gvfs 1.21.x - en to nb translation catalogue (594 entries)

en: Operation not supported, files on different mounts
nb: Operasjonen er ikke støttet. Filer på forskjellige monteringspunkter

en: Couldn't get stream file descriptor
nb: Kunne ikke finne fildeskriptor for strøm

en: Didn't get stream file descriptor
nb: Fant ikke fildeskriptor for strøm

en: Invalid return value from %s
nb: Ugyldig returverdi fra %s

note: translators: this is an error message when there is no user visible "mount" object corresponding to a particular path/uri
en: Could not find enclosing mount
nb: Kan ikke finne omsluttende montering

en: Invalid filename %s
nb: Ugyldig filnavn %s

en: Error setting file metadata: %s
nb: Feil under setting av metadata for fil: %s

en: can't open metadata tree
nb: kan ikke åpne metadatatre

en: can't get metadata proxy
nb: kan ikke hente proxy for metadata

en: values must be string or list of strings
nb: verdier må være av type streng eller liste med strenger

en: Operation not supported
nb: Operasjonen støttes ikke

en: Operation was cancelled
nb: Operasjonen ble avbrutt

en: Error in stream protocol: %s
nb: Feil i protokoll for strøm: %s

en: End of stream
nb: Slutt på strømmen

en: Seek not supported on stream
nb: Søking ikke støttet på strøm

en: Truncate not supported on stream
nb: Avkutting er ikke støttet på strøm

en: Error while getting mount info: %s
nb: Feil ved henting av informasjon om monteringspunkt: %s

en: Invalid file info format
nb: Ugyldig format for filinformasjon

en: Error initializing Avahi: %s
nb: Feil ved initiering av Avahi: %s

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain
en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
nb: Feil i oppslag av «%s» tjeneste «%s» på domene «%s»

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain * - the fourth %s refers to the required TXT keys
en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s". One or more TXT records are missing. Keys required: "%s".
nb: Feil ved oppslag av «%s»-tjeneste «%s» i domene «%s». En eller flere TXT-poster mangler. Nøkler som kreves: «%s».

note: Translators: * - the first %s refers to the service type * - the second %s refers to the service name * - the third %s refers to the domain
en: Timed out resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
nb: Tidsavbrudd ved oppslag av «%s»-tjeneste «%s» i domene «%s»

en: Malformed DNS-SD encoded_triple '%s'
nb: Feilutformet DNS-SD encoded_triple «%s»

en: Can't handle version %d of GVfsIcon encoding
nb: KAn ikke håndtere versjon %d av GVfsIcon-koding

en: Malformed input data for GVfsIcon
nb: Feil inndata for GVfsIcon

note: translators: This is the default daemon's application name, * the %s is the type of the backend, like "FTP"
en: %s File System Service
nb: Filsystemtjeneste for %s

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
nb: Bruk %s --spawner dbus-id objekt_sti

en: Usage: %s key=value key=value ...
nb: Bruk: %s key=verdi key=verdi …

en: No mount type specified
nb: Ingen monteringstype oppgitt

en: mountpoint for %s already running
nb: monteringspunkt for %s kjører allerede

en: error starting mount daemon
nb: feil under oppstart av monteringstjenesten

en: The connection is not opened
nb: Tilkoblingen er ikke åpnet

en: The connection is closed
nb: Tilkoblingen er lukket

en: Got EOS
nb: Fikk EOS

en: Host closed connection
nb: Vert lukket forbindelsen

en: Connection unexpectedly went down
nb: Tilkoblingen gikk ned uventet

en: Got unexpected end of stream
nb: Fikk uventet slutt på strøm

en: The server doesn't support passwords longer than %d character. | The server doesn't support passwords longer than %d characters.
nb[0]: Tjener støtter ikke passord som er lenger enn %d tegn.
nb[1]: Tjener støtter ikke passord som er lenger enn %d tegn.

en: An invalid username was provided.
nb: Et ugyldig brukernavn ble oppgitt.

en: Unable to login to the server “%s” with the given password.
nb: Kan ikke logge inn på tjener «%s» med oppgitt passord.

en: Unable to connect to the server “%s”. A communication problem occurred.
nb: Kan ikke koble til tjener «%s». Et kommunikasjonsproblem oppsto.

en: Unable to connect to the server “%s” with the given password.
nb: Kan ikke koble til tjener «%s» med oppgitt passord.

en: The server “%s” doesn't support anonymous access.
nb: Tjener «%s» støtter ikke anonym innlogging.

en: Unable to connect to the server “%s”. No suitable authentication mechanism was found.
nb: Kan ikke koble til tjener «%s». Ingen passende autentiseringsmekanisme funnet.

en: Unable to connect to the server “%s”. The server doesn't support AFP version 3.0 or later.
nb: Kan ikke koble til tjener «%s». Tjeneren støtter ikke AFP-versjon 3.0 eller senere.

en: Permission denied.
nb: Tilgang nektet.

en: The command is not supported by the server.
nb: Kommandoen er ikke støttet av tjener.

en: Your password has expired.
nb: Brukers passord har utløpt.

en: Your password needs to be changed.
nb: Passordet ditt må byttes.

note: translators: %s here is the hostname
en: Enter your password for the server “%s”.
nb: Skriv inn passord for tjener «%s».

note: translators: %s here is the hostname
en: Enter your name and password for the server “%s”.
nb: Oppgi navn og passord for tjener «%s».

en: The password prompt was cancelled.
nb: Passorddialog avbrutt.

en: Unable to disconnect from the server.
nb: Klarte ikke å koble fra tjener.

en: Unable to connect to the server. A communication problem occurred.
nb: Kan ikke koble til tjener. Et kommunikasjonsproblem oppsto.

en: Identification not found.
nb: Identifikasjonen ble ikke funnet.

