josm - en to hu translation catalogue (11285 entries)

en: About
hu: Névjegy

en: Display the about screen.
hu: A névjegy ablak megjelenítése.

en: Help: {0}
hu: Súgó: {0}

en: Java OpenStreetMap Editor
hu: Java OpenStreetMap Szerkesztő

en: Version {0}
hu: {0} verzió

en: Last change at {0}
hu: Utolsó módosítás: {0}

en: Java Version {0}
hu: Java verzió: {0}

en: Homepage
hu: Honlap

en: Translations
hu: Fordítások

en: Follow us on
hu: Kövess minket itt:

en: Preferences are stored in {0}
hu: A beállítások itt vannak tárolva: {0}

en: Symbolic names for directories and the actual paths:
hu: Könyvtárak szimbolikus neve és az aktuális útvonalak:

en: Info
hu: Információ

en: Readme
hu: Olvass el

en: Revision
hu: Változat

en: Contribution
hu: Közreműködők

en: License
hu: Licenc

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Installation Details
hu: Telepítés részletei

en: Translators
hu: Fordítók

en: About JOSM...
hu: A JOSM névjegye…

en: Report bug
hu: Hibajelentés

en: unset
hu: beállítatlan

en: Open directory
hu: Könyvtár megnyitása

en: Failed to locate resource ''{0}''.
hu: Erőforrás nem található: ''{0}''.

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
hu: Nem sikerült betölteni ''{0}'' erőforrást, a hiba: {1}.

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
hu: Jelölj ki legalább egy már feltöltött pontot, vonalat vagy kapcsolatot.

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Please select the target layer.
hu: Jelöld ki a célréteget.

en: Select target layer
hu: Célréteg kijelölése

en: Cancel
hu: Mégse

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
hu: <html>Nincs olyan réteg, amivel a(z)<br>''{0}''<br>réteg egyesíthető lenne.</html>

en: No target layers
hu: Nincs célréteg

en: Select
hu: Kijelölés

en: Selects those elements on the map which are chosen on the list above.
hu: Azon elemek kijelölése a térképen, amik a listában ki vannak választva.

en: History
hu: Előzmények

en: Download and show the history of the selected objects
hu: A kijelölt objektum előzményeinek letöltése és megjelenítése

en: Select WMS layers
hu: WMS-rétegek kijelölése

en: Add layers
hu: Rétegek hozzáadása

en: Time filter for "{0}" such as "{1}"
hu: Időbeli szűrés „{0}” számára, például „{1}”

en: Invalid service URL.
hu: Érvénytelen szolgáltatáscím.

en: WMS Error
hu: WMS hiba

en: Could not retrieve WMS layer list.
hu: A WMS réteglista nem nyerhető ki.

en: Could not parse WMS layer list.
hu: A WMS réteglista nem értelmezhető.

en: Could not parse WMTS layer list.
hu: Nem lehet értelmezni a WMTS réteglistát.

en: WMTS Error
hu: WMTS hiba

en: Error
hu: Hiba

en: Select image format for WMS layer
hu: Képformátum kijelölése a WMS réteghez

en: Show only layers for current view
hu: Csak az aktuális nézet rétegeinek megjelenítése

en: Add Node...
hu: Pont hozzáadása…

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
hu: Pont hozzáadása szélesség/hosszúság vagy keleti/északi eltolás megadásával.

en: Tools: {0}
hu: Eszközök: {0}

en: Align Nodes in Circle
hu: Pontok elrendezése kör mentén

en: Move the selected nodes into a circle.
hu: A kijelölt pontok elhelyezése egy kör mentén.

en: Selection could not be used to align in circle.
hu: A kijelölés nem használható kör alakba rendezésre.

en: Nothing changed
hu: Nem változott semmi

en: Please select only one node as center.
hu: Csak egy pontot jelölj ki középpontnak.

en: Align each Way in Circle
hu: Az összes vonal elrendezés kör alakban

en: One or more nodes involved in this action may have additional referrers.
hu: A műveletben részt vevő egy vagy több pontra további elemek is hivatkozhatnak.

en: Not enough nodes to calculate center.
hu: Nincs elég pont a középpont kiszámításához.

en: Cannot determine center of circle for this geometry.
hu: Ennél az alakzatnál nem lehet meghatározni a kör középpontját.

en: Align Nodes in Line
hu: Pontok elrendezése egyenes mentén

en: Move the selected nodes in to a line.
hu: A kijelölt pontok elhelyezése egy egyenes mentén.

en: Please select at least three nodes.
hu: Jelölj ki legalább három pontot.

en: Can not align a polygon. Abort.
hu: A poligont nem lehet igazítani. Megszakítva.

en: Intersection of three or more ways can not be solved. Abort.
hu: Három, vagy több vonal metszése nem megállapítható. Megszakítva.

en: Two parallels ways found. Abort.
hu: Két párhuzamos vonal található. Megszakítva.

en: data
hu: az adatokra

en: layer
hu: a rétegre

en: selection
hu: a kijelölésre

en: conflict
hu: az ütközésre

en: download
hu: a letöltésre

en: problem
hu: a problémára

en: previous
hu: az előzőre

en: next
hu: a következőre

en: Nothing selected to zoom to.
hu: Nincs kijelölve semmi, amire rá lehetne közelíteni.

en: Information
hu: Információ

en: Zoom to {0}
hu: Közelítés {0}

en: Zoom the view to {0}.
hu: Nézet közelítése {0}.

en: View: {0}
hu: Nézet: {0}

en: No conflicts to zoom to
hu: Nincs ütközés, amire rá lehetne közelíteni

en: Changeset Manager
hu: Módosításcsomag-kezelő

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
hu: Módosításcsomag-kezelő ablak be- illetve kikapcsolása

en: Windows: {0}
hu: Ablakok: {0}

en: Close open changesets...
hu: Nyitott módosításcsomagok lezárása…

en: Close open changesets
hu: Nyitott módosításcsomagok lezárása

en: File: {0}
hu: Fájl: {0}

en: There are no open changesets
hu: Nincs nyitott módosításcsomag

en: No open changesets
hu: Nincs nyitott módosításcsomag

en: Downloading open changesets ...
hu: Nyitott módosításcsomagok letöltése…

en: Combine Way
hu: Vonalak egyesítése

en: Combine several ways into one.
hu: Több vonal összekapcsolása eggyé.

en: Change directions?
hu: Megváltoztatod az irányt?

en: Reverse and Combine
hu: Megfordítás és egyesítés

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
hu: A vonalak nem egyesíthetők a jelenlegi irányukban. Meg szeretnél fordítani néhányat?

en: Could not combine ways<br>(They could not be merged into a single string of nodes)
hu: Nem lehet a vonalakat egyesíteni<br>(Nem lehet őket egy pontsorozattá olvasztani)

en: Reverse Ways
hu: Vonalak megfordítása

en: Combine {0} way | Combine {0} ways
hu[0]: {0} vonal egyesítése
hu[1]: {0} vonal egyesítése

en: Please select at least two ways to combine.
hu: Jelölj ki legalább két vonalat az egyesítéshez.

en: You should use {0}->{1}({2}) first.
hu: Először le kell futtatnod a {0}->{1}({2}) parancsot.

en: Combine confirmation
hu: Egyesítés jóváhagyása

en: You are about to combine ways which can be members of relations not yet downloaded.<br>This can lead to damaging these parent relations (that you do not see).<br>{0}<br><br>Do you really want to combine without downloading?
hu: Olyan vonalak egyesítésére készülsz, amelyek még le nem töltött kapcsolatok tagjai lehetnek.<br>Ez a (jelenleg nem látható) szülőkapcsolatok sérüléséhez vezethet.<br>{0}<br><br>Tényleg letöltés nélkül szeretnéd őket egyesíteni?

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy selected objects to paste buffer.
hu: Kijelölt objektumok másolása a vágólapra.

en: Edit: {0}
hu: Szerkesztés: {0}

en: Please select something to copy.
hu: Jelölj ki valamit a másoláshoz.

en: Copy Coordinates
hu: Koordináták másolása

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
hu: A kijelölt pont koordinátáinak másolása a vágólapra.

en: Copy server URLs
hu: Szerver URL cím másolása

en: Copy server URLs of selected objects to clipboard.
hu: A kiválasztott objektum szerver URL címeinek másolása a vágólapra.

en: Create Circle
hu: Kör létrehozása

en: Create a circle from three selected nodes.
hu: Kör létrehozása három kijelölt pontból.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
hu: Jelölj ki pontosan két vagy három pontot, vagy egy pontosan két vagy három pontból álló vonalat.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
hu: A pontok nem egy kör mentén helyezkednek el. Megszakítás.

en: Cannot add a node outside of the world.
hu: Nem lehet pontot hozzáadni a világon kívül.

en: Update multipolygon
hu: Multipoligon frissítése

en: Create multipolygon
hu: Multipoligon létrehozása

en: No data loaded.
hu: Nincs betöltve adat.

en: You must select at least one way.
hu: Legalább egy vonalat ki kell jelölni.

en: Non-Way member removed from multipolygon | Non-Way members removed from multipolygon
hu[0]: Nem-vonal tag eltávolítva a multipoligonból
hu[1]: Nem-vonal tagok eltávolítva a multipoligonból

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete selected objects.
hu: Kijelölt objektumok törlése.

en: You are about to delete nodes which can have other referrers not yet downloaded.
hu: Olyan pontok törlésére készülsz, amelyekre más, letöltetlen elemek hivatkozhatnak.

en: You are about to delete ways which can have other referrers not yet downloaded.
hu: Olyan vonalak törlésére készülsz, amelyekre más, letöltetlen elemek hivatkozhatnak.

en: You are about to delete relations which can have other referrers not yet downloaded.
hu: Olyan kapcsolatok törlésére készülsz, amelyekre más, letöltetlen elemek hivatkozhatnak.

en: You are about to delete primitives which can have other referrers not yet downloaded.
hu: Olyan elemek törlésére készülsz, amelyekre más, letöltetlen elemek hivatkozhatnak.

en: Delete confirmation
hu: Törlés megerősítése

en: {0}<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to delete?
hu: {0}<br>Ez problémákhoz vezethet, mivel más, jelenleg nem látható objektumok használhatják őket.<br>Biztosan törölni szeretnéd?

en: You are about to delete incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to delete?
hu: Hiányos objektumokat próbálsz törölni.<br>Ez gondot okoz, mert nem látod a teljes objektumot.<br>Biztosan törlöd?

en: You are about to delete {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete? | You are about to delete {0} relations: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete?
hu[0]: {0} kapcsolat törlésére készülsz: {1}<br/>Ez a lépés ritkán szükséges és a szerverre való feltöltés után nem visszavonható.<br/>Biztosan törlöd?
hu[1]: {0} kapcsolat törlésére készülsz: {1}<br/>Ez a lépés ritkán szükséges és a szerverre való feltöltés után nem visszavonható.<br/>Biztosan törlöd?

en: Delete relation?
hu: Törlöd a kapcsolatot?

en: Delete Layer
hu: Réteg törlése

en: Delete the active layer. Does not delete the associated file.
hu: Törli az aktív réteget, de nem törli a hozzá tartozó fájlt.

en: Dialogs panel
hu: Párbeszédpanel

en: Toggle dialogs panel, maximize mapview
hu: Párbeszédpanelek megjelenítése, vagy térképnézet maximalizálása

en: Saving file {0}...
hu: {0} fájl mentése…

en: Successfully saved file {0}
hu: {0} fájl sikeresen elmentve

en: Distribute Nodes
hu: Pontok egyenletes elosztása

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
hu: A kijelölt pontok elhelyezése egyenlő távolságokra egy vonal mentén.

en: Ignoring {0} nodes with null coordinates
hu: {0} null-koordinátájú pont mellőzése

en: Please select :
    * One no self-crossing way with at most two of its nodes;
    * Three nodes.
hu: Jelölj ki :
    * egy önmagát nem metsző vonalat és legfeljebb két pontját;
    * legalább 3 pontot.

en: Download data
hu: Adatok letöltése

en: Download data...
hu: Adatok letöltése…

en: Download map data from a server of your choice
hu: Adatok letöltése az általad kiválasztott kiszolgálóról

en: <html>This action will require {0} individual<br>download request. Do you wish<br>to continue?</html> | <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
hu[0]: <html>Ez a művelet {0} egyedi letöltési kérést fog igényelni.<br>Szeretnéd folytatni?</html>
hu[1]: <html>Ez a művelet {0} egyedi letöltési kérést fog igényelni.<br>Szeretnéd folytatni?</html>

en:   adding {0} {1}
hu:   hozzáadás {0} {1}

en: Calculating Download Area
hu: Letöltési terület kiszámítása

en: Download along...
hu: Letöltés vonal mentén…

en: Download OSM data along the selected ways.
hu: OSM adatok letöltése a kijelölt vonalak mentén.

en: Download Along
hu: Letöltés valami mentén

en: Please select 1 or more ways to download along
hu: Kérlek válassz ki 1, vagy több vonalat, ami mentén le szeretnél tölteni

en: Download from OSM along selected ways
hu: OSM adatok letöltése a kijelölt vonalak mentén

en: Download notes in current view
hu: Aktuális nézethez tartozó jegyzetek letöltése

en: Download in current view
hu: Aktuális nézet letöltése

en: Download map data from the OSM server in current view
hu: A jelenlegi nézet térképadatainak letöltése az OSM kiszolgálóról

en: Download object...
hu: Objektumok letöltése…

en: Download OSM object by ID
hu: OSM objektum letöltése ID alapján

en: Download parent ways/relations...
hu: Szülővonalak/-kapcsolatok letöltése…

en: Download objects referring to one of the selected objects
hu: Az egyik kijelölt objektumra hivatkozó objektumok letöltése

en: Draw boundaries of downloaded data
hu: A letöltött adatok határvonalának kirajzolása

en: Enable/disable hatched background rendering of areas outside of the downloaded areas.
hu: A letöltött területen kívül eső területek hátterének csíkozott megjelenítését kapcsolja ki-be.

en: Duplicate
hu: Kettőzés

en: Duplicate selection.
hu: Kijelölés duplikálása.

en: Exit
hu: Kilépés

en: Exit the application.
hu: Kilépés az alkalmazásból.

en: Expert Mode
hu: Szakértő mód

en: Enable/disable expert mode
hu: Szakértő mód engedélyezése/letiltása

en: Follow line
hu: Vonal követése

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
hu: Folytatja egy vonal rajzolását, amelynek közös pontjai vannak egy másik vonallal.

en: Follow
hu: Követés

en: Fullscreen view
hu: Teljes képernyős nézet

en: Toggle fullscreen view
hu: Teljes képernyős nézet be- illetve kikapcsolása

en: Export to GPX...
hu: Exportálás GPX formátumba…

en: Export the data to GPX file.
hu: Adatok exportálása GPX fájlba.

en: Nothing to export. Get some data first.
hu: Nincs mit exportálni. Először szerezz adatokat.

en: Export GPX file
hu: GPX fájl exportálása

en: Help
hu: Súgó

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
hu: Előzményinformációk megjelenítése OSM pontokról, vonalakról vagy kapcsolatokról.

en: Show history
hu: Előzmények megjelenítése

en: History (web)
hu: Előzmények (web)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
hu: Előzmények megjelenítése OSM vonalakról, pontokról és kapcsolatokról a böngészőben.

en: New offset
hu: Új eltolás

en: Adjust the position of this imagery layer
hu: A légifelvétel-réteg pozíciójának igazítása

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
hu: Ilyen néven már van eltolási könyvelző. Felülírod?

en: Adjust imagery offset
hu: Légifelvétel-eltolás beállítása

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
hu: A nyíl billentyűkkel vagy az egér segítségével arrébb húzható a légifelvétel-réteg.
    A keleti és északi eltolás a {0} koordináta rendszerben is megadható.
    Az eltolás könyvjelzőbe is menthető, ha megadsz egy nevet a lenti mezőben

en: Offset:
hu: Eltolás:

en: Bookmark name:
hu: Könyvjelző neve:

en: Advanced info
hu: Bővebb információ

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
hu: Bővebb objektum-információ OSM vonalakról, pontokról és kapcsolatokról.

en: Advanced info (web)
hu: Több információ (web)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
hu: Objektum-információ megjelenítése OSM vonalakról, pontokról és kapcsolatokról a böngészőben.

en: Invert Selection
hu: Kijelölés megfordítása

en: Selection: {0}
hu: Kijelölés: {0}

en: Join overlapping Areas
hu: Átfedő területek összevonása

en: Joins areas that overlap each other
hu: Egyesíti az egymást átfedő területeket

en: Please select at least one closed way that should be joined.
hu: Jelölj ki legalább egy zárt vonalat, amelyet össze szeretnél vonni.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
hu: Az egyik kijelölt vonal nem zárt, ezért nem vonható össze.

en: Join area confirmation
hu: Területek összevonásának megerősítése

en: The selected way has nodes which can have other referrers not yet downloaded. | The selected ways have nodes which can have other referrers not yet downloaded.
hu[0]: A kijelölt vonalnak olyan pontjai vannak, amelyekhez még le nem töltött hivatkozók tartozhatnak.
hu[1]: A kijelölt vonalaknak olyan pontjai vannak, amelyekhez még le nem töltött hivatkozók tartozhatnak.

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
hu: Ez egyes pontok nem szándékos törléséhez vezethet.

en: Are you really sure to continue?
hu: Biztosan folytatni szeretnéd?

en: Please abort if you are not sure
hu: Szakítsd meg a műveletet, ha nem vagy benne biztos

en: The selected area is incomplete. Continue?
hu: A kijelölt terület hiányos. Folytatod?

en: No intersection found. Nothing was changed.
hu: Nem található metszés. Nem történt változtatás.

en: Move tags from ways to relations
hu: Címkék áthelyezése vonalról kapcsolatra

en: Removed duplicate nodes
hu: Dupla pontok törlése

en: Removed now unreferrenced nodes
hu: Jelenleg nem hivatkozott pontok eltávolítva

en: Added node on all intersections
hu: Pont hozzáadva minden metszéspontban

en: Keep older versions
hu: Régebbi verziók megtartása

en: Assemble new polygons
hu: Új felületek összeállítása

en: Delete relations
hu: Kapcsolatok törlése

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
hu: Vonal törlése amely nem része egy belső multipoligonnak

en: Some of the ways were part of relations that have been modified.<br>Please verify no errors have been introduced.
hu: Néhány vonal olyan kapcsolat tagja volt, amely most módosult.<br>Ellenőrizd, hogy ezzel nem keletkeztek hibák.

en: Fix tag conflicts
hu: Címkeütközések javítása

en: Split ways into fragments
hu: Vonalak darabolása

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
hu: Sajnos a program nem kezeli a több külső vonallal rendelkező multipoligon kapcsolatokat.

en: Cannot join inner and outer ways of a multipolygon
hu: Egy multipoligon belső és külső vonalai nem egyesíthetők

en: Sorry. Cannot handle way that is outer in multiple multipolygon relations.
hu: Sajnos a program nem tud olyan vonalat kezelni, amely több multipoligon kapcsolatban is külső (outer) szerepű.

en: Sorry. Cannot handle way that is both inner and outer in multipolygon relations.
hu: Sajnos a program nem tud olyan vonalat kezelni, amely multipoligon kapcsolatban egyszerre külső és belső szerepű.

en: Sorry. Cannot handle way that is inner in multiple multipolygon relations.
hu: Sajnos a program nem tud olyan vonalat kezelni, amely több multipoligon kapcsolatban is belső szerepű vonalakat.

en: Removed Element from Relations
hu: Elem törölve a kapcsolatból

en: Remove tags from inner ways
hu: Címkék eltávolítása a belső vonalakról

en: Joined overlapping areas
hu: Átfedő területek összevonva

en: Join Node to Way
hu: Pont vonalhoz kapcsolása

en: Include a node into the nearest way segments
hu: Beilleszt egy pontot a legközelebbi vonalszakaszba

en: Move Node onto Way
hu: Pont áthelyezése vonalra

en: Move the node onto the nearest way segments and include it
hu: A pontot a legközelebbi vonalszakaszra helyezi és annak a részévé teszi

en: Multiple target ways, no common point found. Nothing was changed.
hu: Több vonal is lehet cél, és nincs közös pontjuk. Nem változott semmi.

en: No Shortcut
hu: Nincs gyorsbillentyű

en: Operation was not performed, as per {0} preference
hu: A művelet nem került végrehajtásra, a(z) {0} beállításnak megfelelően

en: Jump to Position
hu: Ugrás a pozícióra

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
hu: Megnyit egy párbeszédablakot, amellyel egy megadott helyre lehet ugrani

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
hu: A pozícióra ugráshoz add meg a szélességi/hosszúsági fokokat.

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
hu: A www.openstreetmap.org oldalról is bemásolható egy URL

en: Enter a place name to search for
hu: Adj meg egy keresendő helynevet

en: Latitude
hu: Szélesség

en: Longitude
hu: Hosszúság

en: Zoom (in metres)
hu: Nagyítás (méterben)

en: Jump there
hu: Ugrás oda

en: Jumping to: {0}
hu: Ugrás ide: {0}

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
hu: Nem lehet feldolgozni a szélesség, hosszúság vagy a nagyítási értéket. Kérjük, ellenőrizze.

en: Unable to parse Lon/Lat
hu: Nem lehet feldolgozni a szélességi/hosszúsági értéket

en: Rectified Image...
hu: Helyesbített kép…

en: Download Rectified Images From Various Services
hu: Transzformált képek letöltése különböző forrásokból

en: Imagery: {0}
hu: Légi felvétel: {0}

en: Custom WMS Link
hu: Saját WMS link

en: Supported Rectifier Services:
hu: Elérhető transzformáló szolgáltatások:

en: Visit Homepage
hu: Honlap megnyitása

en: WMS URL or Image ID:
hu: WMS URL vagy kép ID:

en: Add Rectified Image
hu: Korrigált kép hozzáadása

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
hu: A beírt link vagy ID nem megfelelő a kijelölt szolgáltatáshoz. Próbáld meg újra.

en: No valid WMS URL or id
hu: Érvénytelen WMS URL vagy ID

en: Merge layer
hu: Réteg egyesítése

en: Merge the current layer into another layer
hu: A jelenlegi réteg egyesítése egy másik réteggel

en: Cut timewise overlapping parts of tracks
hu: A nyomvonalak időben átfedő részeinek levágása

en: Merging layers with different upload policies
hu: Különböző feltöltési szabályú rétegek egyesítése

en: You are about to merge data between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br />These layers have different upload policies and should not been merged as it.<br />Merging them will result to enforce the stricter policy (upload discouraged) to ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, one by one, by using ''<i>Merge selection</i>''.<br /><br />Are you sure you want to continue?
hu: ''{0}'' és ''{1}'' rétegek adatainak egyesítésére készülsz.<br /><br />Ezekre a rétegekre különböző feltöltési szabály vonatkozik, ezért így nem egyesíthetőek.<br/>Az egyesítés a szigorúbb szabály (feltöltés bizonytalan) erőltetését eredményezi ''{1}'' számára.<br /><br /><b>Ez nem a ajánlott módja az ilyen adatok egyesítésének.</b><br />Ehelyett ellenőrizd és egyesítsd az objektumokat egyesével, a ''<i>Kijelölés egyesítésével</i>''.<br /><br />Biztosan folytatod?

en: Ignore this hint and merge anyway
hu: Tipp mellőzése és egyesítés mindenképp

en: Merge Nodes
hu: Pontok egyesítése

en: Merge nodes into the oldest one.
hu: Pontok beolvasztása a legrégebbibe.

en: Please select at least two nodes to merge or one node that is close to another node.
hu: Jelölj legalább két egyesítendő pontot, vagy egy olyan pontot, amely közel van egy másikhoz.

en: Abort Merging
hu: Egyesítés megszakítása

en: Click to abort merging nodes
hu: Kattints a pontok egybeolvasztásának megszakításához

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way {0} which is still used by {1}
hu: A pontok nem egyesíthetők: ehhez törölni kellene a(z) {0} vonalat, amelyet viszont még használ a következő: {1}

en: Merge {0} node | Merge {0} nodes
hu[0]: {0} pont egyesítése
hu[1]: {0} pont egyesítése

en: Merge selection
hu: Kijelölés egyesítése

en: Merge the currently selected objects into another layer
hu: A jelenleg kijelölt objektumok egyesítése egy másik rétegre

en: Merging too many objects with different upload policies
hu: Túl sok objektum egyesítése eétérő feltöltési szabályokkal

en: You are about to merge more than 1 object between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, <b>one by one</b>.<br /><br />Are you sure you want to continue?
hu: Több, mint 1 objektum egyesítésére készülsz ''{0}'' és ''{1}'' rétegek között.<br /><br /><b>Az ilyen adatok egyesítésének nem ez az ajánlott módja.</b><br />Inkább ellenőrizd és egyesítsd az objektumokat <b>egyenként</b>.<br /><br />Biztosan folytatod?

en: Mirror
hu: Tükrözés

en: Mirror selected nodes and ways.
hu: A kijelölt pontok és vonalak tükrözése.

en: Please select at least one node or way.
hu: Jelölj ki legalább egy pontot vagy vonalat.

en: up
hu: fel

en: left
hu: balra

en: right
hu: jobbra

en: down
hu: le

en: Move objects {0}
hu: Objektumok mozgatása {0}

en: Move {0}
hu: Mozgatás {0}

en: Moves Objects {0}
hu: Objektumok mozgatása {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
hu: Az objektumokat nem lehet a világon kívülre mozgatni.

en: Move Node...
hu: Pont mozgatása…

en: Edit latitude and longitude of a node.
hu: Pont szélesség, vagy a hosszúság értékének szerkesztése.

en: New Layer
hu: Új réteg

en: Create a new map layer.
hu: Új térképréteg létrehozása.

en: Open {0}
hu: {0} megnyitása

en: You are about to launch {0} browser window.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish. | You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
hu[0]: {0} böngészőablak elindítására készülsz.<br>Ez egyrészt telerakhatja a képernyőt böngészőablakokkal<br>másrészt eltarthat egy ideig, amíg befejeződik.
hu[1]: {0} böngészőablak elindítására készülsz.<br>Ez egyrészt telerakhatja a képernyőt böngészőablakokkal<br>másrészt eltarthat egy ideig, amíg befejeződik.

en: Continue
hu: Folytatás

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
hu[0]: Kattints a folytatáshoz, és {0} böngésző megnyitásához
hu[1]: Kattints a folytatáshoz, és {0} böngésző megnyitásához

en: Click to abort launching external browsers
hu: Böngészőablakok megnyitásának megszakítása

en: URL Files
hu: URL fájlok

en: Open...
hu: Megnyitás…

en: Open a file.
hu: Fájl megnyitása.

en: Unable to locate file  ''{0}''.
hu: A(z) ''{0}'' fájl nem található.

en: Opening files
hu: Fájlok megnyitása

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
hu[0]: {0} fájlt nem tud megnyitni a fájlimportáló ''{1}''.
hu[1]: {0} fájlt nem tud megnyitni a fájlimportáló ''{1}''.

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
hu[0]: {0} fájlt nem lehet megnyitni, mert a fájl nem elérhető, vagy nincs alkalmas fájlimportáló.
hu[1]: {0} fájlt nem lehet megnyitni, mert a fájl nem elérhető, vagy nincs alkalmas fájlimportáló.

en: no importer
hu: nincs importáló

en: does not exist
hu: nem létezik

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
hu: <html>Könyvtár nem nyitható meg ''{0}''.<br>Jelölj ki egy fájlt.</html>

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
hu[0]: {0} fájl megnyitása…
hu[1]: {0} fájlok megnyitása…

en: Opening file ''{0}'' ...
hu: ''{0}'' fájl megnyitása…

en: Which tasks to perform?
hu: Melyik feladatokat kívánod végrehajtani?

en: Ok
hu: OK

en: Open Location...
hu: Hely megnyitása…

en: Open an URL.
hu: URL megnyitása.

en: Enter URL to download:
hu: Add meg a letöltendő URL-t:

en: Enter an URL from where data should be downloaded
hu: Adj meg egy URL-t, ahonnan az adatok letöltendők

en: Download as new layer
hu: Letöltés új rétegre

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
hu: Jelöld be, ha az adatokat egy új rétegre szeretnéd letölteni

en: Zoom to downloaded data
hu: Nagyítás a letöltött adatokra

en: Select to zoom to entire newly downloaded data.
hu: Válaszd ki, ha szeretnél ránagyítani az összes újonnan letöltött adatra.

en: Download Location
hu: Letöltési hely

en: Download URL
hu: URL letöltése

en: Start downloading data
hu: Adatok letöltésének indítása

en: Close dialog and cancel downloading
hu: Párbeszédablak bezárása és a letöltés megszakítása

en: Cannot open URL ''{0}''<br>The following download tasks accept the URL patterns shown:<br>{1}
hu: URL megnyitása sikertelen: {0}<br>A következő letöltési feladatok az itt látható URL mintát fogadják el:<br>{1}

en: <h3>When one or more ways are selected, the shape is adjusted such, that all angles are 90 or 180 degrees.</h3>You can add two nodes to the selection. Then, the direction is fixed by these two reference nodes. (Afterwards, you can undo the movement for certain nodes:<br>Select them and press the shortcut for Orthogonalize / Undo. The default is Shift-Q.)
hu: <h3>Ha egy vagy több vonal ki van jelölve, azokat úgy rendezi el a program, hogy minden szög 90 vagy 180 fokot zárjon be.</h3>Két pontot hozzáadhatsz a kijelöléshez. Ekkor ez a két referenciapont szabja meg az irányt. (A művelet után visszavonható az egyes pontok mozgatása:<br>Jelöld ki a pontokat, majd nyomd meg a Derékszögesítés / Visszavonás billentyűparancsot; alapértelmezésben Shift-Q.)

en: Orthogonalize Shape
hu: Alakzat derékszögesítése

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
hu: Pontok mozgatása úgy, hogy minden szög 90 vagy 180 fokos legyen

en: Orthogonalize Shape / Undo
hu: Alakzat derékszögesítése / Visszavonás

en: Undo orthogonalization for certain nodes
hu: Derékszögesítés visszavonása meghatározott pontokra

en: Orthogonalize / Undo
hu: Derékszögesítés / Visszavonás

en: Orthogonalize Shape / Undo<br>Please select nodes that were moved by the previous Orthogonalize Shape action!
hu: Alakzat derékszögesítése / Visszavonás<br>Jelöld ki azokat a pontokat, amelyeket az előző Alakzat derékszögesítése művelet elmozdított!

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
hu: <html>Az EPSG:4326 vetületet használod, ami nemkívánatos<br>eredményekhez vezethet, ha négyszögesítéseket használsz.<br>Változtasd meg a vetületet, hogy megszűnjön ez a figyelmeztetés.<br>Folytatod?</html>

en: Usage
hu: Használat

en: Selection must consist only of ways and nodes.
hu: Csak pontokat és vonalakat lehet kijelölni.

en: Orthogonalize
hu: Derékszögesítés

en: <html>Please make sure all selected ways head in a similar direction<br>or orthogonalize them one by one.</html>
hu: <html>Minden kijelölt vonalnak hasonló irányba kell mutatnia,<br>vagy egyesével kell őket derékszögesíteni.</html>

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
hu: Olyan vonalakat jelölj ki, amelyek nagyjából 90 vagy 180 fokos szöget zárnak be.

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste contents of clipboard.
hu: Vágólap tartalmának beillesztése.

en: Paste at source position
hu: Beillesztés eredeti pozícióba

en: Paste contents of clipboard at the position they were copied from.
hu: Vágólap tartalmának beillesztése arra a helyre, ahonnan ki lett másolva.

en: Paste Tags
hu: Címkék beillesztése

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
hu: A vágólapon található tartalmak címkéinek alkalmazása az összes kijelölt elemre.

en: Preferences...
hu: Beállítások…

en: Open a preferences dialog for global settings.
hu: A globális beállítások párbeszédablakának megnyitása.

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Purge...
hu: Elfelejtés…

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
hu: Objektumok eltávolítása a rajzról úgy, hogy feltöltéskor a kiszolgálóról nem fognak törlődni.

en: Purge
hu: Elfelejtés

en: Confirm Purging
hu: Elfelejtés jóváhagyása

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
hu: Ezzel a művelettel a JOSM elfelejti a kijelölt objektumokat.<br>Törlődnek a rétegről, de <i>nem</i> törlődnek<br>a kiszolgálóról feltöltéskor.

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
hu: A kijelölt objektumokon kívül<br>a következő kapcsolódó objektumok is törlődnek:

en: Add to selection
hu: Hozzáadás a kijelöléshez

en: Some of the objects are modified.<br> Proceed, if these changes should be discarded.</html>
hu: Néhány objektum módosítva lett.<br> Folytasd, ha ezeket a változtatásokat el kell dobni.</html>

en: Clear Undo/Redo buffer
hu: A visszavonás/újra puffer törlése

en: Redo
hu: Újra

en: Redo the last undone action.
hu: A legutóbb visszavont művelet újbóli végrehajtása.

en: Redo ...
hu: Újra…

en: Redo {0}
hu: Újra {0}

en: Rename layer
hu: Réteg átnevezése

en: Also rename the file
hu: Fájl átnevezése szintén

en: Could not rename file ''{0}''
hu: Nem lehet átnevezni a következő fájlt: ''{0}''

en: Reorder imagery layers
hu: Légifelvétel-rétegek átrendezése

en: Reorders non-overlay imagery layers.
hu: Újrarendezi a nem rátét légifelvétel-rétegeket.

en: Report a ticket to JOSM bugtracker
hu: Hibajegy felvétele a JOSM hibakövetőjébe

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Restart the application.
hu: Alkalmazás újraindítása.

en: Click to restart later.
hu: Újraindítás később.

en: Restore selected tags
hu: Kijelölt címkék visszaállítása

en: Reverse way
hu: Vonal megfordítása

en: Reverse the direction of all selected ways.
hu: Az összes kijelölt vonal irányának megfordítása.

en: Please select at least one way.
hu: Jelölj ki legalább egy vonalat.

en: Save
hu: Mentés

en: Save the current data.
hu: Jelenlegi adatok mentése.

en: The file "{0}" will be modified.<br>Would you like to overwrite the existing file?
hu: „{0}” fájl módosulni fog.<br>Szeretnéd felülírni a meglévő fájlt?

en: Always overwrite GPX files without asking
hu: GPX fájlok állandó, kérdezés nélküli felülírása

en: Save As...
hu: Mentés másként…

en: No Exporter found! Nothing saved.
hu: Nem található exportáló! Nem került semmi mentésre.

en: File exists. Overwrite?
hu: A fájl már létezik. Felülírod?

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
hu: <html>Egy hiba történt mentés közben.<br>A hiba:<br>{0}</html>

en: Save the current data to a new file.
hu: A jelenlegi adatok mentése új fájlba.

en: Search Notes...
hu: Jegyzetek keresése…

en: Download notes from the note search API
hu: Jegyzetek letöltése a jegyzet kereső API-ról

en: Search the OSM API for notes containing words:
hu: Jegyzetek keresése OSM API-n, amik tartalmazzák ezeket a szavakat:

en: Search for notes
hu: Jegyzetek keresése

en: You must enter a search term
hu: Meg kell adnod keresési kifejezést

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
hu: Az adatréteg minden nem törölt objektumának kijelölése. Ez kijelöli a hiányos objektumokat is.

en: Non-branching way sequences
hu: Nem elágazó vonalsorozatok

en: Select non-branching sequences of ways
hu: A vonalak nem elágazó sorozatainak kijelölése

en: Select shared child objects
hu: Közös gyermekobjektumok kiválasztása

en: Select child objects (way nodes and relation members) that are shared by all objects in the current selection
hu: Az aktuális kijelölés összes objektumának közös gyermekobjektumainak (vonalak pontjai és kapcsolattagok) kijelölése

en: Shared Child Objects
hu: Közös gyermekobjektumok

en: Load Session
hu: Munkamenet betöltése

en: Load a session from file.
hu: Munkamenet betöltése fájlból.

en: Open session
hu: Munkamenet megnyitása

en: Loading session ''{0}''
hu: A következő munkamenet betöltése: ''{0}''

en: Unable to add layer ''{0}'': {1}
hu: ''{0}'' réteget nem sikerül hozzáadni: {1}

en: Data Error
hu: Adat hiba

en: IO Error
hu: IO-hiba

en: <html>Could not load session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
hu: <html>''{0}'' munkamenet fájl betöltése sikertelen.<br>Hiba:<br>{1}</html>

en: Save the current session.
hu: A jelenlegi munkamenet mentése.

en: Save Session
hu: Munkamenet mentése

en: Session file (archive) (*.joz)
hu: Munkamenet fájl (archívum) (*.joz)

en: Session file (*.jos)
hu: Munkamenet fájl (*.jos)

en: Save Session...
hu: Munkamenet mentése…

en: The following layer has been removed since the session was last saved: | The following layers have been removed since the session was last saved:
hu[0]: A munkamenet legutóbbi mentése óta a következő réteget eltávolították:
hu[1]: A munkamenet legutóbbi mentése óta a következő rétegeket eltávolították:

en: You are about to overwrite the session file "{0}". Would you like to proceed?
hu: A „{0}” munkamenetfájl felülírására készülsz. Folytatod?

en: Layers removed
hu: Rétegek eltávolítva

en: Not all local files referenced by the session file could be saved.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
hu: Nem minden, a munkamenetfájl által hivatkozott helyi fájl menthető.<br>Győződj meg arról, hogy a JOSM bezárása előtt elmentetted őket.

en: Not all local files referenced by the session file are saved yet.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
hu: Nem minden, a munkamenetfájl által hivatkozott helyi fájl lett elmentve.<br>Győződj meg arról, hogy a JOSM bezárása előtt elmentetted őket.

en: Could not delete file: {0}<br>{1}
hu: Nem sikerült törölni a fájlt: {0}<br>{1}

en: <html>Could not save session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
hu: <html>''{0}'' munkamenet fájl mentése sikertelen.<br>Hiba:<br>{1}</html>

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Layers
hu: Rétegek

en: Save all local files to disk
hu: Az összes helyi fájl lemezre mentése

en: Save plugin information to disk
hu: Bővítmények adatainak mentése a lemezre

en: Plugins may have additional information that can be saved
hu: A bővítmények további menthető információkat tartalmazhatnak

en: No exporter for this layer
hu: A régteghez nincs exportáló

en: Save the current session file "{0}".
hu: Jelenlegi „{0}” munkamenetfájl mentése.

en: Save Session As...
hu: Munkamenet mentése mint…

en: Save the current session to a new file.
hu: Aktuális munkamenet mentése új fájlba.

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
hu: Hasznos információkat tartalmazó állapotjelentés megjelenítése, amely hibajelentésekhez csatolható

en: Show Status Report
hu: Állapotjelentés megtekintése

en: Status Report
hu: Állapotjelentés

en: Copy to clipboard and close
hu: Másolás a vágólapra és bezárás

en: Close
hu: Bezárás

en: Simplify Way
hu: Vonal egyszerűsítése

en: Delete unnecessary nodes from a way.
hu: A szükségtelen pontok törlése egy vonalból.

en: Please select at least one way to simplify.
hu: Az egyszerűsítéshez legalább egy vonalat ki kell jelölni.

en: Yes
hu: Igen

en: Simplify all selected ways
hu: Minden kijelölt vonal egyszerűsítése

en: Cancel operation
hu: Művelet megszakítása

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
hu: A kijelölésben {0} vonal szerepel. Biztos, hogy mindet egyszerűsíted?

en: Simplify ways?
hu: Vonalak egyszerűsítése?

en: This reduces unnecessary nodes along the way and is especially recommended if GPS tracks were recorded by time (e.g. one point per second) or when the accuracy was low (reduces "zigzag" tracks).
hu: Csökkenti a vonal pontjainak számát, ami különösen javasolt időalapúan rögzített GPS nyomvonalak esetében (pl. másodpercenként 1 pont) vagy ha a pontosság alacsony volt (eltávolítja a cikcakkokat).

en: Maximum error (meters):
hu: Maximális hiba (méterben):

en: Do not ask again
hu: Ne kérdezzen rá többször

en: Simplify way
hu: Vonal egyszerűsítése

en: Simplify
hu: Egyszerűsítés

en: Proceed without simplifying
hu: Folytatás egyszerűsítés nélkül

en: You are about to simplify {0} way with a total length of {1}. | You are about to simplify {0} ways with a total length of {1}.
hu[0]: {0} vonal egyszerűsítésére készülsz, amelynek teljes hossza {1}.
hu[1]: {0} vonal egyszerűsítésére készülsz, amelyek teljes hossza {1}.

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
hu[0]: {0} vonal egyszerűsítése
hu[1]: {0} vonal egyszerűsítése

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
hu[0]: Vonal egyszerűsítése ({0} pont törlése)
hu[1]: Vonal egyszerűsítése ({0} pont törlése)

en: (about {0} node to remove) | (about {0} nodes to remove)
hu[0]: (körülbelül {0} eltávolítandó pont)
hu[1]: (körülbelül {0} eltávolítandó pont)

en: Split Way
hu: Vonal kettévágása

en: Split a way at the selected node.
hu: Vonal kettévágása a kijelölt pontnál.

en: Cannot split since another split operation is already in progress
hu: Nem lehet elvágni, mivel egy másik vágási művelet is folyamatban van

en: The current selection cannot be used for splitting - no node is selected.
hu: A jelenleg kijelölt elemek alapján nem lehet elvágni. Nincs pont kijelölve.

en: The selected nodes do not share the same way.
hu: A kijelölt pontok nem azonos vonalon vannak.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
hu[0]: A kijelölt pont egy vonalnak sem belső eleme.
hu[1]: A kijelölt pontok egy vonalnak sem belső elemei.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
hu[0]: A kijelölt pont több vonalnak is tagja. Válaszd ki a vonalat is.
hu[1]: A kijelölt pontok több vonalnak is tagjai. Válaszd ki a vonalat is.

en: Split way confirmation
hu: Vonal kettévágásának megerősítése

en: You are about to split a way that may have referrers that are not yet downloaded.
hu: Olyan vonalakat készülsz kettévágni, amelyre még le nem töltött elemek hivatkozhatnak.

en: This can lead to broken relations.
hu: Ez törött kapcsolatokhoz vezethet.

en: Do you really want to split?
hu: Biztosan ketté szeretnéd vágni?

en: Which way segment should reuse the history of {0}?
hu: Melyik vonalszakasz őrizze meg {0} vonal előzményeit?

en: Segment {0}: {1}
hu: Szakasz {0}: {1}

en: Search preset...
hu: Címkesablon keresése…

en: Show preset search dialog
hu: Címkesablon-kereső párbeszédablak megjelenítése

en: Presets: {0}
hu: Címkesablonok: {0}

en: Tiled Rendering
hu: Csempézett megjelenítés

en: Enable/disable rendering the map in tiles
hu: A térkép csempénként történő megjelenítésének engedélyezése/letiltása

en: Tiled View
hu: Csempézett nézet

en: Discourage upload
hu: Feltöltés nem javasolt

en: Upload is discouraged
hu: Feltöltés nem javasolt

en: Upload is encouraged
hu: A feltöltés javasolt

en: UnGlue Ways
hu: Vonalak szétválasztása

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
hu: A vonalak közös pontjainak megkettőzése.

en: This node is not glued to anything else.
hu: Ez a pont nem tagja több vonalnak.

en: None of these nodes are glued to anything else.
hu: Ezen pontok közül egyik sem tagja több vonalnak.

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
hu: Ennek a vonalnak egyetlen pontja sem osztozik más objektummal.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
hu: A jelenlegi kijelölést nem lehet szétválasztani.

en: Select either:
hu: Jelölj ki:

en: * One tagged node, or
hu: * egy címkézett pontot, vagy

en: * One node that is used by more than one way, or
hu: * egy olyan pontot, amely több vonalnak is tagja, vagy

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
hu: * egy olyan pontot, amely több vonalnak is tagja és e vonalak egyikét, vagy

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
hu: * egy vonalat, melynek legalább egy pontja több vonalnak is része, vagy

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
hu: * egy vonalat és annak egy vagy több, más vonal által is tartalmazott pontját.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
hu: Megjegyzés: Ha van kijelölt vonal, akkor ez kapja a szétválasztott pontok
    új másolatát, melyek a szétválasztás után kijelölődnek. Egyébként minden vonal
    új másolatokat kap a szóban forgó pontokról, és az összes új pont kijelölődik.

en: Unglued Node
hu: Szétválasztott pont

en: Dupe into {0} node | Dupe into {0} nodes
hu[0]: Duplikálás {0} pontra
hu[1]: Duplikálás {0} pontra

en: Dupe {0} node into {1} nodes | Dupe {0} nodes into {1} nodes
hu[0]: {0} pont kettőzése {1} pontba
hu[1]: {0} pont kettőzése {1} pontokba

en: Unglue confirmation
hu: Szétválasztás megerősítése

en: You are about to unglue nodes which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to unglue?
hu: Olyan pontokat készülsz szétválasztani, amelyekre más, még le nem töltött elemek is hivatkozhatnak.<br>Ez gondot okozhat, mivel más, jelenleg nem látható objektumok használhatják őket.<br>Biztosan szétválasztod?

en: You are about to unglue incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to unglue?
hu: Hiányos objektumokat próbálsz szétválasztani.<br>Ez gondot okoz, mert nem látod a teljes objektumot.<br>Biztosan szétválasztod?

en: Unglueing possibly affected {0} relation: {1} | Unglueing possibly affected {0} relations: {1}
hu[0]: A szétválasztás feltehetőleg {0} kapcsolatot érintett: {1}
hu[1]: A szétválasztás feltehetőleg {0} kapcsolatot érintett: {1}

en: Ensure that the relation has not been broken! | Ensure that the relations have not been broken!
hu[0]: Győződj meg róla, hogy a kapcsolat nem szakadt meg!
hu[1]: Győződj meg róla, hogy a kapcsolat nem szakadt meg!

en: Disconnect Node from Way
hu: Pont leválasztása vonalról

en: Disconnect nodes from a way they currently belong to
hu: Pont leválasztása arról a vonalról, amelyhez jelenleg tartozik

en: Select at least one node to be disconnected.
hu: Jelölj ki legalább egy leválasztandó pontot.

en: Selected node cannot be disconnected from anything. | Selected nodes cannot be disconnected from anything.
hu[0]: A kijelölt pont nem választható le sehonnan.
hu[1]: A kijelölt pontok nem választhatók le sehonnan.

en: The affected way would disappear after disconnecting the selected node. | The affected way would disappear after disconnecting the selected nodes.
hu[0]: Az érintett vonal eltűnne, ha leválasztanád a kijelölt pontot.
hu[1]: Az érintett vonal eltűnne, ha leválasztanád a kijelölt pontokat.

en: Some irrelevant nodes have been removed from the selection
hu: Néhány lényegtelen pont el lett távolítva a kijelölésből

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo the last action.
hu: Visszavonja a legutóbb végrehajtott műveletet.

en: Undo ...
hu: Visszavonás…

en: Undo {0}
hu: {0} visszavonása

en: Unselect All
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Unselect all objects.
hu: Minden objektum kijelölésének megszüntetése.

en: Update data
hu: Adatok frissítése

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
hu: Az aktív adatréteg objektumainak frissítése a kiszolgálóról.

en: Update modified
hu: Módosítások frissítése

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
hu: Frissíti a már módosított objektumokat a kiszolgálóról (újra letölti az adatokat)

en: No current dataset found
hu: Nem található jelenlegi adathalmaz

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
hu: Nem található egy {0} azonosítójú objektum az adathalmazban

en: Update selection
hu: Kijelölés frissítése

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
hu: A jelenleg kijelölt objektumok frissítése a kiszolgálóról (újra letölti az adatokat)

en: There are no selected objects to update.
hu: Nincsenek frissítésre kijelölt objektumok.

en: Selection empty
hu: A kijelölés üres

en: Upload data...
hu: Adatok feltöltése…

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
hu: Az aktív adatréteg összes változtatásának feltöltése az OSM kiszolgálóra

en: Upload data
hu: Adatok feltöltése

en: <html>The data to be uploaded participates in unresolved conflicts of layer ''{0}''.<br>You have to resolve them first.</html>
hu: <html>A feltöltendő adatok megoldatlan ütközéseket tartalmaznak a ''{0}'' rétegen.<br>Előbb ezt kell megoldanod.</html>

en: Upload discouraged
hu: Feltöltés nem javasolt

en: You are about to upload data from the layer ''{0}''.<br /><br />Sending data from this layer is <b>strongly discouraged</b>. If you continue,<br />it may require you subsequently have to revert your changes, or force other contributors to.<br /><br />Are you sure you want to continue?
hu: Adatokat próbálsz feltölteni ''{0}'' rétegről.<br /><br />Adatok feltöltés erről a rétegről <b>erősen ellenjavallt</b>. Ha folytatod,<br />később szükség lehet a változtatásaid visszaállítására.<br /><br />Biztosan folytatni szeretnéd?

en: Ignore this hint and upload anyway
hu: Tipp mellőzése és feltöltés mindenképp

en: No changes to upload.
hu: Nincsenek feltölthető változtatások.

en: One of the upload verification processes failed
hu: Az egyik feltöltési ellenőrző folyamat sikertelen volt

en: Nothing to upload. Get some data first.
hu: Nincs mit feltölteni. Először szerezz néhány adatot.

en: Upload note changes to server
hu: Jegyzet változtatások feltöltése a kiszolgálóra

en: Upload notes
hu: Jegyzetek feltöltése

en: Uploading notes to server
hu: Jegyzetek feltöltése a kiszolgálóra

en: Upload selection...
hu: Kijelölés feltöltése…

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
hu: A jelenlegi kijelölés összes változtatásának feltöltése az OSM kiszolgálóra.

en: Upload selection
hu: Kijelölés feltöltése

en: Checking parents for deleted objects
hu: Törölt objektumok szülőinek ellenőrzése

en: Reading parents of ''{0}''
hu: ''{0}'' szülőinek beolvasása

en: Checking for deleted parents in the local dataset
hu: Törölt szülők ellenőrzése a helyi adathalmazban

en: Validation
hu: Ellenőrzés

en: Performs the data validation
hu: Az adatellenőrzés végrehajtása

en: Viewport Following
hu: Rajzolás követése

en: Enable/disable automatic moving of the map view to last placed node
hu: A térkép nézete automatikusan elmozdul a legutóbb megrajzolt ponthoz

en: Viewport following is enabled, press {0} to disable it
hu: Nézetkövetés engedélyezve, letiltása: {0}

en: Viewport following is disabled
hu: Nézet követés letiltva

en: Wireframe View
hu: Vázrajz nézet

en: Enable/disable rendering the map as wireframe only
hu: A térkép egyszerű vonalakkal, vázrajzzal való megjelenítése

en: Zoom In
hu: Közelítés

en: Zoom In (Keypad)
hu: Közelítés (billentyűzet)

en: Zoom Out
hu: Távolítás

en: Zoom Out (Keypad)
hu: Távolítás (billentyűzet)

en: Zoom to
hu: Ráközelítés

en: Zoom to the object the first selected member refers to
hu: Közelítés arra az objektumra, amelyre az első kijelölt tag hivatozk

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
hu: Közelítés letiltva, mert a kapcsolat rétege nem aktív

en: Zooming disabled because there is no selected member
hu: Közelítés letiltva, mert nincs kijelölt tag

en: Zoom to the first selected node
hu: Nagyítás az első kijelölt pontra

en: Zooming disabled because layer of this way is not active
hu: Nagyítás letiltva, mert a vonal rétege nem aktív

en: Zooming disabled because there is no selected node
hu: Nagyítás letiltva, mert nincs kijelölt pont

[ctx: audio]
en: Back
hu: Vissza

[ctx: audio]
en: Jump back.
hu: Ugrás vissza.

en: Audio: {0}
hu: Hang: {0}

[ctx: audio]
en: Faster
hu: Gyorsabban

[ctx: audio]
en: Faster Forward
hu: Gyorsabban előre

[ctx: audio]
en: Forward
hu: Előre

[ctx: audio]
en: Jump forward
hu: Ugrás előre

[ctx: audio]
en: Next Marker
hu: Következő jelölő

[ctx: audio]
en: Play next marker.
hu: Következő jelölő lejátszása.

[ctx: audio]
en: Play/Pause
hu: Lejátszás/Szünet

en: Play/pause audio.
hu: Hang lejátszása/szüneteltetése.

[ctx: audio]
en: Previous Marker
hu: Előző jelölő

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
hu: Előző jelölő lejátszása.

[ctx: audio]
en: Slower
hu: Lassabban

[ctx: audio]
en: Slower Forward
hu: Lassabban előre

en: <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of its tag ''{1}'' is defined by its direction.<br/>Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html> | <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of these tags are defined by its direction:<br/>{1}Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html>
hu[0]: <html>Meg fogod fordítani ''{0}'' vonalat,<br/> amelynél {1} címke jelentését a vonal iránya határozza meg.<br/>Tényleg meg akarod változtatni a vonal irányát, és így a jelentését is?</html>
hu[1]: <html>Meg fogod fordítani ''{0}'' vonalat,<br/> amelynél {1} címkék jelentését a vonal iránya határozza meg.<br/>Tényleg meg akarod változtatni a vonal irányát, és így a jelentését is?</html>

en: Reverse directional way.
hu: Irányított vonal megfordítása.

en: When reversing this way, the following changes are suggested in order to maintain data consistency.
hu: A vonal megfordításakor az alábbi változtatásokat javasolt megtenni az adatok konzisztenciájának megőrzése érdekében.

en: Apply selected changes
hu: Kijelölt változtatások alkalmazása

en: Do not apply changes
hu: Ne alkalmazd a változtatásokat

en: Please select which changes you want to apply.
hu: Kérlek válaszd ki, melyik változtatásokat szeretnéd elfogadni.

en: Tags of
hu: Ennek a címkéi:

en: Roles in relations referring to
hu: A kapcsolat szerepei hivatkoznak erre:

en: Automatic tag correction
hu: Automatikus címkekorrekció

en: Downloading changeset content
hu: Módosításcsomag-tartalom letöltése

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
hu: ({0}/{1}) {2} módosításcsomag letöltése…

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
hu: ({0}/{1}) {2} módosításcsomag tartalmának letöltése…

en: Download changesets
hu: Módosításcsomagok letöltése

en: Querying and downloading changesets
hu: Módosításcsomagok lekérdezése és letöltése

en: Determine user id for current user...
hu: Jelenlegi felhasználó azonosítójának megállapítása…

en: Query and download changesets ...
hu: Módosításcsomagok lekérdezése és letöltése…

en: Errors during download
hu: Hibák letöltés közben

en: Download GeoJSON
hu: GeoJSON letöltése

en: Download GPS
hu: GPS letöltése

en: Downloading GPS data
hu: GPS-adatok letöltése

en: Downloaded GPX Data
hu: Letöltött GPX adatok

en: No notes found in this area.
hu: Nem található jegyzet ezen a területen.

en: Download OSM Notes
hu: OSM jegyzetek letöltése

en: Downloading notes
hu: Jegyzetek letöltése

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: {0} note has been downloaded. | {0} notes have been downloaded.
hu[0]: {0} jegyzet letöltve.
hu[1]: {0} jegyzet letöltve.

en: Since the download limit was {0}, there might be more notes to download.
hu: Mivel a letöltési limit {0} volt, még lehetnek letöltetlen jegyzetek.

en: Request a smaller area to make sure that all notes are being downloaded.
hu: Adj meg kisebb területet, hogy biztosan letöltődjön minden jegyzet.

en: More notes to download
hu: További letöltendő jegyzetek

en: Download OSM Notes within Bounds
hu: OSM jegyzetek letöltése a határokon belül

en: Download OSM Note by ID
hu: OSM Note letöltése ID alapján

en: Download OSM Change
hu: OSM Change letöltése

en: No data found in this area.
hu: Ezen a területen nincs adat.

en: Download OSM
hu: OSM letöltése

en: Downloading data
hu: Adatok letöltése

en: Ignoring exception because download has been canceled. Exception was: {0}
hu: Kivétel mellőzése, mivel a feltöltés meg lett szakítva. Ez volt a kivétel: {0}

en: OSM Server URL:
hu: OSM kiszolgáló URL:

en: Command
hu: Parancs

en: Request details: {0}
hu: Kérés adatai: {0}

en: Download OSM URL
hu: OSM URL letöltése

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
hu[0]: {0} ütközés történt az importálás során.
hu[1]: {0} ütközés történt az importálás során.

en: Conflict during download | Conflicts during download
hu[0]: Ütközés letöltés közben
hu[1]: Ütközések letöltés közben

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
hu: ({0}/{1}) {2} pont szüleinek betöltése

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
hu: ({0}/{1}) {2} vonal szüleinek betöltése

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
hu: ({0}/{1}) {2} kapcsolat szüleinek betöltése

en: Download session
hu: Munkamenet letöltése

en: Download {0} of {1} ({2} left)
hu: {0}. letöltése {1} közül. ({2} van hátra)

en: Updating data
hu: Adatok frissítése

en: Check on the server
hu: Ellenőrzés a kiszolgálón

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
hu: Kattints, hogy ellenőrizd, a helyi adathalmazodból mely objektumokat törölték már a kiszolgálón

en: Ignore
hu: Kihagy

en: Click to abort and to resume editing
hu: Kattintson ide a megszakításhoz és a szerkesztés folytatásához

en: There is {0} object in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update this the server is likely to report a conflict. | There are {0} objects in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update them the server is likely to report a conflict.
hu[0]: Jelenleg {0} olyan objektum van a rajzon, amelyet a szerverről már esetleg törölhettek.<br>Ha később ezt törlöd vagy frissíted, a szerver valószínűleg ütközést fog jelezni.
hu[1]: Jelenleg {0} olyan objektum van a rajzon, amelyet a szerverről már esetleg törölhettek.<br>Ha később ezt törlöd vagy frissíted, a szerver valószínűleg ütközést fog jelezni.

en: Click <strong>{0}</strong> to check the state of this object on the server. | Click <strong>{0}</strong> to check the state of these objects on the server.
hu[0]: Kattints a <strong>{0}</strong> gombra, az objektum állapotának ellenőrzéséhez.
hu[1]: Kattints a <strong>{0}</strong> gombra, ezen objektumok állapotának ellenőrzéséhez.

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
hu: Kattints a <strong>{0}</strong> gombra a figyelmen kívül hagyáshoz.</html>

en: Deleted or moved objects
hu: Törölt vagy mozgatott objektumok

en: The following errors occurred during mass download: {0}
hu: Az alábbi hibák történtek a tömeges letöltés közben: {0}

en: Error during download
hu: Hiba a letöltés közben

en: Add a new Note
hu: Új Jegyzet hozzáadása

en: Add note mode
hu: Jegyzet hozzáadása mód

en: Click the location where you wish to create a new note
hu: Kattints arra a helyre, amihez jegyzetet akarsz írni

en: Create a new note
hu: Új jegyzet létrehozása

en: Create note
hu: Jegyzet készítése

en: Enter a detailed comment to create a note
hu: Vigyél be részletes leírást a jegyzet létrehozásához

en: You must enter a comment to create a new note
hu: Új jegyzet létrehozásához leírást kell készítened

en: Delete Mode
hu: Törlési mód

en: Delete nodes or ways.
hu: Pontok vagy vonalak törlése.

en: Mode: {0}
hu: Mód: {0}

en: Are you sure that you want to delete elements with attached ways that are hidden by filters?
hu: Biztosan törölni szeretnél szűrők által elrejtett, kapcsolódó vonalakkal rendelkező elemeket?

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: do not delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
hu: Kattints a törléshez. Shift: vonalszakaszt töröl. Alt: nem törli a nem használt pontokat a vonalból. Ctrl: törli a kapcsolódó objektumokat.

en: Delete elements
hu: Elemek törlése

en: Delete them
hu: Töröld ezeket

en: Undo delete
hu: Törlés visszavonása

en: draw angle snap
hu: rajzolási szöghöz illesztés

en: draw angle snap highlight
hu: rajzolási szöghöz illesztés kiemelés

en: helper line
hu: segédvonal

en: Draw
hu: Rajzolás

en: Draw nodes
hu: Pontok rajzolása

en: Draw Angle snapping
hu: Rajzolási szög illesztése

en: Backspace in Add mode
hu: Backspace rajzolás módban

en: Add node
hu: Pont hozzáadása

en: Add node into way
hu: Pont hozzáadása vonalhoz

en: Connect existing way to node
hu: Létező vonal hozzákapcsolása ponthoz

en: Add a new node to an existing way
hu: Új pont hozzáadása létező vonalhoz

en: Add node into way and connect
hu: Pont hozzáadása és összekapcsolása vonallal

en: Create new node.
hu: Új pont létrehozása.

en: Select node under cursor.
hu: Az egérmutató alatti pont kijelölése.

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
hu[0]: Új pont hozzáadása a vonalhoz.
hu[1]: Új pont hozzáadása {0} vonalhoz.

en: Start new way from last node.
hu: Új vonal kezdése az utolsó ponttól.

en: Continue way from last node.
hu: Vonal folytatása az utolsó ponttól.

en: Angle snapping active.
hu: Szöghöz illesztés aktív.

en: Finish drawing.
hu: Rajzolás befejezése.

en: Angle snapping
hu: Szöghöz illesztés

en: Switch angle snapping mode while drawing
hu: Szöghöz illesztési mód kapcsolása rajzolás közben

en: Toggle snapping by {0}
hu: Illesztés váltása ezzel: {0}

en: Show helper geometry
hu: Segédvonal megjelenítése

en: Snap to node projections
hu: Illesztés a pontok vetületéhez

en: Disable
hu: Kikapcsolás

en: 0,90,...
hu: 0, 90…

en: 0,45,90,...
hu: 0, 45, 90…

en: 0,30,45,60,90,...
hu: 0, 30, 45, 60, 90…

en: Dual alignment
hu: Dupla igazítás

en: Switch dual alignment mode while extruding
hu: Kihúzás módban egyszerre két szomszédos élhez igazított mozgatás

en: Extrude
hu: Kihúzás

en: Create areas
hu: Területek kihúzása

en: Extrude Dual alignment
hu: Kihúzás dupla igazítással

en: Drag a way segment to make a rectangle. Ctrl-drag to move a segment along its normal, Alt-drag to create a new rectangle, double click to add a new node.
hu: Téglalap létrehozásához, húzz arrébb egy szakaszt. Ctrl + húzással merőlegesen modul el. Alt + húzással új téglalap jön létre. Dupla kattintással hozzáadhatsz egy pontot a vonalhoz.

en: Dual alignment active.
hu: Dupla igazítás aktív.

en: Segment collapsed due to its direction reversing.
hu: A szakasz összeomlott az irányok megfordítása miatt.

en: Move a segment along its normal, then release the mouse button.
hu: Mozgass egy szakaszt szokásosan, majd engedd el az egérgombot.

en: Move the node along one of the segments, then release the mouse button.
hu: Mozgasd a pontot tovább a szakaszon majd engedd el az egérgombot.

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
hu: Rajzold meg a kívánt méretű téglalapot, majd engedd fel az egérgombot.

en: Extrude: main line
hu: Kihúzás: fő vonal

en: Extrude: helper line
hu: Kihúzás: segédvonal

en: Extrude Way
hu: Vonal kihúzása

en: Improve Way Accuracy
hu: Vonalpontosság javítása

en: Improve Way Accuracy mode
hu: Vonalpontosság-javító mód

en: improve way accuracy helper line
hu: vonalpontosság-javító segédvonal javítása

en: Click on the way to start improving its shape.
hu: Kattints a vonalra az alak javításának megkezdéséhez.

en: Select a way that you want to make more accurate.
hu: Jelöld ki azt a vonalat, amelyet pontosabbá szeretnél tenni.

en: Click to add a new node. Release Ctrl to move existing nodes or hold Alt to delete.
hu: Kattints egy új pont hozzáadásához. Meglévő pontok áthelyezéséhez engedd fel a Ctrl-t, törlésükhöz tarts lenyomva az Al-ot.

en: Click to delete the highlighted node. Release Alt to move existing nodes or hold Ctrl to add new nodes.
hu: Kattints a kiemelt pont törléséhez. Meglévő pontok áthelyezéséhez engedd fel az Alt-ot, új pontok hozzáadásához pedig tarts lenyomva a Ctrl-t.

en: Click to move the highlighted node. Hold Ctrl to add new nodes, or Alt to delete.
hu: Kattints a kijelölt pont áthelyezéséhez. Új pontok hozzáadásához tarts lenyomva a Ctrl-t, törlésükhöz pedig az Alt-ot.

en: Add a new node to way | Add a new node to {0} ways
hu[0]: Új pont hozzáadása vonalhoz
hu[1]: Új pont hozzáadása {0} vonalhoz

en: Cannot delete node that has tags
hu: Címkézett pont nem törölhető

en: make parallel helper line
hu: párhuzamos segítővonal készítése

en: Parallel
hu: Párhuzamos

en: Make parallel copies of ways
hu: Párhuzamos másolatok készítése vonalakról

en: Select ways as in Select mode. Drag selected ways or a single way to create a parallel copy (Alt toggles tag preservation)
hu: Jelölj ki vonalakat, mint a Kijelölés módban. Párhuzamos másolat készítéséhez mozgasd a kijelölt vonal(ak)at (az Alt billentyűvel megtarthatjuk a címkéket)

en: Hold Ctrl to toggle snapping
hu: Az igazítás ki-/bekapcsolásához tartsd nyomva a Ctrl-t

en: ParallelWayAction
    The ways selected must form a simple branchless path
hu: Hiba a párhuzamos vonal készítésénél
    A kijelölt vonalaknak egyszerű, elágazás nélküli vonalat kell alkotniuk

en: Drag play head
hu: Lejátszófej mozgatása

en: Drag play head and release near track to play audio from there; SHIFT+release to synchronize audio at that point.
hu: Mozgasd a lejátszófejet a nyomvonal közelébe és engedd el a hang onnantóli lejátszásához; SHIFT+elengedés szinkronizálja a hangot a ponthoz.

en: Select mode
hu: Kijelölés mód

en: Select, move, scale and rotate objects
hu: Objektumok kijelölése, mozgatása, átméretezés és forgatása

en: Are you sure that you want to move elements with attached ways that are hidden by filters?
hu: Biztosan mozgatni akarsz olyan elemeket, amik egy szűrő által elrejtett vonalhoz csatlakoznak?

en: You moved more than {0} element. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them? | You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
hu[0]: Több, mint {0} elemet mozgattál. Ilyen sok elem mozgatása általában hiba.
    Biztosan mozgatni szeretnéd őket?
hu[1]: Több, mint {0} elemet mozgattál. Ilyen sok elem mozgatása általában hiba.
    Biztosan mozgatni szeretnéd őket?

en: Move elements
hu: Elemek mozgatása

en: Move them
hu: Mozgatás

en: Undo move
hu: Mozgatás visszavonása

[ctx: SelectAction help]
en: lasso
hu: lasszó

[ctx: SelectAction help]
en: rectangle
hu: téglalap

en: Release the mouse button to select the objects in the {0}.
hu: Engedje fel az egérgombot az objektumok kijelöléséhez ebben: {0}.

en: {0} to merge with nearest node.
hu: {0} a legközelebbi ponttal való egyesítéshez.

en: Release the mouse button to stop moving.
hu: Mozgatás megállításához engedd el az egérgombot.

en: Release the mouse button to stop rotating.
hu: Engedd fel az egérgombot a forgatás befejezéséhez.

en: Release the mouse button to stop scaling.
hu: Átméretezés megállításához engedd el az egérgombot.

en: Move objects by dragging; Shift to add to selection ({0} to toggle); Shift-{0} to rotate selected; Alt-{0} to scale selected; or change selection
hu: Objektumok mozgatása húzással; Shift: kijelöléshez hozzáadás ({0} váltja); Shift-{0}: kijelöltek forgatása; Alt-{0}: a kijelöltek átméretezése; vagy kijelölés módosítása

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
hu[0]: Egy vonalhoz új virtuális pont hozzáadása és mozgatása
hu[1]: {0} vonalhoz új virtuális pont hozzáadása és mozgatása

en: Lasso Mode
hu: Lasszó mód

en: Lasso selection mode: select objects within a hand-drawn region
hu: Lasszó kijelölő mód: kijelöli az objektumokat a kézzel rajzolt területen belül

en: Split mode
hu: Kettévágási mód

en: Split ways
hu: Vonalak kettévágása

en: The selected node is not in the middle of any non-closed way.
hu: A kiválasztott pont nincs egy nem zárt vonal közepén.

en: Splitting closed ways is not yet implemented.
hu: Zárt vonalak kettévágása még nincs implementálva.

en: Add node for splitting a way | Add node for splitting {0} ways
hu[0]: Pont hozzáadása egy vonal kettévágása céljából
hu[1]: Pont hozzáadása {0} vonal kettévágása céljából

en: Click on the location where a way should be split
hu: Kattints oda, ahol a vonalat ketté szeretnéd vágni

en: Select way to split.<br>Hold {0} for multiple selection.
hu: Válaszd ki az elvágandó vonalat<br>A {0} nyomva tartásával több is kiválasztható.

en: User:
hu: Felhasználó:

en: Split way {0}
hu: {0} vonal kettévágása

en: Zoom mode
hu: Nagyítási mód

en: Zoom and move map
hu: Nagyítás és a térkép mozgatása

en: Zoom by dragging or Ctrl+. or Ctrl+,; move with Ctrl+up, left, down, right; move zoom with right button
hu: Nagyítás: egérmutató húzása vagy Ctrl+. vagy Ctrl+,; mozgatás: Ctrl+fel, balra, le, jobbra; nagyított terület mozgatása: jobb egérgomb

en: Add all objects selected in the current dataset after the last member
hu: A jelenlegi adatkészletben kijelölt összes objektum hozzáadása az utolsó tag után

en: Add selection to relation
hu: Kijelölés hozzáadása a kapcsolathoz

en: {0}Add selection to relation{1}: Verify every single relation to avoid damage!
hu: {0}Kijelölés hozzáadása kapcsolathoz{1}: A károk elkerülése végett minden egyes kapcsolatot ellenőrizz!

en: Add selection to {0} relation | Add selection to {0} relations
hu[0]: Kijelölés hozzáadása {0} kapcsolathoz
hu[1]: Kijelölés hozzáadása {0} kapcsolathoz

en: Delete the selected relation
hu: Kijelölt kapcsolat törlése

en: Download all members of the selected relations
hu: A kijelölt kapcsolatok összes tagjának letöltése

en: Download members
hu: Tagok letöltése

en: Download relation with members
hu: Kapcsolat letöltése annak elemeivel

en: Download with members
hu: Letöltés elemekkel együtt

en: Download incomplete members of selected relations
hu: A kijelölt kapcsolatok hiányos tagjainak letöltése

en: Download incomplete members
hu: Hiányos tagok letöltése

en: Create a copy of this relation and open it in another editor window
hu: Másolat készítése a kapcsolatról és megnyitás egy másik szerkesztőablakban

en: You are about to duplicate {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary. Do you really want to duplicate?
hu: Egy másolat készítésére készül {0} kapcsolatról: {1}<br/>Erre ritkán van szükség. Tényleg szeretne másolatot készíteni?

en: Duplicate relation?
hu: Másolatot készít a kapcsolatról?

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Call relation editor for selected relation
hu: A kijelölt kapcsolatok megnyitása szerkesztőben

en: You are about to open <b>{0}</b> different relation editor simultaneously.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different relation editors simultaneously.<br/>Do you want to continue?
hu[0]: <b>{0}</b> különböző kapcsolatszerkesztő párhuzamos megnyitására készülsz.<br/>Biztosan folytatod?
hu[1]: <b>{0}</b> különböző kapcsolatszerkesztő párhuzamos megnyitására készülsz.<br/>Biztosan folytatod?

en: Confirmation
hu: Megerősítés

en: Export GPX file starting from first member
hu: GPX fájl exportálása az első tagtól kezdve

en: Export GPX file starting from last member
hu: GPX fájl exportálása az utolsó tagtól kezdve

en: Convert to GPX layer starting from first member
hu: Konvertálás GPX réteggé az első tagtól kezdve

en: Convert to GPX layer starting from last member
hu: Konvertálás GPX réteggé az utolsó tagtól kezdve

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the first member, successively continuing to the last.
hu: A kapcsolat lapítása egyetlen GPX nyomvonallá rekurzívan, kezdve az első taggal, folytatva egymás után az utolsóig.

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the last member, successively continuing to the first.
hu: A kapcsolat lapítása egyetlen GPX nyomvonallá rekurzívan, kezdve az utolsó taggal, folytatva egymás után az elsőig.

en: based on osm route relation data, timestamps are synthetic
hu: az időbélyegek az osm útvonalkapcsolat adatai alapján mesterségesen állnak elő

en: Selected Relations
hu: Kiválasztott kapcsolatok

en: List of recent relations
hu: Legutóbbi kapcsolatok listája

en: Open recent relation
hu: Legutóbbi kapcsolat megnyitása

en: Relation Editor: {0}
hu: Kapcsolat szerkesztő: {0}

en: Select in relation list
hu: Kijelölés a kapcsolatlistában

en: Select relation in relation list.
hu: Kapcsolat kijelölése a kapcsolatlistában.

en: Add the members of all selected relations to current selection
hu: Az összes kijelölt kapcsolat tagjainak hozzáadása a jelenlegi kijelöléshez

en: Select the members of all selected relations
hu: Az összes kijelölt kapcsolat tagjainak kijelölése

en: Select members (add)
hu: Tagok kijelölése (hozzáadás)

en: Select members
hu: Tagok kijelölése

en: Add the selected relations to the current selection
hu: A kijelölt kapcsolatok hozzáadása a jelenlegi kijelöléshez

en: Set the current selection to the list of selected relations
hu: A jelenlegi kijelölés

en: Select relation (add)
hu: Kapcsolat kijelölése (hozzáadás)

en: Select relation
hu: Kapcsolat kijelölése

en: Search...
hu: Keresés…

en: Search for objects
hu: Objektumok keresése

en: No match found for ''{0}''
hu: Nincs találat a következő kifejezésre: ''{0}''

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
hu: Semmi sem lett hozzáadva a kijelöléshez a(z) ''{0}'' kifejezésre való kereséssel

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
hu: Semmi nem került eltávolításra a kijelölésből a(z) ''{0}'' kifejezésre való kereséssel

en: Nothing found in selection by searching for ''{0}''
hu: Nem található objektum a kijelölésben erre keresve: ''{0}''

en: Found {0} matches
hu: {0} találat

en: Searching
hu: Keresés

en: Searching in {0} object | Searching in {0} objects
hu[0]: Keresés {0} objektumban
hu[1]: Keresés {0} objektumokban

en: Automatically truncating value of tag ''{0}'' on deleted object {1}
hu: ''{0}'' címke értéke automatikusan csonkolva {1} törölt objektumon

en: Length of value for tag ''{0}'' on object {1} exceeds the max. allowed length {2}. Values length is {3}.
hu: A ''{0}'' címke értékének hossza a {1} objektumon, meghaladta a megengedett {2} karaktert. A hossza: {3}.

en: Precondition violation
hu: Nem teljesített előfeltétel

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
hu: A(z) {1} vonalon található pontok száma ({0}) meghaladja a maximálisan megengedett mennyiséget ({2})

en: API Capabilities Violation
hu: Nem teljesített API-képességek

en: Removed obsolete tags
hu: Eltávolított elavult címkék

en: Fix deprecated tags
hu: Elavult címkék javítása

en: <html>{0} relations build a cycle because they refer to each other.<br>JOSM cannot upload them. Please edit the relations and remove the cyclic dependency.</html>
hu: <html>{0} kapcsolat kört képez, mert egymásra hivatkoznak.<br>A JOSM nem tudja feltölteni őket. Kérlek szerkeszd a kapcsolatot és szüntesd meg a körkörös hivatkozást.</html>

en: Relation ...
hu: Kapcsolat…

en: ... refers to relation
hu: …kapcsolatra hivatkozik

en: Cycling dependencies
hu: Körkörös hivatkozás

en: Uploading modified notes
hu: Módosított jegyzetek feltöltése

en: Uploading notes {0}/{1}
hu: Jegyzetek feltöltése {0}/{1}

en: Note {0} failed: {1}
hu: A jegyzet {0} hibás: {1}

en: Notes failed to upload
hu: Jegyzetek feltöltése meghiúsult

en: The JOSM data validator partially checked the objects to be uploaded and found some problems. Try fixing them, but do not harm valid data. When in doubt ignore the findings.<br> You can see the findings in the Validator Results panel too. Further checks on all data can be started from that panel.
hu: A JOSM adatellenőrzője részlegesen ellenőrizte a feltöltendő objektumokat, és talált néhány problémát. Próbálja meg kijavítani azokat, de ne tegyen kárt az érvényes adatokban. Kétség esetén hagyja figyelmen kívül a találatokat.<br> A találatokat az Ellenőrző eredményei panelen is láthatja. Az összes adat további ellenőrzése arról a panelről indítható.

en: Errors
hu: Hibák

en: Usually this should be fixed.
hu: Ezt általában javítani kell.

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: Fix these when possible.
hu: Javítsd, ha lehet.

en: Other
hu: Egyéb

en: Informational hints, expect many false entries.
hu: Tájékoztató jellegű tippek, sok hamis bejegyzésre számíthatsz.

en: Suspicious data found. Upload anyway?
hu: Gyanús adat került elő. Mindenképp folytatod?

en: Continue upload
hu: Feltöltés folytatása

en: Add node {0}
hu: {0} pont hozzáadása

en: Add way {0}
hu: {0} vonal hozzáadása

en: Add relation {0}
hu: {0} kapcsolat hozzáadása

en: Added {0} object | Added {0} objects
hu[0]: {0} objektum hozzáadva
hu[1]: {0} objektum hozzáadva

en: New way {0} has 0 nodes
hu: Az új {0} vonal 0 pontot tartalmaz

en: Change node {0}
hu: {0} pont megváltoztatása

en: Change way {0}
hu: {0} vonal megváltoztatása

en: Change relation {0}
hu: {0} kapcsolat megváltoztatása

en: Change members of {0}
hu: {0} tagjainak megváltoztatása

en: Change nodes of {0}
hu: {0} pontjainak módosítása

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
hu: ''{0}'' eltávolítva ''{1}'' pontról

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
hu: ''{0}'' eltávolítva ''{1}'' vonalról

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
hu: ''{0}'' eltávolítva ''{1}'' kapcsolatról

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
hu: {0}={1} címke beállítása ''{2}'' pontra

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
hu: {0}={1} címke beállítása ''{2}'' vonalra

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
hu: {0}={1} címke beállítása ''{2}'' kapcsolatra

en: Remove "{0}" for {1} object | Remove "{0}" for {1} objects
hu[0]: ''{0}'' eltávolítása {1} objektumról
hu[1]: ''{0}'' eltávolítása {1} objektumról

en: Set {0}={1} for {2} object | Set {0}={1} for {2} objects
hu[0]: {0}={1} beállítása {2} objektumra
hu[1]: {0}={1} beállítása {2} objektumra

en: Deleted {0} tags for {1} object | Deleted {0} tags for {1} objects
hu[0]: {0} címke törölve {1} objektumról
hu[1]: {0} címke törölve {1} objektumról

en: Set {0} tags for {1} object | Set {0} tags for {1} objects
hu[0]: {0} címke beállítása {1} objektumra
hu[1]: {0} címke beállítása {1} objektumra

en: Replace "{0}" by "{1}" for
hu: {0} kicserélése erre: {1}

en: object | objects
hu[0]: objektum
hu[1]: objektumok

en: Change relation member role for {0} {1}
hu: Kapcsolattag szerepének módosítása {0} {1}

en: Deleted ''{0}''
hu: ''{0}'' törölve

en: At least one object to delete required, got empty collection
hu: Legalább egy törlendő objektum szükséges, üres kollekció érkezett

en: Delete node {0}
hu: {0} pont törlése

en: Delete way {0}
hu: {0} vonal törlése

en: Delete relation {0}
hu: {0} kapcsolat törlése

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
hu[0]: {0} objektum törlése
hu[1]: {0} objektum törlése

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
hu[0]: {0} pont törlése
hu[1]: {0} pont törlése

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
hu[0]: {0} vonal törlése
hu[1]: {0} vonal törlése

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
hu[0]: {0} kapcsolat törlése
hu[1]: {0} kapcsolat törlése

en: Move {0} node | Move {0} nodes
hu[0]: {0} pont mozgatása
hu[1]: {0} pont mozgatása

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
hu[0]: {0} objektum elfelejtése
hu[1]: {0} objektum elfelejtése

en: Removed nodes from {0}
hu: Pontok eltávolítva innen: {0}

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
hu[0]: {0} pont forgatása
hu[1]: {0} pont forgatása

en: Scale {0} node | Scale {0} nodes
hu[0]: {0} pont méretezése
hu[1]: {0} pont méretezése

en: Selected {0} object | Selected {0} objects
hu[0]: {0} objektum kijelölve
hu[1]: {0} objektum kijelölve

en: Sequence: {0}
hu: Sorrend: {0}

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
hu: Körvonalat csak kettő vagy több pont kijelölésével lehet kettévágni.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
hu: A vonal nem vágható el a kijelölt pontoknál. (Tipp: Jelölj ki pontokat a vonal belsejében.)

en: Yes, download the missing members
hu: Igen, töltsd le a hiányzó tagokat

en: No, abort the split operation
hu: Ne, szakítsd meg a kettévágást

en: No, perform the split without downloading
hu: Ne, folytasd a kettévágást letöltés nélkül

en: This way is part of a relation. | This way is part of {0} relations.
hu[0]: A vonal egy kapcsolat tagja.
hu[1]: A vonal {0} kapcsolat tagja.

en: this relation
hu: ez a kapcsolat

en: these relations
hu: ezek a kapcsolatok

en: one relation | {0} relations
hu[0]: egy kapcsolat
hu[1]: {0} kapcsolat

en: For {0} the correct order of the new way parts could not be determined. To fix this, some missing relation members should be downloaded first.
hu: {0} esetében az új vonalszakaszok helyes sorrendje nem állapítható meg. A probléma megoldásához le kéne tölteni néhány hiányzó kapcsolattagot.

en: Download missing relation members?
hu: Letöltöd a hiányzó kapcsolattagokat?

en: Missing relation members will be downloaded. Should this be done automatically from now on?
hu: Hiányzó kapcsolattagok lesznek letöltve. Mostantól történjék ez meg mindig automatikusan?

en: Downloading missing relation members
hu: Hiányzó kapcsolattagok letöltése

en: A role based relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
hu: Egy szerepalapú kapcsolattagság át lett másolva az újonnan létrejött vonalakra.<br>Érdemes ellenőrizned, és javítanod, ha szükséges.

en: A relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
hu: Egy kapcsolattagság át lett másolva az újonnan létrejött vonalakra.<br>Érdemes ellenőrizned, és javítanod, ha szükséges.

en: Split way {0} into {1} part | Split way {0} into {1} parts
hu[0]: {0} vonal elvágása {1} részre
hu[1]: {0} vonal elvágása {1} részre

en: Transform {0} node | Transform {0} nodes
hu[0]: {0} pont átalakítása
hu[1]: {0} pont átalakítása

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>This conflict cannot be added.</html>
hu: <html>„{0}” rétegen már van egy ütközése az objektumnak:<br>„{1}”.<br>Ez az ütközés nem adható hozzá.</html>

en: Double conflict
hu: Dupla ütközés

en: Layer ''{0}'' does not exist any more. Cannot remove conflict for object ''{1}''.
hu: ''{0}'' réteg többé nem elérhető. Nem lehetséges megoldani ''{1}'' objektum ütközését.

en: Add conflict for ''{0}''
hu: Ütközés hozzáadása ehhez: „{0}”

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
hu: Nem vonható vissza ''{0}'' művelet, mivel ''{1}'' réteg többé nem elérhető

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
hu: Ütközés megoldása a koordinátákon itt: {0}

en: Cannot resolve undecided conflict.
hu: Nem oldható meg eldöntetlen ütközés.

en: Resolve conflicts in deleted state in {0}
hu: Ütközés megoldása törölt állapotban itt: {0}

en: Set the ''modified'' flag for node {0}
hu: ''modified'' jelző beállítása {0} pontra

en: Set the ''modified'' flag for way {0}
hu: ''Modified'' jelző beállítása {0} vonalra

en: Set the ''modified'' flag for relation {0}
hu: ''Modified'' jelző beállítása {0} kapcsolatra

en: Resolve conflicts in member list of relation {0}
hu: Ütközés feloldása a(z) {0} kapcsolat tagjai között

en: Resolve {0} tag conflict in node {1} | Resolve {0} tag conflicts in node {1}
hu[0]: {0} címkeütközés feloldása {1} ponton
hu[1]: {0} címkeütközés feloldása {1} ponton

en: Resolve {0} tag conflict in way {1} | Resolve {0} tag conflicts in way {1}
hu[0]: {0} címkeütközés feloldása {1} vonalon
hu[1]: {0} címkeütközés feloldása {1} vonalon

en: Resolve {0} tag conflict in relation {1} | Resolve {0} tag conflicts in relation {1}
hu[0]: {0} címkeütközés feloldása {1} kapcsolaton
hu[1]: {0} címkeütközés feloldása {1} kapcsolaton

en: Resolve version conflict for node {0}
hu: Verzióütközés megoldása {0} pontban

en: Resolve version conflict for way {0}
hu: Verzióütközés megoldása {0} vonalnál

en: Resolve version conflict for relation {0}
hu: Verzióütközés megoldása {0} kapcsolatnál

en: Resolve conflicts in node list of way {0}
hu: Ütközések megoldása {0} vonal pontlistájában

en: Main dataset does not include node {0}
hu: A fő adathalmaz nem tartalamzza {0} pontot

en: Illegal latitude value ''{0}''
hu: Rossz széleségi érték: ''{0}''

en: Illegal longitude value ''{0}''
hu: Rossz hosszúsági érték: ''{0}''

en: Unable to set file non-readable {0}
hu: Nem lehetséges a(z) {0} fájl nem olvashatóvá tétele

en: Unable to set file non-writable {0}
hu: Nem lehetséges a(z) {0} fájl írásvédetté tétele

en: Unable to set file non-executable {0}
hu: Nem lehetséges a(z) {0} fájl nem futtathatóvá tétele

en: Unable to set file readable {0}
hu: Nem lehetséges a(z) {0} fájl olvashatóvá tétele

en: Unable to set file writable {0}
hu: Nem lehetséges a(z) {0} fájl írhatóvá tétele

en: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
hu: Nem sikerült előkészíteni a beállításokat. A beállítások könyvtára ''{0}'' nem könyvtár.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Preference directory ''{0}'' is not a directory.</html>
hu: <html>Nem sikerült előkészíteni a beállításokat. A beállítások könyvtára ''{0}'' nem könyvtár.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to create missing preference directory: {0}
hu: Nem sikerült előkészíteni a beállításokat. Nem sikerült létrehozni a hiányzó beállítások könyvtárat: {0}

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to create missing preference directory: {0}</html>
hu: <html>Nem sikerült előkészíteni a beállításokat. Nem sikerült létrehozni a hiányzó beállítások könyvtárat: {0}</html>

en: Missing preference file ''{0}''. Creating a default preference file.
hu: Hiányzik a beállításfájl: ''{0}''. Alapértelmezett beállításfájl létrehozása…

en: Replacing existing preference file ''{0}'' with default preference file.
hu: Meglévő ''{0}'' beállítás fájl lecserélése alapértelmezett beállítás fájllal.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to reset preference file to default: {0}</html>
hu: <html>Nem sikerült előkészíteni a beállításokat.<br>Nem sikerült visszaállítani a beállítások fájlt az alapértékre: {0}</html>

en: Failed to load defaults cache file: {0}
hu: Nem sikerült az alapértelmezett gyorsítófájl betöltése: {0}

en: Failed to delete faulty defaults cache file: {0}
hu: Nem sikerült a hibás alapértelmezett gyorsítófájl törlése: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Making backup of old one to <br>{0}<br> and trying to read last good preference file <br>{1}<br>.</html>
hu: <html>A beállításfájl hibákat tartalmazott. <br> Kísérlet biztonsági másolat készítésére egy régi példányról ide:<br>{0}<br>és kísérlet az utolsó jó beállításfájl olvasására<br>{1}<br>.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to reset preference file to default: {0}
hu: Nem sikerült előkészíteni a beállításokat. Nem sikerült visszaállítani a beállítások fájlt az alapértékre: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Creating a new default preference file.</html>
hu: <html>A beállításfájl hibás volt.<br> Új alapértelmezett beállításfájl létrehozása.</html>

en: Failed to persist preferences to ''{0}''
hu: Nem sikerült elmenteni a beállításokat az alábbi helyre: ''{0}''

en: Updated preference setting {0} to {1}
hu: Beállítások tulajdonság frissítve erről {0} erre {1}

en: Removed preference setting {0} since it is no longer used
hu: {0} beállítások tulajdonság eltávolítva, mert már nincs használatban

en: Removed preference default {0} since it is no longer used
hu: {0} beállítások alapértelmezés eltávolítva, mert már nincs használatban

en: Saved updated default preferences.
hu: Frissített alapértelmezett beállítások elmentve.

en: Failed to save default preferences.
hu: Nem sikerült elmenteni az alapértelmezett beállításokat.

en: <html>Settings file asks to append preferences to <b>{0}</b>,<br/> but its default value is unknown at this moment.<br/> Please activate corresponding function manually and retry importing.
hu: <html>A beállítófájl beállítások hozzáfűzését kéri <b>{0}</b> elemhez,<br/> de ennek az alapértelmezett értéke pillanatnyilag ismeretlen.<br/> Kérlek aktiváld a megfelelő funkciót manuálisan, majd próbáld újraimportálni.

en: Metric
hu: Metrikus

en: Chinese
hu: Kínai

en: Imperial
hu: Angolszász

en: Nautical Mile
hu: Tengeri mérföld

en: Expected non-empty value for parameter ''{0}'', got ''{1}''
hu: ''{0}'' paraméter nem üres értéket vár, de ezt kapta: ''{1}''

en: UNKNOWN
hu: ISMERETLEN

en: Error reading revision info from revision file: {0}
hu: Nem sikerült bolvasni a verzió információt a verzió fájlból: {0}

en: Unexpected JOSM version number in revision file, value is ''{0}''
hu: Ismeretlen JOSM verziószám a verziófájlban: ''{0}''

en: The revision file ''/REVISION'' is missing.
hu: A ''/REVISION'' verziófájl hiányzik.

en: Already registered a conflict for primitive ''{0}''.
hu: Már van bejegyzett ütközés „{0}” elemre.

[ctx: compass]
en: S
hu: D

[ctx: compass]
en: N
hu: É

[ctx: compass]
en: W
hu: Ny

[ctx: compass]
en: E
hu: K

en: deg° min'' sec"
hu: fok° perc'' mp"

en: Decimal Degrees
hu: Tizedes fok

en: Unable to parse as coordinate value: ''{0}''
hu: Nem sikerült koordináta értékként értelmezni: „{0}”

en: deg° min'' (Nautical)
hu: fok° perc'' (tengerészeti)

en: Projected Coordinates
hu: Vetített Koordináták

en: Error while parsing offset.
    Expected format: {0}
hu: Hiba az eltolás értelmezésekor.
    Várt formátum: {0}

en: Error while parsing timezone.
    Expected format: {0}
hu: Hiba az időzóna értelmezésekor.
    Várt formátum: {0}

en: Attempting to fetch Bing attribution information
hu: Bing forrásmegjelölési információk lekérdezésének megkísérlése

en: Could not connect to Bing API. Will retry in {0} seconds.
hu: Nem sikerült csatlakozni a Bing API-hoz. Újrapróbálás {0} másodperc múlva.

en: {0} imagery has tileMatrixSet defined to: {1}
hu: {0} légi felvételnek meg van adva tileMatrixSet: {1}

en: Aerial or satellite photo
hu: Légifotó, vagy műholdkép

en: Elevation map
hu: Magassági térkép

en: Map
hu: Térkép

en: Historic or otherwise outdated map
hu: Történelmi, vagy elavult térkép

en: Map based on OSM data
hu: OSM-alapú térkép

en: Historic or otherwise outdated aerial or satellite photo
hu: Történelmi, vagy más módon elavult légi felvétel, vagy műholdkép

en: Map for quality assurance
hu: Minőségbiztosítási térkép

en: Imagery not matching any other category
hu: A légi felvétel nem felel meg egyik további kategóriának sem

en: {0} mirror server {1}
hu: {0} tükörszerver {1}

en: {0} mirror server
hu: {0} tükörszerver

en: Date of imagery: {0}
hu: Légi felvétel dátuma: {0}

en: Imagery category: {0}
hu: Légi felvétel kategóriája: {0}

en: This imagery is marked as best in this region in other editors.
hu: Ezt a légi felvételt a régióban a legjobbnak jelölték más szerkesztőkben.

en: This imagery is an overlay.
hu: Ez egy rátét réteg.

en: Update default entries
hu: Alapértelmezett bejegyzések frissítése

en: Update imagery ''{0}''
hu: ''{0}'' légi felvétel frissítése

en: Drop old imagery ''{0}''
hu: ''{0}'' régi légi felvétel elvetése

en: {0} is not a valid WMS argument. Please check this server URL:
    {1}
hu: {0} nem egy érvényes WMS argumentum. Ellenőrizd a szerver URL-t:
    {1}

en: {0} is not a valid WMTS argument. Please check this server URL:
    {1}
hu: {0} nem érvényes WMTS argumentum. Ellenőrizd ezt a szerver URL-t:
    {1}

en: Advanced preference ''{0}'' is not default. Please consider resetting it.
hu: A(z) „{0}” speciális beállítás nem alapértelmezett. Fontold meg a visszaállítását.

en: API key for imagery with id={0} may not be available.
hu: A(z) „{0}” speciális beállítás nem alapértelmezett. Fontold meg a visszaállítását.

en: Could not retrieve API key for imagery with id={0}. Cannot add layer.
    {1}
hu: Nem sikerült lekérdezni az id={0} azonosítójú légi felvétel API-kulcsát. Nem lehet a réteget hozzáadni.
    {1}

en: HTTP error {0} when loading tiles
hu: HTTP hiba {0} a csempék letöltése közben

en: Error downloading tiles: {0}
hu: Hiba a csempe letöltése közben: {0}

en: Problem loading tile
hu: Csempe nem tölthető be

en: No tiles at this zoom level
hu: Nincs csempe ezen a nagyítási szinten

en: Could not load image from tile server
hu: A csempék letöltése sikertelen a szerverről

en: Select WMTS layer
hu: WMTS-réteg kijelölése

en: No default layer selected, choosing first layer.
hu: Nincs kijelölve alapértelmezett réteg; első réteg kijelölése.

en: No layers defined by getCapabilities document: {0}
hu: A getCapabilities dokumentum nem definiált rétegeket: {0}

en: WMTS Capabilities document did not contain layers in url: {0}
hu: A WMTS Capabilities dokumentum nem tartalmaz rétegeket az urlben: {0}

en: Error during parsing of WMTS Capabilities document: {0}
hu: Hiba történt a WMTS Capabilities dokumentum elemzésekor: {0}

en: Invalid path for GetCapabilities document: {0}
hu: Érvénytelen útvonal a GetCapabilities dokumentumhoz: {0}

en: WMTS Parser error - start element {0} has different name than end element {2}
hu: WMTS elemzési hiba – {0} kezdőelem neve különbözik {2} lezáró elemétől

en: Can''t use layer {0} because no supported formats were found. Layer is available in formats: {1}
hu: Nem lehet használni a(z) {0} réteget, mert nem található támogatott formátum. A réteg ezekben a formátumokban érhető el: {1}

en: Only square tiles are supported. {0}x{1} returned by server for TileMatrix identifier {2}
hu: Csak a négyzetes csempék támogatottak. A szerver visszatérési értéke {0}x{1} volt {2} TileMatrix azonosítónak

en: Loading {0}
hu: {0} betöltése

en: {0} with {1} arguments is not understood
hu: {0} geometriatípus {1} argumentummal nem érthető

en: {0} cannot have zero area
hu: {0} nem lehet nulla területű

en: We do not understand version {0} of the vector tile specification
hu: A program nem érti a vektorcsempék specifikációjának {0} verzióját

en: Vector tile layers must have a layer name
hu: A vektorcsempe rétegeknek kell legyen rétegnevük

en: Unknown field in vector tile layer value ({0})
hu: Ismeretlen mező a vektorcsemperéteg értékében ({0})

en: Select Vector Tile Layers
hu: Vektorcsemperétegek kiválasztása

en: Cannot understand style source: {0}
hu: Nem értelmezhető a stílusforrás: {0}

en: Vector Tile Style Version not understood: version {0} (json: {1})
hu: A vektorcsempestílus verziója nem értelmezhető: {0} verzió (json: {1})

en: Note
hu: Jegyzet

en: The web browser failed to open with the following error: "{0}".<br>
    Please open the following url:<br>
    <a href="{1}">{1}</a><br>
    Should we copy the URL to the clipboard?
hu: A webböngésző a következő hibaüzenettel nem nyílt meg: „{0}”.<br>
    Kérlek, nyisd meg a következő url-t:<br>
    <a href="{1}">{1}</a><br>
    Másoljuk az URL-t a vágólapra?

en: Failed to open browser
hu: Nem sikerült megnyitni a böngészőt

en: Mismatched state: Expected {0} but got {1}
hu: Nem megfelelő állapot: Várt {0}, de a kapott {1}

en: Failed to store OAuth Access Token to credentials manager
hu: Nem sikerült elmenteni az OAuth hozzáférési tokent az igazoláskezelőbe

en: Current credential manager is of type ''{0}''
hu: A jelenlegi igazoláskezelő ''{0}'' típusú

en: ID > 0 expected. Got {0}.
hu: Várt ID > 0, kapott: {0}

en: Version > 0 expected. Got {0}.
hu: Várt verzió > 0, kapott: {0}

en: Cannot assign a changesetId > 0 to a new primitive. Value of changesetId is {0}
hu: Új elemhez nem rendelhető nullánál nagyobb módosításcsomag-azonosító. A módosításcsomag-azonosító értéke: {0}

en: A primitive with ID = 0 cannot be invisible.
hu: ID=0 azonosítójú elem nem lehet láthatatlan.

en: Changeset
hu: Módosításcsomag

en: Changeset {0}: Unexpected order of versions for {1}: v{2} is not higher than v{3}
hu: {0} módosításcsomag: {1} verziók sorrendje ismeretlen: {2} verzió nem nagyobb, mint {3} verzió.

en: Cyclic dependency between relations:
hu: Körkörös hivatkozás kapcsolatok között:

en: Unable to add primitive {0} to the dataset because it is already included
hu: Nem adható {0} elem az adatkészlethez, mert már benne van

en: JOSM expected to find primitive [{0} {1}] in dataset but it is not there. Please report this at {2}. This is not a critical error, it should be safe to continue in your work.
hu: A JOSM azt várta, hogy [{0} {1}] elemet talál az adathalmazban, de az nem volt ott. Kérlek jelentsd a hibát itt: {2}. Ez nem egy kritikus hiba, nyugodtan folytathatod a munkát.

en: Missing merge target for way with id {0}
hu: Hiányzó egyesítési cél {0} azonosítójú vonalhoz

en: Object of type {0} with id {1} was marked to be deleted, but it''s missing in the source dataset
hu: {0} típusú objektum {1} azonosítóval törlésre lett jelölve, de hiányzik a forrás adathalmazból

en: Missing merge target for node with id {0}
hu: Hiányzó egyesítési cél {0} azonosítójú ponthoz

en: Missing merge target for relation with id {0}
hu: Hiányzó egyesítési cél {0} azonosítójú kapcsolathoz

en: Missing merge target of type {0} with id {1}
hu: Hiányzó egyesítési cél {1} azonosítójú {0} típushoz

en: Conflict in ''visible'' attribute for object of type {0} with id {1}
hu: Ütközés a ''visible'' attribútumban {0} típusú objektumban {1} azonosítóval

en: Merging data...
hu: Adatok egyesítése…

en: highway
hu: közút

en: railway
hu: vasút

en: waterway
hu: vízfolyás

en: landuse
hu: területfunkció

en: building
hu: épület

en: {0} node | {0} nodes
hu[0]: {0} pont
hu[1]: {0} pont

en: incomplete
hu: hiányos

en: node | nodes
hu[0]: pont
hu[1]: pont

en: House {0}
hu: ház: {0}

en: House number {0} at {1}
hu: házszám: {0}, {1}

en: House number {0}
hu: házszám: {0}

en: {0} member | {0} members
hu[0]: {0} tag
hu[1]: {0} tag

en: public transport
hu: tömegközlekedés

en: relation | relations
hu[0]: kapcsolat
hu[1]: kapcsolat

en: Changeset {0}
hu: {0} módosításcsomag

en: <html>Error in filter <code>{0}</code>:<br>{1}
hu: <html>Hiba a szűrőben <code>{0}</code>:<br>{1}

en: Error in filter
hu: Hiba a szűrőben

en: <p><b>{0}</b> object hidden | <p><b>{0}</b> objects hidden
hu[0]: <p><b>{0}</b> objektum elrejtve
hu[1]: <p><b>{0}</b> objektum elrejtve

en: <b>{0}</b> object disabled | <b>{0}</b> objects disabled
hu[0]: <b>{0}</b> objektum letiltva
hu[1]: <b>{0}</b> objektum letiltva

en: Cannot add a way with only {0} nodes.
hu: Nem lehet csupán {0} pontból álló vonalat hozzáadni.

en: Each node must connect exactly 2 ways
hu: Minden pontnak pontosan két vonalat kell összekapcsolnia

en: Cannot merge because either of the participating primitives is new and the other is not
hu: Nem egyesíthetőek, mert az egyik résztvevő elem új, a másik meg nem

en: Cannot merge primitives with different ids. This id is {0}, the other is {1}
hu: Nem egyesíthetőek különböző azonosítójú elemek. Az egyik azonosító {0}, a másik {1}

en: way | ways
hu[0]: vonal
hu[1]: vonal

en: closedway
hu: zártvonal

en: multipolygon
hu: multipoligon

en: Tag collection cannot be applied to a primitive because there are keys with multiple values.
hu: Címkegyűjtemény nem alkalmazható egy elemre, mert több értékű kulcsai vannak.

en: <anonymous>
hu: <névtelen>

en: Cannot add node {0} to incomplete way {1}.
hu: Hiányos {1} vonalhoz nem adható {0} pont.

en: Nodes in way must be in the same dataset
hu: A vonal pontjai azonos adathalmazban kell legyenek

en: Deleted node referenced by {0}
hu: {0} által hivatkozott pont törölve

en: Complete node {0} with null coordinates in way {1}
hu: {0} pont kiegészítése null koordinátákkal {1} vonalban

en: Cannot compare primitive with ID ''{0}'' to primitive with ID ''{1}''.
hu: ''{0}'' azonosítójú elem nem összehasonlítható ''{1}'' elemmel.

en: Parameter {0} not in range 0..{1}. Got ''{2}''.
hu: {0} paraméter nincs a 0..{1} tartományban. Kapott érték ''{2}''.

en: <not>
hu: <nem>

en: <or>
hu: <vagy>

en: <left parent>
hu: <bal szülő>

en: <right parent>
hu: <jobb szülő>

en: <colon>
hu: <kettőspont>

en: <equals>
hu: <egyenlő>

en: <key>
hu: <kulcs>

en: <question mark>
hu: <kérdőjel>

en: <end-of-file>
hu: <a-fájl-vége>

en: The regex "{0}" had a parse error at offset {1}, full error:
    
    {2}
hu: A(z) "{0}" reguláris kifejezés szintaktikai hibát tartalmaz a(z) {1}. karakterpozícióban. A teljes hiba:
    
    {2}

en: The regex "{0}" had a parse error, full error:
    
    {1}
hu: "{0}" reguláris kifejezés értelmezési hibás, a teljes hiba:
    
    {1}

en: Range of numbers expected
hu: Számtartományt várt

en: Expecting {0} after {1}
hu: {0} várt ez után: {1}

en: Range of primitive ids expected
hu: Elemazonosító tartományokat várt

en: Range of changeset ids expected
hu: Módosításcsomag-azonosító tartományokat várt

en: Range of versions expected
hu: Verziótartományokat várt

en: Reference value for ''{0}'' expected
hu: Referenciaértéket várt a(z) „{0}” operátorhoz

en: Key cannot be empty when tag operator is used. Sample use: key=value
hu: Címkeoperátor használatakor a kulcs nem lehet üres. Pl.: [kulcs=érték]

en: Unknown primitive type: {0}. Allowed values are node, way or relation
hu: Ismeretlen elemtípus: {0}. A megengedett értékek: node (pont), way (vonal), relation (kapcsolat)

en: Positive integer expected
hu: Pozitív egész számot várt

en: Non-zero integer expected
hu: Nem null egész számot várt

en: Cannot parse timestamp ''{0}''
hu: ''{0}'' időbélyeg elemzése sikertelen

en: Unknown preset name:
hu: Ismeretlen címkesablonnév:

en: Failed to parse MapCSS selector
hu: MapCSS szelektor elemzése sikertelen

en: Unexpected token: {0}
hu: Ismeretlen token: {0}

en: Missing parameter for OR
hu: OR hiányzó paramétere

en: Missing parameter for XOR
hu: XOR hiányzó paramétere

en: Missing operator for NOT
hu: NOT hiányzó paramétere

en: Unexpected token. Expected {0}, found {1}
hu: Ismeretlen token. Várt {0}, kapott {1}

[ctx: search]
en: CI
hu: NÉ

[ctx: search]
en: RX
hu: RK

[ctx: search]
en: A
hu: Ö

en: Failed to load map renderer class ''{0}''. The class wasn''t found.
hu: Nem sikerült betölteni a ''{0}'' térképrajzoló modult. Az osztály nem található.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because the class wasn''t found.
hu: ''{0}'' térkép-megjelenítő osztály nem aktiválható, mert az osztály nem található.

en: Activating the standard map renderer instead.
hu: Helyette az alap térkép-megjelenítő lesz aktiválva.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t a subclass of ''{1}''.
hu: ''{0}'' térkép-megjelenítő osztály nem aktiválható, mert nem ''{1}'' alosztálya.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t registered as map renderer.
hu: ''{0}'' térkép-megjelenítő osztály nem aktiválható, mert nincs térkép-megjelenítőként bejegyezve.

en: Wireframe Map Renderer
hu: Vázrajz Térképmegjelenítő

en: Renders the map as simple wire frame.
hu: Egyszerű vonalrajzként jeleníti meg a térképet.

en: Styled Map Renderer
hu: Stílusozott Térkép-megjelenítő

en: Renders the map using style rules in a set of style sheets.
hu: Térképet rajzol a stíluslap szabályait használva.

en: Styled Map Renderer (tiled)
hu: Stílusozott térkép-megjelenítő (csempézett)

en: Renders the map using style rules in a set of style sheets by tile.
hu: A térképet csempénként jeleníti meg a stíluslapkészletekben található stílusszabályok szerint.

en: inactive
hu: inaktív

en: selected
hu: kijelölt

en: Relation: selected
hu: Kapcsolat: kijelölt

en: Node: standard
hu: Pont: alap

en: Node: connection
hu: Pont: metszéspont

en: Node: tagged
hu: Pont: címkézett

en: untagged way
hu: címkézetlen vonal

en: background
hu: háttér

en: highlight
hu: kiemelt

en: highlight wireframe
hu: vázrajz kiemelése

en: untagged
hu: címke nélküli

en: text
hu: szöveg

en: areatext
hu: területszöveg

en: Rendering Status: {0}%
hu: Megjelenítési állapot: {0}%

en: Failed to create missing preferences directory: {0}
hu: Nem sikerült létrehozni a beállítások hiányzó könyvtárát: {0}

en: <html>Failed to create missing preferences directory: {0}</html>
hu: <html>Nem sikerült létrehozni a beállítások hiányzó könyvtárát: {0}</html>

en: Failed to create missing user data directory: {0}
hu: Nem sikerült létrehozni a felhasználói adatok hiányzó könyvtárát: {0}

en: <html>Failed to create missing user data directory: {0}</html>
hu: <html>Nem sikerült létrehozni a felhasználói adatok hiányzó könyvtárát: {0}</html>

en: Failed to create missing cache directory: {0}
hu: Nem sikerült létrehozni a hiányző cache könyvtárat: {0}

en: <html>Failed to create missing cache directory: {0}</html>
hu: <html>Nem sikerült létrehozni a hiányzó cache könyvtárat: {0}</html>

en: Expected element ''{0}'', but got ''{1}''
hu: Várt elem: ''{0}'', kapott érték: ''{1}''

en: value expected
hu: várt érték

en: Short Description:
hu: Rövid leírás:

en: Author:
hu: Szerző:

en: Webpage:
hu: Weblap:

en: Description:
hu: Leírás:

en: Version:
hu: Verzió:

en: Minimum JOSM Version:
hu: Minimum JOSM verzió:

en: by {0}
hu: {0} által

en: JOSM default (MapCSS)
hu: JOSM alapértelmezett (MapCSS)

en: Internal style to be used as base for runtime switchable overlay styles
hu: A futásidőben változtatható fedvény stílusok alapjául szolgáló belső stílus

en: Internal Preset
hu: Beépített címkesablonok

en: The default preset for JOSM
hu: A JOSM alapértelmezett címkesablonkészlete

en: Addresses
hu: Címek

en: Checks for errors on addresses
hu: Címhibák ellenőrzése

en: Tag combinations
hu: Címkekombinációk

en: Checks for missing tag or suspicious combinations
hu: Hiányzó vagy gyanús címkekombinációk ellenőrzése

en: Deprecated features
hu: Elavult elemek

en: Checks for deprecated features
hu: Elavult elemek ellenőrzése

en: Geometry
hu: Geometria

en: Checks for geometry errors
hu: Geometriai hibák ellenőrzése

en: Highways
hu: Közutak

en: Checks for errors on highways
hu: Úthibák ellenőrzése

en: Multiple values
hu: Többszörös értékek

en: Checks for wrong multiple values
hu: Hibás többszörös értékek ellenőrzése

en: Numeric values
hu: Számértékek

en: Checks for wrong numeric values
hu: Hibás számértékek ellenőrzése

en: Religion
hu: Vallás

en: Checks for errors on religious objects
hu: Egyházi objektumok hibáinak ellenőrzése

en: Relations
hu: Kapcsolatok

en: Checks for errors on relations
hu: Kapcsolatok hibáinak keresése

en: Territories
hu: Területek

en: Checks for territories-specific features
hu: Területspecifikus elemek ellenőrzései

en: Unnecessary tags
hu: Fölösleges címkék

en: Checks for unnecessary tags
hu: Fölösleges címkék keresése

en: Wikipedia
hu: Wikipédia

en: Checks for wrong wikipedia tags
hu: Hibás Wikipédiacímkék keresése

en: UTM projection (''+proj=utm'') requires ''+zone=...'' parameter.
hu: Az UTM vetülethez (''+proj=utm'') szükséges a ''+zone=…'' paraméter megadása.

en: Expected integer value in range 1-60 for ''+zone=...'' parameter.
hu: A ''+zone=…'' paraméternek 1 és 60 közé eső egész számnak kell lennie.

en: No unit found for: {0}
hu: {0} mértékegysége nem található

en: Unknown parameter: ''{0}''.
hu: Ismeretlen paraméter: ''{0}''.

en: Value expected for parameter ''{0}''.
hu: ''{0}'' paraméterhez érték szükséges.

en: No value expected for parameter ''{0}''.
hu: ''{0}'' paraméterhez nem kell érték.

en: Parameter must begin with a ''+'' character (found ''{0}'')
hu: A paraméternek ''+'' karakterrel kell kezdődnie (talált: ''{0}'')

en: Unexpected parameter format (''{0}'')
hu: Ismeretlen paraméterformátum (''{0}'')

en: Value ''{0}'' for option +init not supported.
hu: ''{0}'' érték +init paraméternél nem támogatott.

en: Ellipsoid ''{0}'' not supported.
hu: ''{0}'' ellipszoid nem támogatott.

en: Combination of ellipsoid parameters is not supported.
hu: Ellipszoid paraméterek kombinációja nem támogatott.

en: Unknown datum identifier: ''{0}''
hu: Ismeretlen dátumazonosító: ''{0}''

en: Ellipsoid required (+ellps=* or +a=*, +b=*)
hu: Ellipszoid kötelező (+ellps=* vagy +a=*, +b=*)

en: Grid shift file ''{0}'' for option +nadgrids not supported.
hu: +nadgrids paraméter ''{0}'' rácseltolás fájlhoz nem támogatott.

en: Unexpected number of arguments for parameter ''towgs84'' (must be 3 or 7)
hu: Ismeretlen argumentumszám a ''towgs84'' paraméternél (3 vagy 7 lehet)

en: Unable to parse value of parameter ''towgs84'' (''{0}'')
hu: Nem értelmezhető a ''towgs84'' paraméter értéke (''{0}'')

en: Projection required (+proj=*)
hu: Vetület kötelező (+proj=*)

en: Unknown projection identifier: ''{0}''
hu: Ismeretlen vetület azonosító: ''{0}''

en: Unexpected number of arguments for parameter ''+bounds'' (must be 4)
hu: Ismeretlen argumentumszám a ''+bounds'' paraméternél (4 lehet)

en: Expected number argument for parameter ''{0}''
hu: A várt argumentumszám a paraméternél ''{0}''

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as number.
hu: ''{1}'' érték nem értelmezhető számként ''{0}'' paraméternél.

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as coordinate value.
hu: ''{1}'' érték nem értelmezhető koordináta értékként ''{0}'' paraméternél.

en: Custom Projection
hu: Egyéni vetület

en: Error: {0}
hu: Hiba: {0}

en: JOSM projection command line interface
hu: JOSM vetületi parancssori interfész

en: Description
hu: Leírás

en: Converts coordinates from one coordinate reference system to another.
hu: Koordinátákat konvertál egyik vetületből a másikba.

en: Options
hu: Beállítások

en: Show this help
hu: Ezen súgó megjelenítése

en: Switch input and output crs
hu: Be- és kimeneti koordinátarendszer felcserélése

en: Switch order of input coordinates (east/north, lon/lat)
hu: Megcseréli a bemeneti koordináták sorrendjét (kelet/észak, lon/lat)

en: Switch order of output coordinates (east/north, lon/lat)
hu: Megcseréli a kimeneti koordináták sorrendjét (kelet/észak, lon/lat)

en: <crs>
hu: <koordinátarendszer>

en: The format for input and output coordinate reference system is similar to that of the PROJ.4 software.
hu: A be- és kimeneti koordinátarendszer formátuma hasonló a PROJ.4 szoftverben használthoz.

en: [file]
hu: [fájl]

en: Reads input data from one or more files listed as positional arguments. When no files are given, or the filename is "-", data is read from standard input.
hu: Bemenő adatokat olvas egy vagy több paraméterként felsorolt fájlból. Ha nincs fájl megadva, vagy a fájlnév „-”, akkor az adatokat a szabványos bemenetről olvassa.

en: Examples
hu: Példák

en: Expected two coordinates, separated by white space, found {0} in ''{1}''
hu: Két szóközzel elválasztott koordináta megadását vártam, helyette {0} található itt: „{1}”

en: Unable to parse number ''{0}''
hu: „{0}” szám nem értelmezhető

en: Albers Equal Area
hu: Albers területtartó

en: Parameter ''{0}'' required.
hu: ''{0}'' paraméter kötelező.

en: standard parallels are opposite
hu: metszési paralellkörök fordítottak

en: Azimuthal Equidistant
hu: Azimutális ekvidisztáns

en: Double Stereographic
hu: Dupla sztereografikus

en: Equidistant Cylindrical (Plate Carrée)
hu: Ekvidisztáns hengervetület (Plate Carrée)

en: Lambert Azimuthal Equal Area
hu: Lambert területtartó síkvetület

en: Lambert Conformal Conic
hu: Lambert szögtartó kúpvetület

en: Lat/lon (Geodetic)
hu: Lat/lon (geodéziai)

en: Oblique Mercator
hu: Ferdetengelyű Mercator

en: Unsuitable parameters ''{0}'' and ''{1}'' for two point method.
hu: ''{0}'' és ''{1}'' alkalmatlan paraméterek a kétpontos módszerhez.

en: Illegal value for parameter ''{0}'': {1}
hu: ''{0}'' paraméter értéke érvénytelen: {1}

en: error in initialization
hu: hiba az inicializáció során

en: Polar Stereographic
hu: Poláris sztereografikus

en: Polar Stereographic: Parameter ''{0}'' must be 90 or -90.
hu: Poláris sztereografikus: ''{0}'' paraméter 90 vagy -90 kell legyen.

en: Sinusoidal
hu: Szinuszos

en: Swiss Oblique Mercator
hu: Svájci ferdetengelyű Mercator

en: Transverse Mercator
hu: Transzverzális Mercator

en: Worldwide
hu: Egész világ

en: Cannot handle ignore list entry {0}
hu: A mellőzési lista {0} bejegyzését nem lehet kezelni

en: Ignore list
hu: Mellőzési lista

en: Error initializing test {0}:
     {1}
hu: Hiba a(z) {0} teszt előkészítésekor:
     {1}

en: validation error
hu: ellenőrzési hiba

en: validation warning
hu: ellenőrzési figyelmeztetés

en: validation other
hu: egyéb figyelmeztetés

en: Running test {0}
hu: Teszt futtatása: {0}

en: {0} of {1} elements done
hu: {0} / {1} elem kész

en: Validating
hu: Ellenőrzés

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
hu: Ellenőrzés: {0}/{1}: Kezdés: {2}

en: Updating ignored errors ...
hu: Mellőzött hibák frissítése…

en: Validation results contain elements hidden by a filter.
hu: Az érvényesítési eredmények szűrővel elrejtett elemeket is tartalmaznak.

en: Please review active filters to see the hidden results.
hu: Tekintsd át az aktív szűrőket az elrejtett eredmények megtekintéséhez.

en: Missing argument - input data file ({0})
hu: Hiányzó argumentum – bemeneti adatfájl ({0})

en: Processing files...
hu: Fájlok feldolgozása…

en: {0} had {1} error | {0} had {1} errors
hu[0]: {0} {1} hibával rendelkezett
hu[1]: {0} {1} hibával rendelkezett

en: {0} had no errors
hu: {0} hibátlan volt

en: Could not load input file: {0}
hu: Nem sikerült betölteni a bemeneti fájlt: {0}

en: Validating {0}, saving output to {1}
hu: {0} érvényesítés1, kimenet mentése ide: {1}

en: Could not find a layer for {0}
hu: Nem sikerült réteget találni ehhez: {0}

en: Preferences are not the expected type
hu: A beállítások ismeretlen típusúak

en: JOSM Validation command line interface
hu: JOSM Hibakereső parancssoros interfész

en: Validates data and saves the result to a file.
hu: Érvényesíti az adatokat, és az eredményt egy fájlba menti.

en: Input data file name (.osm, .validator.mapcss, .mapcss).
hu: Bemeneti adatfájl neve (.osm, .validator.mapcss, .mapcss).

en: OSM files can be specified multiple times. Required.
hu: Több OSM-fájlhoz többször is megadható. Kötelező.

en: .validator.mapcss and .mapcss files will stop processing on first error.
hu: A .validator.mapcss és .mapcss fájlok feldolgozása az első hiba esetén leáll.

en: Non-osm files do not use --output or --change-file
hu: A nem-OSM fájlok nem használják a --output vagy --change-file parancsot

en: Output data file name (.geojson, line-by-line delimited for MapRoulette). Optional.
hu: Kimeneti adatfájl neve (.geojson, MapRoulette esetében soronként elválasztva). Opcionális.

en: Change file name (.osc). Can be specified multiple times per input.
hu: Módosításfájl neve (.osc). Többször is megadható bemenetenként.

en: Changes will be applied in the specified order. Optional.
hu: A módosítások a megadott sorrendben kerülnek alkalmazásra. Opcionális.

en: E-mail address is invalid
hu: Érvénytelen e-mail

en: E-mail address contains an invalid username: {0}
hu: Az e-mail-cím érvénytelen felhasználónevet tartalmaz: {0}

en: E-mail address contains an invalid domain: {0}
hu: Az e-mail-cím érvénytelen domain nevet tartalmaz: {0}

en: Email validator
hu: E-mail érvényesítő

en: URL is invalid
hu: Érvénytelen URL

en: URL contains an invalid protocol: {0}
hu: Az URL érvénytelen protokollt tartalmaz: {0}

en: URL contains an invalid authority: {0}
hu: Az URL érvénytelen azonosítást tartalmaz: {0}

en: URL contains an invalid path: {0}
hu: Az URL érvénytelen útvonalat tartalmaz: {0}

en: URL contains an invalid query: {0}
hu: Az URL érvénytelen lekérdezést tartalmaz: {0}

en: URL contains an invalid fragment: {0}
hu: Az URL érvénytelen töredéket tartalmaz: {0}

en: URL validator
hu: URL-érvényesítő

en: Include POIs like amenities, offices, and buildings in duplicate address detection
hu: A duplikált címek keresésénél vegye bele a detektálásba a POI-kat, pl. amenity-k, irodák és épületek

en: Checks for errors in addresses and associatedStreet relations.
hu: Hibák keresése címekben és associatedStreet kapcsolatokban.

en: Multiple associatedStreet relations
hu: Többszörös associatedStreet kapcsolat

en: House number without street
hu: Házszám utca nélkül

en: Duplicate house numbers
hu: Duplikált házszámok

en: ''{0}'' ({1}m)
hu: ''{0}'' ({1} m)

en: House number ''{0}'' duplicated
hu: Duplikált ''{0}'' házszám

en: Multiple street names in relation
hu: Többszörös utcanév a kapcsolatban

en: House number too far from street
hu: A házszám túl távol van az úttól

en: Relation is obsolete
hu: Elavult kapcsolat

en: API Capabilities
hu: API képességek

en: Checks for errors against API capabilities
hu: API képességek hibáinak ellenőrzése

en: Way contains more than {0} nodes. It should be replaced by a multipolygon
hu: A vonal több, mint {0} pontot tartalmaz. Le kellene cserélni multipoligonra

en: Way contains more than {0} nodes. It should be split or simplified
hu: A vonal több, mint {0} pontot tartalmaz. El kellene vágni, vagy egyszerűsíteni

en: Barriers and entrances
hu: Akadályok és bejáratok

en: Checks for errors in barriers and entrances.
hu: Akadályok és bejáratok hibáinak keresése.

en: Barrier entrance not set on a barrier
hu: Bejárat nincs beállítva az akadályon

en: Coastlines
hu: Partvonalak

en: This test checks that coastlines are correct.
hu: Ez a teszt ellenőrzi a partvonalak helyességét.

en: Reversed coastline: land not on left side
hu: Fordított partvonal: a szárazföld nem a bal oldalon van

en: Unconnected coastline
hu: Nem kapcsolódó partvonal

en: Unordered coastline
hu: Nem sorba rendezett partvonal

en: Reversed coastline
hu: Fordított partvonal

en: invalid coastline
hu: érvénytelen partvonal

en: Conditional Keys
hu: Feltételes kulcsok

en: Tests for the correct usage of ''*:conditional'' tags.
hu: Tesztek a ''*:conditional'' címkék helyes használatára.

en: Does not match pattern ''restriction value @ condition''
hu: Nem felel meg a ''korlátozás érték @ feltétel'' mintának

en: {0} is not a valid restriction value
hu: {0} nem érvényes korlátozásérték

en: Wrong syntax in {0} key
hu: Hibás szintaxis ebben a kulcsban: {0}

en: Error in {0} value: {1}
hu: Hiba {0} értékben: {1}

en: Connectivity Relations
hu: Kapcsolódási viszonyok

en: Validates connectivity relations
hu: Kapcsolódási viszonyok érvényesítése

en: Connectivity relation without connectivity tag
hu: Csatlakoztathatóság kapcsolat connectivity címke nélkül

en: Connectivity tag contains unusual data
hu: A connectivity címke szokatlan adatot tartalmaz

en: Connectivity tag missing comma between optional and non-optional values
hu: A connectivity címkéből hiányzik az opcionális és kötelező értékeket elválasztó vessző

en: Inconsistent lane numbering between relation and member tags
hu: A sávok számozása a kapcsolatban és a kapcsolattagok címkéiben ellent mond egymásnak

en: Relation {0} member is missing a lanes or *:lanes tag | Relation {0} members are missing a lanes or *:lanes tag
hu[0]: A kapcsolat {0} tagjánál hiányzik egy lanes vagy *:lanes címke
hu[1]: A kapcsolat {0} tagjánál hiányzik egy lanes vagy *:lanes címke

en: This connectivity may already be implied
hu: Lehet, hogy ez a kapcsolat már alapértelmezettnek van feltételezve

en: Relation should not contain mixed ''via'' ways and nodes
hu: A kapcsolat nem tartalmazhat ''via'' szerepű pontot és vonalat is

en: Multiple ''via'' roles only allowed with ways
hu: Ha a kapcsolatban több ''via'' szerep van, akkor azok csak vonalak lehetnek

en: Crossing ways
hu: Egymást keresztező vonalak

en: Crossing barriers
hu: Egymást keresztező akadályok

en: Crossing highways
hu: Egymást keresztező utak

en: Crossing railways
hu: Egymást keresztező vasútvonalak

en: Crossing waterways
hu: Egymást keresztező folyóvizek

en: Crossing barrier/building
hu: Egymást keresztező akadály/épület

en: Crossing barrier/highway
hu: Egymást keresztező akadály/út

en: Crossing barrier/railway
hu: Egymást keresztező akadály/vasút

en: Crossing barrier/waterway
hu: Egymást keresztező akadály/vízfolyás

en: Crossing barrier/way
hu: Egymást keresztező akadály/vonal

en: Crossing building/highway
hu: Egymást keresztező épület/út

en: Crossing building/railway
hu: Egymást keresztező épület/vasút

en: Crossing building/residential area
hu: Egymást keresztező épület/lakóterület

en: Crossing building/waterway
hu: Egymást keresztező épület/vízfolyás

en: Crossing building/way
hu: Egymást keresztező épület/vonal

en: Crossing highway/railway
hu: Egymást keresztező közút/vasút

en: Crossing highway/waterway
hu: Egymást keresztező út/vízfolyás

en: Crossing highway/way
hu: Egymást keresztező út/vonal

en: Crossing railway/waterway
hu: Egymást keresztező vasút/vízfolyás

en: Crossing railway/way
hu: Egymást keresztező vasút/vonal

en: Crossing residential area/way
hu: Egymást keresztező lakóterület/vonal

en: Crossing waterway/way
hu: Egymást keresztező vízfolyás/vonal

en: Crossing boundaries
hu: Egymást keresztező határvonalak

en: Self crossing ways
hu: Önmagukat metsző vonalak

en: This test checks if two roads, railways, waterways or buildings crosses in the same layer, but are not connected by a node.
hu: A teszt ellenőrzi, hogy két út, vasút, vízfolyás vagy épület keresztezi-e egymás azonos rétegen úgy, hogy nincs a metszésnél közös pontjuk.

en: Cycle detector
hu: Körkörösség kereső

en: Detects cycles in drainage systems.
hu: Körkörösségeket detektál a lefolyási rendszerekben.

