fontforge - en to ka_GE translation catalogue (1927 entries)

en: 
    Layers:
ka_GE: 
    შრეები:

en:   Ignoring '%c%c%c%c'
ka_GE:   უგულებელყოფილია „%c%c%c%c“

en:   Ignoring '%c%c%c%c' %s
ka_GE:   უგულებელყოფილია „%c%c%c%c“ %s

en:  Adding a size will create it by scaling.
ka_GE:  ზომის დამატებით შეიქმნება ფარდობით.

en:  Adding a size will create it.
ka_GE:  ზომის დამატებით შეიქმნება.

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad kerning class table, ignored
ka_GE:  შემოკვეცის კლასის უმართებულო ცხრილი, უგულებელყოფილია

en:  Bad ligature table, ignored
ka_GE:  გადაბმების გაუმართავი ცხრილი, უგულებელყოფილია

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad pairwise kerning table, ignored
ka_GE:  შემოკვეცილი წყვილების უმართებულო ცხრილი, უგულებელყოფილია

en:  Curvature: %g
ka_GE:  სიმრუდე: %g

en:  Curvature: %g  Radius: %g
ka_GE:  სიმრუდე: %g  რადიუსი: %g

en:  Next CP
ka_GE:  შემდ. მოსაჭიდი

en:  Prev CP
ka_GE:  წინა მოსაჭიდი

en:  Removing a size will delete it.
ka_GE:  ზომის მოცილების შედეგად წაიშლება.

note: GT: The space in front of "Same" makes things line up better
en:  Same as Fontname
ka_GE:  შრიფტის სახელის მსგავსი

en: %.100s is not in a known format (or uses features of that format fontforge does not support, or is so badly corrupted as to be unreadable)
ka_GE: %.100s უცნობი სახისაა (ან იმ სახის თვისებებს იყენებს, რომელთაც FontForge ვერ აღიქვამს, ანდა ისეა დაზიანებული, რომ ვერ იკითხება)

note: GT: This is the title for a window showing an outline character GT: It will look something like: GT:  exclam at 33 from Arial GT: $1 is the name of the glyph GT: $2 is the glyph's encoding GT: $3 is the font name GT: $4 is the changed flag ('*' for the changed items)
en: %1$.80s at %2$d from %3$.90s%4$s
ka_GE: %1$.80s უჯრაში %2$d შრიფტიდან %3$.90s%4$s

note: GT: This is the title for a window showing a bitmap character GT: It will look something like: GT:  exclam at 33 size 12 from Arial GT: $1 is the name of the glyph GT: $2 is the glyph's encoding GT: $3 is the pixel size of the bitmap font GT: $4 is the font name
en: %1$.80s at %2$d size %3$d from %4$.80s
ka_GE: %1$.80s უჯრაში %2$d ზომით%3$d შრიფტიდან %4$.80s

note: GT: The user is trying to open a font file which contains multiple fonts and GT: has asked for a font which is not in that file.
en: %1$s is not in font file
ka_GE: %1$s არაა შრიფტის ფაილი

en: %s
    Proceed anyway?
ka_GE: %s
    განაგრძობთ მაინც?

note: GT: There are various broad classes of lookups here and the first string GT: describes those: "Contextual Positioning", Contextual Substitution", etc. GT: Each of those may be formatted in 3 different ways: by (or perhaps using GT: would be a better word) glyphs, classes or coverage tables. GT: So t
en: %s by %s
ka_GE: %s %sს მიხედვით

note: GT: This string is used to generate a name for each OpenType lookup. GT: The %s will be filled with the user friendly name of the feature used to invoke the lookup GT: The second %s (if present) is the script GT: While the %d is the index into the lookup list and is used to disambiguate it GT: In ca
en: %s in %s lookup %d
ka_GE: %s დამწერლობისთვის %s ცნობარში %d

en: %s is not in %.100s
ka_GE: %s ფაილს არ შეიცავს %.100s

en: %s kerning class %d
ka_GE: %s შემოკვეცის კლასი %d

note: GT: This string is used to generate a name for an OpenType lookup subtable. GT:  %s is the lookup name
en: %s subtable
ka_GE: %s ქვეცხრილი

en: %s:%d Unexpected character %c (%d)
ka_GE: %s:%d მოულოდნელი სიმბოლო %c (%d)

en: '%s' is not the name of a currently known plugin
ka_GE: „%s“ არ ემთხვევა ამჟამად ცნობილი მოდულების სახელებს

en: 'kern' Horizontal Kerning Table
ka_GE: 'kern' ცხრილი თარაზული შემოკვეცისთვის

en: (Adobe now considers XUID/UniqueID unnecessary)
ka_GE: (Adobe მიიჩნევს, რომ XUID/UniqueID აღარაა აუცილებელი)

en: (Define "Almost")
ka_GE: (განსაზღვრეთ „თითქმის“)

en: 1250, Latin-2 (Eastern Europe)
ka_GE: 1250, ლათინური-2 (აღმოსავლეთ ევროპა)

en: 1251, Cyrillic
ka_GE: 1251, კირილიცა

en: 1252, Latin-1
ka_GE: 1252, ლათინური-1

en: 1253, Greek
ka_GE: 1253, ბერძნული

en: 1256, Arabic
ka_GE: 1256, არაბული

en: 32x8 cell window
ka_GE: 32x8 უჯრიანი ფანჯარა

en: 3D Buttons
ka_GE: სივრცული ღილაკები

en: 3D Dark Edge Color
ka_GE: სივრცული კიდის მუქი ფერი

en: 3D Light Edge Color
ka_GE: სივრცული კიდის ღია ფერი

en: 3D Look
ka_GE: სივრცული იერსახე

en: 708, Arabic ASMO 708
ka_GE: 708, არაბული (ASMO 708)

en: 737, Greek; former 437 G
ka_GE: 737, ბერძნული; ყოფილი 437 G

en: 852, Latin 2
ka_GE: 852, ლათინური 2

en: 855, IBM Cyrillic; primarily Russian
ka_GE: 855, IBM კირილიცა; ძირითადად რუსული

en: 864, Arabic
ka_GE: 864, არაბული

en: 869, IBM Greek
ka_GE: 869, IBM-ბერძნული

en: < _Prev
ka_GE: < _წინ

en: A Font Family name is required
ka_GE: შრიფტის კრებულის სახელი აუცილებელია

en: A glyph name must be ASCII, without spaces and may not contain the characters "([{<>}])/%%", and should contain only alphanumerics, periods and underscores
ka_GE: ასონიშნის დასახელება, უნდა იყოს ASCII, დაშორებებისა და მოცემული სიმბოლოების გარეშე „([{<>}])/%%“, შეიძლება შეიცავდეს ხაზგასმულ ასო-ციფრებსა და წერტილს.

en: A grouping of elements
ka_GE: დაჯგუფებული ნაწილები

en: A language tag on line %d (%s) is too long.  It may be at most 4 letters
ka_GE: ენის ჭდე ხაზზე %d (%s) ზედმეტად გრძელია.  უნდა იყოს არაუმეტეს 4 ასო

en: A language tag on line %d (%s) should be in ASCII.
ka_GE: ენის ჭდე ხაზზე %d (%s) უნდა იყოს ASCII.

en: A line is "almost" horizontal (or vertical)
    if the coordinates are within this many em-units
ka_GE: ხაზი „თითქმის“ თარაზულია (ან შვეული)
    თუ მისი კოორდინატები უმეტესად თავსდება ამ ერთეულებში

en: A list of glyphs:
ka_GE: ასონიშნების სია:

en: A separator line drawn across a dialog or in a menu
ka_GE: გამყოფი ხაზი ფანჯრებში ან მენიუში

en: A tag must be 4 ASCII characters
ka_GE: ჭდე უნდა იყოს 4 ASCII სიმბოლოთი

en: AMS Names
ka_GE: AMS სახელები

en: A_dd Extrema
ka_GE: წვერ_ოს დამატება

en: Active Hints
ka_GE: მოქმედი მიმთ.

en: Active Layer Color
ka_GE: მოქმედი შრის ფერი

en: Active Layer: %s (%s)
ka_GE: მოქმედი შრე: %s (%s)

en: Active Thick Layer Color
ka_GE: მოქმედი შრის მსხვილი ფერი

en: Active Tool Color
ka_GE: მოქმედი ხელსაწყოს ფერი

en: Add
ka_GE: დამატება

en: Add All Extrema
ka_GE: ყველა წვეროს დამატება

en: Add Encoding Name...
ka_GE: დაშიფვრის სახელის დამატება...

en: Add Encoding Slots...
ka_GE: დასაშიფრი ადგილების დამატება...

en: Add Good Extrema
ka_GE: მართებული წვეროს დამატება

en: Add Language to Script...
ka_GE: ენის დამატება დამწერლობისთვის...

en: Add Lookup
ka_GE: ცნობარის დამატება

en: Add Subscripts/Superscripts...
ka_GE: ხაზზედა/ხაზქვედა ნიშნების დამატება...

en: Add _Small Capitals...
ka_GE: მ_ცირე მთავრულის დამატება...

en: Add a corner point
ka_GE: კუთხის წერტილის დამატება

en: Add a curve point
ka_GE: მრუდის წერტილის დამატება

en: Add a curve point always either horizontal or vertical
ka_GE: მრუდის წერტილი მხოლოდ თარაზულად ან შვეულად

en: Add a left "tangent" point
ka_GE: მარცხნივ მიმართული „მხების“ წერტილის დამატება

en: Add a new layer
ka_GE: ახალი შრის დამატება

en: Add a point, then drag out its control points
ka_GE: წერტილის დამატება, გადაადგილება და მართვა

en: Add a right "tangent" point
ka_GE: მარჯვნივ მიმართული „მხების“ წერტილის დამატება

en: Add a subtable to which lookup?
ka_GE: რომეცლ ცნობარს დაემატოს ქვეცხრილი?

en: Add a tangent point
ka_GE: მხების წერტილის დამატება

en: Adding points at Extrema...
ka_GE: კიდურა წერტილების დამატება...

en: Additional arguments for autotrace program:
ka_GE: დამატებითი არგუმენტები თვითგამომხაზველი პროგრამისთვის:

note: GT: "Adjust" here means Device Table based pixel adjustments, an OpenType GT: concept which allows small corrections for small pixel sizes where GT: rounding errors (in kerning for example) may smush too glyphs together GT: or space them too far apart. Generally not a problem for big pixelsizes
en: Adjust
ka_GE: გამართვა

en: Adlam
ka_GE: ადლამი

en: Adobe Glyph List
ka_GE: Adobe ასონიშნების სია

en: Adobe Standard
ka_GE: Adobe-ის სტანდარტი

en: Adobe's fontname spec (5088.FontNames.pdf) says that fontnames should not be longer than 29 characters. Do you want to continue anyway?
ka_GE: Adobe-ის შრიფტის სახელთა მახასიათებლების (5088.FontNames.pdf) მიხედვით, დასახელება არ უნდა შედგებოდეს არაუმეტეს 29 სიმბოლოსგან. გსურთ, მაინც განაგრძოთ?

en: Advance Width Col
ka_GE: გაფართოებული სიგანის ფერი

en: Advance Width Metrics For %.50s
ka_GE: გაფართოებული სიგანის აზომვები – %.50s

en: Advance Width as a Bar
ka_GE: გაფართ. სიგანე ზოლით

en: Advance Width as a Line
ka_GE: გაფართ. სიგანე ხაზით

en: Advance Width does not change.
ka_GE: გაფართოებული სიგანე არ შეიცვლება.

en: Advance width of glyph %.30s must be less than 127
ka_GE: %.30s ასონიშნის გაფართობული სიგანე უნდა იყოს არაუმეტეს 127

en: Afm Save Failed
ka_GE: Afm ვერ შეინახა

en: After rotating or skewing a glyph you should probably apply Element->Add Extrema
ka_GE: ასონიშნის მობრუნების ან გადახრის შემდგომ სასურველია გამოიყენოთ „შემადგენელი → წვეროს წერტილის დამატება“

en: Ahead Classes
ka_GE: მომდევნო კლასები

en: Ahom
ka_GE: აჰომი

en: Align Points
ka_GE: წერტილების სწორება

en: All Files
ka_GE: ყველანაირი ფაილი

en: All Glyphs
ka_GE: ყველა ასონიშანი

en: All glyphs
ka_GE: ყველა ასონიშანი

en: Allow _curve smoothing
ka_GE: _მრუდის დაგლუვების საშუალება

en: Allow _removal of extrema
ka_GE: წვეროს მო_ცილების ნებართვა

en: Allows you to select optional behavior when generating the font
ka_GE: დამატებითი მოქმედების მითითების საშუალება შრიფტის დამზადებისას

en: Almost Horizontal/Vertical Curves
ka_GE: თითქმის თარ./შვეულ. მრუდები

en: Almost Horizontal/Vertical Lines
ka_GE: თითქმის თარაზული/შვეული ხაზები

en: Alphabetic Presentation Forms
ka_GE: ანბანურის წარმოსადგენი ჩანაწერები

en: Also enable preview mode when the space bar is pressed.
ka_GE: შეთვალიერების ჩართვა ჰარის ღილაკზე დაჭერისას.

en: An SVG font without a familyname value might not be usable.
ka_GE: SVG შრიფტი, კრებულის სახელის მიუთითებლად, გამოუსადეგარი იქნება.

en: An outline font editor
ka_GE: მოხაზული შრიფტების ჩასასწორებელი

en: Anatolian Hieroglyphs
ka_GE: ანატოლიური იეროგლიფები

en: Ancient Greek Musical Notation
ka_GE: ძველბერძნული სანოტო დამწერლობა

en: Ancient Greek Numbers
ka_GE: ძველბერძნული რიცხვები

en: Ancient Ligatures (Obsolete)
ka_GE: უძველესი გადაბმები (გაუქმებული)

en: Ancient Symbols
ka_GE: უძველესი ნიშნები

en: Angle:
ka_GE: კუთხე:

en: Appea_rance Editor...
ka_GE: იე_რსახის ჩასწორება...

en: Apple and MS/Adobe differ about the format of truetype and opentype files
    This allows you to select which standard to follow for your font.
    The main differences are:
     The requirements for the 'postscript' name in the name table conflict
     Bitmap data are stored in different tables
     Scaled composite characters are treated differently
     Use of GSUB rather than morx(t)/feat
     Use of GPOS rather than kern/opbd
     Use of GDEF rather than lcar/prop
ka_GE: Apple და MS/Adobe განსხვავებული სახით ადგენენ TrueType- და OpenType-ფაილებს.
    ამით აირჩევთ, რომელ სტანდარტს უნდა დაექვემდებაროს შრიფტი.
    ძირითადი განსხვავებებია:
     არათავსებადი მახასიათებლები „PostScript-სახელებისთვის“ სახელთა ცხრილში
     ბიტური მონაცემები ინახება სხვადასხვა ცხრილში
     ზომაშეცვლილი შეერთებული ასონიშნები მუშავდება სხვანაირად
     უპირატესად გამოიყენება GSUB, ვიდრე morx(t)/feat
     უპირატესად გამოიყენება GPOS, ვიდრე kern/opbd
     უპირატესად გამოიყენება GDEF, ვიდრე lcar/prop

en: Apple and MS/Adobe differ about the format of truetype and opentype files
    This allows you to select which standard to follow for your font.
    The main differences are:
     The requirements for the 'postscript' name in the name table conflict
     Bitmap data are stored in different tables
     Scaled composite glyphs are treated differently
     Use of GSUB rather than morx(t)/feat
     Use of GPOS rather than kern/opbd
     Use of GDEF rather than lcar/prop
ka_GE: Apple და MS/Adobe განსხვავებული სახით ადგენენ TrueType- და OpenType-ფაილებს.
    ამით აირჩევთ, რომელ სტანდარტს უნდა დაექვემდებაროს შრიფტი.
    ძირითადი განსხვავებებია:
     არათავსებადი მახასიათებლები „PostScript-სახელებისთვის“ სახელთა ცხრილში
     ბიტური მონაცემები ინახება სხვადასხვა ცხრილში
     ზომაშეცვლილი შეერთებული სიმბოლოები მუშავდება სხვანაირად
     უპირატესად გამოიყენება GSUB, ვიდრე morx(t)/feat
     უპირატესად გამოიყენება GPOS, ვიდრე kern/opbd
     უპირატესად გამოიყენება GDEF, ვიდრე lcar/prop

en: Apple and MS/Adobe differ about the format of truetype and opentype files.
    This controls the default setting of the Apple checkbox in the
    File->Generate Font dialog.
    The main differences are:
     Bitmap data are stored in different tables
     Scaled composite glyphs are treated differently
     Use of GSUB rather than morx(t)/feat
     Use of GPOS rather than kern/opbd
     Use of GDEF rather than lcar/prop
    If both this and OpenType are set, both formats are generated
ka_GE: Apple და MS/Adobe განსხვავებული სახით ადგენენ TrueType- და OpenType-ფაილებს.
    სწორედ ამას განსაზღვრავს Apple-ის მოსანიშნი უჯრა
    ფაილი->შრიფტების შედგენის სარკმელში.
    ძირითადი განსხვავებებია:
     ბიტური მონაცემები ინახება სხვადასხვა ცხრილში
     ზომაშეცვლილი შეერთებული ასონიშნები მუშავდება სხვანაირად
     უპირატესად გამოიყენება GSUB, ვიდრე morx(t)/feat
     უპირატესად გამოიყენება GPOS, ვიდრე kern/opbd
     უპირატესად გამოიყენება GDEF, ვიდრე lcar/prop
    თუ ორივე, ეს და OpenType მიეთითება, ორივე სახით შეიქმნება

en: Apple and MS/Adobe differ about the format of truetype and opentype files.
    This controls the default setting of the OpenType checkbox in the
    File->Generate Font dialog.
    The main differences are:
     Bitmap data are stored in different tables
     Scaled composite glyphs are treated differently
     Use of GSUB rather than morx(t)/feat
     Use of GPOS rather than kern/opbd
     Use of GDEF rather than lcar/prop
    If both this and Apple are set, both formats are generated
ka_GE: Apple და MS/Adobe განსხვავებული სახით ადგენენ TrueType- და OpenType-ფაილებს.
    სწორედ ამას განსაზღვრავს OpenType-ის მოსანიშნი უჯრა
    ფაილი->შრიფტების შედგენის სარკმელში.
    ძირითადი განსხვავებებია:
     ბიტური მონაცემები ინახება სხვადასხვა ცხრილში
     ზომაშეცვლილი შეერთებული ასონიშნები მუშავდება სხვანაირად
     უპირატესად გამოიყენება GSUB, ვიდრე morx(t)/feat
     უპირატესად გამოიყენება GPOS, ვიდრე kern/opbd
     უპირატესად გამოიყენება GDEF, ვიდრე lcar/prop
    თუ ორივე, ეს და Apple მიეთითება, ორივე სახით შეიქმნება

en: Apps
ka_GE: აპები

en: Arabic
ka_GE: არაბული

en: Arabic (& Supplement)
ka_GE: არაბული (დანართიანად)

en: Arabic (Algeria)
ka_GE: არაბული (ალჟირი)

en: Arabic (Bahrain)
ka_GE: არაბული (ბაჰრეინი)

en: Arabic (Egypt)
ka_GE: არაბული (ეგვიპტე)

en: Arabic (Iraq)
ka_GE: არაბული (ერაყი)

en: Arabic (Jordan)
ka_GE: არაბული (იორდანია)

en: Arabic (Kuwait)
ka_GE: არაბული (ქუვეითი)

en: Arabic (Lebanon)
ka_GE: არაბული (ლიბანი)

en: Arabic (Libya)
ka_GE: არაბული (ლიბია)

en: Arabic (Morocco)
ka_GE: არაბული (მაროკო)

en: Arabic (Oman)
ka_GE: არაბული (ომანი)

en: Arabic (Qatar)
ka_GE: არაბული (კატარი)

en: Arabic (Saudi Arabia)
ka_GE: არაბული (საუდის არაბეთი)

en: Arabic (Syria)
ka_GE: არაბული (სირია)

en: Arabic (Tunisia)
ka_GE: არაბული (ტუნისი)

en: Arabic (U.A.E.)
ka_GE: არაბული (გაერთ. საამიროები)

en: Arabic (Yemen)
ka_GE: არაბული (იემენი)

en: Arabic Extended-A
ka_GE: არაბული გაფართოებული-A

en: Arabic Extended-B
ka_GE: არაბული გაფართოებული-B

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
ka_GE: მათემატიკური არაბული ანბანური ნიშნები

en: Arabic Number
ka_GE: არაბული ციფრი

en: Arabic Presentation Forms-A
ka_GE: არაბულის წარმოსადგენი ჩანაწერები-A

en: Arabic Presentation Forms-B
ka_GE: არაბულის წარმოსადგენი ჩანაწერები-B

en: Arabic Right to Left
ka_GE: არაბული მარჯვნიდან მარცხნივ

en: Arabic Supplement
ka_GE: არაბული დანართი

en: Archives
ka_GE: არქივები

en: Are you sure you wish to remove these glyphs? This operation cannot be undone.
ka_GE: ნამდვულად გსურთ, წაშალოთ ეს ასონიშნები? ეს ქმედება შეუქცევადია.

en: Armenian
ka_GE: სომხური

en: Arrows
ka_GE: ისრები

en: Arrows & Sup Arrows A/B & Misc Arrows
ka_GE: ისრები, დანართი A/B და სხვადასხვა ნიშნები

en: As CFF fonts
ka_GE: როგორც CFF-შრიფტები

en: Ascent/Descent Color
ka_GE: ზედატანის/ქვედატანის ფერი

en: Ask the user for autotrace arguments each time autotrace is invoked
ka_GE: არგუმენტების მითითების მოთხოვნა გამოხაზვის ყოველი წამოწყებისას

en: At most 31 glyphs may be specified in an insert list
ka_GE: არაუმეტეს 31 ასონიშანი შეიძლება მიეთითოს ჩასამატებელ სიაში

en: Attempt to save a pixel size that has not been created (%d@%d)
ka_GE: იმ პიქსელის ზომის შენახვის მცდელობა, რომელიც ვერ შეიქმნა (%d@%d)

en: Auto Width
ka_GE: სიგანის თვითგანსაზღვრა

en: AutoHint
ka_GE: თვითმიმთითებელი

en: AutoHint changed glyphs before generating a font
ka_GE: თვითმიმთითებლით შესწორებულია ასონიშნები შრიფტის დამზადებამდე

en: AutoKernDialog
ka_GE: თვითშემოკვეცის სარკმელი

en: AutoLBearingSync
ka_GE: მარცხენა საბჯენის თვითშეწყობა

en: AutoWidth failure on %s
ka_GE: სიგანე ვერ განისაზღვრა – %s

en: AutoWidthSync
ka_GE: სიგანის თვითშეწყობა

en: Auto_Instr
ka_GE: თვითმი_თითება

en: Autokern new entries
ka_GE: ახლად შეტანილის თვითშემოკვეცა

en: AutotraceArgs
ka_GE: გამომხაზველის არგუმენტები

en: AutotraceAsk
ka_GE: მოთხოვნა გამოხაზვისას

en: Autotracing...
ka_GE: თვითგამოხაზვა...

en: Axerbaijani (Arabic)
ka_GE: აზერბაიჯანული (არაბული)

en: Axerbaijani (Cyrillic)
ka_GE: აზერბაიჯანი (კირილიცა)

en: Azeri (Cyrillic)
ka_GE: აზერი (კირილიცა)

en: Azeri (Latin)
ka_GE: აზერი (ლათინური)

note: GT: Bottom/Right (side) bearing
en: BBearing:
ka_GE: ქვედა საბჯენი:

note: GT: Background, make it short
en: Back
ka_GE: უკანა

en: Back Classes
ka_GE: წინა კლასები

en: Bad Apple Kern Class
ka_GE: Apple-ის უმართებულო კლასი შემოკვეცისთვის

en: Bad Class
ka_GE: გაუმართავი კლასი

en: Bad Copyright
ka_GE: არამართებული საავტორო უფლება

en: Bad Encoding
ka_GE: გაუმართავი დაშიფვრა

en: Bad Family Name
ka_GE: კრებულის არამართებული სახელი

en: Bad Family Name, must begin with an alphabetic character.
ka_GE: კრებულის არამართებული სახელი, უნდა იწყებოდეს ანბანის ასოთი.

