gitg master - en to eo translation catalogue (333 entries)

en: Could not parse XML from stream
eo: Ne eblis analizi XML el fluo

en: gitg is a graphical user interface for git. It aims at being a small, fast and convenient tool to visualize the history of git repositories. Besides visualization, gitg also provides several utilities to manage your repository and commit your work.
eo: gitg estas grafika fasado por git. Ĝi celas esti eta, rapida, kaj kunvena ilo por bildigi la historion de git-deponejoj. Krom bildigo, gitg ankaŭ provizas kelkajn ilojn por mastrumi vian deponejon kaj enmeti vian laboron.

en: Goals
eo: Celoj

en: Browse local git repositories
eo: Foliumi lokajn git-deponejojn

en: Clone local and remote git repositories
eo: Klonigi lokajn kaj deforajn git-deponejojn

en: Commit files
eo: Enmeti dosierojn

en: Retrieve patch from a commit
eo: Ricevi flikaĵon de la enmetaĵo

en: Browse repository history
eo: Foliumi deponejan historion

en: Staging area to compose your commit
eo: Antaŭenmeta areo por kopomni vian enmetaĵon

en: Commit staged changes
eo: Enmeti antaŭenmetitajn ŝanĝojn

en: Overview of recently used repositories
eo: Superrigardo de freŝdate uzataj deponejoj

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-Projekto

en: Git repository browser
eo: Foliumo por Git-deponejoj

en: Default Clone Directory
eo: Implicita klon-dosierujo

en: The default directory in which new repositories should be suggested to be cloned.
eo: La implicita poponita dosierujo kien kloni novajn deponejojn.

en: Orientation of the main interface (vertical or horizontal)
eo: Orientiĝo de la ĉefa interfaco (vertikala aŭ horizontala)

en: Setting that sets the orientation of the main interface.
eo: Agordo pri la orientiĝo de la ĉefa interfaco.

en: Default Activity
eo: Defaŭlta aktiveco

en: Enable Monitoring
eo: Ŝalti observadon

en: Automatically update when external changes to .git are detected
eo: Aŭtomate ĝisdatigi kiam eksteraj ŝanĝoj al .git detektiĝas

en: Enable Diff Highlighting
eo: Ŝalti diferenc-emfazadon

en: Show History in Topological Order
eo: Montri hostorian en topologia ordo

en: Show Staged Changes
eo: Montri antaŭenmetitajn ŝanĝojn

en: Show Unstaged Changes
eo: Montri malantaŭenmetitajn ŝanĝojn

en: Enable Spell Checking
eo: Ŝalti literumkontrolon

en: Spell Checking Language
eo: Lingvo de la literumkontrolo

en: The language to use when spell checking is enabled for writing a commit message.
eo: La uzata lingvo se literumkontrolo estas enŝaltita por skribi enmeto-mesaĝon.

en: Show Changes Inline
eo: Montri ŝanĝojn en la vico

en: Wrap
eo: Ĉirkaŭflui

en: Wrap lines.
eo: Ĉirkaŭflui liniojn.

en: Cannot set spell checking language: %s
eo: Ne eblas agordi la lingvon por la literumkontrolo: %s

en: There are no changes to be committed
eo: Estas neniu enmetenda ŝanĝo

en: Use amend to change the commit message of the previous commit
eo: Uzu ĝustigi por ŝanĝi la enmetan mesaĝon de la antaŭa enmetaĵo

[ctx: Activity]
en: Commit
eo: Enmeti

en: Create new commits and manage the staging area
eo: Krei novajn enmetaĵojn kaj mastrumi la antaŭenmeta areo

en: _Stage selection
eo: _Antaŭenmeti elekton

en: Failed to stage the removal of submodule `%s'
eo: Malsukcesis antaŭenmeti la forigon de submodulo `%s'

en: Failed to open the repository of submodule `%s' while trying to stage
eo: Malsukcesis malfermi la deponejon de submodulo `%s' dum klopodado de antaŭenmeto

en: Failed to stage the submodule `%s'
eo: Malsukcesis antaŭenmeti la submodulon `%s'

