evolution master - en to sl translation catalogue (6044 entries)

en: Enable address formatting
sl: Omogoči oblikovanje naslovov

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
sl: Ali naj bodo naslovi oblikovani glede na standard ciljne države

en: Autocomplete length
sl: Dolžina za samodejno dopolnjevanje

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
sl: Število znakov, ki jih je treba vnesti preden začne program izvajati samodejno dopolnjevanje niza.

en: Show autocompleted name with an address
sl: Pokaži samodejno dopolnjeno ime z elektronskim naslovom

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
sl: Ali naj bo elektronski naslov prikazan z imenom samodejno dopolnjenega stika v vnosu.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
sl: URI mape, ki je bila nazadnje uporabljena v pogovornem oknu za izbiro imen

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
sl: URI mape, ki je bila nazadnje uporabljena v pogovornem oknu za izbiro imen.

en: Contact layout style
sl: Slog razporeditve stikov

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. “0” (Classic View) places the preview pane below the contact list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
sl: Slog razporeditve določa, kje bo postavljen pladenj predogleda glede na seznam stikov. Vrednost »0« predstavlja običajni pogled s pladnjem predogleda pod seznamom stikov, »1« pa določa navpični slog, kjer sta okni eno ob drugem.

en: Contact preview pane position (horizontal)
sl: Položaj pladnja predogleda stikov (vodoravno)

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
sl: Položaj pladnja predogleda stikov, kadar je usmerjen vodoravno.

en: Contact preview pane position (vertical)
sl: Položaj pladnja predogleda stikov (navpično)

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
sl: Položaj pladnja predogleda stikov, kadar je usmerjen navpično.

en: Show maps
sl: Pokaži zemljevide

en: Whether to show maps in preview pane
sl: Ali naj bodo prikazani zemljevidi na pladnju predogleda

en: Primary address book
sl: Osnovni imenik stikov

en: The UID of the selected (or “primary”) address book in the sidebar of the “Contacts” view
sl: Vrednost UID izbranega (ali »glavnega«) imenika v stranski vrstici pogleda »stikov«.

en: Show preview pane
sl: Pokaži pladenj predogleda

en: Whether to show the preview pane.
sl: Ali naj bo prikazan pladenj predogleda.

en: Show phone numbers
sl: Pokaži številke telefonov

en: Whether to show phone numbers in the editor
sl: Ali naj bodo v urejevalniku prikazane telefonske številke

en: Show SIP addresses
sl: Pokaži naslove SIP

en: Whether to show SIP addresses in the editor
sl: Ali naj bodo v urejevalniku prikazani naslovi SIP

en: Show IM addresses
sl: Pokaži naslove IM

en: Whether to show IM addresses in the editor
sl: Ali naj bodo v urejevalniku prikazane naslovi hipnega sporočanja

en: Show mailing Home addresses
sl: Pokaži domače naslove za pošiljanje

en: Whether to show mailing Home addresses in the editor
sl: Ali naj bo v urejevalniku prikazan domači naslov

en: Show mailing Work addresses
sl: Pokaži službene naslove za pošiljanje

en: Whether to show mailing addresses Work in the editor
sl: Ali naj bo v urejevalniku prikazan službeni naslov

en: Show mailing Other addresses
sl: Pokaži druge naslove za pošiljanje

en: Whether to show mailing addresses Other in the editor
sl: Ali naj bo v urejevalniku prikazan naslov za pošiljanje

en: Show web addresses
sl: Pokaži spletne naslove

en: Whether to show Web Addresses in the editor
sl: Ali naj bodo v urejevalniku prikazani spletni naslovi

en: Show job information
sl: Pokaži podrobnosti službenega mesta

en: Whether to show job information in the editor
sl: Ali naj bodo v urejevalniku prikazani podatki o službi

en: Show Miscellaneous information
sl: Pokaži druge podrobnosti

en: Whether to show Miscellaneous information in the editor
sl: Ali naj bodo v urejevalniku prikazani podatki Razno

en: Show notes-tab
sl: Pokaži zavihek opomb

en: Whether to show notes in the editor
sl: Ali naj se v urejevalniku prikažejo opombe

en: Show Certificates tab
sl: Pokaži zavihek potrdil

en: Whether to show Certificates tab in the editor
sl: Ali naj bo v urejevalniku pokazan tudi zavihek potrdil

en: Where to open contact locations
sl: Kje naj se odpre mesto stika

en: Currently supported values are “openstreetmap” and “google”; if unknown set, uses “openstreetmap”
sl: Trenutno so podprte možnosti »openstreetmap« in »google«. Če nabor ni znan, je uporabljena možnost »openstreetmap«.

en: Whether to prefer local application over opening map in a browser
sl: Ali imate raje krajevni program kot odpiranje zemljevida v brskalniku

en: Open a contact location in a local application handling 'map:' URI, if available, instead of using a web browser
sl: Odprite mesto stika v krajevnem programu, ki obdeluje URI »map:«, če je na voljo, namesto spletnega brskalnika

en: Preview Personal before Work information
sl: Pokaži osebne podatke pred delovnimi

en: Show the Personal information before the Work information in the contact preview
sl: Pokaži osebne podatke pred delovnimi podatki v predogledu stika

en: Convert mail messages to Unicode
sl: Pretvori poštna sporočila v nabor Unikod

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
sl: Pretvori sporočilo v Unikod UTF-8 za poenotenje žetonov vsiljene pošte, ki so v drugih naborih znakov.

en: Full path command to run Bogofilter
sl: Ukaz s polno potjo za zagon programa Bogofilter

en: Full path to a Bogofilter command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/bogofilter. The command should not contain any other arguments.
sl: Polna pot do ukaza Bogofilter. V kolikor ta ni nastavljen, je uporabljena pot /usr/bin/bogofilter. Ukaz ne sme vključevati drugih argumentov.

en: Save directory for reminder audio
sl: Shrani mapo za zvočne opomnike

en: Directory for saving reminder audio files
sl: Mapa za shranjevanje zvočnih datotek opomnikov

en: Birthday and anniversary reminder value
sl: Vrednost opomnika rojstnih dni in obletnic

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
sl: Število enot za določanje opomnika za rojstni dan ali obletnico.

en: Birthday and anniversary reminder units
sl: Enote opomnika rojstnih dni in obletnic

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
sl: Enote opomnika za rojstni dan ali obletnico: »minute«, »ure« ali »dnevi«.

en: Compress weekends in month view
sl: Stisni vikende v mesečnem pogledu

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
sl: Ali naj bodo vikendi v mesečnem pogledu stisnjeni tako, da bosta sobota in nedelja zavzemala prostor enega dneva.

en: Ask for confirmation when deleting items
sl: Vprašaj za potrditev ob brisanju predmetov

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
sl: Ali naj se zahteva potrditev ob brisanju sestankov in nalog.

en: Confirm expunge
sl: Potrdi počiščenje

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
sl: Ali naj se zahteva potrditev ob uničenju sestankov in nalog.

en: Month view vertical pane position
sl: Položaj navpičnega pladnja v mesečnem pogledu

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
sl: Položaj navpičnega pladnja med seznami koledarja in krmarjem datumov koledarja.

en: Workday end hour
sl: Ura konca delovnega dne

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
sl: Ura, ko se konča delovni dan (od 0 do 23).

en: Workday end minute
sl: Minuta konca delovnega dne

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
sl: Minuta, ko se konča delovni dan (od 0 do 59).

en: Workday start hour
sl: Ura začetka delovnega dne

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
sl: Ura, ko se začne delovni dan (od 0 do 23).

en: Workday start minute
sl: Minuta začetka delovnega dne

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
sl: Minuta, ko se začne delovni dan (od 0 do 59).

en: Workday start time for Monday
sl: Začetek delovnika za ponedeljek

en: Time the workday starts on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
sl: Čas začetka delovnika, zapisan v 24-urnem zapisu HHMM, 0000 do 2359, ali -1 za uporabo možnosti ura-začetka-dneva in minuta-začetka-dneva.

en: Workday end time for Monday
sl: Konec delovnika za ponedeljek

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-end-hour and day-end-minute
sl: Čas konca delovnika, zapisan v 24-urnem zapisu HHMM, 0000 do 2359, ali -1 za uporabo možnosti ura-konec-dneva in minuta-konec-dneva.

en: Workday start time for Tuesday
sl: Začetek delovnika za torek

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
sl: Čas konca delovnika, zapisan v 24-urnem zapisu HHMM, 0000 do 2359, ali -1 za uporabo možnosti ura-začetka-dneva in minuta-začetka-dneva.

en: Workday end time for Tuesday
sl: Konec delovnika za torek

en: Workday start time for Wednesday
sl: Začetek delovnika za sredo

en: Workday end time for Wednesday
sl: Konec delovnika za sredo

en: Workday start time for Thursday
sl: Začetek delovnika za četrtek

en: Workday end time for Thursday
sl: Konec delovnika za četrtek

en: Workday start time for Friday
sl: Začetek delovnika za petek

en: Workday end time for Friday
sl: Konec delovnika za petek

en: Workday start time for Saturday
sl: Začetek delovnika za soboto

en: Workday end time for Saturday
sl: Konec delovnika za soboto

en: Workday start time for Sunday
sl: Začetek delovnika za nedeljo

en: Workday end time for Sunday
sl: Konec delovnika za nedeljo

en: The second timezone for a Day View
sl: Drug časovni pas v dnevnem pogledu

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a “timezone” key
sl: V dnevnem pogledu prikaže drug časovni pas, če je ta nastavljen. Vrednost je podobna vrednosti ključa »časovni pas«.

en: Recently used second time zones in a Day View
sl: Nedavno uporabljeni drugi časovni pasovi v dnevnem pogledu

en: List of recently used second time zones in a Day View
sl: Seznam nedavno uporabljenih drugih časovnih pasov v dnevnem pogledu.

en: Maximum number of recently used timezones to remember
sl: Največje število nedavno uporabljenih časovnih pasov za pomnjenje.

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a “day-second-zones” list
sl: Največje število nedavno uporabljenih časovnih pasov na seznamu časovnih pasov

en: Default reminder value
sl: Privzeta vrednost opomnika

en: Number of units for determining a default reminder
sl: Število enot za določanje privzetega opomnika.

en: Default reminder units
sl: Privzete enote opomnika

en: Units for a default reminder, “minutes”, “hours” or “days”
sl: Enote privzetega opomnika: »minute«, »ure« ali »dnevi«.

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
sl: Pokaži polje kategorij v urejevalniku dogodkov/nalog/srečanj

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
sl: Ali naj se prikaže polje kategorij v urejevalniku dogodkov/srečanj

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
sl: Pokaži polje vloga v urejevalniku dogodkov/nalog/srečanj

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
sl: Ali naj se prikaže polje vloga v urejevalniku dogodkov/nalog/srečanj

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
sl: Pokaži polje RSVP v urejevalniku dogodkov/nalog/srečanj

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
sl: Ali naj se prikaže polje RSVP v urejevalniku dogodkov/nalog/srečanj

en: Show status field in the event/task/meeting editor
sl: Pokaži polje stanja v urejevalniku dogodkov/nalog/srečanj

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
sl: Ali naj se prikaže polje stanja v urejevalniku dogodkov/nalog/srečanj

en: Show timezone field in the event/meeting editor
sl: Pokaži polje časovnega pasu v urejevalniku dogodkov/srečanj

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
sl: Ali naj se v urejevalniku dogodkov/srečanj prikaže polje časovnega pasu

en: Show type field in the event/task/meeting editor
sl: Pokaži polje vrsta v urejevalniku dogodkov/nalog/srečanj

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
sl: Ali naj se v urejevalniku dogodkov/nalog/srečanj prikaže polje vrsta

en: Show toolbar in the event/task/memo editor
sl: Pokaži orodno vrstico v urejevalniku dogodkov/nalog/srečanj

en: Whether to show toolbar in the event/task/memo editor
sl: Ali naj bo v urejevalniku dogodkov/nalog/opomnikov prikazana tudi orodna vrstica

en: Hide completed tasks
sl: Skrij končane naloge

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
sl: Ali naj bodo dokončane naloge skrite v pogledu nalog.

en: Hide task units
sl: Skrij enote nalog

en: Units for determining when to hide tasks, “minutes”, “hours” or “days”
sl: Enote za določanje skrivanja nalog: »minute«, »ure« ali »dnevi«.

en: Hide task value
sl: Skrij vrednost nalog

en: Number of units for determining when to hide tasks
sl: Število enot za določanje, kdaj so naloge skrite.

en: Hide cancelled events
sl: Skrij preklicane naloge

en: Whether to hide cancelled events in the calendar view
sl: Ali naj bodo preklicani dogodki skriti v pogledu koledarja.

en: Hide cancelled tasks
sl: Skrij preklicane naloge

en: Whether to hide cancelled tasks in the tasks view
sl: Ali naj bodo preklicane naloge skrite v pogledu nalog.

en: Horizontal pane position
sl: Položaj vodoravnega pladnja

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
sl: Položaj vodoravnega pladnja med krmarjem datumov koledarja in seznamom nalog, kadar ni v mesečnem pogledu v točkah.

en: Last reminder time
sl: Zadnji čas opomnika

en: Time the last reminder ran, in time_t
sl: Čas, ko je tekel zadnji opomnik, v time_t.

en: Marcus Bains Line Color — Day View
sl: Barva črte Marcusa Baina – dnevni pogled

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
sl: Barva črt Marcusa Baina v dnevnem pogledu.

en: Marcus Bains Line Color — Time bar
sl: Barva črte Marcusa Baina – vrstica časa

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
sl: Barva črt Marcusa Baina v vrstici časa (prazno za privzeto vrednost).

en: Marcus Bains Line
sl: Črta Marcusa Baina

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
sl: Ali naj se v koledarju izrišejo črte Marcusa Baina (črta ob trenutnem času).

en: Memo preview pane position (horizontal)
sl: Položaj pladnja predogleda opomnikov (vodoravno)

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
sl: Položaj pladnja nalog, kadar je ta usmerjen vodoravno.

en: Memo layout style
sl: Slog razporeditve opomnikov

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. “0” (Classic View) places the preview pane below the memo list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
sl: Slog razporeditve določa kje sta postavljena pladenj predogleda in seznam opomnikov. Vrednost »0« predstavlja običajni pogled s pladnjem predogleda pod seznamom opomnikov, »1« pa določa navpični slog, kjer sta okni eno ob drugem.

en: Memo preview pane position (vertical)
sl: Položaj okna predogleda opomnikov (navpično)

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
sl: Položaj pladnja predogleda opomnikov, kadar je ta usmerjen navpično.

en: Month view horizontal pane position
sl: Položaj vodoravnega pladnja v mesečnem pogledu

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
sl: Položaj vodoravnega pladnja med pogledom in krmarjem datumov koledarja ter seznamom nalog v mesečnemu pogledu v točkah.

en: Scroll Month View by a week, not by a month
sl: Ali naj drsenje v mesečnem pogledu poteka po tednu namesto po mesecu.

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
sl: Ali naj drsenje v mesečnem pogledu poteka po tednu namesto po mesecu.

en: Let the Month View start with the current week
sl: Mesečni pogled naj se začne s trenutnim tednom

en: Whether the month view should show weeks starting with the current week instead of the first week of the month.
sl: Ali naj se v mesečnem pogledu prikažejo tedni, začenši s trenutnim tednom namesto prvim tednom meseca

en: Preferred New button item
sl: Prednostni predmet novega gumba

en: Name of the preferred New toolbar button item
sl: Ime prednostnega novega gumba orodne vrstice

en: Primary calendar
sl: Osnovni koledar

en: The UID of the selected (or “primary”) calendar in the sidebar of the “Calendar” view
sl: Vrednost UID izbranega (ali »glavnega«) koledarja v stranski vrstici pogleda »koledarja«.

en: Primary memo list
sl: Osnovni seznam opomnikov

en: The UID of the selected (or “primary”) memo list in the sidebar of the “Memos” view
sl: Vrednost UID izbranega (ali »glavnega«) seznama opomnikov v stranski vrstici pogleda »opomnikov«.

en: Primary task list
sl: Osnovni seznam nalog

en: The UID of the selected (or “primary”) task list in the sidebar of the “Tasks” view
sl: Vrednost UID izbranega (ali »glavnega«) seznama nalog v stranski vrstici pogleda »nalog«.

en: Free/busy template URL
sl: Naslov URL predloge zasedenosti

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
sl: Predloga URL za določanje stanja zasedenosti. Niz %u se nadomesti z uporabnikovim delom naslova elektronske pošte, %d pa z domeno.

en: Recurrent Events in Italic
sl: Ponavljajoči se dogodki so zapisani v ležeči pisavi

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
sl: Pokaži dneve s ponavljajočimi se dogodki v ležeči pisavi v spodnjem levem koledarju.

en: Search range for time-based searching in years
sl: Iskanje razpona za časovno osnovana iskanja v letih

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
sl: Koliko let se lahko iskanje na osnovi časa pomika naprej ali nazaj s trenutno izbranega dneva med iskanjem druge pojavitve; privzeto je deset let

en: Show appointment end times in week and month views
sl: Pokaži čase koncev sestankov v tedenskih in mesečnih pogledih

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
sl: Ali naj se prikažejo časi konca dogodkov v tedenskih in mesečnih pogledih

en: Show appointment icons in the month view
sl: Pokaži ikone sestankov v mesečnem pogledu

en: Whether to show icons of events in the month view
sl: Ali naj bodo prikazane ikone dogodkov v mesečnem pogledu

en: Show the memo preview pane
sl: Pokaži pladenj predogleda opomnikov

en: If “true”, show the memo preview pane in the main window
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz pladnja predogleda opomnikov v glavnem oknu.

en: Show the task preview pane
sl: Pokaži pladenj predogleda nalog

en: If “true”, show the task preview pane in the main window
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz pladnja predogleda nalog v glavnem oknu.

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, Year view and Date Navigator
sl: Pokaži številke tednov v dnevnem in letnem pogledu, pogledu delovnega tedna in krmarju koledarja

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
sl: Ali naj bodo številke tednov prikazane na različnih mestih koledarja.

en: Vertical position for the tag pane
sl: Položaj pladnja predogleda stikov (navpično)

en: Show Tasks and Memos pane in the Calendar view
sl: Pokaži okno nalog in opomnikov v pogledu koledarja

en: Whether to show Tasks and Memos pane in the Calendar view
sl: Ali naj bosta v pogledu koledarja prikazani tudi okni nalog in opomnikov.

en: Highlight tasks due today
sl: Poudari naloge, ki zakasnijo danes

en: Whether highlight tasks due today with a special color (task-due-today-color)
sl: Ali naj se naloge, ki zakasnijo danes, poudarijo s posebno barvo

en: Tasks due today color
sl: Barva nalog, ki zakasnijo danes

en: Background color of tasks that are due today, in “#rrggbb” format. Used together with task-due-today-highlight
sl: Barva ozadja nalog, ki zakasnijo na današnji dan, v obliki »#rrggbb«. Uporabljeno skupaj z možnostjo poudarjanja danes zakasnelih nalog.

en: Task preview pane position (horizontal)
sl: Položaj pladnja predogleda nalog (vodoravno)

en: Task layout style
sl: Slog razporeditve nalog

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. “0” (Classic View) places the preview pane below the task list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the task list
sl: Slog razporeditve določa kje sta postavljena pladenj predogleda in seznam nalog. Vrednost »0« predstavlja običajni pogled s pladnjem predogleda pod seznamom nalog, »1« pa določa navpični slog, kjer sta okni eno ob drugem.

en: Task preview pane position (vertical)
sl: Položaj pladnja predogleda nalog (navpično)

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
sl: Položaj pladnja predogleda nalog, kadar je ta usmerjen navpično.

en: Highlight overdue tasks
sl: Poudari zakasnele naloge

en: Whether highlight overdue tasks with a special color (task-overdue-color)
sl: Ali naj se zakasnjene naloge poudarijo s posebno barvo

en: Overdue tasks color
sl: Barva zakasnelih nalog

en: Background color of tasks that are overdue, in “#rrggbb” format. Used together with task-overdue-highlight.
sl: Barva ozadja zakasnjenih nalog v obliki »#rrggbb«. Uporabljeno skupaj z možnostjo poudarjanja zakasnjenih nalog.

en: Time divisions
sl: Delitve časa

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
sl: Časovni razmiki prikazani v dnevnemu pogledu in pogledu delovnega tedna v minutah.

en: Timezone
sl: Časovni pas

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like “America/New York”
sl: Privzet časovni pas za uporabo časov in datumov v koledarju kot neprevedena podatkovna zbirka časovnih pasov Olsen; primer: »America/New York«.

en: Twenty four hour time format
sl: 24-urna oblika časa

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
sl: Ali naj bo čas prikazan v 24-urni obliki namesto DOP/POP.

en: Birthday and anniversary reminder
sl: Opomnik rojstnih dni in obletnic

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
sl: Ali naj se nastavi opomnik za rojstne dneve in obletnice.

en: Default appointment reminder
sl: Privzet opomnik za sestanke

en: Whether to set a default reminder for appointments
sl: Ali naj se nastavi privzet opomnik za sestanke.

en: Use system timezone
sl: Uporabi sistemski časovni pas

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
sl: Uporabi sistemski časovni pas namesto območja določenega v programu Evolution.

en: First day of the week
sl: Prvi dan tedna

en: Monday is a work day
sl: Ponedeljek je delovni dan

en: Tuesday is a work day
sl: Torej je delovni dan

en: Wednesday is a work day
sl: Sreda je delovni dan

en: Thursday is a work day
sl: Četrtek je delovni dan

en: Friday is a work day
sl: Petek je delovni dan

en: Saturday is a work day
sl: Sobota je delovni dan

en: Sunday is a work day
sl: Nedelja je delovni dan

en: Create events, memos and tasks as Private by default
sl: Privzeto ustvari dogodke, opomnike in naloge kot zasebne

en: Draw events as flat, not shaded.
sl: Izriše dogodke plosko in ne senčeno.

en: Whether to order days in the Week View from left to right, rather than from top to bottom.
sl: Ali naj bodo dnevi v tedenskem pogledu postavljeni z leve na desno, namesto od zgoraj navzdol.

en: Allow direct edit of event Summary when clicking on it in the Day, Work Week, Week or Month view.
sl: Dovoli neposredno urejanje povzetka dogodka ob kliku na dnevni, tedenski ali mesečni pogled.

en: User-defined reminder times, in minutes
sl: Uporabniško določeni časi opomnikov v minutah

en: Whether to use markdown editor for the description in the component editor.
sl: Ali naj bo uporabljen urejevalnik Markdown za opis v urejevalniku.

en: Show week day names in the Year View
sl: Pokaži imena dnevov v letnem pogledu

en: Show the preview pane in the Year View
sl: Pokaži pladenj predogleda v letnem pogledu

en: If “true”, show the preview pane in the Year View
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz pladnja predogleda v letnem pogledu

en: Year view horizontal pane position
sl: Položaj vodoravnega pladnja v letnem pogledu

en: Position of the horizontal pane, between the year calendar and the list of events for the selected day in the year view, in pixels
sl: Položaj vodoravnega pladnja med letnim koledarjem in seznamom nalog za izbran dan v letnem pogledu, v točkah.

en: Layout style for the Year View
sl: Slog razporeditve za letni pogled

en: The layout style determines where to place the preview pane. “0” (Horizontal View) places the preview pane below the calendar. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the calendar.
sl: Slog razporeditve določa, kje je postavljen pladenj predogleda. Vrednost »0« pomeni vodoravni pogled pod koledarjem, »1« pa določa navpični slog, kjer je pladenj ob koledarju.

en: Year view horizontal preview position
sl: Položaj vodoravnega pladnja v letnem pogledu

en: Position of the horizontal event preview for the year view, in pixels
sl: Položaj vodoravnega pladnja med predogledom v letnem pogledu, v točkah.

en: Year view vertical preview position
sl: Položaj navpičnega pladnja v letnem pogledu

en: Position of the vertical event preview for the year view, in pixels
sl: Položaj navpičnega pladnja predogleda dogodkov v letnem pogledu, določen v točkah

en: Shorten event time by minutes
sl: Skrajšaj čas dogodkov v minutah

en: By how many minutes to shorted new event time. Whether event end or start is changed is determined by "shorten-time-end" setting
sl: Za koliko minut skrajšati čas novega dogodka. Ali se spremeni začetek ali konec dogodka, je določeno z nastavitvijo »shorten-time-end«.

en: Whether to shorten event end time
sl: Ali naj se končni čas dogodka skrajša

en: A pair option for "shorten-time" setting, to change the end time or the start time
sl: Možnost para za nastavitev »skrajšanja časa« za spremembo končnega ali začetnega časa

en: Background color for the 'today' day
sl: Barva ozadja za »današnji« dan

en: Leave empty to use a yellow color derived from the current theme, otherwise use the color of form `#RRGGBB`
sl: Pustite prazno, če želite uporabiti rumeno barvo, ki izhaja iz trenutne teme, sicer uporabite barvo v zapisu »#RRGGBB«.

en: Allow drag-and-drop of events in the Calendar.
sl: Dovoli povleci-in-spusti za dogodke v koledarju.

en: This influences the Day view, the Work Week view, the Week view and the Month view.
sl: To vpliva na poglede Dan, Delovni teden, Teden in Mesec.

en: Value to preselect when sending an event with attendees with reminders set.
sl: Vrednost, ki jo je treba vnaprej izbrati pri pošiljanju dogodka z udeleženci z nastavljenimi opomniki.

en: This remembers the last value of "Send my reminders with this event" option and uses it the next time.
sl: S tem si zapomni zadnjo vrednost možnosti »Pošlji opomnike s tem dogodkom« in jo naslednjič uporabi.

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
sl: (Opuščeno) Prvi dan tedna, od nedelje (0) do sobote (6).

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “week-start-day-name” instead.
sl: Ključ je opuščen z različico 3.10 in ne bo več v rabi. Priporočena je uporaba možnosti »ime dneva začetka tedna«.

en: (Deprecated) Work days
sl: (Opuščeno) Delovni dnevi

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated. (This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use the “work-day-monday”, “work-day-tuesday”, etc. keys instead.)
sl: Dnevi, s katerimi so opredeljene ure začetka in konca delovnika. (Ključ je opuščen z različico 3.10 in ne bo več v rabi. Priporočena je uporaba možnosti »prvi dan je ponedeljek«, »prvi dan je torek« …).

en: Previous Evolution version
sl: Predhodna različica programa Evolution

en: The most recently used version of Evolution, expressed as “major.minor.micro”. This is used for data and settings migration from older to newer versions.
sl: Najbolj nedavno uporabljena različica programa Evolution, izražena kot »glavna veja.podveja.objava«. Podatek se uporablja pri selitvi podatkov in nastavitev iz starejših na novejše različice.

en: List of disabled plugins
sl: Seznam onemogočenih vstavkov

en: The list of disabled plugins in Evolution
sl: Seznam privzeto onemogočenih vstavkov

en: The window’s X coordinate
sl: Koordinata X okna

en: The window’s Y coordinate
sl: Koordinata Y okna

en: The window’s width in pixels
sl: Širina okna v točkah

en: The window’s height in pixels
sl: Višina okna v točkah

en: Whether the window is maximized
sl: Ali je okno razpeto.

en: GNOME Calendar’s calendar import done
sl: Uvoz koledarja GNOME je uspešno končan

en: Whether calendar from GNOME Calendar has been imported or not
sl: Ali je koledar GNOME uspešno uvožen ali ne

en: GNOME Calendar’s tasks import done
sl: Uvoz nalog koledarja GNOME je uspešno končan

en: Whether tasks from GNOME Calendar have been imported or not
sl: Ali so naloge iz koledarja GNOME uspešno uvožene ali ne

en: Check whether Evolution is the default mailer
sl: Preveri, ali je program Evolution privzet poštni odjemalec

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
sl: Ob vsakem zagonu programa Evolution preveri, ali je privzeti poštni odjemalec.

en: Default charset in which to compose messages
sl: Privzeti znakovni nabor za sestavljanje sporočil

en: Default charset in which to compose messages. Uses UTF-8, if not set.
sl: Privzet nabor znakov v katerem bodo shranjena sporočila. Uporabi UTF-8, če ni drugače navedeno.

en: Comma-separated names of the editor to prefer in the message composer
sl: Z vejico ločen seznam imen urejevalnikov, ki jih lahko izbira uporabnik

en: If the name doesn’t correspond to any known editor, then the built-in WebKit editor is used. The mode is optional, in which case the editor is used for all the modes it supports. Modes are “plain”, “html”, "markdown-plain", "markdown-html" and "markdown". Example values: “webkit” (to use WebKit for plain and html), “plain:first-editor,html:second-editor” (to use “first-editor” for the “plain” and “second-editor” for “html”)
sl: Če ime ne ustreza nobenemu znanemu urejevalniku, bo uporabljen vgrajeni urejevalnik WebKit. Način ni obvezen, a lahko določa prednostni način urejevalnika. Ti so lahko »«plain«, »html«, »markdown-plain«, »markdown-html« in »markdown«. Vrednosti so na primer: "webkit" (za uporabo WebKit za »plain« in »html«), »plain:first-editor,html:second-editor« (za uporabo »first-editor« za »plain« in »second-editor« za »html«)

en: Path where picture gallery should search for its content
sl: Pot za iskanje vsebine galerije slik

en: This value can be an empty string, which means it’ll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder
sl: Ta vrednost je lahko prazen niz. Če je, bo uporabljena sistemska mapa slik, običajno ~/Slike. Ta mapa bo uporabljena tudi, ko nastavljena pot ne kaže na obstoječo mapo.

en: Spell check inline
sl: Preverjaj črkovanje besedila

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
sl: Med pisanjem podčrtaj napačno črkovane besede.

en: Automatic link recognition
sl: Samodejno prepoznavanje povezav

en: Recognize links in text and replace them.
sl: Prepoznaj povezave v besedilu in jih zamenjaj.

en: Automatic emoticon recognition
sl: Samodejno prepoznavanje izraznih ikon

en: Recognize emoticons in text and replace them with images or Unicode characters.
sl: Prepoznaj izrazne ikone v besedilu in jih zamenjaj s slikami oziroma z znaki Unikod.

en: Unicode emoticons
sl: Izrazne ikone unikod

en: Use Unicode characters for emoticons.
sl: Uporabi znake unikod za izrazne ikone.

en: Attribute message
sl: Sporočilo pripisa

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author
sl: Besedilo, ki je vstavljeno pri odgovoru na sporočilo, ki pripisuje sporočilo izvirnemu avtorju.

en: Forward message
sl: Posredovano sporočilo

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows
sl: Besedilo, ki je vstavljeno ob posredovanju sporočila, ki pravi, da sledi posredovano sporočilo.

en: Original message
sl: Izvirno sporočilo

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows
sl: Besedilo, ki je vstavljeno pri odgovarjanju na sporočilo (vrhnje pošiljanje), ki pravi, da sledi izvirno sporočilo.

en: Group Reply replies to list
sl: Skupinski odgovor je odgovor na dopisni seznam

en: Instead of the normal “Reply to All” behaviour, this option will make the “Group Reply” toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you’re replying.
sl: Namesto običajnega »odgovori vsem« omogoča možnost prikaz gumba orodne vrstice za »skupinski odgovor« za pošiljanje sporočila le na dopisni seznam, prek katerega je bilo prvotno sporočilo prejeto.

en: Put the cursor at the bottom of replies
sl: Postavi kazalec na dno odgovorov

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
sl: Uporabniki so različnih mnenj glede mesta kazalca pri odgovorih na sporočila. Ta možnost določa ali naj bo kazalec na vrhu ali na dnu sporočila.

en: Always request read receipt
sl: Vedno zahtevaj povratnico

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
sl: Ali se povratnica privzeto samodejno doda k vsakemu sporočilu.

en: Always request Delivery Status Notification
sl: Vedno zahtevaj obvestilo o stanju dostave

en: Whether a Delivery Status Notification request gets added to every message by default.
sl: Ali naj bo zahteva za obvestilo o stanju dostave privzeto dodana v vsako sporočilo.

en: What mode open the composer with
sl: V katerem načinu naj se odpre sestavljalnik

en: Spell checking languages
sl: Jeziki za preverjanje črkovanja

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
sl: Seznam jezikovnih kod slovarjev uporabljenih za črkovanje.

en: List of recently used spell checking languages
sl: Seznam jezikov za preverjanje črkovanja

en: List of dictionary language codes used for spell checking, which had been used recently.
sl: Seznam nedavno uporabljenih jezikovnih kod slovarjev uporabljenih za črkovanje.

en: How many recently used spell checking languages to remember
sl: Koliko nedavno uporabljenih črkovalnikov različnih jezikov naj si sistem zapomni

en: Show “Bcc” field when sending a mail message
sl: Pokaži polje »Skp« pri pošiljanju sporočila

en: Show the “Bcc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sl: Pokaži polje »Skp« pri pošiljanju poštnega sporočila. Možnost je mogoče nastaviti v meniju pogleda izbranega poštnega računa.

en: Show “Cc” field when sending a mail message
sl: Pokaži polje »Kp« pri pošiljanju sporočila

en: Show the “Cc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sl: Pokaži polje »Kp« pri pošiljanju poštnega sporočila. Možnost je mogoče nastaviti v meniju pogleda izbranega poštnega računa.

en: Show “From” override field when sending a mail message
sl: Pokaži polje »Od« pri pošiljanju sporočila

en: Show the “From” override field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sl: Pokaži polje »Od« pri pošiljanju poštnega sporočila. Možnost je mogoče nastaviti v meniju pogleda izbranega poštnega računa.

en: Show “Reply To” field when sending a mail message
sl: Pokaži polje »Odgovori« pri pošiljanju sporočila

en: Show the “Reply To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sl: Pokaži polje »Odgovori« pri pošiljanju poštnega sporočila. Možnost je mogoče nastaviti v meniju pogleda izbranega poštnega računa.

en: Show “Mail-Followup-To” field when sending a mail message
sl: Pokaži polje nadaljnje obravnave (»Mail-Followup-To«) pri pošiljanju sporočila

en: Show the “Mail-Followup-To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sl: Pokaži polje nadaljnje obravnave (»Mail-Followup-To«) pri pošiljanju poštnega sporočila. Možnost je mogoče nastaviti v meniju pogleda izbranega poštnega računa.

en: Show “Mail-Reply-To” field when sending a mail message
sl: Pokaži polje »Odgovori« (Mail-Reply-To) pri pošiljanju sporočila

en: Show the “Mail-Reply-To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sl: Pokaži polje »Odgovori« (Mail-Reply-To) pri pošiljanju poštnega sporočila. Možnost je mogoče nastaviti v meniju pogleda izbranega poštnega računa.

en: Show “From” field when posting to a newsgroup
sl: Pokaži polje »Od« pri objavi na novičarsko skupino

en: Show the “From” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
sl: Pokaži polje »Od« pri objavi na novičarski skupini. Možnost je mogoče nastaviti v meniju pogleda izbranega poštnega računa.

en: Show “Reply To” field when posting to a newsgroup
sl: Pokaži polje »Odgovori« pri objavi na novičarsko skupino

en: Show the “Reply To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
sl: Pokaži polje »Odgovori« pri objavi na novičarski skupini. Možnost je mogoče nastaviti v meniju pogleda izbranega poštnega računa.

en: Show “Mail-Followup-To” field when posting to a newsgroup
sl: Pokaži polje nadaljnje obravnave (»Mail-Followup-To«) pri objavi na novičarsko skupino

en: Show the “Mail-Followup-To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
sl: Pokaži polje nadaljnje obravnave (»Mail-Followup-To«) pri objavi na novičarski skupini. Možnost je mogoče nastaviti v meniju pogleda izbranega poštnega računa.

en: Show “Mail-Reply-To” field when posting to a newsgroup
sl: Pokaži polje »Odgovori« (Mail-Reply-To) pri objavi na novičarsko skupino

en: Show the “Mail-Reply-To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
sl: Pokaži polje »Odgovori« (Mail-Reply-To) pri objavi na novičarski skupini. Možnost je mogoče nastaviti v meniju pogleda izbranega poštnega računa.

en: Digitally sign replies when the original message is signed
sl: Digitalno podpiši odgovore sporočil, kadar je podpisano tudi izvirno sporočilo

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
sl: Samodejno omogoči podpise PGP ali S/MIME pri odgovarjanju na sporočilo, ki je bilo prav tako podpisano s PGP ali S/MIME

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
sl: Kodiraj imena datotek v načinu MS Outlook/GMail

en: Encode filenames in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly filenames with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
sl: Možnost omogoča kodiranje imen datotek v glavi sporočila na enak način kot v pri programih MS Outlook in Gmail. To omogoča pravilen prikaz imen z znaki v naboru UTF-8, ki jih pošilja program Evolution. Odjemalca uporabljata namesto RFC 2231 neveljaven standard RFC 2047.

en: Send messages through Outbox folder
sl: Pošlji sporočilo prek odhodne mape

en: Always save messages to Outbox folder when sending, to let a user choose when the messages should be sent.
sl: Vedno shrani poslano sporočilo v mapo Poslanih sporočil, da lahko uporabnik izbere, kdaj bo sporočilo poslano.

en: How long to delay Outbox flush when sending messages through Outbox folder
sl: Kako dolg naj bo časovni zamik pred pošiljanjem sporočila iz odhodne mape

en: A delay, in minutes, to wait for the Outbox folder flush. Less than 0 means never flush, 0 means immediately, the rest is the delay interval in minutes.
sl: Zakasnitev v minutah za pobrisanje mape Prejeto. Manj kot 0 pomeni, da se opravilo nikoli ne izvede, 0 pomeni, da se izvede takoj, preostalo pa je časovni zamik v minutah.

en: Include signature in new messages only
sl: Podpis vključi le v novih sporočilih.

en: Include selected signature only for new messages, but have no signature added for Replies or Forwards.
sl: Izbran podpis vključi le v nova, ne pa tudi v odgovore in posredovana sporočila.

en: Put personalized signatures at the top of replies
sl: Postavi poosebljene podpise na vrh odgovorov

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
sl: Uporabniki so različnih mnenj glede mesta podpisa pri odgovorih na sporočila. Ta možnost določa, ali naj bo podpis na vrhu ali na dnu sporočila.

en: Do not add signature delimiter
sl: Ne dodaj razmejevalnika podpisa

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
sl: Izbrana možnost pri sestavljanju sporočila onemogoči dodajanje razmejilnika podpisa pred podpis.

en: Keep original message signature in replies
sl: Ohrani izvorni podpis sporočila v odgovorih

en: When set to TRUE, keep original message signature in replies, otherwise strip the signature and everything below it when replying to the message.
sl: Izbrana možnost določa, da bo v odgovorih vedno ohranjen izvorni podpis, sicer se ta izbriše skupaj z vso vsebino.

en: Ignore list Reply-To:
sl: Prezri seznam odgovori-na:

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the “Reply to List” action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
sl: Nekateri dopisni seznami določajo možnost odgovori-na: s katerim se sporočila pošiljajo na seznam tudi, če je izbrana možnost zasebnega sporočila pošiljatelju. Izbrana možnost poskuša prezreti odgovarjanje na naslov dopisnega seznama. Program Evolution bo zahteval potrditev za pošiljanje ali na zasebni naslov ali na dopisni seznam.

en: List of localized “Re”
sl: Seznam krajevno prilagojenih okrajšanih predpon »Re:«

en: Comma-separated list of localized “Re” abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “Re” prefix. An example is “SV,AV”.
sl: Z vejico ločen seznam krajevno prilagojenih okrajšanih predpon za odgovor na sporočilo v vrstici zadeve. Ta se izpiše med odgovarjanjem na sporočilo kot prevod običajne predpone »Re:«. Primer je »Odg.: ali Odgovor:«.

en: List of localized “Re” separators
sl: Seznam krajevno prilagojenih okrajšanih predpon »Re:«

en: A list of localized “Re” separators, used to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “:” and the Unicode “︰” separators.
sl: Z vejico ločen seznam krajevno prilagojenih okrajšanih predpon »Re« za odgovor na sporočilo v vrstici zadeve, ki je namenjen krajšanju besedila zadeve med odgovarjanjem na sporočilo. Ta je pred dvopičjem » : « oziroma unikod ločilnikom »︰«.

en: Use localized “Fwd”/“Re” in message Subject
sl: Uporabi jezikovno prilagojena okrajšave »Pos«/»Odg« v zadevi sporočila

en: When set to true, uses localized “Fwd”/“Re” in message Subject on reply and forward as provided by current locale translation, otherwise uses unlocalized version.
sl: Izbrana možnost določa, da bo pri odgovoru na sporočilo uporabljena jezikovno prilagojena okrajšava za posredovanje in odgovor »Pos / Odg« v zadevi sporočila.

en: Number of characters for wrapping
sl: Število znakov za prelom besedila

en: Will autowrap lines after given number of characters.
sl: Omogoči prelom vrstic po določenem številu vpisanih znakov

en: Number of To and CC recipients to ask “prompt-on-many-to-cc-recips” from
sl: Največje število prejemnikov Za in Kp, preden se pokaže opozorilo o večjem številu prejemnikov

en: When to ask, when the number of To and CC recipients reaches this value.
sl: Po koliko dodanih stikih naj se pokaže opozorilo o številu prejemnikov.

en: Whether to always show main toolbar
sl: Ali naj bo vedno prikazana glavna orodna vrstic

en: If set to “true”, the main toolbar will be visible.
sl: Izbrana možnost določa, da bo glavna orodna vrstica vidna.

en: Whether to always show edit toolbar
sl: Ali naj bo vedno prikazana možnost urejanja orodne vrstice

en: If set to “true”, the edit toolbar will be visible.
sl: Izbrana možnost določa, da bo možnost urejanja vedno vidna.

en: Whether to always show Sign and Encrypt buttons on the toolbar
sl: Ali naj bosta v orodni vrstici prikazana gumba Podpiši in Šifriraj

en: If set to “true”, the Sign and Encrypt buttons for either PGP or S/MIME are always shown in the composer’s toolbar. Otherwise they are shown only when being used.
sl: Izbrana možnost omogoči, da bosta gumba Podpiši in Šifriraj za PGP ali S/MIME vedno vidna v orodni vrstici. V nasprotnem primeru bosta vidna le, če sta uporabljena.

en: Wrap quoted text in replies
sl: O dogovorih na sporočilo prelomi predhodno besedilo

en: If set to “true” quoted text in replies will be wrapped.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo izvorno besedilo v odgovoru vedno prelomljeno.

en: Paste plain text as preformatted
sl: Prilepi besedilo kot oblikovano

en: When set, paste a plain text into the composer body as Preformatted paragraph. When not set, paste it as Normal paragraph.
sl: Izbrana možnost omogoči lepljene besedila v okno sestavljalnika kot oblikovan odstavek, neizbrana pa kot običajni odstavek.

en: Convert UTC time in reply credits to local time
sl: Pretvori čas UTC v odgovorih na krajevni čas

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time when it’s in UTC in the message.
sl: Ali naj bo čas pri odgovarjanju pretvorjen na krajevni čas, če je v prejetem sporočilu čas UTC.

en: Convert time in reply credits to local time
sl: Pretvori čas v odgovorih na krajevni čas

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time. This converts any time, not only UTC times, for which “composer-reply-credits-utc-to-localtime” can be used.
sl: Ali naj bo čas pri odgovarjanju pretvorjen na krajevni čas. Slednje se pretvori v vsakem primeru, ne le časi UTC, za katere lahko uporabite »composer-reply-credits-utc-to-localtime«.

en: Use user date format in reply credits
sl: Uporabi datumski zapis uporabnika v odgovoru

en: Whether the date in reply credits should be shown in the user date format. If unset, shows the header value from the original message.
sl: Ali naj bo datum v odgovorih prikazan v uporabnikovem zapisu. Nedoločena možnost pokaže glavno vrednost iz izvornega sporočila.

en: Mark replied to messages as read
sl: Označi odgovorjena sporočila kot prebrana

en: When replying to a message and marking it as being replied to, then whether also mark it as read.
sl: Med odgovarjanjem na sporočilo, ki je označeno kot odgovorjeno, naj bo označeno tudi kot prebrano.

en: Whether start Plain Text composer with Preformatted paragraph mode
sl: Ali naj se stavljalnik besedila zažene v načinu oblikovanega odstavka

en: When set to true, new Plain Text messages will have preselected Preformatted paragraph mode. The Normal paragraph mode will be used when set to false.
sl: Izbrana možnost omogoči, da so nova sporočila vnaprej izbrana v oblikovalnem načinu. V obratnem primeru je izbran običajni način odstavka.

en: Whether to obey Content-Disposition:inline message header hint
sl: Ali naj se upošteva pravilo prikazovanja prilog znotraj sporočila

en: Set to “false” to block automatic display of attachments with Content-Disposition: inline.
sl: Neizbrana nastavitev onemogoči samodejno prikazovanje prilog znotraj sporočila.

en: Save file format for drag-and-drop operation
sl: Shrani datoteko v obliki primerni za delovanje s povleci in spusti

en: Can be either “mbox” or “pdf”.
sl: Lahko je »mbox« ali »pdf«.

en: Show image animations
sl: Pokaži animacije slik

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
sl: Omogoči animirane slike v pošti HTML. Animirane slike so za veliko uporabnikov nadležne, zato rajši vidijo običajne slike.

en: Enable or disable type ahead search feature
sl: Omogoči ali onemogoči možnost iskanja med tipkanjem

en: Enable the sidebar search feature to allow interactive searching of folder names.
sl: Omogoči zmožnost iskanja v stranski vrstici za interaktivno iskanje imen map.

en: Enable or disable magic space bar
sl: Omogoči ali onemogoči možnost čarobne preslednice

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
sl: Izbrana možnost omogoči uporabo preslednice za drsenje v predogledu sporočila, seznama sporočil in map.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
sl: Omogoči uporabo nastavitve ogleda seznama podobnih sporočil za vse mape

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
sl: Izbrana možnost omogoči uporabo podobnega seznama sporočil za vse mape.

en: Enable to use the same search settings for all folders
sl: Omogoči uporabo enakih nastavitev iskanja za vse mape

en: This is considered only in combination with the 'global-view-setting'.
sl: Možnost je uporabna le skupaj z nastavitvijo splošnega pogleda »global-view-setting«.

en: Mark citations in the message “Preview”
sl: Označi navedek besedila v »predogledu« sporočila

en: Mark citations in the message “Preview”.
sl: Označi navedek besedila v »predogledu« sporočila.

en: Citation highlight color
sl: Barva poudarjanja navedka

en: Citation highlight color.
sl: Barva poudarjanja navedka.

en: Enable/disable caret mode
sl: Omogoči/onemogoči način kazalke

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
sl: Omogoči način kazalke, pri katerem je med branjem pošte viden kazalec.

en: Default charset in which to display messages
sl: Privzeti znakovni nabor za prikaz sporočil

en: Default charset in which to display messages.
sl: Privzeti znakovni nabor za prikaz sporočil.

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
sl: Samodejno naloži slike sporočil HTML prek HTTP

en: Show notification about missing remote content
sl: Pokaži obvestilo o manjkajoči vsebini z oddaljenega strežnika

en: When the message preview shows a message which requires to download remote content, while the download is not allowed for the user or the site, then show a notification about it on top of the preview panel.
sl: Kadar je treba za predogled sporočila prejeti oddaljeno vsebino, tega pa uporabnik na strani ne more storiti, pokaži obvestilo na vrhu okna predogleda.

en: Show Animations
sl: Pokaži animacije

en: Show animated images as animations.
sl: Animirane slike prikaži kot animacije.

en: Show all message headers
sl: Pokaži vse glave sporočila

en: Show all the headers when viewing a messages.
sl: Pokaže vse glave med pregledovanjem sporočil

en: List of headers to show when viewing a message.
sl: Seznam glav, ki naj bodo pokazane med ogledom sporočila.

en: Each header is represented as a pair: the header name, and a boolean indicating whether the header is enabled. Disabled headers are not shown when viewing a message, but are still listed in Preferences.
sl: Vsaka glava je predstavljena kot par: ime glave in logična vrednost. Slednja določa ali je glava omogočena. Onemogočene glave niso prikazane med pregledovanjem sporočila, so pa še vedno izpisane med možnostmi.

en: Show photo of the sender
sl: Pokaži fotografijo pošiljatelja

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
sl: Pokaži fotografijo pošiljatelja na pladnju branja sporočil.

en: Search libravatar.org for photo of the sender
sl: Poišči fotografijo pošiljatelja na libravatar.org

en: Allow searching also at libravatar.org for photo of the sender.
sl: Dovoli iskanje fotografije pošiljatelja tudi na libravatar.org.

en: Mark as Seen after specified timeout
sl: Označi kot videno po navedeni zakasnitvi

en: Mark as Seen after specified timeout.
sl: Označi kot videno po navedeni zakasnitvi.

en: Mark as Seen always after specified timeout
sl: Označi kot videno po navedeni zakasnitvi.

en: If set to true, the selected message will be set as unread after the timeout also after the folder change.
sl: Izbrana možnost omogoči označevanje sporočila kot neprebranega po preteku časovne omejitve tudi po spremembi mape.

en: Timeout for marking messages as seen
sl: Čas po katerem se sporočilo označi kot videno

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
sl: Čas v milisekundah po katerem se sporočilo označi kot videno.

en: Show Attachment Bar
sl: Pokaži vrstico prilog

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments.
sl: Pokaži orodno vrstico prilog pod predogledom sporočila, če so te priložene sporočilu.

en: Sender email-address column in the message list
sl: Stolpec elektronskega naslova na seznamu sporočil

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
sl: Pokaži elektronski naslov pošiljatelja v ločenem stolpcu na seznamu sporočil.

en: Show deleted messages in the message-list
sl: Pokaži izbrisana sporočila na seznamu sporočil

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
sl: Pokaži izbrisana sporočila (prečrtana) na seznamu sporočil.

en: Show junk messages in the message-list
sl: Pokaži neželena sporočila na seznamu sporočil

en: Show junk messages (with a red strike-through) in the message-list.
sl: Pokaže neželena sporočila (rdeče prečrtana) na seznamu sporočil.

en: Enable Unmatched search folder
sl: Omogoči neujemajoče iskalne mape

en: Enable Unmatched search folder within Search Folders. It does nothing if Search Folders are disabled.
sl: Omogoči neujemajoče iskalne mape znotraj iskalnih map. Možnost ni dejavna, če je onemogočena nadrejena možnost iskalnih map.

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
sl: Skrije predogled map in odstrani izbiro

en: This key is read only once and reset to “false” after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
sl: Ključ je določen le za enkratno branje, po branju pa se samodejno ponastavi na »napak». To odstrani oznako sporočila na seznamu in odstrani predogled za to mapo.

en: Height of the message-list pane
sl: Višina pladnja seznama sporočil

en: Height of the message-list pane.
sl: Višina pladnja seznama sporočil.

en: Whether message headers are collapsed in the user interface
sl: Ali naj bodo glave sporočil zložene v uporabniškem vmesniku

en: Width of the message-list pane
sl: Širina pladnja s seznamom sporočil

en: Width of the message-list pane.
sl: Širina pladnja s seznamom sporočil.

en: Layout style
sl: Slog razporeditve

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. “0” (Classic View) places the preview pane below the message list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
sl: Slog razporeditve določa kje bosta postavljena pladenj predogleda in seznam sporočil. Vrednost »0« predstavlja običajni pogled s pladnjem predogleda pod seznamom sporočil, »1« pa določa navpični slog, kjer sta okni eno ob drugem.

en: Variable width font
sl: Pisava spremenljive širine

en: The variable width font for mail display.
sl: Pisava spremenljive širine za prikaz pošte.

en: Terminal font
sl: Pisava terminala

en: The terminal font for mail display.
sl: Pisava terminala za prikaz pošte.

en: Use custom fonts
sl: Uporabi pisave po meri

en: Use custom fonts for displaying mail.
sl: Za prikaz pošte uporabi pisave po meri.

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
sl: Stisne prikaz naslovov v poljih ZA/KP/SKP

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
sl: Stisne prikaz naslovov v poljih ZA/KP/SKP na število, navedeno v address_count.

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
sl: Število naslovov za prikaz v poljih ZA/KP/SKP

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a “...” is shown.
sl: Nastavitev določa število naslovov, ki se prikažejo v privzetem pogledu seznama, za katerimi se izpiše tropičje » … «.

en: Show mails in headers part of the message preview when name is available
sl: Pokaži sporočila v delu predogleda glave, če je ime na voljo

en: When set to false, the mail addresses which contain both the name and the email parts in headers like To/Cc/Bcc will be shown only with the name part, without the actual email, with the name made clickable.
sl: Neizbrana možnost omogoči prikaz le imena v zapisu glave Za/Kp/Skp, če je zapis dvodelen iz imena in elektronskega naslova, ime pa postane klikljivo.

en: Thread the message-list based on Subject
sl: Združi sporočila v niti na podlagi Zadeve

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
sl: Ali naj se pravila nitenja, ko sporočila ne vsebujejo glav Kot-Odgovor-Na ali Reference, navezujejo na Zadevo sporočila.

en: Default value for thread expand state
sl: Privzeta vrednost stanja razpetih niti sporočil

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
sl: Nastavitev določa ali naj niti sporočil ostanejo privzeto razširjene ali zložene. Spreminjanje nastavitve zahteva ponoven zagon programa.

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
sl: Ali naj bodo niti razvrščene po zadnjih sporočilih v niti

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message’s date. Evolution requires a restart.
sl: Nastavitev določa, ali naj privzete niti sporočil ostanejo razvrščene po zadnjemu sporočilu v vsakem nizu in ne po datumu sporočila. Spreminjanje nastavitve zahteva ponovni zagon programa.

en: Whether sort thread children always ascending
sl: Ali naj bodo razvrščene podrejene niti vedno naraščajoče

en: This setting specifies whether the thread children should be sorted always ascending, rather than using the same sort order as in the thread root level.
sl: Nastavitev določa, ali naj bo podrejena nit sporočil razvrščena naraščajoče in ne enako kot korenska raven niti.

en: Whether to compress thread level
sl: Ali naj bo raven niti stisnjena

en: Set to true to compress thread levels for flat conversations, to make the level not so deep.
sl: Izbrana možnost stisne ravni niti za prikaz ploskega pogovora, s čimer zmanjša ravni.

en: Whether to generate flat threads
sl: Ali želite ustvariti ploske niti

en: Set to true to generate flat threads. That is, the thread will have only one level, with no sublevels.
sl: Nastavite na resnično (true), da ustvarite ploske niti. To pomeni, da bo nit imela samo eno raven, brez podravni.

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
sl: Račune v drevesu map razvrsti abecedno

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user
sl: Pove, kako naj bodo razvrščeni računi v drevesu map v pogledu pošte. Izbrana možnost pomeni abecedno razvrščanje z izjemo map na tem računalniku in iskalnih map, sicer pa se računi razvrstijo po zaporedju, ki ga določi uporabnik.

en: Log filter actions
sl: Beleži dejanja filtra

en: Log filter actions to the specified log file.
sl: Beleži dejanja filtra v navedeno dnevniško datoteko.

en: Logfile to log filter actions
sl: Dnevniška datoteka za beleženje dejanj filtra

en: If not set, or being “stdout”, then the logging is done to stdout, instead to a file.
sl: Če možnost ni nastavljena oziroma je nastavljen standardni odvod, naj se beleženje izvaja odvod in ne v datoteko.

en: Flush Outbox after filtering
sl: Počisti odhodni predal po filtriranju

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any “Forward to” filter action and approximately one minute after the last action invocation.
sl: Ali naj bo odhodni predal po filtriranju počiščen. Čiščenje odhodnega predala se bo zgodilo samo ko je bilo uporabljeno dejanje filtra 'Posreduj na' in približno eno minuto po preklicu zadnjega dejanja.

en: Default forward style
sl: Privzet način posredovanja

en: Default reply style
sl: Privzet način odgovarjanja

en: Forward and reply attribution language tag, like en_US. Empty string means to use the same language as the user interface.
sl: Posredovanje in odziv na oznako določila jezika, kot je na primer sl_SI. Prazen niz pomeni uporabo jezika, enakega jeziku uporabniškega vmesnika.

en: Prompt on send when using key accelerator (Ctrl+Enter)
sl: Zahtevaj potrdilo pošiljanja, če je uporabljena pospeševalna tipka (Ctrl+Enter)

en: Prompt the user when he or she tries to send a message with a key accelerator.
sl: Opozori uporabnika, preden pošlje sporočilo s kombinacijo tipk.

en: Prompt on empty subject
sl: Opozori ob prazni zadevi

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
sl: Opozori uporabnika, preden pošlje sporočilo brez Zadeve.

en: Prompt when emptying the trash
sl: Opozori ob praznjenju smeti

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
sl: Opozori uporabnika, preden izprazni smeti.

en: Prompt when user expunges
sl: Opozori ob počiščenju

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
sl: Opozori uporabnika, preden počisti mapo.

en: Prompt when user calls Empty Junk
sl: Opozori uporabnika, preden izprazni mapo vsiljenih sporočil.

en: Prompt the user when he or she tries to Empty a Junk folder.
sl: Opozori uporabnika, ko ta želi počistiti mapo vsiljene in neželene pošte.

en: Prompt when user marks message as Junk
sl: Opozori, ko uporabnik označi sporočilo kot vsiljene.

en: Prompt the user when he or she tries to mark a message as Junk.
sl: Opozori uporabnika, preden označi sporočilo kot vsiljeno.

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
sl: Opozori pred pošiljanjem prejemnikov, ki niso vpisani kot veljavni poštni naslovi

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
sl: Onemogoči ali omogoči možnost ponavljajočih se obvestil, ki opozorijo na poskus pošiljanja sporočila prejemnikom, ki niso vpisani kot poštni naslovi.

en: Prompt when user only fills Bcc
sl: Opozori uporabnika, ko izpolni le prejemnike Skp

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
sl: Opozori uporabnika, ko želi poslati sporočilo brez navedenih prejemnikov v poljih Za ali Kp.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
sl: Opozori uporabnika, ko želi poslati neželen HTML

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
sl: Opozori uporabnika, ko želi pošto v zapisu HTML poslati prejemnikom, ki morda ne želijo prejemati oblikovanega sporočila.

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
sl: Opozori uporabnika, ko želi hkrati odpreti 10 ali več sporočil.

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
sl: Opozori uporabnika, da poskuša odpreti 10 ali več sporočil hkrati.

en: Prompt while marking multiple messages
sl: Opozori ob označevanju več sporočil

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
sl: Onemogoči ali omogoči opozorilo pri označevanju več sporočil.

en: Prompt when deleting messages in search folder
sl: Opozori ob brisanju sporočil v iskalni mapi

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
sl: Onemogoči ali omogoči ponavljajoča se obvestila, da brisanje sporočil iz iskalne mape sporočila trajno izbriše in ne zgolj odstrani iz zadetkov iskanja.

en: Asks whether to copy a folder by drag-and-drop in the folder tree
sl: Zahteva potrditev pred kopiranjem mape z načinom povleci-in -pusti v drevesni strukturi map.

en: Possible values are: “never” — do not allow copy with drag-and-drop of folders in folder tree, “always” — allow copy with drag-and-drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
sl: Mogoče vrednosti so: »nikoli« – ne dovoli kopiranja map z načinom povleci-in-spusti v drevesu map, »vedno« – dovoli kopiranje map z načinom povleci-in-spusti v drevesu map brez poziva in »vprašaj« – (ali poljubna druga vrednost), pri kateri je zahtevan odziv uporabnika.

en: Asks whether to move a folder by drag-and-drop in the folder tree
sl: Zahteva potrditev pred premikanjem mape z načinom povleci-in-spusti v drevesni strukturi map.

en: Possible values are: “never” — do not allow move with drag-and-drop of folders in folder tree, “always” — allow move with drag-and-drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
sl: Možne vrednosti so: »nikoli« – ne dovoli premikanja map z načinom povleci-in-spusti v drevesu map, »vedno« – dovoli premikanje map z načinom povleci-in-spusti v drevesu map brez poziva in »vprašaj« – (ali poljubna druga vrednost), pri kateri je zahtevan odziv uporabnika.

en: Prompt when replying privately to list messages
sl: Opozori med zasebnim odgovarjanjem na sporočilo dopisnega seznama

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
sl: Onemogoči ali omogoči možnost ponavljajočih se opozoril z vprašanjem ali pošiljate zasebni odgovor na sporočilo prejeto prek dopisnega seznama.

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
sl: Opozori kadar dopisni seznam prejema zasebne odgovore

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
sl: Onemogoči ali omogoči možnost ponavljajočih se opozoril z opozorilom, da je zasebni odgovor na sporočilo, ki je prispelo prek dopisnega seznama, poslano prek odgovori-na možnosti nazaj na dopisni seznam.

en: Prompt when replying to many recipients
sl: Opozori med odgovarjanjem več prejemnikom

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
sl: Onemogoči ali omogoči možnost ponavljajočih se opozoril z vprašanjem ali pošiljate odgovor več prejemnikom.

en: Prompt when switching composer format and the content needs to lose its formatting
sl: Opomni na preklop načina sestavljalnika, pri čemer se počisti celotno oblikovanje sporočila.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are switching composer format and the content needs to lose its formatting.
sl: Omogoči oziroma onemogoči ponavljajoča se opozorila pri preklopu načina sestavljalnika, pri čemer se počisti celotno oblikovanje sporočila.

en: Prompt when sending to many To and CC recipients
sl: Opozori pred pošiljanjem več prejemnikom

en: Enable or disable the prompt when sending to many To and CC recipients. The “composer-many-to-cc-recips-num” defines the threshold.
sl: Možnost omogoči opozorilo pri pošiljanju sporočila več prejemnikom Za in Kp. Prag določa vrednost omejitve števila.

en: List of addresses, or even parts of addresses, which accept HTML
sl: Seznam naslovov ali celo delov naslovov, ki sprejemajo HTML

en: It's a complementary option for “prompt-on-unwanted-html”, containing list of addresses, which accept HTML messages.
sl: To je dopolnilna možnost za »prompt-on-unwanted-html«, ki vsebuje seznam naslovov, ki sprejemajo sporočila HTML.

en: Policy for automatically closing the message browser window when forwarding or replying to the displayed message.
sl: Pravila za samodejno zapiranje okna brskalnika sporočil med odgovarjanjem ali posredovanjem prikazanega sporočila.

en: Empty Trash folders on exit
sl: Ob izhodu iz programa izprazni mape smeti

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
sl: Ob izhodu iz programa izprazni vse mape smeti

en: Minimum days between emptying the trash on exit
sl: Najmanjše število dni med praznjenji koša ob izhodu

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
sl: Najmanjši čas med praznjenji koša ob izhodu v dneh.

en: Last time Empty Trash was run
sl: Čas zadnjega praznjenja koša

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
sl: Čas zadnjega praznjenja koša v dneh od epoha (1. Januar 1970).

