geeqie-1.3 - en to el translation catalogue (1067 entries)

en: Geeqie
el: Τζήκιυ

en: Image Viewer
el: Προβολέας Εικόνων

en: View and manage images
el: Προβολή και διαχείριση εικόνων

en: Apply the orientation to image content
el: Εφαρμογή του προσανατολισμού στο περιεχόμενο της εικόνας

en: Symlink
el: Εσωτερικός Δεσμός

en: Metadata
el: Μεταδεδομένα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Value
el: Τιμή

en: Name
el: Όνομα

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Format
el: Μορφή

en: Elements
el: Στοιχεία

en: Help
el: Βοήθεια

en: Histogram
el: Ιστόγραμμα

en: Title
el: Τίτλος

en: Keywords
el: Λέξεις-κλειδιά

en: Comment
el: Σχόλιο

en: File info
el: Πληροφορίες αρχείου

en: Location and GPS
el: Τοποθεσία και GPS

en: Copyright
el: Πνευματικά Δικαιώματα

en: GPS Map
el: Χάρτης GPS

en: Move to _top
el: Μετακίνηση _πάνω

en: Move _up
el: Μετακίνηση _πάνω

en: Move _down
el: Μετακίνηση _κάτω

en: Move to _bottom
el: Μεταφορά _κάτω

en: Remove
el: Απομάκρυνση

en: Add text to selected files
el: Προσθήκη κειμένου στα επιλεγμένα αρχεία

en: Replace existing text in selected files
el: Αντικατάσταση του υπάρχοντος κειμένου, στα επιλεγμένα αρχεία

en: Configure entry
el: Ρύθμιση των στοιχείων

en: Add entry
el: Προσθήκη στοιχείων

en: Key:
el: Πλήκτρο:

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Show only if set
el: Εμφάνιση μόνο όταν ορίζεται

en: Editable (supported only for XMP)
el: Επεξεργάσιμο (υποστηρίζεται μόνο για XMP)

en: Configure "%s"
el: Ρύθμιση του "%s"

en: Remove "%s"
el: Απομάκρυνση του "%s"

en: Show hidden entries
el: Προβολή κρυφών στοιχείων

en: Zoom %i
el: Εστίαση %i

en: Zoom level %i
el: Μέγεθος εστίασης %i

en: Loading map
el: Φόρτωση του χάρτη

en: Enable markers
el: Ενεργοποίηση σημαδιών

en: Centre map on marker
el: Κεντράρισμα του χάρτη στο σημάδι

en: Move map centre to marker
     is disabled
el: Το κεντράρισμα του χάρτη στο σημάδι
    είναι απενεργοποιημένο

en: Move map centre to marker
     is enabled
el: Το κεντράρισμα του χάρτη στο σημάδι
    είναι ενεργοποιημένο

en: Zoom
el: Εστίαση

en: Histogram on _Red
el: Ιστόγ_ραμμα στο Κόκκινο

en: Histogram on _Green
el: Ιστό_γραμμα στο Πράσινο

en: Histogram on _Blue
el: Ιστόγραμμα στο Μπ_λε

en: _Histogram on RGB
el: _Ιστόγραμμα στο RGB

en: Histogram on _Value
el: Ιστόγραμμα στην _Τιμή

en: Li_near Histogram
el: Γραμ_μικό Ιστόγραμμα

en: L_og Histogram
el: Λ_ογαριθμικό Ιστόγραμμα

en: Edit keyword
el: Επεξεργασία της λέξης-κλειδί

en: Configure keyword
el: Ρύθμιση της λέξης-κλειδί

en: Keyword:
el: Λέξη-κλειδί:

en: Keyword type:
el: Τύπος λέξης-κλειδί:

en: Active keyword
el: Ενεργή λέξη-κλειδί

en: Helper
el: Βοηθός

en: Hide "%s"
el: Απόκρυψη του "%s"

en: Mark %d
el: Σημάδι %d

en: Connect "%s" to mark
el: Σύνδεση του "%s" στο σημάδι

en: Edit "%s"
el: Επεξεργασία του "%s"

en: Disconnect "%s" from mark %s
el: Αποσύνδεση του "%s" από το σημάδι %s

en: Expand checked
el: Επέκταση των τσεκαρισμένων

en: Collapse unchecked
el: Σύμπτυξη των αποτσεκαρισμένων

en: Hide unchecked
el: Απόκρυψη των αποτσεκαρισμένων

en: Show all
el: Εμφάνιση όλων

en: On any change
el: Με κάθε αλλαγή

en: The collection:
    %s
    already exists.
el: Η συλλογή:
    %s
    υπάρχει ήδη.

en: Collection exists
el: Η συλλογή υπάρχει

en: Failed to save the collection:
    %s
el: Αποτυχία αποθήκευσης της συλλογής:
    %s

en: Save Failed
el: Η Αποθήκευση Απέτυχε

en: Add Bookmark
el: Προσθήκη Σελιδοδείκτη

en: Add Collection
el: Προσθήκη Συλλογής

en: Name:
el: Όνομα:

en: Sort Manager
el: Διαχειριστής Ταξινόμησης

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Collections
el: Συλλογές

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Add image
el: Προσθήκη εικόνας

en: Add selection
el: Προσθήκη συλλογής

en: Undo last image
el: Αναίρεση της τελευταίας εικόνας

en: error saving sim cache data: %s
    error: %s
el: σφάλμα κατά την αποθήκευση των δεδομένων μικροαποθήκευσης sim: %s
    σφάλμα: %s

en: done
el: έγινε

en: Removing old metadata...
el: Αφαίρεση των πεπαλαιωμένων μεταδεδομένων...

en: Clearing cached thumbnails...
el: Εκκαθάριση όλων των μικρογραφιών...

en: Removing old thumbnails...
el: Αφαίρεση των πεπαλαιωμένων μικρογραφιών...

en: Maintenance
el: Διατήρηση

en: Invalid folder
el: Μη έγκυρος φάκελος

en: The specified folder can not be found.
el: Ο καθορισμένος φάκελος δε μπορεί να βρεθεί.

en: Create thumbnails
el: Δημιουργία μικρογραφιών

en: S_tart
el: Έναρ_ξη

en: Folder:
el: Φάκελος:

en: Select folder
el: Επιλογή φακέλου

en: Include subfolders
el: Να συμπεριληφθούν και οι υποφάκελοι

en: Store thumbnails local to source images
el: Αποθήκευση των μικρογραφιών, τοπικά, στις πηγαίες εικόνες

en: click start to begin
el: πάτησε το «Έναρξη» για να ξεκινήσεις

en: running...
el: εκτελείται...

en: Clearing thumbnails...
el: Εκκαθάριση των μικρογραφιών...

en: Clear cache
el: Εκκαθάριση της μικροαποθήκευσης

en: Location: %s
el: Τοποθεσία: %s

en: Cache Maintenance
el: Διατήρηση Μικροαποθήκευσης

en: Cache and Data Maintenance
el: Διατήρηση Μικροαποθήκευσης και Δεδομένων

en: Clean up
el: Ξεκαθάρισμα

en: Shared thumbnail cache
el: Κοινή αποθήκευση των μικρογραφιών

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
el: Αφαίρεση των ορφανών και των παλιών μικρογραφιών.

en: Delete all cached thumbnails.
el: Διαγραφή όλων των αποθηκευμένων μικρογραφιών.

en: Render
el: Αποτύπωση

en: Render thumbnails for a specific folder.
el: Αποτύπωση των μικρογραφιών ενός συγκεκριμένου φακέλου.

en: Remove orphaned keywords and comments.
el: Αφαίρεση των ορφανών λέξεων-κλειδιών, και των σχολίων.

en: Untitled
el: Χωρίς τίτλο

en: Untitled (%d)
el: Χωρίς τίτλο (%d)

en: %s - Collection - %s
el: %s - Συλλογή - %s

en: Close collection
el: Κλείσιμο της συλλογής

en: Collection has been modified.
    Save first?
el: Η συλλογή μετατράπηκε.
    Να αποθηκευθεί, πρώτα;

en: _Discard
el: Από_ρριψη

en: Save collection
el: Αποθήκευση της συλλογής

en: Append collection
el: Προσθήκη συλλογής

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: _Append
el: _Προσθήκη

en: failed to open collection (write) "%s"
el: αδυναμία ανοίγματος της συλλογής (εγγραφή) "%s"

en: error saving collection file: %s
    error: %s
el: σφάλμα κατά την αποθήκευση του αρχείου συλλογής: %s
    σφάλμα: %s

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Close window
el: Κλείσιμο του παράθυρου

en: View
el: Προβολή

en: View in new window
el: Προβολή σε νέο παράθυρο

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Select none
el: Επιλογή κανενός

en: Sort by name
el: Ταξινόμηση κατά όνομα

en: Sort by date
el: Ταξινόμηση κατά ημερομηνία

en: Sort by size
el: Ταξινόμηση κατά μέγεθος

en: Sort by path
el: Ανακατανομή κατά διαδρομή

en: Print
el: Εκτύπωση

en: %s, %d images (%s, %d)
el: %s, %d εικόνες (%s, %d)

en: %s, %d images
el: %s, %d εικόνες

en: Empty
el: Κενό

en: Loading thumbs...
el: Φόρτωση των μικρογραφιών...