en: Failed to stage the removal of file `%s'
eo: Malsukcesis antaŭenmeti la forigon de dosiero `%s'

en: Failed to stage the file `%s'
eo: Malsukcesis antaŭenmeti la dosieron `%s'

en: _Unstage selection
eo: _Malantaŭenmeti elekton

en: Failed to unstage the removal of file `%s'
eo: Malsukcesis malantaŭenmeti la forigon de la dosiero `%s'

en: Failed to unstage the file `%s'
eo: Malsukcesis malantaŭenmeti la dosieron `%s'

en: Failed to unstage the removal of submodule `%s'
eo: Malsukcesis malantaŭenmeti la forigon de la submodulo `%s'

en: Failed to unstage the submodule `%s'
eo: Malsukcesis malantaŭenmeti la submodulon `%s'

note: Populate staged items
en: Staged
eo: Antaŭenmetita

en: No staged files
eo: Neniu antaŭenmetita dosiero

note: Populate unstaged items
en: Unstaged
eo: Malantaŭenmetita

en: No unstaged files
eo: Neniu malantaŭenmetita dosiero

note: Populate untracked items
en: Untracked
eo: Neŝanĝospurita

en: No untracked files
eo: Neniu neŝanĝospurita dosiero

en: Submodule
eo: Submodulo

en: No dirty submodules
eo: Neniu malpura submodulo

en: Failed to commit
eo: Malsukcesis enmeti

en: Discard changes
eo: Forĵeti ŝanĝojn

en: Are you sure you want to permanently discard the selected changes?
eo: Ĉu vi certe volas daŭre forĵeti la elektitajn ŝanĝojn?

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: Discard
eo: Forĵeti

en: Failed to discard selection
eo: Malsukcesis forĵeti la elekton

en: Failed to stage selection
eo: Malsukcesis antaŭenmeti la elekton

en: Failed to unstage selection
eo: Malsukcesis malantaŭenmeti la elekton

en: Failed to discard changes
eo: Malsukcesis forĵeti ŝanĝojn

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the file `%s'?
eo: Ĉu vi certe volas daŭre forĵeti ĉiujn ŝanĝojn al la dosiero `%s'?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the files %s and `%s'?
eo: Ĉu vi certe volas daŭre forĵeti ĉiujn ŝanĝojn al la dosieroj %s kaj `%s'?

en: Failed to delete files
eo: Malsukcesis forigi dosierojn

en: Delete file | Delete files
eo[0]: Forigi dosieron
eo[1]: Forigi dosierojn

en: Are you sure you want to permanently delete the file `%s'?
eo: Ĉu vi certe volas forigi daŭre la dosieron `%s'?

en: Are you sure you want to permanently delete the files %s and `%s'?
eo: Ĉu vi certe volas forigi daŭre la dosierojn %s kaj `%s'?

en: _Stage changes
eo: _Antaŭenmeti ŝanĝojn

en: _Unstage changes
eo: _Malantaŭenmeti ŝanĝojn

en: _Discard changes
eo: _Forĵeti ŝanĝojn

en: D_elete file | D_elete files
eo[0]: _Forigi dosieron
eo[1]: _Forigi dosierojn

en: _Edit file
eo: R_edakti dosieron

en: Failed to stash changes: %s
eo: Malsukcesis antaŭenmeti ŝanĝojn: %s

en: Unstaged changes
eo: Malantaŭenmetitaj ŝanĝoj

en: You appear to have unstaged changes in your working directory. Would you like to stash the changes before the checkout?
eo: Ŝajnas ke vi havas malantaŭenmetitajn ŝanĝojn en via labora dosierujo. Ĉu vi ŝatus stapli la ŝanĝojn antaŭ ol elpreno?