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
sl: Čas v sekundah, ko je obvestilo o napaki prikazano v vrstici stanja.

en: Level beyond which the message should be logged.
sl: Raven nad katero bi moralo sporočilo biti zabeleženo.

en: This can have three possible values. “0” for errors. “1” for warnings. “2” for debug messages.
sl: Mogoče so tri vrednosti; »0« za napake, »1« za opozorila in »2« za sporočila razhroščevanja.

en: Show original “Date” header value.
sl: Pokaži izvorno vrednost »datuma« v glavi sporočila.

en: Show the original “Date” header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show “Date” header value in a user preferred format and local time zone.
sl: Pokaži osnovno glavo »Datum« (s krajevnim časom le v primeru, da sta je časovni pas različen). V nasprotnem primeru, bo glava polja »datuma« pokazana v prednostni obliki uporabnika in v krajevnem časovnem pasu.

en: List of Labels and their associated colors
sl: Seznam oznak in z njimi povezanih barv

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
sl: Seznam oznak, ki jih pozna poštna komponenta programa Evolution. Seznam vsebuje nize v obliki ime:barva, kjer je barva podana v šestiškem kodiranju HTML.

en: Check incoming mail being junk
sl: Preveri prejeto pošto za vsiljena sporočila

en: Run junk test on incoming mail.
sl: Med prejetimi sporočili izvedi preizkus za vsiljeno pošto.

en: Empty Junk folders on exit
sl: Ob izhodu iz programa izprazni mapo vsiljene pošte

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
sl: Ob izhodu iz programa izprazni vse mape vsiljene pošte.

en: Minimum days between emptying the junk on exit
sl: Najmanjše število dni med praznjenji vsiljene pošte ob izhodu

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
sl: Najmanjši čas med praznjenji vsiljene pošte ob izhodu v dneh.

en: Last time Empty Junk was run
sl: Čas zadnjega praznjenja vsiljene pošte

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
sl: Čas zadnjega praznjenja vsiljene pošte v dneh od 1. januarja 1970.

en: The default plugin for Junk hook
sl: Privzeti vstavek za vsiljeno pošto

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won’t fall back to the other available plugins.
sl: Privzeti vstavek za pregled vsiljene pošte, čeprav je lahko hkrati omogočenih več vstavkov. Če je privzeti vstavek onemogočen, se preverjanje ne povrne na ostale razpoložljive vstavke.

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
sl: Določa ali naj bo imenik pregledan za elektronski naslov pošiljatelja

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn’t be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
sl: Možnost določa ali naj se elektronski naslov pošiljatelja poišče tudi v imeniku. Če je naslov pošiljatelja najden, sporočilo ni nikoli označeno kot neželena pošta. Imena pregleda v imenikih, označenih za samodejno dopolnjevanje. Postopek je lahko počasen, če so v uporabi tudi oddaljeni imeniki kot je LDAP.

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
sl: Določa ali naj bo za filtriranje vsiljene pošte imenik pregledan le v krajevnem imeniku

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
sl: Možnost je povezana s ključem preverjanja imenika in je uporabljena za določevanje vpogleda v naslove krajevnega imenika za izločevanje pošte poslane s strani znanih stikov iz filtriranja vsiljene pošte.

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
sl: Določa ali so za preverjanje vsiljene pošte uporabljene glave po meri.

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
sl: Določa ali so za preverjanje vsiljene pošte uporabljene glave po meri. Če je možnost omogočena in so glave omenjene, se izboljša hitrost preverjanja vsiljene pošte.

en: Custom headers to use while checking for junk.
sl: Glave po meri za uporabo pri preverjanju vsiljene pošte.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format “headername=value”.
sl: Glave po meri za uporabo pri preverjanju vsiljene pošte. Zapis je v obliki »imeglave=vrednost«.

en: UID string of the default account.
sl: Niz UID privzetega računa.

en: Save directory
sl: Shrani mapo

en: Directory for saving mail component files.
sl: Mapa za shranjevanje datotek sestavnih delov pošte.

en: Save format
sl: Oblika zapisa za shranjevanje

en: Last used format when saving messages to file.
sl: Nnazadnje uporabljena vrsta zapisa pri shranjevanju sporočil v datoteko.

en: Composer load/attach directory
sl: Mapa nalaganja/prilaganja sestavljalniku

en: Directory for loading/attaching files to composer.
sl: Mapa za nalaganje/pripenjanje datotek k sestavljalniku.

en: Check for new messages on start
sl: Preveri za nova sporočila ob zagonu

en: Whether to check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
sl: Ali naj program preveri za nova sporočilu ob zagonu programa. To dejanje vključuje tudi pošiljanje sporočil iz odhodne mape.

en: Check for new messages in all active accounts
sl: Preveri za nova sporočila v vseh dejavnih računih

en: Whether to check for new messages in all active accounts regardless of the account “Check for new messages every X minutes” option when Evolution is started. This option is used only together with “send_recv_on_start” option.
sl: Ali naj program preveri za nova sporočila v vseh dejavnih računih ob zagonu programa Evolution ne glede na možnost »Preveri za nova sporočila vsakih X minut«. Ta možnost se uporablja le skupaj z možnostjo »pošiljanja in prejemanja ob zagonu programa«.

en: Server synchronization interval
sl: Časovni razmik usklajevanja strežnika

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
sl: Nadzira kako pogosto se krajevne spremembe uskladijo z oddaljenim poštnim strežnikom. Časovni razmik mora biti vsaj 30 sekund.

en: Allow expunge in virtual folders
sl: Dovoli počiščenje v navideznih mapah

en: Enables Expunge in virtual folders, which means that the Folder→Expunge will be callable in virtual folders, while the expunge itself will be done in all folders for all deleted messages within the virtual folder, not only for deleted messages belonging to the virtual folder.
sl: Omogoči počiščenje sporočil v navideznih mapah, kar pomeni, da bo možnost Mapa→Počisti usklajena z dejanskimi sporočili. To vpliva na vsa sporočila, ki so v vseh mapah.

en: Inherit theme colors in HTML format
sl: Prevzemi barve teme v načinu HTML

en: When enabled the theme colors for background, text and links are sent in resulting HTML formatted message.
sl: Izbrana možnost omogoči, da se barve, ozadje, besedilo in povezave pošljejo kot HTML oblikovano sporočilo.

en: An Archive folder for On This Computer folders.
sl: Arhivska mapa za mape Na tem računalniku.

en: An Archive folder to use for Messages|Archive... feature when in an On This Computer folder.
sl: Mapa arhiva, ki naj bo uporabljen za možnost Sporočila|Arhiv … , ko je v uporabi v ustrezni mapi.

en: Whether the To Do bar is visible in the main window
sl: Ali naj bo vrstica opravil prikazana v glavnem oknu

en: Stores whether the To Do bar is visible in the main window.
sl: Shrani nastavitev možnosti prikazovanja orodne vrstice opravil v glavnem oknu.

en: Width of the To Do bar in the main window
sl: Širina vrstice opravil v glavnem oknu

en: Holds the width of the To Do bar for the main window.
sl: Shrani nastavitev širine vrstice opravil v glavnem oknu.

en: Whether the To Do bar is visible in a sub-window
sl: Ali naj bo vrstica opravil vidna tudi v podrejenem oknu

en: Stores whether the To Do bar is visible in a sub-window.
sl: Shrani nastavitev ali naj bo orodna vrstica nalog vidna tudi v vseh podrejenih oknih.

en: Width of the To Do bar in a sub-window
sl: Širina vrstice opravil v podrejenem oknu

en: Holds the width of the To Do bar for a sub-window.
sl: Shrani nastavitev širine vrstice opravil v podrejenem oknu.

en: Whether the To Do bar should show also completed tasks
sl: Ali naj bodo v vrstici opravil vidne tudi končane naloge

en: Stores whether the To Do bar should show also completed tasks.
sl: Shrani nastavitev prikaza končanih nalog v vrstici opravil.

en: Whether the To Do bar should show also tasks without Due date
sl: Ali naj bodo v vrstici opravil vidne tudi naloge, ki nimajo določenega datuma končanja

en: Stores whether the To Do bar should show also tasks without Due date.
sl: Shrani nastavitev prikaza nalog, ki nimajo določenega datuma končanja, v vrstici opravil.

en: How many days to show in the To Do bar
sl: Koliko dni naj bo prikazanih v vrstici načrtovanih opravil

en: Values out of range are clamped to the boundary.
sl: Vrednosti izven obsega so samodejno omejene na ustrezne vrednosti.

en: Use smaller font for time in the To Do bar
sl: Uporabi manjšo pisavo za čas v vrstici opravil

en: Show start up wizard
sl: Pokaži čarovnika prvega zagona

en: Whether show start up wizard when there is no mail account configured.
sl: Ali naj bo, kadar ni nastavljenega nobenega računa za elektronsko pošto, prikazan čarovnik za nastavljanje.

en: Whether go to the previous message after message deletion
sl: Ali naj pogled skoči na predhodno sporočilo po brisanju izbranega.

en: If set to true, goes to the previous message when the selected is deleted; or to the next message, when it’s set to false.
sl: Izbrana možnost določa, da bo ob brisanju izbranega sporočila, pokazano predhodno sporočilo, če možnost ni izbrana, pogled skoči na naslednje sporočilo.

en: Show Subject above Sender in Messages column
sl: Pokaži zadevo nad poljem pošiljatelja v stolpcu sporočil

en: Whether to show Subject above Sender (From/To) in the Messages column, usually shown in the Vertical/Wide view of the message list. Change of this option requires restart of the Evolution.
sl: Ali naj bo prikazana zadeva nad pošiljateljem (Od/Za) v stolpcu sporočila, običajno pokazanega v navpičnem oziroma širokem pogledu seznama sporočil. Sprememba te možnosti zahteva ponoven zagon programa Evolution.

en: Visually wrap long lines in composer
sl: Vizualno prelomi dolge vrstice v sestavljalniku sporočila

en: Whether to visually wrap long lines of text to avoid horizontal scrolling
sl: Ali naj bodo dolge vrstice prelomljene, da se prepreči uporaba vodoravnega drsnika.

en: Alternative reply style
sl: Način odgovarjanja

en: Composer mode to use.
sl: Način sestavljalnika za uporabo.

en: Put the cursor at the bottom of alternative replies
sl: Postavi kazalec na dno odgovorov

en: This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
sl: Nastavitev določa, ali je kazalka postavljena na vrh ali na dno sporočila pri alternativnem odgovoru

en: Put the signature at the top of the message
sl: Postavi podpis na vrh sporočila

en: This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
sl: Nastavitev določa, ali je podpis postavljena na vrh ali na dno sporočila pri alternativnem odgovoru.

en: Apply chosen template when using Alternative Reply
sl: Uporabi izbrano predlogo pri uporabi alternativnega odgovora

en: Last chosen template’s folder URI for Alternative Reply
sl: Vrednost UID mape nazadnje izbrane predloge za alternativni odgovor

en: Last chosen template’s message UID for Alternative Reply
sl: Vrednost UID nazadnje izbrane predloge sporočila za alternativni odgovor

en: Whether preserve original message subject when applying template for Alternative Reply
sl: Ali naj se izvorna zadeva sporočila ohrani pri uveljavitvi predloge alternativnega odgovora

en: Whether set “body” in mailto: URI as Preformatted paragraph style. If set to “false”, then Normal paragraph style will be used.
sl: Ali naj bo nastavljena vrednost »body« v naslovu URI zapisa mailto: kot oblikovan slog odstavka. Neizbrana možnost določa običajen slog izpisa.

en: Close the message browser window when the selected message is deleted or marked as Junk.
sl: Zapri okno pregleda sporočila, če je izbrano sporočilo izbrisano oziroma označeno kot vsiljeno.

en: Collapse archive folders in Move/Copy message to Folder and Go to Folder selectors.
sl: Zloži mape arhivov pri Premakni/Kopiraj sporočilo v Mapo in skoči na izbirnik map.

en: Where to lookup recipient S/MIME certificates or PGP keys when encrypting messages.
sl: Kje iskati potrdila S/MIME prejemnikov pred šifriranjem sporočil.

en: The “off” value completely disables certificate lookup; the “autocompleted” value provides certificates only for auto-completed contacts; the “books” value uses certificates from auto-completed contacts and searches in books marked for auto-completion.
sl: Vrednost »brez« popolnoma onemogoči iskanje potrdil. Vrednost »samodejnega dokončevanja« uporablja le izbran seznam stikov, vrednost »zbirke« pa uporablja potrdila iz istega seznama in iskanja v za to določenih zbirkah.

en: Whether Send/Receive should also download of messages for offline.
sl: Ali naj bodo med prejemanjem sporočila shranjena tudi za delo brez povezave.

en: If enabled, whenever Send/Receive is run it also runs synchronization of messages for offline use. The option is disabled by default.
sl: Izbrana možnost omogoča, dase ob vsakem zagonu zahteve za Pošiljanje / Prejemanje izvede tudi usklajevanje sporočil za uporabo brez povezave. Možnost je privzeto onemogočena.

en: Whether display delivery notification parts inline.
sl: Ali naj bodo deli obvestil prejetja prikazani znotraj obvestilnega polja.

en: If enabled, the message/delivery-status and message/disposition-notification parts are shown automatically inline.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo znotraj polja samodejno prikazano obvestilo stanja in pošiljanja sporočila.

en: Whether unset colors provided in HTML mails.
sl: Ali naj bodo barve v oblikovanju HTML odstranjene.

en: If enabled, unset colors in HTML messages, forcing use of desktop theme colors instead.
sl: Izbrana možnost omogoča zamenjavo barv v sporočilih HTML z barvami namizne teme.

en: Whether to preserve expand state of the folders when calling Copy/Move to Folder.
sl: Ali naj se ohrani razširjeno stanje map pri uporabi Kopiraj/Premakni v mapo.

en: If enabled, the Copy/Move to Folder dialog will preserve the expand state of the folders in the dialog, otherwise all the folders will be expanded.
sl: Izbrana možnost omogoča ohranjanje razširjenega stanja pri uporabi možnosti Kopiraj/Premakni v mapo, sicer so mape do konca razširjene.

en: Whether to print attachments.
sl: Ali naj program tiska tudi priloge.

en: If enabled, and possible, attachment content is printed with the message.
sl: Izbrana možnost določa, da bo s sporočilom, če je to mogoče, natisnjena tudi priloga.

en: Size limit for text attachments to show
sl: Omejitev velikosti prikaza priloge sporočila

en: Defines the size in KB, the limit to show text attachments in the message preview. Anything above this limit will not be possible to show inline.
sl: Določa velikost v KB, omejitev za prikaz besedila priloge v predogledu sporočila. Vse nad to omejitvijo je obrezano v vrstičnem pogledu.

en: Show Preview Toolbar
sl: Pokaži orodno vrstico predogleda

en: Show toolbar above preview panel in the Mail view.
sl: Pokaže pladenj predogleda v pogledu sporočil.

en: Whether the markdown composer should sanitize input text also for the 'Markdown as Plain text' mode
sl: Ali naj urejevalnik Markdown očisti vhodno besedilo tudi za način »Markdown kot navadno besedilo«

en: Disabling the sanitization allows to use the Markdown editor as a very simple text editor without mangling the input text.
sl: Onemogočanje čiščenja omogoča uporabo urejevalnika Markdown kot zelo preprostega urejevalnika besedil brez izkrivljanja vhodnega besedila.

en: Show unread count in folder tree
sl: Pokaži število neprebranih v drevesu map

en: Show unread count beside the folder name in the folder tree.
sl: Pokaži število neprebranih ob imenu mape v drevesu map.

en: Show insecure parts by default
sl: Privzeto pokaži nezaščitene dele

en: Set whether not signed/encrypted parts beside signed/encrypted parts should be shown after mail open. The default is to hide these possibly insecure parts.
sl: Nastavite, ali naj bodo po odprtju pošte prikazani nepodpisani/šifrirani deli poleg podpisanih/šifriranih delov. Privzeto so skriti ti morda ne varni deli.

en: How to convert links from HTML to plain text
sl: Kako pretvoriti povezave iz HTML v navadno besedilo

en: Possible values: 'none' - do not store href in the plain text; 'inline' - show href beside the text link, like: "label &lt;href&gt;"; 'reference' - show href as reference to the end of the text, like: "label [1] ...... [1] label href"; 'reference-without-label' - show href as reference to the end of the text without label, like: "label [1] ...... [1] href"
sl: Možne vrednosti: »none« - ne shranjuj href v navadnem besedilu; »inline« – pokaži HREF poleg besedilne povezave, npr.: »oznaka &lt;href&gt;«; »reference« – označi HREF kot sklic na konec besedila, npr.: »oznaka [1] ...... [1] oznaka HREF«; »reference-without-label« – označi HREF kot sklic na konec besedila brez oznake, npr.: »oznaka [1] ...... [1] HREF«

en: Whether click on a header in the message list can change sort order by the clicked column.
sl: Ali lahko s klikom na glavo na seznamu sporočil spremenite vrstni red razvrščanja glede na stolpec, ki ste ga kliknili.

en: Attach multiple messages as separate files
sl: Več sporočil pripni kot ločene datoteke

en: When attaching multiple messages at once, attach them as separate files (when set to 'true'), instead of a single mbox file.
sl: Ko priložite več sporočil hkrati, jih priložite kot ločene datoteke (če je nastavljeno na »true«) namesto ene datoteke mbox.

en: (Deprecated) Default forward style
sl: (Opuščeno) Privzet način posredovanja

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “forward-style-name” instead.
sl: Ključ je opuščen z različico 3.10 in ne bo več v rabi. Priporočena je uporaba možnosti »ime sloga posredovanja«.

en: (Deprecated) Default reply style
sl: (Opuščeno) Privzet slog odgovora

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “reply-style-name” instead.
sl: Ključ je opuščen z različico 3.10 in ne bo več v rabi. Priporočena je uporaba možnosti »ime sloga odgovora«.

en: (Deprecated) List of custom headers and whether they are enabled.
sl: (Opuščeno) Seznam glav po meri in ali so omogočene.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “show-headers” instead.
sl: Ključ je opuščen z različico 3.10 in ne bo več v rabi. Priporočena je uporaba možnosti »pokaži glave«.

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
sl: (Opuščeno) Naloži slike sporočil HTML prek HTTP

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “image-loading-policy” instead.
sl: Ključ je opuščen z različico 3.10 in ne bo več v rabi. Priporočena je uporaba možnosti »pravila nalaganja slik«.

en: (Deprecated) Asks whether to close the message window when the user forwards or replies to the message shown in the window
sl: (Opuščeno) Vpraša ali naj se okno sporočil zapre, ko uporabnik posreduje ali odgovori na sporočilo prikazano v oknu.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “browser-close-on-reply-policy” instead.
sl: Ključ je opuščen z različico 3.10 in ne bo več v rabi. Priporočena je uporaba možnosti pravila »zapri okno po odgovoru«.

en: Prompt before send when attachment changed on the disk
sl: Vprašaj pred pošiljanjem, ko se priloga spremeni na disku

en: Ask whether can send a message with attachments which changed on the disk since they had been attached to the message.
sl: Vpraša, ali lahko pošlje sporočilo s prilogami, ki so se spremenile na disku, odkar so bile priložene sporočilu.

note: Translators: This is a list of words for the attach reminder plugin to look for in a message body. Please use any number of words here in your language that might indicate that an attachment should have been attached to the message.
en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
sl: ['priloga','prilogi','priložena','priloženi','vključena','dodana','priponka','priponki']

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
sl: Seznam namigov, ki naj jih vstavek opomnik prilog išče v telesu sporočila

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
sl: Seznam namigov, ki naj jih vstavek opomnik prilog išče v telesu sporočila.

en: Address book source
sl: Vir imenika

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
sl: Imenik, uporabljen za shranjevanje samodejno usklajenih stikov

en: Auto sync Pidgin contacts
sl: Samodejno uskladi stike Pidgin

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
sl: Ali naj bodo stiki Pidgin samodejno usklajeni.

en: Enable autocontacts
sl: Omogoči samodejne stike

en: Whether contacts should be automatically added to the user’s address book.
sl: Ali naj bodo stiki samodejno dodani v uporabnikov imenik.

en: Whether to set “File under” field as “First Last”
sl: Ali naj bo zapis polja »Datoteke stika« v obliki»Ime Priimek«

en: Set File under as “First Last”, instead of “Last, First”.
sl: Zapis stika naj sledi obliki »Ime Priimek«, ne »Priimek, Ime«

en: Pidgin address book source
sl: Vir imenika Pidgin

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
sl: Imenik uporabljen za shranjevanje samodejno usklajenih stikov programa Pidgin

en: Pidgin check interval
sl: Časovni razmik preverjanj Pidgin

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
sl: Preveri časovni razmik za usklajevanje stikov Pidgin

en: Pidgin last sync MD5
sl: Zadnje razpršilo MD5 usklajevanja s Pidgin

en: Pidgin last sync MD5.
sl: Zadnje razpršilo MD5 usklajevanja s Pidgin

en: Pidgin last sync time
sl: Zadnji čas usklajevanja s Pidgin

en: Pidgin last sync time.
sl: Zadnji čas usklajevanja s Pidgin

en: List of Custom Headers
sl: Seznam glav po meri

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by “=” and the values separated by “;”
sl: Ključ določa seznam glav po meri, ki jih lahko dodate odhajajoči pošti. Oblika za navedbo glave in vrednosti glave je: Ime glave po meri, ki mu sledi enačaj » = « in nato vrednosti ločene s podpičjem » ; «.

en: Default External Editor
sl: Privzeti zunanji urejevalnik

en: The default command that must be used as the editor.
sl: Privzeti ukaz za zagon urejevalnika.

en: Automatically launch when a new mail is edited
sl: Samodejno zaženi med urejanjem nove pošte

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
sl: Samodejno zaženi urejevalnik, ko je pritisnjena tipka v sestavljalniku pošte.

en: Insert Face picture by default
sl: Privzeto vstavi sličico obraza odhajajočemu sporočilu

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
sl: Ali naj se odhajajočemu sporočilu privzeto pripne sličica obraza. Sliko je treba izbrati pred izbiro te možnosti.

en: Delete processed
sl: Opravilo brisanja

en: Whether to delete processed iTip objects
sl: Ali naj se obdelani predmeti iTip izbrišejo

en: Preserve existing reminder by default
sl: Privzeto ohrani obstoječe opomnike

en: Whether to preset option to preserve existing reminder by default
sl: Ali naj bo privzeto nastavljena možnost ohranjanja obstoječega opomnika

en: Show invitation description provided by the sender
sl: Pokaži opis vabila, ki ga je poslal pošiljatelj

en: Set to true to show invitation description as provided by the sender, if such is available
sl: Izbrana možnost določa, da bo prikazan opis vabila, ki ga je pripravil pošiljatelj, če je seveda na voljo.

en: Whether to attach components in mail messages
sl: Ali želite v e-poštna sporočila priložiti komponente

en: Attach components in mail messages like meeting invitations or responses, instead of saving them as a body alternative
sl: V e-poštna sporočila priložite komponente, kot so povabila na srečanje ali odgovori, namesto da jih shranite kot alternativo telesu

en: Notify new messages for Inbox only.
sl: Obvesti o novih sporočilih le v mapi Prejete pošte.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
sl: Ali naj se prikaže obvestilo le za nova sporočila v mapi prihajajočih sporočil.

en: Enable D-Bus messages.
sl: Omogoči sporočila vodila D-Bus.

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
sl: Ob prejemu novih sporočil ustvari sporočilo D-Bus.

en: Enable icon in notification area.
sl: Omogoči ikono v obvestilnem področju.

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
sl: Ko prispejo nova sporočila, pokaži ikono nove pošte v obvestilnem področju.

en: Popup message together with the icon.
sl: Pokaži pojavno sporočilo skupaj z ikono.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
sl: Ali naj se prikaže sporočilo nad ikono ob prejemu novega sporočila.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
sl: Ko prispejo nova sporočila, pokaži ikono nove pošte v obvestilnem področju.

en: Whether to make a sound of any kind when new messages arrive. If “false”, the “notify-sound-beep”, “notify-sound-file”, “notify-sound-play-file” and “notify-sound-use-theme” keys are disregarded.
sl: Ali naj se predvaja zvok ob prispetju novega sporočila. Neizbrana možnost prezre nastavitve glasovnega piska, zvokovne datoteka, predvajanje datoteke in zvočne teme.

en: Whether to emit a beep.
sl: Ali naj program zapiska.

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
sl: Ali naj program zapiska, ko prispejo nova sporočila.

en: Sound filename to be played.
sl: Ime zvočne datoteke za predvajanje.

en: Sound file to be played when new messages arrive, if “notify-sound-play-file” is “true”.
sl: Zvočna datoteka, ki se predvaja, ko prispejo nova sporočila, če je možnost »obvesti s predvajanjem zvočne datotek« nastavljena.

en: Whether to play a sound file.
sl: Ali naj se predvaja zvočna datoteka.

en: Whether to play a sound file when new messages arrive. The name of the sound file is given by the “notify-sound-file” key.
sl: Ali naj se predvaja zvočna datoteka, ko prispejo nove sporočila. Ime zvočne datoteke je podano s ključem »zvočna datoteka obvestila«.

en: Use sound theme
sl: Uporabi zvočno temo

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
sl: Predvajaj zvok teme ob prejetju novega sporočila, če ni določen le pisk.

en: Do not notify for these accounts
sl: Ne izpisuje obvestil za te račune

en: Contains UIDs of accounts for which the notifications should be avoided.
sl: Vključuje vrednosti UID računov, za katera se ne izpisujejo obvestila.

en: Mode to use when displaying mails
sl: Način za prikaz elektronske pošte

en: The mode to use for displaying mails. “normal” makes Evolution choose the best part to show, “prefer_plain” makes it use the text part, if present, “prefer_source” makes it use the text part, if present, otherwise shows HTML source, and “only_plain” forces Evolution to only show plain text
sl: Način prikaza elektronskih sporočil je mogoče nastaviti kot »običajen«, pri čemer bo vedno izbran najustreznejši način, »prednostno besedilo«, kar pokaže besedilni del, »oblikovano besedilo«, kar omogoča prikaz v v jeziku HTML, ali pa »le besedilo«.

en: Whether to show suppressed HTML output
sl: Ali naj bo prikazan zavrt odvod HTML

en: List of Destinations for publishing
sl: Seznam ciljev za objavo

en: The key specifies the list of destinations to where publish calendars. Each values specifies an XML with setup for publishing to one destination.
sl: Ključ določi seznam ciljev kjer bodo objavljeni koledarji. Vrednosti določijo XML z nastavitvijo za objavo na enem cilju.

en: List of assignments for recipient and the address to be used with it
sl: Seznam nalog prejemnika in naslov, ki sodi zraven.

en: The list is of format 'recipient&lt;tab&gt;sender', where the recipient can be part of the address only and the sender is a full email address, which should match the From address precisely.
sl: Seznam v zapisu »recipient&lt;tab&gt;sender«, v katerem je prejemnik lahko del naslova, pošiljatelj pa celoten elektronski naslov, ki se sklada z naslovom v polju pošiljatelja.

en: List of assignments for an account, which recipients it accepts
sl: Seznam nalog račun, ki združuje nabor prejemnikov

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
sl: Seznam ključnih besed in vrednosti za vstavek predlog kot zamenjavo v telesu sporočila.

en: Skip development warning dialog
sl: Preskoči opozorilo o razvojni različici

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
sl: Ali naj se opozorilno okno v razvojnih različicah programa Evolution preskoči.

en: Initial attachment view
sl: Začetni pogled prilog

en: Initial view for attachment bar widgets. “0” is Icon View, “1” is List View.
sl: Začetni pogled za gradnike vrstice prilog. Vrednost »0« določa ikonski pogled, »1« pa seznamski.

en: Initial file chooser folder
sl: Začetna mapa izbirnika datotek

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
sl: Začetna mapa za pogovorna okna GtkFileChooser.

en: Compression format used by autoar
sl: Način stiskanja za program autoar

en: Compression format used when compressing attached directories with autoar.
sl: Način stiskanja, ki je v uporabi za stiskanje vsebine map s programom autoar.

en: Compression filter used by autoar
sl: Filter stiskanja za program autoar

en: Compression filter used when compressing attached directories with autoar.
sl: Filter stiskanja, ki je v uporabi za stiskanje vsebine map s programom autoar.

en: Start in offline mode
sl: Začni v načinu brez povezave

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
sl: Ali naj se program zažene v načinu brez povezave.

en: Offline folder paths
sl: Poti map stanja brez povezave

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
sl: Seznam poti map, ki naj se krajevno uskladijo na disk za delo brez povezave

en: Enable express mode
sl: Omogoči hitri način

en: Flag that enables a much simplified user interface.
sl: Zastavica, ki omogoči poenostavljen uporabniški vmesnik.

en: List of button names to hide in the window switcher
sl: Seznam imen gumbov, ki naj bodo v preklopniku oken skriti

en: Valid values are “mail”, “addressbook”, “calendar”, “tasks” and “memos”. Change of this requires restart of the application.
sl: Veljavne vrednosti so »pošta«, »imenik«, »koledar«, »naloga« in »opomnik«. Sprememba te nastavitve zahteva ponovni zagon programa.

en: Window buttons are visible
sl: Gumbi okna so vidni

en: Whether the window buttons should be visible.
sl: Ali naj bodo gumbi okna vidni.

en: Window button style
sl: Slog gumbov okna

en: The style of the window buttons. Can be “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. If “toolbar” is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
sl: Slog gumbov okna je lahko nastavljen kot »besedilo», »ikone«, »oboje« ali »orodna vrstica«. Če je izbrana možnost »orodna vrstica«, je slog gumbov enak kot v orodnih vrsticah programov GNOME.

en: Menubar is visible
sl: Menijska vrstica je vidna

en: Whether the menubar should be visible.
sl: Ali naj bo menijska vrstica vidna.

en: Toolbar is visible
sl: Orodna vrstica je vidna

en: Whether the toolbar should be visible.
sl: Ali naj bo orodna vrstica vidna.

en: Sidebar is visible
sl: Stranska vrstica je vidna

en: Whether the sidebar should be visible.
sl: Ali naj bo stranska vrstica vidna.

en: Statusbar is visible
sl: Vrstica stanja je vidna

en: Whether the status bar should be visible.
sl: Ali naj bo vrstica stanja vidna.

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
sl: ID ali vzdevek sestavnega dela, ki naj se privzeto prikaže ob zagonu.

en: Default sidebar width
sl: Privzeta širina stranske vrstice

en: The default width for the sidebar, in pixels.
sl: Privzeta širina stranske vrstice v točkah.

en: Enable special WebKit developer features
sl: Omogoči posebne zmožnosti za razvijalce WebKit

en: Any change of this option requires restart of Evolution.
sl: Vsaka sprememba te možnosti zahteva ponoven zagon programa.

en: The last extension being used when backing up Evolution data.
sl: Zadnja uporabljena razširitev med ustvarjanjem varnostne kopije podatkov.

en: It can be either “.gz” or “.xz” and it influences what extension will be preselected in the file chooser.
sl: Lahko je pripona datoteke ».gz« ali ».xz«, vpliva pa na izbor datoteke razširitve v izbirniku datotek.

en: Prefix of the URI to use to search the web with selected text.
sl: Predpona naslova URI za iskanje po spletu z izbranim besedilom.

en: The prefix of a URL to be used for searches on the web. The actual text selection is escaped and appended to this string. The URI should start with https://.
sl: Predpona naslova URL, ki se uporablja za iskanja v spletu. Niz izbira besedila se označi z ubežnim znakom in pripne k nizu. Naslov URI se mora začeti s https: //.

en: Minimum font size to be used by WebKitGTK
sl: Najmanjša velikost pisave, ki je v uporabi pri WebKitGTK

en: The minimum font size in pixels used to display text in WebKitGTK. This setting controls the absolute smallest size. Values other than 0 can potentially break page layouts. Negative values are treated as 0.
sl: Najmanjša velikost pisave, določena v točkah, za prikaz besedila v vmesniku WebKit GTK. Nastavitev nadzira absolutno najmanjšo velikost. Vrednosti različne od 0 lahko včasih okvarijo postavitev, manjše pa so obravnavane kot 0.

en: Set of additional illegal characters in the filename
sl: Nabor dodatnih neveljavnih znakov v imenu datoteke

en: When generating file names from custom strings some non-printable or reserved characters are replaced with an underscore. Here's a set of additional characters to be replaced.
sl: Ob ustvarjanju imen datotek za nize po meri so nekateri nenatisljivi znaki zadržani in zamenjani s podčrtajem. Podan je seznam dodatnih znakov za zamenjavo.

en: Override toolbar icon size
sl: prepiši velikost ikon orodne vrstice

en: Controls the toolbar icon size. The 'default' value lets the system/code decide what is the best icon size for the toolbar. Changing the option requires application restart.
sl: Nadzira velikost ikon orodne vrstice. Privzeta vrednost omogoča sistemu izbor najustreznejše velikosti ikon. Spreminjanje možnosti zahteva ponovni zagon programa.

en: Whether to use header bar in the application
sl: Ali naj bo v programu uporabljena vrstica glave

en: When enabled, adds buttons to the header bar. This applies to dialogs as well. Changing the option requires application restart.
sl: Izbrana možnost omogoča postavitev gumbov v vrstico glave. To vključuje tudi pogovorna okna. Spreminjanje možnosti zahteva ponovni zagon programa.

en: Whether to use icon-only buttons in the header bar
sl: Ali naj se v naslovni vrstici uporabijo gumbi samo z ikonami

en: When enabled, uses icon-only buttons in the header bar. Otherwise some buttons can show also text when there's enough space.
sl: Ko je ta možnost omogočena, v vrstici z glavo uporabi gumbe, ki so samo ikone. V nasprotnem primeru lahko nekateri gumbi prikažejo tudi besedilo, ko je dovolj prostora.

en: Whether the markdown editor show have live preview
sl: Ali naj bo ob urejevalniku Markdown prikazan predogled vsebine

en: When enabled, the markdown editor shows a preview beside the editing text and updates it as the user types.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz predogleda ob urejevalniku besedila, ki se posodablja ob vpisovanju.

en: Whether to prefer symbolic icons
sl: Ali imate raje simbolične ikone

en: Controls whether the application should prefer symbolic icons or not. The 'auto' value detects whether the icon theme is using symbolic icons. Note the symbolic icons cannot be used when the icon theme does not provide them. Similarly the color icons cannot be used, when they are not available.
sl: Nadzira, ali naj program daje prednost simboličnim ikonam ali ne. Vrednost »samodejno« zazna, ali tema ikon uporablja simbolične ikone. Opomba: simboličnih ikon ni mogoče uporabiti, če jih tema ikon ne ponuja. Podobno barvnih ikon ni mogoče uporabiti, če niso na voljo.

en: Custom command to convert markdown into HTML
sl: Ukaz po meri za pretvorbo oznak v HTML

en: When not empty, can contain a command, which will be used to convert markdown into HTML. It can contain also additional arguments, but not shell variables and the like. It's expected that the command reads the markdown from stdin and writes the HTML data into stdout. The command can be called very often, even as the user types, thus make sure it'll not be slow, because it can block the application.
sl: Ko ni prazen, lahko vsebuje ukaz, ki bo uporabljen za pretvorbo oznake v HTML. Vsebuje lahko tudi dodatne argumente, ne pa tudi spremenljivk lupine in podobno. Pričakuje se, da ukaz prebere oznako stdin in zapiše podatke HTML v stdout. Ukaz lahko pokličete zelo pogosto, tudi ko uporabnik tipka, zato se prepričajte, da ne bo počasen, ker lahko blokira program.

en: Additional argument to use with markdown-to-html-command when want to get source position in the output HTML
sl: Dodatni argument za uporabo z ukazom markdown-to-html, ko želite pridobiti izvorni položaj v izhodnem HTML-ju

en: The markdown editor can ask to get also source position as additional `data-sourcepos` attributes, then this argument is added to the markdown-to-html-command command line to include them. It can be empty when not supported by that command.
sl: Urejevalnik markdown lahko zahteva, da dobi tudi izvorni položaj kot dodatne atribute `data-sourcepos`, nato pa se ta argument doda ukazni vrstici markdown-to-html-command, da jih vključi. Lahko je prazen, če ga ta ukaz ne podpira.

en: Use only local spam tests.
sl: Uporabi le krajevno preskušanje neželene pošte

en: Use only the local spam tests (no DNS).
sl: Uporabi le krajevno preskušanje neželene pošte (brez DNS).

en: Full path command to run spamassassin
sl: Polna pot za zagon programa spamassassin

en: Full path to a spamassassin command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/spamassassin. The command should not contain any other arguments.
sl: Polna pot do ukaza spamassassin. V kolikor ta ni nastavljen, je uporabljena pot /usr/bin/spamassassin. Ukaz ne sme vključevati drugih argumentov.

en: Full path command to run sa-learn
sl: Polna pot za zagon programa sa-learn

en: Full path to a sa-learn command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/sa-learn. The command should not contain any other arguments.
sl: Polna pot do ukaza sa-learn. V kolikor ta ni nastavljen, je uporabljena pot /usr/bin/sa-learn. Ukaz ne sme vključevati drugih argumentov.

en: Whether the text-highlight module is enabled
sl: Ali je način poudarjanja besedila omogočen

en: Theme name to use, defaults to “bclear”
sl: Ime uporabljene teme ikon; privzeto je izbrana tema »bclear«.

en: Use “highlight --list-scripts=themes” to get the list of installed themes and then the value to one of them. The change requires only re-format of the message part to take into effect, like using right-click→Format As→....
sl: Uporabite možnost »highlight --list-scripts=themes« za izpis seznama nameščenih tem in nato vpišite vrednost za uporabo ene od njih. Sprememba zahteva le ponovno oblikovanje dela sporočila za uveljavitev učinka, kot je uporaba možnosti menija desnega klika → Oblikuj kot → ....

en: Manage your email, contacts and schedule
sl: Enostavno upravljanje s pošto, stiki, urniki in razporedi

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
sl: Program Evolution je osebni upravljalnik podatkov, povezanih z elektronsko pošto, koledarjem in imenikom.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the “Exchange Web Services” (EWS) extension.
sl: Program Evolution podpira širok nabor standardnih podatkovnih zapisov in omrežnih protokolov za izmenjavo podatkov. Poudarjeni so standardi, ki so nujni zaradi splošne uporabnosti in varnosti. Program podpira tudi povezavo s sistemom Microsoft Exchange prek razširitve EWS – »Exchange Web Services».

en: Mail – Classic View
sl: Pošta – Običajni pogled

en: Mail – Vertical View
sl: Pošta – Navpični pogled

en: Mail Composer
sl: Sestavljalnik sporočil

en: Calendar
sl: Koledar

en: Contacts
sl: Stiki

en: The Evolution Team
sl: Skupina Evolution

en: Groupware Suite
sl: Zbirka za skupinsko delo

en: Evolution Mail and Calendar
sl: Koledar Evolution in pošta

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
sl: elektronska pošta;koledar;stik;stiki;imenik;opravila;naloge;

en: New Window
sl: Novo okno

en: Compose a Message
sl: Sestavi sporočilo

en: Mail
sl: Pošta

en: Memos
sl: Opomniki

en: Tasks
sl: Naloge

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice

[ctx: shortcut window]
en: General
sl: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Select Mail component
sl: Izbor predmetov pošte

[ctx: shortcut window]
en: Select Contacts component
sl: Izbor predmetov stikov

[ctx: shortcut window]
en: Select Calendar component
sl: Izbor predmetov koledarja

[ctx: shortcut window]
en: Select Tasks component
sl: Izbor predmetov nalog

[ctx: shortcut window]
en: Select Memos component
sl: Izbor predmetov opomnikov

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item in current component
sl: Ustvari nov predmet v trenutnem oknu sestavljalnika

[ctx: shortcut window]
en: Cycle focus between panes
sl: Preklopi žarišče med pladnji.

[ctx: shortcut window]
en: Open the Evolution user guide
sl: Odpre uporabniško pomoč programa

[ctx: shortcut window]
en: Focus search bar
sl: Pozornost na iskalno vrstico

[ctx: shortcut window]
en: Clear search bar
sl: Počisti iskalni vrstico

[ctx: shortcut window]
en: Move mails or contacts to folder
sl: Premakne stike in sporočila v mapo

[ctx: shortcut window]
en: Copy mails or contacts to folder
sl: Kopira sporočila in stike v mapo

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sl: Možnosti

[ctx: shortcut window]
en: Open new window
sl: Odpre novo okno

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sl: Zapre okno

[ctx: shortcut window]
en: Quit Evolution
sl: Konča program Evolution

[ctx: shortcut window]
en: Mail
sl: Elektronska pošta

[ctx: shortcut window]
en: Create a new message
sl: Ustvari novo sporočilo

[ctx: shortcut window]
en: Send and receive messages
sl: Pošlje in prejme sporočila

[ctx: shortcut window]
en: Apply filters to selection
sl: Uveljavi filtre na izboru sporočil

[ctx: shortcut window]
en: Open selection in new window
sl: Odpre izbor v novem oknu

[ctx: shortcut window]
en: Go to folder
sl: Skoči na mapo

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the next unread message
sl: Pokaže naslednje neprebrano sporočilo

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the previous unread message
sl: Pokaže predhodno neprebrano sporočilo

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
sl: Zdrsne navzgor

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
sl: Zdrsne navzdol

[ctx: shortcut window]
en: Mail Message
sl: Poštno sporočilo

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected messages to folder
sl: Kopira izbrana sporočila v mapo

[ctx: shortcut window]
en: Move selected messages to folder
sl: Premakni izbrana sporočila v mapo

[ctx: shortcut window]
en: Archive selected messages
sl: Arhiviraj izbrana sporočila

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as read
sl: Označi izbrana sporočila kot prebrana

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as unread
sl: Izbrana sporočila označi kot neprebrana

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as junk
sl: Izbrana sporočila označi kot vsiljena

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as not junk
sl: Izbrana sporočila označi kot ne vsiljena

[ctx: shortcut window]
en: Flag selected messages for follow-up
sl: Z zastavico označi izbrana sporočila za navezavo

[ctx: shortcut window]
en: Forward selected messages
sl: Posreduje izbrana sporočila

[ctx: shortcut window]
en: Reply to sender
sl: Začne odgovor pošiljatelju

[ctx: shortcut window]
en: Reply to list
sl: Začne odgovor seznamu prejemnikov

[ctx: shortcut window]
en: Reply to all recipients
sl: Začne odgovor vsem prejemnikom

[ctx: shortcut window]
en: Alternative reply
sl: Alternativni odgovor

[ctx: shortcut window]
en: Delete mail
sl: Brisanje pošte

[ctx: shortcut window]
en: Undelete mail
sl: Preklic brisanja pošte

[ctx: shortcut window]
en: Calendar
sl: Koledar

[ctx: shortcut window]
en: Create a new appointment
sl: Ustvari nov sestanek

[ctx: shortcut window]
en: Create a new meeting
sl: Ustvari novo srečanje

[ctx: shortcut window]
en: Create a new task
sl: Ustvari novo nalogo

[ctx: shortcut window]
en: Create a new memo
sl: Ustvari nov opomnik

[ctx: shortcut window]
en: Go to today
sl: Skoči na današnji dan

[ctx: shortcut window]
en: Go to date
sl: Skoči na datum

[ctx: shortcut window]
en: Day View
sl: Dnevni pogled

[ctx: shortcut window]
en: Work Week View
sl: Pogled delovnega tedna

[ctx: shortcut window]
en: Week View
sl: Tedenski pogled

[ctx: shortcut window]
en: Month View
sl: Mesečni pogled

[ctx: shortcut window]
en: List View
sl: Seznamski pogled

[ctx: shortcut window]
en: Delete event
sl: Izbriši dogodek

[ctx: shortcut window]
en: Contacts
sl: Stiki

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
sl: Ustvari nov stik

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact list
sl: Ustvari nov seznam stikov

[ctx: shortcut window]
en: Delete contact
sl: Izbriši stik

en: _Address Cards
sl: _Vizitke

en: _List View
sl: _Seznamski pogled

en: By _Company
sl: Po _podjetju

en: _Day View
sl: _Dnevni pogled

en: _Work Week View
sl: Pogled de_lovnega tedna

en: W_eek View
sl: T_edenski pogled

en: _Month View
sl: _Mesečni pogled

en: _Year View
sl: _Letni pogled

en: _Messages
sl: _Sporočila

en: As _Sent Folder
sl: Kot mapa Po_slano

en: By Su_bject
sl: Po _zadevi

en: By Se_nder
sl: Po _pošiljatelju

en: By S_tatus
sl: Po s_tanju

en: By _Follow Up Flag
sl: Po zastavici _navezave

en: For _Wide View
sl: Za š_irok pogled

en: As Sent Folder for Wi_de View
sl: Kot mapa Poslano za Širok pogle_d

en: _Memos
sl: _Opomniki

en: _Tasks
sl: _Naloge

en: With _Due Date
sl: Z _datumom zapadlosti

en: With _Status
sl: S _stanjem

en: This address book could not be opened.
sl: Imenika ni mogoče odpreti.

en: Failed to communicate with LDAP server.
sl: Vzpostavljanje povezave s strežnikom LDAP je spodletela.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
sl: Strežnik imenika nima predlogov za iskanje po zbirki.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
sl: Strežnik ne podpira podatkov sheme LDAPv3.

en: Could not get schema information for LDAP server.
sl: Ni mogoče dobiti podatkov o shemi za strežnik LDAP.

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
sl: Strežnik LDAP se ni odzval z veljavnimi podatki sheme.

en: Could not remove address book.
sl: Ni mogoče odstraniti imenika.

en: Are you sure you want to delete address book “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati imenik »{0}«?

en: This address book will be removed permanently.
sl: Imenik bo trajno izbrisan.

en: Do _Not Delete
sl: _Ne izbriši

en: Delete remote address book “{0}”?
sl: Ali želite izbrisati oddaljeni imenik »{0}«?

en: This will permanently remove the address book “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sl: S tem dejanjem bo s strežnika trajno izbrisan imenik »{0}«. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: _Delete From Server
sl: _Izbriši s strežnika

en: Category editor not available.
sl: Urejevalnik kategorij ni na voljo.

en: Unable to open address book “{0}”
sl: Ni mogoče odpreti imenika »{0}«

en: Unable to perform search.
sl: Iskanja ni mogoče izvesti.

en: Failed to refresh address book “{0}”
sl: Osveževanje imenika »{0}« je spodletelo.

en: Would you like to save your changes?
sl: Ali želite shraniti spremembe?

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
sl: Spremenili ste podatke o stiku. Ali želite spremembe shraniti?

en: _Discard
sl: _Zavrzi

en: Cannot move contact.
sl: Ni mogoče premakniti stika.

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
sl: Stik poskušate prenesti iz enega imenika v drugega, vendar ga iz vira ni mogoče izbrisati. Ali želite namesto tega shraniti kopijo?

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
sl: Izbrana slika je zelo velika. Ali jo želite pomanjšati in shraniti?

en: An expected image size is up to 1024 x 1024 pixels.
sl: Pričakovana velikost slike je največ 1024 x 1024 slik. točk.

en: _Resize
sl: _Spremeni velikost

en: _Use as it is
sl: _Uporabi kot je

en: _Do not save
sl: _Ne shrani

en: Unable to save {0}.
sl: Ni mogoče shraniti {0}.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
sl: Napaka med shranjevanjem {0} v {1}: {2}

en: Address “{0}” already exists.
sl: Naslov »{0}« že obstaja.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
sl: Stik s tem naslovom že obstaja. Ali želite vseeno dodati novo vizitko z enakim naslovom?

en: _Add
sl: _Dodaj

en: Some addresses already exist in this contact list.
sl: Nekateri naslovi že obstajajo na tem seznamu stikov.

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
sl: Ti naslovi so že del seznama. Ali želite podatke vseeno dodati?

en: Skip duplicates
sl: Preskoči dvojnike

en: Add with duplicates
sl: Dodaj z dvojniki

en: List “{0}” is already in this contact list.
sl: Seznam »{0}« je že na seznamu stikov.

en: A contact list named “{0}” is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
sl: Seznam stikov »{0}« že obstaja na tem seznamu. Ali ga želite vseeno dodati?

en: Failed to delete contact
sl: Izbris stika je spodletel

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
sl: Ni ustreznih dovoljenj za brisanje stikov iz imenika.

en: Cannot add new contact
sl: Ni mogoče dodati novega stika

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: “{0}” is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the sidebar in the Contacts view.
sl: Imenik »{0}« je označen le za branje in ga ni mogoče spreminjati. Izberite drug imenik iz stranske vrstice v pogledu stikov.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
sl: Stika ni mogoče shraniti, saj imenik še vedno ni odprt

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: Cannot save a contact to the address book “{0}”, because it is still opening. Either wait till it’s opened, or select a different address book.
sl: Stika ni mogoče shraniti, saj imenik »{0}« še vedno ni odprt. Ali počakajte na izbranega ali pa izberite drug imenik.

en: Something has gone wrong when displaying the contact
sl: Prišlo je do napake med prikazovanjem stika

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the contact. You can try again by moving to another contact and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sl: Med prikazovanjem stika se je opravilo WebKitWebProcess sesulo. Lahko poskusite preklopiti na drug stik in nato spet nazaj. Če se napaka še naprej pojavlja, pošljite poročilo o hrošču na GNOME Gitlab.

en: Failed to refresh list of account address books
sl: Osveževanje seznama imenikov računa je spodletelo.

en: Do you want to unset contact image?
sl: Ali želite odstraniti sliko stika?

en: Do _Not Unset
sl: _Ne odstrani

en: _Unset
sl: Odstrani nastavitev

en: Contact already exists in the address book.
sl: Stik v imeniku že obstaja.

en: Contact “{0}” already exists in the address book “{1}”. Do you want to add a copy of it instead?
sl: Stik »{0}« v imeniku »{1}« že obstaja. ALi želite raje dodati kopijo?

note: This is only shown if the EActivity has a GCancellable. no flags
en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Add Copy
sl: _Dodaj kopijo

en: Show Telephone
sl: Pokaži telefon

en: Show SIP Address
sl: Pokaži naslov SIP

en: Show Instant Messaging
sl: Pokaži hipno sporočanje

en: Show Web Addresses
sl: Pokaži spletni naslov

en: Show Job section
sl: Pokaži službene podatke

en: Show Miscellaneous
sl: Pokaži razne možnosti

en: Show Home Mailing Address
sl: Pokaži domači naslov

en: Show Work Mailing Address
sl: Službeni poštni naslov

en: Show Other Mailing Address
sl: Pokaži drug poštni naslov

en: Show Notes
sl: Pokaži opombe

en: Show Certificates
sl: Pokaži potrdila

en: Options
sl: Možnosti

en: _Save
sl: _Shrani

en: Image
sl: Slika

en: Nic_kname:
sl: _Vzdevek:

en: _File under:
sl: _Zavedi pod:

en: _Where:
sl: _Kje:

en: Ca_tegories...
sl: Ka_tegorije …

en: Full _Name...
sl: _Polno ime …

en: Email
sl: Elektronska pošta

en: _Wants to receive HTML mail
sl: Želi prejemati oblikovana sporočila (_HTML)

en: Telephone
sl: Telefon

en: SIP Address
sl: Naslov SIP

en: Instant Messaging
sl: Hipno sporočanje

en: Contact
sl: Stik

en: _Home Page:
sl: _Osebna stran:

en: _Calendar:
sl: _Koledar:

en: _Free/Busy:
sl: _Zasedenost:

en: _Video Chat:
sl: _Video klepet:

en: Home Page:
sl: Osebna stran:

en: Calendar:
sl: Koledar:

en: Free/Busy:
sl: Zasedenost:

en: Video Chat:
sl: Video klepet:

note: tab title
en: Web Addresses
sl: Spletni naslovi

en: _Profession:
sl: _Poklic:

[ctx: Job]
en: _Title:
sl: _Delovno mesto:

en: _Company:
sl: Po_djetje:

en: _Department:
sl: O_ddelek:

en: _Office:
sl: Pi_sarna:

en: _Manager:
sl: _Nadzorni:

en: _Assistant:
sl: _Pomočnik:

en: Job
sl: Posel

en: _Spouse:
sl: _Partner/ka:

en: _Birthday:
sl: _Rojstni dan:

en: _Anniversary:
sl: Ob_letnica:

en: Anniversary
sl: Obletnica

en: Birthday
sl: Rojstni dan

note: Other options
en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Personal Information
sl: Osebni podatki

en: _City:
sl: _Mesto:

en: _Zip/Postal Code:
sl: _Poštna številka:

en: _State/Province:
sl: _Regija/Provinca:

en: _Country:
sl: Držav_a:

en: _PO Box:
sl: _Poštni predal:

en: _Address:
sl: _Naslov:

note: tab title
en: Home
sl: Domači

en: Work
sl: Delovno mesto

en: Other
sl: Drugi

en: Mailing Address
sl: Poštni naslovi

en: Notes
sl: Opombe

en: Add _PGP
sl: Dodaj _PGP

en: Add _X.509
sl: Dodaj _X.509

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: Load P_GP
sl: Naloži P_GP

en: _Load X.509
sl: _Naloži X.509

en: Certificates
sl: Potrdila

en: Error adding contact
sl: Napaka med dodajanjem stika

en: Error modifying contact
sl: Napaka med spreminjanjem stika

en: Error removing contact
sl: Napaka med odstranjevanjem stika

en: Contact Editor
sl: Urejevalnik stikov

en: Contact Editor — %s
sl: Urejevalnik stikov – %s

en: X.509 certificates
sl: Potrdila X.509

en: PGP keys
sl: Ključi PGP

en: All files
sl: Vse datoteke

en: Open PGP key
sl: Ključ OpenPGP

en: Open X.509 certificate
sl: Potrdilo Open X.509

en: _Open
sl: _Odpri

en: Chosen file is not a local file.
sl: Izbrana datoteka ni krajevna datoteka.

en: Failed to load certificate: %s
sl: Nalaganje potrdila je spodletelo: %s

en: Save PGP key
sl: Shrani ključ PGP

en: Save X.509 certificate
sl: Shrani potrdilo X.509

en: Failed to save certificate: %s
sl: Shranjevanje potrdila je spodletelo: %s

en: Please select an image for this contact
sl: Izberite sliko za ta stik

en: _No image
sl: _Brez slike

en: The contact data is invalid:
sl: Podatki o stiku niso veljavni:

en: “%s” has an invalid format
sl: »%s« ima neveljaven zapis

en: “%s” cannot be a future date
sl: »%s« mora biti datum v preteklosti

en: %s“%s” has an invalid format
sl: %s'%s' ima neveljaven zapis

en: %s“%s” is empty
sl: %s'%s' je prazen

en: Invalid contact.
sl: Neveljaven stik.

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: Undo
sl: Razveljavi

en: _Redo
sl: _Ponovno uveljavi

en: Redo
sl: Ponovno uveljavi

en: _OK
sl: _V redu

en: Failed to find contact
sl: Stika ni bilo mogoče najti

en: Contact Quick-Add
sl: Hitro dodaj stik

en: _Edit Full
sl: _Uredi celoto

en: _Full name
sl: _Polno ime

en: E_mail
sl: Elektronska _pošta

en: _Select Address Book
sl: _Izbor imenika

en: Failed to parse vCard data
sl: Razčlenjevanje podatkov vCard je spodletelo.

en: Mr.
sl: G.

en: Mrs.
sl: Ga.

en: Ms.
sl: Ga.

en: Miss
sl: Gdč.

en: Sr.
sl: st.

en: Jr.
sl: ml.

en: Esq.
sl: Ssq.

en: Full Name
sl: Polno ime

en: _First:
sl: _Ime:

[ctx: FullName]
en: _Title:
sl: _Osebni naziv:

en: _Middle:
sl: _Drugo ime:

en: _Last:
sl: _Priimek:

en: _Suffix:
sl: P_ripona:

en: Contact List Editor
sl: Urejevalnik seznama stikov

en: _List name:
sl: _Ime seznama:

en: Members
sl: Člani

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
sl: _Vnesite naslov elektronske pošte ali potegnite stik na spodnji seznam:

en: _Hide addresses when sending mail to this list
sl: _Skrij naslove ob pošiljanju pošte na ta seznam

en: Add an email to the List
sl: Dodaj elektronski naslov na seznam

en: Remove an email address from the List
sl: Odstrani elektronski naslov s seznama

en: _Select...
sl: Izb_eri ...

en: Insert email addresses from Address Book
sl: Vstavi elektronski naslov iz imenika

en: _Top
sl: Na _vrh

en: _Up
sl: _Gor

en: _Down
sl: _Dol

en: _Bottom
sl: Na _dno

en: Contact List Members
sl: Člani seznama stikov

en: _Members
sl: _Člani

en: Error adding list
sl: Napaka med dodajanjem seznama

en: Error modifying list
sl: Napaka med spreminjanjem seznama

en: Error removing list
sl: Napaka med odstranjevanjem seznama

en: Name
sl: Ime

en: contains
sl: vsebuje

en: does not contain
sl: ne vsebuje

en: is
sl: je

en: is not
sl: ni

en: starts with
sl: se začne z

en: ends with
sl: se konča z

en: Phone
sl: Telefon

en: Category
sl: Kategorija

en: Expression
sl: Izraz

en: Name contains
sl: Ime vsebuje

en: Email begins with
sl: Elektronska pošta se začne z

en: Email contains
sl: E-poštni naslov vsebuje

en: Phone contains
sl: Telefon vsebuje

en: Any field contains
sl: Katerokoli polje vsebuje

en: evolution address book
sl: imenik Evolution

en: Copy _Email Address
sl: Kopiraj _elektronski naslov

en: Copy the email address to the clipboard
sl: Kopira elektronski naslov v odložišče

en: _Send New Message To…
sl: Pošlji novo _sporočilo za …

en: Send a mail message to this address
sl: Pošlji poštno sporočilo na ta naslov

en: Click to mail %s
sl: Kliknite za pošiljanje pošte osebi %s

en: Click to open map for %s
sl: Kliknite za odpiranje zemljevida za %s

en: Open map
sl: Odpri zemljevid

en: List Members:
sl: Člani seznama:

en: Fax
sl: Faks

en: Nickname
sl: Vzdevek

en: Categories
sl: Kategorije

en: Company
sl: Podjetje

en: Department
sl: Oddelek

en: Office
sl: Pisarna

en: Profession
sl: Poklic

en: Position
sl: Položaj

en: Manager
sl: Upravljalnik

en: Assistant
sl: Pomočnik

en: Video Chat
sl: Video klepet

en: Free/Busy
sl: Zasedenost

en: Address
sl: Naslov

en: Home Page
sl: Domača stran

en: Web Log
sl: Spletni dnevnik

en: Spouse
sl: Partner(ka)

en: Personal
sl: Osebno

en: Note
sl: Opomba

en: List Members
sl: Člani seznama

en: Job Title
sl: Službeni naziv

en: Home page
sl: Domača stran

en: Unnamed
sl: Neimenovan

en: Cancelled
sl: Preklicano

en: Merge Contact
sl: Združi stik

en: _Merge
sl: _Združi

en: Duplicate Contact Detected
sl: Zaznan je bil podvojen stik

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
sl: Ime ali naslov elektronske pošte stika že obstaja
    v tej mapi. Ali želite spremembe vseeno shraniti?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
sl: Ime ali naslov elektronske pošte tega stika že obstaja
    v tej mapi. Ali želite podatke vseeno dodati?

en: Changed Contact:
sl: Spremenjeni stik:

en: New Contact:
sl: Nov stik:

en: Conflicting Contact:
sl: Sporni stik:

en: Old Contact:
sl: Star stik:

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
sl: Tega imenika ni mogoče odpreti. To pomeni, da imenik ni bil označen za uporabo brez povezave ali pa še ni bil prejet. Za prejem vsebine imenika, ga je treba še enkrat naložiti v načinu s povezavo.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
sl: Tega imenika ni mogoče odpreti. Preverite, ali pot %s obstaja in ali imate dovoljenje za dostop.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
sl: Trenutna različica programa Evolution nima omogočene podpore za LDAP. Za uporabo možnosti je treba namestiti paket programa, ki podporo vključuje.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
sl: Tega imenika ni mogoče odpreti. To pomeni, da je vnesen nepravilen naslov URI ali pa je strežnik nedosegljiv.

en: Detailed error message:
sl: Podrobno sporočilo o napaki:

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
sl: Poizvedbi ustreza več vizitk kot jih lahko vrne strežnik 
    ali kot jih lahko prikaže Evolution.
    Vnesite bolj natančne pogoje iskanja ali povečajte omejitev števila
    rezultatov iskanja za ta imenik v možnostih strežnika map.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
sl: Čas za izvedbo poizvedbe je presegel omejitev strežnika oziroma
    omejitev, ki je nastavljena za ta imenik. Vnesti je treba natančnejši
    niz iskanja, ali pa povečati časovno omejitev za ta imenik v
    možnostih strežnika map.