en: Got error "%s" from server
nb: Fikk feilkode: «%s» fra tjener

en: Got unknown error code %d from server
nb: Fikk ukjent feilkode %d fra tjener

en: Volume doesn't exist
nb: Volumet eksisterer ikke

note: Translators: first %s is volumename and second servername
en: Couldn't load %s on %s
nb: Kunne ikke laste %s på %s

en: Permission denied
nb: Tilgang nektet

en: File doesn't exist
nb: Filen eksisterer ikke

en: File is directory
nb: Filen er en katalog

en: Too many files open
nb: For mange åpne filer

en: Target file is open
nb: Målfilen er åpen

en: Directory not empty
nb: Katalogen er ikke tom

en: Target object is marked as not deletable (DeleteInhibit)
nb: Målobjektet er merket som ikke slettbart (DeleteInhibit)

en: Target object doesn't exist
nb: Målobjektet eksisterer ikke

en: Volume is read-only
nb: Volumet er skrivebeskyttet

en: Not enough space on volume
nb: Ikke nok plass på volumet

en: Target file already exists
nb: Målfilen eksisterer allerede

en: Ancestor directory doesn't exist
nb: Opphavskatalogen eksisterer ikke

note: Translators: flat means volume doesn't support directories (all files are in the volume root)
en: Volume is flat and doesn't support directories
nb: Volumet er flatt og støtter ikke kataloger

en: Target directory already exists
nb: Målkatalogen eksisterer allerede

en: Can't rename volume
nb: Kan ikke endre navn på volumet

en: Object with that name already exists
nb: Et objekt med dette navnet eksisterer allerede

en: Target object is marked as not renameable (RenameInhibit)
nb: Kan ikke endre navn på målobjektet (RenameInhibit)

en: Can't move directory into one of its descendants
nb: Kan ikke flytte katalogen inn i en underkatalog

en: Can't move sharepoint into a shared directory
nb: Kan ikke flytte delingspunkt inn i en delt katalog

en: Can't move a shared directory into the Trash
nb: Kan ikke flytte en delt katalog til papirkurven

en: Object being moved is marked as not renameable (RenameInhibit)
nb: Kan ikke endre navn på objektet som flyttes (RenameInhibit)

en: Object being moved doesn't exist
nb: Objektet som flyttes eksisterer ikke

en: Server doesn't support the FPCopyFile operation
nb: Tjener støtter ikke FPCopyFile-operasjonen

en: Unable to open source file for reading
nb: Kan ikke åpne kildefilen for lesing

en: Source file and/or destination directory doesn't exist
nb: Kildefil og/eller målkatalog eksisterer ikke

en: Source file is a directory
nb: Kildefilen er en katalog

note: Translators: range conflict means requested data are locked by another user
en: Range lock conflict exists
nb: Konflikt i områdelås eksisterer

en: Directory doesn't exist
nb: Katalogen eksisterer ikke

en: Target object is not a directory
nb: Målobjektet er ikke en katalog

en: File is not open for write access
nb: Filen er ikke åpen for skrivetilgang

en: File is locked by another user
nb: Filen er låst av en annen bruker

en: File is not open for read access
nb: Filen er ikke åpen for lesetilgang

en: Internal Apple File Control error
nb: Intern Apple File Control feil

en: The device did not respond
nb: Enheten svarte ikke

en: The connection was interrupted
nb: Tilkoblingen ble avbrutt

en: Invalid Apple File Control data received
nb: Ugyldig Apple File Control data mottatt

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
nb: Ikke håndtert Apple File Control feil (%d)

en: Listing applications installed on device failed
nb: Listing av programmer som er installert på enheten feilet

en: Accessing application icons on device failed
nb: Tilgang til ikoner for programmer på enheten feilet

en: Lockdown Error: Invalid Argument
nb: Feil ved nedlåsing: Ugyldig argument

en: The device is password protected
nb: Enheten er passordbeskyttet

en: Unable to connect
nb: Kan ikke koble til

en: User refused to trust this computer
nb: Bruker nektet å stole på denne datamaskinen

en: The user has not trusted this computer
nb: Bruker stoler ikke på denne datamaskinen

en: Unhandled Lockdown error (%d)
nb: Ikke håndtert nedlåsingsfeil (%d)

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
nb: Feil i libimobiledevice: Ugyldig argument

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
nb: Feil i libimobiledevice: Ingen enhet funnet. Sjekk at usbmuxd er satt opp korrekt.

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
nb: Ikke håndtert feil i libimobiledevice (%d)

en: Try again
nb: Prøv igjen

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Invalid mount spec
nb: Ugyldige monteringsspesifikasjon

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
nb: Ugyldig AFC-adresse: må være på formen afc://uuid:port-nummer

en: Apple Mobile Device
nb: Apple mobil enhet

en: Apple Mobile Device, Jailbroken
nb: Apple mobil enhet, brutt ut av fengsel

en: Documents on Apple Mobile Device
nb: Dokumenter på mobil enhet fra Apple

note: translators: * This is the device name, with the service being browsed in brackets, eg.: * Alan Smithee's iPhone (jailbreak)
en: %s (jailbreak)
nb: %s (fengselsutbrudd)

note: translators: * This is "Documents on foo" where foo is the device name, eg.: * Documents on Alan Smithee's iPhone
en: Documents on %s
nb: Dokumenter på %s

note: translators: * %s is the device name. 'Try again' is the caption of the button * shown in the dialog which is defined above.
en: The device “%s” is locked. Enter the passcode on the device and click “Try again”.
nb: Enhet «%s» er låst. Oppgi passordkode på enheten og klikk på «Prøv igjen».

note: translators: * %s is the device name. 'Try again' is the caption of the button * shown in the dialog which is defined above. 'Trust' is the caption * of the button shown in the device.
en: The device “%s” is not trusted yet. Select “Trust” on the device and click “Try again”.
nb: Stoler ikke på enhet «%s» ennå. Velg «Etabler tillit» på enheten og klikk på «Prøv igjen».

en: Can't open directory
nb: Kan ikke åpne katalog

en: Backups are not yet supported.
nb: Sikkerhetskopier er ikke støttet ennå.