en: _View
el: _Προβολή

en: View in _new window
el: Προβολή σε _νέο παράθυρο

en: Rem_ove
el: Αφαί_ρεση

en: Append from collection...
el: Προσκόλληση από συλλογή...

en: _Selection
el: _Επιλογή

en: Invert selection
el: Αντιστροφή της επιλογής

en: _Copy...
el: Αντιγρα_φή...

en: _Move...
el: Μετα_κίνηση...

en: _Rename...
el: _Μετονομασία...

en: _Copy path
el: _Αντιγραφή διαδρομής

en: Randomize
el: Τυχαιοποίηση

en: _Sort
el: _Ταξινόμηση

en: Show filename _text
el: Εμφάνιση _κειμένου με το όνομα

en: _Save collection
el: Απο_θήκευση της συλλογής

en: Save collection _as...
el: Αποθήκευση της συλλογής _ως...

en: _Find duplicates...
el: Ανα_ζήτηση πανομοιότυπων...

en: Print...
el: Εκτύπωση...

en: Dropped list includes folders.
el: Το ριγμένο κατάστιχο περιέχει καταλόγους.

en: _Add contents
el: _Προσθήκη περιεχομένων

en: Add contents _recursive
el: Προσθήκη περιεχομένων, εις _βάθος

en: _Skip folders
el: _Παράλειψη φακέλων

en: Adobe RGB compatible
el: Adobe RGB συμβατό

en: Custom profile
el: Προσαρμοσμένο προφίλ

en: Can't save
el: Αδυναμία αποθήκευσης

en: Please specify file name.
el: Παρακαλώ προσδιόρισε το όνομα του αρχείου.

en: Could not create directory
el: Αδυναμία δημιουργίας του καταλόγου

en: Desktop file
el: Αρχείο desktop

en: Unable to delete file:
    %s
el: Αποτυχία διαγραφής του αρχείου:
    %s

en: File deletion failed
el: Η διαγραφή απέτυχε

en: Delete file
el: Διαγραφή αρχείου

en: Delete
el: Διαγραφή

en: About to delete the file:
     %s
el: Πρόκειται να διαγράψεις το αρχείο:
     %s

en: new.desktop
el: νέο.desktop

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Path
el: Διαδρομή

en: Drop files to compare them.
el: Σύρε εδώ τα αρχεία για να γίνει σύγκριση.

en: %d files
el: %d αρχεία

en: %d matches found in %d files
el: Βρέθηκαν %d ομοιότητες σε %d αρχεία

en: [set 1]
el: [όρισε 1]

en: Reading checksums...
el: Ανάγνωση των αθροισμάτων ακεραιότητας (checksums)...

en: Reading dimensions...
el: Ανάγνωση των διαστάσεων...

en: Reading similarity data...
el: Ανάγνωση των δεδομένων ομοιότητας...

en: Comparing...
el: Σύγκριση...

en: Sorting...
el: Ταξινόμηση...

en: Select group _1 duplicates
el: Επιλογή των πανομοιότυπων της ομάδας _1

en: Select group _2 duplicates
el: Επιλογή των πανομοιότυπων της ομάδας _2

en: C_lear
el: Εκκα_θάριση

en: Close _window
el: Κλείσιμο του _παραθύρου

en: %d files (set 2)
el: %d αρχεία ( ομάδες 2)

en: Name case-insensitive
el: Με διάκριση πεζών/κεφαλαίων

en: Size
el: Μέγεθος

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Checksum
el: Άθροισμα Ελέγχου

en: Similarity (custom)
el: Ομοιότητα (προσαρμοσμένη)

en: Find duplicates
el: Αναζήτηση πανομοιότυπων

en: Rank
el: Κατάταξη

en: Compare to:
el: Σύγκριση με:

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Compare by:
el: Σύγκριση κατά:

en: Sort
el: Ταξινόμηση

en: Compare two file sets
el: Σύγκριση δύο ομάδων αρχείων

en: Similarity
el: Ομοιότητα

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Desktop file '%s' should not include extension in Icon key: '%s'
el: Το αρχείο desktop '%s' δεν θα έπρεπε να περιλαμβάνει επέκταση αρχείου στο στίχο του Εικονίδιου (Icon=): '%s'

en: yes
el: ναι

en: no
el: όχι

en: stopping...
el: διακοπή...

en: Edit command results
el: Επεξεργασία των αποτελεσμάτων εντολής

en: Output of %s
el: Αποτέλεσμα εξόδου του %s

en: Failed to run command:
    %s
el: Αποτυχία εκτέλεσης της εντολής:
    %s

en: stopped by user
el: διακόπηκε από το χρήστη

en: Invalid editor command
el: Μη έγκυρη εντολή επεξεργαστή

en: Editor template is empty.
el: Το πρότυπο του επεξεργαστή είναι κενό.

en: Editor template has incorrect syntax.
el: Το πρότυπο του επεξεργαστή έχει λανθασμένη σύνταξη.

en: Editor template uses incompatible macros.
el: Το πρότυπο του επεξεργαστή χρησιμοποιεί ασύμβατες μακροεντολές.

en: Can't find matching file type.
el: Αδυναμία εύρεσης μορφής αρχείου που να ταιριάζει.

en: Can't execute external editor.
el: Αδυναμία εκτέλεσης του εξωτερικού επεξεργαστή.

en: External editor returned error status.
el: Ο εξωτερικός επεξεργαστής απάντησε με κατάσταση σφάλματος.

en: File was skipped.
el: Το αρχείο προσπεράστηκε.

en: Unknown error.
el: Άγνωστο σφάλμα.

en: unknown
el: άγνωστο

en: top left
el: πάνω αριστερά

en: top right
el: πάνω δεξιά

en: bottom right
el: κάτω δεξιά

en: bottom left
el: κάτω αριστερά

en: left top
el: αριστερά πάνω

en: right top
el: δεξιά πάνω

en: right bottom
el: δεξιά κάτω

en: left bottom
el: αριστερά κάτω

en: inch
el: ίντσα

en: centimeter
el: εκατοστόμετρο

en: average
el: μέσος όρος

en: center weighted
el: κεντραρισμένο

en: spot
el: σημείο

en: multi-spot
el: πολλαπλών σημείων

en: multi-segment
el: πολλαπλών τμημάτων

en: partial
el: μερικό

en: other
el: άλλο

en: not defined
el: δεν προσδιορίστικε

en: manual
el: χειροκίνητο

en: normal
el: κανονικό

en: aperture
el: οπή

en: shutter
el: διάφραγμα

en: creative
el: δημιουργικό

en: action
el: ενέργεια

en: portrait
el: πορτραίτο

en: landscape
el: τοπίο

en: daylight
el: φως ημέρας

en: fluorescent
el: φθορίζον

en: tungsten (incandescent)
el: βολφραμίου (πυρακτώσεως )

en: flash
el: λάμψη

en: fine weather
el: καλός καιρός

en: cloudy weather
el: συννεφιασμένος καιρός

en: shade
el: σκιά

en: daylight fluorescent
el: ημερήσιο φθορίζον

en: day white fluorescent
el: μέρας λευκό φθορίζον

en: cool white fluorescent
el: δροσερό λευκό φθορίζον

en: white fluorescent
el: λευκό φθορίζον

en: standard light A
el: προεπιλεγμένο φως Α

en: standard light B
el: προεπιλεγμένο φως Β

en: standard light C
el: προεπιλεγμένο φως

en: ISO studio tungsten
el: ISO στούντιου βολφραμίου

en: yes, not detected by strobe
el: ναι, δεν ανιχνεύθηκε από το στροβοσκόπιο

en: yes, detected by strobe
el: ναι, ανιχνεύθηκε από το στροβοσκόπιο

en: 1 chip color area
el: περιοχή χρώματος 1ος τσιπ

en: 2 chip color area
el: περιοχή χρώματος 2 τσιπ

en: 3 chip color area
el: περιοχή χρώματος 3ών τσιπ

en: color sequential area
el: περιοχή χρωματικής συνέχειας

en: trilinear
el: τριγραμμικό

en: color sequential linear
el: γραμμή χρωματικής συνέχειας

en: digital still camera
el: ψηφιακή σταθερή κάμερα

en: direct photo
el: απευθείας φωτογραφία

en: custom
el: προσαρμοσμένο

en: auto
el: αυτόματο

en: auto bracket
el: αυτόματη αγκύλη

en: standard
el: τυπικό

en: night scene
el: νυχτερινή σκηνή

en: none
el: κανένα

en: low gain up
el: αύξηση χαμηλών

en: high gain up
el: αύξηση υψηλών

en: low gain down
el: μείωση χαμηλών

en: high gain down
el: μείωση υψηλών

en: soft
el: απαλό

en: hard
el: σκληρό

en: low
el: χαμηλή

en: high
el: υψηλή

en: macro
el: μακροεντολή

en: close
el: κλείσιμο

en: distant
el: απόμακρο

en: Image Width
el: Πλάτος της Εικόνας

en: Image Height
el: Ύψος της Εικόνας

en: Bits per Sample/Pixel
el: Μπίτια ανά Δείγμα/Πίξελο

en: Compression
el: Συμπίεση

en: Image description
el: Περιγραφή εικόνας

en: Camera make
el: Μάρκα της Κάμερας

en: Camera model
el: Μοντέλο της Κάμερας

en: Orientation
el: Προσανατολισμός

en: X resolution
el: Χ ανάλυση

en: Y Resolution
el: Υ ανάλυση

en: Resolution units
el: Μονάδες Ανάλυσης

en: Firmware
el: Υλικολογισμικό (firmware)

