josm - en to ka translation catalogue (2019 entries)

en: About
ka: შესახებ

en: Display the about screen.
ka: შესახებ ფანჯრის ჩვენება.

en: Java OpenStreetMap Editor
ka: OpenStreetMap ჯავა რედაქტორი

en: Last change at {0}
ka: უკანასკნელი ცვლილება {0}

en: Java Version {0}
ka: Java-ის ვერსია{0}

en: Homepage
ka: საწყისი გვერდი

en: Translations
ka: თარგმანები

en: Info
ka: ინფორმაცია

en: Revision
ka: რევიზია

en: Contribution
ka: წვლილი

en: License
ka: ლიცენზია

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Translators
ka: მთარგმნელები

en: About JOSM...
ka: JOSM-ის შესახებ...

en: OK
ka: დიახ

en: unset
ka: მოხსნა

en: Open directory
ka: საქაღალდის გახსნა

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
ka: მონიშნეთ, სულ ცოტა, ერთი უკვე ატვირთული კვანძი, გზა, ან ურთიერთობა.

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Please select the target layer.
ka: მონიშნეთ სამიზნე ფენა.

en: Select target layer
ka: მონიშნეთ სამიზნე ფენა

en: Cancel
ka: უარი

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
ka: <html>არ არის არცერთი ფენა,<br>''{0}''<br>რომელთანაც წყაროდ გამოყენებული ფენა შეიძლება გაერთიანდეს.</html>

en: No target layers
ka: სამიზნე ფენების გარეშე

en: Select
ka: არჩევა

en: History
ka: ისტორია

en: Error
ka: შეცდომა

en: Add Node...
ka: კვანძის დამატება...

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
ka: წერტილის დამატება გრძედი / განედი ან აღმოსავლეთი / ჩრდილოეთის შეყვანით.

en: Move the selected nodes into a circle.
ka: გადაიტანე მონიშნული კვანძები წრეში.

en: Move the selected nodes in to a line.
ka: გადაიტანე მონიშნული კვანძები ხაზში.

en: Please select at least three nodes.
ka: მონიშნეთ, სულ ცოტა, 3 კვანძი.

en: data
ka: მონაცემები

en: layer
ka: ფენა

en: selection
ka: მონიშნული

en: conflict
ka: კონფლიქტი

en: download
ka: გადმოწერა

en: previous
ka: წინა

en: next
ka: შემდეგი

en: Nothing selected to zoom to.
ka: გასადიდებლად მონიშნული არაფერია.

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Zoom to {0}
ka: გადიდება {0}-მდე

en: No conflicts to zoom to
ka: გასადიდებლად კონფლიქტი აღმოჩენილი არაა

en: File: {0}
ka: ფაილი {0}

en: Combine Way
ka: გზების შეერთება

en: Change directions?
ka: შეცვალო მიმართულება?

en: Reverse and Combine
ka: შებრუნება და შეერთება

en: Please select at least two ways to combine.
ka: მონიშნეთ, სულ ცოტა, ორი გზა, შესაერთებლად.

en: Copy
ka: კოპირება

en: Please select something to copy.
ka: მონიშნეთ რამე დასაკოპირებლად.

en: Copy Coordinates
ka: კოორდინატების კოპირება

en: Create Circle
ka: წრეწირის შექმნა

en: Create a circle from three selected nodes.
ka: წრის შექმნა სამი მონიშნული კვანძისგან.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
ka: მონიშნეთ ზუსტად ორი ან სამი კვანძი, ან ერთი გზა ზუსტად ორი ან სამი კვანძით.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
ka: ის კვანძები წრეში არაა. გაუქმება.

en: No data loaded.
ka: მონაცემები არ ჩატვირთულა.

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete selected objects.
ka: მონიშნული ობიექტების წაშლა.

en: Delete confirmation
ka: წაშლის დადასტურება

en: Delete Layer
ka: ფენის წაშლა

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
ka: მონიშნული კვანძების ტოლი დაშორებით განაწილება ხაზის გასწვრივ.

en: Download object...
ka: ობიექტის გადმოწერა...

en: Duplicate
ka: დუბლირება

en: Exit
ka: გასვლა

en: Follow
ka: გამოწერა

en: Toggle fullscreen view
ka: მთელ ეკრანზე გატანის ჩართ/გამორთ

en: Help
ka: დახმარება

en: Show history
ka: ისტორიის ჩვენება

en: Overwrite
ka: თავზე გადაწერა

en: Offset:
ka: წანაცვლება:

en: Bookmark name:
ka: სანიშნის სახელი:

en: Invert Selection
ka: მონიშვნის ინვერსია

en: Jump to Position
ka: პოზიციაზე გადასვლა

en: Latitude
ka: განედი

en: Longitude
ka: გრძედი

en: Mirror
ka: სარკე

en: up
ka: მაღლა

en: left
ka: დარჩა

en: right
ka: მარჯვენა

en: down
ka: დაბლა

en: New Layer
ka: ახალი ფენა

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Click to abort launching external browsers
ka: დააწკაპუნეთ გარე ბრაუზერების გაშვების გასაუქმებლად

en: Open...
ka: გახსნა...

en: Open a file.
ka: ფაილის გახსნა.

en: does not exist
ka: არ არსებობს

en: Open file
ka: ფაილის გახსნა

en: Ok
ka: დიახ

en: Open Location...
ka: მდებარეობის გახსნა...

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
ka: აირჩიეთ, უნდა მოხდეს თუ არა მონაცემების გადმოწერა ახალ ფენაში

en: Download Location
ka: გადმოწერის მდებარეობა

en: Download URL
ka: გადმოწერის URL

en: Close dialog and cancel downloading
ka: დიალოგის დახურვა და გადმოწერის გაუქმება

en: Usage
ka: გამოყენება

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Preferences...
ka: მორგება...

en: Preferences
ka: მორგება

en: Purge
ka: გაწმენდა

en: Add to selection
ka: მონიშნულს მიმატება

en: Redo
ka: გამეორება

en: Restart
ka: თავიდან გაშვება

en: Save
ka: შენახვა

en: Save As...
ka: შენახვა, როგორც...

en: File exists. Overwrite?
ka: ფაილი არსებობს. გადავაწერო?

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Open session
ka: სესიის გახსნა

en: IO Error
ka: შ/გ-ის შეცდომა

en: Save Session
ka: სესიის შენახვა

en: Save As
ka: შენახვა, როგორც

en: Layers
ka: ფენები

en: Close
ka: დახურვა

en: Yes
ka: კი

en: Cancel operation
ka: ოპერაციის გაუქმება

en: Do not ask again
ka: აღარ მკითხო

en: Simplify
ka: გამარტივება

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Unselect All
ka: მონიშვნის ყველაფერზე მოხსნა

en: Validation
ka: გადამოწმება

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

[ctx: audio]
en: Back
ka: უკან

[ctx: audio]
en: Faster
ka: უფრო სწრაფი

[ctx: audio]
en: Forward
ka: წინ

[ctx: audio]
en: Play/Pause
ka: დაკვრა/პაუზა

[ctx: audio]
en: Slower
ka: უფრო ნელა

en: Notes
ka: შენიშვნები

en: Command
ka: ბრძანება

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Create a new note
ka: ახალი შენიშვნის შექმნა

en: Create note
ka: შენიშვნის შექმნა

en: Mode: {0}
ka: რეჟიმი: {0}

en: Delete them
ka: მათი წაშლა

en: Draw
ka: ხატვა

en: Disable
ka: გამორთვა

en: Parallel
ka: პარალელური

[ctx: SelectAction help]
en: Meta
ka: მეტა

[ctx: SelectAction help]
en: lasso
ka: ლასო

[ctx: SelectAction help]
en: rectangle
ka: მართკუთხედი

[ctx: SplitMode popup]
en: Meta
ka: მეტა

en: User:
ka: მომხმარებელი:

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Confirmation
ka: დადასტურება

en: Select members
ka: აირჩიეთ წევრები

en: Search...
ka: ძებნა...

en: Searching
ka: ძებნა

en: Errors
ka: შედომები

en: Warnings
ka: გაფრთხილებები

en: Other
ka: სხვა

en: object | objects
ka[0]: ობიექტი

en: Metric
ka: მეტრული

en: Chinese
ka: ჩინური

en: Imperial
ka: იმპერიული

en: UNKNOWN
ka: უცნობი

[ctx: compass]
en: S
ka: პატ

[ctx: compass]
en: N
ka: ახ

[ctx: compass]
en: W
ka: ორ

[ctx: compass]
en: E
ka: ეგზა

en: Map
ka: რუკა

en: Note
ka: შენიშვნა

en: building
ka: შენობა

en: incomplete
ka: დაუსრულებელი

en: node | nodes
ka[0]: კვანძი

en: <anonymous>
ka: <ანონიმური>

en: inactive
ka: არააქტიური

en: selected
ka: არჩულია

en: text
ka: ტექსტი

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Description:
ka: აღწერა:

en: Version:
ka: ვერსია:

en: Addresses
ka: მისამართები

en: Geometry
ka: გეომეტრია

en: Religion
ka: რელიგია

en: Relations
ka: კავშირები

en: Error: {0}
ka: შეცდომა: {0}

en: Description
ka: აღწერა

en: Options
ka: მორგება

en: Show this help
ka: ამ დახმარების ჩვენება

en: [file]
ka: [ფაილი]

en: Examples
ka: მაგალითები

en: Azimuthal Equidistant
ka: აზიმუტალური ეკვიდისტანტი

en: Lambert Azimuthal Equal Area
ka: ლამბერტის ტოლდიდა აზიმუტის პროექცია

en: Mercator
ka: სავაჭრო

en: Sinusoidal
ka: სინუსოიდალური

en: Worldwide
ka: სამყარო

en: Validating
ka: გადამოწმება

en: URL is invalid
ka: URL არასწორია

en: unknown
ka: უცნობი

en: <empty>
ka: <ცარიელი>

en: area
ka: ფართობი

en: No tags
ka: ჭდეების გარეშე

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
ka: პარამეტრი "downloadgps" არ იღებს ფაილის სახელსა და ბმულებს

en: Offline mode
ka: გათიშული რეჟიმი

en: Internal Server Error
ka: სერვერის შიდა შეცდომა

en: Bad Request
ka: ცუდი მოთხოვნა

en: Not Found
ka: ვერ მოიძებნა

en: Conflict
ka: კონფლიქტი

en: Authentication failed
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა

en: Unknown host
ka: უცნობი ჰოსტი

[ctx: layer]
en: Offset
ka: წანაცვლება

[ctx: dialog]
en: Stop
ka: გაჩერება

en: usage
ka: გამოყენება

en: commands
ka: ბრძანებები

en: options
ka: ვარიანტები

en: Set the cache directory
ka: ქეშის საქაღალდის დაყენება

en: Initializing
ka: ინიციალიზაცია

en: Creating main GUI
ka: ინტერფეისის შექმნა

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Discard
ka: მოცილება

[ctx: menu]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: menu]
en: Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: menu]
en: View
ka: ხედი

[ctx: menu]
en: Mode
ka: რეჟიმი

[ctx: menu]
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

[ctx: menu]
en: Data
ka: მონაცემები

[ctx: menu]
en: Selection
ka: მონიშნული

[ctx: menu]
en: Presets
ka: პრესეტები

en: More...
ka: მეტი...

