evolution-data-server - en to sr translation catalogue (1726 entries)

en: Anniversary
sr: Годишњица

en: Given URL “%s” doesn’t reference CardDAV address book
sr: Унета адреса „%s“ се не односи на КардДАВ именик

en: Server didn’t return object’s href
sr: Сервер није вратио х-упуту објекта

en: Server didn’t return object’s ETag
sr: Сервер није вратио Е-ознаку објекта

en: Received object is not a valid vCard
sr: Примљени објекат није исправна в-картица

en: Missing information about component URL, local cache is possibly incomplete or broken. You can try to remove it and restart background evolution-data-server processes. Cache file: %s
sr: Недостају подаци о адреси компоненте, локални кеш је можда непотпун или покварен. Можете провати да га уклоните и поново покренете позадински процес evolution-data-server. Кеш датотеке: %s

en: Object to save is not a valid vCard
sr: Објекат у који треба сачувати није у исправном в-картица формату

en: Failed to remove file “%s”: %s
sr: Нисам успео да уклоним датотеку „%s“: %s

en: Failed to make directory %s: %s
sr: Нисам успео да направим директоријум „%s“: %s

en: Failed to create hardlink for resource “%s”: %s
sr: Нисам успео да направим чврсту везу за извор „%s“: %s

en: No UID in the contact
sr: Нема УИД-а у контакту

en: Conflicting UIDs found in added contacts
sr: Пронађени су сукобљавајући УИД-ови у додатим контактима

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: Searching...
sr: Претражујем...

en: Tried to modify contact “%s” with out of sync revision
sr: Покушах да изменим контакт „%s“ са прегледом који није усклађен

en: Contact “%s” not found
sr: Контакт „%s“ није пронађен

en: Query “%s” not supported
sr: Упит „%s“ није подржан

en: Invalid Query “%s”
sr: Неисправан упит „%s“

en: Requested to delete an unrelated cursor
sr: Затражили сте брисање неодносног курзора

en: Failed to rename old database from “%s” to “%s”: %s
sr: Нисам успео да преименујем стару базу података „%s“ у „%s“: %s

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

note: Translators: An error message shown to a user when trying to do an * operation on the LDAP address book which is not connected to the server
en: Not connected
sr: Нисам повезан

en: Failed to bind using either v3 or v2 binds
sr: Нисам успео да свежем користећи ни в3 ни в2 везице

en: Reconnecting to LDAP server...
sr: Поново се повезујем на ЛДАП сервер...

en: Invalid DN syntax
sr: Неисправна ДН синтакса

en: LDAP error 0x%x (%s)
sr: Грешка ЛДАП-а 0x%x (%s)

en: %s: NULL returned from ldap_first_entry
sr: %s: „NULL“ је враћено са првог уноса лдапа

en: %s: Unhandled result type %d returned
sr: %s: Враћена је непозната врста резултата %d

en: %s: Unhandled search result type %d returned
sr: %s: Враћена је непозната врста резултата претраге %d

en: LDAP contact lists cannot be empty.
sr: ЛДАП списак контаката не може бити празан.

en: Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but one member could not be recognized. | Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but %d members could not be recognized.
sr[0]: Спискови контаката у ЛДАП именику захтевају да сваки члан буде из истог ЛДАП именика, али %d члан не може бити препознат.
sr[1]: Спискови контаката у ЛДАП именику захтевају да сваки члан буде из истог ЛДАП именика, али %d члана не могу бити препозната.
sr[2]: Спискови контаката у ЛДАП именику захтевају да сваки члан буде из истог ЛДАП именика, али %d чланова не може бити препознато.
sr[3]: Спискови контаката у ЛДАП именику захтевају да сваки члан буде из истог ЛДАП именика, али један члан не може бити препознат.

en: Receiving LDAP search results...
sr: Примам резултате претраге са ЛДАП сервера...

en: Error performing search
sr: Грешка током претраге

en: Downloading contacts (%d)...
sr: Преузимам контакте (%d)...

en: Refreshing…
sr: Освежавам…

en: The backend does not support bulk additions
sr: Позадинац не подржава групно додавање

en: Adding contact to LDAP server...
sr: Додајем контакт на ЛДАП сервер...

en: The backend does not support bulk modifications
sr: Позадинац не подржава групно уређивање

en: Modifying contact from LDAP server...
sr: Мењам контакт са ЛДАП сервера...

en: Removing contact from LDAP server...
sr: Уклањам контакт са ЛДАП сервера...

en: Failed to get the DN for user “%s”
sr: Нисам успео да добавим назив домена за корисника „%s“

en: No such book
sr: Нема таквог именика

en: Contact not found
sr: Нисам нашао контакт

en: Contact ID already exists
sr: ИБ контакта већ постоји

en: No such source
sr: Нема таквог извора

en: No space
sr: Нема простора

note: Dummy row as EContactField starts from 1
en: Unique ID
sr: Јединствени ИБ

note: FILE_AS is not really a structured field - we use a getter/setter * so we can generate its value if necessary in the getter Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * preferred user's description (or display name) of the contact. Note 'File' is a verb here.
en: File Under
sr: Смести под

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book UID
sr: Путања до именика

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter * so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with * vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
sr: Име и презиме

en: Given Name
sr: Дато име

en: Family Name
sr: Презиме

en: Nickname
sr: Надимак

note: Email fields
en: Email 1
sr: 1. е-пошта

en: Email 2
sr: 2. е-пошта

en: Email 3
sr: 3. е-пошта

en: Email 4
sr: 4. е-пошта

en: Mailer
sr: Пошиљалац

note: Address Labels
en: Home Address Label
sr: Натпис кућне адресе

en: Work Address Label
sr: Натпис адресе на послу

en: Other Address Label
sr: Натпис друге адресе

note: Phone fields
en: Assistant Phone
sr: Телефон помоћника

en: Business Phone
sr: Телефон на послу

en: Business Phone 2
sr: 2. телефон на послу

en: Business Fax
sr: Факс на послу

en: Callback Phone
sr: Телефон за позивање

en: Car Phone
sr: Телефон у колима

en: Company Phone
sr: Телефон предузећа

en: Home Phone
sr: Кућни телефон

en: Home Phone 2
sr: 2. кућни телефон

en: Home Fax
sr: Кућни факс

en: ISDN
sr: ИСДН

en: Mobile Phone
sr: Мобилни телефон

en: Other Phone
sr: Други телефон

en: Other Fax
sr: Други факс

en: Pager
sr: Пејџер

en: Primary Phone
sr: Главни телефон

en: Radio
sr: Радио

en: Telex
sr: Телекс

note: To translators: TTY is Teletypewriter
en: TTY
sr: Конзола

note: Organizational fields
en: Organization
sr: Организација

en: Organizational Unit
sr: Организациона јединица

en: Office
sr: Канцеларија

en: Title
sr: Звање

en: Role
sr: Улога

en: Manager
sr: Руководилац

en: Assistant
sr: Помоћник

note: Web fields
en: Homepage URL
sr: Почетна страница

en: Weblog URL
sr: Адреса веб дневника

note: Contact categories
en: Categories
sr: Категорије

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
sr: Путања календара

en: Free/Busy URL
sr: Адреса за слободно/заузето

en: ICS Calendar
sr: ИЦС календар

en: Video Conferencing URL
sr: Адреса видео конференције

note: Misc fields
en: Spouse’s Name
sr: Име супружника

en: Note
sr: Напомена

note: Instant messaging fields
en: AIM Home Screen Name 1
sr: 1° кућни АИМ надимак

en: AIM Home Screen Name 2
sr: 2° кућни АИМ надимак

en: AIM Home Screen Name 3
sr: 3° кућни АИМ надимак

en: AIM Work Screen Name 1
sr: 1° пословни АИМ надимак

en: AIM Work Screen Name 2
sr: 2° пословни АИМ надимак

en: AIM Work Screen Name 3
sr: 3° пословни АИМ надимак

en: GroupWise Home Screen Name 1
sr: 1° кућни ГроупВајз надимак

en: GroupWise Home Screen Name 2
sr: 2° кућни ГроупВајз надимак

en: GroupWise Home Screen Name 3
sr: 3° кућни ГроупВајз надимак

en: GroupWise Work Screen Name 1
sr: 1° пословни ГроупВајз надимак

en: GroupWise Work Screen Name 2
sr: 2° пословни ГроупВајз надимак

en: GroupWise Work Screen Name 3
sr: 3° пословни ГроупВајз надимак

en: Jabber Home ID 1
sr: 1° кућни Џабер ИБ

en: Jabber Home ID 2
sr: 2° кућни Џабер ИБ

en: Jabber Home ID 3
sr: 3° кућни Џабер ИБ

en: Jabber Work ID 1
sr: 1° пословни Џабер ИБ

en: Jabber Work ID 2
sr: 2° пословни Џабер ИБ

en: Jabber Work ID 3
sr: 3° пословни Џабер ИБ

en: Yahoo! Home Screen Name 1
sr: 1° кућни Јаху! надимак

en: Yahoo! Home Screen Name 2
sr: 2° кућни Јаху! надимак

en: Yahoo! Home Screen Name 3
sr: 3° кућни Јаху! надимак

en: Yahoo! Work Screen Name 1
sr: 1° пословни Јаху! надимак

en: Yahoo! Work Screen Name 2
sr: 2° пословни Јаху! надимак

en: Yahoo! Work Screen Name 3
sr: 3° пословни Јаху! надимак

en: MSN Home Screen Name 1
sr: 1° кућни МСН надимак

en: MSN Home Screen Name 2
sr: 2° кућни МСН надимак

en: MSN Home Screen Name 3
sr: 3° кућни МСН надимак

en: MSN Work Screen Name 1
sr: 1° пословни МСН надимак

en: MSN Work Screen Name 2
sr: 2° пословни МСН надимак

en: MSN Work Screen Name 3
sr: 3° пословни МСН надимак

en: ICQ Home ID 1
sr: 1° кућни ИЦКу ИБ

en: ICQ Home ID 2
sr: 2° кућни ИЦКу ИБ

en: ICQ Home ID 3
sr: 3° кућни ИЦКу ИБ

en: ICQ Work ID 1
sr: 1° пословни ИЦКу ИБ

en: ICQ Work ID 2
sr: 2° пословни ИЦКу ИБ

en: ICQ Work ID 3
sr: 3° пословни ИЦКу ИБ

note: Last modified time
en: Last Revision
sr: Последња ревизија

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * virtual field, which returns either name of the contact or the organization * name, recognized by multiple other fields, where the first filled is used.
en: Name or Org
sr: Име или орг.

note: Address fields
en: Address List
sr: Разне адресе

en: Home Address
sr: Кућна адреса

en: Work Address
sr: Адреса на послу

en: Other Address
sr: Друга адреса

note: Contact categories
en: Category List
sr: Списак категорија

note: Photo/Logo
en: Photo
sr: Слика

en: Logo
sr: Логотип

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a name * of the contact, as specified in http://tools.ietf.org/html/rfc6350#section-6.2.2
en: Name
sr: Име

en: Email List
sr: Списак е-адреса

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
sr: Списак АИМ надимака

en: GroupWise ID List
sr: Списак ГроупВајз налога

en: Jabber ID List
sr: Списак Џабер налога

en: Yahoo! Screen Name List
sr: Списак Јаху! надимака

en: MSN Screen Name List
sr: Списак МСН надимака

en: ICQ ID List
sr: Списак ИЦКу налога

en: Wants HTML Mail
sr: Жели ХТМЛ пошту

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * field describing whether it's a Contact list (list of email addresses) or a * regular contact for one person/organization/...
en: List
sr: Списак

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a flag * used to determine whether when sending to Contact lists the addresses should be * shown or not to other recipients - basically whether to use BCC field or CC * message header when sending messages to this Contact list.
en: List Shows Addresses
sr: Списак приказује адресе

en: Birth Date
sr: Рођендан

note: Security fields
en: X.509 Certificate
sr: X.509 уверење

en: PGP Certificate
sr: ПГП уверење

en: Gadu-Gadu Home ID 1
sr: 1° кућни Гаду-Гаду ИБ

en: Gadu-Gadu Home ID 2
sr: 2° кућни Гаду-Гаду ИБ

en: Gadu-Gadu Home ID 3
sr: 3° кућни Гаду-Гаду ИБ

en: Gadu-Gadu Work ID 1
sr: 1° пословни Гаду-Гаду ИБ

en: Gadu-Gadu Work ID 2
sr: 2° пословни Гаду-Гаду ИБ

en: Gadu-Gadu Work ID 3
sr: 3° пословни Гаду-Гаду ИБ

en: Gadu-Gadu ID List
sr: Списак Гаду-Гаду налога

note: Geo information
en: Geographic Information
sr: Географски подаци

en: Telephone
sr: Телефон

en: Skype Home Name 1
sr: 1° кућно Скајп име

en: Skype Home Name 2
sr: 2° кућно Скајп име

en: Skype Home Name 3
sr: 3° кућно Скајп име

en: Skype Work Name 1
sr: 1° пословно Скајп име

en: Skype Work Name 2
sr: 2° пословно Скајп име

en: Skype Work Name 3
sr: 3° пословно Скајп име

en: Skype Name List
sr: Списак Скајп имена

en: SIP address
sr: СИП адреса

en: Google Talk Home Name 1
sr: 1° кућно име Гугл разговора

en: Google Talk Home Name 2
sr: 2° кућно име Гугл разговора

en: Google Talk Home Name 3
sr: 3° кућно име Гугл разговора

en: Google Talk Work Name 1
sr: 1° пословно име Гугл разговора

en: Google Talk Work Name 2
sr: 2° пословно име Гугл разговора

en: Google Talk Work Name 3
sr: 3° пословно име Гугл разговора

en: Google Talk Name List
sr: Списак имена Гугл разговора

en: Twitter Name List
sr: Списак Твитер имена

en: Matrix Home ID 1
sr: 1° ИБ кућног Матрикса

en: Matrix Home ID 2
sr: 2° ИБ кућног Матрикса

en: Matrix Home ID 3
sr: 3° ИБ кућног Матрикса

en: Matrix Work ID 1
sr: 1° ИБ радног Матрикса

en: Matrix Work ID 2
sr: 2° ИБ радног Матрикса

en: Matrix Work ID 3
sr: 3° ИБ радног Матрикса

en: Matrix ID List
sr: Списак Матрикс налога

en: Unnamed List
sr: Неименовани списак

en: The library was built without phone number support.
sr: Библиотека је изграђена без подршке за телефонске бројеве.

en: The phone number parser reported a yet unknown error code.
sr: Обрађивач телефонског броја је пријавио још увек непознат код грешке.

en: Not a phone number
sr: Није број телефона

en: Invalid country calling code
sr: Неисправан позивни код државе

en: Remaining text after the country calling code is too short for a phone number
sr: Преостали текст након позивног кода државе је прекратак за телефонски број

en: Text is too short for a phone number
sr: Текст је прекратак за број телефона

en: Text is too long for a phone number
sr: Текст је предуг за број телефона

en: Unknown book property “%s”
sr: Непознато својство именика „%s“

en: Cannot change value of book property “%s”
sr: Не могу да изменим вредност својства именика „%s“

en: Unable to connect to “%s”:
sr: Не могу да се повежем на „%s“:

en: Client disappeared
sr: Клијент је нестао

en: Addressbook backend does not support cursors
sr: Позадинац именика не подржава курзоре

en: Error introspecting unknown summary field “%s”
sr: Грешка сагледавања непознатог поља сажетка „%s“

en: Error parsing regular expression
sr: Грешка обраде регуларног израза

en: Insufficient memory
sr: Недовољно меморије

en: Invalid contact field “%d” specified in summary
sr: Неисправно поље контакта „%d“ наведено у сажетку

en: Contact field “%s” of type “%s” specified in summary, but only boolean, string and string list field types are supported
sr: Поље контакта „%s“ „%s“ врсте је наведено у сажетку, али су подржане само врсте поља логичке вредности, ниске и списка ниске

en: Full search_contacts are not stored in cache. vcards cannot be returned.
sr: Читави контакти_претраге нису ускладиштени у остави. в-картице не могу дати одговор.

en: Query contained unsupported elements
sr: Упит је садржао неподржане елементе

en: Invalid Query
sr: Неисправан упит

en: Full search_contacts are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
sr: Читави контакти_претраге нису ускладиштени у остави. Отуда је подржан само упит сажетка.

en: Invalid query
sr: Неисправан упит

en: Full vcards are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
sr: Читаве в-картице нису ускладиштене у остави. Отуда је подржан само упит сажетка.

en: Unable to remove the db file: errno %d
sr: Не могу да уклоним датотеку базе података: бр. грешке %d

en: Only summary queries are supported by EbSdbCursor
sr: ЕбСдбКурзор подржава само упите сажетка

en: At least one sort field must be specified to use an EbSdbCursor
sr: За коришћење ЕбСдбКурзор-а мора бити наведено барем једно поље ређања

en: Cannot sort by a field that is not in the summary
sr: Не могу да поређам према пољу које није у сажетку

en: Cannot sort by a field which may have multiple values
sr: Не могу да поређам према пољу које може имати више вредности

en: Tried to step a cursor in reverse, but cursor is already at the beginning of the contact list
sr: Покушах да померим курзор уназад, али је он већ на почетку списка контакта

en: Tried to step a cursor forwards, but cursor is already at the end of the contact list
sr: Покушах да померим курзор унапред, али је он већ на крају списка контакта

en: Unsupported contact field “%d” specified in summary
sr: Неподржано поље контакта „%d“ је наведено у сажетку

en: Invalid query: %s
sr: Неисправан упит: %s

en: Invalid query for a book cursor
sr: Неисправан упит за књижни курсор

en: Can’t open database %s: %s
sr: Не могу да отворим базу %s: %s

en: Object “%s” not found
sr: Објекат „%s“ није пронађен

en: Object with extra “%s” not found
sr: Објекат са додатним „%s“ није пронађен

en: Search by email not supported
sr: Претрага према е-пошти није подржана

en: No email address provided
sr: НИје достављена адреса е-поште

en: At least one sort field must be specified to use a cursor
sr: За коришћење курсора мора бити наведено барем једно поље ређања

en: Cannot sort by a field that is not a string type
sr: Не могу да поређам према пољу које није врста ниске

en: Contact field “%s” not in summary
sr: Поље контакта „%s“ није у сажетку

en: Preloaded object for UID “%s” is invalid
sr: Већ учитани објекат са ЈИБ-ом „%s“ није исправан

en: Received object for UID “%s” is invalid
sr: Примљени објекат са ЈИБ-ом „%s“ није исправан

en: Refresh skipped due to enabled Power Saver mode. Disable Power Saver mode and repeat the action.
sr: Освежавање је прескочено зато што је укључен режим уштеде енергије. Онемогућите уштеду енергије и пробајте поново.

en: Refresh skipped due to being disabled on metered network.
sr: Освежавање је прескочено зато што се налазите на мрежи са ограниченом количином података.

en: Failed to create cache “%s”:
sr: Нисам успео да створим кеш „%s“:

en: Cannot upgrade contacts database from a legacy database with more than one addressbook. Delete one of the entries in the “folders” table first.
sr: Не могу да надоградим базу података контаката из старе базе података са више од једног именика. Обришите прво један од уноса у табели „фасцикли“.

