evolution master - en to eu translation catalogue (5949 entries)

en: Enable address formatting
eu: Gaitu helbideari formatua ematea

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
eu: Helbideei beraien helburuko herrialdeen araberako estandarrekin formatu eman behar zaien edo ez

en: Autocomplete length
eu: Osatu automatikoki luzera

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
eu: Evolution automatikoki osatzen hasi aurretik idatzi beharreko karaktere-kopurua

en: Show autocompleted name with an address
eu: Erakutsi automatikoki osatutako izena helbide batekin

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
eu: Behartu sarreran helbide elektronikoa erakustea automatikoki osatutako kontaktuaren izenarekin ala ez adierazten du.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
eu: Izenak hautatzeko elkarrizketa-koadroan azkena erabilitako karpetaren URIa

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
eu: Izenak hautatzeko elkarrizketa-koadroan azkena erabilitako karpetaren URIa.

en: Contact layout style
eu: Kontaktuen diseinu-estiloa

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. “0” (Classic View) places the preview pane below the contact list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
eu: Diseinu-estiloak zehazten du aurrebistaren panela non kokatuko den, kontaktuen zerrendarekiko.  “0” (ikuspegi klasikoa) aurrebistaren panela kontaktuen zerrendaren azpian kokatzen du. “1” (ikuspegi bertikala) aurrebistaren panela kontaktuen zerrendaren alboan jartzen du.

en: Contact preview pane position (horizontal)
eu: Kontaktuen aurrebistaren panelaren posizioa (horizontala)

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
eu: Kontaktuen aurrebistaren panelaren posizioa horizontalean orientatutakoan.

en: Contact preview pane position (vertical)
eu: Kontaktuen aurrebistaren panelaren posizioa (bertikala)

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
eu: Kontaktuen aurrebistaren panelaren posizioa bertikalean orientatutakoan.

en: Show maps
eu: Erakutsi mapak

en: Whether to show maps in preview pane
eu: Mapak aurrebistaren panelean erakutsiko diren edo ez adierazten du.

en: Primary address book
eu: Helbide-liburu nagusia

en: The UID of the selected (or “primary”) address book in the sidebar of the “Contacts” view
eu: Hautatutako (edo “nagusia“) helbide-liburuaren UIDa “Kontaktuak” ikuspegiko alboko barran.

en: Show preview pane
eu: Erakutsi aurrebistako panela

en: Whether to show the preview pane.
eu: Erakutsi/ezkutatu aurrebistaren panela

en: Show phone numbers
eu: Erakutsi telefono-zenbakiak

en: Whether to show phone numbers in the editor
eu: Telefonoen zenbakiak editorean erakutsiko diren ala ez.

en: Show SIP addresses
eu: Erakutsi SIP helbideak

en: Whether to show SIP addresses in the editor
eu: SIP helbideak editorean erakutsiko diren ala ez.

en: Show IM addresses
eu: Erakutsi IM helbideak

en: Whether to show IM addresses in the editor
eu: BM helbideak editorean erakutsiko diren ala ez.

en: Show mailing Home addresses
eu: Erakutsi etxeko posta elektronikoko helbideak

en: Whether to show mailing Home addresses in the editor
eu: Etxeko posta-helbideak editorean erakutsiko diren ala ez.

en: Show mailing Work addresses
eu: Erakutsi laneko posta elektronikoko helbideak

en: Whether to show mailing addresses Work in the editor
eu: Laneko posta-helbideak editorean erakutsiko diren ala ez.

en: Show mailing Other addresses
eu: Erakutsi beste posta elektroniko batzuetako helbideak

en: Whether to show mailing addresses Other in the editor
eu: Besteak posta-helbideak editorean erakutsiko diren ala ez.

en: Show web addresses
eu: Erakutsi web helbideak

en: Whether to show Web Addresses in the editor
eu: Web helbideak editorean erakutsiko diren ala ez.

en: Show job information
eu: Erakutsi lanaren informazioa

en: Whether to show job information in the editor
eu: Laneko informazioa editorean erakutsiko den ala ez.

en: Show Miscellaneous information
eu: Erakutsi askotarikoen ataleko informazioa

en: Whether to show Miscellaneous information in the editor
eu: Askotarikoen ataleko informazioa editorean erakutsiko den ala ez.

en: Show notes-tab
eu: Erakutsi oharren fitxa

en: Whether to show notes in the editor
eu: Oharrak editorean erakutsiko diren ala ez.

en: Show Certificates tab
eu: Erakutsi ziurtagirien fitxa

en: Whether to show Certificates tab in the editor
eu: Editoreko fitxan ziurtagiriak erakutsi edo ala ez.

en: Where to open contact locations
eu: Non ireki kontaktuen kokalekuak

en: Currently supported values are “openstreetmap” and “google”; if unknown set, uses “openstreetmap”
eu: Balio erabilgarriak: “openstreetmap” eta “google”; ezarpen ezezaguna bada, “openstreetmap” erabiltzen du.

en: Whether to prefer local application over opening map in a browser
eu: Mapa aplikazio lokal batean irekitzea hobetsiko den ala ez, nabigatzaile batean erakustearen aldean

en: Open a contact location in a local application handling 'map:' URI, if available, instead of using a web browser
eu: Ireki kontaktu baten kokalekua aplikazio lokal batean 'map:' URI aldatuz, hori erabilgarri badago, web-nabigatzaile batean ireki ordez

en: Preview Personal before Work information
eu: Erakutsi informazio pertsonala laneko informazioaren aurretik

en: Show the Personal information before the Work information in the contact preview
eu: Kontaktuaren aurrebistan, erakutsi informazio pertsonala laneko informazioaren aurretik

en: Convert mail messages to Unicode
eu: Bihurtu mezuaren testua Unicode

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
eu: Bihurtu mezuaren testua Unicode UTF-8 kodeketara karaktere-multzo ezberdinak dituzten token mezu normalen/baztergarrien tokenak bateratzeko.

en: Full path command to run Bogofilter
eu: Komandoaren bide-izen osoa Bogofilter exekutatzeko

en: Full path to a Bogofilter command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/bogofilter. The command should not contain any other arguments.
eu: Bogofilter komandoaren bide-izen osoa. Ez bada ezartzen, konpilazio-denborako bide-izena erabiliko da, /usr/bin/bogofilter ohi izaten da. Komandoak ez luke beste argumenturik eduki beharko.

en: Save directory for reminder audio
eu: Gorde oroigarrien audioen direktorioa

en: Directory for saving reminder audio files
eu: Direktorioa oroigarrien audioko fitxategiak gordetzeko

en: Birthday and anniversary reminder value
eu: Urtebetetze eta urteurrenen oroigarriaren balioa

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
eu: Jaiotegun eta urteurrenaren oroigarria zehazteko unitate kopurua

en: Birthday and anniversary reminder units
eu: Urtebetetze eta urteurrenen oroigarriaren unitateak

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
eu: Urtebetetze edo urteurren baten oroigarriaren unitateak: “minutes” (minutu), “hours” (ordu) edo “days” (egun)

en: Compress weekends in month view
eu: Konprimatu asteburuak hileko ikuspegian

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
eu: Asteburuak hileko ikuspegian konprimatuko diren edo ez (larunbata eta igandea asteko lanegun baten lekua hartuko dute)

en: Ask for confirmation when deleting items
eu: Eskatu berrespena elementuak ezabatzean

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
eu: Hitzordua edo zeregina ezabatzean berrespena eskatuko den edo ez

en: Confirm expunge
eu: Berretsi borratzea

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
eu: Hitzorduak eta zereginak betirako ezabatzean berrespena eskatuko den edo ez

en: Month view vertical pane position
eu: Panel bertikalaren posizioa hileko ikuspegian

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
eu: Panel bertikalaren posizioa, egutegiaren zerrendaren eta data-nabigatzaileko egutegiaren artekoa

en: Workday end hour
eu: Lanegunaren amaierako ordua

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
eu: Laneguna amaitzen den ordua (24 orduko formatuan: 0 - 23)

en: Workday end minute
eu: Lanegunaren amaierako minutua

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
eu: Laneguna amaitzen den minutua (0 - 59)

en: Workday start hour
eu: Lanegunaren hasierako ordua

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
eu: Laneguna hasten den ordua (24 orduko formatuan: 0 - 23)

en: Workday start minute
eu: Lanegunaren hasierako minutua

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
eu: Laneguna hasten den minutua (0 - 59)

en: Workday start time for Monday
eu: Astelehena lanegunaren hasierako ordua

en: Time the workday starts on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
eu: Laneguna hasten den ordua (24 orduko formatuan: OOMM, 0000 eta 2359 artekoa), edo -1 “day-start-hour“(egunaren hasierako ordua) eta “day-start-minute” (egunaren hasierako minutua) erabiltzeko

en: Workday end time for Monday
eu: Astelehena lanegunaren amaierako ordua

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-end-hour and day-end-minute
eu: Laneguna amaitzen den ordua (24 orduko formatuan: OOMM, 0000 eta 2359 artekoa), edo -1 “day-end-hour“(egunaren amaierako ordua) eta “day-end-minute” (egunaren amaierako minutua) erabiltzeko

en: Workday start time for Tuesday
eu: Asteartea lanegunaren hasierako ordua

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
eu: Laneguna amaitzen den ordua (24 orduko formatuan: OOMM, 0000 eta 2359 artekoa), edo -1 “day-start-hour“(egunaren hasierako ordua) eta “day-start-minute” (egunaren hasierako minutua) erabiltzeko

en: Workday end time for Tuesday
eu: Asteartea lanegunaren amaierako ordua

en: Workday start time for Wednesday
eu: Asteazkena lanegunaren hasierako ordua

en: Workday end time for Wednesday
eu: Asteazkena lanegunaren amaierako ordua

en: Workday start time for Thursday
eu: Osteguna lanegunaren hasierako ordua

en: Workday end time for Thursday
eu: Osteguna lanegunaren amaierako ordua

en: Workday start time for Friday
eu: Ostirala lanegunaren hasierako ordua

en: Workday end time for Friday
eu: Ostirala lanegunaren amaierako ordua

en: Workday start time for Saturday
eu: Larunbata lanegunaren hasierako ordua

en: Workday end time for Saturday
eu: Larunbata lanegunaren amaierako ordua

en: Workday start time for Sunday
eu: Igandea lanegunaren hasierako ordua

en: Workday end time for Sunday
eu: Igandea lanegunaren amaierako ordua

en: The second timezone for a Day View
eu: Eguneko ikuspegiaren bigarren mailako ordu-zona

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a “timezone” key
eu: Ezartzen bada, bigarren mailako ordu-zona erakusten du eguneko ikuspegian. Balioa “timezone” gakoan erabilitakoaren antzekoa da

en: Recently used second time zones in a Day View
eu: Azken aldian erabilitako ordu-zonak “Eguneko ikuspegia“n

en: List of recently used second time zones in a Day View
eu: Zerrendatu azken aldian erabilitako bigarren mailako ordu-zonak “Eguneko ikuspegia“-n

en: Maximum number of recently used timezones to remember
eu: Azken aldian erabilitako ordu-zonen gehieneko kopurua gogoratzeko

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a “day-second-zones” list
eu: Azken aldian erabilitako ordu-zonen gehieneko kopurua “day_second_zones” zerrendan gogoratzeko

en: Default reminder value
eu: Oroigarri lehenetsiaren balioa

en: Number of units for determining a default reminder
eu: Oroigarri lehenetsia zehazteko unitate-kopurua

en: Default reminder units
eu: Oroigarri lehenetsiaren unitateak

en: Units for a default reminder, “minutes”, “hours” or “days”
eu: Oroigarri lehenetsiaren unitateak: “minutes” (minutuak), “hours” (orduak) edo “days” (egunak)

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
eu: Erakutsi kategorien eremua gertaeren/bileren/zereginen editorean

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
eu: Kategorien eremua gertaeren/bileren editorean erakutsiko den ala ez.

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
eu: Erakutsi arauen eremua gertaeren/bileren/zereginen editorean

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
eu: Arauen eremua gertaeren/bileren/zereginen editorean erakutsiko den ala ez.

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
eu: Erakutsi RSPV eremuak gertaeren/bileren/zereginen editorean

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
eu: RSPV eremua gertaeren/bileren/zereginen editorean erakutsiko den ala ez.

en: Show status field in the event/task/meeting editor
eu: Erakutsi egoeraren eremua gertaeren/bileren/zereginen editorea

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
eu: Egoeraren eremua gertaeren/bileren/zereginen editorean erakutsiko den ala ez.

en: Show timezone field in the event/meeting editor
eu: Erakutsi ordu-zonaren eremua gertaeren/bileren editorean

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
eu: Ordu-zonaren eremua gertaeren/bileren editorean erakutsiko den ala ez.

en: Show type field in the event/task/meeting editor
eu: Erakutsi motaren eremua gertaeren/bileren/zereginen editorean

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
eu: Motaren eremua gertaeren/bileren/zereginen editorean erakutsiko den ala ez.

en: Show toolbar in the event/task/memo editor
eu: Erakutsi tresna-barra gertaeren/zereginen/zirkularren editorean

en: Whether to show toolbar in the event/task/memo editor
eu: Gertaeren/zereginen/zirkularren editorean tresna-barra erakutsiko den ala ez

en: Hide completed tasks
eu: Ezkutatu burututako zereginak

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
eu: Egindako zereginak zereginen ikuspegitik ezkutatuko diren edo ez

en: Hide task units
eu: Ezkutatu zereginaren unitateak

en: Units for determining when to hide tasks, “minutes”, “hours” or “days”
eu: Unitateak zereginak noiz ezkutatu zehazteko: “minutes” (minutuak), “hours” (orduak) edo “days” (egunak)

en: Hide task value
eu: Ezkutatu zereginaren balioa

en: Number of units for determining when to hide tasks
eu: Zereginak noiz ezkutatu zehazteko unitate-kopurua

en: Hide cancelled events
eu: Ezkutatu utzitako gertaerak

en: Whether to hide cancelled events in the calendar view
eu: Utzitako gertaerak egutegiaren ikuspegian ezkutatuko diren edo ez

en: Hide cancelled tasks
eu: Ezkutatu utzitako zereginak

en: Whether to hide cancelled tasks in the tasks view
eu: Utzitako zereginak zereginen ikuspegitik ezkutatuko diren edo ez

en: Horizontal pane position
eu: Panel horizontalaren posizioa

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
eu: Panel horizontalaren posizioa pixeletan, data-nabigatzailearen egutegiaren eta zereginen zerrendaren artean (hileko ikuspegian ez dagoenean)

en: Last reminder time
eu: Azken oroigarriaren ordua

en: Time the last reminder ran, in time_t
eu: Azken oroigarria exekutatu zen ordua, “time_t“-en

en: Marcus Bains Line Color — Day View
eu: Marcus Bains-en marraren kolorea - Egutegi ikuspegia

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
eu: Kolorea Marcus Bains-en marra eguneko ikuspegian marrazteko.

en: Marcus Bains Line Color — Time bar
eu: Marcus Bains-en marraren kolorea - Ordu-barra

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
eu: Kolorea Marcus Bains-en marra ordu-barran marrazteko (hutsik lehenespenez)

en: Marcus Bains Line
eu: Marcus Bains-en marra

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
eu: Marcus Bains-en marra (uneko orduan) egutegian marraztuko den edo ez

en: Memo preview pane position (horizontal)
eu: Zirkularren aurrebistaren panelaren posizioa (horizontala)

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
eu: Zereginen aurrebistaren panelaren posizioa horizontalean orientatutakoan

en: Memo layout style
eu: Zirkularren diseinu-estiloa

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. “0” (Classic View) places the preview pane below the memo list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
eu: Diseinu-estiloak zehazten du aurrebistaren panela non kokatuko den, zirkularren zerrendarekiko.  “0” (ikuspegi klasikoa) aurrebistaren panela zirkularren zerrendaren azpian kokatzen du. “1” (ikuspegi bertikala) aurrebistaren panela zirkularren zerrendaren alboan jartzen du.

en: Memo preview pane position (vertical)
eu: Zirkularren aurrebistaren panelaren posizioa (bertikala)

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
eu: Zirkularren aurrebistaren panelaren posizioa bertikalean orientatutakoan

en: Month view horizontal pane position
eu: Panel horizontalaren posizioa hileko ikuspegian

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
eu: Panel horizontalaren posizioa pixeletan, ikuspegia eta data-nabigatzailearen eta zereginen zerrendaren artean (hileko ikuspegian dagoenean)

en: Scroll Month View by a week, not by a month
eu: Hileko ikuspegia astearen arabera korrituko den, ez hilaren arabera

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
eu: Hileko ikuspegia astearen arabera korrituko den, ez hilaren arabera

en: Let the Month View start with the current week
eu: Hileko ikuspegia uneko astean hasi dadila

en: Whether the month view should show weeks starting with the current week instead of the first week of the month.
eu: Hileko ikuspegia uneko astean hasita erakutsiko dituen asteak ala ez, hileko lehen astean hasi ordez

en: Preferred New button item
eu: 'Berria' botoiaren elementu hobetsia

en: Name of the preferred New toolbar button item
eu: 'Berria' tresna-barraren botoiaren elementu hobetsiaren izena

en: Primary calendar
eu: Egutegi nagusia

en: The UID of the selected (or “primary”) calendar in the sidebar of the “Calendar” view
eu: Hautatutako (edo “nagusia“) egutegiaren UIDa “Egutegia” ikuspegiko alboko barran

en: Primary memo list
eu: Zirkularren zerrenda nagusia

en: The UID of the selected (or “primary”) memo list in the sidebar of the “Memos” view
eu: Hautatutako (edo “nagusia“) zirkularren zerrendaren UIDa “Zirkularrak” ikuspegiko alboko barran

en: Primary task list
eu: Zereginen zerrenda nagusia

en: The UID of the selected (or “primary”) task list in the sidebar of the “Tasks” view
eu: Hautatutako (edo “nagusia“) zereginen zerrendaren UIDa “Zereginak” ikuspegiko alboko barran

en: Free/busy template URL
eu: “Libre/Lanpetuta” txantiloien URLak

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
eu: URL txantiloia “libre/lanpetuta“ren babeseko-datu bezala erabiltzeko. %u : helbide elektronikoaren erabiltzailearen zatiarekin ordeztuko da. %d : domeinuarekin ordeztuko da

en: Recurrent Events in Italic
eu: Gertaera errepikakorrak letra etzanez

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
eu: Erakutsi gertaera errepikakorrak dituzten egunak letra etzanez behe-ezkerreko egutegian

en: Search range for time-based searching in years
eu: Denboran oinarritutako bilaketen barrutia (urteetan)

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
eu: Denboran oinarritutako bilaketak unean hautatutako egunetik aurrera edo atzerantz joan daitekeen urte kopurua beste gertaera bilatzean. Balio lehenetsia hamar urte da.

en: Show appointment end times in week and month views
eu: Erakutsi hitzorduen amaiera-orduak asteko eta hileko ikuspegietan

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
eu: Gertaeren amaiera-orduak asteko eta hileko ikuspegietan erakutsiko diren edo ez

en: Show appointment icons in the month view
eu: Erakutsi hitzorduen ikonoak hileko ikuspegietan

en: Whether to show icons of events in the month view
eu: Gertaeren ikonoak hileko ikuspegietan erakutsiko diren edo ez

en: Show the memo preview pane
eu: Erakutsi zirkularren aurrebistaren panela

en: If “true”, show the memo preview pane in the main window
eu: “true” (egia) bada, erakutsi zirkularraren aurrebistaren panela leiho nagusian

en: Show the task preview pane
eu: Erakutsi zereginen aurrebistaren panela

en: If “true”, show the task preview pane in the main window
eu: “true” (egia) bada, erakutsi zereginaren aurrebistaren panela leiho nagusian

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, Year view and Date Navigator
eu: Erakutsi aste-zenbakiak eguneko, lan-asteko, urteko ikuspegietan eta daten nabigatzailean

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
eu: Egutegiko hainbat lekutan aste-zenbakiak erakutsiko diren edo ez

en: Vertical position for the tag pane
eu: Etiketen panelaren posizio bertikala

en: Show Tasks and Memos pane in the Calendar view
eu: Erakutsi zereginen eta zirkularren panela egutegiaren ikuspegian

en: Whether to show Tasks and Memos pane in the Calendar view
eu: Zereginak eta zirkularrak egutegiaren ikuspegian erakutsiko diren ala ez

en: Highlight tasks due today
eu: Nabarmendu gaurko zereginak

en: Whether highlight tasks due today with a special color (task-due-today-color)
eu: Gaurko zereginak kolore berezi batekin (task-due-today-color) nabarmenduko diren edo ez

en: Tasks due today color
eu: Gaurko zereginen kolorea

en: Background color of tasks that are due today, in “#rrggbb” format. Used together with task-due-today-highlight
eu: Gaurko zereginen atzeko planoko kolorea (“#rrggbb” formatuan). “task-due-today-color” gakoarekin batera erabilita

en: Task preview pane position (horizontal)
eu: Zereginen panelaren posizioa (horizontala)

en: Task layout style
eu: Zereginen diseinu-estiloa

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. “0” (Classic View) places the preview pane below the task list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the task list
eu: Diseinu-estiloak zehazten du aurrebistaren panela non kokatuko den, zereginen zerrendarekiko.  “0” (ikuspegi klasikoa) aurrebistaren panela zereginen zerrendaren azpian kokatzen du. “1” (ikuspegi bertikala) aurrebistaren panela zereginen zerrendaren alboan jartzen du.

en: Task preview pane position (vertical)
eu: Zereginen panelaren posizioa (bertikala)

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
eu: Zereginen aurrebistaren panelaren posizioa bertikalean orientatutakoan

en: Highlight overdue tasks
eu: Nabarmendu atzeratutako zereginak

en: Whether highlight overdue tasks with a special color (task-overdue-color)
eu: Gaurko zereginak kolore berezi batekin (task-overdue-color) nabarmenduko diren edo ez

en: Overdue tasks color
eu: Atzeratutako zereginen kolorea

en: Background color of tasks that are overdue, in “#rrggbb” format. Used together with task-overdue-highlight.
eu: Atzeratutako zereginen atzeko planoko kolorea (“#rrggbb” formatuan). “task-overdue-color” gakoarekin batera erabilita

en: Time divisions
eu: Orduen zatiketa

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
eu: Ordu banaketak eguneko eta lan-asteko ikuspegietan erakutsitako tarteak, minututan

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like “America/New York”
eu: Ordu-zona lehenetsia egutegiko data eta orduetan erabiltzeko, Olson ordu-zonako datu-baseko itzuli gabeko kokaleku gisa (adib. “America/New York“)

en: Twenty four hour time format
eu: 24 orduko formatua

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
eu: Am/pm erabili beharrean orduak 24 orduko formatuan bistaratuko diren edo ez

en: Birthday and anniversary reminder
eu: Urtebetetze eta urteurrenen oroigarria

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
eu: Urtebetetze eta urteurrenen oroigarria ezarri edo ez

en: Default appointment reminder
eu: Hitzordu lehenetsiaren oroigarria

en: Whether to set a default reminder for appointments
eu: Hitzorduen oroigarri lehenetsi bat ezarriko den edo ez

en: Use system timezone
eu: Erabili sistemako ordu-zona

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
eu: Erabili sistemako ordu-zona Evolution-en hautatutako ordu-zonaren ordez

en: First day of the week
eu: Astearen hasierako eguna

en: Monday is a work day
eu: Astelehena laneguna da

en: Tuesday is a work day
eu: Asteartea laneguna da

en: Wednesday is a work day
eu: Asteazkena laneguna da

en: Thursday is a work day
eu: Osteguna laneguna da

en: Friday is a work day
eu: Ostirala laneguna da

en: Saturday is a work day
eu: Larunbata laneguna da

en: Sunday is a work day
eu: Igandea laneguna da

en: Create events, memos and tasks as Private by default
eu: Lehenetsi gisa, sortu gertaerak, zirkularrak eta zereginak modu pribatuan

en: Draw events as flat, not shaded.
eu: Marraztu efektua modu lauan, ez itzaleztatuta.

en: Whether to order days in the Week View from left to right, rather than from top to bottom.
eu: Asteko ikuspegian egunak ezkerretik eskuinera ordenatuko diren, goitik behera ordenatu ordez.

en: Allow direct edit of event Summary when clicking on it in the Day, Work Week, Week or Month view.
eu: Baimendu gertaeren laburpena zuzenean editatzea eguneko, lan-asteko, asteko edo hileko ikuspgian.

en: User-defined reminder times, in minutes
eu: Erabiltzaileak definitutako oroigarri-denbora, minutuetan

en: Whether to use markdown editor for the description in the component editor.
eu: Markdown editorea erabiliko den ala ez osagai-editoreko deskribapenerako.

en: Show week day names in the Year View
eu: Erakutsi laneguneko izenak urteko ikuspegian

en: Show the preview pane in the Year View
eu: Erakutsi aurrebista-panela urteko ikuspegian

en: If “true”, show the preview pane in the Year View
eu: “true” (egia) bada, erakutsi aurrebista-panela urteko ikuspegian

en: Year view horizontal pane position
eu: Urteko ikuspegiaren panel horizontalaren posizioa

en: Position of the horizontal pane, between the year calendar and the list of events for the selected day in the year view, in pixels
eu: Panel horizontalaren posizioa pixeletan, urteko egutegiaren eta gertaera-zerrendaren artean, hautatutako egunerako eta urteko ikuspegian

en: Layout style for the Year View
eu: Urteko ikuspegiaren diseinu-estiloa

en: The layout style determines where to place the preview pane. “0” (Horizontal View) places the preview pane below the calendar. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the calendar.
eu: Diseinu-estiloak zehazten du aurrebistaren panela non kokatuko den.  “0” (ikuspegi klasikoa) aurrebistaren panela egutegiaren azpian kokatzen du. “1” (ikuspegi bertikala) aurrebistaren panela egutegiaren alboan jartzen du.

en: Year view horizontal preview position
eu: Urteko ikuspegiaren aurrebista horizontalaren posizioa

en: Position of the horizontal event preview for the year view, in pixels
eu: Urteko ikuspegiaren gertaera-aurrebista horizontalaren posizioa, pixeletan

en: Year view vertical preview position
eu: Urteko ikuspegiaren aurrebista bertikalaren posizioa

en: Position of the vertical event preview for the year view, in pixels
eu: Urteko ikuspegiaren gertaera-aurrebista bertikalaren posizioa, pixeletan

en: Shorten event time by minutes
eu: Laburtu gertaeraren ordua minutuetan

en: By how many minutes to shorted new event time. Whether event end or start is changed is determined by "shorten-time-end" setting
eu: Zenbat minututan laburtuko den gertaera berriaren ordua. Gertaeraren amaiera edo hasiera aldatzen den, "shorten-time-end" ezarpenak zehazten du

en: Whether to shorten event end time
eu: Gertaeraren amaiera-ordua laburtuko den ala ez

en: A pair option for "shorten-time" setting, to change the end time or the start time
eu: Bikote-aukera bat "shorten-time" ezarpenerako, amaera-ordua edo hasiera-ordua aldatzeko

en: Background color for the 'today' day
eu: 'Gaur' egunaren atzeko planoaren kolorea

en: Leave empty to use a yellow color derived from the current theme, otherwise use the color of form `#RRGGBB`
eu: Utzi hutsik uneko gaitik datorren kolore horia erabiltzeko, bestela erabili `#RRGGBB` formako kolore bat.

en: Allow drag and drop of events in the Calendar.
eu: Onartu egutegian gertaerak arrastatu eta jaregitea

en: This influences the Day view, the Work Week view, the Week view and the Month view.
eu: Horrek eguneko ikuspegia, laneko asteko ikuspegia, asteko ikuspegia eta hileko ikuspegia aldatzen ditu.

en: Value to preselect when sending an event with attendees with reminders set.
eu: Oroigarriak ezarrita dituzten partaideak dituen gertaera bat bidaltzean aurrez hautatuko den balioa.

en: This remembers the last value of "Send my reminders with this event" option and uses it the next time.
eu: Honek "Bidali nire oroigarriak gertaera honekin" aukera gogoratzen du eta hurrengoan erabiltzen du.

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
eu: (Zaharkituta) Astearen hasierako eguna, igandetik (0) larunbatera (6)

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “week-start-day-name” instead.
eu: Gako hau 3.10 bertsioan zaharkitu zen eta aurrerantzean ez da gehiago erabiliko. Erabili “week-start-day-name” horren ordez.

en: (Deprecated) Work days
eu: (Zaharkituta) Lanegunak

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated. (This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use the “work-day-monday”, “work-day-tuesday”, etc. keys instead.)
eu: Hasierako eta amaierako lanorduak zehaztu behar diren egunak. (Gako hau 3.10 bertsioan zaharkitu zen eta aurrerantzean ez da gehiago erabiliko. Erabili “work-day-monday“, “work-day-tuesday” eta horrelako gakoak haren ordez).

en: Previous Evolution version
eu: Aurreko Evolution-en bertsioa

en: The most recently used version of Evolution, expressed as “major.minor.micro”. This is used for data and settings migration from older to newer versions.
eu: Azken aldian erabilitako Evolution-en bertsioa, “altua.tartekoa.txikia” bezala adierazita. Hau bertsio zaharrenetik berrienera datuak eta ezarpenen migrazioa egiteko erabiltzen da.

en: List of disabled plugins
eu: Desgaitutako pluginen zerrenda

en: The list of disabled plugins in Evolution
eu: Evolution-en desgaitutako pluginen zerrenda

en: The window’s X coordinate
eu: Leihoaren X koordenatua

en: The window’s Y coordinate
eu: Leihoaren Y koordenatua

en: The window’s width in pixels
eu: Leihoaren zabalera (pixeletan)

en: The window’s height in pixels
eu: Leihoaren altuera (pixeletan)

en: Whether the window is maximized
eu: Leihoa maximizatuta dagoen edo ez

en: GNOME Calendar’s calendar import done
eu: GNOME Egutegia egutegiaren inportazioa eginda

en: Whether calendar from GNOME Calendar has been imported or not
eu: Egutegia GNOME Egutegitik inportatu den edo ez

en: GNOME Calendar’s tasks import done
eu: GNOME Egutegiaren zereginak inportatu dira

en: Whether tasks from GNOME Calendar have been imported or not
eu: Zereginak GNOME Egutegitik inportatu diren edo ez

en: Check whether Evolution is the default mailer
eu: Begiratu Evolution posta-bezero lehenetsia den

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
eu: Evolution abiatzen den bakoitzean begiratu lehenespeneko posta-bezeroa den edo ez.

en: Default charset in which to compose messages
eu: Mezuak idazteko karaktere-joko lehenetsia

en: Default charset in which to compose messages. Uses UTF-8, if not set.
eu: Mezuak idazteko karaktere-joko lehenetsia. Ez bada ezartzen UTF-8 erabiltzen du.

en: Comma-separated names of the editor to prefer in the message composer
eu: Mezu-prestatzailean hobetsiko den editorearen izenak, komaz bananduta

en: If the name doesn’t correspond to any known editor, then the built-in WebKit editor is used. The mode is optional, in which case the editor is used for all the modes it supports. Modes are “plain”, “html”, "markdown-plain", "markdown-html" and "markdown". Example values: “webkit” (to use WebKit for plain and html), “plain:first-editor,html:second-editor” (to use “first-editor” for the “plain” and “second-editor” for “html”)
eu: Izena ez badator bat editore ezagunen batekin, WebKit-ek integratuta duen editorea erabiliko da. Modua aukerakoa da, eta kasu horretan editorea hurak onartzen dituen modu guztietan erabiliko da. Moduak honakoak dira: “plain”, “html”, "markdown-plain", "markdown-html" eta "markdown". Adibideko balioak: “webkit” (WebKit erabiltzeko “plain” eta “html” moduekin), “plain:first-editor,html:second-editor” (“first-editor” erabiltzeko “plain” moduarekin eta “second-editor” erabiltzeko “html” moduarekin)

en: Path where picture gallery should search for its content
eu: Irudien galeriaren bide-izena bere edukia bilatzeko

en: This value can be an empty string, which means it’ll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder
eu: Balio hau kate huts bat izan daiteke, kasu horretan sistemako Irudiak karpeta (normalean ~/Irudiak karpeta) erabiliko duela adieraziz. Karpeta hau ere erabiliko da ezarritako bide-izenak  existitzen ez den karpeta batera zuzentzen badu

en: Spell check inline
eu: Ortografia-egiaztapena barnean

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
eu: Marraztu errore ortografikoen adierazleak hitzetan idatzi ahala.

en: Automatic link recognition
eu: Esteka-ezagutze automatikoa

en: Recognize links in text and replace them.
eu: Ezagutu testuko estekak, eta ordeztu.

en: Automatic emoticon recognition
eu: Aurpegieren ezagutza automatikoa

en: Recognize emoticons in text and replace them with images or Unicode characters.
eu: Ezagutu aurpegierak testuan, eta ordeztu irudiekin edo Unicode karaktereekin.

en: Unicode emoticons
eu: Unicode aurpegierak

en: Use Unicode characters for emoticons.
eu: Erabili Unicode karaktereak aurpegieretan.

en: Attribute message
eu: Esleitu mezua

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author
eu: Mezu bati erantzutean txertatuko den testua, mezua jatorrizko egileari esleituz

en: Forward message
eu: Birbidali mezua

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows
eu: Mezu bat birbidaltzean txertatuko den testua, birbidalitako mezuak jarraitzen duela adieraziz

en: Original message
eu: Jatorrizko mezua

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows
eu: Mezu bati erantzutean txertatuko den testua (goian erantzutea), jatorrizko mezuak jarraitzen duela adieraziz

en: Group Reply replies to list
eu: Taldeari erantzutean zerrendari erantzuten du

en: Instead of the normal “Reply to All” behaviour, this option will make the “Group Reply” toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you’re replying.
eu: “Erantzun guztiei” portaeraren ordez, aukera honek tresna-barrako “Erantzun taldeari” botoiak soilik posta-zerrendari (erantzuten ari zaren mezuaren kopia jaso duzun zerrendari) erantzuten saiatzea eragiten du.

en: Put the cursor at the bottom of replies
eu: Jarri kurtsorea erantzunen behean

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
eu: Erabiltzaileak sutu egiten dira mezu bati erantzutean kurtsorea non jarri ez badakite. Honek kurtsorea mezuaren gainean edo azpian kokatuko den zehazten du.

en: Always request read receipt
eu: E_skatu beti irakurragiriak

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
eu: Irakurragiriaren eskaera mezu bakoitzari gehitu lehenetsi gisa edo ez.

en: Always request Delivery Status Notification
eu: Eskatu beti banaketa-egoeraren jakinarazpena

en: Whether a Delivery Status Notification request gets added to every message by default.
eu: Banaketa-egoeraren jakinarazpenaren eskaera mezu bakoitzari gehituko zaion lehenetsi gisa edo ez.

en: What mode open the composer with
eu: Zein moduarekin irekiko den mezu-prestatzailea

en: Spell checking languages
eu: Ortografia-egiaztapenaren hizkuntzak

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
eu: Hiztegien hizkuntzen kodeen zerrenda zuzentzaile ortografikoan erabiltzeko.

en: List of recently used spell checking languages
eu: Azken aldian erabilitako ortografia-egiaztatzaileen zerrenda

en: List of dictionary language codes used for spell checking, which had been used recently.
eu: Ortografia egiaztatzeko erabilitako hiztegien hizkuntzen kodeen zerrenda, azken aldian erabili badira.

en: How many recently used spell checking languages to remember
eu: Azken aldian erabilitako zenbat ortografia-egiaztatzaile gogoratuko diren

en: Show “Bcc” field when sending a mail message
eu: Erakutsi “Bcc” eremua mezu bat bidaltzean

en: Show the “Bcc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
eu: Erakutsi “Bcc” eremua mezua bidaltzean. Hau “Ikusi” menutik kontrolatzen da posta-kontu bat aukeratzean.

en: Show “Cc” field when sending a mail message
eu: Erakutsi “Cc” eremua mezu bat bidaltzean

en: Show the “Cc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
eu: Erakutsi “Cc” eremua mezua bidaltzean. Hau “Ikusi” menutik kontrolatzen da posta-kontu bat aukeratzean.

en: Show “From” override field when sending a mail message
eu: Erakutsi “Nork” gainjartzeko eremua mezu bat bidaltzean

en: Show the “From” override field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
eu: Erakutsi “Nork” gainjartzeko eremua mezua bidaltzean. Hau “Ikusi” menutik kontrolatzen da posta-kontu bat aukeratzean.

en: Show “Reply To” field when sending a mail message
eu: Erakutsi “Erantzun honi” eremua mezua bidaltzean

en: Show the “Reply To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
eu: Erakutsi “Erantzun honi” eremua mezua bidaltzean. Hau “Ikusi” menutik kontrolatzen da posta-kontu bat aukeratzean.

en: Show “Mail-Followup-To” field when sending a mail message
eu: Erakutsi “Posta-segimendua honi” eremua mezu bat bidaltzean

en: Show the “Mail-Followup-To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
eu: Erakutsi “Posta-segimendua honi” eremua mezua bidaltzean. Hau “Ikusi” menutik kontrolatzen da posta-kontu bat aukeratzean.

en: Show “Mail-Reply-To” field when sending a mail message
eu: Erakutsi “Posta-erantzuna honi” eremua mezu bat bidaltzean

en: Show the “Mail-Reply-To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
eu: Erakutsi “Posta-erantzuna honi” eremua mezua bidaltzean. Hau “Ikusi” menutik kontrolatzen da posta-kontu bat aukeratzean.

en: Show “From” field when posting to a newsgroup
eu: Erakutsi “Nork” eremua mezu bat bidaltzean berri-talde bati

en: Show the “From” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
eu: Erakutsi “Nork” eremua mezua bidaltzean berri-talde bati. Hau “Ikusi” menutik kontrolatzen da posta-kontu bat aukeratzean.

en: Show “Reply To” field when posting to a newsgroup
eu: Erakutsi “Erantzun honi” eremua mezua bidaltzean berri-talde bati

en: Show the “Reply To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
eu: Erakutsi “Erantzun honi” eremua mezua bidaltzean berri-talde bati. Hau “Ikusi” menutik kontrolatzen da posta-kontu bat aukeratzean.

en: Show “Mail-Followup-To” field when posting to a newsgroup
eu: Erakutsi “Posta-segimendua honi” eremua mezu bat bidaltzean berri-talde bati

en: Show the “Mail-Followup-To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
eu: Erakutsi “Posta-segimendua honi” eremua mezua bidaltzean berri-talde bati. Hau “Ikusi” menutik kontrolatzen da posta-kontu bat aukeratzean.

en: Show “Mail-Reply-To” field when posting to a newsgroup
eu: Erakutsi “Posta-erantzuna honi” eremua mezu bat bidaltzean berri-talde bati

en: Show the “Mail-Reply-To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
eu: Erakutsi “Posta-erantzuna honi” eremua mezua bidaltzean berri-talde bati. Hau “Ikusi” menutik kontrolatzen da posta-kontu bat aukeratzean.

en: Digitally sign replies when the original message is signed
eu: Sinatu digitalki erantzuna jatorrizko mezua sinatuta dagoenean

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
eu: Gaitu automatikoki PGP edo S/MIME sinadurak PGP edo S/MIME-rekin sinatutako mezu bati erantzutean

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
eu: Kodetu fitxategi-izenak Outlook/Gmail moduan

en: Encode filenames in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly filenames with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
eu: Kodetu fitxategi-izenak posta-goiburuetan Outlook edo GMail-ek egiten duen antzera, hauek ongi bistaratu ahal izan dezaten Evolution-ek UTF-8 hizkiekin bidalitako fitxategi-izenak, zeren eta haiek ez baitute RFC 2231 jarraitzen, okerreko RFC 2047 estandarra baizik.

en: Send messages through Outbox folder
eu: Bidali mezuak “Irteerako ontzia” karpetaren bidez

en: Always save messages to Outbox folder when sending, to let a user choose when the messages should be sent.
eu: Mezuak beti gorde “Irteerako ontzia” karpetan bidaltzean, erabiltzaileari mezuak noiz bidaliko diren aukera eskaintzeko.

en: How long to delay Outbox flush when sending messages through Outbox folder
eu: Zenbat atzeratuko den irteerako ontziaren garbiketa mezuak "Irteerako ontzia" karpetaren bidez bidaltzen direnean

en: A delay, in minutes, to wait for the Outbox folder flush. Less than 0 means never flush, 0 means immediately, the rest is the delay interval in minutes.
eu: Atzerapena, minutuetan, "Irteerako ontzia" garbitu dain. Balioa 0 baino txikiagoa bada, ez da inoiz garbituko; 0 balioak esan nahi du berehala garbituko dela eta gainerakoek atzerapen-tartea adierazten dute minutuetan.

en: Include signature in new messages only
eu: Sartu sinadura soilik mezu berrietan

en: Include selected signature only for new messages, but have no signature added for Replies or Forwards.
eu: Sartu sinadura soilik mezu berrietan, baina ez da sinadurarik gehitzen mezuei Erantzutean edo Birbidaltzean.

en: Put personalized signatures at the top of replies
eu: Jarri sinadura pertsonalizatuak erantzunen goian

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
eu: Erabiltzaileak sutu egiten dira mezu bati erantzutean sinadura non jarri ez badakite. Honek sinadura mezuaren gainean edo azpian kokatuko den zehazten du.

en: Do not add signature delimiter
eu: Ez gehitu sinaduraren mugatzailea

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
eu: Ezarri TRUE (egia) gisa sinaduraren mugatzailea gehitzerik ez baduzu nahi zure sinaduraren aurretik mezu bat prestatzean.

en: Keep original message signature in replies
eu: Mantendu jatorrizko mezuaren sinadura erantzunetan

en: When set to TRUE, keep original message signature in replies, otherwise strip the signature and everything below it when replying to the message.
eu: TRUE (egia) ezarri bada, jatorrizko mezuen sinadurari eutsiko zaio erantzunetan; bestela, sinadura eta haren azpian dagoen guztia kenduko da mezuari erantzutean.

en: Ignore list Reply-To:
eu: Ezikusi egin zerrendaren “Erantzun honi“:

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the “Reply to List” action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
eu: Posta-zerrenda batzuk “Erantzun honi” goiburua ezartzen dute trikimailu gisa erabiltzaileak posta-zerrendari erantzutera bideratzeko, nahiz eta Evolution-i erantzun pribatua egiteko eskatu. Aukera hau TRUE (egia) gisa ezartzean halako “Erantzun honi:“ goiburuei ezikusi egiten saiatuko da, eta Evolution-ek halaxe egingo du zuk eskatuz gero. Erantzun pribatuaren ekintza erabiltzen baduzu, pribatuki erantzungo da, baina “Erantzun zerrendari” ekintza erabiltzen baduzu, zerrendari erantzungo zaio. Honen funtzionamendua “Erantzun honi:“ eta “Posta-zerrenda:“ (egonez gero) goiburuak konparatuz lantzen da.

en: List of localized “Re”
eu: Lokalizatutako “Re“-en zerrenda

en: Comma-separated list of localized “Re” abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “Re” prefix. An example is “SV,AV”.
eu: Lokalizatutako “Re” laburduren zerrenda komaz bereiztuta, mezu bati  erantzutean gaiaren testua saltatzeko, “Re” aurrizki estandarraren gehigarri gisa. Adibidez: “SV,AV“.

en: List of localized “Re” separators
eu: Lokalizatutako “Re“-en zerrenda

en: A list of localized “Re” separators, used to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “:” and the Unicode “︰” separators.
eu: Lokalizatutako “Re” laburduren zerrenda komaz bereiztuta, mezu bati  erantzutean gaiaren testua saltatzeko,  “:” eta Unicode-ren “︰” bereizleen gain.

en: Use localized “Fwd”/“Re” in message Subject
eu: Erabili “Fwd”/“Re” lokalizatua mezuaren gaian

en: When set to true, uses localized “Fwd”/“Re” in message Subject on reply and forward as provided by current locale translation, otherwise uses unlocalized version.
eu: True (egia) ezartzen bada, erantzutean eta birbidaltzean, lokalizatutako “Fwd”/“Re” erabiliko da mezuaren gaian, uneko hizkuntzaren itzulpenak hornitutakoaren arabera; bestela, lokalizatu gabeko bertsioa erabiliko da.

en: Number of characters for wrapping
eu: Karaktere kopurua egokitzerako

en: Will autowrap lines after given number of characters.
eu: Emandako karaktere kopuruaren ondoren lerroak automatikoki egokitzeko.

en: Number of To and CC recipients to ask “prompt-on-many-to-cc-recips” from
eu: Nori eta CC eremuetako hartzaileen kopurua “prompt-on-many-to-cc-recips” (galdetu zenbat hartzaile) eskatzeko

en: When to ask, when the number of To and CC recipients reaches this value.
eu: Noiz galdetu, Nori edo CC eremuetako hartzaileen kopuruak  balio honetara iristean.

en: Whether to always show main toolbar
eu: Tresna-barra nagusia beti erakutsiko den ala ez

en: If set to “true”, the main toolbar will be visible.
eu: “true” (egia) ezartzen bada, tresna-barra nagusia ikusgai egongo da.

en: Whether to always show edit toolbar
eu: Edizioko tresna-barra beti erakutsiko den ala ez

en: If set to “true”, the edit toolbar will be visible.
eu: “true” (egia) ezartzen bada, edizioko tresna-barra ikusgai egongo da.

en: Whether to always show Sign and Encrypt buttons on the toolbar
eu: Sinatu eta Zifratu botoiak tresna-barran beti erakutsiko diren ala ez

en: If set to “true”, the Sign and Encrypt buttons for either PGP or S/MIME are always shown in the composer’s toolbar. Otherwise they are shown only when being used.
eu: “true” (egia) gisa ezartzen bada, Sinatu eta Zifratu botoiak beti erakutsiko dira mezu-prestatzailearen tresna-barran bai PGP bai S/MIME-rentzako. Bestela, soilik erabiltzen direnean erakutsiko ira.

en: Wrap quoted text in replies
eu: Egokitu aipuaren testua erantzunetan

en: If set to “true” quoted text in replies will be wrapped.
eu: “true” (egia) gisa ezartzean, aipuen testuak erantzunetan egokitu egingo dira.

en: Paste plain text as preformatted
eu: Itsatsi testu soila aurreformatuarekin

en: When set, paste a plain text into the composer body as Preformatted paragraph. When not set, paste it as Normal paragraph.
eu: Ezarrita dagoenean, testu soila aurreformatudun paragrafo gisa itsatsiko da konposatzailearen gorputzean. Ezarrita ez badago, paragrafo normal gisa itsatsiko da

en: Convert UTC time in reply credits to local time
eu: Bihurtu erantzunetako kredituen UTC ordua ordu lokalera

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time when it’s in UTC in the message.
eu: Erantzunetako kredituetako ordua ordu lokalera bihurtuko den ala ez, mezua UTC orduan dagoenean.

en: Convert time in reply credits to local time
eu: Bihurtu erantzunetako kredituen ordua ordu lokalera

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time. This converts any time, not only UTC times, for which “composer-reply-credits-utc-to-localtime” can be used.
eu: Erantzunetako kredituetako ordua ordu lokalera bihurtuko den ala ez. Honek “composer-reply-credits-utc-to-localtime” erabili daitekeen edozein ordu, ez soilik UTC orduak, bihurtzen ditu.

en: Use user date format in reply credits
eu: Erabili erabiltzailearen data-formatua erantzunetako kredituetan

en: Whether the date in reply credits should be shown in the user date format. If unset, shows the header value from the original message.
eu: Erantzunetako kredituetako data erabiltzailearen data-formatuan erakutsiko den ala ez. Ez badago ezarrita, jatorrizko mezuaren goiburu-balio erakusten du.

en: Mark replied to messages as read
eu: Markatu erantzundako mezuak irakurritako gisa

en: When replying to a message and marking it as being replied to, then whether also mark it as read.
eu: Mezu bati erantzutean eta hura erantzundakotzat markatzean, irakurrita gisa ere markatua izango den ala ez.

en: Whether start Plain Text composer with Preformatted paragraph mode
eu: Testu soileko konposatzailea aurreformatudun paragrafo moduan hasiko den ala ez

en: When set to true, new Plain Text messages will have preselected Preformatted paragraph mode. The Normal paragraph mode will be used when set to false.
eu: True (egia) ezartzen bada, testu soileko mezuak aurreformatudun paragrafo modua izango dute hautatuta. False (gezurra) ezartzen bada, paragrafo normalen modua erabiliko da.

en: Whether to obey Content-Disposition:inline message header hint
eu: Mezuaren “Content-Disposition:inline” goiburuaren zehaztapena beteko den edo ez

en: Set to “false” to block automatic display of attachments with Content-Disposition: inline.
eu: Ezarri “false” (faltsua) gisa “Content-Disposition: inline” duten eranskinak automatikoki bistaratzea blokeatzeko

en: Save file format for drag-and-drop operation
eu: Gorde fitxategiaren formatua arrastatu eta jaregin eragiketetan

en: Can be either “mbox” or “pdf”.
eu: “mbox” edo “pdf” izan daiteke.

en: Show image animations
eu: Erakutsi irudi animatuak

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
eu: Gaitu irudi animatuak HTML mezuetan. Erabiltzaile askok nazka diote irudi animatuei, eta nahiago dute irudi estatikoak.

en: Enable or disable type ahead search feature
eu: Gaitu edo desgaitu “bilatu idaztean” funtzioa

en: Enable the side bar search feature to allow interactive searching of folder names.
eu: Gaitu alboko barrako bilaketa eginbidea karpeten izenen bilaketa elkarreragilea baimentzeko.

en: Enable or disable magic space bar
eu: Gaitu edo desgaitu “zuriune magikoa“

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
eu: Hau gaituz Zuriunea tekla erabiliko da mezuaren aurrebistan, mezuen zerrendan eta karpetetan korritzeko.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
eu: Gaitu mezuen zerrendaren ikuspegiaren antzeko ezarpenak erabiltzeko karpeta guztientzako

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
eu: Gaitu mezuen zerrendaren ikuspegiaren antzeko ezarpenak erabiltzeko karpeta guztientzako.

en: Enable to use the same search settings for all folders
eu: Gaitu bilaketa-ezarpen berak erabiltzea karpeta guztietan

en: This is considered only in combination with the 'global-view-setting'.
eu: Hau 'global-view-setting' ezarpenarekin konbinatuta soilik hartzen da kontuan.

en: Mark citations in the message “Preview”
eu: Markatu aipuak mezuaren “Aurrebistan“

en: Mark citations in the message “Preview”.
eu: Markatu aipuak mezuaren “Aurrebistan“.

en: Citation highlight color
eu: Aipuak nabarmentzeko kolorea

en: Citation highlight color.
eu: Aipuak nabarmentzeko kolorea.

en: Enable/disable caret mode
eu: Gaitu/desgaitu kurtsore modua

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
eu: Gaitu kurtsore modua, mezuak irakurtzean kurtsorea ikusteko.

en: Default charset in which to display messages
eu: Mezuak bistaratzeko karaktere-joko lehenetsia

en: Default charset in which to display messages.
eu: Mezuak bistaratzeko karaktere-joko lehenetsia.

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
eu: Kargatu automatikoki HTML mezuen irudiak HTTP bidez

en: Show notification about missing remote content
eu: Erakutsi urruneko edukia falta izateari buruzko jakinarazpenak

en: When the message preview shows a message which requires to download remote content, while the download is not allowed for the user or the site, then show a notification about it on top of the preview panel.
eu: Mezuaren aurrebistak urruneko edukia deskargatzea eskatzen duen mezu bat erakusten badu, eta erabiltzaileak edo guneak ez badu deskargatzeko baimenik, orduan erakutsi jakinarazpen bat aurrebistaren panelaren gainean.

en: Show Animations
eu: Erakutsi animazioak

en: Show animated images as animations.
eu: Erakutsi irudi-animazioak animazio gisa.

en: Show all message headers
eu: Erakutsi mezu guztien goiburukoak

en: Show all the headers when viewing a messages.
eu: Erakutsi goiburuko guztiak mezua ikustean.

en: List of headers to show when viewing a message.
eu: Erakutsi goiburukoen zerrenda mezua ikustean.

en: Each header is represented as a pair: the header name, and a boolean indicating whether the header is enabled. Disabled headers are not shown when viewing a message, but are still listed in Preferences.
eu: Goiburu bakoitza bikote gisa adierazten da: goiburuaren izena eta boolear bat (goiburua gaituta dagoen edo ez adierazteko). Desgaitutako goiburuak ez dira erakutsiko mezu bat ikustean, baina Hobespenetan zerrendatuta jarraituko dute.

en: Show photo of the sender
eu: Erakutsi bidaltzailearen argazkia

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
eu: Erakutsi bidaltzailearen argazkia mezuak irakurtzeko panelean.

en: Search libravatar.org for photo of the sender
eu: Bilatu libravatar.org webgunean bidaltzailearen argazkia

en: Allow searching also at libravatar.org for photo of the sender.
eu: Bilatu bidaltzailearen argazkia libravatar.org webgunean ere.

en: Mark as Seen after specified timeout
eu: Markatu Ikusitako gisa zehaztutako denbora-muga igarotzean

en: Mark as Seen after specified timeout.
eu: Markatu Ikusitako gisa zehaztutako denbora-muga igarotzean.

en: Mark as Seen always after specified timeout
eu: Markatu Ikusitako gisa zehaztutako denbora-muga igarotzean

en: If set to true, the selected message will be set as unread after the timeout also after the folder change.
eu: TRUE (egia) gisa ezartzean, hautatutako mezua irakurri gabe gisa ezarriko da denbora-muga baten ostean, nahiz eta karpetaz aldatu.

en: Timeout for marking messages as seen
eu: Mezua “Ikusita“ko gisa markatzeko denbora-muga

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
eu: Mezua “Ikusita“ko gisa markatzeko denbora-muga (milisegundotan).

en: Show Attachment Bar
eu: Erakutsi eranskin-barra

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments.
eu: Erakutsi eranskin-barra mezuaren aurrebista-panelaren azpian (mezuak eranskinak dituenean).

en: Sender email-address column in the message list
eu: Bidaltzailearen helb.elek. zutabea mezuen zerrendan

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
eu: Erakutsi bidaltzailearen helbide elektronikoa bereiztutako zutabean mezuen zerrendan.

en: Show deleted messages in the message-list
eu: Erakutsi ezabatutako mezuak mezuen zerrendan

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
eu: Erakutsi ezabatutako mezuak (marratuta) mezuen zerrendan.

en: Show junk messages in the message-list
eu: Erakutsi mezu baztergarriak mezuen zerrendan

en: Show junk messages (with a red strike-through) in the message-list.
eu: Erakutsi mezu baztergarriak (gorriz marratuta) mezuen zerrendan.

en: Enable Unmatched search folder
eu: Gaitu “Sailkatu gabeak” bilaketako karpetak

en: Enable Unmatched search folder within Search Folders. It does nothing if Search Folders are disabled.
eu: Gaitu “Sailkatu gabeak” bilaketa karpeta “Bilaketa-karpetak“. Ez du ezer egiten “Bilaketa-karpeta” desgaituta badago.

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
eu: Karpetaren aurrebista ezkutatu eta hautapena ezabatzen du

en: This key is read only once and reset to “false” after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
eu: Gako hau behin bakarrik irakurtzen da, eta “false” (faltsua) balioarekin berrezartzen da irakurri ostean. Mezua desautatzen du zerrendatik eta karpetako aurrebista ezabatzen du.

en: Height of the message-list pane
eu: Mezu-zerrendaren panelaren altuera

en: Height of the message-list pane.
eu: Mezu-zerrendaren panelaren altuera.

en: Whether message headers are collapsed in the user interface
eu: Mezuen goiburuak erabiltzailearen interfazean tolestuko diren edo ez

en: Width of the message-list pane
eu: Mezu-zerrendaren panelaren zabalera

en: Width of the message-list pane.
eu: Mezu-zerrendaren panelaren zabalera.

en: Layout style
eu: Diseinu-estiloa

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. “0” (Classic View) places the preview pane below the message list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
eu: Diseinu-estiloak zehazten du aurrebistaren panela non kokatuko den, mzeuen zerrendarekiko.  “0” (ikuspegi klasikoa) aurrebistaren panela mezuen zerrendaren azpian kokatzen du. “1” (ikuspegi bertikala) aurrebistaren panela mezuen zerrendaren alboan jartzen du.

en: Variable width font
eu: Zabalera aldakorreko letra-tipoa

en: The variable width font for mail display.
eu: Mezuak bistaratzeko erabiliko den zabalera aldakorreko letra-tipoa.

en: Terminal font
eu: Terminaleko letra-tipoa

en: The terminal font for mail display.
eu: Mezuak bistaratzeko erabiliko den terminaleko letra-tipoa.

en: Use custom fonts
eu: Erabili letra-tipo pertsonalizatuak

en: Use custom fonts for displaying mail.
eu: Erabili letra-tipo pertsonalizatuak mezuak bistaratzeko.

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
eu: Konprimatuta bistaratu Nori/CC/BCC eremuko helbideak

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
eu: Konprimatuta bistaratu Nori/CC/BCC eremuko helbideak “helbide-kopurua“n zehaztutako kopuruaren arabera.

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
eu: Helbide-kopurua Nori/CC/BCC eremuetan erakusteko

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a “...” is shown.
eu: Honek helbide-kopurua ezartzen du mezuaren zerrendako ikuspegi lehenetsian erakusteko, eta harutzago “…“ erakutsiko da.

en: Show mails in headers part of the message preview when name is available
eu: Erakutsi helbideak mezuaren aurrebistaren goiburuan, izena etabilgarri dagoenean

en: When set to false, the mail addresses which contain both the name and the email parts in headers like To/Cc/Bcc will be shown only with the name part, without the actual email, with the name made clickable.
eu: Faltsua denean, Nori/CC/BCC goiburuetan izena eta posta-mezuaren zatiak dituzten posta-helbideak izenaren zatiarekin soilik erakutsiko dira, posta-mezurik gabe baina izena klikagarria dela.

en: Thread the message-list based on Subject
eu: Sartu harian mezuen zerrenda, Gaiaren arabera

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
eu: Gaikako harian sartzera itzuli nahi duzun edo ez, mezuek ez daukatenean “Erantzun honi” edo “Erreferentzia” goibururik.

en: Default value for thread expand state
eu: Balio lehenetsia hariaren egoera zabaltzeko

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
eu: Ezarpen honek hariak zabaltzeko edo tolesteko egoeran lehenetsi gisa egon behar duten zehazten du. Evolution berrabiaraztea eskatzen du.

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
eu: Hari bateko azken mezuen arabera hariek ordenatu behar diren ala ez.

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message’s date. Evolution requires a restart.
eu: Ezarpen honek hariak ordenatzeko hari bakoitzeko azken mezuaren arabera oinarrituko den zehazten du, mezuaren dataren araberan ordez. Evolution berrabiaraztea eskatzen du.

en: Whether sort thread children always ascending
eu: Hari-haurrak gorantz ordenatzen diren ala ez

en: This setting specifies whether the thread children should be sorted always ascending, rather than using the same sort order as in the thread root level.
eu: Ezarpen honek hari-haurrak beti gorantz ordenatuko diren ala ez zehazten du, erroko mailako harien ordena berdina erabili ordez.

en: Whether to compress thread level
eu: Hari-maila konprimatuko den ala ez

en: Set to true to compress thread levels for flat conversations, to make the level not so deep.
eu: Ezarri true (egia) berriketa lauen hari-mailak konprimatzeko, maila sakonegi egon ez dadin.

en: Whether to generate flat threads
eu: Hari lauak sortuko diren ala ez

en: Set to true to generate flat threads. That is, the thread will have only one level, with no sublevels.
eu: Ezarri egia hemen hari lauak sortzeko. Alegia, hariak maila bakarra izango du, azpimailarik gabe.

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
eu: Ordenatu kontuak alfabetikoki karpeta-zuhaitzean

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user
eu: Kontuak posta-ikuspegian erabilitako karpeta-zuhaitz batean nola ordenatu esaten du. “true” gisa ezartzean, kontuak alfabetikoki ordenatuko dira, “Ordenagailu honetan” eta “Bilaketa” karpetetan izan ezik. Bestela, kontuak erabiltzaileak emandako ordena batean antolatuko dira

en: Log filter actions
eu: Iragazki-ekintzen egunkaria

en: Log filter actions to the specified log file.
eu: Erregistratu iragazki-ekintzak zehaztutako egunkari-fitxategian.

en: Logfile to log filter actions
eu: Iragazki-ekintzak erregistratzeko egunkari-fitxategia

en: If not set, or being “stdout”, then the logging is done to stdout, instead to a file.
eu: Ez bada ezartzen, edo "stdout" (irteera arrunta) izanik, egunkariaren erregistroa irteera arruntean burutuko da fitxategi batean gorde ordez.

en: Flush Outbox after filtering
eu: Garbitu “Irteerako ontzia” iragazi ondoren

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any “Forward to” filter action and approximately one minute after the last action invocation.
eu: Irteerako ontzia iragaztea amaitu ondoren garbituko den edo ez. Irteerako ontzia soilik garbituko da “Birbidali” iragazkiaren ekintza erabilitakoan, eta gutxi gorabehera azken ekintzari deitu eta minutu 1era.

en: Default forward style
eu: Birbidaltzeko estilo lehenetsia

en: Default reply style
eu: Erantzuteko estilo lehenetsia

en: Forward and reply attribution language tag, like en_US. Empty string means to use the same language as the user interface.
eu: Birbidaltzeko eta erantzuteko atribuzio-hizkuntzaren etiketa, adibidez en_US. Kate hutsak esan nahi du erabiltzaile-interfazearen hizkuntza bera erabiliko dela.

en: Prompt on send when using key accelerator (Ctrl+Enter)
eu: Galdetu bidaltzeko laster-tekla erabiltzean (Ctrl+Sartu)

en: Prompt the user when he or she tries to send a message with a key accelerator.
eu: Galdetu erabiltzaileari laster-tekla sakatuz mezu bat bidaltzen saiatzean.

en: Prompt on empty subject
eu: Abisatu gaia hutsik badago

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
eu: Abisatu erabiltzaileari, mezu bat gairik gabe bidaltzen saiatzen denean.

en: Prompt when emptying the trash
eu: Galdetu zakarrontzia hustean

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
eu: Abisatu erabiltzaileari zakarrontzia betirako ezabatu aurretik

en: Prompt when user expunges
eu: Abisatu erabiltzaileak betiko borratzean

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
eu: Abisatu erabiltzaileari, karpeta bat betiko ezabatu aurretik

en: Prompt when user calls Empty Junk
eu: Galdetu erabiltzaileak Baztergarria hustean

en: Prompt the user when he or she tries to Empty a Junk folder.
eu: Galdetu erabiltzaileak Baztergarria karpeta hustean

en: Prompt when user marks message as Junk
eu: Galdetu erabiltzaileak mezua zabor gisa markatzean

en: Prompt the user when he or she tries to mark a message as Junk.
eu: Abisatu erabiltzaileari mezu bat zabor gisa markatzen saiatzen denean

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
eu: Galdetu bidali aurretik hartzaileen helbide elektronikoa ez denean sartzen

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
eu: Honek errepikatutako galdera gaitzen/desgaitzen du mezuaren jasotzaileen helbide elektronikorik ez dela sartu buruz abisu emateko

en: Prompt when user only fills Bcc
eu: Abisatu erabiltzaileak Bcc bakarrik betetzen duenean

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
eu: Abisatu Nori edo Cc hartzailerik gabeko mezu bat bidali aurretik.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
eu: Abisatu HTMLrik nahi ez duenari HTML mezua bidali aurretik

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
eu: Abisatu HTML mezuak bidali aurretik beharbada HTML mezurik jaso nahi ez duten erabiltzaileei.

