evolution master - en to gl translation catalogue (350 entries)

note: (itstool) path: page/title
en: Back up and restore
gl: Facer copias de seguranza e restabelecelas

note: (itstool) path: section/title
en: Backing up
gl: Facer copias de seguranza

note: (itstool) path: item/p
en: Choose a filename and the folder where you want to save the backup file, and click <gui style="button">Save</gui>.
gl: Escolla un nome de ficheiro e o cartafol onde quere que se garde o ficheiro de respaldo e prema <gui style="button">Gardar</gui>.

note: (itstool) path: section/title
en: Restoring
gl: Restaurando

note: (itstool) path: item/p
en: Choose the file, and click <gui style="button">Open</gui>.
gl: Escolla o ficheiro e prema <gui style="button">Abrir</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Setting up reminder notifications for appointments.
gl: Configurar notificacións de avisos para citas.

note: (itstool) path: page/title
en: Reminders for appointments
gl: Avisos de citas

note: (itstool) path: section/title
en: General Settings
gl: Opcións xerais

note: (itstool) path: section/title
en: Manual Reminders
gl: Avisos manuais

note: (itstool) path: section/p
en: Apart from the general settings you can also set up reminders in the appointment editor for certain appointments only:
gl: Ademais das preferencias xerais tamén pode configurar recordatorios no editor de notas para só certas notas:

note: (itstool) path: info/desc
en: Using an online CalDAV calendar.
gl: Buscar un calendario CalDAV en liña.

note: (itstool) path: page/title
en: Using a CalDAV calendar
gl: Usar un calendario CalDAV

note: (itstool) path: item/p
en: Select the type <gui>CalDAV</gui>.
gl: Seleccione un tipo de <gui>CalDAV</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Enter a name that you prefer.
gl: Escriba un nome que prefira.

note: (itstool) path: item/p
en: Optionally choose a color that you prefer.
gl: Opcionalmente seleccione unha cor que prefira.

note: (itstool) path: item/p
en: Choose if you want to be able to view the content also when being offline.
gl: Seleccione se quere poder ver o contido tamén ao estar desconectado.

note: (itstool) path: item/p
en: Enter your username and your email address.
gl: Escriba o seu nome de usuario e o seu correo electrónico.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui style="button">Apply</gui>.
gl: Prema <gui style="button">Aplicar</gui>.

note: (itstool) path: page/title
en: Using Classifications
gl: Usar clasificacións

note: (itstool) path: page/title
en: Free/Busy information
gl: Información de dispoñibilidade

note: (itstool) path: page/title
en: Using a Google calendar
gl: Usar un calendario de Google

note: (itstool) path: item/p
en: Select the type <gui>Google</gui>.
gl: Seleccione o tipo <gui>Google</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Enter your Google username.
gl: Escriba o seu nome de usuario de Google.

note: (itstool) path: info/desc
en: Define the displaying of appointments in the calendar.
gl: Define a mostra das citas no calendario.

note: (itstool) path: page/title
en: Appearance of Appointments
gl: Aparencia das citas

note: (itstool) path: section/title
en: General
gl: Xeral

note: (itstool) path: item/p
en: Time Divisions:
gl: Divisións de tempo:

note: (itstool) path: item/p
en: Sets the time increments shown as fine lines on the daily view in the calendar.
gl: Estabelece os incrementos de tempo mostrados como liñas finas na vista diaria do calendario.

note: (itstool) path: item/p
en: Show appointment end times in week and month views:
gl: Mostrar as horas finais das citas nas vista semanal e mensual:

note: (itstool) path: item/p
en: Compress weekends in month view:
gl: Comprimir as fins de semana na vista mensual:

note: (itstool) path: item/p
en: Select this option to display weekends in one box instead of two in the month view.
gl: Seleccione esta opción para mostrar os fins de semana nunha caixa no lugar de dúas na vista mensual.

note: (itstool) path: item/p
en: Show week numbers:
gl: Mostrar os números de semana:

note: (itstool) path: item/p
en: Shows the week numbers next to the respective weeks in the calendar.
gl: Mostra os números de semana ao lado das respectivas semanas no calendario.

note: (itstool) path: item/p
en: Scroll Month View by a week
gl: Desprazar a visualización mensual unha semana

note: (itstool) path: section/title
en: Alerts
gl: Alertas

note: (itstool) path: info/desc
en: General formatting options for the calendar.
gl: As opcións xerais de formatado para o calendario.

