evolution-data-server - en to pl translation catalogue (1715 entries)

en: Anniversary
pl: Rocznica

en: Given URL “%s” doesn’t reference CardDAV address book
pl: Podany adres URL „%s” nie wymienia książki adresowej CardDAV

en: Server didn’t return object’s href
pl: Serwer nie zwrócił „href” obiektu

en: Server didn’t return object’s ETag
pl: Serwer nie zwrócił „ETag” obiektu

en: Received object is not a valid vCard
pl: Odebrany obiekt nie jest prawidłową wizytówką vCard

en: Missing information about component URL, local cache is possibly incomplete or broken. You can try to remove it and restart background evolution-data-server processes. Cache file: %s
pl: Brak informacji o adresie URL składnika, lokalny bufor jest być może niepełny lub uszkodzony. Można spróbować ją usunąć i ponownie uruchomić procesy evolution-data-server w tle. Plik pamięci podręcznej: %s

en: Object to save is not a valid vCard
pl: Obiekt do zapisania nie jest prawidłową wizytówką vCard

en: Failed to remove file “%s”: %s
pl: Usunięcie pliku „%s” się nie powiodło: %s

en: Failed to make directory %s: %s
pl: Utworzenie katalogu %s się nie powiodło: %s

en: Failed to create hardlink for resource “%s”: %s
pl: Utworzenie twardego dowiązania do zasobu „%s” się nie powiodło: %s

en: No UID in the contact
pl: Brak UID kontaktu

en: Conflicting UIDs found in added contacts
pl: Odnaleziono UID w konflikcie w dodanych kontaktach

en: Loading...
pl: Wczytywanie…

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie…

en: Tried to modify contact “%s” with out of sync revision
pl: Spróbowano zmodyfikować kontakt „%s” za pomocą niezsynchronizowanej wersji danych

en: Contact “%s” not found
pl: Nie odnaleziono kontaktu „%s”

en: Query “%s” not supported
pl: Zapytanie „%s” nie jest obsługiwane

en: Invalid Query “%s”
pl: Nieprawidłowe zapytanie „%s”

en: Requested to delete an unrelated cursor
pl: Żądano usunięcia niepowiązanego kursora

en: Failed to rename old database from “%s” to “%s”: %s
pl: Zmiana nazwy poprzedniej bazy danych z „%s” na „%s” się nie powiodła: %s

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

note: Translators: An error message shown to a user when trying to do an * operation on the LDAP address book which is not connected to the server
en: Not connected
pl: Brak połączenia

en: Failed to bind using either v3 or v2 binds
pl: Dowiązanie za pomocą wersji 3 lub 2 się nie powiodło

en: Reconnecting to LDAP server...
pl: Ponowne łączenie się z serwerem LDAP…

en: Invalid DN syntax
pl: Nieprawidłowa składnia DN

en: LDAP error 0x%x (%s)
pl: Błąd LDAP 0x%x (%s)

en: %s: NULL returned from ldap_first_entry
pl: %s: ldap_first_entry zwróciło wartość NULL

en: %s: Unhandled result type %d returned
pl: %s: zwrócono nieobsługiwany typ wyniku %d

en: %s: Unhandled search result type %d returned
pl: %s: zwrócono nieobsługiwany typ wyniku wyszukiwania %d

en: LDAP contact lists cannot be empty.
pl: Lista kontaktów LDAP nie może być pusta.

en: Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but one member could not be recognized. | Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but %d members could not be recognized.
pl[0]: Listy kontaktów w książkach adresowych LDAP wymagają, aby każdy członek był z tej samej książki adresowej LDAP, ale nie można rozpoznać jednego członka.
pl[1]: Listy kontaktów w książkach adresowych LDAP wymagają, aby każdy członek był z tej samej książki adresowej LDAP, ale nie można rozpoznać %d członków.
pl[2]: Listy kontaktów w książkach adresowych LDAP wymagają, aby każdy członek był z tej samej książki adresowej LDAP, ale nie można rozpoznać %d członków.

en: Receiving LDAP search results...
pl: Pobieranie wyników wyszukiwania na LDAP…

en: Error performing search
pl: Błąd podczas wyszukiwania

en: Downloading contacts (%d)...
pl: Pobieranie kontaktów (%d)…

en: Refreshing…
pl: Odświeżanie…

en: The backend does not support bulk additions
pl: Mechanizm nie obsługuje dodawania całości

en: Adding contact to LDAP server...
pl: Dodawanie kontaktu na serwerze LDAP…

en: The backend does not support bulk modifications
pl: Mechanizm nie obsługuje modyfikacji całości

en: Modifying contact from LDAP server...
pl: Modyfikowanie kontaktu na serwerze LDAP…

en: Removing contact from LDAP server...
pl: Usuwanie kontaktu na serwerze LDAP…

en: Failed to get the DN for user “%s”
pl: Uzyskanie DN dla użytkownika „%s” się nie powiodło

en: No such book
pl: Książka nie istnieje

en: Contact not found
pl: Nie odnaleziono kontaktu

en: Contact ID already exists
pl: Identyfikator kontaktu już istnieje

en: No such source
pl: Nie ma takiego źródła

en: No space
pl: Brak miejsca

note: Dummy row as EContactField starts from 1
en: Unique ID
pl: Unikalny identyfikator

note: FILE_AS is not really a structured field - we use a getter/setter * so we can generate its value if necessary in the getter Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * preferred user's description (or display name) of the contact. Note 'File' is a verb here.
en: File Under
pl: Podlegający plik

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book UID
pl: UID książki

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter * so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with * vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: Given Name
pl: Imię

en: Family Name
pl: Nazwisko

en: Nickname
pl: Pseudonim

note: Email fields
en: Email 1
pl: 1. adres e-mail

en: Email 2
pl: 2. adres e-mail

en: Email 3
pl: 3. adres e-mail

en: Email 4
pl: 4. adres e-mail

en: Mailer
pl: Program pocztowy

note: Address Labels
en: Home Address Label
pl: Etykieta adresu domowego

en: Work Address Label
pl: Etykieta adresu do pracy

en: Other Address Label
pl: Etykieta innego adresu

note: Phone fields
en: Assistant Phone
pl: Telefon asystenta

en: Business Phone
pl: Telefon służbowy

en: Business Phone 2
pl: 2. telefon służbowy

en: Business Fax
pl: Faks służbowy

en: Callback Phone
pl: Telefon zwrotny

en: Car Phone
pl: Telefon w samochodzie

en: Company Phone
pl: Telefon firmowy

en: Home Phone
pl: Telefon domowy

en: Home Phone 2
pl: 2. telefon domowy

en: Home Fax
pl: Faks w domu

en: Mobile Phone
pl: Telefon komórkowy

en: Other Phone
pl: Inny telefon

en: Other Fax
pl: Inny faks

en: Primary Phone
pl: Główny telefon

en: Telex
pl: Teleks

note: To translators: TTY is Teletypewriter
en: TTY
pl: Dalekopis

note: Organizational fields
en: Organization
pl: Organizacja

en: Organizational Unit
pl: Jednostka organizacyjna

en: Office
pl: Biuro

en: Title
pl: Tytuł

en: Role
pl: Rola

en: Manager
pl: Menedżer

en: Assistant
pl: Asystent

note: Web fields
en: Homepage URL
pl: Adres URL strony domowej

en: Weblog URL
pl: Adres URL bloga

note: Contact categories
en: Categories
pl: Kategorie

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
pl: Adres URI kalendarza

en: Free/Busy URL
pl: Adres URL informacji zajętości

en: ICS Calendar
pl: Kalendarz ICS

en: Video Conferencing URL
pl: Adres URL wideokonferencji

note: Misc fields
en: Spouse’s Name
pl: Imię współmałżonka

en: Note
pl: Notka

note: Instant messaging fields
en: AIM Home Screen Name 1
pl: 1. kontakt domowy AIM

en: AIM Home Screen Name 2
pl: 2. kontakt domowy AIM

en: AIM Home Screen Name 3
pl: 3. kontakt domowy AIM

en: AIM Work Screen Name 1
pl: 1. kontakt służbowy AIM

en: AIM Work Screen Name 2
pl: 2. kontakt służbowy AIM

en: AIM Work Screen Name 3
pl: 3. kontakt służbowy AIM

en: GroupWise Home Screen Name 1
pl: 1. kontakt domowy GroupWise

en: GroupWise Home Screen Name 2
pl: 2. kontakt domowy GroupWise

en: GroupWise Home Screen Name 3
pl: 3. kontakt domowy GroupWise

en: GroupWise Work Screen Name 1
pl: 1. kontakt służbowy GroupWise

en: GroupWise Work Screen Name 2
pl: 2. kontakt służbowy GroupWise

en: GroupWise Work Screen Name 3
pl: 3. kontakt służbowy GroupWise

en: Jabber Home ID 1
pl: 1. identyfikator domowy Jabber

en: Jabber Home ID 2
pl: 2. identyfikator domowy Jabber

en: Jabber Home ID 3
pl: 3. identyfikator domowy Jabber

en: Jabber Work ID 1
pl: 1. identyfikator służbowy Jabber

en: Jabber Work ID 2
pl: 2. identyfikator służbowy Jabber

en: Jabber Work ID 3
pl: 3. identyfikator służbowy Jabber

en: Yahoo! Home Screen Name 1
pl: 1. kontakt domowy Yahoo!

en: Yahoo! Home Screen Name 2
pl: 2. kontakt domowy Yahoo!

en: Yahoo! Home Screen Name 3
pl: 3. kontakt domowy Yahoo!

en: Yahoo! Work Screen Name 1
pl: 1. kontakt służbowy Yahoo!

en: Yahoo! Work Screen Name 2
pl: 2. kontakt służbowy Yahoo!

en: Yahoo! Work Screen Name 3
pl: 3. kontakt służbowy Yahoo!

en: MSN Home Screen Name 1
pl: 1. kontakt domowy MSN

en: MSN Home Screen Name 2
pl: 2. kontakt domowy MSN

en: MSN Home Screen Name 3
pl: 3. kontakt domowy MSN

en: MSN Work Screen Name 1
pl: 1. kontakt służbowy MSN

en: MSN Work Screen Name 2
pl: 2. kontakt służbowy MSN

en: MSN Work Screen Name 3
pl: 3. kontakt służbowy MSN

en: ICQ Home ID 1
pl: 1. identyfikator domowy ICQ

en: ICQ Home ID 2
pl: 2. identyfikator domowy ICQ

en: ICQ Home ID 3
pl: 3. identyfikator domowy ICQ

en: ICQ Work ID 1
pl: 1. identyfikator służbowy ICQ

en: ICQ Work ID 2
pl: 2. identyfikator służbowy ICQ

en: ICQ Work ID 3
pl: 3. identyfikator służbowy ICQ

note: Last modified time
en: Last Revision
pl: Ostatnia korekta

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * virtual field, which returns either name of the contact or the organization * name, recognized by multiple other fields, where the first filled is used.
en: Name or Org
pl: Organizacja

note: Address fields
en: Address List
pl: Lista adresowa

en: Home Address
pl: Adres domowy

en: Work Address
pl: Adres służbowy

en: Other Address
pl: Inny adres

note: Contact categories
en: Category List
pl: Lista kategorii

note: Photo/Logo
en: Photo
pl: Fotografia

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a name * of the contact, as specified in http://tools.ietf.org/html/rfc6350#section-6.2.2
en: Name
pl: Imię

en: Email List
pl: Lista e-mail

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
pl: Lista kontaktów AIM

en: GroupWise ID List
pl: Lista identyfikatorów GroupWise

en: Jabber ID List
pl: Lista identyfikatorów Jabber

en: Yahoo! Screen Name List
pl: Lista kontaktów Yahoo!

en: MSN Screen Name List
pl: Lista kontaktów MSN

en: ICQ ID List
pl: Lista identyfikatorów ICQ

en: Wants HTML Mail
pl: Odbiera wiadomości w formacie HTML

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * field describing whether it's a Contact list (list of email addresses) or a * regular contact for one person/organization/...
en: List
pl: Lista

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a flag * used to determine whether when sending to Contact lists the addresses should be * shown or not to other recipients - basically whether to use BCC field or CC * message header when sending messages to this Contact list.
en: List Shows Addresses
pl: Lista wyświetlanych adresów

en: Birth Date
pl: Data urodzenia

note: Security fields
en: X.509 Certificate
pl: Certyfikat X.509

en: PGP Certificate
pl: Certyfikat PGP

en: Gadu-Gadu Home ID 1
pl: 1. identyfikator domowy Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Home ID 2
pl: 2. identyfikator domowy Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Home ID 3
pl: 3. identyfikator domowy Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Work ID 1
pl: 1. identyfikator służbowy Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Work ID 2
pl: 2. identyfikator służbowy Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Work ID 3
pl: 3. identyfikator służbowy Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu ID List
pl: Lista identyfikatorów Gadu-Gadu

note: Geo information
en: Geographic Information
pl: Informacja geograficzna

en: Telephone
pl: Telefon

en: Skype Home Name 1
pl: 1. kontakt domowy Skype

en: Skype Home Name 2
pl: 2. kontakt domowy Skype

en: Skype Home Name 3
pl: 3. kontakt domowy Skype

en: Skype Work Name 1
pl: 1. kontakt służbowy Skype

en: Skype Work Name 2
pl: 2. kontakt służbowy Skype

en: Skype Work Name 3
pl: 3. kontakt służbowy Skype

en: Skype Name List
pl: Lista nazw Skype

en: SIP address
pl: Adres SIP

en: Google Talk Home Name 1
pl: 1. kontakt domowy Google Talk

en: Google Talk Home Name 2
pl: 2. kontakt domowy Google Talk

en: Google Talk Home Name 3
pl: 3. kontakt domowy Google Talk

en: Google Talk Work Name 1
pl: 1. kontakt służbowy Google Talk

en: Google Talk Work Name 2
pl: 2. kontakt służbowy Google Talk

en: Google Talk Work Name 3
pl: 3. kontakt służbowy Google Talk

en: Google Talk Name List
pl: Lista nazw Google Talk

en: Twitter Name List
pl: Lista nazw Twitter

en: Matrix Home ID 1
pl: 1. identyfikator domowy Matrix

en: Matrix Home ID 2
pl: 2. identyfikator domowy Matrix

en: Matrix Home ID 3
pl: 3. identyfikator domowy Matrix

en: Matrix Work ID 1
pl: 1. identyfikator służbowy Matrix

en: Matrix Work ID 2
pl: 2. identyfikator służbowy Matrix

en: Matrix Work ID 3
pl: 3. identyfikator służbowy Matrix

en: Matrix ID List
pl: Lista identyfikatorów Matrix

en: Unnamed List
pl: Lista bez nazwy

en: The library was built without phone number support.
pl: Biblioteka została zbudowana bez obsługi numerów telefonów.

en: The phone number parser reported a yet unknown error code.
pl: Parser numerów telefonów zgłosił jeszcze nieznany kod błędu.

en: Not a phone number
pl: Nie jest numerem telefonu

en: Invalid country calling code
pl: Nieprawidłowy kod wskaźnika telefonicznego państwa

en: Remaining text after the country calling code is too short for a phone number
pl: Pozostały tekst po kodzie wskaźnika telefonicznego państwa jest za krótki dla numeru telefonu

en: Text is too short for a phone number
pl: Tekst jest za krótki dla numeru telefonu

en: Text is too long for a phone number
pl: Tekst jest za długi dla numeru telefonu

en: Unknown book property “%s”
pl: Nieznana właściwość książki „%s”

en: Cannot change value of book property “%s”
pl: Nie można zmienić wartości właściwości książki „%s”

en: Unable to connect to “%s”:
pl: Nie można połączyć z „%s”:

en: Client disappeared
pl: Klient zniknął

en: Addressbook backend does not support cursors
pl: Mechanizm książki adresowej nie obsługuje kursorów

en: Error introspecting unknown summary field “%s”
pl: Błąd podczas badania nieznanego pola podsumowania „%s”

en: Error parsing regular expression
pl: Błąd podczas przetwarzania wyrażenia regularnego

en: Insufficient memory
pl: Brak pamięci

en: Invalid contact field “%d” specified in summary
pl: Podano nieprawidłowe pole kontaktu „%d” w podsumowaniu

en: Contact field “%s” of type “%s” specified in summary, but only boolean, string and string list field types are supported
pl: Podano pole kontaktu „%s” typu „%s” w podsumowaniu, ale obsługiwane są tylko pola wartości typu zmienna logiczna, ciąg i lista ciągów

en: Full search_contacts are not stored in cache. vcards cannot be returned.
pl: Pełne search_contacts nie są przechowywane w buforze. Nie można zwrócić vCard.

en: Query contained unsupported elements
pl: Zapytanie zawierało nieobsługiwane elementy

en: Invalid Query
pl: Nieprawidłowe zapytanie

en: Full search_contacts are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
pl: Pełne search_contacts nie są przechowywane w buforze. Dlatego obsługiwane jest tylko zapytanie podsumowań.

en: Invalid query
pl: Nieprawidłowe zapytanie

en: Full vcards are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
pl: Pełne vCard nie są przechowywane w buforze. Dlatego obsługiwane jest tylko zapytanie podsumowań.

en: Unable to remove the db file: errno %d
pl: Nie można usunąć pliku bazy danych: errno %d

en: Only summary queries are supported by EbSdbCursor
pl: Tylko zapytania o podsumowania są obsługiwane przez EbSdbCursor

en: At least one sort field must be specified to use an EbSdbCursor
pl: Należy podać co najmniej jedno pole porządkowania, aby użyć EbSdbCursor

en: Cannot sort by a field that is not in the summary
pl: Nie można porządkować według pola, które nie jest w posumowaniu

en: Cannot sort by a field which may have multiple values
pl: Nie można porządkować według pola, które może mieć wiele wartości

en: Tried to step a cursor in reverse, but cursor is already at the beginning of the contact list
pl: Próbowano odwrotnie przekroczyć kursor, ale jest on już na początku listy kontaktów

en: Tried to step a cursor forwards, but cursor is already at the end of the contact list
pl: Próbowano przekroczyć kursor do przodu, ale jest on już na końcu listy kontaktów

en: Unsupported contact field “%d” specified in summary
pl: Podano nieobsługiwane pole kontaktu „%d” w podsumowaniu

en: Invalid query: %s
pl: Nieprawidłowe zapytanie: %s

en: Invalid query for a book cursor
pl: Nieprawidłowe zapytanie dla kursora książki

en: Can’t open database %s: %s
pl: Nie można otworzyć bazy danych %s: %s

en: Object “%s” not found
pl: Nie odnaleziono obiektu „%s”

en: Object with extra “%s” not found
pl: Nie odnaleziono obiektu z dodatkowym „%s”

en: Search by email not supported
pl: Wyszukiwanie pocztą e-mail nie jest obsługiwane

en: No email address provided
pl: Nie podano adresu e-mail

en: At least one sort field must be specified to use a cursor
pl: Należy podać co najmniej jedno pole porządkowania, aby użyć kursora

en: Cannot sort by a field that is not a string type
pl: Nie można porządkować według pola, które nie jest typem ciągu

en: Contact field “%s” not in summary
pl: Pola kontaktu „%s” nie ma w podsumowaniu

en: Preloaded object for UID “%s” is invalid
pl: Uprzednio wczytany obiekt dla UID „%s” jest nieprawidłowy

en: Received object for UID “%s” is invalid
pl: Odebrany obiekt dla UID „%s” jest nieprawidłowy

en: Refresh skipped due to enabled Power Saver mode. Disable Power Saver mode and repeat the action.
pl: Pominięto odświeżenie z powodu włączenia trybu oszczędzania energii. Proszę go wyłączyć i powtórzyć działanie.

en: Refresh skipped due to being disabled on metered network.
pl: Pominięto odświeżenie z powodu wyłączenia podczas korzystania z sieci taryfowej.

en: Failed to create cache “%s”:
pl: Utworzenie bufora „%s” się nie powiodło:

en: Cannot upgrade contacts database from a legacy database with more than one addressbook. Delete one of the entries in the “folders” table first.
pl: Nie można zaktualizować bazy kontaktów z przestarzałej bazy danych z więcej niż jedną książką adresową. Proszę najpierw usunąć jeden z wpisów w tabeli „folders”.

en: Invalid query for EbSqlCursor
pl: Nieprawidłowe zapytanie dla EbSqlCursor

en: At least one sort field must be specified to use an EbSqlCursor
pl: Należy podać co najmniej jedno pole porządkowania, aby używać EbSqlCursor

en: Invalid query:
pl: Nieprawidłowe zapytanie:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open book:
pl: Nie można otworzyć książki:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh address book:
pl: Nie można odświeżyć książki adresowej:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact:
pl: Nie można pobrać kontaktu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list:
pl: Nie można pobrać listy kontaktów:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list uids:
pl: Nie można pobrać UID listy kontaktów:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot add contact:
pl: Nie można dodać kontaktu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify contacts:
pl: Nie można zmodyfikować kontaktów:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove contacts:
pl: Nie można usunąć kontaktów:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot find email address:
pl: Nie można odnaleźć książki adresowej:

en: Cursor does not support setting the search expression
pl: Kursor nie obsługuje ustawiania wyrażeń wyszukiwania

en: Cursor does not support step
pl: Kursor nie obsługuje kroku

en: Cursor does not support alphabetic indexes
pl: Kursor nie obsługuje indeksów alfabetycznych

en: Unrecognized cursor origin
pl: Nierozpoznane pochodzenie kursora

en: Out of sync revision while moving cursor
pl: Niezsynchronizowana wersja podczas przenoszenia kursora

en: Alphabetic index was set for incorrect locale
pl: Indeks alfabetyczny został ustawiony dla niepoprawnej lokalizacji

en: Given URL “%s” doesn’t reference CalDAV calendar
pl: Podany adres URL „%s” nie wymienia kalendarza CalDAV

en: Failed to parse response data
pl: Przetworzenie danych odpowiedzi się nie powiodło