en: Bad Font Family Name
ka_GE: შრიფტის კრებულის არამართებული სახელი

en: Bad Human Fontname
ka_GE: არამართებული ადვილად წასაკითხი სახელი

en: Bad IBM Family
ka_GE: არამართებული IBM-კრებული

en: Bad Language
ka_GE: არასწორი ენა

en: Bad Mac Family
ka_GE: არამართებული Mac-კრებული

en: Bad Number
ka_GE: არასწორი რიცხვი

en: Bad Pattern
ka_GE: გაუმართავი ნიმუში

en: Bad Pattern Size
ka_GE: გაუმართავი ზომის ნიმუში

en: Bad Point Numbering
ka_GE: წერტილთა უმართებულო გადანომვრა

en: Bad Sections
ka_GE: გაუმართავი არეები

en: Bad Version
ka_GE: არამართებული ვერსია

en: Bad WOFF header, a field which must be 0 is not.
ka_GE: უმართებულო WOFF-თავსართი, ველის მნიშვნელობა უნდა ყოფილიყო 0.

en: Bad Weight
ka_GE: არამართებული სისქე

en: Bad class name
ka_GE: კლასის გაუმართავი სახელი

en: Bad default baseline
ka_GE: გაუმართავი ძირითადი ხაზი

en: Bad encoding file format
ka_GE: გაუმართავი შიფრის მქონე ფაილი

en: Bad feature tag
ka_GE: თვისების არამართებული ჭდე

en: Bad image file
ka_GE: გაუმართავი გამოსახულება

en: Bad image file, not a bitmap: %.100s
ka_GE: გაუმართავი გამოსახულება, არაა ბიტური რუკა: %.100s

en: Bad image file: %.100s
ka_GE: გაუმართავი გამოსახულება: %.100s

en: Bad kern pair: glyphs %d & %d should have been < %d
ka_GE: შემოკვეცის უმართებულო წყვილი: ასონიშნები %d და %d უნდა იყოს < %d

en: Bad language tag
ka_GE: არამართებული ენის ჭდე

en: Bad ligature glyph. GID %d not less than %d
ka_GE: გადაბმის გაუმართავი ნიშანი. GID-ნომერი %d უნდა იყოს არანაკლებ %d

en: Bad lookup type
ka_GE: არამართებული ცნობარის სახეობა

en: Bad namelist file
ka_GE: არასწორ სახელთა სიის ფაილი

note: GT: NaN is a concept in IEEE floating point which means "Not a Number" GT: it is used to represent errors like 0/0 or sqrt(-1).
en: Bad number, infinity or nan: %s
ka_GE: არასწორი რიცხვი, Infinity ან NaN: %s

en: Bad rule
ka_GE: გაუმართავი წესი

en: Bad signature in WOFF header.
ka_GE: უმართებულო ხელმოწერა WOFF-თავსართში.

note: GT: The words "true" and "false" should be left untranslated. We are restricted GT: here by what PostScript understands, and it only understands the English GT: words. You may, of course, change it to something like ("true" (vrai) ou "false" (faux))
en: Bad type
ka_GE: არამართებული სახის

en: Bad xfig file
ka_GE: გაუმართავი xfig-ფაილი

en: Balancing...
ka_GE: წონასწორდება...

en: Balinese
ka_GE: ბალიური

en: Bamum
ka_GE: ბამუმი

en: Bamum Supplement
ka_GE: ბამუმი, დანართი

en: Bar Width:
ka_GE: ზოლის სიგანე:

en: Base Ligatures
ka_GE: ძირითადი გადაბმები

en: Baseline
ka_GE: ძირითადი ხაზი

en: Baseline used for Latin, Greek, Cyrillic text.
ka_GE: ძირითადი ხაზი ლათინურის, ბერძნულისა და კირილიცისთვის.

en: Basic Latin
ka_GE: ძირითადი ლათინური

en: Basic Multilingual Plane
ka_GE: ძირითადი მრავალენოვანი სივრცე

en: Bassa Vah
ka_GE: ბასა-ვაჰი

en: Batak
ka_GE: ბატაკი

en: Bengali
ka_GE: ბენგალური

en: Bhaiksuki
ka_GE: ბჰაიკშუკი

en: Bitmap
ka_GE: ბიტური

en: Bitmap Fonts
ka_GE: ცხრილური შრიფტები

en: Bitmap Magnification...
ka_GE: რასტრული გადიდება...

en: Bitmap _Magnification...
ka_GE: რასტრული გა_დიდება...

en: Bits/Pixel:
ka_GE: ბიტი/პიქსელზე:

en: Bold font used in the Find/Replace window
ka_GE: მუქი შრიფტი გამოიყენება პოვნა/ძიების ფანჯარაში

en: Bopomofo
ka_GE: ბოპომოფო

en: Bopomofo (& Extended)
ka_GE: ბოპომოფო (გაფართოებიანად)

en: Bopomofo Extended
ka_GE: ბოპომოფო გაფართოებული

en: Border Width:
ka_GE: ჩარჩოს სიგანე:

en: Braille Patterns
ka_GE: ბრაილის ანბანი

en: Buginese
ka_GE: ბუგინური

en: Buhid
ka_GE: ბუჰიდური

en: Building small capitals
ka_GE: იგება მცირე მთავრულები

en: Building sub/superscripts
ka_GE: ხაზზედა/ქვედა ნიშნები იწყობა

en: By Classes
ka_GE: კლასებით

en: Byzantine Music
ka_GE: ბიზანტიური მუსიკა

en: Byzantine Music & Music & Ancient Greek Music
ka_GE: ბიზანტიური სანოტო, მუსიკალური, ძველბერძნული სანოტო

en: Byzantine Musical Symbols
ka_GE: ბიზანტიური მუსიკალური ნიშნები

en: CJK Compatibility
ka_GE: CJK-თავსებადობა

en: CJK Compatibility Ideographs
ka_GE: CJK, თავსებადი იდეოგრამები

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
ka_GE: CJK, თავსებადი იდეოგრამების დანართი

en: CJK Ideographic
ka_GE: CJK იდეოგრამები

en: CJK Symbols and Punctuation
ka_GE: CJK-სიმბოლოები და სასვენი ნიშნები

en: CJK Unified Ideographs
ka_GE: CJK, გაერთიანებული იდეოგრამები

en: CJK Unified Ideographs Extension A
ka_GE: CJK, გაერთიანებული იდეოგრამები, გაფართოებული A

en: CJK Unified Ideographs Extension B
ka_GE: CJK, გაერთიანებული იდეოგრამები, გაფართოებული B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
ka_GE: CJK, გაერთიანებული იდეოგრამები, გაფართოებული C

en: CJK Unified Ideographs Extension D
ka_GE: CJK, გაერთიანებული იდეოგრამები, გაფართოებული D

en: CJK Unified Ideographs Extension E
ka_GE: CJK, გაერთიანებული იდეოგრამები, გაფართოებული E

en: CJK Unified Ideographs Extension F
ka_GE: CJK, გაერთიანებული იდეოგრამები, გაფართოებული F

en: CJK Unified Ideographs Extension G
ka_GE: CJK, გაერთიანებული იდეოგრამები, გაფართოებული G

en: C_all...
ka_GE: გამო_ძახება...

en: C_lear
ka_GE: გასუ_ფთავება

en: C_orner
ka_GE: კ_უთხე

en: Call Script
ka_GE: სკრიპტის გამოძახება

en: Can this font be embedded in a downloadable (pdf)
    document, and if so, what behaviors are permitted on
    both the document and the font.
ka_GE: შეიძლება ამ შრიფტის დართვა ჩამოსატვირთ (PDF)
    დოკუმენტში, თუ კი, მაშინ რა მოქმედებებია ნებადართული
    დოკუმენტისა და შრიფტის შემთხვევაში.

en: Can't Find Glyph
ka_GE: ვერ მოინახა ასონიშანი

en: Can't create temporary directory
ka_GE: ვერ შეიქმნა დროებითი საქაღალდე

en: Can't find autotrace
ka_GE: ვერ მოიძებნა გამომხაზველი

en: Can't find autotrace program (set AUTOTRACE environment variable) or download from:
      http://sf.net/projects/autotrace/
ka_GE: ვერ მოიძებნა თვითგამომხაზველი (გამართეთ გარემოს ცვლადი AUTOTRACE) ან ჩამოტვირთეთ აქედან:
      http://sf.net/projects/autotrace/

en: Can't find mf
ka_GE: ვერ მოიძებნა mf (metafont)

en: Can't find mf program -- metafont (set MF environment variable) or download from:
      http://www.tug.org/
      http://www.ctan.org/
    It's part of the TeX distribution
ka_GE: ვერ მოინახა mf-პროგრამა -- metafont (გამართეთ გარემოს ცვლადი MF) ან ჩამოტვირთეთ აქედან:
      http://www.tug.org/
      http://www.ctan.org/
    TeX-ის შემადგენელი ნაწილია

en: Can't find the file
ka_GE: ვერ მოიძებნა ფაილი

en: Can't insert 'cvt'
ka_GE: ვერ ჩაისმება „cvt“

en: Can't insert 'fpgm'
ka_GE: ვერ ჩაისმება „fpgm“

en: Can't insert 'prep'
ka_GE: ვერ ჩაისმება „prep“

en: Can't open %s
ka_GE: ვერ იხსნება %s

en: Can't open %s
ka_GE: ვერ იხსნება %s

en: Can't open temporary file for postscript output
ka_GE: ვერ იხსნება დროებითი ფაილი PostScript-გამოტანისთვის

en: Can't open temporary file for truetype output.
ka_GE: ვერ იხსნება დროებითი ფაილი Truetype-გამოტანისთვის.

en: Can't run mf
ka_GE: ვერ გაეშვა mf (metafont)

en: Cancel
ka_GE: გაუქმება

en: Cancel Button
ka_GE: გაუქმების ღილაკი

en: Cancel Buttons
ka_GE: გაუქმების ღილაკები

en: Cannot Be Undone
ka_GE: ვერ დაბრუნდება

en: Cannot be Undone
ka_GE: ვერ დაბრუნდება

en: Cannot find your hotkey definition file!
ka_GE: ვერ მოიძებნა სწრაფი ღილაკების განსაზღვრის ფაილი!

en: Cannot open %s
ka_GE: ვერ იხსნება %s

en: Cannot open feature file %.120s
ka_GE: ვერ გაიხსნა მახასიათებლების ფაილი %.120s

en: Cannot open file
ka_GE: ვერ იხსნება ფაილი

en: Capitals to Small Capitals
ka_GE: მთავრულიდან მცირე მთავრულში

en: Center Bet_ween Control Points
ka_GE: შუა არე მართვის წერტილებს შ_ორის

en: Center of Selection
ka_GE: მონიშნულის შუაწერტილი

en: Change Supplement...
ka_GE: დანართის შეცვლა...

en: Change Weight
ka_GE: სისქის შეცვლა

en: Change _Glyph...
ka_GE: ას_ონიშნის შეცვლა...

en: Change _Weight...
ka_GE: სის_ქის შეცვლა...

en: Change whether spiro is active or not
ka_GE: ამოქმედეს თუ არა ხვეული რეჟიმი

en: Changing glyph weights
ka_GE: იცვლება ასონიშნის სიქეები

en: Character Variants 01
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 01

en: Character Variants 02
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 02

en: Character Variants 03
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 03

en: Character Variants 04
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 04

en: Character Variants 05
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 05

en: Character Variants 06
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 06

en: Character Variants 07
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 07

en: Character Variants 08
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 08

en: Character Variants 09
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 09

en: Character Variants 10
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 10

en: Character Variants 11
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 11

en: Character Variants 12
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 12

en: Character Variants 13
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 13

en: Character Variants 14
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 14

en: Character Variants 15
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 15

en: Character Variants 16
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 16

en: Character Variants 17
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 17

en: Character Variants 18
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 18

en: Character Variants 19
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 19

en: Character Variants 20
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 20

en: Character Variants 21
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 21

en: Character Variants 22
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 22

en: Character Variants 23
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 23

en: Character Variants 24
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 24

en: Character Variants 25
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 25

en: Character Variants 26
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 26

en: Character Variants 27
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 27

en: Character Variants 28
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 28

en: Character Variants 29
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 29

en: Character Variants 30
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 30

en: Character Variants 31
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 31

en: Character Variants 32
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 32

en: Character Variants 33
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 33

en: Character Variants 34
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 34

en: Character Variants 35
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 35

en: Character Variants 36
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 36

en: Character Variants 37
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 37

en: Character Variants 38
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 38

en: Character Variants 39
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 39

en: Character Variants 40
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 40

en: Character Variants 41
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 41

en: Character Variants 42
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 42

en: Character Variants 43
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 43

en: Character Variants 44
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 44

en: Character Variants 45
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 45

en: Character Variants 46
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 46

en: Character Variants 47
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 47

en: Character Variants 48
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 48

en: Character Variants 49
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 49

en: Character Variants 50
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 50

en: Character Variants 51
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 51

en: Character Variants 52
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 52

en: Character Variants 53
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 53

en: Character Variants 54
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 54

en: Character Variants 55
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 55

en: Character Variants 56
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 56

en: Character Variants 57
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 57

en: Character Variants 58
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 58

en: Character Variants 59
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 59

en: Character Variants 60
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 60

en: Character Variants 61
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 61

en: Character Variants 62
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 62

en: Character Variants 63
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 63

en: Character Variants 64
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 64

en: Character Variants 65
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 65

en: Character Variants 66
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 66

en: Character Variants 67
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 67

en: Character Variants 68
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 68

en: Character Variants 69
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 69

en: Character Variants 70
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 70

en: Character Variants 71
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 71

en: Character Variants 72
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 72

en: Character Variants 73
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 73

en: Character Variants 74
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 74

en: Character Variants 75
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 75

en: Character Variants 76
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 76

en: Character Variants 77
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 77

en: Character Variants 78
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 78

en: Character Variants 79
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 79

en: Character Variants 80
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 80

en: Character Variants 81
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 81

en: Character Variants 82
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 82

en: Character Variants 83
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 83

en: Character Variants 84
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 84

en: Character Variants 85
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 85

en: Character Variants 86
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 86

en: Character Variants 87
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 87

en: Character Variants 88
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 88

en: Character Variants 89
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 89

en: Character Variants 90
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 90

en: Character Variants 91
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 91

en: Character Variants 92
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 92

en: Character Variants 93
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 93

en: Character Variants 94
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 94

en: Character Variants 95
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 95

en: Character Variants 96
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 96

en: Character Variants 97
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 97

en: Character Variants 98
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 98

en: Character Variants 99
ka_GE: სიმბოლოს სახესხვაობა 99

en: Charsets
ka_GE: ასოთა ნაკრები

en: Cherokee
ka_GE: ჩეროკე

en: Cherokee Supplement
ka_GE: ჩეროკე დანართი

en: Chinese, Phonetic
ka_GE: ჩინური, ბგერითი

en: Choose which lookups to copy
ka_GE: აირციეთ ცნობარი ასლისთვის

en: Class 0
ka_GE: კლასი 0

en: Class 1: {Everything Else}
ka_GE: კლასი 1: {სხვა დანარჩენი}

en: Classes
ka_GE: კლასები

en: Class|Name
ka_GE: სახელი

en: Clear
ka_GE: გასუფთავება

en: Clear All
ka_GE: ყველაფრის გასუფთავება

en: Clear Device Table
ka_GE: მოწყობილობის ცხრილის გასუფთავება

en: Clear Instructions
ka_GE: მითითებების გასუფთავება

en: Clear Special Data
ka_GE: საგანგებო მონაცემების წაშლა

en: Clear _Background
ka_GE: _ფონის გასუფთავება

en: Click on a range to select characters in that range.
    Double click on a range to see characters that should be
    in the range but aren't.
ka_GE: დაწკაპეთ არეს, რომ მონიშნოთ ასონიშნები, რომელთაც მოიცავს.
    ორმაგი წკაპით არეზე იმ ასონიშნებს იხილავთ, რომლებიც უნდა
    იყოს ამ არეში, მაგრამ არაა.

en: Co_py LBearing
ka_GE: მარცხენა საბჯენის ას_ლი

en: Color of the ascent and descent lines
ka_GE: ზედატანისა და ქვედატანის ხაზების ფერი

en: Color used to draw the advance width line of a glyph
ka_GE: ასონიშნის გაფართოებული სიგანის აღმნიშვნელი ფერი

en: Color used to draw the kerning line
ka_GE: შემოკვეცის ზოლის აღმნიშვნელი ფერი

en: Color used to draw the left side bearing
ka_GE: მარცხენა საბჯენის ფერი

en: Color|Choose...
ka_GE: არჩევა...

en: Color|Default
ka_GE: ნაგულისხმევი

en: Com_binations
ka_GE: ურთიერთკა_ვშირები

en: Combining Diacritical Marks
ka_GE: დასართავი განმასხვავებელი ნიშნები

en: Combining Diacritical Marks (& Supplement)
ka_GE: დასართავი განმასხვავებელი ნიშნები (დანართიანად)

en: Combining Diacritical Marks Extended
ka_GE: დასართავი განმასხვავებელი ნიშნები გაფართოებული

en: Combining Diacritical Marks Supplement
ka_GE: დასართავი განმასხვავებელი ნიშნები დანართი

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
ka_GE: დასართავი განმასხვავებელი ნიშნები პირობითი ნიშნებისთვის

en: Comment
ka_GE: შენიშვნა

en: Common Indic Number Forms
ka_GE: გავრცელებული ინდური რიცხვითი ჩანაწერები

en: Compact
ka_GE: შემჭიდროება

en: CompactOnOpen
ka_GE: შემჭირდოებული გახსნისას

en: Compacted
ka_GE: შემჭიდროებული

en: Compare Layers
ka_GE: შრეების შედარება

en: Compare Layers...
ka_GE: შრეების შედარება...

en: Compare _Outlines
ka_GE: _მოხაზულობის შედარება

en: Compare two layers
ka_GE: ორი შრის შედარება

en: Complex
ka_GE: რთული

en: Component
ka_GE: შემადგენელი

en: Component %d %.30s (%d,%d)
ka_GE: შემადგენელი %d %.30s (%d,%d)

en: Components
ka_GE: შემადგენლები

en: Config_ure Plugins...
ka_GE: მოდულების გამარ_თვა...

en: Control Points (Always_)
ka_GE: მართვის წერტილები (ყოველთვის...)

en: ControlPoint|Default
ka_GE: ნაგულისხმევი

en: Conve_x (Polygonal)
ka_GE: ამო_ზნექილი (მრავალკუთხა)

en: Converting PostScript
ka_GE: PostScript-გარდაქმნა

en: Coptic
ka_GE: კოპტური

en: Copy Layer To Layer
ka_GE: ასლი შრიდან შრეზე

en: Copy Layers
ka_GE: შრეების ასლი

en: Copy RBearin_g
ka_GE: მარჯვენა სა_ბჯენის ასლი

en: Copy _Fg To Bg
ka_GE: ასლი ფ_ონზე

en: Copy _VWidth
ka_GE: _შვეული სიგანის ასლი

en: Copy _Width
ka_GE: სიგა_ნის ასლი

en: Copy one layer to another
ka_GE: ასლი ერთი შრიდან მეორეზე

en: Copy_right:
ka_GE: საავ_ტორო უფლება:

en: Copyright
ka_GE: საკუთრების უფლება

en: Copyright text (in the Names pane) must be entirely ASCII. So, use (c) instead of ©.
ka_GE: საავტორო უფლების ტექსტი (სახელთა არეში) მთლიანად უნდა იყოს ASCII. ასე რომ, გამოიყენეთ (c) და არა – ©.

en: Corner
ka_GE: კუთხოვანი

en: Could not create plugin directory '%s'
ka_GE: ვერ შეიქმნა მოდულის საქაღალდე: „%s“

en: Could not figure out a lookup type
ka_GE: ვერ დადგინდა ცნობარის სახეობა

en: Could not find font corresponding to '%s'
ka_GE: ვერ მოიძებნა შრიფტი, რომელსაც შეესაბამება „%s“

en: Could not open include file (%s) on line %d of %s
ka_GE: ვერ იხსნება შემცველი ფაილი (%s) %d ხაზზე %s-იდან

en: Could not open output file: %s
ka_GE: ვერ გაიხსნა გამოტანის ფაილი: %s

en: Could not open temporary file.
ka_GE: ვერ გაიხსნა დროებითი ფაილი.

en: Could not read (or perhaps find) mf output file
ka_GE: ვერ იკითხება (ანდა ვერ იძებნება) mf-გამოტანის ფაილი

en: Couldn't Load
ka_GE: ვერ ჩაიტვირთა

en: Couldn't Start
ka_GE: ვერ გაეშვა

en: Couldn't create directory
ka_GE: ვერ შეიქმნა საქაღალდე

en: Couldn't create directory: %s
ka_GE: ვერ შეიქმნა საქაღალდე: %s

en: Couldn't find a font file named %s
ka_GE: ვერ მოიძებნა შრიფტი სახელით %s

en: Couldn't find base point
ka_GE: ვერ მოინახა საყრდენი წერტილი

en: Couldn't open cidmap file: %s
ka_GE: ვერ გაიხსნა cidmap-ფაილი: %s

en: Couldn't open directory as a font: %s
ka_GE: ვერ გაიხსნა საქაღალდე შრიფტის სახით: %s

en: Couldn't open file
ka_GE: ვერ გაიხსნა ფაილი

en: Couldn't open file %.200s
ka_GE: ვერ გაიხსნა ფაილი %.200s

en: Couldn't open font
ka_GE: ვერ გაიხსნა შრიფტი

en: Cr_eate
ka_GE: შე_ქმნა

en: Cre_ate Named Glyphs...
ka_GE: სახელიანი ასონიშნების შ_ექმნა...

en: Create Small Caps
ka_GE: მცირე მთავრულის შექმნა

en: Create Subscript/Superscript
ka_GE: ხაზზედა/ხაზქვედა ნიშნის შექმნა

en: Create directory
ka_GE: საქაღალდის შექმნა

en: Create directory...
ka_GE: საქაღალდის შექმნა...

en: Create small caps variants for symbols as well as letters
ka_GE: მცირე მთავრულის შექმნა სიმბოლოებისა და ასოებისთვის

en: Creation Date:
ka_GE: შექმნის თარიღი:

en: Cu_t
ka_GE: ამო_ჭრა

en: Currency Symbols
ka_GE: ვალუტის ნიშნები

en: Current Glyph
ka_GE: მიმდინარე ასონიშანი

en: Currently, FontForge only supports bitmap (not bytemap) type3 output
ka_GE: ჯერჯერობით, FontForge-ში მხარდაჭერილია მხოლოდ ბიტური (და არა ბაიტური) სახის type3-გამოტანა

en: Curvature: %g
ka_GE: სიმრუდე: %g

en: Curvature: -0.00000000
ka_GE: სიმრუდე: -0.00000000

en: Curvature: ?
ka_GE: სიმრუდე: ?

en: Curve
ka_GE: მრუდი

en: Curve Type
ka_GE: მრუდის სახეობა

en: Custom
ka_GE: მორგებული

en: Cut splines in two
ka_GE: დანაწევრება

en: Cypro-Minoan
ka_GE: კიპრო-მინოიური

en: Cyrillic
ka_GE: კირილიცა

en: Cyrillic (& Supplement & Ext A/B)
ka_GE: კირილიცა (დანართ/გაფართოებიანად A/B)

en: Cyrillic Extended-A
ka_GE: კირილიცა გაფართოებული-A

en: Cyrillic Extended-B
ka_GE: კირილიცა გაფართოებული-B

en: Cyrillic Extended-C
ka_GE: კირილიცა გაფართოებული-C

en: Cyrillic Supplement
ka_GE: კირილიცა დანართი

en: D_efine Groups...
ka_GE: განსა_ზღვრა ჯგუფების...

en: Dashes
ka_GE: წყვეტილი

en: Dates
ka_GE: თარიღები

en: De_activate Spiro
ka_GE: ხვეულის გა_უქმება

en: Decompressed length did not match expected length for table
ka_GE: შეუკუმშავი სიგრძე შეუსაბამოა ცხრილისთვის მოსალოდნელ სიგრძესთან

en: Default Baseline
ka_GE: ნაგულისხმევი ძირითადი ხაზი

en: Define Groups
ka_GE: ჯგუფების განსაზღვრა

en: Delete
ka_GE: წაშლა

en: Delete the current layer
ka_GE: მიმდინარე შრის წაშლა

en: Deleting a layer cannot be UNDONE!
ka_GE: შრის წაშლა ᲨᲔᲣᲥᲪᲔᲕᲐᲓᲘᲐ!

en: Deselect VWidth
ka_GE: შვეული სიგანის მონიშვნის მოხსნა

en: Deselect Width
ka_GE: სიგანის მონიშვნის მოხსნა

en: Deseret
ka_GE: დეზერეტული

en: Designer
ka_GE: მხატვარ-შემდგენი

en: Designer URL
ka_GE: შემდგენის ბმული

en: Design|_New...
ka_GE: _ახალი...

