josm - en to sr_RS@latin translation catalogue (4389 entries)

en: About
sr_RS@latin: Osnovni podaci

en: Display the about screen.
sr_RS@latin: Prikaz ekrana sa osnovnim informacijama.

en: Help: {0}
sr_RS@latin: Pomoć: {0}

en: Version {0}
sr_RS@latin: Verzija {0}

en: Last change at {0}
sr_RS@latin: Poslednja promena u {0}

en: Java Version {0}
sr_RS@latin: Verzija Java sistema {0}

en: Homepage
sr_RS@latin: Početna stranica

en: Translations
sr_RS@latin: Prevodi

en: Follow us on
sr_RS@latin: Pratite nas na

en: Preferences are stored in {0}
sr_RS@latin: Željene opcije su sačuvane u {0}

en: Symbolic names for directories and the actual paths:
sr_RS@latin: Simbolična imena za direktorijume i trenutne putanje:

en: Info
sr_RS@latin: Informacije

en: Readme
sr_RS@latin: Pročitaj-me

en: Revision
sr_RS@latin: Revizija

en: Contribution
sr_RS@latin: Doprinos

en: License
sr_RS@latin: Licenca

en: Plugins
sr_RS@latin: Dodaci

en: Installation Details
sr_RS@latin: Detalji instalacije

en: Translators
sr_RS@latin: Prevodioci

en: About JOSM...
sr_RS@latin: Osnovni podaci o JOSM...

en: OK
sr_RS@latin: U redu

en: Report bug
sr_RS@latin: Prijavite grešku

en: unset
sr_RS@latin: nepostavljeno

en: Open directory
sr_RS@latin: Otvori fasciklu

en: Failed to locate resource ''{0}''.
sr_RS@latin: Nije uspelo pronalaženje resursa ''{0}''.

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
sr_RS@latin: Nije uspelo učitavanje resursa ''{0}'', greška je {1}.

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
sr_RS@latin: Obeležite barem jednu već otpremljenu tačku, liniju ili relaciju.

en: Warning
sr_RS@latin: Upozorenje

en: Please select the target layer.
sr_RS@latin: Izaberete odredišnu podlogu.

en: Select target layer
sr_RS@latin: Izaberite odredišnu podlogu

en: Cancel
sr_RS@latin: Otkaži

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
sr_RS@latin: <html>Ne postoje podloge u izvornim podlogama<br>''{0}''<br>nije ih moguće objediniti.</html>

en: No target layers
sr_RS@latin: Nema odredišnih podloga

en: Select
sr_RS@latin: Obeleži

en: Selects those elements on the map which are chosen on the list above.
sr_RS@latin: Obeležite one elemente na karti koje su izabrane u gorenavedenoj listi.

en: History
sr_RS@latin: Istorija

en: Download and show the history of the selected objects
sr_RS@latin: Preuzmite i prikažite istoriju obeleženih objekata

en: Select WMS layers
sr_RS@latin: Izaberite WMS podlogu

en: Add layers
sr_RS@latin: Dodajte podloge

en: Time filter for "{0}" such as "{1}"
sr_RS@latin: Vremenski filter za „{0}“ kao „{1}“

en: Invalid service URL.
sr_RS@latin: Neispravna uslužna URL adresa.

en: WMS Error
sr_RS@latin: WMS greška

en: Could not retrieve WMS layer list.
sr_RS@latin: Nije moguće preuzeti WMS listu podloga.

en: Could not parse WMS layer list.
sr_RS@latin: Nije moguće raščlaniti WMS listu podloga.

en: Could not parse WMTS layer list.
sr_RS@latin: Nije moguće raščlaniti WMTS listu podloga.

en: WMTS Error
sr_RS@latin: WMTS greška

en: Error
sr_RS@latin: Greška

en: Select image format for WMS layer
sr_RS@latin: Izaberite format slike za WMS podlogu

en: Show only layers for current view
sr_RS@latin: Prikaži samo podloge koje su namenjene trenutnoj lokaciji

en: Add Node...
sr_RS@latin: Dodajte tačku...

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
sr_RS@latin: Dodajte tačku unosom geo. širine / geo. dužine ili unosom istočne / severne pozicije.

en: Tools: {0}
sr_RS@latin: Alatke: {0}

en: Align Nodes in Circle
sr_RS@latin: Složi tačke u krug

en: Move the selected nodes into a circle.
sr_RS@latin: Premesti obeležene tačke u krug.

en: Selection could not be used to align in circle.
sr_RS@latin: Obeležene stavke se ne mogu poravnati u krugu.

en: Nothing changed
sr_RS@latin: Bez promena

en: Please select only one node as center.
sr_RS@latin: Obeležite samo jednu tačku kao centar.

en: One or more nodes involved in this action may have additional referrers.
sr_RS@latin: Jedna ili više tačaka uključenih u ovu radnju mogu se odnositi na druge reference.

en: Not enough nodes to calculate center.
sr_RS@latin: Nema dovoljno tačaka da bi se izračunao centar.

en: Cannot determine center of circle for this geometry.
sr_RS@latin: Nije moguće odrediti centar kruga ove geometrije.

en: Align Nodes in Line
sr_RS@latin: Posloži tačke u pravac

en: Move the selected nodes in to a line.
sr_RS@latin: Premešta obeležene tačke u pravac.

en: Please select at least three nodes.
sr_RS@latin: Obeležite barem tri tačke.

en: Can not align a polygon. Abort.
sr_RS@latin: Nije moguće složiti poligon. Prekida se operacija.

en: Intersection of three or more ways can not be solved. Abort.
sr_RS@latin: Presek tri ili više linija ne može biti razrešen. Prekida se operacija.

en: Two parallels ways found. Abort.
sr_RS@latin: Prepoznate su dve paralelne linije. Prekida se operacija.

en: data
sr_RS@latin: podatke

en: layer
sr_RS@latin: podlogu

en: selection
sr_RS@latin: izbor

en: conflict
sr_RS@latin: konflikt

en: download
sr_RS@latin: preuzimanje

en: previous
sr_RS@latin: prethodno

en: next
sr_RS@latin: sledeće

en: Nothing selected to zoom to.
sr_RS@latin: Ništa nije obeleženo kako bi se izvršilo zumiranje.

en: Information
sr_RS@latin: Informacije

en: Zoom to {0}
sr_RS@latin: Zumiraj na {0}

en: Zoom the view to {0}.
sr_RS@latin: Zumiranje prikaza na {0}.

en: View: {0}
sr_RS@latin: Prikazivanje: {0}

en: No conflicts to zoom to
sr_RS@latin: Nema konflikata na koje bi se zumiralo

en: Changeset Manager
sr_RS@latin: Upravljač skupovima promena

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
sr_RS@latin: Uključite prikaz prozora Upravljača skupova promena

en: Windows: {0}
sr_RS@latin: Prozori: {0}

en: Close open changesets...
sr_RS@latin: Zatvori otvorene skupove promena...

en: Close open changesets
sr_RS@latin: Zatvori otvorene skupove promena

en: File: {0}
sr_RS@latin: Datoteka: {0}

en: There are no open changesets
sr_RS@latin: Nema otvorenih skupova promene

en: No open changesets
sr_RS@latin: Nema otvorenih skupova promena

en: Downloading open changesets ...
sr_RS@latin: Preuzimanje otvorenih skupova promena...

en: Combine Way
sr_RS@latin: Grupiši liniju

en: Combine several ways into one.
sr_RS@latin: Grupišite nekoliko linija u jednu.

en: Change directions?
sr_RS@latin: Promena pravca?

en: Reverse and Combine
sr_RS@latin: Promeni smer i grupiši

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
sr_RS@latin: Linije nije moguće grupisati jer im se smer razlikuje.  Želite li da se nekima promeni smer vektora?

en: Could not combine ways<br>(They could not be merged into a single string of nodes)
sr_RS@latin: Nije moguće grupisati linije<br>(Nije ih moguće objediniti u jedan niz tačaka)

en: Reverse Ways
sr_RS@latin: Promena pravca linijama

en: Combine {0} way | Combine {0} ways
sr_RS@latin[0]: Grupisanje {0} linija
sr_RS@latin[1]: Grupisanje {0} linije
sr_RS@latin[2]: Grupisanje {0} linije

en: Please select at least two ways to combine.
sr_RS@latin: Izaberite barem dve linije kako biste ih grupisali.

en: Copy
sr_RS@latin: Kopiraj

en: Copy selected objects to paste buffer.
sr_RS@latin: Kopiraj obeležene objekte u memoriju za kopiranje.

en: Edit: {0}
sr_RS@latin: Uređivanje: {0}

en: Please select something to copy.
sr_RS@latin: Obeležite objekte kako biste ih kopirali.

en: Copy Coordinates
sr_RS@latin: Kopiraj koordinate

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
sr_RS@latin: Kopiranje koordinata izabranih tačaka.

en: Copy server URLs
sr_RS@latin: Kopiraj URL adrese servera

en: Copy server URLs of selected objects to clipboard.
sr_RS@latin: Kopira URL adrese servera obeleženih objekata u ostavu.

en: Create Circle
sr_RS@latin: Napravi krug

en: Create a circle from three selected nodes.
sr_RS@latin: Pravljenje kruga od tri obeležene tačke.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
sr_RS@latin: Obeležite tačno dve ili tri tačke ili jednu liniju koju čine dve ili tri tačke.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
sr_RS@latin: Ove tačke nisu u krugu. Prekida se operacija.

en: Cannot add a node outside of the world.
sr_RS@latin: Nije moguće dodati tačku van planete.

en: Update multipolygon
sr_RS@latin: Ažuriraj multipoligon

en: Create multipolygon
sr_RS@latin: Napravi multipoligon

en: No data loaded.
sr_RS@latin: Nisu učitani podaci.

en: You must select at least one way.
sr_RS@latin: Potrebno je da izaberete barem jednu liniju.

en: Non-Way member removed from multipolygon | Non-Way members removed from multipolygon
sr_RS@latin[0]: Objekata koji ne čine liniju uklonjeni su iz multipoligona
sr_RS@latin[1]: Objekat koji ne čini liniju uklonjen je iz multipoligona
sr_RS@latin[2]: Objekta koji ne čine liniju uklonjeni su iz multipoligona

en: Delete
sr_RS@latin: Izbriši

en: Delete selected objects.
sr_RS@latin: Izbriši obeležene objekte.

en: You are about to delete nodes which can have other referrers not yet downloaded.
sr_RS@latin: Izbrisaćete tačke koje se mogu odnositi na druge objekte koji još uvek nisu preuzeti.

en: You are about to delete ways which can have other referrers not yet downloaded.
sr_RS@latin: Izbrisaćete linije koje se mogu odnositi na druge objekte koji još uvek nisu preuzeti.

en: You are about to delete relations which can have other referrers not yet downloaded.
sr_RS@latin: Izbrisaćete relacije koje se mogu odnositi na druge objekte koji još uvek nisu preuzeti.

en: Delete confirmation
sr_RS@latin: Potvrda brisanja

en: {0}<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to delete?
sr_RS@latin: {0}<br>Ovo može izazvati probleme jer drugi objekti (koje ne vidite) mogu da ih koriste.<br>Želite li zaista da nastavite sa brisanjem?

en: You are about to delete incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to delete?
sr_RS@latin: Izbrisaćete nepotpune objekte.<br>Ovo će izazvati probleme, jer ne vidite realne objekte.<br>Želite li zaista da ih izbrišete?

en: You are about to delete {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete? | You are about to delete {0} relations: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete?
sr_RS@latin[0]: Izbrisaćete {0} relaciju: {1}<br/>Brisanje relacija retko je potrebno, a nije lako da se vrate nakon što se promene otpreme na server.<br/>Želite li zaista da ih izbrišete?
sr_RS@latin[1]: Izbrisaćete {0} relacije: {1}<br/>Brisanje relacije retko je potrebno, a nije lako da se vrati nakon što se promene otpreme na server.<br/>Želite li zaista da je izbrišete?
sr_RS@latin[2]: Izbrisaćete {0} relacija: {1}<br/>Brisanje relacija retko je potrebno, a nije lako da se vrate nakon što se promene otpreme na server.<br/>Želite li zaista da ih izbrišete?

en: Delete relation?
sr_RS@latin: Izbrisati relaciju?

en: Delete Layer
sr_RS@latin: Izbriši podlogu

en: Delete the active layer. Does not delete the associated file.
sr_RS@latin: Brišete aktivnu podlogu. Ne briše se pridružena datoteka.

en: Dialogs panel
sr_RS@latin: Panel dijaloga

en: Toggle dialogs panel, maximize mapview
sr_RS@latin: Isključite panel dijaloga kako biste povećali površinu karte

en: Saving file {0}...
sr_RS@latin: Čuvanje datoteke {0}...

en: Successfully saved file {0}
sr_RS@latin: Datoteka je uspešno sačuvana {0}

en: Distribute Nodes
sr_RS@latin: Raspoređivanje tačaka

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
sr_RS@latin: Rasporedite izabrane tačke na jednaka rastojanja duž čitave linije.

en: Ignoring {0} nodes with null coordinates
sr_RS@latin: Zanemarivanje {0} tačaka koje nemaju koordinate

en: Please select :
    * One no self-crossing way with at most two of its nodes;
    * Three nodes.
sr_RS@latin: Obeležite:
    * Jednu liniju koja se ne preseca sama sa sobom sa najviše dve njene tačke;
    * Tri tačke.

en: Download data
sr_RS@latin: Preuzmi podatke

en: Download data...
sr_RS@latin: Preuzimanje podataka...

en: Download map data from a server of your choice
sr_RS@latin: Preuzmite kartografske podatke sa servera po vašem izboru

en: <html>This action will require {0} individual<br>download request. Do you wish<br>to continue?</html> | <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
sr_RS@latin[0]: <html>Ova akcija će zahtevati {0} zasebni<br>zahtev za preuzimanje. Želite li da<br>nastavite?</html>
sr_RS@latin[1]: <html>Ova akcija će zahtevati {0} zasebna<br>zahteva za preuzimanje. Želite li da<br>nastavite?</html>
sr_RS@latin[2]: <html>Ova akcija će zahtevati {0} zasebnih<br>zahteva za preuzimanje. Želite li da<br>nastavite?</html>

en:   adding {0} {1}
sr_RS@latin:   dodavanje {0} {1}

en: Calculating Download Area
sr_RS@latin: Računanje područja za preuzimanje

en: Download along...
sr_RS@latin: Preuzimanje sa...

en: Download OSM data along the selected ways.
sr_RS@latin: Preuzmite OSM podatke zajedno sa obeleženim linijama.

en: Download Along
sr_RS@latin: Preuzimi sa

en: Please select 1 or more ways to download along
sr_RS@latin: Obeležite 1 ili više linija kako biste preuzeli duž iste

en: Download from OSM along selected ways
sr_RS@latin: Preuzimanje sa OSM duž izabranih linija

en: Download notes in current view
sr_RS@latin: Preuzmi napomene unutar trenutnog prikaza

en: Download in current view
sr_RS@latin: Preuzimanje unutar trenutnog prikaza

en: Download map data from the OSM server in current view
sr_RS@latin: Preuzmite kartografske podatke sa OSM servera unutar trenutnog prikaza

en: Download object...
sr_RS@latin: Preuzmi objekat...

en: Download OSM object by ID
sr_RS@latin: Preuzmi OSM objekat po ID broju

en: Download parent ways/relations...
sr_RS@latin: Preuzmi roditeljske linije/relacije...

en: Download objects referring to one of the selected objects
sr_RS@latin: Preuzimanje objekata koji se odnose na jedan obeleženi objekat

en: Draw boundaries of downloaded data
sr_RS@latin: Nacrtaj okvir oko preuzetih podataka

en: Enable/disable hatched background rendering of areas outside of the downloaded areas.
sr_RS@latin: Uključite/isključite šrafirano renderovanje pozadine u područjima van preuzetog.

en: Duplicate
sr_RS@latin: Napravi duplikat

en: Duplicate selection.
sr_RS@latin: Pravljenje duplikata obeleženih stavki.

en: Exit
sr_RS@latin: Izlaz

en: Exit the application.
sr_RS@latin: Izlaz iz aplikacije.

en: Expert Mode
sr_RS@latin: Režim za stručnjake

en: Enable/disable expert mode
sr_RS@latin: Uključite/isključite režim za stručjnake

en: Follow line
sr_RS@latin: Prati liniju

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
sr_RS@latin: Neprekidno crtanje linije koja deli tačke sa drugom linijom.

en: Follow
sr_RS@latin: Pratite

en: Fullscreen view
sr_RS@latin: Prikaz preko čitavog ekrana

en: Toggle fullscreen view
sr_RS@latin: Prekidač za prikaz preko čitavog ekrana

en: Export to GPX...
sr_RS@latin: Izvoz u GPX...

en: Export the data to GPX file.
sr_RS@latin: Izvoz podataka u GPX datoteku.

en: Nothing to export. Get some data first.
sr_RS@latin: Nema ničega za izvoz. Prvo preuzmite podatke.

en: Export GPX file
sr_RS@latin: Izvoz GPX datoteke

en: Help
sr_RS@latin: Pomoć

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
sr_RS@latin: Prikaz informacija u vezi sa istorijom OSM linija, tačaka ili relacija.

en: Show history
sr_RS@latin: Prikaz istorije

en: History (web)
sr_RS@latin: Istorija (web)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
sr_RS@latin: Prikaz informacija u vezi sa istorijom OSM linija, tačaka ili relacija u web pregledaču.

en: New offset
sr_RS@latin: Novi pomeraj

en: Adjust the position of this imagery layer
sr_RS@latin: Prilagodite poziciju ove podloge

en: Overwrite
sr_RS@latin: Zameni

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
sr_RS@latin: Podatak o pomeraju već postoji. Želite li da ga zamenite?

en: Adjust imagery offset
sr_RS@latin: Pomeranje podloge

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
sr_RS@latin: Koristite strelice na tastaturi ili prevlačite podlogu putem miša kako biste odredili pomeraj.
    Možete uneti i istočni i severni pomeraj u {0} koordinatnom sistemu.
    Ukoliko želite i da sačuvate pomeraj, unesite ime obeleživača ispod

en: Offset:
sr_RS@latin: Pomeraj:

en: Bookmark name:
sr_RS@latin: Ime obeleživača:

en: Advanced info
sr_RS@latin: Napredne informacije

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
sr_RS@latin: Prikaz naprednih informacija u vezi sa objektom koji može biti OSM tačka, linija ili relacija.

en: Advanced info (web)
sr_RS@latin: Napredne informacije (web)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
sr_RS@latin: Prikaz informacija u vezi sa objektom koji može biti OSM tačka, linija ili relacija u web pregledaču.

en: Invert Selection
sr_RS@latin: Obrni izbor

en: Selection: {0}
sr_RS@latin: Izbor: {0}

en: Join overlapping Areas
sr_RS@latin: Objedini područja koja se preklapaju

en: Joins areas that overlap each other
sr_RS@latin: Objedinjava područja koja se međusobno preklapaju

en: Please select at least one closed way that should be joined.
sr_RS@latin: Obeležite barem jedan poligon (zatvorenu liniju) koja bi trebalo da se objedini.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
sr_RS@latin: Jedan od obeleženih poligona je linija (nije zatvoren) i zbog toga nije ih moguće objediniti.

en: Join area confirmation
sr_RS@latin: Potvrda objedinjavanja poligona

en: The selected way has nodes which can have other referrers not yet downloaded. | The selected ways have nodes which can have other referrers not yet downloaded.
sr_RS@latin[0]: Obeležena linija ima tačke koje koriste i drugi objekti, ali još uvek nisu preuzeti.
sr_RS@latin[1]: Obeležene linije imaju tačke koje koriste i drugi objekti, ali još uvek nisu preuzeti.
sr_RS@latin[2]: Obeležene linije imaju tačke koje koriste i drugi objekti, ali još uvek nisu preuzeti.

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
sr_RS@latin: Ovo može dovesti do slučajnog brisanja tačaka.

en: Are you really sure to continue?
sr_RS@latin: Želite li zaista da nastavite?

en: Please abort if you are not sure
sr_RS@latin: Prekinite ukoliko niste sigurni

en: The selected area is incomplete. Continue?
sr_RS@latin: Izabrano područje nije potpuno. Želite li da nastavite?

en: No intersection found. Nothing was changed.
sr_RS@latin: Nije pronađen presek. Ništa nije promenjeno.

en: Move tags from ways to relations
sr_RS@latin: Premesti oznake sa poligona na relacije

en: Removed duplicate nodes
sr_RS@latin: Uklonjeni duplikati tačaka

en: Removed now unreferrenced nodes
sr_RS@latin: Sada su uklonjene nereferencirane tačke

en: Added node on all intersections
sr_RS@latin: Dodate tačke na svim presecima

en: Keep older versions
sr_RS@latin: Zadrži starije verzije

en: Assemble new polygons
sr_RS@latin: Sastavi nove poligone

en: Delete relations
sr_RS@latin: Izbriši relacije

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
sr_RS@latin: Izbriši linije koje nisu deo unutrašnjeg multipoligona

en: Some of the ways were part of relations that have been modified.<br>Please verify no errors have been introduced.
sr_RS@latin: Neka od linija bila je deo relacije koja je izmenjena.<br>Proverite da slučajno nisu napravljene neke greške.

en: Fix tag conflicts
sr_RS@latin: Popravka nedoslednosti u oznakama

en: Split ways into fragments
sr_RS@latin: Deljenje linija u više segmenata

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
sr_RS@latin: Izvinjavamo se, ali nije moguće raditi sa relacijama koje sadrže multipoligone sa višečlanim spoljnim linijama.

en: Cannot join inner and outer ways of a multipolygon
sr_RS@latin: Nije moguće objediniti unutrašnje i spoljašnje delove multipoligona

en: Sorry. Cannot handle way that is outer in multiple multipolygon relations.
sr_RS@latin: Izvinjavamo se, ali nije moguće raditi sa linijom koja čini spoljni višečlani multipoligon u relacijama.

en: Sorry. Cannot handle way that is both inner and outer in multipolygon relations.
sr_RS@latin: Izvinjavamo se, ali nije moguće raditi sa linijom koja čini i unutrašnji i spoljni višečlani multipoligon u relacijama.

en: Sorry. Cannot handle way that is inner in multiple multipolygon relations.
sr_RS@latin: Izvinjavamo se, ali nije moguće raditi sa linijom koja čini unutrašnji višečlani multipoligon u relacijama.

en: Removed Element from Relations
sr_RS@latin: Uklonjeni element iz relacije

en: Remove tags from inner ways
sr_RS@latin: Uklanjanje oznaka iz unutrašnje linije

en: Joined overlapping areas
sr_RS@latin: Objedinjena područja koja se preklapaju

en: Join Node to Way
sr_RS@latin: Objedini tačku u liniju

en: Include a node into the nearest way segments
sr_RS@latin: Neka se tačka pridruži najbližoj liniji

en: Move Node onto Way
sr_RS@latin: Premeštanje tačke na liniju

en: Move the node onto the nearest way segments and include it
sr_RS@latin: Premeštanje tačke na najbližu liniju i neka postane sastavni deo iste

en: Multiple target ways, no common point found. Nothing was changed.
sr_RS@latin: Više linija, a nijedna tačka nije pronađena. Ništa nije promenjeno.

en: No Shortcut
sr_RS@latin: Ne postoji prečica

en: Operation was not performed, as per {0} preference
sr_RS@latin: Operacija nije obavljena jer je tako u {0} željenim opcijama

en: Jump to Position
sr_RS@latin: Pređi na poziciju

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
sr_RS@latin: Otvara prozor koji omogućava da pređete na određenu lokaciju

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
sr_RS@latin: Unesite geo. širinu i dužinu da biste prešli na drugu lokaciju.

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
sr_RS@latin: Možete nalepiti URL adresu sa www.openstreetmap.org lokacije

en: Enter a place name to search for
sr_RS@latin: Unesite ime područja koje tražite

en: Latitude
sr_RS@latin: Geografska širina

en: Longitude
sr_RS@latin: Geografska dužina

en: Zoom (in metres)
sr_RS@latin: Uveličavanje (u metrima)

en: URL
sr_RS@latin: URL adresa

en: Jump there
sr_RS@latin: Pređi tamo

en: Jumping to: {0}
sr_RS@latin: Prelazak na: {0}

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
sr_RS@latin: Nije moguće raščlaniti šta je geografska širina, dužina, a šta je uveličavanje. Proverite ponovo.

en: Unable to parse Lon/Lat
sr_RS@latin: Nije moguće raščlaniti geog. širinu i dužinu

en: Rectified Image...
sr_RS@latin: Ispravljanje slike...

en: Download Rectified Images From Various Services
sr_RS@latin: Preuzimanje ispravljenih slika od raznih provajdera

en: Imagery: {0}
sr_RS@latin: Snimak: {0}

en: Custom WMS Link
sr_RS@latin: Prilagođena WMS veza

en: Supported Rectifier Services:
sr_RS@latin: Podržane usluge ispravljanja:

en: Visit Homepage
sr_RS@latin: Posetite početnu stranicu

en: WMS URL or Image ID:
sr_RS@latin: WMS URL ili ID podloge:

en: Add Rectified Image
sr_RS@latin: Dodaj ispravljenu podlogu

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
sr_RS@latin: Nije moguće pronaći unesenu vezu ili ID za izabranu uslugu. Pokušajte ponovo.

en: No valid WMS URL or id
sr_RS@latin: WMS URL ili ID nisu ispravni

en: Merge layer
sr_RS@latin: Objedini podloge

en: Merge the current layer into another layer
sr_RS@latin: Objedinjava trenutnu podlogu sa drugom podlogom

en: Cut timewise overlapping parts of tracks
sr_RS@latin: Odvajanje linija koje se preklapaju

en: Merging layers with different upload policies
sr_RS@latin: Objedinjavanje podloga sa različitim politikama otpremanja

en: You are about to merge data between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br />These layers have different upload policies and should not been merged as it.<br />Merging them will result to enforce the stricter policy (upload discouraged) to ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, one by one, by using ''<i>Merge selection</i>''.<br /><br />Are you sure you want to continue?
sr_RS@latin: Započeli ste postupak objedinjavanja podataka na podlogama ''{0}'' i ''{1}''.<br /><br />Ove podloge imaju različite politike otpremanja podataka na OSM i ne bi trebalo da ih objedinjujete.<br />Ukoliko ih pak objedinite, politika će biti promenjena (otpremanje se ne preporučuje) u ''{1}''.<br /><br /><b>Ovaj način objedinjavanja se nikako ne preporučuje</b>.<br />Umesto toga, proverite i objedinite svaki objekat pojedinačno, koristeći opciju ''<i>Objedini obeleženo</i>''.<br /><br />Želite li zaista da nastavite?

en: Ignore this hint and merge anyway
sr_RS@latin: Zanemari ovaj savet i ipak objedini

en: Merge Nodes
sr_RS@latin: Objedini tačke

en: Merge nodes into the oldest one.
sr_RS@latin: Objedinjavanje tačaka u najstariju.

en: Please select at least two nodes to merge or one node that is close to another node.
sr_RS@latin: Obeležite barem dve tačke kako biste ih objedinili ili jednu tačku koja je blizu druge tačke.

en: Abort Merging
sr_RS@latin: Prekini objedinjavanje

en: Click to abort merging nodes
sr_RS@latin: Kliknite kako biste prekinuli objedinjavanje tačaka

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way {0} which is still used by {1}
sr_RS@latin: Nije moguće objediniti tačke: Želite li da izbrišete liniju {0} koju i dalje koristi {1}

en: Merge {0} node | Merge {0} nodes
sr_RS@latin[0]: Objedini {0} tačku
sr_RS@latin[1]: Objedini {0} tačke
sr_RS@latin[2]: Objedini {0} tačaka

en: Merge selection
sr_RS@latin: Objedini obeleženo

en: Merge the currently selected objects into another layer
sr_RS@latin: Objedini trenutno obeležene objekte u drugu podu

en: Merging too many objects with different upload policies
sr_RS@latin: Objedinjavanje previše objekata sa različitim smernicama za otpremanje

en: You are about to merge more than 1 object between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, <b>one by one</b>.<br /><br />Are you sure you want to continue?
sr_RS@latin: Započeli ste postupak objedinjavanja više od 1 objekta na podlogama ''{0}'' i ''{1}''.<br /><br /><b>Ovaj način objedinjavanja se nikako ne preporučuje</b>.<br />Umesto toga, proverite i objedinite svaki objekat <b> pojedinačno</b>.<br /><br />Želite li zaista da nastavite?

en: Mirror
sr_RS@latin: Preslikaj

en: Mirror selected nodes and ways.
sr_RS@latin: Preslikaj obeležene tačke i linije.

en: Please select at least one node or way.
sr_RS@latin: Obeležite barem jednu tačku ili liniju.

en: up
sr_RS@latin: gore

en: left
sr_RS@latin: levo

en: right
sr_RS@latin: desno

en: down
sr_RS@latin: dole

en: Move objects {0}
sr_RS@latin: Premeštanje objeka {0}

en: Move {0}
sr_RS@latin: Premeštanje {0}

en: Moves Objects {0}
sr_RS@latin: Premeštanje objekata {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
sr_RS@latin: Nije moguće premestiti objekte van planete Zemlje.

en: Move Node...
sr_RS@latin: Premesti tačku...

en: Edit latitude and longitude of a node.
sr_RS@latin: Uređivanje geog. širine i dužine željene tačke.

en: New Layer
sr_RS@latin: Nova podloga

en: Create a new map layer.
sr_RS@latin: Napravite novu podlogu za kartiranje.

en: Open {0}
sr_RS@latin: Otvori {0}

en: You are about to launch {0} browser window.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish. | You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
sr_RS@latin[0]: Pokrenućete {0} prozora pregledača.<br>Ovo može pretrpati vaš ekran sa prozorima pregledača<br>i potrajati neko vreme dok se ne završi.
sr_RS@latin[1]: Pokrenućete {0} prozora pregledača.<br>Ovo može pretrpati vaš ekran sa prozorima pregledača<br>i potrajati neko vreme dok se ne završi.
sr_RS@latin[2]: Pokrenućete {0} prozora pregledača.<br>Ovo može pretrpati vaš ekran sa prozorima pregledača<br>i potrajati neko vreme dok se ne završi.

en: Continue
sr_RS@latin: Nastavi

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
sr_RS@latin[0]: Kliknite kako biste nastavili i otvorili {0} pregledača
sr_RS@latin[1]: Kliknite kako biste nastavili i otvorili {0} pregledač
sr_RS@latin[2]: Kliknite kako biste nastavili i otvorili {0} pregledača

en: Click to abort launching external browsers
sr_RS@latin: Kliknite kako biste prekinuli pokretanje spoljnih pregledača

en: URL Files
sr_RS@latin: URL datoteka

en: Open...
sr_RS@latin: Otvori...

en: Open a file.
sr_RS@latin: Otvorite datoteku.

en: Unable to locate file  ''{0}''.
sr_RS@latin: Nije moguće pronaći datoteku  ''{0}''.

en: Opening files
sr_RS@latin: Otvaranje datoteka

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
sr_RS@latin[0]: Nije moguće otvoriti {0} datoteku sa modulom za datoteka ''{1}''.
sr_RS@latin[1]: Nije moguće otvoriti {0} datoteke sa modulom za datoteka ''{1}''.
sr_RS@latin[2]: Nije moguće otvoriti {0} datoteka sa modulom za datoteka ''{1}''.

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
sr_RS@latin[0]: Nije moguće otvoriti {0} datoteku jer datoteka ne postoji ili ne postoji odgovarajući modul za uvoz podataka.
sr_RS@latin[1]: Nije moguće otvoriti {0} datoteke jer datoteka ne postoji ili ne postoji odgovarajući modul za uvoz podataka.
sr_RS@latin[2]: Nije moguće otvoriti {0} datoteka jer datoteka ne postoji ili ne postoji odgovarajući modul za uvoz podataka.

en: no importer
sr_RS@latin: nema uvoznika

en: does not exist
sr_RS@latin: ne postoji

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
sr_RS@latin: <html>Nije moguće otvoriti fasciklu ''{0}''.<br>Izaberite datoteku.</html>

en: Open file
sr_RS@latin: Otvori datoteku

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
sr_RS@latin[0]: Otvaranje {0} datoteke...
sr_RS@latin[1]: Otvaranje {0} datoteke...
sr_RS@latin[2]: Otvaranje {0} datoteka...

en: Opening file ''{0}'' ...
sr_RS@latin: Otvaranje ''{0}'' datoteke...

en: Which tasks to perform?
sr_RS@latin: Koji zadaci želite da se obave?

en: Ok
sr_RS@latin: U redu

en: Open Location...
sr_RS@latin: Otvori lokaciju...

en: Open an URL.
sr_RS@latin: Otvorite URL adresu.

en: Enter URL to download:
sr_RS@latin: Unesite URL za preuzimanje:

en: Enter an URL from where data should be downloaded
sr_RS@latin: Unesite URL odakle podaci bi trebalo da se preuzmu

en: Download as new layer
sr_RS@latin: Preuzmi kao novu podlogu

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
sr_RS@latin: Obeležite ukoliko podaci bi trebalo da se preuzmu u novoj podlozi

en: Zoom to downloaded data
sr_RS@latin: Zumiraj na preuzete podatke

en: Select to zoom to entire newly downloaded data.
sr_RS@latin: Obeležite da se zumiraju podaci koje ste preuzeli.

en: Download Location
sr_RS@latin: Preuzmi lokaciju

en: Download URL
sr_RS@latin: Preuzmi URL

en: Start downloading data
sr_RS@latin: Počni preuzimanje podataka

en: Close dialog and cancel downloading
sr_RS@latin: Zatvorite prozor i otkažite preuzimanje

en: Cannot open URL ''{0}''<br>The following download tasks accept the URL patterns shown:<br>{1}
sr_RS@latin: Nije moguće otvoriti URL ''{0}''<br>Sledeći preuzeti zadaci prihvataju prikazane URL šablone:<br>{1}

en: <h3>When one or more ways are selected, the shape is adjusted such, that all angles are 90 or 180 degrees.</h3>You can add two nodes to the selection. Then, the direction is fixed by these two reference nodes. (Afterwards, you can undo the movement for certain nodes:<br>Select them and press the shortcut for Orthogonalize / Undo. The default is Shift-Q.)
sr_RS@latin: <h3>Kada je obeležena jedna ili više linija, oblik je prilagođen, da su svi uglovi 90 ili 180 stepeni.</h3>Selekciji možete dodati i dve tačke. Zatim, smer se popravlja na osnovu dve referentne tačke. (Nakon toga, možete da opozovete pomeraj određenih tačaka:<br>Obeležite ih i pritisnite prečicu za Ortogonalnost / Opoziv. Podrazumevano je SHIFT+Q.)

en: Orthogonalize Shape
sr_RS@latin: Ortogonalnost oblika

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
sr_RS@latin: Premešta tačke tako da svi uglovi budu 90 ili 180 stepeni

en: Orthogonalize Shape / Undo
sr_RS@latin: Ortogonalnost oblika / Opoziv

en: Undo orthogonalization for certain nodes
sr_RS@latin: Opozovi ortogonalnost pojedinih tačaka

en: Orthogonalize / Undo
sr_RS@latin: Ortogonalnost / Opoziv

en: Orthogonalize Shape / Undo<br>Please select nodes that were moved by the previous Orthogonalize Shape action!
sr_RS@latin: Ortogonalnost oblika / Opoziv<br>Obeležite tačke koje su premeštene ranijom operacijom Ortogonalnost oblika!

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
sr_RS@latin: <html>Koristite EPSG:4326 projekciju koja može dovesti do<br>neželjenih rezultata prilikom poravnananja pravougaonih oblika.<br>Promenite vašu projekciju kako ne biste videli ovo upozorenje.<br>Želite li da nastavite?</html>

en: Usage
sr_RS@latin: Upotreba

en: Selection must consist only of ways and nodes.
sr_RS@latin: Potrebno je da obeležite samo linije i tačke.

en: Orthogonalize
sr_RS@latin: Ortogonalnost

en: <html>Please make sure all selected ways head in a similar direction<br>or orthogonalize them one by one.</html>
sr_RS@latin: <html>Uverite se da su sve obeležene vektorske linije usmerene u istom smeru<br>ili svaku od njih postavite ortogonalno.</html>

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
sr_RS@latin: Obeležite linije sa uglovima od približno 90 ili 180 stepeni.

en: Paste
sr_RS@latin: Nalepi

en: Paste contents of clipboard.
sr_RS@latin: Nalepljuje sadržaj iz ostave.

en: Paste at source position
sr_RS@latin: Nalepi na izvornu poziciju

en: Paste contents of clipboard at the position they were copied from.
sr_RS@latin: Nalepljuje sadržaj iz ostave na pozicijama sa kojih su kopirane.

en: Paste Tags
sr_RS@latin: Nalepi oznake

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
sr_RS@latin: Primeni oznake koje su kopirane na sve obeležene objekte.

en: Preferences...
sr_RS@latin: Željene opcije...

en: Open a preferences dialog for global settings.
sr_RS@latin: Otvorite prozor željenih opcija kako biste prilagodili globalne postavke.

en: Preferences
sr_RS@latin: Željene opcije

en: Purge...
sr_RS@latin: Očisti...

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
sr_RS@latin: Zaboravi objekte ali nemoj ih brisati sa servera prilikom otpremanja.

en: Purge
sr_RS@latin: Očisti

en: Confirm Purging
sr_RS@latin: Potvrda čišćenja

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
sr_RS@latin: Ovom operacijom JOSM zaboravlja obeležene objekte.<br> Biće uklonjeni sa podloge, ali <i>neće</i> biti izbrisani<br> sa servera prilikom otpremanja.

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
sr_RS@latin: Sledeći zavisni objekti biće uklonjeni<br> kao dodatak obeleženim objektima:

en: Add to selection
sr_RS@latin: Dodaj u obeležene

en: Some of the objects are modified.<br> Proceed, if these changes should be discarded.</html>
sr_RS@latin: Neki od objekata su izmenjeni.<br> Nastavite ukoliko ove promene trebaju da budu odbačene.</html>

en: Clear Undo/Redo buffer
sr_RS@latin: Obriši memoriju opoziva

en: Redo
sr_RS@latin: Ponovi radnju

en: Redo the last undone action.
sr_RS@latin: Poništava opoziv poslednje akcije.

en: Redo ...
sr_RS@latin: Ponovi radnju ...

en: Redo {0}
sr_RS@latin: Ponovi {0}

en: Rename layer
sr_RS@latin: Preimenuj podlogu

en: Also rename the file
sr_RS@latin: Takođe preimenuj datoteku

en: Could not rename file ''{0}''
sr_RS@latin: Nije moguće preimenovati datoteku ''{0}''

en: Reorder imagery layers
sr_RS@latin: Promeni redosled ortofoto podloga

en: Reorders non-overlay imagery layers.
sr_RS@latin: Promena redosleda non-overlay podloga.

en: Report a ticket to JOSM bugtracker
sr_RS@latin: Prijavite problem na JOSM platformi za praćenje grešaka

en: Restart
sr_RS@latin: Pokreni ponovo

en: Restart the application.
sr_RS@latin: Ponovo pokreće aplikaciju.

en: Click to restart later.
sr_RS@latin: Kliknite da odložite ponovno pokretanje.

en: Restore selected tags
sr_RS@latin: Vrati obeležene oznake

en: Reverse way
sr_RS@latin: Promena pravca liniji

en: Reverse the direction of all selected ways.
sr_RS@latin: Promena pravca svim obeleženim linijama.

en: Please select at least one way.
sr_RS@latin: Obeležite barem jednu liniju.

en: Save
sr_RS@latin: Sačuvaj

en: Save the current data.
sr_RS@latin: Čuva trenutne podatke.

en: The file "{0}" will be modified.<br>Would you like to overwrite the existing file?
sr_RS@latin: Datoteka „{0}“ biće izmenjena.<br>Želite li da zamenite postojeću datoteku?

en: Always overwrite GPX files without asking
sr_RS@latin: Uvek prepiši GPX datoteke bez pitanja

en: Save As...
sr_RS@latin: Sačuvaj kao...

en: No Exporter found! Nothing saved.
sr_RS@latin: Nije pronađen Explorer! Podaci nisu sačuvani.

en: File exists. Overwrite?
sr_RS@latin: Datoteka već postoji. Da li želite da je presnimite?

