evolution-data-server 0.0.5 - en to mn translation catalogue (199 entries)

en: Loading...
mn: Ачаалж байна...

en: Searching...
mn: Хайж байна...

en: Using Distinguished Name (DN)
mn: Ялгаатай нэр хэрэглэнэ (ЯН)

en: Using Email Address
mn: Цахим шуудан хэрэглэх

en: Reconnecting to LDAP server...
mn: LDAP сервер рүү дахин холбогдож байна...

en: Adding contact to LDAP server...
mn: LDAP сервер лүү контакт нэмж байна...

en: Removing contact from LDAP server...
mn: LDAP серверээс контакт устгаж байна...

en: Modifying contact from LDAP server...
mn: LDAP серверын контакт өөрчилж байна...

en: Receiving LDAP search results...
mn: LDAP серверээс үр дүнг хүлээн авч байна...

en: Error performing search
mn: Хайлт хийж байхал алдаа

note: translators: the placeholders will be filled by * function names, e.g. * "e_book_add_contact" on book before * "e_book_open
en: "%s" on book before "%s"
mn: "%s" -г номон дээр "%s"-н өмнө дуудах

en: book busy
mn: Ном сул биш

en: CORBA exception making "%s" call
mn: CORBA exception "%s" дуудалт хийж байна

en: e_book_cancel: there is no current operation
mn: e_book_cancel: идэвхитэй үйлдэл алга

en: e_book_cancel: couldn't cancel
mn: e_book_cancel: болих боломжгүй

en: e_book_load_uri: Invalid source.
mn: e_book_load_uri: Хүчингүй эх.

en: e_book_load_uri: no factories available for uri `%s'
mn: e_book_load_uri: `%s' URI хаягийн хувьд фактор алга

en: e_book_load_uri: Could not create EBookListener
mn: e_book_load_uri: EBookListener үүсгэж чадсангүй

en: e_book_get_self: there was no self contact uid stored in gconf
mn: e_book_get_self: gconf хадгалагдсан Self-Contact-хэрэглэгчийн таних тэмдэг алга

en: Unique ID
mn: Цор ганц ТТ

en: File As
mn: Файлаар

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
mn: Бүтэн нэр

en: Name
mn: Нэр

en: Given Name
mn: Нэр

en: Family Name
mn: Овог

en: Nickname
mn: Хоч нэр

en: Name or Org
mn: Нэр буюу Байгууллага

note: Address fields
en: Address List
mn: Хаягийн жагсаалт

en: Home Address
mn: Гэрийн хаяг

en: Work Address
mn: Ажлын хаяг

en: Other Address
mn: Бусад хаяг

en: Home Address Label
mn: Гэрийн хаягийн бичээс

en: Work Address Label
mn: Ажлын хаягийн бичээс

en: Other Address Label
mn: Бусад хаягийн бичээс

en: Assistant Phone
mn: Туслахын утас

en: Business Phone
mn: Бизнес утас

en: Business Phone 2
mn: Бизнес утас 2

en: Business Fax
mn: Бизнес факс

en: Callback Phone
mn: Эргэн залгах утас

en: Car Phone
mn: Машины утас

en: Company Phone
mn: Компаны утас

en: Home Phone
mn: Гэрийн утас

en: Home Phone 2
mn: Гэрийн утас 2

en: Home Fax
mn: Гэрийн факс

en: Mobile Phone
mn: Гар утас

en: Other Phone
mn: Бусад утас

en: Other Fax
mn: Бусад факс

en: Pager
mn: Пейжир

en: Primary Phone
mn: Үндсэн утас

en: Radio
mn: Радио

en: Telex
mn: Телекс

note: Email fields
en: Email List
mn: Цахим шуудангийн багц

en: Email 1
mn: Цахим шуудан 1

en: Email 2
mn: Цахим шуудан 2

en: Email 3
mn: Цахим шуудан 3

en: Mailer
mn: Илгээгч

en: Wants HTML Mail
mn: HTML шуудан хүсэх

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
mn: AIM харагдах нэрийн жагсаалт