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Birthday: %s
pl: Urodziny: %s

en: Anniversary: %s
pl: Rocznica: %s

en: Cannot get URI
pl: Nie można uzyskać adresu URI

en: Cannot save calendar data: Malformed URI.
pl: Nie można zapisać danych kalendarza: Błędny adres URI.

en: Cannot save calendar data
pl: Nie można zapisać danych kalendarza

en: Cannot parse ISC file “%s”
pl: Nie można przetworzyć pliku ISC „%s”

en: File “%s” is not a VCALENDAR component
pl: Plik „%s” nie jest składnikiem VCALENDAR

note: FIXME This should be doable once all the recurid stuff is done
en: Unsupported method
pl: Nieobsługiwana metoda

en: URI not set
pl: Nie ustawiono adresu URI

en: Malformed URI “%s”: %s
pl: Błędnie sformatowany adres URI „%s”: %s

en: Bad file format.
pl: Błędny format pliku.

en: Not a calendar.
pl: To nie jest kalendarz.

en: Could not retrieve weather data
pl: Nie można pobrać prognozy pogody

en: Weather: Fog
pl: Pogoda: mgła

en: Weather: Cloudy Night
pl: Pogoda: pochmurna noc

en: Weather: Cloudy
pl: Pogoda: pochmurnie

en: Weather: Overcast
pl: Pogoda: zachmurzenie

en: Weather: Showers
pl: Pogoda: przelotne deszcze

en: Weather: Snow
pl: Pogoda: śnieg

en: Weather: Clear Night
pl: Pogoda: bezchmurna noc

en: Weather: Sunny
pl: Pogoda: słonecznie

en: Weather: Thunderstorms
pl: Pogoda: burze

note: TRANSLATOR: This is the temperature in degrees Fahrenheit (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: %.1f °F
pl: %.1f °F

note: TRANSLATOR: This is the temperature in degrees Celsius (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: %.1f °C
pl: %.1f °C

note: TRANSLATOR: This is the temperature in kelvin
en: %.1f K
pl: %.1f K

en: Forecast
pl: Prognoza

en: Could not create cache file
pl: Nie można utworzyć pliku bufora

en: Could not create cache file:
pl: Nie można utworzyć pliku bufora:

en: New note
pl: Nowa notatka

en: No such calendar
pl: Nie ma takiego kalendarza

en: Object not found
pl: Nie można odnaleźć obiektu

en: Invalid object
pl: Nieprawidłowy obiekt

en: Unknown user
pl: Nieznany użytkownik

en: Object ID already exists
pl: Identyfikator obiektu już istnieje

en: Invalid range
pl: Nieprawidłowy zakres

en: Unknown calendar property “%s”
pl: Nieznana właściwość kalendarza „%s”

en: Cannot change value of calendar property “%s”
pl: Nie można zmienić wartości właściwości kalendarza „%s”

en: Untitled appointment
pl: Termin pozbawiony nazwy

en: 1st
pl: 1.

en: 2nd
pl: 2.

en: 3rd
pl: 3.

en: 4th
pl: 4.

en: 5th
pl: 5.

en: 6th
pl: 6.

en: 7th
pl: 7.

en: 8th
pl: 8.

en: 9th
pl: 9.

en: 10th
pl: 10.

en: 11th
pl: 11.

en: 12th
pl: 12.

en: 13th
pl: 13.

en: 14th
pl: 14.

en: 15th
pl: 15.

en: 16th
pl: 16.

en: 17th
pl: 17.

en: 18th
pl: 18.

en: 19th
pl: 19.

en: 20th
pl: 20.

en: 21st
pl: 21.

en: 22nd
pl: 22.

en: 23rd
pl: 23.

en: 24th
pl: 24.

en: 25th
pl: 25.

en: 26th
pl: 26.

en: 27th
pl: 27.

en: 28th
pl: 28.

en: 29th
pl: 29.

en: 30th
pl: 30.

en: 31st
pl: 31.

en: every day forever | every %d days forever
pl[0]: codziennie bez końca
pl[1]: co %d dni bez końca
pl[2]: co %d dni bez końca

en: Every day forever | Every %d days forever
pl[0]: Codziennie bez końca
pl[1]: Co %d dni bez końca
pl[2]: Co %d dni bez końca

en: every day | every %d days
pl[0]: codziennie
pl[1]: co %d dni
pl[2]: co %d dni

en: Every day | Every %d days
pl[0]: Codziennie
pl[1]: Co %d dni
pl[2]: Co %d dni

en: every week | every %d weeks
pl[0]: co tydzień
pl[1]: co %d tygodnie
pl[2]: co %d tygodni

en: Every week | Every %d weeks
pl[0]: Co tydzień
pl[1]: Co %d tygodnie
pl[2]: Co %d tygodni

[ctx: recur-description]
en: on Sunday
pl: w niedzielę

[ctx: recur-description]
en: , Sunday
pl: , niedzielę

[ctx: recur-description]
en:  and Sunday
pl:  i niedzielę

[ctx: recur-description]
en: on Monday
pl: w poniedziałek

[ctx: recur-description]
en: , Monday
pl: , poniedziałek

[ctx: recur-description]
en:  and Monday
pl:  i poniedziałek

[ctx: recur-description]
en: on Tuesday
pl: we wtorek

[ctx: recur-description]
en: , Tuesday
pl: , wtorek

[ctx: recur-description]
en:  and Tuesday
pl:  i wtorek

[ctx: recur-description]
en: on Wednesday
pl: w środę

[ctx: recur-description]
en: , Wednesday
pl: , środę

[ctx: recur-description]
en:  and Wednesday
pl:  i środę

[ctx: recur-description]
en: on Thursday
pl: w czwartek

[ctx: recur-description]
en: , Thursday
pl: , czwartek

[ctx: recur-description]
en:  and Thursday
pl:  i czwartek

[ctx: recur-description]
en: on Friday
pl: w piątek

[ctx: recur-description]
en: , Friday
pl: , piątek

[ctx: recur-description]
en:  and Friday
pl:  i piątek

[ctx: recur-description]
en: on Saturday
pl: w sobotę

[ctx: recur-description]
en: , Saturday
pl: , sobotę

[ctx: recur-description]
en:  and Saturday
pl:  i sobotę

en: every month | every %d months
pl[0]: co miesiąc
pl[1]: co %d miesiące
pl[2]: co %d miesięcy

en: Every month | Every %d months
pl[0]: Co miesiąc
pl[1]: Co %d miesiące
pl[2]: Co %d miesięcy

[ctx: recur-description]
en: on the last Sunday
pl: w ostatnią niedzielę

[ctx: recur-description]
en: on the last Monday
pl: w ostatni poniedziałek

[ctx: recur-description]
en: on the last Tuesday
pl: w ostatni wtorek

[ctx: recur-description]
en: on the last Wednesday
pl: w ostatnią środę

[ctx: recur-description]
en: on the last Thursday
pl: w ostatni czwartek

[ctx: recur-description]
en: on the last Friday
pl: w ostatni piątek

[ctx: recur-description]
en: on the last Saturday
pl: w ostatnią sobotę

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 1st day
pl: pierwszego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 2nd day
pl: drugiego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 3rd day
pl: trzeciego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 4th day
pl: czwartego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 5th day
pl: piątego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 6th day
pl: szóstego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 7th day
pl: siódmego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 8th day
pl: ósmego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 9th day
pl: dziewiątego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 10th day
pl: dziesiątego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 11th day
pl: jedenastego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 12th day
pl: dwunastego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 13th day
pl: trzynastego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 14th day
pl: czternastego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 15th day
pl: piętnastego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 16th day
pl: szesnastego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 17th day
pl: siedemnastego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 18th day
pl: osiemnastego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 19th day
pl: dziewiętnastego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 20th day
pl: dwudziestego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 21st day
pl: dwudziestego pierwszego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 22nd day
pl: dwudziestego drugiego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 23rd day
pl: dwudziestego trzeciego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 24th day
pl: dwudziestego czwartego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 25th day
pl: dwudziestego piątego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 26th day
pl: dwudziestego szóstego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 27th day
pl: dwudziestego siódmego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 28th day
pl: dwudziestego ósmego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 29th day
pl: dwudziestego dziewiątego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 30th day
pl: trzydziestego

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 31st day
pl: trzydziestego pierwszego

[ctx: recur-description]
en: on the first Monday
pl: w pierwszy poniedziałek

[ctx: recur-description]
en: on the second Monday
pl: w drugi poniedziałek

[ctx: recur-description]
en: on the third Monday
pl: w trzeci poniedziałek

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Monday
pl: w czwarty poniedziałek

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Monday
pl: w piąty poniedziałek

[ctx: recur-description]
en: on the first Tuesday
pl: w pierwszy wtorek

[ctx: recur-description]
en: on the second Tuesday
pl: w drugi wtorek

[ctx: recur-description]
en: on the third Tuesday
pl: w trzeci wtorek

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Tuesday
pl: w czwarty wtorek

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Tuesday
pl: w piąty wtorek

[ctx: recur-description]
en: on the first Wednesday
pl: w pierwszą środę

[ctx: recur-description]
en: on the second Wednesday
pl: w drugą środę

[ctx: recur-description]
en: on the third Wednesday
pl: w trzecią środę

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Wednesday
pl: w czwartą środę

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Wednesday
pl: w piątą środę

[ctx: recur-description]
en: on the first Thursday
pl: w pierwszy czwartek

[ctx: recur-description]
en: on the second Thursday
pl: w drugi czwartek

[ctx: recur-description]
en: on the third Thursday
pl: w trzeci czwartek

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Thursday
pl: w czwarty czwartek

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Thursday
pl: w piąty czwartek

[ctx: recur-description]
en: on the first Friday
pl: w pierwszy piątek

[ctx: recur-description]
en: on the second Friday
pl: w drugi piątek

[ctx: recur-description]
en: on the third Friday
pl: w trzeci piątek

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Friday
pl: w czwarty piątek

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Friday
pl: w piąty piątek

[ctx: recur-description]
en: on the first Saturday
pl: w pierwszą sobotę

[ctx: recur-description]
en: on the second Saturday
pl: w drugą sobotę

[ctx: recur-description]
en: on the third Saturday
pl: w trzecią sobotę

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Saturday
pl: w czwartą sobotę

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Saturday
pl: w piątą sobotę

[ctx: recur-description]
en: on the first Sunday
pl: w pierwszą niedzielę

[ctx: recur-description]
en: on the second Sunday
pl: w drugą niedzielę

[ctx: recur-description]
en: on the third Sunday
pl: w trzecią niedzielę

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Sunday
pl: w czwartą niedzielę

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Sunday
pl: w piątą niedzielę

en: every year forever | every %d years forever
pl[0]: co roku bez końca
pl[1]: co %d lata bez końca
pl[2]: co %d lat bez końca

en: Every year forever | Every %d years forever
pl[0]: Co roku bez końca
pl[1]: Co %d lata bez końca
pl[2]: Co %d lat bez końca

en: every year | every %d years
pl[0]: co roku
pl[1]: co %d lata
pl[2]: co %d lat

en: Every year | Every %d years
pl[0]: Co roku
pl[1]: Co %d lata
pl[2]: Co %d lat

note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days for 10 occurrences"
en: for one occurrence | for %d occurrences
pl[0]: przez jedno wystąpienie
pl[1]: przez %d wystąpienia
pl[2]: przez %d wystąpień

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The '%s' is replaced with actual date, thus it can create something like "until Mon 15.1.2018". The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days until Mon 15.1
en: until %s
pl: do %s

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 2 months on Tuesday, Thursday and Friday forever"
en: forever
pl: bez końca

note: Translators: This text is appended at the end of complete recur description using "%s%s" in context "recur-description"
en: , with one exception | , with %d exceptions
pl[0]: , z jednym wyjątkiem
pl[1]: , z %d wyjątkami
pl[2]: , z %d wyjątkami

[ctx: recur-description]
en: The meeting recurs
pl: Zebranie powtarza się

[ctx: recur-description]
en: The appointment recurs
pl: Spotkanie powtarza się

[ctx: recur-description]
en: The task recurs
pl: Zadanie powtarza się

[ctx: recur-description]
note: if (i_cal_component_isa (comp) == I_CAL_VJOURNAL_COMPONENT)
en: The memo recurs
pl: Notatka powtarza się

[ctx: Priority]
en: High
pl: Wysoki

[ctx: Priority]
en: Normal
pl: Zwykły

[ctx: Priority]
en: Low
pl: Niski

[ctx: Priority]
note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
pl: Nieokreślony

en: %d week | %d weeks
pl[0]: %d tydzień
pl[1]: %d tygodnie
pl[2]: %d tygodni

en: %d day | %d days
pl[0]: %d dzień
pl[1]: %d dni
pl[2]: %d dni

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d godzina
pl[1]: %d godziny
pl[2]: %d godzin

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut

note: Translators: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekunda
pl[1]: %d sekundy
pl[2]: %d sekund

en: No Summary
pl: Brak podsumowania

en: “%s” expects one argument
pl: „%s” wymaga jednego parametru

en: “%s” expects the first argument to be a string
pl: „%s” wymaga, aby pierwszy parametr był ciągiem

en: “%s” expects two or three arguments
pl: „%s” wymaga dwóch lub trzech parametrów

en: “%s” expects the first argument to be a time_t
pl: „%s” wymaga, aby pierwszy parametr był liczbą określającą czas (time_t)

en: “%s” expects the second argument to be a time_t
pl: „%s” wymaga, aby drugi parametr był liczbą określającą czas (time_t)

en: “%s” expects the third argument to be a string
pl: „%s” wymaga, aby trzeci parametr był ciągiem

en: “%s” expects none or two arguments
pl: „%s” wymaga dwóch parametrów lub ich braku

en: “%s” expects two arguments
pl: „%s” wymaga dwóch parametrów

en: “%s” expects no arguments
pl: „%s” nie wymaga parametrów

en: “%s” expects the second argument to be a string
pl: „%s” wymaga, aby drugi parametr był ciągiem

en: “%s” expects the first argument to be either “any”, “summary”, or “description”, or “location”, or “attendee”, or “organizer”, or “classification”
pl: „%s” wymaga, aby pierwszy parametr był jedną z wartości: „any” (dowolna), „summary” (zestawienie), „description” (opis) lub „location” (położenie) lub „attendee” (uczestnik) lub „organizer” (organizator) lub „classification” (klasyfikacja)

en: “%s” expects at least one argument
pl: „%s” wymaga co najmniej jednego parametru

en: “%s” expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
pl: „%s” wymaga, aby wszystkie parametry były ciągami, lub aby podany był dokładnie jeden parametr, będący fałszem logicznym (#f)

en: “%s” expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
pl: „%s” wymaga, aby pierwszy parametr był z datą/czasem w formacie ISO 8601

en: “%s” expects the second argument to be an integer
pl: „%s” wymaga, aby drugi parametr był liczbą całkowitą

en: Failed to create SQLite function, error code “%d”: %s
pl: Utworzenie funkcji SQLite się nie powiodło, kod błędu „%d”: %s

en: Object “%s”, “%s” not found
pl: Nie odnaleziono obiektu „%s”, „%s”

en: Cannot add timezone without tzid
pl: Nie można dodać strefy czasowej bez „tzid”

en: Cannot add timezone without component
pl: Nie można dodać strefy czasowej bez składnika

en: Cannot add timezone with invalid component
pl: Nie można dodać strefy czasowej z nieprawidłowym składnikiem

en: Received object for UID “%s” doesn’t contain any expected component
pl: Odebrany obiekt dla UID „%s” nie zawiera oczekiwanego składnika

en: Cannot modify all instances from a detached instance. Modify a series instance instead.
pl: Nie można zmodyfikować wszystkich wystąpień z odłączonego wystąpienia. Zamiast tego należy zmodyfikować wystąpienie serii.

en: attachment.dat
pl: załącznik.dat

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open calendar:
pl: Nie można otworzyć kalendarza:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh calendar:
pl: Nie można odświeżyć kalendarza:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object path:
pl: Nie można pobrać ścieżki obiektu kalendarza:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object list:
pl: Nie można pobrać listy obiektu kalendarza:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar free/busy list:
pl: Nie można pobrać listy zajętości kalendarza:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot create calendar object:
pl: Nie można utworzyć obiektu kalendarza:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify calendar object:
pl: Nie można zmodyfikować obiektu kalendarza:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove calendar object:
pl: Nie można usunąć obiektu kalendarza:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot receive calendar objects:
pl: Nie można pobrać obiektów kalendarza:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot send calendar objects:
pl: Nie można wysłać obiektów kalendarza:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve attachment uris:
pl: Nie można pobrać adresów URI załączników:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not discard reminder:
pl: Nie można odrzucić przypomnienia:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve calendar time zone:
pl: Nie można pobrać strefy czasowej kalendarza:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not add calendar time zone:
pl: Nie można dodać strefy czasowej kalendarza:

en: Signing is not supported by this cipher
pl: Ten rodzaj szyfru obsługuje podpisywania

en: Verifying is not supported by this cipher
pl: Ten rodzaj szyfru nie obsługuje weryfikacji

en: Encryption is not supported by this cipher
pl: Ten rodzaj szyfru nie obsługuje szyfrowania

en: Decryption is not supported by this cipher
pl: Ten rodzaj szyfru nie obsługuje deszyfrowania

en: Signing message
pl: Podpisywanie wiadomości

en: Encrypting message
pl: Szyfrowanie wiadomości

en: Decrypting message
pl: Odszyfrowywanie wiadomości

en: Unable to create cache path
pl: Nie można utworzyć ścieżki bufora

en: Empty cache file
pl: Pusty plik bufora

en: Could not remove cache entry: %s: %s
pl: Nie można usunąć wpisu bufora: %s: %s

en: Could not rename “%s” to %s: %s
pl: Nie można zmienić nazwy „%s” na %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Transferring filtered messages in “%s : %s”
pl: Przesyłanie filtrowanych wiadomości w „%s : %s”

en: Failed to create child process “%s”: %s
pl: Utworzenie procesu potomnego „%s” się nie powiodło: %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
pl: Otrzymano nieprawidłowy potok komunikatów z %s: %s

en: Syncing folders
pl: Synchronizowanie katalogów

en: Error parsing filter: %s: %s
pl: Błąd podczas przetwarzania składni filtru: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
pl: Błąd podczas wykonywania filtru: %s: %s

en: Unable to open spool folder
pl: Nie można otworzyć katalogu kolejki

en: Unable to process spool folder
pl: Nie można przetworzyć katalogu kolejki

en: Getting message %d (%d%%)
pl: Pobieranie %d. wiadomości (%d%%)

en: Failed on message %d
pl: Niepowodzenie przy %d. wiadomości

en: Failed to transfer messages: %s
pl: Przesłanie wiadomości się nie powiodło: %s

en: Syncing folder
pl: Synchronizowanie katalogu

en: Complete
pl: Gotowe

en: Getting message %d of %d
pl: Pobieranie wiadomości %d. z %d

en: Failed at message %d of %d
pl: Niepowodzenie przy wiadomości %d z %d

en: Execution of filter “%s” failed:
pl: Wykonywanie filtru „%s” się nie powiodło:

en: Error parsing filter “%s”: %s: %s
pl: Błąd podczas przetwarzania filtru „%s”: %s: %s

en: Error executing filter “%s”: %s: %s
pl: Błąd podczas wykonywania filtru „%s”: %s: %s

en: Failed to retrieve message
pl: Pobranie wiadomości się nie powiodło

en: Invalid arguments to (system-flag)
pl: Nieprawidłowe parametry funkcji (system-flag)

en: Invalid arguments to (user-tag)
pl: Nieprawidłowe parametry funkcji (user-tag)

en: Invalid arguments to (message-location)
pl: Nieprawidłowe parametry funkcji (message-location)

en: Error executing filter search: %s: %s
pl: Błąd podczas wykonywania wyszukiwania przez filtr: %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Storing changes in folder “%s : %s”
pl: Zapisywanie zmian w katalogu „%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new spam message in “%s : %s” | Learning new spam messages in “%s : %s”
pl[0]: Rozpoznawanie nowej niechcianej wiadomości w „%s : %s”
pl[1]: Rozpoznawanie nowych niechcianych wiadomości w „%s : %s”
pl[2]: Rozpoznawanie nowych niechcianych wiadomości w „%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new ham message in “%s : %s” | Learning new ham messages in “%s : %s”
pl[0]: Rozpoznawanie nowej pożądanej wiadomości w „%s : %s”
pl[1]: Rozpoznawanie nowych pożądanych wiadomości w „%s : %s”
pl[2]: Rozpoznawanie nowych pożądanych wiadomości w „%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering new message in “%s : %s” | Filtering new messages in “%s : %s”
pl[0]: Filtrowanie nowej wiadomości w „%s : %s”
pl[1]: Filtrowanie nowych wiadomości w „%s : %s”
pl[2]: Filtrowanie nowych wiadomości w „%s : %s”

en: Moving messages
pl: Przenoszenie wiadomości

en: Copying messages
pl: Kopiowanie wiadomości

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Quota information not supported for folder “%s : %s”
pl: Informacje o przydziale nie są obsługiwane dla katalogu „%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering folder “%s : %s”
pl: Filtrowanie katalogu „%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Expunging folder “%s : %s”
pl: Czyszczenie katalogu „%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving message “%s” in “%s : %s”
pl: Pobieranie wiadomości „%s” w „%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving quota information for “%s : %s”
pl: Pobieranie informacji o przydziale dla „%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Refreshing folder “%s : %s”
pl: Odświeżanie katalogu „%s : %s”