en: White point
el: Λευκό σημείο

en: Primary chromaticities
el: Πρωτεύουσες χρωματικότητες

en: YCbCy coefficients
el: YCbCy συντελεστές

en: YCbCr positioning
el: YCbCr τοποθέτηση

en: Black white reference
el: Αναφορά ασπρόμαυρου

en: SubIFD Exif offset
el: SubIFD Exif απόκλιση

en: Exposure time (seconds)
el: Βαθμός έκθεσης (δευτερόλεπτα)

en: FNumber
el: ΑριθμόςF

en: Exposure program
el: Πρόγραμμα έκθεσης

en: Spectral Sensitivity
el: Φασματική Ευαισθησία

en: ISO sensitivity
el: Ευαισθησία ISO

en: Optoelectric conversion factor
el: Παράγοντας οπτικοηλεκτρικής μετατροπής

en: Exif version
el: Exif έκδοση

en: Date original
el: Αρχική ημερομηνία

en: Date digitized
el: Ημερομηνία ψηφιοποίησης

en: Pixel format
el: Μορφή πίξελων

en: Compression ratio
el: Αναλογία συμπίεσης

en: Shutter speed
el: Ταχύτητα διαφράγματος

en: Aperture
el: Οπή

en: Brightness
el: Φωτεινότητα

en: Exposure bias
el: Βαθμός έκθεσης

en: Maximum aperture
el: Μέγιστη οπή

en: Subject distance
el: Απόσταση υποκειμένου

en: Metering mode
el: Κατάσταση λειτουργίας μέτρησης

en: Light source
el: Πηγή φωτός

en: Flash
el: Λάμψη

en: Focal length
el: Απόσταση εστίασης

en: Subject area
el: Περιοχή υποκειμένου

en: MakerNote
el: ΣημείωσηΚατασκευαστή

en: UserComment
el: ΣχόλιοΧρήστη

en: Subsecond time
el: Χρόνος υποδευτερόλεπτου

en: Subsecond time original
el: Αρχικός χρόνος υποδευτερόλεπτου

en: Subsecond time digitized
el: Ψηφιοποιημένος χρόνος υποδευτερόλεπτου

en: FlashPix version
el: FlashPix έκδοση

en: Colorspace
el: Χρωματική Διάταξη

en: Audio data
el: Ηχητικά δεδομένα

en: ExifR98 extension
el: ExifR98 επέκταση

en: Flash strength
el: Ένταση λάμψης

en: Spatial frequency response
el: Χωρική απόκριση συχνότητας

en: X Pixel density
el: Πυκνότητα Πίξελων κατά Χ

en: Y Pixel density
el: Πυκνότητα Πίξελων κατά Υ

en: Pixel density units
el: Μονάδες πυκνότητας των πίξελων

en: Subject location
el: Τοποθεσία υποκειμένου

en: Sensor type
el: Τύπος αισθητήρα

en: Source type
el: Τύπος πηγής

en: Scene type
el: Μορφή σκηνής

en: Color filter array pattern
el: Μήτρα παράταξης  χρωματικών φίλτρων

en: Render process
el: Διαδικασία αποτύπωσης

en: Exposure mode
el: Λειτουργία κατάστασης έκθεσης

en: White balance
el: Ισορροπία λευκού

en: Digital zoom ratio
el: Αναλογία ψηφιακής εστίασης

en: Focal length (35mm)
el: Εστιακή απόσταση (35mm)

en: Scene capture type
el: Μορφή σύλληψης σκηνής

en: Gain control
el: Ελεγκτής Κέρδους

en: Contrast
el: Αντίθεση

en: Saturation
el: Κορεσμός

en: Sharpness
el: Οξύτητα

en: Device setting
el: Ρύθμιση της συσκευής

en: Subject range
el: Εύρος υποκειμένου

en: Image serial number
el: Σειριακός αριθμός της εικόνας

en: infinity
el: άπειρο

en: mode:
el: kατάσταση λειτουργίας:

en: on
el: ενεργοποιημένο

en: off
el: απενεργοποιημένο

en: not detected by strobe
el: δεν ανιχνεύθηκε από το στροβοσκόπιο

en: detected by strobe
el: ανιχνεύθηκε από το στροβοσκόπιο

en: red-eye reduction
el: μείωση κόκκινου ματιού

en: dot
el: σημείο

en: embedded
el: ενσωματωμένο

en: Above Sea Level
el: Πάνω από το Επίπεδο της Θάλασσας

en: Below Sea Level
el: Κάτω από το Επίπεδο της Θάλασσας

en: Camera
el: Κάμερα

en: Focal length 35mm
el: Εστιακή απόσταση 35mm

en: Resolution
el: Ανάλυση

en: Color profile
el: Χρωματικό προφίλ

en: GPS position
el: GPS θέση

en: GPS altitude
el: GPS υψόμετρο

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: File date
el: Ημερομηνίας αρχείου

en: File mode
el: Κατάσταση λειτουργίας του αρχείου

en: file or directory does not exist
el: το αρχείο ή ο κατάλογος δεν υπάρχει

en: destination already exists
el: ο προορισμός υπάρχει ήδη

en: destination can't be overwritten
el: ο προορισμός δεν μπορεί να αντικατασταθεί

en: destination directory is not writable
el: ο κατάλογος προορισμού δεν είναι εγγράψιμος

en: destination directory does not exist
el: ο κατάλογος προορισμού δεν υπάρχει

en: source directory is not writable
el: ο πηγαίος κατάλογος δεν είναι εγγράψιμος

en: no read permission
el: χωρίς δικαιώματα ανάγνωσης

en: file is readonly
el: το αρχείο είναι μόνο για ανάγνωση

en: destination already exists and will be overwritten
el: ο προορισμός υπάρχει ήδη και θα αντικατασταθεί

en: source and destination are the same
el: η πηγή και ο προορισμός είναι τα ίδια

en: source and destination have different extension
el: η πηγή και ο προορισμός έχουν διαφορετική επέκταση

en: there are unsaved metadata changes for the file
el: υπάρχουν μη αποθηκευμένα μεταδεδομένα για το αρχείο

en: another destination file has the same filename
el: ένα άλλο αρχείου προορισμού έχει το ίδιο όνομα αρχείου

en: Full size
el: Πλήρες μέγεθος

en: Monitor
el: Οθόνη

en: Screen
el: Οθόνη

en: Full screen
el: Πλήρη οθόνη

en: Determined by Window Manager
el: Να ορίζεται από το διαχειριστή παραθύρων

en: Active screen
el: Ενεργή οθόνη

en: Active monitor
el: Ενεργή οθόνη

en: Log Histogram on Red
el: Καταγραφή του Ιστογράμματος στο Κόκκινο

en: Log Histogram on Green
el: Λογαριθμικό Ιστόγραμμα στο Πράσινο

en: Log Histogram on Blue
el: Λογαριθμικό Ιστόγραμμα στο Μπλε

en: Log Histogram on RGB
el: Λογαριθμικό Ιστόγραμμα στο RGB

en: Log Histogram on value
el: Λογαριθμικό Ιστόγραμμα στην τιμή

en: Linear Histogram on Red
el: Γραμμικό Ιστόγραμμα στο Κόκκινο

en: Linear Histogram on Green
el: Γραμμικό Ιστόγραμμα στο Πράσινο

en: Linear Histogram on Blue
el: Γραμμικό Ιστόγραμμα στο Μπλε

en: Linear Histogram on RGB
el: Γραμμικό Ιστόγραμμα στο RGB

en: Linear Histogram on value
el: Γραμμικό Ιστόγραμμα στην τιμή

en: Unable to write history lists to: %s
el: Αδυναμία εγγραφής κατάστιχων ιστορικού στο: %s

en:  (Collection %s)
el:  (Συλλογή %s)

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
el: Σφάλμα κατά την ερμηνεία του αρχείου εικόνας ΤζέιΠιΤζι (JPEG) (%s)

en: Zoom in
el: Μεγέθυνση

en: Zoom out
el: Σμίκρυνση

en: Zoom to fit
el: Εστίαση ώστε να χωράει

en: Zoom 1:1
el: Εστίαση 1:1

en: Zoom 2:1
el: Εστίαση 2:1

en: Zoom 3:1
el: Εστίαση 3:1

en: Zoom 4:1
el: Εστίαση 4:1

en: Zoom 1:4
el: Εστίαση 1:4

en: Zoom 1:3
el: Εστίαση 1:3

en: Zoom 1:2
el: Εστίαση 1:2

en: Toggle slideshow
el: Εναλλαγή της συνεχόμενης προβολής των εικόνων

en: Pause slideshow
el: Παύση της συνεχόμενης προβολής των εικόνων

en: Zoom _in
el: Με_γέθυνση

en: Zoom _out
el: Σ_μίκρυνση

en: Zoom _1:1
el: Εστίαση _1:1

en: _Go to directory view
el: _Μετάβαση στην προβολή καταλόγου

en: _Delete...
el: _Διαγραφή...

