evolution - en to ca translation catalogue (4232 entries)

en: evolution addressbook
ca: llibreta d'adreces de l'Evolution

en: New Contact
ca: Contacte nou

en: New Contact List
ca: Nova llista de contactes

en: current addressbook folder has %d card | current addressbook folder has %d cards
ca[0]: la llibreta d'adreces té %d targeta
ca[1]: la llibreta d'adreces té %d targetes

en: Open
ca: Obre

en: Contact List:
ca: Llista de contactes:

en: Contact:
ca: Contacte:

en: evolution minicard
ca: minitargeta de l'evolution

en: It has alarms.
ca: Té alarmes.

en: It has recurrences.
ca: Té recurrències.

en: It is a meeting.
ca: És una reunió.

en: Calendar Event: Summary is %s.
ca: Esdeveniment del calendari: el resum és %s.

en: Calendar Event: It has no summary.
ca: Esdeveniment de calendari: no té resum.

en: calendar view event
ca: Esdeveniments de la visualització del calendari

en: Grab Focus
ca: Captura el focus

en: New Appointment
ca: Nova cita

en: New All Day Event
ca: Nou esdeveniment de tot el dia

en: New Meeting
ca: Nova reunió

en: Go to Today
ca: Vés a avui

en: Go to Date
ca: Vés a una data

en: a table to view and select the current time range
ca: una taula per a visualitzar i seleccionar el rang de temps actual

en: It has %d event. | It has %d events.
ca[0]: Té %d esdeveniment.
ca[1]: Té %d esdeveniments.

en: It has no events.
ca: No té esdeveniments.

en: Work Week View: %s. %s
ca: Visualització de setmana laboral: %s. %s

en: Day View: %s. %s
ca: Visualització diària: %s. %s

en: calendar view for a work week
ca: visualització del calendari per a setmanes laboral

en: calendar view for one or more days
ca: visualització de calendari per a un o més dies

en: %A %d %b %Y
ca: %A, %d de %B del %Y

en: %d %b %Y
ca: %d de %B del %Y

en: Gnome Calendar
ca: Calendari del Gnome

en: search bar
ca: barra de cerca

en: evolution calendar search bar
ca: barra de cerca del calendari de l'evolution

en: Jump button
ca: Botó per a saltar

en: Click here, you can find more events.
ca: Cliqueu aquí per a veure més esdeveniments.

en: Month View: %s. %s
ca: Visualització mensual: %s. %s

en: Week View: %s. %s
ca: Visualització setmanal: %s. %s

en: calendar view for a month
ca: visualització del calendari per a un mes

en: calendar view for one or more weeks
ca: visualització del calendari per a una o més setmanes

en: popup
ca: emergent

note: action name
en: popup a child
ca: desplega un fill

en: edit
ca: edita

en: begin editing this cell
ca: comença a editar aquesta cel·la

en: toggle
ca: commuta

note: action name
en: toggle the cell
ca: commuta la cel·la

en: expand
ca: expandeix

en: expands the row in the ETree containing this cell
ca: expandeix la fila en l'ETree que conté la cel·la

en: collapse
ca: contrau

en: collapses the row in the ETree containing this cell
ca: contrau la fila en l'ETree que conté la cel·la

en: Table Cell
ca: Cel·la de taula

en: click to add
ca: cliqueu per afegir

en: click
ca: cliqueu

en: sort
ca: ordena

en: Calendar: from %s to %s
ca: Calendari: de %s a %s

en: evolution calendar item
ca: element de calendari de l'evolution

en: Combo Button
ca: Botó combinat

en: Activate Default
ca: Activa el predeterminat

en: Popup Menu
ca: Menú emergent

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
ca: Ja existeix una contacte amb aquesta adreça. Voleu afegir una targeta amb la mateixa adreça?

en: Address '{0}' already exists.
ca: La carpeta '{0}' ja existeix.

en: Cannot move contact.
ca: No es pot moure el contacte.

en: Category editor not available.
ca: L'editor de categories no està disponible.

en: Check to make sure your password is spelled correctly and that you are using a supported login method. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
ca: Assegureu-vos que la vostra contrasenya està escrita correctament i que useu un mètode d'entrada suportat. Recordeu que moltes contrasenyes diferencien majúscules i minúscules.

en: Could not get schema information for LDAP server.
ca: No s'ha pogut obtenir la informació d'esquema per al servidor LDAP.

en: Could not remove addressbook.
ca: No es pot suprimir la llibreta d'adreces

en: Currently you can access only GroupWise System Address Book from Evolution. Please use some other GroupWise mail client once, to get your GroupWise Frequent Contacts and Groupwise Personal Contacts folders.
ca: Només podeu accedir llibretes d'adreces del sistema de Groupwise des d'Evolution. Useu un altre client de correu GroupWise una vegada, per obtenir els vostres contactes freqüents de GroupWise i les carpetes de contactes personals de GroupWise.

en: Delete address book '{0}'?
ca: Voleu suprimir la llibreta d'adreces '{0}'?

en: Error loading addressbook.
ca: S'ha produït un error en carregar la llibreta d'adreces.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
ca: S'ha produït un error en desar {0} a {1}: {2}

en: Failed to authenticate with LDAP server.
ca: No es pot autenticar amb el servidor LDAP.

en: GroupWise Address book creation:
ca: Creació de la llibreta d'adreces del GroupWise

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
ca: El servidor LDAP no ha respost amb informació d'esquema vàlida.

en: Server Version
ca: Versió del servidor

en: Some features may not work properly with your current server
ca: Algunes característiques poden no funcionar correctament amb el vostre servidor actual

en: The Evolution addressbook has quit unexpectedly.
ca: La llibreta d'adreces de l'Evolution ha sortit inesperadament.

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
ca: La imatge que heu seleccionat és gran. Voleu canviar-li la mida i tornar-la a emmagatzemar?

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
ca: Aquest servidor LDAP pot usar una versió més antiga d'LDAP, que no suporta aquesta funcionalitat o pot estar mal configurat. Demaneu al vostre administrador quines són les bases suportades.

en: This address book will be removed permanently.
ca: No s'ha pogut suprimir permanentment la llibreta d'adreces.

en: This addressbook could not be opened.
ca: No s'ha pogut obrir la llibreta d'adreces.

en: This addressbook server does not have any suggested search bases.
ca: Aquest servidor de llibreta d'adreces no té cap base de cerca suggerida.

en: This addressbook server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
ca: No es pot contactar amb el servidor de la llibreta d'adreces, o el nom del servidor està mal escrit o potser no esteu connectats a la xarxa.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
ca: Aquest servidor no suporta informació d'esquema LDAPv3.

en: Unable to open addressbook
ca: No s'ha pogut obrir la llibreta d'adreces

en: Unable to perform search.
ca: No s'ha pogut realitzar la cerca.

en: Unable to save {0}.
ca: No s'ha pogut desar {0}.

en: Would you like to save your changes?
ca: Voleu desar els canvis?

en: You are attempting to move a contact from one addressbook to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
ca: Esteu intentant moure un contacte d'una llibreta d'adreces a una altra, però no es pot suprimir de la font. Voleu desar-ne una còpia?

en: You are connecting to an unsupported GroupWise server and may encounter problems using Evolution. For best results the server should be upgraded to a supported version
ca: Us esteu connectant contra un servidor GroupWise no suportat i podeu trobar problemes quan feu servir l'Evolution. Per a obtenir els millors resultats el servidor s'hauria d'actualitzar a una versió suportada

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
ca: Heu fet modificacions a aquest contacte. Voleu desar aquests canvis?

en: Your contacts for {0} will not be available until Evolution is restarted.
ca: Els vostres contactes per a {0} no es trobaran disponibles fins que s'iniciï l'Evolution de nou.

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Discard
ca: _Descarta

en: Default Sync Address:
ca: Adreça de sincronització predeterminada:

en: Could not load addressbook
ca: No s'ha pogut carregar la llibreta d'adreces

en: Could not read pilot's Address application block
ca: No s'ha pogut llegir el bloc d'aplicació d'adreces del pilot

en: Autocompletion
ca: Compleció automàtica

en: C_ontacts
ca: C_ontactes

en: Certificates
ca: Certificats

en: Configure autocomplete here
ca: Configureu aquí la compleció automàtica

note: Create the contacts group
en: Contacts
ca: Contactes

en: Evolution Address Book
ca: Llibreta d'adreces de l'Evolution

en: Evolution Address Book address pop-up
ca: Finestra emergent de les adreces de la llibreta d'adreces de l'Evolution

en: Evolution Address Book address viewer
ca: Visualitzador d'adreces de la llibreta d'adreces de l'Evolution

en: Evolution Address Book card viewer
ca: Visualitzador de targetes de la llibreta d'adreces de l'Evolution

en: Evolution Address Book component
ca: Component de la llibreta d'adreces de l'Evolution

en: Evolution S/Mime Certificate Management Control
ca: Control de gestió de certificats S/Mime de l'Evolution

en: Evolution folder settings configuration control
ca: Control de paràmetres de configuració de les carpetes de l'Evolution

en: Manage your S/MIME certificates here
ca: Gestioneu aquí els vostres certificats S/Mime

note: create the local source group On This Computer is always first and Search Folders is always last
en: On This Computer
ca: En aquest ordinador

note: Create the LDAP source group
en: On LDAP Servers
ca: Als servidors d'LDAP

en: _Contact
ca: _Contacte

en: Create a new contact
ca: Crea un nou contacte

en: Contact _List
ca: _Llista de contactes

en: Create a new contact list
ca: Crea una nova llista de contactes

en: New Address Book
ca: Nova llibreta d'adreces

en: Address _Book
ca: Lli_breta d'adreces

en: Create a new address book
ca: Crea una nova llibreta d'adreces

en: Failed upgrading Address Book settings or folders.
ca: No s'ha pogut actualitzar els paràmetres o el directori de la llibreta d'adreces.

en: _Type:
ca: _Tipus:

en: Copy book content locally for offline operation
ca: Copia el contingut de la llibreta localment per treballar desconnectat

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Server Information
ca: Informació del servidor

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Details
ca: Detalls

en: Searching
ca: Cerca

en: Downloading
ca: Descàrrega

en: Address Book Properties
ca: Propietats de la llibreta d'adreces

en: Migrating...
ca: S'està migrant...

en: Migrating `%s':
ca: S'està migrant '%s':

en: LDAP Servers
ca: Servidors d'LDAP

en: Autocompletion Settings
ca: Paràmetres de la compleció automàtica

en: The location and hierarchy of the Evolution contact folders has changed since Evolution 1.x.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
ca: S'ha modificat la ubicació i jerarquia de les carpetes de contactes de l'Evolution des de la versió 1.x.
    
    Espereu mentres l'Evolution migra les carpetes...

en: The format of mailing list contacts has changed.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
ca: Ha canviat el format dels contactes de les llistes de correu.
    
    Espereu mentres l'Evolution migra les carpetes...

en: The way Evolution stores some phone numbers has changed.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
ca: Ha canviat la manera com l'Evolution emmagatzema els nombres de telèfon.
    
    Espereu mentres l'Evolution migra les carpetes...

en: Evolution's Palm Sync changelog and map files have changed.
    
    Please be patient while Evolution migrates your Pilot Sync data...
ca: Ha canviat el registre de canvis del Palm Sync de l'Evolution i els fitxers de mapes.
    
    Espereu mentres l'Evolution migra les vostres dades del Pilot Sync...

en: Rename the "%s" folder to:
ca: Canvia el nom de la carpeta '%s' a:

en: Rename Folder
ca: Canvia el nom de la carpeta

en: Folder names cannot contain '/'
ca: El nom de la carpeta no pot contenir el caràcter '/'

en: A Folder with this name already exists
ca: Ja existeix una carpeta amb el mateix nom

en: _New Address Book
ca: _Nova llibreta d'adreces

note: FIXME: need to disable for undeletable folders
en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Save As Vcard...
ca: Desa com a VCard...

en: _Properties...
ca: _Propietats...

en: Contact Source Selector
ca: Seleccionador de fonts de contacte

en: Accessing LDAP Server anonymously
ca: S'està accedint anònimament al servidor d'LDAP

en: Failed to authenticate.
ca: S'ha produït un error en l'autenticació.

en: Enter password for %s (user %s)
ca: Introduïu la contrasenya per a %s (usuari %s)

en: Autocomplete length
ca: Longitud per a autocompletar

en: EFolderList XML for the list of completion URIs
ca: XML de l'EFolderList per a la llista d'URIs per a completar

en: EFolderList XML for the list of completion URIs.
ca: XML de l'EFolderList per a la llista d'URIs per a completar

en: Position of the vertical pane, between the card and list views and the preview pane, in pixels.
ca: Posició de la subfinestra vertical, entre la visualització de targeta i llista i la subfinestra de previsualització, en píxels.

en: Show preview pane
ca: Subfinestra de previsualització

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
ca: El nombre de caràcters que s'han d'haver escrit abans que l'Evolution intenti completar-ho automàticament.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
ca: L'URI de l'última carpeta utilitzada en el diàleg de selecció de noms

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
ca: L'URI de l'última carpeta utilitzada en el diàleg de selecció de noms.

en: Vertical pane position
ca: Posició de la subfinestra vertical

en: Whether to show the preview pane.
ca: Si s'ha de mostrar la subfinestra de previsualització.

en: <b>Authentication</b>
ca: <b>Autenticació</b>

en: <b>Display</b>
ca: <b>Visualització</b>

en: <b>Downloading</b>
ca: <b>Descàrrega</b>

en: <b>Searching</b>
ca: <b>Cerca</b>

en: <b>Server Information</b>
ca: <b>Informació del servidor</b>

en: <b>Type:</b>
ca: <b>Tipus:</b>

en: Add Address Book
ca: Afegeix llibreta d'adreces

en: Always
ca: Sempre

en: Anonymously
ca: Anònimament

en: Basic
ca: Bàsic

en: Distinguished name
ca: Nom distingit

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Evolution will use this email address to authenticate you with the server.
ca: L'Evolution utilitzarà l'adreça de correu electrònic per autenticar-vos al servidor

en: Find Possible Search Bases
ca: Troba les possibles bases de cerca suportades

en: Lo_gin:
ca: _Entra:

en: Never
ca: Mai

note: Translators: This string is a "Use secure connection" option for the Mailer. It will not use an encrypted connection.
en: No encryption
ca: Sense xifratge

note: Translators: This string is a "Use secure connection" option for the Mailer. SSL (Secure Sockets Layer) is commonly known by this abbreviation.
en: SSL encryption
ca: Xifratge SSL

en: Search Filter
ca: Cerca filtre

en: Search _base:
ca: Ba_se de la cerca:

en: Search _filter:
ca: Cerca fil_tre:

en: Search filter
ca: Cerca filtre

en: Search filter is the type of the objects searched for, while performing the search. If this is not modified, by  default search will be performed on objectclass of the type "person".
ca: El filtre de cerca és el tipus d'objecte cercat. Si no es modifica, per defecte la cerca es realitzarà sobre la classe d'objectes «persona».

en: Selecting this option means that Evolution will only connect to your LDAP server if your LDAP server supports SSL.
ca: Seleccionant aquesta opció l'Evolution només es connectarà al vostre servidor d'LDAP si suporta SSL.

en: Selecting this option means that Evolution will only connect to your LDAP server if your LDAP server supports TLS.
ca: Seleccionant aquesta opció l'Evolution només es connectarà al vostre servidor d'LDAP si suporta TLS.

en: Selecting this option means that your server does not support either SSL or TLS. This means that your connection will be insecure, and that you will be vulnerable to security exploits.
ca: Seleccionant aquesta opció indiqueu que el vostre servidor no suporta SSL ni TLS. Això implica que la vostra connexió serà insegura i que sereu vulnerables als errors de seguretat.

en: Supported Search Bases
ca: Bases de cerca suportades

note: Translators: This string is a "Use secure connection" option for the Mailer. TLS (Transport Layer Security) is commonly known by this abbreviation.
en: TLS encryption
ca: Xifratge TLS

en: The search base is the distinguished name (DN) of the entry where your searches will begin. If you leave this blank, the search will begin at the root of the directory tree.
ca: La base de la cerca és el nom distingit (DN) de l'entrada on començaran les cerques. Si ho deixeu en blanc, la cerca començarà a l'arrel de l'arbre de directoris.

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree. A search scope of "sub" will include all entries below your search base. A search scope of "one" will only include the entries one level beneath your base.
ca: L'àmbit de la cerca defineix fins a quina profunditat voleu que la cerca estengui l'arbre de directoris. L'àmbit de cerca 'sub' inclourà totes les entrades per sota de la base de la cerca. L'àmbit de cerca 'one' només inclourà les entrades un nivell per sota de la vostra base.

en: This is the full name of your ldap server. For example, "ldap.mycompany.com".
ca: El nom complet del servidor d'LDAP. Per exemple, 'ldap.mycompany.com'.

en: This is the maximum number of entries to download. Setting this number to be too large will slow down your address book.
ca: És el nombre màxim d'entrades per descarregar. Si especifiqueu un nombre massa gran, la llibreta d'adreces funcionarà més lentament.

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.  Note that setting this to "Email Address" requires anonymous access to your ldap server.
ca: El mètode per a autenticar-vos que utilitzarà l'Evolution. Recordeu que l'opció 'Adreça de correu electrònic' necessita accés anònim al servidor d'ldap.

en: This is the name for this server that will appear in your Evolution folder list. It is for display purposes only.
ca: El nom d'aquest servidor que apareixerà a la llista de carpetes de l'Evolution. Només s'utilitza per visualitzar-lo.

en: This is the port on the LDAP server that Evolution will try to connect to. A list of standard ports has been provided. Ask your system administrator what port you should specify.
ca: És el port d'LDAP on s'intentarà connectar l'Evolution. S'ha proporcionat una llista de ports estàndard. Pregunteu a l'administrador del sistema quin port heu d'especificar.

en: Using distinguished name (DN)
ca: Usar el nom distingit (DN)

en: Using email address
ca: Usar l'adreça de correu electrònic

en: Whenever Possible
ca: Sempre que sigui possible

en: _Add Address Book
ca: _Afegeix llibreta d'adreces

en: _Download limit:
ca: Límit de baixa_da:

en: _Find Possible Search Bases
ca: Cerca les _bases de cerca possibles

en: _Login method:
ca: Mè_tode d'entrada:

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Search scope:
ca: Àmbit de la c_erca:

en: _Server:
ca: _Servidor:

en: _Timeout:
ca: _Temps d'espera:

en: _Use secure connection:
ca: _Usa una connexió segura:

en: cards
ca: targetes

en: minutes
ca: minuts

en: <b>Email</b>
ca: <b>Correu electrònic</b>

en: <b>Home</b>
ca: <b>Casa</b>

en: <b>Instant Messaging</b>
ca: <b>Missatgeria instantània</b>

en: <b>Job</b>
ca: <b>Feina</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
ca: <b>Miscel·lània</b>

en: <b>Other</b>
ca: <b>Altres</b>

en: <b>Telephone</b>
ca: <b>Telèfon</b>

en: <b>Web Addresses</b>
ca: <b>Adreces web</b>

en: <b>Work</b>
ca: <b>Feina</b>

en: Contact
ca: Contacte

en: Contact Editor
ca: Editor de contactes

en: Full _Name...
ca: _Nom complet...

en: Image
ca: Imatge

en: MSN Messenger
ca: Missatgeria MSN

en: Mailing Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Ni_ckname:
ca: Sobre_nom:

en: Personal Information
ca: Informació personal

en: Telephone
ca: Telèfon

note: red
en: Work
ca: Feina

en: _Address:
ca: _Adreça:

en: _Anniversary:
ca: _Aniversari:

en: _Assistant:
ca: _Assistent:

en: _Birthday:
ca: A_niversari:

en: _Calendar:
ca: _Calendari:

en: _City:
ca: Pobla_ció:

en: _Company:
ca: _Empresa:

en: _Country:
ca: _País:

en: _Department:
ca: _Departament:

en: _File under:
ca: Classi_fica sota:

en: _Free/Busy:
ca: _Lliure/ocupat:

en: _Home Page:
ca: Pàgina _inicial:

en: _Manager:
ca: Ad_ministrador:

en: _Office:
ca: _Oficina:

en: _PO Box:
ca: A_partat de correus:

en: _Profession:
ca: _Professió:

en: _Spouse:
ca: _Cònjuge:

en: _State/Province:
ca: E_stat/província:

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Video Chat:
ca: Xat de _vídeo:

en: _Wants to receive HTML mail
ca: Vol rebre correu _HTML

en: _Web Log:
ca: Bloc _web:

en: _Where:
ca: _On:

en: _Zip/Postal Code:
ca: Codi posta_l:

en: Address
ca: Adreça

en: United States
ca: Estats Units

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: Antarctica
ca: Antàrtic

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaitjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Belarus
ca: Bealorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia And Herzegowina
ca: Bòsnia i Herzegovina

en: Brazil
ca: Brasil

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cambodia
ca: Cambotja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República de l'Àfrica central

en: Chad
ca: Txad

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Congo, The Democratic Republic Of The
ca: Congo, República Democràtica del

en: Cote d'Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Ecuador
ca: Equador

en: Egypt
ca: Egipte

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Germany
ca: Alemanya

en: Greece
ca: Grècia

en: Haiti
ca: Haití

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Japan
ca: Japó

en: Jersey
ca: Jersei

en: Jordan
ca: Jordània

en: Korea, Republic Of
ca: República de Corea

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libya
ca: Líbia

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Malaysia
ca: Malàsia

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Moldova, Republic Of
ca: Moldàvia, República de

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Norway
ca: Noruega

en: Pakistan
ca: Paquistan

en: Palestinian Territory
ca: Palestina

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Poland
ca: Polònia

en: Russian Federation
ca: Federació Russa

en: Sao Tome And Principe
ca: Sao Tome et Principe

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Serbia And Montenegro
ca: Sèrbia i Montenegro

en: Singapore
ca: Singapur

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South Africa
ca: Sudàfrica

en: Spain
ca: Espanya

en: Suriname
ca: Surinam

en: Swaziland
ca: Swazilandia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syria
ca: Síria

en: Tanzania, United Republic Of
ca: Tanzània, República unida de

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Viet Nam
ca: Vietnam

en: Wallis And Futuna Islands
ca: Illes Wallis i Futuna

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Name
ca: Nom

en: AOL Instant Messenger
ca: Missatgeria instantània de l'AOL

en: Yahoo Messenger
ca: Missatgeria del Yahoo

en: Service
ca: Servei

en: Location
ca: Ubicació

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Home
ca: Particular

en: Other
ca: Altres

en: GroupWise
ca: Groupwise

en: Source Book
ca: Llibreta d'adreces d'origen

en: Target Book
ca: Llibreta d'adreces de destí

en: Is New Contact
ca: És un contacte nou

en: Writable Fields
ca: Camps d'escriptura

en: Required Fields
ca: Camps necessaris

en: Changed
ca: Modificat

en: Contact Editor - %s
ca: Editor de contactes - %s

en: Please select an image for this contact
ca: Seleccioneu una imatge per a aquest contacte

en: No image
ca: Cap imatge

en: The contact data is invalid:
ca: La data de contacte no és vàlida:

en: Invalid contact.
ca: Contacte invàlid.

en: Contact Quick-Add
ca: Afegeix un contacte ràpidament

en: _Edit Full
ca: _Edita sencer

en: _Full name
ca: No_m complet

en: E-_mail
ca: Correu electrò_nic

en: _Select Address Book
ca: _Seleccioneu la llibreta d'adreces

en: Are you sure you want
    to delete contact list (%s) ?
ca: Esteu segur de voler
    suprimir aquests contactes (%s)?

en: Are you sure you want
    to delete these contact lists?
ca: Esteu segur de voler
    suprimir aquestes llistes de contactes?

en: Are you sure you want
    to delete contact (%s) ?
ca: Esteu segur de voler
    suprimir el contacte (%s)?

en: Are you sure you want
    to delete these contacts?
ca: Esteu segur de voler
    suprimir aquests contactes?

en: Address _2:
ca: Adreça _2:

en: Ci_ty:
ca: Pob_lació:

en: Countr_y:
ca: Paí_s:

en: Full Address
ca: Adreça completa

en: _ZIP Code:
ca: _Codi postal:

en: Esq.
ca: Sr.

en: Full Name
ca: Nom complet

en: Miss
ca: Sra.

en: Mr.
ca: Sr.

en: Mrs.
ca: Sra.

en: Ms.
ca: Sra.

en: _First:
ca: _Primer:

en: _Last:
ca: _Últim:

en: _Middle:
ca: _Mig:

en: _Suffix:
ca: _Sufix:

en: Add IM Account
ca: Afegeix un compte de MI

en: _Account name:
ca: Nom d_el compte:

en: _IM Service:
ca: Serve_i de MI:

en: _Location:
ca: _Ubicació:

en: Add an email to the List
ca: Afegeix una adreça de correu electrònic

en: Contact List Editor
ca: Editor de la llista de contactes

en: Insert email addresses from Address Book
ca: Insereix adreces de correu de la llibreta d'adreces

en: Members
ca: Membres

en: Remove an email address from the List
ca: Elimina una adreça de correu de la llista

en: _Hide addresses when sending mail to this list
ca: Oculta les adreces quan s'en_viï un correu a aquesta llista

en: _List name:
ca: Nom de la _llista:

en: _Select
ca: _Selecciona

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
ca: Escriviu una adreça de correu o arrossegueu un con_tacte a la llista de sota:

en: Book
ca: Llibreta

en: Is New List
ca: És una llista nova

en: _Members
ca: _Membres

en: Contact List Members
ca: Membres de la llista de contactes

en: Changed Contact:
ca: Contacte canviat:

en: Conflicting Contact:
ca: Contacte causant del conflicte:

en: Duplicate Contact Detected
ca: S'ha detectat un contacte duplicat

en: The changed email or name of this contact already
    exists in this folder.  Would you like to add it anyway?
ca: L'adreça de correu o el nom canviat d'aquest contacte
    ja existeix en aquesta carpeta. Voleu afegir-lo?

en: New Contact:
ca: Nou contacte:

en: Original Contact:
ca: Contacte original:

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder.  Would you like to add it anyway?
ca: Ja existeix una adreça de correu o un nom d'aquest contacte
    en aquesta carpeta. Voleu afegir-lo?

note: We attach subitems below
en: Any field contains
ca: Qualsevol camp conté

en: Category is
ca: La categoria és

en: Email begins with
ca: El correu electrònic comença per

en: Name begins with
ca: El nom comença per

en: No contacts
ca: Cap contacte

en: %d contact | %d contacts
ca[0]: %d contacte
ca[1]: %d contactes

en: Query
ca: Consulta

en: Error getting book view
ca: S'ha produït un error en obtenir la visualització de la llibreta

en: Error modifying card
ca: S'ha produït un error en modificar la targeta

en: Source
ca: Font

en: Type
ca: Tipus

en: Save as VCard...
ca: Desa com a VCard...

en: _Open
ca: _Obre

en: _New Contact...
ca: N_ou contacte...

en: New Contact _List...
ca: N_ova llista de contactes...

en: _Save as VCard...
ca: De_sa com a VCard...

en: _Forward Contact
ca: _Reenvia el contacte

en: _Forward Contacts
ca: R_eenvia contactes

en: Send _Message to Contact
ca: Envia _un missatge al contacte

en: Send _Message to List
ca: En_via un missatge a una llista

en: Send _Message to Contacts
ca: Envia un _missatge als contactes

en: _Print
ca: _Imprimeix

en: Cop_y to Address Book...
ca: Cop_ia a la llibreta d'adreces...

en: Mo_ve to Address Book...
ca: Mou a la lli_breta d'adreces...

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: _Copy
ca: _Copia

en: P_aste
ca: E_nganxa

note: All, unmatched, separator
en: Any Category
ca: Qualsevol categoria

note: FIXME: Allow range selection in table views, as in minicard view
en: Print cards
ca: Imprimeix les targetes

en: Assistant
ca: Assistent

en: Assistant Phone
ca: Telèfon de l'assistent

en: Business Fax
ca: Fax de la feina

en: Business Phone
ca: Telèfon de la feina

en: Business Phone 2
ca: Telèfon de la feina 2

en: Callback Phone
ca: Telèfon per tornar a trucar

en: Car Phone
ca: Telèfon del cotxe

en: Company Phone
ca: Telèfon de la companyia

en: Email
ca: Adreça electrònica

en: Email 2
ca: Adreça electrònica 2

en: Email 3
ca: Adreça electrònica 3

en: Family Name
ca: Cognom familiar

en: File As
ca: Anomena i desa

en: Given Name
ca: Nom donat

en: Home Fax
ca: Fax particular

en: Home Phone
ca: Telèfon particular

en: Home Phone 2
ca: Telèfon particular 2

en: ISDN Phone
ca: Telèfon de l'XDSI

en: Journal
ca: Diari

en: Manager
ca: Administrador

en: Mobile Phone
ca: Telèfon mòbil

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Note
ca: Nota

en: Office
ca: Oficina

en: Organization
ca: Organització

en: Other Fax
ca: Un altre fax

en: Other Phone
ca: Un altre telèfon

en: Pager
ca: Cercapersones

en: Primary Phone
ca: Telèfon principal

en: Radio
ca: Ràdio

en: Role
ca: Rol

en: Spouse
ca: Cònjuge

en: Telex
ca: Tèlex

en: Title
ca: Títol

en: Unit
ca: Unitat

en: Web Site
ca: Lloc web

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Has Focus
ca: Té el focus

en: Field
ca: Camp

en: Field Name
ca: Nom del camp

en: Text Model
ca: Model del text

en: Max field name length
ca: Longitud màxima del nom del camp

en: Column Width
ca: Amplada de la columna

en: 
    
    Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
ca: 
    
    Cerca el contacte
    
    o feu doble clic per crear un nou contacte.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
ca: 
    
    Aquesta visualització no té cap element a mostrar.
    
    Per crear un nou contacte cliqueu dues vegades.

en: 
    
    Search for the Contact.
ca: 
    
    Cerca els contactes.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
ca: 
    
    Aquesta visualització no té cap element a mostrar.

en: Adapter
ca: Adaptador

en: Selected
ca: Seleccionada

en: Has Cursor
ca: Té el cursor

en: (map)
ca: (mapa)

en: map
ca: mapa

en: List Members
ca: Llista els membres

en: E-mail
ca: Adreça electrònica

en: Position
ca: Posició

en: Video Conferencing
ca: Videoconferència

en: Phone
ca: Telèfon

en: work
ca: feina

en: WWW
ca: www

en: Blog
ca: Bloc

en: Job Title
ca: Càrrec

en: Home page
ca: Pàgina inicial

note: E_BOOK_ERROR_OK
en: Success
ca: Correcte

note: E_BOOK_ERROR_INVALID_ARG E_BOOK_ERROR_BUSY
en: Backend busy
ca: Recurs ocupat

note: E_BOOK_ERROR_REPOSITORY_OFFLINE
en: Repository offline
ca: El dipòsit està desconnectat

note: E_BOOK_ERROR_NO_SUCH_BOOK
en: Address Book does not exist
ca: La llibreta d'adreces no existeix

note: E_BOOK_ERROR_NO_SELF_CONTACT
en: No Self Contact defined
ca: No s'ha definit cap contacte propi

note: E_BOOK_ERROR_URI_NOT_LOADED E_BOOK_ERROR_URI_ALREADY_LOADED E_BOOK_ERROR_PERMISSION_DENIED
en: Permission denied
ca: S'ha denegat el permís

note: E_BOOK_ERROR_CONTACT_NOT_FOUND
en: Contact not found
ca: No s'ha trobat el contacte

note: E_BOOK_ERROR_CONTACT_ID_ALREADY_EXISTS
en: Contact ID already exists
ca: L'ID del contacte ja existeix

note: E_BOOK_ERROR_PROTOCOL_NOT_SUPPORTED
en: Protocol not supported
ca: El protocol no està suportat

note: E_BOOK_ERROR_CANCELLED
en: Canceled
ca: Cancel·lat

note: E_BOOK_ERROR_COULD_NOT_CANCEL
en: Could not cancel
ca: No es pot cancel·lar

note: E_BOOK_ERROR_AUTHENTICATION_FAILED
en: Authentication Failed
ca: S'ha produït un error en l'autenticació

note: E_BOOK_ERROR_AUTHENTICATION_REQUIRED
en: Authentication Required
ca: Es necessita autenticació

note: E_BOOK_ERROR_TLS_NOT_AVAILABLE
en: TLS not Available
ca: El TLS no està disponible

note: E_BOOK_ERROR_CORBA_EXCEPTION E_BOOK_ERROR_NO_SUCH_SOURCE
en: No such source
ca: No existeix la font

note: E_BOOK_ERROR_OFFLINE_UNAVAILABLE
en: Not available in offline mode
ca: No disponible en mode desconnectat

note: E_BOOK_ERROR_OTHER_ERROR
en: Other error
ca: Un altre error

note: E_BOOK_ERROR_INVALID_SERVER_VERSION
en: Invalid server version
ca: Versió del servidor no vàlida

en: We were unable to open this addressbook. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the addressbook once in online mode to download its contents
ca: No s'ha pogut obrir la llibreta d'adreces. Això significa que la llibreta no està marcada per ser usada en desconnexió, o encara no s'ha descarregat per a usar en desconnexió. Carregueu la llibreta d'adreces en mode connectat una vegada per poder descarregar el seu contingut

en: We were unable to open this addressbook.  Please check that the path %s exists and that you have permission to access it.
ca: No s'ha pogut obrir la llibreta d'adreces. Comproveu que el camí %s existeix i que hi teniu permís d'accés.

en: We were unable to open this addressbook.  This either means you have entered an incorrect URI, or the LDAP server is unreachable.
ca: No s'ha pogut obrir la llibreta d'adreces perquè l'URI que heu introduït és incorrecte o el servidor d'LDAP no està disponible.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  If you want to use LDAP in Evolution, you must install an LDAP-enabled Evolution package.
ca: Aquesta versió de l'Evolution no està compilada amb el suport per a LDAP. Si voleu utilitzar l'Evolution amb l'LDAP heu d'obtenir un paquet de l'Evolution preparat per treballar amb l'LDAP.

en: We were unable to open this addressbook.  This either means you have entered an incorrect URI, or the server is unreachable.
ca: No s'ha pogut obrir la llibreta d'adreces perquè l'URI introduït és incorrecte o el servidor no està disponible.

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this addressbook.
ca: El nombre de targetes que compleixen els criteris de la consulta
    superen el nombre màxim que pot visualitzar l'Evolution, o el que pot retornar el servidor.
    Feu una cerca més específica o augmenteu el límit
    del resultat en les preferències del servidor de directoris d'aquesta
    llibreta d'adreces.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    you have configured for this addressbook.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this addressbook.
ca: El temps d'execució d'aquesta consulta ha superat el límit del servidor o
    l'especificat en la configuració de la llibreta d'adreces. Feu una consulta
    més específica o augmenteu el límit de temps en les preferències del
    servidor de directori de la llibreta d'adreces.

en: The backend for this addressbook was unable to parse this query.
ca: El programa de suport de la llibreta d'adreces no ha pogut analitzar la consulta.

en: The backend for this addressbook refused to perform this query.
ca: El programa de suport de la llibreta d'adreces ha refusat realitzar aquesta consulta.

en: This query did not complete successfully.
ca: S'ha produït un error en l'execució d'aquesta consulta.

en: Error adding list
ca: S'ha produït un error en afegir la llista

en: Error adding contact
ca: S'ha produït un error en afegir el contacte

en: Error modifying list
ca: S'ha produït un error en modificar la llista

en: Error modifying contact
ca: S'ha produït un error en modificar el contacte

en: Error removing list
ca: S'ha produït un error en suprimir la llista

en: Error removing contact
ca: S'ha produït un error en suprimir el contacte

en: Opening %d contact will open %d new window as well.
    Do you really want to display this contact? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
ca[0]: En obrir %d contacte també s'obrirà %d finestra nova.
    Esteu segur de voler mostrar aquest contacte?
ca[1]: En obrir %d contactes també s'obriran %d finestres noves.
    Esteu segur de voler mostrar tots aquests contactes?

en: %s already exists
    Do you want to overwrite it?
ca: El %s ja existeix
    El voleu sobreescriure?

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

note: more than one, finding the total number of contacts might * hit performance while saving large number of contacts
en: contact | contacts
ca[0]: contacte
ca[1]: contactes

en: Select Address Book
ca: Seleccioneu la llibreta d'adreces

en: list
ca: llista

en: Move contact to
ca: Mou el contacte a

en: Copy contact to
ca: Copia el contacte a

en: Move contacts to
ca: Mou els contactes a

en: Copy contacts to
ca: Copia els contactes a

en: Multiple VCards
ca: Múltiples VCard

en: VCard for %s
ca: VCard per a %s

en: Contact information
ca: Informació del contacte

en: Contact information for %s
ca: Informació de contacte per %s

en: Querying Address Book...
ca: S'està consultant la llibreta d'adreces...

en: There is one other contact. | There are %d other contacts.
ca[0]: Hi ha un altre contacte.
ca[1]: Hi ha %d contactes més.

en: Show Full VCard
ca: Mostra la VCard completa

en: Show Compact VCard
ca: Mostra la VCard compacta

en: Save in addressbook
ca: Desa a la llibreta d'adreces

en: Card View
ca: Visualització de targeta

en: GTK Tree View
ca: Visualització d'arbre del GTK

en: Importing...
ca: S'està important...

en: Outlook CSV or Tab (.csv, .tab)
ca: Outlook CSV o Tab (.csv, .tab)

en: Outlook CSV and Tab Importer
ca: Importador de l'Outlook CSV i Tab

en: Mozilla CSV or Tab (.csv, .tab)
ca: Mozilla CSV o Tab (.csv, .tab)

en: Mozilla CSV and Tab Importer
ca: Importador de CSV i Tab del Mozilla

en: Evolution CSV or Tab (.csv, .tab)
ca: Evolution CSV o Tab (.csv, .tab)

en: Evolution CSV and Tab Importer
ca: Importador CSV i Tab de l'Evolution

en: Importing ...
ca: S'està important...