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a single bool result
pl: (%s) wymaga pojedynczego wyniku logicznego

note: Translators: Each '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) not allowed inside %s
pl: (%s) nie jest dopuszczalne wewnątrz %s

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a match type string
pl: (%s) wymaga pasującego typu ciągu

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) expects an array result
pl: (%s) oczekuje wyniku tablicowego

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires the folder set
pl: (%s) wymaga zbioru katalogów

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
pl: Nie można przetworzyć wyrażenia wyszukiwania: %s:
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
pl: Błąd podczas wykonywania wyrażenia wyszukiwania %s:
    %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Release unused memory for folder “%s : %s”
pl: Zwolnij nieużywaną pamięć dla katalogu „%s : %s”

note: Translators: The '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Output from %s:
pl: Wyjście z „%s”:

en: Failed to execute gpg: %s
pl: Wykonanie polecenia gpg się nie powiodło: %s

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
pl: Wystąpił nieoczekiwany komunikat opisujący stan GnuPG:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
pl: Przetworzenie wskazówki identyfikatora użytkownika gpg się nie powiodło.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
pl: Przetworzenie żądania podania hasła od gpg się nie powiodło.

en: You need a PIN to unlock the key for your
    SmartCard: “%s”
pl: Należy podać kod PIN, aby odblokować klucz
    SmartCard: „%s”

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: “%s”
pl: Należy podać hasło odblokowujące klucz dla
    użytkownika: „%s”

en: Unexpected request from GnuPG for “%s”
pl: Nieoczekiwana żądanie programu GnuPG dla „%s”

en: Note the encrypted content doesn’t contain information about a recipient, thus there will be a password prompt for each of stored private key.
pl: Proszę zauważyć, że zaszyfrowana treść nie zawiera informacji o odbiorcy, więc dla każdego klucza prywatnego będzie wymagane podanie hasła.

en: Cancelled
pl: Anulowano

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
pl: Odblokowanie tajnego klucza się nie powiodło: podano 3 błędne hasła.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
pl: Nieoczekiwana odpowiedź od programu GnuPG: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
pl: Zaszyfrowanie wiadomości się nie powiodło: nie podano prawidłowych odbiorców.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified. A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
pl: Zaszyfrowanie się nie powiodło: podano nieprawidłowego odbiorcę %s. Częstym problemem jest brak zaimportowanego klucza publicznego dla danego odbiorcy przez %s.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The public key for recipient %s was not found.
pl: Zaszyfrowanie się nie powiodło: nie odnaleziono klucza publicznego dla odbiorcy %s.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is revoked.
pl: Zaszyfrowanie się nie powiodło: klucz dla odbiorcy %s jest unieważniony.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is expired.
pl: Zaszyfrowanie się nie powiodło: klucz dla odbiorcy %s wygasł.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is not trusted.
pl: Zaszyfrowanie się nie powiodło: klucz dla odbiorcy %s nie jest zaufany.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is disabled.
pl: Zaszyfrowanie się nie powiodło: klucz dla odbiorcy %s jest wyłączony.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified (code %d). A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
pl: Zaszyfrowanie się nie powiodło: podano nieprawidłowego odbiorcę %s (kod %d). Częstym problemem jest brak zaimportowanego klucza publicznego dla danego odbiorcy przez %s.

en: Failed to pass command to GPG: %s
pl: Przekazanie polecenia do GPG się nie powiodło: %s

en: Could not generate signing data:
pl: Nie można utworzyć danych podpisujących:

en: Failed to execute gpg.
pl: Wykonanie polecenia gpg się nie powiodło.

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
pl: Nie można zweryfikować podpisu wiadomości: niepoprawny format

en: Cannot verify message signature:
pl: Nie można zweryfikować podpisu wiadomości:

en: Could not generate encrypting data:
pl: Nie można utworzyć danych szyfrujących:

en: This is a digitally encrypted message part
pl: To jest część wiadomości zaszyfrowana cyfrowo

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
pl: Nie można odszyfrować wiadomości: niepoprawny format

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
pl: Odszyfrowanie części MIME się nie powiodło: błąd na poziomie protokołu

en: Failed to decrypt MIME part: Secret key not found
pl: Odszyfrowanie części MIME się nie powiodło: nie odnaleziono tajnego klucza

en: Failed to decrypt MIME part: %s
pl: Odszyfrowanie części MIME się nie powiodło: %s

en: Encrypted content
pl: Zaszyfrowana zawartość

en: Public key “%s” was not found
pl: Nie odnaleziono klucza publicznego „%s”

en: No public key was found in the provided data
pl: Nie odnaleziono klucza publicznego w podanych danych

en: Key information was not found in the provided data
pl: Nie odnaleziono informacji o kluczu w podanych danych

en: Synchronizing junk database
pl: Synchronizowanie bazy danych niechcianych wiadomości

en: Could not create lock file for %s: %s
pl: Nie można utworzyć pliku blokady dla %s: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s.  Try again later.
pl: Upłynął czas przeznaczony na uzyskanie blokady pliku %s. Proszę spróbować ponownie później.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
pl: Uzyskanie blokady za pomocą fcntl(2) się nie powiodło: %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
pl: Uzyskanie blokady za pomocą flock(2) się nie powiodło: %s

en: Cannot build locking helper pipe: %s
pl: Nie można utworzyć potoku do pomocniczego programu blokującego: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
pl: Nie można utworzyć procesu dla pomocniczego programu blokującego: %s

en: Could not lock “%s”: protocol error with lock-helper
pl: Nie można zablokować „%s”: błąd podczas komunikacji z programem blokującym

en: Could not lock “%s”
pl: Nie można zablokować „%s”

en: Could not open mail file %s: %s
pl: Nie można otworzyć pliku z wiadomościami %s: %s

en: Could not check mail file %s: %s
pl: Nie można sprawdzić pliku z wiadomościami %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
pl: Nie można otworzyć tymczasowego pliku z wiadomościami %s: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
pl: Zapisanie wiadomości w pliku tymczasowym %s się nie powiodło: %s

en: Could not create pipe: %s
pl: Utworzenie potoku nie powiodło się: %s

en: Could not fork: %s
pl: Nie można utworzyć procesu: %s

en: Movemail program failed: %s
pl: Błąd programu Movemail: %s

en: (Unknown error)
pl: (Nieznany błąd)

en: Error reading mail file: %s
pl: Błąd podczas odczytywania pliku z wiadomością: %s

en: Error writing mail temp file: %s
pl: Błąd podczas zapisywania do tymczasowego pliku z wiadomościami: %s

en: Error copying mail temp file: %s
pl: Błąd podczas kopiowania tymczasowego pliku z wiadomościami: %s

en: No content available
pl: Brak dostępnej treści

en: No signature available
pl: Brak dostępnego podpisu

en: parse error
pl: błąd przetwarzania

en: Resolving: %s
pl: Wyszukiwanie: %s

en: Host lookup failed
pl: Wyszukanie adresu się nie powiodło

en: Host lookup “%s” failed. Check your host name for spelling errors.
pl: Wyszukanie komputera „%s” się nie powiodło. Proszę sprawdzić, czy poprawnie podano nazwę komputera.

en: Host lookup “%s” failed: %s
pl: Wyszukanie komputera „%s” się nie powiodło: %s

en: Checking reachability of account “%s”
pl: Sprawdzanie osiągalności konta „%s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Downloading new messages for offline mode in “%s : %s”
pl: Pobieranie nowych wiadomości dla trybu offline w „%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Checking download of new messages for offline in “%s : %s”
pl: Sprawdzanie pobierania nowych wiadomości dla trybu offline w „%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Syncing messages in folder “%s : %s” to disk
pl: Synchronizowanie wiadomości w katalogu „%s : %s” na dysku

note: Translators: The first “%d” is the sequence number of the message, the second “%d” is the total number of messages to synchronize. The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is m
en: Syncing message %d of %d in folder “%s : %s” to disk
pl: Synchronizowanie %d. wiadomości z %d w katalogu „%s : %s” na dysku

en: Copy folder content locally for _offline operation
pl: Lokalne kopiowanie zawartości katalogu dla działania w trybie _offline

en: Syncing messages in account “%s” to disk
pl: Synchronizowanie wiadomości na koncie „%s” na dysku

en: Virtual folder email provider
pl: Dostawca wirtualnych katalogów poczty

en: For reading mail as a query of another set of folders
pl: Do odczytu poczty jako zapytania na innym zbiorze katalogów

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
pl: Nie można wczytać %s: system nie obsługuje wczytywania modułów.

en: Could not load %s: %s
pl: Nie można wczytać %s: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
pl: Nie można wczytać %s: brak kodu inicjującego w module.

en: No provider available for protocol “%s”
pl: Brak dostawcy dla protokołu „%s”

en: Anonymous
pl: Anonimowo

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
pl: Przy tej opcji łączenie z serwerem nastąpi za pomocą anonimowego konta.

en: Authentication failed.
pl: Uwierzytelnienie się nie powiodło.

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an email address as the trace information, but the provided value is not a valid email address.
en: Invalid email address trace information:
    %s
pl: Nieprawidłowe informacje identyfikujące poprzez adres e-mail:
    %s

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an opaque trace information, but the provided value looks like an email address.
en: Invalid opaque trace information:
    %s
pl: Nieprawidłowe nieprzejrzyste informacje identyfikujące:
    %s

en: Invalid argument
pl: Nieprawidłowy parametr

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
pl: Przy tej opcji połączenie z serwerem nastąpi za pomocą hasła CRAM-MD5, o ile będzie ono obsługiwane przez serwer.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
pl: Przy tej opcji połączenie z serwerem nastąpi za pomocą hasła DIGEST-MD5, o ile będzie ono obsługiwane przez serwer.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
pl: Za długie wezwanie serwera (>2048 oktetów)

en: Server challenge invalid
pl: Nieprawidłowe wezwanie serwera

en: Server challenge contained invalid “Quality of Protection” token
pl: Wezwanie serwera zawierało nieprawidłowy token „Quality of Protection” (jakość ochrony)

en: Server response did not contain authorization data
pl: Odpowiedź serwera nie zawiera danych o upoważnieniu

en: Server response contained incomplete authorization data
pl: Odpowiedź serwera zawiera niekompletne dane o upoważnieniu

en: Server response does not match
pl: Niepotwierdzona odpowiedź serwera

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
pl: Opcja ta spowoduje łączenie z serwerem za pomocą uwierzytelniania Kerberos 5.

en: (Unknown GSSAPI mechanism code: %x)
pl: (Nieznany kod mechanizmu GSSAPI: %x)

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
pl: Podany mechanizm nie jest obsługiwany przez dostarczone dane uwierzytelniające lub nie jest rozpoznawany przez implementację.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
pl: Podany parametr nazwa_celu został błędnie utworzony.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
pl: Podany parametr nazwa_celu zawiera nieprawidłową nazwę lub nazwę nieobsługiwanego typu.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
pl: Parametr input_token zawiera inne przyłącza kanałów w stosunku do podawanych przez parametr input_chan_bindings.

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
pl: Parametr input_token zawiera podpis nieprawidłowy, albo taki, który nie może zostać zweryfikowany.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
pl: Podane dane uwierzytelniające nie są prawidłowe dla inicjacji kontekstu, albo uchwyt tych danych nie wskazuje na nie.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
pl: Podany uchwyt kontekstu nie odnosi się do prawidłowego kontekstu.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
pl: Sprawdzenie spójności elementu input_token się nie powiodło.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
pl: Sprawdzenie spójności danych uwierzytelniających się nie powiodło.

en: The referenced credentials have expired.
pl: Wskazane dane uwierzytelniające wygasły.

en: Bad authentication response from server.
pl: Błędna odpowiedź serwera na uwierzytelnienie.

en: Could not get session bus:
pl: Nie można uzyskać magistrali sesji:

en: Cannot ask for Kerberos ticket. Obtain the ticket manually, like on command line with “kinit” or open “Online Accounts” in “Settings” and add the Kerberos account there. Reported error was: %s
pl: Nie można poprosić o bilet Kerberos. Proszę uzyskać go ręcznie, na przykład w wierszu poleceń za pomocą polecenia „kinit” lub otworzyć panel „Konta online” ustawień i dodać konto Kerberos w tym miejscu. Zgłoszony błąd: %s

en: Unsupported security layer.
pl: Nieobsługiwana warstwa bezpieczeństwa.

en: Login
pl: Logowanie

en: This option will connect to the server using a simple password.
pl: Przy tej opcji połączenie z serwerem nastąpi za pomocą hasła w postaci czystego tekstu.

en: Unknown authentication state.
pl: Nieznany stan uwierzytelnienia.

en: NTLM / SPA
pl: NTLM/SPA

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
pl: Opcja ta spowoduje łączenie z serwerem opartym na systemie Windows za pomocą mechanizmu NTLM/Secure Password Authentication.

en: POP before SMTP
pl: POP przed SMTP

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
pl: Ta opcja spowoduje uwierzytelnienie połączenia POP przed wykorzystaniem SMTP

en: POP Source UID
pl: UID źródła POP

en: POP Before SMTP authentication using an unknown transport
pl: Uwierzytelnianie POP przed SMTP za pomocą nieznanego transportu

en: POP Before SMTP authentication attempted with a %s service
pl: Próbowano uwierzytelnić POP przed SMTP za pomocą usługi %s

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the server
pl: Ta opcja spowoduje użycie tokenu dostępu OAuth 2.0 do łączenia się z serwerem

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Google server
pl: Ta opcja spowoduje użycie tokenu dostępu OAuth 2.0 do łączenia się z serwerem Google

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Outlook.com server
pl: Ta opcja spowoduje użycie tokenu dostępu OAuth 2.0 do łączenia się z serwerem Outlook.com

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Yahoo! server
pl: Ta opcja spowoduje użycie tokenu dostępu OAuth 2.0 do łączenia się z serwerem Yahoo!

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
pl: Kompilacja wyrażenia regularnego się nie powiodła: %s: %s

en: Invalid GType registered for protocol “%s”
pl: Zarejestrowano nieprawidłowe GType dla protokołu „%s”

en: No support for %s authentication
pl: Brak obsługi uwierzytelniania %s

en: %s authentication failed
pl: Uwierzytelnienie %s się nie powiodło

en: Forwarding messages is not supported
pl: Przekazywanie wiadomości nie jest obsługiwane

en: An I/O error occurred during security authorization.
pl: Podczas upoważnienia zabezpieczeń wystąpił błąd wejścia/wyjścia.

en: security library failure.
pl: niepowodzenie biblioteki zabezpieczeń.

en: security library: received bad data.
pl: biblioteka zabezpieczeń: odebrano błędne dane.

en: security library: output length error.
pl: biblioteka zabezpieczeń: błąd długości wyjścia.

en: security library has experienced an input length error.
pl: w bibliotece zabezpieczeń wystąpił błąd długości wyjścia.

en: security library: invalid arguments.
pl: biblioteka zabezpieczeń: nieprawidłowe parametry.

en: security library: invalid algorithm.
pl: biblioteka zabezpieczeń: nieprawidłowy algorytm.

en: security library: invalid AVA.
pl: biblioteka zabezpieczeń: nieprawidłowe AVA.

en: Improperly formatted time string.
pl: Niewłaściwie sformatowany ciąg czasu.

en: security library: improperly formatted DER-encoded message.
pl: biblioteka zabezpieczeń: niewłaściwie sformatowana wiadomość zaszyfrowana przez DER.

en: Peer's certificate has an invalid signature.
pl: Certyfikat partnera ma nieprawidłowy podpis.

en: Peer's Certificate has expired.
pl: Certyfikat partnera wygasł.

en: Peer's Certificate has been revoked.
pl: Certyfikat partnera został unieważniony.

en: Peer's Certificate issuer is not recognized.
pl: Nie rozpoznano wystawcy certyfikatu partnera.

en: Peer's public key is invalid.
pl: Klucz publiczny partnera jest nieprawidłowy.

en: The security password entered is incorrect.
pl: Podane hasło zabezpieczeń jest niepoprawne.

en: New password entered incorrectly.  Please try again.
pl: Niepoprawnie podano nowe hasło. Proszę spróbować ponownie.

en: security library: no nodelock.
pl: biblioteka zabezpieczeń: brak blokady węzła.

en: security library: bad database.
pl: biblioteka zabezpieczeń: błędna baza.

en: security library: memory allocation failure.
pl: biblioteka zabezpieczeń: niepowodzenie przydziału pamięci.

en: Peer's certificate issuer has been marked as not trusted by the user.
pl: Wystawca certyfikatu partnera został oznaczony jako niezaufany przez użytkownika.

en: Peer's certificate has been marked as not trusted by the user.
pl: Certyfikat partnera został oznaczony jako niezaufany przez użytkownika.

en: Certificate already exists in your database.
pl: Certyfikat już istnieje w bazie.

en: Downloaded certificate's name duplicates one already in your database.
pl: Nazwa pobranego certyfikatu powiela nazwę certyfikatu już będącego w bazie.

en: Error adding certificate to database.
pl: Błąd podczas dodawania certyfikatu do bazy.

en: Error refiling the key for this certificate.
pl: Błąd podczas ponownego wypełniania klucza dla tego certyfikatu.

en: The private key for this certificate cannot be found in key database
pl: Nie można odnaleźć klucza prywatnego dla tego certyfikatu w bazie kluczy

en: This certificate is valid.
pl: Ten certyfikat jest prawidłowy.

en: This certificate is not valid.
pl: Ten certyfikat jest nieprawidłowy.

en: Cert Library: No Response
pl: Biblioteka certyfikatów: brak odpowiedzi

en: The certificate issuer's certificate has expired.  Check your system date and time.
pl: Certyfikat wystawcy certyfikatu wygasł. Proszę sprawdzić poprawność daty i czasu na komputerze.

en: The CRL for the certificate's issuer has expired.  Update it or check your system date and time.
pl: Lista unieważnień certyfikatów dla wystawcy certyfikatu wygasła. Proszę ją zaktualizować lub sprawdzić poprawność daty i czasu na komputerze.

en: The CRL for the certificate's issuer has an invalid signature.
pl: Lista unieważnień certyfikatów dla wystawcy certyfikatu ma nieprawidłowy podpis.

en: New CRL has an invalid format.
pl: Nowa lista unieważnień certyfikatów ma nieprawidłowy format.

en: Certificate extension value is invalid.
pl: Wartość rozszerzenia certyfikatu jest nieprawidłowa.

en: Certificate extension not found.
pl: Nie znaleziono rozszerzenia certyfikatu.

en: Issuer certificate is invalid.
pl: Certyfikat wystawcy jest nieprawidłowy.

en: Certificate path length constraint is invalid.
pl: Ograniczenie długości ścieżki certyfikatu jest nieprawidłowe.

en: Certificate usages field is invalid.
pl: Pole zastosowań certyfikatu jest nieprawidłowe.

en: **Internal ONLY module**
pl: **TYLKO wewnętrzny moduł**

en: The key does not support the requested operation.
pl: Klucz nie obsługuje żądanego działania.

en: Certificate contains unknown critical extension.
pl: Certyfikat zawiera nieznane krytyczne rozszerzenie.

en: New CRL is not later than the current one.
pl: Nowa lista unieważnień certyfikatów nie jest późniejsza niż obecna lista.

en: Not encrypted or signed: you do not yet have an email certificate.
pl: Nie zaszyfrowano ani nie podpisano: użytkownik nie ma jeszcze certyfikatu poczty e-mail.

en: Not encrypted: you do not have certificates for each of the recipients.
pl: Nie zaszyfrowano: użytkownik nie ma certyfikatów dla każdego z odbiorców.

en: Cannot decrypt: you are not a recipient, or matching certificate and private key not found.
pl: Nie można odszyfrować: użytkownik nie jest odbiorcą albo nie odnaleziono pasującego certyfikatu i klucza publicznego.

en: Cannot decrypt: key encryption algorithm does not match your certificate.
pl: Nie można odszyfrować: algorytm szyfrowania klucza nie pasuje do certyfikatu użytkownika.

en: Signature verification failed: no signer found, too many signers found, or improper or corrupted data.
pl: Sprawdzenie poprawności podpisu się nie powiodło: nie odnaleziono podpisującego, odnaleziono za dużo podpisujących albo dane są niewłaściwe lub uszkodzone.