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
sr_RS@latin: <html>Došlo je do greške prilikom čuvanja.<br>Greška je:<br>{0}</html>

en: Save the current data to a new file.
sr_RS@latin: Čuva trenutne podatke u novu datoteku.

en: Search Notes...
sr_RS@latin: Pretraga napomena...

en: Download notes from the note search API
sr_RS@latin: Preuzima napomene putem API protokola za pretragu

en: Search the OSM API for notes containing words:
sr_RS@latin: Pretraga napomena putem OSM API, koje sadrže reči:

en: Search for notes
sr_RS@latin: Pretraga napomena

en: You must enter a search term
sr_RS@latin: Potrebno je da unesete izraz

en: Select All
sr_RS@latin: Obeleži sve

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
sr_RS@latin: Obeležava sve neizbrisane objekte u podlozi sa podacima. Ovo takođe obeležava i nepotpune objekte.

en: Non-branching way sequences
sr_RS@latin: Sekvence linija koje se ne granaju

en: Select non-branching sequences of ways
sr_RS@latin: Obeležava sekvence linija koje se ne granaju

en: Load Session
sr_RS@latin: Učitaj sesiju

en: Load a session from file.
sr_RS@latin: Učitava sesiju iz datoteke.

en: Open session
sr_RS@latin: Otvori sesiju

en: Loading session ''{0}''
sr_RS@latin: Učitavanje sesije ''{0}''

en: Unable to add layer ''{0}'': {1}
sr_RS@latin: Nije moguće dodati podlogu ''{0}'': {1}

en: Data Error
sr_RS@latin: Greška u podacima

en: IO Error
sr_RS@latin: U/I greška

en: <html>Could not load session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
sr_RS@latin: <html>Nije moguće učitati datoteku sesije ''{0}''.<br>Greška je:<br>{1}</html>

en: Save the current session.
sr_RS@latin: Sačuvajte trenutnu sesiju.

en: Save Session
sr_RS@latin: Sačuvaj sesiju

en: Session file (archive) (*.joz)
sr_RS@latin: Datoteka sesije (arhiva) (*.joz)

en: Session file (*.jos)
sr_RS@latin: Datoteka sesije (*.jos)

en: Save Session...
sr_RS@latin: Sačuvaj sesiju...

en: Could not delete file: {0}<br>{1}
sr_RS@latin: Nije moguće izbrisati datoteku: {0}<br>{1}

en: <html>Could not save session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
sr_RS@latin: <html>Nije moguće sačuvati datoteku sesije ''{0}''.<br>Greška je:<br>{1}</html>

en: Save As
sr_RS@latin: Sačuvaj kao

en: Layers
sr_RS@latin: Podloge

en: Save all local files to disk
sr_RS@latin: Sačuvaj sve lokalne datoteke na disk

en: Save plugin information to disk
sr_RS@latin: Sačuvaj informacije o dodatku na disk

en: Plugins may have additional information that can be saved
sr_RS@latin: Dodaci mogu da poseduju dodatne informacije koje se mogu sačuvati

en: No exporter for this layer
sr_RS@latin: Ne postoji modul za izvoz za ovu podlogu

en: Save the current session file "{0}".
sr_RS@latin: Sačuvajte trenutnu sesiju u datoteku "{0}".

en: Save Session As...
sr_RS@latin: Sačuvaj sesiju kao...

en: Save the current session to a new file.
sr_RS@latin: Čuva trenutnu sesiju u novu datoteku.

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
sr_RS@latin: Prikazuje izveštaj o statusu sa korisnim informacijama koje mogu da se prilože uz izveštaj o grešci

en: Show Status Report
sr_RS@latin: Prikaži izveštaj o statusu

en: Status Report
sr_RS@latin: Izveštaj o statusu

en: Copy to clipboard and close
sr_RS@latin: Kopiraj u ostavu i zatvori

en: Close
sr_RS@latin: Zatvori

en: Simplify Way
sr_RS@latin: Uproštena linija

en: Delete unnecessary nodes from a way.
sr_RS@latin: Briše nepotrebne tačke iz linije.

en: Please select at least one way to simplify.
sr_RS@latin: Obeležite barem jednu liniju koju želite da uprostite.

en: Yes
sr_RS@latin: Da

en: Simplify all selected ways
sr_RS@latin: Uprosti sve obeležene linije

en: Cancel operation
sr_RS@latin: Otkaži operaciju

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
sr_RS@latin: Obeležili ste {0} linija. Želite li zaista da ih sve uprostite?

en: Simplify ways?
sr_RS@latin: Uprostiti linije?

en: This reduces unnecessary nodes along the way and is especially recommended if GPS tracks were recorded by time (e.g. one point per second) or when the accuracy was low (reduces "zigzag" tracks).
sr_RS@latin: Ovo smanjuje nepotrebne tačke duž linije i naročito se preporučuje ukoliko su GPS trajektorije snimane u vremenskom intervalu (npr. jedna tačka u sekundi) ili kada je preciznost jako loša (smanjuje cik-cak trajektorije).

en: Maximum error (meters):
sr_RS@latin: Maksimalna greška (u metrima):

en: Do not ask again
sr_RS@latin: Ne pitaj ponovo

en: Simplify way
sr_RS@latin: Uproštena linija

en: Simplify
sr_RS@latin: Uprosti

en: Proceed without simplifying
sr_RS@latin: Nastavi bez uprošćavanja

en: You are about to simplify {0} way with a total length of {1}. | You are about to simplify {0} ways with a total length of {1}.
sr_RS@latin[0]: Uprostićete {0} liniju čija je ukupna dužina {1}.
sr_RS@latin[1]: Uprostićete {0} linije čija je ukupna dužina {1}.
sr_RS@latin[2]: Uprostićete {0} linija čija je ukupna dužina {1}.

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
sr_RS@latin[0]: Uprosti {0} liniju
sr_RS@latin[1]: Uprosti {0} linije
sr_RS@latin[2]: Uprosti {0} linija

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
sr_RS@latin[0]: Uproštena linija (uklanja se {0} tačka)
sr_RS@latin[1]: Uproštena linija (uklanjaju se {0} tačke)
sr_RS@latin[2]: Uproštena linija (uklanja se {0} tačaka)

en: (about {0} node to remove) | (about {0} nodes to remove)
sr_RS@latin[0]: (oko {0} tačka za uklanjanje)
sr_RS@latin[1]: (oko {0} tačke za uklanjanje)
sr_RS@latin[2]: (oko {0} tačaka za uklanjanje)

en: Split Way
sr_RS@latin: Razdeli liniju

en: Split a way at the selected node.
sr_RS@latin: Razdeli liniju na obeleženoj tački.

en: Cannot split since another split operation is already in progress
sr_RS@latin: Nije moguće razdeliti, jer je u toku operacija drugog deljenja

en: The current selection cannot be used for splitting - no node is selected.
sr_RS@latin: Nije moguće razdeliti trenutno obeležene objekte - nije obeležena tačka.

en: The selected nodes do not share the same way.
sr_RS@latin: Obeležene tačke nisu na istoj liniji.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
sr_RS@latin[0]: Obeležena tačka nije na sredini nijedne od linija.
sr_RS@latin[1]: Obeležene tačke nisu na sredini nijedne od linija.
sr_RS@latin[2]: Obeležene tačke nisu na sredini nijedne od linija.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
sr_RS@latin[0]: Postoji više od jedne linije koja koristi obeleženu tačku. Obeležite i liniju.
sr_RS@latin[1]: Postoji više od jedne linije koja koristi obeležene tačke. Obeležite i liniju.
sr_RS@latin[2]: Postoji više od jedne linije koja koristi obeležene tačke. Obeležite i liniju.

en: Which way segment should reuse the history of {0}?
sr_RS@latin: Koji segment bi trebalo da nasledi istoriju objekta {0}?

en: Search preset...
sr_RS@latin: Pronađi predložak...

en: Show preset search dialog
sr_RS@latin: Prikazuje prozor pretrage predložaka

en: Presets: {0}
sr_RS@latin: Predlošci: {0}

en: Discourage upload
sr_RS@latin: Ne preporučuje se otpremanje

en: UnGlue Ways
sr_RS@latin: Razdvajanje linija

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
sr_RS@latin: Dupliraj tačke koje se koriste u višečlanim linijama.

en: This node is not glued to anything else.
sr_RS@latin: Ova tačka nije zalepljena ni za jedan drugi objekat.

en: None of these nodes are glued to anything else.
sr_RS@latin: Nijedna od ovih tačaka nije zalepljena ni za jedan drugi objekat.

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
sr_RS@latin: Nijedna od tačaka ove linije nije zalepljena ni za jedan drugi objekat.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
sr_RS@latin: Nije moguće razdvojiti trenutni obeležene objekte.

en: Select either:
sr_RS@latin: Obeležite nešto od sledećeg:

en: * One tagged node, or
sr_RS@latin: * Jednu tačku sa atributima, ili

en: * One node that is used by more than one way, or
sr_RS@latin: * Jednu tačku koja pripada većem broju linija, ili

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
sr_RS@latin: * Jednu tačku koja pripada većem broju linija i jednu od tih linija, ili

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
sr_RS@latin: * Jednu liniju koja ima jednu ili više tačaka koje pripadaju većem broju linija, ili

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
sr_RS@latin: * Jednu liniju i jednu ili više njenih tačaka koje pripadaju većem broju linija.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
sr_RS@latin: Napomena: Ukoliko je obeležena linija, ova linija će imati novu kopiju sa odvojenim
    tačkama, a nove tačke će biti obeležene. U suprotnom, sve linije će dobiti
    svoju vlastitu kopiju sa svim pripadajućim tačkama koje će biti obeležene.

en: Unglued Node
sr_RS@latin: Razdvojene tačke

en: Dupe into {0} node | Dupe into {0} nodes
sr_RS@latin[0]: Dupliraj u {0} tačku
sr_RS@latin[1]: Dupliraj u {0} tačke
sr_RS@latin[2]: Dupliraj u {0} tačaka

en: Dupe {0} node into {1} nodes | Dupe {0} nodes into {1} nodes
sr_RS@latin[0]: Duplikat {0} tačke u {1} tačaka
sr_RS@latin[1]: Duplikat {0} tačke u {1} tačaka
sr_RS@latin[2]: Duplikat {0} tačaka u {1} tačaka

en: Unglue confirmation
sr_RS@latin: Potvrda razdvajanja

en: You are about to unglue nodes which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to unglue?
sr_RS@latin: Razdvojićete tačke koje mogu da se odnose na druge objekte koji nisu preuzeti.<br>Ovo može izazvati probleme, jer ih drugi objekti (koje ne vidite) možda koriste.<br>Želite li zaista da ih razdvojite?

en: You are about to unglue incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to unglue?
sr_RS@latin: Razdvojićete nepotpune objekte.<br>To može izazvati probleme zato što ne vidite čitave objekte.<br>Želite li zaista da ih razdvojite?

en: Unglueing possibly affected {0} relation: {1} | Unglueing possibly affected {0} relations: {1}
sr_RS@latin[0]: Razdvajanje će verovatno uticati na {0} relaciju: {1}
sr_RS@latin[1]: Razdvajanje će verovatno uticati na {0} relacije: {1}
sr_RS@latin[2]: Razdvajanje će verovatno uticati na {0} relacija: {1}

en: Ensure that the relation has not been broken! | Ensure that the relations have not been broken!
sr_RS@latin[0]: Proverite da li je relacija čitava!
sr_RS@latin[1]: Proverite da li su relacije čitave!
sr_RS@latin[2]: Proverite da li su relacije čitave!

en: Disconnect Node from Way
sr_RS@latin: Raskači tačku sa linije

en: Disconnect nodes from a way they currently belong to
sr_RS@latin: Raskači tačke koje trenutno pripadaju liniji

en: Select at least one node to be disconnected.
sr_RS@latin: Obeležite barem jednu tačku koju želite da raskačite.

en: Selected node cannot be disconnected from anything. | Selected nodes cannot be disconnected from anything.
sr_RS@latin[0]: Izabrana tačka ne može biti raskačena ni sa jednog objekta.
sr_RS@latin[1]: Izabrane tačke ne mogu biti raskačene ni sa jednog objekta.
sr_RS@latin[2]: Izabrane tačke ne mogu biti raskačene ni sa jednog objekta.

en: The affected way would disappear after disconnecting the selected node. | The affected way would disappear after disconnecting the selected nodes.
sr_RS@latin[0]: Izmenjena linija će nestati nakon što je raskačite sa obeležene tačke.
sr_RS@latin[1]: Izmenjena linija će nestati nakon što je raskačite sa obeleženih tačaka.
sr_RS@latin[2]: Izmenjena linija će nestati nakon što je raskačite sa obeleženih tačaka.

en: Some irrelevant nodes have been removed from the selection
sr_RS@latin: Neke nerelevantne tačke nisu više obeležene

en: Undo
sr_RS@latin: Opozovi

en: Undo the last action.
sr_RS@latin: Opoziv poslednje akcije.

en: Undo ...
sr_RS@latin: Opozovi ...

en: Undo {0}
sr_RS@latin: Opozovi {0}

en: Unselect All
sr_RS@latin: Poništi izbor svega

en: Unselect all objects.
sr_RS@latin: Poništava izbor svih objekata.

en: Update data
sr_RS@latin: Ažuriraj podatke

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
sr_RS@latin: Ažurira objekte u aktivnoj podlozi podataka sa onima sa servera.

en: Update modified
sr_RS@latin: Ažuriraj izmenjene

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
sr_RS@latin: Ažurira trenutno izmenjene objekte sa onima sa servera (ponovno preuzimanje podataka)

en: No current dataset found
sr_RS@latin: Nisu pronađeni trenutni skupovi podataka

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
sr_RS@latin: Nije pronađen objekat zaveden pod brojem {0} u trenutnom skupo podataka

en: Update selection
sr_RS@latin: Ažuriraj obeležene

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
sr_RS@latin: Ažurira trenutno obeležene objekte sa onima sa servera (ponovno preuzimanje podataka)

en: There are no selected objects to update.
sr_RS@latin: Nijedan objekat nije obeležen kako bi se izvršilo ažuriranje.

en: Selection empty
sr_RS@latin: Nijedan objekat nije obeležen

en: Upload data...
sr_RS@latin: Otpremanje podataka...

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
sr_RS@latin: Otprema sve promene iz aktivne podloge podata na OSM server

en: Upload data
sr_RS@latin: Otpremi podatke

en: <html>The data to be uploaded participates in unresolved conflicts of layer ''{0}''.<br>You have to resolve them first.</html>
sr_RS@latin: <html>Podaci koje je potrebno otpremiti su članovi nerešenih konflikata na podlozi ''{0}''.<br>Potrebno je prvo da razrešite te konflikte.</html>

en: Upload discouraged
sr_RS@latin: Otpremanje se ne preporučuje

en: You are about to upload data from the layer ''{0}''.<br /><br />Sending data from this layer is <b>strongly discouraged</b>. If you continue,<br />it may require you subsequently have to revert your changes, or force other contributors to.<br /><br />Are you sure you want to continue?
sr_RS@latin: Na korak ste da otpremite podatke sa podloge ''{0}''.<br /><br />Slanjem podataka sa ove podloge se <b>posebno ne preporučuje</b>. Ukoliko nastavite,<br />može biti potrebno da postepeno opozovete promene koje ste načinili, ili pak da naterate druge da to učine.<br /><br />Želite li zaista da nastavite?

en: Ignore this hint and upload anyway
sr_RS@latin: Zanemari ovaj savet i ipak otpremi

en: No changes to upload.
sr_RS@latin: Ne postoje promene koje bi trebalo otpremiti.

en: Nothing to upload. Get some data first.
sr_RS@latin: Nema ničega za otpremanje. Prvo preuzmite podatke.

en: Upload note changes to server
sr_RS@latin: Otpremi promene u napomenama na server

en: Upload notes
sr_RS@latin: Otpremanje napomena

en: Uploading notes to server
sr_RS@latin: Otpremanje napomena na server

en: Upload selection...
sr_RS@latin: Otpremi obeležene...

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
sr_RS@latin: Otprema sve promene koje su trenutno obeležene na OSM server.

en: Upload selection
sr_RS@latin: Otpremi obeležene

en: Checking parents for deleted objects
sr_RS@latin: Provera roditelja izbrisanih objekata

en: Reading parents of ''{0}''
sr_RS@latin: Čitanje roditelja kojima pripada ''{0}''

en: Checking for deleted parents in the local dataset
sr_RS@latin: Provera izbrisanih roditelja u lokalnom skupu podataka

en: Validation
sr_RS@latin: Provera valjanosti

en: Performs the data validation
sr_RS@latin: Obavlja proveru valjanosti podataka

en: Viewport Following
sr_RS@latin: Praćenje prikaza karte

en: Enable/disable automatic moving of the map view to last placed node
sr_RS@latin: Omogućava/onemogućava automatsko pomeranje prikaza karte na poslednje postavljenu tačku

en: Viewport following is enabled, press {0} to disable it
sr_RS@latin: Omogućeno je praćenje prikaza karte, pritisnite {0} da biste ga onemogućili

en: Viewport following is disabled
sr_RS@latin: Praćenje prikaza karte je onemogućen

en: Wireframe View
sr_RS@latin: Prikaz u skici

en: Enable/disable rendering the map as wireframe only
sr_RS@latin: Omogućava/onemogućava prikaz karte u skici

en: Zoom In
sr_RS@latin: Uvećavanje

en: Zoom In (Keypad)
sr_RS@latin: Uvećavanje (na tastaturi)

en: Zoom Out
sr_RS@latin: Smanjivanje

en: Zoom Out (Keypad)
sr_RS@latin: Smanjivanje (na tastaturi)

en: Zoom to
sr_RS@latin: Uvećavanje na

en: Zoom to the object the first selected member refers to
sr_RS@latin: Uvećava na objekat koji je prvi obeležen

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
sr_RS@latin: Uvećavanje nije omogućeno jer podloga nije aktivna na kojoj je ta relacija

en: Zooming disabled because there is no selected member
sr_RS@latin: Uvećavanje nije omogućeno jer nema obeleženih članova

en: Zoom to the first selected node
sr_RS@latin: Uvećavanje na prvu obeleženu tačku

en: Zooming disabled because layer of this way is not active
sr_RS@latin: Uvećavanje nije omogućeno jer podloga nije aktivna na kojoj je ta linija

en: Zooming disabled because there is no selected node
sr_RS@latin: Uvećavanje nije omogućeno jer nema obeleženih tačaka

[ctx: audio]
en: Back
sr_RS@latin: Nazad

[ctx: audio]
en: Jump back.
sr_RS@latin: Premotaj unazad.

en: Audio: {0}
sr_RS@latin: Zvuk: {0}

[ctx: audio]
en: Faster
sr_RS@latin: Brže

[ctx: audio]
en: Faster Forward
sr_RS@latin: Brzo unapred

[ctx: audio]
en: Forward
sr_RS@latin: Unapred

[ctx: audio]
en: Jump forward
sr_RS@latin: Premotaj unapred

[ctx: audio]
en: Next Marker
sr_RS@latin: Sledeći obeleživač

[ctx: audio]
en: Play next marker.
sr_RS@latin: Reprod. sledeći obeleživač.

[ctx: audio]
en: Play/Pause
sr_RS@latin: Reprod./Pauza

en: Play/pause audio.
sr_RS@latin: Reprod./pauzira zvuk.

[ctx: audio]
en: Previous Marker
sr_RS@latin: Prethodni obeleživač

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
sr_RS@latin: Reprod. preth. obelež.

[ctx: audio]
en: Slower
sr_RS@latin: Sporije

[ctx: audio]
en: Slower Forward
sr_RS@latin: Sporo unapred

en: <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of its tag ''{1}'' is defined by its direction.<br/>Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html> | <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of these tags are defined by its direction:<br/>{1}Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html>
sr_RS@latin[0]: <html>Na korak ste da promenite smer liniji ''{0}'',<br/> čija semantika govori da njena oznaka ''{1}'' zavisi od smera vektora.<br/>Želite li zaista da promenite smer vektora, kao i njeno semantičko značenje?</html>
sr_RS@latin[1]: <html>Na korak ste da promenite smer liniji ''{0}'',<br/> čija semantika govori da njene oznake zavise od smera vektora:<br/>{1}Želite li zaista da promenite smer vektora, kao i njeno semantičko značenje?</html>
sr_RS@latin[2]: <html>Na korak ste da promenite smer liniji ''{0}'',<br/> čija semantika govori da njene oznake zavise od smera vektora:<br/>{1}Želite li zaista da promenite smer vektora, kao i njeno semantičko značenje?</html>

en: Reverse directional way.
sr_RS@latin: Promena smera vektora linije.

en: When reversing this way, the following changes are suggested in order to maintain data consistency.
sr_RS@latin: Kada menjate smer na ovaj način, sledeće promene se predlažu u cilju zadržavanja doslednosti među podacima.

en: Apply selected changes
sr_RS@latin: Primeni obeležene promene

en: Do not apply changes
sr_RS@latin: Nemoj primenjivati promene

en: Please select which changes you want to apply.
sr_RS@latin: Obeležite koje promene želite da se primene.

en: Tags of
sr_RS@latin: Oznake koje pripadaju

en: Roles in relations referring to
sr_RS@latin: Uloge u relacijama koje se odnose na

en: Automatic tag correction
sr_RS@latin: Automatsko ispravljanje oznaka

en: Downloading changeset content
sr_RS@latin: Preuzimanje sadržaja skupa promena

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
sr_RS@latin: ({0}/{1}) Preuzimanje skupa promena {2}...

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
sr_RS@latin: ({0}/{1}) Preuzimanje sadržaja za skup promena {2}...

en: Download changesets
sr_RS@latin: Preuzimanje skupova promena

en: Querying and downloading changesets
sr_RS@latin: Slanje upita i preuzimanje skupova promena

en: Determine user id for current user...
sr_RS@latin: Određivanje ID-a korisnika za trenutnog korisnika...

en: Query and download changesets ...
sr_RS@latin: Slanje upita i preuzimanje skupova promena ...

en: Errors during download
sr_RS@latin: Greške prilikom preuzimanja

en: Download GeoJSON
sr_RS@latin: Preuzimanje GeoJSON podataka

en: Download GPS
sr_RS@latin: Preuzmi GPS

en: Downloading GPS data
sr_RS@latin: Preuzimanje GPS podataka

en: Downloaded GPX Data
sr_RS@latin: Preuzeti GPX podaci

en: No notes found in this area.
sr_RS@latin: Nisu pronađene napomene u ovom području.

en: Download OSM Notes
sr_RS@latin: Preuzmi OSM napomene

en: Downloading notes
sr_RS@latin: Preuzimanje napomena

en: Notes
sr_RS@latin: Napomene

en: {0} note has been downloaded. | {0} notes have been downloaded.
sr_RS@latin[0]: {0} napomena je preuzeta.
sr_RS@latin[1]: {0} napomene su preuzete.
sr_RS@latin[2]: {0} napomena je preuzeto.

en: Since the download limit was {0}, there might be more notes to download.
sr_RS@latin: Kako je ograničenje za preuzimanje postavljeno na {0}, moguće da postoji još napomena koje bi trebalo preuzeti.

en: Request a smaller area to make sure that all notes are being downloaded.
sr_RS@latin: Zatražite manje područje kako biste bili sigurni da ste preuzeli sve napomene.

en: More notes to download
sr_RS@latin: Još napomena za preuzimanje

en: Download OSM Notes within Bounds
sr_RS@latin: Preuzmi OSM napomene unutar granica

en: Download OSM Note by ID
sr_RS@latin: Preuzmi OSM napomenu po ID broju

en: Download OSM Change
sr_RS@latin: Preuzmi OSM promenu

en: No data found in this area.
sr_RS@latin: Nema podataka u ovom području.

en: Download OSM
sr_RS@latin: Preuzmi OSM

en: Downloading data
sr_RS@latin: Preuzimanje podataka

en: Ignoring exception because download has been canceled. Exception was: {0}
sr_RS@latin: Zanemarivanje izuzetka jer je preuzimanje otkazano. Izuzetak koji se pojavio: {0}

en: OSM Server URL:
sr_RS@latin: URL OSM servera:

en: Command
sr_RS@latin: Komanda

en: Request details: {0}
sr_RS@latin: Zatraži detalje: {0}

en: Download OSM URL
sr_RS@latin: Preuzmi OSM URL

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
sr_RS@latin[0]: Dogodio se {0} konflikt tokom uvoza.
sr_RS@latin[1]: Dogodila su se {0} konflikta tokom uvoza.
sr_RS@latin[2]: Dogodilo se {0} konflikata tokom uvoza.

en: Conflict during download | Conflicts during download
sr_RS@latin[0]: Konflikt tokom preuzimanja
sr_RS@latin[1]: Konflikti tokom preuzimanja
sr_RS@latin[2]: Konflikti tokom preuzimanja

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
sr_RS@latin: ({0}/{1}) Učitavanje roditelja kojima pripada tačka {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
sr_RS@latin: ({0}/{1}) Učitavanje roditelja kojima pripada linija {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
sr_RS@latin: ({0}/{1}) Učitavanje roditelja kojima pripada relacija {2}

en: Download session
sr_RS@latin: Preuzmi sesiju

en: Download {0} of {1} ({2} left)
sr_RS@latin: Preuzimanje {0} od {1} (preostaje još {2})

en: Updating data
sr_RS@latin: Ažuriranje podataka

en: Check on the server
sr_RS@latin: Provera na serveru

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
sr_RS@latin: Kliknite kako biste proverili da li objekti u vašem lokalnom skupu podataka i dalje postoje na serveru

en: Ignore
sr_RS@latin: Zanemari

en: Click to abort and to resume editing
sr_RS@latin: Kliknite kako biste prekinuli i nastavili uređivanje

en: There is {0} object in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update this the server is likely to report a conflict. | There are {0} objects in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update them the server is likely to report a conflict.
sr_RS@latin[0]: Postoji {0} objekat u vašem lokalnom skupu podataka koji je možda izbrisan sa servera.<br>Ukoliko naknadno pokušate da ga izbrišete ili ažurirate na serveru, najverovatnije će se pojaviti konflikt.
sr_RS@latin[1]: Postoje {0} objekta u vašem lokalnom skupu podataka koji su možda izbrisani sa servera.<br>Ukoliko naknadno pokušate da ih izbrišete ili ažurirate na serveru, najverovatnije će se pojaviti konflikt.
sr_RS@latin[2]: Postoji {0} objekata u vašem lokalnom skupu podataka koji su možda izbrisani sa servera.<br>Ukoliko naknadno pokušate da ih izbrišete ili ažurirate na serveru, najverovatnije će se pojaviti konflikt.

en: Click <strong>{0}</strong> to check the state of this object on the server. | Click <strong>{0}</strong> to check the state of these objects on the server.
sr_RS@latin[0]: Kliknite na <strong>{0}</strong> kako biste proverili stanje ovog objekta na serveru.
sr_RS@latin[1]: Kliknite na <strong>{0}</strong> kako biste proverili stanje ovih objekta na serveru.
sr_RS@latin[2]: Kliknite na <strong>{0}</strong> kako biste proverili stanje ovih objekta na serveru.

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
sr_RS@latin: Kliknite na <strong>{0}</strong> da biste zanemarili.</html>

en: Deleted or moved objects
sr_RS@latin: Izbrisani ili premešteni objekti

en: The following errors occurred during mass download: {0}
sr_RS@latin: Sledeće greške su se dogodile prilikom masovnog preuzimanja: {0}

en: Error during download
sr_RS@latin: Greška prilikom preuzimanja

en: Add a new Note
sr_RS@latin: Dodaj novu napomenu

en: Add note mode
sr_RS@latin: Režim za dodavanje napomena

en: Click the location where you wish to create a new note
sr_RS@latin: Kliknite na lokaciju gde želite da napravite novu napomenu

en: Create a new note
sr_RS@latin: Napravi novu napomenu

en: Create note
sr_RS@latin: Napravi napomenu

en: Enter a detailed comment to create a note
sr_RS@latin: Unesite detaljan komentar kako biste napravili napomenu

en: You must enter a comment to create a new note
sr_RS@latin: Potrebno je da unesete komentar kako biste napravili napomenu

en: Delete Mode
sr_RS@latin: Režim brisanja

en: Delete nodes or ways.
sr_RS@latin: Briše tačke ili linije.

en: Mode: {0}
sr_RS@latin: Režim: {0}

en: Are you sure that you want to delete elements with attached ways that are hidden by filters?
sr_RS@latin: Želite li zaista da uklonite elemente koji su prikačeni na linije, a koje su sakrivene pomoću filtera?

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: do not delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
sr_RS@latin: Kliknite za brisanje. SHIFT: briše linijski segment. ALT: ne briše tačke koje se ne koriste prilikom brisanja linije. CTRL: briše objekat na koji se odnosi.

en: Delete elements
sr_RS@latin: Ukloni elemente

en: Delete them
sr_RS@latin: Ukloni ih

en: Undo delete
sr_RS@latin: Opozovi uklanjanje

en: draw angle snap
sr_RS@latin: kartiranje uz pomoć pri određivanju uglova

en: draw angle snap highlight
sr_RS@latin: kartiranje uz pomoć isticanja pri određivanju uglova

en: helper line
sr_RS@latin: pomoćna linija

en: Draw
sr_RS@latin: Kartiranje

en: Draw nodes
sr_RS@latin: Kartiranje tačaka

en: Draw Angle snapping
sr_RS@latin: Kartiranje uz pomoć pri određivanju uglova

en: Backspace in Add mode
sr_RS@latin: Taster „Backspace“ u režimu dodavanja

en: Add node
sr_RS@latin: Dodaj tačku

en: Add node into way
sr_RS@latin: Dodaj tačku na liniju

en: Connect existing way to node
sr_RS@latin: Poveži postojeću liniju sa tačkom

en: Add a new node to an existing way
sr_RS@latin: Dodaj novu tačku na postojeću liniju

en: Add node into way and connect
sr_RS@latin: Dodaj tačku na liniju i poveži je

en: Create new node.
sr_RS@latin: Napravi novu tačku.

en: Select node under cursor.
sr_RS@latin: Obeležava tačku ispod pokazivača.

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
sr_RS@latin[0]: Dodaj novu tačku na liniju.
sr_RS@latin[1]: Dodaj novu tačku na {0} linije.
sr_RS@latin[2]: Dodaj novu tačku na {0} linija.

en: Start new way from last node.
sr_RS@latin: Započinje novu liniju sa poslednje tačke.

en: Continue way from last node.
sr_RS@latin: Nastavlja liniju sa poslednje tačke.

en: Angle snapping active.
sr_RS@latin: Uključena je pomoć pri određivanju uglova.

en: Finish drawing.
sr_RS@latin: Završava kartiranje.

en: Angle snapping
sr_RS@latin: Pomoć pri određivanju uglova

en: Switch angle snapping mode while drawing
sr_RS@latin: Promena iz režima za pomoć pri određivanju uglova u slobodno kartiranje

en: Toggle snapping by {0}
sr_RS@latin: Uključi pomoć pri određivanju uglova za po {0}

en: Show helper geometry
sr_RS@latin: Prikaži pomoćnu geometriju

en: Snap to node projections
sr_RS@latin: Pomoć lepljenja za projekcionu tačku

en: Disable
sr_RS@latin: Onemogući

en: FIX
sr_RS@latin: POPRAVI

en: Dual alignment
sr_RS@latin: Dvostruko poravnanje

en: Switch dual alignment mode while extruding
sr_RS@latin: Prelazak na režim dvostrukog poravnavanja sa izvlačenjem

en: Extrude
sr_RS@latin: Izvlačenje

en: Create areas
sr_RS@latin: Napravi područje

en: Extrude Dual alignment
sr_RS@latin: Izvuci dvostruko poravnanje

en: Drag a way segment to make a rectangle. Ctrl-drag to move a segment along its normal, Alt-drag to create a new rectangle, double click to add a new node.
sr_RS@latin: Prevucite linijski segment kako biste napravili pravougaonik. CTRL: prevlačite segment po njegovoj osi. ALT: prevucite na napravite novi pravougaonik, dvostrukim klikom ćete dodati novu tačku.

en: Dual alignment active.
sr_RS@latin: Dvostruko poravnanje je aktivno.

en: Segment collapsed due to its direction reversing.
sr_RS@latin: Segment je skupljen zbog toga što je smer vektora obrnut.

en: Move a segment along its normal, then release the mouse button.
sr_RS@latin: Premestite segment na njenu normalu, a zatim otpustite taster miša.

en: Move the node along one of the segments, then release the mouse button.
sr_RS@latin: Premestite tačku duž jednog od segmenata, a zatim otpustite taster miša.

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
sr_RS@latin: Nacrtajte pravougaonik željene veličine, a zatim otpustite taster miša.

en: Extrude: main line
sr_RS@latin: Izvlačenje: glavna linija

en: Extrude: helper line
sr_RS@latin: Izvlačenje: pomoćna linija

en: Extrude Way
sr_RS@latin: Izvlačenje linije

en: Improve Way Accuracy
sr_RS@latin: Preciznije kartiranje linije

en: Improve Way Accuracy mode
sr_RS@latin: Režim preciznijeg kartiranja linije

en: improve way accuracy helper line
sr_RS@latin: pomoćna linija preciznijeg kartiranja linije

en: Click on the way to start improving its shape.
sr_RS@latin: Kliknite na liniju da biste počeli preciznije kartiranje njene geometrije.

en: Select a way that you want to make more accurate.
sr_RS@latin: Obeležite liniju koju želite da kartirate još preciznije.

en: Click to add a new node. Release Ctrl to move existing nodes or hold Alt to delete.
sr_RS@latin: Kliknite da biste dodali novu tačku. Otpustite taster CTRL da biste premestili postojeće tačke ili držite ALT da biste izbrisali postojeće tačke.

en: Click to delete the highlighted node. Release Alt to move existing nodes or hold Ctrl to add new nodes.
sr_RS@latin: Kliknite da biste izbrisali obeleženu tačku. Otpustite taster ALT da biste premestili postojeće tačke ili pritisnite taster CTRL da biste dodali nove tačke.

en: Click to move the highlighted node. Hold Ctrl to add new nodes, or Alt to delete.
sr_RS@latin: Kliknite da biste premestili obeleženu tačku. Držite taster CTRL da biste dodali nove tačke ili ALT da biste izbrisali postojeće tačke.

en: Add a new node to way | Add a new node to {0} ways
sr_RS@latin[0]: Dodaj novu tačku na liniju
sr_RS@latin[1]: Dodaj novu tačku na {0} linije
sr_RS@latin[2]: Dodaj novu tačku na {0} linija

en: Cannot delete node that has tags
sr_RS@latin: Nije moguće izbrisati tačku na kojoj su oznake

en: make parallel helper line
sr_RS@latin: prikaži pomoćne paralelne linije

en: Parallel
sr_RS@latin: Paralele

en: Make parallel copies of ways
sr_RS@latin: Napravi paralelne kopije linija

en: Select ways as in Select mode. Drag selected ways or a single way to create a parallel copy (Alt toggles tag preservation)
sr_RS@latin: Obeležite linije na isti način kao u režimu obeležavanja. Prevucite obeležene linije ili jednu liniju kako biste napravili paralelne kopije (ALT uključuje/isključuje kopiranje oznaka)

en: Hold Ctrl to toggle snapping
sr_RS@latin: Držite pritisnut taster CTRL da biste uključili opciju lepljenja

en: ParallelWayAction
    The ways selected must form a simple branchless path
sr_RS@latin: ParallelWayAction
    Obeležene linije mora da formiraju prostu stazu/putanju

en: Drag play head
sr_RS@latin: Prevucite dugme za reprodukciju

en: Drag play head and release near track to play audio from there; SHIFT+release to synchronize audio at that point.
sr_RS@latin: Prevucite dugme za reprodukciju i pustite je blizu numere kako bi se reprodukovao zvuk sa tog mesta; SHIFT+otpuštanje kako biste sinhronizovali zvuk u tom trenutku.

en: Select mode
sr_RS@latin: Režim obeležavanja

en: Select, move, scale and rotate objects
sr_RS@latin: Obeležavajte, premeštajte, skalirajte i rotirajte objekte

en: Are you sure that you want to move elements with attached ways that are hidden by filters?
sr_RS@latin: Želite li zaista da premestite elemente sa linijama koje se nadovezuju, a koje su skrivene zbog filtera?

en: You moved more than {0} element. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them? | You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
sr_RS@latin[0]: Premestili ste više od {0} elementa. Premeštanje velikog broja elemenata često se dešava greškom.
    Želite li zaista da ih premestite?
sr_RS@latin[1]: Premestili ste više od {0} elementa. Premeštanje velikog broja elemenata često se dešava greškom.
    Želite li zaista da ih premestite?
sr_RS@latin[2]: Premestili ste više od {0} elemenata. Premeštanje velikog broja elemenata često se dešava greškom.
    Želite li zaista da ih premestite?

en: Move elements
sr_RS@latin: Premeštanje elemente

en: Move them
sr_RS@latin: Premesti ih

en: Undo move
sr_RS@latin: Opozovi premeštanje

[ctx: SelectAction help]
en: Ctrl
sr_RS@latin: CTRL

[ctx: SelectAction help]
en: lasso
sr_RS@latin: laso

[ctx: SelectAction help]
en: rectangle
sr_RS@latin: pravougaonika

en: Release the mouse button to select the objects in the {0}.
sr_RS@latin: Pustite taster miša kako biste obeležili objekte unutar {0}.

en: Release the mouse button to stop moving.
sr_RS@latin: Pustite taster miša kako biste prestali da premeštate.

en: Release the mouse button to stop rotating.
sr_RS@latin: Pustite taster miša kako biste prestali da rotirate.

en: Release the mouse button to stop scaling.
sr_RS@latin: Pustite taster miša kako biste prestali da skalirate.

en: Move objects by dragging; Shift to add to selection ({0} to toggle); Shift-{0} to rotate selected; Alt-{0} to scale selected; or change selection
sr_RS@latin: Premestite objekte prevlačenjem; Shift da biste ih dodali među izabrane ({0} da ih uklonite); Shift+{0} da biste rotirali ono šta je među izabranim; Alt+{0} za skaliranje izbora; ili promenite trenutno izabrane stavke

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
sr_RS@latin[0]: Dodaj i premesti virtuelnu novu tačku na liniju
sr_RS@latin[1]: Dodaj i premesti virtuelnu novu tačku na {0} linije
sr_RS@latin[2]: Dodaj i premesti virtuelnu novu tačku na {0} linija

en: Lasso Mode
sr_RS@latin: Režim lasa

en: Lasso selection mode: select objects within a hand-drawn region
sr_RS@latin: Režim obeležavanja lasom: obeležite objekte unutar ručno ocrtanog područja

[ctx: SplitMode popup]
en: Ctrl
sr_RS@latin: CTRL

en: User:
sr_RS@latin: Korisnik:

en: Zoom mode
sr_RS@latin: Način uvećanja

en: Zoom and move map
sr_RS@latin: Uvećajte i pomerajte kartu

en: Zoom by dragging or Ctrl+. or Ctrl+,; move with Ctrl+up, left, down, right; move zoom with right button
sr_RS@latin: Uvećajte pomeranjem ili CTRL + . ili CTRL + ,; pomerajte CTRL + gore, levo, dole, desno; pomerajte uvećanje desnim tasterom

en: Add all objects selected in the current dataset after the last member
sr_RS@latin: Dodaj sve obeležene objekte u trenutnom skupu podataka nakon poslednjeg člana

en: Add selection to relation
sr_RS@latin: Dodaj obeleženo u relaciju

en: {0}Add selection to relation{1}: Verify every single relation to avoid damage!
sr_RS@latin: {0}Dodaj obeleženo u relaciju{1}: Proverite apsolutno svaku relaciju kako biste izbegli ruiniranje podataka!

en: Add selection to {0} relation | Add selection to {0} relations
sr_RS@latin[0]: Dodaj obeleženo u {0} relaciju
sr_RS@latin[1]: Dodaj obeleženo u {0} relacije
sr_RS@latin[2]: Dodaj obeleženo u {0} relacija

en: Delete the selected relation
sr_RS@latin: Izbriši obeleženu relaciju

en: Download all members of the selected relations
sr_RS@latin: Preuzimanje svih članova obeležene relacije

en: Download members
sr_RS@latin: Preuzmi članove

en: Download relation with members
sr_RS@latin: Preuzmi relaciju sa članovima

en: Download with members
sr_RS@latin: Preuzmi sa članovima

en: Download incomplete members of selected relations
sr_RS@latin: Preuzimanje nepotpunih članova obeležene relacije

en: Download incomplete members
sr_RS@latin: Preuzmi nepotpune članove

en: Create a copy of this relation and open it in another editor window
sr_RS@latin: Pravi kopiju ove relacije i otvara je u drugom prozoru za uređivanje

en: You are about to duplicate {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary. Do you really want to duplicate?
sr_RS@latin: Napravićete duplikat {0} relacije: {1}<br/>Ovaj postupak je retko potreban. Želite li zaista da napravite duplikat?

en: Duplicate relation?
sr_RS@latin: Napraviti duplikat relacije?

en: Edit
sr_RS@latin: Uredi

en: Call relation editor for selected relation
sr_RS@latin: Poziva uređivanje relacije za obeleženu relaciju

en: You are about to open <b>{0}</b> different relation editor simultaneously.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different relation editors simultaneously.<br/>Do you want to continue?
sr_RS@latin[0]: Otvorićete <b>{0}</b> različitu relaciju istovremeno.<br/>Želite li da nastavite?
sr_RS@latin[1]: Otvorićete <b>{0}</b> različite relacije istovremeno.<br/>Želite li da nastavite?
sr_RS@latin[2]: Otvorićete <b>{0}</b> različitih relacija istovremeno.<br/>Želite li da nastavite?

en: Confirmation
sr_RS@latin: Potvrda

en: Export GPX file starting from first member
sr_RS@latin: Izvezi u GPX datoteku počevši od prvog člana

en: Export GPX file starting from last member
sr_RS@latin: Izvezi u GPX datoteku počevši od poslednjeg člana

en: Convert to GPX layer starting from first member
sr_RS@latin: Konvertuj u GPX podlogu počevši od prvog člana

en: Convert to GPX layer starting from last member
sr_RS@latin: Konvertuj u GPX podlogu počevši od poslednjeg člana

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the first member, successively continuing to the last.
sr_RS@latin: Izravnajte ovu relaciju sa jednim GPX tragom rekurzivno, počevši od prvog člana, nastavljajući sukcesivno do poslednjeg.