en: Unsupported seek type
nb: Søketype ikke støttet

note: Return G_IO_ERROR_NOT_SUPPORTED instead of * G_IO_ERROR_CANT_CREATE_BACKUP to proceed with the GIO * fallback copy.
en: Operation unsupported
nb: Operasjonen støttes ikke

en: Backups not supported
nb: Sikkerhetskopier støttes ikke

en: Not a mountable file
nb: Ikke en monterbar fil

note: Translators: first %s is username and second serververname Translators: first %s is volumename and second servername Translators: the first %s is the username, the second the host name Translators: This is "<mount point> on <host>" and is used as name for an NFS mount Translators: This is the name o
en: %s on %s
nb: %s på %s

en: No hostname specified
nb: Ingen vertsnavn oppgitt

en: Can't copy directory over directory
nb: Kan ikke kopiere katalog over katalog

en: Can't recursively copy directory
nb: Kan ikke kopiere katalog rekursivt

en: Can't move directory over directory
nb: Kan ikke flytte katalog over katalog

en: backups not supported
nb: sikkerhetskopier er ikke støttet

en: Unable to create temporary file (%s)
nb: Kan ikke opprette midlertidig fil (%s)

en: The file was externally modified
nb: Filen er endret eksternt

en: Invalid attribute type (uint32 expected)
nb: Ugyldig type attributt (uint32 forventet)

note: Translators: first %s is volumename, second username and third servername
en: %s for %s on %s
nb: %s for %s på %s

en: No volume specified
nb: Ingen volumer oppgitt

note: Translators: This is the name of the root in a mounted archive file, e.g. "/ in archive.tar.gz" for a file with the name "archive.tar.gz"
en: / in %s
nb: / i %s

en: The file is not a directory
nb: Filen er ikke en katalog

note: Translators: This is the name of the backend
en: Burn
nb: Brenn

en: Unable to create temporary directory
nb: Kan ikke opprette midlertidig katalog

en: No such file or directory
nb: Filen eller katalogen finnes ikke

en: Can't copy file over directory
nb: Kan ikke kopiere fil over katalog

note: Translators: this is the display name of the backend
en: CD/DVD Creator
nb: CD/DVD-oppretting

en: File exists
nb: Filen eksisterer

en: Operation not supported by backend
nb: Operasjonen ikke tillatt av motoren

en: No such file or directory in target path
nb: Fil eller katalog finnes ikke i målsti

en: Target file exists
nb: Målfilen eksisterer

en: Not supported
nb: Ikke støttet

en: File system is busy
nb: Filsystemet er opptatt

en: Unmount Anyway
nb: Avmonter likevel

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
nb: Volumet er opptatt
    Et eller flere programmer holder volumet opptatt.

en: Cannot create gudev client
nb: Kan ikke opprette gudev-klient

en: Cannot connect to the system bus
nb: Kunne ikke koble til systembussen

en: Cannot create libhal context
nb: Kan ikke lage libhal-kontekst

en: Cannot initialize libhal
nb: Kan ikke initiere libhal

en: No drive specified
nb: Ingen stasjon oppgitt

en: Cannot find drive %s
nb: Kan ikke finne stasjon %s

en: Drive %s does not contain audio files
nb: Stasjon %s inneholder ikke lydfiler

note: Translator: %s is the device the disc is inserted into. 'cdda' is the name name of the backend and shouldn't be translated.
en: cdda mount on %s
nb: cdda montert på %s

en: Audio Disc
nb: Lyd-plate

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
nb[0]: Filsystemet er opptatt: %d åpen fil
nb[1]: Filsystemet er opptatt: %d åpne filer

en: No such file %s on drive %s
nb: Fil %s finnes ikke på lager %s

note: Translators: paranoia is the name of the cd audio reading library
en: Error from 'paranoia' on drive %s
nb: Feil fra «paranoia» på stasjon %s

en: Error seeking in stream on drive %s
nb: Feil ved søking i strøm på stasjon %s

en: No such file
nb: Filen finnes ikke

en: The file does not exist or isn't an audio track
nb: Filen eksisterer ikke eller er ikke et lydspor

en: Audio CD File System Service
nb: Filsystemtjeneste for lyd-CD

en: Computer
nb: Datamaskin

en: File System
nb: Filsystem

en: Can't open mountable file
nb: Kan ikke åpne monterbar fil

en: Internal error: %s
nb: Intern feil: %s

en: Can't mount file
nb: Kan ikke montere fil

en: No medium in the drive
nb: Ikke noe medie i stasjonen

en: Can't unmount file
nb: Kan ikke avmontere fil

en: Can't eject file
nb: Kan ikke løse ut fil

en: Can't start drive
nb: Kan ikke starte stasjon

en: Can't stop drive
nb: Kan ikke stoppe stasjon

en: Can't poll file
nb: Kan ikke hente data om fil

note: Translators: This is the name of the WebDAV share constructed as "WebDAV as <username> on <hostname>:<port>"; the ":<port>" part is the second %s and only shown if it is not the default http(s) port.
en: %s on %s%s
nb: %s på %s%s

en: HTTP Error: %s
nb: HTTP-feil: %s

en: Could not parse response
nb: Kan ikke fortolke svar

en: Empty response
nb: Tomt svar

en: Unexpected reply from server
nb: Uventet svar fra tjener

en: Response invalid
nb: Ugyldig svar

en: WebDAV share
nb: WebDAV-ressurs

note: translators: %s here is the hostname Translators: %s is the hostname
en: Enter password for %s
nb: Skriv inn passord for %s

en: Please enter proxy password
nb: Skriv inn passord for proxy

en: Not a WebDAV enabled share
nb: Ressursen støtter ikke WebDAV

en: Could not find an enclosing directory
nb: Kan ikke finne omsluttende katalog

en: Could not create request
nb: Kan ikke opprette forespørsel

en: Backup file creation failed
nb: Oppretting av sikkerhetskopi feilet

en: Can't move over directory
nb: Kan ikke flytte over katalog

en: File length changed during transfer
nb: Fillengden ble endret under overføring

en: Local Network
nb: Lokalt nettverk

en: Can't monitor file or directory.
nb: Kan ikke overvåke fil eller katalog.

en: Network
nb: Nettverk

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Enter password for %s on %s
nb: Skriv inn passord for %s på %s

en: Password dialog cancelled
nb: Passorddialog avbrutt

en: Insufficient permissions
nb: Ikke nok rettigheter

en: Error getting data from file
nb: Feil under henting av data fra fil

en: Invalid reply received
nb: Ugyldig svar mottatt

en: Target file is a directory
nb: Målfilen er en katalog

en: Target file is not a regular file
nb: Målfilen er ikke en vanlig fil

en: Error writing file
nb: Feil under skriving til fil

en: %s: %d: Directory or file exists
nb: %s: %d: Katalog eller fil eksisterer

en: %s: %d: No such file or directory
nb: %s: %d: Filen eller katalogen finnes ikke

en: %s: %d: Invalid filename
nb: %s: %d: Ugyldig filnavn

en: %s: %d: Not Supported
nb: %s: %d: Ikke støttet

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042
en: Digital Camera (%s)
nb: Digitalt kamera (%s)

note: Translator: %s is the vendor name, e.g. Panasonic Translators: %s is the device vendor
en: %s Camera
nb: %s kamera