en: Invalid query for EbSqlCursor
sr: Неисправан упит за ЕбСдбКурзор

en: At least one sort field must be specified to use an EbSqlCursor
sr: За коришћење ЕбСкулКурзор-а мора бити наведено барем једно поље ређања

en: Invalid query:
sr: Неисправан упит:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open book:
sr: Не могу да отворим именик:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh address book:
sr: Не могу да освежим именик:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact:
sr: Не могу да добавим контакт:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list:
sr: Не могу да добавим списак контакта:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list uids:
sr: Не могу да добавим уид-ове списка контаката:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot add contact:
sr: Не могу да додам контакт:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify contacts:
sr: Не могу да изменим контакте:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove contacts:
sr: Не могу да уклоним контакте:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot find email address:
sr: Не могу да нађем адресу е-поште:

en: Cursor does not support setting the search expression
sr: Курзор не подржава подешавање израза претраге

en: Cursor does not support step
sr: Курзор не подржава корак

en: Cursor does not support alphabetic indexes
sr: Курзор не подржава азбучне индексе

en: Unrecognized cursor origin
sr: Непознато порекло курзора

en: Out of sync revision while moving cursor
sr: Ван прегледа усаглашавања приликом премештања курзора

en: Alphabetic index was set for incorrect locale
sr: Азбучни индекс је подешен за неисправан језик

en: Given URL “%s” doesn’t reference CalDAV calendar
sr: Наведена адреса „%s“ се не односи на КалДАВ календар

en: Failed to parse response data
sr: Нисам успео да обрадим податке из одговора

en: Birthday
sr: Рођендан

en: Birthday: %s
sr: Рођендан: %s

en: Anniversary: %s
sr: Годишњица: %s

en: Cannot get URI
sr: Не могу да добавим путању

en: Cannot save calendar data: Malformed URI.
sr: Не могу да сачувам податак из календара: лоша путања.

en: Cannot save calendar data
sr: Не могу да сачувам податке календара

en: Cannot parse ISC file “%s”
sr: Не могу да обрадим ИСЦ датотеку „%s“

en: File “%s” is not a VCALENDAR component
sr: Датотека „%s“ није састојак ВКАЛЕНДАРА

note: FIXME This should be doable once all the recurid stuff is done
en: Unsupported method
sr: Неподржан метод

en: URI not set
sr: URI није подешен

en: Malformed URI “%s”: %s
sr: Лош URI “%s”: %s

en: Bad file format.
sr: Лош облик датотеке.

en: Not a calendar.
sr: Није календар.

en: Could not retrieve weather data
sr: Не могу да добијем податке о времену

en: Weather: Fog
sr: Време: магла

en: Weather: Cloudy Night
sr: Време: облачна ноћ

en: Weather: Cloudy
sr: Време: облачно

en: Weather: Overcast
sr: Време: местимично облачно

en: Weather: Showers
sr: Време: пљусак

en: Weather: Snow
sr: Време: снег

en: Weather: Clear Night
sr: Време: ведра ноћ

en: Weather: Sunny
sr: Време: сунчано

en: Weather: Thunderstorms
sr: Време: грмљавине

en: Forecast
sr: Прогноза

en: Could not create cache file
sr: Не могу да направим датотеку за оставу

en: Could not create cache file:
sr: Не могу да направим датотеку оставе:

en: New note
sr: Нова белешка

en: No such calendar
sr: Нема таквог календара

en: Object not found
sr: Нисам нашао објекат

en: Invalid object
sr: Неисправан објекат

en: Unknown user
sr: Непознат корисник

en: Object ID already exists
sr: ИБ објекта већ постоји

en: Invalid range
sr: Неисправан опсег

en: Unknown calendar property “%s”
sr: Непознато својство календара „%s“

en: Cannot change value of calendar property “%s”
sr: Не могу да изменим вредност својства календара „%s“

en: Untitled appointment
sr: Неименовани заказани састанак

en: 1st
sr: 1.

en: 2nd
sr: 2.

en: 3rd
sr: 3.

en: 4th
sr: 4.

en: 5th
sr: 5.

en: 6th
sr: 6.

en: 7th
sr: 7.

en: 8th
sr: 8.

en: 9th
sr: 9.

en: 10th
sr: 10.

en: 11th
sr: 11.

en: 12th
sr: 12.

en: 13th
sr: 13.

en: 14th
sr: 14.

en: 15th
sr: 15.

en: 16th
sr: 16.

en: 17th
sr: 17.

en: 18th
sr: 18.

en: 19th
sr: 19.

en: 20th
sr: 20.

en: 21st
sr: 21.

en: 22nd
sr: 22.

en: 23rd
sr: 23.

en: 24th
sr: 24.

en: 25th
sr: 25.

en: 26th
sr: 26.

en: 27th
sr: 27.

en: 28th
sr: 28.

en: 29th
sr: 29.

en: 30th
sr: 30.

en: 31st
sr: 31.

en: every day forever | every %d days forever
sr[0]: сваког %d. дана, заувек
sr[1]: сваког %d. дана, заувек
sr[2]: сваког %d. дана, заувек
sr[3]: сваког дана, заувек

en: Every day forever | Every %d days forever
sr[0]: Сваког %d. дана, заувек
sr[1]: Сваког %d. дана, заувек
sr[2]: Сваког %d. дана, заувек
sr[3]: Сваког дана, заувек

en: every day | every %d days
sr[0]: сваког %d. дана
sr[1]: сваког %d. дана
sr[2]: сваког %d. дана
sr[3]: сваког дана

en: Every day | Every %d days
sr[0]: Сваког %d. дана
sr[1]: Сваког %d. дана
sr[2]: Сваког %d. дана
sr[3]: Сваког дана

en: every week | every %d weeks
sr[0]: сваке %d. недеље
sr[1]: сваке %d. недеље
sr[2]: сваке %d. недеље
sr[3]: сваке недеље

en: Every week | Every %d weeks
sr[0]: Сваке %d. недеље
sr[1]: Сваке %d. недеље
sr[2]: Сваке %d. недеље
sr[3]: Сваке недеље

[ctx: recur-description]
en: on Sunday
sr: у недељу

[ctx: recur-description]
en: , Sunday
sr: , недеља

[ctx: recur-description]
en:  and Sunday
sr:  и недеља

[ctx: recur-description]
en: on Monday
sr: у понедељак

[ctx: recur-description]
en: , Monday
sr: , понедељак

[ctx: recur-description]
en:  and Monday
sr:  и понедељак

[ctx: recur-description]
en: on Tuesday
sr: у уторак

[ctx: recur-description]
en: , Tuesday
sr: , уторак

[ctx: recur-description]
en:  and Tuesday
sr:  и уторак

[ctx: recur-description]
en: on Wednesday
sr: у среду

[ctx: recur-description]
en: , Wednesday
sr: , среда

[ctx: recur-description]
en:  and Wednesday
sr: и среда

[ctx: recur-description]
en: on Thursday
sr: у четвртак

[ctx: recur-description]
en: , Thursday
sr: , четвртак

[ctx: recur-description]
en:  and Thursday
sr:  и четвртак

[ctx: recur-description]
en: on Friday
sr: у петак

[ctx: recur-description]
en: , Friday
sr: , петак

[ctx: recur-description]
en:  and Friday
sr:  и петак

[ctx: recur-description]
en: on Saturday
sr: у суботу

[ctx: recur-description]
en: , Saturday
sr: , субота

[ctx: recur-description]
en:  and Saturday
sr:  и субота

en: every month | every %d months
sr[0]: сваког %d. месеца
sr[1]: сваког %d. месеца
sr[2]: сваког %d. месеца
sr[3]: сваког месеца

en: Every month | Every %d months
sr[0]: Сваког %d. месеца
sr[1]: Сваког %d. месеца
sr[2]: Сваког %d. месеца
sr[3]: Сваког месеца

[ctx: recur-description]
en: on the last Sunday
sr: у последњу недељу

[ctx: recur-description]
en: on the last Monday
sr: у последњи понедељак

[ctx: recur-description]
en: on the last Tuesday
sr: у последњи уторак

[ctx: recur-description]
en: on the last Wednesday
sr: у последњу среду

[ctx: recur-description]
en: on the last Thursday
sr: у последњи четвртак

[ctx: recur-description]
en: on the last Friday
sr: у последњи петак

[ctx: recur-description]
en: on the last Saturday
sr: у последњу суботу

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 1st day
sr: првог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 2nd day
sr: другог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 3rd day
sr: трећег дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 4th day
sr: четвртог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 5th day
sr: петог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 6th day
sr: шестог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 7th day
sr: седмог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 8th day
sr: осмог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 9th day
sr: деветог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 10th day
sr: десетог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 11th day
sr: једанаестог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 12th day
sr: дванаестог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 13th day
sr: тринаестог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 14th day
sr: четрнаестог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 15th day
sr: петнаестог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 16th day
sr: шеснаестог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 17th day
sr: седамнаестог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 18th day
sr: осамнаестог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 19th day
sr: деветнаестог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 20th day
sr: двадесетог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 21st day
sr: двадесет првог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 22nd day
sr: двадесет другог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 23rd day
sr: двадесет трећег дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 24th day
sr: двадесет четвртог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 25th day
sr: двадесет петог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 26th day
sr: двадесет шестог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 27th day
sr: двадесет седмог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 28th day
sr: двадесет осмог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 29th day
sr: двадесет деветог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 30th day
sr: тридесетог дана

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 31st day
sr: тридесет првог дана

[ctx: recur-description]
en: on the first Monday
sr: првог понедељка

[ctx: recur-description]
en: on the second Monday
sr: другог понедељка

[ctx: recur-description]
en: on the third Monday
sr: трећег понедељка

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Monday
sr: четвртог понедељка

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Monday
sr: петог понедељка

[ctx: recur-description]
en: on the first Tuesday
sr: првог уторка

[ctx: recur-description]
en: on the second Tuesday
sr: другог уторка

[ctx: recur-description]
en: on the third Tuesday
sr: трећег уторка

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Tuesday
sr: четвртог уторка

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Tuesday
sr: петог уторка

[ctx: recur-description]
en: on the first Wednesday
sr: прве среде

[ctx: recur-description]
en: on the second Wednesday
sr: друге среде

[ctx: recur-description]
en: on the third Wednesday
sr: треће среде

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Wednesday
sr: четрврте среде

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Wednesday
sr: пете среде

[ctx: recur-description]
en: on the first Thursday
sr: првог четрвртка

[ctx: recur-description]
en: on the second Thursday
sr: другог четвртка

[ctx: recur-description]
en: on the third Thursday
sr: трећег четрвртка

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Thursday
sr: четрвртог четрвртка

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Thursday
sr: петог четвртка

[ctx: recur-description]
en: on the first Friday
sr: првог петка

[ctx: recur-description]
en: on the second Friday
sr: другог петка

[ctx: recur-description]
en: on the third Friday
sr: трећег петка

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Friday
sr: четвртог петка

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Friday
sr: петог петка

[ctx: recur-description]
en: on the first Saturday
sr: прве суботе

[ctx: recur-description]
en: on the second Saturday
sr: друге суботе

[ctx: recur-description]
en: on the third Saturday
sr: треће суботе

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Saturday
sr: четврте суботе

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Saturday
sr: пете суботе

[ctx: recur-description]
en: on the first Sunday
sr: прве недеље

[ctx: recur-description]
en: on the second Sunday
sr: друге недеље

[ctx: recur-description]
en: on the third Sunday
sr: треће недеље

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Sunday
sr: четврте недеље

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Sunday
sr: пете недеље

en: every year forever | every %d years forever
sr[0]: сваке %d. године, заувек
sr[1]: сваке %d. године, заувек
sr[2]: сваке %d. године, заувек
sr[3]: сваке године, заувек

en: Every year forever | Every %d years forever
sr[0]: Сваке %d. године, заувек
sr[1]: Сваке %d. године, заувек
sr[2]: Сваке %d. године, заувек
sr[3]: Сваке године, заувек

en: every year | every %d years
sr[0]: сваке %d. године
sr[1]: сваке %d. године
sr[2]: сваке %d. године
sr[3]: сваке године

en: Every year | Every %d years
sr[0]: Сваке %d. године
sr[1]: Сваке %d. године
sr[2]: Сваке %d. године
sr[3]: Сваке године

note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days for 10 occurrences"
en: for one occurrence | for %d occurrences
sr[0]: за свако %d. понављање
sr[1]: за свако %d. понављање
sr[2]: за свако %d. понављање
sr[3]: са једним понављањем

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The '%s' is replaced with actual date, thus it can create something like "until Mon 15.1.2018". The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days until Mon 15.1
en: until %s
sr: све до %s

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 2 months on Tuesday, Thursday and Friday forever"
en: forever
sr: заувек

note: Translators: This text is appended at the end of complete recur description using "%s%s" in context "recur-description"
en: , with one exception | , with %d exceptions
sr[0]: , са %d изузетком
sr[1]: , са %d изузетка
sr[2]: , са %d изузетака
sr[3]: , са једним изузеткомк

[ctx: recur-description]
en: The meeting recurs
sr: Састанак се понавља

[ctx: recur-description]
en: The appointment recurs
sr: Заказивање се понавља

[ctx: recur-description]
en: The task recurs
sr: Задатак се понавља

[ctx: recur-description]
note: if (i_cal_component_isa (comp) == I_CAL_VJOURNAL_COMPONENT)
en: The memo recurs
sr: Списак белешки се понавља

[ctx: Priority]
en: High
sr: Високо

[ctx: Priority]
en: Normal
sr: Нормално

[ctx: Priority]
en: Low
sr: Ниско

[ctx: Priority]
note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
sr: Неодређено

en: %d week | %d weeks
sr[0]: %d недеља
sr[1]: %d недеља
sr[2]: %d недеља
sr[3]: Једна недеља

en: %d day | %d days
sr[0]: %d дан
sr[1]: %d дан
sr[2]: %d дан
sr[3]: Један дан

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d час
sr[1]: %d час
sr[2]: %d час
sr[3]: Један час

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минут
sr[2]: %d минут
sr[3]: Један минут

note: Translators: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунда
sr[2]: %d секунда
sr[3]: Једна секунда

en: No Summary
sr: Без сажетка

en: “%s” expects one argument
sr: „%s“ очекује један аргумент

en: “%s” expects the first argument to be a string
sr: „%s“ очекује да први аргумент буде ниска

en: “%s” expects two or three arguments
sr: „%s“ очекује два или три аргумента

en: “%s” expects the first argument to be a time_t
sr: „%s“ очекује да први аргумент буде „time_t“

en: “%s” expects the second argument to be a time_t
sr: „%s“ очекује да други аргумент буде „time_t“

en: “%s” expects the third argument to be a string
sr: „%s“ очекује да трећи аргумент буде ниска

en: “%s” expects none or two arguments
sr: „%s“ очекује ниједан или два аргумента

en: “%s” expects two arguments
sr: „%s“ очекује два аргумента

en: “%s” expects no arguments
sr: „%s“ не очекује аргументе

en: “%s” expects the second argument to be a string
sr: „%s“ очекује да други аргумент буде ниска

en: “%s” expects the first argument to be either “any”, “summary”, or “description”, or “location”, or “attendee”, or “organizer”, or “classification”
sr: „%s“ очекује да први аргумент буде „any“, „summary“, „description“, „location“, „attendee“, „organizer“, или „classification“

en: “%s” expects at least one argument
sr: „%s“ очекује бар један аргумент

en: “%s” expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
sr: „%s“ очекује да сви аргументи буду ниске или један и само један аргумент да буде логички нетачан (#f)

en: “%s” expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
sr: „%s“ очекује да први аргумент буде ниска ИСО 8601 датума/времена

en: “%s” expects the second argument to be an integer
sr: „%s“ очекује да други аргумент буде цео број

en: Failed to create SQLite function, error code “%d”: %s
sr: Нисам успео да направим SQLite функцију, код грешке “%d”: %s

en: Object “%s”, “%s” not found
sr: Објекат “%s”, “%s” није нађен

en: Cannot add timezone without tzid
sr: Не могу да додам временску зону без ИБ-а

en: Cannot add timezone without component
sr: Не могу да додам временску зону без дела

en: Cannot add timezone with invalid component
sr: Не могу да додам временску зону са неисправним делом

en: Received object for UID “%s” doesn’t contain any expected component
sr: Примљени објекат са ЈИБ-ом „%s“ не садржи очекивани део

en: Cannot modify all instances from a detached instance. Modify a series instance instead.
sr: Не могу да променим све покренуте процесе из откаченог процеса. Уместо овога пробајте да измените низ процеса.

en: attachment.dat
sr: прилог.dat

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open calendar:
sr: Не могу да отворим календар:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh calendar:
sr: Не могу да освежим календар:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object path:
sr: Не могу да преузмем путању објекта календара:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object list:
sr: Не могу да преузмем списак објекта календара:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar free/busy list:
sr: Не могу да преузмем списак слободног/заузетог календара:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot create calendar object:
sr: Не могу да направим објекат календара:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify calendar object:
sr: Не могу да изменим објекат календара:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove calendar object:
sr: Не могу да уклоним објекат календара:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot receive calendar objects:
sr: Не могу да примим објекте календара:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot send calendar objects:
sr: Не могу да пошаљем објекте календара:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve attachment uris:
sr: Не могу да преузмем адресе прилога:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not discard reminder:
sr: Не могу да одбацим подсетник:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve calendar time zone:
sr: Не могу да преузмем временску зону календара:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not add calendar time zone:
sr: Не могу да додам временску зону календара:

en: Signing is not supported by this cipher
sr: Употребљени алгоритам не подржава потписивање

en: Verifying is not supported by this cipher
sr: Употребљени алгоритам не подржава проверу

en: Encryption is not supported by this cipher
sr: Употребљени алгоритам не подржава шифровање

en: Decryption is not supported by this cipher
sr: Употребљени алгоритам не подржава дешифровање

en: Signing message
sr: Потписивање поруке

en: Encrypting message
sr: Шифровање поруке

en: Decrypting message
sr: Дешифровање поруке

en: Unable to create cache path
sr: Не могу да направим путању привременог чувања

en: Empty cache file
sr: Празна датотека оставе

en: Could not remove cache entry: %s: %s
sr: Не могу да уклоним унос из оставе: %s: %s

en: Could not rename “%s” to %s: %s
sr: Не могу да преименујем „%s“ у „%s“: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Transferring filtered messages in “%s : %s”
sr: Пребацујем издвојене поруке у „%s : %s“

en: Failed to create child process “%s”: %s
sr: Нисам успео да направим садржани процес „%s“: %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
sr: Неисправан ток порука примљен од „%s“: %s

en: Syncing folders
sr: Усклађујем фасцикле

en: Error parsing filter: %s: %s
sr: Грешка обраде филтера: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
sr: Грешка примене филтера: %s: %s

en: Unable to open spool folder
sr: Не могу да отворим фасциклу припреме

en: Unable to process spool folder
sr: Не могу да обрадим фасциклу припреме

en: Getting message %d (%d%%)
sr: Добављам поруку %d (%d%%)

en: Failed on message %d
sr: Нисам успео на %d. поруци

en: Failed to transfer messages: %s
sr: Нисам успео да пребацим поруке: %s

en: Syncing folder
sr: Усклађујем фасциклу

en: Complete
sr: Завршено

en: Getting message %d of %d
sr: Добављам %d. поруку од %d

en: Failed at message %d of %d
sr: Грешка код %d. поруке од %d

en: Execution of filter “%s” failed:
sr: Није успело извршавање пропусника „%s“:

en: Error parsing filter “%s”: %s: %s
sr: Грешка обраде пропусника „%s“: %s: %s

en: Error executing filter “%s”: %s: %s
sr: Грешка извршавања пропусника „%s“: %s: %s

en: Failed to retrieve message
sr: Нисам успео да довучем поруку

en: Invalid arguments to (system-flag)
sr: Неисправни аргументи за (системску-ознаку)

en: Invalid arguments to (user-tag)
sr: Неисправни аргументи за (корисничку-ознаку)

en: Invalid arguments to (message-location)
sr: Неисправни аргументи за (место-поруке)

en: Error executing filter search: %s: %s
sr: Грешка у примени филтера за претрагу: %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Storing changes in folder “%s : %s”
sr: Чувам измене у фасциклу „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new spam message in “%s : %s” | Learning new spam messages in “%s : %s”
sr[0]: Учим нову спам поруку у „%s : %s“
sr[1]: Учим нове спам поруке у „%s : %s“
sr[2]: Учим нове спам поруке у „%s : %s“
sr[3]: Учим нову спам поруку у „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new ham message in “%s : %s” | Learning new ham messages in “%s : %s”
sr[0]: Учим нову хам поруку у „%s : %s“
sr[1]: Учим нове хам поруке у „%s : %s“
sr[2]: Учим нове хам поруке у „%s : %s“
sr[3]: Учим нову хам поруку у „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering new message in “%s : %s” | Filtering new messages in “%s : %s”
sr[0]: Издвајам нову поруку у „%s : %s“
sr[1]: Издвајам нове поруке у „%s : %s“
sr[2]: Издвајам нове поруке у „%s : %s“
sr[3]: Издвајам нову поруку у „%s : %s“

en: Moving messages
sr: Премештам поруке

en: Copying messages
sr: Умножавам поруке

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Quota information not supported for folder “%s : %s”
sr: Обавештење о количини није подржано за фасциклу „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering folder “%s : %s”
sr: Пробирам фасциклу „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Expunging folder “%s : %s”
sr: Празним фасциклу „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving message “%s” in “%s : %s”
sr: Довлачим поруку „%s“ у „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving quota information for “%s : %s”
sr: Довлачим обавештење о количини за „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Refreshing folder “%s : %s”
sr: Освежавам фасциклу „%s : %s“