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the last member, successively continuing to the first.
sr_RS@latin: Izravnajte ovu relaciju sa jednim GPX tragom rekurzivno, počevši od poslednjeg člana, nastavljajući sukcesivno do prvog.

en: based on osm route relation data, timestamps are synthetic
sr_RS@latin: na osnovu osm podataka o maršruti iz relacije, vremenske oznake su sintetičke

en: Selected Relations
sr_RS@latin: Obeležene relacije

en: {0} (GPX export)
sr_RS@latin: {0} (izvoz GPX podataka)

en: List of recent relations
sr_RS@latin: Lista nedavnih relacija

en: Open recent relation
sr_RS@latin: Otvori nedavnu relaciju

en: Relation Editor: {0}
sr_RS@latin: Uređivanje relacije: {0}

en: Select in relation list
sr_RS@latin: Obeležite u listi relacija

en: Select relation in relation list.
sr_RS@latin: Obeležite relaciju u listi relacija.

en: Add the members of all selected relations to current selection
sr_RS@latin: Dodaje članove svih obeleženih relacija u trenutno obeleženim stavkama

en: Select the members of all selected relations
sr_RS@latin: Izaberite članove svih obeleženih relacija

en: Select members (add)
sr_RS@latin: Izaberite članove (dodaj)

en: Select members
sr_RS@latin: Izaberite članove

en: Add the selected relations to the current selection
sr_RS@latin: Dodajte obeležene relacije u trenutni izbor

en: Set the current selection to the list of selected relations
sr_RS@latin: Postavite trenutan izbor u listi obeleženih relacija

en: Select relation (add)
sr_RS@latin: Obeleži relaciju (dodaj)

en: Select relation
sr_RS@latin: Obeleži relaciju

en: Search...
sr_RS@latin: Pretraga...

en: Search for objects
sr_RS@latin: Pretraga objekata

en: No match found for ''{0}''
sr_RS@latin: Nema rezultata za pretragu ''{0}''

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
sr_RS@latin: Nijedan objekat nije dodat u izbor putem pretrage ''{0}''

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
sr_RS@latin: Nijedan objekat nije uklonjen iz izbora putem pretrage ''{0}''

en: Nothing found in selection by searching for ''{0}''
sr_RS@latin: Nijedan objekat nije pronađen u izboru putem pretrage ''{0}''

en: Found {0} matches
sr_RS@latin: Pronađeno je {0} pogodaka

en: Searching
sr_RS@latin: Pretraživanje

en: Searching in {0} object | Searching in {0} objects
sr_RS@latin[0]: Traženje u {0} objektu
sr_RS@latin[1]: Traženje u {0} objekta
sr_RS@latin[2]: Traženje u {0} objekata

en: Length of value for tag ''{0}'' on object {1} exceeds the max. allowed length {2}. Values length is {3}.
sr_RS@latin: Dužina vrednosti atributa ''{0}'' na objektu {1} prelazi maksimalnu dužinu od {2}. Dužina vrednosti je {3}.

en: Precondition violation
sr_RS@latin: Kršenje preduslova

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
sr_RS@latin: {0} tačaka na liniji {1} prelazi maksimalni dozvoljen broj tačaka {2}

en: API Capabilities Violation
sr_RS@latin: Kršenje API mogućnosti

en: Removed obsolete tags
sr_RS@latin: Uklonjene su zastarele oznake

en: Fix deprecated tags
sr_RS@latin: Popravi oznake koje se više ne koriste

en: <html>{0} relations build a cycle because they refer to each other.<br>JOSM cannot upload them. Please edit the relations and remove the cyclic dependency.</html>
sr_RS@latin: <html>{0} relacija čine petlju jer se međusobno referenciraju.<br>JOSM ne može da ih otpremi. Uredite relacije i uklonite međusobne reference.</html>

en: Relation ...
sr_RS@latin: Relacija ...

en: ... refers to relation
sr_RS@latin: … referencira na relaciju

en: Cycling dependencies
sr_RS@latin: Petlje među referencama

en: Uploading modified notes
sr_RS@latin: Otpremanje izmenjenih napomena

en: Uploading notes {0}/{1}
sr_RS@latin: Otpremanje napomena {0}/{1}

en: Note {0} failed: {1}
sr_RS@latin: Napomena {0} nije uspelo: {1}

en: Notes failed to upload
sr_RS@latin: Nije uspelo otpremanje napomena

en: The JOSM data validator partially checked the objects to be uploaded and found some problems. Try fixing them, but do not harm valid data. When in doubt ignore the findings.<br> You can see the findings in the Validator Results panel too. Further checks on all data can be started from that panel.
sr_RS@latin: JOSM provera podataka delimično je proverila objekte koji će se otpremiti i pronađeni su neki problemi. Pokušajte da ih popravite, ali nemojte oštetiti postojeće podatke. Kada ste u nedoumici ignorišite upozorenja.<br> Upozorenja možete videti i na panelu „Rezultati validatora“. Dodatne provere ostalih podataka se mogu započeti sa tog panela.

en: Errors
sr_RS@latin: Greške

en: Usually this should be fixed.
sr_RS@latin: Obično bi ovo trebalo da se popravi.

en: Warnings
sr_RS@latin: Upozorenja

en: Fix these when possible.
sr_RS@latin: Popravite kada ste u mogućnosti.

en: Other
sr_RS@latin: Ostalo

en: Informational hints, expect many false entries.
sr_RS@latin: Obaveštenja, saveti, očekuje se dosta pogrešnih tumačenja.

en: Suspicious data found. Upload anyway?
sr_RS@latin: Pronađeni su sumnjivi podaci. Ipak žalite njihovo otpremanje?

en: Continue upload
sr_RS@latin: Nastavi otpremanje

en: Add node {0}
sr_RS@latin: Dodaj tačku {0}

en: Add way {0}
sr_RS@latin: Dodaj liniju {0}

en: Add relation {0}
sr_RS@latin: Dodaj relaciju {0}

en: Added {0} object | Added {0} objects
sr_RS@latin[0]: Dodat je {0} objekat
sr_RS@latin[1]: Dodata su {0} objekta
sr_RS@latin[2]: Dodato je {0} objekta

en: New way {0} has 0 nodes
sr_RS@latin: Nova linija {0} ima 0 tačaka

en: Change node {0}
sr_RS@latin: Promena tačke {0}

en: Change way {0}
sr_RS@latin: Promena linije {0}

en: Change relation {0}
sr_RS@latin: Promena relacije {0}

en: Change members of {0}
sr_RS@latin: Promena članova iz {0}

en: Change nodes of {0}
sr_RS@latin: Promena tačaka iz {0}

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
sr_RS@latin: Ukloni "{0}" za tačku ''{1}''

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
sr_RS@latin: Ukloni "{0}" za liniju ''{1}''

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
sr_RS@latin: Ukloni "{0}" za relaciju ''{1}''

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
sr_RS@latin: Postavi {0}={1} za tačku ''{2}''

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
sr_RS@latin: Postavi {0}={1} za liniju ''{2}''

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
sr_RS@latin: Postavi {0}={1} za relaciju ''{2}''

en: Remove "{0}" for {1} object | Remove "{0}" for {1} objects
sr_RS@latin[0]: Ukloni "{0}" sa {1} objekta
sr_RS@latin[1]: Ukloni "{0}" sa {1} objekta
sr_RS@latin[2]: Ukloni "{0}" sa {1} objekata

en: Set {0}={1} for {2} object | Set {0}={1} for {2} objects
sr_RS@latin[0]: Podesi {0}={1} na {2} objektu
sr_RS@latin[1]: Podesi {0}={1} na {2} objekta
sr_RS@latin[2]: Podesi {0}={1} na {2} objekata

en: Deleted {0} tags for {1} object | Deleted {0} tags for {1} objects
sr_RS@latin[0]: Izbriši {0} atributa sa {1} objekta
sr_RS@latin[1]: Izbriši {0} atributa sa {1} objekta
sr_RS@latin[2]: Izbriši {0} atributa sa {1} objekata

en: Set {0} tags for {1} object | Set {0} tags for {1} objects
sr_RS@latin[0]: Postavi {0} atributa na {1} objekat
sr_RS@latin[1]: Postavi {0} atributa na {1} objekta
sr_RS@latin[2]: Postavi {0} atributa na {1} objekata

en: Replace "{0}" by "{1}" for
sr_RS@latin: Zameni "{0}" sa "{1}" na

en: object | objects
sr_RS@latin[0]: objektu
sr_RS@latin[1]: objekta
sr_RS@latin[2]: objekata

en: Change relation member role for {0} {1}
sr_RS@latin: Promeni uloge članovima relacije za {0} {1}

en: Deleted ''{0}''
sr_RS@latin: Uklonjeno ''{0}''

en: At least one object to delete required, got empty collection
sr_RS@latin: Potrebno je da se barem jedan objekat izbriše, dobijena je prazna kolekcija

en: Delete node {0}
sr_RS@latin: Ukloni tačku {0}

en: Delete way {0}
sr_RS@latin: Ukloni liniju {0}

en: Delete relation {0}
sr_RS@latin: Ukloni relaciju {0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
sr_RS@latin[0]: Ukloni {0} objekat
sr_RS@latin[1]: Ukloni {0} objekta
sr_RS@latin[2]: Ukloni {0} objekata

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
sr_RS@latin[0]: Ukloni {0} tačku
sr_RS@latin[1]: Ukloni {0} tačke
sr_RS@latin[2]: Ukloni {0} tačaka

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
sr_RS@latin[0]: Ukloni {0} liniju
sr_RS@latin[1]: Ukloni {0} linije
sr_RS@latin[2]: Ukloni {0} linija

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
sr_RS@latin[0]: Ukloni {0} relaciju
sr_RS@latin[1]: Ukloni {0} relacije
sr_RS@latin[2]: Ukloni {0} relacija

en: Move {0} node | Move {0} nodes
sr_RS@latin[0]: Premesti {0} tačku
sr_RS@latin[1]: Premesti {0} tačke
sr_RS@latin[2]: Premesti {0} tačaka

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
sr_RS@latin[0]: Očisti {0} objekat
sr_RS@latin[1]: Očisti {0} objekta
sr_RS@latin[2]: Očisti {0} objekata

en: Removed nodes from {0}
sr_RS@latin: Uklonjene su tačke sa {0}

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
sr_RS@latin[0]: Rotiraj {0} tačku
sr_RS@latin[1]: Rotiraj {0} tačke
sr_RS@latin[2]: Rotiraj {0} tačaka

en: Scale {0} node | Scale {0} nodes
sr_RS@latin[0]: Podesi razmeru za {0} tačku
sr_RS@latin[1]: Podesi razmeru za {0} tačke
sr_RS@latin[2]: Podesi razmeru za {0} tačaka

en: Selected {0} object | Selected {0} objects
sr_RS@latin[0]: Obeležen {0} objekat
sr_RS@latin[1]: Obeležena {0} objekta
sr_RS@latin[2]: Obeleženo {0} objekata

en: Sequence: {0}
sr_RS@latin: Sekvenca: {0}

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
sr_RS@latin: Potrebno je da obeležite dve ili više tačaka kako biste razdelili kružnu liniju.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
sr_RS@latin: Linija ne može biti razdeljena na izabranoj tački. (Savet: obeležite tačke u centru linije.)

en: Yes, download the missing members
sr_RS@latin: Da, preuzmi članove koji nedostaju

en: No, abort the split operation
sr_RS@latin: Ne, prekini postupak deljenja

en: No, perform the split without downloading
sr_RS@latin: Ne, obavi podelu bez preuzimanja

en: This way is part of a relation. | This way is part of {0} relations.
sr_RS@latin[0]: Ova linija je član relacije.
sr_RS@latin[1]: Ova linija je član {0} relacije.
sr_RS@latin[2]: Ova linija je član {0} relacija.

en: this relation
sr_RS@latin: ova relacija

en: these relations
sr_RS@latin: ove relacije

en: one relation | {0} relations
sr_RS@latin[0]: jedna relacija
sr_RS@latin[1]: {0} relacije
sr_RS@latin[2]: {0} relacija

en: For {0} the correct order of the new way parts could not be determined. To fix this, some missing relation members should be downloaded first.
sr_RS@latin: Nije moguće odrediti ispravni redosled novih segmenata {0} linije. Da biste to popravili, prvo moraju da se preuzmu nedostajući članovi relacije.

en: Download missing relation members?
sr_RS@latin: Želite li da preuzmete članove koji nedostaju?

en: Missing relation members will be downloaded. Should this be done automatically from now on?
sr_RS@latin: Nedostajući članovi relacije će se preuzeti. Želite li u buduće da se to obavlja automatski?

en: Downloading missing relation members
sr_RS@latin: Preuzimanje članova koji nedostaju u relaciji

en: Split way {0} into {1} part | Split way {0} into {1} parts
sr_RS@latin[0]: Razdeli liniju {0} u {1} deo
sr_RS@latin[1]: Razdeli liniju {0} u {1} dela
sr_RS@latin[2]: Razdeli liniju {0} u {1} delova

en: Transform {0} node | Transform {0} nodes
sr_RS@latin[0]: Transformiši {0} tačku
sr_RS@latin[1]: Transformiši {0} tačke
sr_RS@latin[2]: Transformiši {0} tačaka

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>This conflict cannot be added.</html>
sr_RS@latin: <html>Podloga ''{0}'' već je u konfliktu sa objektom<br>''{1}''.<br>Ovaj konflikt nije moguće dodati.</html>

en: Double conflict
sr_RS@latin: Dupli konflikt

en: Layer ''{0}'' does not exist any more. Cannot remove conflict for object ''{1}''.
sr_RS@latin: Podloga ''{0}'' više ne postoji. Nije moguće ukloniti konflikt za objekat ''{1}''.

en: Add conflict for ''{0}''
sr_RS@latin: Napravi konflikt za ''{0}''

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
sr_RS@latin: Nije moguće opozvati komandu ''{0}'' jer je izbrisana podloga ''{1}''

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
sr_RS@latin: Reši konflikte u skladu sa {0}

en: Cannot resolve undecided conflict.
sr_RS@latin: Nije moguće rešiti konflikte za koje nije doneta odluka.

en: Resolve conflicts in deleted state in {0}
sr_RS@latin: Rešavanje konflikata koji su u stanju brisanja u {0}

en: Resolve {0} tag conflict in node {1} | Resolve {0} tag conflicts in node {1}
sr_RS@latin[0]: Reši {0} konflikt u atributima na tački {1}
sr_RS@latin[1]: Reši {0} konflikta u atributima na tački {1}
sr_RS@latin[2]: Reši {0} konflikata u atributima na tački {1}

en: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
sr_RS@latin: Inicijalizacija željenih opcija nije uspela. Direktorijum željenih opcija ''{0}'' nije direktorijum.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Preference directory ''{0}'' is not a directory.</html>
sr_RS@latin: <html>Inicijalizacija željenih opcija nije uspela.<br>Direktorijum željenih opcija ''{0}'' nije direktorijum.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to create missing preference directory: {0}
sr_RS@latin: Inicijalizacija željenih opcija nije uspela. Nije uspelo pravljenje direktorijuma sa željenim opcijama koji nedostaje: {0}

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to create missing preference directory: {0}</html>
sr_RS@latin: <html>Inicijalizacija željenih opcija nije uspela.<br>Nije uspelo pravljenje direktorijuma sa željenim opcijama koji nedostaje: {0}</html>

en: Missing preference file ''{0}''. Creating a default preference file.
sr_RS@latin: Nedostaje datoteka sa željenim opcijama ''{0}''. Pravljenje podrazumevane datoteke sa željenim opcijama.

en: Replacing existing preference file ''{0}'' with default preference file.
sr_RS@latin: Zamena postojeće datoteke sa željenim opcijama ''{0}'' sa podrazumevanom datotekom sa željenim opcijama.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to reset preference file to default: {0}</html>
sr_RS@latin: <html>Inicijalizacija željenih opcija nije uspela.<br>Nije uspelo uspostavljanje početnih vrednosti datoteke sa željenim opcijama: {0}</html>

en: Failed to load defaults cache file: {0}
sr_RS@latin: Nije uspelo učitavanje podrazumevane datoteke keša: {0}

en: Failed to delete faulty defaults cache file: {0}
sr_RS@latin: Nije uspelo brisanje neispravne podrazumevane datoteke keša: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Making backup of old one to <br>{0}<br> and trying to read last good preference file <br>{1}<br>.</html>
sr_RS@latin: <html>Datoteka sa željenim opcijama je imala greške.<br> Pravljenje rezervne kopije stare u <br>{0}<br> i pokušaj čitanja poslednje dobre datoteke sa željenim opcijama <br>{1}<br>.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to reset preference file to default: {0}
sr_RS@latin: Inicijalizacija željenih opcija nije uspela. Nije uspelo uspostavljanje početnih vrednosti datoteke sa željenim opcijama: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Creating a new default preference file.</html>
sr_RS@latin: <html>Datoteka sa željenim opcijama je imala greške.<br>Pravljenje nove podrazumevane datoteke sa željenim opcijama.</html>

en: Failed to persist preferences to ''{0}''
sr_RS@latin: Nije moguće sačuvati željene opcije u "{0}".

en: Updated preference setting {0} to {1}
sr_RS@latin: Ažurirane su postavke željenih opcija {0} u {1}

en: Removed preference setting {0} since it is no longer used
sr_RS@latin: Uklonjene postavke željenih opcija {0} pošto se više ne koriste

en: Removed preference default {0} since it is no longer used
sr_RS@latin: Uklonjene podrazumevane željene opcije {0} pošto se više ne koriste

en: Saved updated default preferences.
sr_RS@latin: Sačuvane su ažurirane podrazumevane željene opcije.

en: Failed to save default preferences.
sr_RS@latin: Nije uspelo čuvanje podrazumevanih željenih opcija.

en: <html>Settings file asks to append preferences to <b>{0}</b>,<br/> but its default value is unknown at this moment.<br/> Please activate corresponding function manually and retry importing.
sr_RS@latin: <html>Datoteka sa postavkama traži da doda željene postavke u <b>{0}</b>,<br/> međutim njena podrazumevana vrednost u ovom trenutku nije poznata.<br/>Ručno aktivirajte odgovarajuću funkciju i pokušajte da izvršite uvoz.

en: Metric
sr_RS@latin: Metričke

en: Chinese
sr_RS@latin: Kineske

en: Imperial
sr_RS@latin: Imperijalne

en: Nautical Mile
sr_RS@latin: Nautičke milje

en: Expected non-empty value for parameter ''{0}'', got ''{1}''
sr_RS@latin: Očekivana popunjena vrednost za parametar ''{0}'', dobijeno je ''{1}''

en: UNKNOWN
sr_RS@latin: NEPOZNATO

en: Error reading revision info from revision file: {0}
sr_RS@latin: Greška pri čitanju informacija o reviziji iz datoteke revizije: {0}

en: Unexpected JOSM version number in revision file, value is ''{0}''
sr_RS@latin: Neočekivana verzija JOSM aplikacije u datoteci revizije, vrednost je ''{0}''

en: The revision file ''/REVISION'' is missing.
sr_RS@latin: Nedostaje datoteka revizije ''/REVISION''.

en: Already registered a conflict for primitive ''{0}''.
sr_RS@latin: Već je evidentiran konflikt za primitivu „{0}“.

[ctx: compass]
en: S
sr_RS@latin: J

[ctx: compass]
en: N
sr_RS@latin: S

[ctx: compass]
en: W
sr_RS@latin: Z

[ctx: compass]
en: E
sr_RS@latin: I

en: deg° min'' sec"
sr_RS@latin: step° min'' sek"

en: Decimal Degrees
sr_RS@latin: Decimalni stepeni

en: Unable to parse as coordinate value: ''{0}''
sr_RS@latin: Nije moguće raščlaniti vrednost koordinate: ''{0}''

en: deg° min'' (Nautical)
sr_RS@latin: step° min'' (nautički)

en: Projected Coordinates
sr_RS@latin: Koordinate u projekciji

en: Error while parsing offset.
    Expected format: {0}
sr_RS@latin: Došlo je do greške tokom analiziranja pomeraja.
    Očekivani format: {0}

en: Error while parsing timezone.
    Expected format: {0}
sr_RS@latin: Greška u raščlanjivanju vremenske zone.
    Očekivao se format: {0}

en: Attempting to fetch Bing attribution information
sr_RS@latin: Pokušaj preuzimanja Bing informacija o pripisivanju (atribuciji)

en: {0} imagery has tileMatrixSet defined to: {1}
sr_RS@latin: {0} snimak ima postavljen tileMatrixSet na: {1}

en: Aerial or satellite photo
sr_RS@latin: Ortofoto ili satelitski snimak

en: Elevation map
sr_RS@latin: Visinska karta

en: Map
sr_RS@latin: Karta

en: Historic or otherwise outdated map
sr_RS@latin: Istorijska ili na drugi način zastarela karta

en: Map based on OSM data
sr_RS@latin: Karta na osnovu OSM podataka

en: Historic or otherwise outdated aerial or satellite photo
sr_RS@latin: Istorijski ili zastareli ortofoto ili satelitski snimak

en: Map for quality assurance
sr_RS@latin: Karta za proveru kvaliteta

en: Imagery not matching any other category
sr_RS@latin: Snimak ne pripada nijednoj kategoriji

en: {0} mirror server {1}
sr_RS@latin: {0} rezervni server {1}

en: {0} mirror server
sr_RS@latin: {0} rezervni server

en: Date of imagery: {0}
sr_RS@latin: Datum podloge: {0}

en: Imagery category: {0}
sr_RS@latin: Kategorija snimka: {0}

en: This imagery is marked as best in this region in other editors.
sr_RS@latin: Ovaj ortofoto snimak je obeležen kao najbolji u ovoj regiji u drugim programima za uređivanje.

en: Update default entries
sr_RS@latin: Ažuriranje podrazumevanih zapisa

en: Update imagery ''{0}''
sr_RS@latin: Ažuriraj ortofoto ''{0}''

en: Drop old imagery ''{0}''
sr_RS@latin: Poništi stari ortofoto ''{0}''

en: {0} is not a valid WMS argument. Please check this server URL:
    {1}
sr_RS@latin: {0} nije ispravan WMS argument. Proverite URL adresu servera:
    {1}

en: {0} is not a valid WMTS argument. Please check this server URL:
    {1}
sr_RS@latin: {0} nije ispravan WMTS argument. Proverite URL adresu servera:
    {1}

en: Could not retrieve API key for imagery with id={0}. Cannot add layer.
    {1}
sr_RS@latin: Nije moguće preuzeti API ključ za ortofoto podlogu koja nosi id={0}. Nije moguće dodati ovu podlogu.
    {1}

en: HTTP error {0} when loading tiles
sr_RS@latin: Došlo je do HTTP greške {0} prilikom učitavanja sličice

en: Error downloading tiles: {0}
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom preuzimanja sličica: {0}

en: Problem loading tile
sr_RS@latin: Problem prilikom učitavanja sličice

en: No tiles at this zoom level
sr_RS@latin: Nema sličica na ovom nivou zumiranja

en: Could not load image from tile server
sr_RS@latin: Nije moguće učitati sliku sa servera za sličice

en: Select WMTS layer
sr_RS@latin: Obeležite WMTS podlogu

en: No default layer selected, choosing first layer.
sr_RS@latin: Nije izabrana podrazumevana podloga, prvo izaberite jednu.

en: WMTS Parser error - start element {0} has different name than end element {2}
sr_RS@latin: Greška WMTS raščlanjivanja - početni element {0} ima drugačiji naziv od krajnjeg elementa {2}

en: Note
sr_RS@latin: Napomena

en: Failed to store OAuth Access Token to credentials manager
sr_RS@latin: Nije uspelo čuvanje OAuth pristupnog tokena od upravljača akreditivima

en: ID > 0 expected. Got {0}.
sr_RS@latin: Očekivan ID > 0. Primljeno {0}.

en: Version > 0 expected. Got {0}.
sr_RS@latin: Očekivana verzija > 0. Primljeno {0}.

en: Merging data...
sr_RS@latin: Objedinjavanje podataka...

en: highway
sr_RS@latin: put

en: railway
sr_RS@latin: železnička pruga

en: waterway
sr_RS@latin: vodeni tok

en: landuse
sr_RS@latin: zemljište

en: building
sr_RS@latin: osnova izgrađenog objekta

en: {0} node | {0} nodes
sr_RS@latin[0]: {0} tačka
sr_RS@latin[1]: {0} tačke
sr_RS@latin[2]: {0} tačaka

en: incomplete
sr_RS@latin: nepotpuno

en: node | nodes
sr_RS@latin[0]: tačka
sr_RS@latin[1]: tačke
sr_RS@latin[2]: tačaka

en: House {0}
sr_RS@latin: Kuća {0}

en: House number {0} at {1}
sr_RS@latin: Kućni broj {0} u {1}

en: House number {0}
sr_RS@latin: Kućni broj {0}

en: {0} member | {0} members
sr_RS@latin[0]: {0} član
sr_RS@latin[1]: {0} člana
sr_RS@latin[2]: {0} članova

en: public transport
sr_RS@latin: javni prevoz

en: relation | relations
sr_RS@latin[0]: relacija
sr_RS@latin[1]: relacije
sr_RS@latin[2]: relacija

en: Changeset {0}
sr_RS@latin: {0} skup promena

en: <html>Error in filter <code>{0}</code>:<br>{1}
sr_RS@latin: <html>Greška u filteru <code>{0}</code>:<br>{1}

en: Error in filter
sr_RS@latin: Greška u filteru

en: <p><b>{0}</b> object hidden | <p><b>{0}</b> objects hidden
sr_RS@latin[0]: <p><b>{0}</b> objekat je sakriven
sr_RS@latin[1]: <p><b>{0}</b> objekta su sakrivena
sr_RS@latin[2]: <p><b>{0}</b> objekata je sakriveno

en: way | ways
sr_RS@latin[0]: linija
sr_RS@latin[1]: linije
sr_RS@latin[2]: linija

en: closedway
sr_RS@latin: zatvorena linija

en: multipolygon
sr_RS@latin: multipoligon

en: Tag collection cannot be applied to a primitive because there are keys with multiple values.
sr_RS@latin: Zbirka atributa ne može se iskoristiti nad primitivom jer postoje ključevi koji imaju više vrednosti od jedne.

en: <anonymous>
sr_RS@latin: <anonimno>

en: Cannot add node {0} to incomplete way {1}.
sr_RS@latin: Nije moguće dodati tačku {0} na nepotpunu liniju {1}.

en: Nodes in way must be in the same dataset
sr_RS@latin: Tačke koje čine liniju moraju biti u istom skupu podataka

en: <not>
sr_RS@latin: <nije>

en: <or>
sr_RS@latin: <ili>

en: <xor>
sr_RS@latin: <isključiva disjunkcija>

en: <left parent>
sr_RS@latin: <levi roditelj>

en: <right parent>
sr_RS@latin: <desni roditelj>

en: <colon>
sr_RS@latin: <dvotačka>

en: <equals>
sr_RS@latin: <jednako>

en: <tilde>
sr_RS@latin: <tilda>

en: <key>
sr_RS@latin: <ključ>

en: <question mark>
sr_RS@latin: <znak pitanja>

en: <end-of-file>
sr_RS@latin: <kraj datoteke>

en: The regex "{0}" had a parse error at offset {1}, full error:
    
    {2}
sr_RS@latin: Regex "{0}" ima grešku raščlanjivanja kod {1}, potpuna greška:
    
    {2}

en: The regex "{0}" had a parse error, full error:
    
    {1}
sr_RS@latin: Regex "{0}" ima grešku raščlanjivanja, potpuna greška:
    
    {1}

en: Missing parameter for OR
sr_RS@latin: Nedostaje parametar za OR

en: Missing parameter for XOR
sr_RS@latin: Nedostaje parametar za XOR

en: Missing operator for NOT
sr_RS@latin: Nedostaje parametar za NOT

en: Unexpected token. Expected {0}, found {1}
sr_RS@latin: Neočekivani token. Očekivao se {0}, pronađen {1}

en: Wireframe Map Renderer
sr_RS@latin: Render karte u skici

en: inactive
sr_RS@latin: neaktivno

en: Relation: selected
sr_RS@latin: Relacija: obeleženo

en: background
sr_RS@latin: pozadina

en: highlight
sr_RS@latin: isticanje

en: highlight wireframe
sr_RS@latin: isticanje skice

en: value expected
sr_RS@latin: očekivana vrednost

en: Short Description:
sr_RS@latin: Kratak opis:

en: URL:
sr_RS@latin: URL adresa:

en: Author:
sr_RS@latin: Autor:

en: Webpage:
sr_RS@latin: Web stranica:

en: Description:
sr_RS@latin: Opis:

en: Version:
sr_RS@latin: Verzija:

en: Minimum JOSM Version:
sr_RS@latin: Najstarija dozvoljena verzija JOSM aplikacije:

en: by {0}
sr_RS@latin: napravio {0}

en: JOSM default (MapCSS)
sr_RS@latin: Podrazumevano za JOSM (MapCSS)

en: Internal style to be used as base for runtime switchable overlay styles
sr_RS@latin: Interni stil koji se koristi kao osnova za preklopljene stilove

en: Internal Preset
sr_RS@latin: Interni predložak

en: The default preset for JOSM
sr_RS@latin: Podrazumevani predložak za JOSM

en: Addresses
sr_RS@latin: Adrese

en: Checks for errors on addresses
sr_RS@latin: Proverava greške u adresama

en: Tag combinations
sr_RS@latin: Kombinacije atributa

en: Checks for missing tag or suspicious combinations
sr_RS@latin: Proverava da li postoje atributi koji nedostaju ili je korišćena sumnjiva kombinacija

en: Deprecated features
sr_RS@latin: Funkcije koje se više ne koriste

en: Checks for deprecated features
sr_RS@latin: Provera da li postoje funkcije koje se više ne koriste

en: Geometry
sr_RS@latin: Geometrija

en: Checks for geometry errors
sr_RS@latin: Proverava greške u geometrijama

en: Highways
sr_RS@latin: Putna mreža

en: Checks for errors on highways
sr_RS@latin: Proverava greške na putnoj mreži

en: Multiple values
sr_RS@latin: Višestruke vrednosti

en: Checks for wrong multiple values
sr_RS@latin: Proverava pogrešne, višestruke vrednosti

en: Numeric values
sr_RS@latin: Numeričke vrednosti

en: Checks for wrong numeric values
sr_RS@latin: Proverava pogrešne, numeričke vrednosti

en: Religion
sr_RS@latin: Religija

en: Checks for errors on religious objects
sr_RS@latin: Proverava greške na verskim objektima

en: Relations
sr_RS@latin: Relacije

en: Checks for errors on relations
sr_RS@latin: Proverava greške u relacijama

en: Territories
sr_RS@latin: Teritorije

en: Checks for territories-specific features
sr_RS@latin: Proverava greške nekih objekata koji su vezani za određene teritorije

en: Unnecessary tags
sr_RS@latin: Nepotrebni atributi

en: Checks for unnecessary tags
sr_RS@latin: Proverava da li postoje nepotrebni atributi

en: Checks for wrong wikipedia tags
sr_RS@latin: Proverava neispravne Wikipedia atribute

en: Custom Projection
sr_RS@latin: Prilagođena projekcija

en: JOSM projection command line interface
sr_RS@latin: JOSM interfejs komandna linija za projekciju

en: Description
sr_RS@latin: Opis

en: Options
sr_RS@latin: Opcije

en: Show this help
sr_RS@latin: Prikaži ovu pomoć

en: Lat/lon (Geodetic)
sr_RS@latin: Geo. širina/dužina (geodetski)

en: Mercator
sr_RS@latin: Merkator

en: Illegal value for parameter ''{0}'': {1}
sr_RS@latin: Nevažeća vrednost parametra ''{0}'': {1}

en: Ignore list
sr_RS@latin: Lista izuzetaka

en: Error initializing test {0}:
     {1}
sr_RS@latin: Greška u inicijalizaciji testa {0}:
     {1}

en: validation error
sr_RS@latin: greška pri proveri valjanosti

en: validation warning
sr_RS@latin: upozorenje pri proveri valjanosti

en: validation other
sr_RS@latin: ostale provere valjanosti

en: Running test {0}
sr_RS@latin: Pokretanje test {0}

en: Validating
sr_RS@latin: Provera valjanosti u toku

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
sr_RS@latin: Test {0}/{1}: Počinje {2}

en: Updating ignored errors ...
sr_RS@latin: Ažuriranje zanemarenih grešaka ...

en: Relation is obsolete
sr_RS@latin: Relacija je zastarela

en: Barriers and entrances
sr_RS@latin: Prepreke i ulazi

en: Checks for errors in barriers and entrances.
sr_RS@latin: Proverava da li postoje greške u preprekama i na ulazima.

en: This test checks that coastlines are correct.
sr_RS@latin: Ovaj test proverava da li su ispravno kartirane obale.

en: Tests for the correct usage of ''*:conditional'' tags.
sr_RS@latin: Testovi za ispravnu upotrebu ''*:conditional'' oznaka.

en: Connectivity Relations
sr_RS@latin: Povezanost relacija

en: Validates connectivity relations
sr_RS@latin: Provera da li je relacija dobro povezana

en: This test checks if two roads, railways, waterways or buildings crosses in the same layer, but are not connected by a node.
sr_RS@latin: Ovaj test proverava da li se dva puta, pruge, vodene površine ili izgrađena objekta ukrštaju unutar istog nivoa, ali da nemaju zajedničku tačku.

en: This test checks that there are no nodes at the very same location.
sr_RS@latin: Ovaj test proverava da li postoje dve ili više tačaka na identičnim pozicijama.

en: Nodes at same position
sr_RS@latin: Tačke na istim pozicijama

en: Duplicated relations
sr_RS@latin: Duplirane relacije

en: Relations with same members
sr_RS@latin: Relacije sa istim članovima

en: This test checks that there are no ways with same node coordinates and optionally also same tags.
sr_RS@latin: Ovaj test proverava da li postoje dve linije sa istim koordinatama na tačkama i da li imaju iste atribute.

en: Ways with same position
sr_RS@latin: Linije na istoj poziciji

en: Unknown country code: {0}
sr_RS@latin: Nepoznata oznaka zemlje: {0}

en: Unknown source:maxspeed context: {0}
sr_RS@latin: Nepoznat je kontekst za source:maxspeed: {0}

en: Lane tags
sr_RS@latin: Atributi traka

en: Test that validates ''lane:'' tags.
sr_RS@latin: Test proverava ispravnost ''lane:'' oznaka.

en: Number of lane dependent values inconsistent
sr_RS@latin: Broj traka nije dosledan

en: Number of lane dependent values inconsistent in forward direction
sr_RS@latin: Broj traka nije dosledan u smeru crtanja vektora

en: Number of lane dependent values inconsistent in backward direction
sr_RS@latin: Broj traka nije dosledan u smeru suprotnom od crtanja vektora

en: This tests for long way segments, which are usually errors.
sr_RS@latin: Ovo testira dugačke segmente linija koje su obično greškom napravljene.

en: This test checks for errors in tag keys and values.
sr_RS@latin: Ovaj test proverava greške u ključevima i vrednostima atributa.

en: unknown
sr_RS@latin: nepoznato

en: Fix of {0}
sr_RS@latin: Popravka {0}

en: This test checks if multipolygons are valid.
sr_RS@latin: Ovaj test proverava da li su multipoligoni ispravni.

en: This test finds multilingual objects whose ''name'' attribute is not equal to some ''name:*'' attribute and not a composition of ''name:*'' attributes, e.g., Italia - Italien - Italy.
sr_RS@latin: Ovaj test pronalazi objekte čiji nazivi su napisani na više jezika, a gde atribut ''name'' nije jednak atributu ''name:*'' ili nedostaje ''name:*'' atribut, npr, Italia - italijanski - Italija.

en: Missing name:*={0}. Add tag with correct language key.
sr_RS@latin: Nedostaje name:*={0}. Dodajte atribut sa ispravnim jezičkom oznakom.

en: Opening hours syntax
sr_RS@latin: Sintaksa radnog vremena

en: This test checks the correct usage of the opening hours syntax.
sr_RS@latin: Ovaj test proverava ispravnost upotrebe sintakse radnih vremena.

en: Overlapping ways
sr_RS@latin: Linije koje se preklapaju

en: Overlapping highways
sr_RS@latin: Putevi koji se preklapaju

en: Overlapping railways
sr_RS@latin: Pruge koje se preklapaju

en: missing tag
sr_RS@latin: nedostaje oznaka

en: Role verification problem
sr_RS@latin: Problem sa proverom uloga

en: Relation is empty
sr_RS@latin: Relacija je prazna

en: Relation type is unknown
sr_RS@latin: Nepoznat je tip relacije

en: Role of relation member does not match template expression ''{0}'' in preset {1}
sr_RS@latin: Uloga člana relacije ne odgovara šablonu ''{0}'' u predlošku {1}

en: Type ''{0}'' of relation member with role ''{1}'' does not match accepted types ''{2}'' in preset {3}
sr_RS@latin: ''{0}'' koja je član relacije sa ulogom ''{1}'' ne odgovara prihvatljivim vrednostima ''{2}'' u predlošku {3}

en: Almost right angle buildings
sr_RS@latin: Izgrađeni objekti sa gotovo pravim uglom

en: Checks for buildings that have angles close to right angle and are not orthogonalized.
sr_RS@latin: Proverava izgrađene objekte da li im je ugao približan pravom uglu i da nisu ortogonalne.

en: Sharp angles
sr_RS@latin: Oštri uglovi

en: Sharp angle
sr_RS@latin: Oštri uglovi

en: Similarly named ways
sr_RS@latin: Slično nazvane ulice

en: This test checks for ways with similar names that may have been misspelled.
sr_RS@latin: Test proverava da li postoje linije sa sličnim nazivima koje su moguće proizvod greške u kucanju.

en: Tag checker
sr_RS@latin: Provera atributa

en: Data sources ({0})
sr_RS@latin: Izvori podataka ({0})

en: Fix tags
sr_RS@latin: Popravka oznaka

en: Turn restrictions
sr_RS@latin: Zabrane skretanja

en: This test checks if turn restrictions are valid.
sr_RS@latin: Ovaj test proverava da li su ispravne zabrane skretanja.