en: Detach & Remo_ve Glyphs...
ka_GE: ასონიშნების ჩახსნა და მო_ცილება...

en: Detach & Remove Glyphs
ka_GE: ასონიშნების ჩახსნა და მოცილება

en: Devanagari
ka_GE: დევანაგარი

en: Devanagari Extended
ka_GE: დევანაგარი გაფართოებული

en: Diameter:
ka_GE: დიამეტრი:

en: Dingbats
ka_GE: მოსართავები

en: Directories Amid Files
ka_GE: საქაღალდები შერეულად

en: Directories First
ka_GE: საქაღალდეები თავში

en: Directories Separate
ka_GE: საქაღალდეები გამოყოფილად

en: Directory name?
ka_GE: საქაღალდის სახელი?

en: Directory|_New
ka_GE: _ახალი

en: Discarding a duplicate kerning pair.
ka_GE: ცილდება ერთნაირი შემოკვეცილი წყვილები.

en: Display
ka_GE: ჩვენება

en: Display By Groups
ka_GE: ჩვენება ჯგუფებად

en: Display By _Groups...
ka_GE: ჩვენება _ჯგუფებად...

en: Display Size:
ka_GE: ჩვენების ზომა:

en: Display the advance width as a bar under the glyph
    showing the extent of the advance
ka_GE: გაფართოებული სიგანის ჩვენება ასონისშნის ქვეშ
    ნაზრდის აღმნიშვნელი ზოლით

en: Display the advance width as a line
    perpendicular to the advance direction
ka_GE: გაფართოებული სიგანის ჩვენება მართობი
    ხაზით მიმართულებისადმი

en: Displays all the glyphs in the font on a rectangular grid at the given point size
ka_GE: გამოაჩენს ყველა ასონიშანს შრიფტში მართკუთხა ცხრილის სახით, მითითებული ზომით

en: Displays all the selected characters, at several different point sizes
ka_GE: გამოაჩენს ყველა მონიშნულ სიმბოლოს, რამდენიმე სხვადასხვა ზომით

en: Displays all the selected characters, each on its own page, at an extremely large point size
ka_GE: გამოაჩენს ყველა მონიშნულ სიმბოლოს, თითოეულს ცალკე გვერდზე, მეტად დიდი ზომით

en: Dist
ka_GE: სიშორე

en: Distance
ka_GE: დაშორება

en: Dives Akuru
ka_GE: დივეჰი აკურუ

en: Do Nothing
ka_GE: მოქმედების გარეშე

en: Do you want to load the bitmap fonts embedded in this true/open type file?
    (And if so, which)
ka_GE: გსურთ ჩაირთვირთოს ბიტური შრიფტები, რომლებიც ჩაშენებულია ამ True/OpenType-ფაილში?
    (თუ კი, რომლები)

en: Doesn't look like a valid pdf file, couldn't find xref section
ka_GE: არ ჰგავს მართებულ PDF-ფაილს, ვერ მოინახა xref-არე

en: Dogra
ka_GE: დოგრი

en: Don't smooth lines
ka_GE: ხაზების დაგლუვების გარეშე

en: Draw a freehand curve
ka_GE: თავისუფლად მოხაზვა

en: Duplicate Ligature
ka_GE: გამეორებული გადაბმა

en: Duplicate Name
ka_GE: სახელი მეორდება

en: Duployan
ka_GE: დუპლოი

en: E_lement
ka_GE: შ_ემადგენელი

en: E_ncoding
ka_GE: დაშიფ_ვრა

en: E_xecute Script...
ka_GE: სკრიპტის გაშ_ვება...

en: Each feature is active for a specific set of
    scripts and languages.
    Usually only one script is specified, but
    occasionally more will be.
    A script is a four letter OpenType script tag
ka_GE: თითოეული თვისება მოქმედია განსაზღვრული
    დამწერლობებისა და ენებისთვის.
    ჩვეულებრივ, მხოლოდ ერთი დამწერლობა ეთითება,
    მაგრამ ზოგჯერ მეტიც შეიძლება იყოს.
    დამწერლობა აღინიშნება ოთხასოანი OpenType-ჭდეებით

en: Each lookup may contain many transformations,
    but each transformation must be of the same type.
ka_GE: თითოეული ცნობარი შეიძლება შეიცავდეს უამრავ გარდაქმნას,
    თუმცა ყველა მათგანი ერთი და იმავე სახის უნდა იყოს.

en: Edit
ka_GE: ჩასწორება

en: Edit 'cvt '...
ka_GE: „cvt“ ჩასწორება...

en: Edit 'fpgm'...
ka_GE: „fpgm“ ჩასწორება...

en: Edit 'maxp'...
ka_GE: „maxp“ ჩასწორება...

en: Edit 'prep'...
ka_GE: „prep“ ჩასწორება...

en: Edit Filter List
ka_GE: გამოსარჩევი სიის ჩასწორება

en: Edit Font Filters
ka_GE: შრიფტის გამოსარჩევის ჩასწორება

en: Editing
ka_GE: ჩასწორება

en: Egyptian Hieroglyphs
ka_GE: ეგვიპტური იეროგლიფები

en: Ellipse
ka_GE: კვერცხისებრი

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
ka_GE: შემოსაზღვრული ასოციფრული დანართი

en: Enclosed Alphanumerics
ka_GE: შემოსაზღვრული ასო-ციფრები

en: Enclosed CJK Letters and Months
ka_GE: შემოსაზღვრული CJK-ასოები და თვეები

en: Enclosed Ideographic Supplement
ka_GE: შემოსაზღვრული იდეოგრამები, დანართი

en: Encoding Too Large
ka_GE: დაშიფვრა ზედმეტად დიდია

en: Encoding name
ka_GE: დაშიფვრის სახელი

en: Encoding value (%x) not in font, ignored
ka_GE: დაშიფვრის მნიშვნელობა (%x) არაა შრიფტში, უგულებელყოფილია

en: Encoding value not in font
ka_GE: დაშიფვრის მნიშვნელობა არაა შრიფტში

en: Encoding|Glyph Order
ka_GE: ასონიშნების მიმდევრობა

en: Error reading plugin configuration file '%s': %s
ka_GE: შეცდომა მოდულის გამართვის ფაილის წაკითხვისას „%s“: %s

en: Error saving plugin configuration file '%s': %s
ka_GE: შეცდომა მოდულის გამართვის ფაილის შენახვისას „%s“: %s

en: Ethiopic
ka_GE: ეთიოპიური

en: Ethiopic (& Supplement/Extended)
ka_GE: ეთიოპური (დანართ/გაფართოებიანად)

en: Ethiopic Extended
ka_GE: ეთიოპიური გაფართოებული

en: Ethiopic Extended-A
ka_GE: ეთიოპიური გაფართოებული-A

en: Ethiopic Extended-B
ka_GE: ეთიოპიური გაფართოებული-B

en: Ethiopic Supplement
ka_GE: ეთიოპიური დანართი

en: Execute Script
ka_GE: სკრიპტის გაშვება

en: Expected '{' in feature definition on line %d of %s
ka_GE: აკლია „{“ განსაზღვრისას %d ხაზზე %s თვისების

en: Expor_t...
ka_GE: გა_ტანა...

en: Export
ka_GE: გამოტანა

en: Export Options
ka_GE: გამოტანის პარამეტრები

en: ExportClipboard
ka_GE: გამოტანის ასლის აღება

en: Extended
ka_GE: გაფართოებული

en: Extended Collection
ka_GE: გაფართოებული კრებული

note: GT: Extra Space, see below for a full comment GT: Extra Space
en: Extra Sp:
ka_GE: დამატ. სივრცე:

en: Extra arguments for configuring the autotrace program
    (either autotrace or potrace)
ka_GE: დამატებითი არგუმენტები გამომხაზველი პროგრამის გასამართად
    (გამოდგება ორივესთვის, Autotrace და Potrace)

en: Extra white space to be added after each
    sub/superscript.
ka_GE: ცარიელი სივრცე დაემატება თითოეული ხაზქვედა/ხაზზედა ნიშნის შემდგომ.

en: Extract from PDF
ka_GE: ამოკრეფა PDF-ფაილიდან

en: F_ind / Replace...
ka_GE: _პოვნა / ჩანაცვლება...

note: GT: Foreground, make it short
en: F_ore
ka_GE: _წინა

en: Failed to generate postscript font
ka_GE: ვერ დამზადდა PostScript-შრიფტი

en: Failed to generate postscript in file %s
ka_GE: ვერ დამზადდა PostScript-შრიფტი ფაილში %s

en: Failed to open %s for output
ka_GE: ვერ გაიხსნა %s გამოტანისთვის

en: Failed to open file %s for output
ka_GE: ვერ გაიხსნა %s გამოტანისთვის

en: Failed to open temporary output file
ka_GE: ვერ მოხერხდა დროებითი გამოტანის ფაილის გახსნა

en: Failed to read guideline.
ka_GE: ვერ მოხერხდა მიმმართველის წაკითხვა.

en: Family
ka_GE: კრებული

en: Feature
ka_GE: თვისება

en: Feature Tags
ka_GE: თვისების ჭდეები

en: Feature _Id:
ka_GE: თვისების _ID:

en: Feature file?
ka_GE: თვისების ფაილი?

en: Feature tags will be removed
ka_GE: თვისების ჭდეები მოცილდება

en: File Exists
ka_GE: ფაილი არსებობს

en: File length as specified in the WOFF header does not match the actual file length.
ka_GE: ფაილის სიგრძე მითითებული WOFF-თავსართში არ ემთხვევა არსებულ სიგრძეს.

en: File, %s, exists. Replace it?
ka_GE: ფაილი %s უკვე არსებობს. ჩანაცვლდეს?

en: Filled Ellipse
ka_GE: სავსე კვერცხისებრი

en: Filter
ka_GE: გამორჩევა

en: Filter:
ka_GE: გამორჩევა:

en: Filter|New
ka_GE: ახალი

en: Find
ka_GE: ძიება

en: Find All
ka_GE: ყველას მოძიება

en: Find In Font _View
ka_GE: მონახვა შრიფტის _ხედში

en: Find Next
ka_GE: შემდეგის მოძიება

en: Find Pr_oblems...
ka_GE: ხა_რვეზების პოვნა...

en: Find Proble_ms...
ka_GE: ხა_რვეზების პოვნა...

en: Find Problems
ka_GE: ხარვეზების პოვნა

en: Find an adobe CMap file...
ka_GE: Adobe-ის CMap-ფაილის პოვნა...

en: Find in %.100s
ka_GE: ძიება – %.100s

en: First Char
ka_GE: პირველი სიმბოლო

en: Flip
ka_GE: გადაკეცვა

en: Flip Horizontally
ka_GE: თარაზულად გადაკეცვა

en: Flip Vertically
ka_GE: შვეულად გადაკეცვა

en: Flip _Horizontally
ka_GE: თარა_ზულად გადაკეცვა

en: Flip _Vertically
ka_GE: შ_ვეულად გადაკეცვა

en: Flip the selection
ka_GE: მონიშნულის გადაკეცვა

en: Flip...
ka_GE: გადაკეცვა...

en: Fo_ntname:
ka_GE: შრი_ფტის სახელი:

en: Font %1$.40s in file %2$.40s has been changed.
    Do you want to save it?
ka_GE: შრიფტი %1$.40s შეცვლილია ფაილში %2$.40s.
    გსურთ შენახვა?

en: Font %1$.40s in file %2$.40s has been changed.
    Reverting the file will lose those changes.
    Is that what you want?
ka_GE: შრიფტი %1$.40s ფაილში %2$.40s შეცვლილია.
    ფაილის აღდგენისას ეს ცვლილებები დაიკარგება.
    ნამდვილად გსურთ, განაგრძოთ?

en: Font Info
ka_GE: შრიფტის შესახებ

en: Font Information Dialog
ka_GE: შრიფტის მონაცემების ფანჯარა

en: Font Information for %.90s
ka_GE: %.90s შრიფტის მონაცემები

en: Font changed
ka_GE: შრიფტი შეცვლილია

en: Font for Mac Features in Preferences dialog
ka_GE: შრიფტი Mac-თვისებისთვის პარამეტრების არეში

en: Font used in the Warnings dialog
ka_GE: შრიფტი გამოყენებული გაფრხილებების ფანჯარაში

en: FontForge is a font editor for outline and bitmap fonts that lets you create, edit, or convert, a range of fonts, including PostScript, TrueType, OpenType, cid-keyed, multi-master, cff, SVG and BitMap (bdf, FON, NFNT) fonts.
ka_GE: FontForge არის შრიფტის ჩასასწორებელი საშუალება მოხაზული თუ ბიტური ცხრილისგან შედგენილი ფაილებისთვის და საშუალებას გაძლევთ შექმნათ, შეასწოროთ, გარდაქმნათ არაერთი სახეობის შრიფტი, მათ შორის PostScript, TrueType, OpenType, cid, Multi-Master, cff, SVG და BitMap (bdf, FON, NFNT).

en: FontForge is free Open Source Software written to run on various computer operating systems. You can use FontForge Graphically or as a command-line tool.
ka_GE: FontForge არის ღია წყაროს პროგრამა, განკუთვნილი სხვადასხვა საოპერაციო სისტემებზე გასაშვებად. FontForge შეგიძლიათ გამოიყენოთ როგორც გამოსახულებითი სახით, აგრეთვე ბრძანებათა ველის მეშვეობით.

en: FontForge supports at most %d layers
ka_GE: FontForge-ში მხარდაჭერილია არაუმეტეს %d შრე

en: FontForge supports two different helper applications to do autotracing
     autotrace and potrace
    If your system only has one it will use that one, if you have both
    use this option to tell FontForge which to pick.
ka_GE: FontForge-თან თავსებადია თვითგამოხაზვის ორი სხვადასხვა დამხმარე პროგრამა
     Autotrace და Potrace.
    თუ სისტემაში მხოლოდ ერთია, მას გამოიყენებს, თუ ორივეა,
    ამ პარამეტრის მეშვეობით მიუთითეთ FontForge-ს, რომელი არჩიოს.

en: FontForge was unable to load libspiro, spiros are not available for use.
ka_GE: FontForge ვერ ახერხებს, ჩატვირთოს libspiro, ხვეული რეჟიმი მიუწვდომელი იქნება.

en: FontForge will attempt to adjust the left and right
    sidebearings of the selected glyphs so that the average
    separation between glyphs in a script will be the
    specified amount. You may also specify a minimum and
    maximum value for each glyph's sidebearings.
ka_GE: FontForge შეეცდება გაასწოროს მარცხენა და მარჯვენა
    საბჯენები მითითებული ასონიშნებისთვის ისე, რომ საშუალო
    დაშორება დამწერლობის ასოებს შორის იყოს განსაზღვრული
    ოდენობის. აგრეთვე, შეგიძლიათ მიუთითოთ უმცირესი და
    უდიდესი მნიშვნელობები, თითოეული ნიშნის საბჯენებისთვის.

en: FontForge will guess kerning classes for selected glyphs
ka_GE: FontForge ივარაუდებს შემოკვეცის კლასს შერჩეული ასონიშნებისთვის

en: FontForge will look at the glyphs selected in the font view
    and will try to find groups of glyphs which are most alike
    and generate kerning classes based on that information.
ka_GE: FontForge გადახედავს ასონიშნებს შრიფტის ხედით
    და შეეცდება იპოვოს მსგავსი ასონიშნები, რომელთა
    მონაცემების მიხედვითაც შექმნის შემოკვეცის კლასებს.

en: FontLog Save Failed
ka_GE: FontLog ვერ შეინახა

en: Font|New
ka_GE: ახალი

en: Font|_New
ka_GE: _ახალი

en: Force glyph names to:
ka_GE: ასონიშნების იძულებით გადარქმევა:

note: GT: Foreground, make it short
en: Fore
ka_GE: წინა

en: Forget _to All
ka_GE: ყველას და_ვიწყება

en: Format:
ka_GE: სახეობა:

note: GT: This does not mean the program, but freehand drawing
en: Freehand
ka_GE: თავისუფალი

en: Friendly Name
ka_GE: იოლი სახელი

en: From the _other class
ka_GE: ს_ხვა კლასიდან

en: Fullname
ka_GE: სრული სახელი

note: GT: This is an unusual string. It is used to get around a limitation in GT: FontForge's widget set. You should put a number here (do NOT translate GT: "GGadget|ButtonSize|", that's only to provide context. The number should GT: be the number of points used for a standard sized button. It should be G
en: GGadget|ButtonSize|55
ka_GE: 75

en: Gasp|_Version
ka_GE: ვე_რსია

en: General
ka_GE: ძირითადი

en: General Punctuation
ka_GE: ძირითადი სასვენი ნიშნები

en: General/Supplemental Punctuation
ka_GE: ძირითადი/დამატებითი სასვენი ნიშნები

en: Generate
ka_GE: დამზადება

en: Generate Fonts
ka_GE: შრიფტების დამზადება

en: Generate Mac Family
ka_GE: Mac-კრებულის დამზადება

en: Generate Mac _Family...
ka_GE: Mac-კ_რებულის დამზადება...

en: Generate TTC
ka_GE: დამზადდეს TTC

en: Generate TTC...
ka_GE: დამზადდეს TTC...

en: Generating PostScript Font
ka_GE: მზადდება PostScript-შრიფტი

en: Generating bitmap font
ka_GE: მზადდება ბიტური შრიფტი

en: Generic
ka_GE: მთავარი

en: Geometric Shapes
ka_GE: გეომეტრიული ნახაზები

en: Geometric Shapes Extended
ka_GE: გეომეტრიული ნახაზები გაფართოებული

en: Georgian
ka_GE: ქართული

en: Georgian (& Supplement)
ka_GE: ქართული (დანართიანად)

en: Georgian Extended
ka_GE: ქართული გაფართოებული

en: Georgian Supplement
ka_GE: ქართული დანართი

en: Gl_yph Name:
ka_GE: ასო_ნიშნის სახელი:

en: Glagolitic
ka_GE: გლაგოლიცური

en: Glagolitic Supplement
ka_GE: გლაგოლიცური დანართი

en: Glyph Info
ka_GE: ასონიშნის შესახებ

en: Glyph Info for %.40s
ka_GE: %.40s ასონიშნის შესახებ

en: Glyph Info...
ka_GE: ასონიშნის შესახებ...

en: Glyph Insertion
ka_GE: ასონიშნის ჩამატება

en: Glyph Order
ka_GE: ასონიშნების მიმდევრება

en: Glyph Origin
ka_GE: ასონიშნის საწყისი

en: Glyph Set by Selection
ka_GE: ასონიშნების კრებული მონიშვნით

en: Glyph _Info...
ka_GE: ასო_ნიშნის მონაცემები...

en: Glyph in two classes
ka_GE: ასონიშანი ორ კლასშია

en: Glyph names (or unicode code points) may occur at most once in this group and any of its sub-groups
ka_GE: ასონიშნის სახელები (ან უნიკოდში ადგილის ნომრები) შეიძლება გვხვდებოდეს უმეტესად ერთხელ ამ ჯგუფსა და მის ნებისმიერი ქვეჯგუფში

en: Glyph names are limited to 31 characters
ka_GE: ასონიშნის დასახელება უნდა იყოს არაუმეტეს 31 სიმბოლო

en: Glyph names must be valid postscript names
ka_GE: ჯგუფის დასახელებად უნდა იყოს მართებული Postscript-სახელი

en: Glyph names should be limited to characters in the ASCII character set,
    but there are names in this namelist which use characters outside
    that range.
ka_GE: ასონიშნის სახელში არსებული სიმბოლოები მხოლოდ ASCII-არეს უნდა ეკუთვნოდეს,
    თუმცა სახელთა ამ სიაში, ზოგიერთი შეიცავს სიმბოლოებს, რომლებიც სცდება ამ არეს.

en: Glyph, %s, has no hints. FontForge will not produce many instructions.
ka_GE: ასონიშანი %s მიმთითებლების გარეშეა. FontForge ვერ დაამუშავებს ბევრ მითითებას.

en: GlyphName|New
ka_GE: ახალი

en: Glyphs in the class
ka_GE: ასონიშნები ამ კლასში

en: Glyphs in the classes
ka_GE: ასონიშნები ამ კლასში

en: Glyphs in the coverage tables
ka_GE: ასონიშნები დაფარვის ცხრილებში

en: Glyphs may be either identified by name or by unicode code point.
    Generally you control this by what you type in.
    Typing "A" would identify a glyph by name.
    Typing "U+0041" identifies a glyph by code point.
    When loading glyphs from the selection you must specify which format is desired.
ka_GE: ასონიშნების ამოცნობა შეიძლება უნიკოდში ადგილის ნომრით.
    ზოგადად, ამას ირჩევთ აკრეფის დროს.
    თუ აიკრიფება „A“, მაშინ სახელით დაიწყებს ამოცნობას.
    თუ აიკრიფება „U+0041“, მაშინ ადგილის ნომრით ამოიცნობს.
    ასონიშნების შერჩევიდან ჩასატვირთად, უნდა მიუთითოთ რომლით გსურთ.

en: Glyphs:
ka_GE: ასონიშნები:

note: GT: This is the default class name for the class containing any glyphs_simple GT: which aren't specified in other classes_simple. The class name may NOT GT: contain spaces. Use an underscore or something similar instead
en: Glyphs|All_Others
ka_GE: ყველა _დანარჩენი

en: Gothic
ka_GE: გოტიკური

en: Gradient:
ka_GE: გარდამავლობა:

en: Greek Extended
ka_GE: ბერძნული გაფართოებული

en: Greek and Coptic
ka_GE: ბერძნული და კოპტური

en: Greek small caps
ka_GE: ბერძნული მცირე მთავრული

en: Grid Color
ka_GE: ბადის ფერი

en: Group | Groups
ka_GE[0]: ჯგუფი
ka_GE[1]: ჯგუფები

en: Group Name:
ka_GE: ჯგუფის სახელი:

en: Groups
ka_GE: ჯგუფები

en: Guess
ka_GE: სავარაუდო

note: GT: Guide layer, make it short
en: Guide
ka_GE: მიმმართველი

en: Guide Color
ka_GE: მიმმართველის ფერი

en: Guide Drag Color
ka_GE: გადაჩოჩებული მიმმართველის ფერი

en: Guide Layer Color
ka_GE: მიმმართველი შრის ფერი

en: Guidelines:
ka_GE: მიმმართველი ხაზები:

en: Gujarati
ka_GE: გუჯარათი

en: Gunjala Gondi
ka_GE: გუნჯალა-გონდი

en: Gurmukhi
ka_GE: გურმუხი

en: HVCurve
ka_GE: თარ./შვეულ. მრუდი

en: H_ints
ka_GE: _მიმთითებლები

en: Hangul Jamo
ka_GE: ჰანგილ-ჯამო

en: Hangul Jamo Extended-A
ka_GE: ჰანგილ-ჯამო გაფართოებული-A

en: Hangul Jamo Extended-B
ka_GE: ჰანგილ-ჯამო გაფართოებული-B

en: Hanunoo
ka_GE: ჰანუნო

en: Harmoni_ze
ka_GE: შე_ხამება

en: Harmonizing...
ka_GE: შეეხამება...

en: Has _Vertical Metrics
ka_GE: _შვეული აზომვებით

en: Hebrew
ka_GE: ებრაული

en: Height
ka_GE: სიმაღლე

en: Height/Kern Data
ka_GE: სიმაღლის/შემოკვეცის მონაცემები

en: Hidden
ka_GE: დამალული

en: Hide when _Moving
ka_GE: დამალვა მ_ოძრაობისას

en: Hint Mask
ka_GE: მიმთ. ნიღაბი

en: Hiragana
ka_GE: ჰირაგანა

en: Hiragana & Katakana
ka_GE: ჰირაგანა და კატაკანა

en: Historic Ligatures
ka_GE: ისტორიული გადაბმები

en: Hmong
ka_GE: მონი

en: Hold [Control] key to restrict
ka_GE: დააყოვნეთ [Control] ღილაკი შესაზღუდად

en: Hold [Shift] key to merge
ka_GE: დააყოვნეთ [Shift] ღილაკი შერწყმისთვის

en: Hori_zontal Metric Lines
ka_GE: თა_რაზული აზომვის ხაზები

note: GT: "Horiz." is an abbreviation for Horizontal
en: Horiz. Variants
ka_GE: თარაზ. სახესხვაობები

en: Horizontal
ka_GE: თარაზული

en: Horizontal Baselines
ka_GE: ძირითადი თარაზული ხაზები

en: Horizontal Kerning
ka_GE: თარაზული შემოკვეცა

en: Horizontal: %d baseline | Horizontal: %d baselines
ka_GE[0]: თარაზული: %d ძირითადი ხაზი
ka_GE[1]: თარაზული: %d ძირითადი ხაზი

en: How many unencoded glyph slots do you wish to add?
ka_GE: რამდენი დაუშიფრავი ასონიშნის ადგილის დამატება გსურთ?

