gnome-themes - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Black-on-white text and icons
tr: Siyah üzerine beyaz metin ve simgeler

en: High Contrast
tr: Yüksek Zıtlık

en: High Contrast Inverse
tr: Tersine Yüksek Zıtlık

en: White-on-black text and icons
tr: Beyaz üzerine siyah metin ve simgeler

en: High Contrast Large Print
tr: Büyük Baskı Yüksek Zıtlık

en: Large black-on-white text and icons
tr: Büyük siyah üzerine beyaz metin ve simgeler

en: High Contrast Large Print Inverse
tr: Tersine Yüksek Zıtlık Büyük Baskı

en: Large white-on-black text and icons
tr: Büyük beyaz üzerine siyah metin ve simgeler

en: Large Print
tr: Büyük Baskı

en: Large text and icons
tr: Büyük metin ve simgeler

en: Low Contrast
tr: Düşük Zıtlık

en: Muted text and icons
tr: Silik metin ve simgeler

en: Large muted text and icons
tr: Büyük silik metin ve simgeler

en: Low Contrast Large Print
tr: Düşük Zıtlık Büyük Baskı

en: Attractive Usability
tr: Çekici Kullanılabilirlik

en: Clearlooks
tr: Temiz Bakışlar

en: Smooth gradients with purple highlights
tr: Mor vurgularla yumuşak eğimler

en: Simple, smooth and aesthetically pleasing
tr: Basit, yumuşak ve estetik olarak etkileyici

en: A glossy looking theme
tr: Parlak görünümlü bir tema

en: Glossy
tr: Parıldayan

en: A minimalistic appearance
tr: Mütevazi bir görünüm

en: Mist
tr: Sis

en: High contrast scalable icons with black borders
tr: Siyah kenarlıklarla yüksek zıtlıkla ölçeklenebilir simgeler

en: HighContrast-SVG
tr: Yüksek Zıtlık SVG