[ctx: graph theory]
en: Cycle in directional waterway network
hu: Körkörösség az irányított vízfolyási hálózatban

en: Invalid usage of direction on node
hu: Irány érvénytelen használata egy ponton

en: Disputed usage of direction on node
hu: Irány vitatott használata egy ponton

en: Direction nodes
hu: Irány pontok

en: Check for nodes which have a ''forward'' or ''backward'' direction
hu: ''forward'' vagy ''backward'' iránnyal rendelkező pontok ellenőrzése

en: Unconnected node with {0}. Use angle or cardinal direction
hu: Nem kapcsolódó pont a következővel: {0}. Használj irányszöget vagy égtájat.

en: Node with {0} should be connected to a linear way
hu: Pont a következővel: {0}. Kapcsolódnia kellene egy egyenes vonalhoz

en: Node with {0} on end of way
hu: Vonal végén lévő pont a következővel: {0}.

en: Node with {0} on a connection of multiple ways
hu: Több vonalhoz kapcsolódó pont a következővel: {0}.

en: Duplicated nodes
hu: Kettőzött pontok

en: This test checks that there are no nodes at the very same location.
hu: A teszt ellenőrzi, hogy van-e több pont ugyanazon a helyen

en: Mixed type duplicated nodes
hu: Vegyes típusú kettőzött pontok

en: Highway duplicated nodes
hu: Közút kettőzött pontjai

en: Railway duplicated nodes
hu: Vasút kettőzött pontjai

en: Waterway duplicated nodes
hu: Folyóvíz kettőzött pontjai

en: Boundary duplicated nodes
hu: Határvonal kettőzött pontjai

en: Power duplicated nodes
hu: Áramellátás kettőzött pontjai

en: Natural duplicated nodes
hu: Természet kettőzött pontjai

en: Building duplicated nodes
hu: Épület kettőzött pontjai

en: Landuse duplicated nodes
hu: Területfunkció kettőzött pontjai

en: Other duplicated nodes
hu: Egyéb kettőzött pontok

en: Nodes at same position
hu: Pontok azonos helyen

en: Duplicated relations
hu: Kettőzött kapcsolatok

en: This test checks that there are no relations with same tags and same members with same roles.
hu: A teszt ellenőrzi, hogy ne legyenek azonos címkével tagokkal és szerepekkel rendelkező kapcsolatok.

en: Relations with same members
hu: Kapcsolatok azonos tagokkal

en: Identical members
hu: Azonos tagok

en: Delete duplicate relations
hu: Kettőzött kapcsolat törlése

en: Duplicated ways
hu: Kettőzött vonal

en: This test checks that there are no ways with same node coordinates and optionally also same tags.
hu: A teszt ellenőrzi, hogy ne legyenek azonos koordinátájú pontokkal rendelkező vonalak opcionálisan azonos címkével.

en: Ways with same position
hu: Vonalak azonos pozícióban

en: Delete duplicate ways
hu: Kettőzött vonalak törlése

en: Duplicated way nodes
hu: Kettőzött vonalpontok

en: Checks for ways with identical consecutive nodes.
hu: Egymást követő azonos pontokat tartalmazó vonalak keresése.

en: Performs semantic checks on highways.
hu: Szemantikai ellernőrzés végrehajtása az autópályákon.

en: Incorrect roundabout (highway: {0} instead of {1})
hu: Hibás körforgalom (highway: {0}, e helyett: {1})

en: Highway link is not linked to adequate highway/link
hu: Az autópálya kapcsolat nincs megfelelő autópályához kapcsolva

en: Incomplete pedestrian crossing tagging. Required tags are {0} and {1}.
hu: A gyalogosátkelő címkézése hiányos. Szükséges címkék: {0} és {1}.

en: Unknown country code: {0}
hu: Ismeretlen országkód: {0}

en: Unknown source:maxspeed context: {0}
hu: Ismeretlen source:maxspeed kontextus: {0}

en: Node connects highways on different layers
hu: Eltérő rétegen lévő utakat összekötő pont

en: Internet tags
hu: Internetes címkék

en: Checks for errors in internet-related tags.
hu: Internetes címkékkel kapcsolatos hibák keresése.

en: URL contains backslashes instead of slashes
hu: Az URL visszaperjelet tartalmaz perjel helyett

en: Lane tags
hu: Sávcímkék

en: Test that validates ''lane:'' tags.
hu: A [lane:] sávcímkéket érvényesítő teszt.

en: Number of {0} greater than {1}
hu: {0} száma nagyobb mint {1}

en: Number of lane dependent values inconsistent
hu: A sávfüggő értékek száma következetlen

en: Number of lane dependent values inconsistent in forward direction
hu: A sávfüggő értékek száma következetlen előre (forward)

en: Number of lane dependent values inconsistent in backward direction
hu: A sávfüggő értékek száma következetlen hátra (backward)

en: Long segments
hu: Hosszú szakaszok

en: This tests for long way segments, which are usually errors.
hu: Ez hosszú vonalszakaszokat tesztel, amelyek általában hibák.

en: Very long segment of {0} kilometers
hu: Nagyon hosszú, {0} kilométeres szakasz

en: Tag checker (MapCSS based)
hu: Címkeellenőrző (MapCSS alapú)

en: This test checks for errors in tag keys and values.
hu: Ez a teszt a címkekulcsokban és -értékekben előforduló hibákat ellenőrzi.

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Adding {0} to tag checker
hu: {0} hozzáadása a címkeellenőrzőhöz

en: Failed to add {0} to tag checker
hu: Nem sikerült {0} hozzáadása a címkeellenőrzőhöz

en:  {0}: {1} of {2} elements done
hu:  {0}: A(z) {2} elemből {1} elkészült

en: Fix of {0}
hu: {0} javítása

en:  or
hu:  vagy

en: {0}, use {1} instead
hu: {0}, helyette használd ezt: {1}

en: Multipolygon
hu: Multipoligon

en: This test checks if multipolygons are valid.
hu: Ellenőrzi, hogy érvényesek-e a multipoligonok.

en: Incomplete multipolygon relation was modified
hu: Hiányos multipoligon kapcsolat lett módosítva

en: No area style for multipolygon
hu: Nincs terület típus a multipoligonban

en: With the currently used mappaint style the style for inner way equals the multipolygon style
hu: A jelenlegi térképstílussal a belső vonal megjelenése megegyezik a multipoligon megjelenésével

en: With the currently used mappaint style the style for outer way mismatches the area style
hu: A jelenleg használt térképrajzolási stílussal a külső vonal stílusa eltér a terület stílustól

en: Area style on outer way
hu: Terület típus van a külső vonalon

en: Multipolygon is not closed
hu: A multipoligon nem zárt

en: Self-intersecting polygon ring
hu: Önmagát metsző poligon gyűrű

en: Multipolygon rings share node
hu: A multipoligongyűrűknek közös pontjuk van

en: Intersection between multipolygon ways
hu: Multipoligonvonalak keresztezik egymást

en: Multipolygon rings are equal
hu: A multipoligongyűrűk megegyeznek

en: Role for ''{0}'' should be ''{1}''
hu: ''{0}'' szerepe ''{1}'' kéne legyen

en: Multipolygon inner way is outside
hu: A multipoligon belső vonala kívül van

en: Multipolygon ring contains segment twice
hu: A multipoligon gyűrű kétszer tartalmaz egy szakaszt

en: Multipolygon outer way shares segment with other ring
hu: A multipoligon külső vonalának közös szakasza van egy másik gyűrűvel

en: Role for multipolygon way member should be inner or outer
hu: A multipoligon vonal tag szerepe belső (inner) vagy külső (outer) lehet

en: Non-Way in boundary
hu: A határ (boundary) nem csak vonalat tartalmaz

en: Non-Way in multipolygon
hu: A multipoligon nem csak vonalat tartalmaz

en: Multipolygon member repeated with different role
hu: Ismétlődő multipoligontag eltérő szereppel

en: Multipolygon member repeated with same role
hu: Ismétlődő multipoligontag azonos szereppel

en: Missing name:* translation
hu: Hiányzó name:* fordítás

en: This test finds multilingual objects whose ''name'' attribute is not equal to some ''name:*'' attribute and not a composition of ''name:*'' attributes, e.g., Italia - Italien - Italy.
hu: Ez a teszt többnyelvű objektumokat keres, ahol a ''name'' attribútum nem egyezik más ''name:*'' attribútumokkal és nem ''name:*'' attribútumok összetétele, mint Italia - Italien - Italy

en: Missing name:*={0}. Add tag with correct language key.
hu: Hiányzó [name:*={0}]. Adj hozzá címkét helyes nyelvi kóddal.

en: A name is missing, even though name:* exists.
hu: A [name] hiányzik, viszont van [name:*].

en: Enable strict mode.
hu: Szigorú mód engedélyezése.

en: Opening hours syntax
hu: Nyitva tartás szintaxisa

en: This test checks the correct usage of the opening hours syntax.
hu: Ez a teszt a nyitvatartási szintaxis helyes használatát ellenőrzi.

en: {0} value can be prettified
hu: {0} érték csinosítható

en: Overlapping ways
hu: Átfedésben lévő vonalak

en: This test checks that a connection between two nodes is not used by more than one way.
hu: Ez a teszt ellenőrzi, hogy két pont közti kapcsolatot egynél több vonal használ.

en: Overlapping highways
hu: Átfedésben lévő utak

en: Overlapping railways
hu: Átfedésben lévő vasúti pályák

en: Overlapping waterways
hu: Átfedő vízfolyások

en: Highway shares segment with linear way
hu: Útnak közös szakasza van egyenes vonallal

en: Railway shares segment with linear way
hu: Vasútnak közös szakasza van egyenes vonallal

en: Waterway shares segment with linear way
hu: Vízfolyásnak közös szakasza van egyenes vonallal

en: Highway shares segment with other way
hu: Útnak közös szakasza van másik vonallal

en: Railway shares segment with other way
hu: Vasútnak közös szakasza van másik vonallal

en: Waterway shares segment with other way
hu: Vízfolyásnak közös szakasza van másik vonallal

en: Ways share segment
hu: Vonalak közös szakasszal

en: Way contains segment twice
hu: Vonal kétszer tartalmaz egy szakaszt

en: Power lines
hu: Távvezetékek

en: Checks if power line missing a support node and for nodes in power lines that do not have a power=tower/pole tag
hu: Ellenőrzi, hogy a távvezetékből hiányzik-e tartóoszlop pontja, valamint a távvezetékben van-e olyan pont, amelyen nincs power=tower/pole címke

en: missing tag
hu: hiányzó címke

en: node without power=*
hu: power=* nélküli pont

en: Node connects a power line or cable with an object which is not related to the power infrastructure
hu: A pont távvezetéket vagy kábelt köt össze villamosenergia-infrastruktúrához nem kapcsolódó objektummal

en: Possibly missing line support node within power line
hu: Hiányozhat a távvezetékből egy vezetéktartó oszlop pontja

en: Mixed reference numbering
hu: Kevert referenciaszámozás

en: Reference numbering don''t match majority of way''s nodes
hu: A referenciaszámozás nem követi a vonal pontjainak a többségéjét

en: Possibly wrong power line type used
hu: Feltehetőleg rossz távvezetéktípus

en: Public Transport Route
hu: Tömegközlekedési útvonal

en: Route relation contains a ''{0}'' role
hu: Az útvonalkapcsolat ''{0}'' szerepet tartalmaz

en: Route relation contains a gap
hu: Az útvonalkapcsolat rést tartalmaz

en: Stop position not part of route
hu: A megállási pont nem része az útvonalnak

en: Role verification problem
hu: Szerepellenőrzési probléma

en: Relation checker
hu: Kapcsolat-ellenőrző

en: Checks for errors in relations.
hu: Hibákat keres a kapcsolatokban.

en: Relation is empty
hu: Üres a kapcsolat

en: Route scheme is unspecified. Add {0} ({1}=public_transport; {2}=legacy)
hu: Meghatározatlan útvonalséma. Hozzáadandó: {0} ({1}=public_transport; {2}=legacy)

en: Relation type is unknown
hu: Kapcsolat típusa ismeretlen

en: Role of relation member does not match template expression ''{0}'' in preset {1}
hu: A kapcsolattag szerepe nem felel meg a(z) {1} címkesablon ''{0}'' sablonkifejezésének

en: Type ''{0}'' of relation member with role ''{1}'' does not match accepted types ''{2}'' in preset {3}
hu: A(z) ''{1}'' szerepű és ''{0}'' típusú kapcsolattag nem felel meg a(z) ''{3}'' címkesablonban elfogadott ''{2}'' típusoknak

en: <empty>
hu: <üres>

en: Role ''{0}'' is not among expected values ''{1}''
hu: A(z) elvárt szerepértékek a következők lennének: ''{1}''. A(z) ''{0}'' nem szerepel ezek között

en: Empty role found when expecting one of ''{0}''
hu: Ez egy üres szerep, pedig ezek közül kellene valamelyiknek lennie: ''{0}''

en: Role ''{0}'' missing
hu: Hiányzik a következő szerep: ''{0}''

en: Number of ''{0}'' roles too low ({1})
hu: Túl kevés ''{0}'' szerep ({1})

en: Number of ''{0}'' roles too high ({1})
hu: Túl sok ''{0}'' szerep ({1})

en: Relation contains itself as a member
hu: A kapcsolat egyik tagja önmaga

en: Relations generate circular dependency of parent/child elements
hu: A kapcsolatok a szülő/gyermek elemek körkörös függőségét okozzák

en: Almost right angle buildings
hu: Majdnem derékszögű épületek

en: Checks for buildings that have angles close to right angle and are not orthogonalized.
hu: Olyan épületeket keres, amelyeknek a szögei majdnem derékszögűek, de nincsenek derékszögesítve.

en: Building with an almost square angle
hu: Épület majdnem derékszöggel

en: Self-intersecting ways
hu: Önmagukat metsző vonalak

en: This test checks for ways that contain some of their nodes more than once.
hu: Ez a teszt olyan vonalakat keres, amelyek többször is tartalmazzák néhány pontjukat.

en: Sharp angles
hu: Éles szögek

en: Check for sharp angles on man made transportation ways
hu: Éles szögek ellenőrzése a közlekedési utakon

en: Sharp angle
hu: Éles szög

en: Similarly named ways
hu: Hasonló nevű vonalak

en: This test checks for ways with similar names that may have been misspelled.
hu: Ez a teszt hasonló nevű vonalakat keres, ami feltehetőleg elütésből származik.

en: Multipolygon tags
hu: Multipoligon-címkék

en: Tag checker
hu: Címkeellenőrző

en: Could not access data file:
    {0} | Could not access data files:
    {0}
hu[0]: Nem sikerült hozzáférni az adatfájlhoz:
    {0}
hu[1]: Nem sikerült hozzáférni az adatfájlokhoz:
    {0}

en: Ignoring {0}. Support was dropped
hu: {0} mellőzése. Már nem támogatott

en: Adding {0} to ignore tags
hu: {0} hozzáadása a címkék mellőzése érdekében

en: Invalid spellcheck line: {0}
hu: Érvénytelen helyesírás-ellenőrző sor: {0}

en: Adding {0} to spellchecker
hu: {0} hozzáadása a helyesírásellenőrzőhöz

en: Tag ''{0}'' invalid.
hu: ''{0}'' címke érvénytelen.

en: Object type not in preset
hu: Az objektumtípus nem szerepel címkesablonban

en: Object type {0} is not supported by tagging preset: {1}
hu: {0} objektumtípust nem támogatja ez a címkesablon: {1}

en: Preset is invalid in this region
hu: A címkesablon nem érvényes ebben a régióban

en: Preset {0} should not be applied in this region
hu: A(z) {0} címkesablont nem szabad használni ebben a régióban

en: Key from a preset is invalid in this region
hu: A címkesablon egyik kulcsa nem érvényes ebben a régióban

en: Preset {0} should not have the key {1}
hu: A(z) {0} címkesablon nem tartalmazhatja a(z) {1} kulcsot

en: Value from a preset is invalid in this region
hu: A címkesablon egyik értéke nem érvényes ebben a régióban

en: Preset {0} should not have the tag {1}={2}
hu: A(z) {0} címkesablon nem tartalmazhatja a(z) {1}={2} címkét

en: only {0} tag
hu: csak {0} címke

en: tag describing the area is missing
hu: hiányzik a területet leíró címke

en: tag describing the area might be missing
hu: hiányozhat a területet leíró címke

en: Multipolygon outer way repeats major tag of relation
hu: Multipoligon külső vonala megismétli a kapcsolat fő címkéjét

en: Same tag:''{0}''=''{1}''
hu: Azonos címke: „{0}”=„{1}”

en: Multipolygon outer way repeats tag of relation
hu: Multipoligon külső vonala megismétli a kapcsolat címkéjét

en: Tag value contains non-printing (usually invisible) character
hu: A címke értéke nem nyomtatható (általában láthatatlan) karaktert tartalmaz

en: Tag value contains unusual Unicode character {0}
hu: A címkeérték szokatlan Unicode karaktert tartalmaz: „{0}”

en: Tag value longer than {0} characters ({1} characters)
hu: A címe értéke hosszabb, mint {0} karakter ({1} karakter)

en: Tags with empty values
hu: Címkék üres értékkel

en: Property values start or end with white space
hu: A tulajdonságérték szóközzel kezdődik vagy végződik

en: Property values contain multiple white spaces
hu: A tulajdonságérték több szóközt tartalmaz

en: Property values contain HTML entity
hu: Tulajdonságérték HTML kódot tartalmaz

en: Tag key contains non-printing character
hu: A címkekulcs nem nyomtatható karaktert tartalmaz

en: Tag key longer than {0} characters ({1} characters)
hu: A címkekulcs hosszabb, mint {0} karakter ({1} karakter)

en: Invalid white space in property key
hu: Érvénytelen szóköz a tulajdonságkulcsban

en: Presets do not contain property value
hu: A címkesablonok nem tartalmaznak tulajdonságértéket

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets, but is known.
hu: ''{1}'' kulcs ''{0}'' értéke nem szerepel címkesablonban, de ismert.

en: Misspelled property key
hu: Elírt tulajdonságkulcs

en: Key ''{0}'' looks like ''{1}''.
hu: ''{0}'' kulcs úgy néz ki, mint ''{1}''.

en: Presets do not contain property key
hu: A címkesablonok nem tartalmaznak tulajdonságkulcsot

en: Key ''{0}'' not in presets.
hu: ''{0}'' kulcs nem szerepel címkesablonban.

en: Unknown property value
hu: Ismeretlen tulajdonságérték

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' is unknown, maybe one of {2} is meant?
hu: ''{1}'' kulcs ''{0}'' értéke ismeretlen. Talán ezek egyikéről van szó: {2}?

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' is unknown, maybe ''{2}'' is meant?
hu: ''{1}'' kulcs ''{0}''értéke ismeretlen, talán erről van szó: ''{2}''?

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets.
hu: ''{1}'' kulcs ''{0}'' értéke nem szerepel címkesablonban.

en: Check property keys.
hu: Tulajdonságkulcsok ellenőrzése.

en: Validate that property keys are valid checking against list of words.
hu: Ellenőrzi, hogy a tulajdonságkulcsok érvényesek összevetve a szavak listájával.

en: Use complex property checker.
hu: Komplex tulajdonság-ellenőrző használata.

en: Validate property values and tags using complex rules.
hu: Tulajdonságértékek és -címkék ellenőrzése komplex szabályokkal.

en: TagChecker source
hu: CímkeEllenőrző forrás

en: Data sources ({0})
hu: Adatforrások ({0})

en: Check property values.
hu: Tulajdonságérték ellenőrzése.

en: Validate that property values are valid checking against presets.
hu: Tulajdonságértékek érvényességének ellenőrzése a címkesablonokkal összevetve.

en: Check for fixme.
hu: Fixme ellenőrzése.

en: Looks for nodes or ways with fixme in any property value.
hu: Pontokat és vonalakat keres, melyek bármely tulajdonságérékében fixme van.

en: Check for presets types.
hu: Címkesablontípusok ellenőrzése.

en: Validate that objects types are valid checking against presets.
hu: Objektumtípusok érvényességének ellenőrzése a címkesablonokkal összevetve.

en: Check for regions.
hu: Régió ellenőrzése.

en: Validate that objects are in the correct region.
hu: Ellenőrzi, hogy az objektumok a megfelelő régióban találhatóak.

en: Fix tags
hu: Fix címkék

en: Turn restrictions
hu: Kanyarodási korlátozások

en: This test checks if turn restrictions are valid.
hu: Ez a teszt ellenőrzi a kanyarodási korlátozások érvényességét.

en: Unknown turn restriction
hu: Ismeretlen kanyarodási korlátozás

en: Unexpected role ''{0}'' in turn restriction
hu: Ismeretlen ''{0}'' szerep a bekanyarodási korlátozásban

en: Unexpected member type in turn restriction
hu: Ismeretlen tagtípus a bekanyarodási korlátozásban

en: More than one "from" way found
hu: Több, mint egy "from" tag található

en: More than one "to" way found
hu: Több, mint egy "to" tag található

en: More than one "via" node found
hu: Több, mint egy "via" tag található

en: Cannot mix node and way for role "via"
hu: Nem vegyíthető pont és vonal "via" szerepben

en: No "from" way found
hu: Nem található "from" vonal

en: "from" way is a closed way
hu: a „from” vonal zárt vonal

en: No "to" way found
hu: Nem található "to" vonal

en: "to" way is a closed way
hu: a „to” vonal zárt vonal

en: "from" way equals "to" way
hu: a "from" vonal megegyezik a "to" vonallal

en: No "via" node or way found
hu: Nincs "via" pont vagy vonal

en: Superfluous turn restriction as "to" way is oneway
hu: Felesleges kanyarodási korlátozás, mert a „to” vonal egyirányú

en: Superfluous turn restriction as "from" way is oneway
hu: Felesleges kanyarodási korlátozás, mert a „from” vonal egyirányú

en: The "from" way does not start or end at a "via" node.
hu: A "from" szakasz nem "via" pontban kezdődik vagy végződik.

en: The "to" way does not start or end at a "via" node.
hu: A "to" szakasz nem "via" pontban kezdődik vagy végződik.

en: The "from" and the first "via" way are not connected.
hu: A "from" és az első "via" vonal nincs összekötve.

en: The "via" ways are not connected.
hu: A "via" vonalak nincsenek összekötve.

en: The last "via" and the "to" way are not connected.
hu: Az utolsó "via" és a "to" vonal nincs összekötve.

en: Unclosed Ways
hu: Bezáratlan vonalak

en: This tests if ways which should be circular are closed.
hu: Ellenőrzi, hogy az olyan vonalak, amiknek körvonalnak kell lenni, zártak-e.

en: Unclosed way
hu: Bezáratlan vonal

en: natural type {0}
hu: természet / {0}

en: landuse type {0}
hu: területfunkció / {0}

en: amenity type {0}
hu: amenity / {0}

en: sport type {0}
hu: sport / {0}

en: tourism type {0}
hu: turizmus / {0}

en: shop type {0}
hu: bolt / {0}

en: leisure type {0}
hu: szabadidő / {0}

en: waterway type {0}
hu: vízfolyás / {0}

en: boundary type {0}
hu: határvonal / {0}

en: area:highway type {0}
hu: area:highway / {0}

en: place type {0}
hu: hely / {0}

en: area
hu: terület

en: Area style way is not closed
hu: Terület típusú vonal nincs bezárva

en: Unconnected highways
hu: Összekötetlen utak

en: Unconnected railways
hu: Összekötetlen vasutak

en: Unconnected waterways
hu: Összekötetlen vízfolyások

en: Unconnected natural lands and landuses
hu: Összekötetlen természetes területek és területfunkciók

en: Unconnected power ways
hu: Összekötetlen elektromos hálózat

en: This test checks if a way has an endpoint very near to another way.
hu: Olyan vonalakat keres, amik végpontjai nagyon közel vannak egymáshoz.

en: Way end node near other highway
hu: A vonal végpontja közel van egy másik úthoz

en: Way end node near other way
hu: A vonal végpontja közel van egy másik vonalhoz

en: Way node near other way
hu: A vonal egy pontja közel van egy másik vonalhoz

en: Connected way end node near other way
hu: Csatlakozó vonal végpontja másik vonalhoz közel

en: Unconnected nodes without physical tags
hu: Nem csatlakozó pontok fizikai címke nélkül

en: Untagged and unconnected nodes
hu: Címkézetlen és nem csatlakozó pontok

en: This test checks for untagged nodes that are not part of any way.
hu: Ez a teszt olyan címkézetlen pontokat keres, amik nem részei egyetlen vonalnak sem.

en: No tags
hu: Címkézetlen

en: Has tag containing ''fixme''
hu: „fixme” tartalmú címkéje van

en: Has key ''note'' or ''comment'' or ''description''
hu: [note], [comment] vagy [description] kulccsal rendelkezik

en: Has key ''watch''
hu: [watch] kulccsal rendelkezik

en: Has key ''source''
hu: [source] kulccsal rendelkezik

en: Untagged, empty and one node ways
hu: Címkézetlen, üres és egy pontból álló vonalak

en: This test checks for untagged, empty and one node ways.
hu: Ez a teszt címkézetlen, üres és egy pontból álló vonalakat keres.

en: Unnamed ways
hu: Névtelen vonalak

en: Unnamed junction
hu: Névtelen útkereszteződés

en: Untagged ways (commented)
hu: Címkézetlen vonal (megjegyzéssel)

en: Untagged ways
hu: Címkézetlen vonalak

en: Empty ways
hu: Üres vonalak

en: One node ways
hu: Egy pontból álló vonalak

en: Way connected to Area
hu: Területhez csatlakozó vonal

en: Checks for ways connected to areas.
hu: Területhez csatlakozó vonalakat keres.

en: Way terminates on Area
hu: Területben végződő vonal

en: Wrongly Ordered Ways
hu: Hibásan rendezett vonalak

en: This test checks the direction of water, land and coastline ways.
hu: Ez a teszt ellenőrzi a vizek, szárazföldek, partvonalak irányát.

en: Reversed land: land not on left side
hu: Fordított szárzaföld: szárazföld nem a bal oldalon van

en: Show this dialog again the next time
hu: Mutasd ezt az ablakot legközelebb is

en: Do not show again (this operation)
hu: Ne mutasd újra (a művelet során)

en: Do not show again (this session)
hu: Ne mutasd újra (a munkamenet során)

en: Do not show again (remembers choice)
hu: Ne mutasd újra (emlékezz a választásomra)

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
hu: Rosszul formázott URL mellőzése: "{0}"

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
hu: Rosszul formázott fájl-URL kihagyása: „{0}”

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
hu: A "downloadgps" paraméter nem fogad el fájlneveket vagy fájl URL-eket

en: Security exception
hu: Biztonsági kivétel

en: Network exception
hu: Hálózati hiba

en: IO Exception
hu: IO hiba

en: File System Exception
hu: Fájlrendszer kivétel

en: Illegal Data
hu: Jogellenes adatok

en: Offline mode
hu: Offline mód

en: Internal Server Error
hu: Belső kiszolgálóhiba

en: Bad Request
hu: Hibás kérés

en: Not Found
hu: Nem található

en: Conflict
hu: Ütközés

en: Authentication failed
hu: Sikertelen hitelesítés

en: Access to redacted version ''{0}'' of {1} {2} is forbidden.
hu: {1} {2} eltakart ''{0}'' verziójának elérése tiltott.

en: Authorisation Failed
hu: Engedély megtagadva

en: Client Time Out
hu: Kliensoldali időtúllépés

en: Bandwidth Limit Exceeded
hu: Sávszélesség-korlátozás túllépve

en: Communication with OSM server failed
hu: Nem lehet kapcsolódni az OSM szerverhez

en: Unknown host
hu: Ismeretlen kiszolgáló

en: Object deleted | Objects deleted
hu[0]: Objektum törölve
hu[1]: Objektumok törölve

en: Show help information
hu: Segítség megjelenítése

en: Downloading "Message of the day"
hu: "A nap üzenete" letöltése

en: Failed to read MOTD. Exception was: {0}
hu: MOTD olvasása sikertelen. A kivétel: {0}

en: Message of the day not available
hu: A nap üzenete nem elérhető

en: Click to close the dialog
hu: Kattints a párbeszédablak bezárásához

en: Imagery offset
hu: Légifelvétel-eltolás

[ctx: menu]
en: Imagery
hu: Légi felvétel

[ctx: layer]
en: Offset
hu: Eltolás

en: You are running version {0} of Java.
hu: A(z) {0} verziójú Java-t futtatod.

en: This version is no longer supported by {0} since {1} and is not recommended for use.
hu: Ezt a verziót {1} óta nem tartja karban a(z) {0} és már nem támogatott a további használata.

en: JOSM will soon stop working with this version; we highly recommend you to update to Java {0}.
hu: Hamarosan a JOSM már nem fog működni ezzel a verzióval; erősen javasolt frissítened a {0} Java verzióra.

en: You may face critical Java bugs; we highly recommend you to update to Java {0}.
hu: Kritikus Java hibákkal találkozhatsz; erősen ajánljuk, hogy frissíts Java {0} verzióra.

en: Would you like to update now ?
hu: Szeretnél most frissíteni?

en: Outdated Java version
hu: Elavult JAVA verzió

en: Update Java
hu: Java frissítés

[ctx: dialog]
en: Stop
hu: Leállítás

en: usage
hu: használat

en: commands
hu: parancsok

en: launch JOSM (default, performed when no command is specified)
hu: JOSM indítása (alapértelmezett, ha nincs más parancs megadva)

en: render data and save the result to an image file
hu: adatok renderelése és az eredmény mentése képként

en: convert coordinates from one coordinate reference system to another
hu: koordináták konvertálása egyik koordinátarendszerből a másikba

en: validate data
hu: adatok ellenőrzése

en: For details on the {0} and {1} commands, run them with the {2} option.
hu: A {0} és {1} parancsokról bővebb információért futtasd őket {2} beállítással.

en: The remainder of this help page documents the {0} command.
hu: Ezen súgó oldal a továbbiakban a {0} parancs dokumentációját tartalmazza.

en: options
hu: beállítások

en: Standard unix geometry argument
hu: Szabványos unix geometriájú argumentum

en: Download the bounding box
hu: Határolónégyzet letöltése

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z)
hu: URL-ben lévő hely letöltése (lat=x&lon=y&zoom=z)

en: Open a file (any file type that can be opened with File/Open)
hu: Fájl megnyitása (bármely fájltípus megnyitható a Fájl/Megnyitás-sal)

en: Download the bounding box as raw GPS
hu: Határolónégyzet letöltése nyers GPS-ként

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z) as raw GPS
hu: URL-ben lévő hely letöltése (lat=x&lon=y&zoom=z) nyers GPS-ként

en: Select with the given search
hu: Kijelölés a megadott kereséssel

en: Launch in maximized mode
hu: Indítás teljes képernyős módban

en: Reset the preferences to default
hu: Beállítások visszaállítása az alapérelmezettre

en: Changes preferences according to the XML file
hu: Beállítások megváltoztatása az XML fájl szerint

en: Set preference key to value
hu: Beállításkulcs beállítása értéknek

en: Set the language
hu: Nyelv beállítása

en: Displays the JOSM version and exits
hu: Megjeleníti a JOSM verziószámát és kilép

en: Print debugging messages to console
hu: Hibakeresési üzenetek kiírása a konzolra

en: Print only warning or error messages to console
hu: Csak figyelmeztető vagy hibaüzenetek kiírása a konzolra

en: Skip loading plugins
hu: Bővítmények letöltésének kihagyása

en: Disable access to the given resource(s), separated by comma
hu: Hozzáférés letiltása az adott erőforrás(ok)hoz, vesszővel elválasztva

en: options provided as Java system properties
hu: Java rendszertulajdonságok által biztosított beállítások

en: Change the JOSM directory name
hu: A JOSM könyvtár nevének megváltoztatása

en: Set the preferences directory
hu: Beállítások könyvtár beállítása

en: Default: {0}
hu: Alapértelmezett: {0}

en: Set the user data directory
hu: Felhasználói adatkönyvtár beállítása

en: Set the cache directory
hu: Gyorsítótár könyvár beállítása

en: Set the preferences+data+cache directory (cache directory will be josm.home/cache)
hu: Beállítások+adatok+gyorsítótár könyvtárak beállítása (a gyorsítótár a josm.home/cache lesz)

en: -Djosm.home has lower precedence, i.e. the specific setting overrides the general one
hu: Elsőbbségét tekintve a -Djosm.home alacsonyabb szintű, azaz a konkrétabb beállítás felülírja az általánosabbat

en: note: For some tasks, JOSM needs a lot of memory. It can be necessary to add the following
          Java option to specify the maximum size of allocated memory in megabytes
hu: megjegyzés: Néhány művelethez a JOSM sok memóriát igényel. Szükséges lehet az alábbi
     Java-beállítás a maximálisan lefoglalható memória megadásához megabyte-ban

en: examples
hu: példák

en: Parameters --download, --downloadgps, and --selection are processed in this order.
hu: A --download, --downloadgps, és --selection paraméterek ebben a sorrendben lesznek feldolgozva.

en: Make sure you load some data if you use --selection.
hu: Győződj meg róla, hogy betöltesz adatokat, ha a --selection-t használod.

en: Log level is at {0} ({1}, {2})
hu: Naplózási szint: {0} ({1}, {2})

en: Plugin loading skipped
hu: Bővítmény betöltése átugorva

en: Enabled detailed debug level (trace)
hu: Részletes hibakeresési szint (trace) engedélyezve

en: JOSM has failed to start up {0} times. Reset JOSM?
hu: A JOSM {0} alkalommal nem tudott elindulni. Visszaállítod a JOSM-et?

en: Reset JOSM?
hu: Visszaállítod a JOSM-et?

en: Initializing
hu: Előkészítés

en: Setting defaults
hu: Alapértelmezett beállítások

en: Creating main GUI
hu: Felhasználói felület betöltése

en: Try enabling IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4 (only works on early startup).
hu: Próbálja engedélyezni az IPv6 hálózatot és preferálni az IPv6-ot IPv4 ellenében (csak korai indítási fázisban működik).

en: Updating plugins
hu: Bővítények frissítése

en: Installing updated plugins
hu: Frissített bővítmények telepítése

en: Loading early plugins
hu: Korai bővítmények betöltése

en: Loading plugins
hu: Bővítmények betöltése

en: ''{0}'' is not a valid value for argument ''{1}''. Possible values are {2}, possibly delimited by commas.
hu: ''{0}'' nem érvényes érték ''{1}'' argumentumnak. A lehetséges értékek {2}, lehetőleg vesszővel elválasztva.

en: JOSM is running in offline mode. This resource will not be available: {0} | JOSM is running in offline mode. These resources will not be available: {0}
hu[0]: A JOSM offline módban fut. Ez az erőforrás nem lesz elérhető: {0}
hu[1]: A JOSM offline módban fut. Ezek az erőforrások nem lesz elérhetők: {0}

en: Detected usable IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4 after next restart.
hu: Használható IPv6 hálózat észlelve, a következő újraindítás után az IPv6-ot részesíti előnyben az IPv4-el szemben.

en: Detected usable IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4.
hu: Használható IPv6 hálózat észlelve, IPv6 előnyben részesítve az IPv4-el szemben.

en: Detected no usable IPv6 network, preferring IPv4 over IPv6 after next restart.
hu: Nem található használható IPv6 hálózat, a következő újraindítás után az IPv4-et részesíti előnyben az IPv6-tal szemben.

en: Unsaved osm data
hu: Elmentetlen OSM-adatok

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Discard
hu: Elvetés

en: JOSM found {0} unsaved osm data layer.  | JOSM found {0} unsaved osm data layers.
hu[0]: A JOSM {0} elmentetlen osm adatréteget talált.
hu[1]: A JOSM {0} elmentetlen osm adatréteget talált.

en: It looks like JOSM crashed last time. Would you like to restore the data?
hu: Úgy tűnik, a JOSM legutóbb lefagyott. Szeretnéd visszaállítani az adatokat?

en: Change proxy settings
hu: Proxy beállítások módosítása

en: Proxy errors occurred
hu: Proxy hiba történt

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following proxy errors:<br>{1}Would you like to change your proxy settings now?
hu: A JOSM megpróbálta elérni a következő erőforrásokat:<br>{0} de <b>sikertelenül</b>, az alábbi proxy hibák miatt:<br>{1}Szeretnéd most módosítani a proxy beállításaidat?

en: Network errors occurred
hu: Hálózati hiba történt

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following network errors:<br>{1}It may be due to a missing proxy configuration.<br>Would you like to change your proxy settings now?
hu: A JOSM megpróbálta elérni a következő erőforrásokat:<br>{0} de <b>ez nem sikerült</b> a következő hálózati hiba miatt:<br>{1}Ezt okozhatja egy hiányzó proxy beállítás.<br>Szeretnéd most módosítani a proxy beállításokat?

en: You have {0} unread message. | You have {0} unread messages.
hu[0]: {0} olvasatlan üzeneted van.
hu[1]: {0} olvasatlan üzeneted van.

en: Click here to see your inbox.
hu: A beérkezett üzenetek megtekintéséhez kattints ide.

en: Setting component orientation to right-to-left
hu: Komponensek irányának beállítása jobbról balra

en: Initializing coordinate format
hu: Koordinátaformátum előkészítése

en: Starting file watcher
hu: Fájlfigyelő indítása

en: Executing platform startup hook
hu: Platform indítása

en: Building main menu
hu: Főmenü felépítése

en: Updating user interface
hu: Felhasználói felület frissítése

en: Initializing internal boundaries data
hu: Belső határvonal adatok előkészítése

en: Initializing OSM API
hu: OSM API előkészítése

en: Removed layer {0} because it is not allowed by the configured API.
hu: A(z) {0} réteg el lett távolítva, mert a beállított API nem engedélyezte.

en: Initializing validator
hu: Ellenőrző előkészítése

en: Initializing presets
hu: Címkesablonok előkészítése

en: Initializing map styles
hu: Térképstílusok előkészítése

en: Initializing Tag2Link rules
hu: Tag2Link szabályok előkészítése

en: Loading imagery preferences
hu: Légifelvétel-beállítások betöltése

[ctx: menu]
en: File
hu: Fájl

[ctx: menu]
en: Edit
hu: Szerkesztés

[ctx: menu]
en: View
hu: Nézet

[ctx: menu]
en: Mode
hu: Mód

[ctx: menu]
en: Tools
hu: Eszközök

[ctx: menu]
en: More tools
hu: További eszközök

[ctx: menu]
en: Data
hu: Adatok

[ctx: menu]
en: Selection
hu: Kijelölés

[ctx: menu]
en: Presets
hu: Címkesablonok

en: More...
hu: Továbbiak…

[ctx: menu]
en: Help
hu: Súgó

en: Menu: {0}
hu: Menü: {0}

en: Main toolbar
hu: Fő eszköztár

en: Toggles the visibility of the main toolbar (i.e., the horizontal toolbar)
hu: A fő (vízszintes) eszköztár láthatóságát kapcsolja

en: Edit toolbar
hu: Szerkesztő eszköztár

en: Toggles the visibility of the edit toolbar (i.e., the vertical tool)
hu: Elrejti vagy megjeleníti a szerkesztő eszköztárat (tehát a bal oldali ikonokat)

en: Imagery preferences...
hu: Légifelvétel-beállítások…

en: Click to open the imagery tab in the preferences
hu: Kattintásra megnyílik a légi felvétel fül a beállításokból

[ctx: menu]
en: Audio
hu: Hang

en: Do not hide toolbar
hu: Ne rejtse el az eszköztárat

en: Hide this button
hu: Gomb elrejtése

en: Click the arrow at the bottom to show it again.
hu: Újbóli megjelenítéshez kattints az alábbi nyílra

en: Hide edit toolbar
hu: Szerkesztő eszköztár elrejtése

en: Hide or show this toggle button
hu: Gomb megjelenítése/elrejtése

en: Move right
hu: Jobbra mozgatás

en: Map: {0}
hu: Térkép: {0}

en: Move left
hu: Balra mozgatás

en: Move up
hu: Felfelé mozgatás

en: Move down
hu: Lefelé mozgatás

en: scale
hu: aránymérték

en: Status bar background
hu: Státusz sor háttér

en: Status bar background: active
hu: Státusz sor háttér: aktív

en: Status bar foreground
hu: Státusz sor előtér

en: Status bar foreground: active
hu: Státuszsor előtér: aktív

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
hu: A rajzolt vonalszakasz (iránytű szerinti) iránya.

en: The angle between the previous and the current way segment.
hu: A szög az előző és következő vonalszakasz között.

en: The length of the new way segment being drawn.
hu: A rajzolás alatt lévő új vonalszakasz hossza.

en: The name of the object at the mouse pointer.
hu: Az objektum neve az egérmutató alatt.

en: Middle click again to cycle through.<br>Hold CTRL to select directly from this list with the mouse.<hr>
hu: Nyomj újra középső gombot a lapozáshoz.<br>Ctrl-t nyomva tartva választhatsz a listából egérrel.<hr>

en: (no object)
hu: (nincs objektum)

en: Do not hide status bar
hu: Ne rejtse el az állapotsort

en: The northing at the mouse pointer.
hu: Az északi koordináta az egérmutató alatt.

en: The easting at the mouse pointer.
hu: A keleti koordináta az egérmutató alatt.

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
hu: A fölrdajzi szélesség az egérmutató alatt.

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
hu: A fölrdajzi hosszúság az egérmutató alatt.

en: System of measurement changed to {0}
hu: Mérési rendszer módosult erre: {0}

en: Default (open, closed, new)
hu: Alapértelmezett (nyitás, bezárt, új)

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Created date
hu: Készítés dátuma

en: Last change date
hu: Utolsó módosítás dátuma

en: Select note sorting method
hu: Jegyzetrendezési módszer kijelölése

en: Click to cancel the current operation
hu: Kattintson ide a jelenlegi művelet megszakításához

en: In background
hu: Háttérben

en: Click to run job in background
hu: Kattints a művelet háttérben futtatásához

[ctx: menu]
en: Windows
hu: Ablakok

en: <h2>Filter active: {0}</h2>
hu: <h2>Szűrő aktív: {0}</h2>

en: </p><p>Click again on filter button to see all objects.</p></html>
hu: </p><p>Az összes objektum megjelenítéséhez kattints még egyszer a szűrő gombra.</p></html>

en: Enlarge
hu: Nagyít

en: Shrink
hu: Kicsinyít

en: Show downloaded area
hu: Letöltött terület megjelenítése

en: <html>Please select a <strong>range of OSM tiles</strong> at a given zoom level.</html>
hu: <html>Kérlek válassz egy <strong>OSM térképcsempe tartományt</strong> egy megadott nagyítási szinten.</html>

en: Zoom level:
hu: Nagyítási szint:

en: from tile
hu: szelettől

en: up to tile
hu: szeletig

en: <html>Alternatively you may enter a <strong>tile address</strong> for a single tile in the format <i>zoomlevel/x/y</i>, e.g. <i>15/256/223</i>. Tile addresses in the format <i>zoom,x,y</i> or <i>zoom;x;y</i> are valid too.</html>
hu: <html>Alternatíva: írd be egy <strong>csempe címet</strong> ebben a formában: <i>zoomszint/x/y</i>, pl. <i>15/256/223</i>. A következő címformátumok is megfelelnek:<i>zoom,x,y</i>, vagy <i>zoom;x;y</i>.</html>

en: Tile address:
hu: Szelet címe:

en: Apply the tile address
hu: Szelet cím alkalmazása

en: Please enter a tile address
hu: Kérlek adj meg egy szelet címet

en: The current value isn''t a valid tile address
hu: A jelenlegi érték nem érvényes cím

en: Please enter a tile index
hu: Kérlek adj meg egy szelet indexet

en: The current value isn''t a valid tile index for the given zoom level
hu: A jelenlegi érték nem érvényes szelet index a megadott nagyítási szinten

en: You have encountered a bug in JOSM
hu: Egy hibával találkoztál a JOSM-ban

en: An unexpected exception occurred.
    This is always a coding error. If you are running the latest version of JOSM, please consider being kind and file a bug report.
hu: Ismeretlen hiba történt.
    Ez mindig kódolási hiba. Ha a JOSM legújabb verzióját használod, arra kérünk, fontold meg a hiba bejelentését.

en: Debug information
hu: Hibakeresési információk

en: Manually report at:
hu: Jelentés kézzel itt:

en: Is JOSM up to date?
hu: A JOSM naprakész?

en: Send bug report
hu: Hibajelentés küldése

en: If you are running the latest version of JOSM and the plugins, please file a bug report in our bugtracker.
    There the error information should already be filled in for you. Please include information on how to reproduce the error and try to supply as much detail as possible.
hu: Ha a JOSM és bővítményei legfrissebb verzióját használod, kérlek küldj egy hibajelentést a hibajegy kezelőnkbe.
    A főbb adatok a hibáról itt már ki lesznek töltve neked. Kérlek, írd le a hiba reprodukálásának menetét és adj meg minél több részletet.

en: Suppress this error for this session.
hu: Ezen hiba elrejtése a munkamenet alatt.

en: Suppress further error dialogs for this session.
hu: További párbeszédablakok elhagyása ebben a munkamenetben.

en: Ignore this error.
hu: Hiba mellőzése.

en: Include the system status report.
hu: Rendszer állapotjelentés csatolása.

en: Include information about the data you were working on.
hu: Információk csatolása az adatokról, amin dolgozol.

en: Include all stack traces.
hu: Teljes stack trace csatolása.

en: Opening the bug report failed. Please report manually using this website:
hu: Nem sikerült hibajelentést nyitni. Kérlek, jelentsd a hibát manuálisan az alábbi weboldalon:

en: Your current version of JOSM is {0}
hu: A jelenlegi JOSM verziód: {0}

en: JOSM is searching for updates...
hu: A JOSM frissítéseket keres…

en: An error occurred while checking if your JOSM instance is up to date.
hu: A JOSM verziód frissességének ellenőrzésekor hiba történt.

en: JOSM is up to date.
hu: A JOSM naprakész.

en: JOSM is out of date. The current version is {0}. Try updating JOSM.
hu: A JOSM elavult, a jelenlegi verzió a {0}. Javasoljuk a JOSM frissítését.

en: Before you file a bug report make sure you have updated to the latest version of JOSM here:
hu: Mielőtt hibajelentést küldenél be, győződj meg arról, hogy a legfrissebb JOSM verziót használod:

en: Update JOSM
hu: JOSM frissítés

en: Conflict background: no conflict
hu: Ütközés háttérszín: nincs ütközés

en: Conflict background: decided
hu: Ütközés háttérszín: eldöntött

en: Conflict background: undecided
hu: Ütközés háttérszín: eldöntetlen

en: Conflict background: drop
hu: Ütközés háttérszín: eldob

en: Conflict background: keep
hu: Ütközés háttérszín: megtart

en: Conflict background: combined
hu: Ütközés háttérszín: egyesített

en: Conflict background: selected
hu: Ütközés háttérszín: kijelölt

en: Conflict foreground: undecided
hu: Ütközés előtérszín: eldöntetlen

en: Conflict foreground: drop
hu: Ütközés előtérszín: eldob

en: Conflict foreground: keep
hu: Ütközés előtérszín: megtart

en: Conflict background: empty row
hu: Ütközés háttérszín: üres sor

en: Conflict background: frozen
hu: Ütközés háttérszín: fagyasztott

en: Conflict background: in comparison
hu: Ütközés háttérszín: összehasonlítás alatt

en: Conflict foreground: in comparison
hu: Ütközés előtérszín: összehasonlítás alatt

en: Conflict background
hu: Ütközés háttérszín

en: Conflict foreground
hu: Ütközés előtérszín

en: Conflict background: not in opposite
hu: Ütközés háttérszín: nem ellenkező

en: Conflict background: in opposite
hu: Ütközés háttérszín: ellenkező

en: Conflict background: same position in opposite
hu: Ütközés háttérszín: ellenkező azonos pozíció

en: Conflict background: keep one tag
hu: Ütközés háttér: egy címke megtartása

en: Conflict foreground: keep one tag
hu: Ütközés előtér: egy címke megtartása

en: Conflict background: drop tag
hu: Ütközés háttér: címke eldobása

en: Conflict foreground: drop tag
hu: Ütközés előtér: címke eldobása

en: Conflict background: keep all tags
hu: Ütközés háttér: összes címke megtartása

en: Conflict foreground: keep all tags
hu: Ütközés előtér: összes címke megtartása

en: Conflict background: sum all numeric tags
hu: Ütközés háttér: összes numerikus címke összeadása

en: Conflict foreground: sum all numeric tags
hu: Ütközés előtér: összes numerikus címke összeadása

en: Conflict background: keep member
hu: Ütközés háttér: tag megtartása

en: Conflict foreground: keep member
hu: Ütközés előtér: tag megtartása

en: Conflict background: remove member
hu: Ütközés háttér: tag eltávolítása

en: Conflict foreground: remove member
hu: Ütközés előtér: tag eltávolítása

en: {0} more...
hu: még {0}…

en: The following objects could not be copied to the target object<br>because they are deleted in the target dataset:
hu: A következő objektumokat nem sikerült másolni a cél objektumba<br>mert törölve lettek a cél adathalmazban:

en: Merging deleted objects failed
hu: Törölt objektumok egyesítése sikertelen

en: List in role {0} is currently not participating in a compare pair.
hu: Lista {0} szerepben nem vesz részt az összehasonlításban.

en: Unexpected value of parameter ''index''. Got {0}.
hu: Ismeretlen érték az ''index'' paraméterben. Kapott: {0}.

en: Item {0} not found in list.
hu: {0} elem nincs a listában

en: lock scrolling
hu: görgetés rögzítése

en: Compare
hu: Összehasonlítás

en: My version
hu: Én változatom

en: List of elements in my dataset, i.e. the local dataset
hu: Elemek listája az én adathalmazomban (vagyis a helyiben)

en: Merged version
hu: Egyesített változat

en: List of merged elements. They will replace the list of my elements when the merge decisions are applied.
hu: Összevont elemek listája. Az egyesítési döntések alkalmazását követően ezek fognak az én elemeim listájának helyébe lépni.

en: Their version
hu: Ő változata

en: List of elements in their dataset, i.e. the server dataset
hu: Elemek listája az ő adathalmazában (vagyis a szerveren)

en: Copy my selected nodes to the start of the merged node list
hu: Kijelölt pontjaim másolása az összevont pontlista elejére

en: Copy my selected elements to the end of the list of merged elements.
hu: Kijelölt elemeim másolása az összevont elemek listájának végére

en: Copy my selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
hu: Kijelölt elemeim másolása az összevont elemek listájának első kijelölt eleme elé.

en: Copy my selected elements after the first selected element in the list of merged elements.
hu: Kijelölt elemeim másolása az összevont elemek listájának első kijelölt eleme mögé.

en: Copy their selected element to the start of the list of merged elements.
hu: Kijelölt elemeik másolása az összevont elemek listájának elejére.

en: Copy their selected elements to the end of the list of merged elements.
hu: Kijelölt elemeik másolása az összevont elemek listájának végére.

en: Copy their selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
hu: Kijelölt elemeik másolása az összevont elemek listájának első kijelölt eleme elé.

en: Copy their selected element after the first selected element in the list of merged elements
hu: Kijelölt elemük másolása az összevont elemek listájának első kijelölt eleme mögé.

en: Copy all my elements to the target
hu: Összes elemem másolás a célba

en: Copy all their elements to the target
hu: Összes elemének másolása a célba

en: Move up the selected entries by one position.
hu: A kijelölt elemek eggyel feljebb mozgatása.

en: Move down the selected entries by one position.
hu: A kijelölt elemek mozgatása egy hellyel lejjebb.

en: Remove the selected entries from the list of merged elements.
hu: A kijelölt bejegyzések eltávolítása az összevont elemek listájából.

en: Freeze
hu: Rögzítés

en: Freeze the current list of merged elements.
hu: Az összevont elemek jelenlegi listájának rögzítése.

en: Unfreeze
hu: Feloldás

en: Unfreeze the list of merged elements and start merging.
hu: Az összevont elemek listájának feloldása és az összevonás megkezdése

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to start merging my and their entries.</html>
hu: <html>Kattints <strong>{0}</strong> az változatok összevonásának megkezdéséhez.</html>

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to finish merging my and their entries.</html>
hu: <html>Kattints <strong>{0}</strong> az változatok összevonásának befejezéséhez.</html>

en: My version ({0} entry) | My version ({0} entries)
hu[0]: Én változatom ({0} bejegyzés)
hu[1]: Én változatom ({0} bejegyzés)

en: Merged version ({0} entry) | Merged version ({0} entries)
hu[0]: Összevont változat ({0} bejegyzés)
hu[1]: Összevont változat ({0} bejegyzés)

en: Their version ({0} entry) | Their version ({0} entries)
hu[0]: Ő változata ({0} bejegyzés)
hu[1]: Ő változata ({0} bejegyzés)

en: My version (local dataset)
hu: Én változatom (helyi adathalmaz)

en: Properties in my dataset, i.e. the local dataset
hu: Tulajdonságok az én adathalmazomban, vagyis a helyiben

en: Properties in the merged element. They will replace properties in my elements when merge decisions are applied.
hu: Tulajdonságok az összevont elemben. Az összevonási döntés alkalmazását követően ezek fognak a saját elemeimben a tulajdonságok helyébe lépni.

en: Their version (server dataset)
hu: Ő változata (szerver adathalmaz)

en: Properties in their dataset, i.e. the server dataset
hu: Tulajdonságok az ő adathalmazában, vagyis a szerveren

en: My with Their
hu: Enyém az Övével

en: My with Merged
hu: Saját az összevonttal

en: Their with Merged
hu: Övék az összevonttal

en: Role {0} is not participating in compare pair {1}.
hu: {0} szerep nem vesz részt az összehasonlítási párban {1}.

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Tags
hu: Címkék

en: Nodes
hu: Pontok

en: Members
hu: Tagok

en: No pending tag conflicts to be resolved
hu: Nincs függőben lévő címkeütközés, amelyet meg lehetne oldani

en: Tags({0} conflict) | Tags({0} conflicts)
hu[0]: Címkék ({0} ütközés)
hu[1]: Címkék ({0} ütközés)

en: {0} pending tag conflict to be resolved | {0} pending tag conflicts to be resolved
hu[0]: {0} megoldandó címkeütközés függőben
hu[1]: {0} megoldandó címkeütközés függőben

en: Nodes(resolved)
hu: Pontok (megoldva)

en: Merged node list frozen. No pending conflicts in the node list of this way
hu: Összevont pontlista rögzítve. A vonal pontlistájában nincs függőben lévő ütközés.

en: Nodes(with conflicts)
hu: Pontok (ütközéssel)

en: Pending conflicts in the node list of this way
hu: Függőben lévő ütközések a vonal pontlistájában

en: Members(resolved)
hu: Tagok (megoldva)

en: Merged member list frozen. No pending conflicts in the member list of this relation
hu: Összevont taglista rögzítve. A kapcsolat taglistájában nincsenek függőben lévő ütközések.

en: Members(with conflicts)
hu: Tagok (ütközéssel)

en: Pending conflicts in the member list of this relation
hu: Függőben lévő ütközések a kapcsolat taglistájában

en: No pending property conflicts
hu: Nincsenek függőben tulajdonságütközések

en: Properties(with conflicts)
hu: Tulajdonságok (ütközéssel)

en: Pending property conflicts to be resolved
hu: Függőben lévő megoldatlan tulajdonságütközések

en: Conflict Resolution
hu: Ütközés Megoldás

en: Node
hu: Pont

en: Merged nodes not frozen yet. Cannot build resolution command.
hu: Az összevont pontok még nincsenek rögzítve. Nem állíthatsz össze megoldásparancsnot.

en: (none)
hu: (nincs)

en: deleted
hu: törölve

en: not deleted
hu: nem törölt

en: Deleted State:
hu: Törölt állapot:

en: Coordinates:
hu: Koordináták:

en: Referenced by:
hu: Hivatkozva:

en: Keep my coordinates
hu: Koordinátáim megtartása

en: Keep their coordinates
hu: Koordinátáinak megtartása

en: Undecide conflict between different coordinates
hu: A különböző koordináták miatti ütközés eldöntetlenné tétele

en: Keep my deleted state
hu: Törölt állapotom megtartása

en: Keep their deleted state
hu: Törölt állapota megtartása

en: Undecide conflict between deleted state
hu: A törölt állapot miatti ütközés eldöntetlenné tétele

en: Role
hu: Szerep

en: Primitive
hu: Elem

en: Merged members not frozen yet. Cannot build resolution command
hu: Az összevont tagok még nincsenek rögzítve. Nem állíthatsz össze megoldásparancsnot.

en: <undefined>
hu: <nincs megadva>

en: The merged dataset will not include a tag with key {0}
hu: Az egyesített adatkészlet nem fog {0} kulcsú címkét tartalmazni

en: My dataset does not include a tag with key {0}
hu: Az adatkészletem nem tartalmaz {0} kulcsú címkét

en: Cannot apply undecided tag merge item.
hu: Eldöntetlen címkeösszevonás-elem nem alkalmazható.

en: Key
hu: Kulcs

en: Value
hu: Érték

en: Keep the selected key/value pairs from the local dataset
hu: Kijelölt kulcs/érték pár megtartása a helyi adathalmazból

en: Keep the selected key/value pairs from the server dataset
hu: Kijelölt kulcs/érték pár megtartása a szerver adathalmazából

en: Mark the selected tags as undecided
hu: A kijelölt címkék eldöntetlenné tétele

en: Their dataset does not include a tag with key {0}
hu: Az adatkészletük nem tartalmaz {0} kulcsú címkét

en: Conflicts when combining primitives
hu: Ütközés elemek egyesítésekor

en: Conflicts when combining ways - combined way is ''{0}''
hu: Ütközés vonalak egyesítésekor - az egyesített vonal ''{0}''

en: Conflicts when merging nodes - target node is ''{0}''
hu: Ütközések pontok egyesítésekor - a megmaradó pont: ''{0}''

en: No conflicts to resolve
hu: Nincs megoldandó ütközés

en: Cancel conflict resolution
hu: Ütközésmegoldás megszakítása

en: Apply resolved conflicts
hu: Ütközésmegoldások alkalmazása

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: You are about to combine {1} object, which is part of {0} relation:<br/>{2}Combining these objects may break this relation. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relation.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {1} objects, which are part of {0} relations:<br/>{2}Combining these objects may break these relations. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relations.<br/><br/>Do you want to continue?
hu[0]: {1} objektum egyesítésére készülsz, amik {0} kapcsolat tagjai:<br/>{2}Az objektumok egyesítése megtörheti a kapcsolatot. Ha bizonytalan vagy, ne folytasd a módosítást.<br/>Ha folytatni szeretnéd, egy párbeszéd ablak fog segíteni a kapcsolat adaptációjában. <br/><br/>Szeretnéd folytatni?
hu[1]: {1} objektum egyesítésére készülsz, amik {0} kapcsolat tagjai:<br/>{2}Az objektumok egyesítése megtörheti a kapcsolatot. Ha bizonytalan vagy, ne folytasd a módosítást.<br/>Ha folytatni szeretnéd, egy párbeszéd ablak fog segíteni a kapcsolat adaptációjában. <br/><br/>Szeretnéd folytatni?

en: You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue?
hu[0]: {0} objektum egyesítésére készülsz, de az alábbi címkék ütköznek egymással:<br/>{1}Ha egyesíted ezeket az objektumokat, a létrejövő objektum nem kívánt címkéket kaphat.<br/>Ha folytatni szeretnéd, egy párbeszédablak fog segíteni az ütköző címkék javításában. <br/><br/>Szeretnéd folytatni?
hu[1]: {0} objektum egyesítésére készülsz, de az alábbi címkék ütköznek egymással:<br/>{1}Ha egyesíted ezeket az objektumokat, a létrejövő objektum nem kívánt címkéket kaphat.<br/>Ha folytatni szeretnéd, egy párbeszédablak fog segíteni az ütköző címkék javításában. <br/><br/>Szeretnéd folytatni?

en: <i>missing</i>
hu: <i>hiányzik</i>

en: Choose a value
hu: Válassz egy értéket

en: none
hu: nincs

en: all
hu: mind

en: sum
hu: összeg

en: Please decide which values to keep
hu: Kérlek döntsd el, melyik értékek legyenek megtartva

en: Value ''{0}'' is going to be applied for key ''{1}''
hu: ''{0}'' érték alkalmazva lesz a következő kulcsra: ''{1}''

en: All numeric values sumed as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
hu: A(z) {0}-ként összegzett összes számérték alkalmazva lesz a következő kulcsra: ''{1}''

en: The key ''{0}'' and all its values are going to be removed
hu: ''{0}'' kulcs és összes értéke el lesz távolítva

en: All values joined as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
hu: A(z) {0}-ként összekapcsolt összes érték alkalmazva lesz a következő kulcsra: ''{1}''

en: Tag collection does not include the selected value ''{0}''.
hu: A címkegyűjtemény nem tartalmazza a kijelölt ''{0}'' értéket.

en: Not decided yet
hu: Még nem eldöntött

en: Tags from nodes
hu: Címkék a pontokról

en: Tags from ways
hu: Címkék a vonalakról

en: Tags from relations
hu: Címkék a kapcsolatokról

en: Conflicts in pasted tags
hu: Ütközések a beillesztett címkékben

en: Paste ...
hu: Beillesztés…

en: From ...
hu: Innen:

en: To ...
hu: Ide:

en: {0} tag | {0} tags
hu[0]: {0} címke
hu[1]: {0} címke

en: {0} way | {0} ways
hu[0]: {0} vonal
hu[1]: {0} vonal

en: {0} relation | {0} relations
hu[0]: {0} kapcsolat
hu[1]: {0} kapcsolat

en: Position {0} is out of range. Current number of members is {1}.
hu: {0} pozíció kívül esik a tartományon. Tagok pillanatnyi száma {1}.

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Keep
hu: Megtart

en: Undecided
hu: Eldöntetlen

en: Remove this relation member from the relation
hu: Kapcsolattag eltávolítása a kapcsolatból

en: Keep this relation member for the target object
hu: Kapcsolattag megtartása a célobjektumból

en: Role:
hu: Szerep:

en: Enter a role for all relation memberships
hu: Írd be az összes kapcsolattagra alkalmazandó szerepet

en: Tag modified relations with
hu: Módosított kapcsolat cimkézése

en: <html>Select to enable entering a tag which will be applied<br>to all modified relations.</html>
hu: <html>Válaszd egy címke beírásának engedélyezéséhez, ami alkalmazva lesz<br>az összes módosított kapcsolatra.</html>

[ctx: tag]
en: Key:
hu: Kulcs:

en: <html>Enter a tag key, e.g. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>
hu: <html>Adj meg egy címkekulcsot, pl. <strong>[<tt>fixme</tt>]</strong></html>

en: Value:
hu: Érték:

en: <html>Enter a tag value, e.g. <strong><tt>check members</tt></strong></html>
hu: <html>Adj meg egy címkeértéket, pl. <strong><tt>tagok ellenőrzése</tt></strong></html>

en: <html>The combined ways are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the combined way or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first way and <strong>remove</strong> the other ways that are members of the same relation: the combined way will take the place of the original way in the relation.</html>
hu: <html>Az egyesítendő vonalak tagjai egy, vagy több kapcsolatnak. Kérlek, döntsd el, hogy <strong>megtartod</strong> ezeket a tagságokat az egyesített vonalon, vagy <strong>eltávolítod</strong> őket. Alapértelmezésben egy kapcsolaton belül az első vonal tagságát <strong>megtartja</strong>, a többi vonalét <strong>eltávolítja</strong>: az egyesített vonal az eredeti helyére kerül a kapcsolatban.</html>

en: <html>The merged nodes are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the target node or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first node and <strong>remove</strong> the other nodes that are members of the same relation: the target node will take the place of the original node in the relation.</html>
hu: <html>Az egyesített pontok egy vagy több kapcsolat tagjai. Döntsd el, hogy a cél-pontok esetében ezeket a tagságokat szeretnéd-e <strong>megtartani</strong> vagy <strong>törölni</strong>.<br>Az alapbeállítás az, hogy egy kapcsolat tagjai közül az első pont <strong>megmarad</strong>, a többi pedig <strong>törlődik</strong>. A kapcsolatban a cél-pont átveszi az eredeti pont helyét.</html>

en: Apply this role to all members
hu: A szerep alkalmazása az összes tagra

en: Pos.
hu: Poz.

en: Orig. Way
hu: Ered. vonal

en: Show tags with conflicts only
hu: Csak az ütköző címkék megjelenítése

en: Show tags with multiple values only
hu: Csak a több értékel rendelkező címkék megjelenítése

en: <html>Please select the values to keep for the following tags.</html>
hu: <html>Kérlek válaszd ki a címkékhez megtartandó értékeket.</html>

en: Apply?
hu: Alkalmaz?

en: Relation
hu: Kapcsolat

en: Old role
hu: Régi szerep

en: New role
hu: Új szerep

en: Old key
hu: Régi kulcs

en: Old value
hu: Régi érték

en: New key
hu: Új kulcs

en: New value
hu: Új érték

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
hu[0]: {0} címke beillesztése
hu[1]: {0} címke beillesztése

en: to {0} object | to {0} objects
hu[0]: {0} objektumra
hu[1]: {0} objektumra

en: Delete incomplete members?
hu: Törlöd a hiáynos tagokat?

en: Paste without incomplete members
hu: Beillesztés hiányos tagok nélkül

en: The copied data contains incomplete objects.  When pasting the incomplete objects are removed.  Do you want to paste the data without the incomplete objects?
hu: A másolt adatok hiányos objektumokat tartalmaznak. Beillesztésnél a hiányos objektumok el lesznek távolítva. Szeretnéd beilleszteni az adatokat a hiányos objektumok nélkül is?

en: Do you want to paste these tags?
hu: Be akarod illeszteni ezeket a cimkéket?

en: Clear buffer
hu: Puffer kiürítése

en: Ignore warnings
hu: Figyelmeztetések figyelmen kívül hagyása

en: <html><p> Sorry, it is impossible to paste tags from buffer. It does not contain any JOSM object or suitable text. </p></html>
hu: <html><p> Sajnálom, de nem lehetséges címkéket beilleszteni a vágólapról, mert az nem tartalmaz JOSM objektumot vagy alkalmas szöveget. </p></html>

en: For selected objects only
hu: Csak a kijelölt objektumok

en: <html>Select to show changesets for the currently selected objects only.<br>Unselect to show all changesets for objects in the current data layer.</html>
hu: <html>Pipáld ki, hogy csak a kijelölt objektumok módosításcsomagjait lásd.<br>Ha nincs kipipálva, az aktív adatréteg összes objektumának módosításcsomagját látod.</html>

en: Changesets
hu: Módosításcsomagok

en: Open the list of changesets in the current layer.
hu: Az aktív réteg módosításcsomag-listájának megnyitása

en: Select all objects assigned to the currently selected changesets
hu: A kijelölt módosításcsomagokba tartozó összes objektum kijelölése

en: Changesets: Select all objects assigned to the currently selected changesets
hu: Módosításcsomagok: Az aktuálisan kiválasztott módosításcsomagokhoz rendelt összes objektum kiválasztása.

en: Download
hu: Letöltés

en: Download information about the selected changesets from the OSM server
hu: Információk letöltése a kijelölt módosításcsomagokról az OSM-szerverről

en: Changesets: Download information about the selected changeset from the OSM server
hu: Módosításcsomagok: A kiválasztott módosításcsomagok Információinak letöltése az OSM-szerverről

en: Close the selected open changesets
hu: Kijelölt módosításcsomagok lezárása

en: Changesets: Close the selected open changesets
hu: Módosításcsomagok: A kiválasztott nyitott módosításcsomagok lezárása

en: Show info
hu: Információk

en: Open a web page for each selected changeset
hu: Weboldal megnyitása az egyes kijelölt módosításcsomagoknak

en: Changesets: Open a web page for each selected changeset
hu: Módosításcsomagok: Böngésző lap nyitása minden kiválasztott módosításcsomagnak

en: Details
hu: Részletek

en: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
hu: Megnyitja a módosításcsomag-kezelő ablakot a kijelölt módosításcsomagokhoz.

en: Changesets: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
hu: Módosításcsomagok: Módosításcsomag-kezelő ablak nyitása a kiválasztott nyitott módosításcsomagokhoz

en: Command Stack
hu: Műveletsor

en: Open a list of all commands (undo buffer).
hu: Megnyitja az elvégzett műveletek listáját (Visszavonás puffer)

en: Command Stack: Undo: {0} / Redo: {1}
hu: Műveletsor: Visszavonás: {0} / Újra: {1}

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted)
hu: A műveletben résztvevő objektumok kijelölése (kivéve a töröltek)

en: Command Stack: Select
hu: Műveletsor: Kiválasztás

en: Select and zoom
hu: Kijelölés és ráközelítés

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted), then and zooms to it
hu: Kijelöli a műveletben részt vevő objektumokat (hacsak nincs törölve), és rájuk nagyít

en: Command Stack: Select and zoom
hu: Műveletsor: Kiválasztás és nagyítás

en: Undo the selected and all later commands
hu: A kijelölt művelet és az utána következők visszavonása

en: Redo the selected and all earlier commands
hu: A kijelölt művelet és az előtte levők megismétlése

en: Command Stack: Undo
hu: Műveletsor: Visszavonás

en: Command Stack: Redo
hu: Műveletsor: Újra

en: Resolve conflicts
hu: Ütközések megoldása

en: Conflict: {0} unresolved | Conflicts: {0} unresolved
hu[0]: Ütközés: {0} megoldatlan
hu[1]: Ütközés: {0} megoldatlan

en: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
hu: Kapcsolatok:{0} / Vonalak:{1} / Pontok:{2}

en: Resolve
hu: Megold

en: Open a merge dialog of all selected items in the list above.
hu: Egyesítő ablak megnyitása a kijelölt objektumokkal.

en: Resolve to my versions
hu: Megoldás az én verziómra

en: Resolves all unresolved conflicts to ''my'' version
hu: Minden megoldatlan ütközést az ő verziójukra old meg

en: Resolve to their versions
hu: Megoldás az ő verziójukra

en: Resolves all unresolved conflicts to ''their'' version
hu: Minden megoldatlan ütközést az ő verziójukra old meg

en: There was {0} conflict detected. | There were {0} conflicts detected.
hu[0]: {0} ütközés észlelve.
hu[1]: {0} ütközés észlelve.

en: Click to close this dialog and continue editing
hu: Kattints az ablak bezárásához és a szerkesztés folytatásához

en: Conflicts detected
hu: Ütközések észlelve

en: Cancel conflict resolution and close the dialog
hu: Ütközésmegoldás megszakítása és a párbeszédablak bezárása

en: Apply resolved conflicts and close the dialog
hu: Megoldott ütközések alkalmazása és a párbeszédablak bezárása

en: Apply Resolution
hu: Megoldás alkalmazása

en: Close anyway
hu: Bezárás mindenképp

en: Continue resolving
hu: Ütközésmegoldás folytatása

en: <html>You did not finish to merge the differences in this conflict.<br>Conflict resolutions will not be applied unless all differences<br>are resolved.<br>Click <strong>{0}</strong> to close anyway.<strong> Already<br>resolved differences will not be applied.</strong><br>Click <strong>{1}</strong> to return to resolving conflicts.</html>
hu: <html>Még nem végeztél a különbségek egyesítésével ebben az üdközésben.<br>Az ütközéskezelés nem lesz alkalmazva, amíg az összes különbség<br>meg nem lesz oldva.<br><strong>{0}</strong> gomb: bezárás mindenképp.<strong> A már megoldott <br>különbségek nem lesznek alkalmazva.</strong><br>Az <strong>{1}</strong> megnyomásával visszatérhetsz az ütközésmegoldáshoz.</html>

en: Conflict not resolved completely
hu: Az ütközések nincsenek teljesen megoldva

en: Resolve conflicts for ''{0}''
hu: ''{0}'' ütközésének megoldása

en: Please confirm to remove <strong>{0} object</strong>. | Please confirm to remove <strong>{0} objects</strong>.
hu[0]: Kérlek erősítsd meg <strong>{0} objektum</strong> törlését.
hu[1]: Kérlek erősítsd meg <strong>{0} objektum</strong> törlését.

en: {0} relation is affected. | {0} relations are affected.
hu[0]: {0} kapcsolat érintett.
hu[1]: {0} kapcsolat érintett.

en: Deleting {0} object | Deleting {0} objects
hu[0]: {0} objektum törlése
hu[1]: {0} objektum törlése

en: Delete objects
hu: Objektumok törlése

en: To delete
hu: Törlendő

en: From Relation
hu: Kapcsolatból

en: Click to close the dialog and remove the object from the relations
hu: Kattints a párbeszédablak bezárásához és az objektum kapcsolatokból történő eltávolításához

en: Click to close the dialog and to abort deleting the objects
hu: Kattints a párbeszédablak bezárásához és az objektumok törlésének megszakításához

en: Filter
hu: Szűrő

en: Filter objects and hide/disable them.
hu: Objektumok szűrése és elrejtése/letiltása

en: Enable filter
hu: Szűrő engedélyezése

en: Multikey: {0}
hu: Multikulcs: {0}

en: Hide filter
hu: Szűrő elrejt

en: Hiding filter
hu: Elrejtő szűrő

en: Inverse filter
hu: Inverz szűrő

en: Filter mode
hu: Szűrő mód

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add filter.
hu: Szűrő hozzáadása

en: Filter: Add
hu: Szűrő: Hozzáadás

en: Edit filter.
hu: Szűrő szerkesztése

en: Filter: Edit
hu: Szűrő: Szerkesztés

en: Delete filter.
hu: Szűrő törlése

en: Filter: Delete
hu: Szűrő: Törlés

en: Up
hu: Fel

en: Move filter up.
hu: Szűrő mozgatása feljebb

en: Filter: Move up
hu: Szűrő: Mozgatás fel

en: Down
hu: Le

en: Move filter down.
hu: Szűrő mozgatása lejjebb

en: Filter: Move down
hu: Szűrő: Mozgatás le

en: Sort
hu: Rendezés

en: Sort filters.
hu: Szűrők rendezése.

en: Filter: Sort
hu: Szűrő: Rendezés

en: Reverse
hu: Fordított

en: Reverse the filters order.
hu: Szűrők sorrendjének megfordítása.

en: Filter: Reverse
hu: Szűrő: Megfordítás

en: Filter Hidden: {0} Disabled: {1}
hu: Szűrő elrejtve: {0} letiltva: {1}

[ctx: filter]
en: H
hu: R

[ctx: filter]
en: Text
hu: Szöveg

[ctx: filter]
en: R
hu: Cs

[ctx: filter]
en: D
hu: T

[ctx: filter]
en: F
hu: K

en: <h2>Filter active</h2>
hu: <h2>Aktív szűrő</h2>

en: </p><p>Close the filter dialog to see all objects.<p></html>
hu: </p><p>Az összes megjelenítéséhez zárd be a szűrő ablakot.<p></html>

en: not in data set
hu: nincs az adathalmazban

en: Node:
hu: Pont:

en: Way:
hu: Vonal:

en: Relation:
hu: Kapcsolat:

en: deleted-on-server
hu: törölve-a-kiszolgálón

en: all-referrers-downloaded
hu: minden-hivatkozó-letöltve

en: referrers-not-all-downloaded
hu: nincs-minden-hivatkozó-letöltve

en: modified
hu: módosított

en: filtered/hidden
hu: szűrt/rejtett

en: filtered/disabled
hu: szűrt/letiltott

en: has direction keys (reversed)
hu: van iránykulcsa (fordított)

en: has direction keys
hu: van iránykulcsa

en: State:
hu: Állapot:

en: Data Set:
hu: Adathalmaz:

en: Edited at:
hu: Szerkesztve:

en: <new object>
hu: <új objektum>

en: Edited by:
hu: Szerkesztette:

en: In changeset:
hu: A következő módosításcsomagban:

en: Tags:
hu: Címkék:

en: Length: {0}
hu: Hossz: {0}

en: Average segment length: {0}
hu: Átlagos szakaszhosszúság: {0}

en: Standard deviation: {0}
hu: Szórás: {0}

en: Area: {0}
hu: Terület: {0}

en: {0} Member:  | {0} Members:
hu[0]: {0} tag:
hu[1]: {0} tag:

en:  as "{0}"
hu:  mint "{0}"

en: {0} Nodes:
hu: {0} pont:

en: Bounding box:
hu: Határolónégyzet:

en: Bounding box (projected):
hu: Határolónégyzet (vetített):

en: Center of bounding box:
hu: Határolónégyzet közepe:

en: Coordinates (projected):
hu: Koordináták (vetített):

en: UTM Zone
hu: UTM zóna

en: Part of:
hu: Része:

en: In conflict with:
hu: Ütközésben ezzel:

en: Advanced object info
hu: Fejlett objektum infó

en: map style
hu: térképsítlus

en: edit counts
hu: szerkesztésszám

en: Styles for "{0}":
hu: „{0}” stílusai:

en: {0} style "{1}"
hu: {0} stílus "{1}"

en: Display range: {0}
hu: Megjelenítési tartomány: {0}

en: Layer {0}
hu: {0} réteg

en: List of generated Styles:
hu: Generált stílusok:

en: The 2 selected objects have identical style caches.
hu: A 2 kijelölt objektum azonos stílus cache-t használ

en: The 2 selected objects have different style caches.
hu: A 2 kijelölt objektum különböző stílus cache-t használ.

en: Warning: The 2 selected objects have equal, but not identical style caches.
hu: Figyelmeztetés: A 2 kijelölt objektum egyenlő, de nem megegyező stílus cache-t használ.

en: {0} user last edited the selection: | {0} users last edited the selection:
hu[0]: {0} felhasználó szerkesztette utoljára a kijelölt objektumokat:
hu[1]: {0} felhasználó szerkesztette utoljára a kijelölt objektumokat:

en: Enter the coordinates for the new node.
hu: Add meg az új pont koordinátáit!

en: You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.
hu: A szélességi és hosszúsági fokokat szóközzel, vesszővel, vagy pontosvesszővel lehet elválasztani.

en: Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.
hu: Pozitív előjellel, vagy N és E betűkkel jelölhető az északi és a keleti félteke.

en: For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.
hu: A déli és a nyugati féltekékhez negatív számok, vagy az S és W betűk használhatók.

en: Coordinate value can be in one of three formats:
hu: Koordináták az alábbi 3 formátum valamelyikében adhatók meg:

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt>
hu: <i>fok.tizedes</i><tt>&deg;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt>
hu: <i>fok</i><tt>&deg;</tt> <i>perc.tizedes</i><tt>&#39;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt>
hu: <i>fok</i><tt>&deg;</tt> <i>perc</i><tt>&#39;</tt> <i>másodperc</i><tt>&quot</tt>

en: Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.
hu: A <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> szimbólumok nem kötelezőek.

en: You can also use the syntax <tt>lat="..." lon="..."</tt> or <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt>.
hu: a következő szintaxis is használható: <tt>lat="…" lon="…"</tt> or <tt>lat=''…'' lon=''…''</tt>.

en: Some examples:
hu: Néhány példa:

en: Projected coordinates:
hu: Vetített koordináták:

en: Enter easting and northing (x and y) separated by space, comma or semicolon.
hu: Írd be a keleti és északi (x és y) koordinátákat, szóközzel, vesszővel vagy pontosvesszővel elválasztva.

en: Lat/Lon
hu: Szélesség/Hosszúság

en: East/North
hu: Keleti/Északi

en: Please enter GPS coordinates
hu: GPS koordinátákat adj meg

en: Please enter a Easting and Northing
hu: Írd be a keleti és északi koordinátákat

en: Toggle visibility of layer: {0}
hu: {0} réteg láthatóságának átkapcsolása

en: Open a list of all loaded layers.
hu: A betöltött rétegek listájának megjelenítése

en: layer is currently visible (click to hide layer)
hu: a réteg látható (kattints az elrejtéshez)

en: layer is currently hidden (click to show layer)
hu: a réteg rejtett (kattints a megjelenítéshez)

en: this layer is the active layer
hu: ez az aktív réteg

en: this layer is not currently active (click to activate)
hu: a réteg nem aktív (kattints az aktiváláshoz)

en: scale follows native resolution of this layer
hu: zoomszint automatikus illesztése a réteg felbontásához

en: scale follows native resolution of another layer (click to set this layer)
hu: a zoomszint másik réteg felbontásához van illesztve (kattints a réteg beállításához)

en: scale does not follow native resolution of any layer (click to set this layer)
hu: a méretarány nem követi egyik réteg eredeti felbontását sem (kattints, hogy beállítsd ezt a réteget)

en: this layer has no native resolution
hu: a réteg nem rendelkezik saját felbontással

en: layer is without a user-defined offset
hu: a rétegnek nincs felhasználó által megadott eltolása

en: (click to activate previous offset)
hu: (kattints, hogy aktiváld az előző eltolást)

en: layer has an offset of {0} (click to remove offset)
hu: a rétegnek {0} eltolása van (kattints az eltolás eltávolításához)

en: this layer can not have an offset
hu: ezt a réteget nem lehet eltolni

en: Information about layer
hu: Információk a rétegről

en: Map paint preferences...
hu: Térképrajzolás beállításai…

en: Map Paint Styles
hu: Térképrajz stílusok

en: configure the map painting style
hu: a térkép megjelenítési stílusának beállítása

en: On/Off
hu: Be/Ki

en: Turn selected styles on or off
hu: A kijelölt stílusok ki- vagy bekapcsolása

en: Move the selected entry one row down.
hu: A kijelölt bejegyzés egy sorral lejjebb mozgatása

en: Move the selected entry one row up.
hu: A kijelölt bejegyzés egy sorral feljebb mozgatása

en: Map Paint Styles: Move selected entry down
hu: Térképrajz stílusok: Kiválasztott eleme mozgatása lefelé

en: Map Paint Styles: Move selected entry up
hu: Térképrajz stílusok: Kiválasztott eleme mozgatása felfelé

en: Reload from file
hu: Újratöltés fájlból

en: reload selected styles from file
hu: kijelölt stílusok újratöltése fájlból

en: Save as...
hu: Mentés másként…

en: Save a copy of this Style to file and add it to the list
hu: A stílusból másolatot ment egy fájlba és hozzáadja a listához

en: Map paint style file (*.mapcss, *.zip)
hu: Térképrajzolási stílusfájl (*.mapcss, *.zip)

en: Map paint style file (*.xml, *.zip)
hu: Térképrajzolási stílusfájl (*.xml, *.zip)

en: Reloading style sources
hu: Stílus források újratöltése

en: Save style ''{0}'' as ''{1}''
hu: ''{0}'' stílus mentése, mint ''{1}''

en: view meta information, error log and source definition
hu: Metaadatok, hibakonzol és forrásdefiníciók megtekintése

en: Map Style info
hu: Térképstílus infó

en: Source
hu: Forrás

en: Title:
hu: Cím:

en: Built-in Style, internal path:
hu: Beépített stílus elérési útja:

en: Path:
hu: Elérési út:

en: Icon:
hu: Ikon:

en: Background:
hu: Háttérszín:

en: Style is currently active?
hu: A stílus pillanatnyilag aktív?

en: No
hu: Nem

en: Style settings
hu: Stílusbeállítások

en: Customize the style
hu: Stílus testreszabása

en: Search menu items
hu: Menüelemek keresése

en: Mini map
hu: Mini térkép

en: Displays a small map of the current edit location
hu: Megjelenít egy kis áttekintő térképet a jelenleg szerkesztett helyről

en: List of notes
hu: Jegyzetek listája

en: Note filter
hu: Jegyzetszűrő

en: Notes: {0}/{1}
hu: Jegyzetek: {0}/{1}

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Add comment
hu: Hozzászólás

en: Notes: Add comment
hu: Jegyzetek: Megjegyzés hozzáadása

en: Comment on note
hu: Hozzászólás a jegyzethez

en: Add comment to note:
hu: Hozzászólés a jegyzethez:

en: Close note
hu: Jegyzet lezárása

en: Notes: Close note
hu: Jegyzetek: Jegyzet lezárása

en: Close note with message:
hu: Jegyzet lezárása üzenettel:

en: Create
hu: Létrehozás

en: Notes: New note
hu: Jegyzetek: Új jegyzet

en: Reopen
hu: Újra megnyitás

en: Reopen note
hu: Jegyzet újranyitás

en: Notes: Reopen note
hu: Jegyzetek: Jegyzet megnyitása újra

en: Reopen note with message:
hu: Jegyzet újranyitása üzenettel:

en: Sort notes
hu: Jegyzetek rendezése

en: Notes: Sort notes
hu: Jegyzetek: Jegyzetek rendezése

en: Open in browser
hu: Megnyitás böngészőben

en: Open the note in an external browser
hu: Jegyzet megnyitása külső böngészőben

en: Notes: Open note in browser
hu: Jegyzetek: Megnyitás böngészőben

en: Object type:
hu: Objektum típus:

[ctx: osm object types]
en: mixed
hu: vegyes

en: Choose the OSM object type
hu: Válassz OSM objektumtípust

en: Object ID:
hu: Objektum ID:

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
hu: Add meg a letöltendő objektum azonosítóját

en: Object IDs can be separated by comma or space, for instance: {0}
hu: Az objektum azonosítókat vesszővel, vagy szóközzel lehet elválasztani, mint például: {0}

en: In mixed mode, specify objects like this: {0}<br/>({1} stands for <i>node</i>, {2} for <i>way</i>, and {3} for <i>relation</i>)
hu: Vegyes módban így adhatsz meg objektumokat: {0}<br/>({1} jelenti a <i>pontot</i>, {2} a <i>vonalat</i>, {3} a <i>kapcsolatot</i>)

en: Ranges of object IDs are specified with a hyphen, for instance: {0}
hu: Objektum ID tartományok kötőjellel adhatók meg, például: {0}

en: Clipboard has more than {0} characters. Not auto-pasting.
    You may want to use Overpass instead.
hu: A vágólap több mint {0} karaktert tartalmaz. Nincs automatikus beillesztés.
    Használhatod helyette az Overpasst.

en: Invalid ID list specified
    Cannot continue.
hu: Érvénytelen ID lista lett megadva
    Nem lehet folytatni.

en: Existing node
hu: Meglévő pont

en: Both nodes
hu: Mindegyik pont

en: New node
hu: Új pont

en: Tags/Memberships
hu: Címkék/tagságok

en: Unglue
hu: Szétválasztás

en: Where should the tags of the node be put?
hu: Hová kerüljenek a pont címkéi?

en: Where should the memberships of this node be put?
hu: A kapcsolat tagságokat melyik pont örökölje?

en: Open a list of all relations.
hu: Megnyitja az összes kapcsolat listáját.

en: Relation list filter
hu: Kapcsolatlista szűrő

en: New
hu: Új

en: Create a new relation
hu: Létrehoz egy új kapcsolatot

en: Relations: {0}/{1}
hu: Kapcsolatok: {0}/{1}

en: Relations: {0}
hu: Kapcsolatok: {0}

en: Search
hu: Keresés

en: Submit filter
hu: Szűrő elküldése

en: Filter string:
hu: Szűrő szöveg:

en: Search string:
hu: Kereső szöveg:

en: Enter the search expression
hu: Írd be a keresőkifejezést

en: select
hu: kijelölés

en: add to selection
hu: hozzáadás a kijelöléshez

en: remove from selection
hu: eltávolítás a kijelölésből

en: find in selection
hu: keresés a kijelölésben

en: case sensitive
hu: nagybetűérzékeny

en: all objects
hu: összes objektum

en: Also include incomplete and deleted objects in search.
hu: Hiányos és törölt objektumok belevétele a keresésbe.

en: add toolbar button
hu: eszköztárgomb hozzáadása

en: Add a button with this search expression to the toolbar.
hu: Gomb hozzáadása az eszköztárhoz ezzel a keresési kifejezéssel.

en: standard
hu: szokásos

en: regular expression
hu: reguláris kifejezés

en: MapCSS selector
hu: MapCSS szelektor

en: Results
hu: Találatok

en: Search syntax
hu: Kereső szintaxis

en: Invalid search expression
hu: Érvénytelen keresőkifejezés

en: Search by preset
hu: Keresés címkesablon alapján

en: Search expression is not valid: 
    
     {0}
hu: Érvénytelen keresőkifejezés: 
    
     {0}

en: Hints
hu: Tippek

en: basics
hu: egyszerű

en: ''Baker'' and ''Street'' in any key
hu: „Baker” és „Street” bármely kulcsban

en: "Baker Street"
hu: „Baker Street”

en: ''Baker Street'' in any key
hu: „Baker Street” bármely kulcsban

en: ''valuefragment'' anywhere in ''key''
hu: „értéktöredék” bárhol a „key” kulcsban

[ctx: search string example]
en: name:str matches name=Bakerstreet
hu: name:str illeszkedik erre: [name=Bakerstreet]

en: ''valuefragment'' nowhere in ''key''
hu: „értéktöredék” sehol sem szerepel a „key” kulcsban

en: matches if ''key'' exists
hu: illeszkedik, ha a „key” kulcs létezik

en: matches if ''key'' has a truthy value (''true'', ''yes'', ''1'', ''on'')
hu: illeszkedik, ha a „key” értéke igaz (''true'', ''yes'', ''1'', ''on'')

en: ''key'' with exactly ''value''
hu: „key” kulcs pontosan „value” értékkel

en: value of ''key'' matching the regular expression ''regexp''
hu: a „key” kulcs értéke megfelel a „regexp” reguláris kifejezésnek

en: ''key'' with any value
hu: „key” kulcs bármilyen értékkel

en: ''key'' with empty value
hu: „key” kulcs üres értékkel

en: ''value'' in any key
hu: „value” érték bármelyik kulcsban

en: matches if ''key'' is greater than ''value'' (analogously, less than)
hu: illeszkedik, ha a „key” kulcs nagyobb (illetve kisebb) mint a „value” érték

en: to quote operators.<br>Within quoted strings the <b>"</b> and <b>\</b> characters need to be escaped by a preceding <b>\</b> (e.g. <b>\"</b> and <b>\\</b>).
hu: operátorok idézőjelek közé tétele.<br>Az időjeles szövegen belül az <b>"</b> és <b>\</b> karaktereket le kell levédeni egy megelőző <b>\</b> karakterrel (pl. <b>\"</b> és <b>\\</b>).

en: combinators
hu: kombinálók

en: logical and (both expressions have to be satisfied)
hu: logikai ÉS (mindkét feltételt kielégíti)

en: logical or (at least one expression has to be satisfied)
hu: logikai VAGY (legalább az egyik feltételt kielégíti)

en: logical xor (one and only one expression has to be satisfied)
hu: logikai XOR (pontosan az egyik kifejezésnek kell teljesülnie)

en: logical not
hu: logikai NEM

en: use parenthesis to group expressions
hu: használj zárójelet a kifejezések csoportosításához

en: objects
hu: objektumok

en: all nodes
hu: minden pont

en: all ways
hu: minden vonal

en: all relations
hu: minden kapcsolat

en: all closed ways
hu: minden zárt vonal

en: object without useful tags
hu: hasznos címke nélküli objektum

en: all objects that use the address preset
hu: a „cím” címkesablont használó összes objektum

en: all objects that use any preset under the Geography/Nature group
hu: a Földrajz/Természet csoport bármely címkesablonját használó összes objektum

en: metadata
hu: metaadatok

en: objects changed by author
hu: adott szerző által módosított objektumok

[ctx: search string example]
en: user:<i>OSM username</i> (objects with the author <i>OSM username</i>)
hu: user:<i>OSM felhasználónév</i> (<i>OSM felhasználónév</i> által módosított objektumok)

[ctx: search string example]
en: user:anonymous (objects without an assigned author)
hu: user:anonymous (hozzárendelt szerző nélküli objektumok)

en: objects with given ID
hu: adott azonosítójú objektumok

[ctx: search string example]
en: id:0 (new objects)
hu: id:0 (új objektumok)

en: objects with given version
hu: adott verziójú objektumok

[ctx: search string example]
en: version:0 (objects without an assigned version)
hu: version:0 (verziószám nélküli objektumok)

en: objects with given changeset ID
hu: adott módosításcsomagban szereplő objektumok

[ctx: search string example]
en: changeset:0 (objects without an assigned changeset)
hu: changeset:0 (objektumok hozzárendelt módosításcsomag nélkül)

en: objects with last modification timestamp within range
hu: adott időbélyeg tartományon belül módosított objektumok

en: properties
hu: tulajdonságok

en: ways with at least 20 nodes, or relations containing at least 20 nodes
hu: vonalak vagy kapcsolatok legalább 20 ponttal

en: nodes with at least 3 referring ways, or relations containing at least 3 ways
hu: pontok legalább 3 csatlakozó vonallal, vagy kapocsolatok legalább 3 vonalból

en: objects having 5 to 10 tags
hu: 5–10 címkével rendelkező objektumok

en: relations with 2 members
hu: 2 taggal rendelkező kapcsolatok

en: closed ways with an area of 100 m²
hu: 100 m² területű zárt vonal

en: ways with a length of 200 m or more
hu: legalább 200 m hosszú vonalak

en: state
hu: állapot

en: all modified objects
hu: minden módosított objektum

en: all new objects
hu: minden új objektum

en: all selected objects
hu: minden kijelölt objektum

en: all incomplete objects
hu: minden hiányos objektum

en: all deleted objects (checkbox <b>{0}</b> must be enabled)
hu: összes törölt objektum (<b>{0}</b> jelölőnégyzetet engedélyzeni kell)

en: related objects
hu: kapcsolódó objektumok

en: all children of objects matching the expression
hu: a kifejezéssel egyező objektumok összes gyereke

en: all parents of objects matching the expression
hu: a kifejezéssel egyező objektumok összes szülője

en: objects with given role in a relation
hu: egy kapcsolatban adott szereppel rendelkező objektumok

en: relation containing a member of role <i>stop</i>
hu: kapcsolat, ami tartalmaz <i>stop</i> szerepű tagot

en: objects being part of a relation as role <i>stop</i>
hu: objektum, ami tagja kapcsolatnak <i>stop</i> szereppel

en: n-th member of relation and/or n-th node of way
hu: kapcsolat n-edik tagja, és/vagy vonal n-edik pontja

en: every n-th member of relation and/or every n-th node of way
hu: kapcsolat minden n-edik tagja, és/vagy vonal minden n-edik pontja

en: view
hu: nézet

en: objects in current view
hu: objektumok az aktuális nézetben

en: objects (and all its way nodes / relation members) in current view
hu: objektumok (és azok vonalainak pontjai / kapcsolat tagjai) az aktuális nézetben

en: objects in downloaded area
hu: objektumok letöltött területen

en: objects (and all its way nodes / relation members) in downloaded area
hu: objektumok (és azok vonalainak pontjai / kapcsolat tagjai) a letöltött területen

en: location
hu: hely

en: {0} all objects having {1} as attribute are downloaded.
hu: {0} minden {1} tulajdonságú objektum le lesz töltve.

en: {0} all object with the corresponding key/value pair located around Berlin. Note, the default value for radius is set to 1000m, but it can be changed in the generated query.
hu: {0} az összes objektum Berlin környékén, ami a megadott címkével rendelkezik. Megjegyzés: a keresési sugár alapértelmezetten 1000 méter, de a generált lekérdezésben változtatható.

en: {0} all objects within the current selection that have {1} as attribute.
hu: {0} az összes objektum a kijelölt területen belül, ami {1} címkével rendelkezik.

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Open a selection list window.
hu: A kiválsztott objektumok listájának megnyitása

en: Zoom to selection
hu: Nagyítás a kijelölésre

en: Zoom to selected element | Zoom to selected elements
hu[0]: Nagyítás a kijelölt elemre
hu[1]: Nagyítás a kijelölt elemekre

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
hu: Kiv: Kapcs:{0} / Vonal:{1} / Pont:{2}

en: Unselectable now
hu: Jelenleg nem választható

en: Always shown
hu: Mindig megjelenik

en: Dynamic
hu: Dinamikus

en: Always hidden
hu: Mindig rejtve

en: Toggle dynamic buttons
hu: Dinamikus gombok átkapcsolása

en: Open preferences for this panel
hu: A panelhez tarozó beállítások megnyitása

en: Open help for this panel
hu: Panel súgójának megnyitása

en: Undock the panel
hu: Panel dokkolásának feloldása

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
hu: Panel bezárása. Újra megnyitni a bal oldali gombsorból tudod.

en: Click to minimize/maximize the panel content
hu: Kattints a paneltartalom minimalizálásához/maximalizálásához

en: Side buttons
hu: Oldalsó gombok

en: Authors
hu: Szerkesztők

en: Open a list of people working on the selected objects.
hu: A kijelölt objektumokon dolgozó szerkesztők listájának megnyitása

en: {0} Author | {0} Authors
hu[0]: {0} szerkesztő
hu[1]: {0} szerkesztő

en: Select objects submitted by this user
hu: Az e felhasználó által beküldött objektumok kijelölése

en: User: objects submitted by selected user
hu: Felhasználó: a kiválasztott felhasználó által beküldött objektumok

en: Launches a browser with information about the user
hu: Elindít egy böngészőt a felhasználóról szóló információkkal

en: User: Show info in browser
hu: Felhasználó: Információk megjelenítése a böngészőben

en: Only launching info browsers for the first {0} of {1} selected users
hu: A kijelölt {1} felhasználóból csak az első {0} számára nyit információböngészőt

en: Author
hu: Szerző

en: # Objects
hu: # objektum

en: Validation Results
hu: Hibakeresési eredmények

en: Open the validation window.
hu: Hibakereső eszköz ablakának megnyitása

en: Ignore for now
hu: Mellőzés csak most

en: Ignore and remove from tree.
hu: Mellőzés és eltávolítás a fából.

en: Fix
hu: Javítás

en: Fix the selected issue.
hu: Kijelölt probléma javítása.

en: Ignore the selected issue next time.
hu: Legközelebb hagyja figyelmen kívül a kijelölt problémát.

en: Manage Ignore
hu: Mellőzések kezelése

en: Manage the ignore list
hu: Mellőzési lista kezelése

en: Lookup
hu: Kikeres

en: Looks up the selected primitives in the error list.
hu: A kijelölt elemeket kikeresi a hibalistában.

en: Whole group
hu: Teljes csoportot

en: Single elements
hu: Egyes elemeket

en: Nothing
hu: Semmit

en: Ignore whole group or individual elements?
hu: A teljes csoport mellőzése, vagy az egyes elemeké?

en: Ignoring elements
hu: Elemek mellőzése

en: Fixing errors ...
hu: Javítási hibák…

en: Fixing ({0}/{1}): ''{2}''
hu: Javítás ({0}/{1}): ''{2}''

en: Updating map ...
hu: Térkép frissítése…

en: auto-fixed validator issues
hu: auto-javított hibakeresési esetek

en: Validator {0} List Management
hu: Hibakereső {0} lista kezelés

en: Cannot understand the following type: {0}
hu: Nem lehet értelmezni a következő típust: {0}

en: Don''t ignore
hu: Ne mellőzze

en: {0}Should the validation be rerun?{1}
hu: {0}Futtassuk újra az adatellenőrzést?{1}

en: Ignored error filter changed
hu: Figyelmen kívül hagyott hibák szűrője megváltozott

en: anonymous
hu: névtelen

en: Display the basic properties of the changeset
hu: A módosításcsomag alapvető tulajdonságainak megjelenítése

en: Display the tags of the changeset
hu: Módosításcsomag címkéinek megjelenítése

en: Content
hu: Tartalom

en: Display the objects created, updated, and deleted by the changeset
hu: A módosításcsomagban lévő létrehozott, frissített és törölt objektumok

en: Discussion
hu: Vita

en: Display the public discussion around this changeset
hu: A módosításcsomaghoz tartozó nyílt vita megjelenítése

en: Close the dialog
hu: Párbeszédpanel bezárása

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Launch the dialog for querying changesets
hu: Párbeszédpanel indítása a módosításcsomagok lekérdezéséhez

en: Remove from cache
hu: Eltávolítás a gyorsítótárból

en: Remove the selected changesets from the local cache
hu: A kijelölt módosításcsomagok eltávolítása a helyi gyorsítótárból

en: Close the selected changesets
hu: A kijelölt módosításcsomagok lezárása

en: Update changeset
hu: Módosításcsomag frissítése

en: Updates the selected changesets with current data from the OSM server
hu: Frissíti a kijelölt módosításcsomagokat a OSM szerveren lévő aktuális adatokkal

en: Download changeset content
hu: Módosításcsomag-tartalom letöltése

en: Download the content of the selected changesets from the server
hu: A kijelölt módosításcsomagok adatainak letöltése a szerverről

en: Download changed objects
hu: Módosított objektumok letöltése

en: Download the current version of the changed objects in the selected changesets
hu: A kijelölt módosításcsomagok módosított objektumainak jelenlegi változatának letöltése

en: My changesets
hu: Saját módosításcsomagjaim

en: Download my changesets from the OSM server (max. 100 changesets)
hu: A saját módosításcsomagjaim letöltése az OSM szerverről (max. 100)

en: <html>JOSM is currently running with an anonymous user. It cannot download<br>your changesets from the OSM server unless you enter your OSM user name<br>in the JOSM preferences.</html>
hu: <html>A JOSM jelenleg névtelen felhasználóval működik. Nem tudja letölteni<br>a módosításcsomagjaidat a szerverről anélkül, hogy megadnád az OSM-es<br>felhasználói nevedet a JOSM beállításaiban.</html>

[ctx: changeset.upload-comment]
en: empty
hu: üres

[ctx: changeset.state]
en: Open
hu: Nyitott

[ctx: changeset.state]
en: Closed
hu: Lezárt

en: ID
hu: Azon

en: Status
hu: Állapot

en: Created at
hu: Készült

en: Closed at
hu: Lezárva

en: Changes
hu: Módosítások

en: Discussions
hu: Viták

en: <html>The selected object is not available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html> | <html>None of the selected objects is available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html>
hu[0]: <html>A kijelölt objektum nem érhető el a jelenlegi<br> ''{0}'' szerkesztési rétegen.</html>
hu[1]: <html>A kijelölt objektumok nem érhetőek el a jelenlegi<br>''{0}'' szerkesztési rétegen.</html>

en: Download objects
hu: Objektumok letöltése

en: Download the current version of the selected objects
hu: A kijelölt objektumok jelenlegi verziójának letöltése

en: Select in layer
hu: Kijelölés a rétegen

en: Select the corresponding primitives in the current data layer
hu: A megfelelő elemek kijelölése a jelenlegi adatrétegen

en: Nothing to select
hu: Nincs mit kijelölni

en: Zoom to in layer
hu: Ráközelítés a rétegen

en: Zoom to the corresponding objects in the current data layer
hu: A megfelelő elemekre közelítés a jelenlegi adatrétegen

en: Nothing to zoom to
hu: Nincs mire közelíteni

en: The content of this changeset is not downloaded yet.
hu: A módosításcsomag tartalma még nincs letöltve.

en: Download now
hu: Letöltés most

en: Download the changeset content
hu: Módosításcsomag-tartalom letöltése

en: Created
hu: Létrehozva

en: Updated
hu: Frissített

en: Deleted
hu: Törölt

en: Name
hu: Név

en: ID:
hu: Azonosító:

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Open/Closed:
hu: Nyitva/Lezárva

en: Created at:
hu: Létrehozva:

en: Closed at:
hu: Lezárva ekkor:

en: Remove the changeset in the detail view panel from the local cache
hu: A módosításcsomag eltávolítása a nézet panel helyi gyorsítótárából

en: Update the changeset from the OSM server
hu: Módosításcsomag frissítése az OSM szerverről

en: View changeset
hu: Módosításcsomag megtekintése

en: Select the primitives in the content of this changeset in the current data layer
hu: A módosításcsomag-tartalom elemeinek kijelölése a jelenlegi adatrétegen

en: <html>None of the objects in the content of changeset {0} is available in the current<br>edit layer ''{1}''.</html>
hu: <html>A {0} módosításcsomag tartalmából egyetlen objektum sem elérhető<br> a jelenlegi ''{1}'' adatrétegen.</html>

en: Zoom to the objects in the content of this changeset in the current data layer
hu: Nagyítás a módosításcsomag-tartalom elemeire a jelenlegi adatrétegen

en: Update changeset discussion
hu: A módosításcsomagról szóló vita frissítése

en: Update the changeset discussion from the OSM server
hu: A módosításcsomagról szóló vita frissítése az OSM szerverről

en: Comment on changeset
hu: Módosításcsomag megjegyzése:

en: Add comment to changeset:
hu: Megjegyzés írása a módosításcsomaghoz

en: Date
hu: Dátum

en: User
hu: Felhasználó

en: {0} [incomplete]
hu: {0} [hiányos]

en: open
hu: nyitott

en: closed
hu: lezárt

en: Download content
hu: Tartalom letöltése

en: Download the changeset content from the OSM server
hu: Módosításcsomag tartalmának letöltése az OSM szerverről

en: Update content
hu: Tartalom frissítése

en: Update the changeset content from the OSM server
hu: Módosításcsomag-tartalom frissítése az OSM szerverről

en: Changeset ID:
hu: Módosításcsomag azonosító:

en: Enter a changeset id
hu: Adj meg egy módosításcsomag azonosítót

en: Download the changeset with the specified id, including the changeset content
hu: A megadott azonosítójú módosításcsomag letöltése, beleértve a módosításcsomag tartalmát is

en: Select changesets owned by specific users
hu: Adott felhasználó módosításcsomagjainak kijelölése

en: Select changesets depending on whether they are open or closed
hu: Módosításcsomagok kijelölése aszerint, hogy meg vannak-e nyitva vagy le vannak-e zárva

en: Select changesets based on the date/time they have been created or closed
hu: Módosításcsomagok kijelölése megnyitás, vagy lezárás dátuma/ideje szerint

en: Select only changesets related to a specific bounding box
hu: Csak az adott határolónégyzethez kapcsolódó módosításcsomagok kijelölése

en: Cannot restrict the changeset query to a specific bounding box. The input is invalid.
hu: Nem lehet a módosításcsomag-lekérdezést erre a határolónégyzetre korlátozni. Az érték érvénytelen.

en: <html>Please enter valid longitude/latitude values to restrict<br>the changeset query to a specific bounding box.</html>
hu: <html>Kérlek adj meg egy érvényes hosszúság/szélesség értéket<br>a módosításcsomag-lekérdezés adott határolónégyzetre korlátozásához.</html>

en: Invalid bounding box
hu: Érvénytelen határolónégyzet

en: Download my changesets only
hu: Csak a saját módosításcsomagjaim letöltése

en: <html>Select to restrict the query to your changesets only.<br>Unselect to include all changesets in the query.</html>
hu: <html>Jelöld ki a lekérdezés saját módosításcsomagjaidra való korlátozásához<br>Egyébként az összes módosításcsomag benne lesz a lekérdezésben.</html>

en: <html>Please select one the following <strong>standard queries</strong>.Select <strong>Download my changesets only</strong> if you only want to download changesets created by yourself.<br>Note that JOSM will download max. 100 changesets.</html>
hu: <html>Válassz egyet az alábbi <strong>szabványos lekérdezések</strong> közül. Válaszd a <strong>Csak a saját módosításcsomagjaim letöltése</strong> opciót, ha csak az általad létrehozottakat szeretnéd látni.<br>Vedd figyelembe, hogy a JOSM legfeljebb 100 módosításcsomagot tölt le.</html>

en: <html>Download the latest changesets</html>
hu: <html>Legutóbbi módosításcsomagok letöltése</html>

en: <html>Download my open changesets<br><em>Disabled. Please enter your OSM user name in the preferences first.</em></html>
hu: <html>A nyitott módosításcsomagjaim letöltése<br><em>Nem elérhető. Előbb add meg az OSM felhasználóneved a beállításokban.</html>

en: <html>Download my open changesets</html>
hu: <html>A nyitott módosításcsomagjaim letöltése</html>

en: <html>Download changesets in the current map view.<br><em>Disabled. There is currently no map view active.</em></html>
hu: <html>A jelenlegi térképnézet módosításcsomagjainak letöltése<br><em>Nem elérhető. Jelenleg nincs aktív térképnézet.</html>

en: <html>Download changesets in the current map view</html>
hu: <html>A jelenlegi térképnézet módosításcsomagjainak letöltése</html>

en: Unexpected value for preference ''{0}'', got ''{1}''. Resetting to default query.
hu: Ismeretlen érték ''{0}'' beállításnál, ''{1}'' érkezett. Alapértelmezett lekérdezés visszaállítása.

en: Cannot create changeset query for open changesets of anonymous user
hu: Nem hozható létre lekérdezés a névtelen szerkesztő nyitott módosításcsomagjaira

en: Basic
hu: Alap

en: Download changesets using predefined queries
hu: Módosításcsomag letöltése előre definiált lekérdezésekkel

en: From URL
hu: URL-címről

en: Query changesets from a server URL
hu: Módosításcsomag-lekérdezés egy szerver URL-ről

en: Advanced
hu: Speciális

en: Use a custom changeset query
hu: Saját módosításcsomag-lekérdezés készítése

en: Query changesets
hu: Módosításcsomagok lekérdezése

en: Query and download changesets
hu: Módosításcsomag lekérdezése és letöltése

en: Please enter a valid changeset query URL first.
hu: Előbb adj meg egy érvényes módosításcsomag-lekérdezés URL-t.

en: Illegal changeset query URL
hu: Érvénytelen módosításcsomag-lekérdezés URL

en: Close the dialog and abort querying of changesets
hu: Párbeszédablak bezárása és a módosításcsomag-lekérdezés megszakítása

en: Please enter a date in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
hu: Kérlek adj meg egy dátumot a helyi időformátumban.<br>Példa: {0}<br>Példa: {1}<br>Példa: {2}<br>Példa: {3}<br>

en: Query open changesets only
hu: Csak a nyitott módosításcsomagok lekérdezése

en: Query closed changesets only
hu: Csak a lezárt módosításcsomagok lekérdezése

en: Query both open and closed changesets
hu: Nyitott és lezárt módosításcsomagok lekérdezése

en: Only changesets closed after the following date/time
hu: Csak ezen dátum/idő után lezárt módosításcsomagok

en: Only changesets closed after and created before a specific date/time
hu: Csak az adott dátum/idő után lezárt, vagy előtt létrehozott módosításcsomagok

en: Date:
hu: Dátum:

en: Time:
hu: Idő:

en: Closed after -
hu: Lezárva ez után -

en: Date:
hu: Dátum:

en: Created before -
hu: Létrehozva ez előtt -

en: Cannot build changeset query with time based restrictions. Input is not valid.
hu: Nem lehet módosításcsomag-lekérdezést készíteni ezzel az időkorlátozással. Az érték érvénytelen.

en: <html>Please enter valid date/time values to restrict<br>the query to a specific time range.</html>
hu: <html>Kérlek adj meg egy érvényes dátum-/időértéket<br>a lekérdezés időre vonatkozó korlátozásához.</html>

en: Invalid date/time values
hu: Érvénytelen dátum-/időértékek

en: Please enter a valid time in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
hu: Kérlek adj meg egy időpontot a helyi időformátumban.<br>Példa: {0}<br>Példa: {1}<br>Példa: {2}<br>Példa: {3}<br>

en: The current value is not a valid user ID. Please enter an integer value > 0
hu: A megadott érték nem egy érvényes felhasználói azonosító. Kérlek adj meg egy nullánál nagyobb egész számot.

en: Please enter an integer value > 0
hu: Adj meg egy nullánál nagyobb egész számot

en: Please enter or paste an URL to retrieve changesets from the OSM API.
hu: Adj meg, vagy illessz be egy URL-t a módosításcsomag OSM API-ból történő lekérdezéséhez.

en: Note that changeset queries are currently always submitted to ''{0}'', regardless of the host, port and path of the URL entered below.
hu: Megjegyzendő, hogy a módosításcsomag-lekérdezések mindig a ''{0}'' címre lesznek elküldve, tekintet nélkül a hosztra, portra, és az URL-ben megadott elérési útra.

en: This changeset query URL is invalid
hu: Ez a módosításcsomag-lekérdezés URL érvénytelen

en: Only changesets owned by the user with the following user ID
hu: Csak a következő azonosítójú felhasználó módosításcsomagjai

en: Only changesets owned by the user with the following user name
hu: Csak a következő nevű felhasználó módosításcsomagjai

en: User ID:
hu: Felhasználói azonosító:

en: User name:
hu: Felhasználónév:

en: Only changesets owned by myself (disabled. JOSM is currently run by an anonymous user)
hu: Csak a saját módosításcsomagjaim (nem elérhető. A JOSM-t jelenleg névtelen felhasználó futtatja)

en: Only changesets owned by myself
hu: Csak a saját módosításcsomagjaim

en: Cannot restrict changeset query to the current user because the current user is anonymous
hu: Nem korlátozható a módosításcsomag lekérés a jelenlegi felhasználóra, mert az névtelen.

en: Current value ''{0}'' for user ID is not valid
hu: A jelenlegi ''{0}'' érték nem érvényes felhasználói azonosító

en: Cannot restrict the changeset query to the user name ''{0}''
hu: Nem korlátozható a módosításcsomag lekérés ''{0}'' nevű felhasználóra

en: Please enter a valid user ID
hu: Kérlek adj meg egy érvényes felhasználói azonosítót

en: Invalid user ID
hu: Érvénytelen felhasználói azonosító

en: Please enter a non-empty user name
hu: Kérlek adj meg egy nem üres felhasználónevet

en: Invalid user name
hu: Érvénytelen felhasználói név

en: Activate
hu: Aktiválás

en: Activate the selected layer
hu: A kijelölt réteg aktiválása

en: Activate layer
hu: Réteg aktiválása

en: Cycle layer down
hu: Réteg váltása lefelé

en: Cycle through data layers in a downward direction
hu: Adatrétegek közötti váltás lefelé irányban

en: Cycle through visible layers.
hu: Váltás a látható rétegek között.

en: Cycle layers
hu: Rétegek váltása

en: Cycle layer up
hu: Réteg váltása felfelé

en: Cycle through data layers in an upward direction
hu: Adatrétegek közötti váltás felfelé irányban

en: Delete the selected layers.
hu: Kijelölt rétegek törlése.

en: Duplicate this layer
hu: Réteg megkettőzése

en: Copy of {0}
hu: {0} Másolata

en: Copy {1} of {0}
hu: {0} másolata ({1})

en: Change visibility.
hu: Láthatóság módosítása.

en: Show layer
hu: Réteg megjelenítése

en: Adjust opacity of the layer.
hu: A réteg átlátszatlanságának beállítása.

en: Double click to reset.
hu: A visszaállításhoz kattints duplán.

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Adjust gamma value.
hu: Gammaérték beállítása.