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
eu: Abisatu erabiltzaileak 10 mezu edo gehiago aldi berean irekitzen saiatzean

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
eu: Erabiltzaileak 10 mezu edo gehiago irekitzen saiatzen bada aldi berean, galdetu erabiltzaileari benetan hori egitea nahi duen.

en: Prompt while marking multiple messages
eu: Gonbitea hainbat mezu markatzean

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
eu: Gonbitea gaitzen/desgaitzen du hainbat mezu markatzen den bitartean.

en: Prompt when deleting messages in search folder
eu: Abisatu mezuak bilaketako karpetatik ezabatzean

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
eu: Eskaera errepikakorra gaitzen/desgaitzen du bilaketako karpetatik mezuak ezabatzean behin betirako ezabatzen direla (ez direla bilaketako emaitzetik soilik kentzen) buruzko abisua emateko.

en: Asks whether to copy a folder by drag &amp; drop in the folder tree
eu: Galdetu karpeta bat kopiatuko den edo ez karpeta-zuhaitzean arrastatu eta jaregitean

en: Possible values are: “never” — do not allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
eu: Balio erabilgarriak: “never” (ez kopiatu inoiz karpetak arrastatu eta jaregitean karpeta-zuhaitzean); “always” (kopiatu beti galdetu gabe); “ask” (edo bestelako edozer balio) erabiltzaileari galdetu.

en: Asks whether to move a folder by drag &amp; drop in the folder tree
eu: Galdetu karpeta bat lekuz aldatuko den edo ez karpeta-zuhaitzean arrastatu eta jaregitean

en: Possible values are: “never” — do not allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
eu: Balio erabilgarriak: “never” (ez aldatu lekuz inoiz karpetak arrastatu eta jaregitean karpeta-zuhaitzean); “always” (aldatu lekuz galdetu gabe); “ask” (edo bestelako edozer balio) erabiltzaileari galdetu.

en: Prompt when replying privately to list messages
eu: Galdetu zerrenden mezuei pribatuki erantzutean

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
eu: Honek errepikatutako galdera gaitzen/desgaitzen du hainbat pertsonei mezu pribatua erantzuten ari zarenean abisu emateko.

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
eu: Galdetu posta-zerrendak erantzun pribatuak bahitzen dituenean

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
eu: Honek errepikatutako galdera gaitzen/desgaitzen du, posta-zerrenda bidez jasotako mezu bati erantzun pribatu bat (baina zerrendak ezarritako “Erantzun honi” goiburuak zerrendari erantzutera bideratzen zaituena) bidaltzen saiatzen ari zarela abisatuz.

en: Prompt when replying to many recipients
eu: Galdetu hainbat hartzaileei erantzutean

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
eu: Honek errepikatutako galdera gaitzen/desgaitzen du hainbat pertsonei mezua erantzuten ari zarenean abisu emateko.

en: Prompt when switching composer format and the content needs to lose its formatting
eu: Galdetu mezu-prestatzailearen modua noiz aldatu, baita edukiak bere formatua noiz galdu behar duen ere

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are switching composer format and the content needs to lose its formatting.
eu: Honek errepikatutako galdera gaitzen/desgaitzen du mezu-prestatzailearen modua aldatzeak bere formatua dakarrela adierazteko.

en: Prompt when sending to many To and CC recipients
eu: Galdetu hainbat Nori eta CC hartzaileei bidaltzean

en: Enable or disable the prompt when sending to many To and CC recipients. The “composer-many-to-cc-recips-num” defines the threshold.
eu: Gaitu edo desgaitu Nori eta CC eremuetan hartzaile askori bidaltzean. “composer-many-to-cc-recips-num” gakoak zehazten du atalasea.

en: List of addresses, or even parts of addresses, which accept HTML
eu: HTMLa onartzen duten helbideen edo helbide-zatien zerrenda

en: It's a complementary option for “prompt-on-unwanted-html”, containing list of addresses, which accept HTML messages.
eu: “prompt-on-unwanted-html” aukeraren aukera osagarria da. HTML mezuak onartzen dituzten helbideen zerrenda du.

en: Policy for automatically closing the message browser window when forwarding or replying to the displayed message.
eu: Bistaratutako mezuari birbidaltzean edo erantzutean mezuen arakatzailearen leihoa automatikoki ixteko araua.

en: Empty Trash folders on exit
eu: Hustu zakarrontziko karpetak irtetzean

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
eu: Hustu zakarrontziko karpeta guztiak Evolution-etik irtetzean.

en: Minimum days between emptying the trash on exit
eu: Irtetzean zakarrontzia husteko gutxieneko egun-kopurua

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
eu: Irtetzean zakarrontzia husteko gutxieneko denbora (egunetan).

en: Last time Empty Trash was run
eu: Zakarrontzia hustu zen azken aldia

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
eu: Zakarrontzia hustu zen azken aldia, 1970.eko Urtarrilaren 1etik (Epoch) iragandako egunetan.

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
eu: Denbora-kopurua (segundotan) errorea egoera-barran bistaratuta egoteko.

en: Level beyond which the message should be logged.
eu: Maila, hortik gora mezua erregistratzeko.

en: This can have three possible values. “0” for errors. “1” for warnings. “2” for debug messages.
eu: Honako hiru balio erabili daitezke: “0” - erroreak. “1” - abisuak. “2” - mezuen arazketa.

en: Show original “Date” header value.
eu: Erakutsi jatorrizko “Date” goiburuaren balioa.

en: Show the original “Date” header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show “Date” header value in a user preferred format and local time zone.
eu: Erakutsi jatorrizko “Date” goiburuaren balioa (ordu lokalean ordu-zona desberdina bada). Bestela, erakutsi beti “Date” goiburuaren balioa erabiltzaileak hobetsitako formatuan eta lokaleko ordu-zonan.

en: List of Labels and their associated colors
eu: Etiketen zerrenda, eta bakoitzari asoziatutako koloreak

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
eu: Evolution-en posta-osagaiak ezagutzen dituen etiketen zerrenda. Izena:kolorea duten kateak ditu, eta koloreak HTML kodeketa hamaseitarra erabiltzen du.

en: Check incoming mail being junk
eu: Begiratu sarrerako mezuak baztergarriak diren

en: Run junk test on incoming mail.
eu: Exekutatu mezu baztergarrien proba sarrerako mezuetan.

en: Empty Junk folders on exit
eu: Hustu baztergarrien karpetak irtetzean

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
eu: Hustu baztergarrien karpeta guztiak Evolution-etik irtetzean.

en: Minimum days between emptying the junk on exit
eu: Irtetzean baztergarria husteko gutxieneko egun-kopurua

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
eu: Irtetzean baztergarria husteko gutxieneko denbora (egunetan).

en: Last time Empty Junk was run
eu: Baztergarria hustu zen azken aldia

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
eu: Baztergarria hustu zen azken aldia, 1970.eko Urtarrilaren 1etik (Epoch) iragandako egunetan.

en: The default plugin for Junk hook
eu: Baztergarrientzako plugin lehenetsia

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won’t fall back to the other available plugins.
eu: Baztergarrien plugin lehenetsia da, nahiz eta hainbat plugin instalatuta egon. Zerrendatutako plugin lehenetsia desgaitzen bada, ez ditu beste plugin erabilgarririk erabiliko.

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
eu: Bidaltzailearen helbide elektronikoa helbide-liburuan bilatu behar den ala ez zehazten du

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn’t be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
eu: Bidaltzailearen helbide elekronikoa helbide-liburuan bilatu behar den ala ez zehazten du Aurkitzen bada, mezuak ez du baztergarria izan behar. Osaketa automatikoa lantzeko liburuetan bilatuko du.  Motela izan daiteke, urruneko helbide-liburua (LDAP bezalakoa) osaketa automatikoa lantzeko markatuta badago.

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
eu: Lokaleko helbide-liburuko helbide elektronikoan bilatu behar den mezu baztergarriak iragazteko ala ez zehazten du

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
eu: Aukera honek lookup_addressbook gakoarekin zerikusia du, eta baztergarrien iragazkitik kontaktu ezagunak kanpo gelditzeko lokaleko helbide-liburuan bilaketa landuko den ala ez zehazteko erabiltzen da.

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
eu: Mezu baztergarriak klasifikatzeko goiburu pertsonalizatuak erabiliko diren ala ez zehazten du

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
eu: Mezu baztergarriak klasifikatzeko goiburu pertsonalizatuak erabiliko diren ala ez zehazten du. Aukera hau gaituta egonez gero, eta goiburuak aipatuta badaude, baztergarriak aztertzeko abiadura hobetuko da.

en: Custom headers to use while checking for junk.
eu: Erabiliko diren goiburu pertsonalizatuak mezu baztergarriak aztertzeko.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format “headername=value”.
eu: Erabiliko diren goiburu pertsonalizatuak mezu baztergarriak aztertzeko. Zerrendako elementuak “headername=balioa” formatukoak dira.

en: UID string of the default account.
eu: Kontu lehenetsiaren UID katea.

en: Save directory
eu: Gorde direktorioa

en: Directory for saving mail component files.
eu: Direktorioa mezuaren fitxategi-osagaiak gordetzeko.

en: Save format
eu: Gorde formatua

en: Last used format when saving messages to file.
eu: Mezuak fitxategian gordetzean erabilitako azken formatua.

en: Composer load/attach directory
eu: Mezu-prestatzailearen kargatzeko/eransteko direktorioa

en: Directory for loading/attaching files to composer.
eu: Direktorioa mezu-prestatzaileari fitxategiak kargatzeko/eransteko.

en: Check for new messages on start
eu: Begiratu mezu berririk dagoen abioan

en: Whether to check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
eu: Evolution abiatzean mezu berriak iritsi diren begiratzea edo ez. Irteerako ontzitik mezuak bidaltzea ere eragiten du.

en: Check for new messages in all active accounts
eu: Begiratu mezu berririk dagoen kontu aktibo guztietan.

en: Whether to check for new messages in all active accounts regardless of the account “Check for new messages every X minutes” option when Evolution is started. This option is used only together with “send_recv_on_start” option.
eu: Begiratu mezu berriak iritsi diren kontu aktibo guztietan kontuaren “Begiratu mezu berririk dagoen X minuturo” aukerari jaramonik egin gabe Evolution abiatzean edo ez begiratzea adierazten du. Aukera hau “send_recv_on_start” aukerarekin batera soilik erabil daiteke.

en: Server synchronization interval
eu: Zerbitzariaren sinkronizazio tartea

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
eu: Aldaketa lokala urruneko posta zerbitzariarekin sinkronizatzeko maiztasuna kontrolatzen du. Tartea gutxienez 30 segundokoa izan behar du.

en: Allow expunge in virtual folders
eu: Baimendu karpeta birtualetatik betirako ezabatzea

en: Enables Expunge in virtual folders, which means that the Folder→Expunge will be callable in virtual folders, while the expunge itself will be done in all folders for all deleted messages within the virtual folder, not only for deleted messages belonging to the virtual folder.
eu: Karpeta birtualetatik betirako ezabatzea gaitzen du, Karpeta->“Ezabatu betirako” erabilgarri egongo da karpeta birtualetan, betirako ezabatzeak karpeta birtualeko karpeta guztietako ezabatutako mezu guztietan egingo den bitartean, ez bakarrik karpeta birtualeko ezabatutako mezuetan.

en: Inherit theme colors in HTML format
eu: Heredatutako gaiaren koloreak HTML moduan

en: When enabled the theme colors for background, text and links are sent in resulting HTML formatted message.
eu: Gaiaren atzeko planoaren, testuaren eta esteken koloreak gaitzen direnean emaitzako HTML formatuko mezuan bidaltzen dira.

en: An Archive folder for On This Computer folders.
eu: “Ordenagailu honetan” karpeten “Artxiboa” karpeta.

en: An Archive folder to use for Messages|Archive... feature when in an On This Computer folder.
eu: “Artxiboa” karpeta Mezuak|Artxiboa-n erabiltzeko… eginbidea “Ordenagailu honetan” karpetan dagoenean.

en: Whether the To Do bar is visible in the main window
eu: "Egitekoak" barra leiho nagusian ikusgai egongo den ala ez

en: Stores whether the To Do bar is visible in the main window.
eu: "Egitekoak" barra leiho nagusian ikusgai egongo den ala ez gordetzen du.

en: Width of the To Do bar in the main window
eu: "Egitekoak" barraren zabalera leiho nagusian

en: Holds the width of the To Do bar for the main window.
eu: Leiho nagusiko "Egitekoak" barraren zabalera gordetzen du.

en: Whether the To Do bar is visible in a sub-window
eu: "Egitekoak" barra azpi-leihoan ikusgai egongo den ala ez

en: Stores whether the To Do bar is visible in a sub-window.
eu: "Egitekoak" barra azpi-leihoan ikusgai egongo den ala ez gordetzen du.

en: Width of the To Do bar in a sub-window
eu: "Egitekoak" barraren zabalera azpi-leihoan

en: Holds the width of the To Do bar for a sub-window.
eu: Azpi-leihoko "Egitekoak" barraren zabalera gordetzen du.

en: Whether the To Do bar should show also completed tasks
eu: "Egitekoak" barrak burututako zereginak ere erakutsiko dituen ala ez

en: Stores whether the To Do bar should show also completed tasks.
eu: "Egitekoak" barrak burututako zereginak ere erakutsiko dituen ala ez gordetzen du.

en: Whether the To Do bar should show also tasks without Due date
eu: "Egitekoak" barrak mugaegunik gabeko zereginak erakutsiko dituen ala ez

en: Stores whether the To Do bar should show also tasks without Due date.
eu: "Egitekoak" barrak mugaegunik gabeko zereginak ere erakutsiko dituen ala ez gordetzen du.

en: How many days to show in the To Do bar
eu: "Egitekoak" barran zenbat egun erakutsiko diren

en: Values out of range are clamped to the boundary.
eu: Barrutitik kanpoko balioak bridatu egingo dira mugetatik.

en: Show start up wizard
eu: Erakutsi abioko morroia

en: Whether show start up wizard when there is no mail account configured.
eu: Abioko morroia erakutsiko den ala ez postaren konturik ez dagoenean konfiguratuta.

en: Whether go to the previous message after message deletion
eu: Mezua ezabatu ondoren aurreko mezura joango den ala ez

en: If set to true, goes to the previous message when the selected is deleted; or to the next message, when it’s set to false.
eu: Egia ezartzen bada, aurreko mezura doa hautatutakoa ezabatzen denean; edo hurrengo mezura, faltsua ezartzen bada.

en: Show Subject above Sender in Messages column
eu: Erakutsi gaia bidaltzailearen gainetik mezuen zutabean

en: Whether to show Subject above Sender (From/To) in the Messages column, usually shown in the Vertical/Wide view of the message list. Change of this option requires restart of the Evolution.
eu: Gaia bidaltzailearen gainetik erakutsiko den ala ez mezuen zutabean, normalean mezu-zerrendaren bista bertikalean/zabalean erakusten da. Evolution berrabiarazi behar da aldaketa hau indarrean sar dadin.

en: Visually wrap long lines in composer
eu: Bisualki egokitu lerro luzeak konposatzailean

en: Whether to visually wrap long lines of text to avoid horizontal scrolling
eu: Testu-lerro luzeak bisualki egokituko diren edo ez korritze horizontala saihesteko.

en: Alternative reply style
eu: Erantzuteko ordezko estiloa

en: Composer mode to use.
eu: Erabiliko den modua mezu-prestatzailean.

en: Put the cursor at the bottom of alternative replies
eu: Jarri kurtsorea ordezko erantzunen behean

en: This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
eu: Ordezko erantzuna erabiltzean, kurtsorea mezuaren goialdean ala behealdean kokatuko den zehazten du.

en: Put the signature at the top of the message
eu: Jarri sinadura mezuaren goian

en: This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
eu: Ordezko erantzuna erabiltzean, sinadura mezuaren goialdean ala behealdean kokatuko den zehazten du.

en: Apply chosen template when using Alternative Reply
eu: Aplikatu aukeratutako txantiloia ordezko erantzuna erabiltzean

en: Last chosen template’s folder URI for Alternative Reply
eu: Ordezko erantzunerako azken aldian hautatutako txantiloiaren karpetaren URIa

en: Last chosen template’s message UID for Alternative Reply
eu: Ordezko erantzunerako azken aldian hautatutako txantiloiaren mezuaren UIDa

en: Whether preserve original message subject when applying template for Alternative Reply
eu: Ordezko erantzunerako txantiloia aplikatzean jatorrizko mezuaren gaiari eutsiko zaion

en: Whether set “body” in mailto: URI as Preformatted paragraph style. If set to “false”, then Normal paragraph style will be used.
eu: Aurreformatudun paragrafo-estilo gisa “gorputza” ezarriko den ala ez 'mailto:' URIan. Faltsua bada, orduan paragrafo-estilo normala erabiliko da.

en: Close the message browser window when the selected message is deleted or marked as Junk.
eu: Itxi mezuaren nabigatzaile-leihoa hautatutako mezua ezabatzen denean edo zabor gisa markatzen denean.

en: Collapse archive folders in Move/Copy message to Folder and Go to Folder selectors.
eu: Tolestu 'Mugitu/Kopiatu mezua' ataleko artxibo-karpetak 'Karpeta' eta ?Joan karpetara' hautatzaileetan.

en: Where to lookup recipient S/MIME certificates or PGP keys when encrypting messages.
eu: Mezuak zifratzean, non bilatuko diren hartzailearen S/MIME ziurtagiriak edo PGP gakoak.

en: The “off” value completely disables certificate lookup; the “autocompleted” value provides certificates only for auto-completed contacts; the “books” value uses certificates from auto-completed contacts and searches in books marked for auto-completion.
eu: Honako balioak erabili daitezke: “off” balioak ziurtagirien bilaketa erabat desgaitzen du; “autocompleted” balioak automatikoki osatutako kontaktuetarako soilik ematen ditu ziurtagiriak; “books” balioak automatikoki osatutako kontaktuen ziurtagiriak erabiltzen ditu eta automatikoki osatzeko markatutako liburuetan bilatzen du.

en: Whether Send/Receive should also download of messages for offline.
eu: 'Bidali/Jaso' aukerak mezuak lineaz kanpo erabiltzeko ere deskargatuko beharko lituzkeen ala ez.

en: If enabled, whenever Send/Receive is run it also runs synchronization of messages for offline use. The option is disabled by default.
eu: Gaituta badago, 'Bidali/Jaso' exekutatzen denean mezuen sinkronizazioa ere exekutatzen da, haiek lineaz kanpo erabili ahal izateko. Aukera hori desgaituta dago modu lehenetsian.

en: Whether display delivery notification parts inline.
eu: Bidalketaren jakinarazpenaren atalak integratuta bistaratuko diren ala ez.

en: If enabled, the message/delivery-status and message/disposition-notification parts are shown automatically inline.
eu: Gaituta badago, mezua/bidalketa-egoera eta mezua/jakinarapenaren-kokapena atalak automatikoki mezuan integratutako erakutsiko dira.

en: Whether unset colors provided in HTML mails.
eu: HTML postak emandako koloreak kenduko diren ala ez

en: If enabled, unset colors in HTML messages, forcing use of desktop theme colors instead.
eu: Gaituta badago, HTML mezuetako koloreak kenduko dira eta mahaigainaren gaiak dituen koloreak erabiliko dira haien ordez.

en: Whether to preserve expand state of the folders when calling Copy/Move to Folder.
eu: Karpeten zabaltze-egoera mantenduko den ala ez 'Kopiatu/Eraman karpetara' erabiltzen denean.

en: If enabled, the Copy/Move to Folder dialog will preserve the expand state of the folders in the dialog, otherwise all the folders will be expanded.
eu: Gaituta badago, 'Kopiatu/Eraman karpetara' elkarrizketa-koadroak karpeten zabaltze-egoera mantenduko du elkarrizketa-koadroan; bestela karpeta guztiak zabalduko dira.

en: Whether to print attachments.
eu: Eranskinak inprimatuko diren ala ez.

en: If enabled, and possible, attachment content is printed with the message.
eu: Gaituta badago, eta posible bada, eranskinen edukia mezuarekin inprimatuko da.

en: Size limit for text attachments to show
eu: Erakutsiko diren testu-eranskinen tamaina-muga

en: Defines the size in KB, the limit to show text attachments in the message preview. Anything above this limit will not be possible to show inline.
eu: Mezuaren aurrebistan erakutsiko diren testu-eranskinen muga, alegia tamaina KBetan, definitzen du. Muga horretatik gora dagoen edozer ez da mezuan integratuta erakutsiko.

en: Show Preview Toolbar
eu: Erakutsi aurrebistako tresna-barra

en: Show toolbar above preview panel in the Mail view.
eu: Erakutsi tresna-barra aurrebistako panelaren gainean postaren ikuspegian.

en: Whether the markdown composer should sanitize input text also for the 'Markdown as Plain text' mode
eu: Markdown konposatzaileak sarrerako testua 'Markdown testu soili gisa' moduan ere zuzendu beharko lukeen ala ez

en: Disabling the sanitization allows to use the Markdown editor as a very simple text editor without mangling the input text.
eu: Zuzentzea desgaitzen bada, Markdown editorea testu-editore sinple gisa erabili daiteke, sarrerako testua hondatu gabe.

en: Show unread count in folder tree
eu: Erakutsi irakurri gabekoen kopurua karpeta-zuhaitzean

en: Show unread count beside the folder name in the folder tree.
eu: Erakutsi irakurri gabekoen kopurua karpeta-zuhaitzeko karpeten izenaren alboan.

en: Show insecure parts by default
eu: Modu lehenetsian, erakutsi seguruak ez diren zatiak

en: Set whether not signed/encrypted parts beside signed/encrypted parts should be shown after mail open. The default is to hide these possibly insecure parts.
eu: Ezarri ea sinatuta/zifratu ez diren zatiak erakutsiko diren sinatutako/zifratutako zatien ondoan, mezua ireki ondoren. Balio lehenetsia da agian seguruak ez diren zati horiek ezkutatzea.

en: How to convert links from HTML to plain text
eu: Nola bihurtu estekak HTML formatutik testu soilera

en: Possible values: 'none' - do not store href in the plain text; 'inline' - show href beside the text link, like: "label &lt;href&gt;"; 'reference' - show href as reference to the end of the text, like: "label [1] ...... [1] label href"; 'reference-without-label' - show href as reference to the end of the text without label, like: "label [1] ...... [1] href"
eu: Balio posibleak: 'none' - ez gorde href testu soilean; 'inline' - erakutsi href, testu-estekaz gain, honela: "etiketa &lt;href&gt;"; 'reference' - erakutsi href erreferentzia gisa testuaren amaieran, honela: "etiketa [1] ...... [1] etiketa href"; 'reference-without-label' - erakutsi href erreferentzia gisa testuaren amaieran etiketarik gabe, honela: "etiketa [1] ...... [1] href"

en: Whether click on a header in the message list can change sort order by the clicked column.
eu: Mezu-zerrendako goiburu batean klik egitean klik egindako zutabearen ordena aldatuko duen ala ez.

en: Attach multiple messages as separate files
eu: Erantsi mezu anitz fitxategi bereizi gisa

en: When attaching multiple messages at once, attach them as separate files (when set to 'true'), instead of a single mbox file.
eu: Mezu anitz aldi berean eranstean, erantsi fitxategi bereizi gisa ('true', egia, ezarri denean), mbox fitxategi bakar gisa bidali ordez.

en: (Deprecated) Default forward style
eu: (Zaharkituta) Birbidaltzeko estilo lehenetsia

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “forward-style-name” instead.
eu: Gako hau 3.10 bertsioan zaharkitu zen eta aurrerantzean ez da gehiago erabiliko. Erabili “forward-style-name” horren ordez.

en: (Deprecated) Default reply style
eu: (Zaharkituta) Erantzuteko estilo lehenetsia

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “reply-style-name” instead.
eu: Gako hau 3.10 bertsioan zaharkitu zen eta aurrerantzean ez da gehiago erabiliko. Erabili “reply-style-name” horren ordez.

en: (Deprecated) List of custom headers and whether they are enabled.
eu: (Zaharkituta) Goiburu pertsonalizatuen zerrenda, gaituta dauden edo ez zehaztuta.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “show-headers” instead.
eu: Gako hau 3.10 bertsioan zaharkitu zen eta aurrerantzean ez da gehiago erabiliko. Erabili “show-headers” horren ordez.

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
eu: (Zaharkituta) Kargatu HTML mezuen irudiak HTTP bidez

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “image-loading-policy” instead.
eu: Gako hau 3.10 bertsioan zaharkitu zen eta aurrerantzean ez da gehiago erabiliko. Erabili “image-loading-policy” horren ordez.

en: (Deprecated) Asks whether to close the message window when the user forwards or replies to the message shown in the window
eu: (Zaharkituta) Galdetu ea erabiltzaileak mezua birbidaltzean edo erantzutean mezuaren leihoa itxiko den edo ez

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “browser-close-on-reply-policy” instead.
eu: Gako hau 3.10 bertsioan zaharkitu zen eta aurrerantzean ez da gehiago erabiliko. Erabili “browser-close-on-reply-policy” horren ordez.

en: Prompt before send when attachment changed on the disk
eu: Galdetu diskoan aldatutako eranskina bidali aurretik

en: Ask whether can send a message with attachments which changed on the disk since they had been attached to the message.
eu: Galdetu ea mezua diskoan aldatu diren eranskinekin bidaliko den, kontuan izanda aldaketa mezuari erantsi ondoren gertatu dela

note: Translators: This is a list of words for the attach reminder plugin to look for in a message body. Please use any number of words here in your language that might indicate that an attachment should have been attached to the message.
en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
eu: [“erantsi“,“erantsita“,“erasten“,“atxiki“,“atxikitzen“,“atxikituta“,“gehitu“,“gehitzen“,“gehituta“]

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
eu: Aztarnen zerrenda eranskinen oroigarriaren pluginak mezuaren gorputzean begiratzeko

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
eu: Aztarnen zerrenda eranskinen oroigarriaren pluginak mezuaren gorputzean begiratzeko.

en: Address book source
eu: Helbide-liburuaren iturburua

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
eu: Automatikoki sinkronizatutako kontaktuak gordetzeko erabiliko den helbide-liburua

en: Auto sync Pidgin contacts
eu: Automatikoki sinkronizatutako Pidgin-eko kontaktuak

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
eu: Pidgin-eko kontaktuak automatikoki sinkronizatuko diren edo ez.

en: Enable autocontacts
eu: Gaitu kontaktu automatikoak

en: Whether contacts should be automatically added to the user’s address book.
eu: Kontaktuak erabiltzailearen helbide-liburuari automatikoki gehituko zaizkion edo ez

en: Whether to set “File under” field as “First Last”
eu: "Artxibatu honela" ezarpenean "Lehena Azkena" ezarriko den ala ez

en: Set File under as “First Last”, instead of “Last, First”.
eu: "Artxibatu honela" aukeran, ezarri "Lehena Azkena", "Azkena, Lehena" ezarri ordez.

en: Pidgin address book source
eu: Pidgin-en helbide-liburuaren iturburua

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
eu: Pidgin-etik automatikoki sinkronizatutako kontaktuak gordetzeko erabiliko den helbide-liburua

en: Pidgin check interval
eu: Pidgin begiratzeko bitartea

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
eu: Pidgin-eko kontaktuak sinkronizatzea egiaztatzeko bitartea.

en: Pidgin last sync MD5
eu: Pidgin-en azken sinkronizazioaren MD5a

en: Pidgin last sync MD5.
eu: Pidgin-en azken sinkronizazioaren MD5a.

en: Pidgin last sync time
eu: Pidgin-en azken sinkronizazioaren denbora

en: Pidgin last sync time.
eu: Pidgin-en azken sinkronizazioaren denbora.

en: List of Custom Headers
eu: Goiburu pertsonalizatuen zerrenda

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by “=” and the values separated by “;”
eu: Gakoak irteerako mezuari gehitu diezaiokezun goiburu pertsonalizatuen zerrenda zehazten du. Goiburua eta dagokion balioa zehazteko formatua honakoa da: goiburu pertsonalizatuaren izena, ondoren “=“ karakterea eta gero “;“ karakterearekin bereiztutako balioak.

en: Default External Editor
eu: Kanpoko editore lehenetsia

en: The default command that must be used as the editor.
eu: Komando lehenetsia editore gisa erabiltzeko.

en: Automatically launch when a new mail is edited
eu: Automatikoki abiarazi mezu berri bat editatzen denean

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
eu: Automatikoki abiarazten du editorea mezu-prestatzailean tekla sakatzean.

en: Insert Face picture by default
eu: Txertatu aurpegiaren argazkia lehenetsi gisa

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
eu: Irteerako mezuetan aurpegiaren argazkia lehenetsi gisa txertatzea ala ez. Hau aktibatu aurretik argazkia ezarri beharko litzateke, bestela ez baita ezer gertatuko.

en: Delete processed
eu: Ezabatu prozesatutakoa

en: Whether to delete processed iTip objects
eu: Prozesatutako iTip objektuak ezabatu edo ez

en: Preserve existing reminder by default
eu: Mantendu lehendik dagoen oroigarria modu lehenetsian

en: Whether to preset option to preserve existing reminder by default
eu: Lehendik dagoen oroigarria modu lehenetsian mantentzeko aukera aurrezarriko den ala ez

en: Show invitation description provided by the sender
eu: Erakutsi bidaltzaileak bidalitako gonbidapenaren deskribapena

en: Set to true to show invitation description as provided by the sender, if such is available
eu: Ezarri egia bidaltzaileak bidali duen gonbidapenaren deskribapena erakusteko, eskuragarri badago

en: Whether to attach components in mail messages
eu: Posta-mezuei osagaiak erantsiko zaizkien ala ez

en: Attach components in mail messages like meeting invitations or responses, instead of saving them as a body alternative
eu: Erantsi osagaiak, adibidez bilera-gonbidapenak edo erantzunak, posta-mezuetan, haiek gorputzaren ordezko gisa gorde ordez

en: Notify new messages for Inbox only.
eu: Jakinarazi sarrerako ontziko mezu berriak soilik

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
eu: Mezu berrien jakinarazpena sarrerako ontzian soilik erakutsi ala ez.

en: Enable D-Bus messages.
eu: Gaitu D-Bus mezuak.

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
eu: D-BUS mezua sortzen du mezu berri bat jasotzean.

en: Enable icon in notification area.
eu: Gaitu ikonoa jakinarazpen-arean.

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
eu: Jakinarazpeneko arean mezu berriaren ikonoa erakusten du mezu berri bat iristean.

en: Popup message together with the icon.
eu: Bistaratu mezua ikonoarekin bat.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
eu: Mezu berria iristean ikonoaren gainean mezua erakutsi ala ez.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
eu: Gaitu jakinarazpen entzungaia mezu berri bat iristean.

en: Whether to make a sound of any kind when new messages arrive. If “false”, the “notify-sound-beep”, “notify-sound-file”, “notify-sound-play-file” and “notify-sound-use-theme” keys are disregarded.
eu: Edozer motako mezu berri bat iristean soinu bat jaurti edo ez. “false” (faltsua) bada,  “notify-sound-beep“, “notify-sound-file“, “notify-sound-play-file” eta “notify-sound-use-theme” gakoak baztertu egingo dira.

en: Whether to emit a beep.
eu: Soinua jaurti edo ez.

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
eu: Mezu berriak iristean soinua jaurtitzea edo ez.

en: Sound filename to be played.
eu: Soinuaren fitxategia erreproduzitzeko.

en: Sound file to be played when new messages arrive, if “notify-sound-play-file” is “true”.
eu: Mezu berriak iristean jo beharreko soinu-fitxategia, baldin eta “notify-sound-play-file” gakoa “true” (egia) gisa ezarrita badago.

en: Whether to play a sound file.
eu: Soinu-fitxategi bat erreproduzitu edo ez.

en: Whether to play a sound file when new messages arrive. The name of the sound file is given by the “notify-sound-file” key.
eu: Mezu berriak iristean soinua erreproduzituko den ala ez. Soinu-fitxategiaren izena “notify-sound-file” gakoak ematen du.

en: Use sound theme
eu: Erabili soinuaren gaia

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
eu: Erreproduzitu gaiaren soinua mezu berriak iristean, soinu-seinalea (biip) moduan ez badago.

en: Do not notify for these accounts
eu: Ez jakinarazi kontu hauetakoak

en: Contains UIDs of accounts for which the notifications should be avoided.
eu: Jakinarazpenik emango ez den kontuen UIDak ditu.

en: Mode to use when displaying mails
eu: Erabiliko den modua mezuak bistaratzeko

en: The mode to use for displaying mails. “normal” makes Evolution choose the best part to show, “prefer_plain” makes it use the text part, if present, “prefer_source” makes it use the text part, if present, otherwise shows HTML source, and “only_plain” forces Evolution to only show plain text
eu: Mezuak bistaratzeko erabiliko den modua. “normal” (arrunta) balioak Evolution-ek zati onena erakustea aukeratzea eragiten du. “prefer_plain” balioak testu zatia erabiltzea dakar, egonez gero. “prefer_source” balioak testuaren zatia erabiltzea dakar, egonez gero, bestela HTML iturburua erakusten du. Eta “only_plain” balioarekin Evolution-ek testu soila bakarrik erakusten du.

en: Whether to show suppressed HTML output
eu: Ezabatutako HTML irteera erakutsi edo ez

en: List of Destinations for publishing
eu: Helburuen zerrenda argitaratzeko

en: The key specifies the list of destinations to where publish calendars. Each values specifies an XML with setup for publishing to one destination.
eu: Egutegiak argitaratuko diren helburuen zerrenda zehazten du gako honek. Balio bakoitzak XML bat (helburu batean argitaratzeko konfigurazioarekin) zehazten du .

en: List of assignments for recipient and the address to be used with it
eu: Esleipenen zerrenda hartzaileko eta harekin erabiliko den helbidea

en: The list is of format 'recipient&lt;tab&gt;sender', where the recipient can be part of the address only and the sender is a full email address, which should match the From address precisely.
eu: Zerrenda 'hartzailea&lt;tab&gt;bidaltzailea' formatuan dago. Hartzailea helbidearen atal bat soilik izan daiteke eta bidaltzailea posta elektronikoko helbide oso bat da, 'Nork' helbidearekin zehatz-mehatz bat etorri behar dena.

en: List of assignments for an account, which recipients it accepts
eu: Kontu baterako esleipenen zerrenda, zein hartzailek onartzen duten

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
eu: Gakoa/balioa tuplen zerrenda txantiloien pluginarentzako mezuaren gorputzean ordezteko.

en: Skip development warning dialog
eu: Saltatu garapen-abisuaren elkarrizketa-koadroa

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
eu: Garapen-abisuaren elkarrizketa-koadroa saltatu behar den edo ez

en: Initial attachment view
eu: Hasierako eranskinaren ikuspegia

en: Initial view for attachment bar widgets. “0” is Icon View, “1” is List View.
eu: Hasierako ikuspegia eranskinen barraren trepetarentzako. “0” ikonoen ikuspegia, “1” zerrendaren ikuspegia.

en: Initial file chooser folder
eu: Hasierako fitxategi-hautatzailearen karpeta

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
eu: Hasierako karpeta GtkFileChooser elkarrizketa-koadroarentzako.

en: Compression format used by autoar
eu: “autoar“-ek erabilitako konpresio-formatua

en: Compression format used when compressing attached directories with autoar.
eu: Eranskinean txertatutako direktorioak “autoar“-ekin konprimatzean erabiliko den konpresio-formatua.

en: Compression filter used by autoar
eu: “autoar“-ek erabilitako konpresio-iragazkia

en: Compression filter used when compressing attached directories with autoar.
eu: Eranskinean txertatutako direktorioak “autoar“-ekin konprimatzean erabiliko den konpresio-iragazkia.

en: Start in offline mode
eu: Hasi lineaz kanpo

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
eu: Evolution lineaz kanpoko moduan abiarazi behar den edo ez

en: Offline folder paths
eu: Lineaz kanpoko karpeten bide-izenak

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
eu: Lineaz kanpo erabiltzeko, diskora sinkronizatzeko karpeten bide-izenen zerrenda.

en: Enable express mode
eu: Gaitu modu bizkorra

en: Flag that enables a much simplified user interface.
eu: Erabiltzailearen interfaze askoz ere bakunagoa gaitzen duen bandera.

en: List of button names to hide in the window switcher
eu: Botoi-izenen zerrenda leiho aldatzailean ezkutatzeko

en: Valid values are “mail”, “addressbook”, “calendar”, “tasks” and “memos”. Change of this requires restart of the application.
eu: Balio erabilgarriak: “mail” (posta), “addressbook” (helbide-liburua), “calendar” (egutegia) , “tasks” (zeregina) eta “memos” (zirkularrak). Hau aldatzeak aplikazioa berrabiaraztea eskatzen du.

en: Window buttons are visible
eu: Leihoko botoiak ikusgai daude

en: Whether the window buttons should be visible.
eu: Leihoko botoiak ikusgai egongo diren edo ez.

en: Window button style
eu: Leihoko botoi-estiloa

en: The style of the window buttons. Can be “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. If “toolbar” is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
eu: Leihoko botoien estiloa. “text” (testua), “icons” (ikonoak), “both” (biak), “toolbar” (tresna-barra)  izan daiteke. “toolbar” (tresna-barra) ezartzen bada botoien estiloa GNOMEko tresna-barraren ezarpenak zehaztuko du.

en: Menubar is visible
eu: Menu-barra ikusgai dago

en: Whether the menubar should be visible.
eu: Menu-barra ikusgai izango den edo ez.

en: Toolbar is visible
eu: Tresna-barra ikusgai dago

en: Whether the toolbar should be visible.
eu: Tresna-barra ikusgai izango den edo ez.

en: Sidebar is visible
eu: Albo-barra ikusgai dago

en: Whether the sidebar should be visible.
eu: Alboko barra ikusgai izango den edo ez.

en: Statusbar is visible
eu: Egoera-barra ikusgai dago

en: Whether the status bar should be visible.
eu: Egoera-barra ikusgai izango den edo ez.

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
eu: Lehenespenez abioan erakutsi beharreko IDa edo aliasa.

en: Default sidebar width
eu: Albo-barraren zabalera lehenetsia

en: The default width for the sidebar, in pixels.
eu: Albo-barraren zabalera lehenetsia, pixeletan.

en: Enable special WebKit developer features
eu: Gaitu WebKit-eko garaitzaileen eginbide bereziak

en: Any change of this option requires restart of Evolution.
eu: Aukera hau aldatzeak Evolution berrabiaraztea eskatzen du.

en: The last extension being used when backing up Evolution data.
eu: Evolution-en datuen babeskopia egitean azken aldian erabilitako luzapena.

en: It can be either “.gz” or “.xz” and it influences what extension will be preselected in the file chooser.
eu: izan daiteke “.gz” edi “.xz”, eta horrek baldintzatzen du zein luzapen agertuko den hautatuta fitxategi-aukeratzailean.

en: Prefix of the URI to use to search the web with selected text.
eu: Hautatutako testuarekin weban bilaketak egiteko erabiliko den URIaren aurrizkia.

en: The prefix of a URL to be used for searches on the web. The actual text selection is escaped and appended to this string. The URI should start with https://.
eu: Webean bilaketak egiteko erabiliko den URLaren aurrizkia. Unean hautatutako testuari ihes egingo zaio eta kate honi erantsiko zaio. URIaren hasierak https:// izan behar du.

en: Minimum font size to be used by WebKitGTK
eu: WebKitGTK-ek erabiliko duen letra-tamaina txikiena

en: The minimum font size in pixels used to display text in WebKitGTK. This setting controls the absolute smallest size. Values other than 0 can potentially break page layouts. Negative values are treated as 0.
eu: WebKitGTK aplikazioan testua bistaratzeko erabiliko den letra-tamaina txikiena pixeletan. Ezarpen honek tamaina absolutu txikiena kontrolatzen du. 0 ez diren beste balioek orrien diseinua hautsi dezakete. Balio negatiboak 0 baliotzat hartzen dira.

en: Set of additional illegal characters in the filename
eu: Fitxategi-izenaren legez kanpoko karaktere gehigarrien multzoa

en: When generating file names from custom strings some non-printable or reserved characters are replaced with an underscore. Here's a set of additional characters to be replaced.
eu: Kate pertsonalizatuekin fitxategi-izenak sortzean, zenbait karaktere ez inprimagarri edo erreserbatu azpimarra batekin ordezten dira. Ordeztuko diren karaktere gehigarrien multzo bat dago hemen.

en: Override toolbar icon size
eu: Indargabetu tresna-barren ikono-tamaina

en: Controls the toolbar icon size. The 'default' value lets the system/code decide what is the best icon size for the toolbar. Changing the option requires application restart.
eu: Tresna-barrako ikonoen tamaina kontrolatzen du. Balio lehenetsiarekin, sistemak/kodeak erabakitzen du zein den ikonoen tamainarik egokiena. Aukera hori aldatzeko, aplikazioa berrabiarazi behar da.

en: Whether to use header bar in the application
eu: Goiburu-barra erabiliko den ala ez aplikazioan

en: When enabled, adds buttons to the header bar. This applies to dialogs as well. Changing the option requires application restart.
eu: Gaituta dagoenean, botoiak gehitzen ditu goiburu-barran. Elkarrizketa-koadroetan ere aplikatzen da. Aukera hori aldatzeko, aplikazioa berrabiarazi behar da.

en: Whether to use icon-only buttons in the header bar
eu: Goiburu-barran ikonoak soilik diren botoiak erabiliko diren ala ez

en: When enabled, uses icon-only buttons in the header bar. Otherwise some buttons can show also text when there's enough space.
eu: Gaituta badago, ikonoak soilik diren botoiak erabiltzen ditu goiburu-barran. Bestela, zenbait botoik testua ere erakutsi dezakete nahiko leku badago.

en: Whether the markdown editor show have live preview
eu: Markdown editoreak aurrebista dinamikoa duen ala ez

en: When enabled, the markdown editor shows a preview beside the editing text and updates it as the user types.
eu: Gaituta badago, markdown editoreak aurrebista bat erakutsiko du edizio-testuaren alboan, eta hura eguneratuko du erabiltzaileak idatzi ahala.

en: Whether to prefer symbolic icons
eu: Ikono sinbolikoak hobetsiko diren ala ez

en: Controls whether the application should prefer symbolic icons or not. The 'auto' value detects whether the icon theme is using symbolic icons. Note the symbolic icons cannot be used when the icon theme does not provide them. Similarly the color icons cannot be used, when they are not available.
eu: Aplikazioak ikono sinbolikoak hobetsiko dituen ala ez kontrolatzen du. Balioa 'auto' bada, ikono-gaia ikono sinbolikoak erabiltzen ari den ala ez detektatuko da. Kontuan izan ikono sinbolikoak ezin direla erabili ikono-gaiak horrelakorik ez badu. Era berean, kolore-ikonoak ezin dira erabili ez badaude erabilgarri.

en: Custom command to convert markdown into HTML
eu: Markdown formatua HTML bihurtzeko komando pertsonalizatua

en: When not empty, can contain a command, which will be used to convert markdown into HTML. It can contain also additional arguments, but not shell variables and the like. It's expected that the command reads the markdown from stdin and writes the HTML data into stdout. The command can be called very often, even as the user types, thus make sure it'll not be slow, because it can block the application.
eu: Hutsik ez badago, markdown formatua HTML bihurtzeko komando bat eduki dezake. Argumentu gehigarriak ere izan ditzake, baina ez shell aldagaiak eta horrelakoak. Komandoak markdown formatua stdin sarreratik irakurriko du eta HTML datuak stdout irteeran idatziko ditu. Komandoari sarritan deitu dakioke, baita erabiltzaile idazten ari denean ere; beraz, ziurtatu ez dela motela izango, aplikazioa blokeatu baitezake.

en: Additional argument to use with markdown-to-html-command when want to get source position in the output HTML
eu: markdown-to-html-command komandoarekin erabiliko den argumentu gehigarria irteerako HTMLan iturburuaren posizioa eskuratzeko

en: The markdown editor can ask to get also source position as additional `data-sourcepos` attributes, then this argument is added to the markdown-to-html-command command line to include them. It can be empty when not supported by that command.
eu: Markdown editoreak iturburuaren posizioa zein den eskatu dezake, `data-sourcepos` atributu gisa. Orduan, argumentu hori markdown-to-html-command komando-lerroari gehitzen zaio haiek sartzeko. Hutsik egon daiteke komkando horrek onartzen ez badu.

en: Use only local spam tests.
eu: Spam-proba lokalak bakarrik erabili.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
eu: Spam-proba lokalak bakarrik erabili (DNSkorik ez).

en: Full path command to run spamassassin
eu: Komandoaren bide-izen osoa spamassassin exekutatzeko

en: Full path to a spamassassin command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/spamassassin. The command should not contain any other arguments.
eu: spamassassin komandoaren bide-izen osoa. Ez bada ezartzen, konpilazio-denborako bide-izena erabiliko da, /usr/bin/spamassassin izan ohi da. Komandoak ez luke beste argumenturik eduki beharko.

en: Full path command to run sa-learn
eu: Komandoaren bide-izen osoa sa-learn exekutatzeko

en: Full path to a sa-learn command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/sa-learn. The command should not contain any other arguments.
eu: sa-learn komandoaren bide-izen osoa. Ez bada ezartzen, konpilazio-denborako bide-izena erabiliko da, /usr/bin/sa-learn izan ohi da. Komandoak ez luke beste argumenturik eduki beharko.

en: Whether the text-highlight module is enabled
eu: Testua nabarmentzeko modulua gaituta dagoen edo ez

en: Theme name to use, defaults to “bclear”
eu: Gaiaren izena, lehenetsia: “bclear”

en: Use “highlight --list-scripts=themes” to get the list of installed themes and then the value to one of them. The change requires only re-format of the message part to take into effect, like using right-click→Format As→....
eu: Erabili “highlight --list-scripts=themes” instalatutako gaien zerrenda lortzeko, eta gero haietariko balio bat. Aldaketak soilik mezuaren zati bati berriro formatu ematea eskatzen du eragina izateko, adibidez eskuineko botoiarekin klik egin→ Eman formatua honela→….

en: Manage your email, contacts and schedule
eu: Kudeatu zure posta-kontuak, kontaktuak eta antolaketa

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
eu: Evolution informazio pertsonala kudeatzeko aplikazio bat da, bateratutako posta elektronikoa, egutegia eta helbide-liburuaren funtzionalitatea eskaintzen du.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the “Exchange Web Services” (EWS) extension.
eu: Evolution-ek industriaren datu-formatuen eta sareko protokoloen barruti handia onartzen du informazioa trukatzeko, eta bereziki estandarrak eta segurtasuna betetzen du. Evolution-ek Microsoft Exchange-rekin ere bateratzen da “Exchange Web Services” (EWS) hedapenaren bidez.

en: Mail – Classic View
eu: Posta - Ikuspegi klasikoa

en: Mail – Vertical View
eu: Posta - Ikuspegi bertikala

en: Mail Composer
eu: Posta-konposatzailea

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: The Evolution Team
eu: Evolution taldea

en: Groupware Suite
eu: Talde-lanerako suitea

en: Evolution Mail and Calendar
eu: Evolution-en posta eta egutegia

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
eu: posta;egutegia;kontaktua;helbide-liburua;zeregina;

en: New Window
eu: Leiho berria

en: Compose a Message
eu: Prestatu mezua

en: Mail
eu: Posta

en: Memos
eu: Zirkularrak

en: Tasks
eu: Zereginak

en: Go to _Previous Message
eu: Joan a_urreko mezura

en: Go to _Next Message
eu: Joan _hurrengo mezura

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Open…
eu: _Ireki...

en: _Print
eu: I_nprimatu

note: == Button box ==
en: _Close
eu: It_xi

en: _Edit
eu: _Editatu

en: C_ut
eu: E_baki

note: copy menu item
en: _Copy
eu: _Kopiatu

note: paste menu item
en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: _Select All
eu: _Hautatu denak

en: _Find in Message…
eu: _Bilatu mezuan…

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Load Images
eu: Kargatu iru_diak

en: All Message _Headers
eu: Mezu guztien _goiburuak

en: Message _Source
eu: Mezu-_iturburua

en: _Caret Mode
eu: Kurtsore _modua

en: _Zoom
eu: _Zooma

en: _Zoom In
eu: _Handiagotu

note: Zoom-out button
en: Zoom _Out
eu: _Txikiagotu

en: _Normal Size
eu: Tamaina _normala

en: Ch_aracter Encoding
eu: _Karaktere-kodeketa

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Default"
en: _Default
eu: _Lehenetsia

en: _Message
eu: _Mezua

en: _Import…
eu: _Inportatu…

en: _Edit as New Message
eu: _Editatu mezu berri gisa

en: A_dd Sender to Address Book
eu: Ge_hitu bidaltzailea helbide-liburuan

en: _Reply to Sender
eu: Erantzun bidal_tzaileari

en: Reply to _List
eu: Erantzun zerre_ndari

en: Reply to _All
eu: Erantzun g_uztiei

en: Al_ternative Reply…
eu: _Ordezko erantzuna…

en: _Forward
eu: A_urrera

en: F_orward As
eu: _Birbidali honela

en: _Attached
eu: _Erantsita

en: _Inline
eu: _Barnean

en: _Quoted
eu: _Aipamen gisa

en: Re_direct
eu: Birbi_deratu

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Select Mail component
eu: Hatutatu postaren osagaia

[ctx: shortcut window]
en: Select Contacts component
eu: Hautatu kontaktuen osagaia

[ctx: shortcut window]
en: Select Calendar component
eu: Hautatu egutegiaren osagaia

[ctx: shortcut window]
en: Select Tasks component
eu: Hautatu zereginen osagaia

[ctx: shortcut window]
en: Select Memos component
eu: Jautatu zirkularren osagaia

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item in current component
eu: Sortu elementu berria uneko osagaian

[ctx: shortcut window]
en: Cycle focus between panes
eu: Ziklatu fokua panelen artean

[ctx: shortcut window]
en: Open the Evolution user guide
eu: Ireki Evolution-en erabiltzailearen gida

[ctx: shortcut window]
en: Focus search bar
eu: Fokuratu bilaketa-barra

[ctx: shortcut window]
en: Clear search bar
eu: Garbitu bilaketa-barra

[ctx: shortcut window]
en: Move mails or contacts to folder
eu: Eraman postak edo kontaktuak karpetara

[ctx: shortcut window]
en: Copy mails or contacts to folder
eu: Kopiatu postak edo kontaktuak karpetara

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
eu: Hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Open new window
eu: Ireki leiho berria

[ctx: shortcut window]
en: Close window
eu: Itxi leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Quit Evolution
eu: Irte Evolution-etik

[ctx: shortcut window]
en: Mail
eu: Posta

[ctx: shortcut window]
en: Create a new message
eu: Sortu mezu berria

[ctx: shortcut window]
en: Send and receive messages
eu: Bidali eta jaso mezuak

[ctx: shortcut window]
en: Apply filters to selection
eu: Aplikatu iragazkiak hautapenari

[ctx: shortcut window]
en: Open selection in new window
eu: Ireki hautapen leiho berrian

[ctx: shortcut window]
en: Go to folder
eu: Joan karpetara

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the next unread message
eu: Joan irakurri gabeko hurrengo mezura

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the previous unread message
eu: Joan irakurri gabeko aurreko mezura

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
eu: Korritu gora

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
eu: Korritu behera

[ctx: shortcut window]
en: Mail Message
eu: Posta-mezua

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected messages to folder
eu: Kopiatu hautatutako mezuak karpetan

[ctx: shortcut window]
en: Move selected messages to folder
eu: Eraman hautatutako mezuak karpetara

[ctx: shortcut window]
en: Archive selected messages
eu: Artxibatu hautatutako mezuak

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as read
eu: Markatu hautatutako mezuak irakurrita gisa

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as unread
eu: Markatu hautatutako mezuak irakurri gabe gisa

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as junk
eu: Markatu hautatutako mezuak zabor gisa

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as not junk
eu: Markatu hautatutako mezuak ez direla zaborra

[ctx: shortcut window]
en: Flag selected messages for follow-up
eu: Markatu hautatutako mezuak jarraipena egiteko

[ctx: shortcut window]
en: Forward selected messages
eu: Birbidali hautatutako mezuak

[ctx: shortcut window]
en: Reply to sender
eu: Erantzun bidaltzaileari

[ctx: shortcut window]
en: Reply to list
eu: Erantzun zerrendari

[ctx: shortcut window]
en: Reply to all recipients
eu: Erantzun hartzaile guztiei

[ctx: shortcut window]
en: Alternative reply
eu: Ordezko erantzuna

[ctx: shortcut window]
en: Delete mail
eu: Ezabatu mezua

[ctx: shortcut window]
en: Undelete mail
eu: Berreskuratu mezua

[ctx: shortcut window]
en: Calendar
eu: Egutegia

[ctx: shortcut window]
en: Create a new appointment
eu: Sortu hitzordu berria

[ctx: shortcut window]
en: Create a new meeting
eu: Sortu bilera berria

[ctx: shortcut window]
en: Create a new task
eu: Sortu zeregin berria

[ctx: shortcut window]
en: Create a new memo
eu: Sortu zirkular berria

[ctx: shortcut window]
en: Go to today
eu: Joan gaurko egunera

[ctx: shortcut window]
en: Go to date
eu: Joan data jakin batera

[ctx: shortcut window]
en: Day View
eu: Eguneko ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: Work Week View
eu: Lan-asteko ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: Week View
eu: Asteko ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: Month View
eu: Hileko ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: List View
eu: Zerrenda-ikuspegia

[ctx: shortcut window]
en: Delete event
eu: Ezabatu gertaera

[ctx: shortcut window]
en: Contacts
eu: Kontaktuak

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
eu: Sortu kontaktu berria

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact list
eu: Sortu kontaktu-zerrenda berria

[ctx: shortcut window]
en: Delete contact
eu: Ezabatu kontaktua

en: _Address Cards
eu: _Helbide-txartelak

en: _List View
eu: _Zerrenda-ikuspegia

en: By _Company
eu: E_npresaren arabera

en: _Day View
eu: _Eguneko ikuspegia

en: _Work Week View
eu: _Lan-asteko ikuspegia

en: W_eek View
eu: A_steko ikuspegia

en: _Month View
eu: _Hileko ikuspegia

en: _Year View
eu: _Urteko ikuspegia

en: _Messages
eu: _Mezuak

en: As _Sent Folder
eu: Bida_litakoen karpeta gisa

en: By Su_bject
eu: Gaiaren a_rabera

en: By Se_nder
eu: Bi_daltzailearen arabera

en: By S_tatus
eu: E_goeraren arabera

en: By _Follow Up Flag
eu: Jarraitze-_markaren arabera

en: For _Wide View
eu: Ikuspegi _handiarentzat

en: As Sent Folder for Wi_de View
eu: Bidalitakoen karpeta ikuspegi _handian bezala

en: _Memos
eu: _Zirkularrak

en: _Tasks
eu: _Zereginak

en: With _Due Date
eu: E_pearekin

en: With _Status
eu: Eg_oerarekin

en: This address book could not be opened.
eu: Ezin izan da helbide-liburua ireki.

en: Failed to communicate with LDAP server.
eu: Ezin izan da LDAP zerbitzariarekin komunikatu.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
eu: Onartzen ez diren bilaketa-oinarriekin erantzun du helbide-liburuen zerbitzariak

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
eu: Zerbitzari honek ez du onartzen LDAPv3 eskema-informazioa

en: Could not get schema information for LDAP server.
eu: Ezin izan da eskema-informazioa jaso LDAP zerbitzariarentzat.

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
eu: LDAP zerbitzariak ez du erantzun baliozko eskema-informazioarekin

en: Could not remove address book.
eu: Ezin izan da helbide-liburua kendu.

en: Are you sure you want to delete address book “{0}”?
eu: Ziur zaude “{0}“ helbide-liburua ezabatu nahi duzula?

en: This address book will be removed permanently.
eu: Helbide-liburua betiko ezabatu egingo da.

en: Do _Not Delete
eu: _Ez ezabatu

en: Delete remote address book “{0}”?
eu: Ezabatu urruneko “{0}“ helbide-liburua?

en: This will permanently remove the address book “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
eu: Honek “{0}“ helbide-liburua zerbitzaritik betirako ezabatuko du. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: _Delete From Server
eu: _Ezabatu zerbitzaritik

en: Category editor not available.
eu: Kategoria-editorea ez dago erabilgarri.

en: Unable to open address book “{0}”
eu: Ezin da “{0}“ helbide-liburua ireki

en: Unable to perform search.
eu: Ezin da bilaketa landu.

en: Failed to refresh address book “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“ helbide-liburua freskatzean

en: Would you like to save your changes?
eu: Aldaketak gorde nahi dituzu?

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
eu: Kontaktuan aldaketak egin dituzu. Aldaketa hauek gordetzea nahi duzu?

en: _Discard
eu: _Baztertu

en: Cannot move contact.
eu: Ezin da kontaktua mugitu.

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
eu: Kontaktu bat helbide-liburu batetik bestera eramaten saiatzen ari zarela dirudi, baina ezin da iturburutik ezabatu. Kopia bat gordetzea nahi duzu horren ordez?

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
eu: Hautatutako irudia handiegia da. Tamainaz aldatzea eta gordetzea nahi duzu?

en: An expected image size is up to 1024 x 1024 pixels.
eu: 1024 x 1024 pixel arteko irudi-tamaina espero da.

en: _Resize
eu: _Aldatu tamaina

en: _Use as it is
eu: _Erabili bere horretan

en: _Do not save
eu: _Ez gorde

en: Unable to save {0}.
eu: Ezin da {0} gorde.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
eu: Errorea {0} {1}(e)n gordetzean: {2}

en: Address “{0}” already exists.
eu: “{0}“ helbidea badago lehendik.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
eu: Kontaktu honen helbide elektronikoa lehendik ere badago. Helbide berdineko txartel berri bat gehitu nahi duzu?

en: _Add
eu: G_ehitu

en: Some addresses already exist in this contact list.
eu: Helbide batzuk lehendik ere badaude kontaktuen zerrenda honetan.

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
eu: Zerrenda honetako zati diren helbide batzuk gehitzen saiatzen ari zara. Hala ere gehitu nahi duzu?

en: Skip duplicates
eu: Saltatu bikoiztutakoak

en: Add with duplicates
eu: Gehitu bikoiztutakoekin

en: List “{0}” is already in this contact list.
eu: “{0}“ zerrenda lehendik ere badago kontaktuen zerrenda honetan.

en: A contact list named “{0}” is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
eu: “{0}“ izeneko kontaktuen zerrenda lehendik ere badago kontaktuen zerrenda honetan. Hala ere gehitu nahi duzu?

en: Failed to delete contact
eu: Huts egin du kontaktua ezabatzean

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
eu: Ez duzu nahikoa baimen kontaktuak helbide-liburu honetatik ezabatzeko.

en: Cannot add new contact
eu: Ezin da kontaktu berria gehitu

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: “{0}” is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
eu: “{0}“ irakurtzeko soilik den helbide-liburua da eta ezin da eraldatu. Hautatu beste helbide-liburu bat alboko barratik Kontaktuen ikuspegian.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
eu: Ezin da kontaktu bat gorde, helbide-liburua oraindik irekita dago

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: Cannot save a contact to the address book “{0}”, because it is still opening. Either wait till it’s opened, or select a different address book.
eu: Ezin da kontaktu bat “{0}“ helbide-liburuan gorde, oraindik irekita baitago. Itxaron hura ireki arte edo hautatu beste helbide-liburu bat.

en: Something has gone wrong when displaying the contact
eu: Zerbait oker gertatu da kontaktua bistaratzean

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the contact. You can try again by moving to another contact and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
eu: WebKitWebProcess prozesu bat kraskatu egin da kontaktua bistaratzean. Saiatu berriro kontaktua beste kontaktu batera eramanez eta berriro jatorrizkora itzuliz. Arazoak jarraitzen badu, bidali arazoari buruzko txosten bat GNOMEren Gitlab gunera.

en: Failed to refresh list of account address books
eu: Huts egin du kontuen helbide-liburuak freskatzeak

en: Do you want to unset contact image?
eu: Kontaktu-irudia kendu nahi duzu?

en: Do _Not Unset
eu: _Ez kendu

en: _Unset
eu: _Kendu

en: Contact already exists in the address book.
eu: Kontaktua badago lehendik helbide-liburuan.

en: Contact “{0}” already exists in the address book “{1}”. Do you want to add a copy of it instead?
eu: “{0}” kontaktua badago lehendik “{1}” helbide-liburuan. Kopia bat gehitzu nahi duzu?

note: This is only shown if the EActivity has a GCancellable. no flags
en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Add Copy
eu: _Gehitu kopia

en: Show Telephone
eu: Erakutsi telefonoa

en: Show SIP Address
eu: Erakutsi SIP helbidea

en: Show Instant Messaging
eu: Erakutsi berehalako mezularitza

en: Show Web Addresses
eu: Erakutsi web helbideak

en: Show Job section
eu: Erakutsi Lana atala

en: Show Miscellaneous
eu: Erakutsi hainbat

en: Show Home Mailing Address
eu: Erakutsi etxeko posta-helbidea

en: Show Work Mailing Address
eu: Erakutsi laneko posta-helbidea

en: Show Other Mailing Address
eu: Erakutsi bestelako posta-helbidea

en: Show Notes
eu: Erakutsi oharrak

en: Show Certificates
eu: Erakutsi ziurtagiriak

en: Options
eu: Aukerak

en: _Save
eu: _Gorde

en: Image
eu: Irudia

en: Nic_kname:
eu: _Goitizena:

en: _File under:
eu: _Artxibatu honela:

en: _Where:
eu: _Non:

en: Ca_tegories...
eu: Ka_tegoriak…

en: Full _Name...
eu: _Izen-abizenak…

en: Email
eu: Posta elektronikoa

en: _Wants to receive HTML mail
eu: Mezuak HT_ML formatuan jaso nahi ditu

en: Telephone
eu: Telefonoa

en: SIP Address
eu: SIP helbidea

en: Instant Messaging
eu: Berehalako mezularitza

en: Contact
eu: Kontaktua

en: _Home Page:
eu: _Gune nagusia:

en: _Calendar:
eu: _Egutegia:

en: _Free/Busy:
eu: _Libre/Lanpetuta:

en: _Video Chat:
eu: _Bideo-berriketa

en: Home Page:
eu: Gune nagusia:

en: Calendar:
eu: Egutegia:

en: Free/Busy:
eu: Libre/Lanpetuta:

en: Video Chat:
eu: Bideo-berriketa:

en: _Blog:
eu: _Blog-a:

note: Translators: an accessibility name
en: Blog:
eu: Blog-a:

note: tab title
en: Web Addresses
eu: Web helbideak

en: _Profession:
eu: _Lanbidea:

[ctx: Job]
en: _Title:
eu: _Titulua:

en: _Company:
eu: _Enpresa:

en: _Department:
eu: _Saila:

en: _Office:
eu: _Bulegoa:

en: _Manager:
eu: _Kudeatzailea:

en: _Assistant:
eu: _Laguntzailea

en: Job
eu: Lana

en: _Spouse:
eu: _Ezkontidea:

en: _Birthday:
eu: U_rtebetetzea:

en: _Anniversary:
eu: _Urteurrena:

en: Anniversary
eu: Urteurrena

en: Birthday
eu: Urtebetetzea

note: Other options
en: Miscellaneous
eu: Bestelakoak

en: Personal Information
eu: Datu pertsonalak

en: _City:
eu: _Herria:

en: _Zip/Postal Code:
eu: Pos_ta-kodea:

en: _State/Province:
eu: E_statua/Probintzia:

en: _Country:
eu: Es_tatua:

en: _PO Box:
eu: _Posta-kutxa:

en: _Address:
eu: Helbi_dea:

note: tab title
en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Work
eu: Egin lan

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Mailing Address
eu: Posta-helbidea

en: Notes
eu: Oharrak

en: Add _PGP
eu: Gehitu _PGP

en: Add _X.509
eu: Gehitu _X.509

en: _Remove
eu: _Kendu

en: Load P_GP
eu: Kargatu P_GP

en: _Load X.509
eu: _Kargatu X.509

en: Certificates
eu: Ziurtagiriak

en: _Undo
eu: _Desegin

en: Undo
eu: Desegin

en: _Redo
eu: _Berregin

en: Redo
eu: Berregin

en: Error adding contact
eu: Errorea kontaktua gehitzean

en: Error modifying contact
eu: Errorea kontaktua aldatzean

en: Error removing contact
eu: Errorea kontaktua kentzean

en: Contact Editor
eu: Kontaktu-editorea

en: Contact Editor — %s
eu: Kontaktu-editorea — %s

en: X.509 certificates
eu: X.509 ziurtagiriak

en: PGP keys
eu: PGP gakoak

en: All files
eu: Fitxategi denak

en: Open PGP key
eu: Ireki PGP gakoa

en: Open X.509 certificate
eu: Ireki X.509 ziurtagiria

en: _Open
eu: _Ireki

en: Chosen file is not a local file.
eu: Aukeratu lokalekoa ez den fitxategia.

en: Failed to load certificate: %s
eu: Huts egin du ziurtagiria kargatzean: %s

en: Save PGP key
eu: Gorde PGP gakoa

en: Save X.509 certificate
eu: Gorde X.509 ziurtagiria

en: Failed to save certificate: %s
eu: Huts egin du ziurtagiria gordetzean: %s

en: Please select an image for this contact
eu: Hautatu irudi bat kontaktu honentzat

en: _No image
eu: Irudirik _ez

en: The contact data is invalid:
eu: Kontaktu-data ez da baliozkoa:

en: “%s” has an invalid format
eu: “%s” baliogabeko formatua du

en: “%s” cannot be a future date
eu: “%s” ezin da etorkizuneko data izan

en: %s“%s” has an invalid format
eu: %s“%s” baliogabeko formatua du

en: %s“%s” is empty
eu: %s“%s” hutsik dago

en: Invalid contact.
eu: Kontaktua ez da baliozkoa.