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: Toggle _slideshow
el: Ενα_λλαγή της συνεχόμενης προβολής των εικόνων

en: Continue slides_how
el: Συνέχιση της συνεχόμενης προβολής των εικόνων

en: Pause slides_how
el: Παύση της συνεχόμενης προβολής των εικόνων

en: Exit _full screen
el: Έξοδος από λειτουργία _πλήρους οθόνης

en: _Full screen
el: _Πλήρης οθόνη

en: C_lose window
el: Κ_λείσιμο του παραθύρου

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Scroll to top left corner
el: Κύλιση στην πάνω αριστερή γωνία

en: Scroll to image center
el: Κύλιση στο κέντρο της εικόνας

en: Keep the region from previous image
el: Διατήρησε την περιοχή από προηγούμενη εικόνα

en: %s, %d files (%s, %d)%s
el: %s, %d αρχεία (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
el: %s, %d αρχεία%s

en: (no read permission) %s bytes
el: (χωρίς δικαίωμα ανάγνωσης) %s bytes

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Window options and layout
el: Επιλογές παράθυρου και διάταξης

en: General options
el: Γενικές επιλογές

en: Home path (empty to use your home directory)
el: Διαδρομή στο Σπίτι (άδειο, για να χρησιμοποιηθεί ο σπιτικός κατάλογός σου)

en: Use current
el: Χρήση παρόντος

en: Show date in directories list view
el: Εμφάνιση της ημερομηνίας στην προβολή του κατάστιχου των καταλόγων

en: Start-up directory:
el: Αρχικός κατάλογος:

en: No change
el: Καμία αλλαγή

en: Restore last path
el: Αποκατάσταση της τελευταίας διαδρομής

en: Home path
el: Διαδρομή στο Σπίτι

en: Layout
el: Διάταξη

en: Invalid geometry
el: Μη έγκυρη γεωμετρία

en: Files
el: Αρχεία

en: Image
el: Εικόνα

en: (drag to change order)
el: (σύρε για να αλλάξεις την σειρά)

en: Hide file _list
el: Κρύψιμο του _κατάστιχου των αρχείων

en: _About
el: Σ_χετικά με

en: About
el: Σχετικά με

en: _Original state
el: _Αρχική κατάσταση

en: _Back
el: Πί_σω

en: _Color Management
el: _Διαχείριση Χρωμάτων

en: Connected Zoom 1:1
el: Συνδεμένη Εστίαση 1:1

en: Zoom _2:1
el: Εστίαση _2:1

en: Connected Zoom 2:1
el: Συνδεμένη Εστίαση 2:1

en: Connected Zoom 1:4
el: Συνδεμένη Εστίαση 1:4

en: Zoom _3:1
el: Εστίαση _3:1

en: Connected Zoom 3:1
el: Συνδεμένη Εστίαση 3:1

en: Connected Zoom 1:3
el: Συνδεμένη Εστίαση 1:3

en: Zoom _4:1
el: Εστίαση _4:1

en: Connected Zoom 4:1
el: Συνδεμένη Εστίαση 4:1

en: Connected Zoom 1:2
el: Συνδεμένη Εστίαση :1:2

en: Fit _Horizontally
el: Οριζόντια Προσαρμο_γή

en: Connected Fit Horizontally
el: Συνδεμένη Προσαρμογή στο Οριζόντιο

en: Fit _Vertically
el: Κάθε_τη Προσαρμογή

en: Connected Fit Vertically
el: Συνδεμένη Προσαρμογή στο Κάθετο

en: _Zoom to fit
el: Εστίαση ώστε να _χωράει

en: Connected Zoom to fit
el: Συνδεμένη Εστίαση ώστε να χωράει

en: Connected Zoom in
el: Συνδεμένη Εστιακό Πλησίασμα

en: _Connected Zoom
el: _Συνδεμένη Εστίαση

en: Connected Zoom out
el: Συνδεμένη Εστιακή Απομάκρυνση

en: Copy...
el: Αντιγραφή...

en: Disable file groupi_ng
el: Απενεργοποίηση της ομαδοποίησης τω_ν αρχείων

en: Disable file grouping
el: Απενεργοποίηση της ομαδοποίησης των αρχείων

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: Enable file _grouping
el: Απενερ_γοποίηση της ομαδοποίησης των αρχείων

en: Enable file grouping
el: Απενεργοποίηση της ομαδοποίησης των αρχείων

en: _Leave full screen
el: Έξοδος από την π_λήρη οθόνη

en: Leave full screen
el: Έξοδος από την πλήρη οθόνη

en: _Exif window
el: _Παράθυρο πληροφοριών Exif

en: Exif window
el: Παράθυρο των πληροφοριών Exif

en: _Files and Folders
el: Αρχεία και _Φάκελοι

en: _File
el: _Αρχείο

en: Find duplicates...
el: Αναζήτηση πανομοιότυπων...

en: _First Image
el: _Πρώτη Εικόνα

en: First Image
el: Πρώτη Εικόνα

en: _Flip
el: _Αναποδογύρισμα

en: F_ull screen
el: Π_λήρης οθόνη

en: _Go
el: _Μετάβαση

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Keyboard shortcuts
el: Συντομεύσεις _πληκτρολογίου

en: Keyboard shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: _Hide file list
el: _Απόκρυψη του κατάστιχου των αρχείων

en: Hide file list
el: Κρύψιμο του κατάστιχου των αρχείων

en: Cycle through histogram ch_annels
el: Περιφορά ανάμεσα στα κ_ανάλια ιστογράμματος

en: Cycle through histogram channels
el: Περιφορά ανάμεσα στα κανάλια ιστογράμματος

en: Cycle through histogram mo_des
el: Περιφορά ανάμεσα στις _λειτουργίες ιστογράμματος

en: Cycle through histogram modes
el: Περιφορά ανάμεσα στις λειτουργίες ιστογράμματος

en: _Home
el: _Σπίτι

en: Home
el: Αρχική

en: _Cycle through overlay modes
el: Περιφορά ανάμεσα στις λειτουργίες υπερκάλυ_ψης

en: Cycle through Overlay modes
el: Περιφορά ανάμεσα στις λειτουργίες Υπερκάλυψης

en: _Last Image
el: _Τελευταία Εικόνα

en: Last Image
el: Τελευταία Εικόνα

en: _Configure this window...
el: _Ρύθμιση του παρόντος παράθυρου...

en: Configure this window...
el: Ρύθμιση αυτού του παράθυρου...

en: _Log Window
el: _Παράθυρο Καταγραφών

en: Log Window
el: Παράθυρο Καταγραφών

en: _Mirror
el: _Καθρεπτισμός

en: Move...
el: Μετακίνηση...

en: _New collection
el: _Νέα συλλογή

en: New collection
el: Νέα συλλογή

en: N_ew folder...
el: _Νέος φάκελος...

en: New folder...
el: Νέος φάκελος...

en: New window
el: Νέο παράθυρο

en: _Next Image
el: _Επόμενη Εικόνα

en: Next Image
el: Επόμενη Εικόνα

en: _Open collection...
el: _Άνοιγμα συλλογής...

en: Open collection...
el: Άνοιγμα συλλογής...

en: Open recen_t
el: Άνοιγμα πρόσ_φατου

en: _Orientation
el: _Προσανατολισμός

en: Image _Overlay
el: Επι_κάλυψη Εικόνας

en: Pa_n view
el: Πα_νόψη

en: Pan view
el: Πανόψη

en: P_references...
el: _Προτιμήσεις

en: Preferences...
el: Προτιμήσεις...

en: P_references
el: _Προτιμήσεις

en: _Previous Image
el: _Προηγούμενη Εικόνα

en: Previous Image
el: Προηγούμενη Εικόνα

en: _Print...
el: _Εκτύπωση...

en: _Quit
el: _Τερματισμός

en: Quit
el: Τερματισμός

en: _Refresh
el: _Ανανέωση

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Rename...
el: Μετονομασία...

en: _Save metadata
el: _Αποθήκευση των μεταδεδομένων

en: Save metadata
el: Αποθήκευση των μεταδεδομένων

en: _Search...
el: _Αναζήτηση...

en: Search...
el: Αναζήτηση...