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
ca: Format d'intercanvi de dades LDAP (.ldif)

en: Evolution LDIF importer
ca: Importador LDIF de l'Evolution

en: Evolution VCard Importer
ca: Importador VCard de l'Evolution

en: Print envelope
ca: Imprimeix el sobre

en: Print contacts
ca: Imprimeix els contactes

en: Print contact
ca: Imprimeix el contacte

en: Blank forms at end:
ca: Formularis en blanc al final:

en: Body
ca: Cos

en: Bottom:
ca: Inferior:

en: F_ont...
ca: _Tipus de lletra...

en: Fonts
ca: Tipus de lletres

en: Footer:
ca: Peu de pàgina:

en: Header
ca: Capçalera

en: Header/Footer
ca: Capçalera i peu de pàgina

en: Headings
ca: Encapçalaments

en: Headings for each letter
ca: Encapçalaments per a cada carta

en: Height:
ca: Alçada:

en: Immediately follow each other
ca: Un segueix immediatament l'altre

en: Include:
ca: Inclou:

en: Landscape
ca: Horitzontal

en: Left:
ca: Esquerra:

en: Letter tabs on side
ca: Les tabulacions de la carta al costat

en: Margins
ca: Marges

en: Number of columns:
ca: Nombre de columnes:

en: Options
ca: Opcions

en: Orientation
ca: Orientació

en: Page
ca: Pàgina

en: Page Setup:
ca: Configuració de la pàgina:

en: Paper source:
ca: Font del paper:

en: Portrait
ca: Vertical

en: Preview:
ca: Previsualització:

en: Print using gray shading
ca: Imprimeix en ombrejat de grisos

en: Reverse on even pages
ca: Inverteix-ho per a les pàgines senars

en: Right:
ca: Dreta:

en: Sections:
ca: Seccions:

en: Shading
ca: Ombrejat

note: FIXME: Take care of i18n
en: Size:
ca: Mida:

en: Start on a new page
ca: Comença en una nova pàgina

en: Style name:
ca: Nom de l'estil:

en: Top:
ca: Superior:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Width:
ca: Amplada:

en: _Font...
ca: Tipus de _lletra...

en: Contact Print Style Editor Test
ca: Prova de l'editor d'estil d'impressió de contactes

en: This should test the contact print style editor widget
ca: Es provarà l'element d'interfície de l'editor d'estil d'impressió de contactes

en: Contact Print Test
ca: Prova de la impressió de contactes

en: This should test the contact print code
ca: Es provarà el codi d'impressió de contactes

en: Can not open file
ca: No es pot obrir el fitxer

en: Couldn't get list of addressbooks
ca: No s'ha pogut obtenir la llista de llibretes d'adreces

en: failed to open book
ca: no es pot obrir la llibreta

en: Specify the output file instead of standard output
ca: Especifiqueu el fitxer de sortida, en comptes de la sortida estàndard

en: OUTPUTFILE
ca: Fitxer de sortida

en: List local addressbook folders
ca: Llista les carpetes de llibretes d'adreces locals

en: Show cards as vcard or csv file
ca: Mostra les targetes com a fitxers vcard o csv

en: Export in asynchronous mode
ca: Exporta en mode asíncron

en: The number of cards in one output file in asychronous mode, default size 100.
ca: El nombre de targetes en un fitxer de sortida en mode asíncron, per defecte 100.

en: NUMBER
ca: Nombre

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
ca: S'ha produït un error en els arguments de la línia d'ordres. Feu servir l'opció --help per consultar-ne l'ús.

en: Only support csv or vcard format.
ca: Només se suporta el format csv i vcard.

en: In async mode, output must be file.
ca: La sortida en mode asíncron ha de ser un fitxer.

en: In normal mode, there is no need for the size option.
ca: En el mode normal, no hauria de caldre l'opció de la mida.

en: Unhandled error
ca: Error desconegut

en: Error loading default addressbook.
ca: S'ha produït un error en carregar la llibreta d'adreces predeterminada.

en: Input File
ca: Fitxer d'entrada

en: No filename provided.
ca: No s'ha proporcionat cap nom de fitxer.

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give your recipients an idea of what your appointment is about.
ca: Afegir un camp de resum comprensible permetrà als destinataris fer-se una idea del tema de la vostra cita.

en: Adding a meaningful summary to your task will give your recipients an idea of what your task is about.
ca: Afegir un camp de resum comprensible permetrà als destinataris fer-se una idea del tema de la vostra tasca.

en: All information in these journal entries will be deleted and can not be restored.
ca: S'esborrarà tota la informació d'aquestes entrades al diari i no es podran recuperar.

en: All information in this journal will be deleted and can not be restored.
ca: S'esborrarà tota la informació d'aquesta entrada al diari i no es podrà recuperar.

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
ca: S'esborrarà tota la informació d'aquestes cites i no es recuperarà.

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
ca: S'esborrarà tota la informació sobre aquestes tasques i no es recuperarà.

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
ca: S'esborrarà tota la informació d'aquesta cita i no es podrà recuperar.

en: All information on this journal entry will be deleted and can not be restored.
ca: S'esborrarà tota la informació d'aquesta entrada al diari, i no es podrà recuperar.

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
ca: S'esborrarà tota la informació sobre aquesta reunió i no es recuperarà.

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
ca: S'esborrarà tota la informació sobre aquesta tasca i no es recuperarà.

en: Are you sure you want to delete the '{0}' task?
ca: Esteu segur de voler suprimir la tasca '{0}'?

en: Are you sure you want to delete the appointment titled '{0}'?
ca: Esteu segur de voler suprimir la cita '{0}'?

en: Are you sure you want to delete the journal entry '{0}'?
ca: Esteu segur de voler suprimir l'entrada al diari '{0}'?

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquestes {0} cites?

en: Are you sure you want to delete these {0} journal entries?
ca: Esteu segur que voleu esborrar aquestes {0} entrades al diari?

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquestes {0} tasques?

en: Are you sure you want to delete this appointment?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquesta cita?

en: Are you sure you want to delete this journal entry?
ca: Esteu segur que voleu esborrar aquesta entrada al diari?

en: Are you sure you want to delete this meeting?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquesta reunió?

en: Are you sure you want to delete this task?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquesta tasca?

en: Are you sure you want to send the appointment without a summary?
ca: Esteu segur que voleu enviar una cita sense resum?

en: Are you sure you want to send the task without a summary?
ca: Esteu segur que voleu enviar una tasca sense resum?

en: Cannot create a new event
ca: Crea un esdeveniment nou

en: Delete calendar '{0}'?
ca: Voleu suprimir el calendari '{0}'?

en: Delete memo list '{0}'?
ca: Voleu suprimir la llista d'anotacions '{0}'?

en: Delete task list '{0}'?
ca: Voleu suprimir la llista de tasques '{0}'?

en: Do _not Send
ca: No _ho enviïs

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
ca: S'està descarregant. Esteu segur de voler desar aquesta cita?

en: Download in progress. Do you want to save the task?
ca: S'està descarregant. Voleu desar la tasca al disc?

en: Editor could not be loaded.
ca: No s'ha pogut carregar l'editor.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
ca: S'enviaran invitacions per correu a tots els participants i se'ls permetrà acceptar aquesta tasca.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
ca: S'enviaran invitacions per correu a tots els participants perquè puguin reservar-hi els recursos necessaris.

en: Error loading calendar
ca: S'ha produït un error en carregar el calendari

en: Error loading memo list
ca: S'ha produït un error en carregar la llista d'anotacions

en: Error loading task list
ca: S'ha produït un error en carregar la llista de tasques

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the journal has been deleted.
ca: Si no envieu un avís de cancel·lació, els altres participants no sabaran que que s'ha esborrat el diari.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
ca: Si no envieu un avís de cancel·lació, els altres participants no sabran que s'ha cancel·lat la reunió.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
ca: Si no envieu un avís de cancel·lació, els altres participants no sabran que la tasca s'ha suprimit.

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
ca: Enviar informació actualitzada permet a altres participants mantenir actualitzats els seus calendaris.

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
ca: Enviar informació actualitzada permet a altres participants mantenir actualitzades les seves llistes de tasques.

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
ca:  S'està descarregant alguns fitxers adjunts. En desar la cita, la cita es desarà sense els fitxers adjunts pendents.

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
ca:  S'està descarregant alguns fitxers adjunts. En desar la tasca, la tasca es desarà sense els fitxers adjunts pendents.

en: Some features may not work properly with your current server.
ca: Algunes característiques poden no funcionar correctament amb el vostre servidor actual.

en: The Evolution calendar has quit unexpectedly.
ca: El calendari de l'Evolution ha acabat inesperadament.

en: The Evolution tasks have quit unexpectedly.
ca: Les tasques de l'Evolution han acabat inesperadament.

en: The calendar is not marked for offline usage.
ca: No s'ha marcat el calendari per usar en mode desconnectat.

en: The calendar you have selected is read-only
ca: El calendari que heu seleccionat és només de lectura

en: The memo list is not marked for offline usage
ca: No s'ha marcat la llista d'anotacions per usar en mode desconnectat

en: The task list is not marked for offline usage.
ca: No s'ha marcat la llista de tasques per usar en mode desconnectat.

en: This calendar will be removed permanently.
ca: El calendari se suprimirà permanentment.

en: This memo list will be removed permanently.
ca: Aquesta llista d'anotacions se suprimirà permanentment.

en: This task list will be removed permanently.
ca: Aquesta llista d'anotacions se suprimirà permanentment.

en: Would you like to save your changes to this appointment?
ca: Voleu desar els canvis a aquesta cita?

en: Would you like to save your changes to this memo?
ca: Voleu desar els canvis en aquesta tasca?

en: Would you like to save your changes to this task?
ca: Voleu desar els canvis en aquesta tasca?

en: Would you like to send a cancelation notice for this journal entry?
ca: Voleu enviar una nota de cancel·lació per a aquesta entrada al diari?

en: Would you like to send all the participants a cancelation notice?
ca: Voleu enviar un avís de cancel·lació a tots els participants?

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
ca: Voleu enviar invitacions de la reunió als participants?

en: Would you like to send this task to participants?
ca: Voleu enviar aquesta tasca als participants?

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
ca: Voleu enviar informació actualitzada de la reunió als participants?

en: Would you like to send updated task information to participants?
ca: Voleu enviar informació actualitzada de la tasca als participants?

en: You are connecting to an unsupported GroupWise server and may encounter problems using Evolution. For best results, the server should be upgraded to a supported version.
ca: Us esteu connectant contra un servidor GroupWise no suportat i podeu trobar problemes quan feu servir l'Evolution. Per a obtenir els millors resultats el servidor s'hauria d'actualitzar a una versió suportada

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
ca: Heu realitzat canvis a aquesta cita, però no els heu desat encara.

en: You have changed this task, but not yet saved it.
ca: Heu realitzat canvis a aquesta tasca, però no els heu desat.

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
ca: Heu realitzat canvis a aquesta tasca, però no els heu desat.

en: Your calendars will not be available until Evolution is restarted.
ca: Els vostres calendaris no estaran disponibles fins que s'iniciï l'Evolution de nou.

en: Your tasks will not be available until Evolution is restarted.
ca: Les vostres tasques no estaran disponibles fins que s'iniciï l'Evolution de nou.

en: _Discard Changes
ca: _Descarta els canvis

en: _Save
ca: _Desa

en: _Save Changes
ca: De_sa els canvis

en: _Send
ca: _Envia

en: _Send Notice
ca: E_nvia avís

en: Enter password
ca: Introduïu la contrasenya

en: Split Multi-Day Events:
ca: Divideix els esdeveniments de múltiples dies:

en: Could not start evolution-data-server
ca: No s'ha pogut iniciar l'evolution-data-server

en: Could not read pilot's Calendar application block
ca: No s'ha pogut llegir el bloc d'aplicació de calendari del Pilot

en: Could not read pilot's Memo application block
ca: No s'ha pogut llegir el bloc d'aplicació de ToDo del Pilot

en: Could not write pilot's Memo application block
ca: No s'ha pogut llegir el bloc d'aplicació de ToDo del Pilot

en: Default Priority:
ca: Prioritat predeterminada:

en: Could not read pilot's ToDo application block
ca: No s'ha pogut llegir el bloc d'aplicació de ToDo del Pilot

en: Could not write pilot's ToDo application block
ca: No s'ha pogut llegir el bloc d'aplicació de ToDo del Pilot

en: Calendar and Tasks
ca: Calendari i tasques

en: Calendars
ca: Calendaris

en: Configure your timezone, Calendar and Task List here
ca: Configureu el vostre fus horari, la llista de calendaris i tasques.

en: Evolution Calendar and Tasks
ca: Tasques i calendari de l'Evolution

en: Evolution Calendar configuration control
ca: Control de configuració de l'Evolution Calendar

en: Evolution Calendar scheduling message viewer
ca: Visualitzador de missatges de planificació de l'Evolution Calendar

en: Evolution Calendar/Task editor
ca: Editor del calendari/tasques de l'Evolution

en: Evolution's Calendar component
ca: Component de calendari de l'Evolution

en: Evolution's Memos component
ca: Component d'anotacions de l'Evolution

en: Evolution's Tasks component
ca: Component de tasques de l'Evolution

en: Memo_s
ca: Anotacion_s

en: Memos
ca: Anotacions

en: Tasks
ca: Tasques

en: _Calendars
ca: _Calendaris

en: _Tasks
ca: _Tasques

en: Evolution Calendar alarm notification service
ca: Servei de notificació per alarma de l'Evolution Calendar

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: hours | hours
ca[0]: hores
ca[1]: hores

en: Start time
ca: Hora d'inici

en: Appointments
ca: Cites

note: Location
en: Location:
ca: Ubicació:

en: Snooze _time:
ca: _Temps de migdiada:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Snooze
ca: Mi_gdiada

en: location of appointment
ca: ubicació de la cita

en: No summary available.
ca: No hi ha cap resum disponible.

en: No description available.
ca: No hi ha cap descripció disponible

en: No location information available.
ca: No hi ha cap informació d'ubicació disponible.

en: You have %d alarms
ca: Teniu %d alarmes.

note: FIXME
en: Warning
ca: Avís

en: Evolution does not support calendar reminders with
    email notifications yet, but this reminder was
    configured to send an email.  Evolution will display
    a normal reminder dialog box instead.
ca: L'Evolution encara no suporta recordatoris del calendari
    amb notificacions per correu electrònic, però aquest recordatori
    es va configurar per enviar un correu. L'Evolution mostrarà
    una caixa de diàleg de recordatori normal.

en: An Evolution Calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
ca: S'ha d'activar un recordatori de l'Evolution Calendar. Aquest recordatori està configurat per executar el programa següent:
    
             %s
    
    Esteu segur de voler executar aquest programa?

en: Do not ask me about this program again.
ca: No facis més preguntes sobre aquest programa.

en: Could not initialize Bonobo
ca: No s'ha pogut inicialitzar el Bonobo

en: Could not create the alarm notify service factory
ca: No s'ha pogut crear la factoria de serveis de notificació per alarma

en: invalid time
ca: l'hora no es vàlida

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d hours before start of appointment"
en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d minutes before start of appointment"
en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

note: TRANSLATORS: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third") Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d seconds before start of appointment"
en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

en: Alarm programs
ca: Programes d'alarma

en: Ask for confirmation when deleting items
ca: Sol·licita confirmació en suprimir elements

en: Background color of tasks that are due today, in "#rrggbb" format.
ca: Color de fons de les tasques que vencen avui, en format "#rrggbb".

en: Background color of tasks that are overdue, in "#rrggbb" format.
ca: Color de fons de les tasques que han vençut, en format "#rrggbb".

en: Calendars to run alarms for
ca: Calendaris pels quals executar les alarmes

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default).
ca: Color per a dibuixar la línia de Marcus Bains en la barra de temps (buida per defecte).

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View.
ca: Color per dibuixar la línia de Marcus Bains en la visualització de dies.

en: Compress weekends in month view
ca: Comprimeix els caps de setmana en visualitzacions mensuals

en: Confirm expunge
ca: Confirma quan es buida

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated.
ca: Dies per indicar l'inici i el final de les hores de treball.

en: Default appointment reminder
ca: Recordatori de cita predeterminat

en: Default reminder units
ca: Unitats predeterminades del recordatori

en: Default reminder value
ca: Valor predeterminat del recordatori

en: Free/busy server URLs
ca: Servidor d'URL lliure/ocupat

en: Free/busy template URL
ca: Plantilla d'URL lliure/ocupat

en: Hide completed tasks
ca: Amaga les tasques completades

en: Hide task units
ca: Amaga les unitats de la tasca

en: Hide task value
ca: Amaga el valor de la tasca

en: Horizontal pane position
ca: Posició de la subfinestra horitzontal

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23.
ca: A quina hora acaba el dia laboral, entre 0 i 23.

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
ca: A quina hora comença el dia laboral, entre 0 i 23.

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes.
ca: Intervals mostrats en les visualitzacions de dies i setmanes laborals, en minuts.

en: Last alarm time
ca: Última hora de l'alarma

en: List of server URLs for free/busy publishing.
ca: Llista de servidors d'URL per a la publicació de lliure/ocupat.

en: Marcus Bains Line
ca: Línia de Marcus Bains

en: Marcus Bains Line Color - Day View
ca: Color de la línia de Marcus Bains - Visualització de dies

en: Marcus Bains Line Color - Time bar
ca: Color de la línia de Marcus Bains - Barra de temps

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
ca: Minut de finalització de la jornada laboral, de 0 a 59.

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
ca: Minut d'inici de la jornada laboral, de 0 a 59

en: Month view horizontal pane position
ca: Posició de la subfinestra horitzontal de visualització mensual

en: Month view vertical pane position
ca: Posició de la subfinestra vertical de visualització mensual

en: Number of units for determining a default reminder.
ca: Nombre d'unitats per determinar per a un recordatori predeterminat.

en: Number of units for determining when to hide tasks.
ca: Nombre d'unitats per determinar quan amagar les tasques.

en: Overdue tasks color
ca: Color de les tasques vençudes

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels.
ca: Posició de la subfinestra horitzontal, entre el calendari de navegació de dates i la llista de tasques quan no estigui a la visualització mensual, en píxels.

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels.
ca: Posició de la subfinestra horitzontal, entre la visualització i el calendari de navegació de dates i la llista de tasques entre la visualització mensual, en píxels.

en: Position of the vertical pane, between the task list and the task preview pane, in pixels.
ca: Posició de la subfinestra vertical, entre la llista de tasques i la subfinestra de previsualització de tasques, en píxels.

en: Position of the vertical pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels.
ca: Posició de la subfinestra vertical, entre la visualització i el calendari de navegació de dates i la llista de tasques entre la visualització mensual, en píxels.

en: Position of the vertical pane, between the view and the date navigator calendar and task list when not in the month view, in pixels.
ca: Posició de la subfinestra vertical, entre el calendari de navegació de dates i la llista de tasques quan no estigui a la visualització mensual, en píxels.

en: Programs that are allowed to be run by alarms.
ca: Programes que les alarmes poden executar.

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
ca: Mostra el camp de RSVP en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
ca: Mostra el camp de rol en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Show appointment end times in week and month views
ca: Mostra les hores de finalització de les cites en visualitzacions setmanals i mensuals

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
ca: Mostra el camp de categories en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Show display alarms in notification tray
ca: Mostra les alarmes a visualitzar en la safata de notificació

en: Show status field in the event/task/meeting editor
ca: Mostra el camp d'estat en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Show the "Preview" pane
ca: Mostra la subfinestra 'Previsualització'

en: Show the "Preview" pane.
ca: Mostra la subfinestra 'Previsualització'.

en: Show timezone field in the event/meeting editor
ca: Mostra el camp de fus horari en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Show type field in the event/task/meeting editor
ca: Mostra el camp de tipus en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Show week numbers in date navigator
ca: Mostra el número de setmana en el navegador de dates

en: Tasks due today color
ca: Color de les tasques que vencen avui

en: Tasks vertical pane position
ca: Posició de la subfinestra vertical de tasques

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain.
ca: La plantilla d'URL per usar com a predeterminat de dades de lliure/ocupat, %u es reemplaça amb la part d'usuari de l'adreça de correu i %d es reemplaça amb el domini.

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olsen timezone database location like "America/New York".
ca: El fus horari predeterminat per usar amb dates i hores en el calendari, com a ubicació de base de dades de fus horari no traduït d'Olsen, com en "America/New York".

en: Time divisions
ca: Divisions de temps

en: Time the last alarm ran, in time_t.
ca: L'última vegada que es va executar l'alarma, en time_t.

en: Timezone
ca: Fus horari

en: Twenty four hour time format
ca: Format horari de 24 hores

en: Units for a default reminder, "minutes", "hours" or "days".
ca: Unitats per al recordatori, "minuts", "hores" o "dies".

en: Units for determining when to hide tasks, "minutes", "hours" or "days".
ca: Unitats per determinar quan amagar les tasques, "minuts", "hores" o "dies".

en: Week start
ca: Inici de setmana

en: Weekday the week starts on, from Sunday (0) to Saturday (6).
ca: Dia de la setmana en que comença, de diumenge (0) a dissabte (6).

en: Whether or not to use the notification tray for display alarms.
ca: Si s'ha de fer servir la safata de notificació per visualitzar les alarmes.

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task.
ca: Si s'ha de sol·licitar una confirmació en la supressió d'una cita o una tasca.

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks.
ca: Si s'ha de sol·licitar una confirmació en buidar cites i tasques.

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday.
ca: Si s'ha de comprimir els caps de setmana en la visualització mensual, això posarà dissabte i diumenge en un únic espai.

en: Whether to display the end time of events in the week and month views.
ca: Si s'ha de mostrar l'hora de finalització dels esdeveniments en visualitzacions setmanals i mensuals.

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar.
ca: Si s'ha de dibuixar la línia de Marcus Bains (línia en el moment actual) en el calendari.

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view.
ca: Si s'ha d'amagar les tasques completades en la visualització de tasques.

en: Whether to set a default reminder for appointments.
ca: Si s'ha d'establir un recordatori predeterminat per a les cites.

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
ca: Si s'ha de mostrar el camp RSVP en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
ca: Si s'ha de mostrar el camp de categories en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
ca: Si s'ha de mostrar el camp de rol en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
ca: Si s'ha de mostrar el camp d'estat en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm.
ca: Si s'ha de mostrar l'hora en el format de 24 hores en comptes d'am/pm

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
ca: Si s'ha de mostrar el fus horari en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
ca: Si s'ha de mostrar el camp de tipus en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Whether to show week numbers in the date navigator.
ca: Si s'ha de mostrar el número de setmana en el navegador de dates.

en: Work days
ca: Dies laborals

en: Workday end hour
ca: Hora de finalització de la jornada laboral

en: Workday end minute
ca: Minut de finalització de la jornada laboral

en: Workday start hour
ca: Hora d'inici de la jornada laboral

en: Workday start minute
ca: Minut d'inici de la jornada laboral

en: Summary contains
ca: El resum conté

en: Description contains
ca: La descripció conté

en: Comment contains
ca: El comentari conté

en: Location contains
ca: La ubicació conté

en: Unmatched
ca: Sense coincidència

en: Print
ca: Imprimeix

en: Calendar
ca: Calendari

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
ca: Aquesta operació suprimirà tots els esdeveniments anteriors a l'intèrval de temps seleccionat, si continueu no podreu recuperar-los.

en: Purge events older than
ca: Buida els esdeveniments anteriors a

en: days
ca: dies

note: Create the On the web source group Create the LDAP source group Create the Webcal source group
en: On The Web
ca: A la web

en: Birthdays & Anniversaries
ca: Aniversaris

note: Create the weather group
en: Weather
ca: Temps

en: _New Calendar
ca: No_u calendari

en: Failed upgrading calendars.
ca: No s'han actualitzats el calendari.

en: Unable to open the calendar '%s' for creating events and meetings
ca: No s'ha pogut obrir el calendari '%s' per crear esdeveniments i reunions

en: There is no calendar available for creating events and meetings
ca: No hi ha cap calendari disponible per crear esdeveniment i reunions

en: Calendar Source Selector
ca: Selector d'origen del calendari

en: New appointment
ca: Nova cit_a

en: _Appointment
ca: Cit_a

en: Create a new appointment
ca: Crea una nova cita

en: New meeting
ca: Nova reunió

en: M_eeting
ca: R_eunió

en: Create a new meeting request
ca: Crea una nova petició de reunió

en: New all day appointment
ca: Nova cita de tot el dia

en: All Day A_ppointment
ca: Cita de tot el _dia

en: Create a new all-day appointment
ca: Crea una nova cita de tot el dia

en: New calendar
ca: Nou calendari

en: Cale_ndar
ca: Cale_ndari

en: Create a new calendar
ca: Crea un nou calendari

en: Day View
ca: Visualització diària

en: Work Week View
ca: Visualització de setmana laborable

en: Week View
ca: Visualització setmanal

en: Month View
ca: Visualització mensual

en: Error while opening the calendar
ca: S'ha produït un error en obrir el calendari

en: Method not supported when opening the calendar
ca: El mètode per obrir el calendari no està suportat

en: Permission denied to open the calendar
ca: No teniu permís per obrir el calendari

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Edit Alarm
ca: Edita l'alarma

en: <b>Alarm</b>
ca: <b>Alarma</b>

en: <b>Options</b>
ca: <b>Opcions</b>

en: <b>Repeat</b>
ca: <b>Repeteix</b>

en: Add Alarm
ca: Afegeix una alarma

en: Custom _message
ca: _Missatge personalitzat

en: Custom alarm sound
ca: So d'alarma personalitzat

en: Mes_sage:
ca: Mi_ssatge:

en: Play a sound
ca: Reprodueix un so

en: Pop up an alert
ca: Mostra una alerta emergent

en: Run a program
ca: Executa un programa

en: Send To:
ca: Envia a:

en: Send an email
ca: Envia un correu electrònic

en: _Program:
ca: _Programa:

en: _Repeat the alarm
ca: _Repeteix l'alarma

en: _Sound:
ca: _So:

en: after
ca: després de

en: before
ca: abans de

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (dropdown menu options are in [square brackets])
en: day(s)
ca: dies

en: end of appointment
ca: final de la cita

en: extra times every
ca: temps extra per cada

en: hour(s)
ca: hores

en: minute(s)
ca: minuts

en: start of appointment
ca: inici de la cita

en: Action/Trigger
ca: Acció/activador

en: A_dd
ca: A_fegeix

en: Alarms
ca: Alarmes

en: Suggest automatic display of attachment
ca: Demana si s'ha de visualitzar el fitxer adjunt automàticament

en: Attach file(s)
ca: Adjunta fitxers

en: Attachment Properties
ca: Propietats del fitxer adjunt

en: Description:
ca: Descripció:

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: MIME type:
ca: Tipus MIME:

en: Selected Calendars for Alarms
ca: Seleccioneu els calendaris per a les alarmes

en: 60 minutes
    30 minutes
    15 minutes
    10 minutes
    05 minutes
ca: 60 minuts
    30 minuts
    15 minuts
    10 minuts
    05 minuts

en: <i>%u and %d will be replaced by user and domain from the email address.</i>
ca: <i>%u i %d es reemplaçaran amb l'usuari i el domini de l'adreça de correu electrònic.</i>

en: <span weight="bold">Alerts</span>
ca: <span weight="bold">Alertes</span>

en: <span weight="bold">Default Free/Busy Server</span>
ca: <span weight="bold">Comportament predeterminat pel servidor lliure/ocupat</span>

en: <span weight="bold">Task List</span>
ca: <span weight="bold">Llista de tasques</span>

en: <span weight="bold">Time</span>
ca: <span weight="bold">Hores</span>

en: <span weight="bold">Work Week</span>
ca: <span weight="bold">Setmana laboral</span>

en: Day _ends:
ca: _El dia acaba:

en: Display
ca: Visualitza

en: Free/Busy
ca: Lliure/ocupat

en: Friday
ca: Divendres

en: Minutes
    Hours
    Days
ca: Minuts
    Hores
    Dies

en: Monday
ca: Dilluns

en: Monday
    Tuesday
    Wednesday
    Thursday
    Friday
    Saturday
    Sunday
ca: Dilluns
    Dimarts
    Dimecres
    Dijous
    Divendres
    Dissabte
    Diumenge

en: Pick a color
ca: Seleccioneu un color

en: S_un
ca: d_g

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Select the calendars for alarm notification
ca: Seleccioneu els calendaris per a les notificacions d'alarma

en: Sh_ow a reminder
ca: M_ostra un recordatori

en: Show week _numbers in date navigator
ca: Mostra el _número de setmana en el navegador de dates

en: Sunday
ca: Diumenge

en: T_asks due today:
ca: T_asques que vencen avui:

en: T_hu
ca: d_j

en: Template:
ca: Plantilla:

en: Thursday
ca: Dijous

en: Time _zone:
ca: Fu_s horari:

en: Time format:
ca: Format de l'hora:

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
ca: La s_etmana comença:

en: Work days:
ca: Dies laborables:

en: _12 hour (AM/PM)
ca: _12 hores (am/pm)

en: _24 hour
ca: _24 hores

en: _Ask for confirmation when deleting items
ca: Sol·licit_a la confirmació en la supressió dels elements

en: _Compress weekends in month view
ca: _Comprimeix els caps de setmana en visualitzacions mensuals

en: _Day begins:
ca: El _dia comença:

en: _Fri
ca: d_v

en: _Hide completed tasks after
ca: Amaga les tasqu_es completades després de

en: _Mon
ca: d_l

en: _Overdue tasks:
ca: Tasq_ues endarrerides:

en: _Sat
ca: d_s

en: _Show appointment end times in week and month view
ca: Mo_stra les hores de finalització de les cites en visualitzacions setmanals i mensuals

en: _Time divisions:
ca: Divisions de _temps:

en: _Tue
ca: d_m

en: _Wed
ca: d_c

en: before every appointment
ca: abans de cada cita

en: Copy calendar contents locally for offline operation
ca: Copia el contingut del calendari localment per treballar desconnectat

en: Copy task list contents locally for offline operation
ca: Copia localment el contingut de la llista de tasques per treballar desconnectat

en: Copy memo list contents locally for offline operation
ca: Copia localment el contingut de la llista d'anotacions per treballar desconnectat

en: Tasks List
ca: Llista de tasques

en: Memos List
ca: Llista d'anotacions

en: Calendar Properties
ca: Propietats del calendari

en: New Calendar
ca: Nou calendari

en: Task List Properties
ca: Propietats de la llista de tasques

en: New Memo List
ca: Nova llista d'anotacions

en: Add Calendar
ca: Afegeix un calendari

en: Add Task List
ca: Afegeix una llista de tasques

en: _Add Calendar
ca: _Afegeix un calendari

en: _Add Task List
ca: _Afegeix una llista de tasques

en: _Refresh:
ca: Actualit_za:

en: weeks
ca: setmanes

en: This event has been deleted.
ca: S'ha suprimit l'esdeveniment.

en: This task has been deleted.
ca: S'ha suprimit la tasca.

en: This journal entry has been deleted.
ca: S'ha suprimit aquesta entrada al diari.

en: %s  You have made changes. Forget those changes and close the editor?
ca: %s Heu realitzat canvis. Voleu desfer els canvis i tancar l'editor?

en: %s  You have made no changes, close the editor?
ca: %s No heu realitzat cap canvi, voleu tancar l'editor?

en: This event has been changed.
ca: S'ha modificat l'esdeveniment.

en: This task has been changed.
ca: S'ha modificat la tasca.

en: This journal entry has been changed.
ca: S'ha canviat aquesta entrada al diari.

en: %s  You have made changes. Forget those changes and update the editor?
ca: %s Heu realitzat canvis. Voleu desfer els canvis i actualitzar l'editor?

en: %s  You have made no changes, update the editor?
ca: %s No heu realitzat cap canvi, voleu actualitzar l'editor?

en: Validation error: %s
ca: S'ha produït un error de validació: %s

en:  to
ca:  a

en:  (Completed
ca:  (Completada

en: Completed
ca: Completada

en:  (Due
ca:  (Venciment

en: Due
ca: Venciment

en: Attached message - %s
ca: Missatge adjunt - %s

note: translators, this count will always be >1
en: Attached message | %d attached messages
ca[0]: Missatge adjunt
ca[1]: %d missatges adjunts

en: _Move
ca: _Mou

en: Cancel _Drag
ca: _Desfés l'arrossegament

en: Could not update object
ca: No s'ha pogut actualitzar l'objecte

en: <b>%d</b> Attachment | <b>%d</b> Attachments
ca[0]: <b>%d</b> fitxer adjunt
ca[1]: <b>%d</b> fitxers adjunts

en: Hide Attachment _Bar
ca: Amaga la _barra de fitxers adjunts

en: Show Attachment _Bar
ca: Mostra la barra _de fitxers adjunts

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Add attachment...
ca: _Adjunta un fitxer...

en: Show Attachments
ca: Mostra els adjunts

en: Press space key to toggle attachment bar
ca: Premeu la barra d'espai per a commutar la barra d'adjuncions

en: Edit Appointment
ca: Edita la cita

en: Meeting - %s
ca: Reunió - %s

en: Appointment - %s
ca: Cita - %s

en: Assigned Task - %s
ca: Tasca assignada - %s

en: Task - %s
ca: Tasca - %s

en: Journal entry - %s
ca: Entrada al diari - %s

en: No summary
ca: Sense resum

en: attachment
ca: fitxer adjunt

en: Changes made to this item may be discarded if an update arrives
ca: Els canvis realitzats en aquest element es descartaran en produir-se una actualització

en: Unable to use current version!
ca: No s'ha pogut utilitzar la versió actual

en: Could not open source
ca: No s'ha pogut obrir la font

en: Could not open destination
ca: No s'ha pogut obrir el destí

en: Destination is read only
ca: El destí només es pot llegir

en: The event could not be deleted due to a corba error
ca: No s'ha pogut suprimir l'esdeveniment perquè s'ha produït un error del corba

en: The task could not be deleted due to a corba error
ca: No s'ha pogut suprimir la tasca perquè s'ha produït un error del corba

en: The journal entry could not be deleted due to a corba error
ca: No s'ha pogut suprimir l'entrada al diari perquè s'ha produït un error del corba

en: The item could not be deleted due to a corba error
ca: No s'ha pogut suprimir l'element perquè s'ha produït un error del corba

en: The event could not be deleted because permission was denied
ca: No s'ha pogut suprimir l'esdeveniment perquè us han denegat el permís

en: The task could not be deleted because permission was denied
ca: No s'ha pogut suprimir la tasca perquè no teniu permís

en: The journal entry could not be deleted because permission was denied
ca: No s'ha pogut suprimir l'entrada al diari perquè no teniu permís

en: The item could not be deleted because permission was denied
ca: No s'ha pogut suprimir l'element perquè us han denegat el permís

en: The event could not be deleted due to an error
ca: No s'ha pogut suprimir l'esdeveniment perquè s'ha produït un error

en: The task could not be deleted due to an error
ca: No s'ha pogut suprimir la tasca perquè s'ha produït un error

en: The journal entry could not be deleted due to an error
ca: No s'ha pogut suprimir l'entrada al diari perquè s'ha produït un error

en: The item could not be deleted due to an error
ca: No s'ha pogut suprimir l'element perquè s'ha produït un error

en: Contacts...
ca: Contactes...

en: Delegate To:
ca: Delega a:

en: Enter Delegate
ca: Introduïu el delegat

en: Appoint_ment
ca: Ci_ta

en: Recurrence
ca: Periodicitat

en: This event has alarms
ca: Aquest esdeveniment té alarmes.

en: Cale_ndar:
ca: Cale_ndari:

en: Or_ganizer:
ca: Or_ganitzador:

en: _Delegatees
ca: De_legats

en: Atte_ndees
ca: Assist_ents

en: Event with no start date
ca: L'esdeveniment no té data d'inici

en: Event with no end date
ca: L'esdeveniment no té data de fi

en: Start date is wrong
ca: La data d'inici és errònia

en: End date is wrong
ca: La data de finalització és errònia

en: Start time is wrong
ca: L'hora d'inici és errònia

en: End time is wrong
ca: L'hora de finalització és errònia

en: The organizer selected no longer has an account.
ca: L'organitzador seleccionat ja no té cap compte.

en: An organizer is required.
ca: És necessari un organitzador.

en: At least one attendee is required.
ca: Com a mínim és necessari un assistent.