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
sl: Zaledje imenika ni uspelo razčleniti te poizvedbe. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
sl: Zaledje imenika je zavrnilo izvajanje poizvedbe. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: This query did not complete successfully. %s
sl: Poizvedba se ni izvedla v celoti. %s

note: This is a filename. Translators take note.
en: card.vcf
sl: vizitka.vcf

en: Select Address Book
sl: Izbor imenika

en: list
sl: seznam

en: Move contact to
sl: Premakni stik v

en: Copy contact to
sl: Kopiraj stik v

en: Move contacts to
sl: Premakni stike v

en: Copy contacts to
sl: Kopiraj stike v

en: Error getting book view
sl: Napaka med dobivanju pogleda imenika

en: Search Interrupted
sl: Iskanje je prekinjeno

en: Error modifying card
sl: Napaka med spreminjanjem vizitke

en: No contacts
sl: Ni stikov

en: %u contact | %u contacts
sl[0]: %u stikov
sl[1]: %u stik
sl[2]: %u stika
sl[3]: %u stiki

en: Cut selected contacts to the clipboard
sl: Izreži izbrane stike v odložišče

en: Copy selected contacts to the clipboard
sl: Kopiraj izbrane stike v odložišče

en: Paste contacts from the clipboard
sl: Prilepi stike iz odložišča

en: Delete selected contacts
sl: Izbriši izbrane stike

en: Select all visible contacts
sl: Izberi vse vidne stike

en: Searching for the Contacts…
sl: Poteka iskanje stikov …

en: Failed to get contacts with unknown error
sl: Stikov ni bilo mogoče dobiti ob neznani napaki

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati sezname stikov?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati seznam stikov?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati seznam stikov (%s)?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati te stike?

en: Are you sure you want to delete this contact?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati ta stik?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati stik (%s)?

en: _Delete
sl: _Izbriši

note: Translators: This is shown for > 5 contacts.
en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
sl[0]: Odpiranje %d stikov bo odprlo %d novih oken.
    Ali zares želite prikazati vse te stike?
sl[1]: Odpiranje %d stika bo odprlo %d novo okno.
    Ali zares želite prikazati ta stik?
sl[2]: Odpiranje %d stikov bo odprlo %d novi okni.
    Ali zares želite prikazati oba stika?
sl[3]: Odpiranje %d stikov bo odprlo %d nova okna.
    Ali zares želite prikazati vse te stike?

en: _Don’t Display
sl: _Ne pokaži

en: Display _All Contacts
sl: Pokaži _vse stike

en: File As
sl: Zavedi kot

en: Given Name
sl: Rojstno ime

en: Family Name
sl: Družinsko ime

en: Email 2
sl: Naslov elektronske pošte 2

en: Email 3
sl: Naslov elektronske pošte 3

en: Assistant Phone
sl: Telefon pomočnika

en: Business Phone
sl: Službeni telefon

en: Business Phone 2
sl: Službeni telefon 2

en: Business Fax
sl: Službeni faks

en: Callback Phone
sl: Povratni telefon

en: Car Phone
sl: Telefon v avtu

en: Company Phone
sl: Telefon podjetja

en: Home Phone
sl: Domači telefon

en: Home Phone 2
sl: Domači telefon 2

en: Home Fax
sl: Domači faks

en: ISDN Phone
sl: Telefon ISDN

en: Mobile Phone
sl: Prenosni telefon

en: Other Phone
sl: Drug telefon

en: Other Fax
sl: Drug faks

en: Pager
sl: Pozivnik

en: Primary Phone
sl: Osnovni telefon

en: Telex
sl: Teleks

en: Unit
sl: Enota

en: Title
sl: Naziv

en: Role
sl: Vloga

en: Web Site
sl: Spletna stran

en: Journal
sl: Dnevnik

en: Home Address Street
sl: Ulica domačega naslova

en: Home Address Extended
sl: Razširjen domači naslov

en: Home Address PO Box
sl: Poštni predal domačega naslova

en: Home Address City
sl: Kraj domačega naslova

en: Home Address Zip/Postal code
sl: Poštna številka domačega naslova

en: Home Address State/Province
sl: Pokrajina/zv. država domačega naslova

en: Home Address Country
sl: Država domačega naslova

en: Work Address Street
sl: Ulica službenega naslova

en: Work Address Extended
sl: Razširjen delovni naslov

en: Work Address PO Box
sl: Poštni predal službenega naslova

en: Work Address City
sl: Kraj službenega naslova

en: Work Address Zip/Postal code
sl: Poštna številka službenega naslova

en: Work Address State/Province
sl: Pokrajina/zv. država službenega naslova

en: Work Address Country
sl: Država službenega naslova

en: Other Address Street
sl: Ulica drugega naslova

en: Other Address Extended
sl: Razširjen drugi naslov

en: Other Address PO Box
sl: Poštni predal drugega naslova

en: Other Address City
sl: Kraj drugega naslova

en: Other Address Zip/Postal code
sl: Poštna številka drugega naslova

en: Other Address State/Province
sl: Pokrajina/zv. država drugega naslova

en: Other Address Country
sl: Država drugega naslova

en: Saving changes, please wait…
sl: Poteka shranjevanje sprememb, počakajte …

en: Failed to save changes
sl: Shranjevanje sprememb je spodletelo

en: Co_untry:
sl: Držav_a:

en: Modify a contact | Modify %u contacts
sl[0]: Spremeni %u stikov
sl[1]: Spremeni %u stik
sl[2]: Spremeni %u stika
sl[3]: Spremeni %u stike

en: Select values to be modified.
sl: Izberite vrednosti, ki jih želite spremeniti.

en: _Title:
sl: _Naziv:

en: Compa_ny:
sl: Po_djetje:

en: M_odify
sl: Spr_emeni

en: Ca_ncel
sl: Pre_kliči

en: Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
sl: Poiščite stik
    
    ali pa tukaj dvakrat kliknite z miško za ustvarjanje novega.

en: There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
sl: V tem pogledu ni predmetov za prikaz
    
    V kolikor želite ustvariti nov stik, dvojno kliknite tukaj.

en: Search for the Contact.
sl: Poiščite stik.

en: There are no items to show in this view.
sl: V tem pogledu ni predmetov za prikaz.

en: Contacts Map
sl: Zemljevid stikov

note: Zoom-in button
en: Zoom _In
sl: _Približaj

note: Zoom-out button
en: Zoom _Out
sl: _Oddalji

note: Search button
en: _Find
sl: _Najdi

en: Importing…
sl: Poteka uvažanje …

en: Can’t open .csv file
sl: Ni mogoče odpreti datoteke .csv

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
sl: Stiki Outlook CSV ali Tab (.csv, .tab)

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
sl: Uvoznik stikov Outlook CSV in Tab

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
sl: Stiki Mozilla CSV ali Tab (.csv, .tab)

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
sl: Uvoznik stikov Mozilla CSV in Tab

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
sl: Stiki Evolution CSV ali Tab (.csv, .tab)

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
sl: Uvoznik stikov Evolution CSV in Tab

en: Can’t open .ldif file
sl: Ni mogoče odpreti datoteke .ldif

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
sl: Zapis za izmenjavo podatkov LDAP (.ldif)

en: Evolution LDIF importer
sl: Uvoznik Evolution LDIF

en: Evolution vCard Importer
sl: Uvoznik vCard Evolution

note: Uncomment next if it is successful to get total number if pages in list view * g_object_get (operation, "n-pages", &n_pages, NULL)
en: Page %d
sl: Stran %d

[ctx: addressbook-label]
en: Work Email
sl: Službeni elektronski naslov

[ctx: addressbook-label]
en: Home Email
sl: Domač elektronski naslov

[ctx: addressbook-label]
en: Other Email
sl: Drug elektronski naslov

[ctx: addressbook-label]
en: Work SIP
sl: Službeni SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Home SIP
sl: Domači SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Other SIP
sl: Drugi SIP

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an email address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Email
sl: Elektronski naslov

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if a phone number type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Phone
sl: Telefon

en: Would you like to send all the participants a cancellation notice?
sl: Ali želite vsem udeležencem poslati sporočilo o preklicu?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
sl: V kolikor ne pošljete sporočila o preklicu, ostali sodelujoči morda ne bodo vedeli, da je srečanje odpovedano.

en: Do _not Send
sl: Ne _pošlji

en: _Send Notice
sl: _Pošlji obvestilo

en: Would you like to send the organizer a deletion notice?
sl: Ali želite organizatorju poslati sporočilo o izbrisu?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the meeting has been deleted.
sl: Če ne pošljete sporočila o brisanju, ostali sodelujoči morda ne bodo vedeli, da je bilo srečanje izbrisano.

en: Are you sure you want to delete this meeting?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati srečanje?

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
sl: Vsi podatki o tem srečanju bodo izbrisani in jih ne bo mogoče obnoviti.

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored. If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
sl: Vse informacije o tem sestanku bodo izbrisane in jih ne bo možno obnoviti. V kolikor ne pošljete sporočila o preklicu, ostali sodelujoči morda ne bodo vedeli, da je srečanje odpovedano.

en: _Delete and Send Notice
sl: _Izbriši in pošlji obvestilo

en: Delete _without Notice
sl: Izbriši _brez obvestila

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored. If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the meeting has been deleted.
sl: Vse informacije o tem sestanku bodo izbrisane in jih ne bo možno obnoviti. Če ne pošljete sporočila o brisanju, ostali sodelujoči morda ne bodo vedeli, da je bilo srečanje izbrisano.

en: Are you sure you want to delete the meeting titled “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati srečanje z naslovom »{0}«?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
sl: V kolikor ne pošljete sporočila o preklicu, ostali sodelujoči morda ne bodo vedeli, da je bila naloga izbrisana.

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the task has been deleted.
sl: Če ne pošljete sporočila o brisanju, organizator morda ne bo vedel, da je bila naloga izbrisana.

en: Are you sure you want to delete this task?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati nalogo?

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
sl: Vsi podatki o tej nalogi bodo izbrisani in jih ne bo mogoče obnoviti.

en: Would you like to send a cancellation notice for this memo?
sl: Ali želite poslati sporočilo o preklicu tega opomnika?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
sl: V kolikor ne pošljete sporočila o preklicu, ostali sodelujoči morda ne bodo vedeli, da je bil opomnik izbrisan.

en: Would you like to send a deletion notice for this memo?
sl: Ali želite poslati sporočilo o brisanju te zabeležke?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the memo has been deleted.
sl: V kolikor ne pošljete sporočila o brisanju, ostali sodelujoči morda ne bodo vedeli, da je bil opomnik izbrisan.

en: Are you sure you want to delete this memo?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati ta opomnik?

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
sl: Vsi podatki o tem opomniku bodo izbrisani in jih ne bo mogoče obnoviti.

en: Are you sure you want to delete the appointment titled “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati sestanek z naslovom »{0}«?

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
sl: Vsi podatki o tem sestanku bodo izbrisani in jih ne bo mogoče obnoviti.

en: Are you sure you want to delete this appointment?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati ta sestanek?

en: Are you sure you want to delete the “{0}” task?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati nalogo »{0}«?

en: Are you sure you want to delete the memo “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati opomnik »{0}«?

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
sl: Vsi podatki v tem opomniku bodo izbrisani in jih ne bo mogoče obnoviti.

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati teh {0} sestankov ?

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
sl: Vsi podatki o teh sestankih bodo izbrisani in jih ne bo mogoče obnoviti.

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati teh {0} nalog?

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
sl: Vsi podatki o teh nalogah bodo izbrisani in jih ne bo mogoče obnoviti.

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati teh {0} opomnikov?

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
sl: Vsi podatki v teh opomnikih bodo izbrisani in jih ne bo mogoče obnoviti.

en: Would you like to save your changes to this meeting?
sl: Ali želite shraniti svoje spremembe tega srečanja?

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
sl: Srečanje ste spremenili, vendar ga še niste shranili.

en: _Save Changes
sl: _Shrani spremembe

en: _Discard Changes
sl: _Prezri spremembe

en: Would you like to save your changes to this appointment?
sl: Ali želite shraniti svoje spremembe sestanka?

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
sl: Sestanek ste spremenili, vendar ga niste shranili.

en: Would you like to save your changes to this task?
sl: Ali želite shraniti svoje spremembe te naloge?

en: You have changed this task, but not yet saved it.
sl: Nalogo ste spremenili, vendar je še niste shranili.

en: Would you like to save your changes to this memo?
sl: Ali želite shraniti svoje spremembe tega opomnik?

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
sl: Ta opomnik ste spremenili, vendar ga še niste shranili.

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
sl: Ali želite udeležencem srečanja poslati vabila?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
sl: Povabila bodo po elektronski pošti poslana vsem sodelujočim in jim bodo omogočila odgovor.

en: _Send
sl: _Pošlji

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
sl: Ali želite udeležencem poslati posodobljene podatke o srečanju?

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
sl: Pošiljanje posodobljenih podatkov ostalim sodelujočim omogoča, da imajo posodobljene koledarje.

en: Would you like to send this task to participants?
sl: Ali želite udeležencem poslati nalogo?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
sl: Povabila bodo po elektronski pošti poslana vsem sodelujočim in jim bodo omogočila sprejem te naloge.

en: Download in progress. Do you want to save the task?
sl: Poteka prejemanje podatkov. Ali želite shraniti nalogo?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
sl: Nekatere priloge se še prejemajo. Trenutno bi shranjevanje nalog povzročilo izgubo teh prilog.

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
sl: Poteka prejemanje podatkov. Ali želite shraniti sestanek?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
sl: Nekatere priloge se še prejemajo. Trenutno bi shranjevanje sestanka povzročilo izgubo teh prilog.

en: Would you like to send updated task information to participants?
sl: Ali želite udeležencem poslati posodobljene podatke o nalogi?

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
sl: Pošiljanje posodobljenih podatkov ostalim sodelujočim omogoča, da imajo posodobljene sezname nalog.

en: Would you like to send this memo to participants?
sl: Ali želite udeležencem poslati ta opomnik?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this memo.
sl: Povabila bodo po elektronski pošti poslana vsem sodelujočim in jim omogočila sprejem tega opomnika.

en: Would you like to send updated memo information to participants?
sl: Ali želite udeležencem poslati posodobljene podatke o opomniku?

en: Sending updated information allows other participants to keep their memo lists up to date.
sl: Pošiljanje posodobljenih podatkov ostalim sodelujočim omogoča, da imajo posodobljene koledarje.

en: Editor could not be loaded.
sl: Urejevalnika ni mogoče naložiti.

en: Are you sure you want to delete calendar “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati koledar »{0}«?

en: This calendar will be removed permanently.
sl: Koledar bo trajno odstranjen.

en: Are you sure you want to delete task list “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati nalogo »{0}«?

en: This task list will be removed permanently.
sl: Seznam nalog bo trajno odstranjen.

en: Are you sure you want to delete memo list “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati opomnik »{0}«?

en: This memo list will be removed permanently.
sl: Seznam opomnikov bo trajno odstranjen.

en: Are you sure you want to delete remote calendar “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati oddaljen koledar »{0}«?

en: This will permanently remove the calendar “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sl: S tem bo s strežnika trajno izbrisan koledar »{0}«. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Are you sure you want to delete remote task list “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati oddaljeno nalogo »{0}«?

en: This will permanently remove the task list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sl: S tem bo s strežnika trajno izbrisan seznam nalog »{0}«. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Are you sure you want to delete remote memo list “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati oddaljeni opomnik »{0}«?

en: This will permanently remove the memo list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sl: S tem bo s strežnika trajno izbrisan seznam opomnikov »{0}«. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
sl: Ali ste prepričani, da želite shraniti sestanek brez povzetka?

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
sl: Če bo sestankom dodan kratek povzetek, bodo prejemniki lažje razumeli vsebino sestanka.

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
sl: Ali ste prepričani, da želite shraniti nalogo brez povzetka?

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
sl: Če bo nalogam dodan povzetek, bodo prejemniki lažje razumeli vsebino naloge.

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
sl: Ali ste prepričani, da želite shraniti opomnik brez povzetka?

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error loading calendar “{0}”
sl: Napaka nalaganja koledarja »{0}«

en: The calendar is not marked for offline usage.
sl: Koledar ni označen za uporabo brez povezave.

en: Cannot save event
sl: Ni mogoče shraniti dogodka

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
sl: Koledar »{0}« je le za branje in ga ni mogoče spremeniti. Izberite drug koledar, ki lahko sprejema sestanke.

en: Cannot save task
sl: Ni mogoče shraniti naloge

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” does not support assigned tasks, please select a different task list.
sl: Seznam nalog »{0}« ne podpira dodeljenih nalog. Izberite drug seznam nalog.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error loading task list “{0}”
sl: Napaka nalaganja seznama nalog »{0}«

en: The task list is not marked for offline usage.
sl: Seznam nalog ni označen za uporabo brez povezave.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error loading memo list “{0}”
sl: Napaka nalaganja seznama opomnikov »{0}«

en: The memo list is not marked for offline usage.
sl: Seznam opomnikov ni označen za uporabo brez povezave.

note: Translators: {0} is the name of the calendar/memo list/task list.
en: Failed to add timezone to “{0}”
sl: Ni mogoče dodati časovnega pasu na »{0}«

note: The {0} is a calendar/memo list/task list name, which is useless here
en: Failed to save attachments
sl: Shranjevanje prilog je spodletelo

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to open calendar “{0}”
sl: Odpiranje koledarja »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to open memo list “{0}”
sl: Odpiranje seznama opomnikov »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to open task list “{0}”
sl: Odpiranje seznama nalog »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to create an event in the calendar “{0}”
sl: Ustvarjanje dogodka v koledarju »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to create a memo in the memo list “{0}”
sl: Ustvarjanje opomnika v seznamu opomnikov »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to create a task in the task list “{0}”
sl: Ustvarjanje naloge v seznamu nalog »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to modify an event in the calendar “{0}”
sl: Spreminjanje dogodka v koledarju »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to modify a memo in the memo list “{0}”
sl: Spreminjanje opomnika v seznamu opomnikov »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to modify a task in the task list “{0}”
sl: Spreminjanje naloge v seznamu nalog »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to delete an event in the calendar “{0}”
sl: Brisanje dogodka v koledarju »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to delete a memo in the memo list “{0}”
sl: Brisanje opomnika v seznamu opomnikov »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to delete a task in the task list “{0}”
sl: Brisanje naloge v seznamu nalog »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to update an event in the calendar “{0}”
sl: Posodabljanje dogodka v koledarju »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to update a memo in the memo list “{0}”
sl: Posodabljanje opomnika v seznamu opomnikov »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to update a task in the task list “{0}”
sl: Posodabljanje naloge v seznamu nalog »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to send an event to the calendar “{0}”
sl: Pošiljanje dogodka v koledar »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to send a memo to the memo list “{0}”
sl: Pošiljanje opomnika v seznam opomnikov »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to send a task to the task list “{0}”
sl: Pošiljanje naloge v seznam nalog »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error creating view for the calendar “{0}”
sl: Napaka ustvarjanja pogleda v koledarju »{0}«.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error creating view for the task list “{0}”
sl: Napaka ustvarjanja pogleda v seznamu nalog »{0}«.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error creating view for the memo list “{0}”
sl: Napaka ustvarjanja pogleda v seznamu opomnikov »{0}«.

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to copy an event into the calendar “{0}”
sl: Kopiranje dogodka v koledar »{0}« je spodletelo

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to copy a task into the task list “{0}”
sl: Kopiranje naloge na seznam nalog »{0}« je spodletelo

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to copy a memo into the memo list “{0}”
sl: Kopiranje opomnika na seznam opomnikov »{0}« je spodletelo

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to move an event into the calendar “{0}”
sl: Premikanje dogodka v koledar »{0}« je spodletelo

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to move a task into the task list “{0}”
sl: Premikanje naloge na seznam nalog »{0}« je spodletelo

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to move a memo into the memo list “{0}”
sl: Premikanje opomnika na seznam opomnikov »{0}« je spodletelo

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to get an event from the calendar “{0}”
sl: Pridobivanje dogodka iz koledarja»{0}« je spodletelo

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to get a task from the task list “{0}”
sl: Pridobivanje naloge iz seznam »{0}« je spodletelo

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to get a memo from the memo list “{0}”
sl: Pridobivanje opomnika iz seznam »{0}« je spodletelo

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Copying an event into the calendar “{0}”
sl: Kopiranje dogodka v koledar »{0}«

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Copying a task into the task list “{0}”
sl: Kopiranje naloge na seznam nalog »{0}«

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Copying a memo into the memo list “{0}”
sl: Kopiranje opomnika na seznam opomnikov »{0}«

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Moving an event into the calendar “{0}”
sl: Premikanje dogodka v koledar »{0}«

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Moving a task into the task list “{0}”
sl: Premikanje naloge na seznam nalog »{0}«

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Moving a memo into the memo list “{0}”
sl: Premikanje opomnika na seznam opomnikov »{0}«

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to refresh calendar “{0}”
sl: Osveževanje koledarja »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to refresh task list “{0}”
sl: Osveževanje seznama nalog »{0}« je spodletelo.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to refresh memo list “{0}”
sl: Osveževanje seznama opomnikov »{0}« je spodletelo.

en: Failed to make an occurrence movable
sl: Spreminjanje nastavitve za premikanje je spodletelo.

en: Something has gone wrong when displaying the event
sl: Prišlo je do napake med prikazovanjem dogodka

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the event. You can try again by moving to another event and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sl: Med prikazovanjem dogodka se je opravilo WebKitWebProcess sesulo. Lahko ga poskusite premakniti na drug dogodek in nazaj. Če se bo napaka še naprej pojavljala, pošljite poročilo o hrošču na GNOME Gitlab.

en: Something has gone wrong when displaying the memo
sl: Prišlo je do napake med prikazovanjem opomnika

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the memo. You can try again by moving to another memo and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sl: Med prikazovanjem opomnika se je opravilo WebKitWebProcess sesulo. Lahko ga poskusite premakniti v drug opomnik in nazaj. Če se bo napaka še naprej pojavljala, pošljite poročilo o hrošču na GNOME Gitlab.

en: Something has gone wrong when displaying the task
sl: Prišlo je do napake med prikazovanjem naloge

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the task. You can try again by moving to another task and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sl: Med prikazovanjem naloge se je opravilo WebKitWebProcess sesulo. Lahko ga poskusite premakniti v drugo nalogo in nazaj. Če se bo napaka še naprej pojavljala, pošljite poročilo o hrošču na GNOME Gitlab.

en: Do you want to detach event from the series?
sl: Ali želite odpeti dogodke iz vrste?

en: The event “{0}” will be detached from its series and saved as a new standalone event.
sl: Dogodek »{0}« bo odpet iz načrtovanega niza in bo shranjen kot samostojni dogodek.

en: _Detach and Create Copy
sl: _Odpni in ustvari kopijo

en: Summary
sl: Povzetek

en: Description
sl: Opis

en: Any Field
sl: Katerokoli polje

en: Classification
sl: Razvrstitev

en: Public
sl: Javno

en: Private
sl: Zasebno

en: Confidential
sl: Zaupno

en: Organizer
sl: Organizator

en: Attendee
sl: Udeleženec

en: Location
sl: Mesto

en: Attachments
sl: Priloge

en: Exist
sl: Obstaja

en: Do Not Exist
sl: Ne obstaja

en: Recurrence
sl: Ponovitev

en: Occurs
sl: Pojavitve

en: Less Than
sl: Manj kot

en: Exactly
sl: Natanko

en: More Than
sl: Več kot

en: Summary Contains
sl: Povzetek vsebuje

en: Description Contains
sl: Opis vsebuje

en: with one guest | with %d guests
sl[0]: s skupno %d gosti
sl[1]: s skupno %d gostom
sl[2]: s skupno %d gostoma
sl[3]: s skupno %d gosti

en: Comments: %s
sl: Opombe: %s:

[ctx: iCalendarStatus]
en: None
sl: Brez

[ctx: iCalendarStatus]
en: Tentative
sl: Začasno

[ctx: iCalendarStatus]
en: Confirmed
sl: Potrjeno

[ctx: iCalendarStatus]
en: Draft
sl: Osnutek

[ctx: iCalendarStatus]
en: Final
sl: Končno

[ctx: iCalendarStatus]
en: Not Started
sl: Ni začeto

[ctx: iCalendarStatus]
en: Needs Action
sl: Zahteva dejanje

[ctx: iCalendarStatus]
en: In Progress
sl: V teku

[ctx: iCalendarStatus]
en: Completed
sl: Končano

[ctx: iCalendarStatus]
en: Cancelled
sl: Preklicano

en: Accepted
sl: Sprejeto

en: Declined
sl: Odklonjeno

en: Tentative
sl: Začasno

en: Delegated
sl: Pooblaščeno zastopanje

en: Needs action
sl: Zahteva dejanje

note: Translators: 'Status' here means the state of the attendees, the resulting string will be in a form: * Status: Accepted: X   Declined: Y   ...
en: Status
sl: Stanje

note: String to use in 12-hour time format for times in the morning.
en: am
sl: dop

note: String to use in 12-hour time format for times in the afternoon.
en: pm
sl: pop

en: No Summary
sl: Brez povzetka

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
sl: Organizator: %s <%s>

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser"
en: Organizer: %s
sl: Organizator: %s

note: Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting" Translators: It will display "Location: LocationOfTheAppointment"
en: Location: %s
sl: Mesto: %s

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime (DurationOfTheMeeting)"
en: Start: %s (%s)
sl: Začni: %s (%s)

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime" Translators: It will display "Start: StartDateAndTime"
en: Start: %s
sl: Začetek: %s

note: Translators: It's for a task due date, it will display "Due: DateAndTime" Translators: It will display "Due: DueDateAndTime"
en: Due: %s
sl: Zapade: %s

note: Translators: It's for a task completed date, it will display "Completed: DateAndTime" Translators: It will display "Completed: DateAndTimeWhenCompleted"
en: Completed: %s
sl: Končano: %s

note: Translators: Default attachment filename.
en: attachment.dat
sl: priloga.dat

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Location:
sl: Mesto:

en: GEO Location:
sl: Geolokacija:

en: Comment:
sl: Opomba:

en: Start Date:
sl: Datum začetka:

en: End Date:
sl: Končni datum:

en: Recurs:
sl: Ponavljajoče:

en: Due Date:
sl: Datum zapadlosti:

en: Estimated duration:
sl: Ocenjeno trajanje:

en: Status:
sl: Stanje:

en: Categories:
sl: Kategorije:

en: High
sl: Visoka

en: Normal
sl: Običajno

en: Low
sl: nizka

en: Priority:
sl: Prednost:

en: Classification:
sl: Razvrstitev:

en: Organizer:
sl: Organizator:

en: Attendees:
sl: Navzoči:

en: Web Page:
sl: Spletna stran:

en: New Appointment
sl: Nov sestanek

en: New All Day Event
sl: Nov celodnevni dogodek

en: New Meeting
sl: Novo srečanje

en: Go to Today
sl: Pojdi na današnji dan

en: Go to Date
sl: Pojdi na datum

en: It has reminders.
sl: Ima opomnike.

en: It has recurrences.
sl: Ima ponovitve.

en: It is a meeting.
sl: Je srečanje.

en: Calendar Event: Summary is %s.
sl: Dogodek koledarja: povzetek je %s.

en: Calendar Event: It has no summary.
sl: Dogodek koledarja: ni povzetka.

en: calendar view event
sl: pogled dogodka koledarja

en: Grab Focus
sl: Zgrabi žarišče

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has %d event. | It has %d events.
sl[0]: Ima %d dogodkov.
sl[1]: Ima %d dogodek.
sl[2]: Ima %d dogodka.
sl[3]: Ima %d dogodke.

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has no events.
sl: Nima dogodkov.

note: To translators: First %s is the week, for example "July 10th - July 14th, 2006". Second %s is the number of events in this work week, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Work Week View: %s. %s
sl: Pogled delovnega tedna: %s. %s

note: To translators: First %s is the day, for example "Thursday July 13th, 2006". Second %s is the number of events on this day, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Day View: %s. %s
sl: Dnevni pogled: %s. %s

en: calendar view for a work week
sl: pogled koledarja za delovni teden

en: calendar view for one or more days
sl: pogled koledarja za enega ali več dni

en: a table to view and select the current time range
sl: razpredelnica za ogled in izbiro trenutnega časovnega obsega

en: Jump button
sl: Gumb skoči

en: Click here, you can find more events.
sl: Kliknite tukaj za iskanje več dogodkov.

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Play a sound ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Play a sound
sl: Predvajaj zvok

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Pop up an alert
sl: Pojavi okno opozorila

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Send an email ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Send an email
sl: Pošlji elektronsko pošto

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Run a program ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Run a program
sl: Zaženi program

[ctx: cal-reminders]
en: Unknown action to be performed
sl: Izvedeno bo neznano dejanje

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the start
sl: %s %s pred začetkom

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the start
sl: %s %s po začetku

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start
sl: %s ob začetku

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the end
sl: %s %s pred koncem

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the end
sl: %s %s po koncu

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end
sl: %s ob koncu

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
sl: %s ob %s

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
sl: %s za neznano vrsto sprožilca

en: Month View: %s. %s
sl: Mesečni pogled: %s. %s

en: Week View: %s. %s
sl: Tedenski pogled: %s. %s

en: calendar view for a month
sl: mesečni pogled v koledarju

en: calendar view for one or more weeks
sl: pogled koledarja za enega ali več tednov

en: Modify a task | Modify %u tasks
sl[0]: Spremeni %u nalog
sl[1]: Spremeni %u nalogo
sl[2]: Spremeni %u nalogi
sl[3]: Spremeni %u naloge

en: _General
sl: _Splošno

[ctx: ECompEditor]
en: Sta_rt date:
sl: _Datum začetka:

en: _Categories
sl: _Kategorije

en: Creating view for calendar “%s”
sl: Ustvarjanje pogleda za koledar »%s«.

en: Creating view for task list “%s”
sl: Ustvarjanje pogleda za seznam nalog »%s«.

en: Creating view for memo list “%s”
sl: Ustvarjanje pogleda za seznam opomnikov »%s«.

en: Deletion _reason:
sl: _Razlog za brisanje:

en: Cancellation _reason:
sl: _Razlog za preklic:

en: Destination is read only
sl: Cilj je mogoče le brati

en: Copying events to the calendar “%s”
sl: Poteka kopiranje dogodkov v koledar »%s«

en: Copying memos to the memo list “%s”
sl: Poteka kopiranje opomnikov v seznam opomnikov »%s«

en: Copying tasks to the task list “%s”
sl: Poteka kopiranje nalog v seznam nalog »%s«

en: _Delete this item from all other recipient’s mailboxes?
sl: _Ali naj bo ta predmet izbrisan iz poštnih predalov vseh ostalih prejemnikov?

en: _Retract comment
sl: _Umakni opombo

en: Select Date
sl: Izbor datuma

en: Select _Today
sl: Izberi _danes

en: January
sl: januar

en: February
sl: februar

en: March
sl: marec

en: April
sl: april

en: May
sl: maj

en: June
sl: junij

en: July
sl: julij

en: August
sl: avgust

en: September
sl: september

en: October
sl: oktober

en: November
sl: november

en: December
sl: december

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
sl: Spreminjate ponavljajoč dogodek. Kaj želite spremeniti?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
sl: Pooblastiti želite zastopanje ponavljajočega se dogodka. Kaj želite zastopati?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
sl: Spreminjate ponavljajočo nalogo. Kaj želite spremeniti?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
sl: Spreminjate ponavljajoči opomnik. Kaj želite spremeniti?

en: This Instance Only
sl: Samo ta ponovitev

en: This and Prior Instances
sl: Ta in pretekle ponovitve

en: This and Future Instances
sl: Ta in prihodnje ponovitve

en: All Instances
sl: Vse ponovitve

en: Send my reminders with this event
sl: Pošlji opomnike skupaj z dogodkom

en: Notify new attendees _only
sl: Obvesti _samo nove udeležence

en: Cut selected events to the clipboard
sl: Izreži izbrane dogodke v odložišče

en: Copy selected events to the clipboard
sl: Kopiraj izbrane dogodke v odložišče

en: Paste events from the clipboard
sl: Prilepi izbrane dogodke iz odložišča

en: Delete selected events
sl: Izbriši izbrane dogodke

en: Pasted text doesn’t contain valid iCalendar data
sl: Prilepljeno besedilo ne vključuje veljavnih podatkov v zapisu iCalendar

en: Default calendar not found
sl: Privzetega koledarja ni mogoče najti.

en: Default memo list not found
sl: Privzetega seznama opomnikov ni mogoče najti.

en: Default task list not found
sl: Privzetega seznama nalog ni mogoče najti.

en: No suitable component found
sl: Ni mogoče najti ustreznega seznama.

en: Pasting iCalendar data
sl: Poteka dodajanje podatkov iCalendar

en: %d %b %Y
sl: %d.%m.%Y

note: strftime format %d = day of month, %b = abbreviated month name. * Don't use any other specifiers. strftime format %d = day of month, %b = abbreviated * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %b
sl: %d. %b.

en: %A %d %b %Y
sl: %A %d.%m.%Y

note: strftime format %a = abbreviated weekday name, %d = day of month, * %b = abbreviated month name. Don't use any other specifiers. strftime format %a = abbreviated weekday name, * %d = day of month, %b = abbreviated month name. * You can change the order but don't change the * specifiers or add anythi
en: %a %d %b
sl: %a, %d. %b.

en: %a %d %b %Y
sl: %a %d.%b.%Y

en: %d appointment | %d appointments
sl[0]: %d sestankov
sl[1]: %d sestanek
sl[2]: %d sestanka
sl[3]: %d sestanki

en: %d selected
sl: %d izbranih

en: Start Date
sl: Datum začetka

en: End Date
sl: Končni datum

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: Last modified
sl: Zadnjič spremenjeno

en: Source
sl: Izvorna koda

en: Type
sl: Vrsta

en: Unknown
sl: Neznano

en: Source with UID “%s” not found
sl: Vira z UID »%s« ni mogoče najti.

en: Creating an event
sl: Ustvarjanje dogodka

en: Creating a memo
sl: Ustvarjanje opomnika

en: Creating a task
sl: Ustvarjanje naloge

en: Recurring
sl: Ponavljajoče

en: Assigned
sl: Dodeljeno

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Free
sl: Prosto

en: Busy
sl: Zasedeno

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
sl: Zemljepisna lega mora biti zapisana v obliki: 
    
    45.436845,125.862501

en: In Progress
sl: V teku

en: Modifying an event
sl: Spreminjanje dogodka

en: Modifying a memo
sl: Spreminjanje opomnika

en: Modifying a task
sl: Spreminjanje naloge

en: Removing an event
sl: Odstranjevanje dogodka

en: Removing a memo
sl: Odstranjevanje opomnika

en: Removing a task
sl: Odstranjevanje naloge

en: Deleting an event | Deleting %d events
sl[0]: Poteka brisanje %d dogodkov
sl[1]: Poteka brisanje %d dogodka
sl[2]: Poteka brisanje %d dogodkov
sl[3]: Poteka brisanje %d dogodkov

en: Deleting a memo | Deleting %d memos
sl[0]: Poteka brisanje %d opomnikov
sl[1]: Poteka brisanje %d opomnika
sl[2]: Poteka brisanje %d opomnikov
sl[3]: Poteka brisanje %d opomnikov

en: Deleting a task | Deleting %d tasks
sl[0]: Poteka brisanje %d nalog
sl[1]: Poteka brisanje %d naloge
sl[2]: Poteka brisanje %d nalog
sl[3]: Poteka brisanje %d nalog

en: Pasting an event | Pasting %d events
sl[0]: Poteka prilepljanje %d dogodkov
sl[1]: Poteka prilepljanje %d dogodka
sl[2]: Poteka prilepljanje %d dogodkov
sl[3]: Poteka prilepljanje %d dogodkov

en: Pasting a memo | Pasting %d memos
sl[0]: Poteka prilepljanje %d opomnikov
sl[1]: Poteka prilepljanje %d opomnika
sl[2]: Poteka prilepljanje %d opomnikov
sl[3]: Poteka prilepljanje %d opomnikov

en: Pasting a task | Pasting %d tasks
sl[0]: Poteka prilepljanje %d nalog
sl[1]: Poteka prilepljanje %d naloge
sl[2]: Poteka prilepljanje %d nalog
sl[3]: Poteka prilepljanje %d nalog

en: Updating an event
sl: Posodabljanje dogodka

en: Updating a memo
sl: Posodabljanje opomnika

en: Updating a task
sl: Posodabljanje naloge

en: Getting events to purge in the calendar “%s”
sl: Pridobivanje dogodkov za izbris iz koledarja »%s«.

en: Getting memos to purge in the memo list “%s”
sl: Pridobivanje opomnikov za izbris iz seznama »%s«.

en: Getting tasks to purge in the task list “%s”
sl: Pridobivanje nalog za izbris iz seznama »%s«.

en: Purging events in the calendar “%s”
sl: Poteka čiščenje dogodkov v koledarju »%s«.

en: Purging memos in the memo list “%s”
sl: Poteka čiščenje opomnikov v seznamu »%s«.

en: Purging tasks in the task list “%s”
sl: Poteka čiščenje nalog v seznamu »%s«.

en: Purging events
sl: Čiščenje dogodkov

en: Purging memos
sl: Čiščenje opomnikov

en: Purging tasks
sl: Čiščenje nalog

en: Expunging completed tasks
sl: Poteka dokončno brisanje končanih nalog

en: Moving an event | Moving %d events
sl[0]: Premaknjenih bo %d dogodkov
sl[1]: Premaknjen bo %d dogodek
sl[2]: Premaknjena bosta %d dogodka
sl[3]: Premaknjeni bodo %d dogodki

en: Copying an event | Copying %d events
sl[0]: Poteka kopiranje %d dogodkov
sl[1]: Poteka kopiranje %d dogodka
sl[2]: Poteka kopiranje %d dogodkov
sl[3]: Poteka kopiranje %d dogodkov

en: Moving a memo | Moving %d memos
sl[0]: Premaknjenih bo %d opomnikov
sl[1]: Premaknjen bo %d opomnik
sl[2]: Premaknjena bosta %d opomnika
sl[3]: Premaknjeni bodo %d opomniki

en: Copying a memo | Copying %d memos
sl[0]: Poteka kopiranje %d opomnikov
sl[1]: Poteka kopiranje %d opomnika
sl[2]: Poteka kopiranje %d opomnikov
sl[3]: Poteka kopiranje %d opomnikov

en: Moving a task | Moving %d tasks
sl[0]: Poteka premikanje %d nalog
sl[1]: Poteka premikanje %d naloge
sl[2]: Poteka premikanje %d nalog
sl[3]: Poteka premikanje %d nalog

en: Copying a task | Copying %d tasks
sl[0]: Poteka kopiranje %d nalog
sl[1]: Poteka kopiranje %d naloge
sl[2]: Poteka kopiranje %d nalog
sl[3]: Poteka kopiranje %d nalog

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
sl: %a %d.%m.%Y %H.%M.%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
sl: %a %d.%m.%Y %H.%M.%S

en: The date must be entered in the format: 
    %s
sl: Datum mora biti vpisan v obliki: 
    %s

en: Event’s time is in the past
sl: Čas dogodka je v preteklosti

en: Event cannot be edited, because the selected calendar could not be opened
sl: Dogodka ni mogoče urejati, ker izbranega koledarja ni mogoče odpreti

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
sl: Dogodka ni mogoče urejati, ker je izbrani koledar na voljo le za branje

en: Changes made to the event will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
sl: Spremembe dogodka ne bodo poslane udeležencem, ker niste organizator.

en: Start date is not a valid date
sl: Datum začetka ni veljaven datum

en: Start time is not a valid time
sl: Čas začetka ni veljaven čas

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: End date is not a valid date
sl: Končni datum ni veljaven datum

en: End time is not a valid time
sl: Končni čas ni veljaven čas

en: Toggles whether to display categories
sl: Preklopi prikaz kategorij

en: Time _Zone
sl: Časovni _pas

en: Toggles whether the time zone is displayed
sl: Preklopi prikaz časovnega pasu

en: All _Day Event
sl: Celo_dnevni dogodek

en: Toggles whether to have All Day Event
sl: Preklopi celodnevnost dogodka

en: Show Time as _Busy
sl: Pokaži čas kot _zaseden

en: Toggles whether to show time as busy
sl: Preklopi prikaz zasedenosti časa

en: Pu_blic
sl: _Javno

en: Classify as public
sl: Razvrsti kot javno

en: _Private
sl: Z_asebno

en: Classify as private
sl: Razvrsti kot zasebno

en: _Confidential
sl: _Zaupno

en: Classify as confidential
sl: Razvrsti kot zaupno

[ctx: ECompEditor]
en: _Start time:
sl: _Čas začetka:

[ctx: ECompEditor]
en: _End time:
sl: _Končni čas:

[ctx: ECompEditor]
en: All da_y event
sl: Celo_dnevni dogodek

[ctx: ECompEditorPage]
en: General
sl: Splošno

[ctx: ECompEditorPage]
en: Reminders
sl: Opomniki

[ctx: ECompEditorPage]
en: Recurrence
sl: Ponovitev

[ctx: ECompEditorPage]
en: Attachments
sl: Priloge

[ctx: ECompEditorPage]
en: Schedule
sl: Urnik

en: Meeting — %s
sl: Srečanje - %s

en: Appointment — %s
sl: Sestanek - %s

en: New note
sl: Novo sporočilce

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list could not be opened
sl: Opomnika ni mogoče urejati, ker je izbranega seznama opomnikov ni mogoče odpreti

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
sl: Opomnika ni mogoče polno urejati, ker je izbrani seznam opomnikov na voljo le za branje

en: Changes made to the memo will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
sl: Spremembe opomnika ne bodo poslane udeležencem, ker niste organizator.

en: _List:
sl: _Seznam:

en: Assigned Memo — %s
sl: Dodeljen opomnik – %s

en: Memo — %s
sl: Opomnik – %s

en: Attachment | Attachments
sl[0]: Prilog
sl[1]: Priloga
sl[2]: Prilogi
sl[3]: Priloge

en: Could not load “%s”
sl: Ni mogoče naložiti »%s«

en: Could not load the attachment
sl: Ni mogoče naložiti priloge

en: Some attachments are still being downloaded. Please wait until the download is finished.
sl: Nekatere priloge še niso prejete. Počakajte, da se prejem konča.

en: Attachment “%s” cannot be found, remove it from the list, please
sl: Priloge »%s« ni mogoče najti, zato jo je treba odstraniti s seznam

en: Attachment “%s” doesn’t have valid URI, remove it from the list, please
sl: Priloga »%s« nima navedenega ustreznega naslova URI, zato jo je treba odstraniti s seznama

en: _Attachment…
sl: _Priloga …

en: Attach a file
sl: Priloži datoteko

en: _Attachments
sl: _Priloge

en: Show attachments
sl: Pokaži priloge

en: Icon View
sl: Ikonski pogled

en: List View
sl: Seznamski pogled

en: Cannot find attendee “%s” in the list of attendees
sl: Na seznamu ni mogoče najti udeleženca »%s«

en: Not enough rights to delete attendee “%s”
sl: Ni ustreznih dovoljenj za brisanje udeleženca »%s«

en: Failed to delete selected attendee | Failed to delete selected attendees
sl[0]: Izbris izbranih udeležencev je spodletel
sl[1]: Izbris izbranega udeleženca je spodletel
sl[2]: Izbris izbranih udeležencev je spodletel
sl[3]: Izbris izbranih udeležencev je spodletel

en: Organizer address is not a valid user mail address
sl: Naslov ni veljaven uporabniški elektronski naslov

en: A_ttendees
sl: _Udeleženci

en: Toggles whether the Attendees are displayed
sl: Preklopi prikaz udeležencev

en: R_ole Field
sl: Polje Vl_oga

en: Toggles whether the Role field is displayed
sl: Preklopi prikaz polja Vloga

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
sl: Preklopi prikaz polja RSVP

en: _Status Field
sl: Polje _Stanje

en: Toggles whether the Status field is displayed
sl: Preklopi prikaz polja Stanje

en: _Type Field
sl: Polje _Vrsta

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
sl: Preklopi prikaz polja vrste udeleženca

en: An organizer is required.
sl: Zahtevan je organizator.

en: At least one attendee is required.
sl: Treba je dodati vsaj enega udeleženca.

en: Or_ganizer:
sl: Or_ganizator:

en: Override color of the event. If not set, then color of the calendar is used.
sl: Prepiše barvo dogodka. Če ta ni določena, je uporabljena privzeta barva koledarja.

en: Override color of the memo. If not set, then color of the memo list is used.
sl: Prepiše barvo opomnika. Če ta ni določena, je uporabljena privzeta barva seznama opomnikov.

note: E_SOURCE_EXTENSION_TASK_LIST
en: Override color of the task. If not set, then color of the task list is used.
sl: Prepiše barvo naloge. Če ta ni določena, je uporabljena privzeta barva seznama nalog.

[ctx: ECompEditor]
en: Atte_ndees…
sl: Udeleže_nci …

note: ** Menus **
en: _Edit
sl: _Uredi

en: Add exception
sl: Dodaj izjemo

en: Modify exception
sl: Spremeni izjemo

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
sl: v

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
sl: prvi

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
sl: drugi

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
sl: tretji

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
sl: četrti

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fifth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fifth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fifth
sl: peti

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
sl: zadnji

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
sl: Drugi datum

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
sl: 1. do 10.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
sl: 11. do 20.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
sl: 21. do 31.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: For Translator : 'day' is part of the sentence of the form 'appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [day] [forever]' * (dropdown menu options are in[square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always f
en: day
sl: dan

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Monday
sl: ponedeljek

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Tuesday
sl: torek

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Wednesday
sl: sreda

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Thursday
sl: četrtek

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Friday
sl: petek

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Saturday
sl: sobota

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Sunday
sl: nedelja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
sl: na

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: occurrences
sl: pojavitve

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This appointment rec_urs
sl: Ta sestanek se _ponavlja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This task recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This task rec_urs
sl: Ta naloga se _ponavlja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This memo recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This memo rec_urs
sl: Ta opomnik se _ponavlja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This component recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This component rec_urs
sl: Ta enota se _ponavlja

en: Recurrence exception date is invalid
sl: Datum izjeme ponovitve ni veljaven

en: End time of the recurrence is before the start
sl: Končni čas ponavljanja je pred začetkom dogodka

en: R_ecurrence
sl: Ponov_itev

en: Set or unset recurrence
sl: Nastavitev ponavljanja

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: Every
sl: Vsak

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: day(s)
sl: dan/dni

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: week(s)
sl: tednov

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: month(s)
sl: mesecev

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: year(s)
sl: let

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: for
sl: za

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: until
sl: do

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: forever
sl: za vedno

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
sl: Ta sestanek vsebuje ponovitve, ki jih Evolution ne more urejati.

en: Exceptions
sl: Izjeme

en: A_dd
sl: _Dodaj

en: Re_move
sl: _Odstrani

en: Preview
sl: Predogled

en: Send To
sl: Pošlji:

en: _Reminders
sl: _Opomniki

en: Set or unset reminders
sl: Nastavi ali odstrani opomnike

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "None" for "No reminder set"
en: None
sl: Brez

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: This constructs predefined reminder's description, for example "15 minutes before", "1 hour before", "1 day before", but, if user has set, also more complicated strings like "2 days 13 hours 1 minute before".
en: %s before
sl: pred %s

[ctx: cal-reminders]
en: at the start
sl: ob začetku

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "Custom" for "Custom reminder set"
en: Custom
sl: Po meri

en: Add predefined time…
sl: Dodaj čas po meri …

en: Remove predefined times
sl: Odstrani čase po meri

en: Set a custom predefined time to
sl: Nastavi privzeti čas po meri na

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
sl: dni

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
sl: ur

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
sl: minut

en: _Add time
sl: _Dodaj čas

en: Reminders
sl: Opomniki

en: _Reminder
sl: _Opomnik

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: minute(s)
sl: minut(a)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ hour(s) ] [ before ] [ start ]
en: hour(s)
sl: ur(a)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ day(s) ] [ before ] [ start ]
en: day(s)
sl: dan/dni

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: before
sl: pred

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ after ] [ start ]
en: after
sl: po

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: start
sl: začetek

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ end ]
en: end
sl: konec

note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: Re_peat the reminder
sl: _Ponovi opomnik

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: extra times every
sl: dodatnih ponovitev vsakih

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: minutes
sl: minut

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ hours ]
en: hours
sl: ur

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ days ]
en: days
sl: dni

[ctx: cal-reminders]
note: page_reminders->priv->custom_email_entry is initialized on demand
en: Custom _message
sl: Sporočilo _po meri

[ctx: cal-reminders]
en: Custom reminder _sound
sl: _Zvok opomnika po meri

en: Select a sound file
sl: Izbor zvočne datoteke

en: _Arguments:
sl: _Argumenti:

en: _Send To:
sl: Pošlji:

en: _Schedule
sl: _Urnik

en: Query free / busy information for the attendees
sl: Poizvedi o stanju zasedenosti udeležencev

[ctx: ECompEditor]
en: _Summary:
sl: Pov_zetek:

en: Click here to open the URL
sl: Kliknite tukaj za obisk odpiranje naslova URL

en: Click here to open map
sl: Kliknite tukaj, da odprete zemljevid

[ctx: ECompEditor]
en: _Location:
sl: _Mesto:

[ctx: ECompEditor]
en: _Categories…
sl: _Kategorije …

en: Edit as text
sl: Uredi kot besedilo

en: View as text
sl: Poglej kot besedilo

en: View as HTML
sl: Pokaži kot HTML

[ctx: ECompEditor]
en: _Description:
sl: _Opis:

[ctx: ECompEditor]
en: _Web page:
sl: _Spletna stran:

[ctx: ECompEditor]
en: D_ue date:
sl: Dat_um zapadlosti:

[ctx: ECompEditor]
en: Date _completed:
sl: Končano _dne:

[ctx: ECompEditor]
en: Public
sl: Javno

[ctx: ECompEditor]
en: Private
sl: Zasebno

[ctx: ECompEditor]
en: Confidential
sl: Zaupno

[ctx: ECompEditor]
en: C_lassification:
sl: _Razvrstitev:

[ctx: ECompEditor]
en: _Status:
sl: _Stanje:

[ctx: ECompEditor]
en: Undefined
sl: Nedoločeno

[ctx: ECompEditor]
en: High
sl: Visoka

[ctx: ECompEditor]
en: Normal
sl: Običajno

[ctx: ECompEditor]
en: Low
sl: nizka

[ctx: ECompEditor]
en: Priorit_y:
sl: _Prednost:

[ctx: ECompEditor]
en: Percent complete:
sl: Odstotkov končano:

[ctx: ECompEditor]
en: Time _zone:
sl: Časovni _pas:

[ctx: ECompEditor]
en: Show time as _busy
sl: Pokaži čas kot _zaseden

[ctx: ECompEditor]
note: Translators: This 'None' is meant for 'Color' in calendar component editor, like 'None color'
en: None
sl: Brez

en: Esti_mated duration:
sl: _Ocenjeno trajanje:

en: Task’s start date is in the past
sl: Čas začetka opravila je v preteklosti

en: Task’s due date is in the past
sl: Datum zapadlosti opravila je v preteklosti

en: Task cannot be edited, because the selected task list could not be opened
sl: Naloge ni mogoče urejati, ker izbranega seznama nalog ni mogoče odpreti

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
sl: Naloge ni mogoče urejati, ker je izbran seznam nalog dostopen le za branje

en: Changes made to the task will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
sl: Spremembe naloge ne bodo poslane udeležencem, ker niste organizator.

en: Due date is not a valid date
sl: Datum zapadlosti ni veljaven datum

en: Completed date is not a valid date
sl: Datum konca ni veljaven datum

en: Completed date cannot be in the future
sl: Datum zaključka ne more biti v prihodnosti

en: Due date cannot be the same as the Start date
sl: Datum zaključka ne more biti enak datumu začetka

en: Start date is required for recurring tasks
sl: Datum začetka je pri ponavljajočih nalogah obvezen

en: All _Day Task
sl: Celo_dnevni dogodek

en: Toggles whether to have All Day Task
sl: Preklopi možnost na celodnevni dogodek

en: Assigned Task — %s
sl: Dodeljena naloga – %s

en: Task — %s
sl: Naloga – %s

en: attachment
sl: priloga

en: Sending notifications to attendees…
sl: Poteka pošiljanje obvestil udeležencem …

en: Saving changes…
sl: Poteka shranjevanje sprememb …

note: == Button box ==
en: _Close
sl: _Zapri

en: Close the current window
sl: Zapri trenutno okno

note: copy menu item
en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: Copy the selection
sl: Kopira izbor

en: _Customize Toolbar…
sl: _Prilagodi orodno vrstico ...

en: Customize actions in the toolbar
sl: Prilagajajte dejanja v orodni vrstici

note: cut menu item
en: Cu_t
sl: _Izreži

en: Cut the selection
sl: Izreže izbor

en: Delete the selection
sl: Izbriše izbor

en: View help
sl: Poglejte pomoč

note: paste menu item
en: _Paste
sl: _Prilepi

en: Paste the clipboard
sl: Prilepi iz odložišča

en: _Print…
sl: _Natisni …

en: Pre_view…
sl: _Predogled …

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: Select all text
sl: Izberi vse besedilo

en: Show _toolbar
sl: Pokaži _orodno vrstico

en: _Classification
sl: _Razvrstitev

note: ** Menus ** menus
en: _File
sl: _Datoteka

en: _Insert
sl: _Vstavi

en: Menu
sl: Meni

en: _Options
sl: M_ožnosti

en: _View
sl: Po_gled

en: Save current changes
sl: Shrani trenutne spremembe

en: Save and Close
sl: Shrani in zapri

en: Save current changes and close editor
sl: Shrani trenutne spremembe in zapri urejevalnik

note: To Translators: the %d stands for a week number, it's value between 1 and 52/53
en: Week %d
sl: Teden %d

note: Translators: %02i is the number of minutes; * this is a context menu entry to change the * length of the time division in the calendar * day view, e.g. a day is displayed in * 24 "60 minute divisions" or * 48 "30 minute divisions".
en: %02i minute divisions
sl: %02i delitev minute

en: Show the second time zone
sl: Pokaži drug časovni pas

[ctx: cal-second-zone]
note: Translators: "None" indicates no second time zone set for a day view
en: None
sl: Brez

en: Select…
sl: Izbor …

[ctx: estimated-duration]
en: None
sl: neopredeljeno

en: Set an estimated duration for
sl: Nastavi ocenjeno trajanje za

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _days
sl: dnevi

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
sl: ure

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
sl: minute

en: _Set
sl: _Nastavi

en: Chan_ge…
sl: _Spremeni …

en: Required Participants
sl: Zahtevani udeleženci

en: Optional Participants
sl: Neobvezni udeleženci

en: Resources
sl: Sredstva

en: Chair Persons
sl: Predsedujoči

en: Attendees
sl: Udeleženci

en: Individual
sl: Individualno

en: Group
sl: Skupina

en: Resource
sl: Sredstvo

en: Room
sl: Soba

en: Chair
sl: Predsedujoči

en: Required Participant
sl: Zahtevani udeleženci

en: Optional Participant
sl: Neobvezni udeleženci

en: Non-Participant
sl: Ne-sodelujoči

en: Needs Action
sl: Zahteva dejanje

note: To translators: RSVP means "please reply"
en: RSVP
sl: Povratnica

en: Completed
sl: Končano

en: In Process
sl: V obdelavi

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
sl: Vnesite geslo za dostop do podatkov prostosti/zasedenosti na strežniku %s kot uporabnik %s

en: Failure reason: %s
sl: Vzrok napake: %s

en: Enter password
sl: Vnesite geslo

en: Out of Office
sl: Izven pisarne

en: No Information
sl: Ni podatkov

en: Atte_ndees…
sl: Udeleže_nci …

en: O_ptions
sl: _Možnosti

en: Show _only working hours
sl: Pokaži le del_ovne ure

en: Show _zoomed out
sl: Pokaži _oddaljeno

en: _Update free/busy
sl: _Posodobi zasedenost

en: _Autopick
sl: _Samodejno izberi

en: _All people and resources
sl: Vsi posamezniki in vs_a sredstva

en: All _people and one resource
sl: Vsi _posamezniki in eno sredstvo

en: _Required people
sl: Za_htevani posamezniki

en: Required people and _one resource
sl: Zahtevani posamezniki in _eno sredstvo

en: _Start time:
sl: _Čas začetka:

en: _End time:
sl: _Končni čas:

en: Summary: %s
    Location: %s
sl: Povzetek: %s
    Mesto: %s

en: Summary: %s
sl: Povzetek: %s

en: Click here to add an attendee
sl: Kliknite tukaj za dodajanje udeleženca

en: Member
sl: Član

en: Delegated To
sl: Pooblastitev zastopanja za

en: Delegated From
sl: Pooblastitev zastopanja od

en: Common Name
sl: Splošno ime

en: Language
sl: Jezik

en: Cut selected memos to the clipboard
sl: Izreži izbrane opomnike v odložišče

en: Copy selected memos to the clipboard
sl: Kopiraj izbrane opomnike v odložišče

en: Paste memos from the clipboard
sl: Prilepi opomnike iz odložišča

en: Delete selected memos
sl: Izbriši izbrane opomnike

en: Select all visible memos
sl: Izberi vse vidne opomnike

en: Click to add a memo
sl: Kliknite za dodajanje opomnika

en: Undefined
sl: Nedoločeno

en: Cut selected tasks to the clipboard
sl: Izreži izbrane naloge v odložišče

en: Copy selected tasks to the clipboard
sl: Kopiraj izbrane naloge v odložišče

en: Paste tasks from the clipboard
sl: Prilepi naloge iz odložišča

en: Delete selected tasks
sl: Izbriši izbrane naloge

en: Select all visible tasks
sl: Izberi vse vidne naloge

en: Click to add a task
sl: Kliknite tukaj za dodajanje naloge

en: Start date
sl: Datum začetka

en: Completion date
sl: Datum zaključka

en: Complete
sl: Končano

en: Due date
sl: Datum zapadlosti

en: % Complete
sl: % končano

en: Priority
sl: Prednost

en: Estimated duration
sl: Ocenjeno trajanje

[ctx: timezone]
note: Translators: 'None' for a time zone, like 'No time zone being set'
en: None
sl: Ni določenega pasu

en: Select Timezone
sl: Izberi časovni pas

note: Translators: It will display "Time: StartDateAndTime (Duration)"
en: Time: %s (%s)
sl: Čas: %s (%s)

note: Translators: It will display "Time: StartDateAndTime"
en: Time: %s
sl: Čas: %s

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
sl: Danes

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
sl: Jutri

en: Tasks without Due date
sl: Naloga brez datuma zapadlosti

note: It doesn't matter which data-model is picked, because it's used only for thread creation and manipulation, not for its content.
en: Marking a task as complete
sl: Označevanje naloge kot opravljene

en: New _Appointment…
sl: Nov _sestanek …

en: New _Meeting…
sl: Novo _srečanje …

en: New _Task…
sl: Nova _naloga …

en: _New Assigned Task…
sl: _Nova dodeljena naloga …

en: _Open…
sl: _Odpri …

en: Mark Task as _Complete
sl: _Označi nalogo kot opravljeno

en: _Delete This Instance…
sl: Izbriši to _ponovitev …

en: Delete This and F_uture Occurrences…
sl: Izbriši to in vse prihodnje _pojavitve …

en: D_elete All Instances…
sl: Izbriši _vse ponovitve …

en: _Delete…
sl: _Izbriši …

en: _Show Tasks without Due date
sl: Pokaži naloge brez datuma _zapadlosti

en: To Do
sl: Seznam opravil

en: %u event | %u events
sl[0]: %u dogodkov
sl[1]: %u dogodek
sl[2]: %u dogodka
sl[3]: %u dogodki

en: An organizer must be set.
sl: Organizator mora biti nastavljen.

en: At least one attendee is necessary
sl: Zahtevan je vsaj en udeleženec

en: Event information
sl: Podatki o dogodku

en: Task information
sl: Podatki o nalogi

en: Memo information
sl: Podatki o opomnikih

en: Free/Busy information
sl: Podatki o zasedenosti

en: Calendar information
sl: Podatki o koledarju

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Accepted: Meeting Name".
en: Accepted
sl: Sprejeto

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Tentatively Accepted: Meeting Name".
en: Tentatively Accepted
sl: Začasno sprejeto

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Declined: Meeting Name". Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Declined: Meeting Name".
en: Declined
sl: Odklonjeno

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Delegated: Meeting Name".
en: Delegated
sl: Pooblaščeno zastopanje

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Updated: Meeting Name".
en: Updated
sl: Posodobljeno

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Cancel: Meeting Name".
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Refresh: Meeting Name".
en: Refresh
sl: Osveži

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Counter-proposal: Meeting Name".
en: Counter-proposal
sl: Nasprotni-predlog

en: Free/Busy information (%s to %s)
sl: Podatki o zasedenosti (%s do %s)

en: iCalendar information
sl: Podrobnosti iCalendar

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
sl: Ni mogoče rezervirati vira. Nov dogodek je v sporu z drugimi dogodki.

en: Unable to book a resource, error:
sl: Ni mogoče shraniti vira. Prišlo je do napake:

en: You must be an attendee of the event.
sl: Biti morate udeleženec dogodka.

en: Sending an event
sl: Poteka pošiljanje dogodka

en: Sending a memo
sl: Poteka pošiljanje opomnika

en: Sending a task
sl: Poteka pošiljanje naloge

en: Original Appointment
sl: Prvotni sestanek

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY Translators: These are workday abbreviations, * e.g. Su=Sunday and Th=thursday G_DATE_MONDAY
en: Mo
sl: po

note: G_DATE_TUESDAY
en: Tu
sl: to

note: G_DATE_WEDNESDAY
en: We
sl: sr

note: G_DATE_THURSDAY
en: Th
sl: če

note: G_DATE_FRIDAY
en: Fr
sl: pe

note: G_DATE_SATURDAY
en: Sa
sl: so

note: G_DATE_SUNDAY
en: Su
sl: ne

note: Translators: This is part of "START to END" text, * where START and END are date/times.
en:  to
sl:  do

note: Translators: This is part of "START to END * (Completed COMPLETED)", where COMPLETED is a * completed date/time.
en:  (Completed
sl:  (Končano

note: Translators: This is part of "Completed COMPLETED", * where COMPLETED is a completed date/time.
en: Completed
sl: Končano

note: Translators: This is part of "START (Due DUE)", * where START and DUE are dates/times.
en:  (Due
sl:  (Datum zapadlosti

note: Translators: This is part of "Due DUE", * where DUE is a date/time due the event * should be finished.
en: Due
sl: Datum zapadlosti

en: Appointment
sl: Sestanek

en: Task
sl: Naloga

en: Memo
sl: Opomnik

en: Attendees:
sl: Navzoči:

en: Estimated duration: %s
sl: Ocenjeno trajanje: %s

en: Status: %s
sl: Stanje: %s

en: Priority: %s
sl: Prednost: %s

en: Percent Complete: %i
sl: Odstotkov opravljeno: %i

en: Categories: %s
sl: Kategorije: %s

en: Contacts:
sl: Stiki:

en: Not Started
sl: Ni začeto

en: In progress
sl: V teku

en: % Completed
sl: % končano

en: is greater than
sl: je večje kot

en: is less than
sl: je manjše kot

en: Current State
sl: Trenutno stanje

en: is Overdue
sl: je zakasnjeno

en: is Scheduled
sl: je načrtovano

en: is not Scheduled
sl: ni načrtovano

en: Due In
sl: Datum zapadlosti

en: Next Days
sl: Naslednji dnevi

en: Previous Days
sl: Predhodni dnevi

en: Appointments and Meetings
sl: Sestanki in srečanja

en: New Calendar
sl: Nov koledar

en: New Task List
sl: Nov seznam nalog

en: Cre_ate new calendar
sl: Ust_vari nov koledar

en: Cre_ate new task list
sl: Ustvari nov seznam nalog

en: Opening calendar
sl: Odpiranje koledarja

en: iCalendar files (.ics)
sl: Datoteke iCalendar (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
sl: Uvoznik Evolution iCalendar

en: vCalendar files (.vcs)
sl: Datoteke vCalendar (.vcf)

en: Evolution vCalendar importer
sl: Uvoznik Evolution vCalendar

en: Calendar Events
sl: Dogodki koledarja

en: GNOME Calendar
sl: Koledar GNOME

en: Evolution Calendar intelligent importer
sl: Pametni uvoznik koledarja Evolution

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
sl: Srečanje

[ctx: iCalImp]
en: Event
sl: Dogodek

[ctx: iCalImp]
en: Task
sl: Naloga

[ctx: iCalImp]
en: Memo
sl: Opomnik

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
sl: je ponovitev

[ctx: iCalImp]
note: have ? NULL :
en: has recurrences
sl: ima ponavljanja

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
sl: ima opomnike

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
sl: ima priloge

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Public
sl: Javno

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Private
sl: Zasebno

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Confidential
sl: Zaupno

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification section name
en: Classification
sl: Razvrstitev

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's summary Translators: Column header for a component summary
en: Summary
sl: Povzetek

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's location
en: Location
sl: Mesto

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's start time Translators: Column header for a component start date/time
en: Start
sl: Začetek

[ctx: iCalImp]
note: Translators: 'Due' like the time due a task should be finished
en: Due
sl: Datum zakasnelosti

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's end time
en: End
sl: Konec

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's categories
en: Categories
sl: Kategorije

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's complete value (either percentage, or a date/time of a completion)
en: Completed
sl: Končano

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
sl: Organizator

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's attendees
en: Attendees
sl: Udeleženci

