gss 0.0.22 - en to ga translation catalogue (54 entries)

en: A required input parameter could not be read
ga: Níorbh fhéidir paraiméadar riachtanach ionchurtha a léamh

en: A required output parameter could not be written
ga: Níorbh fhéidir paraiméadar riachtanach aschurtha a scríobh

en: A parameter was malformed
ga: Paraiméadar míchumtha

en: An unsupported mechanism was requested
ga: Iarratas ar mheicníocht gan tacaíocht

en: An invalid name was supplied
ga: Ainm neamhbhailí

en: A supplied name was of an unsupported type
ga: Ainm de chineál nach dtacaítear leis

en: Incorrect channel bindings were supplied
ga: Ceangail mhíchearta chainéil

en: An invalid status code was supplied
ga: Cód neamhbhailí stádais

en: A token had an invalid MIC
ga: Bhí MIC neamhbhailí ag ceadchomhartha

en: No credentials were supplied, or the credentials were unavailable or inaccessible
ga: Ní raibh aon dintiúir, bhí na dintiúir dofhaighte, nó bhíodar dorochtana

en: No context has been established
ga: Níor bunaíodh aon chomhthéacs

en: A token was invalid
ga: Ceadchomhartha neamhbhailí

en: A credential was invalid
ga: Dintiúr neamhbhailí

en: The referenced credentials have expired
ga: Chuaigh na dintiúir tagartha as feidhm

en: The context has expired
ga: Tá an comhthéacs as dáta

en: Unspecified error in underlying mechanism
ga: Earráid gan sonrú sa bhunmheicníocht

en: The quality-of-protection requested could not be provided
ga: Níorbh fhéidir an cháilíocht cosanta iarrtha a sholáthar

en: The operation is forbidden by local security policy
ga: Ní cheadaítear an oibríocht de bharr polasaí logánta slándála

en: The operation or option is unavailable
ga: Níl aon fháil ar an oibríocht nó ar an rogha

en: The requested credential element already exists
ga: Tá an dintiúr iarrtha ann cheana

en: The provided name was not a mechanism name
ga: Ní ainm meicníochta é an t-ainm a tugadh

en: The gss_init_sec_context() or gss_accept_sec_context() function must be called again to complete its function
ga: Caithfear gss_init_sec_context() nó gss_accept_sec_context() a glaoch chun a fheidhm a chur i gcrích

en: The token was a duplicate of an earlier token
ga: Cóip den cheadchomhartha roimhe seo an ceadchomhartha seo

en: The token's validity period has expired
ga: Tá tréimhse bhailíochta an cheadchomhartha thart

en: A later token has already been processed
ga: Próiseáladh ceadchomhartha níos nuaí cheana

en: An expected per-message token was not received
ga: Bhíothas súil le ceadchomhartha sa teachtaireacht agus ní bhfuarthas é

en: No error
ga: Ní raibh aon earráid

en: No @ in SERVICE-NAME name string
ga: @ ar iarraidh san ainm SERVICE-NAME

en: STRING-UID-NAME contains nondigits
ga: Tá carachtair neamhuimhriúla i STRING-UID-NAME

en: UID does not resolve to username
ga: Ní féidir an t-aitheantas úsáideora a réiteach mar ainm

en: Validation error
ga: Earráid le linn deimhnithe

en: Couldn't allocate gss_buffer_t data
ga: Níorbh fhéidir gss_buffer_t a dháileadh

en: Message context invalid
ga: Tá comhthéacs na teachtaireachta neamhbhailí

en: Buffer is the wrong size
ga: Méid mhícheart ar an maolán

en: Credential usage type is unknown
ga: Cineál úsáide dintiúir nach bhfuil eolas air

en: Unknown quality of protection specified
ga: Sonraíodh cáilíocht cosanta nach bhfuil eolas uirthi

en: Principal in credential cache does not match desired name
ga: Ní mheaitseálann an príomhaí i dtaisce na ndintiúr leis an ainm iarrtha

en: No principal in keytab matches desired name
ga: Níl aon phríomhaí i keytab a mheaitseálann an t-ainm iarrtha

en: Credential cache has no TGT
ga: Níl TGT ag taisce na ndintiúr

en: Authenticator has no subkey
ga: Níl fo-eochair ag an bhfíordheimhneoir

en: Context is already fully established
ga: Socraíodh an comhthéacs go hiomlán cheana féin

en: Unknown signature type in token
ga: Cineál anaithnid sínithe sa cheadchomhartha

en: Invalid field length in token
ga: Fad neamhbhailí réimse sa cheadchomhartha

en: Attempt to use incomplete security context
ga: Rinneadh iarracht ar chomhthéacs neamhiomlán slándála a úsáid

en: No krb5 error
ga: Gan earráid krb5

en: Unknown krb5 error
ga: Earráid anaithnid krb5

en: Try `%s --help' for more information.
ga: Bain triail as `%s --help' chun tuilleadh eolais a fháil.

en: GSS-API major status code %ld (0x%lx).
ga: Mórchód stádais GSS-API %ld (0x%lx).

en:    MSB                                                                 LSB
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
       |  Calling Error  |  Routine Error  |       Supplementary Info        |
       |
ga:      GMS                                                                 GLS
         +-----------------+-----------------+---------------------------------+
         | Earráid Glaoite | Earráid Gnáthamh|     Eolas Forlíontach           |
         |

en: |
       +-----------------+-----------------+---------------------------------+
    Bit 31            24  23            16  15                             0
ga: |
         +-----------------+-----------------+---------------------------------+
    Giotán31            24  23            16  15                             0

en: Masked routine error %ld (0x%lx) shifted into %ld (0x%lx):
ga: Aistríodh earráid mhasctha ghnáthaimh %ld (0x%lx) go %ld (0x%lx):

en: Masked calling error %ld (0x%lx) shifted into %ld (0x%lx):
ga: Aistríodh earráid mhasctha ghlaoite %ld (0x%lx) go %ld (0x%lx):

en: Masked supplementary info %ld (0x%lx) shifted into %ld (0x%lx):
ga: Aistríodh eolas masctha forlíontach %ld (0x%lx) go %ld (0x%lx):

en: No error
ga: Ní raibh aon earráid