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Unable to open the calendar '%s'.
ca: No s'ha pogut obrir el calendari '%s'.

en: %d day before appointment | %d days before appointment
ca[0]: %d dia abans de la cita
ca[1]: %d dies abans de la cita

en: %d hour before appointment | %d hours before appointment
ca[0]: %d hora abans de la cita
ca[1]: %d hores abans de la cita

en: %d minute before appointement | %d minutes before appointment
ca[0]: %d minut abans de la cita
ca[1]: %d minuts abans de la cita

en: Customize
ca: Personalitza

note: an empty string is the same as 'None' Put the "None" and "UTC" entries at the top of the combo's list. When "None" is selected we want the field to be cleared. Note that we don't show this here, since by default a 'None' date is not permitted.
en: None
ca: Cap

en: 1 day before appointment
ca: 1 dia abans de la cita

en: 1 hour before appointment
ca: 1 hora abans de la cita

en: 15 minutes before appointment
ca: 15 minuts abans de la cita

en: Atte_ndees...
ca: Ass_istents...

en: Custom Alarm:
ca: So d'alarma personalitzat:

en: D_escription:
ca: D_escripció:

en: Event Description
ca: Descripció de l'esdeveniment

en: Locat_ion:
ca: Ubicac_ió:

en: Su_mmary:
ca: Resu_m:

en: _Alarm
ca: _Alarma

en: _Time:
ca: _Temps:

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (dropdown menu options are in [square brackets])
en: for
ca: per

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every[x][day(s)][until][2006/01/01]' (dropdown menu options are in [square brackets])
en: until
ca: fins

en: Dele_gatees
ca: De_legats

en: From:
ca: De:

en: Attendee
ca: Assistents

en: Click here to add an attendee
ca: Cliqueu per afegir un assistent

en: Common Name
ca: Nom de pila

en: Delegated From
ca: Delegat de

en: Delegated To
ca: Delegat a

en: Language
ca: Idioma

en: Member
ca: Membre

en: Status
ca: Estat

en: <b>Att_endees</b>
ca: <b>_Participants</b>

en: C_hange Organizer
ca: Can_via l'organitzador

en: Co_ntacts...
ca: Co_ntactes...

en: Organizer
ca: Organitzador

en: Organizer:
ca: Organitzador:

en: Memo
ca: Anotació

en: Unable to open memos in '%s'.
ca: No s'han pogut obrir les anotacions a '%s'.

en: _Group:
ca: _Grup:

en: _Memo Content:
ca: _Contingut de les anotacions:

en: <b>Calendar options</b>
ca: <b>Opcions del calendari</b>

en: Add New Calendar
ca: Afegeix un nou calendari

en: Calendar Group
ca: Grup del calendari

en: Calendar Location
ca: Ubicació del calendari

en: Calendar Name
ca: Nom del calendari

en: <b>Task List Options</b>
ca: <b>Opcions de la llista de tasques</b>

en: Add New Task List
ca: Afegeix una nova llista de tasques

en: Task List Group
ca: Grup de la llista de tasques

en: Task List Name
ca: Nom de la llista de tasques

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
ca: Esteu modificant un esdeveniment periòdic. Què voleu modificar?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
ca: Esteu delegant un esdeveniment recurrent. Què voleu delegar?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
ca: Esteu modificant una tasca periòdica. Què voleu modificar?

en: You are modifying a recurring journal entry. What would you like to modify?
ca: Esteu modificant una entrada al diari periòdica. Què voleu modificar?

en: This Instance Only
ca: Només aquest cas

en: This and Prior Instances
ca: Aquests casos i els anteriors

en: This and Future Instances
ca: Aquests casos i els futurs

en: All Instances
ca: Tots els casos

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
ca: Aquesta cita conté periodicitats que l'Evolution no pot editar.

en: Recurrence date is invalid
ca: La data de periodicitat no és vàlida

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
ca: el

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
ca: primer

note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
ca: segon

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
ca: tercer

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
ca: quart

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
ca: últim

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
ca: Un altra data

note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
ca: 1er a 10è

note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
ca: 11è a 20è

note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
ca: 21è a 31è

en: day
ca: dia

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
ca: al

en: occurrences
ca: aparicions

en: Date/Time
ca: Data/hora

en: <b>Exceptions</b>
ca: <b>Excepcions</b>

en: <b>Preview</b>
ca: <b>Previsualització</b>

en: <b>Recurrence</b>
ca: <b>Periodicitat</b>

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (dropdown menu options are in [square brackets])
en: Every
ca: Cada

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (dropdown menu options are in [square brackets])
en: This appointment rec_urs
ca: Aq_uesta cita és periòdica

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every[x][day(s)][forever]' (dropdown menu options are in [square brackets])
en: forever
ca: per sempre

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every[x][month(s)][for][1]occurrences' (dropdown menu options are in [square brackets])
en: month(s)
ca: mesos

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every[x][week(s)][for][1]occurrences' (dropdown menu options are in [square brackets])
en: week(s)
ca: setmanes

en: year(s)
ca: anys

en: Completed date is wrong
ca: La data de finalització és errònia

en: Web Page
ca: Pàgina web

en: <span weight="bold">Miscellaneous</span>
ca: <span weight="bold">Miscel·lània</span>

en: <span weight="bold">Status</span>
ca: <span weight="bold">Estat</span>

note: Pass TRUE as is_utc, so it gets converted to the current timezone.
en: Completed
ca: Completada

en: High
ca: Alta

en: In Progress
ca: En procés

en: Low
ca: Baixa

en: Not Started
ca: No s'ha iniciat

en: P_ercent complete:
ca: P_ercentatge complet:

en: Stat_us:
ca: _Estat:

en: Undefined
ca: No s'ha definit

en: _Date completed:
ca: _Data completada:

en: _Priority:
ca: _Prioritat:

en: _Web Page:
ca: Pàgina _web:

en: _Task
ca: _Tasca

en: Task Details
ca: Detalls de la tasca

en: Due date is wrong
ca: La data de venciment és errònia

en: Unable to open tasks in '%s'.
ca: No s'han pogut obrir les tasques a '%s'.

en: Categor_ies...
ca: Ca_tegories...

en: Or_ganiser:
ca: Or_ganitzador:

en: Sta_rt date:
ca: Data d'ini_ci:

en: Time zone:
ca: Fus horari:

en: _Due date:
ca: _Data de venciment:

en: <b>Free/Busy C_alendars</b>
ca: <b>C_alendaris lliure/ocupat</b>

en: <b>Publishing Frequency</b>
ca: <b>Freqüència de publicació</b>

en: <b>Publishing _Location</b>
ca: <b>Ubicació de _la publicació</b>

en: Free/Busy Publishing Settings
ca: Configuració de la publicació lliure/ocupat

en: _Daily
ca: _Diari

en: _Password:
ca: Contrasen_ya:

en: _Remember password
ca: _Recorda la contrasenya

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: _Weekly
ca: _Setmanalment

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d days before start of appointment"
en: %d day | %d days
ca[0]: %d dia
ca[1]: %d dies

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d weeks before start of appointment"
en: %d week | %d weeks
ca[0]: %d setmana
ca[1]: %d setmanes

en: Unknown action to be performed
ca: Es desconeix l'acció a realitzar

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the start of the appointment
ca: %s %s abans d'iniciar la cita

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the start of the appointment
ca: %s %s després d'iniciar de la cita

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start of the appointment
ca: %s a l'iniciar cita

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the end of the appointment
ca: %s %s abans de finalitzar la cita

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the end of the appointment
ca: %s %s després de la cita

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end of the appointment
ca: %s al finalitzar la cita

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
ca: %s a %s

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
ca: %s per a un tipus d'activador desconegut

en: Click to open %s
ca: Cliqueu per obrir %s

en: Memo:
ca: Anotacions:

en: Web Page:
ca: Pàgina web:

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Summary:
ca: Resum:

en: Start Date:
ca: Data d'inici:

en: Due Date:
ca: Data de venciment:

note: write status Status
en: Status:
ca: Estat:

en: Priority:
ca: Prioritat:

en: Public
ca: Públic

en: Private
ca: Privat

en: Confidential
ca: Confidencial

en: End Date
ca: Data de finalització

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Summary
ca: Resum

en: Free
ca: Lliure

en: Busy
ca: Ocupat

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
ca: La posició geogràfica s'ha d'introduir amb el format: 
    
    45.436845,125.862501

en: Yes
ca: Sí

note: This is the default filename used for temporary file creation
en: Unknown
ca: Es desconeix

en: Recurring
ca: Periòdic

en: Assigned
ca: Assignat

en: Save As...
ca: Anomena i desa...

en: Select folder to save selected attachments...
ca: Selecciona la carpeta on desar els fitxers adjunts seleccionats...

en: untitled_image.%s
ca: imatge_sense_nom.%s

en: _Save As...
ca: Anomena i de_sa...

en: Set as _Background
ca: De_fineix com a fons

en: _Save Selected
ca: D_esa els seleccionats

en: Open in %s...
ca: Obre a %s...

en: Deleting selected objects
ca: S'estan suprimint els objectes seleccionats

en: Updating objects
ca: S'estan actualitzant els objectes

en: Save as...
ca: Anomena i desa...

en: Open _Web Page
ca: Obre una pàgina _web

en: _Print...
ca: Im_primeix...

en: C_ut
ca: Re_talla

en: _Paste
ca: E_nganxa

en: _Assign Task
ca: _Assigna una tasca

en: _Forward as iCalendar
ca: R_eenvia com a iCalendar

en: _Mark as Complete
ca: _Marca com a acabada

en: _Mark Selected Tasks as Complete
ca: _Marca les tasques seleccionades com a acabades

en: _Delete Selected Tasks
ca: Suprimeix les tasques selecciona_des

en: Click to add a task
ca: Cliqueu per afegir una tasca

en: % Complete
ca: % acabat

en: Complete
ca: Acabat

en: Completion date
ca: Data de finalització

en: Due date
ca: Data de venciment

en: Priority
ca: Prioritat

en: Start date
ca: Data d'inici

en: Task sort
ca: Ordre de les tasques

en: Moving items
ca: Moure elements

en: Copying items
ca: Copiar elements

en: New _Appointment...
ca: Nova cit_a...

en: New All Day _Event
ca: Nou _esdeveniment de tot el dia

en: New _Meeting
ca: Re_unió nova

en: New _Task
ca: _Tasca nova

note: FIXME: hook in this somehow
en: _Current View
ca: Visualització a_ctual

en: Select T_oday
ca: Selecciona av_ui

en: _Select Date...
ca: _Selecciona data...

en: Cop_y to Calendar...
ca: Cop_ia al calendari...

en: Mo_ve to Calendar...
ca: Mo_u al calendari...

en: _Delegate Meeting...
ca: _Delega la reunió...

en: _Schedule Meeting...
ca: Planifica la _reunió...

en: _Forward as iCalendar...
ca: R_eenvia com a iCalendar...

en: _Reply
ca: _Respon

en: Reply to _All
ca: Respon a _tots

en: Make this Occurrence _Movable
ca: Per_met moure aquest element

en: Delete this _Occurrence
ca: Suprimeix aquesta a_parició

en: Delete _All Occurrences
ca: Suprimeix totes les _aparicions

note: To Translators: It will display "Organiser: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
ca: Organitzador: %s <%s>

note: With SunOne accouts, there may be no ':' in organiser.value
en: Organizer: %s
ca: Organitzador: %s

note: To Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting"
en: Location: %s
ca: Ubicació: %s

note: To Translators: It will display "Time: ActualStartDateAndTime (DurationOfTheMeeting)"
en: Time: %s %s
ca: Hora: %s %s

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
ca: %a %d/%m/%Y %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
ca: %a %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

en: The date must be entered in the format: 
    
    %s
ca: La data s'ha d'introduir amb el format: 
    
    %s

note: TO TRANSLATORS: %02i is the number of minutes; this is a context menu entry * to change the length of the time division in the calendar day view, e.g. * a day is displayed in 24 "60 minute divisions" or 48 "30 minute divisions"
en: %02i minute divisions
ca: %02i divisions de minut

note: strftime format %A = full weekday name, %d = day of month, %B = full month name. Don't use any other specifiers. strftime format %A = full weekday name, %d = day of month, %B = full month name. You can change the order but don't change the specifiers or add anything.
en: %A %d %B
ca: %A, %d de %B

en: Yes. (Complex Recurrence)
ca: Sí. (Repetició complexa)

en: Every day | Every %d days
ca[0]: Cada dia
ca[1]: Cada %d dies

en: Every week | Every %d weeks
ca[0]: Cada setmana
ca[1]: Cada %d setmanes

en: Every week on  | Every %d weeks on
ca[0]: Cada setmana el
ca[1]: Cada %d setmanes el

en:  and
ca:  i

en: The %s day of
ca: El %s dia de

en: The %s %s of
ca: El %s %s de

en: every month | every %d months
ca[0]: cada mes
ca[1]: cada %d mesos

en: Every year | Every %d years
ca[0]: Cada any
ca[1]: Cada %d anys

en: a total of %d time |  a total of %d times
ca[0]:  una vegada
ca[1]:  un total de %d vegades

en: , ending on
ca: , finalitza el

en: Starts
ca: Comença

en: Ends
ca: Acaba

en: Due
ca: Venciment

en: iCalendar Information
ca: Informació de l'iCalendar

note: Title
en: iCalendar Error
ca: Error de l'iCalendar

en: An unknown person
ca: Una persona desconeguda

note: Describe what the user can do
en: <br> Please review the following information, and then select an action from the menu below.
ca: <br>Reviseu la informació següent i sel·leccioneu una acció del menú de sota.

en: Accepted
ca: Acceptat

en: Tentatively Accepted
ca: Provisionalment acceptat

en: Declined
ca: Declinat

en: The meeting has been canceled, however it could not be found in your calendars
ca: La reunió s'ha cancel·lat, tot i que no s'ha trobat als vostres calendaris

en: The task has been canceled, however it could not be found in your task lists
ca: La tasca s'ha cancel·lat, però no s'ha trobat a la vostra llista de tasques

en: <b>%s</b> has published meeting information.
ca: En/na <b>%s</b> ha publicat la informació de la reunió.

en: Meeting Information
ca: Informació de la reunió

en: <b>%s</b> requests the presence of %s at a meeting.
ca: En/na <b>%s</b> sol·licita la presència del %s a la reunió.

en: <b>%s</b> requests your presence at a meeting.
ca: En/na <b>%s</b> sol·licita la vostra presència a una reunió.

en: Meeting Proposal
ca: Proposició de reunió

note: FIXME Whats going on here?
en: <b>%s</b> wishes to add to an existing meeting.
ca: En/na <b>%s</b> es voldria afegir a una reunió existent.

en: Meeting Update
ca: Actualització de la reunió

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest meeting information.
ca: En/na <b>%s</b> voldria rebre l'última informació de la reunió.

en: Meeting Update Request
ca: Petició d'actualització de la reunió

en: <b>%s</b> has replied to a meeting request.
ca: En/na <b>%s</b> ha contestat a la sol·licitud d'una reunió.

en: Meeting Reply
ca: Resposta de la reunió

en: <b>%s</b> has canceled a meeting.
ca: En/na <b>%s</b> ha cancel·lat la reunió.

en: Meeting Cancelation
ca: Cancel·lació de la reunió

en: <b>%s</b> has sent an unintelligible message.
ca: En/na <b>%s</b> ha enviat un missatge inintel·ligible,

en: Bad Meeting Message
ca: Missatge de reunió erroni

en: <b>%s</b> has published task information.
ca: En/na <b>%s</b> ha publicat la informació de la tasca.

en: Task Information
ca: Informació de la tasca

en: <b>%s</b> requests %s to perform a task.
ca: En/na <b>%s</b> sol·licita que el %s realitzi una tasca.

en: <b>%s</b> requests you perform a task.
ca: En/na <b>%s</b> us sol·licita que realitzeu una tasca.

en: Task Proposal
ca: Proposició de la tasca

note: FIXME Whats going on here?
en: <b>%s</b> wishes to add to an existing task.
ca: En/na <b>%s</b> es voldria afegir a una tasca existent.

en: Task Update
ca: Actualització de la tasca

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest task information.
ca: En/na <b>%s</b> voldria rebre l'última informació de la tasca.

en: Task Update Request
ca: Sol·licitud d'actualització de la tasca

en: <b>%s</b> has replied to a task assignment.
ca: En/na <b>%s</b> ha contestat a l'assignació d'una tasca.

en: Task Reply
ca: Resposta de la tasca

en: <b>%s</b> has canceled a task.
ca: En/na <b>%s</b> ha cancel·lat la tasca.

en: Task Cancelation
ca: Cancel·lació de la tasca

en: Bad Task Message
ca: Missatge de tasca erroni

en: <b>%s</b> has published free/busy information.
ca: El <b>%s</b> ha publicat la informació lliure/ocupat.

en: Free/Busy Information
ca: Informació lliure/ocupat

en: <b>%s</b> requests your free/busy information.
ca: En/na <b>%s</b> us sol·licita la informació lliure/ocupat.

en: Free/Busy Request
ca: Sol·licitud lliure/ocupat

en: <b>%s</b> has replied to a free/busy request.
ca: En/na <b>%s</b> ha contestat a la sol·licitud lliure/ocupat.

en: Free/Busy Reply
ca: Resposta lliure/ocupat

en: Bad Free/Busy Message
ca: Missatge lliure/ocupat erroni

en: The message does not appear to be properly formed
ca: El missatge no està ben format

en: The message contains only unsupported requests.
ca: El missatge només conté sol·licituds no suportades.

en: The attachment does not contain a valid calendar message
ca: El fitxer adjunt no conté cap missatge de calendari vàlid

en: The attachment has no viewable calendar items
ca: El fitxer adjunt no té cap element del calendari visualitzable

en: Update complete
ca: S'ha acabat l'actualització

en: Object is invalid and cannot be updated
ca: L'objecte no és vàlid i no es pot actualitzar

en: This response is not from a current attendee.  Add as an attendee?
ca: Aquesta resposta no està associada a cap assistent actual. Voleu afegir-la com a assistent?

en: Attendee status could not be updated because of an invalid status!
ca: No s'ha pogut actualitzar l'estat de l'assistència perquè l'estat és invàlid

en: Attendee status updated
ca: S'ha actualitzat l'estat de l'assistència

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
ca: No es pot actualitzar l'estat de l'assistència perquè l'element no existeix

en: Item sent!
ca: S'ha enviat l'element.

en: The item could not be sent!
ca: No s'ha pogut enviar l'element.

en: Choose an action:
ca: Escolliu una acció:

en: Update
ca: Actualitza

en: Accept
ca: Accepta

en: Tentatively accept
ca: Accepta provisionalment

en: Decline
ca: Declina

en: Send Free/Busy Information
ca: Envia la informació lliure/ocupat

en: Update respondent status
ca: Actualitza l'estat de la resposta

en: Send Latest Information
ca: Envia l'última informació

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: --to--
ca: --per a--

en: Calendar Message
ca: Missatge del calendari

en: Date:
ca: Data:

en: Loading Calendar
ca: S'està carregant el calendari

en: Loading calendar...
ca: S'està carregant el calendari...

en: Server Message:
ca: Missatge del servidor:

en: date-end
ca: Data de finalització

en: date-start
ca: Data d'inici

en: Chair Persons
ca: Persones amb cadira

en: Required Participants
ca: Participants necessaris

en: Optional Participants
ca: Participants opcionals

en: Resources
ca: Recursos

en: Group
ca: Grup

en: Resource
ca: Recurs

en: Room
ca: Habitació

en: Chair
ca: Cadira

en: Required Participant
ca: Participació necessària

en: Optional Participant
ca: Participació opcional

en: Non-Participant
ca: No es participa

en: Needs Action
ca: Precisa d'una acció

en: Tentative
ca: Provisionalment

en: Delegated
ca: Delegat

note: The extra space is just a hack to occupy more space for Attendee
en: Attendee
ca: Assistent

en: In Process
ca: En procés

note: This is a strftime() format string %A = full weekday name, %B = full month name, %d = month day, %Y = full year.
en: %A, %B %d, %Y
ca: %A, %d de %B de %Y

note: This is a strftime() format string %a = abbreviated weekday name, %m = month number, %d = month day, %Y = full year. This is a strftime() format string %a = abbreviated weekday name, %m = month number, %d = month day, %Y = full year.
en: %a %m/%d/%Y
ca: %a %d/%m/%Y

note: This is a strftime() format string %m = month number, %d = month day, %Y = full year.
en: %m/%d/%Y
ca: %d/%m/%Y

en: Out of Office
ca: Fora de l'oficina

en: No Information
ca: Cap informació

en: A_ttendees...
ca: Ass_istents...

en: O_ptions
ca: O_pcions

en: Show _only working hours
ca: M_ostra només les hores de treball

en: Show _zoomed out
ca: Reduei_x l'ampliació

en: _Update free/busy
ca: Act_ualitza lliure/ocupat

en: _Autopick
ca: Tria _automàtica

en: _All people and resources
ca: Tot_es les persones i recursos

en: All _people and one resource
ca: Totes les _persones i un recurs

en: _Required people
ca: Pe_rsones necessàries

en: Required people and _one resource
ca: Pers_ones necessàries i un recurs

en: _Start time:
ca: Hora d'_inici:

en: _End time:
ca: Hora d_e finalització:

en: _Delete Selected Memos
ca: Suprimeix les anotacions selecciona_des

en: Click to add a memo
ca: Cliqueu per afegir una anotació

en: Memo sort
ca: Ordena les anotacions

en: Error on %s:
     %s
ca: S'ha produït un error en %s:
     %s

en: Loading memos
ca: Carrega les anotacions

en: Opening memos at %s
ca: S'estan obrint les anotacions a %s

en: Deleting selected objects...
ca: S'estan suprimint els objectes seleccionats...

en: Enter the password for %s
ca: Introduïu la contrasenya de %s

en: Loading tasks
ca: S'estan carregant les tasques

en: Opening tasks at %s
ca: S'estan obrint les tasques a %s

en: Completing tasks...
ca: S'estan acabant les tasques...

en: Expunging
ca: Buidar

en: Select Timezone
ca: Seleccioneu un fus horari

en: Updating query
ca: Actualitzar petició

en: _Custom View
ca: _Visualització personalitzada

en: _Save Custom View
ca: De_sa la visualització personalitzada

en: _Define Views...
ca: _Defineix les visualitzacions...

en: Loading appointments at %s
ca: S'estan carregant les cites a %s

en: Loading tasks at %s
ca: S'estan carregant les tasques a %s

en: Opening %s
ca: S'està obrint %s

en: Purging
ca: S'està buidant

en: April
ca: abril

en: August
ca: agost

en: December
ca: desembre

en: February
ca: febrer

en: January
ca: gener

en: July
ca: juliol

en: June
ca: juny

en: March
ca: març

en: May
ca: maig

en: November
ca: novembre

en: October
ca: octubre

en: Select Date
ca: Selecciona data

en: September
ca: setembre

en: _Select Today
ca: _Selecciona avui

en: An organizer must be set.
ca: S'ha d'especificar un organitzador.

en: At least one attendee is necessary
ca: Com a mínim cal un assistent

en: Event information
ca: Informació de l'esdeveniment

en: Task information
ca: Informació de la tasca

en: Journal information
ca: Informació del diari

en: Free/Busy information
ca: Informació lliure/ocupat

en: Calendar information
ca: Informació del calendari

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Refresh
ca: Refresca

en: Counter-proposal
ca: Contraproposta

en: Free/Busy information (%s to %s)
ca: Informació lliure/ocupat (%s a %s)

en: iCalendar information
ca: Informació de l'iCalendar

en: You must be an attendee of the event.
ca: Heu de ser un assistent de l'esdeveniment.

en: Copy
ca: Copia

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Properties...
ca: Propietats...

en: %d memo | %d memos
ca[0]: %d anotació
ca[1]: %d anotacions

en: , %d selected | , %d selected
ca[0]: %d seleccionada
ca[1]: %d seleccionades

en: Failed upgrading memos.
ca: No s'ha pogut actualitzar les anotacions.

en: Unable to open the memo list '%s' for creating events and meetings
ca: No es pot obrir la llista d'anotacions '%s' per crear esdeveniments i reunions

en: There is no calendar available for creating memos
ca: No hi ha cap calendari disponible per crear anotacions

en: Memo Source Selector
ca: Selector de font d'anotacions

en: New memo
ca: Nova reunió

en: _Memo
ca: _Anotació

en: Create a new memo
ca: Crea una nova anotació

en: New memo list
ca: Nova llista d'anotacions

en: Memo l_ist
ca: Ll_ista d'anotacions

en: Create a new memo list
ca: Crea una nova llista d'anotacions

en: Print Memos
ca: Imprimeix anotacions

en: The location and hierarchy of the Evolution task folders has changed since Evolution 1.x.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
ca: Des de l'Evolution 1.x s'ha modificat la ubicació i la jerarquia de les carpetes de les tasques de l'Evolution.
    
    Espereu mentre l'Evolution migra les carpetes...

en: The location and hierarchy of the Evolution calendar folders has changed since Evolution 1.x.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
ca: Des de l'Evolution 1.x s'ha modificat la ubicació i la jerarquia de les carpetes del calendari de l'Evolution.
    
    Espereu mentre l'Evolution migra les carpetes...

note: FIXME: set proper domain/code
en: Unable to migrate old settings from evolution/config.xmldb
ca: No s'ha pogut actualitzar la configuració anterior des de l'evolution/config.xmldb

note: FIXME: domain/code
en: Unable to migrate calendar `%s'
ca: No s'ha pogut actualitzar el calendari '%s'

note: FIXME: domain/code
en: Unable to migrate tasks `%s'
ca: No s'han pogut actualitzar les tasques '%s'

en: 1st
ca: 1

en: 2nd
ca: 2

en: 3rd
ca: 3

en: 4th
ca: 4

en: 5th
ca: 5

en: 6th
ca: 6

en: 7th
ca: 7

en: 8th
ca: 8

en: 9th
ca: 9

en: 10th
ca: 10

en: 11th
ca: 11

en: 12th
ca: 12

en: 13th
ca: 13

en: 14th
ca: 14

en: 15th
ca: 15

en: 16th
ca: 16

en: 17th
ca: 17

en: 18th
ca: 18

en: 19th
ca: 19

en: 20th
ca: 20

en: 21st
ca: 21

en: 22nd
ca: 22

en: 23rd
ca: 23

en: 24th
ca: 24

en: 25th
ca: 25

en: 26th
ca: 26

en: 27th
ca: 27

en: 28th
ca: 28

en: 29th
ca: 29

en: 30th
ca: 30

en: 31st
ca: 31

note: Translators: These are workday abbreviations, e.g. Su=Sunday and Th=Thursday
en: Su
ca: Dg

en: Mo
ca: Dl

en: Tu
ca: Dm

en: We
ca: Dc

en: Th
ca: Dj

en: Fr
ca: Dv

en: Sa
ca: Ds

note: Day
en: Selected day (%a %b %d %Y)
ca: Dia seleccionat (%a %b %d %Y)

en: Selected week (%s - %s)
ca: Setmana seleccionada (%s - %s)

note: Month
en: Selected month (%b %Y)
ca: Mes seleccionat (%b %Y)

note: Year
en: Selected year (%Y)
ca: Any seleccionat (%Y)

en: Appointment
ca: Cita

en: Task
ca: Tasca

en: Summary: %s
ca: Resum: %s

en: Status: %s
ca: Estat: %s

en: Priority: %s
ca: Prioritat: %s

en: Percent Complete: %i
ca: Percentatge acabat: %i

en: Contacts:
ca: Contactes:

en: Print Preview
ca: Previsualització de la impressió

en: Print Item
ca: Imprimeix l'element

en: _New Task List
ca: _Nova llista de tasques

en: %d task | %d tasks
ca[0]: %d tasca
ca[1]: %d tasques

en: Failed upgrading tasks.
ca: No s'ha pogut actualitzar les tasques.

en: Unable to open the task list '%s' for creating events and meetings
ca: No es pot obrir la llista '%s' per crear esdeveniments i reunions

en: There is no calendar available for creating tasks
ca: No hi ha cap calendari disponible per crear les tasques

en: Task Source Selector
ca: Selector de font de la tasca

en: New task
ca: Nova tasca

en: Create a new task
ca: Crea una nova tasca

en: New assigned task
ca: Nova tasca assignada

en: Assigne_d Task
ca: Tasca assigna_da

en: Create a new assigned task
ca: Crea una nova tasca assignada

en: New task list
ca: Nova llista de tasques

en: Task l_ist
ca: Ll_ista de tasques

en: Create a new task list
ca: Crea una nova llista de tasques

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
ca: Aquest operació eliminarà totes les tasques marcades com a acabades; si continueu no podreu recuperar-les.
    
    Esteu segur de voler eliminar aquestes tasques?

en: Do not ask me again.
ca: No m'ho tornis a preguntar.

en: Print Tasks
ca: Imprimeix les tasques

note: The first letter of each day of the week starting with Sunday
en: SMTWTFS
ca: DDDDDDD

en: Appointments and Meetings
ca: Cites i reunions

en: Opening calendar
ca: Calendari d'apertura

en: iCalendar files (.ics)
ca: Fitxers de l'iCalendar (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
ca: Importador de l'iCalendar de l'Evolution

en: Reminder!
ca: Recordatori

en: vCalendar files (.vcf)
ca: Fitxers del vCalendar (.vcf)

en: Evolution vCalendar importer
ca: Importador del vCalendar de l'Evolution

en: Calendar Events
ca: Esdeveniments del calendari

en: Evolution Calendar intelligent importer
ca: Importador intel·ligent de l'Evolution Calendar

note: * These are the timezone names from the Olson timezone data. * We only place them here so gettext picks them up for translation. * Don't include in any C files.
en: Africa/Abidjan
ca: Àfrica/Abidjan

en: Africa/Accra
ca: Àfrica/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
ca: Àfrica/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
ca: Àfrica/Algiers

en: Africa/Asmera
ca: Àfrica/Asmera

en: Africa/Bamako
ca: Àfrica/Bamako

en: Africa/Bangui
ca: Àfrica/Bangui

en: Africa/Banjul
ca: Àfrica/Banjul

en: Africa/Bissau
ca: Àfrica/Bissau

en: Africa/Blantyre
ca: Àfrica/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ca: Àfrica/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ca: Àfrica/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ca: Àfrica/Cairo

en: Africa/Casablanca
ca: Àfrica/Casablanca

en: Africa/Ceuta
ca: Àfrica/Ceuta

en: Africa/Conakry
ca: Àfrica/Conakry

en: Africa/Dakar
ca: Àfrica/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
ca: Àfrica/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
ca: Àfrica/Djibouti

en: Africa/Douala
ca: Àfrica/Douala

en: Africa/El_Aaiun
ca: Àfrica/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
ca: Àfrica/Freetown

en: Africa/Gaborone
ca: Àfrica/Gaborone

en: Africa/Harare
ca: Àfrica/Harare

en: Africa/Johannesburg
ca: Àfrica/Johannesburg

en: Africa/Kampala
ca: Àfrica/Kampala

en: Africa/Khartoum
ca: Àfrica/Khartoum

en: Africa/Kigali
ca: Àfrica/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ca: Àfrica/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ca: Àfrica/Lagos

en: Africa/Libreville
ca: Àfrica/Libreville

en: Africa/Lome
ca: Àfrica/Lome

en: Africa/Luanda
ca: Àfrica/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ca: Àfrica/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
ca: Àfrica/Lusaka

en: Africa/Malabo
ca: Àfrica/Malabo

en: Africa/Maputo
ca: Àfrica/Maputo

en: Africa/Maseru
ca: Àfrica/Maseru

en: Africa/Mbabane
ca: Àfrica/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ca: Àfrica/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
ca: Àfrica/Monrovia

en: Africa/Nairobi
ca: Àfrica/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ca: Àfrica/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ca: Àfrica/Niamey

en: Africa/Nouakchott
ca: Àfrica/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
ca: Àfrica/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
ca: Àfrica/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
ca: Àfrica/Sao_Tomé

en: Africa/Timbuktu
ca: Àfrica/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
ca: Àfrica/Trípoli

en: Africa/Tunis
ca: Àfrica/Tunis

en: Africa/Windhoek
ca: Àfrica/Windhoek

en: America/Adak
ca: Amèrica/Adak

en: America/Anchorage
ca: Amèrica/Anchorage

en: America/Anguilla
ca: Amèrica/Anguilla

en: America/Antigua
ca: Amèrica/Antigua

en: America/Araguaina
ca: Amèrica/Araguaina

en: America/Aruba
ca: Amèrica/Aruba

en: America/Asuncion
ca: Amèrica/Asunción

en: America/Barbados
ca: Amèrica/Barbados

en: America/Belem
ca: Amèrica/Belem

en: America/Belize
ca: Amèrica/Belize

en: America/Boa_Vista
ca: Amèrica/Boa_Vista

en: America/Bogota
ca: Amèrica/Bogotà

en: America/Boise
ca: Amèrica/Boise

en: America/Buenos_Aires
ca: Amèrica/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
ca: Amèrica/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
ca: Amèrica/Cancún

en: America/Caracas
ca: Amèrica/Caracas

en: America/Catamarca
ca: Amèrica/Catamarca

en: America/Cayenne
ca: Amèrica/Cayenne

en: America/Cayman
ca: Amèrica/Caiman

en: America/Chicago
ca: Amèrica/Chicago

en: America/Chihuahua
ca: Amèrica/Chihuahua

en: America/Cordoba
ca: Amèrica/Córdoba

en: America/Costa_Rica
ca: Amèrica/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
ca: Amèrica/Cuiaba

en: America/Curacao
ca: Amèrica/Curacao

en: America/Danmarkshavn
ca: Amèrica/Danmarkshavn

en: America/Dawson
ca: Amèrica/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ca: Amèrica/Dawson_Creek

en: America/Denver
ca: Amèrica/Denver

en: America/Detroit
ca: Amèrica/Detroit

en: America/Dominica
ca: Amèrica/Dominica

en: America/Edmonton
ca: Amèrica/Edmonton

en: America/Eirunepe
ca: Amèrica/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ca: Amèrica/El_Salvador

en: America/Fortaleza
ca: Amèrica/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
ca: Amèrica/Glace_Bay

en: America/Godthab
ca: Amèrica/Godthab

en: America/Goose_Bay
ca: Amèrica/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ca: Amèrica/Grand_Turk

en: America/Grenada
ca: Amèrica/Grenada

en: America/Guadeloupe
ca: Amèrica/Guadeloupe

en: America/Guatemala
ca: Amèrica/Guatemala

en: America/Guayaquil
ca: Amèrica/Guayaquil

en: America/Guyana
ca: Amèrica/Guyana

en: America/Halifax
ca: Amèrica/Halifax

en: America/Havana
ca: Amèrica/L'Havana

en: America/Hermosillo
ca: Amèrica/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ca: Amèrica/Indiana/Indianàpolis

en: America/Indiana/Knox
ca: Amèrica/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ca: Amèrica/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
ca: Amèrica/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
ca: Amèrica/Indianàpolis

en: America/Inuvik
ca: Amèrica/Inuvik

en: America/Iqaluit
ca: Amèrica/Iqaluit

en: America/Jamaica
ca: Amèrica/Jamaica

en: America/Jujuy
ca: Amèrica/Jujuy

en: America/Juneau
ca: Amèrica/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ca: Amèrica/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ca: Amèrica/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
ca: Amèrica/La_Paz

en: America/Lima
ca: Amèrica/Lima

en: America/Los_Angeles
ca: Amèrica/Los_Angeles

en: America/Louisville
ca: Amèrica/Louisville

en: America/Maceio
ca: Amèrica/Maceio

en: America/Managua
ca: Amèrica/Managua

en: America/Manaus
ca: Amèrica/Manaus

en: America/Martinique
ca: Amèrica/Martinique

en: America/Mazatlan
ca: Amèrica/Mazatlan

en: America/Mendoza
ca: Amèrica/Mendoza

en: America/Menominee
ca: Amèrica/Menominee

en: America/Merida
ca: Amèrica/Mérida

en: America/Mexico_City
ca: Amèrica/Ciutat de Mèxic

en: America/Miquelon
ca: Amèrica/Miquelon

en: America/Monterrey
ca: Amèrica/Monterrey

en: America/Montevideo
ca: Amèrica/Montevideo

en: America/Montreal
ca: Amèrica/Montreal

en: America/Montserrat
ca: Amèrica/Montserrat

en: America/Nassau
ca: Amèrica/Nassau

en: America/New_York
ca: Amèrica/New_York

en: America/Nipigon
ca: Amèrica/Nipigon

en: America/Nome
ca: Amèrica/Nome

en: America/Noronha
ca: Amèrica/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
ca: Amèrica/North_Dakota/Center

en: America/Panama
ca: Amèrica/Panamà

en: America/Pangnirtung
ca: Amèrica/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ca: Amèrica/Paramaribo

en: America/Phoenix
ca: Amèrica/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ca: Amèrica/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ca: Amèrica/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
ca: Amèrica/Porto_Velho

en: America/Rainy_River
ca: Amèrica/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ca: Amèrica/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ca: Amèrica/Recife

en: America/Regina
ca: Amèrica/Regina

en: America/Rio_Branco
ca: Amèrica/Rio_Branco

en: America/Rosario
ca: Amèrica/Rosario

en: America/Santiago
ca: Amèrica/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ca: Amèrica/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ca: Amèrica/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ca: Amèrica/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ca: Amèrica/Shiprock

en: America/St_Johns
ca: Amèrica/St_Johns

en: America/St_Kitts
ca: Amèrica/St_Kitts

en: America/St_Lucia
ca: Amèrica/St_Lucia

en: America/St_Thomas
ca: Amèrica/St_Thomas

en: America/St_Vincent
ca: Amèrica/St_Vincent

en: America/Swift_Current
ca: Amèrica/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
ca: Amèrica/Tegucigalpa

en: America/Thule
ca: Amèrica/Thule

en: America/Thunder_Bay
ca: Amèrica/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ca: Amèrica/Tijuana

en: America/Tortola
ca: Amèrica/Tortola

en: America/Vancouver
ca: Amèrica/Vancouver

en: America/Whitehorse
ca: Amèrica/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ca: Amèric/Winnipeg

en: America/Yakutat
ca: Amèrica/Yakutat

en: America/Yellowknife
ca: Amèrica/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
ca: Antàrtida/Casey

en: Antarctica/Davis
ca: Antàrtida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ca: Antàrtida/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
ca: Antàrtida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ca: Antàrtida/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ca: Antàrtida/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
ca: Antàrtida/Pol_Sud

en: Antarctica/Syowa
ca: Antàrtida/Syowa

en: Antarctica/Vostok
ca: Antàrtida/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
ca: Àrtic/Longyearbyen

en: Asia/Aden
ca: Àsia/Aden

en: Asia/Almaty
ca: Àsia/Almaty

en: Asia/Amman
ca: Àsia/Amman

en: Asia/Anadyr
ca: Àsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
ca: Àsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
ca: Àsia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
ca: Àsia/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
ca: Àsia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
ca: Àsia/Bahrain

en: Asia/Baku
ca: Àsia/Baku

en: Asia/Bangkok
ca: Àsia/Bangkok

en: Asia/Beirut
ca: Àsia/Beirut

en: Asia/Bishkek
ca: Àsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
ca: Àsia/Brunei

en: Asia/Calcutta
ca: Àsia/Calcuta

en: Asia/Choibalsan
ca: Àsia/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
ca: Àsia/Chongqing

en: Asia/Colombo
ca: Àsia/Colombo

en: Asia/Damascus
ca: Àsia/Damascus

en: Asia/Dhaka
ca: Àsia/Dhaka

en: Asia/Dili
ca: Àsia/Dili

en: Asia/Dubai
ca: Àsia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
ca: Àsia/Dushanbe