[ctx: iCalImp]
en: Description
sl: Opis

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Column header for a component type; it can be Event, Task or Memo
en: Type
sl: Vrsta

note: * * This program is free software; you can redistribute it and/or modify it * under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by * the Free Software Foundation. * This program is distributed in the hope that it will be useful, but * WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implie
en: Africa/Abidjan
sl: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
sl: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
sl: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
sl: Afrika/Algiers

en: Africa/Asmera
sl: Afrika/Asmara

en: Africa/Bamako
sl: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
sl: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
sl: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
sl: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
sl: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
sl: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
sl: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
sl: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
sl: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
sl: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
sl: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
sl: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
sl: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
sl: Afrika/Džibuti

en: Africa/Douala
sl: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
sl: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
sl: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
sl: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
sl: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
sl: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
sl: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
sl: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
sl: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
sl: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
sl: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
sl: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
sl: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
sl: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
sl: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
sl: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
sl: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
sl: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
sl: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
sl: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
sl: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
sl: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
sl: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
sl: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
sl: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
sl: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
sl: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
sl: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
sl: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
sl: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
sl: Afrika/Tripolis

en: Africa/Tunis
sl: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
sl: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
sl: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
sl: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
sl: Amerika/Angvila

en: America/Antigua
sl: Amerika/Antigva

en: America/Araguaina
sl: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
sl: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
sl: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
sl: Amerika/Barbados

en: America/Belem
sl: Amerika/Belem

en: America/Belize
sl: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
sl: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
sl: Amerika/Bogota

en: America/Boise
sl: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
sl: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
sl: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
sl: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
sl: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
sl: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
sl: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
sl: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
sl: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
sl: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
sl: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
sl: Amerika/Kostarika

en: America/Cuiaba
sl: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
sl: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
sl: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
sl: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
sl: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
sl: Amerika/Denver

en: America/Detroit
sl: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
sl: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
sl: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
sl: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
sl: Amerika/Salvador

en: America/Fortaleza
sl: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
sl: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
sl: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
sl: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
sl: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
sl: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
sl: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
sl: Amerika/Gvatemala

en: America/Guayaquil
sl: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
sl: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
sl: Amerika/Halifax

en: America/Havana
sl: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
sl: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
sl: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
sl: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
sl: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
sl: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
sl: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
sl: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
sl: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
sl: Amerika/Jamajka

en: America/Jujuy
sl: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
sl: Ameriška Samoa

en: America/Kentucky/Louisville
sl: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
sl: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
sl: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
sl: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
sl: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
sl: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
sl: Amerika/Maceio

en: America/Managua
sl: Amerika/Managua

en: America/Manaus
sl: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
sl: Amerika/Martinik

en: America/Mazatlan
sl: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
sl: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
sl: Amerika/Menominee

en: America/Merida
sl: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
sl: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
sl: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
sl: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
sl: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
sl: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
sl: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
sl: Amerika/Nassau

en: America/New_York
sl: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
sl: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
sl: Amerika/Nome

en: America/Noronha
sl: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
sl: Amerika/Severna_Dakota/Center

en: America/Panama
sl: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
sl: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
sl: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
sl: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
sl: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
sl: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
sl: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
sl: Amerika/Portoriko

en: America/Rainy_River
sl: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
sl: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
sl: Amerika/Recife

en: America/Regina
sl: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
sl: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
sl: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
sl: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
sl: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
sl: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
sl: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
sl: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
sl: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
sl: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
sl: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
sl: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
sl: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
sl: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
sl: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
sl: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
sl: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
sl: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
sl: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
sl: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
sl: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
sl: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
sl: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
sl: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
sl: Antarktika/Casey

en: Antarctica/Davis
sl: Antarktika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
sl: Antarktika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
sl: Antarktika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
sl: Antarktika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
sl: Antarktika/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
sl: Antarktika/Južni_pol

en: Antarctica/Syowa
sl: Antarktika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
sl: Antarktika/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
sl: Arktika/Longyearbyen

en: Asia/Aden
sl: Azija/Aden

en: Asia/Almaty
sl: Azija/Almaty

en: Asia/Amman
sl: Azija/Amman

en: Asia/Anadyr
sl: Azija/Anadyr

en: Asia/Aqtau
sl: Azija/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
sl: Azija/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
sl: Azija/Ašgabat

en: Asia/Baghdad
sl: Azija/Bagdad

en: Asia/Bahrain
sl: Azija/Bahrain

en: Asia/Baku
sl: Azija/Baku

en: Asia/Bangkok
sl: Azija/Bangkok

en: Asia/Beirut
sl: Azija/Bejrut

en: Asia/Bishkek
sl: Azija/Biškek

en: Asia/Brunei
sl: Azija/Brunej

en: Asia/Calcutta
sl: Azija/Kalkuta

en: Asia/Choibalsan
sl: Azija/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
sl: Azija/Chongqing

en: Asia/Colombo
sl: Azija/Colombo

en: Asia/Damascus
sl: Azija/Damask

en: Asia/Dhaka
sl: Azija/Daka

en: Asia/Dili
sl: Azija/Dili

en: Asia/Dubai
sl: Azija/Dubaj

en: Asia/Dushanbe
sl: Azija/Dušanbej

en: Asia/Gaza
sl: Azija/Gaza

en: Asia/Harbin
sl: Azija/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
sl: Azija/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
sl: Azija/Hovd

en: Asia/Irkutsk
sl: Azija/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
sl: Azija/Istanbul

en: Asia/Jakarta
sl: Azija/Jakarta

en: Asia/Jayapura
sl: Azija/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
sl: Azija/Jeruzalem

en: Asia/Kabul
sl: Azija/Kabul

en: Asia/Kamchatka
sl: Azija/Kamčatka

en: Asia/Karachi
sl: Azija/Karači

en: Asia/Kashgar
sl: Azija/Kashgar

en: Asia/Kathmandu
sl: Azija/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
sl: Azija/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
sl: Azija/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
sl: Azija/Kuching

en: Asia/Kuwait
sl: Azija/Kuvajt

en: Asia/Macao
sl: Azija/Makao

en: Asia/Macau
sl: Azija/Makau

en: Asia/Magadan
sl: Azija/Magadan

en: Asia/Makassar
sl: Azija/Makassar

en: Asia/Manila
sl: Azija/Manila

en: Asia/Muscat
sl: Azija/Muscat

en: Asia/Nicosia
sl: Azija/Nikozija

en: Asia/Novosibirsk
sl: Azija/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
sl: Azija/Omsk

en: Asia/Oral
sl: Azija/Ural

en: Asia/Phnom_Penh
sl: Azija/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
sl: Azija/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
sl: Azija/Pjongjang

en: Asia/Qatar
sl: Azija/Katar

en: Asia/Rangoon
sl: Azija/Rangoon

en: Asia/Riyadh
sl: Azija/Riad

en: Asia/Saigon
sl: Azija/Sajgon

en: Asia/Sakhalin
sl: Azija/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
sl: Azija/Samarkand

en: Asia/Seoul
sl: Azija/Seul

en: Asia/Shanghai
sl: Azija/Shanghai

en: Asia/Singapore
sl: Azija/Singapur

en: Asia/Taipei
sl: Azija/Taipei

en: Asia/Tashkent
sl: Azija/Taškent

en: Asia/Tbilisi
sl: Azija/Tbilisi

en: Asia/Tehran
sl: Azija/Teheran

en: Asia/Thimphu
sl: Azija/Thimphu

en: Asia/Tokyo
sl: Azija/Tokijo

en: Asia/Ujung_Pandang
sl: Azija/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
sl: Azija/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
sl: Azija/Urumqi

en: Asia/Vientiane
sl: Azija/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
sl: Azija/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
sl: Azija/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
sl: Azija/Ekaterinburg

en: Asia/Yerevan
sl: Azija/Erevan

en: Atlantic/Azores
sl: Atlantski_ocean/Azori

en: Atlantic/Bermuda
sl: Atlantski_ocean/Bermudi

en: Atlantic/Canary
sl: Atlantski_ocean/Kanarski_otoki

en: Atlantic/Cape_Verde
sl: Atlantski_ocean/Zelenortski otoki

en: Atlantic/Faeroe
sl: Atlantski_ocean/Ferski_otoki

en: Atlantic/Jan_Mayen
sl: Atlantski_ocean/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
sl: Atlantski_ocean/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
sl: Atlantski_ocean/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
sl: Atlantski_ocean/Južna_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
sl: Atlantski_ocean/Sveta_Helena

en: Atlantic/Stanley
sl: Atlantski_ocean/Stanley

en: Australia/Adelaide
sl: Avstralija/Adelaide

en: Australia/Brisbane
sl: Avstralia/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
sl: Avstralija/Broken_Hill

en: Australia/Darwin
sl: Avstralija/Darwin

en: Australia/Hobart
sl: Avstralija/Hobart

en: Australia/Lindeman
sl: Avstralija/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
sl: Avstralija/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
sl: Avstralija/Melbourne

en: Australia/Perth
sl: Avstralija/Perth

en: Australia/Sydney
sl: Avstralija/Sydney

en: Europe/Amsterdam
sl: Evropa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
sl: Evropa/Andora

en: Europe/Athens
sl: Evropa/Atene

en: Europe/Belfast
sl: Evropa/Belfast

en: Europe/Belgrade
sl: Evropa/Beograd

en: Europe/Berlin
sl: Evropa/Berlin

en: Europe/Bratislava
sl: Evropa/Bratislava

en: Europe/Brussels
sl: Evropa/Brusel

en: Europe/Bucharest
sl: Evropa/Bukarešta

en: Europe/Budapest
sl: Evropa/Budimpešta

en: Europe/Chisinau
sl: Evropa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
sl: Evropa/Kobenhavn

en: Europe/Dublin
sl: Evropa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
sl: Evropa/Gibrlaltar

en: Europe/Helsinki
sl: Evropa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
sl: Evropa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
sl: Evropa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
sl: Evropa/Kijev

en: Europe/Lisbon
sl: Evropa/Lizbona

en: Europe/Ljubljana
sl: Evropa/Ljubljana

en: Europe/London
sl: Evropa/London

en: Europe/Luxembourg
sl: Evropa/Luksemburg

en: Europe/Madrid
sl: Evropa/Madrid

en: Europe/Malta
sl: Evropa/Malta

en: Europe/Minsk
sl: Evropa/Minsk

en: Europe/Monaco
sl: Evropa/Monako

en: Europe/Moscow
sl: Evropa/Moskva

en: Europe/Nicosia
sl: Evropa/Nikozija

en: Europe/Oslo
sl: Evropa/Oslo

en: Europe/Paris
sl: Evropa/Pariz

en: Europe/Prague
sl: Evropa/Praga

en: Europe/Riga
sl: Evropa/Riga

en: Europe/Rome
sl: Evropa/Rim

en: Europe/Samara
sl: Evropa/Samara

en: Europe/San_Marino
sl: Evropa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
sl: Evropa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
sl: Evropa/Simferopol

en: Europe/Skopje
sl: Evropa/Skopje

en: Europe/Sofia
sl: Evropa/Sofija

en: Europe/Stockholm
sl: Evropa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
sl: Evropa/Tallinn

en: Europe/Tirane
sl: Evropa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
sl: Evropa/Užgorod

en: Europe/Vaduz
sl: Evropa/Vaduz

en: Europe/Vatican
sl: Evropa/Vatikan

en: Europe/Vienna
sl: Evropa/Dunaj

en: Europe/Vilnius
sl: Evropa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
sl: Evropa/Varšava

en: Europe/Zagreb
sl: Evropa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
sl: Evropa/Zaporožje

en: Europe/Zurich
sl: Evropa/Zurich

en: Indian/Antananarivo
sl: Indijski_ocean/Antananarivo

en: Indian/Chagos
sl: Indijski_ocean/Chagos

en: Indian/Christmas
sl: Indijski_ocean/Božični otoki

en: Indian/Cocos
sl: Indijski_ocean/Kokosovi otoki

en: Indian/Comoro
sl: Indijski_ocean/Komori

en: Indian/Kerguelen
sl: Indijski_ocean/Kerguelen

en: Indian/Mahe
sl: Indijski_ocean/Mahe

en: Indian/Maldives
sl: Indijski_ocean/Maldivi

en: Indian/Mauritius
sl: Indijski_ocean/Mavricijus

en: Indian/Mayotte
sl: Indijski_ocean/Mayotte

en: Indian/Reunion
sl: Indijski_ocean/Reunion

en: Pacific/Apia
sl: Tihi_ocean/Apia

en: Pacific/Auckland
sl: Tihi_ocean/Auckland

en: Pacific/Chatham
sl: Tihi_ocean/Chatham

en: Pacific/Easter
sl: Tihi_ocean/Velikonočni otok

en: Pacific/Efate
sl: Tihi_ocean/Efate

en: Pacific/Enderbury
sl: Tihi_ocean/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
sl: Tihi_ocean/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
sl: Tihi_ocean/Fidži

en: Pacific/Funafuti
sl: Tihi_ocean/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
sl: Tihi_ocean/Galapagos

en: Pacific/Gambier
sl: Tihi_ocean/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
sl: Tihi_ocean/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
sl: Tihi_ocean/Gvam

en: Pacific/Honolulu
sl: Tihi_ocean/Honolulu

en: Pacific/Johnston
sl: Tihi_ocean/Johnstonovi_otoki

en: Pacific/Kiritimati
sl: Tihi_ocean/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
sl: Tihi_ocean/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
sl: Tihi_ocean/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
sl: Tihi_ocean/Majuro

en: Pacific/Marquesas
sl: Tihi_ocean/Marquesas

en: Pacific/Midway
sl: Tihi_ocean/Midway

en: Pacific/Nauru
sl: Tihi_ocean/Nauru

en: Pacific/Niue
sl: Tihi_ocean/Niue

en: Pacific/Norfolk
sl: Tihi_ocean/Norfolk

en: Pacific/Noumea
sl: Tihi_ocean/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
sl: Tihi_ocean/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
sl: Tihi_ocean/Palau

en: Pacific/Pitcairn
sl: Tihi_ocean/Pitcairin

en: Pacific/Ponape
sl: Tihi_ocean/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
sl: Tihi_ocean/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
sl: Tihi_ocean/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
sl: Tihi_ocean/Saipan

en: Pacific/Tahiti
sl: Tihi_ocean/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
sl: Tihi_ocean/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
sl: Tihi_ocean/Tongatapu

en: Pacific/Truk
sl: Tihi_ocean/Truk

en: Pacific/Wake
sl: Tihi_ocean/Wake

en: Pacific/Wallis
sl: Tihi_ocean/Wallis

en: Pacific/Yap
sl: Tihi_ocean/Yap

en: Save as…
sl: Shrani kot …

en: Close the current file
sl: Zapri trenutno datoteko

en: New _Message
sl: Novo _sporočilo

en: Open New Message window
sl: Odpre okno novega sporočila

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: Configure Evolution
sl: Nastavitve programa Evolution

en: Save the current file
sl: Shrani trenutno datoteko

en: Save _As…
sl: Shrani _kot …

en: Save the current file with a different name
sl: Shrani trenutno datoteko z drugim imenom

en: Character _Encoding
sl: Znakovno _kodiranje

en: Option_s
sl: Možno_sti

en: Print Pre_view
sl: Predogled _tiskanja

en: Save as _Draft
sl: Shrani kot _osnutek

en: Save as draft
sl: Shrani kot osnutek

en: S_end
sl: _Pošlji

en: Send this message
sl: Pošlji sporočilo

en: _Main toolbar
sl: _Glavna orodna vrstica

en: Main toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Edit _toolbar
sl: Uredi _orodno vrstico

en: Edit toolbar
sl: Uredi orodno vrstico

en: PGP _Encrypt
sl: Šifriraj s _PGP

en: Encrypt this message with PGP
sl: Šifriraj sporočilo s PGP

en: PGP _Sign
sl: _Podpiši s PGP

en: Sign this message with your PGP key
sl: Podpiši sporočilo z osebnim ključem PGP

en: _Picture Gallery
sl: _Galerija slik

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
sl: Pokaži zbirko slik, ki jih lahko povlečete v svoje sporočilo

en: _Prioritize Message
sl: Naredi sporočilo _prednostno

en: Set the message priority to high
sl: Nastavi prednost sporočila na visoko

en: Re_quest Read Receipt
sl: Zaht_evaj povratnico

en: Get delivery notification when your message is read
sl: Dobi obvestilo o dostavi, ko je poslano sporočilo prebrano

en: Request _Delivery Status Notification
sl: Zahtevaj _obvestilo o stanju dostave

en: Get delivery status notification for the message
sl: Pridobi obvestilo o stanju dostave za sporočilo

en: S/MIME En_crypt
sl: _Šifriraj s S/MIME

en: Encrypt this message with S/MIME
sl: Šifriraj sporočilo s S/MIME

en: S/MIME Sig_n
sl: Podpis _s S/MIME

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
sl: Podpiši sporočilo sz osebnim potrdilom podpisa S/MIME

en: _Bcc Field
sl: Polje _Skp

en: Toggles whether the BCC field is displayed
sl: Preklopi prikaz polja SKP

en: _Cc Field
sl: Polje _Kp

en: Toggles whether the CC field is displayed
sl: Preklopi prikaz polja KP

en: _From Override Field
sl: _Iz polja prepisa

en: Toggles whether the From override field to change name or email address is displayed
sl: Ali naj bo prikazano ime in elektronski naslov iz polja prepisa

en: Mail-Follow_up-To Field
sl: Polje _Pošlji v nadaljnjo obravnavo

en: Toggles whether the Mail-Followup-To field is displayed
sl: Preklopi prikaz polja Pošlji v nadaljnjo obravnavo

en: Mail-R_eply-To Field
sl: Polje o_dgovori (Mail-Reply-To)

en: Toggles whether the Mail-Reply-To field is displayed
sl: Preklopi prikaz polja Odgovori (Mail-Reply-To)

en: _Reply-To Field
sl: Polje o_dgovori na

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
sl: Preklopi prikaz polja Odgovori na

en: Visually _Wrap Long Lines
sl: _Prelomi dolge vrstice

en: _Name:
sl: _Ime:

en: Enter the recipients of the message
sl: Vnesite prejemnike sporočila

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
sl: Vnesite naslove, ki bodo prejeli kopijo sporočila

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
sl: Vnesite naslove, ki bodo prejeli kopijo sporočila, vendar se ne bodo pojavili na seznamu prejemnikov sporočila

en: Fr_om:
sl: _Od:

en: _Reply-To:
sl: _Odgovori _na:

en: Mail-Followu_p-To:
sl: _Pošlji v nadaljnjo obravnavo:

en: Mail-Repl_y-To:
sl: _Odgovori (Mail-Reply-To):

en: _To:
sl: _Za:

en: _Cc:
sl: _Kp:

en: _Bcc:
sl: _Skp:

en: _Post To:
sl: _Objavi na:

en: S_ubject:
sl: Z_adeva:

en: Si_gnature:
sl: _Podpis:

en: Click here for the address book
sl: Kliknite tukaj za imenik

en: Click here to select folders to post to
sl: Kliknite tukaj za izbiro map za objavljanje

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
sl: Odhodnega sporočila ni mogoče podpisati: za ta račun ni nastavljeno nobeno potrdilo za podpisovanje

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
sl: Odhodnega sporočila ni mogoče šifrirati: za ta račun ni nastavljeno nobeno potrdilo za šifriranje

en: Failed to retrieve text/plain processed content
sl: Pridobivanje obdelane vsebine besedila/navadno je spodletelo

en: Failed to retrieve draft content
sl: Pridobivanje vsebine osnutka ni uspelo

en: Failed to retrieve HTML processed content
sl: Pridobivanje vsebine, obdelane v HTML-ju, ni uspelo

en: Compose Message
sl: Sestavi sporočilo

en: Reading text content…
sl: Poteka branje vsebine …

en: Send _without encryption
sl: Pošlji brez _šifriranja

en: Review attachment before sending. | Review attachments before sending.
sl[0]: Odstrani priloge pred pošiljanjem.
sl[1]: Odstrani prilogo pred pošiljanjem.
sl[2]: Odstrani prilogi pred pošiljanjem.
sl[3]: Odstrani priloge pred pošiljanjem.

en: %d attachment was added by an external application. Make sure it does not contain any sensitive information before sending the message. | %d attachments were added by an external application. Make sure they do not contain any sensitive information before sending the message.
sl[0]: Dodanih je bilo %d prilog. Preden sporočilo pošljete, se prepričajte, da niso vključeni nobeni občutljivi podatki.
sl[1]: Dodana je bila %d priloga. Preden sporočilo pošljete, se prepričajte, da niso vključeni nobeni občutljivi podatki.
sl[2]: Dodani sta bili %d prilogi. Preden sporočilo pošljete, se prepričajte, da niso vključeni nobeni občutljivi podatki.
sl[3]: Dodane so bile %d priloge. Preden sporočilo pošljete, se prepričajte, da niso vključeni nobeni občutljivi podatki.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
sl: Sestavljalnik vsebuje ne-besedilno telo sporočila, ki ga ni mogoče urejati.

en: You cannot attach the file “{0}” to this message.
sl: Sporočilu ni mogoče priložiti datoteke »{0}«.

en: The file “{0}” is not a regular file and cannot be sent in a message.
sl: Datoteka »{0}« ni običajna datoteka in je ni mogoče poslati s sporočilom.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
sl: Ni mogoče pridobiti sporočil za prilaganje iz {0}.

en: Because “{1}”.
sl: Zaradi »{1}«.

en: Do you want to recover unfinished messages?
sl: Ali želite obnoviti nedokončana sporočila?

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
sl: Evolution se je nepričakovano končal med sestavljanjem novega sporočila. Obnavljanje sporočila vam bo omogočilo nadaljevanje od tam, kjer ste končali.

en: _Do not Recover
sl: _Ne obnovi

en: _Recover
sl: _Obnovi

en: Do you want to recover last saved version of the message?
sl: Ali želite obnoviti nazadnje shranjeno različico sporočila?

en: Recovering the message will allow you to continue where it had been saved the last time.
sl: Obnavljanje sporočila omogoča nadaljevanje sestavljanja na mestu, kjer je bilo to prekinjeno.

en: Could not save to autosave file “{0}”.
sl: Ni mogoče shraniti vsebine v samodejno shranjeno datoteko »{0}«.

en: Error saving to autosave because “{1}”.
sl: Ni mogoče samodejno shraniti sporočila zaradi »{0}«.

en: Are you sure you want to discard the message, titled “{0}”, you are composing?
sl: Ali ste prepričani, da želite zavreči sporočilo »{0}«?

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
sl: Zapiranje okna sestavljalnika bo trajno izbrisalo sporočilo, razen če ga shranite v mapo Osnutki. V tem primeru boste lahko sporočilo kasneje dokončali in poslali.

note: Response codes were chosen somewhat arbitrarily.
en: _Continue Editing
sl: _Nadaljuj z urejanjem

en: _Save Draft
sl: _Shrani osnutek

en: Are you sure you want to discard the message you are composing?
sl: Ali ste prepričani, da želite opustiti sporočilo, ki ga pripravljate?

en: Could not create message.
sl: Ni mogoče ustvariti sporočila.

en: You may need to select different mail options.
    
    Detailed error: {0}
sl: Morda je treba izbrati drugačne možnosti pošte.
    
    Podrobnosti napake: {0}

en: Could not read signature file “{0}”.
sl: Ni mogoče prebrati datoteke podpisa »{0}«..

en: All accounts have been removed.
sl: Vsi računi so bili odstranjeni.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
sl: Pred sestavljanjem pošte morate nastaviti račun.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
sl: Prišlo je do napake med shranjevanjem v osebno mapo poslane pošte.

en: The reported error was “{0}”. The message has not been sent.
sl: Javljena napaka je »{0}«. Sporočilo ni bilo poslano.

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
sl: Prišlo je do napake med shranjevanjem v mapo Osnutki

en: The reported error was “{0}”. The message has most likely not been saved.
sl: Javljena napaka je »{0}«. Sporočilo najverjetneje ni bilo shranjeno.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
sl: Prišlo je do napake med pošiljanje. Kako želite nadaljevati?

en: The reported error was “{0}”.
sl: Javljena napaka je »{0}«.

en: _Save to Outbox
sl: _Shrani v mapo odhodne pošte

en: _Try Again
sl: _Poskusi znova

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
sl: Sporočilo je poslano, vendar je prišlo do napake med obdelavo.

en: Saving message to Outbox.
sl: Shranjevanje sporočila v mapo odhodne pošte.

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution’s toolbar.
sl: Ker ni povezave v omrežje, bo sporočilo shranjeno v krajevni mapi odhodne pošte. Ob povezavi bo sporočilo mogoče poslati s klikom na gumb Pošlji/Prejmi v orodni vrstici programa.

en: Are you sure you want to send the message?
sl: Ali ste prepričani, da želite poslati sporočilo?

en: A keyboard accelerator to send the message has been pressed. Either cancel sending the message, if it was done by an accident, or send the message.
sl: Pospeševalna tipka za pošiljanje sporočila je bila pritisnjena. Ali prekličite pošiljanje sporočila, če je bilo pošiljanje sproženo po pomoti, ali pa zares pošljite sporočilo.

en: Are you sure you want to change the composer format?
sl: Ali res želite spremeniti oblikovanje sporočila?

en: Switching to Plain Text format will cause the text to lose all the HTML formatting. Do you want to continue?
sl: Z izključitvijo načina HTML bo besedilu odstranjeno oblikovanje. Ali želite nadaljevati?

en: _Don’t lose formatting
sl: _Ne odstrani oblikovanja

en: Lose _formatting
sl: Odstrani _oblikovanje

en: An error occurred while saving to your Templates folder.
sl: Prišlo je do napake med shranjevanjem sporočila v mapo Osnutkov

en: Are you sure you want to convert the message into a meeting?
sl: Ali ste prepričani, da želite pretvoriti sporočilo v dogodek?

en: By converting the message into the meeting the composed message will be closed and the changes being done discarded.
sl: S pretvarjanjem sporočila v vpis sestanka bo okno sporočilo zaprto, spremembe pa zavržene.

en: Convert to _Meeting
sl: Pretvori v _srečanje

en: Are you sure you want to convert the event into a message?
sl: Ali ste prepričani, da želite pretvoriti dogodek v sporočilo?

en: By converting the event into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
sl: S pretvarjanjem dogodka v sporočilo bo okno sporočilo zaprto, spremembe pa zavržene.

en: Convert to _Message
sl: Pretvori v _sporočilo

en: Are you sure you want to convert the memo into a message?
sl: Ali ste prepričani, da želite pretvoriti opomnik v sporočilo?

en: By converting the memo into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
sl: S pretvarjanjem opomnika v sporočilo bo okno sporočilo zaprto, spremembe pa zavržene.

en: Are you sure you want to convert the task into a message?
sl: Ali ste prepričani, da želite pretvoriti nalogo v sporočilo?

en: By converting the task into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
sl: S pretvarjanjem naloge v sporočilo bo okno sporočilo zaprto, spremembe pa zavržene.

en: Something has gone wrong when editing the message
sl: Prišlo je do napake med urejanjem sporočila

en: A WebKitWebProcess crashed when editing the message. You can try again by closing the composer window and opening a new one. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sl: Med urejanjem sporočila se je opravilo WebKitWebProcess sesulo. Lahko poskusite zapreti okno sestavljalnika in ga zagnati znova. Če se bo napaka še naprej pojavljala, pošljite poročilo o hrošču na GNOME Gitlab.

en: An error occurred while creating message composer.
sl: Prišlo je do napake med ustvarjanjem sporočila.

en: Message Redirection
sl: Preusmeritev sporočila

en: This message is a redirection, which allows you to change the recipients, subject and other message attributes, but not the contents of the message.
sl: To sporočilo je preusmeritev, ki vam omogoča, da spremenite prejemnike, zadevo in druge atribute sporočila, ne pa tudi vsebine sporočila.

en: Not adding OpenPGP public key into the mail.
sl: Brez dodajanja javnega ključa OpenPGP v pošto.

en: The OpenPGP public key for “{0}” is too large for the transfer.
sl: Javni ključ OpenPGP za »{0}« je prevelik za prenos.

en: Toggle View Inline
sl: Preklopi znotrajvrstično

en: Open in default application
sl: Odpri s privzetim programom

en: Display as attachment
sl: Prikaži kot prilogo

en: Audio Player
sl: Predvajalnik zvoka

en: Play the attachment in embedded audio player
sl: Predvajaj prilogo v vgrajenem predvajalniku zvoka

en: From
sl: Od

en: (no subject)
sl: (brez zadeve)

en: Remote content download had been blocked for this message.
sl: Prejemanje oddaljene vsebine je za sporočilo blokirano.

en: Import OpenPGP key provided in this message
sl: Uvozi ključ OpenPGP, naveden v tem sporočilu

note: Translators: This message suggests to the recipients * that the sender of the mail is different from the one * listed in From field.
en: This message was sent by %s on behalf of %s
sl: To sporočilo je poslano z računa %s v imenu %s

en: Regular Image
sl: Običajna slika

en: Display part as an image
sl: Prikaži del kot sliko

en: RFC822 message
sl: Sporočilo RFC822

en: Format part as an RFC822 message
sl: Oblikuj del kot sporočilo RFC822

en: Size
sl: Velikost

en: Subject
sl: Zadeva

note: pseudo-header
en: Mailer
sl: Poštni odjemalec

en: Richtext
sl: Obogateno besedilo

en: Display part as enriched text
sl: Prikaži del kot obogateno besedilo

en: Format part as HTML
sl: Oblikuj del kot HTML

en: Plain Text
sl: Običajno besedilo

en: Format part as plain text
sl: Oblikuj del kot običajno besedilo

en: Unsigned
sl: Nepodpisano

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
sl: To sporočilo ni podpisano, zato ni mogoče zagotoviti njegove pristnosti.

en: Valid signature
sl: Veljaven podpis

en: Valid signature, but sender address and signer address do not match
sl: Podpis je veljaven, vendar pa naslova pošiljatelja in podpisnika nista skladna!

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
sl: To sporočilo je podpisano in veljavno, zato je zelo verjetno tudi pristno.

en: Invalid signature
sl: Neveljaven podpis

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
sl: Podpisa tega sporočila ni mogoče preveriti. Morda je bilo med prenosom spremenjeno.

en: Valid signature, but cannot verify sender
sl: Veljaven podpis, vendar ni mogoče preveriti pošiljatelja

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
sl: Sporočilo je podpisano z veljavnim podpisom, vendar pošiljatelja ni mogoče preveriti.

en: This message is signed, but the public key is not in your keyring
sl: Sporočilo je podpisano, vendar ustreznega javnega ključa ni v zbirki ključev.

en: This message was digitally signed, but the corresponding public key is not present in your keyring. If you want to be able to verify the authenticity of messages from this person, you should obtain the public key through a trusted method and add it to your keyring. Until then, there is no guarantee that this message truly came from that person and that it arrived unaltered.
sl: Sporočilo je digitalno podpisano, vendar pa pripadajočega javnega ključa v zbirki ključev ni mogoče najti. Če želite v bodoče overjati istovetnost sporočil s tega naslova, morate na varen način pridobiti zahtevani ključ in ga ustrezno dodati v zbirko. Do tedaj ni zagotovil, da je sporočilo res prišlo nespremenjeno od osebe, ki je navedena kot pošiljatelj.

en: Unencrypted
sl: Nešifrirano

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
sl: Sporočilo ni šifrirano, zato je njegova vsebina med prenosom po medmrežju vidna.

en: Encrypted, weak
sl: Šibko šifrirano

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
sl: Sporočilo je šifrirano, vendar s šibkim šifrirnim algoritmom, zato je tujcu v razumno kratkemu času sicer težko, a še vedno mogoče pogledati njegovo vsebino.

en: Encrypted
sl: Šifrirano

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
sl: Sporočilo je šifrirano, zato je tujcu njegovo vsebino težko videti.

en: Encrypted, strong
sl: Močno šifrirano

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
sl: To sporočilo je šifrirano z močnim šifrirnim algoritmom, zato je tujcu v razumno kratkemu času zelo težko pogledati njegovo vsebino.

en: View Certificate
sl: Poglej potrdilo

en: Import Certificate
sl: Uvozi potrdilo

note: image
en: Details
sl: Podrobnosti

en: Digital Signature
sl: Digitalni podpis

en: Signer: | Signers:
sl[0]: Podpisniki
sl[1]: Podpisnik
sl[2]: Podpisnika
sl[3]: Podpisniki

en: Encryption
sl: Šifriranje

en: Encrypted by:
sl: Šifrirano:

en: Display source of a MIME part
sl: Prikaži izvorno kodo dela MIME

en: Markdown Text
sl: Oblikovanje Markdown

en: Format part as markdown text
sl: Oblikuj del kot besedilo Markdown

en: To
sl: Za

en: Cc
sl: Kp

en: Bcc
sl: Skp

en: Security
sl: Varnost

en: GPG signed
sl: Podpisano z GPG

en: partially GPG signed
sl: delno podpisano z GPG

en: GPG encrypted
sl: Šifrirano z GPG

en: partially GPG encrypted
sl: delno šifrirano z GPG

en: S/MIME signed
sl: Podpisano z S/MIME

en: partially S/MIME signed
sl: delno podpisano z S/MIME

en: S/MIME encrypted
sl: Šifrirano z S/MIME

en: partially S/MIME encrypted
sl: delno šifrirano z S/MIME

en: Show parts not being secured
sl: Pokaži dele, ki niso zavarovani

en: Hide parts not being secured
sl: Skrij dele, ki niso zavarovani

en: Error parsing MBOX part: %s
sl: Napaka med razčlenjevanjem dela MBOX: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
sl: Ni mogoče razčleniti sporočila S/MIME: %s

en: Could not parse PGP message: %s
sl: Ni mogoče razčleniti sporočila PGP: %s

en: Error verifying signature: %s
sl: Napaka med preverjanjem podpisa: %s

en: Malformed external-body part
sl: Nepravilno oblikovan del zunanjega telesa

en: Pointer to FTP site (%s)
sl: Kazalec na povezavo FTP (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site “%s”
sl: Kazalec na krajevno datoteko (%s) veljaven na strežniku »%s«

en: Pointer to local file (%s)
sl: Kazalec na krajevno datoteko (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
sl: Kazalec na oddaljene podatke (%s)

en: Pointer to unknown external data (“%s” type)
sl: Kazalec na neznane zunanje podatke (vrsta »%s«)

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
sl: Ni mogoče razčleniti sporočila MIME. Prikazano bo kot vir.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
sl: Nepodprta vrsta šifriranja za večdelno/šifrirano

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
sl: Ni mogoče razčleniti sporočila PGP/MIME: %s

en: Unsupported signature format
sl: Nepodprta oblika podpisa

en: Reply-To
sl: Odgovori-na

en: Date
sl: Datum

en: Newsgroups
sl: Novičarske skupine

en: Face
sl: Sličica obraza

en: Failed to import certificate: %s
sl: Uvažanje potrdila je spodletelo: %s

en: %s attachment
sl: priloga %s

en: %d %B %Y
sl: %d. %B %Y

en: Calendar: from %s to %s
sl: Koledar: od %s do %s

en: evolution calendar item
sl: predmet koledarja evolution

en: Mail Accounts
sl: Poštni računi

en: Address Books
sl: Imenik

en: Calendars
sl: Koledarji

en: Memo Lists
sl: Seznam opomnikov

en: Task Lists
sl: Seznam nalog

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Account Name
sl: Ime računa

en: Collection _Account
sl: _Zbirni račun

en: _Mail Account
sl: _Poštni računi

en: Address _Book
sl: _Imenik

en: _Calendar
sl: _Koledar

en: M_emo List
sl: Seznam _opomnikov

en: _Task List
sl: Seznam _nalog

en: Evolution Accounts
sl: Računi Evolution

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("_Permissions")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (container), widget, FALSE, FALSE, 0); webdav_browser->priv->permissions_button = widget;
en: _Refresh
sl: _Osveži

en: Initiates refresh of account sources
sl: Izvede osvežitev virov računa

note: Translators: This is a cancelled activity.
en: %s (cancelled)
sl: %s (preklicano)

note: Translators: This is a completed activity.
en: %s (completed)
sl: %s (zaključeno)

note: Translators: This is an activity waiting to run.
en: %s (waiting)
sl: %s (v čakanju)

note: Translators: This is a running activity which *              the user has requested to cancel.
en: %s (cancelling)
sl: %s (v postopku preklica)

note: Translators: This is a running activity whose *              percent complete is known. Translators: This is a running activity whose percent complete is known.
en: %s (%d%% complete)
sl: %s (%d%% končano)

en: Cancel
sl: Prekliči

note: Translators: Escape is a keyboard binding.
en: Close this message (Escape)
sl: Zapri sporočilo (ubežna tipka)

note: Translators: there are always at least two messages to be closed
en: Close a message | Close all %u messages
sl[0]: Zapri %u sporočil
sl[1]: Zapri %u sporočilo
sl[2]: Zapri %u sporočili
sl[3]: Zapri %u sporočila

en: _Dismiss
sl: _Opusti

en: Failed to create a thread:
sl: Ustvarjanje niti je spodletelo:

en: _Show Inline Parts in Attachments
sl: _Pokaži vrstične dele v priponkah

en: _Hide Inline Parts in Attachments
sl: _Skrij vrstične dele v priponkah

note: To Translators: This text is set as a description of an attached * message when, for example, attaching it to a composer. When the * message to be attached has also filled Subject, then this text is * of form "Attached message - Subject", otherwise it's left as is.
en: Attached message
sl: Priloženo sporočilo

en: Operation was cancelled
sl: Opravilo je preklicano

en: A load operation is already in progress
sl: Dejanje nalaganja je že v teku

en: A save operation is already in progress
sl: Dejanje shranjevanja je že v teku

en: Could not open “%s”
sl: Ni mogoče odpreti »%s«

en: Could not open the attachment
sl: Ni mogoče odpreti priloge

en: Attachment contents not loaded
sl: Vsebina priloge ni naložena

en: Could not save “%s”
sl: Ni mogoče shraniti »%s«

en: Could not save the attachment
sl: Ni mogoče shraniti priloge

en: Could not set as background
sl: Ni mogoče nastaviti kot ozadje

en: Set as _Background
sl: Nastavi kot _ozadje

en: Loading
sl: Nalaganje

en: Saving
sl: Shranjevanje

en: Hide Attachment _Bar
sl: Skrij _vrstico prilog

en: Show Attachment _Bar
sl: Pokaži _vrstico prilog

en: Attachment Properties
sl: Lastnosti priloge

en: _Filename:
sl: _Ime datoteke:

en: _Description:
sl: _Opis:

en: _MIME Type:
sl: Vrsta _MIME:

en: Suggest _automatic display of attachment
sl: Predlagaj _samodejen prikaz prilog

en: Add Attachment
sl: Doda prilogo

en: A_ttach
sl: _Priloži

en: _Suggest automatic display of attachment
sl: Predlagaj _samodejen prikaz prilog

en: Archive selected directories using this format:
sl: Arhiviraj izbrane mape v tem zapisu:

en: Save Attachment | Save Attachments
sl[0]: Shrani priloge
sl[1]: Shrani prilogo
sl[2]: Shrani prilogi
sl[3]: Shrani priloge

en: Do _not extract files from the attachment
sl: _Ne odpakiraj datotek iz priloge

en: Save extracted files _only
sl: _Shrani le odpakirane datoteke

en: Save extracted files and the original _archive
sl: Shrani odpakirane datoteke v izvorni _arhiv

en: Open With “%s”
sl: Odpri s programom »%s«

en: Open With Default Application
sl: Odpre s privzetim programom

en: Open With Other Application…
sl: Odpri z drugim programom …

en: S_ave All
sl: Shrani _vse

en: Sa_ve As
sl: Sh_rani kot

en: Save _As
sl: Shrani _kot

en: Open with…
sl: Odpri z …

en: A_dd Attachment…
sl: _Dodaj prilogo …

en: Add _URI…
sl: Dodaj _URI …

en: Attach a URI
sl: Priloži URI

en: _Properties
sl: _Lastnosti

en: Re_load
sl: Ponovno na_loži

en: Reload attachment content
sl: Ponovno naloži vsebino priponke

en: Mark as default address book
sl: Označi kot privzet imenik

en: Autocomplete with this address book
sl: Samodejno dopolnjevanje z imenikom

en: Copy book content locally for offline operation
sl: Kopiraj vsebino knjige krajevno za nepovezano opravilo

en: Previous month
sl: Predhodni mesec

en: Next month
sl: Naslednji mesec

en: Previous year
sl: Predhodno leto

en: Next year
sl: Naslednje leto

en: Month Calendar
sl: Mesečni koledar

en: Mark as default calendar
sl: Označi kot privzet koledar

en: Mark as default task list
sl: Označi kot privzet seznam nalog

en: Mark as default memo list
sl: Označi kot privzet seznam opomnikov

en: Color:
sl: Barva:

en: Show reminder _before every event
sl: Pokaži opomnik _pred vsakim dogodkom

en: Copy calendar contents locally for offline operation
sl: Kopiraj vsebino koledarja krajevno za delo brez povezave

en: Copy task list contents locally for offline operation
sl: Kopiraj vsebino seznama nalog krajevno za delo brez povezave

en: Copy memo list contents locally for offline operation
sl: Kopiraj vsebino opomnikov krajevno za delo brez povezave

en: Currently _used categories:
sl: Trenutno _uporabljene kategorije:

en: _Available Categories:
sl: Razpoložljive _kategorije:

[ctx: category]
en: _New
sl: _Novo

[ctx: category]
en: _Edit
sl: _Uredi

[ctx: category]
en: _Delete
sl: _Izbriši

en: Icon
sl: Ikona

en: Create category “%s”
sl: Ustvari kategorijo »%s«

en: Category Icon
sl: Ikona kategorije

en: _No Image
sl: _Brez slike

en: Category _Name
sl: _Ime kategorije

en: Category _Icon
sl: I_kona kategorije

en: _Unset icon
sl: _Odstrani ikono

en: Category Properties
sl: Lastnosti kategorije

en: There is already a category “%s” in the configuration. Please use another name
sl: Kategorija z imenom »%s« med nastavitvami že obstaja. Uporabite drugo ime.

en: popup list
sl: pojavni seznam

en: Now
sl: Zdaj

[ctx: table-date]
note: Translators: "None" as a label of a button to unset date in a * date table cell.
en: None
sl: Brez

en: OK
sl: V redu

en: The time must be in the format: %s
sl: Datum mora biti v obliki: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
sl: Vrednost v odstotkih mora biti med vključno 0 in 100

en: Arabic
sl: Arabsko

en: Baltic
sl: Baltsko

en: Central European
sl: Srednjeevropsko

en: Chinese
sl: Kitajsko

en: Cyrillic
sl: Cirilično

en: Greek
sl: Grško

en: Hebrew
sl: Hebrejsko

en: Japanese
sl: Japonsko

en: Korean
sl: Korejsko

en: Thai
sl: Tajsko

en: Turkish
sl: Turško

en: Western European
sl: Zahodnoevropsko

en: Western European, New
sl: Zahodnoevropsko, Novo

note: Translators: Character set "Chinese, Traditional"
en: Traditional
sl: Tradicionalno

note: Translators: Character set "Chinese, Simplified"
en: Simplified
sl: Poenostavljeno

note: Translators: Character set "Cyrillic, Ukrainian"
en: Ukrainian
sl: Ukrajinsko

note: Translators: Character set "Hebrew, Visual"
en: Visual
sl: Vidno

en: Character Encoding
sl: Znakovno kodiranje

en: Enter the character set to use
sl: Vnesite nabor znakov, ki naj se uporablja

en: Other…
sl: Drugi …

en: Cannot create a client object from extension name “%s”
sl: Iz imena »%s« ni mogoče ustvariti predmeta odjemalca

[ctx: Status]
en: Offline
sl: Brez povezave

[ctx: Status]
en: Online
sl: Povezano

[ctx: Status]
en: Unreachable
sl: Nedosegljivo

[ctx: Status]
en: Failed to connect
sl: Povezovanje je spodletelo

en: _Finish
sl: _Končaj

en: _Look Up
sl: _Poišči:

en: _Next
sl: _Naprej

en: New Collection Account
sl: Nov zbirni račun

en: _Previous
sl: _Predhodni

en: Looking up details, please wait…
sl: Poteka iskanje podrobnosti …

note: Translators: The %s is replaced with a clickable text "Enter password", thus it'll be "Requires password to continue. Enter password." at the end.
en: Requires password to continue. %s.
sl: Pred nadaljevanjem je treba vpisati geslo. %s

en: View certificate
sl: Poglej potrdilo

en: Found no candidates. It can also mean that the server doesn’t provide any information about its configuration using the selected lookup methods. Enter the account manually instead or change above settings.
sl: Ni najdenih kandidatov. To lahko pomeni tudi, da strežnik ne objavlja podatkov o nastavitvah prek izbranih načinov poizvedbe. Račun je lahko vpisan tudi ročno ali pa je treba prilagoditi nastavitve.

en: Found one candidate | Found %d candidates
sl[0]: Najdenih je %d kandidatov.
sl[1]: Najden je %d kandidat.
sl[2]: Najdena sta %d kandidata.
sl[3]: Najdeni so %d kandidati.

en: User name contains letters, which can prevent log in. Make sure the server accepts such written user name.
sl: Uporabniško ime vključuje črke, ki lahko onemogočijo prijavo. Prepričajte se, da strežnik podpira tovrstni kodni nabor.

en: _Username:
sl: _Uporabniško ime:

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: _Remember password
sl: Za_pomni si geslo

en: Collection
sl: Zbirka

en: Mail Receive
sl: Prejemanje pošte

en: Mail Send
sl: Pošiljanje pošte

en: Address Book
sl: Imenik

en: Memo List
sl: Seznam opomnikov

en: Task List
sl: Seznam nalog

en: Looking up LDAP server’s search base…
sl: Poteka pregledovanje iskalne zbirke strežnika LDAP …

en: Failed to store password:
sl: Shranjevanje gesla je spodletelo:

en: Failed to create sources:
sl: Ustvarjanje virov je spodletelo:

en: Saving account settings, please wait…
sl: Poteka shranjevanje nastavitev računa. Počakajte …

en: User details
sl: Podrobnosti uporabnika

en: _Email Address or User name:
sl: _Elektronski naslov ali uporabniško ime:

en: _Advanced Options
sl: _Napredne možnosti

en: _Server:
sl: _Strežnik:

en: Semicolon (“;”) separated list of servers to look up information for, in addition to the domain of the e-mail address.
sl: S podpičjem » ; « ločen seznam strežnikov, kjer naj program išče informacije ob običajnem določilu domene, podane v naslovu elektronske pošte.

en: Select which parts should be configured:
sl: Izbor delov za nastavitev:

en: Account Information
sl: Podrobnosti računa

en: Choose custom color
sl: Izbor barve po meri

en: Default
sl: Privzeto

en: Running…
sl: Poteka zaganjanje …

en: Date and Time
sl: Datum in čas

en: Text entry to input date
sl: Besedilno polje za vnos datuma

en: Click this button to show a calendar
sl: Kliknite ta gumb za prikaz koledarja

en: Drop-down combination box to select time
sl: Spustno polje za izbiro časa

en: Time
sl: Čas

en: No_w
sl: Zda_j

en: _Today
sl: _Danes

note: Note that we don't show this here, since by default a 'None' date * is not permitted.
en: _None
sl: _Brez

[ctx: date]
note: Translators: "None" for date field of a date edit, shown when * there is no date set.
en: None
sl: Brez

en: Invalid Date Value
sl: Neveljavna vrednost datuma

en: Invalid Time Value
sl: Neveljavna vrednost časa

en: Yesterday
sl: Včeraj

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Mon
sl: Naslednji pon

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Tue
sl: Naslednji tor

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Wed
sl: Naslednja sre

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Thu
sl: Naslednji čet

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Fri
sl: Naslednji pet

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sat
sl: Naslednja sob

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sun
sl: Naslednja ned

en: Use locale default
sl: Uporabi privzete jezikovne nastavitve

en: Format:
sl: Oblika:

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: days
sl: dni

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ weeks ]"
en: weeks
sl: tednov

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ months ]"
en: months
sl: mesecev

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ years ]"
en: years
sl: let

note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: Do not synchronize locally mails older than
sl: Krajevno ne usklajuj sporočil, starejših od

note: Translators: The %s is replaced with a spin button; always keep it in the string at the right position
en: Mark messages as read after %s seconds
sl: Označi sporočila kot prebrana po %s sekundah

note: Translators: :-)
en: _Smile
sl: _Nasmeh

note: Translators: :-(
en: S_ad
sl: _Žalost

note: Translators: ;-)
en: _Wink
sl: _Pomižik

note: Translators: :-P
en: Ton_gue
sl: _Jezik

note: Translators: :-))
en: Laug_h
sl: _Smeh

note: Translators: :-|
en: _Plain
sl: _Običajno

note: Translators: :-!
en: Smi_rk
sl: _Pomig

note: Translators: :"-)
en: _Embarrassed
sl: _Rdečica

note: Translators: :-D
en: _Big Smile
sl: _Krohotanje

note: Translators: :-/
en: Uncer_tain
sl: _Nejeverno

note: Translators: :-O
en: S_urprise
sl: _Presenečeno

note: Translators: :-S
en: W_orried
sl: _Zaskrbljeno

note: Translators: :-*
en: _Kiss
sl: _Poljub

note: Translators: X-(
en: A_ngry
sl: _Jezno

note: Translators: B-)
en: _Cool
sl: _Kul

note: Translators: O:-)
en: Ange_l
sl: _Angelsko

note: Translators: :'(
en: Cr_ying
sl: Joka_joče

note: Translators: :-Q
en: S_ick
sl: _Bolan

note: Translators: |-)
en: Tire_d
sl: _Utrujeno

note: Translators: >:-)
en: De_vilish
sl: _Hudičevo

note: Translators: :-(|)
en: _Monkey
sl: _Opičje

en: (Unknown Filename)
sl: (Neznano ime datoteke)

note: Translators: The string value is the basename of a file.
en: Writing “%s”
sl: Zapisovanje »%s«

note: Translators: The first string value is the basename of a * remote file, the second string value is the hostname.
en: Writing “%s” to %s
sl: Zapisovanje »%s« v %s

note: Don't delete this code, since it is needed so that xgettext can extract the translations. * Please, keep these strings in sync with the strings in the timespans array
en: 1 second ago | %d seconds ago
sl[0]: Pred %d sekundami
sl[1]: Pred %d sekundo
sl[2]: Pred %d sekundama
sl[3]: Pred %d sekundami

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
sl[0]: %d sekund v prihodnosti
sl[1]: %d sekunda v prihodnosti
sl[2]: %d sekundi v prihodnosti
sl[3]: %d sekunde v prihodnosti

en: 1 minute ago | %d minutes ago
sl[0]: Pred %d minutami
sl[1]: Pred %d minuto
sl[2]: Pred %d minutama
sl[3]: Pred %d minutami

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
sl[0]: %d minut v prihodnosti
sl[1]: %d minuta v prihodnosti
sl[2]: %d minuti v prihodnosti
sl[3]: %d minute v prihodnosti

en: 1 hour ago | %d hours ago
sl[0]: Pred %d urami
sl[1]: Pred %d uro
sl[2]: Pred %d urama
sl[3]: Pred %d urami

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
sl[0]: %d ur v prihodnosti
sl[1]: %d ura v prihodnosti
sl[2]: %d uri v prihodnosti
sl[3]: %d ure v prihodnosti

en: 1 day ago | %d days ago
sl[0]: Pred %d dnevi
sl[1]: Pred %d dnevom
sl[2]: Pred %d dnevoma
sl[3]: Pred %d dnevi

en: 1 day in the future | %d days in the future
sl[0]: %d dni v prihodnosti
sl[1]: %d dan v prihodnosti
sl[2]: %d dneva v prihodnosti
sl[3]: %d dnevi v prihodnosti

en: 1 week ago | %d weeks ago
sl[0]: Pred %d tedni
sl[1]: Pred %d tednom
sl[2]: Pred %d tednoma
sl[3]: Pred %d tedni

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
sl[0]: %d tednov v prihodnosti
sl[1]: %d teden v prihodnosti
sl[2]: %d tedna v prihodnosti
sl[3]: %d tedni v prihodnosti

en: 1 month ago | %d months ago
sl[0]: Pred %d meseci
sl[1]: Pred %d mesecem
sl[2]: Pred %d mesecema
sl[3]: Pred %d meseci

en: 1 month in the future | %d months in the future
sl[0]: %d mesecev v prihodnosti
sl[1]: %d mesec v prihodnosti
sl[2]: %d meseca v prihodnosti
sl[3]: %d meseci v prihodnosti

en: 1 year ago | %d years ago
sl[0]: pred %d leti
sl[1]: pred %d letom
sl[2]: pred %d letoma
sl[3]: pred %d leti

en: 1 year in the future | %d years in the future
sl[0]: %d let v prihodnosti
sl[1]: %d leto v prihodnosti
sl[2]: %d leti v prihodnosti
sl[3]: %d leta v prihodnosti

en: <click here to select a date>
sl: <kliknite tukaj za izbiro datuma>

en: now
sl: sedaj

note: strftime for date filter display, only needs to show a day date (i.e. no time)
en: %d-%b-%Y
sl: %d. %m. %Y

en: Select a time to compare against
sl: Izberite čas za primerjavo

en: Choose a File
sl: Izbor datoteke

en: R_ule name:
sl: Ime _pravila:

en: all the following conditions
sl: vse navedene pogoje

en: any of the following conditions
sl: katerikoli naveden pogoj

en: _Find items which match:
sl: _Upoštevaj:

en: Find items that meet the following conditions
sl: Iskanje predmetov, ki ustrezajo navedenim pogojem

note: Translators: "None" for not including threads; * part of "Include threads: None" protocol: name:
en: None
sl: Ne združuj

en: All related
sl: Vse povezano

en: Replies
sl: Odgovore na sporočila

en: Replies and parents
sl: Odgovore in nadrejena sporočila

en: No reply or parent
sl: Le zadetke (brez odgovorov in nadrejenih)

en: I_nclude threads:
sl: Združuj:

en: A_dd Condition
sl: Dodaj _pogoj

en: Incoming
sl: ·Prejeto·

en: Outgoing
sl: Odhodna

[ctx: EmojiChooser]
en: Recent
sl: Nedavno

[ctx: EmojiChooser]
en: Smileys & People
sl: Izrazne ikone in Ljudje

[ctx: EmojiChooser]
en: Body & Clothing
sl: Telo in Oblačila

[ctx: EmojiChooser]
en: Animals & Nature
sl: Živali in Narava

[ctx: EmojiChooser]
en: Food & Drink
sl: Hrana in Pijača

[ctx: EmojiChooser]
en: Travel & Places
sl: Potovanja in Mesta

[ctx: EmojiChooser]
en: Activities
sl: Dejavnosti

[ctx: EmojiChooser]
en: Objects
sl: Predmeti

[ctx: EmojiChooser]
en: Symbols
sl: Simboli

[ctx: EmojiChooser]
en: Flags
sl: Zastave

[ctx: EmojiChooser]
en: No Results Found
sl: Ni najdenih zadetkov.