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a single bool result
sr: (%s) захтева само један логички резултат

note: Translators: Each '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) not allowed inside %s
sr: (%s) није дозвољено унутар %s

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a match type string
sr: (%s) захтева ниску са типом поклапања

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) expects an array result
sr: (%s) очекује низ као резултат

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires the folder set
sr: (%s) захтева скуп фасцикли

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
sr: Не могу да анализирам израз претраге: %s:
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
sr: Грешка приликом извршавања израза претраге: %s:
    %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Release unused memory for folder “%s : %s”
sr: Отпуштам некоришћену меморију за фасциклу „%s : %s“

note: Translators: The '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Output from %s:
sr: Излаз из „%s“:

en: Failed to execute gpg: %s
sr: Нисам успео да извршим гчп: %s

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
sr: Дошло је до неочекиване поруке стања ГнуЧП-а:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
sr: Нисам успео да анализирам подсетник гчп иб-а корисника.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
sr: Нисам успео да анализирам захтев за гчп лозинком.

en: You need a PIN to unlock the key for your
    SmartCard: “%s”
sr: Потребан вам је ПИН да откључате кључ
    Паметне картице: „%s“

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: “%s”
sr: Потребна вам је лозинка да откључате кључ
    корисника: „%s“

en: Unexpected request from GnuPG for “%s”
sr: Неочекиван захтев ГнуЧП-а за „%s“

en: Note the encrypted content doesn’t contain information about a recipient, thus there will be a password prompt for each of stored private key.
sr: Знајте да шифровани садржај не садржи податке о примаоцу, тако да ће бити постављен упит за лозинку за сваки сачувани лични кључ.

en: Cancelled
sr: Отказано

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
sr: Нисам успео да откључам тајни кључ: унете су 3 погрешне лозинке.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
sr: Неочекиван одговор ГнуЧП-а: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
sr: Нисам успео да шифрујем: нису означени исправни примаоци.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified. A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
sr: Нисам успео да шифрујем: Наведен је неисправан прималац „%s“. Уобичајени проблем је тај да „%s“ није увезао јавни кључ за овог примаоца.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The public key for recipient %s was not found.
sr: Не могу да шифрујем: Јавни кључ за примаоце %s није пронађен.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is revoked.
sr: Не могу да шифрујем: Кључ за примаоце %s је опозван.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is expired.
sr: Не могу да шифрујем: Кључ за примаоце %s је истекао.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is not trusted.
sr: Не могу да шифрујем: Кључ за примаоце %s није од поверења.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is disabled.
sr: Не могу да шифрујем: Кључ за примаоце %s је онемогућен.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified (code %d). A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
sr: Не могу да шифрујем: Изабран је неисправан примаоц %s (код %d). То се често дешава када %s нема увезен јавни кључ за овог примаоца.

en: Failed to pass command to GPG: %s
sr: Не могу да проследим наредбу у ГПГ: %s

en: Could not generate signing data:
sr: Не могу да направим податке за потписивање:

en: Failed to execute gpg.
sr: Нисам успео да извршим гчп.

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
sr: Не могу да проверим потпис поруке: неисправан облик поруке

en: Cannot verify message signature:
sr: Не могу да проверим потпис поруке:

en: Could not generate encrypting data:
sr: Не могу да направим податке за шифровање:

en: This is a digitally encrypted message part
sr: Ово је дигитално шифрован део поруке

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
sr: Не могу да дешифрујем поруку: неисправан облик поруке

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
sr: Нисам успео да дешифрујем МИМЕ део: грешка у протоколу

en: Failed to decrypt MIME part: Secret key not found
sr: Не могу да дешифрујем МИМЕ део: Није пронађен тајни кључ

en: Failed to decrypt MIME part: %s
sr: Не могу да дешифрујем МИМЕ део: %s

en: Encrypted content
sr: Шифрован садржај

en: Public key “%s” was not found
sr: Јавни кључ „%s“ није пронађен

en: No public key was found in the provided data
sr: Није пронађен јавни кључ међу подацима које сте навели

en: Key information was not found in the provided data
sr: Подаци о кључу нису пронађени међу подацима које сте навели

en: Synchronizing junk database
sr: Усклађујем базу података ђубра

en: Could not create lock file for %s: %s
sr: Не могу да направим закључану датотеку за „%s“: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s.  Try again later.
sr: Истекло је време док сам покушао да прибавим закључану датотеку на „%s“. Покушајте касније.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
sr: Нисам успео да закључам користећи „fcntl(2)“: %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
sr: Нисам успео да закључам користећи „flock(2)“: %s

en: Cannot build locking helper pipe: %s
sr: Не могу да направим везу ка помоћнику закључавања: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
sr: Не могу да поделим помоћника закључавања: %s

en: Could not lock “%s”: protocol error with lock-helper
sr: Не могу да закључам „%s“: грешка у протоколу са помоћником закључавања

en: Could not lock “%s”
sr: Не могу да закључам „%s“

en: Could not open mail file %s: %s
sr: Не могу да отворим датотеку поште „%s“: %s

en: Could not check mail file %s: %s
sr: Не могу да проверим датотеку поште „%s“: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
sr: Не могу да отворим привремену датотеку поште „%s“: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
sr: Нисам успео да сместим пошту у привремену датотеку „%s“: %s

en: Could not create pipe: %s
sr: Не могу да направим везу: %s

en: Could not fork: %s
sr: Не могу да поделим: %s

en: Movemail program failed: %s
sr: Програм за премештање поште је отказао: %s

en: (Unknown error)
sr: (Непозната грешка)

en: Error reading mail file: %s
sr: Грешка при читању датотеке поште: %s

en: Error writing mail temp file: %s
sr: Грешка при писању привремене датотеке поште: %s

en: Error copying mail temp file: %s
sr: Грешка умножавања привремене датотеке: %s

en: No content available
sr: Нема доступног садржаја

en: No signature available
sr: Нема доступног потписа

en: parse error
sr: грешка обраде

en: Resolving: %s
sr: Решавам: %s

en: Host lookup failed
sr: Није успело тражење домаћина

en: Host lookup “%s” failed. Check your host name for spelling errors.
sr: Није успело тражење домаћина „%s“. Проверите назив вашег домаћина за грешкама у писању.

en: Host lookup “%s” failed: %s
sr: Није успело тражење домаћина „%s“: %s

en: Checking reachability of account “%s”
sr: Проверавам доступност налога „%s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Downloading new messages for offline mode in “%s : %s”
sr: Преузимам нове поруке за рад ван мреже у „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Checking download of new messages for offline in “%s : %s”
sr: Проверавам преузимање нових порука за рад ван мреже у „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Syncing messages in folder “%s : %s” to disk
sr: Усклађујем поруке из фасцикле „%s : %s“ на диск

note: Translators: The first “%d” is the sequence number of the message, the second “%d” is the total number of messages to synchronize. The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is m
en: Syncing message %d of %d in folder “%s : %s” to disk
sr: Усклађујем %d. поруку од %d у фасцикли „%s : %s“ на диск

en: Copy folder content locally for _offline operation
sr: Локално умножи садржај фасцикле за рад _ван мреже

en: Syncing messages in account “%s” to disk
sr: Усклађујем поруке у налогу „%s“ на диск

en: Virtual folder email provider
sr: Достављач виртуелне фасцикле е-поште

en: For reading mail as a query of another set of folders
sr: За читање поште као упита другог скупа фасцикли

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
sr: Не могу да учитам „%s“: овај систем не подржава учитавање модула.

en: Could not load %s: %s
sr: Не могу да учитам „%s“: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
sr: Не могу да учитам „%s“: нема кода за покретање у модулу.

en: No provider available for protocol “%s”
sr: Нема доступног достављача за протокол „%s“

en: Anonymous
sr: Анонимно

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
sr: Ова опција ће повезати на сервер коришћењем анонимне пријаве.

en: Authentication failed.
sr: Потврђивање идентитета није успело.

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an email address as the trace information, but the provided value is not a valid email address.
en: Invalid email address trace information:
    %s
sr: Неисправан податак о пореклу адресе е-поште:
    %s

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an opaque trace information, but the provided value looks like an email address.
en: Invalid opaque trace information:
    %s
sr: Неисправан податак о сложеном пореклу:
    %s

en: Invalid argument
sr: Неисправан аргумент

en: CRAM-MD5
sr: ЦРАМ-МД5

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
sr: Ова опција ће повезати на сервер коришћењем сигурносне ЦРАМ-МД5 лозинке, ако је сервер подржава.

en: DIGEST-MD5
sr: ДИГЕСТ-МД5

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
sr: Ова опција ће повезати на сервер коришћењем сигурносне ДИГЕСТ-МД5 лозинке, ако је сервер подржава.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
sr: Упит сервера је сувише дуг (>2048 октета)

en: Server challenge invalid
sr: Упит сервера је неисправан

en: Server challenge contained invalid “Quality of Protection” token
sr: Упит сервера је садржао неисправан унос „Квалитет заштите“

en: Server response did not contain authorization data
sr: Одговор сервера није садржао податке о овлашћењу

en: Server response contained incomplete authorization data
sr: Одговор сервера је садржао непотпуне податке о овлашћењу

en: Server response does not match
sr: Одговор сервера се не слаже

en: GSSAPI
sr: ГССАПИ

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
sr: Ова опција ће повезати на сервер коришћењем Керберос 5 потврђивања идентитета.

en: (Unknown GSSAPI mechanism code: %x)
sr: (Непознат код ГССАПИ механизма: %x)

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
sr: Изабрани механизам понуђени метод не подржава, или га примењен метод није препознао.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
sr: Понуђени параметар циљног имена (target_name) није правилно обликован.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
sr: Понуђени параметар циљног имена (target_name) је садржао неисправан или неподржан тип имена.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
sr: Упит уноса (input_token) садржи различита везивања канала од оних одређених преко параметра везице ланца уноса (input_chan_bindings).

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
sr: Упит уноса (input_token) садржи неисправну структуру, или потпис није могао бити проверен.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
sr: Пружена уверавања нису била исправна за отпочињање процеса, или је носач уверења дошао без њих.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
sr: Пружен носач садржаја није упућивао на исправан садржај.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
sr: Нису успеле провере целовитости на упиту уноса (input_token).

en: The consistency checks performed on the credential failed.
sr: Нису успеле провере целовитости на уверењима.

en: The referenced credentials have expired.
sr: Важење тражених уверења је истекло.

en: Bad authentication response from server.
sr: Лош одговор потврђивања идентитета са сервера.

en: Could not get session bus:
sr: Не могу да добавим сабирницу сесије:

en: Cannot ask for Kerberos ticket. Obtain the ticket manually, like on command line with “kinit” or open “Online Accounts” in “Settings” and add the Kerberos account there. Reported error was: %s
sr: Не могу да тражим Керберос картицу. Набавите картицу ручно, као у терминалу са наредбом „kinit“ или отворите налоге на мрежи у „Поставкама“ и тамо додајте налог Кербероса. Пријављена грешка је: %s

en: Unsupported security layer.
sr: Неподржан сигурносни слој.

en: Login
sr: Пријава

en: This option will connect to the server using a simple password.
sr: Ова опција ће повезати на сервер коришћењем обичне лозинке.

en: Unknown authentication state.
sr: Непознато стање потврђивања идентитета.

en: NTLM / SPA
sr: НТЛМ / СПА

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
sr: Ова опција ће повезати на Виндоуз сервер коришћењем НТМЛ / Сигурносне провере лозинке.

en: PLAIN
sr: ОБИЧНО

en: POP before SMTP
sr: ПОП пре СМТП-а

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
sr: Ова опција ће одобрити ПОП везу пре покушаја СМТП-а

en: POP Source UID
sr: ПОП изворни УИД

en: POP Before SMTP authentication using an unknown transport
sr: ПОП пре СМТП провере коришћењем непознатог транспорта

en: POP Before SMTP authentication attempted with a %s service
sr: ПОП пре СМТП потврђивање идентитета је покушано са „%s“ услугом

en: OAuth2
sr: ОАут2

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the server
sr: Ова опција ће користити ОАут 2.0 приступну скупину за повезивање на сервер

en: OAuth2 (Google)
sr: ОАут2 (Гугл)

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Google server
sr: Ова опција ће користити ОАут 2.0 приступну скупину за повезивање на Гуглов сервер

en: OAuth2 (Outlook)
sr: ОАут2 (Аутлук)

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Outlook.com server
sr: Ова опција ће користити ОАут 2.0 приступну скупину за повезивање на Outlook.com сервер

en: OAuth2 (Yahoo!)
sr: ОАут2 (Јаху!)

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Yahoo! server
sr: Ова опција ће користити ОАут 2.0 приступну скупину за повезивање на Јаху! сервер

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
sr: Није успело превођење регуларног израза: %s: %s

en: Invalid GType registered for protocol “%s”
sr: Неисправна Гврста регистрована за протокол „%s“

en: No support for %s authentication
sr: Нема подршке за „%s“ потврђивање идентитета

en: %s authentication failed
sr: Није успело %s потврђивање идентитета

en: Forwarding messages is not supported
sr: Прослеђивање порука није подржано

en: An I/O error occurred during security authorization.
sr: Дошло је до И/О грешке приликом безбедне пријаве.

en: security library failure.
sr: грешка у раду безбедоносне библиотеке.

en: security library: received bad data.
sr: безбедоносна библиотека: примљени су лоши подаци.

en: security library: output length error.
sr: безбедоносна библиотека: грешка у дужини излаза.

en: security library has experienced an input length error.
sr: дошло је до грешке у дужини улаза унутар безбедоносне библиотеке.

en: security library: invalid arguments.
sr: безбедоносна библиотека: неисправни аргументи.

en: security library: invalid algorithm.
sr: безбедоносна библиотека: неисправан алгоритам.

en: security library: invalid AVA.
sr: безбедоносна библиотека: неисправан АВА.

en: Improperly formatted time string.
sr: Низ знакова за време нису исправно форматирани.

en: security library: improperly formatted DER-encoded message.
sr: безбедоносна библиотека: неисправно форматирана ДЕР-шифрована порука.

en: Peer's certificate has an invalid signature.
sr: Уверење парњака има неисправан потпис.

en: Peer's Certificate has expired.
sr: Уверење парњака је истекло.

en: Peer's Certificate has been revoked.
sr: Уверење парњака је опозвано.

en: Peer's Certificate issuer is not recognized.
sr: Издавач уверења парњака није препознат.

en: Peer's public key is invalid.
sr: Јавни кључ парњака није исправан.

en: The security password entered is incorrect.
sr: Сигурносна лозинка коју сте унели није исправна.

en: New password entered incorrectly.  Please try again.
sr: Нова лозинка је погрешно унета.  Покушајте поново.

en: security library: no nodelock.
sr: безбедоносна библиотека: нема закључавања чвора.

en: security library: bad database.
sr: безбедоносна библиотека: лоша база података.

en: security library: memory allocation failure.
sr: безбедоносна библиотека: није успела резервација меморије.

en: Peer's certificate issuer has been marked as not trusted by the user.
sr: Изадавач уверења парњака је означен као неповерљив од стране корисника.

en: Peer's certificate has been marked as not trusted by the user.
sr: Уверење парњака је означено као неповерљиво од стране корисника.

en: Certificate already exists in your database.
sr: Уверење већ постоји у вашој бази података.

en: Downloaded certificate's name duplicates one already in your database.
sr: Преузет назив уверења већ постоји у вашој бази података.

en: Error adding certificate to database.
sr: Грешка приликом додавања уверења у базу података.

en: Error refiling the key for this certificate.
sr: Грешка приликом поновног попуњавања кључа за ово уверење.

en: The private key for this certificate cannot be found in key database
sr: Приватни кључ за ово уверење није пронађен у бази података са кључевима.

en: This certificate is valid.
sr: Ово уверење је исправно.

en: This certificate is not valid.
sr: Ово уверење није исправно.

en: Cert Library: No Response
sr: Церт библиотека: нема одговора

en: The certificate issuer's certificate has expired.  Check your system date and time.
sr: Уверење издавача уверења је истекло.  Проверите датум и време на вашем систему.

en: The CRL for the certificate's issuer has expired.  Update it or check your system date and time.
sr: ЦРЛ издавача уверења је истекао.  Аурирајте или проверите датум и време на вашем систему.

en: The CRL for the certificate's issuer has an invalid signature.
sr: ЦРЛ издавача уверења има неисправан потпис.

en: New CRL has an invalid format.
sr: Нови ЦРЛ има неисправан формат.

en: Certificate extension value is invalid.
sr: Вредност екстензије уверења је неисправна.

en: Certificate extension not found.
sr: Екстензија уверења није пронађена.

en: Issuer certificate is invalid.
sr: Издавач уверења није исправан.

en: Certificate path length constraint is invalid.
sr: Дужина путање уверења је ограничена или неисправна.

en: Certificate usages field is invalid.
sr: Није исправно поље начина употребе уверења.

en: **Internal ONLY module**
sr: **Ово је САМО интерни модул**

en: The key does not support the requested operation.
sr: Кључ је подржава затрађену операцију.

en: Certificate contains unknown critical extension.
sr: Уверење садржи непознате критичне екстензије.