[ctx: image sharpness]
en: blurred
hu: elmosott

[ctx: image sharpness]
en: normal
hu: normál

[ctx: image sharpness]
en: sharp
hu: éles

en: Adjust sharpness/blur value.
hu: Élesség/elmosódás értékének beállítása.

en: Sharpness
hu: Élesség

[ctx: image colorfulness]
en: less
hu: kevesebb

[ctx: image colorfulness]
en: normal
hu: normál

[ctx: image colorfulness]
en: more
hu: erősebb

en: Adjust colorfulness.
hu: Színesség beállítása.

en: Colorfulness
hu: Színtelítettség

en: Color
hu: Szín

en: Merge
hu: Egyesítés

en: Merge this layer into another layer
hu: A réteg egyesítése másik réteggel

en: Merge GPX layers
hu: GPX rétegek összevonása

en: Please select the order of the selected layers:<br>Tracks will be cut, when timestamps of higher layers are overlapping.
hu: Válaszd ki a kijelölt rétegek sorrendjét:<br>A nyomvonalak el lesznek vágva ahol a felsőbb réteg időbélyegei átfednek.

en: Connect overlapping tracks on cuts
hu: Átfedő nyomvonalak összekötése vágáskor

en: Move layer up
hu: A réteg felfelé mozgatása

en: Move layer down
hu: A réteg lefelé mozgatása

en: This will change the target layer to "{0}".<br>Would you like to continue?
hu: Ezzel módosulni fog a cél réteg erre: "{0}".<br>Szeretnéd folytatni?

en: GPX layer
hu: GPX réteg

en: Length
hu: Hossz

en: Segments
hu: Szakaszok

en: {0} (target layer)
hu: {0} (cél réteg)

en: Move the selected layer one row down.
hu: A kijelölt réteget eggyel lejjebb mozgatja

en: Move the selected layer one row up.
hu: A kijelölt réteget eggyel feljebb mozgatja

en: Show/hide
hu: Mutat/Elrejt

en: Toggle visible state of the selected layer.
hu: A kijelölt réteg láthatóságának átkapcsolása

en: Show/hide layer
hu: Réteg elrejtése/megjelenítése

en: Copy all Keys/Values
hu: Összes kulcs/érték másolása

en: Copy the key and value of all the tags to clipboard
hu: Az összes címke kulcs-érték párjának másolása vágólapra

en: Copy Tags
hu: Címkék másolása

en: Copy the key and value of the selected tags to clipboard
hu: A kijelölt címkék kulcsának és értékének másolása a vágólapra

en: Copy selected {0} Key/Value | Copy selected {0} Keys/Values
hu[0]: A kijelölt {0} kulcs/érték másolása
hu[1]: A kijelölt {0} kulcs/érték másolása

en: Copy Value
hu: Érték másolása

en: Copy the value of the selected tag to clipboard
hu: A kijelölt címke értékének másolása vágólapra

en: Launch browser with wiki help for selected object
hu: Böngésző indítása a kijelölt objektum wiki-leírásával

en: Go to OSM wiki for relation help
hu: Ugrás az OSM-re a kapcsolatokról szóló súgóért

en: Go to OSM wiki for tag help
hu: Címke dokumentáció az OSM wikiben

en: Discardable key: selection Foreground
hu: Eldobható kulcs: kijelölés előtér

en: Discardable key: foreground
hu: Eldobható kulcs: előtér

en: Discardable key: selection Background
hu: Eldobható kulcs: kijelölés háttér

en: Discardable key: background
hu: Eldobható kulcs: háttér

en: {0} different | {0} different
hu[0]: {0} különböző
hu[1]: {0} különböző

en: , {0} unset | , {0} unset
hu[0]: , {0} nincs
hu[1]: , {0} nincs

en: Select objects for which to change tags.
hu: Jelöld ki azokat az objektumokat, amelyeknek megváltoztatnád a címkéit.

en: Tags for selected objects.
hu: A kijelölt objektumok címkéi.

en: Member Of
hu: Tagja ennek:

en: Position
hu: Pozíció

en: Go to Taginfo ({0})
hu: Ugrás a Taginfóra ({0})

en: Tag filter
hu: Címkeszűrő

en: Objects: {2} / Tags: {0} / Memberships: {1}
hu: Objektumok: {2} / Címkék: {0} / Tagságok {1}

en: Tags: {0} / Memberships: {1}
hu: Címke: {0} / Tagság: {1}

en: Delete the selected key in all objects
hu: A kijelölt kulcs törlése az összes objektumból

en: Delete Tags
hu: Címkék törlése

en: Change relation
hu: Kapcsolat módosítása

en: Delete from relation
hu: Törlés a kapcsolatból

en: Really delete selection from relation {0}?
hu: Biztosan törlöd a kijelölést a(z) {0} kapcsolatból?

en: Add a new key/value pair to all objects
hu: Új kulcs/érték pár hozzáadása az összes objektumhoz

en: Add Tag
hu: Címke hozzáadása

en: Edit the value of the selected key for all objects
hu: A kijelölt kulcs értékének szerkesztése az összes objektum esetében

en: Edit Tags
hu: Címkék szerkesztése

en: Paste Value
hu: Érték beillesztése

en: Paste the value of the selected tag from clipboard
hu: A kijelölt címke értékének beillesztése a vágólapról

en: Search Key/Value/Type
hu: Kulcs/érték/típus keresése

en: Search with the key and value of the selected tag, restrict to type (i.e., node/way/relation)
hu: Keresés a kijelölt címke kulcsával és értékével, tekintettel a típusra (azaz pont/vonal/kapcsolat)

en: Search Key/Value
hu: Kulcs/érték keresése

en: Search with the key and value of the selected tag
hu: Keresés a kijelölt címke kulcsával és értékével

en: Change role for {0} in relation {1}
hu: {1} kapcsolatban a szerep módosítása erre: {0}

en: Data selection has changed since the dialog was opened
hu: Az adatkijelölés módosult a párbeszédablak megnyitása óta

en: Apply tag change to old selection?
hu: Alkalmazod a címkemódosításokat a régi kijelölésre?

en: Overwrite tag
hu: Címke felülírása

en: Change value? | Change values?
hu[0]: Módosítod az értéket?
hu[1]: Módosítod az értékeket?

en: This will change {0} object. | This will change up to {0} objects.
hu[0]: Ez {0} objektumot módosít.
hu[1]: Ez akár {0} objektumot is módosíthat.

en: An empty value deletes the tag.
hu: Az üres érték törli a címkét.

en: You changed the key from ''{0}'' to ''{1}''.
hu: Módosítottad a kulcsot erről: ''{0}'' erre: ''{1}''.

en: The new key is already used, overwrite values?
hu: Az új kulcs már használatban van. Felülírod az értékeket?

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
hu[0]: {0} objektum tulajdonságainak megváltoztatása
hu[1]: {0} objektum tulajdonságainak megváltoztatása

en: Use English language for tag by default
hu: Alapértelmezetten az angol nyelvet használd a címkéhez

en: Add tag
hu: Címke hozzáadása

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
hu[0]: Ez akár {0} objektumot is módosíthat.
hu[1]: Ez akár {0} objektumot is módosíthat.

en: Please select a key
hu: Kérjük, jelölj ki egy kulcsot

en: Set number of recently added tags
hu: A nemrégiben hozzáadott címkék számának beállítása

en: Remember last used tags after a restart
hu: Emlékezzék a legutóbb használt címkékre újraindítás után is

en: Recent tags with existing key
hu: Legutóbbi címkék meglévő kulccsal

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Refresh recent tags list after applying tag
hu: A legutóbbi címkék listájának frissítése a címke alkalmazása után

en: No refresh
hu: Ne frissítse

en: Refresh tag status only (enabled / disabled)
hu: Csak a címke állapotának frissítése (engedélyezve / letiltva)

en: Refresh tag status and list of recently added tags
hu: Címke állapot és gyakori címkék listájának frissítése

en: to apply first suggestion
hu: az első javaslat elfogadása

en: to add without closing the dialog
hu: hozzáadás az ablak bezárása nélkül

en: to add first suggestion without closing the dialog
hu: az első javaslat hozzáadás az ablak bezárása nélkül

en: Please enter the number of recently added tags to display
hu: Kérlek add meg a megjeleníteni kívánt nemrég használt címkék számát

en: Please enter integer number between 0 and {0}
hu: Kérlek 0 és {0} közti egész számot adj meg

en: Recently added tags
hu: Nemrég használt címkék

en: Choose recent tag {0}
hu: A legutóbbi {0} címke kiválasztása

en: Use this tag again
hu: Címke újbóli használata

en: Apply recent tag {0}
hu: A legutóbbi {0} címke alkalmazása

en: The key ''{0}'' is already used
hu: {0} kulcs már használatban van

en: Ignore key ''{0}''
hu: ''{0}'' kulcs mellőzése

en: Ignore tag ''{0}''
hu: ''{0}'' címke mellőzése

en: Edit ignore list
hu: Mellőzési lista szerkesztése

en: You changed the value of ''{0}'': {1}
hu: Megváltoztattad ''{0}'' értékét: {1}

en: Overwrite?
hu: Felülírod?

en: Go to Taginfo
hu: Ugrás a Taginfóra

en: Go to OSM Tag History
hu: Ugrás az OSM Tag History-ra (címketörténet)

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to
hu: A jelenleg kijelölt kapcsolattag által hivatkozott kapcsolat szerkesztése

en: Download all child relations (recursively)
hu: Összes gyerek-kapcsolat letöltése (rekurzívan)

en: Download All Children
hu: Összes gyerek letöltése

en: Download selected relations
hu: kijelölt kapcsolatok letöltése

en: Download Selected Children
hu: Kijelölt gyerekek letöltése

en: Conflict in data | Conflicts in data
hu[0]: Üzközés az adatban
hu[1]: Ütközés az adatokban

en: Download relation members
hu: Kapcsolat tagjainak letöltése

en: <html>The child relation<br>{0}<br>is deleted on the server. It cannot be loaded</html>
hu: <html>A gyerek-kapcsoalt<br>{0}<br>törölve lett a szerveren. Nem lehet letölteni</html>

en: Relation is deleted
hu: A kapcsölat törölve van

en: Ignoring exception because task was canceled. Exception: {0}
hu: Kivétel figyelmen kívül hagyása, mert a folyamat meg lett szakítva. Kivétel: {0}

en: Downloading {0} incomplete object | Downloading {0} incomplete objects
hu[0]: {0} hiányos objektum letöltése
hu[1]: {0} hiányos objektum letöltése

en: Downloading {0} incomplete child of relation ''{1}'' | Downloading {0} incomplete children of relation ''{1}''
hu[0]: {0} hiányos gyerek letöltése ''{1}'' kapcsolatból
hu[1]: {0} hiányos gyerek letöltése ''{1}'' kapcsolatból

en: Downloading {0} incomplete child of {1} parent relations | Downloading {0} incomplete children of {1} parent relations
hu[0]: {1} szülőkapcsolat {0} hiányos gyerekének letöltése
hu[1]: {1} szülőkapcsolat {0} hiányos gyerekének letöltése

en: Download relations
hu: Kapcsoaltok letöltése

en: Tags and Members
hu: Címkék és tagok

en: Parent Relations
hu: Szülő-kapcsolatok

en: Child Relations
hu: Gyerek-kapcsolatok

en: Enter a role and apply it to the selected relation members
hu: Adj meg egy szerepet, amit az összes kijelölt tagra alkalmazni szeretnél

en: Apply Role:
hu: Szerep alkalmazása:

en: New relation
hu: Új kapcsolat

en: Focus Relation Editor with relation ''{0}'' in layer ''{1}''
hu: Kapcsolatszerkesztő aktiválása ''{0}'' kapcsolattal ''{1}'' rétegen

en: <html>There is at least one member in this relation referring<br>to the relation itself.<br>This creates circular dependencies and is discouraged.<br>How do you want to proceed with circular dependencies?</html>
hu: <html>Legalább egy olyan tag van a kapcsolatban, ami<br>magára a kapcsolatra hivatkozik.<br>Ez körkörös függőséget hoz létre, ezért nem ajánlott.<br>Mit szeretnél tenni a körkörös függőségekkel?</html>

en: Remove them, clean up relation
hu: Távolítsd el őket, kapcsolat tisztítása

en: Ignore them, leave relation as is
hu: Hagyd figyelmen kívül, a kapcsolat így marad

en: Sorry, shortcut "{0}" can not be enabled in Relation editor dialog
hu: Sajnálom, "{0}" gyorsbillentyű nem engedélyezhető a Kapcsolatszerkesztőben

en: <html>This relation already has one or more members referring to<br>the object ''{0}''<br><br>Do you really want to add another relation member?</html>
hu: <html>A kapcsolatnak már van egy, vagy több olyan tagja, ami a(z)<br>''{0}'' objektumra hivatkozik<br><br> Biztosan hozzáadod a kapcsolathoz ezt a tagot is?</html>

en: Multiple members referring to same object.
hu: Több tag hivatkozik azonos objektumra.

en: <html>You are trying to add a relation to itself.<br><br>This generates a circular dependency of parent/child elements and is therefore discouraged.<br>Skipping relation ''{0}''.</html>
hu: <html>Egy kapcsolatot próbálsz hozzáadni önmagához.<br><br>Ez a szülő/gyermek elemek körkörös függőségét eredményezi, ezért nem ajánlott.<br>A(z) „{0}” kapcsolat kihagyása.</html>

en: <html>You are trying to add a child relation which refers to the parent relation.<br><br>This generates a circular dependency of parent/child elements and is therefore discouraged.<br>Skipping relation ''{0}''.<br>Relations that would generate the circular dependency:<br>{1}</html>
hu: <html>Olyan gyermekkapcsolatot próbálsz hozzáadni, amely a szülőkapcsolatra hivatkozik.<br><br>Ez a szülő/gyermek elemek körkörös függőségét eredményezi, ezért nem ajánlott.<br>A(z) „{0}” kapcsolat kihagyása.<br>A kapcsolatok, amelyek körkörös függőséget okoznának:<br>{1}</html>

en: Select previous Gap
hu: Előző rés kijelölése

en: Select the previous relation member which gives rise to a gap
hu: Az előző hézagot okozó kapcsolattag kijelölése

en: Select next Gap
hu: Következő rés kijelölése

en: Select the next relation member which gives rise to a gap
hu: A következő hézagot okozó kapcsolattag kijelölése

en: Zoom to Gap
hu: Közelítés a résre

en: Zoom to the gap in the way sequence
hu: Nagyítás a vonalsorozatban lévő résre

en: Refers to
hu: Erre vonatkozik

en: Cannot add {0} since it is not part of dataset
hu: {0} nem adható hozzá, mert nem része az adathalmaznak

en: including immediate children of parent relations
hu: Beleértve a szülő-kapcsolat közvetlen gyerekét

en: Load parent relations
hu: Szülő-kapcsolatok letöltése

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Edit the currently selected relation
hu: A kijelölt kapcsolatok szerkesztése

en: Apply Changes
hu: VáltoztatásokAlkalmazása

en: Create new relation in layer ''{0}''
hu: Új kapcsolat létrehozása ezen a rétegen: ''{0}''

en: Edit new relation in layer ''{0}''
hu: Új kapcsolat szerkesztése ezen a rétegen: ''{0}''

en: Edit relation #{0} in layer ''{1}''
hu: #{0} kapcsolat szerkesztése ezen a rétegen: ''{1}''

en: Load relation
hu: Kapcsolat betöltése

en: Add all objects selected in the current dataset after the last selected member
hu: Az adatkészletben kijelölt összes objektum hozzáadása az utolsó kijelölt tag után

en: Add all objects selected in the current dataset before the first member
hu: Az adatkészletben kijelölt összes objektum hozzáadása az első tag elé

en: Add all objects selected in the current dataset before the first selected member
hu: Az adatkészletben kijelölt összes objektum hozzáadása az első kijelölt tag elé

en: Apply the current updates
hu: Aktuális frissítések alkalmazása

en: Cancel the updates and close the dialog
hu: Frissítés megszakítása és a párbeszédablag bezárása

en: Yes, save the changes and close
hu: Igen, változtatások mentése és bezárás

en: Click to save the changes and close this relation editor
hu: Kattints a változtatások mentéséhez és a kapcsolatszerkesztő bezárásához

en: No, discard the changes and close
hu: Nem, változtatások elvetése és bezárás

en: Click to discard the changes and close this relation editor
hu: Kattints a változtatások elvetéséhez és a kapcsolatszerkesztő bezárásához

en: Cancel, continue editing
hu: Mégsem, szerkesztés folytatása

en: Click to return to the relation editor and to resume relation editing
hu: Kattints a kapcsolatszerkesztőhöz való visszatéréshez és a szerkesztés folytatásához

en: <html>The relation has been changed.<br><br>Do you want to save your changes?</html>
hu: <html>A kapcsolat megváltozott.<br><br>Szeretnéd menteni a változtatásaidat?</html>

en: Unsaved changes
hu: Mentetlen változtatások

en: Delete the currently edited relation
hu: A jelenleg szerkesztett kapcsolat törlése

en: Relation Editor: Download Members
hu: Kapcsolatszerkesztő: Tagok letöltése

en: Download all incomplete members
hu: Összes hiányos tag letöltése

en: Download selected incomplete members
hu: Kijelölt hiányos tagok letöltése

en: Relation Editor: Move Down
hu: Kapcsolatszerkesztő: Mozgatás le

en: Move the currently selected members down
hu: A kijelölt tagok mozgatása lejjebb

en: Relation Editor: Move Up
hu: Kapcsolatszerkesztő: Mozgatás fel

en: Move the currently selected members up
hu: A kijelölt tagok mozgatása feljebb

en: Apply the updates and close the dialog
hu: Frissítések alkalmazása és a párbeszédablak bezárása

en: Relation Editor: Refresh
hu: Kapcsolatszerkesztő: Frissítés

en: Refresh relation from data layer
hu: Kapcsolat frissítés az adatrétegről

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Yes, discard changes and reload
hu: Igen, változtatások elvetése és újratöltés

en: Click to discard the changes and reload data from layer
hu: Elveti a változtatásokat és újratölti az adatokat a rétegről

en: <html>You have unsaved changes in this editor window.<br><br>Do you want to discard these changes and reload data from layer?</html>
hu: <html>Elmentetlen változtatásaid vannak ebben a szerkesztőablakban.<br><br>Szeretnéd elvetni ezeket a változtatásokat és újratölteni az adatokat a rétegről?</html>

en: Click to close window
hu: Ablak bezárása

en: No, continue editing
hu: Nem, szerkesztés folytatása

en: <html>Relation has been deleted outside editor.<br><br>Do you want to close this window?</html>
hu: <html>A kapcsolat törölve lett a szerkesztőablakon kívül.<br><br>Szeretnéd bezárni ezt az ablakot?</html>

en: Deleted relation
hu: Törölt kapcsolat

en: Relation Editor: Remove
hu: Kapcsolatszerkesztő: eltávolítás

en: Remove the currently selected members from this relation
hu: A kijelölt tagok törlése a kapcsolatból

en: Remove all members referring to one of the selected objects
hu: Az összes tag eltávolítása, ami bármelyik kijelölt objektumra hivatkozik

en: Reverse the order of the relation members
hu: Kapcsolattagok sorrendjének megfordítása

en: Yes, create a conflict and close
hu: Igen, ütközés készítése és bezárás

en: Click to create a conflict and close this relation editor
hu: Kattints az ütközés létrehozásához és a kapcsolatszerkesztő bezárásához

en: <html>This relation has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
hu: <html>A kapcsolat meg lett változtatva a szerkesztőn kívül.<br>Nem alkalmazhatod a változtatásokat és nem folytathatod a szerkesztést<br><br>Szeretnél ütközést készíteni és bezárni a szerkesztőt?</html>

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>Please resolve this conflict first, then try again.</html>
hu: <html>''{0}'' rétegen már van egy ütközés ezzel az objektummal:<br>''{1}''.<br>Kérlek előbb ezt az ütközést oldd meg, majd próbáld újra.</html>

en: Select the currently edited relation
hu: A jelenleg szerkesztett kapcsolat kijelölése

en: Select objects for selected relation members
hu: A kijelölt kapcsolattagoknak megfelelő objektumok kijelölése

en: Select relation members which refer to objects in the current selection
hu: Azon kapcsolattagok kijelölése, amelyek a jelenlegi kijelölés objektumaira hivatkoznak

en: Sets a role for the selected members
hu: Szerep beállítása a kijelölt tagoknak

en: Apply Role
hu: Szerep alkalmazása

en: You are setting an empty role on {0} object. | You are setting an empty role on {0} objects.
hu[0]: Üres szerepet állítottál be {0} objektumnak.
hu[1]: Üres szerepet állítottál be {0} objektumnak.

en: This is equal to deleting the roles of these objects.
hu: Ez az objektum szerepeink eltávolítását jelenti.

en: Do you really want to apply the new role?
hu: Biztosan alkalmazod az új szerepet?

en: Yes, apply it
hu: Igen, alkalmazd

en: No, do not apply
hu: Nem, ne alkalmazd

en: Confirm empty role
hu: Üres szerep megerősítése

en: Relation Editor: Sort
hu: Kapcsolatszerkesztő: rendezés

en: Sort the relation members
hu: Kapcsolattagok rendezése

en: Sort below
hu: Rendezés alatta

en: Sort the selected relation members and all members below
hu: A kijelölt kapcsolattagok és az alatta lévők sorbarendezése

en: way is connected
hu: vonal csatlakoztatva

en: way is connected but has a wrong oneway direction
hu: vonal csatlakoztatva, de hibás egyirányú iránnyal rendelkezik

en: way is connected to previous relation member
hu: vonal csatlakoztatva az előző kapcsolattaghoz

en: way is connected to previous relation member but has a wrong oneway direction
hu: vonal csatlakoztatva az előző kapcsolattaghoz, de hibás egyirányú iránnyal rendelkezik

en: way is connected to next relation member
hu: vonal csatlakoztatva a következő kapcsolattaghoz

en: way is connected to next relation member but has a wrong oneway direction
hu: vonal csatlakoztatva a következő kapcsolattaghoz, de hibás egyirányú iránnyal rendelkezik

en: way is not connected to previous or next relation member
hu: vonal nincs csatlakoztatva az előző vagy következő kapcsolattaghoz

en: Test: {0}
hu: Teszt: {0}

en: Different tests
hu: Különböző tesztek

en: Wrong number of arguments for bookmark
hu: Hibás argumentumszámú könyvjelző

en: Home location
hu: Otthon

en: Error reading bookmark entry: %s
hu: Nem sikerült olvasni a könyvjelző bejegyzést: %s

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: <html>There is currently no download area selected.</html>
hu: <html>Jelenleg nincs letöltött terület kijelölve.</html>

en: <html><strong>Current download area</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>
hu: <html><strong>Jelenlegi letöltött terület</strong> (minhossz, minszél, maxhossz, maxszél): </html>

en: Create bookmark
hu: Könyvjelző létrehozása

en: Add a bookmark for the currently selected download area
hu: Könyvjelző létrehozása a jelenleg kijelölt letöltési területhez

en: Currently, there is no download area selected. Please select an area first.
hu: Jelenleg nincs letöltési terület kijelölve. Előbb válassz ki egyet.

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
hu: Add meg a letöltendő terület könyvjelzőjének nevét.

en: Name of location
hu: Hely neve

en: Remove the currently selected bookmarks
hu: A kijelölt könyvjelzők törlése

en: Rename the currently selected bookmark
hu: A kijelölt könyvjelző átnevezése

en: Download bookmarks for my {0} last changesets
hu: Utolsó {0} módosításcsomagom könyvjelzőinek letöltése

en: min lat
hu: min. szél.

en: min lon
hu: min. hossz.

en: max lat
hu: max. szél.

en: max lon
hu: max. hossz.

en: Copy bounds
hu: Határok másolása

en: Clear textarea
hu: Szövegmező törlése

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
hu: URL a www.openstreetmap.org helyről (a letöltendő terület megadásához beilleszthetsz ide egy URL-t)

en: Bounding Box
hu: Határolónégyzet

en: The string ''{0}'' is not a valid double value.
hu: A ''{0}'' szöveg nem egy érvényes dupla érték.

en: Value for latitude in range [-90,90] required.
hu: A szélesség értéke [-90,90] tartományban kell legyen.

en: Value for longitude in range [-180,180] required.
hu: A hosszúság értéke [-180,180] tartományban kell legyen.

en: Open this dialog on startup
hu: Indításnál jelenjen meg ez az ablak

en: <html>Autostart ''Download from OSM'' dialog every time JOSM is started.<br>You can open it manually from File menu or toolbar.</html>
hu: <html>A ''Letöltés OSM-ről'' ablak automatikusan nyíljon meg a JOSM indításakor.<br>Manuálisan is megnyithatod a Fájl menüből, vagy az eszközsorról.</html>

en: Use left click&drag to select area, arrows or right mouse button to scroll map, wheel or +/- to zoom.
hu: Kijelöléshez nyomd meg és húzd a bal egérgombot, a nyilak és a jobb egérgom mozgatja a térképet, az egérgörgő nagyítja.

en: Click to close the dialog and to abort downloading
hu: Kattints a párbeszédablak bezárásához és a letöltés megszakításához

en: Click to download the currently selected area
hu: Kattints a kijelölt terület letöltéséhez

en: Click to download the currently selected area into a new data layer
hu: Kattints a jelenleg kijelölt terület új adatrétegre történő letöltéséhez

en: Download referrers (parent relations)
hu: Hivatkozók (szülő kapcsolatok) letöltése

en: Download object
hu: Objektum letöltése

en: Start downloading
hu: Letöltés megkezdése

en: Select if the referrers of the object should be downloaded as well, i.e.,parent relations and for nodes, additionally, parent ways
hu: Jelöld be, ha a hivatkozókat, például a szülő kapcsolatokat, utakat is le kell tölteni a pontokhoz

en: Select if the members of a relation should be downloaded as well
hu: Jelöld be, ha a kapcsolat tagjait is le kellene tölteni

en: Download referrers (parent relations and ways)
hu: Hivatkozók (szülő kapcsolatok és vonalak) letöltése

en: Download from OSM
hu: Letöltés OSM-ről

en: Data Sources and Types:
hu: Adatforrások és típusok:

en: Please select a download area first.
hu: Előbb kérlek jelölj ki letöltési területet.

en: The slippy map no longer shows the selected download bounds. Continue?
hu: A térkép már nem mutatja a kiválasztott letöltési határokat. Folytatod?

en: Please select at least one download source.
hu: Válassz ki legalább egy letöltési forrást.

en: No area selected yet
hu: Nincs kijelölt terület

en: Download area too large; will probably be rejected by server
hu: Letöltési terület túl nagy, valószínűleg a szerver elutasítja

en: Download area ok, size probably acceptable to server
hu: Letöltési terület mérete rendben, a szerver számára elfogadható

en: OpenStreetMap data
hu: OpenStreetMap adatok

en: Select to download OSM data in the selected download area.
hu: Jelöld be a kijelölt letöltési területen található OSM-adatok letöltéséhez.

en: Raw GPS data
hu: Nyers GPS-adatok

en: Select to download GPS traces in the selected download area.
hu: Jelöld ki a GPS-nyomvonalak letöltéséhez a kijelölt letöltési területről.

en: Select to download notes in the selected download area.
hu: Jelöld be a kijelölt területen lévő jegyzetek letöltéséhez.

en: Download from Overpass API
hu: Letöltés Overpass API-n keresztül

en: Place your Overpass query below or generate one using the query wizard
hu: Illeszd be az Overpass-lekérdezésedet alább, vagy generálj egyet a lekérdezésvarázslóval

en: Your saved queries:
hu: Az elmentett lekérdezéseid:

en: Show/hide Overpass snippet list
hu: Overpass töredékek lista megjelenítése/elrejtése

en: Overpass query:
hu: Overpass lekérdezés:

en: You entered an empty query. Do you want to download all data in this area instead?
hu: Üres lekérdezést adtál meg. Szeretnéd inkább a terület összes adatát letölteni?

en: Download all data?
hu: Letöltöd az összes adatot?

en: Add new snippet
hu: Új töredék hozzáadása

en: Delete selected snippet
hu: A kijelölt töredék törlése

en: Edit selected snippet
hu: A kijelölt töredék szerkesztése

en: Overpass Query Wizard
hu: Overpass lekérdezésvarázsló

en: Build query
hu: Lekérdezés készítése

en: Build query and execute
hu: Lekérdezés készítés és futtatás

en: The Overpass wizard could not parse the following query:
hu: Az Overpass varázsló nem tudta értelmezni az alábbi lekérdezést:

en: Parse error
hu: Adatfeldolgozási hiba

en: Class Type
hu: Kategória típus

en: Bounds
hu: Határok

en: Choose the server for searching:
hu: Válassz szervert a kereséshez:

en: Enter a place name to search for:
hu: Adj meg egy keresendő helynevet:

en: Areas around places
hu: Név szerinti keresés

en: Search more...
hu: Több keresése…

en: Click to search for more places
hu: Kattints a további helyek kereséséhez

en: Click to start searching for places
hu: Kattints a helyek kereséséhez

en: Querying name server
hu: Névszerver lekérdezése

en: Querying name server ...
hu: Névszerver lekérdezése…

en: Error occurred with query ''{0}'': ''{1}''
hu: „{0}” lekérdezésben hiba történt: „{1}”

en: Name server returned invalid data. Please try again.
hu: A névszerver érvénytelen adatot adott vissza. Kérlek próbáld újra.

en: Bad response
hu: Rossz válasz

en: Type
hu: Típus

en: Slippy map
hu: Térkép

en: Tile Numbers
hu: Szelet számok

en: history
hu: történelem

en: Please select an item first
hu: Előbb kérlek válassz egy elemet

en: Edit item
hu: Elem szerkesztése

en: Add snippet
hu: Töredék hozzáadása

en: Query cannot be empty
hu: A lekérdezés nem lehet üres

en: This name can be used for the item
hu: Ez a név használható az elemhez

en: Item with this name already exists
hu: Már létezik elem ilyen néven

en: The item cannot be created with provided name
hu: Az elem nem hozható létre ilyen néven

en: The item cannot be created with an empty query
hu: Az elem nem hozható létre üres lekérdezéssel

en: Query Wizard
hu: Lekérdezésvarázsló

en: Build an Overpass query using the query wizard
hu: Overpass lekérdezés készítése a lekérdezésvarázslóval

en: JOSM Help Browser
hu: JOSM Súgó Böngésző

en: Failed to read CSS file ''help-browser.css''. Exception is: {0}
hu: Nem sikerült olvasni a ''help-browser.css'' CSS fájlt. A kivétel: {0}

en: <html><p class="warning-header">Help content for help topic missing</p><p class="warning-body">Help content for the help topic <strong>{0}</strong> is not available yet. It is missing both in your local language ({1}) and in English.<br><br>Please help to improve the JOSM help system and fill in the missing information. You can both edit the <a href="{2}">help topic in your local language ({1})</a> and the <a href="{3}">help topic in English</a>.</p></html>
hu: <html><p class="warning-header">A témához tartozó súgótartalom hiányzik</p><p class="warning-body"> A témához tartozó súgótartalom <strong>{0}</strong> jelenleg nem elérhető. Sem a te nyelveden ({1}), sem angolul nem elérhető.<br><br> Kérlek segíts fejleszteni a JOSM súgórendszerét a hiányzó információk kitöltésével. Szerkesztheted a<a href="{2}">súgótémát a saját nyelveden ({1})</a> vagy <a href="{3}">angol nyelven</a>.</p></html>

en: <html><p class="error-header">Error when retrieving help information</p><p class="error-body">The content for the help topic <strong>{0}</strong> could not be loaded. The error message is (untranslated):<br><tt>{1}</tt></p></html>
hu: <html><p class="error-header">Hiba történt a súgóinformáció betöltésekor</p><p class="error-body">A(z) <strong>{0}</strong> súgótéma tartalma nem tölthető be. A hibaüzenet (lefordítatlanul):<br><tt>{1}</tt></p></html>

en: <html>Failed to open help page for url {0}.<br>This is most likely due to a network problem, please check<br>your internet connection</html>
hu: <html>Nem sikerült megnyitni a {0} oldalon lévő súgóoldalt.<br>Ez általában a hálózati kapcsolat hibája miatt fordul elő, kérlek ellenőrizd az<br>internet kapcsolatodat</html>

en: Failed to open URL
hu: URL megnyitása sikertelen

en: Open the current help page in an external browser
hu: Súgólap megnyitása külső böngészőben

en: Edit the current help page
hu: Súgólap szerkesztése

en: <html>The current URL <tt>{0}</tt><br>is an external URL. Editing is only possible for help topics<br>on the help server <tt>{1}</tt>.</html>
hu: <html>A <tt>{0}</tt><br> egy külső URL. A súgótéma szerkesztése csak a súgószerveren lehetséges: <tt>{1}</tt>.</html>

en: Reload the current help page
hu: Súgóoldal újratöltése

en: Go to the previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to the next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Go to the JOSM help home page
hu: Ugrás a JOSM súgó főoldalára

en: Bad location in HTML document. Exception was: {0}
hu: Hibás hely a HTML dokumentumban. Kivétel: {0}

en: Failed to open help page. The target URL is empty.
hu: Nem sikerült megnyitni a súgóoldalt. A cél URL üres.

en: Failed to open help page
hu: Nem sikerült megnyitni a súgóoldalt.

en: Latitude:
hu: Szélesség:

en: Longitude:
hu: Hosszúság:

en: Distance:
hu: Távolság:

en: Coordinates
hu: Koordináták

en: History for node {0}
hu: {0} pont előzményei

en: History for way {0}
hu: {0} vonal előzményei

en: History for relation {0}
hu: {0} kapcsolat előzményei

en: Reload the history from the server
hu: Előzmények újratöltése a szerverről

en: You are about to open <b>{0}</b> history dialog.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different history dialogs simultaneously.<br/>Do you want to continue?
hu[0]: <b>{0}</b> előzmények párbeszédablak megnyitására készülsz.<br>Szeretnéd folytatni?
hu[1]: <b>{0}</b> előzmények párbeszédablak megnyitására készülsz.<br>Szeretnéd folytatni?

en: History not initialized yet. Failed to set reference primitive.
hu: Az előzmények még nincsenek előkészítve. Nem sikerült referenciaelemet beállítani.

en: Failed to set reference. Reference ID {0} does not match history ID {1}.
hu: Nem sikerült hivatkozást beállítani. {0} hivatkozásazonosító nem egyezik a(z) {1} előzményazonosítóval.

en: Failed to set reference. Reference version {0} not available in history.
hu: Nem sikerült hivatkozást beállítani. {0} hivatkozásverzió nem elérhető az előzményben.

en: History not initialized yet. Failed to set current primitive.
hu: Az előzmények még nincsenek előkészítve. Nem sikerült aktuális elemet beállítani.

en: Failed to set current primitive. Current version {0} not available in history.
hu: Nem sikerült aktuális elemet beállítani. A jelenlegi {0} verzió nem elérhető az előzményben.

en: Load history
hu: Előzmény betöltése

en: Loading history for node {0}
hu: {0} pont előzményének betöltése

en: Loading history for way {0}
hu: {0} vonal előzményének betöltése

en: Loading history for relation {0}
hu: {0} kapcsolat előzményének betöltése

en: Node {0}
hu: {0} pont

en: The nodes of this way are in reverse order
hu: Ennek a vonalnak a pontjai fordított sorrendben vannak

en: Zoom to node
hu: Közelítés a pontra

en: Zoom to this node in the current data layer
hu: Közelítés a pontra az aktuális adatrétegen

en: View changeset in web browser
hu: Módosításcsomag megtekintése böngészőben

en: Way {0}
hu: {0} vonal

en: Relation {0}
hu: {0} kapcsolat

en: The members of this relation are in reverse order
hu: A kapcsolat tagjai fordított sorrendben vannak

en: Zoom to member
hu: Nagyítás a tagra

en: Zoom to this member in the current data layer
hu: Nagyítás a tagra a jelenlegi adatrétegen

en: Object
hu: Objektum

en: Key ''{0}'' was changed in version {1}
hu: „{0}” módosult a(z) {1} verzióban

en: Since
hu: Mióta

en: Open Changeset Manager
hu: Módosításcsomag kezelő megnyitása

en: Changeset comment
hu: Módosításcsomag megjegyzése

en: Changeset source
hu: Módosításcsomag forrás

en: Imagery used
hu: Felhasznált képanyag

en: <b>Source</b>:
hu: <b>Forrás</b>:

en: <b>Imagery</b>:
hu: <b>Képanyag</b>:

en: <html>Version <strong>{0}</strong> currently edited in layer ''{1}''</html>
hu: <html><strong>{0}</strong> változat szerkesztés alatt áll a(z) ''{1}'' rétegen</html>

en: <html>Version <strong>{0}</strong> created on <strong>{1}</strong></html>
hu: <html><strong>{0}</strong> változat ekkor készült: <strong>{1}</strong></html>

en: This changeset has {0} comment | This changeset has {0} comments
hu[0]: A módosításcsomaghoz {0} megjegyzés tartozik
hu[1]: A módosításcsomaghoz {0} megjegyzés tartozik

en: Changeset info
hu: Módosításcsomag információi

en: Launch browser with information about the changeset
hu: Böngésző indítása a módosításcsomag adataihoz

en: Show changeset {0}
hu: {0} módosításcsomag megjelenítése

en: User info
hu: Felhasználói információ

en: Launch browser with information about the user
hu: Böngésző indítása a felhasználóról szóló információ megnyitásával.

en: Show user {0}
hu: {0} felhasználó bemutatása

en: Ver
hu: Vált

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer is null
hu: Nem sikerült frissíteni a {0} azonosítójú elemet, mert a jelenlegi szerkesztési réteg null

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer does not include such a primitive
hu: Nem sikerült frissíteni a {0} azonosítójú elemet, mert a jelenlegi szerkesztési réteg nem tartalmaz ilyen elemet

en: Synchronize node {0} only
hu: Csak a(z) {0} pont szinkronizálása

en: Synchronize way {0} only
hu: Csak a(z) {0} vonal szinkronizálása

en: Synchronize relation {0} only
hu: Csak a(z) {0} kapcsolat szinkronizálása

en: Synchronize entire dataset
hu: Teljes adathalmaz szinkronizálása

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br>The conflict is caused by the <strong>{0}</strong> with id <strong>{1}</strong>,<br>the server has version {2}, your version is {3}.<br><br>Click <strong>{4}</strong> to synchronize the conflicting primitive only.<br>Click <strong>{5}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{6}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
hu: <html>A feltöltés <strong>sikertelen</strong>, mert a szerveren megtalálható egy helyben szerkesztett pont, vonal vagy kapcsolat frissebb változata.<br>Az ütközést a(z) <strong>{1}</strong> azonosítójú <strong>{0}</strong> okozza. Az objektum változata a szerveren {2}, míg a helyi változat {3}.<br><br>Kattints a(z) <strong>„{4}”</strong> gombra csak az ütközést okozó elem szinkronizálásához.<br>Kattints a(z) <strong>„{5}”</strong> gombra a teljes helyi adathalmaz szinkronizálásához a szerverrel.<br>Kattints a(z) <strong>„{6}”</strong> gombra a folyamat megszakításához és a szerkesztés folytatásához.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br><br>Click <strong>{0}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{1}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
hu: <html>A feltöltés <strong>sikertelen</strong>, mert a szerveren megtalálható egy helyben szerkesztett pont, vonal vagy kapcsolat frissebb változata.<br><br>Kattints a(z) <strong>„{0}”</strong> gombra a teljes helyi adathalmaz szinkronizálásához a szerverrel.<br>Kattints a(z) <strong>„{1}”</strong> gombra a folyamat megszakításához és a szerkesztés folytatásához.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because you have been using<br>changeset {0} which was already closed at {1}.<br>Please upload again with a new or an existing open changeset.</html>
hu: <html>A feltöltés <strong>nem sikerült</strong> mert egy olyan módosításcsomagot ({0}) használsz<br>amely már ekkor le lett zárva: {1}.<br>Töltsd fel újra egy új, vagy másik megnyitott módosításcsomagban.</html>

en: Changeset closed
hu: Módosításcsomag lezárva

en: Prepare conflict resolution
hu: Ütközés feloldásának előkészítése

en: Click to download all referring objects for {0}
hu: Kattints az összes erre: {0} hivatkozó objektum letöltéséhez

en: Click to cancel and to resume editing the map
hu: Megszakítás és visszatérés a térképszerkesztéshez

en: Click <strong>{0}</strong> to load them now.<br>If necessary JOSM will create conflicts which you can resolve in the Conflict Resolution Dialog.
hu: Betöltés most: <strong>{0}</strong>.<br>Ha szükséges, a JOSM készít egy ütközést amit az Ütközéskezelőben megoldhatsz..

en: Object still in use
hu: Az objektum még használatban van

en: Error header "{0}" did not match with an expected pattern
hu: {0} hibafejléc nem egyezik a várt mintával

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Select which actions to perform for this layer, if you click the leftmost button.
hu: Jelöld ki, milyen művelet történjék a réteggel, ha megnyomod a bal oldali gombot.

en: Check "Upload" to upload the changes to the OSM server.
hu: A "Feltöltést" választva feltölti a változtatásokat az OSM szerverre.

en: Check "Save" to save the layer to the file specified on the left.
hu: A "Mentést" választva elmenti a réteget a bal oldalon megadott fájlba.

en: A background upload is already in progress. Kindly wait for it to finish before uploading new changes
hu: Egy háttérben futó feltöltés már folyamatban van. Kérlek, várd meg a befejeződését, mielőtt új módosításcsomagot töltenél fel.

en: Automatically obtain source from current layers
hu: Forrás kitöltése az aktuális rétegek alapján

en: I would like someone to review my edits.
hu: Szeretném, hogy valaki átnézze ezt a szerkesztésemet.

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
hu: Adj egy rövid magyarázatot a feltöltendő változtatásokhoz:

en: Enter an upload comment
hu: Adj meg egy feltöltési megjegyzést

en: Specify the data source for the changes
hu: Részletezd a változtatás adatainak forrását

en: just once
hu: csak egyszer

en: Enter a source
hu: Add meg a forrást:

en: Changeset id:
hu: Módosításcsomag azonosító:

en: Changeset comment:
hu: Módosításcsomag megjegyzése:

en: New changeset
hu: Új módosításcsomag

en: Please select a changeset:
hu: Válassz egy új módosításcsomagot:

en: Please select which changeset the data shall be uploaded to and whether to close that changeset after the next upload.
hu: Válaszd ki, hogy melyik módosításcsomagba töltődjenek fel az adatok, és hogy a következő feltöltés után lezáródjon-e az adott módosításcsomag.

en: Select a changeset
hu: Válassz egy módosításcsomagot

en: Close changeset after upload
hu: Módosításcsomag lezárása feltöltés után

en: Select to close the changeset after the next upload
hu: Jelöld ki a módosításcsomag következő feltöltés utáni lezárásához

en: Load the list of your open changesets from the server
hu: Nyitott módosításcsomagjaid listájának lekérése a szerverről

en: Close the currently selected open changeset
hu: A kijelölt nyitott módosításcsomag lezárása

en: <html>Please select the changesets you want to close</html>
hu: <html>Kérlek válaszd ki, melyik módosításcsomagokat szeretnéd lezárni</html>

en: Open changesets
hu: Nyitott módosításcsomagok

en: Close changesets
hu: Módosításcsomagok lezárása

en: Cancel closing of changesets
hu: Módosításcsomagok lezárásának megszakítása

en: Closing changeset
hu: Módosításcsomag lezárása

en: Closing changeset {0}
hu: Módosításcsomag lezárása: {0}

en: Failed to put Credential Dialog always on top. Caught security exception.
hu: Nem sikerült a Hitelesítési Ablakot mindig felül állapotba állítani. Biztonsági kivétel történt.

en: Enter credentials for OSM API
hu: OSM API hitelesítési adatok megadása

en: Enter credentials for host
hu: Kiszolgáló hitelesítési adatok megadása

en: Enter credentials for HTTP proxy
hu: HTTP Proxy hitelesítési adatok megadása

en: Password
hu: Jelszó

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
hu: Figyelemeztetés: A jelszó titkosítatlanul kerül elküldésre.

en: Please enter the user name of your OSM account
hu: Kérlek add meg az OSM felhasználóneved

en: Please enter the password of your OSM account
hu: Kérlek add meg az OSM fiókod jelszavát

en: Authenticating at the OSM API ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
hu: Azonosítás ''{0}'' OSM API-val sikertelen. Kérlek adj meg egy érvényes felhasználónevet és jelszót.

en: Please enter the user name of your account
hu: Kérlek add meg a fiókod felhasználónevét

en: Please enter the password of your account
hu: Kérlek add meg a fiókod jelszavát

en: Authenticating at the host ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
hu: Azonosítás ''{0}'' kiszolgálón sikertelen. Kérlek adj meg egy érvényes felhasználónevet és jelszót.

en: Please enter the user name for authenticating at your proxy server
hu: Add meg a Proxy szerverhez szükséges felhasználónevet

en: Please enter the password for authenticating at your proxy server
hu: Add meg a Proxy szerverhez szükséges jelszót

en: Authenticating at the HTTP proxy ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
hu: Belépés a HTTP Proxyn ({0}) nem sikerült. Add meg a helyes felhasználónevet és jelszót.

en: Warning: depending on the authentication method the proxy server uses the password may be transferred unencrypted.
hu: Figyelmeztetés: a Proxy szerver által használt azonosítási módtól függően elképzelhető, hogy a jelszó esetleg titkosítás nélkül kerül átküldésre.

en: Authenticate
hu: Azonosítás

en: Authenticate with the supplied username and password
hu: Azonosítása a megadott felhasználónévvel és jelszóval

en: Cancel authentication
hu: Hitelesítés megszakítása

en: Question
hu: Kérdés

en: Message
hu: Üzenet

en: Enter text
hu: Írd be a szöveget

en: Installing plugins
hu: Bővítmények telepítése

en: Downloading file
hu: Fájl letöltése

en: Downloading File {0}: {1} bytes...
hu: {0} fájl letöltése: {1} byte…

en: Download finished
hu: A letöltés befejeződött

en: Unpacking {0} into {1}
hu: {0} kicsomagolása ide: {1}

en: Cannot download file ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
hu: ''{0}'' fájl nem letölthető. ''{1}'' letöltési link nem egy érvényes URL. Letöltés átugrása.

en: Download objects via Overpass API
hu: Objektumok letöltése Overpass API-n keresztül

en: Could not retrieve the list of your open changesets because<br>JOSM does not know your identity.<br>You have either chosen to work anonymously or you are not entitled<br>to know the identity of the user on whose behalf you are working.
hu: Nem sikerült lekérni a nyitott módosításcsomagjaid listáját,<br>mert a JOSM nem tudja ki vagy.<br>Vagy névtelenül dolgozol, vagy nincsen jogosultságod<br>azonosítani a felhasználót, akinek a nevében dolgozol.

en: Missing user identity
hu: Hiányzó felhasználói azonosító

en: Failed to retrieve user infos for the current JOSM user. Exception was: {0}
hu: Nem sikerült a jelenlegi JOSM felhasználó adatait lekérni. Kivétel: {0}

en: Initializing nodes to download ...
hu: Pontok előkészítése letöltéshez…

en: The server did not return data for the requested object, it was either deleted or does not exist. | The server did not return data for the requested objects, they were either deleted or do not exist.
hu[0]: A kiszolgáló nem adott vissza adatokat a kért objektumról. Vagy törölték, vagy nem létezik.
hu[1]: A kiszolgáló nem adott vissza adatokat a kért objektumokról. Vagy törölték, vagy nem léteznek.

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id.
hu: A szerver 404-es hibakóddal válaszolt.<br>Ennek általában az az oka, hogy a szerveren nem található a megadott azonosítójú objektum.

en: Object could not be downloaded | Some objects could not be downloaded
hu[0]: Az objektumot nem sikerült letölteni
hu[1]: Néhány objektumot nem sikerült letölteni

en: One object could not be downloaded.<br> | {0} objects could not be downloaded.<br>
hu[0]: Egy objektumot nem sikerült letölteni.<br>
hu[1]: {0} objektumot nem sikerült letölteni.<br>

en: missing objects:
hu: hiányzó objektumok:

en: One downloaded object is deleted. | {0} downloaded objects are deleted.
hu[0]: Egy letöltött objektum törölve
hu[1]: {0} letöltött objektuok törölve

en: Either edit the path manually in the text field or click the "..." button to open a file chooser.
hu: Az elérési útvonalat szerkesztheted manuálisan is a szövegmezőben, vagy kattints a "…" gombra a fájltallózó megnyitásához.

en: The bold text is the name of the layer.
hu: A félkövér szöveg a réteg neve.

en: Click here to choose save path
hu: Kattints ide a mentési útvonal kiválasztásához

en: Layer ''{0}'' is not backed by a file
hu: ''{0}'' még nem volt kimentve fájlba

en: File ''{0}'' is not writable. Please enter another file name.
hu: ''{0}'' fájl nem írható. Kérlek válassz másik fájlnevet.

en: Click cell to change the file path.
hu: Kattints ide a mentési útvonal módosításához.

en: Launch a file chooser to select a file
hu: Fájlkezelő indítása fájl kiválasztásához

en: Select filename
hu: Fájlnév kijelölése

en: Work Offline...
hu: Offline használat…

en: Block network access to resources
hu: Az erőforrásokhoz való hálózati hozzáférés blokkolása

en: Open Recent
hu: Legutóbbi megnyitása

en: List of recently opened files
hu: A legutóbb megnyitott fájlok listája

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear the list of recently opened files
hu: Törli a legutóbb megnyitott fájlok listáját

en: Saving layer to ''{0}'' ...
hu: Réget mentése ide: ''{0}''…

en: Unsaved changes - Save/Upload before exiting?
hu: Elmentetlen változtatások - Mented/feltöltöd kilépés előtt?

en: Unsaved changes - Save/Upload before deleting?
hu: Elmentetlen változtatások - Mented/feltöltöd törlés előtt?

en: Unsaved changes - Save/Upload before restarting?
hu: Elmentetlen módosítások – Mented/feltöltöd az újraindítás előtt?

en: Uploading and saving modified layers ...
hu: Módosított rétegek feltöltés és mentése…

en: <html>{0} layer has unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layer with conflicts:</html> | <html>{0} layers have unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layers with conflicts:</html>
hu[0]: <html>{0} réteg megoldatlan ütközést tartalmaz.<br>Oldd meg az ütközéseket, vagy vesd el a módosításokat.<br>Ütközéses rétegek:</html>
hu[1]: <html>{0} réteg megoldatlan ütközést tartalmaz.<br>Oldd meg az ütközéseket, vagy vesd el a módosításokat.<br>Ütközéses rétegek:</html>

en: Unsaved data and conflicts
hu: Mentetlen adatok és ellentmondások

en: <html>{0} layer needs saving but has no associated file.<br>Either select a file for this layer or discard the changes.<br>Layer without a file:</html> | <html>{0} layers need saving but have no associated file.<br>Either select a file for each of them or discard the changes.<br>Layers without a file:</html>
hu[0]: <html>{0} réteg mentése szükséges, de nincs fájlnév megadva.<br>Válassz ki egy fájlnevet, vagy vesd el a módosításokat.<br>A fájlnév nélküli réteg:</html>
hu[1]: <html>{0} réteg mentése szükséges, de nincs fájlnév megadva.<br>Válassz ki egy fájlnevet, vagy vesd el a módosításokat.<br>A fájlnév nélküli rétegek:</html>

en: Unsaved data and missing associated file
hu: Mentetlen adatok és hiányzó társított fájl

en: <html>{0} layer needs saving but has an associated file<br>which cannot be written.<br>Either select another file for this layer or discard the changes.<br>Layer with a non-writable file:</html> | <html>{0} layers need saving but have associated files<br>which cannot be written.<br>Either select another file for each of them or discard the changes.<br>Layers with non-writable files:</html>
hu[0]: <html>Szükséges lenne a(z) {0} réteg mentése, de a társított fájl<br>nem írható.<br>Vagy jelölj ki egy másik fájlt a rétegnek, vagy vesd el a változtatásokat.<br>Nem írható fájlú réteg:</html>
hu[1]: <html>Szükséges lenne a(z) {0} rétegek mentése, de a társított fájlok<br>nem írhatóak.<br>Válassz egy másik fájlt minden rétegnek, vagy vesd el a változtatásokat.<br>Nem írható fájlú rétegek:</html>

en: Unsaved data non-writable files
hu: Mentetlen adat, nem írható fájlok

en: Close this dialog and resume editing in JOSM
hu: Ablak bezárása és szerkesztés folytatása

en: Exit now!
hu: Kilépés most!

en: Exit JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
hu: Kilépés mentés nélkül. A mentetlen adatok levesznek.

en: Restart now!
hu: Újraindítás most!

en: Restart JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
hu: JOSM újraindítása mentés nélkül. Az elmentetlen módosítások el fognak veszni.

en: Delete now!
hu: Törlés most!

en: Delete layers without saving. Unsaved changes are lost.
hu: Rétegek törlése mentés nélkül. A mentetlen adatok levesznek.

en: Perform actions before exiting
hu: Műveletek végrehajtása kilépés előtt

en: Exit JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
hu: Kilépés mentés nélkül. A mentetlen változtatások fel lesznek töltve vagy el lesznek mentve.

en: Perform actions before restarting
hu: Műveletek elvégzése újraindítás előtt

en: Restart JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
hu: JOSM újraindítása mentéssel. Az elmentetlen módosítások fel lesznek töltve, vagy el lesznek mentve.

en: Perform actions before deleting
hu: Műveletek végrehajtása törlés előtt

en: Save/Upload layers before deleting. Unsaved changes are not lost.
hu: Rétegek feltöltése/mentése törlés előtt. A mentetlen változtatások nem vesznek el.

en: Preparing layer ''{0}'' for upload ...
hu: ''{0}'' réteg előkészítese feltöltéshez…

en: <html>An upload and/or save operation of one layer with modifications<br>was canceled or has failed.</html> | <html>Upload and/or save operations of {0} layers with modifications<br>were canceled or have failed.</html>
hu[0]: <html>Egy módosított réteg mentése vagy feltöltése nem sikerült vagy megszakításra került.</html>
hu[1]: <html>{0} módosított réteg mentése vagy feltöltése nem sikerült vagy megszakításra került.</html>

en: Incomplete upload and/or save
hu: Hiányos feltöltés és/vagy mentés

en: should be uploaded
hu: feltölteni

en: should be saved
hu: elmenteni

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be uploaded to the server.
hu: ''{0}'' rétegen változtatások vannak, amelyeket fel kellene tölteni a szerverre.

en: Layer ''{0}'' has modifications which are discouraged to be uploaded.
hu: ''{0}'' réteg olyan módosításokat tartalmaz, amiket nem javasolt feltölteni.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be uploaded.
hu: ''{0}'' rétegen nincsenek feltöltendő változtatások.

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be saved to its associated file ''{1}''.
hu: ''{0}'' rétegen változtatások vannak, amelyeket ki kellene menteni a kapcsolódó fájlba: ''{1}''.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be saved.
hu: ''{0}'' rétegen nincsenek kimentendő változtatások.

en: Layer Name and File Path
hu: Rétegnév és fájlútvonal

en: Recommended Actions
hu: Javasolt műveletek

en: Actions To Take
hu: Elvégzendő műveletek

en: Update objects
hu: Objektumok frissítése

en: Changesets: Non-default advanced settings
hu: Módosításcsomagok: Nem alapértelmezett speciális beállítások

en: Describe the changes you made
hu: Írj az általad elvégzett módosításokról

en: Changeset tags:
hu: Módosításcsomag címkéi:

en: Settings
hu: Beállítások

en: Decide how to upload the data and which changeset to use
hu: Döntsd el, hogyan és milyen módosításcsomagba töltődjenek fel az adatok

en: Upload to ''{0}''
hu: Feltöltés ide: ''{0}''

en: Upload Changes
hu: Változtatások feltöltése

en: Upload the changed primitives
hu: Megváltozott elemek feltöltése

en: Please enter a valid chunk size first
hu: Előbb adj meg egy valós tömbméretet

en: Illegal chunk size
hu: érvénytelen tömbméret

en: The following required terms are missing: {0}
hu: Az alábbi kötelező kifejezések hiányoznak: {0}

en: The following forbidden terms have been found: {0}
hu: Az alábbi tiltott kifejezések találhatóak benne: {0}

en: <html>The following changeset tag contains an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html> | <html>The following changeset tags contain an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html>
hu[0]: <html>Az alábbi módosításcsomag címke üres kulcs-érék párt tartalmaz:<br>{0}<br>Folytatod?</html>
hu[1]: <html>Az alábbi módosításcsomag címkék üres kulcs-érék párokat tartalmaznak:<br>{0}<br>Folytatod?</html>

en: Empty metadata
hu: Üres metaadat

en: Cancel the upload and resume editing
hu: Feltöltés megszakítása és szerkesztés folytatása

en: Object ''{0}'' is already deleted on the server. Skipping this object and retrying to upload.
hu: ''{0}'' objektum már törölve lett a szerverről. Objektum átugrása és feltöltés újrapróbálása.

en: Preparing objects to upload ...
hu: Objektumok előkészítése feltöltéshez…

en: Objects are uploaded to a <strong>new changeset</strong>.
hu: Az objektumok egy <strong>új módosításcsomagban</strong> lesznek feltöltve.

en: Objects are uploaded to the <strong>open changeset</strong> {0} ''{1}''.
hu: Az objektumok a következő <strong>nyitott módosításcsomagba</strong> töltődnek fel: {0} „{1}”.

en: The changeset is going to be <strong>closed</strong> after this upload
hu: A feltöltés után a módosításcsomag <strong>le lesz zárva</strong>

en: The changeset is <strong>left open</strong> after this upload
hu: A feltöltés után a módosításcsomag <strong>nyitva marad</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong>
hu[0]: <strong>{0} objektum</strong> feltöltése <strong>1 módosításcsomagba</strong>
hu[1]: <strong>{0} objektum</strong> feltöltése <strong>1 módosításcsomagba</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong>
hu[0]: <strong>{0} objektum</strong> feltöltése <strong>1 módosításcsomagba</strong>, <strong>1 kérést</strong> használva
hu[1]: <strong>{0} objektum</strong> feltöltése <strong>1 módosításcsomagba</strong>, <strong>1 kérést</strong> használva

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>{1} requests</strong>
hu: <strong>{0} objektum</strong> feltöltése <strong>1 módosításcsomagba</strong>, <strong>{1} kérést</strong> használva

en: {0} objects exceed the max. allowed {1} objects in a changeset on the server ''{2}''. Please <a href="urn:changeset-configuration">configure</a> how to proceed with <strong>multiple changesets</strong>
hu: {0} objektum meghaladja az egy módosításcsomagban maximálisan megengedett {1} objektumot a(z) „{2}” kiszolgálón.  <a href="urn:changeset-configuration">Állítsd be</a> hogyan folytassuk <strong>több módosításcsomaggal</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>multiple changesets</strong> using <strong>{1} requests</strong>
hu: <strong>{0} objektum</strong> feltöltése <strong>több módosításcsomagba</strong>, <strong>{1} kérést</strong> használva

en: Settings:
hu: Beállítások:

en: … to server: <strong>{0}</strong>
hu: … szerverre: <strong>{0}</strong>

en: Uploading data for layer ''{0}''
hu: A(z) ''{0}'' réteg adatainak feltöltése

en: Continue uploading
hu: Feltöltés folytatása

en: Click to continue uploading to additional new changesets
hu: Kattints a feltöltés folytatásához további módosítácsomagokba

en: Go back to Upload Dialog
hu: Vissza a feltöltési ablakhoz

en: Click to return to the Upload Dialog
hu: Kattints a feltöltési ablakhoz való visszatéréshez

en: Abort
hu: Megszakítás

en: Click to abort uploading
hu: Kattints a feltöltés megszakításához

en: The server reported that the current changeset was closed.<br>This is most likely because the changesets size exceeded the max. size<br>of {0} objects on the server ''{1}''.
hu: A szerver azt üzente, hogy a módosításcsomag le lett zárva.<br>Ez általában azért van, mert a módosításcsomag mérete elérte a maximális {0} objektumot a ''{1}'' szerveren.

en: There is {0} object left to upload. | There are {0} objects left to upload.
hu[0]: {0} objektum van hátra a feltöltésből.
hu[1]: {0} objektum van hátra a feltöltésből.

en: Click ''<strong>{0}</strong>'' to continue uploading to additional new changesets.<br>Click ''<strong>{1}</strong>'' to return to the upload dialog.<br>Click ''<strong>{2}</strong>'' to abort uploading and return to map editing.<br>
hu: Kattints a ''<strong>{0}</strong>'' gombra a feltöltés folytatásához további új módosításcsomagokba.<br>Kattints a ''<strong>{1}</strong>'' gombra a visszatéréshez a feltöltési ablakba.<br>Kattints a ''<strong>{2}</strong>'' gombra a feltöltés megszakításához és szerkesztőbe visszatéréshez.<br>

en: Changeset is full
hu: Módosításcsomag megtelt

en: Node ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
hu: ''{0}'' pont már törölve lett. Objektum átugrása feltöltésnél.

en: Way ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
hu: ''{0}'' vonal már törölve lett. Objektum átugrása feltöltésnél.

en: Relation ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
hu: ''{0}'' kapcsolat már törölve lett. Objektum átugrása feltöltésnél.

en: Object ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
hu: ''{0}'' objektum már törölve lett. Objektum átugrása feltöltésnél.

en: Uploading {0} object... | Uploading {0} objects...
hu[0]: {0} objektum feltöltése…
hu[1]: {0} objektum feltöltése…

en: Ignoring caught exception because upload is canceled. Exception is: {0}
hu: Elkapott kivétel figyelmen kívül hagyása megszakított feltöltés miatt. A kivétel : {0}

en: Upload successful!
hu: A feltöltés sikeres!

en: <html>Mark modified objects <strong>from the current selection</strong> to be uploaded to the server.</html>
hu: <html>Jelöld ki feltöltésre a módosított objektumokat <strong>a kijelölésből</strong>.</html>

en: <html>Mark <strong>locally deleted objects</strong> to be deleted on the server.</html>
hu: <html>Jelöld ki a <strong>helyileg törölt</strong> objektumokat a szerverről törléshez.</html>

en: Select objects to upload
hu: Feltöltendő objektumok kijelölése

en: Please select the upload strategy:
hu: Kérlek válassz feltöltési startégiát:

en: Upload all objects in one request
hu: Összes objektum feltöltése egyetlen kérésben

en: Upload objects in chunks of size:
hu: Objektumok feltöltése ekkora darabokban:

en: Upload each object individually
hu: Objektumok feltöltése egyesével

en: <html><strong>Multiple changesets</strong> are necessary to upload {0} objects. Please select a strategy:</html>
hu: <html><strong>Több módosításcsomag</strong> szükséges {0} objektum feltöltéséhez. Válassz hozzá stratégiát:</html>

en: Fill up one changeset and return to the Upload Dialog
hu: Egy módosításcsomag megtöltése és visszatérés a feltöltési ablakhoz

en: Open and use as many new changesets as necessary
hu: Annyi módosításcsomag nyitása, amennyire szükség van

en: <html>Cannot upload {0} objects in one request because the<br>max. changeset size {1} on server ''{2}'' is exceeded.</html>
hu: <html>Nem tölthető fel {0} objektum egy kérésben, mert a<br> módosításcsomag mérete elérte a maximumot {1} a ''{2}'' szerveren.</html>

en: <html>There are <strong>multiple changesets</strong> necessary in order to upload {0} objects. Which strategy do you want to use?</html>
hu: <html><strong>Több módosításcsomagra</strong> van szükség {0} objektum feltöltéséhez. Melyik stratégiát szeretnéd használni?</html>

en: (1 request)
hu: (1 kérés)

en: (# requests unknown)
hu: (# kérés ismeretlen)

en: ({0} request) | ({0} requests)
hu[0]: ({0} kérés)
hu[1]: ({0} kérés)

en: Illegal chunk size <= 0. Please enter an integer > 1
hu: Érvénytelen adattömbméret: <= 0. Kérlek egynél nagyobb egész számot adj meg.

en: Chunk size {0} exceeds max. changeset size {1} for server ''{2}''
hu: {0} adattömbméret elérte a(z) ''{2}'' szerver {1} legnagyobb módosításcsomag-méretét.

en: Value ''{0}'' is not a number. Please enter an integer > 1
hu: ''{0}'' érték nem szám. Kérlek egynél nagyobb egész számot adj meg.

en: Your upload comment is <i>rejected</i>.
hu: A feltöltési megjegyzésed <i>el lett utasítva</i>.

en: Your upload comment is <i>empty</i>, or <i>very short</i>.<br /><br />This is technically allowed, but please consider that many users who are<br />watching changes in their area depend on meaningful changeset comments<br />to understand what is going on!<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
hu: A feltöltési megjegyzésed <i>üres</i>, vagy <i>nagyon rövid</i>.<br /><br />Ez technikailag megengedett, de kérlek vedd figyelembe, hogy a<br />területük változásait figyelő felhasználóknak nagy segítség a sokatmondó<br>módosításcsomag-megjegyzés, hogy megértsék, mi is történt.<br /><br />Ha rászánsz egy kis időt a változtatásaid elmagyarázására,<br>megkönnyíted más szerkesztők életét.

en: Thank you for providing a changeset comment! This gives other mappers a better understanding of your intent.
hu: Köszönjük a módosításcsomag megjegyzésének megadását! Ez más térképészek számára jobban érthetővé teszi az elvégzett munkát.

en: Your changeset source is <i>rejected</i>.
hu: A módosításcsomagod forrása <i>el lett utasítva</i>.

en: You did not specify a source for your changes.<br />It is technically allowed, but this information helps<br />other users to understand the origins of the data.<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
hu: Nem részletezted a változtatásaid forrását. <br />Ez technikailag megengedett, de segít, <br />hogy más felhasználók is tudják az adatok eredetét.<br /><br />Ha rászánsz egy percet a változtatásaid bemutatására, sok más<br /> felhasználó életét könnyítheted meg.

en: Thank you for providing the data source!
hu: Köszönjük az adatok forrásának megadását!

en: The bounding box of this changeset is very large – please consider splitting your changes!
hu: A módosításcsomag határolódoboza nagyon nagy – fontold meg a módosítások darabolását!

en: Objects to add:
hu: Hozzáadandó objektumok:

en: Objects to modify:
hu: Módosítandó objektumok:

en: Objects to delete:
hu: Törlendő objektumok:

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
hu[0]: {0} létrehozandó objektum:
hu[1]: {0} létrehozandó objektum:

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
hu[0]: {0} módosítandó objektum:
hu[1]: {0} módosítandó objektum:

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
hu[0]: {0} törlendő objektum:
hu[1]: {0} törlendő objektum:

en: All Formats
hu: Minden formátum

en: Could not export ''{0}''.
hu: A(z) ''{0}'' kiöntése nem lehetséges.

en: Could not import ''{0}''.
hu: „{0}” nem importálható.

en: Could not import files.
hu: A fájlok importálása nem lehetséges.

en: <html>Could not read file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
hu: <html>A(z) ''{0}'' fájl olvasása nem lehetséges.<br>A hiba:<br>{1}</html>

en: <html>Could not read files.<br>Error is:<br>{0}</html>
hu: <html>A fájlok olvasása nem lehetséges.<br>A hiba:<br>{0}</html>

en: GeoJSON Files
hu: GeoJSON fájlok

en: Layer ''{0}'' not supported
hu: A ''{0}'' réteg nem támogatott

en: GeoJSON file
hu: GeoJSON fájl

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
hu: Megjegyzés: A GPL nem kompatibilis az OSM-licenccel. Ne tölts fel GPL szerint licencelt nyomvonalakat.

en: GPS track description
hu: GPS-nyomvonal leírása

en: Add author information
hu: Szerzői információk hozzáadása

en: Real name
hu: Valódi név

en: E-Mail
hu: E-mail

en: Predefined
hu: Előre definiált

en: Copyright year
hu: Copyright éve

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Save track colors in GPX file
hu: Nyomvonal színek mentése a GPX fájlba

en: Use Garmin compatible GPX extensions
hu: Garmin kompatibilis GPX kiterjesztés használata

en: Save layer specific preferences
hu: Rétegspecifikus beállítások mentése

en: Export options
hu: Exportálási beállítások

en: Export and Save
hu: Exportálás és mentés

en: Garmin track extensions only support 16 colors.
hu: A Garmin nyomvonal kiterjesztés csak 16 színt támogat.

en: If you continue, the closest supported track color will be used.
hu: Ha folytatod, a legközelebbi támogatott nyomvonal szín lesz használva.

en: Choose a predefined license
hu: Válassz egy előre definiált licencet

en: GPX Files
hu: GPX fájlok

en: Markers from {0}
hu: Jelölők innen: {0}

en: Routes from {0}
hu: Útvonalak innen: {0}

en: Error occurred while parsing gpx data for layer ''{0}''. Only a part of the file will be available.
hu: GPX-adathiba történt a ''{0}'' réteg feldolgozása során. Csak a fájl egy része lesz elérhető.

en: Error occurred while parsing gpx file ''{0}''. Only a part of the file will be available.
hu: Hiba történt a GPX-fájl feldolgozása során ''{0}''. Csak a fájl egy része lesz elérhető.

en: The imported track "{0}" might not be visible because it has the same color as the background.<br>You can change this in the context menu of the imported layer.
hu: Az importált „{0}” nyomvonal lehet, hogy nem fog látszódni, mert a színe megegyezik a háttérszínnel.<br>Módosíthatod az importált réteg környezeti menüjében.

en: Parsing data for layer ''{0}'' failed
hu: A ''{0}'' réteg feldolgozása sikertelen

en: Coordinates imported: {0}
hu: Importált koordináták: {0}

en: Import success:
hu: Importálás sikeres:

en: Import failure!
hu: Import hiba!

en: Image Files
hu: Képfájlok

en: folder
hu: könyvtár

en: Looking for image files
hu: Képfájlok keresése

en: No image files found.
hu: Nem találhatóak képfájlok.

en: NMEA-0183 Files
hu: NMEA-0183 fájlok

en: Malformed sentences: {0}
hu: Hibás formátumú mondatok: {0}

en: Checksum errors: {0}
hu: Ellenörző összeg hibák: {0}

en: Unknown sentences: {0}
hu: Ismeretlen mondatok: {0}

en: Zero coordinates: {0}
hu: Nullpont koordináták: {0}

en: Note Files
hu: Jegyzet fájlok

en: OSM Server Files bzip2 compressed
hu: Az OSM szerver fájlok bzip2 tömörítettek

en: OsmChange File
hu: OsmChange fájl

en: File ''{0}'' does not exist.
hu: A(z) ''{0}'' fájl nem létezik.

en: No data found in file {0}.
hu: A(z) {0} fájlban nincs adat.

en: Open OsmChange file
hu: OsmChange fájl megnyitása

en: OSM Server Files
hu: OSM szerver fájlok

en: <html>An error occurred while restoring backup file.<br>Error is:<br>{0}</html>
hu: <html>Egy hiba történt a biztonsági másolat visszatöltése közben.<br>A hiba:<br>{0}</html>

en: OSM Server Files gzip compressed
hu: Az OSM szerver fájlok zip tömörítettek

en: Invalid dataset
hu: Érvénytelen adathalmaz

en: No data found for layer ''{0}''.
hu: Nem található adat a(z) ''{0}'' réteghez.

en: No data found in file ''{0}''.
hu: Nem található adat a(z) ''{0}'' fájlban.

en: Open OSM file
hu: OSM fájl megnyitása

en: OSM PBF Files
hu: OSM PBF fájlok

en: OSM Server Files XZ compressed
hu: OSM Szerver Fájlok XZ tömörítéssel

en: OziExplorer Waypoint Files
hu: OziExplorer útpont fájlok

en: RTKLib Positioning Solution Files
hu: RTKLib Positioning Solution Fájlok

en: Validation Error Files
hu: Hibakeresési hiba fájlok

en: WMS Files (*.wms)
hu: WMS fájlok (*.wms)

en: Unsupported WMS file version; found {0}, expected {1}
hu: Nemtámogatott WMS fájl verzió; talált {0}, várt {1}

en: Native projections
hu: Natív vetítések

en: Offset
hu: Eltolás

en: Tile download projection
hu: Csempeletöltési vetítés

en: Tile display projection
hu: Csempemegjelenítési vetítés

en: Current zoom
hu: Jelenlegi nagyítás

en: Show tile info
hu: Csempe infó megjelenítése

en: Tile Info
hu: Csempe infó

en: Tile name
hu: Csempenév

en: Tile URL
hu: Csempe URL

en: Custom header: {0}
hu: Egyedi fejléc: {0}

en: Tile size
hu: Csempeméret

en: Tile display size
hu: Csempe megjelenített mérete

en: Reprojection
hu: Újravetítés

en: Reprojected tile size
hu: Újravetített csempeméret

en: Loaded
hu: Betöltve

en: Loading
hu: Betöltés

en: Metadata
hu: Metaadatok

en: Load tile
hu: Csempe betöltése

en: Get tile status
hu: Csempe státuszának megtekintése

en: Force tile rendering
hu: Csempe renderelés kényszerítése

en: Failed to create tile source
hu: Csempeforrás létrehozása nem sikerült

en: zoom in to load more tiles
hu: több csempe megjelenítéséhez közelíts

en: increase tiles zoom level (change resolution) to see more detail
hu: csempe zoomszint növelése (felbontás módosítása) több részlet megjelenítéséhez

en: Current zoom: {0}
hu: Jelenlegi nagyítás: {0}

en: Display zoom: {0}
hu: Megjelenített nagyítás: {0}

en: Pixel scale: {0}
hu: Képpont méretarány: {0}

en: Best zoom: {0}
hu: Legjobb nagyítás: {0}

en: Estimated cache size: {0}
hu: Becsült gyorsítótár méret: {0}

en: === Cache stats ===
hu: === Gyorsítótár-statisztika ===

en: {0} ({1}), automatically downloading in zoom {2}
hu: {0} ({1}), automatikus letöltés zoom {2}-n

en: {0} ({1}), downloading in zoom {2}
hu: {0} ({1}), letöltés zoom {2}-n

en: Downloaded {0}/{1} tiles
hu: {0}/{1} csempe letöltve

en: Save WMS file
hu: WMS fájl mentése

en: Aerial imagery "{0}" might be misaligned. Please check its offset using GPS tracks!
hu: A(z) „{0}” légi felvétel el lehet tolódva. Ellenőrizd az elcsúszást GPS-nyomvonalak segítségével.

en: Details...
hu: Részletek…

en: Do not show this message again
hu: Ne jelenjen meg többé ez az üzenet

en: Hide this message
hu: Üzenet elrejtése

en: Unable to create directory {0}, autosave will be disabled
hu: Nem hozható létre {0} könyvtár, automatikus mentés letiltva

en: Unable to create file {0}, other filename will be used
hu: Nem hozható létre {0} fájl, más fájlnév lesz használva

en: IOError while creating file, autosave will be skipped: {0}
hu: IOHiba a fájl létrehozásakor, automatikus mentés kihagyva: {0}

en: Unable to delete old backup file {0}
hu: Nem törölhető a régi biztonsági mentés {0}

en: Your work has been saved automatically.
hu: A munkád automatikusan el lett mentve.

en: Restoring files
hu: Fájlok visszaállítása

en: Unable to delete backup file {0}
hu: {0} biztonsági mentés fájl nem törölhető

en: Unable to delete PID file {0}
hu: {0} PID fájl nem törölhető

en: Unable to delete archived backup file {0}
hu: {0} archivált biztonsági mentés fájl nem törölhető

en: Customize Color
hu: Szín testreszabása

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Choose a color
hu: Szín választása

en: Name: {0}
hu: Név: {0}

en: Description: {0}
hu: Leírás: {0}

en: Creator: {0}
hu: Készítő: {0}

en: {0} track, {1} track segments | {0} tracks, {1} track segments
hu[0]: {0} nyomvonal, {1} szakasz
hu[1]: {0} nyomvonal, {1} szakasz

en: Timespan
hu: Időtartam

en: Number of<br/>Segments
hu: Szakaszok száma:

en: {0} route,  | {0} routes,
hu[0]: {0} útvonal,
hu[1]: {0} útvonal,

en: {0} waypoint | {0} waypoints
hu[0]: {0} útpont
hu[1]: {0} útpont

en: Jump to next segment
hu: Ugrás a következő szakaszra

en: Jump to previous segment
hu: Ugrás az előző szakaszra

en: {0} track | {0} tracks
hu[0]: {0} nyomvonal
hu[1]: {0} nyomvonal

en:  ({0} segment) |  ({0} segments)
hu[0]:  ({0} szakasz)
hu[1]:  ({0} szakasz)

en: Save GPX file
hu: GPX fájl mentése

en: Collect segments of all tracks and combine in a single track.
hu: Az összes nyomvonal szakaszainak összevonása egyetlen nyomvonalba.

en: Combine tracks of this layer
hu: A réteg nyomvonalainak egyesítése

en: Split multiple track segments of one track into multiple tracks.
hu: Egy nyomvonal több szakaszának szétválasztása önálló nyomvonalakká.

en: Split track segments to tracks
hu: Nyomvonalszakaszok szétválasztása nyomvonalakká

en: Split the tracks of this layer to one new layer each.
hu: A réteg nyomvonalainak szétválasztása egyenként egy új rétegre.

en: Split tracks to new layers
hu: Nyomvonalak szétválasztása új rétegre

en: Id
hu: ID

en: Min. zoom
hu: Legkisebb nagyítás

en: Max. zoom
hu: Legnagyobb nagyítás

en: Unsupported imagery type: {0}
hu: Nem támogatott légifelvétel-típus: {0}

en: Next marker
hu: Következő jelölő

en: Jump to next marker
hu: Ugrás a következő jelölőhöz

en: Previous marker
hu: Előző jelölő

en: Jump to previous marker
hu: Ugrás az előző jelölőhöz

en: All projections are supported
hu: Az összes vetület támogatott

en: The layer {0} does not support the new projection {1}.
hu: {0} réteg nem támogatja az új vetületet: {1}.

en: Supported projections are: {0}
hu: A támogatott vetületek: {0}

en: Change the projection again or remove the layer.
hu: Módosítsd a vetületet, vagy távolítsd el a réteget.

en: Save Layer
hu: Réteg mentése

en: Trying to set a read only data layer as edit layer
hu: Egy csak olvasható adatréteget próbáltál beállítani szerkesztési rétegnek

en: Trying to delete the layer with background upload. Please wait until the upload is finished.
hu: Törölni próbáltál egy réteget, ami a háttérben feltöltést végez. Kérlek várd meg a feltöltés befejezését.

en: A background upload is already in progress. Cannot reset state until the upload is finished.
hu: Folyamatban van egy háttérben futó feltöltés. Nem lehet visszaállítani az állapotát, amíg a feltöltés be nem fejeződött.

en: {0} note | {0} notes
hu[0]: {0} jegyzet
hu[1]: {0} jegyzet

en: Notes layer
hu: Jegyzetek réteg

en: Total notes:
hu: Összes jegyzet:

en: Changes need uploading?
hu: A változtatásokat fel kell tölteni?

en: Save Note file
hu: Jegyzet fájl mentése

en: outside downloaded area
hu: letöltött területen kívül

en: Data Layer {0}
hu: Adatréteg {0}

en: Merging layers
hu: Rétegek egyesítése

en: {0} deleted | {0} deleted
hu[0]: {0} törölve
hu[1]: {0} törölve

en: {0} incomplete | {0} incomplete
hu[0]: {0} hiányos
hu[1]: {0} hiányos

en: {0} consists of:
hu: {0} ezekből áll:

en: API version: {0}
hu: API verzió: {0}

en: Layer is locked
hu: A réteg zárolva van

en: Download is blocked
hu: Letöltés blokkolva

en: Upload is blocked
hu: Feltöltés blokkolva

en: Empty layer
hu: Üres réteg

en: Convert to GPX layer
hu: Átalakítás GPX réteggé

en: Converted from: {0}
hu: átalakítva ebből: {0}

en: Dataset consistency test
hu: Adathalmaz összefüggőségi teszt

en: No problems found
hu: Minden rendben

en: Following problems found:
hu: A következő problémák adódtak:

en: Save anyway
hu: Mentés mindenképp

en: The layer contains no data.
hu: A réteg nem tartalmaz adatot.

en: Conflicts
hu: Ütközések

en: Reject Conflicts and Save
hu: Ütközések visszautasítása és mentés

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
hu: Feloldatlan ütközések vannak. Ezek nem lesznek elmentve és kezelve, ha mindet visszautasítod. Folytatod?

en: Save OSM file
hu: OSM fájl mentése

en: Validation errors
hu: Ellenőrzési hibák

en: No validation errors
hu: Nincs ellenőrzési hiba

en: Save Validation errors file
hu: Hibakeresési hiba fájl mentése

en: Set WMS Bookmark
hu: WMS könyvjelző beállítása

en: Unable to find supported projection for layer {0}. Using {1}.
hu: {0} réteghez nem található támogatott vetület. Használva: {1}.

en: Reprojecting layer {0} from {1} to {2}. For best image quality and performance, switch to one of the supported projections: {3}
hu: {0} réteg átvetítése {1} vetületből {2} vetületbe. A legjobb képminőség és teljesítmény érdekében válts át az egyik támogatott vetületre: {3}

en: Adjust timezone and offset
hu: Időzóna és eltolás igazítása

en: An error occurred while trying to match the photos to the GPX track. You can adjust the sliders to manually match the photos.
hu: Hiba történt a fényképek GPX nyomvonallal párosítása közben. Ha kézzel feleltetnéd meg a fotókat, állíts a csúszkákon.

en: Matching photos to track failed
hu: Fénykép párosítása nyomvonalhoz sikertelen

en: Timezone: {0}
hu: Időzóna: {0}

en: Minutes: {0}
hu: Perc: {0}

en: Seconds: {0}
hu: Másodperc: {0}

en: (Time difference of {0} day) | Time difference of {0} days
hu[0]: ({0} nap időkülönbsége)
hu[1]: {0} nap időkülönbsége

en: Advanced settings
hu: Speciális beállítások

en: Segment settings
hu: Szakaszbeállítások

en: Interpolate between segments
hu: Szakaszok közti interpolálás

en: only when the segments are less than # minutes apart:
hu: csak ha a szakaszok kevesebb, mint # percre vannak egymástól:

en: only when the segments are less than # meters apart:
hu: csak ha a szakaszok kevesebb, mint # méterre vannak egymástól:

en: Tag images at the closest end of a segment, when not interpolated
hu: Címkézze a képeket a szakasz legközelebbi végén, ha nincsenek interpolálva

en: only within # minutes of the closest trackpoint:
hu: csak # percen belül a legközelebbi nyomvonalponttól:

en: Track settings (note that multiple tracks can be in one GPX file)
hu: Nyomvonal beállítások (egy GPX fájlban több nyomvonal is lehet)

en: Interpolate between tracks
hu: Interpolálás a nyomvonalak között

en: only when the tracks are less than # minutes apart:
hu: csak ha a nyomvonalak kevesebb, mint # percre vannak egymástól:

en: only when the tracks are less than # meters apart:
hu: csak ha a nyomvonalak kevesebb, mint # méterre vannak egymástól:

en: Tag images at the closest end of a track, when not interpolated<br>(also applies before the first and after the last track)
hu: Jelölje a képeket a nyomvonal legközelebbi végén, amikor nem interpolál<br>(az első nyomvonal előtt, és az utolsó után is)

en: Force tagging of all pictures (temporarily overrides the settings above).
hu: Korrelálás kényszerítése minden képnél (átmenetileg felülírja a fenti beállításokat).

en: This option will not be saved permanently.
hu: Ez a beállítás nem lesz tartósan elmentve.

en: Correlate to GPX
hu: Korrelálás GPX-hez

en: Invalid timezone
hu: Érvénytelen időzóna

en: Invalid offset
hu: Érvénytelen eltolás

en: Correlate images with GPX track
hu: Képek korrelálása GPX nyomvonalhoz

en: Try Again
hu: Újrapróbálás

en: No images could be matched!
hu: Nincsenek párosítható képek!

en: <No GPX track loaded yet>
hu: <Nincs betöltött GPX nyomvonal>

en: Error while parsing the date.
    Please use the requested format
hu: Hiba a dátum értelmezésekor.
    Kérlek használd az elvárt formátumot.

en: Invalid date
hu: Érvénytelen dátum

en: GPX track:
hu: GPX nyomvonal

en: Open another GPX trace
hu: Másik GPX nyomvonal megnyitása

en: Use support layer
hu: Segédréteg készítése

en: <html>Use photo of an accurate clock,<br>e.g. GPS receiver display</html>
hu: <html>Egy pontos óra fényképének használata,<br>pl. GPS-vevő kijelzője</html>

en: Auto-Guess
hu: Automata kitalálás

en: Matches first photo with first gpx point
hu: Az első fényképet az első GPX-ponthoz igazítja

en: Manual adjust
hu: Kézi igazítás

en: Advanced settings...
hu: Speciális beállítások…

en: Override position for:
hu: Pozíció felülírása, ha:

en: Images with geo location in exif data ({0}/{1})
hu: Exif adatba kódolt geolokációjú képek ({0}/{1})

en: Images that are already tagged ({0}/{1})
hu: Már geotagelt képek ({0}/{1})

en: Show Thumbnail images on the map
hu: Bélyegképek megjelenítése a térképen

en: Timezone:
hu: Időzóna:

en: Correlate
hu: Korrelálás

en: No gpx selected
hu: Nincs kijelölt GPX

en: <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photo to GPX track.</html> | <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photos to GPX track.</html>
hu[0]: <html><b>{0}</b> / <b>{1}</b> fénykép párosítva a GPX nyomvonallal.</html>
hu[1]: <html><b>{0}</b> / <b>{1}</b> fénykép párosítva a GPX nyomvonallal.</html>

en: The selected photos do not contain time information.
hu: A kijelölt fényképek nem tartalmaznak idő információt.

en: Photos do not contain time information
hu: A fényképek nem tartalmaznak idő információt

en: The selected GPX track does not contain timestamps. Please select another one.
hu: A kijelölt GPX nyomvonal nem tartalmaz időbélyegeket. Kérlek válassz egy másikat.

en: GPX Track has no time information
hu: Idő információ nélküli GPX nyomvonal

en: You should select a GPX track
hu: Ki kell jelölnöd egy GPS nyomvonalat

en: No selected GPX track
hu: Nincs kijelölve GPX nyomvonal

en: Correlation support layer
hu: Korrelációs segédréteg

en: Edit images sequence
hu: Képsorozat szerkesztése

en: Geotagged Images
hu: Geotagelt képek

en: {0} image loaded. | {0} images loaded.
hu[0]: {0} kép betöltve.
hu[1]: {0} kép betöltve.

en: {0} was found to be GPS tagged. | {0} were found to be GPS tagged.
hu[0]: {0} geotagelt
hu[1]: {0} geotagelt

en: {0} has updated GPS data. | {0} have updated GPS data.
hu[0]: {0} frissített GPS-adatot tartalmaz.
hu[1]: {0} frissített GPS-adatot tartalmaz.

en: Offset angle in degrees:
hu: Eltolás szöge (fok°):

en: Shift image relative to the direction (in meters)
hu: Kép eltolása az irányhoz képest (méter)

en: Elevation:
hu: Magasság:

en: Set image direction towards the next GPX waypoint
hu: Kép irányának beállítása a következő GPX útpont felé

en: Set image direction towards the next one
hu: Kép irányának beállítása a következő felé

en: Error on file {0}
hu: Hibás fájl: {0}

en: No image
hu: Nincs fénykép

en: No EXIF time in file "{0}". Using last modified date as timestamp.
hu: Nem található EXIF-idő a(z) „{0}” fájlban. Az utolsó módosítás dátumának használata időbélyegként.

en: Can''t parse metadata for file "{0}". Using last modified date as timestamp.
hu: Nem sikerült értelmezni a(z) „{0}” fájl metaadatait. Az utolsó módosítás dátumának használata időbélyegként.

en: Geoimage: {0}
hu: Geokép: {0}

en: Display geotagged images
hu: Geotagelt képek megjelenítése

en: Next
hu: Következő

en: Show next Image
hu: Következő kép megjelenítése

en: Previous
hu: Előző

en: Show previous Image
hu: Előző kép megjelenítése

en: First
hu: Első

en: Show first Image
hu: Első kép megjelenítése

en: Last
hu: Utolsó

en: Show last Image
hu: Utolsó kép megjelenítése

en: Center view
hu: Képhez ugrás (nézet közepére)

en: Zoom best fit and 1:1
hu: Nagyítás váltása teljes méretre és 1:1 arányra

en: Remove photo from layer
hu: Fénykép eltávolítása a rétegről

en: Delete image file from disk
hu: Kép törlése a lemezről

en: Delete the file from disk? | Delete the {0} files from disk?
hu[0]: Törlöd a fájlt a lemezről?
hu[1]: Törlöd a {0} fájlt a lemezről?

en: The image file will be permanently lost! | The images files will be permanently lost!
hu[0]: A képfájl véglegesen elveszik!
hu[1]: A képfájlok véglegesen elvesznek!

en: Image file could not be deleted.
hu: A képfájl nem törölhető.

en: Copy image path
hu: Kép elérési útvonalának másolása

en: Move dialog to the side pane
hu: Párbeszédablak áthelyezése az oldalsávra

en: Open image in external viewer
hu: Kép megnyitása külső megjelenítőben

en: Multiple images selected
hu: Több kép kiválasztva

en: 
    Altitude: {0} m
hu: 
    Magasság: {0} m

en: 
    Speed: {0} km/h
hu: 
    Sebesség: {0} km/h

en: 
    Direction {0}°
hu: 
    Irány {0}°

en: 
    EXIF time: {0}
hu: 
    EXIF idő: {0}

en: 
    GPS time: {0}
hu: 
    GPS-idő: {0}

en: 
    Caption: {0}
hu: 
    Felirat: {0}

en: 
    Headline: {0}
hu: 
    Címsor: {0}

en: 
    Keywords: {0}
hu: 
    Kulcsszavak: {0}

en: 
    Object name: {0}
hu: 
    Objektumnév: {0}

en: Extracting GPS locations from EXIF
hu: GPS-helyek kibontása az EXIF adatokból

en: Starting directory scan
hu: Könyvtárátvizsgálás indítása

en: Read photos...
hu: Képek beolvasása…

en: Reading {0}...
hu: {0} beolvasása…

en: Unable to get canonical path for directory {0}
hu: Nem lehet meghatározni a(z) {0} könyvtár kanonikus útvonalát

en: Scanning directory {0}
hu: {0} könyvtár átvizsgálása

en: Error while getting files from directory {0}
hu: {0} könyvtár olvasása közben hiba történt

en: One of the selected files was null
hu: Az egyik kijelölt fájl üres volt

en: Show thumbnails
hu: Bélyegképek megjelenítése

en: Show image thumbnails instead of icons.
hu: Bélyegképek megjelenítése ikonok helyett

en: Synchronize time from a photo of the GPS receiver
hu: GPS-vevő idejének szinkronizálása egy fénykép segítségével

en: <html>Take a photo of your GPS receiver while it displays the time.<br>Display that photo here.<br>And then, simply capture the time you read on the photo and select a timezone<hr></html>
hu: <html>Készíts egy fényképet a GPS-vevődről, miközben a pontos időt jeleníti meg.<br>Jelenítsd meg a képet itt.<br>Ezután olvasd le a pontos időt a fényképről, írd be, és jelöld ki az időzónát.<hr></html>

en: Photo time (from exif):
hu: Fénykép ideje (exif adatokból):

en: Gps time (read from the above photo):
hu: GPS-idő (a fenti fényképről):

en: Photo taken in the timezone of:
hu: A fénykép ebben az időzónában készült:

en: Use daylight saving time (where applicable)
hu: Nyári időszámítás használata (ha alkalmazható)

en: Open another photo
hu: Másik fotó megnyitása

en: No date
hu: Nincs dátum

en: Load images from Wikimedia Commons
hu: Képek letöltése a Wikimedia Commonsról

en: Choose track visibility and colors
hu: Nyomvonal láthatóság és szín kiválasztása

en: Select by date
hu: Kijelölés dátum szerint

en: <html>Select all tracks that you want to be displayed. You can drag select a range of tracks or use CTRL+Click to select specific ones. The map is updated live in the background. Open the URLs by double clicking them, edit name and description by double clicking the cell.</html>
hu: <html>Válaszd ki az összes megjelenítendő nyomvonalat. Húzással nyomvonalak egy tartományát tudod kijelölni, Ctrl+kattintással az egyes elemeket. A térkép a háttérben élőben frissül. Megnyithatod az URL-eket dupla kattintással, szerkesztheted a nevet és a leírást a cellára duplán kattintva.</html>

en: Set track visibility for {0}
hu: {0} nyomvonal láthatóságának beállítása

en: Set color for selected tracks...
hu: A kiválasztott nyomvonalak színének beállítása

en: Show all
hu: Összes megjelenítése

en: Show selected only
hu: Kijelöltek megjelenítése

en: The GPX layer contains fields that can be converted to OSM tags. How would you like to proceed?
hu: A GPX réteg OSM címkévé alakítható mezőket tartalmaz. Hogyan szeretnéd folytatni?

en: Convert all fields
hu: Összes mező konvertálása

en: Only convert the following fields:
hu: Csak az alábbi mezők konvertálása:

en: Do not convert any fields
hu: Ne konvertáljon semmit

en: Convert
hu: Konvertálás

en: Convert and remember selection
hu: Konvertálás és a kijelölés megjegyzése

en: Convert to data layer
hu: Átalakítás adatréteggé

en: <html>Upload of unprocessed GPS data as map data is considered harmful.<br>If you want to upload traces, look here:</html>
hu: <html>Feldolgozatlan GPS-adatok térképadatként való feltöltése káros lehet.<br>Ha nyomvonalat szeretnél feltölteni, itt teheted:</html>

en: Would you like to simplify the ways in the converted layer?
hu: Szeretnéd egyszerűsíteni a vonalakat a konvertált rétegen?

en: Customize track drawing
hu: Nyomvonalrajzolás testreszabása

en: From
hu: Innen:

en: To
hu: Eddig:

en: No timestamp
hu: Időbélyeg nélküli

en: Select to download OSM data.
hu: Jelöld be az OSM-adatok letöltéséhez.

en: Select to download GPS traces.
hu: Jelöld be a GPS-nyomvonalak letöltéséhez.

en: Download everything within:
hu: Minden letöltése ezen belül:

en: meters
hu: méter

en: Maximum area per request:
hu: Maximális terület lekérdezésenként:

en: Download near:
hu: Letöltés a közelében:

en: track only
hu: csak nyomvonal

en: waypoints only
hu: csak útpontok

en: track and waypoints
hu: nyomvonal és útpontok

en: Click to download
hu: Kattints a letöltéshez

en: Click to download into a new data layer
hu: Kattints, hogy új adatrétegre töltse le

en: Click to cancel
hu: Kattints a bezáráshoz

en: Download from OSM along this track
hu: Letöltés OSM-ből e nyomvonal mentén

en: Precache imagery tiles along this track
hu: Légifelvétel-csempék előtöltése a nyomvonal mentén

en: Precaching WMS
hu: WMS előtöltése

en: Please select the imagery layer.
hu: Kérlek válassz légifelvétel-réteget.

en: Select imagery layer
hu: Légifelvétel-réteg kijelölése

en: There are no imagery layers.
hu: Nincsenek légifelvétel-rétegek.

en: No imagery layers
hu: Nincsenek légifelvétel-rétegek

en: Error while parsing {0}
hu: Hiba {0} elemzése közben

en: Could not read "{0}"
hu: "{0}" nem olvasható

en: gps point
hu: gps pont

en: 1 - Fixed
hu: 1- rögzített

en: 2 - Float
hu: 2 - lebegő

en: 3 - Reserved
hu: 3 - fenntartott

en: 5 - Single
hu: 5 - egyedülálló

en: None
hu: Nincs

en: Float RTK
hu: Float (lebegő) RTK

en: Estimated
hu: Becsült

en: Manual
hu: Manuális

en: Simulated
hu: Szimulált

en: Quality
hu: Minőség

en: GPS fix value
hu: GPX-fix érték

en: Track date
hu: Nyomvonal dátuma

en: Direction [°]
hu: Irány [°]

en: Velocity [{0}]
hu: Sebesség [{0}]

en: Audio files (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)
hu: Audio fájlok (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)

en: Import Audio
hu: Hang importálása

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with audio data.</html>
hu: <html>A ''{0}'' GPX réteg a szerverről lett letöltve.<br>Mivel ennek az útpontjai nem tartalmaznak időbélyeget, nem tudjuk összekapcsolni a hangadattal.</html>

en: Import not possible
hu: Importálás nem lehetséges

en: Audio markers from {0}
hu: Hangjelölők innen: {0}

en: No GPX track available in layer to associate audio with.
hu: Nem érhető el a hangfelvételhez társítható GPX-nyomvonal a rétegen.

en: Some waypoints with timestamps from before the start of the track or after the end were omitted or moved to the start.
hu: Néhány időbélyeggel rendelkező útpont a nyomvonal kezdete előttről vagy vége utánról el lett hagyva, vagy az elejére lett mozgatva.

en: Some waypoints which were too far from the track to sensibly estimate their time were omitted.
hu: Néhány útpont el lett hagyva, mert az időpontjuk ésszerű becsléshez túl messze voltak a nyomvonaltól.

en: Import images
hu: Képek importálása

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with images.</html>
hu: <html>A ''{0}'' GPX réteg a szerverről lett letöltve.<br>Mivel ennek az útpontjai nem tartalmaznak időbélyeget, nem tudjuk összekapcsolni a fényképekkel.</html>

en: Markers From Named Points
hu: Jelölők az elnevezett pontokból

en: Named Trackpoints from {0}
hu: Elnevezett útpontok innen {0}

en: Auto load tiles
hu: Csempék automatikus betöltése

en: Auto zoom
hu: Automatikus zoom

en: Decrease zoom
hu: Nagyítás csökkentése

en: Flush tile cache
hu: Csempe gyorsítótár ürítése

en: Increase zoom
hu: Nagyítás növelése

en: Load all tiles
hu: Összes csempe újratöltése

en: Load all error tiles
hu: Összes hibás csempe újratöltése

en: Convert to OSM Data
hu: Konvertálás OSM-adatokká

en: Toggle layer {0}
hu: {0} réteg be-/kikapcsolása

en: Show errors
hu: Hibák megjelenítése

en: Layer name
hu: Rétegnév

en: Projection
hu: Vetület

en: Matrix set identifier
hu: Mátrix halmaz azonosító

en: Filter layers:
hu: Rétegek szűrése:

en: Change resolution
hu: Felbontás váltása

en: Zoom to native resolution
hu: Nagyítás eredeti felbontásra

en: Malformed URI: {0}
hu: Hibás URI: {0}

en: IO Exception: {0}
    {1}
hu: IO kivétel: {0}
    {1}

en: gps marker
hu: gps jelölő

en: marker | markers
hu[0]: jelölő
hu[1]: jelölők

en: {0} consists of {1} marker | {0} consists of {1} markers
hu[0]: {0} {1} jelölőből áll
hu[1]: {0} {1} jelölőből áll

en: No existing audio markers in this layer to offset from.
hu: Nincsenek hangjelölők a rétegen az eltoláshoz.

en: Show Text/Icons
hu: Szöveg/ikonok megjelenítése

en: Toggle visible state of the marker text and icons.
hu: A jelölő szövegének és ikonjának láthatóságát váltja.

en: Synchronize Audio
hu: Hang szinkronizálása

en: You need to pause audio at the moment when you hear your synchronization cue.
hu: Kattints a Szünetre abban a pillanatban, amint meghallod a szinkronizációs utasításodat.

en: Audio synchronized at point {0}.
hu: Hang szinkronizálva ennél a pontnál: {0}.

en: Unable to synchronize in layer being played.
hu: Nem lehet szinkronizálni a lejátszott rétegen.

en: Make Audio Marker at Play Head
hu: Hangjelölő készítése a lejátszófejnél

en: You need to have paused audio at the point on the track where you want the marker.
hu: Szüneteltetned kell az hang lejátszását a nyomvonal azon pontjánál, ahova jelölőt szeretnél tenni.

en: You need to drag the play head near to the GPX track whose associated sound track you were playing (after the first marker).
hu: Mozgasd a lejátszófejet a GPX nyomvonal közelébe, amihez a lejátszandó hangfelvételt hozzárendelted (az első jelölő után).

en: You need to SHIFT-drag the play head onto an audio marker or onto the track point where you want to synchronize.
hu: SHIFT-húzással mozgasd a lejátszófejet egy hangjegyzetre vagy arra a nyomvonalpontra, amivel szinkronizálni szeretnéd.

en: Unable to create new audio marker.
hu: Nem lehet új hangjelölőt létrehozni.

en: There was an error while trying to display the URL for this marker
hu: Hiba történt, a jelölő URL-ének megjelenítése közben

en: (URL was:
hu: (Az URL:

en: Select the map painting styles
hu: Térképrajz stílusának kijelölése

en: Rendering {0} to {1}
hu: {0} renderelése ide: {1}

en: Error - file not found: ''{0}''
hu: Hiba, a fájl nem található: „{0}”

en: Expected integer number for option {0}, but got ''{1}''
hu: A(z) {0} beállítás egész számot várt, de ezt kapta: „{1}”

en: Expected integer number >= 0 for option {0}, but got ''{1}''
hu: A(z) {0} beállítás 0 <= egész számot várt, de ezt kapta: „{1}”

en: Unable to parse {0} parameter: {1}
hu: {0} paramétert nem sikerült értelmezni: {1}

en: Expected key and value, separated by '':'' character for option {0}, but got ''{1}''
hu: A(z) {0} beállítás „:”-al elválasztott kulcs-érték párt várt, de ezt kapta: „{1}”

en: Expected floating point number for option {0}, but got ''{1}''
hu: A(z) {0} beállítás lebegőpontos számot várt, de ezt kapta: „{1}”

en: Expected two coordinates, separated by comma, for option {0}, but got ''{1}''
hu: A(z) {0} beállítás két, vesszővel elválasztott koordinátát várt, de ezt kapta: „{1}”

en: In option {0}: {1}
hu: A(z) {0} beállításban: {1}

en: Expected floating point number > 0 for option {0}, but got ''{1}''
hu: A(z) {0} beállítás > 0 lebegőpontos számot várt, de ezt kapta: „{1}”

en: Expected integer number > 0 for option {0}, but got ''{1}''
hu: A(z) {0} beállítás 0 < egész számot várt, de ezt kapta: „{1}”

en: JOSM rendering command line interface
hu: JOSM renderelő parancssoros interfész

en: Renders data and saves the result to an image file.
hu: Adatokat renderel és az eredményt képfájlba menti.

en: Input data file name (.osm)
hu: Bemeneti adat fájlnév (.osm)

en: Output image file name (.png); defaults to ''{0}''
hu: Kimeneti kép fájlnév (.png); alapértelmezett: „{0}”

en: Style file to use for rendering (.mapcss or .zip)
hu: Rendereléshez használt stílusfájl (.mapcss vagy .zip)

en: This option can be repeated to load multiple styles.
hu: Több stílusfájl betöltéséhez ez a beállítás megismételhető.

en: Style setting (in JOSM accessible in the style list dialog right click menu)
hu: Stílusbeállítás (a JOSM-ban a stíluslista párbeszédablak jobb kattintásra megjelenő menüjében érhető el)

en: Applies to the last style loaded with the {0} option.
hu: Az utolsó, {0} beállítással megadott stílusra alkalmazza.

en: Select zoom level to render. (integer value, 0=entire earth, 18=street level)
hu: Zoomszint kiválasztása rendereléshez. (egész érték, 0=egész Föld, 18=utcaszint)

en: Select the map scale
hu: Térkép méretarányának kijelölése

en: A value of 10000 denotes a scale of 1:10000 (1 cm on the map equals 100 m on the ground; display resolution: 96 dpi)
hu: A 10000 érték 1:10000 méretarányt jelent (a térképen 1 cm a terepen 100 m; kijelzőfelbontás: 96 pont/hüvelyk)

en: Options {0} and {1} are mutually exclusive.
hu: Ezek a beállítások kölcsönösen kizárják egymást: {0} és {1}

en: Area to render, default value is ''{0}''
hu: Megjelenítendő terület, alapértelmezett érték: ''{0}''

en: With keyword ''{0}'', the downloaded area in the .osm input file will be used (if recorded).
hu: „{0}” kulcsszóval a .osm bemeneti fájlban lévő letöltött terület lesz használva (ha van).

en: Specify bottom left corner of the rendering area
hu: Add meg a renderelési terület bal alsó sarkát

en: Used in combination with width and height options to determine the area to render.
hu: A szélesség- és magasságbeállítással együtt használatos a megjelenítendő terület megadására.

en: Width of the rendered area, in meter
hu: A renderelt terület szélessége, méterben

en: Height of the rendered area, in meter
hu: A renderelt terület magassága, méterben

en: Width of the target image, in pixel
hu: A cél kép szélessége, pixelben

en: Height of the target image, in pixel
hu: A cél kép magassága, pixelben

en: Projection to use, default value ''{0}'' (web-Mercator)
hu: Használandó vetület, alapértelmezett: ''{0}'' (web-Mercator)

en: Maximum image width/height in pixel (''{0}'' means no limit), default value: {1}
hu: Maximum kép magasság/szélesség pixelben („{0}” korlátlant jelent), alapértelmezett: {1}

en: To specify the rendered area and scale, the options can be combined in various ways
hu: A megjelenített terület és a lépték megadásához a beállítások különféleképpen kombinálhatóak

en: If neither ''{0}'' nor ''{1}'' is given, the default value {2} takes effect and the bounds of the download area in the .osm input file are used.
hu: Ha se „{0}”, se „{1}” kapcsoló sincs megadva, az alapértelmezett {2} érték érvényesül, és a bemeneti .osm letöltött területének határai lesznek használva.

en: Argument {0} given, but scale cannot be determined from remaining arguments
hu: {0} argumentum megadva, de a léptéket nem lehet meghatározni a maradék argumentumokból

en: Argument {0} given, expected {1} or {2}
hu: {0} argumentum megadva, de a várt: {1} vagy {2}

en: {0} mode, but no bounds found in osm data input file
hu: {0} mód, de nem található határ a bemeneti .osm fájlban

en: Unable to determine scale, one of the options {0}, {1}, {2} or {3} expected
hu: Nem határozható meg lépték, valamelyik beállítást meg kell adni: {0}, {1}, {2} vagy {3}

en: In .osm data file ''{0}'' -
hu: Az .osm adatfájl „{0}” –

en: Image dimensions ({0}x{1}) exceeds maximum image size {2} (use option {3} to change limit)
hu: A kép dimenziói ({0}x{1}) túllépik a maximális {2} képméretet (a korlát állításához használd a(z) {3} kapcsolót)

en: Style setting not found: ''{0}''
hu: Stílusbeállítás nem található: „{0}”

en: Toggle all settings
hu: Összes beállítás átkapcsolása

en: There was an error when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details. | There were {0} errors when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details.
hu[0]: Egy hiba történt a stílus betöltésekor. További információkért kattints az "Infó" elemre a jobb egérgomb menüből.
hu[1]: {0} hiba történt a stílus betöltésekor. További információkért kattints az "Infó" elemre a jobb egérgomb menüből.

en: loading style ''{0}''...
hu: stílus betöltése: ''{0}''…

en: Failed to index validator rules. Error was: {0}
hu: Nem sikerült indexelni az ellenőrzései szabályokat. A hiba: {0}

en: Failed to load Mappaint styles from ''{0}''. Exception was: {1}
hu: Nem sikerült betölteni a térképstílusokat innen: ''{0}''. Kivétel: {1}

en: Failed to parse Mappaint styles from ''{0}''. Error was: {1}
hu: Nem sikerült értelmezni a térképstílusokat itt: ''{0}''. Hiba: {1}

en: Unable to replace argument {0} in {1}: {2}
hu: {0} argumentum nem cserélhető le ebben: {1}: {2}

en: Failed to locate image ''{0}''
hu: A kép nem található ''{0}''

en: Save Access Token in preferences
hu: A hozzáférési token mentése a beállításokba

en: Access Token Key:
hu: Hozzáférési token kulcsa:

en: Access Token Secret:
hu: Hozzáférési token titka:

en: <html>Select to save the Access Token in the JOSM preferences.<br>Unselect to use the Access Token in this JOSM session only.</html>
hu: <html>Jelöld ki a hozzáférési token mentéséhez a JOSM beállításaiba.<br>A kijelölés megszüntetésével a hozzáférési tokent csak ebben a JOSM-munkamenetben fogja tudni használni.</html>

en: Use default settings
hu: Alapbeállítások használata

en: Client ID:
hu: Ügyfélazonosító:

en: Client Secret:
hu: Ügyféltitok:

en: Redirect URL:
hu: Átirányítási URL:

en: Access Token URL:
hu: Hozzáférési token URL:

en: Authorize URL:
hu: Jóváhagyási URL:

en: Click to reset the OAuth settings to default values
hu: Kattints az OAuth beállítások alapértékre visszaállításához

en: Click to abort resetting to the OAuth default values
hu: Kattints ha mégsem akarod alapértékre állítani az OAuth beállításokat

en: <html>JOSM is about to reset the OAuth settings to default values.<br>The current custom settings are not saved.</html>
hu: <html>A JOSM alapértékre fogja visszaállítani az OAuth beállításokat.<br>A jelenlegi beállítások nem kerülnek mentésre.</html>

en: Overwrite custom OAuth settings?
hu: Felülírod az egyedi OAuth beállításokat?

en: Fully automatic
hu: Teljesen automatikus

en: Semi-automatic
hu: Félautomatikus

en: <html>Run a fully automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM accesses the OSM website on behalf of the JOSM user and fully<br>automatically authorizes the user and retrieves an Access Token.</html>
hu: <html>A teljesen automatikus módszerrel az OSM weblapról kapsz egy hozzáférési tokent.<br>A JOSM a JOSM felhasználó nevében kapcsolódik a weblaphoz és teljesen<br>automatikusan azonosítja a felhasználót és fogad egy hozzáférési tokent.</html>

en: <html>Run a semi-automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM submits the standards OAuth requests to get a Request Token and an<br>Access Token. It dispatches the user to the OSM website in an external browser<br>to authenticate itself and to accept the request token submitted by JOSM.</html>
hu: <html>A félautomatikus módszerrel az OSM weblapról kapsz egy hozzáférési tokent.<br>A JOSM egy szabványos OAuth kérést küld, hogy egy kérelemtokent és egy<br> hozzáférési tokent kapjon. Átirányítja a felhasználót egy külső böngészőben,<br>hogy azonosítsa magát és fogadja el a JOSM által küldött kérelemtokent.</html>

en: <html>Enter an Access Token manually if it was generated and retrieved outside<br>of JOSM.</html>
hu: <html>Írd be az hozzáférési tokent kézzel, ha az a JOSM-on kívül lett létrehozva és fogadva.</html>

en: Please enter your OSM user name and password. The password will <strong>not</strong> be saved in clear text in the JOSM preferences and it will be submitted to the OSM server <strong>only once</strong>. Subsequent data upload requests don''t use your password any more.
hu: Írd be az OSM felhasználónevedet és jelszavadat. A jelszó <strong>nem</strong> kerül mentésre egyszerű szövegként a JOSM beállításaiba és <strong>mindössze</strong> egyszer lesz elküldve az OSM szervernek. A jövőbeni kérések már egyáltalán nem fogják a jelszót használni.

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Granted rights
hu: Engedélyezett jogok

en: Advanced OAuth properties
hu: Speciális OAuth beállítások

en: Accept Access Token
hu: Hozzáférési token elfogadása

en: <html>You have successfully retrieved an OAuth Access Token from the OSM website. Click on <strong>{0}</strong> to accept the token. JOSM will use it in subsequent requests to gain access to the OSM API.</html>
hu: <html>Sikeresen fogadtál egy OAuth hozzáférési tokent az OSM weboldalról. Kattints <strong>{0}</strong>-ra hogy elfogadd ezt a tokent. A JOSM ezt fogja használni a jövőben az OSM API-ra való csatlakozáshoz.</html>

en: Authorize now
hu: Elfogadás most

en: Click to redirect you to the authorization form on the JOSM web site
hu: Kattints, hogy megjelenjen az OSM weboldal jóváhagyási űrlapja

en: Back
hu: Vissza

en: Run the automatic authorization steps again
hu: Az automatikus lépések ismételt lefuttatása

en: Test Access Token
hu: Hozzáférési token kipróbálása

en: Authorize JOSM to access the OSM API
hu: Az OSM API elérésnének jóváhagyása a JOSM számára

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed.<br><br>Please try again or choose another kind of authorization process,<br>i.e. semi-automatic or manual authorization.</html>
hu: <html>Az OAuth hozzáférési token automatikus fogadása az<br>OSM szerverről meghiúsult.<br><br>Próbáld meg újra vagy válassz másfajta azonosítási folyamatot,<br>pl. félautomatikus vagy manuális azonosítás.</html>

en: OAuth authorization failed
hu: OAuth azonosítás sikertelen

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed because JOSM was not able to build<br>a valid login URL from the OAuth Authorize Endpoint URL ''{0}''.<br><br>Please check your advanced setting and try again.</html>
hu: <html>Az OAuth hozzáférési token automatikus fogadása az<br>OSM szerverről meghiúsult mert a JOSM nem tudott összerakni<br>egy érvényes belépési URL-t az OAuth azonosítási végpont URL-ből ''{0}''.<br><br>Ellenőrizd a speciális beállításokat, majd próbáld újra.</html>

en: Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.
hu: Add meg az OAuth hozzáférési tokent, melyet jóváhagytál az OSM szerver eléréséhez ''{0}''.

en: Access Token
hu: Hozzáférési token

en: Advanced OAuth parameters
hu: Speciális OAuth paraméterek

en: Enter the OAuth Access Token
hu: Írd be az OAuth hozzáférési tokent

en: Enter advanced OAuth properties
hu: Add meg a speciális OAuth beállításokat

en: <html><body>Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.</body></html>
hu: <html><body>Add meg az OAuth hozzáférési tokent, melyet jóváhagytál az OSM szerver eléréséhez ''{0}''.</body></html>

en: Please enter an Access Token Key
hu: Adj meg egy hozzáférésitoken-kulcsot

en: The Access Token Key must not be empty. Please enter an Access Token Key
hu: A hozzáférési token kulcsa nem lehet üres. Kérjük, írd be az hozzáférési token kulcsát

en: Click to test the Access Token
hu: Kattints a hozzáférési token kipróbálásához

en: Authentication failed, please check browser for details.
hu: A hitelesítés sikertelen, a részleteket tekintsd meg a böngészőben.

en: OAuth Authentication Failed
hu: OAuth hitelesítés sikertelen

en: With OAuth you grant JOSM the right to upload map data and GPS tracks on your behalf (<a href="{0}">more info...</a>).
hu: Az OAuthtal jogosultságot adsz a JOSM-nak, hogy térképi adatokat és GPS-nyomvonalat töltsön fel a nevedben (<a href="{0}">további információk…</a>).

en: <strong>Warning:</strong> Since you are using not the default OSM API, make sure to set an OAuth consumer key and secret in the <i>Advanced OAuth parameters</i>.
hu: <strong>Figyelem:</strong> Mivel nem az alapértelmezett OSM API-t használod, győződj meg róla, hogy a <i>Speciális OAuth paraméterek</i> között beállítottad az ügyfélkulcsot és ügyféltitkot.

en: Get an Access Token for ''{0}''
hu: Hozzáférési token beszerzése: „{0}”

en: Close the dialog and cancel authorization
hu: Bezárja az ablakot az azonosítás megszakításával

en: Close the dialog and accept the Access Token
hu: Zárja be a párbeszédpanelt, és fogadja el a hozzáférési tokent

en: Allow to upload map data
hu: Térképadatok feltöltésének engedélyezése

en: Select to grant JOSM the right to upload map data on your behalf
hu: Válaszd ki, hogy a JOSM a nevedben térképi adatokat tölthessen fel

en: Allow to upload GPS traces
hu: GPS-nyomvonalak feltöltésének engedélyezése

en: Select to grant JOSM the right to upload GPS traces on your behalf
hu: Válaszd ki, hogy a JOSM a nevedben GPS-nyomvonalakat tölthessen fel

en: Allow to download your private GPS traces
hu: Saját GPS-nyomvonalak letöltésének engedélyezése

en: Select to grant JOSM the right to download your private GPS traces into JOSM layers
hu: Jelöld ki, hogy a JOSM a saját GPS-nyomvonalaidat JOSM rétegekre tölthesse le

en: Allow to read your preferences
hu: Saját beállítások olvasásának engedélyezése

en: Select to grant JOSM the right to read your server preferences
hu: Válaszd ki, hogy a JOSM olvashassa a beállításaidat a szerveren

en: Allow to write your preferences
hu: Saját beállítások írásának engedélyezése

en: Select to grant JOSM the right to write your server preferences
hu: Válaszd ki, hogy a JOSM módossíthassa a beállításaidat a szerveren

en: Allow modifications of notes
hu: Jegyzetek módosításnak engedélyezése

en: Select to grant JOSM the right to modify notes on your behalf
hu: Válaszd ki, hogy a JOSM a nevedben a jegyzeteket módosítsa

en: Testing OAuth Access Token
hu: Az OAuth hozzáférési token kipróbálása

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was rejected.
hu: A felhasználói adatok lekérése a(z) „{0}” hozzáférésitoken-kulccsal elutasításra került.

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was forbidden.
hu: A felhasználói adatok letöltése az „{0}” hozzáférésitoken-kulccsal megtagadásra került.

en: <html>Successfully used the Access Token ''{0}'' to<br>access the OSM server at ''{1}''.<br>You are accessing the OSM server as user ''{2}'' with id ''{3}''.</html>
hu: <html>„{0}” hozzáférési tokent sikeresen használtad az OSM-szerver elérésére a „{1}” címen.<br>Az OSM-szervert „{2}” felhasználóként, „{3}” azonosítóval érted el.</html>

en: Success
hu: Sikerült

en: <html>Failed to access the OSM server ''{0}''<br>with the Access Token ''{1}''.<br>The server rejected the Access Token as unauthorized. You will not<br>be able to access any protected resource on this server using this token.</html>
hu: <html>Az OSM szerver elérése ({0}) nem sikerült<br>a „{1}” hozzáférési tokennel.<br>A szerver megtagadta a tokent mint nem jóváhagyott. Nem fogod<br>elérni a szerver védett funkcióit ezzel a tokennek.</html>

en: Test failed
hu: Nem sikerült

en: <html>The Access Token ''{1}'' is known to the OSM server ''{0}''.<br>The test to retrieve the user details for this token failed, though.<br>Depending on what rights are granted to this token you may nevertheless use it<br>to upload data, upload GPS traces, and/or access other protected resources.</html>
hu: <html>A „{1}” hozzáférési tokent az OSM szerver ismeri („{0}”).<br>Habár, a felhasználói adatok letöltése ezzel a tokennel meghiúsult.<br>Attól függően, hogy milyen jogosultságokat biztosítottál ennek a tokennek, lehetséges lehet<br>térpép adatok vagy GPS-nyomvonalak feltöltése és egyéb védett funkciók elérése.</html>

en: Token allows restricted access
hu: A token korlátozott hozzáférést engedélyez

en: <html>Failed to retrieve information about the current user from the OSM server ''{0}''.<br>This is probably not a problem caused by the tested Access Token, but<br>rather a problem with the server configuration. Carefully check the server<br>URL and your Internet connection.</html>
hu: <html>Nem sikerült információkat letölteni az aktuális felhasználóról az OSM szerverről ''{0}''.<br>Ez valószínűleg nem az alkalmazott hozzáférési token problémája, <br>hanem a szerverre vonatkozó hibás beállítások.<br>Figyelmesen olvasd át a szerver URL-jét és ellenőrizd az internet kapcsolatodat.</html>

en: <html>Failed to sign the request for the OSM server ''{0}'' with the token ''{1}''.<br>The token ist probably invalid.</html>
hu: <html>Nem sikerült aláírni a kérelmet az OSM szerverhez ''{0}'' a ''{1}'' tokennel.<br>Ez a token valószínűleg hibás.</html>

en: <html>The test failed because the server responded with an internal error.<br>JOSM could not decide whether the token is valid. Please try again later.</html>
hu: <html>A kipróbálás nem sikerült, mert a szerver belső hibát jelzett.<br>A JOSM így nem tudja eldönteni, hogy ez a token érvényes-e. Próbáld meg később.</html>

en: Retrieving user info...
hu: Felhasználói adatok fogadása…

en: Close the preferences dialog and discard preference updates
hu: Beállítóablak bezárása és a beállításfrissítések eldobása

en: Save the preferences and close the dialog
hu: Beállítások mentése és párbeszédablak bezárása

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
hu: Egyes beállítások érvénybe lépéséhez újra kell indítanod a JOSM-ot.

en: Would you like to restart now?
hu: Most újraindítod?

en: Download plugins
hu: Bővítmények letöltése

en: Icon paths:
hu: Ikon elérési útvonalai:

en: Name (optional):
hu: Név (opcionális)

en: URL / File:
hu: URL / Fájl:

en: active
hu: aktív

en: Map paint style file (*.xml, *.mapcss, *.zip)
hu: Térképrajz stílusfájl (*.xml, *.mapcss, *.zip)

en: Preset definition file (*.xml, *.zip)
hu: Címkesablon definíciós fájl (*.xml, *.zip)

en: Tag checker rule (*.validator.mapcss, *.zip)
hu: Címkeellenőrző szabály (*.validator.mapcss, *.zip)

en: Edit source entry:
hu: Forrásbejegyzés szerkesztése:

en: Entry ''{0}'' requires JOSM Version {1}. (Currently running: {2})
hu: ''{0}'' legalább {1} JOSM verziót igényel. (Jelenleg fut: {2})

en: Continue anyway
hu: Folytatás mindenképp

en: Cancel and return to the previous dialog
hu: Megszakítás és visszatérés az előző ablakhoz

en: Ignore warning and install style anyway
hu: Figyelmeztetés mellőzése és a telepítés folytatása mindenképp

en: Some entries have unmet dependencies:
hu: Néhán bejegyzésnek kielégítetlen függőségei vannak:

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Reset to default
hu: Visszaállítás az alapértelmezettre

en: Add a new icon path
hu: Új ikonelérési útvonal hozzáadása

en: Remove the selected icon paths
hu: A kijelölt ikonelérési útvonal eltávolítása

en: Edit the selected icon path
hu: A kijelölt ikonelérési útvonal szerkesztése

en: External resource entry: Active
hu: Külső erőforrás bejegyzés: Aktív

en: External resource entry: Inactive
hu: Külső erőforrás bejegyzés: Inaktív

en: Tooltip
hu: Buboréksúgó

en: Icon
hu: Ikon

en: Remove from toolbar
hu: Eltávolítás az eszköztárról

en: Configure toolbar
hu: Eszköztár beállítása

en: Edit shortcut
hu: Gyorsbillentyű szerkesztése

en: Do not hide toolbar and menu
hu: Ne rejtse el az eszköztárat és a menüt

en: Actions
hu: Műveletek

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Customize the elements on the toolbar.
hu: Az eszköztár elemeinek testreszabása.