note: Translator: %s is the vendor name, e.g. Panasonic Translators: %s is the device vendor
en: %s Audio Player
nb: %s lydspiller

en: Camera
nb: Kamera

en: Audio Player
nb: Lydspiller

en: No device specified
nb: Ingen enhet oppgitt

en: Cannot create gphoto2 context
nb: Kan ikke opprette gphoto2-kontekst

en: Error creating camera
nb: Feil ved oppretting av kamera

en: Error loading device information
nb: Feil ved lasting av enhetsinformasjon

en: Error looking up device information
nb: Feil ved oppslag på enhetsinformasjon

en: Error getting device information
nb: Feil ved henting av enhetsinformasjon

en: Error setting up camera communications port
nb: Feil ved oppsett av kommunikasjonsport for kamera

en: Error initializing camera
nb: Feil ved initiering av kamera

note: Translator: %s represents the device, e.g. usb:001,042. 'gphoto2' is the name of the backend and shouldn't be translated.
en: gphoto2 mount on %s
nb: gphoto2 montert på %s

en: No camera specified
nb: Ingen kamera oppgitt

en: Error creating file object
nb: Feil under oppretting av filobjekt

en: Error getting file
nb: Feil under henting av fil

en: Malformed icon identifier '%s'
nb: Feilutformet ikonidentifikator «%s»

en: Error seeking in stream on camera %s
nb: Feil ved søking i strøm på kamera %s

en: Not a directory
nb: Ikke en katalog

en: Failed to get folder list
nb: Fikk ikke mappeliste

en: Failed to get file list
nb: Fant ikke filliste

en: Error creating directory
nb: Feil ved oppretting av katalog

en: Name already exists
nb: Navnet eksisterer allerede

en: New name too long
nb: Nytt navn er for langt

en: Error renaming directory
nb: Feil ved endring av navn på katalog

en: Error renaming file
nb: Feil under endring av navn på fil

en: Directory '%s' is not empty
nb: Katalog «%s» er ikke tom

en: Error deleting directory
nb: Feil under sletting av katalog

en: Error deleting file
nb: Feil under sletting av fil

en: Can't write to directory
nb: Kan ikke skrive til katalog

en: Cannot allocate new file to append to
nb: Kan ikke lage ny fil å legge til i

en: Cannot read file to append to
nb: Kan ikke lese fil for å legge til

en: Cannot get data of file to append to
nb: Kan ikke finne data om filen vi skal legge til

en: Not supported (not same directory)
nb: Ikke støttet (ikke samme katalog)

en: Not supported (the source is a directory, the destination is a directory too)
nb: Ikke støttet (kilde er en katalog, mål er også en katalog)

en: Not supported (the source is a directory, but the destination is an existing file)
nb: Ikke støttet (kilde er en katalog, mål er en eksisterende fil)

en: Not supported (the source is a file, but the destination is a directory)
nb: Ikke støttet (kilde er fil, mål er katalog)

en: HTTP Client Error: %s
nb: HTTP-klientfeil: %s

en: Directory notification not supported
nb: Varsling for kataloger er ikke støttet

en: Unknown error.
nb: Ukjent feil.

en: libmtp error: %s
nb: feil i libmtp: %s

en: Unexpected host URI format.
nb: Uventet format på URI for vert.

en: Malformed host URI.
nb: Feilutformet URI for vert.

en: Couldn't find matching udev device.
nb: Fant ikke passende udev-enhet.

en: No MTP devices found
nb: Fant ingen MTP-enheter

en: Unable to connect to MTP device
nb: Kan ikke koble til MTP-enhet

en: Unable to allocate memory while detecting MTP devices
nb: Kan ikke allokere minne under søk etter MTP-enheter

en: Generic libmtp error
nb: Generisk libmtp-feil

en: Unable to open MTP device '%s'
nb: Kan ikke åpne MTP-enhet «%s»

en: Device not found
nb: Fant ikke enhet

en: File not found
nb: Fant ikke fil

en: Cannot make directory in this location
nb: Kan ikke lage katalog på denne lokasjonen

en: Not a regular file
nb: Ikke en vanlig fil

en: Target is a directory
nb: Målet er en katalog

en: Can't merge directories
nb: Kan ikke slå sammen kataloger

en: Cannot write to this location
nb: Kan ikke skrive til lokasjonen

en: No thumbnail for entity '%s'
nb: Ingen miniatyr for entitet «%s»

en: File Sharing
nb: Fildeling

en: Remote Login
nb: Ekstern pålogging

en: Windows Network
nb: Windows nettverk

note: Translators: this is the friendly name of the 'network://' backend that * shows computers in your local network.
en: Network Location Monitor
nb: Vis nettverksadresser

en: Mount point does not exist
nb: Monteringspunktet eksisterer ikke

en: Permission denied: Perhaps this host is disallowed or a privileged port is needed
nb: Tilgang nektet: Kanskje denne verten ikke er tillatt eller en port med ekstra rettigheter kreves

en: Unable to create temporary file
nb: Kan ikke opprette midlertidig fil

en: Invalid attribute type
nb: Ugyldig type attributt

en: The recent folder may not be deleted
nb: Mappe for nylig brukte filer kan ikke slettes

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Recent
nb: Nylig brukt

en: Connection failed
nb: Tilkobling feilet

en: Hostname not known
nb: Vertsnavn ikke kjent

en: No route to host
nb: Ingen rute til vert

en: Connection refused by server
nb: Tilkobling nektet av tjener

en: Host key verification failed
nb: Verifisering av vertsnøkkel feilet

en: Too many authentication failures
nb: For mange feilede autentiseringer

en: Unable to spawn SSH program
nb: Kan ikke starte SSH-program

en: Unable to spawn SSH program: %s
nb: Kan ikke starte SSH-program: %s

en: Timed out when logging in
nb: Tidsavbrudd ved innlogging

en: Log In Anyway
nb: Logg inn likevel

en: Cancel Login
nb: Avbryt pålogging

en: Login dialog cancelled
nb: Påloggingsdialog avbrutt

en: Can't send host identity confirmation
nb: Kan ikke sende bekreftelse på vertsidentifikasjon

note: Translators: the first %s is the username, the second the host name
en: Enter passphrase for secure key for %s on %s
nb: Oppgi passord for sikker nøkkel for %s på %s

note: Translators: %s is the hostname
en: Enter passphrase for secure key for %s
nb: Oppgi passord for sikker nøkkel for %s

en: Can't send password
nb: Kunne ikke sende passord

en: Can't verify the identity of “%s”.
    This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is “%s”. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
nb: Kan ikke verifisere identitet for «%s».
    Dette skjer første gang du logger inn på en datamaskin.
    