en: Unsupported or unknown key algorithm.
pl: Nieobsługiwany lub nieznany algorytm klucza.

en: Cannot decrypt: encrypted using a disallowed algorithm or key size.
pl: Nie można odszyfrować: zaszyfrowano za pomocą niedozwolonego algorytmu lub rozmiaru klucza.

en: Fortezza card has not been properly initialized.  Please remove it and return it to your issuer.
pl: Karta Fortezza nie została właściwie zainicjowana. Proszę ją wyjąć i zwrócić do wystawcy.

en: No Fortezza cards Found
pl: Nie odnaleziono kart Fortezza

en: No Fortezza card selected
pl: Nie wybrano karty Fortezza

en: Please select a personality to get more info on
pl: Proszę wybrać osobowość, o której uzyskać więcej informacji

en: Personality not found
pl: Nie odnaleziono osobowości

en: No more information on that Personality
pl: Nie ma więcej informacji o tej osobowości

en: Invalid Pin
pl: Nieprawidłowy kod PIN

en: Couldn't initialize Fortezza personalities.
pl: Nie można zainicjować osobowości Fortezza.

en: No KRL for this site's certificate has been found.
pl: Nie odnaleziono listy unieważnień kluczy dla certyfikatu tej witryny.

en: The KRL for this site's certificate has expired.
pl: Lista unieważnień kluczy dla certyfikatu tej witryny wygasła.

en: The KRL for this site's certificate has an invalid signature.
pl: Lista unieważnień kluczy dla certyfikatu tej witryny ma nieprawidłowy podpis.

en: The key for this site's certificate has been revoked.
pl: Klucz dla certyfikatu tej witryny został unieważniony.

en: New KRL has an invalid format.
pl: Nowa lista unieważnień kluczy ma nieprawidłowy format.

en: security library: need random data.
pl: biblioteka zabezpieczeń: wymagane są dane losowe.

en: security library: no security module can perform the requested operation.
pl: biblioteka zabezpieczeń: żaden moduł zabezpieczeń nie może wykonać żądanego działania.

en: The security card or token does not exist, needs to be initialized, or has been removed.
pl: Karta lub token zabezpieczeń nie istnieje, musi zostać zainicjowany albo został wyjęty.

en: security library: read-only database.
pl: biblioteka zabezpieczeń: baza jest tylko do odczytu.

en: No slot or token was selected.
pl: Nie wybrano gniazda ani tokenu.

en: A certificate with the same nickname already exists.
pl: Certyfikat o tym samym pseudonimie już istnieje.

en: A key with the same nickname already exists.
pl: Klucz o tym samym pseudonimie już istnieje.

en: error while creating safe object
pl: błąd podczas tworzenia bezpiecznego obiektu

en: error while creating baggage object
pl: błąd podczas tworzenia obiektu bagażu

en: Couldn't remove the principal
pl: Nie można usunąć naczelnika

en: Couldn't delete the privilege
pl: Nie można usunąć uprawnienia

en: This principal doesn't have a certificate
pl: Ten naczelnik nie ma certyfikatu

en: Required algorithm is not allowed.
pl: Wymagany algorytm jest niedozwolony.

en: Error attempting to export certificates.
pl: Błąd podczas próby wyeksportowania certyfikatów.

en: Error attempting to import certificates.
pl: Błąd podczas próby zaimportowania certyfikatów.

en: Unable to import.  Decoding error.  File not valid.
pl: Nie można zaimportować. Błąd odszyfrowywania. Plik jest nieprawidłowy.

en: Unable to import.  Invalid MAC.  Incorrect password or corrupt file.
pl: Nie można zaimportować. Nieprawidłowy MAC. Hasło jest niepoprawne lub plik jest uszkodzony.

en: Unable to import.  MAC algorithm not supported.
pl: Nie można zaimportować. Algorytm MAC jest nieobsługiwany.

en: Unable to import.  Only password integrity and privacy modes supported.
pl: Nie można zaimportować. Obsługiwane są tylko tryby spójności i prywatności hasła.

en: Unable to import.  File structure is corrupt.
pl: Nie można zaimportować. Struktura pliku jest uszkodzona.

en: Unable to import.  Encryption algorithm not supported.
pl: Nie można zaimportować. Algorytm szyfrowania jest nieobsługiwany.

en: Unable to import.  File version not supported.
pl: Nie można zaimportować. Wersja pliku jest nieobsługiwana.

en: Unable to import.  Incorrect privacy password.
pl: Nie można zaimportować. Niepoprawne hasło prywatności.

en: Unable to import.  Same nickname already exists in database.
pl: Nie można zaimportować. Ten sam pseudonim już istnieje w bazie.

en: The user pressed cancel.
pl: Użytkownik anulował.

en: Not imported, already in database.
pl: Nie zaimportowano, jest już w bazie.

en: Message not sent.
pl: Nie wysłano wiadomości.

en: Certificate key usage inadequate for attempted operation.
pl: Zastosowanie klucza certyfikatu jest nieadekwatne do próbowanego działania.

en: Certificate type not approved for application.
pl: Typ certyfikatu nie jest zatwierdzony dla programu.

en: Address in signing certificate does not match address in message headers.
pl: Adres w certyfikacie podpisującym nie zgadza się z adresem w nagłówkach wiadomości.

en: Unable to import.  Error attempting to import private key.
pl: Nie można zaimportować. Błąd podczas próby zaimportowania klucza prywatnego.

en: Unable to import.  Error attempting to import certificate chain.
pl: Nie można zaimportować. Błąd podczas próby zaimportowania łańcucha certyfikatów.

en: Unable to export.  Unable to locate certificate or key by nickname.
pl: Nie można wyeksportować. Nie można ustalić położenia certyfikatu lub klucza według pseudonimu.

en: Unable to export.  Private Key could not be located and exported.
pl: Nie można wyeksportować. Nie można ustalić położenia klucza publicznego i go wyeksportować.

en: Unable to export.  Unable to write the export file.
pl: Nie można wyeksportować. Nie można zapisać wyeksportowanego pliku.

en: Unable to import.  Unable to read the import file.
pl: Nie można zaimportować. Nie można odczytać zaimportowanego pliku.

en: Unable to export.  Key database corrupt or deleted.
pl: Nie można wyeksportować. Baza kluczy jest uszkodzona lub została usunięta.

en: Unable to generate public/private key pair.
pl: Nie można utworzyć pary kluczy publicznych/prywatnych.

en: Password entered is invalid.  Please pick a different one.
pl: Podane hasło jest nieprawidłowe. Proszę wybrać inne.

en: Old password entered incorrectly.  Please try again.
pl: Poprzednie hasło zostało niepoprawnie podane. Proszę spróbować ponownie.

en: Certificate nickname already in use.
pl: Pseudonim certyfikatu jest już używany.

en: Peer FORTEZZA chain has a non-FORTEZZA Certificate.
pl: Łańcuch FORTEZZA partnera ma certyfikat niebędący FORTEZZA.

en: A sensitive key cannot be moved to the slot where it is needed.
pl: Poufny klucz nie może zostać przeniesiony do gniazda, w którym jest potrzebny.

en: Invalid module name.
pl: Nieprawidłowa nazwa modułu.

en: Invalid module path/filename
pl: Nieprawidłowa ścieżka/nazwa pliku modułu

en: Unable to add module
pl: Nie można dodać modułu

en: Unable to delete module
pl: Nie można usunąć modułu

en: New KRL is not later than the current one.
pl: Nowa lista unieważnień kluczy nie jest późniejsza niż obecna lista.

en: New CKL has different issuer than current CKL.  Delete current CKL.
pl: Nowa lista unieważnień certyfikatów ma innego wystawcę niż ocena lista. Należy usunąć obecną listę.

en: The Certifying Authority for this certificate is not permitted to issue a certificate with this name.
pl: Ośrodek certyfikacji dla tego certyfikatu nie ma pozwolenia na wystawianie certyfikatu o tej nazwie.

en: The key revocation list for this certificate is not yet valid.
pl: Lista unieważnień kluczy dla tego certyfikatu nie jest jeszcze ważna.

en: The certificate revocation list for this certificate is not yet valid.
pl: Lista unieważnień certyfikatów dla tego certyfikatu nie jest jeszcze ważna.

en: The requested certificate could not be found.
pl: Nie można odnaleźć żądanego certyfikatu.

en: The signer's certificate could not be found.
pl: Nie można odnaleźć certyfikatu podpisującego.

en: The location for the certificate status server has invalid format.
pl: Położenie dla serwera stanu certyfikatu ma nieprawidłowy format.

en: The OCSP response cannot be fully decoded; it is of an unknown type.
pl: Nie można w pełni odszyfrować odpowiedzi OCSP, jako że jest nieznanego typu.

en: The OCSP server returned unexpected/invalid HTTP data.
pl: Serwer OCSP zwrócił nieoczekiwane/nieprawidłowe dane HTTP.

en: The OCSP server found the request to be corrupted or improperly formed.
pl: Serwer OCSP wykryło żądanie jako uszkodzone lub niewłaściwie sformatowane.

en: The OCSP server experienced an internal error.
pl: Na serwerze OCSP wystąpił błąd wewnętrzny.

en: The OCSP server suggests trying again later.
pl: Serwer OCSP proponuje spróbować ponownie później.

en: The OCSP server requires a signature on this request.
pl: Serwer OCSP wymaga podpisu dla tego żądania.

en: The OCSP server has refused this request as unauthorized.
pl: Serwer OCSP odmówił tego żądania jako nieupoważnione.

en: The OCSP server returned an unrecognizable status.
pl: Serwer OCSP zwrócił nierozpoznawalny stan.

en: The OCSP server has no status for the certificate.
pl: Serwer OCSP nie ma stanu dla certyfikatu.

en: You must enable OCSP before performing this operation.
pl: Do wykonania tego działania konieczne jest włączenie OCSP.

en: You must set the OCSP default responder before performing this operation.
pl: Do wykonania tego działania konieczne jest ustawienie domyślnego modułu odpowiadającego OCSP.

en: The response from the OCSP server was corrupted or improperly formed.
pl: Odpowiedź od serwera OCSP jest uszkodzona lub niewłaściwie sformatowana.

en: The signer of the OCSP response is not authorized to give status for this certificate.
pl: Podpisujący odpowiedzi OCSP nie jest upoważniony do nadawania stanu dla tego certyfikatu.

en: The OCSP response is not yet valid (contains a date in the future).
pl: Odpowiedź OCSP nie jest jeszcze ważna (zawiera datę w przyszłości).

en: The OCSP response contains out-of-date information.
pl: Odpowiedź OCSP zawiera przestarzałe informacje.

en: The CMS or PKCS #7 Digest was not found in signed message.
pl: Nie odnaleziono streszczenia CMS lub PKCS #7 w podpisanej wiadomości.

en: The CMS or PKCS #7 Message type is unsupported.
pl: Typ wiadomości CMS lub PKCS #7 jest nieobsługiwany.

en: PKCS #11 module could not be removed because it is still in use.
pl: Nie można usunąć modułu PKCS #11, ponieważ jest nadal używany.

en: Could not decode ASN.1 data. Specified template was invalid.
pl: Nie można odszyfrować danych ASN.1. Podany szablon jest nieprawidłowy.

en: No matching CRL was found.
pl: Nie odnaleziono pasującej listy unieważnień certyfikatów.

en: You are attempting to import a cert with the same issuer/serial as an existing cert, but that is not the same cert.
pl: Następuje próba zaimportowania certyfikatu o tym samym wystawcy/numerze seryjnym co istniejący certyfikat, ale to nie jest ten sam certyfikat.

en: NSS could not shutdown. Objects are still in use.
pl: Nie można wyłączyć biblioteki NSS. Obiekty są nadal używane.

en: DER-encoded message contained extra unused data.
pl: Wiadomość zaszyfrowana przez DER zawiera dodatkowe nieużywane dane.

en: Unsupported elliptic curve.
pl: Nieobsługiwana krzywa eliptyczna.

en: Unsupported elliptic curve point form.
pl: Nieobsługiwana forma punktu krzywej eliptycznej.

en: Unrecognized Object Identifier.
pl: Nierozpoznany identyfikator obiektu.

en: Invalid OCSP signing certificate in OCSP response.
pl: Nieprawidłowy certyfikat podpisujący OCSP w odpowiedzi OCSP.

en: Certificate is revoked in issuer's certificate revocation list.
pl: Certyfikat jest unieważniony na liście unieważnień certyfikatów wystawcy.

en: Issuer's OCSP responder reports certificate is revoked.
pl: Moduł odpowiadający OCSP wystawcy zgłasza, że certyfikat został unieważniony.

en: Issuer's Certificate Revocation List has an unknown version number.
pl: Lista unieważnień certyfikatów wystawcy ma nieznany numer wersji.

en: Issuer's V1 Certificate Revocation List has a critical extension.
pl: Lista unieważnień certyfikatów V1 wystawcy ma krytyczne rozszerzenie.

en: Issuer's V2 Certificate Revocation List has an unknown critical extension.
pl: Lista unieważnień certyfikatów V2 wystawcy ma nieznane krytyczne rozszerzenie.

en: Unknown object type specified.
pl: Podano nieznany typ obiektu.

en: PKCS #11 driver violates the spec in an incompatible way.
pl: Sterownik PKCS #11 narusza specyfikację w niezgodny sposób.

en: No new slot event is available at this time.
pl: Brak dostępnych nowych zdarzeń gniazd w tej chwili.

en: CRL already exists.
pl: Lista unieważnień certyfikatów już istnieje.

en: NSS is not initialized.
pl: Biblioteka NSS nie jest zainicjowana.

en: The operation failed because the PKCS#11 token is not logged in.
pl: Działanie się nie powiodło, ponieważ token PKCS#11 nie jest zalogowany.

en: Configured OCSP responder's certificate is invalid.
pl: Certyfikat skonfigurowanego modułu odpowiadającego OCSP jest nieprawidłowy.

en: OCSP response has an invalid signature.
pl: Odpowiedź OCSP ma nieprawidłowy podpis.

en: Cert validation search is out of search limits
pl: Wyszukiwanie sprawdzania poprawności certyfikatu jest poza ograniczeniami wyszukiwania

en: Policy mapping contains anypolicy
pl: Mapowanie zasad zawiera „anypolicy”

en: Cert chain fails policy validation
pl: Sprawdzenie poprawności zasad łańcucha certyfikatu się nie powiodło

en: Unknown location type in cert AIA extension
pl: Nieznany typ położenia w rozszerzeniu AIA certyfikatu

en: Server returned bad HTTP response
pl: Serwer zwrócił błędną odpowiedź HTTP

en: Server returned bad LDAP response
pl: Serwer zwrócił błędną odpowiedź LDAP

en: Failed to encode data with ASN1 encoder
pl: Zaszyfrowanie danych za pomocą szyfratora ASN1 się nie powiodło

en: Bad information access location in cert extension
pl: Błędne położenie dostępu do informacji w rozszerzeniu certyfikatu

en: Libpkix internal error occurred during cert validation.
pl: Podczas sprawdzania poprawności certyfikatu wystąpił wewnętrzny błąd biblioteki libpkix.

en: A PKCS #11 module returned CKR_GENERAL_ERROR, indicating that an unrecoverable error has occurred.
pl: Moduł PKCS #11 zwrócił CKR_GENERAL_ERROR, co wskazuje na wystąpienie krytycznego błędu.

en: A PKCS #11 module returned CKR_FUNCTION_FAILED, indicating that the requested function could not be performed.  Trying the same operation again might succeed.
pl: Moduł PKCS #11 zwrócił CKR_FUNCTION_FAILED, co wskazuje, że nie można wykonać żądanej funkcji. Ponowienie próby wykonania tego samego działania może się powieść.

en: A PKCS #11 module returned CKR_DEVICE_ERROR, indicating that a problem has occurred with the token or slot.
pl: Moduł PKCS #11 zwrócił CKR_DEVICE_ERROR, co wskazuje na wystąpienie problemu z tokenem lub gniazdem.

en: Expired password
pl: Hasło wygasło

en: Locked password
pl: Hasło jest zablokowane

en: Unknown PKCS11 error
pl: Nieznany błąd PKCS11

en: Certificate signature algorithm disabled
pl: Wyłączony algorytm podpisu certyfikatu

en: Legacy database
pl: Przestarzała baza

en: Signature algorithm disabled
pl: Wyłączony algorytm podpisu

en: Algorithm mismatch
pl: Algorytm nie pasuje

en: Unknown error.
pl: Nieznany błąd.

en: Cannot find certificate for “%s”
pl: Nie można odnaleźć certyfikatu dla „%s”

en: Cannot create CMS message
pl: Nie można utworzyć wiadomości CMS

en: Cannot create CMS signed data
pl: Nie można utworzyć danych podpisanych CMS

en: Cannot attach CMS signed data
pl: Nie można załączyć danych podpisanych CMS

en: Cannot attach CMS data
pl: Nie można załączyć danych CMS

en: Cannot create CMS Signer information
pl: Nie można utworzyć informacji podpisującego CMS

en: Cannot find certificate chain
pl: Nie można odnaleźć łańcucha certyfikującego

en: Cannot add CMS Signing time
pl: Nie można dodać czasu podpisania CMS

en: Encryption certificate for “%s” does not exist
pl: Certyfikat szyfrujący dla „%s” nie istnieje

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
pl: Nie można dodać atrybutu SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
pl: Nie można dodać atrybutu MS SMIMEEncKeyPrefs

en: Cannot add encryption certificate
pl: Nie można dodać certyfikatu szyfrującego

en: Cannot add CMS Signer information
pl: Nie można dodać informacji podpisującego CMS

note: Translators: A fallback message when couldn't verify an SMIME signature
en: Unverified
pl: Niezweryfikowany

en: Good signature
pl: Poprawny podpis

en: Bad signature
pl: Błędny podpis

en: Content tampered with or altered in transit
pl: Treść sfałszowana lub naruszona podczas przekazu

en: Signing certificate not found
pl: Nie odnaleziono certyfikatu podpisującego

en: Signing certificate not trusted
pl: Niewiarygodny certyfikat podpisujący

en: Signature algorithm unknown
pl: Nieznany algorytm podpisu

en: Signature algorithm unsupported
pl: Nieobsługiwany algorytm podpisu

en: Malformed signature
pl: Błędnie zbudowany podpis

en: Processing error
pl: Błąd przetwarzania

en: No signed data in signature
pl: Brak podpisanych danych w podpisie

en: Digests missing from enveloped data
pl: Brak streszczeń w opakowanych danych

en: Cannot calculate digests
pl: Nie można wyliczyć streszczeń

en: Cannot set message digests
pl: Nie można ustawić streszczeń wiadomości

en: Certificate import failed
pl: Zaimportowanie certyfikatu się nie powiodło

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
pl: Certyfikat jest jedyną wiadomością, nie można zweryfikować certyfikatów

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
pl: Certyfikat jest jedyną wiadomością, certyfikaty zaimportowane i zweryfikowane

en: Cannot find signature digests
pl: Nie można odnaleźć streszczeń podpisów

en: Signer: %s <%s>: %s
pl: Podpisujący: %s <%s>: %s

en: Cannot create encoder context
pl: Nie można utworzyć kontekstu szyfratora

en: Failed to add data to CMS encoder
pl: Dodanie danych do szyfratora CMS się nie powiodło

en: Failed to encode data
pl: Szyfrowanie danych się nie powiodło

en: Decoder failed
pl: Dekoder zakończył pracę z błędem

en: No valid or appropriate certificate for “%s” was found
pl: Nie odnaleziono prawidłowego lub odpowiedniego certyfikatu dla „%s”

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
pl: Nie można odnaleźć wspólnego algorytmu szyfrowania całości

en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
pl: Nie można przydzielić miejsca dla klucza szyfrowania całości

en: Cannot create CMS Message
pl: Nie można utworzyć wiadomości CMS

en: Cannot create CMS Enveloped data
pl: Nie można utworzyć opakowanych danych CMS

en: Cannot attach CMS Enveloped data
pl: Nie można dołączyć opakowanych danych CMS

en: Cannot attach CMS data object
pl: Nie można dołączyć obiektu danych CMS

en: Cannot create CMS Recipient information
pl: Nie można utworzyć informacji odbiorcy CMS

en: Cannot add CMS Recipient information
pl: Nie można dodać informacji odbiorcy CMS

en: Failed to add data to encoder
pl: Dodanie danych do szyfratora się nie powiodło

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
pl: Deszyfrowanie S/MIME: nie odnaleziono zaszyfrowanej zawartości

en: Opening folder “%s”
pl: Otwieranie katalogu „%s”

en: Scanning folders in “%s”
pl: Skanowanie katalogów w „%s”

en: Trash
pl: Kosz

en: Junk
pl: Niechciane

en: Cannot create folder: %s: folder exists
pl: Nie można utworzyć katalogu: %s: katalog istnieje

en: Creating folder “%s”
pl: Tworzenie katalogu „%s”

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
pl: Nie można usunąć katalogu: %s: nieprawidłowe działanie