[ctx: EmojiChooser]
en: Try a different search
sl: Poskusite z drugačnim iskalnim nizom

en: Failed to insert HTML file.
sl: Napaka med vstavljanjem datoteke HTML.

en: Failed to insert text file.
sl: Napaka med vstavljanjem besedilne datoteke.

en: Insert HTML File
sl: Vstavi datoteko HTML

en: HTML file
sl: Datoteka HTML

[ctx: dialog-title]
en: Insert Image
sl: Vstavi sliko

en: Image files
sl: Slikovne datoteke

en: Insert text file
sl: Vstavi besedilno datoteko

en: Text file
sl: Besedilna datoteka

en: Copy selected text to the clipboard
sl: Kopiraj izbrano besedilo na odložišče

en: Cut selected text to the clipboard
sl: Izreži izbrano besedilo v odložišče

en: Paste text from the clipboard
sl: Prilepi besedilo iz odložišča

en: Redo the last undone action
sl: Ponovno uveljavi zadnje razveljavljeno dejanje

en: Undo the last action
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: For_mat
sl: _Oblikuj

en: _Paragraph Style
sl: Slog _odstavkov

en: _Alignment
sl: _Poravnava

en: Current _Languages
sl: Trenutni _jeziki

en: Recent spell check languages
sl: Nedavni jeziki za preverjanje črkovanja

en: All spell check languages
sl: Vsi jeziki za preverjanje črkovanja

en: Editing Mode
sl: Način urejanja

en: Paragraph Style
sl: Slog odstavka

en: Font Name
sl: Ime pisave

en: Font Size
sl: Velikost pisave

en: Font Color
sl: Barva pisava

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: _Increase Indent
sl: _Povečaj zamik

en: Increase Indent
sl: Povečaj zamik

en: E_moji
sl: _Izrazne ikone

en: Insert Emoji
sl: Vstavi izrazno ikono

en: _Emoticon
sl: _Izrazne ikone

en: Insert Emoticon
sl: Vstavi izrazne ikone

en: Insert E_moji
sl: Vstavi _izrazno ikono

en: _HTML File…
sl: Datoteka _HTML …

en: Te_xt File…
sl: _Besedilna datoteka …

en: Paste _Quotation
sl: Prilepi _navedek

en: _Find…
sl: _Najdi …

en: Search for text
sl: Odpre polje za iskanje besedila

en: Find A_gain
sl: Poišči znov_a

en: Re_place…
sl: _Zamenjaj …

en: Search for and replace text
sl: Odpre okno za iskanje in zamenjavo besedila

en: Check _Spelling…
sl: Preveri _črkovanje …

en: _Decrease Indent
sl: _Zmanjšaj zamik

en: Decrease Indent
sl: Zmanjšaj zamik

en: _Wrap Lines
sl: _Prelomi vrstice

note: Center
en: _Center
sl: Na _sredini

en: Center Alignment
sl: Sredinska poravnava

note: Justified
en: _Justified
sl: _Obojestransko

en: Align Justified
sl: Obojestranska poravnava

note: Left
en: _Left
sl: _Levo

en: Left Alignment
sl: Leva poravnava

note: Right
en: _Right
sl: _Desno

en: Right Alignment
sl: Desna poravnava

en: HTML editing mode
sl: Urejevalni način HTML

en: Plain _Text
sl: _Običajno besedilo

en: Plain text editing mode
sl: Besedilni urejevalni način

en: Markdown editing mode
sl: Urejevalni način Markdown

en: Ma_rkdown as Plain Text
sl: Oblikuj Markdown kot _običajno besedilo

en: Markdown editing mode, exported as Plain Text
sl: Način urejanja Markdown, ki je izvožen kot golo besedilo

en: Mar_kdown as HTML
sl: Oblikuj Markdown kot _HTML

en: Markdown editing mode, exported as HTML
sl: Način urejanja Markdown, ki je izvožen kot HTML

en: _Normal
sl: _Običajno

en: Heading _1
sl: Glava _1

en: Heading _2
sl: Glava _2

en: Heading _3
sl: Glava _3

en: Heading _4
sl: Glava _4

en: Heading _5
sl: Glava _5

en: Heading _6
sl: Glava _6

en: _Preformatted
sl: _Predoblikovano

en: A_ddress
sl: _Naslov

en: _Bulleted List
sl: _Označen seznam

en: _Roman Numeral List
sl: _Rimske oznake

en: Numbered _List
sl: _Številčne oznake

en: _Alphabetical List
sl: _Abecedne oznake

en: _Image…
sl: _Slika …

note: Translators: This is an action tooltip
en: Insert Image
sl: Vstavi sliko

en: _Link…
sl: _Povezava …

en: Insert Link
sl: Vstavi povezavo

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule…
sl: _Pravilo …

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Insert Rule
sl: Vstavi pravilo

en: _Table…
sl: _Razpredelnica …

en: Insert Table
sl: Vstavi razpredelnico

en: _Cell…
sl: _Celica …

en: Pa_ge…
sl: S_tran …

en: Font _Size
sl: Velikost _pisave

en: _Font Style
sl: _Slog pisave

en: Paste As _Text
sl: Prilepi kot _besedilo

en: _Bold
sl: _Krepko

en: Bold
sl: Krepko

en: _Italic
sl: _Ležeče

en: Italic
sl: Ležeče

en: _Strikethrough
sl: _Prečrtano

en: Strikethrough
sl: Prečrtano

en: Subs_cript
sl: _Podpisano

en: Subscript
sl: Podpisano

en: Su_perscript
sl: _Nadpisano

en: Superscript
sl: Nadpisano

en: _Underline
sl: _Podpisano

en: Underline
sl: Podpisano

en: Copy _Link Location
sl: _Kopiraj mesto povezave

en: Copy the link to the clipboard
sl: Kopira povezavo na odložišče

en: _Open Link in Browser
sl: _Odpri povezavo v brskalniku

en: Open the link in a web browser
sl: Odpre povezavo v spletnemu brskalniku

en: Cell Contents
sl: Vsebina celice

en: Column
sl: Stolpec

en: Row
sl: Vrstica

en: Table
sl: Razpredelnica

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Delete options for a table
en: Table Delete
sl: Izbriši razpredelnico

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Insert options for a table
en: Table Insert
sl: Vstavi razpredelnico

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Delete Rule
sl: Izbriši pravilo

en: Delete Image
sl: Izbriši sliko

en: Column After
sl: Stolpec po

en: Column Before
sl: Stolpec pred

en: Insert _Link
sl: Vstavi _povezavo

en: Row Above
sl: Vrstica nad

en: Row Below
sl: Vrstica pod

en: Cell…
sl: Celica …

en: Image…
sl: Slika …

en: Link…
sl: Povezava …

en: Page…
sl: Pozivnik …

en: Paragraph…
sl: Odstavek …

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Rule…
sl: Pravilo …

en: Table…
sl: Razpredelnica …

en: Text…
sl: Besedilo …

en: Remove Link
sl: Odstrani povezavo

en: Add Word to Dictionary
sl: Dodaj besedo v slovar

en: Ignore Misspelled Word
sl: Prezri napačno črkovano besedo

en: Add Word To
sl: Dodaj besedo v

en: Spell check suggestions
sl: Predlogi popravkov črkovanja

en: More Suggestions
sl: Več predlogov

note: Translators: %s will be replaced with the actual dictionary * name, where a user can add a word to. This is part of an * "Add Word To" submenu.
en: %s Dictionary
sl: Slovar %s

en: Context Menu
sl: Kontekstni meni

en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Edit Toolbar
sl: Orodna vrstica urejanja

en: HTML Toolbar
sl: Orodna vrstica HTML

en: Failed to obtain content of editor
sl: Pridobivanje vsebine urejevalnika je spodletelo

en: <b>Scope</b>
sl: <b>Obseg</b>

note: Scope: cell
en: C_ell
sl: _Celica

en: _Row
sl: _Vrstica

en: _Table
sl: _Razpredelnica

en: Col_umn
sl: _Stolpec

en: <b>Alignment &amp; Behavior</b>
sl: <b>Poravnave in obnašanje</b>

en: Left
sl: Leva

en: Center
sl: Sredina

en: Right
sl: Desna

en: _Horizontal:
sl: Vodoravno:

en: Top
sl: Vrhnji

en: Middle
sl: Srednji

en: Bottom
sl: Spodnji

en: _Vertical:
sl: _Navpično:

note: Wrap Text
en: _Wrap Text
sl: _Prelomi besedilo

note: Header Style
en: _Header Style
sl: Slog _glave

en: <b>Layout</b>
sl: <b>Porazdelitev</b>

note: Width
en: _Width
sl: _Širina

en: Row S_pan:
sl: Obseg _vrstice:

en: Co_lumn Span:
sl: Obseg _stolpca:

en: <b>Background</b>
sl: <b>Ozadje</b>

en: Transparent
sl: Prosojno

en: C_olor:
sl: _Barva:

en: Images
sl: Slike

en: Choose Background Image
sl: Izbor slike ozadja

en: _Image:
sl: _Slika:

en: _Remove image
sl: _Odstranu sliko

en: Cell Properties
sl: Lastnosti celic

en: No match found
sl: Ni najdenih zadetkov

en: Search _backwards
sl: Poišči _nazaj

en: Case _Sensitive
sl: _Razlikuj velike in male črke

en: _Wrap Search
sl: _Krožno iskanje

en: Find
sl: Najdi

en: <b>Size</b>
sl: <b>Velikost</b>

note: Width
en: _Width:
sl: _Širina:

en: _Size:
sl: _Velikost:

en: <b>Style</b>
sl: <b>Slog</b>

en: _Alignment:
sl: _Poravnava:

note: Shaded
en: S_haded
sl: _Senčeno

en: Rule properties
sl: Lastnosti pravila

en: <b>General</b>
sl: <b>Splošno</b>

en: _Source:
sl: _Vir:

en: _Height:
sl: _Višina:

en: Preserve aspect ratio
sl: Ohrani razmerje velikosti

en: _X-Padding:
sl: Polnjenje _X:

en: _Y-Padding:
sl: Polnjenje _Y:

en: _Border:
sl: Ro_b:

en: <b>Link</b>
sl: <b>Povezava</b>

en: _URL:
sl: _Spletni naslov:

en: _Test URL…
sl: _Preizkusni naslov URL …

en: Image Properties
sl: Lastnosti slike

en: Upd_ate
sl: Posodo_bi

en: Link Properties
sl: Lastnosti povezave

en: Perforated Paper
sl: Naluknjan papir

en: Blue Ink
sl: Modro črnilo

en: Paper
sl: Papir

en: Ribbon
sl: Trak

en: Midnight
sl: Polnoč

en: Draft
sl: Osnutek

en: Graph Paper
sl: Papir za grafikone

note: == Colors ==
en: Colors
sl: Barve

en: _Text:
sl: _Besedilo:

en: _Link:
sl: _Povezava:

en: _Visited Link:
sl: _Obiskana povezava:

en: _Background:
sl: _Ozadje:

note: == Text ==
en: Text
sl: Besedilo

en: _Font Name:
sl: Ime _pisave:

note: == Background Image ==
en: Background Image
sl: Slika ozadja

en: _Template:
sl: _Predloga:

en: Select a file
sl: Izbor datoteke

en: _Custom:
sl: _Po meri:

en: Page Properties
sl: Lastnosti strani

en: _Style:
sl: _Slog:

en: <b>Alignment</b>
sl: <b>Poravnava</b>

en: Paragraph Properties
sl: Lastnosti odstavka

en: %d occurrence replaced | %d occurrences replaced
sl[0]: %d zadetkov je zamenjanih
sl[1]: %d zadetek je zamenjan
sl[2]: %d zadetka sta zamenjana
sl[3]: %d zadetki so zamenjani

en: R_eplace:
sl: _Zamenjaj:

en: _With:
sl: _Z:

en: _Case sensitive
sl: _Razlikovanje velikosti črk

en: Wra_p search
sl: _Krožno iskanje

en: _Skip
sl: Pre_skoči

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: Replace _All
sl: Zamenjaj _vse

[ctx: dialog-title]
en: Replace
sl: Zamenjaj

en: <b>Suggestions for “%s”</b>
sl: <b>Predlogi za »%s«</b>

en: <b>Suggestions</b>
sl: <b>Predlogi</b>

note: Replace
en: Replace
sl: Zamenjaj

note: Replace All
en: Replace All
sl: Zamenjaj vse

note: Ignore
en: Ignore
sl: Prezri

note: Skip
en: Skip
sl: Preskoči

note: Back
en: Back
sl: Nazaj

en: <b>Dictionary</b>
sl: <b>Slovar</b>

note: Add Word button
en: Add word
sl: _Dodaj besedo

en: Spell Checking
sl: Preverjanje črkovanja

en: _Rows:
sl: V_rstice:

en: C_olumns:
sl: Stolp_ci:

en: _Spacing:
sl: _Razmik:

en: _Padding:
sl: _Polnjenje:

en: _Color:
sl: _Barva:

en: Image:
sl: Slika:

en: Table Properties
sl: Lastnosti razpredelnice

en: Si_ze:
sl: _Velikost:

en: Text Properties
sl: Lastnosti besedila

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
sl: Izberite datoteko, ki jo želite uvoziti v Evolution in izberite vrsto datoteke s seznama.

en: F_ilename:
sl: _Ime datoteke:

en: File _type:
sl: Vrs_ta datoteke:

en: Pre_view:
sl: _Predogled:

en: Choose the destination for this import
sl: Izberite cilj za ta uvoz

en: Choose the type of importer to run:
sl: Izberite vrsto uvoznika, ki naj se zažene:

en: Import data and settings from _older programs
sl: Uv_ozi podatke in nastavitve iz starejših programov

en: Import a _single file
sl: Uvozi eno _samo datoteko

en: Please select the information that you would like to import:
sl: Izberite podatke, ki jih želite uvoziti:

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. No importable settings found. If you would like to try again, please click the “Back” button.
sl: Nastavitev za programe Pine, Netscape, Elm, iCalendar in KMail v sistemu ni mogoče najti. Če želite poskusiti znova, kliknite gumb »Nazaj».

en: From %s:
sl: Od: %s:

note: Install a custom "Cancel Import" button.
en: _Cancel Import
sl: _Prekliči uvoz

en: Preview data to be imported
sl: Predogled podatkov za uvoz

en: Import Data
sl: Uvozi podatke

en: Select what type of file you want to import from the list.
sl: Izberite vrsto datotek za uvoz iz seznama.

en: Evolution Import Assistant
sl: Pomočnik za uvoz v Evolution

en: Import Location
sl: Uvozi mesto

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
sl: Zagnali ste čarovnika za uvoz podatkov v program Evolution.
    Čarovnik omogoča vodenje po korakih za uvoz zunanjih datotek.

en: Importer Type
sl: Vrsta uvoznika

en: Select Information to Import
sl: Izberite podatke za uvoz

en: Select a File
sl: Izbor datoteke

en: Click “Apply” to begin importing the file into Evolution.
sl: Kliknite »Uvozi« za začetek uvoza datoteke v program Evolution.

note: Translators: This is part of
en: minutes
sl: minut

en: hours
sl: ur

note: Translators: This is the last part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: days
sl: dni

en: Autogenerated
sl: Samodejno ustvarjeno

en: Close
sl: Zapri

en: _Save and Close
sl: _Shrani in zapri

en: Edit Signature
sl: Uredi podpis

en: _Signature Name:
sl: _Ime podpisa:

en: Add _Script
sl: Dodaj _skript

en: Add Signature Script
sl: Dodaj skript podpisa

en: Edit Signature Script
sl: Uredi skript podpisa

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
sl: Odvod skripta bo uporabljen kot osebni
    podpis. Navedeno ime bo uporabljeno
    samo za prikaz.

en: Sc_ript:
sl: Sk_ript:

en: Auto-detect
sl: Samodejno zaznavanje

en: Script file must be executable.
sl: Datoteka skripta mora biti izvedljiva.

en: World Map
sl: Zemljevid sveta

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
sl: Gradnik za interaktivni izbor časovnega pasu z miško na zemljevidu. Uporabniki tipkovnice lahko časovni pas izberejo iz spodnjega spustnega polja.

en: _Write
sl: _Zapiši

note: ** Menus **
en: _Preview
sl: _Predogled

en: Add bold text
sl: Dodaj krepko besedilo

en: Add italic text
sl: Dodaj ležeče besedilo

en: Insert a quote
sl: Vstavi navedek

en: Insert code
sl: Vstavi kodo

en: Add a link
sl: Dodaj povezavo

en: Add a bullet list
sl: Dodaj vrstični seznam

en: Add a numbered list
sl: Dodaj številčni seznam

en: Add a header
sl: Dodaj glavo

en: Open online common mark documentation
sl: Odpri spletno dokumentacijo

en: Show preview beside text
sl: Pokaži predogled ob besedilu

en: Command “%s” returned error: %s
sl: Vrnjena napaka ukaza »%s«: %s

en: Failed to read data from command “%s”: %s
sl: Branje podatkov iz ukaza »%s« je spodletelo: %s

en: Failed to run process from command line “%s”: %s
sl: Zaganjanje ukaza »%s« iz ukazne vrstice je spodletelo: %s

en: Failed to parse command line “%s”: %s
sl: Razčlenjevanje ukazne vrstice »%s« je spodletelo: %s

en: Could not open the link.
sl: Ni mogoče odpreti povezave.

en: Could not display help for Evolution.
sl: Ni mogoče prikazati pomoči.

en: Opening calendar “%s”
sl: Poteka odpiranje koledarja »%s«

en: Opening memo list “%s”
sl: Poteka odpiranje seznama opomnikov »%s«

en: Opening task list “%s”
sl: Poteka odpiranje seznama nalog »%s«

en: Opening address book “%s”
sl: Poteka odpiranje imenika »%s«

en: _Do not show this message again
sl: _Ne pokaži več tega sporočila

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
sl: Strežnik imenika morda ni dosegljiv, morda je ime strežnika napačno črkovano ali pa je povezava z omrežjem prekinjena.

en: Failed to set protocol version to LDAPv3 (%d): %s
sl: Nastavljanje različice protokola na LDAPv3 je spodletelo (%d): %s

en: Failed to set connection timeout option (%d): %s
sl: Nastavljanje možnosti preteka časa je spodletelo (%d): %s

en: Failed to use STARTTLS (%d): %s
sl: Uporaba STARTTLS (%d) je spodletelo: %s

en: Failed to authenticate with LDAP server (%d): %s
sl: Overitev na strežniku LDAP (%d) je spodletela: %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
    
    Detailed error (%d): %s
sl: Strežnik LDAP morda uporablja starejšo različico LDAP, ki ne podpira te zmožnosti, ali pa je napačno nastavljen. Za podprto iskalno zbirko se obrnite na sistemskega skrbnika.
    
    Napaka (%d): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
sl: Strežnik LDAP morda uporablja starejšo različico LDAP, ki ne podpira te zmožnosti ali pa je napačno nastavljen. Za podprto iskalno zbirko se obrnite na sistemskega skrbnika.

en: Evolution had not been compiled with LDAP support
sl: Program ni kodno pretvorjen s podporo za LDAP

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
sl: Neznan nabor (%s)

en: Click to call %s
sl: Kliknite za klicanje %s

en: Click to hide/unhide addresses
sl: Kliknite za skritje/prikaz naslovov

en: Go to the section %s of the message
sl: Skoči na %s del sporočila

en: Go to the beginning of the message
sl: Skoči na začetek del sporočila

en: Click to open %s
sl: Kliknite za odpiranje %s

en: Show Contacts
sl: Pokaži stike

en: Address B_ook:
sl: _Imenik:

en: Cat_egory:
sl: Ka_tegorija_

en: _Search:
sl: _Poišči:

en: Any Category
sl: Katerakoli kategorija

en: Co_ntacts
sl: _Stiki

en: Search
sl: Iskanje

en: Select Contacts from Address Book
sl: Izbor stikov iz imenika

note: To Translators: This would be similiar to "Expand MyList Inline" where MyList is a Contact List
en: E_xpand %s Inline
sl: _Razširi %s

note: Copy Contact Item
en: Cop_y %s
sl: Kop_raj %s

note: Cut Contact Item
en: C_ut %s
sl: Iz_reži %s

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
sl: _Uredi %s

en: _Delete %s
sl: _Izbriši %s

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
sl: Vzpostavljena je povezava v omrežje. Kliknite na gumb za delo brez povezave.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
sl: Povezava trenutno ni vzpostavljena. Kliknite na gumb za delo s povezavo.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
sl: Povezava trenutno ni vzpostavljena, ker omrežna povezava ni na voljo.

en: Keyring key is unusable: no user or host name
sl: Ključ zbirke ključev ni uporaben: ni navedenega imena uporabnika ali gostitelja.

en: You have the Caps Lock key on.
sl: Pritisnjena je tipka zaklepa velikih črk.

en: _Remember this passphrase
sl: Za_pomni si šifrirno geslo

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
sl: _Zapomni si šifrirno geslo za trenutno sejo

en: _Remember this password
sl: Za_pomni si geslo

en: _Remember this password for the remainder of this session
sl: _Zapomni si geslo za trenutno sejo

en: Help
sl: Pomoč

en: Evolution Preferences
sl: Možnosti Evolution

en: An error occurred while printing
sl: Prišlo je do napake med tiskanjem

en: The printing system reported the following details about the error:
sl: Podrobnosti o napaki sistema tiskanja:

en: The printing system did not report any additional details about the error.
sl: Ni dodatnih podrobnosti o napaki sistema tiskanja.

en: _Method:
sl: _Način:

en: Defer to Desktop Settings
sl: Preusmeri na nastavitve namizja

en: _Open Desktop Settings
sl: _Odpri nastavitve namizja

en: Manual
sl: ročno

en: _HTTP Proxy:
sl: Posredniški strežnik _HTTP:

en: H_TTPS Proxy:
sl: Posredniški strežnik H_TTP:

en: _Socks Proxy:
sl: Posredniški strežnik SOC_KS:

en: _Ignore Hosts:
sl: Prezri _gostitelje:

en: Automatic
sl: samodejno

en: Configuration _URL:
sl: Naslov _URL nastavitev:

en: No proxy
sl: Ni posredniškega strežnika

en: Use a direct connection, no proxying required.
sl: Uporabi neposredno povezavo brez posredniškega strežnika.

en: Switch to Basic Proxy Preferences
sl: Preklopi na osnovne možnosti posredniškega strežnika

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
sl: Preklopi na napredne možnosti posredniškega strežnika

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
sl: Uveljavi nastavitve posredniškega strežnika po meri za račune:

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
sl: <b>Napredne možnosti posredniškega strežnika</b> omogočajo določitev drugih omrežnih posredniških strežnikov in jih uporabiti za posamezne nastavljene račune.

en: Custom Proxy
sl: Posredniški strežnik po meri

en: Create a new proxy profile
sl: Ustvari nov profil posredniškega strežnika

en: Delete the selected proxy profile
sl: Izbriši izbran profil posredniškega strežnika

en: Add Rule
sl: Dodaj pravilo

en: Edit Rule
sl: Uredi pravilo

note: Translators: the '%s' is replaced with a rule name, making it for example "Copy of Subject contains work"; the text itself is provided by the user.
en: Copy of %s
sl: Kopiranje %s

en: No matches
sl: Ni zadetkov

note: Translators: The '%u' is the actual number of the matches found
en: %u match | %u matches
sl[0]: %u zadetkov
sl[1]: %u zadetek
sl[2]: %u zadetka
sl[3]: %u zadetki

en: Close the find bar
sl: Zapri vrstico iskanja

en: Fin_d:
sl: _Najdi:

en: Clear the search
sl: Počisti iskanje

en: Find the previous occurrence of the phrase
sl: Najde predhodno ponovitev izraza

en: Find the next occurrence of the phrase
sl: Najde naslednjo ponovitev izraza

en: Mat_ch case
sl: _Upoštevaj velikost črk

en: Reached bottom of page, continued from top
sl: Doseženo je dno strani, nadaljevanje z vrha

en: Reached top of page, continued from bottom
sl: Dosežen je bil vrh strani, nadaljevanje z dna

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Name:
sl: Ime:

en: Name cannot be empty
sl: Polje imena ne more biti prazno

note: Translators: This is the first of a sequence of widgets: * "Refresh every [NUMERIC_ENTRY] [TIME_UNITS_COMBO]"
en: Refresh every
sl: Osveži vsakih

en: Refresh content on metered network
sl: Osveži vsebino v omrežju z omejenim prenosom podatkov

en: Use a secure connection
sl: Uporabi varno povezavo

en: Unset _trust for SSL/TLS certificate
sl: Odstrani nastavitev _zaupljivosti potrdilo SSL/TLS

en: User:
sl: Uporabnik:

en: Connection timeout (in seconds)
sl: Časovna prekoračitev povezave (v sekundah)

en: Show
sl: Pokaži

en: Group name
sl: Ime skupine

en: _Hide
sl: _Skrij

en: _Show
sl: _Pokaži

en: Manage Groups
sl: Upravljaj skupine

en: Available Groups:
sl: _Razpoložljive skupine:

en: Select destination
sl: Izbor cilja

note: no suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggestions)
sl: (ni predlogov)

en: More…
sl: Več …

note: + Add to Dictionary
en: Add “%s” to Dictionary
sl: Dodaj »%s« v slovar

note: - Ignore All
en: Ignore All
sl: Prezri vse

en: Spelling Suggestions
sl: Predlogi črkovanja

en: A file named “{0}” already exists. Do you want to replace it?
sl: Datoteka z imenom »{0}« že obstaja. Ali jo želite zamenjati?

en: The file already exists in “{0}”. Replacing it will overwrite its contents.
sl: Datoteka že obstaja v mapi »{0}«. S prepisom bo izgubljena vsebina izvorne datoteke.

en: Cannot save file “{0}”.
sl: Ni mogoče shraniti datoteke »{0}«.

en: Cannot open file “{0}”.
sl: Ni mogoče odpreti datoteke »{0}«.

en: Failed to remove data source “{0}”.
sl: Napaka med odstranjevanjem vira podatkov »{0}«.

en: The reported error was “{1}”.
sl: Javljena je napaka »{1}«.

en: Failed to update data source “{0}”.
sl: Posodabljanje vira »{0}« je spodletelo.

en: Failed to delete resource “{0}”.
sl: Brisanje vira »{0}« je spodletelo.

en: The address book backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
sl: Ozadnji program imenika »{0}« se je nepričakovano končal.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
sl: Nekateri stiki ne bodo na voljo do ponovnega zagona programa Evolution.

en: The calendar backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
sl: Ozadnji program koledarja »{0}« se je nepričakovano končal.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
sl: Nekateri sestanki ne bodo na voljo do ponovnega zagona programa Evolution.

en: The memo list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
sl: Ozadnji program seznama opomnikov »{0}« se je nepričakovano končal.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
sl: Nekateri opomniki ne bodo na voljo do ponovnega zagona programa Evolution.

en: The task list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
sl: Ozadnji program seznama nalog »{0}« se je nepričakovano končal.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
sl: Nekatere naloge ne bodo na voljo do ponovnega zagona programa Evolution.

en: The address book backend servicing “{0}” encountered an error.
sl: Ozadnji program imenika »{0}« je naletel na napako.

en: The calendar backend servicing “{0}” encountered an error.
sl: Ozadnji program koledarja »{0}« je naletel na napako.

en: The memo list backend servicing “{0}” encountered an error.
sl: Ozadnji program seznama opomnikov »{0}« je naletel na napako.

en: The task list backend servicing “{0}” encountered an error.
sl: Ozadnji program seznama nalog »{0}« je naletel na napako.

en: Something has gone wrong
sl: Nepričakovano je prišlo do napake

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the content. You can try again by reopening the window. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sl: Med prikazovanjem vsebine se je opravilo WebKitWebProcess sesulo. Lahko poskusite preklopiti na drug podpis in nato spet nazaj. Če se bo napaka še naprej pojavljala, pošljite poročilo o hrošču na GNOME Gitlab.

en: Are you sure you want to delete remote collection “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati oddaljeno zbirko »{0}«?

en: This will permanently remove the collection “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sl: S tem bo s strežnika trajno izbrisana zbirka »{0}«. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Failed to refresh list of account sources
sl: Osveževanje seznama virov računa je spodletelo.

en: click to add
sl: kliknite za dodajanje

en: Move selected column names to top
sl: Premakni izbrana imena stolpcev na vrh

en: Move selected column names up one row
sl: Premakni izbrana imena stolpcev za eno vrstico višje

en: Move selected column names down one row
sl: Premakni izbrana imena stolpcev za eno vrstico nižje

en: Move selected column names to bottom
sl: Premakni izbrana imena stolpcev na dno

en: Select all column names
sl: Izbor vseh imen stolpcev

en: (Ascending)
sl: (naraščajoče)

en: (Descending)
sl: (padajoče)

en: Not sorted
sl: Nerazvrščeno

en: No grouping
sl: Brez združevanja v skupine

en: Show Fields
sl: Pokaži polja

en: Choose the order of information to appear in the message list.
sl: Izberite vrstni red podatkov, prikazanih na seznamu sporočil.

en: Clear _All
sl: Počisti _vse

en: _Show field in View
sl: _Pokaži polje v meniju pogleda

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: Descending
sl: Padajoče

en: Group Items By
sl: Združi predmete po

en: Show _field in View
sl: Pokaži po_lje v meniju pogleda

en: Then By
sl: in nato po

en: Show field i_n View
sl: Pokaži polje _v meniju pogleda

en: Show field in _View
sl: Pokaži polje v _meniju pogleda

en: Sort
sl: Razvrsti

en: Clear All
sl: Počisti vse

en: Sort Items By
sl: Razvrsti predmete po

en: _Apply
sl: _Uveljavi

en: _Sort...
sl: _Razvrsti ...

en: _Group By...
sl: Z_druži po ...

en: _Fields Shown...
sl: _Prikazana polja ...

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
sl: Za dodajanje stolpca k svoji razpredelnici ga
    povlecite do mesta kjer naj se pojavi.

en: Add a Column
sl: Dodaj stolpec

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which has set a title. * The first %s is replaced with a column title. * The second %s is replaced with an actual  group value. * Finally the %d is replaced with count of items in this group. * Examp
en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
sl[0]: %s : %s (%d predmetov)
sl[1]: %s : %s (%d predmet)
sl[2]: %s : %s (%d predmeta)
sl[3]: %s : %s (%d predmeti)

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which doesn't have set a title. * The %s is replaced with an actual group value. * The %d is replaced with count of items in this group. * Example: "Smith (13 items)"
en: %s (%d item) | %s (%d items)
sl[0]: %s (%d predmetov)
sl[1]: %s (%d predmet)
sl[2]: %s (%d predmeta)
sl[3]: %s (%d predmeti)

en: Customize Current View
sl: Prilagodi trenutni pogled

en: Sort _Ascending
sl: Razvrsti _naraščajoče

en: Sort _Descending
sl: Razvrsti _padajoče

en: _Reset sort
sl: _Počisti razvrščanje

en: Group By This _Field
sl: Združi po tem _polju

en: Group By _Box
sl: Združi po _škatli

en: Remove This _Column
sl: Odstrani ta _stolpec

en: Add a C_olumn…
sl: Dodaj _stolpec …

en: A_lignment
sl: _Poravnava

en: B_est Fit
sl: Najboljše _prileganje

en: Format Column_s…
sl: _Oblikuj _stolpce …

en: Custo_mize Current View…
sl: _Prilagodi trenutni pogled …

en: _Sort By
sl: _Razvrsti po

note: Custom
en: _Custom
sl: _Po meri

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Input Methods
sl: Načini vnosa

en: Select a Time Zone
sl: Izbor časovnega pasu

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
sl: Uporabite lev miškin gumb za približanje območja zemljevida in izbiro časovnega pasu.
    Uporabite desni miškin gumb za oddaljevanje.

en: Time Zones
sl: Časovni pasovi

en: _Selection
sl: _Izbor

en: Timezone drop-down combination box
sl: Spustni meni časovnih pasov

en: _Unset from other action | _Unset from other actions
sl[0]: _Odvzami z drugih dogodkov
sl[1]: _Odvzami z drugega dogodka
sl[2]: _Odvzami z drugih dogodkov
sl[3]: _Odvzami z drugih dogodkov

en: Shortcut is used by other %u action | Shortcut is used by other %u actions
sl[0]: Bližnjico uporablja drugih %u dejanj
sl[1]: Bližnjico uporablja drugo %u dejanje
sl[2]: Bližnjico uporabljata drugi %u dejanji
sl[3]: Bližnjico uporabljajo druga %u dejanja

en: Shortcut is used by action “%s”
sl: Bližnjico uporablja dejanje »%s«

en: Press the keys to be used as a shortcut.
sl: Pritisnite tipke, ki jih želite uporabiti kot bližnjico.

en: Save
sl: Shrani

en: No shortcut set
sl: Tipkovna bližnjica ni nastavljena

en: No action selected
sl: Izbrano ni nobeno dejanje

en: < separator >
sl: < ločilo >

en: Selected _Action
sl: Izbrano _dejanje

en: Selected _Actions
sl: Izbrana _dejanja

en: _Separator
sl: _Ločilo

note: Translators: this is like "Part of the user interface"
en: _Part:
sl: _Del:

en: Available _Actions
sl: _Razpoložljiva dejanja

en: _Layout
sl: _Postavitev

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Default"
en: _Default
sl: _Privzeto

en: _Shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice

en: Add or remove shortcuts for the selected action.
sl: Dodajte ali odstranite bližnjice za izbrano dejanje.

en: Customize User Interface
sl: Prilagodi uporabniški vmesnik

note: Translators: for RTL locales it should be "< right side >"
en: < left side >
sl: < leva stran >

note: Translators: for RTL locales it should be "< left side >"
en: < right side >
sl: < desna stran >

en: Failed to save changes.
sl: Shranjevanje sprememb je spodletelo

en: Headerbar
sl: Glavna vrstica

en: Toolbar
sl: Orodna vrstica

en: Enter a URL here
sl: Vnesite naslov URL

en: Evolution Source Viewer
sl: Pregledovalnik virov Evolution

note: Translators: The name that is displayed in the user interface
en: Display Name
sl: Prikazano ime

en: Flags
sl: Zastavice

en: Identity
sl: Istovetnost

en: Address book
sl: Imenik

en: Events
sl: Dogodki

en: Calendar handling meeting invitations
sl: Vabila za sestanke obravnava koledar

en: Scheduling Inbox
sl: Načrtovanje prejetega

en: Scheduling Outbox
sl: Načrtovanje odhodne pošte

en: Loading…
sl: Poteka nalaganje …

en: Searching collection children…
sl: Poteka iskanje predmetov zbirke …

en: Failed to search for collection children
sl: Iskanje predmetov zbirke je spodletelo.

en: Searching for user home, please wait…
sl: Poteka iskanje uporabniške mape. Počakajte …

en: Failed to search for user home
sl: Iskanje osebne mape uporabnika je spodletelo.

en: At least one component type should be set
sl: Določen mora biti vsaj en nabor vrste

en: Failed to get selected collection HREF
sl: Pridobivanje naslova HREF izbrane zbirke je spodletelo

en: Creating new book…
sl: Poteka ustvarjanje nove knjige …

en: Failed to create new book
sl: Ustvarjanje nove knjige je spodletelo

en: Creating new calendar…
sl: Poteka ustvarjanje novega koledarja …

en: Failed to create new calendar
sl: Ustvarjanje novega koledarja je spodletelo.

en: Creating new collection…
sl: Poteka ustvarjanje nove zbirke …

en: Failed to create new collection
sl: Ustvarjanje nove zbirke je spodletelo

en: It is not allowed to create book under another book or calendar
sl: Ni dovoljeno ustvariti knjige znotraj druge knjige ali koledarja.

note: if (button == webdav_browser->priv->create_calendar_button)
en: It is not allowed to create calendar under another book or calendar
sl: Ni dovoljeno ustvariti koledarja znotraj druge knjige ali koledarja.

en: Deleting book…
sl: Poteka brisanje knjige …

en: Failed to delete book
sl: Brisanje knjige je spodletelo

en: Deleting calendar…
sl: Poteka brisanje koledarja …

en: Failed to delete calendar
sl: Brisanje koledarja je spodletelo

en: Deleting collection…
sl: Poteka brisanje zbirke …

en: Failed to delete collection
sl: Brisanje zbirke je spodletelo

note: Translators: It's 'order' as 'sorting order'
en: _Order:
sl: _Razvrstitev:

en: Use -1 to not set the sort order
sl: Vrednost -1 onemogoči razvrščanje

en: For Components:
sl: Za enote:

en: _Events
sl: _Dogodki

en: WebDAV server:
sl: Strežnik WebDAV:

en: Create _Book
sl: _Ustvari knjigo

en: Create _Calendar
sl: Ustvari _koledar

en: Create Collectio_n
sl: Ustvari _zbirko

en: _Copy Link Location
sl: _Kopiraj mesto povezave

en: _Copy Name and Email Address
sl: _Kopiraj ime in elektronski naslov

en: Copy the email address with the name to the clipboard
sl: Kopira elektronski naslov z imenom v odložišče

en: Copy Only Email Add_ress
sl: Kopiraj samo elektronski _naslov

en: Copy only the email address without the name to the clipboard
sl: Kopira samo elektronski naslov brez imena v odložišče

en: _Copy Image
sl: _Kopiraj sliko

en: Copy the image to the clipboard
sl: Kopira sliko v odložišče

en: Save _Image…
sl: Shrani _sliko …

en: Save the image to a file
sl: Shrani sliko v datoteko

en: Search _Web…
sl: Preišči _splet …

en: Search the Web with the selected text
sl: Uporabi izbrano besedilo kot niz za iskanje po spletu

en: Select all text and images
sl: Izberi vse besedilo in slike

en: _Print
sl: _Natisni

en: Save _as…
sl: Shrani _kot ...

en: Copying image to clipboard
sl: Poteka kopiranje slike v odložišče

en: Save Image
sl: Shrani sliko

en: Saving image to “%s”
sl: Poteka shranjevanje slike v »%s«

en: Cannot get URI “%s”, do not know how to download it.
sl: Ni mogoče pridobiti naslova URI »%s«, zato datoteke ni mogoče prejeti.

en: Undo “Insert text”
sl: Razveljavi »vstavljanje besedila«

en: Redo “Insert text”
sl: Ponovno uveljavi »vstavljanje besedila«

en: Undo “Delete text”
sl: Razveljavi »brisanje besedila«

en: Redo “Delete text”
sl: Ponovno uveljavi »brisanje besedila«

en: Missing date.
sl: Manjka datum.

en: You must choose a date.
sl: Izbrati morate datum.

en: Missing filename.
sl: Manjka ime datoteke.

en: You must specify a filename.
sl: Navesti je treba ime datoteke.

en: File “{0}” does not exist or is not a regular file.
sl: Datoteka »{0}« ne obstaja ali pa ni običajna datoteka.

en: Bad regular expression “{0}”.
sl: Napačen logični izraz »{0}«.

en: Could not compile regular expression “{1}”.
sl: Ni mogoče prevesti logičnega izraza »{1}«.

en: Missing name.
sl: Manjka ime.

en: You must name this filter.
sl: Filtru morate dati ime.

en: Name “{0}” already used.
sl: Ime »{0}« je že v uporabi.

en: Please choose another name.
sl: Izberite drugačno ime.

en: Missing condition.
sl: Manjka pogoj.

en: Filter should have at least one condition.
sl: FIlter mora imeti določen vsaj en pogoj.

en: Missing value.
sl: Manjka vrednost.

en: One or more values cannot be empty.
sl: Ena ali več vrednosti ne sme biti prazna vrednost.

en: Are you sure you want to remove rule “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti pravilo »{0}«?

en: _Keep
sl: _Ohrani

en: the current time
sl: trenutni čas

en: the time you specify
sl: čas, ki ga navedete

en: a time relative to the current time
sl: čas relativno na trenutni čas

en: seconds
sl: sekundah

en: weeks
sl: tednov

en: months
sl: mesecev

en: years
sl: let

en: ago
sl: nazaj

en: in the future
sl: v prihodnosti

en: Compare against
sl: Primerjaj z

en: The message’s date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
sl: Datum tega sporočila bo primerjan s trenutnim
    časom, ko se izvede filtriranje.

en: The message’s date will be compared against
    the beginning of the specified day.
sl: Datum tega sporočila bo primerjan s časom
    začetka navedenega dne.

en: The message’s date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
sl: Datum tega sporočila bo primerjan s časom,
    relativnim na časa filtriranja.

en: Show filters for mail:
sl: Pokaži filtre za pošto:

en: _Filter Rules
sl: Pravila _filtriranja

en: Rule Name
sl: Ime pravila

en: Du_plicate
sl: Po_dvoji

en: Table Cell
sl: Celica razpredelnice

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
sl: prikaže podrejen predmet v pojavnem oknu

note: Translators: description of an "edit" action
en: begin editing this cell
sl: začni z urejanjem te celice

note: Translators: description of a "toggle" action
en: toggle the cell
sl: preklopi celico

note: Translators: description of an "expand" action
en: expands the row in the ETree containing this cell
sl: razširi vrstico v ETree, ki vsebuje celico

note: Translators: description of a "collapse" action
en: collapses the row in the ETree containing this cell
sl: zloži vrstico v ETree, ki vsebuje celico

en: click
sl: kliknite

en: sort
sl: razvrsti

en: Save Current View
sl: Shrani trenutni pogled

en: _Create new view
sl: Ustvari _nov pogled

en: _Replace existing view
sl: _Zamenjaj obstoječi pogled

en: Do you wish to save your changes?
sl: Ali želite shraniti spremembe?

en: This signature has been changed, but has not been saved.
sl: Podpis je bil spremenjen, a ni bil shranjen.

en: _Discard changes
sl: _Prezri spremembe

en: Blank Signature
sl: Prazen podpis

en: Please provide a unique name to identify this signature.
sl: Izberite edinstveno ime za določitev istovetnosti tega podpisa.

en: Unable to copy image to clipboard.
sl: Ni mogoče kopirati slike v odložišče.

en: Unable to save image.
sl: Ni mogoče shraniti slike.

en: Could not load signature.
sl: Ni mogoče naložiti datoteke s podpisom.

en: Could not save signature.
sl: Ni mogoče shraniti datoteke s podpisom.

en: Could not get selected text.
sl: Ni mogoče pridobiti izbranega besedila.

en: Saving message to folder “%s”
sl: Poteka shranjevanje sporočila v mapo »%s«

en: Forwarded messages
sl: Posredovana sporočila

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
sl[0]: Pridobivanje %d sporočil
sl[1]: Pridobivanje %d sporočila
sl[2]: Pridobivanje %d sporočil
sl[3]: Pridobivanje %d sporočil

en: Scanning messages for duplicates
sl: Preiskovanje podvojenih sporočil

en: Removing folder “%s”
sl: Poteka odstranjevanje mape »%s«

en: File “%s” has been removed.
sl: Datoteka »%s« je odstranjena.

en: File has been removed.
sl: Datoteka je odstranjena.

en: Removing attachments
sl: Odstranjevanje prilog

en: Saving %d message | Saving %d messages
sl[0]: Shranjevanje %d sporočil
sl[1]: Shranjevanje %d sporočila
sl[2]: Shranjevanje %d sporočil
sl[3]: Shranjevanje %d sporočil

en: Invalid folder URI “%s”
sl: Neveljaven naslov URI mape »%s«

note: Some local folders
en: Inbox
sl: Prejeto

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_INBOX
en: Drafts
sl: Osnutki

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_DRAFTS
en: Outbox
sl: Odhodni predal

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_OUTBOX
en: Sent
sl: Poslano

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_SENT
en: Templates
sl: Predloge

en: User cancelled operation
sl: Uporabnik je preklical opravilo

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
sl: Ciljni naslov ni določen, posredovanje sporočila je preklicano.

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
sl: Najdene ni nobene istovetnosti za uporabo, posredovanje sporočila je preklicano.

en: Corresponding source for service with UID “%s” not found
sl: Pripadajočega vira za storitev z UID »%s« ni mogoče najti.

en: Looking up recipient S/MIME certificates in address books…
sl: Poteka preverjanje potrdil S/MIME prejemnikov v imenikih …

en: Looking up recipient PGP keys in address books…
sl: Poteka preverjanje ključev PGP v imenikih …

en: Waiting for “%s”
sl: Čakanje na »%s«

en: No mail transport service available
sl: Na voljo ni nobene storitve za dostop do pošte

en: Posting message to “%s”
sl: Poteka objavljanje sporočila na »%s«

en: Failed to apply outgoing filters: %s
sl: Uveljavljanje izhodnih filtrov ni uspelo: %s

en: Storing sent message to “%s”
sl: Poteka shranjevanje sporočila v »%s«

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local “Sent” folder instead.
sl: Pripenjanje v %s je spodletelo: %s
    Sporočilo bo pripeto v krajevno mapo »Poslano«.

en: Failed to append to local “Sent” folder: %s
sl: Pripenjanje v krajevno mapo »Poslano« je spodletelo: %s

note: This gets popped in async_context_free().
en: Sending message
sl: Pošiljanje sporočila

en: Disconnecting from “%s”
sl: Prekinjanje povezave s strežnikom »%s«

en: Reconnecting to “%s”
sl: Ponovno povezovanje s strežnikom »%s«

en: Preparing account “%s” for offline
sl: Pripravljanje računa »%s« za delo brez povezave

en: Filtering Selected Messages
sl: Filtriranje izbranih sporočil

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
sl: Izbranih sporočil ni mogoče filtrirati. Možno je, da je mesto mape, nastavljeno v enem ali več filtrih, neveljavno. Preverite svoje filtre v Uredi→Filtri sporočil.
    Izvorna napaka je: %s

en: Fetching mail from “%s”
sl: Pridobivanje pošte s strežnika »%s«

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
sl: Odhodnih filtrov ni mogoče uveljaviti. Možno je, da je mesto mape, nastavljeno v enem ali več filtrih, neveljavno. Preverite svoje filtre v Uredi→Filtri sporočil.
    Izvorna napaka je: %s

en: Sending message %d of %d
sl: Pošiljanje sporočila %d od %d

note: Translators: The string is distinguished by total * count of messages to be sent.  Failed messages is * always more than zero.
en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
sl[0]: Pošiljanje %d od %d sporočil je spodletelo.
sl[1]: Pošiljanje %d od %d sporočila je spodletelo.
sl[2]: Pošiljanje %d od %d sporočil je spodletelo.
sl[3]: Pošiljanje %d od %d sporočil je spodletelo.

en: Cancelled.
sl: Preklicano.

en: Complete.
sl: Končano.

en: Moving messages to “%s”
sl: Premikanje sporočil v »%s«

en: Copying messages to “%s”
sl: Kopiranje sporočil v »%s«

en: Storing folder “%s”
sl: Shranjevanje mape »%s«

en: Expunging and storing account “%s”
sl: Poteka uničevanje in shranjevanje računa »%s«

en: Storing account “%s”
sl: Shranjevanje računa »%s«

en: Emptying trash in “%s”
sl: Praznjenje smeti v »%s«

en: Processing folder changes in “%s”
sl: Obdelovanje sprememb mape »%s«

en: Could not create spool directory “%s”: %s
sl: Ni mogoče ustvariti vrstilne mape »%s«: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source “%s”
sl: Poteka poskus premikanja vira »%s«

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages. The %s is replaced with subject of the original message.
en: Fwd: %s
sl: Pos: %s

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages, used when there could not be used any subject. It results in "[Fwd: No Subject]" being used as a subject of the forwarded message.
en: No Subject
sl: Brez zadeve

en: Forwarded message — %s
sl: Posredovano sporočilo – %s

en: Forwarded message
sl: Posredovano sporočilo

en: Setting up Search Folder: %s
sl: Nastavljanje iskalne mape: %s

en: Updating Search Folders for “%s : %s”
sl: Posodabljanje iskalne mape za »%s : %s«

note: Translators: The first %s is name of the affected * search folder(s), the second %s is the URI of the * removed folder. For more than one search folder is * each of them on a separate line, with four spaces * in front of its name, without quotes.
en: The Search Folder “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
sl[0]: Navedene iskalne mape
    %s so bile spremenjene zaradi odstranjene mape
    »%s«.
sl[1]: Navedena iskalna mapa
    %s je bila spremenjena zaradi odstranjene mape
    »%s«.
sl[2]: Navedeni iskalni mapi
    %s sta bili spremenjeni zaradi odstranjene mape
    »%s«.
sl[3]: Navedene iskalne mape
    %s so bile spremenjene zaradi odstranjene mape
    »%s«.

en: Open _Online Accounts
sl: Odpri _spletni račun

en: This account was created through the Online Accounts service.
sl: Račun je bil ustvarjen prek storitve spletnih računov.

en: _Reset Order
sl: _Počisti zahtevo

en: You can drag and drop account names to reorder them.
sl: Imena računov je mogoče prerazporediti tako, da jih povlečete in spustite.

en: De_fault
sl: _Privzeto

en: Invalid URI: “%s”
sl: Neveljaven naslov URI »%s«

en: Host: %s:%d
sl: Gostitelj: %s:%d

en: User: %s
sl: Uporabnik: %s

en: Security method: %s
sl: Način varnost: %s

en: Authentication mechanism: %s
sl: Način overitve: %s

en: No email address provided
sl: Elektronski naslov ni naveden

en: Missing domain in email address
sl: V elektronskem naslovu manjka del z domeno

en: IMAP server
sl: Strežnik IMAP

en: POP3 server
sl: Strežnik POP3

en: SMTP server
sl: Strežnik SMTP

en: (No Subject)
sl: (brez zadeve)

en: Close this window
sl: Zapri okno

note: GtkAssistant's back button label.
en: _Back
sl: _Nazaj

note: GtkAssistant sinks the floating button reference.
en: _Skip Lookup
sl: _Preskoči poizvedbo

en: Evolution Account Assistant
sl: Pomočnik za račune Evolution

en: _Revise Details
sl: _Preglej podrobnosti

en: Querying authentication types…
sl: Poizvedovanje vrst overitve …

en: Check for Supported Types
sl: Preveri za podprte vrste

[ctx: ReplyForward]
en: Use global setting
sl: Uporabi sistemske nastavitve

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
sl: Priloga

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
sl: Medvrstično (slog Outlook)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
sl: Navedeno

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
sl: Ne navajaj

en: Use global setting
sl: Uporabi sistemske nastavitve

en: Composing Messages
sl: Sestavljanje sporočil

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
sl: Vedno pošlji _kopije (Kp) na:

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
sl: Vedno pošlji _slepe kopije (Skp) na:

en: Re_ply style:
sl: _Slog odgovora:

en: Lang_uage:
sl: _Jezik:

en: Language for Reply and Forward attribution text
sl: Jezik za odgovarjanje in posredovanje besedila

en: Start _typing at the bottom
sl: Odgovor začni _dnu izvornega sporočila

en: _Keep signature above the original message
sl: Pri odgovarjanju _ohrani podpis nad izvirnim sporočilom

en: Message Receipts
sl: Povratnice sporočil

en: S_end message receipts:
sl: Pošlji povratnic_e sporočil:

en: Never
sl: Nikoli

en: Always
sl: Vedno

en: Ask for each message
sl: Vprašaj za vsako sporočilo

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click “Apply” to save your settings.
sl: Nastavljanje poštnega računa je končano.
    
    Sedaj lahko pošto sprejemate in pošiljate tudi s programom Evolution.
    
    S klikom na gumb »Uveljavi« bodo spremembe shranjene.

en: Done
sl: Končano

en: Checking server settings…
sl: Preverjanje nastavitve strežnika …

en: Special Folders
sl: Posebne mape

en: Draft Messages _Folder:
sl: _Mapa osnutkov sporočil:

en: Choose a folder for saving draft messages.
sl: Izberite mapo za shranjevanje osnutkov sporočil.

en: Sent _Messages Folder:
sl: _Mapa poslanih sporočil:

en: Choose a folder for saving sent messages.
sl: Izberite mapo za shranjevanje poslanih sporočil.

en: Save s_ent messages into the Sent folder
sl: Poslana sporo_čila shrani v mapo Poslano

en: S_ave replies and forwards in the folder of the original message
sl: S_hrani odgovore in posredovano v mapo sporočila, na katerega se nanašajo

en: Archi_ve Folder:
sl: Mapa _arhiva:

en: Choose a folder to archive messages to.
sl: Izbor mape za arhiviranje sporočil.

en: _Templates Folder:
sl: _Mapa predlog:

en: Choose a folder to use for template messages.
sl: Izbor mape za predloge sporočil.

en: _Restore Defaults
sl: _Obnovi privzete nastavitve

en: _Lookup Folders
sl: _Iskalne mape

en: Use a Real Folder for _Trash:
sl: Uporabi pravo mapo za _smeti:

en: Choose a folder for deleted messages.
sl: Izberite mapo za izbrisana sporočila.

en: Use a Real Folder for _Junk:
sl: Uporabi pravo mapo za _vsiljena sporočila:

en: Choose a folder for junk messages.
sl: Izberite mapo za vsiljena sporočila.

en: Restore _Not-Junk to Folder:
sl: Obnovi _ne neželeno v mapo:

en: Choose a folder to restore not-junk messages from the Junk folder to.
sl: Izberite mapo za obnovitev ne vsiljenih sporočil iz mape Vsiljeno.

en: Defaults
sl: Privzeto

en: Please enter your name and email address below. The “optional” fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
sl: V spodnja polja je treba vpisati zahtevane podatke; ime in naslov elektronske pošte. »Dodatnih« polj ni treba izpolnjevati, razen če želite tudi te vključiti v elektronsko pošto, ki jo boste pošiljali.

en: The above name will be used to identify this account.
    Use for example, “Work” or “Personal”.
sl: Navedeno ime bo uporabljeno kot določilo računa.
    Uporabite lahko opisni vpis; na primer »Službeno« ali »Osebno«

en: Required Information
sl: Zahtevani podatki

en: Full Nam_e:
sl: Polno im_e:

en: Email _Address:
sl: _Elektronski naslov:

en: Optional Information
sl: Dodatne podrobnosti

en: Re_ply-To:
sl: Od_govori-na:

en: Or_ganization:
sl: _Ustanova:

en: Add Ne_w Signature…
sl: Dodaj no_v podpis …

en: A_liases:
sl: _Vzdevki:

en: Edi_t
sl: _Uredi

en: _Look up mail server details based on the entered e-mail address
sl: _Izvedi poizvedbo poštnega strežnika za vpisan elektronski naslov

note: This is only a warning, not a blocker complete = complete && correct;
en: Full Name should not be empty
sl: Polje imena ne more biti prazno

en: Email Address cannot be empty
sl: Polje elektronskega naslova ne more biti prazno

en: Email Address is not a valid email
sl: Elektronski naslov ni zapisan na veljaven način

en: Reply To is not a valid email
sl: Naslov za odgovor ni veljaven elektronski naslov

en: Account Name cannot be empty
sl: Polje imena računa ne more biti prazno

en: Looking up account details…
sl: Poteka preiskovanje podrobnosti računa …

en: Advanced Options
sl: Napredne možnosti

en: Checking for New Mail
sl: Preverjanje za novo pošto

en: Check for _new messages every
sl: Samodejno preveri _novo pošto vsakih

en: Receiving Options
sl: Možnosti prejemanja

en: Receiving Email
sl: Prejemanje elektronske pošte

[ctx: PGPKeyDescription]
note: Translators: This string is to describe a PGP key in a combo box in mail account's preferences. The first '%s' is a key ID, the second '%s' is a display name of the key.
en: %s — %s
sl: %s – %s

en: Use sender e-mail address
sl: Uporabi e-poštni naslov pošiljatelja

en: General
sl: Splošno

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
sl: Ne po_dpisuj zahtev za srečanja (za združljivost s programom MS Outlook)

en: Pretty Good Privacy (OpenPGP)
sl: Precej dobra zasebnost (OpenPGP)

en: OpenPGP _Key ID:
sl: _ID ključa OpenPGP:

en: Si_gning algorithm:
sl: Po_dpisovalni algoritem:

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
sl: Ob uporabi tega računa _vedno podpiši odhodno pošto

en: Always enc_rypt outgoing messages when using this account
sl: Za ta račun vedno šifriraj odhodna sporočila

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
sl: Ob pošiljanju šifrirane pošte vedno šifriraj tudi _sebi

en: Ad_vanced Options
sl: Napre_dne možnosti

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
sl: Med šifriranjem vedno _zaupaj ključem v moji zbirki ključev

en: Prefer _inline sign/encrypt for plain text messages
sl: Prednostno uporabi _medvrstično podpisovanje/šifriranje besedilnih sporočil

en: _Lookup keys for encryption in Web Key Directory (WKD)
sl: _Iskanje ključev za šifriranje v imeniku spletnih ključev (WKD)

en: Send own _public key in outgoing mails
sl: Pošlji lastni _javni ključ v odhodnih sporočilih

en: Advertise encryption is pre_ferred
sl: Oglaševanje šifriranja je _zaželena

en: A_sk before sending mails with own public key
sl: Vpra_šaj pred pošiljanjem pošte z lastnim javnim ključem

en: Secure MIME (S/MIME)
sl: Varne vrste MIME (S/MIME)

en: Sig_ning certificate:
sl: Po_dpisovanje potrdila:

en: Select
sl: Izberi

en: _Clear
sl: Po_čisti

en: Signing _algorithm:
sl: Podpisovalni _algoritem:

en: Always sign outgoing messages when using this account
sl: Vedno ko uporabljaš ta račun, podpiši odhodna sporočila

en: Encryption certificate:
sl: Potrdilo za šifriranje:

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
sl: Vedno ko uporabljaš ta račun, šifriraj odhodna sporočila

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
sl: Vedno šifriraj sebi, ko pošiljaš šifrirana sporočila

en: Sending Email
sl: Pošiljanje elektronske pošte

en: Server _Type:
sl: Vrs_ta strežnika:

en: Description:
sl: Opis:

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
sl: Povzetek nastavitev, ki bodo uporabljene za dostop do elektronske pošte.

en: Personal Details
sl: Osebne podrobnosti

en: Full Name:
sl: Polno Ime:

en: Email Address:
sl: Elektronski naslov:

en: Receiving
sl: Prejemanje

en: Sending
sl: Pošiljanje

en: Server Type:
sl: Vrsta strežnika:

en: Server:
sl: Strežnik:

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Security:
sl: Varnost:

en: Cannot have both receiving and sending parts set to None
sl: Ni mogoče imeti pošiljanja in prejemanja nastavljenega na »Brez«

en: Account Summary
sl: Povzetek računa

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click “Next” to begin.
sl: Zagnali ste čarovnika za nastavitev elektronske pošte v programu Evolution.
    
    S klikom na gumb za »nadaljevanje« začnete postopek nastavitev.

en: Welcome
sl: Uvodna stran

en: Account Editor
sl: Urejevalnik računov

en: Hid_e All
sl: Skrij _vse

en: _View Inline
sl: Poglej _znotrajvrstično

en: Vie_w All Inline
sl: Poglej vse _medvrstično

en: _Zoom to 100%
sl: _Približaj na 100 %

en: Zoom the image to its natural size
sl: Približaj sliko na izvorno velikost

en: _Zoom to window
sl: _Prilagodi širini okna

en: Zoom large images to not be wider than the window width
sl: Prilagodi velikost slik na širino velikosti okna

en: Load this image
sl: Naloži to sliko

en: _Add to Address Book…
sl: Dod_aj v imenik …

en: _To This Address
sl: _Za ta naslov

en: _From This Address
sl: _Iz tega naslova

en: Send _Reply To…
sl: _Odgovori pošiljatelju …

en: Send a reply message to this address
sl: Pošlji odgovor na sporočilo na ta naslov

en: Create Search _Folder
sl: Ustvari _iskalno mapo

en: Allow remote content from %s
sl: Dovoli oddaljeno vsebino od %s

en: Load remote content from %s
sl: Naloži oddaljeno vsebino iz %s

en: Create Folder
sl: Ustvari mapo

en: Specify where to create the folder:
sl: Določite kje naj se ustvari mapa:

en: C_reate
sl: Ustva_ri

en: Folder _name:
sl: Ime _mape:

en: Folder Sort Order
sl: Način razvrščanja map

en: Reset current level
sl: Ponastavi trenutno raven

en: Reset sort order in the current level to the defaults
sl: Ponastavi razvrščanje na trenutni ravni na privzete vrednosti

en: Reset all levels
sl: Ponastavi vse ravni

en: Reset sort order in all levels to their defaults
sl: Ponastavi razvrščanje na vseh ravneh na privzete vrednosti

[ctx: ffe]
note: Translators: This is a name of a flag, the same as all strings in the 'ffe' context. The translated value should not contain spaces.
en: Answered
sl: Odgovorjeno

[ctx: ffe]
en: Deleted
sl: Izbrisano

[ctx: ffe]
en: Draft
sl: Osnutek

[ctx: ffe]
en: Flagged
sl: Označeno z zastavico

[ctx: ffe]
en: Seen
sl: Videno

[ctx: ffe]
en: Attachment
sl: Priloge

[ctx: ffe]
en: no
sl: ne

[ctx: ffe]
en: not
sl: ne

[ctx: ffe]
en: false
sl: napak

en: Junk filtering software:
sl: Filtriranje vsiljene pošte:

en: _Label name:
sl: _Ime oznake:

en: I_mportant
sl: Po_membno

note: red
en: _Work
sl: _Službeno

note: orange
en: _Personal
sl: _Osebno

note: green
en: _To Do
sl: _Opravila

note: blue
en: _Later
sl: _Pozneje

en: Add Label
sl: Dodaj oznako

en: Edit Label
sl: Uredi oznako

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
sl: Opomba: podčrtaj v imenu oznake določa
    tipkovno bližnjico za dostop do menija.

en: Color
sl: Barva

en: Message Note
sl: Opomba sporočila

en: Cannot find message in its folder summary
sl: V povzetku mape ni mogoče najti sporočila

en: Failed to convert text to message
sl: Pretvajranje besedila v sporočilo je spodletelo.

en: Storing changes…
sl: Poteka shranjevanje sprememb …

en: Edit Message Note
sl: Uredi opombo sporočila

en: Retrieving message…
sl: Pridobivanje sporočila …

en: Move selected headers to top
sl: Premakni izbrane glave na vrh

en: Move selected headers up one row
sl: Premakni izbrane glave eno vrstico višje

en: Move selected headers down one row
sl: Premakni izbrane glave eno vrstico nižje

en: Move selected headers to bottom
sl: Premakni izbrane glave na dno

en: Select all headers
sl: Izberi vse glave

en: Header Name
sl: Ime glave

en: Header Value
sl: Vrednost glave

en: Headers
sl: Glave

en: Page %d of %d
sl: Stran %d od %d

en: Deleting message note…
sl: Brisanje opombe sporočila …

en: Are you sure you want to mark %d message as Junk? | Are you sure you want to mark %d messages as Junk?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite označiti %d sporočil kot vsiljena?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite označiti %d sporočilo kot vsiljeno?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite označitii %d sporočili kot vsiljeni?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite označiti %d sporočila kot vsiljena?

en: The message will be shown in the Junk folder. | The messages will be shown in the Junk folder.
sl[0]: Sporočila bodo prikazana v mapi vsiljene pošte.
sl[1]: Sporočila bo prikazano v mapi vsiljene pošte.
sl[2]: Sporočili bosta prikazani v mapi vsiljene pošte.
sl[3]: Sporočila bodo prikazana v mapi vsiljene pošte.

en: _Do not ask me again.
sl: _Ne vprašaj več

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
sl: _Vedno prezri dogovore-na: za dopisne sezname

en: Failed to retrieve message:
sl: Pridobivanje poročila je spodletelo:

en: Retrieving message “%s”
sl: Pridobivanje sporočila »%s«

en: A_dd Sender to Address Book
sl: _Dodaj pošiljatelja v imenik

en: Add sender to address book
sl: Doda pošiljatelja v imenik

en: _Archive
sl: _Arhiviraj

en: Move selected messages to the Archive folder for the account
sl: Premakne izbrana sporočila v arhivsko mapo računa

en: Check for _Junk
sl: Preveri za _vsiljeno pošto

en: Filter the selected messages for junk status
sl: Preveri, ali so izbrana sporočila vsiljena

en: Assign C_olor…
sl: Dodeli _barvo …

en: Assign color for the selected messages
sl: Določi barvo za izbrana sporočila

en: Unse_t Color
sl: _Odstrani barvo

en: Unset color for the selected messages
sl: Odstrani barvo za izbrana sporočila

en: _Copy to Folder…
sl: _Kopiraj v mapo …

en: Copy selected messages to another folder
sl: Kopira izbrana sporočila v drugo mapo

en: _Delete Message
sl: _Izbriši sporočilo

en: Mark the selected messages for deletion
sl: Označi izbrana sporočila za brisanje

en: _Add note…
sl: _Dodaj opombo …

en: Add a note for the selected message
sl: Doda opombo za izbrano sporočilo

en: Delete no_te
sl: _Izbriši opombo

en: Delete the note for the selected message
sl: Izbriše opombo za izbrano sporočilo

en: _Edit note…
sl: _Uredi opombo …

en: Edit a note for the selected message
sl: Uredi opombo za izbrano sporočilo

en: Create a Filter Rule for Mailing _List…
sl: Ustvari pravilo filtriranja za dopisni _seznam …

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
sl: Ustvari pravilo za filtriranje sporočil temu dopisnemu seznamu

en: Create a Filter Rule for _Recipients…
sl: Ustvari pravilo filtriranja za _prejemnike …

en: Create a rule to filter messages to these recipients
sl: Ustvari pravilo za filtriranje sporočil tem prejemnikom

en: Create a Filter Rule for Se_nder…
sl: Ustvari pravilo filtriranja za _pošiljatelja …

en: Create a rule to filter messages from this sender
sl: Ustvari pravilo za filtriranje sporočil tega pošiljatelja

en: Create a Filter Rule for _Subject…
sl: Ustvari pravilo filtriranja za _zadevo …

en: Create a rule to filter messages with this subject
sl: Ustvari pravilo za filtriranje sporočil s to zadevo

en: A_pply Filters
sl: _Uveljavi filtre

en: Apply filter rules to the selected messages
sl: Uveljavi pravila filtra na izbranih sporočilih

en: _Find in Message…
sl: _Najdi v sporočilu …

en: Search for text in the body of the displayed message
sl: Išče besedilo v telesu prikazanega sporočila

en: _Clear Flag
sl: Po_čisti zastavico

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
sl: Odstrani zastavico navezave iz izbranih sporočil

en: _Flag Completed
sl: _Zastavica je razrešena

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
sl: Nastavi zastavico navezave kot razrešeno nalogo na izbranih sporočilih

en: Follow _Up…
sl: Na_vezava …

en: Flag the selected messages for follow-up
sl: Z zastavico označi izbrana sporočila za navezavo

en: Mark for Follo_w Up…
sl: Označi kot na_vezujoče …

en: _Forward
sl: _Posreduj naprej

en: Forward the selected message to someone
sl: Posreduj izbrano sporočilo

en: _Attached
sl: _Priloženo

en: Forward the selected message to someone as an attachment
sl: Posreduj izbrano sporočilo kot prilogo

en: Forward As _Attached
sl: Posreduj kot _prilogo

en: _Inline
sl: Kot del sporoč_ila

en: Forward the selected message in the body of a new message
sl: Posreduj izbrano sporočilo v telesu novega sporočila

en: Forward As _Inline
sl: P_osreduj v novem sporočilu

en: _Quoted
sl: _Citirano

en: Forward the selected message quoted like a reply
sl: Posreduj izbrano sporočilo citirano kot odgovor

en: Forward As _Quoted
sl: Posreduj kot _navedek

en: Change _More Labels…
sl: Spremeni _več oznak ...

en: _New Label
sl: _Nova oznaka

note: Translators: "None" is used in the message label context menu. *              It removes all labels from the selected messages.
en: N_one
sl: _Brez

en: _Load Images
sl: Na_loži slike

en: Force images in HTML mail to be loaded
sl: Vsili nalaganje slik v sporočiloh HTML

en: _Ignore Subthread
sl: _Prezri podrejeno nit

en: Mark new mails in a subthread as read automatically
sl: Nova sporočila v podniti samodejno označi kot prebrana

en: _Ignore Thread
sl: _Prezri nit

en: Mark new mails in this thread as read automatically
sl: Nova sporočila v tej podniti samodejno označi kot prebrana

en: _Important
sl: _Pomembno

en: Mark the selected messages as important
sl: Izbrana sporočila označi kot pomembna

en: Mark as _Important
sl: Označi kot p_omembno

en: _Junk
sl: _Vsiljeno

en: Mark the selected messages as junk
sl: Izbrana sporočila označi kot vsiljena

en: Mark as _Junk
sl: Označi kot _vsiljeno

en: _Not Junk
sl: _Ni vsiljeno

en: Mark the selected messages as not being junk
sl: Izbranim sporočilom odstrani oznako vsiljeno

en: Mark as _Not Junk
sl: Označi kot _ni vsiljeno

en: _Read
sl: _Preberano

en: Mark the selected messages as having been read
sl: Izbrana sporočila označi kot že prebrana

en: Mar_k as Read
sl: Označi kot _prebrano

en: Do not _Ignore Subthread
sl: _Ne prezri podrejene niti

en: Do not mark new mails in a subthread as read automatically
sl: Novih sporočil v tej podrejeni niti ne označi samodejno kot prebrana

en: Do not _Ignore Thread
sl: _Ne prezri niti

en: Do not mark new mails in this thread as read automatically
sl: Novih sporočil v tej niti ne označi samodejno kot prebrana

en: Uni_mportant
sl: Nepo_membno

en: Mark the selected messages as unimportant
sl: Izbrana sporočila označi kot nepomembna

en: Mark as Uni_mportant
sl: Označi kot nepo_membno

en: _Unread
sl: _Neprebrano

en: Mark the selected messages as not having been read
sl: Izbrana sporočila označi kot še ne prebrana

en: Mark as _Unread
sl: Označi kot _neprebrano

en: _Edit as New Message…
sl: _Uredi kot novo sporočilo …

en: Open the selected messages in the composer for editing
sl: Odpri izbrana sporočila v sestavljalniku za urejanje

en: Compose _New Message
sl: Sestavi _novo sporočilo

en: Open a window for composing a mail message
sl: Odpri okno za sestavljanje novega sporočila elektronske pošte

en: _Open in New Window
sl: _Odpri v novem oknu

en: Open the selected messages in a new window
sl: Izbrana sporočila odpre v novem oknu

en: _Move to Folder…
sl: _Premakni v mapo …

en: Move selected messages to another folder
sl: Izbrana sporočila premakni v drugo mapo

en: _Next Message
sl: _Naslednje sporočilo

en: Display the next message
sl: Pokaže naslednje sporočilo

en: Next _Important Message
sl: Naslednje po_membno sporočilo

en: Display the next important message
sl: Pokaže naslednje pomembno sporočilo

en: Next _Thread
sl: Naslednja ni_t

en: Display the next thread
sl: Pokaže naslednjo nit

en: Next _Unread Message
sl: Naslednje n_eprebrano sporočilo

en: Display the next unread message
sl: Pokaže naslednje neprebrano sporočilo

en: _Previous Message
sl: _Predhodno sporočilo

en: Display the previous message
sl: Pokaže predhodno sporočilo

en: Pr_evious Important Message
sl: Pr_edhodno pomembno sporočilo

en: Display the previous important message
sl: Pokaže predhodno pomembno sporočilo

en: Previous T_hread
sl: _Predhodna nit

en: Display the previous thread
sl: Pokaže predhodno sporočilno nit

en: P_revious Unread Message
sl: P_redhodno neprebrano sporočilo

en: Display the previous unread message
sl: Pokaže predhodno neprebrano sporočilo

en: Print this message
sl: Natisni sporočilo

en: Preview the message to be printed
sl: Predogled sporočila pred tiskanjem

en: Re_direct
sl: _Preusmeri

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
sl: Preusmeri izbrano sporočilo k nekomu

en: Remo_ve Attachments
sl: _Odstrani priloge

en: Remove attachments
sl: Odstrani priloge

en: Remove Du_plicate Messages
sl: Odstrani po_dvojena sporočila

en: Checks selected messages for duplicates
sl: Preveri izbrana sporočila za dvojnike

en: Reply to _All
sl: Odgovori _vsem

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
sl: Sestavi odgovor vsem prejemnikom izbranega sporočila

en: Al_ternative Reply…
sl: _Alternativni odgovor …

en: Choose reply options for the selected message
sl: Izbor možnosti odgovora za izbrano sporočilo

en: _Group Reply
sl: _Skupinski odgovor

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
sl: Ali je odgovor namenjen dopisnemu seznamu ali vsem prejemnikom

en: Reply to _List
sl: Odgovori na _seznam

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
sl: Sestavi odgovor dopisnemu seznamu izbranega sporočila

en: _Reply to Sender
sl: _Odgovori pošiljatelju

en: Compose a reply to the sender of the selected message
sl: Sestavi odgovor pošiljatelju izbranega sporočila

en: _Save to File…
sl: _Shrani v datoteko ...

en: Save selected messages as an mbox file
sl: Shrani izbrana sporočila kot datoteko mbox

en: _Message Source
sl: _Vir sporočil

en: Show the raw email source of the message
sl: Pokaže surov vir elektronskega sporočila

en: _Undelete Message
sl: _Povrni izbrisano sporočilo

en: Undelete the selected messages
sl: Povrne izbrana izbrisana sporočila

en: _Normal Size
sl: Običaj_na velikost

en: Reset the text to its original size
sl: Ponastavi besedilo na njegovo izvorno velikost

en: _Zoom In
sl: _Približaj

en: Increase the text size
sl: Poveča velikost besedila

en: Decrease the text size
sl: Zmanjša velikost besedila

en: _Caret Mode
sl: Način _kazalke

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
sl: Pokaže utripajoč kazalec v telesu prikazanih sporočil

en: All Message _Headers
sl: Vse _glave sporočil

en: Show messages with all email headers
sl: Pokaži sporočila z vsemi glavami elektronske pošte

note: ** Menus **
en: Cre_ate
sl: Ust_vari

en: F_orward As
sl: P_osreduj kot

en: _Label
sl: _Oznaka

en: _Go To
sl: Po_jdi na

en: Mar_k As
sl: Označi _kot

en: _Message
sl: _Sporočilo

en: _Zoom
sl: _Približaj

en: Ch_aracter Encoding
sl: Zn_akovno kodiranje

en: List of Labels
sl: Seznam oznak

en: Create a Search Folder from Mailing _List…
sl: Ustvari iskalno mapo iz dopisnega _seznama …

en: Create a search folder for this mailing list
sl: Ustvari iskalno mapo za izbran dopisni seznam

en: Create a Search Folder from Recipien_ts…
sl: Ustvari iskalno mapo _prejemnikov …

en: Create a search folder for these recipients
sl: Ustvari iskalno mapo za te prejemnike

en: Create a Search Folder from Sen_der…
sl: Ustvari iskalno mapo _pošiljateljev …

en: Create a search folder for this sender
sl: Ustvari iskalno mapo za tega pošiljatelja

en: Create a Search Folder from S_ubject…
sl: Ustvari iskalno mapo za _zadeve …

en: Create a search folder for this subject
sl: Ustvari iskalno mapo za zadevo

en: Retrieving message
sl: Pridobivanje sporočila

en: Modify labels for selected message | Modify labels for selected messages
sl[0]: Uredi oznake za izbrana sporočila
sl[1]: Uredi oznake za izbrano sporočilo
sl[2]: Uredi oznake za izbrani sporočili
sl[3]: Uredi oznake za izbrana sporočila

en: Set _Selected
sl: Nastavi na _izbrano

en: Set _None
sl: Nastavi na _brez

en: Do not warn me again
sl: Ne opozori več

en: Deleting messages in Junk folder “%s”…
sl: Poteka brisanje sporočil iz mape vsiljene pošte »%s« …

en: Refreshing folder “%s”
sl: Osveževanje mape »%s«

en: Marking thread to be ignored
sl: Označevanje niti kot prezrte

en: Unmarking thread from being ignored
sl: Odstranjevanje oznake niti kot prezrte

en: Marking subthread to be ignored
sl: Označevanje podrejene niti kot prezrte

en: Unmarking subthread from being ignored
sl: Odstranjevanje oznake podrejene niti kot prezrte

en: Printing
sl: Tiskanje

note: Translators: %s is replaced with a folder * name %u with count of duplicate messages.
en: Folder “%s” contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder “%s” contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
sl[0]: V mapi »%s« so %u podvojenih sporočil. Ali ste prepričani, da jih želite izbrisati?
sl[1]: V mapi »%s« je %u podvojeno sporočilo. Ali ste prepričani, da ga želite izbrisati?
sl[2]: V mapi »%s« sta %u podvojeni sporočili. Ali ste prepričani, da ju želite izbrisati?
sl[3]: V mapi »%s« so %u podvojena sporočila. Ali ste prepričani, da jih želite izbrisati?

en: Save Message | Save Messages
sl[0]: Shrani sporočila
sl[1]: Shrani sporočilo
sl[2]: Shrani sporočili
sl[3]: Shrani sporočila

note: Translators: This is part of a suggested file name * used when saving a message or multiple messages to * mbox format, when the first message doesn't have a * subject.  The extension ".mbox" is appended to the * string; for example "Message.mbox".
en: Message | Messages
sl[0]: Sporočila
sl[1]: Sporočilo
sl[2]: Sporočili
sl[3]: Sporočila

en: Parsing message
sl: Razčlenjevanje sporočila

en: Allow remote content for anyone from %s
sl: Dovoli oddaljeno vsebino vsakomur iz %s

en: Allow remote content for %s
sl: Dovoli oddaljeno vsebino za %s

en: Do not show this message again
sl: Ne pokaži več tega sporočila

en: Load remote content
sl: Naloži oddaljeno vsebino

en: You can download remote content manually, or set to remember to download remote content for this sender or used sites.
sl: Oddaljeno vsebino je mogoče prejeti ročno, lahko pa nastavite opomnik za prejem te vsebine, če jo pošlje ta pošiljatelj ali pogosto obiskane spletne strani.

en: The message has no text content.
sl: Sporočilo nima besedilne vsebine.

en: Flag to Follow Up
sl: Zastavica za navezavo

en: Cl_ear
sl: P_očisti

en: No Title
sl: Brez naslova

en: Book '%s' not found
sl: Knjige »%s« ni mogoče najti.

en: No data source found for UID “%s”
sl: Vira podatkov za UID »%s« ni mogoče najti.

en: %s authentication failed
sl: Overitev %s je spodletela.

en: Failed to open file “%s”: %s
sl: Odpiranje datoteke »%s« je spodletelo: %s

en: Failed to seek to offset in file
sl: Odmika v datoteki ni bilo mogoče izvesti

en: Import to Folder
sl: Uvozi v mapo

en: _Import
sl: _Uvozi

en: Could not import any message
sl: Nobenega sporočila ni bilo mogoče uvoziti

en: Imported one message. | Imported %u messages.
sl[0]: Uvoženih je %u sporočil.
sl[1]: Uvoženo je %u sporočilo.
sl[2]: Uvoženi sta %u sporočili.
sl[3]: Uvožena so %u sporočila.

en: Failed to import message
sl: Sporočila ni bilo mogoče uvoziti

en: Failed to print message: %s
sl: Tiskanje sporočila ni uspelo: %s

en: Open Message File
sl: Odpri datoteko sporočila

en: Mail Messages
sl: Poštna sporočila

en: All Files (*)
sl: Vse datoteke (*)

note: Intentionally the "Mail Viewer" first, because it's more important than the message subject
en: Mail Viewer — %s
sl: Pregledovalnik sporočil — %s

en: Failed to load message
sl: Nalaganje sporočila ni uspelo

en: _Import…
sl: _Uvozi …

en: _Import All…
sl: _Uvozi vse …

en: C_ut
sl: _Izreži

en: _Select All
sl: Izberi _vse

en: Message _Source
sl: Izvorna _koda sporočila

en: _Edit as New Message
sl: _Uredi kot novo sporočilo

en: Go to _Next Message
sl: Pojdi na _naslednje sporočilo

en: Go to _Previous Message
sl: Pojdi na _predhodno sporočilo

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message subject
en: Subject
sl: Zadeva

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message From address
en: From
sl: Od

en: File “%s” does not contain MIME message
sl: Datoteka »%s« ne vsebuje sporočila MIME

en: Reading file…
sl: Branje datoteke ...

en: Failed to read file content
sl: Branje vsebine datoteke ni uspelo

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients? | Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite poslati sporočilo %d prejemnikom?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite poslati sporočilo %d prejemniku?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite poslati sporočilo %d prejemnikoma?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite poslati sporočilo %d prejemnikom?