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Available
hu: Elérhető

en: Action parameters
hu: Művelet paraméterek

en: Parameter name
hu: Paraméter neve

en: Parameter value
hu: Paraméter értéke

en: Toolbar action without name: {0}
hu: Eszköztárművelet név nélkül: {0}

en: Strange toolbar value: {0}
hu: Furcsa eszköztár érték: {0}

en: Toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
hu: {0} eszköztárművelet felülírva: {1} lesz {2}

en: Registered toolbar action without name: {0}
hu: Bejegyzett eszköztárművelet név nélkül: {0}

en: Registered toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
hu: {0} bejegyzett eszköztárművelet felülírva: {1} lesz {2}

en: Toolbar: {0}
hu: Eszköztár: {0}

en: add entry
hu: bejegyzés hozzáadása

en: Remove the selected entry
hu: Kijelölt bejegyzés eltávolítása

en: Key: {0}
hu: Kulcs: {0}

en: Edit boundaries
hu: Határok szerkesztése

en: Internal JOSM boundaries
hu: JOSM beépített határok

en: Reset preferences
hu: Beállítások visszaállítása

en: You are about to clear all preferences to their default values<br />All your settings will be deleted: plugins, imagery, filters, toolbar buttons, keyboard, etc. <br />Are you sure you want to continue?
hu: Az összes beállítás alapértékre állítását kezdeményezted<br />Minden beállításod törlődni fog: Bővítmények, Légifelvétel-források, Eszköztár gombok, Billentyűzet stb.<br />Biztos, hogy visszaállítod?

en: Advanced Preferences
hu: Speciális beállítások

en: Setting Preference entries directly. Use with caution!
hu: Beállítás bejegyzések szerkesztése közvetlenül. Óvatosan használd!

en: Read from file
hu: Olvasás fájlból

en: Export selected items
hu: Kijelöltek exportálása

en: JOSM custom settings files (*.xml)
hu: JOSM beállítófájlok (*.xml)

en: Please select some preference keys not marked as default
hu: Kérlek válassz néhány beállítási kulcsot, amik nincsenek alapértelmezettnek jelölve

en: Export preferences keys to JOSM customization file
hu: Beállításkulcsok exportálása JOSM beállításfájlba

en: What to do with preference lists when this file is to be imported?
hu: Mi legyen a beállításlistával, amikor ez a fájl importálva lesz?

en: Append preferences from file to existing values
hu: Beállítások hozzáfűzése a fájlból a meglévő értékekhez

en: Replace existing values
hu: Meglévő értékek kicserélése

en: Open JOSM customization file
hu: JOSM beállításfájl megnyitása

en: Import log
hu: Importálási napló

en: <html>Here is file import summary. <br/>You can reject preferences changes by pressing "Cancel" in preferences dialog <br/>To activate some changes JOSM restart may be needed.</html>
hu: <html>Ez a fájlimport összefoglaló. <br/>Eldobhatod a beállítás változásokat a "Mégsem" gombra kattintva<br/>Néhány változtatás aktiválásához újra kell indítanod a JOSM-et.</html>

en: shortcut
hu: gyorsbillentyű

en: color
hu: szín

en: toolbar
hu: eszköztár

en: imagery
hu: légi felvétel

en: Load profile
hu: Profil betöltése

en: Save {0} profile
hu: {0} profil mentése

en: All the preferences of this group are default, nothing to save
hu: Ennek a profilnak minden beállítása az alapértelmezett érték, nincs mit menteni

en: Choose profile file
hu: Válassz profil fájlt

en: Change list setting
hu: Listabeállítások módosítása

en: Change list of lists setting
hu: Listák listájának beállítása

en: Change list of maps setting
hu: Térképek listájának beállítása

en: Entry {0}
hu: Bejegyzés {0}

en: Select Setting Type:
hu: Beállítástípus kijelölése:

en: Simple
hu: Egyszerű

en: List
hu: Lista

en: List of lists
hu: Listák listája

en: List of maps
hu: Térképek listája

en: Add setting
hu: Beállítás hozzáadása

en: Advanced Background: Changed
hu: Speciális háttér: Módosítva

en: Advanced Background: NonDefault
hu: Speciális háttér: NemAlapértelmezett

en: Current value is default.
hu: A jelenlegi érték az alapértelmezett.

en: Default value is ''{0}''.
hu: Alapértelmezett érték: ''{0}''.

en: Default value currently unknown (setting has not been used yet).
hu: Alapértelmezett érték pillanatnyilag ismeretlen (a beállítás most nincs használatban).

en: Change string setting
hu: Karakterlánc beállítások módosítása

en: Value:
hu: Érték:

en: Audio
hu: Audió

en: Settings for the audio player and audio markers.
hu: Hanglejátszó és hangjelölők beállításai.

en: Display the Audio menu.
hu: A Hang menü megjelenítése.

en: Label audio (and image and web) markers.
hu: Hang- (és kép- és web-) jelölők cimkézése.

en: Display live audio trace.
hu: Élő hangnyomvonal megjelenítése.

en: Explicit waypoints with valid timestamps.
hu: Explicit útpontok érvényes időbélyeggel.

en: Explicit waypoints with time estimated from track position.
hu: Explicit útpontok a nyomvonal pozíciójából becsült idővel.

en: Named trackpoints.
hu: Elnevezett nyomvonalpontok.

en: Modified times (time stamps) of audio files.
hu: Hangfájlok módosított idői (időbélyegei).

en: Start of track (will always do this if no other markers available).
hu: Nyomvonal eleje (mindig ezt fogja csinálni, ha nincs elérhető jelölő)

en: Show or hide the audio menu entry on the main menu bar.
hu: A Hang menüelem megjelenítése vagy elrejtése a főmenüben.

en: Display a moving icon representing the point on the synchronized track where the audio currently playing was recorded.
hu: Megjelenít egy mozgó ikont, ami a szinkronizált nyomvonal azon pontját mutatja, ahol a pillanatnyilag lejátszott hang fel lett véve.

en: Put text labels against audio (and image and web) markers as well as their button icons.
hu: Szövegcímkék és ikongombjaik elhelyezése a hang- (és kép- és web.) jelölőkkel szemben.

en: When importing audio, make markers from...
hu: Hang importálásakor jelölők készítése innen…

en: When importing audio, apply it to any waypoints in the GPX layer.
hu: Hang importálásakor alkalmazd a GPX-réteg minden útpontjára.

en: Automatically create audio markers from trackpoints (rather than explicit waypoints) with names or descriptions.
hu: Hangjelölők automatikus létrehozása a nyomkövetési pontokból (inkább mint a kifejezett útpontokból) nevekkel vagy leírásokkal.

en: Create audio markers at the position on the track corresponding to the modified time of each audio WAV file imported.
hu: Hangjelölők létrehozása a nyomvonal azon pozíciójánál, amely megfelel az egyes importált WAV-hangfájlok módosított idejének.

en: The number of seconds to jump forward or back when the relevant button is pressed
hu: Az előre vagy hátra ugrás másodperceinek száma, amikor a gombot megnyomtad

en: Forward/back time (seconds)
hu: Előre/hátra tekerés ideje (másodperc)

en: The amount by which the speed is multiplied for fast forwarding
hu: A gyorstekerésnél használt sebességszorzó

en: Fast forward multiplier
hu: Gyorstekerés szorzója

en: Playback starts this number of seconds before (or after, if negative) the audio track position requested
hu: A kért pozíciónál ennyi másodperccel előbb (vagy később, ha a szám negatív) kezdődik a kért hangjegyzet visszajátszása

en: Lead-in time (seconds)
hu: Kezdő idő (másodperc)

en: The ratio of voice recorder elapsed time to true elapsed time
hu: A hangrögzítő eltelt idejének aránya a valós eltelt időhöz

en: Voice recorder calibration
hu: Hangrögzítő kalibráció

en: Colors
hu: Színek

en: Change colors used in program dialogs and in map paint styles.
hu: A program ablakokban és a térképrajzolási stílusban használt színek módosítása.

en: Paint style {0}: {1}
hu: Rajz stílus {0}: {1}

en: Choose
hu: Választás

en: Choose a color for {0}
hu: Szín választása ehhez: {0}

en: Set all to default
hu: Összes alapértelmezett

en: Colors used by different objects in JOSM.
hu: A JSOM-ben a különféle objektumok által használt színek.

[ctx: gui]
en: Display
hu: Megjelenítés

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
hu: Különböző beállítások, amik az egész program megjelenésének látványát befolyásolják.

en: Draw Direction Arrows
hu: Irány-nyilak rajzolása

en: Only on the head of a way.
hu: Csak a vonal végén.

en: Draw oneway arrows.
hu: Egyirányú nyilak rajzolása.

en: Draw segment order numbers
hu: Szakaszsorrend számok rajzolása

en: Draw segment order numbers on selected way
hu: Szakaszsorrend számok rajzolása a kijelölt vonalra

en: Draw virtual nodes in select mode
hu: Virtuális pontok rajzolása kijelölés módban

en: Draw inactive layers in other color
hu: Inaktív rétegek rajzolása más színnel

en: Display discardable keys
hu: Eldobhatónak ítélt kulcsok megjelenítése

en: Use auto filters
hu: Auto szűrők használata

en: Rule
hu: Szabály

en: Highlight target ways and nodes
hu: Cél pontok és vonalak kiemelése

en: Draw rubber-band helper line
hu: Rugalmas segédvonalak rajzolása

en: Smooth map graphics (antialiasing)
hu: Élsimított térképgrafika (antialias)

en: Smooth map graphics in wireframe mode (antialiasing)
hu: Élsimított térképgrafika vázrajzmódban (antialias)

en: Draw only outlines of areas
hu: Területeknél csak körvonal rajzolása

en: Hide labels while dragging the map
hu: Feliratok elrejtése a térkép mozgatása közben

en: OSM Data
hu: OSM adatok

en: Settings that control the drawing of OSM data.
hu: Az OSM adatok kirajzolását befolyásoló beállítások.

en: Draw direction hints for way segments.
hu: A vonalszakaszok irányának megjelenítése.

en: Draw arrows in the direction of oneways and other directed features.
hu: Nyilak megjelenítése az egyirányú és egyéb irányított elemeknél.

en: Draw the order numbers of all segments within their way.
hu: A szakaszok vonalon belüli sorszámának megjelenítése.

en: Draw the boundaries of data loaded from the server.
hu: A szerverről letöltött adatok határának megjelenítése.

en: Draw virtual nodes in select mode for easy way modification.
hu: Virtuális pontok megjelenítése kijelölés módban a könnyebb módosításhoz.

en: Draw the inactive data layers in a different color.
hu: Inaktív adatrétegek rajzolása más színnel.

en: Apply antialiasing to the map view resulting in a smoother appearance.
hu: Az élsimítás használata a térképnézetben simább megjelenítést eredményez.

en: Apply antialiasing to the map view in wireframe mode resulting in a smoother appearance.
hu: A térképen vázrajzmódban az antialias alkalmazása simább megjelenítést eredményez.

en: Highlight target nodes and ways while drawing or selecting
hu: Cél pontok és vonalak kiemelése rajzolás és kiválasztás közben

en: This option suppresses the filling of areas, overriding anything specified in the selected style.
hu: Ez a beállítás meggátolja a területek kitöltését, felülírva a kijelölt stílus rajzolását.

en: This option hides the textual labels of OSM objects while dragging the map.
hu: Eltűntei az OSM objektumok szöveges feliratait a térkép mozgatása közben.

en: Display keys which have been deemed uninteresting to the point that they can be silently removed.
hu: Az olyan kulcsok megjelenítése, amik érdektelennek lettek ítélve és csendben el lettek távolítva.

en: Display buttons to automatically filter numeric values of a predefined tag
hu: Gombokat jelenít meg, amikkel az előre megadott címkék numerikus értékei szűrhetőek automatikusan

en: Options that affect drawing performance
hu: Rajzolási teljesítményt befolyásoló beállítások

en: Segment drawing options
hu: Szakaszrajzolás beállításai

en: Select and draw mode options
hu: Kijelölés és rajzolás mód beállításai

en: Other options
hu: Egyéb beállítások

en: GPS Points
hu: GPS-pontok

en: Settings that control the drawing of GPS tracks.
hu: A GPS nyomvonalak kirajzolását befolyásoló beállítások.

en: Auto
hu: Automatikus

[ctx: gpx_field]
en: Name
hu: Név

[ctx: gpx_field]
en: Desc(ription)
hu: Leírás

en: Everything
hu: Minden

en: Name or offset
hu: Név vagy eltolás

en: Custom
hu: Egyéni

en: Use global settings
hu: Globális beállítások használata

en: All
hu: Összes

en: Local files
hu: Helyi fájlok

en: Force lines if no segments imported
hu: Vonalak kényszerítése, ha nincsenek importált szakaszok

en: Draw large GPS points
hu: Nagy GPS-pontok rajzolása

en: Velocity (red = slow, green = fast)
hu: Sebesség (piros=lassú, zöld=gyors)

en: Direction (red = west, yellow = north, green = east, blue = south)
hu: Irány (piros=nyugat, sárga=észak, zöld=kelet, kék=dél)

en: Dilution of Position (red = high, green = low, if available)
hu: Pozíció pontossága (piros=gyenge, zöld=magas, ha elérhető)

en: Quality (RTKLib only, if available)
hu: Minőség (csak RTKLib, ha elérhető)

en: GPS reference ID
hu: GPS referencia ID

en: Heat Map (dark = few, bright = many)
hu: Hőtérkép (sötét = kevés, világos = sok)

en: Single Color (can be customized in the layer manager)
hu: Egyszínű (testre szabható a rétegkezelőben)

en: Car
hu: Autó

en: Bicycle
hu: Kerékpár

en: Foot
hu: Gyalogos

[ctx: Heat map]
en: User Normal
hu: Felhasználói Normál

[ctx: Heat map]
en: User Light
hu: Felhasználói Világos

[ctx: Heat map]
en: Traffic Lights
hu: Jelzőlámpa

[ctx: Heat map]
en: Inferno
hu: Infernó

[ctx: Heat map]
en: Viridis
hu: Rügy

[ctx: Heat map]
en: Wood
hu: Fa

[ctx: Heat map]
en: Heat
hu: Hő

en: Use points instead of lines for heat map
hu: Vonalak helyett pontok megjelenítése a hőtérképen

en: Create markers when reading GPX
hu: Helyjelzők készítése a GPX olvasásakor

en: Fast drawing (looks uglier)
hu: Gyors rajzolás (csúnyábban néz ki)

en: Dynamic color range based on data limits
hu: Dinamikus színtartomány az adathatárok alapján

en: Smooth GPX graphics (antialiasing)
hu: Sima GPX grafika (antialias)

en: Draw with Opacity (alpha blending)
hu: Rajzolás átlátszósággal (alfa csatorna)

en: Automatically make a marker layer from any waypoints when opening a GPX layer.
hu: GPX fájlok megnyitásakor automatikusan elkészíti a helyjelző réteget az útpontok alapján.

en: Draw lines between raw GPS points
hu: Vonalak rajzolása a nyers GPS-pontok között

en: Maximum length (in meters) to draw lines for local files. Set to ''-1'' to draw all lines.
hu: Helyi fájlokban a maximum távolság (méterben) két pont között, ahova vonalat kell rajzolni. Az összes rajzolásához állítsd ''-1'' -re.

en: Maximum length for local files (meters)
hu: Maximum hossz helyi fájloknál (méter)

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to ''-1'' to draw all lines.
hu: Maximum távolság (méterben) két pont között, ahova vonalat kell rajzolni. Az összes rajzolásához állítsd ''-1'' -re.

en: Maximum length (meters)
hu: Maximum hossz (méter)

en: Force drawing of lines if the imported data contain no line information.
hu: Vonalak rajzolásának kényszerítése, amikor az importált adatok nem tartalmaznak vonalinformációkat.

en: Draw direction arrows for lines, connecting GPS points.
hu: Irányjelző nyilak rajzolása a GPS-pontokat összekötő vonalakra.

en: Draw the direction arrows using table lookups instead of complex math.
hu: Irányjelző nyilak rajzolása összetett képletek helyett táblázatbeli kereséssel.

en: Do not draw arrows if they are not at least this distance away from the last one.
hu: Nem rajzol nyilat, ha az nincs legalább a megadott távolságban az előzőtől.

en: Minimum distance (pixels)
hu: Minimum távolság (pixel)

en: Draw larger dots for the GPS points.
hu: GPS-pontok rajzolása nagyobb pöttyel.

en: Width of drawn GPX line (0 for default)
hu: GPX-vonal vastagsága (alapértelmezett 0)

en: Drawing width of GPX lines
hu: GPX-vonal vastagsága

en: Apply antialiasing to the GPX lines resulting in a smoother appearance.
hu: Antialias alkalmazása a GPX fonalakra, egyenletesebb megjelenítést eredményezve.

en: Apply dynamic alpha-blending and adjust width based on zoom level for all GPX lines.
hu: Dinamikus átlátszóság alkalmazása és vonalvastagság szabályzása zoomszint alapján az összes GPX vonalra.

en: All points and track segments will have their own color. Can be customized in Layer Manager.
hu: Minden pontnak és nyomvonalszakasznak saját színe lesz. Testre szabható a rétegkezelőben.

en: Colors points and track segments by velocity.
hu: Pontok és nyomvonalszakaszok színezése sebesség alapján.

en: Colors points and track segments by direction.
hu: Pontok és nyomvonalszakaszok színezése égtáj szerint.

en: Colors points and track segments by dilution of position (HDOP). Your capture device needs to log that information.
hu: Pontok és nyomvonalszakaszok színezése a vízszintes pontosság hígulása (HDOP) alapján. Az útvonalrögzítő eszközödnek mentenie kell hozzá ezt az adatot.

en: Colors points and track segments by RTKLib quality flag (Q). Your capture device needs to log that information.
hu: Pontokat és nyomvonalszakaszok színezése az RTKLib minőségi paramétere (Q) alapján. A rögzítő eszköznek naplóznia kell ezt az információt.

en: Colors points and track segments by GPS fix value.
hu: A pontok és a nyomvonalszakaszok színezése a GPS-fix értéke alapján.

en: Colors points and track segments by GPS reference ID.
hu: Pontok és nyomvonalszakaszok színezése GPS hivatkozási azonosító (ref ID) alapján.

en: Colors points and track segments by its timestamp.
hu: Pontok és nyomvonalszakaszok színezése az időbélyegük alapján.

en: Collected points and track segments for a position and displayed as heat map.
hu: Egy pontba gyűjtött pontok és nyomvonalszakaszok, hőtérképként megjelenítve.

en: Allows to tune the track coloring for different average speeds.
hu: Lehetővé teszi a színezés hangolását különböző sebességekhez.

en: Selects the color schema for heat map.
hu: A hőtértkép színsémájának kijelölése.

en: Track and Point Coloring
hu: Nyomvonal és pontok színezése

en: Overlay gain adjustment
hu: Rátét erősítés szabályzás

en: Lower limit of visibility
hu: Láthatóság alsó határa

en: Adjust the gain of overlay blending.
hu: A rátét keverésének erősítését szabályozza.

en: Draw all GPX traces that exceed this threshold.
hu: Az összes, küszöbértéket elérő GPX nyomvonal kirajzolása.

en: Render engine uses points with simulated position error instead of lines.
hu: A rajzolómotor pozíciós hibát szimuláló pontokat használ vonalak helyett.

en: Colors points and track segments by data limits.
hu: Pontok és nyomvonalszakaszok színezése adathatárok alapján.

en: Waypoint labelling
hu: Útpontcímkézés

en: Audio waypoint labelling
hu: Hangos útpont-címkézés

en: Incorrect waypoint label pattern: {0}
hu: Hibás útpontcímke minta: {0}

en: Incorrect pattern
hu: Hibás minta

en: Incorrect audio waypoint label pattern: {0}
hu: Hibás mintázat a hangos útpont címkéjénél: {0}

en: Show splash screen at startup
hu: Nyitóképernyő megjelenítése indításkor

en: Show user name in title
hu: Felhasználónév megjelenítése az ablak címsorában

en: Show object ID in selection lists
hu: Objektum-ID megjelentése a kijelölési listában

en: Show object version in selection lists
hu: Objektum verzió megjelenítése a kijelölés listában

en: Show node coordinates in selection lists
hu: Pont koordinátáinak megjelenítése a kijelölés listában

en: Show localized name in selection lists
hu: Lokalizált nevek a kijelölési listában

en: Modeless working (Potlatch style)
hu: Módváltás nélküli munka (Potlatch stílus)

en: Preview object properties on mouse hover
hu: Objektumtulajdonságok előnézete, ha az egér az elem fölé ér

en: Prefer showing information for selected objects
hu: Ha ki van jelölve objektum, inkább annak az adatait jelenítse meg

en: Dynamic buttons in side menus
hu: Dinamikus gombok az oldalmenüben

en: Display ISO dates
hu: Dátumok megjelenítése ISO formátumban

en: Remember dialog geometries
hu: Párbeszédablakok geometriájának megjegyzése

en: Use native file choosers (nicer, but do not support file filters)
hu: Natív fájlválasztó használata (szebb, de nem támogatja a fájl szűrést)

en: Reverse zoom with mouse wheel
hu: Egérgörgős zoomolás megfordítása

en: Intermediate steps between native resolutions
hu: Köztes zoomszintek a natív felbontások között

en: Look and Feel
hu: Kinézet és működés

en: Show localized name in selection lists, if available
hu: Lokalizált név megjelenítése a kijelölési listában, ha elérhető

en: Do not require to switch modes (potlatch style workflow)
hu: A rajzolás nem igényel módváltást (Potlatch stílusú munka)

en: Show tags and relation memberships of objects in the properties dialog when hovering over them with the mouse pointer
hu: Az objektumok címkéinek és kapcsolati tagságainak megjelenítése a tulajdonságok párbeszédablakban, amikor az egérmutató fölöttük van.

en: Always show information for selected objects when something is selected instead of the hovered object
hu: Ha valami ki van jelölve, akkor mindig a kijelölt objektumok adatait mutassa, ne ez egérkurzor alatti objektumét

en: Display buttons in right side menus only when mouse is inside the element
hu: A jobb oldali menük gombjainak megjelenítése csak akkor, ha az egér a felette van

en: Format dates according to {0}. Today''s date will be displayed as {1} instead of {2}
hu: Dátumok formázása {0} szabvány szerint. A mai nap {1} formában fog megjelenni, {2} helyett

en: Use file choosers that behave more like native ones. They look nicer but do not support some features like file filters
hu: Az operációs rendszer fájlválasztójának használata. Szebben néz ki, de néhány dolgot, például fájlok szűrését nem támogatja

en: Check if you feel opposite direction more convenient
hu: Jelöld be, ha az ellentétes irányt kényelmesebbnek tartod

en: Divide intervals between native resolution levels to smaller steps if they are much larger than zoom ratio
hu: A natív felbontási szintek szétosztása kisebb lépésekre, ha azok sokkal nagyobbak a zoom-aránynál

en: Zoom steps to get double scale
hu: Zoom lépések a kétszeres nagyítás eléréséhez

en: Higher value means more steps needed, therefore zoom steps will be smaller
hu: A magasabb érték több lépést jelent, vagyis egy zoom lépés kisebb lesz

en: Language
hu: Nyelv

en: Change the language of JOSM.
hu: A JOSM nyelvének módosítása.

en: Default (Auto determined)
hu: Alapértelmezett (Automatikusan megállapított)

en: Add Imagery URL
hu: Légifelvétel-URL hozzáadása

en: Is layer properly georeferenced?
hu: A réteg megfelelően van georeferálva?

en: seconds
hu: másodperc

en: minutes
hu: perc

en: hours
hu: óra

en: days
hu: nap

en: Minimum cache expiry:
hu: Minimális gyorsítótár lejárat:

en: Set custom HTTP headers (if needed):
hu: Egyedi HTTP fejléc beállítása (ha szükséges):

en: {0} Make sure OSM has the permission to use this service
hu: {0} Győződj meg róla, hogy az OSM jogosult a szolgáltatás használatára

en: {0} Enter URL (may be a style sheet url)
hu: {0} URL megadása (lehet stíluslap url)

en: {0} is replaced by tile zoom level, also supported:<br>offsets to the zoom level: {1} or {2}<br>reversed zoom level: {3}
hu: {0} lecserélve a csempe zoomszintjére. Támogatott még:<br>eltérés a zoomszinttől: {1} vagy {2}<br>fordított zoomszint: {3}

en: {0} is replaced by X-coordinate of the tile
hu: {0} lecserélve a csempe X koordinátájára

en: {0} is replaced by Y-coordinate of the tile
hu: {0} lecserélve a csempe Y koordinátájára

en: {0} is replaced by a random selection from the given comma separated list, e.g. {1}
hu: {0} lecserélve a vesszővel elválasztott lista egy véletlenszerű kijelölésére, pl. {1}

en: {0} Enter maximum zoom (optional)
hu: {0} Add meg a legnagyobb zoomszintet (opcionális)

en: {0} Edit generated {1} URL (optional)
hu: {0} Szerkesztheted a generált {1} URL-t (opcionális)

en: {0} Enter name for this layer
hu: {0} Adj nevet a rétegnek

en: {0} Enter URL
hu: {0} Add meg az URL-t

en: {0} is replaced by {1} (Yahoo style Y coordinate)
hu: {0} lecserélve erre: {1} (Yahoo stílusú Y koordináta)

en: {0} is replaced by {1} (OSGeo Tile Map Service Specification style Y coordinate)
hu: {0} lecserélve erre: {1} (OSGeo Tile Map Service Specification stílusú Y koordináta)

en: Store WMS endpoint only, select layers at usage
hu: Csak a WMS végpont tárolása, rétegválasztás használatkor

en: Use selected layers as default
hu: A kiválasztott rétegek használata alapértelmezettként

en: Show bounds
hu: Határok megjelenítése

en: {0} Enter GetCapabilities URL
hu: {0} Add meg a GetCapabilities URL-t

en: {0} Get layers
hu: {0} Rétegek lekérése

en: {0} Select layers
hu: {0} Válassz rétegeket

en: {0} Select image format
hu: {0} Válassz képformátumot

en: Show Bounds
hu: Határok megjelenítése

en: No bounding box was found for this layer.
hu: A réteghez nem található befoglalónégyzet.

en: Trying WMS urls
hu: WMS URL-ek kipróbálása

en: Set default layer?
hu: Beállítasz alapértelmezett réteget?

en: Choose default layer
hu: Válassz alapértelmezett réteget

en: Error getting layers: {0}
hu: Hiba a rétegek lekérésekor: {0}

en: You need to get fetch layers
hu: Le kell kérned a rétegeket

en: Tile cache directory:
hu: Csempegyorsítótár könyvtár:

en: Maximum size of disk cache (per imagery) in MB:
hu: Maximális lemez gyorsítótár méret (légi felvételenként) megabájtban:

en: {0} cache, total cache size: {1}
hu: {0} gyorsítótár, teljes gyorsítótár méret: {1}

en: Cache name
hu: Gyorsítótár neve

en: Object Count
hu: Objektumok száma

en: Soft
hu: Gyenge

en: Strong
hu: Erős

en: Sharpen (requires layer re-add):
hu: Élesítés (réteg újra hozzáadását igényli):

en: Tiles zoom offset:
hu: Csempe zoom eltolás:

en: Header name
hu: Fejléc neve

en: Header value
hu: Fejléc érték

en: Imagery
hu: Légi felvétel

en: Modify list of imagery layers displayed in the Imagery menu
hu: A légifelvétel-menüben megjelenő elemek listájának módosítása

en: Common Settings
hu: Általános beállítások

en: WMS Settings
hu: WMS beállítások

en: TMS Settings
hu: TMS beállítások

en: Imagery providers
hu: Légifelvétel-források

en: Offset bookmarks
hu: Eltolás könyvjelzők

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Please select the row to delete.
hu: Kérlek válassz törlendő sort.

en: Layer
hu: Réteg

en: Easting
hu: Keleti

en: Northing
hu: Északi

en: Imagery Background: Default
hu: Légifelvétel-háttérkép: Alapértelmezett

en: Available default entries:
hu: Elérhető alapértelmezett bejegyzések:

en: Boundaries of selected imagery entries:
hu: A kiválasztott légi felvételek határai:

en: New default entries can be added in the <a href="{0}">Wiki</a>.
hu: Új alapértelmezett bejegyzések megadhatóak a <a href="{0}">Wikiben</a>.

en: Selected entries:
hu: Kijelölt bejegyzések:

en: Add a new {0} entry by entering the URL
hu: Új {0} bejegyzés készítése URL megadással

en: Remove entry
hu: Bejegyzés eltávolítása

en: Copy selected default entries from the list above into the list below.
hu: Átmásolja a kiválasztott elemeket a fenti listából az alsó listába.

en: Please select at least one row to copy.
hu: Kérlek válassz legalább egy másolandó sort.

en: Menu Name
hu: Menüben megjelenő név

en: Imagery URL
hu: Légifelvétel URL

en: Menu Name (Default)
hu: Menü név (alapértelmezett)

en: Imagery URL (Default)
hu: Légifelvétel URL (alapértelmezett)

en: EULA license URL not available: {0}
hu: Érvénytelen EULA licenc URL: {0}

en: Malformed URL for the EULA licence: {0}
hu: Hibásan formázott EULA licenc URL: {0}

en: Auto zoom by default:
hu: Alapértelmezett auto zoom:

en: Autoload tiles by default:
hu: Alapértelmezett automatikus csempeletöltés:

en: Min. zoom level:
hu: Legkisebb nagyítás szintje:

en: Max. zoom level:
hu: Legnagyobb nagyítás szintje:

en: Add to slippymap chooser:
hu: Hozzáadás a slippymap választóhoz:

en: Maximum concurrent downloads:
hu: Maximális egy időben történő letöltés:

en: Maximum concurrent downloads per host:
hu: Egyidejű letöltések legnagyobb száma állomásonként:

en: Simultaneous connections:
hu: Szimultán kapcsolatok:

en: Tile size:
hu: Csempeméret:

en: File backup
hu: Biztonsági mentés

en: Configure whether to create backup files
hu: Biztonsági mentés fájlok létrehozásának beállításai

en: Auto save enabled
hu: Automatikus mentés engedélyezése

en: Auto save interval (seconds)
hu: Auto mentés intervalluma (mp)

en: Default value: {0}
hu: Alapértelmezett érték: {0}

en: Auto saved files per layer
hu: Auto mentett fájl rétegenként

en: <i>(Autosave stores the changed data layers in periodic intervals. The backups are saved in JOSM''s preference folder. In case of a crash, JOSM tries to recover the unsaved changes on next start.)</i>
hu: <i>(Az automatikus mentés rendszeres időközönként eltárolja az adatréteg változásait. A biztonsági mentések a JOSM beállítás könyvtárába kerülnek. Programhiba utáni indításkor a JOSM megpróbálja visszaállítani a mentetlen változtatásokat.)</i>

en: Keep backup files when saving data layers
hu: Biztonsági mentés fájljainak megtartása az adatréteg mentésekor

en: When saving, keep backup files ending with a ~
hu: Mentésnél a biztonsági mentés fájljai ~ végződéssel lesznek megtartva

en: <i>(JOSM can keep a backup file when saving data layers. It appends ''~'' to the file name and saves it in the same folder.)</i>
hu: <i>(A JOSM az adatréteg mentésekor meg tudja tartani a biztonsági mentés fájlt. A végéhez fűz egy ''~'' jelet és a mentéssel azonos könyvtárba helyezi.)</i>

en: Notification at each save
hu: Figyelmeztetés minden mentésnél

en: When saving, display a small notification
hu: Mentésnél egy kis figyelmeztetés megjelenítése

en: Adapt the rendering of OSM objects
hu: OSM-objektumok megjelenítésének módosítása

en: Enable built-in icon defaults
hu: Beépített ikonok engedélyezése

en: Available styles:
hu: Elérhető stílusok:

en: Active styles:
hu: Aktív stílusok:

en: Add a new style by entering filename or URL
hu: Új stílusbejegyzés készítése fájlnév vagy URL megadásával

en: New style entry:
hu: Új stílusbejegyzés:

en: Remove the selected styles from the list of active styles
hu: A kijelölt stílusok eltávolítása az aktív stílusok listájából

en: Edit the filename or URL for the selected active style
hu: A kijelölt aktív stílus fájlnevének vagy URL-jének szerkesztése

en: Add the selected available styles to the list of active styles
hu: A kijelölt elérhető stílusok hozzáadása az aktív stílusok listájához

en: Reloads the list of available styles from ''{0}''
hu: Az elérhető stílusok listájának frissítése innen: ''{0}''

en: Loading style sources from ''{0}''
hu: Stílusforrás betöltése innen: ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of style sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
hu: <html>Stílusforrások betöltése sikertelen az alábbi helyről:<br>''{0}''.<br><br>Részletek (lefordítatlanul):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in style list ''{0}''. Got ''{1}''
hu: Figyelmeztetés: érvénytelen formátumú bejegyzés a stíluslistában ''{0}''. Kapott érték ''{1}''

en: Could not read tagging preset source: {0}
hu: Nem olvasható címkesablonforrás: {0}

en: Could not read tagging preset source: {0}
    Do you want to keep it?
hu: Nem olvasható címkesablonforrás: {0}
    Szeretnéd megtartani?

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
hu: <html>{0} címkesablon készlet betölthető, de hibákat tartalmaz. Biztos használni szeretnéd?<br><br><table width=600>Hibák: [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=400>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
hu: <html>Nem sikerült elemezni a címkesablon készlet forrást: {0}. Biztos használni szeretnéd?<br><br><table width=600>Hiba: [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
hu: <html>{0} címkesablon készlet betölthető, de hibákat tartalmaz. Biztos használni szeretnéd?<br><br><table width=600>Hiba: {1}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
hu: <html>Nem sikerült elemezni a címkesablonforrást: {0}. Biztos használni szeretnéd?<<br><br><table width=600>Hiba: {1}</table></html>

en: Tagging Presets
hu: Címkesablonok

en: Run data validator on user input
hu: Adatellenőrző futtatása bevitelnél

en: Sort presets menu alphabetically
hu: Címkesablon menü rendezése ábécé szerint

en: Available presets:
hu: Elérhető címkesablonok:

en: Active presets:
hu: Aktív címkesablonok:

en: Add a new preset by entering filename or URL
hu: Új címkesablon hozzáadása fájlnév vagy URL beírásával

en: New preset entry:
hu: Új címkesablon-bejegyzés:

en: Remove the selected presets from the list of active presets
hu: A kijelölt címkesablonok eltávolítása az aktív címkesablonok listájából

en: Edit the filename or URL for the selected active preset
hu: A kijelölt aktív címkesablon fájlnevének vagy URL-ének szerkesztése

en: Add the selected available presets to the list of active presets
hu: A kijelölt elérhető címkesablonok hozzáadása az aktív címkesablonok listájához

en: Reloads the list of available presets from ''{0}''
hu: Az elérhető címkesablonok listájának újratöltése innen: ''{0}''

en: Loading preset sources from ''{0}''
hu: Címkesablonforrások letöltése innen: ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of preset sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
hu: <html>Nem sikerült letölteni a címkesablonforrások listáját innen:<br>''{0}''.<br><br>Részletek (lefordítatlanul):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in preset list ''{0}''. Got ''{1}''
hu: Figyelmeztetés: érvénytelen formátumú bejegyzés a címkesablon készlet listában ''{0}''. Kapott érték: ''{1}''

en: Plugin {0} is still required by this plugin: | Plugin {0} is still required by these {1} plugins:
hu[0]: {0} bővítményre szüksége van ennek a bővítménynek:
hu[1]: {0} bővítményre szüksége van ennek a {1} bővítménynek:

en: Plugin bundled with JOSM
hu: JOSM-be csomagolt bővítmény

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available plugins.
hu: Az elérhető bővítmények listájának letöltéséhez és megjelenítéséhez kérlek kattints a <strong>Lista letöltése</strong> gombra.

en: The filter returned no results.
hu: A szűrő nem adott eredményt.

en: {0}: Version {1} (local: {2})
hu: {0}: Verzió {1} (telepítve: {2})

en:  (requires: {0})
hu:  (igényli: {0})

en: Update plugins
hu: Bővítmények frissítése

en: Configure available plugins.
hu: Elérhető bővítmények konfigurálása.

en: The following plugin has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} plugins have been downloaded <strong>successfully</strong>:
hu[0]: Az alábbi bővítmény <strong>sikeresen</strong> letöltve:
hu[1]: Az alábbi {0} bővítmény <strong>sikeresen</strong> letöltve:

en: Downloading the following plugin has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} plugins has <strong>failed</strong>:
hu[0]: Az alábbi bővítmény letöltése <strong>sikertelen</strong>:
hu[1]: Az alábbi {0} bővítmény letöltése <strong>sikertelen</strong>:

en: <br>Error message(untranslated): {0}
hu: <br>Hibaüzenet (fordítatlan): {0}

en: Please restart JOSM to activate the downloaded plugins.
hu: A letöltött bővítmények aktiválásához kérlek indítsd újra a JOSM-ot.

[ctx: plugins]
en: All
hu: Összes

[ctx: plugins]
en: Installed
hu: Telepített

[ctx: plugins]
en: Available
hu: Elérhető

en: Plugin update policy
hu: Bővítményfrissítési irányelv

en: Accept the new plugin sites and close the dialog
hu: Az új bővítményoldalak elfogadása és a párbeszédablak bezárása

en: Configure Plugin Sites
hu: Bővítménytárhelyek beállítása

en: Download list
hu: Lista letöltése

en: Download the list of available plugins
hu: Elérhető bővítmények listájának letöltése

en: Update the selected plugins
hu: Kijelölt bővítmények frissítése

en: All installed plugins are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
hu: Az összes telepített bővítmény naprakész. Nincs szükség frissebb változatot letölteni.

en: Plugins up to date
hu: Bővítmények naprakészek

en: Configure sites...
hu: Tárhelyek konfigurálása…

en: Configure the list of sites where plugins are downloaded from
hu: A bővítmények letöltésére szolgáló tárhelyek listájának megadása

en: Load from list...
hu: Betöltés listából…

en: Load plugins from a list of plugins
hu: Bővítmények betöltése a bővítmények egy listájából

en: Disable all other plugins
hu: Minden más bővítmény letiltása

en: Enter a list of plugins you want to download.
hu: Add meg a letölteni kívánt bővítmények listáját.

en: You should add one plugin id per line, version information is ignored.
hu: Soronként egy bővítmény azonosítót adhatsz meg, a verzióinformáció figyelmen kívül lesz hagyva.

en: You can copy+paste the list of a status report here.
hu: Akár egy állapotjelentés listát is bemásolhatsz.

en: Load plugins from list
hu: Bővítmények betöltése listából

en: The following plugins were not found. Continue anyway?
hu: Az alábbi bővítmények nem találhatóak. Mindenképp folytatod?

en: Add JOSM Plugin description URL.
hu: JOSM-bővítményt leíró URL hozzáadása.

en: Enter URL
hu: URL beírása

en: Please select an entry.
hu: Kérlek válassz egy listaelemet.

en: Edit JOSM Plugin description URL.
hu: JOSM Bővítmény leíró URL szerkesztése.

en: JOSM Plugin description URL
hu: JOSM Bővítmény leíró URL

en: Update interval (in days):
hu: Frissítési intervallum (napban):

en: Ask before updating
hu: Kérdezz frissítés előtt

en: Always update without asking
hu: Mindig frissíts kérdés nélkül

en: Never update
hu: Soha se frissüljön

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins at startup after an update of JOSM itself.
hu: Kérlek döntsd el, hogy a JOSM egy frissítés után indulásnál frissítheti-e a bővítményeket automatikusan.

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins after a certain period of time.
hu: Kérlek döntsd el, hogy a JOSM frissítse-e időnként automatikusan az aktív bővítményeket.

en: By Code (EPSG)
hu: EPSG kód szerint

en: Projection code
hu: Vetület kódja

en: Projection name
hu: Vetületnév

en: Invalid projection configuration: {0}
hu: Érvénytelen vetület beállítás: {0}

en: Projection configuration is valid.
hu: A vetület beállítás érvényes.

en: Validate
hu: Érvényesít

en: Parameter information...
hu: Paraméter információk…

en: Parameter information
hu: Paraméter információk

en: Supported values:
hu: Támogatott értékek:

en: Projection parameters
hu: Vetület paraméterek

en: False easting and false northing
hu: Hamis keleti és északi középpont

en: Central meridian
hu: Centrálmeridián

en: Scaling factor
hu: Méretezési tényező

en: Ellipsoid name
hu: Ellipszoid név

en: Ellipsoid parameters
hu: Ellipszoid paraméterek

en: Datum name
hu: Dátum kód

en: 3 or 7 term datum transform parameters
hu: 3 vagy 7 paraméteres dátumtranszformáció

en: NTv2 grid file
hu: NTv2 rács fájl

en: Built-in:
hu: Beépített:

en: Projection bounds (in degrees)
hu: Vetület határok (fokban)

en: Sets the SRS=... parameter in the WMS request
hu: SRS=… paraméter beállítása a WMS kérésben

en: GK Zone
hu: Gauß-Krüger zóna

en: Gauß-Krüger Zone {0}
hu: Gauß-Krüger zónaszám {0}

en: {0} ({1} to {2} degrees)
hu: {0} ({1} -> {2} fokra)

en: Lambert CC9 Zone (France)
hu: Lambert CC9 zónás (francia)

en: Lambert CC Zone
hu: Lambert CC zónás

en: {0} (Corsica)
hu: {0} (Korzika)

en: Lambert 4 Zones (France)
hu: Lambert 4 zónás (francia)

en: WGS84 Geographic
hu: WGS84 földrajzi

en: Belgian Lambert 1972
hu: Belga Lambert 1972

en: Belgian Lambert 2008
hu: Belga Lambert 2008

en: Lambert Zone (Estonia)
hu: Lambert zóna (Észt)

en: Lambert 93 (France)
hu: Lambert 93 (francia)

en: LKS-92 (Latvia TM)
hu: LKS-92 (Lettország TM)

en: Rijksdriehoekscoördinaten (Netherlands)
hu: Rijksdriehoekscoördinaten (Hollandia)

en: SWEREF99 TM / EPSG:3006 (Sweden)
hu: SWEREF99 TM / EPSG:3006 (Svédország)

en: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Sweden)
hu: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (svéd)

en: Map Projection
hu: Térképvetület

en: Projection method
hu: Velületi rendszer

en: Set as default
hu: Beállítás alapértelmezettként

en: Default projection
hu: Alapértelmezett vetület

en: Default projection has been set to ''{0}''
hu: ''{0}'' lett az alapértelmezett vetület

en: Display coordinates as
hu: Koordináták megjelenítése mint

en: System of measurement
hu: Mérési rendszer

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
hu: {0} vetület nem aktiválható. Mercator lesz használlva

en: PUWG 1992 (Poland)
hu: PUWG 1992 (lengyel)

en: PUWG 2000 Zone {0} (Poland)
hu: PUWG 2000 zóna {0} (lengyel)

en: PUWG (Poland)
hu: PUWG (lengyel)

en: PUWG Zone
hu: PUWG zóna

en: Swiss Grid (Switzerland)
hu: Svájci rács (Svjác)

en: UTM Geodesic system
hu: UTM Geodéziai rendszer

en: North
hu: Északi

en: South
hu: Déli

en: Hemisphere
hu: Félgömb

en: Remote Control
hu: Távirányító

en: Settings for the remote control feature.
hu: A távirányító funkció beállításai.

en: Confirm all Remote Control actions manually
hu: Minden Távirányító művelet engedélyeztetése manuálisan

en: Allows JOSM to be controlled from other applications, e.g. from a web browser.
hu: Lehetővé teszi a JOSM távirányítását más programokból, például böngészőből.

en: JOSM will always listen at <b>port {0}</b> (http) on localhost.<br>This port is not configurable because it is referenced by external applications talking to JOSM.
hu: A JOSM mindig a localhost <b>port {0}</b> (http) portján figyel.<br>Ez a port nem konfigurálható, mivel külső, JOSM-mel kommunikáló alkalmazások hivatkoznak rá.

en: Enable remote control
hu: Távirányító engedélyezése

en: Permitted actions:
hu: Megengedett műveletek:

en: Testing OSM API URL ''{0}''
hu: Tesztelés: OSM API URL ''{0}''

en: <html>''{0}'' is not a valid OSM API URL.<br>Please check the spelling and validate again.</html>
hu: <html>''{0}'' nem egy érvényes OSM API URL.<br>Kérlek ellenőrizd, jól van-e írva, majd próbáld újra.</html>

en: Invalid API URL
hu: Érvénytelen API URL

en: <html>Failed to build URL ''{0}'' for validating the OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
hu: <html>Nem sikerült ''{0}'' URL-t készíteni az OSM API szerver érvényesítéséhez.<br>Kérlek ellenőrizd a ''{1}'' URL-t, majd érvényesíttesd újra.</html>

en: <html>Failed to connect to the URL ''{0}''.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and your Internet connection and validate again.</html>
hu: <html>Nem sikerült csatlakozni a ''{0}'' URL-hez.<br>Kérlek ellenőrizd a ''{1}'' URL-t és az internetkapcsolatodat, majd érvényesíttesd újra.</html>

en: Connection to API failed
hu: Kapcsolódás az API-hoz sikertelen

en: <html>Failed to retrieve a list of changesets from the OSM API server at<br>''{1}''. The server responded with the return code {0} instead of 200.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
hu: <html>Nem sikerült lekérni a módosításcsomagok egy listáját erről az OSM API szerverről<br>''{1}''. A szerver 200-as válaszkód helyett {0} kóddal válaszolt.<br>Kérlek ellenőrizd a ''{1}'' URL-t, majd érvényesíttesd újra.</html>

en: <html>The OSM API server at ''{0}'' did not return a valid response.<br>It is likely that ''{0}'' is not an OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{0}'' and validate again.</html>
hu: <html>A ''{0}'' szerver nem küldött vissza érvényes választ.<br>Feltehetőleg ''{0}'' nem egy OSM API szerver.<br>Kérlek ellenőrizd a ''{0}'' URL-t, majd érvényesíttesd újra.</html>

en: Use Basic Authentication
hu: Egyszerű hitelesítés használata

en: Select to use HTTP basic authentication with your OSM username and password
hu: Válaszd az OSM felhasználóneved és jelszavad "HTTP egyszerű hitelesítésel" történő küldéséhez

en: Use OAuth {0}
hu: OAuth {0} használata

en: Select to use OAuth {0} as authentication mechanism
hu: OAuth {0} hitelesítési módszer használata

en: Unsupported value in preference ''{0}'', got ''{1}''. Using authentication method ''OAuth 2.0 Authentication''.
hu: Nem támogatott érték a(z) ''{0}'' beállításban, ''{1}'' jött. Az ''OAuth 2.0 Authentication'' hitelesítési módszer használata.

en: OSM username:
hu: OSM felhasználónév:

en: OSM password:
hu: OSM jelszó:

en: Please enter your OSM password
hu: Írd be az OSM jelszavadat

en: Failed to retrieve OSM credentials from credential manager.
hu: Nem sikerült lekérni az OSM igazolásokat az igazoláskezelőtől.

en: Failed to save OSM credentials to credential manager.
hu: Nem sikerült elmenteni az OSM igazolásokat az igazoláskezelőbe.

en: Periodically check for new messages
hu: Új üzenetek lekérése rendszeres időközönként

en: Check interval (minutes):
hu: Ellenőrzés intervalluma (perc):

en: Max age for closed notes (days):
hu: Lezárt jegyzetek maximális kora (nap):

en: Specifies the number of days a note needs to be closed to no longer be downloaded
hu: Meghatározza, hogy a jegyzet hány napja kell lezárva legyen ahhoz, hogy többé ne töltődjön le

en: Display Advanced OAuth Parameters
hu: Speciális OAuth paraméterek megjelenítése

en: Save to preferences
hu: Mentés a beállításokhoz

en: Use OAuth for all requests to {0}
hu: OAuth használata minden lekéréshez itt: {0}

en: For user-based bandwidth limit instead of IP-based one
hu: Felhasználó-alapú sávszélesség-korlátozáshoz IP-alapú helyett

en: You do not have an Access Token yet to access the OSM server using OAuth. Please authorize first.
hu: Még nem áll rendelkezésedre OAuth hozzáférési token az OSM szerver eléréséhez. Kérlek, előbb azonosítsd magad.

en: You already have an Access Token to access the OSM server using OAuth.
hu: Rendelkezésedre áll egy OAuth hozzáférési token az OSM szerver eléréséhez.

en: Remove token
hu: Token törlése

en: Remove token from JOSM. This does not revoke the token.
hu: Token eltávolítása a JOSM-ből. Nem vonja vissza a tokent.

en: New Access Token
hu: Új hozzáférési token

en: Click to step through the OAuth authorization process and generate a new Access Token
hu: Klikkelj az OAuth meghatalmazási folyamat lépéseinek végigviteléhez és egy új hozzáférési token generálásához

en: Click test access to the OSM server with the current access token
hu: Klikkelj az OSM szerver teszt eléréséhez az aktuális hozzáférési tokennel

en: <html>Use the default OSM server URL (<strong>{0}</strong>)</html>
hu: <html>Alapértelmezett OSM szerver URL elérés használata: (<strong>{0}</strong>)</html>

en: Test the API URL
hu: API URL tesztelése

en: The API URL is valid.
hu: Az API URL érvényes.

en: Validation failed. The API URL seems to be invalid.
hu: Érvényesítési hiba. Az API URL hibásnak tűnik.

en: OSM API URL must not be empty. Please enter the OSM API URL.
hu: Az OSM API URL nem lehet üres. Kérlek add meg az OSM API URL-t.

en: The current value is not a valid URL
hu: A jelenlegi cím nem egy érvényes URL cím

en: Please enter the OSM API URL.
hu: Kérlek add meg az OSM API URL-t.

en: Use Overpass server for object downloads
hu: Overpass szerver használata objektumok letöltésére

en: Overpass server:
hu: Overpass szerver:

en: Configure whether to use a proxy server
hu: Használjon-e proxyszervert

en: No proxy for
hu: Számára nem kell proxy

en: Proxy only for
hu: Csak neki kell proxy

en: Host:
hu: Kiszolgáló:

en: Please enter a username and a password if your proxy requires authentication.
hu: Kérlek adj meg egy felhasználónevet és jelszót, ha a proxyd hitelesítést igényel.

en: No proxy for (hosts):
hu: Számukra nem kell proxy (gépek)

en: Proxy only for (hosts):
hu: Csak nekik kell proxy (gép)

en: No proxy
hu: Nincs Proxy

en: Use standard system settings
hu: Szokásos rendszerbeállítások használata

en: Use standard system settings (disabled. Start JOSM with <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> to enable)
hu: Szokásos rendszerbeállítások használata (letiltva. Engedélyezéshez indítsd a JOSM-t <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> paraméterrel))

en: Manually configure a HTTP proxy
hu: HTTP proxy kézi beállítása

en: Use a SOCKS proxy
hu: SOCKS proxy használata

en: JOSM is configured to use proxies from the system setting, but the JVM is not configured to retrieve them. Resetting preferences to ''No proxy''
hu: A JOSM a rendszerbeállításokból kell vegye a proxi beállításokat, de a JVM nincs úgy beállítva, hogy vissza is adja azokat. A ''Nincs proxy'' visszaállítandó a beállításoknál.

en: OSM Server
hu: OSM kiszolgáló

en: Connection Settings for the OSM server.
hu: OSM szerverhez kapcsolódás beállításai.

en: Please enter your OSM user name
hu: Írd be az OSM felhasználónevedet

en: The user name cannot be empty. Please enter your OSM user name
hu: A név nem lehet üres. Kérjük, írd be az OSM felhasználónevedet

en: Action
hu: Művelet

en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: Shortcut Background: User
hu: Gyorsbillentyű háttér: Felhasználó

en: Shortcut Background: Modified
hu: Gyorsbillentyű háttér: Módosított

en: Use default
hu: Alapértelmezett használta

en: Key:
hu: Kulcs:

en: Attention: Use real keyboard keys only!
hu: Figyelem: Csak valós gyorsbillentyűket használjon!

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Changing keyboard shortcuts manually.
hu: Gyorsbillentyűk manuális megváltoztatása.

en: Data validator
hu: Adatellenőrző

en: An OSM data validator that checks for common errors made by users and editor programs.
hu: Az OSM adatokat ellenőrzi, olyan hibákat keresve, amiket a felhasználók gyakran elvétenek, vagy a szerkesztőprogram elront.

en: Available rules:
hu: Elérhető szabályok:

en: Active rules:
hu: Aktív szabályok:

en: Add a new rule by entering filename or URL
hu: Adj meg új szabályt fájlnév vagy URL megadásával

en: New rule entry:
hu: Új szabály megadása:

en: Remove the selected rules from the list of active rules
hu: Kijelölt szabályok eltávolítása az aktív szabályok közül

en: Edit the filename or URL for the selected active rule
hu: A kijelölt aktív szabályhoz kapcsolódó fájlnév vagy URL szerkesztése

en: Add the selected available rules to the list of active rules
hu: A kijelölt elérhető szabályok hozzáadása az aktív szabályok listájához

en: Reloads the list of available rules from ''{0}''
hu: Az elérhető szabályok listájának újratöltése a ''{0}'' helyről

en: Loading rule sources from ''{0}''
hu: Szabály források betöltése a ''{0}'' helyről

en: <html>Failed to load the list of rule sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
hu: <html>A szabály források listájának betöltése meghiúsult a<br>''{0}'' helyről.<br><br>Részletek (fordítatlan):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in rule list ''{0}''. Got ''{1}''
hu: Figyelem: helytelen formátumú elem a(z) ''{0}'' szabálylistában. Kapott ''{1}''

en: Tag checker rules
hu: Címke vizsgálati szabályok

en: Choose Tag checker rules to enable
hu: Címkeellenőrző szabályok kiválasztása az engedélyezéshez

en: Use ignore list.
hu: Kivétellista használata.

en: Use the ignore list to suppress warnings.
hu: Kivétellista használata a figyelmeztetések elfojtásához.

en: Use error layer.
hu: Hibaréteg használata.

en: Use the error layer to display problematic elements.
hu: Hibaréteg használata a problematikus elemek megjelenítéséhez.

en: Show informational level.
hu: Tájékoztató szint megjelenítése.

en: Show the informational tests.
hu: Tájékoztató szintű tesztek megjelenítése.

en: Show informational level on upload.
hu: Tájékoztató szint megjelenítése feltöltéskor.

en: Show the informational tests in the upload check windows.
hu: Tájékoztató szintű tesztek megjelenítése a feltöltési hibakereső ablakban.

en: On demand
hu: Igény esetén

en: On upload
hu: Feltöltéskor

en: Tests
hu: Tesztek

en: Choose tests to enable
hu: Válaszd ki az engedélyezendő teszteket

en: Beginning task {2}: {0}{1}
hu: {2} feladat megkezdése: {0}{1}

en: Finishing task {2}: {0}{1} ({3})
hu: {2} feladat befejezése: {0}{1} ({3})

en: Progress of task {2}: {0}{1} is {3}% ({4})
hu: {2} feladat állapota: {0}{1}: {3}% ({4})

en: multiple
hu: többszörös

en: Remove old keys from up to {0} object | Remove old keys from up to {0} objects
hu[0]: Régi kulcsok eltávolítása {0} objektumról
hu[1]: Régi kulcsok eltávolítása több ({0}) objektumról

en: Delete the selection in the tag table
hu: A kijelölés törlése a címketáblázatból

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
hu: Használd a(z) ''{1}'' csoport ''{0}'' címkesablonját

en: Use preset ''{0}''
hu: Használd a(z) ''{0}'' címkesablont

en: Elements of type {0} are supported.
hu: {0} típus elemei támogatottak.

en: This preset also sets: {0}
hu: Ez a címkesablon ezt is beállítja: {0}

en: Apply Preset
hu: Címkesablon alkalmazása

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since nothing has been selected!
hu: <i>{0}</i> címkesablon nem alkalmazható, mert nincs semmi kijelölve.

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since the selection is unsuitable!
hu: <i>{0}</i> címkesablon nem alkalmazható, mert a kijelölés nem hozzá illő!

en: Change {0} object | Change {0} objects
hu[0]: {0} objektum módosítása
hu[1]: {0} objektum módosítása

en: Nothing selected!
hu: Semmi sincs kijelölve!

en: Selection unsuitable!
hu: A kijelölés alkalmatlan!

en: Change Tags
hu: Cimkék módosítása

en: Add or remove toolbar button
hu: Eszköztárgomb hozzáadása vagy eltávolítása

en: Unknown type: {0}
hu: Ismeretlen típus: {0}

en: Preset group {1} / {0}
hu: {1} / {0} címkesabloncsoport

en: Preset group {0}
hu: {0} címkesabloncsoport

en: Reference {0} is being used before it was defined
hu: A(z) {0} referencia hamarabb kerülne használatba, mint ahogy definiálva lett

en: Reference stack for {0} is too large
hu: {0} referencia verme túl nagy

en: Roles cannot appear more than once
hu: Szerepek nem jelenhetnek meg egytől többször

en: Preset role element without parent
hu: Címkesablonszerep-elem szülő nélkül

en: Preset sub element without parent
hu: Címkesablon al-elem szülő nélkül

en: Error parsing {0}:
hu: Értelmezési hiba {0}:

en: Search presets
hu: Címkesablon keresése

en: Search for objects by preset...
hu: Objektumok keresése címkesablon alapján…

en: Search for objects by their presets.
hu: Objektumok keresése címkesablonjuk alapján.

en: Search for objects by preset
hu: Objektumok keresése címkesablon alapján

en: Show only applicable to selection
hu: Csak a kijelölésre alkalmazhatók megjelenítése

en: Search in tags
hu: Keresés címkék között

en: Add toolbar button
hu: Eszköztárgomb hozzáadása

en: Preset preferences...
hu: Címkesablon-beállítások…

en: Click to open the tagging presets tab in the preferences
hu: Kattints a címkesablonok fül megnyitásához a beállításokban

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' is not "{2}"
hu: Sérült címkesablon „{0}-{1}” - a „values_from”-ban megadott Java eljárás nem „{2}”

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' threw {2} ({3})
hu: Sérült címkesablon „{0}-{1}” - a „values_from”-ban megadott Java eljárás kivételt dobott: {2} ({3})

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - number of items in ''{2}'' must be the same as in ''values''
hu: Hibás címkesablon ''{0}-{1}'' – ''{2}'' elemeinek száma meg kell egyezzen ''values''-al

en: Detailed information: {0} <> {1}
hu: Részletes információ: {0} <> {1}

en: <different>
hu: <különböző>

en: This corresponds to the key ''{0}''
hu: Ez a(z) „{0}” kulcsnak felel meg

en: More information about this feature
hu: További információk erről a tulajdonságról

en: Optional Attributes:
hu: Opcionális tulajdonságok:

en: Edit also …
hu: Szintén szerkesztendő…

en: Keeps the original values of the selected objects unchanged.
hu: A kijelölt objektumok eredeti értékeit változatlanul megtartja.

en: Sets the key ''{0}'' to the value ''{1}''.
hu: A(z) ''{0}'' kulcsot ''{1}'' értékre állítja.

en: Clears the key ''{0}''.
hu: Törli a(z) ''{0}'' kulcsot.

en: Unknown ISO-3166 Code: {0}
hu: Ismeretlen ISO-3166 kód: {0}

en: Unknown requisite: {0}
hu: Ismeretlen követelmény: {0}

en: Unknown regexp value: {0}
hu: Ismeretlen reguláris kifejezés érték: {0}

en: Illegal member expression: {0}
hu: Helytelen tagi kifejezés: {0}

en: Available roles
hu: Elérhető szerepek

en: role
hu: szerep

en: count
hu: száma

en: elements
hu: elemek

en: Select auto-increment of {0} for this field
hu: Mező értékének automatikus növelése: {0}

en: Cancel auto-increment for this field
hu: Automatikus növelés törlése a mezőről

en: Adjustable {0} not registered yet. Cannot set participation in synchronized adjustment.
hu: A kiigazítható {0} még nincs regisztrálva Nem lehet beállítani a szinkronizált kiigazításban való részvételt.

en: Adjustable {0} not registered yet.
hu: A kiigazítható {0} még nincs regisztrálva.

en: Some of the key listeners forgot to remove themselves: {0}
hu: Néhány kiemelt figyelő rutin elfelejtette eltávolítani magát: {0}

en: Some of the key modifier listeners forgot to remove themselves: {0}
hu: Néhány kiemelt módosító, figyelő rutin elfelejtette eltávolítani magát: {0}

en: All files (*.*)
hu: Minden fájl (*.*)

en: Received error page:
hu: Visszakapott hibaoldal:

en: {0}... [please type its number]
hu: {0}… [kérlek, gépeld be a számát]

en: Preference with key ''{0}'' does not include ''{1}''. Cannot restore window geometry from preferences.
hu: A(z) ''{0}'' kulcsú beállítás nem foglal magában ''{1}''-t. Nem lehet visszaállítani a geometriát a beállításokból.

en: Preference with key ''{0}'' does not provide an int value for ''{1}''. Got {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
hu: A(z) ''{0}'' kulcsú beállítás nem ad int értéket a(z) ''{1}''-nek. Kapott: {2}. Nem lehet visszaállítani a geometriát a beállításokból.

en: Failed to parse field ''{1}'' in preference with key ''{0}''. Exception was: {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
hu: A(z) ''{1}'' mező értelmezése meghiúsult a(z) ''{0}'' kulcs beállításokban. Ez volt a kivétel: {2}. Nem lehet visszaállítani a geometriát a beállításokból.

en: Preference with key ''{0}'' does not exist. Cannot restore window geometry from preferences.
hu: A(z) ''{0}'' kulcsú beállítás nem létezik. Nem lehet visszaállítani a geometriát a beállításokból.

en: Ignoring malformed geometry: {0}
hu: Hibás formátumú geometria figyelmen kívül hagyása: {0}

en: Input validation: error
hu: Bemenet ellenőrzése: hiba

en: Input validation: error background
hu: Bemenet ellenőrzése: hiba háttere

en: Input validation: warning
hu: Bemenet ellenőrzése: figyelmeztetés

en: Input validation: warning foreground
hu: Bemenet ellenőrzése: figyelmeztetés előtere

en: Input validation: warning background
hu: Bemenet ellenőrzése: figyelmeztetés háttere

en: Input validation: valid
hu: Bemenet ellenőrzése: érvényes

en: Min. latitude
hu: Legkisebb szélesség

en: Min. longitude
hu: Legkisebb hosszúság

en: Max. latitude
hu: Legnagyobb szélesség

en: Max. longitude
hu: Legnagyobb hosszúság

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste a download URL here to specify a bounding box)
hu: www.openstreetmap.org féle URL (beilleszthetsz egy letöltési URL-t ide a határvonal négyzet megadásához)

en: The current value is not a valid changeset ID. Please enter an integer value > 0 or a changeset URL.
hu: A jelenlegi érték nem egy érvényes módosításcsomag ID. Kérlek adj meg egy > 0 számot, vagy módosításcsomag URL-t.

en: Please enter an integer value > 0 or a changeset URL.
hu: Kérlek adj meg egy > 0 számot, vagy módosításcsomag URL-t.

en: Please select the row to edit.
hu: Kérlek válassz szerkesztendő sort.

en: Add a new source to the list.
hu: Új forrás hozzáadása a listához.

en: Edit the selected source.
hu: Kijelölt forrás szerkesztése.

en: Delete the selected source from the list.
hu: Kijelölt forrás törlése a listából.

en: Enter a search expression
hu: Írj be egy keresési kifejezést

en: Right to Left
hu: Jobbról balra

en: Switch the text orientation to Right-to-Left.
hu: A szövegirány átállítása jobbról balra íróra.

en: Left to Right
hu: Balról jobbra

en: Switch the text orientation to Left-to-Right.
hu: A szövegirány átállítása balról jobba íróra.

en: The current value is not a valid OSM ID. Please enter an integer value > 0
hu: Az aktuális érték nem egy érvényes OSM ID. Kérlek, adj meg olyan számot ami > 0

en: false: the property is explicitly switched off
hu: hamis: a tulajdonság explicite kikapcsolva

en: false: the property ''{0}'' is explicitly switched off
hu: hamis: a ''{0}'' tulajdonság határozottan ki van kapcsolva

en: true: the property is explicitly switched on
hu: igaz: a tulajdonság explicite bekapcsolva

en: true: the property ''{0}'' is explicitly switched on
hu: igaz: a ''{0}'' tulajdonság határozottan be van kapcsolva

en: partial: different selected objects have different values, do not change
hu: részleges: különböző kijelölt objektumoknak különböző értékük van, ne változtasd

en: partial: different selected objects have different values for ''{0}'', do not change
hu: részleges: a különböző kijelölt objektumok ''{0}'' értéke eltér, ne módosítsd

en: unset: do not set this property on the selected objects
hu: beállítatlan: ne legyen beállítva ez a tulajdonság a kijelölt objektumokon

en: unset: do not set the property ''{0}'' on the selected objects
hu: beállítatlan: ne legyen ''{0}'' tulajdonság beállítva a kijelölt objektumokon

en: Cut
hu: Kivágás

en: Right click = copy to clipboard
hu: Jobb klikk = másolás a vágólapra

en: Missing mandatory attribute ''{0}''.
hu: Kötelező jellemző hiányzik ''{0}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long. Got ''{1}''.
hu: Helytelen érték a(z) ''{0}'' kötelező jellemzőhöz, ez hosszú egész típus (64 biten). Kapott ''{1}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long (>=0). Got ''{1}''.
hu: Helytelen érték a(z) ''{0}'' kötelező jellemzőhöz, ez hosszú egész típus (>=0; 64 biten). Kapott ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}'' of type double. Got ''{1}''.
hu: Helytelen érték a(z) ''{0}'' jellemzőhöz, ez dupla pontosságú lebegőpontos típus (64 bit; IEEE 754). Kapott ''{1}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type boolean. Got ''{1}''.
hu: Helytelen érték a(z) ''{0}'' kötelező jellemzőhöz, ez egy logikai érték típus (true vagy false). Kapott ''{1}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type OsmPrimitiveType. Got ''{1}''.
hu: Helytelen érték a(z) ''{0}'' kötelező jellemzőhöz, ez egy OsmPrimitiveType típus. Kapott ''{1}''.

en: Way with external ID ''{0}'' includes missing node with external ID ''{1}''.
hu: A(z) ''{0}'' külső azonosítójú vonal befoglal egy ''{1}'' külső azonosítójú hiányzó pontot.

en: Deleted node {0} is part of way {1}
hu: A(z) {0} törölt pont a(z) {1} vonal része.

en: Way {0} with {1} nodes is incomplete because at least one node was missing in the loaded data.
hu: {0} vonal {1} ponttal hiányos, mert legalább egy pontja hiányzott a betöltött adatokból.

en: Relation with external id ''{0}'' refers to a missing primitive with external id ''{1}''.
hu: A(z) ''{0}'' külső azonosítójú kapcsolat hivatkozik egy ''{1}'' külső azonosítójú hiányzó elemre.

en: Deleted member {0} is used by relation {1}
hu: A(z) {0} törölt kapcsolat-tag a(z) {1} kapcsolat által használt.

en: Prepare OSM data...
hu: OSM adatok előkészítése…

en: Parsing OSM data...
hu: OSM adatok előkészítése…

en: Preparing data set...
hu: Adathalmaz előkészítése…

en: Post-processing data set...
hu: Adathalmaz utófeldolgozása…

en: Rendering data set...
hu: Adatok kirajzolása…

en: Missing required attribute ''{0}''.
hu: Hiányzó kötelező leíró ''{0}''.

en: Illegal long value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
hu: Helytelen hosszúszám érték a(z) ''{0}'' leíróban. Kapott: ''{1}''.

en: Unsupported version: {0}
hu: Nem támogatott verzió: {0}

en: Missing mandatory attributes on element ''bounds''. Got minlon=''{0}'',minlat=''{1}'',maxlon=''{2}'',maxlat=''{3}'', origin=''{4}''.
hu: Kötelező attribútum hiányzik a ''bounds'' elemről. Kapott minlon=''{0}'',minlat=''{1}'',maxlon=''{2}'',maxlat=''{3}'', origin=''{4}''.

en: Illegal object with ID=0.
hu: Helytelen objektum 0 azonosítóval (ID).

en: Illegal value for attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}. Got {1}.
hu: Helytelen érték az ID {0} OSM elem ''version'' leírójában. Kapott: {1}.

en: Missing attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}.
hu: Hiányzó ''version'' leíró az ID {0} OSM elemen.

en: Normalizing value of attribute ''version'' of element {0} to {2}, API version is ''{3}''. Got {1}.
hu: A(z) {0} elem ''version'' leírójának normalizálása {2}-re, API verzió ''{3}''. Kapott: {1}.

en: Unknown or unsupported API version. Got {0}.
hu: Ismeretlen vagy nem támogatott API verzió. Kapott: {0}.

en: Illegal value for attribute ''changeset'' on new object {1}. Got {0}. Resetting to 0.
hu: A(z) {1} új objektum ''changeset'' leírójában helytelen érték van. Kapott: {0}.

en: Illegal value for attribute ''changeset''. Got {0}.
hu: Helytelen érték a ''changeset'' leíróban. Kapott: {0}.

en: Missing key or value attribute in tag.
hu: Hiányzó kulcs vagy érték leíró a cimkében.

en: Illegal value for attributes ''lat'', ''lon'' on node with ID {0}. Got ''{1}'', ''{2}''.
hu: Érvénytelen ''lat'', ''lon'' attribútumérték az alábbi ponton: {0}. Kapott: ''{1}'', ''{2}''.

en: Deleted way {0} contains nodes
hu: A törölt {0} vonal tartalmaz pontokat

en: Deleted relation {0} contains members
hu: A törlendő {0} kapcsolat tartalmaz résztvevő elemeket

en: Missing attribute ''ref'' on member in relation {0}.
hu: A(z) {0} kapcsolat ''ref'' tagjának egy jellemzője hiányzik.

en: Illegal value for attribute ''ref'' on member in relation {0}. Got {1}
hu: A(z) {0} kapcsolat ''ref'' tagjának egy leíró értéke hibás. Kapott: {1}

en: Incomplete <member> specification with ref=0
hu: Hiányos <member> tagspecifikáció [ref=0] címkével

en: Missing attribute ''type'' on member {0} in relation {1}.
hu: A(z) {1} kapcsolat {0} tagjának ''type'' leírója hiányzik.

en: Illegal value for attribute ''type'' on member {0} in relation {1}. Got {2}.
hu: Helytelen érték a(z) {1} kapcsolat {0} tagjának ''type'' leíróján. Kapott: {2}.

en: Downloading points {0} to {1}...
hu: {0} és {1} közötti pontok letöltése folyamatban…

en: Contacting OSM Server...
hu: Kapcsolódás az OSM szerverhez…

en: Failed to open input stream for resource ''{0}''
hu: A(z) ''{0}'' erőforrás bemenetének megnyitása nem sikerült

en: Failed to open file with extension ''{2}'' and namepart ''{3}'' in zip file ''{0}''. Exception was: {1}
hu: A(z) ''{2}'' kiterjesztésű és ''{3}'' nevű fájl megnyitása meghiúsult a(z) ''{0}'' zip fájlban. A kivétel: {1}

en: Cache update for {0}
hu: Gyorsítótár frissítése a következőhöz: {0}

en: The requested URL {0} was not found
hu: A kért URL {0} nem található

en: Failed to rename file {0} to {1}.
hu: A(z) {0} fájl átnevezése {1}-re meghiúsult.

en: Failed to load {0}, use cached file and retry next time: {1}
hu: A(z) {0} betöltése meghiúsult, a gyorstárazott fájlt használd és próbáld újra: {1}

en: Illegal value of attribute ''{0}'' of element ''{1}'' in server capabilities. Got ''{2}''
hu: A(z) ''{1}'' elem ''{0}'' jellemzőjének értéke helytelen a szerver képességeihez. ''{2}'' jött

en: Error adding certificate {0} - certificate fingerprint mismatch. Expected {1}, was {2}
hu: Nem sikerült hozzáadni a tanúsítványt: {0} – a tanúsítvány ujjlenyomata eltér. Várt: {1}, kapott {2}

en: Failed to parse date ''{0}'' replied by server.
hu: A szerver által válaszolt ''{0}'' dátum értelmezése sikertelen.

en: Unexpected format of error header for conflict in changeset update. Got ''{0}''
hu: A módosításkészlet ütközésében ismeretlen a hibafejléc formátuma. ''{0}'' jött

en: Unexpected value for ''{0}'' in changeset query url, got {1}
hu: A módosításcsomagot lekérdező URL-ben ismeretlen érték a(z) ''{0}''-hoz, {1} jött

en: Illegal longitude value for parameter ''{0}'', got {1}
hu: A(z) ''{0}'' paraméterben helytelen hosszúsági fok érték van, {1} jött

en: Illegal latitude value for parameter ''{0}'', got {1}
hu: A(z) ''{0}'' paraméterben helytelen szélességi fok érték van, {1} jött

en: Cannot create a changeset query including both the query parameters ''uid'' and ''display_name''
hu: Két paraméterrel egyszerre (''uid'' és ''display_name'') nem lehet módosításcsomagot lekérdezni

en: Unsupported parameter ''{0}'' in changeset query string
hu: A módosításcsomag lekérdező karakterláncban nem támogatott ''{0}'' paraméter jött

en: Unexpected format for port number in preference ''{0}''. Got ''{1}''.
hu: Ismeretlen portszám-formátum ''{0}'' beállításban. ''{1}'' jött.

en: The proxy will not be used.
hu: A proxy nem lesz használatban.

en: Illegal port number in preference ''{0}''. Got {1}.
hu: Helytelen port szám a(z) ''{0}'' beállításoknál. {1} jött.

en: Unexpected value for preference ''{0}'' found. Got ''{1}''. Will use no proxy.
hu: Ismeretlen érték ''{0}'' beállításnál. ''{1}'' jött. Nem fog proxyt használni.

en: Unexpected parameters for HTTP proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
hu: Ismeretlen paraméterek a HTTP proxynál. ''{0}'' kiszolgáló és ''{1}'' portszám jött.

en: Unexpected parameters for SOCKS proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
hu: Ismeretlen paraméterek a SOCKS proxynál. ''{0}'' kiszolgáló és ''{1}'' portszám jött.

en: Connection to proxy ''{0}'' for URI ''{1}'' failed. Exception was: {2}
hu: A(z) ''{0}'' proxy ''{1}'' URI-jához való csatlakozás meghiúsult. A kivétel volt: {2}

en: The JVM is not configured to lookup proxies from the system settings. The property ''java.net.useSystemProxies'' was missing at startup time.  Will not use a proxy.
hu: A JVM nincs beállítva arra, hogy a rendszerbeállításokból vegye a proxi beállításokat. A ''java.net.useSystemProxies'' beállítás hiányzott az indulás során. Proxy nem lesz használatban.

en: Parsing response from server...
hu: Szerver válasz feldolgozás…

en: Postprocessing uploaded data...
hu: Feltöltött adatok utófeldolgozása…

en: Unexpected XML element with name ''{0}''
hu: Ismeretlen XML elem ''{0}'' névvel

en: Relation/non-geometry feature without properties found: {0}
hu: Tulajdonságok nélküli kapcsolat/nem-geometria elem: {0}

en: Relation/non-geometry feature without type found: {0}
hu: Típus nélküli kapcsolat/nem-geometria elem: {0}

en: Unknown json object found {0}
hu: Ismeretlen json objektum {0}

en: Geometry of feature {0} is null
hu: {0} elem geometriája null

en: Downloading OSM data...
hu: OSM adatok letöltése…

en: {0} element does not have valid latitude and/or longitude.
hu: {0} elemnek nincs érvényes szélessége és/vagy hosszúsága.

en: Parse error: invalid document structure for GPX document.
hu: Feldolgozási hiba: érvénytelen dokumentum struktúra a GPX fájlban.

en: (at line {0}, column {1})
hu: (sorban {0}, oszlopban {1})

en: The file was created by "{0}".
hu: A fájlt készítette „{0}”.

en: Unknown mode {0}.
hu: Ismeretlen mód {0}.

en: get number of unread messages
hu: olvasatlan üzenetek számának lekérdezése

en: Message notifier
hu: Üzenet értesítő

en: Fetching a package of nodes from ''{0}''
hu: Pontok egy csomagjának lekérése innen: ''{0}''

en: Fetching a package of ways from ''{0}''
hu: Vonalak egy csomagjának lekérése innen: ''{0}''

en: Fetching a package of relations from ''{0}''
hu: Kapcsolatok egy csomagjának lekérése innen: ''{0}''

en: Downloading {0} object from ''{1}'' | Downloading {0} objects from ''{1}''
hu[0]: Objektum {0} letöltése folyamatban innen ''{1}''
hu[1]: Objektumok {0} letöltése folyamatban innen ''{1}''

en: Server replied with response code 404, retrying with an individual request for each object.
hu: A szerver 404-es hibakóddal válaszolt, minden egyes önálló objektumra önálló kérés indul.

en: Fetching node with id {0} from ''{1}''
hu: {0} azonosítójú pont lekérése innen: ''{1}''

en: Fetching way with id {0} from ''{1}''
hu: {0} azonosítójú vonal lekérése innen: ''{1}''

en: Fetching relation with id {0} from ''{1}''
hu: {0} azonosítójú kapcsolat lekérése innen: ''{1}''

en: Server replied with response code 404 for id {0}. Skipping.
hu: A szerver a(z) {0} azonosítóra 404-es hibakóddal válaszolt. Kihagyás.

en: Null pointer exception, possibly some missing tags.
hu: Null pointer kivétel, esetleg egy hiányzó címke miatt.

en: {0} not available (offline mode)
hu: {0} nem elérhető (offline mód)

en: JOSM website
hu: JOSM honlap

en: Cache updates
hu: Gyorsítótár frissítések

en: Certificates
hu: Tanúsítványok

en: Changeset ID > 0 expected. Got {0}.
hu: Várt módosításcsomag ID > 0. Kapott: {0}.

en: Unable to initialize OSM API.
hu: Az OSM API előkészítése nem lehetséges.

en: This version of JOSM is incompatible with the configured server.
hu: A JOSM ezen verziója nem kompatibilis a bekonfigurált szerverrel.

en: It supports protocol version 0.6, while the server says it supports {0} to {1}.
hu: Csak 0.6-os protokoll verzió támogatott itt, amíg a szerver azt mondja, hogy {0} és {1} közötti szükséges.

en: Unexpected format of ID replied by the server. Got ''{0}''.
hu: Ismeretlen formátumú ID-t válaszolt a szerver. ''{0}'' jött.

en: Unexpected format of new version of modified primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
hu: A módosított ''{0}'' elem új verziójának formátuma ismeretlen. ''{1}'' jött.

en: Unexpected format of new version of deleted primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
hu: ''{0}'' törölt elem új verziójának formátuma nem várt. Kapott: ''{1}''.

en: Creating changeset...
hu: Módosításcsomag készítése…

en: Successfully opened changeset {0}
hu: {0} módosításcsomag sikeresen megnyitva.

en: Updating changeset...
hu: Módosításcsomag frissítése…

en: Updating changeset {0}...
hu: Módosításcsomag {0} frissítése…

en: Closing changeset...
hu: Módosításcsomag lezárása…

en: Changeset must be closed in order to add a comment
hu: Csak lezárt módosításcsomaghoz lehet megjegyzést fűzni

en: Preparing upload request...
hu: Előkészület a kérés feltöltésére…

en: Waiting 10 seconds ...
hu: Várakozás 10 másodpercig…

en: Starting retry {0} of {1} in {2} seconds ...
hu: Újrapróbálkozás {0}/{1}, {2} másodperc múlva…

en: OK - trying again.
hu: OK - ismételt próba.

en: Starting retry {0} of {1}.
hu: Újrapróbálkozás {0}/{1}.

en: Current changeset is null. Cannot upload data.
hu: Az aktuális módosításcsomag üres. Adatfeltöltés nem lehetséges.

en: ID of current changeset > 0 required. Current ID is {0}.
hu: Az aktuális módosításcsomag ID-jának > 0 kell legyen. Az aktuális ID {0}.

en: Open changeset expected. Got closed changeset with id {0}.
hu: Nyitott módosításcsomag elvárt. A(z) {0} azonosítójú lezárt csomag érkezett.

en: Note upload failed
hu: Jegyzet feltöltése meghiúsult

en: Error parsing note response from server
hu: A szerver jegyzet válaszának feldolgozása hibás

en: The server replied an error with code {0}.
hu: A szerver a(z) {0} hibakóddal válaszolt.

en: (Code={0})
hu: (Kód={0})

en: Prolog of OsmChange document already written. Please write only once.
hu: Az OsmChange dokumentum előszava már meg van írva. Kérlek, csak egyet írj.

en: Prolog of OsmChange document not written yet. Please write first.
hu: Az OsmChange dokumentum előszava még nincs megírva. Kérlek, előbb írj egyet.

en: Unsupported start element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
hu: Nem támogatott kezdőelem ''{0}'' a módosításcsomag tartalmában, a(z) ({1},{2}) pozícióban. Kihagyás.

en: Illegal document structure. Found node, way, or relation outside of ''create'', ''modify'', or ''delete''.
hu: Helytelen dokumentum struktúra. Pont, vonal vagy kapcsolat található a ''create'', ''modify'', vagy ''delete'' blokkokon kívül.

en: Unsupported end element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
hu: Nem támogatott záróelem ''{0}'' a módosításcsomag tartalmában, a(z) ({1},{2}) pozícióban. Kihagyás.

en: Parsing changeset content ...
hu: Módosításcsomag tartalmi elemzése…

en: Illegal boolean value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
hu: Helytelen logikai érték a(z) ''{0}'' jellemzőhöz. Kapott: ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
hu: Helytelen érték a(z) ''{0}'' jellemzőhöz. Kapott: ''{1}''.

en: Illegal numeric value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
hu: Helytelen számérték a(z) ''{0}'' jellemzőhöz. Kapott: ''{1}''.

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' of XML element {1}.
hu: Hiányzó kötelező leíró a(z) ''{0}'' XML elemhez {1}.

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Aborting.
hu: Nem definiált elem ''{0}'' volt a bejövő adatfolyamban. Megszakítás.

en: Parsing list of changesets...
hu: Módosításcsomagok listájának elemzése…

en: Obtain OAuth 2.0 token for authentication?
hu: Beszerzed az OAuth 2.0 tokent a hitelesítéshez?

en: Obtain authentication to OSM servers
hu: Hitelesítés megszerzése az OSM-kiszolgálókhoz

en: Failed to sign a HTTP connection with an OAuth Authentication header
hu: A HTTP kapcsolat aláírása meghiúsult az OAuth hitelesítési fejléccel

en: Unexpected value for preference ''{0}''. Got ''{1}''.
hu: Ismeretlen érték a következő beállításnál: ''{0}''. Kapott: ''{1}''.

en: Parsing OSM history data ...
hu: OSM előzményadatok feldolgozása…

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Skipping.
hu: Ismeretlen ''{0}'' elem található a bejövő adatfolyamban. Kihagyva.

en: Reading was canceled
hu: A beolvasás meg lett szakítva

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <nd> of way {1}.
hu: Hiányzó ''{0}'' kötelező jellemző a(z) {1} vonal <nd> elemén.

en: Illegal value of attribute ''ref'' of element <nd>. Got {0}.
hu: Az <nd> elem ''ref'' jellemzőjén hibás érték van. Kapott: {0}.

en: Line {0} column {1}:
hu: {0}. sor {1}. oszlop:

en: Downloading referring ways ...
hu: Hivatkozott vonalak letöltése…

en: Downloading referring relations ...
hu: Hivatkozott kapcsolatok letöltése…

en: Reading changesets...
hu: Módosításcsomagok olvasása…

en: Downloading changesets ...
hu: Módosításcsomagok letöltése…

en: Reading changeset {0} ...
hu: Módosításcsomag {0} olvasása…

en: Downloading changeset {0} ...
hu: Módosításcsomag {0} letöltése…

en: Downloading {0} changeset ... | Downloading {0} changesets ...
hu[0]: {0} módosításcsomag letöltése…
hu[1]: {0} módosításcsomag letöltése…

en: Downloading content for changeset {0} ...
hu: Módosításcsomag {0} tartalmának letöltése…

en: Contacting OSM Server for {0}
hu: Kapcsolódás az OSM szerverhez ezért: {0}

en: Downloading history...
hu: Előzmények letöltése…

en: Contacting Server...
hu: Kapcsolódás a szerverhez…

en: Downloading OSM notes...
hu: OSM jegyzetek letöltése…

en: Downloading data...
hu: Adatok letöltése…

en: Could not connect to the OSM server. Please check your internet connection.
hu: Nem sikerült csatlakozni az OSM szerverhez. Kérlek, ellenőrizd az internet kapcsolatot.

en: Reading error text failed.
hu: Hibaszöveg beolvasása meghiúsult.

en: XML tag <user> is missing.
hu: A <user> XML elem hiányzik.

en: Missing attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''.
hu: Hiányzó ''{0}'' jellemző a(z) ''{1}'' XML elemben.

en: Illegal value for attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''. Got {2}.
hu: A(z) ''{0}'' jellemző nem megengedett értékű a(z) ''{1}'' XML elemben. Kapott {2}.

en: Reading user info ...
hu: Felhasználói adatok olvasása…

en: Reading user preferences ...
hu: Felhasználói beállítások olvasása…

en: Starting to upload with one request per primitive ...
hu: Elemenként egy kérés felküldésének megkezdése…

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading node ''{4}'' (id: {5})
hu: {0}% ({1}/{2}), {3} maradt. Pont feltöltése ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading way ''{4}'' (id: {5})
hu: {0}% ({1}/{2}), {3} maradt. Vonal feltöltése ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading relation ''{4}'' (id: {5})
hu: {0}% ({1}/{2}), {3} maradt. Kapcsolat feltöltése ''{4}'' (id: {5})

en: Starting to upload in one request ...
hu: Feltöltés megkezdése egyetlen kérésként…

en: Value >0 expected for parameter ''{0}'', got {1}
hu: Nullától nagyobb (>0) érték elvárt a(z) ''{0}'' paraméterhez, {1} érkezett

en: Starting to upload in chunks...
hu: Feltöltés megkezdése nagy darabokban…

en: ({0}/{1}) Uploading {2} object... | ({0}/{1}) Uploading {2} objects...
hu[0]: ({0}/{1}) {2} objektum feltöltése…
hu[1]: ({0}/{1}) {2} objektum feltöltése…

en: Uploading data ...
hu: Adatok feltöltése…

en: Unexpected id 0 for osm primitive found
hu: Ismeretlen 0 azonosító egy OSM elemhez

en: Failed to evaluate {0}
hu: Nem sikerült kiértékelni: {0}

en: Unexpected value for key ''{0}'' in preferences, got ''{1}''
hu: Ismeretlen érték ''{0}'' kulcshoz a beállításokban. Kapott: ''{1}''

en: {0} bytes have been read
hu: {0} bájt volt olvasva

en: unspecified reason
hu: meghatározatlan ok

en: Error playing sound
hu: Hiba a hang lejátszása közben

en: This is after the end of the recording
hu: Ez a felvétel vége után van

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Note:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file on your computer. </p></body></html>
hu: <html><body><p class="warning-body"><strong>Megjegyzés:</strong> A jelszót a JOSM beállításokat tartalmazó fájljában a számtógépen sima szövegként tárolja. </p></body></html>

en: Save user and password (unencrypted)
hu: Felhasználónév és jelszó mentése (tikosítatlanul)

en: Styles size {0} does not match layers size {1}
hu: {0} stílus méret nem egyezik a réteg {1} méretével

en: Assume
hu: Feltételezés

en: Existing values
hu: Meglévő értékek

en: <delete from {0} objects>
hu: <törlés a(z) {0} objektumból>

en: Old values of
hu: A régi értékek

en: Add tags to selected objects
hu: Cimkék hozzáadása a kijelölt objektumokhoz

en: Add selected tags
hu: Kijelölt cimkék hozzáadása

en: Add all tags
hu: Az összes címke hozzáadása

en: Add checked tags to selected objects
hu: Ellenőrzött címkék hozzáadása a kijelölt objektumokhoz

en: Shift+Enter: Add all tags to selected objects
hu: Shift+Enter: Minden címke hozzáadása a kijelölt objektumokhoz

en: Enable the checkbox to accept the value
hu: Fogadd el az értéket a jelölődoboz engedélyezésével

en: Accept all tags from {0} for this session
hu: Ebben a munkamenetben az összes címke elfogadása {0}-tól

en: Load data from API
hu: Adat betöltése az API-ból

en: Import data from URL
hu: URL-adatok importálása

en: Open local files
hu: Helyi fájlok megnyitása

en: Open remote files
hu: Távoli fájlok megnyitása

en: Load imagery layers
hu: Légifelvétel-rétegek betöltése

en: Change the selection
hu: Kijelölés megváltoztatása

en: Change the viewport
hu: Nézőpont változtatása

en: Create new objects
hu: Új objektumok létrehozása

en: Read protocol version
hu: Olvasási protokollverzió

en: Cannot start IPv4 remotecontrol server on port {0}: {1}
hu: Nem sikerült IPv4 távirányító kiszolgálót indítani {0} porton: {1}

en: Cannot start IPv6 remotecontrol server on port {0}: {1}
hu: Nem sikerült IPv6 távirányító kiszolgálót indítani {0} porton: {1}

en: RemoteControl::Accepting remote connections on {0}:{1}
hu: Távirányító::Távoli kapcsolat fogadása: {0}:{1}

en: RemoteControl::Server {0}:{1} stopped.
hu: Távirányító:: {0}:{1} kiszolgáló leállt.

en: Remote Control has been asked to create a new node.
hu: A Távirányítóhoz kérés érkezett, egy új pont létrehozására.

en: Coordinates:
hu: Koordináták:

en: There is no layer opened to add node
hu: Nincs nyitott réteg a pont hozzáadásához

en: Remote Control has been asked to create a new way.
hu: A Távirányítóhoz kérés érkezett, egy új vonal létrehozására.

en: Invalid coordinates: {0}
hu: Helytelen koordináták: {0}

en: There is no layer opened to add way
hu: Nincs nyitott réteg a vonal hozzáadásához

en: Add way
hu: Vonal hozzáadása

en: Remote Control has been asked to report its supported features. This enables web sites to guess a running JOSM version
hu: A Távirányítóhoz kérés érkezett, hogy adja meg a támogatott funkcióit. Ez lehetővé teszi a weboldalaknak, hogy kitalálják a futó JOSM verzióját

en: Remote Control has been asked to load an imagery layer from the following URL:
hu: A Távirányítóhoz kérés érkezett, hogy töltsön be egy ábrázoló réteget a következő URL-ről:

en: Remote imagery
hu: Táv ábrázolás

en: The following keys are mandatory, but have not been provided: {0}
hu: Az alábbi kulcsok kötelezőek, de nem lettek megadva: {0}

en: Remote Control has been asked to import data from the following URL:
hu: A Távirányítóhoz kérés érkezett, hogy importáljon adatokat a következő URL-ről:

en: Remote Control has been asked to load data from the API.
hu: A Távirányítóhoz kérés érkezett, hogy töltsön be adatokat az API-ról.

en: You clicked on a JOSM remotecontrol link that would apply tags onto selected objects.
    Since no objects have been selected before this click, no tags were added.
    Select one or more objects and click the link again.
hu: Egy JOSM távirányító hivatkozásra kattintottál, ami címkéket tenne a kijelölt objektumokra.
    Mivel a kattintás előtt nem voltak objektumok kijelölve, nem lettek címkék hozzáadva.
    Válassz ki egy, vagy több objektumot, majd kattints újra a hivatkozásra.

en: You clicked on a JOSM remotecontrol link that would apply tags onto objects.
    Unfortunately that link seems to be broken.
    Technical explanation: the URL query parameter ''select='' or ''search='' has an invalid value.
    Ask someone at the origin of the clicked link to fix this.
hu: Egy JOSM távirányító hivatkozásra kattintottál, ami címkéket tenne objektumokra.
    Sajnos a hivatkozás úgy tűnik, hibás.
    Technikai magyarázat: az URL „select=” vagy „search=” paraméter érvénytelen értéket tartalmaz.
    Kérj meg valakit linket elhelyező webhelyen a javításra.

en: The latitudes must be between {0} and {1}
hu: A szélességi foknak {0} és {1} között kell lennie

en: The longitudes must be between {0} and {1}
hu: A hosszúsági foknak {0} és {1} között kell lennie

en: The minima must be less than the maxima
hu: A minimumnak kissebbnek kell lennie mint a maximum

en: Remote Control has been asked to load the following data:
hu: A Távirányítóhoz kérés érkezett, hogy töltsön be a következő adatokat:

en: Loading data
hu: Adatok betöltése

en: Remote Control has been asked to load objects (specified by their id) from the API.
hu: A Távirányítóhoz kérés érkezett, hogy töltsön be objektumokat (az azonosítójuk alapján), az API-ról.

en: No valid object identifier has been provided
hu: Nem lett megadva érvényes objektum azonosító

en: Remote Control has been asked to open a local file.
hu: A Távirányítóhoz kérés érkezett, hogy töltsön be egy helyi fájlt.

en: Do you want to allow this?
hu: Jóvá akarod ezt hagyni?

en: Yes, always
hu: Igen, mindig

en: Yes, once
hu: Igen, egyszer

en: Confirm Remote Control action
hu: Távirányító aktivitás jóváhagyása

en: Remote Control has been asked to report its protocol version. This enables web sites to detect a running JOSM.
hu: A Távirányítóhoz kérés érkezett, hogy jelentse a protokoll verzióját. Ez lehetővé teszi a weboldalaknak, hogy érzékeljék a futó JOSM-t.

en: local file
hu: helyi fájl

en: include
hu: befoglal

en: Layer contains unsaved data - save to file.
hu: A réteg nem mentett adatokat tartalmaz - fájlba mentés.

en: Layer does not contain unsaved data.
hu: A réteg nem tartalmaz mentetlen adatokat.

en: Data:
hu: Adat:

en: Link to a OSM data file on your local disk.
hu: OSM adatfájl hivatkozás a helyi lemezen.

en: Include OSM data in the .joz session file.
hu: OSM adatok beágyazása a .joz munkamenet fájlba.

en: Link to a GPX data file on your local disk.
hu: Hivatkozás egy GPX fájlra a helyi lemezen.

en: Include GPX data in the .joz session file.
hu: GPX adatok beillesztése a .joz munkafolyam fájlba.

en: No file association
hu: Nincs fájl társítás

en: GPX data will be included in the session file.
hu: A GPX adatok be lesznek illesztve a munkafolyam fájlba.

en: OSM data will be included in the session file.
hu: A(z) OSM adatok be lesznek ágyazva a munkamenet fájlba.

en: Version ''{0}'' of meta data for geoimage layer is not supported. Expected: 0.1
hu: A geokép réteghez ''{0}'' verziójú metaadatok nem támogatottak. Elvárt: 0.1

en: include marker layer "{0}"
hu: tartalmazza a(z) „{0}” jelölő réteget

en: Version ''{0}'' of meta data for gpx track layer is not supported. Expected: 0.1
hu: A GPX-nyomvonal réteghez ''{0}'' verziójú metaadatok nem támogatottak. Elvárt: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for imagery layer is not supported. Expected: 0.1
hu: A kép réteghez ''{0}'' verziójú metaadatok nem támogatottak. Elvárt: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for marker layer is not supported. Expected: 0.1
hu: A jelölő réteghez ''{0}'' verziójú metaadatok nem támogatottak. Elvárt: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for note layer is not supported. Expected: 0.1
hu: A jegyzet réteg metaadatainak ''{0}'' verziója nem támogatott. Várt verzió: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for osm data layer is not supported. Expected: 0.1
hu: Az OSM adatréteghez ''{0}'' verziójú metaadatok nem támogatottak. Elvárt: 0.1

en: File name expected for layer no. {0}
hu: Fájlnév elvárt a(z) {0} számú réteghez.

en: Session file (*.jos, *.joz)
hu: Munkamenet fájl (*.jos, *.joz)

en: Unsupported scheme ''{0}'' in URI ''{1}''.
hu: Nem támogatott ''{0}'' séma a(z) ''{1}'' URI-ban.

en: Unexpected root element ''{0}'' in session file
hu: Ismeretlen ''{0}'' gyökérelem a munkamenetfájlban

en: Version ''{0}'' of session file is not supported. Expected: 0.1
hu: A(z) ''{0}'' verziójú munkamenet fájl nem támogatott. Elvárt: 0.1

en: missing mandatory attribute ''index'' for element ''layer''
hu: hiányzó kötelező ''index'' leíró a ''layer'' elemhez

en: unexpected format of attribute ''index'' for element ''layer''
hu: ismeretlen formátumú ''index'' leíró a ''layer'' elemhez

en: attribute ''index'' ({0}) for element ''layer'' must be unique
hu: a ''layer'' elem ''index'' leírójának ({0}) egyedinek kell lennie

en: missing layer with index {0}
hu: hiányzó réteg {0} indexel

en: missing mandatory attribute ''name'' for element ''layer''
hu: hiányzó kötelező ''name'' leíró a ''layer'' elemhez

en: missing mandatory attribute ''type'' for element ''layer''
hu: hiányzó kötelező ''type'' leíró a ''layer'' elemhez

en: Unable to load layer
hu: Nem lehet betölteni a réteget

en: Cannot load layer of type ''{0}'' because no suitable importer was found.
hu: A(z) {0} típusú réteget nem lehet betölteni, mert nem található megfelelő importáló.

en: Cannot load layer {0} because it depends on layer {1} which has been skipped.
hu: A(z) {0} réteget nem lehet betölteni, mert függ a kihagyott {1} rétegtől.

en: Error loading layer
hu: Hiba a réteg betöltésekor

en: <html>Could not load layer {0} ''{1}''.<br>Error is:<br>{2}</html>
hu: <html>Nem lehet betölteni a(z) {0} réteget ''{1}''.<br>A hiba:<br>{2}</html>

en: Skip layer and continue
hu: Réteg kihagyása és folytatás

en: expected .jos file inside .joz archive
hu: a .jos fájl elvárt a .joz archívumon belül

en: Failed to create missing plugin preferences directory: {0}
hu: Nem sikerült létrehozni a hiányzó bővítmény beállítás könyvtárat: {0}

en: Failed to create missing plugin user data directory: {0}
hu: Nem sikerült létrehozni a hiányzó bővítmény felhasználói adat könyvtárat: {0}

en: Failed to create missing plugin cache directory: {0}
hu: Nem sikerült létrehozni a hiányzó bővítmény gyorsítótár könyvtárat: {0}

en: Skip Download
hu: Letöltés kihagyása

en: Download Plugin
hu: Bővítmény letöltése

en: JOSM version {0} required for plugin {1}.
hu: {1} bővítményhez {0} JOSM verzió szükséges.

en: Download skipped
hu: Letöltés kihagyva

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
hu: Nem lehet a(z) ''{0}'' bővítményt letölteni. A letöltési linkje nem ismert. Letöltés kihagyása.

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
hu: Nem lehet a(z) ''{0}'' bővítményt letölteni. A letöltési linkje ''{1}'' egy helytelen URL. Letöltés kihagyása.

en: Failed to create plugin directory ''{0}''
hu: ''{0}'' bővítménykönyvtár létrehozása sikertelen.

en: Downloading Plugin {0}...
hu: Bővítmény letöltése: {0}…

en: An error occurred in plugin {0}
hu: A(z) {0} bővítményben hiba történt

en: Disable plugin
hu: Bövítmény letiltása

en: integrated into main program
hu: beépítve a főprogramba

en: replaced by new {0} plugin
hu: lecserélve az új {0} bővítményre

en: no longer required
hu: többé nem szükséges

en: Plugin information
hu: Bővítmény információ

en: The following plugin is no longer necessary and has been deactivated: | The following plugins are no longer necessary and have been deactivated:
hu[0]: Az alábbi bővítmény többé nem szükséges, ezért deaktiválva lett:
hu[1]: Az alábbi bővítmények többé nem szükségesek, ezért deaktiválva lettek:

en: <html>Loading of the plugin "{0}" was requested.<br>This plugin is no longer developed and very likely will produce errors.<br>It should be disabled.<br>Delete from preferences?</html>
hu: <html>A(z) "{0}" bővítmény betöltését kérted.<br>A bővítményt többé nem fejlesztik így nagyon valószínű, hogy hibásan fog működni.<br>Le kellene tiltani.<br>Törlöd a beállításokból?</html>

en: Plugin update
hu: Bővítmény frissítés

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
hu: Frissítetted a JOSM programot.<br>A problémák megelőzésének érdekében a bővítményeket is érdemes frissíteni.<br><br>Frissíted most a bővítményeket?

en: Last plugin update more than {0} days ago.
hu: A bővítmények utoljára több mint {0} napja voltak frissítve.

en: Skipping plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is disabled.
hu: Bővítményfrissítés átugrása JOSM frissítés után. Az indításkori automatikus frissítés letiltva.

en: Skipping plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
hu: Bővítményfrissítés átugrása letelt időintervallum után. Az indításkori automatikus frissítés letiltva.

en: Running plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is enabled.
hu: Bővítményfrissítés futtatása JOSM frissítés után. Az indításkori automatikus frissítés engedélyezve.

en: Running plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
hu: Bővítményfrissítés futtatása letelt időintervallum után. Az indításkori automatikus frissítés letiltva.

en: Unexpected value ''{0}'' for preference ''{1}''. Assuming value ''ask''.
hu: Ismeretlen ''{0}'' érték ''{1}'' beállításban. Feltételezett érték ''ask''.

en: Click to update the activated plugins
hu: Az aktivált bővítmények frissítése

en: Skip update
hu: Frissítés mellőzése

en: Click to skip updating the activated plugins
hu: Aktivált bővítmények frissítése máskor

en: Plugin {0} requires a plugin which was not found. The missing plugin is: | Plugin {0} requires {1} plugins which were not found. The missing plugins are:
hu[0]: {0} bővítménynek szüksége van egy másik bővítményre, ami nem található. Az igényelt bővítmény:
hu[1]: {0} bővítménynek szüksége van {1} másik bővítményre, amik nem találhatók. Az igényelt bővítmények:

en: Download and restart
hu: Letöltés és újraindítás

en: Click to download missing plugin and restart JOSM | Click to download missing plugins and restart JOSM
hu[0]: Kattints a hiányzó bővítmény letöltéséhez és a JOSM újraindításához
hu[1]: Kattints a hiányzó bővítmények letöltéséhez és a JOSM újraindításához

en: Click to continue without this plugin | Click to continue without these plugins
hu[0]: Kattints a bővítmény nélküli folytatáshoz
hu[1]: Kattints a bővítmények nélküli folytatáshoz

en: Plugin {0} must be run on a {1} platform.
hu: {0} bővítmény {1} platformon kell fusson.

en: Plugin {0} requires Java version {1}. The current Java version is {2}.<br>You have to update Java in order to use this plugin.
hu: A(z) {0} bővítmény számára Java {1} verzióra van szükség. Az aktuális Java verzió {2}.<br>A bővítmény használatához frissítened kell a Javát.

en: <html>Plugin {0} requires JOSM version {1}. The current JOSM version is {2}.<br>You have to update JOSM in order to use this plugin.</html>
hu: <html>{0} bővítménynek JOSM {1} verzióra van szüksége. A jelenlegi JOSM verzió: {2}.<br>A bővítmény használatához JOSM frissítésre lesz szükséged.</html>

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
hu: {0} bővítmény nem tölthető be. Törlöd a beállításokból?

en: loading plugin ''{0}'' (version {1})
hu: ''{0}'' bővítmény betöltése ({1} verzió)

en: <html>Could not load plugin {0} because the plugin<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
hu: <html>{0} bővítmény betöltése nem sikerült, mert a bővítményben nem található<br>main class ''{1}''<br>Törlöd a beállításokból?</html>

en: Loading plugins ...
hu: Bővítmények betöltése …

en: Checking plugin preconditions...
hu: Bővítmény előfeltételek ellenőrzése…

en: Loading plugin ''{0}''...
hu: Bővítmény betöltése: ''{0}''…

en: JOSM could not find information about the following plugin: | JOSM could not find information about the following plugins:
hu[0]: A JOSM nem talált információt az alábbi bővítményről:
hu[1]: A JOSM nem talált információt az alábbi bővítményekről:

en: The plugin is not going to be loaded. | The plugins are not going to be loaded.
hu[0]: A bővítmény nem lesz betöltve.
hu[1]: A bővítmények nem lesznek betöltve.

en: Determining plugins to load...
hu: Betöltendő bővítmények meghatározása…

en: Removing deprecated plugins...
hu: Elavult bővítmények eltávolítása…

en: Removing unmaintained plugins...
hu: Karbantartatlan bővítmények eltávolítása…

en: Updating the following plugin has failed: | Updating the following plugins has failed:
hu[0]: Az alábbi bővítmény frissítése sikertelen:
hu[1]: Az alábbi bővítmények frissítése sikertelen:

en: Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update it manually. | Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update them manually.
hu[0]: Kérlek nyisd meg a Beállításokat miután a JOSM elindult és próbáld kézzel frissíteni.
hu[1]: Kérlek nyisd meg a Beállításokat miután a JOSM elindult és próbáld kézzel frissíteni.

en: Plugin update failed
hu: Bővítmény frissítése sikertelen

en: Failed to find plugin {0}
hu: A(z) {0} bővítmény megtalálása sikertelen.

en: Failed to download plugin information list
hu: Bővítmény információs lista letöltése sikertelen

en: Click to delete the plugin ''{0}''
hu: Kattints a(z) ''{0}'' bővítmény törléséhez

en: Keep plugin
hu: Bővítmény megtartása

en: Click to keep the plugin ''{0}''
hu: Kattints a(z) ''{0}'' bővítmény megtartásához

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. {2}
hu: A(z) ''{0}'' bővítmény telepítése a letöltött ideiglenes fájlból ''{1}'' sikeretelen. {2}

en: Failed to delete outdated plugin ''{0}''.
hu: A(z) elavult ''{0}'' bővítmény törlése sikertelen.

en: Failed to install already downloaded plugin ''{0}''. Skipping installation. JOSM is still going to load the old plugin version.
hu: A sikeresen letöltött ''{0}'' bővítmény telepítése sikertelen. Telepítés kihagyása. A JOSM továbbra is a régi bővítmény verziót tölti be.

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
hu: A(z) ''{0}'' bővítmény telepítése a letöltött ideiglenes fájlból ''{1}'' sikeretelen. Átnevezés sikertelen.

en: Update plugin
hu: Bővítmény frissítése

en: Click to update the plugin ''{0}''
hu: Kattints a(z) ''{0}'' bővítméy frissítéséhez

en: Click to disable the plugin ''{0}''
hu: Kattints a(z) ''{0}'' bővítméy letiltásához

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
hu: Ismeretlen kivétel történt, ami a(z) ''{0}'' bővítménytől származhat.

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
hu: A bővítményben található információk alapján a szerző: {0}.

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
hu: Mielőtt jelentenéd a hibát, próbáld frissíteni a bővítményt a legújabb verzióra.

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
hu: A bővítmény el lett távolítva a konfigurációból. A bővítmény kikapcsolásához indítsd újra a JOSM-t.

en: no description available
hu: nem érhető el leírás

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Plugins to change it later)
hu: Emlékezz a döntésemre és ne kérdezd meg újra (a Beállítások -> Bővítményekben tudod később módosítani)

en: Invalid jar file ''{0}''
hu: Érvénytelen jar fájl: ''{0}''

en: The plugin file ''{0}'' does not include a Manifest.
hu: ''{0}'' bővítmény nem tartalmaz Manifest fájlt.

en: Invalid URL ''{0}'' in plugin {1}
hu: Érvénytelen ''{0}'' URL a(z) {1} bővítményben

en: Invalid plugin description ''{0}'' in plugin {1}
hu: Érvénytelen ''{0}'' bővítményleírás a(z) {1} bővítményben

en: Invalid plugin main version ''{0}'' in plugin {1}
hu: Érvénytelen fő verziószám ''{0}'' a(z) {1} bővítményben

en: Missing plugin main version in plugin {0}
hu: A bővítményből hiányzik a fő verziószám {0}

en: Invalid Java version ''{0}'' in plugin {1}
hu: Érvénytelen „{0}” Java verzió {1} bővítményben

en: More info...
hu: További információ…

en: <b>Plugin provided by an external source:</b> {0}
hu: <b>A bővítményt biztosító külső forrás:</b> {0}

en: Failed to create plugin information from manifest for plugin ''{0}''
hu: Nem sikerült bővítményinformációt készíteni a manifest fájlból a(z) ''{0}'' bővítményhez

en: Illegal entry in plugin list.
hu: Érvénytelen bejegyzés a bővítménylistában.

en: Reading local plugin information..
hu: Helyi bővítményinformációk olvasása…

en: Processing plugin site cache files...
hu: Bővítmény site cache fájl feldolgozása…

en: Processing file ''{0}''
hu: Fájl feldolgozása: ''{0}''

en: Failed to scan file ''{0}'' for plugin information. Skipping.
hu: Fájl átvizsgálása a beépülő információi után sikertelen ''{0}''. Kihagyás.

en: Processing plugin files...
hu: Bővítmény fájlok feldolgozása…

en: Download plugin list...
hu: Bővítménylista letöltése…

en: Downloading plugin list from ''{0}''
hu: Bővítménylista letöltése innen: ''{0}''

en: Unsuccessful HTTP request
hu: Sikertelen HTTP kérés

en: Plugin list download error
hu: Hiba a beépülő lista letöltésekor

en: JOSM failed to download plugin list:
hu: A JOSM nem tudta a beépülő listát letölteni:

en: Details:
hu: Részletek:

en: Failed to create plugin directory ''{0}''. Cannot cache plugin list from plugin site ''{1}''.
hu: A beépülők könyvtár létrehozása sikertelen ''{0}''. Nem sikerült betárazni a beépülő listát a beépülők helyéről ''{1}''.

en: Writing plugin list to local cache ''{0}''
hu: Bővítménylista írása helyi gyorsítótárba ''{0}''

en: Parsing plugin list from site ''{0}''
hu: Bővítménylista elemzése ''{0}'' helyről

en: Failed to parse plugin list document from site ''{0}''. Skipping site. Exception was: {1}
hu: Bővítménylista dokumentum elemzése a(z) ''{0}'' helyről sikertelen. Hely kihagyása. Kivétel: {1}

en: Processing plugin list from site ''{0}''
hu: Bővítménylista feldolgozása ''{0}'' helyről

en: gpx legend background
hu: gpx jelmagyarázat háttere

en: gpx legend text outline dark
hu: gpx jelmagyarázat szövegkörvonal sötét

en: gpx legend text outline bright
hu: gpx jelmagyarázat szövegkörvonal világos

en: gpx legend title color
hu: gpx jelmagyarázat cím cíne

en: <html>Failed to initialize communication with the OSM server {0}.<br>Check the server URL in your preferences and your internet connection.
hu: <html>A(z) {0} OSM kiszolgálóval való kommunikáció előkészítése meghiúsult.<br>Ellenőrizd a kiszolgáló URL-t a beállításokban és az internetkapcsolatot.

en: <html>Failed to authenticate at the OSM server ''{0}''.<br>You are using OAuth to authenticate but currently there is no<br>OAuth Access Token configured.<br>Please open the Preferences Dialog and generate or enter an Access Token.</html>
hu: <html>A(z) ''{0}'' OSM szerverrel való hitelesítés meghiúsult.<br>Ugyan oAuth hitelesítést használsz a hitelesítéshez, de jelenleg nincs<br>OAuth hozzáférési token beállítva.<br>Kérlek, nyisd meg a Beállítások párbeszédpanelt és generálj vagy adj meg egy hozzáférési tokent.</html>

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by way {1}.<br>Please load the way, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by ways {1}.<br>Please load the ways, remove the reference to the node, and upload again.
hu[0]: <strong>Meghiúsult</strong> a(z) <strong>{0} pont</strong> törlése. A(z) {1} vonal továbbra is hivatkozik rá.<br>Kérlek, töltsd be a vonalat, távolítsd el a pontra mutató hivatkozást és töltsd fel újra.
hu[1]: <strong>Meghiúsult</strong> a(z) <strong>{0} pont</strong> törlése. A(z) {1} vonalak továbbra is hivatkoznak rá.<br>Kérlek, töltsd be a vonalakat, távolítsd el a pontra mutató hivatkozásokat és töltsd fel őket újra.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the node, and upload again.
hu[0]: <strong>Meghiúsult</strong> a(z) <strong>{0} pont</strong> törlése. A(z) {1} kapcsolat továbbra is hivatkozik rá.<br>Kérlek, töltsd be a kapcsolatot, távolítsd el a pontra mutató hivatkozást és töltsd fel újra.
hu[1]: <strong>Meghiúsult</strong> a(z) <strong>{0} pont</strong> törlése. A(z) {1} kapcsolatok továbbra is hivatkoznak rá.<br>Kérlek, töltsd be a kapcsolatokat, távolítsd el a pontra mutató hivatkozásokat és töltsd fel őket újra.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>way {0}</strong>. It refers to deleted node {1}.<br>Please load the node, remove the reference in the way, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>way {0}</strong>. It refers to deleted nodes {1}.<br>Please load the nodes, remove the reference in the way, and upload again.
hu[0]: <strong>Nem sikerült</strong> feltölteni a(z) <strong>{0} vonalat</strong>. A(z) {1} törölt pontra hivatkozik.<br>Töltsd be a pontot, távolítsd el a hivatkozást a vonalról, és töltsd fel újra.
hu[1]: <strong>Nem sikerült</strong> feltölteni a(z) <strong>{0} vonalat</strong>. A(z) {1} törölt pontokra hivatkozik.<br>Töltsd be a pontokat, távolítsd el a hivatkozást a vonalról, és töltsd fel újra.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the way, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the way, and upload again.
hu[0]: <strong>Meghiúsult</strong> a(z) <strong>{0} vonal</strong> törlése. A(z) {1} kapcsolat továbbra is hivatkozik rá.<br>Kérlek, töltsd be a kapcsolatot, távolítsd el a vonalra mutató hivatkozást és töltsd fel újra.
hu[1]: <strong>Meghiúsult</strong> a(z) <strong>{0} vonal</strong> törlése. A(z) {1} kapcsolatok továbbra is hivatkoznak rá.<br>Kérlek, töltsd be a kapcsolatokat, távolítsd el a vonalra mutató hivatkozásokat és töltsd fel őket újra.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. it refers to deleted node {1}.<br>Please load the node, remove the reference in the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. it refers to deleted nodes {1}.<br>Please load the nodes, remove the reference in the relation, and upload again.
hu[0]: <strong>Nem sikerült</strong> feltölteni a(z) <strong>{0} kapcsolatot</strong>. A(z) {1} törölt pontra hivatkozik.<br>Töltsd be a pontot, távolítsd el a hivatkozást a kapcsolatból, és töltsd fel újra.
hu[1]: <strong>Nem sikerült</strong> feltölteni a(z) <strong>{0} kapcsolatot</strong>. A(z) {1} törölt pontokra hivatkozik.<br>Töltsd be a pontokat, távolítsd el a hivatkozást a kapcsolatból, és töltsd fel újra.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. It refers to deleted way {1}.<br>Please load the way, remove the reference in the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. It refers to deleted ways {1}.<br>Please load the ways, remove the reference in the relation, and upload again.
hu[0]: <strong>Nem sikerült</strong> feltölteni a(z) <strong>{0} kapcsolatot</strong>. A(z) {1} törölt vonalra hivatkozik.<br>Töltsd be a vonalat, távolítsd el a hivatkozást a kapcsolatból, és töltsd fel újra.
hu[1]: <strong>Nem sikerült</strong> feltölteni a(z) <strong>{0} kapcsolatot</strong>. A(z) {1} törölt vonalakra hivatkozik.<br>Töltsd be a vonalakat, távolítsd el a hivatkozást a kapcsolatból, és töltsd fel újra.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the relation, and upload again.
hu[0]: <strong>Meghiúsult</strong> a(z) <strong>{0} kapcsolat</strong> törlése. A(z) {1} kapcsolat továbbra is hivatkozik rá.<br>Kérlek, töltsd be a kapcsolatot, távolítsd el a kapcsolatra mutató hivatkozást és töltsd fel újra.
hu[1]: <strong>Meghiúsult</strong> a(z) <strong>{0} kapcsolat</strong> törlése. A(z) {1} kapcsolatok továbbra is hivatkoznak rá.<br>Kérlek, töltsd be a kapcsolatokat, távolítsd el a kapcsolatra mutató hivatkozásokat és töltsd fel őket újra.

en: <html>Uploading to the server <strong>failed</strong> because your current<br>dataset violates a precondition.<br>The error message is:<br>{0}</html>
hu: <html>A szerverre történő feltöltés <strong>meghiúsult</strong>, mert a jelenlegi<br>adathalmaz nem teljesít<br>egy előfeltételt.<br>A hibaüzenet az alábbi:<br>{0}</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the username ''{0}'' failed.<br>Please check the username and the password in the JOSM preferences.</html>
hu: <html>A(z) ''{0}'' felhasználónév és jelszó hitelesítése az OSM szervernél meghiúsult.<br>Kérem, ellenőrizd a felhasználói nevet és jelszót a JOSM beállításoknál.</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
hu: <html>A(z) ''{0}'' OAuth token hitelesítése az OSM szervernél meghiúsult.<br>Indítsd el a JOSM beállítások párbeszédablakot és kérj le egy másik OAuth tokent.</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br>The server reported the following error:<br>''{0}''</html>
hu: <html>A hitelesítés az OSM szervernél meghiúsult.<br>A szerver a következő hibát jelentette:<br>''{0}''</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br></html>
hu: <html>A hitelesítés az OSM szervernél meghiúsult.<br></html>

en: <html>Authorisation at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>The token is not authorised to access the protected resource<br>''{1}''.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
hu: <html>A(z) ''{0}'' OAuth token hitelesítése az OSM szervernél meghiúsult.<br>A token nem hitelesített, hogy hozzáférjen a védett erőforráshoz<br>''{1}''.<br>Indítsd el a JOSM beállítások párbeszédablakot, és kérj le egy másik OAuth tokent.</html>

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}'' timed out. Please retry later.</html>
hu: <html>A(z) ''{0}'' OSM szerverrel való kommunikáció túllépte az időkorlátot. Kérem, próbálkozz később.</html>

en: no error message available
hu: hibaüzenet nem elérhető

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}''failed. The server replied<br>the following error code and the following error message:<br><strong>Error code:<strong> {1}<br><strong>Error message (untranslated)</strong>: {2}</html>
hu: <html>A(z) ''{0}'' OSM szerverrel való kommunikáció meghiúsult. A szerver az alábbi<br>hibakóddal és hibaüzenettel válaszolt:<br><strong>Hibakód:<strong> {1}<br><strong>Hibaüzenet (nem fordított)</strong>: {2}</html>

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed <br>because it has already been closed.
hu: <html>A módosításcsomag lezárása <strong>{0}</strong> meghiúsult, <br>mert már rendben le lett zárva.

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed<br> because it has already been closed on {1}.
hu: <html>A módosításcsomag lezárása <strong>{0}</strong> meghiúsult, <br>mert már rendben le lett zárva, {1}.