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Stash changes
eo: Antaŭenmeti ŝanĝojn

en: Failed with conflicts
eo: Malsukcesis kun konfliktoj

en: Failed to checkout conflicts: %s
eo: Malsukcesis elpreni konfliktojn: %s

en: Failed to obtain author details
eo: Malsukcesis akiri aŭtoro-detalojn

en: Failed to lookup commit: %s
eo: Malsukcesis elserĉi enmetaĵon: %s

en: Failed to create commit: %s
eo: Malsukcesis krei enmetaĵon: %s

en: Failed to checkout index: %s
eo: Malsukcesis elpreni indekson: %s

en: Show the application's version
eo: Montri la version de la programo

en: Start gitg with a particular activity
eo: Startigi gitg kun specifa aktiveco

en: Start gitg with the commit activity (shorthand for --activity commit)
eo: Startigi gitg kun la enmeta aktiveco (kurta por --activity commit)

en: Do not try to load a repository from the current working directory
eo: Ne provi ŝargi deponejon el la aktuala dosierujo

en: Run gitg in standalone mode
eo: Ruli gitg en memstara reĝimo

en: - Git repository viewer
eo: - Montrilo por Git-deponejoj

en: gitg is a Git repository viewer for gtk+/GNOME
eo: gitg estas montrilo por Git-deponejoj por gtk+/GNOME

en: gitg homepage
eo: Retejo de Gitg

en: Author Details
eo: Aŭtoraj detaloj

en: Enter default details used for all repositories:
eo: Enigu normajn detalojn por ĉiuj deponejoj:

note: Translators: %s is the repository name
en: Override global details for repository '%s':
eo: Anstaŭigi ĝeneralajn detalojn por la deponejo '%s':

en: Failed to set Git user config.
eo: Malsukcesis agordi Git uzantan agordon.

en: The URL introduced is not supported
eo: La enkondukita URL ne estas subtenata

en: Cherry pick onto
eo: Pluki sur

en: Cherry pick this commit onto a branch
eo: Pluki ĉi tiun enmetaĵon sur branĉo

en: Failed to lookup the commit for branch %s: %s
eo: Malsukcesis elserĉi la enmetaĵon por la branĉo %s: %s

en: Failed to cherry-pick the commit: %s
eo: Malsukcesis pluki la enmetaĵon: %s

en: Cherry pick has conflicts
eo: Plukado havas konfliktojn

en: The cherry pick of %s onto %s has caused conflicts, would you like to checkout branch %s with the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
eo: La plukado de %s sur %s kaŭzis konfliktojn. Ĉu vi volas elpreni branĉon %s kun la plukaĵo al via labora dosierujo por solvi la konfliktojn?

en: The cherry-pick of %s onto %s has caused conflicts, would you like to checkout the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
eo: La plukado de %s sur %s kaŭzis konfliktojn. Ĉu vi volas elpreni la plukaĵon al via labora dosierujo por solvi la konfliktojn?

en: Checkout
eo: Elpreni

en: Cherry pick failed with conflicts
eo: Plukado malsukcesis kun konfliktoj

en: Cherry pick finished with conflicts in working directory
eo: Plukado plenumis kun konfliktoj en la labora dosierujo

en: Cherry pick %s onto %s
eo: Pluki %s sur %s

en: Successfully cherry picked
eo: Plukis sukcese

en: Cherry pick onto %s
eo: Pluki sur %s

en: Create branch
eo: Krei branĉon

en: Create a new branch at the selected commit
eo: Krei novan branĉon ĉe la elektita enmetaĵo

en: Failed to create branch
eo: Malsukcesis krei branĉon

en: Create patch
eo: Krei flikaĵon

en: Create a patch from the selected commit
eo: Krei flikaĵon de la elektita enmetaĵo

en: Save Patch File
eo: Konservi flikaĵo-dosieron

en: _Save Patch
eo: Kon_servi flikaĵon

en: Failed to create patch
eo: Malsukcesis krei flikaĵon

en: Create tag
eo: Krei markon

en: Create a new tag at the selected commit
eo: Krei novan markon ĉe la elektita enmetaĵo

en: Failed to create tag
eo: Malsukcesis krei markon

en: Failed to lookup tag
eo: Malsukcesis serĉi markon

en: Provide a message to create an annotated tag
eo: Provizu mesaĝon por krei kunnota markon

en: Select and manage projects
eo: Elekti kaj mastrumi projektojn

en: _Remove
eo: Fo_rigi

note: Translators: the two %s will be replaced to create a link to perform the scanning action.
en: We can also %sscan your home directory%s for git repositories.
eo: Ni povas ankaŭ %sskani vian hejmdosierujon%s por git-deponejoj.