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
pl: Nie można zmienić nazwy katalogu: %s: nieprawidłowe działanie

en: Cannot write with no base stream
pl: Nie można zapisywać bez podstawowego potoku

en: Stream type “%s” is not seekable
pl: Nie można przewijać typu strumienia „%s”

en: Only reset to beginning is supported with CamelStreamFilter
pl: Tylko przywrócenie do początku jest obsługiwane za pomocą CamelStreamFilter

en: Only reset to beginning is supported with CamelHttpStream
pl: Tylko przywrócenie do początku jest obsługiwane za pomocą CamelHttpStream

en: Connection cancelled
pl: Anulowano połączenie

en: Could not connect with command “%s”: %s
pl: Nie można połączyć za pomocą polecenia „%s”: %s

en: Subscribing to folder “%s”
pl: Subskrybowanie katalogu „%s”

en: Unsubscribing from folder “%s”
pl: Usuwanie subskrypcji katalogu „%s”

en: Could not parse URL “%s”
pl: Nie można przetworzyć adresu URL „%s”

en: Updating folder “%s”
pl: Aktualizowanie katalogu „%s”

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
pl: Nie można skopiować lub przenieść wiadomości do katalogu wirtualnego

note: Translators: The first “%s” is replaced with a message UID, the second “%s” is replaced with an account name and the third “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No such message %s in “%s : %s”
pl: Brak wiadomości %s w „%s : %s”

en: Error storing “%s”:
pl: Błąd podczas zapisywania „%s”:

en: Updating search folder “%s”
pl: Aktualizowanie katalogu wyszukiwania „%s”

en: Automatically _update on change in source folders
pl: A_utomatyczne aktualizowanie po zmianie w katalogach źródłowych

note: Translators: 'Unmatched' is a folder name under Search folders where are shown * all messages not belonging into any other configured search folder
en: Unmatched
pl: Niedopasowane

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
pl: Nie można usunąć katalogu: %s: katalog nie istnieje

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
pl: Nie można zmienić nazwy katalogu %s: katalog nie istnieje

en: Enable _Unmatched folder
pl: Włączenie katalogu _Niepasujące

en: Updating Unmatched search folder
pl: Aktualizowanie katalogu wyszukiwania _Niepasujące

en: Cannot copy messages to the Trash folder
pl: Nie można skopiować wiadomości do katalogu kosza

en: Cannot copy messages to the Junk folder
pl: Nie można skopiować wiadomości do katalogu niechcianych wiadomości

en: You must be working online to complete this operation (%s)
pl: Do ukończenia tego działania konieczne jest połączenie z siecią (%s)

en: You must be working online to complete this operation
pl: Do ukończenia tego działania konieczne jest połączenie z siecią

en: No destination folder specified
pl: Nie podano katalogu docelowego

en: Unable to move junk messages
pl: Nie można przenieść niechcianych wiadomości

en: Unable to move deleted messages
pl: Nie można przenieść usuniętych wiadomości

en: Unable to move Not-Junk messages
pl: Nie można przenieść wiadomości niebędących niechcianymi

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No quota information available for folder “%s : %s”
pl: Informacje o przydziale nie są dostępne dla katalogu „%s : %s”

note: transfer ownership to 'rcf' Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Removing stale cache files in folder “%s : %s”
pl: Usuwanie starych plików bufora z katalogu „%s : %s”

en: Apply message _filters to this folder
pl: _Filtrowanie wiadomości w tym katalogu

en: Always check for _new mail in this folder
pl: Sprawdzanie _nowych wiadomości w tym katalogu przez cały czas

en: Could not create folder summary for %s
pl: Nie można utworzyć podsumowania katalogu dla %s

en: Could not create cache for %s:
pl: Nie można utworzyć bufora dla %s:

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No IMAP mailbox available for folder “%s : %s”
pl: Brak dostępnej skrzynki pocztowej IMAP dla katalogu „%s : %s”

en: Source stream returned no data
pl: Potok źródłowy nie zwrócił danych

en: Checking for New Mail
pl: Sprawdzanie nowych wiadomości

en: C_heck for new messages in all folders
pl: _Sprawdzanie nowych wiadomości we wszystkich katalogach

en: Ch_eck for new messages in subscribed folders
pl: Spr_awdzanie nowych wiadomości w subskrybowanych katalogach

en: Use _Quick Resync if the server supports it
pl: Użycie opcji _Quick Resync, jeśli serwer ją obsługuje

en: _Listen for server change notifications
pl: _Nasłuchiwanie powiadomień o zmianach na serwerze

en: Folders
pl: Katalogi

en: _Show only subscribed folders
pl: Wyśw_ietlanie tylko subskrybowanych katalogów

en: Options
pl: Opcje

en: Apply _filters to new messages in all folders
pl: _Filtrowanie nowych wiadomości we wszystkich katalogach

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
pl: Filtrowanie _nowych wiadomości w Odebranych na tym serwerze

en: Check new messages for _Junk contents
pl: Sprawdzanie nowych wiadomości pod kątem nie_chcianych treści

en: Only check for Junk messages in the In_box folder
pl: Szukanie niechcianych tylko w katalogu _Odebrane

en: Synchroni_ze remote mail locally in all folders
pl: Synch_ronizowanie zdalnej poczty lokalnie we wszystkich katalogach

en: Numbe_r of concurrent connections to use
pl: _Liczba jednocześnie używanych połączeń

en: Enable full folder update on _metered network
pl: Pełna aktualizacja katalogów w _sieci taryfowej

en: Send client I_D to the server
pl: _Wysyłanie identyfikatora klienta do serwera

en: O_verride server-supplied folder namespace
pl: _Nadpisanie przestrzeni nazw katalogów podanej przez serwer

en: Namespace:
pl: Przestrzeń nazw:

en: Ignore other users namespace
pl: Ignorowanie przestrzeni nazw innych użytkowników

en: Ignore shared folders namespace
pl: Ignorowanie przestrzeni nazw współdzielonych katalogów

en: Use shell command for connecting to the server
pl: Użycie polecenia powłoki do łączenia z serwerem

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Download large messages in chunks
pl: Pobieranie dużych wiadomości w częściach

note: Translators: This constructs either "Fetch new messages in ascending order" or "Fetch new messages in descending order"
en: Fetch new messages in
pl: Pobieranie nowych wiadomości w

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in ascending order"
en: ascending order
pl: kolejności rosnącej

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in descending order"
en: descending order
pl: kolejności malejącej

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value
en: Store folder changes after %s second(s)
pl: Zapisywanie zmian katalogów po %s s

en: Single client mode
pl: Tryb jednego klienta

en: Default IMAP port
pl: Domyślny port IMAP

en: IMAP over TLS
pl: IMAP przez TLS

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
pl: Przeglądanie i przechowywanie poczty na serwerach IMAP.

en: Error writing to cache stream
pl: Błąd podczas zapisywania do potoku bufora

en: Failed to get capabilities
pl: Uzyskanie możliwości się nie powiodło

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
pl: Połączenie z serwerem IMAP %s w trybie bezpiecznym się nie powiodło: %s

en: STARTTLS not supported
pl: STARTTLS nie jest obsługiwane

en: Failed to issue STARTTLS
pl: Wydanie STARTTLS się nie powiodło

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode:
pl: Połączenie z serwerem IMAP %s w trybie bezpiecznym się nie powiodło:

en: IMAP server %s does not support %s authentication
pl: Serwer IMAP %s nie obsługuje uwierzytelniania %s

en: Plaintext authentication disallowed on insecure connections. Change encryption to STARTTLS or TLS for account “%s”.
pl: Uwierzytelnianie w zwykłym tekście jest niedozwolone na niezabezpieczonych połączeniach. Proszę zmienić szyfrowanie na STARTTLS lub TLS dla konta „%s”.

en: Cannot authenticate without a username
pl: Nie można uwierzytelnić bez nazwy użytkownika

en: Authentication password not available
pl: Hasło uwierzytelnienia jest niedostępne

en: Failed to authenticate
pl: Uwierzytelnienie się nie powiodło

en: Failed to issue ID
pl: Wydanie ID się nie powiodło

en: Failed to issue ENABLE UTF8=ACCEPT
pl: Wydanie ENABLE UTF8=ACCEPT się nie powiodło

en: Failed to issue NAMESPACE
pl: Wydanie NAMESPACE się nie powiodło

en: Failed to enable QResync
pl: Włączenie QResync się nie powiodło

en: Failed to issue NOTIFY
pl: Wydanie NOTIFY się nie powiodło

en: Failed to select mailbox
pl: Wybranie skrzynki się nie powiodło

en: Cannot issue command, no stream available
pl: Nie można wydać polecenia, żaden potok nie jest dostępny

en: Cannot get message with message ID %s: %s
pl: Nie można pobrać wiadomości z identyfikatorem %s: %s

en: No such message available.
pl: Nie ma takiej wiadomości.

en: Error fetching message
pl: Błąd podczas pobierania wiadomości

en: Error performing NOOP
pl: Błąd podczas wykonywania NOOP

en: Failed to close the tmp stream
pl: Zamknięcie potoku tymczasowego się nie powiodło

en: Failed to copy the tmp file
pl: Skopiowanie pliku tymczasowego się nie powiodło

en: Error moving messages
pl: Błąd podczas przenoszenia wiadomości

en: Error copying messages
pl: Błąd podczas kopiowania wiadomości

en: Cannot create spool file:
pl: Nie można utworzyć pliku kolejki:

en: Error appending message
pl: Błąd podczas dołączania wiadomości

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Scanning for changed messages in “%s : %s”
pl: Wyszukiwanie zmodyfikowanych wiadomości w „%s : %s”

en: Error scanning changes
pl: Błąd podczas wyszukiwania zmian

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Fetching summary information for new messages in “%s : %s”
pl: Pobieranie informacji podsumowujących dla nowych wiadomości w „%s : %s”

en: Error fetching message info
pl: Błąd podczas pobierania informacji o wiadomości

en: Error running STATUS
pl: Błąd podczas wykonywania STATUS

en: Error syncing changes
pl: Błąd podczas synchronizowania zmian

en: Error expunging message
pl: Błąd podczas czyszczenia wiadomości

en: Error fetching folders
pl: Błąd podczas pobierania katalogów

en: Error fetching subscribed folders
pl: Błąd podczas pobierania subskrybowanych katalogów

en: Error creating folder
pl: Błąd podczas tworzenia katalogu

en: Error deleting folder
pl: Błąd podczas usuwania katalogu

en: Error renaming folder
pl: Błąd podczas zmieniania nazwy katalogu

en: Error subscribing to folder
pl: Błąd podczas subskrybowania katalogu

en: Error unsubscribing from folder
pl: Błąd podczas usuwania subskrypcji katalogu

en: IMAP server does not support quotas
pl: Serwer IMAP nie obsługuje przydziałów

en: Error retrieving quota information
pl: Błąd podczas pobierania informacji o przydziale

en: Search failed
pl: Wyszukiwanie się nie powiodło

note: Blocks, until the DONE is issued or on inactivity timeout, error, ...
en: Error running IDLE
pl: Błąd podczas wykonywania IDLE

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
pl: Odebrane

en: IMAP server %s
pl: Serwer IMAP %s

en: IMAP service for %s on %s
pl: Usługa IMAP dla %s na %s

en: No IMAPx connection object provided
pl: Nie podano żadnego obiektu połączenia IMAPx

en: Password
pl: Hasło

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
pl: Przy tej opcji połączenie z serwerem IMAP nastąpi za pomocą hasła w postaci zwykłego tekstu.

en: No such folder %s
pl: Katalog „%s” nie istnieje

en: No IMAP namespace for folder path “%s”
pl: Brak przestrzeni nazw IMAP dla ścieżki katalogu „%s”

en: Retrieving folder list for “%s”
pl: Pobieranie listy katalogów dla „%s”

en: The account does not support folder hierarchy. Create the folder on the account level instead.
pl: Konto nie obsługuje hierarchii katalogów. Zamiast tego należy utworzyć katalog na poziomie konta.

en: The folder name “%s” is invalid because it contains the character “%c”
pl: Nazwa katalogu „%s” jest nieprawidłowa, ponieważ zawiera znak „%c”

[ctx: IMAPDefaults]
note: Translators: The strings in "IMAPDefaults" context are folder names as can be presented by the server; There's checked for the localized version of it and for the non-localized version as well. It's always the folder name (eventually path) as provided by the server, when returned in given localizati
en: [Gmail]/Drafts
pl: [Gmail]/Wersje robocze

[ctx: IMAPDefaults]
en: Drafts
pl: Szkice

[ctx: IMAPDefaults]
en: Draft
pl: Szkic

[ctx: IMAPDefaults]
en: Templates
pl: Szablony

[ctx: IMAPDefaults]
en: Archive
pl: Archiwum

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Sent Mail
pl: [Gmail]/Wysłane

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent
pl: Wysłane

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Items
pl: Wysłane elementy

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Messages
pl: Wysłane wiadomości

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk
pl: Niechciane

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk E-mail
pl: Niechciana wiadomość

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk Email
pl: Niechciana wiadomość

[ctx: IMAPDefaults]
en: Spam
pl: Niechciane

[ctx: IMAPDefaults]
en: Bulk Mail
pl: Całość poczty

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Trash
pl: [Gmail]/Kosz

[ctx: IMAPDefaults]
en: Trash
pl: Kosz

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Items
pl: Usunięte elementy

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Messages
pl: Usunięte wiadomości

note: Translators: This is used for a folder description, for * folders being under /var/spool/mail.  The first %s is * replaced with a relative path under /var/spool/mail, * the second %s is replaced with a protocol name, like * mbox/maldir/... * folders being under /var/mail.  The first %s is replaced *
en: mailbox: %s (%s)
pl: skrzynka: %s (%s)

en: _Index message body data
pl: _Indeksowanie treści wiadomości

note: Translators: The first %s is replaced with a message ID, * the second %s is replaced with the folder path, * the third %s is replaced with a detailed error string
en: Cannot get message %s from folder %s
    %s
pl: Nie można pobrać wiadomości %s z katalogu %s
    %s

en: _Use the “.folders” folder summary file (exmh)
pl: _Użycie pliku podsumowania katalogu „.folders” (exmh)

en: MH-format mail directories
pl: Katalogi z wiadomościami formacie MH

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
pl: Przechowywanie lokalnej poczty w katalogach podobnych do MH.

en: Apply _filters to new messages
pl: _Filtrowanie nowych wiadomości

en: Local delivery
pl: Dostarczanie lokalne

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox-formatted spools into folders managed by Evolution.
pl: Pobieranie (przenoszenie) lokalnej poczty ze standardowych kolejek w formacie mbox do katalogów zarządzanych przez program Evolution.

en: _Apply filters to new messages in Inbox
pl: Filtrowanie _nowych wiadomości w Odebranych

en: Maildir-format mail directories
pl: Katalogi z wiadomościami formacie Maildir

en: For storing local mail in maildir directories.
pl: Przechowywanie lokalnej poczty w katalogach Maildir.

en: _Listen for change notifications
pl: _Nasłuchiwanie powiadomień o zmianach

en: _Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
pl: _Zapisywanie nagłówków opisujących stanu formacie Elm/Pine/Mutt

en: Standard Unix mbox spool file
pl: Standardowy uniksowy plik poczty mbox

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
pl: Odczyt i przechowywanie lokalnej poczty w zewnętrznych standardowych plikach.
    kolejek w formacie mbox. Opcji tej można użyć do odczytu drzewa katalogów
    obsługiwanego przez programy Elm, Pine czy Mutt.

en: Standard Unix mbox spool directory
pl: Standardowy uniksowy katalog poczty mbox

en: Could not rename folder %s to %s: %s
pl: Nie można zmienić nazwy katalogu %s na %s: %s

en: Local mail file %s
pl: Lokalny plik z wiadomościami %s

en: Store root %s is not an absolute path
pl: Lokalizacja nadrzędna miejsca przechowywania %s nie jest ścieżką bezwzględną

en: Store root %s is not a regular directory
pl: Lokalizacja nadrzędna miejsca przechowywania %s nie jest zwykłym katalogiem

en: Cannot get folder: %s: %s
pl: Nie można pobrać katalogu: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
pl: Lokalne miejsca przechowywania nie mają skrzynki odbiorczej

en: Could not delete folder index file “%s”: %s
pl: Nie można usunąć pliku „%s” z indeksem katalogu: %s

en: Could not delete folder meta file “%s”: %s
pl: Nie można usunąć metapliku katalogu „%s”: %s

en: Could not rename “%s”: %s
pl: Nie można zmienić nazwy „%s”: %s

en: No such message
pl: Nie ma takiej wiadomości

en: Cannot append message to maildir folder: %s:
pl: Nie można dołączyć wiadomości do katalogu w formacie maildir: %s:

en: Cannot get message %s from folder %s:
pl: Nie można pobrać wiadomości %s z katalogu %s:

en: Cannot transfer message to destination folder: %s
pl: Nie można przenieść wiadomości do katalogu docelowego: %s

en: Cannot create folder containing “%s”
pl: Nie można utworzyć katalogu zawierającego „%s”

en: Folder %s already exists
pl: Katalog %s już istnieje

en: Cannot create folder “%s”: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu „%s”: %s

en: Cannot get folder “%s”: %s
pl: Nie można pobrać katalogu „%s”: %s

en: Cannot get folder “%s”: folder does not exist.
pl: Nie można pobrać katalogu „%s”: katalog nie istnieje.

en: Cannot get folder “%s”: not a maildir directory.
pl: Nie można pobrać katalogu „%s”: nie jest katalogiem z wiadomościami w formacie maildir.

en: Could not delete folder “%s”: %s
pl: Nie można usunąć katalogu „%s”: %s

en: not a maildir directory
pl: to nie katalog z wiadomościami w formacie maildir

en: Could not scan folder “%s”: %s
pl: Nie można przeszukać katalogu „%s”: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
pl: Nie można otworzyć katalogu z wiadomościami ze ścieżki: %s: %s

en: Checking folder consistency
pl: Sprawdzanie spójności katalogu

en: Checking for new messages
pl: Wyszukiwanie nowych wiadomości

en: Storing folder
pl: Zapisywanie katalogu

en: Cannot open mailbox: %s:
pl: Nie można otworzyć skrzynki: %s:

en: Cannot append message to mbox file: %s:
pl: Nie można dołączyć wiadomości do pliku mbox: %s:

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
pl: Katalog jest uszkodzony w sposób uniemożliwiający naprawę.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
pl: Nie można utworzyć blokady katalogu dla %s: %s

en: Cannot create a folder by this name.
pl: Nie można utworzyć katalogu o tej nazwie.

en: Cannot get folder “%s”: not a regular file.
pl: Nie można pobrać katalogu „%s”: to nie jest zwykły plik.

en: Cannot create directory “%s”: %s.
pl: Nie można utworzyć katalogu „%s”: %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu: %s: %s

en: Folder already exists
pl: Katalog już istnieje

en: Could not delete folder “%s”:
    %s
pl: Nie można usunąć katalogu „%s”:
    %s

en: “%s” is not a regular file.
pl: „%s” nie jest zwykłym plikiem.

en: Folder “%s” is not empty. Not deleted.
pl: Katalog „%s” nie jest pusty. Nie został usunięty.

en: Could not delete folder summary file “%s”: %s
pl: Nie można usunąć pliku podsumowania katalogu „%s”: %s

en: The new folder name is illegal.
pl: Nowa nazwa katalogu jest niedozwolona.

en: Could not rename “%s”: “%s”: %s
pl: Nie można zmienić nazwy „%s”: „%s”: %s

en: Could not open folder: %s: %s
pl: Nie można otworzyć katalogu: %s: %s

en: Cannot check folder: %s: %s
pl: Nie można sprawdzić katalogu: %s: %s

en: Could not open file: %s: %s
pl: Nie można otworzyć pliku: %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
pl: Nie można otworzyć tymczasowej skrzynki: %s

en: Could not close source folder %s: %s
pl: Nie można zamknąć katalogu źródłowego %s: %s

en: Could not close temporary folder: %s
pl: Nie można zamknąć katalogu tymczasowego: %s

en: Could not rename folder: %s
pl: Nie można zmienić nazwy katalogu: %s

en: Could not store folder: %s
pl: Nie można zapisać katalogu: %s

en: MBOX file is corrupted, please fix it. (Expected a From line, but didn’t get it.)
pl: Plik MBOX jest uszkodzony, proszę go naprawić (oczekiwano wiersza Od:, ale go nie otrzymano).

