gnome-themes - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Black-on-white text and icons
da: Sort på hvid tekst og ikoner

en: High Contrast
da: Højkontrast

en: High Contrast Inverse
da: Højkontrast, inverteret

en: White-on-black text and icons
da: Hvid på sort tekst og ikoner

en: High Contrast Large Print
da: Højkontrast, stor

en: Large black-on-white text and icons
da: Stor sort på hvid tekst og ikoner

en: High Contrast Large Print Inverse
da: Højkontrast, stor inverteret

en: Large white-on-black text and icons
da: Stor hvid på sort tekst og ikoner

en: Large Print
da: Stor

en: Large text and icons
da: Større tekst og ikoner

en: Low Contrast
da: Lavkontrast

en: Muted text and icons
da: Dæmpet tekst og ikoner

en: Large muted text and icons
da: Stor dæmpet tekst og ikoner

en: Low Contrast Large Print
da: Lavkontrast, stor

en: Attractive Usability
da: Attraktiv brugbarhed

en: Clearlooks
da: Blikklart

en: Smooth gradients with purple highlights
da: Bløde farveovergange med lilla højlys

en: Simple, smooth and aesthetically pleasing
da: Simpel, udglattet og æstetisk behagende

en: A glossy looking theme
da: Et glasagtigt tema

en: Glossy
da: Skinnende

en: A minimalistic appearance
da: Minimalistisk udseende

en: Mist
da: Tåge

en: High contrast scalable icons with black borders
da: Højkontrast skalerbare ikoner med sorte kanter

en: HighContrast-SVG
da: Højkontrast