note: Translators: the two %s will be used to create a link to the author dialog.
en: In the mean time, you may want to %sset up your git profile%s.
eo: Dumtempe, vi ŝatus %sagordi vian git-profilon%s.

en: Failed to clone repository
eo: Malsukcesis kloni deponejon

en: Failed to add repository
eo: Malsukcesis aldoni deponejon

en: Create new repository
eo: Krei novan deponejon

note: Translators: %s is a file name
en: The location <i>%s</i> does not appear to be a valid git repository. Would you like to initialize a new git repository at this location?
eo: La loko <i>%s</i> ŝajne ne estas valida git-deponejo. Ĉu vi volas krei novan git-deponejon en ĉi tiu loko?

en: Create repository
eo: Krei deponejon

en: Failed to create repository
eo: Malsukcesis krei deponejon

en: Scanning for repositories in %s
eo: Skanante por deponejoj en %s

en: Checkout the selected reference
eo: Elpreni la elektitan referencon

en: Checkout %s
eo: Elpreni %s

en: Failed to checkout branch: %s
eo: Malsukcesis elpreni branĉon: %s

en: Failed to update HEAD: %s
eo: Malsukcesis ĝisdatigi KAPON: %s

en: Successfully checked out branch to working directory
eo: Sukcese elprenis branĉon al labora dosierujo

en: Copy name
eo: Kopii nomon

en: Copy the name of the reference to the clipboard
eo: Kopii la nomon de la referenco tondujen

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete the selected reference
eo: Forigi elektitan referencon

en: Delete branch %s
eo: Forigi la branĉon %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the branch %s?
eo: Ĉu vi certe volas definitive forigi la branĉon %s?

en: Delete tag %s
eo: Forigi la markon %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the tag %s?
eo: Ĉu vi certe volas definitive forigi la markon %s?

en: Delete remote branch %s
eo: Forigi la foran branĉon %s

en: Are you sure that you want to permanently delete the remote branch %s?
eo: Ĉu vi certe volas definitive forigi la foran branĉon %s?

note: Translators: %s is the name of the tag
en: Failed to delete tag %s
eo: Malsukcesis forigi la markon %s

note: Translators: the first %s is the name of the tag, the second is an error message
en: The tag %s could not be deleted: %s
eo: Ne eblis forigi la markon %s: %s

note: Translators: %s is the name of the branch
en: Failed to delete branch %s
eo: Malsukcesis forigi la branĉon %s

note: Translators: the first %s is the name of the branch, the second is an error message
en: The branch %s could not be deleted: %s
eo: Ne eblis forigi la branĉon %s: %s

en: Fetch from %s
eo: Venigi de %s

en: Fetch remote objects from %s
eo: Venigi forajn objektojn de %s

en: Fetching from %s
eo: Venigante de %s

note: Translators: new refers to a new remote reference having been fetched,
en: new
eo: nova

note: Translators: updated refers to a remote reference having been updated,
en: updated
eo: ĝisdatigita

en: Failed to fetch from %s: %s
eo: Malsukcesis venigi de %s: %s

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Fetched from %s: everything is up to date
eo: Venigite de %s: ĉio estas ĝisdata

note: Translators: the first %s is the remote url to fetch from, * the second is a list of references that got updated.
en: Fetched from %s: %s
eo: Venigite de %s: %s

en: Merge into %s
eo: Kunfandi en %s

note: TODO
en: Merge another branch into branch %s
eo: Kunfandi alian branĉon en branĉon %s

en: Failed to merge commits: %s
eo: Malsukcesis kunfandi enmetaĵojn: %s

en: Merge has conflicts
eo: Kunfando havas konfliktojn

en: The merge of %s into %s has caused conflicts, would you like to checkout branch %s with the merge to your working directory to resolve the conflicts?
eo: La kunfando de %s en %s kaŭzis konfliktojn. Ĉu vi volas elpreni branĉon %s kun la kunfando al via labora dosierujo por solvi la konfliktojn?