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
pl: Niezgodność katalogu z zestawieniem, nawet po synchronizacji

en: Unknown error: %s
pl: Nieznany błąd: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s
pl: Zapisanie do tymczasowej skrzynki się nie powiodło: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s: %s
pl: Zapisanie do tymczasowej skrzynki się nie powiodło: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s:
pl: Nie można dołączyć wiadomości do katalogu mh: %s:

en: Could not create folder “%s”: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu „%s”: %s

en: Cannot get folder “%s”: not a directory.
pl: Nie można pobrać katalogu „%s”: nie jest katalogiem.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
pl: Nie można otworzyć ścieżki katalogu MH: %s: %s

en: Spool “%s” cannot be opened: %s
pl: Nie można otworzyć kolejki „%s”: %s

en: Spool “%s” is not a regular file or directory
pl: Kolejka „%s” nie jest zwykłym plikiem lub katalogiem

en: Spool mail file %s
pl: Plik %s z kolejką wiadomości

en: Spool folder tree %s
pl: Drzewo katalogów kolejek %s

en: Invalid spool
pl: Nieprawidłowa kolejka

en: Folder “%s/%s” does not exist.
pl: Katalogu „%s/%s” nie istnieje.

en: Could not open folder “%s”:
    %s
pl: Nie można otworzyć katalogu „%s”:
    %s

en: Folder “%s” does not exist.
pl: Katalog „%s” nie istnieje.

en: Could not create folder “%s”:
    %s
pl: Nie można utworzyć katalogu „%s”:
    %s

en: “%s” is not a mailbox file.
pl: „%s” nie jest plikiem skrzynki.

en: Store does not support an INBOX
pl: Miejsce przechowywania nie obsługuje katalogu Odebrane

en: Spool folders cannot be deleted
pl: Nie można usuwać katalogów kolejek

en: Spool folders cannot be renamed
pl: Nie można zmieniać nazw katalogów kolejek

en: Refreshing spool folder
pl: Odświeżanie katalogu kolejki

en: Could not synchronize temporary folder %s: %s
pl: Nie można zsynchronizować katalogu tymczasowego %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
pl: Nie można zsynchronizować katalogu kolejki %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in “%s”
pl: Nie można zsynchronizować katalogu kolejki %s: %s
    Katalog może być uszkodzony, zapisano kopię w „%s”

en: Internal error: UID in invalid format: %s
pl: Błąd wewnętrzny: UID w nieprawidłowej postaci: %s

en: Cannot get message %s: %s
pl: Nie można pobrać wiadomości %s: %s

en: Cannot get message %s:
pl: Nie można pobrać wiadomości %s:

en: Posting failed: %s
pl: Wysłanie się nie powiodło: %s

en: Posting failed:
pl: Wysłanie się nie powiodło:

en: This message is not currently available
pl: Ta wiadomość jest obecnie niedostępna

en: You cannot copy messages from a NNTP folder
pl: Nie można kopiować wiadomości z katalogu NNTP

en: _Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
pl: _Skrócone nazwy katalogów (np. c.o.linux zamiast comp.os.linux)

en: In the subscription _dialog, show relative folder names
pl: Wyświetlanie względnych _nazw katalogów w oknie subskrypcji

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value to use
en: Download only up to %s latest messages
pl: Pobieranie tylko do %s najnowszych wiadomości

en: Default NNTP port
pl: Domyślny port NNTP

en: NNTP over TLS
pl: NNTP przez TLS

en: USENET news
pl: Grupy dyskusyjne USENET

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
pl: To jest dostawca pozwalający na odczyt i wysyłanie na grupy nowin USENET.

en: This option will connect to the NNTP server anonymously, without authentication.
pl: Opcja ta spowoduje łączenie z serwerem NNTP anonimowo, bez uwierzytelniania.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
pl: Przy tej opcji uwierzytelnianie na serwerze NNTP nastąpi za pomocą hasła w postaci zwykłego tekstu.

en: Could not read greeting from %s:
pl: Nie można odczytać powitania z %s:

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
pl: Serwer NNTP %s zwrócił kod błędu %d: %s

en: Failed to issue STARTTLS for NNTP server %s:
pl: Wydanie STARTTLS dla serwera NNTP %s się nie powiodło:

en: NNTP server %s doesn’t support STARTTLS: %s
pl: Serwer NNTP %s nie obsługuje STARTTLS: %s

en: Failed to connect to NNTP server %s in secure mode:
pl: Połączenie z serwerem NNTP %s w trybie bezpiecznym się nie powiodło:

en: USENET News via %s
pl: Grupy dyskusyjne USENET za pośrednictwem %s

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
pl: Błąd podczas pobierania grup dyskusyjnych:
    
    %s

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
pl: Nie można utworzyć katalogu w drzewie grup dyskusyjnych: zamiast tego należy subskrybować grupę.

en: You cannot rename a folder in a News store.
pl: Nie można usunąć katalogu z drzewa grup dyskusyjnych.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
pl: Nie można usunąć katalogu w drzewie grup dyskusyjnych: zamiast tego należy usunąć subskrypcję grupy.

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
pl: Nie można subskrybować tej grupy:
    
    Nie ma takiej grupy. Wybrany element jest prawdopodobnie katalogiem nadrzędnym.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
pl: Nie można usunąć subskrypcji tej grupy:
    
    Grupa nie istnieje.

en: NNTP Command failed:
pl: Polecenie NNTP się nie powiodło:

en: Not connected.
pl: Brak połączenia.

en: No such folder: %s
pl: Katalog nie istnieje: %s

en: %s: Scanning new messages
pl: %s: wyszukiwanie nowych wiadomości

en: Unexpected server response from xover: %s
pl: Nieoczekiwana odpowiedź serwera z „xover”: %s

en: Unexpected server response from head: %s
pl: Nieoczekiwana odpowiedź serwera z „head”: %s

en: Operation failed: %s
pl: Działanie się nie powiodło: %s

en: %s: Scanning existing messages
pl: %s: wyszukiwanie istniejących wiadomości

en: Unexpected server response from listgroup: %s
pl: Nieoczekiwana odpowiedź serwera z „listgroup”: %s

en: No message with UID %s
pl: Brak wiadomości o UID %s

en: Retrieving POP message %d
pl: Pobieranie %d. wiadomości z serwera POP

en: Unknown reason
pl: Nieznana przyczyna

en: Retrieving POP summary
pl: Pobieranie zestawienia POP

en: Cannot get POP summary:
pl: Nie można pobrać zestawienia POP:

en: Expunging old messages
pl: Oczyszczanie ze starych wiadomości

en: Expunging deleted messages
pl: Oczyszczanie z usuniętych wiadomości

en: Message Storage
pl: Przechowywanie wiadomości

en: _Leave messages on server
pl: _Pozostawianie wiadomości na serwerze

note: Translators: '%s' is replaced with a widget, where user can * select how many days can be message left on the server.
en: _Delete after %s day(s)
pl: _Usuwanie po %s dniach

en: Hint: Use 0 days to keep messages on the server indefinitely.
pl: Wskazówka: wpisanie 0 dni spowoduje pozostawianie wiadomości na serwerze bezterminowo.

en: Delete _expunged from local Inbox
pl: Usuń _oczyszczone z lokalnej skrzynki odbiorczej

en: Disable _support for all POP3 extensions
pl: _Bez obsługi jakichkolwiek rozszerzeń POP3

en: Enable _UTF-8 extension, when the server supports it
pl: Włączenie rozszerzenia _UTF-8, kiedy serwer je obsługuje

en: Default POP3 port
pl: Domyślny port POP3

en: POP3 over TLS
pl: POP3 przez TLS

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
pl: Łączenie się i pobieranie poczty z serwerów POP.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
pl: Przy tej opcji uwierzytelnianie na serwerze POP nastąpi za pomocą hasła w postaci zwykłego tekstu. Wiele serwerów POP obsługuje tylko tę opcję.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
pl: Przy tej opcji uwierzytelnianie na serwerze POP nastąpi za pomocą protokołu APOP. Może on nie funkcjonować dla wszystkich użytkowników, nawet jeśli serwer teoretycznie obsługuje protokół.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
pl: Odczytanie prawidłowego przywitania z serwera POP %s się nie powiodło

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
pl: Połączenie z serwerem POP %s w trybie bezpiecznym się nie powiodło: %s

en: STLS not supported by server
pl: STLS nie jest obsługiwane przez serwer

note: Translators: Last %s is an optional * explanation beginning with ": " separator.
en: Failed to connect to POP server %s in secure mode%s
pl: Połączenie z serwerem POP %s w trybie bezpiecznym się nie powiodło%s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode:
pl: Połączenie z serwerem POP %s w trybie bezpiecznym się nie powiodło:

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
pl: Nie można zalogować się na serwerze POP %s: błąd na poziomie protokołu SASL

en: Failed to authenticate on POP server %s:
pl: Uwierzytelnienie na serwerze POP %s się nie powiodło:

en: POP3 server %s
pl: Serwer POP3 %s

en: POP3 server for %s on %s
pl: Serwer POP3 dla %s na %s

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error enabling UTF-8 mode:
pl: Nie można połączyć z serwerem POP %s.
    Błąd podczas włączania trybu UTF-8:

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password:
pl: Nie można połączyć z serwerem POP %s.
    Błąd podczas wysyłania hasła:

note: Translators: Do not translate APOP.
en: Unable to connect to POP server %s:	Invalid APOP ID received. Impersonation attack suspected. Please contact your admin.
pl: Nie można połączyć z serwerem POP %s:	Odebrano nieprawidłowy identyfikator APOP. Podejrzenie ataku przejęcia tożsamości. Proszę skontaktować się z administratorem.

note: Translators: Last %s is an optional explanation * beginning with ": " separator.
en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username%s
pl: Nie można połączyć z serwerem POP %s.
    Wystąpił błąd podczas wysyłania nazwy użytkownika%s

en: No such folder “%s”.
pl: Katalog „%s” nie istnieje.

en: POP3 stores have no folder hierarchy
pl: Przechowalnie POP3 nie mają hierarchii katalogów

en: For delivering mail by passing it to the “sendmail” program on the local system.
pl: Wysyłanie poczty poprzez przekazywanie jej działającemu lokalnie programowi „sendmail”.

en: Mail delivery via the sendmail program
pl: Wysyłanie wiadomości za pomocą programu sendmail

en: Failed to read From address
pl: Odczytanie adresu Od się nie powiodło

en: Message send in offline mode is disabled
pl: Wysyłanie wiadomości w trybie offline jest wyłączone

en: Could not parse recipient list
pl: Nie można przetworzyć listy odbiorców

en: Could not parse arguments
pl: Nie można przetworzyć parametrów

en: Could not create pipe to “%s”: %s: mail not sent
pl: Nie można utworzyć potoku do „%s”: %s: nie wysłano poczty

en: Could not fork “%s”: %s: mail not sent
pl: Nie można rozdzielić „%s”: %s: nie wysłano poczty

en: Could not send message:
pl: Nie można wysłać wiadomości:

en: “%s” exited with signal %s: mail not sent.
pl: „%s” zostało zakończone z sygnałem %s: nie wysłano poczty.

en: Could not execute “%s”: mail not sent.
pl: Nie można wykonać „%s”: nie wysłano poczty.

en: “%s” exited with status %d: mail not sent.
pl: „%s” zostało zakończone ze stanem %d: nie wysłano poczty.

en: Send Options
pl: Opcje wysyłania

en: _Re-encode message before send
pl: _Ponowne kodowanie wiadomości przed wysłaniem

en: Default SMTP port
pl: Domyślny port SMTP

en: SMTP over TLS
pl: SMTP przez TLS

en: Message submission port
pl: Port wysyłania wiadomości

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
pl: Wysyłanie poczty za pośrednictwem połączenia ze zdalnym serwerem pocztowym za pomocą SMTP.

en: Welcome response error:
pl: Błąd odpowiedzi na powitanie:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
pl: Połączenie z serwerem SMTP %s w trybie bezpiecznym się nie powiodło: %s

en: STARTTLS command failed:
pl: Polecenie STARTTLS się nie powiodło:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode:
pl: Połączenie z serwerem SMTP %s w trybie bezpiecznym się nie powiodło:

en: SMTP server %s
pl: Serwer SMTP %s

en: SMTP mail delivery via %s
pl: Wysyłanie wiadomości za pomocą SMTP poprzez %s

en: SMTP server %s does not support %s authentication
pl: Serwer SMTP %s nie obsługuje uwierzytelniania %s

en: No SASL mechanism was specified
pl: Nie podano mechanizmu SASL

en: AUTH command failed: Not connected.
pl: Polecenie AUTH się nie powiodło: nie połączono.

en: AUTH command failed:
pl: Polecenie AUTH się nie powiodło:

en: Cannot send message: service not connected.
pl: Nie można wysłać wiadomości: brak połączenia z usługą.

en: Cannot send message: sender address not valid.
pl: Nie można wysłać wiadomości: nieprawidłowy adres nadawcy.

en: Sending message
pl: Wysyłanie wiadomości

en: Cannot send message: no recipients defined.
pl: Nie można wysłać wiadomości: nie podano odbiorców.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
pl: Nie można wysłać wiadomości: co najmniej jeden z odbiorców jest nieprawidłowy

en: Syntax error, command unrecognized
pl: Błąd składniowy. Nie rozpoznano polecenia.

en: Syntax error in parameters or arguments
pl: Błąd składniowy wśród parametrów lub parametrów

en: Command not implemented
pl: Niezaimplementowane polecenie

en: Command parameter not implemented
pl: Niezaimplementowany parametr polecenia

en: System status, or system help reply
pl: Stan systemu lub odpowiedź z pomocą systemową

en: Help message
pl: Komunikat pomocy

en: Service ready
pl: Usługa gotowa

en: Service closing transmission channel
pl: Usługa zamyka kanał transmisyjny

en: Service not available, closing transmission channel
pl: Usługa nie jest dostępna, zamykanie kanału transmisyjnego

en: Requested mail action okay, completed
pl: Pomyślnie wykonano żądaną operację na wiadomości

en: User not local; will forward to <forward-path>
pl: Użytkownik nie jest lokalny; przesłanie do <forward-path>

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
pl: Nie wykonano żądanej operacji na wiadomości: skrzynka jest niedostępna

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
pl: Nie wykonano żądanej operacji: skrzynka jest niedostępna

en: Requested action aborted: error in processing
pl: Przerwano żądaną czynność: błąd podczas przetwarzania

en: User not local; please try <forward-path>
pl: Użytkownik nie jest lokalny; proszę spróbować <forward-path>

en: Requested action not taken: insufficient system storage
pl: Nie wykonano żądanej operacji: brak miejsca w miejscu przechowywania wiadomości

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
pl: Przerwano żądaną czynność: przekroczony wykorzystany rozmiar

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
pl: Nie wykonano żądanej operacji: niedozwolona nazwa skrzynki

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
pl: Rozpoczynanie wprowadzania wiadomości; proszę zakończyć przez <CRLF>.<CRLF>

en: Transaction failed
pl: Transakcja się nie powiodła

en: A password transition is needed
pl: Wymagana jest zmiana hasła

en: Authentication mechanism is too weak
pl: Mechanizm uwierzytelniania jest za słaby

en: Encryption required for requested authentication mechanism
pl: Żądany mechanizm uwierzytelniający wymaga szyfrowania

en: Temporary authentication failure
pl: Chwilowe niepowodzenie podczas uwierzytelniania

en: Authentication required
pl: Wymagane uwierzytelnienie

en: SMTP Greeting
pl: Powitanie SMTP

en: HELO command failed:
pl: Polecenie HELO się nie powiodło:

en: MAIL FROM command failed:
pl: Polecenie MAIL FROM się nie powiodło:

en: RCPT TO command failed:
pl: Polecenie RCPT TO się nie powiodło:

en: RCPT TO <%s> failed:
pl: Wykonanie RCPT TO <%s> się nie powiodło:

en: DATA command failed:
pl: Polecenie DATA się nie powiodło:

en: RSET command failed:
pl: Polecenie RSET się nie powiodło:

en: QUIT command failed:
pl: Polecenie QUIT się nie powiodło:

en: Contact UID of a user
pl: UID kontaktu użytkownika

en: Birthday and anniversary reminder
pl: Przypomnienie o urodzinach i rocznicach

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
pl: Określa, czy ustawić przypomnienie dla urodzin i rocznic

en: Birthday and anniversary reminder value
pl: Wartość przypomnienia o urodzinach i rocznicach

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
pl: Liczba jednostek do ustalania przypomnienia o urodzinach lub rocznicach

en: Birthday and anniversary reminder units
pl: Jednostki przypomnienia o urodzinach i rocznicach

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
pl: Jednostki dla przypomnień o urodzinach i rocznicach, „minutes” (minuty), „hours” (godziny) lub „days” (dni)

en: Default reminder for all events in chosen calendars
pl: Domyślne przypomnienie o wszystkich wydarzeniach w wybranych kalendarzach

en: Whether to show a specified reminder for all events in chosen calendars
pl: Określa, czy wyświetlać podane przypomnienie o wszystkich wydarzeniach w wybranych kalendarzach

en: Interval of the default reminder for all events in chosen calendars
pl: Odstęp domyślnego przypomnienia o wszystkich wydarzeniach w wybranych kalendarzach

en: Number of units for determining the reminder
pl: Liczba jednostek do ustalania przypomnienia

en: Units of the default reminder for all events in chosen calendars
pl: Jednostki domyślnego przypomnienia o wszystkich wydarzeniach w wybranych kalendarzach

en: Units for the default reminder for all events in chosen calendars, “minutes”, “hours” or “days”
pl: Jednostki dla domyślnego przypomnienia o wszystkich wydarzeniach w wybranych kalendarzach, „minutes” (minuty), „hours” (godziny) lub „days” (dni)

en: Past reminders for EReminderWatcher
pl: Przeszłe przypomnienia dla EReminderWatcher

en: Snoozed reminders for EReminderWatcher
pl: Uśpione przypomnienia dla EReminderWatcher

en: How many days the reminders-past can hold back. Reminders older than these days are automatically removed from the list of the past reminders. Use '0' to not remove old reminders.
pl: Przez ile dni przechowywać przeszłe przypomnienia. Przypomnienia starsze niż ta liczba dni będą automatycznie usuwane z listy przeszłych przypomnień. Wartość „0” spowoduje wyłączenie usuwania starych przypomnień.

en: Reminder programs
pl: Programy przypomnień

en: Programs that are allowed to be run by reminders
pl: Programy, które można uruchomić przez przypomnienia

en: Enable desktop notifications
pl: Powiadomienia na pulpicie

en: When set to true, the desktop/system notifications are shown
pl: Jeśli jest ustawione na wartość „true”, powiadomienia na pulpicie (systemowe) będą wyświetlane

en: Enable audio notifications
pl: Powiadomienia dźwiękowe

en: When set to true, the audio reminders will be played, otherwise audio reminders will be silently ignored
pl: Jeśli jest ustawione na wartość „true”, przypomnienia dźwiękowe będą odtwarzane, w przeciwnym wypadku będą po cichu ignorowane

en: Show reminders in notification tray only
pl: Wyświetlanie przypomnień tylko w obszarze powiadamiania

en: When set to true, the reminders are shown only in the notification tray, otherwise the reminders dialog is shown immediately
pl: Jeśli jest ustawione na wartość „true”, przypomnienia są wyświetlane tylko w obszarze powiadamiania, w przeciwnym wypadku okno przypomnień jest wyświetlane od razu

en: Show reminder notification dialog always on top
pl: Wyświetlanie okna przypomnień zawsze na wierzchu

en: Whether or not to show reminder notification dialog always on top. Note this works only as a hint for the window manager, which may or may not obey it.
pl: Czy wyświetlać okno przypomnienia zawsze na wierzchu. Proszę zauważyć, że działa to tylko jako wskazówka dla menedżera okien, który może ją zignorować.

en: X position of the reminder notification dialog
pl: Położenie okna powiadomienia o przypomnieniu na osi X

en: Y position of the reminder notification dialog
pl: Położenie okna powiadomienia o przypomnieniu na osi Y

en: Width of the reminder notification dialog
pl: Szerokość okna powiadomienia o przypomnieniu

en: Height of the reminder notification dialog
pl: Wysokość okna powiadomienia o przypomnieniu

en: Size in pixels of the event list in the reminder notification dialog
pl: Rozmiar listy wydarzeń w oknie powiadomienia o przypomnieniu w pikselach

en: Show reminder notification for completed tasks
pl: Wyświetlanie powiadomienia o przypomnieniu dla ukończonych zadań

en: Show reminder notification for past events
pl: Wyświetlanie powiadomienia o przypomnieniu dla przeszłych wydarzeń

en: The last used snooze time, in minutes
pl: Ostatnio użyty czas drzemki w minutach

en: User-defined snooze times, in minutes
pl: Czasy drzemki określone przez użytkownika w minutach

en: Delete meeting from calendar on Decline
pl: Usuwanie zebrania z kalendarza po odrzuceniu

en: Whether the migration of old setting was already done
pl: Określa, czy migracja poprzednich ustawień została już ukończona

en: An absolute path where the gpg (or gpg2) binary is
pl: Ścieżka bezwzględna do pliku binarnego gpg (lub gpg2)

en: An example is “/usr/bin/gpg”; when it is left empty, or an incorrect value is set, then it will be searched for. Change requires restart of the application.
pl: Na przykład „/usr/bin/gpg”. Jeśli jest pusta lub ustawiono niepoprawną wartość, to jest wyszukiwana. Zmiana wymaga ponownego uruchomienia programu.

en: Whether to load photos of signers/encrypters
pl: Określa, czy wczytywać zdjęcia podpisujących/szyfrujących

en: When set to “true”, tries to load also photo of the signers/encrypters, if available in the key/certificate.
pl: Kiedy jest ustawione na wartość „true”, to próbuje wczytać zdjęcia podpisujących/szyfrujących, jeśli są dostępne w kluczu/certyfikacie.

en: Override SMTP HELO/EHLO argument
pl: Zastąpienie parametru HELO/EHLO protokołu SMTP

en: When not empty, it's used as the SMTP HELO/EHLO argument, instead of the local host name/IP.
pl: Kiedy nie jest puste, jest używane jako parametr HELO/EHLO protokołu SMTP zamiast lokalnej nazwy komputera/adresu IP.