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _OK
eu: _Ados

en: Failed to find contact
eu: Huts egin du kontaktua aurkitzeak

en: Contact Quick-Add
eu: Gehitu kontaktua azkar

en: _Edit Full
eu: _Editatu osoa

en: _Full name
eu: _Izen-abizenak

en: E_mail
eu: _Helb. el

en: _Select Address Book
eu: _Hautatu helbide-liburua

en: Failed to parse vCard data
eu: Huts egin du vCard datuak aztertzean

en: Mr.
eu: Jauna

en: Mrs.
eu: Andrea

en: Ms.
eu: Andereño

en: Miss
eu: Andereño

en: Sr.
eu: Jauna

en: Jr.
eu: Semea

en: Esq.
eu: Jauna

en: Full Name
eu: Izen osoa

en: _First:
eu: _Izena:

[ctx: FullName]
en: _Title:
eu: _Titulua:

en: _Middle:
eu: _Bigarrena:

en: _Last:
eu: _Deitura:

en: _Suffix:
eu: _Atzizkia:

en: Contact List Editor
eu: Kontaktu-zerrendaren editorea

en: _List name:
eu: _Zerrenda-izena:

en: Members
eu: Kideak

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
eu: _Idatzi helbide elektronikoa edo arrastatu kontaktua beheko zerrendara:

en: _Hide addresses when sending mail to this list
eu: _Ezkutatu helbideak zerrenda honetara mezuak bidaltzean

en: Add an email to the List
eu: Gehitu helbide elektronikoa zerrendari

en: Remove an email address from the List
eu: Kendu helbide elektronikoa arbeletik

en: _Select...
eu: _Hautatu…

en: Insert email addresses from Address Book
eu: Txertatu helbide elektronikoa helbide-liburutik

en: _Top
eu: _Goia

en: _Up
eu: _Gora

en: _Down
eu: _Behera

en: _Bottom
eu: _Behea

en: Contact List Members
eu: Kontaktu-zerrendako kideak

en: _Members
eu: _Kideak

en: Error adding list
eu: Errorea zerrenda gehitzean

en: Error modifying list
eu: Errorea zerrenda aldatzean

en: Error removing list
eu: Errorea zerrenda kentzean

en: Name
eu: Izena

en: contains
eu: hau daukana

en: does not contain
eu: hau ez daukana

en: is
eu: da

en: is not
eu: ez da

en: starts with
eu: honela hasten da

en: ends with
eu: honela amaitzen da

en: Phone
eu: Telefonoa

en: Category
eu: Kategoria

en: Expression
eu: Adierazpena

en: Name contains
eu: _Izenak hau dauka:

en: Email begins with
eu: Helbidea honela hasten da:

en: Email contains
eu: Helbideak hau dauka

en: Phone contains
eu: Telefonoak hau dauka

en: Any field contains
eu: Edozein eremuk hau dauka:

en: evolution address book
eu: evolution-en helbide-liburua

en: Copy _Email Address
eu: Kopiatu _helbide elektronikoa

en: Copy the email address to the clipboard
eu: Kopiatu helbide elektronikoak arbelean.

en: _Send New Message To…
eu: _Bidali mezu berria honi…

en: Send a mail message to this address
eu: Bidali mezu bat helbide honetara

en: Click to mail %s
eu: Egin klik %s bidaltzeko

en: Click to open map for %s
eu: Egin klik %s(r)en mapa irekitzeko

en: Open map
eu: Ireki mapa

en: List Members:
eu: Zerrendako kideak:

en: Fax
eu: Faxa

en: Nickname
eu: Goitizena

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Company
eu: Enpresa

en: Department
eu: Saila

en: Office
eu: Bulegoa

en: Profession
eu: Lanbidea

en: Position
eu: Kokalekua

en: Manager
eu: Zuzendaria

en: Assistant
eu: Laguntzailea

en: Video Chat
eu: Bideo-berriketa

en: Free/Busy
eu: Libre/Lanpetuta

en: Address
eu: Helbidea

en: Home Page
eu: Etxeko orria

en: Web Log
eu: Web egunkaria

en: Spouse
eu: Ezkontidea

en: Personal
eu: Pertsonala

en: Note
eu: Oharra

en: List Members
eu: Zerrendako kideak

en: Job Title
eu: Lanpostua

en: Home page
eu: Hasierako orria

en: Blog
eu: Blog-a

en: Unnamed
eu: Izengabea

en: Cancelled
eu: Bertan behera utzita

en: Merge Contact
eu: Batu kontaktua

en: _Merge
eu: _Batu

en: Duplicate Contact Detected
eu: Kontaktu errepikatua aurkitu da

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
eu: Kontaktu honen izena edo helbide elektronikoa lehendik ere
    badago karpeta honetan. Hala ere gehitu nahi duzu?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
eu: Kontaktu honen izena edo helbide elektronikoa lehendik ere
    badago karpeta honetan. Hala ere gehitu nahi duzu?

en: Changed Contact:
eu: Aldatutako kontaktua:

en: New Contact:
eu: Kontaktu berria:

en: Conflicting Contact:
eu: Gatazka sortu duen kontaktua:

en: Old Contact:
eu: Kontaktu zaharra:

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
eu: Ezin izan da helbide-liburu hori ireki. Baliteke helbide-liburua lineaz kanpo lan egiteko markatuta ez egotea, edo lineaz kanpo erabiltzeko oraindik deskargatuta ez izatea. Kargatu behin helbide-liburua linean konektatuta zaudenean bere edukia deskargatzeko.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
eu: Ezin izan da helbide-liburu hori ireki.  Egiaztatu %s bide-izena ondo dagoela eta atzitzeko baimenak ezarrita dituzula.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
eu: Evolution-en bertsio honek ez dauka konpilatuta LDAP euskarria.  LDAP erabili nahi baduzu LDAP gaituta duen Evolution-en paketea instalatu behar duzu.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
eu: Ezin izan da helbide-liburu hori ireki.  Horrek esan nahi du okerreko URIa idatzi duzula, edo zerbitzaria ezin dela atzitu.

en: Detailed error message:
eu: Errorearen xehetasunak:

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
eu: Kontsulta honetan txartel gehiago datoz bat, konfigurazioaren
    arabera zerbitzariak itzul ditzakeenak edo Evolution-ek bistara
    ditzakeenak baino.
    Zehaztu gehiago bilaketa, edo gehitu emaitzen
    gehieneko kopurua, helbide-liburu honen direktorio-zerbitzariaren
    hobespenetan.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
eu: Kontsulta egiteko denborak zerbitzariaren muga edo helbide-liburuan
    konfiguratuta dagoen muga gainditu du.  Zehaztu gehiago bilaketa,
    edo gehitu denbora-muga, helbide-liburu honen
    direktorio-zerbitzariaren hobespenetan.

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
eu: Helbide-liburuaren moduluak ezin izan du kontsulta analizatu. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
eu: Helbide-liburuaren moduluak kontsulta ezetsi du. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: This query did not complete successfully. %s
eu: Kontsulta ez da behar bezala egin. %s

en: Select Address Book
eu: Hautatu helbide-liburua

en: list
eu: zerrenda

en: Move contact to
eu: Eraman kontaktua hona

en: Copy contact to
eu: Kopiatu kontaktua hemen

en: Move contacts to
eu: Eraman kontaktuak hona

en: Copy contacts to
eu: Kopiatu kontaktuak hemen

en: Error getting book view
eu: Errorea liburu-ikuspegia lortzean

en: Search Interrupted
eu: Bilaketa etenda

en: Error modifying card
eu: Errorea txartela aldatzean

en: No contacts
eu: Kontakturik ez

en: %u contact | %u contacts
eu[0]: Kontaktu %u
eu[1]: %u kontaktu

en: Cut selected contacts to the clipboard
eu: Ebaki hautatutako kontaktuak arbelera

en: Copy selected contacts to the clipboard
eu: Kopiatu hautatutako kontaktuak arbelean

en: Paste contacts from the clipboard
eu: Itsatsi kontaktuak arbeletik

en: Delete selected contacts
eu: Ezabatu hautatutako kontaktuak

en: Select all visible contacts
eu: Hautatu kontaktu ikusgai guztiak

en: Searching for the Contacts…
eu: Kontaktuak bilatzen…

en: Failed to get contacts with unknown error
eu: Huts egin du kontaktuak eskuratzeak, errore ezezaguna

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
eu: Ziur zaude kontaktu-zerrenda hauek ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
eu: Ziur zaude kontaktu-zerrenda hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
eu: Ziur zaude kontaktu-zerrenda hau (%s) ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
eu: Ziur zaude kontaktu hauek ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to delete this contact?
eu: Ziur zaude kontaktu hau ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
eu: Ziur zaude kontaktu hau (%s) ezabatu nahi duzula?

en: _Delete
eu: Ez_abatu

note: Translators: This is shown for > 5 contacts.
en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
eu[0]: %d kontaktu irekitzen badituzu, %d leiho irekiko dira.
    Ziur zaude kontaktu guzti horiek bistaratu nahi dituzula?
eu[1]: %d kontaktu irekitzen badituzu, %d leiho irekiko dira.
    Ziur zaude kontaktu guzti horiek bistaratu nahi dituzula?

en: _Don’t Display
eu: _Ez bistaratu

en: Display _All Contacts
eu: Bistaratu _kontaktu guztiak

en: File As
eu: Gorde honela

en: Given Name
eu: Izena

en: Family Name
eu: Deitura

en: Email 2
eu: 2. helb. el.

en: Email 3
eu: 3. helb. el.

en: Assistant Phone
eu: Laguntzailearen telefonoa

en: Business Phone
eu: Laneko telefonoa

en: Business Phone 2
eu: Laneko 2. telefonoa

en: Business Fax
eu: Laneko faxa

en: Callback Phone
eu: Atzera deitzeko telefonoa

en: Car Phone
eu: Autoko telefonoa

en: Company Phone
eu: Enpresako telefonoa

en: Home Phone
eu: Etxeko telefonoa

en: Home Phone 2
eu: Etxeko 2. telefonoa

en: Home Fax
eu: Etxeko faxa

en: ISDN Phone
eu: ISDN telefonoa

en: Mobile Phone
eu: Telefono mugikorra

en: Other Phone
eu: Beste telefono bat

en: Other Fax
eu: Beste fax bat

en: Pager
eu: Bilagailua

en: Primary Phone
eu: Telefono nagusia

en: Radio
eu: Irrati-telefonoa

en: Telex
eu: Telex-a

note: Translators: This is a vcard standard and stands for the type of phone used by the hearing impaired. TTY stands for "teletype" (familiar from Unix device names), and TDD is "Telecommunications Device for Deaf". However, you probably want to leave this abbreviation unchanged unless you know that ther
en: TTYTDD
eu: Teletipoa

en: Unit
eu: Unitatea

en: Title
eu: Titulua

en: Role
eu: Egitekoa

en: Web Site
eu: Web gunea

en: Journal
eu: Egunkaria

en: Home Address Street
eu: Etxeko helbidearen kalea

en: Home Address Extended
eu: Etxeko helbide hedatua

en: Home Address PO Box
eu: Etxeko helbidearen posta-kutxa

en: Home Address City
eu: Etxeko helbidearen hiria

en: Home Address Zip/Postal code
eu: Etxeko helbidearen posta-kodea

en: Home Address State/Province
eu: Etxeko helbidearen komunitatea/probintzia

en: Home Address Country
eu: Etxeko helbidearen herrialdea

en: Work Address Street
eu: Laneko helbidearen kalea

en: Work Address Extended
eu: Laneko helbide hedatua

en: Work Address PO Box
eu: Laneko helbidearen posta-kutxa

en: Work Address City
eu: Laneko helbidearen hiria

en: Work Address Zip/Postal code
eu: Laneko helbidearen posta-kodea

en: Work Address State/Province
eu: Laneko helbidearen komunitatea/probintzia

en: Work Address Country
eu: Laneko helbidearen herrialdea

en: Other Address Street
eu: Beste helbidearen kalea

en: Other Address Extended
eu: Beste helbide hedatua

en: Other Address PO Box
eu: Beste helbidearen posta-kutxa

en: Other Address City
eu: Beste helbidearen hiria

en: Other Address Zip/Postal code
eu: Beste helbidearen posta-kodea

en: Other Address State/Province
eu: Beste helbidearen komunitatea/probintzia

en: Other Address Country
eu: Beste helbidearen herrialdea

en: Saving changes, please wait…
eu: Aldaketak gordetzen, itxaron…

en: Failed to save changes
eu: Huts egin du aldaketak gordetzean

en: Co_untry:
eu: _Estatua:

en: Modify a contact | Modify %u contacts
eu[0]: Aldatu kontaktu bat
eu[1]: Aldatu %u kontaktu

en: Select values to be modified.
eu: Hautatu aldatuko diren balioak.

en: _Title:
eu: _Titulua:

en: Compa_ny:
eu: E_npresa:

en: M_odify
eu: A_ldatu

en: Ca_ncel
eu: _Utzi

en: Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
eu: Bilatu kontaktua
    
    edo egin klik bikoitza hemen kontaktu berria sortzeko.

en: There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
eu: Ez dago ikuspegi honetan erakusteko elementurik.
    
    Egin klik bikoitza hemen kontaktu berria sortzeko.

en: Search for the Contact.
eu: Bilatu kontaktua.

en: There are no items to show in this view.
eu: Ez dago ikuspegi honetan erakusteko elementurik.

en: Contacts Map
eu: Kontaktuen mapa

note: Zoom-in button
en: Zoom _In
eu: _Handiagotu

note: Search button
en: _Find
eu: A_urkitu

en: Importing…
eu: Inportatzen…

en: Can’t open .csv file
eu: Ezin da .csv fitxategia ireki

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
eu: Outlook-eko CSV edo Tab kontaktuak (.csv, .tab)

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
eu: Outlook-eko CSV edo Tab kontaktuen inportatzailea

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
eu: Mozilla-ko CSV edo Tab kontaktuak (.csv, .tab)

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
eu: Mozilla-ko CSV edo Tab kontaktuen inportatzailea

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
eu: Evolution-eko CSV edo Tab kontaktuak (.csv, .tab)

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
eu: Evolution-eko CSV edo Tab kontaktuen inportatzailea

en: Can’t open .ldif file
eu: Ezin da .ldif fitxategia ireki

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
eu: LDAP datuak trukatzeko formatua (.ldif)

en: Evolution LDIF importer
eu: Evolution-en LDIF inportatzailea

en: Evolution vCard Importer
eu: Evolution-en vCard inportatzailea

note: Uncomment next if it is successful to get total number if pages in list view * g_object_get (operation, "n-pages", &n_pages, NULL)
en: Page %d
eu: %d. orria

[ctx: addressbook-label]
en: Work Email
eu: Laneko helb. el.

[ctx: addressbook-label]
en: Home Email
eu: Etxeko helb. el.

[ctx: addressbook-label]
en: Other Email
eu: Beste helb. el.

[ctx: addressbook-label]
en: Work SIP
eu: Laneko SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Home SIP
eu: Etxeko SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Other SIP
eu: Beste SIP

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an email address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Email
eu: Posta elektronikoa

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an IM address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels. * IM=Instant Messaging
en: IM
eu: BM

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if a phone number type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Phone
eu: Telefonoa

en: Would you like to send all the participants a cancellation notice?
eu: Partaide guztiei bertan behera uztearen jakinarazpena bidaltzea nahi duzu?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
eu: Ez baduzu bertan behera uzteko jakinarazpenik bidaltzen beste partaide batek ez du jakingo bilera bertan behera utzi dela.

en: Do _not Send
eu: E_z bidali

en: _Send Notice
eu: _Bidali jakinarazpena

en: Would you like to send the organizer a deletion notice?
eu: Antolatzaileari ezabatze-jakinarazpena bidali nahi al diozu?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the meeting has been deleted.
eu: Ez bada ezabatze-jakinarazpena bidaltzen, antolatzaileak ez du jakingo bilera ezabatu dela.

en: Are you sure you want to delete this meeting?
eu: Ziur zaude bilera hau ezabatu nahi duzula?

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
eu: Bilera honen informazio guztia ezabatu egingo da eta ezin izango da berreskuratu.

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored. If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
eu: Bilera honen informazio guztia ezabatu egingo da eta ezin izango da berreskuratu. Ez baduzu bertan behera uzteko jakinarazpenik bidaltzen, beste partaideek ez dute jakingo bilera bertan behera utzi dela.

en: _Delete and Sent Notice
eu: _Ezabatu eta bidali jakinarazpena

en: Delete _without Notice
eu: Ezabatu jakinarazpenik _gabe

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored. If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the meeting has been deleted.
eu: Bilera honen informazio guztia ezabatu egingo da eta ezin izango da berreskuratu. Ez bada ezabatze-jakinarazpena bidaltzen, antolatzaileak ez du jakingo bilera ezabatu dela.

en: Are you sure you want to delete the meeting titled “{0}”?
eu: Ziur zaude “{0}“ izeneko bilera ezabatu nahi duzula?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
eu: Ez baduzu bertan behera uzteari buruzko jakinarazpena bidaltzen beste partaideek ez dute jakingo zeregina ezabatua izan dela.

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the task has been deleted.
eu: Ez bada ezabatze-jakinarazpena bidaltzen, antolatzaileak ez du jakingo zeregina ezabatu dela.

en: Are you sure you want to delete this task?
eu: Ziur zaude zeregina ezabatu nahi duzula?

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
eu: Zereginaren informazio guztia ezabatu egingo da eta ezin izango da berreskuratu.

en: Would you like to send a cancellation notice for this memo?
eu: Bidali nahi duzu zirkular hau bertan behera uztearen jakinarazpena?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
eu: Ez baduzu bertan behera uzteari buruzko jakinarazpena bidaltzen beste partaideek ez dute jakingo zirkularra ezabatua izan dela.

en: Would you like to send a deletion notice for this memo?
eu: Bidali nahi al duzu zirkular honen ezabatze-jakinarazpena?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the memo has been deleted.
eu: Ez bada ezabatze-jakinarazpena bidaltzen, antolatzaileak ez du jakingo zirkularra ezabatu dela.

en: Are you sure you want to delete this memo?
eu: Ziur zaude zirkular hau ezabatu nahi duzula?

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
eu: Zirkular honen informazio guztia ezabatu egingo da eta ezin izango da berreskuratu.

en: Are you sure you want to delete the appointment titled “{0}”?
eu: Ziur zaude “{0}“ izeneko hitzordua ezabatu nahi duzula?

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
eu: Hitzorduaren informazio guztia ezabatu egingo da eta ezin izango da berreskuratu.

en: Are you sure you want to delete this appointment?
eu: Ziur zaude hitzordua ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete the “{0}” task?
eu: Ziur zaude “{0}“ zeregina ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete the memo “{0}”?
eu: Ziur zaude “{0}“ zirkularra ezabatu nahi duzula?

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
eu: Zirkular honen informazio guztia ezabatu egingo da eta ezin izango da berreskuratu.

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
eu: Ziur zaude {0} hitzordu hauek ezabatu nahi duzula?

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
eu: Hitzorduen informazio guztiak ezabatu egingo dira eta ezin izango dira berreskuratu.

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
eu: Ziur zaude {0} zereginak ezabatu nahi dituzula?

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
eu: Zereginen informazio guztiak ezabatu egingo dira eta ezin izango dira berreskuratu.

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
eu: Ziur zaude {0} zirkular hauek ezabatu nahi dituzula?

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
eu: Zirkular hauen informazio guztiak ezabatu egingo dira eta ezin izango dira berreskuratu.

en: Would you like to save your changes to this meeting?
eu: Bileraren aldaketak gorde nahi dituzu?

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
eu: Bileran aldaketak egin dituzu, baina ez dituzu gorde.

en: _Save Changes
eu: _Gorde aldaketak

en: _Discard Changes
eu: Ba_ztertu aldaketak

en: Would you like to save your changes to this appointment?
eu: Hitzorduko aldaketak gorde nahi dituzu?

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
eu: Hitzorduan aldaketak egin dituzu, baina ez dituzu gorde.

en: Would you like to save your changes to this task?
eu: Zereginaren aldaketak gorde nahi dituzu?

en: You have changed this task, but not yet saved it.
eu: Zereginean aldaketak egin dituzu, baina ez dituzu gorde.

en: Would you like to save your changes to this memo?
eu: Oharraren aldaketak gorde nahi dituzu?

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
eu: Oharrean aldaketak egin dituzu, baina ez dituzu gorde.

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
eu: Bileraren gonbidapena partaideei bidali nahi diezu?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
eu: Gonbiteak posta elektronikoz bidaliko zaizkie parte-hartzaile guztiei eta erantzutea baimenduko die.

en: _Send
eu: _Bidali

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
eu: Bileraren informazio eguneratua partaideei bidali nahi diezu?

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
eu: Eguneratutako informazioa bidaltzeak beste partaideek beraien egutegia eguneratuta mantentzea eskaintzen die.

en: Would you like to send this task to participants?
eu: Zeregina beste partaideei bidali nahi diezu?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
eu: Gonbiteak posta elektronikoz bidaliko zaizkie parte-hartzaile guztiei zeregina onartzeko aukera eskainiz.

en: Download in progress. Do you want to save the task?
eu: Deskargatzen ari da. Zeregina gorde nahi duzu?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
eu: Eranskin batzuk deskargatzen ari dira. Zeregina gordetzean eranskin hauek galtzea eragin dezake.

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
eu: Deskargatzen ari da. Ziur zaude hitzordua ezabatu nahi duzula?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
eu: Eranskin batzuk deskargatzen ari dira. Hitzordua gordetzean eranskin hauek galtzea eragin dezake.

en: Would you like to send updated task information to participants?
eu: Zereginaren informazio eguneratua partaideei bidali nahi diezu?

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
eu: Eguneratutako informazioa bidaltzeak beste partaideek beraien zereginen zerrenda eguneratuta mantentzea eskaintzen die.

en: Would you like to send this memo to participants?
eu: Zirkularra beste partaideei bidali nahi diezu?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this memo.
eu: Gonbidapenak posta elektronikoz bidaliko zaizkie parte-hartzaile guztiei zeregina onartzeko aukera eskainiz.

en: Would you like to send updated memo information to participants?
eu: Zirkularraren informazio eguneratua partaideei bidali nahi diezu?

en: Sending updated information allows other participants to keep their memo lists up to date.
eu: Eguneratutako informazioa bidaltzeak beste partaideek beraien zirkularraren zerrenda eguneratuta mantentzea eskaintzen die.

en: Editor could not be loaded.
eu: Ezin izan da editorea kargatu.

en: Are you sure you want to delete calendar “{0}”?
eu: Ziur zaude “{0}“ egutegia ezabatu nahi duzula?

en: This calendar will be removed permanently.
eu: Egutegi hau betiko ezabatu egingo da.

en: Are you sure you want to delete task list “{0}”?
eu: Ziur zaude “{0}“ zereginen zerrenda ezabatu nahi duzula?

en: This task list will be removed permanently.
eu: Zereginen zerrenda hau betiko ezabatu egingo da.

en: Are you sure you want to delete memo list “{0}”?
eu: Ziur zaude “{0}“ zirkularren zerrenda ezabatu nahi duzula?

en: This memo list will be removed permanently.
eu: Zirkularren zerrenda hau betiko ezabatu egingo da.

en: Are you sure you want to delete remote calendar “{0}”?
eu: Ziur zaude urruneko “{0}“ egutegia ezabatu nahi duzula?

en: This will permanently remove the calendar “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
eu: Honek urruneko “{0}“ egutegia zerbitzaritik betirako ezabatuko du. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete remote task list “{0}”?
eu: Ziur zaude urruneko “{0}“ zereginen zerrenda ezabatu nahi duzula?

en: This will permanently remove the task list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
eu: Honek urruneko “{0}“ zereginen zerrenda zerbitzaritik betirako ezabatuko du. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete remote memo list “{0}”?
eu: Ziur zaude urruneko “{0}“ zirkularren zerrenda ezabatu nahi duzula?

en: This will permanently remove the memo list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
eu: Honek urruneko “{0}“ zirkularren zerrenda zerbitzaritik betirako ezabatuko du. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
eu: Ziur zaude hitzordua laburpenik gabe gordetzea nahi duzula?

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
eu: Hitzorduari laburpen esanguratsu bat jartzen badiozu, hitzordua zeri buruzkoa den jakingo duzu.

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
eu: Ziur zaude zeregina laburpenik gabe gorde nahi duzula?

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
eu: Zereginari laburpen esanguratsu bat jartzen badiozu, zeregina zeri buruzkoa den jakingo duzu.

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
eu: Ziur zaude zirkularra laburpenik gabe bidaltzea nahi duzula?

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error loading calendar “{0}”
eu: Errorea “{0}“ egutegia kargatzean

en: The calendar is not marked for offline usage.
eu: Egutegia ez dago markatuta lineaz kanpo erabiltzeko.

en: Cannot save event
eu: Ezin da gertaera gorde

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
eu: “{0}“ irakurtzeko soilik den egutegia da eta ezin da eraldatu. Hautatu hitzorduak onartzen dituen beste egutegi bat.

en: Cannot save task
eu: Ezin da zeregina gorde

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” does not support assigned tasks, please select a different task list.
eu: “{0}“-(e)k ez du esleitutako zereginak onartzen. Hautatu zereginen beste zerrenda bat.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error loading task list “{0}”
eu: Errorea “{0}“ zereginen zerrenda kargatzean

en: The task list is not marked for offline usage.
eu: Zeregina ez dago markatuta lineaz kanpo erabiltzeko.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error loading memo list “{0}”
eu: Errorea “{0}“ zirkularren zerrenda kargatzean

en: The memo list is not marked for offline usage.
eu: Zirkularren zerrenda ez dago markatuta lineaz kanpo erabiltzeko.

note: Translators: {0} is the name of the calendar/memo list/task list.
en: Failed to add timezone to “{0}”
eu: Huts egin du ordu-zona “{0}“(r)i gehitzean

note: The {0} is a calendar/memo list/task list name, which is useless here
en: Failed to save attachments
eu: Huts egin du eranskinak gordetzean

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to open calendar “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“ egutegia irekitzean

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to open memo list “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“ zirkularren zerrenda irekitzean

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to open task list “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“ zereginen zerrenda irekitzean

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to create an event in the calendar “{0}”
eu: Huts egin du gertaera “{0}“ egutegian sortzean

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to create a memo in the memo list “{0}”
eu: Huts egin du zirkularra “{0}“ zirkularren zerrendan sortzean

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to create a task in the task list “{0}”
eu: Huts egin du zeregina “{0}“ zereginen zerrendan sortzean

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to modify an event in the calendar “{0}”
eu: Huts egin du gertaera “{0}“ egutegian aldatzean

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to modify a memo in the memo list “{0}”
eu: Huts egin du zirkularra “{0}“ zirkularren zerrendan aldatzean

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to modify a task in the task list “{0}”
eu: Huts egin du zeregina “{0}“ zereginen zerrendan aldatzean

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to delete an event in the calendar “{0}”
eu: Huts egin du gertaera “{0}“ egutegitik ezabatzean

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to delete a memo in the memo list “{0}”
eu: Huts egin du zirkularra “{0}“ zirkularren zerrendatik ezabatzean

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to delete a task in the task list “{0}”
eu: Huts egin du zeregina “{0}“ zereginen zerrendatik ezabatzean

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to update an event in the calendar “{0}”
eu: Huts egin du gertaera “{0}“ egutegian eguneratzean

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to update a memo in the memo list “{0}”
eu: Huts egin du zirkularra “{0}“ zirkularren zerrendan eguneratzean

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to update a task in the task list “{0}”
eu: Huts egin du zeregina “{0}“ zereginen zerrendan eguneratzean

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to send an event to the calendar “{0}”
eu: Huts egin du gertaera “{0}“ egutegira bidaltzean

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to send a memo to the memo list “{0}”
eu: Huts egin du zirkularra “{0}“ zirkularren zerrendara bidaltzean

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to send a task to the task list “{0}”
eu: Huts egin du zeregina “{0}“ zereginen zerrendara bidaltzean

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error creating view for the calendar “{0}”
eu: Errorea “{0}“ egutegiaren ikuspegia sortzean

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error creating view for the task list “{0}”
eu: Errorea “{0}“ zereginen zerrendaren ikuspegia sortzean

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error creating view for the memo list “{0}”
eu: Errorea “{0}“ zirkularren zerrendaren ikuspegia sortzean

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to copy an event into the calendar “{0}”
eu: Huts egin du gertaera bat “{0}“ egutegian kopiatzean

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to copy a task into the task list “{0}”
eu: Huts egin du zeregina “{0}“ zereginen zerrendan kopiatzean

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to copy a memo into the memo list “{0}”
eu: Huts egin du zirkularra “{0}“ zirkularren zerrendan kopiatzean

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to move an event into the calendar “{0}”
eu: Huts egin du gertaera “{0}“ egutegira eramatean

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to move a task into the task list “{0}”
eu: Huts egin du zeregina “{0}“ zereginen zerrendara eramatean

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to move a memo into the memo list “{0}”
eu: Huts egin du zirkularra “{0}“ zirkularren zerrendan eramatean

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to get an event from the calendar “{0}”
eu: Huts egin du gertaera “{0}“ egutegitik eskuratzean

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to get a task from the task list “{0}”
eu: Huts egin du zeregina “{0}“ zereginen zerrendatik eskuratzean

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to get a memo from the memo list “{0}”
eu: Huts egin du zirkularra “{0}“ zirkularren zerrendatik eskuratzean

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Copying an event into the calendar “{0}”
eu: Gertaera “{0}“ egutegian kopiatzen

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Copying a task into the task list “{0}”
eu: Zeregina “{0}“ zereginen zerrendan kopiatzen

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Copying a memo into the memo list “{0}”
eu: Zirkularra “{0}“ zirkularren zerrendan kopiatzen

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Moving an event into the calendar “{0}”
eu: Gertaera “{0}“ egutegira eramaten

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Moving a task into the task list “{0}”
eu: Zeregina “{0}“ zereginen zerrendara eramaten

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Moving a memo into the memo list “{0}”
eu: Zirkularra “{0}“ zirkularren zerrendara eramaten

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to refresh calendar “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“ egutegia freskatzean

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to refresh task list “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“ zereginen zerrenda freskatzean

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to refresh memo list “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“ zirkularren zerrenda freskatzean

en: Failed to make an occurrence movable
eu: Huts egin du agerraldi bat aldagarri

en: Something has gone wrong when displaying the event
eu: Sortu ikuspegi hau erakusten duen leiho berri bat

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the event. You can try again by moving to another event and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
eu: WebKitWebProcess prozesu bat kraskatu egin da gertaera bistaratzean. Gertaera beste gertaera batera eramanez eta jatorrizko gertaerara bueltan ekarriz konpontzen saia zaitezke. Arazoak jarraitzen badu, bidali arazoari buruzko txosten bat GNOMEren Gitlab gunera.

en: Something has gone wrong when displaying the memo
eu: Zerbait gaizki irten da zirkularra bistaratzean

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the memo. You can try again by moving to another memo and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
eu: WebKitWebProcess prozesu bat kraskatu egin da zirkularra bistaratzean. Zirkularra beste zirkular batera eramanez eta jatorrizko zirkularrera bueltan ekarriz konpontzen saia zaitezke. Arazoak jarraitzen badu, bidali arazoari buruzko txosten bat GNOMEren Gitlab gunera.

en: Something has gone wrong when displaying the task
eu: Zerbait gaizki irten da zeregina bistaratzean

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the task. You can try again by moving to another task and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
eu: WebKitWebProcess prozesu bat kraskatu egin da zeregina bistaratzean. Zeregina beste zeregin batera eramanez eta jatorrizko zereginera bueltan ekarriz konpontzen saia zaitezke. Arazoak jarraitzen badu, bidali arazoari buruzko txosten bat GNOMEren Gitlab gunera.

en: Do you want to detach event from the series?
eu: Gertaera serietik askatu nahi duzu?

en: The event “{0}” will be detached from its series and saved as a new standalone event.
eu: “{0}” gertaera serie honetatik askatuko da eta banakako gertaera gisa gordeko da.

en: _Detach and Create Copy
eu: _Askatu eta sortu kopia

en: Summary
eu: Laburpena

en: Description
eu: Azalpena

en: Any Field
eu: Edozein eremu

en: Classification
eu: Sailkapena

en: Public
eu: Publikoa

en: Private
eu: Pribatua

en: Confidential
eu: Konfidentziala

en: Organizer
eu: Antolatzailea

en: Attendee
eu: Partaidea

en: Location
eu: Kokalekua

en: Attachments
eu: Eranskinak

en: Exist
eu: Bai

en: Do Not Exist
eu: Ez

en: Recurrence
eu: Errepikapena

en: Occurs
eu: Gertatzen da

en: Less Than
eu: hau baino txikiagoa da

en: Exactly
eu: hain zuzen

en: More Than
eu: hau baino handiagoa da

en: Summary Contains
eu: Laburpenak hau dauka

en: Description Contains
eu: Azalpenak hau dauka

en: with one guest | with %d guests
eu[0]: gonbidatu batekin
eu[1]: %d gonbidaturekin

en: Comments: %s
eu: Iruzkinak: %s

[ctx: iCalendarStatus]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: iCalendarStatus]
en: Tentative
eu: Behin-behinekoa

[ctx: iCalendarStatus]
en: Confirmed
eu: Berretsia

[ctx: iCalendarStatus]
en: Draft
eu: Zirriborroa

[ctx: iCalendarStatus]
en: Final
eu: Behin-betikoa

[ctx: iCalendarStatus]
en: Not Started
eu: Ez da hasi

[ctx: iCalendarStatus]
en: Needs Action
eu: Ekintza behar du

[ctx: iCalendarStatus]
en: In Progress
eu: Abian

[ctx: iCalendarStatus]
en: Completed
eu: Osatuta

[ctx: iCalendarStatus]
en: Cancelled
eu: Bertan behera utzita

en: Accepted
eu: Onartua

en: Declined
eu: Ukatua

en: Tentative
eu: Behin-behinekoa

en: Delegated
eu: Delegatua

en: Needs action
eu: Ekintza behar du

note: Translators: 'Status' here means the state of the attendees, the resulting string will be in a form: * Status: Accepted: X   Declined: Y   ...
en: Status
eu: Egoera

en: No Summary
eu: Laburpenik ez

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
eu: _Antolatzailea: %s <%s>

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser"
en: Organizer: %s
eu: Antolatzailea: %s

note: Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting" Translators: It will display "Location: LocationOfTheAppointment"
en: Location: %s
eu: Kokalekua: %s

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime (DurationOfTheMeeting)"
en: Start: %s (%s)
eu: Hasiera: %s (%s)

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime" Translators: It will display "Start: StartDateAndTime"
en: Start: %s
eu: Hasiera: %s

note: Translators: It's for a task due date, it will display "Due: DateAndTime" Translators: It will display "Due: DueDateAndTime"
en: Due: %s
eu: Mugaeguna: %s

note: Translators: It's for a task completed date, it will display "Completed: DateAndTime" Translators: It will display "Completed: DateAndTimeWhenCompleted"
en: Completed: %s
eu: Eginda: %s

note: Translators: Default attachment filename.
en: attachment.dat
eu: eranskina.dat

en: Untitled
eu: Izengabea

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: GEO Location:
eu: GEO kokalekua:

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Start Date:
eu: Hasiera-data:

en: End Date:
eu: Amaiera-eguna:

en: Recurs:
eu: Errekurts.

en: Due Date:
eu: Mugaeguna:

en: Estimated duration:
eu: Kalkulatutako iraupena:

en: Status:
eu: Egoera:

en: Categories:
eu: Kategoriak:

en: High
eu: Altua

en: Normal
eu: Arrunta

en: Low
eu: Baxua

en: Priority:
eu: Lehentasuna:

en: Classification:
eu: Sailkapena:

en: Organizer:
eu: Antolatzailea:

en: Attendees:
eu: Partaideak:

en: Web Page:
eu: Web orria:

en: New Appointment
eu: Hitzordu berria

en: New All Day Event
eu: Egun osoko gertaera berria

en: New Meeting
eu: Bilera berria

en: Go to Today
eu: Joan gaurko egunera

en: Go to Date
eu: Joan data jakin batera

en: It has reminders.
eu: Oroigarriak ditu.

en: It has recurrences.
eu: Errepikapenak ditu.

en: It is a meeting.
eu: Bilera bat da.

en: Calendar Event: Summary is %s.
eu: Egutegi-gertaera: laburpena %s da.

en: Calendar Event: It has no summary.
eu: Egutegi-gertaera: ez du laburpenik.

en: calendar view event
eu: Egutegi-gertaeren ikuspegia

en: Grab Focus
eu: Hartu fokua

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has %d event. | It has %d events.
eu[0]: Gertaera %d du.
eu[1]: %d gertaera ditu.

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has no events.
eu: Ez du gertaerarik.

note: To translators: First %s is the week, for example "July 10th - July 14th, 2006". Second %s is the number of events in this work week, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Work Week View: %s. %s
eu: Lan-asteko ikuspegia: %s. %s

note: To translators: First %s is the day, for example "Thursday July 13th, 2006". Second %s is the number of events on this day, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Day View: %s. %s
eu: Eguneko ikuspegia: %s. %s

en: calendar view for a work week
eu: Lan-asteko egutegi-ikuspegia

en: calendar view for one or more days
eu: Egun baten edo gehiagoren egutegi-ikuspegia

en: a table to view and select the current time range
eu: taula uneko orduaren barrutia ikusteko eta hautatzeko

en: Jump button
eu: Joan botoia

en: Click here, you can find more events.
eu: Egin klik gertaera gehiago bilatzeko.

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Play a sound ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Play a sound
eu: Jo soinua

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Pop up an alert
eu: Bistaratu pantailan abisu bat

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Send an email ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Send an email
eu: Bidali mezua

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Run a program ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Run a program
eu: Exekutatu programa

[ctx: cal-reminders]
en: Unknown action to be performed
eu: Egin beharreko ekintza ezezaguna

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the start
eu: %s %s hasi aurretik

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the start
eu: %s %s hasi ondoren

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start
eu: %s hasieran

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the end
eu: %s %s amaitu aurretik

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the end
eu: %s %s amaitu ondoren

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end
eu: %s amaieran

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
eu: %s - %s

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
eu: abiarazle-mota ezezagunaren %s

en: Month View: %s. %s
eu: Hileko ikuspegia: %s. %s

en: Week View: %s. %s
eu: Asteko ikuspegia: %s. %s

en: calendar view for a month
eu: Hileko egutegi-ikuspegia

en: calendar view for one or more weeks
eu: Aste baten edo gehiagoren egutegi-ikuspegia

en: Modify a task | Modify %u tasks
eu[0]: Aldatu zeregin bat
eu[1]: Aldatu %u zeregin

en: _General
eu: _Orokorra

[ctx: ECompEditor]
en: Sta_rt date:
eu: Ha_siera-data:

en: _Categories
eu: _Kategoriak

en: Creating view for calendar “%s”
eu: “%s” egutegiaren ikuspegia sortzen

en: Creating view for task list “%s”
eu: “%s” zereginen zerrendaren ikuspegia sortzen

en: Creating view for memo list “%s”
eu: “%s” zirkularren zerrendaren ikuspegia sortzen

en: Deletion _reason:
eu: Ezabatzearen _arrazoia:

en: Cancellation _reason:
eu: Bertan behera uztearen _arrazoia:

en: Destination is read only
eu: Helburua irakurtzekoa soilik da

en: Copying events to the calendar “%s”
eu: Gertaerak “%s” egutegian kopiatzen

en: Copying memos to the memo list “%s”
eu: Zirkularrak “%s” zirkularren zerrendan kopiatzen

en: Copying tasks to the task list “%s”
eu: Zereginak “%s” zereginen zerrendan kopiatzen

en: _Delete this item from all other recipient’s mailboxes?
eu: _Ezabatu elementu hau beste postontzi guztietatik?

en: _Retract comment
eu: _Uzkurtu iruzkina

en: Select Date
eu: Hautatu data

en: Select _Today
eu: Hautatu _Gaur

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Maiatza

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
eu: Gertaera errepikatu bat aldatzen ari zara. Zer aldatu nahi duzu?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
eu: Gertaera errepikatu bat delegatzen ari zara. Zer delegatzea nahi duzu?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
eu: Zeregin errepikatu bat aldatzen ari zara. Zer aldatu nahi duzu?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
eu: Zirkular errepikatu bat aldatzen ari zara. Zer aldatu nahi duzu?

en: This Instance Only
eu: Instantzia hau bakarrik

en: This and Prior Instances
eu: Instantzia hau eta aurrekoak

en: This and Future Instances
eu: Instantzia hau eta ondorengoak

en: All Instances
eu: Instantzia guztiak

en: Send my reminders with this event
eu: Bidali nire oroigarriak gertaera honekin

en: Notify new attendees _only
eu: Jakinarazi partaide berriak _soilik

en: Cut selected events to the clipboard
eu: Ebaki hautatutako gertaerak arbelera

en: Copy selected events to the clipboard
eu: Kopiatu hautatutako gertaerak arbelean

en: Paste events from the clipboard
eu: Itsatsi gertaerak arbeletik

en: Delete selected events
eu: Ezabatu hautatutako gertaerak

en: Pasted text doesn’t contain valid iCalendar data
eu: Itsatsitako testuak ez dauka baliozko iCalendar daturik

en: Default calendar not found
eu: Ez da egutegi lehenetsia aurkitu

en: Default memo list not found
eu: Ez da zirkularren zerrenda lehenetsia aurkitu

en: Default task list not found
eu: Ez da zereginen zerrenda lehenetsia aurkitu

en: No suitable component found
eu: Ez da osagai egokirik aurkitu

en: Pasting iCalendar data
eu: iCalendar datuak itsasten

en: %d %b %Y
eu: %Y %b %d

en: %A %d %b %Y
eu: %A, %Y %b %d

en: %a %d %b %Y
eu: %a, %Y %b %d

en: %d appointment | %d appointments
eu[0]: Hitzordu %d
eu[1]: %d hitzordu

en: %d selected
eu: %d hautatuta

en: Start Date
eu: Hasiera-data

en: End Date
eu: Amaiera-eguna

en: Created
eu: Sortze-data

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

en: Source
eu: Iturburua

en: Type
eu: Mota

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Source with UID “%s” not found
eu: Ez da “%s” UIDko iturburua aurkitu

en: Creating an event
eu: Gertaera sortzen

en: Creating a memo
eu: Zirkularra sortzen

en: Creating a task
eu: Zeregina sortzen

en: Recurring
eu: Errepikatua

en: Assigned
eu: Esleitua

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Free
eu: Librea

en: Busy
eu: Lanpetuta

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
eu: Kokaleku geografikoa formatu honetan idatzi behar da: 
    
    45.436845,125.862501

en: In Progress
eu: Abian

en: Modifying an event
eu: Gertaera aldatzen

en: Modifying a memo
eu: Zirkularra aldatzen

en: Modifying a task
eu: Zeregina aldatzen

en: Removing an event
eu: Gertaera kentzen

en: Removing a memo
eu: Zirkularra kentzen

en: Removing a task
eu: Zeregina kentzen

en: Deleting an event | Deleting %d events
eu[0]: Gertaera bat kentzen
eu[1]: %d gertaera kentzen

en: Deleting a memo | Deleting %d memos
eu[0]: Zirkular bat kentzen
eu[1]: %d zirkular kentzen

en: Deleting a task | Deleting %d tasks
eu[0]: Zeregin bat kentzen
eu[1]: %d zeregin kentzen

en: Pasting an event | Pasting %d events
eu[0]: Gertaera bat itsasten
eu[1]: %d gertaera itsasten

en: Pasting a memo | Pasting %d memos
eu[0]: Zirkular bat itsasten
eu[1]: %d zirkular itsasten

en: Pasting a task | Pasting %d tasks
eu[0]: Zeregin bat itsasten
eu[1]: %d zeregin itsasten

en: Updating an event
eu: Gertaera eguneratzen

en: Updating a memo
eu: Zirkularra eguneratzen

en: Updating a task
eu: Zeregina eguneratzen

en: Getting events to purge in the calendar “%s”
eu: Gertaerak eskuratzen “%s” egutegitik betirako kentzeko

en: Getting memos to purge in the memo list “%s”
eu: Zirkularrak eskuratzen “%s” zirkularren zerrendatik betirako kentzeko

en: Getting tasks to purge in the task list “%s”
eu: Zereginak eskuratzen “%s” zereginen zerrendatik betirako kentzeko

en: Purging events in the calendar “%s”
eu: Gertaerak “%s” egutegitik betirako kentzen

en: Purging memos in the memo list “%s”
eu: Zirkularrak “%s” zirkularren zerrendatik betirako kentzen

en: Purging tasks in the task list “%s”
eu: Zereginak “%s” zereginen zerrendatik betirako kentzen

en: Purging events
eu: Gertaerak betirako kentzen

en: Purging memos
eu: Zirkularrak betirako kentzen

en: Purging tasks
eu: Zereginak betirako kentzen

en: Expunging completed tasks
eu: Ezabatu burututako zereginak

en: Moving an event | Moving %d events
eu[0]: Gertaera bat lekuz aldatzen
eu[1]: %d gertaera lekuz aldatzen

en: Copying an event | Copying %d events
eu[0]: Gertaera bat kopiatzen
eu[1]: %d gertaera kopiatzen

en: Moving a memo | Moving %d memos
eu[0]: Zirkular bat lekuz aldatzen
eu[1]: %d zirkular lekuz aldatzen

en: Copying a memo | Copying %d memos
eu[0]: Zirkular bat kopiatzen
eu[1]: %d zirkular kopiatzen

en: Moving a task | Moving %d tasks
eu[0]: Zeregin bat lekuz aldatzen
eu[1]: %d zeregin lekuz aldatzen

en: Copying a task | Copying %d tasks
eu[0]: Zeregin bat kopiatzen
eu[1]: %d zeregin kopiatzen

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
eu: %a %Y/%m/%d %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
eu: %a %Y/%m/%d %I:%M:%S %p

en: The date must be entered in the format: 
    %s
eu: Data formatu honetan idatzi behar da: 
    %s

en: Event’s time is in the past
eu: Gertaeraren ordua iraganean dago

en: Event cannot be edited, because the selected calendar could not be opened
eu: Gertaera ezin da editatu, ezin izan delako hautatutako egutegia ireki

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
eu: Gertaera ezin da editatu, hautatutako egutegia irakurtzeko soilik delako

en: Changes made to the event will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
eu: Gertaerari egindako aldaketak ez zaizkie partaideei bidaliko, zu ez baitzara antolatzailea

en: Start date is not a valid date
eu: Hasierako data ez dauka baliozko datarik

en: Start time is not a valid time
eu: Hasierako ordua ez da baliozko ordua

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: End date is not a valid date
eu: Amaierako data ez dauka baliozko datarik

en: End time is not a valid time
eu: Amaierako ordua ez da baliozko ordua

en: Toggles whether to display categories
eu: Kategoriak erakusten edo ezkutatzen ditu

en: Time _Zone
eu: Ordu-_zona

en: Toggles whether the time zone is displayed
eu: Ordu-zona eremua erakusten edo ezkutatzen du

en: All _Day Event
eu: _Egun osoko gertaera

en: Toggles whether to have All Day Event
eu: Egun osoko gertaera erakusten edo ezkutatzen du

en: Show Time as _Busy
eu: Erakutsi ordua _lanpetuta gisa

en: Toggles whether to show time as busy
eu: Ordua lanpetuta gisa erakusten edo ezkutatzen du

en: Pu_blic
eu: _Publikoa

en: Classify as public
eu: Klasifikatu publiko gisa

en: _Private
eu: _Pribatua

en: Classify as private
eu: Klasifikatu pribatu gisa

en: _Confidential
eu: _Konfidentziala

en: Classify as confidential
eu: Klasifikatu konfidentzial gisa

[ctx: ECompEditor]
en: _Start time:
eu: _Hasiera:

[ctx: ECompEditor]
en: _End time:
eu: _Amaiera:

[ctx: ECompEditor]
en: All da_y event
eu: _Egun osoko gertaera

[ctx: ECompEditorPage]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: ECompEditorPage]
en: Reminders
eu: Oroigarriak

[ctx: ECompEditorPage]
en: Recurrence
eu: Errepikapena

[ctx: ECompEditorPage]
en: Attachments
eu: Eranskinak

[ctx: ECompEditorPage]
en: Schedule
eu: Antolaketa

en: Meeting — %s
eu: Bilera — %s

en: Appointment — %s
eu: Hitzordua — %s

en: New note
eu: Ohar berria

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list could not be opened
eu: Zirkularra ezin da editatu, ezin izan delako hautatutako zirkularren zerrenda ireki

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
eu: Zirkularra ezin da editatu, hautatutako zirkularren zerrenda irakurtzeko soilik delako

en: Changes made to the memo will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
eu: Zirkularrari egindako aldaketak ez zaizkie partaideei bidaliko, zu ez baitzara antolatzailea

en: _List:
eu: _Zerrenda:

en: Assigned Memo — %s
eu: Esleitutako zirkularra — %s

en: Memo — %s
eu: Zirkularra — %s

en: Attachment | Attachments
eu[0]: Eranskina
eu[1]: Eranskinak

en: Could not load “%s”
eu: Ezin izan da “%s” kargatu

en: Could not load the attachment
eu: Ezin izan da eranskina kargatu

en: Some attachments are still being downloaded. Please wait until the download is finished.
eu: Eranskin batzuk deskargatzen ari dira. Deskarga amaitu arte zain egon.

en: Attachment “%s” cannot be found, remove it from the list, please
eu: Ez da “%s” eranskina aurkitu, kendu ezazu hura zerrendatik.

en: Attachment “%s” doesn’t have valid URI, remove it from the list, please
eu: “%s” eranskinak ez dauka baliozko URIrik, kendu ezazu zerrendatik.

en: _Attachment…
eu: _Eranskina…

en: Attach a file
eu: Erantsi fitxategi bat

en: _Attachments
eu: _Eranskinak

en: Show attachments
eu: Erakutsi eranskinak

en: Icon View
eu: Ikono-ikuspegia

en: List View
eu: Zerrenda-ikuspegia

en: Cannot find attendee “%s” in the list of attendees
eu: Ezin da “%s” partaidea aurkitu partaideen zerrendan

en: Not enough rights to delete attendee “%s”
eu: Ez dago nahikoa baimenik “%s” partaidea ezabatzeko

en: Failed to delete selected attendee | Failed to delete selected attendees
eu[0]: Huts egin du hautatutako partaidea ezabatzean
eu[1]: Huts egin du hautatutako partaideak ezabatzean

en: Organizer address is not a valid user mail address
eu: Antolatzailearen helbidea ez da baliozko posta-helbidea

en: A_ttendees
eu: _Partaideak

en: Toggles whether the Attendees are displayed
eu: Partaideak bistaratuko diren ala ez txandakatzen du

en: R_ole Field
eu: A_raua eremua

en: Toggles whether the Role field is displayed
eu: Araua eremua erakusten edo ezkutatzen du

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
eu: RSVP eremua erakusten edo ezkutatzen du

en: _Status Field
eu: _Egoera eremua

en: Toggles whether the Status field is displayed
eu: Egoera eremua erakusten edo ezkutatzen du

en: _Type Field
eu: _Mota eremua

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
eu: Partaide-mota eremua erakusten edo ezkutatzen du

en: An organizer is required.
eu: Antolatzailea behar da.

en: At least one attendee is required.
eu: Partaide bat behar da gutxienez.

en: Or_ganizer:
eu: _Antolatzailea:

en: Override color of the event. If not set, then color of the calendar is used.
eu: Gainidatzi gertaeraren kolorea. Ezarrita ez badago, egutegiaren kolorea erabiliko da.

en: Override color of the memo. If not set, then color of the memo list is used.
eu: Gainidatzi zirkularraren kolorea. Ezarrita ez badago, zirkularren zerrendaren kolorea erabiliko da.

note: E_SOURCE_EXTENSION_TASK_LIST
en: Override color of the task. If not set, then color of the task list is used.
eu: Gainidatzi zereginaren kolorea. Ezarrita ez badago, zereginaren kolorea erabiliko da.

[ctx: ECompEditor]
en: Atte_ndees…
eu: _Partaideak…

en: Add exception
eu: Gehitu salbuespena

en: Modify exception
eu: Aldatu salbuespena

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
eu: -

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
eu: lehen

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
eu: segundo

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
eu: hirugarren

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
eu: laugarren

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fifth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fifth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fifth
eu: bosgarren

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
eu: azken

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
eu: Beste data bat

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
eu: 1etik 10era

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
eu: 11tik 20ra

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
eu: 21etik 31ra

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: For Translator : 'day' is part of the sentence of the form 'appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [day] [forever]' * (dropdown menu options are in[square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always f
en: day
eu: egun

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Monday
eu: Astelehena

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Tuesday
eu: Asteartea

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Wednesday
eu: Asteazkena

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Thursday
eu: Osteguna

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Friday
eu: Ostirala

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Saturday
eu: Larunbata

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Sunday
eu: Igandea

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
eu: -

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: occurrences
eu: aldiz

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This appointment rec_urs
eu: Hitzorduaren _baliabideak

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This task recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This task rec_urs
eu: Zeregin hau e_rrepikatu egiten da

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This memo recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This memo rec_urs
eu: Zirkular hau e_rrepikatu egiten da

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This component recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This component rec_urs
eu: Osagai honen _baliabideak

en: Recurrence exception date is invalid
eu: Salbuespenaren data ez da baliozkoa

en: End time of the recurrence is before the start
eu: Errepikapenaren amaierako ordua hasiera baino lehenagokoa da

en: R_ecurrence
eu: E_rrepikapena

en: Set or unset recurrence
eu: Jarri edo kendu errepikapena

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: Every
eu: Maiztasuna:

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: day(s)
eu: egun

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: week(s)
eu: aste

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: month(s)
eu: hilabete

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: year(s)
eu: urte

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: for
eu: iraupena:

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: until
eu: arte:

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: forever
eu: betiko

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
eu: Evolution-ek editatu ezin dituen errepikapenak dauzka hitzordu honek.

en: Exceptions
eu: Salbuespenak

en: A_dd
eu: _Gehitu

en: Re_move
eu: _Kendu

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Send To
eu: Bidali honi:

en: _Reminders
eu: _Oroigarriak

en: Set or unset reminders
eu: Jarri edo kendu oroigarriak

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "None" for "No reminder set"
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: This constructs predefined reminder's description, for example "15 minutes before", "1 hour before", "1 day before", but, if user has set, also more complicated strings like "2 days 13 hours 1 minute before".
en: %s before
eu: %s lehenago

[ctx: cal-reminders]
en: at the start
eu: hasieran

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "Custom" for "Custom reminder set"
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Add predefined time…
eu: Gehitu ordu aurredefinitua…

en: Remove predefined times
eu: Kendu ordu aurredefinituak

en: Set a custom predefined time to
eu: Ezarri aurredefinitutako ordu pertsonalizatua

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
eu: egu_n

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
eu: _ordu

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
eu: _minutu

en: _Add time
eu: _Gehitu denbora

en: Reminders
eu: Oroigarriak

en: _Reminder
eu: _Oroigarria

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: minute(s)
eu: minutu

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ hour(s) ] [ before ] [ start ]
en: hour(s)
eu: ordu

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ day(s) ] [ before ] [ start ]
en: day(s)
eu: egun

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: before
eu: lehenago

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ after ] [ start ]
en: after
eu: geroago

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: start
eu: hasiera

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ end ]
en: end
eu: amaiera

note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: Re_peat the reminder
eu: _Errepikatu oroigarria

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: extra times every
eu: bider, maiztasun honekin:

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: minutes
eu: minutu

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ hours ]
en: hours
eu: ordu

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ days ]
en: days
eu: egunero

[ctx: cal-reminders]
note: page_reminders->priv->custom_email_entry is initialized on demand
en: Custom _message
eu: _Mezu pertsonalizatua

[ctx: cal-reminders]
en: Custom reminder _sound
eu: Oroigarriaren _soinu pertsonalizatua

en: Select a sound file
eu: Hautatu soinu-fitxategia

en: _Program:
eu: _Programa:

en: _Arguments:
eu: _Argumentuak:

en: _Send To:
eu: Bidali _honi:

en: _Schedule
eu: _Programazioa

en: Query free / busy information for the attendees
eu: Kontsultatu libre/lanpetuta informazioa partaideentzako

[ctx: ECompEditor]
en: _Summary:
eu: _Laburpena:

en: Click here to open the URL
eu: Egin klik hemen URLa irekitzeko

en: Click here to open map
eu: Egin klik hemen mapa irekitzeko

[ctx: ECompEditor]
en: _Location:
eu: _Kokalekua:

[ctx: ECompEditor]
en: _Categories…
eu: _Kategoriak…

en: Edit as text
eu: Editatu testu gisa

en: View as text
eu: Ikusi testu gisa

en: View as HTML
eu: Ikusi HTML gisa

[ctx: ECompEditor]
en: _Description:
eu: _Azalpena:

[ctx: ECompEditor]
en: _Web page:
eu: _Web orria:

[ctx: ECompEditor]
en: D_ue date:
eu: _Mugaeguna:

[ctx: ECompEditor]
en: Date _completed:
eu: _Osatze-data:

[ctx: ECompEditor]
en: Public
eu: Publikoa

[ctx: ECompEditor]
en: Private
eu: Pribatua

[ctx: ECompEditor]
en: Confidential
eu: Konfidentziala

[ctx: ECompEditor]
en: C_lassification:
eu: _Sailkapena:

[ctx: ECompEditor]
en: _Status:
eu: _Egoera:

[ctx: ECompEditor]
en: Undefined
eu: Definitu gabe

[ctx: ECompEditor]
en: High
eu: Altua

[ctx: ECompEditor]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: ECompEditor]
en: Low
eu: Baxua

[ctx: ECompEditor]
en: Priorit_y:
eu: _Lehentasuna:

[ctx: ECompEditor]
en: Percent complete:
eu: Osatutako ehunekoa:

[ctx: ECompEditor]
en: Time _zone:
eu: _Ordu-zona:

[ctx: ECompEditor]
en: Show time as _busy
eu: Erakutsi ordua _lanpetuta gisa

[ctx: ECompEditor]
note: Translators: This 'None' is meant for 'Color' in calendar component editor, like 'None color'
en: None
eu: Bat ere ez

en: Esti_mated duration:
eu: _Kalkulatutako iraupena:

en: Task’s start date is in the past
eu: Zereginaren hasiera data iraganean dago

en: Task’s due date is in the past
eu: Zereginaren iraungitze-data iraganean dago

en: Task cannot be edited, because the selected task list could not be opened
eu: Zeregina ezin da editatu, ezin izan delako hautatutako zereginen zerrenda ireki

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
eu: Zeregina ezin da editatu, hautatutako zereginen zerrenda irakurtzeko soilik delako

en: Changes made to the task will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
eu: Zereginari egindako aldaketak ez zaizkie partaideei bidaliko, zu ez baitzara antolatzailea

en: Due date is not a valid date
eu: Amaierako data ez da baliozkoa

en: Completed date is not a valid date
eu: Osatze-data ez da baliozkoa

en: Completed date cannot be in the future
eu: Osatze-data ezin da etorkizunean izan

en: Due date cannot be the same as the Start date
eu: Mugaegunak ezin du hasierako dataren berdina izan

en: Start date is required for recurring tasks
eu: Hasierako data derrigorrezkoa da zeregin errepikakorretarako

en: All _Day Task
eu: _Egun osoko gertaera

en: Toggles whether to have All Day Task
eu: Egun osoko gertaera erakusten edo ezkutatzen du

en: Assigned Task — %s
eu: Esleitutako zeregina — %s

en: Task — %s
eu: Zeregina — %s

en: attachment
eu: eranskina

en: Sending notifications to attendees…
eu: Jakinarazpenak partaideei bidaltzen…

en: Saving changes…
eu: Aldaketak gordetzen…

en: Save and Close
eu: Gorde eta itxi

en: Close the current window
eu: Itxi uneko leihoa

en: Copy the selection
eu: Kopiatu hautapena

note: cut menu item
en: Cu_t
eu: _Moztu

en: Cut the selection
eu: Ebaki hautapena

en: Delete the selection
eu: Ezabatu hautapena

en: View help
eu: Ikusi laguntza

en: Paste the clipboard
eu: Arbelaren edukia itsasten du

en: _Print…
eu: _Inprimatu…

en: Pre_view…
eu: _Aurrebista…

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: Select all text
eu: Hautatu testu guztia

en: _Classification
eu: _Sailkapena

en: _Insert
eu: _Txertatu

en: _Options
eu: Au_kerak

en: Save current changes
eu: Gorde uneko aldaketak

en: Save current changes and close editor
eu: Gorde uneko aldaketak eta itxi editorea

en: Show _toolbar
eu: Erakutsi _tresna-barra

note: strftime format %A = full weekday name, %d = day of month, * %B = full month name. Don't use any other specifiers. strftime format %A = full weekday name, %d = day of * month, %B = full month name. You can change the * order but don't change the specifiers or add * anything.
en: %A %d %B
eu: %A, %B %d

note: To Translators: the %d stands for a week number, it's value between 1 and 52/53
en: Week %d
eu: %d. astea

note: Translators: %02i is the number of minutes; * this is a context menu entry to change the * length of the time division in the calendar * day view, e.g. a day is displayed in * 24 "60 minute divisions" or * 48 "30 minute divisions".
en: %02i minute divisions
eu: %02i minutu-zatiketa

en: Show the second time zone
eu: Erakutsi bigarren mailako ordu-zona

[ctx: cal-second-zone]
note: Translators: "None" indicates no second time zone set for a day view
en: None
eu: Bat ere ez

en: Select…
eu: Hautatu…

[ctx: estimated-duration]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Set an estimated duration for
eu: Ezarri kalkulatutako iraupen bat honetarako:

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _days
eu: _egun

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
eu: _ordu

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
eu: _minutu

en: _Set
eu: E_zarri

en: Chan_ge…
eu: A_ldatu…

en: Required Participants
eu: Beharrezko partaideak

en: Optional Participants
eu: Aukerako partaideak

en: Resources
eu: Baliabideak

en: Chair Persons
eu: Mahaiburuak

en: Attendees
eu: Partaideak

en: Individual
eu: Indibiduala

en: Group
eu: Taldea

en: Resource
eu: Baliabidea

en: Room
eu: Gela

en: Chair
eu: Mahaiburua

en: Required Participant
eu: Beharrezko partaidea

en: Optional Participant
eu: Aukerako partaidea

en: Non-Participant
eu: Ez-partaidea

en: Needs Action
eu: Ekintza behar du

en: Completed
eu: Osatuta

en: In Process
eu: Egiten ari da

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
eu: Idatzi %2$s erabiltzailearen pasahitza libre/lanpetutaren informazioa atzitzeko %1$s zerbitzarian

en: Failure reason: %s
eu: Hutsegitearen zergatia: %s

en: Enter password
eu: Idatzi pasahitza

en: Out of Office
eu: Bulegotik kanpo

en: No Information
eu: Ez dago informaziorik

en: Atte_ndees…
eu: _Partaideak…

en: O_ptions
eu: Au_kerak

en: Show _only working hours
eu: Erakutsi lan-orduak _bakarrik

en: Show _zoomed out
eu: Erakutsi _txikiagotuta

en: _Update free/busy
eu: _Eguneratu Libre/lanpetuta

en: _Autopick
eu: Au_tomatikoki hautatu

en: _All people and resources
eu: _Pertsona eta baliabide guztiak

en: All _people and one resource
eu: Pert_sona guztiak eta baliabide bat

en: _Required people
eu: _Beharrezko pertsonak

en: Required people and _one resource
eu: Beharrezko pertsonak eta ba_liabide bat

en: _Start time:
eu: _Hasiera:

en: _End time:
eu: _Amaiera:

en: Summary: %s
    Location: %s
eu: Laburpena: %s
    Kokalekua: %s

en: Summary: %s
eu: Laburpena: %s

en: Click here to add an attendee
eu: Egin klik partaidea gehitzeko

en: Member
eu: Kidea

en: Delegated To
eu: Delegatua

en: Delegated From
eu: Delegatzailea

en: Common Name
eu: Izen arrunta

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Cut selected memos to the clipboard
eu: Ebaki hautatutako zirkularrak arbelera

en: Copy selected memos to the clipboard
eu: Kopiatu hautatutako zirkularrak arbelean

en: Paste memos from the clipboard
eu: Itsatsi zirkularrak arbeletik

en: Delete selected memos
eu: Ezabatu hautatutako zirkularrak

en: Select all visible memos
eu: Hautatu ikusgai dauden zirkular guztiak

en: Click to add a memo
eu: Egin klik zirkularra gehitzeko

en: Undefined
eu: Definitu gabe

note: Translators: "%d%%" is the percentage of a task done. * %d is the actual value, %% is replaced with a percent sign. * Result values will be 0%, 10%, 20%, ... 100%
en: %d%%
eu: %% %d

en: Cut selected tasks to the clipboard
eu: Ebaki hautatutako zereginak arbelera

en: Copy selected tasks to the clipboard
eu: Kopiatu hautatutako zereginak arbelean

en: Paste tasks from the clipboard
eu: Itsatsi zereginak arbeletik

en: Delete selected tasks
eu: Ezabatu hautatutako zereginak

en: Select all visible tasks
eu: Hautatu ikusgai dauden zeregin guztiak

en: Click to add a task
eu: Egin klik zeregina gehitzeko

en: Start date
eu: Hasiera-data

en: Completion date
eu: Osatze-data

en: Complete
eu: Eginda

en: Due date
eu: Mugaeguna

en: % Complete
eu: Osatuta %

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Estimated duration
eu: Kalkulatutako iraupena

[ctx: timezone]
note: Translators: 'None' for a time zone, like 'No time zone being set'
en: None
eu: Bat ere ez

en: Select Timezone
eu: Hautatu ordu-zona

note: Translators: It will display "Time: StartDateAndTime (Duration)"
en: Time: %s %s
eu: Ordua: %s. %s

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
eu: Gaur

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
eu: Bihar

en: Tasks without Due date
eu: Mugaegunik gabeko zereginak

note: It doesn't matter which data-model is picked, because it's used only for thread creation and manipulation, not for its content.
en: Marking a task as complete
eu: Zeregin bat osatutatu gisa markatzen

en: New _Appointment…
eu: Hitz_ordu berria…

en: New _Meeting…
eu: _Bilera berria…

en: New _Task…
eu: _Zeregin berria…

en: _New Assigned Task…
eu: Esleitutako _zeregin berria…

en: Mark Task as _Complete
eu: Markatu zereginak o_satutako gisa

en: _Delete This Instance…
eu: Ezabatu _agerraldi hau…

en: Delete This and F_uture Occurrences…
eu: Ezabatu agerraldi _hau eta etorkizunekoak…

en: D_elete All Instances…
eu: Ezabatu instantzia _guztiak…

en: _Delete…
eu: Ez_abatu…

en: _Show Tasks without Due date
eu: _Erakutsi mugaegunik gabeko zereginak

en: To Do
eu: Egitekoak

note: strftime format %d = day of month, %B = full * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %B
eu: %B %d

en: %u event | %u events
eu[0]: Gertaera %u
eu[1]: %u gertaera

en: An organizer must be set.
eu: Antolatzailea ezarri behar da.

en: At least one attendee is necessary
eu: Partaide bat behar da gutxienez

en: Event information
eu: Gertaera-informazioa

en: Task information
eu: Zereginaren informazioa

en: Memo information
eu: Zirkularraren informazioa

en: Free/Busy information
eu: Libre/lanpetuta informazioa

en: Calendar information
eu: Egutegi-informazioa

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Accepted: Meeting Name".
en: Accepted
eu: Onartua

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Tentatively Accepted: Meeting Name".
en: Tentatively Accepted
eu: Oraingoz onartuta

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Declined: Meeting Name". Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Declined: Meeting Name".
en: Declined
eu: Ukatua

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Delegated: Meeting Name".
en: Delegated
eu: Delegatua

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Updated: Meeting Name".
en: Updated
eu: Eguneratuta

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Cancel: Meeting Name".
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Refresh: Meeting Name".
en: Refresh
eu: Freskatu

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Counter-proposal: Meeting Name".
en: Counter-proposal
eu: Kontraproposamena

en: Free/Busy information (%s to %s)
eu: Libre/lanpetuta informazioa (%s - %s)

en: iCalendar information
eu: iCalendar informazioa

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
eu: Ezin da baliabide bat gorde, gertaera berriak beste batekin talka egiten du.

en: Unable to book a resource, error:
eu: Ezin da baliabide bat gorde, errorea:

en: You must be an attendee of the event.
eu: Gertaerako partaide izan behar duzu.

en: Sending an event
eu: Gertaera bidaltzen

en: Sending a memo
eu: Zirkularra bidaltzen

en: Sending a task
eu: Zeregina bidaltzen

en: Original Appointment
eu: Jatorrizko hitzordua

en: %d day | %d days
eu[0]: Egun %d
eu[1]: %d egun

en: %d hour | %d hours
eu[0]: ordu %d
eu[1]: %d ordu

en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

note: TRANSLATORS: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
eu[0]: segundo %d
eu[1]: %d segundo

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY Translators: These are workday abbreviations, * e.g. Su=Sunday and Th=thursday G_DATE_MONDAY
en: Mo
eu: Al

note: G_DATE_TUESDAY
en: Tu
eu: Ar

note: G_DATE_WEDNESDAY
en: We
eu: Az

note: G_DATE_THURSDAY
en: Th
eu: Og

note: G_DATE_FRIDAY
en: Fr
eu: Or

note: G_DATE_SATURDAY
en: Sa
eu: Lr

note: G_DATE_SUNDAY
en: Su
eu: Ig

note: Translators: This is part of "START to END" text, * where START and END are date/times.
en:  to
eu:  -

note: Translators: This is part of "START to END * (Completed COMPLETED)", where COMPLETED is a * completed date/time.
en:  (Completed
eu:  (Eginda

note: Translators: This is part of "Completed COMPLETED", * where COMPLETED is a completed date/time.
en: Completed
eu: Osatuta

note: Translators: This is part of "START (Due DUE)", * where START and DUE are dates/times.
en:  (Due
eu:  (Falta:

note: Translators: This is part of "Due DUE", * where DUE is a date/time due the event * should be finished.
en: Due
eu: Falta:

en: Appointment
eu: Hitzordua

en: Task
eu: Zeregina

en: Memo
eu: Zirkularra

en: Attendees:
eu: Partaideak:

en: Estimated duration: %s
eu: Kalkulatutako iraupena: %s

en: Status: %s
eu: Egoera: %s

en: Priority: %s
eu: Lehentasuna: %s

en: Percent Complete: %i
eu: Osatutako ehunekoa: %i

en: URL: %s
eu: URLa: %s

en: Categories: %s
eu: Kategoriak: %s

en: Contacts:
eu: Kontaktuak:

en: Not Started
eu: Ez da hasi

en: In progress
eu: Egiten ari da

en: % Completed
eu: Osatuta %

en: is greater than
eu: hau baino handiagoa da

en: is less than
eu: hau baino txikiagoa da

en: Current State
eu: Uneko egoera

en: is Overdue
eu: atzeratuta dago

en: is Scheduled
eu: planifikatuta dago

en: is not Scheduled
eu: ez dago planifikatuta

en: Due In
eu: Noizko:

en: Next Days
eu: Hurrengo egunak

en: Previous Days
eu: Aurreko egunak

en: Appointments and Meetings
eu: Hitzorduak eta bilerak

en: New Calendar
eu: Egutegi berria

en: New Task List
eu: Zeregin-zerrenda berria

en: Cre_ate new calendar
eu: _Sortu egutegi berria

en: Cre_ate new task list
eu: _Sortu zereginen zerrenda berria

en: Opening calendar
eu: Egutegia irekitzea

en: iCalendar files (.ics)
eu: iCalendar fitxategiak (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
eu: Evolution-en iCalendar inportatzailea

en: vCalendar files (.vcs)
eu: vCalendar fitxategiak (.vcs)

en: Evolution vCalendar importer
eu: Evolution-en vCalendar inportatzailea

en: Calendar Events
eu: Egutegi-gertaerak

en: GNOME Calendar
eu: GNOME Egutegia

en: Evolution Calendar intelligent importer
eu: Evolution-en egutegiaren inportatzaile adimenduna

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
eu: Bilera

[ctx: iCalImp]
en: Event
eu: Gertaera

[ctx: iCalImp]
en: Task
eu: Zeregina

[ctx: iCalImp]
en: Memo
eu: Zirkularra

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
eu: instantzia bat da

[ctx: iCalImp]
note: have ? NULL :
en: has recurrences
eu: errepikapenak ditu

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
eu: oroigarriak ditu

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
eu: eranskinak ditu

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Public
eu: Publikoa

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Private
eu: Pribatua

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Confidential
eu: Konfidentziala

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification section name
en: Classification
eu: Sailkapena

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's summary Translators: Column header for a component summary
en: Summary
eu: Laburpena

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's location
en: Location
eu: Kokalekua

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's start time Translators: Column header for a component start date/time
en: Start
eu: Hasi

[ctx: iCalImp]
note: Translators: 'Due' like the time due a task should be finished
en: Due
eu: Falta:

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's end time
en: End
eu: Amaiera

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's categories
en: Categories
eu: Kategoriak

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's complete value (either percentage, or a date/time of a completion)
en: Completed
eu: Osatuta

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's URL
en: URL
eu: URLa

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
eu: Antolatzailea

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's attendees
en: Attendees
eu: Partaideak

[ctx: iCalImp]
en: Description
eu: Azalpena

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Column header for a component type; it can be Event, Task or Memo
en: Type
eu: Mota

note: * * This program is free software; you can redistribute it and/or modify it * under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by * the Free Software Foundation. * This program is distributed in the hope that it will be useful, but * WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implie
en: Africa/Abidjan
eu: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
eu: Afrika/Akkra

en: Africa/Addis_Ababa
eu: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
eu: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmera
eu: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
eu: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
eu: Afrika/Bangi

en: Africa/Banjul
eu: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
eu: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
eu: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
eu: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
eu: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
eu: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
eu: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
eu: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
eu: Afrika/Konakry

en: Africa/Dakar
eu: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
eu: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
eu: Afrika/Djibuti

en: Africa/Douala
eu: Afrika/Duala

en: Africa/El_Aaiun
eu: Afrika/Aaiun

en: Africa/Freetown
eu: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
eu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
eu: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
eu: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
eu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
eu: Afrika/Khartum

en: Africa/Kigali
eu: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
eu: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
eu: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
eu: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
eu: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
eu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
eu: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
eu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
eu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
eu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
eu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
eu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
eu: Afrika/Muqdisho

en: Africa/Monrovia
eu: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
eu: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
eu: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
eu: Afrika/Niamei

en: Africa/Nouakchott
eu: Afrika/Nuakchot

en: Africa/Ouagadougou
eu: Afrika/Uagadugu

en: Africa/Porto-Novo
eu: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
eu: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
eu: Afrika/Tonbuktu

en: Africa/Tripoli
eu: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
eu: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
eu: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
eu: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
eu: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
eu: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
eu: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
eu: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
eu: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
eu: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
eu: Amerika/Barbados

en: America/Belem
eu: Amerika/Belem

en: America/Belize
eu: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
eu: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
eu: Amerika/Bogota

en: America/Boise
eu: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
eu: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
eu: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
eu: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
eu: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
eu: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
eu: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
eu: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
eu: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
eu: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
eu: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
eu: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
eu: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
eu: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
eu: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
eu: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
eu: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
eu: Amerika/Denver

en: America/Detroit
eu: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
eu: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
eu: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
eu: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
eu: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
eu: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
eu: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
eu: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
eu: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
eu: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
eu: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
eu: Amerika/Guadalupe

en: America/Guatemala
eu: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
eu: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
eu: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
eu: Amerika/Halifax

en: America/Havana
eu: Amerika/Habana

en: America/Hermosillo
eu: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
eu: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
eu: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
eu: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
eu: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
eu: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
eu: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
eu: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
eu: Amerika/Jamaika

en: America/Jujuy
eu: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
eu: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
eu: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
eu: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
eu: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
eu: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
eu: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
eu: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
eu: Amerika/Maceio

en: America/Managua
eu: Amerika/Managua

en: America/Manaus
eu: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
eu: Amerika/Martinika

en: America/Mazatlan
eu: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
eu: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
eu: Amerika/Menominee

en: America/Merida
eu: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
eu: Amerika/Mexiko_Hiria

en: America/Miquelon
eu: Amerika/Mikelune

en: America/Monterrey
eu: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
eu: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
eu: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
eu: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
eu: Amerika/Nassau

en: America/New_York
eu: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
eu: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
eu: Amerika/Nome

en: America/Noronha
eu: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
eu: Amerika/Ipar Dakota/Erdialdea

en: America/Panama
eu: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
eu: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
eu: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
eu: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
eu: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
eu: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
eu: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
eu: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
eu: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
eu: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
eu: Amerika/Recife

en: America/Regina
eu: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
eu: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
eu: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
eu: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
eu: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
eu: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
eu: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
eu: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
eu: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
eu: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
eu: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
eu: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
eu: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
eu: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
eu: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
eu: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
eu: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
eu: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
eu: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
eu: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
eu: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
eu: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
eu: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
eu: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
eu: Antartika/Casey

en: Antarctica/Davis
eu: Antartika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
eu: Antartika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
eu: Antartika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
eu: Antartika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
eu: Antartika/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
eu: Antartika/Hego_Poloa

en: Antarctica/Syowa
eu: Antartika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
eu: Antartika/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
eu: Artikoa/Longyearbyen

en: Asia/Anadyr
eu: Asia/Anadir

en: Asia/Baghdad
eu: Asia/Bagdad

en: Asia/Calcutta
eu: Asia/Kalkuta

en: Asia/Colombo
eu: Asia/Kolonbo

en: Asia/Damascus
eu: Asia/Damasko

en: Asia/Hovd
eu: Asia/Kobdo

en: Asia/Kamchatka
eu: Asia/Kamtxatka

en: Asia/Karachi
eu: Asia/Karatxi

en: Asia/Kathmandu
eu: Asia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
eu: Asia/Krasnoiarsk

en: Asia/Macao
eu: Asia/Macau

en: Asia/Muscat
eu: Asia/Maskat

en: Asia/Nicosia
eu: Asia/Nikosia

en: Asia/Rangoon
eu: Asia/Rangun

en: Asia/Riyadh
eu: Asia/Riad

en: Asia/Seoul
eu: Asia/Seul

en: Asia/Shanghai
eu: Asia/Xangai

en: Asia/Singapore
eu: Asia/Singapur

en: Asia/Tehran
eu: Asia/Teheran

en: Asia/Tokyo
eu: Asia/Tokio

en: Asia/Ulaanbaatar
eu: Asia/Ulan Bator

en: Asia/Urumqi
eu: Asia/Urumtsi

en: Asia/Vientiane
eu: Asia/Vientian

en: Asia/Yakutsk
eu: Asia/Jakutsk

en: Asia/Yerevan
eu: Asia/Erevan

en: Atlantic/Azores
eu: Atlantikoa/Azoreak

en: Atlantic/Bermuda
eu: Atlantikoa/Bermuda

en: Atlantic/Canary
eu: Atlantikoa/Kanariak

en: Atlantic/Cape_Verde
eu: Atlantikoa/Cabo Verde

en: Atlantic/Faeroe
eu: Atlantikoa/Faroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
eu: Atlantikoa/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
eu: Atlantikoa/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
eu: Atlantikoa/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
eu: Atlantikoa/Hegoaldeko Georgiak

en: Atlantic/St_Helena
eu: Atlantikoa/Santa_Helena

en: Atlantic/Stanley
eu: Atlantikoa/Stanley

en: Europe/Amsterdam
eu: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
eu: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
eu: Europa/Atenas

en: Europe/Belfast
eu: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
eu: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
eu: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
eu: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
eu: Europa/Brusela

en: Europe/Bucharest
eu: Europa/Bukarest

en: Europe/Budapest
eu: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
eu: Europa/Kishinev

en: Europe/Copenhagen
eu: Europa/Kopenhage

en: Europe/Dublin
eu: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
eu: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
eu: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
eu: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
eu: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
eu: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
eu: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
eu: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
eu: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
eu: Europa/Luxenburgo

en: Europe/Madrid
eu: Europa/Madril

en: Europe/Malta
eu: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
eu: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
eu: Europa/Monako

en: Europe/Moscow
eu: Europa/Mosku

en: Europe/Nicosia
eu: Europa/Nikosia

en: Europe/Oslo
eu: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
eu: Europa/Paris

en: Europe/Prague
eu: Europa/Praga

en: Europe/Riga
eu: Europa/Riga

en: Europe/Rome
eu: Europa/Erroma

en: Europe/Samara
eu: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
eu: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
eu: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
eu: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
eu: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
eu: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
eu: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
eu: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
eu: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
eu: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
eu: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
eu: Europa/Vatikanoa

en: Europe/Vienna
eu: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
eu: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
eu: Europa/Varsovia

en: Europe/Zagreb
eu: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
eu: Europa/Zaporojie

en: Europe/Zurich
eu: Europa/Zurich

en: Indian/Antananarivo
eu: Indikoa/Antananarivo

en: Indian/Chagos
eu: Indikoa/Txagos

en: Indian/Christmas
eu: Indikoa/Christmas

en: Indian/Cocos
eu: Indikoa/Cocos

en: Indian/Comoro
eu: Indikoa/Komoreak

en: Indian/Kerguelen
eu: Indikoa/Kerguelen

en: Indian/Mahe
eu: Indikoa/Mahe

en: Indian/Maldives
eu: Indikoa/Maldivak

en: Indian/Mauritius
eu: Indikoa/Maurizio

en: Indian/Mayotte
eu: Indikoa/Mayotte

en: Indian/Reunion
eu: Indikoa/Reunion

en: Pacific/Apia
eu: Pazifikoa/Apia

en: Pacific/Auckland
eu: Pazifikoa/Auckland

en: Pacific/Chatham
eu: Pazifikoa/Chatham

en: Pacific/Easter
eu: Pazifikoa/Pazko uhartea

en: Pacific/Efate
eu: Pazifikoa/Efate

en: Pacific/Enderbury
eu: Pazifikoa/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
eu: Pazifikoa/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
eu: Pazifikoa/Fiji

en: Pacific/Funafuti
eu: Pazifikoa/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
eu: Pazifikoa/Galapagoak

en: Pacific/Gambier
eu: Pazifikoa/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
eu: Pazifikoa/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
eu: Pazifikoa/Guam

en: Pacific/Honolulu
eu: Pazifikoa/Honolulu

en: Pacific/Johnston
eu: Pazifikoa/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
eu: Pazifikoa/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
eu: Pazifikoa/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
eu: Pazifikoa/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
eu: Pazifikoa/Majuro

en: Pacific/Marquesas
eu: Pazifikoa/Markesak

en: Pacific/Midway
eu: Pazifikoa/Midway

en: Pacific/Nauru
eu: Pazifikoa/Nauru

en: Pacific/Niue
eu: Pazifikoa/Niue

en: Pacific/Norfolk
eu: Pazifikoa/Norfolk

en: Pacific/Noumea
eu: Pazifikoa/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
eu: Pazifikoa/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
eu: Pazifikoa/Palau

en: Pacific/Pitcairn
eu: Pazifikoa/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
eu: Pazifikoa/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
eu: Pazifikoa/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
eu: Pazifikoa/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
eu: Pazifikoa/Saipan

en: Pacific/Tahiti
eu: Pazifikoa/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
eu: Pazifikoa/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
eu: Pazifikoa/Tongatapu

en: Pacific/Truk
eu: Pazifikoa/Truk

en: Pacific/Wake
eu: Pazifikoa/Wake

en: Pacific/Wallis
eu: Pazifikoa/Wallis

en: Pacific/Yap
eu: Pazifikoa/Yap

en: Save as…
eu: Gorde honela…

en: Close the current file
eu: Itxi uneko fitxategia

en: New _Message
eu: _Mezu berria

en: Open New Message window
eu: Ireki mezu berriaren leihoa

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: Configure Evolution
eu: Konfiguratu Evolution

en: Save the current file
eu: Uneko fitxategia gordetzen du

en: Save _As…
eu: Gorde _honela...

en: Save the current file with a different name
eu: Gorde uneko fitxategia beste izen batekin

en: Character _Encoding
eu: _Karaktere-kodeketa

en: Option_s
eu: A_ukerak

en: Print Pre_view
eu: Inprimatzeko _aurrebista

en: Save as _Draft
eu: Gorde _zirriborro gisa

en: Save as draft
eu: Gorde zirriborro gisa

en: S_end
eu: _Bidali

en: Send this message
eu: Bidali mezu hau

en: _Main toolbar
eu: Tresna-barra _nagusia

en: Main toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Edit _toolbar
eu: _Edizioko tresna-barra

en: Edit toolbar
eu: Edizioko tresna-barra

en: PGP _Encrypt
eu: PGP _zifratzea

en: Encrypt this message with PGP
eu: Zifratu mezu hau PGPrekin

en: PGP _Sign
eu: PGP _sinadura

en: Sign this message with your PGP key
eu: Sinatu mezu hau zure PGP gakoarekin

en: _Picture Gallery
eu: _Irudien galeria

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
eu: Erakutsi irudien galeria bat zure mezura arrastatzeko

en: _Prioritize Message
eu: _Eman lehentasuna mezuari

en: Set the message priority to high
eu: Ezarri mezuaren lehentasuna altuenera

en: Re_quest Read Receipt
eu: E_skatu irakurragiriak

en: Get delivery notification when your message is read
eu: Lortu bidaltze-jakinarazpena mezu bat irakurtzean

en: Request _Delivery Status Notification
eu: _Eskatu banaketa-egoeraren jakinarazpena

en: Get delivery status notification for the message
eu: Eskuratu mezuaren banaketa-egoeraren jakinarazpena

en: S/MIME En_crypt
eu: S/MIME _zifratzea

en: Encrypt this message with S/MIME
eu: Zifratu mezu au S/MIME bidez

en: S/MIME Sig_n
eu: S/MIME s_inadura

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
eu: Sinatu mezu hau zure S/MIME sinadura-ziurtagiriarekin

en: _Bcc Field
eu: _Bcc eremua

en: Toggles whether the BCC field is displayed
eu: BCC eremua erakutsi edo ezkutatzen du

en: _Cc Field
eu: _Cc eremua

en: Toggles whether the CC field is displayed
eu: CC eremua erakutsi edo ezkutatzen du

en: _From Override Field
eu: _Nork gainjartzearen eremua

en: Toggles whether the From override field to change name or email address is displayed
eu: “Nork” eremua gainjartzean izena edo helbidea aldatzeko bistaratuko den edo ez

en: Mail-Follow_up-To Field
eu: Posta-_segimendua honi eremua

en: Toggles whether the Mail-Followup-To field is displayed
eu: “Posta-segimendua honi” eremua erakutsi edo ezkutatzen du

en: Mail-R_eply-To Field
eu: Posta-_erantzuna honi eremua

en: Toggles whether the Mail-Reply-To field is displayed
eu: “Posta-erantzuna honi” eremua erakutsi edo ezkutatzen du

en: _Reply-To Field
eu: “Erant_zun honi” eremua

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
eu: “Erantzun honi” eremua erakutsi edo ezkutatzen du

en: Visually _Wrap Long Lines
eu: Bisualki e_gokitu lerro luzeak

en: Attach
eu: Erantsi

en: Save Draft
eu: Gorde zirriborroa

en: _Name:
eu: _Izena:

en: Enter the recipients of the message
eu: Idatzi mezuaren hartzaileak

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
eu: Idatzi mezuaren kopia jasoko dutenen helbideak

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
eu: Idatzi hartzaileen zerrendan agertu gabe mezuaren kopia jasoko dutenen helbideak.

en: Fr_om:
eu: Nor_k:

en: _Reply-To:
eu: _Erantzun honi:

en: Mail-Followu_p-To:
eu: Posta-segimendua honi:

en: Mail-Repl_y-To:
eu: Posta-erantzuna honi:

en: _To:
eu: Nor_i:

en: _Post To:
eu: _Bidali hona:

en: S_ubject:
eu: _Gaia:

en: Si_gnature:
eu: Si_nadura:

en: Click here for the address book
eu: Egin klik hemen helbide-liburura joateko

en: Click here to select folders to post to
eu: Egin klik hemen, talde-mezuak bidaltzeko karpetak hautatzeko

en: Send
eu: Bidali

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
eu: Ezin da sinatu irteerako mezua: ez dago sinadura-ziurtagiririk kontu honentzat

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
eu: Ezin da zifratu irteerako mezua: sinadura-ziurtagiririk ez dago ezarrita kontu honentzat

en: Failed to retrieve text/plain processed content
eu: Huts egin du prozesatutako testu soileko edukia atzitzeak

en: Failed to retrieve draft content
eu: Huts egin du zirriborro-edukia atzitzeak

en: Failed to retrieve HTML processed content
eu: Huts egin du prozesatutako HTML edukia atzitzeak

en: Compose Message
eu: Prestatu mezua

en: Reading text content…
eu: Testuaren edukia irakurtzen…

en: Send _without encryption
eu: Bidali _zifratu gabe

en: Review attachment before sending. | Review attachments before sending.
eu[0]: Berrikusi eranskinak bidali baino lehen.
eu[1]: Kendu eranskinak

en: %d attachment was added by an external application. Make sure it does not contain any sensitive information before sending the message. | %d attachments were added by an external application. Make sure they do not contain any sensitive information before sending the message.
eu[0]: Eranskin %d kanpoko aplikazio batek gehitu du. Mezua bidali baino lehen, ziurtatu ez duela informazio sentikorrik.
eu[1]: %d eranskin kanpoko aplikazio batek gehitu ditu. Mezua bidali baino lehen, ziurtatu ez dutela informazio sentikorrik.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
eu: Testua ez den eta editatu ezin den mezu-gorputza du mezu-prestatzaileak.

en: You cannot attach the file “{0}” to this message.
eu: Ezin duzu erantsi “{0}“ fitxategia mezuari.

en: The file “{0}” is not a regular file and cannot be sent in a message.
eu: “{0}“ fitxategia ez da fitxategi arrunta eta ezin da mezu batean bidali.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
eu: Ezin izan da mezurik jaso {0}(e)tik eransteko.

en: Because “{1}”.
eu: Arrazoia: “{1}“.

en: Do you want to recover unfinished messages?
eu: Amaitu gabeko mezuak berreskuratu nahi dituzu?

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
eu: Ustekabean irten zara Evolution-etik, mezu berri bat idazten ari zinela. Mezua berreskuratzen baduzu, utzitako lekutik jarraitu ahal izango duzu.

en: _Do not Recover
eu: E_z berreskuratu

en: _Recover
eu: Berres_kuratu

en: Do you want to recover last saved version of the message?
eu: Mezuaren gordetako azken bertsioa berreskuratu nahi duzu?

en: Recovering the message will allow you to continue where it had been saved the last time.
eu: Mezua berreskuratzen bada, azken aldian gorde izan zen puntuan jarraitu ahal izango da.

en: Could not save to autosave file “{0}”.
eu: Ezin izan da gordetze automatikoko “{0}“ fitxategia gorde

en: Error saving to autosave because “{1}”.
eu: Errorea automatikoki gordetzean: “{1}“.

en: Are you sure you want to discard the message, titled “{0}”, you are composing?
eu: Ziur zaude idazten ari zaren “{0}“ izenburuko mezua bertan behera utzi nahi duzula?

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
eu: Mezuak prestatzeko leihoa ixten baduzu mezua betiko galduko da, mezua Zirriborroa karpetan gordetzen ez baduzu bederen. Zirriborroa karpetan gordetako mezuak geroago osatzen joan zaitezke.

note: Response codes were chosen somewhat arbitrarily.
en: _Continue Editing
eu: _Jarraitu editatzea

en: _Save Draft
eu: _Gorde zirriborroa

en: Are you sure you want to discard the message you are composing?
eu: Ziur zaude idazten ari zaren mezua baztertzea nahi duzula?

en: Could not create message.
eu: Ezin izan da mezua sortu.

en: You may need to select different mail options.
    
    Detailed error: {0}
eu: Beste posta-aukera batzuk hautatu beharko dituzu.
    
    Errorearen xehetasuna: {0}

en: Could not read signature file “{0}”.
eu: Ezin izan da  “{0}“ sinadura-fitxategia ireki.

en: All accounts have been removed.
eu: Kontu guztiak kendu dira.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
eu: Kontu bat konfiguratu behar duzu mezuak idatzi ahal izateko.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
eu: Errorea gertatu da zure “Irteerako ontzia” karpeta gordetzean.

en: The reported error was “{0}”. The message has not been sent.
eu: Jakinarazitako errorea: “{0}“. Mezua ez da bidali.

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
eu: Errorea gertatu da zure Zirriborroak karpeta gordetzean.

en: The reported error was “{0}”. The message has most likely not been saved.
eu: Jakinarazitako errorea: “{0}“. Baliteke mezua gorde ez izatea.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
eu: Errorea gertatu da bidaltzean. Nola nahi duzu jarraitzea?

en: The reported error was “{0}”.
eu: Jakinarazitako errorea: “{0}“.

en: _Save to Outbox
eu: _Gorde “Irteerako ontzia“n

en: _Try Again
eu: _Saiatu berriro

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
eu: Zure mezua bidali da, baina errore bat gertatu da prozesuaren ondoren.

en: Saving message to Outbox.
eu: Mezua “Irteerako ontzia” karpetan gordetzen

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution’s toolbar.
eu: Helburuko zerbitzua unean ez dagoenez erabilgarri, mezua zure “Irteerako ontzia” karpetan gordeko da. Mezua bidal dezakezu Evolution-eko tresna-barrako 'Bidali/Jaso' botoian klik eginez.

en: Are you sure you want to send the message?
eu: Ziur zaude mezua bidaltzea nahi duzula?

en: A keyboard accelerator to send the message has been pressed. Either cancel sending the message, if it was done by an accident, or send the message.
eu: Mezua bidaltzeko laster-tekla sakatu da. Bertan behera utzi mezua bidaltzea (ustekabe bat izan bada), edo bidali mezua.

en: Are you sure you want to change the composer format?
eu: Ziur zaude mezu-prestatzailearen formatua aldatzea nahi duzula?

en: Switching to Plain Text format will cause the text to lose all the HTML formatting. Do you want to continue?
eu: Formatu testu soilera aldatzean testuaren HTML formatu guztia galtzea dakar. Jarraitu nahi duzu?

en: _Don’t lose formatting
eu: _Ez galdu formatua

en: Lose _formatting
eu: _Galdu formatua

en: An error occurred while saving to your Templates folder.
eu: Errorea gertatu da zure Txantiloiak karpeta gordetzean.

en: Are you sure you want to convert the message into a meeting?
eu: Ziur zaude mezua bilera batean bihurtzea nahi duzula?

en: By converting the message into the meeting the composed message will be closed and the changes being done discarded.
eu: Mezua bileran bihurtzean konposatutako mezua ixtea eta landutako aldaketa guztiak galtzea eragiten du.

en: Convert to _Meeting
eu: Bihurtu _bileran

en: Are you sure you want to convert the event into a message?
eu: Ziur zaude gertaera mezua batean bihurtzea nahi duzula?

en: By converting the event into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
eu: Gertaera mezuan bihurtzean edizioaren leihoa ixtea eta landutako aldaketa guztiak galtzea eragiten du.

en: Convert to _Message
eu: Bihurtu _mezuan

en: Are you sure you want to convert the memo into a message?
eu: Ziur zaude zirkularra mezua batean bihurtzea nahi duzula?

en: By converting the memo into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
eu: Zirkularra mezuan bihurtzean edizioaren leihoa ixtea eta landutako aldaketa guztiak galtzea eragiten du.

en: Are you sure you want to convert the task into a message?
eu: Ziur zaude zeregina mezua batean bihurtzea nahi duzula?

en: By converting the task into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
eu: Zeregina mezuan bihurtzean edizioaren leihoa ixtea eta landutako aldaketa guztiak galtzea eragiten du.

en: Something has gone wrong when editing the message
eu: Zerbait gaizki irten da mezua editatzean

en: A WebKitWebProcess crashed when editing the message. You can try again by closing the composer window and opening a new one. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
eu: WebKitWebProcess prozesu bat kraskatu egin da mezua editatzean. Konposatzaile-leihoa itxiz eta berri bat irekiz konpontzen saia zaitezke. Arazoak jarraitzen badu, bidali arazoari buruzko txosten bat GNOMEren Gitlab gunera.

en: An error occurred while creating message composer.
eu: Errorea gertatu da mezu-konposatzailea sortzean.

en: Message Redirection
eu: Mezuaren berbideratzea

en: This message is a redirection, which allows you to change the recipients, subject and other message attributes, but not the contents of the message.
eu: Mezu hau berbideratze bat denez, mezuaren hartzailea, gaia eta beste atributu batzuk aldatu daitezke, baina ez mezuaren edukia.

en: Not adding OpenPGP public key into the mail.
eu: Ez da OpenPGP gako publikoa gehituko mezuan.

en: The OpenPGP public key for “{0}” is too large for the transfer.
eu: “{0}” mezuaren OpenPGP gako publikoa luzeegia da transferentziarako.

en: Toggle View Inline
eu: Txandakatu bista barnean

en: Open in default application
eu: Ireki aplikazio lehenetsian

en: Display as attachment
eu: Erakutsi eranskin gisa

en: Audio Player
eu: Audio-erreproduzigailua

en: Play the attachment in embedded audio player
eu: Erreproduzitu eranskina kapsulatutako audio-erreproduzitzailearekin

en: From
eu: Nondik

en: (no subject)
eu: (gairik ez)

en: Remote content download had been blocked for this message.
eu: Urruneko edukiaren deskarga mezu honentzako blokeatu egin da.

en: Import OpenPGP key provided in this message
eu: Inportatu mezu honek ematen duen OpenPGP gakoa

note: Translators: This message suggests to the recipients * that the sender of the mail is different from the one * listed in From field.
en: This message was sent by %s on behalf of %s
eu: Mezu hau %s(e)k bidali du %s(r)en izenean

en: Regular Image
eu: Irudi arrunta

en: Display part as an image
eu: Bistaratu irudi baten zati gisa

en: RFC822 message
eu: RFC822 mezua

en: Format part as an RFC822 message
eu: Eman formatua zatiari RFC822 mezu bat bezala

en: Size
eu: Tamaina

en: Subject
eu: Gaia

note: pseudo-header
en: Mailer
eu: Bidalketa-funtzioa

en: Richtext
eu: Testu aberatsa

en: Display part as enriched text
eu: Bistaratu aberastutako testuaren zati bezala

en: Format part as HTML
eu: Eman formatua zatiari HTML gisa

en: Plain Text
eu: Testu soila

en: Format part as plain text
eu: Eman zatiari testu soilaren formatua

en: Unsigned
eu: Sinatu gabe

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
eu: Mezu hau ez dago sinatuta. Ez dago inolako bermerik, mezu hau benetakoa dela bermatzen duenik.

en: Valid signature
eu: Baliozko sinadura

en: Valid signature, but sender address and signer address do not match
eu: Baliozko sinadura, baina bidaltzailearen helbidea eta sinatzailearena ez datoz bat

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
eu: Mezu hau sinatuta dago, eta baliozkoa da; hau da, oso litekeena da mezua benetakoa izatea.

en: Invalid signature
eu: Sinadura baliogabea

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
eu: Mezu honen sinadura ezin da egiaztatu; beharbada bidean aldatuko zen.

en: Valid signature, but cannot verify sender
eu: Baliozko sinadura du, baina ezin da bidaltzailea egiaztatu

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
eu: Mezu honek baliozko sinadura du, baina mezuaren bidaltzailea ezin da egiaztatu.

en: This message is signed, but the public key is not in your keyring
eu: Mezu honek sinadura du, baina ez daukazu gako publikoa zure gako sortan.

en: This message was digitally signed, but the corresponding public key is not present in your keyring. If you want to be able to verify the authenticity of messages from this person, you should obtain the public key through a trusted method and add it to your keyring. Until then, there is no guarantee that this message truly came from that person and that it arrived unaltered.
eu: Mezu hau digitalki sinatuta dagoen arren, dagokion gako publikoa ez da zure gako sortan agertzen. Pertsona honen mezuen autentifikazioa egiaztatzeko gai izatea nahi baduzu, gako publikoa ziurtatutako modu batean lortu eta zure gako sortari gehitu beharko zenioke. Ordura arte, ezin da erabat bermatu mezua pertsona horrek bidali dizunik eta eraldatu gabe iritsi zaizula.

en: Unencrypted
eu: Zifratu gabe

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
eu: Mezu hau ez dago zifratuta. Edukia bidean ikus daiteke, Interneten.

en: Encrypted, weak
eu: Zifratuta, ahula

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
eu: Mezu hau zifratuta dago, baina zifratze-algoritmo ahul batekin. Zaila izan arren, litekeena da kanpoko norbaitek mezu honen edukia ikustea, horretarako denbora hartzen badu.

en: Encrypted
eu: Zifratua

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
eu: Mezu hau zifratuta dago.  Oso zaila da kanpoko norbaitek mezuaren edukia ikustea.

en: Encrypted, strong
eu: Zifratuta, zorrotza

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
eu: Mezu hau zifratuta dago, baina zifratze-algoritmo zorrotz batekin. Oso zaila izango da kanpoko norbaitek mezu honen edukia ikustea, arrazoizko denbora batean.

en: View Certificate
eu: Ikusi ziurtagiria

en: Import Certificate
eu: Inportatu ziurtagiria

note: image
en: Details
eu: Xehetasunak

en: Digital Signature
eu: Sinadura digitala

en: Signer: | Signers:
eu[0]: Sinatzailea:
eu[1]: Sinatu

en: Encryption
eu: Zifratzea

en: Encrypted by:
eu: Zifratzailea:

en: Display source of a MIME part
eu: Bistaratu MIME zatiaren iturburua

en: Markdown Text
eu: Markdown testua

en: Format part as markdown text
eu: Eman zatiari markdown testuaren formatua

en: To
eu: Nora

en: Security
eu: Segurtasuna

en: GPG signed
eu: GPG sinatuta

en: partially GPG signed
eu: partzialki GPG sinatuta

en: GPG encrypted
eu: GPG zifratuta

en: partially GPG encrypted
eu: partzialki GPG zifratuta

en: S/MIME signed
eu: S/MIME sinatuta

en: partially S/MIME signed
eu: partzialki S/MIME sinatuta

en: S/MIME encrypted
eu: S/MIME zifratuta

en: partially S/MIME encrypted
eu: partzialki S/MIME zifratuta

en: Show parts not being secured
eu: Erakutsi seguruak ez diren zatiak

en: Hide parts not being secured
eu: Ezkutatu seguruak ez diren zatiak

en: Error parsing MBOX part: %s
eu: Errorea MBOX zatia analizatzean: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
eu: Ezin izan da S/MIME mezua analizatu: %s

en: Could not parse PGP message: %s
eu: Ezin izan da PGP mezua analizatu: %s

en: Error verifying signature: %s
eu: Errorea sinadura egiaztatzean: %s

en: Malformed external-body part
eu: Kanpoko gorputz-zatia gaizki osatuta dago

en: Pointer to FTP site (%s)
eu: FTP gunerako erakuslea (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site “%s”
eu: Fitxategi lokalerako (%s) baliozko erakuslea ”%s” gunean

en: Pointer to local file (%s)
eu: (%s) fitxategi lokalerako erakuslea

en: Pointer to remote data (%s)
eu: (%s) urruneko datuetarako erakuslea

en: Pointer to unknown external data (“%s” type)
eu: Kanpoko datu ezezagunetarako erakuslea (”%s” mota)

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
eu: Ezin izan da MIME mezua analizatu. Iturburu gisa bistaratzen.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
eu: Zifratze mota ez onartua multipart/zifratuarentzat

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
eu: Ezin izan da PGP/MIME mezua analizatu: %s

en: Unsupported signature format
eu: Sinadura-formatu ez onartua

en: Reply-To
eu: Erantzun honi

en: Date
eu: Data

en: Newsgroups
eu: Berri-taldeak

en: Face
eu: Aurpegia

en: Failed to import certificate: %s
eu: Huts egin du ziurtagiria inportatzean: %s

en: %s attachment
eu: %s eranskina

en: %d %B %Y
eu: %Y %B %d

en: Calendar: from %s to %s
eu: Egutegia: %s - %s

en: evolution calendar item
eu: Evolution-en egutegi-elementua

en: Mail Accounts
eu: Posta-kontuak

en: Address Books
eu: Helbide-liburuak

en: Calendars
eu: Egutegiak

en: Memo Lists
eu: Zirkularren zerrendak

en: Task Lists
eu: Zereginen zerrendak

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Account Name
eu: Kontuaren izena

en: Collection _Account
eu: Bildum_a-kontua

en: _Mail Account
eu: _Posta-kontua

en: Address _Book
eu: _Helbide-liburua

en: _Calendar
eu: _Egutegia

en: M_emo List
eu: _Zirkularren zerrenda

en: _Task List
eu: Z_ereginen zerrenda

en: Evolution Accounts
eu: Evolution-eko kontuak

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("_Permissions")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (container), widget, FALSE, FALSE, 0); webdav_browser->priv->permissions_button = widget;
en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: Initiates refresh of account sources
eu: Kontu-iturburuen freskatzea abiarazten du

note: Translators: This is a cancelled activity.
en: %s (cancelled)
eu: %s (bertan behera utzita)

note: Translators: This is a completed activity.
en: %s (completed)
eu: %s (osatuta)

note: Translators: This is an activity waiting to run.
en: %s (waiting)
eu: %s (zain)

note: Translators: This is a running activity which *              the user has requested to cancel.
en: %s (cancelling)
eu: %s (bertan behera uzten)

note: Translators: This is a running activity whose *              percent complete is known. Translators: This is a running activity whose percent complete is known.
en: %s (%d%% complete)
eu: %s (%%%d osatuta)

en: Cancel
eu: Utzi

note: Translators: Escape is a keyboard binding.
en: Close this message (Escape)
eu: Itxi mezu hau (Ihes)

note: Translators: there are always at least two messages to be closed
en: Close a message | Close all %u messages
eu[0]: Itxi mezua
eu[1]: Itxi %u mezuak

en: _Dismiss
eu: _Baztertu

en: Failed to create a thread:
eu: Huts egin du haria sortzean:

note: To Translators: This text is set as a description of an attached * message when, for example, attaching it to a composer. When the * message to be attached has also filled Subject, then this text is * of form "Attached message - Subject", otherwise it's left as is.
en: Attached message
eu: Erantsitako mezua

en: Operation was cancelled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

en: A load operation is already in progress
eu: Kargatzeko eragiketa lantzen ari da.

en: A save operation is already in progress
eu: Gordetzeko eragiketa lantzen ari da.

en: Could not open “%s”
eu: Ezin izan da ”%s” ireki:

en: Could not open the attachment
eu: Ezin izan da eranskina ireki

en: Attachment contents not loaded
eu: Eranskinaren edukia ez da kargatu

en: Could not save “%s”
eu: Ezin izan da ”%s” gorde

en: Could not save the attachment
eu: Ezin izan da eranskina gorde

en: Could not set as background
eu: Ezin izan da atzeko plano gisa ezarri

en: Set as _Background
eu: Ezarri _atzeko plano gisa

en: Loading
eu: Kargatzen

en: Saving
eu: Gordetzen

en: Hide Attachment _Bar
eu: Ezkutatu _eranskin-barra

en: Show Attachment _Bar
eu: Erakutsi _eranskin-barra

en: Attachment Properties
eu: Eranskinaren propietateak

en: _URI:
eu: _URIa:

en: _Filename:
eu: _Fitxategi-izena:

en: _Description:
eu: _Azalpena:

en: _MIME Type:
eu: _MIME mota:

en: Suggest _automatic display of attachment
eu: _Iradoki eranskina automatikoki bistaratzea

en: Add Attachment
eu: Gehitu eranskina

en: A_ttach
eu: _Erantsi

en: _Suggest automatic display of attachment
eu: _Proposatu eranskina automatikoki bistaratzea

en: Archive selected directories using this format:
eu: Artxibatu hautatutako direktorioak formatu hau erabiliz:

en: Save Attachment | Save Attachments
eu[0]: Gorde eranskina
eu[1]: Gorde eranskinak

en: Do _not extract files from the attachment
eu: _Ez erauzi fitxategiak eranskinetik

en: Save extracted files _only
eu: Gorde erauzitako fitxategiak _soilik

en: Save extracted files and the original _archive
eu: Gorde erauzitako fitxategiak eta jatorrizko _artxiboa

en: Open With Other Application…
eu: Ireki beste aplikazio batekin…

en: S_ave All
eu: Gorde _denak

en: Sa_ve As
eu: Gorde _honela

en: Save _As
eu: Gorde _honela

en: A_dd Attachment…
eu: _Gehitu eranskina…

en: Add _URI…
eu: Gehitu _URIa…

en: Attach a URI
eu: Erantsi URIa

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: Re_load
eu: B_irgarkatu

en: Reload attachment content
eu: Birkargatu eranskinen edukia

en: Open With “%s”
eu: Ireki honekin: %s

en: Open this attachment in %s
eu: Ireki eranskina “%s(r)ekin

en: Open With Default Application
eu: Ireki aplikazio lehenetsiarekin

en: Open this attachment in default application
eu: Ireki eranskin hau aplikazio lehenetsiarekin

en: Mark as default address book
eu: Markatu helbide-liburu lehenetsi gisa

en: Autocomplete with this address book
eu: Automatikoki osatu helbide-liburu honekin

en: Copy book content locally for offline operation
eu: Kopiatu liburuaren edukia lokalean lineaz kanpo lan egiteko

en: Previous month
eu: Aurreko hila

en: Next month
eu: Hurrengo hila

en: Previous year
eu: Aurreko urtea

en: Next year
eu: Hurrengo urtea

en: Month Calendar
eu: Hileko egutegia

[ctx: CalItem]
note: This is a strftime() format. %B = Month name, %Y = Year.
en: %B %Y
eu: %Y %B

en: Mark as default calendar
eu: Markatu egutegi lehenetsi gisa

en: Mark as default task list
eu: Markatu zereginen zerrenda lehenetsi gisa

en: Mark as default memo list
eu: Markatu zirkularren zerrenda lehenetsi gisa

en: Color:
eu: Kolorea:

en: Show reminder _before every event
eu: Erakutsi oroigarria gertaera bakoitzaren au_rretik

en: Copy calendar contents locally for offline operation
eu: Kopiatu egutegiaren edukia lokalean lineaz kanpoko eragiketak lantzeko

en: Copy task list contents locally for offline operation
eu: Kopiatu zereginen edukia lokalean lineaz kanpo lan egiteko

en: Copy memo list contents locally for offline operation
eu: Kopiatu zirkularren edukia lokalean lineaz kanpo lan egiteko

en: Currently _used categories:
eu: Unean _erabilitako kategoriak:

en: _Available Categories:
eu: _Kategoria erabilgarriak:

[ctx: category]
en: _New
eu: _Berria

[ctx: category]
en: _Edit
eu: _Editatu

[ctx: category]
en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Create category “%s”
eu: Sortu ”%s” kategoria

en: Category Icon
eu: Kategoriaren ikonoa

en: _No Image
eu: Irudirik _ez

en: Category _Name
eu: Kategoriaren _izena

en: Category _Icon
eu: Kategoriaren i_konoa

en: _Unset icon
eu: _Kendu ikonoa

en: Category Properties
eu: Kategoriaren propietateak

en: There is already a category “%s” in the configuration. Please use another name
eu: ”%s” kategoria badago lehendik ere konfigurazioan. Erabili beste izen bat

en: popup list
eu: Zerrenda laster-leihoan

en: Now
eu: Orain

[ctx: table-date]
note: Translators: "None" as a label of a button to unset date in a * date table cell.
en: None
eu: Bat ere ez

en: OK
eu: Ados

en: The time must be in the format: %s
eu: Ordua formatu honetan idatzi behar da: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
eu: Ehunekoaren balioak 0 eta 100 bitartekoa izan behar du (biak barne).

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Baltic
eu: Baltikoa

en: Central European
eu: Europako Erdialdekoa

en: Chinese
eu: Txinatarra

en: Cyrillic
eu: Zirilikoa

en: Greek
eu: Greziera

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Korean
eu: Koreera

en: Thai
eu: Thailandiera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Western European
eu: Europako Mendebaldekoa

en: Western European, New
eu: Europako Mendebaldekoa, Berria

note: Translators: Character set "Chinese, Traditional"
en: Traditional
eu: Tradizionala

note: Translators: Character set "Chinese, Simplified"
en: Simplified
eu: Sinplifikatua

note: Translators: Character set "Cyrillic, Ukrainian"
en: Ukrainian
eu: Ukrainera

note: Translators: Character set "Hebrew, Visual"
en: Visual
eu: Bisuala

en: Character Encoding
eu: Karaktere-kodeketa

en: Enter the character set to use
eu: Adierazi erabili behar den karaktere-jokoa

en: Other…
eu: Bestelakoa…

en: Cannot create a client object from extension name “%s”
eu: Ezin da bezeroaren objektu bat sortu ”%s” hedapen-izenetik

[ctx: Status]
en: Offline
eu: Deskonektatuta

[ctx: Status]
en: Online
eu: Konektatuta

[ctx: Status]
en: Unreachable
eu: Atziezina

[ctx: Status]
en: Failed to connect
eu: Huts egin du konexioak

en: _Finish
eu: _Amaituta

en: _Look Up
eu: _Bilatu

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: New Collection Account
eu: Bilduma-kontu berria

en: _Previous
eu: _Aurrekoa

en: Looking up details, please wait…
eu: Xehetasunak kontsultatzen, itxaron…

note: Translators: The %s is replaced with a clickable text "Enter password", thus it'll be "Requires password to continue. Enter password." at the end.
en: Requires password to continue. %s.
eu: Pasahitza behar du jarraitzeko. %s.

en: View certificate
eu: Ikusi ziurtagiria

en: Found no candidates. It can also mean that the server doesn’t provide any information about its configuration using the selected lookup methods. Enter the account manually instead or change above settings.
eu: Ez da hautagairik aurkitu. Beharbada zerbitzariak ez du informaziorik eskaini bere konfigurazioari buruz hautatutako kontsulta-metodoak erabilita. Sartu kontua eskuz edo aldatu goiko ezarpenak.

en: Found one candidate | Found %d candidates
eu[0]: Hautagai bat aurkitu da
eu[1]: %d hautagai aurkitu dira

en: User name contains letters, which can prevent log in. Make sure the server accepts such written user name.
eu: Erabiltzaile-izenak letrak ditu, eta horrek saio-hasiera eragotzi dezake. Ziurtatu zerbitzariak horrelako erabiltzaile-izenak onartzen dituela.

en: _Username:
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: _Remember password
eu: _Gogoratu pasahitza

en: Collection
eu: Bilduma

en: Mail Receive
eu: Posta hartzea

en: Mail Send
eu: Posta bidaltzea

en: Address Book
eu: Helbide-liburua

en: Memo List
eu: Zirkularren zerrenda

en: Task List
eu: Zereginen zerrenda

en: Looking up LDAP server’s search base…
eu: LDAP zerbitzarien bilaketen oinarria kontsultatzen…

en: Failed to store password:
eu: Huts egin du pasahitza biltegiratzeak:

en: Failed to create sources:
eu: Huts egin du iturburuak sortzeak:

en: Saving account settings, please wait…
eu: Kontu-ezarpenak gordetzen, itxaron…

en: User details
eu: Erabiltzaile-xehetasunak

en: _Email Address or User name:
eu: _Posta-helbidea edo erabiltzaile-izena:

en: _Advanced Options
eu: _Aukera aurreratuak

en: _Server:
eu: _Zerbitzaria:

en: Semicolon (“;”) separated list of servers to look up information for, in addition to the domain of the e-mail address.
eu: Puntu eta komaz banandutako zerbitzari-zerrenda, informazioa bilatzeko erabiliko dena posta-mezuaren helbidearen domeinuaz gain.

en: Select which parts should be configured:
eu: Hautatu zein atal konfiguratu behar diren:

en: Account Information
eu: Kontuaren informazioa

en: Choose custom color
eu: Aukeratu kolore pertsonalizatua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Running…
eu: Exekutatzen…

en: Date and Time
eu: Data eta ordua

en: Text entry to input date
eu: Testu sarrera data txertatzeko

en: Click this button to show a calendar
eu: Egin klik botoian egutegia erakusteko

en: Drop-down combination box to select time
eu: Goiti-beherako konbinazio-koadroa ordua hautatzeko

en: Time
eu: Ordua

en: No_w
eu: _Orain

en: _Today
eu: _Gaur

note: Note that we don't show this here, since by default a 'None' date * is not permitted.
en: _None
eu: _Bat ere ez

[ctx: date]
note: Translators: "None" for date field of a date edit, shown when * there is no date set.
en: None
eu: Bat ere ez

en: Invalid Date Value
eu: Baliogabeko data balioa

en: Invalid Time Value
eu: Baliogabeko ordu balioa

en: Yesterday
eu: Atzo

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Mon
eu: Hurrengo al.

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Tue
eu: Hurrengo ar.

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Wed
eu: Hurrengo az.

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Thu
eu: Hurrengo og.

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Fri
eu: Hurrengo or.

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sat
eu: Hurrengo lr.

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sun
eu: Hurrengo ig.

en: Use locale default
eu: Erabili lokala lehenetsia

en: Format:
eu: Formatua:

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: days
eu: egunero

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ weeks ]"
en: weeks
eu: aste

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ months ]"
en: months
eu: hilabete

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ years ]"
en: years
eu: urte

note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: Do not synchronize locally mails older than
eu: Ez sinkronizatu lokaleko mezuak hau baino zaharragoak:

note: Translators: The %s is replaced with a spin button; always keep it in the string at the right position
en: Mark messages as read after %s seconds
eu: Markatu mezuak irakurritako gisa %s segundo ondoren

note: Translators: :-)
en: _Smile
eu: _Irribarrea

note: Translators: :-(
en: S_ad
eu: _Goibel

note: Translators: ;-)
en: _Wink
eu: _Keinu egiten

note: Translators: :-P
en: Ton_gue
eu: _Mihia

note: Translators: :-))
en: Laug_h
eu: _Barrea egiten

note: Translators: :-|
en: _Plain
eu: _Soila

note: Translators: :-!
en: Smi_rk
eu: Irribarre _maltzurra

note: Translators: :"-)
en: _Embarrassed
eu: _Lotsatia

note: Translators: :-D
en: _Big Smile
eu: _Irribarrea

note: Translators: :-/
en: Uncer_tain
eu: _Zalantza

note: Translators: :-O
en: S_urprise
eu: _Harridura

note: Translators: :-S
en: W_orried
eu: _Kezkati

note: Translators: :-*
en: _Kiss
eu: _Muxua

note: Translators: X-(
en: A_ngry
eu: Ha_serre

note: Translators: B-)
en: _Cool
eu: _Sekulakoa

note: Translators: O:-)
en: Ange_l
eu: _Aingerua

note: Translators: :'(
en: Cr_ying
eu: _Negartia

note: Translators: :-Q
en: S_ick
eu: _Gaixoa

note: Translators: |-)
en: Tire_d
eu: _Nekatua

note: Translators: >:-)
en: De_vilish
eu: _Inpernukoa

note: Translators: :-(|)
en: _Monkey
eu: _Tximinoa

en: (Unknown Filename)
eu: (Fitxategi-izen ezezaguna)

note: Translators: The string value is the basename of a file.
en: Writing “%s”
eu: ”%s” idazten

note: Translators: The first string value is the basename of a * remote file, the second string value is the hostname.
en: Writing “%s” to %s
eu: ”%s” hemen idazten: %s

note: Don't delete this code, since it is needed so that xgettext can extract the translations. * Please, keep these strings in sync with the strings in the timespans array
en: 1 second ago | %d seconds ago
eu[0]: orain dela segundo bat
eu[1]: duela %d segundo

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
eu[0]: etorkizuneko segundo 1
eu[1]: etorkizuneko %d segundo

en: 1 minute ago | %d minutes ago
eu[0]: orain dela minutu bat
eu[1]: duela %d minutu

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
eu[0]: etorkizuneko minutu 1
eu[1]: etorkizuneko %d minutu

en: 1 hour ago | %d hours ago
eu[0]: orain dela ordubete
eu[1]: duela %d ordu

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
eu[0]: etorkizuneko ordu 1
eu[1]: etorkizuneko %d ordu

en: 1 day ago | %d days ago
eu[0]: orain dela egun bat
eu[1]: duela %d egun

en: 1 day in the future | %d days in the future
eu[0]: etorkizuneko egun 1
eu[1]: etorkizuneko %d egun

en: 1 week ago | %d weeks ago
eu[0]: orain dela astebete
eu[1]: duela %d aste

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
eu[0]: etorkizuneko aste 1
eu[1]: etorkizuneko %d aste

en: 1 month ago | %d months ago
eu[0]: orain dela hilabete
eu[1]: duela %d hilabete

en: 1 month in the future | %d months in the future
eu[0]: etorkizuneko hilabete 1
eu[1]: etorkizuneko %d hilabete

en: 1 year ago | %d years ago
eu[0]: orain dela urtebete
eu[1]: duela %d urte

en: 1 year in the future | %d years in the future
eu[0]: etorkizuneko urte 1
eu[1]: etorkizuneko %d urte

en: <click here to select a date>
eu: <egin klik hemen data hautatzeko>

en: now
eu: orain

note: strftime for date filter display, only needs to show a day date (i.e. no time)
en: %d-%b-%Y
eu: %Y-%b-%d

en: Select a time to compare against
eu: Hautatu ordua

en: Choose a File
eu: Aukeratu fitxategi bat

en: R_ule name:
eu: _Arau-izena:

en: all the following conditions
eu: honako baldintza guztiak

en: any of the following conditions
eu: honako baldintzetariko edozein

en: _Find items which match:
eu: _Bilatu honekin bat datozen elementuak:

en: Find items that meet the following conditions
eu: Bilatu honako baldintzak betetzen dituzten elementuak

note: Translators: "None" for not including threads; * part of "Include threads: None" protocol: name:
en: None
eu: Bat ere ez

en: All related
eu: Erlazionatutako guztiak

en: Replies
eu: Erantzunak

en: Replies and parents
eu: Erantzunak eta gurasoak

en: No reply or parent
eu: Erantzunik edo gurasorik ez

en: I_nclude threads:
eu: Hariak _barne:

en: A_dd Condition
eu: Gehitu _baldintza

en: Incoming
eu: Sarrerakoa

en: Outgoing
eu: Irteerakoa

[ctx: EmojiChooser]
en: Recent
eu: Azken aldikoa

[ctx: EmojiChooser]
en: Smileys & People
eu: Aurpegierak eta jendea

[ctx: EmojiChooser]
en: Body & Clothing
eu: Gorputza eta janzkera

[ctx: EmojiChooser]
en: Animals & Nature
eu: Animaliak eta izadia

[ctx: EmojiChooser]
en: Food & Drink
eu: Janaria eta edaria

[ctx: EmojiChooser]
en: Travel & Places
eu: Bidaiak eta lekuak

[ctx: EmojiChooser]
en: Activities
eu: Jarduerak

[ctx: EmojiChooser]
en: Objects
eu: Objektuak

[ctx: EmojiChooser]
en: Symbols
eu: Ikurrak

[ctx: EmojiChooser]
en: Flags
eu: Banderak

[ctx: EmojiChooser]
en: No Results Found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

[ctx: EmojiChooser]
en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa bat

en: Failed to insert HTML file.
eu: Huts egin du HTML fitxategia txertatzean.

en: Failed to insert text file.
eu: Huts egin du testu-fitxategia txertatzean.

en: Insert HTML File
eu: Txertatu HTML fitxategia

en: HTML file
eu: HTML fitxategia

[ctx: dialog-title]
en: Insert Image
eu: Txertatu irudia

en: Image files
eu: Irudien fitxategiak

en: Insert text file
eu: Txertatu testu-fitxategia

en: Text file
eu: Testu-fitxategia

en: Copy selected text to the clipboard
eu: Kopiatu hautatutako testua arbelean

en: Cut selected text to the clipboard
eu: Ebaki hautatutako testua arbelera

en: Paste text from the clipboard
eu: Itsatsi testua arbeletik

en: Redo the last undone action
eu: Desegin den azken ekintza berregiten du

en: Undo the last action
eu: Desegin azken ekintza

en: For_mat
eu: For_matua

en: _Paragraph Style
eu: _Paragrafo-estiloa

en: _Alignment
eu: _Lerrokatzea

en: Current _Languages
eu: Uneko _hizkuntzak

en: _Increase Indent
eu: _Handiagotu koska

en: Increase Indent
eu: Handitu koska

en: E_moji
eu: E_mojia

en: Insert Emoji
eu: Txertatu emojia

en: Insert E_moji
eu: Txertatu e_mojia

en: _HTML File…
eu: _HTML fitxategia…

en: Te_xt File…
eu: Te_stu-fitxategia…

en: Paste _Quotation
eu: Itsatsi _aipua

en: _Find…
eu: _Bilatu…

en: Search for text
eu: Bilatu testua

en: Find A_gain
eu: Bilat_u berriro

en: Re_place…
eu: _Ordeztu_Ordeztu…

en: Search for and replace text
eu: Bilatu eta ordeztu testua

en: Check _Spelling…
eu: _Ortografia-egiaztatzailea…

en: _Decrease Indent
eu: _Txikiagotu koska

en: Decrease Indent
eu: Txikitu koska

en: _Wrap Lines
eu: E_gokitu lerroak

note: Center
en: _Center
eu: _Zentratuta

en: Center Alignment
eu: Zentroan lerrokatua

note: Justified
en: _Justified
eu: _Justifikatua

en: Align Justified
eu: Lerrokatu justifikatuta

note: Left
en: _Left
eu: E_zkerra

en: Left Alignment
eu: Ezkerrean lerrokatua

note: Right
en: _Right
eu: E_skuina

en: Right Alignment
eu: Eskuinean lerrokatua

en: HTML editing mode
eu: HTML edizio modua

en: Plain _Text
eu: _Testu soila

en: Plain text editing mode
eu: Testu soilaren edizio modua

en: Markdown editing mode
eu: Markdown edizio modua

en: Ma_rkdown as Plain Text
eu: Ma_rkdown testu soil gisa

en: Markdown editing mode, exported as Plain Text
eu: Markdown edizio modua, testu soil gisa esportatua

en: Mar_kdown as HTML
eu: Mar_kdown HTML gisa

en: Markdown editing mode, exported as HTML
eu: Markdown edizio modua, HTML gisa esportatua

en: _Normal
eu: _Normala

en: Heading _1
eu: _1. izenburua

en: Heading _2
eu: _2. izenburua

en: Heading _3
eu: _3. izenburua

en: Heading _4
eu: _4. izenburua

en: Heading _5
eu: _5. izenburua

en: Heading _6
eu: _6. izenburua

en: _Preformatted
eu: _Aurreformatua

en: A_ddress
eu: _Helbidea

en: _Bulleted List
eu: _Buletdun zerrenda

en: _Roman Numeral List
eu: Zenbaki e_rromatarren zerrenda

en: Numbered _List
eu: Zenbakidun _zerrenda

en: _Alphabetical List
eu: _Zerrenda alfabetikoa

en: _Image…
eu: _Irudia…

note: Translators: This is an action tooltip
en: Insert Image
eu: Txertatu irudia

en: _Link…
eu: _Esteka…

en: Insert Link
eu: Txertatu esteka

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule…
eu: E_rregela…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Insert Rule
eu: Txertatu marra

en: _Table…
eu: _Taula…

en: Insert Table
eu: Txertatu taula

en: _Cell…
eu: _Gelaxka…

en: Pa_ge…
eu: _Orria…

en: Font _Size
eu: Letra-_tamaina

en: _Font Style
eu: Letra-e_stiloa

en: Paste As _Text
eu: _Itsatsi testu gisa

en: _Bold
eu: _Lodia

en: Bold
eu: Lodia

en: _Italic
eu: _Etzana

en: Italic
eu: Etzana

en: _Strikethrough
eu: _Marratua

en: Strikethrough
eu: Marratua

en: Subs_cript
eu: A_zpiindizea

en: Subscript
eu: Azpiindizea

en: Su_perscript
eu: _Goi-indizea

en: Superscript
eu: Goi-indizea

en: _Underline
eu: _Azpimarratua

en: Underline
eu: Azpimarratua

en: Copy _Link Location
eu: Kopiatu _estekaren kokalekua

en: Copy the link to the clipboard
eu: Kopiatu esteka arbelean.