note: (itstool) path: page/title
en: General formatting options
gl: Opcións xerais de formatado

note: (itstool) path: section/title
en: Time
gl: Hora

note: (itstool) path: item/p
en: Time format:
gl: Formato horario:

note: (itstool) path: section/title
en: Work Week
gl: Semana laboral

note: (itstool) path: item/p
en: Week starts on:
gl: A semana comeza en:

note: (itstool) path: item/p
en: Work days:
gl: Días laborábeis:

note: (itstool) path: item/p
en: Day begins:
gl: A xornada comeza ás:

note: (itstool) path: item/p
en: Day ends:
gl: A xornada finaliza ás:

note: (itstool) path: section/title
en: Date/Time Format
gl: Formato da data e da hora

note: (itstool) path: section/p
en: You can change the format of the <gui>Date</gui> column by setting your preferred format.
gl: Pode cambiar o formato da columna <gui>Data</gui> configurando o seu formato prefirido.

note: (itstool) path: page/title
en: Changing the calendar layout
gl: Cambiar a disposición do calendario

note: (itstool) path: page/title
en: Available views
gl: Vistas dispoñíbeis

note: (itstool) path: info/desc
en: Adding another local calendar.
gl: Engadir outro calendario local.

note: (itstool) path: page/title
en: Adding another local calendar
gl: Engadir outro calendario local

note: (itstool) path: item/p
en: Select the type <gui>On This Computer</gui>.
gl: Seleccione o tipo <gui>Neste computador</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: The red "Marcus Bains" line displays the current time.
gl: A liña vermella «Marcus Bains» móstrase na liña actual.

note: (itstool) path: page/title
en: Delegating Meetings
gl: Delegar citas

note: (itstool) path: page/p
en: Only attendees of a meeting can delegate a meeting, but not the organizer of a meeting.
gl: Só os asistentes a esta reunión poden delegar unha cita, salvo o organizador dunha reunión.

note: (itstool) path: item/p
en: Right-click on the meeting that you want to delegate.
gl: Prema co botón dereito sobre a reunión que quere delegar.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Delegate Meeting</gui>.
gl: Prema <gui>Delegar reunión</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the contacts you want to delegate the meeting to.
gl: Seleccione os contactos que quere delegar na reunión.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui style="button">OK</gui>.
gl: Prema <gui style="button">Aceptar</gui>.

note: (itstool) path: page/p
en: Each contact receives a copy of the meeting invitation.
gl: Cada contacto recibe unha copia do convite á reunión.

note: (itstool) path: info/desc
en: Using meetings in the calendar.
gl: Usar reunións no calendario.

note: (itstool) path: page/title
en: Meetings
gl: Reunións

note: (itstool) path: info/desc
en: Accepting and replying to a meeting invitation.
gl: Aceptar e responder a un convite de reunión.

note: (itstool) path: page/title
en: Replying to a Meeting Request
gl: Responder unha solicitude de reunión

note: (itstool) path: info/desc
en: Sending a Meeting Invitation.
gl: Enviar un convite de reunión.

note: (itstool) path: item/p
en: Select a calendar in the <gui>Calendar</gui> drop-down list.
gl: Seleccione un calendario na lista despregábel <gui>Calendario</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: (Optional) Type a location in the <gui>Location</gui> field.
gl: (Opcional) Escriba unha localización no campo <gui>Localización</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: (Optional) Enter a description in the <gui>Description</gui> field.
gl: (Opcional) Escriba unha descrición no campo <gui>Descrición</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Save</gui> to save the meeting.
gl: Prema <gui>Gardar</gui> para gardar unha reunión.

note: (itstool) path: page/title
en: Sorting and organizing calendars
gl: Ordenando e organizando os calendarios

note: (itstool) path: page/title
en: Calendar Publishing
gl: Publicación de calendarios

note: (itstool) path: info/desc
en: Repeating appointments.
gl: Citas repetidas.

note: (itstool) path: page/title
en: Using Recurrence
gl: Usar recurrencia

note: (itstool) path: info/desc
en: Searching appointments and meetings.
gl: Buscando citas e reunións.

note: (itstool) path: page/title
en: Searching for Calendar Items
gl: Buscar elementos do calendario

note: (itstool) path: section/title
en: Quick Search
gl: Busca rápida

note: (itstool) path: section/p
en: Searching by summary:
gl: Buscar polo resumo:

note: (itstool) path: item/p
en: Select the search condition from the list.
gl: Seleccione a condición da busca desde a lista.

note: (itstool) path: item/p
en: Enter the text you want to search for and press <key>Enter</key>.
gl: Escriba o texto que quere buscar e prema <key>Intro</key>.

note: (itstool) path: section/p
en: Searching by category:
gl: Buscar por categoría:

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Show</gui> drop-down list.
gl: Prema na lista despregábel <gui>Mostrar</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the category from the list.
gl: Seleccione a categoría desde a lista.

note: (itstool) path: page/title
en: Sharing your calendar information
gl: Compartir a información dos seus calendarios

note: (itstool) path: info/desc
en: Using time zones in the calendar.
gl: Usar fusos horarios no calendario.