en: Select _all
el: Επιλ_ογή όλων

en: _Invert Selection
el: _Αντιστροφή της Επιλογής

en: Invert Selection
el: Αντιστροφή της Επιλογής

en: _Select
el: _Επιλογή

en: Select _none
el: Επιλογή _κανενός

en: _Pause slideshow
el: _Παύση της συνεχόμενης προβολής των εικόνων

en: Spli_t
el: Δια_χωρισμός

en: _Cycle through stereo modes
el: Περι_φορά ανάμεσα στις λειτουργίες στερεοσκόπησης

en: Cycle through stereo modes
el: Περιφορά ανάμεσα στις λειτουργίες στερεοσκόπησης

en: Stere_o
el: Στερεοσκ_οπικό

en: _Up
el: _Πάνω

en: _View in new window
el: _Προβολή σε νέο παράθυρο

en: Set as _wallpaper
el: Ορισμός ως ταπετ_σαρία

en: Set as wallpaper
el: Ορισμός ως ταπετσαρία

en: Fit Horizontally
el: Οριζόντια Προσαρμογή

en: Fit Vertically
el: Κάθετη Προσαρμογή

en: _Zoom
el: _Εστίαση

en: _Float file list
el: Επι_πλέουσα λίστα αρχείων

en: Float file list
el: Επιπλέον κατάστιχο αρχείων

en: Toggle _grayscale
el: Εναλλαγή της απόχρωσης του _γκρίζου

en: Toggle grayscale
el: Εναλλαγή της απόχρωσης του _γκρίζου

en: _Show Histogram
el: Εμφάνι_ση Ιστογράμματος

en: Show Histogram
el: Εμφάνιση Ιστογράμματος

en: Image Overlay
el: Υπερκάλυψη Εικόνας

en: _Info sidebar
el: Πλευρ_ική στήλη πληροφοριών

en: Info sidebar
el: Πλευρική στήλη πληροφοριών

en: Sort _manager
el: Διαχειριστής _ταξινόμησης

en: Sort manager
el: Διαχειριστής ταξινόμησης

en: Pi_xel Info
el: Πληροφορίες Πί_ξελων

en: Show Pixel Info
el: Προβολή των Πιξελικών Πληροφοριών

en: Show _Marks
el: Προβολή Ση_μαδιών

en: Show Marks
el: Προβολή Σημαδιών

en: Show _Thumbnails
el: Προβολή των _Μικρογραφιών

en: Show Thumbnails
el: Προβολή  των μικρογραφιών

en: Use _color profiles
el: Χρήση προφίλ χρωμάτων

en: Use color profiles
el: Χρήση προφίλ χρωμάτων

en: Use profile from _image
el: Χρήση προφίλ από την _εικόνα

en: Use profile from image
el: Χρήση προφίλ από την εικόνα

en: View Images as Icons
el: Προβολή των Εικόνων ως Εικονίδια

en: View Images as List
el: Προβολή των Εικόνων ως Κατάστιχο

en: _Horizontal
el: Ορι_ζόντια

en: _Quad
el: _Τετραπλά

en: _Single
el: _Μονό

en: _Vertical
el: _Κάθετα

en: Input _0: sRGB
el: Εισαγωγή _0: sRGB

en: Input 0: sRGB
el: Εισαγωγή 0: sRGB

en: Input _1: AdobeRGB compatible
el: Εισαγωγή _1: συμβατό με AdobeRGB

en: Input 1: AdobeRGB compatible
el: Εισαγωγή 1: συμβατό με AdobeRGB

en: Input _2
el: Εισαγωγή _2

en: Input 2
el: Εισαγωγή 2

en: Input _3
el: Εισαγωγή _3

en: Input 3
el: Εισαγωγή 3

en: Input _4
el: Εισαγωγή _4

en: Input 4
el: Εισαγωγή 4

en: Input _5
el: Εισαγωγή _5

en: Input 5
el: Εισαγωγή 5

en: Histogram on Blue
el: Ιστόγραμμα στο Μπλε

en: Histogram on Green
el: Ιστόγραμμα στο Πράσινο

en: Histogram on RGB
el: Ιστόγραμμα στο RGB

en: Histogram on Red
el: Ιστόγραμμα στο Κόκκινο

en: Histogram on Value
el: Ιστόγραμμα στην Τιμή

en: Linear Histogram
el: Γραμμικό Ιστόγραμμα

en: _Log Histogram
el: _Λογαριθμικό Ιστόγραμμα

en: Log Histogram
el: Λογαριθμικό Ιστόγραμμα

en: _Auto
el: _Αυτόματο

en: Stereo Auto
el: Στερεοσκοπικό Αυτόματο

en: _Cross
el: _Σαυρός

en: Stereo Cross
el: Στεροσκοπικό Σταυρός

en: _Off
el: _Απενεργοποιημένο

en: Stereo Off
el: Στερεοσκοπικό Απενεργοποιημένο

en: _Side by Side
el: _Δίπλα-Δίπλα

en: Stereo Side by Side
el: Στερεοσκοπικό Δίπλα-Δίπλα

en: Mark _%d
el: Σημάδι _%d

en: _Set mark %d
el: Όρι_σε το σημάδι %d

en: Set mark %d
el: Όρισε το σημάδι %d

en: _Reset mark %d
el: Επαναπρο_σδιορισμός του σημαδιού %d

en: Reset mark %d
el: Επαναπροσδιορισμός του σημαδιού %d

en: _Toggle mark %d
el: Εναλλαγή _του σημαδιού %d

en: Toggle mark %d
el: Εναλλαγή του σημαδιού %d

en: Se_lect mark %d
el: Επι_λογή του σημαδιού %d

en: Select mark %d
el: Επιλογή του σημαδιού %d

en: _Select mark %d
el: Επιλογή του _σημαδιού %d

en: _Add mark %d
el: Προσθήκη του σημ_αδιού %d

en: Add mark %d
el: Προσθήκη του σημαδιού %d

en: _Intersection with mark %d
el: Δ_ιασταύρωση με το σημάδι %d

en: Intersection with mark %d
el: Διασταύρωση με το σημάδι %d

en: _Unselect mark %d
el: Αποεπιλογή του σημα_διού %d

en: Unselect mark %d
el: Αποεπιλογή του σημαδιού %d

en: _Filter mark %d
el: _Διαλογή του σημαδιού %d

en: Filter mark %d
el: Διαλογή του σημαδιού %d

en: Number of files with unsaved metadata: %d
el: Σύνολο αρχείων με μη αποθηκευμένα μεταδεδομένα: %d

en: No unsaved metadata
el: Καθόλου μη αποθηκευμένα μεταδεδομένα

en: Image profile: %s
    Screen profile: %s
el: Προφίλ εικόνας: %s
    Προφίλ οθόνης: %s

en: Click to enable color management
el: Κλίκαρε για να ενεργοποιήσεις τη διαχείριση των χρωμάτων

en: Color profiles not supported
el: Δεν υποστηρίζονται τα προφίλ χρωμάτων

en: Input _%d: %s
el: Εισαγωγή _%d: %s

en: Log
el: Καταγραφές

en: Debug level:
el: Επίπεδο αποσφαλμάτωσης:

en: Usage: %s [options] [path]
el: Χρήση: %s [επιλογές] [διαδρομή]

en:       --blank                      start with blank file list
el:       --blank                      εκκίνηση με κενό κατάστιχο των αρχείων

en:   -f, --fullscreen                 start in full screen mode
el:   -f, --fullscreen                εκκίνηση σε κατάσταση λειτουργίας πλήρης οθόνης

en:   -l, --list [files] [collections] open collection window for command line
el:   -l, --list [αρχεία] [συλλογές]      άνοιγμα του παράθυρου συλλογής, για τη γραμμή εντολών

en:   -r, --remote                     send following commands to open window
el:   -r, --remote                    αποστολή των εντολών που ακολουθούν, στο ανοιχτό παράθυρο

en:   -s, --slideshow                  start in slideshow mode
el:   -s, --slideshow                 εκκίνηση σε κατάσταση λειτουργίας συνεχόμενης προβολής των εικόνων

en:   -t, --without-tools              force hide of tools
el:   -t, --without-tools             εξαναγκαστική απόκρυψη των εργαλείων

en:   -v, --version                    print version info
el:   -v, --version                    εκτύπωση των πληροφοριών έκδοσης

en: Creating %s dir:%s
el: Δημιουργία του %s κατάλογος:%s

en: Could not create dir:%s
el: Αδυναμία δημιουργίας του καταλόγου:%s

en: error saving file: %s
el: σφάλμα κατά την αποθήκευση του αρχείου: %s

en: error saving file: %s
    error: %s
el: σφάλμα κατά την αποθήκευση του αρχείου: %s
    σφάλμα: %s

en: exit
el: έξοδος

en: Quit %s
el: Τερματισμός %s

en: Sort by file creation date
el: Ταξινόμηση κατά την ημερομηνία δημιουργίας του αρχείου

en: Unsorted
el: Χωρίς ταξινόμηση

en: Sort by number
el: Ταξινόμηση κατά αριθμό

en: Zoom to original size
el: Κλιμάκωση στο αρχικό μέγεθος

en: Fit image to window
el: Ταίριασμα της εικόνας στο παράθυρο

en: Leave Zoom at previous setting
el: Διατήρηση της εστίασης στην προηγούμενη ρύθμιση