en: _Open Link in Browser
eu: Ire_ki esteka arakatzailean

en: Open the link in a web browser
eu: Ireki esteka web arakatzailean

en: Cell Contents
eu: Gelaxkaren edukia

en: Column
eu: Zutabea

en: Row
eu: Errenkada

en: Table
eu: Taula

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Delete options for a table
en: Table Delete
eu: Ezabatu taula

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Insert options for a table
en: Table Insert
eu: Txertatu taula

en: Properties
eu: Propietateak

en: Delete Rule
eu: Ezabatu araua

en: Delete Image
eu: Ezabatu irudia

en: Column After
eu: Zutabea ondoren

en: Column Before
eu: Zutabea aurrean

en: Insert _Link
eu: Txertatu _esteka

en: Row Above
eu: Errenkada goian

en: Row Below
eu: Errenkada behean

en: Cell…
eu: Gelaxka…

en: Image…
eu: Irudia…

en: Link…
eu: Esteka…

en: Page…
eu: Orria…

en: Paragraph…
eu: Paragrafoa…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Rule…
eu: Erregela…

en: Table…
eu: Taula…

en: Text…
eu: Testua…

en: Remove Link
eu: Kendu esteka

en: Add Word to Dictionary
eu: Gehitu hitza hiztegiari

en: Ignore Misspelled Word
eu: Ez ikusi egin oker idatzitako hitzei

en: Add Word To
eu: Gehitu hitza:

en: More Suggestions
eu: Iradokizun gehiago

note: Translators: %s will be replaced with the actual dictionary * name, where a user can add a word to. This is part of an * "Add Word To" submenu.
en: %s Dictionary
eu: “%s” hiztegia

en: _Emoticon
eu: _Aurpegiera

en: Insert Emoticon
eu: Txertatu aurpegiera

en: Re_place
eu: O_rdeztu

en: _Image
eu: _Irudia

en: _Link
eu: Este_ka

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule
eu: _Marra

en: _Table
eu: _Taula

en: Editing Mode
eu: Edizio modua

en: Paragraph Style
eu: Paragrafo-estiloa

en: Font Color
eu: Letra-kolorea

en: Background Color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Font Size
eu: Letra-tamaina

en: Font Name
eu: Letra-izena

en: Failed to obtain content of editor
eu: Huts egin ndu editorearen edukia eskuratzeak

en: <b>Scope</b>
eu: <b>Esparrua</b>

note: Scope: cell
en: C_ell
eu: _Gelaxka

en: _Row
eu: _Errenkada

en: Col_umn
eu: _Zutabea

en: <b>Alignment &amp; Behavior</b>
eu: <b>Lerrokatzea eta portaera</b>

en: Left
eu: Ezkerrera

en: Center
eu: Erdian

en: Right
eu: Eskuinera

en: _Horizontal:
eu: _Horizontala:

en: Top
eu: Goian

en: Middle
eu: Erdialdean

en: Bottom
eu: Behean

en: _Vertical:
eu: _Bertikala:

note: Wrap Text
en: _Wrap Text
eu: E_gokitu testua

note: Header Style
en: _Header Style
eu: _Izenburu-estiloa

en: <b>Layout</b>
eu: <b>Diseinua</b>

note: Width
en: _Width
eu: _Zabalera

en: Row S_pan:
eu: Errenkada-_hedadura:

en: Co_lumn Span:
eu: Zutabe-he_dadura:

en: <b>Background</b>
eu: <b>Atzeko planoa</b>

en: Transparent
eu: Gardena

en: C_olor:
eu: _Kolorea:

en: Images
eu: Irudiak

en: Choose Background Image
eu: Aukeratu atzeko planoaren irudia

en: _Image:
eu: _Irudia:

en: _Remove image
eu: _Kendu irudia

en: Cell Properties
eu: Gelaxkaren propietateak

en: No match found
eu: Ez da bat datorrenik aurkitu

en: Search _backwards
eu: Bilatu _atzerantz

en: Case _Sensitive
eu: _Maiuskula/minuskula

en: _Wrap Search
eu: E_gokitu bilaketa

en: Find
eu: Aurkitu

en: <b>Size</b>
eu: <b>Tamaina</b>

note: Width
en: _Width:
eu: _Zabalera:

en: _Size:
eu: Ta_maina:

en: <b>Style</b>
eu: <b>Estiloa</b>

en: _Alignment:
eu: _Lerrokatu:

note: Shaded
en: S_haded
eu: _Itzaldura

en: Rule properties
eu: Marraren propietateak

en: <b>General</b>
eu: <b>Orokorra</b>

en: _Source:
eu: _Iturburua:

en: _Height:
eu: _Altuera:

en: Preserve aspect ratio
eu: Mantendu aspektu-erlazioa

en: _X-Padding:
eu: _X betegarria:

en: _Y-Padding:
eu: _Y betegarria:

en: _Border:
eu: _Ertza:

en: <b>Link</b>
eu: <b>Esteka</b>

en: _URL:
eu: _URLa:

en: _Test URL…
eu: _Probatu URLa…

en: Image Properties
eu: Irudiaren propietateak

en: _Update
eu: _Eguneratu

en: Link Properties
eu: Estekaren propietateak

en: Perforated Paper
eu: Zulatutako papera

en: Blue Ink
eu: Tinta urdina

en: Paper
eu: Papera

en: Ribbon
eu: Zinta

en: Midnight
eu: Gauerdian

en: Draft
eu: Zirriborroa

en: Graph Paper
eu: Paper grafikoa

note: == Colors ==
en: Colors
eu: Koloreak

en: _Text:
eu: _Testua:

en: _Link:
eu: _Esteka:

en: _Visited Link:
eu: _Bisitatutako esteka:

en: _Background:
eu: _Atzeko planoa:

note: == Text ==
en: Text
eu: Testua

en: _Font Name:
eu: _Letra-tipoaren izena:

note: == Background Image ==
en: Background Image
eu: Atzeko planoaren irudia

en: _Template:
eu: _Txantiloia:

en: Select a file
eu: Hautatu fitxategia

en: _Custom:
eu: _Pertsonalizatua:

en: Page Properties
eu: Orriaren propietateak

en: _Style:
eu: _Estiloa:

en: <b>Alignment</b>
eu: <b>Lerrokatzea</b>

en: Paragraph Properties
eu: Paragrafoaren propietateak

en: %d occurrence replaced | %d occurrences replaced
eu[0]: agerpen %d ordeztuta
eu[1]: %d agerpen ordeztuta

en: R_eplace:
eu: _Ordeztu:

en: _With:
eu: _Honekin:

en: _Case sensitive
eu: _Maiuskula/minuskula

en: Wra_p search
eu: Bilaketa _jarraitua

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Replace _All
eu: Ordeztu _denak

[ctx: dialog-title]
en: Replace
eu: Ordeztu

en: <b>Suggestions for “%s”</b>
eu: <b>”%s”(r)en iradokizunak</b>

en: <b>Suggestions</b>
eu: <b>Iradokizunak</b>

note: Replace
en: Replace
eu: Ordeztu

note: Replace All
en: Replace All
eu: Ordeztu denak

note: Ignore
en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

note: Skip
en: Skip
eu: Saltatu

note: Back
en: Back
eu: Atzera

en: <b>Dictionary</b>
eu: <b>Hiztegia</b>

note: Add Word button
en: Add word
eu: Gehitu hitza

en: Spell Checking
eu: Ortografia-egiaztapena

en: _Rows:
eu: _Errenkadak:

en: C_olumns:
eu: _Zutabeak:

en: _Spacing:
eu: _Tartea:

en: _Padding:
eu: _Betegarria:

en: _Color:
eu: _Kolorea:

en: Image:
eu: Irudia:

en: Table Properties
eu: Taularen propietateak

en: Si_ze:
eu: Ta_maina:

en: Text Properties
eu: Testuaren propietateak

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
eu: Aukeratu Evolution-era inportatu nahi duzun fitxategia, eta hautatu fitxategiaren mota zerrendan.

en: F_ilename:
eu: _Fitxategi-izena:

en: File _type:
eu: Fitxategi-_mota:

en: Pre_view:
eu: _Aurrebista:

en: Choose the destination for this import
eu: Aukeratu helburua hau inportatzeko

en: Choose the type of importer to run:
eu: Aukeratu inportatzailearen mota:

en: Import data and settings from _older programs
eu: Inportatu programa _zaharretako datuak eta ezarpenak

en: Import a _single file
eu: Inportatu fitxategi _bakarra

en: Please select the information that you would like to import:
eu: Hautatu inportatu nahi duzun informazioa:

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. No importable settings found. If you would like to try again, please click the “Back” button.
eu: Evolution-ek begiratu du ondorengo programa hauetatik inportatzeko ezarpenik dagoen: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. Ez du inportatzeko moduko ezarpenik aurkitu. Berriro saiatu nahi baduzu, sakatu ”Atzera” botoia.

en: From %s:
eu: %s(e)tik:

note: Install a custom "Cancel Import" button.
en: _Cancel Import
eu: _Utzi inportatzea

en: Preview data to be imported
eu: Aurreikusi inportatuko diren datuak

en: Import Data
eu: Inportatu datuak

en: Select what type of file you want to import from the list.
eu: Hautatu inportatzea nahi duzun fitxategi mota zerrendatik.

en: Evolution Import Assistant
eu: Evolution-era inportatzeko laguntzailea

en: Import Location
eu: Inportatu kokalekua

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
eu: Ongi etorri Evolution aplikazioaren inportazio-laguntzailera.
    Laguntzaile honek kanpoko fitxategiak Evolution-era inportatzeko prozesuan zehar gidatuko zaitu.

en: Importer Type
eu: Inportatzaile mota

en: Select Information to Import
eu: Hautatu informazioa inportatzeko

en: Select a File
eu: Hautatu fitxategia

en: Click “Apply” to begin importing the file into Evolution.
eu: Egin klik ”Aplikatu”n fitxategia Evolution-era inportatzen hasteko.

note: Translators: This is part of
en: minutes
eu: minutu

en: hours
eu: ordu

note: Translators: This is the last part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: days
eu: egunero

en: Autogenerated
eu: Automatikoki sortua

en: Close
eu: Itxi

en: _Save and Close
eu: _Gorde eta itxi

en: Edit Signature
eu: Editatu sinadura

en: Save
eu: Gorde

en: _Signature Name:
eu: _Sinaduraren izena:

en: Add _Script
eu: _Gehitu script-a

en: Add Signature Script
eu: Gehitu sinaduraren script-a

en: Edit Signature Script
eu: Editatu sinaduraren script-a

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
eu: Script honen irteera zure sinadura gisa
    erabiliko da. Idazten duzun izena bistaratzeko
    bakarrik erabiliko da.

en: Sc_ript:
eu: S_cript-a:

en: Auto-detect
eu: Autodetektatu

en: Script file must be executable.
eu: Script fitxategia exekutagarria izan behar du.

en: World Map
eu: Munduaren mapa

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
eu: Saguan oinarritutako mapa elkarreragilea ordu-zona hautatzeko. Teklatuarekin beheko goitibeherako konbinazio-koadroa erabil daiteke.

en: _Write
eu: _Idatzi

en: _Preview
eu: _Aurrebista

en: Add bold text
eu: Gehitu testu lodia

en: Add italic text
eu: Gehitu testu etzana

en: Insert a quote
eu: Txertatu aipu bat

en: Insert code
eu: Txertatu kodea

en: Add a link
eu: Gehitu esteka

en: Add a bullet list
eu: Gehitu buletdun zerrenda

en: Add a numbered list
eu: Gehitu zenbakitutako zerrenda

en: Add a header
eu: Gehitu goiburua

en: Open online common mark documentation
eu: Ireki lineako marken dokumentazio arrunta

en: Show preview beside text
eu: Erakutsi aurrebista testuaren alboan

en: Command “%s” returned error: %s
eu: “%s” komandoak errorea eman du: %s

en: Failed to read data from command “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” komandoko datuak irakurtzeak: %s

en: Failed to run process from command line “%s”: %s
eu: Huts egin du komando-lerroko “%s” prozesua exekutatzeak: %s

en: Failed to parse command line “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” komando-lerroa analizatzeak: %s

en: Could not open the link.
eu: Ezin izan da esteka ireki.

en: Could not display help for Evolution.
eu: Ezin izan da Evolution-en laguntza bistaratu.

en: Opening calendar “%s”
eu: ”%s” egutegia irekitzen

en: Opening memo list “%s”
eu: ”%s” zirkularrak irekitzen

en: Opening task list “%s”
eu: ”%s” zeregin-zerrenda irekitzen

en: Opening address book “%s”
eu: ”%s” helbide-liburua irekitzen

en: _Do not show this message again
eu: _Ez erakutsi mezu hau berriro.

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
eu: Helbide-liburuen zerbitzaria ezin da eskuratu edo zerbitzariaren izena oker idatzita dago edo sareko konexioa hautsi egin da.

en: Failed to set protocol version to LDAPv3 (%d): %s
eu: Huts egin du protokoloaren bertsioa LDAPv3 (%d) bertsiora ezartzeak: %s

en: Failed to set connection timeout option (%d): %s
eu: Huts egin du konexioaren denbora-mugaren aukera ezartzeak (%d): %s

en: Failed to use STARTTLS (%d): %s
eu: Huts egin du STARTTLS (%d) erabiltzeak: %s

en: Failed to authenticate with LDAP server (%d): %s
eu: Huts egin du LDAP zerbitzaria (%d) autentifikatzeak: %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
    
    Detailed error (%d): %s
eu: LDAP zerbitzariak LDAPen bertsio zaharragoa duela dirudi (funtzionalitate hau onartzen ez duen bertsioa) edo gaizki konfiguratuta egon daiteke. Galdetu administratzaileari onartutako bilaketen oinarriei buruz.
    
    Errorearen (%d) xehetasunak: %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
eu: LDAP zerbitzariak LDAPen bertsio zaharragoa duela dirudi (funtzionalitate hau onartzen ez duen bertsioa) edo gaizki konfiguratuta egon daiteke. Galdetu administratzaileari onartutako bilaketen oinarriei buruz.

en: Evolution had not been compiled with LDAP support
eu: Evolution ez da konpilatu LDAP euskarriarekin

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
eu: Ezezaguna (%s)

en: Click to call %s
eu: Egin klik %s(r)i deitzeko

en: Click to hide/unhide addresses
eu: Egin klik helbideak ezkutatzeko/bistaratzeko

en: Go to the section %s of the message
eu: Joan mezuaren “%s” atalera

en: Go to the beginning of the message
eu: Joan mezuaren hasierara

en: Click to open %s
eu: Egin klik %s irekitzeko

en: Show Contacts
eu: Erakutsi kontaktuak

en: Address B_ook:
eu: _Helbide-liburua:

en: Cat_egory:
eu: _Kategoria:

en: _Search:
eu: _Bilatu:

en: Any Category
eu: Edozein kategoria

en: Co_ntacts
eu: K_ontaktuak

en: Search
eu: Bilatu

en: Select Contacts from Address Book
eu: Hautatu kontaktuak helbide-liburutik

note: To Translators: This would be similiar to "Expand MyList Inline" where MyList is a Contact List
en: E_xpand %s Inline
eu: _Zabaldu %s barnean

note: Copy Contact Item
en: Cop_y %s
eu: _Kopiatu %s

note: Cut Contact Item
en: C_ut %s
eu: E_baki %s

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
eu: E_ditatu %s

en: _Delete %s
eu: E_zabatu %s

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
eu: Evolution linean dago.  Egin klik botoi honetan lineaz kanpo lan egiteko.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
eu: Evolution unean lineaz kanpo dago.  Egin klik botoi honetan linean lan egiteko.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
eu: Evolution lineaz kanpo dago, sarea ez dagoelako erabilgarri.

en: Keyring key is unusable: no user or host name
eu: Gako-sortaren gakoa ezin da erabili: ez dago erabiltzaile- edo ostalari-izenik

en: You have the Caps Lock key on.
eu: Maiuskulen blokeoaren tekla aktibatuta dago.

en: _Remember this passphrase
eu: _Gogoratu pasaesaldia

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
eu: _Gogoratu pasaesaldia saio honen oroigarriarentzako

en: _Remember this password
eu: _Gogoratu pasahitza

en: _Remember this password for the remainder of this session
eu: _Gogoratu pasahitza saio honen oroigarriarentzako

en: Help
eu: Laguntza

en: Evolution Preferences
eu: Evolution-en hobespenak

en: An error occurred while printing
eu: Errorea gertatu da inprimatzean

en: The printing system reported the following details about the error:
eu: Inprimatzeko sistemak erroreari buruzko honako xehetasunak bidali ditu:

en: The printing system did not report any additional details about the error.
eu: Inprimatzeko sistemak ez du erroreari buruzko bestelako xehetasunik eman.

en: _Method:
eu: _Metodoa:

en: Defer to Desktop Settings
eu: Atzeratu mahaigainaren ezarpenetara

en: _Open Desktop Settings
eu: _Ireki mahaigainaren ezarpenak

en: Manual
eu: Eskuz

en: _HTTP Proxy:
eu: _HTTP proxy-a:

en: H_TTPS Proxy:
eu: H_TTPS proxy-a:

en: _Socks Proxy:
eu: _Socks proxy-a:

en: _Ignore Hosts:
eu: Ez ikusi egin _ostalariei:

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Configuration _URL:
eu: Konfigurazioaren _URLa:

en: No proxy
eu: Proxy-rik ez

en: Use a direct connection, no proxying required.
eu: Erabili zuzeneko konexioa, ez da proxy-rik behar.

en: Switch to Basic Proxy Preferences
eu: Aldatu oinarrizko proxy-en hobespenetara

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
eu: Aldatu proxy-en hobespen aurreratuerara

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
eu: Aplikatu proxy-aren ezarpen pertsonalizatua kontu hauei:

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
eu: <b>Proxy-aren hobespen aurreratua</b>k bestelako sareko proxy-ak definitzen uzten dizu, hauek kontu zehatzei aplikatzeko.

en: Custom Proxy
eu: Proxy pertsonalizatua:

en: Create a new proxy profile
eu: Sortu proxy-aren profil berria

en: Delete the selected proxy profile
eu: Ezabatu hautatutako proxy-aren profila

en: Add Rule
eu: Gehitu araua

en: Edit Rule
eu: Editatu araua

note: Translators: the '%s' is replaced with a rule name, making it for example "Copy of Subject contains work"; the text itself is provided by the user.
en: Copy of %s
eu: %s erregelaren kopia

en: Matches: %u
eu: Bat datozenak: %u

en: Close the find bar
eu: Itxi bilaketa-barra

en: Fin_d:
eu: _Bilatu:

en: Clear the search
eu: Garbitu bilaketa

en: Find the previous occurrence of the phrase
eu: Bilatu esaldiaren aurreko agerraldia

en: Find the next occurrence of the phrase
eu: Bilatu esaldiaren hurrengo agerraldia

en: Mat_ch case
eu: _Maiuskula/minuskula

en: Reached bottom of page, continued from top
eu: Orrialdearen behera iritsi da, jarraitu goitik

en: Reached top of page, continued from bottom
eu: Orrialdearen gora iritsi da, jarraitu behetik

en: When de_leted:
eu: _Ezabatzean:

en: Standard
eu: Arrunta

en: Proprietary
eu: Jabeduna

en: Secret
eu: Ezkutukoa

en: Top Secret
eu: Ezkutu gorenekoa

en: For Your Eyes Only
eu: Zure begientzako soilik

[ctx: send-options]
note: Translators: Used in send options dialog
en: None
eu: Bat ere ez

en: Mail Receipt
eu: Posta-agiria

en: Send Options
eu: Bidaltzeko aukerak

en: R_eply requested
eu: _Erantzutea eskatu da

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: Wi_thin
eu: _Barruan

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: days
eu: egunero

en: _When convenient
eu: _Komeni denean

note: To translators: This means Delay the message delivery for some time
en: _Delay message delivery
eu: _Atzeratu mezuen banaketa

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: _After
eu: _Ondoren

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: days
eu: egunero

en: _Set expiration date
eu: _Ezarri iraungitze-data

[ctx: ESendOptions]
note: Translators: This is part of
en: _Until
eu: _Arte:

en: Delivery Options
eu: Banatzeko aukerak

en: _Priority:
eu: _Lehentasuna:

en: _Classification:
eu: _Sailkapena:

en: Gene_ral Options
eu: Aukera _orokorrak

en: Creat_e a sent item to track information
eu: _Sortu bidalitako elementua informazioaren jarraipena egiteko

en: _Delivered
eu: _Banatuta

en: Deli_vered and opened
eu: Banatuta eta irekita

en: _All information
eu: _Informazioa guztia

en: A_uto-delete sent item
eu: Ezabatu automatikoki bidalitako elementua

en: Status Tracking
eu: Egoeraren jarraipena

en: _When opened:
eu: _Irekitzean:

en: When decli_ned:
eu: Ba_ztertzean:

en: When co_mpleted:
eu: Osatzean:

en: When acce_pted:
eu: _Onartzean:

en: Return Notification
eu: Itzuli jakinarazpena

en: Sta_tus Tracking
eu: _Egoeraren jarraipena

en: Type:
eu: Mota:

en: Name:
eu: Izena:

en: Name cannot be empty
eu: Izena ezin da hutsa izan

note: Translators: This is the first of a sequence of widgets: * "Refresh every [NUMERIC_ENTRY] [TIME_UNITS_COMBO]"
en: Refresh every
eu: Freskatzeko maiztasuna:

en: Refresh content on metered network
eu: Freskatu edukia sare mugatuan

en: Use a secure connection
eu: Erabili konexio segurua

en: Unset _trust for SSL/TLS certificate
eu: Kendu SSL/TLS ziurtagiriaren _fidagarritasuna

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Connection timeout (in seconds)
eu: Konexioaren iraungitze-denbora (segundotan)

en: Show
eu: Erakutsi

en: Group name
eu: Taldearen izena

en: _Hide
eu: E_zkutatu

en: _Show
eu: _Erakutsi

en: Manage Groups
eu: Kudeatu taldeak

en: Available Groups:
eu: Talde erabilgarriak:

en: Select destination
eu: Hautatu helburua

note: no suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggestions)
eu: (iradokizunik ez)

en: More…
eu: Gehiago…

note: + Add to Dictionary
en: Add “%s” to Dictionary
eu: Gehitu ”%s” hiztegiari

note: - Ignore All
en: Ignore All
eu: Ez ikusi egin denei

en: Spelling Suggestions
eu: Zuzenketa ortografikoaren iradokizunak

en: A file named “{0}” already exists. Do you want to replace it?
eu: ”{0}” izeneko fitxategia badago lehendik ere. Hura ordeztu nahi duzu?

en: The file already exists in “{0}”. Replacing it will overwrite its contents.
eu: ”{0}” izeneko fitxategia badago lehendik ere. Hura ordeztean bere edukia gainidazten da.

en: Cannot save file “{0}”.
eu: Ezin da ”{0}” fitxategia gorde.

en: Cannot open file “{0}”.
eu: Ezin da ”{0}” fitxategia ireki.

en: Failed to remove data source “{0}”.
eu: Huts egin du ”{0}” iturburuaren datuak ezabatzean.

en: The reported error was “{1}”.
eu: Itzulitako errorea: ”{1}”.

en: Failed to update data source “{0}”.
eu: Huts egin du ”{0}” iturburuaren datuak eguneratzean.

en: Failed to delete resource “{0}”.
eu: Huts egin du ”{0}” baliabidea ezabatzean.

en: The address book backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
eu: Helbide-liburuak zerbitzatzeko ”{0}” motorra ustekabean itxi da.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
eu: Zure kontaktuetariko batzuk ez dira erabilgarri egongo Evolution berriro abiatu arte.

en: The calendar backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
eu: Egutegia zerbitzatzeko ”{0}” motorra ustekabean itxi da.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
eu: Zure hitzorduetariko batzuk ez dira erabilgarri egongo Evolution berriro abiatu arte.

en: The memo list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
eu: Zirkularrak zerbitzatzeko ”{0}” motorra ustekabean itxi da.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
eu: Zure zirkularretariko batzuk ez dira erabilgarri egongo Evolution berriro abiatu arte.

en: The task list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
eu: Zereginak zerbitzatzeko ”{0}” motorra ustekabean itxi da.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
eu: Zure zereginetariko batzuk ez dira erabilgarri egongo Evolution berriro abiatu arte.

en: The address book backend servicing “{0}” encountered an error.
eu: Helbide-liburuak zerbitzatzeko ”{0}” motorrak errore bat aurkitu du.

en: The calendar backend servicing “{0}” encountered an error.
eu: Egutegiak zerbitzatzeko ”{0}” motorrak errore bat aurkitu du.

en: The memo list backend servicing “{0}” encountered an error.
eu: Zirkularrak zerbitzatzeko ”{0}” motorrak errore bat aurkitu du.

en: The task list backend servicing “{0}” encountered an error.
eu: Zereginak zerbitzatzeko ”{0}” motorrak errore bat aurkitu du.

en: Something has gone wrong
eu: Zerbait gaizki irten da

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the content. You can try again by reopening the window. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
eu: WebKitWebProcess prozesu bat kraskatu egin da edukia bistaratzean. Leihoa berriro irekiz konpontzen saia zaitezke. Arazoak jarraitzen badu, bidali arazoari buruzko txosten bat GNOMEren Gitlab gunera.

en: Are you sure you want to delete remote collection “{0}”?
eu: Ziur zaude urruneko “{0}“ bilduma ezabatu nahi duzula?

en: This will permanently remove the collection “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
eu: Honek urruneko “{0}“ bilduma zerbitzaritik betirako ezabatuko du. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Failed to refresh list of account sources
eu: Huts egin du kontu-iturburuen zerrenda freskatzeak

en: click to add
eu: egin klik gehitzeko

en: Move selected column names to top
eu: Eraman hautatutako zutabeen izenak gora

en: Move selected column names up one row
eu: Eraman hautatutako zutabeen izenak bat gora

en: Move selected column names down one row
eu: Eraman hautatutako zutabeen izenak bat behera

en: Move selected column names to bottom
eu: Eraman hautatutako zutabeen izenak behera

en: Select all column names
eu: Hautatu zutabeen izen guztiak

en: (Ascending)
eu: (Gorantz)

en: (Descending)
eu: (Beherantz)

en: Not sorted
eu: Ordenatu gabe

en: No grouping
eu: Elkartu gabe

en: Show Fields
eu: Erakutsi eremuak

en: Choose the order of information to appear in the message list.
eu: Aukeratu informazioaren ordena mezuen zerrendan agertzeko.

en: Clear _All
eu: Garbitu _dena

en: _Show field in View
eu: _Erakutsi eremua ikuspegian

en: Ascending
eu: Gorantz

en: Descending
eu: Beherantz

en: Group Items By
eu: Elkartu elementuak honen arabera

en: Show _field in View
eu: Erakutsi _eremua ikuspegian

en: Then By
eu: Gero

en: Show field i_n View
eu: Erakutsi eremua _ikuspegian

en: Show field in _View
eu: Erakutsi eremua i_kuspegian

en: Sort
eu: Ordenatu

en: Clear All
eu: Garbitu denak

en: Sort Items By
eu: Ordenatu elementuak honen arabera

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: _Sort...
eu: _Ordenatu…

en: _Group By...
eu: _Elkartu honela…

en: _Fields Shown...
eu: _Erakutsitako eremuak…

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
eu: Taulan zutabe bat gehitzeko arrastatu zutabea
    agertzea nahi duzun kokalekura.

en: Add a Column
eu: Gehitu zutabea

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which has set a title. * The first %s is replaced with a column title. * The second %s is replaced with an actual  group value. * Finally the %d is replaced with count of items in this group. * Examp
en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
eu[0]: %s : %s (elementu %d)
eu[1]: %s : %s (%d elementu)

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which doesn't have set a title. * The %s is replaced with an actual group value. * The %d is replaced with count of items in this group. * Example: "Smith (13 items)"
en: %s (%d item) | %s (%d items)
eu[0]: %s (elementu %d)
eu[1]: %s (%d elementu)

en: Customize Current View
eu: Pertsonalizatu uneko ikuspegia

en: Sort _Ascending
eu: Ordenatu g_orantz

en: Sort _Descending
eu: Ordenatu _beherantz

en: _Reset sort
eu: _Berrezarri ordena

en: Group By This _Field
eu: Elkartu _eremu honen arabera

en: Group By _Box
eu: Taldekatu _koadroaren arabera

en: Remove This _Column
eu: Kendu _zutabe hau

en: Add a C_olumn…
eu: Gehitu z_utabea…

en: A_lignment
eu: _Lerrokatzea

en: B_est Fit
eu: _Egokiena

en: Format Column_s…
eu: Eman formatua zu_tabeei…

en: Custo_mize Current View…
eu: _Pertsonalizatu uneko ikuspegia…

en: _Sort By
eu: _Ordenatu honen arabera

note: Custom
en: _Custom
eu: _Pertsonalizatu

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Input Methods
eu: Sarrerako metodoak

en: Select a Time Zone
eu: Hautatu ordu-zona

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
eu: Erabili saguaren ezkerreko botoia maparen area bat handiagotzeko eta hautatu ordu-zona.
    Erabili saguaren eskuineko botoia area txikiagotzeko.

en: Time Zones
eu: Ordu-zonak

en: _Selection
eu: _Hautapena

en: Timezone drop-down combination box
eu: Ordu-zonaren goiti-beherako konbinazio-koadroa

en: Enter a URL here
eu: Idatzi URLa hemen

en: Evolution Source Viewer
eu: Evolution-en iturburuaren ikustailea

note: Translators: The name that is displayed in the user interface
en: Display Name
eu: Bistaratze-izena

en: Flags
eu: Banderak

en: Identity
eu: Identitatea

en: Address book
eu: Helbide-liburua

en: Events
eu: Gertaerak

en: Scheduling Inbox
eu: Antolaketaren sarrerako ontzia

en: Scheduling Outbox
eu: Antolaketaren irteerako ontzia

en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: Searching collection children…
eu: Bildumaren haurrak bilatzen…

en: Failed to search for collection children
eu: Huts egin du bildumaren haurrak bilatzean

en: Searching for user home, please wait…
eu: Erabiltzailearen karpeta nagusia bilatzen, itxaron…

en: Failed to search for user home
eu: Huts egin du erabiltzailearen karpeta nagusia bilatzean

en: At least one component type should be set
eu: Gutxienez osagai mota bat ezarri behar da

en: Failed to get selected collection HREF
eu: Huts egin du hautatutako bildumaren HREF eskuratzean

en: Creating new book…
eu: Liburu berria sortzen…

en: Failed to create new book
eu: Huts egin du liburu berria sortzean

en: Creating new calendar…
eu: Egutegi berria sortzen…

en: Failed to create new calendar
eu: Huts egin du egutegi berria sortzean

en: Creating new collection…
eu: Bilduma berria sortzen…

en: Failed to create new collection
eu: Huts egin du bilduma berria sortzean

en: It is not allowed to create book under another book or calendar
eu: Liburu bat beste liburu edo egutegi baten barruan sortzea ez dago baimenduta

note: if (button == webdav_browser->priv->create_calendar_button)
en: It is not allowed to create calendar under another book or calendar
eu: Egutegi bat beste liburu edo egutegi baten barruan sortzea ez dago baimenduta

en: Deleting book…
eu: Liburua ezabatzen…

en: Failed to delete book
eu: Huts egin du liburua ezabatzean

en: Deleting calendar…
eu: Egutegia ezabatzen…

en: Failed to delete calendar
eu: Huts egin du egutegia ezabatzean

en: Deleting collection…
eu: Ezabatu bilduma…

en: Failed to delete collection
eu: Huts egin du bilduma ezabatzean

note: Translators: It's 'order' as 'sorting order'
en: _Order:
eu: _Ordena:

en: Use -1 to not set the sort order
eu: Erabili -1 ordenatze modua ez ezartzeko

en: For Components:
eu: Osagaientzako:

en: _Events
eu: _Gertaerak

en: WebDAV server:
eu: WebDAV zerbitzaria:

en: Create _Book
eu: Sortu _liburua

en: Create _Calendar
eu: Sortu _egutegia

en: Create Collectio_n
eu: Sortu _bilduma

en: _Copy Link Location
eu: _Kopiatu estekaren helbidea

en: _Copy Name and Email Address
eu: _Kopiatu izena eta helbide elektronikoa

en: Copy the email address with the name to the clipboard
eu: Kopiatu helbide elektronikoa eta izena arbelean.

en: Copy Only Email Add_ress
eu: Kopiatu _helbide elektronikoa soilik

en: Copy only the email address without the name to the clipboard
eu: Kopiatu helbide elektronikoa, izenik gabe, arbelean.

en: _Copy Image
eu: _Kopiatu irudia

en: Copy the image to the clipboard
eu: Kopiatu irudia arbelean

en: Save _Image…
eu: Gorde _irudia…

en: Save the image to a file
eu: Gorde irudia fitxategi batean

en: Search _Web…
eu: Bilatu _webean…

en: Search the Web with the selected text
eu: Bilatu hautatutako testua webean

en: Select all text and images
eu: Hautatu testu eta irudi guztiak

en: Copying image to clipboard
eu: Irudia arbelean kopiatzen

en: Save Image
eu: Gorde irudia

en: Saving image to “%s”
eu: Irudia ”%s”(e)n gordetzen

en: Cannot get URI “%s”, do not know how to download it.
eu: Ezin da ”%s” URIa eskuratu, ez daki nola deskargatu.

en: Undo “Insert text”
eu: Desegin ”Txertatu testua”

en: Redo “Insert text”
eu: Berregin ”Txertatu testua”

en: Undo “Delete text”
eu: Desegin ”Ezabatu testua”

en: Redo “Delete text”
eu: Berregin ”Ezabatu testua”

en: Missing date.
eu: Data falta da.

en: You must choose a date.
eu: Data bat hautatu behar duzu.

en: Missing filename.
eu: Fitxategi-izena falta da.

en: You must specify a filename.
eu: Fitxategi-izen bat zehaztu behar duzu.

en: File “{0}” does not exist or is not a regular file.
eu: ”{0}” fitxategia ez dago, edo ez da fitxategi erregularra.

en: Bad regular expression “{0}”.
eu: Okerreko adierazpen erregularra: ”{0}”.

en: Could not compile regular expression “{1}”.
eu: Ezin da ”{1}” adierazpen erregularra osatu.

en: Missing name.
eu: Izena falta da.

en: You must name this filter.
eu: Iragazkiari izena eman behar diozu.

en: Name “{0}” already used.
eu: ”{0}” izena beste batek darabil.

en: Please choose another name.
eu: Aukeratu beste izen bat.

en: Missing condition.
eu: Baldintza falta da.

en: Filter should have at least one condition.
eu: Iragazkiak gutxienez baldintza bat eduki behar du.

en: Missing value.
eu: Balioa falta da.

en: One or more values cannot be empty.
eu: Balio bat edo gehiago ezin dira hutsik egon.

en: Are you sure you want to remove rule “{0}”?
eu: Ziur zaude ”{0}” araua ezabatu nahi duzula?

en: _Keep
eu: _Mantendu

en: the current time
eu: uneko ordua

en: the time you specify
eu: zuk zehaztutako ordua

en: a time relative to the current time
eu: uneko orduarekiko ordu erlatiboa

en: seconds
eu: segundo

en: weeks
eu: aste

en: months
eu: hilabete

en: years
eu: urte

en: ago
eu: duela

en: in the future
eu: etorkizunean

en: Compare against
eu: Konparazio-ordua:

en: The message’s date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
eu: Mezuaren data sistemako uneko orduarekin
    konparatuko da iragazketa egiten denean.

en: The message’s date will be compared against
    the beginning of the specified day.
eu: Mezuaren data zehaztutako egunaren
    hasierarekin konparatuko da.

en: The message’s date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
eu: Mezuaren data iragazketa gertatzen den
    orduarekin konparatuko da.

en: Show filters for mail:
eu: Erakutsi postaren iragazkiak:

en: _Filter Rules
eu: _Iragazteko arauak

en: Rule Name
eu: Arauaren izena

en: Du_plicate
eu: _Bikoiztu

en: Table Cell
eu: Taulako gelaxka

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
eu: ireki laster-leiho haurra

note: Translators: description of an "edit" action
en: begin editing this cell
eu: hasi gelaxka hau editatzen

note: Translators: description of a "toggle" action
en: toggle the cell
eu: txandakatu gelaxka

note: Translators: description of an "expand" action
en: expands the row in the ETree containing this cell
eu: zabaldu errenkada gelaxka hau duen ETree-an

note: Translators: description of a "collapse" action
en: collapses the row in the ETree containing this cell
eu: tolestu errenkada gelaxka hau duen ETree-an

en: click
eu: egin klik

en: sort
eu: ordenatu

en: Save Current View
eu: Gorde uneko ikuspegia

en: _Create new view
eu: _Sortu ikuspegi berria

en: _Replace existing view
eu: _Ordeztu dagoen ikuspegia

en: Do you wish to save your changes?
eu: Aldaketak gorde nahi dituzu?

en: This signature has been changed, but has not been saved.
eu: Sinadura hau aldatu egin duzu, baina ez duzu gorde.

en: _Discard changes
eu: _Ez gorde

en: Blank Signature
eu: Sinadura hutsa

en: Please provide a unique name to identify this signature.
eu: Eman izen bakarra sinadura hau identifikatzeko.

en: Unable to copy image to clipboard.
eu: Ezin da irudia arbelean kopiatu.

en: Unable to save image.
eu: Ezin da irudia gorde.

en: Could not load signature.
eu: Ezin izan da sinadura kargatu.

en: Could not save signature.
eu: Ezin izan da sinadura gorde.

en: Could not get selected text.
eu: Ezin izan da eskuratu hautatutako testua.

en: Saving message to folder “%s”
eu: Mezua ”%s” karpetan gordetzen

en: Forwarded messages
eu: Birbidalitako mezuak

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
eu[0]: Mezu %d eskuratzen
eu[1]: %d mezu eskuratzen

en: Scanning messages for duplicates
eu: Eskaneatu mezuak bikoiztutakoentzako

en: Removing folder “%s”
eu: ”%s” karpeta kentzen

en: File “%s” has been removed.
eu: ”%s” fitxategia kendu da.

en: File has been removed.
eu: Fitxategia kendu da.

en: Removing attachments
eu: Eranskinak kentzen

en: Saving %d message | Saving %d messages
eu[0]: Mezu %d gordetzen
eu[1]: %d mezu gordetzen

en: Invalid folder URI “%s”
eu: Karpetaren ”%s” URIa baliogabea

note: Some local folders
en: Inbox
eu: Sarrerako ontzia

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_INBOX
en: Drafts
eu: Zirriborroa

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_DRAFTS
en: Outbox
eu: Irteerako ontzia

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_OUTBOX
en: Sent
eu: Bidalitakoak

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_SENT
en: Templates
eu: Txantiloiak

en: User cancelled operation
eu: Erabiltzaileak bertan behera utzi du eragiketa

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
eu: Ez da helburuko helbiderik eman, mezua birbidaltzea bertan behera utzi da.

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
eu: Ez da identitaterik aurkitu erabiltzeko, mezua birbidaltzea bertan behera utzi da.

en: Corresponding source for service with UID “%s” not found
eu: Ez da aurkitu “%s” UIDa duen zerbitzuari dagokion iturburua

en: Looking up recipient S/MIME certificates in address books…
eu: Hartzailearen S/MIME ziurtagiriak kontsultatzen helbide-liburuan…

en: Looking up recipient PGP keys in address books…
eu: Hartzailearen PGP gakoak kontsultatzen helbide-liburuan…

en: Waiting for “%s”
eu: “%s”(r)en zain

en: No mail transport service available
eu: Ez dago garraioaren zerbitzu erabilgarririk.

en: Posting message to “%s”
eu: Mezua ”%s”(e)ra bidaltzen

en: Failed to apply outgoing filters: %s
eu: Huts egin du irteerako iragazkiak aplikatzean: %s

en: Storing sent message to “%s”
eu: Bidalitako mezua ”%s”(e)n gordetzen

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local “Sent” folder instead.
eu: Huts egin du %s(r)i eranstean: %s
    Horren ordez, ”Bidalitakoak" karpeta lokalean gehituko da.

en: Failed to append to local “Sent” folder: %s
eu: Huts egin du “Bidalitakoak” karpeta lokalean eranstean: %s

en: Sending message
eu: Mezua bidaltzen

en: Disconnecting from “%s”
eu: ”%s”(e)tik deskonektatzen

en: Reconnecting to “%s”
eu: ”%s”(e)ra berriro konektatzen

en: Preparing account “%s” for offline
eu: ”%s” kontua prestatzen lineaz kanpo erabiltzeko

en: Filtering Selected Messages
eu: Hautatutako mezuak iragaztea

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
eu: Huts egin du hautatutako mezuak iragaztean. Baliteke iragazki bat edo gehiagotan ezarritako karpetaren kokalekua baliogabea izatea. Egiaztatu zure iragazkiak “Editatu→Mezuen iragazkiak” menuan.
    Jatorrizko errorea: %s

en: Fetching mail from “%s”
eu: Mezuak ”%s”(e)ndik hartzen

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
eu: Huts egin du irteerako iragazkiak aplikatzean. Baliteke iragazki bat edo gehiagotan ezarritako karpetaren kokalekua baliogabea izatea. Egiaztatu zure iragazkiak “Editatu→Mezuen iragazkiak” menuan.
    Jatorrizko errorea: %s

en: Sending message %d of %d
eu: %d/%d mezua bidaltzen

note: Translators: The string is distinguished by total * count of messages to be sent.  Failed messages is * always more than zero.
en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
eu[0]: Huts egin du mezua bat bidaltzean
eu[1]: Huts egin du %d / %d mezu bidaltzean

en: Cancelled.
eu: Bertan behera utzita.

en: Complete.
eu: Osatuta.

en: Moving messages to “%s”
eu: Mezuak ”%s”(e)ra eramaten

en: Copying messages to “%s”
eu: Mezuak ”%s”(e)n kopiatzen

en: Storing folder “%s”
eu: ”%s” karpeta biltegiratzen

en: Expunging and storing account “%s”
eu: ”%s” kontua betiko ezabatzen eta biltegiratzen

en: Storing account “%s”
eu: ”%s” kontua biltegiratzen

en: Emptying trash in “%s”
eu: ”%s” zakarrontzia husten

en: Processing folder changes in “%s”
eu: Karpetaren aldaketak ”%s”(e)n prozesatzen

en: Could not create spool directory “%s”: %s
eu: Ezin izan da ilararen ”%s” direktorioa sortu: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source “%s”
eu: Mezuak mbox ez den ”%s” iturburura eramaten saiatzen

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages, used when there could not be used any subject. It results in "[Fwd: No Subject]" being used as a subject of the forwarded message.
en: No Subject
eu: Gairik ez

en: Forwarded message — %s
eu: Birbidalitako mezua — %s

en: Forwarded message
eu: Birbidalitako mezua

en: Setting up Search Folder: %s
eu: Bilaketa-karpeta konfiguratzen: %s

en: Updating Search Folders for “%s : %s”
eu: Bilaketa-karpeta eguneratzen - ”%s:%s”

note: Translators: The first %s is name of the affected * search folder(s), the second %s is the URI of the * removed folder. For more than one search folder is * each of them on a separate line, with four spaces * in front of its name, without quotes.
en: The Search Folder “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
eu[0]: “%s” bilaketa karpeta aldatu egin da ezabatutako karpetaren kontura
    “%s”.
eu[1]: Honako bilaketa karpetak
    %s aldatu egin dira ezabatutako karpetaren kontura
    “%s”.

en: Open _Online Accounts
eu: Ireki _lineako kontuak

en: This account was created through the Online Accounts service.
eu: Kontu hau Lineako Kontuen zerbitzuaren bidez sortu zen.

en: _Reset Order
eu: _Berrezarri ordena

en: You can drag and drop account names to reorder them.
eu: Kontuen izenak arrasta eta jaregin ditzakezu haiek berriro ordenatzeko.

en: De_fault
eu: Le_henetsi

en: Invalid URI: “%s”
eu: Baliogabeko URIa: “%s”

en: Host: %s:%d
eu: Ostalaria: %s:%d

en: User: %s
eu: Erabiltzailea: %s

en: Security method: %s
eu: Segurtasun-metodoa: %s

en: Authentication mechanism: %s
eu: Autentifikazio-mekanismoa: %s

en: No email address provided
eu: Ez da helbide elektronikorik eman

en: Missing domain in email address
eu: Domeinua falta da helbide elektronikoan

en: IMAP server
eu: IMAP zerbitzaria

en: POP3 server
eu: POP3 zerbitzaria

en: SMTP server
eu: SMTP zerbitzaria

en: Close this window
eu: Itxi leiho hau

en: (No Subject)
eu: (Gairik ez)

en: Forward
eu: Aurrera

note: Translators: "Group Reply" will reply either to a mailing list * (if possible and if that configuration option is enabled), or else * it will reply to all. The word "Group" was chosen because it covers * either of those, without too strongly implying one or the other.
en: Group Reply
eu: Erantzun taldeari

en: Reply
eu: Erantzuna

note: GtkAssistant's back button label.
en: _Back
eu: At_zera

note: GtkAssistant sinks the floating button reference.
en: _Skip Lookup
eu: _Saltatu bilaketa

en: Evolution Account Assistant
eu: Evolution-eko kontuaren morroia

en: _Revise Details
eu: _Berrikusi xehetasunak

en: Querying authentication types…
eu: Autentifikazio motak kontsultatzen…

en: Check for Supported Types
eu: Begiratu zein mota onartzen diren

[ctx: ReplyForward]
en: Use global setting
eu: Erabili ezarpen globala

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
eu: Eranskina

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
eu: Barnean (Outlook estiloa)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
eu: Aipamen gisa

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
eu: Ez jarri komatxorik

en: Use global setting
eu: Erabili ezarpen globala

en: Composing Messages
eu: Mezuak prestatzea

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
eu: Be_ti bidali Cc kopia honi:

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
eu: Beti bi_dali Bcc kopia honi:

en: Re_ply style:
eu: _Erantzuteko estiloa:

en: Lang_uage:
eu: Hiz_kuntza:

en: Language for Reply and Forward attribution text
eu: Erantzunen eta birbidalketen atribuzio-testuaren hizkuntza

en: Start _typing at the bottom
eu: Hasi idazten _behean

en: _Keep signature above the original message
eu: _Mantendu sinadura jatorrizko mezuaren gainean

en: Message Receipts
eu: Mezuaren hartzaileak

en: S_end message receipts:
eu: B_idali mezuaren irakurragiria:

en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: Always
eu: Beti

en: Ask for each message
eu: Galdetu mezu bakoitzean

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click “Apply” to save your settings.
eu: Zorionak, zure posta-konfigurazioa osatu da.
    
    Evolution bidez posta bidali eta jasotzeko prest zaude.
    
    Sakatu 'Aplikatu' ezarpenak gordetzeko.

en: Done
eu: Eginda

en: Checking server settings…
eu: Zerbitzariaren ezarpenak egiaztatzen…

en: Special Folders
eu: Karpeta bereziak

en: Draft Messages _Folder:
eu: Zirriborroen mezuen _karpeta:

en: Choose a folder for saving draft messages.
eu: Aukeratu karpeta zirriborroak diren mezuak gordetzeko.

en: Sent _Messages Folder:
eu: Bi_dalitako mezuen karpeta:

en: Choose a folder for saving sent messages.
eu: Aukeratu karpeta bidalitako mezuak gordetzeko.

en: Save s_ent messages into the Sent folder
eu: Bida_litako mezuak 'Bidalitakoak' karpetan gordetzen ditu

en: S_ave replies and forwards in the folder of the original message
eu: _Gorde erantzunak eta birbidalketak jatorrizko mezuaren karpetan

en: Archi_ve Folder:
eu: _Artxibatu karpeta:

en: Choose a folder to archive messages to.
eu: Aukeratu karpeta mezuak hor artxibatzeko.

en: _Templates Folder:
eu: _Txantiloien karpeta:

en: Choose a folder to use for template messages.
eu: Aukeratu karpeta bat mezuen txantiloiak gordetzeko.

en: _Restore Defaults
eu: _Leheneratu lehenetsiak

en: _Lookup Folders
eu: _Bilatu karpetak

en: Use a Real Folder for _Trash:
eu: Erabili _Zakarrontziaren benetako karpeta:

en: Choose a folder for deleted messages.
eu: Aukeratu karpeta ezabatutako mezuentzako.

en: Use a Real Folder for _Junk:
eu: Erabili _Baztergarrien benetako karpeta:

en: Choose a folder for junk messages.
eu: Aukeratu karpeta mezu baztergarrientzako.

en: Restore _Not-Junk to Folder:
eu: Leheneratu _baztergarria ez dena honako karpetara:

en: Choose a folder to restore not-junk messages from the Junk folder to.
eu: Aukeratu karpeta bat baztergarrien karpetan dauden baina baztergarriak ez diren mezuak leheneratzeko.

en: Defaults
eu: Lehenespenak

en: Please enter your name and email address below. The “optional” fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
eu: Sartu zure izena eta posta elektronikoko helbidea behean. Beheko ”aukerako” eremuak ez dira nahitaez bete beharrekoak. Datu horiek zuk bidaltzen dituzun mezuetan agertzea nahi baduzu bakarrik bete behar dituzu.

en: The above name will be used to identify this account.
    Use for example, “Work” or “Personal”.
eu: Goiko izena kontu hau identifikatzeko erabiliko da.
    Adibidez ”Lanekoa” edo ”Nirea”.

en: Required Information
eu: Beharrezko informazioa

en: Full Nam_e:
eu: _Izen-abizenak:

en: Email _Address:
eu: _Helbide elektronikoa:

en: Optional Information
eu: Aukerako informazioa

en: Re_ply-To:
eu: Erant_zun honi:

en: Or_ganization:
eu: E_rakundea:

en: Add Ne_w Signature…
eu: Gehitu _sinadura berria…

en: A_liases:
eu: E_zizenak:

en: Edi_t
eu: _Editatu

en: _Look up mail server details based on the entered e-mail address
eu: _Bilatu posta-zerbitzariaren xehetasunak sartutako helb. elektronikoaren arabera.

note: This is only a warning, not a blocker complete = complete && correct;
en: Full Name should not be empty
eu: Izen osoa ezin da hutsa izan

en: Email Address cannot be empty
eu: Helbide elektronikoak ezin da hutsik egon

en: Email Address is not a valid email
eu: Helbide elektronikoa ez da baliozkoa

en: Reply To is not a valid email
eu: Erantzunaren Nori ez da baliozko helbide elektronikoa

en: Account Name cannot be empty
eu: Kontuaren izena ezin da hutsa izan

en: Looking up account details…
eu: Kontuen xehetasunak bilatzen…

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Checking for New Mail
eu: Mezu berriak ote dauden begiratzen

en: Check for _new messages every
eu: Begiratu _mezu berririk dagoen

en: Receiving Options
eu: Jasotzeko aukerak

en: Receiving Email
eu: Mezuak jaso

en: Use sender e-mail address
eu: Erabili bidaltzailearen posta elektronikoko helbidea

en: General
eu: Orokorra

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
eu: _Ez sinatu bilera-eskaerak (Outlook-ekin bateragarria izateko)

en: OpenPGP _Key ID:
eu: OpenPGP _gakoaren IDa:

en: Si_gning algorithm:
eu: _Sinaduraren algoritmoa:

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
eu: Beti _sinatu kontu honetatik bidalitako mezuak

en: Always enc_rypt outgoing messages when using this account
eu: Beti _zifratu kontu honetatik bidalitako mezuak

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
eu: Zifratu _beti neure buruari mezu zifratua bidaltzean

en: Ad_vanced Options
eu: Aukera a_urreratuak

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
eu: Zifratzean beti _fidagarritzat jo nire gako sortako gakoak

en: Prefer _inline sign/encrypt for plain text messages
eu: Hobetsi _lerroko sinadura/zifratzea testu soileko mezuetan

en: _Lookup keys for encryption in Web Key Directory (WKD)
eu: _Bilatu zifratzerako gakoak Web Key Directory (WKD) direktorioan

en: Send own _public key in outgoing mails
eu: Bidali norberaren gako _publikoa irteerako mezuetan

en: Advertise encryption is pre_ferred
eu: Ohartarazi zifratzea _hobesten dela

en: A_sk before sending mails with own public key
eu: Galdetu mezuak _gako publiko propioarekin bidali aurretik

en: Secure MIME (S/MIME)
eu: MIME segurua (S/MIME)

en: Sig_ning certificate:
eu: Sinatze-ziur_tagiria:

en: Select
eu: Hautatu

en: _Clear
eu: _Garbitu

en: Signing _algorithm:
eu: Sinaduraren _algoritmoa:

en: Always sign outgoing messages when using this account
eu: Beti sinatu kontu honetatik bidalitako mezuak

en: Encryption certificate:
eu: Zifratze-ziurtagiria:

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
eu: Beti zifratu kontu honetatik bidalitako mezuak

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
eu: Zifratu beti neure buruari posta zifratuta bidaltzean

en: Sending Email
eu: Mezuak bidali

en: Server _Type:
eu: _Zerbitzari mota:

en: Description:
eu: Azalpena:

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
eu: Zure posta atzitzeko erabiliko diren ezarpenen laburpena da.

en: Personal Details
eu: Xehetasun pertsonalak

en: Full Name:
eu: Izen-abizenak:

en: Email Address:
eu: Helbide elektronikoa:

en: Receiving
eu: Jasotzen

en: Sending
eu: Bidaltzen

en: Server Type:
eu: Zerbitzari mota:

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Security:
eu: Segurtasuna:

en: Cannot have both receiving and sending parts set to None
eu: Ezin dira bidaltzeko eta jasotzeko zatiak "Bat ere ez" gisa ezarri

en: Account Summary
eu: Kontuaren laburpena

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click “Next” to begin.
eu: Ongi etorri Evolution-en posta konfiguratzeko morroira.
    
    Hasteko, egin klik ”Hurrengoa” botoian.

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Account Editor
eu: Kontu-editorea

en: _Add to Address Book…
eu: _Gehitu helbide-liburuari…

en: _To This Address
eu: _Helbidera

en: _From This Address
eu: _Helbidetik

en: Send _Reply To…
eu: Bidali _erantzuna honi…

en: Send a reply message to this address
eu: Bidali erantzun bat helbide honetara

en: Create Search _Folder
eu: Sortu _bilaketa-karpeta

en: Hid_e All
eu: _Ezkutatu denak

en: _View Inline
eu: _Ikusi barnean

en: Vie_w All Inline
eu: _Ikusi denak barnean

en: _Zoom to 100%
eu: _Zooma % 100

en: Zoom the image to its natural size
eu: Erakutsi irudia bere tamaina normalean

en: _Zoom to window
eu: _Zooma leihora

en: Zoom large images to not be wider than the window width
eu: Egokitu irudi handiak leihoaren zabalera baino handiagoak ez izateko

en: Load this image
eu: Kargatu irudi hau

en: Allow remote content from %s
eu: Baimendu “%s”(e)ngo urruneko edukia

en: Load remote content from %s
eu: Kargatu urruneko edukia hemendik: %s

en: Create Folder
eu: Sortu karpeta

en: Specify where to create the folder:
eu: Adierazi karpeta non sortu behar den:

en: C_reate
eu: _Sortu

en: Folder _name:
eu: _Karpetaren izena:

en: Folder Sort Order
eu: Karpetaren ordena

en: Reset current level
eu: Berrezarri uneko maila

en: Reset sort order in the current level to the defaults
eu: Berrezarri uneko mailaren ordena balio lehenetsietara

en: Reset all levels
eu: Berrezarri maila guztiak

en: Reset sort order in all levels to their defaults
eu: Berrezarri maila guztien ordena balio lehenetsietara

[ctx: ffe]
note: Translators: This is a name of a flag, the same as all strings in the 'ffe' context. The translated value should not contain spaces.
en: Answered
eu: Erantzunda

[ctx: ffe]
en: Deleted
eu: Ezabatuta

[ctx: ffe]
en: Draft
eu: Zirriborroa

[ctx: ffe]
en: Flagged
eu: Markatuta

[ctx: ffe]
en: Seen
eu: Ikusita

[ctx: ffe]
en: Attachment
eu: Eranskina

[ctx: ffe]
en: no
eu: ez

[ctx: ffe]
en: not
eu: ez

[ctx: ffe]
en: false
eu: faltsua

en: Junk filtering software:
eu: Baztergarriak iragazteko softwarea:

en: _Label name:
eu: _Etiketa-izena:

en: I_mportant
eu: _Garrantzitsua

note: red
en: _Work
eu: _Lanekoa

note: orange
en: _Personal
eu: _Pertsonala

note: green
en: _To Do
eu: _Egitekoa

note: blue
en: _Later
eu: _Geroago

en: Add Label
eu: Gehitu etiketa

en: Edit Label
eu: Editatu etiketa

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
eu: Oharra: etiketaren izenean agertzen den azpimarra identifikatzaile
    mnemotekniko gisa erabiltzen da menuan.

en: Color
eu: Kolorea

en: Message Note
eu: Mezuaren oharra

en: Cannot find message in its folder summary
eu: Ezin da mezua bere laburpeneko karpetan bilatu

en: Failed to convert text to message
eu: Huts edin du testua mezu bihurtzeak

en: Storing changes…
eu: Aldaketak gordetzen…

en: Edit Message Note
eu: Editatu mezuaren oharra

en: Retrieving message…
eu: Mezua eskuratzen…

en: Move selected headers to top
eu: Eraman hautatutako goiburuak gora

en: Move selected headers up one row
eu: Eraman hautatutako goiburuak errenkada bat gora

en: Move selected headers down one row
eu: Eraman hautatutako goiburuak errenkada bat behera

en: Move selected headers to bottom
eu: Eraman hautatutako goiburuak behera

en: Select all headers
eu: Hautatu goiburu guztiak

en: Header Name
eu: Goiburuaren izena

en: Header Value
eu: Goiburuaren balioa

en: Headers
eu: Goiburua

en: Page %d of %d
eu: %d / %d orrialdea

en: Move to Folder
eu: Eraman karpeta honetara

en: Copy to Folder
eu: Kopiatu karpeta honetara

en: _Move
eu: _Lekuz aldatu

en: C_opy
eu: _Kopiatu

en: Deleting message note…
eu: Mezuaren oharra ezabatzen…

en: Are you sure you want to mark %d message as Junk? | Are you sure you want to mark %d messages as Junk?
eu[0]: Ziur zaude mezu %d zabor gisa markatu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude %d mezu zabor gisa markatu nahi dituzula?

en: The message will be shown in the Junk folder. | The messages will be shown in the Junk folder.
eu[0]: Mezuak zaborraren karpetan erakutsiko dira.
eu[1]: Ez dago mezurik karpeta honetan.

en: _Do not ask me again.
eu: _Ez galdetu berriro.

