gnome-clocks master - en to as translation catalogue (75 entries)

en: A simple and elegant clock application. It includes world clocks, alarms, a stopwatch and a timer.
as: এটা সাধাৰণ আৰু উপযোগী ঘড়ী এপ্লিকেচন। ই বিশ্ব ঘড়ী, এলাৰ্ম, এটা স্টপৱাচ আৰু এটা টাইমাৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰে।

en: Goals:
as: লক্ষ্য:

en: Show the time in different cities around the world
as: বিশ্বৰ বিভিন্ন নগৰৰ সময় দেখুৱাওক

en: Set alarms to wake you up
as: আপোনাক সাৰ পোৱাবলৈ এলাৰ্ম সংহতি কৰক

en: Measure elapsed time with an accurate stopwatch
as: এটা সঠিক স্টপৱাচৰ সৈতে পাৰ হোৱা সময় মাপক

en: Set timers to properly cook your food
as: আপোনাক খাদ্য বনাবলৈ টাইমাৰসমূহ সংহতি কৰক

en: Clocks
as: ঘড়ী

en: GNOME Clocks
as: GNOME ঘড়ী

en: Clocks for world times, plus alarms, stopwatch and a timer
as: বিশ্বৰ সময়সমূহৰ বাবে ঘড়ী, লগতে এলাৰ্ম, স্টপৱাচ আৰু এটা টাইমাৰ

en: Configured world clocks
as: সংৰূপিত বিশ্ব ঘড়ীসমূহ

en: List of world clocks to show.
as: দেখুৱাবলে বিশ্ব ঘড়ীসমূহৰ তালিকা।

en: Configured alarms
as: সংৰূপিত এলাৰ্মসমূহ

en: List of alarms set.
as: এলাৰ্মসমূহ সংহতিৰ তালিকা।

en: Timer
as: টাইমাৰ

en: Configured timer duration in seconds.
as: ছেকেণ্ডসমূহত সংৰূপিত টাইমাৰ অৱধি।

en: Geolocation support
as: ভূঅঞ্চল সমৰ্থন

en: Turn geolocation support on and off.
as: ভূঅঞ্চল সমৰ্থন অন অথবা অফ কৰক।

en: Window state
as: উইন্ডো অৱস্থা

en: State of the window: i.e. maximized.
as: উইন্ডোৰ অৱস্থা: অৰ্থাত সৰ্বাধিক আকাৰ।

en: Window width and height
as: উইন্ডোৰ প্ৰস্থ আৰু উচ্চতা

en: Width and height of the window.
as: উইন্ডোৰ প্ৰস্থ আৰু উচ্চতা।

en: Panel state
as: পেনেলৰ অৱস্থা

en: Current clock panel.
as: বৰ্তমান ঘড়ী পেনেল।

en: Alarm
as: এলাৰ্ম

en: Stop
as: বন্ধ কৰক

en: Snooze
as: স্নুজ

en: Edit Alarm
as: এলাৰ্ম সম্পাদন কৰক

en: New Alarm
as: নতুন এলাৰ্ম

note: Translators: "New" refers to an alarm Translators: "New" refers to a world clock
en: New
as: নতুন

en: Print version information and exit
as: সংস্কৰণ তথ্য প্ৰিন্ট কৰক আৰু প্ৰস্থান কৰক

en: Stopwatch
as: স্টপৱাচ

en: Lap
as: লেপ

en: Continue
as: চলাই নিয়ক

en: Reset
as: পুনৰসংহতি কৰক

en: Start
as: আৰম্ভ কৰক

en: Time is up!
as: সময় শেষ!

en: Timer countdown finished
as: টাইমাৰ কাউন্টডাউন শেষ হল

en: Pause
as: বিৰাম দিয়ক

en: Mondays
as: সোমবাৰবোৰ

en: Tuesdays
as: মঙলবাৰবোৰ

en: Wednesdays
as: বুধবাৰবোৰ

en: Thursdays
as: বৃহস্পতিবাৰবোৰ

en: Fridays
as: শুক্ৰবাৰবোৰ

en: Saturdays
as: শণিবাৰবোৰ

en: Sundays
as: দেওবাৰবোৰ

en: Every Day
as: প্ৰতিদিন

en: Weekdays
as: সপ্তাহৰ দিনবোৰ

en: Weekends
as: সপ্তাহান্ত

en: Cancel
as: বাতিল কৰক

en: Click on items to select them
as: বস্তুবোৰ নিৰ্বাচন কৰিবলে সিহতত ক্লিক কৰক

en: Delete
as: মচি পেলাওক

en: %d selected | %d selected
as[0]: %d নিৰ্বাচিত
as[1]: %d নিৰ্বাচিত

en: Failed to show help: %s
as: সহায় দেখুৱাবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Utilities to help you with the time.
as: সময়ৰ সৈতে আপোনাক সহযোগ কৰিবলে সঁজুলিসমূহ।

note: If it is Dec 31st here and Jan 1st there (d = 1), then "tomorrow"
en: Tomorrow
as: অহাকালি

note: If it is Jan 1st here and Dec 31st there (t = 1), then "yesterday"
en: Yesterday
as: যোৱাকালি

en: World
as: বিশ্ব

note: namespace World namespace Clocks
en: _Help
as: সহায় (_H)

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Quit
as: প্ৰস্থান কৰক (_Q)

en: Select All
as: সকলো বাছক

en: Select None
as: কোনোটো নাবাছিব

en: Add a New World Clock
as: এটা নতুন বিশ্বৰ ঘড়ী যোগ কৰক

en: _Cancel
as: বাতিল কৰক (_C)

en: _Done
as: কৰা হল (_D)

en: You already have an alarm for this time.
as: এই সময়ৰ বাবে আপোনাৰ এটা এলাৰ্ম ইতিমধ্যে আছে।

en: Name
as: নাম

en: Repeat Every
as: পুনৰাবৃত্তি প্ৰতি

en: Active
as: সক্ৰিয়

en: Select <b>New</b> to add an alarm
as: এটা এলাৰ্ম যোগ কৰিবলে <b>নতুন</b> বাছক

en: _Add
as: যোগ কৰক (_A)

en: Search for a city:
as: এটা চহৰৰ বাবে সন্ধান কৰক:

en: Sunrise
as: সুৰ্যোদয়

en: Sunset
as: সূৰ্যাস্ত

en: Select <b>New</b> to add a world clock
as: এটা বিশ্বৰ ঘড়ী যোগ কৰিবলে <b>নতুন</b> বাছক