en: I miscalculated the size of subtable %s, this means the kerning output is wrong.
ka_GE: შეცდომა %s ქვეცხრილის ზომის გამოთვლისას, რაც ნიშნავს, რომ შემოკვეცის გამოტანა უმართებულოა.

en: I'm sorry this file is too complex for me to understand (or is erroneous, or is empty)
ka_GE: სამწუხაროდ, ეს ფაილი ზედმეტად რთულია ამოსაკითხად (ან შეცდომებითაა, ან ცარიელია)

en: IPA Ext & Phonetic Ext (& Supplement)
ka_GE: IPA გაფართოებული და ბგერითი გაფართოებული (დანართიანად)

en: IPA Extensions
ka_GE: IPA გაფართოებები

en: ISO 8859-1  (Latin1)
ka_GE: ISO 8859-1  (ლათინური1)

en: ISO 8859-10  (Latin6)
ka_GE: ISO 8859-10  (ლათინური6)

en: ISO 8859-13  (Latin7)
ka_GE: ISO 8859-13  (ლათინური7)

en: ISO 8859-14  (Latin8)
ka_GE: ISO 8859-14  (ლათინური8)

en: ISO 8859-15  (Latin0)
ka_GE: ISO 8859-15  (ლათინური0)

en: ISO 8859-16  (Latin10)
ka_GE: ISO 8859-16  (ლათინური10)

en: ISO 8859-2  (Latin2)
ka_GE: ISO 8859-2  (ლათინური2)

en: ISO 8859-3  (Latin3)
ka_GE: ISO 8859-3  (ლათინური3)

en: ISO 8859-4  (Latin4)
ka_GE: ISO 8859-4  (ლათინური4)

en: ISO 8859-5 (Cyrillic)
ka_GE: ISO 8859-5 (კირილიცა)

en: ISO 8859-6 (Arabic)
ka_GE: ISO 8859-6 (არაბული)

en: ISO 8859-7 (Greek)
ka_GE: ISO 8859-7 (ბერძნული)

en: ISO 8859-9  (Latin5)
ka_GE: ISO 8859-9  (ლათინური5)

en: Identify by
ka_GE: ამოსაცნობად გამოიყენოს

en: Ideographic Description Characters
ka_GE: იდეოგრამების აღმწერი სიმბოლოები

en: Ideographic Symbols and Punctuation
ka_GE: იდეოგრამული და სასვენი ნიშნები

en: If a line has a bump on it then flatten out that bump
ka_GE: თუ ხაზზე ამობურცული ადგილებია, გასწორდება

en: If any of the above baselines are active then you should
    specify which one is the default baseline for each script
    in the font, and specify how to position glyphs in this
    script relative to all active baselines
ka_GE: თუ ზემოთ მოცემული ძირითადი ხაზებიდან რომელიმე მაინც მოქმედია,
    უნდა მიუთითოთ ნაგულისხმევი თითოეული დამწერლობისთვის
    ამ შრიფტში და ისიც, თუ როგორ განთავსდება ასონიშნები ყველა
    მოქმედი ძირითადი ხაზის მიმართ

en: If the old-style 'kern' table contains unencoded glyphs
    (or glyphs encoded outside of the BMP), many Windows applications
    won't have any kerning at all. This option excludes such
    problematic glyphs from the old-style 'kern' table.
ka_GE: თუ ძველი სახის „kern“ ცხრილი შეიცავს დაუშიფრავ ასონიშნებს
    (ან ასოებს BMP-სივრცის გარეთ), ბევრი პროგრამა Windows-ში
    საერთოდ არ გამოიყენებს შემოკვეცას. ამის მითითებით კი გამოირიცხება
    ამგვარი ასონიშნები ძველებური „kern“ ცხრილიდან.

en: If the start point of a contour is not an extremum, find a new start point (on the contour) which is.
ka_GE: თუ ნახაზის საწყისი წერტილი არაა უკიდურესი, მონახეთ ახალი საწყისი წერტილი (ნახაზზე), რომელიც იქნება.

en: If you are running an X11 clipboard manager you might want
    to turn this off. FF can put things into its internal clipboard
    which it cannot export to X11 (things like copying more than
    one glyph in the fontview). If you have a clipboard manager
    running it will force these to be exported with consequent
    loss of data.
ka_GE: თუ იყენებთ X11-ის ასლების მმართველს, შესაძლოა გერჩივნოთ,
    ამის გამორთვა. FF თავად იღებს ისეთი სახის ასლებს, რომელთაც ვერ
    აღიქვამს X11 (მაგალითად, ერთზე მეტ ასონიშანს შრიფტის
    ხედიდან). ასლების მმართველით სარგებლობისას კი იძულებული
    იქნება მას გადასცეს მონაცემები და შედეგად, დიდი ნაწილი
    დაიკარგება.

en: If you don't specify a suffix, the glyphs don't get renamed.
ka_GE: თუ არ მიუთითებთ ბოლოსართს, ასონიშნებს არ გადაერქმევათ.

en: If you leave this field blank FontForge will use a default based on
    either the version string above, or one in the 'name' table.
ka_GE: თუ ცარიელს დატოვებთ, FontForge თავად შეავსებს ან ვერსიის, ან „სახელის“ ცხრილის მიხედვით.

en: Ignore Ligatures
ka_GE: გადაბმების უგულებელყოფა

en: In the 'kern' table, a subtable's length does not match the number of kerning pairs.
ka_GE: შემოკვეცის „kern“ ცხრილში, ქვეცხრილების სიგრძე არ ემთხვევა შემოკვეცილი წყვილების რაოდენობას.

en: In the saved font, force all glyph names to match those in the specified namelist
ka_GE: შენახულ შრიფტში ყველა ასონიშნის იძულებით გადარქმევა სახელთა სიის მიხედვით

en: Inactive Layer Color
ka_GE: უმოქმედო შრის ფერი

en: Inactive Thick Layer Color
ka_GE: უმოქმედო შრის მსხვილი ფერი

en: Include Empty Blocks
ka_GE: ცარიელი ურჯების გათვალისწინებით

en: Increment Bearings By:
ka_GE: საბჯენ არეებს დაემატოს:

en: Increment LBearing By:
ka_GE: მარცხენა საბჯენს დაემატოს:

en: Increment RBearing By:
ka_GE: მარჯვენა საბჯენს დაემატოს:

en: Indic (& Tibetan) hanging baseline
ka_GE: ინდური (და ტიბეტური) ძირითადი კიდული ხაზით

en: Insert Before Current Glyph
ka_GE: მიმდინარე ასონიშნის შემდგომ ჩამატება

en: Insert Before Marked Glyph
ka_GE: მიმდინარე ასონიშნის წინ ჩამატება

en: Insert Glyph _After...
ka_GE: ასონიშნის _შემდგომ ჩამატება...

en: Insert Glyph _Before...
ka_GE: ასონიშნის _წინ ჩამატება...

en: Insert Text Outlines
ka_GE: ტექსტის მოხაზულობის ჩამატება

en: Insert Text Outlines...
ka_GE: ტექსტის მოხაზულობის ჩამატება...

en: Insert random text in the specified script
ka_GE: ცალკეული დამწერლობის შემთხვევითი ტექსტის ჩამატება

en: Instructions out of date
ka_GE: მითითებები ვადაგასულია

en: Interface
ka_GE: გარსი

en: InterpolateCPsOnMotion
ka_GE: ჩამატება მოსაჭიდის მოძრაობისას

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "None", ignore "Interpretation|" GT: In french this could be "Aucun" or "Aucune" depending on the gender GT:  of "Interpretation"
en: Interpretation|None
ka_GE: არა

en: Invalid compressed table length for '%c%c%c%c'.
ka_GE: უმართებული სიგრძე შეკუმშული ცხრილისთვის „%c%c%c%c“.

en: Invalid guideline.
ka_GE: გაუმართავი მიმმართველი ხაზი.

en: Invalid or unsupported format (%d) for subtable of 'kern' table
ka_GE: არასწორი ან მხარდაუჭერელი სახეობა (%d), შეუთავსებელი „kern“ ცხრილთან

en: Invalid or unsupported version (0x%x) for 'kern' table
ka_GE: არასწორი ან მხარდაუჭერელი ვერსია (0x%x) „kern“ ცხრილისთვის

en: Is this horizontal or vertical kerning data?
ka_GE: ეს თარაზული შემოკვეცის მონაცემია თუ შვეულისა?

en: Italic Angle
ka_GE: დახრის კუთხე

en: Italic Angle:
ka_GE: დახრის კუთხე:

en: KOI8-R (Cyrillic)
ka_GE: KOI8-R (კირილიცა)

en: Kabardian
ka_GE: ყაბარდოული

en: Kana Extended-A
ka_GE: კანა გაფართოებული-A

en: Kana Extended-B
ka_GE: კანა გაფართოებული-B

en: Kana Supplement
ka_GE: კანა, დანართი

en: Kanauji
ka_GE: კანაუჯი

en: Kannada
ka_GE: კანადა

en: Katakana
ka_GE: კატაკანა

en: Katakana (& Phonetic Extensions)
ka_GE: კატაკანა (და ბგერითი გაფართოებები)

en: Katakana Phonetic Extensions
ka_GE: კატაკანას ბგერითი გაფართოებები

en: Ker_n By Classes...
ka_GE: წანა_ცვლება კლასებით...

en: Kern
ka_GE: შემოკვეცა

en: Kern Adjusts
ka_GE: შემოკვეცის მორგება

en: Kern By Classes
ka_GE: შემოკვეცა კლასებით

en: Kern Line Color
ka_GE: შემოკვეცის ზოლის ფერი

en: Kern Pair Closeup
ka_GE: შემოკვეცის წყვილის დათვალიერება

en: Kern Pair Closeup...
ka_GE: შემოკვეცის წყვილის შეთვალიერება...

en: Kern Pairs
ka_GE: Წანაცვლებული წყვილები

en: Kern Values:
ka_GE: შემოკვეცის მნიშვნ.:

en: Kern:
ka_GE: შემოკვეცა:

en: KernClass|_New Lookup...
ka_GE: _ახალი ცნობარი...

en: Kerning & such
ka_GE: შემოკვეცა და სხვა

en: Kerning Class
ka_GE: შემოკვეცის კლასი

en: Kerning Metrics For %.50s
ka_GE: შემოკვეცის აზომვები – %.50s

note: GT: The %s is the name of the lookup subtable containing this kerning class
en: Kerning by Classes: %s
ka_GE: შემოკვეცა კლასებით: %s

en: Kerning direction
ka_GE: შემოკვეცის მიმართულება

en: Kerning may be specified either by classes of glyphs
    or by pairwise combinations of individual glyphs.
    Which do you want for this subtable?
ka_GE: შემოკვეცის მითითება შეიძლება ან ასონიშნების კლასებით,
    ანდა ცალკეული ასონიშნების შეწყვილებით.
    რომელს აირჩევთ ამ ქვეცხრილისთვის?

en: Khmer
ka_GE: ქმერული

en: Khmer Symbols
ka_GE: ქმერული ნიშნები

en: Khudawadi
ka_GE: ხუდაბადი

en: Khutsuri Georgian
ka_GE: ხუცური

en: LBearing:
ka_GE: მარცხენა საბჯენი:

en: L_oad Namelist...
ka_GE: სახელთა სიის ჩატვი_რთვა...

en: Label Gl_yph By
ka_GE: ზ_ედწარწერა

en: Language
ka_GE: ენა

en: Language List
ka_GE: ენების სია

en: Language Missing
ka_GE: ენა აკლია

en: Language Tag:
ka_GE: ენის ჭდე:

en: Language info
ka_GE: ენის შესახებ

en: Language(s)
ka_GE: ენ(ებ)ი

en: Language|New
ka_GE: ახალი

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Malayalam", ignore "Lang|" GT: The msgstr should contain a translation of "Amharic", ignore "Lang|"
en: Lang|Amharic
ka_GE: ამჰარული

en: Lang|Arabic
ka_GE: არაბული

en: Lang|Cherokee
ka_GE: ჩეროკე

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Farsi/Persian"), ignore "Lang|" GT: The msgstr should contain a translation of "Farsi/Persian", ignore "Lang|"
en: Lang|Farsi/Persian
ka_GE: ფარსი/სპარსული

en: Lang|Georgian
ka_GE: ქართული

en: Lang|Greek
ka_GE: ბერძნული

en: Lang|Latin
ka_GE: ლათინური

en: Lang|Lisu
ka_GE: ლისუ

en: Lang|Tamil
ka_GE: ტამილური

en: Lao
ka_GE: ლაოსური

en: Latin Extended Additional
ka_GE: ლათინური გაფართოებული დამატება

en: Latin Extended Additional/C/D
ka_GE: ლათინური გაფართოებული დამატება/C/D

en: Latin Extended-A
ka_GE: ლათინური გაფართოებული-A

en: Latin Extended-B
ka_GE: ლათინური გაფართოებული-B

en: Latin Extended-C
ka_GE: ლათინური გაფართოებული-C

en: Latin Extended-D
ka_GE: ლათინური გაფართოებული-D

en: Latin Extended-E
ka_GE: ლათინური გაფართოებული-E

en: Latin Extended-F
ka_GE: ლათინური გაფართოებული-F

en: Latin Extended-G
ka_GE: ლათინური გაფართოებული-G

en: Latin-1 Supplement
ka_GE: ლათინური-1 დანართი

en: Layer
ka_GE: შრე

en: Layer Info...
ka_GE: შრის მონაცემები...

en: Layer Name
ka_GE: შრის სახელი

en: Layers
ka_GE: შრეები

en: Left Side Bearing
ka_GE: მარცხენა საბჯენი

en: Left Side Bearing Add
ka_GE: მარცხენა საბჯენის გაზრდა

en: Left Side Bearing Scale
ka_GE: მარცხენა საბჯენის ცვლილება

en: Left Side Bearing does not change.
ka_GE: მარცხენა საბჯენი არ იცვლება.

en: Left Side Bearing:
ka_GE: მარცხენა საბჯენი:

en: Lepcha
ka_GE: ლეპჩა

en: Letterlike Symbols
ka_GE: ასონიშნებისმაგვარი სიმბოლოები

en: License
ka_GE: ლიცენზია

en: License URL
ka_GE: ლიცენზიის ბმული

en: Ligature
ka_GE: გადაბმა

note: GT: Need to split some AnchorClasses into two classes, one for normal GT:  base letters, and one for ligatures. So create a new AnchorClass GT:  name for the ligature version
en: Ligature %s
ka_GE: გადაბმა %s

en: Ligature Glyph Name
ka_GE: გადაბმის ნიშნის სახელი

en: Ligatures
ka_GE: გადაბმები

en: Limbu
ka_GE: ლიმბუ

en: Line
ka_GE: ხაზი

en: Linear B Ideograms
ka_GE: ხაზოვანი B იდეოგრამები

en: List of class names
ka_GE: კლასის სახელთა სია

en: List of directories to search for images, separated by colons
ka_GE: სია საქაღალდეეისა, სურათების მოსაძიებლად, მძიმით გამოყოფილი

en: Lisu
ka_GE: ლისუ

en: Lisu Supplement
ka_GE: ლისუ, დანართი

en: Load Bitmap Fonts
ka_GE: ცხრილური შრიფტების ჩატვირთვა

en: Load Encoding
ka_GE: დაშიფვრის ჩატვირთვა

en: Load Glyph Name List...
ka_GE: ასონიშნების სახელთა სიის ჩატვირთვა...

en: Load Namelist
ka_GE: სახელთა სიის ჩატვირთვა

en: Load Word List...
ka_GE: სიტ_ყვათა სიის ჩატვირთვა...

en: Load _Word List...
ka_GE: სი_ტყვათა სიის ჩატვირთვა...

en: Load glyph names
ka_GE: ასონიშნების სახელთა ჩატვირთვა

en: Loading font from %.100s
ka_GE: იტვირთება ფონტი წყაროდან %.100s

en: Loading...
ka_GE: იტვირთება...

en: Location
ka_GE: მდებარეობა

en: Lookup Name:
ka_GE: ცნობარის სახელი:

en: Lookup Subtable, %s
ka_GE: ცნობარის ქვეცხრილი, %s

en: Lookup Type|Unspecified
ka_GE: განუსაზღვრელი

en: LookupName|New
ka_GE: ახალი

en: LookupType|Unknown
ka_GE: უცნობი

en: Lookups
ka_GE: ცნობარები

en: Lookups will be removed
ka_GE: ცნობარები მოცილდება

en: Lowercase to Small Capitals
ka_GE: ნუსხურიდან მცირე მთავრულში

en: Ma_ke Arc
ka_GE: რკალის შე_ქმნა

en: Ma_ke From Font...
ka_GE: _შედგენა შრიფტიდან...

en: Ma_x:
ka_GE: უ_დიდესი:

en: Mac Bitmap
ka_GE: Mac-ის ბიტური

en: Mac Features
ka_GE: Mac-თვისებები

en: MacFeature|Default
ka_GE: ნაგულისხმევი

en: MacFeature|_New...
ka_GE: _ახალი...

en: MacMap|_New...
ka_GE: _ახალი...

en: MacName|_New...
ka_GE: _ახალი...

en: MacSetting|_New...
ka_GE: _ახალი...

en: Macintosh Latin
ka_GE: Macintosh ლათინური

note: GT: Short for: Magnification GT: Short for "Magnification"
en: Mag:
ka_GE: გადიდება:

en: Magnification:
ka_GE: გადიდება:

en: Magnify (Minify with alt)
ka_GE: მოახლოება (დაშორებისთვის Alt)

en: Makasar
ka_GE: მაკასარი

en: Make Arc
ka_GE: რკალის შექმნა

en: Make Line
ka_GE: ხაზის შექმნა

en: Make _Line
ka_GE: ხა_ზის შექმნა

en: Malay (arabic)
ka_GE: მალაიური (არაბული)

en: Malayalam
ka_GE: მალაიალამური

en: Mandaic
ka_GE: მანდეური

en: Manufacturer
ka_GE: მწარმოებელი

en: Many Windows
ka_GE: ბევრი ფანჯარა

en: Many applications still don't support 'GPOS' kerning.
    If you want to include both 'GPOS' and old-style 'kern'
    tables set this check box.
    It may not be set in conjunction with the Apple checkbox.
    This may confuse other applications though.
ka_GE: ბევრ პროგრამაში ჯერ კიდევ მხარდაუჭერელია „GPOS“ შემოკვეცა.
    თუ გსურთ დაურთოთ ორივე, „GPOS“ და ძველი სახის „kern“
    ცხრილები, მიუთითეთ ამ უჯრის მონიშვნით.
    ჯობია, არ მოინიშნოს Apple-ის უჯრასთან ერთად.
    გაუგებრობას წარმოქმნის სხვა პროგრამებთან.

en: Marchen
ka_GE: მარჩენი

en: Masaram Gondi
ka_GE: მასარამ-გონდი

en: Mass Glyph Rename
ka_GE: ასონიშნების ერთბაშად გადარქმევა

en: Mass Glyph _Rename...
ka_GE: ასონიშნების ერთბაშად გადარ_ქმევა...

en: Math Kern
ka_GE: მათემატიკური შემოკვეცა

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
ka_GE: მათემატიკური ასოციფრული ნიშნები

en: Mathematical Greek
ka_GE: ბერძნული მათემატიკისთვის

en: Mathematical Operators
ka_GE: მათემატიკური მოქმედების ნიშნები

en: Mathematical centerline
ka_GE: მათემატიკური შუახაზი

en: Max Bearing
ka_GE: საბჯენი არაუმეტეს

en: Measure distance, angle between points
ka_GE: წერტილთა დაშორების, კუთხის გაზომვა

en: Mende Kikakui
ka_GE: მენდე

en: Menu Bar
ka_GE: მენიუს ზოლი

en: Menu Name
ka_GE: მენიუს სახელი

en: Merge
ka_GE: გაერთიანება

en: Merge Fonts
ka_GE: შრიფტების გაერთიანება

en: Merge Results
ka_GE: შედეგების გაერთიანება

en: Merge into selection
ka_GE: გაერთიანება მონიშნულში

en: Merge to Line
ka_GE: გაერთიანება ხაზით

en: Merges two selected (and compatible) lookups into one,
    or merges two selected subtables of a lookup into one
ka_GE: გააერთიანებს ორ შერჩეულ (და თავსებად) ცნობარს,
    ან გააერთიანებს ცნობარის ორ შერჩეულ ქვეცხრილს

en: MetaFont exited with an error
ka_GE: MetaFont დაიხურა შეცდომით

en: Metrics
ka_GE: აზომვები

en: Metrics Baseline Color
ka_GE: აზომვების ძირითადი ხაზის ფერი

en: Metrics For %.50s
ka_GE: აზომვები – %.50s

en: Metrics Label Color
ka_GE: აზომვების წარწერის ფერი

en: Metrics View
ka_GE: აზომვების ხედი

en: Min Bearing
ka_GE: საბჯენი არანაკლებ

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
ka_GE: სხვადასხვა მათემატიკური ნიშნები-A

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
ka_GE: სხვადასხვა მათემატიკური ნიშნები-B

en: Miscellaneous Symbols
ka_GE: სხვადასხვა სიმბოლოები

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
ka_GE: სხვადასხვა ნიშნები და ისრები

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
ka_GE: სხვადასხვა ნიშნები და ხატულები

en: Miscellaneous Technical
ka_GE: სხვადასხვა ტექნიკური

en: Missing Bitmap
ka_GE: აკლია ბიტური ცხრილი

en: Missing Bitmap Color
ka_GE: აკლია ცხრილური ფერი

en: Missing Outline Color
ka_GE: აკლია მოხაზულობის ფერი

en: Missing glyph
ka_GE: აკლია ასონიშანი

en: Modification Date:
ka_GE: ჩასწორების თარიღი:

en: Modifier Letters & Modifier Tone Letters
ka_GE: გარდამქნელი და ჟღერადობის შემცვლელი ნიშნები

en: Modifier Tone Letters
ka_GE: ჟღერადობის შემცვლელი ნიშნები

en: Module Name:
ka_GE: მოდულის სახელი:

en: Mongolian
ka_GE: მონღოლური

en: Mongolian (Cyrillic)
ka_GE: მონღოლური (კირილიცა)

en: Mongolian (cyrillic)
ka_GE: მონღოლური (კირილიცა)

en: Mongolian Supplement
ka_GE: მონღოლური დანართი

en: Most lookups will be attached to a feature
    active in a specific script for certain languages.
    In some cases lookups will not be attached to any
    feature, but will be invoked by another lookup,
    a conditional one. In other cases a lookup might
    be attached to several features.
    A feature is either a four letter OpenType feature
    tag, or a two number mac <feature,setting> combination.
ka_GE: ცნობარი უმეტესად მიმაგრებულია მოქმედ თვისებაზე
    ცალკეული დამწერლობისა და ენისთვის.
    ზოგჯერ არაა მიბმული არცერთ თვისებაზე, მაგრამ
    გამოიძახება სხვა პირობითი ცნობარით.
    სხვა შემთხვევებში ცნობარი შეიძლება მიბმული
    იყოს რამდენიმე თვისებაზე.
    თვისება აღინიშნება ოთხასოიანი OpenType-ჭდეებით
    ან ორციფრიანი Mac-წყვილით <თვისება,პარამეტრი>.

en: Move by Ruler...
ka_GE: გადაადგილება სახაზავით...

en: Move...
ka_GE: გადატანა...

en: Mro
ka_GE: მრო

en: Multiple names for language
ka_GE: რამდენიმე სახელი ენისთვის

en: MultipleEncodingIgnored
ka_GE: რამდენიმე დაშიფვრა უგულებელყოფილია

en: Music
ka_GE: მუსიკა

en: Musical
ka_GE: მუსიკალური

en: Musical Symbols
ka_GE: მუსიკალური ნიშნები

en: Myanmar
ka_GE: მიანმარული

en: Myanmar Extended-A
ka_GE: მიანმარული გაფართოებული-A

en: Myanmar Extended-B
ka_GE: მიანმარული გაფართოებული-B

en: NKo
ka_GE: ნკო

en: N_ever Interpolate
ka_GE: ა_რასდროს ჩაემატოს

en: N_umber Points
ka_GE: წერტილების გადა_ნომვრა

en: Name
ka_GE: სახელი

en: Name Contour
ka_GE: მოხაზულობის სახელი

en: Name For Human_s:
ka_GE: ად_ვილად წასაკითხი:

en: Name Point
ka_GE: წერტილის სახელი

en: Name Point...
ka_GE: წერტილის სახელი...