en: New CRL is not later than the current one.
sr: Нови ЦРЛ није настао након тренутног.

en: Not encrypted or signed: you do not yet have an email certificate.
sr: Није шифровано или потписано: још увек немате уверење е-поште.

en: Not encrypted: you do not have certificates for each of the recipients.
sr: Није шифровано: немате уверење за сваког од примаоца.

en: Cannot decrypt: you are not a recipient, or matching certificate and private key not found.
sr: Не могу да дешифрујем: нисте примаоц или уверење и приватни кључ нису пронађени.

en: Cannot decrypt: key encryption algorithm does not match your certificate.
sr: Не могу да дешифрујем: алгоритам за шифровање кључа се не поклапа са вашим уверењем.

en: Signature verification failed: no signer found, too many signers found, or improper or corrupted data.
sr: Нијс успела провера потписа: није пронађен потписник, има превише потписника или су подаци неодговарајући или оштећени.

en: Unsupported or unknown key algorithm.
sr: Неподржан или непознат кључ алгоритма.

en: Cannot decrypt: encrypted using a disallowed algorithm or key size.
sr: Не могу да дешифрујем: шифровано је помоћу недозвољеног алгоритма или вредности величине кључа.

en: Fortezza card has not been properly initialized.  Please remove it and return it to your issuer.
sr: Фортеза картица није исправно иницијализована.  Уклоните је и вратите је издавачу.

en: No Fortezza cards Found
sr: Није пронађена Фортеза картица

en: No Fortezza card selected
sr: Није изабрана Фортеза картица

en: Please select a personality to get more info on
sr: Изаберите ваш идентитет за више података о

en: Personality not found
sr: Идентитет није пронађен

en: No more information on that Personality
sr: Нема додатних података о овом идентитету

en: Invalid Pin
sr: Неисправан ПИН

en: Couldn't initialize Fortezza personalities.
sr: Не могу да покренем Фортеза идентитете.

en: No KRL for this site's certificate has been found.
sr: Није пронађен КРЛ за уверење ове странице.

en: The KRL for this site's certificate has expired.
sr: КРЛ уверење за ову страницу је истекло.

en: The KRL for this site's certificate has an invalid signature.
sr: КРЛ уверење за ову страницу има неисправан потпис.

en: The key for this site's certificate has been revoked.
sr: Кључ за ово уверење је повучен.

en: New KRL has an invalid format.
sr: КРЛ нема исправан формат.

en: security library: need random data.
sr: безбедоносна библиотека: потребни су насумични подаци.

en: security library: no security module can perform the requested operation.
sr: безбедоносна библиотека: ни један безбедоносни модул не може да спроведе захтеване операције.

en: The security card or token does not exist, needs to be initialized, or has been removed.
sr: Безбедоносна картица или жетон не постоје, треба их иницијализовати или су уклоњени.

en: security library: read-only database.
sr: безбедоносна библиотека: база података је само за читање.

en: No slot or token was selected.
sr: Није изабран слот или жетон.

en: A certificate with the same nickname already exists.
sr: Уверење са истим надимком већ постоји.

en: A key with the same nickname already exists.
sr: Кључ са истим надимком већ постоји.

en: error while creating safe object
sr: грешка приликом прављења беезбедног објекта

en: error while creating baggage object
sr: грешка приликом прављења пртљага објекта

en: Couldn't remove the principal
sr: Не могу да уклоним управника

en: Couldn't delete the privilege
sr: Не могу да обришем привилегију

en: This principal doesn't have a certificate
sr: Овај управник нема уверење

en: Required algorithm is not allowed.
sr: Захтевани алгоритам није дозвољен.

en: Error attempting to export certificates.
sr: Грешка при покушају да извезете уверења.

en: Error attempting to import certificates.
sr: Грешка при покушају да увезете уверења.

en: Unable to import.  Decoding error.  File not valid.
sr: Не могу да увезен.  Грешка у декодирању.  Датотека није исправна.

en: Unable to import.  Invalid MAC.  Incorrect password or corrupt file.
sr: Не могу да увезем.  Неисправан МАК.  Погрешна лозинка или је датотека оштећена.

en: Unable to import.  MAC algorithm not supported.
sr: Не могу да увезем.  МАК алгоритам није подржан.

en: Unable to import.  Only password integrity and privacy modes supported.
sr: Не могу да увезем.  Подржан је само интегритет лозинке и режими приватности.

en: Unable to import.  File structure is corrupt.
sr: Не могу да увезем.  Структура датотеке је оштећена.

en: Unable to import.  Encryption algorithm not supported.
sr: Не могу да увезем.  Алгоритам за шифровање није подржаан.

en: Unable to import.  File version not supported.
sr: Не могу да увезем.  Верзија датотеке није подржана.

en: Unable to import.  Incorrect privacy password.
sr: Не могу да увезем.  Приватност лозинке је погрешна.

en: Unable to import.  Same nickname already exists in database.
sr: Не могу да увезем.  Ован надимак већ постоји у бази података.

en: The user pressed cancel.
sr: Корисник је притиснуо откажи.

en: Not imported, already in database.
sr: Није увезено, већ је у бази података.

en: Message not sent.
sr: Порука није послата.

en: Certificate key usage inadequate for attempted operation.
sr: Употреба кључа уверења није одговарајући за покушану радњу.

en: Certificate type not approved for application.
sr: Кључ уверења није дозвољен за апликацију.

en: Address in signing certificate does not match address in message headers.
sr: Адреса у уверењу за потпис се не поклапа са адресом у заглављу поруке.

en: Unable to import.  Error attempting to import private key.
sr: Не могу да увезем.  Грешка приликом покушаја увоза приватног кључа.

en: Unable to import.  Error attempting to import certificate chain.
sr: Не могу да увезем.  Грешка приликом покушаја увоза ланца уверења.

en: Unable to export.  Unable to locate certificate or key by nickname.
sr: Не могу да увезем.  Не могу да нађем где је уверење или кључ на основу надимка.

en: Unable to export.  Private Key could not be located and exported.
sr: Не могу да извезем.  Не могу да лоцирам и извезем приватни кључ.

en: Unable to export.  Unable to write the export file.
sr: Не могу да извезем.  Не могу да упишем извезену датотеку.

en: Unable to import.  Unable to read the import file.
sr: Не могу да увезем.  Не могу да читам увезену датотеку.

en: Unable to export.  Key database corrupt or deleted.
sr: Не могу да извезем.  Кључ базе података је оштећен или обрисан.

en: Unable to generate public/private key pair.
sr: Не могу да направим пар јавног/приватног кључа.

en: Password entered is invalid.  Please pick a different one.
sr: Унесена лозинка је неисправна.  Изаберие неку другу.

en: Old password entered incorrectly.  Please try again.
sr: Стара лозинка је унесена неисправно.  Покушајте поново.

en: Certificate nickname already in use.
sr: Надимак уверења се већ користи.

en: Peer FORTEZZA chain has a non-FORTEZZA Certificate.
sr: Парњак Фортеза ланца има не-Фортеза уверење.

en: A sensitive key cannot be moved to the slot where it is needed.
sr: Осетљив кључ не може бити премештен у нови слот где је потребан.

en: Invalid module name.
sr: Неисправно име модула.

en: Invalid module path/filename
sr: Неисправна путања/име датотеке модула.

en: Unable to add module
sr: Не могу да додам модул

en: Unable to delete module
sr: Не могу да обришем модул

en: New KRL is not later than the current one.
sr: Нови КРЛ није старији од тренутног.

en: New CKL has different issuer than current CKL.  Delete current CKL.
sr: Нови ЦКЛ има другачијег издавача од тренутног ЦКЛ.  Обришите тренутни ЦКЛ.

en: The Certifying Authority for this certificate is not permitted to issue a certificate with this name.
sr: Издавачу уверења за ово уверење није дозвољено да изда уверење да тим именом.

en: The key revocation list for this certificate is not yet valid.
sr: Списак кључева за повлачење овог уверења још увек није исправан.

en: The certificate revocation list for this certificate is not yet valid.
sr: Списак уверења за повлачење овог уверења још увек није исправан.

en: The requested certificate could not be found.
sr: Не могу да пронађем захтевано уверење.

en: The signer's certificate could not be found.
sr: Не могу да пронађем потписника уверења.

en: The location for the certificate status server has invalid format.
sr: Локација сервера стања уверења има неисправан формат.

en: The OCSP response cannot be fully decoded; it is of an unknown type.
sr: Не могу потпуно да декодирам ОЦСП одговор; није позната врста одговора.

en: The OCSP server returned unexpected/invalid HTTP data.
sr: ОЦСП сервер је вратио неочекиване/неисправне ХТТП податке.

en: The OCSP server found the request to be corrupted or improperly formed.
sr: ОЦСП сервер је приметио да је захтев оштећен или неисправно направљен.

en: The OCSP server experienced an internal error.
sr: Дошло је до унутрашње грешке на ОЦСП серверу.

en: The OCSP server suggests trying again later.
sr: ОЦСП сервер је предложио да пробате још једном да се пријавите.

en: The OCSP server requires a signature on this request.
sr: ОЦСП сервер захтева потпис уз овај захтев.

en: The OCSP server has refused this request as unauthorized.
sr: ОЦСП сервер је осбио овај захтев као неовлашћен.

en: The OCSP server returned an unrecognizable status.
sr: ОЦСП сервер је вратио непрепознатљив статус.

en: The OCSP server has no status for the certificate.
sr: ОЦСП сервер нема статус за ово уверење.

en: You must enable OCSP before performing this operation.
sr: Морате да омогућите ОЦСП пре извршавања ове операције.

en: You must set the OCSP default responder before performing this operation.
sr: Морате поставити попдразумевано ОЦСП одговарање пре него што изврште ову операцију.

en: The response from the OCSP server was corrupted or improperly formed.
sr: Одговор са ОЦСП сервера је оштећен или неисправно направљен.

en: The signer of the OCSP response is not authorized to give status for this certificate.
sr: Потписник ОЦСП одговора није овлашћен да даје стање овог уверења.

en: The OCSP response is not yet valid (contains a date in the future).
sr: ОЦСП одговор још увек није исправан (садржи датум у будућности).

en: The OCSP response contains out-of-date information.
sr: ОЦСП одговор садржи податке који су застарели.

en: The CMS or PKCS #7 Digest was not found in signed message.
sr: ЦМК или ПКЦС #7 дајџест није пронађђен у потписаној поруци.

en: The CMS or PKCS #7 Message type is unsupported.
sr: ЦМС или ПКЦС врста поруке није подржана.

en: PKCS #11 module could not be removed because it is still in use.
sr: Не могу да уклоним ПКЦС #11 модул зато што се још увек користи.

en: Could not decode ASN.1 data. Specified template was invalid.
sr: Не могу да дешифујем АНС.1 податке. Одређени шаблон није исправан.

en: No matching CRL was found.
sr: Није пронађен поклапајући ЦРЛ.

en: You are attempting to import a cert with the same issuer/serial as an existing cert, but that is not the same cert.
sr: Покушавате да увезете уверење истог издавача/серије као већ постојеће уверење, али то није исто уверење.

en: NSS could not shutdown. Objects are still in use.
sr: НСС не може да се угаси. Објекти се још увек користе.

en: DER-encoded message contained extra unused data.
sr: ДЕР шифроване поруке садрже додатне податке који се не користе.

en: Unsupported elliptic curve.
sr: Неподржана елиптина кривуља.

en: Unsupported elliptic curve point form.
sr: Неподржана дорма тачке елиптичне кривуље.

en: Unrecognized Object Identifier.
sr: Није препознат идентификатор објекта.

en: Invalid OCSP signing certificate in OCSP response.
sr: Неисправан ОЦСП потпис уверења у ОЦСП одговору.

en: Certificate is revoked in issuer's certificate revocation list.
sr: Уверење је повучено на списку повучених уверења издавача.

en: Issuer's OCSP responder reports certificate is revoked.
sr: Одговарач ОЦСП издавача је пријавио да је ово уверење повучено.

en: Issuer's Certificate Revocation List has an unknown version number.
sr: Листа повучених уверења издавача има непознат број издања.

en: Issuer's V1 Certificate Revocation List has a critical extension.
sr: Листа повучених В1 уверења издавача садржи критично проширење.

en: Issuer's V2 Certificate Revocation List has an unknown critical extension.
sr: Листа повучених В2 уверења издавача садржи непознато критично проширење.

en: Unknown object type specified.
sr: Одређена је непозната врста објекта.

en: PKCS #11 driver violates the spec in an incompatible way.
sr: ПКЦС #11 управљач крши спецификације на начин који није подржан.

en: No new slot event is available at this time.
sr: Нови догађај слота је доступан у ово време.

en: CRL already exists.
sr: Већ постоји ЦРЛ.

en: NSS is not initialized.
sr: НСС није иницијализован.

en: The operation failed because the PKCS#11 token is not logged in.
sr: Радња није успела зато што ПКЦС #11 жетон није пријављен.

en: Configured OCSP responder's certificate is invalid.
sr: Уверење подешеног ОЦСП одговарача није исправно.

en: OCSP response has an invalid signature.
sr: ОЦСП одговор нема исправан потпис.

en: Cert validation search is out of search limits
sr: Претрага потврде исправности уверења је изван ограничења претраге

en: Policy mapping contains anypolicy
sr: Плитика мапирања садржи било коју политику.

en: Cert chain fails policy validation
sr: Ланац уверења није прошао проверу политике

en: Unknown location type in cert AIA extension
sr: Непозната врста локације у АИА екстензији уверења

en: Server returned bad HTTP response
sr: Сервер је вратио лош ХТТп одговор

en: Server returned bad LDAP response
sr: Сервер је вратион лош ЛДАП одговор

en: Failed to encode data with ASN1 encoder
sr: Не могу да шифрујем податке помоћу АСН1 кодирања

en: Bad information access location in cert extension
sr: Лоши попдаци о приступ локацији у екстензији уверења

en: Libpkix internal error occurred during cert validation.
sr: Дошло је до унутрашње грешке у библиотеци libpkix током провере уверења.

en: A PKCS #11 module returned CKR_GENERAL_ERROR, indicating that an unrecoverable error has occurred.
sr: ПКЦС #11 модул је вратио CKR_GENERAL_ERROR, што укацију да је дошло неповратне грешке.

en: A PKCS #11 module returned CKR_FUNCTION_FAILED, indicating that the requested function could not be performed.  Trying the same operation again might succeed.
sr: ПКЦС #11 модул је вратио CKR_FUNCTION_FAILED, што указује да захтевана функција не може бити извршена.  Можда ће помоћи уколико поново покушате исту операцију.

en: A PKCS #11 module returned CKR_DEVICE_ERROR, indicating that a problem has occurred with the token or slot.
sr: ПКЦС #11 модул је вратио CKR_DEVICE_ERROR, што указује да је дошло до проблема са жетоном или слотом.

en: Expired password
sr: Истекла лозинка

en: Locked password
sr: Закључана лозинка

en: Unknown PKCS11 error
sr: Непозната ПКЦС11 грешка

en: Certificate signature algorithm disabled
sr: Алгоритам за потпис уверења је онемогућен

en: Legacy database
sr: Стара база података

en: Signature algorithm disabled
sr: Алгоритам за потпис је онемогућен

en: Algorithm mismatch
sr: Алгоритми се не поклапају

en: Unknown error.
sr: Непозната грешка.

en: Cannot find certificate for “%s”
sr: Не могу да нађем уверење за „%s“

en: Cannot create CMS message
sr: Не могу да направим ЦМС поруку

en: Cannot create CMS signed data
sr: Не могу да направим ЦМС потписане податке

en: Cannot attach CMS signed data
sr: Не могу да приложим ЦМС потписане податке

en: Cannot attach CMS data
sr: Не могу да приложим ЦМС податке

en: Cannot create CMS Signer information
sr: Не могу да направим податак ЦМС потписника

en: Cannot find certificate chain
sr: Не могу да нађем ланац уверења

en: Cannot add CMS Signing time
sr: Не могу да додам време ЦМС потписа

en: Encryption certificate for “%s” does not exist
sr: Уверење шифровања „%s“ не постоји

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
sr: Не могу да додам атрибут СМИМЕ поставки кључа шифровања

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
sr: Не могу да додам атрибут МС СМИМЕ поставки кључа шифровања

en: Cannot add encryption certificate
sr: Не могу да додам уверење шифровања

en: Cannot add CMS Signer information
sr: Не могу да додам податак ЦМС потписника

note: Translators: A fallback message when couldn't verify an SMIME signature
en: Unverified
sr: Непроверен

en: Good signature
sr: Добар потпис

en: Bad signature
sr: Лош потпис

en: Content tampered with or altered in transit
sr: Садржај је измењен или оштећен при преносу

en: Signing certificate not found
sr: Уверење потписа није нађено

en: Signing certificate not trusted
sr: Уверење потписа није поверљиво

en: Signature algorithm unknown
sr: Алгоритам потписа је непознат

en: Signature algorithm unsupported
sr: Алгоритам потписа није подржан

en: Malformed signature
sr: Неисправан потпис

en: Processing error
sr: Грешка при обради

en: No signed data in signature
sr: Нема назначеног податка у потпису

en: Digests missing from enveloped data
sr: Недостају збирке из окружених података

en: Cannot calculate digests
sr: Не могу да израчунам збирке

en: Cannot set message digests
sr: Не могу да поставим збирке порука

en: Certificate import failed
sr: Није успео увоз уверења

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
sr: Уверење је једина порука, не могу да проверим уверење

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
sr: Уверење је једина порука, уверења су увезена и проверена

en: Cannot find signature digests
sr: Не могу да нађем збирке потписа

en: Signer: %s <%s>: %s
sr: Потписник: %s <%s>: %s

en: Cannot create encoder context
sr: Не могу да направим контекст шифровања

en: Failed to add data to CMS encoder
sr: Нисам успео да додам податак у ЦМС шифрер

en: Failed to encode data
sr: Нисам успео да шифрујем податке

en: Decoder failed
sr: Нисам успео да дешифрујем

en: No valid or appropriate certificate for “%s” was found
sr: Нисам нашао исправно или одговарајуће уверење за „%s“

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
sr: Не могу да нађем општи алгоритам за шифровање групе

en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
sr: Не могу да доделим место кључу за шифровање групе

en: Cannot create CMS Message
sr: Не могу да направим ЦМС поруку

en: Cannot create CMS Enveloped data
sr: Не могу да направим ЦМС обавијене податке

en: Cannot attach CMS Enveloped data
sr: Не могу да приложим ЦМС обавијене податке

en: Cannot attach CMS data object
sr: Не могу да приложим објекат ЦМС података

en: Cannot create CMS Recipient information
sr: Не могу да направим податак ЦМС примаоца

en: Cannot add CMS Recipient information
sr: Не могу да додам податак ЦМС примаоца

en: Failed to add data to encoder
sr: Нисам успео да додам податке у шифрер

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
sr: С/МИМЕ дешифровање: нису нађени шифровани подаци

en: Opening folder “%s”
sr: Отварам фасциклу „%s“

en: Scanning folders in “%s”
sr: Претражујем фасцикле у „%s“

en: Trash
sr: Смеће

en: Junk
sr: Ђубре

en: Cannot create folder: %s: folder exists
sr: Не могу да направим фасциклу: %s: фасцикла постоји

en: Creating folder “%s”
sr: Стварам фасциклу „%s“

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
sr: Не могу да обришем фасциклу: %s: неисправна операција

