josm - en to ckb translation catalogue (245 entries)

en: About
ckb: دەربارە

en: Display the about screen.
ckb: پیشاندانی پەنجەرەی دەربارە

en: Help: {0}
ckb: یارمەتی {0}

en: Java OpenStreetMap Editor
ckb: دەستکاریکەری جاڤای نەخشەی شەقامی کراوە

en: Version {0}
ckb: وەشان {0}

en: Last change at {0}
ckb: دوایین دەستکاری لە {0}

en: Java Version {0}
ckb: وەشانی جاڤا {0}

en: Homepage
ckb: ماڵپەڕ

en: Translations
ckb: وەرگێڕانەکان

en: Follow us on
ckb: شوێنمان بکەون لە

en: Info
ckb: زانیاری

en: Readme
ckb: بمخوێنەوە

en: Revision
ckb: پاقژکردنەوە

en: License
ckb: مۆڵه‌ت

en: Plugins
ckb: پێوه‌كراوه‌كان

en: Installation Details
ckb: وەردەکارییەکانی دامەزراندن

en: Translators
ckb: وەرگێڕەکان

en: About JOSM...
ckb: دەربارەی جۆسم

en: OK
ckb: باشە

en: Report bug
ckb: هەواڵدان لە چەوتی

en: Warning
ckb: ئاگاداری

en: Please select the target layer.
ckb: تکایە چینی مەبەست دیاری بکە.

en: Select target layer
ckb: دیاریکردنی چینی مەبەست

en: Cancel
ckb: پاشگەزبوونەوە

en: Select
ckb: دیاریبکە

en: History
ckb: وردەکاری

en: Add layers
ckb: زۆر کردنی چین

en: Error
ckb: هەڵە

en: Tools: {0}
ckb: ئامرازەکان: {0}

en: Nothing changed
ckb: هیچ نەگۆڕا

en: data
ckb: دراوە

en: layer
ckb: چین

en: selection
ckb: دیاریکردن

en: conflict
ckb: دژانبەر

en: download
ckb: دایگرە

en: problem
ckb: کێشە

en: previous
ckb: پێشتر

en: next
ckb: دواتر

en: Nothing selected to zoom to.
ckb: هیچ دیاری نەکراوە بۆ هێنانە پێش.

en: Information
ckb: زانیاری

en: View: {0}
ckb: بینینی: {0}

en: File: {0}
ckb: پەڕگە: {0}

en: Change directions?
ckb: گۆڕینی ئاڕاستە؟

en: Copy
ckb: لەبەرگرتنەوە

en: Edit: {0}
ckb: دەستکاری: {0}

en: Please select something to copy.
ckb: تکایە شتێک دیاری بکە بۆ لەبەرگرتنەوەی.

en: Copy Coordinates
ckb: لەبەرگرتنەوەی پۆتانەکان

en: Create Circle
ckb: درووست کردنی بازنە

en: No data loaded.
ckb: هیچ دراوەیەک بار نەکرا.

en: Delete
ckb: سڕینەوە

en: Delete Layer
ckb: سڕینەوەی چین

en: Download data...
ckb: دراوەکان دادەگرێت...

en: Download map data from a server of your choice
ckb: داگرتنی دراوەی نەخشە لەو ڕاژەکارەی دەتەوێت

en: Duplicate
ckb: دوو هێندە کردن

en: Duplicate selection.
ckb: دوو هێندە کردنی دیاری کراوەکان.

en: Exit
ckb: دەرچوون

en: Exit the application.
ckb: دەرچوون لە نەرمەواڵە

en: Help
ckb: یارمەتی

en: Show history
ckb: پیشاندانی مێژوو

en: History (web)
ckb: مێژوو (وێب)

en: Selection: {0}
ckb: دیاریکردن: {0}

en: Are you really sure to continue?
ckb: دڵنیای دەتەوێت بەردەوام بیت؟

en: Please abort if you are not sure
ckb: تکایە ئەگەر دڵنیا نیت کۆتایی پێ بهێنە

en: Enter a place name to search for
ckb: ناوی شوێنێک بنووسە بۆ گەڕان

en: Rename layer
ckb: ناولێنانەوەی چین

en: Also rename the file
ckb: هەروەها ناو لە پەڕگە بنێوە

en: highway
ckb: شاڕێ

en: railway
ckb: ئاسنڕێ

en: Highways
ckb: شاڕێ

en: House number without street
ckb: ژمارەی خانوو بەبێ شەقام

en: shop type {0}
ckb: جۆری فرۆشگا {0}

en: Unconnected highways
ckb: شاڕێیەکان پێک نەبەستراونەتەوە

en: Unnamed junction
ckb: یەکتربڕە بێ ناوەکان

en: Building main menu
ckb: لیستەی سەرەکی باڵەخانە

en: Username
ckb: ناوی بەکارهێنەر

en: Path:
ckb: پیادەڕێ:

en: Name
ckb: ناو

en: User name:
ckb: ناوی بەکارهێنەر:

en: Invalid user name
ckb: ناوی بەکارهێنەر نادرووستە

en: Name of location
ckb: ناوی شوێن

en: OpenStreetMap data
ckb: دراوەی نەخشەی شەقامی کراوە

en: Enter a place name to search for:
ckb: ناوی چێیەک بنووسە بۆ گەڕان:

en: Please enter the user name of your account
ckb: تکایە ناوی بەکارهێنەری هەژمارەکەت بنووسە

en: Real name
ckb: ناوی ڕاستەقینە

en: Name: {0}
ckb: ناو: {0}

en: Layer name
ckb: ناوی چین

en: Foot
ckb: پیادە

[ctx: Relation type]
en: street
ckb: شەقام

[ctx: Place type]
en: city
ckb: شار

en: Lanes
ckb: کەل

en: Lane Markings
ckb: درۆڤی کەل

[ctx: electrified]
en: rail
ckb: ئاسنڕێ

en: Horse
ckb: هەسپ

en: coffee_shop
ckb: قاوەخانە

[ctx: sport]
en: american_football
ckb: تۆپانێی ئەمریکایی

[ctx: sport]
en: australian_football
ckb: تۆپانێی ئوسترالیایی

[ctx: sport]
en: canadian_football
ckb: تۆپانێی کەنەدایی

[ctx: sport]
en: horse_racing
ckb: پێشبڕکێی هەسپسواری

[ctx: parking]
en: lane
ckb: کەل

[ctx: parking]
en: street_side
ckb: ڕۆخی شەقام

en: Electricity
ckb: کارەبا

en: street_lighting
ckb: چرای سەرشەقام

en: Streets
ckb: شەقام

en: Street has no name
ckb: شەقامەکە بێ ناوە

[ctx: Highway]
en: path
ckb: پیادەڕێ

en: Living Street
ckb: کۆڵانی تەنگەبەر

[ctx: highway]
en: living_street
ckb: کۆڵانی تەنگەبەر

[ctx: Highway]
en: Path
ckb: پیادەڕێ

[ctx: hazard]
en: horse_riders
ckb: هەسپسوار

[ctx: highway]
en: path
ckb: پیادەڕێ

[ctx: cycleway]
en: lane
ckb: کەل

[ctx: cycleway]
en: shared_lane
ckb: کەلی هاوبەش

en: Lane type (both)
ckb: جۆری کەل (هەردووکیان)

en: Lane type (left)
ckb: جۆری کەل (چەپ)

en: Lane type (right)
ckb: جۆری کەل (ڕاست)

[ctx: highway]
en: footway
ckb: پیادەڕێ

en: A footway alongside a street
ckb: پیادەڕێ بە تەنیشت شەقامەوە

en: Railway
ckb: ئاسنڕێ

en: Railway construction
ckb: درووستکردنی ئاسنڕێ

en: Railway type
ckb: جۆری ئاسنڕێ

en: Building
ckb: باڵەخانە

en: Horse Riding Centre
ckb: ناوەندی هەسپسواری

en: Playground
ckb: هەوشەنگ

en: Building type
ckb: جۆری باڵەخانە

en: Public Building
ckb: باڵەخانەی گشتی

en: horse
ckb: هەسپ

[ctx: animal_breeding]
en: horse
ckb: هەسپ

en: Located inside a building?
ckb: دەکەویتە ناو باڵەخانە

en: Street name
ckb: ناوی شەقام

en: City name
ckb: ناوی شار

en: street (up to 20m)
ckb: شەقام (تاوەکو ٢٠م)

[ctx: riding]
en: Horse Riding Centre
ckb: ناوەندی هەسپسواری

en: Horse Racing
ckb: پێشبڕکێی هەسپسواری

en: playground
ckb: هەوشەنگ

en: Australian Football
ckb: تۆپانێی ئوسترالیایی

en: American Football
ckb: تۆپانێی ئەمریکایی

en: Canadian Football
ckb: تۆپانێی کەنەدایی

en: Football
ckb: تۆپانێ

en: Residential Building
ckb: باڵەخانەی نیشتەجێبوون

en: Building part
ckb: بەشێکی باڵەخانە

[ctx: entrance]
en: shop
ckb: فرۆشگا

en: Street Lamp
ckb: چرای سەرشەقام

[ctx: highway]
en: street_lamp
ckb: چرای سەرشەقام

en: shop
ckb: فرۆشگا

en: City gate
ckb: دەروازەی شار

en: Shops
ckb: فرۆشگا

en: City
ckb: شار

en: Address
ckb: ناونيشان

en: Email Address
ckb: پۆستی ئەلکترۆنی

en: Railway Route
ckb: هێڵی ئاسنڕێ

en: {0} is not a building type.
ckb: {0} جۆرێک نییە لە باڵەخانە.