note: (itstool) path: page/title
en: Using time zones
gl: Usar fusos horarios

note: (itstool) path: section/title
en: Setting your global timezone(s)
gl: Configure o(s) seu(s) fuso(s) horarios

note: (itstool) path: section/title
en: Setting a timezone for an appointment
gl: Seleccoine un fuso horario para a cita

note: (itstool) path: info/desc
en: Adding an appointment.
gl: Engadir unha cita.

note: (itstool) path: page/title
en: Adding an Appointment
gl: Engadir unha cita.

note: (itstool) path: item/p
en: If you use the Appointment dialog:
gl: Se usa o diálogo de citas:

note: (itstool) path: info/desc
en: Deleting an appointment in your calendar.
gl: Eliminar unha cita nun dos seus calendarios.

note: (itstool) path: page/title
en: Deleting an Appointment
gl: Eliminar unha cita

note: (itstool) path: info/desc
en: Editing in appointment in your calendar.
gl: Editar unha cita no seu calendario.

note: (itstool) path: page/title
en: Editing an Appointment
gl: Editar unha cita

note: (itstool) path: item/p
en: Double-click on the appointment that you want to edit in the calendar.
gl: Prema dúas veces sobre a cita que quere editar no calendario.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui style="button">Save</gui> button, or <guiseq><gui>File</gui><gui>Save</gui></guiseq>.
gl: Prema no botón <gui style="button">Gardar</gui>, ou <guiseq><gui>Ficheiro</gui><gui>Gardar</gui></guiseq>.

note: (itstool) path: page/title
en: Add, Edit, and Delete Appointments
gl: Engadir, editar e eliminar citas

note: (itstool) path: page/title
en: Using several calendars
gl: Usar varios calendarios

note: (itstool) path: info/desc
en: Display the weather in the calendar.
gl: Mostrar o tempo nun calendario.

note: (itstool) path: page/title
en: Using a weather calendar
gl: Usar un calendario de tempo

note: (itstool) path: item/p
en: Select the type <gui>Weather</gui>.
gl: Seleccionar o tipo de <gui>Tempo</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Choose the temperature unit.
gl: Seleccionar a unidade de temperatura.

note: (itstool) path: info/desc
en: Using an online Webcal/WebDAV calendar.
gl: Buscar un calendario Webcal/CalDAV en liña.

note: (itstool) path: page/title
en: Using a WebDAV calendar
gl: Usar un calendario WebDAV

note: (itstool) path: item/p
en: Select the type <gui>On the Web</gui>.
gl: Seleccione o tipo <gui>No web</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Enter your username.
gl: Escriba o seu nome de usuario.

note: (itstool) path: info/desc
en: Autocompletion of names and email addresses entered in the mail composer.
gl: Autocompletado para os nomes e correos electrónicos escritos no compositor de correo.

note: (itstool) path: page/title
en: Autocompletion of mail recipients
gl: Autocompletado para os receptores do correo

note: (itstool) path: page/title
en: Using a Google addressbook
gl: Usar unha axenda de enderezos de Google

note: (itstool) path: section/title
en: Adding an LDAP address book
gl: Engadir unha axenda de enderezos LDAP

note: (itstool) path: item/p
en: <code>Filter (|(ObjectClass=User)(ObjectClass=groupOfNames))</code>: Retrieves the User and Contact List objects.
gl: <code>Filter (|(ObjectClass=User)(ObjectClass=groupOfNames))</code>: Obtén os obxectos User e Contact List

note: (itstool) path: section/title
en: Differences to local address books
gl: Diferenzas ás axendas de enderezos locais

note: (itstool) path: info/desc
en: Adding another local address book.
gl: Engadir outra axenda de enderezos local.

note: (itstool) path: page/title
en: Adding another local address book
gl: Engadir outra axenda de enderezos local

note: (itstool) path: info/desc
en: Searching contacts.
gl: Buscar contactos.

note: (itstool) path: page/title
en: Searching Contacts
gl: Buscar contactos

note: (itstool) path: section/p
en: Searching by contact's info:
gl: Buscar información de contactos:

note: (itstool) path: info/desc
en: Adding a contact to your address book.
gl: Engadir un contacto á súa axenda de enderezos.

note: (itstool) path: page/title
en: Adding a Contact
gl: Engadir un contacto

note: (itstool) path: info/desc
en: Deleting a contact from your address book.
gl: Eliminar un contacto desde a axenda de enderezos.

note: (itstool) path: page/title
en: Deleting a Contact
gl: Eliminar un contacto

note: (itstool) path: info/desc
en: Editing a contact in your address book.
gl: Editar un contacto na axenda de enderezos

note: (itstool) path: page/title
en: Editing a Contact
gl: Editar un contacto

note: (itstool) path: item/p
en: Edit the contact information.
gl: Editar a información dun contacto.