en: Name this guideline or cancel to create it without a name
ka_GE: დაარქვით რამე ან გააუქმეთ უსახელოდ დატოვებისთვის

en: Name used for Vendor ID field in
    ttf (OS/2 table) font generation.
    Must be no more than 4 characters
ka_GE: სახელი მწარმოებლის ID-ველისთვის
    ttf-შრიფტის (OS/2-ცხრილი) დასამზადებლად.
    არ უნდა აღემატებოდეს 4 სიმბოლოს

en: Name:
ka_GE: სახელი:

en: Nandinagari
ka_GE: ნანდინაგარი

en: Navigation
ka_GE: გადაადგილება

en: Ne_xt Control Point
ka_GE: _მომდევნო მართვის წერტილი

en: Needs bitmap font
ka_GE: საჭიროებს ბიტურ შრიფტს

en: Negative Width
ka_GE: უარყოფითი სიგანე

en: Negative character widths are not allowed in TrueType.
    Do you really want a negative width?
ka_GE: უარყოფით სიგანეს სიმბოლოსთვის ვერ გამოიყენებს TrueType.
    ნამდვილად გსურთ, დარჩეს უარყოფითი?

en: New
ka_GE: ახალი

en: New Font
ka_GE: ახალი შრიფტი

en: New Layer
ka_GE: ახალი შრე

en: New Layer...
ka_GE: ახალი შრე...

en: New Ligature
ka_GE: ახალი გადაბმა

en: New Lookup Subtable...
ka_GE: ახალი ცნობარის ქვეცხრილი...

en: New O_utline Window
ka_GE: მოხაზული შრიფტის ახალი ფანჯარა

en: New Section
ka_GE: ახალი განყოფილება

en: New Sub-Group
ka_GE: ახალი ქვეჯგუფი

en: New Tai Lue
ka_GE: ახალი ტაის ლი

en: New _Bitmap Window
ka_GE: ცხრილური შრიფტის ახალი ფანჯარა

en: New _Metrics Window
ka_GE: _აზომვების ახალი ფანჯარა

en: NewCharset
ka_GE: ასოთა ახალი ნაკრები

en: Next CP Angle
ka_GE: შემდ. მოსაჭიდის დახრილობა

en: Next CP Color
ka_GE: შემდეგი მოსაჭიდის ფერი

en: Next CP Dist
ka_GE: შემდ. მოსაჭიდის სიშორე

en: Next CP X
ka_GE: შემდ. მოსაჭიდი X

en: Next CP Y
ka_GE: შემდ. მოსაჭიდი Y

en: Next CP:
ka_GE: შემდ. მოსაჭიდი:

en: Next CP: (%f,%f)
ka_GE: შემდ. მოსაჭიდი: (%f,%f)

en: Next On Contour
ka_GE: ნახაზზე შემდეგ

en: Next _Defined Glyph
ka_GE: მომდევნო _განსაზღვრული ასონიშანი

en: Next _Line in Word List
ka_GE: მომდევნო ხა_ზი სიტყვათა სიაში

en: No (useable) bitmap strikes in this TTF font: %s
ka_GE: არ მოიძებნა (გამოსადეგი) ცხრილური ნაზაზები TTF-შრიფტში: %s

en: No Bitmap Fonts
ka_GE: ცხრილური შრიფტები არაა

en: No Curvature
ka_GE: სიმრუდის გარეშე

en: No Glyph
ka_GE: ასონიშანი არაა

en: No Glyph Duplicates
ka_GE: გამეორებული ასონიშნები არაა

en: No Groups
ka_GE: ჯგუფები არაა

en: No Instructions
ka_GE: მითითებები არაა

en: No Intersections
ka_GE: არა თანაკვეთები

en: No Kern Pairs
ka_GE: არაა შემოკვეცილი წყვილები

en: No Lookup Type Selected
ka_GE: არაა შერჩეული ცნობარის სახეობა

en: No Lookups
ka_GE: ცნობარები არაა

en: No Mac Names
ka_GE: Mac-სახელების გარეშე

en: No Next Control Point
ka_GE: არაა მომდევნო მართვის წერტილი

en: No Outline Font
ka_GE: მოხაზული შრიფტი არაა

en: No Previous Control Point
ka_GE: არაა წინა მართვის წერტილი

en: No Rename
ka_GE: გადარქმევის გარეშე

en: No Vertical Metrics
ka_GE: შვეული აზომვების გარეშე

en: No _to All
ka_GE: არა ყ_ველას

en: No components
ka_GE: არაა შემადგენლები

en: No curvature info
ka_GE: სიმრუდის შესახებ უცნობია

en: No kerning pairs found in %.200s
ka_GE: შემოკვეცილ წყვილებს არ შეიცავს %.200s

en: No languages
ka_GE: ენები არაა

en: No lookup selected
ka_GE: ცნობარი არაა მონიშნული

en: No lookups to copy
ka_GE: ასლისთვის ცნობარები არაა

en: No mark in ] (close array)
ka_GE: არაა ნიშანი ] (მასივის დასასრული)

en: No module name for '%s' in plugin config -- skipping.
ka_GE: მოდული დასახელებით „%s“ ვერ მოინახა -- გამოტოვება.

en: No spaces allowed in class names.
ka_GE: ადგილის გამოტოვება დაუშვებელია სახელებში.

en: Non uniform scaling for horizontal counters and side bearings
ka_GE: ზომის არაერთგვაროვანი ცვლა თარაზული არეებისა და გვერდითი საბჯენების

en: Non-Basic Multilingual Plane
ka_GE: არაძირითადი მრავალენოვანი სივრცე

en: Non-Unicode Glyphs
ka_GE: უნიკოდს გარეთ ასონიშნები

en: None of the glyphs in the current font match any names or code points in the selected groups
ka_GE: არცერთი ასონიშნის სახელი ან ადგილის ნომერი ამ შრიფტიდან არ მოიძებნება მითითებულ ჯგუფებში

en: Normal font used in the Find/Replace window
ka_GE: ჩვეულებრივი შრიფტი გამოიყენება პოვნა/ძიების ფანჯარაში

en: Normally simplify will not remove points at the extrema of curves
    (both PostScript and TrueType suggest you retain these points)
ka_GE: როგორც წესი, გამარტივებით არ იშლება მრუდის კიდურა წერტილები
    (ორივე, PostScript და TrueType გთავაზობთ მათი შენარჩუნების საშუალებას)

en: Not Guides
ka_GE: მიმმართველის გარეშე

en: Not attached to a feature
ka_GE: არაა მიბმული თვისებაზე

en: Not in Collection
ka_GE: არაა კრებულში

en: Note: On Windows many apps can have problems with this font's kerning, because %d of its glyph kern pairs cannot be mapped to unicode-BMP kern pairs (eg, they have a Unicode value of -1) To avoid this, go to Generate, Options, and check the "Windows-compatible 'kern'" option.
ka_GE: შენიშვნა: Windows-ზე ბევრი პროგრამა შეიძლება წააწყდეს სიძნელეს ამ შრიფტის წყვილების შემოკვეცისას, ვინაიდან %d მისი ასონიშნების შემოკვეცილი წყვილებით ვერ აისახება BMP-უნიკოდის შემოკვეცილ წყვილებზე (ანუ მათ ექნებათ უნიკოდის მნიშვნელობად -1) ამის ასარიდებლად გადადით მენიუში, აირჩიეთ „დამზადება“, „პარამეტრები“ და მონიშნეთ „Windows-სთან თავსებადი „kern“.

en: Nothing Loaded
ka_GE: ვერაფერი ჩაიტვირთა

en: Nothing Selected
ka_GE: არაფერია შერჩეული

en: Nothing on stack to print
ka_GE: არაფერია მითითებული ამოსაბეჭდად

en: Nothing to trace
ka_GE: არაფერია გამოსახაზი

en: Number Forms
ka_GE: რიცხვითი ჩანაწერები

en: Number of star points/Polygon vertices
ka_GE: ვარკვლავის წერტილების ან მრავალკუთხედის წვეროების რაოდენობა

en: Number out of range: %g in type2 output (must be [-65536,65535])
ka_GE: რიცხვი გასცდა არეს: %g Type2-გამოტანისას (უნდა იყოს [-65536,65535])

en: Nushu
ka_GE: ნუშუ

en: OEM Charset
ka_GE: ასოთა OEM-ნაკრები

en: OS/2 -> Charsets
ka_GE: OS/2 → ასოთა ნაკრებები

en: OS/2 and Windows specific metrics table
ka_GE: OS/2 და Windows-ის შესაბამისი აზომვების ცხრილი

en: O_ff
ka_GE: გამო_რთ.

en: O_n
ka_GE: ჩ_ართ.

en: Offset
ka_GE: წანაცვლება

en: Offset %
ka_GE: წანაცვლება %

en: Ofm Save Failed
ka_GE: Ofm ვერ შეინახა

en: Ogham
ka_GE: ოღამი

en: Ol Chiki
ka_GE: ოლ-ჩიკი

en: Old Hungarian
ka_GE: ძველუნგრული

en: Old Italic
ka_GE: ძველიტალიური

en: Old Persian
ka_GE: ძველსპარსული

en: Old Uyghur
ka_GE: ძველუიღურული

en: Old style 'kern'
ka_GE: ძველებული „kern“

en: Once upon a time, Adobe assigned PUA (public use area) encodings
    for many stylistic variants of characters (small caps, old style
    numerals, etc.). Adobe no longer believes this to be a good idea,
    and recommends that these encodings be ignored.
    
     The assignments were originally made because most applications
    could not handle OpenType features for accessing variants. Adobe
    now believes that all apps that matter can now do so. Applications
    like Word and OpenOffice still can't handle these features, so
     fontforge's default behavior is to ignore Adobe's current
    recommendations.
    
    Note: This does not affect figuring out unicode from the font's encoding,
    it just controls determining unicode from a name.
ka_GE: ერთ დროს, Adobe-მა გამოყო PUA-დაშიფვრის არეები
    (public use area – საჯარო გამოყენების) განსხვავებული სახის
    სიმბოლოებისთვის (მცირე მთავრული, ძველებური ციფრები და სხვა).
    Adobe აღარ მიიჩნევს ამას მართებულად და არჩევს მის უგულებელყოფას.
    
     ამგვარად განსაზღვრის მიზეზი ის იყო, რომ ბევრი პროგრამა
    ვერ აღიქვამდა OpenType-თვისებებს სახესხვაოების ასარჩევად. Adobe
    ამტკიცებს, რომ ახლა უკვე ყველა პროგრამა ახერხებს მის გამოყენებას. თუმცა
    Word და OpenOffice ჯერ კიდევ ვერ აღიქვამს, ამიტომ
     fontforge ნაგულისხმევად არ ითვალისწინებს Adobe-ის რჩევებს.
    
    შენიშვნა: ეს არ მოქმედებს უნიკოდის შრიფტის დაშიფვრის მიხედვით დადგენაზე,
    მხოლოდ სახელით ამოცნობას განსაზღვრავს.

en: Only a single character allowed
ka_GE: მხოლოდ ერთი სიმბოლოა დაშვებული

en: Only upper case
ka_GE: მხოლოდ მთავრული

en: Open AutoKern dialog for new kerning subtables
ka_GE: თვითშემოკვეცის სარკმლის გახსნა ახალი ქვეცხრილებისთვის

en: Open Font
ka_GE: შრიფტის გახსნა

en: Open Glyph
ka_GE: ასონიშნის გახსნა

en: Open _Web Page
ka_GE: _ვებგვერდის გახსნა

en: OpenTypeFeature|New
ka_GE: ახალი

en: OpenType|Lookups
ka_GE: ცნობარები

en: Optical Character Recognition
ka_GE: სიმბოლოების ოპტიკური ამოცნობა

en: Origin
ka_GE: საწყისი

en: Origin:
ka_GE: საწყისი:

en: Oriya
ka_GE: ორია

en: Other Info
ka_GE: სხვა მონაცემები

en: Outline Color
ka_GE: მოხაზულობის ფერი

en: Outline Fonts
ka_GE: მოხაზული შრიფტები

en: Outline Glyphs
ka_GE: მოხაზული ასონიშნები

en: Outline Inner Border
ka_GE: მოხაზულობის შიდა ჩარჩო

en: Outline Outer Border
ka_GE: მოხაზულობის გარე ჩარჩო

en: Outline Tools
ka_GE: მოხაზულობის ხელსაწყოები

en: Outline Width
ka_GE: გარემოხაზულობის სიგანე

en: Outline Width:
ka_GE: გარემოხაზულობის სიგანე:

en: OutlineThickness
ka_GE: მოხაზულობის სისქე

en: Output AFM
ka_GE: გამოიტანოს AFM

en: Output FONTLOG.txt
ka_GE: გამოიტანოს FONTLOG.txt

en: Output Glyph Map
ka_GE: გამოიტანოს ასონიშნების გეგმა

en: Output OFM & CFG
ka_GE: გამოიტანოს OFM და CFG

en: Output PFM
ka_GE: გამოიტანოს PFM

en: Output TFM & ENC
ka_GE: გამოიტანოს TFM და ENC

en: Output error
ka_GE: გამოტანის შეცდომა

en: Oval
ka_GE: კვერცხისებრი

en: PDF page graphics
ka_GE: PDF-გვერდის გამოსახულება

en: PS Glyph Names
ka_GE: ასონიშნის PS-სახელი

en: PS Names
ka_GE: PS-სახელი

en: PS Private
ka_GE: PS-კერძო

en: PSPrivateDictKey|New
ka_GE: ახალი

en: P_FM Family
ka_GE: P_FM-კრებული

en: P_rev Control Point
ka_GE: _წინა მართვის წერტილი

en: Package Name:
ka_GE: კრებულის სახელი:

en: Page_Size:
ka_GE: გვერდის _ზომა:

en: Pahawh Hmong
ka_GE: ფაჰაუ-მონი

en: Pair Position (kerning)
ka_GE: წყვილთა ურთიერთგანლაგება (შემოკვეცა)

en: Pairwise Positioning (kerning)
ka_GE: წყვილთა ურთიერთგანლაგება (შემოკვეცა)

en: PanoseWeight|Any
ka_GE: ნებისმიერი

en: PanoseWeight|No Fit
ka_GE: სხვა

en: Panose|_Weight
ka_GE: სის_ქე

en: Passed Validation
ka_GE: შემოწმება გავლილია

en: Paste After
ka_GE: ჩასმა შემდგომ

en: Paste Into
ka_GE: ჩასმა შიგნით

en: Pattern
ka_GE: ნიმუში

en: Pattern Size:
ka_GE: ნიმუშის ზომა:

en: Pau Cin Hau
ka_GE: პაუ-სინ-ჰაუ

en: Pfm Save Failed
ka_GE: Pfm ვერ შეინახა

en: Phaistos Disc
ka_GE: ფესტოსის დისკო

en: Phonetic Extensions
ka_GE: ბგერითი გაფართოებები

en: Phonetic Extensions Supplement
ka_GE: ბგერითი გაფართოებების დანართი

en: Pick a color
ka_GE: ფერის შერჩევა

en: Pick a font, any font...
ka_GE: შრიფტის არჩევა, რომელიმესი...

en: Pick a page
ka_GE: გვერდის არჩევა

en: Pixel Sizes:
ka_GE: პიქსელის ზომები:

en: Pixel size:
ka_GE: პიქსელის ზომა:

en: Pixel size?
ka_GE: პიქსელის ზომა?

en: Please choose File/Generate Fonts to save to other formats.
ka_GE: გთხოვთ, იხილოთ ფაილი/შრიფტების წარმოქმნა, სხვა სახით შენახვისთვის.

en: Please draw a convex polygon in the drawing area.
ka_GE: გთხოვთ, დახაზოთ ამოზნექილი მრავალკუთხედი შესაბამის არეში.

en: Please name encoding %d in this file
ka_GE: დაარქვით სახელი %d დაშიფვრას ამ ფაილში

en: Please name this encoding
ka_GE: დაარქვით დაშიფვრას სახელი

en: Please name this point
ka_GE: დაარქვით რამე წერტილს

en: Please specify a bitmap magnification factor.
ka_GE: გთხოვთ, მიუთითოთ რასტრული გადიდების მამრავლი.

en: Please specify a new supplement for %.20s-%.20s
ka_GE: გთხოვთ, მიუთითოთ ახალი დანართი – %.20s-%.20s

en: Plugin Configuration
ka_GE: მოდულების გამართვა

en: Plugins can be Loaded and Configured now.
    Other changes will take effect at next restart.
ka_GE: მოდულების ჩატვირთვა და გამართვა აქედან შეიძლება.
    სხვა ცვლილებები კი აისახება მომდევნო გაშვებისას.

en: Point sizes on a 100 dpi screen
ka_GE: წერტილის ზომა 100 dpi ეკრანზე

en: Point sizes on a 120 dpi screen
ka_GE: წერტილის ზომა 120 dpi ეკრანზე

en: Point sizes on a 72 dpi screen
ka_GE: წერტილის ზომა 72 dpi ეკრანზე

en: Point sizes on a 75 dpi screen
ka_GE: წერტილის ზომა 75 dpi ეკრანზე

en: Point sizes on a 96 dpi screen
ka_GE: წერტილის ზომა 96 dpi ეკრანზე

en: PointNumbers|_None
ka_GE: _არცერთი

en: Pointer
ka_GE: მაჩვენებელი

en: Points:
ka_GE: წერტილები:

en: Polygon
ka_GE: მრავალკუთხედი

en: Polygon or Star
ka_GE: მრავალკუთხედი ან ვარსკვლავი

en: Pr_eferences...
ka_GE: _პარამეტრები...

en: PreferPotrace
ka_GE: უპირატესია Potrace

en: Preferences
ka_GE: პარამეტრები

en: Preferred Family
ka_GE: უპირატესი კრებული

en: Prefs_App|FontForge recognizes BROWSER, MF and AUTOTRACE.
ka_GE: Prefs_App|FontForge-ს შეუძლია ამოიცნოს BROWSER, MF და AUTOTRACE.

en: Preserve the names of the GPOS/GSUB lookups and subtables
ka_GE: GPOS/GSUB-ცნობარებისა და ქვეცხრილების სახელების შენარჩუნება

en: Prev CP Angle
ka_GE: წინა მოსაჭიდის დახრილობა

en: Prev CP Color
ka_GE: წინა მოსაჭიდის ფერი

en: Prev CP Dist
ka_GE: წინა მოსაჭიდის სიშორე

en: Prev CP X
ka_GE: წინა მოსაჭიდი X

en: Prev CP Y
ka_GE: წინა მოსაჭიდი Y

en: Prev CP:
ka_GE: წინა მოსაჭიდი:

en: Prev CP: (%f,%f)
ka_GE: წინა მოსაჭიდი: (%f,%f)

en: Prev Defined Gl_yph
ka_GE: წინა განსაზღვრული ას_ონიშანი

en: Prev On Contour
ka_GE: ნახაზზე წინ

en: Previe_w
ka_GE: შეთვა_ლიერება

en: Previous Line in _Word List
ka_GE: წინა ხაზი სი_ტყვათა სიაში

en: Print
ka_GE: ამობეჭდვა

en: Print Failed
ka_GE: ამობეჭდვა ვერ მოხერხდა

en: Print To File...
ka_GE: ამობეჭდვა ფაილში...

en: Printable Document
ka_GE: ამოსაბეჭდი დოკუმენტი

en: Printing Font
ka_GE: შრიფტი იბეჭდება

note: GT: "Private" is a keyword (sort of) in PostScript. Perhaps it GT: should remain untranslated?
en: Private Dictionary
ka_GE: კერძო ლექსიკონი

en: Private Use Area
ka_GE: კერძო გამოყენების არე

en: Problem decompressing '%c%c%c%c' table.
ka_GE: ხარვეზი შეკუმშული „%c%c%c%c“ ცხრილის გახსნისას.

note: GT: I am told that the use of "|" to provide contextual information in a GT: gettext string is non-standard. However it is documented in section GT: 10.2.6 of http://www.gnu.org/software/gettext/manual/html_mono/gettext.html GT: GT: Anyway here the word "Property" is used to provide context for "New
en: Property|New...
ka_GE: ახალი...

en: Put CFF fonts into the ttc rather than TTF.
     These seem to work on the mac and linux
     but are documented not to work on Windows.
ka_GE: განათავსებს CFF-შრიფტებს TTC-ფაილში ნაცვლად TTF-ფაილისა.
     სავარაუდოდ, იმუშავებს Mac-სა და Linux-სისტემებში,
     მაგრამ დადასტურებულია, რომ არ გამოდგება Windows-ისთვის.

en: RBearing:
ka_GE: მარჯვენა საბჯენი:

en: Re_move
ka_GE: მო_ცილება

en: Re_vert List
ka_GE: სიის ა_ღდგენა

en: Recalculate Bitmaps
ka_GE: ბიტური გამოსახულების ახლიდან გამოთვლა

en: Recen_t
ka_GE: _ბოლოდროინდელი

en: Recover old edit
ka_GE: წინათ ჩასწორებულის აღდგენა

en: Rectangle
ka_GE: მართკუთხედი

en: Rectangle or Ellipse
ka_GE: მართკუთხა ან კვერცხისებრი

en: Refresh File List
ka_GE: ფაილების სიის განახლება

en: Regenerate _Bitmap Glyphs...
ka_GE: ახლიდან დამზადდეს _ბიტური ასონიშნები...

en: Remo_ve Undoes
ka_GE: დასაბრუნებლების მო_ცილება

en: Remo_ve Undoes...
ka_GE: დასაბრუნებლების მო_ცილება...

en: Remove All Kern _Pairs
ka_GE: შემოკვეცის ყველა წ_ყვილის მოცილება

en: Remove All VKern Pairs
ka_GE: შვეულად შემოკვეცის ყველა წ_ყვილის მოცილება

en: Remove Bitmap Glyphs...
ka_GE: ბიტური ასონიშნების მოცილება...

en: Remove En_coding...
ka_GE: დაში_ფვრის მოცილება...

en: Remove Encoding
ka_GE: დაშიფვრის მოცილება

en: Remove Kern _Pairs
ka_GE: შემოკვეცის წ_ყვილის მოცილება

en: Remove Language from Script...
ka_GE: ენის მოცილება დამწერლობიდან...

en: Remove Lookup
ka_GE: ცნობარის მოცილება

en: Remove Overlap
ka_GE: გადაფარვის მოცილება

en: Remove Overlap:
ka_GE: გადაფარვის მოცილება:

en: Remove This Glyph
ka_GE: ამ ასონიშნის მოცილება

en: Remove VKern Pairs
ka_GE: შვეული შემოკვეცის წყვილების მოცილება

en: Remove _Unused Slots
ka_GE: გამოუ_ყენებელი ადგილების მოცილება

en: Removing instructions cannot be UNDONE!
ka_GE: მითითებების მოცილება ᲨᲔᲣᲥᲪᲔᲕᲐᲓᲘᲐ!

en: Removing overlaps...
ka_GE: ცილდება გადაფარვები...

en: Rename Gl_yphs...
ka_GE: ას_ონიშნების გადარქმევა...

en: Rename all glyphs in the selection
ka_GE: ყველა მონიშნული ასონიშნის გადარქმევა

en: Replace Pattern
ka_GE: ჩანაცვლების ნიმუში

en: Replace Pattern:
ka_GE: ჩანაცვლების ნიმუში:

en: Replace Å
ka_GE: ჩანაცვლდეს Å

en: Replacement Glyph Names
ka_GE: შემცვლელი ასონიშნების სახელები

en: Replacement glyphs
ka_GE: შემცვლელი ასონიშნები

en: Replacements
ka_GE: ჩანაცვლებული

en: Requested bitmap size not available in font. Font supports %s
ka_GE: მოტხოვნილი ბიტური ზომა მიუწვდომელია შრიფტში. მხარდაჭერილია %s

en: Required Ligatures
ka_GE: აუცილებელი გადაბმები

en: Retain current advance width, scale side bearings proportionally
ka_GE: გაფართოებული სიგანის შენარჩუნება, გვერდითი საბჯენების თანაბარი ცვლილება

en: Revalidate
ka_GE: გადამოწმება

en: Revalidate All
ka_GE: ყველას კვლავ გადამოწმება

en: Revert Gl_yph
ka_GE: ას_ონიშნის აღდგენა

en: Revert Kerning
ka_GE: დაბრუნება საწყისზე

en: Revert To _Backup
ka_GE: აღდგენა მა_რქაფიდან

en: Review Hints
ka_GE: მიმთითებლების შეთვალიერება

en: RevisionsToRetain
ka_GE: შესანახი ვერსიები

en: Right Side Bearing
ka_GE: მარჯვენა საბჯენი

en: Right Side Bearing Add
ka_GE: მარჯვენა საბჯენის გაზრდა

en: Right Side Bearing Scale
ka_GE: მარჯვენა საბჯენის ცვლილება

en: Right Side Bearing:
ka_GE: მარჯვენა საბჯენი:

en: Rotate
ka_GE: მობრუნება

en: Rotate 180°
ka_GE: მობრუნება 180°

en: Rotate 3D Around...
ka_GE: სივრცული მობრუნება...