    Identiteten som oversendes av ekstern datamaskin er «%s». Kontakt systemadministrator hvis du vil være helt sikker på at det er trygt å fortsette.

en: The host key for “%s” differs from the key for the IP address “%s”
    If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
nb: Vertsnøkkelen for «%s» er forskjellig fra nøkkelen for IP-adresse «%s».
    Kontakt systemadministrator hvis du vil være helt sikker på at det er trygt å fortsette.

en: The connection is closed (the underlying SSH process exited)
nb: Tilkoblingen er lukket (underliggende SSH-prosess døde)

en: Internal error: Unknown Error
nb: Intern feil: Ukjent feil

en: Protocol error
nb: Feil i protokoll

en: Unable to find supported SSH command
nb: Kan ikke finne støttet SSH-kommando

en:  (invalid encoding)
nb:  (ugyldig koding)

note: Translators: This is the name of the root of an SFTP share, like "/ on <hostname>"
en: / on %s
nb: / på %s

en: Failure
nb: Feil

en: Error creating backup file: %s
nb: Feil under oppretting av sikkerhetskopi: %s

en: backups not supported yet
nb: sikkerhetskopier er ikke støttet ennå

note: translators: %s is a server name
en: Password required for %s
nb: Passord kreves for %s

en: Internal Error (%s)
nb: Intern feil (%s)

note: translators: Name for the location that lists the smb shares availible on a server (%s is the name of the server)
en: Windows shares on %s
nb: Delt Windows-ressurs på %s

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to retrieve share list from server: %s
nb: Klarte ikke å hente liste over delte ressurser fra tjener: %s

en: Windows Network File System Service
nb: Filsystemtjeneste for Windows nettverk

note: translators: First %s is a share name, second is a server name
en: Password required for share %s on %s
nb: Passord kreves for delt ressurs %s på %s

note: translators: We tried to mount a windows (samba) share, but failed
en: Failed to mount Windows share: %s
nb: Klarte ikke å montere delt Windows-ressurs: %s

en: Backup file creation failed: %s
nb: Oppretting av sikkerhetskopi feilet: %s

en: Invalid attribute type (uint64 expected)
nb: Ugyldig type attributt (uint64 forventet)

en: Can't rename file, filename already exists
nb: Kan ikke bytte navn på fil. Filnavnet eksisterer allerede

en: Error deleting file: %s
nb: Feil under sletting av fil: %s

en: Error moving file: %s
nb: Feil under flytting av fil: %s

en: Error removing target file: %s
nb: Feil under fjerning av målfil: %s

en: Can't recursively move directory
nb: Kan ikke flytte katalog rekursivt

en: Windows Shares File System Service
nb: Filsystemtjeneste for delte Windows-ressurser

en: The trash folder may not be deleted
nb: Papirkurven kan ikke slettes

en: Items in the trash may not be modified
nb: Oppføringer i papirkurven kan ikke endres

note: Translators: this is the display name of the backend translators: This is the name of the backend
en: Trash
nb: Papirkurv

en: Channel blocked
nb: Kanal blokkert

en: The signing certificate authority is not known.
nb: Signerende sertifikatmyndighet er ikke kjent.

en: The certificate does not match the identity of the site.
nb: Sertifikatet er ikke likt til identiteten for nettstedet.

en: The certificate's activation time is in the future.
nb: Sertifikatets aktiveringstidspunkt er i fremtiden.

en: The certificate has expired.
nb: Sertifikatet har utløpt.

en: The certificate has been revoked.
nb: Sertifikatet har blitt trukket tilbake.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
nb: Sertifikatets algoritme ses på som usikker.

en: Error occurred when validating the certificate.
nb: Feil oppsto ved validering av sertifikatet.

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: The site's identity can't be verified:%s
    
    %s
    
    Are you really sure you would like to continue?
nb: Nettstedets identitet kan ikke verifiseres: %s
    
    %s
    
    Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Unexpected end of stream
nb: Uventet slutt på strøm

en: Invalid reply
nb: Ugyldig svar

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
nb: Kan ikke åpne aktiv FTP-tilkobling. Kanskje din ruter ikke støtter dette?

en: Failed to create active FTP connection.
nb: Klarte ikke å åpne aktiv FTP-tilkobling.

en: Filename contains invalid characters.
nb: Filnavnet inneholder ugyldige tegn.

en: The FTP server is busy. Try again later
nb: FTP-tjeneren er opptatt. Prøv igjen senere

en: Backend currently unmounting
nb: Motoren holder på med avmontering

en: Accounts are unsupported
nb: Kontoer er ikke støttet

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
nb: Kan ikke åpne dataforbindelse. Kanskje en brannmur forhindrer dette?

en: Data connection closed
nb: Dataforbindelse lukket

en: Operation failed
nb: Operasjonen feilet

en: No space left on server
nb: Ikke mer plass på tjener

en: Unsupported network protocol
nb: Nettverksprotokoll ikke støttet

en: Page type unknown
nb: Ukjent sidetype

en: Invalid filename
nb: Ugyldig filnavn

en: Error seeking in stream
nb: Feil ved søking i strøm

en: Symlinks not supported by backend
nb: Symbolske lenker er ikke støttet av motoren

en: Invalid dbus message
nb: Ugyldig dbus-melding

en: %s has been unmounted
nb: %s er avmontert

en: Unmounting %s
    Please wait
nb: Avmonterer %s
    Vennligst vent

en: Replace old daemon.
nb: Erstatt kjørende tjeneste.

en: Don't start fuse.
nb: Ikke start fuse.

en: Enable debug output.
nb: Slå på feilsøkingsinformasjon.

en: Show program version.
nb: Vis programversjon.

en: GVFS Daemon
nb: GVFS-tjeneste

en: Main daemon for GVFS
nb: Hovedtjeneste for GVFS

en: Try "%s --help" for more information.
nb: Prøv «%s --help» for mer informasjon.