en: Array of user header names
pl: Macierz nazw nagłówków użytkownika

en: These headers can be stored in the folder summary, possibly being visible in the GUI. The value can contain a pipe character ('|'), which delimits the display name from the header name. Example: 'Spam Score|X-Spam-Score'
pl: Te nagłówki mogą być przechowywane w podsumowaniu katalogu, co może być widoczne w interfejsie. Wartość może zawierać znak „|”, który rozdziela wyświetlaną nazwę od nazwy nagłówka. Przykład: „Ocena niechcianych wiadomości|X-Spam-Score”

en: GIO name of the GNetworkMonitor to use for an ENetworkMonitor instance
pl: Nazwa GIO używanego GNetworkMonitor dla wystąpienia ENetworkMonitor

en: When set to an unknown value, then the default GNetworkMonitor is used in the background. A special value “always-online” is used for no network monitoring.
pl: Kiedy jest ustawione na nieznaną wartość, to używany jest domyślny GNetworkMonitor w tle. Specjalna wartość „always-online” jest używana, aby wyłączyć monitorowanie sieci.

en: A full path to a directory where .source files with preconfigured options can be stored
pl: Pełna ścieżka do katalogu z plikami .source zawierającymi wcześniej skonfigurowane opcje

en: This directory, if filled with an existing path, is checked additionally to XDG configure directories.
pl: Ten katalog, jeśli istnieje, jest przeszukiwany dodatkowo do katalogów konfiguracji XDG.

en: A list of variables which can be part of the autoconfig .source files
pl: Lista zmiennych mogących być częścią plików .source automatycznej konfiguracji

en: Each item of the array is expected to be of the form: name=value. These variables are checked before environment variables, but after the predefined USER, REALNAME and HOST variables.
pl: Każdy element macierzy musi mieć formę „nazwa=wartość”. Te zmienne są sprawdzane przed zmiennymi środowiskowymi, ale po wcześniej określonych zmiennych „USER”, „REALNAME” i „HOST”.

en: A list of hints for OAuth2 services
pl: Lista wskazówek dla usług OAuth2

en: Users can extend the list of supported protocols and hostnames for defined OAuth2 services, in addition to those hard-coded. Each line can be of the form: servicename[-protocol]:hostname1,hostname2,... where “servicename” is the actual service name; the “-protocol” is optional, and if written, then the service can be used only if both “protocol” and “hostnameX” match; the “hostnameX” is the actual host name to compare with, case insensitively. Each line can contain multiple values, separated by comma. There can be provided multiple lines for one OAuth2 service. Note that the actual URL where the token is requested and refreshed cannot be changed here, the hostname is to allow other servers, where the OAuth2 service can be used. Examples: Company:mail.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for “mail.company.com” host Company-CalDAV:caldav.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for any “CalDAV” source, which reads data from “caldav.company.com” host
pl: Użytkownicy mogą rozszerzać listę obsługiwanych protokołów i nazw komputerów dla określonych usług OAuth2 poza tymi zapisanymi na stałe. Każdy wiersz może być w formie „nazwa-usługi[-protokół]:nazwa-komputera1,nazwa-komputera2,…”, gdzie „nazwa-usługi” jest właściwą nazwą usługi, „-protokół” jest opcjonalny (a jeśli go zapisano, to usługa może być używana tylko, jeśli „protokół” i „nazwa-komputeraX” się zgadzają), „nazwa-komputeraX” to właściwa nazwa komputera, z którą porównywać, bez rozróżniania wielkości znaków. Każdy wiersz może zawierać wiele wartości, oddzielonych przecinkami. Dla jednej usługi OAuth2 można podać wiele wierszy. Proszę zauważyć, że właściwy adres URL, pod którym token jest żądany i odświeżany nie może zostać tutaj zmieniony, nazwa komputera służy do zezwolenia na inne serwery, na których można używać usługi OAuth2. Przykłady: Firma:poczta.example.com — włącza uwierzytelnianie OAuth2 „Firma” dla serwera „poczta.example.com” Firma-CalDAV:caldav.example.com — włącza uwierzytelnianie OAuth2 „Firma” dla każdego źródła „CalDAV”, które odczytuje dane z serwera „caldav.example.com”

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
pl: Identyfikator klienta OAuth2 używany do łączenia z serwerami Google, zamiast identyfikatora podanego podczas budowania

en: User-specified OAuth2 client ID for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
pl: Identyfikator klienta OAuth2 dla serwerów Google podany przez użytkownika. Pusty ciąg oznacza użycie identyfikatora podanego podczas budowania. Zmiana wymaga ponownego uruchomienia.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
pl: Sekret klienta OAuth2 używany do łączenia z serwerami Google, zamiast sekretu podanego podczas budowania

en: User-specified OAuth2 client secret for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
pl: Sekret klienta OAuth2 dla serwerów Google podany przez użytkownika. Pusty ciąg oznacza użycie sekretu podanego podczas budowania. Zmiana wymaga ponownego uruchomienia.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
pl: Identyfikator klienta OAuth2 używany do łączenia z serwerami Outlook, zamiast identyfikatora podanego podczas budowania

en: User-specified OAuth2 client ID for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
pl: Identyfikator klienta OAuth2 dla serwerów Outlook podany przez użytkownika. Pusty ciąg oznacza użycie identyfikatora podanego podczas budowania. Zmiana wymaga ponownego uruchomienia.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
pl: Sekret klienta OAuth2 używany do łączenia z serwerami Outlook, zamiast sekretu podanego podczas budowania

en: User-specified OAuth2 client secret for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
pl: Sekret klienta OAuth2 dla serwerów Outlook podany przez użytkownika. Pusty ciąg oznacza użycie sekretu podanego podczas budowania. Zmiana wymaga ponownego uruchomienia.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
pl: Identyfikator klienta OAuth2 używany do łączenia z serwerami Yahoo!, zamiast identyfikatora podanego podczas budowania

en: User-specified OAuth2 client ID for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
pl: Identyfikator klienta OAuth2 dla serwerów Yahoo! podany przez użytkownika. Pusty ciąg oznacza użycie identyfikatora podanego podczas budowania. Zmiana wymaga ponownego uruchomienia.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
pl: Sekret klienta OAuth2 używany do łączenia z serwerami Yahoo!, zamiast sekretu podanego podczas budowania

en: User-specified OAuth2 client secret for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
pl: Sekret klienta OAuth2 dla serwerów Yahoo! podany przez użytkownika. Pusty ciąg oznacza użycie sekretu podanego podczas budowania. Zmiana wymaga ponownego uruchomienia.

en: Whether to limit operations in Power Saver mode
pl: Czy ograniczać działania w trybie oszczędzania energii

en: When set to “true”, possibly expensive operations required to refresh books/calendars/mail accounts/... are skipped when the machine is in the Power Saver mode.
pl: Kiedy jest ustawione na wartość „true”, to działania pobierające dużo prądu wymagane do odświeżania książek adresowych/kalendarzy/kont poczty itp. są pomijane, kiedy komputer jest w trybie oszczędzania energii.

en: (Deprecated) Proxy type to use
pl: (Przestarzałe) typ używanego pośrednika

en: This key was deprecated in version 3.12 and should no longer be used. Proxy settings are now integrated into Evolution-Data-Server’s account system. See the ESourceProxy API documentation for details.
pl: Ten klucz został oznaczony jako przestarzały w wersji 3.12 i nie powinien być już używany. Ustawienia pośrednika są teraz zintegrowane z systemem kont biblioteki Evolution-Data-Server. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji API ESourceProxy.

en: (Deprecated) Whether to use http-proxy
pl: (Przestarzałe) określa, czy używać pośrednika HTTP

en: (Deprecated) Whether proxy server requires authentication
pl: (Przestarzałe) określa, czy serwer pośrednika wymaga uwierzytelnienia

en: (Deprecated) Host name for HTTP requests
pl: (Przestarzałe) nazwa komputera dla żądań HTTP

en: (Deprecated) Port number for HTTP requests
pl: (Przestarzałe) numer portu dla żądań HTTP

en: (Deprecated) Proxy authentication user name
pl: (Przestarzałe) nazwa użytkownika uwierzytelnienia pośrednika

en: (Deprecated) Proxy authentication password
pl: (Przestarzałe) hasło uwierzytelnienia pośrednika

en: (Deprecated) List of hosts to connect to without proxy
pl: (Przestarzałe) lista komputerów do łączenia bez pośrednika

en: (Deprecated) Host name for HTTPS requests
pl: (Przestarzałe) nazwa komputera dla żądań HTTPS

en: (Deprecated) Port number for HTTPS requests
pl: (Przestarzałe) numer portu dla żądań HTTPS

en: (Deprecated) Host name for SOCKS requests
pl: (Przestarzałe) nazwa komputera dla żądań SOCKS

en: (Deprecated) Port number for SOCKS requests
pl: (Przestarzałe) numer portu dla żądań SOCKS

en: (Deprecated) Automatic proxy configuration URL
pl: (Przestarzałe) adres URL automatycznej konfiguracji pośrednika

en: Events and Tasks Reminders
pl: Przypomnienia o wydarzeniach i zadaniach

en: Event and task notifications
pl: Powiadomienia o wydarzeniach i zadaniach

en: Evolution Data Server OAuth2 Handler
pl: Obsługa OAuth2 w serwerze danych Evolution

en: Handles OAuth2 responses and passes them to the OAuth2 prompter implementation
pl: Obsługuje odpowiedzi OAuth2 i przekazuje je do implementacji okna dialogowego OAuth2

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Can not make parent directory: %s
pl: Utworzenie katalogu nadrzędnego się nie powiodło: %s

en: %s does not support creating remote resources
pl: %s nie obsługuje tworzenia zdalnych zasobów

en: %s does not support deleting remote resources
pl: %s nie obsługuje usuwania zdalnych zasobów

en: No such source for UID “%s”
pl: Nie ma takiego źródła dla UID „%s”

en: Backend factory for source “%s” and extension “%s” cannot be found.
pl: Nie można odnaleźć generatora mechanizmu dla źródła „%s” i rozszerzenia „%s”.

en: Data source is missing a [%s] group
pl: Brak grupy [%s] w źródle danych

en: Failed to lookup credentials:
pl: Wyszukanie danych uwierzytelniających się nie powiodło:

en: Data source “%s” does not support creating remote resources
pl: Źródło danych „%s” nie obsługuje tworzenia zdalnych zasobów

en: Data source “%s” has no collection backend to create the remote resource
pl: Źródło danych „%s” nie ma mechanizmu kolekcji do tworzenia zdalnych zasobów

en: Data source “%s” does not support deleting remote resources
pl: Źródło danych „%s” nie obsługuje usuwania zdalnych zasobów

en: Data source “%s” has no collection backend to delete the remote resource
pl: Źródło danych „%s” nie ma mechanizmu kolekcji do usuwania zdalnych zasobów

en: Data source “%s” does not support OAuth 2.0 authentication
pl: Źródło danych „%s” nie obsługuje uwierzytelniania OAuth 2.0

en: File must have a “.source” extension
pl: Plik musi mieć rozszerzenie „.source”

en: UID “%s” is already in use
pl: UID „%s” jest już używany

en: Cannot find corresponding collection backend for source “%s”
pl: Nie można odnaleźć odpowiedniego mechanizmu kolekcji dla źródła „%s”

en: Source “%s” is not a collection source
pl: Źródło „%s” nie jest źródłem kolekcji

en: Cannot find source “%s”
pl: Nie można odnaleźć źródła „%s”

en: Module “%s” for source UID “%s” cannot be loaded
pl: Nie można wczytać modułu „%s” dla UID źródłowego „%s”

en: Failed to create backend of type “%s” for source UID “%s”
pl: Utworzenie mechanizmu o typie „%s” dla UID źródłowego „%s” się nie powiodło

en: Extension dialog “%s” not found.
pl: Nie odnaleziono okna dialogowego rozszerzenia „%s”.

[ctx: CategoryName]
en: Anniversary
pl: Rocznica

[ctx: CategoryName]
en: Birthday
pl: Urodziny

[ctx: CategoryName]
en: Business
pl: Służbowe

[ctx: CategoryName]
en: Competition
pl: Konkurencja

[ctx: CategoryName]
en: Favorites
pl: Ulubione

[ctx: CategoryName]
en: Gifts
pl: Prezenty

[ctx: CategoryName]
en: Goals/Objectives
pl: Cele

[ctx: CategoryName]
en: Holiday
pl: Dzień wolny

[ctx: CategoryName]
en: Holiday Cards
pl: Kartki świąteczne

[ctx: CategoryName]
note: important people (e.g. new business partners)
en: Hot Contacts
pl: Ważne kontakty

[ctx: CategoryName]
en: Ideas
pl: Pomysły

[ctx: CategoryName]
en: International
pl: Międzynarodowe

[ctx: CategoryName]
en: Key Customer
pl: Kluczowy klient

[ctx: CategoryName]
en: Miscellaneous
pl: Różne

[ctx: CategoryName]
en: Personal
pl: Osobiste

[ctx: CategoryName]
en: Phone Calls
pl: Rozmowy telefoniczne

[ctx: CategoryName]
note: Translators: "Status" is a category name; it can mean anything user wants to
en: Status
pl: Stan

[ctx: CategoryName]
en: Strategies
pl: Strategie

[ctx: CategoryName]
en: Suppliers
pl: Dostawcy

[ctx: CategoryName]
en: Time & Expenses
pl: Czas i wydatki

[ctx: CategoryName]
en: Waiting
pl: Oczekujące

en: Backend is busy
pl: Mechanizm jest zajęty

en: Source not loaded
pl: Nie można wczytać źródła

en: Source already loaded
pl: Źródło zostało już wczytane

en: Authentication failed
pl: Uwierzytelnienie się nie powiodło

en: Repository offline
pl: Repozytorium jest w trybie offline

note: Translators: This means that the EClient does not * support offline mode, or it's not set to by a user, * thus it is unavailable while user is not connected.
en: Offline unavailable
pl: Tryb offline jest niedostępny

en: Permission denied
pl: Brak uprawnień

en: Could not cancel
pl: Nie można anulować

en: Not supported
pl: Nieobsługiwane

en: Unsupported authentication method
pl: Nieobsługiwana metoda uwierzytelniania

en: TLS not available
pl: TLS nie jest dostępne

en: Search size limit exceeded
pl: Przekroczono ograniczenie wielkości wyszukiwania

en: Search time limit exceeded
pl: Przekroczono ograniczenie czasu wyszukiwania

en: Query refused
pl: Zapytanie odrzucone

en: D-Bus error
pl: Błąd usługi D-Bus

en: Other error
pl: Inny błąd

en: Backend is not opened yet
pl: Mechanizm nie został jeszcze otwarty

en: Object is out of sync
pl: Obiekt jest niezsynchronizowany

en: Timeout was reached
pl: Przekroczono czas oczekiwania

en: Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
pl[0]: Serwer Google jest zajęty, oczekiwanie na ponowną próbę (%d:%02d minuta)
pl[1]: Serwer Google jest zajęty, oczekiwanie na ponowną próbę (%d:%02d minuty)
pl[2]: Serwer Google jest zajęty, oczekiwanie na ponowną próbę (%d:%02d minut)

en: Google server is busy, waiting to retry (%d second) | Google server is busy, waiting to retry (%d seconds)
pl[0]: Serwer Google jest zajęty, oczekiwanie na ponowną próbę (%d sekunda)
pl[1]: Serwer Google jest zajęty, oczekiwanie na ponowną próbę (%d sekundy)
pl[2]: Serwer Google jest zajęty, oczekiwanie na ponowną próbę (%d sekund)

en: No JSON object returned by the server
pl: Serwer nie zwrócił żadnego obiektu JSON

en: Failed to call %s:
pl: Zadzwonienie do %s się nie powiodło:

en: Failed to create broker proxy:
pl: Utworzenie pośrednika brokera się nie powiodło:

en: Failed to call getAccounts:
pl: Uzyskanie getAccounts się nie powiodło:

en: Failed to parse getAccounts response:
pl: Przetworzenie odpowiedzi getAccounts się nie powiodło:

en: Failed to parse getAccounts response: root is not an object
pl: Przetworzenie odpowiedzi getAccounts się nie powiodło: „root” nie jest obiektem

en: Failed to acquire PRT SSO cookie:
pl: Uzyskanie ciasteczka PRT SSO się nie powiodło:

en: Failed to parse acquirePrtSsoCookie response:
pl: Przetworzenie odpowiedzi acquirePrtSsoCookie się nie powiodło:

en: Failed to parse acquirePrtSsoCookie response: root is not an object
pl: Przetworzenie odpowiedzi acquirePrtSsoCookie się nie powiodło: „root” nie jest obiektem

en: Malformed, no message body set
pl: Błędny format, nie ustawiono treści wiadomości

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID and the third is the name of the OAuth service.
en: Source “%s” (%s) is not valid for “%s” OAuth2 service
pl: Źródło „%s” (%s) nie jest prawidłowe dla usługi OAuth2 „%s”

en: OAuth2 secret not found
pl: Nie odnaleziono hasła OAuth2

en: Received incorrect response from server “%s”.
pl: Odebrano niepoprawną odpowiedź od serwera „%s”.

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
    
    Detailed error: %s
pl: Odświeżenie tokenu dostępu się nie powiodło. Proszę ponownie zalogować się na serwerze.
    
    Szczegółowy błąd: %s

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
pl: Odświeżenie tokenu dostępu się nie powiodło. Proszę ponownie zalogować się na serwerze.

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID.
en: Source “%s” (%s) is not a valid OAuth2 source
pl: Źródło „%s” (%s) nie jest prawidłowym źródłem OAuth2

en: The access token is expired and it failed to refresh it. Sign to the server again, please.
pl: Token dostępu wygasł i jego odświeżenie się nie powiodło. Proszę ponownie zalogować się na serwerze.

en: No URI set
pl: Nie ustawiono adresu URI

en: Invalid URI “%s”
pl: Nieprawidłowy adres URI „%s”

en: Failed with HTTP error %d: %s
pl: Niepowodzenie, kod błędu HTTP %d: %s

en: Failed to setup authentication
pl: Skonfigurowanie uwierzytelniania się nie powiodło

en: Server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
pl[0]: Serwer jest zajęty, oczekiwanie na ponowną próbę (%d:%02d minuta)
pl[1]: Serwer jest zajęty, oczekiwanie na ponowną próbę (%d:%02d minuty)
pl[2]: Serwer jest zajęty, oczekiwanie na ponowną próbę (%d:%02d minut)

en: Server is busy, waiting to retry (%d second) | Server is busy, waiting to retry (%d seconds)
pl[0]: Serwer jest zajęty, oczekiwanie na ponowną próbę (%d sekunda)
pl[1]: Serwer jest zajęty, oczekiwanie na ponowną próbę (%d sekundy)
pl[2]: Serwer jest zajęty, oczekiwanie na ponowną próbę (%d sekund)

en: Too many redirects
pl: Za dużo przekierowań

en: Source file is missing a [%s] group
pl: Brak grupy [%s] w pliku źródła

en: Data source “%s” is not removable
pl: Źródło danych „%s” nie jest usuwalne

en: Data source “%s” is not writable
pl: Źródło danych „%s” nie jest zapisywalne

en: Unnamed
pl: Bez nazwy

en: Credentials lookup is not supported
pl: Wyszukiwanie danych uwierzytelniających nie jest obsługiwane

en: Credentials store is not supported
pl: Przekazywanie danych uwierzytelniających nie jest obsługiwane

en: Credentials delete is not supported
pl: Usuwanie danych uwierzytelniających nie jest obsługiwane

en: Password not found
pl: Nie odnaleziono hasła

en: Signature script must be a local file
pl: Skrypt podpisu musi być lokalnym plikiem

en: Source “%s” does not support proxy lookups
pl: Źródło „%s” nie obsługuje wyszukiwań pośredników

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
pl: %a, %-d.%m.%Y %-I∶%M∶%S %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
pl: %a, %-d.%m.%Y %H∶%M∶%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
pl: %a, %-d.%m.%Y %-I∶%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
pl: %a, %-d.%m.%Y %H∶%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
pl: %a, %-d.%m.%Y %-I %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
pl: %a, %-d.%m.%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. strftime format of a weekday and a date.
en: %a %m/%d/%Y
pl: %a, %-d.%m.%Y

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
pl: %-d.%m.%Y %-I∶%M∶%S %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
pl: %-d.%m.%Y %H∶%M∶%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
pl: %-d.%m.%Y %-I∶%M %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
pl: %-d.%m.%Y %H∶%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
pl: %-d.%m.%Y %-I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
pl: %-d.%m.%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
pl: %-d.%m.%Y

note: strptime format for a time of day, in 12-hour format. strftime format of a time in 12-hour format.
en: %I:%M:%S %p
pl: %-I∶%M∶%S %p

note: strptime format for a time of day, in 24-hour format. strftime format of a time in 24-hour format.
en: %H:%M:%S
pl: %H∶%M∶%S

note: strptime format for time of day, without seconds, * in 12-hour format. strftime format of a time in 12-hour format, * without seconds.
en: %I:%M %p
pl: %-I∶%M %p

note: strptime format for time of day, without seconds 24-hour format. strftime format of a time in 24-hour format, * without seconds.
en: %H:%M
pl: %H∶%M

note: strptime format for hour and AM/PM, 12-hour format.
en: %I %p
pl: %-I %p

en: Notes
pl: Notatki

en: Cannot determine destination URL without WebDAV extension
pl: Nie można ustalić docelowego adresu URL bez rozszerzenia WebDAV

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request. The used URI was: %s
pl: Serwer odpowiedział stroną HTML, co może oznaczać, że wystąpił błąd na serwerze lub z żądaniem klienta. Użyty adres URI: %s

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request.
pl: Serwer odpowiedział stroną HTML, co może oznaczać, że wystąpił błąd na serwerze lub z żądaniem klienta.