en: Jabber Id List
mn: Jabber Id жагсаалт

en: Yahoo! Screen Name List
mn: Yahoo! Харагдах нэрийн жагсаалт

en: MSN Screen Name List
mn: MSN Харагдах нэрийн жагсаалт

en: ICQ Id List
mn: ICQ Id жагсаалт

en: AIM Home Screen Name 1
mn: Харагдах AIM хувийн нэр 1

en: AIM Home Screen Name 2
mn: Харагдах AIM хувийн нэр 2

en: AIM Home Screen Name 3
mn: Харагдах AIM хувийн нэр 3

en: AIM Work Screen Name 1
mn: Харагдах AIM албан нэр 1

en: AIM Work Screen Name 2
mn: Харагдах AIM албан нэр 2

en: AIM Work Screen Name 3
mn: Харагдах AIM албан нэр 3

en: Jabber Home Id 1
mn: Jabber хувийн ТТ 1

en: Jabber Home Id 2
mn: Jabber хувийн ТТ 2

en: Jabber Home Id 3
mn: Jabber хувийн ТТ 3

en: Jabber Work Id 1
mn: Jabber албан ТТ 1

en: Jabber Work Id 2
mn: Jabber албан ТТ 2

en: Jabber Work Id 3
mn: Jabber албан ТТ 3

en: Yahoo! Home Screen Name 1
mn: Харагдах Yahoo! хувийн нэр 1

en: Yahoo! Home Screen Name 2
mn: Харагдах Yahoo! хувийн нэр 2

en: Yahoo! Home Screen Name 3
mn: Харагдах Yahoo! хувийн нэр 3

en: Yahoo! Work Screen Name 1
mn: Харагдах Yahoo! албан нэр 1

en: Yahoo! Work Screen Name 2
mn: Харагдах Yahoo! албан нэр 2

en: Yahoo! Work Screen Name 3
mn: Харагдах Yahoo! албан нэр 3

en: MSN Home Screen Name 1
mn: Харагдах MSN хувийн нэр 1

en: MSN Home Screen Name 2
mn: Харагдах MSN хувийн нэр 2

en: MSN Home Screen Name 3
mn: Харагдах MSN хувийн нэр 3

en: MSN Work Screen Name 1
mn: Харагдах MSN албан нэр 1

en: MSN Work Screen Name 2
mn: Харагдах MSN албан нэр 2

en: MSN Work Screen Name 3
mn: Харагдах MSN албан нэр 3

en: ICQ Home Id 1
mn: ICQ хувийн ТТ 1

en: ICQ Home Id 2
mn: ICQ хувийн ТТ 2

en: ICQ Home Id 3
mn: ICQ хувийн ТТ 3

en: ICQ Work Id 1
mn: ICQ албан ТТ 1

en: ICQ Work Id 2
mn: ICQ албан ТТ 2

en: ICQ Work Id 3
mn: ICQ албан ТТ 3

note: Organizational fields
en: Organization
mn: Байгууллага

en: Organizational Unit
mn: Байгууллагын нэгж

en: Office
mn: Албан газар

en: Title
mn: Хэргэм

en: Role
mn: Үүрэг

en: Manager
mn: Менежер

en: Assistant
mn: Туслах

note: Web fields
en: Homepage URL
mn: Хувийн Вэб URL

en: Weblog URL
mn: Вэбийн статистик URL

en: Video Conferencing URL
mn: Видио конференц URL

note: Photo/Logo
en: Photo
mn: Фото

en: Logo
mn: Эмблем

note: Security fields
en: X.509 Certificate
mn: X.509 Гэрчилгээ

note: Contact categories
en: Category List
mn: Ангилалын жагсаалт

en: Categories
mn: Ангилал

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
mn: Цагалбар URI

en: Free/Busy URL
mn: Хүрэх боломжит URL

en: ICS Calendar
mn: ICS Цагалбар

note: Misc fields
en: Spouse's Name
mn: Эхнэрийн нэр

en: Note
mn: Тэмдэглэл

en: Birth Date
mn: Төрсөн огноо

en: Anniversary
mn: Жилийн өдөр

en: List
mn: Жагсаалт

en: List Show Addresses
mn: Харуулах хаягийн жагсаалт

en: Unnamed List
mn: Нэрлэгдээгүй жагсаалт

note: Set category and visibility
en: Birthday
mn: Төрсөн өдөр

en: Birthday: %s
mn: Төрсөн өдөр: %s

en: Anniversary: %s
mn: Жилийн өдөр: %s

en: Can't save calendar data: Malformed URI.
mn: Цагалбарын өгөгдлийг хадгалах боломжгүй: URI алдаатай форматлагжээ.

en: Authentication failed
mn: Гэрчилгээ хүчингүй

en: Bad file format.
mn: Файлын формат алдаатай.

en: Not a calendar.
mn: Цагалбар биш.

