизация на писмо %d от %d в папка „%s : %s“ с диска

en: Copy folder content locally for _offline operation
bg: _Копиране на съдържанието на папката локално за работа в режим „Изключен“

en: Syncing messages in account “%s” to disk
bg: Синхронизация на писмата в папка „%s“ с диска

en: Virtual folder email provider
bg: Доставчик на виртуални папки за е-поща

en: For reading mail as a query of another set of folders
bg: За четене на поща чрез заявки към друг набор папки

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
bg: Неуспешно зареждане на %s: зареждането на модули не се поддържа от тази система.

en: Could not load %s: %s
bg: Неуспешно зареждане на %s: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
bg: Неуспешно зареждане на %s: няма инициализиращ код в модула.

en: No provider available for protocol “%s”
bg: Няма наличен доставчик за протокол „%s“

en: Anonymous
bg: Анонимно

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
bg: Тази настройка ще ви свързва със сървъра чрез анонимно влизане.

en: Authentication failed.
bg: Неуспешно удостоверяване.

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an email address as the trace information, but the provided value is not a valid email address.
en: Invalid email address trace information:
    %s
bg: Грешна информация при трасиране на пощенски адрес:
    %s

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an opaque trace information, but the provided value looks like an email address.
en: Invalid opaque trace information:
    %s
bg: Грешна скрита трасираща информация:
    %s

en: Invalid argument
bg: Грешен аргумент

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
bg: Тази настройка ще ви свърже със сървъра чрез сигурна парола CRAM-MD5, ако той я поддържа.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
bg: Тази настройка ще ви свърже със сървъра чрез сигурна парола DIGEST-MD5, ако той я поддържа.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
bg: Предизвикателството от сървъра е твърде дълго (>2048 октета)

en: Server challenge invalid
bg: Предизвикателството от сървъра е неправилно

en: Server challenge contained invalid “Quality of Protection” token
bg: Предизвикателството от сървъра съдържа неправилна част — „Качество на защита“

en: Server response did not contain authorization data
bg: Отговорът на сървъра не съдържа данни за упълномощаване

en: Server response contained incomplete authorization data
bg: Отговорът на сървъра съдържа непълни данни за упълномощаване

en: Server response does not match
bg: Отговорът на сървъра не съвпада

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
bg: Тази настройка ще ви свърже със сървъра чрез удостоверяване Kerberos 5.

en: (Unknown GSSAPI mechanism code: %x)
bg: (Непознат код от GSSAPI: %x)

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
bg: Указаният механизъм не се поддържа от предоставените акредитации или не се разпознава от реализацията.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
bg: Подаденият параметър „target_name“ е зле формиран.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
bg: Подаденият параметър „target_name“ съдържа неправилен или неподдържан вид име.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
bg: „input_token“ съдържа връзки с входни канали различни от зададените в параметъра „input_chan_bindings“.

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
bg: „input_token“ съдържа неправилен подпис или подпис, който не може да бъде проверен.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
bg: Указаните акредитации не важат за контекста на инициализация или указателят на акредитации не сочи никакви акредитации.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
bg: Подаденият указател на контекст не сочи към правилен контекст.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
bg: Проверките на „input_token“ за последователност са неуспешни.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
bg: Проверките за последователност на акредитациите са неуспешни.

en: The referenced credentials have expired.
bg: Указаните акредитации са изтекли.

en: Bad authentication response from server.
bg: Грешен отговор за удостоверяване от сървъра.

en: Could not get session bus:
bg: Сесийната шина липсва:

en: Cannot ask for Kerberos ticket. Obtain the ticket manually, like on command line with “kinit” or open “Online Accounts” in “Settings” and add the Kerberos account there. Reported error was: %s
bg: Билетът от Kerberos не може да се заяви. Заявете го ръчно, примерно чрез командата „kinit“ или отворете „Регистрации в Интернет“ в „Настройки“ и добавете регистрацията за Kerberos. Докладваната грешка е: %s

en: Unsupported security layer.
bg: Неподдържан слой на сигурност.

en: Login
bg: Идентифициране

en: This option will connect to the server using a simple password.
bg: Тази настройка ще ви свърже със сървъра чрез нешифрирана парола.

en: Unknown authentication state.
bg: Неизвестно състояние на удостоверяване.

en: NTLM / SPA
bg: NTLM/SPA

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
bg: Тази настройка ще ви свърже със сървър, базиран на Windows, чрез NTLM/Secure Password Authentication.

en: PLAIN
bg: НЕШИФРИРАНО

en: POP before SMTP
bg: POP преди SMTP

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
bg: Тази настройка ще упълномощи връзка по POP преди SMTP

en: POP Source UID
bg: Идентификатор на източника за POP

en: POP Before SMTP authentication using an unknown transport
bg: POP преди упълномощаване по SMTP чрез неизвестен транспорт

en: POP Before SMTP authentication attempted with a %s service
bg: POP преди упълномощаване по SMTP чрез услуга %s

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the server
bg: С тази опция се ползва жетон за OAuth 2.0 за връзка към сървъра

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Google server
bg: С тази опция се ползва жетон за OAuth 2.0 за връзка към сървъра на Google

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Outlook.com server
bg: С тази опция се ползва жетон за OAuth 2.0 за връзка към сървъра на Outlook.com

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Yahoo! server
bg: С тази опция се ползва жетон за OAuth 2.0 за връзка към сървъра на Yahoo!

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
bg: Неуспешно компилиране на регулярен израз: %s: %s

en: Invalid GType registered for protocol “%s”
bg: Регистриран е неправилен вид GType за протокола „%s“

en: No support for %s authentication
bg: Липсва поддръжка за удостоверяване %s

en: %s authentication failed
bg: Неуспешно удостоверяване на %s

en: Forwarding messages is not supported
bg: Препращането на писма не се поддържа

en: Cannot find certificate for “%s”
bg: Неуспешно намиране на сертификат за „%s“

en: Cannot create CMS message
bg: Неуспешно създаване на съобщение за CMS

en: Cannot create CMS signed data
bg: Неуспешно създаване на подписани данни за CMS

en: Cannot attach CMS signed data
bg: Неуспешно прикрепяне на подписани данни за CMS

en: Cannot attach CMS data
bg: Неуспешно прикрепяне на данни за CMS

en: Cannot create CMS Signer information
bg: Неуспешно създаване на информация за подпис за CMS

en: Cannot find certificate chain
bg: Неуспешно намиране на удостоверителската верига

en: Cannot add CMS Signing time
bg: Неуспешно добавяне на времето на подписване на CMS

en: Encryption certificate for “%s” does not exist
bg: Сертификатът за шифриране за „%s“ не съществува

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
bg: Неуспешно добавяне на атрибута „SMIMEEncKeyPrefs“

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
bg: Неуспешно добавяне на атрибута „MS SMIMEEncKeyPrefs“

en: Cannot add encryption certificate
bg: Неуспешно добавяне на сертификат за шифриране

en: Cannot add CMS Signer information
bg: Неуспешно добавяне на информация за подпис към CMS

note: Translators: A fallback message when couldn't verify an SMIME signature
en: Unverified
bg: Непотвърден

en: Good signature
bg: Правилен подпис

en: Bad signature
bg: Неправилен подпис

en: Content tampered with or altered in transit
bg: Съдържанието е повредено или променено при пренасянето

en: Signing certificate not found
bg: Сертификатът за подписване липсва

en: Signing certificate not trusted
bg: Сертификатът за подписване не е надежден

en: Signature algorithm unknown
bg: Неизвестен алгоритъм за подписване

en: Signature algorithm unsupported
bg: Алгоритъмът за подписване не се поддържа

en: Malformed signature
bg: Лошо форматиран подпис

en: Processing error
bg: Грешка при обработването

en: No signed data in signature
bg: Няма подписани данни в подписа

en: Digests missing from enveloped data
bg: Липсват извадките от обхванатите данни

en: Cannot calculate digests
bg: Извадките не може да се изчислят

en: Cannot set message digests
bg: Извадките не може да бъдат зададени

en: Certificate import failed
bg: Неуспешно внасяне на сертификат

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
bg: Сертификатът е единственото съобщение. Сертификатите не може да се потвърдят.

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
bg: Сертификатът е единственото съобщение. Сертификатите са внесени и потвърдени.

en: Cannot find signature digests
bg: Неуспешно намиране на извадките на подписите

en: Signer: %s <%s>: %s
bg: Подписващ: %s <%s>: %s

en: Cannot create encoder context
bg: Неуспешно създаване на контекст за шифриране

en: Failed to add data to CMS encoder
bg: Неуспешно добавяне на данни към кодиращ CMS

en: Failed to encode data
bg: Неуспешно кодиране на данни

en: Decoder failed
bg: Неуспешно декодиране

en: No valid or appropriate certificate for “%s” was found
bg: Липсва подходящ, валиден сертификат за „%s“

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
bg: Неуспешно търсене на подходящ алгоритъм за шифриране на много данни

en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
bg: Неуспешно заделяне на място за ключ за шифриране на много данни

en: Cannot create CMS Message
bg: Неуспешно създаване на съобщение по CMS

en: Cannot create CMS Enveloped data
bg: Неуспешно създаване на обвити данни по CMS

en: Cannot attach CMS Enveloped data
bg: Неуспешно добавяне на обвити данни по CMS

en: Cannot attach CMS data object
bg: Неуспешно прикрепяне на обект за данни по CMS

en: Cannot create CMS Recipient information
bg: Неуспешно създаване на информация за получател по CMS

en: Cannot add CMS Recipient information
bg: Неуспешно добавяне на информация за получател по CMS

en: Failed to add data to encoder
bg: Неуспешно добавяне на данни към декодера

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
bg: Дешифриране S/MIME: не е открито шифрирано съдържание

en: Opening folder “%s”
bg: Отваряне на папката „%s“

en: Scanning folders in “%s”
bg: Търсене в папките в „%s“

en: Trash
bg: Кошче

en: Junk
bg: Спам

en: Cannot create folder: %s: folder exists
bg: Неуспешно създаване на папка: %s: вече съществува

en: Creating folder “%s”
bg: Създаване на папката „%s“

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
bg: Неуспешно изтриване на папка: %s: грешна операция