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
eu: _Beti ezikusi egin posta-zerrenden “Erantzun honi“

en: Failed to retrieve message:
eu: Huts egin du mezuak eskuratzean:

en: Retrieving message “%s”
eu: ”%s” mezua eskuratzen

en: Add sender to address book
eu: Gehitu bidaltzailea helbide-liburuan

en: _Archive
eu: _Artxibatu

en: Move selected messages to the Archive folder for the account
eu: Eraman hautatutako mezuak kontuaren “Artxiboa” karpetara

en: Check for _Junk
eu: Begiratu mezu _baztergarririk dagoen

en: Filter the selected messages for junk status
eu: Iragazi hautatutako mezuak, baztergarri-egoeraren arabera

en: Assign C_olor…
eu: Esleitu k_olorea…

en: Assign color for the selected messages
eu: Esleitu kolorea hautatutako mezuei

en: Unse_t Color
eu: Kendu ko_lorea

en: Unset color for the selected messages
eu: Kendu kolorea hautatutako mezuei

en: _Copy to Folder…
eu: K_opiatu karpeta honetan…

en: Copy selected messages to another folder
eu: Kopiatu hautatutako mezuak beste karpeta batean

en: _Delete Message
eu: _Ezabatu mezua

en: Mark the selected messages for deletion
eu: Markatu hautatutako mezuak ezabatzeko gisa

en: _Add note…
eu: _Gehitu oharra…

en: Add a note for the selected message
eu: Gehitu ohar bat hautatutako mezuari

en: Delete no_te
eu: Ezabatu _oharra

en: Delete the note for the selected message
eu: Ezabatu oharra hautatutako mezutik

en: _Edit note…
eu: _Editatu oharra…

en: Edit a note for the selected message
eu: Editatu hautatutako mezuren ohar bat

en: Create a Filter Rule for Mailing _List…
eu: Sortu iragazkiaren araua _posta-zerrendarentzako…

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
eu: Sortu araua posta-zerrenda honetako mezuak iragazteko

en: Create a Filter Rule for _Recipients…
eu: Sortu iragazkiaren araua _hartzailearentzako…

en: Create a rule to filter messages to these recipients
eu: Sortu araua hartzaile hauek dituzten mezuak iragazteko

en: Create a Filter Rule for Se_nder…
eu: Sortu iragazkiaren araua _bidaltzailearentzako…

en: Create a rule to filter messages from this sender
eu: Sortu araua bidaltzaile hau duten mezuak iragazteko

en: Create a Filter Rule for _Subject…
eu: Sortu iragazkiaren araua _gaiarentzako…

en: Create a rule to filter messages with this subject
eu: Sortu araua gai hau duten mezuak iragazteko

en: A_pply Filters
eu: _Aplikatu iragazkiak

en: Apply filter rules to the selected messages
eu: Aplikatu iragazki-arauak hautatutako mezuei

en: Search for text in the body of the displayed message
eu: Bilatu testua bistaratutako mezuaren gorputzean

en: _Clear Flag
eu: _Garbitu bandera

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
eu: Kendu jarraipenaren bandera hautatutako mezuetatik

en: _Flag Completed
eu: Ban_dera osatuta

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
eu: Ezarri jarraipenaren bandera osatutakoei hautatutako mezuetan

en: Follow _Up…
eu: Jarrait_u…

en: Flag the selected messages for follow-up
eu: Markatu hautatutako mezuak jarraipena egiteko

en: Forward the selected message to someone
eu: Birbidali hautatutako mezua norbaiti

en: Forward the selected message to someone as an attachment
eu: Birbidali hautatutako mezua norbaiti eranskin gisa

en: Forward As _Attached
eu: Birbidali _eranskin gisa

en: Forward the selected message in the body of a new message
eu: Birbidali hautatutako mezua beste mezu baten testuaren barnean

en: Forward As _Inline
eu: Birbidali _barnean gisa

en: Forward the selected message quoted like a reply
eu: Birbidali hautatutako mezua erantzun gisa aipatuta

en: Forward As _Quoted
eu: Birbidali _aipamen gisa

en: Change _More Labels…
eu: Aldatu etiketa _gehiago…

en: _New Label
eu: Etiketa _berria

note: Translators: "None" is used in the message label context menu. *              It removes all labels from the selected messages.
en: N_one
eu: _Bat ere ez

en: Force images in HTML mail to be loaded
eu: Kargarazi HTML mezuetako irudiak

en: _Ignore Subthread
eu: _Ez ikusi egin azpi-hariari

en: Mark new mails in a subthread as read automatically
eu: Markatu azpi-hariko mezu berriak irakurrita gisa automatikoki

en: _Ignore Thread
eu: _Ez ikusi egin hariari

en: Mark new mails in this thread as read automatically
eu: Markatu hariko mezu berriak irakurrita gisa automatikoki

en: _Important
eu: _Garrantzitsua

en: Mark the selected messages as important
eu: Markatu hautatutako mezuak garrantzitsu gisa

en: _Junk
eu: _Baztergarria

en: Mark the selected messages as junk
eu: Markatu hautatutako mezuak baztergarri gisa

en: _Not Junk
eu: E_z-baztergarria

en: Mark the selected messages as not being junk
eu: Markatu hautatutako mezuak ez-baztergarri gisa

en: _Read
eu: _Irakurri

en: Mark the selected messages as having been read
eu: Markatu hautatutako mezuak irakurritako gisa

en: Do not _Ignore Subthread
eu: Ez _baztertu azpi-haria

en: Do not mark new mails in a subthread as read automatically
eu: Ez markatu automatikoki azpi-hariko mezu berriak irakurrita gisa

en: Do not _Ignore Thread
eu: _Kontutan hartu haria

en: Do not mark new mails in this thread as read automatically
eu: Ez markatu hariko mezu berriak irakurrita gisa automatikoki

en: Uni_mportant
eu: Ez-garrantzitsua

en: Mark the selected messages as unimportant
eu: Markatu hautatutako mezuak ez-garrantzitsu gisa

en: _Unread
eu: _Irakurri gabea

en: Mark the selected messages as not having been read
eu: Markatu hautatutako mezuak irakurri gabeko gisa

en: _Edit as New Message…
eu: _Editatu mezu berri gisa…

en: Open the selected messages in the composer for editing
eu: Ireki hautatutako mezuak prestatzeko leihoan editatzeko

en: Compose _New Message
eu: Prestatu mezu _berria

en: Open a window for composing a mail message
eu: Ireki posta-mezua idazteko leihoa

en: _Open in New Window
eu: Ireki leiho _berrian

en: Open the selected messages in a new window
eu: Ireki hautatutako mezua leiho berri batean

en: _Move to Folder…
eu: _Eraman karpetara…

en: Move selected messages to another folder
eu: Eraman hautatutako mezuak beste karpeta batera

en: _Next Message
eu: _Hurrengo mezua

en: Display the next message
eu: Bistaratu hurrengo mezua

en: Next _Important Message
eu: Hurrengo mezu _garrantzitsua

en: Display the next important message
eu: Bistaratu hurrengo mezu garrantzitsua

en: Next _Thread
eu: _Hurrengo haria

en: Display the next thread
eu: Bistaratu hurrengo haria

en: Next _Unread Message
eu: Hurrengo _irakurri gabeko mezua

en: Display the next unread message
eu: Bistaratu irakurri gabeko hurrengo mezua

en: _Previous Message
eu: _Aurreko mezua

en: Display the previous message
eu: Bistaratu aurreko mezua

en: Pr_evious Important Message
eu: Aurreko _mezu garrantzitsua

en: Display the previous important message
eu: Bistaratu aurreko mezu garrantzitsua

en: Previous T_hread
eu: Aurreko _haria

en: Display the previous thread
eu: Bistaratu aurreko haria

en: P_revious Unread Message
eu: Irakurri _gabeko aurreko mezua

en: Display the previous unread message
eu: Bistaratu irakurri gabeko aurreko mezua

en: Print this message
eu: Inprimatu mezu hau

en: Preview the message to be printed
eu: Inprimatuko den mezuaren aurrebista eskaintzen du

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
eu: Birbideratu (errebotatu) hautatutako mezua norbaiti

en: Remo_ve Attachments
eu: _Kendu eranskinak

en: Remove attachments
eu: Kendu eranskinak

en: Remove Du_plicate Messages
eu: Kendu _bikoiztutako mezuak

en: Checks selected messages for duplicates
eu: Markatu hautatutako mezuak bikoiztuta gisa

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
eu: Prestatu hautatutako mezuaren hartzaile guztientzako erantzuna

en: Choose reply options for the selected message
eu: Aukeratu hautatutako mezuari erantzuteko aukerak

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
eu: Erantzun posta-zerrendari, edo hartzaile guztiei

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
eu: Prestatu hautatutako mezuaren posta-zerrendarentzako erantzuna

en: Compose a reply to the sender of the selected message
eu: Prestatu hautatutako mezuaren bidaltzailearentzako erantzuna

en: Repl_y with Template
eu: Erantzun t_xantiloiarekin

en: _Save to File…
eu: _Gorde fitxategian…

en: Save selected messages as an mbox file
eu: Gorde hautatutako mezuak mbox gisa

en: _Message Source
eu: _Mezuaren iturburua

en: Show the raw email source of the message
eu: Erakutsi mezu-iturburua formatu gabe

en: _Undelete Message
eu: _Berreskuratu mezua

en: Undelete the selected messages
eu: Desezabatu hautatutako mezuak

en: Reset the text to its original size
eu: Testua jatorrizko tamainan berrezartzen du

en: Increase the text size
eu: Handitu testuaren tamaina

en: Decrease the text size
eu: Txikitu testuaren tamaina

en: Cre_ate
eu: _Sortu

en: _Label
eu: _Etiketa

en: _Group Reply
eu: Erantzun _taldeari

en: _Go To
eu: _Joan hona

en: Mar_k As
eu: Mar_katu honela

en: Create a Search Folder from Mailing _List…
eu: Sortu _posta-zerrendaren bilaketa-karpeta…

en: Create a search folder for this mailing list
eu: Sortu bilaketa-karpeta posta-zerrenda honentzat

en: Create a Search Folder from Recipien_ts…
eu: Sortu _hartzailearen bilaketa-karpeta…

en: Create a search folder for these recipients
eu: Sortu bilaketa-karpeta hartzaile hauentzat

en: Create a Search Folder from Sen_der…
eu: Sortu _bidaltzailearen bilaketa-karpeta…

en: Create a search folder for this sender
eu: Sortu bilaketa-karpeta bidaltzaile honentzat

en: Create a Search Folder from S_ubject…
eu: Sortu _gaiaren bilaketa-karpeta…

en: Create a search folder for this subject
eu: Sortu bilaketa-karpeta gai honentzat

en: Mark for Follo_w Up…
eu: Markatu jarraitasunerako…

en: Mark as _Important
eu: Markatu garrantz_itsu gisa

en: Mark as _Junk
eu: Markatu _baztergarri gisa

en: Mark as _Not Junk
eu: Markatu _ez baztergarri gisa

en: Mar_k as Read
eu: Mar_katu irakurritako gisa

en: Mark as Uni_mportant
eu: Markatu _ez-garrantzitsu gisa

en: Mark as _Unread
eu: Markatu i_rakurri gabeko gisa

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
eu: Erakutsi kurtsore keinukaria bistaratutako mezuen gorputzean

en: Show messages with all email headers
eu: Erakutsi mezuak posta-goiburu guztiekin

en: Retrieving message
eu: Mezua eskuratzen

en: Modify labels for selected message | Modify labels for selected messages
eu[0]: Aldatu hautatutako mezuaren etiketak
eu[1]: Editatu hautatutako mezuen etiketak

en: Set _Selected
eu: Ezarri _hautatu gisa

en: Set _None
eu: Ez ezarri _ezer

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Do not warn me again
eu: Ez abisatu berriro

en: Deleting messages in Junk folder “%s”…
eu: Baztergarrien ”%s” karpetako mezuak ezabatzen…

en: Refreshing folder “%s”
eu: ”%s” karpeta freskatzen

en: Marking thread to be ignored
eu: Markatu haria ez ikusi egiteko

en: Unmarking thread from being ignored
eu: Kendu hariaren “ez ikusi egin” marka

en: Marking subthread to be ignored
eu: Markatu azpi-haria ez ikusi egiteko

en: Unmarking subthread from being ignored
eu: Kendu azpi-hariaren “ez ikusi egin” marka

en: Printing
eu: Inprimatzea

note: Translators: %s is replaced with a folder * name %u with count of duplicate messages.
en: Folder “%s” contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder “%s” contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
eu[0]: “%s” karpetak bikoiztutako mezu %u du. Ziur zaude hori ezabatzea nahi duzula?
eu[1]: “%s” karpetak bikoiztutako %u mezu ditu. Ziur zaude horiek ezabatzea nahi dituzula?

en: Save Message | Save Messages
eu[0]: Gorde mezua
eu[1]: Gorde mezuak

note: Translators: This is part of a suggested file name * used when saving a message or multiple messages to * mbox format, when the first message doesn't have a * subject.  The extension ".mbox" is appended to the * string; for example "Message.mbox".
en: Message | Messages
eu[0]: Mezua
eu[1]: Mezuak

en: Parsing message
eu: Mezua analizatzen

en: Allow remote content for anyone from %s
eu: Baimendu “%s”(e)ngo edozeinen urruneko edukia

en: Allow remote content for %s
eu: Baimendu “%s”(r)en urruneko edukia

en: Do not show this message again
eu: Ez erakutsi mezu hau berriro

en: Load remote content
eu: Kargatu urruneko edukia

en: You can download remote content manually, or set to remember to download remote content for this sender or used sites.
eu: Urruneko edukia eskuz deskarga dezakezu, edo ezarri bidaltzaile honen edo erabilitako guneen urruneko edukia deskargatzea gogoratzeko.

en: The message has no text content.
eu: Mezuak ez dauka edukirik.

en: Flag to Follow Up
eu: Markatu jarraipena egiteko

en: Cl_ear
eu: _Garbitu

en: No Title
eu: Titulurik ez

en: Book '%s' not found
eu: Ez da '%s' liburua aurkitu

en: No data source found for UID “%s”
eu: Ez da ”%s” UIDa duen datuen iturbururik aurkitu

en: %s authentication failed
eu: “%s” autentifikazioak huts egin du

en: Failed to open file “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s“ fitxategia ireki: %s

en: Failed to seek to offset in file
eu: Huts egin du fitxategian desplazamendua bilatzeak

en: Import to Folder
eu: Inportatu karpetara

en: _Import
eu: _Inportatu

en: Could not import any message
eu: Ezin da mezurik inportatu

en: Imported one message. | Imported %u messages.
eu[0]: Mezu bat inportatu da.
eu[1]: %u mezu inportatu dira.

en: Failed to import message
eu: Mezuaren inportazioak huts egin du

en: Failed to print message: %s
eu: Mezua inprimatzeak huts egin du: %s

en: Open Message File
eu: Ireki mezu-fitxategia

en: Mail Messages
eu: Posta-mezuak

en: All Files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

note: Intentionally the "Mail Viewer" first, because it's more important than the message subject
en: Mail Viewer — %s
eu: Posta-ikustailea — %s

en: Failed to load message
eu: Mezuaren kargak huts egin du

en: Import…
eu: Inportatu…

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message subject
en: Subject
eu: Gaia

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message From address
en: From
eu: Nondik

en: _Import All…
eu: _Inportatu denak…

en: File “%s” does not contain MIME message
eu: “%s” fitxategiak ez du MIME mezurik

en: Reading file…
eu: Fitxategia irakurtzen…

en: Failed to read file content
eu: Fitxategiaren edukia irakurtzeak huts egin du

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients? | Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients?
eu[0]: Ziur zaude mezua Nori %d eta CC hartzaileei bidaltzea nahi diezula?
eu[1]: Ziur zaude mezua Nori %d eta CC hartzaileei bidaltzea nahi diezula?

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead. | You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead.
eu[0]: Mezua Nori eta CC eremuetako hartzaile %d-i bidaltzen saiatzen ari zara. Hartzaile guztiek elkarren helbide elektronikoak ikusiko dituzte. Batzuetan, portaera hau ez da batere egokia izaten, batiz bat elkar ezagutzen ez direnean edo pribatutasun arrazoiak daudela tartean. Agian, hobeto zenuke hartzaileen helbideak BCC eremuan gehituko bazenitu beste eremuetan jarri ordez.
eu[1]: Mezua Nori eta CC eremuetako hartzaile %d-i bidaltzen saiatzen ari zara. Hartzaile guztiek elkarren helbide elektronikoak ikusiko dituzte. Batzuetan, portaera hau ez da batere egokia izaten, batik bat elkar ezagutzen ez direnean edo pribatutasun arrazoiak daudela tartean. Agian, hobeto zenuke hartzaileen helbideak BCC eremuan gehituko bazenitu beste eremuetan jarri ordez.

en: Attachment changed | %d attachments changed
eu[0]: Eranskina aldatu da
eu[1]: %d eranskin aldatu dira

en: Attachment “%s” changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway?
eu: “%s” eranskina aldatu da hura mezuari erantsi ondoren. Mezua bidali nahi duzu hala ere?

en: One attachment changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway? | %d attachments changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway?
eu[0]: Eranskin bat aldatu da hura mezuari erantsi ondoren. Mezua bidali nahi duzu hala ere?
eu[1]: %d eranskin aldatu dira haiek mezuari erantsi ondoren. Mezua bidali nahi duzu hala ere?

note: This message is never removed from the camel operation, otherwise the GtkInfoBar hides itself and the user sees no feedback.
en: Waiting for attachments to load…
eu: Eranskinak kargatzeko zain…

note: Note to translators: this is the attribution string used * when quoting messages.  Each ${Variable} gets replaced * with a value.  To see a full list of available variables, * see mail/em-composer-utils.c:attribvars array.
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
eu: Jatorrizko mezua: ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, egilea: ${Sender}

en: -------- Forwarded Message --------
eu: -------- Birbidalitako mezua --------

en: -----Original Message-----
eu: -------- Jatorrizko mezua --------

en: an unknown sender
eu: bidaltzaile ezezaguna

en: Alternative Reply
eu: Ordezko erantzuna

en: _Reply
eu: _Erantzun

en: Recipients:
eu: Hartzaileak:

en: Reply to _Sender
eu: Erantzun _bidaltzaileari

en: Reply style:
eu: Erantzunaren estiloa:

en: Attach_ment
eu: E_ranskina

en: Inline (_Outlook style)
eu: Barnean (_Outlook estiloa)

en: _Quote
eu: _Aipatu

en: Do _Not Quote
eu: _Ez aipatu

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like 'Plain Text', 'HTML' and so on
en: _Format message in
eu: Eman _formatua mezuari honela:

en: Apply t_emplate
eu: Aplikatu t_xantiloia

en: Preserve original message S_ubject
eu: Mantendu jatorrizko mezuaren _gaia

en: one recipient | %d recipients
eu[0]: hartzaile bat
eu[1]: %d hartzaile

note: FIXME GTK_WINDOW (composer)
en: Posting destination
eu: Bidalketa-helburua

en: Choose folders to post the message to.
eu: Aukeratu talde-mezua bidaltzeko karpetak.

en: Description of Filters
eu: Iragazkien deskribapena

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word; the third '%s' is replaced with the account name
en: %s (%s, for account %s)
eu: %s (%s, %s konturako)

en: enabled
eu: gaituta

en: disabled
eu: desgaitua

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word
en: %s (%s, for any account)
eu: %s (%s, edozein konturako)

en: If all the following conditions are met
eu: Honako baldintza guztiak bete diren:

en: If any of the following conditions are met
eu: Honako baldintzetako edozein bete den:

note: and now for the action area
en: Then
eu: Gero

en: De_scribe Filters…
eu: De_skribatu iragazkiak…

en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

en: Default Account
eu: Kontu lehenetsia

[ctx: mail-filter-rule]
note: Translators: This is in a Mail filter rule editor, part of "For account: [ Any   ]" section
en: Any
eu: Edozein

en: Rul_e type:
eu: Ara_u mota:

en: _For Account:
eu: _Konturako:

en: Add Ac_tion
eu: Gehitu _ekintza

en: Select Custom Icon
eu: Hautatu ikono pertsonalizatua

en: _Use custom icon
eu: Erabili _ikono pertsonalizatua

en: Use te_xt color
eu: Erabili te_stu-kolorea

en: Path:
eu: Bidea:

en: Unread messages: | Unread messages:
eu[0]: Irakurri gabeko mezua:
eu[1]: Irakurri gabeko mezua:

en: Total messages: | Total messages:
eu[0]: Guztira mezua:
eu[1]: Guztira mezua:

en: Quota usage (%s):
eu: Kuotaren erabilera (%s):

en: Quota usage
eu: Kuotaren erabilera

note: Translators: Label of a combo with a list of configured accounts where a user can choose which account to use as the sender when composing a message in this folder
en: _Send Account Override:
eu: _Bidali kontuaren ezeztapena:

en: Archive this folder using these settings:
eu: Artxibatu karpeta hau honako ezarpenak erabilita:

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: Auto-_cleanup messages older than
eu: Garbitu automatikoki data hau baino zaharragoak diren mezuak:

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: days
eu: egunero

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: weeks
eu: aste

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: months
eu: hilabete

en: Move messages to the default archive _folder
eu: Eraman mezuak artxiboen _karpeta lehenetsira

en: _Move messages to:
eu: _Eraman mezuak hona:

en: Archive folder
eu: Artxiboen karpeta

en: Select folder to use for Archive
eu: Hautatu artxibo gisa erabiliko den karpeta

en: _Delete messages
eu: Eza_batu mezuak

en: Server Tag
eu: Zerbitzariaren etiketa

en: Label
eu: Etiketa

en: Appearance
eu: Itxura

note: Translators: "Archive" is a noun (This is a tab heading in the mail folder properties)
en: Archive
eu: Artxiboa

en: Labels
eu: Etiketak

en: Folder Properties
eu: Karpetaren propietateak

en: Gathering folder properties
eu: Karpetaren propietateak biltzen

en: <click here to select a folder>
eu: <egin klik hemen karpeta hautatzeko>

en: Search for folder…
eu: Bilatu karpeta…

en: Create a new folder
eu: Sortu karpeta berria

en: Folder names cannot contain “/”
eu: Karpeta-izenak ezin du '/' karaktererik eduki

en: Mail Folder Tree
eu: Posta-karpetaren zuhaitza

en: Moving folder %s
eu: %s karpeta lekuz aldatzen

en: Copying folder %s
eu: %s karpeta kopiatzen

en: Moving messages into folder %s
eu: Mezuak %s karpetara eramaten

en: Copying messages into folder %s
eu: Mezuak %s karpetan kopiatzen

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
eu: Ezin da mezurik ekarri maila goreneko biltegira

note: UNMATCHED is always last.
en: UNMATCHED
eu: SAILKATU GABEAK

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Junk
eu: Baztergarriak

en: Moving folder “%s”
eu: “%s” karpeta lekuz aldatzen

en: Copying folder “%s”
eu: “%s” karpeta kopiatzen

en: Moving folder “%s” (%d/%d)
eu: “%s” karpeta lekuz aldatzen (%d/%d)

en: Copying folder “%s” (%d/%d)
eu: “%s” karpeta kopiatzen (%d/%d)

en: Move Folder To
eu: Eraman karpeta hona

en: Copy Folder To
eu: Kopiatu karpeta hemen

en: _Subscribe
eu: _Harpidetu

en: Su_bscribe To Shown
eu: _Harpidetu “Erakutsita“-koetara

en: Subscribe To _All
eu: Harpidetu _“Denak“-era

en: _Unsubscribe
eu: Harpidetza _kendu

en: Unsu_bscribe From Hidden
eu: Kendu harpidetza “_Ezkutatuta“-tik

en: Unsubscribe From _All
eu: Kendu harpidetza “_Denak“-etik

en: %d unread,  | %d unread,
eu[0]: %d irakurri gabe,
eu[1]: %d irakurri gabe,

en: %d total | %d total
eu[0]: %d guztira
eu[1]: %d guztira

en: Folder Subscriptions
eu: Karpeta-harpidetzak

en: _Account:
eu: _Kontua:

en: Clear Search
eu: Garbitu bilaketa

en: Sho_w items that contain:
eu: _Erakutsi hau duten elementuak:

en: Subscribe to the selected folder
eu: Harpidetu hautatutako karpetara

en: Su_bscribe
eu: _Harpidetu

en: Unsubscribe from the selected folder
eu: Kendu harpidetza hautatutako karpetatik

en: Collapse all folders
eu: _Tolestu karpeta denak

en: C_ollapse All
eu: _Tolestu denak

en: Expand all folders
eu: _Zabaldu karpeta denak

en: E_xpand All
eu: _Zabaldu denak

en: Refresh the folder list
eu: Freskatu karpeten zerrenda

en: Stop the current operation
eu: Gelditu uneko eragiketa

en: _Stop
eu: _Gelditu

note: Translators: This message is shown only for ten or more * messages to be opened.  The %d is replaced with the actual * count of messages. If you need a '%' in your text, then * write it doubled, like '%%'.
en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
eu[0]: Ziur zaude mezu %d mezua aldi berean irekitzea nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude %d mezuak aldi berean irekitzea nahi dituzula?

en: Message Filters
eu: Posta-iragazkiak

en: Messages from %s
eu: Mezu-bidaltzailea: %s

en: Deleting old messages
eu: Mezu zaharrak ezabatzen

[ctx: trust]
en: _Unknown
eu: _Ezezaguna

[ctx: trust]
en: _Never trust
eu: Ez fidatu _inoiz

[ctx: trust]
en: Trust _marginally
eu: Fidatu _marjinalki

[ctx: trust]
en: Trust _fully
eu: Fidatu _osorik

[ctx: trust]
en: Trust _ultimately
eu: Fidatu _erabat

en: Key ID: %s
eu: Gakoaren IDa: %s

en: Fingerprint: %s
eu: Hatz-marka: %s

en: Created: %s
eu: Sortze-data: %s

en: User ID: %s
eu: Erabiltzailearen IDa: %s

en: Set trust level for the key:
eu: Ezarri gakoaren fidagarritasun-maila:

en: Search _Folders
eu: Bilatu _karpetak

en: Add Folder
eu: Gehitu karpeta

en: Customize Appearance
eu: Pertsonalizatu itxura

en: Search Folder Sources
eu: Bilaketa-karpetaren iturburuak

en: Automatically update on any _source folder change
eu: Eguneratu automatikoki _iturburuko edozein karpeta aldatzean

en: All local folders
eu: Karpeta lokal guztiak

en: All active remote folders
eu: Urruneko karpeta aktibo guztiak

en: All local and active remote folders
eu: Karpeta lokal eta urruneko karpeta aktibo guztiak

en: Specific folders
eu: Zehaztutako karpetak

en: include subfolders
eu: azpikarpetak barne

en: Sender
eu: Bidaltzailea

en: does not start with
eu: ez da honela hasten

en: does not end with
eu: ez da honela amaitzen

en: sounds like
eu: honen antzekoa da

en: does not sound like
eu: ez da honen antzekoa

en: Recipients
eu: Hartzailea

en: Sender or Recipients
eu: Bidaltzailea edo hartzaileak

en: has words
eu: hitzak ditu

en: does not have words
eu: ez du hitzik

en: Specific header
eu: Goiburu espezifikoa

en: exists
eu: badago

en: does not exist
eu: ez dago

en: Message Body
eu: Mezuaren gorputza

en: Free Form Expression
eu: Formaren adierazpen askea

en: Date sent
eu: Bidaltze-data

en: is before
eu: honen aurrekoa da

en: is after
eu: honen ondorengoa da

en: Date received
eu: Jasotze-data

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Size (kB)
eu: Tamaina (kB)

en: is greater than or equal to
eu: handiago edo berdin

en: is less than or equal to
eu: txikiago edo berdin

en: Replied to
eu: Erantzunda

en: Important
eu: Garrantzitsua

note: Past tense, as in "has been read".
en: Read
eu: Irakurri

en: Follow Up
eu: Jarraipena

en: is Flagged
eu: Banderaduna da

en: is not Flagged
eu: ez da Banderaduna

en: is Completed
eu: osatuta dago

en: is not Completed
eu: ez dago osatuta

en: Follow Up Due By
eu: Jarraipena noizko:

en: Contain iCalendar Data
eu: iCalendar datuak ditu

en: Do Not Contain iCalendar Data
eu: Ez ditu iCalendar datuak

en: Mailing list
eu: Posta-zerrenda

en: Regex Match
eu: Adierazpen erregularra

en: Message Header
eu: Mezuaren goiburua

en: Source Account
eu: Iturburu-kontua

en: Pipe to Program
eu: Kanalizatu programara

en: returns
eu: hau ematen du

en: does not return
eu: ez du hau ematen

en: returns greater than
eu: hau baino handiagoa ematen du

en: returns less than
eu: hau baino txikiagoa ematen du

en: Junk Test
eu: Mezu baztergarrien proba

en: Message is Junk
eu: Mezua baztergarria da

en: Message is not Junk
eu: Mezua ez da baztergarria

en: Inconclusive whether Message is Junk
eu: Ezin da jakin mezua baztergarria den

en: Message Location
eu: Mezuaren kokalekua

en: contains Sender
eu: Bidaltzailea dauka

en: does not contain Sender
eu: Ez dauka bidaltzailea

en: Match All
eu: Guztiekin bat etorri

en: Stop Processing
eu: Utzi prozesatzeari

en: Set Label
eu: Ezarri etiketa

en: Unset Label
eu: Kendu etiketa

en: Assign Color
eu: Esleitu kolorea

en: Unset Color
eu: Kendu kolorea

en: Assign Score
eu: Esleitu puntuazioa

en: Adjust Score
eu: Doitu puntuazioa

en: Set Status
eu: Ezarri egoera

en: Deleted
eu: Ezabatuta

en: Unset Status
eu: Egoera ezarri gabe

en: Learn as Junk
eu: Ikasi baztergarria dela

en: Beep
eu: Soinu-seinalea

en: Play Sound
eu: Jo soinua

en: Run Program
eu: Exekutatu programa

en: Forward to
eu: Birbidali:

en: with
eu: honekin:

en: Importing Elm data
eu: Elm datuak inportatzen

en: Evolution Elm importer
eu: Evolution-en Elm inportatzailea

en: Import mail from Elm.
eu: Inportatu posta Elm-etik.

en: _Destination folder:
eu: _Helburuko karpeta:

en: Select folder
eu: Hautatu karpeta

en: Select folder to import into
eu: Hautatu inportazioetarako karpeta

en: Showing only first few messages, more will be imported
eu: Lehen mezuak soilik erakusten ari dira, gehiago inportatuko dira

en: Berkeley Mailbox (mbox)
eu: Berkeley postontzia (mbox)

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
eu: Berkeley postontzien formatuen karpeten inportatzailea

en: %d Address | %d Addresses
eu[0]: Helbide %d
eu[1]: %d helbide

en: Evolution KMail importer
eu: Evolution-en KMail inportatzailea

en: Import mail and contacts from KMail.
eu: Inportatu posta KMail-etik.

en: Importing mailbox
eu: Postontzia inportatzen

en: Importing mail and contacts from KMail
eu: Inportatu posta KMail-etik.

note: Destination folder, was set in our widget
en: Importing “%s”
eu: ”%s” inportatzen

en: Scanning %s
eu: %s eskaneatzen

en: Importing Pine data
eu: Pine datuak inportatzen

en: Evolution Pine importer
eu: Evolution-en Pine inportatzailea

en: Import mail from Pine.
eu: Inportatu posta Pine-tik.

en: Mail to %s
eu: Mezu-hartzailea: %s

en: Mail from %s
eu: Mezu-bidaltzailea: %s

en: Subject is %s
eu: Gaia: %s

en: %s mailing list
eu: %s posta-zerrenda

en: Add Filter Rule
eu: Gehitu iragazteko araua

note: Translators: The first %s is name of the affected * filter rule(s), the second %s is URI of the removed * folder. For more than one filter rule is each of * them on a separate line, with four spaces in front * of its name, without quotes.
en: The filter rule “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
eu[0]: Iragazkiaren “%s” araua aldatu egin da ezabatutako karpetaren kontura
    “%s”.
eu[1]: Iragazkiaren honako arauak
    %s aldatu egin dira ezabatutako karpetaren kontura
    “%s”.

en: Open Message Filters
eu: Ireki mezu-iragazkiak

en: Set custom junk header
eu: Ezarri baztergarrien goiburu pertsonalizatua

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
eu: Emandako edukiarekin bat datozen goiburuak dituzten mezu berri guztiak baztergarri gisa iragaziko dira automatikoki

en: Header name
eu: Goiburuaren izena

en: Header content
eu: Goiburuaren edukia

en: Default Behavior
eu: Portaera lehenetsia

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like
en: For_mat messages in
eu: Eman _formatua mezuei

en: Automatically insert _emoticons
eu: Automatikoki txertatu _aurpegierak

en: Use Un_icode characters for emoticons
eu: Erabili U_nicode karaktereak aurpegieretan

en: Always request rea_d receipt
eu: Eskatu beti _irakurragiriak

en: Always request Deli_very Status Notification
eu: Eskatu beti _banaketa-egoeraren jakinarazpena

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
eu: Kodetu fitxategi-izenak _Outlook/Gmail moduan

en: Send messages through Outbo_x folder
eu: Bidali mezuak “I_rteerako ontzia” karpetaren bidez

en: Number of characters for word w_rapping:
eu: Karaktere kopurua _egokitzeko:

en: Ch_aracter encoding:
eu: _Karaktere-kodeketa:

en: Replies and Forwards
eu: Erantzunak eta birbidalketak

en: _Reply style:
eu: _Erantzuteko estiloa:

en: _Forward style:
eu: _Birbidaltzeko estiloa:

en: _Language:
eu: _Hizkuntza:

en: Include si_gnature in new messages only
eu: Sartu _sinadura soilik mezu berrietan

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
eu: _Ez ikusi egin posta-zerrenden “Erantzun honi:“

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
eu: “Erantzun taldeari” soilik posta-zerrendara doa, posible bada

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
eu: _Sinatu digitalki mezuak jatorrizkoa sinatuta dagoenean (PGP edo S/MIME)

en: _Wrap quoted text in replies
eu: E_gokitu aipuaren testua erantzunetan

en: _Attach multiple messages as separate files
eu: Erantsi mezu _anitz fitxategi bereizi gisa

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
eu: Barnean

en: Sig_natures
eu: _Sinadurak

en: Signatures
eu: Sinadurak

en: _Languages
eu: _Hizkuntzak

en: Languages Table
eu: Hizkuntzen taula

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
eu: Hiztegia instalatuta daukaten hizkuntzak bakarrik azaltzen dira zerrendan.

en: Check spelling while I _type
eu: _Egiaztatu ortografia idatzi ahala

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
eu: Mezuen ezbeharrik ez gertatzea eta estutasunik ez igarotzea saihesten laguntzeko, berrespena galdetu da aktibatutako ekintza hauek landu aurretik:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with an _empty subject line
eu: Mezuak _gairik gabe bidali aurretik

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
eu: B_cc hartzaileak bakarrik dituzten mezuak bidali aurretik

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message to many _To and CC recipients
eu: Mezu bat hainbat Nori eta CC hartzaileei bidaltzen

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a _private reply to a mailing list message
eu: _Erantzun pribatuak posta-zerrendako mezuei bidali aurretik

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a reply to a large _number of recipients
eu: Erantzuna hartzaile _kopuru handi bati bidali aurretik

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
eu: _Posta-zerrendak erantzun pribatua zerrendara itzultzeko baimendu aurretik

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
eu: _Hartzaileen baliozko helbide elektronikorik gabeko mezua bidali aurretik

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message using _key accelerator (Ctrl+Enter)
eu: Galdetu bidaltzeko _laster-tekla erabiltzean (Ctrl+Sartu)

note: Translators:
en: Before composer _format changes from HTML to Plain Text
eu: Konposatzailearen _formatua HTMLtik testu soilera aldatu aurretik

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _attachments which changed since being attached
eu: Erantsi ondoren aldatu diren _eranskinak dituen mezua bidaltzen

en: Sending an _HTML mail to contacts that do not want them
eu: _HTML formaturik nahi ez dutenei HTML mezua bidaltzen

en: Addresses or domains which accept HTML messages:
eu: HTML mezuak onartzen dituzten helbideak edo domeinuak:

en: Confirmations
eu: Berrespenak

note: Translators: Label of a frame with a list of folders for which to use selected account in Send account overrides
en: Use for Folders
eu: Erabili karpetentzako

note: Translators: Label of a frame with a list of recipients for whom to use selected account in Send account overrides
en: Use for Recipients
eu: Erabili hartzaileentzako

note: Translators: Label of a frame with a list of configured accounts in Send account overrides
en: Account
eu: Kontua

en: Send account overrides
eu: Bidalketako kontua gainjartzea

en: Assign which account should be used as a send account for respective folders or recipients, an override for usual send account detection. List of recipients can contain partial addresses or names. The name and the address parts are compared separately.
eu: Esleitu zein kontu erabiliko den bidalketako kontu bezala dagokien karpetentzako edo hartzaileentzako, bidalketako ohiko kontua gainjartzeko. Hartzaileen zerrendak helbide edo izen partzialak eduki ditzake. Izen eta helbideen zatiak bereiztuta konparatzen dira,.

en: _Folder override has precedence over Recipient override
eu: _“Karpetaren gainjartzeak” lehentasuna du “Hartzailearen gainjartzea“ren gainetik

en: Send Account
eu: Bidalketa kontua

en: Start up
eu: Abioan

en: Check for new _messages on start
eu: Begiratu _mezu berririk dagoen abioan

en: Check for new messa_ges in all active accounts
eu: Begiratu mezu berririk dagoen kontu _aktibo guztietan

en: Message Display
eu: Mezu-bistaratzea

en: _Use the same fonts as other applications
eu: _Erabili beste aplikazioetako letra-tipo berak

en: S_tandard Font:
eu: _Letra-tipo estandarra:

en: Select HTML fixed width font
eu: Hautatu HTML zabalera finkoko letra-tipoa

en: Select HTML variable width font
eu: Hautatu HTML zabalera aldakorreko letra-tipoa

en: Fix_ed Width Font:
eu: _Zabalera-finkodun letra-tipoa:

en: Minimum Font _Size:
eu: Gut_xieneko letra-tamaina:

note: Translators: This is part of
en: (in pixels)
eu: (pixeletan)

en: _Mark messages as read after
eu: Markatu _mezuak irakurritako gisa honen ondoren

en: Highlight _quotations with
eu: _Aipamenak nabarmentzeko erabili

en: Pick a color
eu: Aukeratu kolorea

en: color
eu: kolorea

en: Default character e_ncoding:
eu: Karaktere-kodeketa _lehenetsia:

en: Apply the same _view settings to all folders
eu: Aplikatu _ikuspegiaren ezarpen berdinak karpeta guztiei

en: F_all back to threading messages by subject
eu: _Itzuli mezuen harira gaiaren arabera

en: Group messages to _flat threads
eu: Taldekatu mezuak hari _lauetan

en: Delete Mail
eu: Ezabatu mezua

en: Empty _trash folders
eu: Hustu _zakarrontziko karpetak

en: Confirm _when expunging a folder
eu: Berretsi ka_rpeta betiko borratu aurretik

en: Confirm when emptying a _Junk folder
eu: Berretsi _Baztergarriak karpeta hustu aurretik

en: Go to the previ_ous message after message deletion
eu: Joan a_urreko mezura mezua ezabatu ondoren

en: Archive Mail
eu: Artxibatu mezuak

en: Archive folder to use for On This Computer messages
eu: Artxiboaren karpeta “Ordenagailu honetan“-eko mezuentzat erabiltzeko

en: On This Computer A_rchive folder:
eu: “Ordenagailu honetan“-eko _Artxiboa karpeta:

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show animated images
eu: _Erakutsi irudi-animazioak

en: Unset colors provided in HTML mails in message previe_w
eu: Ken_du HTML mezuetan hornitutako koloreak mezuen aurrebistan

en: Loading Remote Content
eu: Urruneko edukia kargatzen

en: _Never load remote content from the Internet
eu: _Inoiz ez kargatu urruneko edukirik Internetetik

en: _Load remote content only in messages from contacts
eu: _Kargatu urruneko edukia soilik mezuan kontaktuetatik

en: _Always load remote content from the Internet
eu: _Beti kargatu urruneko edukia Internetetik

en: Notify about _missing remote content in the message preview
eu: Jakinarazi urruneko edukia _falta izateari buruz mezuaren aurrebistan

en: Add
eu: Gehitu

en: Remove
eu: Kendu

en: Allow for sites:
eu: Baimendu guneetatik:

en: Allow for senders:
eu: Baimendu bidaltzaileetarik:

en: HTML Messages
eu: HTML mezuak

en: Sender Photograph
eu: Bidaltzailearen argazkia

en: _Show the photograph of sender in the message preview
eu: _Erakutsi bidaltzailearen argazkia mezuaren aurrebistan

en: Search libra_vatar.org for the photograph of sender
eu: Bilatu libra_vatar.org webgunean bidaltzailearen argazkia

en: Displayed Message Headers
eu: Bistaratutako mezuen goiburuak

en: Show _full mail addresses in message preview
eu: Erakutsi posta-helbide _osoa mezuen aurrebistan

en: Mail Headers Table
eu: Posta-goiburuen taula

en: Re_set
eu: Berre_zarri

en: Message List User Headers
eu: Mezuen zerrendaren erabiltzaile-goiburuak

en: Message List User Headers Table
eu: Mezuen zerrendaren erabiltzaile-goiburuen taula

en: Date/Time Format
eu: Data/Orduaren formatua

en: Check incoming _messages for junk
eu: Begiratu _sarreran mezurik baztertzeko dagoen

en: _Delete junk messages
eu: _Ezabatu mezu baztergarriak

en: _Prompt before marking message as junk
eu: _Galdetu mezuak zabor gisa markatu baino lehen

en: Junk Test Options
eu: Baztergarrien probako aukerak

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
eu: _Ez markatu mezuak baztergarri gisa bidaltzailea nire helbide-liburuan badago

en: _Lookup in local address book only
eu: _Begiratu lokaleko helbide-liburuetan soilik

en: Check cu_stom headers for junk
eu: _Begiratu baztergarrien aurkako goiburu pertsonalizatuak

en: Ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
eu: Galdetu berrespena markatutako ekintza hauek landu aurretik:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Check whether Evolution is the _default mailer
eu: Begiratu Evolution posta-bezero _lehenetsia den

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Emptying the _Trash
eu: _Zakarrontzia husten

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Tries to _open 10 or more messages at once
eu: _10 mezu edo gehiago aldi berean irekitzen saiatzen

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Marking _all messages as read
eu: Mezu gu_ztiak irakurritako gisa markatzen

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Deleting messages in _search folder
eu: _Bilaketako karpetako mezuak ezabatzen

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Copy _folder by Drag & Drop in folder tree
eu: Kopiatu _karpeta karpeta-zuhaitzean arrastatu eta jaregiten

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: _Move folder by Drag & Drop in folder tree
eu: Mugitu _karpeta karpeta-zuhaitzean arrastatu eta jaregiten

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sort message list on _header click
eu: Ordenatu mezu-zerrenda goiburuan _klik egitean

en: No encryption
eu: Zifratzerik gabe

en: TLS encryption
eu: TLS zifratzea

en: SSL encryption
eu: SSL zifratzea

en: Call
eu: Deitu

en: Do Not Forward
eu: Ez birbidali

en: Follow-Up
eu: Egin jarraipena

en: For Your Information
eu: Informazio gisa

en: No Response Necessary
eu: Ez da beharrezkoa erantzutea

en: Reply to All
eu: Erantzun denei

en: Review
eu: Berrikuspena

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the “Flag” menu.
eu: Jarraitzeko hautatutako mezuak beheko zerrendan agertzen dira.
    Hautatu jarraitze-ekintza bat ”Bandera” menuan.

en: _Flag:
eu: _Bandera:

en: _Due By:
eu: _Noizko:

note: Translators: Flag Completed
en: Co_mpleted
eu: _Eginda

en: License Agreement
eu: Lizentzia-kontratua

en: _No
eu: _Ez

en: _Accept License
eu: _Onartu lizentzia

en: _Tick this to accept the license agreement
eu: _Markatu hau lizentzia-kontratua onartzeko

en: Invalid authentication
eu: Autentifikazio baliogabea

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
eu: Zerbitzari honek ez du onartzen mota honetako autentifikaziorik, eta beharbada ez du onartuko inolako autentifikaziorik.

en: Your login to your server “{0}” as “{0}” failed.
eu: Huts egin du ”{0}” zerbitzarian ”{0}” gisa saioa hastean.

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
eu: Egiaztatu pasahitza ongi idatzi duzula. Gogoan izan pasahitz asko maiuskulaz eta minuskulaz ezberdinak izaten direla. Agian maiuskulak aktibatuta dituzu.

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
eu: Ziur zaude mezua HTML formatuan bidali nahi duzula?

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
eu: Egiazta ezazu ondorengo hartzaileek HTML mezuak jaso ditzaketela eta jaso nahi dituztela:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
eu: Ziur zaude mezua gairik gabe bidali nahi duzula?

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
eu: Mezuaren gaian lerro esanguratsu bat idaztean jasotzaileei zure mezuaren edukiari buruz argibideak ematen diezu.

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
eu: Ziur zaude mezua BCC hartzaileekin bakarrik bidali nahi duzula?

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
eu: Bidaltzeko erabiltzen ari zaren kontaktu-zerrenda zerrendako hartzaileak ezkutatzeko konfiguratuta dago.
    
    Posta-programa askok Apparently-To goiburua gehitzen diete BCC hartzaileak soilik dituzten mezuei. Goiburu hori gehituz gero, hartzaile guztiak zerrendatuko dira mezuan. Hori gerta ez dadin, gutxienez hartzaile bat zehaztu behar da Nori: edo Cc: hartzailean.

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
eu: Posta-programa askok Apparently-To goiburua gehitzen diete BCC hartzaileak soilik dituzten mezuei. Goiburu hori gehituz gero, hartzaile guztiak zerrendatuko dira mezuan. Hori gerta ez dadin, gutxienez hartzaile bat zehaztu behar da Nori: edo Cc: hartzailean.

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
eu: Ziur zaude mezua helbide baliogabearekin bidaltzea nahi duzula?

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
eu: Honako hartzailea ez da baliozko helbide elektroniko gisa onartzen:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
eu: Ziur zaude mezua helbide baliogabeekin bidaltzea nahi duzula?

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
eu: Honako hartzaileak ez dira baliozko helbide elektroniko gisa onartzen:
    {0}

en: Send private reply?
eu: Bidali erantzun pribatua?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
eu: Posta-zerrenda batetik heldu den mezu bati pribatuki erantzuten ari zara, baina zerrenda saiatzen ari da zure erantzuna zerrendara berbideratzeko. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Reply _Privately
eu: Erantzun _pribatuki

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
eu: Posta-zerrenda batetik heldu den mezu bati erantzuten ari zara, baina bidaltzaileari pribatuki erantzuten ari zara, ez zerrendari. Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Send reply to all recipients?
eu: Bidali erantzuna hartzaile guztiei?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
eu: Hainbat hartzaileri bidalitako mezu bati erantzuten ari zara. Ziur zaude guztiei erantzutea nahi duzula?

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
eu: Mezu hau ezin da bidali, ez diozulako hartzailerik zehaztu

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
eu: Idatzi baliozko helbide elektroniko bat Nori: eremuan. Helbide elektronikoak bilatzeko, sarrera-koadroaren ondoko Nori: botoian klik egin dezakezu.

en: Use default drafts folder?
eu: Zirriborroen karpeta lehenetsia erabili nahi duzu?

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
    
    The reported error was “{0}”.
eu: Ezin da ireki kontu honen zirriborroen karpeta. Horren ordez sistemaren zirriborro-karpeta erabili nahi duzu?
    
    Jakinarazitako errorea: “{0}“.

en: Use _Default
eu: Erabili _lehenetsia

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder “{0}”?
eu: Ziur zaude ”{0}” karpetako ezabatutako mezu guztiak betiko kendu nahi dituzula?

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
eu: Jarraitzen baduzu, ezingo dituzu mezu hauek berreskuratu.

en: _Expunge
eu: _Ezabatu betirako

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
eu: Ziur zaude karpeta guztietako ezabatutako mezu guztiak betiko kendu nahi dituzula?

en: _Empty Trash
eu: Hustu _zakarrontzia

en: Opening too many messages at once may take a long time.
eu: Mezu gehiegi batera irekitzeak denbora asko hartuko du.

en: _Open Messages
eu: _Ireki mezuak

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
eu: Bidali gabeko mezuak dituzu. Hala ere irten nahi duzu?

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
eu: Irteten bazara, mezu hauek ez dira bidaliko harik eta Evolution berriro abiarazi arte.

note: Translators: the {0} is replaced with an operation name, which failed. It can be basically anything run asynchronously, like "Fetching Mail", "Sending message" and others, mostly from mail-ops.c file.
en: Error while {0}.
eu: Errorea: {0}.

en: Error while performing operation.
eu: Errorea eragiketa egitean.

en: Enter password.
eu: Idatzi pasahitza.

en: Error loading filter definitions.
eu: Errorea iragazki-definizioak kargatzean.

en: Cannot save to directory “{0}”.
eu: Ezin izan da ”{0}” direktorioan gorde.

en: Cannot save to file “{0}”.
eu: Ezin izan da ”{0}” fitxategian gorde.

en: Cannot create the save directory, because “{1}”
eu: Ezin da gordetzeko direktorioa sortu. Arrazoia: ”{1}”

en: Cannot create temporary save directory.
eu: Ezin da sortu aldi baterako gordetzeko direktorioa.

en: File exists but cannot overwrite it.
eu: Fitxategia badago, baina ezin da gainidatzi.

en: File exists but is not a regular file.
eu: Fitxategia badago, baina ez da fitxategi erregularra.

en: Cannot delete folder “{0}”.
eu: Ezin da ”{0}” karpeta ezabatu.

en: Cannot delete system folder “{0}”.
eu: Ezin da sistemako ”{0}” karpeta ezabatu.

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
eu: Evolution-ek sistemako karpetak behar ditu ongi funtzionatzeko eta ezin ditu izenez aldatu, lekuz aldatu edo ezabatu.

en: Failed to expunge folder “{0}”.
eu: Huts egin du ”{0}” karpeta betirako ezabatzean.

en: Failed to refresh folder “{0}”.
eu: Huts egin du ”{0}” karpeta freskatzean.

en: Cannot rename or move system folder “{0}”.
eu: Ezin da sistemako ”{0}” karpeta izenez edo lekuz aldatu.

en: Really delete folder “{0}” and all of its subfolders?
eu: Ziur zaude ”{0}” karpeta (eta bere azpikarpeta guztiak) ezabatu nahi duzula?

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders’ contents will be deleted permanently.
eu: Karpeta ezabatzen baduzu, bere edukia eta azpikarpeta guztiak betiko ezabatu egingo dira.

en: Really unsubscribe folder “{0}”?
eu: ”{0}” karpetaren harpidetza kentzea nahi duzu?

en: If you unsubscribe the folder, it might not be visible in the Evolution, while still being available on the server. You can re-subscribe in Folder→Subscriptions... menu.
eu: Karpetaren harpidetza kentzen baduzu ez da Evolution-en ikusgai egongo. Hala ere, zerbitzarian eskuragarri egoten jarraituko du. Berriro harpidetu zaitezke 'Karpeta→Harpidetzak…' menua erabiliz.

en: Do _Not Unsubscribe
eu: Ez _kendu harpidetza

en: Really delete folder “{0}”?
eu: Ziur zaude “{0}“ karpeta ezabatzea nahi duzula?

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
eu: Karpeta ezabatzen baduzu bere edukia guztia betiko ezabatu egingo da.

en: These messages are not copies.
eu: Mezu hauek ez dira kopiak.

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
eu: Bilaketako karpetan erakutsitako mezuak ez dira kopiak. Bilaketako karpetatik mezuak ezabatzeak fisikoki kokatuta dauden karpetetatik ezabatzea dakar. Mezu hauek ezabatzea nahi dituzu?

en: Cannot rename “{0}” to “{1}”.
eu: Ezin da izena aldatu: “{0}“ → “{1}“.

en: A folder named “{1}” already exists. Please use a different name.
eu: “{1}” izeneko karpeta bat badago. Erabili beste izen bat.

en: Cannot move folder “{0}” to “{1}”.
eu: Ezin da “{0}“ karpeta “{1}”(e)ra eraman.

en: Cannot open source folder. Error: {2}
eu: Ezin da iturburua ireki. Errorea: {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
eu: Ezin da helburuko karpeta ireki. Errorea: {2}

en: Cannot copy folder “{0}” to “{1}”.
eu: Ezin da “{0}“ karpeta “{1}”(e)n kopiatu.

en: Cannot create folder “{0}”.
eu: Ezin da “{0}“ karpeta sortu.

en: Cannot open folder. Error: {1}
eu: Ezin da karpeta ireki. Errorea: {1}

en: Cannot save changes to account.
eu: Ezin dira gorde kontuko aldaketak.

en: You have not filled in all of the required information.
eu: Ez duzu eman eskatu zaizun informazio guztia.

en: You may not create two accounts with the same name.
eu: Ezin dituzu izen bereko bi kontu izan.

en: Are you sure you want to delete account “{0}”?
eu: Ziur zaude “{0}“ kontua ezabatu nahi duzula?

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
eu: Aurrera jarraituz gero, kontuaren informazioa betiko ezabatuko da.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
eu: Ziur zaude kontu hau eta dagokion proxy guztiak ezabatu nahi duzula?

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
eu: Aurrera jarraituz gero, kontuaren informazioa 
    eta dagokion proxy-en informazio guztia betiko ezabatuko da.

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
eu: Ziur zaude kontu hau eta dagokion proxy guztiak ezabatu nahi duzula?

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
eu: Aurrera jarraituz gero, proxy-kontu guztiak betiko ezabatuko da.

en: Do _Not Disable
eu: _Ez desgaitu

en: _Disable
eu: _Desgaitu

en: Cannot edit Search Folder “{0}” as it does not exist.
eu: Ezin da bilaketako “{0}“ karpeta editatu, karpeta hori ez dagoelako.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
eu: Karpeta hau inplizitoki gehitu da, 
    joan Bilaketa-karpetaren editorera esplizitoki gehitzeko, beharrezkoa izanez gero.

en: Cannot add Search Folder “{0}”.
eu: Ezin da “{0}“ bilaketako karpeta gehitu

en: A folder named “{0}” already exists. Please use a different name.
eu: “{0}“ izeneko karpeta bat badago. Erabili beste izen bat.

en: Search Folders automatically updated.
eu: Bilaketa-karpeta automatikoki eguneratu dira.

en: Mail filters automatically updated.
eu: Posta-iragazkiak automatikoki eguneratu dira.

en: Missing folder.
eu: Karpeta falta da.

en: You must specify a folder.
eu: Karpeta bat zehaztu behar duzu.

en: You must name this Search Folder.
eu: Bilaketa-karpetari izena eman behar diozu.

en: No folder selected.
eu: Ez da karpetarik hautatu.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
eu: Gutxienez karpeta bat zehaztu behar duzu iturburu gisa.
    Karpetak banaka hauta ditzakezu, eta/edo karpeta lokal guztiak
    hautatu, edo urruneko karpeta guztiak, edo biak.

en: Problem migrating old mail folder “{0}”.
eu: Arazoak “{0}“ postontzi zaharretik migratzean.

en: A non-empty folder at “{1}” already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
eu: Hutsik ez dagoen “{1}“ karpeta badago lehendik.
    
    Karpeta honi ez ikusi egitea aukera dezakezu, gainidaztea, bere edukia eranstea edo irtetea aukera dezakezu.

en: _Overwrite
eu: _Gainidatzi

en: _Append
eu: Era_ntsi

en: Evolution’s local mail format has changed.
eu: Evolution-en lokaleko postaren formatua aldatu egin da.

en: Evolution’s local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
eu: Evolution-en mezuen lokaleko formatua aldatu egin da mbox-etik Maildir-era. Zure lokaleko posta formatu berrira migratuko da Evolution aurrera jarraitu aurretik. Nahi al duzu orain migratu?
    
    mbox kontua sortuko da mbox karpeta zaharrak gordetzeko. Datuak segurtasunez migratu direla ziur egondakoan ezaba dezakezu kontua. Ziurtatu zaitez diskoan nahikoa leku libre dagoela migrazioa orain egitea aukeratzen baduzu.

en: _Exit Evolution
eu: _Irten Evolution-etik

en: _Migrate Now
eu: _Migratu orain

en: Unable to read license file.
eu: Ezin da lizentzia-fitxategia irakurri.

en: Cannot read the license file “{0}”, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
eu: Ezin da “{0}“ lizentzia-fitxategia irakurri instalazioko arazoa dela medio. Ezingo duzu hornitzaile hau erabili bere lizentzia onartu arte.

en: Please wait.
eu: Itxaron.

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
eu: Zerbitzaria kontsultatzen onartutako autentifikazio-mekanismoak zerrenda eskuratzeko.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
eu: Huts egin du zerbitzaria kontsultatzean onartutako autentifikazio-mekanismoen zerrenda eskuratzeko.

en: Failed to get server setup.
eu: Huts egin du zerbitzariaren konfigurazioa eskuratzean.

en: Synchronize folders locally for offline usage?
eu: Karpetak lokalki sinkronizatu lineaz kanpo erabiltzeko?

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
eu: Lineaz kanpo erabiltzeko markatu diren karpetak lokalki sinkronizatzea nahi duzu?

en: Do _Not Synchronize
eu: _Ez sinkronizatu

en: _Synchronize
eu: _Sinkronizatu

en: Do you want to mark all messages as read?
eu: Mezu guztiak irakurritako gisa markatzea nahi dituzu?

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
eu: Honek mezu guztiak irakurritako gisa markatuko ditu hautatutako karpetan.

en: Also mark messages in subfolders?
eu: Azpikarpetetako mezuak ere markatu?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
eu: Uneko karpetako mezuak soilikm irakurritako gisa markatzea nahi duzu, edo uneko karpetan eta haren azpikarpeta guztietan ere bai?

en: In Current Folder and _Subfolders
eu: Uneko karpetan eta _azpikarpetetan

en: In Current _Folder Only
eu: Uneko _karpetan soilik

en: _Always In Current Folder Only
eu: _Beti uneko karpetan soilik

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
eu: Evolution-ek leiho hori itxi behar du erantzutean edo birbidaltzean?

en: _Yes, Always
eu: _Bai, beti

en: _No, Never
eu: _Inoiz ere ez

en: Copy folder in folder tree.
eu: Kopiatu karpeta karpeta-zuhaitzean.

en: Are you sure you want to copy folder “{0}” to folder “{1}”?
eu: Ziur zaude “{0}“ karpeta “{1}“ karpetan kopiatzea nahi duzula?

en: Do _not copy
eu: _Ez kopiatu

en: _Always copy
eu: _Beti kopiatu

en: N_ever copy
eu: _Inoiz ere ez kopiatu

en: Move folder in folder tree.
eu: Eraman karpeta karpeta-zuhaitzera.

en: Are you sure you want to to move folder “{0}” to folder “{1}”?
eu: Ziur zaude “{0}“ karpeta “{1}“ karpetara eramatea nahi duzula?

en: Do _not move
eu: _Ez aldatu lekuz

en: _Always move
eu: _Beti aldatu lekuz

en: N_ever move
eu: _Inoiz ere ez aldatu lekuz

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
eu: Mezu hau ezin da bidali, bidaltzeko hautatu duzun kontua ez dagoelako gaituta.

en: Please enable the account or send using another account.
eu: Gaitu kontua edo bidali beste kontu bat erabiliz.

en: This message cannot be sent because there is no mail account configured
eu: Mezu hau ezin da bidali, ez dagoelako posta-konturik konfiguratuta

en: There had not been found any active mail account to send the message. Create or enable one first, please.
eu: Ez da posta-kontu aktiborik aurkitu mezua bidaltzeko. Sortu edo gaitu bat aurrenik.

en: Mail Deletion Failed
eu: Mezuak ezabatzeak huts egin du

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
eu: Ez duzu nahikoa baimen mezu hau ezabatzeko.

en: “Check Junk” Failed
eu: Huts egin du “Begiratu Baztergarriak”-ek

en: “Report Junk” Failed
eu: Huts egin du mezu baztergarria dela berri ematean

en: “Report Not Junk” Failed
eu: Huts egin du mezua ez dela baztergarria berri ematean

en: Remove duplicate messages?
eu: Kendu bikoiztutako mezuak?

en: No duplicate messages found.
eu: Ez da bikoiztutako mezurik aurkitu.

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder “{0}” doesn’t contain any duplicate message.
eu: “{0}“ karpetak ez du bikoiztutako mezurik.

en: Failed to connect account “{0}”.
eu: Huts egin du “{0}“ posta-kontuarekin konektatzean

en: Failed to disconnect account “{0}”.
eu: Huts egin du “{0}“ kontua deskonektatzean.

en: Failed to unsubscribe from folder “{0}”.
eu: Huts egin du “{0}“ karpetatik harpidetza kentzean.

en: Unable to retrieve message.
eu: Ezin da mezua eskuratu.

en: Message is not available in offline mode.
eu: Mezua ez dago erabilgarri lineaz kanpo.

en: This can be due to the message not being downloaded yet. The folder, or the account, can be marked for offline synchronization. Then, once the account is online again, use File→Download Messages for Offline Usage, when this folder is selected, to make sure that all the messages in the folder will be available in offline mode.
eu: Mezua oraindik deskargatu gabe egoteagatik gerta daiteke. Karpeta, edo kontua, lineaz kanpo sinkronizatzeko marka daiteke. Ondoren, kontua berriro linean dagoenean, erabili Fitxategia→“Deskargatu mezuak lineaz kanpo erabiltzeko“, karpeta hau hautatuta dagoenean, karpetako mezu guztiak lineaz kanpo erabilgarri egongo direla ziurtatzeko.

en: Failed to open folder.
eu: Huts egin du karpeta irekitzean.

en: Failed to find duplicate messages.
eu: Huts eign du bikoiztutako mezuak bilatzean.

en: Failed to retrieve messages.
eu: Huts egin du mezuak eskuratzean.

en: Failed to mark messages as read.
eu: Huts egin du mezuak irakurritako gisa markatzean.

en: Failed to remove attachments from messages.
eu: Huts egin du eranskinak mezuetatik kentzean.

en: Failed to download messages for offline viewing for account “{0}”.
eu: Huts egin du “{0}” kontuaren mezuak deskargatzeak haiek lineaz kanpo ikusteko.

en: Failed to save messages to disk.
eu: Huts egin du mezuak diskoan gordetzean.

en: Hidden file is attached.
eu: Ezkutuko fitxategia erantsita dago.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
eu: “{0}“ izeneko eranskina ezkutuko fitxategi bat da, eta datu garrantzitsuak  eduki ditzake. Gainbegiratu ezazu bidali aurretik.

en: Printing failed.
eu: Inprimaketak huts egin du.

en: The printer replied “{0}”.
eu: Inprimagailuaren errorea: “{0}“.

en: Could not perform this operation on {0}.
eu: Ezin izan da eragiketa “{0}”(e)n landu.

en: You must be working online to complete this operation.
eu: Konektatuta lan egin behar duzu eragiketa hau osatzeko.

en: Message from “{0}” account:
eu: Mezua “{0}“ kontutik:

en: Failed to mark thread to be ignored in folder “{0}”
eu: Huts egin du haria ez ikusi egiteko markatzean “{0}“ karpetan

en: Failed to unmark thread from being ignored in folder “{0}”
eu: Huts egin du hariari “ez ikusi egin” marka kentzean “{0}“ karpetan

en: Failed to mark subthread to be ignored in folder “{0}”
eu: Huts egin du azpi-haria ez ikusi egiteko markatzean “{0}“ karpetan

en: Failed to unmark subthread from being ignored in folder “{0}”
eu: Huts egin du azpi-hariari “ez ikusi egin” marka kentzean “{0}“ karpetan

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up, Completed on Tuesday, January 13, 2009"
en: {0}, Completed on {1}
eu: {0}, eginda: {1}

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: {0} by {1}
eu: {0}, {1}

note: Translators: This constructs a string like "Overdue: Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: Overdue: {0} by {1}
eu: Atzeratua: {0}, {1}

en: This message note has been changed, but has not been saved.
eu: Mezuaren ohar hau aldatu egin da, baina ez da gorde.

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Failed to delete message note in folder “{0}”
eu: Huts egin du mezua “{0}“ karpetatik ezabatzean

note: Translators: {0} is the name of the folder where the store of the message note failed.
en: Failed to store message note in folder “{0}”
eu: Huts egin du mezuaren oharra “{0}“ karpetan gordetzean

en: Something has gone wrong when displaying the message
eu: Zerbait gaizki irten da mezua bistaratzean

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the message. You can try again by moving to another message and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
eu: WebKitWebProcess prozesu bat kraskatu egin da mezua bistaratzean. Beste mezu batera joanez eta aurrekora itzuliz konpontzen saia zaitezke. Arazoak jarraitzen badu, bidali arazoari buruzko txosten bat GNOMEren Gitlab gunera.

en: Something has gone wrong when displaying the signature
eu: Zerbait gaizki irten da sinadura bistaratzean

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the signature. You can try again by moving to another signature and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
eu: WebKitWebProcess prozesu bat kraskatu egin da sinadura bistaratzean. Beste sinadura batera joanez eta aurrekora itzuliz konpontzen saia zaitezke. Arazoak jarraitzen badu, bidali arazoari buruzko txosten bat GNOMEren Gitlab gunera.

en: Are you sure you want to delete all the messages in the Junk folder?
eu: Ziur zaude Baztergarriak karpetako mezu guztiak ezabatzea nahi dituzula?

en: These messages will be shown in the Trash folder, where they can be permanently deleted later.
eu: Mezu hauek Zakarrontzia karpetan erakutsiko dira, geroago betirako ezaba daitekeelarik.

en: _Empty Junk
eu: _Hustu Baztergarriak

en: Failed to empty Junk folder “{0}”
eu: Huts egin du ”{0}” baztergarrien karpeta hustean

en: Cannot archive messages
eu: Ezin dira mezuak artxibatu

en: No Archive folder is configured. Please configure one for the account in order to be able to archive messages.
eu: Ez da artxiborako karpetarik konfiguratu. Konfiguratu bat konturako, mezuak artxibatu ahal izateko.

en: Failed to generate message list
eu: Huts egin du mezuen zerrenda sortzeak

en: _Mark as Junk
eu: _Markatu zabor gisa

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Label named “{0}” already exists
eu: “{0}“ izeneko etiketa bat badago lehendik.

en: Choose a different name, please.
eu: Aukeratu beste izen bat.

en: Do you wish to import OpenPGP key?
eu: OpenPGP gakoa inportatu nahi duzu?

en: Failed to import OpenPGP key
eu: Huts egin du OpenPGP inportatzeak

en: Change sort order of the message list?
eu: Aldatu mezu-zerrendaren ordena?

en: Click in the list headers usually changes sort order. Choose what to do.
eu: Mezu-goiburuetan klik egitean, normalean ordenatzea aldatzen da. Aukeratu zer egin.

en: _Sort
eu: _Ordenatu

en: _Don’t Sort
eu: E_z ordenatu

en: _Always Sort
eu: _Beti ordenatu

en: N_ever Sort
eu: _Inoiz ez ordenatu

en: Send mail with Pretty Good Privacy (PGP) public key?
eu: Bidali mezua Pretty Good Privacy (PGP) gako publikoarekin?

en: The message contains your public PGP key, which the recipients can use to encrypt messages sent to you or to verify signatures made with this PGP key.
    
    This option is set for each mail account separately. You can find it in the Security tab of the mail account Properties.
eu: Mezuak zure PGP gako publikoa du, eta hartzaileek hura erabili dezakete zuri bidalitako mezuak zifratzeko edo PGP gako horrekin egindako sinadurak egiaztatzeko.
    