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with
en: %s: HTTP error code %d (%s): %s
pl: %s: kod błędu HTTP %d (%s): %s

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with detailed error text, as returned by the server.
en: Failed with HTTP error code %d (%s): %s
pl: Niepowodzenie, kod błędu HTTP %d (%s): %s

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: %s: HTTP error code %d (%s)
pl: %s: kod błędu HTTP %d (%s)

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: Failed with HTTP error code %d (%s)
pl: Niepowodzenie, kod błędu HTTP %d (%s)

en: Failed to post data
pl: Wysłanie danych się nie powiodło

en: Failed to get input XML content
pl: Uzyskanie wejściowej treści XML się nie powiodło

en: Failed to get properties
pl: Uzyskanie właściwości się nie powiodło

en: Failed to update properties
pl: Zaktualizowanie właściwości się nie powiodło

en: Failed to issue REPORT
pl: Wydanie REPORT się nie powiodło

en: Failed to create collection
pl: Utworzenie kolekcji się nie powiodło

en: Failed to get XML request content
pl: Uzyskanie treści żądania XML się nie powiodło

en: Failed to create address book
pl: Utworzenie książki adresowej się nie powiodło

en: Failed to create calendar
pl: Utworzenie kalendarza się nie powiodło

en: Failed to read resource
pl: Odczytanie zasobu się nie powiodło

en: Failed to put data
pl: Umieszczenie danych się nie powiodło

en: Failed to put data to server, error code %d (%s)
pl: Umieszczenie danych na serwerze się nie powiodło, kod błędu %d (%s)

en: Failed to delete resource
pl: Usunięcie zasobu się nie powiodło

en: Failed to copy resource
pl: Skopiowanie zasobu się nie powiodło

en: Failed to move resource
pl: Przeniesienie zasobu się nie powiodło

en: Failed to lock resource
pl: Zablokowanie zasobu nie powiodło

en: Expected application/xml response, but none returned
pl: Oczekiwano odpowiedzi „application/xml”, ale nie zwrócono żadnej

en: Expected application/xml response, but %s returned
pl: Oczekiwano odpowiedzi „application/xml”, ale nie zwrócono „%s”

en: Failed to parse XML data
pl: Przetworzenie danych XML się nie powiodło

en: Failed to refresh lock
pl: Odświeżenie blokady się nie powiodło

en: Failed to unlock
pl: Odblokowanie się nie powiodło

en: Expected multistatus response, but %d returned (%s)
pl: Oczekiwano odpowiedzi „multistatus”, ale zwrócono %d (%s)

en: XML data does not have root node
pl: Dane XML nie mają głównego węzła

en: XML data doesn't have required structure (%s)
pl: Dane XML nie mają wymaganej struktury (%s)

en: Failed to get access control list
pl: Uzyskanie listy kontroli dostępu się nie powiodło

en: Cannot store protected nor inherited Access Control Entry.
pl: Nie można przechować chronionego lub odziedziczonego wpisu kontroli dostępu.

en: Provided invalid principal kind for Access Control Entry.
pl: Podano nieprawidłowy rodzaj naczelnika dla wpisu kontroli dostępu.

en: Cannot store property-based Access Control Entry.
pl: Nie można przechować wpisu kontroli dostępu opartego na własności.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not None.
pl: Wpis kontroli dostępu może być tylko „Udziel” lub „Zabroń”, ale nie „Brak”.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not both.
pl: Wpis kontroli dostępu może być tylko „Udziel” lub „Zabroń”, ale nie oba.

en: Access Control Entry privilege cannot be NULL.
pl: Uprawnienie wpisu kontroli dostępu nie może być puste.

en: Could not open the link.
pl: Nie można otworzyć odnośnika.

en: Copy _Link Location
pl: Skopiuj położenie o_dnośnika

en: O_pen Link in Browser
pl: _Otwórz odnośnik w przeglądarce

note: To Translators: The text is concatenated to a form: "Ctrl-click to open a link http://www.example.com"
en: Ctrl-click to open a link
pl: Ctrl-kliknięcie otworzy odnośnik

note: x509 certificate usage types
en: Digital Signature
pl: Podpis cyfrowy

en: Key Encipherment
pl: Szyfrowanie klucza

en: Data Encipherment
pl: Szyfrowanie danych

en: Non Repudiation
pl: Niezaprzeczalność

en: Key Agreement
pl: Uzgadnianie klucza

en: Key Certificate Sign
pl: Podpis certyfikatu klucza

en: CRL Sign
pl: Podpis listy unieważnień certyfikatów

en: Encipher Only
pl: Tylko szyfrowanie

en: Certificate
pl: Certyfikat

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Issuer
pl: Wystawca

en: Expires on
pl: Wygasa dnia

en: Subject
pl: Podmiot

en: Common Name
pl: Nazwa pospolita

en: Email
pl: Adres e-mail

en: Organization Unit
pl: Jednostka organizacyjna

en: Country
pl: Państwo

en: State
pl: Województwo

en: Locality
pl: Region

en: Domain Component Name
pl: Nazwa składnika domeny

en: Alternative Emails
pl: Alternatywne adresy e-mail

en: SHA-256 Fingerprint
pl: Odcisk klucza SHA-256

en: Details
pl: Szczegóły

en: Not Before
pl: Nieważny przed

en: Not After
pl: Nieważny po

en: Usage
pl: Zastosowania

en: Version
pl: Wersja

en: Serial Number
pl: Numer seryjny

en: Key ID
pl: Identyfikator klucza

en: Signature Algorithm
pl: Algorytm podpisu

en: Public Key
pl: Klucz publiczny

en: Algorithm
pl: Algorytm

en: Credentials prompt was cancelled
pl: Anulowano zapytanie o dane uwierzytelniające

en: Source “%s” doesn’t support prompt for credentials
pl: Źródło „%s” nie obsługuje pytania o dane uwierzytelniające

en: Failed to obtain access token from address “%s”: %s
pl: Uzyskanie tokenu dostępu z adresu „%s” się nie powiodło: %s

en: Checking returned code
pl: Sprawdzanie zwróconego kodu

en: Requesting access token, please wait…
pl: Żądanie tokenu dostępu, proszę czekać…

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Address Book authentication request".
en: %s Address Book authentication request
pl: Żądanie uwierzytelnienia książki adresowej %s

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Calendar authentication request".
en: %s Calendar authentication request
pl: Żądanie uwierzytelnienia kalendarza %s

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Memo List authentication request".
en: %s Memo List authentication request
pl: Żądanie uwierzytelnienia listy notatek %s

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Task List authentication request".
en: %s Task List authentication request
pl: Żądanie uwierzytelnienia listy zadań %s

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Mail authentication request".
en: %s Mail authentication request
pl: Żądanie uwierzytelnienia poczty %s

note: generic account prompt Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google account authentication request".
en: %s account authentication request
pl: Żądanie uwierzytelnienia konta %s

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your address book “%s”.
pl: Należy zalogować się do konta %s i zaakceptować warunki, aby uzyskać dostęp do książki adresowej „%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your calendar “%s”.
pl: Należy zalogować się do konta %s i zaakceptować warunki, aby uzyskać dostęp do kalendarza „%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail account “%s”.
pl: Należy zalogować się do konta %s i zaakceptować warunki, aby uzyskać dostęp do konta poczty „%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail transport “%s”.
pl: Należy zalogować się do konta %s i zaakceptować warunki, aby uzyskać dostęp do przesyłania poczty „%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your memo list “%s”.
pl: Należy zalogować się do konta %s i zaakceptować warunki, aby uzyskać dostęp do listy notatek „%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your task list “%s”.
pl: Należy zalogować się do konta %s i zaakceptować warunki, aby uzyskać dostęp do listy zadań „%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your account “%s”.
pl: Należy zalogować się do konta %s i zaakceptować warunki, aby uzyskać dostęp do konta „%s”.

en: Failed to open browser: %s
pl: Otwarcie przeglądarki się nie powiodło: %s

en: _Copy URL
pl: S_kopiuj adres URL

en: Open in _Browser
pl: _Otwórz w przeglądarce

en: Open with “%s”
pl: Otwórz za pomocą „%s”

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: URL:
pl: Adres:

en: Open the above URL in a browser and go through the OAuth2 wizard there. Copy the resulting authorization code, or the URL the OAuth2 wizard finished with, below to continue the authentication process.
pl: Proszę otworzyć powyższy adres URL w przeglądarce i przejść przez kreatora OAuth2. Następnie proszę skopiować utworzony kod upoważnienia lub adres URL, z którym kreator OAuth2 ukończył działanie poniżej, aby kontynuować proces uwierzytelniania.

en: _Authorization code:
pl: _Kod upoważnienia:

en: C_ontinue
pl: K_ontynuuj

en: Preparing request, please wait…
pl: Przygotowywanie żądania, proszę czekać…

en: Address book authentication request
pl: Żądanie uwierzytelnienia książki adresowej

en: Calendar authentication request
pl: Żądanie uwierzytelnienia kalendarza

en: Mail authentication request
pl: Żądanie uwierzytelnienia poczty

note: generic account prompt
en: Authentication request
pl: Żądanie uwierzytelnienia

en: Please enter the password for address book “%s”.
pl: Proszę podać hasło dla książki adresowej „%s”.

en: Please enter the password for calendar “%s”.
pl: Proszę podać hasło dla kalendarza „%s”.

en: Please enter the password for mail account “%s”.
pl: Proszę podać hasło dla konta poczty „%s”.

en: Please enter the password for mail transport “%s”.
pl: Proszę podać hasło dla przesyłania poczty „%s”.

en: Please enter the password for memo list “%s”.
pl: Proszę podać hasło dla listy notatek „%s”.

en: Please enter the password for task list “%s”.
pl: Proszę podać hasło dla listy zadań „%s”.

en: Please enter the password for account “%s”.
pl: Proszę podać hasło dla konta „%s”.

note: Translators: This is part of a credential prompt, constructing for example: "Please enter the password for account “%s”.\n(host: hostname)"
en: 
    (host: %s)
pl: 
    (komputer: %s)

en: _User Name:
pl: Nazwa _użytkownika:

en: _Password:
pl: _Hasło:

note: Remember password check
en: _Add this password to your keyring
pl: _Dodanie tego hasła do bazy kluczy

note: Translators: meaning as "Snooze, until event start time"
en: until start time
pl: do czasu rozpoczęcia

en: Add custom time…
pl: Dodaj niestandardowy czas…

en: Clear custom times
pl: Wyczyść niestandardowe czasy

[ctx: overdue]
en: now
pl: teraz

en: %d year | %d years
pl[0]: %d rok
pl[1]: %d lata
pl[2]: %d lat

[ctx: overdue]
en: overdue
pl: zaległe

en: Failed to launch URI “%s”:
pl: Uruchomienie adresu URI „%s” się nie powiodło:

en: No reminder is selected.
pl: Nie zaznaczono żadnego przypomnienia.

en: No details are available.
pl: Żadne szczegóły nie są dostępne.

en: Multiple reminders are selected.
pl: Zaznaczono wiele przypomnień.

en: Failed to dismiss reminder:
pl: Odrzucenie przypomnienia się nie powiodło:

en: Failed to dismiss all:
pl: Odrzucenie wszystkich się nie powiodło:

en: Set a custom snooze time for
pl: Ustawienie niestandardowego czasu drzemki na

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
pl: _dni

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
pl: g_odz.

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
pl: _min

en: _Add Snooze time
pl: _Dodaj czas drzemki

en: _Dismiss
pl: _Odrzuć

en: Dismiss _All
pl: Odrzuć _wszystkie

en: _Snooze
pl: _Drzemka

en: Certificate trust...
pl: Zaufanie certyfikatu…

en: _Reject
pl: _Odrzuć

en: Accept _Temporarily
pl: Zaakceptuj ty_mczasowo

en: _Accept Permanently
pl: Zaakceptuj na _stałe

en: Temporarily reject the certificate
pl: Tymczasowo odrzuca certyfikat

en: Permanently reject the certificate
pl: Trwale odrzuca certyfikat

en: Temporarily accept the certificate
pl: Tymczasowo akceptuje certyfikat

en: Permanently accept the certificate
pl: Trwale akceptuje certyfikat

en: SSL/TLS certificate for “%s” is not trusted. Do you wish to accept it?
pl: Certyfikat SSL/TLS dla „%s” nie jest zaufany. Zaakceptować go?

en: Reason:
pl: Przyczyna:

en: Detailed error:
pl: Szczegółowy błąd:

en: The signing certificate authority is not known.
pl: Nieznany podpisujący ośrodek certyfikacji.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
pl: Certyfikat nie zgadza się z oczekiwaną tożsamością witryny, z której został pobrany.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
pl: Czas aktywacji certyfikatu jest ciągle w przyszłości.

en: The certificate has expired.
pl: Certyfikat wygasł.

en: The certificate has been revoked according to the connection’s certificate revocation list.
pl: Certyfikat został unieważniony zgodnie z listą unieważnień certyfikatów połączenia.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
pl: Algorytm certyfikatu jest uważany za niebezpieczny.

en: Supports
pl: Obsługuje

en: _User mail:
pl: Poczta _użytkownika:

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Contacts
pl: Kontakty

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Events
pl: Wydarzenia

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Memos
pl: Notatki

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Tasks
pl: Zadania

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Server-side scheduling
pl: Harmonogram po stronie serwera

en: Invalid URL
pl: Nieprawidłowy adres URL

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Searching server sources...
pl: Wyszukiwanie źródeł serwera…

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain a password for “%s”
pl: Nie można odnaleźć odpowiedniego konta w usłudze org.gnome.OnlineAccounts, z której ma zostać uzyskane hasło dla „%s”

en: Failed to get password from GOA:
pl: Uzyskanie hasła z usługi GOA się nie powiodło:

note: TODO: more specific
en: Code: %u — Unexpected response from server
pl: Kod: %u — nieoczekiwana odpowiedź od serwera

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
pl: Przetworzenie kodu XML odpowiedzi automatycznego wykrywania się nie powiodło

note: TODO: more specific
en: Failed to find Autodiscover element
pl: Odnalezienie elementu automatycznego wykrywania się nie powiodło

note: TODO: more specific
en: Failed to find Response element
pl: Odnalezienie elementu odpowiedzi się nie powiodło

note: TODO: more specific
en: Failed to find Account element
pl: Odnalezienie elementu konta się nie powiodło

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
pl: Odnalezienie ASUrl i OABUrl w odpowiedzi automatycznego wykrywania się nie powiodło

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain an access token for “%s”
pl: Nie można odnaleźć odpowiedniego konta w usłudze org.gnome.OnlineAccounts, z której ma zostać uzyskany token dostępu dla „%s”

en: Failed to obtain an access token for “%s”:
pl: Uzyskanie tokenu dostępu dla „%s” się nie powiodło:

en: Keep running after the last client is closed
pl: Dalsze działanie po zamknięciu ostatniego klienta

en: Wait running until at least one client is connected
pl: Oczekiwanie, dopóki co najmniej jeden klient nie zostanie połączony

en: Overrides compile-time backend per process option; use 1 to enable, 0 to disable, any other value is to use compile-time option
pl: Zastępuje opcję czasu kompilacji mechanizmu na proces. Wartość 1 włącza, 0 wyłącza, a każda inna powoduje użycie opcji czasu kompilacji

en: Reminders
pl: Przypomnienia

en: Warning
pl: Ostrzeżenia

en: _No
pl: _Nie

en: _Yes
pl: _Tak

en: A calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
pl: Za chwilę zostanie włączone przypomnienie kalendarza. Zostało ono skonfigurowane tak, aby uruchomić ten program:
    
            %s
    
    Na pewno uruchomić ten program?

en: Do not ask me about this program again
pl: Bez pytania o ten program w przyszłości

en: Display Reminders window with _notifications
pl: _Wyświetlanie okna przypomnień z powiadomieniami

en: Keep reminder notification window always on _top
pl: Wyświetlanie _okna przypomnień zawsze na wierzchu

en: Enable _desktop notifications
pl: _Powiadomienia na pulpicie

en: Enable _audio notifications
pl: Powiadomienia _dźwiękowe

en: Display reminders for _completed tasks
pl: Wyświetlanie przypomnień dla _ukończonych zadań

en: Display reminders for _past events
pl: Wyświetlanie przypomnień dla p_rzeszłych wydarzeń

en: Reminders Options:
pl: Opcje przypomnień:

en: You have %d reminder | You have %d reminders
pl[0]: Obecnie jest %d przypomnienie
pl[1]: Obecnie są %d przypomnienia
pl[2]: Obecnie jest %d przypomnień

en: Don’t migrate user data from previous versions of Evolution
pl: Bez migrowania danych użytkownika z poprzednich wersji programu Evolution

en: Can not open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Failed to open client “%s”: %s
pl: Otwarcie klienta „%s” się nie powiodło: %s

en: Unhandled error
pl: Nieobsługiwany błąd

en: Specify the output file instead of standard output
pl: Podaje plik wyjściowy zamiast standardowego wyjścia

en: OUTPUTFILE
pl: PLIK-WYJŚCIOWY

en: List available address books
pl: Wyświetla listę dostępnych książek adresowych

en: List available address books and show how many contacts they have
pl: Wyświetla listę dostępnych książek adresowych i ile mają kontaktów

en: Show cards as vcard or csv file
pl: Wyświetla wizytówki jako plik vCard lub CSV

en: Cannot use --list and --list-with-count together.
pl: Opcji --list i --list-with-count nie można używać razem.

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
pl: Błąd parametrów wiersza poleceń, użycie opcji --help wyświetli użycie.

en: Only supports csv or vcard format.
pl: Obsługuje tylko format CSV lub vCard.

en: Show only enabled sources
pl: Wyświetla tylko włączone źródła

en: Show source’s UID
pl: Wyświetla UID źródła

en: Show source’s authentication information
pl: Wyświetla metodę uwierzytelniania źródła

en: Write in machine readable format (one source per line, without localized property names and tab as separator)
pl: Zapisuje w formacie czytelnym dla komputera (jedno źródło na wiersz, bez przetłumaczonych nazw właściwości i rozdzielane tabulacjami)

en: Limit only to sources with given extension name
pl: Ogranicza tylko do źródeł o podanym rozszerzeniu

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: Collection
pl: Kolekcja

en: Collection/GNOME Online Accounts
pl: Kolekcja/Konta online GNOME

en: Collection/Ubuntu Online Accounts
pl: Kolekcja/Konta online Ubuntu

en: Address Book
pl: Książka adresowa

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Memo List
pl: Lista notatek

en: Task List
pl: Lista zadań

en: Mail Account
pl: Konto poczty

en: Mail Transport
pl: Przesyłanie poczty

en: Mail Identity
pl: Tożsamość poczty

en: Mail Submission
pl: Wysyłanie poczty

en: Mail Signature
pl: Podpis poczty

en: Proxy
pl: Pośrednik

en: Parent UID: %s
pl: Nadrzędny UID: %s

en: Enabled: %s
pl: Włączone: %s

en: Backend: %s
pl: Mechanizm: %s

en: Calendar enabled: %s
pl: Kalendarz jest włączony: %s

en: Contacts enabled: %s
pl: Kontakty są włączone: %s

en: Mail enabled: %s
pl: Poczta jest włączona: %s

en: MIME Type: %s
pl: Typ MIME: %s

en: Auth Host: %s:%d
pl: Komputer uwierzytelniania: %s:%d

en: Auth Host: %s
pl: Komputer uwierzytelniania: %s

en: Auth User: %s
pl: Użytkownik uwierzytelniania: %s

en: Auth Method: %s
pl: Metoda uwierzytelniania: %s

en: Auth Proxy UID: %s
pl: UID pośrednika uwierzytelniania: %s

en: Failed to parse arguments: Unknown error
pl: Przetworzenie parametrów się nie powiodło: nieznany błąd

en: Failed to connect to source registry: %s
pl: Połączenie z rejestrem źródeł się nie powiodło: %s

en: No sources had been found
pl: Nie odnaleziono żadnych źródeł

en: Birthdays & Anniversaries
pl: Urodziny i rocznice

en: Contacts
pl: Kontakty

en: On LDAP Servers
pl: Na serwerach LDAP

en: On This Computer
pl: Na tym komputerze

en: Personal
pl: Osobiste

en: Default Proxy Settings
pl: Domyślne ustawienia pośrednika

en: Search Folders
pl: Katalogi wyszukiwania

en: Weather
pl: Pogoda

en: On The Web
pl: W sieci

en: WebDAV Notes
pl: Notatki WebDAV