en: Asia/Gaza
ca: Àsia/Gaza

en: Asia/Harbin
ca: Àsia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
ca: Àsia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
ca: Àsia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
ca: Àsia/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
ca: Àsia/Istambul

en: Asia/Jakarta
ca: Àsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
ca: Àsia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
ca: Àsia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
ca: Àsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
ca: Àsia/Kamchatka

en: Asia/Karachi
ca: Àsia/Karachi

en: Asia/Kashgar
ca: Àsia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
ca: Àsia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
ca: Àsia/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
ca: Àsia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
ca: Àsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
ca: Àsia/Kuwait

en: Asia/Macao
ca: Àsia/Macao

en: Asia/Macau
ca: Àsia/Macau

en: Asia/Magadan
ca: Àsia/Magadan

en: Asia/Makassar
ca: Àsia/Makassar

en: Asia/Manila
ca: Àsia/Manila

en: Asia/Muscat
ca: Àsia/Muscat

en: Asia/Nicosia
ca: Àsia/Nicòsia

en: Asia/Novosibirsk
ca: Àsia/Novosibrisk

en: Asia/Omsk
ca: Àsia/Omsk

en: Asia/Oral
ca: Àsia/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
ca: Àsia/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
ca: Àsia/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
ca: Àsia/Pyongyang

en: Asia/Qatar
ca: Àsia/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
ca: Àsia/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
ca: Àsia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
ca: Àsia/Riyadh

en: Asia/Saigon
ca: Àsia/Saigon

en: Asia/Sakhalin
ca: Àsia/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
ca: Àsia/Samarcanda

en: Asia/Seoul
ca: Àsia/Seül

en: Asia/Shanghai
ca: Àsia/Shangai

en: Asia/Singapore
ca: Àsia/Singapur

en: Asia/Taipei
ca: Àsia/Taipei

en: Asia/Tashkent
ca: Àsia/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
ca: Àsia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
ca: Àsia/Teheran

en: Asia/Thimphu
ca: Àsia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
ca: Àsia/Tòkio

en: Asia/Ujung_Pandang
ca: Àsia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
ca: Àsia/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
ca: Àsia/Urumqi

en: Asia/Vientiane
ca: Àsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
ca: Àsia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
ca: Àsia/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
ca: Àsia/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
ca: Àsia/Yerevan

en: Atlantic/Azores
ca: Atlàntic/Azores

en: Atlantic/Bermuda
ca: Atlàntic/Bermuda

en: Atlantic/Canary
ca: Atlàntic/Canàries

en: Atlantic/Cape_Verde
ca: Atlàntic/Cap_Verde

en: Atlantic/Faeroe
ca: Atlàntic/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
ca: Atlàntic/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
ca: Atlàntic/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
ca: Atlàntic/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
ca: Atlàntic/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
ca: Atlàntic/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
ca: Atlàntic/Stanley

en: Australia/Adelaide
ca: Austràlia/Adelaida

en: Australia/Brisbane
ca: Austràlia/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
ca: Austràlia/Broken_Hill

en: Australia/Darwin
ca: Austràlia/Darwin

en: Australia/Hobart
ca: Austràlia/Hobart

en: Australia/Lindeman
ca: Austràlia/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
ca: Austràlia/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
ca: Austràlia/Melbourne

en: Australia/Perth
ca: Austràlia/Perth

en: Australia/Sydney
ca: Austràlia/Sidney

en: Europe/Amsterdam
ca: Europa/Àmsterdam

en: Europe/Andorra
ca: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
ca: Europa/Atenes

en: Europe/Belfast
ca: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
ca: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
ca: Europa/Berlín

en: Europe/Bratislava
ca: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
ca: Europa/Brusel·les

en: Europe/Bucharest
ca: Europa/Bucarest

en: Europe/Budapest
ca: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
ca: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ca: Europa/Copenhagen

en: Europe/Dublin
ca: Europa/Dublín

en: Europe/Gibraltar
ca: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
ca: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
ca: Europa/Istambul

en: Europe/Kaliningrad
ca: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
ca: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
ca: Europa/Lisbon

en: Europe/Ljubljana
ca: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
ca: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
ca: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
ca: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
ca: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
ca: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
ca: Europa/Mònaco

en: Europe/Moscow
ca: Europa/Moscou

en: Europe/Nicosia
ca: Europa/Nicosia

en: Europe/Oslo
ca: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
ca: Europa/París

en: Europe/Prague
ca: Europa/Praga

en: Europe/Riga
ca: Europa/Riga

en: Europe/Rome
ca: Europa/Roma

en: Europe/Samara
ca: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
ca: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
ca: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
ca: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
ca: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
ca: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
ca: Europa/Estocolm

en: Europe/Tallinn
ca: Europa/Tallin

en: Europe/Tirane
ca: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
ca: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ca: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
ca: Europa/Vaticà

en: Europe/Vienna
ca: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
ca: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
ca: Europa/Warsaw

en: Europe/Zagreb
ca: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ca: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
ca: Europa/Zuric

en: Indian/Antananarivo
ca: Índic/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ca: Índic/Chagos

en: Indian/Christmas
ca: Índic/Christmas

en: Indian/Cocos
ca: Índic/Cocos

en: Indian/Comoro
ca: Índic/Comores

en: Indian/Kerguelen
ca: Índic/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ca: Índic/Mahe

en: Indian/Maldives
ca: Índic/Maldives

en: Indian/Mauritius
ca: Índic/Maurici

en: Indian/Mayotte
ca: Índic/Mayotte

en: Indian/Reunion
ca: Índic/Reunion

en: Pacific/Apia
ca: Pacífic/Apia

en: Pacific/Auckland
ca: Pacífic/Auckland

en: Pacific/Chatham
ca: Pacífic/Chatham

en: Pacific/Easter
ca: Pacífic/Easter

en: Pacific/Efate
ca: Pacífic/Efate

en: Pacific/Enderbury
ca: Pacífic/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
ca: Pacífic/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ca: Pacífic/Fiji

en: Pacific/Funafuti
ca: Pacífic/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ca: Pacífic/Galapagos

en: Pacific/Gambier
ca: Pacífic/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ca: Pacífic/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ca: Pacífic/Guam

en: Pacific/Honolulu
ca: Pacífic/Honolulu

en: Pacific/Johnston
ca: Pacífic/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
ca: Pacífic/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ca: Pacífic/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ca: Pacífic/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ca: Pacífic/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ca: Pacífic/Marqueses

en: Pacific/Midway
ca: Pacífic/Midway

en: Pacific/Nauru
ca: Pacífic/Nauru

en: Pacific/Niue
ca: Pacífic/Niue

en: Pacific/Norfolk
ca: Pacífic/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ca: Pacífic/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ca: Pacífic/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ca: Pacífic/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ca: Pacífic/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
ca: Pacífic/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
ca: Pacífic/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ca: Pacífic/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ca: Pacífic/Saipan

en: Pacific/Tahiti
ca: Pacífic/Tahití

en: Pacific/Tarawa
ca: Pacífic/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ca: Pacífic/Tongatapu

en: Pacific/Truk
ca: Pacífic/Truk

en: Pacific/Wake
ca: Pacífic/Wake

en: Pacific/Wallis
ca: Pacífic/Wallis

en: Pacific/Yap
ca: Pacífic/Yap

en: Attachment Bar
ca: Barra de fitxers adjunts

en: Cannot attach file %s: %s
ca: No s'ha pogut adjuntar el fitxer %s: %s

en: Cannot attach file %s: not a regular file
ca: No s'ha pogut adjuntar el fitxer %s: no és un fitxer normal

en: Posting destination
ca: Destí de l'enviament

en: Choose folders to post the message to.
ca: Escolliu a quines carpetes s'enviarà el missatge.

en: Click here for the address book
ca: Cliqueu per anar a la llibreta d'adreces

note: * Reply-To: * * Create this before we call create_from_optionmenu, * because that causes from_changed to be called, which * expects the reply_to fields to be initialized.
en: _Reply-To:
ca: _Respon a:

note: * From
en: Fr_om:
ca: D_e:

note: * Subject
en: S_ubject:
ca: Ass_umpte:

en: _To:
ca: _Per a:

en: Enter the recipients of the message
ca: Introduïu els destinataris del missatge

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
ca: Introduïu les adreces que rebran una còpia del missatge

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message.
ca: Introduïu les adreces que rebran una còpia del missatge sense aparèixer a la llista de destinataris del missatge.

note: * Post-To
en: _Post To:
ca: _Envia a:

en: Click here to select folders to post to
ca: Cliqueu per seleccionar les carpetes on s'hi envia

en: Post To:
ca: Envia a:

en: A_ttach
ca: Adjun_ta

en: Insert Attachment
ca: Insereix un fitxer adjunt

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
ca: No s'ha pogut signar el missatge de sortida: no s'ha definit cap certificat de signatura per a aquest compte

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
ca: No s'ha pogut xifrar el missatge de sortida: no s'ha definit cap certificat de xifratge per a aquest compte

en: Hide _Attachment Bar
ca: Amaga la _barra de fitxers adjunts

en: Show _Attachment Bar
ca: Mostra la barra _de fitxers adjunts

en: Unknown reason
ca: Raó desconeguda

en: Could not open file
ca: No es pot obrir el fitxer

en: Unable to retrieve message from editor
ca: No s'ha pogut recuperar el missatge de l'editor

en: Untitled Message
ca: Missatges sense títol

note: NB: This function is never used anymore
en: Open File
ca: Obre un fitxer

en: Autogenerated
ca: Generat automàticament

en: Si_gnature:
ca: Si_gnatura:

en: Compose Message
ca: Redacta un missatge

en: <b>(The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.)<b>
ca: <b>(El redactor conté un cos de missatge que no està format per text i no es pot editar.)</b>

en:  There are few attachments getting downloaded. Sending the mail will cause the mail to be sent without those pending attachments
ca:  S'està descarregant alguns fitxers adjunts. En enviar el correu, s'enviarà sense els fitxers adjunts pendents

en: All accounts have been removed.
ca: S'han suprimit tots els comptes.

en: Are you sure you want to discard the message, titled '{0}', you are composing?
ca: Esteu segur que voleu descartar el missatge '{0}'?

en: Because &quot;{0}&quot;, you may need to select different mail options.
ca: Degut a &quot;{0}&quot;, hauríeu de seleccionar diferents opcions de correu.

en: Because &quot;{1}&quot;.
ca: Degut a &quot;{1}&quot;.

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
ca: Si tanqueu la finestra del redactor es descartarà el missatge permanentment, a menys que escolliu desar el missatge a la carpeta d'Esborranys. Així podreu continuar amb el missatge més endavant.

en: Could not create composer window.
ca: No s'ha pogut crear la finestra del redactor.

en: Could not create message.
ca: No s'ha pogut crear el missatge.

en: Could not read signature file &quot;{0}&quot;.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de signatura &quot;{0}&quot;.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
ca: No s'han pogut obtenir els missatges per adjuntar de {0}.

en: Could not save to autosave file &quot;{0}&quot;.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer de còpia automàtica &quot;{0}&quot;.

en: Directories can not be attached to Messages.
ca: No es poden adjuntar directoris als missatges.

en: Do you want to recover unfinished messages?
ca: Voleu recuperar els missatges sense acabar?

en: Download in progress. Do you want to send the mail?
ca: S'està descarregant. Voleu enviar el correu?

en: Error saving to autosave because &quot;{1}&quot;.
ca: S'ha produït un error en desar automàticament degut a &quot;{1}&quot;.

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
ca: L'Evolution va sortir inesperadament quan estaveu redactant un missatge nou. Si recupereu el missatge podreu continuar on us vau quedar.

en: The file `{0}' is not a regular file and cannot be sent in a message.
ca: El fitxer '{0}' no és un fitxers de dades i no es pot enviar en un missatge.

en: To attach the contents of this directory, either attach the files in this directory individually, or create an archive of the directory and attach it.
ca: Per adjuntar el contingut d'aquest directori, adjunteu els fitxers del directori un per un, o creeu un arxiu del directori i adjunteu-lo.

en: Unable to activate the HTML editor control.
    
    Please make sure that you have the correct version of gtkhtml and libgtkhtml installed.
ca: No s'ha pogut activar el control editor d'HTML.
    
    Assegureu-vos que teniu instal·lades les versions correctes de gtkhtml i libgtkhtml.

en: Unable to activate the address selector control.
ca: No s'ha pogut activar el control de selecció d'adreces.

en: Unfinished messages found
ca: S'ha trobat missatges sense acabar

en: Warning: Modified Message
ca: Atenció: s'ha modificat el missatge

en: You cannot attach the file `{0}' to this message.
ca: No es pot adjuntar el fitxer '{0}' a aquest missatge.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
ca: Heu de configurar un compte abans de poder redactar un correu.

en: _Do not Recover
ca: N_o el recuperis

en: _Recover
ca: R_ecupera

en: _Save Message
ca: De_sa el missatge

en: Groupware Suite
ca: Aplicacions de treball en grup

en: The Evolution PIM and Email Client
ca: EL gestor d'informació personal i client de correu de l'Evolution

en: address card
ca: targeta d'adreça

en: calendar information
ca: informació del calendari

en: <b>Currently, your status is "Out of the Office". </b>
    
    Would you like to change your status to "In the Office"?
ca: <b>En aquest moment, el vostre estat és "Absent de l'oficina". </b>
    
    Voleu canviar el vostre estat a "A l'oficina"?

en: <b>Out of Office Message:</b>
ca: <b>Missatge d'absència de l'oficina:</b>

en: <b>Status:</b>
ca: <b>Estat:</b>

en: <small>The message specified below will be automatically sent to each person who sends
    mail to you while you are out of the office.</small>
ca: <small>El missatge especificat a sota s'enviarà automàticament a totes les persones
    que us enviïn un correu quan no esteu a l'oficina.</small>

en: I am currently in the office
ca: En aquest moment estic a l'oficina

en: I am currently out of the office
ca: En aquest moment no estic a l'oficina

en: No, Do not Change Status
ca: No, no canviïs l'estat

en: Out of Office Assistant
ca: Assistent en absència de l'oficina

en: Yes, Change Status
ca: Sí, canvia l'estat

en: <b>Receiving Email</b>
ca: <b>Rebre correu electrònic</b>

en: <b>Sending Email:</b>
ca: <b>Enviar correu electrònic:</b>

en: <small>This page allows you to choose if you want to be notified via a read receipt when a message you
    sent is read, and to specify what Evolution should do when someone requests a receipt from you.</small>
ca: <small>Aquesta pàgina us permet escollir si voleu que se us notifiqui mitjançant un avís de recepció
    que s'ha llegit un correu que hagueu enviat, i per especificar què ha de fer l'Evolution quan algú us demani que envieu un avís de recepció.</small>

en: Always send back a read receipt
ca: Envia sempre un avís en haver-se llegit

en: Ask me if I want to send back a read receipt
ca: Pregunta si voldria enviar una avís en haver-se llegit el missatge

en: Never send back a read receipt
ca: No enviïs mai un avís en haver-se llegit

en: Read Receipts
ca: Avisos en haver-se llegit

en: Request a read receipt for all messages I send
ca: Demana un avís de recepció per a tots els missatges que enviï

en: Unless the message is sent to a mailing list, and not to me personally
ca: Si no és que s'envia el missatge a una llista de correu, no a mi personalment

en: When you receive an email with a read receipt request, what should Evolution do?
ca: Què ha de fer l'Evolution en rebre un correu electrònic que demani que es respongui quan es llegeixi?

en: A file by that name already exists.
    Overwrite it?
ca: Ja existeix una fitxer amb aquest nom.
    El voleu sobreescriure?

en: Overwrite file?
ca: Voleu sobreescriure el fitxer?

en: Evolution Error
ca: Error de l'Evolution

en: Evolution Warning
ca: Avís de l'Evolution

en: Evolution Information
ca: Informació de l'Evolution

en: Evolution Query
ca: Consulta de l'Evolution

note: setup a dummy error
en: Internal error, unknown error '%s' requested
ca: Error intern, s'ha demanat un error desconegut '%s'

en: Cannot open file &quot;{0}&quot;.
ca: No es pot obrir el fitxer &quot;{0}&quot;.

en: Cannot save file &quot;{0}&quot;.
ca: No es pot desar el fitxer &quot;{0}&quot;.

en: Do you wish to overwrite it?
ca: El voleu sobreescriure?

en: File exists &quot;{0}&quot;.
ca: El fitxer &quot;{0}&quot; ja existeix.

en: _Overwrite
ca: S_obreescriu

en: The orientation of the tray.
ca: L'orientació de la safata.

en: 1 second ago | %d seconds ago
ca[0]: fa %d segon
ca[1]: fa %d segons

en: 1 minute ago | %d minutes ago
ca[0]: fa %d minut
ca[1]: fa %d minuts

en: 1 hour ago | %d hours ago
ca[0]: fa %d hora
ca[1]: fa %d hores

en: 1 day ago | %d days ago
ca[0]: fa %d dia
ca[1]: fa %d dies

en: 1 week ago | %d weeks ago
ca[0]: fa %d setmana
ca[1]: fa %d setmanes

en: 1 month ago | %d months ago
ca[0]: fa %d mes
ca[1]: fa %d mesos

en: 1 year ago | %d years ago
ca[0]: fa %d any
ca[1]: fa %d anys

en: <click here to select a date>
ca: <cliqueu per seleccionar una data>

en: now
ca: ara

note: strftime for date filter display, only needs to show a day date (i.e. no time)
en: %d-%b-%Y
ca: %d/%b/%Y

en: Select a time to compare against
ca: Seleccioneu amb quina hora es compara

en: Choose a file
ca: Escolliu un fitxer

note: forest green
en: To Do
ca: Per fer

note: blue
en: Later
ca: Després

en: Test
ca: Prova

en: _Search name:
ca: Nom de la _cerca:

en: Find items that meet the following criteria
ca: Troba els elements que compleixen el següent criteri

en: If all criteria are met
ca: Si es compleixen tots els criteris

en: If any criteria are met
ca: Si es compleix qualsevol criteri

en: Find items:
ca: Cerca elements:

en: All related
ca: Tot

en: Replies
ca: Respostes

en: Replies and parents
ca: Respostes i pares

en: No reply or parent
ca: Sense resposta o pare

en: Include threads
ca: Inclou fils

en: Incoming
ca: Entrada

en: Outgoing
ca: Sortida

en: Bad regular expression &quot;{0}&quot;.
ca: L'expressió regular &quot;{0}&quot; és incorrecta.

en: Could not compile regular expression &quot;{1}&quot;.
ca: No s'ha pogut compilar l'expressió regular &quot;{1}&quot;.

en: File &quot;{0}&quot; does not exist or is not a regular file.
ca: El fitxer &quot;{0}&quot; no existeix o no és un fitxer normal.

en: Missing date.
ca: Manca la data.

en: Missing file name.
ca: Manca el nom de fitxer.

en: Missing name.
ca: Manca el nom.

en: Name &quot;{0}&quot; already used.
ca: Ja s'està fent servir el nom &quot;{0}&quot;.

en: Please choose another name.
ca: Seleccioneu un altre nom.

en: You must choose a date.
ca: Heu d'escollir una data.

en: You must name this filter.
ca: Heu d'assignar un nom a aquest filtre.

en: You must specify a file name.
ca: Heu d'especificar un nom de fitxer.

en: <b>_Filter Rules</b>
ca: <b>Regles del _filtre</b>

en: Compare against
ca: Compara amb

en: Show filters for mail:
ca: Mostra els filtres de correu:

en: The message's date will be compared against
    12:00am of the date specified.
ca: La data del missatge es compararà amb les 12:00am
    de la data que indiqueu.

en: The message's date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
ca: A l'hora de filtrar, es compararà la data del missatge
    amb una hora relativa.

en: The message's date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
ca: La data del missatge es compararà amb l'hora
    actual quan s'hagi de filtrar.

en: a time relative to the current time
ca: una hora relativa a l'actual

en: ago
ca: fa

en: months
ca: mesos

en: seconds
ca: segons

en: the current time
ca: l'hora actual

en: the time you specify
ca: una hora que indiqueu

en: years
ca: anys

en: Add Rule
ca: Afegeix una regla

en: Edit Rule
ca: Edita la regla

en: Rule name
ca: Nom de la regla

en: Composer Preferences
ca: Preferències del redactor

en: Configure mail preferences, including security and message display, here
ca: Configureu les preferències del correu, la seguretat i la visualització dels missatges

en: Configure spell-checking, signatures, and the message composer here
ca: Configureu la correcció ortogràfica, les signatures i el redactor de missatges

en: Configure your email accounts here
ca: Configureu els vostres comptes de correu

en: Evolution Mail
ca: Correu de l'Evolution

en: Evolution Mail accounts configuration control
ca: Control de configuració dels comptes de correu de l'Evolution

en: Evolution Mail component
ca: Component de correu de l'Evolution

en: Evolution Mail composer
ca: Redactor de correu de l'Evolution

en: Evolution Mail composer configuration control
ca: Control de configuració del redactor de correu de l'Evolution

en: Evolution Mail preferences control
ca: Control de preferències de correu de l'Evolution

en: Mail
ca: Correu

en: Mail Accounts
ca: Comptes de correu

en: Mail Preferences
ca: Preferències del correu

en: _Mail
ca: _Correu

en: %s License Agreement
ca: Acord de llicència de %s

en: 
    Please read carefully the license agreement
    for %s displayed below
    and tick the check box for accepting it
ca: 
    Llegiu detingudament l'acord de llicència
    per a %s que es mostra a sota
    i marqueu la casella de verificació per acceptar-la

en: Select Folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Ask for each message
ca: Pregunta a cada missatge

en: Identity
ca: Identitat

en: Receiving Email
ca: Rebre correu

en: Automatically check for _new mail every
ca: Comprova _automàticament si hi ha nou correu cada

en: Sending Email
ca: Enviar correu

en: Defaults
ca: Predeterminats

note: Security settings
en: Security
ca: Seguretat

note: Most sections for this is auto-generated fromt the camel config
en: Receiving Options
ca: Opcions de recepció

en: Checking for New Mail
ca: Comprovació de correu nou

en: Account Editor
ca: Editor de compte

en: Evolution Account Assistant
ca: Assitent per als comptes de l'Evolution

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Enable
ca: Habilita

note: translators: default account indicator
en: [Default]
ca: [Predeterminat]

note: g_object_set((GObject *)renderer, "activatable", TRUE, NULL);
en: Enabled
ca: Habilitat

en: Account name
ca: Nom del compte

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: Language(s)
ca: Idiomes

en: Add signature script
ca: Afegeix una seqüència de signatura

en: Signature(s)
ca: Signatures

en: -------- Forwarded Message --------
ca: -------- Missatge reenviat --------

en: an unknown sender
ca: un remitent anònim

note: Note to translators: this is the attribution string used when quoting messages. * each ${Variable} gets replaced with a value. To see a full list of available * variables, see em-composer-utils.c:1514
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
ca: El ${AbbrevWeekdayName} ${Day} de ${Month} del ${Year} a les ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, en/na ${Sender} va escriure:

en: _Filter Rules
ca: Regles del _filtre

note: Automatically generated. Do not edit.
en: Adjust Score
ca: Ajusta la puntuació

en: Assign Color
ca: Assigna color

en: Assign Score
ca: Assigna puntuació

en: Attachments
ca: Fitxers adjunts

en: Beep
ca: So

en: contains
ca: conté

en: Copy to Folder
ca: Copia a carpeta

en: Date received
ca: Data rebut

en: Date sent
ca: Data enviat

en: Deleted
ca: Suprimit

en: does not contain
ca: no conté

en: does not end with
ca: no acaba amb

en: does not exist
ca: no existeix

en: does not return
ca: no retorna

en: does not sound like
ca: no sona com

en: does not start with
ca: no comença amb

en: Do Not Exist
ca: No existeix

en: Draft
ca: Esborrany

en: ends with
ca: acaba amb

en: Exist
ca: Existeix

en: exists
ca: existeix

en: Expression
ca: Expressió

en: Follow Up
ca: Respondre

en: is
ca: és

en: is after
ca: és després de

en: is before
ca: és abans de

en: is Flagged
ca: està senyalat

en: is greater than
ca: és més gran que

en: is less than
ca: és més petit que

en: is not
ca: no és

en: is not Flagged
ca: no està senyalat

en: Junk
ca: Brossa

en: Junk Test
ca: Prova de brossa

en: Label
ca: Etiqueta

en: Mailing list
ca: Llista de correu

en: Match All
ca: Coincideix amb tot

en: Message Body
ca: Cos del missatge

en: Message Header
ca: Capçalera del missatge

en: Message is Junk
ca: El missatge és brossa

en: Message is not Junk
ca: El missatge no és brossa

en: Move to Folder
ca: Mou a carpeta

en: Pipe to Program
ca: Envia la sortida al programa

en: Play Sound
ca: Reprodueix so

en: Read
ca: Llegit

en: Recipients
ca: Destinataris

en: Regex Match
ca: Expressió regular

en: Replied to
ca: Respost a

en: returns
ca: retorna

en: returns greater than
ca: retorna més gran que

en: returns less than
ca: retorna més petit que

en: Run Program
ca: Executa el programa

en: Score
ca: Puntuació

en: Sender
ca: Remitent

en: Set Status
ca: Defineix l'estat

en: Size (kB)
ca: Mida (kB)

en: sounds like
ca: sona com

en: Source Account
ca: Compte origen

en: Specific header
ca: Capçalera específica

en: starts with
ca: comença amb

en: Stop Processing
ca: Atura el processament

en: Subject
ca: Assumpte

en: Unset Status
ca: Indefineix l'estat

note: and now for the action area
en: <b>Then</b>
ca: <b>Llavors</b>

en: C_reate Search Folder From Search...
ca: C_rea carpetes virtuals a partir de la cerca...

note: TODO: can this be done in a loop? to be on the safe side, ngettext is used here, see e.g. comment #3 at bug 272567
en: Total messages: | Total messages:
ca[0]: Missatge en total:
ca[1]: Missatges en total:

note: to be on the safe side, ngettext is used here, see e.g. comment #3 at bug 272567
en: Unread messages: | Unread messages:
ca[0]: Missatge sense llegir:
ca[1]: Missatges sense llegir:

en: Folder Properties
ca: Propietats de la carpeta

en: <click here to select a folder>
ca: <cliqueu per seleccionar una carpeta>

en: Create
ca: Crea

en: Folder _name:
ca: _Nom de la carpeta:

en: Search Folders
ca: Cerca carpetes

note: UNMATCHED is always last
en: UNMATCHED
ca: Cap concordança

en: Drafts
ca: Esborranys

note: translators: standard local mailbox names
en: Inbox
ca: Safata d'entrada

en: Outbox
ca: Safata de sortida

en: Sent
ca: Enviat

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Mail Folder Tree
ca: Arbre de carpetes de correu

en: Moving folder %s
ca: S'està movent la carpeta %s

en: Copying folder %s
ca: S'està copiant la carpeta %s

en: Moving messages into folder %s
ca: S'estan movent els missatges a la carpeta %s

en: Copying messages into folder %s
ca: S'estan copiant els missatges a la carpeta %s

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
ca: No s'ha deixar anar els missatges al magatzem de nivell superior

en: _Copy to Folder
ca: _Copia a la carpeta

en: _Move to Folder
ca: _Mou a la carpeta

en: Scanning folders in "%s"
ca: S'estan analitzant les carpetes de '%s'

en: _View
ca: _Visualitza

en: Open in _New Window
ca: Obre e_n una finestra nova

en: _Copy...
ca: _Copia...

en: _Move...
ca: _Mou...

note: FIXME: need to disable for nochildren folders
en: _New Folder...
ca: _Nova carpeta...

en: _Rename...
ca: _Reanomena...

en: _Empty Trash
ca: Buida la _paperera

en: Copying `%s' to `%s'
ca: S'està copiant '%s' a '%s'

en: Select folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: C_opy
ca: C_opia

en: Creating folder `%s'
ca: S'està creant la carpeta '%s'

en: Create folder
ca: Crea una carpeta

en: Specify where to create the folder:
ca: Especifiqueu on s'ha de crear la carpeta:

en: _Reply to Sender
ca: _Respon al remitent

en: _Forward
ca: _Reenvia

en: _Edit as New Message...
ca: _Edita com a missatge nou...

en: U_ndelete
ca: Desfés la su_pressió

en: _Move to Folder...
ca: _Mou a la carpeta...

en: _Copy to Folder...
ca: _Copia a la carpeta...

en: Mar_k as Read
ca: Mar_ca'l com a llegit

en: Mark as _Unread
ca: Marca com a _no llegit

en: Mark as _Important
ca: Marca'l com a _important

en: _Mark as Unimportant
ca: No el _marquis com a important

en: Mark as _Junk
ca: Marca'l com a bro_ssa

en: Mark as _Not Junk
ca: _No el marquis com a brossa

en: Mark for Follo_w Up...
ca: Marca per al se_guiment...

en: _Label
ca: _Etiqueta

en: _None
ca: _Cap

en: Fla_g Completed
ca: S'ha completat el sen_yalador

en: Cl_ear Flag
ca: N_eteja el senyalador

en: Crea_te Rule From Message
ca: C_rea una regla del missatge

en: Search Folder from _Subject
ca: Cerca una carpeta per l'a_ssumpte

en: Search Folder from Se_nder
ca: Cerca una carpeta pel remite_nt

en: Search Folder from _Recipients
ca: Cerca una carpeta pels destinata_ris

en: Search Folder from Mailing _List
ca: Cerca una carpeta per la _llista de correu

en: Filter on Sub_ject
ca: Filtra per l'a_ssumpte

en: Filter on Sen_der
ca: Filtra pel remi_tent

en: Filter on Re_cipients
ca: Filtra pels _destinataris

en: Filter on _Mailing List
ca: Fil_tra per la llista de correu

note: default charset used in mail view
en: Default
ca: Predeterminat

en: Print Message
ca: Imprimeix el missatge

en: Unable to retrieve message
ca: No s'ha pogut recuperar el missatge

en: _Copy Link Location
ca: _Copia la ubicació de l'enllaç

en: Create _Search Folder
ca: Crea una carpeta de _cerca

en: _From this Address
ca: D'a_questa adreça

en: _To this Address
ca: A aques_ta adreça

en: Click to mail %s
ca: Cliqueu per enviar un correu a en/na %s

note: message-search popup match count string
en: Matches: %d
ca: Concordances: %d

en: Unsigned
ca: Sense signar

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
ca: Aquest missatge no està signat. No hi ha cap garantia que el remitent del missatge sigui l'autèntic.

en: Valid signature
ca: La signatura és vàlida

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
ca: Aquest missatge està signat i és vàlid. És molt probable que efectivament sigui el remitent.

en: Invalid signature
ca: La signatura no és vàlida

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
ca: No es pot verificar la signatura del missatge. Es pot haver alterat durant la transmissió.

en: Valid signature, cannot verify sender
ca: La signatura és vàlida però no es pot verificar el remitent

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
ca: Aquest missatge està signat amb una signatura vàlida, però no es pot verificar el remitent del missatge.

en: Unencrypted
ca: Sense xifrar

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
ca: Aquest missatge no està xifrat. Es podria visualitzar el seu contingut en el transport per internet.

en: Encrypted, weak
ca: Xifrat, feble

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
ca: Aquest missatge està xifrat, amb un algorisme de xifratge feble. Serà difícil, però no impossible, que alguna persona desconeguda pugui visualitzar el contingut d'aquest missatge en una quantitat de temps raonable.

en: Encrypted
ca: Xifrat

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
ca: Aquest missatge està encriptat. Seria molt difícil que una persona desconeguda visualitzi el contingut d'aquest missatge.

en: Encrypted, strong
ca: Xifrat, fort

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
ca: Aquest missatge està xifrat amb un algorisme de xifratge fort. Serà molt difícil que alguna persona desconeguda pugui visualitzar el contingut d'aquest missatge en una quantitat de temps raonable.

en: _View Certificate
ca: _Visualitza el certificat

en: This certificate is not viewable
ca: No es pot visualitzar aquest certificat

en: Completed on %B %d, %Y, %l:%M %p
ca: Completat el %d de %B del %Y, a les %H:%M

en: Overdue:
ca: Retardat:

en: by %B %d, %Y, %l:%M %p
ca: pel %d de %B del %Y, a les %H:%M

en: _View Inline
ca: _Visualitza inserit

en: _Hide
ca: A_maga

en: _Fit to Width
ca: A_justa a l'amplada

en: Show _Original Size
ca: Mostra la mida _original

en: Attachment
ca: Fitxer adjunt

en: Select folder to save all attachments...
ca: Selecciona la carpeta on desar tots els fitxers adjunts...

en: _Save Selected...
ca: _Desa els seleccionats...

note: Cant i put in the number of attachments here ?
en: %d attachme_nt | %d attachme_nts
ca[0]: %d fitxer a_djunt
ca[1]: %d fitxers a_djunts

en: S_ave
ca: _Desa

en: S_ave All
ca: De_sa'ls tots

en: No Attachment
ca: Cap fitxer adjunt

en: Page %d of %d
ca: Pàgina %d de %d

en: Retrieving `%s'
ca: S'està obtenint '%s'

en: Valid signature but cannot verify sender
ca: La signatura és vàlida però no es pot verificar el remitent

en: Malformed external-body part.
ca: La part del cos externa està mal formada.

en: Pointer to FTP site (%s)
ca: Punter al lloc FTP (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site "%s"
ca: Punter a un fitxer local (%s) vàlid al lloc '%s'

en: Pointer to local file (%s)
ca: Punter al fitxer local (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
ca: Punter a dades remotes (%s)

en: Pointer to unknown external data ("%s" type)
ca: Punter a dades externes (tipus '%s')

en: Formatting message
ca: S'està formatant el missatge

en: From
ca: De

en: Reply-To
ca: Respon

en: To
ca: Per a

note: pseudo-header
en: Mailer
ca: Generador del correu

note: translators: strftime format for local time equivalent in Date header display, with day
en: <I> (%a, %R %Z)</I>
ca: <I> (%a a les %R %Z)</I>

en: Date
ca: Data

en: Newsgroups
ca: Grups de notícies

en: %s attachment
ca: fitxer adjunt %s

en: Could not parse S/MIME message: Unknown error
ca: S'ha produït un error desconegut en analitzar el missatge S/MIME

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
ca: No s'ha pogut analitzar el missatge MIME. Es mostrarà com a codi font.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
ca: No se suporta el tipus de xifratge per a multipart/encrypted

en: Unsupported signature format
ca: No se suporta el format de la signatura

en: Error verifying signature
ca: S'ha produït un error en verificar la contrasenya

en: Unknown error verifying signature
ca: S'ha produït un error desconegut en verificar la contrasenya

en: Every time
ca: Cada vegada

en: Once per day
ca: Una vegada al dia

en: Once per week
ca: Una vegada a la setmana

en: Once per month
ca: Una vegada al mes

en: The location and hierarchy of the Evolution mailbox folders has changed since Evolution 1.x.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
ca: Des de l'Evolution 1.x, ha canviat la ubicació i la jerarquia de les carpetes de les bústies de correu.
    
    Espereu mentre l'Evolution migra les vostres carpetes...

en: Unable to create new folder `%s': %s
ca: No es pot crear la nova carpeta '%s': %s

en: Unable to copy folder `%s' to `%s': %s
ca: No es pot copiar la carpeta '%s' a '%s': %s

en: Unable to scan for existing mailboxes at `%s': %s
ca: No es pot cercar bústies de correu existents a '%s': %s

en: Unable to open old POP keep-on-server data `%s': %s
ca: No s'han pogut obrir les dades velles '%s' POP3 keep-on-server: %s

en: Unable to create POP3 keep-on-server data directory `%s': %s
ca: No s'han pogut crear el directori de dades '%s' POP3 keep-on-server: %s

en: Unable to copy POP3 keep-on-server data `%s': %s
ca: No s'han pogut copiar les dades '%s' POP3 keep-on-server: %s

en: Failed to create local mail storage `%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el magatzem de correu local '%s': %s

en: Unable to create local mail folders at `%s': %s
ca: No s'ha pogut crear les carpetes de correu local a '%s': %s

en: Unable to read settings from previous Evolution install, `evolution/config.xmldb' does not exist or is corrupt.
ca: No s'ha pogut llegir la configuració de l'instal·lació anterior de l'Evolution. No existeix 'evolution/config.xmldb' o està malmés.

en: _Reply to sender
ca: _Respon al remitent

en: Reply to _List
ca: Respon a _la llista

en: _Open Link in Browser
ca: _Obre l'enllaç en el navegador

en: _Send New Message To...
ca: Envia un mi_ssatge nou a...

en: _Add to Address Book
ca: _Afegeix a la llibreta d'adreces

en: This store does not support subscriptions, or they are not enabled.
ca: El magatzem no permet subscripcions, o no estan habilitades.

en: Subscribed
ca: Subscrit

en: Folder
ca: Carpeta

note: FIXME: This is just to get the shadow, is there a better way?
en: Please select a server.
ca: Heu de seleccionar un servidor.

en: No server has been selected
ca: No s'ha seleccionat cap missatge

en: Do not show this message again.
ca: No tornis a mostrar aquest missatge.

en: Message Filters
ca: Filtres de missatge

en: message
ca: missatge

en: Save Message...
ca: Desa el missatge...

en: Add address
ca: Afegeix una adreça

note: Drop filename for messages from a mailbox
en: Messages from %s
ca: Missatges de %s

en: Search _Folders
ca: Cerca car_petes

en: Search Folder source
ca: Origen de cerca de carpetes

en: Automatic link recognition
ca: Reconeix automàticament els enllaços

en: Automatic smiley recognition
ca: Reconeix automàticament les icones de caretes

en: Check incoming mail being junk
ca: Comprova si el correu d'entrada és brossa

en: Citation highlight color
ca: Color de les cites ressaltades

en: Citation highlight color.
ca: Color de les cites ressaltades.

en: Composer Window default height
ca: Alçada predeterminada de la finestra del redactor

en: Composer Window default width
ca: Amplada predeterminada de la finestra del redactor

en: Default charset in which to compose messages
ca: Joc de caràcters predeterminat amb què es visualitzaran els missatges

en: Default charset in which to compose messages.
ca: Joc de caràcters predeterminat amb què es redactaran els missatges.

en: Default charset in which to display messages
ca: Joc de caràcters predeterminat amb què es visualitzaran els missatges

en: Default charset in which to display messages.
ca: Joc de caràcters predeterminat amb què es visualitzaran els missatges.

en: Default forward style
ca: Estil de reenviament predeterminat

en: Default height of the Composer Window
ca: Alçada predeterminada de la finestra del redactor

en: Default height of the Message Window
ca: Amplada predeterminada de la finestra de missatge

en: Default height of the Subscribe dialog
ca: Alçada predeterminada del diàleg de subscripció

en: Default reply style
ca: Estil de resposta predeterminat

en: Default width of the Composer Window
ca: Amplada predeterminada de la finestra del redactor

en: Default width of the Message Window
ca: Amplada predeterminada de la finestra de missatges

en: Default width of the Subscribe dialog
ca: Amplada predeterminada del diàleg de subscripció

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
ca: Marca els errors ortogràfics a les paraules mentre escriviu.

en: Empty Trash folders on exit
ca: Buida les papereres en sortir

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
ca: Buida les carpetes de paperera quan se surti de l'Evolution.