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
bg: Неуспешно преименуване на папка: %s: грешна операция

en: Cannot write with no base stream
bg: Не може да се пише без основен поток

en: Stream type “%s” is not seekable
bg: В потока „%s“ не може да се позиционира

en: Only reset to beginning is supported with CamelStreamFilter
bg: „CamelStreamFilter“ поддържа само връщане в началото

en: Only reset to beginning is supported with CamelHttpStream
bg: При ползването на „CamelHttpStream“ се поддържа единствено връщане в началото

en: Connection cancelled
bg: Връзката е прекратена

en: Could not connect with command “%s”: %s
bg: Неуспешно свързване с команда „%s“: %s

en: Subscribing to folder “%s”
bg: Абониране за папка „%s“

en: Unsubscribing from folder “%s”
bg: Прекратяване на абонамента към папка „%s“

en: Could not parse URL “%s”
bg: Неуспешно анализиране на адреса „%s“

en: Updating folder “%s”
bg: Обновяване на папката „%s“

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
bg: Неуспешно преместване или копирането на писмата във виртуалната папка

note: Translators: The first “%s” is replaced with a message UID, the second “%s” is replaced with an account name and the third “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No such message %s in “%s : %s”
bg: Няма такова писмо %s в „%s : %s“

en: Error storing “%s”:
bg: Грешка при запазването на „%s“:

en: Updating search folder “%s”
bg: Обновяване на папката за търсене „%s“

en: Automatically _update on change in source folders
bg: _Автоматично обновяване при промяна в папките при източника

note: Translators: 'Unmatched' is a folder name under Search folders where are shown * all messages not belonging into any other configured search folder
en: Unmatched
bg: Несъвпадащи

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
bg: Неуспешно изтриване на папка: %s: няма такава папка

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
bg: Неуспешно преименуване на папка: %s: няма такава папка

en: Enable _Unmatched folder
bg: Включване на папката „_Несъвпадащи“

en: Updating Unmatched search folder
bg: Обновяване на папката за търсене „Несъвпадащи“

en: Cannot copy messages to the Trash folder
bg: Неуспешно копиране на писмата в кошчето

en: Cannot copy messages to the Junk folder
bg: Неуспешно копиране на писмата в папката за спам

en: You must be working online to complete this operation (%s)
bg: Трябва да сте в режим „Включен“, за да завършите това действие (%s)

en: You must be working online to complete this operation
bg: Трябва да сте в режим „Включен“, за да завършите това действие

en: No destination folder specified
bg: Няма избрана целева папка

en: Unable to move junk messages
bg: Писмата спам не може да бъдат преместени

en: Unable to move deleted messages
bg: Изтритите съобщения не може да бъдат преместени

en: Unable to move messages to Inbox
bg: Писмата не може да бъдат преместени във входящата поща

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No quota information available for folder “%s : %s”
bg: Липсва информация за квоти за папката „%s : %s“

note: transfer ownership to 'rcf' Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Removing stale cache files in folder “%s : %s”
bg: Изтриване на остарелия кеш в папката „%s : %s“

en: Apply message _filters to this folder
bg: Прилагане на _филтри към тази папка

en: Always check for _new mail in this folder
bg: _Винаги да се проверява за нови писма в тази папка

en: Could not create folder summary for %s
bg: Неуспешно създаване на обобщение на папката за „%s“

en: Could not create cache for %s:
bg: Неуспешно създаване на кеш за %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No IMAP mailbox available for folder “%s : %s”
bg: Липсва пощенска кутия по IMAP за папката „%s : %s“

en: Source stream returned no data
bg: Изходният поток не върна данни

en: Checking for New Mail
bg: Проверка за нова поща

en: C_heck for new messages in all folders
bg: Проверка за _нови писма във всички папки

en: Ch_eck for new messages in subscribed folders
bg: Проверка за _нови писма в абонираните папки

en: Use _Quick Resync if the server supports it
bg: Да се използва _бърза синхронизация, ако се поддържа от сървъра

en: _Listen for server change notifications
bg: _Слушане за уведомления за промяна на сървъра

en: Folders
bg: Папки

en: _Show only subscribed folders
bg: _Показване само на абонираните папки

en: Options
bg: Настройки

en: Apply _filters to new messages in all folders
bg: Прилагане на _филтри за нови писма във всички папки

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
bg: _Прилагане на филтри спрямо новите писма в пощенската кутия на този сървър

en: Check new messages for _Junk contents
bg: Проверка на новите писма за _спам

en: Only check for Junk messages in the In_box folder
bg: Проверка за спам само във _входящата поща

en: Synchroni_ze remote mail locally in all folders
bg: Автоматично локално синхрони_зиране на отдалечената поща

en: Numbe_r of concurrent connections to use
bg: _Брой едновременни връзки за ползване

en: Enable full folder update on _metered network
bg: _Пълно обновяване на папката и при таксувана мрежа

en: Send client I_D to the server
bg: _Изпращане на идентификатора на клиента към сървъра

en: O_verride server-supplied folder namespace
bg: О_тмяна на пространството на имената зададено от сървъра

en: Namespace:
bg: Пространство на имената:

en: Ignore other users namespace
bg: Прескачане на пространствата на имена на другите потребители

en: Ignore shared folders namespace
bg: Пренебрегване на пространството на имена за споделени папки

en: Use shell command for connecting to the server
bg: Използване на команда за свързване към сървъра

en: Command:
bg: Команда:

en: Download large messages in chunks
bg: Изтегляне на големите съобщения на части

note: Translators: This constructs either "Fetch new messages in ascending order" or "Fetch new messages in descending order"
en: Fetch new messages in
bg: Изтегляне на новите писма в

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in ascending order"
en: ascending order
bg: възходящ ред

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in descending order"
en: descending order
bg: низходящ ред

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value
en: Store folder changes after %s second(s)
bg: Запазване на промените в папката след %s сек.

en: Default IMAP port
bg: Стандартен порт за IMAP

en: IMAP over TLS
bg: IMAP през TLS

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
bg: За четене и запазване на поща на сървъри за IMAP.

en: Error writing to cache stream
bg: Грешка при писането в потока за кеша

en: Failed to get capabilities
bg: Неуспешно получаване на възможностите

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
bg: Неуспешно свързване със сървъра за IMAP %s в сигурен режим: %s

en: STARTTLS not supported
bg: Не се поддържа STARTTLS

en: Failed to issue STARTTLS
bg: Неуспешно изпълнение на STARTTLS

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode:
bg: Неуспешно свързване със сървъра за IMAP %s в сигурен режим:

en: IMAP server %s does not support %s authentication
bg: Сървърът за IMAP %s не поддържа заявения вид удостоверяване %s

en: Plaintext authentication disallowed on insecure connections. Change encryption to STARTTLS or TLS for account “%s”.
bg: Нешифрираната идентификация е забранена при ненадеждни връзки. Сменете шифрирането на регистрацията „%s“ да е STARTTLS или TLS.

en: Cannot authenticate without a username
bg: Удостоверяването е невъзможно без потребителско име

en: Authentication password not available
bg: Не е въведена парола

en: Failed to authenticate
bg: Неуспешна идентификация

en: Failed to issue ID
bg: Неуспешно издаване на идентификатор

en: Failed to issue ENABLE UTF8=ACCEPT
bg: Неуспешно изпълнение на „UTF8=ACCEPT“

en: Failed to issue NAMESPACE
bg: Неуспешно изпълнение на „NAMESPACE“

en: Failed to enable QResync
bg: Неуспешно включване на „QResync“

en: Failed to issue NOTIFY
bg: Неуспешно включване на „NOTIFY“

en: Failed to select mailbox
bg: Неуспешно избиране на пощенска кутия

en: Cannot issue command, no stream available
bg: Не може да се подаде команда, липсва изходeн поток

en: Cannot get message with message ID %s: %s
bg: Неуспешно получаване на писмо с идентификатор %s: %s

en: No such message available.
bg: Няма такова писмо.

en: Error fetching message
bg: Грешка при изтегляне на писмо

en: Error performing NOOP
bg: Грешка при изпълнението на операцията „NOOP“

en: Failed to close the tmp stream
bg: Неуспешно затваряне на временния поток

en: Failed to copy the tmp file
bg: Неуспешно копиране на временния файл

en: Error moving messages
bg: Грешка при преместване на писма

en: Error copying messages
bg: Грешка при копиране на писма

en: Cannot create spool file:
bg: Неуспешно създаване на файл-спулер:

en: Error appending message
bg: Грешка при прикачване на писмо

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Scanning for changed messages in “%s : %s”
bg: Проверка за променени писма в „%s : %s“

en: Error scanning changes
bg: Грешка при проверка за промени

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Fetching summary information for new messages in “%s : %s”
bg: Извличане на обобщена информация за нови писма в „%s : %s“

en: Error fetching message info
bg: Грешка при изтегляне на информация за писмо

en: Error running STATUS
bg: Неуспешно изпълнение на „STATUS“

en: Error syncing changes
bg: Грешка при синхронизиране на промени

en: Error expunging message
bg: Грешка при отстраняване на писмо

en: Error fetching folders
bg: Грешка при изтегляне на папки

en: Error fetching subscribed folders
bg: Грешка при изтегляне на абонираните папки

en: Error creating folder
bg: Грешка при създаване на папка

en: Error deleting folder
bg: Грешка при изтриване на папка

en: Error renaming folder
bg: Грешка при преименуване на папка

en: Error subscribing to folder
bg: Грешка при абониране за папка

en: Error unsubscribing from folder
bg: Грешка при прекратяване на абонамента за папка

en: IMAP server does not support quotas
bg: Сървърът за IMAP не поддържа квоти

en: Error retrieving quota information
bg: Грешка при извличане на информация за квотите

en: Search failed
bg: Неуспешно търсене

note: Blocks, until the DONE is issued or on inactivity timeout, error, ...
en: Error running IDLE
bg: Грешка при изпълнение на „IDLE“

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
bg: Пощенска кутия

en: IMAP server %s
bg: Сървър за IMAP %s

en: IMAP service for %s on %s
bg: Услуга по IMAP за %s на %s

en: No IMAPx connection object provided
bg: Липсва обект за връзка IMAPx

en: Password
bg: Парола

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
bg: Тази настройка ще ви свърже със сървър за IMAP чрез нешифрирана парола.

en: No such folder %s
bg: Няма такава папка „%s“

en: No IMAP namespace for folder path “%s”
bg: Липсва пространство за имена за IMAP за пътя към папка „%s“

en: Retrieving folder list for “%s”
bg: Извличане на списък с папки за „%s“

en: The account does not support folder hierarchy. Create the folder on the account level instead.
bg: Регистрацията не поддържа йерархични папки. Създайте папката директно в регистрацията.

en: The folder name “%s” is invalid because it contains the character “%c”
bg: Името на папката „%s“ е неправилно, защото съдържа знака „%c“