en: Mirror
el: Καθρεπτισμός

en: Flip
el: Αναποδογύρισμα

en: Original state
el: Αρχική κατάσταση

en: People
el: Άνθρωποι

en: Family
el: Οικογένεια

en: Free time
el: Ελεύθερος χρόνος

en: Children
el: Παιδιά

en: Sport
el: Αθλήματα

en: Culture
el: Πολιτισμός

en: Festival
el: Εκδηλώσεις

en: Nature
el: Φύση

en: Animal
el: Ζώοο

en: Bird
el: Πουλί

en: Insect
el: Έντομο

en: Pets
el: Κατοικίδια

en: Wildlife
el: Άγρια ζωή

en: Zoo
el: Ζωολογικός

en: Plant
el: Φυτό

en: Tree
el: Δένδρο

en: Flower
el: Λουλούδι

en: Water
el: Νερό

en: River
el: Ποτάμι

en: Lake
el: Λίμνη

en: Sea
el: Θάλασσα

en: Landscape
el: Τοπίο

en: Art
el: Τέχνη

en: Statue
el: Άγαλμα

en: Painting
el: Ζωγραφική

en: Historic
el: Ιστορική

en: Modern
el: Σύγχρονη

en: City
el: Πόλη

en: Park
el: Πάρκο

en: Street
el: Δρόμος

en: Square
el: Πλατεία

en: Architecture
el: Αρχιτεκτονική

en: Buildings
el: Κτίσματα

en: House
el: Σπίτι

en: Cathedral
el: Καθεδρικός

en: Palace
el: Παλάτι

en: Castle
el: Κάστρο

en: Bridge
el: Γέφυρα

en: Interior
el: Εσωτερικός χώρος

en: Places
el: Τοποθεσίες

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Night
el: Νύχτα

en: Lights
el: Φώτα

en: Reflections
el: Αντανακλάσεις

en: Sun
el: Ήλιος

en: Weather
el: Καιρός

en: Fog
el: Ομίχλη

en: Rain
el: Βροχή

en: Clouds
el: Σύννεφα

en: Snow
el: Χιόνι

en: Sunny weather
el: Ηλιόλουστος καιρός

en: Photo
el: Φωτογραφία

en: Edited
el: Επεξεργάστηκε

en: Detail
el: Λεπτομέρεια

en: Macro
el: Μακροεντολές

en: Portrait
el: Πορτραίτο

en: Black and White
el: Ασπρόμαυρη

en: Perspective
el: Προοπτική

en: Desktop
el: Επιφάνεια Eργασίας

en: %d images, %s
el: %d εικόνες, %s

en: The pan view does not support the folder "%s".
el: Η πανόψη δεν υποστηρίζει το φάκελο "%s".

en: Folder not supported
el: Ο φάκελος δεν υποστηρίζεται

en: Reading image data...
el: Ανάγνωση των δεδομένων της εικόνας...

en: Sorting images...
el: Ταξινόμηση των εικόνων...

en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Folder not found
el: Ο φάκελος δεν βρέθηκε

en: The entered path is not a folder
el: Η εισηγμένη διαδρομή δεν είναι φάκελος

en: Pan View
el: Πανόψη

en: Timeline
el: Χρονοδιάγραμμα

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Folders (flower)
el: Φάκελοι (λουλούδι)

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Dots
el: Σημεία

en: No Images
el: Καθόλου Εικόνες

en: Small Thumbnails
el: Μικρές Μικρογραφίες

en: Normal Thumbnails
el: Κανονικές Μικρογραφίες

en: Large Thumbnails
el: Μεγάλες Μικρογραφίες

en: Pan View Performance
el: Απόδοσης της Πανόψης

en: Pan view performance may be poor.
el: Η απόδοση της πανόψης μπορεί να είναι μειωμένη.

en: Cache thumbnails
el: Αποθήκευση των μικρογραφιών

en: Use shared thumbnail cache
el: Χρήση της κοινής μικροαποθήκευσης των μικρογραφιών

en: Do not show this dialog again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά αυτός ο διάλογος

en: Sort by E_xif date
el: Ταξινόμηση κατά τις πληροφορίες Exif

en: _Show Exif information
el: Εμ_φάνιση των πληροφοριών Exif

en: Show im_age
el: Προβολή ει_κόνας

en: _None
el: _Κανένα

en: _Full size
el: _Πλήρες μέγεθος

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Find:
el: Αναζήτηση:

en: Find
el: Αναζήτηση

en: path found
el: βρέθηκε η διαδρομή

en: filename found
el: βρέθηκε το όνομα αρχείου

en: partial match
el: μερική αντιστοιχία

en: no match
el: kαμία αντιστοιχία

en: Unknown
el: Άγνωστος

en: RAW Image
el: Ωμή Εικόνα (RAW)

en: Nearest (worst, but fastest)
el: Κοντινότερη (χειρότερο, αλλά γρηγορότερο)

en: Tiles
el: Πλακίδια

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Single image
el: Μονή εικόνα

en: Anaglyph Red-Cyan
el: Ανάγλυφο Κόκκινο-Γαλάζιο

en: Anaglyph Green-Magenta
el: Ανάγλυφο Πράσινο-ΑνοιχτόΜωβ

en: Anaglyph Yellow-Blue
el: Ανάγλυφο Κίτρινο-Μπλε

en: Anaglyph Gray Red-Cyan
el: Ανάγλυφο Γκρίζο Κόκκινο-Γαλάζιο

en: Anaglyph Gray Green-Magenta
el: Ανάγλυφο Γκρίζο Πράσινο-ΑνοιχτόΜωβ

en: Anaglyph Gray Yellow-Blue
el: Ανάγλυφο Γκρίζο Κίτρινο-Μπλε

en: Side by Side
el: Δίπλα-Δίπλα

en: Side by Side Half size
el: Δίπλα-Δίπλα Μισό μέγεθος

en: Top - Bottom
el: Κορυφή - Πάτος

en: Top - Bottom Half size
el: Πάνω - Κάτω Μισό μέγεθος

en: Fixed position
el: Σταθερή θέση

en: Reset filters
el: Επαναφορά των φίλτρων

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
el: Αυτό θα επαναφέρει τα φίλτρα αρχείων στα προεπιλεγμένα.
    Να συνεχίσω;

en: Clear trash
el: Εκκαθάριση των απορριμμάτων

en: This will remove the trash contents.
el: Αυτό θα απομακρύνει τα περιεχόμενα του κάδου απορριμμάτων.

en: Reset image overlay template string
el: Επαναφορά του στίχου του πρότυπου της υπερκάλυψης της εικόνας

en: This will reset the image overlay template string to the default.
    Continue?
el: Αυτό θα επαναφέρει τον στίχο του πρότυπου της υπερκάλυψης της εικόνας στα προεπιλεγμένα.
    Να συνεχίσω;

en: General
el: Γενικά

en: Quality:
el: Ποιότητα:

en: Use EXIF thumbnails when available (EXIF thumbnails may be outdated)
el: Χρήση των μικρογραφιών EXIF, όταν είναι διαθέσιμες (οι μικρογραφίες ΕΞΙΦ ίσως να είναι ξεπερασμένες)

en: Slide show
el: Συνεχόμενη προβολή εικόνων

en: Random
el: Στη τύχη

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Image loading and caching
el: Φόρτωση και μικροαποθήκευση της εικόνας

en: Preload next image
el: Προφόρτωση της επόμενης εικόνας

en: Refresh on file change
el: Επαναφόρτωση κατά την αλλαγή του αρχείου

en: Two pass rendering (apply HQ zoom and color correction in second pass)
el: Αποτύπωση διπλού περάσματος (εφαρμογή εστίασης  Υψηλής Ευκρίνειας, και διόρθωση χρώματος, στο δεύτερο πέρασμα)

en: Zoom increment:
el: Βαθμός μεταβολής της εστίασης:

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Use custom border color in window mode
el: Χρήση προσαρμοσμένου χρώματος συνόρου στη λειτουργία παράθυρου

en: Use custom border color in fullscreen mode
el: Χρήση προσαρμοσμένου χρώματος συνόρου στη λειτουργία πλήρους οθόνης

en: Border color
el: Χρώμα συνόρου

en: Windows
el: Παράθυρα

en: State
el: Κατάσταση

en: Remember tool state (float/hidden)
el: Απομνημόνευση της κατάστασης λειτουργίας των εργαλείων (επιπλέοντα/κρυφά)

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
el: Ταίριασμα του παράθυρου στην εικόνα, όταν τα εργαλεία είναι κρυφά ή επιπλέοντα

en: Limit size when auto-sizing window (%):
el: Περιορισμός του μεγέθους, όταν γίνεται αυτόματη μεγέθυνση του παραθύρου (%):

en: Smooth image flip
el: Ομαλό αναποδογύρισμα εικόνας

en: Disable screen saver
el: Απενεργοποίηση της προφύλαξης οθόνης

en: Overlay Screen Display
el: Προβολή Οθόνης με Υπερκάλυψη

en: Image overlay template
el: Πρότυπο υπερκάλυψης εικόνας

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Text
el: Κείμενο

en: Background
el: Παρασκήνιο

en: Defaults
el: Προκαθορισμένα

en: Show hidden files or folders
el: Εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων

en: Show parent folder (..)
el: Εμφάνιση του γονικού φακέλου (..)

en: Disable file extension checks
el: Απενεργοποίηση των ελέγχων της επέκτασης των αρχείων

en: Disable File Filtering
el: Απενεργοποίηση της Διαλογής των Αρχείων

en: File types
el: Τύποι αρχείων

en: Class
el: Κατάταξη

en: Writable
el: Εγγράψιμο

en: Warning: Geeqie is built without Exiv2. Some options are disabled.
el: Προειδοποίηση: το Τζήκιυ έχει συντεθεί χωρίς το Exiv2. Κάποιες επιλογές είναι απενεργοποιημένες.

en: Ask before writing to image files
el: Ερώτηση πριν την εγγραφή στα αρχεία των εικόνων