en: The merge of %s into %s has caused conflicts, would you like to checkout the merge to your working directory to resolve the conflicts?
eo: La kunfando de %s en %s kaŭzis konfliktojn. Ĉu vi volas elpreni la kunfandon al via labora dosierujo por solvi la konfliktojn?

en: Merge failed with conflicts
eo: Kunfando malsukcesis kun konfliktoj

en: Finished merge with conflicts in working directory
eo: Kunfando plenumis kun konfliktoj en la labora dosierujo

en: Merge %s into %s
eo: Kunfandi %s en %s

en: Failed to lookup our commit: %s
eo: Malsukcesis elserĉi nian enmetaĵon: %s

en: Failed to lookup their commit: %s
eo: Malsukcesis elserĉi ilian enmetaĵon: %s

en: Successfully merged %s into %s
eo: Sukcese kunfandis %s en %s

en: Merge %s into branch %s
eo: Kunfandi %s en la branĉon %s

en: Tags
eo: Markoj

en: Rename
eo: Alinomi

en: Rename the selected reference
eo: Alinomi elektitan referencon

en: The specified name ‘%s’ contains invalid characters
eo: La specifita nomo ‘%s’ enhavas nevalidajn signojn

en: Invalid name
eo: Nevalida nomo

en: Failed to rename
eo: Malsukcesis alinomi

en: Close
eo: Fermi

en: Add Repository
eo: Aldoni deponejon

en: _Add
eo: _Aldoni

en: _Scan for all git repositories from this directory
eo: _Skani por ĉiuj git-deponejoj el ĉi tiu dosierujo

en: Projects
eo: Projektoj

en: Select items
eo: Elekti erojn

en: '%s' is not a Git repository.
eo: '%s' ne estas Git-deponejo.

en: Your user name and email are not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name and email.
eo: Via uzantonomo kaj retpoŝtadreso ne jam agordiĝas. Bonvolu iri al la uzanta agordo kaj provizu vian nomon kaj retpoŝtadreson.

en: Your user name is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name.
eo: Via uzantonomo ne jam agordiĝas. Bonvolu iri al la uzanta agordo kaj provizu vian nomon.

en: Your email is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your email.
eo: Via retpoŝtadreso ne jam agordiĝas. Bonvolu iri al la uzanta agordo kaj provizu vian retpoŝtadreson.

en: Missing author details
eo: Aŭtoraj detaloj mankas

en: Select all commits by default in the history activity
eo: Implicite elekti ĉiujn enmetaĵojn en la historia aktiveco

en: Select all branches by default in the history activity
eo: Implicite elekti ĉiujn branĉojn en la historia aktiveco

en: Select all remotes by default in the history activity
eo: Implicite elekti ĉiujn deforojn en la historia aktiveco

en: Select all tags by default in the history activity
eo: Impliite elekti ĉiujn markojn en la historia aktiveco

en: Select the specified reference by default in the history activity
eo: Implicite elekti la specifitan referencon en la historia aktiveco

en: REFERENCE
eo: REFERENCO

en: %zu ahead, %zu behind
eo: %zu antaŭaj, %zu postaj

en: %zu ahead
eo: %zu antaŭaj

en: %zu behind
eo: %zu postaj

en: All commits
eo: Ĉiuj enmetaĵoj

en: Branches
eo: Branĉoj

en: Remotes
eo: Deforoj

en: History
eo: Historio

en: Examine the history of the repository
eo: Ekzameni la historion de la deponejo