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
ca: Habilita la modalitat de cursor, per veure un cursor quan es llegeixi el correu.

en: Enable/disable caret mode
ca: Habilita/inhabilita el mode de cursor

en: Height of the message-list pane
ca: Alçada de la subfinestra de la llista de missatges

en: Height of the message-list pane.
ca: Alçada de la subfinestra de la llista de missatges.

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
ca: Pregunta a l'usuari si de debò vol obrir deu o més missatges a la vegada.

en: If there isn't a builtin viewer for a particular mime-type inside Evolution, any mime-types appearing in this list which map to a bonobo-component viewer in GNOME's mime-type database may be used for displaying content.
ca: Si no hi ha cap visualitzador intern de l'Evolution per a un tipus mime en particular, s'usarà els tipus mime d'aquesta llista que es corresponen amb un visualitzador bonobo-component de la base de dades de tipus mime del GNOME per visualitzar el contingut.

en: Last time empty trash was run
ca: La darrera vegada que es va buidar la paperera

en: List of Labels and their associated colors
ca: Llista d'etiquetes i els seus colors associats

en: List of accepted licenses
ca: Llista de llicències acceptades

en: List of accounts
ca: Llista de comptes

en: List of accounts known to the mail component of Evolution. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/evolution/mail/accounts.
ca: Llista de comptes que coneix el component de correu de l'Evolution. La llista conté cadenes referents a subdirectoris relatius a /apps/evolution/mail/accounts.

en: List of custom headers and whether they are enabled.
ca: Llista de capçaleres personalitzades i si estan habilitades.

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
ca: Llista d'etiquetes que coneix el component de correu de l'Evolution. La llista conté cadenes de tipus nom:color, on color fa servir la codificació hexadecimal HTML.

en: List of mime types to check for bonobo component viewers
ca: Llista de tipus mime per als que se cercarà components de visualització

en: List of protocol names whose license has been accepted.
ca: Llista de noms de protocol per als quals s'ha acceptat la llicència.

en: Load images for HTML messages over http
ca: Carrega les imatges dels missatges HTML sobre http

en: Load images for HTML messages over http(s). Possible values are: 0 - Never load images off the net 1 - Load images in mail from contacts 2 - Always load images off the net
ca: Carrega imatges per a missatges HTML sobre http(s). Els valors possibles són: 0 - mai carreguis imatges de la xarxa, 1 - carrega imatges dels contactes, 2 - carrega sempre les imatges

en: Log filter actions
ca: Registra les accions del filtre

en: Log filter actions to the specified log file.
ca: Registra les accions al fitxer de registre especificat.

en: Logfile to log filter actions
ca: Fitxer on registrar accions de filtre

en: Logfile to log filter actions.
ca: Fitxer on enregistrar accions de filtre.

en: Mark as Seen after specified timeout
ca: Marca com a vist després del temps d'espera

en: Mark as Seen after specified timeout.
ca: Marca com a vist després del temps d'espera.

en: Mark citations in the message "Preview"
ca: Marca les cites en la 'Previsualització' de missatge

en: Mark citations in the message "Preview".
ca: Marca les cites en la 'Previsualització' de missatge.

en: Message Window default height
ca: Alçada predeterminada de la finestra de missatges

en: Message Window default width
ca: Amplada predeterminada de la finestra de missatges

en: Message-display style ("normal", "full headers", "source")
ca: Estil de visualització de missatges a normal («normal»), capçaleres senceres («full headers»), font («source»)

en: Minimum days between emptying the trash on exit
ca: Dies mínims entre buidatges de la paperera en sortir

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
ca: Temps mínim entre buidatges de la paperera en sortir, en dies.

en: New Mail Notify sound file
ca: Fitxer de so de correu nou

en: New Mail Notify type
ca: Tipus de notificació de correu nou

en: Prompt on empty subject
ca: Pregunta quan l'assumpte és buit

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
ca: Pregunta l'usuari quan intenti buidar una contrasenya.

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
ca: Pregunta quan l'usuari intenti enviar un missatge sense assumpte.

en: Prompt when user expunges
ca: Pregunta quan l'usuari esborri

en: Prompt when user only fills Bcc
ca: Pregunta quan l'usuari només empleni Bcc

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
ca: Pregunta quan l'usuari intenti obrir deu o més missatges a la vegada

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
ca: Pregunta quan l'usuari intenti enviar correu HTML a destinataris que no volen rebre correu HTML.

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
ca: Pregunta quan l'usuari intenti enviar un missatge sense destinataris a Per a o Cc.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
ca: Pregunta quan l'usuari intenti enviar correu HTML no desitjat

en: Recognize links in text and replace them.
ca: Reconeix els enllaços en el text i remplaça'ls.

en: Recognize smileys in text and replace them with images.
ca: Reconeix les caretes en el text i reemplaça-les per les seves imatges.

en: Run junk test on incoming mail
ca: Executa una prova de brossa al correu d'entrada

en: Send HTML mail by default
ca: Envia els missatges en format HTML predeterminat

en: Send HTML mail by default.
ca: Envia els missatges en format HTML predeterminat.

en: Show Animations
ca: Mostra les animacions

en: Show animated images as animations.
ca: Mostra les imatges animades com a animacions.

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
ca: Mostra els missatges suprimits en la llista de missatges (amb una ratlla a sobre)

en: Show deleted messages in the message-list
ca: Mostra els missatges suprimits en la llista de missatges

en: Sound file to play when new mail arrives.
ca: Fitxer de so que es reproduirà quan arribi correu nou.

en: Specifies the type of New Mail Notification the user wishes to use.
ca: Especifica el tipus de notificació de nou correu que l'usuari destija usar.

en: Spell check inline
ca: Comprovació ortogràfica al lloc

en: Subscribe dialog default height
ca: Alçada predeterminada de la finestra de subscripció

en: Subscribe dialog default width
ca: Amplada predeterminada de la finestra de subscripció

en: Terminal font
ca: Tipus de lletra de terminal

en: The last time empty trash was run, in days since the epoch.
ca: La darrera vegada que es va buidar la paperera, en dies.

en: The terminal font for mail display
ca: El tipus de lletra de terminal per visualitzar el correu

en: The variable width font for mail display
ca: El tipus de lletra de mida variable per visualitzar el correu

en: This key should contain a list of XML structures specifying custom headers, and whether they are to be displayed. The format of the XML structure is &lt;header enabled&gt; - set enabled if the header is to be displayed in the mail view.
ca: Aquesta clau ha de contenir una llista d'estructures XML que especifica capçaleres personalitzades i si s'han de visualitzar. El format de l'estructura XML és &lt;capçalera enabled&gt;. Indiqueu 'enabled' si s'ha de visualitzar la capçalera en la visualització del correu.

en: Thread the message list.
ca: Crea fils basats en la llista de missatges.

en: Thread the message-list
ca: Crea fils basats en la llista de missatges

en: Thread the message-list based on Subject
ca: Crea fils basats en l'assumpte en la llista de missatges

en: Timeout for marking message as Seen
ca: Temps d'espera per marcar un missatge com a llegit.

en: Timeout for marking message as Seen.
ca: Temps d'espera per marcar un missatge com a llegit.

en: UID string of the default account.
ca: Cadena d'identificació d'usuari del compte predeterminat.

en: Use Spamassassin daemon and client
ca: Usa el client i el dimoni Spamassassin

en: Use Spamassassin daemon and client (spamc/spamd)
ca: Usa el client i el dimoni Spamassassin (spamc/spamd)

en: Use custom fonts
ca: Utilitza els tipus de lletra personalitzats

en: Use custom fonts for displaying mail
ca: Utilitza el tipus de lletra personalitzat per visualitzar el correu

en: Use only local spam tests.
ca: Fes només proves de correu no desitjat locals.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
ca: Fes només proves de correu no desitjat locals (no DNS).

en: Variable width font
ca: Tipus de lletra de mida variable

en: View/Bcc menu item is checked
ca: L'element del menú Visualitza/Bcc està activat.

en: View/Bcc menu item is checked.
ca: L'element del menú Visualitza/Bcc està activat.

en: View/Cc menu item is checked
ca: L'element del menú Visualitza/Cc està activat.

en: View/Cc menu item is checked.
ca: L'element del menú Visualitza/Cc està activat.

en: View/From menu item is checked
ca: L'element del menú Visualitza/Des de està activat.

en: View/From menu item is checked.
ca: L'element del menú Visualitza/Des de està activat.

en: View/PostTo menu item is checked
ca: L'element del menú Visualitza/Envia a està activat.

en: View/PostTo menu item is checked.
ca: L'element del menú Visualitza/Envia a està activat.

en: View/ReplyTo menu item is checked
ca: L'element del menú Visualitza/Respon a està activat.

en: View/ReplyTo menu item is checked.
ca: L'element del menú Visualitza/Respon a està activat.

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
ca: Si s'ha de provar de crear fils per temes quan els missatges no continguin les capçaleres References o In-Reply-To.

en: Importing Elm data
ca: S'està important dades d'Elm

en: Evolution Elm importer
ca: Importador Elm de l'Evolution

en: Import mail from Elm.
ca: S'està important correu d'Elm.

en: Destination folder:
ca: Carpeta de destí:

en: Select folder to import into
ca: Seleccioneu a quina carpeta s'importarà

en: Berkeley Mailbox (mbox)
ca: Bústia de correu de Berkeley (mbox)

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
ca: Importador de carpetes de correu de format Berkeley

en: Importing `%s'
ca: S'està important '%s'

en: Please wait
ca: Espereu

en: Importing mailbox
ca: S'està important una bústia

en: Scanning %s
ca: S'està examinant %s

en: Priority Filter "%s"
ca: Filtre de prioritat '%s':

en: Some of your Netscape email filters are based on
    email priorities, which are not used in Evolution.
    Instead, Evolution provides scores in the range of
    -3 to 3 that can be assigned to emails and filtered
    accordingly.
    
    As a workaround, a set of filters called "Priority Filter"
    was added that converts Netscape's email priorities into
    Evolution's scores, and the affected filters use scores instead
    of priorities. Check the imported filters to make sure
    everything still works as intended.
ca: Alguns dels filtres de correu del Netscape es basen en
    prioritats de correu, però l'Evolution no ho fa servir.
    En el seu lloc, l'Evolution proporciona puntuacions en
    el rang -3 a 3 que es poden assignar als correus i filtrar
    apropiadament.
    
    Com a solució temporal, es va afegir a les propietats del
    correu de Netscape un conjunt de filtres anomenats 'Filtre de
    prioritat' que converteix prioritats de l'Evolution a
    puntuacions, i els filtres afectats fan servir puntuacions en
    comptes de prioritats. Comproveu els filtres per assegurar-vos
    que tot funcioni apropiadament.

en: Some of your Netscape email filters use
    the "Ignore Thread" or "Watch Thread"
    feature, which is not supported in Evolution.
    These filters will be dropped.
ca: Algun dels vostres filtres de correu del Netscape utilitzen
    la característica 'Ignora el fil' o 'Vigila el fil',
    que no està suportada en l'Evolution.
    Aquests filtres es perdran.

en: Some of your Netscape email filters test the
    body of emails for (in)equality to a given string,
    which is not supported in Evolution. Those filters
    were modified to test whether that string is or is not
    contained in the message body.
ca: Alguns dels vostres filtres de correu proven al cos
    dels correus la igualtat/diferència d'una cadena donada,
    però l'Evolution no ho suporta. Aquests filtres es van
    modificar per provar si el cos del missatge conté
    o no la cadena.

en: Evolution is importing your old Netscape data
ca: L'Evolution està important les vostres antigues dades del Netscape

en: Importing Netscape data
ca: S'està important dades del Netscape

en: Settings
ca: Configuració

en: Mail Filters
ca: Filtres de correu

en: Evolution has found Netscape mail files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
ca: L'Evolution ha trobat fitxers de correu del Netscape.
    Voleu importar-los a l'Evolution?

en: Importing Pine data
ca: S'està important dades del Pine

en: Evolution Pine importer
ca: Importador Pine de l'Evolution

en: Import mail from Pine.
ca: Importa correu del Pine.

en: Mail to %s
ca: Correu per a %s

en: Mail from %s
ca: Correu de %s

en: Subject is %s
ca: L'assumpte és %s

en: %s mailing list
ca: Llista de correu %s

en: Add Filter Rule
ca: Afegeix una regla de filtre

en: %d deleted | %d deleted
ca[0]: %d suprimit
ca[1]: %d suprimits

en: %d junk | %d junk
ca[0]: %d brossa
ca[1]: %d brossa

en: %d draft | %d drafts
ca[0]: %d esborrany
ca[1]: %d esborranys

en: %d sent | %d sent
ca[0]: %d enviat
ca[1]: %d enviats

en: %d unsent | %d unsent
ca[0]: %d sense enviar
ca[1]: %d sense enviar

en: %d total | %d total
ca[0]: %d en total
ca[1]: %d en total

en: , %d unread | , %d unread
ca[0]: , %d sense llegir
ca[1]: , %d sense llegir

en: New Mail Message
ca: Nou missatge de correu

en: _Mail Message
ca: _Missatge de correu

en: Compose a new mail message
ca: Redacta un nou missatge de correu

en: New Mail Folder
ca: Nova carpeta de correu

en: Mail _Folder
ca: Car_peta de correu

en: Create a new mail folder
ca: Crea una nova carpeta de correu

en: Failed upgrading Mail settings or folders.
ca: No s'ha pogut actualitzar la configuració o les carpetes.

en: I_mportant
ca: Imp_ortant

note: red
en: _Work
ca: F_eina

note: orange
en: _Personal
ca: P_ersonal

note: forest green
en: _To Do
ca: P_er fer

note: blue
en: _Later
ca: D_esprés

en:  Ch_eck for Supported Types
ca: Comprova _els tipus suportats

en: <b>SSL is not supported in this build of Evolution</b>
ca: <b>Aquest muntatge de l'Evolution no suporta SSL</b>

en: <b>Sig_natures</b>
ca: <b>S_ignatures</b>

en: <b>_Languages</b>
ca: <b>_Idiomes</b>

en: <small>This will make the the filter more reliable, but slower</small>
ca: <small>El filtre serà més segur, però més lent</small>

en: <span weight="bold">Account Information</span>
ca: <span weight="bold">Informació del compte</span>

en: <span weight="bold">Authentication Type</span>
ca: <span weight="bold">Tipus d'autenticació</span>

en: <span weight="bold">Authentication</span>
ca: <span weight="bold">Autenticació</span>

en: <span weight="bold">Composing Messages</span>
ca: <span weight="bold">Redacció de missatges</span>

en: <span weight="bold">Configuration</span>
ca: <span weight="bold">Configuració</span>

en: <span weight="bold">Default Behavior</span>
ca: <span weight="bold">Comportament predeterminat</span>

en: <span weight="bold">Delete Mail</span>
ca: <span weight="bold">Suprimeix el correu</span>

en: <span weight="bold">Displayed Mail _Headers</span>
ca: <span weight="bold">Ca_pçaleres del correu mostrat</span>

en: <span weight="bold">Filter Options</span>
ca: <span weight="bold">Opcions de filtre</span>

en: <span weight="bold">Labels and Colors</span>
ca: <span weight="bold">Etiquetes i colors</span>

en: <span weight="bold">Loading Images</span>
ca: <span weight="bold">Carregar imatges</span>

en: <span weight="bold">Message Display</span>
ca: <span weight="bold">Visualització del missatge</span>

en: <span weight="bold">Message Fonts</span>
ca: <span weight="bold">Tipus de lletra del missatge</span>

en: <span weight="bold">Message Receipts</span>
ca: <span weight="bold">Recepció del missatge</span>

en: <span weight="bold">New Mail Notification</span>
ca: <span weight="bold">Notificació de nou correu</span>

en: <span weight="bold">Optional Information</span>
ca: <span weight="bold">Informació opcional</span>

en: <span weight="bold">Options</span>
ca: <span weight="bold">Opcions</span>

en: <span weight="bold">Pretty Good Privacy (PGP/GPG)</span>
ca: <span weight="bold">Privadesa força bona (PGP/GPG)</span>

en: <span weight="bold">Printed Fonts</span>
ca: <span weight="bold">Tipus de lletra impressa</span>

en: <span weight="bold">Required Information</span>
ca: <span weight="bold">Informació necessària</span>

en: <span weight="bold">Secure MIME (S/MIME)</span>
ca: <span weight="bold">MIME segur (S/MIME)</span>

en: <span weight="bold">Security</span>
ca: <span weight="bold">Seguretat</span>

en: <span weight="bold">Sent and Draft Messages</span>
ca: <span weight="bold">Missatges enviats i esborranys</span>

en: <span weight="bold">Server Configuration</span>
ca: <span weight="bold">Configuració del servidor</span>

en: Account Management
ca: Gestió de comptes

en: Add Ne_w Signature...
ca: Afegeix una no_va signatura...

en: Add _Script
ca: Afegeix una _seqüència

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
ca: Si_gna sempre els missatges de sortida d'aquest compte

en: Also encrypt to sel_f when sending encrypted mail
ca: Xi_fra també quan enviï correu xifrat

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
ca: _Sempre carbon-copy (Cc) a:

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
ca: Sempre _blind-carbon-copy (Bcc) a:

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
ca: Confia sempre en les claus del meu anell de claus quan s'es_tà xifrant

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted mail
ca: Xifra el correu quan _m'enviï correu xifrat a mi mateix

en: Attach original message
ca: Adjunta el missatge original

en: Automatically insert _smiley images
ca: _Insereix automàticament caretes

en: Baltic (ISO-8859-13)
ca: Bàltic (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
ca: Bàltic (ISO-8859-4)

en: Beep w_hen new mail arrives
ca: Avisa amb un so quan arri_bi correu nou

en: C_haracter set:
ca: _Joc de caràcters:

en: Ch_eck for Supported Types
ca: Comprova _els tipus suportats

en: Check in_coming mail for junk
ca: Comprova s_i el correu d'entrada és brossa

en: Check spelling while I _type
ca: Comprova l'or_tografia mentre escric

en: Checks incoming mail messages to be Junk
ca: Comprova que els missatges d'entrada siguin brossa

en: Cle_ar
ca: Netej_a

en: Clea_r
ca: Nete_ja

en: Color for _misspelled words:
ca: Color de les paraules i_ncorrectes:

en: Confirm _when expunging a folder
ca: Confirma _quan s'està suprimint una carpeta

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email 
    using Evolution. 
    
    Click "Apply" to save your settings.
ca: Enhorabona, s'ha completat la configuració del vostre correu.
    
    Ja podeu rebre i enviar correu amb l'Evolution.
    
    Cliqueu 'Aplica' per desar la vostra configuració.

en: De_fault
ca: _Predeterminat

en: Default character e_ncoding:
ca: Codi_ficació de caràcters per defecte:

en: Digitally _sign outgoing messages (by default)
ca: _Signa digitalment els missatges de sortida (per defecte)

en: Do not quote original message
ca: No citis el missatge original

en: Done
ca: Fet

en: Drafts _Folder:
ca: Carpeta d'es_borranys:

en: E_nable
ca: Habi_lita

en: Email Accounts
ca: Comptes de correu

en: Email _Address:
ca: _Adreça electrònica:

en: Empty trash folders on e_xit
ca: Buida les papereres en sor_tir

en: Encry_ption certificate:
ca: Certi_ficats de xifratge:

en: Encrypt out_going messages (by default)
ca: Xifra els missat_ges de sortida (per defecte)

en: Fi_xed width Font:
ca: Amplada fi_xa pel tipus de lletra:

en: Fi_xed-width:
ca: Amplada fi_xa:

en: Font Properties
ca: Propietats del tipus de lletra

en: Format messages in _HTML
ca: Missatges en format _HTML

en: Full Nam_e:
ca: Nom compl_et:

en: HTML Mail
ca: Correu HTML

en: Headers
ca: Capçaleres

en: Highlight _quotations with
ca: Ressalta les _cites amb

en: I_nclude remote tests
ca: I_nclou proves remotes

en: Inline
ca: Inserit

en: Languages Table
ca: Taula d'idiomes

en: Mail Configuration
ca: Configuració del correu

en: Mail Headers Table
ca: Taula de capçaleres de correu

en: Mailbox location
ca: Ubicació de la bústia

en: Message Composer
ca: Redactor de missatge

en: Note: you will not be prompted for a password until you connect for the first time
ca: Nota: no es demanarà contrasenya fins que us connecteu per primera vegada

en: Or_ganization:
ca: _Organització:

en: PGP/GPG _Key ID:
ca: Id. de _clau PGP/GPG:

en: Play sound file when new mail arri_ves
ca: Re_produeix un fitxer de so quan arribi correu nou

en: Please enter a descriptive name for this account in the space below.
    This name will be used for display purposes only.
ca: Entreu un nom descriptiu per a aquest compte aquí sota.
    Aquest nom només s'usarà per a visualitzar-lo.

en: Please enter information about the way you will send mail. If you are not sure, ask your system administrator or Internet Service Provider.
ca: Introduïu informació sobre com voleu enviar el correu. Si no n'esteu segur, pregunteu-ho a l'administrador del sistema o al vostre ISP.

en: Please enter your name and email address below. The "optional" fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
ca: Introduïu el vostre nom i la vostra adreça de correu aquí sota. Els camps 'opcionals' no són necessaris, a no ser que els vulgueu afegir en els correu que enviareu.

en: Please select among the following options
ca: Seleccioneu alguna de les següents opcions

en: Pr_ompt when sending messages with only Bcc recipients defined
ca: Pregunta quan s'enviïn missatges amb destinataris n_omés al camp Bcc

en: Quote original message
ca: Cita el missatge original

en: Quoted
ca: Citat

en: Re_member password
ca: _Recorda la contrasenya

en: Re_ply-To:
ca: _Respon-A:

en: Remember _password
ca: Recorda la contrasen_ya

en: S_elect...
ca: S_elecciona...

en: S_tandard Font:
ca: _Tipus de lletra estàndard:

en: Se_lect...
ca: Se_lecciona...

en: Select HTML fixed width font
ca: Selecciona el tipus de lletra HTML d'amplada fixa

en: Select HTML fixed width font for printing
ca: Selecciona el tipus de lletra HTML d'amplada fixa per imprimir

en: Select HTML variable width font
ca: Selecciona el tipus de lletra HTML d'amplada variable

en: Select HTML variable width font for printing
ca: Selecciona el tipus de lletra HTML d'amplada variable per imprimir

en: Select sound file
ca: Seleccioneu un fitxer de so

en: Send message receipts:
ca: Envia la recepció del missatge:

en: Sending Mail
ca: Enviar correu

en: Sent _Messages Folder:
ca: Carpeta de _missatges enviats:

en: Ser_ver requires authentication
ca: El ser_vidor requereix autenticació

en: Server _Type:
ca: _Tipus de servidor:

en: Sig_ning certificate:
ca: Ce_rtificat de signatura:

en: Signat_ure:
ca: Signat_ura:

en: Signatures Table
ca: Taula de signatures

en: Specify _filename:
ca: Especifica un nom de _fitxer:

en: Spell Checking
ca: Verificació d'ortografia

en: T_ype:
ca: T_ipus:

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
ca: Aquesta llista reflecteix només els idiomes per als quals teniu instal·lat un diccionari.

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
ca: La sortida d'aquesta seqüència serà utilitzada per a la vostra
    signatura. El nom que especifiqueu només s'usarà per visualitzar-lo.

en: Type the name by which you would like to refer to this account.
    For example: "Work" or "Personal"
ca: Entreu el nom que vulgueu fer servir per referir-vos a aquest compte.
    Per exemple: 'Feina' o 'Personal'

en: User_name:
ca: Nom d'_usuari:

en: V_ariable-width:
ca: _Amplada variable:

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click "Forward" to begin.
ca: Benvingut a l'auxiliar de configuració de correu de l'Evolution.
    
    Cliqueu 'Endavant' per començar.

en: _Add Signature
ca: _Afegeix la signatura

en: _Always load images from the Internet
ca: C_arrega sempre les imatges de la xarxa

en: _Do not notify me when new mail arrives
ca: _No em notifiquis l'arribada de correu electrònic nou

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
ca: No signis les sol·licituts _de reunió (compatible amb l'Outlook)

en: _Forward style:
ca: Estil de reen_viament:

en: _Load images in mail from contacts
ca: _Carrega imatges en el correu dels contactes

en: _Make this my default account
ca: Fes-lo el meu compte per _defecte

en: _Mark messages as read after
ca: _Marca els missatges com a llegits al cap de

en: _Never load images from the Internet
ca: _No carreguis mai les imatges d'Internet

en: _Path:
ca: _Camí:

en: _Prompt when sending HTML messages to contacts that do not want them
ca: _Pregunta quan s'enviïn missatges HTML als contactes que no ho volen

en: _Prompt when sending messages with an empty subject line
ca: _Pregunta quan s'enviïn missatges amb l'assumpte buit

en: _Reply style:
ca: Estil de la _resposta:

en: _Script:
ca: _Seqüència:

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show image animations
ca: M_ostra les animacions

en: _Use Secure Connection:
ca: Usa una connexió _segura:

en: _Use the same fonts as other applications
ca: _Utilitza el mateix tipus de lletra que la resta d'aplicacions

en: description
ca: descripció

en: <b>Search Folder Sources</b>
ca: <b>Origen de la carpeta de cerca</b>

en: <span weight="bold">Digital Signature</span>
ca: <span weight="bold">Signatura digital</span>

en: <span weight="bold">Encryption</span>
ca: <span weight="bold">Xifratge</span>

en: Case _sensitive
ca: Diferencia les majú_scules de les minúscules

en: Co_mpleted
ca: Co_mpletat

en: F_ind:
ca: Ce_rca:

en: Find in Message
ca: Cerca en el missatge

en: Flag to Follow Up
ca: Senyala per respondre

en: Folder Subscriptions
ca: Subscripció a carpetes

en: License Agreement
ca: Acord de llicència

en: None Selected
ca: Cap seleccionat

en: S_erver:
ca: S_ervidor:

en: Security Information
ca: Informació sobre seguretat

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the "Flag" menu.
ca: Els missatges que heu seleccionat per respondre es llisten a sota.
    Seleccioneu una acció per respondre-hi al menú 'Senyalador'.

en: _Accept License
ca: _Accepteu la llicència

en: _Due By:
ca: _Venciment:

en: _Flag:
ca: Sen_yalador:

en: _Subscribe
ca: _Subscriu

en: _Tick this to accept the license agreement
ca: Habili_teu-lo per a acceptar l'acord de llicència

en: _Unsubscribe
ca: Cancel·la la s_ubscripció

en: specific folders only
ca: només les carpetes específiques

en: with all active remote folders
ca: amb totes les carpetes remotes actives

en: with all local and active remote folders
ca: amb totes les carpetes locals i les remotes actives

en: with all local folders
ca: amb totes les carpetes locals

en: Pinging %s
ca: S'està enviant un ping a %s

en: Filtering Folder
ca: S'està filtrant la carpeta

en: Fetching Mail
ca: S'està recollint el correu electrònic

note: sending mail, filtering failed
en: Failed to apply outgoing filters: %s
ca: No s'han pogut aplicar els filtres de sortida: %s

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local `Sent' folder instead.
ca: No s'han pogut afegir a %s: %s
    S'afegirà a la carpeta local 'Enviat'.

en: Failed to append to local `Sent' folder: %s
ca: No s'han pogut afegir a la carpeta local 'Enviat': %s

en: Sending message %d of %d
ca: S'està enviant el missatge %d de %d

en: Failed to send %d of %d messages
ca: No s'han pogut enviar %d de %d missatges

en: Canceled.
ca: S'ha cancel·lat.

en: Complete.
ca: Complet.

en: Saving message to folder
ca: S'està desant el missatge a la carpeta

en: Moving messages to %s
ca: S'estan movent els missatges a %s

en: Copying messages to %s
ca: S'estan copiant els missatges a %s

en: Forwarded messages
ca: Missatges reenviats

en: Opening folder %s
ca: S'està obrint la carpeta %s

en: Opening store %s
ca: S'està obrint el magatzem %s

en: Removing folder %s
ca: S'està suprimint la carpeta %s

en: Storing folder '%s'
ca: S'està emmagatzemant la carpeta '%s'

en: Expunging and storing account '%s'
ca: S'està buidant i emmagatzemant el compte '%s'

en: Storing account '%s'
ca: S'està emmagatzemant el compte '%s'

en: Refreshing folder
ca: S'està refrescant la carpeta

en: Expunging folder
ca: S'està suprimint la carpeta

en: Emptying trash in '%s'
ca: S'està buidant la paperera a '%s'

en: Local Folders
ca: Carpetes locals

en: Retrieving message %s
ca: S'està recuperant el missatge %s

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
ca[0]: S'està recuperant %d missatge
ca[1]: S'estan recuperant %d missatges

en: Saving %d message | Saving %d messsages
ca[0]: S'està desant %d missatge
ca[1]: S'estan desant %d missatges

en: Unable to create output file: %s
     %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de sortida: %s
     %s

en: Error saving messages to: %s:
     %s
ca: S'ha produït un error en desar els missatges a: %s.
     %s

en: Saving attachment
ca: S'està desant el fitxer adjunt

en: Cannot create output file: %s:
     %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de sortida: %s:
     %s

en: Could not write data: %s
ca: No s'han pogut escriure les dades: %s

en: Disconnecting from %s
ca: S'està desconnectant de %s

en: Reconnecting to %s
ca: S'està tornant a connectar a %s

en: Checking Service
ca: Comprovació del servei

en: Canceling...
ca: S'està cancel·lant...

en: Send & Receive Mail
ca: Envia i rep el correu

en: Cancel _All
ca: C_ancel·la-ho tot

en: Updating...
ca: S'està actualitzant...

en: Waiting...
ca: S'està esperant...

en: Checking for new mail
ca: Comprovació de correu nou

en: Enter Password for %s
ca: Introduïu la contrasenya per a %s

en: Enter Password
ca: Introduïu la contrasenya

en: User canceled operation.
ca: L'usuari ha cancel·lat l'operació.

en: Edit signature
ca: Edita la signatura

en: Enter a name for this signature.
ca: Introduïu un nom per a aquesta signatura.

en: Name:
ca: Nom:

en: Could not create spool directory `%s': %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de cues '%s': %s

en: Trying to movemail a non-mbox source `%s'
ca: S'està intentant moure correus d'una font no mbx '%s'

en: Forwarded message - %s
ca: Missatge reenviat - %s

en: Forwarded message
ca: Missatge reenviat

en: Invalid folder: `%s'
ca: La carpeta no és vàlida: '%s'

en: Setting up Search Folder: %s
ca: S'està configurant la carpeta de cerca: %s

en: Updating Search Folders for '%s:%s'
ca: S'està actualitzant les carpetes de cerca per a '%s:%s'

en: Updating Search Folders for '%s'
ca: S'està actualitzant les carpetes de cerca per a '%s'

en: Edit Search Folder
ca: Edita les carpetes de cerca

en: New Search Folder
ca: Nova carpeta de cerca

en: A folder named &quot;{1}&quot; already exists. Please use a different name.
ca: Ja existeix una carpeta anomenada &quot;{1}&quot;. Feu servir un nom diferent.

en: A non-empty folder at &quot;{1}&quot; already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
ca: Ja existeix una carpeta que no és buida a &quot;{1}&quot;.
    
    Podeu escollir ignorar aquesta carpeta, sobreescriure o afegir el seu contingut, o sortir.

en: A read receipt notification has been requested for &quot;{1}&quot;. Send the receipt notification to {0}?
ca: S'ha demanat una notificació de recepció de lectura per a &quot;{1}&quot;. Voleu enviar la notificació de recepció a {0}?

en: A signature already exists with the name &quot;{0}&quot;. Please specify a different name.
ca: Ja existeix una carpeta anomenada &quot;{1}&quot;. Feu servir un nom diferent.

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
ca: Un camp Assumpte comprensible permetrà als destinataris fer-se una idea del tema del vostre correu.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquest compte i tots els seus apoderats?

en: Are you sure you want to delete this account?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquest compte?

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquest compte i tots els seus apoderats?

en: Are you sure you want to open {0} messages at once?
ca: Esteu segur que voleu obrir {0} missatges a la vegada?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
ca: Voleu suprimir permanentment tots els missatges suprimits de totes les carpetes?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder &quot;{0}&quot;?
ca: Voleu suprimir permanentment tots els missatges suprimits a la carpeta &quot;{0}&quot;?

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
ca: Esteu segur de voler enviar un missatge HTML?

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
ca: Esteu segur que voleu enviar un missatge només amb destinataris BCC?

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
ca: Esteu segur que voleu enviar un missatge sense assumpte?

en: Because &quot;{0}&quot;.
ca: Degut a &quot;{0}&quot;.

en: Because &quot;{2}&quot;.
ca: Degut a &quot;{2}&quot;.

en: Blank Signature
ca: Signatura buida

en: Cannot add Search Folder &quot;{0}&quot;.
ca: No es pot afegir la carpeta de cerca &quot;{0}&quot;.

en: Cannot copy folder &quot;{0}&quot; to &quot;{1}&quot;.
ca: No es pot copiar la carpeta &quot;{0}&quot; a &quot;{1}'.

en: Cannot create folder &quot;{0}&quot;.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta &quot;{0}&quot;.

en: Cannot create temporary save directory.
ca: No s'ha pogut crear el directori temporal per desar.

en: Cannot create the save directory, because &quot;{1}&quot;
ca: No s'ha pogut crear el directori per desar degut a &quot;{1}&quot;

en: Cannot delete folder &quot;{0}&quot;.
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta &quot;{0}&quot;.

en: Cannot delete system folder &quot;{0}&quot;.
ca: No es pot suprimir la carpeta de sistema &quot;{0}&quot;.

en: Cannot edit Search Folder &quot;{0}&quot; as it does not exist.
ca: No es pot editar la carpeta de cerca &quot;{0}&quot; perquè no existeix.

en: Cannot move folder &quot;{0}&quot; to &quot;{1}&quot;.
ca: No es pot moure la carpeta &quot;{0}&quot; a &quot;{1}&quot;.

en: Cannot open source &quot;{1}&quot;
ca: No s'ha pogut obrir la font &quot;{1}&quot;

en: Cannot open source &quot;{2}&quot;.
ca: No s'ha pogut obrir l'origen &quot;{2}&quot;.

en: Cannot open target &quot;{2}&quot;.
ca: No es pot obrir el destí &quot;{2}&quot;.

en: Cannot read the license file &quot;{0}&quot;, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
ca: No es pot llegir el fitxer de llicència &quot;{0}&quot; degut a un problema d'instal·lació. No podreu usar aquest proveïdor fins que no n'accepteu la llicència.

en: Cannot rename &quot;{0}&quot; to &quot;{1}&quot;.
ca: No es pot reanomenar &quot;{0}&quot; com &quot;{1}&quot;.

en: Cannot rename or move system folder &quot;{0}&quot;.
ca: No s'ha pogut reanomenar o moure la carpeta de sistema &quot;{0}&quot;.

en: Cannot save changes to account.
ca: No es poden desar els canvis al compte.

en: Cannot save to directory &quot;{0}&quot;.
ca: No s'ha pogut desar al directori &quot;{0}&quot;.

en: Cannot save to file &quot;{0}&quot;.
ca: No es pot desar al fitxer {0}.

en: Cannot set signature script &quot;{0}&quot;.
ca: No s'ha pogut definir el fitxer de seqüència &quot;{0}&quot;.

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
ca: Assegureu-vos que la vostra contrasenya està escrita correctament. Recordeu que moltes contrasenyes diferencien majúscules i minúscules. Assegureu-vos que la tecla de bloqueig de majúscules no estigui activada.

en: Could not save signature file.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer de signatura.

en: Delete &quot;{0}&quot;?
ca: Voleu suprimir &quot;{0}&quot;?

en: Delete account?
ca: Voleu suprimir el compte?

en: Discard changes?
ca: Voleu descartar els canvis?

en: Do not delete
ca: No ho suprimeixis

en: Do not disable
ca: No ho inhabilitis

en: Do you want the operation to be performed in the subfolders?
ca: Voleu que s'apliqui l'operació a les subcarpetes?

en: Do you want to mark all messages as read?
ca: Voleu marcar tots els missatges com a llegits?

en: Do you wish to save your changes?
ca: Voleu desar els canvis?

en: Enter password.
ca: Introduïu la contrasenya.

en: Error loading filter definitions.
ca: S'ha produït un error en carregar les definicions del filtre.

en: Error while performing operation.
ca: S'ha produït un error en realitzar l'operació.

en: Error while {0}.
ca: S'ha produït un error en {0}.

en: File exists but cannot overwrite it.
ca: El fitxer existeix però no es pot sobreescriure.

en: File exists but is not a regular file.
ca: El fitxer existeix però no és un fitxer normal.