[ctx: menu]
en: Help
ka: დახმარება

en: Main toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

[ctx: menu]
en: Audio
ka: აუდიო

en: Move right
ka: მარჯვნივ გაწევა

en: Move left
ka: მარცხნივ გაწევა

en: Move up
ka: აწევა

en: Move down
ka: ქვემოთ ჩამოწევა

en: scale
ka: სასწორი

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Created date
ka: შექმნის თარიღი

[ctx: menu]
en: Windows
ka: ფანჯრები

en: Enlarge
ka: გაზრდა

en: Shrink
ka: შეწნეხვა

en: Zoom level:
ka: გადიდების დონე:

en: Freeze
ka: გაყინვა

en: Unfreeze
ka: გაყინვის მოხსნა

en: Properties
ka: თვისებები

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Nodes
ka: კვანძები

en: Members
ka: წევრები

en: Conflict Resolution
ka: კონფლიქტების გადაწყვეტა

en: Node
ka: კვანძი

en: (none)
ka: (არცერთი)

en: deleted
ka: წაშლილია

en: Coordinates:
ka: კოორდინატები:

en: Referenced by:
ka: ბმული გარედან:

en: Role
ka: როლი

en: Key
ka: გასაღები

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Apply
ka: გადატარება

en: Choose a value
ka: აირჩიეთ მნიშვნელობა

en: none
ka: არცერთი

en: all
ka: ყველა

en: sum
ka: ჯამი

en: Remove
ka: წაშლა

en: Keep
ka: დატოვება

en: Role:
ka: როლი:

[ctx: tag]
en: Key:
ka: გასაღები:

en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

en: Relation
ka: ურთიერთობა

en: New role
ka: ახალი როლი

en: New value
ka: ახალი მნიშვნელობა

en: Download
ka: გადმოწერა

en: Details
ka: დეტალები

en: Command Stack
ka: ბრძანების სტეკი

en: Resolve conflicts
ka: კონფლიქტის გადაჭრა

en: Resolve
ka: გადაჭრა

en: Delete objects
ka: ობიექტების წაშლა

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Add
ka: დამატება

en: Up
ka: ჩართული

en: Down
ka: ქვემოთ

en: Sort
ka: დალაგება

en: Reverse
ka: რევერსი

[ctx: filter]
en: E
ka: ეგზა

[ctx: filter]
en: H
ka: სიგ

[ctx: filter]
en: Text
ka: ტექსტი

[ctx: filter]
en: M
ka: მ

[ctx: filter]
en: R
ka: წითელი

[ctx: filter]
en: D
ka: მ

en: modified
ka: შეიცვალა

en: Tags:
ka: ტეგები:

en: Lat/Lon
ka: გრედი/განედი

en: Save as...
ka: შენახვა, როგორც...

en: Source
ka: წყარო

en: Title:
ka: სათაური:

en: Path:
ka: ბილიკი:

en: Icon:
ka: ხატულა:

en: Background:
ka: ფონი:

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Add comment
ka: კომენტარის დამატება

en: Close note
ka: შენიშვნის დახურვა

en: Create
ka: შექმნა

en: Reopen
ka: თავიდან გახნა

en: Reopen note
ka: შენიშვნის თავიდან გახსნა

en: Open in browser
ka: ბრაუზერში გახსნა

en: Object type:
ka: ობიექტის ტიპი:

[ctx: osm object types]
en: mixed
ka: შერეული

en: Choose the OSM object type
ka: აირჩიე OSM-ის ობიექტის ტიპი

en: Object ID:
ka: ობიექტის ID:

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
ka: შეიყვანე ობიექტის ID, რომელიც უნდა იქნას გადმოწერილი

en: New node
ka: ახალი კვანძი

en: New
ka: ახალი

en: Search
ka: ძებნა

en: select
ka: არჩევა

en: case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: standard
ka: სტანდარტული

en: regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულება

en: Results
ka: შედეგები

en: Hints
ka: მინიშნებები

en: logical not
ka: ლოგიკური არა

en: objects
ka: ობიექტები

en: metadata
ka: მეტამონაცემები

en: properties
ka: თვისებები

en: state
ka: მდგომარეობა

en: view
ka: ნახვა

en: location
ka: მდებარეობა

en: Selection
ka: მონიშნული

en: Zoom to selection
ka: მონიშნულამდე გადიდება

en: Always shown
ka: ყოველთვის ნაჩვენები

en: Dynamic
ka: დინამიკური

en: Always hidden
ka: ყოველთვის დამალული

en: Authors
ka: ავტორები

en: Author
ka: ავტორი

en: Ignore for now
ka: ჯერჯერობით იგნორირება

en: Fix
ka: გასწორება

en: Lookup
ka: ამოხსნა

en: Nothing
ka: არაფერი

en: anonymous
ka: ანონიმური

en: Content
ka: შემცველობა

en: Discussion
ka: კამათი

en: Query
ka: მოთხოვნა

[ctx: changeset.upload-comment]
en: empty
ka: ცარიელია

[ctx: changeset.state]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: changeset.state]
en: Closed
ka: დახურულია

en: Status
ka: სტატუსი

en: Created at
ka: შექმნის დრო

en: Changes
ka: ცვლილებები

en: Discussions
ka: კამათი

en: Nothing to select
ka: ასარჩევი არაფერია

en: Created
ka: შექმნის თარიღი

en: Updated
ka: განახლებულია

en: Deleted
ka: წაშლილია

en: Name
ka: სახელი

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: Date
ka: თარიღი

en: User
ka: მომხმარებელი

en: open
ka: ღია

en: closed
ka: დახურულია

en: Basic
ka: საწყისი

en: From URL
ka: ბმულიდან

en: Advanced
ka: დამატებით

en: Date:
ka: თარიღი:

en: Time:
ka: დრო:

en: Date:
ka: თარიღი:

en: User ID:
ka: მომხმარებლის ID:

en: User name:
ka: მომხმარებელი:

en: Invalid user ID
ka: მომხმარებლის არასწორი ID

en: Invalid user name
ka: მომხმარებლის არასწორი სახელი

en: Activate
ka: აქტივაცია

en: Double click to reset.
ka: ორმაგი დაწკაპუნება საწყის მნიშვნელობაზე დასაბრუნებლად.

en: Opacity
ka: გაუმჭირვალობა

en: Gamma
ka: გამა

[ctx: image sharpness]
en: normal
ka: ნორმალური

[ctx: image sharpness]
en: sharp
ka: დიეზი

en: Sharpness
ka: სიმკვეთრე

[ctx: image colorfulness]
en: less
ka: ნაკლები

[ctx: image colorfulness]
en: normal
ka: ნორმალური

[ctx: image colorfulness]
en: more
ka: მეტი

en: Color
ka: ფერი

en: Merge
ka: შერწყმა

en: Length
ka: სიგრძე

en: Segments
ka: სეგმენტები

en: Show/hide
ka: ჩვენება/დამალვა

en: Copy Value
ka: მნიშვნელობის კოპირება

en: Position
ka: მდებარეობა

en: Tag filter
ka: ჭდის ფილტრი

en: Delete Tags
ka: ჭდეების წაშლა

en: Add Tag
ka: ჭდის დამატება

en: Edit Tags
ka: ჭდეების ჩასწორება

en: Add tag
ka: ჭდის დამატება

en: Enable
ka: ჩართვა

en: Hide
ka: დამალვა

en: No refresh
ka: განახლების გარეშე

en: Overwrite?
ka: გადავაწერო?

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Apply Changes
ka: ცვლილებების გადატარება

en: Unsaved changes
ka: შეუნახავი ცვლილებები

en: Refresh
ka: განახლება

en: No, continue editing
ka: არა, გავაგრძელოთ ჩასწორება

en: Home location
ka: საწყისი მდებარეობა

en: Bookmarks
ka: სანიშნეები

en: Create bookmark
ka: სანიშნის შექმნა

en: Bounding Box
ka: შემზღუდავი ოთხკუთხედი

en: Start downloading
ka: გადმოწერის დაწყება

en: Delete selected snippet
ka: მონიშნული ფრაგენტის წაშლა

en: Parse error
ka: დამუშავების შეცდომა

en: Type
ka: ტიპი

en: history
ka: ისტორია

en: Edit item
ka: ჩანაწერის ჩასწორება

en: Go to the previous page
ka: წინა გვერდზე გადასვლა

en: Go to the next page
ka: გადასვლა -სკენ პანელი

en: Latitude:
ka: განედი:

en: Longitude:
ka: გრძედი:

en: Distance:
ka: მანძილი:

en: Coordinates
ka: კოორდინატები

en: Object
ka: ობიექტი

en: Since
ka: საწყისი დრო

en: User info
ka: მომხმარებლის ინფორმაცია

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: Password
ka: პაროლი

en: Authenticate
ka: ავთენტიკაცია

en: Question
ka: კითხვა

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Enter text
ka: შეიყვანეთ ტექსტი

en: Downloading file
ka: ფაილის გადმოწერა

en: Download finished
ka: გადმოწერა დასრულდა

en: Select filename
ka: აირჩიეთ ფაილის სახელი

en: Open Recent
ka: ბოლოს გახსნილი ფაილების გახსნა

en: Clear
ka: გასუფთავება

en: Settings
ka: მორგება

en: Settings:
ka: მორგება:

en: Abort
ka: შეწყვეტა

en: All Formats
ka: ყველა ფორმატი

en: Real name
ka: ნამდვილი სახელი

en: E-Mail
ka: ელფოსტა

en: Predefined
ka: წინასწარ მომზადებული

en: Keywords
ka: საკვანძო სიტყვები

en: Export options
ka: გატანის მორგება

en: Image Files
ka: ასლის ფაილები

en: folder
ka: საქაღალდე

en: Offset
ka: წანაცვლება

en: Tile size
ka: ფილის ზომა

en: Loaded
ka: ჩატვირთულია

en: Loading
ka: იტვირთება

en: Details...
ka: დეტალები...

en: Do not show this message again
ka: აღარ მიჩვენო ეს შეტყობინება

en: Restoring files
ka: ფაილების აღდგენა

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Choose a color
ka: აირჩიეთ ფერი

en: Timespan
ka: დრო

en: Id
ka: ID

en: Layer is locked
ka: ფენა დაბლოკილია

en: No problems found
ka: პრობლემები აღმოჩენილი არაა

en: Save anyway
ka: დაიმახსოვრე ყველაფრის მიუხედავად

en: Conflicts
ka: კონფლიქტები

en: Advanced settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Invalid timezone
ka: დროის არასწორი სარტყელი

en: Try Again
ka: კიდევ სცადეთ

en: Invalid date
ka: არასწორი თარიღი

en: Timezone:
ka: დროის სარტყელი:

en: Correlate
ka: კორელაცია

en: Elevation:
ka: სიმაღლე ზღვის დონიდან:

en: No image
ka: გამოსახულების გარეშე

en: Next
ka: შემდეგი

en: Previous
ka: წინა

en: First
ka: პირველი

en: Last
ka: ბოლო

en: Show thumbnails
ka: მინიატურების ჩვენება

en: No date
ka: თარიღის გარეშე

en: Show all
ka: ყველას ჩვენება

en: Convert
ka: გადაყვანა

en: From
ka: ვისგან

en: meters
ka: მეტრი

en: None
ka: არცერთი

en: Estimated
ka: დაახლოებით

en: Manual
ka: ხელით

en: Quality
ka: ხარისხი

en: Show errors
ka: შეცდომების ჩვენება

en: Layer name
ka: ფენის სახელი

en: Projection
ka: პროექცია

en: marker | markers
ka[0]: სანიშნე

en: Use default settings
ka: ნაგულისხმები პარამეტრების გამოყენება

en: Client ID:
ka: კლიენტის ID:

en: Client Secret:
ka: კლიენტის საიდუმლო ფრაზა:

en: Access Token URL:
ka: წვდომს კოდის URL:

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Back
ka: უკან

en: Access Token
ka: წვდომს კოდი

en: Success
ka: წარმატება

en: Test failed
ka: ტესტის წარუმატებელია

en: Name (optional):
ka: სახელი (არასავალდებულო):

en: active
ka: აქტიური

en: Reset
ka: ჩამოყრა

en: Reset to default
ka: ნაგულისხმებ მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: Tooltip
ka: მინიშნება

en: Icon
ka: ხატულა

en: Actions
ka: ქმედებები

en: Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლი

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Available
ka: ხელმისაწვდომია

en: Parameter name
ka: პარამეტრის სახელი

en: Parameter value
ka: პარამეტრის მნიშვნელობა

en: add entry
ka: ელემენტის დამატება

en: Remove the selected entry
ka: მონიშნული ერთეულის წაშლა

en: shortcut
ka: მალსახმობი

en: color
ka: ფერი

en: Simple
ka: მარტივი

en: List
ka: ჩამონათვალი

en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

en: Audio
ka: აუდიო

en: Colors
ka: ფერები

en: Choose
ka: არჩევა

en: Set all to default
ka: ყველას ნაგულისხმებ მნიშვნელობებზე დაყენება

[ctx: gui]
en: Display
ka: ჩვენება

en: Rule
ka: წესი

en: OSM Data
ka: OSM გეოგრაფიული მონაცემები

en: Other options
ka: სხვა პარამეტრები

en: Auto
ka: ავტო

[ctx: gpx_field]
en: Name
ka: სახელი

en: Everything
ka: ყველაფერი

en: Custom
ka: ხელით

en: Use global settings
ka: გლობალური პარამეტრების გამოყენება

en: All
ka: ყველა

en: Local files
ka: ლოკალური ფაილები

en: Car
ka: მანქანა

en: Bicycle
ka: ველოსიპედი

en: Foot
ka: ფეხი

[ctx: Heat map]
en: Inferno
ka: ჯოჯოხეთი

[ctx: Heat map]
en: Wood
ka: ხე

[ctx: Heat map]
en: Heat
ka: სითბო

en: Look and Feel
ka: გარეგნობა

en: Language
ka: ენა

en: seconds
ka: წამი

en: minutes
ka: წუთი

en: hours
ka: საათი

en: days
ka: დღე

en: Object Count
ka: ობიექტის რაოდენობა

en: Soft
ka: რბილი

en: Strong
ka: ძლიერი

en: Common Settings
ka: საერთო პარამეტრები

en: Cache
ka: კეში

en: Layer
ka: შრე

en: Easting
ka: აღმოსავლეთისკენ

en: Northing
ka: არაფერი

en: Tile size:
ka: სათაურის ზომა:

[ctx: plugins]
en: All
ka: ყველა

[ctx: plugins]
en: Installed
ka: დაყენებულია

[ctx: plugins]
en: Available
ka: ხელმისაწვდომია

en: Validate
ka: დადასტურება

en: Scaling factor
ka: გადიდების მასშტაბი

en: Set as default
ka: ნაგულისხმებად დაყენება

en: North
ka: ჩრდილოეთი

en: South
ka: სამხრეთი

en: Remote Control
ka: დაშორებული მართვა

en: Enable remote control
ka: დაშორებული მართვის ჩართვა

en: Proxy
ka: პროქსი

en: Host:
ka: ჰოსტი:

[ctx: server]
en: Port:
ka: პორტი:

en: No proxy
ka: პროქსის გარეშე

en: Action
ka: ქმედება

en: Shortcut
ka: მალმხმობი

en: Use default
ka: ნაგულისხმების გამოყენება

en: Key:
ka: გასაღები:

en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

en: Tests
ka: შემოწმებები

en: multiple
ka: მრავალი

en: Nothing selected!
ka: არაფერია მონიშნული!

en: Search in tags
ka: ჭდეებში ძებნა

en: count
ka: რაოდენობა

en: elements
ka: ელემენტები

en: All files (*.*)
ka: ყველა ფაილი (*.*)

en: Right to Left
ka: მარჯვნიდან მარცხნივ

en: Left to Right
ka: მარცხნიდან მარჯვნივ

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Certificates
ka: სერტიფიკატები

en: Downloading data...
ka: მონაცემების გადმოწერა...

en: Loading data
ka: მონაცემების ჩატვირთვა

en: Yes, always
ka: დახ, ყოველთვის

en: include
ka: ჩასმა

en: Data:
ka: მონაცემები:

en: Disable plugin
ka: დამატების გამორთვა

en: no description available
ka: აღწერის გარეშე

en: More info...
ka: მეტი ინფორმაცია...

en: Details:
ka: დეტალები:

en: latitude
ka: განედი

en: longitude
ka: გრძედი

en: zoom
ka: გადიდება

en: Hiragana
ka: ჰირაგანა

en: Katakana
ka: კატაკანა

en: Latin
ka: ლათინური

en: Pinyin
ka: პინინი

en: Simplified
ka: გამარტივებული

en: Traditional
ka: ტრადიციული

en: Bopomofo
ka: ბოპომოფო

en: reserved
ka: რეზერვირებული

en: ms
ka: მწმ

en: s
ka: წმ

en: min
ka: წთ

en: day | days
ka[0]: დღე

[ctx: landuse]
en: forest
ka: ტყისფერი

[ctx: natural]
en: wood
ka: შეშა

[ctx: leisure]
en: park
ka: პარკი

[ctx: leisure]
en: track
ka: ტრეკი

[ctx: Relation type]
en: bridge
ka: ხიდი

[ctx: Relation type]
en: network
ka: ქსელი

[ctx: Relation type]
en: site
ka: საიტი

[ctx: Relation type]
en: street
ka: ქუჩა

[ctx: Place type]
en: city
ka: ქალაქი

[ctx: Place type]
en: island
ka: კუნძული

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: Attributes
ka: ატრიბუტები

en: Create New Folder
ka: ახალი საქაღალდის შექმნა

en: Delete File
ka: ფაილის წაშლა

en: Enter file name:
ka: შეიყვანეთ ფაილის სახელი:

en: File name:
ka: ფაილის სახელი:

en: File Name:
ka: ფაილის სახელი:

en: Files
ka: ფაილი

en: Files of type:
ka: ტიპები:

en: Filter:
ka: ფილტრი:

en: Folders
ka: საქაღალდეები

en: Home
ka: მთავარი

en: Look in:
ka: ჩაიხედე:

en: Modified
ka: შეიცვალა

en: New Folder
ka: ახალი საქაღალდე

en: Open
ka: გახსნა

en: Rename File
ka: ფაილის გადარქმევა

en: Save in:
ka: შენახვა სად:

en: Selection:
ka: არჩევანი:

en: Size
ka: ზომა

en: Up One Level
ka: 1 დონით მაღლა

en: Update
ka: განახლება

en: View
ka: ხედი

en: Blue:
ka: ლურჯი:

en: Green:
ka: მწვანე:

en: Hue:
ka: ტონი:

en: Red:
ka: წითელი:

en: Saturation:
ka: ჯერადობა:

en: Surface
ka: ზედაპირი

en: ground
ka: მიწა

en: mud
ka: ტალახი

en: rock
ka: ქვა

en: sand
ka: ქვიშა

en: grass
ka: ბალახი

en: wood
ka: შეშა

en: metal
ka: ლითონი

en: stone
ka: ქვა

en: Smoothness
ka: სიგლუვე

en: good
ka: კარგი

en: intermediate
ka: შუალედური

en: bad
ka: ცუდი

en: clay
ka: თიხა

en: dirt
ka: ტალახი

en: Lanes
ka: ბილიკები

en: Bridge
ka: ხიდი

en: Tunnel
ka: გვირაბი

en: Cutting
ka: ამოჭრა

en: automatic
ka: ავტომატური

en: limited
ka: შეზღუდული

[ctx: sidewalk]
en: both
ka: ორივე

[ctx: sidewalk]
en: left
ka: დარჩა

[ctx: sidewalk]
en: right
ka: მარჯვენა

en: Placement
ka: განლაგება

en: Shoulder
ka: მხარი

en: both
ka: ორივე

en: Service type
ka: სერვსის ტიპი

en: Horse
ka: ცხენი

en: private
ka: პირადი

en: Moped
ka: მოპედი

en: Animated
ka: ანიმირებული

en: screen
ka: ეკრანი

en: Reference
ka: მითითება

en: Operator
ka: ოპერატორი

en: Opening Hours
ka: სამუშაო საათები

en: Brand
ka: სავაჭრო მარკა

en: Toilets
ka: ტუალეტები

en: Wheelchair accessible
ka: სავარძლით წვდომადი

[ctx: toilets]
en: limited
ka: შეზღუდული

en: Access
ka: წვდომა

[ctx: color]
en: black
ka: შავი

[ctx: color]
en: blue
ka: ლურჯი

[ctx: color]
en: brown
ka: ყავისფერი

[ctx: color]
en: gray
ka: ნაცრისფერი

[ctx: color]
en: green
ka: მწვანე

[ctx: color]
en: orange
ka: ნარინჯისფერი

[ctx: color]
en: purple
ka: იისფერი

[ctx: color]
en: red
ka: წითელი

[ctx: color]
en: silver
ka: ვერცხლისფერი

[ctx: color]
en: white
ka: თეთრი

[ctx: color]
en: yellow
ka: ყვითელი

en: Cuisine
ka: სამზარეულო

en: cake
ka: ნამცხვარი

en: chicken
ka: ქათამი

en: chinese
ka: ჩინური

en: crepe
ka: კრეპი

en: curry
ka: კარი

en: ethiopian
ka: ეთიოპიური

en: fish
ka: თევზი

en: indian
ka: ინდური

en: persian
ka: სპარსული

en: pizza
ka: პიცა

en: ramen
ka: რამენი

en: regional
ka: რეგიონალური

en: sandwich
ka: სენდვიჩი

en: sausage
ka: სოსისი

en: sushi
ka: სუში

en: Internet access
ka: წვდომა ინტერნეტთან

en: terminal
ka: ტერმინალი

en: outside
ka: გარეთ

en: pitch
ka: ხმის სიმაღლე

en: stadium
ka: სტადიონი

en: Sport
ka: სპორტი

[ctx: sport]
en: baseball
ka: ბეისბოლი

[ctx: sport]
en: basketball
ka: კალათბურთი

[ctx: sport]
en: billiards
ka: ბილიარდი

[ctx: sport]
en: canoe
ka: კანოე

[ctx: sport]
en: cricket
ka: კრიკეტი

[ctx: sport]
en: curling
ka: ქარლინგი

[ctx: sport]
en: golf
ka: გოლფი

[ctx: sport]
en: handball
ka: ჰენდბოლი

[ctx: sport]
en: rowing
ka: ნიჩბოსნობა

[ctx: sport]
en: running
ka: მიმდინარე

[ctx: sport]
en: shooting
ka: გადაღება

[ctx: sport]
en: soccer
ka: ფეხბურთი

[ctx: sport]
en: surfing
ka: სერფინგი

[ctx: sport]
en: tennis
ka: ტენისი

[ctx: sport]
en: volleyball
ka: ხელბურთი

en: Ski
ka: სრიალი

en: Snowmobile
ka: სნოუმობილი

en: Dog
ka: ძაღლი

en: Fee
ka: გადასახადი

[ctx: parking]
en: lane
ka: გზის ბილიკი

en: Time Limit
ka: დროის ლიმიტი

en: Population
ka: მოსახლეობა

en: Postal Code
ka: საფოსტო კოდი

en: Website
ka: ვებგვერდი

en: Species
ka: ჯიშები

en: mixed
ka: შერეული

en: palm
ka: პალმა

en: Denomination
ka: დენომინაცია

[ctx: power]
en: anchor
ka: ღუზა

[ctx: power]
en: pin
ka: სარჭი

[ctx: power]
en: horizontal
ka: ჰორიზონტალური

[ctx: power]
en: vertical
ka: ვერტიკალური

[ctx: power]
en: triangular
ka: სამკუთხა

[ctx: power]
en: delta
ka: დელტა

[ctx: power]
en: square
ka: კვადრატი

[ctx: Line management]
en: branch
ka: ბრენჩი

[ctx: Line management]
en: cross
ka: ჯვარი

[ctx: Line management]
en: split
ka: გაყოფა

[ctx: Line management]
en: straight
ka: სწორი

en: Location
ka: მდებარეობა

[ctx: power]
en: roof
ka: სახურავი

[ctx: power]
en: Oil
ka: ნავთობი

[ctx: power]
en: Diesel
ka: დიზელი

[ctx: power]
en: Gas
ka: აირი

[ctx: power]
en: Waste
ka: ნარჩენები

[ctx: power]
en: Coal
ka: ნახშირი

[ctx: power]
en: Wave
ka: ტალღა

[ctx: power]
en: Solar
ka: მზის

[ctx: power]
en: Wind
ka: ქარი

en: Start date
ka: საწყისი თარიღი

en: output
ka: გამოტანა

en: Electricity
ka: ელექტროობა

en: Steam
ka: ნაკადი

en: Vacuum
ka: მომტვერსასრუტება

en: Utility
ka: ხელსაწყო

en: power
ka: კვება

en: television
ka: ტელევიზორი

en: water
ka: წყალი

en: Material
ka: მასალა

en: Phases
ka: ფაზები

[ctx: power_windings]
en: star
ka: ვარსკვლავი

[ctx: power_windings]
en: delta
ka: დელტა

[ctx: power_windings]
en: open
ka: ღია

en: copper
ka: სპილენძიფერი

en: Seasonal
ka: სეზონური

en: Ship
ka: ხომალდი

en: Boat
ka: ნავი

en: Motorboat
ka: მოტორიანი ნავი

en: Managed
ka: მართული

[ctx: Key:managed]
en: scientific
ka: სამეცნიერო

en: steam
ka: ორთქლი

[ctx: handle]
en: wheel
ka: ბორბალი

[ctx: handle]
en: cross
ka: ჯვარი

[ctx: handle]
en: button
ka: ღილაკი

en: clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით

en: gear
ka: კბილანა

en: screw
ka: ხრახნი

en: rope
ka: თოკი

en: ram
ka: ვერძი

en: direct
ka: პირდაპი

en: manual
ka: ხელით

en: cylinder
ka: ცილინდრი

en: Support
ka: მხარდაჭერა

[ctx: mounting/support]
en: pole
ka: ჭოკი

[ctx: mounting/support]
en: ground
ka: მიწა

en: natural
ka: ბეკარი

en: Network
ka: ქსელი

en: Reservation
ka: ჯავშანი

en: required
ka: აუცილებელია

en: recommended
ka: რეკომენდებულია

en: Orientation
ka: ორიენტაცია

en: medium
ka: საშუალო

en: Television
ka: ტელევიზია

en: Radio
ka: რადიო

[ctx: crossing:markings]
en: lines
ka: ხაზი

[ctx: crossing:markings]
en: dots
ka: წერტილები

[ctx: crossing:markings]
en: zebra
ka: ზებრა

[ctx: gender]
en: mixed
ka: შერეული

[ctx: gender]
en: male
ka: მამრი

[ctx: gender]
en: female
ka: მდედრი

en: symbols
ka: სიმბოლოები

en: Streets
ka: ქუჩები

en: Motorway
ka: საავტომობილო გ

[ctx: highway]
en: motorway
ka: ავტოსტრადა

en: Destination
ka: სამიზნე

en: Trunk
ka: ტრანკი

en: Primary
ka: ძირითადი

[ctx: highway]
en: primary
ka: ძირითადი

en: Narrow
ka: ვიწრო

en: Secondary
ka: მეორადი

en: Tertiary
ka: მესამეული

en: Unclassified
ka: არასაიდუმლო

en: Residential
ka: საცხოვრებელი

[ctx: Highway]
en: service
ka: სერვსი

[ctx: Highway]
en: path
ka: ბილიკი

en: Living Street
ka: საცხოვრებელი ქუჩა

en: Pedestrian
ka: ფეხით მოსიარულე

en: Area
ka: ფართობი

en: construction
ka: კონსტრუქცია

en: tram
ka: ტრამვაი

en: Service
ka: სერვისი

[ctx: highway]
en: service
ka: სერვსი

en: Raceway
ka: იპოდრომი

[ctx: highway]
en: road
ka: გზა

en: Construction
ka: მშენებლობა

[ctx: highway]
en: construction
ka: კონსტრუქცია

[ctx: Highway]
en: Motorway
ka: საავტომობილო გ

[ctx: Highway]
en: Trunk
ka: ტრანკი

[ctx: Highway]
en: Primary
ka: ძირითადი

[ctx: Highway]
en: Secondary
ka: მეორადი

[ctx: Highway]
en: Tertiary
ka: მესამეული

[ctx: Highway]
en: Unclassified
ka: არასაიდუმლო

[ctx: Highway]
en: Residential
ka: საცხოვრებელი

[ctx: Highway]
en: Service
ka: სერვისი

[ctx: Highway]
en: Pedestrian
ka: ფეხით მოსიარულე

[ctx: Highway]
en: Raceway
ka: იპოდრომი

[ctx: Highway]
en: Track
ka: აუდიობილიკი

[ctx: Highway]
en: Path
ka: ბილიკი

[ctx: Highway]
en: Steps
ka: ბიჯები

en: Junction
ka: ჯანქშენი

en: Winter road
ka: ზამთრის გზა

en: Ice road
ka: მოყინული გზა

[ctx: overtaking]
en: both
ka: ორივე

[ctx: overtaking]
en: forward
ka: წინ

en: Access Restrictions
ka: წვდომის შეზღუდვები

en: Disabled
ka: გამორთული

en: Taxi
ka: ტაქსი

[ctx: Highway]
en: motorway
ka: ავტოსტრადა

[ctx: Highway]
en: primary
ka: ძირითადი

[ctx: Highway]
en: construction
ka: კონსტრუქცია

en: Hazard
ka: ჰაზარდი

[ctx: hazard]
en: bump
ka: კო­პი

[ctx: hazard]
en: children
ka: შთამომავალი

[ctx: hazard]
en: curve
ka: მრუდი

[ctx: hazard]
en: dip
ka: ფნჯრ

[ctx: hazard]
en: ice
ka: ყინული

en: Track
ka: აუდიობილიკი

[ctx: highway]
en: track
ka: ტრეკი

en: Path
ka: ბილიკი

[ctx: highway]
en: path
ka: ბილიკი

en: Visibility
ka: ხილვადობა

[ctx: trail_visibility]
en: good
ka: კარგი

[ctx: trail_visibility]
en: intermediate
ka: შუალედური

[ctx: trail_visibility]
en: bad
ka: ცუდი

en: Cycleway
ka: ველობილიკი

[ctx: cycleway]
en: lane
ka: გზის ბილიკი

[ctx: cycleway]
en: track
ka: ტრეკი

[ctx: cycleway]
en: exclusive
ka: ექსკლუზიური

[ctx: footway]
en: sidewalk
ka: ტროტუარი

[ctx: footway]
en: link
ka: ბმული

en: Steps
ka: ბიჯები

[ctx: highway]
en: steps
ka: საფეხურებიანი

en: Escalator
ka: ესკალატორი

en: forward
ka: წინ

en: Waypoints
ka: გზის წერტილი

en: Number
ka: რიცხვი

en: Services
ka: სერვისები

[ctx: highway]
en: services
ka: სერვისები

en: Drinking Water
ka: სასმელი წყალი

en: Direction
ka: მიმართულება

en: zebra
ka: ზებრა

en: pelican
ka: ვარხვი

en: tiger
ka: ვეფხვი

en: Stop
ka: გაჩერება

en: N
ka: ახ

en: E
ka: ეგზა

en: S
ka: პატ

en: W
ka: ორ

en: informal
ka: არაოფიციალური

en: Bump
ka: რელიეფი

en: Table
ka: ცხრილი

[ctx: traffic_calming]
en: Island
ka: ისლანდია

en: circle
ka: წრე

en: hammer
ka: ჩაქუჩი

en: square
ka: კვადრატი

en: Second Name
ka: მეორე სახელი

en: Speed Camera
ka: ჩქაროსნული კამერა

en: Elevator
ka: ლიფტი

en: Manufacturer
ka: მწარმოებელი

en: Indoor
ka: შენობის შიგნით

en: Block
ka: ბლოკი

en: rising
ka: ზრდადი

en: fixed
ka: ფიქსირებული

en: Spikes
ka: წვერები

en: Fence
ka: ღობე

en: bars
ka: ბარი

en: pole
ka: ჭოკი

en: Wall
ka: კედელი

en: brick
ka: აგური

en: glass
ka: ჭიქა

en: City Wall
ka: ქალაქის კედელი

en: Two-sided
ka: ორმხრივი

en: Log
ka: ჟურნალი

en: Gate
ka: გეითი

en: Lift Gate
ka: შლაგბაუმი

[ctx: lift_gate]
en: single
ka: ერთი

[ctx: lift_gate]
en: double
ka: ორმაგი

[ctx: swing_gate]
en: single
ka: ერთი

[ctx: swing_gate]
en: double
ka: ორმაგი

en: Chain
ka: ჯაჭვი

en: Arcade
ka: არკადა

[ctx: main group]
en: Water
ka: წყალი

[ctx: sub group]
en: Water
ka: წყალი

en: River
ka: მდინარე

[ctx: waterway]
en: river
ka: მდინარე

en: Lock
ka: ჩაკეტვა

en: Stream
ka: ნაკადი

[ctx: waterway]
en: stream
ka: ნაკადი

en: Canal
ka: არხი

en: Drain
ka: დრენაჟი

[ctx: waterway]
en: drain
ka: ჰაერის გამოსაშვები ნახვრეტი

en: Spring
ka: გაზაფხული

en: Waterfall
ka: ჩანჩქერი

en: Weir
ka: კაშხალი

[ctx: waterway]
en: dam
ka: კაშხალი

en: Basin
ka: აუზი

en: settling
ka: ნალექი

en: Reservoir
ka: წყალსაცავი

[ctx: natural]
en: Water
ka: წყალი

en: stream
ka: ნაკადი

en: river
ka: მდინარე

en: drain
ka: ჰაერის გამოსაშვები ნახვრეტი

en: pond
ka: გუბურა

en: lake
ka: ტბა

en: lock
ka: ჩაკეტვა

en: gold
ka: ოქროსფერი

en: silver
ka: ვერცხლისფერი

en: tin
ka: კონსერვი

en: Wetland
ka: ჭაობი

en: Mud
ka: ტალახი

en: Beach
ka: ბიჩი

en: surfing
ka: სერფინგი

en: Bay
ka: ნაკვეთური

en: Ferry Terminal
ka: ბორანი

en: Cargo
ka: ტვირთი

en: Marina
ka: მარინა

en: public
ka: საჯარო

[ctx: waterway]
en: fuel
ka: საწვავი

en: Chevron
ka: შევრონი

en: Shell
ka: გარსი

en: Total
ka: სულ

en: Independent
ka: დამოუკიდებელი

en: Diesel
ka: დიზელი

en: Octane 91
ka: ოქტანი 91

en: Octane 95
ka: ოქტანი 95

en: Octane 98
ka: ოქტანი 98

en: Octane 100
ka: ოქტანი 100

en: Pier
ka: პირსი

en: Floating
ka: მცურავი

en: Dock
ka: მიმაგრება

en: Transport
ka: ტრანსპორტი

en: Railway
ka: რკინიგზა

en: Rail
ka: სარკინიგზო

en: main
ka: მთავარი

en: branch
ka: ბრენჩი

en: Monorail
ka: მონორელსი

[ctx: railway]
en: monorail
ka: მონორელსი

en: Light Rail
ka: მსუბუქი რკინიგზა

en: Subway
ka: მიწისქვეშა გადასასვლელი

en: Tram
ka: ტრამვაი

[ctx: railway]
en: tram
ka: ტრამვაი

en: Railway construction
ka: რკინიგზის მშენებლობა

[ctx: railway]
en: construction
ka: კონსტრუქცია

[ctx: crossing:barrier]
en: half
ka: ნახევარი

[ctx: crossing:barrier]
en: full
ka: მთლიანი

[ctx: railway]
en: switch
ka: გადართვა

en: default
ka: ნაგულისხმევი

en: Aerialway
ka: საჰაერო

en: Cable Car
ka: საბაგირო

en: Chair Lift
ka: სავარძლის აწევა

en: Gondola
ka: გონდოლა

en: Drag Lift
ka: საციგურაო ლიფტი

en: Goods
ka: საქონელი

[ctx: aerialway]
en: Station
ka: სადგური

en: Pylon
ka: პილონი

[ctx: car]
en: Parking
ka: მიმდინარეობს დამაგრება

en: bus
ka: ავტობუსი

en: train
ka: მატარებელი

en: metro
ka: მეტრო

en: ferry
ka: ბორანი

en: parallel
ka: პარალელური

en: Parking Space
ka: პარკინგის ადგილი

en: disabled
ka: გამორთულია

en: normal
ka: ნორმალური

en: Capacity
ka: ტევადობა

en: Charging Station
ka: დასატენი სადგური

en: Cars
ka: მანქანები

[ctx: car_wash]
en: Automated
ka: ავტომატური

en: Car Dealer
ka: ავტომობილების დილერი

en: Repair
ka: აღდგენა

[ctx: shop=car_repair]
en: Service
ka: სერვისი

en: repair
ka: აღდგენა

en: parts
ka: ნაწილად

en: Parts
ka: ნაწილები

en: Sharing
ka: გაზიარება

[ctx: motorcycle]
en: Parking
ka: მიმდინარეობს დამაგრება

en: Services:
ka: სერვისები:

en: Sale
ka: სალე

en: Clothes
ka: ტანსაცმელი

[ctx: bicycle]
en: Parking
ka: მიმდინარეობს დამაგრება

en: anchors
ka: კვანძები

en: bollard
ka: ბოძკინტი

en: lockers
ka: სეიფები

en: shed
ka: ფარდული

en: stands
ka: სტენდები

en: Stand
ka: დასადგამი

[ctx: bicycle_repair_station]
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Automated
ka: ავტომატური

en: Public Transport
ka: საჯარო ტრანსპორტი

en: monorail
ka: მონორელსი

en: trolleybus
ka: ტროლეიბუსი

en: Platform
ka: პლატფორმა

en: Subway Entrance
ka: მეტროს შესასვლელი

en: Bus
ka: მატარებელი

en: Train
ka: მატარებელი

en: Ferry
ka: ბორანი

en: Bench
ka: მერხი

en: Shelter
ka: თავშესაფარი

[ctx: railway]
en: Station
ka: სადგური

en: Building
ka: აგება

[ctx: railway]
en: station
ka: სადგური

en: Tram Stop
ka: ტრამვაის გაჩერება

en: Bus Station
ka: ავტობუსების სადგური

en: Bus Stop
ka: ავტობუსის გაჩერება

en: Airport
ka: აეროპორტი

[ctx: aeroway holding_position]
en: intermediate
ka: შუალედური

en: Helipad
ka: ჰელიპადი

en: Terminal
ka: ტერმინალი

[ctx: airport]
en: Gate
ka: გეითი

en: Accommodation
ka: აკომოდაცია

en: Hotel
ka: სასტუმრო

en: Stars
ka: ვარსკვლავი

en: Rooms
ka: ოთახები

en: Motel
ka: მოტელი

en: Apartment
ka: სახლი

en: Hostel
ka: ჰოსტელი

en: Alpine Hut
ka: ალპური ქოხი

en: Wilderness Hut
ka: ტყის ქოხი

en: Restaurant
ka: რესტორანი

en: Takeaway
ka: წასაღები

en: Fast Food
ka: სწრაფი საჭმელი

en: Food Court
ka: ფუდკორტი

en: Cafe
ka: კაფე

en: Pub
ka: პაბი

en: Beer Garden
ka: ლუდის ბაღი

en: Bar
ka: რიგი

en: Diet
ka: რაციონი

en: Vegetarian
ka: ვეგეტარიანული

en: Raw
ka: დაუმუშავებელი

en: Tourism
ka: ტურიზმი

en: Attraction
ka: ღირსშესანიშნაობა

en: Viewpoint
ka: ხედის წერტილი

en: street
ka: ქუჩა

en: site
ka: საიტი

en: city
ka: ქალაქი

en: region
ka: რეგიონი

en: Hiking
ka: ლაშქრობა

en: Cycling
ka: ველოსიპედით

en: Skiing
ka: სრიალი

en: Riding
ka: ცხენით

en: notice
ka: შეტყობინება

en: nature
ka: ბუნება

en: Phone number
ka: ტელეფონის ნომერი

en: Leisure
ka: დასვენება

en: Dance
ka: საცეკვაო

en: Zoo
ka: ზოოპარკი

en: butterfly
ka: პეპელა

en: reptile
ka: რეპტილია

en: Water Park
ka: წყლის პარკი

[ctx: bath:type]
en: lake
ka: ტბა

[ctx: bath:type]
en: river
ka: მდინარე

[ctx: restroom]
en: Female
ka: მდედრობითი

[ctx: restroom]
en: Male
ka: მამრობითი

en: Swimming Pool
ka: საცურაო აუზი

en: Fitness Station
ka: ფიტნესის სადგური

en: Sauna
ka: საუნა

en: Club
ka: კლუბი

[ctx: club]
en: art
ka: ხელოვნება

[ctx: club]
en: cinema
ka: კინო

[ctx: club]
en: computer
ka: კომპიუტერი

[ctx: club]
en: cooking
ka: საჭმლის მომზადება

[ctx: club]
en: dog
ka: ძაღლი

[ctx: club]
en: fan
ka: ვენტილატორი

[ctx: club]
en: fishing
ka: თევზაობა

[ctx: club]
en: game
ka: თამაში

[ctx: club]
en: history
ka: ისტორია

[ctx: club]
en: motorcycle
ka: მოტოციკლეტი

[ctx: club]
en: music
ka: მუსიკა

[ctx: club]
en: nature
ka: ბუნება

[ctx: club]
en: smoke
ka: კვამლი

[ctx: club]
en: sport
ka: სპორტი

[ctx: club]
en: student
ka: სტუდენტი

[ctx: club]
en: theatre
ka: თეატრი

en: Events Venue
ka: აღნიშვნის ადგილი

en: Playground
ka: საცდელი ფუნქციები

[ctx: playground]
en: map
ka: რუკა

[ctx: playground]
en: slide
ka: საბავშვო გორაკი

[ctx: playground]
en: structure
ka: სტრუქტურა

[ctx: playground]
en: water
ka: წყალი

en: Gambling
ka: ფულზე თამაში

en: Night Club
ka: ღამის კლუბი

en: Culture
ka: კულტურა

en: Museum
ka: მუზეუმი

en: Gallery
ka: გალერეა

en: Theatre
ka: თეატრი

en: Library
ka: ბიბლიოთეკა

en: shelf
ka: თარო

en: Artwork
ka: ნამუშევრები

en: architecture
ka: არქტიტექტურა

en: statue
ka: ქანდაკება

en: bust
ka: ბიუსტი

en: Subject
ka: შინაარსი

en: Artist Name
ka: შემსრულებლის სახელი

en: bronze
ka: ბრინჯაო

en: marble
ka: მარმარილო

en: Studio
ka: სტუდია

en: audio
ka: აუდიო

en: radio
ka: რადიო

en: video
ka: ვიდეო

en: Place of Worship
ka: სალოცავი ადგილი

en: Church
ka: ტაძარი

en: church
ka: ტაძარი

en: temple
ka: ტაძარი

en: mosque
ka: მეჩეთი

en: synagogue
ka: სინაგოგა

en: Town Hall
ka: მერია

en: Community Centre
ka: საზოგადოებრივი ცენტრი

en: child
ka: შვილი

en: student
ka: სტუდენტი

en: girl
ka: გოგონა

en: boy
ka: ბიჭი

en: man
ka: მამაკაცი

en: woman
ka: ქალი

en: family
ka: ოჯახი

en: athlete
ka: ათლეტი

en: Prison
ka: ციხე

en: Police
ka: პოლიცია

en: Fire Station
ka: სახანძრო სადგური

en: Post Office
ka: ფოსტა

en: Education
ka: განათლება

en: Kindergarten
ka: საბავშვო ბაღი

en: School
ka: სკოლა

en: University
ka: უნივერსიტეტი

en: College
ka: კოლეჯი

en: Animal
ka: ცხოველი

en: bird
ka: ჩიტი

en: cat
ka: კატა

en: dog
ka: ძაღლი

en: duck
ka: იხვი

en: horse
ka: ცხენი

[ctx: animal_breeding]
en: bird
ka: ჩიტი

[ctx: animal_breeding]
en: cat
ka: კატა

[ctx: animal_breeding]
en: chicken
ka: ქათამი

[ctx: animal_breeding]
en: cow
ka: ძროხა

[ctx: animal_breeding]
en: dog
ka: ძაღლი

[ctx: animal_breeding]
en: fish
ka: თევზი

[ctx: animal_breeding]
en: goat
ka: თხა

[ctx: animal_breeding]
en: sheep
ka: ცხვარი

[ctx: animal_breeding]
en: horse
ka: ცხენი

[ctx: animal_breeding]
en: pig
ka: ღორი

[ctx: animal_breeding]
en: rabbit
ka: კურდღელი

en: Veterinary
ka: ვეტერინარია

en: Health
ka: ჯანმრთელობა

en: Hospital
ka: საავადმყოფო

en: Clinic
ka: კლინიკა

en: Dentist
ka: სტომატოლოგი

en: Pharmacy
ka: ფარმაცია

en: Emergency
ka: სასწრაფო

en: Shape
ka: მოხაზულობა

[ctx: pipeline]
en: wall
ka: კედელი

[ctx: pipeline]
en: pipe
ka: ფაიფი

[ctx: hydrant position]
en: lane
ka: გზის ბილიკი

[ctx: hydrant position]
en: sidewalk
ka: ტროტუარი

[ctx: hydrant position]
en: green
ka: მწვანე

en: Barcelona
ka: ბარსელონა

[ctx: Tag:emergency=lifeguard]
en: tower
ka: კოშკი

[ctx: Tag:emergency=lifeguard]
en: base
ka: მონაცემთა ბაზა

en: Emergency Phone
ka: სასწრაფო ტელეფონი

en: Siren
ka: საირენი

en: Purpose
ka: მიზანი

en: tornado
ka: ტორნადო

en: fire
ka: ცეცხლი

en: Social Facility
ka: სოციალური დაწესებულება

[ctx: social_facility]
en: Shelter
ka: თავშესაფარი

en: bucket
ka: ვედრო

en: Count
ka: რაოდენობა

[ctx: Changing table]
en: Location
ka: მდებარეობა

en: room
ka: ოთახი

en: Post Box
ka: საფოსტო ყუთი

[ctx: post_box]
en: lamp
ka: ნათურა

[ctx: post_box]
en: wall
ka: კედელი

[ctx: post_box]
en: meter
ka: მთვლელი

en: House number
ka: სახლის ნომერი

en: Street name
ka: ქუჩის სახელი

en: City name
ka: ქალაქის სახელი

en: Post code
ka: საფოსტო კოდი

en: Country code
ka: ქვეყნის კოდი