note: GT: "CW" means Counter-Clockwise
en: Rotate 90° CCW
ka_GE: მობრუნება 90° საათ. საწ.

note: GT: "CW" means Clockwise
en: Rotate 90° CW
ka_GE: მობრუნება 90° საათ. მიმართ.

en: Rotate _180°
ka_GE: მობრუნება _180°

en: Rotate _90° CCW
ka_GE: მობრუნება _90° საათ. საწ.

en: Rotate by Ruler...
ka_GE: მოტრიალება სახაზავით...

en: Rotate the selection
ka_GE: მონიშნულის მობრუნება

en: Rotate the selection in 3D and project back to plane
ka_GE: სივრცული მობრუნება და კვლავ სიბრტყეზე განთავსება

en: Rotate...
ka_GE: მობრუნება...

en: Rotate:
ka_GE: მობრუნება:

en: Round To _Int
ka_GE: დამრგვალება მთე_ლამდე

en: Rounding to integer...
ka_GE: დამრგვალება მთელამდე...

en: Row|New
ka_GE: ახალი

en: Ruler Options
ka_GE: სახაზავის პარამეტრები

en: Runic
ka_GE: რუნული

en: S_ave Feature File...
ka_GE: თვისებების ფაილად შენა_ხვა...

en: S_ave as...
ka_GE: შე_ნახვა, როგორც...

en: S_etup
ka_GE: გა_მართვა

en: S_how H. Metrics...
ka_GE: გამო_ჩნდეს თარაზ. აზომვები...

en: Samaritan
ka_GE: სამარიტანული

en: Save A_ll
ka_GE: _ყველას შენახვა

en: Save As _Image...
ka_GE: შენახვა ს_ურათად...

en: Save Colors
ka_GE: ფერების შენახვა

en: Save Comments
ka_GE: შენიშვნების შენახვა

en: Save Failed
ka_GE: ვერ შეინახა

en: Save Guides
ka_GE: მიმმართველების შენახვა

en: Save Image
ka_GE: გამოსახულების შენახვა

en: Save Layers
ka_GE: შრეების შენახვა

en: Save Resource file as...
ka_GE: მასალის შენახვა, როგორც...

en: Save a font based on the specified layer
ka_GE: შრიფტის შენახვა ცალკეული შრის მიხედვით

en: Save as _Directory
ka_GE: შენახვა სა_ქაღალდედ

en: Save as...
ka_GE: შენახვა, როგორც...

en: Save glyph colors in the PfEd table
ka_GE: ასონიშნის ფერების შენახვა PfEd-ცხრილში

en: Save glyph comments in the PfEd table
ka_GE: ასონიშნის შენიშვნების შენახვა PfEd-ცხრილში

en: Save in _UCS2
ka_GE: შენახვა _UCS2-სახით

en: Save the guidelines in the Guide layer.
ka_GE: ხაზების დამახსოვრება მიმმართველის შრეზე.

en: Saving Bitmap Font(s)
ka_GE: ინახება ბიტური შრიფტ(ებ)ი

en: Saving Bitmaps
ka_GE: ინახება ბიტური

en: Saving OpenType Font
ka_GE: ინახება OpenType-შრიფტი

en: Saving Outlines
ka_GE: მოხაზულობა ინახება

en: Saving PostScript Font
ka_GE: PostScript-შრიფტის შენახვა

en: Scale Bearings By:
ka_GE: საბჯენები პროცენტულად:

en: Scale LBearing By:
ka_GE: მარცხენა საბჯენი პროცენტულად:

en: Scale RBearing By:
ka_GE: მარჯვენა საბჯენი პროცენტულად:

en: Scale Uniformly...
ka_GE: ზომის ცვლა ერთგვაროვნად...

en: Scale the selection
ka_GE: მონიშნულის ზომის ცვლა

en: Scale...
ka_GE: ზომის ცვლა...

en: Script '%c%c%c%c' claims baseline '%c%c%c%c' as its default, but that baseline is not currently active.
ka_GE: დამწერლობა „%c%c%c%c“ მიუთითებს, რომ ნაგულისხმევი ძირითადი ხაზია „%c%c%c%c“, მაგრამ ეს ხაზი არაა ამჟამად მოქმედი.

en: Script File
ka_GE: სკრიპტის ფაილი

en: Script Menu
ka_GE: სკრიპტის მენიუ

en: Script(s) & Language(s)
ka_GE: დამწერლობ(ებ)ა და ენ(ებ)ი

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Arabic", ignore "Script|"
en: Script|Arabic
ka_GE: არაბული

en: Script|Cherokee
ka_GE: ჩეროკე

note: GT: Don't ask me what RSymbol means, I don't know either. It's in apple's GT:  docs though
en: Script|Cyrillic
ka_GE: კირილიცა

en: Script|Georgian
ka_GE: ქართული

en: Script|Greek
ka_GE: ბერძნული

en: Script|Latin
ka_GE: ლათინური

en: Script|New
ka_GE: ახალი

en: Script|Tamil
ka_GE: ტამილური

en: Script|Tamil2
ka_GE: ტამილური2

en: Scroll Bar
ka_GE: გადაადგილების რბია

en: Scroll by hand
ka_GE: ხელით გადაადგილება

en: ScrollBar
ka_GE: გადაადგილების რბია

en: Search Pattern
ka_GE: საძიებო ნიმუში

en: Search Pattern:
ka_GE: საძიებო ნიმუში:

en: Search Radius
ka_GE: ძიების არე

en: Second Char
ka_GE: მეორე სიმბოლო

en: Section
ka_GE: არე

en: Section|Continue
ka_GE: გაგრძელება

en: Section|Start
ka_GE: დაწყება

note: GT: Select the class containing the glyph named in the following text field
en: Select Class Containing:
ka_GE: შემცველი კლასის მონიშვნა:

en: Select Point(s) at...
ka_GE: მოინიშნოს წერტილ(ებ)ი...

en: Select _All
ka_GE: _ყველას მონიშვნა

en: Select a ligature to view
ka_GE: გადაბმის შეთვალიერება

en: Select as many languages as needed
    Hold down the control key when clicking
    to make disjoint selections.
ka_GE: აირჩიეთ სასურველი ოდენობის ენები
    დააწექით Ctrl-ღილაკს დაწკაპებისას,
    ცალ-ცალკე მონიშვნისთვის.

en: Select by Color
ka_GE: ფერით შერჩევა

en: Select by Name
ka_GE: მონიშვნა სახელით

en: Select by Script
ka_GE: მონიშვნა დამწერლობით

en: Select by _Color
ka_GE: მონიშვნა _ფერით

en: Select by _Script...
ka_GE: მონიშვნა დამ_წერლობით...

en: Select by _Wildcard...
ka_GE: მონიშვნა ა_ღნიშვნებით...

en: Select some text, then use this list to specify
    the current script & language.
ka_GE: მონიშნეთ ტექსტი, შემდეგ გამოიყენეთ ეს სია
    მიმდინარე დამწერლობისა და ენის მისათითებლად.

en: Select the class containing the named glyph
ka_GE: დასახელებული ასონიშნის შემცველი კლასის მონიშვნა

en: Selected CP Color
ka_GE: შერჩეული მოსაჭიდის ფერი

en: Selected Glyphs
ka_GE: შერჩეული ასონიშნები

en: Selected LBearing Color
ka_GE: შერჩეული მარცხენა საბჯენის ფერი

en: Selected Region Color
ka_GE: მონიშნული არეალის ფერი

en: Separation
ka_GE: განცალკევება

en: Serbian (Cyrillic)
ka_GE: სერბული (კირილიცა)

en: Serbian (Latin)
ka_GE: სერბული (ლათინური)

en: Set Bearings To:
ka_GE: საბჯენად მიეთითოს:

en: Set Both Bearings...
ka_GE: ორივე საბჯენის მითითება...

en: Set Both Side Bearings...
ka_GE: ორივე მხარეს საბჯენის მითითება...

en: Set From N_ame
ka_GE: მითითება სა_ხელიდან

en: Set From Selection
ka_GE: მითითება მონიშნულიდან

en: Set From Val_ue
ka_GE: მითითება მ_ნიშვნელობიდან

en: Set LBearing To:
ka_GE: მარცხენა საბჯენად მიეთითოს:

en: Set LBearing...
ka_GE: მარცხენა საბჯენის მითითება...

en: Set Point _Size
ka_GE: წერტილის _ზომის დაყენება

en: Set RBearing To:
ka_GE: მარჯვენა საბჯენად მიეთითოს:

en: Set RBearing...
ka_GE: მარჯვენა საბჯენის მითითება...

en: Set Vertical Width...
ka_GE: შვეული სიგანის მითითება...

en: Set Width...
ka_GE: სიგანის მითითება...

en: Set _LBearing...
ka_GE: მარ_ცხენა საბჯენის მითითება...

en: Set _RBearing...
ka_GE: მარ_ჯვენა საბჯენის მითითება...

en: Set _Vertical Width...
ka_GE: _შვეული სიგანის მითითება...

en: Set _Width...
ka_GE: სი_განის მითითება...

en: Set as Default
ka_GE: ნაგულისხმევად მითითება

en: Set the minimum and maximum values by which
    the glyphs in this script extend below and
    above the baseline. This may vary by language
ka_GE: იმ უკიდურესი მნიშვნელობების მითითება,
    რომლითაც ამ დამწერლობის ასონიშანი ასცდება და
    ჩამოსცდება ძირითადი ხაზს. განსხვავდება ენების მიხედვით

en: Several language tags, including '%s', are not in the list of known languages and will be omitted
ka_GE: რამდენიმე ენის ჭდე, მათ შორის „%s“ არაა ცნობილი ენების სიაში და გამოტოვებული იქნება

en: Shape Type
ka_GE: ნახაზის სახეობა

en: Shavian
ka_GE: შოუს ანბანი

en: Show ATT
ka_GE: გამოჩნდეს ATT

en: Show H. Metrics
ka_GE: გამოჩნდეს თარაზ. აზომვები

en: Show Hidden Files
ka_GE: დამალული ფაილების გამოჩენა

en: Show Kerning
ka_GE: შემოკვეცის გამოჩენა

en: Show V. Metrics
ka_GE: გამოჩნდეს შვეული აზომვები

en: Show _Grid
ka_GE: _ბადის ჩვენება

en: Show _V. Metrics...
ka_GE: გამოჩნდეს _შვეული აზომვები...

en: ShowControlPointsAlways
ka_GE: მართვის წერტილის ყოველთვის ჩვენება

en: Side Bearing Addition
ka_GE: გვერდითი საბჯენის დამატება

en: Side Bearing Color
ka_GE: გვერდითი საბჯენის ფერი

en: Side Bearing Expansion Factor
ka_GE: გვერდითი საბჯენის გაშლის მამრავლი

en: Side Bearings:
ka_GE: გვერდითი საბჯენები:

en: Simple
ka_GE: მარტივი

en: Simplify
ka_GE: გამარტივება

en: Simplify More...
ka_GE: მეტად გამარტივება...

en: Simplifying...
ka_GE: მარტივდება...

en: Sinhala
ka_GE: სინჰალური

en: Skew
ka_GE: გადახრა

en: Skew Angle
ka_GE: გადახრის კუთხე

en: Skew Ratio
ka_GE: გადახრის ფარდობა

en: Skew by Ruler...
ka_GE: გადახრა სახაზავით...

en: Skew the selection
ka_GE: მონიშნულის დახრა

en: Skew...
ka_GE: გადახრა...

en: Skew:
ka_GE: გადახრა:

en: Skip
ka_GE: გამოტოვება

en: Skipping duplicate group %s.
ka_GE: გამეორებული ჯგუფი %s უგულებელყოფილია.

en: Skipping group %s with same name as a glyph.
ka_GE: ჯგუფი %s უგულებელყოფილია იმავე დასახელების ასონიშნიანად.

en: Skipping non-existent glyph %s in group %s.
ka_GE: უგულებელყოფილია არარსებული ასონიშანი %s ჯგუფში %s.

en: Small Capitals
ka_GE: მცირე მთავრული

en: Small Caps
ka_GE: მცირე მთავრული

en: Small Kana Extension
ka_GE: მცირე კანა, გაფართოება

en: Some versions of Windows will refuse to install postscript fonts if the familyname is longer than 31 characters. Do you want to continue anyway?
ka_GE: ზოგიერთი ვერსიის Windows არ იძლევა Postscript-შრიფტების დაყენების საშუალებას, თუ კრებულის სახლი აღემატება 31 სიმბოლოს. მაინც გსურთ, განაგრძოთ?

en: Sort By:
ka_GE: დალაგება:

en: Sort this display based on the alphabetic name of the glyph
ka_GE: ასონიშნების დალაგება სახელის მიხედვით ანბანურად

en: Sort|Alphabetic
ka_GE: ანბანური

en: Source Glyph Names
ka_GE: თავდაპირველი ასონიშნების სახელები

en: Soyombo
ka_GE: სოიომბო

en: Spacing Modifier Letters
ka_GE: განცალკევებული გარდამქნელი ნიშნები

en: Spanish (Latin America)
ka_GE: ესპანური (ლათინური ამერიკა)

en: Standard Ligatures
ka_GE: ჩვეულებრივი გადაბმები

en: Star
ka_GE: ვარსკვლავი

en: Style Name:
ka_GE: სტილის სახელი:

en: Styles (SubFamily)
ka_GE: სტილი (ქვეჯგუფი)

en: Sub/Super
ka_GE: ხაზზედა/ხაზქვედა

en: Sub/Superscript
ka_GE: ხაზზედა/ქვედა ნიშანი

en: Subscript
ka_GE: ხაზქვედა

en: SubscriptSuperUse|Default
ka_GE: ნაგულისხმევი

en: Subscripts and Superscripts
ka_GE: ხაზქვედა და ხაზზედა ნიშნები

en: Subscripts/Superscripts
ka_GE: ხაზზედა/ხაზქვედა ნიშნები

en: Sundanese
ka_GE: სუნდური

en: Sundanese Supplement
ka_GE: სუნდური დანართი

en: Super Extended
ka_GE: ზეგაფართოებული

en: Superscript
ka_GE: ხაზზედა

en: Superscripts and Subscripts
ka_GE: ხაზზედა და ხაზქვედა ნიშნები

en: Supplemental Arrows-A
ka_GE: დამატებითი ისრები-A

en: Supplemental Arrows-B
ka_GE: დამატებითი ისრები-B

en: Supplemental Arrows-C
ka_GE: დამატებითი ისრები-C

en: Supplemental Mathematical Operators
ka_GE: მათემატიკური მოქმედების დამატებითი ნიშნები

en: Supplemental Punctuation
ka_GE: დამატებითი სასვენი ნიშანები

en: Supplemental Symbols and Pictographs
ka_GE: დამატებითი ნიშნები და ხატულები

en: Supplementary Ideographic Plane
ka_GE: დამატებითი იდეოგრამული სივრცე

en: Supplementary Multilingual Plane
ka_GE: დამატებითი მრავალენოვანი სივრცე

en: Supplementary Private Use Area A/B
ka_GE: დამატებითი კერძო არე A/B

en: Supplementary Private Use Area-A
ka_GE: დამატებითი კერძო არე-A

en: Supplementary Private Use Area-B
ka_GE: დამატებითი კერძო არე-B

en: Supplementary Special-purpose Plane
ka_GE: დამატებითი საგანგებო დანიშნულების სივრცე

en: Sutton SignWriting
ka_GE: ჟესტების დამწერლობა

en: Symbol Charset
ka_GE: ასონიშანთა ნაკრები

en: Symbols and Pictographs Extended-A
ka_GE: ნიშნები და ხატულები გაფართოებული-A

en: Synchronize
ka_GE: სინქრონიზაცია

en: Syntax error while parsing pdf graphics
ka_GE: სინტაქსის შეცდომა PDF-გამოსახულების გარჩევისას

en: Syntax error while parsing pdf graphics: Page with no Contents
ka_GE: სინტაქსის შეცდომა PDF-გამოსახულების გარჩევისას. გვერდი შიგთავსის გარეშეა

en: Syntax error while parsing type3 glyph: %s
ka_GE: სინტაქსის შეცდომა Type3 ასონიშნის გარჩევისას: %s

en: Syntax errors while parsing ToUnicode CMap
ka_GE: სინტაქსის შეცდომა ToUnicode CMap-ის გარჩევისას

en: Syntax errors while parsing Type3 font headers
ka_GE: სინტაქსის შეცდომა Type3 შრიფტის თავსართების გარჩევისას

en: Syriac
ka_GE: სირიული

en: Syriac Supplement
ka_GE: სირიული დანართი

note: GT: Top/Left (side) bearing
en: TBearing:
ka_GE: ზედა საბჯენი:

en: TT
ka_GE: TrueType

en: TTF Names
ka_GE: TTF-სახელები

en: Table length stretches beyond end of file for '%c%c%c%c'.
ka_GE: ცხრილის სიგრძე სცდება ზღვარს ფაილისთვის „%c%c%c%c“.

en: Tag must be 4 characters long
ka_GE: ჭდე უნდა იყოს 4 სიმბოლოიანი

en: Tag too long
ka_GE: ჭდე ზედმეტად გრძელია

en: Tagalog
ka_GE: ტაგალური

en: Tagbanwa
ka_GE: ტაგბანვა

en: Tai Le
ka_GE: ტაის ლი

en: Tai Tham
ka_GE: ლანა

en: Tamazight (Arabic)
ka_GE: ბერბერო (არაბული)

en: Tamil
ka_GE: ტამილური

en: Tamil Supplement
ka_GE: ტამილური დანართი

en: Tangent
ka_GE: მხები

en: Tangsa
ka_GE: ტასე-ნაგა

en: TeX Table
ka_GE: TeX-ცხრილი

en: TeX table
ka_GE: TeX-ცხრილი

en: Telugu
ka_GE: ტელუგუ

en: Text Width:    0
ka_GE: ტექსტის სიგანე:    0

en: Text Width:%4d
ka_GE: ტექსტის სიგანე:%4d

en: Tfm Save Failed
ka_GE: Tfm ვერ შეინახა

en: Thaana
ka_GE: თაანა

en: Thai
ka_GE: ტაილანდური

en: The 'kern' table supports at most 10920 kern pairs in a subtable
ka_GE: „kern“ ცხრილში მხარდაჭერილია შემოკვეცის არაუმეტეს 10920 წყვილის შემცველი ქვეცხრილი

en: The Merge operation cannot be reverted.
    Do it anyway?
ka_GE: გაერთიანების გაუქმება ვეღარ მოხერხდება.
    ნამდვილად გსურთ, განაგრძოთ?

en: The OFL is a community-approved software license designed for libre/open font projects. 
    Fonts under the OFL can be used, studied, copied, modified, embedded, merged and redistributed while giving authors enough control and artistic integrity. For more details including an FAQ see http://scripts.sil.org/OFL. 
    
    This font metadata will help users, designers and distribution channels to know who you are, how to contact you and what rights you are granting. 
    When releasing modified versions, remember to add your additional notice, including any extra Reserved Font Name(s). FontForge used to add RFN's by default, but no longer does, as they are used by a minority of OFL fonts and FontForge's RFN's were often legally invalid. Please see the official SIL FAQ and FontForge GitHub issue №4434 for more information. 
    
    Have fun designing open fonts! 🔣🔧🥳
ka_GE: OFL წარმოადგენს ერთობის მიერ დამოწმებულ პროგრამულ ლიცენზიას განკუთვნილს თავისუფალი/ღია შრიფტების პროექტებისთვის. 
    OFL-ლიცენზიით შესაძლებელია შრიფტების გამოყენება, შესწავლა, გადამრავლება, გადაკეთება, ჩაშენება, გაერთიანება და გავრცელება შემქმნელისთვის განკარგვის უფლებისა და მხატვრული ღირებულების შენარჩუნებით. ვრცლად იხილეთ ᲮᲓᲙ ბმულზე http://scripts.sil.org/OFL. 
    
    შრიფტზე დართული მონაცემებით მომხმარებლები, მხატვარ-შემმუშავებლები და გამავრცელებლები შეძლებენ, შეიტყონ, ვინ ხართ, როგორ დაგიკავშირდნენ და რის უფლებას ანიჭებთ. 
    გადაკეთებული ვარიანტის გამოცემისას არ დაგავიწყდეთ, მიუთითოთ დამატებითი შენიშვნები, მათ შორის შრიფტის ხელშეუხებელი სახელები (Reserved Font Name). FontForge ნაგულისხმევად უთითებდა ხოლმე RFN-ს, თუმცა ახლა აღარ, ვინაიდან მხოლოდ მცირე ოდენობის OFL-შრიფტებში გამოიყენებოდა და FontForge-ის RFN ხშირად სამართლებრივადაც გაუმართავი იყო. ვრცლად იხილეთ ოფიციალური SIL-ᲮᲓᲙ და FontForge-ის GitHub-ზე განხილვა №4434. 
    