en: Unknown turn restriction
sr_RS@latin: Nepoznata zabrana skretanja

en: Unexpected role ''{0}'' in turn restriction
sr_RS@latin: Neočekivana uloga ''{0}'' u zabrani skretanja

en: Unexpected member type in turn restriction
sr_RS@latin: Neočekivan član u zabrani skretanja

en: "from" way is a closed way
sr_RS@latin: Linija sa ulogom "od" je poligon (zatvorena linija)

en: "to" way is a closed way
sr_RS@latin: Linija sa ulogom "prema" je poligon (zatvorena linija)

en: Superfluous turn restriction as "to" way is oneway
sr_RS@latin: Suvišna zabrana skretanja pošto je "prema" već jednosmerna linija

en: Unclosed Ways
sr_RS@latin: Nezatvorene linije

en: Unclosed way
sr_RS@latin: Nezatvorena linija

en: Unconnected highways
sr_RS@latin: Nepovezani putevi

en: Way end node near other highway
sr_RS@latin: Krajnja tačka linije nalazi se u neposrednoj blizini puta

en: Way end node near other way
sr_RS@latin: Krajnja tačka linije nalazi se u neposrednoj blizini druge linije

en: Connected way end node near other way
sr_RS@latin: Povezana tačka na liniji nalazi se u neposrednoj blizini druge linije

en: Unconnected nodes without physical tags
sr_RS@latin: Nepovezane tačke bez fizičkih oznaka

en: Untagged and unconnected nodes
sr_RS@latin: Nepovezane tačke bez oznaka

en: No tags
sr_RS@latin: Bez atributa

en: Has tag containing ''fixme''
sr_RS@latin: Sadrži atribut ''fixme''

en: Has key ''note'' or ''comment'' or ''description''
sr_RS@latin: Sadrži ključ ''note'', ''comment'' ili ''description''

en: Has key ''watch''
sr_RS@latin: Sadrži ključ ''watch''

en: Has key ''source''
sr_RS@latin: Sadrži ključ ''source''

en: Untagged, empty and one node ways
sr_RS@latin: Bez atributa, prazni objekti i linije sa samo jednom tačkom

en: This test checks for untagged, empty and one node ways.
sr_RS@latin: Ovaj test proverava da li postoje vektorski objekti koji nemaju atribute, koji su prazni i da li postoje linije sa samo jednom tačkom.

en: Unnamed ways
sr_RS@latin: Neimenovani putevi

en: Unnamed junction
sr_RS@latin: Neimenovana raskrsnica

en: Untagged ways (commented)
sr_RS@latin: Linije bez atributa (samo su komentarisane)

en: Untagged ways
sr_RS@latin: Linije bez atributa

en: Empty ways
sr_RS@latin: Prazne linije

en: One node ways
sr_RS@latin: Linije sa jednom tačkom

en: Way connected to Area
sr_RS@latin: Linija koja ima zajedničku tačku sa poligonom

en: Checks for ways connected to areas.
sr_RS@latin: Proverava da li su linije povezane sa poligonima.

en: Way terminates on Area
sr_RS@latin: Linija čija je poslednja tačka povezana sa poligonom

en: Show this dialog again the next time
sr_RS@latin: Prikaži ovaj prozor i sledeći put

en: Do not show again (this operation)
sr_RS@latin: Ubuduće ne prikazuj (za ovu operaciju)

en: Do not show again (this session)
sr_RS@latin: Ubuduće ne prikazuj (tokom ove sesije)

en: Do not show again (remembers choice)
sr_RS@latin: Ubuduće ne prikazuj (zapamti izbor)

en: Network exception
sr_RS@latin: Mrežni izuzetak

en: IO Exception
sr_RS@latin: IO izuzetak

en: Illegal Data
sr_RS@latin: Nevažeći podaci

en: Conflict
sr_RS@latin: Konflikt

en: Authorisation Failed
sr_RS@latin: Nije uspela autorizacija

en: Client Time Out
sr_RS@latin: Isteklo je vreme predviđeno za odgovor klijenta

en: Bandwidth Limit Exceeded
sr_RS@latin: Dostignuto je ograničenje u količini podataka

en: Communication with OSM server failed
sr_RS@latin: Komunikacija sa OSM serverom nije uspela

en: Object deleted | Objects deleted
sr_RS@latin[0]: objekat je uklonjen
sr_RS@latin[1]: objekta su uklonjena
sr_RS@latin[2]: objekata je uklonjeno

en: Show help information
sr_RS@latin: Prikažite informacije pomoći

en: Downloading "Message of the day"
sr_RS@latin: Preuzima se „Poruka dana“

en: Message of the day not available
sr_RS@latin: Nije dostupna „Poruka dana“

en: Click to close the dialog
sr_RS@latin: Kliknite da zatvorite prozor

en: Imagery offset
sr_RS@latin: Pomeraj ortofoto snimka

[ctx: menu]
en: Imagery
sr_RS@latin: Ortofoto

[ctx: layer]
en: Offset
sr_RS@latin: Pomeraj

en: You are running version {0} of Java.
sr_RS@latin: Radite na verziji {0} Java sistema.

en: This version is no longer supported by {0} since {1} and is not recommended for use.
sr_RS@latin: Ova verzija nije podržana od strane {0} aplikacije još od {1} i ne preporučuje se njeno korišćenje.

en: JOSM will soon stop working with this version; we highly recommend you to update to Java {0}.
sr_RS@latin: JOSM će uskoro prestati da radi pod ovom verzijom; izuzetno vam preporučujemo da ažurirate na Java {0}.

en: You may face critical Java bugs; we highly recommend you to update to Java {0}.
sr_RS@latin: Možete se suočiti sa kritičnim Java greškama; naročito vam preporučujemo da ažurirate Java sistem na verziju {0}.

en: Would you like to update now ?
sr_RS@latin: Želite li odmah da ažurirate?

en: Outdated Java version
sr_RS@latin: Zastarela verzija Java sistema

en: Update Java
sr_RS@latin: Ažurirajte Java sistem

en: usage
sr_RS@latin: upotreba

en: commands
sr_RS@latin: komande

en: validate data
sr_RS@latin: proverava valjanosti podataka

en: options
sr_RS@latin: opcije

en: Download the bounding box
sr_RS@latin: Preuzmi unutar uokvirene površine za rad

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z)
sr_RS@latin: Preuzmi lokaciju sa URL adrese (da poseduje lat=x&lon=y&zoom=z)

en: Download the bounding box as raw GPS
sr_RS@latin: Preuzimanje GPS podataka unutar uokvirene površine za rad

en: Displays the JOSM version and exits
sr_RS@latin: Prikazuje verziju JOSM aplikacije i izlazi

en: options provided as Java system properties
sr_RS@latin: opcije su prikazane kao svojstva Java sistema

en: note: For some tasks, JOSM needs a lot of memory. It can be necessary to add the following
          Java option to specify the maximum size of allocated memory in megabytes
sr_RS@latin: napomena: Za neke zadatke, JOSM zahteva mnogo memorije. Moguće je da ćete morati da dodate sledeće
          Java opciju da navedete maksimalnu količinu alocirane memorije u megabajtima

en: examples
sr_RS@latin: primeri

en: Initializing
sr_RS@latin: Pokretanje

en: Setting defaults
sr_RS@latin: Podešavanje podrazumevanih vrednosti

en: Creating main GUI
sr_RS@latin: Pravi se glavni GUI

en: Try enabling IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4 (only works on early startup).
sr_RS@latin: Probajte da omogućite IPv6 mrežu, favorizujući IPv6 umesto IPv4 protokola (radi samo pri ranom pokretanju).

en: Updating plugins
sr_RS@latin: Ažuriranje dodataka

en: Installing updated plugins
sr_RS@latin: Instaliranje ažuriranja za dodatke

en: Loading early plugins
sr_RS@latin: Učitavanje ranih dodataka

en: Loading plugins
sr_RS@latin: Učitavanje dodataka

en: JOSM is running in offline mode. This resource will not be available: {0} | JOSM is running in offline mode. These resources will not be available: {0}
sr_RS@latin[0]: JOSM trenutno radi van mreže. Ovaj resurs neće biti dostupan: {0}
sr_RS@latin[1]: JOSM trenutno radi van mreže. Ovi resursi neće biti dostupni: {0}
sr_RS@latin[2]: JOSM trenutno radi van mreže. Ovi resursi neće biti dostupni: {0}

en: Unsaved osm data
sr_RS@latin: Nesačuvani OSM podaci

en: Restore
sr_RS@latin: Povrati

en: Discard
sr_RS@latin: Odbaci

en: JOSM found {0} unsaved osm data layer.  | JOSM found {0} unsaved osm data layers.
sr_RS@latin[0]: JOSM je pronašao {0} nesačuvanu podlogu sa OSM podacima.
sr_RS@latin[1]: JOSM je pronašao {0} nesačuvane podloge sa OSM podacima.
sr_RS@latin[2]: JOSM je pronašao {0} nesačuvanih podloga sa OSM podacima.

en: It looks like JOSM crashed last time. Would you like to restore the data?
sr_RS@latin: Izgleda da se JOSM srušio prošlog puta. Želite li da povratite podatke?

en: Change proxy settings
sr_RS@latin: Promeni proxy postavke

en: Proxy errors occurred
sr_RS@latin: Došlo je do proxy grešaka

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following proxy errors:<br>{1}Would you like to change your proxy settings now?
sr_RS@latin: JOSM je pokušao da pristupi sledećem resursu:<br>{0}ali <b>nije uspeo</b> u tome, jer je došlo do sledećih proxy grešaka:<br>{1}Želite li sada da promenite postavke proxy servera?

en: Network errors occurred
sr_RS@latin: Došlo je do grešaka na mreži

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following network errors:<br>{1}It may be due to a missing proxy configuration.<br>Would you like to change your proxy settings now?
sr_RS@latin: JOSM je pokušao da pristupi sledećem resursu:<br>{0}ali <b>nije uspeo</b> u tome, jer je došlo do sledećih mrežnih grešaka:<br>{1}Moguće da je greška nastala usled nedostajuće proxy konfiguracije.<br>Želite li sada da promenite postavke proxy servera?

en: You have {0} unread message. | You have {0} unread messages.
sr_RS@latin[0]: Imate {0} nepročitanu poruku.
sr_RS@latin[1]: Imate {0} nepročitane poruke.
sr_RS@latin[2]: Imate {0} nepročitanih poruka.

en: Click here to see your inbox.
sr_RS@latin: Kliknite ovde da biste otvorili sanduče.

en: Initializing coordinate format
sr_RS@latin: Inicijalizacija formata koordinata

en: Starting file watcher
sr_RS@latin: Pokreće se nadzor datoteke

en: Executing platform startup hook
sr_RS@latin: Izvršavanje kopče za pokretanje platforme

en: Building main menu
sr_RS@latin: Pravljenje glavnog menija

en: Updating user interface
sr_RS@latin: Ažuriranje korisničkog interfejsa

en: Initializing internal boundaries data
sr_RS@latin: Inicijalizacija internih graničnih podataka

en: Initializing OSM API
sr_RS@latin: Inicijalizacija OSM API

en: Removed layer {0} because it is not allowed by the configured API.
sr_RS@latin: Uklonjena je podloga {0} jer nije dozvoljena konfigurisanim API-jem.

en: Initializing validator
sr_RS@latin: Inicijalizacija komponente za proveru valjanosti

en: Initializing presets
sr_RS@latin: Inicijalizacija predložaka

en: Initializing map styles
sr_RS@latin: Inicijalizacija stilova za farbanje karte

en: Initializing Tag2Link rules
sr_RS@latin: Inicijalizacija Tag2Link pravila

en: Loading imagery preferences
sr_RS@latin: Učitavanje željenih opcija ortofoto podloga

[ctx: menu]
en: File
sr_RS@latin: Datoteka

[ctx: menu]
en: Edit
sr_RS@latin: Uredi

[ctx: menu]
en: View
sr_RS@latin: Prikaži

[ctx: menu]
en: Mode
sr_RS@latin: Režim

[ctx: menu]
en: Tools
sr_RS@latin: Alatke

[ctx: menu]
en: More tools
sr_RS@latin: Još alatki

[ctx: menu]
en: Data
sr_RS@latin: Podaci

[ctx: menu]
en: Selection
sr_RS@latin: Obeležavanje

[ctx: menu]
en: Presets
sr_RS@latin: Predlošci

en: More...
sr_RS@latin: Još...

[ctx: menu]
en: Help
sr_RS@latin: Pomoć

en: Menu: {0}
sr_RS@latin: Meni: {0}

en: Main toolbar
sr_RS@latin: Glavna traka sa alatkama

en: Toggles the visibility of the main toolbar (i.e., the horizontal toolbar)
sr_RS@latin: Prikazuje ili sakriva glavnu traku sa alatkama (npr. horizontalnu traku sa alatkama)

en: Edit toolbar
sr_RS@latin: Uredi traku sa alatkama

en: Toggles the visibility of the edit toolbar (i.e., the vertical tool)
sr_RS@latin: Prikazuje ili sakriva traku sa alatkama za uređivanje (npr. vertikalnu traku sa alatkama)

en: Imagery preferences...
sr_RS@latin: Željene opcije ortofoto podloga...

en: Click to open the imagery tab in the preferences
sr_RS@latin: Kliknite kako biste otvorili karticu ortofoto snimaka u željenim opcijama

[ctx: menu]
en: Audio
sr_RS@latin: Zvuk

en: Do not hide toolbar
sr_RS@latin: Ne sakrivaj traku sa alatkama

en: Hide this button
sr_RS@latin: Sakrij ovo dugme

en: Click the arrow at the bottom to show it again.
sr_RS@latin: Kliknite na strelicu u dnu kako biste je ponovo prikazali.

en: Hide edit toolbar
sr_RS@latin: Sakrij traku sa alatkama za uređavianje

en: Hide or show this toggle button
sr_RS@latin: Sakrij ili prikaži ovo dugme

en: Move right
sr_RS@latin: Premesti udesno

en: Map: {0}
sr_RS@latin: Karta: {0}

en: Move left
sr_RS@latin: Premesti ulevo

en: Move up
sr_RS@latin: Premesti nagore

en: Move down
sr_RS@latin: Premesti nadole

en: scale
sr_RS@latin: razmera

en: Status bar background
sr_RS@latin: Statusna traka pozadine

en: Status bar background: active
sr_RS@latin: Statusna traka pozadine: aktivna

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
sr_RS@latin: Smer (kompas) segmenta linije koji se crta.

en: The angle between the previous and the current way segment.
sr_RS@latin: Ugao između prethodnog i trenutnog segmenta linije.

en: The length of the new way segment being drawn.
sr_RS@latin: Dužina segmenta nove linije koja se crta.

en: The name of the object at the mouse pointer.
sr_RS@latin: Naziv objekta na pokazivaču miša.

en: (no object)
sr_RS@latin: (bez objekata)

en: Do not hide status bar
sr_RS@latin: Ne sakrivaj statusnu traku

en: The northing at the mouse pointer.
sr_RS@latin: Nema ničega ispod pokazivača miša.

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
sr_RS@latin: Geografska širina ispod pozicije pokazivača miša.

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
sr_RS@latin: Geografska dužina ispod pozicije pokazivača miša.

en: Default (open, closed, new)
sr_RS@latin: Podrazumevano (otvoreno, zatvoreno, novo)

en: Username
sr_RS@latin: Korisničko ime

en: Created date
sr_RS@latin: Datum pravljenja

en: Last change date
sr_RS@latin: Datum poslednje promene

en: Select note sorting method
sr_RS@latin: Odaberite sortiranje napomena

en: Click to cancel the current operation
sr_RS@latin: Kliknite da otkažete trenutnu operaciju

en: In background
sr_RS@latin: U pozadini

en: Click to run job in background
sr_RS@latin: Kliknite da pokrenete zadatak u pozadini

[ctx: menu]
en: Windows
sr_RS@latin: Prozori

en: <h2>Filter active: {0}</h2>
sr_RS@latin: <h2>Filter aktivan: {0}</h2>

en: </p><p>Click again on filter button to see all objects.</p></html>
sr_RS@latin: </p><p>Kliknite ponovo na dugme filtera kako biste videli sve objekte.</p></html>

en: Enlarge
sr_RS@latin: Uveličaj

en: Shrink
sr_RS@latin: Smanji

en: Show downloaded area
sr_RS@latin: Prikaži preuzeto područje

en: <html>Please select a <strong>range of OSM tiles</strong> at a given zoom level.</html>
sr_RS@latin: <html>Molim obeležite <strong>opseg OSM sličica</strong> na željenom nivou zumiranja.</html>

en: Zoom level:
sr_RS@latin: Nivo zumiranja:

en: from tile
sr_RS@latin: od sličice

en: up to tile
sr_RS@latin: do sličice

en: <html>Alternatively you may enter a <strong>tile address</strong> for a single tile in the format <i>zoomlevel/x/y</i>, e.g. <i>15/256/223</i>. Tile addresses in the format <i>zoom,x,y</i> or <i>zoom;x;y</i> are valid too.</html>
sr_RS@latin: <html>Alternativno možete da unesete <strong>adresu sličice</strong> za jednu sličicu u formatu <i>zoomlevel/x/y</i>, npr. <i>15/256/223</i>. Adrese sličica u formatu <i>zoom,x,y</i> ili <i>zoom;x;y</i> su takođe ispravni.</html>

en: Tile address:
sr_RS@latin: Adresa sličica:

en: Apply the tile address
sr_RS@latin: Primeni adresu sličica

en: Please enter a tile address
sr_RS@latin: Unesite adresu sličica

en: The current value isn''t a valid tile address
sr_RS@latin: Trenutna vrednost nije ispravna za adresu sličica

en: You have encountered a bug in JOSM
sr_RS@latin: Naišli ste na grešku u JOSM aplikaciji

en: An unexpected exception occurred.
    This is always a coding error. If you are running the latest version of JOSM, please consider being kind and file a bug report.
sr_RS@latin: Došlo je do neočekivanog izuzetka.
    Ovo je po pravilu greška u kodiranju. Ukoliko koristite najnoviju verziju JOSM aplikacije, razmislite da pošaljete izveštaj o grešci.

en: Debug information
sr_RS@latin: Potrebne informacije za otklanjanje greške

en: Manually report at:
sr_RS@latin: Možete i prijaviti proizvoljno na:

en: Is JOSM up to date?
sr_RS@latin: Da li je JOSM ažuran?

en: Send bug report
sr_RS@latin: Pošalji izveštaj o grešci

en: If you are running the latest version of JOSM and the plugins, please file a bug report in our bugtracker.
    There the error information should already be filled in for you. Please include information on how to reproduce the error and try to supply as much detail as possible.
sr_RS@latin: Ukoliko radite na najnovijoj verziji JOSM aplikacije, kao i na najnovijim dodacima, podnesite izveštaj o grešci na našoj platformi za praćenje grešaka.
    Informacije o grešci će se automatski popuniti. Unesite informacije o tome kako se pojavila greška i pokušajte da što detaljnije opišete problem.

en: Suppress this error for this session.
sr_RS@latin: Spreči pojavljivanje ove greške u ovoj sesiji.

en: Suppress further error dialogs for this session.
sr_RS@latin: Spreči dalje pojavljivanje prozora greške u ovoj sesiji.

en: Ignore this error.
sr_RS@latin: Zanemari ovu grešku.

en: Include the system status report.
sr_RS@latin: Uvrsti izveštaj o statusu sistema.

en: Include information about the data you were working on.
sr_RS@latin: Uvrsti informacije u vezi sa podacima na kojima ste radili.

en: Include all stack traces.
sr_RS@latin: Uvrsti sve tragove iz memorije u vezi sa ovom sesijom.

en: Opening the bug report failed. Please report manually using this website:
sr_RS@latin: Nije uspelo otvaranje izveštaja o grešci. Molimo vas da ručno prijavite putem ove web lokacije:

en: Your current version of JOSM is {0}
sr_RS@latin: Vaša trenutna verzija aplikacije JOSM je {0}

en: JOSM is searching for updates...
sr_RS@latin: JOSM traži ažuriranja...

en: JOSM is up to date.
sr_RS@latin: JOSM je ažuran.

en: JOSM is out of date. The current version is {0}. Try updating JOSM.
sr_RS@latin: JOSM je zastareo. Trenutna verzija je {0}. Probajte ažuriranje JOSM aplikacije.

en: Update JOSM
sr_RS@latin: Ažuriraj JOSM

en: {0} more...
sr_RS@latin: još {0}...

en: lock scrolling
sr_RS@latin: zaključaj skrolovanje tako da bude sinhronizovano

en: Compare
sr_RS@latin: Uporedi

en: My version
sr_RS@latin: Moja verzija

en: Merged version
sr_RS@latin: Objedinjena verzija

en: Their version
sr_RS@latin: Tuđa verzija

en: Move up the selected entries by one position.
sr_RS@latin: Premesti obeleženu stavku za jednu poziciju nagore.

en: Move down the selected entries by one position.
sr_RS@latin: Premesti obeleženu stavku za jednu poziciju nadole.

en: Remove the selected entries from the list of merged elements.
sr_RS@latin: Ukloni obeleženu stavku sa liste objedinjenih elemenata.

en: Freeze
sr_RS@latin: Ne pomeraj

en: Freeze the current list of merged elements.
sr_RS@latin: Ne pomeraj trenutnu listu objedinjenih elemenata.

en: Unfreeze
sr_RS@latin: Pomeraj

en: Unfreeze the list of merged elements and start merging.
sr_RS@latin: Pomeraj listu objedinjenih elemenata i počni objedinjavanje.

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to finish merging my and their entries.</html>
sr_RS@latin: <html>Kliknite na <strong>{0}</strong> kako biste završili objedinjavanje mojih i tuđih zapisa.</html>

en: My version ({0} entry) | My version ({0} entries)
sr_RS@latin[0]: Moja verzija ({0} zapis)
sr_RS@latin[1]: Moja verzija ({0} zapisa)
sr_RS@latin[2]: Moja verzija ({0} zapisa)

en: Merged version ({0} entry) | Merged version ({0} entries)
sr_RS@latin[0]: Objedinjena verzija ({0} zapis)
sr_RS@latin[1]: Objedinjena verzija ({0} zapisa)
sr_RS@latin[2]: Objedinjena verzija ({0} zapisa)

en: Their version ({0} entry) | Their version ({0} entries)
sr_RS@latin[0]: Tuđa verzija ({0} zapis)
sr_RS@latin[1]: Tuđa verzija ({0} zapisa)
sr_RS@latin[2]: Tuđa verzija ({0} zapisa)

en: My version (local dataset)
sr_RS@latin: Moja verzija (lokalna)

en: Properties in my dataset, i.e. the local dataset
sr_RS@latin: Svojstva u mom skupu podataka, npr. lokalni skup podataka

en: Properties in the merged element. They will replace properties in my elements when merge decisions are applied.
sr_RS@latin: Svojstva u objedinjenom elementu. Ovo će zameniti svojstva u mojim elementima nakon što se primene odluke o objedinjavanju.

en: Their version (server dataset)
sr_RS@latin: Tuđa verzija (sa servera)

en: Properties in their dataset, i.e. the server dataset
sr_RS@latin: Svojstva u njihovom skupu podataka, npr. skup podataka na serveru

en: My with Their
sr_RS@latin: Moju sa tuđom

en: My with Merged
sr_RS@latin: Moju sa objedinjenom

en: Properties
sr_RS@latin: Svojstva

en: Tags
sr_RS@latin: Atributi

en: Nodes
sr_RS@latin: Tačke

en: Members
sr_RS@latin: Članovi

en: No pending tag conflicts to be resolved
sr_RS@latin: Nema neobrađenih konflikata u vezi sa atributima koje je potrebno rešiti

en: {0} pending tag conflict to be resolved | {0} pending tag conflicts to be resolved
sr_RS@latin[0]: {0} neobrađeni konflikt u vezi sa atributima koje je potrebno rešiti
sr_RS@latin[1]: {0} neobrađena konflikta u vezi sa atributima koje je potrebno rešiti
sr_RS@latin[2]: {0} neobrađenih konflikata u vezi sa atributima koje je potrebno rešiti

en: Nodes(resolved)
sr_RS@latin: Tačke (rešeno)

en: Nodes(with conflicts)
sr_RS@latin: Tačke (u konfliktima)

en: Conflict Resolution
sr_RS@latin: Rešavanje konflikata

en: Node
sr_RS@latin: Tačka

en: (none)
sr_RS@latin: (ništa)

en: deleted
sr_RS@latin: uklonjeno

en: not deleted
sr_RS@latin: nije uklonjeno

en: Deleted State:
sr_RS@latin: Stanje uklanjanja:

en: Coordinates:
sr_RS@latin: Koordinate:

en: Role
sr_RS@latin: Uloga

en: Primitive
sr_RS@latin: Primitiva

en: Key
sr_RS@latin: Ključ

en: Value
sr_RS@latin: Vrednost

en: Mark the selected tags as undecided
sr_RS@latin: Označite obeležene atribute kao neodlučene

en: Apply
sr_RS@latin: Primeni

en: <i>missing</i>
sr_RS@latin: <i>nedostaje</i>

en: Choose a value
sr_RS@latin: Izaberite vrednost

en: none
sr_RS@latin: nijedan

en: all
sr_RS@latin: svi

en: sum
sr_RS@latin: suma

en: Please decide which values to keep
sr_RS@latin: Odredite koje vrednosti bi trebalo sačuvati

en: Value ''{0}'' is going to be applied for key ''{1}''
sr_RS@latin: Vrednost ''{0}'' će se primeniti za ključ ''{1}''

en: Paste ...
sr_RS@latin: Nalepi ...

en: From ...
sr_RS@latin: Od ...

en: To ...
sr_RS@latin: Prema ...

en: {0} tag | {0} tags
sr_RS@latin[0]: {0} oznaka
sr_RS@latin[1]: {0} oznake
sr_RS@latin[2]: {0} oznaka

en: {0} way | {0} ways
sr_RS@latin[0]: {0} linija
sr_RS@latin[1]: {0} linije
sr_RS@latin[2]: {0} linija

en: {0} relation | {0} relations
sr_RS@latin[0]: {0} relacija
sr_RS@latin[1]: {0} relacije
sr_RS@latin[2]: {0} relacija

en: Remove
sr_RS@latin: Ukloni

en: Keep
sr_RS@latin: Zadrži

en: Undecided
sr_RS@latin: Nije odlučeno

en: Role:
sr_RS@latin: Uloga:

en: Tag modified relations with
sr_RS@latin: Relacije sa promenjnim atributom

[ctx: tag]
en: Key:
sr_RS@latin: Ključ:

en: <html>Enter a tag key, e.g. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>
sr_RS@latin: <html>Unesite oznaku ključa, npr. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>

en: Value:
sr_RS@latin: Vrednost:

en: <html>Enter a tag value, e.g. <strong><tt>check members</tt></strong></html>
sr_RS@latin: <html>Unesite vrednost, npr. <strong><tt>proveriti članove</tt></strong></html>

en: <html>The combined ways are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the combined way or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first way and <strong>remove</strong> the other ways that are members of the same relation: the combined way will take the place of the original way in the relation.</html>
sr_RS@latin: <html>Kombinovane linije su članovi u jednoj ili više relacija. Odlučite da li želite da <strong>zadržite</strong> ova članstva kombinovanih linija ili želite da ih <strong>uklonite</strong>.<br>Podrazumevano ponašanje je da se <strong>zadrži</strong> prva linija i da se <strong>uklone</strong> ostale linije koji su članovi iste relacije: kombinovana linija će ostati u relaciji zbog originalnog ID broja.</html>

en: Apply this role to all members
sr_RS@latin: Primeni ovu ulogu na sve članove

en: Pos.
sr_RS@latin: Poz.

en: Orig. Way
sr_RS@latin: Orig. linija

en: Show tags with conflicts only
sr_RS@latin: Prikaži samo one atribute koji su u konfliktu

en: Show tags with multiple values only
sr_RS@latin: Prikaži samo one atribute koji imaju više vrednost

en: <html>Please select the values to keep for the following tags.</html>
sr_RS@latin: <html>Obeležite vrednosti koje želite da zadržite u sledećim atributima.</html>

en: Apply?
sr_RS@latin: Primeniti?

en: Relation
sr_RS@latin: Relacija

en: Old role
sr_RS@latin: Stara uloga

en: New role
sr_RS@latin: Nova uloga

en: Old key
sr_RS@latin: Stari ključ

en: Old value
sr_RS@latin: Stara vrednost

en: New key
sr_RS@latin: Novi ključ

en: New value
sr_RS@latin: Nova vrednost

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
sr_RS@latin[0]: Lepljenje {0} oznake
sr_RS@latin[1]: Lepljenje {0} oznake
sr_RS@latin[2]: Lepljenje {0} oznaka

en: to {0} object | to {0} objects
sr_RS@latin[0]: na {0} objekat
sr_RS@latin[1]: na {0} objekta
sr_RS@latin[2]: na {0} objekata

en: Delete incomplete members?
sr_RS@latin: Želite li da izbrišete nepotpune članove?

en: Paste without incomplete members
sr_RS@latin: Nalepi bez nepotpunih članova

en: The copied data contains incomplete objects.  When pasting the incomplete objects are removed.  Do you want to paste the data without the incomplete objects?
sr_RS@latin: Kopirani podaci sadrže nepotpune objekte. Ukloniće se objekti ukoliko su prilikom lepljenja nepotpuni. Želite li da nalepite podatke bez nepotpunih objekata?

en: Do you want to paste these tags?
sr_RS@latin: Želite li da nalepite ove atribute?

en: Ignore warnings
sr_RS@latin: Zanemari upozorenja

en: For selected objects only
sr_RS@latin: Samo za obeležene objekte

en: Changesets
sr_RS@latin: Skupovi promena

en: Open the list of changesets in the current layer.
sr_RS@latin: Otvara listu skupova promena u trenutnoj podlozi.

en: Select all objects assigned to the currently selected changesets
sr_RS@latin: Obeležava sve objekte kojima pripada trenutno izabran skup promena

en: Download
sr_RS@latin: Preuzmi

en: Download information about the selected changesets from the OSM server
sr_RS@latin: Preuzimanje informacija o obeleženim skupovima promena sa OSM servera

en: Close the selected open changesets
sr_RS@latin: Zatvaranje obeleženog otvorenog skupa promena

en: Show info
sr_RS@latin: Prikaži informacije

en: Open a web page for each selected changeset
sr_RS@latin: Otvara web stranicu za svaki obeleženi skup promena

en: Details
sr_RS@latin: Detalji

en: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
sr_RS@latin: Otvara prozor Upravljača skupovima promena za obeležene skupove promena

en: Command Stack
sr_RS@latin: Istorija izvršenih komandi

en: Open a list of all commands (undo buffer).
sr_RS@latin: Otvara listu svih komandi (memorija opoziva).

en: Command Stack: Undo: {0} / Redo: {1}
sr_RS@latin: Istorija izvršenih komandi: Opozovi: {0} / Ponovi radnju: {1}

en: Select and zoom
sr_RS@latin: Obeleži i zumiraj

en: Resolve conflicts
sr_RS@latin: Rešavanje konflikata

en: Conflict: {0} unresolved | Conflicts: {0} unresolved
sr_RS@latin[0]: Konflikt: {0} nerešen
sr_RS@latin[1]: Konflikti: {0} nerešena
sr_RS@latin[2]: Konflikti: {0} nerešenih

en: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
sr_RS@latin: Rel.:{0} / linija:{1} / tačaka:{2}

en: Resolve
sr_RS@latin: Razreši

en: Resolve to my versions
sr_RS@latin: Razreši u moje verzije

en: Resolves all unresolved conflicts to ''my'' version
sr_RS@latin: Razreši sve nerešene konflikte u ''moju'' verziju

en: Resolve to their versions
sr_RS@latin: Razreši u korist tuđe verzije

en: Resolves all unresolved conflicts to ''their'' version
sr_RS@latin: Razreši sve nerešene konflikte u ''njihovu'' verziju

en: There was {0} conflict detected. | There were {0} conflicts detected.
sr_RS@latin[0]: Otkriven je {0} konflikt.
sr_RS@latin[1]: Otkrivena su {0} konflikta.
sr_RS@latin[2]: Otkriveno je {0} konflikata.

en: Click to close this dialog and continue editing
sr_RS@latin: Kliknite da zatvorite ovaj prozor i nastavite uređivanje

en: Conflicts detected
sr_RS@latin: Otkriveni konflikti

en: Cancel conflict resolution and close the dialog
sr_RS@latin: Otkazivanje rešavanja konfilkata i zatvaranje prozora

en: Apply resolved conflicts and close the dialog
sr_RS@latin: Primena rešenja konflikata i zatvaranje prozora

en: Apply Resolution
sr_RS@latin: Primeni rešenje

en: Close anyway
sr_RS@latin: Svejedno zatvori

en: Continue resolving
sr_RS@latin: Nastavlja se rešavanje

en: Conflict not resolved completely
sr_RS@latin: Konflikti nisu u potpunosti razrešeni

en: Resolve conflicts for ''{0}''
sr_RS@latin: Rešavanje konflikta za ''{0}''

en: Please confirm to remove <strong>{0} object</strong>. | Please confirm to remove <strong>{0} objects</strong>.
sr_RS@latin[0]: Potvrdite uklanjanje <strong>{0} objekta</strong>.
sr_RS@latin[1]: Potvrdite uklanjanje <strong>{0} objekta</strong>.
sr_RS@latin[2]: Potvrdite uklanjanje <strong>{0} objekata</strong>.

en: {0} relation is affected. | {0} relations are affected.
sr_RS@latin[0]: Utiče na {0} relaciju.
sr_RS@latin[1]: Utiče na {0} relacije.
sr_RS@latin[2]: Utiče na {0} relacija.

en: Deleting {0} object | Deleting {0} objects
sr_RS@latin[0]: Uklanja se {0} objekat
sr_RS@latin[1]: Uklanjaju se {0} objekta
sr_RS@latin[2]: Uklanja se {0} objekata

en: Delete objects
sr_RS@latin: Ukloni objekte

en: To delete
sr_RS@latin: Za uklanjanje

en: From Relation
sr_RS@latin: Iz relacije

en: Click to close the dialog and remove the object from the relations
sr_RS@latin: Kliknite da zatvorite prozor i da uklonite objekte iz relacija

en: Click to close the dialog and to abort deleting the objects
sr_RS@latin: Kliknite da zatvorite prozor i da odustanete od uklanjanja objekata

en: Filter objects and hide/disable them.
sr_RS@latin: Filtriranje objekata i njihovo sakrivanje/onemogućavanje.

en: Enable filter
sr_RS@latin: Uključi filter

en: Hide filter
sr_RS@latin: Filter za sakrivanje

en: Hiding filter
sr_RS@latin: Filteri za sakrivanje

en: Inverse filter
sr_RS@latin: Obrni filter

en: Filter mode
sr_RS@latin: Režim filtera

en: Add
sr_RS@latin: Dodaj

en: Add filter.
sr_RS@latin: Dodaje filter.

en: Edit filter.
sr_RS@latin: Uređuje filter.

en: Delete filter.
sr_RS@latin: Uklanja filter.

en: Up
sr_RS@latin: Gore

en: Move filter up.
sr_RS@latin: Premešta filter nagore.

en: Down
sr_RS@latin: Dole

en: Move filter down.
sr_RS@latin: Premešta filter nadole.

en: Sort
sr_RS@latin: Sortiraj

en: Sort filters.
sr_RS@latin: Sortira filtere.

en: Reverse
sr_RS@latin: Obrni

en: Reverse the filters order.
sr_RS@latin: Obrće redosled filtera.

en: Filter Hidden: {0} Disabled: {1}
sr_RS@latin: Filter - sakriveno: {0} onemoguć.: {1}

[ctx: filter]
en: E
sr_RS@latin: U

[ctx: filter]
en: H
sr_RS@latin: S

[ctx: filter]
en: Text
sr_RS@latin: Tekst

[ctx: filter]
en: M
sr_RS@latin: R

[ctx: filter]
en: R
sr_RS@latin: Z

[ctx: filter]
en: D
sr_RS@latin: U

en: <h2>Filter active</h2>
sr_RS@latin: <h2>Aktivan filter</h2>

en: </p><p>Close the filter dialog to see all objects.<p></html>
sr_RS@latin: </p><p>Zatvorite prozor filtera kako biste videli sve objekte.<p></html>

en: not in data set
sr_RS@latin: nije u skupu podataka

en: Node:
sr_RS@latin: Tačka:

en: Way:
sr_RS@latin: Linija:

en: Relation:
sr_RS@latin: Relacija:

en: deleted-on-server
sr_RS@latin: izbrisano sa servera

en: modified
sr_RS@latin: izmenjeno

en: filtered/hidden
sr_RS@latin: filtrirano/skriveno

en: filtered/disabled
sr_RS@latin: filtrirano/onemogućeno

en: has direction keys (reversed)
sr_RS@latin: poseduje atribute o smernosti (rezervisano)

en: has direction keys
sr_RS@latin: poseduje atribute o smernosti

en: State:
sr_RS@latin: Stanje:

en: Data Set:
sr_RS@latin: Skup podataka:

en: Edited at:
sr_RS@latin: Uređeno datuma:

en: <new object>
sr_RS@latin: <novi objekat>

en: Edited by:
sr_RS@latin: Uredio:

en: In changeset:
sr_RS@latin: U skupu promena:

en: Tags:
sr_RS@latin: Atributi:

en: Centroid:
sr_RS@latin: Apsolutna sredina:

en: Length: {0}
sr_RS@latin: Dužina: {0}

en: Area: {0}
sr_RS@latin: Površina: {0}

en: {0} Member:  | {0} Members:
sr_RS@latin[0]: {0} član:
sr_RS@latin[1]: {0} člana:
sr_RS@latin[2]: {0} članova:

en:  as "{0}"
sr_RS@latin:  kao "{0}"

en: {0} Nodes:
sr_RS@latin: {0} tačaka:

en: Bounding box:
sr_RS@latin: Okvir površine za rad:

en: Bounding box (projected):
sr_RS@latin: Okvir površine za rad (projektovano):

en: Center of bounding box:
sr_RS@latin: Centar okvira površine za rad:

en: Coordinates (projected):
sr_RS@latin: Koordinate (projektovano):

en: UTM Zone
sr_RS@latin: UTM zona

en: Part of:
sr_RS@latin: Deo:

en: In conflict with:
sr_RS@latin: U konfliktu sa:

en: Advanced object info
sr_RS@latin: Napredne informacije o objektu

en: map style
sr_RS@latin: stil karte

en: edit counts
sr_RS@latin: broj promena

en: Styles for "{0}":
sr_RS@latin: Stilovi za "{0}":

en: {0} style "{1}"
sr_RS@latin: {0} stil "{1}"

en: Layer {0}
sr_RS@latin: Podloga {0}

en: List of generated Styles:
sr_RS@latin: Lista napravljenih stilova:

en: Warning: The 2 selected objects have equal, but not identical style caches.
sr_RS@latin: Upozorenje: 2 obeležena objekta imaju iste, ali ne identične keširane stilove.

en: {0} user last edited the selection: | {0} users last edited the selection:
sr_RS@latin[0]: {0} korisnik je poslednji uređivao obeležene objekte:
sr_RS@latin[1]: {0} korisnika su poslednji uređivali obeležene objekte:
sr_RS@latin[2]: {0} korisnika je poslednje uređivalo obeležene objekte:

en: Enter the coordinates for the new node.
sr_RS@latin: Unesite koordinate nove tačke.

en: You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.
sr_RS@latin: Geografsku širinu i dužinu možete da razdvojite razmakom, zapetom ili tačkom sa zapetom.

en: Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.
sr_RS@latin: Koristite pozitivne brojeve ili N i E znakove kako biste naznačili severni i istočni smer.

en: For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.
sr_RS@latin: Za južni i zapadni smer možete da koristite ili negativne brojeve, ili pak S i W znakove.

en: Coordinate value can be in one of three formats:
sr_RS@latin: Vrednost koordinata može biti u jednom od tri formata:

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt>
sr_RS@latin: <i>stepeni</i><tt>&deg;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt>
sr_RS@latin: <i>stepeni</i><tt>&deg;</tt> <i>minute</i><tt>&#39;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt>
sr_RS@latin: <i>stepeni</i><tt>&deg;</tt> <i>minute</i><tt>&#39;</tt> <i>sekunde</i><tt>&quot</tt>

en: Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.
sr_RS@latin: Znakovi <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> nisu obavezni.