en: Automount failed: %s
nb: Automatisk montering feilet: %s

en: The specified location is not mounted
nb: Spesifisert adresse er ikke montert

en: The specified location is not supported
nb: Spesifisert adresse er ikke støttet

en: Location is already mounted
nb: Adressen er allerede montert

en: Location is not mountable
nb: Adressen kan ikke monteres

en: Can't find metadata file %s
nb: Kan ikke finne metadatafil %s

en: Unable to set metadata key
nb: Kan ikke sette nøkkel for metadata

en: Unable to unset metadata key
nb: Kan ikke nullstille nøkkel for metadata

en: Unable to remove metadata keys
nb: Kan ikke fjerne nøkler for metadata

en: Unable to move metadata keys
nb: Kan ikke flytte nøkler for metadata

en: GVFS Metadata Daemon
nb: GVFS metadatatjeneste

en: Metadata daemon for GVFS
nb: Metadatatjeneste for GVFS

en: GVfs GDU Volume Monitor
nb: GVfs GDU volumovervåking

en: Floppy Drive
nb: Diskettstasjon

en: Unnamed Drive (%s)
nb: Stasjon uten navn (%s)

en: Unnamed Drive
nb: Stasjon uten navn

en: Failed to eject medium; one or more volumes on the medium are busy.
nb: Klarte ikke å løse ut medie. Ett eller flere volum på mediet er opptatt.

en: Start drive in degraded mode?
    Starting a drive in degraded mode means that the drive is no longer tolerant to failures. Data on the drive may be irrevocably lost if a component fails.
nb: Start stasjon i nedgradert modus?
    Hvis du starter en stasjon i nedgradert modus betyr dette at stasjonen ikke lenger er tolerant for feil. Data på stasjonen kan gå tapt hvis en komponent feiler.

en: Start Anyway
nb: Start likevel

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
nb: Ett eller flere programmer forhindrer avmonteringsoperasjonen.

note: Translators: can't get block device with unencrypted data to unmount
en: Cannot get LUKS cleartext slave
nb: Kan ikke hente klartekstslave for LUKS

note: Translators: can't get block device with unencrypted data from path
en: Cannot get LUKS cleartext slave from path `%s'
nb: Kan ikke hente LUKS klartekstslave fra stien «%s»

en: Floppy Disk
nb: Diskettstasjon

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data on partition %d.
nb: Oppgi et passord for å låse opp volumet
    Enheten «%s» inneholder krypterte data på partisjon %d.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data.
nb: Oppgi et passord for å låse opp volumet
    Enhet «%s» inneholder krypterte data.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device %s contains encrypted data.
nb: Oppgi et passord for å låse opp volumet
    Enhet %s inneholder krypterte data.

en: Failed to get org.gnome.OnlineAccounts.Files for %s
nb: Klarte ikke å hente org.gnome.OnlineAccounts.Files for %s

en: Invalid credentials for %s
nb: Ugyldig påloggingsinformasjon for %s

en: Unsupported authentication method for %s
nb: Ikke støttet autentiseringsmetode for %s

en: CD-ROM Disc
nb: CD-ROM-plate

en: Blank CD-ROM Disc
nb: Tom CD-ROM plate

en: CD-R Disc
nb: CD-R plate

en: Blank CD-R Disc
nb: Tom CD-R plate

en: CD-RW Disc
nb: CD-RW plate

en: Blank CD-RW Disc
nb: Tom CD-RW plate

en: DVD-ROM Disc
nb: DVD-ROM plate

en: Blank DVD-ROM Disc
nb: Tom DVD-ROM plate

en: DVD-RAM Disc
nb: DVD-RAM plate

en: Blank DVD-RAM Disc
nb: Tom DVD-RAM plate

en: DVD-RW Disc
nb: DVD-RW plate

en: Blank DVD-RW Disc
nb: Tom DVD-RW plate

en: DVD+R Disc
nb: DVD+R plate

en: Blank DVD+R Disc
nb: Tom DVD+R plate

en: DVD+RW Disc
nb: DVD+RW plate

en: Blank DVD+RW Disc
nb: Tom DVD+RW plate

en: DVD+R DL Disc
nb: DVD+R DL plate

en: Blank DVD+R DL Disc
nb: Tom DVD+R DL plate

en: Blu-Ray Disc
nb: Blu-Ray plate

en: Blank Blu-Ray Disc
nb: Tom Blu-Ray plate

en: Blu-Ray R Disc
nb: Blu-Ray R plate

en: Blank Blu-Ray R Disc
nb: Tom Blu-Ray R plate

en: Blu-Ray RW Disc
nb: Blu-Ray RW plate

en: Blank Blu-Ray RW Disc
nb: Tom Blu-Ray RW plate

en: HD DVD Disc
nb: HD DVD plate

en: Blank HD DVD Disc
nb: Tom HD-DVD plate

en: HD DVD-R Disc
nb: HD DVD-R plate

en: Blank HD DVD-R Disc
nb: Tom HD DVD-R plate

en: HD DVD-RW Disc
nb: HD DVD-RW plate

en: Blank HD DVD-RW Disc
nb: Tom HD DVD-RW plate

en: MO Disc
nb: MO-plate

en: Blank MO Disc
nb: Tom MO plate

en: Disc
nb: Disk

en: Blank Disc
nb: Tom disk

note: translators: This wis something like "CD-ROM/DVD Drive" or "CD-RW/Blue-ray Drive" depending on the properties of the drive
en: %s/%s Drive
nb: %s/%s-stasjon

note: translators: This wis something like "CD-ROM Drive" or "CD-RW Drive depending on the properties of the drive
en: %s Drive
nb: %s-stasjon

en: Software RAID Drive
nb: Stasjon med programvare-RAID

en: USB Drive
nb: USB-disk

en: ATA Drive
nb: ATA-stasjon

en: SCSI Drive
nb: SCSI-stasjon

en: FireWire Drive
nb: Firewire-stasjon

en: Tape Drive
nb: Tape-stasjon

en: CompactFlash Drive
nb: Compact Flash-stasjon

en: MemoryStick Drive
nb: Minnepinne

en: SmartMedia Drive
nb: SmartMedia-stasjon

en: SD/MMC Drive
nb: SD/MMC

en: Zip Drive
nb: Zip-stasjon

en: Jaz Drive
nb: Jaz-stasjon

en: Thumb Drive
nb: Tommelstasjon

en: Mass Storage Drive
nb: Masselagringsenhet

en: Failed to eject media; one or more volumes on the media are busy.
nb: Klarte ikke å løse ut medie. Ett eller flere volum på mediet er opptatt.