    წარმატებას გისურვებთ ღია შრიფტების შემუშავების გზაზე! 🔣🔧🥳

en: The OpenType Style Set features ('ss01'-'ss20') may
    be assigned human readable names here.
ka_GE: OpenType-თვისებებს გაფორმებისთვის ('ss01'-'ss20') შეიძლება
    აქედან მიენიჭოს ადვილად აღსაქმელი სახელები.

en: The UsePlugins preferences option is currently off.
    FontForge will not load plugin configuration or
    attempt discovery unless that option is on.
ka_GE: მოდულების გამოყენების შესაძლებლობა გამორთულია. მის ჩართვამდე, FontForge არ ჩატვირთავს გამართული მოდულების მონაცემებს და არ შეეცდება ახლის აღმოჩენას.

en: The code point U+%1$04X occurs in groups %2$.30s and %3$.30s
ka_GE: ადგილის ნომერი U+%1$04X გვხდება ჯგუფებში %2$.30s და %3$.30s

en: The color of outlines in inactive layers
ka_GE: გარემოხაზულობის ფერი უქმ შრეზე

en: The color of outlines in the active layer
ka_GE: გარემოხაზულობის ფერი მოქმედ შრეზე

en: The color of the guide line for the advance width
ka_GE: მიმმართველი ხაზის ფერი გაფართოებული სიგანისთვის

en: The color of the guide lines for glyph metrics
ka_GE: მიმმართველი ხაზების ფერი ასონიშნის აზომვისას

en: The color of the guide lines for the bitmap grid
ka_GE: მიმმართველი ხაზების ფერი ბიტური ბადისთვის

en: The color of the line marking the left bearing when it is selected
ka_GE: მარცხენა საბჯენის გამოსარჩევი ფერი, როცა მონიშნულია

en: The color of the outline
ka_GE: ფერი მოხაზულობისთვის

en: The color of the preview for drawing lines, rectangles, and ellipses
ka_GE: ფერი შესათვალიერებლად წრფივი, მართკუთხა და კვერცხისებრი მოხაზულობისა

en: The color of the selected region
ka_GE: მონიშნული ნაწილის ფერი

en: The color of thick outlines in inactive layers
ka_GE: მსხვილი გარემოხაზულობის ფერი უქმ შრეზე

en: The color of thick outlines in the active layer
ka_GE: მსხვილი გარემოხაზულობის ფერი მოქმედ შრეზე

en: The color used to display a new guide line dragged from the ruler.
ka_GE: სახაზავიდან გადაჩოჩებული ახალი მიმმართველი ხაზის ფერი.

en: The color used to draw the active horizontal hint which the Review Hints dialog is examining
ka_GE: მოქმედი თარაზული მიმთითებლის აღმნიშვნელი ფერი შეთვალიერების ფანჯრით სარგებლობისას

en: The color used to draw the active vertical hint which the Review Hints dialog is examining
ka_GE: მოქმედი შვეული მიმთითებლის აღმნიშვნელი ფერი შეთვალიერების ფანჯრით სარგებლობისას

en: The feature '%c%c%c%c' is named twice in language %s
    %.80s
    %.80s
ka_GE: თვისება '%c%c%c%c' ორი სახელითაა ენაში %s
    %.80s
    %.80s

en: The feature tag on line %d (%s) is too long.  It may be at most 4 letters (or it could be a mac feature setting, two numbers in brokets <3,4>)
ka_GE: თვისების ჭდე ხაზზე %d (%s) ზედმეტად დიდია.  უნდა იყოს არაუმეტეს 4 ასო (ან Mac-თვისების სახით, ორციფრიანი <3,4>)

en: The feature tag on line %d (%s) should be in ASCII.
ka_GE: თვისების ჭდე ხაზზე %d (%s) უნდა იყოს ASCII.

en: The following error occurred on the selected glyphs: %.100s
ka_GE: მოცემული შეცდომა წარმოიშვა მონიშნულ ასონიშნებზე: %.100s

en: The following options influence how glyphs are exported.
    Most are specific to one or more formats.
ka_GE: მოცემული პარამეტრები გავლენას ახდენს ასონიშნების გამოტანაზე.
    უმეტესობა თავსებადია ერთ ან რამდენიმე ცალკეულ სახეობასთან.

en: The following table(s) in the font have been ignored by FontForge
ka_GE: მოცემულ ცხრილ(ებ)ს შრიფტში არ გაითვალისწინებს FontForge

en: The font %s is one of the standard fonts. It isn't actually in the file.
ka_GE: შრიფტი %s ერთ-ერთია სტანდარტული შრიფტებიდან. უშუალოდ ფაილში არაა.

en: The font comment can contain whatever you feel it should
ka_GE: შრიფტის შენიშვნაში შეგიძლიათ დაურთოთ რაც მოგესურვებათ

en: The font does not contain a glyph named %s.
ka_GE: შრიფტი არ შეიცავს ასონიშანს დასახელებით %s.

en: The glyph %1$.30s has a different numbering of points (and control points) on its contours than in the various instances of the font
ka_GE: ასონიშანს %1$.30s განსხვავებულად გადანომრილი წერტილები (მართვის წერტილებიანად) აქვს მოხაზულობაზე შრიფტის სხვა ვარიანტებთან შედარებით

en: The glyph at encoding %d is named ".notdef" but contains an outline. Because it is called ".notdef" it will not be included in the generated font. You may give it a new name using Element->Glyph Info. Do you wish to continue font generation (and omit this character)?
ka_GE: ასონიშანს შიფრით %d დასახელებად აქვს „.notdef“, მაგრამ შეიცავს მოხაზულობას. ვინაიდან ჰქვია „.notdef“, იგი ვერ მოხვდება დამზადებულ შრიფტში. ახალი სახელის მისანიჭებლად იხილეთ „შემადგენელი → ასონიშნის შესახებ“. გსურთ, განაგრძოთ შრიფტის დამზადება (ამ ასოს გამოკლებით)?

en: The glyph name "%1$.30s" occurs in groups %2$.30s and %3$.30s
ka_GE: ასონიშანი დასახელებით „%1$.30s“ გვხვდება ჯგუფებში %2$.30s და %3$.30s

en: The glyph named %.30s is mapped to U+%04X.
    But its name indicates it should be mapped to U+%04X.
ka_GE: ასონიშანი დასახელებით %.30s განთავსებულია U+%04X უჯრაში.
    თუმცა მისი სახელის მიხედვით განთავსებული უნდა იყოს U+%04X უჯრაში.

en: The glyph named %s also occurs in the class on row %d which begins with %.20s...
    You must remove it from one of them.
ka_GE: ასონიშანი %s აგრეთვე ჩანს ამ კლასის %d რიგში, რომლის საწყისია %.20s...
    უნდა მოაცილოთ ერთ-ერთიდან.

en: The human-readable fontname text (in the Names pane) must be entirely ASCII.
ka_GE: შრიფტის ადვილად წასაკითხი დასახელება (სახელთა არეში) უნდა იყოს სრულად ლათინური ASCII.

en: The language, '%s', is not in the list of known languages and will be omitted
ka_GE: ენა „%s“ არაა ცნობილი ენების სიაში და გამოტოვებული იქნება

en: The layers do not match
ka_GE: შრეები არ ემთხვევა

en: The maximum number of Undoes/Redoes stored in a glyph. Use -1 for infinite Undoes
    (but watch RAM consumption and use the Edit menu's Remove Undoes as needed)
ka_GE: უდიდესი რიცხვი დასაბრუნებელი/გასამეორებელი მოქმედებების დასამახსოვრებლად ასონიშნიშთვის. გამოიყენეთ -1 უსასრულო რაოდენობისთვის.
    (ოღონდ გაითვალისწინეთ მეხიერების დატვირთვა და საჭიროების შემთხვევაში ჩასწორების მენიუდან მოაცილეთ დამახსოვრებული მოქმედებები)

en: The name of glyph %.40s has changed. This is what I use to find the glyph in the file, so I cannot revert this glyph.
    (You will not be warned for subsequent glyphs.)
ka_GE: %.40s ასონიშნის სახელი შეცვლილია. მისი მეშვეობით იძებნება ასონიშანი ფაილში, ასე რომ ეს ასონიშანი ვეღარ დაბრუნდება.
    (ამ გაფრთხილებას აღარ იხილავთ მომდევნო ასონიშნებზე.)

en: The only valid values for bits/pixel are 1, 2, 4 or 8
ka_GE: ბიტ/პიქსელის მართებული მნიშვნელობებია მხოლოდ 1, 2, 4 ან 8

en: The pattern size (width & height) must be a positive number
ka_GE: ნიმუშის ზომა (სიგრძე და სიგანე) დადებითი რიცხვი უნდა იყოს

en: The pixel size on line %d is out of bounds.
ka_GE: პიქსელის ზომა ხაზზე %d საზღვრებს მიღმაა.

en: The requested file, %.100s, does not exist
ka_GE: ფაილი სახელით %.100s ვერ მოიძებნა

en: The search pattern was not found again in the font %.100s
ka_GE: მოსაძიებელი ნიმუში კვლავ ვერ მოინახა შრიფტში %.100s

en: The search pattern was not found in the font %.100s
ka_GE: მოსაძიებელი ნიმუში ვერ მოინახა შრიფტში %.100s

en: The selected glyphs have no hints. FontForge will not produce many instructions.
ka_GE: შერჩეულ ასონიშნებს არ გააჩნია მიმთითებლები. FontForge ვერ დაამუშავებს ბევრ მითითებას.

en: The version text (in the Names pane) must be entirely ASCII.
ka_GE: ვერსიის დასახელება (სახელთა არეში) უნდა იყოს სრულად ლათინური ASCII.

en: The weight text (in the Names pane) must be entirely ASCII.
ka_GE: სისქის დასახელება (სახელთა არეში) უნდა იყოს სრულად ლათინური ASCII.

en: There already exists a 'cvt' table, perhaps legacy. FontForge can use it, but can't make any assumptions on values stored there, so generated instructions will be of lower quality. If legacy hinting is to be scrapped, it is suggested to clear the `cvt` and repeat autoinstructing.
ka_GE: უკვე არსებობს „cvt“ ცხრილი, სავარაუდოდ, მოძველებული. FontForge შეძლებს მის გამოყენებას, მაგრამ პასუხს ვერ აგებს იქ შენახულ მნიშვნელობებზე, ასე რომ, მომზადებული მითითებები შეიძლება დაბალი ხარისხის აღმოჩნდეს. თუ მოძველებული მიმთითებლები უვარგისი იქნება, უმჯობესია გასუფთავდეს `cvt` და კვლავ განმეორდეს თვითმითითება.

en: There are %d pages in this file, which do you want?
ka_GE: ფაილში %d გვერდია, რომელი გნებავთ?

en: There are multiple files in this archive, pick one
ka_GE: რამდენიმე ფაილია არქივში, მიუთითეთ ერთი

en: There are multiple fonts in this file, pick one
ka_GE: რამდენიმე შრიფტია ფაილში, მიუთითეთ ერთი

en: There exists a 'fpgm' code that seems incompatible with FontForge's. Instructions generated will be of lower quality. If legacy hinting is to be scrapped, it is suggested to clear the `fpgm` and repeat autoinstructing. It will be then possible to append user's code to FontForge's 'fpgm', but due to possible future updates, it is extremely advised to use high numbers for user's functions.
ka_GE: უკვე არსებობს „fpgm“ კოდი და როგორც ჩანს, მასთან შეუთავსებელია FontForge. მომზადებული მითითებები შეიძლება დაბალი ხარისხის აღმოჩნდეს. თუ მოძველებული მიმთითებლები უვარგისი იქნება, უმჯობესია გასუფთავდეს `fpgm` და კვლავ განმეორდეს თვითმითითება. შემდეგ უკვე FontForge შეძლებს, მომხმარებლის კოდიც შემატოს „fpgm-ს“, მაგრამ მოსალოდნელი განახლებებიდან გამომდინარე მეტად სასურველია მაღალი რიცხვების გამოყენება მომხმარებლის ფუნქციებისთვის.

en: There exists a 'prep' code incompatible with FontForge's. It can't be guaranteed it will work well. It is suggested to allow FontForge to insert its code and then append user's own.
ka_GE: უკვე არსებობს „prep“ კოდი, რომელთანაც შეუთავსებელია FontForge. გამართულად მუშაობის საწინდარი არ არსებობს. სასურველი იქნება, თუ FontForge თავის კოდს ჩასვამს და შემდეგ მიამატებს მომხმარებლისას.

en: There is no glyph named %s (used in %s)
ka_GE: ასონიშანი დასახელებით %s არაა (ფონტში %s)

en: There is no glyph named %s in the font
ka_GE: ასონიშანი დასახელებით %s არ მოიპოვება ამ შრიფტში

en: Things could be better...
ka_GE: სულ არაფერს სჯობია...

en: This feature code is already used
ka_GE: ამ თვისების კოდი უკვე გამოყენებულია

en: This file contains an unnamed encoding, which cannot be named in a script
ka_GE: ფაილი შეიცავს უსახელო დაშიფვრას, რომელსაც ვერ დაერქმევა სახელი სკრიპტში

en: This font contains both a 'kern' table and a 'GPOS' table.
      The 'kern' table will only be read if there is no 'kern' feature in 'GPOS'.
ka_GE: შრიფტს ახლავს ორივე, „kern“ და „GPOS“ ცხრილები.
      „kern“ ცხრილი მხოლოდ მაშინ გამოიყენება, როცა „GPOS“ არ შეიცავს „kern“ თვისებას.

en: This font contains both a TrueType 'glyf' table and an OpenType 'CFF ' table. FontForge can only deal with one at a time, please pick which one you want to use
ka_GE: ეს შრიფტი შეიცავს ორივეს, TrueType 'glyf' ცხრილსა და OpenType 'CFF ' ცხრილს. FontForge ერთდროულად მხოლოდ ერთის დამუშავებას მოახერხებს, ამიტომ გთხოვთ აირჩიოთ, რომელი გამოიყენოს

en: This font contains no glyphs with unicode encodings.
    You will probably not be able to use the output.
ka_GE: ეს შრიფტი არ შეიცავს ასონიშნებს Unicode-დაშიფვრაში.
    სავარაუდოდ, ვერ შეძლებთ გამოტანილის გამოყენებას.

en: This font does not contain a glyph named "%.40s"
ka_GE: შრიფტი არ შეიცავს ასონიშანს დასახელებით „%.40s“

en: This font does not have vertical metrics enabled.
    Use Element->Font Info to enable them.
ka_GE: ამ შრიფტში არაა შვეული აზომვები ჩართული.
    გამოიყენეთ „შემადგენელი → შრიფტის შესახებ“.

en: This involves opening more than 10 windows.
    Is that really what you want?
ka_GE: შედეგად გაიხსნება 10-ზე მეტი ფანჯარა.
    ნამდვილად გსურთ, ასე მოხდეს?

en: This italic conversion will be incomplete!
    You will probably want to do manual fixups on e, g, k, and v-z
    And on в, г, д, е, ж, л, м, ц, щ, ъ, ђ
    And on all Greek lower case letters. And maybe everything else.
ka_GE: დახრილად გარდაქმნა არასრულყოფილადაა შესრულებული!
    სასურველი იქნება, ხელით გაასწოროთ e, g, k და v-z
    აგრეთვე в, г, д, е, ж, л, м, ц, щ, ъ, ђ
    და ყველა ბერძნული პატარა ასონიშანი. შესაძლოა – სხვა დანარჩენიც.

en: This kerning pair (%.20s and %.20s) is currently part of a kerning class with a 0 offset for this combination. Would you like to alter this kerning class entry (or create a kerning pair for just these two glyphs)?
ka_GE: შემოკვეცის წყვილი (%.20s და %.20s) ამჟამად 0 წანაცვლების მქონე შემოკვეცის კლასს ეკუთვნის. გსურთ ამ კლასის ჩანაწერის გადაკეთება (თუ ცალკე შეიქმნას შემოკვეცის წყვილი მხოლოდ ამ ორი ასონიშნისთვის)?

en: This must be ASCII, so you may not use the copyright symbol (use (c) instead).
ka_GE: უნდა იყოს ლათინური ASCII, ამიტომ ვერ გამოიყენებთ საავტორო უფლების ნიშანს (სანაცვლოდ (c) გამოდგება).

en: This operation cannot be undone, do it anyway?
ka_GE: ეს ქმედება შეუქცევადია, მაინც განაგრძობთ?

en: This pane is informative only and shows the characters
    actually in the font. If you wish to set the OS/2 Unicode
    Range field, change the pane to
ka_GE: აქ მხოლოდ მონაცემებია მოცემული, თუ რომელ
    ასონიშნებს შეიცავს შრიფტი. თუ გსურთ, მიუთითოთ
    უნიკოდის OS/2-არე, გადადით შესაბამის გვერდზე

en: This pdf file contains an /Encrypt dictionary, and FontForge does not currently
    support pdf encryption
ka_GE: ეს PDF შეცავს ლექსიკონს /Encrypt და FontForge
    ჯერჯერობით ვერ მუშაობს ამ სახეობის დაშიფვრის მქონე PDF-თან

en: This pdf file has no fonts
ka_GE: ეს PDF არ შეიცავს შრიფტებს

en: This pdf file has no pages
ka_GE: ეს PDF არ შეიცავს გვერდებს

en: This version of fontforge was not linked with the spiro library, so you may not use them.
ka_GE: ამ ვერსიის FontForge არაა დაკავშირებული ხვეული რეჟიმის ბიბლიოთეკასთან, ამიტომ ვერ გამოიყენებთ.

en: This window displays metrics information about a font
ka_GE: ფანჯარაში გამოჩნდება აზომვების მონაცემები შრიფტისთვის

en: Tibetan
ka_GE: ტიბეტური

en: Tifinagh
ka_GE: ტიფინაღი

en: Time (in milliseconds) before scrolling starts
ka_GE: დრო (მილიწამებში) გადაადგილების დაწყებამდე

en: Time (in milliseconds) between scroll events
ka_GE: დრო (მილიწამებში) გადაადგილებებს შორის

en: Tirhuta
ka_GE: ტირჰუტა

en: To P_DF File
ka_GE: PDF-ფა_ილში

en: To _File
ka_GE: ფ_აილში

en: Too Many Kerns
ka_GE: ზედმეტად ბევრი შემოკვეცა

en: Too many dashes (at most %d allowed)
ka_GE: ზედმეტად ბევრი ტირე (არაუმეტეს %d მისაღებია)

en: Too many features %d
ka_GE: ზედმეტად ბევრი თვისება %d

en: Too many kern pairs
ka_GE: ზედმეტად ბევრი შემოკვეცილი წყვილი

en: Too many layers
ka_GE: ზედმეტად ბევრი შრე

en: Too many lookups %d
ka_GE: ზედმეტად ბევრი ცნობარი %d

en: Tools
ka_GE: ხელსაწყოები

en: Top Bearing does not change.
ka_GE: ზედა საბჯენი არ იცვლება.

en: Toto
ka_GE: ტოტო

en: Trace Color
ka_GE: ფერის გამოხაზვა

en: Trademark
ka_GE: სავაჭრო ნიშანი

en: Transform
ka_GE: გარდაქმნა

en: Transform Original Color
ka_GE: საწყისი ფერის გარდაქმნა

en: Transform _All Layers
ka_GE: გარდაქმნა _ყველა შრეზე

en: Transform _Guide Layer Too
ka_GE: _მიმმართველ შრესთან ერთად გარდაქმნა

en: Transform _Width Too
ka_GE: გარდაქმნა სიგა_ნიანად

en: Transform kerning _classes too
ka_GE: გარდაქმნა _შემოკვეცის კლასებიანად

en: Transform:
ka_GE: გარდაქმნა:

en: Transformed
ka_GE: გარდაქმნილი

en: Transforming...
ka_GE: გარდაიქმნება...

en: TrueTypeName|New
ka_GE: ახალი

en: Type in new layer name
ka_GE: აკრიფეთ ახალი შრის სახელი

en: Type:
ka_GE: სახეობა:

en: Ugaritic
ka_GE: უგარითული

en: Unable to parse the pdf objects that make up %s
ka_GE: ვერ ხერხდება იმ PDF-ობიექტების გარჩევა, რომლებითაც შექმნილია %s

en: Underline _Position:
ka_GE: ხაზგასმის _მდებარეობა:

en: Undo Fontlevel
ka_GE: დაბრუნება შრიფტის დონეზე

en: Unicode
ka_GE: უნიკოდი

en: Unicode C_har:
ka_GE: _სიმბოლო უნიკოდში:

en: Unicode Ranges
ka_GE: უნიკოდის ჯგუფები

en: Unicode Ranges:
ka_GE: უნიკოდის ჯგუფები:

en: Unicode _Value:
ka_GE: ა_დგილი უნიკოდში:

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
ka_GE: კანადის ადგილობრივი სილაბური

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
ka_GE: კანადის ადგილობრივი სილაბური გაფართოებული

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended-A
ka_GE: კანადის ადგილობრივი სილაბური გაფართოებული-A

en: Uniform scaling for horizontal counters and side bearings
ka_GE: ზომის ერთგვაროვანი ცვლა თარაზული არეებისა და გვერდითი საბჯენების

en: UniqueID
ka_GE: საცნობი ID

en: Unknown Language
ka_GE: უცნობი ენა

en: Unknown lookup name: %60.60s
ka_GE: დაუდგენელი ცნობარის სახელი: %60.60s

en: Unknown subtable '%c%c%c%c' in 'TeX ' table, ignored
ka_GE: უცნობი ქვეცხრილი „%c%c%c%c“ TeX-ცხრილში, უგულებელყოფილია

en: Unlike most commands this one does not work directly on the
    selected glyphs. Instead, if you select a glyph FontForge will
    create (or reuse) another glyph named by appending the extension
    to the original name, and it will copy a modified version of
    the original glyph into the new one.
ka_GE: უმეტესი ბრძანებებისგან განსხვავებით ეს პირდაპირ არ ზემოქმედებს მითითებულ ასონიშნებზე. სანაცვლოდ FontForge შექმნის (ან კვლავ გამოიყენებს) ცალკე ასონიშანს თავდაპირველის სახელის გაფართოებით და გადაკეთებულ ვარიანტს განათავსებს იქ.

en: Unlike most commands this one does not work directly on the
    selected glyphs. Instead, if you select an "A" (or an "a")
    FontForge will create (or reuse) a glyph named "a.sc", and
    it will copy a modified version of the "A" glyph into "a.sc".
ka_GE: უმეტესი ბრძანებებისგან განსხვავებით ეს პირდაპირ არ ზემოქმედებს მითითებულ ასონიშნებზე. სანაცვლოდ, როცა მოინიშნება „A“ (ან „a“), FontForge შექმნის (ან კვლავ გამოიყენებს) ცალკე ასონიშანს დასახელებით „a.sc“ და გადაკეთებული „A“ განთავსდება „a.sc“ ადგილას.

en: Unlink
ka_GE: ჩახსნა

en: Unlink All
ka_GE: ყველას ჩახსნა

en: Unspecified Language
ka_GE: განუსაზღვრელი ენა

en: Unsupported decode filter parameters : %s
ka_GE: მხარდაუჭერელი პარამეტრები გამშირავი ფილტრისთვის: %s

en: Unsupported filter: %s
ka_GE: მხარდაუჭერელი ფილტრი: %s

en: Unsupported image format
ka_GE: მხარდაუჭერელი სახის გამოსახულება

en: Unsupported image format must be bmp
ka_GE: მხარდაუჭერელი სურათის სახეობა უნდა იყოს bpm

en: Unsupported image format must be bmp or png
ka_GE: მხარდაუჭერელი სურათის სახეობა უნდა იყოს bpm ან png

en: Unsupported mime type in data URI: %s
ka_GE: მხარდაუჭერელი MIME-სახეობა მონაცემთა URI-ში : %s

en: UntitledGroup
ka_GE: უსათაურო ჯგუფი

en: Use FreeType
ka_GE: გამოიყენოს FreeType

en: Use Kerning Class?
ka_GE: გამოიყენოს შემოკვეცის კლასი?

en: Use UniqueID
ka_GE: გამოიყენოს UniqueID

en: Use XUID
ka_GE: გამოიყენოს XUID

en: Use this as the default base for the filename
    when generating a font.
ka_GE: გამოიყენება ძირეულ დასახელებად
    შრიფტის ფაილის შექმნისას.

en: Used for point numbers, hints, etc.
ka_GE: გამოიყენება წერტილთა გადასანომრად, მიმთითებლებისა და სხვ.

en: Uzbek (Cyrillic)
ka_GE: უზბეკური (კირილიცა)

en: Uzbek (Latin)
ka_GE: უზბეკური (ლათინური)

en: VKern By Classes
ka_GE: შვეული შემოკვეცა კლასებით

en: VKern By Classes...
ka_GE: შვეული შემოკვეცა კლასებით...

en: VKern From HKern
ka_GE: შვეული შემოკვეცა თარაზულიდან

en: VKern:
ka_GE: შვეული შემოკვეცა:

en: Vai
ka_GE: ვაი

en: Validate Before Saving
ka_GE: გადამოწმება შენახვამდე

en: Validating...
ka_GE: მოწმდება...

en: Validation of %.100s
ka_GE: მოწმდება %.100s

en: Vendor ID:
ka_GE: მწარმოებლის ID

en: Vendor URL
ka_GE: მწარმოებლის ბმული

en: Version
ka_GE: ვერსია

note: GT: "Vert." is an abbreviation for Vertical
en: Vert. Variants
ka_GE: შვეულ. სახესხვაობები

en: Vertical
ka_GE: შვეული

en: Vertical Baselines
ka_GE: ძირითადი შვეული ხაზები

en: Vertical Kerning
ka_GE: შვეული შემოკვეცა

en: Vertical Kerning Class
ka_GE: შვეული შემოკვეცის კლასი

en: Vertical Only
ka_GE: შვეული მხოლოდ

en: Vertical Scale
ka_GE: შვეული ზომის ცვლა

en: Vertical Scale:
ka_GE: შვეული ზომის ცვლა:

en: Vertical _Metric Lines
ka_GE: შვეული _აზომვის ხაზები

en: Vertical: %d baseline | Vertical: %d baselines
ka_GE[0]: შვეული: %d ძირითადი ხაზი
ka_GE[1]: შვეული: %d ძირითადი ხაზი

en: Very Extended
ka_GE: მეტად გაფართოებული

en: Vietnamese
ka_GE: ვიეტნამური

en: WOFF compressed metadata section too large.
ka_GE: WOFF-ს დართული შეკუმშული მონაცემები ზედმეტად დიდია.

en: WOFF uncompressed metadata section too large.
ka_GE: WOFF-ს დართული შეუკუმშავი მონაცემები ზედმეტად დიდია.

en: WWS Subfamily
ka_GE: WWS-ქვეჯგუფი

en: W_ithin Rectangle
ka_GE: მა_რთკუთხედში

en: Warang Citi
ka_GE: ვარანგ-კშიტი

en: Warning
ka_GE: გაფრთხილება

en: Warning: Font contained no glyphs
ka_GE: გაფრთხილება: შრიფტი არ შეიცავს ასონიშნებს

en: Warning: Mac and Windows entries in the 'name' table differ for the
     %s string in the language %s
     Mac String: %s
    Windows String: %s
ka_GE: გაფრთხილება: Mac-ისა და Windows-ის ჩანაწერები „name“ ცხრილში განსხვავდება
     %s ველში ენისთვის %s
     Mac-ჩანაწერია: %s
    Windows-ჩანაწერია: %s

en: Warning: Unlikely number of subtables (%d) for 'kern' table
ka_GE: გაფრთხილება: შეუსაბამო რაოდენობის ქვეცხრილები (%d) „kern“ ცხრილისთვის

en: Warning: Unrecognized or unsupported join type, defaulting to 'nib'.
ka_GE: გაფრთხილება: დაუდგენელი ან მხარდაუჭერელი სახის შეერთება, ნაგულისხმევად დაბრუნდება 'nib'.