en: You can also use the syntax <tt>lat="..." lon="..."</tt> or <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt>.
sr_RS@latin: Možete da koristite i sintaksu <tt>lat="..." lon="..."</tt> or <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt>.

en: Some examples:
sr_RS@latin: Neki primeri:

en: Projected coordinates:
sr_RS@latin: Projekcija koordinata:

en: Enter easting and northing (x and y) separated by space, comma or semicolon.
sr_RS@latin: Unesite istočnu i severnu koordinatu (x i y) razdvojenu razmakom, zapetom ili tačkom sa zapetom.

en: Lat/Lon
sr_RS@latin: Geo. širina/dužina

en: East/North
sr_RS@latin: Istok/sever

en: Please enter a Easting and Northing
sr_RS@latin: Unesite istočne i severne koordinate

en: Toggle visibility of layer: {0}
sr_RS@latin: Uključite vidljivost za podlogu: {0}

en: Open a list of all loaded layers.
sr_RS@latin: Otvara listu svih učitanih podloga.

en: layer is currently visible (click to hide layer)
sr_RS@latin: podloga je trenutno vidljiva (kliknite da je sakrijete)

en: layer is currently hidden (click to show layer)
sr_RS@latin: podloga trenutno nije vidljiva (kliknite da je prikažete)

en: this layer has no native resolution
sr_RS@latin: ova podloga nema originalnu rezoluciju

en: this layer can not have an offset
sr_RS@latin: ova podloga se ne može pomeriti

en: Information about layer
sr_RS@latin: Informacije o podlozi

en: Map paint preferences...
sr_RS@latin: Željene opcije farbanja karte...

en: Map Paint Styles
sr_RS@latin: Stilovi za farbanje karte

en: configure the map painting style
sr_RS@latin: podesite stil za farbanje karte

en: On/Off
sr_RS@latin: Uključeno/isključeno

en: Turn selected styles on or off
sr_RS@latin: Uključite ili isključite obeležene stilove

en: Move the selected entry one row down.
sr_RS@latin: Premesti obeleženu stavku jedan red ispod.

en: Move the selected entry one row up.
sr_RS@latin: Premesti obeleženu stavku jedan red iznad.

en: Reload from file
sr_RS@latin: Ponovo učitaj iz datoteke

en: reload selected styles from file
sr_RS@latin: ponovo učitaj obeleženi stil iz datoteke

en: Save as...
sr_RS@latin: Sačuvaj kao...

en: Save a copy of this Style to file and add it to the list
sr_RS@latin: Sačuvajte kopiju ovog stila u datoteku i dodajte ga u listu

en: Map paint style file (*.mapcss, *.zip)
sr_RS@latin: Datoteka stila farbanja karte (*.mapcss, *.zip)

en: Map paint style file (*.xml, *.zip)
sr_RS@latin: Datoteka stila farbanja karte (*.xml, *.zip)

en: Reloading style sources
sr_RS@latin: Ponovno učitavanje izvora stilova

en: Save style ''{0}'' as ''{1}''
sr_RS@latin: Sačuvaj stil ''{0}'' kao ''{1}''

en: Map Style info
sr_RS@latin: Informacije u vezi sa stilovima karte

en: Source
sr_RS@latin: Izvor

en: Title:
sr_RS@latin: Naslov:

en: Built-in Style, internal path:
sr_RS@latin: Ugrađeni stil, interna putanja:

en: Path:
sr_RS@latin: Putanja:

en: Icon:
sr_RS@latin: Ikona:

en: Background:
sr_RS@latin: Pozadina:

en: Style is currently active?
sr_RS@latin: Da li je stil trenutno aktivan?

en: No
sr_RS@latin: Ne

en: Style settings
sr_RS@latin: Postavke stila

en: Customize the style
sr_RS@latin: Prilagođavanje stila

en: Search menu items
sr_RS@latin: Pretraga stavki menija

en: Mini map
sr_RS@latin: Mala karta

en: Displays a small map of the current edit location
sr_RS@latin: Prikazuje malu kartu lokacije gde trenutno uređujete

en: List of notes
sr_RS@latin: Lista napomena

en: Note filter
sr_RS@latin: Filtriranje napomena

en: Notes: {0}/{1}
sr_RS@latin: Napomena: {0}/{1}

en: Comment
sr_RS@latin: Komentar

en: Add comment
sr_RS@latin: Dodaj komentar

en: Comment on note
sr_RS@latin: Komentar na napomenu

en: Add comment to note:
sr_RS@latin: Dodaj komentar na napomenu:

en: Close note
sr_RS@latin: Zatvori napomenu

en: Close note with message:
sr_RS@latin: Zatvori napomenu uz poruku:

en: Create
sr_RS@latin: Napravi

en: Reopen
sr_RS@latin: Ponovo otvori

en: Reopen note
sr_RS@latin: Ponovo otvori napomenu

en: Reopen note with message:
sr_RS@latin: Ponovo otvori napomenu sa porukom:

en: Sort notes
sr_RS@latin: Sortiraj napomene

en: Open the note in an external browser
sr_RS@latin: Otvori napomenu u spoljnom pregledaču

en: Object type:
sr_RS@latin: Tip objekta:

[ctx: osm object types]
en: mixed
sr_RS@latin: mešovito

en: Choose the OSM object type
sr_RS@latin: Izaberite tip OSM objekta

en: Object ID:
sr_RS@latin: ID objekta:

en: Existing node
sr_RS@latin: Postojeća tačka

en: Both nodes
sr_RS@latin: Obe tačke

en: New node
sr_RS@latin: Nova tačka

en: Tags/Memberships
sr_RS@latin: Atributi/Članstvo

en: Unglue
sr_RS@latin: Razdvajanje

en: Where should the tags of the node be put?
sr_RS@latin: Gde bi trebalo atributi tačke da se stave?

en: Open a list of all relations.
sr_RS@latin: Otvara listu svih relacija.

en: New
sr_RS@latin: Novo

en: Create a new relation
sr_RS@latin: Napravite novu relaciju

en: Relations: {0}/{1}
sr_RS@latin: Relacija: {0}/{1}

en: Relations: {0}
sr_RS@latin: Relacija: {0}

en: Search string:
sr_RS@latin: Upit pretrage:

en: add to selection
sr_RS@latin: dodaj u obeležene

en: remove from selection
sr_RS@latin: ukloni iz obeleženih

en: find in selection
sr_RS@latin: pronađi među obeleženima

en: add toolbar button
sr_RS@latin: dodaj dugme na traku sa alatkama

en: Hints
sr_RS@latin: Saveti

en: matches if ''key'' has a truthy value (''true'', ''yes'', ''1'', ''on'')
sr_RS@latin: pronalazi ukoliko ''ključ'' ima vrednost potvrde (''true'', ''yes'', ''1'', ''on'')

en: objects
sr_RS@latin: objekti

en: all nodes
sr_RS@latin: sve tačke

en: all ways
sr_RS@latin: sve linije

en: all relations
sr_RS@latin: sve relacije

en: all closed ways
sr_RS@latin: svi poligoni (zatvorene linije)

en: object without useful tags
sr_RS@latin: objekti bez korisnih atributa

en: all objects that use any preset under the Geography/Nature group
sr_RS@latin: svi objekti koji koriste bilo koji predložak iz grupe Geografija/Priroda

en: objects having 5 to 10 tags
sr_RS@latin: objekti imaju 5 do 10 atributa

en: relations with 2 members
sr_RS@latin: relacije sa 2 člana

en: closed ways with an area of 100 m²
sr_RS@latin: poligoni (zatvorene linije) sa površinom od 100 m²

en: ways with a length of 200 m or more
sr_RS@latin: linije od 200 m i duže

en: state
sr_RS@latin: stanje

en: all modified objects
sr_RS@latin: svi izmenjeni objekti

en: all new objects
sr_RS@latin: svi novi objekti

en: all selected objects
sr_RS@latin: svi obeleženi objekti

en: all incomplete objects
sr_RS@latin: svi nepotpuni objekti

en: all deleted objects (checkbox <b>{0}</b> must be enabled)
sr_RS@latin: svi uklonjeni objekti (polje <b>{0}</b> mora biti obeleženo)

en: all parents of objects matching the expression
sr_RS@latin: svi roditelji objekata koji se poklapaju sa izrazom

en: Selection
sr_RS@latin: Obeležavanje

en: Open a selection list window.
sr_RS@latin: Otvara prozor sa listom obeleženih stavki.

en: Zoom to selection
sr_RS@latin: Zumiraj na obeležene

en: Zoom to selected element | Zoom to selected elements
sr_RS@latin[0]: Zumiraj na obeleženi element
sr_RS@latin[1]: Zumiraj na obeležene elemente
sr_RS@latin[2]: Zumiraj na obeležene elemente

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
sr_RS@latin: Odab.: Rel.:{0} / Linija:{1} / Tačaka:{2}

en: Always shown
sr_RS@latin: Uvek prikazano

en: Dynamic
sr_RS@latin: Dinamički

en: Always hidden
sr_RS@latin: Uvek sakriveno

en: Open preferences for this panel
sr_RS@latin: Otvorite prozor željenih opcija ovog panela

en: Open help for this panel
sr_RS@latin: Otvorite pomoć za ovaj panel

en: Undock the panel
sr_RS@latin: Otkači panel

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
sr_RS@latin: Zatvara ovaj panel. Možete da ga ponovo otvorite pomoću dugmića u levoj traci sa alatkama.

en: Click to minimize/maximize the panel content
sr_RS@latin: Kliknite da umanjite/uveličate sadržaj panela

en: Side buttons
sr_RS@latin: Bočna dugmad

en: Authors
sr_RS@latin: Autori

en: Open a list of people working on the selected objects.
sr_RS@latin: Otvara listu ljudi koji rade na obeleženim objektima.

en: {0} Author | {0} Authors
sr_RS@latin[0]: {0} autor
sr_RS@latin[1]: {0} autora
sr_RS@latin[2]: {0} autora

en: Select objects submitted by this user
sr_RS@latin: Obeleži objekte koje je napravio ovaj korisnik

en: Author
sr_RS@latin: Autor

en: # Objects
sr_RS@latin: br. objekata

en: Validation Results
sr_RS@latin: Rezultati provere valjanosti

en: Open the validation window.
sr_RS@latin: Otvara prozor provere valjanosti.

en: Ignore for now
sr_RS@latin: Zanemari za sada

en: Ignore and remove from tree.
sr_RS@latin: Zanemari i ukloni iz stabla.

en: Fix
sr_RS@latin: Popravi

en: Fix the selected issue.
sr_RS@latin: Popravlja obeleženu grešku.

en: Ignore the selected issue next time.
sr_RS@latin: Zanemari obeležene greške i sledeći put.

en: Manage Ignore
sr_RS@latin: Upravljanje izuzecima

en: Manage the ignore list
sr_RS@latin: Upravljajnje listom izuzetaka

en: Lookup
sr_RS@latin: Potraži

en: Looks up the selected primitives in the error list.
sr_RS@latin: Traži obeležene primitive u listi grešaka.

en: Whole group
sr_RS@latin: Čitava grupa

en: Single elements
sr_RS@latin: Pojedinačni elementi

en: Nothing
sr_RS@latin: Ništa

en: Ignore whole group or individual elements?
sr_RS@latin: Želite li da zanemarite čitavu grupu ili pojedinačne elemente?

en: Ignoring elements
sr_RS@latin: Zanemarivanje elemenata

en: Fixing errors ...
sr_RS@latin: Popravljanje grešaka...

en: Fixing ({0}/{1}): ''{2}''
sr_RS@latin: Popravlja se ({0}/{1}): ''{2}''

en: Updating map ...
sr_RS@latin: Ažuriranje karte...

en: {0}Should the validation be rerun?{1}
sr_RS@latin: {0}Da li bi trebalo ponovo pokrenuti proveru valjanosti?{1}

en: Display the basic properties of the changeset
sr_RS@latin: Prikaži osnovna svojstva skupa promena

en: Display the tags of the changeset
sr_RS@latin: Prikaz atributa skupa promena

en: Content
sr_RS@latin: Sadržaj

en: Discussion
sr_RS@latin: Diskusija

en: Display the public discussion around this changeset
sr_RS@latin: Prikaži javnu diskusiju u vezi sa ovim skupom promena

en: Close the dialog
sr_RS@latin: Zatvorite ovaj prozor

en: Query
sr_RS@latin: Upit

en: Launch the dialog for querying changesets
sr_RS@latin: Pokreće prozor za izvršenje upita o skupovima promena

en: Remove the selected changesets from the local cache
sr_RS@latin: Uklanja obeležene skupove promena iz lokalnog keša

en: Close the selected changesets
sr_RS@latin: Zatvaranje odabranog skupa promena

en: Download changeset content
sr_RS@latin: Preuzmi sadržaj skupa podataka

en: My changesets
sr_RS@latin: Moji skupovi promena

en: Download my changesets from the OSM server (max. 100 changesets)
sr_RS@latin: Preuzmi moje skupove promena sa OSM servera (do 100 skupova)

en: <html>JOSM is currently running with an anonymous user. It cannot download<br>your changesets from the OSM server unless you enter your OSM user name<br>in the JOSM preferences.</html>
sr_RS@latin: <html>JOSM je trenutno pokrenut pod anonimnim korisnikom. Ne može da preuzme<br>vaše skupove promena sa OSM servera osim ukoliko ne unesete svoje OSM korisničko ime<br>u željenim opcijama JOSM aplikacije.</html>

[ctx: changeset.upload-comment]
en: empty
sr_RS@latin: prazno

[ctx: changeset.state]
en: Open
sr_RS@latin: Otvoren

[ctx: changeset.state]
en: Closed
sr_RS@latin: Zatvoren

en: Created at
sr_RS@latin: Napravljeno u

en: Closed at
sr_RS@latin: Zatvoreno u

en: Changes
sr_RS@latin: Promena

en: Discussions
sr_RS@latin: Diskusije

en: The content of this changeset is not downloaded yet.
sr_RS@latin: Sadržaj ovog skupa podataka još uvek nije preuzet.

en: Download now
sr_RS@latin: Preuzmi odmah

en: Download the changeset content
sr_RS@latin: Preuzmi sadržaj skupa promena

en: Created
sr_RS@latin: Napravljeno

en: Updated
sr_RS@latin: Ažurirano

en: Deleted
sr_RS@latin: Uklonjeno

en: Name
sr_RS@latin: Naziv

en: Comment:
sr_RS@latin: Komentar:

en: Open/Closed:
sr_RS@latin: Otvoren/zatvoren:

en: Created at:
sr_RS@latin: Napravljeno u:

en: Closed at:
sr_RS@latin: Zatvoreno u:

en: View changeset
sr_RS@latin: Prikaz skupa promena

en: Update changeset discussion
sr_RS@latin: Ažuriraj

en: Update the changeset discussion from the OSM server
sr_RS@latin: Ažuriraj diskusiju skupa promena sa OSM servera

en: Date
sr_RS@latin: Datum

en: User
sr_RS@latin: Korisnik

en: {0} [incomplete]
sr_RS@latin: {0} [nepotpuno]

en: open
sr_RS@latin: ovoren

en: closed
sr_RS@latin: zatvoren

en: Download content
sr_RS@latin: Preuzmi sadržaj

en: Download the changeset content from the OSM server
sr_RS@latin: Preuzima sadržaj skupa promena sa OSM servera

en: Update content
sr_RS@latin: Ažuriraj sadržaj

en: Update the changeset content from the OSM server
sr_RS@latin: Ažurira sadržaj skupa promena sa OSM servera

en: Changeset ID:
sr_RS@latin: ID skupa promena:

en: Enter a changeset id
sr_RS@latin: Unesite ID skupa promena

en: Download the changeset with the specified id, including the changeset content
sr_RS@latin: Preuzmi skup promena sa navedenim ID brojem, uključujući sadržaj skupa promena

en: Select only changesets related to a specific bounding box
sr_RS@latin: Izaberite samo skupove promena koje su unutar uokvirene površine za rad

en: Cannot restrict the changeset query to a specific bounding box. The input is invalid.
sr_RS@latin: Nije moguće ograničiti upit skupa promena u uokvirenoj površini za rad. Unos nije važeći.

en: <html>Please enter valid longitude/latitude values to restrict<br>the changeset query to a specific bounding box.</html>
sr_RS@latin: <html>Unesite ispravne vrednosti geografske dužine i širine kako biste<br>ograničili upit skupa promena na tačno određeni okvir površine za rad.</html>

en: Invalid bounding box
sr_RS@latin: Neispravan okvir površine za rad

en: Basic
sr_RS@latin: Osnovno

en: Query changesets from a server URL
sr_RS@latin: Slanje upita za skupove promena sa URL adrese servera

en: Advanced
sr_RS@latin: Napredno

en: Use a custom changeset query
sr_RS@latin: Korišćenje prilagođenog upita za skupove promena

en: Close the dialog and abort querying of changesets
sr_RS@latin: Zatvorite prozor i prekinite traženje skupova promena

en: Activate
sr_RS@latin: Aktiviraj

en: Activate the selected layer
sr_RS@latin: Aktivirajte obeleženu podlogu

en: Activate layer
sr_RS@latin: Aktiviraj podlogu

en: Delete the selected layers.
sr_RS@latin: Brisanje obeleženih podloga.

en: Duplicate this layer
sr_RS@latin: Pravljenje duplikata ove podloge

en: Change visibility.
sr_RS@latin: Promena vidljivosti

en: Show layer
sr_RS@latin: Prikaz podloge

en: Adjust opacity of the layer.
sr_RS@latin: Prilagodite neprozirnost podloge.

en: Opacity
sr_RS@latin: Neprozirnost

[ctx: image sharpness]
en: blurred
sr_RS@latin: zamagljeno

[ctx: image sharpness]
en: normal
sr_RS@latin: normalna

[ctx: image sharpness]
en: sharp
sr_RS@latin: oštro

en: Adjust sharpness/blur value.
sr_RS@latin: Prilagodite vrednost za oštrinu/zamagljenost.

en: Sharpness
sr_RS@latin: Oštrina

[ctx: image colorfulness]
en: less
sr_RS@latin: slabije

[ctx: image colorfulness]
en: normal
sr_RS@latin: normalno

[ctx: image colorfulness]
en: more
sr_RS@latin: jače

en: Adjust colorfulness.
sr_RS@latin: Odredite zasićenost bojama.

en: Colorfulness
sr_RS@latin: Zasićenost bojom

en: Merge
sr_RS@latin: Objedini

en: Merge this layer into another layer
sr_RS@latin: Objedinjavanje podataka iz ove podloge sa podacima druge podloge

en: Merge GPX layers
sr_RS@latin: Objedini GPX podloge

en: Please select the order of the selected layers:<br>Tracks will be cut, when timestamps of higher layers are overlapping.
sr_RS@latin: Odredite redosled obeleženih podloga:<br>Putevi će biti presečeni kada vremenske oznake više podloge se preklapaju.

en: Connect overlapping tracks on cuts
sr_RS@latin: Povezivanje puteva koji se preklapaju na presecima

en: GPX layer
sr_RS@latin: GPX podloga

en: Length
sr_RS@latin: Dužina

en: Segments
sr_RS@latin: Segmenti

en: {0} (target layer)
sr_RS@latin: {0} (odredišna podloga)

en: Move the selected layer one row down.
sr_RS@latin: Premestite obeleženu podlogu za jedan red ispod.

en: Move the selected layer one row up.
sr_RS@latin: Premestite obeleženu podlogu za jedan red iznad.

en: Show/hide
sr_RS@latin: Sakrij/prikaži

en: Toggle visible state of the selected layer.
sr_RS@latin: Prekidač kojim upravljate vidljivost obeležene podloge.

en: Show/hide layer
sr_RS@latin: Sakrij/prikaži podlogu

en: Copy all Keys/Values
sr_RS@latin: Kopiraj sve atribute

en: Copy the key and value of all the tags to clipboard
sr_RS@latin: Kopira ključeve i vrednosti svih atributa u ostavu

en: Copy Tags
sr_RS@latin: Kopiraj obeležene atribute

en: Copy the key and value of the selected tags to clipboard
sr_RS@latin: Kopira ključeve i vrednosti obeleženih atributa u ostavu

en: Copy selected {0} Key/Value | Copy selected {0} Keys/Values
sr_RS@latin[0]: Kopiraj {0} obeleženi atribut
sr_RS@latin[1]: Kopiraj {0} obeležena atributa
sr_RS@latin[2]: Kopiraj {0} obeleženih atributa

en: Copy Value
sr_RS@latin: Kopiraj vrednosti

en: Copy the value of the selected tag to clipboard
sr_RS@latin: Kopira vrednosti obeleženih atributa u ostavu

en: Launch browser with wiki help for selected object
sr_RS@latin: Pokreni pregledač i učitaj Wiki pomoć za obeleženi objekat

en: Go to OSM wiki for relation help
sr_RS@latin: Idi na OSM Wiki stranicu za pomoć u vezi sa relacijom

en: Go to OSM wiki for tag help
sr_RS@latin: Idi na OSM Wiki stranicu za pomoć u vezi sa atributom

en: , {0} unset | , {0} unset
sr_RS@latin[0]: , {0} nepostavljen
sr_RS@latin[1]: , {0} nepostavljena
sr_RS@latin[2]: , {0} nepostavljenih

en: Select objects for which to change tags.
sr_RS@latin: Obeležite objekte kojima želite da promenite atribute.

en: Tags for selected objects.
sr_RS@latin: Atributi obeleženih objekata.

en: Member Of
sr_RS@latin: Član u

en: Position
sr_RS@latin: Pozicija

en: Objects: {2} / Tags: {0} / Memberships: {1}
sr_RS@latin: Objekata: {2} / Atributa: {0} / Članstava: {1}

en: Tags: {0} / Memberships: {1}
sr_RS@latin: Atributa: {0} / Članstava: {1}

en: Delete the selected key in all objects
sr_RS@latin: Uklanjanje obeleženog ključa iz svih objekata

en: Delete Tags
sr_RS@latin: Izbriši atribute

en: Change relation
sr_RS@latin: Promeni relaciju

en: Delete from relation
sr_RS@latin: Ukloni iz relacije

en: Really delete selection from relation {0}?
sr_RS@latin: Želite li zaista da uklonite obeležene stavke iz relacije {0}?

en: Add a new key/value pair to all objects
sr_RS@latin: Dodavanje novog para ključa i vrednosti svim objektima

en: Add Tag
sr_RS@latin: Dodajte atribut

en: Edit the value of the selected key for all objects
sr_RS@latin: Uređivanje vrednosti obeleženog ključa svih objekata

en: Edit Tags
sr_RS@latin: Uredi atribute

en: Change role for {0} in relation {1}
sr_RS@latin: Promena uloge za {0} u relaciji {1}

en: Data selection has changed since the dialog was opened
sr_RS@latin: Obeleženi podaci su promenjeni otkako je prozor otvoren

en: Apply tag change to old selection?
sr_RS@latin: Želite li da primenite promenjeni atribut na ranije odabrane?

en: Overwrite tag
sr_RS@latin: Upisivanje nove vrednosti atributa

en: This will change {0} object. | This will change up to {0} objects.
sr_RS@latin[0]: Ovo će promeniti {0} objekat.
sr_RS@latin[1]: Ovo će promeniti {0} objekta.
sr_RS@latin[2]: Ovo će promeniti {0} objekata.

en: You changed the key from ''{0}'' to ''{1}''.
sr_RS@latin: Promenili ste ključ iz ''{0}'' u ''{1}''.

en: The new key is already used, overwrite values?
sr_RS@latin: Novi ključ se već negde koristi. Da li želite da upišete nove vrednosti?

en: Use English language for tag by default
sr_RS@latin: Koristite engleski jezik za podrazumevane oznake

en: Add tag
sr_RS@latin: Dodajte atribut

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
sr_RS@latin[0]: Ovo će promeniti do {0} objekta.
sr_RS@latin[1]: Ovo će promeniti do {0} objekta.
sr_RS@latin[2]: Ovo će promeniti do {0} objekata.

en: Please select a key
sr_RS@latin: Izaberite ključ

en: Set number of recently added tags
sr_RS@latin: Podesite broj nedavno dodatih atributa

en: Remember last used tags after a restart
sr_RS@latin: Zapamti poslednje korišćene oznake nakon ponovnog pokretanja

en: Recent tags with existing key
sr_RS@latin: Nedavni atributi sa postojećim ključem

en: Enable
sr_RS@latin: Omogući

en: Hide
sr_RS@latin: Sakrij

en: Refresh recent tags list after applying tag
sr_RS@latin: Osvežite listu nedavnih atributa nakon primene/upotrebe atributa

en: No refresh
sr_RS@latin: Nemoj osvežavati

en: Refresh tag status and list of recently added tags
sr_RS@latin: Ovežite status atributa i listu nedavno dodatih atributa

en: to apply first suggestion
sr_RS@latin: da biste primenili prvi predlog

en: to add without closing the dialog
sr_RS@latin: da biste dodali bez zatvaranja prozora

en: to add first suggestion without closing the dialog
sr_RS@latin: da biste dodali prvi predlog bez zatvaranja prozora

en: Please enter the number of recently added tags to display
sr_RS@latin: Unesite broj koliko stavki želite da prikažete u nedavno dodatim atributima

en: Recently added tags
sr_RS@latin: Nedavno dodati atributi

en: Edit ignore list
sr_RS@latin: Uredi listu izuzetaka

en: You changed the value of ''{0}'': {1}
sr_RS@latin: Promenili ste vrednost za ''{0}'': {1}

en: Overwrite?
sr_RS@latin: Želite li da promenite?

en: Download all child relations (recursively)
sr_RS@latin: Preuzimanje svih zavisnih relacija (rekurzivno)

en: Download All Children
sr_RS@latin: Preuzmite sve zavisne elemente

en: Download selected relations
sr_RS@latin: Preuzimanje obeleženih relacija

en: Download relation members
sr_RS@latin: Preuzimanje članova relacije

en: Relation is deleted
sr_RS@latin: Relacija je uklonjena

en: Downloading {0} incomplete object | Downloading {0} incomplete objects
sr_RS@latin[0]: Preuzimanje {0} nepotpunog objekta
sr_RS@latin[1]: Preuzimanje {0} nepotpuna objekta
sr_RS@latin[2]: Preuzimanje {0} nepotpunih objekata

en: Download relations
sr_RS@latin: Preuzimanje relacija

en: Tags and Members
sr_RS@latin: Atributi i članovi

en: Parent Relations
sr_RS@latin: Nadređene relacije

en: Child Relations
sr_RS@latin: Relacije koje proističu

en: Enter a role and apply it to the selected relation members
sr_RS@latin: Unesite ulogu i primenite je na obeležene članove relacije

en: Apply Role:
sr_RS@latin: Primeni ulogu:

en: New relation
sr_RS@latin: Nova relacija

en: Reload
sr_RS@latin: Ponovo učitaj

en: Apply Changes
sr_RS@latin: Primeni promene

en: Apply the current updates
sr_RS@latin: Primeni trenutna ažuriranja

en: Cancel the updates and close the dialog
sr_RS@latin: Otkaži ažuriranja i zatvori prozor

en: Yes, save the changes and close
sr_RS@latin: Da, sačuvaj promene i zatvori

en: Click to save the changes and close this relation editor
sr_RS@latin: Kliknite da sačuvate promene i zatvorite ovaj uređivač relacije

en: No, discard the changes and close
sr_RS@latin: Ne, odbaci promene i zatvori

en: Click to discard the changes and close this relation editor
sr_RS@latin: Kliknite da odbacite promene i zatvorite ovaj uređivač relacije

en: Cancel, continue editing
sr_RS@latin: Otkaži, nastavi uređivanje

en: Click to return to the relation editor and to resume relation editing
sr_RS@latin: Kliknite da se vratite na uređivača relacija i nastavite uređivanje iste

en: <html>The relation has been changed.<br><br>Do you want to save your changes?</html>
sr_RS@latin: <html>Relacija je promenjena.<br><br>Želite li da sačuvate vaše promene?</html>

en: Unsaved changes
sr_RS@latin: Nesačuvane promene

en: Delete the currently edited relation
sr_RS@latin: Ukloni trenutno uređivanu relaciju

en: Relation Editor: Download Members
sr_RS@latin: Uređivač relacije: Preuzimanje članova

en: Download all incomplete members
sr_RS@latin: Preuzmite sve nepotpune članove

en: Download selected incomplete members
sr_RS@latin: Preuzmite obeležene nepotpune članove

en: Relation Editor: Move Down
sr_RS@latin: Uređivač relacije: Premeštanje nadole

en: Relation Editor: Move Up
sr_RS@latin: Uređivač relacije: Premeštanje nagore

en: Apply the updates and close the dialog
sr_RS@latin: Primenit ažuriranja i zatvori prozor

en: Relation Editor: Refresh
sr_RS@latin: Uređivač relacije: Osvežavanje

en: Refresh relation from data layer
sr_RS@latin: Osvežite relaciju iz podloge sa podacima

en: Refresh
sr_RS@latin: Osveži

en: Yes, discard changes and reload
sr_RS@latin: Da, odbaci promene i ponovo učitaj

en: Click to discard the changes and reload data from layer
sr_RS@latin: Kliknite da odbacite promene i ponovo učitate podatke sa podloge

en: <html>You have unsaved changes in this editor window.<br><br>Do you want to discard these changes and reload data from layer?</html>
sr_RS@latin: <html>Imate promene koje nisu sačuvane u ovom prozoru uređivača.<br><br>Želite li da odbacite ove promene i ponovo učitate podatke sa podloge?</html>

en: Click to close window
sr_RS@latin: Kliknite da zatvorite prozor

en: No, continue editing
sr_RS@latin: Ne, nastavi uređivanje

en: <html>Relation has been deleted outside editor.<br><br>Do you want to close this window?</html>
sr_RS@latin: <html>Relacija je izbrisana van uređivača.<br><br>Želite li da zatvorite ovaj prozor?</html>

en: Deleted relation
sr_RS@latin: Relacija je izbrisana

en: Relation Editor: Remove
sr_RS@latin: Uređivač relacije: Uklanjanje

en: Remove the currently selected members from this relation
sr_RS@latin: Ukloni trenutno obeležene članove iz ove relacije

en: Yes, create a conflict and close
sr_RS@latin: Da, napravi konflikt i zatvori

en: Click to create a conflict and close this relation editor
sr_RS@latin: Kliknite da napravite konflikt i zatvorite ovog uređivača relacije

en: <html>This relation has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
sr_RS@latin: <html>Ova relacija je promenjena van Uređivača.<br>Ne možete sada primeniti vaše promene i nastaviti sa uređivanjem.<br><br>Želite li da napravite konflikt i da zatvorite Uređivač?</html>

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>Please resolve this conflict first, then try again.</html>
sr_RS@latin: <html>Podloga ''{0}'' već ima konflikt na objektu<br>''{1}''.<br>Prvo razrešite ovaj konflikt, a zatim pokušajte ponovo.</html>

en: Select the currently edited relation
sr_RS@latin: Obeležite trenutno uređenu relaciju

en: Select objects for selected relation members
sr_RS@latin: Obeleži objekte za obeležene članove relacije

en: Apply Role
sr_RS@latin: Primeni ulogu

en: You are setting an empty role on {0} object. | You are setting an empty role on {0} objects.
sr_RS@latin[0]: Postavljate praznu ulogu na {0} objektu.
sr_RS@latin[1]: Postavljate prazne uloge na {0} objekta.
sr_RS@latin[2]: Postavljate prazne uloge na {0} objekata.

en: This is equal to deleting the roles of these objects.
sr_RS@latin: To je isto kao da ste izbrisali uloge na tim objektima.

en: Do you really want to apply the new role?
sr_RS@latin: Želite li zaista da primenite novu ulogu?

en: Yes, apply it
sr_RS@latin: Da, primeni

en: No, do not apply
sr_RS@latin: Ne, nemoj da primeniš

en: Confirm empty role
sr_RS@latin: Potvrda prazne uloge

en: Relation Editor: Sort
sr_RS@latin: Uređivač relacija: Sortiranje

en: Sort the relation members
sr_RS@latin: Sortiranje članova relacije

en: Sort below
sr_RS@latin: Sortiraj ispod

en: Sort the selected relation members and all members below
sr_RS@latin: Sortiranje obeleženih članova relacije i svih članova ispod

en: way is connected
sr_RS@latin: linija je povezana

en: way is connected but has a wrong oneway direction
sr_RS@latin: linija je povezana, ali ima pogrešan smer za jednosmernost

en: way is connected to previous relation member
sr_RS@latin: linija je povezana sa prethodnim članom relacije

en: way is connected to previous relation member but has a wrong oneway direction
sr_RS@latin: linija je povezana sa prethodnim članom relacije, ali je pogrešan smer za jednosmernost

en: way is connected to next relation member
sr_RS@latin: linija je povezana sa sledećim članom relacije

en: way is connected to next relation member but has a wrong oneway direction
sr_RS@latin: linija je povezana sa sledećim članom relacije, ali ima pogrešan smer za jednosmernost

en: way is not connected to previous or next relation member
sr_RS@latin: linija nije povezana sa prethodnim niti sa sledećim članom relacije

en: Different tests
sr_RS@latin: Različiti testovi

en: Wrong number of arguments for bookmark
sr_RS@latin: Pogrešan broj argumenata za postavljanje obeleživača

en: Home location
sr_RS@latin: Početna lokacija

en: Error reading bookmark entry: %s
sr_RS@latin: Greška prilikom čitanja stavke obeleživača: %s

en: Bookmarks
sr_RS@latin: Obeleživači

en: <html>There is currently no download area selected.</html>
sr_RS@latin: <html>Trenutno nema obeleženog područja za preuzimanje.</html>

en: <html><strong>Current download area</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>
sr_RS@latin: <html><strong>Trenutno područje koje želite da preuzmete</strong> (min. duž., min. šir., maks. duž., maks. šir.): </html>

en: Create bookmark
sr_RS@latin: Napravi obeleživač

en: Add a bookmark for the currently selected download area
sr_RS@latin: Dodavanje obeleživača za trenutno obeleženo područje koje želite da preuzmete

en: Currently, there is no download area selected. Please select an area first.
sr_RS@latin: Trenutno nije obeleženo područje koje želite da preuzmete. Prvo obeležite područje.