note: (itstool) path: page/title
en: Add, Edit, and Delete Contacts
gl: Engadir, editar e eliminar contactos

note: (itstool) path: page/title
en: Using Contact Lists
gl: Usar unha lista de contactos

note: (itstool) path: section/title
en: Creating a contact list
gl: Crear unha lista de contactos

note: (itstool) path: section/title
en: Authors of the previous version
gl: Autores da versión anterior

note: (itstool) path: section/title
en: Contact information
gl: Información do contacto

note: (itstool) path: section/p
en: The GNOME Documentation Project:
gl: O Proxecto de documentación de GNOME:

note: (itstool) path: item/title (itstool) path: section/title
en: Account settings
gl: Axustes da conta

note: (itstool) path: section/title
en: Mail
gl: Correo

note: (itstool) path: section/title
en: Attachments
gl: Anexos

note: (itstool) path: page/title
en: Exporting calendar data
gl: Exportar datos do calendario

note: (itstool) path: page/title
en: Exporting contacts data
gl: Exportar datos dos contactos

note: (itstool) path: page/title
en: Exporting mail data
gl: Exportar datos do correo electrónico

note: (itstool) path: info/desc
en: Importing data from Mozilla <app>Thunderbird</app>.
gl: Importar datos desde Mozilla <app>Thunderbird</app>.

note: (itstool) path: td/p
en: Outlook 2007 and earlier
gl: Outlook 2007 e superior

note: (itstool) path: info/desc
en: Importing data from another application.
gl: Importar os datos doutras aplicacións.

note: (itstool) path: page/title
en: Importing data from another application
gl: Importar os datos doutras aplicacións.

note: (itstool) path: section/title
en: Applications
gl: Aplicación

note: (itstool) path: item/p
en: Choose the file.
gl: Seleccione un ficheiro.

note: (itstool) path: page/title
en: Supported file formats
gl: Formatos de ficheiro compatíbeis

note: (itstool) path: section/title
en: Calendar
gl: Calendario

note: (itstool) path: item/p
en: vCalendar (.vcs):
gl: iCalendar (.ics):

note: (itstool) path: section/title
en: Contacts
gl: Contactos

note: (itstool) path: item/p
en: LDAP Data Interchange Format (.ldif):
gl: Formato de intercambio de datos LDAP (.ldif):

note: (itstool) path: section/title
en: Miscellaneous
gl: Misceláneo

note: (itstool) path: section/title (itstool) path: page/title
en: Getting Started
gl: Inicio

note: (itstool) path: section/title
en: Mail Management
gl: Xestión da correo electrónico

note: (itstool) path: section/title
en: Advanced Mail Management
gl: Xestión avanzada de correo electrónico

note: (itstool) path: section/title
en: Mail Composing
gl: Composición de correo electrónico

note: (itstool) path: section/title
en: Advanced Mail Composing
gl: Composción avanzada de correo electrónico

note: (itstool) path: section/title
en: Calendar Management
gl: Xestión de calendarios

note: (itstool) path: section/title
en: Advanced Calendar Management
gl: Xestión de contactos avanzada

note: (itstool) path: section/title
en: Contacts Management
gl: Xestión da contactos

note: (itstool) path: section/title
en: Memos and Tasks Management
gl: Xestión de recordatorios e tarefas

note: (itstool) path: section/title
en: Data Migration and Synchronization
gl: Migración e sincronización de datos

note: (itstool) path: section/title
en: Common Mail Questions and Problems
gl: Problemas e preguntas comúns de correo

note: (itstool) path: section/title
en: Common Other Questions and Problems
gl: Outros problemas e preguntas comúns de correo

note: (itstool) path: section/title
en: Further reading
gl: Lectura complementaria

note: (itstool) path: section/title
en: Identity
gl: Identidade

note: (itstool) path: section/title
en: Restore from backup
gl: Restabelecer desde unha copia de seguranza

note: (itstool) path: section/title
en: Receiving Email
gl: Recepción de correo

note: (itstool) path: section/title (itstool) path: page/title
en: IMAP+ receiving options
gl: Opcións de recepción IMAP+

note: (itstool) path: section/title (itstool) path: page/title
en: POP receiving options
gl: Opcións de recepción POP

note: (itstool) path: section/title
en: USENET News
gl: Novas USENET

note: (itstool) path: section/title
en: Local delivery
gl: Entrega local

note: (itstool) path: section/title (itstool) path: page/title
en: MH-format mail directories receiving options
gl: Opcións de recepción para cartafoles de correo en formato MH

note: (itstool) path: section/title (itstool) path: page/title
en: Maildir-format mail directories receiving options
gl: Opcións de recepción para cartafoles de correo en formato Maildir

note: (itstool) path: section/title
en: Sending mail
gl: Envío do correo

note: (itstool) path: section/title
en: Account Information
gl: Información da conta