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
sr: Не могу да преименујем фасциклу: %s: неисправна радња

en: Cannot write with no base stream
sr: Не могу да пишем без тока основе

en: Stream type “%s” is not seekable
sr: Врста тока „%s“ се не може премотати

en: Only reset to beginning is supported with CamelStreamFilter
sr: Само враћање на почетак је подржано Камеловим филтером тока

en: Only reset to beginning is supported with CamelHttpStream
sr: Само враћање на почетак је подржано Камеловим Хттп током

en: Connection cancelled
sr: Повезивање је отказано

en: Could not connect with command “%s”: %s
sr: Не могу да се повежем са наредбом „%s“: %s

en: Subscribing to folder “%s”
sr: Пријављујем се на фасциклу „%s“

en: Unsubscribing from folder “%s”
sr: Одјављујем се са фасцикле „%s“

en: Could not parse URL “%s”
sr: Не могу да анализирам адресу „%s“

en: Updating folder “%s”
sr: Ажурирам фасциклу „%s“

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
sr: Не могу да умножим или преместим поруке у виртуелну фасциклу

note: Translators: The first “%s” is replaced with a message UID, the second “%s” is replaced with an account name and the third “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No such message %s in “%s : %s”
sr: Нема такве поруке „%s“ у „%s : %s“

en: Error storing “%s”:
sr: Грешка при смештању „%s“:

en: Updating search folder “%s”
sr: Ажурирам фасциклу претраге „%s“

en: Automatically _update on change in source folders
sr: Сам _ажурирај ори измени у изворним фасциклама

note: Translators: 'Unmatched' is a folder name under Search folders where are shown * all messages not belonging into any other configured search folder
en: Unmatched
sr: Непоклопљено

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
sr: Не могу да обришем фасциклу: %s: нема такве фасцикле

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
sr: Не могу да променим назив фасцикле: %s: нема такве фасцикле

en: Enable _Unmatched folder
sr: Укључи _непоклопљене фасцикле

en: Updating Unmatched search folder
sr: Освежавам непоклопљену фасциклу претраге

en: Cannot copy messages to the Trash folder
sr: Не могу да умножим поруке у фасциклу за смеће

en: Cannot copy messages to the Junk folder
sr: Не могу да умножим поруке у фасциклу за ђубре

en: You must be working online to complete this operation (%s)
sr: Морате да будете на мрежи да бисте завршили ову радњу (%s)

en: You must be working online to complete this operation
sr: Морате да будете на мрежи да бисте завршили ову радњу

en: No destination folder specified
sr: Није наведена фасцикла одредишта

en: Unable to move junk messages
sr: Не могу да преместим непожељне поруке

en: Unable to move deleted messages
sr: Не могу да преместим обрисане поруке

en: Unable to move Not-Junk messages
sr: Не могу да преместим поруке које нису смеће

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No quota information available for folder “%s : %s”
sr: Обавештење о количини није доступно за фасциклу „%s : %s“

note: transfer ownership to 'rcf' Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Removing stale cache files in folder “%s : %s”
sr: Уклањам устајале датотеке оставе у фасцикли „%s : %s“

en: Apply message _filters to this folder
sr: Примени _филтере поруке над овом фасциклом

en: Always check for _new mail in this folder
sr: Увек провери има ли _нове поште у овој фасцикли

en: Could not create folder summary for %s
sr: Не могу да направим сажетак фасцикле за „%s“

en: Could not create cache for %s:
sr: Не могу да направим оставу за „%s“:

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No IMAP mailbox available for folder “%s : %s”
sr: Ниједно ИМАП сандуче није доступно за фасциклу „%s : %s“

en: Source stream returned no data
sr: Одговор изворног тока је без података

en: Checking for New Mail
sr: Вршим проверу за новом поштом

en: C_heck for new messages in all folders
sr: _Потражи нове поруке у свим фасциклама

en: Ch_eck for new messages in subscribed folders
sr: Про_вери за нове поруке у пријављеним фасциклама

en: Use _Quick Resync if the server supports it
sr: Користи _брзо поновно усаглашавање ако га сервер подржава

en: _Listen for server change notifications
sr: _Ослушкуј за обавештењима о изменама сервера

en: Folders
sr: Фасцикле

en: _Show only subscribed folders
sr: _Прикажи само пријављене фасцикле

en: Options
sr: Опције

en: Apply _filters to new messages in all folders
sr: Примени филтере на нове поруке у свим _фасциклама

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
sr: _Примени пропуснике на нове поруке у сандучету овог сервера

en: Check new messages for _Junk contents
sr: Провери да нема _ђубрета међу новим порукама

en: Only check for Junk messages in the In_box folder
sr: Провери да нема ђубрета само у фасцикли Сан_дуче

en: Synchroni_ze remote mail locally in all folders
sr: Усклади уд_аљену пошту месно у свим фасциклама

en: Numbe_r of concurrent connections to use
sr: Број _конкурентних веза за коришћење

en: Enable full folder update on _metered network
sr: Укључи потпуно освежење фасцикле на _мереној мрежи

en: Send client I_D to the server
sr: Пошаљи И_Д клијента на сервер

en: O_verride server-supplied folder namespace
sr: Премости _облик назива фасцикле које даје сервер

en: Namespace:
sr: Облик назива:

en: Ignore other users namespace
sr: Занемари облик назива осталих корисника

en: Ignore shared folders namespace
sr: Занемари облик назива дељених фасцикли

en: Use shell command for connecting to the server
sr: Користи наредбе из командне линије за повезивање на сервер

en: Command:
sr: Наредба:

en: Download large messages in chunks
sr: Преузим велике поруке у мањим парчићима

note: Translators: This constructs either "Fetch new messages in ascending order" or "Fetch new messages in descending order"
en: Fetch new messages in
sr: Преузми нове поруке у

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in ascending order"
en: ascending order
sr: растућем редоследу

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in descending order"
en: descending order
sr: опадајућем редоследу

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value
en: Store folder changes after %s second(s)
sr: Сачувај промене у фасцикли након %s секунде(и)

en: Single client mode
sr: Режим једног клијента

en: Default IMAP port
sr: Основни прикључник за ИМАП

en: IMAP over TLS
sr: ИМАП преко ТЛС-а

en: IMAP
sr: ИМАП

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
sr: За читање и смештање поште на ИМАП сервере.

en: Error writing to cache stream
sr: Грешка приликом уписа у ток оставе

en: Failed to get capabilities
sr: Не могу да добије могућности

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
sr: Нисам успео да се повежем на ИМАП сервер „%s“ у безбедном режиму: %s

en: STARTTLS not supported
sr: СТАРТТЛС није подржан

en: Failed to issue STARTTLS
sr: Грешка у издавању поруке STARTTLS

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode:
sr: Нисам успео да се повежем на ИМАП сервер „%s“ у безбедном режиму:

en: IMAP server %s does not support %s authentication
sr: ИМАП сервер „%s“ не подржава „%s“ потврђивање идентитета

en: Plaintext authentication disallowed on insecure connections. Change encryption to STARTTLS or TLS for account “%s”.
sr: Потврђивање идентитета обичним текстом је искључено на небезбедним везама. Измените шифровање у СТАРТТЛС или ТЛС за налог „%s“.

en: Cannot authenticate without a username
sr: Не могу да потврдим идентитет без корисничког имена

en: Authentication password not available
sr: Лозинка потврђивања идентитета није доступна

en: Failed to authenticate
sr: Нисам успео да потврдим идентитет

en: Failed to issue ID
sr: Нисам успео да издам ИД

en: Failed to issue ENABLE UTF8=ACCEPT
sr: Нисам успео да издам поруку „ENABLE UTF8=ACCEPT“

en: Failed to issue NAMESPACE
sr: Нисам успео да издам поруку „NAMESPACE“

en: Failed to enable QResync
sr: Нисам успео да омогућим „QResync“

en: Failed to issue NOTIFY
sr: Нисам успео да издам поруку „NOTIFY“

en: Failed to select mailbox
sr: Нисам успео да изаберем сандуче

en: Cannot issue command, no stream available
sr: Не могу да издам наредбу, јер није доступан ток

en: Cannot get message with message ID %s: %s
sr: Не могу да набавим поруку са ИБ-ом „%s“: %s

en: No such message available.
sr: Нема такве поруке.

en: Error fetching message
sr: Грешка преузимања поруке

en: Error performing NOOP
sr: Грешка у извршењу поруке „NOOP“

en: Failed to close the tmp stream
sr: Нисам успео да затворим привремену датотеку

en: Failed to copy the tmp file
sr: Нисам успео да умножим привремену датотеку

en: Error moving messages
sr: Грешка премештања порука

en: Error copying messages
sr: Грешка умножавања порука

en: Cannot create spool file:
sr: Не могу да направим датотеку припреме:

en: Error appending message
sr: Грешка прикачињања порука

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Scanning for changed messages in “%s : %s”
sr: Прегледам измењене поруке у „%s : %s“

en: Error scanning changes
sr: Грешка скенирања измена

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Fetching summary information for new messages in “%s : %s”
sr: Прикупљам преглед података нових порука у „%s : %s“

en: Error fetching message info
sr: Грешка преузимања података о поруци

en: Error running STATUS
sr: Грешка у покретању поруке „STATUS“

en: Error syncing changes
sr: Грешка усклађивања измена

en: Error expunging message
sr: Грешка избацивања поруке

en: Error fetching folders
sr: Грешка преузимања фасцикле

en: Error fetching subscribed folders
sr: Грешка преузимања пријављених фасцикли

en: Error creating folder
sr: Грешка стварања фасцикле

en: Error deleting folder
sr: Грешка брисања фасцикле

en: Error renaming folder
sr: Грешка преименовања фасцикле

en: Error subscribing to folder
sr: Грешка пријављивања на фасциклу

en: Error unsubscribing from folder
sr: Грешка одјављивања са фасцикле

en: IMAP server does not support quotas
sr: ИМАП сервер не подржава количине

en: Error retrieving quota information
sr: Грешка довлачења обавештења о количини

en: Search failed
sr: Претрага није успела

note: Blocks, until the DONE is issued or on inactivity timeout, error, ...
en: Error running IDLE
sr: Грешка у покретању поруке „IDLE“

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
sr: Сандуче

en: IMAP server %s
sr: ИМАП сервер „%s“

en: IMAP service for %s on %s
sr: ИМАП услуга за „%s“ на „%s

en: No IMAPx connection object provided
sr: Није достављен ИМАПx објекат за повезивање

en: Password
sr: Лозинка

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
sr: Ова опција ће повезати на ИМАП сервер коришћењем лозинке у обичном тексту.

en: No such folder %s
sr: Нема такве фасцикле „%s“

en: No IMAP namespace for folder path “%s”
sr: Нема ИМАП простора назива за путању фасцикле „%s“

en: Retrieving folder list for “%s”
sr: Довлачим списак фасцикле за „%s“

en: The account does not support folder hierarchy. Create the folder on the account level instead.
sr: Налог не подржава хијерархију унутар фасцикли. Уместо тога направите фасциклу на нивоу налога.

en: The folder name “%s” is invalid because it contains the character “%c”
sr: Назив фасцикле „%s“ није исправан јер садржи знак „%c“

[ctx: IMAPDefaults]
note: Translators: The strings in "IMAPDefaults" context are folder names as can be presented by the server; There's checked for the localized version of it and for the non-localized version as well. It's always the folder name (eventually path) as provided by the server, when returned in given localizati
en: [Gmail]/Drafts
sr: [Гпошта]/Нацрти

[ctx: IMAPDefaults]
en: Drafts
sr: Нацрти

[ctx: IMAPDefaults]
en: Draft
sr: Нацрт

[ctx: IMAPDefaults]
en: Templates
sr: Шаблони

[ctx: IMAPDefaults]
en: Archive
sr: Архива

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Sent Mail
sr: [Гпошта]/Послата пошта

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent
sr: Послата

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Items
sr: Послате ставке

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Messages
sr: Послате поруке

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Spam
sr: [Гпошта]/Спам

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk
sr: Ђубре

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk E-mail
sr: Непожељна е-пошта

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk Email
sr: Непожељна е-пошта

[ctx: IMAPDefaults]
en: Spam
sr: Спам

[ctx: IMAPDefaults]
en: Bulk Mail
sr: Групна пошта

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Trash
sr: [Гпошта]/Смеће

[ctx: IMAPDefaults]
en: Trash
sr: Смеће

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Items
sr: Обрисане ставке

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Messages
sr: Обрисане поруке

note: Translators: This is used for a folder description, for * folders being under /var/spool/mail.  The first %s is * replaced with a relative path under /var/spool/mail, * the second %s is replaced with a protocol name, like * mbox/maldir/... * folders being under /var/mail.  The first %s is replaced *
en: mailbox: %s (%s)
sr: сандуче: %s (%s)

en: _Index message body data
sr: _Попиши садржаје порука

note: Translators: The first %s is replaced with a message ID, * the second %s is replaced with the folder path, * the third %s is replaced with a detailed error string
en: Cannot get message %s from folder %s
    %s
sr: Не могу да добавим поруку „%s“ из фасцикле „%s“
    %s

en: _Use the “.folders” folder summary file (exmh)
sr: _Користи преглед фасцикле „.folders“ (exmh)

en: MH-format mail directories
sr: МХ-обликовани директоријуми поште

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
sr: За смештање локалне поште у директоријуме поште налик МХ-у.

en: Apply _filters to new messages
sr: _Примени филтере на нове поруке

en: Local delivery
sr: Локална достава

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox-formatted spools into folders managed by Evolution.
sr: За довлачење (премештање) локалне поште из стандардне мбокс форматиране припреме у фасцикле којима управља Еволуција.

en: _Apply filters to new messages in Inbox
sr: _Примени филтере на нове поруке у САНДУЧЕТУ

en: Maildir-format mail directories
sr: Директоријуми поште у Мејлдир облику

en: For storing local mail in maildir directories.
sr: За смештање локалне поште у мејлдир директоријуме.

en: _Listen for change notifications
sr: _Ослушкуј обавештења о изменама

en: _Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
sr: _Смести заглавља стања у Елм/Пине/Мут формату

en: Standard Unix mbox spool file
sr: Стандардна Уникс мбокс датотека припреме

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
sr: За читање и смештање локалне поште у спољне стандардне мбокс датотеке припреме.
    Такође се може користити за читање стабла фасцикли у Елм, Пине или Мут стилу.

en: Standard Unix mbox spool directory
sr: Стандардни Уникс мбокс директоријум припреме

en: Could not rename folder %s to %s: %s
sr: Не могу да преименујем фасциклу „%s“ у „%s“: %s

en: Local mail file %s
sr: Локална датотека поште %s

en: Store root %s is not an absolute path
sr: Корена остава „%s“ није апсолутна путања

en: Store root %s is not a regular directory
sr: Корена остава „%s“ није регуларан директоријум

en: Cannot get folder: %s: %s
sr: Не могу да добавим фасциклу: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
sr: Локалне оставе немају сандуче

en: Could not delete folder index file “%s”: %s
sr: Не могу да обришем индексну датотеку фасцикле „%s“: %s

en: Could not delete folder meta file “%s”: %s
sr: Не могу да обришем мета датотеку фасцикле „%s“: %s

en: Could not rename “%s”: %s
sr: Не могу да преименујем „%s“: %s

en: No such message
sr: Нема такве поруке

en: Cannot append message to maildir folder: %s:
sr: Не могу да додам поруку у фасциклу директоријума поште: %s:

en: Cannot get message %s from folder %s:
sr: Не могу да добавим поруку „%s“ из фасцикле „%s“:

en: Cannot transfer message to destination folder: %s
sr: Не могу да пребацим поруку у одредишну фасциклу: %s

en: Cannot create folder containing “%s”
sr: Не могу да направим фасциклу која садржи „%s“

en: Folder %s already exists
sr: Већ постоји фасцикла „%s“

en: Cannot create folder “%s”: %s
sr: Не могу да направим фасциклу: %s: %s

en: Cannot get folder “%s”: %s
sr: Не могу да добавим фасциклу: %s: %s

en: Cannot get folder “%s”: folder does not exist.
sr: Не могу да преузмем фасциклу „%s“: фасцикла не постоји.

en: Cannot get folder “%s”: not a maildir directory.
sr: Не могу да преузмем фасциклу „%s“: није директоријум поште.

en: Could not delete folder “%s”: %s
sr: Не могу да обришем фасциклу „%s“: %s

en: not a maildir directory
sr: није директоријум поште

en: Could not scan folder “%s”: %s
sr: Не могу да претражим фасциклу „%s“: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
sr: Не могу да отворим путању директоријума поште: %s: %s

en: Checking folder consistency
sr: Проверавам целовитост фасцикле

en: Checking for new messages
sr: Вршим проверу за новим порукама

en: Storing folder
sr: Смештам фасциклу

en: Cannot open mailbox: %s:
sr: Не могу да отворим поштанско сандуче: %s:

en: Cannot append message to mbox file: %s:
sr: Не могу да додам поруку у мбокс датотеку: %s:

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
sr: Фасцикла изгледа да је непоправљиво оштећена.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
sr: Не могу да закључам фасциклу „%s“: %s

en: Cannot create a folder by this name.
sr: Не могу да направим фасциклу овог назива.

en: Cannot get folder “%s”: not a regular file.
sr: Не могу да добавим фасциклу „%s“: није обична датотека.

en: Cannot create directory “%s”: %s.
sr: Не могу да направим директоријум „%s“: %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
sr: Не могу да направим фасциклу: %s: %s

en: Folder already exists
sr: Фасцикла већ постоји

en: Could not delete folder “%s”:
    %s
sr: Не могу да обришем фасциклу „%s“:
    %s

en: “%s” is not a regular file.
sr: „%s“ није обична датотека.

en: Folder “%s” is not empty. Not deleted.
sr: Фасцикла „%s“ није празна. Није обрисана.

en: Could not delete folder summary file “%s”: %s
sr: Не могу да обришем преглед фасцикле „%s“: %s

en: The new folder name is illegal.
sr: Нови назив фасцикле је неисправан.

en: Could not rename “%s”: “%s”: %s
sr: Не могу да преименујем „%s“: „%s“: %s

en: Could not open folder: %s: %s
sr: Не могу да отворим фасциклу: %s: %s

en: Cannot check folder: %s: %s
sr: Не могу да проверим фасциклу: %s: %s

en: Could not open file: %s: %s
sr: Не могу да отворим датотеку: %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
sr: Не могу да отворим привремено поштанско сандуче: %s

en: Could not close source folder %s: %s
sr: Не могу да затворим изворну фасциклу „%s“: %s

en: Could not close temporary folder: %s
sr: Не могу да затворим привремену фасциклу: %s

en: Could not rename folder: %s
sr: Не могу да преименујем фасциклу: %s

en: Could not store folder: %s
sr: Не могу да сачувам фасциклу: %s

en: MBOX file is corrupted, please fix it. (Expected a From line, but didn’t get it.)
sr: МБОКС датотека је оштећена, поправите је. (Очекивано је „Из реда“, али нисам добио.)