[ctx: IMAPDefaults]
note: Translators: The strings in "IMAPDefaults" context are folder names as can be presented by the server; There's checked for the localized version of it and for the non-localized version as well. It's always the folder name (eventually path) as provided by the server, when returned in given localizati
en: [Gmail]/Drafts
bg: [Gmail]/Чернови

[ctx: IMAPDefaults]
en: Drafts
bg: Чернови

[ctx: IMAPDefaults]
en: Draft
bg: Чернови

[ctx: IMAPDefaults]
en: Templates
bg: Шаблони

[ctx: IMAPDefaults]
en: Archive
bg: Архив

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Sent Mail
bg: [Gmail]/Изпратени

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent
bg: Изпратени

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Items
bg: Изпратени

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Messages
bg: Изпратени

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Spam
bg: [Gmail]/Спам

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk
bg: Спам

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk E-mail
bg: Спам

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk Email
bg: Спам

[ctx: IMAPDefaults]
en: Spam
bg: Спам

[ctx: IMAPDefaults]
en: Bulk Mail
bg: Спам

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Trash
bg: [Gmail]/Кошче

[ctx: IMAPDefaults]
en: Trash
bg: Кошче

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Items
bg: Кошче

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Messages
bg: Кошче

note: Translators: This is used for a folder description, for * folders being under /var/spool/mail.  The first %s is * replaced with a relative path under /var/spool/mail, * the second %s is replaced with a protocol name, like * mbox/maldir/... * folders being under /var/mail.  The first %s is replaced *
en: mailbox: %s (%s)
bg: пощенска кутия: %s (%s)

en: _Index message body data
bg: _Индексиране на данните за тялото на писмата

note: Translators: The first %s is replaced with a message ID, * the second %s is replaced with the folder path, * the third %s is replaced with a detailed error string
en: Cannot get message %s from folder %s
    %s
bg: Неуспешно получаване на писмо: %s от папка %s
    %s

en: _Use the “.folders” folder summary file (exmh)
bg: _Използване на файла „.folders“ с описания на папките (exmh)

en: MH-format mail directories
bg: Пощенски папки формат MH

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
bg: За съхранение на локална поща в пощенски папки подобни на MH.

en: Apply _filters to new messages
bg: Прилагане на _филтри за нови съобщения

en: Local delivery
bg: Локална доставка

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox-formatted spools into folders managed by Evolution.
bg: За получаване (преместване) на локалната поща от стандартен спулер във формат mbox към папки под управлението на Evolution.

en: _Apply filters to new messages in Inbox
bg: Прилагане на _филтри за нови съобщения във входящата поща (Inbox)

en: Maildir-format mail directories
bg: Пощенски папки формат Maildir

en: For storing local mail in maildir directories.
bg: За съхранение на локална поща в папки maildir.

en: _Listen for change notifications
bg: _Слушане за уведомления за промяна

en: _Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
bg: _Запазване на заглавните части за състоянието във формат на Elm/Pine/Mutt

en: Standard Unix mbox spool file
bg: Стандартен за Unix пощенски файл (спулер mbox)

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
bg: За прочитане и съхраняване на локалната поща в стандартни, външни файлове във формат mbox.
    Може да се използва и за прочитането на дърво от папки във формат Elm, Pine, или Mutt.

en: Standard Unix mbox spool directory
bg: Стандартна за Unix пощенска папка (спулер mbox)

en: Could not rename folder %s to %s: %s
bg: Неуспешно преименуване на папка %s на %s: %s

en: Local mail file %s
bg: Локален файл с поща %s

en: Store root %s is not an absolute path
bg: Основната папка за запазване %s не е описана с абсолютен път

en: Store root %s is not a regular directory
bg: Основната папка за запазване %s не е обикновена папка

en: Cannot get folder: %s: %s
bg: Неуспешно отваряне на папка: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
bg: При локално запазване няма пощенска кутия

en: Could not delete folder index file “%s”: %s
bg: Неуспешно изтриване на индекс файл за папка „%s“: %s

en: Could not delete folder meta file “%s”: %s
bg: Неуспешно изтриване на мета-файла на папката „%s“: %s

en: Could not rename “%s”: %s
bg: Неуспешно преименуване на „%s“: %s

en: No such message
bg: Няма такова писмо

en: Cannot append message to maildir folder: %s:
bg: Неуспешно добавяне на писмото в папка maildir: %s:

en: Cannot get message %s from folder %s:
bg: Неуспешно получаване на писмо: %s от папка %s:

en: Cannot transfer message to destination folder: %s
bg: Писмото не може да се прехвърли в целевата папка: %s

en: Cannot create folder containing “%s”
bg: Неуспешно създаване на папка, съдържаща „%s“

en: Folder %s already exists
bg: Папката „%s“ вече съществува

en: Cannot create folder “%s”: %s
bg: Неуспешно създаване на папка: „%s“: %s

en: Cannot get folder “%s”: %s
bg: Неуспешно извличане на папка: „%s“: %s

en: Cannot get folder “%s”: folder does not exist.
bg: Неуспешно извличане на папка „%s“: папката не съществува.

en: Cannot get folder “%s”: not a maildir directory.
bg: Неуспешно извличане на папка „%s“: не е във формат maildir.

en: Could not delete folder “%s”: %s
bg: Неуспешно изтриване на папка „%s“: %s

en: not a maildir directory
bg: не е папка maildir

en: Could not scan folder “%s”: %s
bg: Неуспешно търсене в папка „%s“: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
bg: Неуспешно отваряне на път до папка maildir: %s: %s

en: Checking folder consistency
bg: Проверка на целостта на папките

en: Checking for new messages
bg: Проверка за нови писма

en: Storing folder
bg: Запазване на папка

en: Cannot open mailbox: %s:
bg: Неуспешно отваряне на пощенска кутия: %s:

en: Cannot append message to mbox file: %s:
bg: Неуспешно добавяне на писмо към файл mbox: %s:

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
bg: Изглежда папката е повредена необратимо.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
bg: Неуспешно заключване на папката %s: %s

en: Cannot create a folder by this name.
bg: Не може да бъде създадена папка с такова име.

en: Cannot get folder “%s”: not a regular file.
bg: Неуспешно извличане на папка „%s“: не е обикновен файл.

en: Cannot create directory “%s”: %s.
bg: Неуспешно създаване на папка „%s“: %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
bg: Неуспешно създаване на папка: %s: %s

en: Folder already exists
bg: Папката вече съществува

en: Could not delete folder “%s”:
    %s
bg: Неуспешно изтриване на папката „%s“:
    %s

en: “%s” is not a regular file.
bg: „%s“ не е обикновен файл.

en: Folder “%s” is not empty. Not deleted.
bg: Папката „%s“ не е празна. Не е изтрита.

en: Could not delete folder summary file “%s”: %s
bg: Неуспешно изтриване на файл с обобщение за папка „%s“: %s

en: The new folder name is illegal.
bg: Новото име на папката е неправилно.

en: Could not rename “%s”: “%s”: %s
bg: Неуспешно преименуване на „%s“: „%s“: %s

en: Could not open folder: %s: %s
bg: Неуспешно отваряне на папката: %s: %s

en: Cannot check folder: %s: %s
bg: Неуспешна проверка на папка: %s: %s

en: Could not open file: %s: %s
bg: Неуспешно отваряне на файл: %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
bg: Неуспешно отваряне на временна кутия: %s

en: Could not close source folder %s: %s
bg: Неуспешно затваряне на папката източник %s: %s

en: Could not close temporary folder: %s
bg: Неуспешно затваряне на временната папка: %s

en: Could not rename folder: %s
bg: Неуспешно преименуване на папка: %s

en: Could not store folder: %s
bg: Неуспешно запазване на папка: %s

en: MBOX file is corrupted, please fix it. (Expected a From line, but didn’t get it.)
bg: Файлът MBOX е развален, поправете го. (Очакваше се ред започващ с „From“ (От), но такъв не бе получен.)

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
bg: Обобщението и папката не съвпадат дори и след синхронизация

en: Unknown error: %s
bg: Неизвестна грешка: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s
bg: Неуспешно запазване във временна кутия: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s: %s
bg: Неуспешно запазване във временна кутия: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s:
bg: Неуспешно добавяне на писмо към папка MH: %s:

en: Could not create folder “%s”: %s
bg: Неуспешно създаване на папка „%s“: %s

en: Cannot get folder “%s”: not a directory.
bg: Неуспешно извличане на папка „%s“: не е папка.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
bg: Неуспешно отваряне на папка MH: %s: %s

en: Spool “%s” cannot be opened: %s
bg: Спулерът „%s“ не може да бъде отворен: %s

en: Spool “%s” is not a regular file or directory
bg: Спулерът „%s“ не е обикновен файл или папка

en: Spool mail file %s
bg: Файл-спулер %s

en: Spool folder tree %s
bg: Дърво с папки-спулер %s

en: Invalid spool
bg: Неправилна папка-спулер

en: Folder “%s/%s” does not exist.
bg: Папката „%s/%s“ не съществува.

en: Could not open folder “%s”:
    %s
bg: Неуспешно отваряне на папката „%s“:
    %s

en: Folder “%s” does not exist.
bg: Папката „%s“ не съществува.

en: Could not create folder “%s”:
    %s
bg: Неуспешно създаване на папка „%s“:
    %s

en: “%s” is not a mailbox file.
bg: „%s“ е неправилен файл mailbox.

en: Store does not support an INBOX
bg: Кутията не поддържа папка за входящи писма

en: Spool folders cannot be deleted
bg: Папките на спулера не може да бъдат изтрити

en: Spool folders cannot be renamed
bg: Папките на спулера не може да бъдат преименувани

en: Refreshing spool folder
bg: Обновяване на папката-спулер

en: Could not synchronize temporary folder %s: %s
bg: Неуспешно синхронизиране на временната папка: %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
bg: Неуспешно синхронизиране на папката-спулер „%s“: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in “%s”
bg: Неуспешно синхронизиране на папката-спулер „%s“: %s
    Папката може би е повредена, копието е запазено в „%s“

en: Internal error: UID in invalid format: %s
bg: Вътрешна грешка: идентификаторът е с неправилен формат: %s

en: Cannot get message %s: %s
bg: Неуспешно получаване на писмо %s: %s

en: Cannot get message %s:
bg: Неуспешно получаване на писмо %s:

en: Posting failed: %s
bg: Неуспешно изпращане: %s

en: Posting failed:
bg: Неуспешно изпращане:

en: This message is not currently available
bg: Това писмо не е налично в момента

en: You cannot copy messages from a NNTP folder
bg: Не може да копирате статии от папка NNTP

en: _Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
bg: _Показване на съкратени имена на папките (напр. c.o.linux вместо comp.os.linux)

en: In the subscription _dialog, show relative folder names
bg: Относителни имена на папки в _прозореца за абонамент