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Write altered image orientation to the metadata
el: Εγγραφή στα μεταδεδομένα του αλλαγμένου προσανατολισμού της εικόνας

en: Auto-save options
el: Αυτόματη αποθήκευση των επιλογών

en: Write metadata after timeout
el: Εγγραφή των μεταδεδομένων μετά τη λήξη του χρόνου

en: Timeout (seconds):
el: Λήξη χρόνου (δευτερόλεπτα):

en: Write metadata on image change
el: Εγγραφή των μεταδεδομένων κατά την αλλαγή της εικόνας

en: Write metadata on directory change
el: Εγγραφή των μεταδεδομένων κατά την αλλαγή του καταλόγου

en: Color management
el: Διαχειριστής χρωμάτων

en: Input profiles
el: Προφίλ εισαγωγής

en: Type
el: Τύπος

en: Menu name
el: Ονομασία στο μενού

en: File
el: Αρχείο

en: Input %d:
el: Εισαγωγή %d:

en: Select color profile
el: Επιλογή χρωματικού προφίλ

en: Screen profile
el: Προφίλ οθόνης

en: Use system screen profile if available
el: Χρήση του προφίλ οθόνης του συστήματος, αν είναι διαθέσιμο

en: Screen:
el: Οθόνη:

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: Enable Delete key
el: Ενεργοποίηση του πλήκτρου διαγραφής (Delete)

en: Maximum size:
el: Μέγιστο μέγεθος:

en: Set to 0 for unlimited size
el: Όρισέ το στο 0, για απεριόριστο μέγεθος

en: Descend folders in tree view
el: Ανάπτυξη των φακέλων σε προβολή δένδρου

en: In place renaming
el: Μετονομασία στη θέση

en: Drag'n drop icon size
el: Αρπαγή και σύρσιμο του μέγεθους του εικονίδιου

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Progressive keyboard scrolling
el: Χρήση ομαλής κύλισης πληκτρολογίου

en: Mouse wheel scrolls image
el: Η ρόδα του ποντικιού εναλλάσσει τις εικόνες

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

en: Accelerators
el: Επιταχυντές

en: Action
el: Ενέργεια

en: KEY
el: ΚΛΕΙΔΙ

en: Tooltip
el: Επισήμανση

en: Reset selected
el: Επαναφορά της επιλογής

en: Stereo
el: Στερεοσκοπικό

en: Windowed stereo mode
el: Σε παράθυρο, στερεοσκοπική κατάσταση λειτουργίας

en: Mirror left image
el: Καθρεφτισμός της αριστερής εικόνας

en: Flip left image
el: Περιστροφή της αριστερής εικόνας

en: Mirror right image
el: Καθρεφτισμός της δεξιάς εικόνας

en: Flip right image
el: Περιστροφή της δεξιάς εικόνας

en: Swap left and right images
el: Εναλλαγή της αριστερής και της δεξιάς εικόνας

en: Disable stereo mode on single image source
el: Απενεργοποίηση της στερεοσκοπικής λειτουργίας όταν σε μονή πηγή εικόνας

en: Fullscreen stereo mode
el: Στερεοσκοπική κατάσταση λειτουργίας πλήρης οθόνης

en: Use different settings for fullscreen
el: Χρήση διαφορετικών ρυθμίσεων για την πλήρη οθόνη

en: Left X
el: Αριστερό Χ

en: Left Y
el: Αριστερό Υ

en: Right X
el: Δεξί Χ

en: Right Y
el: Δεξί Υ

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Option %s ignored: %s
el: Η επιλογή %s αγνοήθηκε: %s

en: error saving config file: %s
el: σφάλμα κατά την αποθήκευση του αρχείου config: %s

en: error saving config file: %s
    error: %s
el: σφάλμα κατά την αποθήκευση του αρχείου ρυθμίσεων: %s
    σφάλμα: %s

en: previous image
el: προηγούμενη εικόνα

en: first image
el: πρώτη εικόνα

en: toggle full screen
el: εναλλαγή λειτουργίας πλήρους οθόνης

en: start full screen
el: εκκίνηση πλήρους οθόνης

en: stop full screen
el: διακοπή πλήρους οθόνης

en: <FILE>
el: <ΑΡΧΕΙΟ>

en: last image
el: τελευταία εικόνα

en: add FILE to command line collection list
el: προσθήκη του ΑΡΧΕΙΟΥ στο κατάστιχο συλλογής της γραμμής εντολών

en: clear command line collection list
el: καθαρισμός του κατάστιχου της συλλογής της γραμμής εντολών

en: next image
el: επόμενη εικόνα

en: quit
el: τερματισμός

en: bring the Geeqie window to the top
el: μεταφορά του παράθυρου του Τζήκιυ στην κορυφή

en: toggle slide show
el: εναλλαγή της συνεχόμενης προβολής των εικόνων

en: <FOLDER>
el: <ΦΑΚΕΛΟΣ>

en: start recursive slide show in FOLDER
el: εκκίνηση της συνεχόμενης προβολής των εικόνων, εις βάθος, στο ΦΑΚΕΛΟ

en: start slide show
el: εκκίνηση της συνεχόμενης προβολής των εικόνων

en: stop slide show
el: σταμάτημα της συνεχόμενης προβολής των εικόνων

en: show tools
el: προβολή των εργαλείων

en: hide tools
el: απόκρυψη των εργαλείων

en: open FILE in new window
el: άνοιγμα του ΑΡΧΕΙΟΥ σε νέο παράθυρο

en: Remote command list:
el: Κατάστιχο απομακρυσμένης εντολής:

en: Remote %s not running, starting...
el: Δεν εκτελείται το απόμακρο %s· γίνεται εκκίνηση...

en: Remote not available
el: Δεν είναι διαθέσιμο το απόμακρο

en: folder
el: φάκελος

en: comments
el: σχόλια

en: results
el: αποτελέσματα

en: equal to
el: ίσο με

en: less than
el: μικρότερο από

en: greater than
el: μεγαλύτερο από

en: between
el: ανάμεσα

en: before
el: πριν

en: after
el: μετά

en: match all
el: ταίριασμα με όλα

en: match any
el: ταίριασμα με οποιοδήποτε

en: exclude
el: εξαίρεση

en: contains
el: περιέχει

en: miss
el: αποφυγή

en: is
el: είναι

en: %s, %d files (%s, %d)
el: %s, %d αρχεία (%s, %d)

en: %s, %d files
el: %s, %d αρχεία

en: Searching...
el: Γίνεται αναζήτηση...

en: File not found
el: Το αρχείο δε βρέθηκε

en: Please enter an existing file for image content.
el: Παρακαλώ επιλέξτε έναν υπάρχον αρχείο για περιεχόμενο εικόνας.

en: Please enter an existing folder to search.
el: Παρακαλώ επιλέξτε έναν υπάρχον φάκελο για αναζήτηση.

en: Collection Files
el: Αρχεία συλλογής

en: Image search
el: Αναζήτηση εικόνας

en: Search:
el: Αναζήτηση:

en: Recurse
el: Εις βάθος

en: Match case
el: Ταίριασμα πεζών/κεφαλαίων

en: File size is
el: Το μέγεθος του αρχείου είναι

en: and
el: και

en: File date is
el: Η ημερομηνία του αρχείου είναι

en: Image dimensions are
el: Οι διαστάσεις της εικόνας είναι

en: Image content is
el: Το περιεχόμενο της εικόνας είναι

en: % similar to
el: % παρόμοιο με

en: Cannot read the file
el: Αδυναμία ανάγνωσης του αρχείου

en: Cannot get file status
el: Αδυναμία λήψης της κατάστασης του αρχείου

en: Cannot access the file
el: Αδυναμία πρόσβασης στο αρχείο

en: Cannot create temp file
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου

en: Cannot rename the file
el: Αδυναμία μετονομασίας του αρχείου

en: File saving disabled by option
el: Η αποθήκευση του αρχείου έχει απενεργοποιηθεί από επιλογή

en: Out of memory
el: Ξεμείναμε από μνήμη

en: Cannot write the file
el: Αδυναμία εγγραφής στο αρχείο

en: Secure file saving error
el: Σφάλμα ασφαλείας εγγραφής στο αρχείο

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
el: Αποτυχία φορτώματος της μικρογραφίας της εικόνας από την μικροαποθήκευση· επιχειρείται αναδημιουργία.

en: Delete failed
el: Αποτυχία της διαγραφής

en: Unable to remove old file from trash folder
el: Αδυναμία απομάκρυνσης του παλιού αρχείου από τον φάκελο των απορριμμάτων

en: Could not create folder
el: Αδυναμία δημιουργίας του φακέλου

en: Permission denied
el: Άρνηση πρόσβασης

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
el: Αδύνατη η πρόσβαση ή δημιουργία του καταλόγου των απορριμμάτων.
    "%s"

en: Deletion by external command
el: Διαγραφή της εξωτερικής εντολής

en: New Bookmark
el: Νέος Σελιδοδείκτης

en: Edit Bookmark
el: Επεξεργασία Σελιδοδείκτη

en: Path:
el: Διαδρομή:

en: Icon:
el: Εικονίδιο:

en: Select icon
el: Επιλογή εικονίδιου

en: _Properties...
el: _Ιδιότητες...

en: _Remove
el: _Απομάκρυνση

en: One or more filenames are not encoded with the preferred locale character set.
el: Ένα η περισσότερα ονόματα αρχείων δεν είναι κωδικοποιημένα με την προεπιλεγμένη ομάδα χαρακτήρων της τοπικοποίησης.

en: Operations on, and display of these files with %s may not succeed.
el: Ίσως να μην επιτύχει η επέμβαση στα αρχεία, και η προβολή τους με το %s .

en: If your filenames are not encoded in utf-8, try setting the environment variable G_BROKEN_FILENAMES=1
el: Αν τα ονόματα των αρχείων σου δεν είναι κωδικοποιημένα με utf-8, προσπάθησε να ορίσεις την μεταβλητή περιβάλλοντος G_BROKEN_FILENAMES=1