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
sr: Неслагање прегледа и фасцикле, чак и након усклађивања

en: Unknown error: %s
sr: Непозната грешка: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s
sr: Нисам успео да запишем у привремено поштанско сандуче: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s: %s
sr: Нисам успео да запишем у привремено поштанско сандуче: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s:
sr: Не могу да додам поруку у мх фасциклу: %s:

en: Could not create folder “%s”: %s
sr: Не могу да направим фасциклу „%s“: %s

en: Cannot get folder “%s”: not a directory.
sr: Не могу да добавим фасциклу „%s“: није директоријум.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
sr: Не могу да отворим путању МХ директоријума: %s: %s

en: Spool “%s” cannot be opened: %s
sr: Не могу да отворим припрему „%s“: %s

en: Spool “%s” is not a regular file or directory
sr: Припрема „%s“ није регуларна датотека или директоријум

en: Spool mail file %s
sr: Припремна датотека поште „%s“

en: Spool folder tree %s
sr: Стабло фасцикле за припрему „%s“

en: Invalid spool
sr: Неисправна припрема

en: Folder “%s/%s” does not exist.
sr: Фасцикла „%s/%s“ не постоји.

en: Could not open folder “%s”:
    %s
sr: Не могу да отворим фасциклу „%s“:
    %s

en: Folder “%s” does not exist.
sr: Фасцикла „%s“ не постоји.

en: Could not create folder “%s”:
    %s
sr: Не могу да направим фасциклу „%s“:
    %s

en: “%s” is not a mailbox file.
sr: „%s“ није датотека сандучета.

en: Store does not support an INBOX
sr: Остава не подржава САНДУЧЕ

en: Spool folders cannot be deleted
sr: Фасцикле за припрему не могу бити обрисане

en: Spool folders cannot be renamed
sr: Фасцикле за припрему не могу бити преименоване

en: Refreshing spool folder
sr: Освежавам фасциклу припреме

en: Could not synchronize temporary folder %s: %s
sr: Не могу да ускладим привремену фасциклу „%s“: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
sr: Не могу да ускладим фасциклу за припрему „%s“: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in “%s”
sr: Не могу да ускладим фасциклу за припрему „%s“: %s
    Фасцикла је можда оштећена, умножите сачувано у „%s“

en: Internal error: UID in invalid format: %s
sr: Унутрашња грешка: УИД у неисправном облику: %s

en: Cannot get message %s: %s
sr: Не могу да добавим поруку „%s“: %s

en: Cannot get message %s:
sr: Не могу да добавим поруку „%s“:

en: Posting failed: %s
sr: Објављивање није успело: %s

en: Posting failed:
sr: Објављивање није успело:

en: This message is not currently available
sr: Ова порука није тренутно доступна

en: You cannot copy messages from a NNTP folder
sr: Не можете да умножите поруке из ННТП фасцикле

en: _Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
sr: _Прикажи фасцикле у кратком запису (нпр. „c.o.linux“ уместо „comp.os.linux“)

en: In the subscription _dialog, show relative folder names
sr: У _прозорчету за пријаву, прикажи релативне називе фасцикли

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value to use
en: Download only up to %s latest messages
sr: Преузми највише %s последњих порука

en: Default NNTP port
sr: Основни прикључник ННТП-а

en: NNTP over TLS
sr: ННТП преко ТЛС-а

en: USENET news
sr: ЈУЗНЕТ вести

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
sr: Ово је достављач за читање и слање на ЈУЗНЕТ групе вести.

en: This option will connect to the NNTP server anonymously, without authentication.
sr: Ова опција ће безимено повезати на ННТП сервер, без потврђивања идентитета.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
sr: Ова опција ће пријавити на ННТП сервер коришћењем лозинке у обичном тексту.

en: Could not read greeting from %s:
sr: Не могу да прочитам поздрав са „%s“:

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
sr: ННТП сервер „%s“ је вратио код грешке „%d“: %s

en: Failed to issue STARTTLS for NNTP server %s:
sr: Нисам успео да издам STARTTLS за ННТП сервер „%s“:

en: NNTP server %s doesn’t support STARTTLS: %s
sr: ННТП сервер „%s“ не подржава СТАРТТЛС: %s

en: Failed to connect to NNTP server %s in secure mode:
sr: Не могу да се повежем на ННТП сервер „%s“ у безбедном режиму:

en: USENET News via %s
sr: ЈУЗНЕТ вести преко „%s“

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
sr: Грешка довлачења група вести:
    
    %s

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
sr: Не можете да направите фасциклу у остави вести: пријавите се уместо тога.

en: You cannot rename a folder in a News store.
sr: Не можете да преименујете фасциклу у остави вести.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
sr: Не можете да уклоните фасциклу у остави вести: одјавите се уместо тога.

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
sr: Не можете да се пријавите на ову групу вести:
    
    Нема такве групе. Изабрана ставка је вероватно надређена фасцикла.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
sr: Не можете да се одјавите са ове групе вести:
    
    група не постоји!

en: NNTP Command failed:
sr: ННТП наредба није успела:

en: Not connected.
sr: Нисам повезан.

en: No such folder: %s
sr: Нема такве фасцикле: %s

en: %s: Scanning new messages
sr: %s: претражујем нове поруке

en: Unexpected server response from xover: %s
sr: Неочекиван одговор иксовера: %s

en: Unexpected server response from head: %s
sr: Неочекиван одговор сервера из заглавља: %s

en: Operation failed: %s
sr: Радња није успела: %s

en: %s: Scanning existing messages
sr: %s: претражујем постојеће поруке

en: Unexpected server response from listgroup: %s
sr: Неочекиван одговор сервера са списка групе: %s

en: No message with UID %s
sr: Нема поруке са УИД-ом %s

en: Retrieving POP message %d
sr: Довлачим ПОП поруку %d

en: Unknown reason
sr: Непознат разлог

en: Retrieving POP summary
sr: Преузимам ПОП преглед

en: Cannot get POP summary:
sr: Не могу да добавим ПОП преглед:

en: Expunging old messages
sr: Избацујем старе поруке

en: Expunging deleted messages
sr: Избацујем обрисане поруке

en: Message Storage
sr: Складиште порука

en: _Leave messages on server
sr: _Остави поруке на серверу

note: Translators: '%s' is replaced with a widget, where user can * select how many days can be message left on the server.
en: _Delete after %s day(s)
sr: _Обриши након %s дана

en: Hint: Use 0 days to keep messages on the server indefinitely.
sr: Савет: Користите 0 дана да задржите поруке на серверу неограничено.

en: Delete _expunged from local Inbox
sr: Обриши _избачено из локалне „Долазно“

en: Disable _support for all POP3 extensions
sr: Искључи _подршку за сва ПОП3 проширења

en: Enable _UTF-8 extension, when the server supports it
sr: Укључи _УТФ-8 проширење, када га сервер подржава

en: Default POP3 port
sr: Основни ПОП3 прикључник

en: POP3 over TLS
sr: ПОП3 преко ТЛС-а

en: POP
sr: ПОП

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
sr: За повезивање и преузимање поште са ПОП сервера.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
sr: Ова опција ће повезати на ПОП сервер коришћењем лозинке у обичном тексту. Ово је једина опција коју подржавају многи ПОП сервери.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
sr: Ова опција ће повезати на ПОП сервер коришћењем лозинке преко АПОП протокола. Ово можда неће радити свим корисницима чак и на серверима који тврде да то подржавају.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
sr: Нисам успео да прочитам исправни поздрав ПОП сервера „%s“

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
sr: Нисам успео да се повежем на ПОП сервер „%s“ у безбедном режиму: %s

en: STLS not supported by server
sr: Сервер не подржава СТЛС

note: Translators: Last %s is an optional * explanation beginning with ": " separator.
en: Failed to connect to POP server %s in secure mode%s
sr: Нисам успео да се повежем на ПОП сервер „%s“ у безбедном режиму%s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode:
sr: Нисам успео да се повежем на ПОП сервер „%s“ у безбедном режиму:

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
sr: Не могу да се пријавим на ПОП сервер „%s“: грешка САСЛ протокола

en: Failed to authenticate on POP server %s:
sr: Нисам успео да потврдим идентитет на ПОП серверу „%s“:

en: POP3 server %s
sr: ПОП3 сервер „%s“

en: POP3 server for %s on %s
sr: ПОП3 сервер за „%s“ на „%s“

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error enabling UTF-8 mode:
sr: Не могу да се повежем на ПОП сервер „%s“.
    Грешка укључивања УТФ-8 режима:

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password:
sr: Не могу да се повежем на ПОП сервер „%s“.
    Грешка слања лозинке:

note: Translators: Do not translate APOP.
en: Unable to connect to POP server %s:	Invalid APOP ID received. Impersonation attack suspected. Please contact your admin.
sr: Не могу да се повежем на ПОП сервер „%s“: Примих неисправан АПОП ИБ. Могућ је напад заменом идентитета. Обратите се админу.

note: Translators: Last %s is an optional explanation * beginning with ": " separator.
en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username%s
sr: Не могу да се повежем на ПОП сервер „%s“.
    Грешка при слању корисничког имена%s

en: No such folder “%s”.
sr: Нема такве фасцикле „%s“.

en: POP3 stores have no folder hierarchy
sr: ПОП3 остава нема хијерархију фасцикли

en: Sendmail
sr: Сендмејл

en: For delivering mail by passing it to the “sendmail” program on the local system.
sr: За доставу поште прослеђивањем „sendmail“ програму на локалном систему.

en: sendmail
sr: сендмејл

en: Mail delivery via the sendmail program
sr: Достава поште преко програма сендмејл

en: Failed to read From address
sr: Нисам успео да прочитам адресу пошиљаоца

en: Message send in offline mode is disabled
sr: Слање поруке у режиму ван мреже је искључено

en: Could not parse recipient list
sr: Не могу да обрадим списак прималаца

en: Could not parse arguments
sr: Не могу да обрадим аргументе

en: Could not create pipe to “%s”: %s: mail not sent
sr: Не могу да направим спојку ка „%s“: %s: пошта није послата

en: Could not fork “%s”: %s: mail not sent
sr: Не могу да исцепим „%s“: %s: пошта није послата

en: Could not send message:
sr: Не могу да пошаљем поруку:

en: “%s” exited with signal %s: mail not sent.
sr: „%s“ је завршио сигналом „%s“: пошта није послата.

en: Could not execute “%s”: mail not sent.
sr: Не могу да извршим „%s“: пошта није послата.

en: “%s” exited with status %d: mail not sent.
sr: „%s“ је завршио стањем „%d“: пошта није послата.

en: Send Options
sr: Опције слања

en: _Re-encode message before send
sr: _Поново кодирај поруку пре слања

en: Default SMTP port
sr: Основни СМТП прикључник

en: SMTP over TLS
sr: СМТП преко ТЛС-а

en: Message submission port
sr: Прикључник подношења поруке

en: SMTP
sr: СМТП

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
sr: За доставу поште повезивањем на прослеђивач поште у мрежи коришћењем СМТП.

en: Welcome response error:
sr: Грешка одговора добродошлице:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
sr: Не могу да се повежем на СМТП сервер „%s“ у безбедном режиму: %s

en: STARTTLS command failed:
sr: СТАРТТЛС наредба није успела:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode:
sr: Не могу да се повежем на СМТП сервер „%s“ у безбедном режиму:

en: SMTP server %s
sr: СМТП сервер „%s“

en: SMTP mail delivery via %s
sr: СМТП достава поште преко „%s“

en: SMTP server %s does not support %s authentication
sr: СМТП сервер „%s“ не подржава „%s“ потврђивање идентитета

en: No SASL mechanism was specified
sr: Није наведен САСЛ механизам

en: AUTH command failed: Not connected.
sr: Није успела наредба потврђивања: Нисте повезани.

en: AUTH command failed:
sr: Неуспела наредба потврђивања:

en: Cannot send message: service not connected.
sr: Не могу да пошаљем поруку: услуга није повезана.

en: Cannot send message: sender address not valid.
sr: Не могу да пошаљем поруку: адреса пошиљаоца није исправна.

en: Sending message
sr: Слање поруке

en: Cannot send message: no recipients defined.
sr: Не могу да пошаљем поруку: нису одређени примаоци.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
sr: Не могу да пошаљем поруку: један или више неисправних прималаца

en: Syntax error, command unrecognized
sr: Грешка у синтакси, наредба није препозната

en: Syntax error in parameters or arguments
sr: Грешка у синтакси у параметрима или аргументима

en: Command not implemented
sr: Наредба није подржана

en: Command parameter not implemented
sr: Параметар наредбе није подржан

en: System status, or system help reply
sr: Стање система, или одговор на помоћ

en: Help message
sr: Порука о помоћи

en: Service ready
sr: Услуга је спремна

en: Service closing transmission channel
sr: Услуга затвара канал преноса

en: Service not available, closing transmission channel
sr: Услуга није доступна, затварам канал преноса

en: Requested mail action okay, completed
sr: Тражена радња за пошту је у реду, завршено

en: User not local; will forward to <forward-path>
sr: Корисник није локалан; биће прослеђено на <путању-прослеђивања>

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
sr: Тражена радња за пошту није предузета: недоступно поштанско сандуче

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
sr: Тражена радња није предузета: поштанско сандуче је недоступно

en: Requested action aborted: error in processing
sr: Тражена радња није предузета: грешка при обради

en: User not local; please try <forward-path>
sr: Корисник није локалан; покушајте <путања-прослеђивања>

en: Requested action not taken: insufficient system storage
sr: Тражена радња није предузета: недовољно простора на систему

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
sr: Прекинута је тражена радња за пошту: премашен је додељен простор

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
sr: Тражена радња није предузета: име поштанског сандучета није дозвољено

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
sr: Почиње унос поште; завршава са <CRLF>.<CRLF>

en: Transaction failed
sr: Пренос није успео

en: A password transition is needed
sr: Потребно је слање лозинке

en: Authentication mechanism is too weak
sr: Механизам потврђивања идентитета је преслаб

en: Encryption required for requested authentication mechanism
sr: Неопходно је шифровање за тражени механизам потврђивања идентитета

en: Temporary authentication failure
sr: Није успело привремено потврђивање идентитета

en: Authentication required
sr: Потребно је потврђивање идентитета

en: SMTP Greeting
sr: СМТП поздрав

en: HELO command failed:
sr: Неуспела наредба „HELO“:

en: MAIL FROM command failed:
sr: Неуспела наредба „MAIL FROM“:

en: RCPT TO command failed:
sr: Неуспела наредба „RCPT TO“:

en: RCPT TO <%s> failed:
sr: „RCPT TO“ <%s> није успело:

en: DATA command failed:
sr: Неуспела наредба „DATA“:

en: RSET command failed:
sr: Неуспела наредба „RSET“:

en: QUIT command failed:
sr: Неуспела наредба „QUIT“:

en: Contact UID of a user
sr: УИД контакта корисника

en: Birthday and anniversary reminder
sr: Подсетник на рођендане и годишњице

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
sr: Да ли да постави подсетник на рођендане и годишњице

en: Birthday and anniversary reminder value
sr: Вредности подсетника на рођендане и годишњице

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
sr: Број јединица за одређивање подсетника на рођендане или годишњице

en: Birthday and anniversary reminder units
sr: Јединице подсетника на рођендане и годишњице

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
sr: Јединице за подсетник на рођендане или годишњице, „минути“, „сати“ или „дани“

en: Default reminder for all events in chosen calendars
sr: Подразумевани подсетник за све догађаје у изабраним календарима

en: Whether to show a specified reminder for all events in chosen calendars
sr: Да ли да приказује изабране подсетнике за све догађаје у изабраним календарима

en: Interval of the default reminder for all events in chosen calendars
sr: Интервал подразумеваног подсетника за све догађаје у изабраним календарима

en: Number of units for determining the reminder
sr: Број јединица за одређивање подсетника

en: Units of the default reminder for all events in chosen calendars
sr: Јединица подразумеваног подсетника за све догађаје у изабраним календарима

en: Units for the default reminder for all events in chosen calendars, “minutes”, “hours” or “days”
sr: Јединице подразумеваног подсетника за све догађаје у изабраним календарима, „минута“, „сата“ или „дана“

en: Past reminders for EReminderWatcher
sr: Прошли подсетници за „EReminderWatcher“

en: Snoozed reminders for EReminderWatcher
sr: Примирени подсетници за „EReminderWatcher“

en: How many days the reminders-past can hold back. Reminders older than these days are automatically removed from the list of the past reminders. Use '0' to not remove old reminders.
sr: Колико дана се чува у прошлости подсетника. Подсетници старији од овог броја дана се аутоматски уклањају са списка прошлих подсетника. Користите „0“ да уклоните старе подсетнике.

en: Reminder programs
sr: Програми подсетника

en: Programs that are allowed to be run by reminders
sr: Програми који могу бити покренути подсетницима

en: Enable desktop notifications
sr: Омогући обавештења рачунара

en: When set to true, the desktop/system notifications are shown
sr: Када је постављено на „true“ (тачно), обавештења на радној површи/рачунару ће бити приказана

en: Enable audio notifications
sr: Укључује звучна обавештења

en: When set to true, the audio reminders will be played, otherwise audio reminders will be silently ignored
sr: Када је изабрано, биће пуштани звучни подсетници, у супротном биће тихо занемарени

en: Show reminders in notification tray only
sr: Приказује подсетнике само у обавештајној зони

en: When set to true, the reminders are shown only in the notification tray, otherwise the reminders dialog is shown immediately
sr: Када је изабрано, подсетници се приказују само у обавештајној зони, у супротном прозорче подсетника се одмах приказује

en: Show reminder notification dialog always on top
sr: Приказује прозорче обавештења подсетника увек на врху

en: Whether or not to show reminder notification dialog always on top. Note this works only as a hint for the window manager, which may or may not obey it.
sr: Да ли ће или неће приказивати прозорче обавештења подсетника увек на врху. Знајте да ће ово радити само као савет за управника прозора, који може али и не мора да га слуша.

en: X position of the reminder notification dialog
sr: Водоравни положај прозорчета обавештења подсетника

en: Y position of the reminder notification dialog
sr: Усправни положај прозорчета обавештења подсетника

en: Width of the reminder notification dialog
sr: Ширина прозорчета обавештења подсетника

en: Height of the reminder notification dialog
sr: Висина прозорчета обавештења подсетника

en: Size in pixels of the event list in the reminder notification dialog
sr: Величина у пикселима списка догађаја у прозорчету обавештења подсетника

en: Show reminder notification for completed tasks
sr: Приказује обавештење подсетника за завршене задатке

en: Show reminder notification for past events
sr: Приказује обавештење подсетника за прошле догађаје

en: The last used snooze time, in minutes
sr: Време примирења последње коришћено, у минутима

en: User-defined snooze times, in minutes
sr: Време примирења које одреди корисник, у минутима

en: Delete meeting from calendar on Decline
sr: Обриши састанак из календара након одбијања

en: Whether the migration of old setting was already done
sr: Да ли је премештање старих подешавања већ обављено

en: An absolute path where the gpg (or gpg2) binary is
sr: Апсолутна путања гчп (или гчп2) извршни је

en: An example is “/usr/bin/gpg”; when it is left empty, or an incorrect value is set, then it will be searched for. Change requires restart of the application.
sr: Један пример је „/usr/bin/gpg“; када је остављено празним, или ако је постављена нетачна вредност, онда се тражи. Промена захтева поновно покретање програма.

en: Whether to load photos of signers/encrypters
sr: Да ли да учита фотографије потписника/шифрера

en: When set to “true”, tries to load also photo of the signers/encrypters, if available in the key/certificate.
sr: Када је изабрано, покушаће да учита фотографију потписника/шифрера, ако је доступна у кључу/уверењу.