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead. | You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead.
sl[0]: Sporočilo nameravate poslati %d prejemnikom. Pri tem načinu pošiljanja vsi prejemniki vidijo naslove drug drugega. V nekaterih primerih je tak način nezaželen, še posebej, če se prejemniki med seboj ne poznajo oziroma je vsebina zasebna. Morda je priporočljivo prejemnike vpisati v polje skrite kopije SKP.
sl[1]: Sporočilo nameravate poslati %d prejemniku. Pri tem načinu pošiljanja vsi prejemniki vidijo naslove drug drugega. V nekaterih primerih je tak način nezaželen, še posebej, če se prejemniki med seboj ne poznajo oziroma je vsebina zasebna. Morda je priporočljivo prejemnike vpisati v polje skrite kopije SKP.
sl[2]: Sporočilo nameravate poslati %d prejemnikoma. Pri tem načinu pošiljanja vsi prejemniki vidijo naslove drug drugega. V nekaterih primerih je tak način nezaželen, še posebej, če se prejemniki med seboj ne poznajo oziroma je vsebina zasebna. Morda je priporočljivo prejemnike vpisati v polje skrite kopije SKP.
sl[3]: Sporočilo nameravate poslati %d prejemnikom. Pri tem načinu pošiljanja vsi prejemniki vidijo naslove drug drugega. V nekaterih primerih je tak način nezaželen, še posebej, če se prejemniki med seboj ne poznajo oziroma je vsebina zasebna. Morda je priporočljivo prejemnike vpisati v polje skrite kopije SKP.

en: Attachment changed | %d attachments changed
sl[0]: %d prilog je bilo spremenjenih
sl[1]: %d priloga je bila spremenjena
sl[2]: %d prilogi sta bili spremenjeni
sl[3]: %d priloge so bile spremenjene

en: Attachment “%s” changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway?
sl: Priloga »%s« se je spremenila zatem, ko je bila dodana sporočilu. Ali želite vseeno poslati sporočilo?

en: One attachment changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway? | %d attachments changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway?
sl[0]: %d prilog se je spremenilo, ko so že bile dodane sporočilu. Ali želite vseeno poslati sporočilo?
sl[1]: %d priloga se je spremenila, ko je že bila dodana sporočilu. Ali želite vseeno poslati sporočilo?
sl[2]: %d prilogi sta se spremenili, ko sta že bili dodani sporočilu. Ali želite vseeno poslati sporočilo?
sl[3]: %d priloge so se spremenile, ko so že bile dodane sporočilu. Ali želite vseeno poslati sporočilo?

note: This message is never removed from the camel operation, otherwise the GtkInfoBar hides itself and the user sees no feedback.
en: Waiting for attachments to load…
sl: Poteka nalaganje prilog …

note: Note to translators: this is the attribution string used * when quoting messages.  Each ${Variable} gets replaced * with a value.  To see a full list of available variables, * see mail/em-composer-utils.c:attribvars array.
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
sl: Dne ${Day}.${Month}.${Year} (${AbbrevWeekdayName}) ob ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone} je ${Sender} napisal(a):

en: -------- Forwarded Message --------
sl: -------- Posredovano sporočilo --------

en: -----Original Message-----
sl: -------- Izvirno sporočilo --------

[ctx: reply-attribution]
note: Translators: This is a reply attribution in the message reply subject. The %s is replaced with the subject of the original message. Both 'Re'-s in the 'reply-attribution' translation context should translate into the same string, the same as the ':' separator.
en: Re: %s
sl: Odg: %s

en: an unknown sender
sl: neznan pošiljatelj

en: Alternative Reply
sl: Alternativni odgovor

en: _Reply
sl: Odgovo_ri

en: Recipients:
sl: Prejemniki:

en: Reply to _Sender
sl: _Odgovori pošiljatelju

en: Reply style:
sl: Slog odgovo_ra:

en: Attach_ment
sl: _Priloga

en: Inline (_Outlook style)
sl: Medvrstično (slog _Outlook)

en: _Quote
sl: _Citiraj

en: Do _Not Quote
sl: Ne citira_j

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like 'Plain Text', 'HTML' and so on
en: _Format message in
sl: _Oblikuj sporočila v

en: Apply t_emplate
sl: Uveljavi _predlogo

en: Preserve original message S_ubject
sl: Ohrani izvorno _Zadevo sporočila

en: one recipient | %d recipients
sl[0]: %d prejemnikov
sl[1]: %d prejemnik
sl[2]: %d prejemnika
sl[3]: %d prejemniki

note: FIXME GTK_WINDOW (composer)
en: Posting destination
sl: Cilj objave

en: Choose folders to post the message to.
sl: Izberite mape, v katere želite objaviti sporočilo.

en: Description of Filters
sl: Opis filtrov

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word; the third '%s' is replaced with the account name
en: %s (%s, for account %s)
sl: %s (%s, za račun %s)

en: enabled
sl: omogočeno

en: disabled
sl: onemogočeno

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word
en: %s (%s, for any account)
sl: %s (%s, za katerikoli račun)

en: If all the following conditions are met
sl: Če so skladni vsi navedeni pogoji

en: If any of the following conditions are met
sl: Če je skladen katerikoli naveden pogoj

note: and now for the action area
en: Then
sl: Nato

en: De_scribe Filters…
sl: _Opiši filtre …

en: Select Folder
sl: Izbor mape

en: Default Account
sl: Privzeti račun

[ctx: mail-filter-rule]
note: Translators: This is in a Mail filter rule editor, part of "For account: [ Any   ]" section
en: Any
sl: Katerokoli

en: Rul_e type:
sl: Vrs_ta pravila:

en: _For Account:
sl: Za _račun:

en: Add Ac_tion
sl: Dodaj _dejanje

en: Select Custom Icon
sl: Izbor ikone po meri

en: _Use custom icon
sl: Uporabi _ikono po meri

en: Use te_xt color
sl: Uporabi barvo _besedila

en: Path:
sl: Pot:

en: Unread messages: | Unread messages:
sl[0]: Neprebrana sporočila:
sl[1]: Neprebrano sporočilo:
sl[2]: Neprebrani sporočili:
sl[3]: Neprebrana sporočila:

en: Total messages: | Total messages:
sl[0]: Skupaj sporočil:
sl[1]: Skupaj sporočilo:
sl[2]: Skupaj sporočili:
sl[3]: Skupaj sporočila:

en: Quota usage (%s):
sl: Omejitev uporabe (%s):

en: Quota usage
sl: Omejitev uporabe

note: Translators: the string is related to a quota usage, constructing a text like "50% (500 KB of 1 MB lefts)"
en: %d%% (%s of %s lefts)
sl: %d %% (%s od %s preostalih)

note: Translators: Label of a combo with a list of configured accounts where a user can choose which account to use as the sender when composing a message in this folder
en: _Send Account Override:
sl: _Pošlji spremenjena poverila računa:

en: Archive this folder using these settings:
sl: Arhiviraj mapo z uporabo nastavitev:

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: Auto-_cleanup messages older than
sl: Samodejno _počisti sporočila, starejša od

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: days
sl: dni

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: weeks
sl: tednov

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: months
sl: mesecev

en: Move messages to the default archive _folder
sl: Premakni sporočila v privzeto _arhivsko mapo

en: _Move messages to:
sl: _Premakni sporočila v:

en: Archive folder
sl: Arhiviraj mapo

en: Select folder to use for Archive
sl: Izbor mape za shranjevanje arhivov

en: _Delete messages
sl: _Izbriši sporočila

en: Server Tag
sl: Oznaka strežnika

en: Label
sl: Oznaka

en: Appearance
sl: Videz

note: Translators: "Archive" is a noun (This is a tab heading in the mail folder properties)
en: Archive
sl: Arhiv

en: Labels
sl: Oznake

en: Folder Properties
sl: Lastnosti mape

en: Gathering folder properties
sl: Pridobivanje lastnosti mape

en: <click here to select a folder>
sl: <kliknite tukaj za izbiro mape>

en: Search for folder…
sl: Poišči mapo …

en: Create a new folder
sl: Ustvari novo mapo

en: Folder names cannot contain “/”
sl: Ime mape ne sme vsebovati znaka »/«

en: Mail Folder Tree
sl: Drevesna razporeditev poštnih map

en: Moving folder %s
sl: Premikanje mape %s

en: Copying folder %s
sl: Kopiranje mape %s

en: Moving messages into folder %s
sl: Premikanje sporočil v mapo %s

en: Copying messages into folder %s
sl: Kopiranje sporočil v mapo %s

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
sl: Sporočil(a) ni mogoče spustiti v vrhnjo shrambo

note: UNMATCHED is always last.
en: UNMATCHED
sl: Brez zadetka

en: Trash
sl: Smeti

en: Junk
sl: Vsiljena pošta

en: Moving folder “%s”
sl: Poteka premikanje mape »%s«

en: Copying folder “%s”
sl: Poteka kopiranje mape »%s«

en: Moving folder “%s” (%d/%d)
sl: Poteka premikanje mape »%s« (%d/%d)

en: Copying folder “%s” (%d/%d)
sl: Poteka kopiranje mape »%s« (%d/%d)

en: _Move
sl: Pre_makni

en: C_opy
sl: K_opiraj

en: Move Folder To
sl: Premakni mapo v

en: Copy Folder To
sl: Kopiraj mapo v

en: _Subscribe
sl: _Naroči se

en: Su_bscribe To Shown
sl: Naroči se na _prikazano

en: Subscribe To _All
sl: Naroči se na _vse

en: _Unsubscribe
sl: _Prekliči naročnino

en: Unsu_bscribe From Hidden
sl: Prekliči naročnino na _skrito

en: Unsubscribe From _All
sl: Prekliči naročnino na _vse

en: %d unread,  | %d unread,
sl[0]: %d neprebranih,
sl[1]: %d neprebrano,
sl[2]: %d neprebrani,
sl[3]: %d neprebrana,

en: %d total | %d total
sl[0]: skupaj: %d
sl[1]: skupaj: %d
sl[2]: skupaj: %d
sl[3]: skupaj: %d

en: Folder Subscriptions
sl: Naročnine na mape

en: _Account:
sl: R_ačun:

en: Clear Search
sl: Počisti iskanje

en: Sho_w items that contain:
sl: Pok_aži predmete, ki vsebujejo:

en: Subscribe to the selected folder
sl: Naroči se na izbrano mapo

en: Su_bscribe
sl: _Naroči

en: Unsubscribe from the selected folder
sl: Prekliče naročnino na izbrano mapo

en: Collapse all folders
sl: Skrči vse mape

en: C_ollapse All
sl: _Skrči vse

en: Expand all folders
sl: Razširi vse mape

en: E_xpand All
sl: _Razširi vse

en: Refresh the folder list
sl: Osveži seznam map

en: Stop the current operation
sl: Zaustavi trenutno opravilo

en: _Stop
sl: _Zaustavi

note: Translators: This message is shown only for ten or more * messages to be opened.  The %d is replaced with the actual * count of messages. If you need a '%' in your text, then * write it doubled, like '%%'.
en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite hkrati odpreti %d sporočil?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite hkrati odpreti %d sporočilo?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite hkrati odpreti %d sporočili?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite hkrati odpreti %d sporočila?

en: Message Filters
sl: Filtri sporočil

en: Messages from %s
sl: Sporočila od %s

[ctx: reply-attribution]
note: Translators: This is a reply attribution in the message reply subject. Both 'Re'-s in the 'reply-attribution' translation context should translate into the same string.
en: Re
sl: Odg

en: Deleting old messages
sl: Poteka brisanje starih sporočil

[ctx: trust]
en: _Unknown
sl: Ne_znano

[ctx: trust]
en: _Never trust
sl: _Nikoli ne zaupaj

[ctx: trust]
en: Trust _marginally
sl: _Delno zaupaj

[ctx: trust]
en: Trust _fully
sl: _Polno zaupaj

[ctx: trust]
en: Trust _ultimately
sl: _Povsem zaupaj

en: Key ID: %s
sl: ID ključa: %s

en: Fingerprint: %s
sl: Prstni odtis: %s

en: Created: %s
sl: Ustvarjeno: %s

en: User ID: %s
sl: ID uporabnika: %s

en: Set trust level for the key:
sl: Določite raven zaupanja za ključ:

en: Move to Folder
sl: Premakni v mapo

en: Copy to Folder
sl: Kopiraj v mapo

en: Search _Folders
sl: Iskalne _mape

en: Add Folder
sl: Dodaj mapo

en: Customize Appearance
sl: Prilagoditev videza

en: Search Folder Sources
sl: Viri iskalne mape

en: Automatically update on any _source folder change
sl: Samodejno posodobi ob vsaki spremembi _izvorne mape

en: All local folders
sl: Vse krajevne mape

en: All active remote folders
sl: Vse dejavne oddaljene mape

en: All local and active remote folders
sl: Vse krajevne in dejavne oddaljene mape

en: Specific folders
sl: Določene mape

en: include subfolders
sl: vključi podmape

en: Sender
sl: Pošiljatelj

en: does not start with
sl: se ne začne z

en: does not end with
sl: se ne konča z

en: sounds like
sl: zveni kot

en: does not sound like
sl: ne zveni kot

en: Recipients
sl: Prejemniki

en: CC
sl: KP

en: BCC
sl: SKP

en: Sender or Recipients
sl: Pošiljatelj ali prejemniki

en: has words
sl: vsebuje besede

en: does not have words
sl: ne vsebuje besed

en: Specific header
sl: Navedena glava

en: exists
sl: obstaja

en: does not exist
sl: ne obstaja

en: Message Body
sl: Telo sporočila

en: Free Form Expression
sl: Prosta oblika izraza

en: Date sent
sl: Datum pošiljanja

en: is before
sl: je pred

en: is after
sl: je po

en: Date received
sl: Datum prejema

en: Score
sl: Točke

en: Size (kB)
sl: Velikost (kB)

en: is greater than or equal to
sl: je večje ali enako

en: is less than or equal to
sl: je manj ali enako

en: Replied to
sl: Odgovorjeno na

en: Important
sl: Pomembno

note: Past tense, as in "has been read".
en: Read
sl: Prebrano

en: Follow Up
sl: Navezava

en: is Flagged
sl: je označeno z zastavico

en: is not Flagged
sl: ni označeno z zastavico

en: is Completed
sl: je končano

en: is not Completed
sl: ni končano

en: Follow Up Due By
sl: Nadaljnja obravnava ima rok

en: Contain iCalendar Data
sl: Naj vsebuje podatke iCalendar

en: Do Not Contain iCalendar Data
sl: Naj ne vsebuje podatkov iCalendar

en: Mailing list
sl: Dopisni seznam

en: Regex Match
sl: Skladanje z logičnim izrazom

en: Message Header
sl: Glava sporočila

en: Source Account
sl: Izvirni račun

en: Pipe to Program
sl: Pipa za program

en: returns
sl: vrne

en: does not return
sl: ne vrne

en: returns greater than
sl: vrne večje kot

en: returns less than
sl: vrne manjše kot

en: Junk Test
sl: Preizkus vsiljene pošte

en: Message is Junk
sl: Sporočilo je vsiljeno

en: Message is not Junk
sl: Sporočilo ni vsiljeno

en: Inconclusive whether Message is Junk
sl: Ni mogoče ugotoviti, ali je sporočilo neželena pošta

en: Message Location
sl: Mesto sporočila

en: contains Sender
sl: vsebuje Pošiljatelja

en: does not contain Sender
sl: ne vsebuje Pošiljatelja

en: Match All
sl: Skladaj vse

en: Delete
sl: Izbriši

en: Stop Processing
sl: Zaustavi obdelavo

en: Set Label
sl: Nastavi oznako

en: Unset Label
sl: Odnastavi oznako

en: Assign Color
sl: Dodeli barvo

en: Unset Color
sl: Odstrani barvo

en: Assign Score
sl: Dodeli rezultat

en: Adjust Score
sl: Prilagodi točke

en: Set Status
sl: Nastavi stanje

en: Deleted
sl: Izbrisano

en: Unset Status
sl: Nenastavljeno stanje

en: Learn as Junk
sl: Označi kot _vsiljeno

en: Beep
sl: Pisk

en: Play Sound
sl: Predvajaj zvok

en: Run Program
sl: Zaženi program

en: Forward to
sl: Posreduj na

en: with
sl: z

en: Importing Elm data
sl: Uvažanje podatkov Elm

en: Evolution Elm importer
sl: Uvoznik Elm Evolution

en: Import mail from Elm.
sl: Uvozi pošto iz Elma.

en: _Destination folder:
sl: _Ciljna mapa:

en: Select folder
sl: Izbor mape

en: Select folder to import into
sl: Izberite mapo za uvoz

en: Showing only first few messages, more will be imported
sl: Prikazanih je le prvih nekaj sporočil, več bo uvoženih

en: Berkeley Mailbox (mbox)
sl: Poštni predal Berkeley (mbox)

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
sl: Uvoznik map v obliki poštnih predalov Berkeley

en: %d Address | %d Addresses
sl[0]: %d naslovov
sl[1]: %d naslov
sl[2]: %d naslova
sl[3]: %d naslovi

en: Evolution KMail importer
sl: Uvoznik KMail

en: Import mail and contacts from KMail.
sl: Uvozi pošto in stike iz programa KMail.

en: Importing mailbox
sl: Uvažanje poštnega predala

en: Importing mail and contacts from KMail
sl: Poteka uvažanje pošte in stikov iz programa KMail

note: Destination folder, was set in our widget
en: Importing “%s”
sl: Uvažanje »%s«

en: Scanning %s
sl: Preiskovanje %s

en: Importing Pine data
sl: Uvažanje podatkov Pine

en: Evolution Pine importer
sl: Uvoznik Pine Evolution

en: Import mail from Pine.
sl: Uvozi pošto iz Pina.

en: Mail to %s
sl: Pošta za %s

en: Mail from %s
sl: Pošta od %s

en: Subject is %s
sl: Zadeva je %s

en: %s mailing list
sl: %s poštnih seznamov

en: Add Filter Rule
sl: Dodaj pravilo filtra

note: Translators: The first %s is name of the affected * filter rule(s), the second %s is URI of the removed * folder. For more than one filter rule is each of * them on a separate line, with four spaces in front * of its name, without quotes.
en: The filter rule “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
sl[0]: Navedena pravila filtra
    %s so spremenjena zaradi odstranjene mape
    »%s«.
sl[1]: Navedeno pravilo filtra
    %s je spremenjeno zaradi odstranjene mape
    »%s«.
sl[2]: Navedeni pravili filtra
    %s sta spremenjeni zaradi odstranjene mape
    »%s«.
sl[3]: Navedena pravila filtra
    %s so spremenjena zaradi odstranjene mape
    »%s«.

en: Open Message Filters
sl: Odpri filtre sporočil

en: Set custom junk header
sl: Določi glavo vsiljenih sporočil po meri

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
sl: Vsa nova sporočila z glavo, ki sovpada določeni vsebini, bo filtrirana kot vsiljena pošta.

en: Header name
sl: Ime glave

en: Header content
sl: Vsebina glave

en: Default Behavior
sl: Privzeto obnašanje

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like
en: For_mat messages in
sl: _Oblikuj sporočila v

en: Automatically insert _emoticons
sl: Samodejno vstavi slike _izraznih ikon

en: Use Un_icode characters for emoticons
sl: Uporabljaj znake _unikod za izrazne ikone

en: Always request rea_d receipt
sl: Vedno zaht_evaj povratnico

en: Always request Deli_very Status Notification
sl: Vedno zahtevaj _obvestilo o stanju dostave

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
sl: Kodiraj imena datotek v načinu MS _Outlook/GMail

en: Send messages through Outbo_x folder
sl: Pošlji sporočila prek mape odhodne po_šte

en: Number of characters for word w_rapping:
sl: Število znakov za prelom _vrstic v sporočilu:

en: Ch_aracter encoding:
sl: Zn_akovni nabor:

en: Replies and Forwards
sl: Odgovori in posredovanja

en: _Reply style:
sl: Slog odgovo_ra:

en: _Forward style:
sl: Način _posredovanja:

en: _Language:
sl: _Jeziki:

en: Include si_gnature in new messages only
sl: Vključi _podpis le v novih sporočilih

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
sl: _Prezri dogovor-na: za dopisne sezname

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
sl: Skupinski _odgovor pošlje sporočilo le na dopisni seznam, če je to mogoče

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
sl: Digitalno _podpiši sporočila, kadar je podpisano tudi izvirno sporočilo (PGP ali S/MIME)

en: _Wrap quoted text in replies
sl: _Prelomi izvorno besedilo v odgovorih

en: _Attach multiple messages as separate files
sl: Ve_č sporočil pripni kot ločene datoteke

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
sl: Medvrstično

en: Sig_natures
sl: Podpi_si

en: Signatures
sl: Podpisi

en: _Languages
sl: _Jeziki

en: Languages Table
sl: Razpredelnica jezikov

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
sl:  Seznam vključuje le jezike, katerih slovar je krajevno nameščen.

en: Check spelling while I _type
sl: Preverjaj črkovanje med _tipkanjem

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
sl: Za izogibanje neprijetnostim in zadregam pri pošiljanju elektronskih sporočil, lahko program pred pošiljanjem zahteva potrditev nekaterih možnosti:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with an _empty subject line
sl: Pošiljanje sporočila s _praznim poljem Zadeve

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
sl: Pošiljanje sporočila z določenimi le skritimi prejemniki _Skp

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message to many _To and CC recipients
sl: Pošiljanje sporočila več prejemnikom _Za in Kp

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a _private reply to a mailing list message
sl: Pošiljanje _zasebnega odgovora na dopisni seznam

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a reply to a large _number of recipients
sl: Pošiljanje odgovora velikemu _številu prejemnikov

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
sl: _Dopisnemu seznamu dovoli preusmeritev na zaseben odgovor na seznamu

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
sl: Pošiljanje sporočila s _prejemniki, ki niso vpisani z elektronskimi naslovi

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message using _key accelerator (Ctrl+Enter)
sl: Pošiljanje sporočila s _tipkovno bližnjico (krmilka+vnašalka)

note: Translators:
en: Before composer _format changes from HTML to Plain Text
sl: Preden se _zapis v sestavljalniku pretvori iz HTML v besedilni način

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _attachments which changed since being attached
sl: Ob pošiljanju sporočila s pripon_kami, ki so se od pripetja spremenile

en: Sending an _HTML mail to contacts that do not want them
sl: O_b pošiljanju sporočil HMTL stikom, ki tega ne želijo

en: Addresses or domains which accept HTML messages:
sl: Naslovi ali domene, ki sprejemajo sporočila HTML:

en: Confirmations
sl: Potrjevanje

note: Translators: Label of a frame with a list of folders for which to use selected account in Send account overrides
en: Use for Folders
sl: Uporabi za mape

note: Translators: Label of a frame with a list of recipients for whom to use selected account in Send account overrides
en: Use for Recipients
sl: Uporabi za prejemnike

note: Translators: Label of a frame with a list of configured accounts in Send account overrides
en: Account
sl: Račun

en: Send account overrides
sl: Pošlji spremenjena poverila računa

en: Assign which account should be used as a send account for respective folders or recipients, an override for usual send account detection. List of recipients can contain partial addresses or names. The name and the address parts are compared separately.
sl: Določiti je treba račun, ki bo uporabljen za pošiljanje ločenih map ali za prejemnike. Možnost deluje kot prepis sicer nastavljenih možnosti. Seznam prejemnikov lahko vsebuje le delne naslove ali imena. Ime in naslov sta lahko povsem ločeni določili.

en: _Folder override has precedence over Recipient override
sl: _Spremenjena poverila mape imajo prednost pred spremenjenim prejemnikom

en: Send Account
sl: Pošlji račun

en: Start up
sl: Zagon

en: Check for new _messages on start
sl: Ob zagonu preveri za nova _sporočila

en: Check for new messa_ges in all active accounts
sl: Samodejno preveri za _novo pošto v vseh dejavnih računih

en: Message Display
sl: Prikaz sporočil

en: _Use the same fonts as other applications
sl: _Uporabi enake pisave kot drugi programi

en: S_tandard Font:
sl: _Običajna pisava:

en: Select HTML fixed width font
sl: Izberite pisavo HTML stalne širine

en: Select HTML variable width font
sl: Izberite pisavo HTML spremenljive širine

en: Fix_ed Width Font:
sl: _Pisava stalne širine:

en: Minimum Font _Size:
sl: Najmanjša _velikost pisave:

note: Translators: This is part of
en: (in pixels)
sl: (v točkah)

en: _Mark messages as read after
sl: _Označi sporočila kot prebrana po

en: Highlight _quotations with
sl: Poudari _navedke z

en: Pick a color
sl: Izbor barve

en: color
sl: barvo

en: Default character e_ncoding:
sl: Privzet _nabor znakov:

en: Apply the same _view settings to all folders
sl: Uporabi enake nastavitve _pogleda za vse mape

en: F_all back to threading messages by subject
sl: _Po ogledu povrni pogled nitenja sporočil po zadevi

en: Group messages to _flat threads
sl: Združi sporočila v p_loske niti

en: Delete Mail
sl: Brisanje pošte

en: Empty _trash folders
sl: I_zprazni mape smeti

en: Confirm _when expunging a folder
sl: Zahtevaj potrditev za trajno brisanje mape

en: Confirm when emptying a _Junk folder
sl: Zahtevaj potrditev ob _praznjenju mape vsiljene pošte

en: Go to the previ_ous message after message deletion
sl: Po brisanju sporočila skoči na _predhodno sporočilo

en: Archive Mail
sl: Arhiviranje pošte

en: Archive folder to use for On This Computer messages
sl: Nastavitev arhivske mapa za krajevna sporočila

en: On This Computer A_rchive folder:
sl: Krajevna a_rhivska mapa:

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show animated images
sl: _Pokaži animirane slike

en: Unset colors provided in HTML mails in message previe_w
sl: Odstrani nastavitev barv v _predogledu oblikovanih sporočilih HTML

en: Loading Remote Content
sl: Nalaganje oddaljene vsebine

en: _Never load remote content from the Internet
sl: _Nikoli ne nalagaj oddaljene vsebine z interneta

en: _Load remote content only in messages from contacts
sl: _Naloži oddaljeno vsebino le v sporočilih znanih stikov

en: _Always load remote content from the Internet
sl: Vedno n_aloži oddaljeno vsebino z interneta

en: Notify about _missing remote content in the message preview
sl: Opozori na nalaganje _oddaljene vsebine v predogledu sporočila

en: Add
sl: Dodaj

en: Remove
sl: Odstrani

en: Allow for sites:
sl: Dovoli spletne strani:

en: Allow for senders:
sl: Dovoli pošiljateljem:

en: HTML Messages
sl: Sporočila HTML

en: Sender Photograph
sl: Fotografija pošiljatelja

en: _Show the photograph of sender in the message preview
sl: Pokaži sliko pošiljatelja v _predogledu sporočila

en: Search libra_vatar.org for the photograph of sender
sl: Fotografijo pošiljatelja poišči na libra_vatar.org

en: Displayed Message Headers
sl: Prikaz glav sporočil

en: Show _full mail addresses in message preview
sl: Pokaži _cel elektronski naslov v predogledu sporočila

en: Mail Headers Table
sl: Razpredelnica glav pošte

en: Re_set
sl: _Ponastavi

en: Message List User Headers
sl: Uporabniške glave seznama sporočil

en: Message List User Headers Table
sl: Razpredelnica uporabniških glav seznama sporočil

en: Date/Time Format
sl: Zapis datuma/časa

en: Check incoming _messages for junk
sl: Preveri _prejeto pošto za vsiljena sporočila

en: _Delete junk messages
sl: Izbriši _vsiljeno pošto

en: _Prompt before marking message as junk
sl: _Opozori pred označevanjem sporočilo kot vsiljena pošta

en: Junk Test Options
sl: Možnosti preizkusa vsiljene pošte

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
sl: _Ne označi sporočila kot vsiljenega, če je pošiljatelj v osebnem imeniku

en: _Lookup in local address book only
sl: _Poglej le v krajevni imenik

en: Check cu_stom headers for junk
sl: Preveri glave _po meri za vsiljeno pošto

en: Ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
sl: Pred izvedbo naslednjih potrjenih dejanj vprašaj za potrditev:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Check whether Evolution is the _default mailer
sl: Preverjanje, ali je program _Evolution privzet poštni odjemalec

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Emptying the _Trash
sl: Praznjenje _koša

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Tries to _open 10 or more messages at once
sl: Ob poskusu hkratnega _odpiranja 10 ali več sporočil.

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Marking _all messages as read
sl: Ob o_značevanju vseh sporočil kot prebranih

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Deleting messages in _search folder
sl: Ob brisanju sporočil v _iskalni mapi

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Copy _folder by drag-and-drop in folder tree
sl: _Kopiraj mapo s povleci-in-spusti v drevesu map

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: _Move folder by drag-and-drop in folder tree
sl: Premakni _mapo s povleci-in-spusti v drevesu map

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sort message list on _header click
sl: Ob razvrščanju seznama sporočil po kliku _glave

en: No encryption
sl: Brez šifriranja

en: TLS encryption
sl: Šifriranje TLS

en: SSL encryption
sl: Šifriranje SSL

en: Call
sl: Kliči

en: Do Not Forward
sl: Ne posreduj

en: Follow-Up
sl: Navezava

en: For Your Information
sl: Vam na znanje

en: Forward
sl: Posreduj

en: No Response Necessary
sl: Odgovor ni obvezen

en: Reply
sl: Odgovori

en: Reply to All
sl: Odgovori vsem

en: Review
sl: Ocena

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the “Flag” menu.
sl: Sporočila, ki ste jih izbrali za navezavo, so navedena spodaj.
    Izberite dejanje navezave iz menija »Zastavica».

en: _Flag:
sl: _Zastavica:

en: _Due By:
sl: _Datum zapadlosti:

note: Translators: Flag Completed
en: Co_mpleted
sl: _Končano

en: License Agreement
sl: Dovoljenje uporabe

en: _No
sl: _Ne

en: _Accept License
sl: _Sprejmi licenco

en: _Tick this to accept the license agreement
sl: _Odkljukajte za sprejem pogojev uporabe

en: Invalid authentication
sl: Neveljavna overitev

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
sl: Strežnik ne podpira tovrstne overitve ni morda sploh ne podpira nikakršne overitve.

en: Your login to your server “{0}” as “{0}” failed.
sl: Prijava na strežnik »{0}« kot »{0}« je spodletela.

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
sl: Preverite, ali ste pravilno vnesli geslo. Vedite, da mnoga gesla ločijo velike/male črke. Morda imate vklopljen Caps Lock.

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
sl: Ali ste prepričani, da želite sporočilo poslati v obliki HTML?

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
sl: Prepričajte se, da naslednji prejemniki želijo in lahko prejemajo pošto v obliki HTML:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
sl: Ali ste prepričani, da želite poslati sporočilo brez zadeve?

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
sl: V primeru da sporočila dopolnite z ustrezno izpolnjenim poljem Zadeva, bodo prejemniki hitreje ugotovili, o čem govori pošta.

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
sl: Ali ste prepričani, da želite sporočilo poslati le s prejemniki Skp?

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
sl: Seznam stikov, ki jim pošiljate pošto, je nastavljen tako, da skrije seznam prejemnikov.
    
    Številni sistemi elektronske pošte dodajo sporočilom, ki vsebujejo prejemnike le v polju SKP, glavo Očitno-Za. V tem primeru bo glava vsebovala vse prejemnike. Temu se lahko izognete, če dodate vsaj enega prejemnika v polje Za: ali KP:.

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
sl: Številni sistemi elektronske pošte dodajo sporočilom, ki vsebujejo prejemnike le v polju SKP, glavo Očitno-Za. V tem primeru glava vsebuje vse prejemnike. Temu se lahko izognete, če dodate vsaj enega prejemnika v polje Za: ali KP:.

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
sl: Ali ste prepričani, da želite poslati sporočilo z neveljavnim naslovom?

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
sl: Navedeni naslov prejemnika ni bil prepoznan kot veljavni elektronski naslov:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
sl: Ali ste prepričani, da želite poslati sporočilo z neveljavnimi naslovi?

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
sl: Navedeni naslovi prejemnikov niso bili prepoznani kot veljavni elektronski naslovi:
    {0}

en: Send private reply?
sl: Ali želite odgovor poslati zasebno?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
sl: Na sporočilo, ki je prispelo prek dopisnega seznama, odgovarjate zasebno, vendar pa bo to preusmerjeno neposredno na dopisni seznam. Ali želite nadaljevati?

en: Reply _Privately
sl: Odgovori _zasebno

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
sl: Na sporočilo, ki je prispelo prek dopisnega seznama, poskušate odgovarjati zasebno enemu prejemniku in ne dopisno na seznam. Ali želite nadaljevati?

en: Send reply to all recipients?
sl: Ali naj se odgovor na sporočilo pošlje vsem prejemnikom?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
sl: Odgovarjate na sporočilo, ki je bilo poslano več prejemnikom. Ali ste prepričani, da želite odgovor poslati vsem na seznamu?

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
sl: Tega sporočila ni mogoče poslati, ker ni navedenega nobenega prejemnika

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
sl: Vnesite veljaven naslov elektronske pošte v polje Za:. Naslove elektronske pošte lahko poiščete s klikom na gumb Za: ob vnosnem polju.

en: Use default drafts folder?
sl: Ali naj bo uporabljena privzeta mapa osnutkov?

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
    
    The reported error was “{0}”.
sl: Ni mogoče odpreti mape osnutkov za ta račun. Ali želite uporabiti sistemsko mapo osnutkov?
    
    Javljena napaka je »{0}«.

en: Use _Default
sl: Uporabi _privzeto

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite trajno odstraniti vsa izbrisana sporočila iz mape »{0}«?

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
sl: V primeru, da boste nadaljevali, teh sporočil ne bo mogoče obnoviti.

en: _Expunge
sl: _Počisti

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
sl: Ali ste prepričani, da želite za vedno odstraniti vsa izbrisana sporočila v vseh mapah?

en: _Empty Trash
sl: Izprazni _smeti

en: Opening too many messages at once may take a long time.
sl: Odpiranje prevelikega števila sporočil hkrati lahko traja nekaj časa.

en: _Open Messages
sl: _Odpri sporočila

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
sl: Imate neposlana sporočila. Ali želite kljub temu končati?

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
sl: V primeru, da program končate, sporočila ne bodo poslana do ponovnega zagona Evolution.

note: Translators: the {0} is replaced with an operation name, which failed. It can be basically anything run asynchronously, like "Fetching Mail", "Sending message" and others, mostly from mail-ops.c file.
en: Error while {0}.
sl: Napaka med {0}.

en: Error while performing operation.
sl: Napaka med izvajanjem opravila.

en: Enter password.
sl: Vpis gesla.

en: Error loading filter definitions.
sl: Napaka med nalaganjem določil filtrov.

en: Cannot save to directory “{0}”.
sl: Ni mogoče shraniti v mapo »{0}«.

en: Cannot save to file “{0}”.
sl: Ni mogoče shraniti v datoteko »{0}«.

en: Cannot create the save directory, because “{1}”
sl: Ni mogoče ustvariti mape za shranjevanje, ker »{1}«

en: Cannot create temporary save directory.
sl: Ni mogoče ustvariti mape za začasno shranjevanje.

en: File exists but cannot overwrite it.
sl: Datoteka obstaja, vendar je ni mogoče prepisati.

en: File exists but is not a regular file.
sl: Datoteka obstaja, vendar ni običajna datoteka.

en: Cannot delete folder “{0}”.
sl: Ni mogoče izbrisati mape »{0}«.

en: Cannot delete system folder “{0}”.
sl: Ni mogoče izbrisati sistemske mape »{0}«.

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
sl: Za pravilno delovanje programa je treba ohraniti sistemske mape, ki ne smejo biti preimenovane, premaknjene ali izbrisane.

en: Failed to expunge folder “{0}”.
sl: Počiščenje mape »{0}« je spodletelo.

en: Failed to refresh folder “{0}”.
sl: Osveževanje mape »{0}« je spodletelo.

en: Cannot rename or move system folder “{0}”.
sl: Ni mogoče preimenovati ali premakniti sistemske mape »{0}«.

en: Really delete folder “{0}” and all of its subfolders?
sl: Ali res želite izbrisati mapo »{0}« in vse njene podmape?

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders’ contents will be deleted permanently.
sl: Če mapo izbrišete, bo njena vsebina in vsebina njenih podmap trajno izbrisana.

en: Really unsubscribe folder “{0}”?
sl: Ali res želite preklicati naročilo na mapo »{0}«?

en: If you unsubscribe the folder, it might not be visible in the Evolution, while still being available on the server. You can re-subscribe in Folder→Subscriptions... menu.
sl: Če se naročilo na mapo prekliče, ta morda ne bo vidna med mapami, čeprav bo na strežniku še vedno na voljo. Naročilo je seveda mogoče kadarkoli obnoviti v meniju Mapa → Naročila.

en: Do _Not Unsubscribe
sl: _Ne prekliči naročnine

en: Really delete folder “{0}”?
sl: Ali res želite izbrisati mapo »{0}«?

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
sl: V primeru, da mapo izbrišete, bo trajno izbrisana tudi njena celotna vsebina.

en: These messages are not copies.
sl: Ta sporočila niso kopije sporočil.

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
sl: Sporočila na seznamu iskanja map niso kopije sporočil. Brisanje sporočil iz iskalne mape, izbriše tudi dejansko sporočilo iz ene od osebnih krajevnih ali oddaljenih map. Ali zares želite nadaljevati?

en: Cannot rename “{0}” to “{1}”.
sl: Ni mogoče preimenovati »{0}« v »{1}«.

en: A folder named “{1}” already exists. Please use a different name.
sl: Mapa z imenom »{1}« že obstaja. Uporabite drugačno ime.

en: Cannot move folder “{0}” to “{1}”.
sl: Ni mogoče premakniti mape »{0}« v »{1}«.

en: Cannot open source folder. Error: {2}
sl: Ni mogoče odpreti izvorne mape. Napaka: {2}.

en: Cannot open target folder. Error: {2}
sl: Ni mogoče odpreti ciljne mape. Napaka: {2}.

en: Cannot copy folder “{0}” to “{1}”.
sl: Ni mogoče kopirati mape »{0}« v »{1}«.

en: Cannot create folder “{0}”.
sl: Ni mogoče ustvariti mape »{0}«.

en: Cannot open folder. Error: {1}
sl: Ni mogoče premakniti mape. Napaka: {1}.

en: Cannot save changes to account.
sl: Ni mogoče shraniti sprememb računa.

en: You have not filled in all of the required information.
sl: Niste vpisali vseh zahtevanih podatkov.

en: You may not create two accounts with the same name.
sl: Dveh računov z enakim imenom ni mogoče ustvariti.

en: Are you sure you want to delete account “{0}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati račun »{0}«?

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
sl: Z nadaljevanjem opravila, bodo vsi podatki o računu trajno izbrisani.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati ta račun in vse njegove posredniške strežnike?

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
sl: V primeru, da boste nadaljevali, bodo podatki o računu in
    vsi podatki o posredniških strežnikih trajno izbrisani.

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
sl: Ali ste prepričani, da želite onemogočiti ta račun in izbrisati vse njegove posredniške strežnike?

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
sl: V primeru da boste nadaljevali, bodo vsi računi posredniških strežnikov trajno izbrisani.

en: Do _Not Disable
sl: Ne _onemogoči

en: _Disable
sl: O_nemogoči

en: Cannot edit Search Folder “{0}” as it does not exist.
sl: Ni mogoče urejati iskalne mape »{0}«, saj mapa ne obstaja.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
sl: Mapa je bila morda dodana implicitno.
    Pojdite v urejevalnik map iskanja in jo dodajte izrecno.

en: Cannot add Search Folder “{0}”.
sl: Ni mogoče dodati iskalne mape »{0}«.

en: A folder named “{0}” already exists. Please use a different name.
sl: Mapa z imenom »{0}« že obstaja. Uporabite drugačno ime.

en: Search Folders automatically updated.
sl: Samodejno posodabljanje iskalnih map.

en: Mail filters automatically updated.
sl: Poštni filtri se samodejno posodabljajo.

en: Missing folder.
sl: Manjkajoča mapa.

en: You must specify a folder.
sl: Navesti morate mapo.

en: You must name this Search Folder.
sl: To iskalno mapo morate poimenovati.

en: No folder selected.
sl: Ni izbrane mape

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
sl: Kot vir morate navesti vsaj eno mapo.
    Mape lahko izberete posamično ali pa izberete vse krajevne mape, vse oddaljene mape ali oboje.

en: Problem migrating old mail folder “{0}”.
sl: Napaka med preseljevanjem mape s staro pošto »{0}«.

en: A non-empty folder at “{1}” already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
sl: Mapa v »{1}« že obstaja in ni prazna.
    
    Mapo lahko prezrete, prepišete, dodate vsebino ali pa končate.

en: _Overwrite
sl: _Prepiši

en: _Append
sl: P_ripni

en: Evolution’s local mail format has changed.
sl: Zapis krajevne pošte Evolution se je spremenil.

en: Evolution’s local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
sl: Zapis krajevne pošte Evolution se je spremenil iz mbox v Maildir. Vsa krajevna sporočila morajo biti pred nadaljevanjem pretvorjena v nov zapis. Ali jo želite sporočila pretvoriti takoj?
    
    Ustvarjen bo ločen račun mbox zaradi ohranitve starih map. Račun lahko, ko se prepričate, da so bili podatki varno preoblikovani, izbrišete. Če želite nadaljevati z opravilom, se prepričajte, da je na voljo dovolj prostora na disku.

en: _Exit Evolution
sl: _Končaj Evolution

en: _Migrate Now
sl: _Preseli zdaj

en: Unable to read license file.
sl: Datoteke dovoljenja ni mogoče prebrati.

en: Cannot read the license file “{0}”, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
sl: Datoteke dovoljenja »{0}« zaradi napake med namestitvijo ni mogoče prebrati. Možnosti tega ponudnika ne bodo omogočene, dokler ne potrdite strinjanja z dovoljenjem uporabe.

en: Please wait.
sl: Počakajte.

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
sl: Poteka poizvedovanje za seznam podprtih mehanizmov overitve strežnika.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
sl: Poizvedovanje za seznam podprtih mehanizmov overitve strežnika je spodletelo.

en: Failed to get server setup.
sl: Pridobivanje nastavitev strežnika je spodletelo.

en: Synchronize folders locally for offline usage?
sl: Ali naj se mape krajevno uskladijo za delo brez povezave?

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
sl: Ali želite krajevno uskladiti mape označene za delo brez povezave?

en: Do _Not Synchronize
sl: _Ne uskladi

en: _Synchronize
sl: _Uskladi

en: Do you want to mark all messages as read?
sl: Ali želite vsa sporočila označiti kot prebrana?

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
sl: To bo označilo vsa sporočila v izbrani mapi in njenih podmapah kot prebrana.

en: Also mark messages in subfolders?
sl: Ali naj bodo označena tudi sporočila v podmapah?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
sl: Ali želite označiti sporočila kot prebrana le v trenutni mapi ali pa tudi v podmapah?

en: In Current Folder and _Subfolders
sl: V trenutni mapi in _podmapah

en: In Current _Folder Only
sl: _Le v trenutni mapi

en: _Always In Current Folder Only
sl: _Vedno le v trenutni mapi

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
sl: Ali naj se okno med odgovarjanjem ali posredovanjem sporočila zapre?

en: _Yes, Always
sl: _Da, vedno

en: _No, Never
sl: _Ne, nikoli

en: Copy folder in folder tree.
sl: Kopiraj mapo v drevesu map.

en: Are you sure you want to copy folder “{0}” to folder “{1}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite kopirati mapo »{0}« v mapo »{1}«?

en: Do _not copy
sl: _Ne kopiraj

en: _Always copy
sl: _Vedno kopiraj

en: N_ever copy
sl: _Nikoli ne kopiraj

en: Move folder in folder tree.
sl: Premakni mapo v drevesu map.

en: Are you sure you want to to move folder “{0}” to folder “{1}”?
sl: Ali ste prepričani, da želite premakniti mapo »{0}« v mapo »{1}«?

en: Do _not move
sl: Ne _premakni

en: _Always move
sl: Ved_no premakni

en: N_ever move
sl: Ni_koli ne premakni

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
sl: Tega sporočila ni mogoče poslati, ker račun za pošiljanje ni omogočen

en: Please enable the account or send using another account.
sl: Omogočite račun ali pošljite z drugim računom.

en: This message cannot be sent because there is no mail account configured
sl: Tega sporočila ni mogoče poslati, ker poštni račun ni ustrezno nastavljen.

en: There had not been found any active mail account to send the message. Create or enable one first, please.
sl: Ni najdenega nobenega računa elektronske pošte za pošiljanje sporočila. Najprej je treba račun ustvariti.

en: Mail Deletion Failed
sl: Neuspel izbris pošte

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
sl: Nimate zadostnih dovoljenj za izbris te pošte.

en: “Check Junk” Failed
sl: Preverjanje, ali je »sporočilo vsiljeno« je spodletelo

en: “Report Junk” Failed
sl: Objavljanje, da je »sporočilo vsiljeno« je spodletelo

en: “Report Not Junk” Failed
sl: Objavljanje, da »sporočilo ni vsiljeno« je spodletelo

en: Remove duplicate messages?
sl: Ali želite odstraniti podvojena sporočila?

en: No duplicate messages found.
sl: Podvojenih sporočil ni mogoče najti.

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder “{0}” doesn’t contain any duplicate message.
sl: Mapa »{0}« ne vsebuje podvojenih sporočil.

en: Failed to connect account “{0}”.
sl: Povezovanje z računom »{0}« je spodletelo.

en: Failed to disconnect account “{0}”.
sl: Prekinjanje povezave z računom »{0}« je spodletelo.

en: Failed to unsubscribe from folder “{0}”.
sl: Preklic naročila na mapo »{0}« je spodletel.

en: Unable to retrieve message.
sl: Ni mogoče pridobiti sporočila.

en: Message is not available in offline mode.
sl: Sporočilo ni na voljo v načinu brez povezave.

en: This can be due to the message not being downloaded yet. The folder, or the account, can be marked for offline synchronization. Then, once the account is online again, use File→Download Messages for Offline Usage, when this folder is selected, to make sure that all the messages in the folder will be available in offline mode.
sl: Morda je problem v tem, da sporočilo še ni v celoti prejeto. Mapo ali račun je mogoče označiti za usklajevanje brez povezave. Ko je povezava spet vzpostavljena, uporabite možnost Datoteka→Prejmi sporočila za delo brez povezave na izbrani mapi. S tem bodo vsa sporočila v mapi na voljo tudi v brez povezave.

en: Failed to open folder.
sl: Odpiranje mape je spodletelo.

en: Failed to find duplicate messages.
sl: Iskanje podvojenih sporočil je spodletelo.

en: Failed to retrieve messages.
sl: Pridobivanje sporočil je spodletelo.

en: Failed to mark messages as read.
sl: Označevanje sporočila kot prebranega je spodletelo.

en: Failed to remove attachments from messages.
sl: Odstranjevanje priloge iz sporočila je spodletelo.

en: Failed to download messages for offline viewing for account “{0}”.
sl: Prejemanje sporočil računa »{0}« za pregledovanje brez povezave je spodletelo.

en: Failed to save messages to disk.
sl: Shranjevanje sporočila na disk je spodletelo.

en: Hidden file is attached.
sl: Priložena je skrita datoteka.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
sl: Priloga z imenom {0} je skrita datoteka, ki morda vsebuje občutljive podatke. Preglejte in preverite vsebino pred pošiljanjem sporočila.

en: Printing failed.
sl: Tiskanje je spodletelo.

en: The printer replied “{0}”.
sl: Odziv tiskalnika je »{0}«.

en: Could not perform this operation on {0}.
sl: Tega dejanja ni mogoče izvesti na {0}.

en: You must be working online to complete this operation.
sl: Za dokončanje tega opravila je treba biti povezan v omrežje

en: Message from “{0}” account:
sl: Sporočilo z računa »{0}«:

en: Failed to mark thread to be ignored in folder “{0}”
sl: Označevanje niti v mapi »{0}« kot prezrte je spodletelo

en: Failed to unmark thread from being ignored in folder “{0}”
sl: Odstranjevanje označbe niti kot prezrte v mapi »{0}« je spodletelo

en: Failed to mark subthread to be ignored in folder “{0}”
sl: Označevanje niti kot prezrte v mapi »{0}« je spodletelo

en: Failed to unmark subthread from being ignored in folder “{0}”
sl: Odstranjevanje označbe podrejene niti kot prezrte v mapi »{0}« je spodletelo

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up, Completed on Tuesday, January 13, 2009"
en: {0}, Completed on {1}
sl: {0}, končano {1}

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: {0} by {1}
sl: {0} s strani uporabnika {1}

note: Translators: This constructs a string like "Overdue: Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: Overdue: {0} by {1}
sl: Prekoračeno: {0} s strani uporabnika {1}

en: This message note has been changed, but has not been saved.
sl: Ta opomba sporočila je spremenjena, vendar ni shranjena.

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Failed to delete message note in folder “{0}”
sl: Brisanje opombe sporočila v mapi »{0}« je spodletelo

note: Translators: {0} is the name of the folder where the store of the message note failed.
en: Failed to store message note in folder “{0}”
sl: Shranjevanje opombe sporočila v mapi »{0}« je spodletelo

en: Something has gone wrong when displaying the message
sl: Prišlo je do napake med prikazovanjem sporočila

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the message. You can try again by moving to another message and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sl: Med prikazovanjem sporočila se je opravilo WebKitWebProcess sesulo. Lahko poskusite preklopiti na drug podpis in nato spet nazaj. Če se bo napaka še naprej pojavljala, pošljite poročilo o hrošču na GNOME Gitlab.

en: Something has gone wrong when displaying the signature
sl: Prišlo je do napake med prikazovanjem podpisa

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the signature. You can try again by moving to another signature and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sl: Med prikazovanjem podpisa se je opravilo WebKitWebProcess sesulo. Lahko poskusite preklopiti na drug podpis in nato spet nazaj. Če se bo napaka še naprej pojavljala, pošljite poročilo o hrošču na GNOME Gitlab.

en: Are you sure you want to delete all the messages in the Junk folder?
sl: Ali ste prepričani, da želite trajno izbrisati vsa vsiljena sporočila?

en: These messages will be shown in the Trash folder, where they can be permanently deleted later.
sl: Ta sporočila bodo premaknjena v mapo Smeti, kjer jih je mogoče trajno izbrisati tudi kasneje.

en: _Empty Junk
sl: _Izprazni vsiljeno pošto

en: Failed to empty Junk folder “{0}”
sl: Praznjenje mape vsiljenih sporočil »{0}« je spodletelo.

en: Cannot archive messages
sl: Sporočil ni mogoče arhivirati

en: No Archive folder is configured. Please configure one for the account in order to be able to archive messages.
sl: Ni nastavljene mape arhivov. Za vsak račun je tako mapo treba nastaviti za ustvarjanje arhiva sporočil.

en: Failed to generate message list
sl: Ustvarjanje seznama sporočil je spodletelo.

en: _Mark as Junk
sl: Označi kot _vsiljeno

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Label named “{0}” already exists
sl: Oznaka »{0}« že obstaja.

en: Choose a different name, please.
sl: Izberite drugo ime.

en: Do you wish to import OpenPGP key?
sl: Ali želite uvoziti ključ OpenPGP?

en: Failed to import OpenPGP key
sl: Ni bilo mogoče uvoziti ključa OpenPGP

en: Change sort order of the message list?
sl: Ali želite spremeniti način razvrščanja seznama sporočil?

en: Click in the list headers usually changes sort order. Choose what to do.
sl: Kliknite glave seznama, običajno spremenijo vrstni red razvrščanja. Izberite, kaj želite storiti.

en: _Sort
sl: _Razvrsti

en: _Don’t Sort
sl: _Ne razvrsti

en: _Always Sort
sl: _Vedno razvrsti

en: N_ever Sort
sl: Ni_koli ne razvrsti

en: Send mail with Pretty Good Privacy (PGP) public key?
sl: Ali želite poslati e-sporočilo z javnim ključem OpenPHP (precej dobra zasebnost)?

en: The message contains your public PGP key, which the recipients can use to encrypt messages sent to you or to verify signatures made with this PGP key.
    
    This option is set for each mail account separately. You can find it in the Security tab of the mail account Properties.
sl: Sporočilo vsebuje vaš javni ključ PGP, ki ga prejemniki lahko uporabijo za šifriranje sporočil, poslana vam, ali za preverjanje podpisov, ustvarjenih s tem ključem PGP.
    