note: (itstool) path: item/title
en: Folder list
gl: Lista de cartafoles

note: (itstool) path: item/title
en: Message List
gl: Lista de mensaxes

note: (itstool) path: item/title
en: Switcher
gl: Trocador

note: (itstool) path: item/title
en: Preview Pane
gl: Panel de previsualización

note: (itstool) path: td/p
en: Task list
gl: Lista de tarefas

note: (itstool) path: td/p
en: Month pane
gl: Panel de mes

note: (itstool) path: td/p
en: Memo list
gl: Lista de recordatorios

note: (itstool) path: item/title
en: Appointment List
gl: Lista de citas

note: (itstool) path: section/title
en: Account Editor
gl: Editor de contas

note: (itstool) path: section/title
en: Sending Email
gl: Envío de correo

note: (itstool) path: section/title
en: Defaults
gl: Predefinicións

note: (itstool) path: section/title
en: Security
gl: Seguranza

note: (itstool) path: page/title
en: Account Management
gl: Xestión da cona

note: (itstool) path: section/title
en: Attachment Reminder
gl: Aviso de anexos

note: (itstool) path: page/title
en: Changing the message list columns
gl: Cambiando as columnas da lista de mensaxes

note: (itstool) path: info/desc
en: Changing the date and time format in the message list.
gl: Cambiar o formato de data e hora na lista de mensaxes.

note: (itstool) path: page/title
en: Custom Header Lines
gl: Liñas de cabeceira personalizadas

note: (itstool) path: item/p
en: Enable <gui>Custom Header</gui>.
gl: Active <gui>Cabeceira personalizada</gui>.

note: (itstool) path: page/title
en: Forwarding a message
gl: Reencamiñar unha mensaxe

note: (itstool) path: page/title
en: Formatting Text in HTML
gl: Formatar texto en HTML

note: (itstool) path: td/p
en: Description
gl: Descricións

note: (itstool) path: page/title
en: Managing signatures
gl: Xestionar sinaturas

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: section/title
en: Message Templates
gl: Modelos de mensaxe

note: (itstool) path: page/title
en: Prioritizing outgoing messages
gl: Priorizar mensaxes saíntes

note: (itstool) path: info/desc
en: Answering a received email.
gl: Responder un correo recibido.

note: (itstool) path: td/p
en: Action
gl: Acción

note: (itstool) path: td/p
en: Reply to All
gl: Responder a todos

note: (itstool) path: item/p
en: <gui>Find Again</gui>:
gl: <gui>Buscar de novo</gui>:

note: (itstool) path: section/title
en: Recipient types
gl: Tipos de destinatarios

note: (itstool) path: section/title
en: Autocompletion
gl: Completado automático

note: (itstool) path: section/title
en: Using the buttons
gl: Usar os botóns

note: (itstool) path: page/title
en: Spell checking
gl: Comprobación ortográfica

note: (itstool) path: section/title
en: Global Preferences
gl: Preferencias globais

note: (itstool) path: page/title
en: Composing a new message
gl: Compoñer unha nova mensaxe

note: (itstool) path: section/title
en: Deleting Messages
gl: Eliminar mensaxes

note: (itstool) path: section/title
en: Loading images
gl: Cargar imaxes

note: (itstool) path: section/title
en: Saving images
gl: Gardar imaxes

note: (itstool) path: section/title
en: Decrypting a received message
gl: Descifrar un mensaxe recibido

note: (itstool) path: section/p
en: If you receive an encrypted message, you need to decrypt it before you can read it.
gl: Se recibiu un mensaxe cifrado, debe descrifralo antes de poder lelo.

note: (itstool) path: note/p
en: Senders must have your GPG public key before they can send you an encrypted message.
gl: Os remitentes deben ter a súa chave pública GPG antes de que poidan enviarlle un mensaxe cifrado.

note: (itstool) path: section/title
en: Checking the signature of a received message
gl: Comprobar a sinatura dun mensaxe recibido

note: (itstool) path: info/desc
en: Getting and Using GPG Public Keys.
gl: Configurar e usar chaves públicas GPG.

note: (itstool) path: page/title
en: Getting and using GPG public keys
gl: Configurar e usar chaves públicas GPG

note: (itstool) path: page/title
en: Setting up GPG for your mail account
gl: Configurar GPG para a súa conta de correo

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Security</gui> tab.
gl: Prema na lapela <gui>Seguranza</gui>.

note: (itstool) path: page/title
en: Signing or encrypting messages
gl: Asinar e cifrar mensaxes

note: (itstool) path: info/desc
en: Sending and receiving encrypted mail.
gl: Enviar e recibir correo cifrado.