en: Place name
ka: მდებარეობის სახელი

en: Suburb
ka: გარეუბანი

en: District
ka: ოლქი

en: Province
ka: პროვინცია

[ctx: addr:]
en: State
ka: შტატი

en: CO
ka: სმ

en: FL
ka: ფდ

en: GA
ka: გა

en: HI
ka: გამარჯობა

en: MA
ka: მა

en: MN
ka: მნ

en: NE
ka: ჩა

en: PA
ka: პა

en: TN
ka: ტნ

en: UT
ka: უდ

en: Telephone
ka: ტელეფონი

en: Coins
ka: მონეტები

[ctx: payment]
en: Notes
ka: შენიშვნები

en: Internet Cafe
ka: ინტერნეტ კაფე

en: Clock
ka: საათი

[ctx: clock]
en: Display
ka: ჩვენება

[ctx: clock]
en: Faces
ka: ზედაპირები

en: Paper
ka: ქაღალდი

en: Paper packaging
ka: ქაღალდის შეფუთვა

en: Cardboard
ka: მუყაო

en: Newspaper
ka: გაზეთი

en: Books
ka: წიგნები

en: Plastic
ka: პლასტმასა

en: Glass
ka: მინა

en: Shoes
ka: ფეხსაცმელი

en: Wood
ka: ხე

en: Waste
ka: ნარჩენები

en: Batteries
ka: ელემენტები

en: trash
ka: ნაგავი

en: Hunting Stand
ka: სანადირო სტენდი

[ctx: hunting stand]
en: Hide
ka: დამალვა

en: Historic
ka: ისტორიული

en: Regina
ka: რეგინა

en: local
ka: ლოკალური

en: map
ka: რუკა

en: Sides
ka: მხარეები

en: front
ka: წინა

en: Sports
ka: სპორტი

en: Stadium
ka: სტადიონი

en: Sports Centre
ka: სპორტული ცენტრი

en: Pitch
ka: ხმის სიმაღლე

en: Golf
ka: გოლფი

[ctx: golf]
en: Hole
ka: ხვრელი

en: Par
ka: ქულები

[ctx: golf]
en: Pin
ka: მიმაგრება

[ctx: golf]
en: Natural
ka: ბუნებრივი

[ctx: golf]
en: Green
ka: მწვანე

[ctx: golf]
en: Rough
ka: უხეში

en: Miniature Golf
ka: მინიატურული გოლფი

en: Multi
ka: ერთზე მეტი

[ctx: running]
en: pitch
ka: ხმის სიმაღლე

[ctx: running]
en: stadium
ka: სტადიონი

[ctx: running]
en: track
ka: ტრეკი

en: Running
ka: გაშვებულია

en: Climbing
ka: ალპინიზმი

[ctx: racing]
en: pitch
ka: ხმის სიმაღლე

[ctx: racing]
en: stadium
ka: სტადიონი

[ctx: racing]
en: track
ka: ტრეკი

[ctx: riding]
en: Sports Centre
ka: სპორტული ცენტრი

[ctx: riding]
en: Stadium
ka: სტადიონი

en: Swimming
ka: ცურვა

en: Piste type
ka: თხილამურის ტიპი

en: connection
ka: შეერთება

en: hike
ka: ლაშქრობა

en: sled
ka: ციგა

en: sleigh
ka: მარხილი

en: Difficulty
ka: სირთულე

[ctx: piste:difficulty]
en: intermediate
ka: შუალედური

[ctx: piste:grooming]
en: scooter
ka: სკუტერი

en: Chess
ka: ჭადრაკი

en: Soccer
ka: სოკერი

en: Football
ka: ფეხბურთი

en: Basketball
ka: კალათბურთი

en: Volleyball
ka: ფრენბურთი

en: Tennis
ka: ტენისი

[ctx: aerialway]
en: pitch
ka: ხმის სიმაღლე

[ctx: aerialway]
en: track
ka: ტრეკი

[ctx: building]
en: barn
ka: ბეღელი

[ctx: building]
en: cabin
ka: ქოხი

[ctx: building]
en: church
ka: ტაძარი

[ctx: building]
en: construction
ka: კონსტრუქცია

[ctx: building]
en: container
ka: კონტეინერი

[ctx: building]
en: garage
ka: ავტოფარეხი

[ctx: building]
en: hospital
ka: საავადმყოფო

[ctx: building]
en: mosque
ka: მეჩეთი

[ctx: building]
en: office
ka: ოფისი

[ctx: building]
en: parking
ka: პარკინგი

[ctx: building]
en: public
ka: საჯარო

[ctx: building]
en: roof
ka: სახურავი

[ctx: building]
en: school
ka: სკოლა

[ctx: building]
en: service
ka: სერვსი

[ctx: building]
en: shed
ka: ფარდული

[ctx: building]
en: stable
ka: სტაბილური

[ctx: building]
en: stadium
ka: სტადიონი

[ctx: building]
en: synagogue
ka: სინაგოგა

[ctx: building]
en: temple
ka: ტაძარი

[ctx: building]
en: tent
ka: კარავი

[ctx: building]
en: house
ka: სახლი

[ctx: building]
en: hotel
ka: სასტუმრო

[ctx: building]
en: hut
ka: ქოხმახი

[ctx: building]
en: farm
ka: ფერმა

en: Entrance
ka: შესავალი

[ctx: entrance]
en: main
ka: მთავარი

[ctx: entrance]
en: service
ka: სერვსი

[ctx: entrance]
en: shop
ka: მაღაზია

[ctx: entrance]
en: exit
ka: გასვლა

[ctx: entrance]
en: emergency
ka: სასწრაფო

[ctx: entrance]
en: staircase
ka: კიბე

[ctx: entrance]
en: garage
ka: ავტოფარეხი

en: Door
ka: კარი

[ctx: police]
en: range
ka: შუალედი

[ctx: police]
en: storage
ka: საცავი

[ctx: flag]
en: regional
ka: რეგიონალური

en: Cross
ka: ჯვარი

en: Product
ka: პროდუქტი

en: beer
ka: ლუდი

en: food
ka: საჭმელი

en: meat
ka: ხორცი

en: rice
ka: ბრინჯი

en: sugar
ka: შაქარი

en: lime
ka: ლიმნისფერი

en: Windmill
ka: ქარის წისქვილი

[ctx: content]
en: fuel
ka: საწვავი

[ctx: content]
en: water
ka: წყალი

en: Resource
ka: რესურსი

en: Function
ka: ფუნქცია

[ctx: Tag:man_made=cairn]
en: Type
ka: ტიპი

[ctx: Tag:man_made=cairn]
en: small
ka: პატარა

en: dam
ka: კაშხალი

en: Mounted on
ka: მიმაგრების წერტილი

[ctx: lamp_mount]
en: wall
ka: კედელი

en: Monitoring:
ka: მონიტორინგი:

en: Traffic
ka: ტრაფიკი

en: Noise
ka: ხმაური

en: Weather
ka: ამინდი

en: Manually
ka: ხელით

en: Remote
ka: დაშორებული

en: Display:
ka: ჩვენება:

en: Analog
ka: ანალოგური

en: Digital
ka: ციფრული

en: Telescope
ka: ტელესკოპი

[ctx: telescope]
en: radio
ka: რადიო

[ctx: telescope]
en: gamma
ka: გამა

en: dish
ka: ლანგარი

en: dome
ka: გუმბათი

en: Zone
ka: ზონა

en: parking
ka: პარკინგი

en: shop
ka: მაღაზია

en: bank
ka: ბანკი

en: Camera
ka: კამერა

[ctx: camera:type]
en: fixed
ka: ფიქსირებული

[ctx: camera:type]
en: dome
ka: გუმბათი

[ctx: camera:mount]
en: wall
ka: კედელი

[ctx: camera:mount]
en: pole
ka: ჭოკი

en: Lighthouse
ka: შუქურა

en: Water Tower
ka: წყლის კოშკი

en: Antenna
ka: ანტენა

en: Tower
ka: კომპიუტერის კეისი

[ctx: mast/tower]
en: observation
ka: დაკვირვება

en: Pipeline
ka: ფაიფლაინი

[ctx: pipeline]
en: distribution
ka: დისტრიბუტივი

[ctx: valve]
en: butterfly
ka: პეპელა

[ctx: valve]
en: globe
ka: გლობუსი

[ctx: valve]
en: ball
ka: ბურთი

[ctx: valve]
en: plug
ka: ჩანგალი

[ctx: valve]
en: needle
ka: ნემსი

[ctx: valve]
en: spool
ka: კოჭი

[ctx: actuator]
en: manual
ka: ხელით

en: Marker
ka: სანიშნი

[ctx: marker]
en: ground
ka: მიწა

[ctx: marker]
en: plate
ka: თეფში

[ctx: marker]
en: post
ka: პოსტი

[ctx: marker]
en: stone
ka: ქვა

[ctx: manhole]
en: drain
ka: ჰაერის გამოსაშვები ნახვრეტი

[ctx: manhole]
en: heat
ka: სითბო

[ctx: manhole]
en: power
ka: კვება

[ctx: manhole]
en: water
ka: წყალი

en: Water
ka: წყალი

en: Fountain
ka: ფანტანი

en: Structure
ka: სტრუქტურა

en: floating
ka: მცურავი

en: lift
ka: აწევა

[ctx: preset group]
en: Military
ka: სამხედრო

[ctx: bunker]
en: command
ka: ბრძანება

[ctx: bunker]
en: observation
ka: დაკვირვება

en: Ruins
ka: ნანგრევები

en: Range
ka: შუალედი

en: Power
ka: კვება

en: Method
ka: მეთოდი

[ctx: generator method]
en: stream
ka: ნაკადი

en: horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: vertical
ka: ვერტიკალური