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
ca: Si continueu, no podreu recuperar aquest missatge.

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders contents will be deleted permanently.
ca: Si suprimiu la carpeta, tots els continguts i els de les subcarpetes s'esborraran permanentment.

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
ca: Si continueu, els comptes apoderats se suprimiran permanentment.

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
ca: Si continueu, la informació dels comptes i
    i la informació de l'apoderat se suprimiran permanentment.

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
ca: Si continueu, la informació dels comptes se suprimirà permanentment.

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
ca: Si sortiu, aquests missatges no s'enviaran fins que s'iniciï l'Evolution de nou.

en: Ignore
ca: Ignora

en: Invalid authentication
ca: Autenticació invàlida

en: Mail filters automatically updated.
ca: S'han actualitzat automàticament els filtres de correu.

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
ca: Molts sistemes de correu electrònic afegeixen una capçalera 'Aparentment-Per a' als missatges que només tenen destinataris BCC. Quan s'afegeix aquesta capçalera es mostrarà una llista de tots els destinataris de tots els missatges. Per evitar-ho, hauríeu d'afegir almenys un destinatari 'Per a:' o 'CC:'.

en: Mark all messages as read
ca: Marca com a llegits tots els missatges

en: Mark all messages as read in the selected folder
ca: Marca tots els missatges com a llegits en la carpeta seleccionada

en: Missing folder.
ca: Manca la carpeta.

en: No sources selected.
ca: No s'ha seleccionat cap font.

en: Opening too many messages at once may take a long time.
ca: Es pot trigar molt de temps en obrir molts missatges a la vegada.

en: Please check your account settings and try again.
ca: Comproveu la vostra configuració de comptes i proveu-ho de nou.

en: Please enable the account or send using another account.
ca: Habiliteu el vostre compte o envieu amb un altre compte.

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
ca: Introduïu una adreça de correu electrònic vàlida en el camp Per a:. Podeu cercar adreces de correu si cliqueu en el botó Per a: al costat de l'entrada de text.

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
    Send anyway?
ca: Assegureu-vos que els següents destinataris podran rebre correus en format HTML:
    {0}
    Voleu enviar-lo?

en: Please provide an unique name to identify this signature.
ca: Introduïu un nom únic per a aquesta signatura.

en: Please wait.
ca: Espereu.

en: Problem migrating old mail folder &quot;{0}&quot;.
ca: Hi ha hagut un problema en migrar la carpeta de correu antiga &quot;{0}&quot;.

en: Querying server
ca: S'està consultant el servidor

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
ca: S'està consultant al servidor els mecanismes d'autenticació suportats.

en: Read receipt requested.
ca: S'ha demanat un avís de lectura.

en: Really delete folder &quot;{0}&quot; and all of its subfolders?
ca: Voleu suprimir la carpeta &quot;{0}&quot; i totes les seves subcarpetes?

en: Search Folders automatically updated.
ca: S'han actualitzat les carpetes de cerca automàticament.

en: Send Receipt
ca: Avís d'enviament

en: Signature Already Exists
ca: La signatura ja existeix

en: System folders are required for Ximian Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
ca: El Ximian Evolution necessita les carpetes del sistema per funcionar correctament i no es poden reanomenar, moure ni suprimir.

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
ca: Esteu enviant un missatge a una llista configurada per amagar la llista de destinataris.
    Molts sistemes de correu electrònic afegeixen una capçalera 'Aparentment-Per a' als missatges que només tenen destinataris BCC. Quan s'afegeix aquesta capçalera es mostrarà una llista de tots els destinataris de tots els missatges. Per evitar-ho, hauríeu d'afegir almenys un destinatari 'Per a:' o 'CC:'.

en: The following Search Folder(s):
    {0}
    Used the now removed folder:
        &quot;{1}&quot;
    And have been updated.
ca: Les següents carpetes de cerca :
    {0}
    feien servir la carpeta suprimida:
        &quot;{1}&quot;
    i s'han actualitzat.

en: The following filter rule(s):
    {0}
    Used the now removed folder:
        &quot;{1}&quot;
    And have been updated.
ca: Les següents regles de filtratge:
    {0}
    feien servir la carpeta suprimida:
        &quot;{1}&quot;
    i s'han actualitzat.

en: The script file must exist and be executable.
ca: El fitxer de seqüència ha de ser executable.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
ca: Aquesta carpeta es pot haver afegit implícitament,
    aneu a l'editor de carpetes de cerca per a afegir-la explícitament, en cas que sigui necessari.

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
ca: No es pot enviar el missatge perquè el compte que heu escollit per enviar no està disponible

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
ca: Aquest missatge no es pot enviar perquè no se n'ha indicat cap destinatari

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
ca: El servidor no suporta el tipus d'autenticació sol·licitat. És possible que no permeti cap autenticació.

en: This signature has been changed, but has not been saved.
ca: Aquesta signatura s'ha modificat, però no s'ha desat.

en: This will mark all messages as read in the selected folder and its subfolders.
ca: Això marcarà tots els missatges com a llegits en el directori seleccionat i els seus subdirectoris.

en: Unable to connect to the GroupWise server.
ca: No es pot connectar al servidor GroupWise.

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta d'esborranys d'aquest compte. Voleu fer servir la carpeta d'esborranys del sistema?

en: Unable to read license file.
ca: No es pot llegir el fitxer de la llicència.

en: Use _Default
ca: Pre_determinat

en: Use default drafts folder?
ca: Voleu usar la carpeta d'esborranys predeterminada?

en: You have not filled in all of the required information.
ca: No heu emplenat tota la informació necessària.

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
ca: Teniu missatges sense enviar. Voleu sortir igualment?

en: You may not create two accounts with the same name.
ca: No hauríeu de crear dos comptes amb el mateix nom.

en: You must name this Search Folder.
ca: Heu d'assignar un nom a aquesta carpeta de cerca.

en: You must specify a folder.
ca: Heu d'especificar una carpeta.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
ca: Heu d'especificar almenys una carpeta com a font.
    Podeu seleccionar les carpetes individualment, i/o seleccionant totes les carpetes locals, totes les remotes, o ambdues.

en: Your login to your server &quot;{0}&quot; as &quot;{0}&quot; failed.
ca: Ha fallat l'entrada al servidor &quot;{0}&quot; com a &quot;{0}&quot;.

en: _Append
ca: _Afegeix

en: _Discard changes
ca: _Descarta els canvis

en: _Expunge
ca: Bui_da

en: _Open Messages
ca: _Obre un missatge

en: Unseen
ca: No vist

en: Seen
ca: Vist

en: Answered
ca: Respost

en: Multiple Unseen Messages
ca: Múltiples missatges sense veure

en: Multiple Messages
ca: Missatges múltiples

en: Lowest
ca: Molt baixa

en: Lower
ca: Abaixa

en: Higher
ca: Alta

en: Highest
ca: Molt alta

note: strftime format of a time, in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
ca: Avui a les %k:%M

en: Yesterday %l:%M %p
ca: Ahir a les %k:%M

en: %a %l:%M %p
ca: %a a les %k:%M

en: %b %d %l:%M %p
ca: el %d de %b a les %k:%M

en: %b %d %Y
ca: %d de %b del %Y

en: Messages
ca: Missatges

en: Generating message list
ca: S'està generant la llista de missatges

en: Due By
ca: Venciment

en: Flag Status
ca: Estat del senyalador

en: Flagged
ca: Senyalat

en: Follow Up Flag
ca: Senyalador per respondre

en: Original Location
ca: Ubicació original

en: Received
ca: Rebut

en: Size
ca: Mida

en: Call
ca: Crida

en: Do Not Forward
ca: No ho reenviïs

en: Follow-Up
ca: Respondre

en: For Your Information
ca: Per a la vostra informació

en: Forward
ca: Reenvia

en: No Response Necessary
ca: No és necessària cap resposta

en: Reply
ca: Respon

en: Reply to All
ca: Respon a tots

en: Review
ca: Ressenya

en: Body contains
ca: El cos conté

en: Message contains
ca: El missatge conté

en: Recipients contain
ca: Els destinataris contenen

en: Sender contains
ca: El remitent conté

en: Subject contains
ca: L'assumpte conté

en: Subject or Sender contains
ca: L'assumpte o el remitent conté

en: Local Address Books
ca: Llibreta d'adreces local

en: Provides core functionality for local address books.
ca: Proporciona funcionalitat central per la llibreta d'adreces local.

en: A formatter plugin which displays audio attachments inline and allows you to play them directly from evolution.
ca: Un connector formatador que mostra els fitxers de so adjunts i permet reproduir-los directament des de l'Evolution.

en: Audio inline plugin
ca: Connector d'àudio

en: Select name of Evolution archive
ca: Seleccioneu el nom de l'arxiu de l'Evolution

en: _Restart Evolution after backup
ca: _Reinicia l'Evolution després de la còpia de seguretat

en: Select Evolution archive to restore
ca: Seleccioneu l'arxiu de l'Evolution a restaurar

en: _Restart Evolution after restore
ca: _Reinicia l'Evolution després de restaurar

en: Backup Evolution directory
ca: Fes una còpia de seguretat de l'Evolution

en: Restore Evolution directory
ca: Restaura una còpia de seguretat

en: Check Evolution archive
ca: Comprova l'arxiu de l'Evolution

en: Restart Evolution
ca: Reinicia l'Evolution

en: A plugin for backing up and restore Evolution data and settings.
ca: Un connector per a copiar i restaurar les dades i la configuració de l'Evolution.

note: the path to the shared library
en: Backup and restore plugin
ca: Connector per a copiar i restaurar

en: Backup Settings...
ca: Configura la còpia de seguretat...

en: Backup and restore Evolution data and settings
ca: Copia i restaura les dades i la configuració de l'Evolution

en: Restore Settings...
ca: Configuració de la restauració...

en: Automatic Contacts
ca: Contactes automàtics

note: Enable BBDB checkbox
en: _Automatically create entries in the addressbook when responding to mail
ca: Crea _automàticament entrades a la llibreta d'adreces quan es respongui al correu

en: Instant Messaging Contacts
ca: Contactes de la missatgeria instantània

note: Enable Gaim Checkbox
en: Periodically synchronize contact information and images from gaim buddy list
ca: Sincronitza periòdicament la informació de contactes i les imatges del meu programa de missatgeria instantània

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
ca: Sincronitza la me_va llista d'amics

en: Automatically fills your addressbook with names and email addresses as you reply to messages. Also fills in IM contact information from your buddy lists.
ca: Omple automàticament la vostra llibreta d'adreces amb noms i adreces de correu mentre responeu als correus. També omple la informació de contactes de missatgeria amb la vostra llista d'amics.

en: Use _SSL
ca: Utilitza _SSL

en: Local Calendars
ca: Calendaris locals

en: Provides core functionality for local calendars.
ca: Proporciona funcionalitat central per als calendaris locals.

en: _Secure connection
ca: Usa una connexió _segura

en: HTTP Calendars
ca: Calendaris HTTP

en: Provides core functionality for webcal and http calendars.
ca: Proporciona funcionalitat central per a webcal i calendaris http.

en: Weather: Cloudy
ca: Temps: amb núvols

en: Weather: Fog
ca: Temps: boira

en: Weather: Partly Cloudy
ca: Temps: parcialment ennuvolat

en: Weather: Rain
ca: Temps: pluja

en: Weather: Snow
ca: Temps: neu

en: Weather: Sunny
ca: Temps: sol

en: Weather: Thunderstorms
ca: Temps: llamps i trons

en: Select a location
ca: Seleccioneu una ubicació

en: _Units:
ca: _Unitats:

en: Metric (Celsius, cm, etc)
ca: Mètric (celsius, cm, etc)

en: Imperial (Fahrenheit, inches, etc)
ca: Imperial (Fahrenheit, polzades, etc)

en: Provides core functionality for weather calendars.
ca: Proporciona funcionalitat central per a calendaris del clima.

en: Weather Calendars
ca: Calendari del clima

en: A test plugin which demonstrates a popup menu plugin which lets you copy things to the clipboard.
ca: Un connector de prova que demostra un connector de menú emergent que us permet copiar coses al porta-retalls.

en: Copy _Email Address
ca: Copia l'adr_eça electrònica

en: Copy tool
ca: Eina de còpia

en: Check whether Evolution is the default mailer
ca: Comprova que l'Evolution és el gestor de correu predeterminat

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
ca: Comprova que l'Evolution és el gestor de correu predeterminat en iniciar.

en: Checks whether Evolution is the default mail client on startup.
ca: Comprova que l'Evolution és el gestor de correu predeterminat en iniciar.

en: Default Mail Client
ca: Client de correu predeterminat

en: Do you want to make Evolution your default e-mail client?
ca: Voleu que l'Evolution sigui el vostre gestor de correu predeterminat?

en: Mark as _default folder
ca: Marca com a _directori predeterminat

en: Default Sources
ca: Fonts predeterminades

en: Provides functionallity for marking a calendar or addressbook as the default one.
ca: Proporciona funcionalitat per a marcar com a predeterminat un calendari o una llibreta d'adreces.

en: Open Other User's Folder
ca: Obre la carpeta d'un altre usuari

en: _Account:
ca: _Compte:

en: _Folder Name:
ca: _Nom de la carpeta:

en: _User:
ca: _Usuari:

note: i18n: "Secure Password Authentication" is an Outlookism
en: Secure Password
ca: Contrasenya segura

note: i18n: "NTLM" probably doesn't translate
en: This option will connect to the Exchange server using secure password (NTLM) authentication.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor Exchange usant autenticació basada en contrasenya segura (NTLM).

en: Plaintext Password
ca: Contrasenya sense xifrar

en: This option will connect to the Exchange server using standard plaintext password authentication.
ca: Amb aquesta opció es connectarà al servidor Exchange mitjançant una contrasenya de text sense xifrar.

en: Out Of Office
ca: Fora de l'oficina

en: The message specified below will be automatically sent to 
    each person who sends mail to you while you are out of the office.
ca: El missatge especificat a sota s'enviarà automàticament a totes les persones
    que us enviïn un correu quan no esteu a l'oficina.

en: I am out of the office
ca: No estic a l'oficina

en: I am in the office
ca: Estic a l'oficina

note: Change Password
en: Change the password for Exchange account
ca: Canvia la contrasenya per al compte d'Exchange

en: Change Password
ca: Canvia la contrasenya

note: Delegation Assistant
en: Manage the delegate settings for Exchange account
ca: Gestiona la configuració de delegats per al compte d'Exchange

en: Delegation Assitant
ca: Assistent de delegació

note: Miscelleneous settings
en: Miscelleneous
ca: Miscel·lània

note: Folder Size
en: View the size of all Exchange folders
ca: Visualitza la mida de totes les carpetes Exchange

en: Folders Size
ca: Mida de les carpetes

en: Exchange Settings
ca: Configuració d'Exchange

en: A_uthenticate
ca: A_utenticació

en: Authentication Type
ca: Tipus d'autenticació

en: Ch_eck for Supported Types
ca: Comprova els tipus _disponibles

en: Evolution is in offline mode. You cannot create or modify folders now.
    Please switch to online mode for such operations.
ca: L'Evolution està desconnectat. Ara no podeu crear o modificar carpetes.
    Canvieu al mode connectat per a aquestes operacions.

note: User entered a wrong existing * password. Prompt him again.
en: The current password does not match the existing password for your account. Please enter the correct password
ca: La contrasenya actual no concorda amb la contrasenya actual del vostre compte. Introduïu la contrasenya correcta

en: The two passwords do not match. Please re-enter the passwords.
ca: Les contrasenyes són diferents. Torneu a introduir les contrasenyes.

en: Confirm Password:
ca: Confirmeu la contrasenya:

en: Current Password:
ca: Contrasenya actual:

en: New Password:
ca: Nova contrasenya:

en: Your current password has expired. Please change your password now.
ca: La vostra contrasenya actual ha caducat. Canvieu-la ara.

en: Your password will expire in the next %d days
ca: La vostra contrasenya vencerà en els pròxims %d dies

en: Custom
ca: Personalitza

en: Delegate Permissions
ca: Permisos del delegat

en: Permissions for %s
ca: Permisos per a %s

en: Delegate To
ca: Delega a

en: Remove the delegate %s?
ca: Voleu suprimir el delegat %s?

en: Could not access Active Directory
ca: No s'ha pogut accedir l'Active Directory

en: Could not find self in Active Directory
ca: No se us ha trobat en l'Active Directory

en: Could not find delegate %s in Active Directory
ca: No s'ha pogut trobar el delegat %s en l'Active Directory

en: Could not remove delegate %s
ca: No s'ha pogut esborrar el delegat %s

en: Could not update list of delegates.
ca: No s'ha pogut actualitzar la llista de delegats.

en: Could not add delegate %s
ca: No s'ha pogut afegir el delegat %s

en: Error reading delegates list.
ca: S'ha produït un error en llegir la llista de delegats.

en: Author (read, create)
ca: Autor (llegir, crear)

note: Translators: This is used for permissions for <user> for the folder Calendar.
en: C_alendar:
ca: C_alendari:

note: Translators: This is used for permissions for <user> for the folder Contacts.
en: Co_ntacts:
ca: Co_ntactes:

en: Delegates
ca: Delegats

en: Editor (read, create, edit)
ca: Editor (llegir, crear, editar)

en: Permissions for
ca: Permisos per a

en: Reviewer (read-only)
ca: Revisor (només lectura)

en: These users will be able to send mail on your behalf
    and access your folders with the permissions you give them.
ca: Aquests usuaris podran enviar correus en el vostre nom i
    accedir les vostres carpetes amb els permisos que els hi doneu.

en: _Delegate can see private items
ca: El _delegat pot ser elements privats

note: Translators: This is used for permissions for <user> for the folder Inbox.
en: _Inbox:
ca: _Safata d'entrada:

note: Translators: This is used for permissions for <user> for the folder Tasks.
en: _Tasks:
ca: _Tasques:

en: Permissions...
ca: Permisos...

en: Folder Name
ca: Nom de la carpeta

en: Folder Size
ca: Mida de les carpetes

en: Subscribe to Other User's Folder
ca: Subscriviu-vos a la carpeta d'un altre usuari

en: Exchange Folder Tree
ca: Arbre de carpetes d'Exchange

en: Unsubscribe Folder...
ca: Desfés la subscripció a una carpeta...

en: Really unsubscribe from folder "%s"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la carpeta "%s"?

en: Unsubscribe from "%s"
ca: Desfés la subscripció de "%s"

en: Password Expiry Warning...
ca: Avís d'expiració de la contrasenya...

en: Your password will expire in 7 days...
ca: La vostra contrasenya vencerà en els propers 7 dies...

en: _Change Password
ca: _Canvia la contrasenya

en: ok_button
ca: Botó d'acord

en: (Permission denied.)
ca: (S'ha denegat el permís.)

en: Add User:
ca: Afegeix usuari:

en: Add User
ca: Afegeix usuari

en: <b>Permissions</b>
ca: <b>Permisos</b>

en: Cannot Delete
ca: No es pot suprimir

en: Cannot Edit
ca: No es pot editar

en: Create items
ca: Crea elements

en: Create subfolders
ca: Crea subcarpetes

en: Delete Any Items
ca: Suprimeix qualsevol element

en: Delete Own Items
ca: Suprimeix els propis elements

en: Edit Any Items
ca: Edita qualsevol element

en: Edit Own Items
ca: Edita els elements propis

en: Folder contact
ca: Contacte de carpeta

en: Folder owner
ca: Propietari de carpeta

en: Folder visible
ca: Carpeta visible

en: Read items
ca: Elements llegits

en: Role:
ca: Rol:

en: Select User
ca: Seleccioneu usuari

en: Address Book...
ca: Llibreta d'adreces...

en: Subscribe to Other User's Contacts
ca: Subscriviu-vos als contactes d'un altre

en: Subscribe to Other User's Calendar
ca: Subscriviu-vos al calendari d'un altre usuari

en: A plugin that handles a collection of Exchange account specific operations and features.
ca: Un connector que gestiona una col·lecció d'operacions i característiques específiques de comptes d'Exchange

en: Exchange Operations
ca: Operacions d'Exchange

en: Cannot change password due to configuration problems.
ca: No es pot canviar la contrasenya degut a problemes de configuració.

en: Cannot display folders.
ca: No es poden visualitza les carpetes.

en: Changes to Exchange account configuration will take place after you quit and restart Evolution.
ca: Els canvis a la configuració del compte d'Exchange es produiran després de sortir i reiniciar l'Evolution.

en: Could not authenticate to server.
ca: No es pot autenticar al servidor.

en: Could not change password.
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya.

en: Could not configure Exchange account because 
    an unknown error occurred. Check the URL, 
    username, and password, and try again.
ca: No es pot configurar el compte d'Exchange perquè
    s'ha produït un error desconegut. Comproveu l'URL,
    el compte d'usuari i contrasenya, i proveu de nou.

en: Could not connect to Exchange server.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor Exchange.

en: Could not connect to server {0}.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor {0}.

en: Could not determine folder permissions for delegates.
ca: No s'ha pogut determinar els permisos de carpetes per als delegats.

en: Could not find Exchange Web Storage System.
ca: No s'ha trobat el sistema d'emmagatzemament web d'Exchange.

en: Could not locate server {0}.
ca: No s'ha pogut localitzar el servidor {0}.

en: Could not make {0} a delegate
ca: No s'ha pogut fer {0} un delegat

en: Could not read folder permissions
ca: No es pot llegir els permisos de la carpeta

en: Could not read folder permissions.
ca: No es pot llegir els permisos de la carpeta.

en: Could not read out-of-office state
ca: No s'ha pogut llegir l'estat de fora de l'oficina.

en: Could not update folder permissions.
ca: No s'ha pogut actualitzar els permisos de la carpeta.

en: Could not update out-of-office state
ca: No s'ha pogut actualitzar l'estat de fora de l'oficina

en: Exchange Account is offline.
ca: El compte d'Exchange està desconnectat.

en: Exchange Connector requires access to certain
    functionality on the Exchange Server that appears
    to be disabled or blocked. (This is usually 
    unintentional.) Your Exchange Administrator will 
    need to enable this functionality in order for 
    you to be able to use Evolution Exchange Connector.
    
    For information to provide to your Exchange 
    administrator, please follow the link below:
    
    {0}
ca: L'Exchange Connector necessita accedir a certa funcionalitat
    en el servidor d'Exchange que sembla inhabilitada o blocada
    (normalment no és intencional). El vostre administrador 
    d'Exchange haurà d'habilitar-ho perquè pugueu fer
    servir l'Evolution Exchange Connector.
    
    En el següent enllaç trobareu la informació que
    heu de proporcionar al vostre administrador d'Exchange:
    
    {0}

en: Failed to update delegates:
ca: No s'ha pogut actualitzar els delegats:

en: Folder already exists
ca: La carpeta ja existeix

en: Folder does not exist
ca: La carpeta no existeix

en: Folder offline
ca: Carpeta desconnectada

en: Generic error
ca: Error genèric

en: If OWA is running on a different path, you must specify that in the account configuration dialog.
ca: Si l'OWA s'està executant en un camí diferent, heu d'especificar-ho en el diàleg de configuració del compte.

en: Mailbox for {0} is not on this server.
ca: La bústia de correu per a {0} no és en aquest servidor.

en: Make sure the URL is correct and try again.
ca: Assegureu-vos que la URL és correcta i proveu-ho de nou.

en: Make sure the server name is spelled correctly and try again.
ca: Assegureu-vos que el nom del servidor està escrit correctament i proveu-ho de nou.

en: Make sure the username and password are correct and try again.
ca: Assegureu-vos que el nom d'usuari i la contrasenya són correctes i proveu-ho de nou.

en: No Global Catalog server configured for this account.
ca: No s'ha configurat un servidor de catàleg global per a aquest compte.

en: No mailbox for user {0} on {1}.
ca: L'usuari {0} no té bústia de correu a {1}.

en: No such user {0}
ca: No existeix l'usuari {0}

en: Password successfully changed.
ca: S'ha canviat la contrasenya correctament.

en: Please restart Evolution
ca: Reinicieu l'Evolution

en: Please select a user.
ca: Seleccioneu un usuari.

en: Server rejected password because it is too weak.
ca: El servidor ha rebutjat la contrasenya perquè és massa feble.

en: The Exchange account will be disabled when you quit Evolution
ca: El compte d'Exchange s'inhabilitarà quan sortiu d'Evolution

en: The Exchange account will be removed when you quit Evolution
ca: El compte d'Exchange se suprimirà quan sortiu d'Evolution

en: The Exchange server is not compatible with Exchange Connector.
ca: El servidor d'Exchange no és compatible amb l'Exchange Connector.

en: The server is running Exchange 5.5. Exchange Connector 
    supports Microsoft Exchange 2000 and 2003 only.
ca: El servidor està executant Exchange 5.5. L'Exchange Connector
    només pot treballar amb Microsoft Exchange 2000 i 2003.

en: This probably means that your server requires 
    you to specify the Windows domain name 
    as part of your username (eg, &quot;DOMAIN\user&quot;).
    
    Or you might have just typed your password wrong.
ca: Això probablement significa que el vostre servidor requereix
    que especifiqueu el nom de domini de Windows
    com a part del vostre nom d'usuari (p.e., &quot;DOMAIN\user&quot;).
    
    O podeu haver escrit malament la vostra contrasenya.

en: Try again with a different password.
ca: Proveu-ho de nou amb una contrasenya diferent.

en: Unable to add user to access control list:
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari a la llista de control d'accés:

en: Unable to edit delegates.
ca: No es pot editar els delegats.

en: Unknown error looking up {0}
ca: S'ha produït un error desconegut en cercar {0}

en: Unknown error.
ca: S'ha produït un error desconegut.

en: Unknown type
ca: Tipus desconegut

en: Unsupported operation
ca: L'operació no està implementada

en: You are nearing your quota available for storing mail on this server.
ca: Us esteu acostant a la vostra quota disponible per a emmagatzemar correus en aquest servidor.

en: You cannot make yourself your own delegate
ca: No podeu ser el vostre propi delegat

en: You have exceeded your quota for storing mail on this server.
ca: Heu superat la vostra quota per a emmagatzemar correus en aquest servidor.

en: You may only configure a single Exchange account.
ca: Només podeu configurar un únic compte d'Exchange.

en: Your current usage is: {0} KB. Try to clear up some space by deleting some mail.
ca: El vostre ús actual és: {0}KB. Intenteu netejar una mica d'espai esborrant alguns correus.

en: Your current usage is: {0} KB. You will not be able to either send or receive mail now.
ca: El vostre ús actual és: {0}KB. No podreu enviar ni rebre correus.

en: Your current usage is: {0} KB. You will not be able to send mail until you clear up some space by deleting some mail.
ca: El vostre ús actual és: {0}KB. No podreu enviar correus fins que netegeu una mica d'espai esborrant alguns correus.

en: Your password has expired.
ca: La vostra contrasenya ha vençut.

en: {0} cannot be added to an access control list
ca: No es pot afegir {0} a la llista de control d'accés

en: {0} is already a delegate
ca: {0} ja és un delegat

en: {0} is already in the list
ca: {0} ja està a la llista

en: Subscribe to Other User's Tasks
ca: Subscriviu-vos a les tasques d'un altre usuari

en: Check folder permissions
ca: Comproveu els permisos de la carpeta

en: Unsubscribing from folder "%s"
ca: S'ha esborrat la subscripció de la carpeta '%s'

en: Allows unsubscribing of mail folders in the folder tree context menu.
ca: Permet eliminar la subscripció de carpetes de correu en el menú contextual de l'arbre de carpetes.

en: Unsubscribe Folders
ca: Elimina la subscripció a una carpeta

en: Checklist
ca: Llista de comprovacions

en: Groupwise Account Setup
ca: Configuració del compte GroupWise

en: Junk Settings
ca: Configuració de la brossa

en: <b>Junk Mail Settings</b>
ca: <b>Opcions del correu brossa</b>

en: Junk Mail Settings...
ca: Configuració del correu brossa...

en: <b>Junk List:</b>
ca: <b>Llista de brossa:</b>

en: Email:
ca: Adreça electrònica:

en: Junk Mail Settings
ca: Configuració del correu brossa

en: _Disable
ca: _Inhabilita

en: _Enable
ca: _Habilita

en: _Junk List
ca: _Llista de brossa

en: Add Send Options to groupwise messages
ca: Afegeix opcions d'enviament als missatges de groupwise

en: Send Options
ca: Opcions d'enviament

en: A plugin for the features in Groupwise accounts.
ca: Un connector per a les característiques en els comptes GroupWise

en: Groupwise Features
ca: Característiques GroupWise

en: Accept Tentatively
ca: Accepta provisionalment

en: <b>Users:</b>
ca: <b>Usuaris:</b>

en: Message
ca: Missatge

en: Shared Folder Notification
ca: Notificació de carpeta compartida

en: The participants will receive the following notification.
ca: Els participants rebran la següent notificació.

en: _Contacts...
ca: _Contactes...

en: _Customize notification message
ca: Personalitza el missatge de notifi_cació

en: _Not Shared
ca: No e_s comparteix

en: _Shared With ...
ca: E_s comparteix amb...

en: _Sharing
ca: _Compartició

en: <b>Name</b>
ca: <b>Nom</b>

en: Access Rights
ca: Drets d'accés

en: Add/Edit
ca: Afegeix/edita

en: Con_tacts
ca: Con_tactes

en: Modify _folders/options/rules/
ca: Modi_fica carpetes/opcions/regles

en: Read items marked _private
ca: Llegeix elements marcats _privats

en: Reminder Notes
ca: Notes del recordatori

en: Subscribe to my _alarms
ca: Subscriu a les meves _alarmes

en: Subscribe to my _notifications
ca: Subscriu a les meves _notificacions

en: _Read
ca: _Llegit

en: _Write
ca: _Escriu

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: <b>Account Name</b>
ca: <b>Nom del compte</b>

en: Proxy Login
ca: Entrada del servidor intermediari

en: %sEnter password for %s (user %s)
ca: %sIntroduïu la contrasenya per a %s (usuari %s)

en: _Proxy Login...
ca: Entrada del servidor _intermediari...

en: The Proxy tab will be available only when the account is online.
ca: La pestanya del servidor intermediari només estarà disponible quan el compte estigui en línia.

en: The Proxy tab will be available only when the account is enabled.
ca: La pestanya del servidor intermediari només estarà disponible quan el compte estigui habilitat.

en: Users
ca: Usuaris

en: Enter the users and set permissions
ca: Introduïu els usuaris i establiu els permisos

en: New _Shared Folder...
ca: Nova _carpeta compartida...

en: Sharing
ca: Compartició

en: Track Message Status...
ca: Segueix l'estat del missatge...

en: A plugin to setup hula calendar sources.
ca: Un connector per configurar fonts de calendari hula.

en: Hula Account Setup
ca: Configuració del compte Hula

en: _Import to Calendar
ca: _Importa al calendari

en: _Import to Tasks
ca: _Importa a les tasques

en: Import ICS
ca: Importa un ICS

en: Select Task List
ca: Seleccioneu una llista de tasques

en: Select Calendar
ca: Seleccioneu un calendari

en: _Import
ca: _Importa

en: iCalendar format (.ics)
ca: Format de l'iCalendar (.ics)

en: Synchronize the selected task/calendar/addressbook with Apple iPod
ca: Sincronitzeu la llibreta d'adreces/calendari/tasca amb un iPod d'Apple

en: Synchronize to iPod
ca: Sincronitza l'iPod

en: iPod Synchronization
ca: Sincronització de l'iPod

en: No output directory!
ca: No hi ha directori de sortida!

en: The output directory was not found on iPod! Please ensure that iPod has been correctly set up and try again.
ca: No s'ha trobat el directori de sortida a l'iPod. Assegureu-ovs que l'iPod s'ha configurat correctament i proveu de nou.

en: Could not export data!
ca: No s'han pogut exportar les dades!

en: Exporting data failed.
ca: L'importació de dades ha fallat.

en: Could not open addressbook!
ca: No s'ha pogut obrir la llibreta d'adreces

en: Could not open the Evolution addressbook to export data.
ca: No s'ha pogut obrir la llibreta d'adreces de l'Evolution per a exportar dades.

en: Could not open calendar/todo!
ca: No s'ha pogut obrir el calendari/tasques!

en: Could not open the Evolution calendar/todo list to export data.
ca: No s'ha pogut obrir la llista de tasques per fer o el calendari d'Evolution per a exportar les dades.

en: Failed to load the calendar '%s'
ca: No s'ha pogut carregar el calendari '%s'

en: An appointment in the calendar '%s' conflicts with this meeting
ca: Un esdeveniment del calendari '%s' coincideix amb aquesta reunió

en: Found the appointment in the calendar '%s'
ca: S'ha trobat l'esdeveniment al calendari '%s'

en: Unable to find any calendars
ca: No s'ha pogut trobat cap calendari

en: Unable to find this meeting in any calendar
ca: No s'ha pogut trobar aquesta reunió en cap calendari

en: Unable to find this task in any task list
ca: No s'ha pogut trobar la tasca a la llista de tasques

en: Unable to find this journal entry in any journal
ca: No es pot trobar aquesta entrada de diari a cap diari

en: Searching for an existing version of this appointment
ca: S'està buscant una versió existent d'aquesta cita

en: Unable to parse item
ca: No s'ha pogut analitzar l'element

en: Unable to send item to calendar '%s'.  %s
ca: No s'ha pogut enviar l'element al calendari '%s'. %s

en: Sent to calendar '%s' as accepted
ca: S'ha enviat al calendari '%s' com a acceptat

en: Sent to calendar '%s' as tentative
ca: S'ha enviat al calendari '%s' com a tentatiu

en: Sent to calendar '%s' as declined
ca: S'ha enviat al calendari '%s' com a rebutjat

en: Sent to calendar '%s' as canceled
ca: S'ha enviat al calendari '%s' com a cancel·lat

en: Organizer has removed the delegate %s
ca: L'organitzador ha suprimit al delegat %s

en: Sent a cancelation notice to the delegate
ca: Envia un avís de cancel·lació al delegat

en: Could not send the cancelation notice to the delegate
ca: No s'ha pogut enviar un avís de cancel·lació al delegat

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
ca: L'estat del participant no s'ha pogut actualitzar perquè l'estat no és vàlid

en: Unable to update attendee. %s
ca: No s'ha pogut actualitzar el participant. %s

en: Attendee status updated
ca: S'ha actualitzat l'estat del participant

en: The calendar attached is not valid
ca: El calendari adjunt no és vàlid

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
ca: El missatge no conté un calendari iCalendar vàlid, tot i que diu contenir-ne un.

en: The item in the calendar is not valid
ca: L'element en el calendari no és vàlid

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
ca: El missatge conté un calendari, però el calendari no conté esdeveniments, tasques o informació de lliure/ocupat

en: The calendar attached contains multiple items
ca: El calendari adjunt conté múltiples elements

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
ca: Per processar tots els elements, s'hauria de desar el fitxer i importar el calendari

note: Delete message after acting FIXME Need a schema for this
en: _Delete message after acting
ca: Suprimeix el missatge _després d'actuar

en: Conflict Search
ca: Conflicte de cerca

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
ca: Seleccioneu els calendaris per cercar conflictes entre reunions

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
ca: Avui

note: strftime format of a time, in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
ca: Avui a les %H:%M

note: strftime format of a time, in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
ca: Avui a les %H:%M:%S

note: strftime format of a time, in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
ca: Avui a les %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
ca: Demà

note: strftime format of a time, in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
ca: Demà a les %H:%M

note: strftime format of a time, in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
ca: Demà a les %H:%M:%S

note: strftime format of a time, in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
ca: Demà a les %l:%M %p

note: strftime format of a time, in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
ca: Demà a les %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A %H:%M
ca: %A a les %H:%M

note: strftime format of a weekday and a time, in 24-hour format.
en: %A %H:%M:%S
ca: %A a les %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A %l:%M %p
ca: %A a les %l:%M %p

note: strftime format of a weekday and a time, in 12-hour format.
en: %A %l:%M:%S %p
ca: %A a les %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date without a year.
en: %A, %B %e
ca: %A, %e de %B

note: strftime format of a weekday, a date without a year and a time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %H:%M
ca: %A, %e de %B a les %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e %H:%M:%S
ca: %A, %e de %B a les %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date without a year and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %l:%M %p
ca: %A, %e de %B a les %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date without a year and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
ca: %A, %e de %B a les %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
ca: %A, %e de %B del %Y

note: strftime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
ca: %A, %e de %B del %Y a les %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
ca: %A, %e de %B del %Y a les %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
ca: %A, %e de %B del %Y a les %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
ca: %A, %e de %B del %Y a les %l:%M:%S %p

en: <b>%s</b> through %s has published the following meeting information:
ca: En/na <b>%s</b>, a través de %s, ha publicat la següent informació de la reunió:

en: <b>%s</b> has published the following meeting information:
ca: En/na <b>%s</b> ha publicat la següent informació de la reunió:

en: <b>%s</b> has delegated the following meeting to you:
ca: En/na <b>%s</b> us ha delgat la següent reunió:

en: <b>%s</b> through %s requests your presence at the following meeting:
ca: En/na <b>%s</b>, a través de %s, sol·licita la vostra presència a la següent reunió:

en: <b>%s</b> requests your presence at the following meeting:
ca: En/na <b>%s</b> sol·licita la vostra presència a la següent reunió:

en: <b>%s</b> through %s wishes to add to an existing meeting:
ca: En/na <b>%s</b>, a través de %s, es voldria afegir a una reunió existent:

en: <b>%s</b> wishes to add to an existing meeting:
ca: En/na <b>%s</b> es voldria afegir a una reunió existent:

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest information for the following meeting:
ca: En/na <b>%s</b> voldria rebre l'última informació de la tasca:

en: <b>%s</b> has sent back the following meeting response:
ca: En/na <b>%s</b> ha enviat la següent resposta de reunió:

en: <b>%s</b> through %s has canceled the following meeting:
ca: En/na <b>%s</b>, a través de %s, ha cancel·lat la reunió següent:

en: <b>%s</b> has canceled the following meeting.
ca: En/na <b>%s</b> ha cancel·lat la següent reunió.