note: (itstool) path: page/title
en: Mail encryption and certificates
gl: Certificado de mensaxes e certificados

note: (itstool) path: info/desc
en: Adding, editing, viewing and deleting S/MIME certificates.
gl: Engadir, editar, ver e eliminar certificados S/MIME

note: (itstool) path: page/title
en: Managing S/MIME certificates
gl: Xestionar certificados S/MIME

note: (itstool) path: page/p
en: Certificates allow you to communicate with others securely over an encrypted connection, or sign a message confirming your identity to the contact. These settings only apply to S/MIME encryption.
gl: Os certificados permítenlle comunicarse con outros de forma segura en redes sen cifrar, ou asinar un mensaxe para confirmarlle a súa identidade ao contacto. Estas preferencias só se aplican ao cifrado S/MIME.

note: (itstool) path: page/p
en: You can import, view, edit (except for your own certificates), and delete your certificates under <guiseq><gui>Edit</gui><gui>Preferences</gui><gui>Certificates</gui></guiseq>.
gl: Pode importar, ver, editar (agás os seus propios certificados), e eliminar os seus certificados en <guiseq><gui>Editar</gui><gui>Preferencias</gui><gui>Certificados</gui></guiseq>.

note: (itstool) path: page/title
en: Available Filter actions
gl: Filtros de acción dispoñíbeis

note: (itstool) path: item/p
en: Move to Folder:
gl: Mover a un cartafol:

note: (itstool) path: item/p
en: Moves the message into a folder you specify.
gl: Move un mensaxe ao cartafol que especifou.

note: (itstool) path: item/p
en: Copy to Folder:
gl: Copiar a un cartafol:

note: (itstool) path: item/p
en: Puts a copy of the message into a folder you specify.
gl: Pon unha copia do mensaxe no cartafol que especifou.

note: (itstool) path: item/p
en: Delete:
gl: Eliminar:

note: (itstool) path: item/p
en: Stop Processing:
gl: Deter o procesamento:

note: (itstool) path: item/p
en: Set Label:
gl: Estabelecer etiqueta:

note: (itstool) path: item/p
en: Adds a label to a message.
gl: Engádelle unha etiqueta a un mensaxe.

note: (itstool) path: item/p
en: Assign Color:
gl: Asignar cor:

note: (itstool) path: item/p
en: Assign Score:
gl: Asignar puntuación:

note: (itstool) path: item/p
en: Assigns the message a numeric score.
gl: Asígnalle ao mensaxe unha puntuación numérica.

note: (itstool) path: item/p
en: Adjust Score:
gl: Axustar puntuación:

note: (itstool) path: item/p
en: Changes the numeric score by the amount you set.
gl: Cambia a puntuación numérica pola cantidade que estabelecera.

note: (itstool) path: item/p
en: Set Status:
gl: Estabelecer estado:

note: (itstool) path: item/p
en: Unset Status:
gl: Quitar estado:

note: (itstool) path: item/p
en: Play Sound:
gl: Reproducir son:

note: (itstool) path: item/p
en: Run Program:
gl: Executar programa:

note: (itstool) path: item/p
en: Pipe to Program:
gl: Canalizar para o programa:

note: (itstool) path: item/p
en: Forward to:
gl: Reencamiñar a:

note: (itstool) path: item/p
en: Forwards the message to another email address.
gl: Reenvía unha mensaxe a outro enderezo de correo.

note: (itstool) path: item/p
en: Match All:
gl: Coincidir todo:

note: (itstool) path: page/title
en: Using Filters
gl: Usar filtros

note: (itstool) path: section/title
en: Editing Filters
gl: Editar filtros

note: (itstool) path: item/p
en: Click <guiseq><gui>Edit</gui><gui>Message Filters</gui></guiseq>.
gl: Prema <guiseq><gui>Editar</gui><gui>Filtros de mensaxe</gui></guiseq>.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the filter.
gl: Seleccione un filtro.

note: (itstool) path: section/title
en: Deleting Filters
gl: Eliminar filtros

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui style="button">Remove</gui>.
gl: Prema <gui style="button">Eliminar</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Use folders to organize your mail.
gl: Usar cartafoles para organizar o seu correo.

note: (itstool) path: page/title
en: Using Folders
gl: Usar cartafoles

note: (itstool) path: section/title
en: Creating A Folder
gl: Crear un cartafol

note: (itstool) path: section/p
en: To create a folder:
gl: Crear un cartafol:

note: (itstool) path: info/desc
en: IMAP folder subscriptions.
gl: Subscricións a cartafoles IMAP

note: (itstool) path: page/title
en: IMAP Subscriptions
gl: Subscricións IMAP

note: (itstool) path: page/title
en: Using Labels
gl: Usar etiquetas

note: (itstool) path: page/title
en: Mail is not sent
gl: O correo non se envía

note: (itstool) path: page/title
en: Sorting and organizing mail
gl: Ordenar e organizar correo electrónico

note: (itstool) path: section/title
en: Advanced Options
gl: Opcións avanzadas

note: (itstool) path: section/title
en: Receiving Options
gl: Opcións de recepción