en: Wind Turbine
ka: ქარის ტურბინა

[ctx: power]
en: distribution
ka: დისტრიბუტივი

[ctx: power]
en: main
ka: მთავარი

[ctx: power]
en: filter
ka: ფილტრი

[ctx: power]
en: portal
ka: პორტალი

en: Power Tower
ka: ელექტროობის კოშკი

[ctx: power]
en: asymmetric
ka: ასიმეტრიული

[ctx: power]
en: triangle
ka: სამკუთხედი

[ctx: power]
en: flag
ka: ალამი

[ctx: power]
en: Connection
ka: კავშირი

en: Line type
ka: ხაზის ტიპი

en: line
ka: ხაზი

[ctx: power]
en: single
ka: ერთი

[ctx: power]
en: double
ka: ორმაგი

en: Connection Point
ka: მიერთების წერტილი

en: Castle
ka: სასახლე

en: Archaeological Site
ka: არქეოლოგიური ადგილი

en: battery
ka: ელემენტი

en: Mine
ka: ჩემი

en: Grave
ka: სახიფათო

en: Tomb
ka: საფლავი

[ctx: tomb]
en: pyramid
ka: პირამიდა

[ctx: tomb]
en: vault
ka: საცავი

en: Monument
ka: ძეგლი

en: Memorial
ka: მემორიალი

[ctx: memorial]
en: bust
ka: ბიუსტი

[ctx: memorial]
en: statue
ka: ქანდაკება

[ctx: memorial]
en: stone
ka: ქვა

[ctx: memorial]
en: cross
ka: ჯვარი

[ctx: memorial]
en: bench
ka: მერხი

en: Inscription
ka: წარწერა

en: Place of worship
ka: სალოცავი ადგილი

en: Milestone
ka: საფეხური

en: Shops
ka: მაღაზია

en: Food
ka: საჭმელი

en: Supermarket
ka: სუპერმარკეტი

en: Convenience Store
ka: თვითმომსახურების სასურსათო მაღაზია

en: Kiosk
ka: კიოსკი

en: Bakery
ka: საცხობი

en: Butcher
ka: ყასაბი

en: Seafood
ka: ზღვის პროდუქტები

en: Pastry
ka: ცომეული

en: Confectionery
ka: კონფეკტიონერია

en: Chocolate
ka: შოკოლადი

en: Tea
ka: ჩაი

en: Coffee
ka: ყავა

en: Greengrocer
ka: მემწვანილე

en: Alcohol
ka: ალკოჰოლი

en: Beverages
ka: სასმელები

[ctx: clothes]
en: children
ka: შთამომავალი

[ctx: clothes]
en: fur
ka: ქურქი

[ctx: clothes]
en: motorcycle
ka: მოტოციკლეტი

[ctx: clothes]
en: wedding
ka: ქორწილი

en: Boutique
ka: ბუტიკი

[ctx: shop]
en: Shoes
ka: ფეხსაცმელი

en: Outdoor
ka: სახლგარეთ

en: Dry Cleaning
ka: ქიმწმენდა

en: Laundry
ka: სამრეცხაო

en: Tailor
ka: მკერავი

en: Fabric
ka: ნაჭერი

en: Electronic
ka: ელექტრონული

en: Computer
ka: კომპიუტერი

en: Electronics
ka: ელექტრონიკა

en: Mobile Phone
ka: მობილური ტელეფონი

en: Hifi
ka: HiFi-ის მაღაზია

en: Video
ka: ვიდეო

en: Video Games
ka: ვიდეო თამაშები

en: Music
ka: მუსიკა

en: Cash
ka: ნაღდი ფული

en: Bank
ka: ბანკი

en: Furniture
ka: ჭურჭელი

en: Kitchen
ka: სამზარეულო

en: Houseware
ka: ჭურჭელი

en: Art
ka: ხელოვნება

en: Frame
ka: კადრი

en: Bed
ka: საწოლი

en: Interior Decoration
ka: შიდა დეკორაცია

en: Lighting
ka: გამოკვეთა

en: Antiques
ka: ანტიკვარიატი

en: Stationery
ka: საკანცელარიო საქონელი

en: Copy Shop
ka: ქსეროქს

en: Book Store
ka: წიგნების მაღაზია

en: Ticket
ka: ბილეთი

en: Chemist
ka: ქიმიკოსი

en: Cosmetics
ka: კოსმეტიკა

en: Perfumery
ka: პერფიუმერია

en: Beauty
ka: სილამაზე

en: eyebrow
ka: წარბი

en: massage
ka: მასაჟი

en: eyelash
ka: წამწამი

en: Tobacco
ka: თამბაქო

en: Female
ka: მდედრობითი

en: Male
ka: მამრობითი

en: Tattoo
ka: ტატუ

en: Optician
ka: ოპტიკოსი

en: Hearing Aids
ka: სმენის აპარატი

en: Medical Supply
ka: სამედიცინო ცენტრი

en: Erotic
ka: ეროტიკა

en: Department Store
ka: უნივერსალური მაღაზია

en: Mall
ka: სასეირნო ხეივანი

en: Florist
ka: ფლორისტი

en: Garden Centre
ka: ბაღის ცენტრი

en: Hardware
ka: აპარატურა

en: Paint
ka: დახატვა

en: Gas
ka: აირი

[ctx: wholesale]
en: clothes
ka: ტანსაცმელი

[ctx: wholesale]
en: food
ka: საჭმელი

[ctx: wholesale]
en: general
ka: ზოგადი

[ctx: wholesale]
en: paper
ka: ქაღალდი

en: Trade
ka: ვაჭრობა

[ctx: trade]
en: windows
ka: ფანჯრები

en: Travel Agency
ka: სამოგზაურო ბიურო

en: Musical Instrument
ka: მუსიკალური ინსტრუმენტი

en: Toys
ka: სათამაშოები

en: Variety Store
ka: ფართო პროფილის უნივერსამი

en: Bag
ka: ჩანთა

en: Pet
ka: ცხოველისთვის

en: Photo
ka: ფოტო

en: Security
ka: უსაფრთხოება

en: Products
ka: პროდუქტები

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: seed
ka: საწყისი მნიშვნელობა

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: feed
ka: ლენტა

en: Vending Machine
ka: სავაჭრო ავტომატი

en: coffee
ka: ყავა

en: fuel
ka: საწვავი

en: milk
ka: რძე

en: Debit cards
ka: სადებეტო ბარათები

en: Laser
ka: ლაზერი

en: Credit cards
ka: საკრედიტო ბარათები

en: Offices
ka: ოფისები

[ctx: office]
en: Association
ka: ასოცირება

[ctx: office]
en: Financial
ka: ფინანსური

[ctx: office]
en: Government
ka: მთავრობა

en: customs
ka: საბაჟო

en: environment
ka: გარემო

en: migration
ka: მიგრაცია

[ctx: office]
en: Insurance
ka: დაზღვევა

[ctx: office]
en: Newspaper
ka: გაზეთი

[ctx: office]
en: Religion
ka: რელიგია

[ctx: office]
en: Research
ka: კვლევა

[ctx: office]
en: Telecommunication
ka: ტელეკომუნიკაცია

en: Locksmith
ka: ზეინკალი

en: Carpenter
ka: ხურო

en: Handicraft
ka: ხელნაკეთი

en: Sawmill
ka: წისქვილი

en: Geography
ka: გეოგრაფია

en: Boundaries
ka: საზღვრები

en: Administrative
ka: ადმინისტრაციული

en: Division
ka: განყოფილება

en: Border type
ka: საზღვრის ტიპი

en: Places
ka: ადგილები

en: Continent
ka: კონტინენტი

en: Country
ka: ქვეყანა

[ctx: place]
en: State
ka: შტატი

en: Region
ka: რეგიონი

en: County
ka: ქვეყანა

en: City
ka: ქალაქი

en: Town
ka: ქალაქი

en: Village
ka: სოფელი

en: Quarter
ka: კვარტალი

en: Neighbourhood
ka: სამეზობლო

en: Farm
ka: ფერმა

en: Locality
ka: რაიონი

en: Square
ka: კვადრატი

en: Peak
ka: პიკი

en: Glacier
ka: მყინვარი

en: Volcano
ka: ვულკანი

[ctx: volcano]
en: active
ka: აქტიური

en: shield
ka: ფარი

en: Ridge
ka: კიდე

en: Valley
ka: ველი

en: Cliff
ka: კლდე

en: Cave Entrance
ka: მღვიმის შესასვლელი

en: Island
ka: ისლანდია

en: Reef
ka: რიფი

en: coral
ka: მარჯნისფერი

en: oyster
ka: ხამანწკა

en: Nature
ka: ბუნება

en: Tree
ka: ხე

[ctx: tree denotation]
en: landmark
ka: ორიენტირი

[ctx: natural]
en: Wood
ka: ხე

en: Forest
ka: ტყე

[ctx: cutline]
en: pipeline
ka: ფაიფლაინი

[ctx: cutline]
en: section
ka: სექცია

en: Shingle
ka: ხრეში

en: Scrub
ka: სკრაბინგი

en: Heath
ka: ჯანმრთელობა

en: Sand
ka: ქვიშა

en: Rock
ka: როკი

en: Stone
ka: ქვა

en: Land use
ka: გამოყენება

en: Farmland
ka: ფერმა

en: Crop
ka: ამოჭრა

[ctx: crop]
en: cereal
ka: ბურღულეული

[ctx: crop]
en: corn
ka: სიმინდი

[ctx: crop]
en: grass
ka: ბალახი

[ctx: crop]
en: hop
ka: ახტომა

[ctx: crop]
en: rice
ka: ბრინჯი

[ctx: crop]
en: tea
ka: ჩაი

[ctx: crop]
en: wheat
ka: ხორბალი

en: Meadow
ka: ჭალა

en: Orchard
ka: ხილის ბაღი

en: Trees
ka: ხეები

en: Vineyard
ka: ვენახი

en: shrimp
ka: კრევეტი

en: Allotments
ka: მიწის ნაკვეთები

en: Garden
ka: ბაღი

en: english
ka: ინგლისური

en: Grass
ka: ბალახი

[ctx: landuse]
en: grass
ka: ბალახი

en: Park
ka: პარკი

en: Religious
ka: რელიგიური

en: Cemetery
ka: სასაფლაო

en: Graveyard
ka: სასაფლაო

en: Residential Area
ka: საცხოვრებელი არეალი

en: Retail
ka: საცალო

en: Commercial
ka: რეკლამა

en: Industrial
ka: საწარმოო

[ctx: industrial]
en: factory
ka: ქარხანა

[ctx: industrial]
en: mine
ka: ჩემი

[ctx: industrial]
en: port
ka: პორტი

en: Garages
ka: ავტოფარეხი

en: Military
ka: სამხედრო

[ctx: landuse]
en: construction
ka: კონსტრუქცია

[ctx: landuse]
en: Residential Area
ka: საცხოვრებელი არეალი

[ctx: landuse]
en: Education
ka: განათლება

[ctx: landuse]
en: Retail
ka: საცალო

[ctx: landuse]
en: Commercial
ka: რეკლამა

[ctx: landuse]
en: Industrial
ka: საწარმოო

[ctx: landuse]
en: Garages
ka: ავტოფარეხი

[ctx: landuse]
en: Military
ka: სამხედრო

[ctx: landuse]
en: Religious
ka: რელიგიური

[ctx: landuse]
en: Cemetery
ka: სასაფლაო

en: Landfill
ka: ნაგავსაყრელი

en: Quarry
ka: კარიერი

en: Annotation
ka: ანოტაცია

en: Alternative name
ka: ალტერნატიული სახელი

en: Address
ka: მისამართი

en: even
ka: ლუწი

en: Accuracy
ka: სიზუსტე

en: Email Address
ka: ელფოსტის მისამართი

en: Mobile phone number
ka: მობილური ტელეფონის ნომერი

en: Fax Number
ka: ფაქსის ნომერი

en: Image
ka: გამოსახულება

[ctx: social_network]
en: Ok
ka: დიახ

[ctx: social_network]
en: Telegram
ka: ტელეგრამი

[ctx: the tag note=*]
en: Note
ka: შენიშვნა

en: Site
ka: საიტი

en: Restriction
ka: შეზღუდვა

en: check
ka: ჩართვა

en: Routes
ka: გზები

[ctx: network]
en: regional
ka: რეგიონალური

[ctx: network]
en: local
ka: ლოკალური

en: Hiking Route
ka: სალაშქრო მარშრუტი

en: member
ka: წვერი

en: house
ka: სახლი

en: Street
ka: ქუჩა

en: Waterway
ka: სანაოსნო გზა

en: km/h
ka: კმ/სთ

en: kilometers
ka: კილომეტრი

en: Volta
ka: ვოლტა

en: Color Picker
ka: ფერის ამრჩევი

en: Commands
ka: ბრძანებები

en: Processing...
ka: დამუშავება...

en: Aborted
ka: შეწყვეტილია

en: Command line
ka: ბრძანებათა სტრიქონი

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Upload canceled
ka: ატვირთვა გაუქმებულია

en: Importing...
ka: შემოტანა...

en: Scale:
ka: მასშტაბი:

en: m
ka: მილი

en: Elevation Profile
ka: სიმაღლის პროფილი

en: Min
ka: მინ

en: Max
ka: მაქს

en: Gain
ka: გაძლიერება

en: Time
ka: დრო

en: Tracks
ka: ტრეკი

en: Zoom
ka: მასშტაბი

en: Elevation profile
ka: ზღვის დონიდან სიმაღლის პროფილი

en: Save as is
ka: შენახვა, როგორც არის

en: Save settings
ka: პარამეტრების შენახვა

en: Assign to
ka: Მივანიჭოთ

en: No name
ka: უსახელო

en: items
ka: ელემენტი

[ctx: address]
en: City
ka: ქალაქი

en: Postcode
ka: საფოსტო კოდი

en: Guess
ka: მიხვედრა

en: Layer Properties
ka: ფენის თვისებები

en: Fixed
ka: დამაგრებულია

en: Skipped
ka: გამოტოვებულია

en: Answered
ka: პასუხ გაცემული

en: Validated
ka: დადასტურებულია

en: Tag
ka: ჭდე

en: Server Settings
ka: სერვერის მორგება

en: Task List
ka: ამოცანების სია

en: Project
ka: პროექტი

en: Challenge
ka: გამოწვევა

en: Task Name
ka: ამოცანის სახელი

en: Show
ka: ჩვენება

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Instructions:
ka: ინსტრუქციები:

en: Unauthorized
ka: ავტორიზაციის გარეშე

en: Today
ka: დღეს

en: Month
ka: თვე

en: Year
ka: წელი

en: hidden
ka: დამალული

en: Copy color
ka: ფერის კოპირება

en: Login
ka: შესვლა

en: Logout
ka: გასვლა

en: Turn left
ka: მარცხნივ შეუხვიეთ

en: Forward
ka: წინ

en: Turn right
ka: მარჯვნივ შეუხვიეთ

en: Left
ka: წავიდა

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Select a directory
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: Explore
ka: გამოკვლევა

en: Years
ka: წელი

en: Months
ka: თვე

en: Days
ka: დღე

en: Organizations
ka: ორგანიზაციები

en: Start
ka: დაწყება

en: End
ka: დასასრული

en: Select Visible
ka: ხილულის მონიშვნა

en: Copy URL
ka: URL-ის კოპირება

en: Copy key
ka: გასაღების დაკოპირება

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Downloading…
ka: გადმოწერა…

en: Image:
ka: გამოსახულება:

en: No images found
ka: გამოსახულებების გარეშე

en: No image selected
ka: გამოსახულება არჩეული არაა

en: Next picture
ka: შემდეგი სურათი

en: Previous picture
ka: წინა სურათი

en: Play
ka: დაკვრა

en: Pause
ka: შეჩერება

en: Download mode
ka: გადმოწერის რეჟიმი

en: Go forward
ka: წინ გადასვლა

en: Downloading
ka: გადმოწერა

en: Choose key
ka: აირჩიეთ გასაღები

en: Select an option
ka: აირჩიეთ პარამეტრი

en: Calibrated
ka: კალიბრირებულია

en: Notification
ka: გაფრთხილება

en: Rotated
ka: შემობრუნებული

en: Scaled
ka: გადიდებული

en: Calibration failed!
ka: კალიბრაციის შეცდომა!