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value to use
en: Download only up to %s latest messages
bg: Изтегляне само на последните %s съобщения

en: Default NNTP port
bg: Стандартен порт за NNTP

en: NNTP over TLS
bg: NNTP през TLS

en: USENET news
bg: Новини в USENET

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
bg: Това е доставчик за четене и публикуване в групи за новини в USENET.

en: This option will connect to the NNTP server anonymously, without authentication.
bg: Тази настройка ще ви свърже със сървъра за NNTP анонимно, без удостоверяване.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
bg: Тази настройка ще ви свърже със сървър NNTP чрез нешифрирана парола.

en: Could not read greeting from %s:
bg: Неуспешно четене на поздрава от %s:

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
bg: Сървърът за NNTP %s върна код за грешка %d: %s

en: Failed to issue STARTTLS for NNTP server %s:
bg: Неуспешно изпълнение на STARTTLS пред сървъра за NNTP %s:

en: NNTP server %s doesn’t support STARTTLS: %s
bg: Сървърът за NNTP %s не поддържа STARTTLS: %s

en: Failed to connect to NNTP server %s in secure mode:
bg: Неуспешно свързване със сървъра за NNTP %s в сигурен режим:

en: USENET News via %s
bg: Новини в USENET през %s

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
bg: Грешка при получаването на групите новини:
    
    %s

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
bg: Не може да създавате папка в хранилище за групи новини. Вместо това се абонирайте.

en: You cannot rename a folder in a News store.
bg: Не може да преименувате папка в хранилище за групи новини.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
bg: Не може да премахвате папка в хранилище за групи новини. Вместо това прекратете абонамента си.

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
bg: Неуспешно абониране за тази група новини:
    
    Няма такава група. Най-вероятно избраният обект е родителска папка.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
bg: Неуспешно отписване от тази група новини:
    
    Групата не съществува!

en: NNTP Command failed:
bg: Неуспешна команда за NNTP:

en: Not connected.
bg: Не сте свързани.

en: No such folder: %s
bg: Няма такава папка: %s

en: %s: Scanning new messages
bg: %s: проверка за нови статии

en: Unexpected server response from xover: %s
bg: Неочакван отговор от сървър от „xover“: %s

en: Unexpected server response from head: %s
bg: Неочакван отговор от сървър от „head“: %s

en: Operation failed: %s
bg: Неуспешно действие: %s

en: %s: Scanning existing messages
bg: %s: проверка на съществуващите статии

en: Unexpected server response from listgroup: %s
bg: Неочакван отговор от сървър от „listgroup“: %s

en: No message with UID %s
bg: Няма писмо с идентификатор %s

en: Retrieving POP message %d
bg: Получаване на писмо по POP %d

en: Unknown reason
bg: Неизвестна причина

en: Retrieving POP summary
bg: Извличане на обобщение по POP

en: Cannot get POP summary:
bg: Неуспешно получаване на обобщението по POP:

en: Expunging old messages
bg: Отстраняване на старите писма

en: Expunging deleted messages
bg: Отстраняване на изтритите писма

en: Message Storage
bg: Хранилище на писма

en: _Leave messages on server
bg: _Оставяне на писмата на сървъра

note: Translators: '%s' is replaced with a widget, where user can * select how many days can be message left on the server.
en: _Delete after %s day(s)
bg: _Изтриване след %s дни

en: Hint: Use 0 days to keep messages on the server indefinitely.
bg: Подсказка: При 0 дни съобщенията не се трият, а остават на сървъра.

en: Delete _expunged from local Inbox
bg: _Изтриване на отстранените писма от локалната входяща поща

en: Disable _support for all POP3 extensions
bg: _Изключване на поддръжката за всички разширения на POP3

en: Enable _UTF-8 extension, when the server supports it
bg: Да се използва _разширението за UTF-8, ако се поддържа от сървъра

en: Default POP3 port
bg: Стандартен порт за POP3

en: POP3 over TLS
bg: POP3 през TLS

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
bg: За връзка и изтегляне на поща от сървъри за POP.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
bg: Тази настройка ще ви свърже със сървър за POP чрез нешифрирана парола. Това е единственият вариант поддържан от много сървъри за POP.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
bg: Тази настройка ще ви свърже със сървър за POP чрез шифрирана парола през протокола APOP. Това може да не работи за всички потребители на сървъра за POP дори и при сървъри, които обявяват, че поддържат този вид удостоверяване.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
bg: Неуспешно получаване на коректен поздрав от сървъра за POP %s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
bg: Неуспешно свързване със сървъра за POP %s в сигурен режим: %s

en: STLS not supported by server
bg: Сървърът не поддържа STLS

note: Translators: Last %s is an optional * explanation beginning with ": " separator.
en: Failed to connect to POP server %s in secure mode%s
bg: Неуспешно свързване със сървъра за POP %s в сигурен режим %s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode:
bg: Неуспешно свързване със сървъра за POP %s в сигурен режим:

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
bg: Неуспешно влизане в сървъра за POP %s: грешка в протокола SASL

en: Failed to authenticate on POP server %s:
bg: Неуспешно удостоверяване пред сървъра за POP %s:

en: POP3 server %s
bg: Сървър за POP %s

en: POP3 server for %s on %s
bg: Сървър за POP за %s на %s

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error enabling UTF-8 mode:
bg: Неуспешно свързване към сървъра за POP %s.
    Грешка при включване на режима за UTF-8:

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password:
bg: Неуспешно свързване към сървъра за POP %s.
    Грешка при изпращането на парола:

note: Translators: Do not translate APOP.
en: Unable to connect to POP server %s:	Invalid APOP ID received. Impersonation attack suspected. Please contact your admin.
bg: Неуспешно свързване със сървъра за POP %s: получен е неправилен идентификатор за APOP. Има вероятност това да е атака за подмяна на идентичността, свържете се с вашия администратор.

note: Translators: Last %s is an optional explanation * beginning with ": " separator.
en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username%s
bg: Неуспешно при свързване към сървъра за POP %s.
    Грешка при изпращането на потребителско име %s

en: No such folder “%s”.
bg: Няма такава папка „%s“.

en: POP3 stores have no folder hierarchy
bg: POP3 не поддържа йерархия от папки

en: For delivering mail by passing it to the “sendmail” program on the local system.
bg: За изпращане на поща чрез подаването ѝ на програмата „sendmail“ на локалната система.

en: Mail delivery via the sendmail program
bg: Изпращане на поща чрез програмата sendmail

en: Failed to read From address
bg: Неуспешно изчитане на адреса на подател (From)

en: Message send in offline mode is disabled
bg: Изпращането на съобщения при липса на връзка е изключено

en: Could not parse recipient list
bg: Неуспешно анализиране на списъка с получатели

en: Could not parse arguments
bg: Неуспешно анализиране на аргументите

en: Could not create pipe to “%s”: %s: mail not sent
bg: Неуспешно създаване на програмен канал към „%s“: %s: пощата не е изпратена

en: Could not fork “%s”: %s: mail not sent
bg: Неуспешно стартиране на „%s“: %s: пощата не е изпратена

en: Could not send message:
bg: Неуспешно изпращане на писмо:

en: “%s” exited with signal %s: mail not sent.
bg: „%s“ завърши със сигнал %s: пощата не е изпратена.

en: Could not execute “%s”: mail not sent.
bg: Неуспешно изпълнение на „%s“: пощата не е изпратена.

en: “%s” exited with status %d: mail not sent.
bg: „%s“ завърши в състояние %d: пощата не е изпратена.

en: Send Options
bg: Настройки на изпращането

en: _Re-encode message before send
bg: _Прекодиране на писмото преди пращане

en: Default SMTP port
bg: Стандартен порт за SMTP

en: SMTP over TLS
bg: SMTP през TLS

en: Message submission port
bg: Порт за изпращане на съобщенията

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
bg: За доставка на поща чрез свързване към отдалечен разпределител на поща през SMTP.

en: Welcome response error:
bg: Грешка при отговора на поздрава:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
bg: Неуспешно свързване със сървъра за SMTP %s в сигурен режим: %s

en: STARTTLS command failed:
bg: Командата STARTTLS е неуспешна:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode:
bg: Неуспешно свързване със сървъра за SMTP %s в сигурен режим:

en: SMTP server %s
bg: Сървър за SMTP %s

en: SMTP mail delivery via %s
bg: Доставяне на поща чрез SMTP през %s

en: SMTP server %s does not support %s authentication
bg: Сървърът за SMTP %s не поддържа необходимия вид удостоверяване %s.

en: No SASL mechanism was specified
bg: Не беше указан механизъм за SASL

en: AUTH command failed: Not connected.
bg: Командата „AUTH“ е неуспешна: Няма връзка

en: AUTH command failed:
bg: Командата „AUTH“ е неуспешна:

en: Cannot send message: service not connected.
bg: Писмото на може да бъде изпратено: услугата не е свързана.

en: Cannot send message: sender address not valid.
bg: Писмото не може да бъде изпратено: неправилен адрес на изпращача.

en: Sending message
bg: Изпращане на писмото

en: Cannot send message: no recipients defined.
bg: Писмото не може да бъде изпратено: няма зададени получатели.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
bg: Писмото не може да бъде изпратено: един или повече неправилни адреси на получатели.

en: Syntax error, command unrecognized
bg: Синтактична грешка, непозната команда

en: Syntax error in parameters or arguments
bg: Синтактична грешка в параметрите или аргументите

en: Command not implemented
bg: Командата не е реализирана

en: Command parameter not implemented
bg: Параметърът на командата не е реализиран

en: System status, or system help reply
bg: Отговор със състоянието на системата или системна помощ

en: Help message
bg: Помощно съобщение

en: Service ready
bg: Услугата е готова

en: Service closing transmission channel
bg: Услугата затвори прехвърлящия канал

en: Service not available, closing transmission channel
bg: Услугата липсва, затваряне на прехвърлящия канал

en: Requested mail action okay, completed
bg: Заявеното пощенско действие е наред, завършено

en: User not local; will forward to <forward-path>
bg: Потребителят не е локален: препращане към <forward-path>

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
bg: Заявеното пощенско действие не е извършено: липсва пощенска кутия