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui style="button">Authenticate</gui> and enter your password.
gl: Prema <gui style="button">Autenticar</gui> e escriba o seu contrasinal.

note: (itstool) path: info/desc
en: Receiving options for IMAP+ accounts.
gl: Opcións de recepción para contas IMAP+.

note: (itstool) path: info/desc
en: Receiving options for Local delivery accounts.
gl: Opcións de recepción para contas de envío locais.

note: (itstool) path: page/title
en: Mail Receiving Options
gl: Opcións de recepción de correo

note: (itstool) path: item/p
en: Message Location:
gl: Localización da mensaxe:

note: (itstool) path: page/title
en: Using Search folders
gl: Usar cartafoles de busca

note: (itstool) path: info/desc
en: Searching messages.
gl: Buscar mensaxes.

note: (itstool) path: page/title
en: Searching Mail
gl: Buscar correos

note: (itstool) path: page/title
en: Automatically check for new mail
gl: Compmrobar automaticamente novos correos

note: (itstool) path: section/title
en: Sort By
gl: Ordenar por

note: (itstool) path: item/p
en: Subject - Trimmed
gl: Asunto - Recortado

note: (itstool) path: item/p
en: Labels
gl: Etiquetas

note: (itstool) path: item/p
en: Recipients
gl: Destinatarios

note: (itstool) path: item/p
en: Sender
gl: Remitente

note: (itstool) path: item/p
en: Location
gl: Localización

note: (itstool) path: item/p
en: Due By
gl: Vencemento por

note: (itstool) path: item/p
en: Flag Status
gl: Estado das marcas

note: (itstool) path: item/p
en: Size
gl: Tamaño

note: (itstool) path: item/p
en: To
gl: Para

note: (itstool) path: item/p
en: Received
gl: Recibido

note: (itstool) path: item/p
en: Date
gl: Data

note: (itstool) path: item/p
en: Subject
gl: Titular

note: (itstool) path: item/p
en: From
gl: De

note: (itstool) path: item/p
en: Attachment
gl: Anexo

note: (itstool) path: item/p
en: Flagged
gl: Marcada

note: (itstool) path: item/p
en: Status
gl: Estado

note: (itstool) path: section/title
en: Sort Ascending
gl: Orde ascendente

note: (itstool) path: section/title
en: Sort Descending
gl: Orde descendente

note: (itstool) path: page/title
en: Junk Mail Settings
gl: Axustes do correo lixo

note: (itstool) path: page/title
en: Vertical view
gl: Vista vertical

note: (itstool) path: info/desc
en: Searching memos.
gl: Buscar recordatorios.

note: (itstool) path: page/title
en: Searching Memos
gl: Buscando recordatorios

note: (itstool) path: item/p
en: Enter the memo information.
gl: Escriba a información do recordatorio

note: (itstool) path: section/title
en: Shared Memos
gl: Recordatorios compartidos

note: (itstool) path: page/title
en: Deleting a Memo
gl: Eliminar un recordatorio

note: (itstool) path: item/p
en: Edit the memo information.
gl: Editar a información dun recordatorio

note: (itstool) path: page/title
en: Add, Edit and Delete Memos
gl: Engadir, editar e eliminar recordatorios

note: (itstool) path: item/p
en: Click <guiseq><gui>File</gui><gui>New</gui><gui>Task List</gui></guiseq> or <guiseq><gui>File</gui><gui>New</gui><gui>Memo List</gui></guiseq>.
gl: Prema <guiseq><gui>Ficheiro</gui><gui>Novo</gui><gui>Lista de tarefas</gui></guiseq> ou <guiseq><gui>Ficheiro</gui><gui>Novo</gui><gui>Lista de recordatorios</gui></guiseq>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Adding a task to your task list.
gl: Engadir unha tarefa á súa lista de tarefas.

note: (itstool) path: page/title
en: Adding a Task
gl: Engadir unha tarefa

note: (itstool) path: item/p
en: Click <guiseq><gui>File</gui><gui>New</gui><gui>Task</gui></guiseq>, or press <keyseq><key>Shift</key><key>Ctrl</key><key>T</key></keyseq>.
gl: Prema <guiseq><gui>Ficheiro</gui><gui>Novo</gui><gui>Tarefa</gui></guiseq>, ou prema <keyseq><key>Maiús</key><key>Ctrl</key><key>T</key></keyseq>.

note: (itstool) path: section/title
en: Assigned Tasks
gl: Tarefas asignadas

note: (itstool) path: info/desc
en: Deleting a task from your task list.
gl: Eliminar unha tarefa desde a súa lista de tarefas.

note: (itstool) path: page/title
en: Deleting a Task
gl: Eliminar unha tarefa

note: (itstool) path: info/desc
en: Editing a task in your task list.
gl: Engadir unha tarefa na súa lista de tarefas.