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is set to %s
el: Φαίνεται πως η G_BROKEN_FILENAMES είναι ορισμένη σε %s

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is not set
el: Φαίνεται πως δεν είναι ορισμένη η G_BROKEN_FILENAMES

en: The locale appears to be set to "%s"
    (set by the LANG environment variable)
el: Η τοπικοποίηση φαίνεται πως είναι ορισμένη σε « %s »
    (ορισμένη από την μεταβλητή περιβάλλοντος LANG )

en: 
    Preferred encoding appears to be UTF-8, however the file:
el: 
    Η προεπιλεγμένη κωδικοποίηση φαίνεται πως είναι η  UTF-8· παρ' όλα αυτά το αρχείο:

en: [name not displayable]
el: [το όνομα δεν είναι εμφανίσιμο]

en: "%s" is encoded in valid UTF-8.
el: Το «%s » είναι κωδικοποιημένο σε έγκυρη UTF-8.

en: "%s" is not encoded in valid UTF-8.
el: Το «%s » δεν είναι κωδικοποιημένο σε έγκυρη UTF-8.

en: Filename encoding locale mismatch
el: Αταίριαστη κωδικοποίηση τοπικοποίησης του ονόματος του αρχείου

en: Unable to load:
    %s
el: Αδυναμία φόρτωσης:
    %s

en: A file with name %s already exists.
el: Ένα αρχείο με το όνομα %s υπάρχει ήδη.

en: Rename failed
el: Αποτυχία μετονομασίας

en: Failed to rename %s to %s.
el: Αποτυχία μετανομασίας του %s σε %s.

en: _Rename
el: _Μετονομασία

en: Add _Bookmark
el: Προσθήκη _Σελιδοδείκτη

en: All Files
el: Όλα τα Αρχεία

en: New folder
el: Νέος φάκελος

en: Show hidden
el: Προβολή κρυφών

en: Filter:
el: Φίλτρο:

en: Select path
el: Επιλογή διαδρομής

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Drag and Drop failed
el: Αποτυχία της Αρπαγής και του Συρσίματος

en: 
     Continue multiple file operation?
el: 
     Συνέχιση των πολλαπλών εγχειρήσεων των αρχείων;

en: Co_ntinue
el: Συ_νέχιση

en: Removal of folder contents failed at this file:
    
    %s
el: Η απομάκρυνση των περιεχομένων του φακέλου απέτυχε σε αυτό το αρχείο:
    
    %s

en: %s
    Unable to start external command.
el: %s
    Αδυναμία εκκίνησης της εξωτερικής εντολής.

en: %s is not a directory
el: Το %s δεν είναι κατάλογος

en: Really continue?
el: Σίγουρα να συνεχίσω;

en: This operation can't continue:
el: Αυτό το εγχείρημα δεν μπορεί να συνεχιστεί:

en: Discard changes
el: Απόρριψη των αλλαγών

en: File details
el: Λεπτομέρειες του αρχείου

en: Write to file
el: Εγγραφή στο αρχείο

en: Choose the destination folder.
el: Επέλεξε τον φάκελο προορισμού.

en: New name
el: Νέο όνομα

en: Source
el: Πηγή

en: Manual rename
el: Χειροκίνητη μετονομασία

en: Original name:
el: Αρχικό όνομα:

en: New name:
el: Νέο όνομα:

en: Auto rename
el: Αυτόματη μετονομασία

en: Begin text
el: Αρχίνισμα του κειμένου

en: Start #
el: Έναρξη #

en: End text
el: Τελείωμα του κειμένου

en: Padding:
el: Γέμισμα:

en: Formatted rename
el: Μορφοποιημένη μετονομασία

en: Format (* = original name, ## = numbers)
el: Μορφή (* = αρχικό όνομα, ## = αριθμοί)

en: Another operation in progress.
el: Άλλη εγχείρηση σε εξέλιξη.

en: File: '%s'
el: Αρχείο: '%s'

en: 
    Status:
el: 
    Κατάσταση:

en: no problem detected
el: δεν εντοπίστηκες κάποιο πρόβλημα

en: Exclude file
el: Εξαίρεση του αρχείου

en: Overview of changed metadata
el: Γενική επισκόπηση των αλλαγμένων μεταδεδομένων

en: The following metadata tags will be written to
    '%s'.
el: Οι ακόλουθες ετικέτες μεταδεδομένων θα εγγραφούν στο
    « %s ».

en: The following metadata tags will be written to the image file itself.
el: Οι ακόλουθες ετικέτες μεταδεδομένων θα εγγραφούν στο ίδιο το αρχείο της εικόνας.

en: Delete files?
el: Διαγραφή των αρχείων;

en: Can't write metadata
el: Αδυναμία εγγραφής των μεταδεδομένων

en: Write metadata
el: Εγγραφή μεταδεδομένων

en: Write metadata?
el: Εγγραφή μεταδεδομένων;

en: This will write the changed metadata into the following files
el: Αυτό θα γράψει τα μεταδεδομένα στα ακόλουθα αρχεία

en: Metadata writing failed
el: Αποτυχία εγγραφής των μεταδεδομένων

en: Move failed
el: Αποτυχία μετακίνησης

en: Move files?
el: Μετακίνηση των αρχείων;

en: This will move the following files
el: Αυτό θα μετακινήσει τα ακόλουθα αρχεία

en: Copy failed
el: Αποτυχία αντιγραφής

en: Copy files?
el: Αντιγραφή των αρχείων;

en: This will copy the following files
el: Αυτό θα αντιγράψει τα ακόλουθα αρχεία

en: Rename files?
el: Μετονομασία των αρχείων;

en: This will rename the following files
el: Αυτό θα μετονομάσει τα ακόλουθα αρχεία

en: Can't run external editor
el: Αδυναμία εκτέλεσης του εξωτερικού επεξεργαστή

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Run editor?
el: Εκτέλεση του επεξεργαστή;

en: External command failed
el: Αποτυχία της εξωτερικής εντολής

en: Delete folder
el: Διαγραφή φακέλου

en: Delete symbolic link?
el: Διαγραφή του συμβολικού δεσμού;

en: This will delete the symbolic link.
    The folder this link points to will not be deleted.
el: Αυτό θα διαγράψει τον συμβολικό δεσμό.
    Δεν θα διαγραφεί ο φάκελος στον οποίο κατευθύνει ο δεσμός.

en: Link deletion failed
el: Αποτυχία διαγραφής του δεσμού

en: Unable to remove folder %s
    Permissions do not allow writing to the folder.
el: Αδυναμία απομάκρυνσης του φακέλου %s
    Τα δικαιώματα δεν επιτρέπουν την εγγραφή στο φάκελο.

en: Unable to list contents of folder %s
el: Αδυναμία καταστίχισης των περιεχομένων του φακέλου %s

en: Folder contains subfolders
el: Ο φάκελος περιέχει υποφακέλους

en: Unable to delete the folder:
    
    %s
    
    This folder contains subfolders which must be moved before it can be deleted.
el: Αδυναμία διαγραφής του φακέλου:
    
    %s
    
    Αυτός ο φάκελος περιέχει υποφακέλους οι οποίοι πρέπει να μετακινηθούν, πριν να διαγραφεί.

en: Subfolders:
el: Υποφάκελοι:

en: Delete folder?
el: Διαγραφή του φακέλου;

en: The folder contains these files:
el: Ο φάκελος περιέχει τα εξής αρχεία:

en: This will delete the folder.
    The contents of this folder will also be deleted.
el: Αυτό θα διαγράψει τον φάκελο.
    Επίσης θα διαγραφούν καί τα περιεχόμενα του φακέλου.

en: Rename folder?
el: Μετονομασία του φακέλου;

en: The folder contains the following files
el: Ο φάκελος περιέχει τα ακόλουθα αρχεία

en: Create Folder
el: Δημιουργία Φακέλου

en: Create folder?
el: Δημιουργία φακέλου;

en: Can't create folder
el: Αδυναμία δημιουργίας του φακέλου

en: _Copy
el: Αντιγρα_φή

en: _Move
el: _Μετακίνηση

en: _Up to parent
el: Επάν_ω, στο γονικό

en: _Slideshow
el: _Συνεχόμενη προβολή εικόνων

en: Slideshow recursive
el: Εις βάθος συνεχόμενη προβολή εικόνων

en: Find _duplicates...
el: Αναζήτηση _πανομοιότυπων...

en: Find duplicates recursive...
el: Αναζήτηση πανομοιότυπων, εις βάθος...

en: _New folder...
el: _Νέος φάκελος...

en: View as _List
el: Προβολή ως _Κατάστιχο

en: View as _Tree
el: Προβολή ως Δέν_τρο

en: Show _hidden files
el: Προβολή των _κρυφών αρχείων

en: Re_fresh
el: Α_νανέωση

en:  [NO GROUPING]
el: [ΧΩΡΙΣ ΟΜΑΔΟΠΟΙΗΣΗ]

en: Show _thumbnails
el: Προβολή _μικρογραφιών

en: Invalid file name:
    %s
el: Μη έγκυρο όνομα αρχείου:
    %s

en: Error renaming file
el: Σφάλμα κατά τη μετονομασία του αρχείου