en: Untitled appointment
mn: Нэргүй болзоо

en: 1st
mn: 1-р

en: 2nd
mn: 2-р

en: 3rd
mn: 3-р

en: 4th
mn: 4-р

en: 5th
mn: 5-р

en: 6th
mn: 6-р

en: 7th
mn: 7-р

en: 8th
mn: 8-р

en: 9th
mn: 9-р

en: 10th
mn: 10-р

en: 11th
mn: 11-р

en: 12th
mn: 12-р

en: 13th
mn: 13-р

en: 14th
mn: 14-р

en: 15th
mn: 15-р

en: 16th
mn: 16-р

en: 17th
mn: 17-р

en: 18th
mn: 18-р

en: 19th
mn: 19-р

en: 20th
mn: 20-р

en: 21st
mn: 21-р

en: 22nd
mn: 22-р

en: 23rd
mn: 23-р

en: 24th
mn: 24-р

en: 25th
mn: 25-р

en: 26th
mn: 26-р

en: 27th
mn: 27-р

en: 28th
mn: 28-р

en: 29th
mn: 29-р

en: 30th
mn: 30-р

en: 31st
mn: 31-р

en: High
mn: Өндөр

en: Normal
mn: Энгийн

en: Low
mn: Нам

note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
mn: Тодорхойгүй

note: actually ask the client for authentication
en: Enter password for %s (user %s)
mn: %s (хэрэглэгч %s) нууц үгийг оруулна уу

en: Invalid argument
mn: Хүчингүй аргумент

en: Backend is busy
mn: Backend чөлөөгүй

en: Repository is offline
mn: Хадгалагч оффлайн

en: No such calendar
mn: Ийм цагалбар алга

en: Object not found
mn: Объект олдсонгүй

en: Invalid object
mn: Хүчингүй объект

en: URI not loaded
mn: URI ачаалагдсангүй

en: URI already loaded
mn: URI хэдийнэ ачаалагдсан

en: Permission denied
mn: Хандалт хүчингүй

en: Object ID already exists
mn: Объект ТТ хэдийнэ байна

en: Protocol not supported
mn: Протокол дэмжигдээгүй

en: Operation has been cancelled
mn: Үйлдлийг болиулав

en: Could not cancel operation
mn: Үйлдлийг болиулах боломжгүй

en: Authentication required
mn: Гэрчилгээ шаардлагатай

en: Unknown error
mn: Мэдэгдэхгүй алдаа

en: No error
mn: Алдаагүй

en: "%s" expects no arguments
mn: "%s" аргумент шаардахгүй

en: "%s" expects one argument
mn: "%s" нэг аргумент шаардаж байна

en: "%s" expects the first argument to be a string
mn: "%s" эхний аргументдаа тэмдэгт мөр шаардаж байна

en: "%s" expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
mn: "%s" эхний аргументдаа ISO 8601 date/time тэмдэгт мөр шаардаж байна

en: "%s" expects two arguments
mn: "%s" хоёр аргумент шаардаж байна

en: "%s" expects the first argument to be a time_t
mn: "%s" эхний аргумент time_t байхыг шаардаж байна

en: "%s" expects the second argument to be an integer
mn: "%s" эхний аргумент integer байхыг шаардаж байна

en: "%s" expects the second argument to be a time_t
mn: "%s" хоёрдах аргумент time_t байхыг шаардаж байна

en: "%s" expects the second argument to be a string
mn: "%s" хоёрдах аргумент тэмдэгт мөр байхыг шаардаж байна

en: "%s" expects at least one argument
mn: "%s" ядаж нэг аргумент шаардаж байна

en: "%s" expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
mn: "%s" бүх аргумент тэмдэгт мөр эсвэл зөвхөн ганц аргумент boolean false (#f) байхыг шаардаж байна

en: Complete
mn: Дууссан

en: Unknown
mn: Үл мэдэгдэх

en: Cancelled
mn: Цуцлагдсан

en: Unmatched
mn: Тохироогүй

en: Tasks
mn: Үүргүүд

en: %sEnter password for %s (user %s)
mn: %s %s-н нууц үгийг оруулах (%s хэрэглэгч)

en: Failed to authenticate.
mn: Баталгаажуулалт хийж чадсангүй.

en: _Edit
mn: _Засварлах

en: Evolution Addressbook file backend
mn: Эволюц-Хаягийн дэвтэр-файл ба Backend

en: Evolution Calendar file and webcal backend
mn: Эволюц-цагалбар-файл ба Webcal-Backend

en: On This Computer
mn: Энэ компьютер дээр