[ctx: Preferences]
en: Commit
eo: Enmeti

en: Interface
eo: Fasado

en: _Save
eo: Kon_servi

en: Default details used for all repositories
eo: Normaj detaloj por ĉiuj deponejoj

en: E-mail:
eo: Retpoŝtadreso:

en: Name:
eo: Nomo:

en: Clone Repository
eo: Kloni deponejon

en: Cl_one
eo: Kl_oni

en: Remote _URL:
eo: Defora _URL:

en: _Local Folder:
eo: _Loka dosierujo:

en: Select location…
eo: Elekto lokon…

en: Bare repository
eo: Pura deponejo

[ctx: Create Dialog]
en: Commit
eo: Enmeti

en: C_ommit
eo: _Enmeti

en: Add _signed-off-by signature
eo: Aldoni _signed-off-by subskribon

en: _Amend previous commit
eo: Ĝ_ustigi antaŭan enmetaĵon

en: Skip commit _hooks
eo: Preterpasi enmetajn _hokojn

en: S_tage selection
eo: _Antaŭenmeti la elekton

en: D_iscard selection
eo: _Forĵeti la elekton

en: The submodule is in a dirty state and has staged and/or unstaged changes that are not yet committed as shown below.
eo: La submodulo estas en malpura stato kaj havas antaŭenmetitajn kaj/aŭ malantaŭenmetitajn ŝanĝojn kiuj ankoraŭ ne estas enmetitaj kiel sube montrite.

en: Staged:
eo: Antaŭenmetita:

en: Unstaged:
eo: Malantaŭenmetita:

en: Subject
eo: Temo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Date
eo: Dato

en: Open
eo: Malfermi

en: Create Branch
eo: Krei branĉon

en: C_reate
eo: K_rei

en: Branch _name:
eo: Branĉ_nomo:

en: Create Tag
eo: Krei markon

en: Tag _name:
eo: Mark_nomo:

en: No repositories have been added yet. To get started, you can add an existing repository or clone a new one.
eo: Neniu deponejo estas jam aldonita. Por komenci, vi povas aldoni ekzistan deponejon aŭ kloni novan.

en: _New Window
eo: _Nova fenestro

en: _Author Details
eo: _Aŭtoraj detaloj

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _About
eo: _Pri

en: _Quit
eo: Ĉ_esi

en: _Reload
eo: _Reŝargi

en: Show markup
eo: Montri markadon

en: Display _subject margin at column:
eo: Vidigi marĝenon de la _temo ĉe kolumno:

en: Display right _margin at column:
eo: Vidigi dekstran _marĝenon ĉe kolumno:

en: Enable spell checking
eo: Enŝalti literumkontrolon

en: Commit Message
eo: Enmeta mesaĝo

en: Default selection
eo: Implicitan elekton

en: Current branch
eo: Nuna branĉon

en: All branches
eo: Ĉiuj branĉoj

en: References
eo: Referencoj

en: Sort references in the sidebar by latest activity
eo: Ordigi referencojn en la flanka breto laŭ lasta aktiveco

en: Show upstream (remote) branch when selecting a local branch
eo: Montri kontraŭfluan (deforan) branĉon kiam elektante lokan branĉon

en: Commits
eo: Enmetaĵoj

en: Collapse inactive lanes
eo: Maletendi malaktivajn koridorojn

en: Early
eo: Frue

en: Late
eo: Malfrue

en: Show history in topological order
eo: Montri hostorian en topologia ordo

en: Startup
eo: Startigo

en: Start with activity:
eo: Komenci kun aktiveco:

en: Commit
eo: Enmeti

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Use horizontal layout
eo: Uzi horizontalan aranĝon

en: Avatars
eo: Avataroj

en: Use gravatar service to provide user avatars
eo: Uzi gravatar-servon por provizi uzantajn avatarojn

en: Monitoring
eo: Monitorado

en: Diff
eo: Diferenco

en: Enable syntax highlighting of source code in diff views
eo: Ŝalti sintaksan emfazon de fontkodo en diferencaj vidoj

en: Preferences
eo: Agordoj

[ctx: shortcut window]
en: Windows
eo: Fenestroj

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
eo: Malfermi novan fenestron

[ctx: shortcut window]
en: Open the window menu
eo: Malfermi la fenestran menuon

[ctx: shortcut window]
en: Open a repository
eo: Malfermi deponejon

[ctx: shortcut window]
en: Open the help
eo: Malfermi la helpilon

[ctx: shortcut window]
en: Find
eo: Serĉi

[ctx: shortcut window]
en: Close the active window
eo: Fermi la aktivan fenestron