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.<br>Error message (untranslated):<br>{0}</html>
hu: <html>A szerver azt jelentette, hogy konfliktust észlelt.<br>Hibaüzenet (lefordítatlanul):<br>{0}</html>

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.
hu: <html>A szerver azt jelentette, hogy konfliktust észlelt.

en: <html>Failed to upload to changeset <strong>{0}</strong><br>because it has already been closed on {1}.
hu: <html>Nem sikerült a feltöltés a <strong>{0}</strong><br> módosításcsomagba, mert az már ekkor lezárult: {1}.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''<br>for security reasons. This is most likely because you are running<br>in an applet and because you did not load your applet from ''{1}''.
hu: <html>Nem sikerült kapcsolódni a távoli szerverhez<br>''{0}''<br>biztonsági okok miatt. Ez azért lehet mert a programot<br> appletként futtatod és az appletet nem innen töltötted be ''{1}''.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Please check your internet connection.
hu: <html>Nem sikerült kapcsolódni a távoli szerverhez<br>''{0}''.<br>Ellenőrizd az internetkapcsolatodat.

en: <html>Failed to upload data to or download data from<br>''{0}''<br>due to a problem with transferring data.<br>Details (untranslated): {1}</html>
hu: <html>Egy adatátviteli probléma miatt az adatok fel- és/vagy letöltése meghiúsult a<br>''{0}''<br> helyről.<br>Részletek (nem fordított): {1}</html>

en: <html>Failed to download data. Its format is either unsupported, ill-formed, and/or inconsistent.<br><br>Details (untranslated): {0}</html>
hu: <html>Az adatletöltés meghiúsult. A formátuma egyaránt nem támogatott, rossz formátumú és/vagy inkonzisztens.<br><br>Részletek (nem fordított): {0}</html>

en: <html>Failed to download data.<br><br>Details: {0}</html>
hu: <html>Az adatletöltés meghiúsult.<br><br>Részletek: {0}</html>

en: <html>The OSM server<br>''{0}''<br>reported an internal server error.<br>This is most likely a temporary problem. Please try again later.
hu: <html>Az OSM szerver<br>''{0}''<br>belső szerverhibát jelentett.<br>Ez valószínűleg átmeneti probléma. Kérlek, próbáld újra később.

en: The OSM server ''{0}'' reported a bad request.<br>
hu: A(z) ''{0}'' OSM szerver hibás kérést jelentett.<br>

en: The area you tried to download is too big or your request was too large.<br>Either request a smaller area or use an export file provided by the OSM community.<br><br>Downloading a smaller area is <em>recommended</em>!<br><br>Advanced users can use one of the following options:<br><ul><li><a href="{0}">Overpass</a></li><li><a href="{1}">Geofabrik</a></li><li><a href="{2}">OSM Planet File</a></li></ul>
hu: A terület, amelyet megpróbáltál letölteni, túl nagy, vagy a kérés túl nagy volt.<br>Vagy kisebb területet válassz, vagy használd az OSM közösség által biztosított exportfájlokat.<br><br>Kisebb terület letöltése <em>ajánlott</em>!<br><br>A tapasztalt felhasználók a következő opciók egyikét használhatják:<br><ul><li><a href="{0}">Overpass</a></li><li><a href="{1}">Geofabrik</a></li><li><a href="{2}">OSM Planet fájl</a></li></ul>

en: The OSM server ''{0}'' does not know about an object<br>you tried to read, update, or delete. Either the respective object<br>does not exist on the server or you are using an invalid URL to access<br>it. Please carefully check the server''s address ''{0}'' for typos.
hu: A(z) ''{0}'' OSM szerver nem ismeri az objektumot<br>amit olvasni, frissíteni vagy törölni próbálsz. Lehet, hogy a megfelelő objektum<br>nem létezik a szerveren vagy helytelen az URL a hozzáféréshez.<br>Kérlek, alaposan ellenőrizd a szerver címét ''{0}'' a gépelési hibákra is.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Host name ''{1}'' could not be resolved. <br>Please check the API URL in your preferences and your internet connection.
hu: <html>Nem sikerült kapcsolódni a távoli szerverhez<br>''{0}''.<br>''{1}'' hoszt név nem feloldható. <br>Kérlek ellenőrizd internetkapcsolatod és az API URL-t a beállításokban.

en: <html>The server reports that an object is deleted.<br><strong>Uploading failed</strong> if you tried to update or delete this object.<br> <strong>Downloading failed</strong> if you tried to download this object.<br><br>The error message is:<br>{0}</html>
hu: <html>A szerver jelentette, hogy egy objektum törlődött.<br><strong>A feltöltés meghiúsult</strong> ha éppen frissíteni vagy törölni próbáltad ezt az objektumot.<br> <strong>A letöltés meghiúsult</strong> ha éppen letölteni próbáltad ezt az objektumot.<br><br>A hibaüzenet:<br>{0}</html>

en: latitude
hu: szélességi fok

en: URL does not contain valid {0}
hu: URL nem tartalmaz helyes {0}-t

en: longitude
hu: hosszúsági fok

en: zoom
hu: nagyítás

en: Unexpected response from HTTP server. Got {0} response without ''Location'' header. Can''t redirect. Aborting.
hu: Ismeretlen válasz érkezett a HTTP szervertő. A(z) {0} érkezett ''Location'' fejléc nélkül. Átirányítás nem lehetséges. Megszakítás.

en: Download redirected to ''{0}''
hu: A letöltés átirányításra került a ''{0}''-hoz

en: Download redirected to different host (''{0}'' -> ''{1}''), removing authorization headers
hu: A letöltés át lett irányítva egy másik gépre (''{0}'' -> ''{1}''), a hitelesítési fejléceket eltávolítjuk

en: Too many redirects to the download URL detected. Aborting.
hu: Túl sok átirányítás lett észlelve a letöltési URL-hez. Megszakítás.

en: Unable to find translation for the locale {0}. Reverting to {1}.
hu: Nem található fordítás a helyi {0} nyelvre. Visszatérés ehhez: {1}.

en: Pinyin
hu: Pinjin

en: Simplified
hu: Egyszerűsített

en: Traditional
hu: Tradicionális

en: Fatal: failed to locate image ''{0}''. This is a serious configuration problem. JOSM will stop working.
hu: Kritikus: a kép nem található ''{0}''. Ez egy komoly konfigurációs probléma. A JOSM meg fog állni.

en: Failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
hu: A(z) ''{0}'' zip fájl kezelése hibás lett. A kivétel ez volt: {1}

en: Failed to access directory ''{0}'' for security reasons. Exception was: {1}
hu: A(z) ''{0}'' könyvtárhoz való hozzáférésbiztonsági okokból meghiúsult. A kivétel ez volt: {1}

en: Cause:
hu: Indok:

en: To add another layer you need to allocate at least {0,number,#}MB memory to JOSM using -Xmx{0,number,#}M option (see http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=25677).
    Currently you have {1,number,#}MB memory allocated for JOSM
hu: Egy réteg hozzáadásához legalább {0,number,#}MB memóriát kosztanod a JOSM számára, a -Xmx{0,number,#}M kapcsoló használatával (lásd http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=25677).
    Jelenleg {1,number,#}MB memória van a JOSM számára kiszotva

en: Opening URL: {0}
hu: URL megnyitása: {0}

en: {0}: option ''{1}'' requires an argument
hu: {0}: „{1}” kapcsoló paramétert igényel

en: {0}: option ''{1}'' does not allow an argument
hu: {0}: „{1}” opciónak nem lehet argumentuma

en: {0}: option ''{1}'' is required
hu: {0}: „{1}” opció kötelező

en: {0}: option ''{1}'' may not appear multiple times
hu: {0}: „{1}” opciónak nem szerepelhet többször

en: {0}: Error while handling option ''{1}''
hu: {0}: Hiba történt „{1}” opció kezelésekor

en: {0}: Invalid value {2} for option ''{1}''
hu: {0}: „{1}” opció {2} értéke érvénytelen

en: {0}: option ''{1}'' is ambiguous
hu: {0}: „{1}” kapcsoló nem egyértelmű

en: {0}: unrecognized option ''{1}''
hu: {0}: ismeretlen ''{1}'' opció

en: URL does not contain {0}/{1}/{2}
hu: Az URL nem tartalmazza ezt: {0}/{1}/{2}

en: You must update Java to Java {0} or later in order to run this version of JOSM
hu: A JOSM ezen verziójának futtatásához a Java-t Java {0} vagy újabb verzióra kell frissítened

en: Please use a 64 bit version of Java -- this will avoid out of memory errors
hu: Kérjük, használd a Java 64 bites verzióját – így elkerülheted a memóriahibákat

en: Missing JVM Arguments:<br>{0}<br>These arguments should be added in the command line or start script before the -jar parameter.
hu: Hiányzó JVM argumentumok:<br>{0}<br>Ezeket az argumentumokat a parancssorban vagy az indítószkriptben a -jar paraméter előtt kell megadni.

en: JOSM may work improperly
hu: A JOSM helytelenül működhet

en: JOSM will be unable to work properly and will exit
hu: A JOSM nem fog tudni megfelelően működni, és ki fog lépni.

en: reserved
hu: fenntartott

en: Silent shortcut conflict: ''{0}'' moved by ''{1}'' to ''{2}''.
hu: Csendes gyorsbillentyű konfliktus: ''{0}'' átmozgatásra került ''{1}''-ről ''{2}''-re.

en: {0} completed in {1}
hu: {0} elkészült ennyi idő alatt: {1}

en: Obtained {0} Tag2Link rule from {1} | Obtained {0} Tag2Link rules from {1}
hu[0]: {0} Tag2Link szabály beszerezve innen: {1}
hu[1]: {0} Tag2Link szabály beszerezve innen: {1}

en: Search on {0}
hu: Keresés itt: {0}

en: View image
hu: Kép megtekintése

en: View Wikipedia article
hu: Wikipédia szócikk megtekintése

en: View Wikidata item
hu: Wikidata elem megtekintése

en: View image on Wikimedia Commons
hu: Kép megtekintése Wikimédia Commonson

en: View category on Wikimedia Commons
hu: Kategória megtekintése Wikimédia Commonson

en: Unknown territory id: {0}
hu: Ismeretlen terület azonosító: {0}

en: Failed to parse external taginfo data at {0}: {1}
hu: Nem sikerült elemezni a külső taginfo-adatokat a következő helyen: {0}: {1}

en: There was {0} tag found in the buffer, it is suspicious! | There were {0} tags found in the buffer, it is suspicious!
hu[0]: A pufferben {0} címke volt található, ez gyanús!
hu[1]: A pufferben {0} címke volt található, ez gyanús!

en: Key is too long (max {0} characters):
hu: A kulcs túl hosszú (legfeljebb {0} karakter lehet):

en: Suspicious characters in key:
hu: Gyanús karakterek a kulcsban:

en: Value is too long (max {0} characters):
hu: Az érték túl hosszú (max {0} karakter):

en: Unable to delete file {0}
hu: {0} fájl nem törölhető

en: Unable to create directory {0}
hu: Nem sikerült létrehozni a könyvtárat: {0}

en: day | days
hu[0]: nap
hu[1]: napok

en: Failed to load XML schema.
hu: Nem sikerült betölteni az XML sémát.

en: Error in search expression on position {0} - right side of or(|) expression must return set of primitives
hu: A kereső kifejezés {0} pozíciójában hiba van - az or(|) kifejezés jobb oldalának az elemek egy halmazával kell visszatérnie

en: Error in search expression on position {0} - left side of or(|) expression must return set of primitives
hu: A kereső kifejezés {0} pozíciójában hiba van - az or(|) kifejezés bal oldalának az elemek egy halmazával kell visszatérnie

en: Error in search expression on position {0} - not(-) cannot be used in this context
hu: A kereső kifejezés {0} pozíciójában hiba van - a not(-) nem használható ebben az összefüggésben

en: Error in search expression on position {0} - expression must return different then current primitive
hu: A kereső kifejezés {0} pozíciójában hiba van - a kifejezésnek a jelenlegitől eltérő elemmel kell visszatérnie

en: Unexpected token ({0}) on position {1}
hu: Ismeretlen token ({0}) a(z) {1} pozíción

en: Unexpected token on position {0}. Expected {1}, found {2}
hu: Ismeretlen token a(z) {0} pozíción. Várt {1}, talált {2}

en: Error while parsing search expression on position {0}
hu: Hiba a kereső kifejezés értelmezése során, a(z) {0} pozíción

en: Unexpected char on {0}. Expected {1} found {2}
hu: Ismeretlen karakter a(z) {0} pozíción. Várt {1}, talált {2}

en: Expected search expression
hu: Keresőkifejezés szükséges

en: You requested too many nodes (limit is 50,000). Either request a smaller area, or use planet.osm
hu: Túl sok pontot kértél (a korlát 50.000). Kérj kisebb területet vagy használd a planet.osm fájlt.

en: Database offline for maintenance
hu: Karbantartás miatt az adatbázis nem elérhető

en: You have downloaded too much data. Please try again later.
hu: Túl sok adatot töltöttél le. Kérlek, később próbálkozz újra.

en: The maximum bbox size is 0.25, and your request was too large. Either request a smaller area, or use planet.osm
hu: A határolókeret maximális mérete 0.25, így a kérésed túl nagy volt ehhez képest. Kérj kisebb területet vagy használd a planet.osm fájlt.

en: JOSM-Trac login at josm.openstreetmap.de
hu: Bejelentkezés a JOSM-Trac josm.openstreetmap.de helyen

en: could not get audio input stream from input URL
hu: nem érkezik bejövő hang adás az URL-től

en: Audio Device Unavailable
hu: Hangeszköz nem elérhető

en: You must make your edits public to upload new data
hu: A szerkesztéseidet nyilvánossá kell tegyed az új adatok feltöltéséhez

en: <h2>This website is under heavy load (queue full)</h2><p>We''re sorry, too many people are accessing this website at the same time. We''re working on this problem. Please try again later.</p>
hu: <h2>Ez a weboldal nagy terhelés alatt áll (a várólista megtelt)</h2><p>Sajnáljuk, túl sokan használják egyszerre a weboldalt. Dolgozunk a problémán. Kérjük, próbáld meg később újra.</p>

en: town
hu: kisváros

[ctx: landuse]
en: forest
hu: telepített erdő

[ctx: landuse]
en: meadow
hu: rét

[ctx: landuse]
en: farmland
hu: mezőgazdasági terület

[ctx: landuse]
en: farmyard
hu: tanyaudvar

[ctx: landuse]
en: cemetery
hu: temető

[ctx: landuse]
en: residential
hu: lakóterület

[ctx: landuse]
en: greenfield
hu: zöldmezős terület

[ctx: landuse]
en: village_green
hu: faluközponti zöldterület

[ctx: landuse]
en: quarry
hu: külszíni fejtés, kőfejtő

[ctx: landuse]
en: allotments
hu: kiskertek

[ctx: landuse]
en: vineyard
hu: szőlő

[ctx: natural]
en: scrub
hu: bozót

[ctx: natural]
en: wood
hu: természetes erdő

[ctx: natural]
en: grassland
hu: füves puszta

[ctx: natural]
en: wetland
hu: vizenyős terület

[ctx: natural]
en: heath
hu: fenyér

[ctx: amenity]
en: fire_station
hu: tűzoltóság

[ctx: leisure]
en: track
hu: versenypálya

[ctx: building]
en: industrial
hu: ipari épület

[ctx: Relation type]
en: associatedStreet
hu: kapcsolódó utca

[ctx: Relation type]
en: boundary
hu: határvonal

[ctx: Relation type]
en: bridge
hu: híd

[ctx: Relation type]
en: destination_sign
hu: útirányjelző tábla

[ctx: Relation type]
en: enforcement
hu: forgalomellenőrzés

[ctx: Relation type]
en: multipolygon
hu: multipoligon

[ctx: Relation type]
en: network
hu: hálózat

[ctx: Relation type]
en: public_transport
hu: tömegközlekedés

[ctx: Relation type]
en: restriction
hu: korlátozás

[ctx: Relation type]
en: route
hu: útvonal

[ctx: Relation type]
en: route_master
hu: tömegközlekedési útvonalhálózat

[ctx: Relation type]
en: superroute
hu: gyűjtőútvonal (superroute)

[ctx: Relation type]
en: site
hu: helyszín

[ctx: Relation type]
en: street
hu: utca

[ctx: Relation type]
en: tunnel
hu: alagút

[ctx: Relation type]
en: waterway
hu: vizfolyás

[ctx: Place type]
en: city
hu: nagyváros

[ctx: Place type]
en: locality
hu: dűlő, lakatlan hely

[ctx: Place type]
en: village
hu: falu

[ctx: Place type]
en: town
hu: kisváros

[ctx: Place type]
en: borough
hu: városi kerület

[ctx: Place type]
en: municipality
hu: település

[ctx: Place type]
en: island
hu: sziget

[ctx: Place type]
en: county
hu: megye

[ctx: Place type]
en: hamlet
hu: falucska

[ctx: Place type]
en: suburb
hu: városrész

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Attributes
hu: Tulajdonságok

en: Abort file chooser dialog
hu: Fájlválasztó párbeszéd megszakítása

en: Abort file chooser dialog.
hu: Fájlválasztó párbeszéd megszakítása

en: Create New Folder
hu: Új mappa létrehozása

en: Delete File
hu: Fájl törlése

en: Enter file name:
hu: Fájlnév megadása:

en: Enter path or folder name:
hu: Elérési útvonal vagy mappa megadása:

en: Error
hu: Hiba

en: Error renaming file "{0}" to "{1}"
hu: Fájlátnevezési hiba "{0}"-ról "{1}"-re

en: File name:
hu: Fájlnév:

en: File Name:
hu: Fájlnév:

en: FileChooser help.
hu: Fájlválasztó súgója.

en: Files
hu: Fájlok

en: Files of type:
hu: Típusfájlok:

en: Files of Type:
hu: Típusfájlok:

en: Filter:
hu: Szűrő:

en: Folders
hu: Mappák

en: Home
hu: Otthon

en: Look in:
hu: Keresés itt:

en: Look In:
hu: Keresés itt:

en: Modified
hu: Módosított

en: New Folder
hu: Új mappa

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open selected file
hu: Kijelölt fájl megnyitása

en: Open selected file.
hu: Kijelölt fájl megnyitása.

en: Rename File
hu: Fájl átnevezése

en: Rename file "{0}" to
hu: „{0}” fájl átnevezése a következőre:

en: Save in:
hu: Mentés ide:

en: Save In:
hu: Mentés ide:

en: Save selected file.
hu: Kijelölt fájl mentése.

en: Selection:
hu: Kijelölés:

en: Size
hu: Méret

en: Up One Level
hu: Egy szinttel feljebb

en: Update
hu: Frissítés

en: Update directory listing.
hu: Könyvtárlista frissítése.

en: View
hu: Nézet

en: Blue:
hu: Kék:

en: Color Name:
hu: Szín neve:

en: Green:
hu: Zöld:

en: Hue:
hu: Színárnyalat:

en: GTK Color Chooser
hu: GTK színválasztó

en: Red:
hu: Piros:

en: Saturation:
hu: Telítettség:

en: You are about to create a new JOSM ticket.
hu: Új JOSM hibajegy létrehozására készülsz.

en: Please make sure to always use directly in JOSM <a href="wiki/Help/Action/ReportBug">Help/Report bug</a> or the button in <a href="wiki/Help/Action/About">About Dialog</a> (Shift-F1) to come here:
hu: Ügyelj arra, hogy mindig közvetlenül használd a JOSM <a href="wiki/Help/Action/ReportBug">Súgó/Hibabejelentés</a> vagy a <a href="wiki/Help/Action/About">Névjegy</a> párbeszédablakban található gombot (Shift-F1), hogy ide kerülj:

en: Using this prefills the bug report with useful information for us (<a href="wiki/Help/Action/ShowStatusReport">Status Report</a>). <b>Please do not create defect tickets without status report!
hu: Ez így előre kitölti a hibajelentést a számunkra hasznos információkkal (<a href="wiki/Help/Action/ShowStatusReport">Állapotjelentés</a>). <b>Ne hozz létre hibajegyeket állapotjelentés nélkül!

en: In any case, don’t be shy :) Please let us contact you if needed (either by <a href="register">creating an account</a> or entering your e-mail address below which is normally not visible, but can be extracted in specific situations), and you will be notified about ticket progress.
hu: Mindenesetre ne legyél szégyenlős :) Szükség esetén lépj kapcsolatba velünk (vagy <a href="register">fiók létrehozásával</a>, vagy az e-mail címed megadásával alább, amely általában nem látható, de bizonyos helyzetekben használható), és értesítést fogsz kapni a hibajegy előrehaladásáról.

en: Surface
hu: Felület

en: paved
hu: burkolt

en: unpaved
hu: burkolatlan

en: asphalt
hu: aszfalt

en: concrete
hu: beton

en: concrete:plates
hu: betonlapok

en: concrete:lanes
hu: betosávok

en: paving_stones
hu: térkő (viacolor)

en: sett
hu: kockakő (macskakő)

en: cobblestone
hu: nagy kavics

en: unhewn_cobblestone
hu: vágatlan nagy kavics

en: grass_paver
hu: gyephézagos térkő

en: compacted
hu: tömörített (makadám)

en: fine_gravel
hu: kőzúzalék (murva)

en: gravel
hu: zúzott kő (nagyszemcsés)

en: pebblestone
hu: kavics (lekerekített)

en: ground
hu: talaj

en: mud
hu: sár (vizenyős terület)

en: rock
hu: szikla

en: sand
hu: homok

en: grass
hu: fű

en: wood
hu: fa

en: metal
hu: fém

en: stone
hu: kő

en: woodchips
hu: faapríték

en: Smoothness
hu: Simaság

en: excellent
hu: kiváló

en: Thin Rollers: rollerblade, skateboard
hu: Nagyon vékony kerék: görkorcsolya, gördeszka

en: good
hu: jó

en: Thin Wheels: racing bike
hu: Vékony kerék: országúti kerékpár

en: intermediate
hu: közepes

en: Wheels: city bike, wheelchair, scooter
hu: Kerék: városi kerékpár, kerekesszék, robogó

en: bad
hu: rossz

en: Robust Wheels: trekking bike, car, rickshaw
hu: Robusztus kerék: túrakerékár, személyautó, riksa

en: very_bad
hu: nagyon rossz

en: High Clearance: light duty off-road vehicle
hu: Nagy alvázmagasságú könnyű terepjáró

en: horrible
hu: szörnyű

en: Off-Road: heavy duty off-road vehicle
hu: Terep: nehéz terepjáró

en: very_horrible
hu: nagyon szörnyű

en: Specialized off-road: tractor, ATV
hu: Speciális terep: traktor, mountain bike

en: impassable
hu: járhatatlan

en: No wheeled vehicle
hu: Kerekes járművel nem járható

en: artificial_turf
hu: műfű

en: clay
hu: salak

en: acrylic
hu: akril

en: tartan
hu: műanyag (tartan)

en: dirt
hu: föld

en: Lanes
hu: Sávok

en: Lanes in way direction
hu: Sávok a vonal irányában

en: Lanes opposed to way direction
hu: Sávok a vonallal ellentétes irányban

en: Max. speed (km/h)
hu: Sebességkorlátozás (km/h)

en: Max. speed in way direction
hu: Sebességkorlátozás a vonal irányában

en: Max. speed opposed to way direction
hu: Sebességkorlátozás a vonallal ellentétes irányban

en: Bridge
hu: Híd

en: Tunnel
hu: Alagút

en: Embankment
hu: Töltés

en: Cutting
hu: Bevágás

en: Lane Markings
hu: Sávfelfestés

en: Flood prone
hu: Árvízveszélyes

en: Incline
hu: Lejtés

en: Lit
hu: Kivilágított

en: yes
hu: igen

en: no
hu: nem

en: 24/7
hu: 24/7 (nonstop)

en: automatic
hu: automatikus

en: limited
hu: korlátozott

en: disused
hu: használaton kívül

en: Oneway
hu: Egyirányú

en: Width (meters)
hu: Szélesség (méter)

en: Bus bay
hu: Autóbuszöböl

[ctx: sidewalk]
en: both
hu: mindkét oldalon

[ctx: sidewalk]
en: left
hu: bal oldalon

[ctx: sidewalk]
en: right
hu: jobb oldalon

en: Sidewalk
hu: Járda

[ctx: sidewalk]
en: no
hu: nincs

[ctx: sidewalk]
en: separate
hu: elkülönített

en: Max. weight (tonnes)
hu: Súlykorlátozás (tonna)

en: Max. axleload (tonnes)
hu: Tengelyterhelés-korlátozás (tonna)

en: Max. height (meters)
hu: Magasságkorlátozás (méter)

en: Max. width (meters)
hu: Szélességkorlátozás (méter)

en: Max. length (meters)
hu: Hosszúságkorlátozás (méter)

en: Placement
hu: Vonal elhelyezkedése

en: left_of:1
hu: 1. sáv bal oldalán

en: left_of:2
hu: 2. sáv bal oldalán

en: left_of:3
hu: 3. sáv bal oldalán

en: left_of:4
hu: 4. sáv bal oldalán

en: left_of:5
hu: 5. sáv bal oldalán

en: middle_of:1
hu: 1. sáv közepén

en: middle_of:2
hu: 2. sáv közepén

en: middle_of:3
hu: 3. sáv közepén

en: middle_of:4
hu: 4. sáv közepén

en: middle_of:5
hu: 5. sáv közepén

en: right_of:1
hu: 1. sáv jobb oldalán

en: right_of:2
hu: 2. sáv jobb oldalán

en: right_of:3
hu: 3. sáv jobb oldalán

en: right_of:4
hu: 4. sáv jobb oldalán

en: right_of:5
hu: 5. sáv jobb oldalán

en: transition
hu: átmenet

en: Placement in way direction
hu: Elhelyezés a vonal irányában

en: Placement opposed to way direction
hu: Elhelyezés a vonal irányával ellentétesen

en: Shoulder
hu: Leállósáv

en: both
hu: mindkettő

en: Service type
hu: Szolgáltatás típusa

en: yard
hu: rakodó

en: siding
hu: mellékvágány

en: spur
hu: iparvágány

en: crossover
hu: vágányelágazás

en: Electrified
hu: Villamosított

[ctx: electrified]
en: contact_line
hu: felsővezeték

[ctx: electrified]
en: no
hu: nem

[ctx: electrified]
en: yes
hu: igen

[ctx: electrified]
en: rail
hu: sín

en: Voltage in Volts (V)
hu: Feszültség voltban (V)

en: Frequency in Hertz (Hz)
hu: Frekvencia hertzben (Hz)

en: Gauge (mm)
hu: Nyomtáv (mm)

en: Non-motorized traffic:
hu: Motor nélküli közlekedés:

en: Horse
hu: Ló

en: Motor vehicle traffic:
hu: Gépjármű-közlekedés:

en: Motor vehicles
hu: Gépjárművek

en: destination
hu: célforgalom

en: delivery
hu: áruszállítás

en: permissive
hu: megtűrt

en: permit
hu: engedéllyel

en: private
hu: magántulajdon

en: agricultural
hu: mezőgazdasági

en: forestry
hu: erdőgazdasági

en: Motorcar
hu: Gépkocsi

en: Motorcycle
hu: Motorkerékpár

en: Moped
hu: Robogó

en: Mofa
hu: Segédmotoros kerékpár

en: Cross by bicycle
hu: Átkelés kerékpárral

en: Cross on horseback
hu: Átkelés lóháton

en: Height (meters)
hu: Magasság (méter)

en: Animated
hu: Mozgó

en: winding_posters
hu: feltekeredő plakátok

en: screen
hu: képernyő

en: trivision_blades
hu: átforduló háromszögalapú hasábok

en: revolving
hu: forgó

en: digital_messages
hu: digitális üzenetek

en: digital_prices
hu: digitális árak

en: Luminous
hu: Világító

en: Minimum age
hu: Alsó korhatár

en: Maximum age
hu: Felső korhatár

en: Reference
hu: Azonosító

en: Operator
hu: Üzemeltető

en: Service Times
hu: Istentiszteletek ideje

en: Opening Hours
hu: Nyitvatartás

en: Wheelchairs
hu: Akadálymentesség

en: designated
hu: kijelölt

en: Brand
hu: Márka

en: Toilets
hu: WC-k

en: Gender neutral
hu: Uniszex

en: Wheelchair accessible
hu: Kerekesszékes megközelítés

[ctx: toilets]
en: yes
hu: igen

[ctx: toilets]
en: no
hu: nem

[ctx: toilets]
en: limited
hu: korlátozott

en: Access
hu: Hozzáférés

en: customers
hu: ügyfeleknek

en: Color (HTML name or hexadecimal code)
hu: Szín (HTML-név vagy hexadecimális kód)

[ctx: color]
en: black
hu: fekete

[ctx: color]
en: blue
hu: kék

[ctx: color]
en: brown
hu: barna

[ctx: color]
en: gray
hu: szürke

[ctx: color]
en: green
hu: zöld

[ctx: color]
en: orange
hu: narancssárga

[ctx: color]
en: purple
hu: lila

[ctx: color]
en: red
hu: piros

[ctx: color]
en: silver
hu: ezüst

[ctx: color]
en: white
hu: fehér

[ctx: color]
en: yellow
hu: sárga

[ctx: color]
en: #CD853F
hu: #CD853F (világosbarna)

en: Cuisine
hu: Konyha

en: african
hu: afrikai

en: american
hu: amerikai

en: argentinian
hu: argentin

en: asian
hu: ázsiai

en: balkan
hu: balkán

en: bavarian
hu: bajor

en: beef_bowl
hu: marhatál (beef bowl)

en: brazilian
hu: brazil

en: burger
hu: hamburger

en: cake
hu: sütemény (cake)

en: caribbean
hu: karibi

en: chicken
hu: csirke

en: chinese
hu: kínai

en: coffee_shop
hu: kávézó

en: crepe
hu: palacsinta

en: danish
hu: dán

en: donut
hu: fánk

en: ethiopian
hu: etióp

en: filipino
hu: filippínó

en: fish
hu: hal

en: fish_and_chips
hu: fish & chips

en: french
hu: francia

en: friture
hu: sült burgonya

en: frozen_yogurt
hu: joghurtfagylalt

en: german
hu: német

en: georgian
hu: grúz

en: greek
hu: görög

en: heuriger
hu: heuriger (idei bor)

en: ice_cream
hu: fagylalt

en: indian
hu: indiai

en: indonesian
hu: indonéz

en: international
hu: nemzetközi

en: italian
hu: olasz

en: japanese
hu: japán

en: korean
hu: koreai

en: lebanese
hu: libanoni

en: malaysian
hu: maláj

en: mediterranean
hu: mediterrán

en: mexican
hu: mexikói

en: moroccan
hu: marokkói

en: noodle
hu: tészta

en: pancake
hu: amerikai palacsinta

en: pasta
hu: tészta

en: persian
hu: perzsa

en: peruvian
hu: perui

en: polish
hu: lengyel

en: portuguese
hu: portugál

en: regional
hu: helyi

en: russian
hu: orosz

en: sandwich
hu: szendvics

en: sausage
hu: kolbász

en: seafood
hu: tengeri

en: soba
hu: szoba

en: spanish
hu: spanyol

en: steak_house
hu: steakház

en: sushi
hu: szusi

en: turkish
hu: török

en: vietnamese
hu: vietnami

en: wings
hu: szárny

en: Internet access
hu: Internetcsatlakozás

en: wlan
hu: wifi

en: wired
hu: vezetékes

en: terminal
hu: terminál

en: Internet access fee
hu: Internetcsatlakozás díja

en: Smoking
hu: Dohányzás

en: dedicated
hu: kijelölt

en: separated
hu: elkülönített

en: isolated
hu: elszigetelt

en: outside
hu: külső

en: pitch
hu: sportpálya

en: sports_centre
hu: sportközpont

en: stadium
hu: stadion

[ctx: sport]
en: 10pin
hu: bowling

[ctx: sport]
en: 9pin
hu: teke

[ctx: sport]
en: american_football
hu: amerikai futball

[ctx: sport]
en: archery
hu: íjászat

[ctx: sport]
en: athletics
hu: atlétika

[ctx: sport]
en: australian_football
hu: ausztrál futball

[ctx: sport]
en: basketball
hu: kosárlabda

[ctx: sport]
en: beachvolleyball
hu: strandröplabda

[ctx: sport]
en: billiards
hu: biliárd

[ctx: sport]
en: boules
hu: pétanque (boules)

[ctx: sport]
en: bowls
hu: gyepteke

[ctx: sport]
en: canadian_football
hu: kanadai futball

[ctx: sport]
en: canoe
hu: kenuzás

[ctx: sport]
en: chess
hu: sakk

[ctx: sport]
en: climbing
hu: sziklamászás

[ctx: sport]
en: cricket
hu: krikett

[ctx: sport]
en: croquet
hu: krokett

[ctx: sport]
en: cycling
hu: kerékpározás

[ctx: sport]
en: dog_racing
hu: kutyaverseny

[ctx: sport]
en: equestrian
hu: lovaglás

[ctx: sport]
en: field_hockey
hu: gyeplabda

[ctx: sport]
en: gaelic_games
hu: kelta játékok

[ctx: sport]
en: gymnastics
hu: torna

[ctx: sport]
en: handball
hu: kézilabda

[ctx: sport]
en: horse_racing
hu: lóverseny

[ctx: sport]
en: ice_hockey
hu: jégkorong

[ctx: sport]
en: ice_skating
hu: jégkorcsolya

[ctx: sport]
en: karting
hu: gokart

[ctx: sport]
en: model_aerodrome
hu: modellrepülőtér

[ctx: sport]
en: motocross
hu: motokrossz

[ctx: sport]
en: motor
hu: motorsport

[ctx: sport]
en: multi
hu: többféle

[ctx: sport]
en: racquet
hu: raketball

[ctx: sport]
en: rc_car
hu: távirányítós autó

[ctx: sport]
en: roller_skating
hu: görkorcsolya

[ctx: sport]
en: rowing
hu: evezés

[ctx: sport]
en: rugby_league
hu: rögbi (league)

[ctx: sport]
en: rugby_union
hu: rögbi (union)

[ctx: sport]
en: running
hu: futás

[ctx: sport]
en: safety_training
hu: biztonsági képzés

[ctx: sport]
en: scuba_diving
hu: palackos búvárkodás

[ctx: sport]
en: shooting
hu: lövészet

[ctx: sport]
en: skateboard
hu: gördeszka

[ctx: sport]
en: soccer
hu: futball

[ctx: sport]
en: surfing
hu: szörf

[ctx: sport]
en: swimming
hu: úszás

[ctx: sport]
en: table_tennis
hu: asztalitenisz

[ctx: sport]
en: tennis
hu: tenisz

[ctx: sport]
en: volleyball
hu: röplabda

en: General Access
hu: Általános használat

en: All vehicles
hu: Minden jármű

en: Ski
hu: Sí

en: official
hu: hivatalos

en: Snowmobile
hu: Motoros szán

en: Dog
hu: Kutya

en: leashed
hu: pórázon

en: unleashed
hu: szabadon

en: Tags which are implied and do not need to be set are `motor_vehicle=no` and `emergency=destination`.
hu: Alapértelmezettnek feltételezett címkék, amelyeket nem kell beállítani: `motor_vehicle=no` és `emergency=destination`.

en: Fee
hu: Díj

en: Type of parking
hu: Parkoló típusa

[ctx: parking]
en: carports
hu: fedett parkolóhelyek

[ctx: parking]
en: garage_boxes
hu: garázssor

[ctx: parking]
en: lane
hu: parkolósáv

[ctx: parking]
en: layby
hu: útszéli parkolóhely

[ctx: parking]
en: multi-storey
hu: többszintes parkolóház

[ctx: parking]
en: rooftop
hu: lapostetőn

[ctx: parking]
en: sheds
hu: garázsfészer

[ctx: parking]
en: street_side
hu: út melletti

[ctx: parking]
en: surface
hu: felszíni

[ctx: parking]
en: underground
hu: mélygarázs

en: Reference number
hu: Azonosítószám

en: Time Limit
hu: Időkorlát

en: Supervised
hu: Őrzött/felügyelt

en: Population
hu: Népesség

en: Postal Code
hu: Irányítószám

en: Website
hu: Honlap

en: Distance (kilometers)
hu: Távolság (km)

en: Ascent (m)
hu: Emelkedő (m)

en: Descent (m)
hu: Lejtő (m)

en: Roundtrip
hu: Körutazás

en: Symbol description
hu: Szimbólum leírása

en: Genus
hu: Nemzetség

en: Species
hu: Faj

en: Leaf type
hu: Levéltípus

en: broadleaved
hu: széles levelű

en: needleleaved
hu: tűlevelű

en: mixed
hu: vegyes

en: leafless
hu: lomb nélküli

en: palm
hu: pálma

en: Leaf cycle
hu: Levélváltás

en: deciduous
hu: lombhullató

en: Plants that are leafless for a certain period during the year.
hu: Az év egy adott időszakában levél nélküli növények.

en: evergreen
hu: örökzöld

en: Plants that are never entirely without green foliage.
hu: Sosem teljesen lombtalan növények.

en: semi_deciduous
hu: félig lombhullató

en: Plants that lose their foliage for a very short period, when old leaves fall off and new foliage growth is starting.
hu: Olyan növények, amelyek a lombjukat csak nagyon rövid időre vesztik el, amikor a régi levelek lehullanak és az új levélzet elkezd nőni.

en: semi_evergreen
hu: félig örökzöld

en: Plants that lose most, but not all, of their foliage for a fraction of the year.
hu: Az év egy időszakában a lombozat nagy részét (de nem az egészet) elvesztő növények.

en: Habitat with evergreen and deciduous vegetation.
hu: Örökzöld és lombhullató növényzet élőhelye.

en: bahai
hu: bahái

en: buddhist
hu: buddhista

en: caodaism
hu: kaodaista

en: christian
hu: keresztény

en: confucian
hu: konfuciánus

en: jain
hu: dzsainista

en: jewish
hu: zsidó

en: muslim
hu: muzulmán

en: shinto
hu: sintó

en: sikh
hu: szikh

en: spiritualist
hu: spiritualista

en: taoist
hu: taoista

en: tenrikyo
hu: tenrikjó

en: unitarian_universalist
hu: unitárius univerzalista

en: zoroastrian
hu: zoroasztrista

en: Denomination
hu: Felekezet

en: anglican
hu: anglikán

en: baptist
hu: baptista

en: catholic
hu: katolikus

en: church_of_scotland
hu: skót egyház

en: conservative
hu: konzervatív

en: evangelical
hu: evangéliumi keresztény

en: greek_catholic
hu: görögkatolikus

en: greek_orthodox
hu: görög ortodox

en: iglesia_ni_cristo
hu: iglesia ni cristo

en: jehovahs_witness
hu: jehova tanúi

en: lutheran
hu: evangélikus (lutheránus)

en: mahayana
hu: mahájána buddhizmus

en: methodist
hu: metodista

en: new_apostolic
hu: újapostoli

en: nondenominational
hu: felekezeten kívüli

en: old_catholic
hu: ókatolikus

en: orthodox
hu: ortodox

en: pentecostal
hu: pünkösdista

en: presbyterian
hu: presbiteriánus

en: protestant
hu: protestáns

en: quaker
hu: kvéker

en: reform
hu: reformzsidó

en: reformed
hu: református

en: roman_catholic
hu: római katolikus

en: romanian_orthodox
hu: román ortodox

en: russian_orthodox
hu: orosz ortodox

en: serbian_orthodox
hu: szerb ortodox

en: seventh_day_adventist
hu: hetednapi adventista

en: shaivism
hu: saivizmus (hindu)

en: shaktism
hu: saktizmus (hindu)

en: shia
hu: síita

en: smartism
hu: szmartizmus (hindu)

en: spiritist
hu: spiritiszta

en: sunni
hu: szunnita

en: tibetan
hu: tibeti

en: theravada
hu: théraváda buddhizmus

en: united
hu: egyesült

en: united_methodist
hu: egyesült metodista

en: vaishnavism
hu: vaisnava

en: vajrayana
hu: vadzsrajána buddhizmus

[ctx: jewish]
en: orthodox
hu: ortodox zsidó

[ctx: jewish]
en: conservative
hu: konzervatív zsidó

[ctx: jewish]
en: nondenominational
hu: felekezeten kívüli

[ctx: jewish]
en: reform
hu: reformzsidó

en: Primary voltage in Volts (V)
hu: Elsődleges feszültség voltban (V)

en: Secondary voltage in Volts (V)
hu: Másodlagos feszültség voltban (V)

en: Tertiary voltage in Volts (V)
hu: Harmadlagos feszültség voltban (V)

en: Amount of Cables
hu: Kábelek mennyisége

en: Amount of circuits
hu: Körök mennyisége

en: Line attachment
hu: Vezeték rögzítése

[ctx: power]
en: suspension
hu: felfüggesztés

[ctx: power]
en: anchor
hu: horgony

[ctx: power]
en: pin
hu: alátámasztás

[ctx: power]
en: pulley
hu: csiga

en: Line arrangement
hu: Vezeték elrendezése

[ctx: power]
en: horizontal
hu: vízszintes

[ctx: power]
en: semi_horizontal
hu: félig vízszintes

[ctx: power]
en: vertical
hu: függőleges

[ctx: power]
en: semi_vertical
hu: félig függőleges

[ctx: power]
en: triangular
hu: háromszögletű

[ctx: power]
en: square
hu: négyzetes

[ctx: power]
en: unarranged
hu: rendezetlen

en: Line management
hu: Vezeték helyzete

[ctx: Line management]
en: branch
hu: rácsatlakozás

[ctx: Line management]
en: cross
hu: metszés (érintkezés nélkül)

[ctx: Line management]
en: split
hu: szétágazás

[ctx: Line management]
en: straight
hu: egyenes

[ctx: Line management]
en: termination
hu: végződés

[ctx: Line management]
en: transition
hu: átmenet (föld alá)

[ctx: Line management]
en: transpose
hu: átalakulás

en: Location
hu: Elhelyezkedés

[ctx: power]
en: outdoor
hu: kültéri

[ctx: power]
en: indoor
hu: beltéri

[ctx: power]
en: underground
hu: föld alatti

[ctx: power]
en: platform
hu: tengeri platformon

[ctx: power]
en: roof
hu: tető

[ctx: power]
en: surface
hu: felszíni

[ctx: power]
en: Biofuel
hu: Bioüzemanyag

[ctx: power]
en: Oil
hu: Kőolaj

[ctx: power]
en: Diesel
hu: Gázolaj

[ctx: power]
en: Gasoline
hu: Benzin

[ctx: power]
en: Biogas
hu: Biogáz

[ctx: power]
en: Gas
hu: Földgáz

[ctx: power]
en: Biomass
hu: Biomassza

[ctx: power]
en: Waste
hu: Hulladék

[ctx: power]
en: Coal
hu: Szén

[ctx: power]
en: Nuclear
hu: Nukleáris

[ctx: power]
en: Geothermal
hu: Geotermikus

[ctx: power]
en: Hydro
hu: Vízenergia

[ctx: power]
en: Osmotic
hu: Ozmotikus

[ctx: power]
en: Tidal
hu: Árapály

[ctx: power]
en: Wave
hu: Hullámzás

[ctx: power]
en: Solar
hu: Napsütés

[ctx: power]
en: Wind
hu: Szél

en: Start date
hu: Kezdő dátum

en: Plant generator type
hu: Generátor típusa

en: output
hu: kimenet

en: Output forms of energy:
hu: Az energia kimeneti formái:

en: Biogas
hu: Biogáz

en: Electricity
hu: Villamos energia

en: Hot Water
hu: Forró víz

en: Hot Air
hu: Forró levegő

en: Cold Water
hu: Hideg víz

en: Cold Air
hu: Hideg levegő

en: Compressed Air
hu: Sűrített levegő

en: Steam
hu: Gőz

en: Vacuum
hu: Vákuum

en: Output forms of energy (optional):
hu: Az energia kimeneti formái (opcionális):

en: Utility
hu: Közmű

en: chemical
hu: kémiai

en: gas
hu: földgáz

en: heating
hu: távfűtés

en: hydrant
hu: tűzcsap

en: oil
hu: kőolaj

en: power
hu: villamos energia

en: sewerage
hu: szennyvíz

en: street_lighting
hu: közvilágítás

en: telecom
hu: távközlés

en: television
hu: televízió

en: waste
hu: hulladék

en: water
hu: víz

en: Material
hu: Anyag

en: plastic
hu: műanyag

en: steel
hu: acél

en: Location transition
hu: Elhelyezkedés: átmenet

en: Power rating (kVA/MVA)
hu: Feszültségfokozat (kVA/MVA)

en: Phases
hu: Fázisok

en: Number of devices
hu: Készülékek száma

en: Number of windings
hu: Tekercsek száma

en: Windings configuration
hu: Tekercs konfiguráció

[ctx: power_windings]
en: star
hu: csillag

[ctx: power_windings]
en: open-delta
hu: nyitott-delta

[ctx: power_windings]
en: zigzag
hu: cikcakk

[ctx: power_windings]
en: open
hu: nyitott

en: Local loop type
hu: Helyi hurok típusa

en: copper
hu: réz

en: fibre
hu: üvegszál

en: coaxial
hu: koaxiális

en: Bridge name
hu: Híd neve

en: Toll
hu: Útdíj

en: Intermittent
hu: Időszakos meder

en: Seasonal
hu: Szezonális

en: In the tidal range
hu: Árapályzónában van

en: culvert
hu: áteresz

en: Water access rules:
hu: Hajózási tevékenység szabályozása:

en: Ship
hu: Hajó

en: Boat
hu: Csónak

en: Motorboat
hu: Motorcsónak

en: Canoe
hu: Kenu

en: Managed
hu: Kezelés

[ctx: Key:managed]
en: no
hu: nincs

[ctx: Key:managed]
en: yes
hu: van

[ctx: Key:managed]
en: grazing
hu: legeltetés

[ctx: Key:managed]
en: undergrowth
hu: aljnövényzet

[ctx: Key:managed]
en: mowing
hu: kaszálás

[ctx: Key:managed]
en: scientific
hu: tudományos

en: Substance
hu: Szállított anyag

en: hot_water
hu: forró víz

en: steam
hu: gőz

en: sewage
hu: szennyvíz

en: Only in case of manual actuator or manual mechanical drive:
hu: Csak kézi vagy kézi mechanikus hajtásnál:

en: Handle
hu: Fogantyú

[ctx: handle]
en: wheel
hu: kerék

[ctx: handle]
en: cross
hu: kereszt alakú

[ctx: handle]
en: lever
hu: kar

[ctx: handle]
en: crank
hu: kurbli

[ctx: handle]
en: button
hu: gomb

[ctx: handle]
en: no
hu: nincs

en: Direction to close
hu: Elzárás iránya

en: clockwise
hu: óramutató járásával megegyező

en: anti_clockwise
hu: óramutató járásával ellentétesen

en: Pump mechanism
hu: Szivattyú működése

en: gear
hu: fogaskerék

en: screw
hu: csavarszivattyú

en: progressive_cavity
hu: haladó üreg

en: diaphragm
hu: membrános

en: peristaltic
hu: perisztaltikus

en: rope
hu: kötél

en: rotary_vane
hu: szárnylapát

en: piston
hu: dugattyú

en: centrifugal
hu: centrifuális

en: axial_flow
hu: axiális átfolyás

en: eductor_jet
hu: vízsugár-ejektor

en: ram
hu: vízemelő kos

en: siphon
hu: szifon

en: pulser
hu: pulzáló

en: airlift
hu: mammut-szivattyú

en: Mechanical coupling
hu: Mechanikus összeköttetés

en: direct
hu: közvetlen

en: reducer
hu: reduktor

en: gearbox
hu: sebességváltó

en: nodding_donkey
hu: bólogató szamár

en: belt
hu: szíj

en: Mechanical driver
hu: Mechanikus meghajtás

en: manual
hu: kézi

en: electric_motor
hu: villanymotor

en: combustion_engine
hu: belsőégésű motor

en: reciprocating_solenoid
hu: dugattyús szolenoid

en: cylinder
hu: henger

en: turbine
hu: turbina

en: Support
hu: Alátámasztás

[ctx: mounting/support]
en: pole
hu: rúd

[ctx: mounting/support]
en: wall_mounted
hu: falra szerelt

[ctx: mounting/support]
en: billboard
hu: óriásplakát

[ctx: mounting/support]
en: ground
hu: talaj

en: IATA
hu: IATA-kód

en: ICAO
hu: ICAO-kód

en: Car brand
hu: Autómárka

en: Motorcycle brand
hu: Motorkerékpár-márka

en: route segment
hu: útvonalszakasz

en: alternative segment
hu: alternatív útszakasz

en: approach segment
hu: megközelítő útszakasz

en: excursion segment
hu: kitérő útszakasz

en: connection segment
hu: összekötő útszakasz

en: infrastructure
hu: infrastruktúra

en: natural
hu: természetes

en: guidepost
hu: útirányjelző tábla

en: forward segment
hu: előre szakasz

en: backward segment
hu: vissza szakasz

en: start endpoint
hu: kiindulási pont

en: stop endpoint
hu: végpont

en: start and stop endpoint
hu: kiindulási és végpont

en: From (initial stop)
hu: Honnan (első megálló)

en: To (terminal stop)
hu: Hova (végállomás)

en: Via (intermediate stops)
hu: Keresztül (köztes megállók)

en: Network
hu: Hálózat

en: Reservation
hu: Foglalás

en: required
hu: kötelező

en: recommended
hu: ajánlott

en: Duration (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
hu: Időtartam (P, PP, ÓÓ:PP vagy ÓÓ:PP:MM)

en: Interval (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
hu: Gyakoriság (P, PP, ÓÓ:PP vagy ÓÓ:PP:MM)

en: Climbing styles:
hu: Mászási stílusok:

en: Boulders
hu: Boulder

en: Sport climbing
hu: Sportmászás

en: Top rope (approach at the route top + letting the rope down)
hu: Felső kötél (megközelítés az útvonal tetején + a kötél leeresztése)

en: Traditional climbing (no fixed anchors)
hu: Hagyományos mászás (fix szegek nélkül)

en: Multi-pitch climbing
hu: Több pályás mászás

en: Ice climbing
hu: Jégfal mászás

en: Mixed climbing
hu: Vegyes mászás

en: Deep Water Soloing
hu: Mélyvízi szólózás

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Rock/ice quality
hu: Szikla/jég minőség

en: fragile
hu: törékeny

en: medium
hu: közepes

en: solid
hu: tömör

en: Rock type
hu: Szikla típus

en: limestone
hu: mészkő

en: sandstone
hu: homokkő

en: granite
hu: gránit

en: basalt
hu: bazalt

en: slate
hu: pala

en: Summit/route log/register
hu: Csúcs-, útnapló/nyilvántartás

en: Climbing routes indoor
hu: Beltéri mászóútvonalak

en: Climbing routes outdoor
hu: Szabadtéri mászóútvonalak

en: Official web site (e.g. operator)
hu: Hivatalos weboldal (pl. üzemeltető)

en: Unofficial web site
hu: Nem hivatalos weboldal

en: Communication type:
hu: Kommunikáció típusa:

en: Mobile phone
hu: Mobiltelefon

en: Television
hu: Televízió

en: Radio
hu: Rádió

en: Microwave
hu: Mikrohullám

en: Markings
hu: Felfestés

[ctx: crossing:markings]
en: no
hu: nincs

[ctx: crossing:markings]
en: yes
hu: van

[ctx: crossing:markings]
en: surface
hu: eltérő burkolat

[ctx: crossing:markings]
en: lines
hu: vonal oldalt

[ctx: crossing:markings]
en: lines:paired
hu: vonalpár oldalt

[ctx: crossing:markings]
en: dashes
hu: szaggatott vonal oldalt

[ctx: crossing:markings]
en: dots
hu: pontok oldalt

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:double
hu: zebra (kettő)

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:paired
hu: zebra (vonalpárokból)

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:bicolour
hu: zebra (kétszínű)

[ctx: crossing:markings]
en: ladder
hu: létraminta

[ctx: crossing:markings]
en: ladder:skewed
hu: létraminta (ferde fokokból)

[ctx: crossing:markings]
en: ladder:paired
hu: létraminta (dupla fokokból)

[ctx: crossing:markings]
en: pictograms
hu: piktogramok

en: Gender of students
hu: Diákok neme

[ctx: gender]
en: mixed
hu: vegyes

[ctx: gender]
en: male
hu: férfi

[ctx: gender]
en: female
hu: női

[ctx: gender]
en: separated
hu: elkülönített

en: Trail marking
hu: Útjelzés

en: poles
hu: karók

en: cairns
hu: kőrakások

en: symbols
hu: szimbólumok

en: Streets
hu: Utcák

en: Motorway
hu: Autópálya

[ctx: highway]
en: motorway
hu: autópálya

en: Street has no reference
hu: Az utcának nincs azonosítója

en: Street has no name
hu: Az utcának nincs neve

en: Destination
hu: Célpont

en: Destination reference
hu: Célpont-azonosító

en: Motorway Link
hu: Autópálya-felhajtó

[ctx: highway]
en: motorway_link
hu: autópálya-felhajtó

en: Junction reference
hu: Csomópont azonosítója

en: Trunk
hu: Autóút

[ctx: highway]
en: trunk
hu: autóút

en: Motorroad
hu: Autóút

en: Divided highway
hu: Osztottpályás út

en: Trunk Link
hu: Autóút-felhajtó

[ctx: highway]
en: trunk_link
hu: autóút-felhajtó

en: Primary
hu: Főút

[ctx: highway]
en: primary
hu: főút

en: Narrow
hu: Szűkület

en: Overhead trolley wires
hu: Trolibusz-felsővezeték

en: Primary Link
hu: Főútfelhajtó

[ctx: highway]
en: primary_link
hu: főútfelhajtó

en: Secondary
hu: Összekötő út

[ctx: highway]
en: secondary
hu: összekötő út

en: Secondary Link
hu: Összekötőút-felhajtó

[ctx: highway]
en: secondary_link
hu: összekötőút-felhajtó

en: Tertiary
hu: Bekötőút

[ctx: highway]
en: tertiary
hu: bekötőút

en: Tertiary Link
hu: Bekötőút-felhajtó

[ctx: highway]
en: tertiary_link
hu: bekötőút-felhajtó

en: Unclassified
hu: Egyéb közút

[ctx: highway]
en: unclassified
hu: egyéb közút

en: Passing Places
hu: Kitérőhely

en: Residential
hu: Lakott területi utca

[ctx: highway]
en: residential
hu: lakott területi utca

en: Oneway for bicycle
hu: Kerékpárnak egyirányú

en: Sidewalk (both)
hu: Járda (mindkét oldal)

[ctx: sidewalk]
en: yes
hu: van

en: Sidewalk (left)
hu: Járda (bal)

en: Sidewalk (right)
hu: Járda (jobb)

en: Bicycle Road
hu: Kerékpárút

en: Highway type
hu: Úttípus

[ctx: Highway]
en: residential
hu: lakóút

[ctx: Highway]
en: service
hu: szervizút

[ctx: Highway]
en: unclassified
hu: osztályozatlan

[ctx: Highway]
en: path
hu: ösvény

[ctx: Highway]
en: cycleway
hu: kerékpárút

en: Vehicle access
hu: Behajtás járművel

en: Living Street
hu: Lakó-pihenő övezet

[ctx: highway]
en: living_street
hu: lakó-pihenő övezet

en: Pedestrian
hu: Sétálóutca

[ctx: highway]
en: pedestrian
hu: sétálóutca

en: Area
hu: Terület

en: Busway
hu: Buszsáv

[ctx: highway]
en: busway
hu: buszsáv

en: Embedded rails
hu: Útba süllyesztett sínek

en: abandoned
hu: elhagyott

en: construction
hu: építési terület

en: funicular
hu: sikló

en: light_rail
hu: HÉV

en: miniature
hu: miniatűr

en: narrow_gauge
hu: keskeny nyomtávú

en: rail
hu: normál nyomtávú

en: tram
hu: villamos

en: Trolley wire
hu: Trolibusz-felsővezeték

en: Service
hu: Szervizút

[ctx: highway]
en: service
hu: szervizút

en: Service way type
hu: Szervízút típusa

en: alley
hu: hátsó "szolgalmi" út

en: driveway
hu: kocsifelhajtó

en: parking_aisle
hu: parkolón belüli út

en: drive-through
hu: áthajtó

en: emergency_access
hu: tűzoltási felvonulási út

en: slipway
hu: sólya

en: Parking Aisle
hu: Parkolón belüli út

en: Escape
hu: Fékezősáv („majomfogó”)

[ctx: highway]
en: escape
hu: fékezősáv

en: Emergency lane beside long descending slopes for trucks and other vehicles to stop safely after brake failure.
hu: Fékezősáv hosszan lejtő utak mellett fékhibás teherautók és egyéb járművek biztonságos megállítására.

en: Raceway
hu: Versenypálya

[ctx: highway]
en: raceway
hu: versenypálya

en: Road (Unknown Type)
hu: Út (ismeretlen típusú)

[ctx: highway]
en: road
hu: út

en: Construction
hu: Építés alatt

[ctx: highway]
en: construction
hu: épülő út

[ctx: Highway]
en: Motorway
hu: Autópálya

[ctx: Highway]
en: Motorway Link
hu: Autópálya fel- vagy lehajtó

[ctx: Highway]
en: Trunk
hu: Autóút

[ctx: Highway]
en: Trunk Link
hu: Autóút fel- vagy lehajtó

[ctx: Highway]
en: Primary
hu: Főút

[ctx: Highway]
en: Primary Link
hu: Főút fel- vagy lehajtó

[ctx: Highway]
en: Secondary
hu: Összekötő út

[ctx: Highway]
en: Secondary Link
hu: Összekötőút-felhajtó

[ctx: Highway]
en: Tertiary
hu: Bekötőút

[ctx: Highway]
en: Tertiary Link
hu: Bekötőút fel- vagy lehajtó

[ctx: Highway]
en: Unclassified
hu: Egyéb közút

[ctx: Highway]
en: Residential
hu: Lakott területi utca

[ctx: Highway]
en: Service
hu: Szervizút

[ctx: Highway]
en: Pedestrian
hu: Gyalogút

[ctx: Highway]
en: Bus Guideway
hu: Buszsín

[ctx: Highway]
en: Escape
hu: Vészhelyzeti menekülősáv

[ctx: Highway]
en: Raceway
hu: Versenypálya

[ctx: Highway]
en: Track
hu: Mezőgazdasági/erdészeti út

[ctx: Highway]
en: Path
hu: Ösvény

[ctx: Highway]
en: Dedicated Bridleway
hu: Kijelölt lovaglóút

[ctx: Highway]
en: Dedicated Cycleway
hu: Kijelölt kerékpárút

[ctx: Highway]
en: Dedicated Footway
hu: Kijelölt gyalogút

[ctx: Highway]
en: Steps
hu: Lépcső

en: Junction
hu: Csomópont

en: roundabout
hu: körforgalom

en: jughandle
hu: fordító (jughandle)

en: Road Restrictions
hu: Behajtási korlátozások

en: No exit (cul-de-sac)
hu: Zsákutca

en: Winter road
hu: Csak télen használható út

en: Ice road
hu: Jégen vezető út

en: Max. speed Heavy Goods Vehicles (km/h)
hu: Sebeeségkorlátozás tehergépkocsinak (km/h)

en: Signposted advisory max. speed (km/h)
hu: Jelzőtáblán ajánlott legnagyobb sebesség (km/h)

en: Min. speed (km/h)
hu: Kötelező legkisebb sebesség (km/h)

en: Overtaking
hu: Előzés

[ctx: overtaking]
en: yes
hu: igen

[ctx: overtaking]
en: both
hu: mindkét oldalról

[ctx: overtaking]
en: forward
hu: előre

[ctx: overtaking]
en: backward
hu: hátra

[ctx: overtaking]
en: no
hu: nem

en: Access Restrictions
hu: Használati korlátozások

en: Some road types already imply some access restrictions which should not be set again.
hu: Néhány úttípus már alapértelmezettnek feltételez bizonyos használati korlátozásokat, amelyeket nem szabad külön beállítani.

en: Transport mode restrictions
hu: Közlekedési mód korlátozásai

en: use_sidepath
hu: a kerékpárút használandó

en: Vehicles per type
hu: Járművek típus szerint

en: Bicycle street
hu: Kerékpáros utca

en: Carriage
hu: Állati erővel vont jármű

en: Light Commercial Vehicles (goods)
hu: Kisteherautó (3,5 t-ig)

en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
hu: Tehergépjármű (3,5 t felett)

en: B-double road train
hu: B-double kamionszerelvény (AUS)

en: Agricultural Vehicles (with restrictions e.g. max. 25 km/h)
hu: Mezőgazdasági járműv (pl. 25 km/h sebességkorlátozással)

en: 4WD only
hu: Csak összkerék-meghajtású (terepjáró)

en: Golf cart
hu: Golfkocsi

en: Vehicles per use
hu: Járművek felhasználás szerint

en: Emergency vehicles
hu: Sürgősségi járművek

en: Disabled
hu: Mozgássérültek

en: High-occupancy vehicles (hov)
hu: Nagykihasználtságú jármű (hov)

en: Public Service Vehicles (psv)
hu: Közösségi közlekedés

en: Public Transportation Bus
hu: Menetrend szerinti busz

en: Tourist buses
hu: Turistabuszok

en: Hazmat
hu: Veszélyes anyagot szállító jármű

en: Roundabout
hu: Körforgalom

[ctx: Highway]
en: motorway
hu: autópálya

[ctx: Highway]
en: motorway_link
hu: autópálya-felhajtó

[ctx: Highway]
en: trunk
hu: autóút

[ctx: Highway]
en: trunk_link
hu: autóút-felhajtó

[ctx: Highway]
en: primary
hu: főút

[ctx: Highway]
en: primary_link
hu: főútfelhajtó

[ctx: Highway]
en: secondary
hu: összekötőút

[ctx: Highway]
en: tertiary
hu: bekötőút

[ctx: Highway]
en: living_street
hu: lakó-pihenő övezet

[ctx: Highway]
en: bus_guideway
hu: buszsín

[ctx: Highway]
en: construction
hu: épülő

en: Similar but different tags:
hu: Hasonló, de különböző címkék:

en: Circular junction
hu: Kör alakú útkereszteződés

en: Ford
hu: Gázló

en: stepping_stones
hu: lépőkövek

en: Traffic Hazard
hu: Veszélyt jelző tábla

en: Hazard
hu: Veszély

[ctx: hazard]
en: animal_crossing
hu: állatok

[ctx: hazard]
en: bump
hu: bukkanó

[ctx: hazard]
en: children
hu: gyermekek

[ctx: hazard]
en: curve
hu: útkanyarulat

[ctx: hazard]
en: curves
hu: egymás utáni útkanyarulatok

[ctx: hazard]
en: cyclists
hu: kerékpárosok

[ctx: hazard]
en: dangerous_junction
hu: kereszteződés

[ctx: hazard]
en: dip
hu: kátyú

[ctx: hazard]
en: falling_rocks
hu: kőomlás

[ctx: hazard]
en: frost_heave
hu: felfagyás

[ctx: hazard]
en: horse_riders
hu: lovasok

[ctx: hazard]
en: ice
hu: jég

[ctx: hazard]
en: landslide
hu: földcsuszamlás

[ctx: hazard]
en: loose_gravel
hu: kavicsfelverődés

[ctx: hazard]
en: low_flying_aircraft
hu: mélyrepülés

[ctx: hazard]
en: pedestrians
hu: gyalogosok

[ctx: hazard]
en: queues_likely
hu: torlódás

[ctx: hazard]
en: school_zone
hu: iskola

[ctx: hazard]
en: side_winds
hu: oldalszél

[ctx: hazard]
en: slippery
hu: csúszós úttest

[ctx: hazard]
en: turn
hu: veszélyes útkanyarulat

[ctx: hazard]
en: turns
hu: egymás utáni veszélyes útkanyarulatok

en: Ways
hu: Egyéb utak

en: Track
hu: Mezőgazdasági/erdészeti út

en: Tracktype
hu: Mezőgazdasági/erdészeti út típusa

en: grade1
hu: 1. osztály

en: Solid: Usually a paved or sealed surface
hu: Szilárd: általában burkolt vagy tömített (nem vízáteresztő) felület

en: grade2
hu: 2. osztály

en: Solid but unpaved: Usually an unpaved track with surface of gravel
hu: Szilárd, de burkolatlan: általában nem burkolat úttest kavicsfelülettel

en: grade3
hu: 3. osztály

en: Mostly Solid: Even mixture of hard and soft materials. Almost always an unpaved track
hu: Többnyire szilárd: kemény és lágy anyagok egyenletes keveréke. Szinte mindig burkolatlan

en: grade4
hu: 4. osztály

en: Mostly Soft: Almost always an unpaved track prominently with soil/sand/grass, but with some hard or compacted materials mixed in
hu: Többnyire laza: majdnem mindig burkolatlan, túlnyomórészt talaj/homok/füves részekből, de némi kemény vagy tömörített anyaggal keverve

en: grade5
hu: 5. osztály

en: Soft: Almost always an unimproved track lacking hard materials, same as surrounding soil
hu: Laza: majdnem mindig javítatlan, kemény anyag nélküli, a környező talajjal megegyező úttest

[ctx: highway]
en: track
hu: mezőgazdasági vagy erdészeti út

en: MTB Scale
hu: MTB skála

en: Path
hu: Ösvény

[ctx: highway]
en: path
hu: ösvény

en: SAC Scale
hu: SAC skála

en: T1 - hiking trail
hu: T1 - túraút

en: Trail well cleared. Area flat or slightly sloped, no fall hazard
hu: Turistaút jól járható. A terep sík, vagy enyhe lejtésű, nincs kicsúszásveszély

en: T2 - mountain hiking trail
hu: T2 - hegyi túraút

en: Trail with continuous line and balanced ascent. Terrain partially steep, fall hazard possible
hu: Turistaút összefüggő, egyenletes emelkedésű. A terep részben meredek, kicsúszásveszélyes

en: T3 - difficult, exposed hiking trail
hu: T3 - nehéz, kitett túraút

en: exposed sites may be secured with ropes or chains, possible need to use hands for balance. Partly exposed sites with fall hazard, scree, pathless jagged rocks
hu: A kitett területek kötéllel vagy lánccal lehetnek biztosítva, esetleg kézzel kell egyensúlyozni. Részben kitett, kicsúszásveszélyes szakaszok, törmeléklejtők, éles sziklák.

en: T4 - difficult, exposed, steep alpine trail
hu: T4 - nehéz, kitett, meredek alpesi túraút

en: sometimes need for hand use to get ahead. Terrain quite exposed, precarious grassy acclivities, jagged rocks, facile snow-free glaciers
hu: néha kéz is szükséges az előre haladáshoz. A terep egészen nyílt (védtelen), nem túl stabil füves meredek, csorba sziklák, hómentes gleccser felület

en: T5 - difficult alpine trail with climbing
hu: T5 - nehéz alpesi túraút mászással

en: single plainly climbing up to second grade. Exposed, demanding terrain, jagged rocks, few dangerous glacier and snow
hu: szimpla, egyszerűen mászható egészen a második nehézségi fokozatig. Kitett, megerőltető terep, éles sziklák, néhány veszélyes gleccser és hó

en: T6 - hazardous alpine trail with climbing
hu: T6 - veszélyes alpesi túraút mászással

en: climbing up to second grade. Often very exposed, precarious jagged rocks, glacier with danger to slip and fall
hu: mászható egészen a második nehézségi fokozatig. Gyakran nagyon kitett; ingatag, éles, sziklák, gleccser, csúszás- és lezuhanásveszélyes.

en: Visibility
hu: Láthatóság

[ctx: trail_visibility]
en: excellent
hu: kiváló

[ctx: trail_visibility]
en: good
hu: jó

[ctx: trail_visibility]
en: intermediate
hu: közepes

[ctx: trail_visibility]
en: bad
hu: rossz

[ctx: trail_visibility]
en: horrible
hu: szörnyű

[ctx: trail_visibility]
en: no
hu: nem látható

en: Segregated
hu: Elválasztott

en: Informal
hu: Nem hivatalos

en: Dedicated Bridleway
hu: Kijelölt lovaglóút

[ctx: highway]
en: bridleway
hu: lovaglóút

en: Depending on the country, several access tags are implied and do not need to be set.
hu: Az országtól függően számos használati [Access] címke alapértelmezettnek van feltételezve, ezért nem kell megadni.

en: Globally, `horse=designated` and `motor_vehicle=no` are implied.
hu: A [horse=designated] és a [motor_vehicle=no] címkék világszerte alapértelmezettnek vannak feltételezve.

en: Cycle Lane/Track
hu: Kerékpársáv/Kerékpárút

en: Cycleway
hu: Kerékpárút

[ctx: cycleway]
en: lane
hu: kerékpársáv

[ctx: cycleway]
en: track
hu: kerékpárút

[ctx: cycleway]
en: share_busway
hu: buszsávval közös

[ctx: cycleway]
en: shared_lane
hu: kerékpáros nyom

[ctx: cycleway]
en: separate
hu: elválasztott

en: Cycleway left
hu: Kerékpárút bal oldalon

en: Cycleway right
hu: Kerékpárút jobb oldalon

en: Oneway (bicycle)
hu: Egyirányú (kerékpárnak)

en: Cycleway Lane Attributes
hu: Kerékpárútsáv tulajdonságai

en: Lane type (both)
hu: Sáv típusa (mindkét irány)

[ctx: cycleway]
en: exclusive
hu: kizárólagos

en: Lane type (left)
hu: Sáv típusa (bal)

en: Lane type (right)
hu: Sáv típusa (jobb)

en: Edit Highway Attributes:
hu: Úttulajdonságok szerkesztése:

en: Highway
hu: Út

[ctx: Highway]
en: secondary_link
hu: összekötőútfelhajtó

[ctx: Highway]
en: tertiary_link
hu: bekötőútfelhajtó

en: Dedicated Cycleway
hu: Kijelölt kerékpárút

[ctx: highway]
en: cycleway
hu: kerékpárút

en: Globally, `bicycle=designated` is implied.
hu: A [bicycle=designated] világszerte alapértelmezettnek van feltételezve.

en: Pedestrians
hu: Gyalogosok

en: Segregated Foot- and Cycleway
hu: Elkülönített gyalog- és kerékpárút

en: Combined Foot- and Cycleway
hu: Közös gyalog- és kerékpárút

en: Dedicated Footway
hu: Kijelölt gyalogút

[ctx: highway]
en: footway
hu: gyalogút

[ctx: footway]
en: access_aisle
hu: gépkocsi-megközelítési jelzés

en: Marked footpath in a parking lot
hu: Jelzett gyalogút egy parkolóhelyen

[ctx: footway]
en: crossing
hu: gyalogosátkelő

en: A pedestrian crossing
hu: Gyalogos-átkelőhely

[ctx: footway]
en: sidewalk
hu: járda

en: A footway alongside a street
hu: Utca melletti gyalogút

[ctx: footway]
en: link
hu: kapcsolat

en: Footway sections that do not exist but are necessary for routing
hu: Nem létező, de útvonalvezetéshez szükséges gyalogútszakasz

[ctx: footway]
en: traffic_island
hu: járdasziget

en: Footway sections inside a crossing island
hu: A gyalogosátkelő részét képező járdaszigeten lévő gyalogútszakasz

[ctx: footway]
en: alley
hu: hátsó „szolgalmi” út

en: Access for back entrances and/or emergency access
hu: Hátsó bejáratokhoz és/vagy vészhelyzeti megközelítéséhez használatos út

en: Globally, `foot=designated` is implied.
hu: A [foot=designated] világszerte alapértelmezettnek van feltételezve.

en: Steps
hu: Lépcső

[ctx: highway]
en: steps
hu: lépcső

en: Storeys
hu: Emeletek

en: Amount of Steps
hu: Lépcsőfokok száma

en: Ramp
hu: Rámpa

en: Stroller ramp
hu: Babakocsirámpa

en: Bicycle ramp
hu: Kerékpárrámpa

en: Wheelchair ramp
hu: Kerekesszékrámpa

en: Luggage ramp
hu: Bőröndrámpa

en: Handrail
hu: Korlát

en: Left handrail
hu: Bal oldali korlát

en: Center handrail
hu: Középső korlát

en: Right handrail
hu: Jobb oldali korlát

en: Escalator
hu: Mozgólépcső

en: forward
hu: előre

en: backward
hu: visszafelé

en: reversible
hu: visszafordítható

en: Waypoints
hu: Útpontok

en: Motorway Junction
hu: Autópálya-csomópont

[ctx: highway]
en: motorway_junction
hu: autópálya-csomópont

en: Junction has no name
hu: Nincs neve a csomópontnak

en: Number
hu: Szám

en: Junction has no reference
hu: Nincs hivatkozási száma a csomópontnak

en: Services
hu: Autópálya-pihenő (benzinkúttal)

[ctx: highway]
en: services
hu: autópálya-pihenő

en: Rest Area
hu: Pihenőhely (benzinkút, bolt stb. nélkül)

[ctx: highway]
en: rest_area
hu: pihenőhely (benzinkút, bolt stb. nélkül)

en: Drinking Water
hu: Ivóvíz

en: Traffic Signal
hu: Jelzőlámpa

[ctx: highway]
en: traffic_signals
hu: jelzőlámpa

en: Direction
hu: Irány

en: Optional crossing attributes:
hu: Gyalogosátkelő nem kötelező tulajdonságai:

en: Pedestrian crossing type
hu: Gyalogosátkelő típusa

en: uncontrolled
hu: jelzőlámpa nélküli

en: traffic_signals
hu: jelzőlámpás

en: unmarked
hu: jelöletlen

en: pelican
hu: pelikán

en: toucan
hu: tukán

en: puffin
hu: lunda

en: pegasus
hu: pegazus

en: tiger
hu: tigris

en: Kerb
hu: Járdaszegély

[ctx: kerb]
en: flush
hu: szintbeni

[ctx: kerb]
en: lowered
hu: süllyesztett (<3 cm)

[ctx: kerb]
en: no
hu: nincs

[ctx: kerb]
en: raised
hu: megemelt (>3 cm)

[ctx: kerb]
en: rolled
hu: legömbölyített

[ctx: kerb]
en: yes
hu: van

en: Crossing attendant
hu: Felügyelt

en: With island
hu: Járdaszigettel

en: In case of crossing traffic signals:
hu: Keresztező gyalogosátkelő jelzőlámpáinál:

en: Button operated
hu: Gombbal működő

en: Sound signals
hu: Hangjelzések

en: Optional values for specific countries
hu: Opcionális értékek az adott országokhoz

[ctx: highway]
en: stop
hu: stop tábla

en: N
hu: É

en: E
hu: K

en: S
hu: D

en: W
hu: Ny

en: Give Way
hu: Elsőbbségadás kötelező

[ctx: highway]
en: give_way
hu: elsőbbségadás kötelező

en: Advanced stop line
hu: Előretolt kerékpáros felállóhely

en: Mini-Roundabout
hu: Minikörforgalom

[ctx: highway]
en: mini_roundabout
hu: minikörforgalom

en: Pedestrian Crossing
hu: Gyalogosátkelő

[ctx: highway]
en: crossing
hu: gyalogosátkelő

en: informal
hu: nem hivatalos

en: Tactile Paving
hu: Vakvezető burkolat

en: incorrect
hu: helytelen

en: In case of traffic signals:
hu: Jelzőlámpánál:

en: Traffic Calming
hu: Forgalomcsillapító

en: Bump
hu: Fekvőrendőr (forgalomlassító borda)

en: Hump
hu: Széles fekvőrendőr

en: Table
hu: Pályaszintemelés

en: Cushion
hu: Párna

en: Rumble strip
hu: Rázóborda

en: Dip
hu: Mélyedés

en: Chicane
hu: Sávelhúzás (sikán)

en: Choker
hu: Sávszűkítés

[ctx: traffic_calming]
en: Island
hu: Középsziget

en: Mini bumps
hu: Mini fekvőrendőrök

en: Passing Place
hu: Kitérőhely (útkiszélesedés)

[ctx: highway]
en: passing_place
hu: kitérőhely

en: Emergency Bay
hu: Vészhelyzeti öböl

[ctx: highway]
en: emergency_bay
hu: vészhelyzeti öböl

en: Node attributes
hu: Pont tulajdonságai

en: Way attributes
hu: Vonal tulajdonságai

en: Turning Circle
hu: Megfordulókör

[ctx: highway]
en: turning_circle
hu: megfordulókör

en: Type of Turning Circle
hu: Megfordulókör alakja

en: circle
hu: kör

en: oval
hu: ovális

en: knuckle
hu: L alakú

en: hammer
hu: T alakú

en: square
hu: négyszögletes

en: Turning Loop
hu: Megfordulóhurok

[ctx: highway]
en: turning_loop
hu: megfordulóhurok

en: City Limit Sign
hu: Lakott terület határa tábla

en: Second Name
hu: Második név

en: Color of background (HTML name or hexadecimal code)
hu: Háttér színe (HTML név vagy hexadecimális kód)

en: Speed Limit Sign
hu: Sebességkorlátozás tábla

en: Speed Camera
hu: Traffipax

[ctx: highway]
en: speed_camera
hu: traffipax

en: Toll gantry
hu: Automatikus útdíjbeszedő kapu

[ctx: highway]
en: toll_gantry
hu: automatikus útdíjbeszedő kapu

en: Traffic Mirror
hu: Közlekedési tükör

[ctx: highway]
en: traffic_mirror
hu: közlekedési tükör

en: Highway milestone
hu: Kilométerkő

[ctx: highway]
en: milestone
hu: kilométerkő

[ctx: junction=yes]
en: Named Junction
hu: Elnevezett csomópont

en: Used in some countries for a named road junction who’s name serves for local orientation.
hu: Néhány országban a névvel rendelkező csomópontoknál használják, ahol a név a helyi eligazodást szolgálja.

en: Trailhead
hu: Kiindulópont

[ctx: highway]
en: trailhead
hu: kiindulópont

en: Waste Basket/Trash Can
hu: Szemétkosár/Szemetes

en: Elevator
hu: Felvonó

[ctx: highway]
en: elevator
hu: felvonó

en: Capacity (persons)
hu: Kapacitás (fő)

en: Manufacturer
hu: Gyártó

en: Indoor
hu: Beltéri

en: Freight elevator
hu: Teherfelvonó

en: Surveillance Camera
hu: Megfigyelő kamera

en: indoor
hu: beltéri

en: outdoor
hu: kültéri

en: Grit Bin
hu: Útszóróanyagos láda

en: Mountain Pass
hu: Hegyi hágó

en: Elevation (meters)
hu: Magasság (m)

en: Barriers
hu: Akadályok

en: Block
hu: Kőtömb

en: Bollard
hu: Terelőoszlop

en: Bollard type
hu: Terelőoszlop típusa

en: rising
hu: kiemelkedő

en: removable
hu: eltávolítható

en: foldable
hu: lehajtható

en: fixed
hu: rögzített

en: Tags which are implied and do not need to be set are:
hu: Alapértelmezettnek feltételezett címkék, amelyeket nem kell beállítani:

en: `access=no`, `foot=yes` and `bicycle=yes`
hu: [access=no], [foot=yes] és [bicycle=yes]

en: Cycle Barrier
hu: Kerékpárakadály (labirintkorlát)

en: Cattle Grid
hu: Marharács

en: Bus Trap
hu: Nyomtávkorlátozó

en: `motor_vehicle=no`, `psv=yes`, `foot=yes` and `bicycle=yes`
hu: [motor_vehicle=no], [psv=yes], [foot=yes] és [bicycle=yes]

en: Spikes
hu: Egyirányúsító tüske

en: Toll Booth
hu: Fizetőkapu

en: Border Control
hu: Határátkelő

en: Hedge
hu: Sövény

en: Fence
hu: Kerítés

en: barbed_wire
hu: szögesdrót

en: bars
hu: (fém)rudak

en: chain_link
hu: drótkerítés

en: electric
hu: elektromos

en: pole
hu: cölöp

en: railing
hu: korlát

en: split_rail
hu: hasított gömbfa

en: wire
hu: táblás kerítés

en: Cable barrier
hu: Kábelkorlát

en: Guard Rail
hu: Szalagkorlát

en: Wall
hu: Fal

en: brick
hu: tégla

en: castle_wall
hu: várfal

en: dry_stone
hu: szárazon rakott kőfal

en: flood_wall
hu: árvízvédelmi fal

en: noise_barrier
hu: zajvédőfal

en: seawall
hu: tengeri hullámzás elleni fal

en: adobe
hu: vályog

en: glass
hu: üveg

en: masonry
hu: kőművesmunka

en: reinforced_concrete
hu: vasbeton

en: City Wall
hu: Városfal

en: Two-sided
hu: Kétoldalas

en: Retaining Wall
hu: Támfal

en: Jersey Barrier
hu: Előregyártott terelőfal (T fal)

en: Log
hu: Kidőlt fatörzs

[ctx: Barrier]
en: Ditch
hu: Árok

en: Tactile paving
hu: Vakvezető burkolat

en: Entrance (Barrier Opening)
hu: Átjárás

en: Gate
hu: Kapu

en: Usually locked
hu: Általában zárva

en: Lift Gate
hu: Emelkedő sorompó

[ctx: lift_gate]
en: single
hu: egykarú

[ctx: lift_gate]
en: double
hu: dupla

en: Swing Gate
hu: Elforduló sorompó

[ctx: swing_gate]
en: single
hu: egyszeres

[ctx: swing_gate]
en: double
hu: dupla

en: Hampshire Gate
hu: Drótkapu

en: Bump Gate
hu: Lökőkapu

en: Kissing Gate
hu: Lengőkapu

en: The tag `foot=yes` is implied and does not need to be set.
hu: A [foot=yes] címke alapértelmezettnek van feltételezve, ezért nem kell megadni.

en: Wicket Gate
hu: Kiskapu

en: A pedestrian door or gate near a larger gate
hu: Gyalogos bejárat vagy kapu egy nagyobb kapu mellett

en: Height Restrictor
hu: Magasságkorlátozó

en: Chain
hu: Lánc

en: Stile
hu: Kerítésátjáró

en: ladder
hu: létra

en: squeezer
hu: rés

en: stepover
hu: átlépőhely

en: Turnstile
hu: Forgókapu

en: Full-Height Turnstile
hu: Teljes magasságú forgókapu

en: Sally Port
hu: Erődített kapu

en: Passageways
hu: Aluljárók

en: Tunnel name
hu: Alagút neve

en: Building Passage
hu: Épület alatti átjáró

en: Arcade
hu: Árkádsor

en: Open on left side
hu: Bal oldalon nyitott

en: Open on right side
hu: Jobb oldalon nyitott

en: Colonnade
hu: Oszlopsor

en: Avalanche Protector
hu: Lavinavédelmi alagút

[ctx: main group]
en: Water
hu: Víz

[ctx: sub group]
en: Water
hu: Vizek

en: River
hu: Folyó

[ctx: waterway]
en: river
hu: folyó

en: Lock
hu: Zsilip

en: Stream
hu: Patak

[ctx: waterway]
en: stream
hu: patak

en: Tidal channel
hu: Árapály-csatorna

[ctx: waterway]
en: tidal_channel
hu: árapály-csatorna

en: Salt Water
hu: Sós víz

en: Canal
hu: Csatorna

[ctx: waterway]
en: canal
hu: csatorna

en: qanat
hu: qanat (föld alatti vízcsatorna)

en: flooded
hu: elárasztott

[ctx: usage]
en: transportation
hu: közlekedés

[ctx: usage]
en: transmission
hu: víztovábbítás

[ctx: usage]
en: irrigation
hu: öntözés

[ctx: usage]
en: spillway
hu: túlfolyó

en: Drain
hu: Vízlevezető csatorna

[ctx: waterway]
en: drain
hu: vízlevezető csatorna

en: Ditch
hu: Árok

[ctx: waterway]
en: ditch
hu: árok

en: Spring
hu: Forrás

en: A point where groundwater naturally flows to the surface of the earth from underground.
hu: A pont, ahol a talajvíz természetes úton a felszínre tör.

en: Waterfall
hu: Vízesés

[ctx: waterway]
en: waterfall
hu: vízesés

en: Weir
hu: Bukógát

[ctx: waterway]
en: weir
hu: bukógát

en: Dam
hu: Duzzasztógát

[ctx: waterway]
en: dam
hu: duzzasztógát

en: Levee
hu: Árvízvédelmi töltés (gát)

en: Groyne
hu: Sarkantyú

en: Breakwater
hu: Hullámtörő

en: Culvert
hu: Áteresz

[ctx: waterway]
en: pressurised
hu: nyomás alatti

[ctx: pipeline]
en: overground
hu: talajon

[ctx: pipeline]
en: overhead
hu: oszlopokon (át lehet menni alatta)

[ctx: pipeline]
en: surface
hu: felszínen

[ctx: pipeline]
en: underground
hu: föld alatt

[ctx: pipeline]
en: underwater
hu: víz alatt

en: Diameter (mm)
hu: Átmérő (mm)

en: Pressure (bar)
hu: Nyomás (bar)

en: Flow rate with unit of measure
hu: Vízhozam mértékegységgel

en: Basin
hu: Vésztározó

[ctx: landuse]
en: basin
hu: vésztározó

en: retention
hu: vízmegtartó

en: infiltration
hu: elszivárogtató

en: detention
hu: lassú vízleengedő

en: evaporation
hu: lepárló

en: settling
hu: szennyvízülepítő

en: Reservoir
hu: Víztározó

en: Covered Reservoir
hu: Fedett víztározó

[ctx: natural]
en: Water
hu: Víz

en: A body of water, such as a lake, pond or river.
hu: Víztest, például kisebb-nagyobb tó vagy folyó.

en: Water Body
hu: Víztest

en: stream
hu: patak

en: river
hu: folyó

en: canal
hu: csatorna

en: drain
hu: vízlevezető csatorna

en: ditch
hu: árok

en: pond
hu: tavacska

en: lake
hu: tó

en: lagoon
hu: lagúna

en: oxbow
hu: holtág

en: lock
hu: zsilip

en: basin
hu: vízgyűjtő medence

en: reservoir
hu: víztározó (mesterséges tó)

en: wastewater
hu: szennyvíz

en: Intermittent (does not permanently contain water)
hu: Időszakos (nincs benne mindig víz)

en: Tailings Pond
hu: Zagytározó

en: An area in which waterborn tailings are pumped to allow the separation of solids from the water
hu: Olyan terület, ahová a vízben lévő hordalékot szivattyúzzák, hogy a szilárd anyagot el lehessen választani a víztől

en: Material associated with the tailings
hu: A zaggyal kapcsolatos anyagok

en: aggregate
hu: zúzott kő

en: bauxite
hu: bauxit

en: coal
hu: szén

en: dimension_stone
hu: vágott kő

en: gold
hu: arany

en: ilmenite
hu: ilmenit

en: iron_ore
hu: vasérc

en: lead
hu: ólom

en: nickel
hu: nikkel

en: rutile
hu: rutil

en: salt
hu: só

en: silver
hu: ezüst

en: tin
hu: ón

en: zinc
hu: cink

en: zircon
hu: cirkon

en: Intermittent (sometimes wet, sometimes dry)
hu: Időszakos (néha nedves, néha száraz)

en: Hazardous to human health due to chemical contamination
hu: Kémiai szennyeződés miatt veszélyes az emberi egészségre

en: Coastline
hu: Partvonal

en: Line between the sea and land (with the water on the right side of the way).
hu: A tenger és a föld közötti elválasztó vonal (a víz a vonal jobb oldalán).

en: Wetland
hu: Vizenyős terület

en: Waterlogged area, either permanently or seasonally with vegetation.
hu: Állandóan vagy időszakosan vizenyős terület, növényzettel.

en: bog
hu: láp

en: fen
hu: síkláp

en: mangrove
hu: mangrove mocsár

en: marsh
hu: mocsár

en: reedbed
hu: nádas

en: saltern
hu: sólepárló medence

en: saltmarsh
hu: sós mocsár

en: string_bog
hu: dagadóláp

en: swamp
hu: erdős mocsár

en: tidalflat
hu: árapálysíkság

en: wet_meadow
hu: ingoványos rét

en: Mud
hu: Sár

en: Large area covered with mud.
hu: Sárral fedett nagy terület.

en: Beach
hu: Természetes strand

en: A flat area of sand, gravel or pebble next to water.
hu: Vízparti sík terület homokkal, sóderrel vagy kaviccsal fedve.

en: swimming
hu: úszás

en: surfing
hu: szörfözés

en: Nudism
hu: Nudizmus

en: obligatory
hu: kötelező

en: customary
hu: megszokott

en: Bay
hu: Öböl

en: An area of water mostly surrounded by land but with level connection to the ocean or a lake.
hu: Egy vízfelület, amit nagyrészt szárazföld vesz körbe, de szintben kapcsolódik egy tengerhez vagy tóhoz.

en: Cape
hu: Partfok

en: A prominent, elevated piece of land sticking out into the sea or large lake.
hu: Feltűnő, kiemelkedő, tengerbe vagy nagy tóba belógó földdarab.

en: Strait
hu: Szoros

en: Shipping
hu: Hajózás

en: Ferry Terminal
hu: Kompkikötő

en: Cargo
hu: Rakomány

[ctx: cargo]
en: passengers
hu: utasok

[ctx: cargo]
en: vehicle
hu: járművek

[ctx: cargo]
en: bicycle
hu: kerékpár

[ctx: cargo]
en: hgv
hu: tehergépjármű (>3,5 t)

[ctx: cargo]
en: passengers;vehicle
hu: utasok; járművek

en: Ferry Route
hu: Kompútvonal

en: Highway type the ferry connects
hu: A komppal összekötött úttípus

en: Reaction ferry
hu: Köteles komp

en: Marina
hu: Kishajókikötő

en: Dump Station
hu: Szaniterürítő hely

en: public
hu: nyilvános

en: Marine Fuel
hu: Hajóüzemanyag-töltő állomás

[ctx: waterway]
en: fuel
hu: üzemanyag

en: Independent
hu: Független

en: Fuel types:
hu: Üzemanyagtípusok:

en: Diesel
hu: Gázolaj

en: Bio Diesel
hu: Biodízel

en: Octane 80
hu: 80 oktános benzin

en: Octane 87
hu: 87 oktános benzin

en: Octane 91
hu: 91 oktános benzin

en: Octane 92
hu: 92 oktános benzin

en: Octane 95
hu: 95 oktános benzin

en: Octane 98
hu: 98 oktános benzin

en: Octane 100
hu: 100 oktános benzin

en: E10 (10% Ethanol mix)
hu: E10 (10%-os etanolkeverék)

en: E85 (85% Ethanol mix)
hu: E85 (85%-os etanolkeverék)

en: Ethanol (alcohol)
hu: Etanol (alkohol)

en: LPG (Liquefied petroleum gas)
hu: LPG (autógáz)

en: CNG (Compressed Natural Gas)
hu: CNG (sűrített földgáz)

en: Pier
hu: Móló

en: Mooring
hu: Kikötőhely

en: commercial
hu: kereskedelmi

en: Floating
hu: Úszó

en: Lock Gate
hu: Zsilipkapu

[ctx: waterway]
en: lock_gate
hu: zsilipkapu

en: Turning Point
hu: Megfordulóhely

[ctx: waterway]
en: turning_point
hu: megfordulóhely

en: Slipway
hu: Sólya

en: Boatyard
hu: Csónaktelep

[ctx: waterway]
en: boatyard
hu: csónaktelep

en: Dock
hu: Dokk

[ctx: waterway]
en: dock
hu: dokk

en: Transport
hu: Közlekedés

en: Railway
hu: Kötöttpályás

en: Rail
hu: Vasúti pálya

[ctx: railway]
en: rail
hu: vasúti pálya

en: main
hu: fő

en: branch
hu: mellék

en: industrial
hu: ipari

en: military
hu: katonai

en: tourism
hu: turisztikai

en: freight
hu: áruszállítás

en: Narrow Gauge Rail
hu: Keskeny nyomtávú vasút

[ctx: railway]
en: narrow_gauge
hu: keskeny nyomtávú

en: Monorail
hu: Egysínű vasúti pálya

[ctx: railway]
en: monorail
hu: egysínű vasúti pálya

en: Preserved
hu: Megőrzött (nosztalgia)

[ctx: railway]
en: preserved
hu: megőrzött (nosztalgia)

en: Light Rail
hu: Könnyűvasút

[ctx: railway]
en: light_rail
hu: könnyűvasút

en: Subway
hu: Metró

[ctx: railway]
en: subway
hu: metró

en: Tram
hu: Villamos

[ctx: railway]
en: tram
hu: villamos

en: Funicular
hu: Sikló

[ctx: railway]
en: funicular
hu: sikló

en: Bus Guideway
hu: Buszsín

[ctx: highway]
en: bus_guideway
hu: buszsín

en: Miniature Rail
hu: Miniatűr vonat

[ctx: railway]
en: miniature
hu: miniatűr

en: Railway construction
hu: Vasúti építési terület

[ctx: railway]
en: construction
hu: építési terület

en: Railway type
hu: Vasút típusa

en: Disused Rail
hu: Használaton kívüli vasúti pálya

[ctx: railway]
en: disused
hu: használaton kívül

en: Abandoned Rail
hu: Elhagyott vasúti pálya

[ctx: railway]
en: abandoned
hu: elhagyott

en: Level Crossing
hu: Vasúti átjáró

[ctx: railway]
en: level_crossing
hu: vasúti átjáró

en: Traffic lights
hu: Közlekedési lámpák

en: Barrier
hu: Akadály

[ctx: crossing:barrier]
en: yes
hu: igen

[ctx: crossing:barrier]
en: no
hu: nincs

[ctx: crossing:barrier]
en: half
hu: félsorompó

[ctx: crossing:barrier]
en: full
hu: teljes sorompó

[ctx: crossing:barrier]
en: double_half
hu: dupla félsorompó

en: Crossing
hu: Gyalogos vasúti átjáró

[ctx: railway]
en: crossing
hu: gyalogos vasúti átjáró

en: Crossing type
hu: Vasúti átjáró típusa

en: Turntable
hu: Fordítókorong

[ctx: railway]
en: turntable
hu: fordítókorong

en: Buffer Stop
hu: Ütközőbak

[ctx: railway]
en: buffer_stop
hu: ütközőbak

en: Railway Switch
hu: Vasúti váltó

[ctx: railway]
en: switch
hu: váltó

en: default
hu: alapértelmezett

en: double_slip
hu: átszelési (angolváltó)

en: single_slip
hu: félátszelési (félangolváltó)

en: three_way
hu: összefont

en: wye
hu: íves

en: Railway crossing
hu: Vágánykeresztezés

[ctx: railway]
en: railway_crossing
hu: vágánykeresztezés

en: Railway Signal
hu: Vasúti jelző

[ctx: railway]
en: signal
hu: vasúti jelző

en: Railway milestone
hu: Vasúti szelvénykő

[ctx: railway]
en: milestone
hu: szelvénykő

en: Position (kilometers)
hu: Pozíció (km)

en: Aerialway
hu: Drótkötélpályás felvonó

en: Cable Car
hu: Nagykabinos felvonó

en: Number of people per hour
hu: Utasok száma óránként

en: Number of people per car
hu: Férőhelyek száma kabinonként

en: Typical journey time in minutes
hu: Átlagos menetidő percben

en: Has heating?
hu: Fűtött-e?

[ctx: usage]
en: industrial
hu: ipari

[ctx: usage]
en: freight
hu: áruszállítás

[ctx: usage]
en: tourism
hu: turisztikai

en: Chair Lift
hu: Üléses felvonó

en: Number of people per chair
hu: Férőhelyek száma ülésenként

en: Has bubble?
hu: Van-e védőburka?

en: Gondola
hu: Gondolakabinos

en: Number of people per gondola
hu: Férőhelyek száma gondolánként

en: Mixed Lift
hu: Vegyes felvonó

en: Number of people per gondola/chair
hu: Férőhelyek száma kabinonként/ülésenként

en: Drag Lift
hu: Húzólift

en: drag_lift (general type - use only if exact type (see values below) is unknown)
hu: sífelvonó (általános típus – csak akkor használjuk, ha a pontos érték (lásd lent) ismeretlen)

en: t-bar
hu: csákányos felvonó

en: j-bar
hu: egyszemélyes csákányos felvonó

en: platter
hu: tányéros felvonó

en: rope_tow
hu: kapaszkodólift

en: Magic Carpet
hu: Szállítószalagos sílift

en: Goods
hu: Áruszállító

en: Zip line
hu: Csúszópálya

[ctx: aerialway]
en: Station
hu: Felvonóállomás

en: Pylon
hu: Tartóoszlop

[ctx: car]
en: Parking
hu: Parkoló

en: Park and Ride
hu: P+R

en: bus
hu: busz

en: train
hu: vonat

en: metro
hu: metró

en: ferry
hu: komp

en: Capacity (overall)
hu: Kapacitás (teljes)

en: Spaces for Disabled
hu: Mozgássérülteknek fenntartott helyek

en: Spaces for Women
hu: Nőknek fenntartott helyek

en: Spaces for Parents
hu: Szülőknek fenntartott helyek

en: See the Wiki for other capacity:[types]=*.
hu: További [capacity:(típus)=*] lehetőségekért lásd a Wikit.

en: Only for street side parking:
hu: Csak útszéli parkolásnál:

en: diagonal
hu: átlós

en: parallel
hu: párhuzamos

en: perpendicular
hu: merőleges

en: Parking Space
hu: Parkolóhely (egy)

en: Type of parking space
hu: Parkolóhely típusa

en: disabled
hu: mozgássérültek

en: normal
hu: általános

en: charging
hu: töltés

en: Capacity
hu: Kapacitás

en: Covered (with roof)
hu: Fedett (tetővel)

en: Trolley Bay/Cart Corral
hu: Bevásárlókocsi-tároló

[ctx: Tag:amenity=trolley_bay]
en: This is for shopping carts, not public transport vehicles.
hu: A bevásárlókocsik gyűjtőhelye.

en: Parking Entrance/Exit
hu: Parkolóház be-/kijárata

en: Fuel
hu: Benzinkút

en: With shop
hu: Üzlettel

en: convenience
hu: kis élelmiszerbolt

en: kiosk
hu: trafik

en: Diesel (Gas To Liquid - ultimate diesel)
hu: Gázolaj (szintetikus GTL)

en: Diesel for Heavy Good Vehicles
hu: Gázolaj tehergépjárművek számára

en: 1/25 mix (mofa/moped)
hu: 1:25 keverék (moped)

en: 1/50 mix (mofa/moped)
hu: 1:50 keverék (moped)

en: Additives:
hu: Adalékok:

en: Diesel Exhaust Fluid (AdBlue/AUS32)
hu: Dízel kipufogó folyadék (AdBlue/AUS32)

en: Fuel cards:
hu: Üzemanyagkártyák:

en: Charging Station
hu: Elektromos töltőállomás

en: Simultaneously usable charging spots
hu: Egyidejűleg használható töltőhelyek

en: Storey
hu: Emeletes

en: Covered
hu: Fedett

en: Charging fee
hu: Töltési díj

en: Parking fee
hu: Parkolási díj

en: Types of vehicles which can be charged:
hu: Tölthető járműtípusok:

en: Cars
hu: Autók

en: Motorcycles
hu: Motorkerékpárok

en: Trucks (HGV)
hu: Tehergépkocsik (HGV)

en: Number of Sockets:
hu: Konnektorok száma:

en: Unlock through App
hu: Feloldás appal

en: Unlock through RFID/NFC
hu: Feloldás RFID/NFC-vel

en: Usable without registration
hu: Regisztráció nélkül használható

en: Wash
hu: Autómosó

[ctx: car_wash]
en: Automated
hu: Automatizált

en: Self Service
hu: Önkiszolgáló

en: Car Dealer
hu: Autókereskedés

en: Second hand
hu: Használt

en: only
hu: kizárólag

en: Repair
hu: Szerelés

[ctx: shop=car_repair]
en: Service
hu: Szerviz

en: dealer
hu: kereskedés

en: repair
hu: szerelés

en: parts
hu: alkatrész

en: tyres
hu: gumi

en: Parts
hu: Alkatrész

en: Tires
hu: Gumi

en: Rental
hu: Kölcsönző

en: Vehicle Inspection
hu: Járművizsgálat

en: Pooling
hu: Telekocsihely

en: Sharing
hu: Megosztóhely

[ctx: motorcycle]
en: Parking
hu: Parkoló

en: Motorcycle Dealer
hu: Motorkerékpár-kereskedés

en: Services:
hu: Szolgáltatások:

en: Sale
hu: Eladás

en: brand
hu: márka

en: oldtimer
hu: veterán

en: Safety inspection
hu: Biztonsági vizsgálat

en: Clothes
hu: Ruházat

[ctx: bicycle]
en: Parking
hu: Kerékpártároló

en: anchors
hu: horgony

en: bollard
hu: oszlop

en: ground_slots
hu: kerékvágat

en: lockers
hu: szekrény

en: rack
hu: keret

en: shed
hu: fészer

en: stands
hu: korlát

en: wall_loops
hu: kerékbefogó hurkok

en: Bike Dealer
hu: Kerékpárbolt

en: Bicycles are sold
hu: Kerékpár-árusítás

en: Second-hand bicycles are sold
hu: Használtkerékpár-árusítás

en: Bicycles are repaired
hu: Kerékpárszerelés

en: Bicycles are rented
hu: Kerékpárkölcsönzés

en: Free bicycle pump
hu: Ingyenes kerékpárpumpa

en: Tools for do-it-yourself repair (may be a bike co-operative)
hu: Szerszámok „csináld magad” szereléshez

en: Bicycles are washed (for a fee)
hu: Kerékpármosás (díj ellenében)

en: Public Bicycle Repair Station
hu: Önkiszolgáló kerékpárszerelő pont

en: Stand
hu: Állvány

[ctx: bicycle_repair_station]
en: Tools
hu: Szerszámok

en: Chain tool
hu: Láncbontó szerszám

en: Bicycle Wash
hu: Kerékpármosás

en: Automated
hu: Automatizált

en: Public Transport
hu: Tömegközlekedés

en: Public Transport Route (Rail)
hu: Tömegközlekedési útvonal (Kötöttpályás)

en: Route type
hu: Útvonal típusa

en: subway
hu: metró

en: monorail
hu: egysínű

en: stop position
hu: megálló

en: stop position (exit only)
hu: megálló (csak leszálló)

en: stop position (entry only)
hu: megálló (csak felszálló)

en: platform
hu: peron

en: platform (exit only)
hu: peron (csak leszálló)

en: platform (entry only)
hu: peron (csak felszálló)

en: Public Transport Route (Bus)
hu: Tömegközlekedési útvonal (Busz)

en: share_taxi
hu: iránytaxi

en: trolleybus
hu: trolibusz

en: hail and ride route segment
hu: „leintés és felszállás” útvonalszakasz

en: Public Transport Route (Ferry)
hu: Tömegközlekedési útvonal (komp)

en: stop_position
hu: megállási pont

en: Public Transport Route (Aerialway)
hu: Tömegközlekedési útvonal (drótkötélpályás felvonó)

en: Route Master
hu: Tömegközlekedési útvonalhálózat

en: aerialway
hu: drótkötélpálya

en: route variant/direction (at least 2)
hu: útváltozat/útirány (legalább 2)

en: Stop Area
hu: Állomás

en: UIC reference
hu: UIC hivatkozás

en: UIC name
hu: UIC név

en: Stop Position
hu: Megálló

en: Platform
hu: Peron

en: Subway Entrance
hu: Metrólejárat

en: Station or amenities
hu: Állomás vagy komfortszolgáltatók

en: Bus
hu: Busz

en: Trolleybus
hu: Trolibusz

en: Share taxi
hu: Iránytaxi

en: Train
hu: Vonat

en: Ferry
hu: Komp

en: Bench
hu: Pad

en: Shelter
hu: Esőbeálló

en: Passenger information display
hu: Utastájékoztató kijelző

en: Route references
hu: Járat száma

[ctx: railway]
en: Station
hu: Állomás

en: Building
hu: Épület

[ctx: railway]
en: subway_entrance
hu: metrólejáró

en: Ticket Machine
hu: Jegyautomata

en: Public Transport (Legacy)
hu: Tömegközlekedés (maradvány)

en: Public transport route (Legacy)
hu: Tömegközlekedési útvonal (maradvány)

en: halt point
hu: megállóhely

en: forward halt point
hu: előre megállóhely

en: backward halt point
hu: vissza megállóhely

en: Public transport route (Legacy) (Ferry)
hu: Tömegközlekedési útvonal (maradvány) (komp)

en: Public transport route (Legacy) (Aerialway)
hu: Tömegközlekedési útvonal (maradvány) (drótkötélpályás felvonó)

[ctx: railway]
en: station
hu: állomás

en: UIC-Reference
hu: UIC-hivatkozás

en: Railway Halt
hu: Vasúti megállóhely

[ctx: railway]
en: halt
hu: megállóhely

en: Tram Stop
hu: Villamosmegálló

[ctx: railway]
en: tram_stop
hu: villamosmegálló

en: Railway Platform
hu: Peron

[ctx: railway]
en: platform
hu: peron

en: Reference (track number)
hu: Azonosító (vágányszám)

en: Bus Station
hu: Autóbusz-állomás

en: Bus Stop
hu: Buszmegálló

[ctx: highway]
en: bus_stop
hu: buszmegálló

en: Bus Platform
hu: Autóbuszperon

[ctx: highway]
en: platform
hu: peron

en: Airport
hu: Repülőtér

en: Airport Ground
hu: Repülőtér

en: Runway
hu: Kifutópálya

en: Length (meters)
hu: Hossz (méter)

en: Taxiway
hu: Gurulóút

en: Holding Position
hu: Várakozási hely

[ctx: aeroway holding_position]
en: intermediate
hu: köztes

[ctx: aeroway holding_position]
en: runway
hu: kifutópálya

en: Helipad
hu: Helikopter-leszállóhely

en: Apron
hu: Forgalmi előtér (Apron)

en: Plane Parking Position
hu: Repülőgép-parkolási pozíció

en: Hangar
hu: Hangár

[ctx: building]
en: hangar
hu: hangár

[ctx: building]
en: yes
hu: igen

[ctx: airmark]
en: Beacon
hu: Repülési rádiós jeladó

en: Navigation aid
hu: Repülőtéri navigációs fény

en: als
hu: ALS

en: Approach lighting system
hu: Megközelítési fényrendszer (approach lighting system)

en: papi
hu: PAPI

en: Precision approach path indicator
hu: Precíziós megközelítési útvonaljelző (precision approach path indicator)

en: vasi
hu: VASI

en: Visual approach slope indicator
hu: Vizuális megközelítésilejtés-jelző (visual approach slope indicator)

en: Windsock
hu: Szélzsák

en: Terminal
hu: Terminál

[ctx: airport]
en: Gate
hu: Kapu

en: Facilities
hu: Létesítmények

en: Accommodation
hu: Szállás

en: Hotel
hu: Szálloda

en: Stars
hu: Csillagok

en: Rooms
hu: Szobák

en: Beds
hu: Ágyak

en: Guest House/Bed & Breakfast
hu: Vendégház

en: agritourism
hu: falusi vendéglátás, agriturismo

en: bed_and_breakfast
hu: azállás és reggeli (B&B)

en: Apartment
hu: Apartman

en: Number of apartments
hu: Apartmanok száma

en: Chalet
hu: Nyaralóház

en: Hostel
hu: Turistaszálló

en: Alpine Hut
hu: Hegyi menedékház

en: members_only
hu: csak tagoknak

en: Wilderness Hut
hu: Menedékház

en: Shower
hu: Zuhanyzó

en: seasonal
hu: időszakos

en: Closer description
hu: Pontosabb leírás

en: Caravan Site/RV Park
hu: Lakókocsihely/Lakóautó-parkoló

en: Number of places
hu: Helyek száma

en: Power supply
hu: Áramellátás

en: Tents allowed
hu: Sátrazás lehetséges

en: Campsite
hu: Kemping

en: Caravans allowed
hu: Lakókocsi engedélyezett

en: Backcountry
hu: Nomád

en: Group only access
hu: Csak csoportos

en: Camp pitch
hu: Sátorhely

en: Unit number
hu: Egység

en: Permanent camping only
hu: Csak állandó kempingezés

en: Food+Drinks
hu: Étel-ital

en: Restaurant
hu: Étterem

en: Microbrewery
hu: Házi sörfőzde

en: Outdoor seating
hu: Kiülős helyek

en: Takeaway
hu: Elvitelre

en: Delivery
hu: Házhozszállítás

en: Kitchen Opening Hours
hu: Konyha működési ideje

en: Fast Food
hu: Gyorsétterem

en: Food Court
hu: Étkezőtér

en: Cafe
hu: Kávézó

en: Ice cream
hu: Fagylaltozó

en: Pub
hu: Kocsma

en: Beer Garden
hu: Sörkert

en: Bar
hu: Bár

en: Diet
hu: Étrend

en: Vegetarian
hu: Vegetáriánus

en: Vegan
hu: Vegán

en: Lacto-vegetarian
hu: Lakto-vegetáriánus

en: Ovo-vegetarian
hu: Ovo-vegetáriánus

en: Pescetarian
hu: Peszketáriánus

en: Fruitarian
hu: Fruitárius

en: Raw
hu: Nyers

en: Dairy free
hu: Tejtermékmentes

en: Gluten free
hu: Gluténmentes

en: Lactose free
hu: Laktózmentes

en: Kosher
hu: Kóser

en: Tourism
hu: Turizmus

en: Attraction
hu: Látványosság

en: Viewpoint
hu: Kilátóhely

en: Information Office
hu: Információs iroda

en: An office where you can get information about a town or region.
hu: Iroda, ahol egy városról vagy régióról lehet információt kapni.

en: A board with a map.
hu: Egy tábla térképpel.

en: Detail Grade
hu: Részletesség

en: topo
hu: topográfiai

en: street
hu: utcaszintű

en: scheme
hu: vázlat

en: toposcope
hu: panorámatérkép

en: Shown Area
hu: Mutatott terület

en: site
hu: hely

en: city
hu: város

en: region
hu: régió

en: Routes shown for:
hu: Útvonalakat tartalmaz:

en: Hiking
hu: Túra

en: Cycling
hu: Kerékpár

en: Mountainbiking
hu: Hegyikerékpár

en: Skiing
hu: Sí

en: Riding
hu: Lovagló

en: ... other transportation modes possible
hu: …egyéb közlekedési módok lehetségesek

en: Information Board
hu: Információs tábla

en: A board with information.
hu: Tábla valamilyen tájékoztatással.

en: Board Content
hu: Tábla tartalma

en: notice
hu: hirdetések

en: nature
hu: természet

en: wildlife
hu: állatvilág

en: plants
hu: növényvilág

en: geology
hu: földtan

en: Guidepost
hu: Útjelző

en: A Signpost/Guidepost to indicate the directions to different destinations.
hu: Irányjelző/útjelző tábla a különféle úticélok irányainak meghatározásához.

en: Route marker
hu: Útjelzés

en: Information Terminal
hu: Információs terminál

en: Information access via electronic methods.
hu: Elektronikus módon hozzáférhető információk.

en: Audio Guide
hu: Audioguide (tárlatvezetés hangfelvétellel)

en: Information using headphones or a mobile phone.
hu: Fejhallgató vagy mobiltelefon használatával elérhető információ.

en: Audioguide via mobile phone?
hu: Tárlatvezetés mobiltelefonnal?

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Use E.123 format, e.g. +49 11223 456 7890
hu: Használj E.123 formátumot, pl. +36 1 123 4567

en: Other Information Point
hu: Egyéb információs pont

en: Leisure
hu: Szabadidő

en: Movie Theater/Cinema
hu: Filmszinház/Mozi

en: Drive-in theater
hu: Autósmozi

en: Number of screens
hu: Mozivásznak száma

en: Bandstand
hu: Zenepavilon

en: Dance
hu: Tánc

en: Bleachers
hu: Lelátó

en: Backrest
hu: Háttámla

en: Zoo
hu: Állatkert

en: aviary
hu: röpde

en: birds
hu: madárpark

en: butterfly
hu: lepkepark

en: enclosure
hu: kifutó

en: falconry
hu: ragadozó madár bemutatóhelye

en: petting_zoo
hu: állatsimogató

en: reptile
hu: terrárium

en: safari_park
hu: szafaripark

en: wildlife_park
hu: őshonos állatokat bemutató vadaspark

en: Animal enclosure
hu: Kifutó

en: Dog Park
hu: Kutyafuttató

en: Amusement/Theme Park
hu: Vidámpark

en: Water Park
hu: Élményfürdő, strand

en: Water Slide
hu: Vízi csúszda

en: Public bath
hu: Közfürdő

[ctx: bath:type]
en: hot_spring
hu: hőforrás

[ctx: bath:type]
en: lake
hu: tó

[ctx: bath:type]
en: onsen
hu: onszen

[ctx: bath:type]
en: river
hu: folyó

[ctx: bath:type]
en: sento
hu: szento

[ctx: bath:type]
en: thermal
hu: termálfürdő

en: Open air
hu: Szabadtéri

[ctx: restroom]
en: Female
hu: Női

[ctx: restroom]
en: Male
hu: Férfi

[ctx: restroom]
en: Unisex
hu: Közös

en: Resort
hu: Üdülő

en: Beach Resort
hu: Fürdőhely, vízparti strand

en: Swimming Pool
hu: Úszómedence

en: Used for the water area only.
hu: Csak a vízfelület jelölésére használatos.

en: Dive centre
hu: Búvárközpont

en: Fitness Station
hu: Fitneszpark

en: Sauna
hu: Szauna

en: Horse Riding Centre
hu: Lovasközpont

en: Club
hu: Klub

[ctx: club]
en: amateur_radio
hu: rádióamatőr

[ctx: club]
en: art
hu: művészeti

[ctx: club]
en: astronomy
hu: csillagászati

[ctx: club]
en: automobile
hu: autós

[ctx: club]
en: board_games
hu: társasájáték

[ctx: club]
en: card_games
hu: kártyajáték

[ctx: club]
en: charity
hu: jótékonysági

[ctx: club]
en: cinema
hu: mozi

[ctx: club]
en: computer
hu: számítógépes

[ctx: club]
en: cooking
hu: főzés

[ctx: club]
en: culture
hu: kulturális

[ctx: club]
en: dog
hu: kutyás

[ctx: club]
en: doityourself
hu: barkácsoló

[ctx: club]
en: environment_protection
hu: környezetvédelmi

[ctx: club]
en: ethnic
hu: etnikai

[ctx: club]
en: fan
hu: rajongói

[ctx: club]
en: filmmaking
hu: filmkészítés

[ctx: club]
en: fishing
hu: horgászat

[ctx: club]
en: freemasonry
hu: szabadkőműves

[ctx: club]
en: game
hu: játék

[ctx: club]
en: gardening
hu: kertbarát

[ctx: club]
en: history
hu: történelmi

[ctx: club]
en: hunting
hu: vadászati

[ctx: club]
en: motorcycle
hu: motoros

[ctx: club]
en: music
hu: zenei

[ctx: club]
en: nature
hu: természetismereti

[ctx: club]
en: nudism
hu: nudista

[ctx: club]
en: photography
hu: fényképész

[ctx: club]
en: politics
hu: politikai

[ctx: club]
en: scout
hu: cserkész

[ctx: club]
en: smoke
hu: dohányzó

[ctx: club]
en: social
hu: társas

[ctx: club]
en: student
hu: diák

[ctx: club]
en: surf_life_saving
hu: tengerparti életmentés

[ctx: club]
en: theatre
hu: színházi

[ctx: club]
en: tourism
hu: turisztikai

[ctx: club]
en: veterans
hu: veterán

[ctx: club]
en: yachting
hu: vitorlázó

[ctx: club]
en: youth_movement
hu: ifjúsági mozgalom

en: In case of sport:
hu: Sport esetén:

en: Events Venue
hu: Rendezvényhelyszín

en: Playground
hu: Játszótér

en: Playground device
hu: Játszótér eszköz

[ctx: playground]
en: activitypanel
hu: játékpanel

[ctx: playground]
en: aerialrotator
hu: függeszkedő-körhinta

[ctx: playground]
en: balancebeam
hu: egyensúlyozó gerenda

[ctx: playground]
en: basketrotator
hu: fészekkörhinta

[ctx: playground]
en: basketswing
hu: fészekhinta

[ctx: playground]
en: climbingframe
hu: mászókeret

[ctx: playground]
en: climbingwall
hu: mászófal

[ctx: playground]
en: cushion
hu: párna

[ctx: playground]
en: exercise
hu: tornaszer

[ctx: playground]
en: hopscotch
hu: ugróiskola

[ctx: playground]
en: horizontal_bar
hu: nyújtó

[ctx: playground]
en: map
hu: térkép

[ctx: playground]
en: playhouse
hu: házikó

[ctx: playground]
en: roundabout
hu: körhinta

[ctx: playground]
en: sandpit
hu: homokozó

[ctx: playground]
en: seesaw
hu: mérleghinta

[ctx: playground]
en: sledding
hu: szánkózódomb

[ctx: playground]
en: slide
hu: csúszda

[ctx: playground]
en: splash_pad
hu: vizes játékelem

[ctx: playground]
en: springy
hu: rugós lovaglójáték

[ctx: playground]
en: structure
hu: mászóka

[ctx: playground]
en: swing
hu: hinta

[ctx: playground]
en: teenshelter
hu: közösségi bódé serdülőknek

[ctx: playground]
en: trampoline
hu: trambulin

[ctx: playground]
en: water
hu: arkhimédészi csavar

[ctx: playground]
en: youth_bench
hu: ülőgerenda

[ctx: playground]
en: zipwire
hu: kötélpálya

en: Picnic Site
hu: Piknikezőhely

en: Fireplace
hu: Beltéri tűzrakóhely

en: Picnic Table
hu: Piknikasztal

en: Public Grill
hu: Nyilvános grillezőhely

[ctx: grill]
en: Fuel
hu: Tüzelő

en: charcoal
hu: faszén

en: Firepit
hu: Tűzrakóhely

en: Fishing
hu: Horgászat

en: Bird Hide
hu: Madárles

en: Amusement arcade
hu: Játékterem (kiskorúaknak is)

en: Adult gaming centre
hu: Játékterem (csak felnőtteknek)

en: Gambling
hu: Szerencsejáték

en: lottery
hu: lottó

en: pachinko
hu: pacsinkó

en: slot_machines
hu: játékgépek

en: bingo
hu: binhó

en: betting
hu: fogadás

en: poker
hu: póker

en: Casino
hu: Kaszinó

en: Night Club
hu: Diszkó

en: Strip Club
hu: Sztriptízbár

en: Brothel
hu: Bordélyház

en: Culture
hu: Kultúra

en: Museum
hu: Múzeum

en: Gallery
hu: Képtár

en: Theatre
hu: Színház

en: Library
hu: Könyvtár

en: Public bookcase
hu: Közösségi könyvespolc

en: glass_cabinet
hu: üvegszekrény

en: metal_cabinet
hu: fémszekrény

en: wooden_cabinet
hu: faszekrény

en: movable_cabinet
hu: mozgatható szekrény

en: phone_box
hu: telefonfülke

en: reading_box
hu: könyvesdoboz

en: sculpture
hu: absztrakt szobor

en: shelf
hu: polc

en: shelter
hu: házikó

en: Arts Centre
hu: Művészeti központ

en: Artwork
hu: Műalkotás

en: architecture
hu: építészeti alkotás

en: mural
hu: falfestmény

en: painting
hu: festmény

en: statue
hu: szobor

en: bust
hu: mellszobor

en: installation
hu: installáció

en: Subject
hu: Tárgy

en: Artist Name
hu: Művész neve

en: aluminium
hu: alumínium

en: brass
hu: sárgaréz

en: bronze
hu: bronz

en: ceramic
hu: kerámia

en: iron
hu: vas

en: marble
hu: márvány

en: Studio
hu: Stúdió

en: audio
hu: hang

en: radio
hu: rádió

en: video
hu: videó

en: Place of Worship
hu: Istentiszteleti hely

en: Church
hu: Templom

en: Building type
hu: Épület típusa

en: basilica
hu: bazilika

en: cathedral
hu: székesegyház (katedrális)

en: chapel
hu: kápolna

en: church
hu: templom

en: temple
hu: nem keresztény templom

en: Mosque
hu: Mecset

en: mosque
hu: mecset

en: Synagogue
hu: Zsinagóga

en: synagogue
hu: zsinagóga

en: Buddhist Temple
hu: Buddhista szentély

en: Hindu Temple
hu: Hindu templom

en: Shinto Shrine
hu: Sintoista szentély

en: Other Place of Worship
hu: Egyéb istentiszteleti hely

en: Monastery
hu: Kolostor

en: Community gender
hu: Közösség neme

en: Public Building
hu: Középület

en: Town Hall
hu: Városháza

en: Community Centre
hu: Közösségi ház

en: club_home
hu: klubhelyiség

en: community_hall
hu: közösségi terem

en: cultural_centre
hu: kultúrális központ

en: environment_centre
hu: környezetvédelmi központ

en: events_venue
hu: rendezvényhelyszín

en: family_centre
hu: családközpont

en: language_centre
hu: nyelvi és kulturális központ

en: meeting_room
hu: közösségi helyiség

en: parish_hall
hu: egyházközségi terem

en: village_hall
hu: faluház

en: youth_centre
hu: ifjúsági központ

en: For
hu: Célcsoport:

en: child
hu: gyermekek

en: juvenile
hu: fiatalok

en: student
hu: diákok

en: girl
hu: lányok

en: boy
hu: fiúk

en: man
hu: férfiak

en: woman
hu: nők

en: senior
hu: idősek

en: family
hu: családok

en: homosexual
hu: homoszexuálisok

en: multigeneration
hu: több nemzedék

en: athlete
hu: sportolók

en: immigrant
hu: bevándorlók

en: lgbtq
hu: LMBTQ

en: Courthouse
hu: Bíróság

en: Prison
hu: Börtön

en: Police
hu: Rendőrség

en: Ranger Station
hu: Nemzeti park látogatóközpontja

en: Fire Station
hu: Tűzoltóság

en: Post Office
hu: Posta

en: Education
hu: Oktatás

en: Kindergarten
hu: Óvoda

en: ISCED level
hu: ISCED-szint

en: School
hu: Iskola

en: University
hu: Egyetem

en: College
hu: Főiskola

en: Driving School
hu: Autósiskola

en: License Classes
hu: Jogosítvány kategóriái

en: Driver Training
hu: Gépjárművezető-képzés

en: Language school
hu: Nyelviskola

en: Music school
hu: Zeneiskola

en: Animal
hu: Állat

en: Animal boarding
hu: Állatpanzió

en: bird
hu: madár

en: cat
hu: macska

en: dog
hu: kutya

en: duck
hu: kacsa

en: horse
hu: ló

en: mammal
hu: emlős

en: Animal breeding
hu: Állattenyésztés

en: Animals bred
hu: Tenyésztett állat

[ctx: animal_breeding]
en: alpaca
hu: alpaka

[ctx: animal_breeding]
en: bird
hu: madár

[ctx: animal_breeding]
en: cat
hu: macska

[ctx: animal_breeding]
en: chicken
hu: csirke

[ctx: animal_breeding]
en: cow
hu: szarvasmarha

[ctx: animal_breeding]
en: dog
hu: kutya

[ctx: animal_breeding]
en: donkey
hu: szamár

[ctx: animal_breeding]
en: fish
hu: hal

[ctx: animal_breeding]
en: goat
hu: kecske

[ctx: animal_breeding]
en: sheep
hu: juh

[ctx: animal_breeding]
en: horse
hu: ló

[ctx: animal_breeding]
en: pig
hu: sertés

[ctx: animal_breeding]
en: poultry
hu: baromfi

[ctx: animal_breeding]
en: rabbit
hu: nyúl

en: Veterinary
hu: Állatorvos

en: Animal shelter
hu: Állatmenhely

en: Animal watering place
hu: Állatitató hely

en: Health
hu: Egészségügy

en: Hospital
hu: Kórház

en: Clinic
hu: Rendelőintézet

en: Doctor''s Office
hu: Orvosi rendelő

en: Dentist
hu: Fogorvos

en: Pharmacy
hu: Gyógyszertár

en: Dispensing
hu: Receptkiváltás

en: Laboratory
hu: Laboratórium

en: Speciality
hu: Szakorvosi ellátás

[ctx: healthcare]
en: biology
hu: biológiai

[ctx: healthcare]
en: blood_check
hu: vérkép

[ctx: healthcare]
en: clinical_pathology
hu: klinikai patológia

en: Baby Hatch/Safe Haven
hu: Újszülöttmentő inkubátor

en: Emergency Access Point
hu: Mentési pont

[ctx: highway]
en: emergency_access_point
hu: mentési pont

en: Point Number
hu: Pont száma

en: Point Name
hu: Pont neve

en: Emergency Phone Number
hu: Segélyhívó telefonszám

en: (Use number as shown on plate.)
hu: (A táblán látható számot használd.)

en: Emergency
hu: Vészhelyzeti szolgáltatás

en: Ambulance Station
hu: Mentőállomás

en: Emergency ward entrance
hu: Kórházi sürgősségi osztály bejárata

en: walk-in
hu: csak járóbetegeknek

en: rescue_service
hu: csak mentőknek

en: Automated Defibrillator
hu: Automatikus defibrillátor

en: Location description
hu: Helyszínleírás

en: Located inside a building?
hu: Épületen belül van-e elhelyezve?

en: Fire Extinguisher
hu: Tűzoltókészülék

en: Fire Hose
hu: Tűzoltótömlő

en: Fire Hydrant
hu: Tűzcsap

en: Shape
hu: Alak

[ctx: pipeline]
en: pillar
hu: oszlop

en: A pillar type hydrant.
hu: Oszlop típusú tűzcsap.

en: A fire hydrant simple outlet located underground.
hu: Egyszerű föld alatt található tűzcsap kimenet.