en: <b>%s</b> has proposed the following meeting changes.
ca: En/na <b>%s</b> ha proposat els següents canvis a la reunió.

en: <b>%s</b> through %s has declined the following meeting changes:
ca: En/na <b>%s</b>, a través de %s, ha rebutjat els següents canvis a la reunió:

en: <b>%s</b> has declined the following meeting changes.
ca: En/na <b>%s</b> ha rebutjat els següents canvis a la reunió:

en: <b>%s</b> through %s has published the following task:
ca: En/na <b>%s</b>, a través de %s, ha publicat la següent informació de tasca:

en: <b>%s</b> has published the following task:
ca: En/na <b>%s</b> ha publicat la següent tasca:

en: <b>%s</b> requests the assignment of %s to the following task:
ca: En/na <b>%s</b> sol·licita assignar la següent tasca a %s:

en: <b>%s</b> through %s has assigned you a task:
ca: En/na <b>%s</b>, a través de %s, us ha assignat una tasca:

en: <b>%s</b> has assigned you a task:
ca: En/na <b>%s</b> us ha assignat una tasca:

en: <b>%s</b> through %s wishes to add to an existing task:
ca: En/na <b>%s</b>, a través de %s, es voldria afegir a una tasca existent:

en: <b>%s</b> wishes to add to an existing task:
ca: En/na <b>%s</b> es voldria afegir a una tasca existent:

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest information for the following assigned task:
ca: En/na <b>%s</b> voldria rebre l'última informació per a la següent tasca assignada:

en: <b>%s</b> has sent back the following assigned task response:
ca: En/na <b>%s</b> ha retornat la següent resposta de la tasca assignada:

en: <b>%s</b> through %s has canceled the following assigned task:
ca: En/na <b>%s</b>, a través de %s, ha cancel·lat la següent tasca assignada:

en: <b>%s</b> has canceled the following assigned task:
ca: En/na <b>%s</b> ha cancel·lat la següent tasca assignada:

en: <b>%s</b> has proposed the following task assignment changes:
ca: En/na <b>%s</b> ha proposat els següents canvis d'assignació d'una tasca.

en: <b>%s</b> through %s has declined the following assigned task:
ca: En/na <b>%s</b>, a través de %s, ha rebutjat la següent tasca assignada:

en: <b>%s</b> has declined the following assigned task:
ca: En/na <b>%s</b> ha rebutjat la següent tasca assignada:

note: Everything gets the open button
en: _Open Calendar
ca: C_alendari d'obertura

note: FIXME Is this really the right button?
en: _Accept
ca: _Accepta

en: _Decline all
ca: _Declina'ls tots

en: _Decline
ca: _Declina

en: _Tentative all
ca: _Tots provisionalment

en: _Tentative
ca: Provisionalmen_t

en: _Accept all
ca: _Accepta'ls tots

note: FIXME Is this really the right button?
en: _Send Information
ca: Informació d'en_viament

note: FIXME Is this really the right button?
en: _Update Attendee Status
ca: Act_ualitza l'estat de l'assistent

en: _Update
ca: Act_ualitza

note: Start time
en: Start time:
ca: Hora d'inici:

note: End time
en: End time:
ca: Hora de finalització:

note: Comment
en: Comment:
ca: Comentari:

en: Send u_pdates to attendees
ca: En_via actualitzacions als assistents

en: A_pply to all instances
ca: A_plica a totes les instàncies

en: Displays text/calendar parts in messages.
ca: Mostra les parts de text/calendari en els missatges.

en: Itip Formatter
ca: Formatador d'itip

en: &quot;{0}&quot; has delegated the meeting. Do you want to add the delegate &quot;{1}&quot; ?
ca: &quot;{0}&quot; ha delegat la reunió. Voleu afegir el delegat &quot;{1}&quot;?

en: This meeting has been delegated
ca: S'ha delegat la reunió

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
ca: Aquesta resposta no està associada a cap assistent actual. Voleu afegir-lo com a assistent?

en: Proxy _Logout
ca: Sortida de_l servidor intermediari

en: Allows disabling of accounts.
ca: Permet inhabilitar els comptes.

en: Disable Account
ca: Inhabilita el compte

en: System error: %s
ca: Error del sistema: %s

en: Camel error: %s
ca: S'ha produït un error del camel: %s

en: Account cannot send e-mail
ca: El compte no pot enviar correus

en: No store available
ca: No hi ha cap magatzem disponible

en: A plugin which implements a CORBA interface for accessing mail data remotely.
ca: Un connector que implementa una interfície CORBA per a accedir dades de correu remotament.

en: Mail Remote
ca: Correu remot

en: A plugin which allows the creation of meetings from the contents of a mail message.
ca: Un connector que permet crear reunions dels continguts d'un missatge de correu.

en: Con_vert to Meeting
ca: Con_verteix a reunió

en: Mail to meeting
ca: Correu a reunió

en: A plugin which allows the creation of tasks from the contents of a mail message.
ca: Un connector que us permet crear tasques dels continguts del missatge de correu.

en: Con_vert to Task
ca: Con_verteix a taska

en: Mail to task
ca: Correu a tasca

en: Convert the selected message to a new task
ca: Converteix el missatge seleccionat en una nova tasca

en: Contact list _owner
ca: Pr_opietari de la llista de contactes

en: Get list _archive
ca: Aconsegueix l'_arxiu de llista

en: Get list _usage information
ca: Aconsegueix informació de l'ús de la ll_ista

en: Mailing List Actions
ca: Accions de la llista de correu

en: Mailing _List
ca: _Llista de correu

en: Provide actions for common mailing list commands (subscribe, unsubscribe, ...).
ca: Proporciona accions per a les ordres habituals de les llistes de correu (subscriu, suprimeix la subscripió, ...).

en: _Post message to list
ca: Envia un _missatge a la llista

en: _Subscribe to list
ca: _Subscriu a la llista

en: _Un-subscribe to list
ca: Suprimeix la s_ubscripció

en: Action not available
ca: Acció no disponible

en: An e-mail message will be sent to the URL "{0}". You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
ca: S'enviarà un missatge de correu electrònic a l'URL '{0}'. Podeu enviar el missatge automàticament, o veure'l i canviar-lo abans.
    
    Hauríeu de rebre una resposta de la llista de correu poc després d'enviar el missatge.

en: Malformed header
ca: La capçalera està mal formada

en: No e-mail action
ca: Cap acció de correu electrònic

en: Posting not allowed
ca: No es permet publicar

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
ca: No es permet publicar en aquesta llista de correu. Possiblement sigui una llista només per llegir. Contacteu amb el propietari de la llista.

en: Send e-mail message to mailing list?
ca: Voleu enviar un correu electrònic a la llista?

en: The action could not be performed. This means the header for this action did not contain any action we could handle.
    
    Header: {0}
ca: No s'ha pogut realitzar l'acció. Això significa que la capçalera per a aquesta acció no contenia cap acció que es pugués tractar.
    
    Capçalera: {0}

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
ca: La capçalera {0} d'aquest missatge està mal construïda i no es processarà.
    
    Capçalera: {1}

en: This message does not contain the header information required for this action.
ca: Aquest missatge no conté la informació de capçalera necessària per a aquesta acció.

en: _Edit message
ca: _Edita el missatge

en: _Send message
ca: Envia el mi_ssatge

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
ca: Contacteu amb el propietari de la llista a la qual pertany aquest missatge

en: Get an archive of the list this message belongs to
ca: Obteniu un arxiu de la llista a la qual pertany aquest missatge

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
ca: Obté informació quant a l'ús de la llista a la qual pertany aquest missatge

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
ca: Envieu un missatge a la llista de correu a la qual pertany aquest missatge

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
ca: Subscriviu-vos a la llista de correu a la qual pertany aquest missatge

en: Unsubscribe to the mailing list this message belongs to
ca: Suprimiu la subscripció a la llista de correu a la qual pertany aquest missatge

en: Mark All Read
ca: Marca'ls tots com a llegits

en: Mark me_ssages as read
ca: Marca els mi_ssatges com a llegits

en: Used for marking all the messages under a folder as read
ca: S'usa per marcar com a llegits tots els missatges sota una carpeta

en: Mark calendar offline
ca: Marca el calendari com a desconnectat

en: Marks the selected calendar for offline viewing.
ca: Marca el calendari seleccionat per a veure'l fora de línia.

en: _Do not make this available offline
ca: No el facis _disponible fora de línia

en: _Mark Calendar for offline use
ca: _Marca el calendari per a usar en mode desconnectat

en: A plugin which implements mono plugins.
ca: Un connector que implementa connectors en mono.

en: Mono Loader
ca: Carregador del Mono

en: Generates a D-BUS message when new mail arrives.
ca: Genera un missatge D-BUS quan arribi nou correu.

en: New Mail Notification
ca: Notificació de correu nou

en: New mail notify
ca: Notificació de correu nou

en: A plugin for managing which plugins are enabled or disabled.
ca: Un connector per a gestionar quins connectors estan habilitats o inhabilitats.

note: Setup the ui
en: Plugin Manager
ca: Administrador de connectors

en: Enable and disable plugins
ca: Habilita i inhabilita connectors

en: _Plugins
ca: _Connectors

en: Author(s)
ca: Autors

en: Description
ca: Descripció

en: Note: Some changes will not take effect until restart
ca: Avís: alguns canvis només s'aplicaran després de reinciar

en: Plugin
ca: Connector

en: A test plugin which demonstrates a formatter plugin which lets you choose to disable HTML messages.
    
    This plugin is unsupported demonstration code only.
ca: Un connector de prova que demostra un connector formatador que us permet escollir inhabilitar els correus HTML.
    
    Aquest connector és un codi només per a demostració.

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
ca: Mode de text sense format

en: Prefer plain-text
ca: Prefereixo text sense format

en: Show HTML if present
ca: Mostra HTML si n'hi ha

en: Prefer PLAIN
ca: Preferiblement text sense format

en: Only ever show PLAIN
ca: Mostra sempre text sense format

en: HTML Mode
ca: Mode HTML

en: Gives an option to print mail from composer
ca: Afegeix una opció per a imprimir correu des del redactor

en: Print Pre_view
ca: Pre_visualització d'impressió

en: Prints the message
ca: Imprimeix el missatge

en: Evolution Profiler
ca: Perfilador de l'Evolution

en: Writes a log of profiling data events.
ca: Escriu un registre de dades d'esdeveniments de perfilació.

en: Allows calendars to be published to the web
ca: Permet publicar els calendaris a la web

en: Calendar Publishing
ca: Publicació de calendaris

en: Locations
ca: Ubicació

en: _Publish Calendar Information
ca: _Publica informació del calendari

en: Are you sure you want to remove this URL?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquesta URL?

en: <span weight="bold">Location</span>
ca: <span weight="bold">Ubicació</span>

en: <span weight="bold">Sources</span>
ca: <span weight="bold">Origens</span>

en: Daily
    Weekly
    Manual (via Actions menu)
ca: Diari
    Setmanal
    Manual (mitjançant el menú d'accions)

en: P_ort:
ca: _Port:

en: Publishing Location
ca: Ubicació de la publicació

en: Publishing _Frequency:
ca: _Freqüència de publicació:

en: SSH
    Public FTP
    FTP (with login)
    Windows share
    WebDAV (HTTP)
    Secure WebDAV (HTTPS)
    Custom Location
ca: SSH
    FTP públic
    FTP (amb entrada)
    Recurs compartit de Windows
    WebDAV (HTTP)
    WebDAV Xifrat (HTTPS)
    Ubicació personalitzada

en: Service _type:
ca: _Tipus de servei:

en: _File:
ca: _Fitxer:

en: _Publish as:
ca: _Publica com a:

en: iCal
    Free/Busy
ca: iCal
    Lliure/ocupat

en: Spamassassin (built-in)
ca: Spamassassin (integrat)

en: Filters junk messages using Spamassassin. This plugin requires Spamassassin to be installed.
ca: Filtra els missatges brossa fent servir Spamassassin. Aquest connector necessita tenir instal·lat l'Spamassassin.

en: Spamassassin junk plugin
ca: Connector de brossa spamassassin

en: A plugin for saving all attachments or parts of a message at once.
ca: Un connector per a desar tots els fitxers adjunts o parts d'un missatge a la vegada.

note: the path to the shared library
en: Save attachments
ca: Desa els fitxers adjunts

en: Save Attachments ...
ca: Desa els fitxers adjunts...

en: Save all attachments
ca: Desa tots els fitxers adjunts

en: Select save base name
ca: Selecciona el nom per desar la base

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: Save
ca: Desa

en: Description List
ca: Llista de descripció

en: Categories List
ca: Llista de categories

en: Comment List
ca: Llista de comentaris

en: Created
ca: Creat

en: Contact List
ca: Llista de contactes

en: Start
ca: Comença

en: End
ca: Acaba

en: percent Done
ca: percentatge fet

en: Attendees List
ca: Llista d'assistents

en: Modified
ca: Modificat

en: Advanced options for the CSV format
ca: Opcions avançades del format CSV

en: Prepend a header
ca: Afegeix una capçalera al començament

en: Value delimiter:
ca: Separador de valors:

en: Record delimiter:
ca: Separador de registres:

en: Encapsulate values with:
ca: Encapsula els valors amb:

en: Comma separated value format (.csv)
ca: Format de valors separats per comes (.csv)

en: Save Selected
ca: Desa els seleccionats

en: Saves selected calendar or tasks list to disk.
ca: Desa el calendari seleccionat o la llista de tasques al disc.

en: _Save to Disk
ca: _Desa a disc

en: RDF format (.rdf)
ca: Format RDF (.rdf)

en: Select destination file
ca: Seleccioneu el fitxer destí

en: Select one source
ca: Selecciona una font

en: Selects a single calendar or task source for viewing.
ca: Selecciona un únic calendari o font de tasques per a visualitzar.

en: Show _only this Calendar
ca: Mo_stra només aquest calendari

en: Show _only this Task List
ca: Mo_stra només aquesta llista de tasques

en: A plugin that handles the Startup wizard.
ca: Un connector que gestiona l'auxiliar d'inici.

en: Startup wizard
ca: Auxiliar de l'inici

en: Evolution Setup Assistant
ca: Auxiliar de la configuració de l'Evolution

en: Welcome
ca: Benvingut

en: Welcome to Evolution. The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications. 
    
    Please click the "Forward" button to continue.
ca: Benvingut a l'Evolution! En les següents pantalles configurareu l'Evolution per connectar-se als vostres comptes de correu
    i importar fitxers d'altres aplicacions.
    
    Cliqueu "Endavant" per continuar.

en: Please select the information that you would like to import:
ca: Seleccioneu la informació que voleu importar:

en: From %s:
ca: De %s:

en: Importing data.
ca: S'està important dades.

en: Indicates if threading of messages should fall back to subject.
ca: Indica si en fer servir fils de missatges, s'usa com a predeterminat l'assumpte.

en: Subject Threading
ca: Fil d'assumpte

en: Thread messages by subject
ca: Crea fils basats en l'assumpte

note: Create the checkbox we will display, complete with mnemonic that is unique in the dialog
en: Fall back to threading messages by sub_ject
ca: Crea _fils segons l'assumpte dels missatges de manera predeterminada

en: Evolution Shell
ca: Intèrpret d'ordres de l'Evolution

en: Evolution Shell Config factory
ca: Factoria de configuració de l'entorn d'ordres d'Evolution

en: Evolution Test
ca: Prova de l'Evolution

en: Evolution Test component
ca: Component de prova de l'Evolution

en: A GNOME Print description of the current printer settings
ca: Una descripció del GNOME Print de la configuració d'impressió actual

en: Configuration version
ca: Versió de la configuració

en: Default sidebar width
ca: Amplada predeterminada de la barra lateral

en: Default window height
ca: Alçada predeterminada de la finestra

en: Default window state
ca: Estat per defecte de la finestra

en: Default window width
ca: Amplada predeterminada de la finestra

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
ca: ID o àlies del component a mostrar per defecte a l'inici de manera predeterminada.

en: Last upgraded configuration version
ca: Última versió de la configuració actualitzada

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage
ca: Llista de camins de les carpetes a sincronitzar al disc per a la utilització desconnectada.

en: Printer settings
ca: Configuració de la impressora

en: Sidebar is visible
ca: La barra lateral és visible

en: Skip development warning dialog
ca: Si s'ha d'ometre el diàleg d'avís de que és una versió de desenvolupament

en: Start in offline mode
ca: Inicia desconnectat

en: The configuration version of Evolution, with major/minor/configuration level (for example "2.6.0").
ca: La versió de la configuració de l'Evolution, amb nivell major/menor/configuració (per exemple "2.6.0").

en: The default height for the main window, in pixels.
ca: Alçada predeterminada de la finestra principal, en píxels.

en: The default width for the main window, in pixels.
ca: Amplada predeterminada de la finestra principal, en píxels.

en: The default width for the sidebar, in pixels.
ca: L'amplada predeterminada de la barra lateral, en píxels.

en: The last upgraded configuration version of Evolution, with major/minor/configuration level (for example "2.6.0").
ca: La darrera versió actualitzada de l'Evolution, amb nivell major/menor/configuració (per exemple "2.6.0").

en: The style of the window buttons. Can be "text", "icons", "both", "toolbar". If "toolbar" is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
ca: L'estil dels botons de la finestra. Pot ser "text", "icons", "both", o "toolbar". Si s'habilita "toolbar", l'estil dels botons es determina mitjançant la configuració de la barra d'eines del GNOME.

en: Toolbar is visible
ca: La barra d'eines és visible

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
ca: Si l'Evolution s'inicia en mode desconnectat en comptes de connectat.

en: Whether or not the window should be maximized.
ca: Si la finestra s'ha de maximitzar.

en: Whether the sidebar should be visible.
ca: Si s'ha de veure la barra lateral.

en: Whether the toolbar should be visible.
ca: Si s'ha de veure la barra d'eines.

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
ca: Si les versions de desenvolupament de l'Evolution no mostren el diàleg d'avís.

en: Whether the window buttons should be visible.
ca: Si s'ha de veure els botons de la finestra.

en: Window button style
ca: Estil del botó de la finestra

en: Window buttons are visible
ca: Els botons de la finestra són visibles

en: <b>Active Connections</b>
ca: <b>Connexions actives</b>

en: Active Connections
ca: Connexions actives

en: Click OK to close these connections and go offline
ca: Cliqueu D'acord per tancar aquestes connexions i desconnectar

en: (Untitled)
ca: (Sense títol)

en: Choose the type of importer to run:
ca: Escolliu el tipus d'importador a executar:

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
    
    You can select "Automatic" if you do not know, and Evolution will attempt to work it out.
ca: Escolliu el fitxer que vulgueu importar a l'Evolution i seleccioneu-ne el tipus de la llista.
    
    En cas de desconèixer el tipus, podeu seleccionar l'opció "Automàtic" i l'Evolution intentarà descobrir-lo.

en: Choose the destination for this import
ca: Escolliu la destinació per a aquesta importació

en: Evolution checked for settings to import from the following
    applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar. No importable
    settings found. If you would like to
    try again, please click the "Back" button.
ca: L'Evolution ha cercat configuracions del Pine, el Netscape, l'Elm i
    l'iCalendar per a importar-les.
    No s'ha trobat cap configuració que es pugui importar. Si ho voleu
    tornar a intentar, cliqueu el botó "Endarrere".

en: F_ilename:
ca: Nom del f_itxer:

en: Select a file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: File _type:
ca: _Tipus de fitxer:

en: Import data and settings from _older programs
ca: Importa dades i paràmetres de pr_ogrames més antics

en: Import a _single file
ca: Impo_rta un únic fitxer

en: Evolution Preferences
ca: Preferències de l'Evolution

en: No folder name specified.
ca: No s'ha especificat cap nom de carpeta

en: Folder name cannot contain the Return character.
ca: El nom de la carpeta no pot contenir el caràcter 'retorn'.

en: Folder name cannot contain the character "/".
ca: El nom de la carpeta no pot contenir el caràcter '/'.

en: Folder name cannot contain the character "#".
ca: El nom de la carpeta no pot contenir el caràcter '#'.

en: '.' and '..' are reserved folder names.
ca: '.' i '..' són noms de carpeta reservats.

en: The GNOME Pilot tools do not appear to be installed on this system.
ca: Sembla que aquest sistema no té instal·lades les eines Pilot del GNOME.

en: Error executing %s.
ca: S'ha produït un error en executar %s.

en: Bug buddy is not installed.
ca: El Bug buddy no està instal·lat.

en: Bug buddy could not be run.
ca: No es pot executar el Bug buddy.

en: _Work Online
ca: _Treballa connectat

en: _Work Offline
ca: _Treballa desconnectat

en: Work Offline
ca: Treballa desconnectat

en: Evolution is currently online. Click on this button to work offline.
ca: L'Evolution està actualment connectat. Cliqueu aquest botó per treballar desconnectat.

en: Evolution is in the process of going offline.
ca: L'Evolution està procedint per treballar desconnectat.

en: Evolution is currently offline. Click on this button to work online.
ca: L'Evolution està actualment desconnectat. Cliqueu aquest botó per treballar connectat.

en: Switch to %s
ca: Commuta a %s

en: Uknown system error.
ca: S'ha produït un error desconegut del sistema.

en: OK
ca: D'acord

en: Invalid arguments
ca: Els arguments no són vàlids

en: Cannot register on OAF
ca: No s'ha pogut registrar l'OAF

en: Configuration Database not found
ca: No s'ha pogut trobar la base de dades de configuració.

en: New
ca: Nou

en: New Test
ca: Nova prova

en: _Test
ca: P_rova

en: Create a new test item
ca: Crea un nou element de prova

en: Click "Import" to begin importing the file into Evolution.
ca: Cliqueu "Importa" per iniciar la importació del fitxer a l'Evolution.

en: Evolution Import Assistant
ca: Auxiliar d'importació de l'Evolution

en: Import File
ca: Importa un fitxer

en: Import Location
ca: Importa una ubicació

en: Importer Type
ca: Tipus d'importador

en: Select Importers
ca: Seleccioneu els importadors

en: Select a File
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of
    importing external files into Evolution.
ca: Benvingut a l'auxiliar d'importació de l'Evolution.
    Aquest auxiliar us guiarà a través dels passos necessaris
    per importar fitxers externs a l'Evolution.

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them to us at bugzilla.gnome.org.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
ca: Gràcies per descarregar-vos aquesta versió
    provisional del paquet de treball en grup Evolution.
    
    Aquesta versió de l'Evolution no està completament acabada. Està
    pràcticament llesta, però algunes característiques encara no estan
    acabades o no funcionen correctament.
    
    Si voleu utilitzar una versió estable de l'Evolution us suggerim que
    desinstal·leu aquesta versió, i instal·leu la versió %s.
    
    Si trobeu algun error, informeu-nos-en a bugzilla.gnome.org.
    Aquest producte es distribueix sense cap garantia i no és adequat
    per a persones propenses a reaccions violentes.
    
    Esperem que gaudiu del resultat de la nostra feina, i esperem
    ansiosament les vostres contribucions.

en: Thanks
    The Evolution Team
ca: Gràcies
    L'equip de l'Evolution

en: Do not tell me again
ca: No ho tornis a mostrar

en: Start Evolution activating the specified component
ca: Inicia l'Evolution activant el component especificat

en: Start in online mode
ca: Inicia connectat

en: Forcibly shut down all Evolution components
ca: Força l'aturada de tots els components de l'Evolution

en: Forcibly re-migrate from Evolution 1.4
ca: Força tornar a migrar des de l'Evolution 1.4

en: Send the debugging output of all components to a file.
ca: Envia la sortida de la depuració de tots els components a un fitxer.

en: Disable loading of any plugins.
ca: Inhabilita la càrrega de connectors.

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Use %s --help for more information.
ca: %s: --online i --offline no es poden utilitzar junts.
      Utilitzeu %s --help per a més informació.

en: Are you sure you want to forget all remembered passwords?
ca: Esteu segur de voler oblidar totes les contrasenyes recordades?

en: Continue
ca: Continua

en: Delete old data from version {0}?
ca: Voleu suprimir les dades de la versió {0}?

en: Evolution can not start.
ca: No es pot iniciar l'Evolution.

en: Forgetting your passwords will clear all remembered passwords. You will be reprompted next time they are needed.
ca: Si oblideu les contrasenyes es netejaran totes les contrasenyes recordades. Se us tornarà a preguntar la propera vegada que calgui.

en: Insufficient disk space for upgrade.
ca: Espai insuficient de disc per a l'actualització.

en: Really delete old data?
ca: Realment voleu suprimir les dades antigues?

en: The entire contents of the &quot;evolution&quot; directory are about to be permanently removed.
    
    It is suggested you manually verify that all of your mail, contact, and calendar data is present, and that this version of Evolution operates correctly before deleting this old data.
    
    Once deleted, you cannot downgrade to the previous version of Evolution without manual intervention.
ca: Se suprimiran permanentment els continguts del directori &quot;evolution&quot;.
    
    És recomenable que verifiqueu manualment que es conserven totes les vostres adreces de correu, contactes i calendaris, i que aquesta versió de l'Evolution funciona correctament abans de suprimir aquestes dades antigues.
    
    Una vegada que s'hagin suprimit, haureu de fer les modificacions manualment per tornar a una versió antiga.

en: The previous version of evolution stored its data in a different location.
    
    If you choose to remove this data, the entire contents of the &quot;evolution&quot; directory will be removed permanently. If you choose to keep this data, then you may manually remove the contents of &quot;evolution&quot; at your convenience.
ca: La versió anterior de l'evolution emmagatzemava les seves dades en una ubicació diferent.
    
    Si escolliu suprimir aquestes dades, tots els continguts del directori &quot;evolution&quot; se suprimiran permanentment. Si voleu conservar aquestes dades, podeu suprimir el contingut de la carpeta 'evolution' quan vulgueu.

en: Upgrade from previous version failed: {0}
ca: Ha fallat l'actualització des de la versió anterior: {0}

en: Upgrading your data and settings will require up to {0} of disk space, but you only have {1} available.
    
    You will need to make more space available in your home directory before you can continue.
ca: Per actualitzar les vostres dades i la configuració necessitareu fins a {0} d'espai de disc, però només en teniu {1} de disponible.
    
    Necessitareu més espai lliure en el vostre directori d'inici abans de poder continuar.

en: Your system configuration does not match your Evolution configuration.
    
    Click help for details
ca: El vostre sistema de configuració és diferent de la configuració de l'Evolution:
    
    Cliqueu a l'ajuda per obtenir més detalls.

en: Your system configuration does not match your Evolution configuration:
    
    {0}
    
    Click help for details.
ca: El vostre sistema de configuració és diferent de la configuració de l'Evolution:
    
    {0}
    
    Cliqueu a l'ajuda per obtenir més detalls.

en: _Forget
ca: _Oblida

en: _Keep Data
ca: _Conserva les dades

en: _Remind Me Later
ca: _Recorda-m'ho després

en: {1}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
ca: {1}
    
    Si decidiu continuar, potser no podreu accedir a algunes de les vostres dades antigues.

en: Certificate '%s' is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
ca: El certificat '%s' és un certificat d'entitat de certificació.
    
    Editeu la configuració:

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
ca: Degut a que confieu en l'autoritat de certificació que ha emès aquest certificat, confieu en l'autenticitat d'aquest certificat a no ser que ho especifiqueu aquí

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
ca: Degut a que no confieu en l'autoritat de certificació que ha emès aquest certificat, no confieu en l'autenticitat d'aquest certificat a no ser que ho especifiqueu aquí

en: Select a certificate to import...
ca: Seleccioneu quin certificat s'importarà...

en: Certificate Name
ca: Nom del certificat

en: Purposes
ca: Propòsits

en: Serial Number
ca: Número de sèrie

en: Expires
ca: Caduca

en: E-Mail Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Certificate Viewer: %s
ca: Visualitzador del certificat: %s

en: Enter the password for `%s'
ca: Introduïu la contrasenya per a '%s'

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
ca: Introduïu la nova contrasenya per a la base de dades de certificats

en: Enter new password
ca: Introduïu la nova contrasenya

note: FIXME: add serial no, validity date, uses
en: Issued to:
      Subject: %s
ca: Emès per a:
      Assumpte: %s

en: Issued by:
      Subject: %s
ca: Emès per:
      Assumpte: %s

en: Select certificate
ca: Seleccioneu el certificat

en: <Not Part of Certificate>
ca: <No és una part del certificat>

en: <b>Certificate Fields</b>
ca: <b>Camps del certificat</b>

en: <b>Certificate Hierarchy</b>
ca: <b>Jerarquia del certificat</b>

en: <b>Field Value</b>
ca: <b>Valor del camp</b>

en: <b>Fingerprints</b>
ca: <b>Marques</b>

en: <b>Issued By</b>
ca: <b>Emès per</b>

en: <b>Issued To</b>
ca: <b>Emès a</b>

en: <b>This certificate has been verified for the following uses:</b>
ca: <b>S'ha verificat el següent certificat per als següents usos:</b>

en: <b>Validity</b>
ca: <b>Validesa</b>

en: Authorities
ca: Autoritats

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: Backup All
ca: Fes una còpia de seguretat de tot

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
ca: Abans de confiar en aquesta autoritat certificadora per a qualsevol propòsit, n'hauríeu d'examinar el certificat i la seva política i procediments (si estan disponibles)

en: Certificate
ca: Certificat

en: Certificate Authority Trust
ca: Confiança en l'entitat certificadora

en: Certificate details
ca: Detalls del certificat

en: Certificates Table
ca: Taula de certificats

en: Common Name (CN)
ca: Nom comú (CN)

en: Contact Certificates
ca: Certificats dels contactes

en: Do not trust the authenticity of this certificate
ca: No confiïs en l'autenticitat d'aquests certificats

en: Dummy window only
ca: Només la finestra tonta

en: Edit
ca: Edita

en: Email Certificate Trust Settings
ca: Configuració de l'entitat certificadora del correu

en: Email Recipient Certificate
ca: Certificat del receptor de correu electrònic

en: Email Signer Certificate
ca: Certificat del signador de correu electrònic

en: Expires On
ca: Caduca el

en: Import
ca: Importa

en: Issued On
ca: Emès el

en: MD5 Fingerprint
ca: Marca MD5

en: Organization (O)
ca: Organització (O)

en: Organizational Unit (OU)
ca: Unitat organitzacional (OU)

en: SHA1 Fingerprint
ca: Marca SHA1

en: SSL Client Certificate
ca: Certificat del client SSL

en: SSL Server Certificate
ca: Certificat del servidor SSL

en: Trust the authenticity of this certificate
ca: Confia en l'autenticitat d'aquest certificat

en: Trust this CA to identify email users.
ca: Confia en aquesta autoritat certificadora per identificar usuaris de correu electrònic.

en: Trust this CA to identify software developers.
ca: Confia en aquesta entitat certificadora per identificar desenvolupadors de programari.

en: Trust this CA to identify web sites.
ca: Confia en aquesta entitat certificadora per identificar llocs web.

en: View
ca: Visualitza

en: You have certificates from these organizations that identify you:
ca: Teniu certificats d'aquestes organitzacions que us identifiquen:

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
ca: Teniu certificats en un fitxer que identifiquen aquestes entitats certificadores:

en: You have certificates on file that identify these people:
ca: Teniu certificats en un fitxer que identifiquen aquestes persones:

en: Your Certificates
ca: Els vostres certificats

en: _Edit CA Trust
ca: _Edita entitats de confiança

note: XXX we shouldn't be popping up dialogs in this code.
en: Certificate already exists
ca: El certificat ja existeix

note: x509 certificate usage types
en: Sign
ca: Signa

en: Encrypt
ca: Xifra

en: Version
ca: Versió

en: Version 1
ca: Versió 2

en: Version 2
ca: Versió 2

en: Version 3
ca: Versió 3

en: PKCS #1 MD2 With RSA Encryption
ca: Xifratge #1 MD2 amb RSA

en: PKCS #1 MD5 With RSA Encryption
ca: Xifratge PKCS #1 MD5 amb RSA

en: PKCS #1 SHA-1 With RSA Encryption
ca: Xifratge PKCS #1 SHA-1 amb RSA

en: PKCS #1 RSA Encryption
ca: Xifratge PKCS #1 RSA

en: Certificate Key Usage
ca: Ús de la clau de certificat

en: Netscape Certificate Type
ca: Tipus de certificat del Netscape

en: Certificate Authority Key Identifier
ca: Identificador de clau de l'entitat certificadora

en: Object Identifier (%s)
ca: Identificador de l'objecte (%s)

en: Algorithm Identifier
ca: Identificador de l'algorisme

en: Algorithm Parameters
ca: Paràmetres de l'algorisme

en: Subject Public Key Info
ca: Informació de clau pública de l'assumpte

en: Subject Public Key Algorithm
ca: Algorisme de clau pública de l'assumpte

en: Subject's Public Key
ca: Clau pública de l'assumpte

en: Error: Unable to process extension
ca: S'ha produït un error: no es pot processar l'extensió

en: Object Signer
ca: Signador de l'objecte

en: SSL Certificate Authority
ca: Entitat certificadora de l'SSL

en: Email Certificate Authority
ca: Entitat certificadora del correu electrònic

en: Signing
ca: S'està signant

en: Non-repudiation
ca: No rebutjable

en: Key Encipherment
ca: Xifrat de clau

en: Data Encipherment
ca: Xifrat de dades

en: Key Agreement
ca: Acord quant a la clau

en: Certificate Signer
ca: Signador del certificat

en: CRL Signer
ca: Signador CRL

en: Critical
ca: És crític

en: Not Critical
ca: No és crític

en: Certificate Signature Algorithm
ca: Algorisme de la signatura del certificat

en: Issuer
ca: Emissor

en: Issuer Unique ID
ca: Identificador únic de l'emissor

en: Subject Unique ID
ca: Identificador únic de l'assumpte

en: Certificate Signature Value
ca: Valor de la signatura de certificat

en: PKCS12 File Password
ca: Fitxer de contrasenya PKCS12

en: Enter password for PKCS12 file:
ca: Introduïu la contrasenya per al fitxer PKCS12:

en: Imported Certificate
ca: Certificat importat

en: An attachment to add.
ca: Afegeix un fitxer adjunt.

en: Content type of the attachment.
ca: Tipus de contingut del fitxer adjunt.

en: The filename to display in the mail.
ca: El nom de fitxer que es mostrarà en el correu.

en: Description of the attachment.
ca: Descripció del fitxer adjunt.

en: Mark attachment to be shown inline by default.
ca: Marca el fitxer adjunt perquè es mostri inserit per defecte.

en: Default subject for the message.
ca: Assumpte predeterminat per al missatge.

note: This most likely means that KILL_PROCESS_CMD wasn't * found, so just bail completely.
en: Could not execute '%s': %s
ca: No es pot executar '%s': %s

en: Shutting down %s (%s)
ca: S'està tancant %s (%s)

en: Address _Book Properties
ca: Propieta_ts de la llibreta d'adreces

en: Change the properties of the selected folder
ca: Canvia les propietats de la carpeta seleccionada

en: Co_py All Contacts To...
ca: C_opia tots els contactes a...

en: Contact _Preview
ca: _Previsualització de contactes

en: Copy Selected Contacts to Another Folder...
ca: Copia els contactes a una carpeta...

en: Copy the contacts of the selected folder into another folder
ca: Copia els contactes de la carpeta seleccionada a una altra carpeta

en: Copy the selection
ca: Copia la selecció

en: Copy to Folder...
ca: Copia a una carpeta...

en: Create a new addressbook folder
ca: Crea una nova carpeta a la llibreta d'adreces

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut the selection
ca: Retalla la selecció

en: Del_ete Address Book
ca: Suprim_eix la llibreta d'adreces

en: Delete selected contacts
ca: Suprimeix els contactes seleccionats

en: Delete the selected folder
ca: Suprimeix la carpeta seleccionada

en: Forward Contact
ca: Reenvia el contacte

en: Mo_ve All Contacts To...
ca: Mo_u tots els contactes a...

en: Move Selected Contacts to Another Folder...
ca: Mou els contactes a una carpeta...

en: Move the contacts of the selected folder into another folder
ca: Mou els contactes de la carpeta seleccionada a una altra carpeta

en: Move to Folder...
ca: Mou a la carpeta...

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste the clipboard
ca: Enganxa el porta-retalls

en: Previews the contacts to be printed
ca: Previsualitza els contactes que s'ha d'imprimir

en: Print selected contacts
ca: Imprimeix els contactes seleccionats

en: Rename the selected folder
ca: Canvia el nom de la carpeta

en: S_ave Address Book As VCard
ca: Des_a la llibreta d'adreces com a VCard

en: Save selected contacts as a VCard.
ca: Desa els contactes seleccionats com a VCard.

en: Save the contacts of the selected folder as VCard
ca: Desa els contactes de la carpeta seleccionada com a VCard.