en: Mixed Audio/Data Disc
nb: Blandet lyd- og dataplate

note: Translators: %s is the size of the mount (e.g. 512 MB)
en: %s Medium
nb: %s medie

note: Translators: %s is the size of the volume (e.g. 512 MB)
en: %s Encrypted Data
nb: %s krypterte data

note: Translators: %s is the size of the volume (e.g. 512 MB)
en: %s Media
nb: %s medie

note: Note that the GUI (Shell, Files) currently use the term * "Eject" for both GDrive.stop() and GDrive.eject().
en: Eject Anyway
nb: Løs ut likevel

en: Timed out running command-line `%s'
nb: Tidsavbrudd ved kjøring av kommandolinje «%s»

en: Writing data to %s
    Don't unplug until finished
nb: Skriver data til %s
    Ikke koble fra før dette er ferdig

en: You can now unplug %s
nb: Du kan nå koble fra %s

note: Translators: This is used for encrypted volumes. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Encrypted
nb: %s kryptert

note: Translators: This is used for volume with no filesystem label. *              The first %s is the formatted size (e.g. "42.0 MB").
en: %s Volume
nb: %s volum

note: Translators: Name used for volume
en: Volume
nb: Volum

en: Error storing passphrase in keyring (%s)
nb: Feil ved lagring av passordfrase på nøkkelring (%s)

en: Error deleting invalid passphrase from keyring (%s)
nb: Feil ved sletting av ugyldig passordfrase fra nøkkelring (%s)

en: The unlocked device does not have a recognizable file system on it
nb: Kjenner ikke igjen filsystemet på enhet som ble låst opp

en: Encryption passphrase for %s
nb: Passordfrase for kryptering for %s

en: A passphrase is required to access the volume
nb: En passordfrase kreves for å aksessere volumet

note: Translators: This is the message shown to users
en: Enter a passphrase to unlock the volume
    The passphrase is needed to access encrypted data on %s.
nb: Oppgi en passordfrase for å låse opp volumet
    Passordfrase kreves for å aksessere krypterte data på %s.

en: GVfs UDisks2 Volume Monitor
nb: GVfs UDisks2 volumovervåking

en: Show program version
nb: Vis programversjon

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error opening file: %s
nb: %s: %s feil ved åpning av fil: %s

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the URI of the file.
en: %s: %s, error writing to stdout
nb: %s: %s, feil ved skriving til stdout

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error reading: %s
nb: %s: %s: feil ved lesing: %s

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error closing: %s
nb: %s: %s: feil ved lukking: %s

en: FILE
nb: FIL

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Concatenate files and print to the standard output.
nb: Slå sammen filer og skriv til standard utdata.

en: gvfs-cat works just like the traditional cat utility, but using gvfs
    locations instead of local files: for example you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location.
nb: gvfs-cat fungerer som det vanlige cat-verktøyet, men bruker gvfs-adresser i stedet for lokale filer. Du kan for eksempel bruke smb://tjener/ressurs/fil.txt som en adresse som skal vises.

en: Note: just pipe through cat if you need its formatting options
    like -n, -T or other.
nb: Merk: bare send dette gjennom cat hvis du trenger formateringsalternativer
    som -n -T eller annet.

en: Error parsing commandline options: %s
nb: Feil ved lesing av kommandolinjeflagg: %s

note: Translators: the %s is the program name. This error message means the user is calling gvfs-cat without any argument.
en: %s: missing locations
nb: %s: mangler adresser

en: No target directory
nb: Ingen målkatalog

en: Show progress
nb: Vis fremdrift

en: Prompt before overwrite
nb: Spør før overskriving

en: Preserve all attributes
nb: Behold alle attributter

en: Backup existing destination files
nb: Sikkerhetskopier eksisterende målfiler

en: Never follow symbolic links
nb: Aldri følg symbolske lenker

en: Transferred %s out of %s (%s/s)
nb: %s av %s overført (%s/s)

en: SOURCE
nb: KILDE

en: DEST
nb: MÅL

en: Copy one or more files from SOURCE to DEST.
nb: Kopier en eller flere filer fra KILDE til MÅL.

en: Missing operand
nb: Mangler operand

en: Too many arguments
nb: For mange argumenter

en: Target %s is not a directory
nb: Mål %s er ikke en katalog

en: %s: overwrite ‘%s’?
nb: %s: overskriv «%s»?

en: Error copying file %s: %s
nb: Feil under kopiering av fil %s: %s

en: List writable attributes
nb: Vis skrivbare attributter

en: Get file system info
nb: Hent informasjon om filsystem

en: The attributes to get
nb: Attributter som skal hentes

en: ATTRIBUTES
nb: ATTRIBUTTER

en: Don't follow symbolic links
nb: Ikke følg symbolske lenker

en: invalid type
nb: ugyldig type

en: unknown
nb: ukjent

en: regular
nb: vanlig

en: directory
nb: katalog

en: symlink
nb: symbolsk lenke

en: special
nb: spesiell

en: shortcut
nb: snarvei

en: mountable
nb: monterbar

en: attributes:
nb: attributter:

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: display name: %s
nb: visningsnavn: %s

note: Translators: This is a noun and represents and attribute of a file
en: edit name: %s
nb: rediger navn: %s

en: name: %s
nb: navn: %s

en: size:
nb: størrelse:

en: hidden
nb: skjult

en: Copy with file
nb: Kopier med fil

en: Keep with file when moved
nb: Behold med filen når den flyttes

en: Error getting writable attributes: %s
nb: Feil under henting av skrivbare attributter: %s

en: Settable attributes:
nb: Attributter som kan settes:

en: Writable attribute namespaces:
nb: Navneområder for skrivbare attributter:

en: LOCATION
nb: LOKASJON

en: Show information about locations.
nb: Vis informasjon om lokasjoner.

en: Show hidden files
nb: Vis skjulte filer

en: Use a long listing format
nb: Bruk langt listeformat

en: Show completions
nb: Vis fullføring

en: PREFIX
nb: PREFIKS

en: Print full URIs
nb: Skriv ut fulle URIer

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: List the contents of the locations.
nb: Vis innholdet fra lokasjonene.

en: gvfs-ls is similar to the traditional ls utility, but using gvfs
    locations instead of local files: for example you can use something
    like smb://server/resource/file.txt as location. File attributes can
    be specified with their gvfs name, e.g. standard::icon.
nb: gvfs-ls fungerer som det vanlige ls-verktøyet, men bruker gvfs-adresser
    i stedet for lokale filer. Du kan for eksempel bruke 
    smb://tjener/ressurs/fil.txt som en lokasjon. Filattributter kan oppgis
    med sitt gvfs-navn, f.eks. standard::icon.