en: help
ka: დახმარება

en: Run
ka: გაშვება

en: accept
ka: თანხმობა

en: Unknown Error:
ka: უცნობი შეცდომა:

en: API Key
ka: API-ის გასაღები

en: Clockwise
ka: საათის ისრის მიმართულებით

en: Counter Clockwise
ka: საათის ისრის საწინააღმდეგო მიმართულებით

en: Rotate
ka: შემობრუნება

en: Select none
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Odd
ka: კენტი

en: Even
ka: ლუწი

en: Numeric
ka: რიცხვობრივი

en: Actual
ka: მიმდინარე

en: Estimate
ka: დაახლოებითი

en: Increment:
ka: ზრდა:

en: Accuracy:
ka: სიზუსტე:

en: City:
ka: ქალაქი:

en: State:
ka: მდგომარეობა:

en: Country:
ka: ქვეყანა:

en: Various improvements and bugfixes
ka: სხვადასხვა გაუმჯობესებები

en: empty
ka: ცარიელია

en: Street:
ka: ქუჩა:

en: Tags:
ka: ჭდე:

en: Source:
ka: წყარო:

en: Name:
ka: სახელი:

en: Area Selection
ka: მონიშნული მონაკვეთი

en: Add address | Add addresses
ka[0]: მისამართის დამატება

en: Something went wrong!
ka: რაღაც მოხდა!

en: Algorithm
ka: ალგორითმი

en: Debug
ka: გამართვა

en: Server URL:
ka: სერვერის URL:

en: Circle
ka: წრე

en: Rectangle
ka: მართკუთხედი

en: Advanced...
ka: დამატებით...

en: Administrative boundary
ka: ადმინისტრაციული საზღვარი

en: (optional)
ka: (არასავალდებულო)

en: Objects:
ka: ობიექტები:

en: address
ka: მისამართი

en: symbol
ka: სიმბოლო

en: section
ka: სექცია

en: Recipient
ka: მიმღები

en: high
ka: მაღალი

en: low
ka: დაბალი

en: off
ka: გამორთვა

en: 50 m
ka: 50 მ

en: Layers:
ka: ფენები:

en: East
ka: აღმოსავლეთი

en: Use
ka: გამოყენება

en: Color Scheme
ka: ფერების სქემა

en: Color Schemes
ka: ფერის სქემები

en: Matches
ka: დამთხვევები

en: Configure
ka: მორგება

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Weight
ka: წონა

en: below
ka: ქვემოდან

en: Maximum Distance
ka: მაქსიმალური დაშორება

en: Symmetric Difference
ka: სიმეტრიული სხვაობა

en: Filtering
ka: გაფილტვრა

en: Programming
ka: პროგრამირება

en: Merging
ka: შერწყმა

en: Reference:
ka: მიბმა:

en: Subject:
ka: სათაური:

en: Distance
ka: მანძილი

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Centroid
ka: მართვა

en: Requires restart
ka: საჭიროებს გადატვირთვას

en: Are you sure?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: Install
ka: დაყენება

en: Public
ka: საჯარო

en: Close tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Clear log
ka: ჟურნალის გასუფთავება

en: Port:
ka: პორტი:

en: Connection Error.
ka: კავშირის შეცდომა.

en: Connection failed.
ka: მიერთების შეცდომა.

en: Import
ka: შემოტანა

en: Bookmark name
ka: სანიშნის სახელი

en: Ruleset:
ka: წესები:

en: Parameters:
ka: პარამეტრები:

en: Coloring:
ka: გაფერადება:

en: Ruleset
ka: წესების ნაკრები

en: Select directory
ka: უჯრის ამორჩევა

en: Vehicle
ka: მანქანა

en: Restore defaults
ka: ნაგულისხმები მნიშვნელობების აღდგენა

en: Visualization
ka: ვიზუალიზაცია

en: Node color
ka: კვანძის ფერი

en: New bookmark
ka: ახალი სანიშნე

en: Lines
ka: ხაზები

en: Blocks
ka: ბლოკები

en: Grid size
ka: ბადის ზომა

en: Cache name:
ka: ქეშის სახელი:

en: Export directory:
ka: გატანის საქაღალდე:

en: Change Color
ka: ფერის შეცვლა

en: mm
ka: მმ

en: cm
ka: სმ

en: km
ka: კმ

en: Reason
ka: მიზეზი

en: Normal
ka: ნორმალური

en: Rotate 180
ka: 180°-ით შებრუნება

en: Next image
ka: შემდეგი გამოსახულება

en: Previous image
ka: წინა გამოსახულება

en: Rotate left
ka: მარცხნივ მოტრიალება

en: Rotate right
ka: მარჯვნივ მოტრიალება

en: true
ka: სიმართლე

en: No data selected.
ka: მონაცემები არჩეული არაა.

en: Repeat on
ka: გამეორება

en: Delete this
ka: ამის წაშლა

en: Search
ka: ძებნა

en: Correct
ka: სწორია

en: Wrong
ka: არასწორია

en: Threshold
ka: ზღვარი

en: Connection Failed
ka: მიერთება ჩავარდა

en: Not connected
ka: დაკავშირებული არაა

en: Connecting
ka: დაკავშირება

en: Connected
ka: მიერთებულია

en: no name
ka: სახელის გარეშე

en: Speed
ka: სიჩქარე

en: Course
ka: კურსი

en: Selection Length
ka: მონიშვნის სიგრძე

en: Angle
ka: კუთხე

en: Measurements
ka: გაზომვები

en: Finish
ka: დასრულება

en: username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: password
ka: პაროლი

en: Use {0}
ka: {0}-ის გამოყენება

en: License Agreement
ka: სა&ლიცენზიო შეთანხმება

en: Accept
ka: დასტური

en: Refuse
ka: უარყოფა

en: Search:
ka: _ძებნა:

en: Modules
ka: მოდულები

en: Diff
ka: სხვაობა

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Raw data
ka: დაუმუშავებელი მონაცემი

en: General settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: File to load
ka: ჩასატვირთი ფაილი

en: Zip Files
ka: Zip ფაილები

en: CSV files
ka: CSV ფაილები

en: Version
ka: ვერსია

en: Images
ka: გამოსახულებები

en: Projection:
ka: პროექცია:

en: Finished
ka: დასრულდა

en: PDF files
ka: PDF ფაილები

en: Preparing
ka: მომზადება

en: Parsing file
ka: ფაილის დამუშავება

en: File not found.
ka: ფაილი ნაპოვნი არაა.

en: Import settings
ka: პარამეტრების შემოტანა

en: Tolerance:
ka: დაშვება:

en: Extended
ka: გაფართოებული

en: User Interface
ka: მომხმარებლის ინტერფეისი

en: settings
ka: მორგება

en: Proceed
ka: გაგრძელება

en: Retry
ka: თავიდან ცდა

en: Override
ka: გადაფარვა

en: Altitude:
ka: სიმაღლე:

en: Speed:
ka: სიჩქარე:

en: direction
ka: მიმართულება

en: Direction:
ka: მიმართულება:

en: Untagged Images
ka: გამოსახულებები ჭდის გარეშე

en: Module
ka: მოდული

en: Print...
ka: დაბეჭდვა...

en: Printer
ka: პრინტერი

en: Media
ka: მედია

en: Scale
ka: მასშტაბი

en: Resolution
ka: გარჩევადობა

en: Print
ka: ბეჭდვა

en: Printing stopped
ka: დაბეჭდვა გაჩერდა

en: Cover
ka: ყდა

en: Railway station
ka: რკინიგზის სადგური

en: Bus station
ka: ავტობუსების სადგური

en: Regional
ka: რეგიონალური

[ctx: menu]
en: Public Transport
ka: საჯარო ტრანსპორტი

en: NA
ka: ამ

en: Skip
ka: გამოტოვება

en: Invalid selection
ka: არასწორი მონიშნული

en: No data found
ka: მონაცემების გარეშე

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: Itinerary
ka: მარშრუტი

en: Meta
ka: მეტა

en: Reflect
ka: არეკვლა

en: Find
ka: ძებნა

en: Mark
ka: დანიშვნა

en: Ref
ka: ბმა

en: moved
ka: გადატანილია

en: added
ka: დამატებულია

en: skipped
ka: გამოტოვებული

en: Invalid value
ka: არასწორი მნიშვნელობა

en: Join
ka: შეერთება

en: Detach
ka: მოხსნა

en: implicit
ka: აშკარა

en: State
ka: შტატი

en: pending
ka: დარჩენილი

en: unnamed
ka: უსახელო

en: Filters
ka: ფილტრები

en: Choose Filter
ka: აირჩიეთ ფილტრი

en: Image Filters
ka: გამოსახულების ფილტრები

en: Filter Name
ka: ფილტრის სახელი

en: Change role
ka: როლის შეცვლა

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: Change Properties
ka: თვისებების შეცვლა

en: custom
ka: ხელით

en: Austria
ka: ავსტრია

en: Belgium
ka: ბელგია

en: Czech Republic
ka: ჩეხეთი

en: Spain
ka: ესპანეთი

en: Germany
ka: გერმანია

en: Poland
ka: პოლონეთი

en: Slovakia
ka: სლოვაკეთი

en: Routing
ka: რაუტინგი

en: Criteria
ka: პირობა

en: Fastest
ka: უსწრაფესი

en: Reverse route
ka: უკანა გზა

en: Load...
ka: ჩატვირთვა...

en: Server
ka: სერვერი

en: Save...
ka: შენახვა...

en: Edit tags
ka: ჭდეების რედაქტირება

en: Presets
ka: პრესეტები

en: Highlight
ka: მოუნიშნავის გაბუნდოვნება

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Item
ka: ელემენტი

en: Interpolation
ka: ინტერპოლაცია

en: Terrace
ka: ტერასა

en: Pass
ka: ბილეთი

en: Mark selected
ka: მონიშნულის დანიშვნა

en: Browse
ka: პოვნა

en: Tracer
ka: ტრეისერი

en: Tracing
ka: მიკვლევა

en: An unknown error has occurred
ka: ნაპოვნია უცნობი შეცდომა

en: Resolution:
ka: გარჩევადობა:

en: Mode:
ka: რეჟიმი:

en: Threshold:
ka: ზღვარი:

en: Tag:
ka: ჭდე:

en: Add new
ka: ახლის დამატება

en: Parameter:
ka: Პარამეტრი:

en: Backward
ka: უკან

en: Directional
ka: მიმართული

en: Type:
ka: ტიპი:

en: From:
ka: საიდან:

[ctx: turnrestrictions]
en: From:
ka: საიდან:

en: Symmetry
ka: სიმეტრია

en: Nothing to do
ka: არაფერია გასაკეთებელი

en: Ask every time
ka: იკითხე ყოველ ჯერზე

en: Save to file
ka: ფაილში შენახვა

en: Load from file
ka: ფაილიდან ჩატვირთვა

en: Way
ka: გზა

en: Remove tag
ka: ჭდის წაშლა

en: Undo selection
ka: მონიშნულის დაბრუნება

en: testing
ka: სატესტო

en: language code
ka: ენის კოდი

en: language
ka: ენა

en: label
ka: ჭდე

en: description
ka: აღწერა

en: aliases
ka: მეტსახელები

en: Statements
ka: ინსტრუქციები

en: Labels
ka: ჭდეები

en: Links
ka: ბმულები

en: clipboard
ka: ბუფერი

en: Parking
ka: მიმდინარეობს დამაგრება

en: Shopping
ka: შოპინგი

en: Camping
ka: კემპინგი

en: Test
ka: შემოწმება