[ctx: pipeline]
en: wall
hu: fali

en: A wall-mounted fire hydrant.
hu: Falra szerelt tűzcsap.

[ctx: pipeline]
en: pipe
hu: cső

en: A simple capped pipe, without the usual hydrant shape.
hu: Sima kupakos cső, szokásos tűzcsap forma nélkül.

en: Pressure (bar) or suction
hu: Nyomás (bar) vagy szívás

en: Pressure in bar.
hu: Nyomás barban.

en: Pressure but value unknown.
hu: Ismeretlen értékű túlnyomás.

en: suction
hu: szivattyús

en: Water is not pressurized, a pump is needed.
hu: A víz nem túlnyomásos, szivattyú szükséges.

en: Water source
hu: Vízforrás

en: Hydrant is fed by the local distribution network.
hu: A tűzcsapot a helyi elosztóhálózat látja el.

en: groundwater
hu: talajvíz

en: A water well.
hu: Egy kút.

en: water_tank
hu: víztartály

en: swimming_pool
hu: uszoda

en: Hydrant Position
hu: Tűzcsap helye

[ctx: hydrant position]
en: lane
hu: úttest

en: on the side of a road lane
hu: egy forgalmi sáv szélén

[ctx: hydrant position]
en: parking_lot
hu: parkolóhely

en: in a parking lot
hu: egy parkolóhelyen

[ctx: hydrant position]
en: sidewalk
hu: járda

en: on a sidewalk
hu: a járdán

[ctx: hydrant position]
en: green
hu: zöldfelület

en: in a grassy area
hu: a füves részen

en: Pillar type
hu: Oszlop típus

en: dry_barrel
hu: száraz cső

en: A style of pillar hydrant where the water shutoff valve is below ground.
hu: Olyan tűzcsap oszlop, amin a vízelzáró a föld alatt található.

en: wet_barrel
hu: vizes cső

en: A style of pillar hydrant where the barrel is pressurized at all times, with individual valves for each outlet.
hu: Olyan tűzcsap oszlop, aminél a cső mindig nyomás alatt van és mindegyik csatlakozója külön zárható.

en: Number of couplings
hu: Tömlőcsatlakozók száma

en: Coupling standard
hu: Tömlőcsatlakozó szabvány

en: Storz
hu: Storz (Magyarország)

en: Each coupling diameter (separated by ;)
hu: Csatlakozó átmérők (elválasztva ;-vel)

en: Color of the top section (bonnet) (HTML name or hexadecimal code)
hu: A felső rész (sapka) színe (HTML-név vagy hexadecimális kód)

en: Color of the caps (HTML name or hexadecimal code)
hu: A kupakok színe (HTML-név vagy hexadecimális kód)

en: Water Tank
hu: Tűzivíztartály

en: Volume (liters)
hu: Térfogat (liter)

en: Suction point
hu: Tűzivíz-vételező hely

en: Life Ring
hu: Mentőöv

en: Life Guard
hu: Vízimentő

en: Assembly Point
hu: Gyülekezőhely

en: Emergency Phone
hu: Segélyhívó telefon

en: Siren
hu: Sziréna

en: pneumatic
hu: sűrített levegős

en: electronic
hu: elektromos

en: mechanical
hu: mechanikus

en: Purpose
hu: Funkció

en: tornado
hu: tornádójelző

en: fire
hu: tűzjelző

en: air_raid
hu: légvédelmi

en: civil_defense
hu: polgári védelmi

en: Range (meters)
hu: Hatótávolság (méter)

en: Social Facility
hu: Szociális létesítmény

en: Nursing Home
hu: Ápolóotthon

en: Nursing Home (Legacy)
hu: Ápolóotthon (maradvány)

en: Group Home
hu: Lakóotthon

en: Assisted Living
hu: Bentlakásos otthon

en: Outreach
hu: Szolgáltatóközpont hátrányos helyzetűeknek

[ctx: social_facility]
en: Shelter
hu: Átmeneti szálló

en: Food Bank
hu: Élelmiszerbank

en: Toilets/Restrooms
hu: Mosdók/WC

en: flush
hu: öblítés

en: pitlatrine
hu: árnyékszék

en: bucket
hu: vödrös

en: Usage Position
hu: Használati pozíció

en: seated
hu: ülő

en: seated;urinal
hu: ülő, vizelő

en: squat
hu: guggoló

en: urinal
hu: vizelő

en: Changing table
hu: Pelenkázóasztal

en: Count
hu: Szám

[ctx: Changing table]
en: Location
hu: Hely

en: dedicated_room
hu: külön helyiség

en: female_toilet
hu: női WC

en: male_toilet
hu: férfi WC

en: room
hu: egy helyiség

en: sales_area
hu: eladótér

en: unisex_toilet
hu: közös WC

en: wheelchair_toilet
hu: akadálymentes WC

en: Post Box
hu: Postaláda

en: Collection times
hu: Ürítési idő

[ctx: post_box]
en: pillar
hu: lábon álló

[ctx: post_box]
en: lamp
hu: villanyoszlopra rögzített

[ctx: post_box]
en: wall
hu: falra rögzített

[ctx: post_box]
en: meter
hu: bélyegzős

en: Drive through
hu: Autóval használható (áthajtós)

en: House number
hu: Házszám

en: Street name
hu: Utcanév

en: City name
hu: Városnév

en: Post code
hu: Irányítószám

en: Country code
hu: Országkód

en: Place name
hu: Hely neve

en: Optional tags for specific countries
hu: Opcionális címkék egyes országoknak

en: Unit/Suite
hu: Egység/lépcsőház/szárny/lakás

en: House name
hu: Háznév

en: Hamlet
hu: Falucska

en: Suburb
hu: Városrész

en: Subdistrict
hu: Alkörzet

en: District
hu: Körzet

en: Province
hu: Tartomány

[ctx: addr:]
en: State
hu: Állam

en: Telephone
hu: Telefon

en: booth
hu: fülke

en: Coins
hu: Érme

[ctx: payment]
en: Notes
hu: Bankjegy

en: Telephone cards
hu: Telefonkártya

en: Internet Cafe
hu: Internetkávézó

en: Internet Access
hu: Internetcsatlakozás

en: Clock
hu: Óra

[ctx: clock]
en: Display
hu: Kijelző

en: analog
hu: analóg

en: digital
hu: digitális

en: sundial
hu: napóra

en: unorthodox
hu: egyedi

[ctx: clock]
en: Faces
hu: Számlapok

en: Visibility/readability
hu: Láthatóság/olvashatóság

en: house (up to 5m)
hu: házfal (5 méterig)

en: street (up to 20m)
hu: utcáról (20 méterig)

en: area (more than 20m)
hu: távolról (20 méter fölött)

en: Shows current date
hu: Kijelzi a dátumot

en: Shows temperature
hu: Kijelzi a hőmérsékletet

en: Shows barometric pressure
hu: Kijelzi a légnyomást

en: Shows humidity
hu: Kijelzi a páratartalmat

en: Photo booth
hu: Fotófülke

en: Recycling Container
hu: Szelektív hulladékgyűjtő konténer

en: Throw in times
hu: Bedobási idő

en: Paper
hu: Papír

en: Paper packaging
hu: Papír csomagolóanyag

en: Cardboard
hu: Karton

en: Newspaper
hu: Újság

en: Magazines
hu: Magazin

en: Books
hu: Könyv

en: Plastic
hu: Műanyag

en: Plastic Bottles
hu: Műanyagpalack

en: Plastic Packaging
hu: Műanyag csomagolóanyag

en: Beverage cartons
hu: Italos karton

en: Glass
hu: Üveg

en: Glass Bottles
hu: Üvegpalack

en: Cans
hu: Konzervdoboz

en: Shoes
hu: Cipő

en: Scrap Metal
hu: Fémhulladék

en: Wood
hu: Fa

en: Green Waste
hu: Zöldhulladék

en: Waste
hu: Kommunális hulladék

en: Batteries
hu: Akkumulátor

en: Small Appliances
hu: Háztartási kisgép

en: Electrical Appliances
hu: Elektronikai hulladék

en: Recycling Centre
hu: Hulladékudvar

en: trash
hu: szemét

en: dog_excrement
hu: kutyaürülék

en: Waste Disposal/Dumpster
hu: Szemeteskonténer

en: Sanitary Dump Station
hu: Szaniterürítő hely

en: Suction pumpout
hu: Vákuumszivattyús ürítés

en: Gravity drain for hose
hu: Csőcsatlakozás gravitációs ürítéshez

en: Casette or Elsan Disposal
hu: Lefolyó vagy Elsan Point (UK)

en: Operation times
hu: Üzemidő

en: Amount of Seats
hu: Ülőhelyek száma

en: Type of shelter
hu: Menedék fajtája

[ctx: shelter]
en: basic_hut
hu: bivakkunyhó

[ctx: shelter]
en: gazebo
hu: gazebo pavilon

[ctx: shelter]
en: lean_to
hu: háromfalú menedék

[ctx: shelter]
en: picnic_shelter
hu: fedett piknikezőhely

[ctx: shelter]
en: public_transport
hu: tömegközlekedési utasváró

[ctx: shelter]
en: weather_shelter
hu: esőház

[ctx: shelter]
en: wildlife_hide
hu: vadfigyelő rejtek

en: Hunting Stand
hu: Magasles

[ctx: hunting stand]
en: Hide
hu: Rejtek

en: Lockable
hu: Zárható

en: Seasonal availability
hu: Szezonális elérhetőség

en: Historic
hu: Történelmi

en: Fountain type
hu: Szökőkút típusa

en: Water Point
hu: Vízcsatlakozás lakókocsinak

en: Valves
hu: Szelep típusa

en: Dunlop (Woods)
hu: Kerékpárszelep (Dunlop / Woods)

en: Schrader
hu: Autószelep (Schrader)

en: Sclaverand (Presta)
hu: Presta (szingó, tű, francia)

en: Regina
hu: Regina (olasz)

en: Advertising Column
hu: Hirdetőoszlop

en: Billboard
hu: Óriásplakát

en: Poster box
hu: Közterületi reklám (doboz)

en: Message type
hu: Üzenet jellege

en: local
hu: helyi

en: safety
hu: biztonsági

en: legal
hu: jogi

en: map
hu: térkép

en: political
hu: politikai

en: non_profit
hu: nonprofit

en: opinion
hu: vélemény

en: religion
hu: vallás

en: multi
hu: többféle

en: Sports
hu: Sport

en: Sport Facilities
hu: Sportlétesítmények

en: Stadium
hu: Stadion

en: Sports Centre
hu: Sportközpont

en: Fitness Centre
hu: Edzőterem

en: Pitch
hu: Sportpálya

en: Racetrack
hu: Versenypálya

en: Golf Course
hu: Golfpálya

[ctx: golf]
en: Tee
hu: Elütőhely (Tee)

[ctx: golf]
en: Hole
hu: Lyuk (szakasz)

en: Handicap rating
hu: Handicap érték

[ctx: golf]
en: Pin
hu: Lyuk (zászló) helye

[ctx: golf]
en: Bunker
hu: Homokcsapda

[ctx: golf]
en: Natural
hu: Természetes

[ctx: golf]
en: Frontal Water hazard
hu: Frontális vízakadály (sárga karó)

[ctx: golf]
en: Lateral water hazard
hu: Oldalsó vízakadály (piros karó)

[ctx: golf]
en: Driving range
hu: Gyakorlópálya

en: Miniature Golf
hu: Minigolf

en: Multi
hu: Többféle

[ctx: running]
en: pitch
hu: sportpálya

[ctx: running]
en: sports_centre
hu: sportközpont

[ctx: running]
en: fitness_centre
hu: edzőterem

[ctx: running]
en: stadium
hu: stadion

[ctx: running]
en: track
hu: futósáv

en: Nine-pin Bowling
hu: Teke

en: Ten-pin Bowling
hu: Bowling

en: Archery
hu: Íjászat

en: Track and Field Athletics
hu: Atlétika

en: Running
hu: Futás

en: Climbing site
hu: Mászóhely

en: Number of routes
hu: Utak száma

en: Usual elevation at the bottom of the routes
hu: Az utak aljának tipikus tszf. magassága

en: Usual route length (m)
hu: Tipikus út hossz (m)

en: Minimal climbing length (m)
hu: Min mászási hossz (m)

en: Maximum climbing length (m)
hu: Max mászási hossz (m)

en: UIAA: Simplest route
hu: UIAA: Legkönnyebb út

en: UIAA: Most difficult route
hu: UIAA: Legnehezebb út

en: UIAA: Main difficulty
hu: UIAA: Fő nehézség

en: French: Simplest route
hu: Francia: Legegyszerűbb út

en: French: Most difficult route
hu: Francia: Legnehezebb út

en: French: Main difficulty
hu: Francia: Fő nehézség

en: Saxon: Simplest route
hu: Szász: Legegyszerűbb út

en: Saxon: Most difficult route
hu: Szász: Legnehezebb út

en: Saxon: Main difficulty
hu: Szász: Fő nehézség

en: Climbing route
hu: Mászóút

en: Bolts
hu: Csavarok

en: Route length (m)
hu: Út hossz (m)

en: UIAA grading
hu: UIAA besorolás

en: French grading
hu: Francia besorolás

en: Saxon grading
hu: Szász besorolás

en: Canoeing/Kayaking
hu: Kenuzás/Kajakozás

en: Rowing
hu: Evezés

[ctx: racing]
en: pitch
hu: sportpálya

[ctx: racing]
en: sports_centre
hu: sportközpont

[ctx: racing]
en: stadium
hu: stadion

[ctx: racing]
en: track
hu: versenypálya

en: Dog Racing
hu: Kutyaverseny

en: Equestrian Sport
hu: Lovassport

[ctx: riding]
en: Horse Riding Arena
hu: Lovagló aréna

[ctx: riding]
en: Horse Riding Centre
hu: Lovasközpont

[ctx: riding]
en: Sports Centre
hu: Sportközpont

[ctx: riding]
en: Stadium
hu: Stadion

[ctx: riding]
en: Racetrack
hu: Versenypálya

en: Horse Racing
hu: Lóverseny

en: Gymnastics
hu: Torna

en: fitness_centre
hu: edzőterem

en: Ice Skating
hu: Jégkorcsolya

en: ice_rink
hu: jégpálya

en: Roller Skating
hu: Görkorcsolya

en: Skateboard
hu: Gördeszka

en: Swimming
hu: Úszás

en: water_park
hu: akvapark

en: Scuba Diving
hu: Palackos búvárkodás

en: Piste type
hu: Sípálya típusa

en: connection
hu: összekötő

en: downhill
hu: lesikló

en: hike
hu: sítúra

en: ice_skate
hu: jégkorcsolyázás

en: nordic
hu: északi (sífutás)

en: playground
hu: játszótér

en: skitour
hu: sítúra

en: sled
hu: szánkó

en: sleigh
hu: szán (lovas, kutya-)

en: snow_park
hu: hópark

en: Difficulty
hu: Nehézség

[ctx: piste:difficulty]
en: novice
hu: kezdő

[ctx: piste:difficulty]
en: easy
hu: könnyű

[ctx: piste:difficulty]
en: intermediate
hu: középerős

[ctx: piste:difficulty]
en: advanced
hu: tapasztalt

[ctx: piste:difficulty]
en: expert
hu: profi

[ctx: piste:difficulty]
en: freeride
hu: pálya nélküli

en: Grooming
hu: Karbantartás

[ctx: piste:grooming]
en: classic
hu: klasszikus

[ctx: piste:grooming]
en: mogul
hu: buckasíelés

[ctx: piste:grooming]
en: skating
hu: korcsolyázás

[ctx: piste:grooming]
en: classic+skating
hu: klasszikus+korcsolyázás

[ctx: piste:grooming]
en: scooter
hu: kis hójáróval előkészítve

[ctx: piste:grooming]
en: backcountry
hu: hátországi (vadon)

en: Shooting
hu: Lövészet

en: Chess
hu: Sakk

en: picnic_table
hu: piknikezőasztal

en: Sport (Ball)
hu: Labdajátékok

en: Soccer
hu: Futball

en: Australian Football
hu: Ausztrál futball

en: American Football
hu: Amerikai futball

en: Canadian Football
hu: Kanadai futball

en: Gaelic Games
hu: Kelta játékok

en: Hurling
hu: Hajítás

en: Football
hu: Kelta futball

en: Rounders
hu: Métajáték

en: Handball
hu: Kézilabda

en: Rugby League
hu: Rögbi (League)

en: Rugby Union
hu: Rögbi (Union)

en: Basketball
hu: Kosárlabda

en: Hoops
hu: Kosárlabdapalánkok

en: Volleyball
hu: Röplabda

en: Beach Volleyball
hu: Strandröplabda

en: Billiards
hu: Biliárd

en: golf_course
hu: golfpálya

en: Boule
hu: Pétanque (boule)

en: Lawn Bowling
hu: Gyepteke

en: Cricket
hu: Krikett

en: Croquet
hu: Krokett

en: Field Hockey
hu: Gyeplabda

en: Ice Hockey
hu: Jégkorong

en: Table Tennis/Ping-Pong
hu: Asztalitenisz / ping-pong

en: Tennis
hu: Tenisz

en: Kart Racing
hu: Gokart

en: Motocross
hu: Motokrossz

en: Model Aerodrome
hu: Modelrepülőtér

[ctx: aerialway]
en: pitch
hu: sportpálya

[ctx: aerialway]
en: sports_centre
hu: sportközpont

[ctx: aerialway]
en: track
hu: pálya

en: RC Car
hu: Távirányítós autó

en: Man Made
hu: Építmény

[ctx: building]
en: allotment_house
hu: hétvégi ház

[ctx: building]
en: bakehouse
hu: kenyérsütöde

[ctx: building]
en: barn
hu: pajta

[ctx: building]
en: basilica
hu: bazilika

[ctx: building]
en: boathouse
hu: csónakház

[ctx: building]
en: cabin
hu: kis faház

[ctx: building]
en: carport
hu: gépkocsibeálló

[ctx: building]
en: cathedral
hu: székesegyház (katedrális)

[ctx: building]
en: chapel
hu: kápolna

[ctx: building]
en: church
hu: templom

[ctx: building]
en: college
hu: főiskolai épület

[ctx: building]
en: commercial
hu: üzleti épület

[ctx: building]
en: construction
hu: építkezés

[ctx: building]
en: container
hu: konténer

[ctx: building]
en: cowshed
hu: szarvasmarha-istálló

[ctx: building]
en: digester
hu: biogázerjesztő

[ctx: building]
en: farm_auxiliary
hu: tanya melléképülete

[ctx: building]
en: fire_station
hu: tűzoltóság

[ctx: building]
en: garage
hu: garázs

[ctx: building]
en: garages
hu: garázsok

[ctx: building]
en: gasometer
hu: gáztározó

[ctx: building]
en: gatehouse
hu: kapuépület

[ctx: building]
en: grandstand
hu: lelátó

[ctx: building]
en: greenhouse
hu: üvegház

[ctx: building]
en: hospital
hu: kórházépület

[ctx: building]
en: kindergarten
hu: óvodaépület

[ctx: building]
en: kiosk
hu: trafik

[ctx: building]
en: manufacture
hu: gyárépület

[ctx: building]
en: monastery
hu: kolostor

[ctx: building]
en: mosque
hu: mecset

[ctx: building]
en: office
hu: irodaház

[ctx: building]
en: pavilion
hu: pavilon

[ctx: building]
en: parking
hu: parkolóház

[ctx: building]
en: public
hu: középület

[ctx: building]
en: retail
hu: kiskereskedelmi épület (bolt)

[ctx: building]
en: riding_hall
hu: lovaglócsarnok

[ctx: building]
en: roof
hu: tető

[ctx: building]
en: ruins
hu: rom

[ctx: building]
en: school
hu: iskolapület

[ctx: building]
en: service
hu: kiszolgáló épület

[ctx: building]
en: shed
hu: fészer

[ctx: building]
en: silo
hu: siló

[ctx: building]
en: sports_centre
hu: sportközpont

[ctx: building]
en: sports_hall
hu: sportcsarnok

[ctx: building]
en: stable
hu: lóistálló

[ctx: building]
en: stadium
hu: stadion

[ctx: building]
en: storage_tank
hu: tárolótartály

[ctx: building]
en: sty
hu: disznóól

[ctx: building]
en: supermarket
hu: szupermarket

[ctx: building]
en: synagogue
hu: zsinagóga

[ctx: building]
en: temple
hu: nem keresztény templom

[ctx: building]
en: tent
hu: sátor

[ctx: building]
en: toilets
hu: illemhely

[ctx: building]
en: train_station
hu: vasútállomás-épület

[ctx: building]
en: transformer_tower
hu: trafótorony

[ctx: building]
en: transportation
hu: közlekedési épület

[ctx: building]
en: university
hu: egyetemi épület

[ctx: building]
en: warehouse
hu: raktárépület

[ctx: building]
en: Levels above ground
hu: Szintek a talajszint fölött

[ctx: building]
en: Levels below ground
hu: Szintek a talajszint alatt

en: Residential Building
hu: Lakóépület

[ctx: building]
en: residential
hu: lakóépület

[ctx: building]
en: apartments
hu: társasház

[ctx: building]
en: ger
hu: jurta

[ctx: building]
en: house
hu: lakóház

[ctx: building]
en: hotel
hu: szállodaépület

[ctx: building]
en: hut
hu: kunyhó

[ctx: building]
en: bungalow
hu: bungaló

[ctx: building]
en: dormitory
hu: kollégiumépület

[ctx: building]
en: terrace
hu: sorház

[ctx: building]
en: detached
hu: családi ház

[ctx: building]
en: farm
hu: tanya

[ctx: building]
en: stilt_house
hu: cölöpház

en: Building part
hu: Épületrész

[ctx: building]
en: Skipped Levels
hu: Kihagyott szintek

en: Skipped height (meters)
hu: Kihagyott magasság (méter)

en: Building construction
hu: Építkezés

[ctx: building]
en: wayside_shrine
hu: útmenti kegyhely

en: Entrance
hu: Bejárat

[ctx: entrance]
en: yes
hu: igen

[ctx: entrance]
en: main
hu: főbejárat

[ctx: entrance]
en: service
hu: szolgálati

[ctx: entrance]
en: shop
hu: üzlet

[ctx: entrance]
en: exit
hu: kijárat

[ctx: entrance]
en: emergency
hu: vészkijárat

[ctx: entrance]
en: staircase
hu: lépcsőházbejárat

[ctx: entrance]
en: home
hu: lakás vagy ház bejárata

[ctx: entrance]
en: garage
hu: garázskapu

en: Door
hu: Ajtó

en: folding
hu: harmonikaajtó

en: hinged
hu: hagyományos zsanéros

en: loadingdock
hu: rakodókapu

en: overhead
hu: emelkedő garázskapu

en: sliding
hu: tolóajtó

en: trapdoor
hu: csapóajtó

en: Entrance number
hu: Bejárat száma

en: Flat numbers
hu: Lakás száma

en: Non-public police facility
hu: Nem nyilvános rendőrségi létesítmény

[ctx: police]
en: barracks
hu: laktanya

[ctx: police]
en: car_pound
hu: elszállított autók tárolóhelye

[ctx: police]
en: checkpoint
hu: ellenőrzőpont

[ctx: police]
en: detention
hu: fogda

[ctx: police]
en: naval_base
hu: haditengerészeti támaszpont

[ctx: police]
en: offices
hu: irodák

[ctx: police]
en: range
hu: lőtér

[ctx: police]
en: storage
hu: raktár

[ctx: police]
en: training_area
hu: kiképzési terület

[ctx: police]
en: yes
hu: van

en: Flagpole
hu: Zászlórúd

[ctx: flag]
en: advertising
hu: reklám

[ctx: flag]
en: athletic
hu: sport

[ctx: flag]
en: governmental
hu: kormányzati

[ctx: flag]
en: military
hu: katonai

[ctx: flag]
en: municipal
hu: települési

[ctx: flag]
en: national
hu: nemzeti

[ctx: flag]
en: organisation
hu: nem kormányzati szervezeti

[ctx: flag]
en: regional
hu: regionális

[ctx: flag]
en: religious
hu: egyházi

[ctx: flag]
en: signal
hu: jelzőzászló

en: Cross
hu: Kereszt

en: Works
hu: Gyár

en: Product
hu: Termék

en: bakery_products
hu: sütőipari termék

en: beer
hu: sör

en: bricks
hu: tégla

en: dairy
hu: tejtermék

en: electronics
hu: elektronikai termék

en: food
hu: étel

en: furniture
hu: bútor

en: machinery
hu: gép

en: meat
hu: hús

en: packaging
hu: csomagolás

en: rice
hu: rizs

en: sugar
hu: cukor

en: Chimney
hu: Kémény

en: Kiln
hu: Égetőkemence

en: lime
hu: mész

en: Windmill
hu: Szélmalom

en: Windpump
hu: Szélszivattyú

en: Pump
hu: Szivattyú

[ctx: pump]
en: outdoor
hu: kültéri

[ctx: pump]
en: indoor
hu: beltéri

[ctx: pump]
en: surface
hu: felszíni

[ctx: pump]
en: underground
hu: föld alatti

[ctx: pump]
en: underwater
hu: víz alatti

en: Petroleum Well
hu: Olajkút

en: Gasometer
hu: Gáztározó

en: Silo
hu: Siló

en: Storage Tank
hu: Tárolótartály

[ctx: content]
en: fuel
hu: üzemanyag

[ctx: content]
en: manure
hu: trágya

[ctx: content]
en: oil
hu: kőolaj

[ctx: content]
en: sewage
hu: szennyvíz

[ctx: content]
en: silage
hu: silótakarmány

[ctx: content]
en: slurry
hu: hígtrágya

[ctx: content]
en: water
hu: víz

[ctx: content]
en: wine
hu: bor

en: Bunker Silo
hu: Falközi siló

en: Crane
hu: Daru

en: floor-mounted_crane
hu: talajhoz rögzített daru

en: Goods conveyor
hu: Szállítószalag

en: Resource
hu: Nyersanyag

en: Pumping station
hu: Szivattyúház

en: Mineshaft
hu: Bányaakna (függőleges)

en: Function
hu: Funkció

en: winding
hu: szállítás

en: air
hu: szellőztetés

en: Depth (meters)
hu: Mélység (méter)

en: Visible Headframe
hu: Látható aknatorony

en: Disused
hu: Használaton kívül

en: Adit
hu: Bányatárna (vízszintes)

en: Avalanche Protection
hu: Lavinavédelem

en: snow_bridge
hu: ferde kerítés

en: dam
hu: gát

en: berm
hu: töltés

en: mound
hu: halom

en: gas_ignition
hu: gázrobbantás (Gazex)

en: Utility Pole
hu: Vezetéktartó oszlop

en: Similar preset:
hu: Hasonló címkesablon:

en: Street Lamp
hu: Utcai lámpa

[ctx: highway]
en: street_lamp
hu: utcai lámpa

[ctx: lamp_type]
en: electric
hu: elektromos

[ctx: lamp_type]
en: floodlight
hu: reflektor

[ctx: lamp_type]
en: sodium
hu: nátrium

[ctx: lamp_type]
en: solar_lamp
hu: napelemes

en: Mounted on
hu: Rögzítés helye

[ctx: lamp_mount]
en: bent_mast
hu: hajlított kandeláber

[ctx: lamp_mount]
en: straight_mast
hu: egyenes kandeláber

[ctx: lamp_mount]
en: suspended
hu: huzal (felfüggesztett)

[ctx: lamp_mount]
en: wall
hu: falra szerelt

en: Street cabinet
hu: Utcai közműszekrény

en: cable_tv
hu: kábeltelevízó

en: postal_service
hu: postai szolgáltatás

en: traffic_control
hu: forgalomellenőrzés

en: traffic_monitoring
hu: forgalommegfigyelés

en: transport_management
hu: közlekedésirányítás

en: water_management
hu: vízgazdálkodás

en: Monitoring Station
hu: Megfigyelőállomás

en: Monitoring:
hu: Megfigyelés:

en: Water level
hu: Vízszint

en: Tide Level
hu: Árapályszint

en: Groundwater
hu: Talajvíz

en: Traffic
hu: Közlekedés

en: Air Quality
hu: Levegőminőség

en: Noise
hu: Zaj

en: GPS Signals
hu: GPS-jelek

en: GLONASS Signals
hu: GLONASS-jelek

en: Galileo Signals
hu: Galileo-jelek

en: Weather
hu: Időjárás

en: Radiation
hu: Sugárzás

en: Seismic Activity
hu: Szeizmikus tevékenység

en: Recording:
hu: Rögzítés:

en: Manually
hu: Kézi

en: Remote
hu: Távvezérelt

en: Display:
hu: Kijelző:

en: Analog
hu: Analóg

en: Digital
hu: Digitális

en: Telescope
hu: Teleszkóp

[ctx: telescope]
en: optical
hu: optikai

[ctx: telescope]
en: radio
hu: rádióteleszkóp

[ctx: telescope]
en: gamma
hu: gammasugárzás-mérő

en: Type of construction
hu: Szerkezet típusa

en: dish
hu: tányér

en: dome
hu: kupola

en: Telescope Diameter (meters)
hu: Teleszkóp átmérője

en: Survey Point
hu: Földmérési alappont

en: andesite
hu: andezit

en: Zone
hu: Zóna

en: parking
hu: parkoló

en: traffic
hu: közlekedési

en: shop
hu: bolt

en: Camera
hu: Kamera

[ctx: camera:type]
en: fixed
hu: rögzített

[ctx: camera:type]
en: panning
hu: pásztázó

[ctx: camera:type]
en: dome
hu: kupola

[ctx: camera:mount]
en: wall
hu: fal

[ctx: camera:mount]
en: pole
hu: oszlop

[ctx: camera:mount]
en: ceiling
hu: plafon

en: Direction in degrees
hu: Irány (fok)

en: Inclination in degrees
hu: Dőlésszög (fok)

en: Towers
hu: Tornyok

en: Lighthouse
hu: Világítótorony

[ctx: man_made]
en: Beacon
hu: Jeladó

en: Water Tower
hu: Víztorony

en: Mast
hu: Pózna

[ctx: mast/tower]
en: communication
hu: távközlési torony

[ctx: mast/tower]
en: lighting
hu: reflektoroszlop

[ctx: mast/tower]
en: monitoring
hu: megfigyelés

[ctx: mast/tower]
en: siren
hu: sziréna

en: freestanding
hu: szabadon álló

en: guyed_lattice
hu: feszítőkábeles rácsos

en: guyed_tube
hu: feszítőkábeles cső

en: lattice
hu: rácsos

en: Tower
hu: Torony

[ctx: mast/tower]
en: bell_tower
hu: harangtorony

[ctx: mast/tower]
en: cooling
hu: hűtőtorony

[ctx: mast/tower]
en: defensive
hu: vártorony

[ctx: mast/tower]
en: observation
hu: kilátótorony

[ctx: mast/tower]
en: watchtower
hu: őrtorony

en: Big Communication Tower
hu: Nagy távközlési torony

en: Big communication tower, usually higher than 100 meters.
hu: Nagy kommunikációs torony, általában 100 méternél magasabb.

en: Pipeline
hu: Csővezeték

en: Pipeline Substation
hu: Csővezeték-alállomás

[ctx: pipeline]
en: compression
hu: nyomásfokozó

[ctx: pipeline]
en: valve
hu: szelep

[ctx: pipeline]
en: valve_group
hu: szelepcsoport

en: Pipeline Valve
hu: Csővezetékszelep

en: Valve type
hu: Szeleptípus

[ctx: valve]
en: butterfly
hu: pillangó

[ctx: valve]
en: ball
hu: golyó

[ctx: valve]
en: plug
hu: dugó

[ctx: valve]
en: needle
hu: tű

[ctx: valve]
en: spool
hu: orsó

en: Actuator
hu: Aktuátor

[ctx: actuator]
en: manual
hu: kézi

[ctx: actuator]
en: electric_motor
hu: elektromotor

[ctx: actuator]
en: hydraulic_cylinder
hu: hidraulikus dugattyú

[ctx: actuator]
en: pneumatic_cylinder
hu: légdugattyú

[ctx: actuator]
en: solenoid
hu: szolenoid

[ctx: actuator]
en: thermostatic
hu: hőszabályozó

en: optical
hu: optikai

en: inductive
hu: induktív

en: Marker
hu: Jelzés

[ctx: marker]
en: aerial
hu: légi észlelésre

[ctx: marker]
en: ground
hu: talajon lévő

[ctx: marker]
en: pedestal
hu: talapzat

[ctx: marker]
en: plate
hu: tábla

[ctx: marker]
en: post
hu: oszlop

[ctx: marker]
en: stone
hu: kő

en: Manhole
hu: Búvónyílás

[ctx: manhole]
en: drain
hu: vízlevezetés

[ctx: manhole]
en: gas
hu: földgázvezeték

[ctx: manhole]
en: heat
hu: távhő

[ctx: manhole]
en: power
hu: villamos energia

[ctx: manhole]
en: rainwater
hu: esővízelvezetés

[ctx: manhole]
en: sewer
hu: szennyvízcsatorna

[ctx: manhole]
en: telecom
hu: távközlés

[ctx: manhole]
en: water
hu: vízvezeték

en: Water
hu: Víz

en: Water Works
hu: Vízmű

en: Wastewater Treatment Plant
hu: Szennyvíztisztító telep

en: Watermill
hu: Vízimalom

en: Fountain
hu: Szökőkút

en: Water Well
hu: Kút

en: powered
hu: motoros

en: Bridges
hu: Hidak

en: aqueduct
hu: ókori vízvezeték (akvadukt)

en: boardwalk
hu: megemelt járda

en: cantilever
hu: konzolos híd

en: covered
hu: fedett

en: low_water_crossing
hu: gázló

en: trestle
hu: gerendahíd

en: viaduct
hu: völgyhíd (viadukt)

en: Structure
hu: Szerkezet

en: arch
hu: boltív

en: beam
hu: gerenda

en: cable-stayed
hu: kábeltartós

en: floating
hu: úszó

en: humpback
hu: púpos

en: simple-suspension
hu: egyszerű függőhíd

en: suspension
hu: függő

en: truss
hu: rácsos

en: Movable Bridge
hu: Felvonóhíd

en: bascule
hu: felnyíló

en: drawbridge
hu: felvonóhíd

en: lift
hu: felemelkedő

en: submersible
hu: merülő

en: swing
hu: keresztbeforduló

en: transporter
hu: átszállító

en: retractable
hu: behúzható

en: tilt
hu: függőlegesen elforduló

en: Bridge Support
hu: Hídpillér/hídfő

en: abutment
hu: hídfő

en: lift_pier
hu: emelő hídpillér

en: pier
hu: hídpillér

en: pivot_pier
hu: forgóhíd középpillér

en: pylon
hu: pilon

en: Bridge outline
hu: Híd körvonala

en: movable
hu: mozgatható

[ctx: preset group]
en: Military
hu: Katonaság

en: Airfield
hu: Repülőtér

en: Barracks
hu: Laktanya/kaszárnya

[ctx: bunker]
en: command
hu: parancsnoki

[ctx: bunker]
en: foxhole
hu: kis lőállás („rókalyuk”)

[ctx: bunker]
en: gun_emplacement
hu: tüzérségi állás

[ctx: bunker]
en: hardened_aircraft_shelter
hu: megerősített repülőgéptároló

[ctx: bunker]
en: mg_nest
hu: géppuskafészek

[ctx: bunker]
en: munitions
hu: lőszerraktár

[ctx: bunker]
en: observation
hu: megfigyelőállás

[ctx: bunker]
en: personnel_shelter
hu: óvóhely

[ctx: bunker]
en: pillbox
hu: II. világháborús („gyógyszeresdoboz”)

[ctx: bunker]
en: technical
hu: műszaki eszközök

[ctx: bunker]
en: tobruk
hu: kis kerek „tobruk”

[ctx: bunker]
en: overground
hu: felszíni

[ctx: bunker]
en: underground
hu: föld alatti

[ctx: bunker]
en: underwater
hu: víz alatti

en: Ruins
hu: Rom

en: Range
hu: Lőtér

en: Power
hu: Energiaellátás

en: Power Plant
hu: Erőmű

en: Plant Source
hu: Erőmű energiaforrása

en: Biofuel Power Plant
hu: Bioüzemanyag-erőmű

en: Biogas Power Plant
hu: Biogázerőmű

en: Biomass Power Plant
hu: Biomassza-erőmű

en: Method
hu: Mód

[ctx: generator method]
en: anaerobic_digestion
hu: anaerob lebontás

[ctx: generator method]
en: combustion
hu: égés

[ctx: generator method]
en: gasification
hu: gázosítás

en: Coal Power Plant
hu: Szénerőmű

en: Gas Power Plant
hu: Földgázerőmű

en: Oil Power Plant
hu: Kőolajerőmű

en: Diesel Power Plant
hu: Gázolajerőmű

en: Gasoline Power Plant
hu: Benzinerőmű

en: Nuclear Power Plant
hu: Atomerőmű

[ctx: generator method]
en: fission
hu: maghasadás

[ctx: generator method]
en: fusion
hu: fúzió

en: Waste Power Plant
hu: Hulladékerőmű

[ctx: generator method]
en: pyrolysis
hu: pirolízis

en: Geothermal Power Plant
hu: Geotermikus erőmű

en: Hydro Power Plant
hu: Vízerőmű

[ctx: generator method]
en: run-of-the-river
hu: folyami átfolyós

[ctx: generator method]
en: water-pumped-storage
hu: vízpumpás tárolós

[ctx: generator method]
en: water-storage
hu: víztározós

en: Tidal Power Plant
hu: Árapályerőmű

[ctx: generator method]
en: barrage
hu: duzzasztógát

[ctx: generator method]
en: stream
hu: áramoltató

en: Wave Power Plant
hu: Hullámerőmű

en: Osmotic Power Plant
hu: Ozmóziserőmű

en: Solar Power Plant
hu: Naperőmű

[ctx: generator method]
en: photovoltaic
hu: fotovoltaikus

[ctx: generator method]
en: thermal
hu: termál

en: Wind Power Plant
hu: Szélerőmű

en: Power Generator
hu: Generátor

en: Generator Source
hu: Generátor energiaforrása

en: Biofuel Power Generator
hu: Bioüzemanyag-generátor

en: Generator Type
hu: Generátortípus

en: boiler
hu: kazán

en: gas_turbine
hu: gázturbina

en: reciprocating_engine
hu: dugattyús motor

en: steam_generator
hu: gőzgenerátor

en: Biogas Power Generator
hu: Biogáz-generátor

en: Biomass Power Generator
hu: Biomassza-generátor

en: bioreactor
hu: bioreaktor

en: anaerobic_digestion / gasification
hu: anaerob lebontás / gázosítás

en: combustion
hu: égés

en: steam_turbine
hu: gőzturbina

en: Coal Power Generator
hu: Széngenerátor

en: Gas Power Generator
hu: Földgáz-generátor

en: combined_cycle
hu: kombinált ciklusú

en: Oil Power Generator
hu: Kőolaj-generátor

en: Diesel Power Generator
hu: Gázolaj-generátor

en: Gasoline Power Generator
hu: Benzin-generátor

en: Nuclear Reactor
hu: Atomreaktor

en: Boiling Water Reactor 1 (BWR-1)
hu: Forralóvizes reaktor 1 (BWR-1)

en: fission
hu: maghasadás

en: Boiling Water Reactor 2 (BWR-2)
hu: Forralóvizes reaktor 2 (BWR-2)

en: Boiling Water Reactor 3 (BWR-3)
hu: Forralóvizes reaktor 3 (BWR-3)

en: Boiling Water Reactor 4 (BWR-4)
hu: Forralóvizes reaktor 4 (BWR-4)

en: Boiling Water Reactor 5 (BWR-5)
hu: Forralóvizes reaktor 5 (BWR-5)

en: Boiling Water Reactor 6 (BWR-6)
hu: Forralóvizes reaktor 6 (BWR-6)

en: CANada Deuterium Uranium reactor (CANDU)
hu: Kanadai nehézhidrogénes uránreaktor (CANDU)

en: cold-fusion
hu: hideg fúzió

en: fusion
hu: fúzió

en: China Pressurized Reactor (CPR-1000)
hu: Kínai nyomottvizes reaktor (CPR-1000)

en: European Pressurized Reactor (EPR)
hu: Európai nyomottvizes reaktor (EPR)

en: Inertial Confinement Fusion (ICF)
hu: Behatárolt inerciális fúzió (ICF)

en: Pressurized water reactor (PWR)
hu: Nyomottvizes reaktor (PWR)

en: Reactor Bolshoy Moshchnosti Kanalniy 1000 (RBMK-1000)
hu: Csatorna-típusú, nagy energiakimenetű reaktor 1000 (RBMK-1000)

en: Reactor Bolshoy Moshchnosti Kanalniy 1500 (RBMK-1500)
hu: Csatorna-típusú, nagy energiakimenetű reaktor 1500 (RBMK-1500)

en: stellarator
hu: sztellarátor

en: Vodo-Vodyanoi Energetichesky Reactor (VVER)
hu: Víz-víz nyomottvizes energetikai reaktor (VVER)

en: Solar Power Generator
hu: Napenergia-generátor

en: solar_photovoltaic_panel
hu: fotovoltaikus panel

en: photovoltaic
hu: fotovoltaikus

en: solar_thermal_collector
hu: napkollektor

en: thermal
hu: termál

en: Solar tracking type
hu: Nap követésének mdja

en: single_axis
hu: egy tengely

en: horizontal
hu: vízszintes

en: horizontal axis (HSAT)
hu: vízszintes tengely (HSAT)

en: horizontal_tilted
hu: vízszintes döntött

en: horizontal axis, tilted modules (HTSAT)
hu: vízszintes tengely, döntött modulok (HTSAT)

en: tilted
hu: döntött

en: tilted axis (TSAT)
hu: döntött tengely (TSAT)

en: vertical
hu: függőleges

en: vertical (VSAT)
hu: függőleges (VSAT)

en: dual_axis
hu: két tengely

en: tip-tilt
hu: csúcsán döntött

en: tip-tilt dual axis (TTDAT)
hu: csúcsán döntött kéttengelyes (TTDAT)

en: alt-azimuth
hu: azimut-magasságú

en: azimuth-altitude dual axis (AADAT)
hu: azimut-magasságú kéttengelyes (AADAT)

en: Waste Power Generator
hu: Hulladék-generátor

en: gasification
hu: gázosítás

en: pyrolysis
hu: pirolízis

en: Water Turbine
hu: Vízturbina

en: francis_turbine
hu: Francis-turbina

en: all methods
hu: minden módszer

en: hydrodynamic_screw
hu: hidrodinamikus csavar

en: run-of-the-river
hu: folyami átfolyó

en: kaplan_turbine
hu: Kaplan-turbina

en: run-of-the-river / water-storage
hu: folyami átfolyó / víztározó

en: pelton_turbine
hu: Pelton-turbina

en: Tidal Water Turbine
hu: Árapály-vízturbina

en: horizontal_axis
hu: vízszintes tengely

en: barrage
hu: duzzasztógát

en: vertical_axis
hu: függőleges tengely

en: Wave Energy Converter
hu: Hullámenergia-átalakító

en: Osmotic Power Generator
hu: Ozmózisgenerátor

en: Geothermal Power Generator
hu: Geotermikus generátor

en: heat_pump
hu: hőszivattyú

en: Wind Turbine
hu: Szélturbina

en: Heliostat
hu: Heliosztát

en: Power Substation
hu: Alállomás/transzformátorállomás

en: Type of substation
hu: Alállomás típusa

[ctx: power]
en: compensation
hu: kiegyenlítő

[ctx: power]
en: converter
hu: átalakító

[ctx: power]
en: distribution
hu: elosztó

[ctx: power]
en: industrial
hu: ipari

[ctx: power]
en: minor_distribution
hu: kis elosztó

[ctx: power]
en: traction
hu: tapadási

[ctx: power]
en: transition
hu: átmeneti

[ctx: power]
en: transmission
hu: átvivő

en: Gas insulated
hu: Gázszigetelt

en: Power Transformer
hu: Transzformátor

en: Type of transformer
hu: Transzformátor típusa

[ctx: power]
en: auxiliary
hu: kiegészítő

[ctx: power]
en: generator
hu: generátor

[ctx: power]
en: main
hu: fő

[ctx: power]
en: phase_angle_regulator
hu: fázisszöges szabályozó

[ctx: power]
en: yes
hu: igen

en: Power Switchgear
hu: Kapcsolóállomás

en: (Please only use this tag if more detailed mapping using busbars and bays is impossible!)
hu: (Kérlek, csak akkor használd ezt a címkét, ha nincs lehetőség még részletesebb – összekötősíneket és gyűjtőket használó – térképezésre!)

en: Power Busbar
hu: Gyűjtősín

en: Power Bay
hu: Összekötő kábel (állomásokon belül)

en: Power Switch
hu: Szakaszoló

en: Type of switch
hu: Szakaszoló típusa

[ctx: power]
en: circuit_breaker
hu: megszakító

[ctx: power]
en: disconnector
hu: leválasztó

[ctx: power]
en: earthing
hu: földelés

[ctx: power]
en: mechanical
hu: mechanikus

en: Power Converter
hu: Egyenirányító

en: Type of converter
hu: Átalakító típusa

[ctx: power]
en: lcc
hu: grafit CHIP hordozó (LCC)

[ctx: power]
en: vsc
hu: forrásfeszültség-konverter (VSC)

[ctx: power]
en: back-to-back
hu: visszatáplálás

en: Amount of poles
hu: Pólusok mennyisége

en: monopole
hu: egypólusú

en: bipole
hu: kétpólusú

en: Power rating (MVA)
hu: Feszültség kategória (MVA)

en: Power Compensator
hu: Kompenzátor/kiegyenlítő

en: Type of compensator
hu: Kiegyenlítő típusa

[ctx: power]
en: filter
hu: szűrő

[ctx: power]
en: series_capacitor
hu: sorozatkondenzátor

[ctx: power]
en: series_reactor
hu: sorozattekercs

[ctx: power]
en: shunt_capacitor
hu: mellékáramköri kondenzátor

[ctx: power]
en: shunt_reactor
hu: mellékáramköri folytótekercs

[ctx: power]
en: statcom
hu: statikus szinkron kompenzátor (STATCOM)

[ctx: power]
en: static_var
hu: statikus VA reaktor

[ctx: power]
en: synchronous_condenser
hu: szinkronkondenzátor

en: Power rating (kvar/Mvar)
hu: Feszültségkategória (kvar/Mvar)

en: Power Street Cabinet
hu: Elosztószekrény

en: Transformer Tower
hu: Transzformátortorony

en: Power Portal
hu: Kapu formájú távvezetékoszlop

en: tubular
hu: csöves

en: Portal design
hu: Oszlop kialakítása

[ctx: power]
en: portal
hu: portál

[ctx: power]
en: portal_two-level
hu: két szintes portál

[ctx: power]
en: portal_three-level
hu: három szintes portál

en: Power Tower
hu: Távvezetékoszlop

en: Tower design
hu: Torony kialakítása

[ctx: power]
en: one-level
hu: egyszintes

[ctx: power]
en: two-level
hu: kétszintes

[ctx: power]
en: donau
hu: dunai

[ctx: power]
en: three-level
hu: háromszintes

[ctx: power]
en: barrel
hu: henger

[ctx: power]
en: asymmetric
hu: aszimmetrikus

[ctx: power]
en: triangle
hu: háromszög

[ctx: power]
en: flag
hu: jelölés

[ctx: power]
en: donau;one-level
hu: dunai;egyszintes

[ctx: power]
en: four-level
hu: négyszintes

[ctx: power]
en: six-level
hu: hatszintes

[ctx: power]
en: nine-level
hu: kilencszintes

[ctx: power]
en: delta_two-level
hu: kétszintes delta

[ctx: power]
en: y-frame
hu: y-keret

[ctx: power]
en: x-frame
hu: x-keret

[ctx: power]
en: h-frame
hu: h-keret

[ctx: power]
en: guyed_h-frame
hu: kábeles h keret

[ctx: power]
en: guyed_v-frame
hu: kábeles v keret

[ctx: power]
en: bipole
hu: kétpólusú

[ctx: power]
en: monopolar
hu: egypólusú

en: Triple tower
hu: Hármas torony

en: Incomplete tower
hu: Hiányos torony

en: Pole
hu: Pózna

en: Pole with Switch
hu: Villanyoszlop kapcsolóval

en: Pole Attributes:
hu: Villanyoszlop tulajdonságai:

en: Switch Attributes:
hu: Kapcsoló tulajdonságai:

en: Pole with Transformer
hu: Villanyoszlop transzformátorral

en: Transformer Attributes:
hu: Transzformátor tulajdonságai:

en: Catenary mast
hu: Felsővezeték pózna

[ctx: power]
en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Insulator
hu: Szigetelő

en: Power Line
hu: Távvezeték

en: Line type
hu: Vezeték típusa

en: line
hu: fővonal (nagyfeszültség)

en: minor_line
hu: mellékvonal (középfeszültség)

en: Number of conductors/wires per cable
hu: Vezetők/szálak száma a vezetékben

[ctx: power]
en: single
hu: szimpla

[ctx: power]
en: double
hu: dupla

[ctx: power]
en: triple
hu: tripla

[ctx: power]
en: quad
hu: négyszeres

[ctx: power]
en: fivefold
hu: ötszörös

[ctx: power]
en: sixfold
hu: hatszoros

[ctx: power]
en: eightfold
hu: nyolcszoros

en: Used for data communications
hu: Adatkommunikációra használt

en: Power Cable
hu: Szigetelt elektromos kábel

[ctx: power cable]
en: overground
hu: talajon

[ctx: power cable]
en: overhead
hu: oszlopokon (át lehet menni alatta)

[ctx: power cable]
en: surface
hu: felszíni

[ctx: power cable]
en: underground
hu: föld alatti

[ctx: power cable]
en: underwater
hu: víz alatti

en: Telecom
hu: Távközlés

en: Telecom Street Cabinet
hu: Távközlési utcai közműszekrény

en: Telephone Exchange
hu: Telefonközpont

en: Connection Point
hu: Kapcsolódási pont

en: Service Device
hu: Kiszolgáló készülék

en: Historic Places
hu: Történelmi helyek

en: Castle
hu: Vár

en: stately
hu: kastély

en: defensive
hu: (középkori) vár

en: fortress
hu: (újkori) erőd

en: manor
hu: kúria, udvarház

en: palace
hu: palota

en: Fort
hu: Erőd

en: Archaeological Site
hu: Régészeti lelőhely

en: baths
hu: fürdő

en: catacombs
hu: katakombák

en: fortification
hu: erődítmény

en: geoglyph
hu: talajrajz

en: grave_field
hu: temetkezési hely

en: petroglyph
hu: sziklarajz

en: hut_circle
hu: házalap (kunyhókör)

en: megalith
hu: megalit

en: necropolis
hu: nekropolisz

en: roman_circus
hu: római amfiteátrum

en: roman_theater
hu: római színház

en: roman_villa
hu: római villa

en: settlement
hu: település

en: tumulus
hu: halomsír

en: Fortification type
hu: Erődítmény típusa

en: hill_fort
hu: dombvár

en: Forts using a rise of elevation
hu: Domborzatot kihasználó őskori erődítmény

en: limes
hu: római limes

en: Fortifications for border defense
hu: Határőrizetre szolgáló erődítmény

en: sconce
hu: sánc

en: A small protective fortification
hu: Kis védő erődítmény

en: ring_ditch
hu: körárok

en: Circular ditched enclosures
hu: Árokgyűrűvel körbevett terület (neolitikum, újkőkor)

en: ringfort
hu: gyűrűs erődítmény

en: Circular fortified settlement
hu: Kör alakú erődített település (bronzkor, kora középkor)

en: Raised area of ground for a castle
hu: Vár vagy erőd alapját képező kis mesterséges domb

en: watchtower
hu: őrtorony

en: Military observation
hu: Katonai megfigyelőpont

en: battery
hu: tüzérségi üteg

en: A group of artillary (cannon) in a fixed fortification
hu: Tüzérségi eszközök (ágyúk) csoportja egy épített erődítményben

en: Battlefield
hu: Csatatér

en: Palaeontological Site
hu: Őslénytani lelőhely

en: Citywalls
hu: Városfal

en: City gate
hu: Városkapu

en: Manor
hu: Udvarház, kúria

en: Historic monastery
hu: Történelmi kolostor

en: Charcoal pile
hu: Szénégető boksa

en: Mine
hu: Bánya

en: Mine shaft
hu: Bányaakna (függőleges)

en: Shieling
hu: Hajdani hegyi legelő

en: Grave
hu: Sír

en: Tomb
hu: Történelmi sír

[ctx: tomb]
en: columbarium
hu: kolumbárium

[ctx: tomb]
en: crypt
hu: kripta

[ctx: tomb]
en: mausoleum
hu: mauzóleum

[ctx: tomb]
en: pyramid
hu: piramis

[ctx: tomb]
en: rock-cut
hu: sziklába vájt

[ctx: tomb]
en: sarcophagus
hu: szarkofág

[ctx: tomb]
en: tumulus
hu: halomsír

[ctx: tomb]
en: vault
hu: sírbolt

[ctx: tomb]
en: war_grave
hu: katonasír

en: Monument
hu: Monumentális, épületszerű emlékmű

en: Memorial
hu: Emlékmű

[ctx: memorial]
en: bust
hu: mellszobor

en: Like a statue, but only showing the upper half of a person.
hu: Mint egy szobor, de csak a személy felső felét mutatja.

[ctx: memorial]
en: plaque
hu: emléktábla

en: A commemorative sign, often mounted on a wall.
hu: Emléktábla, gyakran falra erősítve.

[ctx: memorial]
en: statue
hu: szobor

en: A statue representing a person.
hu: Egy személyt megjelenítő szobor.

[ctx: memorial]
en: stele
hu: kopjafa, sztélé

en: An upright slab engraved or painted with decorations or inscriptions.
hu: Függőleges lap vésett vagy festett díszítésekkel vagy feliratokkal.

[ctx: memorial]
en: stone
hu: kő

en: A stone with an inscription, picture, or similar.
hu: Felirattal, képpel vagy hasonlóval ellátott kő.

[ctx: memorial]
en: war_memorial
hu: háborús emlékmű

en: A building, monument, statue or other edifice celebrating a victory or commemorating those who died or were injured in a war.
hu: Épület, emlékmű, szobor vagy más építmény, amely egy győzelmet ünnepel, vagy a háborúban elesettekről vagy sebesültekről emlékezik meg.

[ctx: memorial]
en: sculpture
hu: szobor

en: A non figurative sculpture which does not match any of the other categories.
hu: Nonfiguratív szobor, amely nem felel meg a többi kategória egyikének sem.

[ctx: memorial]
en: cross
hu: kereszt

en: A cross-shaped memorial.
hu: Kereszt formájú emlékmű.

en: A blue plaque commemorating a historical link to that location. (UK)
hu: Kék emléktábla, amely az adott helyszínhez fűződő történelmi kapcsolatról emlékezik meg. (UK)

[ctx: memorial]
en: obelisk
hu: obeliszk

en: An obelisk.
hu: Magas, felfelé keskenyedő, négyzet keresztmetszetű kőoszlop, amely gúla alakú csúcsban végződik.

[ctx: memorial]
en: ghost_bike
hu: szellembicikli

en: A bicycle painted white permanently placed as memorial for a victim of a road accident (usually cyclists).
hu: Fehérre festett kerékpár, amely egy közúti baleset áldozatának (általában kerékpárosnak) állít emléket.

en: 10cm × 10cm brass plaque commemorating victims of Nazi persecution. (EU,RU)
hu: A náci üldöztetés áldozatainak emlékére a útburkolatba helyezett 10×10 cm-es sárgaréz emléktábla.

[ctx: memorial]
en: bench
hu: pad

en: A bench placed in memory of someone or something; usually has a plaque, and sometimes a statue sitting on (part of) it.
hu: Valakinek vagy valaminek az emlékére állított pad; általában van rajta egy emléktábla, és néha (egy részén) egy szobor is ül.

en: Inscription
hu: Felirat

en: Wayside Cross
hu: Útmenti kereszt

en: Wayside Shrine
hu: Útmenti kegyhely

en: Place of worship
hu: Istentiszteleti hely

en: Boundary Stone
hu: Határkő

en: Milestone
hu: Mérföldkő

en: Shops
hu: Boltok

en: Food
hu: Élelmiszer

en: Supermarket
hu: Szupermarket

en: Convenience Store
hu: Kis élelmiszerbolt

en: Kiosk
hu: Trafik

en: Bakery
hu: Pékség

en: Butcher
hu: Hentes

en: Seafood
hu: Halárus

en: Dairy
hu: Tejtermékbolt

en: Cheese
hu: Sajtbolt

en: Deli (Fine Food)
hu: Csemegebolt

en: Pastry
hu: Süteménybolt

en: Confectionery
hu: Édességbolt

en: Chocolate
hu: Csokoládé

en: Herbalist
hu: Gyógynövénybolt

en: Tea
hu: Teabolt

en: Coffee
hu: Kávébolt

en: Frozen food
hu: Fagyasztott élelmiszer

en: Public Market
hu: Piac

en: Organic
hu: Biobolt

en: Greengrocer
hu: Zöldséges

en: Farm Stand
hu: Termelői stand

en: Organic/Bio
hu: Biobolt

en: Fair Trade
hu: Fair Trade (méltányos kereskedelem)

en: Alcohol
hu: Szeszbolt

en: Beverages
hu: Italbolt

en: Wine
hu: Bor

[ctx: clothes]
en: babies
hu: babaruha

[ctx: clothes]
en: children
hu: gyermekruha

[ctx: clothes]
en: costumes
hu: kosztüm

[ctx: clothes]
en: denim
hu: farmer (denim)

[ctx: clothes]
en: fashion
hu: divat

[ctx: clothes]
en: fur
hu: szőrme

[ctx: clothes]
en: hats
hu: kalap

[ctx: clothes]
en: leather
hu: bőr

[ctx: clothes]
en: maternity
hu: kismama

[ctx: clothes]
en: men
hu: férfi

[ctx: clothes]
en: motorcycle
hu: motoros

[ctx: clothes]
en: oversize
hu: túlméretes (oversize)

[ctx: clothes]
en: schoolwear
hu: iskolai ruházat

[ctx: clothes]
en: sports
hu: sport

[ctx: clothes]
en: suits
hu: öltöny

[ctx: clothes]
en: swimwear
hu: fürdőruha

[ctx: clothes]
en: traditional
hu: tradicionális

[ctx: clothes]
en: underwear
hu: fehérnemű

[ctx: clothes]
en: wedding
hu: esküvői

[ctx: clothes]
en: women
hu: női

[ctx: clothes]
en: workwear
hu: munkaruházat

en: Boutique
hu: Butik

[ctx: shop]
en: Shoes
hu: Cipőbolt

[ctx: shoes]
en: Offers repairs
hu: Javítás is

en: Outdoor
hu: Túrabolt

en: Dry Cleaning
hu: Ruhatisztító

en: Laundry
hu: Mosoda

en: Laundry Service
hu: Mosodai szolgáltatás

en: Tailor
hu: Szabó

en: Fabric
hu: Méteráru

en: Electronic
hu: Elektronika

en: Computer
hu: Számítástechnikai bolt

en: Electronics
hu: Elektronikai bolt

en: Mobile Phone
hu: Mobiltelefon-szaküzlet

en: Watches
hu: Órabolt (karóra)

en: Vacuum Cleaner
hu: Porszívóbolt

en: Hifi
hu: Hi-fi bolt

en: Video
hu: Videofilmbolt vagy -kölcsönző

en: Video Games
hu: Videojátékok

en: Music
hu: Hanglemezbolt

en: Cash
hu: Készpénz

en: Automated Teller Machine
hu: Bankautomata (ATM)

en: Money Exchange
hu: Pénzváltó

en: Money transfer
hu: Pénzátutalás

en: Deposits:
hu: Befizetés:

en: Cash deposits
hu: Készpénzbefizetés

en: Coin deposits
hu: Érmebefizetés

en: Pawnbroker
hu: Zálogház

en: Home decoration
hu: Lakberendezés

en: Doors
hu: Ajtók

en: Furniture
hu: Bútorbolt

en: Kitchen
hu: Konyhafelszerelés-bolt

en: Houseware
hu: Háztartási bolt

en: Pottery
hu: Fazekas

en: Curtain
hu: Függönybolt

en: Art
hu: Művészeti bolt

en: Frame
hu: Képkeretbolt

en: Bed
hu: Hálószobafelszerelés-bolt

en: Carpet
hu: Szőnyeg

en: Interior Decoration
hu: Belső díszítés

en: Lighting
hu: Világítás

en: Antiques
hu: Régiségbolt

[ctx: shop]
en: Swimming pool
hu: Uszodafelszerelés

en: Storage Rental
hu: Raktárbérlés

en: Printed Material
hu: Nyomtatott cikkek

en: Stationery
hu: Papírbolt

en: Copy Shop
hu: Fénymásoló

en: Book Store
hu: Könyvesbolt

en: Newspaper Stand
hu: Újságárus (nem önálló épület)

en: Ticket
hu: Jegy

en: For the body
hu: Testápolás

en: Chemist
hu: Drogéria

en: Cosmetics
hu: Kozmetikum

en: Perfumery
hu: Illatszerbolt

en: Beauty
hu: Szépségszalon

en: Beauty services
hu: Szépségápolási szolgáltatás

en: nails
hu: körömápolás

en: tanning
hu: szolárium

en: cosmetics
hu: kozmetika

en: spa
hu: gyógyfürdő

en: skin_care
hu: bőrápolás

en: waxing
hu: gyantázás

en: hair_removal
hu: szőrtelenítés

en: eyebrow
hu: szemöldök

en: massage
hu: masszázs

en: eyelash
hu: szempilla

en: Tobacco
hu: Dohánybolt

en: E-cigarette
hu: E-cigaretta

en: Hairdresser/Barber
hu: Fodrász/Borbély

en: Female
hu: Női

en: Male
hu: Férfi

en: Unisex
hu: Közös

en: Massage
hu: Masszázs

en: Tattoo
hu: Tetoválószalon

en: Optician
hu: Optikus

en: Hearing Aids
hu: Hallókészülékbolt

en: Medical Supply
hu: Gyógyászati segédeszközök boltja

en: Jewellery
hu: Ékszerész

en: Erotic
hu: Szexbolt

en: Department Store
hu: Nagyáruház

en: General Store
hu: Vegyesbolt

en: Mall
hu: Bevásárlóközpont

en: Florist
hu: Virágüzlet

en: Garden Centre
hu: Kertészet

en: Do-It-Yourself Store
hu: Barkácsbolt

en: Hardware
hu: Vas-műszaki bolt

en: Paint
hu: Festékbolt

en: Craft
hu: Műhely

[ctx: Tag:shop=craft]
en: Provides classes
hu: Tanfolyamot biztosít

en: Gas
hu: Palackozottgáz-bolt

en: Wholesale
hu: Nagykereskedelem

[ctx: wholesale]
en: clothes
hu: ruházat

[ctx: wholesale]
en: electro
hu: elektromos eszközök

[ctx: wholesale]
en: florist
hu: virág

[ctx: wholesale]
en: food
hu: élelmiszer

[ctx: wholesale]
en: general
hu: általános

[ctx: wholesale]
en: paper
hu: papír

[ctx: wholesale]
en: pharmacy
hu: gyógyszer

[ctx: wholesale]
en: sanitary
hu: szaniter

[ctx: wholesale]
en: seafood
hu: tengeri élelmiszer

[ctx: wholesale]
en: supermarket
hu: szupermarket

en: Trade
hu: Szakáruház

[ctx: trade]
en: agricultural_supplies
hu: mezőgazdasági eszközök

[ctx: trade]
en: building_supplies
hu: építőanyag

[ctx: trade]
en: catering_supplies
hu: étkeztetési eszközök

[ctx: trade]
en: plumbing
hu: vízvezeték-szerelés

[ctx: trade]
en: tiles
hu: burkolás

[ctx: trade]
en: timber
hu: faanyag

[ctx: trade]
en: windows
hu: nyílászárók

en: Travel Agency
hu: Utazási iroda

en: Scuba diving
hu: Palackos búvárkodás

[ctx: shop]
en: Fishing
hu: Horgászat

en: Musical Instrument
hu: Hangszerbolt

en: Toys
hu: Játékbolt

en: Gift/Souvenir
hu: Ajándékbolt

en: Variety Store
hu: 100 forintos bolt

en: Party supplies
hu: Partikellék

en: Charity
hu: Jótékonysági bolt

en: Alternative tagging: `shop=*` + `second_hand=yes` or `second_hand=only`
hu: Alternatív címkézés: [shop=*] + [second_hand=yes] vagy [second_hand=only]

en: Bookmaker
hu: Fogadóiroda

en: Lottery
hu: Lottózó

en: Bag
hu: Táskabolt

en: Pet
hu: Kisállat-kereskedés

en: Pet grooming
hu: Állatkozmetika

en: Photo
hu: Fotósbolt

en: Security
hu: Biztonságtechnikai szaküzlet

en: Weapons
hu: Fegyverbolt

en: Funeral Directors
hu: Temetkezési iroda

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: yes
hu: igen

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: pesticide
hu: növényvédő szer

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: fertilizer
hu: műtrágya

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: seed
hu: vetőmag

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: feed
hu: takarmány

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: tools
hu: szerszámok

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: machine_parts
hu: gépalkatrészek

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: agricultural_machinery
hu: mezőgazdasági gépek

en: Vending Machine
hu: Árusító automata

en: Vending products
hu: Árusított termék

en: admission_tickets
hu: belépőjegy

en: animal_feed
hu: állateledel

en: bicycle_tube
hu: kerékpárgumi

en: cigarettes
hu: cigaretta

en: coffee
hu: kávé

en: condoms
hu: óvszer

en: drinks
hu: ital

en: elongated_coin
hu: kinyújtott emlékérme

en: excrement_bags
hu: ürülékgyűjtő zacskó

en: fuel
hu: üzemanyag

en: milk
hu: tej

en: newspapers
hu: újság

en: parking_tickets
hu: parkolójegy

en: public_transport_tickets
hu: tömgeközlekedési jegy

en: SIM_cards
hu: SIM-kártya

en: stamps
hu: bélyeg

en: sweets
hu: édesség

en: telephone_vouchers
hu: telefonutalvány

en: toys
hu: játék

en: Parcel Locker
hu: Csomagautomata

en: Parcel mail in
hu: Csomagfeladás

en: returns_only
hu: csak visszaküldés

en: Parcel pickup
hu: Csomagátvétel

en: Refrigerated
hu: Hűtött fiók

en: Payment Methods
hu: Fizetési módok

en: Debit cards
hu: Betéti kártyák

en: BankAxess
hu: BankAxess (NO)

en: Bancomat
hu: Bancomat (IT)

en: Girocard
hu: Girocard (DE)

en: Laser
hu: Laser (IE)

en: Credit cards
hu: Hitelkártyák

en: Contactless payment
hu: Érintésmentes fizetés

en: Electronic purses and Charge cards
hu: Elektronikus vásárlás és feltöltőkártya

en: Avant (fi)
hu: Avant (FI)

en: Geldkarte (de)
hu: Geldkarte (DE)

en: Mep (pt)
hu: Mep (PT)

en: Minicash (lu)
hu: Minicash (LU)

en: Minipay (it)
hu: Minipay (IT)

en: Mondero 4b (es)
hu: Mondero 4b (ES)

en: Cryptocurrencies
hu: Kriptovaluták

en: Offices
hu: Irodák

[ctx: office]
en: Accountant
hu: Könyvelő

[ctx: office]
en: Advertising agency
hu: Reklámügynökség

[ctx: office]
en: Architect
hu: Építész

[ctx: office]
en: Association
hu: Egyesület

[ctx: office]
en: Private company
hu: Vállalat

[ctx: office]
en: Diplomatic
hu: Diplomáciai

en: consulate
hu: konzulátus

en: embassy
hu: követség

en: liaison
hu: kapcsolattartó iroda

en: Receiving country code
hu: Fogadó ország kódja

[ctx: office]
en: Educational institution
hu: Oktatási intézmény

[ctx: office]
en: Employment agency
hu: Munkaközvetítő

[ctx: office]
en: Estate agent
hu: Ingatlaniroda

[ctx: office]
en: Financial
hu: Pénzügyi

[ctx: office]
en: Foundation
hu: Alapítvány

[ctx: office]
en: Government
hu: Kormányzat

en: administrative
hu: közigazgatási

en: audit
hu: pénzügyi ellenőrzés

en: cadaster
hu: földhivatal

en: culture
hu: kulturális

en: customs
hu: vámhivatal

en: data_protection
hu: adatvédelem

en: education
hu: oktatási hivatal

en: environment
hu: környezetvédelem

en: healthcare
hu: egészségügyi hivatal

en: legislative
hu: jogalkotó szerv

en: migration
hu: bevándorlási hivatal

en: ministry
hu: minisztérium

en: pension_fund
hu: nyugdíjalap

en: prosecutor
hu: ügyészség

en: public_service
hu: közszolgáltatási hivatal

en: register_office
hu: anyakönyvi hivatal

en: social_security
hu: társadalombiztosítási hivatal

en: social_services
hu: szociális hivatal

en: statistics
hu: statisztika

en: tax
hu: adóhivatal

en: transportation
hu: közlekedési hivatal

[ctx: office]
en: Insurance
hu: Biztosító

[ctx: office]
en: IT Specialist
hu: IT-szakértő

[ctx: office]
en: Lawyer
hu: Ügyvéd

[ctx: office]
en: Newspaper
hu: Újságkiadó

[ctx: office]
en: Non-governmental organisation (NGO)
hu: Civil szervezet

[ctx: office]
en: Notary
hu: Közjegyző

[ctx: office]
en: Political party
hu: Politikai párt

[ctx: office]
en: Religion
hu: Egyház

[ctx: office]
en: Research
hu: Kutatás

[ctx: office]
en: Tax advisor
hu: Adótanácsadó

[ctx: office]
en: Telecommunication
hu: Távközlési cég

en: Beekeeper
hu: Méhész

en: Brewery
hu: Sörfőzde

en: Winery
hu: Borászat

en: Caterer
hu: Rendezvényszervező

en: Upholsterer
hu: Kárpitos

en: Key cutter
hu: Kulcsmásoló

en: Locksmith
hu: Zárlakatos

en: Electrician
hu: Villanyszerelő, műszerész

en: Electronics Repair
hu: Elektromoskészülék-szerelő

en: Repairs mobile phones
hu: Mobiltelefont szerel

en: Repairs computers
hu: Számítógépet szerel

en: Repairs cameras
hu: Fényképezőgépet szerel

en: Repairs hifi equipment
hu: Hi-Fi berendezést szerel

en: Plumber
hu: Vízvezeték-szerelő

en: Hvac
hu: Fűtés-, szellőztetés- és légkondicionálás-szerelő

en: Painter
hu: Szobafestő-mázoló

en: Tiler
hu: Burkoló

en: Window construction
hu: Ablakkészítő

en: Carpenter
hu: Ács

en: Roofer
hu: Tetőfedő

en: Photographer
hu: Fényképész

en: Handicraft
hu: Kézműves

en: Gardener
hu: Kertész

en: Shoemaker
hu: Cipész

en: Sawmill
hu: Fűrészmalom

en: Stonemason
hu: Kőfaragó

en: Blacksmith
hu: Kovács

en: Metal construction
hu: Fémiparos

en: Geography
hu: Földrajz

en: Boundaries
hu: Határok

en: Administrative
hu: Közigazgatási

en: Administrative level
hu: Közigazgatási szint

en: Maritime
hu: Tengeri

en: Political
hu: Politikai

en: Division
hu: Közigazgatási egység

en: canton
hu: kanton

en: linguistic_community
hu: nyelvi közösség

en: National Park
hu: Nemzeti park

en: Protected Area
hu: Védett terület

en: Protect Class
hu: Védelem jellege

en: Title or type of protection
hu: A védelem címe vagy típusa

en: Hazardous Area
hu: Veszélyes terület

[ctx: hazard]
en: contamination
hu: szennyezés

[ctx: hazard]
en: minefield
hu: aknamező

[ctx: hazard]
en: nuclear
hu: radioaktív sugárzás

[ctx: hazard]
en: shooting_range
hu: lőtér

[ctx: hazard]
en: unexploded_ordnance
hu: fel nem robbant lőszer

en: Related law
hu: Vonatkozó jogszabály

en: Border type
hu: Határtípus

en: baseline
hu: alapvonal

en: contiguous
hu: csatlakozó övezet

en: eez
hu: kizárólagos gazdasági övezet

en: territorial
hu: parti tenger

en: Boundary Marker
hu: Határjelző

en: Places
hu: Helyek

en: Continent
hu: Kontinens

en: Country
hu: Ország

[ctx: place]
en: State
hu: Állam

en: Region
hu: Régió

en: County
hu: Megye

en: City
hu: Nagyváros

en: Town
hu: Város

en: Village
hu: Falu

en: Isolated Dwelling
hu: Különálló lakhely

en: Quarter
hu: Kis városrész

en: Neighbourhood
hu: Környék

en: Municipality
hu: Telepüés

en: Farm
hu: Tanya

en: A farm within a bigger settlement
hu: Tanya egy nagyobb településen belül

en: (please use isolated_dwelling for an isolated farm)
hu: (kérlek használd az isolated_dwelling címkét a különálló tanyáért)

en: City Block
hu: Háztömb

en: Locality
hu: Lakatlan hely, dűlő

en: Square
hu: Tér

en: Peak
hu: Csúcs

en: The top (summit) of a mountain or hill.
hu: Hegy- vagy a dombtető (csúcs).

en: Saddle
hu: Nyereg

en: A saddle point between mountains or hills.
hu: Hegyek vagy dombok közötti nyeregpont.

en: Glacier
hu: Gleccser

en: A persistent body of dense ice that is constantly moving under its own weight.
hu: Állandó tömör jégtömb, ami folyamatosan mozog a saját súlya alatt.

en: Volcano
hu: Vulkán

en: A volcano, either dormant, extinct or active.
hu: Alvó, kialudt vagy aktív tűzhányó.

en: Current Status
hu: Jelenlegi állapot

[ctx: volcano]
en: active
hu: működő

[ctx: volcano]
en: dormant
hu: szunnyadó

[ctx: volcano]
en: extinct
hu: kialudt

en: stratovolcano
hu: rétegvulkán

en: shield
hu: pajzs

en: scoria
hu: salak

en: Arête
hu: Pengeéles hegygerinc (arête)

en: Ridge
hu: Hegygerinc

en: A mountain or hill ridge.
hu: Domb- vagy hegygerinc.

en: Valley
hu: Völgy

en: A low area between hills.
hu: Alacsonyan fekvő terület a hegyek között.

en: Cliff
hu: Szirt

en: A steep rock face exposure, with a significant vertical, or near vertical (leave the lower face to the right of the way).
hu: Meredek, kitett szikla felület jelentős függőleges vagy majdnem függőleges részekkel (az alacsonyabban lévő felületet kell a vonal jobb oldalára rakni).

en: A steep earth bank, with a significant vertical, or near vertical (leave the lower face to the right of the way).
hu: Egy meredek földfal, jelentős függőleges vagy közel függőleges résszel (az alsó oldal a vonal jobb oldala).

en: gully
hu: szűk, meredek falú, nagy eróziós völgy

en: scarp
hu: lösz- vagy más fal

en: cut_bank
hu: tó vagy folyó menti partfal

en: grassy_steep_slope
hu: meredek füves lejtő

en: Sinkhole
hu: Víznyelő

en: bluehole
hu: kék lyuk

en: doline
hu: dolina

en: pit
hu: gödör

en: ponor
hu: töbör

en: Caused by human activity
hu: Mesterségesen létrehozott

en: Modified by human hand
hu: Mesterségesen módosított

en: Cave Entrance
hu: Barlangbejárat

en: The entrance to a cave.
hu: Barlang bejárata.

en: Island
hu: Sziget

en: Islet
hu: Szigetecske

en: Reef
hu: Zátony

en: coral
hu: korall

en: oyster
hu: osztriga

en: Nature
hu: Természet

en: Shrub
hu: Cserje

en: A single shrub.
hu: Egy magányos cserje.

en: Tree
hu: Fa

en: A single tree.
hu: Egyedülálló fa.

en: Denotation
hu: Jelentőség

[ctx: tree denotation]
en: landmark
hu: feltűnő

en: Trees remarkable due to its size or prominent location, usually visible from great distances and useful for navigation.
hu: Mérete vagy kiemelt helyzete miatt jelentős fa, gyakran nagy távolságból is látható és hasznos tájékozódási pont.

[ctx: tree denotation]
en: natural_monument
hu: védett

en: Especially old tree, often with a particular shape. Usually protected for its uniqueness.
hu: Különösen öreg, gyakran sajátos formájú fa. Általában egyedülálló mivolta miatt védett.

[ctx: tree denotation]
en: avenue
hu: fasor

en: Trees aligned along a road.
hu: Út mentén elrendeződő fák.

[ctx: tree denotation]
en: urban
hu: városi

en: Trees found within settlements, e.g. in parks or spread through residential areas.
hu: Településen található fa, pl. parkban vagy elszórva a lakott területen.

[ctx: tree denotation]
en: agricultural
hu: mezőgazdasági

en: Trees in agricultural use.
hu: Mezőgazdaságilag hasznosított fák.

en: Diameter crown (meters)
hu: Korona átmérő (méter)

en: Circumference (meters)
hu: Kerület (méter)

en: Tree Row
hu: Fasor

en: A line of trees.
hu: Fák egyvonalban.

en: Shrubbery
hu: Bokros terület

en: An area of shrubbery that is actively maintained or pruned by humans.
hu: Aktívan karbantartott vagy metszett bokros terület.

en: Effective density
hu: Tényleges sűrűség

en: sparse
hu: ritka

en: Sparsely planted shrubbery. Generally speaking able-bodied persons could walk through them (although this is usually not desirable).
hu: Gyéren ültetett bokrok. Az átlagember át tud sétálni közöttük (bár ez általában nem kívánatos).

en: Shrubbery with a medium density. Able-bodied persons might be able to barge through it, but it takes some effort and might result in scratches or soiled clothing.
hu: Közepes sűrűségű bokros terület. A jó erőben lévő személy talán át tud gázolni rajta, de ez némi erőfeszítést igényel, és karcolásokhoz vagy szennyezett ruházathoz vezethet.

en: dense
hu: sűrű

en: Densely planted shrubbery. Effectively impassible without damaging the shrubbery (which at this point often acts as a hedge) and getting your clothes torn.
hu: Sűrűn ültetett bokrok. Gyakorlatilag járhatatlan anélkül, hogy a bokrokat (amelyek gyakran sövényként funkcionálnak) megrongálnánk, és a ruhánkat elszakítanánk.

en: (Average) height
hu: (Átlagos) magasság

en: Shape (useful for hedges etc.)
hu: Alak (pl. sövénynél)

[ctx: natural]
en: Wood
hu: Természetes erdő

en: Woodland where timber production does not dominate use.
hu: Olyan erdő, amelynek nem a fakitermelés a fő felhasználási formája.

en: Forest
hu: Telepített erdő

en: Cutline
hu: Nyiladék

[ctx: cutline]
en: border
hu: országhatár

[ctx: cutline]
en: firebreak
hu: tűzvédelmi sáv

[ctx: cutline]
en: hunting
hu: vadászat

[ctx: cutline]
en: loggingmachine
hu: favágó gép

[ctx: cutline]
en: pipeline
hu: csővezeték

[ctx: cutline]
en: piste
hu: sípálya

[ctx: cutline]
en: section
hu: erdőrészlet határa

en: Grassland
hu: Füves terület

en: Where vegetation is dominated by grasses (Poaceae) and other herbaceous (non-woody) plants. Excludes cultivated areas and wetlands.
hu: A növényzet elsősorban pázsitfűfélékből (Poaceae) és más lágy szárúakból áll. Nem tartoznak ide a megművelt területek és a vizenyős területek.

en: pampas
hu: pampa

en: prairie
hu: préri

en: savanna
hu: szavanna

en: steppe
hu: sztyeppe

en: veld
hu: dél-afrikai préri

en: Nature Reserve
hu: Természetvédelmi terület

en: Scree
hu: Törmeléklejtő

en: An accumulation of loose angular rocks.
hu: Lazán felhalmozódott szögletes szikladarabok.

en: Shingle
hu: Kavicshordalék

en: An accumulation of loose rounded rocks on a beach or riverbed.
hu: Lazán felhalmozódott, lekerekített kavicsok, jellemzően tengerparton és folyómederben.

en: Fell
hu: Fjell

en: Bare upper lying uncultivated land principally covered with grass and often grazed.
hu: Kopár, magasabb fekvésű műveletlen föld, alapvetően fűvel fedett és gyakran legelő is.

en: Scrub
hu: Bozót

en: Bare lower lying uncultivated land with bushes but little or no tree cover.
hu: Kopár, alacsonyabb fekvésű műveletlen föld cserjékkel, de kevés fával vagy éppen fa nélkül.

en: Heath
hu: Fenyér

en: Bare lower lying uncultivated land with a shrubland habitat found mainly on free-draining infertile, acidic soils, and is characterised by open, low-growing woody vegetation.
hu: Kopár, alacsonyabb fekvésű megműveletlen terület cserjés foltokkal. Főleg szabadon kiszáradó, terméketlen, savas termőtalajon fordul elő. Jellemzője a nyitott, alacsony növésű, fás növényzet.

en: Sand
hu: Homok

en: Large area covered with sand.
hu: Nagyobb homokos terület.

en: Bare Rock
hu: Csupasz szikla

en: For areas of solid visible rock that is sparsely vegetated or not vegetated at all.
hu: Masszív, látható sziklafelületek környékére ami csak gyéren borított növényzettel vagy egyáltalán nem is.

en: Rock
hu: Szikla

en: A notable rock or group of rocks, with at least one of them firmly attached to the underlying bedrock.
hu: Egy jellegzetes szikla vagy sziklacsoport, ami szilárdan kapcsolódik az alapkőzethez.

en: Tourism attraction
hu: Turisztikai látványosság

en: Stone
hu: Kő

en: A single notable free-standing rock, which may differ from the composition of the terrain it lies in.
hu: Egyedül és szabadon álló, megjegyezhető szikla, amely akár el is térhet az alatta lévő talaj összetételétől is.

en: Land use
hu: Területfunkció

en: Farmyard
hu: Tanyaudvar

en: Farmland
hu: Mezőgazdasági terület

en: Crop
hu: Termény

[ctx: crop]
en: barley
hu: árpa

[ctx: crop]
en: cereal
hu: gabona

[ctx: crop]
en: corn
hu: kukorica

[ctx: crop]
en: grass
hu: fű

[ctx: crop]
en: hop
hu: komló

[ctx: crop]
en: rape
hu: repce

[ctx: crop]
en: rice
hu: rizs

[ctx: crop]
en: soy
hu: szója

[ctx: crop]
en: sugarcane
hu: cukornád

[ctx: crop]
en: wheat
hu: búza

en: Center pivot irrigation
hu: Körforgó öntözőrendszer

en: Meadow
hu: Rét

en: Type of meadow
hu: Rét típusa

[ctx: meadow]
en: agricultural
hu: mezőgazdasági

[ctx: meadow]
en: pasture
hu: legelő

en: Orchard
hu: Gyümölcsös

[ctx: landuse]
en: orchard
hu: gyümölcsös

en: Trees
hu: Fák

en: almond_trees
hu: mandulafa

en: apple_trees
hu: almafa

en: apricot_trees
hu: sárgabarackfa

en: avocado_trees
hu: avokádófa

en: banana_plants
hu: banánfa

en: blueberry_plants
hu: áfonyafélék

en: cacao_trees
hu: kakaófa

en: cherimoya_trees
hu: csirimojófa

en: cherry_trees
hu: cseresznyefa

en: chestnut_trees
hu: szelídgesztenyefa

en: coconut_palms
hu: kókuszpálma

en: coffea_plants
hu: kávécserje

en: date_palms
hu: datolyapálma

en: hazel_plants
hu: mogyoró

en: hop_plants
hu: komlónövény

en: lemon_trees
hu: citromfa

en: macadamia_trees
hu: makadámdiófa

en: mango_trees
hu: mangófa

en: oil_palms
hu: olajpálma

en: olive_trees
hu: olajfa

en: orange_trees
hu: narancsfa

en: papaya_trees
hu: papajafa

en: peach_trees
hu: barackfa

en: pear_trees
hu: körtefa

en: pecan_trees
hu: pekándiófa

en: persimmon_trees
hu: datolyaszilvafa

en: pineapple_plants
hu: ananásznövény

en: pistachio_trees
hu: pisztáciafa

en: pitaya_plants
hu: pitajanövény

en: plum_trees
hu: szilvafa

en: pomegranate_trees
hu: gránátalmafa

en: tea_plants
hu: teacserje

en: walnut_trees
hu: diófa

en: Vineyard
hu: Szőlőültetvény

en: Greenhouse Horticulture
hu: Üvegházi kertészet

[ctx: landuse]
en: greenhouse_horticulture
hu: űvegházi kertészet

en: Plant Nursery
hu: Faiskola

[ctx: landuse]
en: plant_nursery
hu: faiskola

en: Salt Pond
hu: Sólepárló medence

[ctx: landuse]
en: salt_pond
hu: sólepárló medence

en: Aquaculture
hu: Akvakultúra

[ctx: landuse]
en: aquaculture
hu: akvakultúra

en: shrimp
hu: garnéla

en: mussels
hu: kagyló

en: Allotments
hu: Kiskertek

en: Flowerbed
hu: Virágágyás

[ctx: landuse]
en: flowerbed
hu: virágágyás

en: Planter
hu: Virágláda

en: The material the planter is made out of
hu: A láda anyaga

en: The material inside the planter
hu: A ládában található anyag

en: Planter barrier
hu: Virágláda-akadály

en: Garden
hu: Kert

en: Garden type
hu: Kertfajta

en: residential
hu: lakóház kertje

en: community
hu: közösségi kert

en: botanical
hu: botanikus kert

en: arboretum
hu: arborétum

en: Aesthetic / Style
hu: Esztétika / stílus

en: english
hu: angolkert

en: zen
hu: zen kert

en: Grass
hu: Fű

[ctx: landuse]
en: grass
hu: fű

en: Village Green
hu: Faluközponti zöldterület

en: Recreation Ground
hu: Szabadidőpark

[ctx: landuse]
en: recreation_ground
hu: szabadidőpark

en: Religious
hu: Egyházi terület

[ctx: landuse]
en: religious
hu: egyházi

en: Cemetery
hu: Temető

en: Graveyard
hu: Templom körüli temető

en: Cemetery sector
hu: Temetőparcella

en: Residential Area
hu: Lakóterület

[ctx: landuse type]
en: apartments
hu: társasház-komplexum

[ctx: landuse type]
en: halting_site
hu: átmeneti megállóhely vándorlóknak

[ctx: landuse type]
en: rural
hu: vidéki

[ctx: landuse type]
en: single_family
hu: család házas

[ctx: landuse type]
en: trailer_park
hu: rögzített lakókocsik

[ctx: landuse type]
en: urban
hu: városi

[ctx: landuse]
en: education
hu: oktatási intézmény

en: Retail
hu: Kiskereskedelmi terület

[ctx: landuse]
en: retail
hu: kiskereskedelem

en: Commercial
hu: Üzleti terület

[ctx: landuse]
en: commercial
hu: üzleti

en: Industrial
hu: Iparterület

[ctx: landuse]
en: industrial
hu: ipari

[ctx: industrial]
en: bakery
hu: pékség

[ctx: industrial]
en: brewery
hu: sörfőzde

[ctx: industrial]
en: brickyard
hu: téglagyár

[ctx: industrial]
en: depot
hu: járműtároló

[ctx: industrial]
en: distributor
hu: termékelosztó

[ctx: industrial]
en: factory
hu: gyár

[ctx: industrial]
en: grinding_mill
hu: malom, őrlő- vagy darálóüzem

[ctx: industrial]
en: heating_station
hu: távfűtő üzem

[ctx: industrial]
en: machine_shop
hu: maróüzem

[ctx: industrial]
en: mine
hu: bánya

[ctx: industrial]
en: oil
hu: kőolajipar

[ctx: industrial]
en: port
hu: kikötő

[ctx: industrial]
en: salt_pond
hu: sólepárló medence

[ctx: industrial]
en: sawmill
hu: fűrészüzem

[ctx: industrial]
en: scrap_yard
hu: autóbontó

[ctx: industrial]
en: shipyard
hu: hajógyár

[ctx: industrial]
en: slaughterhouse
hu: vágóhíd

[ctx: industrial]
en: warehouse
hu: raktár

[ctx: industrial]
en: wellsite
hu: kúthely (földgáz vagy kőolaj)

en: Garages
hu: Garázsok

[ctx: landuse]
en: garages
hu: garázsok

en: Railway Land
hu: Vasúti terület

[ctx: landuse]
en: railway
hu: vasúti

en: Military
hu: Katonai terület

[ctx: landuse]
en: military
hu: katonai

en: Construction Area
hu: Építési terület

[ctx: landuse]
en: construction
hu: építési

en: Construction type
hu: Építkezés fajtája

[ctx: landuse]
en: Residential Area
hu: Lakóterület

[ctx: landuse]
en: Education
hu: Oktatás

[ctx: landuse]
en: Retail
hu: Kiskereskedelem

[ctx: landuse]
en: Commercial
hu: Üzleti terület

[ctx: landuse]
en: Industrial
hu: Iparterület

[ctx: landuse]
en: Garages
hu: Garázsok

[ctx: landuse]
en: Railway Land
hu: Vasúti terület

[ctx: landuse]
en: Military
hu: Katonai terület

[ctx: landuse]
en: Religious
hu: Egyházi terület

[ctx: landuse]
en: Cemetery
hu: Temető

en: Brownfield
hu: Barnamezős terület

[ctx: landuse]
en: brownfield
hu: barnamezős

en: Greenfield
hu: Zöldmezős terület

en: Landfill
hu: Hulladéklerakó

[ctx: landuse]
en: landfill
hu: hulladéklerakó

en: Quarry
hu: Kőfejtő

en: Annotation
hu: Megjegyzés

en: Alternative name
hu: Alternatív név

en: Historical name
hu: Történelmi név

en: Local name
hu: Helyi név

en: Regional name
hu: Regionális név

en: National name
hu: Nemzeti név

en: International name
hu: Nemzetközi név

en: Official name
hu: Hivatalos név

en: Common name abbreviation
hu: Közismert név rövidítése

en: Address
hu: Cím

en: Address has no house number
hu: A címhez nem tartozik házszám

en: Optional tag only for address without addr:street
hu: Választható címke kizárólag addr:street nélküli címekhez

en: Address Interpolation
hu: Címek interpolálása

en: Numbering scheme
hu: Számozási rendszer

en: odd
hu: páratlan

en: even
hu: páros

en: alphabetic
hu: ábécésorrend

en: Accuracy
hu: Pontosság

en: actual
hu: tényleges

en: estimate
hu: becsült

en: potential
hu: lehetséges

en: Contact (Common Schema)
hu: Kapcsolat (Általános séma)

en: Email Address
hu: E-mail-cím

en: Mobile phone number
hu: Mobiltelefonszám

en: Fax Number
hu: Faxszám

en: Image
hu: Kép

[ctx: Contact]
en: Similar tags but different tagging schema:
hu: Hasonló címkék, de eltérő címkézési séma:

en: Contact (Schema with ''contact:*'' Prefix)
hu: Kapcsolat (''contact:*'' előtagú séma)

en: Social Networks
hu: Közösségi oldalak

[ctx: social_network]
en: Linkedin
hu: LinkedIn

[ctx: social_network]
en: Youtube
hu: YouTube

[ctx: description=*]
en: A short text with additional information.
hu: Rövid szöveg további információkkal.

[ctx: description=*]
en: It might be viewable to the end user (perhaps using a search system or a map with pop-ups).
hu: Látható lehet a felhasználó számára is (például egy keresőt használva, vagy egy felugró ablakban).

[ctx: the tag note=*]
en: Note
hu: Megjegyzés

[ctx: note=*]
en: An important hint for other mappers (not for the end user).
hu: Fontos utalás a többi térképszerkesztőnek (nem a felhasználónak).

[ctx: fixme=*]
en: A hint for other mappers (not for the end user), that an object needs an improvement.
hu: Tipp a többi térképszerkesztőnek (nem a felhasználónak) arról, hogy az objektumon javítanivaló van.

en: outer segment
hu: külső szakasz

en: inner segment
hu: belső szakasz

en: Boundary
hu: Határ

en: Boundary type
hu: Határ típusa

en: maritime
hu: tengeri

en: national_park
hu: nemzeti park

en: postal_code
hu: irányítószám

en: protected_area
hu: védett terület

en: Sub area
hu: Alterület

en: Administration centre
hu: Közigazgatási központ

en: Label point
hu: Felirat pontja

en: Outline of building
hu: Épület körvonala

en: Inner segment
hu: Belső szakasz

en: Roof ridge
hu: Tető gerince

en: Roof edge
hu: Tető széle

en: Site
hu: Hely

en: Site name
hu: Hely neve

en: where to place the label
hu: hol legyen a felirat

en: perimeter of the site
hu: hely körvonala

en: entrances to the site, on the perimeter
hu: bejárat a helyre a körvonalon

en: members of site
hu: a hely tagjai

en: Turn Restriction
hu: Bekanyarodási korlátozás

en: Restriction
hu: Korlátozás

en: no_left_turn
hu: balra bekanyarodni tilos

en: no_right_turn
hu: jobbra bekanyarodni tilos

en: no_straight_on
hu: egyenesen továbbhaladni tilos

en: no_u_turn
hu: megfordulni tilos

en: only_right_turn
hu: kötelező irány: jobbra

en: only_left_turn
hu: kötelező irány: balra

en: only_straight_on
hu: kötelező irány: egyenesen

en: from way
hu: vonalról

en: via node or ways
hu: ponton vagy vonalon keresztül

en: to way
hu: vonalra

en: Lane Connectivity
hu: Sávok kapcsolódása

en: Enforcement
hu: Forgalomellenőrzés

en: check
hu: ellenőrzőhely

en: maxheight
hu: magasságkorlátozás

en: maxspeed
hu: sebességkorlátozás

en: maxweight
hu: súlykorlátozás

en: mindistance
hu: követési távolság

en: toll
hu: útdíj

en: Max. height (meters, only if enforcement=maxheight)
hu: Magasságkorlátozás (méter, csak ha [enforcement=maxheight])

en: Max. speed (km/h, only if enforcement=maxspeed)
hu: Sebességkorlátozás (km/h, csak ha [enforcement=maxspeed])

en: Max. weight (tonnes, only if enforcement=maxweight)
hu: Súlykorlátozás (tonna, csak ha [enforcement=maxweight])

en: Min. vehicle distance (meters, only if enforcement=mindistance)
hu: Legkisebb követési távolság (méter, csak ha [enforcement=mindistance])

en: location of enforcement device
hu: forgalomellenőrző berendezés elhelyezkedése

en: node on way where enforcement starts
hu: pont a vonalon ott, ahol a forgalomellenőrzés kezdődik

en: where enforcement ends
hu: ahol a forgalomellenőrzés véget ér

en: traffic light or barrier that stops you
hu: jelzőlámpa vagy akadály, amely megállít

en: Enforcement (average speed)
hu: Forgalomellenőrzés (átlagsebesség)

en: ways forming the section of measurement
hu: a mérési szakasz alkotó vonalak

en: Routes
hu: Útvonalak

en: Bicycle Route
hu: Kerékpáros útvonal

[ctx: network]
en: international
hu: nemzetközi

[ctx: network]
en: national
hu: országos

[ctx: network]
en: regional
hu: regionális

[ctx: network]
en: local
hu: helyi

en: Mountain Biking Route
hu: Hegyikerékpáros útvonal

en: Hiking Route
hu: Túraútvonal

en: Walking Route
hu: Gyalogos útvonal

en: Running Route
hu: Futóútvonal

en: Fitness Trail
hu: Tornapálya (erdei is)

en: fitness station
hu: tornaállomás

en: Riding Route
hu: Lovas útvonal

en: Piste Route
hu: Havas útvonal

en: link segment
hu: összekötő szakasz

en: shortcut segment
hu: rövidítő szakasz

en: variant segment
hu: útvonalváltozat szakasz

en: entry points
hu: belépési pontok

en: Ski Route
hu: Sífutó-útvonal

en: alpine
hu: alpesi

en: Detour Route
hu: Kerülőút

en: Ref of the way this is a detour to
hu: Azon vonal azonosítója, amelynek ez kerülője

en: fork node for alternative routes
hu: elágazási pont alternatív útvonalakhoz

en: Power Route
hu: Távvezeték nyomvonala

en: Railway Route
hu: Vasútvonal

en: Road Route
hu: Közúti útvonal

en: Superroute
hu: Gyűjtőútvonal (superroute)

en: Route Network
hu: Útvonalhálózat

en: member
hu: tag

en: Route Node Network
hu: Útvonalpont-hálózat

[ctx: network]
en: international cycling
hu: nemzetközi kerékpárútvonal

[ctx: network]
en: national cycling
hu: országos kerékpárútvonal

[ctx: network]
en: regional cycling
hu: regionális kerékpárútvonal

[ctx: network]
en: local cycling
hu: helyi kerékpárútvonal

[ctx: network]
en: international riding
hu: nemzetközi lovaglóútvonal

[ctx: network]
en: national riding
hu: országos lovaglóútvonal

[ctx: network]
en: regional riding
hu: regionális lovaglóútvonal

[ctx: network]
en: local riding
hu: helyi lovaglóútvonal

[ctx: network]
en: international walking
hu: nemzetközi turistaút

[ctx: network]
en: national walking
hu: országos turistaút

[ctx: network]
en: regional walking
hu: regionális turistaút

[ctx: network]
en: local walking
hu: helyi turistaút

en: route
hu: útvonal

en: junction
hu: csomópont

en: Associated Street
hu: Kapcsolódó utca

en: house
hu: ház

en: Street
hu: Utca

en: ways being part of street
hu: az utca részeit képző vonalak

en: addresses belonging to the street
hu: az utcához tartozó címek

en: houses belonging to the street
hu: az utcához tartozó házak

en: anything related to the street
hu: az utcához tartozó egyéb dolgok

en: Destination Sign
hu: Útirányjelző tábla

en: Destination written on sign (w/o distance)
hu: A táblán jelzett útirány (távolság nélkül)

en: Time (hh:mm, for trekking)
hu: Idő (óó:pp, túrázáshoz)

en: Color of text (HTML name or hexadecimal code)
hu: Szöveg színe (HTML név vagy hexadecimális kód)

en: Color of border/arrow (HTML name or hexadecimal code)
hu: Szegély/nyíl színe (HTML név vagy hexadecimális kód)

en: last way before junction
hu: kereszteződés előtti utolsó vonal

en: node of the intersection
hu: kereszteződés pontja

en: first way after junction
hu: kereszteződés utáni első vonal

en: position of sign
hu: tábla helye

en: Waterway
hu: Vízfolyás

en: Subtype of waterway (largest one of members)
hu: Vízfolyás altípusa (a tagok legnagyobbika)

en: Name of river/lake/sea/ocean it runs into
hu: A folyó/tó/tenger/óceán neve, amelybe beleömlik

en: Reference Sandre (FR)
hu: Sandre-azonosító (FR)

en: Reference FGKZ (DE)
hu: FGKZ-azonosító (DE)

en: Reference REGINE (NO)
hu: REGINE-azonosító (NO)

en: Reference GNIS (USA)
hu: GNIS-azonosító (USA)

en: Reference GNBC (CA)
hu: GNBC-azonosító (CA)

en: waterways (no riverbank)
hu: vízfolyás (nem a part)

en: branch waterways (no riverbank)
hu: folyóág (nem a part)

en: spring of waterway
hu: vízfolyás forrása

en: ways supported by (on top of) the bridge
hu: a híd által alátámasztott (rajta lévő) vonalak

en: ways passing under the bridge
hu: a híd alatt átmenő vonalak

en: way forming the outline footprint
hu: a körvonalat formázó vonal

en: edge ways parallel to ''across''
hu: szegélyvonalak párhuzamosítása a híddal

en: ways passing through the tunnel
hu: az alagúton áthaladó vonalak

en: edge ways parallel to ''through''
hu: szegélyvonalak párhuzamosítása az alagúttal

en: Even housenumber in odd address interpolation.
hu: Páros házszám a páratlan oldali cím-interpolációban.

en: Odd housenumber in even address interpolation.
hu: Páratlan házszám a páros oldali cím-interpolációban.

en: Way with {0}. Tag each housenumber separately if possible.
hu: Vonal a következővel: {0}. Ha lehetséges, minden egyes házszámot külön címkézz fel.

en: End node without housenumber in address interpolation.
hu: Házszám nélküli végpont a címinterpolációban.

en: Object has no {0}, however, it has {1} and {2} whose value looks like a housenumber.
hu: Az objektumnak nincs {0} címkéje, pedig van {1} és {2}, amelyek értéke házszámnak tűnik.

en: Same value of {0} and {1}
hu: {0} és {1} értéke ugyanaz

en: {0} without number
hu: {0} szám nélkül

en: {0} without {1}
hu: {0} {1} nélkül

en: {0} without access tags such as {1}, {2}, or {3}.
hu: {0} olyan használhatósági címkék nélkül, mint {1}, {2} vagy {3}.

en: suspicious barrier
hu: gyanús akadály

en: {0} without {1} or {2}
hu: {1} vagy {2} nélküli {0}

en: {0} without {1}, {2} or {3}
hu: {1}, {2} vagy {3} nélküli {0}

en: {0} without {1}, {2}, {3} or {4}
hu: {1}, {2}, {3} vagy {4} nélküli {0}

en: suspicious tag combination
hu: gyanús címkekombináció

en: {0} together with {1}
hu: {0} együtt van a következővel: {1}

en: {0} together with {1} and {2}
hu: {0} együtt ezekkel: {1} és {2}

en: two objects, one with {0} and one with {1} + {2} + {3}
hu: két objektum, egy ezzel: {0}, egy pedig ezzel: {1} + {2} + {3}

en: {0} on an inner multipolygon ring without further tags
hu: {0} egy belső multipoligongyűrűn további címkék nélkül

en: incomplete object: only {0}
hu: hiányos objektum: csak {0}

en: incomplete object: only {0} and {1}
hu: hiányos objektum: csak {0} és {1}

en: {0} together with {1} and conflicting values
hu: {0} együtt van ezzel: {1}, és ellentmondó az értékük

en: {0} on suspicious object
hu: {0} gyanús objektumon

en: natural water used for swimming pool
hu: úszómedencéhez használt természetes víz

en: sport without physical feature
hu: sport fizikai tulajdonság nélkül

en: alternative name without {0}
hu: alternatív név {0} nélkül

en: incomplete usage of {0} on a way without {1}
hu: a(z) {0} hiányos használata egy vonalon {1} nélkül

en: Same value of {0}, {1} and {2}
hu: {0}, {1} és {2} értéke ugyanaz

en: {0} and {1} together with {2} and conflicting values
hu: {0} és {1} együtt szerepel a következővel: {2}, és ellentmondó az értékük

en: {0} on a relation without {1}
hu: {0} egy kapcsolaton {1} nélkül

en: Long waterway with {0} but without a tag which defines it as tunnel or underground. Remove {1} or add a tunnel tag if applicable. Also check crossing bridges and their {1} tags.
hu: Hosszú vízfolyás {0} címkével, de nincs rajta címke, ami alagútként vagy földalattiként definiálná. Távolítsd el a {1} címkét vagy adj hozzá tunnel címkét, ha az való rá. Ellenőrizd a keresztező hidakat és azok {1} címkéit is.

en: Short waterway with {0} but without a tag which defines it as tunnel or underground. Remove {1} or add a tunnel tag if applicable. Also check crossing bridges and their {1} tags.
hu: Rövid vízfolyás {0} címkével, de nincs rajta címke, ami alagútként vagy földalattiként definiálná. Távolítsd el a {1} címkét vagy adj hozzá tunnel címkét, ha az való rá. Ellenőrizd a keresztező hidakat és azok {1} címkéit is.

en: possibly missing {0} tag
hu: hiányozhat a következő címke: {0}

en: Different number of lanes in the keys {0} and {1}
hu: A sávok száma különbözik a következő kulcsokban: {0} és {1}

en: street with odd number of {0}, but without {1} and {2} or {3}
hu: utca páratlan {0} számmal, de {1}, {2} vagy {3} nélkül

en: {0} together with {1}. Tag each hydrant separately.
hu: {0} és {1} együtt. Címkézd az egyes tűzcsapokat külön.

en: {0} together with {1} on a node. Remove {0}.
hu: {0} és {1} együtt egy ponton. Távolítsd el ezt: {0}.

en: {0} together with {1}. Remove {1}.
hu: {0} együtt ezzel: {1}. Távolítsd el ezt: {1}.

en: Combined foot- and cycleway without {0}.
hu: Közös gyalog- és kerékpárút {0} nélkül.

en: {0} without {1} and {2}
hu: {0}, {1} és {2} nélkül

en: {0} together with {1} but without {2}
hu: {0} ezzel: {1}, de {2} nélkül

en: {0} together with {1} and conflicting values plus no {2}
hu: {0} ezzel {1} és egymásnak ellentmondó értékek, valamint nincs {2}

en: {0} together with {1}. Probably {2} is meant.
hu: {0} ezzel: {1}. Valószínűleg erre gondoltál: {2}.

en: Use {0} only as value of {1}
hu: {0} csak {1} értékeként használható

en: {0} is deprecated
hu: {0} elavult

en: deprecated tagging
hu: elavult címkézés

en: ''{0}'' is meaningless, use more specific tags, e.g. ''{1}''
hu: A(z) ''{0}'' semmitmondó, használj konkrétabb címkéket, például ''{1}''

en: ''{0}'' does not specify the official mode of transportation, use ''{1}'' for example
hu: A(z) ''{0}'' nem határozza meg a hivatalos közlekedési módot, használd a(z) ''{1}''-t például

en: {0}={1} is unspecific. Instead of ''{1}'' please give more information about what exactly should be fixed.
hu: {0}={1} nem konkrét. Kérlek, ''{1}'' helyett inkább adj több tájékoztatást arról, hogy pontosan mit is kellene kijavítani.

en: Wrong usage of {0} tag. Remove {1}, because it is clear that the name is missing even without an additional tag.
hu: {0} címke használata helytelen. Töröld ezt: {1}, mert további címke nélkül is egyértelmű, hogy a név hiányzik.

en: {0} is unspecific. Instead use the key fixme with the information what exactly should be fixed in the value of fixme.
hu: {0} címke nem konkrét. Helyette használd inkább a ''fixme'' kulcsot, és az értékmezőben írd le, hogy pontosan mit kellene kijavítani.

en: {0} is deprecated. Please use instead a multipolygon.
hu: {0} elavult. Kérjük, használj inkább multipoligont.

en: {0} is deprecated. Please specify interval by using opening_hours syntax
hu: {0} elavult. Kérjük, az intervallumot az [opening_hours] címke szintaxisa szerint add meg

en: {0} is deprecated. Please delete this object and use a private layer instead
hu: {0} elavult. Kérjük, töröld ezt az objektumot és használj helyette egy privát réteget

en: {0}={1} is unspecific. Please replace ''{1}'' by a specific value.
hu: {0}={1} címke nem konkrét. Kérlek, helyettesítsd konkrét értékkel a következőt: ''{1}''

en: {0} should be replaced with {1}
hu: {0} – le kellene cserélni erre: {1}

en: {0} = {1}; remove {0}
hu: {0}={1}; távolítsd el ezt: {0}

en: Unspecific tag {0}
hu: Nem konkrét címke: {0}

en: Definition of {0} is unclear
hu: {0} definíciója nem világos

en: {0} is not recommended. Use the Reverse Ways function from the Tools menu.
hu: {0} nem ajánlott. Használd a Vonal megfordítását az Eszközök menüből.

en: key with uncommon character
hu: kulcs ritka karakterrel

en: uncommon short key
hu: ritka rövid kulcs

en: {0} is inaccurate. Use separate tags for each specific type, e.g. {1} or {2}.
hu: {0} pontatlan. Külön címkéket kell használni minden adott típusra, például {1} vagy {2}.

en: {0} is deprecated for {1}
hu: {0} elavult, {1} helyettesíti

en: {0} is deprecated. Use the {1}: key prefix instead.
hu: {0} elavult. Helyette használj ''{1}:'' kulcselőtagot.

en: questionable key (ending with a number)
hu: kérdéses kulcs (számra végződik)

en: The key {0} has an uncommon value.
hu: {0} kulcs értéke szokatlan.

en: misspelled value
hu: rosszul írt érték

en: wrong value: {0}
hu: helytelen érték: {0}

en: unusual value of {0}
hu: {0} értéke szokatlan

en: {0} on a node. Should be used on a way.
hu: {0} egy ponton. Vonalon kellene használni.

en: {0} on a node. Should be used on a way or relation.
hu: {0} egy ponton. Vonalon, vagy kapcsolatban kéne használni

en: {0} on a node. Should be drawn as an area.
hu: {0} egy ponton. Területként kellene megrajzolni.

en: {0} on a node. Should be used in a relation
hu: {0} egy ponton. Kapcsolatban kéne használni.

en: {0} on a way. Should be used on a node.
hu: {0} vonalon. Ponton kellene használni.

en: {0} on a way. Should be used in a relation
hu: {0} egy vonalon van. Egy kapcsolatban kellene használni

en: {0} on a closed way. Should be used on an unclosed way.
hu: {0} zárt vonalon. Bezáratlan vonalon kell használni.

en: {0} on a relation
hu: {0} kapcsolaton

en: node connects highway and building
hu: út és épület közös ponttal

en: Object at Position 0.00E 0.00N. There is nothing at this position except an already mapped weather buoy.
hu: É. sz. 0.00, K. h. 0.00 koordinátán szereplő objektum. Ezen a helyen semmi nincs egy már feltérképezett bója kivételével.

en: {0} on a node
hu: {0} egy ponton

en: Building inside building
hu: Épület egy épületben

en: Overlapping buildings
hu: Átfedő épületek

en: Overlapping Water Areas
hu: Átfedő vízfelületek

en: Water area inside water area
hu: Vízfelület a vízfelületben

en: Overlapping Areas
hu: Átfedésben lévő területek

en: {0} inside {1}
hu: {0} ebben: {1}

en: Overlapping Identical Natural Areas
hu: Különböző természeti területek átfednek

en: Overlapping Identical Landuses
hu: Átfedésben lévő azonos területfunkciók

en: isolated node which must be connected to a way
hu: elszigetelt pont, amelynek kapcsolódnia kell egy vonalhoz

en: node connects waterway and bridge
hu: folyóvizet és hidat összekötő pont

en: {0} node connected to a highway
hu: {0} pont úthoz kapcsolva

en: {0} node connected to an underground object
hu: {0} pont egy föld alatti objektumhoz kapcsolva

en: suspicious roundabout direction
hu: gyanús körforgalom irány

en: {0} on a large area
hu: {0} egy nagy területen

en: {0} on a small area
hu: {0} egy kis területen

en: Too large building
hu: Túl nagy épület

en: Waterway ends without a connection to another waterway or the direction of the waterway is wrong.
hu: A vízfolyás nem torkollik más vízfolyásokba, vagy rossz irányban van megrajzolva.

en: Coastline inside {1}
hu: Partvonal ezen belül: {1}

en: {0} should be on the node where {1} and {2} intersect
hu: {0} azon a ponton kellene legyen ahol {1} és {2} kereszteződnek

en: {0} is the tag for the linear waterway. To tag the water area use {1} + {2} instead.
hu: {0} címke egy vízfolyás vonalat ír le. Vízfelület jelöléséhez használd helyette a {1} + {2} címkéket.

en: Ferry route is not connected to the road network or branches.
hu: Komp útvonal nem kapcsolódik az úthálózathoz, vagy vasúthoz.

en: Ferry route is not connected to a ferry terminal or branches.
hu: Komp útvonal nem kapcsolódik kompkikötőhöz, vagy vasúthoz.

en: Node should be connected to two or more ways
hu: A pontot két vagy több vonalhoz kell csatlakoztatni

en: abbreviated street name
hu: rövidített utca név

en: wrong highway tag on a node
hu: hibás útcímke egy ponton

en: wrong crossing tag on a way
hu: hibás kereszteződéscímke egy vonalon

en: Unnamed unclassified highway
hu: Név nélküli egyéb közút

en: highway without a reference
hu: útszám nélküli közút

en: Unspecific highway type
hu: Nem konkrét úttípus

en: {0} is deprecated, use {1} instead. Also check similar tags like {2}
hu: {0} elavult, használd inkább a következőt: {1}. Ellenőrizd a hasonló címkéket is, mint például: {2}

en: pedestrian railway crossing without {0}
hu: gyalogos vasúti kereszteződés {0} nélkül

en: railway crossing without {0}
hu: vasúti kereszteződés {0} nélkül

en: {0} with multiple values
hu: {0}, töbszörös értékekkel

en: empty value in semicolon-separated ''{0}''
hu: üres érték a pontosvesszővel elválasztott ''{0}'' címkében

en: numerical key
hu: numerikus kulcs

en: {0} value with + sign
hu: {0} érték + jellel

en: {0} should be an integer value between -5 and 5
hu: {0} -5 és 5 közötti egész szám kell legyen

en: {0} should have numbers only with optional .5 increments
hu: {0} csak számokat tartalmazhat, szükség szerint .5 lépésekben

en: {0} is unnecessary for {1}
hu: {0} fölösleges ehhez: {1}

en: unnecessary tag
hu: fölösleges címke

en: unusual value of {0}: use . instead of , as decimal separator
hu: {0} szokatlan érték: vessző helyett használj pontot tizedes elválasztónak

en: tonne
hu: tonna

en: kilometers
hu: kilométer

en: voltage should be in volts with no units/delimiter/spaces
hu: a feszültségnek voltban kellene lennie, mértékenység, határoló vagy szóköz nélkül

en: {0} must be a numeric value
hu: a(z) {0}-nak szám értéket kell adni

en: {0} must be a positive integer number
hu: {0} pozitív egész szám kell legyen

en: {0} must be a numeric value, in meters and without units
hu: A(z) {0}-nak/-nek számnak kell lennie, méterben, mértékegység nélkül

en: Unnecessary amount of decimal places
hu: Szükségtelen mennyiségű tizedesjegy

en: Airport tagging
hu: Repülőtér címkézés

en: relation without type
hu: típus nélküli kapcsolat

en: {0} relation without {0} tag
hu: {0} kapcsolat {0} címke nélkül

en: religion without denomination
hu: felekezet nélküli vallás

en: unknown christian denomination
hu: ismeretlen keresztény felekezet

en: unknown muslim denomination
hu: ismeretlen muszlim felekezet

en: unknown jewish denomination
hu: ismeretlen zsidó felekezet

en: street name contains ss
hu: az utcanév ss-t tartalmaz

en: street name contains ß
hu: az utcanév ß-t tartalmaz

en: {0} is unnecessary
hu: {0} fölösleges

en: {0} makes no sense
hu: semmi értelme a következőnek: {0}

en: Nodes duplicating parent way tags
hu: A pontok megismétlik a szülővonal címkéit

en: {0} together with {1} and {2}. Remove {0}.
hu: {0} együtt {1} és {2} címkével. Távolítsd el: {0}.

en: descriptive name
hu: leíró jellegű [name] név

en: {0} should not be uploaded
hu: {0}: ezt nem nem szabad feltölteni

en: wikipedia tag has no language given, use ''wikipedia''=''language:page title''
hu: A [wikipedia] címkéhez nincs nyelv megadva, használd a [wikipedia=nyelv:oldal címe] szintaxist

en: wikipedia tag has an unknown language prefix
hu: A [wikipedia] címkében ismeretlen nyelvelőtag szerepel

en: wikipedia tag format is deprecated
hu: A [wikipédia] címke formátuma elavult

en: ''wikipedia''=''language:page title''
hu: [wikipedia=nyelv:oldal címe]

en: wikipedia ''{0}'' language is obsolete, use ''{1}'' instead
hu: A wikipedia címke ''{0}'' nyelve elavult, használd inkább a következőt: ''{1}''

en: wikipedia ''{0}'' language is invalid, use ''{1}'' instead
hu: A [wikipedia] címke ''{0}'' nyelve érvénytelen, használd inkább a következőt: ''{1}''

en: {0} tag should not have URL-encoded values like ''%27''
hu: {0} címke nem tartalmazhat URL-kódolású értéket, mint például „%27”

en: wikipedia title should not start with a space after language code
hu: A [wikipedia] címkében a cím nem kezdődhet szóközzel a nyelvkód után

en: wikipedia title should not have ''{0}'' prefix
hu: A [wikipedia] címkében a cím nem tartalmazhat ''{0}'' előtagot

en: wikipedia page title should have first letter capitalized
hu: A [wikipedia] címkében a szócikk címét nagy betűvel kell kezdeni

en: wikipedia page title should have spaces instead of underscores (''_''→'' '')
hu: A [wikipedia] címkében a szócikk címének szóközöket kell tartalmaznia alávonás helyett („_”→„ ”)

en: wikipedia language seems to be duplicated, e.g. en:en:Foo
hu: A [wikipedia] címkében ismétlődni látszik a nyelvkód, pl. [hu:hu:Valami]

en: wikidata tag must be in Qnnnn format, where n is a digit
hu: A [wikidata] címke értékét [Q0000] formátumban kell megadni, ahol a 0 egy számjegy

en: wikipedia tag is set, but there is no wikidata tag. Wikipedia plugin might help with wikidata id lookups
hu: [wikipedia] címke ugyan meg van adva, [wikidata] címke viszont nincs. A Wikipédia bővítmény segíthet a Wikidata-azonosítók hozzárendelésében

en: {0} value looks like a {1} value
hu: {0} érték úgy néz ki, mint egy {1} érték

en: ''{0}'' tag is set, but no ''{1}'' tag. Make sure to set ''wikipedia=language:value'' for the main article and optional ''wikipedia:language=value'' only for additional articles that are not just other language variants of the main article.
hu: ''{0}'' címke ugyan meg van adva, ''{1}'' viszont nincs. Győződj meg arról, hogy a [wikipedia=nyelv:érték] címke a fő szócikkre mutat, a nem kötelező [wikipedia:nyelv=érték] címkék pedig csak olyan további Wikipédia-szócikkekre mutatnak, amelyek nem csupán a fő cikk más nyelvi változatai.