en: Override SMTP HELO/EHLO argument
sr: Преписује СМТП „HELO/EHLO“ аргумент

en: When not empty, it's used as the SMTP HELO/EHLO argument, instead of the local host name/IP.
sr: Када није празно, користи се као СМТП „HELO/EHLO“ аргумент, уместо назива/ИП-а локалног домаћина.

en: Array of user header names
sr: Низ назива корисничкког заглавља

en: These headers can be stored in the folder summary, possibly being visible in the GUI. The value can contain a pipe character ('|'), which delimits the display name from the header name. Example: 'Spam Score|X-Spam-Score'
sr: Ова заглавља могу бити смештена у сажетку фасцикле, евентуално видљива у графичком сучељу. Вредност може садржати знак спојке (|), која ограничава назив приказа из назива заглавља. Пример: „Spam Score|X-Spam-Score“

en: GIO name of the GNetworkMonitor to use for an ENetworkMonitor instance
sr: ГИО назив Гпратиоца мреже за коришћење за примерак Епратиоца мреже

en: When set to an unknown value, then the default GNetworkMonitor is used in the background. A special value “always-online” is used for no network monitoring.
sr: Када је постављено на непознату вредност, тада се основни Гпратилац мреже користи у позадини. Посебна вредност „always-online“ се користи када се не жели праћење мреже.

en: A full path to a directory where .source files with preconfigured options can be stored
sr: Пуна путања до директоријума у коме се могу сместити „.source“ датотеке са претподешеним опцијама

en: This directory, if filled with an existing path, is checked additionally to XDG configure directories.
sr: Овај директоријум, ако је попуњен постојећом путањом, се додатно проверава за директоријумима ИксДГ подешавања.

en: A list of variables which can be part of the autoconfig .source files
sr: Списак променљивих које могу бити део „.source“ датотека самоподешавања

en: Each item of the array is expected to be of the form: name=value. These variables are checked before environment variables, but after the predefined USER, REALNAME and HOST variables.
sr: Очекује се да свака ставка низа буде у облику: „назив=вредност“. Ове променљиве се проверавају пре променљивих окружења, али након унапред дефинисаних променљивих КОРИСНИК, ИМЕ И ПРЕЗИМЕ и ДОМАЋИН.

en: A list of hints for OAuth2 services
sr: Листа савета за ОАут2 услуге

en: Users can extend the list of supported protocols and hostnames for defined OAuth2 services, in addition to those hard-coded. Each line can be of the form: servicename[-protocol]:hostname1,hostname2,... where “servicename” is the actual service name; the “-protocol” is optional, and if written, then the service can be used only if both “protocol” and “hostnameX” match; the “hostnameX” is the actual host name to compare with, case insensitively. Each line can contain multiple values, separated by comma. There can be provided multiple lines for one OAuth2 service. Note that the actual URL where the token is requested and refreshed cannot be changed here, the hostname is to allow other servers, where the OAuth2 service can be used. Examples: Company:mail.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for “mail.company.com” host Company-CalDAV:caldav.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for any “CalDAV” source, which reads data from “caldav.company.com” host
sr: Корисници могу проширити списак подржаних протокола и назива домаћина, за дефинисане ОАут2 услуге, уз оне који су тврдо кодирани. Сваки ред може бити у облику: назив_услуге[-протокол]:домаћин1,домаћин2,… где је „назив_услуге“ тренутни назив услуге, „-протокол“ је изборно, и ако се наведе, тада се услуга може користити само ако се „протокол“ и „домаћинХ“ подударају, „домаћинХ“ је тренутни назив домаћина са којим се упоређују, без обзира на величину слова. Сваки ред може садржати више вредности одвојених зарезом. Можете навести више редова за једну ОАут2 услугу. Знајте да се тренутна адреса где се тражи и освежава скупина не може променити овде, назив домаћина служи за одобравање других сервера, где се ОАут2 услуга може користити. На пример: „Предузеће:posta.preduzece.rs“ – омогућава ОАут2 потврђивање идентитета „Предузећа“ за домаћина „e-posta.preduzece.rs“. „Предузеће-КалДАВ:caldav.preduzece.rs“ – омогућава ОАут2 потврђивање идентитета „Предузећа“ за било који КалДАВ извор, који чита податке са домаћина „e-posta.preduzece.rs“

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
sr: ИБ ОАут2 клијента за коришћење за повезивање на Гугл сервере, уместо оног достављеног током времена изградње

en: User-specified OAuth2 client ID for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
sr: ИБ ОАут2 клијента који наведе корисник за Гугл сервере. Празна ниска значи да се користи онај достављен током времена изградње. Промена овога захтева поновно покретање.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
sr: Тајна ОАут2 клијента за коришћење за повезивање на Гугл сервере, уместо оног достављеног током времена изградње

en: User-specified OAuth2 client secret for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
sr: Тајна ОАут2 клијента који наведе корисник за Гугл сервере. Празна ниска значи да се користи онај достављен током времена изградње. Промена овога захтева поновно покретање.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
sr: ИБ ОАут2 клијента за коришћење за повезивање на Аутлук сервере, уместо оног достављеног током времена изградње

en: User-specified OAuth2 client ID for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
sr: ИБ ОАут2 клијента који наведе корисник за Аутлук сервере. Празна ниска значи да се користи онај достављен током времена изградње. Промена овога захтева поновно покретање.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
sr: Тајна ОАут2 клијента за коришћење за повезивање на Аутлук сервере, уместо оног достављеног током времена изградње

en: User-specified OAuth2 client secret for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
sr: Тајна ОАут2 клијента који наведе корисник за Аутлук сервере. Празна ниска значи да се користи онај достављен током времена изградње. Промена овога захтева поновно покретање.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
sr: ИБ ОАут2 клијента за коришћење за повезивање на Јаху! сервере, уместо оног достављеног током времена изградње

en: User-specified OAuth2 client ID for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
sr: ИБ ОАут2 клијента који наведе корисник за Јаху! сервере. Празна ниска значи да се користи онај достављен током времена изградње. Промена овога захтева поновно покретање.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
sr: Тајна ОАут2 клијента за коришћење за повезивање на Јаху! сервере, уместо оног достављеног током времена изградње

en: User-specified OAuth2 client secret for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
sr: Тајна ОАут2 клијента који наведе корисник за Јаху! сервере. Празна ниска значи да се користи онај достављен током времена изградње. Промена овога захтева поновно покретање.

en: Whether to limit operations in Power Saver mode
sr: Да ли да ограничим радње у режиму уштеде енергије

en: When set to “true”, possibly expensive operations required to refresh books/calendars/mail accounts/... are skipped when the machine is in the Power Saver mode.
sr: Када је постављено на „true“ (тачно), радње које троше пуно ресурса за освежавање именика/календара/е-поште… ће бити прескоћене када је рачунар у режиму уштеде енергије.

en: (Deprecated) Proxy type to use
sr: (Застарело) Врста посредника за коришћење

en: This key was deprecated in version 3.12 and should no longer be used. Proxy settings are now integrated into Evolution-Data-Server’s account system. See the ESourceProxy API documentation for details.
sr: Овај кључ је застарео у издању 3.12 и не треба бити више коришћен. Подешавања посредника су сада обједињена у систем налога сервера података Еволуције. Видите АПИ документацију „ESourceProxy“ за појединости.

en: (Deprecated) Whether to use http-proxy
sr: (Застарело) Да ли да користи хттп-посредника

en: (Deprecated) Whether proxy server requires authentication
sr: (Застарело) Да ли сервер посредник захтева потврду идентитета

en: (Deprecated) Host name for HTTP requests
sr: (Застарело) Назив домаћина за ХТТП захтеве

en: (Deprecated) Port number for HTTP requests
sr: (Застарело) Број прикључника за ХТТП захтеве

en: (Deprecated) Proxy authentication user name
sr: (Застарело) Корисничко име потврде идентитета посредника

en: (Deprecated) Proxy authentication password
sr: (Застарело) Лозинка потврде идентитета посредника

en: (Deprecated) List of hosts to connect to without proxy
sr: (Застарело) Списак домаћина за повезивање без посредника

en: (Deprecated) Host name for HTTPS requests
sr: (Застарело) Назив домаћина за ХТТПС захтеве

en: (Deprecated) Port number for HTTPS requests
sr: (Застарело) Број прикључника за ХТТПС захтеве

en: (Deprecated) Host name for SOCKS requests
sr: (Застарело) Назив домаћина за СОЦКС захтеве

en: (Deprecated) Port number for SOCKS requests
sr: (Застарело) Број прикључника за СОЦКС захтеве

en: (Deprecated) Automatic proxy configuration URL
sr: (Застарело) Адреса за самоподешавање посредника

en: Events and Tasks Reminders
sr: Подсетници за догађаје и задатке

en: Event and task notifications
sr: Обавештења за догађаје и задатке

en: Evolution Data Server OAuth2 Handler
sr: ОАутх2 за Еволуцијин сервер података

en: Handles OAuth2 responses and passes them to the OAuth2 prompter implementation
sr: Ради са ОАутх2 одговорима и прослеђује их у ОАутх2 форму за унос података

en: Out of memory
sr: Понестало је меморије

en: Can not make parent directory: %s
sr: Нисам успео да направим родитељску фасциклу: %s

en: %s does not support creating remote resources
sr: „%s“ не подржава стварање удаљених изворишта

en: %s does not support deleting remote resources
sr: „%s“ не подржава брисање удаљених изворишта

en: No such source for UID “%s”
sr: Нема таквог извора за УИД „%s“

en: Backend factory for source “%s” and extension “%s” cannot be found.
sr: Не могу да нађем позадинску производњу за извор „%s“ и проширење „%s“.

en: Data source is missing a [%s] group
sr: Извору података недостаје [%s] група

en: Failed to lookup credentials:
sr: Нисам успео да нађем уверења:

en: Data source “%s” does not support creating remote resources
sr: Извор података „%s“ не подржава стварање удаљених изворишта

en: Data source “%s” has no collection backend to create the remote resource
sr: Извор података „%s“ нема позадинца збирке да би направио удаљено извориште

en: Data source “%s” does not support deleting remote resources
sr: Извор података „%s“ не подржава брисање удаљених изворишта

en: Data source “%s” has no collection backend to delete the remote resource
sr: Извор података „%s“ нема позадинца збирке да би обрисао удаљено извориште

en: Data source “%s” does not support OAuth 2.0 authentication
sr: Извор података „%s“ не подржава ОАут 2.0 потврђивање идентитета

en: File must have a “.source” extension
sr: Датотека мора да има наставак „.source“

en: UID “%s” is already in use
sr: УИД „%s“ је већ у употреби

en: Cannot find corresponding collection backend for source “%s”
sr: Не могу да нађем одговарајућег позадинца збирке за услуге „%s“

en: Source “%s” is not a collection source
sr: Извор „%s“ није извор збирке

en: Cannot find source “%s”
sr: Не могу да нађем извор „%s“

en: Module “%s” for source UID “%s” cannot be loaded
sr: Модул „%s“ за УИД извора „%s“ се не може учитати

en: Failed to create backend of type “%s” for source UID “%s”
sr: Нисам успео да направим позадинца врсте „%s“ за УИД извора „%s“

en: Extension dialog “%s” not found.
sr: Нисам пронашао прозорче проширења „%s“.

[ctx: CategoryName]
en: Anniversary
sr: Годишњица

[ctx: CategoryName]
en: Birthday
sr: Рођендан

[ctx: CategoryName]
en: Business
sr: Посао

[ctx: CategoryName]
en: Competition
sr: Надметање

[ctx: CategoryName]
en: Favorites
sr: Омиљено

[ctx: CategoryName]
en: Gifts
sr: Поклони

[ctx: CategoryName]
en: Goals/Objectives
sr: Циљеви/задаци

[ctx: CategoryName]
en: Holiday
sr: Празник

[ctx: CategoryName]
en: Holiday Cards
sr: Честитке

[ctx: CategoryName]
note: important people (e.g. new business partners)
en: Hot Contacts
sr: Важни контакти

[ctx: CategoryName]
en: Ideas
sr: Идеје

[ctx: CategoryName]
en: International
sr: Међународно

[ctx: CategoryName]
en: Key Customer
sr: Важна муштерија

[ctx: CategoryName]
en: Miscellaneous
sr: Разно

[ctx: CategoryName]
en: Personal
sr: Лично

[ctx: CategoryName]
en: Phone Calls
sr: Телефонски позиви

[ctx: CategoryName]
note: Translators: "Status" is a category name; it can mean anything user wants to
en: Status
sr: Стање

[ctx: CategoryName]
en: Strategies
sr: Стратегије

[ctx: CategoryName]
en: Suppliers
sr: Добављачи

[ctx: CategoryName]
en: Time & Expenses
sr: Време и издаци

[ctx: CategoryName]
en: VIP
sr: ВИП

[ctx: CategoryName]
en: Waiting
sr: Чекање

en: Backend is busy
sr: Позадинац је заузет

en: Source not loaded
sr: Извор није учитан

en: Source already loaded
sr: Извор је већ учитан

en: Authentication failed
sr: Потврђивање идентитета није успело

en: Repository offline
sr: Складиште није на мрежи

note: Translators: This means that the EClient does not * support offline mode, or it's not set to by a user, * thus it is unavailable while user is not connected.
en: Offline unavailable
sr: Рад ван мреже није доступан

en: Permission denied
sr: Приступ је одбијен

en: Could not cancel
sr: Не могу да откажем

en: Not supported
sr: Није подржано

en: Unsupported authentication method
sr: Неподржан начин потврђивања идентитета

en: TLS not available
sr: ТЛС није доступан

en: Search size limit exceeded
sr: Премашена је величина претраге

en: Search time limit exceeded
sr: Истекло је време за претрагу

en: Query refused
sr: Упит је одбијен

en: D-Bus error
sr: Грешка у Д-сабирници

en: Other error
sr: Друга грешка

en: Backend is not opened yet
sr: Позадинац није отворен још увек

en: Object is out of sync
sr: Објекат није усклађен

en: Timeout was reached
sr: Истекло је време

en: Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
sr[0]: Google сервер је заузет, чекам да покушам поново (%d:%02d минут)
sr[1]: Google сервер је заузет, чекам да покушам поново (%d:%02d минута)
sr[2]: Google сервер је заузет, чекам да покушам поново (%d:%02d минута)
sr[3]: Google сервер је заузет, чекам да покушам поново (%d:%02d минут)

en: Google server is busy, waiting to retry (%d second) | Google server is busy, waiting to retry (%d seconds)
sr[0]: Google сервер је заузет, чекам да покушам поново (%d секунду)
sr[1]: Google сервер је заузет, чекам да покушам поново (%d секунде)
sr[2]: Google сервер је заузет, чекам да покушам поново (%d секунди)
sr[3]: Google сервер је заузет, чекам да покушам поново (%d секунду)

en: No JSON object returned by the server
sr: Сервер није вратио ЈСОН објекат

en: Failed to call %s:
sr: Не могу да позовем %s:

en: Failed to create broker proxy:
sr: Не могу да направим брокер прокси:

en: Failed to call getAccounts:
sr: Не могу да позовем преузимање налога са getAccounts:

en: Failed to parse getAccounts response:
sr: Не могу да обрадим одговор за преузимање налога са getAccounts:

en: Failed to parse getAccounts response: root is not an object
sr: Не могу да обрадим одговор за преузимање налога са getAccounts: корен није објекат

en: Failed to acquire PRT SSO cookie:
sr: Не могу да добијем ПРТ ССО колачић:

en: Failed to parse acquirePrtSsoCookie response:
sr: Не могу да обрадим добијени одговор ПртСсоКолачића:

en: Failed to parse acquirePrtSsoCookie response: root is not an object
sr: Не могу да обрадим добијени одговор ПртСсоКолачића: корен није објекат

en: Malformed, no message body set
sr: Лоше, није постављена разрада поруке

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID and the third is the name of the OAuth service.
en: Source “%s” (%s) is not valid for “%s” OAuth2 service
sr: Извор „%s“ (%s) није исправан за „%s“ ОАут2 услугу

en: OAuth2 secret not found
sr: Нисам нашао ОАут2 тајну

en: Received incorrect response from server “%s”.
sr: Добио сам неисправан одговор са сервера „%s“.

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
    
    Detailed error: %s
sr: Не могу да освежим жетон налога. Поново се пријавите на сервер.
    
    Више података о грешци: %s

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
sr: Нисам успео да освежим приступну скупину. Пријавите се поново на сервер.

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID.
en: Source “%s” (%s) is not a valid OAuth2 source
sr: Извор „%s“ (%s) није исправан ОАут2 извор

en: The access token is expired and it failed to refresh it. Sign to the server again, please.
sr: Приступни жетон је истекао и освежавање није успело. Пријавите се поново на сервер.

[ctx: OAuth2Service]
note: Translators: This is a user-visible string, display name of an OAuth2 service.
en: Google
sr: Гугл

[ctx: OAuth2Service]
note: Translators: This is a user-visible string, display name of an OAuth2 service.
en: Outlook
sr: Аутлук (Outlook)

[ctx: OAuth2Service]
note: Translators: This is a user-visible string, display name of an OAuth2 service.
en: Yahoo!
sr: Јаху!

en: Failed with HTTP error %d: %s
sr: Неуспех са HTTP грешком %d: %s

en: Failed to setup authentication
sr: Не могу да седесим пријаву

en: Server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
sr[0]: Сервер је заузер, чекам да покушам поново (%d:%02d минут)
sr[1]: Сервер је заузер, чекам да покушам поново (%d:%02d минута)
sr[2]: Сервер је заузер, чекам да покушам поново (%d:%02d минута)
sr[3]: Сервер је заузер, чекам да покушам поново (%d:%02d минут)

en: Server is busy, waiting to retry (%d second) | Server is busy, waiting to retry (%d seconds)
sr[0]: Сервер је заузер, чекам да покушам поново (%d секунда)
sr[1]: Сервер је заузер, чекам да покушам поново (%d секунде)
sr[2]: Сервер је заузер, чекам да покушам поново (%d секунди)
sr[3]: Сервер је заузер, чекам да покушам поново (%d секунда)

en: Too many redirects
sr: Превише преузмеравања

en: Source file is missing a [%s] group
sr: Изворној датотеци недостаје [%s] група

en: Data source “%s” is not removable
sr: Извор података „%s“ се не може уклонити

en: Data source “%s” is not writable
sr: Извор података „%s“ није уписив

en: Unnamed
sr: Неименован

en: Credentials lookup is not supported
sr: Тражење уверења није подржано

en: Credentials store is not supported
sr: Смештање уверења није подржано

en: Credentials delete is not supported
sr: Брисање уверења није подржано

en: Password not found
sr: Нисам пронашао лозинку

en: Signature script must be a local file
sr: Скрипта потписа мора да буде месна датотека

en: Source “%s” does not support proxy lookups
sr: Извор „%s“ не подржава тражења посредника

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
sr: %a %d. %m. %Y. %I:%M:%S %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
sr: %a %d. %m. %Y. %H:%M:%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
sr: %a %d. %m. %Y %I:%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
sr: %a %d. %m. %Y. %H:%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
sr: %a %d. %m. %Y. %I %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
sr: %a %d. %m. %Y. %H

note: strptime format of a weekday and a date. strftime format of a weekday and a date.
en: %a %m/%d/%Y
sr: %a %d. %m. %Y.