en: Warnings
ka_GE: გაფრთხილებები

en: Warnings.Font
ka_GE: გაფრთხილებების.შრიფტი

en: When Saving, keep this number of previous versions of the file. file.sfd-01 will be the last saved file, file.sfd-02 will be the file saved before that, and so on. If you set this to 0 then no revisions will be retained.
ka_GE: შენახვისას დაიტოვებს მითითებული რაოდენობის გადამუშავებულ ვერსიებს. file.sfd-01 იქნება ბოლოს შენახული ფაილი, file.sfd-02 იქნება წინა და ა.შ. თუ მიუთითებთ 0-ს, მაშინ წინა ვერსიები არ შენარჩუნდება.

en: When a font is opened, should it be made compact?
ka_GE: შრიფტის გახსნისას, იყოს თუ არა შემჭიდროებული?

en: When a new plugin is discovered it is left unrecorded
    until configured in this dialog.
ka_GE: ახალი მოდული აღმოჩენის შემდეგ რჩება აღურიცხავი, სანამ აქედან არ გაიმართება.

en: When buttons are 3D, the dark edge color
ka_GE: სივრცული ღილაკების კიდის მუქი ფერი

en: When buttons are 3D, the light edge color
ka_GE: სივრცული ღილაკების კიდის ღია ფერი

en: When loading a truetype or opentype font which has both a unicode
    and a CJK encoding table, use this flag to specify which
    should be loaded for the font.
ka_GE: იმ TrueType- ან OpenType-შრიფტის ჩატვირთვისას, რომელსაც ორივე,
    უნიკოდი და CJK-დაშიფვრის ცხრილი აქვს, ამ მონიშვნის გამოყენებით
    უნდა მიეთითოს, თუ რომელი გამოჩნდეს.

en: Whether the menu is presented with a 3D appearance
ka_GE: მენიუს წარმოდგენა სივრცული იერსახით

en: Whether to use mac-like icons to indicate modifiers (for instance ^ for Control)
    or to use an abbreviation (for instance "Cnt-")
ka_GE: გამოიყენოს თუ არა Mac-ის ხატულები შემცვლელი კლავიშის აღსანიშნავად (მაგალითად, ^ მართვის კლავიშისთვის) ან მხოლოდ შემოკლება (მაგალითად, „Cnt-“)

en: Which archived item should be opened?
ka_GE: რომელი შეკუმშული ფაილი უნდა გაიხსნას?

en: Whoops, more names than lookups
ka_GE: ვაჰ, სახელები აღემატება ცნობარებს

en: Width
ka_GE: სიგანე

en: Width Guide Color
ka_GE: სიგანის მიმმართველის ფერი

en: Width:
ka_GE: სიგანე:

en: Windows Latin ("ANSI")
ka_GE: Windows ლათინური ("ANSI")

en: Windows will reject fonts with an OS/2 version number of 0
ka_GE: Windows უარყოფს შრიფტებს OS/2 ვერსიის ნომრით 0

en: Windows will reject otf (cff) fonts with an OS/2 version number of 1
ka_GE: Windows უარყოფს otf (cff) შრიფტებს OS/2 ვერსიის ნომრით 1

en: Windows-compatible 'kern'
ka_GE: Windows-სთან თავსებადი „kern“

en: Woff Major Version:
ka_GE: Woff ძირითადი ვერსია:

en: Woff Minor Version:
ka_GE: Woff დამატებითი ვერსია:

en: Yes
ka_GE: დიახ

en: Yes to _All
ka_GE: დიახ _ყველას

en: Yes, and don't _remind me again
ka_GE: დიახ, მომავალში _კითხვის გარეშე

en: You appear to have an old editing session on %s.
    Would you like to recover it?
ka_GE: ჩანს, დაუსრულებელი გაქვთ ადრინდელი ნამუშევარი %s.
    გსურთ მისი აღდგენა?

en: You are about to change the last quadratic
    layer to cubic. When this happens FontForge
    will remove all truetype instructions.
    
    This cannot be undone.
    
    Is this really your intent?
ka_GE: აპირებთ გადაიყვანოთ ბოლო კვადრატული
    შრე კუბურში. შედეგად FontForge
    მოაცილებას ყველა truetype-მითითებას.
    
    ეს ქმედება შეუქცცევადია.
    
    ნამდვილად გსურთ, განაგრძოთ?

en: You are about to delete a layer.
    This will lose all contours in that layer.
    If this is the last quadratic layer it will
    lose all truetype instructions.
    
    Deleting a layer cannot be undone.
    
    Is this really your intent?
ka_GE: აპირებთ წაშალოთ ერთ-ერთი შრე.
    ამ შრეზე მოხაზული ყველა წირი დაიკარგება.
    თუ ბოლო კვადრატული შრეა,
    დაიკარგება ყველა TrueType-მითითება.
    
    შრეების წაშლა შეუქცევადია.
    
    ნამდვილად გსურთ ამის გაკეთება?

en: You changed the point numbering
ka_GE: წერტილთა გადანომვრა შეიცვალა

en: You have just changed the point numbering of glyph %s.%s%s%s
ka_GE: ახლახან შეცვალეთ წერტილთა გადანომვრა ასონიშნისთვის %s.%s%s%s

en: You must choose a lookup type
ka_GE: უნდა მიუთითოთ ცნობარის სახეობა

en: You must draw a line, with at most one additional point
ka_GE: უნდა მოხაზოთ, ერთი დამატებითი წერტილით მაინც

en: You must select a Lookup Type.
ka_GE: უნდა მიუთითოთ ცნობარის სახეობა.

en: You must select at least one language for each script.
ka_GE: ერთი ენა მაინც უნდა აირჩიოთ თითოეული დამწერლობისთვის.

en: You must select at least one language.
    Use the "Default" language if nothing else fits.
ka_GE: უნდა აირჩიოთ ერთი ენა მაინც.
    გამოიყენეთ „ნაგულისხმევი“ თუ არცერთი არ ერგება.

en: You must specify a pattern
ka_GE: უნდა მიუთითოთ ნიმუში

en: You tried to save with the filename %s but it was saved as %s.
ka_GE: ცდილობდით შეგენახათ დასახელებით %s მაგრამ შენახულია, როგორც %s.

en: You will get better instructions if you fill in the Private dictionary, Element->Font Info->Private, for the font
ka_GE: უკეთეს მითითებებს მიიღებთ, თუ შეავსებთ პირად ლექსიკონს, შემადგენელი → შრიფტის შესახებ → პირადი“

en: Z_oom out
ka_GE: და_შორება

en: Zanabazar Square
ka_GE: ძანაბაძარის კვადრატული

en: Znamenny Musical Notation
ka_GE: ზნამენნი, სანოტო დამწერლობა

en: Zoom _in
ka_GE: მოა_ხლოება

en: _128 pixel outline
ka_GE: _128 პიქსელიანი მოხაზულობა

en: _16x4 cell window
ka_GE: _16x4 უჯრიანი ფანჯარა

en: _24 pixel outline
ka_GE: _24 პიქსელიანი მოხაზულობა

en: _36 pixel outline
ka_GE: _36 პიქსელიანი მოხაზულობა

en: _3D Rotate
ka_GE: სივრ_ცული მობრუნება

en: _48 pixel outline
ka_GE: _48 პიქსელიანი მოხაზულობა

en: _72 pixel outline
ka_GE: _72 პიქსელიანი მოხაზულობა

en: _8x2  cell window
ka_GE: _8x2 უჯრიანი ფანჯარა

en: _96 pixel outline
ka_GE: _96 პიქსელიანი მოხაზულობა

en: _About...
ka_GE: შ_ესახებ...

en: _Activate Spiro
ka_GE: ხვეულის _ამოქმედება

en: _Add
ka_GE: _დამატება

en: _Add 'aalt' features
ka_GE: 'aalt' _თვისებების დამატება

en: _Add Encoding Slots...
ka_GE: _დასაშიფრი ადგილების დამატება...

en: _Advance Width only
ka_GE: მხოლოდ გა_ფართოებული სიგანე

note: GT: Align these points to their average position
en: _Align Points
ka_GE: წერტილების ურთიერთს_წორება

en: _Alphabetic
ka_GE: _ანბანური

en: _Always raise this dialog when exporting
ka_GE: ამ ფანჯრის _ყოველ ჯერზე ამოგდება გამოტანისას

en: _Around
ka_GE: _მიახლოებით

en: _Ascent:
ka_GE: _ზედატანი:

en: _Ask
ka_GE: კით_ხვა

en: _Auto Width...
ka_GE: _სიგანის თვითგანსაზღვრა...

note: GT: Background, make it short
en: _Back
ka_GE: _უკანა

en: _Base Filename:
ka_GE: _ძირეული სახელი:

en: _Base:
ka_GE: _საყრდენი:

en: _Bigger Pixel Size
ka_GE: მო_ზრდილი ზომა პიქსელის

en: _Bottom
ka_GE: _ბოლოში

en: _Bottom:
ka_GE: _ბოლოში:

en: _Cancel
ka_GE: გაუ_ქმება

en: _Center in Width
ka_GE: სიგანის შ_უაში

en: _Change Supplement...
ka_GE: _დანართის შეცვლა...

en: _Changed Glyphs
ka_GE: შე_ცვლილი ასონიშნები

en: _Circular (Elliptical)
ka_GE: _წრიული (კვერცხისებრი)

en: _Clear Hints
ka_GE: მიმთითებლების გას_უფთავება

en: _Close
ka_GE: _დახურვა

en: _Compact (hide unused glyphs)
ka_GE: _შემჭიდროება (ცარიელის დამალვა)

en: _Configure
ka_GE: გა_მართვა

en: _Control Point Info
ka_GE: _მართვის წერტილის შესახებ

en: _Copies:
ka_GE: ას_ლები:

en: _Copy
ka_GE: ას_ლი

en: _Curve
ka_GE: _მრუდი

en: _Default Separation:
ka_GE: _ნაგულისხმევი გამოცალკევება:

en: _Delete
ka_GE: _წაშლა

en: _Descent:
ka_GE: _ქვედატანი:

en: _Deselect All
ka_GE: ყველა მონიშვნის მო_ხსნა

en: _Detach
ka_GE: _ჩახსნა

en: _Detach Glyphs
ka_GE: _ჩახსნა ასონიშნების

en: _Disable
ka_GE: გამ_ორთვა

en: _Docked Palettes
ka_GE: ჩამაგ_რებული

en: _Don't AutoHint
ka_GE: თვითმიმთითებლის _გარეშე

en: _Don't Save
ka_GE: შენახვის _გარეშე

en: _Done
ka_GE: მზა_დაა

en: _Down
ka_GE: ჩა_მოწევა

en: _Edit
ka_GE: _ჩასწორება

en: _Edit Instructions...
ka_GE: მითითებების _ჩასწორება...

en: _Edit...
ka_GE: _ჩასწორება...

en: _Enable
ka_GE: _ჩართვა

en: _Enabled
ka_GE: _ჩართულია

en: _Encoding Hex
ka_GE: ში_ფრი თექვსმეტობითში

en: _Exact
ka_GE: _ზუსტად

en: _Exclude
ka_GE: გამორი_ცხვა

en: _Extrema
ka_GE: _წვერო

en: _Family Name:
ka_GE: _კრებულის სახელი:

en: _File
ka_GE: _ფაილი

en: _Fill
ka_GE: შევ_სება

en: _Filter
ka_GE: გამორ_ჩევა

en: _Find Intersections
ka_GE: თანაკვეთის _პოვნა

en: _Fit
ka_GE: მ_ორგება

en: _Flatten bumps on lines
ka_GE: ბორცვების დაბრტ_ყელება ხაზებზე

en: _Font Info...
ka_GE: შრიფ_ტის მონაცემები...

en: _Force Encoding
ka_GE: _იძულებით დაშიფვრა

en: _Forget about it
ka_GE: ამის დავი_წყება

en: _Freehand
ka_GE: თა_ვისუფალი

en: _Full Font Display
ka_GE: _სრული შრიფტის გამოჩენა

en: _Generate
ka_GE: დამ_ზადება

en: _Generate Fonts...
ka_GE: შრიფტების _დამზადება...

en: _Glyph Image
ka_GE: ას_ონიშნის გამოსახულება

en: _Glyph Info...
ka_GE: ას_ონიშნის მონაცემები...

en: _Glyph Tabs
ka_GE: ას_ონიშნის ჩანართები

en: _Goto
ka_GE: გადა_სვლა

en: _Guess
ka_GE: სავარა_უდო

note: GT: Guide layer, make it short
en: _Guide
ka_GE: _მიმმართველი

en: _HVCurve
ka_GE: თა_რ/შვეულ. მრუდი

en: _Height:
ka_GE: სი_მაღლე:

en: _Help
ka_GE: _დახმარება

en: _Hide
ka_GE: _დამალვა

en: _Hide Unused Columns
ka_GE: გამოუყენებელი სვეტების _დამალვა

en: _Horizontal
ka_GE: თარა_ზული

en: _Horizontal Baselines...
ka_GE: ძირითადი _თარაზული ხაზები...

en: _Horizontal Hints
ka_GE: _თარაზული მიმთითებლები

en: _IBM Family:
ka_GE: _IBM-კრებული:

en: _Import...
ka_GE: შემ_ოტანა...

en: _Index
ka_GE: _სარჩევი

en: _Insert
ka_GE: ჩამა_ტება

en: _Insert Random Text...
ka_GE: შემთხვევითი ტექსტის ჩამა_ტება...

en: _Interpolated
ka_GE: _ჩამატებული

en: _Intersect
ka_GE: თანა_კვეთა

en: _Invert Selection
ka_GE: შებრ_უნებული მონიშვნა

en: _Kern Pairs
ka_GE: _შემოკვეცილი წყვილები

en: _Kerning only
ka_GE: მხოლოდ _შემოკვეცა

en: _Knife
ka_GE: _მოსაჭრელი

en: _Language
ka_GE: _ენა

en: _Language:
ka_GE: _ენა:

en: _Layers
ka_GE: შ_რეები

en: _License...
ka_GE: _ლიცენზია...

en: _Ligatures
ka_GE: გადა_ბმები

en: _Load
ka_GE: _ჩატვირთვა

en: _Load Encoding...
ka_GE: _დაშიფვრის ჩატვირთვა...

en: _Magnify
ka_GE: მოა_ხლოება

en: _Maximum distance between points in a region
ka_GE: უ_დიდესი დაშორება წერტილებს შორის არეში

en: _Merge
ka_GE: გა_ერთიანება

en: _Merge Feature Info...
ka_GE: _თვისებების მონაცემთა გაერთიანება...

en: _Merge Fonts...
ka_GE: შრიფტების გა_ერთიანება...

en: _Metrics
ka_GE: _აზომვები

en: _Min Kern:
ka_GE: უ_მცირესი შემოკვეცა:

en: _Min:
ka_GE: უ_მცირესი:

en: _More Info
ka_GE: ვრ_ცლად

en: _Move Points
ka_GE: წერტილების გადა_ტანა

en: _Multi Size Glyph
ka_GE: _რამდენიმე ზომით

en: _Multi Size Glyphs
ka_GE: ასონიშნები _რამდენიმე ზომით

en: _Name
ka_GE: სა_ხელი

en: _Name Contour
ka_GE: სა_ხელი მოხაზულობისთვის

en: _Name Point
ka_GE: სა_ხელი წერტილისთვის

en: _Name:
ka_GE: _სახელი:

en: _Next >
ka_GE: შ_ემდეგ >

en: _Next Glyph
ka_GE: _შემდეგი ასონიშანი

en: _No
ka_GE: _არა

en: _Non Linear Transform...
ka_GE: არაწრ_ფივი გარდაქმნა...

en: _OK
ka_GE: _კარგი

en: _OS/2 Version
ka_GE: _OS/2-ვერსია

en: _Ok
ka_GE: _კარგი

en: _Open
ka_GE: _გახსნა

en: _Options
ka_GE: პარამე_ტრები

en: _Other
ka_GE: ს_ხვა

en: _Outline
ka_GE: _მოხაზული

en: _Outline Font
ka_GE: _მოხაზული შრიფტი

en: _Outline...
ka_GE: _მოხაზულობა...

en: _Overview
ka_GE: _გადახედვა

en: _Palettes
ka_GE: ხელსაწ_ყოთა არეები

en: _Partial
ka_GE: _ნაწილობრივ

en: _Paste
ka_GE: _ჩასმა

en: _Point
ka_GE: _წერტილი

en: _Pointer
ka_GE: _მაჩვენებელი

en: _Points
ka_GE: _წერტილები

en: _Points too far
ka_GE: _წერტილები მეტად შორია

en: _Pointsize Y:
ka_GE: _წერტილის ზომა Y:

en: _Pointsize:
ka_GE: _წერტილის ზომა:

en: _Prev Glyph
ka_GE: _წინა ასონიშანი

en: _Print
ka_GE: ამობე_ჭდვა

en: _Print...
ka_GE: ამობე_ჭდვა...

en: _Printer:
ka_GE: _პრინტერი:

en: _Quit
ka_GE: გას_ვლა

en: _Radius:
ka_GE: _რადიუსი:

en: _Redo
ka_GE: _გამეორება

en: _Reencode
ka_GE: _გადაშიფვრა

en: _Refresh
ka_GE: გაა_ხლება

en: _Remove
ka_GE: მო_ცილება

en: _Remove Font
ka_GE: ფონტის მო_ცილება

en: _Remove Overlap
ka_GE: გადაფარვის მო_ცილება

en: _Replace
ka_GE: _ჩანაცვლება

en: _Revert
ka_GE: ა_ღდგენა

en: _Revert All
ka_GE: ყველას ა_ღდგენა

en: _Revert File
ka_GE: ა_ღდგენა

en: _Review Hints...
ka_GE: _მიმთითებლების შეთვალიერება...

en: _Rotate 90° CW
ka_GE: _მობრუნება 90° საათ. მიმართ.

en: _Ruler
ka_GE: _სახაზავი

en: _Rulers
ka_GE: _სახაზავები

en: _Save
ka_GE: _შენახვა

en: _Save As...
ka_GE: _შენახვა, როგორც...

en: _Save Namelist of Font...
ka_GE: შრიფტის სახელთა სიის შენა_ხვა...

en: _Save in UTF8
ka_GE: შენახ_ვა UTF8-სახით

en: _Scale Outlines
ka_GE: მოხაზულობის _ზომის ცვლილება

en: _Scroll
ka_GE: _გადასაადგილებელი

en: _Select
ka_GE: _მონიშვნა

en: _Separation:
ka_GE: გან_ცალკევება:

en: _Shades
ka_GE: _ჩრდილები

en: _Show
ka_GE: _გამოჩენა

en: _Side Bearings
ka_GE: _გვერდითი საბჯენები

en: _Simplify
ka_GE: _გამარტივება

en: _Size:
ka_GE: _ზომა:

en: _Skew...
ka_GE: გა_დახრა...

en: _Skip
ka_GE: გამ_ოტოვება

en: _Skip for now
ka_GE: ამჟამად _არიდება

en: _Smaller Pixel Size
ka_GE: მომ_ცრო ზომა პიქსელის

en: _Tag:
ka_GE: _ჭდე:

en: _Tangent
ka_GE: _მხები

en: _Thirds in Width
ka_GE: სიგანის მ_ესამედში

en: _Tools
ka_GE: ხე_ლსაწყოები

en: _Top
ka_GE: _თავში

en: _Top:
ka_GE: _თავში:

en: _Transform...
ka_GE: გა_რდაქმნა...

en: _Transformations
ka_GE: _გარდაქმნები

en: _Type3 Multi Layered Font
ka_GE: მრავალშრიანი შრიფტი _Type3

en: _Undo
ka_GE: _დაბრუნება

en: _Unicode
ka_GE: _უნიკოდი

en: _Unlink All
ka_GE: _ჩაიხსნას ყველა

en: _Up
ka_GE: აწ_ევა

en: _Use My Metrics
ka_GE: _საკუთარი აზომვების გამოყენება

en: _Use Transform (SVG)
ka_GE: „გარდაქმნის“ გამ_ოყენება (SVG)

en: _Validate...
ka_GE: შემო_წმება...

en: _Validation
ka_GE: შემო_წმება

en: _Version
ka_GE: ვე_რსია

en: _Version:
ka_GE: ვე_რსია:

en: _Vertical
ka_GE: შ_ვეული

en: _Vertical Baselines...
ka_GE: ძირითადი _შვეული ხაზები...

en: _Vertical Hints
ka_GE: _შვეული მიმთითებლები

en: _View
ka_GE: _ხედი

en: _Weight
ka_GE: სის_ქე

en: _Width:
ka_GE: სი_განე:

en: _Window
ka_GE: ფან_ჯარა

en: _Window Type
ka_GE: _ფანჯრის სახეობა

en: _Yes
ka_GE: _დიახ

note: GT: The dialog looks like: GT:   Interpolating between <fontname> and: GT: <list of possible fonts> GT:   by  <50>% GT: So "by" means how much to interpolate.
en: by
ka_GE: მნიშვნ.

en: color bitmap data table
ka_GE: ფერის ცხრილურ მონაცემთა ნუსხა

en: color bitmap location table
ka_GE: ფერის ცხრილურ ადგილთა ნუსხა

en: couldn't find the character %s
ka_GE: ვერ მოიძებნა სიმბოლო %s

en: couldn't write encodings file
ka_GE: დაშიფრვის ფაილის ვერ ჩაიწერა

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Script", ignore "cursive|" GT: English uses "script" to me a general writing style (latin, greek, kanji) GT: and the cursive handwriting style. Here we mean cursive handwriting.
en: cursive|Latin: Handwritten
ka_GE: ლათინური: გაკრული

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Script", ignore "cursive|" GT: English uses "script" to me a general writing style (latin, greek, kanji) GT: and the cursive handwriting style. Here we mean cursive handwriting.
en: cursive|Script
ka_GE: ხელნაწერი

en: digital signature table
ka_GE: ციფრული ხელმოწერის ცხრილი

en: family name
ka_GE: კრებულის სახელი

en: gaspTableEntry|New
ka_GE: ახალი

en: glyph location table
ka_GE: ასონიშნის მდებარეობის ცხრილი

en: glyph outline table
ka_GE: ასონიშნის მოხაზულობის ცხრილი

en: if smaller than
ka_GE: თუ მოკლეა, ვიდრე

en: kern pair
ka_GE: შემოკვეცილი წყვილი

en: kerning table
ka_GE: შემოკვეცის ცხრილი

en: language tag table
ka_GE: ენის ჭდეების ცხრილი

en: ligature
ka_GE: გადაბმა

en: longer than
ka_GE: გრძელი, ვიდრე

en: metrics variations table
ka_GE: აზომვის გადახრების ცხრილი

en: points|Merge to Line
ka_GE: points|გაერთიანება ხაზით

en: points|_Merge
ka_GE: points|გა_ერთიანება

en: problfixup|Missing Extrema
ka_GE: problfixup|აკლია წვერო

en: sfnt Revision:
ka_GE: sfnt-გადამუშავება:

en: sfnt _Revision:
ka_GE: sfnt-გადამ_უშავება:

en: version
ka_GE: ვერსია

en: vertical metrics table
ka_GE: შვეული აზომვების ცხრილი

en: vertical metrics variations table
ka_GE: შვეული აზომვის გადახრების ცხრილი

en: weight
ka_GE: სისქე

note: GT: English uses "script" to mean a general writing system (latin, greek, kanji) GT: and the cursive handwriting style. Here we mean the general writing system. GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Script", ignore "writing system|" GT: English us
en: writing system|Script
ka_GE: დამწერლობა

note: GT: Short form of {Everything Else}, might use universal? U+2200
en: {All}
ka_GE: {ყველა}

en: {Deleted Glyph}
ka_GE: {წაშლილი ასონიშანი}

en: {End of Line}
ka_GE: {ხაზის დასასრული}

en: {End of Text}
ka_GE: {ტექსტის დასასრული}

note: GT: The string "{Everything Else}" is used in the context of a list GT: of classes (a set of kerning classes) where class 0 designates the GT: default class containing all glyphs not specified in the other classes
en: {Everything Else}
ka_GE: {სხვა დანარჩენი}

en: {Start of Input}
ka_GE: {შეტანის დასაწყისი}

en: {Start of Line}
ka_GE: {ხაზის დასაწყისი}

en: ° Clockwise
ka_GE: ° საათის მიმართ.

note: GT: Sometimes spelled Widdershins. An old word which means counter clockwise. GT: I used it because "counter clockwise" took too much space.
en: ° Withershins
ka_GE: ° საათის საწ.

en: ΤεΧ Bitmap Fonts
ka_GE: ბიტური შრიფტები ΤεΧ

en: ΤεΧ Names
ka_GE: ΤεΧ სახელები

en: ∆Curvature: %g
ka_GE: ∆სიმრუდე: %g