    Ta možnost je nastavljena za vsak e-poštni račun posebej. Najdete ga na zavihku Varnost v Lastnostih poštnega računa.

en: _Send with Key
sl: _Pošlji s ključem

en: Send _without Key
sl: Pošlji _brez ključa

en: _Always
sl: _Vedno

en: _Never
sl: _Nikoli

en: Canceling…
sl: Poteka prekinjanje …

en: Edit Message
sl: Uredi sporočilo

en: Open Outbox Folder
sl: Odpri odhodni predal

en: Send & Receive Mail
sl: Pošlji in prejmi pošto

en: Cancel _All
sl: Prekliči _vse

en: Updating…
sl: Poteka posodabljanje …

en: Waiting…
sl: Poteka čakanje na odziv …

en: Checking for new mail at “%s”
sl: Poteka preverjanje za novo pošto na »%s«

en: Deleting junk and expunging trash at “%s”
sl: Poteka brisanje vsiljene pošte in smeti v »%s«

en: Deleting junk at “%s”
sl: Brisanje vsiljene pošte v »%s«

en: Expunging trash at “%s”
sl: Poteka uničevanje vsebine koša v »%s«

en: Search Folders
sl: Iskalne mape

en: Edit Search Folder
sl: Uredi iskalno mapo

en: New Search Folder
sl: Nova iskalna mapa

en: Unseen
sl: Nepregledano

en: Seen
sl: Videno

en: Answered
sl: Odgovorjeno

note: and unread
en: Forwarded
sl: Posredovano

en: Lowest
sl: najnižja

en: Lower
sl: nizka

en: Higher
sl: visoka

en: Highest
sl: najvišja

en: Generating message list
sl: Ustvarjanje seznama sporočil

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
sl: Danes %H.%M

en: Yesterday %l:%M %p
sl: Včeraj %H.%M

en: %a %l:%M %p
sl: %a %H.%M

en: %b %d %l:%M %p
sl: %d. %m. %H.%M

en: %b %d %Y
sl: %d. %m. %Y

en: User Header 1
sl: Uporabniška glava 1

en: User Header 2
sl: Uporabniška glava 2

en: User Header 3
sl: Uporabniška glava 3

en: Select all visible messages
sl: Izberi vsa vidna sporočila

en: Messages
sl: Sporočila

note: default follow-up flag name to use when clicked in the message list column
en: Follow-up
sl: Navezava

en: Generating message list…
sl: Ustvarjanje seznama sporočil …

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search→Clear menu item or by changing the query above.
sl: Ni sporočil, ki ustrezajo iskalnemu nizu. Spremenite kriterije z izbiro možnosti prikaza filtrov sporočil iz spustnega seznama, ali pa z zagonom novega iskanja.

en: There are no messages in this folder.
sl: V tej mapi ni sporočil ...

en: Flagged
sl: Označeno z zastavico

en: Received
sl: Prejeto

en: Flag Status
sl: Stanje zastavice

en: Follow Up Flag
sl: Zastavica navezave

en: Due By
sl: Datum zapadlosti

en: Messages To
sl: Sporočila za

en: Subject — Trimmed
sl: Zadeva – Okleščeno

en: Sender Mail
sl: Elektronski naslov pošiljatelja

en: Recipients Mail
sl: Elektronski naslovi prejemnikov

en: Body Preview
sl: Predogled telesa

en: Correspondents
sl: Dopisovalci

en: Any header
sl: Katerakoli glava

en: Subject or Addresses contains
sl: Zadeva ali Nalovi vsebujejo

en: Recipients contain
sl: Prejemniki vsebujejo

en: Message contains
sl: Sporočilo vsebuje

en: Subject contains
sl: Zadeva vsebuje

en: Sender contains
sl: Pošiljatelj vsebuje

en: Body contains
sl: Telo vsebuje

en: Free form expression
sl: Prosta oblika izraza

en: Edit Collection
sl: Uredi zbirko

en: Use for
sl: Uporabi za

en: _Mail
sl: _Pošta

en: C_alendar
sl: _Koledar

en: New Address Book
sl: Nov imenik

en: New Memo List
sl: Nov seznam opomnikov

en: Address Book Properties
sl: Lastnosti imenika

en: Calendar Properties
sl: Lastnosti koledarja

en: Memo List Properties
sl: Lastnosti seznama opomnikov

en: Task List Properties
sl: Lastnosti seznama nalog

en: _Browse
sl: Pre_brskaj

en: Browse a WebDAV (CalDAV or CardDAV) server and create, edit or delete address books, calendars, memo lists or task lists there
sl: Prebrskajte strežnik WebDAV (CalDAV ali CardDAV) in ustvarite, urediti ali izbrišite imenik, koledar, seznam opomnikov ali nalog.

en: Title Bar Mode
sl: Način nazivne vrstice

en: Use buttons with _icons only
sl: Pokaže gumbe okna le z _ikonami

note: Translators: This belongs under "Title Bar Mode" setting, thus similar to "Title Bar Mode: Standard"
en: _Standard
sl: _Običajno

en: Toolbar Icon Size
sl: Velikost ikon orodne vrstice

note: Translators: this is in a sense of "Look & Feel of the icons"
en: Icons Look
sl: Videz ikon

note: Translators: This is for "Icons Look: Autodetect"
en: Aut_odetect
sl: Sam_ozaznaj

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Small"
en: Sm_all
sl: _Majhno

note: Translators: This is for "Icons Look: Prefer symbolic"
en: _Prefer symbolic
sl: _Prednost ima simbolično

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Large"
en: _Large
sl: _Veliko

note: Translators: This is for "Icons Look: Prefer regular"
en: Prefer _regular
sl: Prednost ima _navadno

en: Layout
sl: Razporeditev

en: Show M_enu Bar
sl: Pokaži _menijsko vrstico

en: Show _Tool Bar
sl: Pokaži orodno vrs_tico

en: Show Side _Bar
sl: Pokaži s_transko vrstico

en: Show Stat_us Bar
sl: Pokaži vrstico _stanja

en: Note: Some changes will not take effect until restart
sl: Opomba: nekatere spremembe ne bodo uveljavljene pred ponovnim zagonom programa.

note: To Translators: 'Table column' is a label for configurable date/time format for table columns showing a date in message list
en: _Table column:
sl: _Stolpec razpredelnice:

en: _Format address according to standard of its destination country
sl: _Oblikuj naslov glede na navade v ciljni državi

en: _Preview Personal information before Work information
sl: _Pokaži osebne podatke pred delovnimi podatki

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of a sentence "Open maps with OpenStreetMap" and "Open maps with Google"
en: Open _maps with
sl: Uporabi _zemljevide

en: Use system map _application, if available
sl: Uporabi sistemski program za _zemljevide, če je na voljo

en: Autocompletion
sl: Samodejno dopolnjevanje

en: Always _show address of the autocompleted contact
sl: Vedno _pokaži naslov samodejno dopolnjenega stika

en: Multiple vCards
sl: Več vizitk vCard

en: vCard for %s
sl: Vizitka vCard za %s

en: Contact information
sl: Podatki o stiku

en: Contact information for %s
sl: Podatki o stiku za %s

[ctx: New]
en: _Contact
sl: _Stik

en: Create a new contact
sl: Ustvari nov stik

[ctx: New]
en: Contact _List
sl: Seznam _stikov

en: Create a new contact list
sl: Ustvari nov seznam stikov

[ctx: New]
en: Address _Book
sl: _Imenik

en: Create a new address book
sl: Ustvari nov imenik

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
sl: Shrani kot VCard

en: Retrieving selected contacts…
sl: Pridobivanje izbranih stikov ...

en: Co_py All Contacts To…
sl: Ko_piraj vse stike v …

en: Copy the contacts of the selected address book to another
sl: Kopiraj stike izbranega imenika v drugega

en: D_elete Address Book
sl: _Izbriši imenik

en: Delete the selected address book
sl: Izbriše izbrani imenik

en: _Manage Address Book groups…
sl: _Upravljanje skupin imenikov …

en: Manage addres book groups order and visibility
sl: Upravljanje razvrstitve in vidnosti skupin adresarjev

en: _Manage groups…
sl: _Upravljaj skupine …

en: Mo_ve All Contacts To…
sl: Premakni _vse stike v …

en: Move the contacts of the selected address book to another
sl: Premakni stike izbranega imenika v drug imenik

en: _New Address Book
sl: _Nov imenik

en: Address _Book Properties
sl: Lastnosti _imenika

en: Show properties of the selected address book
sl: Pokaže lastnosti izbranega imenika

en: Re_fresh
sl: _Osveži

en: Refresh the selected address book
sl: Osveži izbrani imenik

en: Re_fresh list of account address books
sl: _Osveži seznam imenikov računa

en: Address Book _Map
sl: Zemljevid _imenika

en: Show map with all contacts from selected address book
sl: Pokaži zemljevid z vsemi stiki izbranega imenika

en: Address Book Map
sl: Zemljevid imenika

en: _Rename…
sl: _Preimenuj …

en: Rename the selected address book
sl: Preimenuje izbrani imenik

en: Stop loading
sl: Ustavi nalaganje

en: _Bulk Edit…
sl: _Paketno uredi …

en: Edit selected contacts in a bulk
sl: Uredi izbrane stike v paketu

en: _Copy Contact To…
sl: _Kopiraj stik v …

en: Copy selected contacts to another address book
sl: Kopira izbrane stike v drug imenik

en: _Delete Contact
sl: _Izbriši stik

en: _Find in Contact…
sl: _Najdi v stiku …

en: Search for text in the displayed contact
sl: Poišči besedilo v prikazanem stiku

en: _Forward Contact…
sl: P_osreduj stik …

en: Send selected contacts to another person
sl: Pošlji izbrane stike drugi osebi

en: _Move Contact To…
sl: _Premakni stik v …

en: Move selected contacts to another address book
sl: Premakni izbrane stike v drug imenik

en: _New Contact…
sl: _Nov stik …

en: New Contact _List…
sl: Nov _seznam stikov …

en: _Open Contact
sl: _Odpri stik

en: View the current contact
sl: Ogled trenutnega stika

en: _Send Message to Contact…
sl: _Pošlji stiku sporočilo …

en: Send a message to the selected contacts
sl: Pošlji sporočilo izbranim stikom

note: ** Menus **
en: _Actions
sl: _Dejanja

en: _Sort Cards By
sl: _Razvrsti vizitke po

en: Contact _Preview
sl: _Predogled stika

en: Show contact preview window
sl: Pokaže okno s predogledom stika

en: Show _Maps
sl: Pokaži _zemljevide

en: Show maps in contact preview window
sl: Pokaže zemljevid v oknu predogleda stika

en: _Classic View
sl: _Običajni pogled

en: Show contact preview below the contact list
sl: Pokaži predogled stika pod seznamom stikov

en: _Vertical View
sl: _Navpični pogled

en: Show contact preview alongside the contact list
sl: Pokaži predogled stika ob seznamu stikov

en: Advanced Search
sl: Napredno iskanje

en: _File Under
sl: _Zavedi pod

en: _Given Name
sl: _Ime

en: Family _Name
sl: _Priimek

en: Print all shown contacts
sl: Natisni vse prikazane stike

en: Preview the contacts to be printed
sl: Predogled stikov pred tiskanjem

en: Print selected contacts
sl: Natisni izbrane stike

en: S_ave Address Book as vCard
sl: Shr_ani imenik kot VCard

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
sl: Shrani stike izbranega imenika kot VCard

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard…
sl: _Shrani kot VCard …

en: Save selected contacts as a vCard
sl: Shrani izbrane stike kot VCard

en: Unmatched
sl: Brez zadetka

en: Address Book Context Menu
sl: Kontekstni meni adresarja

en: Contact Context Menu
sl: Kontekstni meni stika

en: _Forward Contacts
sl: Posreduj _stike

en: _Forward Contact
sl: P_osreduj stik

en: _Send Message to Contacts
sl: _Pošlji sporočilo stikom

en: _Send Message to List
sl: _Pošlji sporočilo seznamu

en: _Send Message to Contact
sl: _Pošlji sporočilo stiku

en: Failed to launch command “%s”:
sl: Zaganjanje ukaza »%s« je spodletelo:

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
sl: Podatke je mogoče obnoviti iz varnostne kopije.
    
    Obnovljeni bodo osebni podatki, nastavitve, filtri sporočila in drugo.

en: _Restore from a backup file:
sl: _Obnovi iz varnostne kopije:

en: Choose a backup file to restore
sl: Izberite varnostno kopijo za obnovitev

en: Backup Files
sl: Datoteke varnostnih kopij

note: Keep the title identical to EMailConfigRestorePage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Restore from Backup
sl: Obnovitev iz varnostne kopije

en: Program '%s' not found
sl: Programa »%s« ni mogoče najti.

en: Select name of the Evolution backup file
sl: Izberite ime datoteke varnostne kopije Evolution

en: _Restart Evolution after backup
sl: _Znova zaženi Evolution po ustvarjanju varnostne kopije

en: Re_start Evolution after restore
sl: _Znova zaženi Evolution po obnovitvi

en: Select name of the Evolution backup file to restore
sl: Izberite ime varnostne kopije za obnovitev

en: Checking content of backup file “%s”, please wait…
sl: Poteka preverjanje vsebine varnostne kopije »%s« …

en: _Back up Evolution Data…
sl: _Ustvari varnostno kopijo podatkov …

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
sl: Ustvari varnostno kopijo podatkov in nastavitev v datoteko arhiva

en: R_estore Evolution Data…
sl: O_bnovi podatke Evolution …

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
sl: Obnovi podatke in nastavitve iz varnostne kopije podatkov programa Evolution

en: Back up Evolution directory
sl: Ustvari varnostno kopijo mape

en: Restore Evolution directory
sl: Povrni mapo Evolution

en: Check Evolution Back up
sl: Preveri varnostno kopijo

en: Restart Evolution
sl: Znova zaženi Evolution

en: With Graphical User Interface
sl: Z grafičnim uporabniškim vmesnikom

note: FIXME Will the versioned setting always work?
en: Shutting down Evolution
sl: Izklapljanje programa Evolution

en: Backing Evolution accounts and settings
sl: Varnostno kopiranje računov in nastavitev

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
sl: Varnostna kopija podatkov Evolution (pošta, imenik, koledar, naloge, zaznamki)

en: Checking validity of the archive
sl: Preverjanje veljavnosti arhiva

en: Back up complete
sl: Varnostna kopija je uspešno ustvarjena

en: Restarting Evolution
sl: Ponovni zagon programa Evolution

en: Back up current Evolution data
sl: Ustvari varnostno kopijo trenutnih podatkov programa Evolution

en: Extracting files from back up
sl: Razširjanje datotek iz varnostne kopije

en: Loading Evolution settings
sl: Nalaganje nastavitev programa Evolution

en: Removing temporary back up files
sl: Odstranjevanje začasnih datotek varnostnih kopij

en: Reloading registry service
sl: Ponovno nalaganje storitve registra

en: Failed to verify the backup file “%s”, the archive is broken.
sl: Overjanje varnostne datoteke »%s« je spodletelo, ker je arhiv okvarjen.

en: Evolution Back Up
sl: Varnostna kopija programa Evolution

en: Backing up to the file %s
sl: Shranjevanje varnostne kopije v datoteko %s

en: Evolution Restore
sl: Obnavljanje Evolution

en: Restoring from the file %s
sl: Obnavljanje podatkov iz datoteke %s

en: Backing up Evolution Data
sl: Varnostna kopija podatkov programa Evolution

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
sl: Počakajte, dokler program ne ustvari varnostne kopije podatkov.

en: Restoring Evolution Data
sl: Obnovitev podatkov programa Evolution

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
sl: Počakajte, dokler program ne obnovi podatkov iz arhiva.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
sl: Postopek je lahko dolgotrajen, saj je odvisen od količine podatkov računa.

en: Invalid Evolution backup file
sl: Neveljavna datoteka varnostne kopije programa Evolution

en: File “{0}” is not a valid Evolution backup file.
sl: Datoteka »{0}« ni veljavna varnostna kopija podatkov Evolution.

en: Cannot restore from backup file
sl: Obnovitev iz varnostne kopije ni možna

en: Cannot create backup file
sl: Ni mogoče ustvariti datoteke varnostne kopije

en: Are you sure you want to close Evolution?
sl: Ali ste prepričani, da želite zapreti program Evolution?

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
sl: Za ustvarjanje varnostne kopije podatkov in nastavitev je treba najprej zapreti program. Pred tem seveda shranite vse neshranjene podatke.

en: Close and _Back up Evolution
sl: Zapri in _ustvari varnostno kopijo

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
sl: Ali ste prepričani, da želite obnoviti nastavitve programa Evolution iz izbrane datoteke varnostne kopije?

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
sl: Za obnovitev podatkov in nastavitev je treba najprej program Evolution zapreti. Pred tem shranite vse podatke. Dejanje izbriše trenutne podatke in nastavitve programa, te pa bodo potem obnovljene iz varnostne kopije.

en: Close and _Restore Evolution
sl: Zapri in o_bnovi nastavitve

en: Insufficient Permissions
sl: Nezadostna dovoljenja

en: The selected folder is not writable.
sl: V izbrano mapo ni mogoče pisati.

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
sl: Oživitev vstavka Bogofilter je spodletela (%s):

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
sl: Pretakanje vsebine elektronskega sporočila na Bogofilter je spodletelo:

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
sl: Bogofilter se je ali sesul ali pa ni obdelal elektronskega sporočila

en: Bogofilter Options
sl: Možnosti Bogofilter

en: Convert message text to _Unicode
sl: Pretvori poštna sporočila v znakovni nabor _Unicode

en: Junk filter using Bogofilter
sl: Filter za vsiljeno pošto, ki uporablja Bogofilter

en: Choose an Address Book
sl: Izbor imenika

en: URL:
sl: Naslov URL:

en: Find Address Books
sl: Najdi imenik

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
sl: Izogibajte se IfMatch (zahtevano na Apache < 2.2.8)

en: URL is not a valid http:// nor https:// URL
sl: Naslov URL ni veljaven naslov http:// niti https://

en: Default User Address Book
sl: Privzeti uporabniški imenik

en: Address Book:
sl: Imenik:

en: User name cannot be empty
sl: Uporabniško ime ne sme biti prazno

en: Looking up server search bases, please wait…
sl: Poteka preiskovanje iskalniške zbirke strežnika. Počakajte …

en: Standard LDAP Port
sl: Standardna vrata LDAP

en: LDAP over SSL/TLS (deprecated)
sl: LDAP prek SSL (opuščeno)

en: Microsoft Global Catalog
sl: Katalog Microsoft Global

en: Microsoft Global Catalog over SSL/TLS
sl: Katalog Microsoft Global prek SSL/TLS

note: Page 1
en: Connecting to LDAP
sl: Povezovanje z LDAP

en: Server Information
sl: Podrobnosti o strežniku

en: Port:
sl: Vrata:

en: Port number is not valid
sl: Številka vrata ni veljavna

en: StartTLS (recommended)
sl: StartTLS (priporočeno)

en: Encryption:
sl: Šifriranje:

en: Authentication
sl: Overitev

en: Anonymous
sl: Brezimno

en: Username can be left empty
sl: Uporabniško ime je lahko izpuščeno

en: Using email address
sl: Z uporabo elektronskega naslova

en: requires anonymous access to your LDAP server
sl: zahteva brezimni dostop do strežnika LDAP

en: Using distinguished name (DN)
sl: Z uporabo razločnega imena (DN)

en: for example: uid=user,dc=example,dc=com
sl: na primer: uid=user,dc=example,dc=com

en: Method:
sl: Način:

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.
sl: Način, s katerim program overi istovetnost.

note: Page 2
en: Using LDAP
sl: Uporaba LDAP

en: Searching
sl: Iskanje

en: Search Base:
sl: Osnova iskanja:

en: Find Possible Search Bases
sl: Najdi mogoče iskalne zbirke

en: One Level
sl: Ena raven

en: Subtree
sl: Poddrevo

en: Search Scope:
sl: Obseg iskanja:

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of “Subtree” will include all entries below your search base.  A search scope of “One Level” will only include the entries one level beneath your search base.
sl: Obseg iskanja določa, kako globoko po drevesu map naj se iskanje izvaja. Obseg iskanja v »podmapah« vključi vsa sporočila, ki so znotraj iskalne osnove, med tem ko obseg »Ene ravni« poišče le vnose, ki so eno raven pod iskalno osnovo.

en: Search Filter:
sl: Filter iskanja:

en: Downloading
sl: Prejemanje

en: Limit:
sl: Omejitev:

en: contacts
sl: stiki

en: Browse until limit is reached
sl: Brskajte dokler ne dosežete omejitve

en: Server address cannot be empty
sl: Polje naslova strežnika ne more biti prazno

en: Choose a Calendar
sl: Izberite koledar

en: Choose a Memo List
sl: Izberite seznam opomnikov

en: Choose a Task List
sl: Izberite seznam opravil

en: Find Calendars
sl: Najdi koledarje

en: Find Memo Lists
sl: Najdi sezname opomnikov

en: Find Task Lists
sl: Najdi sezname nalog

en: Email:
sl: Elektronski naslov:

en: Server handles meeting invitations
sl: Vabila za sestanke obravnava strežnik

en: Choose which address books to use.
sl: Izberite, kateri imenik želite uporabljati.

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
sl: Uporabite v koledarju rojstnih dni in obletnic

en: Enable Calendars to synchronize
sl: Omogoči usklajevanje koledarjev

en: Default User Calendar
sl: Privzeti uporabniški koledar

en: Use an existing iCalendar (ics) file
sl: Uporabi obstoječo datoteko iCalendar (ics)

en: iCalendar File
sl: Datoteka iCalendar

en: Choose an iCalendar file
sl: Izberite datoteko iCalendar

en: File:
sl: Datoteka:

en: Allow Evolution to update the file
sl: Dovoli programu Evolution, da posodobi datoteko

note: Translators: This is the temperature in degrees * Celsius. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Centigrade (°C)
sl: Celzija (°C)

en: Units:
sl: Enote:

en: Location cannot be empty
sl: Trenutno mesto ne more biti prazno

en: Choose Notes
sl: Izberi opombe

en: Find Notes
sl: Najdi opombe

en: File extension for new notes:
sl: Pripona datotek novih sporočilc:

en: I_mport
sl: _Uvozi

en: Importing an event
sl: Uvažanje dogodka

en: Importing a memo
sl: Uvažanje opomnika

en: Importing a task
sl: Uvažanje naloge

en: Select a Calendar
sl: Izbor koledarja

en: Select a Memo List
sl: Izbor seznama opomnikov

en: Select a Task List
sl: Izbor seznama nalog

en: I_mport to Calendar
sl: Uvoz_i v koledar

en: I_mport to Memo List
sl: Uvoz_i v seznam opomnikov

en: I_mport to Task List
sl: Uvoz_i v seznam nalog

en: Copying an event into the calendar “%s”
sl: Poteka kopiranje dogodka v koledar »%s«

en: Moving an event into the calendar “%s”
sl: Poteka premikanje dogodka v koledar »%s«

en: Copying a memo into the memo list “%s”
sl: Poteka kopiranje opomnika v seznam opomnikov »%s«

en: Moving a memo into the memo list “%s”
sl: Poteka premikanje opomnika v seznam opomnikov »%s«

en: Copying a task into the task list “%s”
sl: Poteka kopiranje naloge v seznam nalog »%s«

en: Moving a task into the task list “%s”
sl: Poteka premikanje naloge v seznam nalog »%s«

en: Calendar Selector
sl: Izbirnik koledarjev

en: Memo List Selector
sl: Izbirnik seznama opomnikov

en: Task List Selector
sl: Izbirnik seznama nalog

note: Translators: The '%s' is replaced with the time zone name, like "America/New York" or "UTC"
en: Use s_ystem time zone (%s)
sl: Uporabi _sistemski časovni pas (%s)

en: Selected Calendars for Notifications of Reminders
sl: Izberite koledarje za obvestila opomnikov

en: Selected Task Lists for Notifications of Reminders
sl: Izbran seznam nalog s prikazom obvestila

en: Meeting Invitations
sl: Povabila na srečanja

en: _Delete message after acting
sl: Izbriši sporočilo po _dejanju

en: Delete _meeting from calendar on Decline
sl: Izbriši _sestanek iz koledarja ob zavrnitvi

en: _Preserve existing reminder by default
sl: _Ohrani opomnik

en: _Show invitation description provided by the sender
sl: _Pokaži opis povabila, ki ga je posredoval pošiljatelj

en: _Always attach components in mail messages
sl: _Vedno prilagaj komponente v e-poštna sporočila

en: Conflict Search
sl: Iskanje sporov

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
sl: Izberite koledarje za iskanje sporov med srečanji

en: Ti_me and date:
sl: _Čas in datum:

en: _Date only:
sl: Le _datum:

en: Minutes
sl: Minute

en: Hours
sl: Ure

en: Days
sl: Dnevi

en: 60 minutes
sl: 60 minut

en: 30 minutes
sl: 30 minut

en: 15 minutes
sl: 15 minut

en: 10 minutes
sl: 10 minut

en: 05 minutes
sl: 05 minut

en: Se_cond zone:
sl: _Drug pas:

en: (Shown in a Day View)
sl: (Prikazano v dnevnem pogledu)

en: Time _zone:
sl: Časovni _pas:

en: Time format:
sl: Oblika izpisa časa:

en: _12 hour (AM/PM)
sl: _12 urna (dop./pop.)

en: _24 hour
sl: _24 urna

note: Translators: This is part of
en: Sh_orten event time by
sl: _Skrajšaj čas dogodka

en: End events earlier
sl: Končaj dogodek prej

en: Start events later
sl: Začni dogodke kasneje

en: Work Week
sl: Delovni teden

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
sl: _Začetek tedna:

en: Work days:
sl: Delovni dnevi:

en: _Day begins:
sl: Začetek _dneva:

note: Monday
en: _Mon
sl: po_n

en: Monday
sl: ponedeljek

note: Tuesday
en: _Tue
sl: _tor

en: Tuesday
sl: torek

note: Wednesday
en: _Wed
sl: _sre

en: Wednesday
sl: sreda

note: Thursday
en: T_hu
sl: č_et

en: Thursday
sl: četrtek

note: Friday
en: _Fri
sl: _pet

en: Friday
sl: petek

note: Saturday
en: _Sat
sl: so_b

en: Saturday
sl: sobota

note: Sunday
en: S_un
sl: _ned

en: Sunday
sl: nedelja

en: Day _ends:
sl: Konec dn_eva:

en: Create events, memos and tasks as _Private by default
sl: Privzeto ustvari dogodke, opomnike in naloge kot _zasebne

en: Use ma_rkdown for Description in the component editor
sl: Uporabite ma_rkdown za Opis v urejevalniku komponent

en: Allo_w direct edit of event Summary
sl: _Dovoli neposredno urejanje povzetka dogodka

en: Allow dra_g-and-drop of events
sl: Dovoli pov_leci-in-spusti za dogodke

en: View Options
sl: Možnosti pogleda

en: _Time divisions:
sl: Deli_tve časa:

en: _Show appointment end times in week and month view
sl: Pokaži čase koncev _sestankov v tedenskih in mesečnih pogledih

en: Show appointment _icons in the month view
sl: Pokaži _ikone sestankov v mesečnih pogledih

en: _Compress weekends in month view
sl: _Stisni vikende v mesečnem pogledu

en: Show week _numbers
sl: Pokaži _številke tednov

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
sl: Pokaži p_onavljajoče se dogodke v ležeči pisavi v spodnjem levem koledarju

en: Sc_roll Month View by a week
sl: D_rsenje po tednih v mesečnem pogledu

en: Start Month View with the c_urrent week
sl: Začni mesečni pogled s _trenutnim tednom

en: Order days in Week View from _left to right
sl: Uredi dneve v tedenskem pogledu od _leve proti desni

en: Hi_de cancelled events
sl: _Skrij preklicane naloge

en: Alerts
sl: Opozorila

en: _Ask for confirmation when deleting items
sl: _Vprašaj za potrditev ob brisanju predmetov

en: Display
sl: Pokaži

en: Highlight t_asks due today
sl: Poudari naloge, ki potečejo _danes

en: Highlight _overdue tasks
sl: Poudari _zakasnele naloge

en: _Hide completed tasks after
sl: _Skrij opravljene naloge po

en: Hid_e cancelled tasks
sl: Skrij _preklicane naloge

en: To Do bar
sl: Orodna vrstica opravil

en: Show Tasks without _Due date
sl: Pokaži naloge brez datuma _zapadlosti

en: Use smaller _font for time
sl: Uporabi manjšo _pisavo za čas

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: Show
sl: Pokaži

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: da_ys
sl: _dni

en: Display Reminders window with _notifications
sl: Pokaži okno opomnikov v obvestilnem p_odročju

en: Keep reminder notification _window always on top
sl: Pusti _okno obvestila opomnikov vedno na vrhu

en: Enable de_sktop notifications
sl: Omogoči obvestila _namizja

en: Enable _audio notifications
sl: Omogoči _zvočna obvestila

en: Display reminders for completed _tasks
sl: Pokaži opomnike _opravljenih nalog

en: Display reminders for _past events
sl: Pokaži opomnike _preteklih dogodkov

note: This is the first half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: Set _default reminder
sl: Nastavi _privzet opomnik

note: This is the last half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: before every new appointment
sl: pred vsakim sestankom

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: Show a _reminder
sl: Pokaži o_pomnik

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: before every anniversary/birthday
sl: pred vsako obletnico ali rojstnim dnem

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every event in chosen calendars"
en: Show a r_eminder
sl: Pokaži o_pomnik

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every event in chosen calendars"
en: before every event in chosen calendars
sl: pred vsakim dogodkom v izbranih koledarjih

en: Select the sources for reminder notification:
sl: Izberite vire za obvestila opomnikov:

en: Default Free/Busy Server
sl: Privzet strežnik zasedenosti

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
sl: Vpisa %u in %d bosta zamenjana s podatki uporabnika in domene iz elektronskega naslova.

en: Specify login user name as part of the URL in case the server requires authentication, like: https://USER@example.com/
sl: Navedite uporabniško ime za prijavo kot del naslova URL, če strežnik zahteva overitev, na primer: https: //UPORABNIŠKOIME@splet.si/

en: Publishing Information
sl: Objavi podrobnosti

en: Calendar and Tasks
sl: Koledar in naloge

[ctx: New]
en: _Appointment
sl: _Sestanek

en: Create a new appointment
sl: Ustvari nov sestanek

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
sl: Celodnevni _sestanek

en: Create a new all-day appointment
sl: Ustvari nov celodnevni sestanek

[ctx: New]
en: M_eeting
sl: S_rečanje

en: Create a new meeting request
sl: Ustvari nov zahtevek za srečanje

[ctx: New]
en: Cale_ndar
sl: _Koledar

en: Create a new calendar
sl: Ustvari nov koledar

en: Print
sl: Natisni

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
sl: S tem dejanjem bodo trajno izbrisani vsi dogodki, ki so starejši od izbrane vrednosti. V primeru, da boste nadaljevali, teh dogodkov ne bo mogoče obnoviti.

note: Translators: This is the first part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: Purge events older than
sl: Počisti dogodke starejše kot

en: Making an occurrence movable
sl: Pojavitev naredi premakljivo

note: Translators: Default filename part saving an event to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: event
sl: dogodek

en: Save as iCalendar
sl: Shrani kot iCalendar

en: _Copy…
sl: _Kopiraj …

en: D_elete Calendar…
sl: _Izbriši koledar …

en: Delete the selected calendar
sl: Izbriše izbrani koledar

en: Previous
sl: Predhodni

en: Go Back
sl: Pojdi nazaj

en: Next
sl: Naprej

en: Go Forward
sl: Pojdi naprej

en: Select today
sl: Izbere danes

en: Select _Date
sl: Izberi _datum

en: Select a specific date
sl: Izberi določen datum

en: _Manage Calendar groups…
sl: _Upravljanje skupin koledarjev …

en: Manage Calendar groups order and visibility
sl: Upravljanje razvrstitve in vidnost skupin seznamov koledarjev

en: _New Calendar
sl: _Nov koledar

en: Purg_e
sl: Poč_isti

en: Purge old appointments and meetings
sl: Počisti stare sestanke in srečanja

en: Refresh the selected calendar
sl: Osveži izbrani koledar

en: Re_fresh list of account calendars
sl: _Osveži seznam koledarjev računa

en: Rename the selected calendar
sl: Preimenuj izbrani koledar

en: Find _Next
sl: Najdi _naslednje

en: Find next occurrence of the current search string
sl: Najde naslednjo pojavitev trenutnega iskalnega niza

en: Find _Previous
sl: Najdi _predhodno

en: Find previous occurrence of the current search string
sl: Najde predhodno pojavitev trenutnega iskalnega niza

en: Stop _Running Search
sl: Zaustavi _trenutno iskanje

en: Stop currently running search
sl: Ustavi trenutno izvajajoče se iskanje

en: Sho_w All Calendars
sl: Po_kaži vse koledarje

en: Show _Only This Calendar
sl: Pokaži _le ta koledar

en: Cop_y to Calendar…
sl: Kopiraj v _koledar …

en: _Delegate Meeting…
sl: _Poblaščeno zastopanje srečanja …

en: Delete This _Occurrence…
sl: Izbriši _pojavitev …

en: Delete this occurrence
sl: Izbriše pojavitev

en: Delete this and any future occurrences
sl: Izbriše to in vse prihodnje pojavitve

en: Delete All Occ_urrences…
sl: Izbriši _vse pojavitve …

en: Delete all occurrences
sl: Zbriše vse pojavitve

en: Edit as Ne_w…
sl: Uredi kot _novo …

en: Edit the selected event as new
sl: Uredi izbrani dogodek kot nov

en: New All Day _Event…
sl: Nov _celodnevni dogodek …

en: Create a new all day event
sl: Ustvari nov celodnevni sestanek

en: _Forward as iCalendar…
sl: _Posreduj kot iCalendar …

en: Create a new meeting
sl: Ustvari novo srečanje

en: _Accept
sl: _Sprejmi

en: Accept meeting request
sl: Sprejmi zahtevo za srečanje

en: A_ccept this instance
sl: _Sprejmi ponovitev

en: Accept meeting request for selected instance only
sl: Sprejmi zahtevo za srečanje za izbrano ponovitev

en: _Decline
sl: _Odkloni

en: Decline meeting request
sl: Zavrni zahtevek za srečanje

en: D_ecline this instance
sl: _Zavrni izbrano ponovitev

en: Decline meeting request for selected instance only
sl: Zavrni zahtevo za srečanje za izbrano ponovitev

en: _Tentatively accept
sl: _Začasno sprejmi

en: Tentatively accept meeting request
sl: Začasno sprejmi zahtevo za srečanje

en: Te_ntatively accept this instance
sl: _Začasno sprejmi to ponovitev

en: Tentatively accept meeting request for selected instance only
sl: Začasno sprejmi zahtevo za srečanje za izbrano ponovitev

en: Mo_ve to Calendar…
sl: Premakni _v koledar …

en: Make this Occurrence _Movable
sl: Naredi pojavitev _premakljivo

en: Edit the selected event
sl: Uredi izbrani dogodek

en: _Schedule Meeting…
sl: _Načrtuj srečanje …

en: Converts an appointment to a meeting
sl: Pretvori sestanek v srečanje

en: Conv_ert to Appointment…
sl: _Pretvori v sestanek …

en: Converts a meeting to an appointment
sl: Pretvori srečanje v sestanek

en: Quit
sl: Končaj

en: Event _Preview
sl: _Predogled dogodkov

en: Show event preview pane
sl: Pokaži pladenj predogleda dogodkov

en: Show T_asks and Memos pane
sl: Pokaži pladenj predogleda nalog

en: Show Tasks and Memos pane
sl: Pokaže pladenj in predogled nalog

en: Send _RSVP
sl: Pošlji _povratnico

en: Navigation buttons
sl: Gumbi za krmarjenje

en: Day
sl: Dan

en: Show one day
sl: Pokaži en dan

en: List
sl: Seznam

en: Show as list
sl: Pokaži kot seznam

en: Month
sl: Mesec

en: Show one month
sl: Pokaži en mesec

en: Week
sl: Teden

en: Show one week
sl: Pokaži en teden

en: Show one work week
sl: Pokaži en delovni teden

en: Year
sl: Leto

en: Show as year
sl: Pokaži kot leto

en: Show event preview below the calendar
sl: Pokaži predogled dogodkov pod koledarjem

en: Show event preview alongside the calendar
sl: Pokaži predogled dogodkov ob koledarju

en: Description contains
sl: Opis vsebuje

en: Summary contains
sl: Povzetek vsebuje

en: Print…
sl: Natisni …

en: Print this calendar
sl: Natisni ta koledar

en: Preview the calendar to be printed
sl: Predogled koledarja pred tiskanjem

en: _Save as iCalendar…
sl: _Shrani kot iCalendar …

en: Active Appointments
sl: Dejavni sestanki

en: Next 7 Days’ Appointments
sl: Sestanki naslednjih 7 dni

en: Occurs Less Than 5 Times
sl: Ponovi se manj kot petkrat

en: Without Category
sl: Brez kategorije

en: Show events with no category set
sl: Pokaži dogodke brez kategorije

en: Calendar Context Menu
sl: Kontekstni meni koledarja

en: Event Context Menu
sl: Kontekstni meni dogodka

en: Memo Context Menu
sl: Kontekstni meni opomnika

en: Task Context Menu
sl: Kontekstni meni opravila

en: No Event Context Menu
sl: Kontekstni meni za nič dogodkov

note: Translators: Default filename part saving a memo to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: memo
sl: opomnik

en: New _Memo
sl: Nov _opomnik

en: Create a new memo
sl: Ustvari nov opomnik

en: _Open Memo
sl: _Odpri opomnik

en: View the selected memo
sl: Ogled izbranega opomnika

en: Open _Web Page
sl: Odpri _spletno stran

en: Print the selected memo
sl: Natisni izbrani opomnik

en: Searching next matching event
sl: Iskanje naslednjega ujemajočega se dogodka

en: Searching previous matching event
sl: Iskanje prehodnega ujemajočega se dogodka

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
sl[0]: Ni mogoče najti ujemajočega dogodka v naslednjih %d letih
sl[1]: Ni mogoče najti ujemajočega dogodka v naslednjem %d letu
sl[2]: Ni mogoče najti ujemajočega dogodka v naslednjih %d letih
sl[3]: Ni mogoče najti ujemajočega dogodka v naslednjih %d letih

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
sl[0]: Ni mogoče najti ujemajočega dogodka v predhodnih %d letih
sl[1]: Ni mogoče najti ujemajočega dogodka v predhodnem %d letu
sl[2]: Ni mogoče najti ujemajočega dogodka v predhodnih %d letih
sl[3]: Ni mogoče najti ujemajočega dogodka v predhodnih %d letih

en: Cannot search with no active calendar
sl: Ni mogoče iskati brez dejavnega koledarja

note: Translators: Default filename part saving a task to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it. * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it
en: task
sl: naloga

en: _Assign Task
sl: Dodeli _nalogo

en: _Mark as Complete
sl: _Označi kot opravljeno

en: Mark selected tasks as complete
sl: Označi izbrane naloge kot opravljene

en: _Mark as Incomplete
sl: _Označi kot nedokončano

en: Mark selected tasks as incomplete
sl: Označi izbrane naloge kot nedokončane

en: New _Task
sl: Nova _naloga

en: Create a new task
sl: Ustvari novo nalogo

en: _Open Task
sl: _Odpri nalogo

en: View the selected task
sl: Pogled izbrane naloge

en: Print the selected task
sl: Natisni izbrano nalogo

[ctx: New]
en: Mem_o
sl: _Opomnik

[ctx: New]
en: _Shared Memo
sl: _Skupinski opomnik

en: Create a new shared memo
sl: Ustvari nov skupinski opomnik

[ctx: New]
en: Memo Li_st
sl: _Seznam opomnikov

en: Create a new memo list
sl: Ustvari nov seznam opomnikov

en: Print Memos
sl: Natisni opomnike

en: _Delete Memo…
sl: _Izbriši opomnik …

en: _Find in Memo…
sl: _Najdi v opomniku …

en: Search for text in the displayed memo
sl: Poišči besedilo v prikazanem opomniku

en: D_elete Memo List…
sl: _Izbriši seznam opomnikov …

en: Delete the selected memo list
sl: Izbriši izbran seznam opomnikov

en: _Manage Memo List groups…
sl: _Upravljanje skupin opomnikov …

en: Manage Memo List groups order and visibility
sl: Upravljanje razvrstitve in vidnost skupin seznamov opomnikov

en: _New Memo List
sl: _Nov seznam opomnikov

en: Refresh the selected memo list
sl: Osveži izbran seznam opomnikov

en: Re_fresh list of account memo lists
sl: _Osveži seznam opomnikov računa

en: Rename the selected memo list
sl: Preimenuj izbran seznam opomnikov

en: Show _Only This Memo List
sl: Pokaži _le ta seznam opomnikov

en: Sho_w All Memo Lists
sl: Po_kaži vse sezname opomnikov

en: Memo _Preview
sl: _Predogled opomnika

en: Show memo preview pane
sl: Pokaži pladenj predogleda opomnikov

en: Show memo preview below the memo list
sl: Pokaži predogled opomnikov pod seznamom opomnikov

en: Show memo preview alongside the memo list
sl: Pokaži predogled opomnikov ob seznamu opomnikov

en: Print the list of memos
sl: Natisni seznam opomnikov

en: Preview the list of memos to be printed
sl: Predogled seznama opomnikov pred tiskanjem

en: Show memos with no category set
sl: Pokaži beležke brez dodeljene kategorije

en: Delete Memos
sl: Izbriši opomnike

en: Delete Memo
sl: Izbriši opomnik

en: Memo List Context Menu
sl: Kontekstni meni seznama opomnikov

en: %d memo | %d memos
sl[0]: %d opomnikov
sl[1]: %d opomnik
sl[2]: %d opomnika
sl[3]: %d opomniki

[ctx: New]
en: _Task
sl: _Naloga

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
sl: _Dodeljena naloga

en: Create a new assigned task
sl: Ustvari novo dodeljeno nalogo

[ctx: New]
en: Tas_k List
sl: Seznam _nalog

en: Create a new task list
sl: Ustvari nov seznam nalog

en: Print Tasks
sl: Natisni naloge

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
sl: To dejanje bo trajno izbrisalo vse naloge označene kot opravljene. Če boste nadaljevali, nalog ne bo mogoče obnoviti.
     
    Ali želite izbrisati te naloge?

en: Do not ask me again
sl: Ne sprašuj več

en: Edit selected tasks in a bulk
sl: Uredi izbrane naloge v paketu

en: _Delete Task…
sl: _Izbriši opravilo …

en: _Find in Task…
sl: _Najdi v nalogi …

en: Search for text in the displayed task
sl: Poišči besedilo v prikazani nalogi

en: D_elete Task List…
sl: _Izbriši seznam opravil …

en: Delete the selected task list
sl: Izbriši izbrani seznam opravil

en: _Manage Task List groups…
sl: _Upravljanje skupin nalog …

en: Manage task list groups order and visibility
sl: Upravljanje razvrstitve in vidnost skupin seznamov nalog

en: _New Task List
sl: _Nov seznam nalog

en: Refresh the selected task list
sl: Osveži izbrani seznam nalog

en: Re_fresh list of account task lists
sl: _Osveži seznam nalog računa

en: Rename the selected task list
sl: Preimenuj izbrani seznam nalog

en: Sho_w All Task Lists
sl: Po_kaži vse sezname nalog

en: Show _Only This Task List
sl: Pokaži _le ta seznam nalog

en: Mar_k as Incomplete
sl: _Označi kot nedokončano

en: Delete completed tasks
sl: Izbriši končane naloge

en: Task _Preview
sl: _Predogled nalog

en: Show task preview pane
sl: Pokaže pladenj predogleda nalog

en: Show task preview below the task list
sl: Pokaži predogled nalog pod seznamom nalog

en: Show task preview alongside the task list
sl: Pokaži predogled nalog ob seznamu nalog

en: Print the list of tasks
sl: Natisni seznam nalog

en: Preview the list of tasks to be printed
sl: Predogled seznama nalog pred tiskanjem

en: Active Tasks
sl: Dejavne naloge

en: Cancelled Tasks
sl: Preklicane naloge

en: Completed Tasks
sl: Končane naloge

en: Uncompleted Tasks
sl: Nedokončane naloge

en: Scheduled Tasks
sl: Načrtovan naloge

en: Show scheduled tasks, aka those with a Due date
sl: Pokaži načrtovane naloge, torej tiste z datumom zapadlosti

en: Next 7 Days’ Tasks
sl: Naloge naslednjih 7 dni

en: Overdue Tasks
sl: Zakasnjene naloge

en: Tasks with Attachments
sl: Naloge s prilogami

en: Show tasks with no category set
sl: Pokaži naloge brez kategorije

en: Started Tasks
sl: Začete naloge

en: Filters for tasks that either do not have a start date or the start date is earlier than the time the filter is selected at
sl: Filtri za naloge, ki imajo, ali pa tudi ne, datum začetka ali pa je ta datum pred časom, ki ga določa filter.

en: Delete Tasks
sl: Izbriši naloge

en: Delete Task
sl: Izbriši nalogo

en: Task List Context Menu
sl: Kontekstni meni seznama opravil

en: %d task | %d tasks
sl[0]: %d nalog
sl[1]: %d naloga
sl[2]: %d nalogi
sl[3]: %d naloge

en: Convert to M_eeting
sl: Pretvori v vabilo za _srečanje

en: Convert the message to a meeting request
sl: Pretvori sporočilo v vabilo za srečanje

en: Convert to M_essage
sl: Pretvori v _sporočilo

en: Convert to the mail message
sl: Pretvori v poštno sporočilo

en: Look up configuration with e-mail domain
sl: Poizvedba nastavitev prek domene elektronskega naslova

en: Looking up IMAP server…
sl: Poteka preverjanje strežnika IMAP …

en: Looking up POP3 server…
sl: Poteka preverjanje strežnika POP3 …

en: Looking up SMTP server…
sl: Poteka preverjanje strežnika SMTP …

en: CalDAV server
sl: Strežnik CalDAV

en: Looking up CalDAV server…
sl: Poteka preverjanje strežnika CalDAV …

en: CardDAV server
sl: Strežnik CardDAV

en: Looking up CardDAV server…
sl: Poteka preverjanje strežnika CardDAV …

en: LDAP server
sl: Strežnik LDAP

en: Looking up LDAP server…
sl: Poteka preverjanje strežnika LDAP …

en: Look up in SRV records
sl: Preglej vire v zapisih SRV

en: CalDAV and CardDAV server
sl: Strežnik CardDAV in CalDAV

en: Requires password to continue.
sl: Pred nadaljevanjem je treba vpisati geslo.

en: Look up for a CalDAV/CardDAV server
sl: Preglej vire za strežnik CalDAV/CardDAV

en: Display part as an invitation
sl: Prikaži del kot vabilo

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
sl: Danes %H.%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
sl: Danes %H.%M.%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
sl: Danes %H.%M.%S

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
sl: Jutri %H.%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
sl: Jutri %H.%M.%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
sl: Jutri %H.%M

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
sl: Jutri %H.%M.%S

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A %H:%M
sl: %A %H.%M

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format.
en: %A %H:%M:%S
sl: %A %H.%M.%S

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A %l:%M %p
sl: %A %H.%M

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format.
en: %A %l:%M:%S %p
sl: %A %H.%M.%S

note: strftime format of a weekday and a date * without a year.
en: %A, %B %e
sl: %A, %e. %B

note: strftime format of a weekday, a date * without a year and a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %H:%M
sl: %A, %e. %B %H.%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e %H:%M:%S
sl: %A, %e. %B %H.%M.%S

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %l:%M %p
sl: %A, %e. %B %H.%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
sl: %A, %e. %B %H.%M.%S

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
sl: %A, %e. %B %Y

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
sl: %A, %e. %B %Y %H.%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
sl: %A, %e. %B %Y %H.%M.%S

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
sl: %A, %e. %B %Y %H.%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
sl: %A, %e. %B %Y %H.%M.%S

en: An unknown person
sl: neznana oseba

en: Please respond on behalf of %s
sl: Odzovite se v imenu %s

en: Received on behalf of %s
sl: Prejeto v imenu %s

en: %s through %s has published the following meeting information:
sl: %s je prek %s objavil(a) naslednje podatke o srečanju:

en: %s has published the following meeting information:
sl: %s je objavil(a) naslednje podatke o srečanju:

en: The following meeting information has been published:
sl: Objavljeni so navedeni podatki srečanja:

en: %s has delegated the following meeting to you:
sl: %s vam je pooblastil zastopanje naslednjega srečanja:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
sl: %s prek %s zahteva vašo navzočnost na naslednjem srečanju:

en: %s requests your presence at the following meeting:
sl: %s zahteva vašo navzočnost na naslednjem srečanju:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
sl: %s vas želi prek %s dodati k obstoječemu srečanju:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
sl: %s vas želi dodati k obstoječemu srečanju:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
sl: %s želi prek %s pridobiti najnovejše podrobnosti o srečanju:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
sl: %s želi dobiti najnovejše podatke o naslednjem srečanju:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
sl: %s</b> je prek %s poslal(a) naslednji odgovor o srečanju:

en: %s has sent back the following meeting response:
sl: %s je poslal(a) naslednji odgovor o srečanju:

en: %s through %s has cancelled the following meeting:
sl: %s je prek %s preklical(a) naslednje srečanje:

en: %s has cancelled the following meeting:
sl: %s je preklical(a) naslednje srečanje:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
sl: %s prek %s predlaga naslednje spremembe srečanja.

en: %s has proposed the following meeting changes:
sl: %s predlaga naslednje spremembe srečanja:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
sl: %s je prek %s odklonil(a) naslednje spremembe srečanja:

en: %s has declined the following meeting changes:
sl: %s je odklonil(a) naslednje spremembe srečanja:

en: %s through %s has published the following task:
sl: %s je prek %s objavil(a) naslednje naloge:

en: %s has published the following task:
sl: %s je objavil(a) naslednjo nalogo:

en: The following task has been published:
sl: Objavljena je naslednja naloga:

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
sl: %s zahteva dodelitev %s naslednji nalogi:

en: %s through %s has assigned you a task:
sl: %s vam je prek %s dodelil(a) nalogo:

en: %s has assigned you a task:
sl: %s vam je dodelil(a) nalogo:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
sl: %s vas želi prek %s dodati k obstoječi nalogi:

en: %s wishes to add to an existing task:
sl: %s vas želi dodati k obstoječi nalogi:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
sl: %s želi prek %s pridobiti najnovejše podrobnosti o naslednji nalogi:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
sl: %s želi dobiti najnovejše podatke o naslednji nalogi:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
sl: %s prek %s pošilja naslednji odgovor o dodeljeni nalogi:

en: %s has sent back the following assigned task response:
sl: %s je poslal(a) naslednji odgovor o dodeljeni nalogi:

en: %s through %s has cancelled the following assigned task:
sl: %s je prek %s preklical(a) naslednjo dodeljeno nalogo:

en: %s has cancelled the following assigned task:
sl: %s je preklical(a) naslednjo dodeljeno nalogo:

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
sl: %s je prek %s predlagal(a) naslednje spremembe dodelitev naloge:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
sl: %s je predlagal(a) naslednje spremembe dodelitev naloge:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
sl: %s je prek %s odklonil(a) naslednjo dodeljeno nalogo:

en: %s has declined the following assigned task:
sl: %s je odklonil(a) naslednjo dodeljeno nalogo:

en: %s through %s has published the following memo:
sl: %s je prek %s objavil(a) naslednji opomnik:

en: %s has published the following memo:
sl: %s je objavil(a) naslednji opomnik:

en: The following memo has been published:
sl: Naslednja zabeležka je objavljena:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
sl: %s vas želi prek %s dodati k obstoječemu opomniku:

en: %s wishes to add to an existing memo:
sl: %s vas želi dodati k obstoječemu opomniku:

en: %s through %s has cancelled the following shared memo:
sl: %s je prek %s preklical(a) skupinski opomnik:

en: %s has cancelled the following shared memo:
sl: %s je preklical(a) naslednji skupinski opomnik:

en: All day:
sl: Celodnevno:

en: Start day:
sl: Dan začetka:

en: Start time:
sl: Čas začetka:

en: End day:
sl: Dan konca:

en: End time:
sl: Čas konca:

en: Imported event will have removed the organizer and all the attendees.
sl: Uvoženi dogodek bo brez organizatorja in vseh udeležencev.

en: Ope_n Calendar
sl: _Odpri koledar

en: _Decline all
sl: _Odkloni vse

en: _Tentative all
sl: Vse _začasno

en: _Tentative
sl: _Začasno

en: Acce_pt all
sl: Sprejmi _vse

en: Acce_pt
sl: _Sprejmi

en: Send _Information
sl: _Pošlji podatke

en: _Update Attendee Status
sl: _Posodobi stanje udeleženca

en: _Update
sl: _Posodobi

en: Im_port
sl: _Uvozi

en: Im_port as Event
sl: _Uvozi kot dogodek

en: Due date:
sl: Datum zapadlosti:

en: Show description provided by the sender
sl: Pokaži opis, ki ga je poslal pošiljatelj

en: Hide description provided by the sender
sl: Skrij opis, ki ga je poslal pošiljatelj

note: RSVP area
en: Send reply to organizer
sl: Odgovori organizatorju

note: Updates
en: Send _updates to attendees
sl: Pošlji _posodobitve udeležencem

note: The recurrence check button
en: _Apply to all instances
sl: Uveljavi za vse _ponovitve

en: Show time as _free
sl: Pokaži čas kot _prosto

en: _Preserve my reminder
sl: _Ohrani opomnik

en: _Inherit reminder
sl: _Prevzemi opomnik

en: _Tasks:
sl: _Naloge:

en: _Memos:
sl: _Opomniki:

en: Sa_ve
sl: Sh_rani

en: Attendee status updated
sl: Stanje udeleženca je posodobljeno

en: An appointment “%s” in the calendar “%s” conflicts with this meeting
sl: Sestanek »%s« v koledarju »%s« je v sporu s tem srečanjem

en: A task “%s” in the task list “%s” conflicts with this task
sl: Naloga »%s« na seznamu nalog »%s« je v sporu s to nalogo

en: A memo “%s” in the memo list “%s” conflicts with this memo
sl: Opomnik »%s« v seznamu opomnikov »%s« je v sporu s tem opomnikom

en: The calendar “%s” contains an appointment which conflicts with this meeting | The calendar “%s” contains %d appointments which conflict with this meeting
sl[0]: V koledarju »%s« je %d sestankov, ki so v sporu s tem srečanjem
sl[1]: V koledarju »%s« je %d sestanek, ki je v sporu s tem srečanjem
sl[2]: V koledarju »%s« sta %d sestanka, ki sta v sporu s tem srečanjem
sl[3]: V koledarju »%s« so %d sestanki, ki so v sporu s tem srečanjem

en: The task list “%s” contains a task which conflicts with this task | The task list “%s” contains %d tasks which conflict with this task
sl[0]: Seznam nalog »%s« vsebuje %d nalog, ki so v sporu z izbrano nalogo.
sl[1]: Seznam nalog »%s« vsebuje %d nalogo, ki je v sporu z izbrano nalogo.
sl[2]: Seznam nalog »%s« vsebuje %d nalogi, ki sta v sporu z izbrano nalogo.
sl[3]: Seznam nalog »%s« vsebuje %d naloge, ki so v sporu z izbrano nalogo.

en: The memo list “%s” contains a memo which conflicts with this memo | The memo list “%s” contains %d memos which conflict with this memo
sl[0]: Seznam opomnikov »%s« vsebuje %d opomnikov, ki so v sporu z izbranim opomnikom.
sl[1]: Seznam opomnikov »%s« vsebuje %d opomnik, ki je v sporu z izbranim opomnikom.
sl[2]: Seznam opomnikov »%s« vsebuje %d opomnika, ki sta v sporu z izbranim opomnikom.
sl[3]: Seznam opomnikov »%s« vsebuje %d opomnike, ki so v sporu z izbranim opomnikom.

en: Found the appointment in the calendar “%s” as accepted
sl: V koledarju »%s« je najden sestanek kot potrjen

en: Found the appointment in the calendar “%s” as declined
sl: V koledarju »%s« je najden sestanek kot zavrnjen

en: Found the appointment in the calendar “%s” as tentatively accepted
sl: V koledarju »%s« je najden sestanek kot začasno potrjen

en: Found the appointment in the calendar “%s” as delegated
sl: V koledarju »%s« je najden sestanek kot pooblaščeno zastopan

en: Found the appointment in the calendar “%s”
sl: V koledarju »%s« je najden sestanek

en: Found the task in the task list “%s”
sl: Najdena je naloga v seznamu nalog »%s«

en: Found the memo in the memo list “%s”
sl: Najden je opomnik v seznamu opomnikov »%s«

en: This meeting invitation is obsolete. It had been updated.
sl: Povabilo na srečanje je zastarelo. Na voljo je posodobitev.

en: Unable to find any calendars
sl: Ni mogoče najti nobenega koledarja

en: Unable to find this meeting in any calendar
sl: Srečanja ni mogoče najti v nobenem koledarju

en: Unable to find this task in any task list
sl: Naloge ni mogoče najti v nobenem seznamu nalog

en: Unable to find this memo in any memo list
sl: Opomnika ni mogoče najti v nobenem seznamu opomnikov

en: Searching for an existing version of this appointment
sl: Iskanje obstoječe različice tega sestanka

en: Searching for an existing version of this task
sl: Iskanje obstoječe različice te naloge

en: Searching for an existing version of this memo
sl: Iskanje obstoječe različice tega opomnika

en: Opening the calendar. Please wait…
sl: Poteka odpiranje koledarja …

en: Unable to send item to calendar “%s”. %s
sl: Ni mogoče poslati predmeta v koledar »%s«. %s

en: Unable to send item to task list “%s”. %s
sl: Ni mogoče poslati predmeta v seznam nalog »%s«. %s

en: Unable to send item to memo list “%s”. %s
sl: Ni mogoče poslati predmeta v seznam opomnikov »%s«. %s

en: Sent to calendar “%s” as accepted
sl: Poslano v koledar »%s« kot sprejeto

en: Sent to task list “%s” as accepted
sl: Poslano v seznam nalog »%s« kot sprejeto

en: Sent to memo list “%s” as accepted
sl: Poslano v seznam opomnikov »%s« kot sprejeto

en: Sent to calendar “%s” as tentative
sl: Poslano v koledar »%s« kot začasno

en: Sent to task list “%s” as tentative
sl: Poslano v seznam nalog »%s« kot začasno

en: Sent to memo list “%s” as tentative
sl: Poslano v seznam opomnikov »%s« kot začasno

en: Sent to calendar “%s” as declined
sl: Poslano v koledar »%s« kot odklonjeno

en: Sent to task list “%s” as declined
sl: Poslano v seznam nalog »%s« kot odklonjeno

en: Sent to memo list “%s” as declined
sl: Poslano v seznam opomnikov »%s« kot odklonjeno

en: Sent to calendar “%s” as cancelled
sl: Poslano v koledar »%s« kot preklicano

en: Sent to task list “%s” as cancelled
sl: Poslano v seznam nalog »%s« kot preklicano

en: Sent to memo list “%s” as cancelled
sl: Poslano v seznam opomnikov »%s« kot preklicano

en: Imported to calendar “%s”
sl: Podatki so uvoženi v koledar »%s«

en: Imported to task list “%s”
sl: Podatki so uvoženi v seznam nalog »%s«

en: Imported to memo list “%s”
sl: Podatki so uvoženi v seznam opomnikov »%s«

en: Saving changes to the calendar. Please wait…
sl: Poteka shranjevanje sprememb v koledar …

en: Saving changes to the task list. Please wait…
sl: Poteka shranjevanje sprememb v seznam nalog …

en: Saving changes to the memo list. Please wait…
sl: Poteka shranjevanje sprememb v seznam opomnikov …

en: Unable to parse item
sl: Ni mogoče razčleniti predmeta

en: Organizer has removed the delegate %s
sl: Organizator je odstranil pooblaščenca %s

en: Sent a cancellation notice to the delegate
sl: Pooblaščencu je bilo poslano obvestilo o preklicu

en: Could not send the cancellation notice to the delegate
sl: Pooblaščencu ni mogoče poslati obvestila o preklicu

en: Unable to update attendee. %s
sl: Ni mogoče posodobiti udeleženca. %s

en: The meeting is invalid and cannot be updated
sl: Srečanje ni veljavno in ga ni mogoče posodobiti

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
sl: Stanja udeleženca ni mogoče posodobiti zaradi neveljavnega stanja

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
sl: Stanja udeleženca ni mogoče posodobiti, ker predmet ne obstaja več

en: Meeting information sent
sl: Podatki o srečanju so bili uspešno poslani

en: Task information sent
sl: Podatki o nalogi so bili uspešno poslani

en: Memo information sent
sl: Podatki o opomniku so bili uspešno poslani

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
sl: Ni mogoče poslati podrobnosti srečanja, saj srečanje še ni ustvarjeno

en: Unable to send task information, the task does not exist
sl: Podrobnosti naloge ni mogoče poslati, saj ne obstaja

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
sl: Ni mogoče poslati opomnika, saj ta še ni ustvarjen

note: Translators: This is a default filename for a calendar.
en: calendar.ics
sl: koledar.ics

en: Save Calendar
sl: Shrani koledar

en: The calendar attached is not valid
sl: Priložen koledar ni veljaven

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
sl: Sporočilo trdi, da vsebuje koledar, vendar ni v veljavni obliki iCalendar.

en: The item in the calendar is not valid
sl: Predmet v koledarju ni veljaven

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
sl: Sporočilo vsebuje koledar, vendar koledar ne vsebuje nobenih dogodkov, nalog ali podatkov o zasedenosti

en: The calendar attached contains multiple items
sl: Priložen koledar vsebuje več predmetov

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
sl: Za obdelavo vseh predmetov morate shraniti datoteko in uvoziti koledar

[ctx: cal-itip]
en: None
sl: Brez

en: Tentatively Accepted
sl: Začasno sprejeto

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
sl: Tega odgovora ni poslal trenutni udeleženec. Naj bo pošiljatelj dodan kot udeleženec?

en: This meeting has been delegated
sl: To srečanje je bilo pooblaščeno zastopano

en: “{0}” has delegated the meeting. Do you want to add the delegate “{1}”?
sl: »{0}« je pooblastil(a) srečanje. Ali želite dodati pooblaščenca »{1}«?

en: Google Features
sl: Zmožnosti Google

en: Add Ca_lendar to this account
sl: Dodaj _koledar k računu

en: Add Con_tacts to this account
sl: Dodaj _stike k računu

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: IMAP access
sl: Google IMAP

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: Calendars to synchronize
sl: Goggle Koledarje

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: You may need to enable %s and %s
sl: Pred uporabo je treba omogočiti %s in izbrati %s za usklajevanje.

en: Mail _Directory:
sl: _Poštna mapa:

en: Choose a MH mail directory
sl: Izberite mapo pošte MH

en: MH mail directory cannot be empty
sl: Mapa pošte MH ne more biti prazna

en: Local Delivery _File:
sl: Datoteka krajevne _dostave:

en: Choose a local delivery file
sl: Izberite krajevno datoteko dostave

en: Local delivery file cannot be empty
sl: Krajevna datoteka dostave ne more biti prazna

en: Choose a Maildir mail directory
sl: Izberite mapo pošte Maildir

en: Maildir mail directory cannot be empty
sl: Mapo pošte Maildir ne more biti prazna

en: Spool _File:
sl: _Vrstilna poštna datoteka:

en: Choose a mbox spool file
sl: Izberite vrstilno datoteko mbox

en: Mbox spool file cannot be empty
sl: Vrstilna datoteka mbox ne more biti prazna

en: Spool _Directory:
sl: Vrstilna mapa:

en: Choose a mbox spool directory
sl: Izbor vrstilne mape poštnega predala mbox

en: Mbox spool directory cannot be empty
sl: Vrstilna mapa poštnega predala mbox ne more biti prazna

en: Configuration
sl: Nastavitve

en: _Port:
sl: _Vrata:

note: do not reference
en: User_name:
sl: Uporab_niško ime:

en: _Forget password
sl: _Pozabi geslo

en: Encryption _method:
sl: _Način šifriranja:

en: STARTTLS after connecting
sl: STARTTLS po povezovanju

en: TLS on a dedicated port
sl: TLS na namenskih vratih

en: _Use custom binary, instead of “sendmail”
sl: Uporabi program po _meri, namesto programa 'sendmail'

en: _Custom binary:
sl: _Program po meri:

en: U_se custom arguments
sl: Srgumenti po meri

en: Cus_tom arguments:
sl: _Argumenti po meri:

en: Default arguments are “-i -f %F -- %R”, where
       %F — stands for the From address
       %R — stands for the recipient addresses
sl: Privzete zastavice so '-i -f %F -- %R', kjer
       %F – predstavlja naslov Od
       %R – predstavlja naslove prejemnikov

en: Send mail also when in offline _mode
sl: Sporočilo pošlji tudi v načinu _brez povezave

en: Custom binary cannot be empty
sl: Dvojiška datoteka po meri ne more biti prazna

note: do not reference
en: Ser_ver requires authentication
sl: St_režnik zahteva overitev

en: T_ype:
sl: V_rsta:

en: Yahoo! Features
sl: Zmožnosti Yahoo!

en: Add Ca_lendar and Tasks to this account
sl: Dodaj koledar in naloge k _računu.

en: Saving message…
sl: Shranjevanje sporočila ...

en: Failed to save message to folder.
sl: Shranjevanje sporočila v mapo je spodletelo.

en: %d attached message | %d attached messages
sl[0]: %d priloženih sporočil
sl[1]: %d priloženo sporočilo
sl[2]: %d priloženi sporočili
sl[3]: %d priložena sporočila

en: Save Message to _Folder…
sl: Shrani sporočilo v _mapo ...

en: Save the message attachment to a chosen folder
sl: Shrani prilogo sporočila v izbrano mapo

en: Import OpenP_GP key…
sl: Uvozi ključ OpenP_GP …

en: Import Pretty Good Privacy (OpenPGP) key
sl: Uvozi ključ OpenPGP (precej dobra zasebnost)