en: Query handler for mime-type
nb: Spørringshåndterer for MIME-type

en: Set handler for mime-type
nb: Sett håndterer for MIME-type

en: HANDLER
nb: HÅNDTERER

en: Get or set the handler for a mime-type.
nb: Hent eller sett håndterer for MIME-type.

en: Specify either --query or --set
nb: Oppgi en av --query eller --set

en: Must specify a single mime-type.
nb: Må oppgi en enkelt MIME-type.

en: Must specify the mime-type followed by the default handler.
nb: Du må oppgi MIME-type etterfulgt av forvalgt håndterer.

en: No default applications for '%s'
nb: Ingen forvalgte programmer for «%s»

en: Default application for '%s': %s
nb: Forvalgt program for «%s»: %s

en: Registered applications:
nb: Registrerte programmer:

en: No registered applications
nb: Ingen registrerte programmer

en: Recommended applications:
nb: Anbefalte programmer:

en: No recommended applications
nb: Ingen anbefalte programmer

en: Failed to load info for handler '%s'
nb: Klarte ikke å laste informasjon for håndterer «%s»

en: Failed to set '%s' as the default handler for '%s': %s
nb: Klarte ikke å sette «%s» som forvalgt håndterer for «%s»: %s

en: Create parent directories
nb: Lag opphavskataloger

en: Create directories.
nb: Lag kataloger.

en: Error creating directory: %s
nb: Feil ved oppretting av katalog: %s

en: Don't send single MOVED events
nb: Ikke send FLYTTET-hendelser enkeltvis

en: Monitor directories for changes.
nb: Overvåk endringer i kataloger.

en: Monitor files for changes.
nb: Overvåk endringer i filer.

en: Mount as mountable
nb: Monter som monterbar

en: Mount volume with device file
nb: Monter volum med enhetsfil

en: DEVICE
nb: ENHET

en: Unmount
nb: Avmonter

en: Eject
nb: Løs ut

en: Unmount all mounts with the given scheme
nb: Avmonter alle monteringspunkter med gitt schema

en: SCHEME
nb: SKJEMA

en: Ignore outstanding file operations when unmounting or ejecting
nb: Overse utestående filoperasjoner ved avmontering eller utløsing

en: Use an anonymous user when authenticating
nb: Bruk en anonym bruker ved autentisering

note: Translator: List here is a verb as in 'List all mounts'
en: List
nb: Vis liste

en: Monitor events
nb: Overvåk hendelser

en: Show extra information
nb: Vis ekstra informasjon

en: Error mounting location: Anonymous access denied
nb: Feil under montering av adresse: Anonym tilgang nektes

en: Error mounting location: %s
nb: Feil under montering av adresse: %s

en: Error unmounting mount: %s
nb: Feil ved avmontering av monteringspunkt: %s

en: Error finding enclosing mount: %s
nb: Kan ikke finne omsluttende montering: %s

en: Error ejecting mount: %s
nb: Feil ved utløsing av monteringspunkt: %s

en: Error mounting %s: %s
nb: Feil under montering av %s: %s

en: Mounted %s at %s
nb: Monterte %s i %s

en: No volume for device file %s
nb: Ingen volum for enhetsfil %s

en: Mount the locations.
nb: Monter lokasjoner.

en: Don't use copy and delete fallback
nb: Ikke bruk reservefunksjon for kopiering og sletting

en: Move one or more files from SOURCE to DEST.
nb: Flytt en eller flere filer fra KILDE til MÅL.

en: Error moving file %s: %s
nb: Feil under flytting av fil %s: %s

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Open files with the default application that
    is registered to handle files of this type.
nb: Åpner filer med forvalgt program som er
    registrert for å håndtere denne type fil.

note: Translators: the first %s is the program name, the second one is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error opening location: %s
nb: %s: %s: feil under åpning av adresse: %s

en: NEW-NAME
nb: NYTT-NAVN

en: Rename a file.
nb: Endre navn på en fil.

en: Rename successful. New uri: %s
nb: Endring av navn fullført. Ny URI: %s

en: Ignore nonexistent files, never prompt
nb: Overse ikke-eksisterende filer, aldri spør

en: Delete the given files.
nb: Slett gitte filer.

en: Only create if not existing
nb: Opprett kun hvis den ikke eksisterer

en: Append to end of file
nb: Legg til ved slutten av filen

en: When creating, restrict access to the current user
nb: Begrens tilgang til aktiv bruker når en fil opprettes

en: When replacing, replace as if the destination did not exist
nb: Erstatt som om målet ikke eksisterer når du erstatter

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Print new etag at end
nb: Skriv ny etag på slutten

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: The etag of the file being overwritten
nb: Etag for filen som blir overskrevet

en: Error opening file: %s
nb: Feil under åpning av fil: %s

en: Error reading stdin
nb: Feil ved lesing fra stdin

en: Error closing: %s
nb: Feil ved lukking: %s

note: Translators: The "etag" is a token allowing to verify whether a file has been modified
en: Etag not available
nb: Etag ikke tilgjengelig

en: Read from standard input and save to DEST.
nb: Les fra standard inndata og lagre til MÅL.

en: Type of the attribute
nb: Type attributter

en: ATTRIBUTE
nb: ATTRIBUTT

en: VALUE
nb: VERDI

en: Set a file attribute of LOCATION.
nb: Set en filattributt for LOKASJON.

en: Location not specified
nb: Adresse ikke oppgitt

en: Attribute not specified
nb: Attributt ikke oppgitt

en: Value not specified
nb: Verdi ikke oppgitt

en: Invalid attribute type %s
nb: Ugyldig type attributt %s

en: Error setting attribute: %s
nb: Feil under setting av attributt: %s

en: Empty the trash
nb: Tøm papirkurven

en: Move files or directories to the trash.
nb: Flytt filer eller kataloger til papirkurven.

en: Error trashing file: %s
nb: Feil under flytting av fil til papirkurv: %s

en: Follow symbolic links, mounts and shortcuts
nb: Følg symbolske lenker, monteringspunkter og snarveier

en: List contents of directories in a tree-like format.
nb: Vis innhold i kataloger i et trelignende format.