en: Hide icons at low zoom
hu: Ikonok elrejtése alacsony nagyításon

en: Less obtrusive node symbols at low zoom
hu: Kevésbé tolakodó pontszimbólumok alacsony nagyításnál

en: Hide tagged waynodes at low zoom
hu: Felcímkézett vonalpontok elrejtése alacsony nagyításon

en: Display street labels (at high zoom)
hu: Utcafeliratok megjelenítése (magas nagyításnál)

en: Use alternative turn restriction icon set
hu: Alternatív bekanyarodási korlátozás ikonkészlet használata

en: Display fill colour of areas with place=*
hu: [place=*] címkéjű felületek kitöltése színnel

en: Areas are drawn with fill only around their inner edges
hu: A felületek csak a határvonaluk mentén legyenek kitöltve

en: Display note=* annotation on nodes
hu: [note=*] megjegyzés megjelenítése pontokon

en: imagico.de: Prokletije Mountains
hu: imagico.de: Prokletije-hegység (Albán Alpok)

en: Late summer imagery where usual sources are severely limited by clouds and snow (true color)
hu: Nyár végi felvételek, amelyeket a rendes forrásokat erősen eltakarhatják a felhők és a hó (valós színű)

en: Municipality of Tirana (Open Labs GeoPortal)
hu: Tirana (Open Labs GeoPortal)

en: Streets & Builings provided by the Muncipality of Tirana hosted by Open Labs
hu: Utcák és épületek Tirana város jóvoltából, az Open Labs kiszolgálásában

en: Municipality of Tirana - Public Transport (Open Labs GeoPortal) (overlay)
hu: Tirana - tömegközlekedés (Open Labs GeoPortal) (rátét réteg)

en: Bus stops & lines provided by the Muncipality of Tirana hosted by Open Labs
hu: Buszmegállók és -vonalak Tirana város jóvoltából, az Open Labs kiszolgálásában

en: Largest ice free area at the East Antarctic coast - shows considerable amounts of non-permanent ice. (true color)
hu: Legnagyobb jégmentes terület a Kelet-Atlanti-parton – figyelemre méltó mennyiségű ideiglenes jég látható rajta. (valós színes)

en: imagico.de: Elephant Island/Clarence Island
hu: imagico.de: Elefánt-sziget/Clarence-sziget

en: Fairly clear up-to-date image for updating glacier edges (true color)
hu: Elég tiszta, friss felvétel gleccser határvonalak frissítéséhez (valósszínes)

en: imagico.de: Enderby Land and Kemp Coast
hu: imagico.de: Enderby Land és Kemp Coast

en: Sentinel-2 images of Enderby Land and Kemp Coast (true color)
hu: Az antarktiszi Enderby-földről és Kemp-partról a Sentinel-2 műhold által készített képek (valós színek)

en: imagico.de: Larsen C ice shelf after calving
hu: imagico.de: Larsen C jégself borjadzás után

en: For updating the ice edge after the 2017 iceberg calving (true color)
hu: A jégperem frissítésére a 2017-es jéghegy borjadzás után (valós színes)

en: imagico.de: Lützow-Holm Bay
hu: imagico.de: Lützow-Holm-öböl

en: Up-to-date late season image or an area poorly mapped in OSM at the moment - lots of sea ice, be careful with distinguishing sea ice from ice shelves and floating glacier tongues. (true color)
hu: Naprakész szezonvégi kép egy OSM-en jelenleg gyengén feltérképezett területről. Sok a tengeri jég, légy óvatos a tengeri jég, a selfjég és a lebegő gleccsernyelvek elkülönítésében. (valós színes)

en: imagico.de: McMurdo Sound and Dry Valleys
hu: imagico.de: McMurdo Sound és Dry Valleys

en: Up-to-date late season image - not ice minimum, be careful with distinguishing sea ice from ice shelves. (true color)
hu: Naprakész szezonvégi kép - nem jégminimum, légy óvatos a tengeri jég és a selfjég elkülönítésében. (valós színes)

en: imagico.de: Pensacola Mountains
hu: imagico.de: Pensacola-hegység

en: imagico.de: Southern Transantarctic Mountains
hu: imagico.de: Dél-Transzantarktiszi-hegység

en: Educational map (WMS)
hu: Iskolai térkép (WMS)

en: Ministry of Agroindustry (WMS)
hu: Agráripari minisztérium (WMS)

en: Ministry of Energy and Mining (WMS)
hu: Energetikai és bányászati minisztérium (WMS)

en: imagico.de: Bahía Blanca (low tide)
hu: imagico.de: Bahía Blanca (apálykor)

en: Tidal flats and islands at the coast (true color)
hu: Árapálysíkságok és szigetek a parton (valós színes)

en: imagico.de: Bahía Blanca (high tide)
hu: imagico.de: Bahía Blanca (dagálykor)

en: AGRI black-and-white 2.5m
hu: AGRI fekete-fehér 2.5m

en: imagico.de: Northwest Heard Island
hu: imagico.de: Északnyugat-Heard-sziget

en: Glaciers of Northwest Heard Island (mapped meanwhile) (false color IR)
hu: Az Északnyugati-Heard-szigetek gleccserei (időközben feltérképezve) (hamis színes IR)

en: imagico.de: Heard Island coast
hu: imagico.de: Heard-sziget part

en: Recent image of Heard island with interior mostly cloud covered but mostly well visible coast (true color)
hu: Friss kép a Heard-szigetekről. A belső területek felhősek, de a partvonal jól látszik. (valós színes)

en: Basemap of Austria, based on government data.
hu: Ausztria közigazgatási adatokon alapuló alaptérképe

en: basemap.at Orthofoto
hu: basemap.at ortofotó

en: Orthofoto layer provided by basemap.at. "Successor" of geoimage.at imagery.
hu: basemap.at által szolgáltatott ortofotó réteg. A geoimage.at képek utódja.

en: Annotation overlay provided by basemap.at.
hu: Annotációs rátét réteg a basemap.at-tól.

en: Tiris: DGM (Terrain model)
hu: Tiris: DGM (Domborzati modell)

en: Tiris: DOM (Surface model)
hu: Tiris: DOM (Felületi model)

en: Tiris: contour lines
hu: Tiris: szintvonalak

en: Tiris: orthophoto
hu: Tiris: ortofotó

en: Tiris: orthophoto infrared
hu: Tiris: infra ortofotó

en: OpenStreetMap (Belgian Style)
hu: OpenStreetMap (belga stílus)

en: OpenStreetMap (Belgian Style - French)
hu: OpenStreetMap (belga stílus – francia)

en: OpenStreetMap (Belgian Style - Dutch)
hu: OpenStreetMap (belga stílus – holland)

en: URBIS 2018 aerial imagery
hu: URBIS 2018 légifotó

en: URBIS 2017 aerial imagery
hu: URBIS 2017 légifotó

en: URBIS 2016 aerial imagery
hu: URBIS 2016 légifotó

en: URBIS 2015 aerial imagery
hu: URBIS 2015 légi felvétel

en: URBIS 2014 aerial imagery
hu: URBIS 2014 légi felvétel

en: URBIS 2012 aerial imagery
hu: URBIS 2012 légi felvétel

en: URBIS 2009 aerial imagery
hu: URBIS 2009 légi felvétel

en: SPW(allonie) most recent aerial imagery
hu: SPW(allonie) legfrissebb légi felvétel

en: SPW(allonie) 2016 aerial imagery
hu: SPW(allonie) 2016 légifotó

en: SPW(allonie) 2015 aerial imagery
hu: SPW(allonie) 2015 légi felvétel

en: SPW(allonie) 2012-2013 aerial imagery
hu: SPW(allonie) 2012-2013 légi felvétel

en: SPW(allonie) 2009-2010 aerial imagery
hu: SPW(allonie) 2009-2010 légi felvétel

en: SPW(allonie) shaded relief
hu: SPW(allonie) domborzatárnyékolás

en: TEC bus lines
hu: TEC buszvonalak

en: TEC bus stops
hu: TEC buszmegállók

en: Patchy and partly cloudy coverage in usual sources (true color)
hu: Foltos és részben felhős lefedés a szokásos forrásokból (valós színes)

en: imagico.de: Bouvet Island
hu: imagico.de: Bouvet-sziget

en: For more accurate coastline and glacier mapping (true color)
hu: Pontos partvonal és gleccser térképezéshez. (valós színes)

en: IBGE Map of urban areas
hu: IBGE Lakott területek térképe

en: IBGE Map of rural areas
hu: IBGE Vidéki területek térképe

en: Brazilian Army Topographic Maps
hu: Brazil katonai topográfiai térképek

en: IBGE Federal District addresses
hu: IBGE Szövetségi kerületi címek

en: Addresses data from IBGE
hu: IBGE címadatok

en: imagico.de: Rila and Pirin Mountains
hu: imagico.de: Rila- és Pirin-hegységek

en: Geobase Hydrography - English
hu: Geobase vízrajz - angol

en: Geobase Hydrography - French
hu: Geobase vízrajz - francia

en: Geobase Roads - English
hu: Geobase utak - angol

en: Geobase Roads - French
hu: Geobase utak -francia

en: Canvec - English
hu: Canvec - angol

en: Canvec - French
hu: Canvec - francia

en: imagico.de: Eastern Devon Island coast
hu: imagico.de: Keleti-Devon-sziget partvonal

en: Coastline mostly mapped meanwhile (false color IR)
hu: Azóta nagyrészt feltérképezett partvonal (hamis színes IR)

en: imagico.de: Northern Ellesmere Island
hu: imagico.de: Északi-Ellesmere-sziget

en: Assembled from July 2012 ASTER imagery (true color with estimated blue)
hu: 2012 júliusi ASTER képekből összeállítva (valós színes, becsült kékkel)

en: imagico.de: Northern Ellesmere Island July 2016
hu: imagico.de: Északi-Ellesmere-sziget 2016

en: Assembled from July 2016 ASTER imagery (true color with estimated blue)
hu: 2016 júliusi ASTER képekből összeállítva (valós színes, becsült kékkel)

en: Image from after the 2014/2015 eruption (true color)
hu: A 2014/2015-ös kitörések utáni kép (valós színes)

en: A lot of very coarse coastlines could be improved here, much snow cover though so no use for glacier mapping (false color IR)
hu: Egy csomó elnagyolt partvonal pontosítható itt, de sok hóval fedett, így nem használható gleccser térképezésre (hamis színes IR)

en: Image from after the 2015 eruption (true color)
hu: A 2015-ös kitörés utáni kép (valós színes)

en: Czech RUIAN budovy
hu: Czech RUIAN épített

en: Czech RUIAN parcely
hu: Czech RUIAN parcellák

en: 2007 ASTER image offering better glacier coverage than common sources (true color with estimated blue)
hu: 2007-es, a szokásos forrásoknál jobb gleccser lefedettséget biztosító ASTER kép (valós színes, becsült kékkel)

en: imagico.de: Darwin and Wolf islands, Galapagos
hu: imagico.de: Darwin- és Wolf-szigetek, Galapagos

en: Estonia Basemap (Maaamet)
hu: Estonia Alaptérkép (Maaamet)

en: Estonia Ortho (Maaamet)
hu: Estonia Ortofotó (Maaamet)

en: Estonia Hillshade (Maaamet)
hu: Estonia színes domborzat (Maaamet)

en: Estonia Cadastre (Maaamet)
hu: Estonia Kataszteri (Maaamet)

en: MML Topographic Map
hu: MML topográfiai térkép

en: Topographic map from the National Land Survey of Finland
hu: A National Land Survey of Finland topográfiai térképe

en: MML Background Map
hu: MML háttér térkép

en: Background map from the National Land Survey of Finland
hu: A National Land Survey of Finland háttér térképe

en: MML Orthophoto
hu: MML ortofotó

en: Ortophotos from the National Land Survey of Finland
hu: A National Land Survey of Finland ortofotói

en: Helsinki region orthophoto
hu: Helsinki régió ortofotója

en: Ortophotos from the municipalities of Espoo, Helsinki, Vantaa, Kirkkonummi and Nurmijärvi + HSL and HSY
hu: Espoo, Helsinki, Vantaa, Kirkkonummi és Nurmijärvi községek ortofotója + HSL és HSY

en: French land registry
hu: Francia földhivatal

en: Géolittoral - Orthophotos 2000
hu: Géolittoral - Ortofotók 2000

en: Géolittoral V2 - Orthophotos 2011-2014
hu: Géolittoral V2 - Orthofotók 2011-2014

en: OpenStreetMap (Basque Style)
hu: OpenStreetMap (baszk stílus)

en: OpenStreetMap (Breton Style)
hu: OpenStreetMap (breton stílus)

en: OpenStreetMap (Occitan Style)
hu: OpenStreetMap (okszitán stílus)

en: Loire-Atlantique - Orthophotos 2016 - 10 cm
hu: Loire-Atlantique - ortofotó 2016 - 10 cm

en: Nancy - Orthophoto
hu: Nancy - ortofotó

en: Nancy - Orthophoto - 2016
hu: Nancy - ortofotó - 2016

en: Nancy - Orthophoto - 2012
hu: Nancy - ortofotó - 2012

en: Nancy - Orthophoto - 2008
hu: Nancy - ortofotó - 2008

en: Nancy - Orthophoto - 2005
hu: Nancy - ortofotó - 2005

en: Nancy - Orthophoto - 2002
hu: Nancy - ortofotó - 2002

en: Nancy - Orthophoto - 2001
hu: Nancy - ortofotó - 2001

en: Nancy - Orthophoto - 1999
hu: Nancy - ortofotó - 1999

en: Nancy - Orthophoto - 1994
hu: Nancy - ortofotó - 1994

en: Toulouse - Orthophotoplan 2017
hu: Toulouse - ortofotó 2017

en: Toulouse - Orthophotoplan 2015
hu: Toulouse - ortofotó 2015

en: Toulouse - Orthophotoplan 2013
hu: Toulouse - Ortofotó tervek 2013

en: Toulouse - Orthophotoplan 2011
hu: Toulouse - Ortofotó tervek 2011

en: Toulouse - Orthophotoplan 2007
hu: Toulouse - Ortofotó tervek 2007

en: Tours - Orthophotos 2013
hu: Tours - ortofotó 2013

en: Tours - Orthophotos 2008-2010
hu: Tours - ortofotó 2008-2010

en: Vercors (Vercors Hauts-Plateaux Nature Reserve) - Orthophoto - 1999 - 1 m
hu: Vercors (Réserve naturelle des Hauts-Plateaux du Vercors) - ortofotó - 1999 - 1 m

en: Deutsche Bahn VzG lines January 2017
hu: Deutsche Bahn VzG vonalak 2017 január

en: Erlangen aerial imagery (2016 5.0 cm)
hu: Erlangen légifotó (2016. 5,0 cm)

en: imagico.de: Northern German west coast tidalflats
hu: imagico.de: Észak-német nyugati parti árapálysíkságok

en: imagico.de: Northern German west coast tidalflats (infrared)
hu: imagico.de: Észak-német nyugati parti árapálysíkságok (infravörös)

en: imagico.de: North Sea Coast 2016
hu: imagico.de: Északi-tenger partja 2016

en: imagico.de: North Sea Coast 2017
hu: imagico.de: Északi-tenger partja 2017

en: imagico.de: North Sea Coast spring 2018
hu: imagico.de: Északi-tenger partja tavasszal 2018

en: Up-to-date low tide imagery of the coast for updating mapping of tidalflats and shoals (true color)
hu: Naprakész alacsony vízállású kép a partról az árapálysíkságok és zátonyok frissítéséhez (valós színes)

en: Saxony latest aerial imagery
hu: Szászország legfrissebb légifotó

en: Saxony latest aerial imagery infrared
hu: Szászország legfrissebb légifotó, infravörös

en: Saxony historical aerial imagery 2012-2014
hu: Szászország történelmi légifotó 2012-2014

en: Saxony historical aerial imagery 2005
hu: Szászország történelmi légifotó 2005

en: Saxony WebAtlasSN
hu: Szászország WebAtlasSN

en: Saxony topographic map
hu: Szászország topográfiai térkép

en: Saxony digital terrain model
hu: Szászország digitális terepmodell

en: Mainz all aerial imageries
hu: Mainz összes légifotó

en: Mainz latest aerial imagery
hu: Mainz legfrissebb légifotó

en: Icebridge DMS image of the settlement - alignment might be poor
hu: Icebridge DMS kép a településről - az igazítás rossz lehet

en: imagico.de: Thule Air Base
hu: imagico.de: Thule légibázis

en: Icebridge DMS image - alignment might be poor
hu: Icebridge DMS kép - az igazítás rossz lehet

en: imagico.de: Kangerlussuaq Autumn
hu: imagico.de: Kangerlussuaq ősszel

en: Icebridge DMS image of the airport and settlement - alignment might be poor
hu: Icebridge DMS kép a reptérről és a településről - az igazítás rossz lehet

en: imagico.de: Kangerlussuaq Spring
hu: imagico.de: Kangerlussuaq tavasszal

en: Icebridge DMS image of the airport and roads - alignment might be poor
hu: Icebridge DMS kép a reptérről és utakról - az igazítás rossz lehet

en: imagico.de: Thule Airbase DMS low altitude overflight September 2015
hu: imagico.de: Thule légibázis DMS alacsony magasságú átrepülés 2015 szeptember

en: Icebridge DMS aerial images from Thule Airbase - alignment might be poor
hu: Icebridge DMS kép a Thule Légibázisról - az igazítás rossz lehet

en: imagico.de: Thule Airbase DMS overflight September 2015
hu: imagico.de: Thule légibázis DMS átrepülés 2015 szeptember

en: imagico.de: Thule Airbase DMS overflight October 2015
hu: imagico.de: Thule légibázis DMS átrepülés 2015 október

en: imagico.de: Greenland mosaic
hu: imagico.de: Grönland mozaik

en: Landsat mosaic of Greenland (true color)
hu: Landsat mozaik, Grönland (valós színes)

en: imagico.de: May 2013 off-nadir Landsat
hu: imagico.de: 2013 május ferdetengelyű Landsat

en: imagico.de: Landsat off-nadir July 2016
hu: imagico.de: Landsat, ferdetengelyű, 2016 július

en: Latest images north of the regular Landsat limit (true color)
hu: Legfrissebb kép a szokásos Landsat határtól északra (valós színes)

en: imagico.de: Northern Greenland ASTER
hu: imagico.de: Észak-Grönland ASTER

en: Assembled from mostly 2012 ASTER imagery, some 2005 images mainly in the northeast (true color with estimated blue)
hu: Összeállítva főként 2012-es ASTER képekből, északon pár 2005-ös képpel (valós színes, becsült kékkel)

en: Drone Imagery Matthew(Haiti) October 2016
hu: Drónfelvétel Matthew (Haiti) 2016 október

en: Canaan - American Red Cross, Dec-2017
hu: Canaan - Amerikai Vöröskereszt, 2017 dec

en: Drone imagery collected December 2017 for Canaan, Haiti by American Red Cross in coordination with the Haitian Red Cross.
hu: Drónos légi felvétel 2017 decemberéből a Haitii Canaanról. A Haitii Vöröskereszt koordinálásával készítette az Amerikai Vöröskereszt.

en: FÖMI orthophoto 2000
hu: FÖMI orotoftó 2000

en: FÖMI orthophoto 2005
hu: FÖMI orotoftó 2005

en: FÖMI orthophoto 2007-2010
hu: FÖMI ortofotó 2007-2010

en: FÖMI orthophoto 2011-2014 (webp)
hu: FÖMI ortofotó 2011-2014 (webp)

en: FÖMI orthophoto 2011-2014 (JPEG)
hu: FÖMI ortofotó 2011-2014 (JPEG)

en: Szeged orthophoto 2011
hu: Szeged orotoftó 2011

en: Inner part of Szeged
hu: Szeged belváros

en: Törökbálint orthophoto 2013
hu: Törökbálint orotoftó 2013

en: 5 cm resolution bald image
hu: 5 cm felbontású csupasz kép

en: Törökbálint orthophoto 2015
hu: Törökbálint orotoftó 2015

en: Törökbálint orthophoto 2018
hu: Törökbálint ortofotó 2018

en: Törökbálint orthophoto 2021
hu: Törökbálint ortofotó 2021

en: Danube flood orthophoto 2013
hu: Dunai árvízi orotoftó 2013

en: Riverbank of Danube at Budapest, Szentendre and Szigetmonostor
hu: Dunapart budapesti, szentendrei és szigetmonostori szakasza

en: Budapest district XI orthophoto 2015
hu: Budapest XI. kerület ortofotó 2015

en: Budapest district XI orthophoto 2017
hu: Budapest XI. kerület ortofotó 2017

en: Budapest district XI orthophoto 2019
hu: Budapest district XI ortofotó 2019

en: Budapest district XI orthophoto 2021
hu: Budapest district XI ortofotó 2021

en: Budapest district XI orthophoto 2023
hu: Budapest district XI ortofotó 2023

en: Sóskút, Pusztazámor, Tárnok, Diósd orthophoto 2017
hu: Sóskút, Pusztazámor, Tárnok, Diósd ortofotó 2017

en: 5 cm resolution bald image of 4 settlement
hu: 5 cm felbontású lombtalan ortofotó 4 településről

en: Sátoraljaújhely orthophoto 2020
hu: Sátoraljaújhely ortofotó 2020

en: openstreetmap.hu orthophotos
hu: openstreetmap.hu orotoftók

en: OpenStreetMap Hungary (hiking routes)
hu: OpenStreetMap Magyarország (turistautak)

en: Hillshade Hungary
hu: Domborzatárnyékolás, Magyarország

en: EUFAR Balaton orthophotos
hu: EUFAR Balaton ortofotók

en: 1940 geo-tagged photography from Balaton Limnological Institute.
hu: 1940 georeferált felvétel a Balatoni Limnológiai Intézettől.

en: R67 road orthophoto
hu: R67-es út ortofotó

en: imagico.de: Eastern Iceland
hu: imagico.de: Kelet-Izland

en: Missing islets and inaccurate coast (true color)
hu: Hiányzó szigetek és pontatlan partvonal (valós színes)

en: Older image of the Sudirman Range with no fresh snow showing glacier extent (true color)
hu: Régebbi képek a Sudirman-hegységről friss hó nélkül, amin jól látszik a gleccser kiterjedése (valós színes)

en: imagico.de: Southeastern Sulawesi
hu: imagico.de: Délkeleti-Sulawesi

en: Missing islands and coarse coastline due to cloud cover in Bing, lakes could also use additional detail (true color)
hu: Hiányzó szigetek és durva partvonal a felhős Bing miatt; a tavaknál is hiányzanak részletek (valós színes)

en: imagico.de: Bakun Reservoir
hu: imagico.de: Bakun-víztározó

en: Missing in older pre-2011 images (true color)
hu: Hiányzik a régebbi, 2011 előtti képekről (valós színes)

en: Missing Islands in OSM (true color)
hu: OSM-ről hiányzó szigetek (valós színes)

en: Cloud free image of the Sudirman Range but with fresh snow (true color)
hu: Felhőmentes kép a Sudirman-hegységről, de friss hóval (valós színes)

en: Ireland Civil Parishes and Baronies - Memorial Atlas
hu: Írország Civil Parishes and Baronies - Memorial Atlas

en: Lombardia - Italy (CTR)
hu: Lombardia - Olaszország (CTR)

en: Lombardia - Italy (CTR DBT)
hu: Lombardia - Olaszország (CTR DBT)

en: Sicily - Italy
hu: Szicília - Olaszország

en: PCN 2006 - Italy
hu: PCN 2006 - Olaszország

en: PCN 2008 - IT Lazio+Umbria
hu: PCN 2008 - Olaszország: Lazio + Umbria

en: PCN 2012 - Italy
hu: PCN 2012 - Olaszország

en: South Tyrol Orthofoto 2014
hu: Dél-Tirol ortofotó 2014

en: South Tyrol Orthofoto 2017
hu: Dél-Tirol Orthofoto 2017

en: South Tyrol Orthofoto 2020
hu: Dél-Tirol Orthofoto 2020

en: Bologna ortofoto 2017
hu: Bologna ortofotó 2017

en: Japan GSI Standard Map
hu: Japán GSI Sztenderd térkép

en: Japan GSI Standard Map. Widely covered.
hu: Japán GSI Sztenderd térkép. Széles lefedettség.

en: Japan GSI ortho Imagery
hu: Japán GSI ortofotó

en: Japan GSI ortho Imagery. Usually better than bing, but a bit older.
hu: Japán GSI ortofotó. Általában jobb a Bingnél, de kicsit régebbi.

en: imagico.de: Aral Sea (low water level)
hu: imagico.de: Aral-tó (alacsony vízszint)

en: Water and wetland extents, dams etc. (true color)
hu: Víz és vizes élőhelyek, gátak, stb. (valós színes)

en: imagico.de: Aral Sea (high water level)
hu: imagico.de: Aral-tó (magas vízszint)

en: Water and wetland extents, dams etc. - some remaining winter ice in the north (true color)
hu: Víz és vizes élőhelyek, gátak, stb. – egy kevés télről visszamarad jég északon (valós színes)

en: imagico.de: Northeast Caspian Sea 2018
hu: imagico.de: Északkelet-Kaszpi-tenger 2018

en: Coastal contruction and Kashagan oil field in Kazakhstan in May 2018 (true color)
hu: Parti építkezések és a Kashagan olajmező Kazahsztánban, 2018 május (valós színes)

en: Up-to-date image for glacier mapping (true color)
hu: Friss kép gleccser térképezéshez (valós színes)

en: geoportail.lu all layers
hu: geoportail.lu összes réteg

en: geoportail.lu ortho latest
hu: geoportail.lu legújabb orotoftó

en: INEGI Digital Map of Mexico (WMS)
hu: INEGI Mexikó digitális tárképe (WMS)

en: INEGI Digital Map of Mexico (WMS) v6
hu: INEGI Mexikó digitális tárképe (WMS) v6

en: LINZ NZ Aerial Imagery
hu: LINZ NZ légifotó

en: LINZ NZ Topo50 Gridless Maps
hu: LINZ NZ Topo50 rácstalan térkép

en: Norway Orthophoto
hu: Norvégia ortofotó

en: Norway Orthophoto (historic)
hu: Norvégia ortofotó (historikus)

en: Historic Norwegian orthophotos and maps, courtesy of Geovekst and Norkart.
hu: Historikus norvégiai ortofotók, a Geovekst és Norkart jóvoltából.

en: Kartverket Hillshade overlay
hu: Kartverket domborzat rátét

en: Hillshade for Norway
hu: Norvégia domborzatárnyékolása

en: Kartverket Contour Lines overlay
hu: Kartverket szintvonal rátét

en: Contours for Norway
hu: Norvégia szinvonalai

en: Kartverket Nautical Charts
hu: Kartverket tengeri térképek

en: Norwegian nautical charts (includes Spitsbergen/Svalbard and Antarctica). Raster representation of paper charts. Updated biweekly.
hu: Norvégia tengeri térképe (tartalmazza a Spitzbergákat, és Anktartiszt). Raszteres reprezentációja a papírtérképnek. Kéthetente frissül.

en: Kartverket Road Network overlay
hu: Kartverket úthálózat rátét

en: Kartverket Trails overlay
hu: Kartverket Trails rátét

en: Kartverket Place Names overlay
hu: Kartverket helységnevek rátét

en: Kartverket DTM Digital Terrain Model
hu: Kartverket DTM Digitális terepmodell

en: Kartverket DOM Digital Surface Model
hu: Kartverket DOM digitális felületmodell

en: Kartverket Historic maps
hu: Kartverket történelmi térképek

en: Kartverket Economic Maps (historic)
hu: Kartverket gazdasági térképek (történelmi)

en: Kartverket Administrative Boundaries overlay
hu: Kartverket közigazgatási határok rátétréteg

en: Official administrative boundaries at the national, county and municipality levels
hu: Hivatalos közigazgatási határok, országos, megyei és községi szinten

en: Kartverket Cadastral overlay
hu: Kartverket kataszteri rátét

en: Kartverket Address overlay
hu: Kartverket cím rátét

en: Kartverket Aviation Obstructions overlay
hu: Kartverket repülési akadályok rátét

en: Kartverket Accessibility overlay
hu: Kartverket akadálymentességi rátét

en: NVE Electricity Network overlay
hu: NVE elektromos hálózat rátét

en: Power lines (high voltage network) including transformers, submarine cables and pylons. Local distribution network is not included.
hu: Távvezetékek (nagyfeszültségű hálózat), többek között transzformátorok, tenger alatt kábelek és oszlopok. A helyi elosztóhálózatot nem tartalmazza.

en: NVE Hydropower Plants overlay
hu: NVE vízerőmű rátét

en: NVE Wind Power Plants overlay
hu: NVE szélerőmű rátét

en: NVE Avalanche Danger Areas overlay
hu: NVE lavinaveszélyes terület rátét

en: Potential snowslide areas, computed from theoretical height model. Valid for drops higher than 20-50 meters. Dark red=trigger area.
hu: Az elméleti magassági modellből számított potenciális hócsúszamlási területek. A 20-50 méternél magasabb esésekre érvényes. Sötétvörös = megindulási terület.

en: Fiskeridirektoratet Aquaculture overlay
hu: Fiskeridirektoratet akvakultúra rátét

en: Kystverket Navigational Aid overlay
hu: Kystverket Navigációs segédeszköz rátét

en: Miljødirektoratet Protected Areas overlay
hu: Miljødirektoratet Védett területek rátét

en: Miljødirektoratet Public Recreation Areas overlay
hu: Miljødirektoratet Nyilvános szabadidős területek rátét

en: Riksantikvaren Heritage Sites overlay
hu: Riksantikvaren örökségi helyszínek rátét

en: DMF Mines overlay
hu: DMF bányák rátét

en: SSB Urban Areas overlay
hu: SSB lakott területek rátét

en: SSB City Centres overlay
hu: SSB városközpontok rátét

en: Oslo Urban Environment options (layer)
hu: Oslo városi környezet opciók (réteg)

en: Norwegian mountain biking map from OSM (max zoom 14-16, varies per region)
hu: Norvégia OSM mountainbike térképe (max zoom 14-16, régiónként változik)

en: NPI Svalbard Orthophoto
hu: NPI Svalbard orotoftó

en: Orthophoto for Svalbard/Spitsbergen from the Norwegian Polar Institute
hu: A Spitzbergák ortofotója a Norwegian Polar Institute-tól

en: Topographic map for Svalbard from the Norwegian Polar Institute
hu: A Spitzbergák topográfiai térképe a Norwegian Polar Institute-tól

en: NPI Svalbard detailed topo
hu: NPI Svalbard részletes topo

en: NPI Svalbard satellite
hu: NPI Svalbard műholdkép

en: Satellite imagery for Svalbard from the Norwegian Polar Institute/USGS Landsat
hu: A Spitzbergák műholdképe a Norwegian Polar Institute-tól, valamint USGS Landsatból

en: imagico.de: Svalbard mosaic
hu: imagico.de: Svalbard mozaik

en: Sentinel-2 mosaic of Svalbard (true color)
hu: Sentinel-2 mozaikfelvétel Svalbardról (Spitzbergák), valós színek

en: Topographic map for Jan Mayen from the Norwegian Polar Institute
hu: Jan Mayen topográfiai térképe a Norwegian Polar Institute-tól

en: imagico.de: Western Karakoram
hu: imagico.de: Nyugat-Karakorum

en: imagico.de: Panama Canal - Pacific side
hu: imagico.de: Panama-csatorna - csendes-óceáni oldal

en: imagico.de: Panama Canal
hu: imagico.de: Panama-csatorna

en: imagico.de: Willkanuta Mountains and Quelccaya Ice Cap
hu: imagico.de: Willkanuta-hegység és Quelccaya-jégsapka

en: Pangasinán/Bulacan (Philippines HiRes)
hu: Pangasinán/Bulacan (Fülöp-szigetek nagy felbontás)

en: Geoportal 2: Orthophotomap (aerial image) WMTS
hu: Geoportal 2: Orthophotomap (légifotó) WMTS

en: Geoportal 2: PRNG (geo names)
hu: Geoportal 2: PRNG (földrajzi nevek)

en: Geoportal 2: ISOK hillshade
hu: Geoportal 2: ISOK domborzatárnyékolás

en: Będzin: Orthophotomap 2013 (aerial image)
hu: Będzin: Orthophotomap 2013 (légifotó)

en: Będzin: Buildings
hu: Będzin: Épületek

en: Będzin: Addresses
hu: Będzin: címek

en: Bytom: Orthophotomap 2012 (aerial image)
hu: Bytom: Orthophotomap 2012 (légifotó)

en: Bytom: Fotoplan 2014 (aerial image)
hu: Bytom: Fotoplan 2014 (légi felvétel)

en: Bytom: Orthophotomap 2016 (aerial image)
hu: Bytom: Orthophotomap 2016 (légifotó)

en: Bytom: Buildings
hu: Bytom: Épületek

en: Częstochowa: Buildings
hu: Częstochowa: Épületek

en: Częstochowa: Orthophotomap 2011 (aerial image)
hu: Częstochowa: Orthophotomap 2011 (légifotó)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2013 (aerial image)
hu: Częstochowa: Orthophotomap 2013 (légifotó)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2014 (aerial image)
hu: Częstochowa: Orthophotomap 2014 (légifotó)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2015 (aerial image)
hu: Częstochowa: Orthophotomap 2015 (légifotó)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2016 (aerial image)
hu: Częstochowa: Orthophotomap 2016 (légifotó)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2017 (aerial image)
hu: Częstochowa: Orthophotomap 2017 (légifotó)

en: Gliwice: Orthophotomap 2013 (aerial image)
hu: Gliwice: Orthophotomap 2013 (légifotó)

en: Gliwice: Buildings
hu: Gliwice: Épületek

en: Łódź: Buildings
hu: Łódź: Épületek

en: Powiat dębicki: Buildings
hu: Powiat dębicki: Épületek

en: Powiat łańcucki: Buildings
hu: Powiat łańcucki: Épületek

en: Powiat ropczycko-sędziszowski: Buildings
hu: Powiat ropczycko-sędziszowski: épületek

en: Powiat rzeszowski: Buildings
hu: Powiat rzeszowski: Épületek

en: Powiat rzeszowski: Orthophotomap (aerial image)
hu: Powiat rzeszowski: Orthophotomap (légifotó)

en: Powiat stalowowolski: Buildings
hu: Powiat stalowowolski: Épületek

en: Poznań: Orthophotomap 2014 (aerial image)
hu: Poznań: Orthophotomap 2014 (légifotó)

en: Poznań: Orthophotomap 2016 (aerial image)
hu: Poznań: Orthophotomap 2016 (légifotó)

en: Przemyśl: Buildings
hu: Przemyśl: Épületek

en: Przemyśl: Ortophotomap (aerial image)
hu: Przemyśl: Ortophotomap (légifotó)

en: Ruda Śląska: Orthophotomap (aerial image)
hu: Ruda Śląska: Orthophotomap (légifotó)

en: Siemianowice Śląskie: Orthophotomap (aerial image)
hu: Siemianowice Śląskie: Orthophotomap (légifotó)

en: Siemianowice Śląskie: Buildings
hu: Siemianowice Śląskie: Épületek

en: Zabrze: Orthophotomap 2011 (aerial image)
hu: Zabrze: Orthophotomap 2011 (légifotó)

en: Wrocław: Orthophotomap 2015 (aerial image)
hu: Wrocław: Orthophotomap 2015 (légifotó)

en: Wrocław: Orthophotomap 2018 (aerial image)
hu: Wrocław: Orthophotomap 2018 (légifotó)

en: imagico.de: Kerch Strait
hu: imagico.de: Kerch-szoros

en: State of bridge construction in August 2016 (true color)
hu: A hídépítés állapot 2016 augusztusban (valós színes)

en: imagico.de: Kerch Strait 2018
hu: imagico.de: Kercsi-szoros 2018

en: Bridge and surrounding after completion in April 2018 (true color)
hu: A híd és környezete a 2018 áprilisi bevejezés után (valós színes)

en: imagico.de: Pechora Sea Coast
hu: imagico.de: Pechora tengerpart

en: Sentinel-2 image of the Pechora Sea coast in autumn 2016 (true color)
hu: A Pecsora-tenger partjáról a Sentinel-2 műhold által 2016 őszén készített kép (valós színek)

en: imagico.de: Ushakov Island August 2016
hu: imagico.de: Usakov-sziget 2016 augusztus

en: Up-to-date late summer imagery with few clouds (true color)
hu: Naprakész nyári felvétel kevés felhővel (valós színes)

en: imagico.de: Northern Dvina delta at low tide
hu: imagico.de: Északi Dvina delta apálykor

en: Beaches, tidal flats and other costal forms (true color)
hu: Természetes strandok, árapálysíkságok és más vízparti formák (valós színű)

en: imagico.de: Northern and Polar Ural mountains August 2016
hu: imagico.de: Északi- és Sarki-Urál 2016 augusztus

en: Up-to-date late summer imagery with few clouds - caution: not all visible snow is glaciers (true color)
hu: Naprakész nyári felvétel kevés felhővel - figyelem: nem minden látható hó gleccser (valós színes)

en: Freemap.sk Car
hu: Freemap.sk Autó

en: Freemap.sk Hiking
hu: Freemap.sk Túra

en: Freemap.sk Ski
hu: Freemap.sk Sí

en: Slovakia Historic Maps
hu: Szlovákiai történelmi térképek

en: RABA-KGZ: Slovenia farmland use
hu: RABA-KGZ: Szlovénia szántóföld

en: RABA-KGZ: Slovenia built-up areas
hu: RABA-KGZ: Szlovénia beépített területek

en: GURS: Building outlines
hu: GURS: Épület körvonalak

en: GURS: Road lines
hu: GURS: Utak

en: ARSO: LIDAR hillshade (WMTS)
hu: ARSO: LIDAR domborzatárnyékolás (WMTS)

en: City of Cape Town 2013 Aerial
hu: Cape Town városa 2013 légi felvétel

en: OpenStreetMap use only. City of Cape Town Aerial ortho-photography of the municipal area. 12cm ground sample distance
hu: Csak OpenStreetMap használatra. Cape Town légi ortofotó a városi területről. 12cm-es terepi felbontás

en: OpenStreetMap use only. City of Cape Town Aerial ortho-photography of the municipal area. 8cm ground sample distance
hu: Csak OpenStreetMap használatra. Cape Town légi ortofotó a városi területről. 8cm-es terepi felbontás

en: imagico.de: Leskov Island ASTER
hu: imagico.de: Leskov-sziget ASTER

en: Missing in other image sources (true color with estimated blue)
hu: Más forrásokról hiányzik (valós színes, becsült kékkel)

en: imagico.de: Scott Island
hu: imagico.de: Scott-sziget

en: Missing in other image sources (true color)
hu: Más képforrásokból hiányzik (valósszínes)

en: imagico.de: Leskov Island Landsat
hu: imagico.de: Leskov-sziget Landsat

en: imagico.de: Clerke Rocks
hu: imagico.de: Clerke-sziklák

en: imagico.de: Shag Rocks
hu: imagico.de: Shag-sziklák

en: imagico.de: Adams Bridge
hu: imagico.de: Adams-híd

en: Supplementing incomplete coverage in other sources (true color)
hu: Kiegészíti más források hiányos lefedettségét (valós színű)

en: Lantmäteriet Topographic Map
hu: Lantmäteriet topográfiai térkép

en: Topographic map of Sweden 1:50 000
hu: Sévdország 1:50 000-es topográfiai térképe

en: Lantmäteriet Historic Orthophoto 1960
hu: Lantmäteriet történelmi ortofotó 1960

en: Lantmäteriet Historic Orthophoto 1975
hu: Lantmäteriet történelmi ortofotó 1975

en: Trafikverket Road Network (overlay)
hu: Trafikverket úthálózat (rátét)

en: Swedish NVDB road network
hu: Svéd NVDB úthálózat

en: Trafikverket Road Network extra (overlay)
hu: Trafikverket úthálózat extra (rátét)

en: Trafikverket Road Network options (overlay)
hu: Trafikverket úthálózat opciók (rátét)

en: Trafikverket Railway Network (overlay)
hu: Trafikverket vasúthálózat (rátét)

en: Trafikverket Railway Network options (overlay)
hu: Trafikverket vasúthálózat opciók (rátét)

en: Snowmobile map Sweden
hu: Svédország motorosszán térképe

en: Snowmobile trails
hu: Motorosszán útvonalak

en: Stockholm Orthophoto
hu: Stockholm ortofotó

en: Lidingö Orthophoto
hu: Lidingö ortofotó

en: Orthophotos from the municipality of Lidingö 2012, CC0 license
hu: Lidingö község ortofotója, 2012, CC0 licenc

en: Linköping Orthophoto
hu: Linköping ortofotó

en: Orthophotos from the municipality of Linköping 2010, open data
hu: Linköping község ortofotója, 2010, nyílt adat

en: Kalmar North Orthophoto 2014
hu: Kalmar észak  ortofotó 2014

en: Orthophotos for the north coast of the municipality of Kalmar 2014
hu: Kalmar község északi partvidékének orotofotója, 2014

en: Kalmar South Orthophoto 2016
hu: Kalmar dél  ortofotó 2016

en: Orthophotos for the south coast of the municipality of Kalmar 2016
hu: Kalmar község déli partvidékének orotofotója, 2016

en: Kalmar Urban Orthophoto 2018
hu: Kalmar település orotofotó 2018

en: Orthophotos for urban areas of the municipality of Kalmar 2018
hu: Kalmar község lakott területének orotofotója, 2018

en: Kanton Aargau 25cm (AGIS 2016)
hu: Aargau kanton 25cm (AGIS 2016)

en: Kanton Zürich Orthophotos 2014/2015 10cm
hu: Kanton Zürich ortofotó 2014/2015 10cm

en: City of Zürich Overview map (Steets, buildings, house numbers)
hu: Zürich város áttekintő térképe (utcák, épületek, házszámok)

en: City of Zürich Orthophoto 2011
hu: Zürich város orotofotója, 2011

en: City of Zürich Orthophoto 2013
hu: Zürich város orotofotója, 2013

en: Canton Fribourg 2016
hu: Fribourg kanton 2016

en: Cartoriviera - Orthophoto 2012
hu: Cartoriviera - Ortofotó 2012

en: SIGIP - Orthophoto 2012
hu: SIGIP - Ortofotó 2012

en: Bonvillars Orthophoto 2013
hu: Bonvillars Ortofotó 2013

en: Fiez Orthophoto 2013
hu: Fiez Ortofotó 2013

en: Kanton Basel-Stadt 2015
hu: Basel-Stadt kanton 2015

en: Kanton Basel-Stadt 2017
hu: Basel-Stadt kanton 2017

en: Kanton Basel-Landschaft 10cm (2015)
hu: Basel-Landschaft kanton 10cm (2015)

en: imagico.de: Central Alps in late September 2016
hu: imagico.de: Központi-Alpok 2016 késő szeptember

en: Up-to-date image for glacier mapping - beware of some fresh snow at higher altitudes (true color)
hu: Naprakész kép gleccser térképezéshez – vigyázz a friss hóval a magasabb régiókban (valós színes)

en: imagico.de: Western Alps autumn colors 2017
hu: imagico.de: Nyugati-Alpok 2017 őszi színek

en: Autumn colors in the Alps, Jura and southwestern Germany  (true color)
hu: Őszi színek az Alpokban, Jura-hegységen és délnyugat Németországban (valós színes)

en: Taiwan e-Map Open Data (with Contour Line)
hu: Taiwan e-Map Open Data (szintvonallal)

en: The emap from Taiwan National Land Surveying and Mapping Center
hu: A Tajvani Nemzeti Földmérő és Térképészeti Központ digitális térképe

en: Taiwan Village Boundaries
hu: Tajvani településhatárok

en: imagico.de: Mount Kilimanjaro 2016
hu: imagico.de: Kilimandzsáró 2016

en: Aşgabat (high resolution)
hu: Aşgabat (nagy felbontás)

en: At zoom level 16+, public domain map data from the US Census. At lower zooms, only changes since 2006 minus changes already incorporated into OpenStreetMap
hu: Szabad felhasználású térkép 16+ zoomszinten az USA Népszámlálási Hivatala által. At lower zooms, only changes since 2006 minus changes already incorporated into OpenStreetMap

en: Yellow = Public domain map data from the US Census. Red = Data not found in OpenStreetMap
hu: Sárga = Szabad térképadat az USA Népszámlálási Hivatalától. Piros = OSM-en nem található adat

en: TIGER Roads 2018
hu: TIGER utak 2018

en: USGS Imagery
hu: USGS felvételek

en: Public domain aerial imagery, mostly NAIP
hu: Szabad légi felvételek, főleg NAIP

en: NC Latest Orthoimagery
hu: NC Latest Ortofotó

en: imagico.de: Alaska Range
hu: imagico.de: Alaszkai-hegység

en: Recent summer image of the Alaska Range for mapping natural features (true color)
hu: Friss nyári kép az Alaszkai-hegységről a természeti objektumok térképezéséhez (valós színes)

en: Recent image from after the eruption (true color)
hu: Friss kép a kitörés utánról (valós színes)

en: Tidal flats and glaciers in surrounding mountains (true color)
hu: Árapálysíkságok és gleccserek a hegy körül (valós színes)

en: NJ 2015 Aerial Imagery (Infrared)
hu: NJ 2015 légi felvétel (infravörös)

en: Digital orthophotography of New Jersey, Near Infrared, 1 foot resolution
hu: New Jersey digitális ortofotója, közeli infra, 1 láb felbontás

en: NJ 2015 Aerial Imagery (Natural Color)
hu: NJ 2015 légi felvétel (természetes színű)

en: Digital orthophotography of New Jersey, Natural Color, 1 foot resolution
hu: New Jersey digitális ortofotója, valós színes, 1 láb felbontás

en: San Juan Metro Area: 2013 USACE Orthophotos
hu: San Juan Metro Area: 2013 USACE ortofotók

en: PR/USVI 2017 NOAA Hurricane Maria imagery
hu: PR/USVI 2017 NOAA Maria-hurrikán képek

en: WA 2013 aerial imagery for San Juan County
hu: WA San Juan megye légi felvétele

en: WA 2016 aerial imagery for San Juan County
hu: WA 2016 San Juan megye légi felvétele

en: WA Vector Streetmap for San Juan County
hu: WA San Juan megye vektoros utcatérképe

en: MD Latest 6 Inch Aerial Imagery
hu: MD legfrissebb 6 colos légifotó

en: MD Three Inch Aerial Imagery
hu: MD három colos légi felvétel

en: Delaware 2012 Orthophotography
hu: Delaware 2012 orotfotó

en: Delaware 2017 Orthophotography
hu: Delaware 2017 ortofotó

en: Mesa County GIS NAIP 2017
hu: Mesa-megye GIS NAIP 2017

en: Mesa County GIS NAIP 2015
hu: Mesa megye GIS NAIP 2015

en: Virginia Building Footprints
hu: Virginia épület alapok

en: Virginia Imagery Service - Most Recent
hu: Virginia kép szolgáltatás - legfrissebb

en: imagico.de: Rwenzori Mountains
hu: imagico.de: Rwenzori-hegység

en: Recent image of most of the remaining Rwenzori Mountains glaciers (false color IR)
hu: Friss kép Rwenzori-hegység megmaradt gleccsereiről (hamis színes infra)

en: imagico.de: Rwenzori Mountains 2016
hu: imagico.de: Rwenzori-hegység 2016

en: Ukraine - Orthophotomaps 2012
hu: Ukraine - Ortofotó térkép 2012

en: Ukraine - Kyiv 2014 (DZK)
hu: Ukrajna - Kijev 2014 (DZK)

en: 7th Series (OS7)
hu: 7. sorozat (OS7)

en: Hampshire Aerial FCIR
hu: Hampshire légifotó FCIR

en: Hampshire Aerial RGB
hu: Hampshire légifotó RGB

en: OS New Popular Edition historic
hu: OS New Popular Edition történelmi

en: Surrey Air Survey
hu: Surrey Légifelmérés

en: NLS - OS 25-inch (Scotland 1) 1892-1905
hu: NLS - OS 25-inch (Skócia 1) 1892-1905

en: NLS - OS 25-inch (Scotland 2) 1892-1905
hu: NLS - OS 25-inch (Skócia 2) 1892-1905

en: OS 1:25k historic (OSM-Limited)
hu: OS 1:25k történelmi (OSM-Limited)

en: OS Scottish Popular historic
hu: OS Scottish Popular történelmi

en: OS Town Plans, Aberdeen 1866-1867 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Aberdeen 1866-1867 (NLS)

en: Detailed town plan of Aberdeen 1866-1867, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Aberdeen részletes városterve 1866-1867, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Airdrie 1858 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Airdrie 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Airdrie 1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Airdrie részletes városterve 1858, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Alexandria 1859 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Alexandria 1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Alexandria 1859, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Alexandria részletes városterve 1859, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Alloa 1861-1862 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Alloa 1861-1862 (NLS)

en: Detailed town plan of Alloa 1861-1862, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Alloa részletes városterve 1861-1862, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Annan 1859 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Annan 1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Annan 1859, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Annan részletes városterve 1859, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Arbroath 1858 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Arbroath 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Arbroath 1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Arbroath részletes városterve 1858, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Ayr 1855 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Ayr 1855 (NLS)

en: Detailed town plan of Ayr 1855, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Ayr részletes városterve 1855, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Berwick-upon-Tweed 1852 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Berwick-upon-Tweed 1852 (NLS)

en: Detailed town plan of Berwick-upon-Tweed 1852, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Berwick-upon-Tweed részletes városterve 1852, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Brechin 1862 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Brechin 1862 (NLS)

en: Detailed town plan of Brechin 1862, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Brechin részletes városterve 1862, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Burntisland 1894 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Burntisland 1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Burntisland 1894, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Burntisland részletes városterve 1894, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Campbelton 1865 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Campbelton 1865 (NLS)

en: Detailed town plan of Campbelton 1865, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Campbelton részletes városterve 1865, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Coatbridge 1858 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Coatbridge 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Coatbridge 1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Coatbridge részletes városterve 1858, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Cupar 1854 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Cupar 1854 (NLS)

en: Detailed town plan of Cupar 1854, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Cupar részletes városterve 1854, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Cupar 1893-1894 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Cupar 1893-1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Cupar 1893-1894, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Cupar részletes városterve 1893-1894, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Dalkeith 1852 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Dalkeith 1852 (NLS)

en: Detailed town plan of Dalkeith 1852, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Dalkeith részletes városterve 1852, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Dalkeith 1893 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Dalkeith 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of Dalkeith 1893, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Dalkeith részletes városterve 1893, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Dumbarton 1859 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Dumbarton 1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Dumbarton 1859, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Dumbarton részletes városterve 1859, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Dumfries 1850 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Dumfries 1850 (NLS)

en: Detailed town plan of Dumfries 1850, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Dumfries részletes városterve 1850, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Dumfries 1893 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Dumfries 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of Dumfries 1893, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Dumfries részletes városterve 1893, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Dundee 1857-1858 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Dundee 1857-1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Dundee 1857-1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Dundee részletes városterve 1857-1858, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Dundee 1870-1872 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Dundee 1870-1872 (NLS)

en: Detailed town plan of Dundee 1870-1872, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Dundee részletes városterve 1870-1872, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Dunfermline 1854 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Dunfermline 1854 (NLS)

en: Detailed town plan of Dunfermline 1854, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Dunfermline részletes városterve 1854, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Dunfermline 1894 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Dunfermline 1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Dunfermline 1894, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Dunfermline részletes városterve 1894, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Edinburgh 1849-1851 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Edinburgh 1849-1851 (NLS)

en: Detailed town plan of Edinburgh 1849-1851, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Edinburgh részletes városterve 1849-1851, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Edinburgh 1876-1877 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Edinburgh 1876-1877 (NLS)

en: Detailed town plan of Edinburgh 1876-1877, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Edinburgh részletes városterve 1876-1877, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Edinburgh 1893-1894 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Edinburgh 1893-1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Edinburgh 1893-1894, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Edinburgh részletes városterve 1893-1894, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Edinburgh 1940s-1960s (NLS)
hu: OS várostervek, Edinburgh 1940s-1960s (NLS)

en: Detailed town plan of Edinburgh 1940s-1960s, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Edinburgh részletes városterve 1940-1960-as évek, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Elgin 1868 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Elgin 1868 (NLS)

en: Detailed town plan of Elgin 1868, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Elgin részletes városterve 1868, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Falkirk 1858-1859 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Falkirk 1858-1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Falkirk 1858-1859, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Falkirk részletes városterve 1858-1859, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Forfar 1860-1861 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Forfar 1860-1861 (NLS)

en: Detailed town plan of Forfar 1860-1861, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Forfar részletes városterve 1860-1861, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Forres 1868 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Forres 1868 (NLS)

en: Detailed town plan of Forres 1868, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Forres részletes városterve 1868, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Galashiels 1858 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Galashiels 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Galashiels 1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Galashiels részletes városterve 1868, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Girvan 1857 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Girvan 1857 (NLS)

en: Detailed town plan of Girvan 1857, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Girvan részletes városterve 1857, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Glasgow 1857-1858 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Glasgow 1857-1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Glasgow 1857-1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Glasgow részletes városterve 1857-1858, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Glasgow 1892-1894 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Glasgow 1892-1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Glasgow 1892-1894, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Glasgow részletes városterve 1892-1894, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Greenock 1857 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Greenock 1857 (NLS)

en: Detailed town plan of Greenock 1857, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Greenock részletes városterve 1857, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Haddington 1853 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Haddington 1853 (NLS)

en: Detailed town plan of Haddington 1853, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Haddington részletes városterve 1853, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Haddington 1893 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Haddington 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of Haddington 1893, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Haddington részletes városterve 1893, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Hamilton 1858 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Hamilton 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Hamilton 1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Hamilton részletes városterve 1858, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Hawick 1857-1858 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Hawick 1857-1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Hawick 1857-1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Hawick részletes városterve 1857-1858, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Inverness 1867-1868 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Inverness 1867-1868 (NLS)

en: Detailed town plan of Inverness 1867-1868, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Inverness részletes városterve 1867-1868, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Irvine 1859 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Irvine 1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Irvine 1859, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Irvine részletes városterve 1859, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Jedburgh 1858 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Jedburgh 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Jedburgh 1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Jedburgh részletes városterve 1858, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Kelso 1857 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Kelso 1857 (NLS)

en: Detailed town plan of Kelso 1857, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Kelso részletes városterve 1857, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Kilmarnock 1857-1859 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Kilmarnock 1857-1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Kilmarnock 1857-1859, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Kilmarnock részletes városterve 1857-1859, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Kirkcaldy 1855 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Kirkcaldy 1855 (NLS)

en: Detailed town plan of Kirkcaldy 1855, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Kirkcaldy részletes városterve 1855, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Kirkcaldy 1894 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Kirkcaldy 1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Kirkcaldy 1894, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Kirkcaldy részletes városterve 1894, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Kirkcudbright 1850 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Kirkcudbright 1850 (NLS)

en: Detailed town plan of Kirkcudbright 1850, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Kirkcudbright részletes városterve 1850, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Kirkcudbright 1893 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Kirkcudbright 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of Kirkcudbright 1893, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Kirkcudbright részletes városterve 1893, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Kirkintilloch 1859 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Kirkintilloch 1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Kirkintilloch 1859, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Kirkintilloch részletes városterve 1859, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Kirriemuir 1861 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Kirriemuir 1861 (NLS)

en: Detailed town plan of Kirriemuir 1861, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Kirriemuir részletes városterve 1861, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Lanark 1858 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Lanark 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Lanark 1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Lanark részletes városterve 1858, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Linlithgow 1856 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Linlithgow 1856 (NLS)

en: Detailed town plan of Linlithgow 1856, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Linlithgow részletes városterve 1856, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Mayole 1856-1857 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Mayole 1856-1857 (NLS)

en: Detailed town plan of Mayole 1856-1857, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Mayole részletes városterve 1856-1857, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Montrose 1861-1862 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Montrose 1861-1862 (NLS)

en: Detailed town plan of Montrose 1861-1862, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Montrose részletes városterve 1861-1862, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Musselburgh 1853 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Musselburgh 1853 (NLS)

en: Detailed town plan of Musselburgh 1853, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Musselburgh részletes városterve 1853, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Musselburgh 1893 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Musselburgh 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of Musselburgh 1893, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Musselburgh részletes városterve 1893, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Nairn 1867-1868 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Nairn 1867-1868 (NLS)

en: Detailed town plan of Nairn 1867-1868, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Nairn részletes városterve 1867-1868, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Oban 1867-1868 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Oban 1867-1868 (NLS)

en: Detailed town plan of Oban 1867-1868, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Oban részletes városterve 1867-1868, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Paisley 1858 (NLS)
hu: OS Várostervek, Paisley 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Paisley 1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Paisley részletes városterve (1858), a Skót Nemzeti Könyvtár jóvoltából

en: OS Town Plans, Peebles 1856 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Peebles 1856 (NLS)

en: Detailed town plan of Peebles 1856, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Peebles részletes városterve 1856, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Perth 1860 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Perth 1860 (NLS)

en: Detailed town plan of Perth 1860, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Perth részletes városterve 1860, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Peterhead 1868 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Peterhead 1868 (NLS)

en: Detailed town plan of Peterhead 1868, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Peterhead részletes városterve 1868, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Port Glasgow 1856-1857 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Port Glasgow 1856-1857 (NLS)

en: Detailed town plan of Port Glasgow 1856-1857, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Port Glasgow részletes városterve 1856-1857, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Portobello 1893-1894 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Portobello 1893-1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Portobello 1893-1894, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Portobello részletes városterve 1893-1894, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Rothesay 1862-1863 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Rothesay 1862-1863 (NLS)

en: Detailed town plan of Rothesay 1862-1863, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Rothesay részletes városterve 1862-1863, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Selkirk 1865 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Selkirk 1865 (NLS)

en: Detailed town plan of Selkirk 1865, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Selkirk részletes városterve 1865, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, St Andrews 1854 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, St Andrews 1854 (NLS)

en: Detailed town plan of St Andrews 1854, courtesy of National Library of Scotland.
hu: St Andrews részletes városterve 1854, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, St Andrews 1893 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, St Andrews 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of St Andrews 1893, courtesy of National Library of Scotland.
hu: St Andrews részletes városterve 1893, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Stirling 1858 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Stirling 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Stirling 1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Stirling részletes városterve 1858, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Stonehaven 1864 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Stonehaven 1864 (NLS)

en: Detailed town plan of Stonehaven 1864, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Stonehaven részletes városterve 1864, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Stranraer 1847 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Stranraer 1847 (NLS)

en: Detailed town plan of Stranraer 1847, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Stranraer részletes városterve 1847, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Stranraer 1863-1877 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Stranraer 1863-1877 (NLS)

en: Detailed town plan of Stranraer 1863-1877, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Stranraer részletes városterve 1863-1877, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Stranraer 1893 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Stranraer 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of Stranraer 1893, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Stranraer részletes városterve 1893-1894, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Strathaven 1858 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Strathaven 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Strathaven 1858, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Strathaven részletes városterve 1858, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Wick 1872 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Wick 1872 (NLS)

en: Detailed town plan of Wick 1872, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Wick részletes városterve 1872, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Wigtown 1848 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Wigtown 1848 (NLS)

en: Detailed town plan of Wigtown 1848, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Wigtown részletes városterve 1848, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: OS Town Plans, Wigtown 1894 (NLS)
hu: Angol (OS) városrendezési tervek, Wigtown 1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Wigtown 1894, courtesy of National Library of Scotland.
hu: Wigtown részletes városterve 1894, a National Library of Scotland jóvoltából.

en: Bing aerial imagery
hu: Bing műholdkép

en: HDM (Humanitarian OpenStreetMap Team)
hu: HDM (Humanitárius OpenStreetMap Csapat)

en: Mapbox Satellite
hu: Mapbox műholdkép

en: Esri World Imagery
hu: Esri World műholdkép

en: Esri World Imagery (Clarity) Beta
hu: Esri World műholdkép (Tiszta) Béta

en: Esri archive imagery that may be clearer and more accurate than the default layer.
hu: Esri archív műholdkép ami helyenként tisztább és pontosabb az szokásos réteghez képest.

en: Thunderforest Landscape
hu: Thunderforest Táj

en: OpenStreetMap Carto (Standard)
hu: OpenStreetMap Carto (Alapértelmezett)

en: OpenStreetMap (French Style)
hu: OpenStreetMap (francia stílus)

en: OpenStreetMap (German Style)
hu: OpenStreetMap (Német stílusú)

en: OpenStreetMap GPS Traces
hu: OpenStreetMap GPS-nyomvonalak

en: Public GPS traces uploaded to OpenStreetMap.
hu: Az OpenStreetMapre feltöltött nyilvános GPS-nyomvonalak

en: Public Transport (ÖPNV)
hu: Tömegközlekedés (ÖPNV)

en: OpenSnowMap overlay
hu: OpenSnowMap rátét

en: Overlay imagery for piste mapping in OSM. Updated daily.
hu: Rátét réteg sípálya térképezéshez OSM-ben. Naponta frissül.

en: OpenRailwayMap - Default
hu: OpenRailwayMap - alapértelmezett

en: OpenRailwayMap - Signals
hu: OpenRailwayMap - Fényjelzők

en: Stamen Terrain
hu: Stamen Terep

en: Cambodia, Laos, Thailand, Vietnam, Malaysia, Myanmar bilingual
hu: Kambodzsa, Laosz, Thaiföld, Vietnam, Malajzia, Mianmar kétnyelvű

en: Strava cycling heatmap
hu: Strava kerékpáros hőtérkép

en: Strava running heatmap
hu: Strava futó hőtérkép

en: Strava cycling and running heatmap
hu: Strava kerékpáros és futó hőtérkép

en: Strava water sports heatmap
hu: Strava vízi sport hőtérkép

en: Strava winter sports heatmap
hu: Strava téli sport hőtérkép

en: Locator Overlay
hu: Kereső rátét

en: Shows major features to help orient you.
hu: Megjeleníti a tájékozódáshoz szükséges főbb elemeket.

en: QA Has Address
hu: QA van címe

en: QA No Address
hu: QA nincs cím

en: QA No Name
hu: QA nincs név

en: Waymarked Trails: Hiking
hu: Waymarked Trails: túra

en: Waymarked Trails: Cycling
hu: Waymarked Trails: kerékpár

en: Waymarked Trails: Skating
hu: Waymarked Trails: görkorcsolya

en: Waymarked Trails: Horse Riding
hu: Waymarked Trails: lovaglás

en: Waymarked Trails: Winter Sports
hu: Vonalpontos útvonalak: téli sportok

en: Wikimedia Map
hu: Wikimédia térkép

en: OSM Inspector: Geometry
hu: OSM Inspector: geometria

en: OSM Inspector: Tagging
hu: OSM Inspector: címkézés

en: OSM Inspector: Places
hu: OSM Inspector: helyek

en: OSM Inspector: Highways
hu: OSM Inspector: utak

en: OSM Inspector: Areas
hu: OSM Inspector: területek

en: OSM Inspector: Routing
hu: OSM Inspector: útvonaltervezés

en: OSM Inspector: Addresses
hu: OSM Inspector: címek

en: OSM Inspector: Coastline
hu: OSM Inspector: partvonal

en: OSM Inspector: Public Transport - Stops
hu: OSM Inspector: tömegközlekedés – megállók

en: OSM Inspector: Public Transport - Routes
hu: OSM Inspector: tömegközlekedés – útvonalak

en: OSM Inspector: Water
hu: OSM Inspector: víz

en: Displays the Mapillary images positions and their sequences only, NOT the images itself.
hu: A Mapillary képeinek helyét és sorozatát mutatja meg, magukat a képeket nem

en: Group common Address Interpolation inputs in a single dialog, as well as an option to automatically generate individual house number nodes from a Way.
hu: Egyszerű párbeszédablakba csoportosítja a cím-interpoláció bemeneteit, valamint lehetőséget ad egy útból önálló házszámokat generálni, automatikusan.

en: Makes a pair of selected way segments parallel by rotating one of them around a chosen pivot.
hu: Két kijelölt vonalszakaszt párhuzamosít úgy, hogy elforgatja az egyiket annak egy kijelölt pontja körül.

en: Provides Apache Commons library components. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
hu: Apache Commons komponenseket biztosít. Nem arra szolgál, hogy a felhasználók közvetlenül telepítsék, hanem inkább más bővítmények függőségeként.

en: Provides Apache HTTP library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
hu: Az Apache HTTP könyvtárat teszi elérhetővé. Ez nem jelenti azt, hogy a felhasználónak közvetlenül kell telepítenie, mivel ez inkább egy működési előfeltétel, függőség más bővítmények részére.

en: Automatically assigns the address to a selected object in Austria. Data © Österreichisches Adressregister 2017, N 23806/2017.
hu: Automatikusan hozzárendeli a címet a kijelölt objektumhoz Ausztriában. Data © Österreichisches Adressregister 2017, N 23806/2017.

en: Automatic tools to help on common issues
hu: Általános hibák felderítésében segítő automata eszközök

en: Allows the user to correct angle of buildings to 90 degrees, and aligns all loaded buildings to nearest road.
hu: Lehetővé teszi a az épületek szögeinek 90°-osra korrigálását és az összes betöltött épület igazítását a legközelebbi úthoz.

en: Tools for drawing buildings.
hu: Eszköz épületek rajzolásához.

en: A special handler for the French land registry WMS server.
hu: A Fracia földhivatal WMS szerverének speciális kezelő modulja.

en: Overlays the canvec tile grid on the map and prints URL''s to the .zip files. Future goals: allow auto-downloading and loading of canvec .osm files
hu: CanVec csempe hálózattal fedi le a térképet és kinyomtatja az URL-eket a .zip fájlokba. További célok: a CanVec .osm fájlok betöltésének és automata betöltésének lehetővé tétele

en: Changeset Viewer plugin allows you to visualize the changesets in JOSM background
hu: Módosításcsomag böngésző bővítmény, lehetővé teszi módosításcsomagok vizualizációját JOSM-ben

en: Allows the user to create different color schemes and to switch between them. Just change the colors and create a new scheme. Used to switch to a white background with matching colors for better visibility in bright sunlight. See dialog in display preferences.
hu: Lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy különböző színsémákat hozzon létre és váltson közöttük. A színeket csak meg kell változtatni és új sémát készíteni. Arra is használható, hogy fehér háttérre és illeszkedő színekre váltva jobb láthatóságot érjünk el napfényben. Lásd a kijelzőbeállítások párbeszédablakát.

en: Imports proprietary CSV files of the Columbus/Visiontac V-900 GPS logger into a GPX layer.
hu: A Columbus/Visiontac V-900 GPS-naplózó saját CVS fájljait importálja egy GPX rétegre.

en: Implements a command line and enables to create your commands. See link for standard commands (arc, circle etc.)
hu: Egy parancssort valósít meg és lehetővé teszi a saját parancsok létrehozását is. Nézd meg a hivatkozást a szabvány parancsokhoz (arc, circle stb.)

en: Task configurations
hu: Feladat konfigurációk

en: Tool for conflating data (matching and merging).
hu: Adatok egyesítésére szolgáló eszköz (megfeleltetés és összevonás)

en: Downloads new data when you pan/zoom
hu: Új adatokat tölt le amikor mozgatod a térképet vagy zoomolsz

en: Create a grid of ways.
hu: Vonalak hálózatát hozza létre.

en: Customization of public public transport stops.
hu: Az összes tömegközlekedési megálló testreszabása

en: Allows to import various file formats into JOSM directly. Currently supported: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.
hu: Lehetővé teszi különféle fájlformátumok importálását közvetlenül a JOSM-ba. Jelenleg támogatva: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.

en: Download your GPX tracks from openstreetmap.org
hu: Saját GPX nyomvonalaid letöltése az openstreetmap.org-ról

en: This plugin directly upload GPS Traces from current active layer in JOSM to openstreetmap.org.
hu: Ez a bővítmény feltölti a GPS-nyomvonalaid a JOSM aktuális aktív rétegéről közvetlenül az openstreetmap.org-ra.

en: Allows the user to anonymize timestamps and delete parts of huge GPX tracks very fast.
hu: Lehetővé teszi GPX nyomvonalak időbélyegeinek anonimizálását és darabjainak gyors törlését.

en: Provides the EJML library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
hu: Az EJML könyvtat teszi elérhetővé más JOSM bővítmények számára. Ez nem jelenti azt, hogy a felhasználónak közvetlenül kell telepítenie, mivel ez inkább egy működési előfeltétel, függőség más bővítmények részére.

en: Shows the elevation profile and some statistical data of a GPX track.
hu: GPX nyomvonal szintmetszetét és néhány statisztikai adatát jeleníti meg.

en: Handling of French EPCIs (boundary=local_authority)
hu: Francia EPCI-k (Établissement Public de Coopération Intercommunale, kb. önkormányzati társulás) kezelése: [boundary=local_authority]

en: Provides an event bus more powerful than the traditional listeners registration
hu: Egy eseménybuszt biztosít, sokkal hatékonyabban, mint a hagyományos eseményfigyelő regisztráció

en: Use external scripts in JOSM
hu: Külső szkriptek használata a JOSM-ben

en: Fast drawing ways by mouse
hu: Vonalak gyors rajzolása egérrel

en: Finds and fixes invalid street addresses in a comfortable way.
hu: Kényelmesen megtalálja és kijavítja a címekben lévő érvénytelen utcákat.

en: Talk with users editing the map nearby, be notified when someone comes close.
hu: Társalgás a közelben térképet szerkesztő felhasználókkal, értesítés amikor valaki közelebb jön.

en: Provides parts of the GeoTools library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
hu: A GeoTools könyvtár egyes részeit teszi elérhetővé más JOSM bővítmények számára. Ez nem jelenti azt, hogy a felhasználónak közvetlenül kell telepítenie, mivel ez inkább egy működési előfeltétel, függőség más bővítmények részére.

en: Download GPS points from Globalsat dg100 data logger directly in JOSM.
hu: GPS-pontok letöltése a Globalsat dg100 nyomvonalrögzítőről, közvetlenül a JOSM-be.

en: Analyse a set of GPS points to obtain its centre and direction of spread.
hu: Elemzi a GPS-pontok egy halmazát, és meghatározza belőle a halmaz középvonalát és a terjedelem irányát.

en: Visualizes routing information as a routing graph.
hu: Útvonaltervezési adatokat jelenít meg útvonalgráfként.

en: Generate Imagery XML bounds from a multipolygon
hu: Légifelvétel XML határvonalakat generál multipoligonból

en: Export tiles from the imagery layer cache into the file system.
hu: Légifelvétel réteg gyorsítótárazott csempéinek exportálása a fájlrendszerbe.

en: Database of imagery offsets: share and aquire imagery offsets with one button.
hu: Légifelvétel-eltolás adatbázis: eltolás értékeket lehet egyszerűen letölteni vele, vagy megosztani másokkal.

en: Another plugin to match images to the waypoints in a GPX file. A match is made when the ''name'', ''cmt'' or ''desc'' attribute of a waypoint tag matches the filename of an image.
hu: Egy újabb bővítmény a képek GPX útpontokhoz való párosításához. Találat akkor jön létre, amikor egy útpont ''name'', ''cmt'' vagy ''desc'' leírója egyezik egy kép fájlnevével.

en: Plugin for importing spatial referenced images
hu: Bővítmény georeferált képek betöltésére

en: Import vector graphics (SVG)
hu: Vektorgrafikák importálása (SVG)

en: Extends ImproveWayAccuracy mode with helpers to place nodes at accurate distances and angles.
hu: Kibővíti a Vonalpontosság növelő módot segédvonalakkal, hogy pontos távolságra és szögben lehessen pontokat elhelyezni.

en: This plugin simplifies the mapping and editing of indoor corridors.
hu: A bővítmény leegyszerűsíti beltéri folyosók térképezését és szerkesztését.

en: Extra information about current layer objects pop ups - currently GPX trackpoint info
hu: Extra információk az aktuális réteg objektumairól egy popup ablakban – jelenleg a GPX nyomvonal pontokról

en: Provides the JAXB library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
hu: JAXB könyvtár támogatást ad a JOSM bővítmények számára. Nem szükséges közvetlenül telepíteni, de függősége lehet más bővítményeknek.

en: Provides Java Native Access (JNA) library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
hu: A Java Native Access (JNA) könyvtárat teszi elérhetővé más JOSM bővítmények számára. Ez nem jelenti azt, hogy a felhasználónak közvetlenül kell telepítenie, mivel ez inkább egy működési előfeltétel, függőség más bővítmények részére.

en: Provides Java Topology Suite (JTS) library and related utilities. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
hu: A Java Topology Suite (JTS) könyvtárat és kapcsolódó segédeszközöket tesz elérhetővé. Ez nem jelenti azt, hogy a felhasználónak közvetlenül kell telepítenie, mivel ez inkább egy működési előfeltétel, függőség más bővítmények részére.

en: creates a channel digraph and checks a subset of channels if it is a junction or searches in a subset of channels for junctions
hu: irányított csatornagráfot készít és ellenőrzi a csatornák részhalmazát, hogy csomópont-e, vagy csomópontot keres a csatornák részhalmazában

en: Tools to help import Kartverket N50
hu: Kartverket N50 importálást könnyítő eszköz

en: Support live GPS input (moving dot) through a connection to gpsd server.
hu: Élő GPS-bemenet (mozgó pont) támogatás gpsd szerveren keresztül.

en: Provides the Log4j library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
hu: A Log4j könyvtárat teszi elérhetővé más JOSM bővítmények számára. Ez nem jelenti azt, hogy a felhasználónak közvetlenül kell telepítenie, mivel ez inkább egy működési előfeltétel, függőség más bővítmények részére.

en: Provide a measurement dialog and a layer to measure length and angle of segments, area surrounded by a (simple) closed way and create measurement paths (which also can be imported from a gps layer).
hu: Mérési párbeszédablakot és réteget biztosít a szakaszok hosszának és szögének méréséhez valamint területekhez, amelyek zárt vonalakkal (egyszerű poligon) vannak körbehatárolva, mérési útvonalat hoz létre (amely szintén lehet GPS-rétegből importált is).

en: Merge overlapping part of ways.
hu: Utak átfedő szakaszait egyesíti.

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways
hu: Balra kanyarodási korlátozást ad hozzá 4 vagy 5 út halmazához.

en: Allows to attribute tags to all objects in any selected area at once
hu: Lehetővé teszi bármely kijelölt terület összes objektumának címkézését, egyszerre.

en: NanoLog adjustment and browsing layer
hu: NanoLog beállító és böngésző réteg

en: Use your system''s password manager to store the API username and password. (KWallet and gnome-keyring are supported.)
hu: Használd a rendszered jelszókezelőjét az API felhasználónév és jelszó tárolására. (A KWallet és a gnome-keyring támogatottak.)

en: Import OSM data in o5m format
hu: o5m formátumú OSM adatokat importál

en: Allows JOSM to read Open Data formats (csv, xls, ods, kml, kmz, shp, mif) into an .osm data layer. Supports zip and 7z compression of these file types.
hu: Lehetővé teszi a JOSM számára a nyílt formátumok olvasását (csv, xls, ods, kml, kmz, shp, mif) egy .osm adatrétegre. Támogatja ezen fájltípusok zip és 7z tömörített változatát is.

en: extended options for editing opening_hours
hu: A nyitvatartási idő szerkesztési lehetőségeinek kiterjesztése

en: Allows opening gpx/osm files that intersect the currently visible screen area
hu: Lehetővé teszi az éppen látható képernyő területet keresztező GPX/OSM fájlok megnyitását

en: Display OpenStreetMap object information
hu: OpenStreetMap objektum információ megjelenítés

en: Import/export OSM data in PBF format
hu: OSM adatok importálása és exportálása PBF formátumból/-ba.

en: Import PDF file into a layer and convert pdf lines to ways.
hu: PDF fájl importálása egy rétegre és pdf vonalak átalakítása vonalakká.

en: Write gps position info to the image file header. Run this feature from the right click menu of the image layer.
hu: Beleírja a kép fejlécébe a GPS-pozíciót. Ezt a funkciót a kép réteg jobb klikk menüjéből lehet futtatni.

en: Make photos movable and position them on the map.
hu: A fotókat mozgathatóvá teszi és pozícionálja őket a térképen.

en: Shows an additional information about point on map. Only Czech RUIAN and Spanish Cadastre Web Services modules are available at this moment.
hu: További információt mutat a térkép egy pontjáról. Pillanatnyilag csak a cseh RUIAN és a spanyol kateszteri webszolgátatás modulok érhetőek el.

en: Read and write osmosis poly filter files
hu: Osmosis poligon szűrőfájlok olvasása és írása

en: Adds map printing to JOSM
hu: Térképnyomtatási képességet ad a JOSM-hez

en: This plugin simplifies the mapping and editing of public transport routes.
hu: Ez a bővítmény egyszerűsíti a tömegközlekedési útvonalak térképezését és szerkesztését.

en: The RasterFiltersPlugin allows to choose and apply some images'' filters to some layers
hu: A RasterFiltersPlugin lehetővé teszi szűrőeffektusok alkalmazását néhány rétegen

en: Relation and multipolygon creating and editing panel.
hu: Kapcsolat és multipoligon készítő, szerkesztő panel.

en: Plugin for reverting changesets
hu: Bővítmény módosításcsomagok visszavonásához

en: Expand a simple intersection to a roundabout in gradual steps. Select an intersection node or a roundabout and press Crtl-Shift-R
hu: Egy egyszerű kereszteződés kiterjesztése körforgalommá lépcsőzetesen. Válassz egy kereszteződés pontot vagy egy körforgalmat és nyomj Ctrl-Shift-R kombinációt.

en: Renders routes (bus, hiking trails, bicycle routes, ..). Route types must be defined in routes.xml file in plugin directory
hu: Útvonalakat rajzol (busz, túraútvonal, kerékpárutak…). Az útvonal típusoknak a bővítmény könyvtárban található routes.xml-ben kell definiálva lenniük

en: Provides routing capabilities.
hu: Útvonaltervezési képességet nyújt

en: Loads data from SDS
hu: Adatbetöltés SDS-ből

en: Imagery Layer for Sea Charts
hu: Légifelvétel réteg hajózási térképekhez

en: Edit features for Sea Charts
hu: Szerkesztőeszközök hajózási térképekhez

en: Gives user more tools that facilitate aligning and rotation of buildings.
hu: További eszközöket biztosít az épületek igazításához és forgatásához.

en: Simplify area by removing nodes on very obtuse angles. This can be constrained by maximum removed area size. Also average nearby nodes.
hu: Terület egyszerűsítés a nagyon tompa szögeknél lévő pontok eltávolításával. Korlátozható a legnagyobb eltávolított területtel. A közeli pontokat is átlagolja.

en: Edit features for OpenSeaMap
hu: OpenSeaMap tulajdonságok szerkesztése

en: Allows to draw splines
hu: Lehetővé teszi a rajzolást spline görbékkel

en: Allow adding markers/nodes on current gps positions.
hu: Lehetővé teszi jelölők/pontok hozzáadását az aktuális GPS-pozícióhoz.

en: Provides a dialog for editing tags in a tabular grid.
hu: Párbeszédablakot biztosít a címkék táblázatban való szerkesztéséhez.

en: Adds a tagging preset tester to the windows menu, which helps you developing of tagging presets (quick preview of the dialog that will popup). You can start the jar-file as standalone as well.
hu: Hozzáad egy címkesablon-tesztelőt az ablakok menühöz, amely segít a címkesablonok fejlesztésében (gyors előnézet a felugró párbeszédpanelről). A jar-file önállóan is elindítható.

en: Make terraced houses out of single blocks.
hu: Készítsen sorházakat egyetlen háztömbből.

en: Adds a todo list dialog that makes it easy to go through large lists of objects
hu: Hozzáad egy todo (tennivalók) lista párbeszédablakot, amely megkönnyíti a nagy objektumlisták átnézését

en: Provides helper buttons to allow working with single button mouse (stylus). Activate by holding T and slip map with left mouse button
hu: Segédgombokat biztosít az egygombos egérrel (stylusszal) történő munkavégzéshez. Aktiválás a T lenyomva tartásával és a térkép bal egérgombbal történő csúsztatásával

en: Traces buildings from Czech cadastral map. Needs TracerServer (.NET or Mono) to be running.
hu: A Cseh kataszteri térkép alapján épületeket rajzol át. TracerServer (.NET vagy Mono) szükséges a futtatásához.

en: Traces buildings and other shapes from a map. Needs Tracer2Server to be running.
hu: Épületeket és más alakzatokat rajzol át egy térképről. A Tracer2Servernek futnia kell hozzá.

en: Editor to add turn lanes tags in highways
hu: Szerkesztőfelület utak kanyarodósávjainak beállításához

en: Provides a straightforward GUI for adding, editing and deleting turn lanes.
hu: Egyszerű kezelőfelületet nyújt bekanyarodó sávok hozzáadásához, szerkesztéséhez és törléséhez.

en: The turnrestrictions plugin allows to enter maintain information about turn restrictions in the OpenStreetMap database.
hu: A turnrestrictions bővítmény lehetővé teszi bekanyarodási korlátozások létrehozását, azok adatainak megadását.

en: Allows undeleting object from OSM database
hu: Lehetővé teszi az OSM adatbázisból törölt objektumok visszaállítását.

en: Several utilities that make your life easier.
hu: Különféle segédeszközök, amik megkönnyítik az életet.

en: Easy downloading along a long set of interconnected ways
hu: Egyszerű letöltés egy hosszú, egymáshoz csatlakozó vonalsorozat mentén

en: Enables searching for waypoint imported from gpx file.
hu: Lehetővé teszi GPX-fájlból betöltött útpontok keresését.

en: Drive a race car from point A to point B over aerial imagery, leave cacti behind.
hu: Vezess egy versenyautót az A pontból a B pontba egy légi felvételen haladva, hagyj kaktuszt magad mögött.

en: Alert Message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Columbus V-900 CSV Files
hu: Columbus V-900 CSV fájlok

en: Importing CSV file ''%s''...
hu: CSV fájl betöltése ''%s''…

en: Markers of
hu: Ennek a jelölői:

en: Show summary after import
hu: Összefoglaló megjelenítése a betöltés után

en: Do not zoom after import
hu: Ne nagyítson a betöltés után

en: Ignore hdop/vdop/pdop entries
hu: A hdop/vdop/pdop értékek kihagyása

en: Warn on missing audio files
hu: Figyelmeztessen a hiányzó hagfájlokra

en: Warn on conversion errors
hu: Figyelmeztessen a konverziós hibákra

en: Error in line
hu: Hiba a sorban:

en: Missing audio file
hu: Hiányzó hangfájl

en: Commands
hu: Parancsok

en: No command has been found. Would you like to download and install default commands now?
hu: Parancs nem található. Szeretnéd most letölteni és telepíteni az alapértelmezett parancsokat?

en: No command found
hu: Parancs nem található

en: Default commands have been successfully installed
hu: Az alapértelmezett parancsok sikeresen telepítve lettek

en: Failed to download and install default commands.
    
    Error: {0}
hu: Az alapértelmezett parancsok letöltése és telepítése meghiúsult.
    
    Hiba: {0}

en: Processing...
hu: Feldolgozás…

en: Aborted
hu: Megszakadt

en: Error executing the script:
hu: Hiba a szkript futtatásakor:

en: Command line
hu: Parancssor

en: Set input focus to the command line.
hu: Kijelölés/beviteli fókusz beállítása a parancssorra.

en: Point on the start
hu: Kezdőpont

en: Point on the end
hu: Végpont

en: Missing definition of new object with id {0}.
hu: Hiányzó definíció a(z) {0} azonosítójú új objektumhoz.

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <member> of relation {1}.
hu: Hiányzó ''{0}'' kötelező leíró a(z) {1} kapcsolat <member> tagján.

en: Illegal value for attribute ''uid''. Got ''{0}''.
hu: Helytelen érték a(z) ''uid'' jellemzőhöz. Kapott: ''{0}''.

en: nodes
hu: pontok

en: ways
hu: vonalak

en: relations
hu: kapcsolatok

en: OSM objects
hu: OSM objektumok

en: Can not draw outside of the world.
hu: Nem lehet a földön kívül rajzolni.

en: Create grid of ways
hu: Vonalhálózat létrehozása

en: Forms a grid of ways in base to two existing that have various nodes and one in common
hu: A vonalak hálózatát formálja meg két már létező alapján, mely vonalaknak vannak különféle saját pontjak, illetve egy közös is

en: Select two ways with a node in common
hu: Egy közös ponttal rendelkező két vonal kijelölése

en: Select two ways with alone a node in common
hu: Csak egy közös ponttal rendelkező két vonal kijelölése

en: Create a grid of ways
hu: Úthálózat létrehozása

en: Download Track ...
hu: Nyomvonal letöltése…

en: Download GPX track from openstreetmap.org
hu: GPX nyomvonal letöltése az openstreetmap.org-ról

en: Download Track
hu: Nyomvonal letöltése

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Error occurred while parsing gpx file {0}. Only a part of the file will be available.
hu: Hiba történt a(z) {0} GPX-fájl feldolgozása során. Csak egy része lesz elérhető a fájl tartalmának.

en: Error fetching URL {0}
hu: Hiba a következő URL lekérésekor: {0}

en: Error parsing data from URL {0}
hu: Hiba az URL adatok feldolgozása során {0}

en: Invalid URL {0}
hu: Hibás URL {0}

en: Private (only shared as anonymous, unordered points)
hu: Személyes (csak névtelenül megosztva, rendezetlen pontok)

en: Public (shown in trace list and as anonymous, unordered points)
hu: Nyilvános (névtelenül látszik a nyomvonal listában, rendezetlen pontok)

en: Trackable (only shared as anonymous, ordered points with timestamps)
hu: Követhető (csak névtelenül megosztva, rendezett pontok időbélyegekkel)

en: Identifiable (shown in trace list and as identifiable, ordered points with timestamps)
hu: Azonosítható (azonosíthatóan látszik a nyomvonal listában, rendezett pontok időbélyegekkel)

en: Upload Trace
hu: Nyomvonal feltöltés

en: Upload Traces
hu: Nyomvonalak feltöltése

en: Defines the visibility of your trace for other OSM users.
hu: Meghatározza a nyomvonalaid láthatóságát más OSM felhasználók felé.

en: (What does that mean?)
hu: (Az mit jelent?)

en: Please enter Description about your trace.
hu: Kérlek, adj meg Leírást is a nyomvonaladról.

en: Tags (comma delimited)
hu: Címkék (vesszővel elválasztva)

en: Please enter tags about your trace.
hu: Kérlek, adj meg címkéket is a nyomvonaladról.

en: Selected track: {0}
hu: Kijelölt nyomvonal: {0}

en: No GPX layer selected. Cannot upload a trace.
hu: Nincs GPX-réteg kijelölve. A nyomvonalat nem lehet feltölteni.

en: Uploading trace ...
hu: Nyomvonal feltöltés…

en: Upload canceled
hu: Feltöltés megszakítva

en: Error while uploading
hu: Hiba a feltöltés során

en: GPX upload was successful
hu: A GPX feltöltés sikeres volt

en: Upload failed. Server returned the following message:
hu: A feltöltés meghiúsult. A szerver az alábbi üzenettel válaszolt:

en: Uploading GPX track: {0}% ({1} of {2})
hu: GPX nyomvonal feltöltés: {0}% ({1} / {2})

en: No description provided. Please provide some description.
hu: Nincs leírás megadva. Kérlek, adj némi leírást.

en: Uploading GPX Track
hu: GPX nyomvonal feltöltés

en: Uploads traces to openstreetmap.org
hu: Nyomvonal feltöltése az openstreetmap.org-ra

en: Importing...
hu: Betöltés…

en: Shape is started incorrectly
hu: Az alakzat helytelenül kezdődik

en: Can''t load SVG diagram
hu: SVG diagram nem tölthető be

en: Can''t find root SVG element
hu: Nem található az SVG gyökér elem

en: Import primitives
hu: Primitívek importálása

en: Cannot find configuration file!
hu: Beállítófájl nem található!

en: DXF files [ImportDxf plugin] (*.dxf)
hu: DXF fájlok [ImportDxf bővítmény] (*.dxf)

en: Please open or create data layer before importing
hu: Kérlek, nyiss vagy készíts adatréteget a betöltés előtt

en: Import dxf
hu: Dxf importálása

en: Scale:
hu: Skála:

en: unit(s) =
hu: mértékegység(ek):

en: Shows elevation profile
hu: Megjeleníti a magassági profilt

en: Elevation Profile
hu: Magassági profil

en: Elevation Grid Layer (experimental!)
hu: Magasságirács-réteg (kísérleti!)

en: Shows elevation grid layer
hu: Megjeleníti a magasságirács-réteget

en: Elevation Grid
hu: Magassági rács

en: zoom in to load any tiles
hu: csempék megjelenítéséhez közelíts

en: increase zoom level to see more detail
hu: további részletek megtekintéséhez nagyítson

en: No SRTM data
hu: Nincs SRTM adat

en: Open the elevation profile window.
hu: A magassági profil ablakának megnyitása.

en: Min
hu: Minimum

en: Avrg
hu: Átlag

en: Max
hu: Maximum

en: Dist
hu: Távolság

en: Gain
hu: Emelkedés

en: Time
hu: Idő

en: Tracks
hu: Nyomvonalak

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Elevation profile for track ''{0}''.
hu: A(z) ''{0}'' nyomvonal magassági profilja.

en: Elevation profile
hu: Magassági profil

en: (No elevation data)
hu: (Nincs magassági adat)

en: Autosimplify
hu: Automatikus egyszerűsítés

en: Simplify with initial epsilon
hu: Egyszerűsítés kezdeti epszilonnal

en: Save as is
hu: Mentés mint…

en: Snap to nodes
hu: Pontokra illesztés

en: Add fixed points on click
hu: Fix pont hozzáadása kattintáskor

en: Add fixed points on spacebar
hu: Fix pont hozzáadása szóköz billentyűvel

en: Allow edit existing ways
hu: Meglévő vonalak szerkesztésének engedélyezése

en: Draw closed polygons only
hu: Csak zárt poligonok rajzolása

en: FastDraw configuration
hu: FastDraw konfigurálása

en: Try copying tags from properties table
hu: Próbálja meg a tulajdonság táblából másolni a címkéket

en: Epsilon multiplier
hu: Epszilon szorzó

en: Starting Epsilon
hu: Kezdő epszilon

en: Max points count per 1 km
hu: Max pont szám kilométerenként

en: Enter key mode
hu: Enter billentyű mód

en: Auto add tags
hu: Címkék automatikus hozzáadása

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Can not read settings
hu: A beállítások nem olvashatóak

en: Q=Options, Enter=save, Ctrl-Enter=save with tags, Up/Down=tune
hu: Q=opciók, Enter=mentés, Ctrl-Enter=mentés címkékkel, Up/Down=hang

en: Click or Click&drag to continue, Ctrl-Click to add fixed node, Shift-Click to delete, Enter to simplify or save, Ctrl-Shift-Click to start new line
hu: Klikk vagy klikk és húzás folytatja; Ctrl+klikk fix csomópontot ad hozzá; Shift+klikk töröl; Enter egyszerűsít és ment; Ctrl+Shift+klikk új vonalat kezd

en: FastDrawing
hu: Gyorsrajzolás

en: Fast drawing mode
hu: Gyorsrajzoló mód

en: Please move the mouse to draw new way
hu: Új vonal rajzolásához kérlek mozgasd az egeret

en: Are you sure you do not want to save the line containing {0} points?
hu: Biztos vagy benne, hogy nem mented a(z) {0} pontot tartalmazó vonalat?

en: {0} m - length of the line
    {1} nodes
    {2} points per km (maximum)
    {3} points per km (average)
hu: {0} m - vonalhossz
    {1} pont
    {2} pont/km (maximum)
    {3} pont/km (átlag)

en: Line information
hu: Vonal információ

en: Cannot place node outside of the world.
hu: Nem lehet pontot helyezni a világon kívülre.

en: Draw the way by mouse
hu: Vonal rajzolása egérrel

en: min distance={0} px ({1} m)
hu: minimum távolság={0} px ({1} m)

en: Eps={0}, {1} points, {2} p/km
hu: Eps={0}, {1} pont, {2} p/km

en: Fix addresses
hu: Címek javítása

en: Show dialog with incomplete addresses
hu: Hiányos címeket tartalmazó párbeszédablak megjelenítése

en: Include objects used for guesses
hu: Találgatásra használt objektumok belevétele

en: Fix street addresses
hu: Utcák javítása címekben

en: Find and fix addresses without (valid) streets.
hu: Megtalálja és javítja az (érvényes) utcanév nélküli címeket.

en: Guess values for
hu: Vélt értékek

en: Address has no street
hu: A címben nincs utca

en: Address has no valid street
hu: A címben nincs érvényes utca

en: Address has no post code
hu: A címben nincs irányítószám

en: Address has no city
hu: A címben nincs település

en: Address has no country
hu: A címben nincs ország

en: Assign to
hu: Hozzárendelés

en: Remove all address tags
hu: Minden címcímke eltávolítása

en: No name
hu: Nincs név

en: Unresolved Addresses
hu: Megoldatlan címek

en: Select and close
hu: Kijelölés és bezárás

en: Fix unresolved addresses
hu: Megoldatlan címek javítása

en: Complete Addresses
hu: Címek kiegészítése

en: Incomplete Addresses
hu: Hiányos címek

en: Selected Addresses
hu: Kijelölt címek

en: Selected Street
hu: Kijelölt utca

en: (No data)
hu: (Nincs adat)

en: Show incomplete addresses
hu: Hiányos címek megjelenítése

en: items
hu: elemek

en: no items
hu: nincsenek elemek

[ctx: address]
en: City
hu: Település

en: Postcode
hu: Irányítószám

en: Turns all guesses into the corresponding tag values.
hu: Az összes találgatást a megfelelő címke értékké alakítja.

en: Applied guessed values
hu: Alkalmazott találgatás értékek

en: Applied guessed values for
hu: Alkalmazott találgatás értékek erre:

en: Assign address to street
hu: Cím hozzárendelése utcához

en: Assign the selected address(es) to the selected street.
hu: A kijelölt cím(ek) hozzárendelése a kijelölt utcához.

en: Set street name
hu: Utcanév megadás

en: Convert ALL streets.
hu: MINDEN utca konvertálása.

en: Create relation between street and related addresses for ALL streets in the current layer.
hu: Hozzon létre kapcsolatot az utca és a kapcsolódó címek között az aktuális réteg MINDEN utcájához.

en: Convert to relation.
hu: Kapcsolattá konvertálás.

en: Create relation between street and related addresses.
hu: Kapcsolat létrehozása az utca és a hozzá tartozó címek közöttt.

en: Create address relation for
hu: Címkapcsolat készítése a következőhöz:

en: Guess
hu: Tippelt

en: Tries to guess address data by picking the name of the closest object with according tag.
hu: Megpróbálja kitalálni a címadatot a legközelebbi, megfelelő címkéjű objektum nevének felvevésével

en: Guessing address values
hu: Címértékek megtippelése

en: Removes address related tags from the object.
hu: Címmel kapcsolatos címkék eltávolítása az objektumról.

en: Remove address tags
hu: Címcímkék eltávolítása

en: Marks selected addresses in the map
hu: Kijelölt címek megjelölése a térképen

en: Select incomplete addresses
hu: Hiányos címek kijelölése

en: Selects all addresses with incomplete data.
hu: Kijelöli az összes, hiányos adatot tartalmazó címet.

en: HouseNumberTaggingTool
hu: HázszámCímkézőEszköz

en: Launches the HouseNumberTaggingTool dialog
hu: Elindítja a HázszámCímkézőEszköz (HouseNumberTaggingTool) párbeszédablakát

en: Use tag ''addr:street'' or ''addr:place''
hu: Használd az ''addr:street'' vagy ''addr:place'' címkét

en: House Number Editor
hu: Házszámszerkesztő

en: New values:
hu: Új értékek:

en: Existing values:
hu: Meglévő értékek:

en: Accept all existing values
hu: Az összes létező érték elfogadása

en: House number increment:
hu: Házszám növelés:

en: Accept existing value
hu: Létező érték elfogadása

en: Updating properties of up to {0} object | Updating properties of up to {0} objects
hu[0]: Legfeljebb {0} objektum tulajdonságainak frissítése
hu[1]: Legfeljebb {0} objektum tulajdonságainak frissítése

en: Default image projection
hu: Alapértelmezett kép vetület

en: JOSM''s current projection
hu: A JOSM jelenlegi vetülete

en: No projection file (.prj) found.<br>You can choose the default image projection ({0}) or JOSM''s current editor projection ({1}) as original image projection.<br>(It can be changed later from the right click menu of the image layer.)
hu: Nem található vetület fájl (.prj).<br>A kép eredeti vetületeként választhatod az alapértelmezett kép vetületet ({0}), vagy a JOSM jelenlegi szerkesztési vetületét ({1}).<br>Ez később változtatható a kép réteg jobb gombos menüjében.)

en: Layer Properties
hu: Réteg tulajdonságok

en: Error while creating image layer: {0}
hu: Hiba a kép réteg létrehozásakor: {0}

en: Import image
hu: Kép importálása

en: Import georeferenced image
hu: Georeferált kép importálása

en: Error while creating image layer:
hu: Hiba a kép réteg létrehozásakor:

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Zoom to selected image
hu: Nagyítás a kijelölt képre

en: Login
hu: Belépés

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Forward
hu: Előrefelé

en: Toggle: {0}
hu: Átkapcsol: {0}

en: Export selected sequence
hu: Kijelölt sorozat exportálása

en: A tag with key <i>{0}</i> is already present on the selected OSM object.
hu: <i>{0}</i> kulcsú címke már szerepel a kiválasztott OSM-objektumon.

en: Tag conflict
hu: Címkeütközés

en: Copy key
hu: Kulcs másolása

en: Image actions
hu: Képműveletek

en: Image key
hu: Kép kulcsa

en: Sequence key
hu: Sorozatkulcs

en: image has no key
hu: a képnek nincs kulcsa

en: {0} images in {1} sequences
hu: {0} kép {1} sorozatban

en: Microsoft Streetside Images
hu: Microsoft utcaképek

en: Streetside layer
hu: Utcakép réteg

en: {0} downloaded images
hu: {0} letöltött kép

en: {0} images in total
hu: {0} kép összesen

en: Streetside
hu: Utcai

en: Open Streetside layer
hu: Nyílt utcakép réteg

en: Download Streetside images in current view
hu: A jelenlegi nézet utcaképeinek letöltése

en: No image selected
hu: Nincs kép kijelölve

en: Press "{0}" to download images
hu: Nyomd meg a képek letöltéséhez: "{0}"

en: Shows the next picture in the sequence
hu: A sorozat következő képének megjelenítése

en: Shows the previous picture in the sequence
hu: A sorozat előző képének megjelenítése

en: NanoLog of {0} entries
hu: A(z) {0} NanoLog bejegyzései

en: NanoLog of {0} lines, {1} of them with coordinates.
hu: {0} sornyi NanoLog, ezek közül {1} koordinátákkal.

en: Correlate with GPX...
hu: GPX-hez viszonyítás…

en: Put on GPX...
hu: GPX-re helyezés…

en: Correlate entries with GPS trace
hu: Elemek GPS-nyomvonalhoz viszonyítása

en: Save layer...
hu: Réteg mentése…

en: Save NanoLog layer
hu: NanoLog réteg mentése

en: Open NanoLog panel
hu: NanoLog ablak megnyitása

en: Open NanoLog file...
hu: NanoLog fájl megnyitása…

en: Could not read NanoLog file:
hu: A NanoLog fájl nem olvasható:

en: Edit opening hours
hu: Nyitva tartás szerkesztése

en: Edit time-tag of selected element in a graphical interface
hu: A kijelölt elem idő címkéjének szerkesztése egy grafikus felületen

en: edit existing tag
hu: létező címke szerkesztése

en: edit new tag
hu: új címke szerkesztése

en: Display clock in 12h mode.
hu: Óra megjelenítése 12 órás formátumban.

en: Choose key
hu: Válasszon kulcsot

en: apply {0}
hu: {0} alkalmazása

en: There is something wrong in the value near:
hu: Valamilyen hiba van az értékben, itt valahol:

en: Info: {0}
hu: Információ: {0}

en: Correct the value manually and than press Enter.
hu: Javítsd az értéket kézzel, majd nyomd meg az Enter-t.

en: Error in timeformat
hu: Hiba az idő formátumban

en: open end
hu: nyitás zárás

en: Do you want to save current calibration of layer {0}?
hu: Szeretnéd elmenteni a(z) {0} réteg jelenlegi kalibrációját?

en: Select an option
hu: Egy opció kijelölése

en: Load Picture Calibration...
hu: Képkalibráció betöltése…

en: Loads calibration data from a file
hu: Kalibrációs adatok betöltése fájlból

en: Loading file failed: {0}
hu: Fájl betöltése sikertelen: {0}

en: Problem occurred
hu: Hiba történt

en: Loads calibration data from a world file
hu: Kalibrációs adatok betöltése world fájlból

en: Reset Calibration
hu: Kalibráció visszaállítása

en: Reset calibration
hu: Kalibráció visszaállítása

en: Calibration reset
hu: Kalibráció visszaállítása

en: Save Picture Calibration...
hu: Képkalibráció mentése…

en: Saves calibration data to a file
hu: A kalibrációs adatot fájlba menti

en: Saving file failed: {0}
hu: Fájl mentése sikertelen: {0}

en: New picture layer from clipboard
hu: Új kép réteg vágólapról…

en: Supported image files, *.zip, *.kml
hu: Támogatott kép fájlok, *.zip, *.kml

en: New picture layer from file...
hu: Új kép réteg fájlból…

en: KML calibration is in beta stage and may produce incorrectly calibrated layers!
    Please use {0} to upload your KMLs that were calibrated incorrectly.
hu: A KML kalibráció jelenleg béta állapotú és hibásan kalibrált képeket eredményezhet!
    A hibásan kalibrált KML-t kérlek töltsd fel ide: {0}

en: Notification
hu: Értesítés

en: PicLayer move
hu: PicLayer mozgatás

en: Moved
hu: Áthelyezve

en: Drag to move the picture
hu: Mozgatáshoz húzd a képet

en: PicLayer rotate
hu: PicLayer forgatás

en: Rotated
hu: Elforgatva

en: Drag to rotate the picture
hu: Forgatáshoz húzd a képet

en: PicLayer scale X
hu: PicLayer X-tengely nyújtás

en: Scaled by X
hu: Nyújtva X-tengely mentén

en: Drag to scale the picture in the X Axis
hu: Húzd a képet az X-tengely menti nyújtáshoz

en: PicLayer scale
hu: PicLayer nyújtás

en: Scaled
hu: Nyújtva

en: Drag to scale the picture in the X and Y Axis
hu: Húzd a képet az X- és Y-tengely menti nyújtáshoz

en: PicLayer scale Y
hu: PicLayer Y-tengely nyújtás

en: Scaled by Y
hu: Nyújtva Y-tengely mentén

en: Drag to scale the picture in the Y Axis
hu: Húzd a képet az Y-tengely menti nyújtáshoz

en: PicLayer shear
hu: PicLayer döntés

en: Sheared
hu: Döntve

en: Drag to shear the picture
hu: Döntéshez húzd a képet

en: PicLayer Move point
hu: PicLayer pont mozgatása

en: Point added/moved
hu: Pont hozzáadva/mozgatva

en: Drag or create point on the picture
hu: Húzd, vagy hozz létre pontot a képen

en: PicLayer Remove point
hu: PicLayer pont eltávolítása

en: Point removed
hu: Pont eltávolítva

en: Remove point on the picture
hu: Pont eltávolítása a képről

en: PicLayer Transform point
hu: PicLayer pont transzformálása

en: Point transformed
hu: Pont transzformálva

en: Transform point on the picture
hu: Pont transzformálása a képen

en: Add Points...
hu: Pontok hozzáadása…

en: accept
hu: elfogadás

en: Calibration Files
hu: Kalibrációs Fájlok

en: Could not find the map object.
hu: A térkép objektum nem található.

en: PicLayer failed to load or import the image.
hu: A PicLayer nem tudta betölteni, vagy importálni a képet.

en: Nothing in clipboard
hu: Nincs semmi a vágólapon

en: The clipboard data is not an image
hu: A vágólapon nem kép van

en: Warning: failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
hu: Figyelem: ''{0}'' zip fájl nem kezelhető. Kivétel: {1}

en: A calibration file associated to the picture file was found: {0}
hu: A képfájlhoz kalibrációs fájl tartozik: {0}

en: Set "{0}" to yes/no/ask in the preferences
    to control the autoloading of calibration files.
hu: A kalibrációs fájlok automata betöltésének vezérléséhez a beállításokban
    a "{0}" beállítást állítsd a yes/no/ask értékek valamelyikére.

en: Do you want to apply it ?
hu: Szeretnéd a kalibrációt betölteni?

en: Load calibration file?
hu: Betöltöd a kalibrációs fájlt?

en: It will be applied automatically.
hu: A kalibráció automatikusan be fog töltődni

en: Also, from now on, calibration files will always be loaded automatically.
hu: Mostantól a kalibrációs fájlok mindig automatikusan fognak betöltődni.