[ctx: New]
en: _Mail Message
sl: _Poštno sporočilo

en: Compose a new mail message
sl: Sestavi novo poštno sporočilo

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
sl: Poštni _račun

en: Create a new mail account
sl: Ustvari nov poštni račun

[ctx: New]
en: Mail _Folder
sl: Poštna _mapa

en: Create a new mail folder
sl: Ustvari novo poštno mapo

[ctx: NetworkMonitor]
en: Method to detect _online state:
sl: Način preverjanja stanja _povezanosti:

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: The '%s' is replaced with the actual name of the GNetworkMonitor implementation
en: Default (%s)
sl: Privzeto (%s)

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the first
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the last
en: Always Online
sl: Vedno povezano

en: _Limit operations in Power Saver mode
sl: _Omeji opravila med nastavitvami varčevanja

en: Mail Preferences
sl: Možnosti pošte

en: Composer Preferences
sl: Možnosti sestavljalnika

en: Network Preferences
sl: Možnosti omrežja

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be able to set rule: [Label] [is/is-not] [None]
en: None
sl: Brez

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be able to set rule: [Unset Label] [All]
en: All
sl: Vse

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook included in autocompletion" in the filter dialog
en: Included in Autocompletion
sl: Vključeno v samodejno dopolnjevanje

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook" in the filter dialog
en: Any
sl: Katerokoli

en: Marking messages as read…
sl: Poteka označevanje sporočil kot prebranih …

en: Go to Folder
sl: Skoči na mapo

en: _Select
sl: _Izberi

en: _Disable Account
sl: _Onemogoči račun

en: Disable this account
sl: Onemogoči ta račun

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
sl: Trajno odstrani vsa izbrisana sporočila iz vseh map

en: Empty _Junk
sl: Izprazni _vsiljeno pošto

en: Delete all Junk messages from all folders
sl: Izbriši vso vsiljeno pošto iz vseh map

en: Edit properties of this account
sl: Uredi lastnosti računa

en: Refresh list of folders of this account
sl: Osveži seznam map tega računa

en: _Download Messages for Offline Usage
sl: _Prejmi sporočila za pregledovanje brez povezave

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
sl: Prejmi sporočila računov in map označenih za delo brez povezave

en: Fl_ush Outbox
sl: _Odplakni odhodna sporočila

en: _Copy Folder To…
sl: _Kopiraj mapo v …

en: Copy the selected folder into another folder
sl: Kopira izbrano mapo v drugo mapo

en: Permanently remove this folder
sl: Trajno odstrani mapo

en: Edit Sort _Order…
sl: Uredi _način razvrščanja …

en: Change sort order of the folders in the folder tree
sl: Spremeni način razvrščanja map v drevesnem pogledu

en: E_xpunge
sl: _Počisti

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
sl: Trajno odstrani vsa izbrisana sporočila iz te mape

en: Mar_k All Messages as Read
sl: Označi vsa sporočila _kot prebrana

en: Mark all messages in the folder as read
sl: Označi vsa sporočila v mapi kot prebrana

en: _Move Folder To…
sl: _Premakni mapo v …

en: Move the selected folder into another folder
sl: Premakni izbrano mapo v drugo mapo

note: Translators: An action caption to create a new mail folder
en: _New…
sl: _Novo …

en: Create a new folder for storing mail
sl: Ustvari novo mapo za shranjevanje pošte

en: _New Folder…
sl: _Nova mapa …

en: Change the properties of this folder
sl: Spremeni lastnosti te mape

en: Refresh the folder
sl: Osveži mapo

en: Change the name of this folder
sl: Spremeni ime te mape

en: Select Message _Thread
sl: Izberi _nit sporočila

en: Select all messages in the same thread as the selected message
sl: Izberi vsa sporočila iz iste niti kot izbrano sporočilo

en: Select Message S_ubthread
sl: Izberi pod_nit sporočila

en: Select all replies to the currently selected message
sl: Izbere vse odgovore na trenutno izbrano sporočilo

en: Empty _Trash
sl: Izprazni _smeti

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
sl: Trajno odstrani vsa izbrisana sporočila iz vseh računov

en: Go to _Folder
sl: Skoči v _mapo

en: Opens a dialog to select a folder to go to
sl: Odpre pogovorno okno za izbor mape

en: _Manage Subscriptions
sl: Upravljanje _naročnin

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
sl: Naroči se ali prekliče naročnino na mape z oddaljenih strežnikov

en: Send / _Receive
sl: Pošlji / P_rejmi

en: Send queued items and retrieve new items
sl: Pošlje odhodno pošto in prejme novo

en: R_eceive All
sl: P_rejmi vse

en: Receive new items from all accounts
sl: Prejeme nove predmete za vse račune

en: _Send All
sl: _Pošlji vse

en: Send queued items in all accounts
sl: Pošlje odhodne predmete v vseh računih

en: Cancel the current mail operation
sl: Prekliče trenutno opravilo pošte

en: Collapse All _Threads
sl: Zloži vse ni_ti

en: Collapse all message threads
sl: Zloži niti vseh sporočil

en: E_xpand All Threads
sl: _Razširi vse niti

en: Expand all message threads
sl: Razširi niti vseh sporočil

en: _Message Filters
sl: Filtri _sporočil

en: Create or edit rules for filtering new mail
sl: Ustvari ali uredi pravila za filtriranje nove pošte

en: _Subscriptions…
sl: _Naročnine …

note: ** Menus **
en: F_older
sl: _Mapa

en: C_reate Search Folder From Search…
sl: Ustva_ri iskalno mapo iz iskanja …

en: Search F_olders
sl: Iskalne _mape

en: Create or edit search folder definitions
sl: Ustvari ali uredi določila iskalnih map

en: Show Message _Preview
sl: Pokaži _predogled sporočila

en: Show message preview pane
sl: Pokaži pladenj predogleda sporočila

en: Show _Attachment Bar
sl: Pokaži _vrstico prilog

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments
sl: Pokaži orodno vrstico prilog pod predogledom sporočila, če so te na voljo

en: Show _Deleted Messages
sl: Pokaži _izbrisana sporočila

en: Show deleted messages with a line through them
sl: Pokaži izbrisana sporočila (prečrtana) na seznamu sporočil

en: Show _Junk Messages
sl: Pokaži _vsiljena sporočila

en: Show junk messages with a red line through them
sl: Pokaži vsiljena sporočila, prečrtana z rdečo

en: Show _Preview Tool Bar
sl: Pokaži _orodno vrstico

en: Show tool bar above the preview panel
sl: Pokaži orodno vrstico nad pladnjem predogleda

en: _Group By Threads
sl: _Združi po nitih

en: Threaded message list
sl: Niten seznam sporočil

en: Show To _Do Bar
sl: Pokaži vrstico _nalog

en: Show To Do bar with appointments and tasks
sl: Pokaži vrstico opravil s sestanki in z nalogami

en: _Unmatched Folder Enabled
sl: _Omogoči neujemajoče iskalne mape

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
sl: Preklopi možnost omogočanja neujemajočih iskalnih map

en: Show message preview below the message list
sl: Pokaži predogled sporočil pod seznamom sporočil

en: Show message preview alongside the message list
sl: Pokaži predogled sporočil ob seznamu sporočil

en: Subject or Addresses contain
sl: Zadeva ali pošiljatelj vsebuje

en: All Accounts
sl: Vsi računi

en: Current Account
sl: Trenutni račun

en: Current Folder
sl: Trenutna mapa

en: Current Folder and Subfolders
sl: Trenutna mapa in podmape

en: All Messages
sl: Vsa sporočila

en: Important Messages
sl: Pomembna sporočila

en: Last 5 Days’ Messages
sl: Sporočila zadnjih 5 dni

en: Messages Not Junk
sl: Sporočila, ki niso vsiljena

en: Messages with Attachments
sl: Sporočila s prilogami

en: Messages with Notes
sl: Sporočila z opombami

en: No Label
sl: Brez oznake

en: Read Messages
sl: Prebrana sporočila

en: Unread Messages
sl: Neprebrana sporočila

en: Message Thread
sl: Nit sporočila

en: Preview Toolbar
sl: Orodna vrstica predogleda

en: Preview Context Menu
sl: Predogled kontekstnega menija

en: Folder Context Menu
sl: Kontekstni meni mape

en: Message Context Menu
sl: Kontekstni meni sporočila

en: Current Folder and Subfolders Search
sl: Iskanje v trenutni mapi in podmapah

en: All Account Search
sl: Iskanje po vseh računih

en: Account Search
sl: Iskanje računa

en: %d selected,  | %d selected,
sl[0]: %d izbranih,
sl[1]: %d izbrano,
sl[2]: %d izbrani,
sl[3]: %d izbrana,

en: %d deleted | %d deleted
sl[0]: %d izbrisanih
sl[1]: %d izbrisano
sl[2]: %d izbrisani
sl[3]: %d izbrisana

en: %d junk | %d junk
sl[0]: %d vsiljenih
sl[1]: %d vsiljeno
sl[2]: %d vsiljeni
sl[3]: %d vsiljena

en: %d draft | %d drafts
sl[0]: %d osnutkov
sl[1]: %d osnutek
sl[2]: %d osnutka
sl[3]: %d osnutki

en: %d unsent | %d unsent
sl[0]: %d neposlanih
sl[1]: %d neposlano
sl[2]: %d neposlani
sl[3]: %d neposlana

en: %d sent | %d sent
sl[0]: %d poslanih
sl[1]: %d poslano
sl[2]: %d poslani
sl[3]: %d poslana

en: %d unread | %d unread
sl[0]: %d neprebranih
sl[1]: %d neprebrana
sl[2]: %d neprebrani
sl[3]: %d neprebrana

en: Select Folder to Add
sl: Izbor mape za dodajanje

en: Folder
sl: Mapa

en: Recipient
sl: Prejemnik

en: Keep in Outbox
sl: Ohrani v mapi odhodne pošte

en: Send immediately
sl: Pošlji takoj

en: Send after 1 minute
sl: Pošlji čez 1 minuto

en: Send after 5 minutes
sl: Pošlji čez 5 minut

en: Language(s)
sl: Jezik(i)

en: Same as user interface
sl: Enako kot uporabniški vmesnik

en: On exit, every time
sl: Ob izhodu, vedno

en: Once per day
sl: Enkrat na dan

en: Once per week
sl: Enkrat na teden

en: Once per month
sl: Enkrat na mesec

en: Immediately, on folder leave
sl: Nemudoma, ob zapustitvi mape

en: Header
sl: Glava

en: Contains Value
sl: Vsebuje vrednost

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header name is shown. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Header
sl: Glava

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header title is shown; it's the text the header is presented in the GUI, aka a user friendly name of the header. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Title
sl: Naziv

note: To Translators: 'Date header' is a label for configurable date/time format for 'Date' header in mail message window/preview
en: _Date header:
sl: _Glava datuma:

en: Show _original header value
sl: Pokaži _izvirno vrednost glave

en: Do _not change settings
sl: Ne spreminjaj _nastavitev

en: _Set as default email client
sl: _Nastavi kot privzet poštni odjemalec

en: Do you want to make Evolution your default email client?
sl: Ali želite potrditi program Evolution kot privzeti poštni odjemalec?

note: Translators: First %s is an email address, second %s * is the subject of the email, third %s is the date.
en: Your message to %s about “%s” on %s has been displayed. This is no guarantee that the message has been read or understood.
sl: Sporočilo za %s z zadevo »%s« poslano dne %s je bilo odprto. To še ne pomeni, da je bilo tudi prebrano in ustrezno razumljeno.

note: Translators: %s is the subject of the email message This text is used as a subject of a delivery notification email (basically a notification, that the user did read (or better displayed) the message).
en: Read: %s
sl: Preberi: %s

en: Send a read receipt to “%s”
sl: Pošlji povratnico za »%s«

en: _Notify Sender
sl: _Pošlji povratnico

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
sl: Pošiljatelj želi biti obveščen, ko bo to sporočilo prebrano.

en: Sender has been notified that you have read this message.
sl: Pošiljatelj je obveščen, da je bilo to sporočilo prebrano.

en: Evolution is currently offline.
sl: Program deluje trenutno v načinu brez povezave.

en: Click “Work Online” to return to online mode.
sl: Kliknite na gumb »Delo s povezavo« za vrnitev v povezan način.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
sl: Povezava trenutno ni vzpostavljena, ker omrežna povezava ni na voljo.

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
sl: Povezava bo samodejno vzpostavljena, ko bo omrežje spet na voljo.

en: Author(s)
sl: Avtorji

en: Overview
sl: Pregled

en: Plugin
sl: Vstavek

en: Plugins
sl: Vstavki

en: Display plain text version
sl: Prikaži različico običajnega besedila

en: Display plain text version of multipart/alternative message
sl: Prikaži različico besedila večdelnega/nadomestnega sporočila

en: Display HTML version
sl: Prikaži različico HTML

en: Display HTML version of multipart/alternative message
sl: Prikaži različico HTML večdelnega/nadomestnega sporočila

en: Show HTML if present
sl: Pokaži oblikovanje HTML, če je vključeno v sporočilo

en: Let Evolution choose the best part to show.
sl: Program lahko sam izbere najboljšo možost prikaza.

en: Show plain text if present
sl: Pokaži le običajno besedilo, če je vključeno

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
sl: Pokaži le običajno besedilo, sicer naj bo izbran najboljši način prikaza.

en: Show plain text if present, or HTML source
sl: Pokaži le običajno besedilo, če je na vključeno, sicer oblikovanje HTML

en: Show plain text part, if present, otherwise the HTML part source.
sl: Pokaži besedilni del, če je na vključeno, sicer pokaži del kode HTML.

en: Only ever show plain text
sl: Pokaži le običajno besedilo

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
sl: Vedno pokaži le običajno besedilo, oblikovano besedilo pa naj se premakne v prilogo.

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
sl: Pokaži oblikovanje HTML v sporočilu kot _prilogo

en: HTML _Mode
sl: Način _HTML

en: Prefer Plain Text
sl: Prikaz neoblikovanega besedila

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
sl: Način običajnega besedila

en: Allows to view mail messages as plain text, even if they contain HTML. To modify the options switch to the Mail Preferences section → HTML Messages tab → Plain Text Mode group.
sl: Omogoča ogled poštnih sporočil kot navadnega besedila, tudi če vsebujejo HTML. Če želite spremeniti možnosti, preklopite na razdelek Nastavitve pošte → zavihek Sporočila HTML → skupina Način navadnega besedila.

en: Cannot add message into News and Blogs folder
sl: Sporočila ni mogoče dodati v mapi Novice in Spletniki

en: Message is not available
sl: Sporočilo ni na voljo

en: Invalid Feed URL “%s”.
sl: Neveljaven naslov URI »%s«.

en: Failed to download feeds, error code %d (%s)
sl: Virov ni bilo mogoče prenesti, koda napake %d (%s)

en: Invalid Feed URL.
sl: Neveljaven naslov URL vira.

en: Apply message _filters to this folder
sl: Uve_ljavi filtre sporočil v tej mapi

en: _Download complete articles
sl: _Prejmi celotne prispevke

en: Download feed _enclosures
sl: Prejmi _priloge vira

en: Enclosures:
sl: Priloge:

en: News and Blogs
sl: Novice in spletniki

en: This is a provider for reading RSS news and blogs.
sl: Navedeni ponudnik novic in blogov RSS.

en: Folder '%s' not found
sl: Mape »%s« ni mogoče najti.

en: Cannot create a folder in a News and Blogs store.
sl: Mape  ni mogoče ustvariti v mapi Novice in Spletniki

en: Unknown author
sl: Neznan avtor

en: Failed to fetch feed icon: %s
sl: Pridobivanje ikone vira je spodletelo: %s

en: Fetching feed icon…
sl: Pridobivanje ikone vira …

en: Failed to read feed information.
sl: Branje podrobnosti vira je spodletelo.

en: Failed to fetch feed information: %s
sl: Branje podrobnosti vira je spodletelo: %s

en: Fetching feed information…
sl: Poteka pridobivanje podrobnosti vira …

en: Invalid Feed URL
sl: Neveljaven naslov URL vira

en: Choose Feed Image
sl: Izbor slike vira

en: Feed _URL:
sl: Naslov URL vira:

en: _Fetch
sl: _Pridobi

en: C_ontent:
sl: _Vsebina:

en: Import RSS Feeds
sl: Uvozi vire RSS

en: Export RSS Feeds
sl: Izvozi vire RSS

en: Export
sl: Izvozi

en: OPML files
sl: Datoteke OPML

en: Failed to export RSS feeds:
sl: Izvažanje virov RSS je spodletelo:

en: Failed to read file content:
sl: Branje vsebine datoteke je spodletelo:

en: Failed to add feed:
sl: Dodajanje vira je spodletelo:

en: No RSS feeds found
sl: Ni najdenih virov RSS

en: No new RSS feeds imported
sl: Ni uvoženih novih virov RSS

en: Imported %d feed | Imported %d feeds
sl[0]: Uvoženih je %d virov
sl[1]: Uvožen je %d vir
sl[2]: Uvožena sta %d vira
sl[3]: Uvoženi so %d viri

en: Failed to import data, the file does not contain valid OPML data.
sl: Uvažanje podatkov je spodletelo, datoteka ne vsebuje veljavnih podatkov OPML.

en: Failed to parse file content. Expected is an OPML file.
sl: Razčlenjevanje vsebine datoteke je spodletelo. Pričakovana je datoteka OPML.

en: Download _feed enclosures
sl: Prejmi _priloge vira

note: Translators: This is part of "Do not download enclosures larger than [ nnn ] KB"
en: Do not download e_nclosures larger than
sl: Ne prejmi priloženih virov, ki presegajo

en: Feeds
sl: Viri

en: Content
sl: Vsebina

en: E_xport
sl: I_zvozi

en: Re_load feed articles
sl: _Ponovno nalaganje prispevkov vira

en: Reload all feed articles from the server, updating existing and adding any missing
sl: Ponovno naloži vse prispevke iz strežnika, posodobi obstoječe in doda manjkajoče

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
sl: Oživitev vstavka SpamAssassin je spodletela (%s):

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
sl: Pretakanje vsebine elektronskega sporočila na SpamAssassin je spodletelo:.

en: Failed to write “%s” to SpamAssassin:
sl: Ni mogoče zapisati »%s« za SpamAssassin:

en: Failed to read output from SpamAssassin:
sl: Branje odvoda vstavka SpamAssassin je spodletelo:

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
sl: SpamAssassin se je ali sesul ali pa ni obdelal elektronskega sporočila

en: SpamAssassin Options
sl: Možnosti SpamAssassin

en: I_nclude remote tests
sl: Vključi oddalje_ne preskuse

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
sl: S tem bo postalo delovanje vstavka SpamAssasin bolj zanesljivo, vendar počasnejše

en: Junk filter using SpamAssassin
sl: Filtriranje vsiljenih sporočil s SpamAssassin

note: Keep the title identical to EMailConfigImportPage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Importing Files
sl: Uvažanje datotek

en: Import cancelled.
sl: Uvoz je preklican.

en: Import complete.
sl: Uvoz je končan.

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
sl: Zagnali ste program Evolution.
    
    V naslednjih nekaj korakih lahko nastavite poštne račune in uvozite datoteke iz drugih programov.

en: Do not _show this wizard again
sl: Tega _čarovnika ne pokaži več

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: This is part of "Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead." sentence from the same translation context.
en: create a collection account
sl: ustvarite zbirni račun

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: The '%s' is replaced with "create a collection account" from the same translation context.
en: Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead.
sl: Lahko pa %s (elektronska pošta, stiki in koledar).

en: Loading accounts…
sl: Nalaganje računov …

en: _Format as…
sl: _Oblikuj kot …

en: _Other languages
sl: _Drugi jeziki

en: Text Highlight
sl: Poudarjanje besedila

en: Syntax highlighting of mail parts
sl: Poudari skladnjo delov sporočila

en: _Plain text
sl: _Običajno besedilo

en: _Assembler
sl: _Zbirnik

en: _Cascade Style Sheet
sl: _CSS

en: _DOS Batch
sl: Paketni ukazi _DOS

en: _Objective C
sl: Predmetni-_C

en: _Object Script
sl: _Predmetni Script

en: Show F_ull vCard
sl: Pokaži _celotno vCard

en: Show Com_pact vCard
sl: Pokaži _okrajšan VCard

en: Save _To Addressbook
sl: Shrani v _imenik

en: There is one other contact.
sl: Obstaja en drug stik.

note: Translators: This will always be two or more.
en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
sl[0]: Obstaja še %d drugih stikov.
sl[1]: Obstaja še %d drug stik.
sl[2]: Obstajata še %d druga stika.
sl[3]: Obstajajo še %d drugi stiki.

en: Addressbook Contact
sl: Stik imenika

en: Display the part as an addressbook contact
sl: Prikaži del kot stik imenika

en: Failed to retrieve message content
sl: Pridobivanje vsebine poročila je spodletelo

en: Ctrl-click to go to the section “%s” of the message
sl: Kliknite ob pritisnjeni krmilki za skok na del sporočila »%s«

note: Translators: The "%s" is replaced with a link, constructing a text like: "Ctrl-click to open a link “http://www.example.com”"
en: Ctrl-click to open a link “%s”
sl: S Ctrl+klikom se odpre povezava »%s«

en: _Do not show this message again.
sl: Tega sporočila _ne prikaži več.

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Message has no attachments
sl: Sporočilo nima priloge

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
sl: Zaznane so ključne besede, ki kažejo, da bi sporočilo moralo vsebovati tudi priloge, te pa niso dodane.

en: _Add Attachment...
sl: Dodaj _prilogo ...

en: _Edit Message
sl: Ur_edi sporočilo

en: Attachment Reminder
sl: Opomnik za dodajanje priloge

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
sl: Če se v besedilu sporočila pojavijo ključne besede, ki nakazujejo, da bi sporočilo moralo imeti prilogo, te pa ni, vstavek pokaže opozorilo.

en: Automatic Contacts
sl: Samodejni stiki

note: Enable BBDB checkbox
en: Create _address book entries when sending mails
sl: _Ustvari vnose v imeniku pri odgovarjanju na sporočila

note: File Under setting
en: Set File _under as “First Last”, instead of “Last, First”
sl: Zapis stika naj sledi _obliki »Ime Priimek« in ne »Priimek, Ime«

en: Select Address book for Automatic Contacts
sl: Izberite imenik za samodejne stike

en: Instant Messaging Contacts
sl: Stiki hipnega sporočanja

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
sl: _Uskladi podatke in slike stikov s seznama stikov programa Pidgin

en: Select Address book for Pidgin buddy list
sl: Izberite imenik za seznam stikov Pidgin

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
sl: Uskladi s _seznamom prijateljev

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
sl: Vstavek omogoča samodejno upravljanja imenika stikov.
    
    Program samodejno doda ime in naslov elektronske pošte v imenik, ko prvič odgovorite na sporočilo pošiljatelja. Omogoča tudi dodajanje stikov s seznama prijateljev odjemalca za hipno sporočanje.

en: Importing Outlook Express data
sl: Uvažanje podatkov Outlook Express

en: Outlook DBX import
sl: Uvažanje podatkov Outlook DBX

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
sl: Osebne mape Outlook Express 5/6 (.dbx)

en: Import Outlook Express messages from DBX file
sl: Vstavek omogoča uvažanje sporočil Outlook Express v zapisu DBX.

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
sl: Varnost:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
sl: Osebno

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
sl: Nerazvrščeno

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
sl: Zaščiteno

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
sl: Zaupno

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
sl: Skrivnost

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
sl: Stroga skrivnost

[ctx: email-custom-header]
note: Translators: "None" as an email custom header option in a dialog invoked by Insert->Custom Header from Composer, * indicating the header will not be added to a mail message
en: None
sl: Brez

en: _Custom Header
sl: _Glava sporočila po meri

note: To translators: This string is used while adding a new message header to configuration, to specifying the format of the key values
en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by “;”.
sl: Zapis glave po meri mora vključevati
    določila glave, ločena s podpičjem » ; «.

en: Key
sl: Ključ

en: Values
sl: Vrednosti

en: Custom Header
sl: Glava sporočila po meri

note: For Translators: 'custom header' string is used while adding a new message header to outgoing message, to specify what value for the message header would be added
en: Add custom headers to outgoing mail messages.
sl: Možnost oblikovanja glave po meri za odhajajoča poštna sporočila.

en: Email Custom Header
sl: Glava elektronske pošte po meri

en: Command to be executed to launch the editor:
sl: Ukaz za zagon urejevalnika:

en: For XEmacs use “xemacs”
    For Vim use “gvim -f”
sl: Za XEmacs uporabite ukaz »xemacs»
    Za Vim uporabite ukaz »gvim -f»

en: _Automatically launch when a new mail is edited
sl: _Samodejno zaženi med urejanjem nove pošte

en: Compose in External Editor
sl: Sestavi v zunanjem urejevalniku

en: External Editor
sl: Zunanji urejevalnik

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
sl: Uporabi zunanji urejevalnik besedila za sestavljanje neoblikovanih besedilnih sporočil.

en: Editor not launchable
sl: Urejevalnika ni mogoče zagnati

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
sl: Zunanjega urejevalnika, nastavljenega med možnostmi vstavka, ni mogoče zagnati. Poskusite nastaviti drug urejevalnik.

en: Cannot create Temporary File
sl: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
sl: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke za shranjevanje pošte. Poskusite kasneje.

en: External editor still running
sl: Zunanji urejevalnik je še vedno zagnan

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
sl: Zunanji urejevalnik je še vedno zagnan. Okno sestavljalnika pošte ne more biti zaprto dokler je urejevalnik dejaven.

en: Select a Face Picture
sl: Izbor sličice obraza

en: _Insert Face picture by default
sl: Privzeto _vstavi sličico obraza

en: Load new _Face picture
sl: Naloži novo _sličico obraza

en: Change Face Image
sl: Spremeni sliko obraza

en: Include _Face
sl: Vstavi _sličico obraza

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
sl: Vstavek omogoča pripenjanje majhne sličice obraza k odhajajočim sporočilom.

en: Failed Read
sl: Napaka med branjem

en: The file cannot be read
sl: Datoteke ni mogoče prebrati

en: Invalid Image Size
sl: Neveljavna velikost slike

en: Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
sl: Izberite sliko PNG z razmerjem 48 x 48 točk, katere velikost ne presega 723 bajtov.

en: Incorrect Face Image Byte Size
sl: Nepravilna velikost slike obraza

en: The Face image size is {0} bytes, while it should not be more than 723 bytes. Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
sl: Velikost slike obraza je {0}, omejitev pa je določena pri 723 bajtih. Izberite sliko PNG z razmerjem 48 x 48 točk, katere velikost ne presega te omejitve.

en: Not an image
sl: Ni slika

en: The file you selected does not look like a valid PNG image. Error: {0}
sl: Izbrana datoteka ni veljavna slika PNG. Napaka: {0}

en: Get List _Archive
sl: Pridobi _arhiv seznama

en: Get an archive of the list this message belongs to
sl: Pridobi arhiv seznama, ki mu pripada to sporočilo

en: Copy _Message Archive URL
sl: _Kopiraj naslov URL arhiva sporočila

en: Copy direct URL for the selected message in its archive
sl: Kopiraj naslov URL za izbrano sporočilo v arhivu

en: Get List _Usage Information
sl: Pridobi podatke o _uporabi seznama

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
sl: Pridobi podatke o uporabi seznama, ki mu pripada to sporočilo

en: Contact List _Owner
sl: Stopi v stik z _lastnikom seznama

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
sl: Stop v stik z lastnikom dopisnega seznama, ki mu pripada to sporočilo

en: _Post Message to List
sl: _Objavi sporočilo na seznam

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
sl: Objavi sporočilo na dopisni seznam, ki mu pripada to sporočilo

en: _Subscribe to List
sl: _Naroči se na seznam

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
sl: Naroči se na dopisni seznam, ki mu pripada to sporočilo

en: _Unsubscribe from List
sl: _Prekliči naročnino na seznam

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
sl: Prekliče naročnino na dopisni seznam, ki mu pripada to sporočilo

en: Mailing _List
sl: Dopisni _seznam

en: Mailing List Actions
sl: Dejanja dopisnega seznama

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
sl: Omogoča dejanja za pogoste ukaze dopisnih seznamov (naročila, preklic naročnine ...).

en: Action not available
sl: Dejanje ni na voljo

en: This message does not contain the header information required for this action.
sl: To sporočilo ne vsebuje podatkov o glavi, ki so zahtevani za to dejanje.

en: Posting not allowed
sl: Objavljanje ni dovoljeno

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
sl: Objavljanje na ta dopisni seznam ni dovoljeno. Morda je dopisni seznam le za branje. Za podrobnosti se obrnite na lastnika dopisnega seznama.

en: Send e-mail message to mailing list?
sl: Ali naj bo sporočilo elektronske pošte poslano na dopisni seznam?

en: An e-mail message will be sent to the URL “{0}”. You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
sl: Sporočilo bo poslano na naslov URL »{0}«. Lahko ga pošljete samodejno, ali pa si ga najprej ogledate in ga po potrebi spremenite.
    
    Odgovor z dopisnega seznama bi morali prejeti kmalu.

en: _Send message
sl: Pošlji _sporočilo

en: _Edit message
sl: Ur_edi sporočilo

en: Malformed header
sl: Nepravilno oblikovana glava

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
sl: Glava tega sporočila {0} je nepravilna in je ni mogoče obdelati.
    
    Glava: {1}

en: No e-mail action
sl: Brez dejanja elektronske pošte

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
sl: Dejanja ni bilo mogoče izvesti. Glava tega dejanja ni vsebovala nobenega dejanja, ki bi ga bilo mogoče izvesti.
    
    Glava: {0}

note: Translators: '%d' is the count of mails received.
en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
sl[0]: Prejeli ste %d novih sporočil.
sl[1]: Prejeli ste %d novo sporočilo.
sl[2]: Prejeli ste %d novi sporočili.
sl[3]: Prejeli ste %d nova sporočila.

note: Translators: "From:" is preceding a new mail * sender address, like "From: user@example.com"
en: From: %s
sl: Od: %s

note: Translators: "Subject:" is preceding a new mail * subject, like "Subject: It happened again"
en: Subject: %s
sl: Zadeva: %s

note: Translators: The '%s' is replaced by the folder name, where a new * mail message arrived. Example: "Folder: On This Computer : Inbox"
en: Folder: %s
sl: Mapa: %s

note: Translators: %d is the count of mails received in addition * to the one displayed in this notification.
en: (and %d more) | (and %d more)
sl[0]: (in %d drugih)
sl[1]: (in %d drugo)
sl[2]: (in %d drugi)
sl[3]: (in %d druga)

en: New email in Evolution
sl: Nova pošta v programu Evolution

note: Translators: The '%s' is a mail * folder name.  (e.g. "Show Inbox")
en: Show %s
sl: Pokaži %s

en: _Play sound when a new message arrives
sl: Ob prejemu novih sporočil _predvajaj zvok

en: _Beep
sl: _Pisk

en: Use sound _theme
sl: Uporabi _zvočno temo

en: Play _file:
sl: Predvajaj _datoteko:

en: Select sound file
sl: Izbor zvočne datoteke

en: Select _accounts for which enable notifications:
sl: Izbor _računov, za katere bodo prikazana obvestila:

en: Mail Notification
sl: Obvestilo o novi pošti

en: Notify new messages for _Inbox only
sl: Pokaži obvestilo le za nova sporočila v mapi _prihajajočih sporočil

en: Show _notification when a new message arrives
sl: Ob prejemu novih sporočil pokaži obvestilo

en: Accounts
sl: Računi

en: Notifies you when new mail messages arrive.
sl: Ob prejemu novega sporočila se prikaže obvestilo.

note: To Translators: The full sentence looks like: "Created from a mail by John Doe <john.doe@myco.example>"
en: Created from a mail by %s
sl: Ustvarjeno iz pošte z %s

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Cancel edit of an existing event/memo/task
en: _Cancel
sl: _Prekliči

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Edit an existing event/memo/task
en: _Edit
sl: _Uredi

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to create a New event/memo/task
en: _New
sl: _Nova

en: Selected calendar contains event “%s” already. Would you like to edit the old event?
sl: Izbran koledar že vsebuje dogodek »%s«. Ali želite star vpis ponovno urediti?

en: Selected task list contains task “%s” already. Would you like to edit the old task?
sl: Izbran seznam že vsebuje nalogo »%s«. Ali želite staro nalogo ponovno urediti?

en: Selected memo list contains memo “%s” already. Would you like to edit the old memo?
sl: Izbran seznam že vsebuje opomnik »%s«. Ali želite star opomnik ponovno urediti?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
sl[0]: Izbranih je %d elektronskih sporočil za pretvarjanje v dogodke koledarja. Ali zares želite pretvoriti vse?
sl[1]: Izbrano je %d elektronsko sporočilo za pretvarjanje v dogodke koledarja. Ali zares želite nadaljevati?
sl[2]: Izbrani sta %d elektronski sporočili za pretvarjanje v dogodke koledarja. Ali zares želite nadaljevati?
sl[3]: Izbrana so %d elektronska sporočila za pretvarjanje v dogodke koledarja. Ali zares želite nadaljevati?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
sl[0]: Izbranih je %d elektronskih sporočil za pretvarjanje v naloge. Ali zares želite nadaljevati?
sl[1]: Izbrano je %d elektronsko sporočilo za pretvarjanje v nalogo. Ali zares želite nadaljevati?
sl[2]: Izbrani sta %d elektronski sporočili za pretvarjanje v naloge. Ali zares želite nadaljevati?
sl[3]: Izbrana so %d elektronska sporočila za pretvarjanje v naloge. Ali zares želite nadaljevati?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
sl[0]: Izbranih je %d elektronskih sporočil za pretvarjanje v opomnike. Ali zares želite pretvoriti vse?
sl[1]: Izbrano je %d elektronsko sporočilo za pretvarjanje v opomnik. Ali zares želite nadaljevati?
sl[2]: Izbrani sta %d elektronski sporočili za pretvarjanje v opomnike. Ali zares želite nadaljevati?
sl[3]: Izbrana so %d elektronska sporočila za pretvarjanje v opomnike. Ali zares želite nadaljevati?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
sl: Ali želite nadaljevati s pretvarjanjem preostalih elektronskih sporočil?

en: [No Summary]
sl: [Brez povzetka]

en: Invalid object returned from a server
sl: Strežnik je vrnil neveljaven predmet

en: An error occurred during processing: %s
sl: Prišlo je do napake med obdelavo: %s

en: Cannot open calendar. %s
sl: Ni mogoče odpreti koledarja. %s

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
sl: Izbrani koledar je le za branje, zato dogodka ni mogoče ustvariti. Izberite drug koledar.

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
sl: Izbran seznam nalog je le za branje, zato je ni mogoče ustvariti. Izberite drug seznam.

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
sl: Izbrani seznam opomnikov je le za branje, zato opomnika ni mogoče ustvariti. Izberite drug seznam.

en: Cannot create component: %s
sl: Ni mogoče ustvariti predmeta: %s

en: Create an _Appointment
sl: Ustvari _sestanek

en: Create a new event from the selected message
sl: Ustvari nov dogodek iz izbranega sporočila

en: Create a Mem_o
sl: Ustvari _opomnik

en: Create a new memo from the selected message
sl: Ustvari nov opomnik iz izbranega sporočila

en: Create a _Task
sl: Ustvari _nalogo

en: Create a new task from the selected message
sl: Ustvari novo nalogo iz izbranega sporočila

en: Create a _Meeting
sl: Ustvari _srečanje

en: Create a new meeting from the selected message
sl: Ustvari novo srečanje iz izbranega sporočila

en: Mail-to-Task
sl: Pretvori sporočilo v nalogo

en: Convert a mail message to a task.
sl: Pretvori sporočilo v novo nalogo.

en: Outlook PST import
sl: Uvažanje podatkov Outlook PST

en: Import Outlook messages from PST file
sl: Vstavek omogoča uvažanje sporočil Outlook Express v zapisu PST.

en: Outlook personal folders (.pst)
sl: Osebne mape Outlook (.pst)

en: Destination folder:
sl: Ciljna mapa:

en: _Address Book
sl: _Imenik

en: A_ppointments
sl: _Sestanki

en: _Journal entries
sl: _Dnevnik

en: Importing Outlook data
sl: Uvažanje podatkov iz programa Outlook

en: Calendar Publishing
sl: Objavljanje koledarjev

en: Locations
sl: Mesta

en: Publish calendars to the web.
sl: Vstavek doda možnost objavljanja koledarjev na splet.

en: Could not open %s:
sl: Ni mogoče odpreti %s:

en: There was an error while publishing to %s:
sl: Med objavljanjem v %s je prišlo do napake:

en: Publishing to %s finished successfully
sl: Objavljanje v %s je uspešno končano

en: Mount of %s failed:
sl: Priklop %s je spodletel:

en: Are you sure you want to remove this location?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti to mesto?

note: To Translators: This is shown to a user when creation of a new thread, * where the publishing should be done, fails. Basically, this shouldn't * ever happen, and if so, then something is really wrong.
en: Could not create publish thread.
sl: Ni mogoče objaviti niti sporočil.

en: _Publish Calendar Information
sl: Objavi _podatke o koledarju

en: Free/Busy with Details
sl: Podatki o zasedenosti

en: Daily
sl: Dnevno

en: Weekly
sl: Tedensko

en: Manual (via Actions menu)
sl: Ročno (prek menija Dejanja)

en: Secure FTP (SFTP)
sl: Varen FTP (SFTP)

en: Public FTP
sl: Javni FTP

en: FTP (with login)
sl: FTP (s prijavo)

en: Windows share
sl: Souporaba s sistemom Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sl: Varen WebDAV (HTTPS)

en: Custom Location
sl: Mesto po meri

en: _Publish as:
sl: _Objavi kot:

en: Publishing _Frequency:
sl: _Pogostost objave:

en: Time _duration:
sl: _Trajanje:

en: Sources
sl: Viri

en: Service _type:
sl: _Vrsta storitve:

en: _File:
sl: _Datoteka:

en: P_ort:
sl: _Vrata:

en: Publishing Location
sl: Mesto objave

en: Invalid source UID “%s”
sl: Neveljaven UID vira »%s«

en: New Location
sl: Novo mesto

en: Edit Location
sl: Urejanje mesta

note: Translators: the %F %T is the third argument for a * strftime function.  It lets you define the formatting * of the date in the csv-file.
en: %F %T
sl: %d.%m.%Y %H.%M.%S

en: Description List
sl: Seznam opisov

en: Categories List
sl: Seznam kategorij

en: Comment List
sl: Seznam opomb

en: Contact List
sl: Seznam stikov

en: Start
sl: Začetek

en: End
sl: Konec

en: Due
sl: Datum zapadlosti

en: percent Done
sl: odstotkov končano

en: Attendees List
sl: Seznam udeležencev

en: Modified
sl: Spremenjeno

en: Prepend a _header
sl: Spredaj dodaj _glavo

en: _Value delimiter:
sl: Razmejilnik _vrednosti:

en: _Record delimiter:
sl: Razmejilnik _zapisov:

en: _Encapsulate values with:
sl: _Ovij vrednosti z:

en: A_dvanced options for the CSV format
sl: _Napredne možnosti zapisa CSV

en: Comma separated values (.csv)
sl: Z vejico ločene vrednosti (.csv)

en: Save Selected
sl: Shrani izbrano

en: Save a calendar or task list to disk.
sl: Shrani koledar ali nalogo na disk.

en: _Format:
sl: _Oblika:

en: Select destination file
sl: Izberite ciljno datoteko

en: _Save As
sl: _Shrani kot

en: Save the selected calendar to disk
sl: Shrani izbrani koledar na disk

en: Save the selected memo list to disk
sl: Shrani izbrani seznam opomnikov na disk

en: Save the selected task list to disk
sl: Shrani seznam nalog na disk

en: Sender Validation
sl: Overjanje pošiljatelja

en: Validates sender before sending an e-mail against a list of recipients and for them assigned expected send account.
sl: Overi pošiljatelja pred pošiljanjem elektronskega sporočila na seznam prejemnikov in dodeljenemu računu.

en: Confirm sender address
sl: Potrdi naslov pošiljatelja

en: The message contains recipient “{0}” for which it is set to use sender account “{1}”, but the account “{2}” is used instead.
sl: V sporočilu je naveden prejemnik »{0}«, za katerega je določen pošiljateljski račun »{1}«, a je uporabljen račun »{2}«.

en: _Send Anyway
sl: _Vseeno pošlji

en: Confirm recipient address
sl: Potrdi naslov prejemnika

en: The message contains recipient “{0}”, which does not match recipient pattern “{1}” for the account “{2}”.
sl: V sporočilu je naveden prejemnik »{0}«, za katerega je določen prejemniški vzorec »{1}« za račun »{2}«.

en: Set which account should be used for certain recipient patterns.
    For example, setting recipient as “@company.org” for account “me@company.org” will warn when a recipient containing “@company.org” is not used with the “me@company.org” account.
sl: Nastavitev, kateri račun naj se uporablja za določene vzorce prejemnikov.
    Če na primer za račun »ime.priimek@podjetje.si" nastavite prejemnika z »@podjetje.si«, se bo, če prejemnik, ki vsebuje »@podjetje.si«, ni uporabljen z računom »ime.priimek@podjetje.si«, pojavilo opozorilo.

en: Recipient Contains
sl: Prejemnik vsebuje

en: Account to Use
sl: Račun za uporabo

en: Set which recipient patterns can be used for certain account.
    For example, setting account “me@company.org” for recipients “@company.org” will warn when any of the recipients does not contain “@company.org” when sending with the “me@company.org” account.
sl: Nastavitev vzorcev prejemnikov, ki se lahko uporabljajo za določen račun.
    Če na primer nastavite račun »ime.priimek@podjetje.si« za prejemnike »@podjetje.si«, bo ob pošiljanju z računom »ime.priimek@podjetje.si« prikazano, če kateri koli naveden prejemnik ne vsebuje »i@podjetje.si«.

en: Allow Recipients Which Contain
sl: Dovoli prejemnike, ki vsebujejo

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] or $ORIG[reply-credits], which will be replaced by values from an email you are replying to.
sl: Vstavek za pripravo predlog sporočil omogoča uporabo spremenljivk, kot so $ORIG[subject], $ORIG[to], $ORIG[from] ali $ORIG[body], pri oblikovanju besedila. Spremenljivke so pred pošiljanjem zamenjane z vrednostmi iz izvornega elektronskega sporočila.

en: Saving message template
sl: Shranjevanje predloge sporočila

en: Save _Template
sl: Shrani _predlogo

en: Replace opened Template message
sl: Zamenjaj odprto sporočilo predloge

en: Save as _New Template
sl: Shrani kot _novo predlogo

en: Save as Template
sl: Shrani kot predlogo

en: Repl_y with Template
sl: Odgovori s _predlogo

en: Preparing to go offline…
sl: Priprava za delo brez povezave …

en: Preparing to go online…
sl: Priprava za delo v povezavi …

en: Preparing to quit
sl: Priprava na končanje

en: Preparing to quit…
sl: Priprava na končanje …

en: Open _Settings
sl: _Odpri nastavitve

en: Credentials are required to connect to the destination host.
sl: Za povezavo s ciljnim gostiteljem so zahtevana posebna poverila.

note: Translators: Do NOT translate the five component * names, they MUST remain in English!
en: Start Evolution showing the specified component. Available options are “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, and “memos”
sl: Zaženi program s privzetim pogledom. Na voljo so pogledi »pošta«, »koledar«, »stiki«, »naloge« in »opomniki«

en: Apply the given geometry to the main window
sl: Uveljavi podane nastavitve velikosti na glavnem oknu

en: Start in online mode
sl: Začni v povezanemu načinu

en: Ignore network availability
sl: Prezri razpoložljivost omrežja

en: Forcibly shut down Evolution and background Evolution-Data-Server processes
sl: Prisilno zaustavite procese Evolution in Evolution-Data-Server v ozadju

en: Disable loading of any plugins.
sl: Onemogoči nalaganje vseh vstavkov.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
sl: Onemogoči pladenj predogleda za pošto, stike in naloge.

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
sl: Uvozi naslove URI ali imena datotek podana kot argumenti.

en: View URIs or filenames given as rest of arguments.
sl: Oglejte si URI-je ali imena datotek, ki so navedena kot preostali argumenti.

en: Request a running Evolution process to quit
sl: Zahteva po končanju programa Evolution

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
sl: %s: možnosti --online in --offline ni mogoče uporabiti sočasno.
     Za več podrobnosti zaženite ukaz »%s --help«.

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
sl: %s: možnosti --force-online in --offline ni mogoče uporabiti sočasno.
     Za več podrobnosti zaženite ukaz »%s --help«.

en: Searches
sl: Iskanja

en: Save Search
sl: Shrani iskanje

note: Translators: The "Show:" label precedes a combo box that * allows the user to filter the current view.  Examples of * items that appear in the combo box are "Unread Messages", * "Important Messages", or "Active Appointments".
en: Sho_w:
sl: Po_kaži:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: Sear_ch:
sl: Po_išči:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: i_n
sl: _v

en: Mail Message (eml)
sl: Poštno sporočilo (eml)

en: Website
sl: Spletna stran

en: Saving user interface state
sl: Shranjevanje stanja uporabniškega vmesnika

en: Execute these search parameters
sl: Izvedi te parametre iskanja

en: _Advanced Search…
sl: _Napredno iskanje …

en: Construct a more advanced search
sl: Sestavljanje naprednejšega iskanja

en: Clear the current search parameters
sl: Počisti trenutne parametre iskanja

en: _Edit Saved Searches…
sl: _Uredi shranjena iskanja …

en: Manage your saved searches
sl: Upravljanje s shranjenimi iskanji

en: Click here to change the search type
sl: Kliknite tukaj za zamenjavo vrste iskanja

en: _Find Now
sl: _Najdi zdaj

en: Execute the current search parameters
sl: Izvedi trenutna parametre iskanja

en: _Save Search…
sl: _Shrani iskanje …

en: Save the current search parameters
sl: Shrani trenutne parametre iskanja

en: Show _Menu Bar
sl: Pokaži menijsko _vrstico

en: Show the menu bar
sl: Pokaži menijsko vrstico

en: Show Side_bar
sl: Pokaži s_transko vrstico

en: Show the sidebar
sl: Pokaže stransko vrstico

en: Show _Buttons
sl: Pokaži _gumbe

en: Show the switcher buttons
sl: Pokaže preklopne gumbe

en: Show _Status Bar
sl: Pokaži vrstico _stanja

en: Show the status bar
sl: Pokaže vrstico stanja

en: Show the tool bar
sl: Pokaže orodno vrstico

en: Delete Current View
sl: Izbriši trenutni pogled

en: Save Custom View…
sl: Shrani pogled po meri …

en: Save current custom view
sl: Shrani trenutni pogled po meri

en: Custom View
sl: Pogled po meri

en: Current view is a customized view
sl: Trenutni pogled je prilagojen

en: _New
sl: _Novo

en: Customi_ze…
sl: Prila_godi ...

en: Customize user interface, like toolbar content and shortcuts
sl: Prilagodite uporabniški vmesnik, npr. vsebino orodne vrstice in bližnjice

note: ** Menus **
en: C_urrent View
sl: Tren_utni pogled

en: Saved searches
sl: Shranjena iskanja

en: List of available views
sl: Seznam razpoložljivih pogledov

en: List of saved searches
sl: Seznam shranjenih iskanj

en: List of views
sl: Seznam pogledov

en: _Icons Only
sl: Le _ikone

en: Display window buttons with icons only
sl: Pokaže gumbe okna le z ikonami

en: _Text Only
sl: _Le besedilo

en: Display window buttons with text only
sl: Pokaže gumbe okna le z besedilom

en: Icons _and Text
sl: I_kone in besedilo

en: Display window buttons with icons and text
sl: Pokaže gumbe okna z ikonami in besedilom

en: Tool_bar Style
sl: Slog orodne _vrstice

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
sl: Pokaži gumbe okna z uporabo nastavitev orodnih vrstic namizja

[ctx: toolbar-button]
en: New
sl: Novo

en: Select view: %s
sl: Izbor pogleda: %s

en: Delete view: %s
sl: Izbriši pogled: %s

en: Categories Editor
sl: Urejevalnik kategorij

en: Bug Buddy is not installed.
sl: Program Bug Buddy ni nameščen.

en: Bug Buddy could not be run.
sl: Programa Bug buddy ni mogoče zagnati.

en: Collect_ion Account
sl: _Zbirni račun

en: Create a new collection account
sl: Ustvari nov zbirni račun

en: _About
sl: _O programu

en: Show information about Evolution
sl: Pokaži podatke o programu Evolution

en: _Accounts
sl: _Računi

en: Configure Evolution Accounts
sl: Nastavitve računov Evolution

en: _Close Window
sl: _Zapri okno

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: Open the Evolution User Guide
sl: Odpre uporabniško pomoč programa

en: I_mport…
sl: _Uvozi …

en: Import data from other programs
sl: Uvozi podatke iz drugih programov

en: New _Window
sl: Novo _okno

en: Create a new window displaying this view
sl: Ustvari novo okno s prikazom tega pogleda

en: Available Cate_gories
sl: Razpoložljive _kategorije

en: Manage available categories
sl: Upravljanje z razpoložljivimi kategorijami

en: _Quit
sl: _Končaj

en: Exit the program
sl: Izhod iz programa

en: _Keyboard Shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice

en: Show keyboard shortcuts
sl: Pokaži tipkovne bližnjice‫

en: Show _WebKit GPU information
sl: Pokaži podatke _WebKit GPU

en: Show WebKit GPU information page in the preview panel
sl: Pokaži podrobnosti strani GPU WebKit v oknu predogleda

en: Submit _Bug Report…
sl: Pošlji _poročilo o hrošču …

en: Submit a bug report using Bug Buddy
sl: Pošlji poročilo o hrošču z uporabo progama Bug buddy

en: _Work Offline
sl: _Delo brez povezave

en: Put Evolution into offline mode
sl: Nadaljuje v načinu brez povezave

en: _Work Online
sl: _Delo s povezavo

en: Put Evolution into online mode
sl: Nadaljuje v povezanem načinu

en: Lay_out
sl: Razp_oreditev

en: _Search
sl: I_skanje

en: _Switcher Appearance
sl: Videz _preklopnika

en: _Window
sl: _Okno

en: Page Set_up…
sl: Nastavitev _strani …

en: Change the page settings for your current printer
sl: Spremeni nastavitve strani pred tiskanjem

en: Switch to %s
sl: Preklopi na %s

note: Translators: This is used for the main window title.
en: %s — Evolution
sl: %s – Evolution

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them at
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
sl: Pozdravljeni! Zahvaljujemo se vam za čas, ki ste si ga vzeli
    za preizkus predstavitvene različice paketa Evolution.
    
    Ta različica programa še ni povsem stabilna, zato nekatere
    zmogljivosti niso dokončane, ali pa ne delujejo pravilno.
    
    Če želite stabilno različico, predlagamo, da preizkusno
    odstranite in namesto nje namestite različico %s.
    
    Če naletite na hrošča, oddajte poročilo na naslovu
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    Ta program je objavljen brez kakršnegakoli jamstva in
    ni primeren za osebe, ki doživljajo nasilne napade jeze.
    
    Upamo, da boste uživali v programskih rešitvah, mi pa
    z nestrpnostjo pričakujemo vaše prispevke!

en: Thanks
    The Evolution Team
sl: Hvala!
    Ekipa Evolution

en: Do not tell me again
sl: Ne opozarjaj več

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
sl: Programa ni mogoče zagnati. Morda se že zagnani primerek program ne odziva. Sistemska napaka: %s

en: Importing...
sl: Poteka uvažanje ...

en: Upgrade from previous version failed:
sl: Nadgradnja iz prejšnje različice ni uspela:

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
sl: {0}
    
    V primeru nadaljevanja morda do nekaterih starih podatkov dostop ne bo več mogoč.

en: Continue Anyway
sl: Vseeno nadaljuj

en: Quit Now
sl: Končaj takoj

en: Cannot upgrade directly from version {0}
sl: Nadgradnja neposredno z različice {0} ni mogoča

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
sl: Evolution ne podpira neposredne nadgradnje z različice {0}. Namesto tega poskusite najprej posodobiti na Evolution 2 in nato na Evolution 3.

en: Close Evolution with pending background operations?
sl: Ali želite končati program z dejavnimi ozadnjimi opravili?

en: Evolution is taking a long time to shut down, possibly due to network connectivity issues. Would you like to cancel all pending operations and close immediately, or keep waiting?
sl: Program nenavadno dolgo zaključuje opravila, najverjetneje zaradi težav s povezavo. Ali želite preklicati vsa opravila na čakanju in takoj zapreti program ali počakati, da se vsa opravijo?

en: _Close Immediately
sl: _Končaj takoj

en: Keep _Waiting
sl: Čakaj _še naprej

en: Failed to get values from “{0}”
sl: Pridobivanje vrednosti iz »{0}« je spodletelo.

en: Failed to invoke authenticate for “{0}”
sl: Overitev na strežniku za »{0}« je spodletela.

en: Failed to connect “{0}”
sl: Povezovanje s »{0}« je spodletelo.

en: _Reconnect
sl: Ponovno _poveži

en: Failed to connect address book “{0}”
sl: Povezovanje s imenikom »{0}« je spodletelo.

en: Failed to connect calendar “{0}”
sl: Povezovanje s koledarjem »{0}« je spodletelo.

en: Failed to connect mail account “{0}”
sl: Povezovanje s poštnim računom »{0}« je spodletelo.

en: Failed to connect memo list “{0}”
sl: Povezovanje s seznamom opomnikov »{0}« je spodletelo.

en: Failed to connect task list “{0}”
sl: Povezovanje s seznamom nalog »{0}« je spodletelo.

en: Failed to prompt for credentials for “{0}”
sl: Povpraševanje po poverilih za »{0}« je spodletelo.

en: Failed to finish trust prompt for “{0}”
sl: Potrjevanje poveril za »{0}« je spodletelo.

en: SSL certificate for “{0}” is not trusted.
sl: Digitalno potrdilo SSL za »{0}« ni vredno zaupanja.

en: Reason: {1}
sl: Vzrok: {1}

en: _View Certificate
sl: _Poglej potrdila

en: SSL certificate for address book “{0}” is not trusted.
sl: Digitalno potrdilo SSL za imenik »{0}« ni vredno zaupanja.

en: SSL certificate for calendar “{0}” is not trusted.
sl: Digitalno potrdilo SSL za koledar »{0}« ni vredno zaupanja.

en: SSL certificate for mail account “{0}” is not trusted.
sl: Digitalno potrdilo SSL za poštni račun '{0} ni vredno zaupanja.

en: SSL certificate for memo list “{0}” is not trusted.
sl: Digitalno potrdilo SSL za seznam opomnikov »{0}« ni vredno zaupanja.

en: SSL certificate for task list “{0}” is not trusted.
sl: Digitalno potrdilo SSL za seznam nalog »{0}« ni vredno zaupanja.

en: Menu Bar is hidden
sl: Menijska vrstica je vidna

en: Press the “Alt” key to access the Menu Bar again.
sl: Pritisnite tipko »Alt« za ponovni dostop do menijske orodne vrstice.

en: _Show Menu Bar
sl: Pokaži menijsko _vrstico

en: Certificate “%s” is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
sl: Potrdilo »%s« je potrdilo CA.
    
    Nastavitve zaupanja:

en: Certificate Name
sl: Ime potrdila

en: Issued To Organization
sl: Izdano za ustanovo

en: Issued To Organizational Unit
sl: Izdano za oddelek ustanove

en: Serial Number
sl: Zaporedna številka

en: Purposes
sl: Nameni

en: Issued By
sl: Izdajatelj

en: Issued By Organization
sl: Izdano s strani ustanove

en: Issued By Organizational Unit
sl: Izdano s strani oddelka ustanove

en: Issued
sl: Izdano

en: Expires
sl: Poteče

en: SHA256 Fingerprint
sl: Prstni odtis SHA256

en: SHA1 Fingerprint
sl: Prstni odtis SHA1

en: MD5 Fingerprint
sl: Prstni odtis MD5

en: Email Address
sl: Elektronski naslov

en: Select a file to backup your key and certificate…
sl: Izberite datoteko za varnostno kopiranje varnostnega ključa in potrdila …

note: To Translators: * %s-backup.p12 is the default file name suggested by the file selection dialog, * when a user wants to backup one of her/his private keys/certificates. * For example: gnomedev-backup.p12
en: %s-backup.p12
sl: %s-varnostna_kopija.p12

en: Backup Certificate
sl: Potrdilo varnostne kopije

note: filename selection
en: _File name:
sl: _Ime datoteke:

note: FIXME when gtk_file_chooser_button allows GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_SAVE use it
en: Please select a file…
sl: Izbor datoteke …

en: _Include certificate chain in the backup
sl: V varnostno kopijo v_ključi verige potrdil

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: The certificate backup password you set here protects the backup file that you are about to create.
    You must set this password to proceed with the backup.
sl: Geslo varnostne kopije potrdila, ki ste ga nastavili, je namenjen zaščiti varnostne kopije datoteke, ki jo boste ustvarili.
    Geslo je treba vpisati, če želite nadaljevati z varnostnim kopiranjem.

en: _Repeat Password:
sl: Ponovi _geslo:

en: Passwords do not match
sl: Gesli se ne ujemata

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: Important:
    If you forget your certificate backup password, you will not be able to restore this backup later.
    Please record it in a safe location.
sl: Pomembno:
    V kolikor pozabite geslo varnostne kopije potrdila, kopije ne bo mogoče več obnoviti!
    Zabeležite si geslo na varno mesto.

en: No file name provided
sl: Ni podanega imena datoteke

en: Failed to backup key and certificate
sl: Ustvarjanje varnostne kopije ključa in potrdila je spodletelo

en: Select a certificate to import…
sl: Izbor potrdila za uvoz …

en: Failed to import certificate
sl: Uvažanje potrdila je spodletelo

[ctx: CamelTrust]
en: Ask when used
sl: Vprašaj za uporabo

[ctx: CamelTrust]
en: Never
sl: Nikoli

[ctx: CamelTrust]
en: Marginally
sl: Delno

[ctx: CamelTrust]
en: Fully
sl: Polno

[ctx: CamelTrust]
en: Ultimately
sl: Popolno

[ctx: CamelTrust]
en: Temporarily
sl: Začasno

en: Change certificate trust
sl: Spremeni zaupanje potrdila

en: Change trust for the host “%s”:
sl: Zamenjaj določilo zaupanja za gostitelja »%s«:

[ctx: CamelTrust]
en: _Ask when used
sl: _Vprašaj za potrditev ob uporabi

[ctx: CamelTrust]
en: _Never trust this certificate
sl: _Ne zaupaj potrdilu

[ctx: CamelTrust]
en: _Temporarily trusted (this session only)
sl: _Začasno sprejmi potrdilo (le za trenutno sejo)

[ctx: CamelTrust]
en: _Marginally trusted
sl: _Delno potrdi

[ctx: CamelTrust]
en: _Fully trusted
sl: _Potrdi kot varno

[ctx: CamelTrust]
en: _Ultimately trusted
sl: _Popolno zaupaj

en: Before trusting this site, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
sl: Preden zaupate temu spletnemu mestu, preglejte njegovo potrdilo, ravnanje in postopke (če so na voljo).

en: _Display certificate
sl: _Pokaži potrdilo

en: You have certificates on file that identify these mail servers:
sl: Imate datoteke potrdil, ki ugotavljajo istovetnost naslednjih poštnih strežnikov:

en: Host name
sl: Ime gostitelja

en: Issuer
sl: Izdajatelj

en: Fingerprint
sl: Prstni odtis

en: Trust
sl: Zaupanje

en: _Edit Trust
sl: _Uredi zaupanje

en: All PKCS12 files
sl: Vse datoteke PKCS12

en: All email certificate files
sl: Datoteke potrdil za overjanje elektronske pošte

en: All CA certificate files
sl: Vsa CA potrdila

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
sl: Ker zaupate odgovornemu pooblastitelju potrdil, zaupate tudi pristnosti tega potrdila, razen če določite drugače

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
sl: Ker ne zaupate pooblastitelju potrdil, ne zaupate tudi pristnosti tega potrdila, razen če določite drugače

en: Enter the password for “%s”, token “%s”
sl: Vnesite geslo za »%s«, žetona »%s«

en: Enter the password for “%s”
sl: Vnesite geslo za »%s«

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
sl: Vnesite geslo za podatkovno zbirko potrdil

en: Enter new password
sl: Vnesite novo geslo

en: Select certificate
sl: Izbor potrdila

en: You have certificates from these organizations that identify you:
sl: Vstavljena so potrdila ustanov, ki ugotavljajo istovetnost:

en: Certificates Table
sl: Razpredelnica potrdil

note: This is a verb, as in "make a backup".
en: _Backup
sl: _Varnostna kopija

en: Backup _All
sl: V_arnostna kopija vsega

en: Your Certificates
sl: Osebna potrdila

en: You have certificates on file that identify these people:
sl: Imate datoteke potrdil, ki ugotavljajo istovetnost naslednjih ljudi:

en: Contact Certificates
sl: Potrdila stika

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
sl: Imate datoteke potrdil, ki ugotavljajo istovetnost naslednjih overiteljev:

en: Authorities
sl: Overitelji

en: Certificate Authority Trust
sl: Zaupanje pooblastitelju potrdil

en: Trust this CA to identify _websites.
sl: Zaupaj overitelju potrdil CA pri ugotavljanju istovetnosti _spletnih strani.

en: Trust this CA to identify _email users.
sl: Zaupaj overitelju potrdil CA pri ugotavljanju istovetnosti _uporabnikov elektronske pošte.

en: Trust this CA to identify _software developers.
sl: Zaupaj overitelju potrdil CA pri ugotavljanju istovetnosti _razvijalcev programske opreme.

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
sl: Preden zaupate tej CA za poljuben namen, si oglejte njeno potrdilo, ravnanje in postopke (če so na voljo).

en: Email Certificate Trust Settings
sl: Nastavitve zaupanja potrdil elektronske pošte.

en: _Edit CA Trust
sl: Ur_edi zaupanje CA

en: Trust the authenticity of this certificate
sl: Zaupaj pristnosti tega potrdila

en: Do not trust the authenticity of this certificate
sl: Ne zaupaj pristnosti tega potrdila

en: C_ertificate:
sl: _Potrdilo:

note: x509 certificate usage types
en: Sign
sl: Podpiši

en: Encrypt
sl: Šifriraj

en: Certificate already exists
sl: Potrdilo že obstaja

en: PKCS12 File Password
sl: Geslo datoteke PKCS12

en: Enter password for PKCS12 file:
sl: Vnesite geslo za datoteko PKCS12:

en: Unable to create export context, err_code: %i
sl: Ni mogoče ustvariti vsebine izvoza. Koda napake je: %i

en: Unable to setup password integrity, err_code: %i
sl: Ni mogoče nastaviti gesla; koda napake: %i

en: Unable to create safe bag, err_code: %i
sl: Ni mogoče ustvariti varnega arhiva. Koda napake je: %i

en: Unable to add key/cert to the store, err_code: %i
sl: Ni mogoče dodati ključa ali potrdila v shrambo. Koda napake je: %i

en: Unable to write store to disk, err_code: %i
sl: Ni mogoče zapisati shrambe na disk. Koda napake je: %i

en: Imported Certificate
sl: Uvoženo potrdilo