en: Building inside building
ckb: باڵەخانە لەناو باڵەخانە

en: Too large building
ckb: باڵەخانەیەکی زۆر گەورەیە

en: abbreviated street name
ckb: ناوی کورتکراوەی شەقام

en: City of Melbourne May 2018
ckb: شاری مالبۆرن جۆزەردانی ٢٠١٨

en: City of Melbourne Feb 2019
ckb: شاری مالبۆرن ڕەشەمێی ٢٠١٨

en: OpenStreetMap (Belgian Style)
ckb: نەخشەی شەقامی کراوە (شێوازی بەلجیکایی)

en: OpenStreetMap (Belgian Style - French)
ckb: نەخشەی شەقامی کراوە (شێوازی فەڕەنسایی بەلجیکا)

en: OpenStreetMap (Belgian Style - Dutch)
ckb: نەخشەی شەقامی کراوە (شێوازی ئەڵمانیایی بەلجیکا)

en: Dourados Street Names
ckb: ناوی شەقامەکانی دورادۆس

en: Fortaleza Street Names
ckb: ناوی شەقامەکانی فۆرتالێزا

en: City of Cape Town 2013 Aerial
ckb: شاری کەیپ تاون ٢٠١٣ لە ئاسمانەوە

en: City of Cape Town 2015 Aerial
ckb: شاری کەیپ تاون ٢٠١٥ لە ئاسمانەوە

en: City of Cape Town 2017 Aerial
ckb: شاری کەیپ تاون ٢٠١٧ لە ئاسمانەوە

en: City of Cape Town 2018 Aerial
ckb: شاری کەیپ تاون ٢٠١٨ لە ئاسمانەوە

en: City of Cape Town 2019 Aerial
ckb: شاری کەیپ تاون ٢٠١٩ لە ئاسمانەوە

en: City of Cape Town 2020 Aerial
ckb: شاری کەیپ تاون ٢٠٢٠ لە ئاسمانەوە

en: City of Cape Town 2021 Aerial
ckb: شاری کەیپ تاون ٢٠٢١ لە ئاسمانەوە

en: City of Cape Town 2022 Aerial
ckb: شاری کەیپ تاون ٢٠٢٢ لە ئاسمانەوە

en: City of Cape Town 2023 Aerial
ckb: شاری کەیپ تاون ٢٠٢٣ لە ئاسمانەوە

en: Gothenburg City map
ckb: نەخشەی شاری گۆنبێرگ

en: Kanton Bern, Buildings
ckb: باڵەخانەکانی هەرێمی بێرن

en: TX City of Amarillo Imagery 2015
ckb: وێنەی سەتەلایتی شاری ئەماریلۆی تێکساس ٢٠١٥

en: TX City of El Paso Imagery 2015
ckb: وێنەی سەتەلایتی شاری ئێلپاسۆی تێکساس ٢٠١٥

en: TX City of Lubbock Imagery 2015
ckb: وێنەی سەتەلایتی شاری لوبۆکی تێکساس ٢٠١٥

en: TX City of Georgetown Imagery 2015
ckb: وێنەی سەتەلایتی شاری جۆرجتاونی تێکساس ٢٠١٥

en: OpenStreetMap (French Style)
ckb: نەخشەی شەقامی کراوە (شێوازی فەڕەنسایی)

en: OpenStreetMap (German Style)
ckb: نەخشەی شەقامی کراوە (شێوازی ئەڵمانیایی)

en: Tools for drawing buildings.
ckb: ئامرازەکانی کێشانی باڵەخانە

en: Simple tool to tag house numbers and addresses.
ckb: ئامرازێکی سادە بۆ دانانی ژمارەی خانوو و ناونیشان.