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
sr_RS@latin: Unesite ime područja za preuzimanje koje želite smestite u obeleživače.

en: Name of location
sr_RS@latin: Naziv lokacije

en: Remove the currently selected bookmarks
sr_RS@latin: Ukloni trenutno obeležene obeleživače

en: Rename the currently selected bookmark
sr_RS@latin: Preimenuj trenutno obeležene obeleživače

en: Download bookmarks for my {0} last changesets
sr_RS@latin: Preuzimanje obeleživača za mojih {0} prethodnih promena

en: min lat
sr_RS@latin: min. geo. šir.

en: min lon
sr_RS@latin: min. geo. duž.

en: max lat
sr_RS@latin: maks. geo. šir.

en: max lon
sr_RS@latin: maks. geo. duž.

en: Copy bounds
sr_RS@latin: Kopiranje granica

en: Clear textarea
sr_RS@latin: Poništi tekst iz polja

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
sr_RS@latin: URL adresa sa www.openstreetmap.org (možete da nalepite URL adresu ovde i da preuzmete područje)

en: Bounding Box
sr_RS@latin: Okvir površine za rad

en: Value for latitude in range [-90,90] required.
sr_RS@latin: Potrebna je vrednost geografske širine u opsegu [-90,90].

en: Value for longitude in range [-180,180] required.
sr_RS@latin: Potrebna je vrednost geografske dužine u opsegu [-180,180].

en: Open this dialog on startup
sr_RS@latin: Otvori ovaj prozor prilikom pokretanja

en: <html>Autostart ''Download from OSM'' dialog every time JOSM is started.<br>You can open it manually from File menu or toolbar.</html>
sr_RS@latin: <html>Automatski prikaži prozor ''Preuzmi sa OSM'' svaki put kada se JOSM pokrene.<br>Možete ga i ručno otvoriti iz menija Datoteka ili putem trake sa alatkama.</html>

en: Use left click&drag to select area, arrows or right mouse button to scroll map, wheel or +/- to zoom.
sr_RS@latin: Koristite levi klik i prevucite kako biste obeležili područje, strelicama ili desnim klikom pomerate kartu, točkićem ili +/- uveličavate.

en: Click to close the dialog and to abort downloading
sr_RS@latin: Kliknite da zatvorite prozor i prekinete preuzimanje

en: Click to download the currently selected area
sr_RS@latin: Kliknite kako biste preuzeli trenutno obeleženo područje

en: Click to download the currently selected area into a new data layer
sr_RS@latin: Kliknite kako biste preuzeli trenutno obeleženo područje na novu podlogu

en: Download object
sr_RS@latin: Preuzmi objekat

en: Start downloading
sr_RS@latin: Pokreni preuzimanje

en: Download from OSM
sr_RS@latin: Preuzmi sa OSM

en: Data Sources and Types:
sr_RS@latin: Izvori i tipovi podataka:

en: Please select a download area first.
sr_RS@latin: Prvo obeležite područje koje želite da preuzmete.

en: Please select at least one download source.
sr_RS@latin: Izaberite barem jedan izvor za preuzimanje.

en: No area selected yet
sr_RS@latin: Još uvek nije obeleženo područje

en: Download area too large; will probably be rejected by server
sr_RS@latin: Preveliko je područje koje se želi preuzeti; verovatno će biti odbijeno od strane servera

en: Download area ok, size probably acceptable to server
sr_RS@latin: U redu je područje koje se želi preuzeti, veličina je verovatno prihvatljiva serveru

en: OpenStreetMap data
sr_RS@latin: OpenStreetMap podaci

en: Select to download OSM data in the selected download area.
sr_RS@latin: Izaberite preuzimanje OSM podataka unutar obeleženog područja za preuzimanje.

en: Raw GPS data
sr_RS@latin: Neobrađeni GPS podaci

en: Select to download GPS traces in the selected download area.
sr_RS@latin: Izaberite preuzimanje GPS tragova unutar obeleženog područja za preuzimanje.

en: Select to download notes in the selected download area.
sr_RS@latin: Izaberite preuzimanje napomena unutar obeleženog područja za preuzimanje.

en: Download from Overpass API
sr_RS@latin: Preuzmi sa Overpass API

en: Place your Overpass query below or generate one using the query wizard
sr_RS@latin: Upišite vaš Overpass upit ispod ili ga napravite pomoću Pomoćnika za upite

en: Your saved queries:
sr_RS@latin: Upiti koje ste sačuvali:

en: Overpass query:
sr_RS@latin: Overpass upit:

en: You entered an empty query. Do you want to download all data in this area instead?
sr_RS@latin: Uneli ste prazan upit. Želite li pak da preuzmete sve podatke u ovom području?

en: Download all data?
sr_RS@latin: Želite li da preuzmete sve podatke?

en: Overpass Query Wizard
sr_RS@latin: Overpass Pomoćnik za upite

en: Build query
sr_RS@latin: Napravi upit

en: Build query and execute
sr_RS@latin: Napravi upit i izvrši ga

en: The Overpass wizard could not parse the following query:
sr_RS@latin: Overpass pomoćnik nije mogao da razume sledeći upit:

en: Class Type
sr_RS@latin: Tip klase

en: Bounds
sr_RS@latin: Granice

en: Choose the server for searching:
sr_RS@latin: Izaberite server za pretragu:

en: Enter a place name to search for:
sr_RS@latin: Unesite ime područja koje tražite:

en: Areas around places
sr_RS@latin: Područja oko mesta

en: Search more...
sr_RS@latin: Režim pretrage...

en: Click to search for more places
sr_RS@latin: Kliknite za pretragu još mesta

en: Click to start searching for places
sr_RS@latin: Kliknite da započnete pretragu mesta

en: Type
sr_RS@latin: Tip

en: Slippy map
sr_RS@latin: Karta za obeležavanje

en: Tile Numbers
sr_RS@latin: Broj sličica

en: history
sr_RS@latin: istorija

en: Please select an item first
sr_RS@latin: Prvo obeležite stavku

en: Edit item
sr_RS@latin: Uredi stavku

en: Add snippet
sr_RS@latin: Dodaj isečak

en: Query cannot be empty
sr_RS@latin: Upit ne može biti prazan

en: Query Wizard
sr_RS@latin: Pomoćnik za upite

en: Build an Overpass query using the query wizard
sr_RS@latin: Napravite Overpass upit koristeći Pomoćnika za upite

en: JOSM Help Browser
sr_RS@latin: JOSM pregledač pomoći

en: <html>Failed to open help page for url {0}.<br>This is most likely due to a network problem, please check<br>your internet connection</html>
sr_RS@latin: <html>Nije uspelo otvaranje stranice pomoći na URL adresi {0}.<br>Ovde se najverovatnije radi o problemu sa mrežom, proverite <br>vašu internet vezu</html>

en: Failed to open URL
sr_RS@latin: Nije uspelo otvaranje URL adrese

en: Open the current help page in an external browser
sr_RS@latin: Otvorite trenutnu stranicu pomoći u spoljnom pregledaču

en: Reload the current help page
sr_RS@latin: Ponovo učitaj trenutnu stranicu pomoći

en: Go to the previous page
sr_RS@latin: Pođite na prethodnu stranicu

en: Go to the next page
sr_RS@latin: Pođite na sledeću stranicu

en: Go to the JOSM help home page
sr_RS@latin: Pođite na JOSM početnu stranicu pomoći

en: Bad location in HTML document. Exception was: {0}
sr_RS@latin: Loša lokacija u HTML dokumentu. Izuzetak je bio: {0}

en: Failed to open help page. The target URL is empty.
sr_RS@latin: Nije uspelo otvaranje stranice pomoći. URL adresa je prazna.

en: Failed to open help page
sr_RS@latin: Nije uspelo otvaranje stranice pomoći

en: Latitude:
sr_RS@latin: Geografska širina:

en: Longitude:
sr_RS@latin: Geografska dužina:

en: Distance:
sr_RS@latin: Razdaljina:

en: Coordinates
sr_RS@latin: Koordinate

en: History for node {0}
sr_RS@latin: Istorija za tačku {0}

en: History for way {0}
sr_RS@latin: Istorija za liniju {0}

en: History for relation {0}
sr_RS@latin: Istorija za relaciju {0}

en: Reload the history from the server
sr_RS@latin: Ponovno učitavanje istorije sa servera

en: You are about to open <b>{0}</b> history dialog.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different history dialogs simultaneously.<br/>Do you want to continue?
sr_RS@latin[0]: Otvorićete <b>{0}</b> prozor istorije.<br/>Želite li da nastavite?
sr_RS@latin[1]: Otvorićete <b>{0}</b> prozora istorije.<br/>Želite li da nastavite?
sr_RS@latin[2]: Otvorićete <b>{0}</b> prozora istorije.<br/>Želite li da nastavite?

en: History not initialized yet. Failed to set reference primitive.
sr_RS@latin: Istorija još uvek ne postoji. Nije moguće postaviti referentnu primitivu.

en: History not initialized yet. Failed to set current primitive.
sr_RS@latin: Istorija još uvek ne postoji. Nije moguće postaviti trenutnu primitivu.

en: Failed to set current primitive. Current version {0} not available in history.
sr_RS@latin: Nije moguće postaviti trenutnu primitivu. Trenutna verzija {0} nije dostupna u istoriji.

en: Load history
sr_RS@latin: Učitaj istoriju

en: Loading history for node {0}
sr_RS@latin: Učitavanje istorije za tačku {0}

en: Loading history for way {0}
sr_RS@latin: Učitavanje istorije za liniju {0}

en: Loading history for relation {0}
sr_RS@latin: Učitavanje istorije za relaciju {0}

en: Node {0}
sr_RS@latin: Tačka {0}

en: The nodes of this way are in reverse order
sr_RS@latin: Tačke koje pripadaju ovoj liniji su u obrnutom redosledu

en: Zoom to node
sr_RS@latin: Zumiraj na tačku

en: Zoom to this node in the current data layer
sr_RS@latin: Zumiraj na ovu tačku na aktiviranoj podlozi

en: View changeset in web browser
sr_RS@latin: Prikaži skup promena u web pregledaču

en: Way {0}
sr_RS@latin: Linija {0}

en: Relation {0}
sr_RS@latin: Relacija {0}

en: The members of this relation are in reverse order
sr_RS@latin: Članovi ove relacije su u obrnutom redosledu

en: Zoom to member
sr_RS@latin: Zumiraj na člana

en: Zoom to this member in the current data layer
sr_RS@latin: Zumiraj na ovog člana na aktiviranoj podlozi

en: Object
sr_RS@latin: Objekat

en: Open Changeset Manager
sr_RS@latin: Otvori Upravljača skupovima promena

en: Changeset comment
sr_RS@latin: Komentar skupa promena

en: Changeset source
sr_RS@latin: Izvor skupa promena

en: Imagery used
sr_RS@latin: Korišćena podloga

en: <b>Source</b>:
sr_RS@latin: <b>Izvor</b>:

en: <b>Imagery</b>:
sr_RS@latin: <b>Ortofoto</b>:

en: <html>Version <strong>{0}</strong> currently edited in layer ''{1}''</html>
sr_RS@latin: <html>Verzija <strong>{0}</strong> trenutno se uređuje na podlozi ''{1}''</html>

en: <html>Version <strong>{0}</strong> created on <strong>{1}</strong></html>
sr_RS@latin: <html>Verzija <strong>{0}</strong> napravljena dana <strong>{1}</strong></html>

en: This changeset has {0} comment | This changeset has {0} comments
sr_RS@latin[0]: Ovaj skup komentarisan je {0} put
sr_RS@latin[1]: Ovaj skup komentarisan je {0} puta
sr_RS@latin[2]: Ovaj skup komentarisan je {0} puta

en: Changeset info
sr_RS@latin: Informacije o skupu promena

en: Launch browser with information about the changeset
sr_RS@latin: Pokreće pregledač sa informacijama u vezi sa skupom promena

en: Show changeset {0}
sr_RS@latin: Prikaži skup promena {0}

en: User info
sr_RS@latin: Korisničke informacije

en: Launch browser with information about the user
sr_RS@latin: Pokreće pregledač sa informacijama u vezi sa korisnikom

en: Show user {0}
sr_RS@latin: Prikaži korisnika {0}

en: Editor
sr_RS@latin: Uređivač

en: Synchronize node {0} only
sr_RS@latin: Sinhronizuj samo tačku {0}

en: Synchronize way {0} only
sr_RS@latin: Sinhronizuj samo liniju {0}

en: Synchronize relation {0} only
sr_RS@latin: Sinhronizuj samo relaciju {0}

en: Synchronize entire dataset
sr_RS@latin: Sinhronizuj čitav skup promena

en: Changeset closed
sr_RS@latin: Skup promena je zatvoren

en: Prepare conflict resolution
sr_RS@latin: Pripremi rešavanje konflikata

en: Click to download all referring objects for {0}
sr_RS@latin: Kliknite kako biste preuzeli sve objekte koji se odnose na {0}

en: Upload
sr_RS@latin: Otpremi

en: Automatically obtain source from current layers
sr_RS@latin: Automatski navedi izvore u skladu sa aktivnim podlogama

en: I would like someone to review my edits.
sr_RS@latin: Želeo bih neko da pregleda moje promene.

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
sr_RS@latin: Unesite kratak komentar koji opisuje vaše promene koje otpremate:

en: Specify the data source for the changes
sr_RS@latin: Navedite izvor podataka koji ste koristili

en: just once
sr_RS@latin: samo jednom

en: Enter a source
sr_RS@latin: Unesite izvor

en: Changeset id:
sr_RS@latin: ID skup promena:

en: Changeset comment:
sr_RS@latin: Komentar skupa promena:

en: New changeset
sr_RS@latin: Novi skup promena

en: Please select a changeset:
sr_RS@latin: Izaberite skup promena:

en: Please select which changeset the data shall be uploaded to and whether to close that changeset after the next upload.
sr_RS@latin: Obeležite koji podaci u skupu promena želite da se otpreme i da li želite da se skup promena zatvori nakon sledećeg otpremanja.

en: Close changeset after upload
sr_RS@latin: Zatvori skup promena nakon otpremanja

en: Select to close the changeset after the next upload
sr_RS@latin: Obeležite za zatvaranje skupa promena nakon sledećeg otpremanja

en: Load the list of your open changesets from the server
sr_RS@latin: Učitajte listu vaših otvorenih skupova promena sa servera

en: Close the currently selected open changeset
sr_RS@latin: Zatvori trenutno izabrani skup promena koji je još uvek otvoren

en: Close changesets
sr_RS@latin: Zatvori skupove promena

en: Closing changeset
sr_RS@latin: Zatvaranje skupa promena

en: Closing changeset {0}
sr_RS@latin: Zatvaranje skupa promena {0}

en: Enter credentials for HTTP proxy
sr_RS@latin: Unesite akreditive za HTTP proxy

en: Password
sr_RS@latin: Lozinka

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
sr_RS@latin: Upozorenje: Lozinka je preneta u nešifrovanom obliku.

en: Please enter the password of your OSM account
sr_RS@latin: Unesite lozinku vašeg OSM naloga

en: Please enter the password of your account
sr_RS@latin: Unesite lozinku vašeg naloga

en: Question
sr_RS@latin: Pitanje

en: Message
sr_RS@latin: Poruka

en: Enter text
sr_RS@latin: Unesite tekst

en: Installing plugins
sr_RS@latin: Instaliranje dodataka

en: Downloading file
sr_RS@latin: Preuzimanje datoteke

en: Downloading File {0}: {1} bytes...
sr_RS@latin: Preuzimanje datoteke {0}: {1} bajtova...

en: Failed to retrieve user infos for the current JOSM user. Exception was: {0}
sr_RS@latin: Nije uspelo preuzimanje korisničkih informacija za trenutnog JOSM korisnika. Izuzetak je bio: {0}

en: Initializing nodes to download ...
sr_RS@latin: Inicijalizacija tačaka za preuzimanje...

en: missing objects:
sr_RS@latin: objekti koji nedostaju:

en: The bold text is the name of the layer.
sr_RS@latin: Naziv podloge je napisan podebljanim slovima.

en: Click here to choose save path
sr_RS@latin: Kliknite ovde da biste sačuvali putanju

en: Select filename
sr_RS@latin: Izaberite naziv datoteke

en: Work Offline...
sr_RS@latin: Rad van mreže...

en: Block network access to resources
sr_RS@latin: Blokiraj mrežni pristup resursima

en: Open Recent
sr_RS@latin: Otvori nedavno otvarane

en: List of recently opened files
sr_RS@latin: Lista nedavno otvaranih datoteka

en: Clear
sr_RS@latin: Poništi

en: Clear the list of recently opened files
sr_RS@latin: Poništava listu nedavno otvaranih datoteka

en: Saving layer to ''{0}'' ...
sr_RS@latin: Čuvanje podloge u ''{0}''...

en: Unsaved changes - Save/Upload before exiting?
sr_RS@latin: Postoje nesačuvane promene - Želite li da ih sačuvate/otpremite pre izlaska?

en: Unsaved changes - Save/Upload before deleting?
sr_RS@latin: Postoje nesačuvane promene - Želite li da ih sačuvate/otpremite pre brisanja?

en: Unsaved changes - Save/Upload before restarting?
sr_RS@latin: Postoje nesačuvane promene - Želite li da ih sačuvate/otpremite pre ponovnog pokretanja?

en: Uploading and saving modified layers ...
sr_RS@latin: Otpremanje i čuvanje izmenjenih podloga...

en: Unsaved data non-writable files
sr_RS@latin: Nesačuvani podaci u datoteci u kojoj ne može ponovo da se upisuje

en: Close this dialog and resume editing in JOSM
sr_RS@latin: Zatvorite ovaj prozor i nastavite uređivanje u JOSM aplikaciji

en: Exit now!
sr_RS@latin: Izađi odmah!

en: Exit JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
sr_RS@latin: Izađite iz JOSM aplikacije bez čuvanja. Nesačuvane promene se gube.

en: Restart now!
sr_RS@latin: Odmah pokreni ponovo!

en: Restart JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
sr_RS@latin: Pokrenite JOSM ponovo bez čuvanja. Nesačuvane promene se gube.

en: Delete now!
sr_RS@latin: Izbriši odmah!

en: Delete layers without saving. Unsaved changes are lost.
sr_RS@latin: Brisanje podloge bez čuvanja. Nesačuvane promene se gube.

en: Perform actions before exiting
sr_RS@latin: Obavi akcije pre izlaska

en: Exit JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
sr_RS@latin: Izađite iz JOSM aplikacije uz prethodno čuvanje. Nesačuvane promene se otpremaju i/ili čuvaju.

en: Perform actions before restarting
sr_RS@latin: Obavi akcije pre ponovnog pokretanja

en: Restart JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
sr_RS@latin: Pokreni JOSM ponovo sa čuvanjem podataka. Nesačuvane promene se otpremaju i/ili čuvaju.

en: Perform actions before deleting
sr_RS@latin: Obavi akcije pre brisanja

en: Save/Upload layers before deleting. Unsaved changes are not lost.
sr_RS@latin: Čuvanje/otpremanje podloga pre brisanja. Nesačuvane promene neće biti izgubljene.

en: Preparing layer ''{0}'' for upload ...
sr_RS@latin: Priprema se podloga ''{0}'' za otpremanje...

en: <html>An upload and/or save operation of one layer with modifications<br>was canceled or has failed.</html> | <html>Upload and/or save operations of {0} layers with modifications<br>were canceled or have failed.</html>
sr_RS@latin[0]: <html>Otkazana je ili nije uspela operacija otpremanja i/ili čuvanja<br>jedne izmenjene podloge.</html>
sr_RS@latin[1]: <html>Otkazana je ili nije uspela operacija otpremanja i/ili čuvanja<br>{0} izmenjene podloge.</html>
sr_RS@latin[2]: <html>Otkazana je ili nije uspela operacija otpremanja i/ili čuvanja<br>{0} izmenjenih podloga.</html>

en: Incomplete upload and/or save
sr_RS@latin: Nepotpuno otpremanje i/ili čuvanje

en: should be uploaded
sr_RS@latin: trebalo bi da se otpremi

en: should be saved
sr_RS@latin: trebalo bi da se sačuva

en: Layer Name and File Path
sr_RS@latin: Naziv podloge i putanja do datoteke

en: Recommended Actions
sr_RS@latin: Preporučene akcije

en: Actions To Take
sr_RS@latin: Akcije koje treba obaviti

en: Update objects
sr_RS@latin: Ažuriraj objekte

en: Describe the changes you made
sr_RS@latin: Opišite promene koje ste načinili

en: Changeset tags:
sr_RS@latin: Atributi skupa promena:

en: Settings
sr_RS@latin: Postavke

en: Decide how to upload the data and which changeset to use
sr_RS@latin: Odredite kako da se otpreme podaci i koji skup promena da se koristi

en: Upload to ''{0}''
sr_RS@latin: Otpremi na ''{0}''

en: Upload Changes
sr_RS@latin: Otpremanje promena

en: Upload the changed primitives
sr_RS@latin: Otpremi promenjene primitive

en: Please enter a valid chunk size first
sr_RS@latin: Prvo unesite ispravnu veličinu komada

en: Illegal chunk size
sr_RS@latin: Nedozvoljena veličina komada

en: The following required terms are missing: {0}
sr_RS@latin: Nedostaju sledeći potrebni uslovi: {0}

en: The following forbidden terms have been found: {0}
sr_RS@latin: Pronađeni su sledeći zabranjeni uslovi: {0}

en: Cancel the upload and resume editing
sr_RS@latin: Otkažite otpremanje i nastavite uređivanje

en: Objects are uploaded to a <strong>new changeset</strong>.
sr_RS@latin: Objekti se otpremaju kao <strong>novi skup promena</strong>.

en: The changeset is going to be <strong>closed</strong> after this upload
sr_RS@latin: Skup promena će se <strong>zatvoriti</strong> nakon što ga otpremite

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong>
sr_RS@latin[0]: Otprema se <strong>{0} objekat</strong> u <strong>1 skupu promena</strong>
sr_RS@latin[1]: Otpremaju se <strong>{0} objekta</strong> u <strong>1 skupu promena</strong>
sr_RS@latin[2]: Otprema se <strong>{0} objekata</strong> u <strong>1 skupu promena</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong>
sr_RS@latin[0]: Otprema se <strong>{0} objekat</strong> u <strong>1 skupu promena</strong> putem <strong>1 zahteva</strong>
sr_RS@latin[1]: Otpremaju se <strong>{0} objekta</strong> u <strong>1 skupu promena</strong> putem <strong>1 zahteva</strong>
sr_RS@latin[2]: Otprema se <strong>{0} objekata</strong> u <strong>1 skupu promena</strong> putem <strong>1 zahteva</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>{1} requests</strong>
sr_RS@latin: Otprema se <strong>{0} objekata</strong> u <strong>1 skupu promena</strong> putem <strong>{1} zahteva</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>multiple changesets</strong> using <strong>{1} requests</strong>
sr_RS@latin: Otprema se <strong>{0} objekata</strong> u <strong>više skupova promena</strong> putem <strong>{1} zahteva</strong>

en: Settings:
sr_RS@latin: Postavke:

en: Uploading data for layer ''{0}''
sr_RS@latin: Otpremanje podataka sa podloge ''{0}''

en: Continue uploading
sr_RS@latin: Nastavi otpremanje

en: Click to continue uploading to additional new changesets
sr_RS@latin: Kliknite da biste nastavili otpremanje dodatnih novih skupova promena

en: Abort
sr_RS@latin: Prekini

en: Click to abort uploading
sr_RS@latin: Kliknite da biste otkazali otpremanje

en: The server reported that the current changeset was closed.<br>This is most likely because the changesets size exceeded the max. size<br>of {0} objects on the server ''{1}''.
sr_RS@latin: Server je prijavio da je trenutni skup promena zatvoren.<br>Ovo je najverovatnije zato što je veličina skupa promena premašila maksimalnu veličinu<br>od {0} objekata na serveru ''{1}''.

en: Click ''<strong>{0}</strong>'' to continue uploading to additional new changesets.<br>Click ''<strong>{1}</strong>'' to return to the upload dialog.<br>Click ''<strong>{2}</strong>'' to abort uploading and return to map editing.<br>
sr_RS@latin: Kliknite na „<strong>{0}</strong>“ kako biste nastavili otpremanje dodatnih novih skupova promena.<br>Klikom na „<strong>{1}</strong>“ vraćate se na prozor za otpremanje.<br>Klikom na „<strong>{2}</strong>“ prekidate postupak otpremanja i vraćate se na uređivanje kartografskih podataka.<br>

en: Uploading {0} object... | Uploading {0} objects...
sr_RS@latin[0]: Otpremanje {0} objekta...
sr_RS@latin[1]: Otpremanje {0} objekta...
sr_RS@latin[2]: Otpremanje {0} objekata...

en: Upload successful!
sr_RS@latin: Otpremanje uspešno!

en: <html>Mark modified objects <strong>from the current selection</strong> to be uploaded to the server.</html>
sr_RS@latin: <html>Označi izmenjene objekte <strong>koji su trenutno obeleženi</strong> kao spremne za otpremanje na server.</html>

en: <html>Mark <strong>locally deleted objects</strong> to be deleted on the server.</html>
sr_RS@latin: <html>Označi <strong>lokalno uklonjene objekte</strong> kao spremne za uklanjanje i na serveru.</html>

en: Select objects to upload
sr_RS@latin: Obeležite objekte koje želite da otpremite

en: Please select the upload strategy:
sr_RS@latin: Odaberite strategiju otpremanja:

en: Upload all objects in one request
sr_RS@latin: Otpremanje svih objekata u jednom zahtevu

en: Upload objects in chunks of size:
sr_RS@latin: Otpremanje objekata u paketima veličine:

en: Upload each object individually
sr_RS@latin: Otpremanje svakog objekta zasebno

en: Open and use as many new changesets as necessary
sr_RS@latin: Otvori i koristi koliko god je potrebno novih skupova poromena

en: (1 request)
sr_RS@latin: (1 zahtev)

en: (# requests unknown)
sr_RS@latin: (# zahteva nije poznat)

en: ({0} request) | ({0} requests)
sr_RS@latin[0]: ({0} zahtev)
sr_RS@latin[1]: ({0} zahteva)
sr_RS@latin[2]: ({0} zahteva)

en: Your upload comment is <i>rejected</i>.
sr_RS@latin: Vaš komentar na otpremanje je <i>odbijen</i>.

en: Your upload comment is <i>empty</i>, or <i>very short</i>.<br /><br />This is technically allowed, but please consider that many users who are<br />watching changes in their area depend on meaningful changeset comments<br />to understand what is going on!<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
sr_RS@latin: Vaš komentar na otpremanje <i>nije popunjen</i>, ili je <i>veoma kratak</i>.<br /><br />Ovo je tehnički dozvoljeno, ali vas molimo da zbog drugih brojnih korisnika koji<br />nadgledaju promene u njihovim područjima, navedete smislen komentar koji opisuje skup promena<br />kako bi oni razumeli šta ste naumili!<br /><br />Ukoliko potrošite svega minut sada da objasnite svoje promene,<br />olakšaćete život mnogim kartografima.

en: Thank you for providing a changeset comment! This gives other mappers a better understanding of your intent.
sr_RS@latin: Hvala što ste naveli komentar u vezi sa promenama koje ste napravili! Ovo će pomoći ostalim kartografima da bolje razumeju vašu nameru.

en: You did not specify a source for your changes.<br />It is technically allowed, but this information helps<br />other users to understand the origins of the data.<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
sr_RS@latin: Niste naveli izvor vaših promena.<br />Tehnički je to u redu, ali ova informacija pomaže<br />drugim korisnicima da razumeju poreklo podataka.<br /><br />Ukoliko biste utrošili minut svog vremena da objasnite promenu, olakšaćete život<br />mnogim drugim maperima.

en: Thank you for providing the data source!
sr_RS@latin: Hvala što navodite izvor podataka koji ste koristili!

en: The bounding box of this changeset is very large – please consider splitting your changes!
sr_RS@latin: Okvir površine za rad ovog skupa promena je veoma velik – razmislite da razdelite promene!

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
sr_RS@latin[0]: {0} objekat se dodaje:
sr_RS@latin[1]: {0} objekta se dodaju:
sr_RS@latin[2]: {0} objekata se dodaje:

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
sr_RS@latin[0]: {0} objekat se menja:
sr_RS@latin[1]: {0} objekta se menjaju:
sr_RS@latin[2]: {0} objekata se menja:

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
sr_RS@latin[0]: {0} objekat se briše:
sr_RS@latin[1]: {0} objekta se brišu:
sr_RS@latin[2]: {0} objekata se briše:

en: All Formats
sr_RS@latin: Svi tipovi datoteka

en: Could not export ''{0}''.
sr_RS@latin: Nije moguće izvesti ''{0}''.

en: Could not import ''{0}''.
sr_RS@latin: Nije moguće uvesti ''{0}''.

en: Could not import files.
sr_RS@latin: Nije moguće uvesti datoteke.

en: <html>Could not read file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
sr_RS@latin: <html>Nije moguće pročitati datoteku ''{0}''.<br>Greška je:<br>{1}</html>

en: <html>Could not read files.<br>Error is:<br>{0}</html>
sr_RS@latin: <html>Nije moguće pročitati datoteke.<br>Greška je:<br>{0}</html>

en: GeoJSON Files
sr_RS@latin: GeoJSON datoteke

en: Layer ''{0}'' not supported
sr_RS@latin: Nije podržana podloga ''{0}''

en: GeoJSON file
sr_RS@latin: GeoJSON datoteka

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
sr_RS@latin: Napomena: GPL nije kompatibilan sa OSM licencom. Nemojte otpremati GPL licencirane tragove.

en: GPS track description
sr_RS@latin: Opis GPS trajektorije

en: Add author information
sr_RS@latin: Dodavanje informacija o autoru

en: Real name
sr_RS@latin: Pravo ime

en: E-Mail
sr_RS@latin: E-pošta

en: Copyright (URL)
sr_RS@latin: Autorsko pravo (URL)

en: Predefined
sr_RS@latin: Predefinisano

en: Copyright year
sr_RS@latin: Godina autorskog prava

en: Keywords
sr_RS@latin: Ključne reči

en: Save track colors in GPX file
sr_RS@latin: Sačuvaj boje tragova u GPX datoteci

en: Use Garmin compatible GPX extensions
sr_RS@latin: Koristi Garmin kompatibilnost GPX proširenja

en: Export options
sr_RS@latin: Opcije izvoza

en: Garmin track extensions only support 16 colors.
sr_RS@latin: Garminove trajektorije podržavaju samo 16 boja.

en: GPX Files
sr_RS@latin: GPX datoteke

en: Markers from {0}
sr_RS@latin: Obeleživači sa {0}

en: Routes from {0}
sr_RS@latin: Maršrute od {0}

en: Error occurred while parsing gpx data for layer ''{0}''. Only a part of the file will be available.
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom analiziranja GPX podloge sa podacima ''{0}''. Biće dostupan samo deo datoteke.

en: Error occurred while parsing gpx file ''{0}''. Only a part of the file will be available.
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom analiziranja GPX datoteke ''{0}''. Biće dostupan samo deo datoteke.

en: The imported track "{0}" might not be visible because it has the same color as the background.<br>You can change this in the context menu of the imported layer.
sr_RS@latin: Uvezeni trag "{0}" možda neće biti vidljiv zato što ima istu boju kao i pozadina.<br>Ovo možete da promenite u kontekstualnom meniju uvezene podloge.

en: Image Files
sr_RS@latin: Datoteke fotografija

en: folder
sr_RS@latin: fascikla

en: NMEA-0183 Files
sr_RS@latin: NMEA-0183 datoteke

en: <html>An error occurred while restoring backup file.<br>Error is:<br>{0}</html>
sr_RS@latin: <html>Došlo je do greške prilikom vraćanja datoteke rezervne kopije.<br>Greška je:<br>{0}</html>

en: Validation Error Files
sr_RS@latin: Datoteke grešaka pri proveri valjanosti

en: WMS Files (*.wms)
sr_RS@latin: WMS datoteke (*.wms)

en: Current zoom
sr_RS@latin: Trenutni zum

en: Show tile info
sr_RS@latin: Prikaži informacije o sličici

en: Tile name
sr_RS@latin: Naziv sličice

en: Tile URL
sr_RS@latin: Adresa sličice

en: Custom header: {0}
sr_RS@latin: Prilagođeno zaglavlje: {0}

en: Tile size
sr_RS@latin: Veličina sličice

en: Reprojection
sr_RS@latin: Reprojektovanje

en: Reprojected tile size
sr_RS@latin: Reprojektovana veličina sličice

en: Loaded
sr_RS@latin: Učitano

en: Loading
sr_RS@latin: Učitavanje

en: Load tile
sr_RS@latin: Učitaj sličicu

en: Get tile status
sr_RS@latin: Pribavi status sličice

en: increase tiles zoom level (change resolution) to see more detail
sr_RS@latin: povećajte nivo zuma sličica (promenite rezoluciju) kako biste videli više detalja

en: Current zoom: {0}
sr_RS@latin: Trenutni zum: {0}

en: {0} ({1}), automatically downloading in zoom {2}
sr_RS@latin: {0} ({1}), automatsko preuzimanje na zum nivou {2}

en: Aerial imagery "{0}" might be misaligned. Please check its offset using GPS tracks!
sr_RS@latin: Moguće da je ortofoto snimak „{0}“ pomeren u prostoru. Proverite pomeraj upotrebom GPS trajektorija!

en: Details...
sr_RS@latin: Detalji...

en: Do not show this message again
sr_RS@latin: Ubuduće ne prikazuj ovu poruku

en: Customize Color
sr_RS@latin: Prilagođavanje boje

en: Description: {0}
sr_RS@latin: Opis: {0}

en: Jump to next segment
sr_RS@latin: Pređi na sledeći segment

en: Jump to previous segment
sr_RS@latin: Pređi na prethodni segment

en: {0} track | {0} tracks
sr_RS@latin[0]: {0} trajektorija
sr_RS@latin[1]: {0} trajektorije
sr_RS@latin[2]: {0} trajektorija

en:  ({0} segment) |  ({0} segments)
sr_RS@latin[0]:  ({0} segment)
sr_RS@latin[1]:  ({0} segmenta)
sr_RS@latin[2]:  ({0} segmenata)

en: Save GPX file
sr_RS@latin: Sačuvaj GPX datoteku

en: Collect segments of all tracks and combine in a single track.
sr_RS@latin: Prikupi segmente svih tragova i ukombinuj kao jedan trag.

en: Combine tracks of this layer
sr_RS@latin: Kombinovanje tragova sa ove podloge

en: Id
sr_RS@latin: ID

en: Min. zoom
sr_RS@latin: Min. uveličavanje

en: Max. zoom
sr_RS@latin: Max. uveličavanje

en: Unsupported imagery type: {0}
sr_RS@latin: Nije podržan tip snimka: {0}

en: Jump to next marker
sr_RS@latin: Pređi na sledeći obeleživač

en: Jump to previous marker
sr_RS@latin: Pređi na prethodni obeleživač

en: {0} note | {0} notes
sr_RS@latin[0]: {0} napomena
sr_RS@latin[1]: {0} napomene
sr_RS@latin[2]: {0} napomena

en: Notes layer
sr_RS@latin: Podloga sa napomenama

en: Total notes:
sr_RS@latin: Ukupno napomena:

en: Data Layer {0}
sr_RS@latin: Podloga sa podacima {0}

en: {0} deleted | {0} deleted
sr_RS@latin[0]: {0} izbrisan
sr_RS@latin[1]: {0} izbrisana
sr_RS@latin[2]: {0} izbrisanih

en: {0} incomplete | {0} incomplete
sr_RS@latin[0]: {0} nepotpun
sr_RS@latin[1]: {0} nepotpuna
sr_RS@latin[2]: {0} nepotpunih

en: {0} consists of:
sr_RS@latin: {0} se sastoji od:

en: API version: {0}
sr_RS@latin: API verzija: {0}

en: Convert to GPX layer
sr_RS@latin: Konvertuj u GPX podlogu

en: Converted from: {0}
sr_RS@latin: Konvertovano iz: {0}

en: Dataset consistency test
sr_RS@latin: Test doslednosti podataka

en: No problems found
sr_RS@latin: Nisu pronađeni problemi

en: Following problems found:
sr_RS@latin: Sledeći problemi su pronađeni:

en: Save anyway
sr_RS@latin: Sačuvaj u svakom slučaju

en: Conflicts
sr_RS@latin: Konflikti

en: Reject Conflicts and Save
sr_RS@latin: Odbaci konflikte i sačuvaj

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
sr_RS@latin: Postoje nerazrešeni konflikti. Oni neće biti sačuvani ukoliko ih sve odbacite. Da li želite da nastavite?

en: Save OSM file
sr_RS@latin: Sačuvaj OSM datoteku

en: Validation errors
sr_RS@latin: Greške pri proveri valjanosti

en: No validation errors
sr_RS@latin: Nema grešaka pri proveri valjanosti

en: Save Validation errors file
sr_RS@latin: Sačuvaj greške pri proveri valjanosti u datoteku

en: Set WMS Bookmark
sr_RS@latin: Postavi WMS obeleživač

en: An error occurred while trying to match the photos to the GPX track. You can adjust the sliders to manually match the photos.
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom pokušaja podudaranja fotografija sa GPX tragom. Klizače možete podesiti tako da se ručno podudaraju sa fotografijama.

en: Timezone: {0}
sr_RS@latin: Vremenska zona: {0}

en: Minutes: {0}
sr_RS@latin: Minuta: {0}

en: Seconds: {0}
sr_RS@latin: Sekundi: {0}

en: (Time difference of {0} day) | Time difference of {0} days
sr_RS@latin[0]: (Razlika u vremenu od {0} dana)
sr_RS@latin[1]: (Razlika u vremenu od {0} dana)
sr_RS@latin[2]: (Razlika u vremenu od {0} dana)

en: Track settings (note that multiple tracks can be in one GPX file)
sr_RS@latin: Postavke tragova (imajte na umu da može biti više tragova u jednoj GPX datoteci)

en: Correlate to GPX
sr_RS@latin: Korelacija sa GPX

en: Invalid timezone
sr_RS@latin: Neispravna vremenska zona

en: Invalid offset
sr_RS@latin: Neispravan pomeraj

en: Correlate images with GPX track
sr_RS@latin: Povezivanje slika sa GPX trajektorijama

en: Try Again
sr_RS@latin: Pokušajte ponovo

en: No images could be matched!
sr_RS@latin: Nijednu sliku nije moguće povezati!

en: <No GPX track loaded yet>
sr_RS@latin: <Još uvek nisu učitani GPX trajektorije>

en: GPX track:
sr_RS@latin: GPX trag:

en: Open another GPX trace
sr_RS@latin: Otvorite drugi GPX trag

en: <html>Use photo of an accurate clock,<br>e.g. GPS receiver display</html>
sr_RS@latin: <html>Koristite fotografiju na kojoj je tačno vreme,<br>npr. dobijenog putem GPS prijemnika</html>

en: Auto-Guess
sr_RS@latin: Automatsko nagađanje

en: Matches first photo with first gpx point
sr_RS@latin: Podudara prvu fotografiju sa prvom GPX tačkom

en: Manual adjust
sr_RS@latin: Ručno prilagođavanje

en: Advanced settings...
sr_RS@latin: Napredne postavke...

en: Override position for:
sr_RS@latin: Zameni položaj za:

en: No gpx selected
sr_RS@latin: Nije obeležen GPX

en: <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photo to GPX track.</html> | <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photos to GPX track.</html>
sr_RS@latin[0]: <html>Podudara se <b>{0}</b> od <b>{1}</b> fotografije sa GPX tragom.</html>
sr_RS@latin[1]: <html>Podudara ju se <b>{0}</b> od <b>{1}</b> fotografija sa GPX tragom.</html>
sr_RS@latin[2]: <html>Podudara se <b>{0}</b> od <b>{1}</b> fotografija sa GPX tragom.</html>

en: The selected GPX track does not contain timestamps. Please select another one.
sr_RS@latin: Izabrani GPX trag ne sadrži polja sa vremenskim oznakama. Izaberite drugi trag.

en: GPX Track has no time information
sr_RS@latin: GPX trag nema vremenske oznake

en: You should select a GPX track
sr_RS@latin: Trebalo bi da izaberete GPX trag

en: No selected GPX track
sr_RS@latin: GPX trag nije izabran

en: Geotagged Images
sr_RS@latin: Georeferencirane slike

en: {0} has updated GPS data. | {0} have updated GPS data.
sr_RS@latin[0]: {0} je ažurirao GPS podatke.
sr_RS@latin[1]: {0} su ažurirali GPS podatke.
sr_RS@latin[2]: {0} su ažurirali GPS podatke.

en: No EXIF time in file "{0}". Using last modified date as timestamp.
sr_RS@latin: Nedostaje EXIF vremenska oznaka u datoteci "{0}". Koristiće se poslednji datum izmene kao vremenska oznaka.

en: Can''t parse metadata for file "{0}". Using last modified date as timestamp.
sr_RS@latin: Nije moguće raščlaniti metapodatke za datoteku "{0}". Koristiće se poslednji datum izmene kao vremenska oznaka.

en: Center view
sr_RS@latin: Centriraj prikaz

en: Open image in external viewer
sr_RS@latin: Otvorite sliku u spoljnoj aplikaciji za prikazivanje

en: Extracting GPS locations from EXIF
sr_RS@latin: Izdvajanje GPS lokacija iz EXIF podataka

en: Starting directory scan
sr_RS@latin: Počinje analiziranje direktorijuma

en: Read photos...
sr_RS@latin: Čitanje fotografija...

en: Reading {0}...
sr_RS@latin: Čitanje {0}...

en: Load images from Wikimedia Commons
sr_RS@latin: Učitaj slike sa Wikimedia Commons

en: Choose track visibility and colors
sr_RS@latin: Izaberite vidljivost trajektorije i boju

en: Select by date
sr_RS@latin: Odaberite po datumu

en: Set color for selected tracks...
sr_RS@latin: Odaberite boju za odabrane trajektorije...

en: Show all
sr_RS@latin: Prikaži sve

en: Show selected only
sr_RS@latin: Prikaži samo odabrane

en: The GPX layer contains fields that can be converted to OSM tags. How would you like to proceed?
sr_RS@latin: GPX podloga sadrži polja koja se mogu konvertovati u OSM oznake. Kako biste želeli da nastavite?

en: Convert all fields
sr_RS@latin: Konvertuj sva polja

en: Only convert the following fields:
sr_RS@latin: Konvertuj samo sledeća polja:

en: Do not convert any fields
sr_RS@latin: Ne konvertuj nijedno polje

en: Convert
sr_RS@latin: Konvertuj

en: Convert and remember selection
sr_RS@latin: Konvertuj i zapamti izbor

en: Convert to data layer
sr_RS@latin: Konvertuj u podlogu sa podacima

en: <html>Upload of unprocessed GPS data as map data is considered harmful.<br>If you want to upload traces, look here:</html>
sr_RS@latin: <html>Otpremanje neobrađenih GPS podataka u vidu kartiranih podataka se smatra štetnim.<br>Ukoliko želite da otpremite trajektorije, potražite ovde:</html>

en: Would you like to simplify the ways in the converted layer?
sr_RS@latin: Želite li da pojednostavite linije u konvertovanoj podlozi?

en: Customize track drawing
sr_RS@latin: Prilagođavanje iscrtavanja tragova

en: From
sr_RS@latin: od

en: To
sr_RS@latin: do

en: No timestamp
sr_RS@latin: Bez vremenskih oznaka

en: Select to download OSM data.
sr_RS@latin: Odaberite kako biste preuzeli OSM podatke.

en: Select to download GPS traces.
sr_RS@latin: Odaberite kako biste preuzeli GPS trajektorije.

en: Download everything within:
sr_RS@latin: Preuzmi sve unutar:

en: meters
sr_RS@latin: metara

en: Click to download
sr_RS@latin: Kliknite kako biste preuzeli

en: Click to download into a new data layer
sr_RS@latin: Kliknite kako biste preuzeli na novu podlogu

en: Please select the imagery layer.
sr_RS@latin: Izaberete podlogu snimka.

en: Select imagery layer
sr_RS@latin: Izaberite podlogu snimka

en: There are no imagery layers.
sr_RS@latin: Ne postoje podloge snimka.

en: No imagery layers
sr_RS@latin: Ne postoje podloge snimka

en: Error while parsing {0}
sr_RS@latin: Greška prilikom raščlanjavanja {0}

en: gps point
sr_RS@latin: GPS tačka

en: None
sr_RS@latin: Nemoj

en: Manual
sr_RS@latin: Ručno

en: Track date
sr_RS@latin: Datum trajektorije

en: Audio files (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)
sr_RS@latin: Datoteke zvuka (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)

en: Import Audio
sr_RS@latin: Uvezi zvuk

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with audio data.</html>
sr_RS@latin: <html>Preuzeti su podaci iz GPX podloge ''{0}'' sa servera.<br>S obzirom na to da tačke ne sadrže vremensku oznaku, nije moguće povezivanje sa zvučnim zapisima.</html>

en: Import not possible
sr_RS@latin: Uvoz nije moguć

en: No GPX track available in layer to associate audio with.
sr_RS@latin: Nema dostupnih GPX tragova za povezivanje zvučnih zapisa.

en: Import images
sr_RS@latin: Uvezi slike

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with images.</html>
sr_RS@latin: <html>Preuzeti su podaci iz GPX podloge ''{0}'' sa servera.<br>S obzirom na to da tačke ne sadrže vremensku oznaku, nije moguće povezivanje sa slikama.</html>

en: Auto load tiles
sr_RS@latin: Automatski učitaj sličice

en: Auto zoom
sr_RS@latin: Automatski zumiraj

en: Decrease zoom
sr_RS@latin: Smanji zum

en: Flush tile cache
sr_RS@latin: Isprazni keširane sličice

en: Increase zoom
sr_RS@latin: Uvećaj zum

en: Load all tiles
sr_RS@latin: Učitaj sve sličice

en: Load all error tiles
sr_RS@latin: Učitaj sve sličice koje imaju grešku

en: Show errors
sr_RS@latin: Prikaži greške

en: Projection
sr_RS@latin: Projekcija

en: Change resolution
sr_RS@latin: Promeni rezoluciju

en: Zoom to native resolution
sr_RS@latin: Zumiraj na izvornu rezoluciju

en: Make Audio Marker at Play Head
sr_RS@latin: Napravi zvučni obeleživač u dugmetu za reprodukciju

en: (URL was:
sr_RS@latin: (URL je bio:

en: Select the map painting styles
sr_RS@latin: Izaberite stilove za farbanje karte

en: Error - file not found: ''{0}''
sr_RS@latin: Greška - datoteka nije pronađena: ''{0}''

en: Input data file name (.osm)
sr_RS@latin: Unesite naziv datoteke sa podacima (.osm)

en: Output image file name (.png); defaults to ''{0}''
sr_RS@latin: Naziv izlazne datoteke slike (.png); podrazumevano na ''{0}''

en: Options {0} and {1} are mutually exclusive.
sr_RS@latin: Opcije {0} i {1} se međusobno isključuju.