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
eo: Fermi la aplikaĵon

en: Show the list of recently used repositories
eo: Montri la liston de lasttempe uzitaj deponejoj

en: Clone
eo: Kloni

en: Clone repository
eo: Kloni deponejon

en: Add
eo: Aldoni

en: Add repository
eo: Aldoni deponejon

en: Find a word or phrase
eo: Serĉi vorton aŭ frazon

en: General settings and options
eo: Ĝeneralaj agordoj kaj opcioj

note: Translators: %s will be replaced with a URL indicating the resource for which the authentication is required.
en: Password required for %s
eo: Pasvorto necesas por %s

en: Now
eo: Nun

en: A minute ago | %d minutes ago
eo[0]: Antaŭ unu minuto
eo[1]: Antaŭ %d minutoj

en: Half an hour ago
eo: Antaŭ duono horo

en: An hour ago | %d hours ago
eo[0]: Antaŭ unu horo
eo[1]: Antaŭ %d horoj

en: A day ago | %d days ago
eo[0]: Antaŭ unu tago
eo[1]: Antaŭ %d tagoj

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e, %H:%M
eo: %-e-a de %b, %H:%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e, %I:%M %p
eo: %-e-a de %b, %I:%M %p

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e %Y, %H:%M
eo: %-e-a de %b %Y, %H:%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e %Y, %I:%M %p
eo: %-e-a de %b %Y, %I:%M %p

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: before (%s)
eo: antaŭ (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: removed (%s)
eo: forigita (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: after (%s)
eo: post (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: added (%s)
eo: aldonita (%s)

en: Collapse all
eo: Maletendi ĉiujn

en: Expand all
eo: Etendi ĉiujn

en: Committed by %s
eo: Enmetite de %s

en: _Open file
eo: _Malfermi dosieron

en: Open containing _folder
eo: Malfermi enhavantan _dosierujon

en: _Copy file path
eo: _Kopii dosieran vojon

note: Translators: this is used to construct: "at <directory>", to indicate where the repository is at.
en: at %s
eo: ĉe %s

note: Translators: this is used to construct: "<branch-name> at <directory>"
en: %s at %s
eo: %s ĉe %s

en: Cloning…
eo: Klonante…

en: Could not read commit message after running commit-msg hook: %s
eo: Ne povis legi enmetan mesaĝon post rulado de commit-msg hoko: %s

en: _Authenticate
eo: _Aŭtentigi

en: The previous attempt to authenticate has failed, please provide your user name and password and try again.
eo: La antaŭa aŭtentiga provo malsukcesis, bonvolu provizi vian uzantonomon kaj pasvorton kaj provu denove.

en: _Username:
eo: _Uzantonomo:

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: Forget password _immediately
eo: _Forgesi pasvorton tuj

en: Remember password until you _logout
eo: Memori pasvorton ĝis via e_lsalutado

en: Remember _forever
eo: Memori _por ĉiam

en: Parents
eo: Gepatroj

en: Unable to display changes for binary file
eo: Ne eblas montri ŝanĝojn por duuma dosiero

en: Side by side
eo: Flanko ĉe flanko

en: Slider
eo: Ŝovilo

en: Overlay
eo: Kovro

en: Difference
eo: Diferenco

en: Tab width:
eo: Taba larĝo:

en: Wrap lines:
eo: Ĉrkaŭflui liniojn:

en: Ignore whitespace:
eo: Malatenti blankspacon:

en: Context:
eo: Kunteksto:

en: Spacing
eo: Interspaco

en: Remove the repository from the list (does not delete the repository from disk)
eo: Forigi la deponejon de la listo (ne forigas la deponejon de la durdisko)

en: Show the changes introduced by the selected commit
eo: Montri la ŝanĝojn, kiujn la elektita enmetaĵo enkondukis

en: Files
eo: Dosieroj

en: Show the files in the tree of the selected commit
eo: Montri la dosierojn en la arbo de la elektita enmetaĵo