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
bg: Заявеното действие не е извършено: липсва пощенска кутия

en: Requested action aborted: error in processing
bg: Заявеното действие е прекъснато: грешка в обработката

en: User not local; please try <forward-path>
bg: Потребителят не е локален: опитайте <forward-path>

en: Requested action not taken: insufficient system storage
bg: Заявеното действие не е извършено: липса на достатъчна квота за запазване

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
bg: Заявеното пощенско действие е прекъснато: квотата за запазване е надвишена

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
bg: Заявеното пощенско действие не е извършено: името на пощенската кутия не е разрешено

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
bg: Въведете данните на писмото и завършете с <CRLF>.<CRLF>

en: Transaction failed
bg: Неуспешна транзакция

en: A password transition is needed
bg: Необходима е промяна на паролата

en: Authentication mechanism is too weak
bg: Механизмът да удостоверяване е твърде слаб

en: Encryption required for requested authentication mechanism
bg: Зададеният механизъм на удостоверяване изисква шифриране

en: Temporary authentication failure
bg: Временна грешка при удостоверяване

en: Authentication required
bg: Изисква се удостоверяване

en: SMTP Greeting
bg: Поздрав по SMTP

en: HELO command failed:
bg: Командата „HELO“ е неуспешна:

en: MAIL FROM command failed:
bg: Командата „MAIL FROM“ е неуспешна:

en: RCPT TO command failed:
bg: Командата „RCPT TO“ е неуспешна:

en: RCPT TO <%s> failed:
bg: Командата „RCPT TO <%s>“ е неуспешна:

en: DATA command failed:
bg: Командата „DATA“ е неуспешна:

en: RSET command failed:
bg: Командата „RSET“ е неуспешна:

en: QUIT command failed:
bg: Командата „QUIT“ е неуспешна:

en: Contact UID of a user
bg: Идентификатор на контакта

en: Birthday and anniversary reminder
bg: Напомняне за рожден ден или годишнина

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
bg: Дали да се включат напомнянията за рождени дни и годишнини

en: Birthday and anniversary reminder value
bg: Стойност за напомнянето за рожден ден или годишнина

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
bg: Брой единици време за напомняне за рожден ден или годишнина

en: Birthday and anniversary reminder units
bg: Единица за време за напомняне за рожден ден или годишнина

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
bg: Единици за време за напомняне за рожден ден или годишнина — „minutes“ (минути), „hours“ (часове) или „days“ (дни)

en: Past reminders for EReminderWatcher
bg: Минали напомняния за „EReminderWatcher“

en: Snoozed reminders for EReminderWatcher
bg: Отложени напомняния за „EReminderWatcher“

en: How many days the reminders-past can hold back. Reminders older than these days are automatically removed from the list of the past reminders. Use '0' to not remove old reminders.
bg: Колко дни след крайния им срок може да се задържат напомняния. По-старите от това автоматично се изтриват от списъка с минали напомняния. Със стойност 0 старите напомняния не се премахват.

en: Reminder programs
bg: Напомнящи програми

en: Programs that are allowed to be run by reminders
bg: Кои програми може да се стартират от напомнянията

en: Enable desktop notifications
bg: Включване на уведомленията на работния плот

en: When set to true, the desktop/system notifications are shown
bg: Когато е включено, се показват системните уведомления на работния плот

en: Enable audio notifications
bg: Включване на аудио уведомленията

en: When set to true, the audio reminders will be played, otherwise audio reminders will be silently ignored
bg: Когато е включено, при уведомяване се изпълнява звук. В противен случай уведомленията са напълно тихи

en: Show reminders in notification tray only
bg: Уведомления само в областта за това

en: When set to true, the reminders are shown only in the notification tray, otherwise the reminders dialog is shown immediately
bg: Когато е включено, уведомленията се показват само в областта за това, иначе веднага изскача прозорче

en: Show reminder notification dialog always on top
bg: Прозорчето за уведомления да е над другите

en: Whether or not to show reminder notification dialog always on top. Note this works only as a hint for the window manager, which may or may not obey it.
bg: Дали прозорчетата за уведомления да се показват винаги над другите. Това е само подсказка към мениджъра за прозорци, който може да не я уважи.

en: X position of the reminder notification dialog
bg: Хоризонтална позиция на прозорчето за уведомление

en: Y position of the reminder notification dialog
bg: Вертикална позиция на прозорчето за уведомление

en: Width of the reminder notification dialog
bg: Широчина на прозорчето за уведомление

en: Height of the reminder notification dialog
bg: Височина на прозорчето за уведомление

en: Size in pixels of the event list in the reminder notification dialog
bg: Размер в пиксели на списъка със събития в прозорчето за уведомление

en: Show reminder notification for completed tasks
bg: Извеждане на уведомление за свършените задачи

en: Show reminder notification for past events
bg: Извеждане на уведомление за минали събития

en: The last used snooze time, in minutes
bg: Последното отлагане в минути

en: User-defined snooze times, in minutes
bg: Отлагане по избор в минути

en: Whether the migration of old setting was already done
bg: Дали вече е извършена миграция от стария формат на настройките

en: An absolute path where the gpg (or gpg2) binary is
bg: Абсолютен път за изпълнимия файл на „gpg“ (или „gpg2“)

en: An example is “/usr/bin/gpg”; when it is left empty, or an incorrect value is set, then it will be searched for. Change requires restart of the application.
bg: Напр. „/usr/bin/gpg“. Когато настройката е празна или е сгрешена, се търси в пътя. Промяната изисква рестартиране на програмата.

en: Whether to load photos of signers/encrypters
bg: Дали да се зареждат фотографии на подписващите/шифриращите лица

en: When set to “true”, tries to load also photo of the signers/encrypters, if available in the key/certificate.
bg: Когато е включено, се прави опит за зареждане на фотографиите на подписващите/шифриращите лица, ако такива има в ключа/сертификата.

en: Override SMTP HELO/EHLO argument
bg: Промяна на аргумента на SMTP „HELO“/„EHLO“

en: When not empty, it's used as the SMTP HELO/EHLO argument, instead of the local host name/IP.
bg: Когато е зададено, се ползва като аргумент за командата SMTP „HELO“/„EHLO“ вместо името/адреса на локалната машина.

en: Array of user header names
bg: Масив с имена на заглавни части по избор

en: These headers can be stored in the folder summary, possibly being visible in the GUI. The value can contain a pipe character ('|'), which delimits the display name from the header name. Example: 'Spam Score|X-Spam-Score'
bg: Тези заглавни части може да се запазят в обобщението на папката, което може да се визуализира в потребителския интерфейс. Стойностите може да съдържат вертикална черта („|“), която разделя показваното име от името на заглавната част. Напр: „Spam Score|X-Spam-Score“ (обозначител за спам)

en: GIO name of the GNetworkMonitor to use for an ENetworkMonitor instance
bg: Името по GIO на „GNetworkMonitor“, който да се ползва за „ENetworkMonitor“

en: When set to an unknown value, then the default GNetworkMonitor is used in the background. A special value “always-online” is used for no network monitoring.
bg: Когато е „always-online“, не се извършва никакво наблюдение на мрежата. При всички други стойности се ползва стандартният „GNetworkMonitor“ във фонов режим.

en: A full path to a directory where .source files with preconfigured options can be stored
bg: Път към папката, където са разположени файловете с предварителни настройки във формат „.source“

en: This directory, if filled with an existing path, is checked additionally to XDG configure directories.
bg: Ако е зададена папка, тя се добавя към тези от XDG, като папки с настройки.

en: A list of variables which can be part of the autoconfig .source files
bg: Списък с променливи, които може да са част от файловете във формат „.source“ за автоматични настройки

en: Each item of the array is expected to be of the form: name=value. These variables are checked before environment variables, but after the predefined USER, REALNAME and HOST variables.
bg: Всеки елемент на масива трябва да е във формат: име=стойност. Тези променливи вземат превес над променливите от средата, с изключение на специалните променливи „USER“, „REALNAME“ и HOST, които са с най-висок приоритет.

en: A list of hints for OAuth2 services
bg: Списък с подсказки за услугите за OAuth2

en: Users can extend the list of supported protocols and hostnames for defined OAuth2 services, in addition to those hard-coded. Each line can be of the form: servicename[-protocol]:hostname1,hostname2,... where “servicename” is the actual service name; the “-protocol” is optional, and if written, then the service can be used only if both “protocol” and “hostnameX” match; the “hostnameX” is the actual host name to compare with, case insensitively. Each line can contain multiple values, separated by comma. There can be provided multiple lines for one OAuth2 service. Note that the actual URL where the token is requested and refreshed cannot be changed here, the hostname is to allow other servers, where the OAuth2 service can be used. Examples: Company:mail.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for “mail.company.com” host Company-CalDAV:caldav.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for any “CalDAV” source, which reads data from “caldav.company.com” host
bg: Потребителите може да разширяват списъка с поддържани протоколи и имената на хостове за услугите по OAuth2 в добавка към предварително вградените. Всеки ред е във формат: „ИМЕ_НА_УСЛУГА[-ПРОТОКОЛ]:ИМЕ_НА_ХОСТ_1,ИМЕ_НА_ХОСТ_1,…“ където ИМЕто_НА_УСЛУГА е истинското име на услугата; ПРОТОКОЛът е незадължителен, а когато е зададен, услугата се ползва, само когато и ПРОТОКОЛът, и ИМЕто_НА_ХОСТ_N съвпадат; ИМЕто_НА_ХОСТ_N е истинското име на хост, като при сравнението регистърът на буквите е без значение. Всеки ред може да съдържа множество стойности, разделени с „,“. Може да зададете повече от един ред за една и съща услуга по OAuth2. Забележете, че истинският адрес, на който жетонът може да се заяви и обнови не може да се промени тук — ИМЕната_НА_ХОСТ са да се позволят други сървъри, където може да се ползва услугата по OAuth2. Напр.: „Company:mail.company.com“ позволява идентификацията по OAuth2 „Company“ да се ползва за хоста „mail.company.com“; „Company-CalDAV:caldav.company.com“ позволява идентификацията па OAuth2 „Company“ за всеки източник по „CalDAV“, който чете данни от хоста „caldav.company.com“.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
bg: Идентификаторът за клиент за OAuth2, който да се ползва при връзка със сървърите на Google, вместо вграденият при компилиране

en: User-specified OAuth2 client ID for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
bg: Идентификатор, който да се ползва при връзка със сървърите на Google. Празна стойност означава да се ползва вграденият при компилиране. Промяната изисква рестартиране на програмата.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
bg: Тайната за клиент за OAuth2, която да се ползва при връзка със сървърите на Google, вместо вградената при компилиране