    Aukera hori posta-kontu bakoitzean banaka ezartzen da. Posta-kontuaren 'Propietateak' ataleko 'Segurtasuna' fitxan dago aukera hori.

en: _Send with Key
eu: Bidali _gakoarekin

en: Send _without Key
eu: Bidali g_akorik gabe

en: _Always
eu: _Beti

en: _Never
eu: _Inoiz ez

en: Canceling…
eu: Uzten…

en: Edit Message
eu: Editatu mezua

en: Open Outbox Folder
eu: Ireki irteerako karpeta

en: Send & Receive Mail
eu: Bidali eta jaso mezuak

en: Cancel _All
eu: _Utzi dena

en: Updating…
eu: Eguneratzen…

en: Waiting…
eu: Zain…

en: Checking for new mail at “%s”
eu: ”%s”(e)n mezu berririk dagoen begiratzen

en: Deleting junk and expunging trash at “%s”
eu: ”%s”(e)ko baztergarriak eta zakarrontzia betirako ezabatzen

en: Deleting junk at “%s”
eu: ”%s”(e)ko baztergarriak ezabatzen

en: Expunging trash at “%s”
eu: ”%s” zakarrontzia betirako ezabatzen

en: Search Folders
eu: Bilatu karpeta

en: Edit Search Folder
eu: Editatu bilaketa-karpeta

en: New Search Folder
eu: Bilaketa berrien karpeta

en: Unseen
eu: Ikusi gabe

en: Seen
eu: Ikusita

en: Answered
eu: Erantzunda

note: and unread
en: Forwarded
eu: Birbidalita

en: Lowest
eu: Txikiena

en: Lower
eu: Behekoa

en: Higher
eu: Handia

en: Highest
eu: Handiena

en: Generating message list
eu: Mezuen zerrenda sortzen

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
eu: Gaur %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
eu: Atzo, %l:%M %p

en: %a %l:%M %p
eu: %a, %l:%M %p

en: %b %d %Y
eu: %Y %b %d

en: User Header 1
eu: 1. erabiltzaile-goiburua

en: User Header 2
eu: 2. erabiltzaile-goiburua

en: User Header 3
eu: 3. erabiltzaile-goiburua

en: Select all visible messages
eu: Hautatu ikusgai dauden mezu guztiak

en: Messages
eu: Mezuak

note: default follow-up flag name to use when clicked in the message list column
en: Follow-up
eu: Jarraipena

en: Generating message list…
eu: Mezuen zerrenda sortzen…

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search→Clear menu item or by changing the query above.
eu: Ez dago zure bilaketaren irizpideak betetzen dituen mezurik. Aldatu bilaketaren irizpidea “Erakutsi mezua” iragazki berri bat hautatuz goian dagoen goitibeherako zerrendan, edo bilaketa berri bat exekutatuz hura garbituz (Bilatu→Garbitu menua erabiliz) edo gaineko kontsulta aldatuz.

en: There are no messages in this folder.
eu: Ez dago mezurik karpeta honetan.

en: Flagged
eu: Markatuta

en: Received
eu: Jaso da

en: Flag Status
eu: Bandera-egoera

en: Follow Up Flag
eu: Jarraipena egiteko marka

en: Due By
eu: Noizko:

en: Messages To
eu: Mezuak hona

en: Subject — Trimmed
eu: Gaia — moztuta

en: UID
eu: UIDa

en: Sender Mail
eu: Bidaltzailearen helbidea

en: Recipients Mail
eu: Hartzaileen helbideak

en: Body Preview
eu: Gorputzaren aurrebista

en: Any header
eu: Edozein goiburu

en: Subject or Addresses contains
eu: Gaiak edo Helbideak hau dauka

en: Recipients contain
eu: hartzaileak hau dauka

en: Message contains
eu: mezuak hau dauka

en: Subject contains
eu: gaiak hau dauka

en: Sender contains
eu: bidaltzaileak hau dauka

en: Body contains
eu: gorputzak hau dauka

en: Free form expression
eu: Formaren adierazpen askea

en: Edit Collection
eu: Editatu bilduma

en: Use for
eu: Erabili honentzako

en: _Mail
eu: _Mezua

en: C_alendar
eu: _Egutegia

en: New Address Book
eu: Helbide-liburu berria

en: New Memo List
eu: Zirkularren zerrenda berria

en: Address Book Properties
eu: Helbide-liburuaren propietateak

en: Calendar Properties
eu: Egutegiaren propietateak

en: Memo List Properties
eu: Zirkularren zerrendaren propietateak

en: Task List Properties
eu: Zeregin-zerrendaren propietateak

en: _Browse
eu: _Arakatu

en: Browse a WebDAV (CalDAV or CardDAV) server and create, edit or delete address books, calendars, memo lists or task lists there
eu: Arakatu WebDAV (CalDAV edo CardDAV) zerbitzari bat eta sortu, editatu edo ezabatu helbide-liburuak, egutegiak, zirkularren edo zereginen zerrendak hemen

en: Title Bar Mode
eu: Titulu-barraren modua

en: Use buttons with _icons only
eu: Erabili _ikonoak soilik dituzten botoiak

note: Translators: This belongs under "Title Bar Mode" setting, thus similar to "Title Bar Mode: Standard"
en: _Standard
eu: E_standarra

en: Toolbar Icon Size
eu: Tresna-barrako ikonoen tamaina

note: Translators: this is in a sense of "Look & Feel of the icons"
en: Icons Look
eu: Ikonoen itxura

note: Translators: This is for "Icons Look: Autodetect"
en: Aut_odetect
eu: Automatikoki _detektatu

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Small"
en: Sm_all
eu: T_xikia

note: Translators: This is for "Icons Look: Prefer symbolic"
en: _Prefer symbolic
eu: Hobetsi _sinbolikoa

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Large"
en: _Large
eu: _Handia

note: Translators: This is for "Icons Look: Prefer regular"
en: Prefer _regular
eu: Hobetsi a_rrunta

en: Layout
eu: Diseinua

en: Show M_enu Bar
eu: Erakutsi _menu-barra

en: Show _Tool Bar
eu: Erakutsi _tresna-barra

en: Show Side _Bar
eu: Erakutsi albo-_barra

en: Show Stat_us Bar
eu: Erakutsi _egoera-barra

en: Note: Some changes will not take effect until restart
eu: Oharra: aldaketa batzuk ez dira aplikatuko berrabiatu arte

note: To Translators: 'Table column' is a label for configurable date/time format for table columns showing a date in message list
en: _Table column:
eu: _Taulako zutabea:

en: _Format address according to standard of its destination country
eu: _Eman formatua helbideari bere helburuko herrialdearen estandarren arabera

en: _Preview Personal information before Work information
eu: E_rakutsi informazio pertsonala laneko informazioaren aurretik

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of a sentence "Open maps with OpenStreetMap" and "Open maps with Google"
en: Open _maps with
eu: Ireki _mapak honekin

en: Use system map _application, if available
eu: Erabili sistemaren mapa-a_plikazioa, erabilgarri badago

en: Autocompletion
eu: Osatze automatikoa

en: Always _show address of the autocompleted contact
eu: Erakutsi _beti helbidea auto-osatutako kontaktuarekin

en: Multiple vCards
eu: Hainbat vCard

en: vCard for %s
eu: %s-(r)en vCard-a

en: Contact information
eu: Kontaktuaren informazioa

en: Contact information for %s
eu: %s kontaktuaren informazioa

[ctx: New]
en: _Contact
eu: _Kontaktua

en: Create a new contact
eu: Sortu kontaktu berria

[ctx: New]
en: Contact _List
eu: Kontaktuen _zerrenda

en: Create a new contact list
eu: Sortu kontaktu-zerrenda berria

[ctx: New]
en: Address _Book
eu: _Helbide-liburua

en: Create a new address book
eu: Sortu helbide-liburu berria

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
eu: Gorde vCard gisa

en: Retrieving selected contacts…
eu: Hautatutako kontaktuak atzitzen…

en: Co_py All Contacts To…
eu: _Kopiatu kontaktu guztiak hemen…

en: Copy the contacts of the selected address book to another
eu: Kopiatu hautatutako helbide-liburuko kontaktuak beste batean

en: D_elete Address Book
eu: E_zabatu helbide-liburua

en: Delete the selected address book
eu: Ezabatu hautatutako helbide-liburua

en: _Manage Address Book groups…
eu: _Kudeatu helbide-liburuko taldeak…

en: Manage task list groups order and visibility
eu: Kudeatu zereginen zerrendako taldeen ordena eta ikusgaitasuna

en: Mo_ve All Contacts To…
eu: E_raman kontaktu guztiak hona…

en: Move the contacts of the selected address book to another
eu: Eraman hautatutako helbide-liburuko kontaktuak beste batera

en: _New Address Book
eu: Helbide-liburu _berria

en: Address _Book Properties
eu: Helbide-_liburuaren propietateak

en: Show properties of the selected address book
eu: Erakutsi hautatutako helbide-liburuaren propietateak

en: Re_fresh
eu: _Freskatu

en: Refresh the selected address book
eu: Freskatu hautatutako helbide-liburua

en: Re_fresh list of account address books
eu: _Freskatu kontuen helbide-liburuen zerrenda

en: Address Book _Map
eu: Helbide-liburuen _mapa

en: Show map with all contacts from selected address book
eu: Erakutsi hautatutako helbide-liburuetako mapa kontaktuekin

en: _Rename…
eu: Be_rrizendatu…

en: Rename the selected address book
eu: Aldatu hautatutako helbide-liburuaren izena

en: Stop loading
eu: Gelditu kargatzea

en: _Bulk Edit…
eu: Editatu _sortaka…

en: Edit selected contacts in a bulk
eu: Editatu hautatutako kontaktuak denak aldi berean

en: _Copy Contact To…
eu: _Kopiatu kontaktua hemen…

en: Copy selected contacts to another address book
eu: Kopiatu hautatutako kontaktuak beste helbide-liburu batean

en: _Delete Contact
eu: _Ezabatu kontaktua

en: _Find in Contact…
eu: _Bilatu kontaktuan…

en: Search for text in the displayed contact
eu: Bilatu testua bistaratutako kontaktuan

en: _Forward Contact…
eu: _Birbidali kontaktua…

en: Send selected contacts to another person
eu: Bidali hautatutako kontaktuak beste norbaiti

en: _Move Contact To…
eu: E_raman kontaktua hona…

en: Move selected contacts to another address book
eu: Eraman hautatutako kontaktuak beste helbide-liburu batera

en: _New Contact…
eu: Ko_ntaktu berria…

en: New Contact _List…
eu: Kontaktuen _zerrenda berria…

en: _Open Contact
eu: _Ireki kontaktua

en: View the current contact
eu: Ikusi uneko kontaktua

en: _Send Message to Contact…
eu: Bidali _mezua kontaktuari…

en: Send a message to the selected contacts
eu: Bidali mezua hautatutako kontaktuei

en: _Actions
eu: _Ekintzak

en: _Sort Cards By
eu: _Ordenatu txartelak honen arabera

en: _Manage groups…
eu: Kudeatu _taldeak…

en: Address Book Map
eu: Helbide-liburuen mapa

en: Contact _Preview
eu: Kontaktuen _aurrebista

en: Show contact preview window
eu: Erakutsi kontaktu-aurrebistaren leihoa

en: Show _Maps
eu: Erakutsi _mapak

en: Show maps in contact preview window
eu: Erakutsi mapak kontaktu-aurrebistaren leihoan

en: _Classic View
eu: _Ikuspegi klasikoa

en: Show contact preview below the contact list
eu: Erakutsi kontaktuaren aurrebista kontaktuen zerrendaren azpian

en: _Vertical View
eu: Ikuspegi _bertikala

en: Show contact preview alongside the contact list
eu: Erakutsi kontaktuen aurrebista kontaktuen zerrendaren alboan

en: Unmatched
eu: Sailkatu gabeak

en: Advanced Search
eu: Bilaketa aurreratua

en: _File Under
eu: _Artxibatu honela

en: _Given Name
eu: _Izena

en: Family _Name
eu: A_bizena

en: Print all shown contacts
eu: Inprimatu erakutsitako kontaktu guztiak

en: Preview the contacts to be printed
eu: Aurreikusi inprimatuko diren kontaktuak

en: Print selected contacts
eu: Inprimatu hautatutako kontaktuak

en: S_ave Address Book as vCard
eu: _Gorde helbide-liburua vCard gisa

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
eu: Gorde hautatutako helbide-liburuko kontaktuak vCard gisa

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard…
eu: _Gorde vCard gisa…

en: Save selected contacts as a vCard
eu: Gorde hautatutako kontaktuak vCard gisa

en: _Forward Contacts
eu: _Birbidali kontaktuak

en: _Forward Contact
eu: _Birbidali kontaktua

en: _Send Message to Contacts
eu: Bidali _mezua kontaktuei

en: _Send Message to List
eu: Bidali _mezua zerrendari

en: _Send Message to Contact
eu: Bidali _mezua kontaktuari

en: Failed to launch command “%s”:
eu: Huts egin du “%s” komandoa abiarazteak:

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
eu: Evolution babeskopiaren fitxategitik leheneratu dezakezu.
    
    Ezarpen pertsonalak, mezu iragazki eta bestelako guztiak berreskura ditzake ere.

en: _Restore from a backup file:
eu: _Leheneratu babeskopiatik:

en: Choose a backup file to restore
eu: Aukeratu babeskopiaren fitxategia leheneratzeko

en: Backup Files
eu: Babeskopia-fitxategiak

note: Keep the title identical to EMailConfigRestorePage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Restore from Backup
eu: Leheneratu babeskopiatik

en: Program '%s' not found
eu: '%s' programa ez da aurkitu

en: Select name of the Evolution backup file
eu: Hautatu Evolution-en babeskopiaren izena

en: _Restart Evolution after backup
eu: _Berrabiatu Evolution-en babeskopia egin ondoren

en: Re_start Evolution after restore
eu: _Berrabiatu Evolution leheneratu ondoren

en: Select name of the Evolution backup file to restore
eu: Hautatu Evolution-en babeskopiaren izena leheneratzeko

en: Checking content of backup file “%s”, please wait…
eu: “%s” babeskopiaren edukia begiratzen, itxaron…

en: _Back up Evolution Data…
eu: _Egin Evolution-en datuen babeskopia…

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
eu: Egin Evolution-en datu eta ezarpenen babeskopia artxibo batean

en: R_estore Evolution Data…
eu: _Leheneratu Evolution-eko datuak…

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
eu: Leheneratu Evolution-en datu eta ezarpenak artxibo batetik

en: Back up Evolution directory
eu: Egin Evolution direktorioaren babeskopia

en: Restore Evolution directory
eu: Leheneratu Evolution-en direktorioa

en: Check Evolution Back up
eu: Egiaztatu Evolution-en babeskopia

en: Restart Evolution
eu: Berrabiatu Evolution

en: With Graphical User Interface
eu: Interfaze grafikoarekin

note: FIXME Will the versioned setting always work?
en: Shutting down Evolution
eu: Evolution ixten

en: Backing Evolution accounts and settings
eu: Egin Evolution-en datuen eta ezarpenen babeskopia

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
eu: Egin Evolution-en datuen (Posta, Kontaktuak, Egutegia, Zereginak, Zirkularrak) babeskopia

en: Checking validity of the archive
eu: Artxiboaren baliozkotasuna egiaztatzen

en: Back up complete
eu: Babeskopia osatuta

en: Restarting Evolution
eu: Evolution berrabiatzen

en: Back up current Evolution data
eu: Egin uneko Evolution-en datuen babeskopia

en: Extracting files from back up
eu: Fitxategiak babeskopiatik erauzten

en: Loading Evolution settings
eu: Evolution-en ezarpenak kargatzen

en: Removing temporary back up files
eu: Aldi baterako babeseko fitxategiak ezabatzen

en: Reloading registry service
eu: Erregistroaren zerbitzua birkargatzen

en: Failed to verify the backup file “%s”, the archive is broken.
eu: Huts egin du babeskopiako “%s” fitxategiaren egiaztatzeak, artxiboa hautsita dago.

en: Evolution Back Up
eu: Evolution-en babeskopia

en: Backing up to the file %s
eu: Babeskopia %s fitxategian gordetzen

en: Evolution Restore
eu: Evolution leheneratzea

en: Restoring from the file %s
eu: %s fitxategitik leheneratzen

en: Backing up Evolution Data
eu: Evolution-en datuen babeskopia egiten

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
eu: Itxaron Evolution-ek zure datuen babeskopia egiten duen bitartean.

en: Restoring Evolution Data
eu: Evolution-eko datuak berreskuratzen

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
eu: Itxaron Evolution-ek zure datuak berreskuratzen dituen bitartean.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
eu: Honek nahikoa iraun dezake zure kontuko datu kopuruaren arabera.

en: Invalid Evolution backup file
eu: Baliogabeko Evolution-en babeskopiaren fitxategia

en: File “{0}” is not a valid Evolution backup file.
eu: “{0}“ fitxategia ez da Evolution-en babeskopiako baliozko fitxategia.

en: Cannot restore from backup file
eu: Ezin da babeskopia-fitxategitik leheneratu

en: Cannot create backup file
eu: Ezin da babeskopia-fitxategia sortu

en: Are you sure you want to close Evolution?
eu: Ziur zaude Evolution ixtea nahi duzula?

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
eu: Zure datu eta ezarpenen babeskopia egiteko, aurrenik Evolution itxi egin behar duzu. Ziurtatu zaitez gorde gabeko datuak gordetzeaz jarraitu aurretik.

en: Close and _Back up Evolution
eu: Itxi eta _egin Evolution-en babeskopia

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
eu: Ziur zaude Evolution hautatutako babeskopiako fitxategitik leheneratzea nahi duzula?

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
eu: Zure datu eta ezarpenak leheneratzeko, aurrenik Evolution itxi behar duzu. Ziurtatu zaitez gorde gabeko datuak gordetzeaz jarraitu aurretik. Honek uneko Evolution-en datuak eta ezarpenak ezabatuko ditu, eta babeskopiatik leheneratuko ditu.

en: Close and _Restore Evolution
eu: Itxi eta _leheneratu Evolution

en: Insufficient Permissions
eu: Ez dituzu nahikoa baimen

en: The selected folder is not writable.
eu: Hautatutako karpetan ezin da idatzi.

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
eu: Huts egin du Bogofilter (%s) abiaraztean:

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
eu: Huts egin du mezuaren edukia Bogofilter-era igortzean:

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
eu: Bogofilter kraskatu egin da edo huts egin du mezua prozesatzean

en: Bogofilter Options
eu: Bogofilter-en aukerak

en: Convert message text to _Unicode
eu: Bihurtu mezuaren testua _Unicode

en: Junk filter using Bogofilter
eu: Baztergarriak iragazteko Bogofilter erabiltzen

en: Choose an Address Book
eu: Aukeratu helbide-liburua

en: URL:
eu: URLa:

en: Find Address Books
eu: Bilatu helbide-liburuak

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
eu: Saihestu IfMatch (Apache < 2.2.8 bertsioan behar da)

en: URL is not a valid http:// nor https:// URL
eu: URLa ez da baliozko http:// edo https:// URLa

en: Default User Address Book
eu: Erabiltzailearen helbide-liburu lehenetsia

en: Address Book:
eu: Helbide-liburua:

en: User name cannot be empty
eu: Erabiltzaile-izena ezin da hutsa izan

en: Looking up server search bases, please wait…
eu: Zerbitzariaren bilaketa-oinarriak kontsultatzen, itxaron…

en: Standard LDAP Port
eu: LDAParen ataka estandarra

en: LDAP over SSL/TLS (deprecated)
eu: LDAP SSL/TLS gainean (zaharkitua)

en: Microsoft Global Catalog
eu: Microsoft-en Katalogo Globala

en: Microsoft Global Catalog over SSL/TLS
eu: Microsoft-en Katalogo Globala SSL/TLS gainean

note: Page 1
en: Connecting to LDAP
eu: LDAParekin konektatzen

en: Server Information
eu: Zerbitzariaren datuak

en: Port:
eu: Ataka:

en: Port number is not valid
eu: Ataka zenbakia ez da baliozkoa

en: StartTLS (recommended)
eu: StartTLS (gomendatua)

en: Encryption:
eu: Zifratzea:

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: Username can be left empty
eu: Erabiltzaile-izena hutsi utzi daiteke

en: Using email address
eu: Helbide elektronikoa erabiliz

en: requires anonymous access to your LDAP server
eu: zure LDAP zerbitzarira modu anonimoan sartzea eskatzen du

en: Using distinguished name (DN)
eu: Izen bereizlea (DN) erabiliz

en: for example: uid=user,dc=example,dc=com
eu: adibidez: uid=erabiltzailea,dc=adibidea,dc=com

en: Method:
eu: Metodoa:

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.
eu: Evolution-ek metodo hau erabiliko du zu autentifikatzeko.

note: Page 2
en: Using LDAP
eu: LDAP erabiltzen

en: Searching
eu: Bilatzen

en: Search Base:
eu: Bilaketa-oinarria:

en: Find Possible Search Bases
eu: Bilatu bilaketa-oinarri posibleak

en: One Level
eu: Maila bat

en: Subtree
eu: Azpizuhaitza

en: Search Scope:
eu: Bilaketa-esparrua:

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of “Subtree” will include all entries below your search base.  A search scope of “One Level” will only include the entries one level beneath your search base.
eu: Bilaketa-esparruak definitzen du zein mailataraino bilatu nahi duzun 
    direktorio-zuhaitzean behera.  “Azpizuhaitza” bilaketa-esparruak zure bilaketa-oinarritik beherako sarrera guztiak barne hartuko ditu.  “Maila bat” bilaketa-esparruak oinarritik maila bat beherago arteko sarrerak bakarrik hartuko ditu.

en: Search Filter:
eu: Bilaketa-iragazkia:

en: Downloading
eu: Deskargatzen

en: Limit:
eu: Muga:

en: contacts
eu: kontaktuak

en: Browse until limit is reached
eu: Arakatu muga gainditu arte

en: Server address cannot be empty
eu: Zerbitzariaren helbidea ezin da hutsik egon

en: Choose a Calendar
eu: Aukeratu egutegia

en: Choose a Memo List
eu: Aukeratu zirkularren zerrenda

en: Choose a Task List
eu: Aukeratu zereginen zerrenda

en: Find Calendars
eu: Bilatu egutegiak

en: Find Memo Lists
eu: Bilatu zirkularren zerrendak

en: Find Task Lists
eu: Bilatu zereginen zerrendak

en: Email:
eu: Helb. el.:

en: Server handles meeting invitations
eu: Zerbitzariak bileren gonbidapenak kudeatzen ditu

en: Choose which address books to use.
eu: Aukeratu zein helbide-liburu erabiliko diren.

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
eu: Erabili urtebetetze eta urteurrenen egutegian

en: Enable Calendars to synchronize
eu: Gaitu Egutegiak sinkronizatzeko

en: Default User Calendar
eu: Erabiltzailearen egutegi lehenetsia

en: Use an existing iCalendar (ics) file
eu: Erabili existitzen den iCalendar (ics) fitxategi bat

en: iCalendar File
eu: iCalendar fitxategia

en: Choose an iCalendar file
eu: Aukeratu iCalendar fitxategia

en: File:
eu: Fitxategia:

en: Allow Evolution to update the file
eu: Baimendu Evolution-ek fitxategia eguneratzea

note: Translators: This is the temperature in degrees * Celsius. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Centigrade (°C)
eu: Celsius (°C)

en: Units:
eu: Unitateak:

en: Location cannot be empty
eu: Kokalekua ezin da hutsa izan

en: Choose Notes
eu: Aukeratu oharrak

en: Find Notes
eu: Bilatu oharrak

en: File extension for new notes:
eu: Ohar berrietarako fitxategi-luzapena:

en: I_mport
eu: _Inportatu

en: Importing an event
eu: Gertaera inportatzen

en: Importing a memo
eu: Zirkularra inportatzen

en: Importing a task
eu: Zeregina inportatzen

en: Select a Calendar
eu: Hautatu egutegia

en: Select a Memo List
eu: Hautatu zirkularren zerrenda

en: Select a Task List
eu: Hautatu zeregin-zerrenda

en: I_mport to Calendar
eu: _Inportatu egutegira

en: I_mport to Memo List
eu: _Inportatu zirkularren zerrenda

en: I_mport to Task List
eu: _Inportatu zereginen zerrenda

en: Copying an event into the calendar “%s”
eu: Gertaera bat “%s” egutegian kopiatzen

en: Moving an event into the calendar “%s”
eu: Gertaera bat “%s” egutegira eramaten

en: Copying a memo into the memo list “%s”
eu: Zirkularra “%s” zirkularren zerrendan kopiatzen

en: Moving a memo into the memo list “%s”
eu: Zirkularra “%s” zirkularren zerrendara eramaten

en: Copying a task into the task list “%s”
eu: Zeregina “%s” zereginen zerrendan kopiatzen

en: Moving a task into the task list “%s”
eu: Zeregina “%s” zereginen zerrendara eramaten

en: Calendar Selector
eu: Egutegi-hautatzailea

en: Memo List Selector
eu: Zirkularren zerrenden hautatzailea

en: Task List Selector
eu: Zereginen zerrendaren hautatzailea

note: Translators: The '%s' is replaced with the time zone name, like "America/New York" or "UTC"
en: Use s_ystem time zone (%s)
eu: Erabili s_istemaren ordu-zona (%s)

en: Selected Calendars for Notifications of Reminders
eu: Oroigarrien jakinarazpenaren hautatutako egutegiak

en: Selected Task Lists for Notifications of Reminders
eu: Oroigarrien jakinarazpenaren hautatutako zereginen zerrenda

en: Meeting Invitations
eu: Bilera-gonbidapenak

en: _Delete message after acting
eu: _Ezabatu mezua ekin ondoren

en: Delete _meeting from calendar on Decline
eu: Ezabatu _bilera egutegitik hura ukatzen denean

en: _Preserve existing reminder by default
eu: Mantendu lehendik dagoen _oroigarria modu lehenetsian

en: _Show invitation description provided by the sender
eu: E_rakutsi bidaltzaileak bidalitako gonbidapenaren deskribapena

en: _Always attach components in mail messages
eu: Er_antsi beti osagaiak posta-mezuei

en: Conflict Search
eu: Gatazken bilaketa

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
eu: Hautatu egutegiak bileren arteko gatazkak bilatzeko

en: Ti_me and date:
eu: _Ordua eta data:

en: _Date only:
eu: _Data soilik:

en: Minutes
eu: Minutuak

en: Hours
eu: Orduak

en: Days
eu: Egunak

en: 60 minutes
eu: 60 minutu

en: 30 minutes
eu: 30 minutu

en: 15 minutes
eu: 15 minutu

en: 10 minutes
eu: 10 minutu

en: 05 minutes
eu: 05 minutu

en: Se_cond zone:
eu: _Bigarren zona:

en: (Shown in a Day View)
eu: (Erakutsi eguneko ikuspegian)

en: Time _zone:
eu: _Ordu-zona:

en: Time format:
eu: Ordu-formatua:

en: _12 hour (AM/PM)
eu: _12 ordu (AM/PM)

en: _24 hour
eu: _24 ordu

note: Translators: This is part of
en: Sh_orten event time by
eu: _Laburtu gertaeraren ordua

en: End events earlier
eu: Amaitu gertaerak lehenago

en: Start events later
eu: Hasi gertaerak geroago

en: Work Week
eu: Lan-astea

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
eu: Astearen _hasiera:

en: Work days:
eu: Lanegunak:

en: _Day begins:
eu: _Egunaren hasiera:

note: Monday
en: _Mon
eu: _al.

en: Monday
eu: Astelehena

note: Tuesday
en: _Tue
eu: a_r.

en: Tuesday
eu: Asteartea

note: Wednesday
en: _Wed
eu: a_z.

en: Wednesday
eu: Asteazkena

note: Thursday
en: T_hu
eu: o_g.

en: Thursday
eu: Osteguna

note: Friday
en: _Fri
eu: _or.

en: Friday
eu: Ostirala

note: Saturday
en: _Sat
eu: _lr.

en: Saturday
eu: Larunbata

note: Sunday
en: S_un
eu: _ig.

en: Sunday
eu: Igandea

en: Day _ends:
eu: Eg_unaren amaiera:

en: Create events, memos and tasks as _Private by default
eu: Lehenetsi gisa, sortu gertaerak, zirkularrak eta zereginak modu pribatuan

en: Use ma_rkdown for Description in the component editor
eu: Erabili mark_down osagai-editoreko deskribapenean

en: Allo_w direct edit of event Summary
eu: O_nartu gertaeraren laburpenaren edizio zuzena

en: Allow dra_g and drop of events
eu: Onartu gertaerak a_rrastatu eta jaregitea

en: View Options
eu: Ikusteko aukerak

en: _Time divisions:
eu: Or_duen zatiketa:

en: _Show appointment end times in week and month view
eu: _Erakutsi hitzorduen amaiera-orduak asteko eta hileko ikuspegietan

en: Show appointment _icons in the month view
eu: Erakutsi hitzorduen _ikonoak hileko ikuspegietan

en: _Compress weekends in month view
eu: _Konprimatu asteburuak hileko ikuspegian

en: Show week _numbers
eu: E_rakutsi aste-zenbakiak

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
eu: Erakutsi gertaera _errepikakorrak letra etzanez behe-ezkerreko egutegian

en: Sc_roll Month View by a week
eu: _Korritu hileko ikuspegia aste bat

en: Start Month View with the c_urrent week
eu: Hasi hileko ikuspegia _uneko astean

en: Order days in Week View from _left to right
eu: Ordenatu egunak Lan-asteko ikuspegian e_zkerretik eskuinera

en: Hi_de cancelled events
eu: Ezku_tatu utzitako gertaerak

en: Alerts
eu: Abisuak

en: _Ask for confirmation when deleting items
eu: Eskatu _berrespena elementuak ezabatzeko

en: Display
eu: Bistaratzea

en: Highlight t_asks due today
eu: Nabarmendu gaurko _zereginak

en: Highlight _overdue tasks
eu: Nabarmendu _atzeratutako zereginak

en: _Hide completed tasks after
eu: Ezkutatu _burututako zereginak

en: Hid_e cancelled tasks
eu: E_zkutatu utzitako zereginak

en: To Do bar
eu: Egitekoak

en: Show Tasks without _Due date
eu: Erakutsi mu_gaegunik gabeko zereginak

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: Show
eu: Erakutsi

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: da_ys
eu: eg_un

en: Display Reminders window with _notifications
eu: Bistaratu oroigarrien leihoa _jakinarazpenekin

en: Keep reminder notification _window always on top
eu: Mantendu oroigarrien _jakinarazpen-leihoa beti gainean

en: Enable de_sktop notifications
eu: Gaitu mahaigaineko _jakinarazpenak

en: Enable _audio notifications
eu: Gaitu _audio bidezko jakinarazpenak

en: Display reminders for completed _tasks
eu: Bistaratu burututako _zereginen oroigarriak

en: Display reminders for _past events
eu: Bistaratu igarotako _gertaeren oroigarriak

note: This is the first half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: Set _default reminder
eu: Ezarri oroigarri _lehenetsia

note: This is the last half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: before every new appointment
eu: hitzordu berri bakoitzaren aurretik

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: Show a _reminder
eu: Erakutsi _oroigarria

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: before every anniversary/birthday
eu: edozein urteurren/urtebetetzearen aurretik

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every event in chosen calendars"
en: Show a r_eminder
eu: Erakutsi o_roigarri bat

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every event in chosen calendars"
en: before every event in chosen calendars
eu: hautatutako egutegietako edozein gertaeraren aurretik

en: Select the sources for reminder notification:
eu: Hautatu iturburuak oroigarrien jakinarazpenerako:

en: Default Free/Busy Server
eu: Libre/lanpetuta” zerbitzari lehenetsia

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
eu: %u eta %d aldagaiak helbide elektronikoko erabiltzaileagatik eta domeinuagatik ordeztuko dira.

en: Specify login user name as part of the URL in case the server requires authentication, like: https://USER@example.com/
eu: Adierazi saioa hasteko erabiltzaile-izena URLaren zati gisa, zerbitzariak autentifikazioa behar duen kasurako, adibidez https://ERABILTZAILEA@adibidea.com/

en: Publishing Information
eu: Argitaraketaren informazioa

[ctx: New]
en: _Appointment
eu: _Hitzordua

en: Create a new appointment
eu: Sortu hitzordu berria

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
eu: Egun osoko _hitzordua

en: Create a new all-day appointment
eu: Sortu egun osoko hitzordu berria

[ctx: New]
en: M_eeting
eu: _Bilera

en: Create a new meeting request
eu: Sortu bilera-eskaera berria

[ctx: New]
en: Cale_ndar
eu: _Egutegia

en: Create a new calendar
eu: Egutegi berria sortzen du

en: Calendar and Tasks
eu: Egutegia eta zereginak

en: Print
eu: Inprimatu

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
eu: Eragiketa honek betiko ezabatuko ditu hautatutako denbora baino zaharragoak diren gertaerak. Jarraitzen baduzu, ezingo dituzu gertaera horiek berreskuratu.

note: Translators: This is the first part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: Purge events older than
eu: Ezabatu hau baino zaharragoak diren gertaerak

en: Making an occurrence movable
eu: Egin egiteanagerraldi hau aldagarri

note: Translators: Default filename part saving an event to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: event
eu: gertaerak

en: Save as iCalendar
eu: Gorde iCalendar gisa

en: _Copy…
eu: _Kopiatu…

en: D_elete Calendar
eu: E_zabatu egutegia

en: Delete the selected calendar
eu: Ezabatu hautatutako egutegia

en: Go Back
eu: Joan atzera

en: Go Forward
eu: Joan aurrera

en: Select today
eu: Hautatu gaur

en: Select _Date
eu: Hautatu _data

en: Select a specific date
eu: Hautatu zehaztutako data bat

en: _Manage Calendar groups…
eu: _Kudeatu egutegiaren taldeak…

en: Manage Calendar groups order and visibility
eu: Kudeatu egutegiko taldeen ordena eta ikusgaitasuna

en: _New Calendar
eu: Egutegi _berria

en: Purg_e
eu: _Ezabatu betiko

en: Purge old appointments and meetings
eu: Ezabatu hitzordu eta bilera zaharrak

en: Refresh the selected calendar
eu: Freskatu hautatutako egutegia

en: Re_fresh list of account calendars
eu: _Freskatu kontuen egutegien zerrenda

en: Rename the selected calendar
eu: Aldatu hautatutako egutegiaren izena

en: Find _Next
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find next occurrence of the current search string
eu: Bilatu uneko bilaketaren katearen hurrengo agerraldia

en: Find _Previous
eu: Bilatu _aurrekoa

en: Find previous occurrence of the current search string
eu: Bilatu uneko bilaketaren katearen aurreko agerraldia

en: Stop _Running Search
eu: Gelditu bilaketaren _exekuzioa

en: Stop currently running search
eu: Gelditu uneko bilaketaren exekuzioa

en: Sho_w All Calendars
eu: Erakutsi egutegi _guztiak

en: Show _Only This Calendar
eu: _Erakutsi egutegi hau soilik

en: Cop_y to Calendar…
eu: _Kopiatu egutegian…

en: _Delegate Meeting…
eu: _Delegatu bilera…

en: Delete This _Occurrence
eu: Ezabatu _agerraldi hau

en: Delete this occurrence
eu: Ezabatu agerraldi hau

en: Delete This and F_uture Occurrences
eu: Ezabatu agerraldi _hau eta etorkizunekoak

en: Delete this and any future occurrences
eu: Ezabatu agerraldi hau eta etorkizunekoak

en: Delete All Occ_urrences
eu: Ezabatu agerraldi _guztiak

en: Delete all occurrences
eu: Ezabatu agerraldi guztiak

en: Edit as Ne_w…
eu: Editatu _berri gisa…

en: Edit the selected event as new
eu: Editatu hautatutako gertaera berri gisa

en: New All Day _Event…
eu: Egun osoko gertaera _berria…

en: Create a new all day event
eu: Sortu egun osoko gertaera berria

en: _Forward as iCalendar…
eu: _Birbidali iCalendar gisa…

en: Create a new meeting
eu: Sortu bilera berria

en: Send _RSVP
eu: Bidali _RSVPa

en: Send a meeting response
eu: Bidali bilera-erantzun bat

en: _Accept
eu: _Onartu

en: Accept meeting request
eu: Onartu bilera-eskaera

en: A_ccept this instance
eu: O_nartu instantzia hau

en: Accept meeting request for selected instance only
eu: Onartu hautatutako instantziarako bilera-eskaera soilik

en: _Decline
eu: _Ukatu

en: Decline meeting request
eu: Ukatu bilera-eskaera

en: D_ecline this instance
eu: U_katu instantzia hau

en: Decline meeting request for selected instance only
eu: Ukatu hautatutako instantziarako bilera-eskaera soilik

en: _Tentatively accept
eu: Onartu o_raingoz

en: Tentatively accept meeting request
eu: Onartu bilera-eskaera oraingoz

en: Te_ntatively accept this instance
eu: On_artu instantzia hau oraingoz

en: Tentatively accept meeting request for selected instance only
eu: Onartu oraingoz hautatutako instantziarako bilera-eskaera soilik

en: Mo_ve to Calendar…
eu: _Eraman egutegira…

en: Make this Occurrence _Movable
eu: Egin _agerraldi hau aldagarri

en: Edit the selected event
eu: Editatu hautatutako gertaera

en: _Schedule Meeting…
eu: _Antolatu bilera…

en: Converts an appointment to a meeting
eu: Hitzordu bat bilera batean bihurtzen du

en: Conv_ert to Appointment…
eu: _Bihurtu hitzordura…

en: Converts a meeting to an appointment
eu: Bilera bat hitzordua batean bihurtzen du

en: Quit
eu: Irten

en: Show Event _Preview
eu: Erakutsi gertaera-_aurrebista

en: Show event preview pane
eu: Erakutsi gertaera-aurrebisten panela

en: Show T_asks and Memos pane
eu: Erakutsi ze_reginen eta zirkularren panela

en: Show Tasks and Memos pane
eu: Erakutsi zereginen eta zirkularren panela

en: Day
eu: Eguna

en: Show one day
eu: Erakutsi egun bat

en: List
eu: Zerrenda

en: Show as list
eu: Erakutsi zerrenda gisa

en: Month
eu: Hila

en: Show one month
eu: Erakutsi hilabete bat

en: Week
eu: Astea

en: Show one week
eu: Erakutsi aste bat

en: Show one work week
eu: Erakutsi lan-aste bat

en: Year
eu: Urtea

en: Show as year
eu: Erakutsi urte gisa

en: _Horizontal View
eu: Ikuspegi _horizontala

en: Show event preview below the calendar
eu: Erakutsi gertaera-aurrebista egutegiaren azpian

en: Show event preview alongside the calendar
eu: Erakutsi gertaera-aurrebista egutegiaren alboan

en: Active Appointments
eu: Hitzordu aktiboak

en: Next 7 Days’ Appointments
eu: Hurrengo 7 egunetako hitzorduak

en: Occurs Less Than 5 Times
eu: 5 aldiz baino gutxiago

en: Without Category
eu: Kategoriarik gabe

en: Show events with no category set
eu: Erakutsi kategoriarik ez duten gertaerak

en: Description contains
eu: Azalpenak hau dauka

en: Summary contains
eu: Laburpenak hau dauka

en: Print…
eu: Inprimatu…

en: Print this calendar
eu: Inprimatu egutegi hau

en: Preview the calendar to be printed
eu: Aurreikusi inprimatuko den egutegia

en: _Save as iCalendar…
eu: _Gorde iCalendar gisa…

en: Go To
eu: Joan

note: Translators: Default filename part saving a memo to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: memo
eu: zirkularra

en: New _Memo
eu: Zirkular _berria

en: Create a new memo
eu: Sortu zirkular berria

en: _Open Memo
eu: _Ireki zirkularra

en: View the selected memo
eu: Ikusi hautatutako zirkularra

en: Open _Web Page
eu: Ireki _web orria

en: Print the selected memo
eu: Inprimatu hautatutako zirkularra

en: Searching next matching event
eu: Bat datorren hurrengo gertaera bilatzen

en: Searching previous matching event
eu: Bat datorren aurreko gertaera bilatzen

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
eu[0]: Ezin da bat datorren gertaerarik aurkitu hurrengo urte %d-ean
eu[1]: Ezin da bat datorren gertaerarik aurkitu hurrengo %d urtetan

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
eu[0]: Ezin da bat datorren gertaerarik aurkitu aurreko urte %d-ean
eu[1]: Ezin da bat datorren gertaerarik aurkitu aurreko %d urtetan

en: Cannot search with no active calendar
eu: Ezin da bilatu egutegi aktiborik gabe

note: Translators: Default filename part saving a task to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it. * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it
en: task
eu: zeregina

en: _Assign Task
eu: Esleitu _zeregina

en: _Mark as Complete
eu: _Markatu “Osatuta“

en: Mark selected tasks as complete
eu: Markatu hautatutako zereginak osatutako gisa

en: _Mark as Incomplete
eu: _Markatu “Osatu gabea“

en: Mark selected tasks as incomplete
eu: Markatu hautatutako zereginak osatuta gabe gisa

en: New _Task
eu: _Zeregin berria

en: Create a new task
eu: Sortu zeregin berria

en: _Open Task
eu: _Ireki zeregina

en: View the selected task
eu: Ikusi hautatutako zeregina

en: Print the selected task
eu: Inprimatu hautatutako zeregina

[ctx: New]
en: Mem_o
eu: _Zirkularra

[ctx: New]
en: _Shared Memo
eu: _Partekatutako zirkularra

en: Create a new shared memo
eu: Sortu partekatutako zirkular berria

[ctx: New]
en: Memo Li_st
eu: Zirkularren _zerrenda

en: Create a new memo list
eu: Sortu zirkularren zerrenda berria

en: Print Memos
eu: Inprimatu zirkularrak

en: _Delete Memo
eu: _Ezabatu zirkularra

en: _Find in Memo…
eu: _Bilatu zirkularrean…

en: Search for text in the displayed memo
eu: Bilatu testua bistaratutako zirkularrean

en: D_elete Memo List
eu: _Ezabatu zirkularren zerrenda

en: Delete the selected memo list
eu: Ezabatu hautatutako zirkularren zerrenda

en: _Manage Memo List groups…
eu: Kudeatu _zirkularren zerrendaren taldeak…

en: Manage Memo List groups order and visibility
eu: Kudeatu zirkularren zerrendako taldeen ordena eta ikusgaitasuna

en: _New Memo List
eu: Zirkularren zerrenda _berria

en: Refresh the selected memo list
eu: Freskatu hautatutako zirkularren zerrenda

en: Re_fresh list of account memo lists
eu: _Freskatu kontuen zirkularren zerrenda

en: Rename the selected memo list
eu: Aldatu hautatutako zirkularren zerrendaren izena

en: Show _Only This Memo List
eu: _Erakutsi zirkularren zerrenda hau soilik

en: Sho_w All Memo Lists
eu: Erakutsi zirkularren zerrenda _guztiak

en: Memo _Preview
eu: Zirkularren _aurrebista

en: Show memo preview pane
eu: Erakutsi zirkularren aurrebistako panela

en: Show memo preview below the memo list
eu: Erakutsi zirkularren aurrebista zirkularren zerrendaren azpian

en: Show memo preview alongside the memo list
eu: Erakutsi zirkularren aurrebista zirkularren zerrendaren alboan

en: Show memos with no category set
eu: Erakutsi kategoriarik ez duten zirkularrak

en: Print the list of memos
eu: Inprimatu zirkularren zerrenda

en: Preview the list of memos to be printed
eu: Aurreikusi inprimatuko diren zirkularren zerrenda

en: Delete Memos
eu: Ezabatu zirkularrak

en: Delete Memo
eu: Ezabatu zirkularra

en: %d memo | %d memos
eu[0]: zirkular %d
eu[1]: %d zirkular

[ctx: New]
en: _Task
eu: _Zeregina

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
eu: Esleitutako _zeregina

en: Create a new assigned task
eu: Sortu esleitutako zeregin berria

[ctx: New]
en: Tas_k List
eu: Zereginen _zerrenda

en: Create a new task list
eu: Sortu zereginen zerrenda berria

en: Print Tasks
eu: Inprimatu zereginak

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
eu: Eragiketa honek betiko ezabatuko ditu egindakotzat markatutako zereginak. Jarraitzen baduzu, ezingo dituzu zeregin horiek berreskuratu.
    
    Benetan ezabatu zeregin horiek?

en: Do not ask me again
eu: Ez galdetu berriro.

en: Edit selected tasks in a bulk
eu: Editatu hautatutako zereginak denak aldi berean

en: _Delete Task
eu: _Ezabatu zeregina

en: _Find in Task…
eu: _Bilatu zereginean…

en: Search for text in the displayed task
eu: Bilatu testua bistaratutako zereginean

en: D_elete Task List
eu: _Ezabatu zereginen zerrenda

en: Delete the selected task list
eu: Ezabatu hautatutako zereginen zerrenda

en: _Manage Task List groups…
eu: Kudeatu _zereginen zerrendaren taldeak…

en: _New Task List
eu: Zeregin-zerrenda _berria

en: Refresh the selected task list
eu: Freskatu hautatutako zereginen zerrenda

en: Re_fresh list of account task lists
eu: _Freskatu kontuen zereginen zerrenda

en: Rename the selected task list
eu: Aldatu hautatutako zereginen zerrendaren izena

en: Sho_w All Task Lists
eu: Erakutsi zereginen zerrenda _guztiak

en: Show _Only This Task List
eu: _Erakutsi zereginen zerrenda hau soilik

en: Mar_k as Incomplete
eu: _Markatu “Osatu gabea“

en: Delete completed tasks
eu: Ezabatu osatutako zereginak

en: Task _Preview
eu: Zereginaren _aurrebista

en: Show task preview pane
eu: Erakutsi zereginen aurrebistaren panela

en: Show task preview below the task list
eu: Erakutsi zereginen aurrebista zereginen zerrendaren azpian

en: Show task preview alongside the task list
eu: Erakutsi zereginen aurrebista zereginen zerrendaren alboan

en: Active Tasks
eu: Zeregin aktiboak

en: Cancelled Tasks
eu: Utzitako zereginak

en: Completed Tasks
eu: Burutako zereginak

en: Uncompleted Tasks
eu: Osatu gabeko zereginak

en: Scheduled Tasks
eu: Programatutako zereginak

en: Show scheduled tasks, aka those with a Due date
eu: Erakutsi programatutako zereginak, hau da, mugaeguna dutenak

en: Next 7 Days’ Tasks
eu: Hurrengo 7 egunetako zereginak

en: Overdue Tasks
eu: Atzeratutako zereginak

en: Tasks with Attachments
eu: Zereginak eranskinekin

en: Show tasks with no category set
eu: Erakutsi kategoriarik ez duten zereginak

en: Started Tasks
eu: Hasitako zereginak

en: Filters for tasks that either do not have a start date or the start date is earlier than the time the filter is selected at
eu: Hasiera-eguna ez duten edo hasiera-eguna iragaziak hautatutakoa baino lehenago duten zereginak iragazten ditu

en: Print the list of tasks
eu: Inprimatu zereginen zerrenda

en: Preview the list of tasks to be printed
eu: Aurreikusi inprimatuko den zeregin-zerrenda

en: Delete Tasks
eu: Ezabatu zereginak

en: Delete Task
eu: Ezabatu zeregina

en: %d task | %d tasks
eu[0]: Zeregin %d
eu[1]: %d zeregin

en: Convert to M_eeting
eu: Bihurtu _bileran

en: Convert the message to a meeting request
eu: Bihurtu mezua bilera-eskaera batean

en: Convert to M_essage
eu: Bihurtu _mezuan

en: Convert to the mail message
eu: Bihurtu posta-mezuan

en: Look up configuration with e-mail domain
eu: Kontsultatu konfigurazioa posta elektronikoaren domeinuarekin

en: Looking up IMAP server…
eu: IMAP zerbitzaria kontsultatzen…

en: Looking up POP3 server…
eu: POP3 zerbitzaria kontsultatzen…

en: Looking up SMTP server…
eu: SMTP zerbitzaria kontsultatzen…

en: CalDAV server
eu: CalDAV zerbitzaria

en: Looking up CalDAV server…
eu: CalDAV zerbitzaria kontsultatzen…

en: CardDAV server
eu: CardDAV zerbitzaria

en: Looking up CardDAV server…
eu: CardDAV zerbitzaria kontsultatzen…

en: LDAP server
eu: LDAP zerbitzaria

en: Looking up LDAP server…
eu: LDAP zerbitzaria kontsultatzen…

en: Look up in SRV records
eu: Kontsultatu SRV erregistroak

en: CalDAV and CardDAV server
eu: CalDAV eta CardDAV zerbitzaria

en: Requires password to continue.
eu: Pasahitza behar du jarraitzeko.

en: Look up for a CalDAV/CardDAV server
eu: Bilatu CalDAV/CardDAV zerbitzari bat

en: Display part as an invitation
eu: Bistaratu zatia gonbidapen gisa

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
eu: Gaur %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
eu: Gaur %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
eu: Gaur %l:%M:%S %p

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
eu: Bihar %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
eu: Bihar %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
eu: Bihar %l:%M %p

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
eu: Bihar %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
eu: %A, %Y %B %e

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
eu: %A, %Y %B %e %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
eu: %A %Y/%B/%e %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
eu: %A, %Y %B %e, %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
eu: %A, %Y %B %d, %l:%M:%S %p

en: An unknown person
eu: Pertsona ezezaguna

en: Please respond on behalf of %s
eu: Erantzun %s(r)en izenean

en: Received on behalf of %s
eu: Jaso %s(r)en izenean

en: %s through %s has published the following meeting information:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, bileraren honako informazioa argitaratu du:

en: %s has published the following meeting information:
eu: “%s”(e)k bileraren honako informazioa argitaratu du:

en: The following meeting information has been published:
eu: Bileraren honako informazioa argitaratu da:

en: %s has delegated the following meeting to you:
eu: “%s”(e)k honako bilera zuri delegatu dizu:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, honako bilerarako deia egiten dizu:

en: %s requests your presence at the following meeting:
eu: “%s”(e)k honako bilerarako deia egiten dizu:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, dagoen bilera batean sartu nahi du:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
eu: “%s”(e)k dagoen bilera batean sartu nahi du:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, honako bileraren informazio berria jaso nahi du:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
eu: “%s”(e)k honako bileraren informazio berria jaso nahi du:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, bilerari buruz honakoa erantzun du:

en: %s has sent back the following meeting response:
eu: “%s”(e)k bilerari buruz honakoa erantzun du:

en: %s through %s has cancelled the following meeting:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, honako bilera bertan behera utzi du:

en: %s has cancelled the following meeting:
eu: “%s”(e)k honako bilera bertan behera utzi du:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, bileraren honako aldaketak aurkeztu ditu.

en: %s has proposed the following meeting changes:
eu: “%s”(e)k bileraren honako aldaketak aurkeztu ditu:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, bileraren honako aldaketak baztertu ditu:

en: %s has declined the following meeting changes:
eu: “%s”(e)k bileraren honako aldaketak baztertu ditu:

en: %s through %s has published the following task:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, honako zereginak argitaratu ditu:

en: %s has published the following task:
eu: “%s”(e)k honako zereginak argitaratu ditu:

en: The following task has been published:
eu: Honako zeregina argitaratu da:

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
eu: “%s”(e)k “%s”(r)en honako zeregin-esleipena eskatzen du:

en: %s through %s has assigned you a task:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, zeregin batera esleitu zaitu:

en: %s has assigned you a task:
eu: “%s”(e)k zeregin bat esleitu dizu:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, zeregin batean sartu nahi du:

en: %s wishes to add to an existing task:
eu: “%s”(e)k zeregin batean sartu nahi du:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
eu: “%s”(e)k, “%s”(re)n bidez, honako zeregin-esleipenaren informazio berria jaso nahi du:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
eu: “%s”(e)k honako zeregin-esleipenaren informazio berria jaso nahi du:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
eu: “%s”(e)k, “%s”(re)n bidez, zeregin-esleipenari buruz honakoa erantzun du:

en: %s has sent back the following assigned task response:
eu: “%s”(e)k zeregin-esleipenari buruz honakoa erantzun du:

en: %s through %s has cancelled the following assigned task:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, honako zeregin-esleipena bertan behera utzi du:

en: %s has cancelled the following assigned task:
eu: “%s”(e)k honako zeregin-esleipena bertan behera utzi du:

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
eu: “%s”(e)k, “%s”(re)n bidez, honako zeregin-esleipenaren aldaketak aurkeztu ditu:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
eu: “%s”(e)k honako zeregin-esleipenaren aldaketak aurkeztu ditu:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, honako zeregin-esleipena baztertu du:

en: %s has declined the following assigned task:
eu: “%s”(e)k honako zeregin-esleipena baztertu du:

en: %s through %s has published the following memo:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, honako zirkularra argitaratu du:

en: %s has published the following memo:
eu: “%s”(e)k honako zirkularra argitaratu du:

en: The following memo has been published:
eu: Honako zirkularra argitaratu da:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, dagoen zirkular bati gehitzea nahi du:

en: %s wishes to add to an existing memo:
eu: “%s”(e)k dagoen zirkular bati gehitzea nahi du:

en: %s through %s has cancelled the following shared memo:
eu: “%s”(e)k, “%s”(e)n bidez, partekatutako zirkular hau bertan behera utzi du:

en: %s has cancelled the following shared memo:
eu: “%s”(e)k partekatutako zirkular hau bertan behera utzi du:

en: All day:
eu: Egun osoa:

en: Start day:
eu: Hasiera-data:

en: Start time:
eu: Hasiera:

en: End day:
eu: Amaiera-data:

en: End time:
eu: Amaiera-ordua:

en: Ope_n Calendar
eu: _Ireki egutegia

en: _Decline all
eu: _Ukatu denak

en: _Tentative all
eu: _Behin-behinekoak denak

en: _Tentative
eu: _Behin-behinekoa

en: Acce_pt all
eu: Onartu _denak

en: Acce_pt
eu: _Onartu

en: Send _Information
eu: _Bidali informazioa

en: _Update Attendee Status
eu: _Eguneratu partaidearen egoera

en: Im_port
eu: In_portatu

en: Due date:
eu: Mugaeguna:

en: Show description provided by the sender
eu: Erakutsi bidaltzaileak emandako deskribapena

en: Hide description provided by the sender
eu: Ezkutatu bidaltzaileak emandako deskribapena

note: RSVP area
en: Send reply to organizer
eu: Erantzun antolatzaileari

note: Updates
en: Send _updates to attendees
eu: Bidali _eguneraketak partaideei

note: The recurrence check button
en: _Apply to all instances
eu: _Aplikatu instantzia guztiak

en: Show time as _free
eu: Erakutsi ordua _libre gisa

en: _Preserve my reminder
eu: _Mantendu nire oroigarria

en: _Inherit reminder
eu: _Heredatu oroigarria

en: _Tasks:
eu: _Zereginak:

en: _Memos:
eu: _Zirkularrak:

en: Sa_ve
eu: _Gorde

en: Attendee status updated
eu: Partaide-egoera eguneratu da

en: An appointment “%s” in the calendar “%s” conflicts with this meeting
eu: “%2$s” egutegiko “%1$s” hitzordu batek bilera honekin gatazka du

en: A task “%s” in the task list “%s” conflicts with this task
eu: “%s” zereginak, “%s” zeregin-zerrendakoak, gatazka du zeregin honekin

en: A memo “%s” in the memo list “%s” conflicts with this memo
eu: “%s” zirkularrak, “%s” zirkular-zerrendakoak, gatazka du zirkular honekin

en: The calendar “%s” contains an appointment which conflicts with this meeting | The calendar “%s” contains %d appointments which conflict with this meeting
eu[0]: “%s” egutegiko hitzordu batek bilera honekin gatazka du
eu[1]: “%s” egutegiko %d hitzorduk bilera honekin gatazka dute

en: The task list “%s” contains a task which conflicts with this task | The task list “%s” contains %d tasks which conflict with this task
eu[0]: “%s” zeregin-zerrendak zeregin honekin gatazka duen zeregin bat du
eu[1]: “%s” egutegiko %d hitzorduk bilera honekin gatazka dute

en: The memo list “%s” contains a memo which conflicts with this memo | The memo list “%s” contains %d memos which conflict with this memo
eu[0]: “%s” zirkular-zerrendak zirkular honekin gatazka duen zirkular bat du
eu[1]: “%s” egutegiko %d hitzorduk bilera honekin gatazka dute

en: Found the appointment in the calendar “%s”
eu: Hitzordua “%s” egutegian aurkitu da

en: Found the task in the task list “%s”
eu: Zeregina “%s” zeregin-zerrendan aurkitu da

en: Found the memo in the memo list “%s”
eu: Zirkularra “%s” zirkular-zerrendan aurkitu da

en: This meeting invitation is obsolete. It had been updated.
eu: Bileraren gonbidapen hau zaharkituta dago. Eguneratua izan da.

en: Unable to find any calendars
eu: Ezin da egutegirik aurkitu

en: Unable to find this meeting in any calendar
eu: Ezin da bilera hau egutegietan aurkitu

en: Unable to find this task in any task list
eu: Ezin da zeregin hau zereginen zerrendetan aurkitu

en: Unable to find this memo in any memo list
eu: Ezin da zirkular hau zirkularren zerrendetan aurkitu

en: Searching for an existing version of this appointment
eu: Hitzordu honek lehendik duen bertsioren bat bilatzen

en: Searching for an existing version of this task
eu: Zeregin honek lehendik duen bertsioren bat bilatzen

en: Searching for an existing version of this memo
eu: Zirkular honek lehendik duen bertsioren bat bilatzen

en: Opening the calendar. Please wait…
eu: Egutegia irekitzen. Itxaron…

en: Unable to send item to calendar “%s”. %s
eu: Ezin da elementua “%s” egutegira bidali. %s

en: Unable to send item to task list “%s”. %s
eu: Ezin da elementua “%s” zeregin-zerrendara bidali. %s

en: Unable to send item to memo list “%s”. %s
eu: Ezin da elementua “%s” zirkular-zerrendara bidali. %s

en: Sent to calendar “%s” as accepted
eu: “%s” egutegira onartua bezala bidalita

en: Sent to task list “%s” as accepted
eu: “%s” zeregin-zerrendara onartua bezala bidalita

en: Sent to memo list “%s” as accepted
eu: “%s” zirkular-zerrendara onartua bezala bidalita

en: Sent to calendar “%s” as tentative
eu: “%s” egutegira saialdi gisa bidalita

en: Sent to task list “%s” as tentative
eu: “%s” zeregin-zerrendara saialdi gisa bidalita

en: Sent to memo list “%s” as tentative
eu: “%s” zirkular-zerrendara saialdi gisa bidalita

en: Sent to calendar “%s” as declined
eu: “%s” egutegira baztertua bezala bidalita

en: Sent to task list “%s” as declined
eu: “%s” zeregin-zerrendara baztertua bezala bidalita

en: Sent to memo list “%s” as declined
eu: “%s” zirkular-zerrendara baztertua bezala bidalita

en: Sent to calendar “%s” as cancelled
eu: “%s” egutegira bertan behera utzia bezala bidalita

en: Sent to task list “%s” as cancelled
eu: “%s” zeregin-zerrendara bertan behera utzia bezala bidalita

en: Sent to memo list “%s” as cancelled
eu: “%s” zirkular-zerrendara bertan behera utzia bezala bidalita

en: Imported to calendar “%s”
eu: “%s” egutegira inportatu da

en: Imported to task list “%s”
eu: ”%s” zeregin-zerrendara inportatu da

en: Imported to memo list “%s”
eu: ”%s” zirkular-zerrendara inportatu da

en: Saving changes to the calendar. Please wait…
eu: Aldaketak egutegian gordetzen. Itxaron…

en: Saving changes to the task list. Please wait…
eu: Aldaketak zeregin-zerrendan gordetzen. Itxaron…

en: Saving changes to the memo list. Please wait…
eu: Aldaketak zirkular-zerrendan gordetzen. Itxaron…

en: Unable to parse item
eu: Ezin da elementua analizatu

en: Organizer has removed the delegate %s
eu: Antolatzaileak %s delegatua kendu du

en: Sent a cancellation notice to the delegate
eu: Bertan behera uztearen mezua bidali zaio delegatuari

en: Could not send the cancellation notice to the delegate
eu: Ezin izan da bertan behera uztearen oharra delegatuari bidali

en: Unable to update attendee. %s
eu: Ezin da partaideak eguneratu. %s

en: The meeting is invalid and cannot be updated
eu: Bilera baliogabea da eta ezin da eguneratu

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
eu: Partaide-egoera ezin da eguneratu egoera baliogabea delako

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
eu: Partaidearen egoera ezin da eguneratu elementua ez dagoelako

en: Meeting information sent
eu: Bileraren informazioa bidalita

en: Task information sent
eu: Zereginaren informazioa bidalita

en: Memo information sent
eu: Zirkularraren informazioa bidalita

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
eu: Ezin da bileraren informazioa bidali. Bilera ez da existitzen

en: Unable to send task information, the task does not exist
eu: Ezin da zereginaren informazioa bidali. Zeregina ez da existitzen

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
eu: Ezin da zirkularraren informazioa bidali. Zirkularra ez da existitzen

note: Translators: This is a default filename for a calendar.
en: calendar.ics
eu: egutegia.ics

en: Save Calendar
eu: Gorde egutegia

en: The calendar attached is not valid
eu: Erantsitako egutegia ez da baliozkoa

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
eu: Mezuak egutegi bat duela dio, baina egutegia ez da baliozko iCalendar.

en: The item in the calendar is not valid
eu: Egutegiko elementua ez da baliozkoa

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
eu: Mezuak egutegi bat du, baina egutegiak ez du gertaerarik, zereginik edo libre/lanpetuta informaziorik

en: The calendar attached contains multiple items
eu: Erantsitako egutegiak hainbat elementu ditu

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
eu: Fitxategia gorde eta egutegia inportatu behar da elementu guzti horiek prozesatzeko

[ctx: cal-itip]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Tentatively Accepted
eu: Oraingoz onartuta

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
eu: Erantzun hau ez da uneko partaide batena. Bidaltzailea partaide gisa gehitu?

en: This meeting has been delegated
eu: Bilera hau delegatu egin da

en: “{0}” has delegated the meeting. Do you want to add the delegate “{1}”?
eu: “{0}“ bilera delegatu du. “{1}“ delegatua gehitzea nahi duzu?

en: Google Features
eu: Google konpainiaren eginbideak

en: Add Ca_lendar to this account
eu: Gehitu _egutegia kontaktu honi

en: Add Con_tacts to this account
eu: Gehitu _kontaktuak kontu honi

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: IMAP access
eu: IMAP sarbidetza

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: Calendars to synchronize
eu: Egutegiak sinkronizatzea

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: You may need to enable %s and %s
eu: %s eta %s gaitu beharko zenituzke

en: Mail _Directory:
eu: Mezuen _direktorioa:

en: Choose a MH mail directory
eu: Aukeratu MH mezuen direktorioa

en: MH mail directory cannot be empty
eu: MH posta-direktorioa ezin da hutsik egon

en: Local Delivery _File:
eu: Banaketa lokalaren _fitxategia:

en: Choose a local delivery file
eu: Aukeratu banaketa lokalaren fitxategia

en: Local delivery file cannot be empty
eu: Banaketa lokalaren fitxategia ezin da hutsik egon

en: Choose a Maildir mail directory
eu: Aukeratu Maildir mezuen direktorioa

en: Maildir mail directory cannot be empty
eu: Maildir posta-direktorioa ezin da hutsik egon

en: Spool _File:
eu: Ilararen _fitxategia:

en: Choose a mbox spool file
eu: Aukeratu mbox ilararen fitxategia

en: Mbox spool file cannot be empty
eu: Mbox fitxategia ezin da hutsik egon

en: Spool _Directory:
eu: Ilararen _direktorioa:

en: Choose a mbox spool directory
eu: Aukeratu mbox ilararen direktorioa

en: Mbox spool directory cannot be empty
eu: Mbox-en direktorioa ezin da hutsik egon

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: _Port:
eu: _Ataka:

note: do not reference
en: User_name:
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Forget password
eu: Ahaztu _pasahitza

en: Encryption _method:
eu: Zifratzeko _metodoa:

en: STARTTLS after connecting
eu: STARTTLS konektatu ostean

en: TLS on a dedicated port
eu: TLS dedikatutako atakan

en: _Use custom binary, instead of “sendmail”
eu: _Erabili bitar pertsonalizatua, ”sendmail”-en ordez

en: _Custom binary:
eu: _Bitar pertsonalizatua:

en: U_se custom arguments
eu: _Erabili argumentu pertsonalizatuak

en: Cus_tom arguments:
eu: _Argumentu pertsonalizatuak:

en: Default arguments are “-i -f %F -- %R”, where
       %F — stands for the From address
       %R — stands for the recipient addresses
eu: Argumentu lehenetsiak ”-i -f %F -- %R”, non
       %F — ”Nork” helbidea adierazten du
       %R — hartzaileen helbideak adierazten ditu

en: Send mail also when in offline _mode
eu: Bidali mezua lineaz _kanpo egotean ere

en: Custom binary cannot be empty
eu: Bitar pertsonalizatua ezin da hutsik egon

note: do not reference
en: Ser_ver requires authentication
eu: Zerbitzariak _autentifikazioa behar du

en: T_ype:
eu: M_ota:

en: Yahoo! Features
eu: Yahoo! Eginbideak

en: Add Ca_lendar and Tasks to this account
eu: Gehitu e_gutegia eta zereginak kontu honi

en: Import OpenP_GP key…
eu: Inportatu OpenP_GP gakoa…

en: Import Pretty Good Privacy (OpenPGP) key
eu: Inportatu Pretty Good Privacy (OpenPGP) gakoa

en: %d attached message | %d attached messages
eu[0]: Erantsitako mezu %d
eu[1]: Erantsitako %d mezu