en: If neither ''{0}'' nor ''{1}'' is given, the default value {2} takes effect and the bounds of the download area in the .osm input file are used.
sr_RS@latin: Ukoliko nisu zadati ni ''{0}'' niti ''{1}'', uzima se podrazumevana vrednost {2}, dok se granice preuzetog područja čuvaju u .osm datoteci.

en: Save Access Token in preferences
sr_RS@latin: Sačuvaj pristupni token u željenim opcijama

en: Access Token Key:
sr_RS@latin: Ključ pristupnog tokena:

en: Access Token Secret:
sr_RS@latin: Tajni kôd pristupnog tokena:

en: <html>Select to save the Access Token in the JOSM preferences.<br>Unselect to use the Access Token in this JOSM session only.</html>
sr_RS@latin: <html>Obeležite kako biste sačuvali pristupni token u JOSM postavkama.<br>Nemojte obeležiti kako biste pristupni token koristili samo tokom ove JOSM sesije.</html>

en: Use default settings
sr_RS@latin: Koristite podrazumevane postavke

en: Access Token URL:
sr_RS@latin: URL pristupnog tokena:

en: Authorize URL:
sr_RS@latin: URL adresa provere ovlašćenja:

en: Click to reset the OAuth settings to default values
sr_RS@latin: Kliknite kako biste vratili OAuth postavke na podrazumevane vrednosti

en: Click to abort resetting to the OAuth default values
sr_RS@latin: Kliknite da biste prekinuli vraćanje OAuth na podrazumevane vrednosti

en: <html>JOSM is about to reset the OAuth settings to default values.<br>The current custom settings are not saved.</html>
sr_RS@latin: <html>JOSM će poništiti OAuth postavke na podrazumevane vrednosti.<br>Trenutno prilagođene postavke se ne čuvaju.</html>

en: Overwrite custom OAuth settings?
sr_RS@latin: Zameniti prilagođene OAuth postavke?

en: Fully automatic
sr_RS@latin: Potpuno automatski

en: Semi-automatic
sr_RS@latin: Poluautomatski

en: <html>Run a fully automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM accesses the OSM website on behalf of the JOSM user and fully<br>automatically authorizes the user and retrieves an Access Token.</html>
sr_RS@latin: <html>Pokrenite potpuno automatsku proceduru kako biste dobili token za pristup sa web lokacije OSM.<br>JOSM pristupa OSM Web lokaciji u ime JOSM korisnika i potpuno<br>automatski vrši postupak provere korisnika i preuzima token za pristup.</html>

en: <html>Run a semi-automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM submits the standards OAuth requests to get a Request Token and an<br>Access Token. It dispatches the user to the OSM website in an external browser<br>to authenticate itself and to accept the request token submitted by JOSM.</html>
sr_RS@latin: <html>Pokrenite polu-automatsku proceduru kako biste dobili token za pristup sa web lokacije OSM.<br>JOSM šalje standardni OAuth zahtev kako bi dobio ''Zatraži token'' i ''Pristupni token''.<br>Ovo šalje korisnika na OSM web lokaciju putem spoljnog pregledača<br>kako bi korisnik potvrdio svoj identitet i prihvatio token koji je zatražila aplikacija JOSM.</html>

en: <html>Enter an Access Token manually if it was generated and retrieved outside<br>of JOSM.</html>
sr_RS@latin: <html>Unesite samostalno Pristupni token ukoliko je napravljen i preuzet van<br>aplikacije JOSM.</html>

en: Please enter your OSM user name and password. The password will <strong>not</strong> be saved in clear text in the JOSM preferences and it will be submitted to the OSM server <strong>only once</strong>. Subsequent data upload requests don''t use your password any more.
sr_RS@latin: Unesite svoje OSM korisničko ime i lozinku. Lozinka <strong>neće</strong> biti sačuvana u čitljivom obliku u JOSM željenim opcijama i biće <strong>samo jednom</strong> prosleđena OSM serveru. Naredna otpremanja podataka neće zahtevati vašu lozinku.

en: Username:
sr_RS@latin: Korisničko ime:

en: Password:
sr_RS@latin: Lozinka:

en: Granted rights
sr_RS@latin: Dopuštena prava

en: Advanced OAuth properties
sr_RS@latin: Napredna OAuth svojstva

en: Accept Access Token
sr_RS@latin: Prihvati pristupni token

en: <html>You have successfully retrieved an OAuth Access Token from the OSM website. Click on <strong>{0}</strong> to accept the token. JOSM will use it in subsequent requests to gain access to the OSM API.</html>
sr_RS@latin: <html>Uspešno ste dobili OAuth pristupni token sa OSM web lokacije. Kliknite na <strong>{0}</strong> kako biste prihvatili token. JOSM će ga koristiti u narednim zahtevima za pristup OSM API-ju.</html>

en: Authorize now
sr_RS@latin: Ovlasti odmah

en: Click to redirect you to the authorization form on the JOSM web site
sr_RS@latin: Kliknite da biste se preusmerili na obrazac za ovlašćenja na JOSM web lokaciji

en: Back
sr_RS@latin: Nazad

en: Run the automatic authorization steps again
sr_RS@latin: Ponovo pokrenite korake automatskog ovlašćenja

en: Test Access Token
sr_RS@latin: Isprobajte pristupni token

en: Authorize JOSM to access the OSM API
sr_RS@latin: Ovlasti JOSM da pristupa OSM API-ju

en: Advanced OAuth parameters
sr_RS@latin: Napredni OAuth parametri

en: With OAuth you grant JOSM the right to upload map data and GPS tracks on your behalf (<a href="{0}">more info...</a>).
sr_RS@latin: Pomoću OAuth dopušteno vam je da iz JOSM aplikacije direktno otpremate kartografske podatke i GPS trajektorije u vaše ime (<a href="{0}">saznajte više...</a>).

en: Get an Access Token for ''{0}''
sr_RS@latin: Nabavite pristupni token za ''{0}''

en: Close the dialog and cancel authorization
sr_RS@latin: Zatvorite prozor i otkažite autorizaciju

en: Close the dialog and accept the Access Token
sr_RS@latin: Zatvorite prozor i prihvatite pristupni token

en: Allow to upload map data
sr_RS@latin: Dozvoli otpremanje kartiranih podataka

en: Allow to upload GPS traces
sr_RS@latin: Dozvoli otpremanje GPS trajektorija

en: Allow to download your private GPS traces
sr_RS@latin: Dozvoli preuzimanje vlastitih (privatnih) GPS trajektorija

en: Allow to read your preferences
sr_RS@latin: Dozvoli čitanje vlastitih željenih opcija

en: Allow to write your preferences
sr_RS@latin: Dozvoli upisivanje vlastitih željenih opcija

en: Allow modifications of notes
sr_RS@latin: Dozvoli izmenu napomena

en: Select to grant JOSM the right to modify notes on your behalf
sr_RS@latin: Obeležite kako biste dozvolili JOSM aplikaciji da menja napomene u vaše ime

en: <html>Successfully used the Access Token ''{0}'' to<br>access the OSM server at ''{1}''.<br>You are accessing the OSM server as user ''{2}'' with id ''{3}''.</html>
sr_RS@latin: <html>Uspešno je iskorišćen pristupni token ''{0}'' kako bi se<br>pristupilo OSM serveru na adresi ''{1}''.<br>Pristupate OSN serveru kao korisnik ''{2}'' koji ima svoj ID ''{3}''.</html>

en: Success
sr_RS@latin: Uspešno

en: Close the preferences dialog and discard preference updates
sr_RS@latin: Zatvorite prozor željenih opcija i odbacite promene u opcijama

en: Save the preferences and close the dialog
sr_RS@latin: Sačuvajte željene opcije i zatvorite prozor

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
sr_RS@latin: Potrebno je da ponovo pokrenete JOSM kako bi neke od postavki stupile na snagu.

en: Would you like to restart now?
sr_RS@latin: Želite li odmah da obavite ponovno pokretanje?

en: Icon paths:
sr_RS@latin: Putanje do ikona:

en: Name (optional):
sr_RS@latin: Naziv (nije obavezno):

en: URL / File:
sr_RS@latin: URL / Datoteka:

en: active
sr_RS@latin: aktivno

en: Continue anyway
sr_RS@latin: Nastavi svakako

en: Reset
sr_RS@latin: Poništi

en: Reset to default
sr_RS@latin: Vrati na podrazumevano

en: Add a new icon path
sr_RS@latin: Dodaj novu putanju do ikona

en: Remove the selected icon paths
sr_RS@latin: Ukloni obeleženu putanju do ikona

en: Edit the selected icon path
sr_RS@latin: Uredi obeleženu putanju do ikona

en: Remove from toolbar
sr_RS@latin: Ukloni sa trake sa alatkama

en: Configure toolbar
sr_RS@latin: Uredi traku sa alatkama

en: Do not hide toolbar and menu
sr_RS@latin: Ne sakrivaj traku sa alatkama i meni

en: Toolbar
sr_RS@latin: Traka sa alatkama

en: Customize the elements on the toolbar.
sr_RS@latin: Prilagođavanje elemenata na traci sa alatkama.

en: Separator
sr_RS@latin: Razdelnik

en: Toolbar action without name: {0}
sr_RS@latin: Akcija trake sa alatkama bez naziva: {0}

en: Strange toolbar value: {0}
sr_RS@latin: Čudna vrednost trake sa alatkama: {0}

en: Toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
sr_RS@latin: Akcija trake sa alatkama {0} je zamenjna: {1} postaje {2}

en: Registered toolbar action without name: {0}
sr_RS@latin: Akcija registrovane trake sa alatkama bez naziva: {0}

en: Registered toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
sr_RS@latin: Akcija registrovane trake sa alatkama {0} je zamenjna: {1} postaje {2}

en: Toolbar: {0}
sr_RS@latin: Traka sa alatkama: {0}

en: add entry
sr_RS@latin: Dodaj zapis

en: Remove the selected entry
sr_RS@latin: Ukloni obeleženu stavku

en: Key: {0}
sr_RS@latin: Ključ: {0}

en: Internal JOSM boundaries
sr_RS@latin: Interne JOSM granice

en: Reset preferences
sr_RS@latin: Poništi željene opcije

en: Advanced Preferences
sr_RS@latin: Više opcija za željene postavke

en: Setting Preference entries directly. Use with caution!
sr_RS@latin: Direktno podešavanje zapisa u željenim opcijama. Koristite oprezno!

en: Read from file
sr_RS@latin: Učitaj iz datoteke

en: Export selected items
sr_RS@latin: Izvezi obeležene stavke

en: JOSM custom settings files (*.xml)
sr_RS@latin: JOSM datoteka sa prilagođenim postavkama (*.xml)

en: Please select some preference keys not marked as default
sr_RS@latin: Izaberite neke željene tastere koji nisu označeni kao podrazumevani

en: Export preferences keys to JOSM customization file
sr_RS@latin: Izvoz željenih tastera u JOSM datoteku sa prilagođenim postavkama

en: Open JOSM customization file
sr_RS@latin: Otvori JOSM datoteku sa prilagođenim postavkama

en: Import log
sr_RS@latin: Uvezi evidenciju

en: <html>Here is file import summary. <br/>You can reject preferences changes by pressing "Cancel" in preferences dialog <br/>To activate some changes JOSM restart may be needed.</html>
sr_RS@latin: <html>Ovde se nalazi izveštaj o uvozu datoteke. <br/>Promene željenih opcija možete da odbacite tako što ćete pritisnuti „Otkaži“ u prozoru željenih opcija <br/>Da biste aktivirali pojedine promene, može biti potrebno da ponovo pokrente JOSM.</html>

en: shortcut
sr_RS@latin: prečica

en: color
sr_RS@latin: boja

en: toolbar
sr_RS@latin: traka sa alatkama

en: imagery
sr_RS@latin: snimci

en: Load profile
sr_RS@latin: Učitaj profil

en: Save {0} profile
sr_RS@latin: Sačuvaj {0} profil

en: Change list of lists setting
sr_RS@latin: Promenite postavke liste listi

en: Entry {0}
sr_RS@latin: Zapis {0}

en: Select Setting Type:
sr_RS@latin: Obeležite tip postavki:

en: Simple
sr_RS@latin: Jednostavno

en: List
sr_RS@latin: Lista

en: List of lists
sr_RS@latin: Lista listi

en: List of maps
sr_RS@latin: Lista karata

en: Add setting
sr_RS@latin: Dodaj postavku

en: Advanced Background: Changed
sr_RS@latin: Napredna pozadina: Promenjena

en: Advanced Background: NonDefault
sr_RS@latin: Napredna pozadina: Nije podrazumevana

en: Value:
sr_RS@latin: Vrednost:

en: Audio
sr_RS@latin: Zvuk

en: Settings for the audio player and audio markers.
sr_RS@latin: Postavke za reprodukciju zvuka i zvukovnih obeleživača.

en: Display the Audio menu.
sr_RS@latin: Prikaz menija zvuka.

en: When importing audio, apply it to any waypoints in the GPX layer.
sr_RS@latin: Prilikom uvoza zvučnog zapisa, primenite ga na bilo koju tačku u okviru GPX podloge.

en: Voice recorder calibration
sr_RS@latin: Kalibracija snimača glasa

en: Colors
sr_RS@latin: Boje

en: Change colors used in program dialogs and in map paint styles.
sr_RS@latin: Promenite boje koje će se koristiti u programskim prozorima i stilovima za farbanje karata.

en: Paint style {0}: {1}
sr_RS@latin: Stil farbanja {0}: {1}

en: Choose
sr_RS@latin: Izaberi

en: Choose a color for {0}
sr_RS@latin: Izaberite boju za {0}

en: Set all to default
sr_RS@latin: Postavi sve na podrazumevane vrednosti

en: Colors used by different objects in JOSM.
sr_RS@latin: Boje koje se koriste za prikaz različitih objekata u JOSM aplikaciji.

[ctx: gui]
en: Display
sr_RS@latin: Prikaz

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
sr_RS@latin: Različite postavke koje imaju uticaj na vizuelni prikaz čitavog programa.

en: Draw Direction Arrows
sr_RS@latin: Prikaz strelica smernosti

en: Only on the head of a way.
sr_RS@latin: Samo u vrhu linije.

en: Draw oneway arrows.
sr_RS@latin: Prikaz strelica jednosmernih puteva

en: Draw segment order numbers
sr_RS@latin: Prikaz rednih brojeva segmenata

en: Draw segment order numbers on selected way
sr_RS@latin: Prikaz rednih brojeva segmenata za obeleženu liniju

en: Draw virtual nodes in select mode
sr_RS@latin: Prikaz virtuelnih tačaka u režimu obeležavanja

en: Draw inactive layers in other color
sr_RS@latin: Prikaz neaktivnih podloga u drugoj boji

en: Display discardable keys
sr_RS@latin: Prikaz odbačenih ključeva

en: Use auto filters
sr_RS@latin: Koristi automatske filtere

en: Rule
sr_RS@latin: Pravilo

en: Highlight target ways and nodes
sr_RS@latin: Istakni tražene linije i tačke

en: Draw rubber-band helper line
sr_RS@latin: Prikaz trakaste pomoćne linije

en: Smooth map graphics (antialiasing)
sr_RS@latin: Glatka grafika karte (antialiasing)

en: Smooth map graphics in wireframe mode (antialiasing)
sr_RS@latin: Glatka grafika karte u režimu prikaza skice (antialiasing)

en: Draw only outlines of areas
sr_RS@latin: Prikaz samo obrisa poligona

en: Hide labels while dragging the map
sr_RS@latin: Sakrij nazive tokom prevlačenja karte

en: OSM Data
sr_RS@latin: OSM podaci

en: Settings that control the drawing of OSM data.
sr_RS@latin: Postavke koje kontroliše kartiranje OSM podataka.

en: Draw direction hints for way segments.
sr_RS@latin: Prikaz smernica za segmente linije.

en: Draw arrows in the direction of oneways and other directed features.
sr_RS@latin: Prikaz strelica smernosti jednosmernih puteva i smernosti drugih objekata.

en: Draw the order numbers of all segments within their way.
sr_RS@latin: Prikaz rednih brojeva na svim segmentima unutar iste linije.

en: Draw the boundaries of data loaded from the server.
sr_RS@latin: Prikaz granice dokle su preuzeti podaci sa servera.

en: Draw virtual nodes in select mode for easy way modification.
sr_RS@latin: Prikaz virtuelnih tačaka u režimu obeležavanja za lakšu promenu oblika linijama.

en: Draw the inactive data layers in a different color.
sr_RS@latin: Prikaz neaktivne podloge u drugoj boji.

en: Apply antialiasing to the map view resulting in a smoother appearance.
sr_RS@latin: Primenjuje antialiasing na prikazu karte što za rezultat ima prirodniji prikaz.

en: Apply antialiasing to the map view in wireframe mode resulting in a smoother appearance.
sr_RS@latin: Primenjuje antialiasing na prikazu karte u režimu skice što za rezultat ima prirodniji prikaz.

en: This option hides the textual labels of OSM objects while dragging the map.
sr_RS@latin: Ova opcija skriva tekstualne oznake OSM objekata dok pomerate kartu.

en: Display keys which have been deemed uninteresting to the point that they can be silently removed.
sr_RS@latin: Prikaz ključeva za koje je ocenjeno da su nezanimljivi do te mere da se mogu ukloniti bez dodatnog obaveštenja.

en: Display buttons to automatically filter numeric values of a predefined tag
sr_RS@latin: Prikaži dugmiće za automatsko filtriranje numeričkih vrednosti unapred definisane oznake

en: Options that affect drawing performance
sr_RS@latin: Opcije koje utiču na performanse kartiranja

en: Segment drawing options
sr_RS@latin: Opcije prikaza segmenata

en: Select and draw mode options
sr_RS@latin: Opcije režima obeležavanja i kartiranja

en: Other options
sr_RS@latin: Ostale opcije

en: GPS Points
sr_RS@latin: GPS tačke

en: Settings that control the drawing of GPS tracks.
sr_RS@latin: Postavke koje kontrolišu crtanje GPS trajektorije.

[ctx: gpx_field]
en: Name
sr_RS@latin: Naziva

[ctx: gpx_field]
en: Desc(ription)
sr_RS@latin: Opis

en: Everything
sr_RS@latin: Sve

en: Name or offset
sr_RS@latin: Naziv ili pomeraj

en: Custom
sr_RS@latin: Prilagođeno

en: Use global settings
sr_RS@latin: Koristi globalne postavke

en: All
sr_RS@latin: Svih

en: Local files
sr_RS@latin: Lokalne datoteke

en: Force lines if no segments imported
sr_RS@latin: Probaj sa linijama ukoliko se ne učitaju segmenti

en: Draw large GPS points
sr_RS@latin: Prikaz velikih GPS tačaka

en: Velocity (red = slow, green = fast)
sr_RS@latin: Brzina (crveno je sporo, zeleno je brzo)

en: Direction (red = west, yellow = north, green = east, blue = south)
sr_RS@latin: Smernost (crveno je zapad, žuto je sever, zeleno je istok, plavo je jug)

en: Quality (RTKLib only, if available)
sr_RS@latin: Kvalitet (samo RTKLib, ukoliko je dostupan)

en: Heat Map (dark = few, bright = many)
sr_RS@latin: Karta gustine (tamno predstavlja slabu gustinu, svetlo predstavlja veliku gustinu)

en: Single Color (can be customized in the layer manager)
sr_RS@latin: Jedna boja (može da se prilagodi u Upravljaču podlogama)

en: Car
sr_RS@latin: Automobil

en: Bicycle
sr_RS@latin: Bicikl

en: Foot
sr_RS@latin: Pešice

[ctx: Heat map]
en: User Normal
sr_RS@latin: Korisnički, uobičajeno

[ctx: Heat map]
en: User Light
sr_RS@latin: Korisnički, svetlo

[ctx: Heat map]
en: Traffic Lights
sr_RS@latin: Svetlosna signalizacija

[ctx: Heat map]
en: Inferno
sr_RS@latin: Pakao

[ctx: Heat map]
en: Heat
sr_RS@latin: Toplotna

en: Use points instead of lines for heat map
sr_RS@latin: Koristi tačke umesto linija za kartu gustine

en: Create markers when reading GPX
sr_RS@latin: Napravi obeleživače prilikom čitanja iz GPX datoteke

en: Fast drawing (looks uglier)
sr_RS@latin: Brzo crtanje (izgleda ružnije)

en: Dynamic color range based on data limits
sr_RS@latin: Dinamički opseg boja u zavisnosti od postavljenih uslova za podatke

en: Smooth GPX graphics (antialiasing)
sr_RS@latin: Glatka GPX grafika (antialiasing)

en: Draw with Opacity (alpha blending)
sr_RS@latin: Nacrtaj uz neprozirnost (alpha blending)

en: Automatically make a marker layer from any waypoints when opening a GPX layer.
sr_RS@latin: Automatski napravite obeleživač podloge iz bilo koje tačke kada se otvori GPX podloga.

en: Draw lines between raw GPS points
sr_RS@latin: Crtanje linija između originalnih GPS tačaka

en: Maximum length (in meters) to draw lines for local files. Set to ''-1'' to draw all lines.
sr_RS@latin: Maksimalna dužina (u metrima) da bi se iscrtale linije iz lokalnih datoteka. Postavite na ''-1'' kako bi se iscrtavale sve linije.

en: Maximum length for local files (meters)
sr_RS@latin: Maksimalna dužina iz lokalnih datoteka (u metrima)

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to ''-1'' to draw all lines.
sr_RS@latin: Maksimalna dužina (u metrima) da bi se iscrtale linije. Postavite na ''-1'' kako bi se iscrtavale sve linije.

en: Maximum length (meters)
sr_RS@latin: Maksimalna dužina (u metrima)

en: Draw direction arrows for lines, connecting GPS points.
sr_RS@latin: Crtanje strelica na linijama koje povezuju GPS tačke za prikaz smera kretanja.

en: Minimum distance (pixels)
sr_RS@latin: Minimalna razdaljina (u pikselima)

en: Draw larger dots for the GPS points.
sr_RS@latin: Prikazuje veće tačke za GPS tačke.

en: Width of drawn GPX line (0 for default)
sr_RS@latin: Širina nacrtane GPX linije (0 je podrazumevano)

en: Drawing width of GPX lines
sr_RS@latin: Širina iscrtavanja GPX linija

en: Apply antialiasing to the GPX lines resulting in a smoother appearance.
sr_RS@latin: Primena antialiasing mehanizma za prirodnije iscrtavanje GPX linija.

en: All points and track segments will have their own color. Can be customized in Layer Manager.
sr_RS@latin: Sve tačke i segmenti tragova imaće svoju sopstvenu boju. Može se prilagoditi u Upravljaču podlogama.

en: Colors points and track segments by velocity.
sr_RS@latin: Boje tačaka i trajektorija prate brzinu segmenata.

en: Collected points and track segments for a position and displayed as heat map.
sr_RS@latin: Prikupljene tačke i segmenti trajektorija za pozicioniranje i prikaz karte gustine.

en: Selects the color schema for heat map.
sr_RS@latin: Izaberite kolor šemu karte gustine.

en: Track and Point Coloring
sr_RS@latin: Boje trajektorija i tačaka

en: Show splash screen at startup
sr_RS@latin: Prikaži uvodni prozor prilikom pokretanja

en: Show user name in title
sr_RS@latin: Prikaži korisničko ime u naslovu

en: Show object ID in selection lists
sr_RS@latin: Prikaži ID objekta u listi obeleženih objekata

en: Show object version in selection lists
sr_RS@latin: Prikaži verziju objekta u listi obeleženih objekata

en: Show node coordinates in selection lists
sr_RS@latin: Prikaži koordinate tačke u listi obeleženih objekata

en: Show localized name in selection lists
sr_RS@latin: Prikaži lokalni naziv u listi obeleženih objekata

en: Modeless working (Potlatch style)
sr_RS@latin: Rad bez modela (u stilu Potlatch)

en: Preview object properties on mouse hover
sr_RS@latin: Brzi prikaz svojstava objekta prilikom postavljanja kursora iznad njega

en: Prefer showing information for selected objects
sr_RS@latin: Prikazuj informacije za obeleženih objekata

en: Dynamic buttons in side menus
sr_RS@latin: Dinamička dugmad u bočnim menijima

en: Display ISO dates
sr_RS@latin: Prikaži ISO datume

en: Remember dialog geometries
sr_RS@latin: Zapamti geometrije (pozicije) dijalog prozora

en: Use native file choosers (nicer, but do not support file filters)
sr_RS@latin: Koristi originalne prozore za izbor podataka (lepše, ali ne podržava filtriranje datoteka)

en: Reverse zoom with mouse wheel
sr_RS@latin: Obrni funkciju zumiranja na točkiću miša

en: Intermediate steps between native resolutions
sr_RS@latin: Međukoraci između stvarnih rezolucija

en: Look and Feel
sr_RS@latin: Izgled i osećaj

en: Show localized name in selection lists, if available
sr_RS@latin: Prikaži lokalni naziv u listi obeleženih objekata, ukoliko je dostupan

en: Do not require to switch modes (potlatch style workflow)
sr_RS@latin: Ne zahtevaj promenu režima (rad u potlatch stilu)

en: Display buttons in right side menus only when mouse is inside the element
sr_RS@latin: Prikaži dugmiće u menijima sa desne strane samo kada je miš unutar elementa

en: Format dates according to {0}. Today''s date will be displayed as {1} instead of {2}
sr_RS@latin: Prikaži datum u skladu sa {0}. Današnji datum biće prikazan kao {1} umesto {2}

en: Use file choosers that behave more like native ones. They look nicer but do not support some features like file filters
sr_RS@latin: Koristi birač datoteka koji se ponaša više kao da je sistemski. Izgledaju lepše, ali ne podržavaju neke funkcije kao što je filtriranje datoteka

en: Check if you feel opposite direction more convenient
sr_RS@latin: Obeležite ukoliko vam je suprotni smer pogodniji

en: Divide intervals between native resolution levels to smaller steps if they are much larger than zoom ratio
sr_RS@latin: Podeli intervale između izvornih nivoa rezolucije na manje korake, ukoliko su mnogo veći od koraka zumiranja

en: Zoom steps to get double scale
sr_RS@latin: Koraci zumiranja kako bi se dobila dvostruka razmera

en: Higher value means more steps needed, therefore zoom steps will be smaller
sr_RS@latin: Veća vrednost znači više potrebnih koraka, stoga će koraci zumiranja biti manji

en: Language
sr_RS@latin: Jezik

en: Change the language of JOSM.
sr_RS@latin: Promenite jezik JOSM aplikacije.

en: Default (Auto determined)
sr_RS@latin: Podrazumevano (automatski utvrđeno)

en: Add Imagery URL
sr_RS@latin: Dodaj URL adresu slike

en: Is layer properly georeferenced?
sr_RS@latin: Da li je podloga pravilno georeferencirana?

en: seconds
sr_RS@latin: sekundi

en: minutes
sr_RS@latin: minuta

en: hours
sr_RS@latin: časova

en: days
sr_RS@latin: dana

en: Minimum cache expiry:
sr_RS@latin: Minimalni rok važenja keša:

en: Set custom HTTP headers (if needed):
sr_RS@latin: Postavljanje prilagođenih HTTP zaglavlja (ukoliko je potrebno):

en: {0} Make sure OSM has the permission to use this service
sr_RS@latin: {0} Uverite se da OSM ima prava da koristi ovu uslugu

en: {0} Enter maximum zoom (optional)
sr_RS@latin: {0} Unesite maksimalno uvećanje (nije obavezno)

en: {0} Edit generated {1} URL (optional)
sr_RS@latin: {0} Uredi napravljenu {1} URL adresu (nije obavezno)

en: {0} Enter name for this layer
sr_RS@latin: {0} Unesite naziv ove podloge

en: {0} Enter URL
sr_RS@latin: {0} Unesite URL adresu

en: Show bounds
sr_RS@latin: Prikaži granice

en: {0} Get layers
sr_RS@latin: {0} Pribavi podloge

en: {0} Select layers
sr_RS@latin: {0} Odaberite podloge

en: {0} Select image format
sr_RS@latin: {0} Odaberite format slike

en: Show Bounds
sr_RS@latin: Prikaži granice

en: No bounding box was found for this layer.
sr_RS@latin: Nije pronađen okvir površine za rad na ovoj podlozi.

en: Cache name
sr_RS@latin: Naziv keša

en: Object Count
sr_RS@latin: Broj objekata

en: Soft
sr_RS@latin: Ublaženo

en: Strong
sr_RS@latin: Jako

en: Sharpen (requires layer re-add):
sr_RS@latin: Izoštravanje (zahteva ponovno dodavanje podloge):

en: Header name
sr_RS@latin: Naziv zaglavlja

en: Header value
sr_RS@latin: Vrednost zaglavlja

en: Imagery
sr_RS@latin: Ortofoto snimci

en: Modify list of imagery layers displayed in the Imagery menu
sr_RS@latin: Izmenite listu ortofoto podloga koja se prikazuje u meniju Ortofoto

en: Common Settings
sr_RS@latin: Uobičajene postavke

en: WMS Settings
sr_RS@latin: WMS postavke

en: TMS Settings
sr_RS@latin: TMS postavke

en: Imagery providers
sr_RS@latin: Pružaoci ortofoto snimaka

en: Offset bookmarks
sr_RS@latin: Obeleživači pomeraja

en: Cache
sr_RS@latin: Keš

en: Please select the row to delete.
sr_RS@latin: Obeležite red za uklanjanje.

en: Layer
sr_RS@latin: Podloga

en: Easting
sr_RS@latin: Istočno

en: Northing
sr_RS@latin: Severno

en: Imagery Background: Default
sr_RS@latin: Snimak u pozadini: podrazumevano

en: Available default entries:
sr_RS@latin: Dostupne podrazumevane stavke:

en: Boundaries of selected imagery entries:
sr_RS@latin: Granice obeležene podloge:

en: New default entries can be added in the <a href="{0}">Wiki</a>.
sr_RS@latin: Nove podrazumevane stavke se mogu dodati na <a href="{0}">Wiki</a> stranici.

en: Selected entries:
sr_RS@latin: Izabrane stavke:

en: Add a new {0} entry by entering the URL
sr_RS@latin: Dodajte novi {0} zapis unosom URL adrese

en: Copy selected default entries from the list above into the list below.
sr_RS@latin: Kopirajte obeležene podrazumevane stavke sa liste iznad u listu ispod.

en: Please select at least one row to copy.
sr_RS@latin: Obeležite barem jedan red koji želite da kopirate.

en: Menu Name
sr_RS@latin: Naziv u meniju

en: Imagery URL
sr_RS@latin: URL adresa ortofo podloge

en: Menu Name (Default)
sr_RS@latin: Naziv u meniju (podrazumevani)

en: Imagery URL (Default)
sr_RS@latin: URL adresa ortofo podloge (podrazumevana)

en: EULA license URL not available: {0}
sr_RS@latin: URL adresa nije dostupna za EULA licencu: {0}

en: Auto zoom by default:
sr_RS@latin: Podrazumevano automatsko zumiranje:

en: Autoload tiles by default:
sr_RS@latin: Podrazumevano automatsko učitavanje sličica:

en: Simultaneous connections:
sr_RS@latin: Istovremenih veza:

en: Tile size:
sr_RS@latin: Veličina sličice:

en: File backup
sr_RS@latin: Rezervne kopije

en: Configure whether to create backup files
sr_RS@latin: Konfigurišite da li je potrebno praviti rezervne kopije datoteka

en: Auto save enabled
sr_RS@latin: Uključeno je automatsko čuvanje

en: Auto save interval (seconds)
sr_RS@latin: Interval automatskog čuvanja (u sekundama)

en: Default value: {0}
sr_RS@latin: Podrazumevana vrednost: {0}

en: Auto saved files per layer
sr_RS@latin: Automatsko čuvanje datoteka po podlozi

en: <i>(Autosave stores the changed data layers in periodic intervals. The backups are saved in JOSM''s preference folder. In case of a crash, JOSM tries to recover the unsaved changes on next start.)</i>
sr_RS@latin: <i>(Opcija automatskog čuvanja čuva podlogu sa promenjenim podacima u periodičnim intervalima. Rezervne kopije se čuvaju u JOSM fascikli željenih opcija. U slučaju pada, JOSM će pokušati da vrati nesačuvane promene prilikom sledećeg pokretanja.)</i>

en: Keep backup files when saving data layers
sr_RS@latin: Zadrži rezervne kopije datoteka prilikom čuvanja podataka sa podloga

en: When saving, keep backup files ending with a ~
sr_RS@latin: Prilikom čuvanja, zadržavaju se rezervne kopije datoteka koje završavaju sa ~

en: <i>(JOSM can keep a backup file when saving data layers. It appends ''~'' to the file name and saves it in the same folder.)</i>
sr_RS@latin: <i>(JOSM može da zadrži rezervnu kopiju datoteke prilikom čuvanja podataka sa podloga. On nazivu datoteke dodajte ''~'' i čuva ga u istoj fascikli.)</i>

en: Notification at each save
sr_RS@latin: Obaveštenje pri svakom čuvanju

en: When saving, display a small notification
sr_RS@latin: Prilikom čuvanja prikaži malo obaveštenje

en: Enable built-in icon defaults
sr_RS@latin: Omogući podrazumevane, postojeće ikone

en: Available styles:
sr_RS@latin: Dostupni stilovi:

en: Active styles:
sr_RS@latin: Aktivni stilovi:

en: Add a new style by entering filename or URL
sr_RS@latin: Dodajte novi stil unosom naziva datoteke ili URL adrese

en: New style entry:
sr_RS@latin: Novi stil:

en: Remove the selected styles from the list of active styles
sr_RS@latin: Uklonite obeležene stilove iz liste aktivnih stilova

en: Edit the filename or URL for the selected active style
sr_RS@latin: Uredite naziv datoteke ili URL adresu obeleženog aktivnog stila

en: Add the selected available styles to the list of active styles
sr_RS@latin: Dodajte obeležene dostupne stilove u listu aktivnih stilova

en: Reloads the list of available styles from ''{0}''
sr_RS@latin: Učitava listu dostupnih stilova iz ''{0}''

en: Loading style sources from ''{0}''
sr_RS@latin: Učitavanje stilova sa ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of style sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
sr_RS@latin: <html>Nije uspelo učitavanje liste stilova sa<br>''{0}''.<br><br>Detalji (neprevedeno):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in style list ''{0}''. Got ''{1}''
sr_RS@latin: Upozorenje: neispravan format zapisa u listi stilova ''{0}''. Dobijeno ''{1}''

en: Could not read tagging preset source: {0}
sr_RS@latin: Nije moguće pročitati izvor predložaka: {0}

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
sr_RS@latin: <html>Nije moguće raščlaniti izvor predloška: {0}. Želite li zaista da ga koristite?<br><br><table width=600>Greška je: {1}</table></html>

en: Tagging Presets
sr_RS@latin: Predlošci atributa

en: Run data validator on user input
sr_RS@latin: Pokreni proveru valjanosti podataka u trenutku kada ih korisnik unosi

en: Sort presets menu alphabetically
sr_RS@latin: Sortiraj meni predložaka abecednim redosledom

en: Available presets:
sr_RS@latin: Dostupni predlošci:

en: Active presets:
sr_RS@latin: Aktivni predlošci:

en: Add a new preset by entering filename or URL
sr_RS@latin: Dodajte novi predložak unosom naziva datoteke ili URL adrese

en: New preset entry:
sr_RS@latin: Novi predložak:

en: Remove the selected presets from the list of active presets
sr_RS@latin: Uklonite obeležene predloške iz liste aktivnih predložaka

en: Edit the filename or URL for the selected active preset
sr_RS@latin: Uredite naziv datoteke ili URL adresu obeleženog aktivnog predloška

en: Add the selected available presets to the list of active presets
sr_RS@latin: Dodajte obeležene dostupne predloške u listu aktivnih predložaka

en: Reloads the list of available presets from ''{0}''
sr_RS@latin: Učitava listu dostupnih predložaka iz ''{0}''

en: Loading preset sources from ''{0}''
sr_RS@latin: Učitavanje liste izvora na kojima su predlošci sa lokacije ''{0}''

en: {0}: Version {1} (local: {2})
sr_RS@latin: {0}: Verzija {1} (lokalna: {2})

en:  (requires: {0})
sr_RS@latin:  (potreban je: {0})

en: Update plugins
sr_RS@latin: Ažuriraj dodatke

en: Configure available plugins.
sr_RS@latin: Konfigurišite dostupne dodatke.

en: The following plugin has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} plugins have been downloaded <strong>successfully</strong>:
sr_RS@latin[0]: Sledeći dodatak je <strong>uspešno</strong> preuzet:
sr_RS@latin[1]: Sledeći dodaci su <strong>uspešno</strong> preuzeti:
sr_RS@latin[2]: Sledeći dodaci su <strong>uspešno</strong> preuzeti:

en: Downloading the following plugin has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} plugins has <strong>failed</strong>:
sr_RS@latin[0]: Preuzimanje sledećeg dodatka <strong>nije uspešno</strong> završeno:
sr_RS@latin[1]: Preuzimanje sledećih dodataka <strong>nije uspešno</strong> završeno:
sr_RS@latin[2]: Preuzimanje sledećih dodataka <strong>nije uspešno</strong> završeno:

en: <br>Error message(untranslated): {0}
sr_RS@latin: <br>Poruka greške (neprevedena): {0}

en: Please restart JOSM to activate the downloaded plugins.
sr_RS@latin: Pokrenite JOSM ponovo kako biste aktivirali preuzete dodatke.

[ctx: plugins]
en: All
sr_RS@latin: Svi

[ctx: plugins]
en: Installed
sr_RS@latin: Instalirani

[ctx: plugins]
en: Available
sr_RS@latin: Dostupni

en: Plugin update policy
sr_RS@latin: Smernice za ažuriranje dodataka

en: Accept the new plugin sites and close the dialog
sr_RS@latin: Prihvati nove lokacije dodataka i zatvori prozor

en: Configure Plugin Sites
sr_RS@latin: Konfiguracija lokacije dodataka

en: Download list
sr_RS@latin: Preuzmi listu

en: Download the list of available plugins
sr_RS@latin: Preuzimanje liste dostupnih dodataka

en: Update the selected plugins
sr_RS@latin: Ažuriranje obeleženih dodataka

en: All installed plugins are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
sr_RS@latin: Svi instalirani dodaci su ažurni. JOSM nema potrebe da preuzima novije verzije.

en: Plugins up to date
sr_RS@latin: Dodaci su ažurni

en: Configure sites...
sr_RS@latin: Konfiguracija lokacija...

en: Configure the list of sites where plugins are downloaded from
sr_RS@latin: Konfiguracija liste lokacija odakle trebaju da se preuzimaju dodaci

en: Load from list...
sr_RS@latin: Učitaj sa liste...

en: Load plugins from a list of plugins
sr_RS@latin: Učitavanje dodataka sa liste dodataka

en: Disable all other plugins
sr_RS@latin: Onemogući sve ostale dodatke

en: Enter a list of plugins you want to download.
sr_RS@latin: Unesite odakle želite da se preuzima lista dodataka.

en: You should add one plugin id per line, version information is ignored.
sr_RS@latin: Trebalo bi da dodate jedan ID dodatka po liniji, informacije o verzijama se zanemaruju.

en: You can copy+paste the list of a status report here.
sr_RS@latin: Ovde možete da kopirate i nalepite listu izveštaja statusa.

en: Load plugins from list
sr_RS@latin: Učitaj dodatke iz liste

en: The following plugins were not found. Continue anyway?
sr_RS@latin: Sledeći dodaci nisu pronađeni. Želite li ipak da nastavite?

en: Add JOSM Plugin description URL.
sr_RS@latin: Dodajte URL adresu gde se nalaze opisi dodataka za JOSM.

en: Enter URL
sr_RS@latin: Unesite URL adresu

en: Please select an entry.
sr_RS@latin: Molimo vas obeležite unos.

en: Edit JOSM Plugin description URL.
sr_RS@latin: Uredite URL adresu gde se nalaze opisi dodataka za JOSM.

en: JOSM Plugin description URL
sr_RS@latin: URL adresa gde se nalaze opisi dodataka za JOSM

en: Update interval (in days):
sr_RS@latin: Interval ažuriranja (u danima):

en: Ask before updating
sr_RS@latin: Pitaj pre ažuriranja

en: Always update without asking
sr_RS@latin: Uvek ažuriraj bez pitanja

en: Never update
sr_RS@latin: Ne ažuriraj

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins at startup after an update of JOSM itself.
sr_RS@latin: Odlučite da li JOSM treba automatski da ažurira aktivne dodatke prilikom prvog pokretanja aplikacije nakon što se JOSM ažurira.