note: (itstool) path: page/title
en: Editing a Task
gl: Editar unha tarefa

note: (itstool) path: page/p
en: If you want to change a task that already exists in your task lists,
gl: Se quere cambiar unha tarefa que xa existe na súa lista de tarefas.

note: (itstool) path: item/p
en: Edit the task information.
gl: Editar a información dunha tarefa.

note: (itstool) path: info/desc
en: On adding, editing, and deleting tasks.
gl: Engadir, editar e eliminar tarefas.

note: (itstool) path: page/title
en: Add, Edit, and Delete Tasks
gl: Engadir, editar e eliminar tarefas

note: (itstool) path: info/desc
en: Adding and using more than one task list or memo list.
gl: Engadir e usar máis dunha lista de tarefas ou lista de recordatorios.

note: (itstool) path: page/title
en: Using several task lists or memo lists
gl: Usar varias listas de tarefas ou listas de recordatorios

note: (itstool) path: info/desc
en: Using an online WebDAV task list or memo list.
gl: Usar a lista de tarefas ou lista de recordatorios WebDAV en liña.

note: (itstool) path: page/title
en: Using a WebDAV task or memo list
gl: Usar unha lista de tarefas ou recordatorios WebDAV

note: (itstool) path: page/p
en: Lists of this type are read-only.
gl: As listas deste tipo son de só lectura.

note: (itstool) path: section/title
en: Setting categories for an object
gl: Configurar categorías para un obxecto

note: (itstool) path: section/p
en: To mark an object as belonging to a category,
gl: Para marcar un obxecto como pertencente a unha categoría.

note: (itstool) path: item/p
en: Double-click the object to bring up the corresponding editor.
gl: Prema dúas veces no obxecto para mostrar o editor correspondente.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the category from the list. You can select as many or as few categories as you like.
gl: Seleccione a categoría desde a lista. Pode seleccionar cantas categorías queira.

note: (itstool) path: section/title
en: Adding and managing categories
gl: Engadir e xestionar categorías

note: (itstool) path: item/p
en: Enter the new category in the entry box at the top.
gl: Escriba a nova categoría na caixa de entrada de arriba.

note: (itstool) path: item/p
en: You can now see the category in the <gui>Categories</gui> text field in the editor.
gl: Agora poderá ver a categoría desde o campo de texto <gui>Categorías</gui> no editor.

note: (itstool) path: item/p
en: Sender:
gl: Remitente:

note: (itstool) path: item/p
en: Recipients:
gl: Destinatarios:

note: (itstool) path: item/p
en: The recipients of the message.
gl: Os destinatarios dunha mensaxe.

note: (itstool) path: item/p
en: CC:
gl: Cc:

note: (itstool) path: item/p
en: Only the CC recipients of the message.
gl: Só os destinatarios CC da mensaxe

note: (itstool) path: item/p
en: Sender or Recipients:
gl: Remitente ou destinatarios:

note: (itstool) path: item/p
en: Subject:
gl: Asunto:

note: (itstool) path: item/p
en: The subject line of the message.
gl: A liña de asunto do mensaxe.

note: (itstool) path: item/p
en: Specific Header:
gl: Cabeceira determinada:

note: (itstool) path: item/p
en: Message Body:
gl: Corpo do mensaxe:

note: (itstool) path: item/p
en: Searches in the actual text of the message.
gl: Busca no texto actual do mensaxe.

note: (itstool) path: item/p
en: Expression:
gl: Expresión:

note: (itstool) path: item/p
en: Date sent:
gl: Data de envío:

note: (itstool) path: item/p
en: Date received:
gl: Data de recepción:

note: (itstool) path: item/p
en: Size (kB):
gl: Tamaño (KB):

note: (itstool) path: item/p
en: Status:
gl: Estado:

note: (itstool) path: item/p
en: Follow Up:
gl: Seguimento:

note: (itstool) path: item/p
en: Attachments:
gl: Anexos:

note: (itstool) path: item/p
en: Checks whether there is an attachment for the email.
gl: Comprobar se o Evolution é a aplicación de correo predeterminada

note: (itstool) path: section/title (itstool) path: guiseq/gui
en: Advanced Search
gl: Busca avanzada

note: (itstool) path: p/gui
en: OK
gl: Aceptar

note: (itstool) path: section/title
en: Clearing the Search results
gl: Limpar os resultados da busca

note: (itstool) path: section/title
en: Saved Searches
gl: Buscar gardadas

note: (itstool) path: guiseq/gui
en: Save Search
gl: Gardar a busca

note: (itstool) path: section/title
en: Editing a Saved Search
gl: Editar unha busca gardada

note: (itstool) path: p/gui
en: Edit Rule
gl: Editar a  regra