en: User-specified OAuth2 client secret for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
bg: Тайната за клиент за OAuth2, която да се ползва при връзка със сървърите на Google. Празна стойност означава да се ползва вградената при компилиране. Промяната изисква рестартиране на програмата.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
bg: Идендификаторът за клиент за OAuth2, който да се ползва при връзка със сървърите на Outlook, вместо вграденият при компилиране

en: User-specified OAuth2 client ID for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
bg: Идентификатор, който да се ползва при връзка със сървърите на Outlook. Празна стойност означава да се ползва вграденият при компилиране. Промяната изисква рестартиране на програмата.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
bg: Тайната за клиент за OAuth2, която да се ползва при връзка със сървърите на Outlook, вместо вградената при компилиране

en: User-specified OAuth2 client secret for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
bg: Тайната за клиент за OAuth2, която да се ползва при връзка със сървърите на Outlook. Празна стойност означава да се ползва вградената при компилиране. Промяната изисква рестартиране на програмата.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
bg: Идендификаторът за клиент за OAuth2, който да се ползва при връзка със сървърите на Yahoo!, вместо вграденият при компилиране

en: User-specified OAuth2 client ID for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
bg: Идентификатор, който да се ползва при връзка със сървърите на Outlook. Празна стойност означава да се ползва вграденият при компилиране. Промяната изисква рестартиране на програмата.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
bg: Тайната за клиент за OAuth2, която да се ползва при връзка със сървърите на Yahoo, вместо вградената при компилиране

en: User-specified OAuth2 client secret for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
bg: Тайната за клиент за OAuth2, която да се ползва при връзка със сървърите на Outlook. Празна стойност означава да се ползва вградената при компилиране. Промяната изисква рестартиране на програмата.

en: Whether to limit operations in Power Saver mode
bg: Дали действията да се ограничават по време на енергоспестяващ режим

en: When set to “true”, possibly expensive operations required to refresh books/calendars/mail accounts/... are skipped when the machine is in the Power Saver mode.
bg: Когато е включено, потенциално високо енергопотребяващите действия, необходими за обновяване на регистрациите за адресници/календари/поща и т.н. се прескачат при енергоспестяващ режим.

en: (Deprecated) Proxy type to use
bg: (Остаряло) Вид сървър-посредник

en: This key was deprecated in version 3.12 and should no longer be used. Proxy settings are now integrated into Evolution-Data-Server’s account system. See the ESourceProxy API documentation for details.
bg: Ключът е обявен за остарял още във версия 3.12 и не трябва да се ползва вече. Настройките на сървъра-посредник вече се вградени в системата за регистрации на Evolution-Data-Server. За повече информация вижте документацията на „ESourceProxy“.

en: (Deprecated) Whether to use http-proxy
bg: (Остаряло) Дали да се ползва сървър-посредник

en: (Deprecated) Whether proxy server requires authentication
bg: (Остаряло) Дали сървърът-посредник изисква идентификация

en: (Deprecated) Host name for HTTP requests
bg: (Остаряло) Име на машина за заявки по HTTP

en: (Deprecated) Port number for HTTP requests
bg: (Остаряло) Номер на порт за заявки по HTTP

en: (Deprecated) Proxy authentication user name
bg: (Остаряло) Потребителско име за удостоверяване пред сървъра-посредник

en: (Deprecated) Proxy authentication password
bg: (Остаряло) Парола за удостоверяване пред сървъра-посредник

en: (Deprecated) List of hosts to connect to without proxy
bg: (Остаряло) Списък на машините, за които за не се използва сървър-посредник

en: (Deprecated) Host name for HTTPS requests
bg: (Остаряло) Име на машина за заявки по HTTPS

en: (Deprecated) Port number for HTTPS requests
bg: (Остаряло) Номер на порт за заявки по HTTPS

en: (Deprecated) Host name for SOCKS requests
bg: (Остаряло) Име на машина за заявки по SOCKS

en: (Deprecated) Port number for SOCKS requests
bg: (Остаряло) Номер на порт за заявки по SOCKS

en: (Deprecated) Automatic proxy configuration URL
bg: (Остаряло) Автоматично настройване на адреса на сървъра-посредник

en: Evolution Alarm Notify
bg: Известие при аларма от Evolution

en: Calendar event notifications
bg: Уведомления за събития за календара

en: Out of memory
bg: Паметта свърши

en: Can not make parent directory: %s
bg: Неуспешно създаване на родителска папка: %s

en: %s does not support creating remote resources
bg: %s не поддържа създаването на отдалечени ресурси

en: %s does not support deleting remote resources
bg: %s не поддържа изтриването на отдалечени ресурси

en: No such source for UID “%s”
bg: Няма източник с идентификатор „%s“

en: Backend factory for source “%s” and extension “%s” cannot be found.
bg: Фабриката за източника „%s“ и разширението „%s“ липсва.

en: Data source is missing a [%s] group
bg: В източника на данни липсва групата [%s].

en: Failed to lookup credentials:
bg: Неуспешна проверка на идентификация:

en: Data source “%s” does not support creating remote resources
bg: Източникът на данни „%s“ не поддържа създаването на отдалечени ресурси

en: Data source “%s” has no collection backend to create the remote resource
bg: Източникът на данни „%s“ не поддържа модул за колекции за създаването на отдалечени ресурси

en: Data source “%s” does not support deleting remote resources
bg: Източникът на данни „%s“ не поддържа изтриването на отдалечени ресурси

en: Data source “%s” has no collection backend to delete the remote resource
bg: Източникът на данни „%s“ не поддържа модул за колекции за изтриването на отдалечени ресурси

en: Data source “%s” does not support OAuth 2.0 authentication
bg: Източникът „%s“ не поддържа удостоверяване чрез OAuth 2.0

en: File must have a “.source” extension
bg: Файлът трябва да е с разширение „.source“

en: UID “%s” is already in use
bg: Идентификаторът „%s“ вече се ползва

en: Cannot find corresponding collection backend for source “%s”
bg: Съответната система за колекции за източника „%s“ липсва

en: Source “%s” is not a collection source
bg: Източникът „%s“ не е за колекции

en: Cannot find source “%s”
bg: Неуспешно намиране на източника „%s“

en: Module “%s” for source UID “%s” cannot be loaded
bg: Модулът „%s“ за източника с идентификатор „%s“ не може да се зареди

en: Failed to create backend of type “%s” for source UID “%s”
bg: Неуспешно създаване на ядро от вид „%s“ за източника с идентификатор „%s“

en: Extension dialog “%s” not found.
bg: Прозорецът за разширение „%s“ не може да бъде отворен.

[ctx: CategoryName]
en: Anniversary
bg: Годишнина

[ctx: CategoryName]
en: Birthday
bg: Дата на раждане

[ctx: CategoryName]
en: Business
bg: Бизнес

[ctx: CategoryName]
en: Competition
bg: Състезание

[ctx: CategoryName]
en: Favorites
bg: Любими

[ctx: CategoryName]
en: Gifts
bg: Подаръци

[ctx: CategoryName]
en: Goals/Objectives
bg: Цели и задачи

[ctx: CategoryName]
en: Holiday
bg: Празник

[ctx: CategoryName]
en: Holiday Cards
bg: Поздравителни картички

[ctx: CategoryName]
note: important people (e.g. new business partners)
en: Hot Contacts
bg: Важни контакти

[ctx: CategoryName]
en: Ideas
bg: Идеи

[ctx: CategoryName]
en: International
bg: Международни

[ctx: CategoryName]
en: Key Customer
bg: Ключови клиенти

[ctx: CategoryName]
en: Miscellaneous
bg: Други

[ctx: CategoryName]
en: Personal
bg: Лични

[ctx: CategoryName]
en: Phone Calls
bg: Телефонни обаждания

[ctx: CategoryName]
note: Translators: "Status" is a category name; it can mean anything user wants to
en: Status
bg: Състояние

[ctx: CategoryName]
en: Strategies
bg: Стратегии

[ctx: CategoryName]
en: Suppliers
bg: Доставчици

[ctx: CategoryName]
en: Time & Expenses
bg: Време и разходи

[ctx: CategoryName]
en: VIP
bg: ВИП

[ctx: CategoryName]
en: Waiting
bg: Изчакване

en: Backend is busy
bg: Ядрото за обработка е заето

en: Source not loaded
bg: Адресът не е зареден

en: Source already loaded
bg: Адресът вече е зареден

en: Authentication failed
bg: Неуспешно удостоверяване

en: Repository offline
bg: Хранилището не е на линия

note: Translators: This means that the EClient does not * support offline mode, or it's not set to by a user, * thus it is unavailable while user is not connected.
en: Offline unavailable
bg: Липсва работа в режим „Изключен“

en: Permission denied
bg: Достъпът е отказан

en: Could not cancel
bg: Неуспешна отмяна

en: Not supported
bg: Не се поддържа

en: Unsupported authentication method
bg: Неподдържан метод за удостоверяване

en: TLS not available
bg: Липсва TLS

en: Search size limit exceeded
bg: Максималният размер за търсене е надвишен

en: Search time limit exceeded
bg: Максималното време за търсене е надвишено

en: Query refused
bg: Заявката е отказана

en: D-Bus error
bg: Грешка на D-Bus

en: Other error
bg: Друга грешка

en: Backend is not opened yet
bg: Ядрото все още не е стартирало

en: Object is out of sync
bg: Обектът не е синхронизиран

en: Timeout was reached
bg: Времето изтече

en: Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
bg[0]: Сървърът на Google е зает, изчаква се за повторение (%d:%02d минута)
bg[1]: Сървърът на Google е зает, изчаква се за повторение (%d:%02d минути)

en: Google server is busy, waiting to retry (%d second) | Google server is busy, waiting to retry (%d seconds)
bg[0]: Сървърът на Google е зает, изчаква се за повторение (%d секунда)
bg[1]: Сървърът на Google е зает, изчаква се за повторение (%d секунди)

en: No JSON object returned by the server
bg: Сървърът не върна обект в JSON

en: Failed to call %s:
bg: Неуспешно извикване на „%s“:

en: Malformed, no message body set
bg: Грешен формат, липсва тяло на съобщение

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID and the third is the name of the OAuth service.
en: Source “%s” (%s) is not valid for “%s” OAuth2 service
bg: Източникът „%s“ (%s) е невалиден за услуга по OAuth2 „%s“

en: OAuth2 secret not found
bg: Тайната за OAuth2 не може да бъде намерена

en: Received incorrect response from server “%s”.
bg: Неправилен отговор от сървър от сървъра „%s“.