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: Select all contacts
ca: Selecciona tots els contactes

en: Send a message to the selected contacts.
ca: Envia un missatge als contactes seleccionats.

en: Send message to contact
ca: Envia un missatge al contacte

en: Send selected contacts to another person.
ca: Envia els contactes seleccionats a altres persones.

en: Show contact preview window
ca: Mostra la finestra de previsualització de contactes

en: St_op
ca: At_ura

en: Stop
ca: Atura

en: Stop Loading
ca: Atura la càrrega

en: View the current contact
ca: Visualitza el contacte actual

en: _Actions
ca: _Accions

en: _Copy Contact to...
ca: C_opia el contacte a...

en: _Copy Folder Contacts To
ca: _Copia els contactes de la carpeta a

en: _Delete Contact
ca: _Suprimeix el contacte

en: _Forward Contact...
ca: Reen_via un contacte...

en: _Move Contact to...
ca: _Mou el contacte a...

en: _Move Folder Contacts To
ca: _Mou la carpeta de contactes a

en: _New
ca: _Nou

en: _Rename
ca: _Reanomena

en: _Save Contact as VCard...
ca: De_sa el contacte com a VCard...

en: _Save Folder Contacts As VCard
ca: D_esa els contactes de la carpeta com a VCard

en: _Send Message to Contact...
ca: Envia un _missatge al contacte...

en: Day
ca: Dia

en: Delete _all Occurrences
ca: Suprimeix totes les _aparicions

en: Delete all occurrences
ca: Suprimeix totes les aparicions

en: Delete the appointment
ca: Suprimeix la cita

en: Delete this occurrence
ca: Suprimeix aquest esdeveniment

en: Go To
ca: Vés a

en: Go back
ca: Vés endarrere

en: Go forward
ca: Vés endavant

en: List
ca: Llista

en: Month
ca: Mes

en: Next
ca: Següent

en: Previews the calendar to be printed
ca: Previsualitza el calendari que s'ha d'imprimir

en: Previous
ca: Anterior

en: Print this calendar
ca: Imprimeix aquest calendari

en: Purg_e
ca: Bui_da

en: Purge old appointments and meetings
ca: Buida les cites i reunions antigues

en: Select _Date
ca: Selecciona una _data

en: Select _Today
ca: Selecciona av_ui

en: Select a specific date
ca: Selecciona una data concreta

en: Select today
ca: Selecciona avui

en: Show as list
ca: Mostra com a llista

en: Show one day
ca: Mostra un dia

en: Show one month
ca: Mostra un mes

en: Show one week
ca: Mostra una setmana

en: Show the working week
ca: Mostra la setmana actual

en: View the current appointment
ca: Visualitza la cita

en: Week
ca: Setmana

en: Work Week
ca: Setmana laborable

en: _Open Appointment
ca: _Obre una cita:

en: Copy selected text to the clipboard
ca: Copia el text seleccionat al porta-retalls

en: Copy selection to clipboard
ca: Copia la selecció al porta-retalls

en: Cut selected text to the clipboard
ca: Retalla el text seleccionat al porta-retalls

en: Cut selection to clipboard
ca: Retalla la selecció al porta-retalls

en: Paste from clipboard
ca: Enganxa el porta-retalls

en: Paste text from the clipboard
ca: Enganxa el text del porta-retalls

en: Select all text
ca: Selecciona tot el text

en: Attach
ca: Adjunta

en: Click here to attach a file
ca: Cliqueu per adjuntar un fitxer

en: Click here to close the current window
ca: Cliqueu per tancar la finestra actual

en: Click here to save the current window
ca: Cliqueu per desar la finestra actual

en: Click here to view help available
ca: Cliqueu per veure l'ajuda disponible

note: <cmd name="FileSave" _label="Save" _tip="Save the current file" pixtype="stock" pixname="Save" accel="*Ctrl*s"/>
en: Close
ca: Tanca

en: _Attachment...
ca: Fitxer _adjunt...

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Help
ca: A_juda

en: _Insert
ca: _Insereix

en: _Options
ca: _Opcions

en: All Day Event
ca: Esdeveniment de tot el dia

en: All _Day Event
ca: Esdeveniment de tot el _dia

en: Classify as Confidential
ca: Classifica com a confidencial

en: Classify as Private
ca: Classifica com a privat

en: Classify as public
ca: Classifica com a públic

en: Click here to set or unset alarms for this event
ca: Cliqueu per seleccionar o desseleccionar alarmes per a l'esdeveniment

en: Insert advanced send options
ca: Insereix opcions avançades d'enviament

en: Make this a recurring event
ca: Fes-lo un esdeveniment periòdic

en: Pu_blic
ca: Pú_blic

en: Query free / busy information for the attendees
ca: Demana informació quant a l'ocupació per als assistents

en: R_ole Field
ca: Camp de r_ol

en: Show time as _busy
ca: Mostra el temps com a _ocupat

en: Time _Zone
ca: Fus h_orari

en: Toggles whether the Attendee Type field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp d'assistent

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
ca: Commuta si s'ha de mostrar el camp RSVP

en: Toggles whether the Role field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp de rol

en: Toggles whether the Status field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp d'estat

en: Toggles whether the time zone is displayed
ca: Commuta la visualització del fus horari

en: Toggles whether to display categories
ca: Commuta la visualització de categories

en: Toggles whether to have All Day Event
ca: Commuta per tenir l'esdeveniment tot el dia

en: Toggles whether to show time as busy
ca: Commuta la visualització del temps ocupat

en: _Alarms
ca: _Alarmes

en: _Classification
ca: _Classificació

en: _Confidential
ca: _Confidencial

en: _Free/Busy
ca: _Lliure/ocupat:

en: _Private
ca: _Privat

en: _Recurrence
ca: _Periodicitat

en: _Status Field
ca: Camp d'e_stat

en: _Type Field
ca: Camp de _tipus

en: Cancel the current mail operation
ca: Cancel·la l'operació de correu actual

en: Copy the selected folder into another folder
ca: Copia la carpeta seleccionada a una altra carpeta

en: Create a new folder for storing mail
ca: Crea una nova carpeta per a emmagatzemar correu

en: Create or edit Search Folder definitions
ca: Crea o edita les definicions de carpetes de cerca

en: Create or edit rules for filtering new mail
ca: Crea o edita les regles per filtrar el correu nou

en: Empty _Trash
ca: Buida la _paperera

en: F_older
ca: C_arpeta

en: Message _Preview
ca: _Previsualitza el missatge

en: Move the selected folder into another folder
ca: Mou la carpeta seleccionada a una altra carpeta

note: Alphabetical by name, yo
en: Permanently remove all deleted messages from all folders
ca: Suprimeix permanentment tots els missatges suprimits de totes les carpetes

en: Search F_olders
ca: Cerca car_petes

en: Show message preview window
ca: Mostra la finestra de previsualització de missatges

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
ca: Subscriu o elimina la subscripció a una carpeta en servidors remots

en: _Copy Folder To...
ca: _Copia la carpeta a...

en: _Message Filters
ca: Filtres de _missatge

en: _Move Folder To...
ca: _Mou la carpeta a...

en: _New...
ca: _Nou...

note: <menuitem name="CreateVFolder" verb="CreateVFolder" _label="_New Search _Folder (FIXME)"/>
en: _Subscriptions
ca: _Subscripcions

en: Change the name of this folder
ca: Canvia el nom de la carpeta

en: Change the properties of this folder
ca: Canvia les propietats de la carpeta

en: Collapse All _Threads
ca: Col·lapsa tots els _fils

en: Collapse all message threads
ca: Contrau tots els fils del missatge

en: Copy selected message(s) to the clipboard
ca: Copia els missatges al porta-retalls

note: Alphabetical by name, yo
en: Cut selected message(s) to the clipboard
ca: Retalla els missatges al porta-retalls

en: E_xpand All Threads
ca: E_xpandeix tots els fils

en: E_xpunge
ca: Suprimei_x

en: Expand all message threads
ca: Expandeix tots els fils del missatge

en: Hide S_elected Messages
ca: Amaga _els missatges seleccionats

en: Hide _Deleted Messages
ca: Amaga els missatges _suprimits

en: Hide _Read Messages
ca: Amaga els missatges _llegits

en: Hide deleted messages rather than displaying them with a line through them
ca: Oculta els missatges suprimits en comptes de mostrar-los amb una línia a sobre

en: Mar_k All Messages as Read
ca: Marca _tots els missatges com a llegits

en: Paste message(s) from the clipboard
ca: Enganxa els missatges del porta-retalls

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
ca: Suprimeix permanentment tots els missatges esborrats d'aquesta carpeta

en: Permanently remove this folder
ca: Suprimeix permanentment la carpeta

en: Select Message _Thread
ca: Selecciona el fil del missa_tge

en: Select _All Messages
ca: Seleccion_a tots els missatges

en: Select all and only the messages that are not currently selected
ca: Selecciona'ls tots i els missatges que no estan seleccionats

en: Select all messages in the same thread as the selected message
ca: Selecciona tots els missatges del mateix fil que el missatge seleccionat

en: Select all visible messages
ca: Selecciona tots els missatges visibles

en: Sh_ow Hidden Messages
ca: M_ostra els missatges amagats

en: Show messages that have been temporarily hidden
ca: Mostra els missatges que s'han amagat temporalment

en: Temporarily hide all messages that have already been read
ca: Amaga temporalment tots els missatges que ja s'hagin llegit

en: Temporarily hide the selected messages
ca: Amaga temporalment els missatges seleccionats

en: Threaded Message list
ca: Llista de missatges amb fils

en: _Group By Threads
ca: Agrupa per _fils

en: _Message
ca: _Missatges

en: A_dd Sender to Address Book
ca: Afegeix el remitent a la llibreta d'a_dreces

en: A_pply Filters
ca: A_plica els filtres

note: Alphabetical by name, yo
en: Add Sender to Address Book
ca: Afegeix el remitent a la llibreta d'adreces

en: All Message _Headers
ca: Totes les _capçaleres de missatge

en: Apply filter rules to the selected messages
ca: Aplica les regles de filtratge als missatges seleccionats

en: Check for _Junk
ca: Comprova si hi ha _brossa

en: Compose _New Message
ca: Redacta u_n nou missatge

en: Compose a reply to all of the recipients of the selected message
ca: Redacta una resposta per a tots els destinataris del missatge seleccionat

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
ca: Redacta una resposta per a la llista de correu del missatge seleccionat

en: Compose a reply to the sender of the selected message
ca: Redacta una resposta per al remitent del missatge seleccionat

en: Copy selected messages to another folder
ca: Copia els missatges seleccionats a una altra carpeta

en: Copy selected messages to the clipboard
ca: Copia els missatges seleccionats al porta-retalls

en: Create R_ule
ca: Crea _una regla

en: Create a Search Folder for these recipients
ca: Crea una carpeta de cerca per a aquests destinataris

en: Create a Search Folder for this mailing list
ca: Crea una carpeta de cerca per a aquesta llista de correu

en: Create a Search Folder for this sender
ca: Crea una carpeta de cerca per a aquest remitent

en: Create a Search Folder for this subject
ca: Crea una carpeta de cerca per a aquest assumpte

en: Create a rule to filter messages from this sender
ca: Crea una regla per filtrar els missatges d'aquest remitent

en: Create a rule to filter messages to these recipients
ca: Crea una regla per filtrar els missatges per a aquests destinataris

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
ca: Crea una regla per filtrar els missatges per a aquesta llista de correu

en: Create a rule to filter messages with this subject
ca: Crea una regla per filtrar els missatges amb aquest assumpte

en: Cut selected messages to the clipboard
ca: Retalla els missatges seleccionats al porta-retalls

en: Decrease the text size
ca: Redueix la mida del text

en: Display the next important message
ca: Mostra el següent missatge important

en: Display the next message
ca: Mostra el següent missatge

en: Display the next thread
ca: Mostra el següent fil

en: Display the next unread message
ca: Mostra el següent missatge sense llegir

en: Display the previous important message
ca: Mostra l'anterior missatge important

en: Display the previous message
ca: Mostra l'anterior missatge

en: Display the previous unread message
ca: Mostra l'anterior missatge sense llegir

en: F_orward As...
ca: Reenvia c_om a...

en: Filter on Mailing _List...
ca: Fi_ltra per la llista de correu...

en: Filter on Se_nder...
ca: Filtra pels remite_nts...

en: Filter on _Recipients...
ca: Filt_re pels destinataris...

en: Filter on _Subject...
ca: Filtra per l'a_ssumpte...

en: Filter the selected messages for junk status
ca: Filtra els missatges seleccionats com a brossa

en: Flag selected messages for follow-up
ca: Senyala els missatges seleccionats per seguir-los

en: Follow _Up...
ca: Res_pon...

en: Force images in HTML mail to be loaded
ca: Força la càrrega d'imatges en els correus HTML

en: Forward the selected message in the body of a new message
ca: Reenvia el missatge seleccionat al cos d'un nou missatge

en: Forward the selected message quoted like a reply
ca: Reenvia el missatge seleccionat citat com una resposta

en: Forward the selected message to someone
ca: Reenvia el missatge seleccionat a una altra persona

en: Forward the selected message to someone as an attachment
ca: Reenvia el missatge seleccionat a una altra persona com a fitxer adjunt

en: Increase the text size
ca: Incrementa la mida del text

en: Mar_k as
ca: Mar_ca com a

en: Mark the selected messages as having been read
ca: Marca els missatges seleccionats com a llegits

en: Mark the selected messages as important
ca: Marca els missatges seleccionats com a importants

en: Mark the selected messages as junk
ca: Marca els missatges seleccionats com a brossa

en: Mark the selected messages as not being junk
ca: Marca els missatges seleccionats com a no brossa

en: Mark the selected messages as not having been read
ca: Marca els missatges seleccionats com a no llegits

en: Mark the selected messages as unimportant
ca: Marca els missatges seleccionats com a no importants

en: Mark the selected messages for deletion
ca: Marca els missatges seleccionats per esborrar

en: Move selected messages to another folder
ca: Mou els missatges seleccionats a una altra carpeta

en: Next _Important Message
ca: Següent m_issatge important

en: Next _Thread
ca: Següen_t fil

en: Next _Unread Message
ca: Següent missa_tge sense llegir

en: Not Junk
ca: No és brossa

en: Open a window for composing a mail message
ca: Obre una finestra per redactar un missatge de correu

en: Open the selected messages in a new window
ca: Obre els missatges seleccionats en una nova finestra

en: Open the selected messages in the composer for editing
ca: Obre els missatges seleccionats en el redactor per editar-los

en: P_revious Unread Message
ca: Ante_rior missatge sense llegir

en: Paste messages from the clipboard
ca: Enganxa els missatges del porta-retalls

en: Pos_t New Message to Folder
ca: Envia un missa_tge nou a la carpeta

en: Post a Repl_y
ca: Envia una respos_ta

en: Post a message to a Public folder
ca: Envia un missatge a una carpeta pública

en: Post a reply to a message in a Public folder
ca: Envia una resposta a un missatge en una carpeta pública

en: Pr_evious Important Message
ca: Ant_erior missatge important

en: Preview the message to be printed
ca: Previsualitza el missatge que s'imprimirà

en: Print this message
ca: Imprimeix aquest missatge

en: Re_direct
ca: Re_direcciona

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
ca: Reexpedeix el missatge seleccionat a una altra persona

en: Reset the text to its original size
ca: Torna el text a la seva mida original

en: Save the selected messages as a text file
ca: Desa els missatges com a fitxer de text

en: Search Folder from Mailing _List...
ca: Carpeta de cerca de _la llista de correu...

en: Search Folder from Recipients...
ca: Carpeta de cerca per als destinata_ris...

en: Search Folder from S_ubject...
ca: Carpeta de cerca per a l'ass_umpte...

en: Search Folder from Sen_der...
ca: Carpeta de cerca per al remite_nt...

en: Search for text in the body of the displayed message
ca: Cerca un text en el cos del missatge visualitzat

en: Select _All Text
ca: Seleccion_a tot el text

en: Select all the text in a message
ca: Selecciona tots el text en el missatges

en: Set up the page settings for your current printer
ca: Configura la pàgina per a la vostra impressora

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
ca: Mostra un cursor parpellejant en el cos dels missatges visualitzats

en: Show messages in the normal style
ca: Mostra els missatges amb l'estil normal

en: Show messages with all email headers
ca: Mostra els missatges amb totes les capçaleres

en: Show the raw email source of the message
ca: Mostra el codi del missatge de correu

en: Undelete the selected messages
ca: Desfés la supressió dels missatges seleccionats

en: Uni_mportant
ca: Poc i_mportant

en: Zoom _Out
ca: A_llunya

en: _Attached
ca: _Adjuntat

en: _Caret Mode
ca: Mode de _cursor

en: _Clear Flag
ca: Nete_ja el senyalador

en: _Delete Message
ca: Suprimeix el _missatge

en: _Find in Message...
ca: _Cerca en el missatge...

en: _Flag Completed
ca: Sen_yalador completat

en: _Go To
ca: _Vés a

en: _Inline
ca: _Inserit

en: _Junk
ca: _Brossa

en: _Load Images
ca: Carrega i_matges

en: _Message Source
ca: Font del _missatge

en: _Next Message
ca: Missatge següe_nt

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: _Not Junk
ca: _No és brossa

en: _Open in New Window
ca: _Obre en una finestra nova

en: _Previous Message
ca: Missa_tge anterior

en: _Quoted
ca: _Citat

en: _Save Message...
ca: De_sa el missatge...

en: _Undelete Message
ca: Desfés la s_upressió del missatge

en: _Unread
ca: No ll_egit

en: _Zoom In
ca: A_propa

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: Main toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Copy selected memo
ca: Copia les anotacions seleccionades

en: Cut selected memo
ca: Retalla l'anotació seleccionada

en: Delete selected memos
ca: Suprimeix les anotacions seleccionades

en: Paste memo from the clipboard
ca: Enganxa l'anotació del porta-retalls

en: Previews the list of memos to be printed
ca: Previsualitza la llista d'anotacions que s'ha d'imprimir

en: Print the list of memos
ca: Imprimeix la llista d'anotacions

en: View the selected memo
ca: Visualitza l'anotació seleccionada

en: _Open Memo
ca: _Obre l'anotació

en: Attach a file
ca: Adjunta un fitxer

note: <cmd name="FileSave" _label="Save" _tip="Save the current file" pixtype="stock" pixname="Save" accel="*Ctrl*s"/>
en: Close the current file
ca: Tanca el fitxer actual

en: Delete all but signature
ca: Suprimeix tot excepte la signatura

en: Encrypt this message with PGP
ca: Xifra aquest missatge amb el PGP

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Certificate
ca: Xifra aquest missatge amb el vostre certificat de xifratge S/MIME

en: Get delivery notification when your message is read
ca: Habiliteu per a rebre una notificació quan es llegeixi el missatge

en: I_nsert
ca: I_nsereix

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: PGP Encrypt
ca: Xifratge amb PGP

en: PGP Sign
ca: Signatura PGP

en: R_equest Read Receipt
ca: R_ecepció de petició de lectura

en: S/MIME Encrypt
ca: Xifratge S/MIME

en: S/MIME Sign
ca: Signatura S/MIME

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Save _As...
ca: _Anomena i desa...

en: Save _Draft
ca: _Desa com a esborrany

en: Save as draft
ca: Desa com a esborrany

en: Save in folder...
ca: Desa a la carpeta...

en: Save the current file
ca: Desa el fitxer actual

en: Save the current file with a different name
ca: Desa el fitxer actual amb un nom diferent

en: Save the message in a specified folder
ca: Desa el missatge a una carpeta determinada

en: Send
ca: Envia

en: Send the mail in HTML format
ca: Envia el missatge en format HTML

en: Send this message
ca: Envia aquest missatge

en: Set the message priority to high
ca: Estableix el missatge a prioritat alta

en: Sign this message with your PGP key
ca: Signa aquest missatge amb la vostra clau PGP

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
ca: Signa aquest missatge amb el vostre certificat de signatures S/MIME

en: Toggles whether the BCC field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp 'BCC'

en: Toggles whether the CC field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp 'CC'

en: Toggles whether the From chooser is displayed
ca: Commuta la visualització del camp 'de'

en: Toggles whether the Post-To field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp 'envia a'

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp 'respon a'

en: Toggles whether the To field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp 'per a'

en: _Bcc Field
ca: Camp _Bcc

en: _Cc Field
ca: Camp _Cc

en: _Delete all
ca: _Suprimeix-los tots

en: _From Field
ca: Camp _de

en: _Open...
ca: _Obre...

en: _Post-To Field
ca: Cam_p envia a

en: _Prioritize Message
ca: _Prioritza el missatge

en: _Reply-To Field
ca: Camp _respon a

en: _Security
ca: _Seguretat

en: _To Field
ca: Camp _per a

en: C_lose
ca: Ta_nca

en: Save and Close
ca: Desa i tanca

note: <menuitem name="FileSave" verb="" _label="_Save"/>
en: Save and _Close
ca: Desa i tan_ca

en: Save the current file and close the window
ca: Desa el fitxer actual i tanca la finestra

en: Add folder to your list of subscribed folders
ca: Afegeix una carpeta a la llista de carpetes subscrites

en: Refresh List
ca: Actualitza la llista

en: Refresh List of Folders
ca: Actualitza la llista de carpetes

en: Remove folder from your list of subscribed folders
ca: Elimina la carpeta de la llista de carpetes subscrites

en: Subscribe
ca: Afegeix una subscripció

en: Unsubscribe
ca: Cancel·la la subscripció

en: _Invert Selection
ca: _Inverteix la selecció

en: Click change / view the status details of the task
ca: En prémer, es canvia / visualitza els detalls de l'estat de la tasca

en: Status Details
ca: Detalls de l'estat

en: Time Zone
ca: Fus horari

en: _Send Options
ca: _Opcions d'enviament

en: _Status Details
ca: Detalls de l'e_stat

en: Copy selected tasks
ca: Copia les tasques seleccionades

en: Cut selected tasks
ca: Retalla les tasques seleccionades

en: Delete completed tasks
ca: Suprimeix les tasques completades

en: Delete selected tasks
ca: Suprimeix la tasca seleccionada

en: Mar_k as Complete
ca: Mar_ca com a completa

en: Mark selected tasks as complete
ca: Marca la tasca seleccionada com a completa

en: Paste tasks from the clipboard
ca: Enganxa les tasques del porta-retalls

en: Previews the list of tasks to be printed
ca: Previsualitza la llista de tasques que s'han d'imprimir

en: Print the list of tasks
ca: Imprimeix la llista de tasques

en: Show task preview window
ca: Mostra la finestra de previsualització de tasques

en: Task _Preview
ca: _Previsualitza la tasca

en: View the selected task
ca: Visualitza la tasca seleccionada

en: _Open Task
ca: _Obre una tasca

en: About Evolution...
ca: Quant a l'Evolution...

en: Change Evolution's settings
ca: Canvia la configuració de l'Evolution

en: Change the visibility of the toolbar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'eines

en: Create a new window displaying this folder
ca: Crea una nova finestra que mostri aquesta carpeta

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
ca: Visualitza els botons de la finestra fent sevir la configuració de l'escriptori

en: Display window buttons with icons and text
ca: Visualitza els botons de la finestra amb icones i text

en: Display window buttons with icons only
ca: Visualitza els botons de la finestra amb icones només

en: Display window buttons with text only
ca: Visualitza els botons de finestra amb text només

en: Exit the program
ca: Surt del programa

en: Forget remembered passwords so you will be prompted for them again
ca: Oblida les contrasenyes recordades perquè se us preguntin de nou

en: Hide window buttons
ca: Amaga els botons de la finestra

en: I_mport...
ca: I_mporta...

en: Icons _and text
ca: Icones i _text

en: Import data from other programs
ca: Importa dades d'altres programes

en: New _Window
ca: Nova _finestra

en: Prefere_nces
ca: Preferè_ncies

en: Send / Receive
ca: Envia / rep

en: Send / _Receive
ca: Envia / _rep

en: Send queued items and retrieve new items
ca: Envia els elements encuats i obté els nous

en: Set up Pilot configuration
ca: Configura el Pilot

en: Show information about Evolution
ca: Mostra informació quant a l'Evolution

en: Side _Bar
ca: Barra _lateral

en: Status _Bar
ca: Barra d'estat

en: Submit Bug Report
ca: Envia un informe d'error

note: <menuitem name="HelpFAQ" verb="" _label="Evolution _FAQ"/> <separator/>
en: Submit _Bug Report
ca: En_via un informe d'error

en: Submit a bug report using Bug Buddy
ca: Envia un informe d'error utilitzant el Bug Buddy

en: Toggle whether we are working offline.
ca: Commuta entre treballar connectat i desconnectat.

en: Tool_bar
ca: _Barra d'eines

en: Tool_bar style
ca: Estil de la _barra d'eines

en: View/Hide the Side Bar
ca: Mostra/amaga la barra lateral

en: View/Hide the Status Bar
ca: Mostra/amaga la barra d'estat

en: _About
ca: _Quant a

en: _Close Window
ca: _Tanca la finestra

en: _Forget Passwords
ca: Oblida les _contrasenyes

en: _Hide buttons
ca: Ama_ga els botons

en: _Icons only
ca: Només _icones

en: _Quick Reference
ca: Referència rà_pida

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Switcher Appearance
ca: Aparença de l'_intercanviador

en: _Synchronization Options...
ca: Opcions de _sincronització...

en: _Text only
ca: Només _text

en: _Window
ca: _Finestra

en: By _Company
ca: Per l'e_mpresa

en: _Address Cards
ca: T_argetes d'adreça

en: _Phone List
ca: Llista de telè_fons

en: W_eek View
ca: Visualització d_e setmana

en: _Day View
ca: Visualització _de dia

en: _List View
ca: Visua_lització de llista

en: _Month View
ca: Visualització de _més

en: _Work Week View
ca: Visualització de _setmana

en: As _Sent Folder
ca: Com a _carpeta d'enviat

en: By S_tatus
ca: Per l'es_tat

en: By Se_nder
ca: Pel remite_nt

en: By Su_bject
ca: Per l'assum_pte

en: By _Follow Up Flag
ca: Pel sen_yalador de respondre

en: _Messages
ca: _Missatges

en: _Memos
ca: A_notacions

en: With _Due Date
ca: Amb _data de venciment:

en: With _Status
ca: Amb e_stat

en: <b>Time Zones</b>
ca: <b>Fusos horaris</b>

en: <b>_Selection</b>
ca: <b>_Selecció</b>

en: Select a Time Zone
ca: Seleccioneu una fus horari

en: TimeZone Combobox
ca: Caixa combinada del fus horari

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
ca: Useu el botó esquerre del ratolí per ampliar una àrea del mapa i seleccioneu un fus horari.
    Useu el botó dret del ratolí per desfer l'ampliació anterior.

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Define Views for %s
ca: Defineix les visualitzacions per a %s

en: Define Views
ca: Defineix les visualitzacions

en: Define Views for "%s"
ca: Defineix les visualitzacions per a "%s"

en: _Edit...
ca: _Edita...

en: Table
ca: Taula

en: Instance
ca: Instància

en: Save Current View
ca: Desa la visualització actual

en: _Create new view
ca: _Crea una nova visualització

en: _Replace existing view
ca: _Reemplaça la visualització actual

note: bonobo displays this string so it must be in locale
en: Custom View
ca: Visualització personalitzada

en: Save Custom View
ca: Desa la visualització personalitzada

en: Define Views...
ca: Defineix les visualitzacions...

en: C_urrent View
ca: Vis_ualització actual

en: Save Custom View...
ca: Desa la visualització personalitzada...

en: Factory
ca: Factoria

en: Define New View
ca: Defineix una nova visualització

en: Name of new view:
ca: Nom de la nova visualització:

en: Type of View
ca: Tipus de visualització

en: Type of view:
ca: Tipus de visualització:

note: Translators: These are the first characters of each day of the week, 'M' for 'Monday', 'T' for Tuesday etc.
en: MTWTFSS
ca: LMXJVSD

en: Month Calendar
ca: Calendari mensual

en: Fill color
ca: Color per emplenar

en: GDK fill color
ca: Color GDK per emplenar

en: Fill stipple
ca: Omple puntejant

en: Minimum width
ca: Amplada mínima

en: Minimum Width
ca: Amplada mínima

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Now
ca: Ara

en: The time must be in the format: %s
ca: L'hora ha d'estar en el format: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
ca: El valor del percentatge ha d'estar entre 0 i 100, ambdós inclosos

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Central European
ca: Europeu central

en: Chinese
ca: Xinès

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Turkish
ca: Turc

en: Western European
ca: Europeu occidental

en: Western European, New
ca: Europeu occidental, nou

en: Traditional
ca: Tradicional

en: Simplified
ca: Simplificat

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Unknown character set: %s
ca: Conjunt de caràcters desconegut: %s

en: Character Encoding
ca: Codificació dels caràcters

en: Enter the character set to use
ca: Introduïu el joc de caràcters que s'utilitzarà

en: Other...
ca: Altres...

en: Ch_aracter Encoding
ca: Codificació dels c_aràcters

en: Date and Time
ca: Data i hora

en: Text entry to input date
ca: Entrada de text per a la data

en: Click this button to show a calendar
ca: Cliqueu el botó per a mostrar un calendari

en: Combo box to select time
ca: Caixa combinada per seleccionar l'hora

en: Time
ca: Temps

en: Expanded
ca: Expandit

en: Whether or not the expander is expanded
ca: Si l'expansor està expandit

en: Text of the expander's label
ca: Text de l'etiqueta de l'expansor

en: Use underline
ca: Utilitza el guió baix

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
ca: Si està habilitat, llavors un guió baix en el text indica que el següent caràcter s'ha d'usar com a tecla acceleradora

en: Space to put between the label and the child
ca: Espai que es posarà entre l'etiqueta i el fill

en: Label widget
ca: Element d'interfície gràfica d'etiqueta

en: A widget to display in place of the usual expander label
ca: Un element d'interfície gràfica per visualitzar, en comptes de l'etiqueta expansora habitual

en: Expander Size
ca: Mida de l'expansor

en: Size of the expander arrow
ca: Mida de la fletxa de l'expansor

en: Indicator Spacing
ca: Espaiat de l'indicador

en: Spacing around expander arrow
ca: Espaiat al voltant de la fletxa de l'expansor

note: FIXME: get the toplevel window...
en: Advanced Search
ca: Cerca avançada

en: _Searches
ca: _Cerques

en: Searches
ca: Cerques

note: FIXME: get the toplevel window...
en: Save Search
ca: Desa la cerca

en: _Save Search...
ca: De_sa la cerca...

en: _Edit Saved Searches...
ca: _Edita les cerques desades...

en: _Advanced Search...
ca: Cerca _avançada...

en: Choose Image
ca: Escolliu una imatge

en: World Map
ca: Mapa del món

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should select the timezone from the below combo box instead.
ca: Mapa interactiu per seleccionar amb el ratolí el fus horari. Els usuaris amb teclat haurien de seleccionar el fus horari amb la caixa combinada de sota.

en: Sync with:
ca: Sincronitza amb:

en: Sync Private Records:
ca: Sincronitza els registres privats:

en: Sync Categories:
ca: Categories de sincronització:

en: Empty message
ca: Missatge buit

en: Reflow model
ca: Model de reflux

en: Column width
ca: Amplada de la columna

note: To translators: This is the accessibility name of the search bar's text entry widget
en: Search
ca: Cerca

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Find Now
ca: _Cerca ara

en: _Clear
ca: _Neteja

en: Search Type
ca: Tipus de cerca

en: Item ID
ca: ID de l'element

en: Subitem ID
ca: ID del subelement

en: Find _Now
ca: Cerca _ara

en: Cursor Row
ca: Fila del cursor

en: Cursor Column
ca: Columna del cursor

en: Sorter
ca: Tipus d'ordenació

en: Selection Mode
ca: Mode de selecció

en: Cursor Mode
ca: Mode del cursor

en: When de_leted:
ca: _En suprimir:

en: <b>Delivery Options</b>
ca: <b>Opcions d'entrega</b>

en: <b>Replies</b>
ca: <b>Respostes</b>

en: <b>Return Notification</b>
ca: <b>Notificació de retorn</b>

en: <b>Status Tracking</b>
ca: <b>Seguiment de l'estat</b>

en: A_uto-delete sent item
ca: S_uprimeix l'element enviat automàticament

en: C_lassification
ca: C_lassificació

en: Creat_e a sent item to track information
ca: Cr_ea un element enviat per seguir la informació

en: Deli_vered and opened
ca: Entre_gat i obert

en: Gene_ral Options
ca: Opcions gene_rals

en: None
    Mail Receipt
ca: Cap
    Recepció de correu

en: Public
    Private
    Confidential
ca: Públic
    Privat
    Confidencial

en: R_eply requested
ca: S'ha d_emanat resposta

en: Sta_tus Tracking
ca: Seguimen_t de l'estat

en: Undefined
    High
    Standard
    Low
ca: No definit
    Alt
    Estàndard
    Baix

en: When acce_pted:
ca: En acce_ptar:

en: When co_mpleted:
ca: En co_mpletar:

en: When decli_ned:
ca: E_n rebutjar:

en: Wi_thin
ca: In_terior

en: _After:
ca: D_esprés:

en: _All information
ca: Tota la inform_ació

en: _Delay message delivery
ca: Retrassa l'entrega _del missatge

en: _Delivered
ca: _Entregat

en: _Set expiration date
ca: E_stableix la data de venciment

en: _Until:
ca: _Fins a:

en: _When convenient
ca: _Quan convingui

en: _When opened:
ca: En _obrir:

en: %s (%d%% complete)
ca: %s (%d%% complet)

en: Click here to go to URL
ca: Cliqueu per a anar a la URL

en: Edit Master Category List...
ca: Edita la llista de categories mestre...

en: Item(s) belong to these _categories:
ca: Elements que pertanyen a aquestes _categories:

en: _Available Categories:
ca: C_ategories disponibles:

en: popup list
ca: llista desplegable

en: Selected Column
ca: Columna seleccionada

en: Focused Column
ca: Columna amb el focus

en: Unselected Column
ca: Columna no seleccionada

en: Strikeout Column
ca: Columna ratllada

en: Underline Column
ca: Columna subratllada

en: Bold Column
ca: Columna en negreta

en: Color Column
ca: Color de la columna

en: BG Color Column
ca: Color de fons de la columna

en: <- _Remove
ca: <- Sup_rimeix

en: A_vailable Fields:
ca: Camps disponi_bles:

en: Ascending
ca: Sentit ascendent

en: Clear All
ca: Neteja-ho tot

en: Descending
ca: Sentit descendent

en: Group Items By
ca: Agrupa segons

en: Move _Down
ca: Mo_u avall

en: Move _Up
ca: Mou a_dalt

en: Sh_ow these fields in order:
ca: M_ostra aquests camps en ordre:

en: Show Fields
ca: Mostra camps

en: Show field in View
ca: Mostra el camp en la visualització

en: Sort
ca: Ordena

en: Sort Items By
ca: Ordena els elements segons

en: Then By
ca: Després

en: _Add ->
ca: _Afegeix

en: _Fields Shown...
ca: Camps _mostrats...

en: _Sort...
ca: _Ordena...

en: State
ca: Estat

en: (Ascending)
ca: (Sentit ascendent)

en: (Descending)
ca: (Sentit descendent)

en: Not sorted
ca: Sense ordre

en: No grouping
ca: Sense agrupar

en: Available Fields
ca: Camps disponibles

en: _Group By...
ca: A_grupa segons...

en: _Show these fields in order:
ca: Mo_stra aquests camps en ordre:

en: DnD code
ca: Codi DnD

en: Full Header
ca: Capçalera completa

en: Add a column...
ca: Afegeix una columna...

en: Field Chooser
ca: Selector de camp

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
ca: Per afegir una columna a la vostra taula, arrossegueu-la
    a la ubicació on vulgueu que aparegui.

en: %s : %s (%d item)
ca: %s : %s (%d elements)

en: %s : %s (%d items)
ca: %s : %s (%d elements)

en: %s (%d item)
ca: %s (%d element)

en: %s (%d items)
ca: %s (%d elements)

en: Alternating Row Colors
ca: Alterna els colors de fila

en: Horizontal Draw Grid
ca: Graella de dibuix horitzontal

en: Vertical Draw Grid
ca: Graella de dibuix vertical

en: Draw focus
ca: Dibuixa el focus

en: Cursor mode
ca: Mode del cursor

en: Selection model
ca: Model de selecció

en: Length Threshold
ca: Llindar de la longitud

en: Uniform row height
ca: Alçada de fila uniforme

en: Frozen
ca: Aturat

en: Customize Current View
ca: Personalitza la visualització actual

en: Sort Ascending
ca: Ordena en sentit ascendent

en: Sort Descending
ca: Ordena en sentit descendent

en: Unsort
ca: Desordena

en: Group By This Field
ca: Agrupa per aquest camp

en: Group By Box
ca: Agrupa per quadre

en: Remove This Column
ca: Suprimeix aquesta columna

en: Add a Column...
ca: Afegeix una columna...

en: Alignment
ca: Alineació

en: Best Fit
ca: Col·locació més adequada

en: Format Columns...
ca: Formateja les columnes...

en: Customize Current View...
ca: Personalitza la visualització actual...

en: Fontset
ca: Tipus de lletra

en: Sort Info
ca: Ordena informació

en: Tree
ca: Arbre

en: Table header
ca: Capçalera de la taula

en: Table model
ca: Model de taula

en: Cursor row
ca: Fila del cursor

en: Always search
ca: Cerca sempre

en: Use click to add
ca: Afegeix amb un clic

en: ETree table adapter
ca: Adaptador de taula ETree

en: Retro Look
ca: Vista retro

en: Draw lines and +/- expanders.
ca: Dibuixa línies i expansors +/-.

en: Minicard Test
ca: Prova de la minitargeta

en: This should test the minicard canvas item
ca: Es provarà el codi de l'element del llenç de la minitargeta

en: Event Processor
ca: Processador d'events

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Justification
ca: Justificació

en: Use ellipsis
ca: Fes servir el·lipse

en: Ellipsis
ca: El·lipse

en: Line wrap
ca: Tall de fi de línia

en: Break characters
ca: Caràcters de trencament

en: Max lines
ca: Línies màximes

en: Allow newlines
ca: Permet noves línies

en: Draw borders
ca: Dibuixa cantons

en: Draw background
ca: Dibuixa fons

en: Draw button
ca: Dibuixa botó

en: Cursor position
ca: Posició del cursor

en: Emulate label resize
ca: Emula l'escalat d'etiquetes

en: Input Methods
ca: Mètodes d'entrada

en: Bold
ca: Negreta

en: Strikeout
ca: Ratllat

en: Anchor
ca: Àncora

en: Clip Width
ca: Amplada del tall

en: Clip Height
ca: Alçada del tall

en: Clip
ca: Talla

en: Fill clip rectangle
ca: Emplena rectangle per tallar

en: X Offset
ca: Desplaçament en X

en: Y Offset
ca: Desplaçament en Y

en: Text width
ca: Amplada de text

en: Text height
ca: Alçada de text

en: IM Context
ca: Context de ME

en: Handle Popup
ca: Menú emergent de l'ansa