[ctx: New]
en: _Mail Message
eu: _Mezua

en: Compose a new mail message
eu: Prestatu posta-mezu berria

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
eu: Posta-_kontua

en: Create a new mail account
eu: Sortu posta-kontu berria

[ctx: New]
en: Mail _Folder
eu: Mezuen _karpeta

en: Create a new mail folder
eu: Sortu posta-karpeta berria

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: base
eu: oinarria

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: netlink
eu: sare-konexioa

[ctx: NetworkMonitor]
en: Method to detect _online state:
eu: _Lineako egoera aztertzeko metodoa:

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: The '%s' is replaced with the actual name of the GNetworkMonitor implementation
en: Default (%s)
eu: Lehenetsia (%s)

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the first
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the last
en: Always Online
eu: Beti linean

en: _Limit operations in Power Saver mode
eu: _Mugatu eragiketak energia aurrezteko moduan

en: Mail Preferences
eu: Posta-hobespenak

en: Composer Preferences
eu: Mezuak prestatzeko hobespenak

en: Network Preferences
eu: Sareko hobespenak

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be able to set rule: [Label] [is/is-not] [None]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be able to set rule: [Unset Label] [All]
en: All
eu: Denak

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook included in autocompletion" in the filter dialog
en: Included in Autocompletion
eu: Osatze automatikoan sartuta

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook" in the filter dialog
en: Any
eu: Edozein

en: Marking messages as read…
eu: Markatu _mezuak irakurritako gisa…

en: Go to Folder
eu: Joan karpetara

en: _Select
eu: _Hautatu

en: _Disable Account
eu: _Desgaitu kontua

en: Disable this account
eu: Desgaitu kontu hau

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
eu: Betiko kendu ezabatutako mezu guztiak karpeta guztietatik

en: Empty _Junk
eu: Hustu _baztergarriak

en: Delete all Junk messages from all folders
eu: Ezabatu mezu baztergarri guztiak karpeta guztietatik

en: Edit properties of this account
eu: Editatu kontu honen propietateak

en: Refresh list of folders of this account
eu: Freskatu kontu honen karpeten zerrenda

en: _Download Messages for Offline Usage
eu: _Deskargatu mezuak lineaz kanpo erabiltzeko

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
eu: Deskargatu kontu eta karpeten mezuak lineaz kanpo erabiltzeko

en: Fl_ush Outbox
eu: _Garbitu irteerako ontzia

en: _Copy Folder To…
eu: K_opiatu karpeta hemen…

en: Copy the selected folder into another folder
eu: Kopiatu hautatutako karpeta beste karpeta batean

en: Permanently remove this folder
eu: Betiko kendu karpeta honetatik

en: Edit Sort _Order…
eu: Editatu or_dena…

en: Change sort order of the folders in the folder tree
eu: Aldatu karpeta-zuhaitzaren ordena

en: E_xpunge
eu: _Ezabatu betiko

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
eu: Betiko kendu karpeta honetatik ezabatutako mezu guztiak

en: Mar_k All Messages as Read
eu: _Markatu mezu guztiak irakurritako gisa

en: Mark all messages in the folder as read
eu: Markatu karpetako mezu guztiak irakurrita gisa

en: _Move Folder To…
eu: _Eraman karpeta hona…

en: Move the selected folder into another folder
eu: Eraman hautatutako karpeta beste karpeta batera

note: Translators: An action caption to create a new mail folder
en: _New…
eu: _Berria…

en: Create a new folder for storing mail
eu: Sortu karpeta berria posta gordetzeko

en: Change the properties of this folder
eu: Aldatu karpeta honen propietateak

en: Refresh the folder
eu: Freskatu karpeta

en: Change the name of this folder
eu: Aldatu karpetaren izena

en: Select Message _Thread
eu: Hautatu mezuen _haria

en: Select all messages in the same thread as the selected message
eu: Hautatu hautatutako mezuaren hari berean dauden mezu guztiak

en: Select Message S_ubthread
eu: Hautatu mezuen a_zpiharia

en: Select all replies to the currently selected message
eu: Hautatu hautatutako mezuaren erantzun guztiak

en: Empty _Trash
eu: Hustu _zakarrontzia

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
eu: Betiko kendu ezabatutako mezu guztiak kontu guztietatik

en: Go to _Folder
eu: Joan _karpetara

en: Opens a dialog to select a folder to go to
eu: Joatea nahi den karpeta hautatzeko elkarrizketa-koadroa irekitzen du

en: _Manage Subscriptions
eu: _Kudeatu harpidetzak

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
eu: Harpidetza egin edo kendu urruneko zerbitzarietako karpetetan

en: Send / _Receive
eu: Bidali / _Jaso

en: Send queued items and retrieve new items
eu: Bidali ilaran gordetako elementuak eta hartu elementu berriak

en: R_eceive All
eu: _Jaso denak

en: Receive new items from all accounts
eu: Jaso elementu berriak kontu guztietatik

en: _Send All
eu: _Bidali denak

en: Send queued items in all accounts
eu: Bidali kontu guztietan ilaran dauden elementuak

en: Cancel the current mail operation
eu: Bertan behera utzi uneko posta-eragiketa

en: Collapse All _Threads
eu: Tolestu hari _guztiak

en: Collapse all message threads
eu: Tolestu mezuen hari guztiak

en: E_xpand All Threads
eu: _Zabaldu hari guztiak

en: Expand all message threads
eu: Zabaldu mezuen hari guztiak

en: _Message Filters
eu: Posta-_iragazkiak

en: Create or edit rules for filtering new mail
eu: Sortu edo editatu mezu berriak iragazteko arauak

en: _Subscriptions…
eu: _Harpidetzak…

en: F_older
eu: Kar_peta

en: C_reate Search Folder From Search…
eu: Sortu bilaketa-karpeta bilaketatik…

en: Search F_olders
eu: Bilaketa-_karpetak

en: Create or edit search folder definitions
eu: Sortu edo editatu bilaketa-karpetaren definizioak

en: _New Folder…
eu: Sortu bilaketa-karpeta bilaketatik…

en: Show Message _Preview
eu: Erakutsi mezuaren _aurrebista

en: Show message preview pane
eu: Erakutsi mezuen aurrebistaren panela

en: Show _Attachment Bar
eu: Erakutsi _eranskin-barra

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments
eu: Erakutsi eranskin-barra mezuaren aurrebista-panelaren azpian (mezuak eranskinak dituenean)

en: Show _Deleted Messages
eu: Erakutsi _ezabatutako mezuak

en: Show deleted messages with a line through them
eu: Erakutsi ezabatutako mezuak marratuta

en: Show _Junk Messages
eu: Erakutsi mezu _baztergarriak

en: Show junk messages with a red line through them
eu: Erakutsi mezu baztergarriak gorriz marratuta

en: Show _Preview Tool Bar
eu: Erakutsi a_urrebistaren tresna-barra

en: Show tool bar above the preview panel
eu: Erakutsi aurrebista-panelaren gaineko tresna-barra

en: _Group By Threads
eu: _Elkartu harien arabera

en: Threaded message list
eu: Harian sartutako mezu-zerrenda

en: Show To _Do Bar
eu: Erakutsi _Egitekoak barra

en: Show To Do bar with appointments and tasks
eu: Erakutsi Egitekoak barra hitzorduekin eta zereginekin

en: _Unmatched Folder Enabled
eu: “_Sailkatu gabeak” karpeta gaituta

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
eu: “Sailkatu gabeak” bilaketa-karpeta gaituta dagoen edo ez txandakatzen du

en: Show message preview below the message list
eu: Erakutsi mezuaren aurrebista mezuen zerrendaren azpian

en: Show message preview alongside the message list
eu: Erakutsi mezuaren aurrebista mezuen zerrendaren alboan

en: All Messages
eu: Mezu guztiak

en: Important Messages
eu: Mezu garrantzitsuak

en: Last 5 Days’ Messages
eu: Azken 5 egunetako mezuak

en: Messages Not Junk
eu: Baztergarriak ez diren mezuak

en: Messages with Attachments
eu: Mezuak eranskinekin

en: Messages with Notes
eu: Mezuak oharrekin

en: No Label
eu: Etiketarik ez

en: Read Messages
eu: Irakurri mezuak

en: Unread Messages
eu: Irakurri gabeko mezuak

en: Message Thread
eu: Mezuen haria

en: Subject or Addresses contain
eu: Gaiak edo helbideak honakoa dauka

en: All Accounts
eu: Kontu guztiak

en: Current Account
eu: Uneko kontua

en: Current Folder
eu: Uneko karpeta

en: Current Folder and Subfolders
eu: Uneko karpeta eta azpikarpetak

en: Current Folder and Subfolders Search
eu: Uneko karpeten eta azpikarpeten bilaketa

en: All Account Search
eu: Kontu guztien bilaketa

en: Account Search
eu: Kontuaren bilaketa

en: %d selected,  | %d selected,
eu[0]: %d hautatuta,
eu[1]: %d hautatuta,

en: %d deleted | %d deleted
eu[0]: %d ezabatuta
eu[1]: %d ezabatuta

en: %d junk | %d junk
eu[0]: baztergarri %d
eu[1]: baztergarri %d

en: %d draft | %d drafts
eu[0]: zirriborro %d
eu[1]: %d zirriborro

en: %d unsent | %d unsent
eu[0]: %d bidali gabe
eu[1]: %d bidali gabe

en: %d sent | %d sent
eu[0]: %d bidalita
eu[1]: %d bidalita

en: %d unread | %d unread
eu[0]: %d irakurri gabe
eu[1]: %d irakurri gabe

en: Send / Receive
eu: Bidali / Jaso

en: Select Folder to Add
eu: Hautatu karpeta gehitzeko

en: Folder
eu: Karpeta

en: Recipient
eu: Hartzailea

en: Keep in Outbox
eu: Mantendu irteerako ontzian

en: Send immediately
eu: Bidali berehala

en: Send after 1 minute
eu: Bidali minutu 1 barru

en: Send after 5 minutes
eu: Bidali 5 minutu barru

en: Language(s)
eu: Hizkuntza(k)

en: Same as user interface
eu: Erabiltzaile-interfazearena

en: On exit, every time
eu: Irtetean, beti

en: Once per day
eu: Egunean behin

en: Once per week
eu: Astean behin

en: Once per month
eu: Hilean behin

en: Immediately, on folder leave
eu: Berehala, karpeta uztean

en: Header
eu: Goiburua

en: Contains Value
eu: Balioa du

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header name is shown. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Header
eu: Goiburua

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header title is shown; it's the text the header is presented in the GUI, aka a user friendly name of the header. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Title
eu: Titulua

note: To Translators: 'Date header' is a label for configurable date/time format for 'Date' header in mail message window/preview
en: _Date header:
eu: _Dataren goiburua:

en: Show _original header value
eu: Erakutsi _jatorrizko goiburuaren balioa

en: Do _not change settings
eu: _Ez aldatu ezarpenak

en: _Set as default email client
eu: _Ezarri posta-bezero lehenetsi gisa

en: Do you want to make Evolution your default email client?
eu: Evolution posta-bezero lehenetsia izatea nahi duzu?

note: Translators: First %s is an email address, second %s * is the subject of the email, third %s is the date.
en: Your message to %s about “%s” on %s has been displayed. This is no guarantee that the message has been read or understood.
eu: %s helbidera bidali zenuen “%s” mezua (%s datan bidalia) bistaratu da. Horrek ez du esan nahi mezua irakurri dutenik edo ulertu dutenik.

note: Translators: %s is the subject of the email message This text is used as a subject of a delivery notification email (basically a notification, that the user did read (or better displayed) the message).
en: Read: %s
eu: Irakurri: %s

en: Send a read receipt to “%s”
eu: Bidali mezuaren irakurragiria ”%s”(r)i

note: name doesn't matter
en: _Notify Sender
eu: _Jakinarazpenaren bidaltzailea

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
eu: Bidaltzaileak jakinarazpena jasotzea nahi du zuk mezu hau irakurtzean.

en: Sender has been notified that you have read this message.
eu: Mezu hau irakurri duzula jakinarazi zaio bidaltzaileari.

en: Evolution is currently offline.
eu: Evolution unean lineaz kanpo dago.

en: Click “Work Online” to return to online mode.
eu: Egin klik ”Lan egin linean” lineako modura itzultzeko.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
eu: Evolution lineaz kanpo dago, sarea ez dagoelako erabilgarri.

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
eu: Evolution linean egotera itzuliko da sareko konexioa berrezartzen denean.

en: Author(s)
eu: Egilea(k)

en: Overview
eu: Aurkezpen orokorra

en: Plugin
eu: Plugina

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Display plain text version
eu: Bistaratu testu soileko bertsioa

en: Display plain text version of multipart/alternative message
eu: Bistaratu multipart/alternatiboa mezuaren testu soilaren bertsioa

en: Display HTML version
eu: Bistaratu HTML bertsioa

en: Display HTML version of multipart/alternative message
eu: Bistaratu multipart/alternatiboa mezuaren HTML bertsioa

en: Show HTML if present
eu: Erakutsi HTML egonez gero

en: Let Evolution choose the best part to show.
eu: Baimendu Evolution-ek zati onena aukeratzea erakusteko.

en: Show plain text if present
eu: Erakutsi testu soila egonez gero

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
eu: Erakutsi testu soilaren zatia, egonez gero. Bestela, utzi Evolution-i zati onena aukeratzea erakusteko.

en: Show plain text if present, or HTML source
eu: Erakutsi testu soila egonez gero, bestela HTML iturburua

en: Show plain text part, if present, otherwise the HTML part source.
eu: Erakutsi testu soilaren zatia, egonez gero. Bestela, HTML zatiaren iturburua.

en: Only ever show plain text
eu: Formaturik gabe bakarrik erakutsi

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
eu: Erakutsi beti testu soilaren zatia eta sortu eranskinak beste zatietatik, eskatuz gero.

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
eu: Erakutsi _kendutako HTML zatiak eranskin gisa

en: HTML _Mode
eu: HTML _modua

en: Prefer Plain Text
eu: Lehenetsi testu soila

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
eu: Testu soileko modua

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
eu: Ikusi mezuak testu soil gisa, nahiz eta HTML edukiak izan.

en: Cannot add message into News and Blogs folder
eu: Ezin da mezurik gehitu 'Berriak eta blogak' karpetan

en: Message is not available
eu: Mezua ez dago eskuragarri

en: Invalid Feed URL “%s”.
eu: Jarioaren URL baliogabea: “%s”.

en: Failed to download feeds, error code %d (%s)
eu: Huts egin du jarioen deskargak, %d errore kodearekin (%s)

en: Invalid Feed URL.
eu: Jarioaren URL baliogabea.

en: Apply message _filters to this folder
eu: Aplikatu mezuen _iragazkiak karpeta honi

en: _Download complete articles
eu: _Deskargatu artikulu osoak

en: Download feed _enclosures
eu: Deskargatu jarioen elementu _kapsulatuak

en: Enclosures:
eu: Elementu kapsulatuak:

en: News and Blogs
eu: Berriak eta blogak

en: This is a provider for reading RSS news and blogs.
eu: Hau RSS berriak eta blogak irakurtzeko hornitzaile bat da.

en: Folder '%s' not found
eu: Ez da '%s' karpeta aurkitu

en: Cannot create a folder in a News and Blogs store.
eu: Ezin izan da karpeta sortu 'Berriak eta blogak' biltegian.

en: Unknown author
eu: Egile ezezaguna

en: Markdown
eu: Markdown-a

en: Failed to fetch feed icon: %s
eu: Huts egin du jario-ikonoa eskuratzeak: %s

en: Fetching feed icon…
eu: Jario-ikonoa eskuratzen…

en: Failed to read feed information.
eu: Huts egin du jario-informazioa irakurtzeak.

en: Failed to fetch feed information: %s
eu: Huts egin du jario-informazioa eskuratzeak: %s

en: Fetching feed information…
eu: Jario-informazioa eskuratzen…

en: Invalid Feed URL
eu: Jarioaren URL baliogabea

en: Choose Feed Image
eu: Aukeratu jarioaren irudia

en: Feed _URL:
eu: Jarioaren _URLa:

en: _Fetch
eu: E_skuratu

en: C_ontent:
eu: Ed_ukia:

en: Import RSS Feeds
eu: Inportatu RSS jarioak

en: Export RSS Feeds
eu: Esportatu RSS jarioak

en: Export
eu: Esportatu

en: OPML files
eu: OPML fitxategiak

en: Failed to export RSS feeds:
eu: Huts egin du RSS jarioen esportazioak:

en: Failed to read file content:
eu: Huts egin du fitxategi-edukiaren irakurketak:

en: Failed to add feed:
eu: Huts egin du jarioa gehitzeak:

en: No RSS feeds found
eu: Ez da RSS jariorik aurkitu

en: No new RSS feeds imported
eu: Ez da RSS jario berririk inportatu

en: Imported %d feed | Imported %d feeds
eu[0]: Jario %d inportatu da
eu[1]: %d jario inportatu dira

en: Failed to import data, the file does not contain valid OPML data.
eu: Huts egin du datuen inportazioak, fitxategiak ez du baliozko OPML daturik.

en: Failed to parse file content. Expected is an OPML file.
eu: Huts egin du fitxategi-edukien analisiak. OPML fitxategia espero zen.

en: Download _feed enclosures
eu: Deskargatu jarioen elementu _kapsulatuak

note: Translators: This is part of "Do not download enclosures larger than [ nnn ] KB"
en: Do not download e_nclosures larger than
eu: Ez deskargatu honakoa baino _handiagoak diren elementu kapsulatuak:

en: Feeds
eu: Jarioak

en: Content
eu: Edukia

en: E_xport
eu: E_sportatu

en: Re_load feed articles
eu: B_irgarkatu jarioaren artikuluak

en: Reload all feed articles from the server, updating existing and adding any missing
eu: Birkargatu jarioaren artikulu guztiak zerbitzaritik, eguneratu lehendik daudenak eta gehitu falta direnak

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
eu: Huts egin du SpamAssassin (%s) abiaraztean:

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
eu: Huts egin du mezuaren edukia SpamAssassin-era igortzean:

en: Failed to write “%s” to SpamAssassin:
eu: Huts egin du ”%s” SpamAssassin-en idaztean:

en: Failed to read output from SpamAssassin:
eu: Huts egin du irteera SpamAssassin-etik irakurtzean:

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
eu: SpamAssassin kraskatu egin da edo huts egin du mezua prozesatzean

en: SpamAssassin Options
eu: SpamAssassin-en aukerak

en: I_nclude remote tests
eu: _Sartu urruneko probak

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
eu: SpamAssassin fidagarritasun handiagoa edukitzea eragingo du, baita motelagoa izatea ere.

en: Junk filter using SpamAssassin
eu: Baztergarriak iragazteko SpamAssassin erabiltzen

note: Keep the title identical to EMailConfigImportPage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Importing Files
eu: Inportatu fitxategiak

en: Import cancelled.
eu: Inportatzea bertan behera utzita.

en: Import complete.
eu: Inportatzea osatu da.

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
eu: Ongi etorri Evolution-era.
    
    Ondorengo pantailetan Evolution zure posta-kontuekin konektatutako da eta beste aplikazio batzuetako fitxategiak inportatuko ditu.

en: Do not _show this wizard again
eu: Ez _erakutsi morroi hau berriro

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: This is part of "Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead." sentence from the same translation context.
en: create a collection account
eu: sortu bilduma-kontu bat

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: The '%s' is replaced with "create a collection account" from the same translation context.
en: Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead.
eu: Bestela, %s erabili dezakezu (posta-helbidea, kontaktuak eta egutegiak).

en: Loading accounts…
eu: Kontuak kargatzen…

en: _Format as…
eu: Eman _formatua honela…

en: _Other languages
eu: _Beste hizkuntzak

en: Text Highlight
eu: Testuaren nabarmentzea

en: Syntax highlighting of mail parts
eu: Mezu zatien sintaxia nabarmentzea

en: _Plain text
eu: Testu _soila

en: _Assembler
eu: _Mihiztatzailea

en: _Cascade Style Sheet
eu: _CSS

en: _Go
eu: _Joan

en: Show F_ull vCard
eu: Erakutsi vCard _osoa

en: Show Com_pact vCard
eu: Erakutsi vCard _trinkoa

en: Save _To Addressbook
eu: Gorde _helbide-liburuan

en: There is one other contact.
eu: Beste kontaktu bat dago.

note: Translators: This will always be two or more.
en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
eu[0]: Bste kontaktu %d dago.
eu[1]: Bste %d kontaktu daude.

en: Addressbook Contact
eu: Helbide-liburuaren kontaktua

en: Display the part as an addressbook contact
eu: Bistaratu zatia helbide-liburuaren kontaktu gisa

en: Failed to retrieve message content
eu: Huts egin du mezu-edukia atzitzeak

en: Ctrl-click to go to the section “%s” of the message
eu: Ctrl-klik mezuaren “%s” atalera joateko

note: Translators: The "%s" is replaced with a link, constructing a text like: "Ctrl-click to open a link “http://www.example.com”"
en: Ctrl-click to open a link “%s”
eu: Ctrl-klik “%s” esteka bat irekitzeko

en: _Do not show this message again.
eu: _Ez erakutsi mezu hau berriro.

en: Keywords
eu: Gako-hitzak

en: Message has no attachments
eu: Mezuak ez du eranskinik

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
eu: Mezuak eranskin bat duela adierazten duten zenbait gako aurkitu ditu Evolutionek, baina ezin du eraskinik aurkitu.

en: _Add Attachment...
eu: _Gehitu eranskina…

en: _Edit Message
eu: _Editatu mezua

en: Attachment Reminder
eu: Eranskinen oroigarria

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
eu: Mezu bati eranskina gehitzea ahaztu zaizula gogorarazten dizu.

en: Automatic Contacts
eu: Kontaktu automatikoak

note: Enable BBDB checkbox
en: Create _address book entries when sending mails
eu: Sortu helbide-liburuko sarrerak mezuei erantzutean

note: File Under setting
en: Set File _under as “First Last”, instead of “Last, First”
eu: "Artxibatu _honela" aukeran, ezarri "Lehena Azkena", "Azkena, Lehena" ezarri ordez.

en: Select Address book for Automatic Contacts
eu: Hautatu kontaktu automatikoen helbide-liburua

en: Instant Messaging Contacts
eu: Berehalako mezularitzako kontaktuak

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
eu: _Sinkronizatu kontaktuen datuak eta irudiak Pidgin-eko lagunen zerrendatik

en: Select Address book for Pidgin buddy list
eu: Hautatu Pidgin-eko lagunen zerrendaren helbide-liburua

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
eu: Sinkronizatu _lagunen zerrendarekin

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
eu: Zure helbide-liburua kudeatzeaz arduratzen da.
    
    Automatikoki helbide-liburua betetzen du mezuei erantzuten diezun izen eta helbideekin.  Berehalako Mezularitzako kontaktuak ere betetzen ditu lagunen zerrendatik.

en: Importing Outlook Express data
eu: Outlook Express-eko datuak inportatzea

en: Outlook DBX import
eu: Outlook DBX inportatzailea

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
eu: Outlook Express 5/6 karpeta pertsonalak (.dbx)

en: Import Outlook Express messages from DBX file
eu: Inportatu Outlook Express-eko mezuak DBX fitxategitik

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
eu: Segurtasuna:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
eu: Pertsonala

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
eu: Sailkatu gabe

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
eu: Babestua

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
eu: Konfidentziala

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
eu: Ezkutukoa

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
eu: Ezkutu gorenekoa

[ctx: email-custom-header]
note: Translators: "None" as an email custom header option in a dialog invoked by Insert->Custom Header from Composer, * indicating the header will not be added to a mail message
en: None
eu: Bat ere ez

en: _Custom Header
eu: _Goiburu pertsonalizatuak

note: To translators: This string is used while adding a new message header to configuration, to specifying the format of the key values
en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by “;”.
eu: Goiburu pertsonalizatuaren gako-balioa zehazteko formatua:
    goiburu pertsonalizatuaren gako-balioen izena ”;” karakterearekin bereiztua.

en: Key
eu: Gakoa

en: Values
eu: Balioak

en: Custom Header
eu: Goiburu pertsonalizatua

note: For Translators: 'custom header' string is used while adding a new message header to outgoing message, to specify what value for the message header would be added
en: Add custom headers to outgoing mail messages.
eu: Gehitu goiburu pertsonalizatua irteerako mezuetan.

en: Email Custom Header
eu: Helb. el.-aren goiburu pertsonalizatua

en: Command to be executed to launch the editor:
eu: Exekutatuko den komandoa (editorea abiarazteko):

en: For XEmacs use “xemacs”
    For Vim use “gvim -f”
eu: XEmacs-entzako erabili ”xemacs”
    Vim-entzako erabili ”gvim -f”

en: _Automatically launch when a new mail is edited
eu: _Automatikoki abiarazi mezu berri bat editatzen denean

en: Compose in External Editor
eu: Prestatu kanpoko editorean

en: External Editor
eu: Kanpoko editorea

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
eu: Erabili kanpoko editore bat testu soileko mezuak prestatzeko.

en: Editor not launchable
eu: Editorea ezin da abiarazi

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
eu: Pluginen hobespenetan zehaztutako kanpoko editorea ezin da abiarazi. Saiatu beste editore batekin.

en: Cannot create Temporary File
eu: Ezin da sortu aldi baterako fitxategia

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
eu: Evolution-ek ezin du aldi baterako fitxategia sortu zure posta gordetzeko. Saiatu geroago.

en: External editor still running
eu: Kanpoko editorea oraindik exekutatzen dago

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
eu: Kanpoko editorea oraindik exekutatzen dago. Mezu-prestatzailearen leihoa ezin da itxi editorea aktibo dagoen bitartean.

en: Select a Face Picture
eu: Hautatu aurpegiaren argazki bat

en: _Insert Face picture by default
eu: _Txertatu aurpegiaren argazkia lehenetsi gisa

en: Load new _Face picture
eu: Kargatu _aurpegiaren argazki berria

en: Change Face Image
eu: Aldatu aurpegiaren irudia

en: Include _Face
eu: _Aurpegia barne

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
eu: Erantsi zure aurpegiaren argazki txiki bat irteerako mezuei.

en: Failed Read
eu: Huts egin du irakurtzean

en: The file cannot be read
eu: Fitxategia ezin da irakurri

en: Invalid Image Size
eu: Baliogabeko irudi-tamaina

en: Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
eu: Hautatu 48×48 pixel tamainako PNG irudi bat (bere tamainak 723 byte ez dadila igaro)

en: Incorrect Face Image Byte Size
eu: Aurpegiaren irudiak okerreko tamaina (bytetan)

en: The Face image size is {0} bytes, while it should not be more than 723 bytes. Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
eu: Aurpegiaren tamaina {0} bytekoa da,  baina ez luke 723 byte baino gehiago eduki beharko. Hautatu 48×48 pixel tamainako PNG irudi bat (bere tamainak 723 byte ez dadila igaro)

en: Not an image
eu: Ez da irudi bat

en: The file you selected does not look like a valid PNG image. Error: {0}
eu: Hautatu duzun fitxategiak ez dirudi baliozko PNG irudia denik. Errorea: {0}

en: Get List _Archive
eu: Lortu _artxiboen zerrenda

en: Get an archive of the list this message belongs to
eu: Lortu mezuaren zerrendaren artxiboa

en: Copy _Message Archive URL
eu: Kopiatu _mezuaren artxiboaren URLa

en: Copy direct URL for the selected message in its archive
eu: Kopiatu bere artxiboan hautatutako mezuaren zuzeneko URLa

en: Get List _Usage Information
eu: Lortu zerrenda-_erabileraren informazioa

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
eu: Lortu mezuaren zerrendaren erabileraren informazioa

en: Contact List _Owner
eu: Kontaktu-zerrendaren _jabea

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
eu: Kontaktatu mezuaren posta-zerrendako arduradunarekin

en: _Post Message to List
eu: _Bidali mezua zerrendara

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
eu: Bidali mezua mezuaren posta-zerrendara

en: _Subscribe to List
eu: _Harpidetu zerrendan

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
eu: Harpidetu mezuaren posta-zerrendan

en: _Unsubscribe from List
eu: _Kendu harpidetza zerrendatik

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
eu: Kendu harpidetza mezuaren posta-zerrendatik

en: Mailing _List
eu: Posta-_zerrenda

en: Mailing List Actions
eu: Posta-zerrendaren ekintzak

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
eu: Posta-zerrendako komandoen ekintzak lantzen ditu (harpidetu, kendu harpidetza, etab.)

en: Action not available
eu: Ekintza ez dago erabilgarri

en: This message does not contain the header information required for this action.
eu: Mezuak ez du ekintza honek behar duen goiburuko informaziorik.

en: Posting not allowed
eu: Baimendu gabeko argitalpena

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
eu: Posta-zerrenda honetan argitaratzea ez dago baimenduta. Litekeena da posta-zerrenda irakurtzeko soilik izatea. Jar zaitez zerrendako administratzailearekin harremanetan.

en: Send e-mail message to mailing list?
eu: Bidali mezua posta-zerrendara?

en: An e-mail message will be sent to the URL “{0}”. You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
eu: Posta-elektroniko bat “{0}“ URLra bidali egingo da. Mezua automatikoki bidal dezakezu, edo aurrenik irakurri eta aldaketak egin.
    
    Mezu bat jasoko duzu posta-zerrendatik zure mezua bidali bezain azkar.

en: _Send message
eu: _Bidali mezua

en: _Edit message
eu: _Editatu mezua

en: Malformed header
eu: Formatu okerreko goiburua

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
eu: Mezuaren {0} goiburua formatu okerrekoa da eta ezin da prozesatu.
    
    Goiburua: {1}

en: No e-mail action
eu: Postaren ekintzarik ez

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
eu: Ekintza ezin da landu. Ekintza honen goiburuak ez du inolako ekintzarik kudeatzeko.
    
    Goiburua: {0}

note: Translators: '%d' is the count of mails received.
en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
eu[0]: Mezu berri %d jaso duzu.
eu[1]: %d mezu berri jaso dituzu.

note: Translators: "From:" is preceding a new mail * sender address, like "From: user@example.com"
en: From: %s
eu: Nork: %s

note: Translators: "Subject:" is preceding a new mail * subject, like "Subject: It happened again"
en: Subject: %s
eu: Gaia: %s

note: Translators: The '%s' is replaced by the folder name, where a new * mail message arrived. Example: "Folder: On This Computer : Inbox"
en: Folder: %s
eu: Karpeta: %s

note: Translators: %d is the count of mails received in addition * to the one displayed in this notification.
en: (and %d more) | (and %d more)
eu[0]: (eta %d gehiago)
eu[1]: (eta %d gehiago)

en: New email in Evolution
eu: Mezu berria Evolution-en

note: Translators: The '%s' is a mail * folder name.  (e.g. "Show Inbox")
en: Show %s
eu: Erakutsi %s

en: _Play sound when a new message arrives
eu: _Erreproduzitu soinua mezu berriak iristean

en: _Beep
eu: _Soinu-seinalea

en: Use sound _theme
eu: Erabili soinuaren _gaia

en: Play _file:
eu: Erreproduzitu _fitxategia:

en: Select sound file
eu: Hautatu soinu-fitxategia

en: Select _accounts for which enable notifications:
eu: Hautatu jakinarazpenak gaituko zaizkien _kontuak:

en: Mail Notification
eu: Mezuaren jakinarazpena

en: Notify new messages for _Inbox only
eu: Jakinarazi _sarrerako ontziko mezu berriak soilik

en: Show _notification when a new message arrives
eu: Erakutsi _jakinarazpena mezu berria iristean

en: Accounts
eu: Kontuak

en: Notifies you when new mail messages arrive.
eu: Jakinaraziko zaitu mezu berriak iristean.

note: To Translators: The full sentence looks like: "Created from a mail by John Doe <john.doe@myco.example>"
en: Created from a mail by %s
eu: Mezu batetik honek sortua: %s

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Cancel edit of an existing event/memo/task
en: _Cancel
eu: _Utzi

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Edit an existing event/memo/task
en: _Edit
eu: _Editatu

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to create a New event/memo/task
en: _New
eu: _Berria

en: Selected calendar contains event “%s” already. Would you like to edit the old event?
eu: Hautatutako egutegiak badu “%s” gertaera jadanik. Gertaera zaharra editatu nahi duzu?

en: Selected task list contains task “%s” already. Would you like to edit the old task?
eu: Hautatutako zereginen-zerrendak badu “%s” zeregina jadanik. Zeregin zaharra editatu nahi duzu?

en: Selected memo list contains memo “%s” already. Would you like to edit the old memo?
eu: Hautatutako zirkularren zerrendak badu “%s” zirkularra jadanik. Zirkular zaharra editatu nahi duzu?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
eu[0]: Mezu %d hautatu duzu gertaeran bihurtzeko. Hau gehitu nahi duzu?
eu[1]: Mezu %d hautatu duzu gertaeran bihurtzeko. Hau gehitu nahi duzu?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
eu[0]: Mezu %d hautatu duzu zereginean bihurtzeko. Hau gehitu nahi duzu?
eu[1]: Mezu %d hautatu duzu zereginean bihurtzeko. Hau gehitu nahi duzu?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
eu[0]: Mezu %d hautatu duzu zirkularrean bihurtzeko. Hau gehitu nahi duzu?
eu[1]: Mezu %d hautatu duzu zirkularrean bihurtzeko. Hau gehitu nahi duzu?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
eu: Falta diren mezuak bihurtzen jarraitzea nahi duzu?

en: [No Summary]
eu: [Laburpenik ez]

en: Invalid object returned from a server
eu: Zerbitzariak objektu baliogabea itzuli du

en: An error occurred during processing: %s
eu: Errorea gertatu da prozesatzean: %s

en: Cannot open calendar. %s
eu: Ezin da egutegia ireki. %s

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
eu: Hautatutako egutegia irakurtzeko soilik denez, leku horretan ezin da gertaerarik sortu. Hautatu beste egutegi bat.

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
eu: Hautatutako zereginen zerrenda irakurtzeko soilik denez, leku horretan ezin da zereginik sortu. Hautatu beste zereginen zerrenda bat.

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
eu: Hautatutako zirkularren zerrenda irakurtzeko soilik denez, leku horretan ezin da zirkularrik sortu. Hautatu beste zirkularren zerrenda bat.

en: Cannot create component: %s
eu: Ezin da osagaia sortu: %s

en: Create an _Appointment
eu: Sortu _hitzordu berria

en: Create a new event from the selected message
eu: Sortu gertaera berri bat hautatutako mezutik

en: Create a Mem_o
eu: Sortu _zirkularra

en: Create a new memo from the selected message
eu: Sortu zirkular berri bat hautatutako mezutik

en: Create a _Task
eu: Sortu z_eregina

en: Create a new task from the selected message
eu: Sortu zeregin berri bat hautatutako mezutik

en: Create a _Meeting
eu: Sortu _bilera

en: Create a new meeting from the selected message
eu: Sortu bilera berri bat hautatutako mezutik

en: Mail-to-Task
eu: Mezutik zeregina

en: Convert a mail message to a task.
eu: Bihurtu mezu bat zeregin batean.

en: Outlook PST import
eu: Outlook PST inportatzailea

en: Import Outlook messages from PST file
eu: Inportatu Outlook posta PST fitxategitik

en: Outlook personal folders (.pst)
eu: Outlook karpeta pertsonalak (.pst)

en: Destination folder:
eu: Helburuko karpeta:

en: _Address Book
eu: _Helbide-liburua

en: A_ppointments
eu: _Hitzorduak

en: _Journal entries
eu: _Egunkari-sarrerak

en: Importing Outlook data
eu: Outlook-eko datuak inportatzen

en: Calendar Publishing
eu: Egutegia argitaratzea

en: Locations
eu: Kokalekuak

en: Publish calendars to the web.
eu: Argitaratu egutegiak webguneetan.

en: Could not open %s:
eu: Ezin izan da %s ireki:

en: There was an error while publishing to %s:
eu: Errore bat gertatu da %s(e)n argitaratzean:

en: Publishing to %s finished successfully
eu: %s(e)n ongi argitaratu da

en: Mount of %s failed:
eu: Huts egin du %s muntatzean:

en: Are you sure you want to remove this location?
eu: Ziur zaude kokaleku hau kendu nahi duzula?

note: To Translators: This is shown to a user when creation of a new thread, * where the publishing should be done, fails. Basically, this shouldn't * ever happen, and if so, then something is really wrong.
en: Could not create publish thread.
eu: Ezin izan da argitalpenaren haria sortu.

en: _Publish Calendar Information
eu: _Argitaratu egutegiaren informazioa

en: Free/Busy with Details
eu: Libre/lanpetuta xehetasunekin

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: Manual (via Actions menu)
eu: Eskuz (Ekintzen menuaren bidez)

en: Secure FTP (SFTP)
eu: FTP segurua (SFTP)

en: Public FTP
eu: FTP publikoa

en: FTP (with login)
eu: FTP (saioarekin)

en: Windows share
eu: Windows-ek partekatua

en: Secure WebDAV (HTTPS)
eu: WebDAV segurua (HTTPS)

en: Custom Location
eu: Kokaleku pertsonalizatua

en: _Publish as:
eu: Argitaratu _honela:

en: Publishing _Frequency:
eu: Argitaratze-mahiztasuna:

en: Time _duration:
eu: _Iraupena:

en: Sources
eu: Iturburuak

en: Service _type:
eu: Zerbitzu _mota:

en: _File:
eu: _Fitxategia:

en: P_ort:
eu: A_taka:

en: Publishing Location
eu: Argitaratze-kokalekua

en: Invalid source UID “%s”
eu: Iturburuaren “%s” URIa baliogabea

en: New Location
eu: Kokaleku berria

en: Edit Location
eu: Editatu kokalekua

note: Translators: the %F %T is the third argument for a * strftime function.  It lets you define the formatting * of the date in the csv-file.
en: %F %T
eu: %Y %B

en: Description List
eu: Azalpenen zerrenda

en: Categories List
eu: Kategorien zerrenda

en: Comment List
eu: Iruzkinen zerrenda

en: Contact List
eu: Kontaktuen zerrenda

en: Start
eu: Hasi

en: End
eu: Amaiera

en: Due
eu: Falta:

en: percent Done
eu: Osatutako ehunekoa:

en: URL
eu: URLa

en: Attendees List
eu: Partaideen zerrenda

en: Modified
eu: Aldatze-data

en: A_dvanced options for the CSV format
eu: CSV formatuaren aukera _aurreratuak

en: Prepend a _header
eu: Gehitu _goiburua aurrean

en: _Value delimiter:
eu: _Balioaren mugatzailea:

en: _Record delimiter:
eu: _Erregistroaren mugatzailea:

en: _Encapsulate values with:
eu: Kapsulatu _balioak:

en: Comma separated values (.csv)
eu: Komaz bereiztutako balioak (.csv)

en: Save Selected
eu: Gorde hautatutakoa

en: Save a calendar or task list to disk.
eu: Gorde hautatutako egutegi edo zereginen zerrenda diskoan.

en: _Format:
eu: _Formatua:

en: Select destination file
eu: Hautatu helburuko fitxategia

en: _Save As
eu: Gorde _honela

en: Save the selected calendar to disk
eu: Gorde hautatutako egutegia diskoan

en: Save the selected memo list to disk
eu: Gorde hautatutako zirkularren zerrenda diskoan

en: Save the selected task list to disk
eu: Gorde hautatutako zereginen zerrenda diskoan

en: Sender Validation
eu: Bidaltzailearen balioztatzea

en: Validates sender before sending an e-mail against a list of recipients and for them assigned expected send account.
eu: Bidaltzailea balioztatzen du posta-mezu bat bidali baino lehen, hartzaileen zerrenda bat eta haietako bakoitzari esleitutako bidaltze-kontuak erabilita.

en: Confirm sender address
eu: Baieztatu bidaltzailearen helbidea

en: The message contains recipient “{0}” for which it is set to use sender account “{1}”, but the account “{2}” is used instead.
eu: Mezuak “{0}” hartzailea du, eta horretarako ezarrita dagoen bidaltzaile-kontua “{1}” da, baina “{2}” kontua erabili da horren ordez.

en: _Send Anyway
eu: _Bidali dena den

en: Confirm recipient address
eu: Baieztatu hartzailearen helbidea

en: The message contains recipient “{0}”, which does not match recipient pattern “{1}” for the account “{2}”.
eu: Mezuak “{0}” hartzailea du, baina hori ez dator bat “{2}” kontuaren “{1}” hartzaile-ereduarekin.

en: Set which account should be used for certain recipient patterns.
    For example, setting recipient as “@company.org” for account “me@company.org” will warn when a recipient containing “@company.org” is not used with the “me@company.org” account.
eu: Erakutsi zein kontu erabili beharko litzatekeen hartzaile-eredu jakin batzuetarako.
    Adibidez, “@konpainia.org” ezartzen bada hartzaile gisa “ni@konpainia.org” helbiderako, abisu bat jasoko da “@konpainia.org” ez bada erabiltzen “ni@konpainia.org” kontuarekin.

en: Recipient Contains
eu: Hartzaileak honakoa dauka

en: Account to Use
eu: Erabiliko den kontua

en: Set which recipient patterns can be used for certain account.
    For example, setting account “me@company.org” for recipients “@company.org” will warn when any of the recipients does not contain “@company.org” when sending with the “me@company.org” account.
eu: Erakutsi zein kontu erabili daitekeen hartzaile-eredu jakin batzuetarako.
    Adibidez, “@konpainia.org” ezartzen bada hartzaile gisa “ni@konpainia.org” helbiderako, abisu bat jasoko da hartzaileek ez badute “@konpainia.org” atala “ni@konpainia.org” kontuarekin bidalketak egitean.

en: Allow Recipients Which Contain
eu: Onartu honakoa duten hartzaileak:

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] or $ORIG[reply-credits], which will be replaced by values from an email you are replying to.
eu: Zirriborroetan oinarritutako txantiloiaren plugina. $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to] edo $ORIG[body] bezalako aldagaiak erabil ditzakezu, erantzuten ari zaren mezuko balioekin ordeztuko dira.

en: Saving message template
eu: Mezuaren txantiloia gordetzen

en: Save _Template
eu: Gorde t_xantiloia

en: Replace opened Template message
eu: Ordeztu irekitako txantiloi-mezua

en: Save as _New Template
eu: Gorde txantiloi _berri gisa

en: Save as Template
eu: Gorde txantiloi gisa

en: Preparing to go offline…
eu: Prestatzen lineaz kanpo jartzeko…

en: Preparing to go online…
eu: Prestatzen linean jartzeko…

en: Preparing to quit
eu: Irteteko prestatzen

en: Preparing to quit…
eu: Irteteko prestatzen…

en: Open _Settings
eu: Ireki _Ezarpenak

en: Credentials are required to connect to the destination host.
eu: Kredentzialak behar dira helburuko ostalariarekin konektatzeko.

note: Translators: Do NOT translate the five component * names, they MUST remain in English!
en: Start Evolution showing the specified component. Available options are “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, and “memos”
eu: Abiatu Evolution zehaztutako osagaia erakutsiz. Hauek dira aukera erabilgarriak:“mail” (posta), “calendar” (egutegia), “contacts” (kontaktuak), “tasks” (zereginak), eta “memos” (zirkularrak)

en: Apply the given geometry to the main window
eu: Aplikatu emandako geometria leiho nagusiari

en: Start in online mode
eu: Hasi linean

en: Ignore network availability
eu: Ezikusi egin sarearen erabilgarritasunari

en: Forcibly shut down Evolution and background Evolution-Data-Server processes
eu: Behartu Evolution eta atzeko planoko Evolution-Data-Server prozesuak ixten

en: Disable loading of any plugins.
eu: Desgaitu edozein plugin kargatzea.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
eu: Desgaitu mezuen, kontaktuen eta zereginen aurrebisten panela.

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
eu: Inportatu URIak edo fitxategi-izenak (beste argumentuen bezala emandakoak)

en: View URIs or filenames given as rest of arguments.
eu: Bistaratu URIak edo fitxategi-izenak (beste argumentuen bezala emandakoak).

en: Request a running Evolution process to quit
eu: Eskatu exekutatzen ari den Evolution prozesutik irtetea

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
eu: %s: --online eta --offline ezin dira aldi berean erabili.
      Exekutatu “%s --help” informazio gehiago lortzeko.

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
eu: %s: --force-online eta --offline ezin dira aldi berean erabili.
      Exekutatu “%s --help” informazio gehiago lortzeko.

en: Searches
eu: Bilaketak

en: Save Search
eu: Gorde bilaketa

[ctx: toolbar-button]
note: Translators: a 'New' toolbar button caption which is context sensitive and runs one of the actions under File->New menu
en: New
eu: Berria

note: Translators: The "Show:" label precedes a combo box that * allows the user to filter the current view.  Examples of * items that appear in the combo box are "Unread Messages", * "Important Messages", or "Active Appointments".
en: Sho_w:
eu: _Erakutsi:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: Sear_ch:
eu: _Bilatu:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: i_n
eu: _hemen:

en: Website
eu: Webgunea

en: Saving user interface state
eu: Erabiltzaile-interfazearen egoera gordetzen

en: Categories Editor
eu: Kategorien editorea

en: Bug Buddy is not installed.
eu: Bug Buddy ez dago instalatuta.

en: Bug Buddy could not be run.
eu: Ezin izan da Bug Buddy exekutatu.

en: Collect_ion Account
eu: B_ilduma-kontua

en: Create a new collection account
eu: Sortu bilduma-kontu berria

en: _About
eu: Honi _buruz

en: Show information about Evolution
eu: Erakutsi Evolution-i buruzko informazioa

en: _Accounts
eu: _Kontuak

en: Configure Evolution Accounts
eu: Konfiguratu Evolution-eko kontuak

en: _Close Window
eu: _Itxi leihoa

en: _Contents
eu: _Edukia

en: Open the Evolution User Guide
eu: Ireki Evolution-en erabiltzailearen gida

en: I_mport…
eu: _Inportatu…

en: Import data from other programs
eu: Inportatu datuak beste programa batzuetatik

en: New _Window
eu: Leiho _berria

en: Create a new window displaying this view
eu: Sortu ikuspegi hau erakusten duen leiho berri bat

en: Available Cate_gories
eu: _Kategoria erabilgarriak

en: Manage available categories
eu: Kudeatu kategoria erabilgarriak

en: _Quit
eu: I_rten

en: Exit the program
eu: Irten programatik

en: _Saved Searches
eu: _Gordetako bilaketak

en: _Advanced Search…
eu: Bilaketa _aurreratua…

en: Construct a more advanced search
eu: Eraiki bilaketa aurreratuago bat

en: Clear the current search parameters
eu: Garbitu uneko bilaketaren parametroak

en: _Edit Saved Searches…
eu: _Editatu gordetako bilaketak…

en: Manage your saved searches
eu: Kudeatu gordetako bilaketak

en: Click here to change the search type
eu: Egin klik bilaketa mota aldatzeko

en: _Find Now
eu: _Bilatu orain

en: Execute the current search parameters
eu: Exekutatu uneko bilaketaren parametroak

en: _Save Search…
eu: _Gorde bilaketa…

en: Save the current search parameters
eu: Gorde uneko bilaketaren parametroak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: Show keyboard shortcuts
eu: Erakutsi laster-teklak

en: Show _WebKit GPU information
eu: Erakutsi _WebKit GPU informazioa

en: Show WebKit GPU information page in the preview panel
eu: Erakutsi WebKit GPU informazio-orria aurrebista-panelean

en: Submit _Bug Report…
eu: _Bidali programa-erroreen berri-ematea…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
eu: Eman programa-erroreen berri Bug Buddy erabiliz

en: _Work Offline
eu: _Lan egin lineaz kanpo

en: Put Evolution into offline mode
eu: Jarri Evolution lineaz kanpo

en: _Work Online
eu: _Lan egin linean

en: Put Evolution into online mode
eu: Jarri Evolution linean

en: Lay_out
eu: _Diseinua

note: Translators: This is a New menu item caption, under File->New
en: _New
eu: _Berria

en: _Search
eu: _Bilatu

en: _Switcher Appearance
eu: _Konmutadorearen itxura

en: _Window
eu: _Leihoa

en: Show _Menu Bar
eu: Erakutsi _menu-barra

en: Show the menu bar
eu: Erakutsi menu-barra

en: Show the side bar
eu: Erakutsi alboko barra

en: Show _Buttons
eu: Erakutsi _botoiak

en: Show the switcher buttons
eu: Erakutsi aldatzailearen botoiak

en: Show _Status Bar
eu: Erakutsi _egoera-barra

en: Show the status bar
eu: Erakutsi egoera-barra

en: Show the tool bar
eu: Erakutsi tresna-barra

en: _Icons Only
eu: _Ikonoak soilik

en: Display window buttons with icons only
eu: Bistaratu leihoko botoiak ikonoekin bakarrik

en: _Text Only
eu: _Testua soilik

en: Display window buttons with text only
eu: Bistaratu leihoko botoiak testuarekin soilik

en: Icons _and Text
eu: Ikonoak _eta testua

en: Display window buttons with icons and text
eu: Bistaratu leihoko botoiak ikonoekin eta testuarekin

en: Tool_bar Style
eu: Tresna-_barraren estiloa

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
eu: Bistaratu leihoko botoiak mahagaineko tresna-barraren ezarpenak erabiliz

en: Delete Current View
eu: Ezabatu uneko ikuspegia

en: Save Custom View…
eu: Gorde ikuspegi pertsonalizatua…

en: Save current custom view
eu: Gorde uneko ikuspegi pertsonalizatua

en: C_urrent View
eu: _Uneko ikuspegia

en: Custom View
eu: Ikuspegi pertsonalizatua

en: Current view is a customized view
eu: Uneko ikuspegia ikuspegi pertsonalizatua da

en: Page Set_up…
eu: Orrialdearen _konfigurazioa…

en: Change the page settings for your current printer
eu: Aldatu orrialde-ezarpenak uneko inprimagailuarentzat

en: Switch to %s
eu: Aldatu hona: %s

en: Select view: %s
eu: Hautatu ikuspegia: %s

en: Delete view: %s
eu: Ezabatu ikuspegia: %s

en: Execute these search parameters
eu: Exekutatu bilaketaren parametro hauek

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them at
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
eu: Egun on.  Eskerrik asko Evolution talde-lanerako suitea deskargatzeagatik.
    
    Evolution aplikazioaren bertsio hau oraindik ez da osatu. Hurbiltzen ari gara,
    baina zenbait eginbide ez dira bukatu edo ez dute ongi funtzionatzen.
    
    Evolution-en bertsio egonkorra nahi baduzu, desinstalatu bertsio hau
    eta instalatu %s bertsioa.
    
    Akatsak aurkitzen baidutzu, jakinarazi hemen:
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    Produktu honek ez du bermerik eta ez dago pentsatuta
    amorrualdi latzak dituzten banakoentzat.
    
    Espero dugu gure lan gogorraren emaitzez gozatuko duzula
    eta zure laguntza eduki nahiko genuke.

en: Thanks
    The Evolution Team
eu: Eskerrik asko
    Evolution taldea

en: Do not tell me again
eu: Ez esan berriro

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
eu: Ezin da Evolution abiarazi.  Baliteke Evolution-en beste instantzia bat erantzun gabe aritzea. Sistemaren errorea: %s

en: Importing...
eu: Inportatzen…

en: Upgrade from previous version failed:
eu: Aurreko bertsiotik eguneratzeak huts egin du:

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
eu: {0}
    
    Jarraitzea aukeratu baduzu, zenbait datu zahar ezingo dituzu erabili.

en: Continue Anyway
eu: Jarraitu dena den

en: Quit Now
eu: Irten orain

en: Cannot upgrade directly from version {0}
eu: Ezin da {0} bertsiotik zuzenean bertsio-berritu

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
eu: Evolution-ek ez du {0} bertsiotik zuzenean bertsio-berritzea gehiago onartzen. Hala ere, hau konpontzeko aurrenik Evolution 2 bertsiora eta gero Evolution 3 bertsiora bertsio-berrituz saia zintezke.

en: Close Evolution with pending background operations?
eu: Itxi Evolution atzeko planoan eragiketak zain egonda?

en: Evolution is taking a long time to shut down, possibly due to network connectivity issues. Would you like to cancel all pending operations and close immediately, or keep waiting?
eu: Evolution-ek denbora luzea darama itzaltzen, baliteke sarearen konexioan arazoak egotea. Nahi duzu zain dauden eragiketa guztiak bertan behera uztea eta berehala ixtea, edo nahiago duzu itxarotea?

en: _Close Immediately
eu: _Itxi berehala

en: Keep _Waiting
eu: _Itxaron…

en: Failed to get values from “{0}”
eu: Huts egin du “{0}”(e)tik balioak eskuratzean

en: Failed to invoke authenticate for “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“(r)en autentifikazioa deitzean

en: Failed to connect “{0}”
eu: Huts egin du “{0}”(e)kin konektatzean

en: _Reconnect
eu: _Konektatu berriro

en: Failed to connect address book “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“ helbide-liburuarekin konektatzean

en: Failed to connect calendar “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“ egutegiarekin konektatzean

en: Failed to connect mail account “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“ posta-kontuarekin konektatzean

en: Failed to connect memo list “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“ zirkularren zerrendarekin konektatzean

en: Failed to connect task list “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“ zereginen zerrendarekin konektatzean

en: Failed to prompt for credentials for “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“(r)en kredentzialak eskatzean

en: Failed to finish trust prompt for “{0}”
eu: Huts egin du “{0}“(r)en fidagarritasunaren eskaera amaitzean

en: SSL certificate for “{0}” is not trusted.
eu: “{0}“(r)en SSL ziurtagiria ez da fidagarria.

en: Reason: {1}
eu: Arrazoia: {1}

en: _View Certificate
eu: _Ikusi ziurtagiria

en: SSL certificate for address book “{0}” is not trusted.
eu: “{0}“ helbide-liburuaren SSL ziurtagiria ez da fidagarria.

en: SSL certificate for calendar “{0}” is not trusted.
eu: “{0}“ egutegiaren SSL ziurtagiria ez da fidagarria.

en: SSL certificate for mail account “{0}” is not trusted.
eu: “{0}“ posta-kontuaren SSL ziurtagiria ez da fidagarria.

en: SSL certificate for memo list “{0}” is not trusted.
eu: “{0}“ zirkularren zerrenaren SSL ziurtagiria ez da fidagarria.

en: SSL certificate for task list “{0}” is not trusted.
eu: “{0}“ zereginen zerrenaren SSL ziurtagiria ez da fidagarria.

en: Menu Bar is hidden
eu: Menu-barra ezkutatuta dago

en: Press the “Alt” key to access the Menu Bar again.
eu: Sakatu “Alt” tekla menu-barra berriro atzitzeko

en: _Show Menu Bar
eu: _Erakutsi menu-barra

en: Certificate “%s” is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
eu: “%s” ziurtagiria ZE ziurtagiria da.
    
    Editatu fidagarritasun-ezarpenak:

en: Certificate Name
eu: Ziurtagiri-izena

en: Issued To Organization
eu: Erakundearentzako jaulkita

en: Issued To Organizational Unit
eu: Erakundeko Sailarentzako (OU) jaulkita

en: Serial Number
eu: Serie-zenbakia

en: Purposes
eu: Xedeak

en: Issued By
eu: Jaulkitzailea

en: Issued By Organization
eu: Erakundeak jaulkita

en: Issued By Organizational Unit
eu: Erakundeko Sailak (OU) jaulkita

en: Issued
eu: Jaulkita

en: Expires
eu: Iraungitze-data

en: SHA256 Fingerprint
eu: SHA256 hatz-marka

en: SHA1 Fingerprint
eu: SHA1 hatz-marka

en: MD5 Fingerprint
eu: MD5 hatz-marka

en: Email Address
eu: Helbide elektronikoa

en: Select a file to backup your key and certificate…
eu: Hautatu fitxategi bat zure gakoa eta ziurtagiria gordetzeko…

note: To Translators: * %s-backup.p12 is the default file name suggested by the file selection dialog, * when a user wants to backup one of her/his private keys/certificates. * For example: gnomedev-backup.p12
en: %s-backup.p12
eu: %s-babeskopia.p12

en: Backup Certificate
eu: Ziurtagiriaren babeskopia

note: filename selection
en: _File name:
eu: _Fitxategi-izena:

note: FIXME when gtk_file_chooser_button allows GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_SAVE use it
en: Please select a file…
eu: Hautatu fitxategia…

en: _Include certificate chain in the backup
eu: _Sartu ziurtagiriaren katea babeskopian

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: The certificate backup password you set here protects the backup file that you are about to create.
    You must set this password to proceed with the backup.
eu: Hemen ezarri duzun (ziurtagiriaren babeskopiarako) pasahitza sortzera
    zoazen babeskopiaren fitxategia babestuko du.
    Pasahitz hori ezarri behar duzu babeskopia egiteko.

en: _Repeat Password:
eu: E_rrepikatu pasahitza:

en: Passwords do not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: Important:
    If you forget your certificate backup password, you will not be able to restore this backup later.
    Please record it in a safe location.
eu: Garrantzitsua:
    Ziurtagiriaren babeskopiaren pasahitza ahazten baduzu, ezin zara babeskopia hau geroago leheneratzeko gai izango.
    Gorde ezazu leku seguru batean.

en: No file name provided
eu: Ez da fitxategi-izenik eman

en: Failed to backup key and certificate
eu: Huts egin du gakoaren eta ziurtagiriaren babeskopia egitean

en: Select a certificate to import…
eu: Hautatu ziurtagiria inportatzeko…

en: Failed to import certificate
eu: Huts egin du ziurtagiria inportatzean

[ctx: CamelTrust]
en: Ask when used
eu: Galdetu erabiltzean

[ctx: CamelTrust]
en: Never
eu: Inoiz ere ez

[ctx: CamelTrust]
en: Marginally
eu: Marjinala

[ctx: CamelTrust]
en: Fully
eu: Osoa

[ctx: CamelTrust]
en: Ultimately
eu: Azkena

[ctx: CamelTrust]
en: Temporarily
eu: Aldi baterakoa

en: Change certificate trust
eu: Aldatu ziurtagiriaren fidagarritasuna

en: Change trust for the host “%s”:
eu: Aldatu “%s” ostalariaren fidagarritasuna

[ctx: CamelTrust]
en: _Ask when used
eu: Galdetu _erabiltzean

[ctx: CamelTrust]
en: _Never trust this certificate
eu: _Inoiz ere ez fidatu ziurtagiri honetaz

[ctx: CamelTrust]
en: _Temporarily trusted (this session only)
eu: _Aldi baterako fidatuta (saio honetan soilik)

[ctx: CamelTrust]
en: _Marginally trusted
eu: _Marjinalki fidatua

[ctx: CamelTrust]
en: _Fully trusted
eu: _Osoki fidatua

[ctx: CamelTrust]
en: _Ultimately trusted
eu: _Erabat fidatua

en: Before trusting this site, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
eu: Gune honetaz fidatu aurretik, bere politika, prozedurak eta ziurtagiria aztertu beharko zenituzke (erabilgarri badaude).

en: _Display certificate
eu: _Bistaratu ziurtagiria

en: You have certificates on file that identify these mail servers:
eu: Posta-zerbitzari hauek identifikatzen dituzten ziurtagiriak dituzu artxibatuta:

en: Host name
eu: Ostalari-izena

en: Issuer
eu: Jaulkitzailea

en: Fingerprint
eu: Hatz-marka

en: Trust
eu: Fidagarritasuna

en: _Edit Trust
eu: _Editatu fidagarritasuna

en: All PKCS12 files
eu: PKCS12 fitxategi guztiak

en: All email certificate files
eu: Posta elektronikoko ziurtagiri-fitxategi guztiak

en: All CA certificate files
eu: ZE ziurtagiri-fitxategi guztiak

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
eu: Ziurtagiria bidali duenaren ZEaz fidatzen zarenez, besterik esan ezean ziurtagiriaren autentifikazioaz fidatzen zara.

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
eu: Ziurtagiria bidali duenaren ZEaz fidatzen ez zarenez, besterik esan ezean ziurtagiriaren autentifikazioaz ez zara fidatzen.

en: Enter the password for “%s”, token “%s”
eu: Idatzi “%s”(r)en pasahitza, “%s” tokena

en: Enter the password for “%s”
eu: Idatzi “%s”(r)en pasahitza

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
eu: Idatzi ziurtagirien datu-baseko pasahitz berria

en: Enter new password
eu: Idatzi pasahitz berria

en: Select certificate
eu: Hautatu ziurtagiria

en: You have certificates from these organizations that identify you:
eu: Identifikatzen zaituzten erakunde horien ziurtagiriak dituzu:

en: Certificates Table
eu: Ziurtagiri-taula

note: This is a verb, as in "make a backup".
en: _Backup
eu: _Babeskopia

en: Backup _All
eu: Egin _guztiaren babeskopia

en: Your Certificates
eu: Zure ziurtagiriak

en: You have certificates on file that identify these people:
eu: Pertsona hauek identifikatzen dituzten ziurtagiriak dituzu artxibatuta:

en: Contact Certificates
eu: Kontaktu-ziurtagiriak

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
eu: Ziurtagiri-emaileok identifikatzen dituzten ziurtagiriak dituzu artxibatuta:

en: Authorities
eu: Autoritateak

en: Certificate Authority Trust
eu: Ziurtagiri-emaileaz fidatzea

en: Trust this CA to identify _websites.
eu: Fidatu ziurtagiri-emaile honetaz _webguneak identifikatzeko.

en: Trust this CA to identify _email users.
eu: Fidatu ziurtagiri-emaile honetaz _posta-erabiltzaileak identifikatzeko.

en: Trust this CA to identify _software developers.
eu: Fidatu ziurtagiri-emaile honetaz _software-garatzaileak identifikatzeko.

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
eu: Ziurtagiri-emaile honetaz edozein xedetarako fidatu aurretik, bere politika, prozedurak eta ziurtagiria aztertu beharko zenituzke (erabilgarri badaude).

en: Email Certificate Trust Settings
eu: Postaren ziurtagiriaren fidagarritasun kontrola

en: _Edit CA Trust
eu: _Editatu ziurtagiri-emailearen fidagarritasuna

en: Trust the authenticity of this certificate
eu: Fidatu ziurtagiri-emaile honetaz posta-erabiltzaileak identifikatzeko.

en: Do not trust the authenticity of this certificate
eu: Ez fidatu ziurtagiri honen autentikotasunaz

en: C_ertificate:
eu: _Ziurtagiria:

note: x509 certificate usage types
en: Sign
eu: Sinatu

en: Encrypt
eu: Zifratu

en: Certificate already exists
eu: Ziurtagiria badago lehendik

en: PKCS12 File Password
eu: PKCS12 fitxategiaren pasahitza

en: Enter password for PKCS12 file:
eu: Idatzi PKCS12 fitxategiaren pasahitza:

en: Unable to create export context, err_code: %i
eu: Ezin da esportatzeko testuingurua sortu. Errore-kodea: %i

en: Unable to setup password integrity, err_code: %i
eu: Ezin da pasahitzaren osotasuna konfiguratu. Errore-kodea: %i

en: Unable to create safe bag, err_code: %i
eu: Ezin da zorro segurua sortu. Errore-kodea: %i

en: Unable to add key/cert to the store, err_code: %i
eu: Ezin zaio gakoa/ziurtagiria biltegiari gehitu. Errore-kodea: %i

en: Unable to write store to disk, err_code: %i
eu: Ezin da biltegia diskoan idatzi. Errore-kodea: %i

en: Imported Certificate
eu: Inportatutako ziurtagiria