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
bg: Жетонът за достъп не може да се обнови. Впишете се в сървъра и пробвайте отново.

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID.
en: Source “%s” (%s) is not a valid OAuth2 source
bg: Източникът „%s“ (%s) е невалиден за услуга по OAuth2

en: The access token is expired and it failed to refresh it. Sign to the server again, please.
bg: Жетонът за достъп е с изтекъл срок и не може да се обнови. Впишете се в сървъра и пробвайте отново.

en: Failed with HTTP error %d: %s
bg: Грешка от HTTP %d: %s

en: Failed to setup authentication
bg: Неуспешно настройване на идентификация

en: Too many redirects
bg: Прекалено много пренасочвания

en: Source file is missing a [%s] group
bg: В изходния файл липсва групата [%s].

en: Data source “%s” is not removable
bg: Източникът на данни „%s“ не може да се изтрие

en: Data source “%s” is not writable
bg: В източника на данни „%s“ не може да се пише

en: Unnamed
bg: Без име

en: Credentials lookup is not supported
bg: Търсенето на идентификации не се поддържа

en: Credentials store is not supported
bg: Запазването на идентификации не се поддържа

en: Credentials delete is not supported
bg: Изтриването на идентификации не се поддържа

en: Password not found
bg: Паролата не може да бъде намерена

en: Signature script must be a local file
bg: Скриптът за подпис трябва да е локален файл

en: Source “%s” does not support proxy lookups
bg: Източникът на данни „%s“ не поддържа търсенето на сървър-посредник

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
bg: %a, %d.%m.%Y, %I:%M:%S %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
bg: %a, %d.%m.%Y, %H:%M:%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
bg: %a, %d.%m.%Y, %I:%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
bg: %a, %d.%m.%Y, %H:%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
bg: %a, %d.%m.%Y, %I %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
bg: %a, %d.%m.%Y, %H

note: strptime format of a weekday and a date. strftime format of a weekday and a date.
en: %a %m/%d/%Y
bg: %a, %d.%m.%Y

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
bg: %d.%m.%Y %I:%M:%S %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
bg: %d.%m.%Y %H:%M:%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
bg: %d.%m.%Y %I:%M %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
bg: %d.%m.%Y %H:%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
bg: %d.%m.%Y %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
bg: %d.%m.%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
bg: %d.%m.%Y

en: Notes
bg: Бележки

en: Cannot determine destination URL without WebDAV extension
bg: Не може да се определи адресът на целта без разширение за WebDAV

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request. The used URI was: %s
bg: Сървърът отговори със страница с HTML, което означава, че е имало грешка на сървъра или проблем със заявката на клиента. Ползваният адрес бе: %s

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request.
bg: Сървърът отговори със страница с HTML, което означава, че е имало грешка на сървъра или проблем със заявката на клиента.

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with
en: %s: HTTP error code %d (%s): %s
bg: %s: Код на грешка на HTTP %d (%s): %s

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with detailed error text, as returned by the server.
en: Failed with HTTP error code %d (%s): %s
bg: Неуспех с код на грешка на HTTP %d (%s): %s

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: %s: HTTP error code %d (%s)
bg: %s: код на грешка на HTTP %d (%s)

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: Failed with HTTP error code %d (%s)
bg: Неуспех с код на грешка на HTTP %d (%s)

en: Failed to post data
bg: Неуспешно изпращане на данни

en: Failed to get input XML content
bg: Неуспешно извличане на съдържанието на XML

en: Failed to get properties
bg: Неуспешно извличане на свойствата

en: Failed to update properties
bg: Неуспешно обновяване на свойствата

en: Failed to issue REPORT
bg: Неуспешно подаване на „REPORT“

en: Failed to create collection
bg: Неуспешно създаване на колекция

en: Failed to get XML request content
bg: Неуспешно извличане на съдържанието на заявката в XML

en: Failed to create address book
bg: Неуспешно създаване на адресник

en: Failed to create calendar
bg: Неуспешно създаване на календар

en: Failed to read resource
bg: Неуспешно изчитане на ресурс

en: Failed to put data
bg: Неуспешно поставяне на данни

en: Failed to put data to server, error code %d (%s)
bg: Неуспешно поставяне на данни към декодера, код за грешка %d (%s)

en: Failed to delete resource
bg: Неуспешно изтриване на ресурс

en: Failed to copy resource
bg: Неуспешно копиране на ресурс

en: Failed to move resource
bg: Неуспешно преместване на писмо

en: Failed to lock resource
bg: Неуспешно заключване на ресурси

en: Expected application/xml response, but none returned
bg: Очакваше се отговор във формат „application/xml“, но нищо не бе върнато

en: Expected application/xml response, but %s returned
bg: Очакваше се отговор във формат „application/xml“, но бе върнато „%s“

en: Failed to parse XML data
bg: Неуспешeн анализ на данни в XML

en: Failed to refresh lock
bg: Неуспешно обновяване на ключалката

en: Failed to unlock
bg: Неуспешно отключване

en: Expected multistatus response, but %d returned (%s)
bg: Очакваше се отговор с множество статуси, но %d върна (%s)

en: XML data does not have root node
bg: Липсва коренов възел в данните в XML

en: XML data doesn't have required structure (%s)
bg: Данните в XML са с неправилна структура (%s)

en: Failed to get access control list
bg: Няма достъп до списъка за контрол на достъпа

en: Cannot store protected nor inherited Access Control Entry.
bg: Нито защитѐн, нито наследен запис за контрол на достъпа може да се запази.

en: Provided invalid principal kind for Access Control Entry.
bg: Даден е неправилен вид собственик на запис за контрол на достъпа.

en: Cannot store property-based Access Control Entry.
bg: Записи за контрол на достъпа на базата на свойства не може да се запазят.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not None.
bg: Записът за контрол на достъпа може да е „Grant“ (позволяване) или „Deny“ (отказ), но не и „None“ (никакъв).

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not both.
bg: Записът за контрол на достъпа може да е „Grant“ (позволяване) или „Deny“ (отказ), но не и двете едновременно.

en: Access Control Entry privilege cannot be NULL.
bg: Привилегията в записа за контрол на достъпа не може да е NULL.

en: Could not open the link.
bg: Неуспешно отваряне на връзката

en: Copy _Link Location
bg: _Копиране на местоположението на връзката

en: O_pen Link in Browser
bg: _Отваряне на връзката в браузър

note: To Translators: The text is concatenated to a form: "Ctrl-click to open a link http://www.example.com"
en: Ctrl-click to open a link
bg: Отваряне на връзка с натискане с Ctrl

note: x509 certificate usage types
en: Digital Signature
bg: Цифров подпис

en: Key Encipherment
bg: Шифриране на ключ

en: Certificate
bg: Сертификат

en: Identity
bg: Самоличност

en: Issuer
bg: Издател

en: Expires on
bg: Изтича на

en: Subject
bg: Тема

en: Common Name
bg: Общо име

en: Email
bg: Е-поща

en: Organization Unit
bg: Организационна единица

en: Country
bg: Държава

en: State
bg: Щат

en: Locality
bg: Област

en: Domain Component Name
bg: Компонент от име на домейн

en: Alternative Emails
bg: Алтернативни адреси на е-поща

en: SHA-256 Fingerprint
bg: Отпечатък по SHA-256

en: Details
bg: Допълнително

en: Not Before
bg: Не и преди

en: Not After
bg: Не и след

en: Usage
bg: Употреба

en: Version
bg: Версия

en: Serial Number
bg: Сериен номер

en: Key ID
bg: Идентификатор на ключ

en: Signature Algorithm
bg: Алгоритъм за подписване

en: Public Key
bg: Публичен ключ

en: Algorithm
bg: Алгоритъм

en: Credentials prompt was cancelled
bg: Запитването на данни за идентификация бе отменено

en: Source “%s” doesn’t support prompt for credentials
bg: Източникът „%s“ не поддържа запитване за данни за идентификация

en: Failed to obtain access token from address “%s”: %s
bg: Неуспешно получаване на достъп от адрес „%s“: %s

en: Requesting access token, please wait…
bg: Заявка за жетон за достъп, изчакайте…

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Address Book authentication request".
en: %s Address Book authentication request
bg: %s Заявка за идентификация за достъп до адресника

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Calendar authentication request".
en: %s Calendar authentication request
bg: %s Заявка за идентификация пред сървъра за календара

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Memo List authentication request".
en: %s Memo List authentication request
bg: %s Заявка за идентификация пред сървъра за бележки

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Task List authentication request".
en: %s Task List authentication request
bg: %s Заявка за идентификация пред сървъра за задачи

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Mail authentication request".
en: %s Mail authentication request
bg: %s Заявка за идентификация пред сървъра за е-поща

note: generic account prompt Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google account authentication request".
en: %s account authentication request
bg: %s Заявка за идентификация пред сървъра за регистрации

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your address book “%s”.
bg: За достъп към адресника „%2$s“ трябва да се впишете в регистрацията си в %1$s и да приемете условията.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your calendar “%s”.
bg: За достъп към календара „%2$s“ трябва да се впишете в регистрацията си в %1$s и да приемете условията.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail account “%s”.
bg: За достъп към регистрацията си за поща „%2$s“ трябва да се впишете в регистрацията си в %1$s и да приемете условията.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail transport “%s”.
bg: За достъп към пренасянето на поща „%2$s“ трябва да се впишете в регистрацията си в %1$s и да приемете условията.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your memo list “%s”.
bg: За достъп към списъка с бележки „%2$s“ трябва да се впишете в регистрацията си в %1$s и да приемете условията.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your task list “%s”.
bg: За достъп към списъка със задачи „%2$s“ трябва да се впишете в регистрацията си в %1$s и да приемете условията.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your account “%s”.
bg: За достъп към „%2$s“ трябва да се впишете в регистрацията си в %1$s и да приемете условията.

en: Failed to open browser: %s
bg: Неуспешно отваряне на браузър: %s

en: _Cancel
bg: _Отмяна

en: URL:
bg: Адрес:

en: Click here to open the URL
bg: Натиснете тук, за да отворите адреса

en: Open the above URL in a browser and go through the OAuth2 wizard there. Copy the resulting authorization code, or the URL the OAuth2 wizard finished with, below to continue the authentication process.
bg: Отворете адреса по-горе в браузър и изпълнете стъпките на помощника за OAuth2. След това копирайте кода за упълномощаване или адреса, с който помощникът приключи работа, в полето по долу, за да продължите процеса.