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Please enter minimal distance in metres
hu: Add meg a legkisebb távolságot (méter)

en: Please enter numeric angle in degrees
hu: Add meg a numerikus szöget (fok)

en: Clockwise
hu: Óramutató járásával megegyező

en: Counter Clockwise
hu: Óramutató járásával ellentétes

en: Rotate
hu: Forgatás

en: Select building
hu: Épület kijelölése

en: Select road
hu: Út kijelölése

en: Select none
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Min Distance:
hu: Legkisebb távolság

en: Input min distance
hu: Input minimális távolság

en: Align all buildings
hu: Összes épület igazítása

en: Handy Address Interpolation Functions
hu: Kényelmes címinterpolációs funkciók

en: Define Address Interpolation
hu: Címinterpoláció meghatározása

en: Odd
hu: Páratlan

en: Even
hu: Páros

en: Alphabetic
hu: ABC

en: Numeric
hu: Numerikus

en: Actual
hu: Tényleges

en: Estimate
hu: Becslés

en: Potential
hu: Potenciális

en: Relation: {0}
hu: Kapcsolat: {0}

en: Associate with street using:
hu: Összerendelés az utcával, ez alapján:

en: Numbering Scheme:
hu: Számozási rend:

en: Increment:
hu: Növelés:

en: Starting #:
hu: Kezdő #:

en: Ending #:
hu: Vége #:

en: Accuracy:
hu: Pontosság:

en: Convert way to individual house numbers.
hu: Vonal konvertálása önálló házszámokká.

en: Will associate {0} additional house number nodes
hu: Hozzá fog kapcsolni további {0} házszám pontot

en: City:
hu: Település:

en: State:
hu: Állam:

en: Post Code:
hu: Irányítószám:

en: Country:
hu: Ország:

en: Full Address:
hu: Teljes cím:

en: Optional Information:
hu: Opcionális információk:

en: Please select a street to associate with address interpolation way
hu: Jelölj ki egy utcát, amelyhez hozzárendelheted a címinterpolációs vonalat

en: Please select address interpolation way for this street
hu: Jelölj ki egy címinterpolációs vonalat ehhez az utcához

en: Expected odd numbers for addresses
hu: Páratlan házszámokat vártam

en: Expected even numbers for addresses
hu: Páros házszámokat vártam

en: Expected valid number for increment
hu: A növelés értéke érvényes szám kell legyen

en: Country code must be 2 letters
hu: Az országkód két betűs kell legyen

en: Please enter valid number for starting and ending address
hu: Kérlek, a kezdő és vége házszámoknak érvényes számot adj meg

en: Alphabetic address must end with a letter
hu: Az ABC címek betűre kell végződjenek

en: Starting and ending numbers must be the same for alphabetic addresses
hu: Az ABC rendszerű házszámok kezdő és vég számai azonosak kell legyenek

en: Starting address letter must be less than ending address letter
hu: A kezdő cím betűjelének kisebbnek kell lennie, mint a záró cím betűjele

en: Please enter valid number for starting address
hu: Kérlek, érvényes számot adj meg kezdő címnek

en: Please enter valid number for ending address
hu: Kérlek, érvényes számot adj meg záró címnek

en: Starting address number must be less than ending address number
hu: A kezdő cím számának kisebbnek kell lennie, mint a záró cím számának

en: Align Way Segments
hu: Vonalszakaszok igazítása

en: Please select two segments that don''t share any nodes.
    Alternatively put the pivot on their common node.
hu: Válassz két szakaszt, amiknek nincs közös pontja.
    Vagy helyezd a tengelyt a közös pontjukra.

en: Aligning would result nodes ''outside the world''.
    Alignment not possible.
hu: Az igazítás a "világon kívüli" pontokat eredményezne.
    Az igazítás nem lehetséges.

en: Undocumented problem occured.
hu: Dokumentálatlan hiba történt.

en: AlignWayS: Alignment not possible
hu: AlignWayS: Az igazítás nem lehetséges

en: Align way segment
hu: Vonalszakasz igazítása

en: Align Way Segments: Modes
hu: Vonalszakaszok igazítása: módok

en: Align Ways control panel
hu: Vonalak igazítása kezelőfelület

en: Length preserved
hu: Hossztartó

en: Angle preserved
hu: Szögtartó

en: Align with:
hu: Igazítás ezzel:

en: Align Ways
hu: Vonalak igazítása

en: I''m ready!
hu: Kész vagyok!

en: Parameter ''{0}'' must not be null
hu: A(z) ''{0}'' paraméter nem lehet null értékű

en: Welcome to the</span><br>
    <span style="font-size: xx-large;">AlignWay<span style="color: rgb(204, 85, 0);">S</span> Plugin<br>
    </span><span style="font-size: medium;"><br>
    ...or it rather should be called <br>
    <span style="font-size: large;">AlignWayS(egments)</span> Plugin...
hu: Üdvözlünk az </span><br>
    <span style="font-size: xx-large;">AlignWay<span style="color: rgb(204, 85, 0);">S</span> Bővítmény<br>
    </span><span style="font-size: medium;"><br>
    …vagy inkább ahogy hívni kellene <br>
    <span style="font-size: large;">AlignWayS(zegmensek)</span> Bővítmény…

en: Don''t show this again
hu: Ne mutassa újra

en: What''s new...
hu: Újdonságok…

en: Various improvements and bugfixes
hu: Különféle továbbfejlesztések és hibajavítások

en: Errr...
hu: Hiba…

en: Browser not supported.
hu: A böngésző nem támogatott.

en: Building address
hu: Épület címe

en: empty
hu: üres

en: skip
hu: kihagyás

en: House number:
hu: Házszám:

en: Street:
hu: Utca:

en: Post code:
hu: Irányítószám:

en: Building:
hu: Épület:

en: Tags:
hu: Cimkék:

en: Source:
hu: Forrás:

en: Name:
hu: Név:

en: update building info
hu: épületinformációk frissítse

en: Tag Element
hu: Térképelem címkézése

en: Select an item to tag.
hu: Jelölj ki egy címkézendő elemet.

en: Tag Building
hu: Épület címkézése

en: Area Selection
hu: Terület kijelölése

en: Select an area (e.g. building) from an underlying image.
hu: Terület (pl. épület) kijelölése egy alsó réteget jelentő képből.

en: Area Selector
hu: Területkijelölő

en: Trying to detect an area at:
hu: Terület érzékelésének megkísérlése itt:

en: Unable to detect a polygon where you clicked.
hu: Nem sikerül poligont észlelni a kattintás helyén.

en: replace building
hu: épület lecserélése

en: Add address | Add addresses
hu[0]: Cím hozzáadása
hu[1]: Címek hozzáadása

en: Error Report
hu: Hibajelentés

en: Something went wrong!
hu: Valami hibára futott!

en: Algorithm
hu: Algoritmus

en: Use HSV based algorithm
hu: HSV alapú algoritmus használata

en: merge nodes
hu: pontok egyesítése

en: Replace existing buildings
hu: Meglévő épületek cseréje

en: Replace an existing building with the new one.
hu: Egy meglévő épület cseréje az újjal.

en: Show address dialog
hu: Cím párbeszédpanel megjelenítése

en: Add source tag
hu: Forráscímke (source=) hozzáadása

en: Add source tag.
hu: Forráscímke (source=) hozzáadása

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Fetch Address
hu: Cím lekérése

en: Duplicate Address
hu: Cím duplikálása

en: An unexpected exception occurred:
hu: Ismeretlen kivétel történt:

en: This tool can only replace a node, upgrade a node to a way or a multipolygon, or replace a way with a way.
hu: Ez az eszköz pontokat tud lecserélni, átalakítani vonallá vagy multipoligonná, valamint egy vonalat lecserélni másik vonalra.

en: Node belongs to way(s), cannot replace.
hu: A pont vonal(ak)tól függ, nem lecserélhető.

en: Relation is not a multipolygon, cannot be used as a replacement.
hu: A kapcsolat nem multipoligon, nem használható csereként.

en: Replace geometry for node {0}
hu: {0} pont geometriájának lecserélése

en: Please select one way that exists in the database and one new way with correct geometry.
hu: Kérlek válassz egy vonalat, ami már létezik az adatbázisban és egy új vonalat, aminek jó a geometriája.

en: The ways must be entirely within the downloaded area.
hu: A vonalaknak teljes egészében a letöltött területen belül kell lenniük.

en: The way to be replaced cannot have any nodes with properties or relation memberships unless they belong to both ways.
hu: A lecserélendő vonalaknak nem lehet tulajdonsággal és kapcsolat tagsággal rendelkező pontjuk, hacsak nem tartoznak mindkét vonalhoz.

en: Exceeded iteration limit for robust method, using simpler method.
hu: A hatékony módszer elérte az iterációs határértéket, egyszerűbb módszer alkalmazva.

en: Replace geometry for way {0}
hu: {0} vonal geometriájának lecserélése

en: Knife tool
hu: Késeszköz

en: Split way.
hu: Vonal elvágása.

en: Street Name:
hu: Utca:

en: Big buildings mode
hu: Nagy épületek rajzolása

en: Rotate crosshair
hu: Kereszt forgatása

en: Buildings tags:
hu: Épületek címkéi:

en: Cannot place building outside of the world.
hu: Nem helyezhetsz épületet a világon kívülre.

en: Add nodes for building
hu: Pontok hozzáadása épülethez

en: Create building
hu: Épület rajzolása

en: Add address for building
hu: Cím hozzáadása épülethez

en: Set buildings size
hu: Épületek méretének beállítása

en: Use Address dialog
hu: Cím párbeszédablak használata

en: Auto-select building
hu: Épület automatikus kijelölése

en: Use address nodes under buildings
hu: Használja az épület alatti házszámokat

en: Length step:
hu: Hosszúság lépésköze:

en: Advanced...
hu: További beállítások…

en: Draw buildings
hu: Épületek rajzolása

en: Point on the corner of the building to start drawing
hu: Mutass az épület egyik sarkára a rajzolás megkezdéséhez

en: Point on opposite end of the building
hu: Mutass az épület másik végére

en: Set width of the building
hu: Épület szélességének beállítása

en: Merge address points
hu: Címpontok egyesítése

en: Move tags from address nodes inside buildings to building ways
hu: Címkék áthelyezése az épületeken belüli címpontokról az épületek vonalára

en: Select both address nodes and building ways to merge
hu: Az egyesítéshez jelöld ki a címpontokat és az épületek vonalait is

en: No address nodes found in the selection
hu: A kijelölésben nem található címpont

en: No building ways found in the selection
hu: A kijelölésben nem található épületvonal

en: There is {0} building with multiple address nodes inside | There are {0} buildings with multiple address nodes inside
hu[0]: {0} épületben több címpont is van
hu[1]: {0} épületben több címpont is van

en: There is {0} building with address conflicts | There are {0} buildings with address conflicts
hu[0]: {0} épület címe ellentmondásos
hu[1]: {0} épület címe ellentmondásos

en: There are {0} buildings covering the same address node
hu: {0} épületnek azonos a címpontja

en: No address nodes inside buildings found
hu: Az épületekbennem található címpont

en: Administrative boundary
hu: Közigazgatási határ

en: Extract commune boundary
hu: Településhatár kinyerése

en: Download Image from French Cadastre WMS
hu: Kép letöltése a Francia Kataszteri WMS-ből

en: Load layer from cache
hu: Réteg betöltése gyorsítótárból

en: Load location from cache (only if cache is enabled)
hu: Hely betöltése gyorsítótárból (csak ha a gyorsítótár engedélyezett)

en: Selected file {0} is not a cache file from this plugin (invalid extension)
hu: A kijelölt {0} fájl nem ennek a beépülő modulnak a gyorsítófájlja (érvénytelen kiterjesztés)

en: The location {0} is already on screen. Cache not loaded.
hu: A {0} hely már a képernyőn van. Nincs gyorsítótár betöltés.

en: (optional)
hu: (opcionális)

en: Change location
hu: Hely váltása

en: Add a new municipality layer
hu: Új települési réteg hozzáadása

en: Commune
hu: Közösség

en: <html>Enter the town,village or city name.<br>Use the syntax and punctuation known by www.cadastre.gouv.fr .</html>
hu: <html>Add meg a város vagy a falu nevét.<br>Ehhez a www.cadastre.gouv.fr által ismert szintaxist és ékezeteket kell használni.</html>

en: Add new layer
hu: Új réteg hozzáadása

en: Reset cookie
hu: Süti visszaállítása

en: Save image as...
hu: Kép mentése másként…

en: PNG files (*.png)
hu: PNG fájlok (*.png)

en: GeoTiff files (*.tif)
hu: GeoTiff fájlok (*.tif)

en: Export image (only raster images)
hu: Kép kiírása (csak raszteres képek)

en: on polygon
hu: poligonon

en: Helping tool for tag address
hu: Címek címkézését segítő eszköz

en: CadastreFR - Buildings
hu: CadastreFR - Épületek

en: Enter addresses
hu: Címek megadása

en: Adjust WMS
hu: WMS igazítása

en: Add "source=..." to elements?
hu: Adjon-e [source=…] címkét az elemekhez?

en: address
hu: cím

en: symbol
hu: szimbólum

en: parcel
hu: parcella

en: parcel number
hu: parcella szám

en: section
hu: szakasz

en: locality
hu: helyszín

en: commune
hu: közösség

en: Select to download municipality boundary in the selected download area.
hu: Jelölje ki a a kijelölt letöltési területen lévő településhatár letöltéséhez.

en: high
hu: magas

en: low
hu: alacsony

en: Select first WMS layer in list.
hu: Jelöld ki a lista első WMS-rétegét.

en: off
hu: kikapcsol

en: Max. cache size (in MB)
hu: Gyorsítótár maximális mérete (MB)

en: <html>Value of key "source" when autosourcing is enabled</html>
hu: <html>A [source] forrás kulcs értéke, ha az automatikus beszerzés engedélyezve van</html>

en: High resolution (1000x800)
hu: Nagy felbontás (1000×800)

en: Medium resolution (800x600)
hu: Közepes felbontás (800×600)

en: Low resolution (600x400)
hu: Alacsony felbontás (600×400)

en: Image filter interpolation:
hu: Képszűrő interpoláció:

en: Bilinear (fast)
hu: Bilineáris (gyors)

en: Bicubic (slow)
hu: Bikubikus (lassú)

en: Fixed size square (default is 100m)
hu: Rögzített négyzetméret (alapértelmezett: 100 m)

en: Fixed size (from 25 to 1000 meters)
hu: Rögzített méret (25–1000 m)

en: Layers:
hu: Rétegek:

en: Sea, rivers, swimming pools.
hu: Tenger, folyók, úszómedencék.

en: Buildings, covers, underground constructions.
hu: Épületek, tetők, földalatti építkezések.

en: Symbols like cristian cross.
hu: Szimbólumok, mint például a Krisztusi Kereszt.

en: Address, houses numbers.
hu: Cím, házszámok.

en: Municipality administrative borders.
hu: Település közigazgatási határai.

en: Unexpected file extension. {0}
hu: Ismeretlen fájlkiterjesztés. {0}

en: Location "{0}" found in cache.
    Load cache first ?
    (No = new cache)
hu: A(z) "{0}" hely megtalálható a gyorsítótárban.
    Előbb a gyorsítótár betöltése?
    (Nem = új gyorsítótár)

en: Select Feuille
hu: Feuille kijelölése

en: Error loading file.
    Probably an old version of the cache file.
hu: Hiba történt a fájl betöltése közben.
    Valószínűleg a gyorsítótár fájl egy korábbi verziója.

en: Lambert Zone {0} cache file (.{0})
hu: Lambert {0}. zóna cache fájl (.{0})

en: Lambert CC9 Zone {0} cache file (.CC{0})
hu: Lambert CC9 {0}. zóna cache fájl (.{0})

en: Guadeloupe Fort-Marigot cache file (.UTM1)
hu: Guadeloupe Fort-Marigot cache fájl (.UTM1)

en: Guadeloupe Ste-Anne cache file (.UTM2)
hu: Guadeloupe Ste-Anne cache fjál (.UTM2)

en: Martinique Fort Desaix cache file (.UTM3)
hu: Martinique Fort Desaix cache fájl (.UTM3)

en: Reunion RGR92 cache file (.UTM4)
hu: Reunion RGR92 cache fájl (.UTM4)

en: CadastreGrabber: Illegal url.
hu: CadastreGrabber: illegális url.

en: Cannot open a new client session.
    Server in maintenance or temporary overloaded.
hu: Nem nyitható új kliens munkamenet.
    A kiszolgálón karbantartást végeznek, vagy átmenetileg túlterhelt.

en: Town/city {0} not found or not available
    or action canceled
hu: {0} település nem található, vagy nem elérhető
    vagy a művelet megszakadt

en: Choose from...
hu: Válasszon a következőkből:

en: Select commune
hu: Commune kijelölése

en: Create buildings
hu: Épületek létrehozása

en: Extract best fitting boundary...
hu: Legjobban illeszkedő határ kinyerése…

en: Create boundary
hu: Határ létrhozása

en: (Warning: verify north with arrow !!)
hu: (Figyelem: igazold északot nyíllal !!)

en: East
hu: Kelet

en: I use the mouse
hu: Egeret használok

en: Reset offset
hu: Eltolás nullázás

en: Reset offset (only vector images)
hu: Eltolás nullázás (csak vektor képek)

en: Blank Layer
hu: Üres réteg

en: WMS layer ({0}), {1} tile(s) loaded
hu: WMS réteg ({0}), {1} csempe/csempék betöltve

en: Is not vectorized.
hu: Nem vektorizált.

en: Bounding box: {0}
hu: Határoló doboz: {0}

en: Image size (px): {0}/{1}
hu: Képméret (px): {0}/{1}

en: Is vectorized.
hu: Vektorizált.

en: Commune bbox: {0}
hu: Közösségi bbox: {0}

en: Unsupported cache file version; found {0}, expected {1}
    Create a new one.
hu: Nem támogatott gyorsítótár-fájl verzió; talált {0}, elvárt {1}
    Készíts egy újat.

en: Cache Format Error
hu: Gyorsítótár Formátum Hiba

en: Lambert zone {0} in cache incompatible with current Lambert zone {1}
hu: A gyorsítótárban lévő Lambert zóna {0} nem kompatibilis az aktuális Lambert zónával {1}

en: Cache Lambert Zone Error
hu: Lambert Zóna hiba gyorsítótárazás

en: canvec tile helper
hu: CanVec csempe segítő

en: Next ->
hu: Következő ->

en: <- Previous
hu: <- Előző

en: Use
hu: Használ

en: Please select a scheme to use.
hu: Kérlek, válaszd ki a használni kívánt sémát.

en: Color Scheme
hu: Színséma

en: Please select the scheme to delete.
hu: Kérlek, válaszd ki a törlendő sémát.

en: Use the selected scheme from the list.
hu: Használd a listából kijelölt sémát.

en: Use the current colors as a new color scheme.
hu: Használd a jelenlegi színeket, mint egy új színsémát.

en: Delete the selected scheme from the list.
hu: Töröld a listából a kijelölt sémát.

en: Color Schemes
hu: Színsémák

en: Abort tag editing and close dialog
hu: Címkeszerkesztés megszakítása és párbeszédablak bezárása

en: Conflation
hu: Összevon

en: Activates the conflation plugin
hu: Aktiválja az összeolvasztó bővítményt

en: Matches
hu: Egyezések

en: Reference only
hu: Csak a referencia

en: Subject only
hu: Csak a cél

en: Matches ({0})
hu: Egyezések ({0})

en: Reference only ({0})
hu: Csak referenciák ({0})

en: Subject only ({0})
hu: Csak célok ({0})

en: Configure
hu: Konfiguráció

en: Configure conflation options
hu: Összeolvasztás beállításai

en: Remove selected matches
hu: Kijelölt egyezések eltávolítása

en: Conflate
hu: Összevon

en: Conflate selected objects
hu: Kijelölt objektumok összevonása

en: Replace
hu: Csere

en: Conflation: {0}
hu: Összeolvasztás: {0}

en: Zoom to selected primitive(s)
hu: Nagyítás a kijelölt elem(ek)re

en: Select selected primitive(s)
hu: Kijelölt elem(ek) kijelölése

en: Select the primitives currently selected in the list
hu: A listában jelenleg kijelölt elemek kijelölése

en: Conflate object pair
hu: Objektum párok összeolvasztása

en: Cannot replace geometry.
hu: Nem lehet lecserélni a geometriát.

en: Added {0} object to subject layer | Added {0} objects to subject layer
hu[0]: {0} objektum hozzáadva a tárgyréteghez
hu[1]: {0} objektum hozzáadva a tárgyréteghez

en: Remove {0} unmatched objects
hu: {0} nem egyező objektum eltávolítása

en: Interrupted Sequence ({0}/{1}): {2}
hu: Megszakított sorozat ({0}/{1}): {2}

en:  Max:
hu:  Maximum:

en: Replace Geometry
hu: Geometria cseréje

en: <Please select data>
hu: <Kérjük, jelölj ki adatot>

en: Configure conflation settings
hu: Összeolvasztás beállításai

en: Generate matches
hu: Egyezések keresése

en: Selections must be made for both reference and subject.
hu: A referencia és a cél számára is kell kijelölés

en: Incomplete selections
hu: Hiányos kijelölések

en: Restore subject selection
hu: Cél kijelölés visszaállítása

en: Restore reference selection
hu: Referencia kijelölés visszaállítása

en: Freeze subject selection
hu: Cél kijelölés fagyasztása

en: No valid OSM data layer present.
hu: Nem található érvényes OSM adatréteg

en: Error freezing selection
hu: Kijelölés fagyasztása sikertelen

en: Nothing is selected, please try again.
hu: Nincs semmi kijelölve, próbáld újra.

en: Empty selection
hu: Üres kijelölés

en: Freeze reference selection
hu: Referencia kijelölés fagyasztása

en: Download OSM data continuously
hu: OSM adatok folyamatos letöltése

en: Download map data continuously when paning and zooming.
hu: Térképadatok letöltése mozgatás és zommolás közben folyamatosan.

en: Toggle the continuous download on/off
hu: Folyamatos letöltés ki/be kapcsolása

en: Activate continuous downloads at startup.
hu: Folyamatos letöltés aktiválása indításkor

en: Supress the default modal progress monitor when downloading.
hu: Letöltés közben ne mutassa a modális állapotjelző ablakot.

en: Download Settings
hu: Letöltési beállítások

en: Settings for the continuous download.
hu: Folyamatos letöltés beállításai

en: If this plugin is active at startup. This default state will not change when you are toggeling the plugin with the menu option.
hu: Ha a bővítmény indításkor aktív. Ez az alapértelmezett állapot nem változik, ha a kapcsolgatod bővítményt a menüben.

en: Maximum number of threads used for downloading, increasing this will cause the client to send more concurrent queries to the server.
hu: A letöltéshez használt szálak maximális száma. Növelve a kliens párhuzamosan több kérést küld a szervernek.

en: Requires restart
hu: Újraindítást igényel

en: Max threads
hu: Max szálak

en: TangoGPS Files (*.log)
hu: TangoGPS Fájlok (*.log)

en: Coordinates imported:
hu: Importált koordináták:

en: Format errors:
hu: Formátum hibák:

en: TangoGPS import success
hu: A TangoGPS import sikeres

en: TangoGPS import failure!
hu: A TangoGPS import meghiúsult!

en: TCX Files (*.tcx)
hu: TCX Fájlok (*.tcx)

en: Layer for editing GPX tracks
hu: GPX nyomvonalak szerkesztésére szolgáló réteg

en: Convert to GPX layer with anonymised time
hu: Konvertálás anonimizált időbélyegű GPX-réteggé

en: edit gpx tracks
hu: GPX-nyomvonalak szerkesztése

en: Import path from GPX layer
hu: Elérési útvonal importálása GPX-rétegről

en: Drop existing path
hu: Meglévő elérési útvonal elvetése

en: No GPX data layer found.
hu: Nem található GPX-adatréteg.

en: External tool error
hu: Külső eszköz hiba

en: External Tool: {0}
hu: Külső Eszköz: {0}

en: Edit tool
hu: Szerkesztő eszköz

en: CmdLine:
hu: Parancssor:

en: External tools
hu: Külső eszközök

en: Delete tool "{0}"?
hu: A(z) "{0}" eszköz törlése?

en: Are you sure?
hu: Biztos vagy benne?

en: New tool...
hu: Új eszköz…

en: Install
hu: Telepítés

en: Public
hu: Nyilvános

en: Could not get server response, check logs
hu: Nem sikerül fogadni a szerver választ, ellenőrizd a naplókat

en: Failed to login as {0}:
hu: Bejelentkezés mint {0}, meghiúsult:

en: The server did not return user ID
hu: A szerver nem adott vissza felhasználó ID-t

en: Failed to get messages as {0}:
hu: Üzenet fogadás mint {0}, meghiúsult:

en: Open GeoChat panel
hu: GeoChat panel megnyitása

en: Zoom in to see messages
hu: Nagyítás az üzenetek megtekintéséhez

en: Enable autologin
hu: Automata beléptetés engedélyezése

en: {0} user | {0} users
hu[0]: {0} felhasználó
hu[1]: {0} felhasználók

en: not logged in
hu: nincs bejelentkezve

en: Failed to log in to GeoChat:
hu: Bejelentkezés a GeoChat-ba meghiúsult:

en: Failed to send message:
hu: Üzenet küldése meghiúsult:

en: User {0} has left
hu: A {0} felhasználó kilépett

en: User {0} is mapping nearby
hu: A(z) {0} felhasználó a közelben térképez

en: Users mapping nearby:
hu: Közelben térképező felhasználók:

en: Private chat
hu: Privát beszélgetés

en: Close tab
hu: Fül becsukása

en: Clear log
hu: Napló törlése

en: Show users on map
hu: Felhasználók mutatása a térképen

en: Position only
hu: Csak pozíció

en: Position, Time, Date, Speed
hu: Pozíció, Idő, Dátum, Sebesség

en: Position, Time, Date, Speed, Altitude
hu: Pozíció, Idő, Dátum, Sebesség, Magasság

en: refresh the port list
hu: port lista frissítése

en: Connection Error.
hu: Kapcsolat hiba.

en: configure the connected DG100
hu: a csatlakozó DG100 konfigurálása

en: delete data after import
hu: adatok törlése betöltés után

en: Connection failed.
hu: Sikertelen csatlakozás.

en: Import
hu: Importálás

en: Tag without key
hu: Kulcs nélküli címke

en: Tag without value (key is {0})
hu: Címke érték nélkül (a kulcs: {0})

en: height (m)
hu: magasság (m)

en: width (m)
hu: szélesség (m)

en: length (m)
hu: hossz (m)

en: speed (km/h)
hu: sebesség (km/h)

en: weight (t)
hu: tömeg (t)

en: axleload (t)
hu: tengelyterhelés (t)

en: Bookmark name
hu: Könyvjelző neve

en: Bookmark name already exists!
hu: Ilyen nevű könyvjelző már létezik!

en: Bookmark name must not contain ''{0}''!
hu: A könyvjelző elnevezése nem tartalmazhat ''{0}''-t!

en: Access class
hu: Hozzáférési kategória

en: Access class must not contain ''{0}''!
hu: A hozzáférési kategória nem tartalmazhatja ezt: „{0}”!

en: Access types
hu: Hozzáférés típusok

en: Max. incline up (%, pos.)
hu: Legnagyobb dőlésszög fölfelé (%, poz.)

en: Max. incline down (%, pos.)
hu: Legnagyobb dőlésszög lefelé (%, poz.)

en: end nodes
hu: pontok vége

en: incline
hu: lejtés

en: Select directory
hu: Könyvtár kijelölése

en: Vehicle
hu: Jármű

en: Surface values must not contain any of the following characters: '','', '' '{' '',  '' '}' '', ''='', ''|''
hu: A felületi értékek nem tartalmazhatják a következő karaktereket: '','', '' '{' '',  '' '}' '', ''='', ''|''

en: Imagery XML Files
hu: Légi felvételek XML-fájljai

en: Save Imagery XML file
hu: Légi felvétel XML-fájljának mentése

en: XML Imagery Bounds
hu: XML légifelvétel-határok

en: Generate Imagery XML bounds for the selection
hu: XML légifelvétel-határok generálása a kijelölésből

en: Download imagery XML bounds
hu: XML légifelvétel-határok letöltése

en: Validating error in file {0}:
    {1}
    Do you want to continue without validating the file ?
hu: Érvényesítési hiba {0} fájlban:
    {1}
    Szeretnéd folytatni, a fájl érvényesítése nélkül?

en: Open Imagery XML file
hu: Légifelvétel XML fájl megnyitása

en: Calibration Layer
hu: Kalibrációs réteg

en: A deprecated calibration geometry of {0} nodes by {1}
hu: Elavult kalibrációs alakzat {0} ponttal a következőtől: {1}

en: A calibration geometry of {0} nodes by {1}
hu: Egy érvénytelenített kalibrációs alakzat {0} ponttal, tőle: {1}

en: Change Color
hu: Szín megváltoztatása

en: Deprecate Offset
hu: Eltolás érvénytelenítése

en: Are you sure this imagery offset is wrong?
hu: Biztos vagy benne, hogy ez a légifelvétel-eltolás nem helyes?

en: Are you sure this calibration geometry is aligned badly?
hu: Biztos vagy benne, hogy ez a kalibrációs alakzat rosszul van igazítva?

en: Warning: deprecation is basically irreversible!
hu: Figyelem: az érvénytelenítés lényegében visszavonhatatlan!

en: To store imagery offsets you must be a registered OSM user.
hu: Légifelvétel-eltolás eltárolásához regisztrált OSM felhasználónak kell lenned.

en: Please enter the reason why you mark this imagery offset as deprecated
hu: Kérlek jelöld meg az okot, amiért érvényteleníteni szeretnéd ezt a légifelvétel-eltolást

en: Please enter the reason why you mark this calibration geometry as deprecated
hu: Kérlek írd le, miért jelölöd ezt a kalibrációs alakzatot érvénytelennek

en: Notifying the server of the deprecation...
hu: Szerver értesítése az érvénytelenítésről…

en: Get Imagery Offset...
hu: Légifelvétel-eltolás letöltése…

en: Download offsets for current imagery from a server
hu: Eltolásértékek letöltése a szerverről az aktuális légi felvételhez

en: No data for this region. Please adjust imagery layer and upload an offset.
hu: Nincs adat ehhez a régióhoz. Kérlek állítsd be a légifelvétel-réteget, majd töltsd fel az eltolást.

en: Loading imagery offsets...
hu: Légifelvétel-eltolás betöltése…

en: Error processing XML response: {0}
hu: Hiba történt az XML válasz feldolgozása közben: {0}

en: Imagery Offset Database
hu: Légifelvétel-eltolás adatbázis

en: Calibration geometries
hu: Kalibrációs alakzatok

en: Deprecated offsets
hu: Érvénytelenített eltolások

en: The topmost imagery layer has been shifted to presumably match
    OSM data in the area. Please check that the offset is still valid
    by downloading GPS tracks and comparing them and OSM data to the imagery.
hu: Az aktuális légifelvétel-réteg el lett mozgatva, hogy hozzávetőleg illeszkedjen
    az OSM adatokhoz a területen. Kérlek ellenőrizd letöltött GPS-nyomvonalak
    és az OSM adatok összehasonlításával, hogy még mindig pontos-e.

en: A layer has been added with a calibration geometry. Hide data layers,
    find the corresponding feature on the imagery layer and move it accordingly.
hu: Egy kalibrációs alakzatot tartalmazó réteg lett hozzáadva a térképhez. Rejtsd el az adatrétegeket,
    keresd meg a megfelelő objektumot a légifelvétel-rétegen és mozgasd az alakzathoz.

en: Deprecated by {0} on {1}
hu: Érvénytelenítette {0} ekkor: {1}

en: Created by {0} on {1}
hu: Készítette {0} ekkor: {1}

en: Offset Information
hu: Eltolás információ

en: Report this offset
hu: Eltolás jelentése

en: You are to notify moderators of this offset. Why?
hu: A moderátorokat készülsz tájékoztatni erről az eltolásról. Miért?

en: Reporting the offset...
hu: Eltolás jelentése…

en: An imagery offset of {0}
hu: A légifelvétel-eltolás mértéke {0}

en: Imagery ID
hu: Légifelvétel azonosítója

en: A calibration geometry of {0} nodes
hu: Egy {0} pontból álló kalibrációs alakzat

en: Determined right here
hu: Pontosan itt lett meghatározva

en: Determined {0} away
hu: {0}-rel odébb lett meghatározva

en: Reason
hu: Ok

en: This entry has been reported.
hu: A bejegyzés jelentve lett.

en: Server has rejected the request
hu: A szerver visszautasította a kérést

en: Unable to connect to the server
hu: Nem lehet kapcsolódni a szerverhez

en: Store Imagery Offset...
hu: Légifelvétel-eltolás feltöltése…

en: Upload an offset for current imagery (or calibration object geometry) to a server
hu: Aktuális légifelvétel-eltolás (vagy kalibrációs geometria) feltöltése a szerverre

en: Store calibration geometry
hu: Kalibrációs alakzat eltárolása

en: Store imagery offset
hu: Légifelvétel-eltolás feltöltése

en: The selected object can be used as a calibration geometry. What do you intend to do?
hu: A kijelölt objektumot kalibrációs alakzatnak lehet használni. Mit szeretnél tenni?

en: The topmost imagery layer has no offset. Are you sure you want to upload this?
hu: Az aktuális légifelvétel-rétegnek nincs eltolás beállítva. Valóban feltöltöd?

en: You are registering an imagery offset. Other users in this area will be able to use it for mapping.
    Please make sure it is as precise as possible, and describe a region this offset is applicable to.
hu: Légifelvétel-eltolás közzétételére készülsz. Az ezen a területen dolgozó felhasználók használhatják ezt.
    Kérelek győződj meg róla, hogy pontos, amennyire csak lehet, majd add meg a régiót, amelyikre érvényes.

en: You are registering a calibration geometry. It should be the most precisely positioned object, with
    clearly visible boundaries on various satellite imagery. Please describe this object and its whereabouts.
hu: Egy kalibrációs alakzat bejegyzésére készülsz. Ez egy tökéletesen pozicionált alakzat kell legyen,
    a műholdképen élesen látszó hatávonallal. Kérlek készíts leírást az objektumról és arról, hogy hol található.

en: Uploading a new offset...
hu: Új eltolás feltöltése…

en: This string should be 3 to 200 letters long.
hu: A szöveg 3 - 200 karakter hosszú kell legyen.

en: Normal
hu: Normál

en: Rotate 90
hu: Forgatás 90

en: Rotate 180
hu: Forgatás 180

en: Rotate 270
hu: Forgatás 270

en: WayPoint Image
hu: WayPoint kép

en: Display non-geotagged photos
hu: Nem geo-cimkézett fotók mutatása

en: Imported Images
hu: Betöltött képek

en: Next image
hu: Következő kép

en: Previous image
hu: Korábbi kép

en: Rotate left
hu: Balra forgatás

en: Rotate image left
hu: Képi balra forgatás

en: Rotate right
hu: Jobbra forgatás

en: Rotate image right
hu: Képi jobbra forgatás

en: Import vector graphics
hu: Vektorgrafikák betöltés

en: SVG files [ImportVec plugin] (*.svg)
hu: SVG fájlok [ImportVec plugin] (*.svg)

en: No relation or no relation member with role "outer" selected.
hu: Nincs kijelölve "külső" (outer) szerepű kapcsolat vagy kapcsolattag.

en: Selects the working level.
hu: Kijelöli a munkaszintet

en: Add a new level
hu: Új szint hozzáadása

en: Add a new level to layer.
hu: Új szint hozzáadása a réteghez

en: Add selected tags and/or relations to obeject.
hu: Kijelölt címkék és/vagy kapcsolatok hozzáadása az objektumhoz.

en: GPX info mode
hu: GPX információs mód

en: Delete this
hu: Töröld ezt

en: Delete this&older
hu: Töröld ezt és a régebbieket

en: Track name:
hu: Nyomvonal neve:

en:  Please update to Java 11+.
hu:  Kérjük, frissíts Java 11+ verzióra.

en: filtering ways
hu: vonalak szűrése

en: Check
hu: Ellenőrzés

en: Search
hu: Keresés

en: Connection Failed
hu: Nem sikerült csatlakozni

en: Not connected
hu: Nincs kapcsolódva

en: Connecting
hu: Kapcsolódás

en: Connected
hu: Kapcsolódva

en: no name
hu: nincs név

en: Live GPS
hu: Élő GPS

en: Show GPS data.
hu: GPS-adatok megjelenítése.

en: Speed
hu: Sebesség

en: Course
hu: Útvonal

en: Way Info
hu: Vonal Infó

en: LiveGPS layer
hu: LiveGPS réteg

en: Capture GPS Track
hu: GPS-nyomvonal felvétele

en: Connect to gpsd server and show current position in LiveGPS layer.
hu: Csatlakozás gpsd szerverhez és a jelenlegi pozíció megjelenítése a LiveGPS rétegen

en: Center Once
hu: Középre egyszer

en: Center the LiveGPS layer to current position.
hu: A LiveGPS réteg központosítása a jelenlegi pozícióra.

en: Continuously center the LiveGPS layer to current position.
hu: A LiveGPS réteg folyamatos központosítása a jelenlegi pozícióra.

en: Measured values
hu: Mért értékek

en: Open the measurement window.
hu: A mérési ablak megnyitása.

en: Reset current measurement results and delete measurement path.
hu: Alaphelyzetbe állítja az aktuális mérési eredményeket és törli a mérési útvonalat.

en: Path Length
hu: Útvonal hossza

en: Selection Length
hu: Kijelölés hossza

en: Selection Area
hu: Kijelölés területe

en: Selection Radius
hu: Kijelölés sugara

en: Angle
hu: Szög

en: Angle between two selected Nodes
hu: Két kijelölt pont közti szög

en: Layer to make measurements
hu: Réteg a mérések elvégzéséhez

en: measurement mode
hu: mérés mód

en: Measurements
hu: Mérések

en: Merge overlap
hu: Átfedések összevonása

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways.
hu: Balra kanyarodási korlátozást ad hozzá 4 vagy 5 út halmazához.

en: Unable to find via nodes. Please check your selection
hu: Nem találhatók "via" pontok. Ellenőrizd a kijelölést

en: About Plugin
hu: A bővítményről

en: Native password manager plugin
hu: Natív jelzőkezelő bővítmény

en: No native password manager could be found!
hu: Nem található natív jelszókezelő!

en: Depending on your Operating System / Distribution, you may have to create a default keyring / wallet first.
hu: Az operációs rendszeredtől, disztribúciódtól függően előbb létre kell(het) hoznod egy alapértelmezett kulcstartót, pénztárcát.

en: No thanks, use JOSM''s plain text preferences storage
hu: Kösz nem, használom a JOSM beépített egyszerű szöveg tárolóját

en: Found sensitive data that is still saved in JOSM''s preference file (plain text).
hu: Érzékeny adatot találtam, ami még a JOSM beállítás fájljába van mentve (egyszerű szöveg).

en: Transfer to password manager and remove from preference file
hu: Áthelyezés a jelszókezelőbe és törlés a beállítás fájlból

en: No, just keep it
hu: Nem, csak tartsd meg

en: Close the dialog and discard all changes
hu: Párbeszédablak bezárása és az összes változtatás elvetése

en: Proceed and go to the next page
hu: Folytatás, tovább a következő oldalra

en: Finish
hu: Befejezés

en: Confirm the setup and close this dialog
hu: Beállítások megerősítése és a párbeszédablak bezárása

en: JOSM/OSM API/Username
hu: JOSM/OSM API/Felhasználónév

en: JOSM/OSM API/Password
hu: JOSM/OSM API/Jelszó

en: {0}/Username
hu: {0}/Felhasználónév

en: {0}/Password
hu: {0}/Jelszó

en: JOSM/Proxy/Username
hu: JOSM/Proxy/Felhasználónév

en: JOSM/Proxy/Password
hu: JOSM/Proxy/Jelszó

en: Native Password Manager Plugin
hu: Eredeti Jelszó Menedzser bővítmény

en: The username and password is protected by {0}.
hu: Felhasználónév és jelszó a(z) {0} által védett.

en: username
hu: felhasználónév

en: password
hu: jelszó

en: proxy username
hu: proxy felhasználónév

en: proxy password
hu: proxy jelszó

en: oauth key
hu: OAuth kulcs

en: oauth secret
hu: OAuth titok

en: <br><strong>Warning:</strong> There may be sensitive data left in your preference file. ({0})
hu: <br><strong>Figyelem:</strong> Esetleg érzékeny adatok maradhattak a konfigurációs fájlban. ({0})

en: Save user and password ({0})
hu: Felhasználó és jelszó mentése ({0})

en: Plain text, JOSM default
hu: Egyszerű szöveg, JOSM alapértelmezett

en: Use {0}
hu: Használ {0}

en: Encrypt data with Windows logon credentials
hu: Adatok titkosítása a Windows belépési meghatalmazással (felhasználó+jelszó)

en: OSM Server Files o5m compressed
hu: o5m OSM szerver fájlok

en: Invalid changeset id: {0}
hu: Érvénytelen módosításcsomag azonosító: {0}

en: Invalid timestamp: {0}
hu: Érvénytelen időbélyeg: {0}

en: wrong header byte
hu: hibás fejléc bájt

en: unsupported header
hu: nem támogatott fejléc

en: Reading OSM data...
hu: OSM-adatok olvasása…

en: Split this data by municipality (admin_level=8).
hu: Ossza fel ezeket az adatokat [admin_level=8] önkormányzat szerint.

en: Split by sector
hu: Felosztás szektorok szerint

en: Split this data by sector (admin_level=10).
hu: Ossza fel ezeket az adatokat [admin_level=10] településrészek szerint.

en: Split by neighbourhood
hu: Felosztás városrészek szerint

en: Split this data by neighbourhood (admin_level=11).
hu: Ossza fel ezeket az adatokat [admin_level=11] városrészek szerint.

en: Download open data
hu: Nyílt adat letöltése

en: License URL not available: {0}
hu: A licenc URL nem elérhető: {0}

en: OpenData preferences
hu: OpenData beállítások

en: License Agreement
hu: Licencszerződés

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Refuse
hu: Elutasítás

en: I understand and accept these terms and conditions
hu: Értem és elfogadom a felhasználási feltételeket

en: View the full text of this license
hu: A licenc teljes szövegének megjelenítése

en: I refuse these terms and conditions. Cancel download.
hu: Elutasítom a felhasználási feltételeket. Letöltés megszakítása.

en: Module bundled with opendata plugin
hu: A modul az OpenData bővítménnyel van összecsomagolva

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available modules.
hu: Kérek, kattints a <strong>Lista letöltés</strong>re az elérhető modulok letöltéséhez és megjelenítéséhez.

en: The following module has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} modules have been downloaded <strong>successfully</strong>:
hu[0]: Az alábbi modul <strong>sikeresen</strong> letöltve:
hu[1]: Az alábbi {0} modul <strong>sikeresen</strong> letöltve:

en: Downloading the following module has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} modules has <strong>failed</strong>:
hu[0]: Az alábbi modul letöltése <strong>meghiúsult</strong>:
hu[1]: Az alábbi {0} modul letöltése <strong>meghiúsult</strong>:

en: Search:
hu: Keresés:

en: Modules
hu: Modulok

en: Accept the new module sites and close the dialog
hu: Az új moduloldalak elfogadása és a párbeszédablak bezárása

en: Configure Module Sites
hu: Modul oldalak konfigurálása

en: Download the list of available modules
hu: Az elérhető modulok listájának letöltése

en: Update modules
hu: Modulok frissítése

en: Update the selected modules
hu: A kijelölt modulok frissítése

en: Please restart JOSM to activate the downloaded modules.
hu: Kérlek, indítsd újra a JOSM-et a letöltött modulok aktiválásához.

en: All installed modules are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
hu: Minden telepített modul naprakész. A JOSM-nek nem kell újabb verziókat letöltenie.

en: Modules up to date
hu: A modulok naprakészek

en: Configure the list of sites where modules are downloaded from
hu: A modulok letöltéséhez használt webhelyek listájának szerkesztése

en: Add Open Data Module description URL.
hu: Open Data modul URL hozzáadása.

en: Edit Open Data Module description URL.
hu: Open Data modul URL szerkesztése.

en: Open Data Module description URL
hu: Open Data modul URL

en: Download OSM data corresponding to the current data set.
hu: OSM-adatok letöltése a jelenlegi adathalmaznak megfelelően.

en: Set the selected elements on the map to the selected items in the list above.
hu: A térképen kijelölt elemeket beállítása a fenti listában kijelölt tétekelekre.

en: Diff
hu: Különbség

en: Perform diff between current data set and existing OSM data.
hu: Diff (összehasonlítás) készítése a jelenlegi adathalmaz és a meglévő OSM adatok között.

en: Tools
hu: Eszközök

en: Open tools menu for this data.
hu: Eszközök menü megnyitása ehhez az adathoz

en: Open the OpenData window.
hu: OpenData ablak megnyitása

en: Raw data
hu: Nyers adat

en: OpenData Preferences
hu: OpenData Beállítások

en: A special handler for various Open Data portals<br/><br/>Please read the Terms and Conditions of Use of each portal<br/>before any upload of data loaded by this plugin.
hu: A különböző Open Data portálok speciális kezelője<br/><br/>Kérlek olvasd el az egyes portálok felhasználási feltételeit<br/>mielőtt a bővítménnyel bármilyen adatot feltöltenél.

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Import only raw data (i.e. do not add/delete tags or replace them by standard OSM tags)
hu: Csak nyers adatok importálása (pl. nem ad hozz, nem töröl címkéket és nem cseréli szabványos OSM címkékre)

en: Overpass API server:
hu: Overpass API szerver:

en: Overpass API server used to download OSM data
hu: OSM adatok letöltésére használandó Overpass API szerver

en: XAPI server:
hu: XAPI szerver:

en: XAPI server used to download OSM data when Overpass API is not available
hu: A XAPI szerver OSM adatok letöltésére szolgál, amikor az OverPass API nem elérhető

en: Download modules
hu: Modulok letöltése

en: View summary
hu: Összegzés megtekintése

en: View full text
hu: Teljes szöveg megtekintése

en: ''Lambert CC 9 zones'' coordinates found with different zone codes for X and Y:
hu: ''Lambert CC 9 zones'' koordináták találhatóak eltérő zóna kódokkal X-hez és Y-hoz:

en: OpenData XML files
hu: OpenData XML fájlok

en: File to load
hu: Betöltendő fájl

en: 7Zip Files
hu: 7Zip fájlok

en: Reading 7Zip file...
hu: 7Zip fájl olvasása…

en: Zip Files
hu: Zip fájlok

en: Reading Zip file...
hu: Zip fájl olvasása…

en: Cannot transform to WGS84
hu: Nem lehet WGS84-re alakítani

en: JOSM was unable to find a strict mathematical transformation between ''{0}'' and WGS84.<br /><br />Do you want to try a <i>lenient</i> method, which will perform a non-precise transformation (<b>with location errors up to 1 km</b>) ?<br/><br/>If so, <b>do NOT upload</b> such data to OSM !
hu: A JOSM nem talált pontos matematikai transzformációt ''{0}'' és WGS84 között.<br /><br />Szeretnél kipróbálni egy <i>elnéző</i> módszert, ami pontatlan transzformációt végez (<b>akár 1 km-es hibával</b>) ?<br/><br/>Ha igen, <b>NE töltsd fel</b> az adatokat OSM-re !

en: Try lenient method
hu: Elnéző módszer kipróbálása

en: Loading shapefile ({0} features)
hu: Shapefájl betöltése ({0} elem)

en: Unable to detect Coordinate Reference System.
    Would you like to fallback to ESPG:4326 (WGS 84) ?
hu: Nem sikerült felismerni a Koordináta Azonosító Rendszert (CRS).
    Szeretnél átállni az alapértelmezett ESPG:4326-ra (WGS 84)?

en: Warning: CRS not found
hu: Figyelem: CRS nem található

en: Unable to detect CRS !
hu: CRS nem ismerhető fel!

en: GML files
hu: GML fájlok

en: KML/KMZ files
hu: KML/KMZ fájlok

en: MapInfo files
hu: MapInfo fájlok

en: Shapefiles
hu: Shapefájlok

en: Unable to find a data store for file {0}
hu: Nem található adattároló ehhez a fájlhoz: {0}

en: CSV files
hu: CSV fájlok

en: ODS files
hu: ODS fájlok

en: No valid coordinates have been found.
hu: Nem találtam érvényes koordinátát.

en: Invalid file. Bad length on line {0}. Expected {1} columns, got {2}.
hu: Érvénytelen fájl. Hibás hossz a(z) {0}. sorban. Várt {1} oszlop, kapott {2}.

en: XLS files
hu: XLS fájlok

en: View OSM Wiki page
hu: OSM Wikioldal megtekintése

en: Launch browser to the OSM Wiki page of the selected data set
hu: Böngésző indítása a kijelölt adathalmaz OSM Wiki-oldalával

en: View Local Portal page
hu: Helyi Portál oldal megtekintése

en: Launch browser to the local portal page of the selected data set
hu: Böngésző indítása a kijelölt adathalmaz helyiportál-oldalával

en: View National Portal page
hu: Nemzeti Portál oldal megtekintése

en: Launch browser to the national portal page of the selected data set
hu: Böngésző indítása a kijelölt adathalmaz nemzetiportál-oldalával

en: View License
hu: Licenc megtekintése

en: Launch browser to the license page of the selected data set
hu: Böngésző indítása a kijelölt adathalmaz licencnyilatkozati oldalával

en: View License (summary)
hu: Licenc megtekintése (összefoglaló)

en: Launch browser to the summary license page of the selected data set
hu: Böngésző indítása a kijelölt adathalmaz licencnyilatkozati összefoglaló oldalával

en: View the license of the selected data set
hu: A jelenleg kijelölt adathalmaz licencének megtekintése.

en: Warning: Cannot download module ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
hu: Figyelmeztetés: ''{0}'' modult nem lehet letölteni. A letöltési linkje ismeretlen. Letöltés kihagyása.

en: Warning: Cannot download module ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
hu: Figyelmeztetés: ''{0}'' modult nem lehet letölteni. ''{1}'' letöltési link egy érvénytelen URL. Letöltés kihagyása.

en: Downloading Module {0}...
hu: {0} modul letöltése…

en: An error occurred in module {0}
hu: {0} modulban hiba történt

en: Last module update more than {0} days ago.
hu: Utolsó modulfrissítés több, mint {0} nappal ezelőtt.

en: Click to update the activated modules
hu: Kattints az aktív modulok frissítéséhez

en: Click to skip updating the activated modules
hu: Kattints az aktív modulok frissítésének kihagyásához

en: Skipping module update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
hu: Modulfrissítés kihagyása az eltelt frissítési időköz után. Az automatikus frissítés le van tiltva.

en: Running module update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
hu: Modulfrissítés az eltelt frissítési időköz után. Az automatikus frissítés le van tiltva.

en: Could not load module {0}. Delete from preferences?
hu: {0} modul nem tölthető be. Törlöd a beállításokból?

en: loading module ''{0}'' (version {1})
hu: ''{0}'' modul betöltése (verzió {1})

en: <html>Could not load module {0} because the module<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
hu: <html>{0} modult nem lehetett betölteni, mert<br/>a fő osztálya ''{1}'' nem található.<br/>Törlöd a beállításokból?</html>

en: Loading modules ...
hu: Modulok betöltése…

en: Checking module preconditions...
hu: Modul előfeltételeinek ellenőrzése…

en: Loading module ''{0}''...
hu: ''{0}'' modul betöltése…

en: JOSM could not find information about the following module: | JOSM could not find information about the following modules:
hu[0]: A JOSM nem talál adatokat az alábbi modulról:
hu[1]: A JOSM nem talál adatokat az alábbi modulokról:

en: The module is not going to be loaded. | The modules are not going to be loaded.
hu[0]: A modul nem lesz betöltve.
hu[1]: A modulok nem lesznek betöltve.

en: Updating the following module has failed: | Updating the following modules has failed:
hu[0]: Az alábbi modul frissítése nem sikerült:
hu[1]: Az alábbi modulok frissítése nem sikerült:

en: Module update failed
hu: Modulfrissítés sikertelen

en: Warning: failed to download module information list
hu: Figyelmeztetés: nem sikerült letölteni a modulinformációs listát

en: Disable module
hu: Modul letiltása

en: Click to delete the module ''{0}''
hu: ''{0}'' modul letiltásához kattints ide

en: Keep module
hu: Modul megtartása

en: Click to keep the module ''{0}''
hu: ''{0}'' modul megtartásához kattints ide

en: Warning: failed to delete outdated module ''{0}''.
hu: Figyelmeztetés: nem sikerült törölni ezt az elavult modult: ''{0}''

en: Warning: failed to install module ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
hu: Figyelmeztetés: nem sikerült telepíteni a(z) ''{0}'' modult ebből az ideiglenesen letöltött fájlból: ''{1}''. Átnevezés sikertelen.

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Modules to change it later)
hu: Ne kérdezze meg újra, emlékezzen a választásomra (megváltoztathatod a Beállítások -> Modulok alatt)

en: The module file ''{0}'' does not include a Manifest.
hu: ''{0}'' modulfájl nem tartalmaz Manifest metaadatokat.

en: Invalid URL ''{0}'' in module {1}
hu: Érvénytelen URL ''{0}'' {1} modulban

en: <b>Module provided by an external source:</b> {0}
hu: <b>Külső forrásból szolgáltatott modul:</b> {0}

en: Failed to create module information from manifest for module ''{0}''
hu: Nem sikerült elkészíteni a modulinformációkat ''{0}'' modul manifest fájljából

en: Illegal entry in module list.
hu: Érvénytelen bejegyzés a modul listában.

en: Reading local module information..
hu: Helyi modulinformációk olvasása…

en: Processing module site cache files...
hu: Modul webhely gyorsítótár fájl feldolgozása…

en: Warning: Failed to scan file ''{0}'' for module information. Skipping.
hu: Figyelmeztetés: Nem sikerült beolvasni ''{0}'' fájl a modulinformációkért. Kihagyás.

en: Processing module site cache icon files...
hu: Modul webhely gyorsítótár ikon fájl feldolgozása…

en: Processing module files...
hu: Modul fájlok feldolgozása…

en: Download module list...
hu: Modullista letöltése…

en: Downloading module list from ''{0}''
hu: Modul lista letöltése innen: ''{0}''

en: Warning: failed to create module directory ''{0}''. Cannot cache module list from module site ''{1}''.
hu: Figyelmeztetés: nem sikerült létrehozni a modul könyvtárat: ''{0}''. A modul lista nem gyorsítótárazható a modul webhelyről: ''{1}''.

en: Writing module list to local cache ''{0}''
hu: Modul lista írása a helyi gyorsítótárba: ''{0}''

en: Parsing module list from site ''{0}''
hu: Modullista elemzése ''{0}'' webhelyről

en: Failed to parse module list document from site ''{0}''. Skipping site. Exception was: {1}
hu: Nem sikerült elemezni a(z) ''{0}'' webhelyről származó modullistát. Webhely kihagyása. Kivétel: {1}

en: Processing module list from site ''{0}''
hu: Modullista feldolgozása ''{0}'' webhelyről

en: Open Visible...
hu: Látható megnyitása…

en: Open only files that are visible in current view.
hu: Csak azon fájlok megnyitása, amik láthatóak az aktuális nézeten.

en: No view open - cannot determine boundaries!
hu: Nincs megnyitott nézet – a határok nem határozhatóak meg!

en: Unknown file extension: {0}
hu: Ismeretlen fájlkiterjesztés: {0}

en: Parsing file "{0}" failed
hu: "{0}" fájl elemzése sikertelen

en: OSM Server Files pbf compressed
hu: OSM szerver fájl pbf tömörített

en: Download PBF
hu: PBF letöltése

en: Invalid DenseNodes key/values table
hu: Érvénytelen DenseNodes kulcs/érték tábla

en: Transform error: Min X must be smaller than max
hu: Transzformációs hiba: min X kisebb kell legyen maxnál

en: Transform error: Min Y must be smaller than max
hu: Transzformációs hiba: min Y kisebb kell legyen maxnál

en: Transform error: Points too close
hu: Transzformációs hiba: pontok túl közel

en: Transform error: Unsupported variant.
hu: Transzformációs hiba: nem támogatott változó

en: Transform error: Unsupported orientation
hu: Transzformációs hiba: nem támogatott orientáció

en: Bind to coordinates
hu: Koordinátákhoz rögzít

en: Top right (max) corner:
hu: Jobb felső sarok (max):

en: Bottom left (min) corner:
hu: Bal alsó sarok (min):

en: Please select exactly one node.
hu: Kérlek, csak egyetlen pontot válassz.

en: Projection:
hu: Vetítés:

en: Show target
hu: Cél mutatása

en: Finished
hu: Befejezett

en: PDF files
hu: PDF fájlok

en: Import PDF
hu: PDF betöltés

en: OSM files
hu: OSM fájlok

en: Preparing
hu: Előkészítés

en: Could not parse color
hu: Szín nem értelmezhető.

en: Parsing file
hu: Fájl ellenörzése

en: File not found.
hu: Fájl nem található.

en: Error while parsing: {0}
hu: Hiba az értelmezés során: {0}

en: Removing parallel segments
hu: Párhuzamos szakaszok eltávolítása

en: Joining nodes
hu: Pontok összekapcsolása

en: Joining adjacent segments
hu: Szomszédos szakaszok összekapcsolása

en: Removing small objects
hu: Kis objektumok eltávolítása

en: Removing large objects
hu: Nagy objektumok eltávolítása

en: Finalizing layers
hu: Rétegek véglegesítése.

en: Building JOSM layer
hu: JOSM réteg építése

en: Postprocessing layer
hu: Réteg utófeldolgozása

en: Saving to file.
hu: Mentés fájlba.

en:  Writing to file
hu:  Fájlba írás

en: Debug info
hu: Hibakeresési információ

en: Merge close nodes
hu: Közeli pontok egyesítése

en: Remove objects smaller than
hu: Kissebb objektumok eltávolítása, úgy mint

en: Remove objects larger than
hu: Nagyobb objektumok eltávolítása, úgy mint

en: Only this color
hu: Csak ez a szín

en: Remove parallel lines
hu: Párhuzamos vonalak eltávolítása

en: Take only first X paths
hu: Csak az első X útvonal bevétele

en: Color/width change
hu: Szín/szélesség változás

en: Shape closed
hu: Zárt alakzat

en: Single segments
hu: Önálló szakasz

en: Orthogonal shapes
hu: Derékszögű alakzatok

en: Import settings
hu: Betöltési beállítások

en: Introduce separate layers for:
hu: Önálló réteg bevezetése ehhez:

en: Import PDF file
hu: PDF fájl betöltés

en: Import PDF file.
hu: PDF fájl betöltés.

en:  {0} objects so far
hu:  eddig {0} objektum

en: Parsing PDF
hu: PDF feldolgozás

en: Encrypted documents not supported.
hu: Titkosított dokumentumok nem támogatottak.

en: The PDF file must have exactly one page.
hu: A PDF fájlban csak egyetlen oldal lehet.

en: Write coordinates to image header
hu: Koordináták írása a kép fejlécébe

en: Write position information into the exif header of the following files:
hu: Pozíció információk írása az alábbi fájlok exif fejlécébe:

en: settings
hu: beállítások

en: keep backup files
hu: biztonsági fájlok megtartása

en: change file modification time:
hu: fájlmódosítás idejének változtatása:

en: to gps time
hu: GPS-időhöz

en: to previous value (unchanged mtime)
hu: a korábbi értékre (módosítatlan mtime)

en: Photo Geotagging Plugin
hu: Fotó Geotagging bővítmény

en: Writing position information to image files...
hu: Pozíció írása a képekbe…

en: Could not read mtime.
hu: mtime nem olvasható.

en: Could not write mtime.
hu: mtime nem írható.

en: File could not be deleted!
hu: A fájlt nem lehetett törölni!

en: Could not rename file!
hu: Nem lehet átnevezni a fájlt!

en: Could not rename file {0} to {1}!
hu: {0} fájl nem nevezhető át erre: {1}!

en: <html><h3>There are old backup files in the image directory!</h3>
hu: <html><h3>Régi biztonsági mentések találhatók a kép könyvtárában!</h3>

en: Override old backup files?
hu: Régi biztonsági másolat fájlok felülírása?

en: Keep old backups and continue
hu: Régi mentések megtartása és folytatás

en: Override
hu: Felülírás

en: Could not delete temporary file!
hu: Az ideiglenes fájlt nem lehet törölni!

en: Test failed: Could not read mtime.
hu: Teszt sikertelen: mtime nem olvasható

en: Test failed: Could not write mtime.
hu: Teszt sikertelen: mtime nem írható

en: Adjust photos
hu: Fényképek igazítása

en: Move and position photos
hu: Fotók mozgatása és pozicionálása

en: Please load some photos.
hu: Kérlek tölts be fényképeket.

en: Edit photo GPS data
hu: Fénykép GPS-adatok szerkesztése

en: Edit GPS data of selected photo.
hu: A kijelölt fotó GPS-adatainak szerkesztése

en: Edit Photo GPS Data
hu: Fénykép GPS-adatok szerkesztése

en: (Empty values delete the according fields.)
hu: (Üres érték törli a mezőt.)

en: coordinates
hu: koordináták

en: Latitude and longitude
hu: Szélesség és hosszúság

en: altitude
hu: magasság

en: Altitude:
hu: Magasság:

en: speed
hu: sebesség

en: positive number or empty
hu: pozitív szám, vagy üres

en: Speed:
hu: Sebesség:

en: direction
hu: irány

en: range -360.0 .. 360.0, or empty
hu: -360.0 és 360.0 között, vagy üres

en: Direction:
hu: Irány:

en: Edit coordinates in separate editor
hu: Koordináták szerkesztése külön szerkesztőben

en: Edit Image Coordinates
hu: Kép koordinátáinak szerkesztése

en: Undo changes made in this dialog
hu: A párbeszédablakban végzett módosítások visszavonása

en: Reload GPS data from image file
hu: GPS-adatok újratöltése a képfájlból

en: New layer for untagged images
hu: Új réteg a geotageletlen képeknek

en: Untagged Images
hu: Geotageletlen képek

en: Point info
hu: Pont infó

en: Point info.
hu: Pont infó.

en: Connecting server
hu: Csatlakozás a kiszolgálóhoz

en: Data not available.
hu: Adat nem érhető el.

en: Add new address point
hu: Új címpont hozzáadása

en: Tags copied to clipboard.
hu: A címkék vágólapra lettek másolva

en: New address point added.
hu: Új címpont hozzáadva.

en: Download Osmosis poly
hu: Osmosis poligon letöltése

en: Reading polygon filter file...
hu: Poligon szűrőfájl olvasása…

en: Error reading poly file: {0}
hu: Hiba a polygon fájl olvasásakor: {0}

en: The file must begin with a polygon name
hu: A fájl egy poligon névvel kell kezdődjön

en: There are less than 2 points in an area
hu: Kevesebb, mint 2 pont van egy területben

en: Invalid coordinates were found: {0}, {1}
hu: Érvénytelen koordináták: {0}, {1}

en: {0} points were outside world bounds and were moved
hu: {0} pont a világon kívülre esett, ezért el lett távolítva

en: Unable to parse {0} as a number
hu: "{0}" nem értelmezhető számként

en: A polygon coordinate line must contain exactly 2 numbers
hu: Egy poligon koordináta sor pontosan 2 számot kell tartalmazzon

en: Osmosis polygon filter files
hu: Osmosis poligon szűrőfájlok

en: Print...
hu: Nyomtatás…

en: Print the map
hu: Térkép nyomtatása

en: Print the Map
hu: Térkép nyomtatása

en: Printer
hu: Nyomtató

en: Media
hu: Média

en: Printer settings
hu: Nyomtató beállítás

en: Scale
hu: Skála

en: Resolution
hu: Felbontás

en: Map information
hu: Térkép információ

en: Map Preview
hu: Térkép előnézet

en: Zoom To Page
hu: Lapra nagyítani

en: Zoom To Actual Size
hu: Aktuális méretre nagyítani

en: Print
hu: Nyomtat

en: Printing has been cancelled.
hu: A nyomtatás megszakítva.

en: Printing stopped
hu: A nyomtatás megállt

en: Printing has failed.
hu: A nyomtatás meghiúsult.

en: Cover
hu: Fedél

en: Railway stop
hu: Vasúti megállóhely

en: Railway station
hu: Vasútállomás

en: Bus station
hu: Buszállomás

en: Assign transport type to platform
hu: Közlekedési típus hozzárendelése a peronhoz

en: Network level
hu: Hálózat szintje

en: Long distance
hu: Nagytávolságú

en: Regional
hu: Regionális

en: City transport
hu: Városi közlekedés

en: High speed
hu: Nagysebességű

[ctx: menu]
en: Public Transport
hu: Tömegközlekedés

en: PTAssistantPlugin settings
hu: PTAssistantPlugin beállítások

en: Here you can change some preferences of PTAssistant functions
hu: A  PTAssistant egyes funkciói itt beállíthatók

en: Download incomplete route relation members
hu: Fékész útvonalkapcsolat tagok letöltése

en: Include stop_area tests
hu: Vegye bele a stop_area teszteket

en: Add public_transport=stop_position + mode of transport on these nodes
hu: public_transport=stop_position + közlekedési mód hozzáadása ezekhez a pontokhoz

en: Always split ways, even if they are not at the end of the itinerary
hu: Mindig vágja szét a vonalakat, akkor is, ha nem az útvonal végén vannak

en: Add stop position
hu: Megállási hely (stop position) hozzáadása

en: Replace Membership
hu: Kapcsolatok átadása

en: Double Split
hu: Kettős vágás

en: Split way
hu: Vonal kettévágása

en: Extract platform node
hu: Platform pont kinyerése

en: Extracts platform node from a node
hu: Platform pont kinyerése egy pontból

en: Extract node from line
hu: Pont kivevése a vonalból

en: Fixing errors …
hu: Hibák javítása...

en: PT Wizard
hu: Tömegközlekedési varázsló

en: Incomplete relations
hu: Hiányos kapcsolatok

en: Not all members are downloaded
hu: Nem minden tag töltődött le

en: This is not a PT v2 relation
hu: Ez nem PT v2 kapcsolat

en: ''from'' tag not set. Set it to
    {0} ?
hu: „from” címke nincs beállítva. Beállítsuk erre:
    {0}?

en: Change from tag?
hu: Módosítsuk a from címkét?

en: ''from''={0}.
    Change it to
    ''{1}''
     instead?
hu: „from”={0}.
    Megváltoztassuk inkább erre:
    „{1}”?

en: ''to'' tag not set. Set it to
    {0} ?
hu: „to” címke nincs beállítva. Beállítsuk erre:
    {0}?

en: Change to tag?
hu: Módosítsuk a to címkét?

en: ''to''={0}.
    Change it to
    ''{1}''
     instead?
hu: „to”={0}.
    Megváltoztassuk inkább erre:
    „{1}”?

en: Change name tag?
hu: Módosítsuk a name címkét?

en: Change name to
    ''{0}''
    ?
hu: Megváltoztassuk a name-et erre:
    „{0}”
    ?

en: Opposite itinerary?
hu: Fordított útvonal?

en: Sort PT Route Members
hu: PT Route kapcsolattagok rendezése

en: Incomplete Members
hu: Hiányos tagok

en: Split Roundabout
hu: Körforgalom darabolása

en: Do you want to make the roundabout round?
hu: Szeretné-e kör alakúvá formálni a körforgalmat?

en: Error in roundabout
hu: Hiba a körforgalomban

en: Error: The paths connecting the roundabout in the relation do not allow bicycles.
hu: Hiba: A kapcsolatban szereplő körfogalomhoz csatlakozó utak nem engedélyezik a kerékpáros közlekedést.

en: Remove roundabout from relations
hu: Körforgalom eltávolítása a kapcsolatból

en: Entire area
hu: Teljes terület

en: Area around way
hu: Terület a vonal körül

en: Area before removal
hu: Eltávolítás előtti terület

en: Close the options
hu: Opciók bezárása

en: Remove ways
hu: Vonalak eltávolítása

en: Add oneway:bicycle=no to way
hu: oneway:bicycle=no hozzáadása a vonalhoz

en: Add oneway:bus=no to way
hu: oneway:bus=no hozzáadása a vonalhoz

en: Skip
hu: Kihagy

en: pt_assistant layer
hu: pt_assistant réteg

en: Download started: {0}
hu: A letöltés megkezdődött: {0}

en: Download finished: {0}
hu: A letöltés befejeződött: {0}

en: Bicycle and foot routes Tests
hu: Kerékpáros és gyalogos utak vizsgálata

en: PT: There is a gap in the {0} route
hu: PT: Kihagyás van az útvonalban {0}

en: PT: Stop_position is not part of a way
hu: PT: a stop_position nem része vonalnak

en: PT: Platform should not be part of a way
hu: PT: a platform nem lehet vonal része

en: PT: Stop position or platform is not part of a stop area relation
hu: PT: a megállóhely vagy platform nem része stop_area kapcsolatnak

en: PT_Assistant Message
hu: PT_Assistant Üzenet

en: Public Transport Assistant tests
hu: Tömegközlekedés Asszisztens tesztek

en: Check if route relations are compatible with public transport version 2
hu: Annak ellenőrzése, hogy az útvonalkapcsolat kompatibilis-e a public transport séma 2-es verziójával

en: PT: Relation member roles do not match tags
hu: PT: a kapcsolat tagok címkéi nem egyeznek

en: Fix error
hu: Hiba javítása

en: PT: dummy test warning
hu: PT: színlelt teszt figyelmeztetés

en: PT: Route contains a gap that can be fixed by sorting
hu: PT: az útvonal szakadást tartalmaz, ami sorbarendezéssel javítható

en: PT: Route gap can be closed by adding a single way
hu: PT: az útvonalon találhat rés bezárható egyetlen vonal hozzáadásával

en: PT: Route should start and end with a stop_position
hu: PT: az útvonal stop_position taggal kell kezdődjön és végződjön

en: PT: First or last way needs to be split
hu: PT: az első vagy utolsó vonalat el kell vágni

en: PT: Stop not served
hu: PT: a megálló nincs kiszolgálva

en: PT: Problem in the route segment with no automatic fix
hu: PT: probléma az útszakaszban automatikus javítás nélkül

en: PT: Problem in the route segment with one automatic fix
hu: PT: probléma az útszakaszban egy automatikus javítással

en: Warning: the displayed fix variants are based on less strict criteria
hu: Figyelem: a megjelenített javítás változatok egy kevésbé szigorú kritériumon alapulnak

en: Type letter to select the fix variant or press Escape for no fix
hu: Egy javításváltozat kijelöléséhez nyomj egy betűt, vagy Escape-et a javítás kihagyásához

en: PT: Stop area relation has no stop position
hu: PT: a stop area kapcsolatban nincs stop position

en: PT: Stop area relation has no platform
hu: PT: a stop area kapcsolatban nincs platform

en: PT: Route type does not match the type of the road it passes on
hu: PT: az útvonal típusa nem egyezik az út típusával, amin halad

en: PT: Road is under construction
hu: PT: az út építés alatt áll

en: PT: Route passes a oneway road in the wrong direction
hu: PT: az útvonal egyirányú úton halad ellentétes irányba

en: Distance between stops
hu: Megállók közti távolság

en: A valid public_transport:version=2 route is required
hu: Érvényes, public_transport:version=2 típusú útvonal szükséges

en: Invalid selection
hu: Érvénytelen kijelölés

en: Public transport routes
hu: Tömegközlekedési útvonalak

en: Toggle direction arrows
hu: Irány nyilak átkapcsolása

en: Toggle reference labels
hu: Azonosító címkék átkapcsolása

en: Visualize public transport routes
hu: Tömegközlekedési útvonalak vizualizálása

en: Displays stops of selected public transport routes as graph
hu: A kijelölt tömegközlekedési útvonalak megállóit ábrázolja gráfként

en: Create Stops from GTFS ...
hu: Megálló készítés GTFS-ből…

en: Create Stops from a GTFS file
hu: Megálló készítés GTFS fájlból

en: Select GTFS file (stops.txt)
hu: GTFS fájl kijelölése (stops.txt)

en: File "{0}" does not exist
hu: A(z) "{0}" fájl nem létezik

en: IOException "{0}" occurred
hu: IOException "{0}" történt

en: There exists no dataset. Try to download data from the server or open an OSM file.
hu: Nem létező adathalmaz. Próbálj meg adatot letölteni a szerverről vagy nyiss meg egy OSM fájlt.

en: No data found
hu: Nem található adat

en: The GTFS file was empty.
hu: A GTFS fájl üres volt.

en: Route patterns ...
hu: Útvonalmintázatok…

en: Edit Route patterns for public transport
hu: Tömegközlekedési útvonalminták szerkesztése

en: Route Patterns
hu: Útvonalmintázatok

en: Overview
hu: Áttekintő

en: Itinerary
hu: Útiterv

en: Stops
hu: Megállók

en: Existing route patterns:
hu: Létező útvonal minták:

en: Reflect
hu: Tükrözés

en: Required tags:
hu: Szükséges címkék:

en: Common tags:
hu: Közös címkék:

en: Additional tags:
hu: További címkék:

en: Add a new Tag
hu: Új címke hozzáadása

en: Name/Id
hu: Név/Azon.

en: Find
hu: Keresés

en: Mark
hu: Megjelölés

en: Ref
hu: Azonosító

en: Stops are possible on the
hu: Megállás lehetséges helye:

en: right hand side
hu: jobb oldal

en: left hand side
hu: bal oldal

en: Maximum distance from route
hu: Maximális távolság az úttól

en: Suggest Stops
hu: Javaslat megállókra

en: Create Stops from GPX ...
hu: Megállók létrehozása GPX-ből…

en: Create Stops from a GPX file
hu: Megállók létrehozása GPX-fájlból

en: Select GPX file
hu: GPX-fájl kijelölése

en: The GPX file contained no tracks or waypoints.
hu: A GPX-fájl nem tartalmazott nyomvonalat vagy útpontot.

en: moved
hu: mozgatott

en: added
hu: hozzáadva

en: Public Transport: Enable GTFSStops
hu: Tömegközlekedés: GTFSStops engedélyezése

en: Public Transport: Catch GTFS stops
hu: Tömegközlekedés: GTFSStops elkapása

en: skipped
hu: kihagyott

en: Public Transport: Disable GTFS
hu: Tömegközlekedés: GTFSStops tiltása

en: Public Transport: Join GTFS stops
hu: Tömegközlekedés: GTFSStops összekapcsolása

en: Public Transport: Change stop type
hu: Tömegközlekedés: Megállótípus módosítása

en: Can''t parse a time from this string.
hu: Ebből a karakterláncból nem lehet időt bedolgozni.

en: Invalid value
hu: Helytelen érték

en: Create Stops from GTFS
hu: Megálló készítés GTFS-ből

en: GTFS-Stops
hu: GTFS megállók

en: Type of stops to add
hu: Hozzáadandó megálló típusok

en: Time on your GPS device
hu: Idő a GPS-készülékeden

en: Time on your stopwatch
hu: Idő a stopperórádon

en: Time window
hu: Időablak

en: Move Threshold
hu: Küszöbérték mozdítás

en: Catch
hu: Elkap

en: Join
hu: Összekapcsolás

en: Create Stops from GPX
hu: Megállók készítése GPX-ből

en: Tracks in this GPX file:
hu: Nyomvonalak a GPX-ben:

en: Detach
hu: Leválasztás

en: State
hu: Állam

en: pending
hu: függőben

en: [incomplete]
hu: [hiányos]

en: [empty way]
hu: [üres vonal]

en: [gap]
hu: [eltérés]

en: The GPX file doesn''t contain valid trackpoints. Please use a GPX file that has trackpoints.
hu: A GPX-fájl nem tartalmaz érvényes nyomvonalpontot. Kérlek, használj olyan GPX-et, amiben van nyomvonalpont.

en: GPX File Trouble
hu: GPX-fájl gond

en: unnamed
hu: névtelen

en: Filters
hu: Szűrők

en: Choose Filter
hu: Szűrőválasztás

en: JSlider initialization error. Make sure your meta-inf is correct.
hu: JSlider előkészítési hiba. Győződj meg arról, hogy a meta-inf helyes.

en: Relation Toolbox
hu: Kapcsolat Eszköztár

en: Open relation/multipolygon editor panel
hu: Kapcsolat/multipoligon szerkesztőpanel megnyitása

en: Specify role
hu: Szerep megadása

en: Change relation member roles to {0}
hu: Kapcsolattagok szerepének módosítása erre: {0}

en: Create administrative boundary relations
hu: Közigazgatási határ kapcsolatok készítése

en: Add tags boundary and admin_level to boundary relation ways
hu: Boundary és admin_level címkék hozzáadása a határvonal kapcsolat vonalaihoz

en: Move area tags from contour to relation
hu: A terület címkék áthelyezés a körvonalról a kapcsolatra

en: Always split ways of neighbouring multipolygons
hu: Mindig ossza fel a városrész multipoligonok vonalait

en: Change role
hu: Szerep módosítása

en: Enter role for selected members
hu: Kijelölt tagok szerepének megadása

en: Relation Toolbox: {0}
hu: Kapcsolat Eszköztár: {0}

en: another...
hu: másik…

en: Add/remove members from the chosen relation
hu: Tagok hozzáadása/eltávolítása a kiválasztott kapcsolathoz/-ból

en: Create a multipolygon from selected objects
hu: Multipoligon létrehozás a kijelölt objektumokból

en: Create multipolygons from rings
hu: Multipoligon létrehozás gyűrűkből

en: Move tags from ways to relation
hu: Címkék áthelyezése a vonalakról a kapcsolatra

en: Enter admin level and name for the border relation:
hu: A határvonal-kapcsolat közigazgatási szintje és neve:

en: Admin level
hu: Közigazgatási szint

en: Create a relation from selected objects
hu: Kapcsolat létrehozása a kijelölt objektumokból

en: Choose a type for the relation:
hu: Válassz egy típust a kapcsolat számára:

en: Delete relation
hu: Kapcsolat törlése

en: Download incomplete members for the chosen relation
hu: A kiválasztott kapcsolat hiányos tagjainak letöltése

en: Download referrers
hu: Kapcsolódó objektumok letöltése

en: Duplicate relation
hu: Kapcsolat duplikálása

en: Open relation editor for the chosen relation
hu: A kiválasztott kapcsolat megnyitása szerkesztésre

en: Find a relation
hu: Kapcsolat keresése

en: Reconstruct polygon
hu: Poligon rekonstruálása

en: Reconstruct polygons from relation {0}
hu: Poligonok rekonstruálása {0} kapcsolatból

en: Reconstruct route
hu: Útvonal rekonstruálása

en: Open relation wiki page
hu: Kapcsolat wikioldalának megnyitása

en: Select relation in main selection.
hu: Kapcsolat kijelölése a fő kijelölésben

en: Fix roles of the chosen relation members
hu: A kiválasztott kapcsolattagok szerepének javítása

en: Complete multipolygon for way {0}
hu: Multipoligon kiegészítése ennél a vonalnál: {0}

en: Two rings are equal, and this must not be.
hu: A két gyűrű megegyezik, pedig nem kéne.

en: Multipolygon from rings
hu: Multipoligon gyűrűkből

en: Node without ''house'' role found
hu: ''house'' szerep nélküli pontot találtam

en: Way without ''house'' or ''street'' role found
hu: ''house'' vagy ''street'' szerep nélküli vonalat találtam

en: Relation without ''house'' role found
hu: ''house'' szerep nélküli kapcsolatot találtam

en: Relation does not have name
hu: A kapcsolatnak nincs neve

en: Relation has streets with different names
hu: A kapcsolat különböző nevű utcákat tartalmaz

en: fix associatedStreet relation
hu: associatedStreet kapcsolat javítása

en: Relation without ''subarea'' role found
hu: Találtunk egy ''subarea'' szerep nélküli kapcsolatot

en: Node without ''label'' or ''admin_centre'' role found
hu: Talátunk egy ''label'' vagy ''admin_centre'' szerep nélküli pontot

en: Way without ''inner'' or ''outer'' role found
hu: Talátunk egy ''inner'' (belső) vagy ''outer'' (külső) szerep nélküli vonalat

en: Node without ''stop'' or ''platform'' role found
hu: Találtunk ''stop'' vagy ''platform'' szerep nélküli pontot

en: Way platform without ''platform'' role found
hu: Találtunk egy ''platform'' szerep nélküli peronvonalat

en: Revert changeset fully
hu: Módosításcsomag teljes visszaállítása

en: Revert selection only
hu: Kijelölés visszaállítása

en: Revert selection and restore deleted objects
hu: Kijelölés visszaállítása és törölt objektumok helyreállítása

en: Revert changeset
hu: Módosításcsomag visszaállítása

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Enter the ID of the changeset that should be reverted
hu: Add meg a visszaállítandó módosításcsomag ID-jét

en: <html>Select to download data into a new data layer.<br>Unselect to download into the currently active data layer.</html>
hu: <html>Pipáld ki az adatok új rétegre történő letöltéséhez.<br>Ha nincs kipipálva, az aktív adatrétegre tölti.</html>

en: Reverted changeset
hu: Visszaállított módosításcsomag

en: It is not allowed to revert changeset from {0}
hu: A módosításcsomag helyreállítása nem engedélyezett innen: {0}

en: Unexpected data in changeset #{1}
hu: Ismeretlen adat #{1} módosításcsomagban

en: Preparing history data...
hu: Előzményadatok előkészítése…

en: Remote Control has been asked to revert a changeset.
hu: A Távirányítón keresztül kérvényezve lett egy módosításcsomag visszaállítása

en: Reverting...
hu: Visszaállítás…

en: This changeset has objects that are not present in current dataset.
    It is needed to download them before reverting. Do you want to continue?
hu: Ez a módosításcsomag olyan objektumokat is tartalmaz, amik nem találhatóak meg a jelenlegi adathalmazban.
    A visszaállítás előtt ezeket le kell tölteni. Szeretnéd folytatni?

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: See {0}
hu: Lásd {0}

en: Road Sign Plugin
hu: Közlekedés jelzőtábla bővítmény

en: signs
hu: táblák

en: Change Properties
hu: Tulajdonságok megváltoztatása

en: Country preset:
hu: Ország sablon:

en: Show all signs
hu: Összes tábla megjelenítése

en: Show a selection of the most useful signs
hu: Csak a leghasznosabb táblák megjelenítése

en: custom
hu: egyéni

en: Czech Republic
hu: Cseh Köztársaság

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Germany
hu: Németország

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Slovakia
hu: Szlovákia

en: Roadsign tagging
hu: Jelzőtábla címkézés

en: Add tags by clicking on road signs
hu: Címkék hozzáadása a jelzőtáblára kattintással

en: Roadsigns plugin: open dialog
hu: Jelzőtábla bővítmény: párbeszédablak megnyitása

en: Could not read tagging preset source: ''{0}''
hu: Nem olvasható címkesablon-forrás: ''{0}''

en: Error parsing tagging preset from ''{0}'':
hu: Nem sikerült értelmezni a címkesablon készletet innen: ''{0}'':

en: Sign {0}
hu: Aláírás {0}

en: Additional sign {0}
hu: További {0} tábla

en: Add routing layer
hu: Útvonaltervezési réteg hozzáadása

en: Criteria
hu: Kritériumok

en: Shortest
hu: Legrövidebb

en: Fastest
hu: Leggyorsabb

en: Ignore oneways
hu: Egyirányúság figyelmen kívül hagyva

en: Reverse route
hu: Fordított útvonal

en: Clear route
hu: Egyértelmű útvonal

en: Speed (Km/h)
hu: Sebesség (Km/h)

en: Load...
hu: Töltés…

en: Loading files
hu: Fájlok betöltése

en: Information about SDS.
hu: Információk az SDS-ről.

en: About SDS...
hu: SDS névjegy…

en: Separate Data Store
hu: Különálló Adattároló (SDS)

en: Configures access to the Separate Data Store.
hu: Hozzáférés konfigurálása a Különálló Adattárolóhoz (SDS)

en: Server
hu: Szerver

en: The URL under which the SDS server can be contacted.
hu: Az URL, amelyen keresztül az SDS szerver elérhető.

en: The user name at the SDS server. You need to create an account with the SDS admin first.
hu: A felhasználónév az SDS szervernél. Előbb egy felhasználói fiókot szükséges készíteni az SDS adminisztrátorral.

en: The password at the SDS server. You need to create an account with the SDS admin first.
hu: A jelszó az SDS szervernél. Előbb egy felhasználói fiókot szükséges készíteni az SDS adminisztrátorral.

en: Tags beginning with this prefix are never saved to OSM, but to the SDS server only.
hu: Az ezzel az előtéttel kezdődő címkék soha nem lesznek az OSM szerverre mentve, csak az SDS szerverre.

en: SDS server URL
hu: SDS szerver URL

en: SDS username
hu: SDS felhasználónév

en: SDS password
hu: SDS jelszó

en: Test credentials now
hu: Hitelesítés tesztelése most

en: SDS tag prefix
hu: SDS címke előtét (prefix)

en: Connection successful.
hu: Kapcsolódás sikeres.

en: Cannot connect to SDS server:
hu: Nem lehet az SDS szerverhez csatlakozni:

en: Save...
hu: Mentés…

en: Save the current separate data store information to a file.
hu: Az aktuális SDS (különálló adattároló) információk mentése egy fájlba.

en: Save SDS file
hu: SDS fájl mentése

en: Select only one object
hu: Csak egy objektum kijelölése

en: Select a map object
hu: Térképobjektum kijelölése

en: Simplify Area
hu: Terület egyszerűsítése

en: Delete unnecessary nodes from an area.
hu: Szükségtelen pontok törlése egy területről.

en: Yes, delete nodes
hu: Igen, törlöm a pontokat

en: Delete nodes outside of downloaded data regions
hu: A letöltött adatterületen kívüli pontok törlése.

en: No, abort
hu: Nem, megszakítás.

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
hu[0]: A kijelölt vonalnak a letöltött területen kívül is vannak pontjai.
hu[1]: A kijelölt vonalaknak a letöltött területen kívül is vannak pontjai.

en: Do you want to delete them anyway?
hu: Mindenképp törölni szeretné?

en: Delete nodes outside of data regions?
hu: Az adatterületen kívüli pontok törlése?

en: Error parsing {0}: {1}
hu: Értelmezési hiba {0}: {1}

en: {0} start
hu: {0} indul

en: {0} end
hu: {0} vége

en: Edit tags
hu: Címkék szerkesztése

en: Launches the tag editor dialog
hu: Elindítja a címkeszerkesztő párbeszédpanelt

en: Presets
hu: Címkesablonok

en: Highlight
hu: Kiemelés

en: Group
hu: Csoport

en: Item
hu: Elem

en: Search:
hu: Keresés:

en: Tagging Preset Tester
hu: Címkesablon-tesztelő

en: Open the tagging preset test tool for previewing tagging preset dialogs.
hu: Címkesablon-tesztelő eszköz megnyitása címkesablon-párbeszédablakok előnézetéhez.

en: You have to specify tagging preset sources in the preferences first.
hu: Előbb a beállításokban kell megadnod a címkesablonforrásokat.

en: add to existing associatedStreet relation
hu: hozzáadás meglévő associatedStreet kapcsolathoz

en: Street name:
hu: Utcanév:

en: Even/Odd
hu: Páros / páratlan

en: Lowest number
hu: Legalacsonyabb szám

en: Highest number
hu: Legmagasabb szám

en: Lowest housenumber cannot be higher than highest housenumber
hu: A legalacsonyabb házszám nem lehet nagyobb, mint a legmagasabb házszám

en: Housenumbers do not match odd/even setting
hu: A házszámok nem illeszkednek a páratlan/páros beállításhoz

en: Select a single, closed way of at least four nodes. (Optionally you can also select a street for the addr:street tag and a node to mark the start of numbering.)
hu: Jelölj ki egy legalább négy pontból álló zárt vonalat. (Opcionálisan kijelölhetsz egy utcát is az addr:street címkéhez és egy pontot a számozás kezdetének megjelöléséhez.)

en: Terrace
hu: Terasz

en: Zoom to the selected item in the todo list.
hu: Nagyítás az elvégzendő feladatok listáján kijelölt elemre.

en: Select all Unmarked and Zoom
hu: Az összes megjelöletlen kijelölése és nagyítás

en: Select and zoom to all of the unmarked items in the todo list.
hu: A teendőlista összes megjelöletlen elemének kijelölése és rájuk közelítés

en: Add the selected items to the todo list.
hu: A kijelölt elemek hozzáadása a teendők listájához

en: Tracing
hu: Átrajzolás

en: An unknown error has occurred
hu: Ismeretlen hiba történt

en: Select parameter
hu: Paraméter kijelölése

en: Resolution:
hu: Felbontás:

en: Mode:
hu: Mód:

en: Tag:
hu: Címke:

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: Add predefined
hu: Előre meghatározott hozzáadása

en: Select predefined parameter
hu: Előre meghatározott paraméter kijelölése

en: Parameter:
hu: Paraméter:

en: Turn lanes tagging - editor
hu: Kanyarodósáv címkézés szerkesztő

en: Turn lanes tagging - Editor
hu: Kanyarodósáv címkézés - Szerkesztő

en: turn lanes tagging - editor
hu: kanyarodósáv címkézés szerkesztő

en: Turn Lanes Editor
hu: Kanyarodósáv szerkesztő

en:  The number of lanes has fixed according number of turns
hu:  A sávok száma javítva lesz a kanyarodósávok alapján

en:  The number of lanes:forward has fixed according number of turns
hu:  A vonal irányába menő sávok lanes:forward száma javítva lesz a kanyarodósávok alapján

en:  The number of lanes:both_ways has fixed according number of turns
hu:  A kétirányú sávok (lanes:both_ways) száma javítva lesz a kanyarodósávok alapján

en:  The number of lanes:backward has fixed according number of turns
hu:  A vonal irányával ellentétesen menő sávok (lanes:backward) száma javítva lesz a kanyarodósávok alapján

en: check the right direction of the way
hu: ellenőrizd a vonal irányát

en: Unidirectional road
hu: Egyirányú út

en: Build unidirectional road
hu: Egyirányú út készítése

en: Bidirectional road
hu: Kétirányú út

en: Build bidirectional road
hu: Kétirányú út készítése

en: Use "none"
hu: „none” használata

en: use "none" instead of empty values
hu: üres értékek helyett használjon „none”-t

en: Preset turn lanes
hu: Kanyarodósáv-címkesablonok

en: Recently turn lanes edits
hu: Legutóbbi szerkesztések

en: Both way lane
hu: Kétirányú sáv

en: Backward
hu: Visszafelé

en: Number of backward lanes
hu: Visszafelé irányú sávok száma

en: Number of forward lanes
hu: Előre irányú sávok száma

en: Both way
hu: Mindkét irány

en: Number of lanes
hu: Sávok száma

en: Directional
hu: Irányok

en: Turn lanes
hu: Kanyarodósávok

en: No such lane.
hu: Nincs ilyen sáv.

en: <html>The number of lanes is not specified for one or more roads; please add missing lanes tags.</html>
hu: <html>Egy vagy több úthoz nincs megadva a sávok száma; kérlek, pótold a hiányzó sávinformáció cimkéket.</html>

en: <html>An error occurred while constructing the model. Please run the validator to make sure the data is consistent.<br><br>Error: {0}</html>
hu: <html>A modell készítése közben hiba történt. Kérlek, futtasd az ellenörzőt, hogy biztosan konzisztensek-e az adatok.<br><br>Hiba: {0}</html>

en: Edit turn relations and lane lengths for selected node.
hu: Szerkeszd meg a kapcsolatokat és a sávok hosszát a kijelölt ponthoz.

en: Validate turn- and lane-length-relations for consistency.
hu: Kanyar- és sávhossz-kapcsolatok ellenörzése a konzisztenciához.

en: Turn Lanes
hu: Kanyarodósávok

en: Edit turn lanes
hu: Kanyarodósávok szerkesztése

en: Quick-Fix
hu: Gyorsjavítás

en: Revalidate all turnlanes-relations.
hu: Minden kanyarodósáv-kapcsolat újraellenörzése.

en: Automatically fixes the issue.
hu: Probléma automatikus javítása.

en: Selects the offending relation.
hu: Problémás kapcsolat kijelölése.

en: Add turn
hu: Kanyar hozzáadása

en: Delete lane.
hu: Sáv törlése

en: Delete turn.
hu: Kanyar törlése.

en: {0} lanes are not referenced in any turn-relation.
hu: {0} sávra egyetlen hivatkozás sincs a kanyar-kapcsolatokban.

en: Put the ways in order.
hu: Vonalak sorrendbe rakása.

en: Relation references non-existent (regular) lane {0}
hu: Kapcsolat hivatkozik a nem létező alap (tényleges) sávra {0}

en: Relation references non-existent extra lane {0}
hu: Kapcsolat hivatkozik a nem létező kiegészítő sávra {0}

en: Integer list "{0}" contains unexpected values.
hu: Az egész számokból álló "{0}" lista ismeretlen értékeket tartalmaz.

en: Create/Edit turn restriction...
hu: Bekanyarodási korlátozás létrehozása/szerkesztése…

en: Create or edit a turn restriction.
hu: Bekanyarodási korlátozás létrehozása vagy szerkesztése.

en: In the following table you can edit the <strong>raw tags</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
hu: Az alábbi táblázatban szerkeszteni tudod az OSM kapcsolat bekanyarodási korlátozást megjelenítő <strong>nyers címkéit</strong>.

en: In the following table you can edit the <strong>raw members</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
hu: Az alábbi táblázatban szerkeszteni tudod az OSM kapcsolat bekanyarodási korlátozást megjelenítő <strong>nyers tagjait</strong>.

en: Type:
hu: Típus:

en: From:
hu: Innen:

en: To:
hu: Ide:

en: Vias:
hu: Át:

en: Copy to the clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Cannot find object with id ''{0}'' in layer ''{1}''
hu: Nem található ''{0}'' azonosítójú objektum ''{1}'' rétegen

en: Cannot add object ''{0}'' as relation member because it is deleted or invisible in layer ''{1}''
hu: Nem adható ''{0}'' objektum a kapcsolattagokhoz, mert törölve, vagy eltüntetve lett ''{1}'' rétegről

en: Clear the selected roles or delete the selected members
hu: Eltávolítja a kijelölt szerepeket, vagy törli a kijelölt tagokat

en: Insert new relation members from object in the clipboard
hu: Beilleszt egy új kapcsolattagot a vágólapról

en: Move the selected relation members down by one position
hu: A kijelölt kapcsolattagokat egy hellyel lejjebb mozgatja

en: Move the selected relation members up by one position
hu: A kijelölt kapcsolattagokat egy hellyel följebb mozgatja

en: Edit basic attributes of a turn restriction
hu: A bekanyarodási korlátozás alapvető tulajdonságainak szerkesztése

en: Edit the raw tags and members of this turn restriction
hu: A bekanyarodási korlátozás nyers címkéinek és tagjainak szerkesztése

en: Errors/Warnings
hu: Hibák/Figyelmeztetések

en: Show errors and warnings related to this turn restriction
hu: A bekanyarodási korlátozáshoz kapcsolódó hibák és figyelmeztetések megjelenítése

en: Create a new turn restriction in layer ''{0}''
hu: Új bekanyarodási korlátozás létrehozása ''{0}'' rétegen

en: Edit a new turn restriction in layer ''{0}''
hu: Új bekanyarodási korlátozás szerkesztése ''{0}'' rétegen

en: Edit turn restriction ''{0}'' in layer ''{1}''
hu: ''{0}'' bekanyarodási korlátozás szerkesztése ''{1}'' rétegen

en: There is still an unresolved error or warning identified for this turn restriction. You are recommended to resolve this issue first. | There are still {0} errors and/or warnings identified for this turn restriction. You are recommended to resolve these issues first.
hu[0]: Egy megoldatlan hiba vagy figyelmeztetés található a bekanyarodási korlátozásban. Javasoljuk, hogy előbb oldd meg ezt a problémát.
hu[1]: {0} hiba vagy figyelmeztetés található a bekanyarodási korlátozásban. Javasoljuk, hogy előbb oldd meg ezeket a problémákat.

en: Do you want to save anyway?
hu: Mindenképpen mented?

en: Yes, save anyway
hu: Igen, mentem

en: Save the turn restriction despite of errors and/or warnings
hu: Bekanyarodási korlátozás mentése a hibák és/vagy figyelmeztetések ellenére

en: No, resolve issues first
hu: Nem, előbb javítom

en: Cancel saving and start resolving pending issues first
hu: Visszatérés a megoldatlan hibák javításához

en: Pending errors and warnings
hu: Függőben lévő hibák és figyelmeztetések

en: This turn restriction refers to an object which was deleted outside of this turn restriction editor: | This turn restriction refers to {0} objects which were deleted outside of this turn restriction editor:
hu[0]: A bekanyarodási korlátozás olyan objektumra hivatkozik, ami törölve lett a szerkesztőn kívül:
hu[1]: A bekanyarodási korlátozás {0} olyan objektumra hivatkozik, amik törölve lettek a szerkesztőn kívül:

en: Updates to this turn restriction can''t be saved unless deleted members are removed.<br>How to you want to proceed?
hu: A bekanyarodási korlátozás módosításai nem menthetőek a törölt tagok eltávolítása nélkül.<br>Hogyan szeretnéd folytatni?

en: Remove deleted members and save
hu: Törölt tagok eltávolítása és mentés

en: Cancel and return to editor
hu: Mégsem, visszatérés a szerkesztőbe

en: Deleted members in turn restriction
hu: Törölt tagok a bekanyarodási korlátozásban

en: Create a conflict and close this turn restriction editor
hu: Ütközés létrehozása és a bekanyarodásikorlátozás-szerkesztő bezárása

en: Return to the turn restriction editor and resume editing
hu: Visszatérés a bekanyarodásikorlátozás-szerkesztőbe és a szerkesztés folytatása

en: <html>This turn restriction has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
hu: <html>Ez a bekanyarodási korlátozás meg lett változtatva a szerkesztőn kívül.<br>Nem fogod tudni alkalmazni a változtatásaidat és folytatni a szerkesztést.<br><br>Szeretnél létrehozni egy ütközést és bezárni a szerkesztőt?</html>

en: Already participating in a conflict
hu: Már részt vesz egy ütközésben

en: Delete this turn restriction
hu: Bekanyarodási korlátozás törlése

en: Select this turn restriction
hu: Bekanyarodási korlátozás kijelölése

en: Activate the layer this turn restriction belongs to and zoom to it
hu: A bekanyarodási korlátozás rétegének aktiválása és ráközelítés

en: {0} warning | {0} warnings
hu[0]: {0} figyelmeztetés
hu[1]: {0} figyelmeztetés

en: {0} error | {0} errors
hu[0]: {0} hiba
hu[1]: {0} hiba

en: no issues
hu: nincs probléma

en: please select a way
hu: kérlek jelölj ki egy vonalat

en: multiple objects with role ''{0}''
hu: több objektum ''{0}'' szereppel

en: Delete from turn restriction
hu: Törlés a bekanyarodási korlátozásból

en: Accept the currently selected way
hu: Jelenleg kijelölt vonal elfogadása

en: Paste from the clipboard
hu: Beillesztés vágólapról

en: Create new turn restriction
hu: Új bekanyarodási korlátozás létrehozása

en: Launch the turn restriction editor to create a new turn restriction
hu: Bekanyarodási korlátozás szerkesztő elindítása új kanyarodási korlátozás létrehozásához

en: No Right Turn
hu: Jobbra bekanyarodni tilos

en: No Left Turn
hu: Balra bekanyarodni tilos

en: No U-Turn
hu: Megfordulni tilos

en: No Straight On
hu: Egyenesen továbbhaladni tilos

en: Only Right Turn
hu: Csak jobbra kanyarodás

en: Only Left Turn
hu: Csak balra kanyarodás

en: Only Straight On
hu: Csak egyenesen haladás

en: Warning: failed to load icon for turn restriction type ''{0}''
hu: Figyelmeztetés: nem sikerült betölteni a következő bekanyarodásikorlátozás-típus ikonját: ''{0}''

en: please select a turn restriction type
hu: kérlek válassz egy bekanyarodásikorlátozás-típust

en: Select the vehicle types this turn restriction is <strong>not</strong> applicable for.
hu: Jelöld ki, melyik járműtípusokra <strong>nem</strong> érvényes ez a bekanyarodási korlátozás.

en: Public Service Vehicles
hu: Közösségi közlekedési járművek

en: Public service vehicles like buses, tramways, etc.
hu: Közösségi közlekedési járművek (PSV), mint buszok, villamosok, stb.

en: Heavy Goods Vehicles
hu: Tehergépjármű (3,5t feletti)

en: Motorcars
hu: Gépkocsi

en: Bicycles
hu: Kerékpár

en: Mopeds
hu: Mopedek

en: Use standard exceptions
hu: Szabványos kivételek használata

en: Use non-standard exceptions
hu: Nem szabványos kivételek használata

en: Remove the currently selected vias
hu: Kijelölt via tagok eltávolítása

en: Move the selected vias down by one position
hu: Kijelölt via tagok egy hellyel lejjebb mozgatása

en: Move the selected vias up by one position
hu: Kijelölt via tagok egy hellyel följebb mozgatása

en: Copy the selected vias to the clipboard
hu: Kijelölt via tagok másolása vágólapra

en: Insert ''via'' objects from the clipboard
hu: ''via'' objektumok beillesztése vágólapról

en: Failed to retrieve OSM object with id {0} from dataset {1}. Cannot add it as ''via''.
hu: Nem sikerült lekérni a(z) {0} azonosítójú OSM objektumot {1} adathalmazból. Nem adható hozzá ''via'' tagként.

[ctx: turnrestrictions]
en: From:
hu: Innen:

[ctx: turnrestriction]
en: To:
hu: Ide:

en: no participating way with role ''from''
hu: Nincs ''from'' szerepű tagvonal

en: no participating way with role ''to''
hu: Nincs ''to'' szerepű tagvonal

en: Only participating in selection
hu: Csak a kijelölésben szerepel

en: <html>Select to display turn restrictions related to object in the current selection only.<br>Deselect to display all turn restrictions in the current data set.</html>
hu: <html>Jelöld be, hogy csak a pillanatnyilag kijelölt objektumokhoz tartozó bekanyarodási korlátozások jelenjenek meg a listában.<br>Ha nincs bejelölve, az adathalmaz összes kanyarodási korlátozása megjelenik.</html>

en: Turn Restrictions
hu: Kanyarodási korlátozások

en: Display and manage turn restrictions in the current data set
hu: Az adathalmaz bekanyarodási korlátozásainak megjelenítése és kezelése

en: Open an editor for the selected turn restriction
hu: Szerkesztő megnyitása a kijelölt bekanyarodási korlátozáshoz

en: Delete the selected turn restriction
hu: A kijelölt bekanyarodási korlátozás törlése

en: Create a new turn restriction
hu: Új bekanyarodási korlátozás létrehozása

en: Set the current JOSM selection to the selected turn restrictions
hu: Az aktuális JOSM kijelölés beállítása kijelölt bekanyarodási korlátozásként

en: Select in current data layer
hu: Kijelölés a jelenlegi adatrétegen

en: Zoom to the currently selected turn restrictions
hu: Közelítés a kijelölt bekanyarodási korlátozásokra

en: An OSM plugin for editing turn restrictions.
hu: Egy OSM bővítmény bekanyarodási korlátozások szerkesztéséhez.

en: Development of the turn restriction plugin was sponsored by <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.
hu: A bekanyarodási korlátozás bővítmény fejlesztését szponzorálta a <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.

en: Configure the preferences for the turnrestrictions plugin
hu: A turnrestrictions bővítmény beállításainak konfigurálása

en: Sponsor
hu: Szponzor

en: The Basic Editor can optionally display the list of via-objects of a turn restriction. If enabled, one can edit them in the Basic editor too. If disabled, editing of via-objects is possible in the Advanced Editor only.
hu: Az Alap Szerkesztő opcionálisan meg tudja jeleníteni a bekanyarodási korlátozás via-objektumait. Ha engedélyezed, az Alap Szerkesztőben is szerkeszthetőek lesznek, ha letiltod, akkor csak a Speciális Szerkesztőben.

en: Display and edit list of via-objects in the Basic Editor
hu: Via-objektumok megjelenítése az Alap Szerkesztőben

en: Road signs - Set A
hu: Jelzőtáblák - "A" készlet

en: Road signs - Set B
hu: Jelzőtáblák - "B" készlet

en: Please select the set of road sign icons to be used in the plugin.
hu: Kérlek válaszd ki, melyik jelzőtábla-ikonkészletet használja a bővítmény.

en: Warning: the preference with key ''{0}'' has an unsupported value ''{1}''. Assuming the default value ''set-a''.
hu: Figyelmeztetés: {0} beállításkulcs nem támogatott értéket tartalmaz: {1}. Alapértelmezett érték: ''set-a''.

en: This turn restriction uses the way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> <strong>and</strong> with role <tt>to</tt>. In a turn restriction, the way with role <tt>from</tt> should be different from the way with role <tt>to</tt>, though.
hu: Ez a bekanyarodási korlátozás a(z) <span class="object-name">{0}</span> vonalat használja <tt>from</tt> <strong>és</strong> <tt>to</tt> szereppel. Egy kanyarodási korlátozásban a <tt>from</tt> szerepű vonal különböző kell legyen a <tt>to</tt> szerepű vonaltól.

en: Delete ''from''
hu: ''from'' törlése

en: Removes the member with role ''from''
hu: Eltávolítja a ''from'' szerepű tagot

en: Delete ''to''
hu: ''to'' törlése

en: Removes the member with role ''to''
hu: Eltávolítja a ''to'' szerepű tagot

en: Fix in editor
hu: Javítás a szerkesztőben

en: Go to Basic Editor and manually choose members with roles ''from'' and ''to''
hu: Menj az Alap Szerkesztőbe és válassz ''from'' és ''to'' szerepű tagokat manuálisan

en: This turn restriction uses a non-standard restriction type <tt>{0}</tt> for the tag key <tt>restriction</tt>. It is recommended to use standard values only. Please select one in the Basic editor.
hu: Ez a bekanyarodási korlátozás egy nem szabványos <tt>{0}</tt> korlátozást tartalmaz a <tt>restriction</tt> címkekulcsban. Ajánlott, hogy szabványos értékeket használj. Kérlek válassz egyet az Alap szerkesztőben.

en: Go to Basic Editor and manually choose a turn restriction type
hu: Menj az Alap Szerkesztőbe és válassz bekanyarodásikorlátozás-típust manuálisan

en: The <strong>from</strong>-way <span class="object-name">{0}</span> and the <strong>to</strong>-way <span class="object-name">{1}</span> intersect at node <span class="object-name">{2}</span> but this node isn''t a <strong>via</strong>-object.<br> It is recommended to set it as unique <strong>via</strong>-object.
hu: A <strong>from</strong>-vonal (<span class="object-name">{0}</span>) és a <strong>to</strong>-vonal (<span class="object-name">{1}</span>) keresztezi egymást a <span class="object-name">{2}</span> pontban, de a pont nem egy <strong>via</strong>-objektum.<br> Ezt a pontot kéne beállítani egyetlen <strong>via</strong>-objektumnak.

en: Set via-Object
hu: Beállítás via-objektumnak

en: Replaces the currently configured via-objects with the node at the intersection
hu: Lecseréli a jelenleg beállított via-objektumot a keresztezésben lévő ponttal

en: Go to Basic Editor and manually fix the list of via-objects
hu: Menj az Alap Szerkesztőbe és javítsd a via-objektum listát manuálisan

en: A turn restriction must declare the type of restriction. Please select a type in the Basic Editor.
hu: A bekanyarodási korlátozásnak tartalmaznia kell a korlátozás típusát. Kérlek válassz egy típust az Alap Szerkesztőben.

en: A way with role <tt>from</tt> is required in a turn restriction.
hu: Egy <tt>from</tt> szerepű vonal kötelezően kell legyen egy bekanyarodási korlátozásban.

en: A way with role <tt>to</tt> is required in a turn restriction.
hu: Egy <tt>to</tt> szerepű vonal kötelezően kell legyen egy bekanyarodási korlátozásban.

en: Please go to the Basic editor and manually choose a way.
hu: Menj az Alap Szerkesztőbe és válassz egy vonalat manuálisan.

en: Add in editor
hu: Hozzáadás a szerkesztőben

en: Add a way with role ''from''
hu: Vonal hozzáadása ''from'' szereppel

en: Add a way with role ''to''
hu: Vonal hozzáadása ''to'' szereppel

en: The two ways participating in the turn restriction <strong>aren''t connected.</strong>
hu: A bekanyarodási korlátozásban szereplő két vonal <strong>nincsen összekötve.</strong>

en: Make sure you add one or more via objects (nodes or ways) to the turn restriction.
hu: Győződj meg róla, hogy hozzáadtál a bekanyarodási korlátozáshoz via-objektumokat (pontokat vagy vonalakat).

en: Go to the Advanced Editor and add via objects
hu: Menj a Speciális Szerkesztőbe és adj hozzá via-objektumot

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>from</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
hu: A bekanyarodási korlátozás pontosan egy <tt>from</tt> szerepű vonalat kell tartalmazzon. Ennek a bekanyarodási korlátozásnak {0} ilyen vonala van. Kérlek távolíts el közülük {1}-t.

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>to</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
hu: A bekanyarodási korlátozás pontosan egy <tt>to</tt> szerepű vonalat kell tartalmazzon. Ennek a bekanyarodási korlátozásnak {0} ilyen vonala van. Kérlek távolíts el közülük {1}-t.

en: Go to the Advanced Editor and remove the members
hu: Menj a Speciális Szerkesztőbe és távolítsd el a tagokat

en: The tag <tt>except</tt> has the non-standard value <tt>{0}</tt>. It is recommended to use standard values for <tt>except</tt> only.
hu: Az <tt>except</tt> címke nem szabványos <tt>{0}</tt> értéket tartalmaz. Ajánlott, hogy csak szabványos értékeket használj a <tt>except</tt> címkében.

en: Go to Basic Editor and select standard vehicle type based exceptions
hu: Menj az Alap Szerkesztőbe és válassz szabványos járműtípusokon alapuló kivételeket

en: The required tag <tt>{0}={1}</tt> is missing.
hu: Hiányzik a kötelező [<tt>{0}={1}</tt>] címke.

en: Add missing tag
hu: Hiányzó címke hozzáadása

en: Add the missing tag {0}={1}
hu: A hiányzó {0}={1} címke hozzáadása

en: The way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> and the way <span class="object-name">{1}</span> with role <tt>to</tt> intersect at node <span class="object-name">{2}</span>. <p> Both ways should be split at the intersecting node.
hu: A(z) <span class="object-name">{0}</span> vonal <tt>from</tt> szereppel és a(z) <span class="object-name">{1}</span> vonal <tt>to</tt> szereppel keresztezi egymást a(z) <span class="object-name">{2}</span> pontban. <p> Mindkét vonalat el kell vágni a kereszteződés pontjában.

en: The way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>{1}</tt> should be split at node <span class="object-name">{2}</span> where it connects to way <span class="object-name">{3}</span>.
hu: A <tt>{1}</tt> szerepű <span class="object-name">{0}</span> vonalat ketté kell vágni a(z) <span class="object-name">{2}</span> pontban, ahol csatlakozik a(z) <span class="object-name">{3}</span> vonalba.

en: Split now
hu: Kettévágás most

en: Split the ways
hu: Vonalak kettévágása

en: This turn restriction uses the node <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
hu: A bekanyarodási korlátozásnak a(z) <span class="object-name">{0}</span> pont tagja <tt>{1}</tt> szereppel.

en: This turn restriction uses the relation <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
hu: A bekanyarodási korlátozásnak a(z) <span class="object-name">{0}</span> kapcsolat tagja <tt>{1}</tt> szereppel.

en: A way is required instead.
hu: Helyette egy vonal szükséges.

en: Delete the member from the turn restriction
hu: Tag törlése a bekanyarodási korlátozásból

en: Change to the Basic Editor and select a way
hu: Váltás az Alap Szerkesztőre és vonal kijelölése

en: Undelete object...
hu: Objektum visszaállítás…

en: Undelete object by id
hu: Objektum visszaállítás azonosítóval

en: Undelete Object
hu: Objektum visszaállítása

en: Undelete object
hu: Objektum visszaállítása

en: Select if the data should be added into a new layer
hu: Jelöld be, ha az adatokat egy új réteghez kellene hozzáadni

en: Start undeleting
hu: Visszaállítás kezdődik

en: Close dialog and cancel
hu: Mégse és az ablak becsukása

en: Add nodes at intersections
hu: Pontok hozzáadása a metszéspontokon

en: Add missing nodes at intersections of selected ways.
hu: Hiányzó pontok hozzáadása a kijelölt vonalak metszéspontjain.

en: Please select one or more ways with intersections of segments.
hu: Kérlek válassz ki egy, vagy több, a szakaszokat keresztező vonalat.

en: Align Way Nodes
hu: Vonalpontok igazítása

en: Align nodes in a way
hu: Igazítja a vonal pontjait

en: The way with selected nodes can not be straightened.
hu: A vonalat a kiválasztott pontokkal nem lehet kiegyenesíteni.

en: Internal error: number of nodes is {0}.
hu: Belső hiba: a pontok száma {0}.

en: Copy all tags of selected objects to paste buffer.
hu: A kijelölt objektumok összes címkéinek másolása a vágólapra.

en: Extract node
hu: Pont kiterjesztése

en: Extracts node from a way
hu: Leválasztja a pontot, majd pótolja egy újjal

en: This tool extracts node from its ways and requires single node to be selected.
hu: Ez az eszköz pontot választ le a jelenlegi helyéről, ezért csak egy pontot kell kiválasztani.

en: Paste Relations
hu: Kapcsolatok beillesztése

en: Paste relation membership from objects in the buffer onto selected object(s)
hu: Hozzáadja a vágólapon lévő objektum kapcsolatához, mint tagot

en: Split an object at the selected nodes.
hu: Kettévág egy objektumot a kijelölt pontoknál.

en: The current selection cannot be used for splitting.
hu: A jelenlegi kijelölés nem használható a vágáshoz.

en: Only one multipolygon can be selected for splitting
hu: Csak egy elvágandó multipoligont lehet kiválasztani

en: The selected way is not closed.
hu: A kijelölt vonal nem zárt.

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
hu[0]: A kijelölt vonal nem tartalmazza a kijelölt pontot.
hu[1]: A kijelölt vonal nem tartalmazza az összes kijelölt pontot.

en: The selected way is not a split way, please select split points or split way too.
hu: A kiválasztott vonal nem egy elvágó vonal. Kérlek válassz vágási pontokat, vagy vonalat is.

en: The selected nodes can not be consecutive nodes in the object.
hu: A kiválasztott pontok követik egymást az objektumban.

en: Multipolygon split would create invalid multipolygons! Split was not performed.
hu: A multipoligon elvágása érvénytelen multipoligont hozna létre. Az elvágás nem lett elvégezve.

en: Multipolygon split created invalid multipolygons! Please review and fix these errors.
hu: A multipoligon elvágása érvénytelen multipoligont hozott létre. Ellenőrizd, és javítsd a hibákat.

en: Cannot split incomplete multipolygon
hu: Hiányos multipoligont nem lehet elvágni

en: Cannot split multipolygon with multiple outer polygons
hu: Nem lehet elvágni egy több külső sokszöget tartalmazó multipoligont

en: Split ways must not be a member of the multipolygon
hu: Az elvágandó vonal nem lehet multipoligon része

en: Multipolygon has unclosed rings
hu: A multipoligon nem csak zárt gyűrűt tartalmaz

en: Split adjacent ways
hu: Kapcsolódó vonalak kettévágása

en: Split adjacent ways on T-intersections
hu: A kapcsolódó vonalak kettévágása a T elágazásnál

en: There are several ways containing one of the splitting nodes. Select ways participating in this operation.
hu: Több vonalnak is része az egyik elvágó pont. Válaszd ki a műveletben résztvevő vonalatakat is.

en: Symmetry
hu: Szimmetria

en: Please select at least two nodes for symmetry axis and something else to mirror.
hu: Kérlek válassz legalább két pontot a szimmetriatengelynek és másik(ak)at a tükrözéshez.

en: Add Source Tag
hu: Forráscímke (source=) hozzáadása

en: Add remembered source tag
hu: Megjegyzett (source) forráscímke hozzáadása

en: UnGlue Relation
hu: Kapcsolat szétválasztása

en: Duplicate nodes, ways and relations that are used by multiple relations.
hu: Megkettőzi azokat a pontokat, vonalakat és kapcsolatokat amelyeket egynél több kapcsolat használ

en: Unglued Relations
hu: Szétválasztott kapcsolatok

en: Circle arc
hu: Körív

en: Create a circle arc
hu: Körívet készít a meglévő vonalból

en: Select custom URL
hu: Egyedi URL kijelölése

en: Please select one of custom URLs (configured in Preferences)
hu: Válasszon ki egy egyedi URL-t (konfigurálható a Beállítások között)

en: Ask every time
hu: Kérdés minden alkalommal

en: Configure custom URL
hu: Egyedi URL beállítása

en: Open custom URL
hu: Egyedi URL megnyitása

en: Utilsplugin2 settings
hu: Utilsplugin2 beállítások

en: Here you can change some preferences of Utilsplugin2 functions
hu: Itt tudod módosítani a Utilsplugin2 pár beállítását

en: Save to file
hu: Fájlba mentés

en: Load from file
hu: Betöltés fájlból

en: Please edit custom URLs and select one row to use with the tool<br/> <b>&#123;key&#125;</b> is replaced with the tag value<br/> <b>&#123;#id&#125;</b> is replaced with the element ID<br/> <b>&#123;#type&#125;</b> is replaced with "node","way" or "relation" <br/> <b>&#123;#lat&#125; , &#123;#lon&#125;</b> is replaced with map center latitude/longitude <br/> Your can manually load settings from file <b>customurl.txt</b> in JOSM folder
hu: Szerkeszd az egyéni URL-eket és válassz egy sort, amit használni szeretnél az eszközben<br/> <b>&#123;key&#125;</b> le lesz cserélve a címke értékére<br/> <b>&#123;#id&#125;</b> le lesz cserélve az elem azonosítójára<br/> <b>&#123;#type&#125;</b> le lesz cserélve a ez elem típusára: "node","way" vagy "relation" <br/> <b>&#123;#lat&#125; , &#123;#lon&#125;</b> le lesz cserélve a térkép középpontjának koordinátáira <br/> A beállításokat kézzel is betöltheted a JOSM könyvtárból a <b>customurl.txt</b> fájlból

en: Custom URL configuration
hu: Egyedi URL konfigurálás

en: Lat Lon tool
hu: Koordináta eszköz

en: Create geometry by entering lat lon coordinates for it.
hu: A hosszúsági és szélességi fokok megadásával hozhatunk létre objektumot.

en: Enter the coordinates for the new nodes, one for each line.<br/>If you enter two lines with the same coordinates there will be generated duplicate nodes.<br/>You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.<br/>Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.<br/>For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.<br/>Coordinate value can be in one of three formats:<ul><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt></li></ul>Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.<br/><br/>Some examples:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>
hu: Add meg az új pontok koordinátáit, egy sorba egyét.<br/>Ha két sorba azonos koordinátákat adsz meg, kettőzött pont generálódik.<br/>A szélességi és hosszúsági fokot szóközzel, vesszővel, vagy pontosvesszővel lehet elválasztani egymástól.<br/>Pozitív számokkal, vagy N és E betűvel lehet jelölni az északi és keleti féltekét.<br/>A déli és nyugati féltekékhez negatív szám, vagy az S és W betűk használhatók.<br/>Koordinátát az alábbi 3 formátum valamelyikében adhatunk meg:<ul><li><i>fok.tizedes</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>fok</i><tt>&deg;</tt> <i>perc</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>fok</i><tt>&deg;</tt> <i>perc</i><tt>&#39;</tt> <i>másodperc</i><tt>&quot</tt></li></ul>A <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> jelek beírása nem kötelező.<br/><br/>Néhány példa:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>

en: Please enter a GPS coordinates
hu: Kérlek add meg a GPS-koordinátákat

en: Tag multiple objects [alpha]
hu: Több objektum címkézése (alfa)

en: Edit tags of object list in table
hu: Objektumok címkéinek szerkesztése táblázatban

en: Tag multiple objects
hu: Több objektum címkézése

en: Sync with JOSM selection
hu: Szinkronizálás a JOSM kiválasztással

en: Zoom to objects
hu: Objektumokra nagyítás

en: Remove tag
hu: Címke eltávolítása

en: Delete tags from multiple objects
hu: Címkék törlése több objektumról

en: Duplicate tags from the first
hu: Címkék duplikálása az elsőről

en: Set tags for multiple objects
hu: Címke beállítása több objektumra

en: Delete from history
hu: Törlés az előzményekből

en: Find primitives with these tags
hu: Objektumok keresése ezen címkékkel

en: Multitag Background: highlight
hu: Multitag (több címkés) háttér: kiemelés

en: Replace geometry of selected object with a new one
hu: A kijelölt objektum geometriájának lecserélése egy újra

en: This tool replaces geometry of one object with another, and so requires exactly two objects to be selected.
hu: Ez az eszköz lecseréli egy objektum geometriáját egy másikra, ezért pontosan kettő kijelölt objektumra van szüksége.

en: In relations where the selected object is member of, replace it with a new one
hu: Azokban a kapcsolatokban, amiknek tagja a kijelölt objektum, lecseréli egy újra

en: Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relation | Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relations
hu[0]: „{0}” lecserélve erre: „{1}” {2} kapcsolatban
hu[1]: „{0}” lecserélve erre: „{1}” {2} kapcsolatban

en: The first selected object ''{0}'' is not part of any relation
hu: „{0}”, az először kiválasztott objektum nem része kapcsolatnak

en: Adjacent nodes
hu: Szomszédos pontok

en: Select adjacent nodes
hu: Szomszédos pontok kijelölése

en: Adjacent ways
hu: Szomszédos vonalak

en: Adjacent ways will be selected. Nodes will be deselected.
hu: A szomszédos vonalak ki lesznek jelölve. A pontok kijelölése megszűnik.

en: All connected ways
hu: Összes csatlakozó vonal

en: Select all connected ways
hu: Az összes kapcsolódó vonal kijelölése

en: Intersecting ways
hu: Keresztezett vonalak

en: Select intersecting ways
hu: Keresztező vonalak kijelölése

en: Please select some ways to find connected and intersecting ways!
hu: Kérlek válassz ki pár vonalat a kapcsolódó és keresztezett vonalak megtalálásához!

en: All intersecting ways
hu: Összes keresztezett vonal

en: Select all intersecting ways
hu: Összes keresztező vonal kijelölése

en: Please select some ways to find all connected and intersecting ways!
hu: Kérlek válassz ki pár vonalat az összes kapcsolódó és keresztezett vonal megtalálásához!

en: Middle nodes
hu: Köztes pontok

en: Select middle nodes
hu: A vonal kijelölt két pontja közötti pontok kijelölése

en: Please select two nodes connected by way!
hu: Válassz ki két pontot, amiket vonal köt össze!

en: Reached max recursion depth: {0}
hu: Elérte a maximális rekurziós mélységet: {0}

en: All inside [testing]
hu: Minden belül [tesztelés]

en: Select all inside selected polygons
hu: Minden kijelölése a kijelölt poligonokon belül

en: All inside
hu: Minden belül

en: Area boundary [testing]
hu: Területhatár [tesztelés]

en: Select relation or all ways that forms area boundary
hu: A területhatárt alkotó kapcsolat vagy összes vonal kijelölése

en: Nothing found. Please select way that is a part of some polygon formed by connected ways
hu: Nincs találat. Kérlek, jelölj ki egy vonalat, ami része egy összekötött vonalakból álló poligonnak

en: Select Highway
hu: Út kijelölése

en: Select highway for the name/ref given
hu: Út kijelölése név/ref alapján

en: Please select one or two ways for this action
hu: A művelethez válassz ki egy vagy két vonalat

en: Select last modified nodes
hu: A legutóbb módosított pontok kijelölése

en: Select last modified ways
hu: A legutóbb módosított vonalak kijelölése

en: Select Way Nodes
hu: Vonalpontok kijelölése

en: Select all nodes of a selected way.
hu: Egy kijelölt vonal összes pontjának kijelölése.

en: Undo selection
hu: Kiválasztás visszavonása

en: Reselect last added object or selection form history
hu: A legutóbb hozzáadott objektum vagy kijelölés újból kijelölése az előzményekben

en: Unselect nodes
hu: Pont kijelölésének visszavonása

en: Removes all nodes from selection
hu: Az összes pont eltávolítása a kiválasztásból

en: Maxspeed consistency
hu: Maxspeed konzisztencia

en: Looks for short ways that have the same maxspeed on both sides
hu: Olyan rövid utakat keres, amelyeknek mindkét oldalán ugyanaz a maxspeed szerepel

en: testing
hu: tesztelés

en: Way Download
hu: Vonal letöltése

en: Download map data on the end of selected way
hu: Térképadatok letöltése a kijelölt vonal végén

en: <html>There are no ways connected to node ''{0}''. Aborting.</html>
hu: <html>Nincsenek a(z) „{0}” ponthoz kapcsolt vonalak. Megszakítás.</html>

en: Merge duplicate node?
hu: Duplikált pont egyesítése?

en: <html>No more connected ways to download.</html>
hu: <html>Nincs több csatlakozó vonal a letöltéshez.</html>

en: Node ''{0}'' is a junction with more than 2 connected ways.
hu: ''{0}'' pont egy több mint két összekapcsolt vonallal rendelkező csomópont

en: Enter search expression here..
hu: Keresési kifejezés megadási itt…

en: Select waypoint to move map
hu: A térkép mozgatásához jelölj ki egy útpontot

en: Waypoint search
hu: Útpont keresése

en: Downloading entries with geo coordinates failed: {0}
hu: Földrajzi koordinátákkal rendelkező bejegyzések letöltése nem sikerült: {0}

en: Fetch Wikidata IDs
hu: Wikidata ID-k lekérése

en: Fetch Wikidata IDs using the ''wikipedia'' tag
hu: Wikidata ID-k lekérése a "wikipedia" címke használatával

en: Fetching Wikidata IDs
hu: Wikidata ID-k lekérése

en: Add Wikidata
hu: Wikidata hozzáadása

en: No Wikidata ID found for: {0}
hu: Nem található Wikidata ID ehhez: {0}

en: Fetching {0} Wikidata ID for language ''{1}'' | Fetching {0} Wikidata IDs for language ''{1}''
hu[0]: {0} Wikidata ID lekérése a(z) „{1}” nyelvhez
hu[1]: {0} Wikidata ID lekérése a(z) „{1}” nyelvhez

en: Add Wikidata for language ''{0}''
hu: Wikidata hozzáadása "{0}" nyelvhez

en: Wiki layer
hu: Wiki réteg

en: Add names from Wikipedia
hu: Nevek hozzáadása a Wikipédiáról

en: Fetches interwiki links from Wikipedia in order to add several name tags
hu: Interwiki linkek lekérése a Wikipédiából további név címkék hozzáadása céljából

en: Could not add names. Wikipedia tag is not recognized!
hu: Nem sikerült neveket hozzáadni. A Wikipédia címke nem ismerhető fel!

en: Copies the {0} template to the system clipboard instantiated with the coordinates of the first selected node
hu: A vágólapra másolja a(z) {0} sablont, kitöltve az első kijelölt pont koordinátáival

en: Copy {0} template
hu: {0} sablon másolása

en: The JSON response from the {0} can''t be decoded!
hu: A JSON válasz nem dekódolható a következő helyről: {0}

en: ''{0}'' is an illegal language code!
hu: ''{0}'' szabálytalan nyelvi kód

en: There is no Wikipedia site for language ''{0}''!
hu: A(z) ''{0}'' nyelvhez nem tartozik Wikipédia oldal!

en: Overwrite key
hu: Kulcs felülírása

en: Download from Sophox API
hu: Letöltés a Sophox API-ról

en: Find places of education at least 2km, and at most 3km from the center of the selection
hu: Oktatási intézmény keresése a kijelölés közepétől legalább 2 km és legfeljebb 3 km távolságra

en: Show/hide Sophox snippet list
hu: A Sophox-kódtöredéklista megjelenítése/elrejtése

en: The Wikipedia/Wikidata layer
hu: Wikipédia/Wikidata réteg

en: Wikipedia language
hu: Wikipédia nyelve

en: Sophox server
hu: Sophox szerver

en: Sets the default language for the Wikipedia articles
hu: Megadja az alapértelmezett nyelvet a Wikipédia cikkekhez

en: Download statements for {0}…
hu: Állítások letöltése ehhez: {0}…

en: Unknown datatype!
hu: Ismeretlen adattípus!

en: Download labels for {0}…
hu: Címkék letöltése ehhez: {0}…

en: Failed to download labels for {0}!
hu: A(z) {0} címkéinek letöltése meghiúsult!

en: language code
hu: nyelvi kód

en: language
hu: nyelv

en: label
hu: felirat

en: description
hu: leírás

en: Download sitelinks for {0}…
hu: Oldalhivatkozások letöltése ehhez: {0}…

en: Can''t open website {0} in browser! Error message: {1}
hu: {0} nem nyitható meg a böngészőben. Hibaüzenet: {1}

en: Wikidata Info
hu: Wikidata infó

en: Show properties of the selected Wikidata item
hu: A kiválasztott Wikidata-elem tulajdonságainak megjelenítése

en: Statements
hu: Állítások

en: Labels
hu: Feliratok

en: Links
hu: Linkek

en: Wikidata Info: {0}
hu: Wikidata infó: {0}

en: No Wikidata item is selected!
hu: Nincs kiválasztva Wikidata tétel

en: More than one OSM object is selected: {0}
hu: Több mint egy OSM objektum ki lett választva: {0}

en: Search Wikidata items
hu: Wikidata elemek keresése

en: Target key:
hu: Cél kulcs:

en: Search Wikipedia category
hu: Wikipédia kategória keresése

en: Load category
hu: Kategória betöltése

en: Fetch Wikipedia articles with coordinates
hu: Wikipédia cikkeket hoz el koordinátákkal

en: Download elements
hu: Elemek letöltése

en: Download all elements from one of {0} sources
hu: Minden elem letöltése egy forrásból (összesen {0})

en: Double click on item to search for object with article name (and center coordinate)
hu: Dupla kattintás az elemen a szócikkekre (és központi koordinátákra) való kereséshez

en: Available via WIWOSM server
hu: Elérhető WIWOSM szerveren keresztül

en: Available in local dataset
hu: A helyi adathalmazban elérhető

en: Not linked yet
hu: Nincs még hivatkozás

en: {0} (malformed site URL)
hu: {0} (helytelen alakú webhely URL)

en: Wikidata items in viewport
hu: Wikidata elemek a nézetben

en: Wikipedia articles in viewport (for language {0})
hu: Wikipédia cikkek a nézetben ({0} nyelvhez)

en: Fetches all coordinates from Wikidata in the current view
hu: A jelenlegi nézet összes koordinátájának lekérése Wikidatáról

en: Fetches all coordinates from Wikipedia in the current view
hu: Minden koordinátát elhoz a Wikipédiából, az aktuális nézet szerint

en: all Wikipedia articles in Category
hu: minden Wikipédia cikk a kategóriában

en: Fetches a list of all Wikipedia articles of a category
hu: Az egy kategóriába tartozó Wikipédia cikkeket listázza ki

en: Paste Wikipedia articles
hu: Wikipédia szócikkek beszúrása

en: Pastes Wikipedia articles from the system clipboard
hu: Wikipédia cikkeket illeszt be a rendszer-vágólapról

en: clipboard
hu: vágólap

en: Open Article
hu: Cikk megnyitása

en: Opens the Wikipedia article of the selected item in a browser
hu: Megnyitja böngészőben a kijelölt elemhez tartozó Wikipédia cikket

en: Adds a ''wikipedia'' tag corresponding to this article to the selected objects
hu: A kijelölt objektumhoz hozzáad egy ennek a cikknek megfelelő <wikipedia> címkét

en: Turn on the informational level validator messages in the preferences to see more details.
hu: További részletek megtekintéséhez kapcsolja be az információs szintű validator üzeneteket a beállításokban.

en: ({0} items, processing batch {1} of {2})
hu: ({0} tétel, végrehajtás alatt {1}, összesen {2})

en: The value of tag brand:wikidata=* has an invalid format!
hu: A brand:wikidata=* címke értéke érvénytelen formátumú

en: Could not validate all wikidata=* tags over the internet.
hu: Nem sikerült az összes wikidata=* címkét ellenőrizni az interneten keresztül.

en: wikidata=* item exists
hu: wikidata=* tétel létezik

en: The Wikidata Action API reports a failed query!
hu: A Wikidata Action API hibás kérést jelent!

en: The Wikidata item does not exist! Replace the wikidata=* tag with an existing Wikidata item or remove the Wikidata tag.
hu: A Wikidata elem nem létezik! Cseréld le a wikidata=* címkét egy létező Wikidata elemre vagy távolítsd el a címkét.

en: Item {0} does not exist!
hu: A(z) ''{0}'' tétel nem létezik.

en: Item {0} is missing
hu: A(z) ''{0}'' tétel hiányzik

en: The Wikidata item is a redirect
hu: A Wikidata tétel egy átirányítás

en: Item {0} redirects to {1}
hu: {0} tétel egy átirányítás ide: {1}

en: Invalid Q-ID! Cannot exist on Wikidata.
hu: Érvénytelen Q azonosító! Wikidatában nem található.

en: {0} is not a valid Wikidata-ID
hu: {0} nem egy érvényes Wikidata-ID

en: Wikidata item and Wikipedia article do not match!
hu: A Wikidata tétel és a Wikipédia szócikk nem illik össze

en: Wikidata item {0} is not associated with Wikipedia article {1} ({2})
hu: A Wikidata tétel  {0} és a Wikipédia szócikk  {1} ({2}) nem illik össze

en: has no Q-ID
hu: nincs Q azonosítója

en: Wikipedia article is a redirect
hu: A Wikipédia cikk egy átirányítás

en: Wikipedia article ''{0}'' redirects to ''{1}''
hu: A Wikipédia ''{0}''  cikk egy átirányítás ide:  ''{1}''

en: Change wikipedia tag?
hu: Wikipédia címke módosítása?

en: Wikipedia tag has invalid format!
hu: A Wikipédia címke érvénytelen formátumú!

en: The value ''{0}'' is not allowed for the wikipedia=* tag
hu: ''{0}'' érték nincs megengedve a wikipedia=* címke számára

en: Unknown Wikipedia language prefix ''{0}''!
hu: Ismeretlen Wikipédia nyelv prefixum "{0}"!

en: {0}=* tag should not have URL-encoded values.
hu: {0}=* címke nem tartalmazhat URL-kódolású értéket.

en: a new value (manual intervention needed due to language conflict)
hu: egy új érték (nyelvi ütközés miatt kézi beavatkozás szükséges)

en: It looks like a wikipedia tag contains a URL. Use the format ''‹language›:‹article title› instead!''
hu: Úgy tűnik a wikipedia címke URL-t tartalmaz. Használd helyette a ''‹nyelv›:‹cikk címe›" formátumot!

en: The Ultimate WMS Super-speed Turbo Challenge II
hu: Az - Ultimate WMS Super-speed Turbo Challenge II -

en: Go driving
hu: Vezetés

en: Drive a race car on this layer
hu: Autóverseny ezen a rétegen

en: Tunnel Start
hu: Alagút kezdete

en: Village/City
hu: Falu/Város

en: Parking
hu: Parkoló

en: Fuel Station
hu: Benzinkút

en: Shopping
hu: Bevásárlás

en: Camping
hu: Kemping

en: Test
hu: Próba