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
sr: %d. %m. %Y. %I:%M:%S %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
sr: %d. %m. %Y. %H:%M:%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
sr: %d. %m. %Y. %I:%M %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
sr: %d. %m. %Y. %H:%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
sr: %d. %m. %Y. %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
sr: %d. %m. %Y. %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
sr: %d. %m. %Y.

note: strptime format for time of day, without seconds 24-hour format, * and no colon.
en: %H%M
sr: %H:%M

en: Notes
sr: Напомене

en: Cannot determine destination URL without WebDAV extension
sr: Не могу да утврдим одредишни URL без ВебДАВ проширења

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request. The used URI was: %s
sr: Сервер је као одговор послао HTML страницу што може значити да постоји грешка у захтеву клијента или да се догодила грешка на серверу. Коришћен је URI: %s

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request.
sr: Сервер је као одговор послао HTML страницу што може значити да постоји грешка у захтеву клијента или да се догодила грешка на серверу.

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with
en: %s: HTTP error code %d (%s): %s
sr: %s: HTTP код грешке %d (%s): %s

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with detailed error text, as returned by the server.
en: Failed with HTTP error code %d (%s): %s
sr: Неуспех са HTTP кодом грешке %d (%s): %s

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: %s: HTTP error code %d (%s)
sr: %s: HTTP код грешке %d (%s)

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: Failed with HTTP error code %d (%s)
sr: Неуспех са HTTP кодом грешке %d (%s)

en: Failed to post data
sr: Нисам успео да пошаљем податке

en: Failed to get input XML content
sr: Нисам успео да добавим улазни ИксМЛ садржај

en: Failed to get properties
sr: Нисам успео да добавим својства

en: Failed to update properties
sr: Нисам успео да ажурирам својства

en: Failed to issue REPORT
sr: Нисам успео да издам поруку „REPORT“

en: Failed to create collection
sr: Нисам успео да направим збирку

en: Failed to get XML request content
sr: Нисам успео да добавим ИксМЛ садржај захтева

en: Failed to create address book
sr: Нисам успео да направим именик

en: Failed to create calendar
sr: Нисам успео да направим календар

en: Failed to read resource
sr: Нисам успео да прочитам ресурс

en: Failed to put data
sr: Нисам успео да убацим податке

en: Failed to put data to server, error code %d (%s)
sr: Нисам успео да убацим податке на сервер, код грешке %d (%s)

en: Failed to delete resource
sr: Нисам успео да обришем ресурс

en: Failed to copy resource
sr: Нисам успео да умножим ресурс

en: Failed to move resource
sr: Нисам успео да померим ресурс

en: Failed to lock resource
sr: Нисам успео да закључам ресурс

en: Expected application/xml response, but none returned
sr: Очекивао сам одговор врсте application/xml али ништа нисам добио

en: Expected application/xml response, but %s returned
sr: Очекивао сам одговор врсте application/xml али сам добио %s

en: Failed to parse XML data
sr: Нисам успео да обрадим ИксМЛ податке

en: Failed to refresh lock
sr: Нисам успео да освежим катанац

en: Failed to unlock
sr: Нисам успео да откључам

en: Expected multistatus response, but %d returned (%s)
sr: Очекивао сам одговор са више стања, али је %d вратио (%s)

en: XML data does not have root node
sr: ХМЛ подаци немају корени чвор

en: XML data doesn't have required structure (%s)
sr: ХМЛ подаци који нису захтевали структуру (%s)

en: Failed to get access control list
sr: Нисам успео да добавим списак контроле приступа

en: Cannot store protected nor inherited Access Control Entry.
sr: Не могу да ускладиштим заштићен или наслеђен унос контроле приступа.

en: Provided invalid principal kind for Access Control Entry.
sr: Достављена је неисправна врста управника за унос контроле приступа.

en: Cannot store property-based Access Control Entry.
sr: Не могу да ускладиштим унос за контролу приступа заснован на својству.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not None.
sr: Унос контроле приступа може бити само постављен на одобрено или забрањено али не и на ништа.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not both.
sr: Унос контроле приступа може бити постављен само на одобрено или на забрањено али не и на обе вредности истовремено.

en: Access Control Entry privilege cannot be NULL.
sr: Овлашћење уноса контроле приступа не може бити ништа (NULL).

en: Could not open the link.
sr: Не могу да отворим везу.

en: Copy _Link Location
sr: Умножи _адресу везе

en: O_pen Link in Browser
sr: _Отвори везу у прегледнику

note: To Translators: The text is concatenated to a form: "Ctrl-click to open a link http://www.example.com"
en: Ctrl-click to open a link
sr: Ктрл+клик да отворите везу

note: x509 certificate usage types
en: Digital Signature
sr: Дигитални потпис

en: Key Encipherment
sr: Шифровање кључа

en: Certificate
sr: Уверење

en: Identity
sr: Идентитет

en: Issuer
sr: Издавач

en: Expires on
sr: Истиче на

en: Subject
sr: Особа

en: Common Name
sr: Име

en: Email
sr: Е-пошта

en: Organization Unit
sr: Организациона јединица

en: Country
sr: Држава

en: State
sr: Земља

en: Locality
sr: Локација

en: Domain Component Name
sr: Име компоненте домена

en: Alternative Emails
sr: Друга е-пошта

en: SHA-256 Fingerprint
sr: СХА-256 отисак прста

en: Details
sr: Детаљи

en: Not Before
sr: Није пре

en: Not After
sr: Није након

en: Usage
sr: Коришћење

en: Version
sr: Верзија

en: Serial Number
sr: Серијски број

en: Key ID
sr: ИБ кључа

en: Signature Algorithm
sr: Алгоритам потписа

en: Public Key
sr: Јавни кључ

en: Algorithm
sr: Алгоритам

en: Credentials prompt was cancelled
sr: Упит уверења је отказан

en: Source “%s” doesn’t support prompt for credentials
sr: Извор „%s“ не подржава упит за уверењима

en: Failed to obtain access token from address “%s”: %s
sr: Нисам успео да добавим приступну скупину са адресе „%s“: %s

en: Checking returned code
sr: Провераван враћени код

en: Requesting access token, please wait…
sr: Захтевам жетон за пријаву, сачекајте…

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Address Book authentication request".
en: %s Address Book authentication request
sr: Захтев за пријаву на именик са услуге „%s“

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Calendar authentication request".
en: %s Calendar authentication request
sr: Захтев за пријаву на календар са услуге „%s“

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Memo List authentication request".
en: %s Memo List authentication request
sr: Захтев за пријаву на списак белешки са услуге „%s“

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Task List authentication request".
en: %s Task List authentication request
sr: Захтев за пријаву на списак задатака са услуге „%s“

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Mail authentication request".
en: %s Mail authentication request
sr: Захтев за пријаву на пошту са услуге „%s“

note: generic account prompt Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google account authentication request".
en: %s account authentication request
sr: Захтев за пријаву на налог са услуге „%s“

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your address book “%s”.
sr: Пријавите се на ваш %s налог и прихватите услове како бисте приступили именику „%s“.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your calendar “%s”.
sr: Пријавите се на ваш %s налог и прихватите услове како бисте приступили календару „%s“.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail account “%s”.
sr: Пријавите се на ваш %s налог и прихватите услове како бисте приступили налогу за пошту „%s“.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail transport “%s”.
sr: Пријавите се на ваш %s налог и прихватите услове како бисте приступили преносу поште „%s“.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your memo list “%s”.
sr: Пријавите се на ваш %s налог и прихватите услове како бисте приступили списку белешки „%s“.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your task list “%s”.
sr: Пријавите се на ваш %s налог и прихватите услове како бисте приступили списку задатака „%s“.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your account “%s”.
sr: Пријавите се на ваш %s налог и прихватите услове како бисте приступили налогу „%s“.

en: Failed to open browser: %s
sr: Не могу да отворим прегледач интернета: %s

en: _Copy URL
sr: Копирај _адресу

en: Open in _Browser
sr: _Отвори у прегледачу интернета

en: Open with “%s”
sr: Отварам помоћу „%s“

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: URL:
sr: Адреса:

en: Open the above URL in a browser and go through the OAuth2 wizard there. Copy the resulting authorization code, or the URL the OAuth2 wizard finished with, below to continue the authentication process.
sr: Отвара УРЛ адресе изнад у прегледачу интернета и одатле користи ОАутх2 чаробњака. Након тога унесите код овлашћења или коначну адресу ОАутх2 чаробњака како би наставили процес пријаве.

en: _Authorization code:
sr: _Коз овлашћења:

en: C_ontinue
sr: _Настави

en: Preparing request, please wait…
sr: Припремам захтев, сачекајте…

en: Address book authentication request
sr: Захтев за пријаву на именик

en: Calendar authentication request
sr: Захтев за пријаву на календар

en: Mail authentication request
sr: Захтев за пријаву на пошту

note: generic account prompt
en: Authentication request
sr: Захтев за пријаву

en: Please enter the password for address book “%s”.
sr: Унесите лозинку за именик „%s“.

en: Please enter the password for calendar “%s”.
sr: Унесите лозинку за календар „%s“.

en: Please enter the password for mail account “%s”.
sr: Унесите лозинку за налог поште „%s“.

en: Please enter the password for mail transport “%s”.
sr: Унесите лозинку за пренос поште „%s“.

en: Please enter the password for memo list “%s”.
sr: Унесите лозинку за списак белешки „%s“.

en: Please enter the password for task list “%s”.
sr: Унесите лозинку за списак задатака „%s“.

en: Please enter the password for account “%s”.
sr: Унесите лозинку за налог „%s“.

note: Translators: This is part of a credential prompt, constructing for example: "Please enter the password for account “%s”.\n(host: hostname)"
en: 
    (host: %s)
sr: 
    (домаћин: %s)

en: _OK
sr: _У реду

en: _User Name:
sr: _Корисник:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

note: Remember password check
en: _Add this password to your keyring
sr: _Додајте ову лозинку у ваш привезак

note: Translators: meaning as "Snooze, until event start time"
en: until start time
sr: до времена почетка

en: Add custom time…
sr: Додај произвољно време…

en: Clear custom times
sr: Очисти произвољна времена

[ctx: overdue]
en: now
sr: сада

en: %d year | %d years
sr[0]: %d годину
sr[1]: %d године
sr[2]: %d година
sr[3]: једну годину

[ctx: overdue]
en: overdue
sr: преко рока

en: Failed to launch URI “%s”:
sr: Нисам успео да покренем путању „%s“:

en: No reminder is selected.
sr: Није изабран подсетник.

en: No details are available.
sr: Нема доступних појединости.

en: Multiple reminders are selected.
sr: Више подсетника је изабрано.

en: Failed to dismiss reminder:
sr: Не могу да одбацим подсетник:

en: Failed to dismiss all:
sr: Не могу да одбацим све:

en: Set a custom snooze time for
sr: Поставите произвољно време примирења за

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
sr: _дана

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
sr: _часова

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
sr: _минута

en: _Add Snooze time
sr: _Додај време примирења

en: _Dismiss
sr: _Занемари

en: Dismiss _All
sr: Занемари _све

en: _Snooze
sr: _Примири се

en: Certificate trust...
sr: Поверење у уверења...

en: _Reject
sr: _Одбаци

en: Accept _Temporarily
sr: Прихвати _привремено

en: _Accept Permanently
sr: Прихвати _трајно

en: Temporarily reject the certificate
sr: Привремено одбиј уверење

en: Permanently reject the certificate
sr: Трајно одбиј уверење

en: Temporarily accept the certificate
sr: Привремено прихвати уверење

en: Permanently accept the certificate
sr: Трајно прихвати уверење

en: SSL/TLS certificate for “%s” is not trusted. Do you wish to accept it?
sr: ССЛ/ТЛС уверење за „%s“ није од поверења. Да ли желите да га прихватите?

en: Reason:
sr: Разлог:

en: Detailed error:
sr: Опширна грешка:

en: The signing certificate authority is not known.
sr: Издавач потписујућег уверења није познат.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
sr: Уверење не одговара очекиваном идентиттету сајта са кога је преузето.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
sr: Време покретања уверења је још увек у будућности.

en: The certificate has expired.
sr: Уверење је истекло.

en: The certificate has been revoked according to the connection’s certificate revocation list.
sr: Уверење је повучено у складу са списком повлачења уверења везе.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
sr: Алгоритам уверења се сматра несигурним.

en: Supports
sr: Издавачи подршке

en: _User mail:
sr: _Е-пошта корисника:

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Contacts
sr: Контакти

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Events
sr: Догађаји

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Memos
sr: Белешке

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Tasks
sr: Задаци

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Server-side scheduling
sr: Заказивање на серверу

en: Invalid URL
sr: Неисправна адреса

en: Cancel
sr: Откажи

en: Searching server sources...
sr: Претражујем изворе на серверу...

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain a password for “%s”
sr: Не могу да пронађем одговарајући налог на услузи „орг.гном.Налози на мрежи“ са које бих добио лозинку за „%s“

en: Failed to get password from GOA:
sr: Не могу да добијем лозинку из Налога на мрежи:

note: TODO: more specific
en: Code: %u — Unexpected response from server
sr: Шифра: %u — Неочекивани одговор са сервера

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
sr: Нисам успео да обрадим самооткривајући одговор ИксМЛ-а

note: TODO: more specific
en: Failed to find Autodiscover element
sr: Нисам успео да пронађем елемент самооткривања

note: TODO: more specific
en: Failed to find Response element
sr: Нисам успео да пронађем елемент одговора

note: TODO: more specific
en: Failed to find Account element
sr: Нисам успео да пронађем елемент налога

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
sr: Нисам успео да пронађем АСадресу и ОАБадресу у одговору самооткривања

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain an access token for “%s”
sr: Не могу да пронађем одговарајући налог на услузи „орг.гном.Налози на мрежи“ са које бих добио приступ за „%s“

en: Failed to obtain an access token for “%s”:
sr: Нисам успео да добијем приступ за „%s“:

en: Keep running after the last client is closed
sr: Наставља да ради након затварања последњег клијента

en: Wait running until at least one client is connected
sr: Чека са покретањем све док се барем један клијент не повеже

en: Overrides compile-time backend per process option; use 1 to enable, 0 to disable, any other value is to use compile-time option
sr: Премошћава подешену опцију приликом компајлирања о позадинцу по процесу те користите 1 за омогућавање, 0 за онемогућавање и било коју другу вредност за коришћење опције подешене приликом компајлирања

en: Reminders
sr: Подсетници

en: Warning
sr: Упозорење

en: _No
sr: _Не

en: _Yes
sr: _Да

en: A calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
sr: Подсетник календара ће се активирати. Овај подсетник је подешен да покрене следећи програм:
    
            %s
    
    Да ли сигурно желите да покренете овај програм?

en: Do not ask me about this program again
sr: Не питај ме поново за овај програм

en: Display Reminders window with _notifications
sr: Прикажи прозор подсетника са _обавештењима

en: Keep reminder notification window always on _top
sr: Држи прозор обавештења подсетника увек на _врху

en: Enable _desktop notifications
sr: Омогући обавештења на _рачунару

en: Enable _audio notifications
sr: Укључи _звучна обавештења

en: Display reminders for _completed tasks
sr: Прикажи подсетнике за _завршене задатке

en: Display reminders for _past events
sr: Прикажи подсетнике за _прошле догађаје

en: Reminders Options:
sr: Опције подсетника:

en: You have %d reminder | You have %d reminders
sr[0]: Имате %d подсетник
sr[1]: Имате %d потсетника
sr[2]: Имате %d потсетника
sr[3]: Имате један подсетник

en: Don’t migrate user data from previous versions of Evolution
sr: Не пресељавај корисничке податке из претходних издања Еволуције

en: Can not open file
sr: Не могу да отворим датотеку

en: Failed to open client “%s”: %s
sr: Нисам успео да отворим клијента „%s“: %s

en: Unhandled error
sr: Непозната грешка

en: Specify the output file instead of standard output
sr: Наводи датотеку излаза уместо стандардног излаза

en: OUTPUTFILE
sr: ИЗЛАЗНА ДАТОТЕКА

en: List available address books
sr: Испиши доступне именике

en: List available address books and show how many contacts they have
sr: Исписује доступне именике и приказује колико контакта је сачувано у њима

en: Show cards as vcard or csv file
sr: Приказује картице као вкарту или цсв датотеку

en: Cannot use --list and --list-with-count together.
sr: Не могу да користим --list и --list-with-count заједно.

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
sr: Грешка аргумената линије наредби, користите опцију „--help“ да видите употребу.

en: Only supports csv or vcard format.
sr: Подржава само csv или vcard формате.

en: Show only enabled sources
sr: Прикажи само омогућене изворе

en: Show source’s UID
sr: Прикажи ЈИБ извора

en: Show source’s authentication information
sr: Прикажи податке идентификације извора

en: Write in machine readable format (one source per line, without localized property names and tab as separator)
sr: Испиши у машински читљивом формату (један извор по линији, без локализованих имена својстава и коришћењем табулатора за одвајање)

en: Limit only to sources with given extension name
sr: Ограничи само на изворе са датим називом проширења

en: yes
sr: да

en: no
sr: не

en: Collection
sr: Збирка

en: Collection/GNOME Online Accounts
sr: Збирка/Гномови налози на мрежи

en: Collection/Ubuntu Online Accounts
sr: Збирка/Убунтуови налози на мрежи

en: Address Book
sr: Именик

en: Calendar
sr: Календар

en: Memo List
sr: Белешке

en: Task List
sr: Списак задатака

en: Mail Account
sr: Поштански налог

en: Mail Transport
sr: Пренос поште

en: Mail Identity
sr: Поштански идентитет

en: Mail Submission
sr: Подношење порука

en: Mail Signature
sr: Потпис поруке

en: Proxy
sr: Посредник

en: UID: %s
sr: ЈИБ: %s

en: Parent UID: %s
sr: ЈИБ родитеља: %s

en: Enabled: %s
sr: Омогућено: %s

en: Backend: %s
sr: Позадинац: %s

en: Calendar enabled: %s
sr: Календар омогућен: %s

en: Contacts enabled: %s
sr: Контакти омогућени: %s

en: Mail enabled: %s
sr: Пошта омогућена: %s

en: MIME Type: %s
sr: MIME врста: %s

en: Auth Host: %s:%d
sr: Идентификациони домаћин: %s:%d

en: Auth Host: %s
sr: Идентификациони домаћин: %s

en: Auth User: %s
sr: Идентификациони корисник: %s

en: Auth Method: %s
sr: Начин идентификације: %s

en: Auth Proxy UID: %s
sr: ЈИБ идентификационог посредника: %s

en: Failed to parse arguments: Unknown error
sr: Нисам успео да обрадим аргументе: непозната грешка

en: Failed to connect to source registry: %s
sr: Нисам успео да се повежем на изворни регистратор: %s

en: No sources had been found
sr: Нема пронађених извора

en: Birthdays & Anniversaries
sr: Рођендани и годишњице

en: CalDAV
sr: КолДАВ

en: Contacts
sr: Контакти

en: Google
sr: Гугл

en: On LDAP Servers
sr: На ЛДАП серверима

en: On This Computer
sr: На овом рачунару

en: Personal
sr: Лично

en: Default Proxy Settings
sr: Подразумевана подешавања посредника

en: Search Folders
sr: Фасцикле претраге

en: Weather
sr: Време

en: On The Web
sr: На вебу

en: WebDAV Notes
sr: ВебДАВ белешке