en: _Authorization code:
bg: _Код за упълномощаване:

en: C_ontinue
bg: _Продължаване

en: Address book authentication request
bg: Заявка за идентификация за достъп до адресника

en: Calendar authentication request
bg: Заявка за идентификация пред сървъра за календара

en: Mail authentication request
bg: Заявка за идентификация пред сървъра за е-поща

note: generic account prompt
en: Authentication request
bg: Заявка за идентификация

en: Please enter the password for address book “%s”.
bg: Въведете паролата за адресника „%s“.

en: Please enter the password for calendar “%s”.
bg: Въведете паролата за календара „%s“.

en: Please enter the password for mail account “%s”.
bg: Въведете паролата регистрацията за е-поща „%s“.

en: Please enter the password for mail transport “%s”.
bg: Въведете паролата за пренасянето на поща чрез „%s“.

en: Please enter the password for memo list “%s”.
bg: Въведете паролата за списъка с бележки „%s“.

en: Please enter the password for task list “%s”.
bg: Въведете паролата за списъка със задачи „%s“.

en: Please enter the password for account “%s”.
bg: Въведете паролата за регистрацията „%s“.

note: Translators: This is part of a credential prompt, constructing for example: "Please enter the password for account “%s”.\n(host: hostname)"
en: 
    (host: %s)
bg: 
    (хост: %s)

en: _OK
bg: _Добре

en: _User Name:
bg: _Потребителско име:

en: _Password:
bg: _Парола:

note: Remember password check
en: _Add this password to your keyring
bg: _Добавяне на паролата към ключодържателя ви

note: Translators: meaning as "Snooze, until event start time"
en: until start time
bg: до започването

en: Add custom time…
bg: Добавяне на време…

en: Clear custom times
bg: Изчистване на времената

[ctx: overdue]
en: now
bg: сега

en: %d year | %d years
bg[0]: %d година
bg[1]: %d години

[ctx: overdue]
en: overdue
bg: просрочено

en: Failed to launch URI “%s”:
bg: Неуспешно стартиране на адрес „%s“:

en: No reminder is selected.
bg: Не е избрано напомняне.

en: No details are available.
bg: Няма детайли.

en: Multiple reminders are selected.
bg: Избрани са множество напомняния.

en: Failed to dismiss reminder:
bg: Напомнянето не бе изтрито:

en: Failed to dismiss all:
bg: Писмото не бе извлечено:

en: Set a custom snooze time for
bg: Задаване на друго време за отлагане на

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
bg: _дни

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
bg: _часове

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
bg: _минути

en: _Add Snooze time
bg: _Добавяне на време за отлагане

en: _Dismiss
bg: _Отказване

en: Dismiss _All
bg: _Отказване на всичко

en: _Snooze
bg: _Отлагане

en: Certificate trust...
bg: Доверие в сертификата…

en: _Reject
bg: _Отхвърляне

en: Accept _Temporarily
bg: _Временно приемане

en: _Accept Permanently
bg: _Постоянно приемане

en: Temporarily reject the certificate
bg: Временно отхвърляне на сертификата

en: Permanently reject the certificate
bg: Постоянно отхвърляне на сертификата

en: Temporarily accept the certificate
bg: Временно приемане на сертификата

en: Permanently accept the certificate
bg: Постоянно приемане на сертификата

en: SSL/TLS certificate for “%s” is not trusted. Do you wish to accept it?
bg: Сертификатът по SSL/TLS за „%s“ не е доверен. Искате ли да го приемете?

en: Reason:
bg: Причина:

en: Detailed error:
bg: Подробна грешка:

en: The signing certificate authority is not known.
bg: Удостоверителят на сертификата е неизвестен.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
bg: Сертификатът не съвпада със сайта, от който е бил получен.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
bg: Датата за начална употреба на сертификата е в бъдещето.

en: The certificate has expired.
bg: Сертификатът е изтекъл.

en: The certificate has been revoked according to the connection’s certificate revocation list.
bg: Този сертификат е отхвърлен според списъка за отхвърлянето си.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
bg: Сертификатът е защитен с несигурен алгоритъм.

en: Supports
bg: Поддържа

en: _User mail:
bg: _Потребителска поща:

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Contacts
bg: Контакти

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Events
bg: Събития

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Memos
bg: Бележки

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Tasks
bg: Задачи

en: Invalid URL
bg: Неправилен адрес

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Searching server sources...
bg: Търсене на сървъри-източници…

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain a password for “%s”
bg: Не може да се намери регистрация в услугата org.gnome.OnlineAccounts, от която да се получи достъп за „%s“

en: Failed to get password from GOA:
bg: Паролата не може да се получи от GOA:

note: TODO: more specific
en: Code: %u — Unexpected response from server
bg: Код: %u — Неочакван отговор от сървъра

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
bg: Неуспешен анализ XML от отговора за автоматичното откриване на сървър

note: TODO: more specific
en: Failed to find Autodiscover element
bg: Елементът за автоматичното откриване на сървър липсва

note: TODO: more specific
en: Failed to find Response element
bg: Елементът за отговора липсва

note: TODO: more specific
en: Failed to find Account element
bg: Елементът за регистрацията липсва

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
bg: Елементите „ASUrl“ и „OABUrl“ липсват в отговора за автоматичното откриване на сървър

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain an access token for “%s”
bg: Не може да се намери регистрация в услугата „org.gnome.OnlineAccounts“, от която да се получи достъп за „%s“

en: Failed to obtain an access token for “%s”:
bg: Неуспешно получаване на достъп за „%s“:

en: Keep running after the last client is closed
bg: Продължаване на работата, дори когато няма свързани клиенти

en: Wait running until at least one client is connected
bg: Изчакване за свързване на поне един клиент

en: Overrides compile-time backend per process option; use 1 to enable, 0 to disable, any other value is to use compile-time option
bg: Промяна на настройката при компилиране за ядро към фонов процес — 1 я включва, 0 я изключва, а при всички други стойности се ползва стойността, зададена при компилиране

en: Reminders
bg: Напомняния

en: Warning
bg: Предупреждение

en: _No
bg: _Не

en: _Yes
bg: _Да

en: A calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
bg: Ще се задейства напомняне за събитие. То е настроено да изпълни следната програма:
    
            %s
    
    Сигурни ли сте, че искате да я стартирате?

en: Do not ask me about this program again
bg: Без повече питане за тази програма

en: Display Reminders window with _notifications
bg: Показване на _прозорчета за уведомления

en: Keep reminder notification window always on _top
bg: Поддържане на прозорчетата за уведомления винаги _отгоре

en: Enable _desktop notifications
bg: Уведомления на _работния плот

en: Enable _audio notifications
bg: Уведомления чрез _звук

en: Display reminders for _completed tasks
bg: Напомняне за _завършени задачи

en: Display reminders for _past events
bg: Напомняне за _минали събития

en: Reminders Options:
bg: Настройки на напомнянията:

en: You have %d reminder | You have %d reminders
bg[0]: Имате %d напомняне
bg[1]: Имате %d напомняния

en: Don’t migrate user data from previous versions of Evolution
bg: Без мигриране на потребителските данни от предишните версии на Evolution

en: Can not open file
bg: Файлът не може да се отвори

en: Failed to open client “%s”: %s
bg: Неуспешно отваряне на клиента „%s“: %s

en: Unhandled error
bg: Необработена грешка

en: Specify the output file instead of standard output
bg: Указване на изходен файл, а не на стандартния вход

en: OUTPUTFILE
bg: ИЗХОДЕН_ФАЙЛ

en: List local address book folders
bg: Извеждане на папките на локалните адресници

en: Show cards as vcard or csv file
bg: Извеждане на визитните картички като файл във формат „vcard“ или „csv“

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
bg: Грешка в аргументите на командния ред, изведете помощта за употребата им с опцията „--help“.

en: Only support csv or vcard format.
bg: Поддържаните формати са „csv“ и „vcard“.

en: Show only enabled sources
bg: Показване само на включените източници

en: Show source’s UID
bg: Показване на идентификатора на източника

en: Show source’s authentication information
bg: Показване на информацията за удостоверяване на източника

en: Write in machine readable format (one source per line, without localized property names and tab as separator)
bg: Записване в машинно четим формат (един източник на ред, без преведени имена на свойствата, табулация за разделител)

en: Limit only to sources with given extension name
bg: Ограничаване само до източниците с това разширение

en: yes
bg: да

en: no
bg: не

en: Collection
bg: Колекция

en: Collection/GNOME Online Accounts
bg: Колекция/Регистрации в Gnome

en: Collection/Ubuntu Online Accounts
bg: Колекция/Регистрации в Ubuntu

en: Address Book
bg: Адресник

en: Calendar
bg: Календар

en: Memo List
bg: Списък с бележки

en: Task List
bg: Списък със задачи

en: Mail Account
bg: Регистрация за пощата

en: Mail Transport
bg: Транспорт за пощата

en: Mail Identity
bg: Самоличност за е-пощата

en: Mail Submission
bg: Изпращане на съобщенията

en: Mail Signature
bg: Подпис

en: Proxy
bg: Сървър-посредник

en: UID: %s
bg: Ид.: %s

en: Parent UID: %s
bg: Ид. на р-л: %s

en: Enabled: %s
bg: Включено: %s

en: Backend: %s
bg: Ядро: %s

en: Calendar enabled: %s
bg: Включен календар: %s

en: Contacts enabled: %s
bg: Включени контакти: %s

en: Mail enabled: %s
bg: Включена поща: %s

en: MIME Type: %s
bg: Вид по MIME: %s

en: Auth Host: %s:%d
bg: Хост за идентификация: %s:%d

en: Auth Host: %s
bg: Хост за идентификация: %s

en: Auth User: %s
bg: Потребител за идентификация: %s

en: Auth Method: %s
bg: Метод за идентификация: %s

en: Auth Proxy UID: %s
bg: Ид. за сървър-посредник: %s

en: Failed to parse arguments: Unknown error
bg: Неуспешен анализ на аргументите: непозната грешка

en: Failed to connect to source registry: %s
bg: Неуспешно свързване с регистъра за сървъри SSL: %s

en: No sources had been found
bg: Не са открити източници

en: Birthdays & Anniversaries
bg: Рождени дни и годишнини

en: Contacts
bg: Контакти

en: On LDAP Servers
bg: На сървъри за LDAP

en: On This Computer
bg: На този компютър

en: Personal
bg: Лични

en: Default Proxy Settings
bg: Стандартни настройки за сървър-посредник

en: Search Folders
bg: Папки за търсене

en: Weather
bg: Време

en: On The Web
bg: В интернет

en: WebDAV Notes
bg: Бележки по WebDAV