en: Fix addresses
ckb: چاک کردنەوەی ناوینیشان

en: Fix street addresses
ckb: چاک کردنەوەی ناونیشانی شەقام

en: Address has no street
ckb: بێ ناونیشانی شەقام

en: Address has no city
ckb: بێ ناونیشانی شار

en: Address has no country
ckb: بێ ناونیشانی وڵات

en: Selected Street
ckb: شەقامی دیاریکراو

en: Set street name
ckb: ناوی شەقام بنووسە

en: Saudi National Address
ckb: ناونیشانی نیشتیمانیی سعودیە

en: Select building
ckb: دیاری کردنی باڵەخانە

en: City:
ckb: شار

en: Full Address:
ckb: ناونیشانی تەواو:

en: Street:
ckb: شەقام:

en: Building:
ckb: باڵەخانە:

en: update building info
ckb: نوێ کردنەوەی زانیارییەکانی باڵەخانە

en: Add address | Add addresses
ckb[0]: زیادکردنی ناونیشان
ckb[1]: زیادکردنی ناونیشان

en: Use austria address helper
ckb: بەکارهێنانی یارمەتیدەری ناونیشانی نەمسا

en: Automatically try to find the correct address via Austria Address Helper plugin
ckb: خۆکارانە ناونیشانی درووست بدۆزەوە بە بەکارهێنانی پێوەکراوەی یارمەتیدەری ناونیشانی نەمسا

en: Please choose the address type
ckb: تکایە جۆری ناونیشان هەڵبژێرە

en: Austria Address Helper
ckb: یارمەتیدەری ناونیشانی نەمسا

en: Select at least one building.
ckb: بە لایەنی کەمەوە باڵەخانەیەک دیاری بکە.

en: Select two buildings.
ckb: دوو باڵەخانە دیاری بکە.

en: Select maximum two buildings.
ckb: بە لایەنی زۆرە دوو باڵەخانەیە دیاری بکە.

en: Street Name:
ckb: ناوی شەقام:

en: Create building
ckb: درووست کردنی باڵەخانە

en: Add address for building
ckb: زیاد کردنی ناونیشان بۆ باڵەخانە

en: Set building shape to circle
ckb: شێوەی باڵەخانە بکە بازنەیی

en: Set buildings shape to circle
ckb: شێوە باڵەخانە بکە بازنەیی

en: Set building shape to rectangle
ckb: شێوە باڵەخانە بکە چوارگۆشەیی

en: Set buildings shape to rectangle
ckb: شێوە باڵەخانە بکە چوارگۆشەیی

en: Set buildings size
ckb: قەبارەی باڵەخانەی دیار بکە

en: Set buildings size and shape
ckb: شێوە و قەبارەی باڵەخانە دیار بکە

en: Draw buildings
ckb: کێشانی باڵەخانە

en: Set width of the building
ckb: پانی باڵەخانە دیار کە

en: Enter addresses
ckb: ناونیشانەکان بنووسە

en: address
ckb: ناونیشان

en: Create buildings
ckb: درووست کردنی باڵەخانە

en: Path Length
ckb: درێژیی پیادەڕێ

en: Street name:
ckb: ناوی شەقام:

en: Number of lanes
ckb: ژمارەی کەلەکان

en: Delete lane.
ckb: سڕینەوەی کەل

en: From:
ckb: لە:

en: To:
ckb: بۆ:

en: Do you want to save anyway?
ckb: هەر چۆنێک بێت دەتەوێت پاشەکەوتی بکەیت؟

en: Cancel and return to editor
ckb: هەڵوەشاندنەوە و گەڕانەوە بۆ دەستکاریکەر

en: No Left Turn
ckb: بادانەوە بە لای چەپ قەدەغەیە

en: No U-Turn
ckb: بادانەوە قەدەغەیە

en: No Straight On
ckb: ڕاست ڕۆیشتن قەدەغەیە

en: Only Right Turn
ckb: تەنیا بادانەوە بە لای ڕاست

en: Only Left Turn
ckb: تەنیا بادانەوە بە لای چەپ

en: Only Straight On
ckb: تەنیا ڕاست ڕۆیشتن

en: please select a turn restriction type
ckb: تکایە جۆری پێشگیری بادانەوە دیاری بکە

en: Public Service Vehicles
ckb: ئۆتۆمبێلی ڕاژەگوزاری گشتیی

en: Public service vehicles like buses, tramways, etc.
ckb: نموونەی ئۆتۆمبێلی گشتیی پاس و ترام و هتد.

en: Bicycles
ckb: پایسکیل

[ctx: turnrestriction]
en: To:
ckb: بۆ:

en: Turn Restrictions
ckb: پێشگیرییەکانی بادانەوە

en: Create a new turn restriction
ckb: درووست کردنی پێشگیرییەکی نوێی بادانەوە

en: Select Highway
ckb: شاڕێیەک دیاری بکە

en: Undo selection
ckb: پووجکردنەوەی دیاریکراوەکان

en: Village/City
ckb: گوند/شار

en: Parking
ckb: گەراج

en: Fuel Station
ckb: بەنزینخانە

en: Shopping
ckb: بازاڕکردن

en: WC
ckb: ئاودەست

en: Test
ckb: تاقیکردنەوە