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins after a certain period of time.
sr_RS@latin: Odlučite da li JOSM treba automatski da ažurira aktivne dodatke nakon određenog vremenskog perioda.

en: By Code (EPSG)
sr_RS@latin: Po šifri (EPSG)

en: Projection code
sr_RS@latin: Šifra projekcije

en: Projection name
sr_RS@latin: Naziv projekcije

en: Validate
sr_RS@latin: Proveri valjanost

en: Projection bounds (in degrees)
sr_RS@latin: Granice projekcije (u stepenima)

en: Gauß-Krüger
sr_RS@latin: Gaus-Kriger

en: GK Zone
sr_RS@latin: GK zona

en: Gauß-Krüger Zone {0}
sr_RS@latin: Zona {0} Gaus-Kriger

en: {0} ({1} to {2} degrees)
sr_RS@latin: {0} ({1} do {2} stepeni)

en: Lambert CC9 Zone (France)
sr_RS@latin: Lambert CC9 zona (Francuska)

en: Lambert CC Zone
sr_RS@latin: Lambert CC zona

en: {0} (Corsica)
sr_RS@latin: {0} (Korzika)

en: Lambert 4 Zones (France)
sr_RS@latin: Lambert 4 zone (Francuska)

en: WGS84 Geographic
sr_RS@latin: WGS84 geografski

en: Belgian Lambert 1972
sr_RS@latin: Belgijski Lambert 1972

en: Belgian Lambert 2008
sr_RS@latin: Belgijski Lambert 2008

en: Lambert Zone (Estonia)
sr_RS@latin: Lambert Zona (Estonija)

en: Lambert 93 (France)
sr_RS@latin: Lambert 93 (Francuska)

en: LKS-92 (Latvia TM)
sr_RS@latin: LKS-92 (Letonija)

en: Rijksdriehoekscoördinaten (Netherlands)
sr_RS@latin: Rijksdriehoekscoördinaten (Holandska)

en: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Sweden)
sr_RS@latin: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Švedska)

en: Map Projection
sr_RS@latin: Projekcija karte

en: Projection method
sr_RS@latin: Način projekcije

en: Set as default
sr_RS@latin: Postavi kao podrazumevano

en: Default projection
sr_RS@latin: Podrazumevana projekcija

en: Default projection has been set to ''{0}''
sr_RS@latin: Podrazumevana projekcija je postavljena na "{0}"

en: Display coordinates as
sr_RS@latin: Prikaz koordinata kao

en: System of measurement
sr_RS@latin: Jedinice mera u sistemu

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
sr_RS@latin: Nije bilo moguće aktivirati projekciju {0}. Koristiće se Merkator

en: PUWG 1992 (Poland)
sr_RS@latin: PUWG 1992 (Poljska)

en: PUWG 2000 Zone {0} (Poland)
sr_RS@latin: PUWG 2000 zona {0} (Poljska)

en: PUWG (Poland)
sr_RS@latin: PUWG (Poljska)

en: PUWG Zone
sr_RS@latin: PUWG zona

en: Swiss Grid (Switzerland)
sr_RS@latin: Švajcarska mreža (Švajcarska)

en: UTM France (DOM)
sr_RS@latin: UTM Francuska (DOM)

en: UTM Geodesic system
sr_RS@latin: UTM geodetski sistem

en: North
sr_RS@latin: severna

en: South
sr_RS@latin: južna

en: Hemisphere
sr_RS@latin: Hemisfera

en: Remote Control
sr_RS@latin: Daljinska kontrola

en: Settings for the remote control feature.
sr_RS@latin: Postavke funkcije daljinske kontrole.

en: Confirm all Remote Control actions manually
sr_RS@latin: Potvrdite ručno sve radnje daljinske kontrole

en: Allows JOSM to be controlled from other applications, e.g. from a web browser.
sr_RS@latin: JOSM aplikaciji pruža mogućnost da bude kontrolisana putem drugih aplikacija, npr. iz web pregledača.

en: JOSM will always listen at <b>port {0}</b> (http) on localhost.<br>This port is not configurable because it is referenced by external applications talking to JOSM.
sr_RS@latin: JOSM će uvek osluškivati <b>port {0}</b> (http) na lokalnom računaru.<br>Ovaj port nije moguće promeniti jer se odnosi na spoljne aplikacije koje komuniciraju sa JOSM aplikacijom.

en: Enable remote control
sr_RS@latin: Omogući daljinsku kontrolu

en: Permitted actions:
sr_RS@latin: Dozvoljene radnje:

en: Testing OSM API URL ''{0}''
sr_RS@latin: Testiranje URL adrese OSM API-ja ''{0}''

en: Use Basic Authentication
sr_RS@latin: Koristi osnovnu potvrdu identiteta

en: Select to use HTTP basic authentication with your OSM username and password
sr_RS@latin: Obeležite ovu opciju da biste koristili HTTP osnovnu potvrdu identiteta sa vašim OSM korisničkim imenom i lozinkom

en: OSM username:
sr_RS@latin: OSM korisničko ime:

en: OSM password:
sr_RS@latin: OSM lozinka:

en: Please enter your OSM password
sr_RS@latin: Unesite svoju OSM lozinku

en: Periodically check for new messages
sr_RS@latin: Povremeno proveravaj da li su pristigle nove poruke

en: Check interval (minutes):
sr_RS@latin: Interval provere (u minutima):

en: Max age for closed notes (days):
sr_RS@latin: Maks. starost zatvorenih napomena (u danima):

en: Display Advanced OAuth Parameters
sr_RS@latin: Prikaži napredne OAuth parametre

en: Save to preferences
sr_RS@latin: Sačuvaj u željene postavke

en: Use OAuth for all requests to {0}
sr_RS@latin: Koristi OAuth za sve zahteve prema {0}

en: For user-based bandwidth limit instead of IP-based one
sr_RS@latin: Za ograničenje na nivou korisnika, umesto po IP adresi

en: You do not have an Access Token yet to access the OSM server using OAuth. Please authorize first.
sr_RS@latin: Još uvek nemate pristupni token kojim biste pristupili OSM serveru putem OAuth. Izvršite potvrdu identiteta.

en: You already have an Access Token to access the OSM server using OAuth.
sr_RS@latin: Već imate pristupni token kojim biste pristupili OSM serveru putem OAuth.

en: Remove token
sr_RS@latin: Ukloni token

en: Remove token from JOSM. This does not revoke the token.
sr_RS@latin: Uklanja token iz JOSM aplikacije. Ovo ne vrši opoziv tokena.

en: New Access Token
sr_RS@latin: Novi pristupni token

en: Click to step through the OAuth authorization process and generate a new Access Token
sr_RS@latin: Kliknite kako biste prošli kroz postupak OAuth potvrde identiteta i napravili novi pristupni token

en: Click test access to the OSM server with the current access token
sr_RS@latin: Kliknite kako biste isprobali pristup OSM serveru pomoću trenutnog pristupnog tokena

en: <html>Use the default OSM server URL (<strong>{0}</strong>)</html>
sr_RS@latin: <html>Koristi podrazumevanu URL adresu OSM servera (<strong>{0}</strong>)</html>

en: Test the API URL
sr_RS@latin: Testiraj URL adresu API-ja

en: The API URL is valid.
sr_RS@latin: URL adresa API-ja je ispravna.

en: Validation failed. The API URL seems to be invalid.
sr_RS@latin: Provera valjanosti nije uspela. Izgleda da API URL adresa nije važeća.

en: OSM API URL must not be empty. Please enter the OSM API URL.
sr_RS@latin: URL adresa OSM API-ja ne sme biti prazna. Unesite URL adresu OSM API-ja.

en: The current value is not a valid URL
sr_RS@latin: Trenutna vrednost nije ispravna URL adresa

en: Please enter the OSM API URL.
sr_RS@latin: Unesite URL adresu OSM API-ja.

en: Use Overpass server for object downloads
sr_RS@latin: Koristi Overpass server za preuzimanje objekata

en: Configure whether to use a proxy server
sr_RS@latin: Konfigurišite da li se koristi proxy server

en: No proxy for
sr_RS@latin: Ne koristi proxy za

en: Proxy only for
sr_RS@latin: Koristi proxy samo za

en: Host:
sr_RS@latin: Server:

en: Please enter a username and a password if your proxy requires authentication.
sr_RS@latin: Unesite korisničko ime i lozinku ukoliko vaš proxy server zahteva potvrdu identiteta.

en: No proxy for (hosts):
sr_RS@latin: Ne koristi proxy za (hostove):

en: Proxy only for (hosts):
sr_RS@latin: Koristi proxy samo za (hostove):

en: No proxy
sr_RS@latin: Bez proxy servera

en: Use standard system settings
sr_RS@latin: Korišćenje standardnih postavki sistema

en: Use standard system settings (disabled. Start JOSM with <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> to enable)
sr_RS@latin: Korišćenje standardnih postavki sistema (je onemogućeno. Pokrenite JOSM sa parametrom <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> kako biste omogućili)

en: Manually configure a HTTP proxy
sr_RS@latin: Ručno konfigurisanje HTTP proxy servera

en: Use a SOCKS proxy
sr_RS@latin: Korišćenje SOCKS proxy server

en: JOSM is configured to use proxies from the system setting, but the JVM is not configured to retrieve them. Resetting preferences to ''No proxy''
sr_RS@latin: JOSM je konfigurisan da koristi proxy servere iz postavki sistema, međutim JVM nije konfigurisan da ih preuzme. Poništavanje željenih opcija na "Bez proxy servera".

en: Connection Settings for the OSM server.
sr_RS@latin: Postavke povezivanja sa OSM serverom.

en: Please enter your OSM user name
sr_RS@latin: Unesite vaše OSM korisničko ime

en: The user name cannot be empty. Please enter your OSM user name
sr_RS@latin: Korisničko ime ne može biti prazno. Unesite vaše OSM korisničko ime

en: Action
sr_RS@latin: Radnja

en: Shortcut
sr_RS@latin: Prečica

en: Shortcut Background: User
sr_RS@latin: Pozadina prečice: korisnik

en: Shortcut Background: Modified
sr_RS@latin: Pozadina prečice: izmenjeno

en: Use default
sr_RS@latin: Koristi podrazumevanu vrednost

en: Key:
sr_RS@latin: Ključ:

en: Attention: Use real keyboard keys only!
sr_RS@latin: Pažnja: Koristite samo prave tastere na tastaturi!

en: Keyboard Shortcuts
sr_RS@latin: Prečice na tastaturi

en: Changing keyboard shortcuts manually.
sr_RS@latin: Ručno menjanje prečica na tastaturi.

en: Data validator
sr_RS@latin: Provera valjanosti podataka

en: An OSM data validator that checks for common errors made by users and editor programs.
sr_RS@latin: Provera valjanosti OSM podataka proverava da li postoje uobičajene greške koje korisnici načine tokom korišćenja programa.

en: Available rules:
sr_RS@latin: Dostupna pravila:

en: Active rules:
sr_RS@latin: Aktivna pravila:

en: Add a new rule by entering filename or URL
sr_RS@latin: Dodajte novo pravilo unosom naziva datoteke ili URL adrese

en: New rule entry:
sr_RS@latin: Novo pravilo:

en: Remove the selected rules from the list of active rules
sr_RS@latin: Uklonite obeležena pravila iz liste aktivnih pravila

en: Edit the filename or URL for the selected active rule
sr_RS@latin: Uredite naziv datoteke ili URL adresu obeleženog aktivnog pravila

en: Add the selected available rules to the list of active rules
sr_RS@latin: Dodajte obeležene dostupna pravila u listu aktivnih pravila

en: Reloads the list of available rules from ''{0}''
sr_RS@latin: Učitava listu dostupnih pravila iz ''{0}''

en: Warning: illegal format of entry in rule list ''{0}''. Got ''{1}''
sr_RS@latin: Upozorenje: nedozvoljen format zapisa u listi pravila ''{0}''. Dobijeno ''{1}''

en: Tag checker rules
sr_RS@latin: Pravila provere atributa

en: Use ignore list.
sr_RS@latin: Koristi listu izuzetaka.

en: Use the ignore list to suppress warnings.
sr_RS@latin: Koristite listu izuzetaka kako biste smanjili broj upozorenja.

en: Use error layer.
sr_RS@latin: Koristite greške podloga.

en: Use the error layer to display problematic elements.
sr_RS@latin: Koristite greške podloge kako biste prikazivali problematične elemente.

en: Show informational level.
sr_RS@latin: Prikaži informativne nivoe.

en: Show informational level on upload.
sr_RS@latin: Prikaži informativne nivoe prilikom otpremanja.

en: On demand
sr_RS@latin: Na zahtev

en: On upload
sr_RS@latin: Prilikom otpremanja

en: Tests
sr_RS@latin: Testovi

en: Choose tests to enable
sr_RS@latin: Odaberite koji testovi da se omoguće

en: multiple
sr_RS@latin: više njih

en: Remove old keys from up to {0} object | Remove old keys from up to {0} objects
sr_RS@latin[0]: Ukloni stare ključeve sa {0} objekta
sr_RS@latin[1]: Ukloni stare ključeve sa {0} objekta
sr_RS@latin[2]: Ukloni stare ključeve sa {0} objekata

en: Delete the selection in the tag table
sr_RS@latin: Uklonite obeležene stavke iz tabele atributa

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
sr_RS@latin: Korišćenje predloška ''{0}'' koji se nalazi u grupi ''{1}''

en: Use preset ''{0}''
sr_RS@latin: Korišćenje predloška ''{0}''

en: Apply Preset
sr_RS@latin: Primeni predloške

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since nothing has been selected!
sr_RS@latin: Nije moguće iskoristiti predložak <i>{0}</i> jer nijedan element nije obeležen!

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since the selection is unsuitable!
sr_RS@latin: Nije moguće iskoristiti predložak <i>{0}</i> jer obeleženi elementi nisu odgovarajući za predložak!

en: Add or remove toolbar button
sr_RS@latin: Dodajte ili uklonite dugme na traci sa alatkama

en: Unknown type: {0}
sr_RS@latin: Nepoznat tip: {0}

en: Preset group {1} / {0}
sr_RS@latin: Grupa predložaka {1} / {0}

en: Preset group {0}
sr_RS@latin: Grupa predložaka {0}

en: Search presets
sr_RS@latin: Pretraga predložaka

en: Search for objects by preset...
sr_RS@latin: Pretraga objekata po predlošcima...

en: Search for objects by their presets.
sr_RS@latin: Pretražite objekte po njihovim predlošcima.

en: Search for objects by preset
sr_RS@latin: Pretraga objekata po predlošcima

en: Show only applicable to selection
sr_RS@latin: Prikaži samo šta je primenjivo za obeležene objekte

en: Search in tags
sr_RS@latin: Pretraga u oznakama

en: Add toolbar button
sr_RS@latin: Dodaj dugme na traci sa alatkama

en: Preset preferences...
sr_RS@latin: Željene opcije predložaka...

en: Optional Attributes:
sr_RS@latin: Neobavezni atributi:

en: Edit also …
sr_RS@latin: Uredite takođe…

en: Unknown requisite: {0}
sr_RS@latin: Nepoznat rekvizit: {0}

en: Unknown regexp value: {0}
sr_RS@latin: Nepoznata regexp vrednost: {0}

en: Available roles
sr_RS@latin: Dostupne uloge

en: role
sr_RS@latin: uloga

en: count
sr_RS@latin: broj

en: elements
sr_RS@latin: elemenata

en: Input validation: error
sr_RS@latin: Provera valjanosti unosa: greška

en: Input validation: error background
sr_RS@latin: Provera valjanosti unosa: greška u pozadini

en: Input validation: warning
sr_RS@latin: Provera valjanosti unosa: upozorenje

en: Input validation: warning background
sr_RS@latin: Provera valjanosti unosa: upozorenje u pozadini

en: Input validation: valid
sr_RS@latin: Provera valjanosti unosa: ispravno

en: Min. latitude
sr_RS@latin: Min. geografska širina

en: Min. longitude
sr_RS@latin: Min. geografska dužina

en: Max. latitude
sr_RS@latin: Maks. geografska širina

en: Max. longitude
sr_RS@latin: Maks. geografska dužina

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste a download URL here to specify a bounding box)
sr_RS@latin: URL adresa sa www.openstreetmap.org (ovde možete nalepiti URL adresu za preuzimanje kako biste precizirali okvir površine za rad)

en: Add a new source to the list.
sr_RS@latin: Dodajte novi izvor na listu.

en: unset: do not set this property on the selected objects
sr_RS@latin: nepostavljeno: nemojte postavljati ovo svojstvo na obeleženim objektima

en: unset: do not set the property ''{0}'' on the selected objects
sr_RS@latin: nepostavljeno: nemojte postavljati ''{0}'' na obeleženim objektima

en: Right click = copy to clipboard
sr_RS@latin: Desni klik = kopira u ostavu

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long. Got ''{1}''.
sr_RS@latin: Nevažeća vrednost obaveznog atributa ''{0}'' koji je tipa ''long''. Dobijeno ''{1}''.

en: Way with external ID ''{0}'' includes missing node with external ID ''{1}''.
sr_RS@latin: Linija koja nosi spoljni ID ''{0}'' sadrži tačku koja nedostaje zavedenu pod spoljnom ID oznakom ''{1}''.

en: Prepare OSM data...
sr_RS@latin: Priprema OSM podataka...

en: Parsing OSM data...
sr_RS@latin: Raščlanjavanje OSM podataka...

en: Preparing data set...
sr_RS@latin: Priprema skupa podataka...

en: Rendering data set...
sr_RS@latin: Prikazivanje skupa podataka...

en: Unsupported version: {0}
sr_RS@latin: Nepodržana verzija: {0}

en: Illegal value for attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}. Got {1}.
sr_RS@latin: Nevažeća vrednost atributa ''version'' na OSM primitivi zavedenom ID brojem {0}. Dobijeno {1}.

en: Unknown or unsupported API version. Got {0}.
sr_RS@latin: Nepoznata ili verzija API koja nije podržana. Dobijeno {0}.

en: Illegal value for attribute ''changeset'' on new object {1}. Got {0}. Resetting to 0.
sr_RS@latin: Nevažeća vrednost atributa ''changeset'' na novom objektu {1}. Dobijeno {0}. Poništavanje vrednosti na 0.

en: Illegal value for attribute ''changeset''. Got {0}.
sr_RS@latin: Nevažeća vrednost atributa ''changeset''. Dobijeno {0}.

en: Illegal value for attributes ''lat'', ''lon'' on node with ID {0}. Got ''{1}'', ''{2}''.
sr_RS@latin: Nevažeća vrednost atributa ''lat'', ''lon'' na tački zavedenoj ID brojem {0}. Dobijeno ''{1}'', ''{2}''.

en: Illegal value for attribute ''ref'' on member in relation {0}. Got {1}
sr_RS@latin: Nevažeća vrednost atributa ''ref'' na članovima u relaciji {0}. Dobijeno {1}

en: Illegal value for attribute ''type'' on member {0} in relation {1}. Got {2}.
sr_RS@latin: Nevažeća vrednost atributa ''type'' na članu {0} u relaciji {1}. Dobijeno {2}.

en: Downloading points {0} to {1}...
sr_RS@latin: Preuzimanje tačaka {0} do {1}...

en: Contacting OSM Server...
sr_RS@latin: Povezivanje sa OSM serverom...

en: Failed to open input stream for resource ''{0}''
sr_RS@latin: Nije uspelo otvaranje dolaznog toka za resurs ''{0}''

en: The requested URL {0} was not found
sr_RS@latin: Tražena URL adresa {0} nije pronađena

en: Illegal value of attribute ''{0}'' of element ''{1}'' in server capabilities. Got ''{2}''
sr_RS@latin: Nevažeća vrednost atributa ''{0}'' elementa ''{1}'' u mogućnostima servera. Dobijeno ''{2}''

en: Error adding certificate {0} - certificate fingerprint mismatch. Expected {1}, was {2}
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom dodavanja sertifikata {0} - otisak sertifikata se ne podudara. Očekivao se {1}, dobijen je {2}

en: The proxy will not be used.
sr_RS@latin: Proxy neće biti korišćen.

en: Unexpected value for preference ''{0}'' found. Got ''{1}''. Will use no proxy.
sr_RS@latin: Pronađena je neočekivana vrednost za opciju ''{0}''. Dobijeno je ''{1}''. Neće se koristiti proxy.

en: Unexpected parameters for HTTP proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
sr_RS@latin: Neočekivani parametri za HTTP proxy. Dobijen je host ''{0}'' i port ''{1}''.

en: Unexpected parameters for SOCKS proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
sr_RS@latin: Neočekivani parametri za SOCKS proxy. Dobijen je host ''{0}'' i port ''{1}''.

en: Downloading OSM data...
sr_RS@latin: Preuzimanje OSM podataka...

en: (at line {0}, column {1})
sr_RS@latin: (u liniji {0}, kolona {1})

en: {0} not available (offline mode)
sr_RS@latin: {0} nije dostupno (režim van mreže)

en: JOSM website
sr_RS@latin: JOSM web lokacija

en: Cache updates
sr_RS@latin: Keširana ažuriranja

en: Certificates
sr_RS@latin: Sertifikati

en: Unable to initialize OSM API.
sr_RS@latin: Nije moguće pokrenuti OSM API.

en: This version of JOSM is incompatible with the configured server.
sr_RS@latin: Ova verzija JOSM aplikacije nije kompatibilna sa konfigurisanim serverom.

en: Creating changeset...
sr_RS@latin: Pravljenje skupa promena...

en: Successfully opened changeset {0}
sr_RS@latin: Uspešno je otvoren skup promena {0}

en: Closing changeset...
sr_RS@latin: Zatvaranje skupa promena...

en: Waiting 10 seconds ...
sr_RS@latin: Čeka se 10 sekundi ...

en: Starting retry {0} of {1} in {2} seconds ...
sr_RS@latin: {0}. ponovni pokušaj od {1} za {2} sekundi...

en: OK - trying again.
sr_RS@latin: U redu - pokušaj ponovo.

en: Current changeset is null. Cannot upload data.
sr_RS@latin: Trenutni skup promena je prazan. Nije moguće otpremiti podatke.

en: Open changeset expected. Got closed changeset with id {0}.
sr_RS@latin: Očekivao se otvoreni skup promena. Dobijen je zatvoreni skup promena, zaveden pod ID brojem {0}.

en: Illegal value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
sr_RS@latin: Neispravna vrednost atributa ''{0}''. Dobijeno ''{1}''.

en: Obtain OAuth 2.0 token for authentication?
sr_RS@latin: Želite li da pribavite OAuth 2.0 token za potvrdu identiteta?

en: Obtain authentication to OSM servers
sr_RS@latin: Pribavljanje potvrde identiteta za OSM servere

en: Illegal value of attribute ''ref'' of element <nd>. Got {0}.
sr_RS@latin: Neispravna vrednost atributa''ref'' elementa <nd>. Dobijeno {0}.

en: Reading changesets...
sr_RS@latin: Čitanje skupova promena...

en: Downloading changesets ...
sr_RS@latin: Preuzimanje skupova promena ...

en: Reading changeset {0} ...
sr_RS@latin: Čitanje skupa promena {0}...

en: Downloading changeset {0} ...
sr_RS@latin: Preuzimanje skupa promena {0}...

en: Downloading {0} changeset ... | Downloading {0} changesets ...
sr_RS@latin[0]: Preuzima se {0} skup promena...
sr_RS@latin[1]: Preuzimanje {0} skupa promena...
sr_RS@latin[2]: Preuzimanje {0} skupova promena...

en: Downloading content for changeset {0} ...
sr_RS@latin: Preuzimanje sadržaja iz skupa promena {0} ...

en: Contacting OSM Server for {0}
sr_RS@latin: Pozivanje OSM servera za {0}

en: Downloading history...
sr_RS@latin: Preuzimanje istorije...

en: Contacting Server...
sr_RS@latin: Kontaktiranje servera....

en: Downloading OSM notes...
sr_RS@latin: Preuzimanje OSM napomena...

en: Downloading data...
sr_RS@latin: Preuzimanje podataka...

en: XML tag <user> is missing.
sr_RS@latin: Nedostaje XML atribut <korisnik>.

en: Illegal value for attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''. Got {2}.
sr_RS@latin: Neispravna vrednost atributa ''{0}'' na XML oznaci ''{1}''. Dobijeno {2}.

en: ({0}/{1}) Uploading {2} object... | ({0}/{1}) Uploading {2} objects...
sr_RS@latin[0]: ({0}/{1}) Otpremanje {2} objekta...
sr_RS@latin[1]: ({0}/{1}) Otpremanje {2} objekta...
sr_RS@latin[2]: ({0}/{1}) Otpremanje {2} objekata...

en: Uploading data ...
sr_RS@latin: Otpremanje podataka...

en: {0} bytes have been read
sr_RS@latin: Pročitano je {0} bajtova

en: <delete from {0} objects>
sr_RS@latin: <brisanje iz {0} objekata>

en: Old values of
sr_RS@latin: Stare vrednosti za

en: Add tags to selected objects
sr_RS@latin: Dodajte atribute obeleženim objektima

en: Add selected tags
sr_RS@latin: Dodaj obeležene atribute

en: Add all tags
sr_RS@latin: Dodaj sve atribute

en: Shift+Enter: Add all tags to selected objects
sr_RS@latin: SHIFT+Enter: Dodaje sve atribute na obeleženim objektima

en: Load data from API
sr_RS@latin: Učitavanje podataka putem API

en: Import data from URL
sr_RS@latin: Uvoz podataka sa URL adrese

en: Open local files
sr_RS@latin: Otvaranje lokalnih datoteka

en: Open remote files
sr_RS@latin: Otvaranje daljinskih datoteka

en: Load imagery layers
sr_RS@latin: Učitavanje ortofoto podloga

en: Change the selection
sr_RS@latin: Promena obeleženih stavki

en: Change the viewport
sr_RS@latin: Pomena pogleda/nivoa zumiranja

en: Create new objects
sr_RS@latin: Pravljenje novih objekata

en: Read protocol version
sr_RS@latin: Čitanje verzije protokola

en: You clicked on a JOSM remotecontrol link that would apply tags onto objects.
    Unfortunately that link seems to be broken.
    Technical explanation: the URL query parameter ''select='' or ''search='' has an invalid value.
    Ask someone at the origin of the clicked link to fix this.
sr_RS@latin: Kliknuli ste na vezu za JOSM daljinsku kontrolu koja će primeniti oznake direktno na objekte.
    Nažalost izgleda da veza nije ispravna.
    Tehničko objašnjenje: URL parametar upita ''select='' ili ''search='' ima neispravnu vrednost.
    Zamolite nekoga da klikne na vezu i to popravi.

en: Loading data
sr_RS@latin: Učitavanje podataka

en: Do you want to allow this?
sr_RS@latin: Želite li ovo da dopustite?

en: Yes, always
sr_RS@latin: Da, uvek

en: Yes, once
sr_RS@latin: Da, jednom

en: local file
sr_RS@latin: lokalna datoteka

en: include
sr_RS@latin: sadrži

en: Layer contains unsaved data - save to file.
sr_RS@latin: Podloga sadrži nesačuvane podatke - sačuvaj u datoteku.

en: Layer does not contain unsaved data.
sr_RS@latin: Podloga ne sadrži nesačuvane podatke.

en: Data:
sr_RS@latin: Podaci:

en: Link to a OSM data file on your local disk.
sr_RS@latin: Veza ka datoteci OSM podataka na vašem lokalnom disku.

en: Include OSM data in the .joz session file.
sr_RS@latin: Sadrži OSM podatke u .joz datoteku sesije.

en: Link to a GPX data file on your local disk.
sr_RS@latin: Veza ka datoteci GPX podataka na vašem lokalnom disku.

en: <html>Could not load layer {0} ''{1}''.<br>Error is:<br>{2}</html>
sr_RS@latin: <html>Nije moguće učitati podlogu {0} ''{1}''.<br>Greška je:<br>{2}</html>

en: Downloading Plugin {0}...
sr_RS@latin: Preuzimanje dodatka {0}...

en: An error occurred in plugin {0}
sr_RS@latin: Došlo je do greške u dodatku {0}

en: Disable plugin
sr_RS@latin: Onemogući dodatak

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
sr_RS@latin: Ažurirali ste JOSM softver.<br>Potrebno je da se ažuriraju i dodaci kako bi se sprečili problemi.<br><br>Želite li odmah da ažurirate dodatke?

en: Last plugin update more than {0} days ago.
sr_RS@latin: Poslednje ažuriranje dodataka je bilo pre {0} dana.

en: Click to update the activated plugins
sr_RS@latin: Kliknite kako biste ažurirali aktivne dodatke

en: Skip update
sr_RS@latin: Preskoči ažuriranje

en: Click to skip updating the activated plugins
sr_RS@latin: Kliknite kako biste preskočili ažuriranje aktivnih dodataka

en: Plugin {0} requires a plugin which was not found. The missing plugin is: | Plugin {0} requires {1} plugins which were not found. The missing plugins are:
sr_RS@latin[0]: Dodatak {0} zahteva drugi dodatak koji nije pronađen. Dodatak koji nedostaje:
sr_RS@latin[1]: Dodatak {0} zahteva druge dodatke koji nisu pronađeni. Dodaci koji nedostaju:
sr_RS@latin[2]: Dodatak {0} zahteva druge dodatke koji nisu pronađeni. Dodaci koji nedostaju:

en: Download and restart
sr_RS@latin: Preuzmi i ponovo pokreni

en: Click to download missing plugin and restart JOSM | Click to download missing plugins and restart JOSM
sr_RS@latin[0]: Kliknite kako biste preuzeli nedostajući dodatak i ponovo pokrenuli JOSM
sr_RS@latin[1]: Kliknite kako biste preuzeli nedostajuće dodatke i ponovo pokrenuli JOSM
sr_RS@latin[2]: Kliknite kako biste preuzeli nedostajuće dodatke i ponovo pokrenuli JOSM

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
sr_RS@latin: Nije moguće učitati dodatak {0}. Želite li da ga uklonite iz željenih opcija?

en: <html>Could not load plugin {0} because the plugin<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
sr_RS@latin: <html>Nije moguće učitati dodatak {0} jer glavna klasa dodatka<br>''{1}'' nije pronađena.<br>Želite li da ga uklonite iz željenih opcija?</html>

en: Loading plugins ...
sr_RS@latin: Učitavanje dodataka...

en: Checking plugin preconditions...
sr_RS@latin: Proveravanje preduslova za dodatke...

en: Loading plugin ''{0}''...
sr_RS@latin: Učitavanje dodatka ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following plugin: | JOSM could not find information about the following plugins:
sr_RS@latin[0]: JOSM nije mogao da pronađe informacije u vezi sa sledećim dodatkom:
sr_RS@latin[1]: JOSM nije mogao da pronađe informacije u vezi sa sledećim dodacima:
sr_RS@latin[2]: JOSM nije mogao da pronađe informacije u vezi sa sledećim dodacima:

en: The plugin is not going to be loaded. | The plugins are not going to be loaded.
sr_RS@latin[0]: Dodatak se neće učitati.
sr_RS@latin[1]: Dodaci se neće učitati.
sr_RS@latin[2]: Dodaci se neće učitati.

en: Determining plugins to load...
sr_RS@latin: Određivanje koji od dodataka se učitava...

en: Removing deprecated plugins...
sr_RS@latin: Uklanjanje dodataka koji se više ne koriste...

en: Removing unmaintained plugins...
sr_RS@latin: Uklanjanje dodataka koji se ne održavaju...

en: Updating the following plugin has failed: | Updating the following plugins has failed:
sr_RS@latin[0]: Ažuriranje sledećeg dodatka nije uspelo:
sr_RS@latin[1]: Ažuriranje sledećih dodataka nije uspelo:
sr_RS@latin[2]: Ažuriranje sledećih dodataka nije uspelo:

en: Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update it manually. | Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update them manually.
sr_RS@latin[0]: Otvorite prozor Željene opcije nakon što se JOSM pokrene kako biste pokušali da ga ručno ažurirate.
sr_RS@latin[1]: Otvorite prozor Željene opcije nakon što se JOSM pokrene kako biste pokušali da ih ručno ažurirate.
sr_RS@latin[2]: Otvorite prozor Željene opcije nakon što se JOSM pokrene kako biste pokušali da ih ručno ažurirate.

en: Plugin update failed
sr_RS@latin: Nije uspelo ažuriranje dodatka

en: Failed to find plugin {0}
sr_RS@latin: Nije pronađen dodatak {0}

en: Failed to download plugin information list
sr_RS@latin: Nije uspelo preuzimanje liste dodataka

en: Click to delete the plugin ''{0}''
sr_RS@latin: Kliknite da izbrišete dodatak ''{0}''

en: Keep plugin
sr_RS@latin: Zadrži dodatak

en: Click to keep the plugin ''{0}''
sr_RS@latin: Kliknite da zadržite dodatak ''{0}''

en: Update plugin
sr_RS@latin: Ažuriraj dodatak

en: Click to update the plugin ''{0}''
sr_RS@latin: Kliknite kako biste ažurirali dodatak ''{0}''

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
sr_RS@latin: Dodatak je uklonjen iz konfiguracije. Pokrenite JOSM ponovo kako bi se dodatak uklonio.

en: no description available
sr_RS@latin: opis nije dostupan

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Plugins to change it later)
sr_RS@latin: Ne pitaj ponovo i zapamti moj izbor (idite na Željene opcije->Dodaci kako biste kasnije izvršili promenu)

en: More info...
sr_RS@latin: Još informacija...

en: <b>Plugin provided by an external source:</b> {0}
sr_RS@latin: <b>Dodatak se ustupa putem spoljnog izvora:</b> {0}

en: Illegal entry in plugin list.
sr_RS@latin: Nedozvoljen zapis u listi dodataka.

en: Reading local plugin information..
sr_RS@latin: Čitanje informacija u vezi sa lokalnim dodacima...

en: Processing plugin site cache files...
sr_RS@latin: Obrada lokacije dodataka sa keširanim datotekama...

en: Processing file ''{0}''
sr_RS@latin: Obrada datoteke ''{0}''

en: Processing plugin files...
sr_RS@latin: Obrada datoteka dodataka...

en: Download plugin list...
sr_RS@latin: Preuzimanje liste dodataka...

en: Downloading plugin list from ''{0}''
sr_RS@latin: Preuzimanje liste dodataka sa ''{0}''

en: Unsuccessful HTTP request
sr_RS@latin: Neuspešan HTTP zahtev

en: Writing plugin list to local cache ''{0}''
sr_RS@latin: Upisivanje liste dodataka u lokalni keš ''{0}''

en: Parsing plugin list from site ''{0}''
sr_RS@latin: Raščlanjivanje liste dodataka sa lokacije ''{0}''

en: Processing plugin list from site ''{0}''
sr_RS@latin: Obrada liste dodataka sa lokacije ''{0}''

en: <html>Failed to initialize communication with the OSM server {0}.<br>Check the server URL in your preferences and your internet connection.
sr_RS@latin: <html>Nije uspela inicijalna komunikacija sa OSM serverom {0}.<br>Proverite URL adresu servera u vašim željenim opcijama i vašu Internet vezu.

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br>The server reported the following error:<br>''{0}''</html>
sr_RS@latin: <html>Nije uspela autorizacija na OSM serveru.<br>Server je prijavio sledeću grešku:<br>''{0}''</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br></html>
sr_RS@latin: <html>Nije uspela autorizacija na OSM serveru.<br></html>

en: <html>Authorisation at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>The token is not authorised to access the protected resource<br>''{1}''.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
sr_RS@latin: <html>Nije uspela autorizacija na OSM serveru sa OAuth tokenom ''{0}''.<br>Token nije autorizovan za pristup zaštićenom resursu<br>''{1}''.<br>Pokrenite dijalog željenih opcija i preuzmite drugi OAuth token.</html>

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}'' timed out. Please retry later.</html>
sr_RS@latin: <html>Komunikacija sa OSM serverom ''{0}'' je istekla. Pokušajte ponovo kasnije.</html>

en: no error message available
sr_RS@latin: nijedna poruka o grešci nije dostupna

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}''failed. The server replied<br>the following error code and the following error message:<br><strong>Error code:<strong> {1}<br><strong>Error message (untranslated)</strong>: {2}</html>
sr_RS@latin: <html>Komunikacija sa OSM serverom ''{0}'' nije uspela. Server je odgovorio<br>sledećim kôdom i sledećom porukom o grešci:<br><strong>Kôd greške:<strong> {1}<br><strong>Poruka o grešci (neprevedeno)</strong>: {2}</html>

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.<br>Error message (untranslated):<br>{0}</html>
sr_RS@latin: <html>Server je prijavio da je otkrio konflikt.<br>Greška poruke (neprevedena):<br>{0}</html>

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.
sr_RS@latin: <html>Server je prijavio da je otkrio konflikt.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Please check your internet connection.
sr_RS@latin: <html>Nije uspelo uspostavljanje veze sa daljinskim serverom<br>''{0}''.<br>Proverite vašu Internet vezu.

en: <html>Failed to upload data to or download data from<br>''{0}''<br>due to a problem with transferring data.<br>Details (untranslated): {1}</html>
sr_RS@latin: <html>Nije moguće otpremiti ili preuzeti podatke sa<br>''{0}''<br>usled problema sa prenosom podataka.<br>Detalji (neprevedeni): {1}</html>

en: <html>Failed to download data. Its format is either unsupported, ill-formed, and/or inconsistent.<br><br>Details (untranslated): {0}</html>
sr_RS@latin: <html>Nije moguće preuzeti podatke. Njegov format ili nije podržan ili je neispravan, odnosno nije dosledan.<br><br>Detalji (neprevedeno): {0}</html>

en: <html>Failed to download data.<br><br>Details: {0}</html>
sr_RS@latin: <html>Nije uspelo preuzimanje podataka.<br><br>Detalji: {0}</html>

en: <html>The OSM server<br>''{0}''<br>reported an internal server error.<br>This is most likely a temporary problem. Please try again later.
sr_RS@latin: <html>OSM server<br>''{0}''<br>prijavio je internu grešku na serveru.<br>Ovo je najverovatnije privremeni problem. Pokušajte ponovo kasnije.

en: The OSM server ''{0}'' reported a bad request.<br>
sr_RS@latin: OSM server ''{0}'' prijavio je loš zahtev.<br>

en: The area you tried to download is too big or your request was too large.<br>Either request a smaller area or use an export file provided by the OSM community.<br><br>Downloading a smaller area is <em>recommended</em>!<br><br>Advanced users can use one of the following options:<br><ul><li><a href="{0}">Overpass</a></li><li><a href="{1}">Geofabrik</a></li><li><a href="{2}">OSM Planet File</a></li></ul>
sr_RS@latin: Područje koje ste pokušali da preuzmete je preveliko ili vam je zahtev prevelik.<br>Ili zatražite manje područje ili koristite izvezenu datoteku koju je napravila OSM zajednica.<br><br><em>Preporučuje se</em> preuzimanje manjeg područja!<br><br>Napredni korisnici mogu da koriste jednu od sledećih opcija:<br><ul><li><a href="{0}">Overpass</a></li><li><a href="{1}">Geofabrik</a></li><li><a href="{2}">Datoteku OSM Planete</a></li></ul>

en: The OSM server ''{0}'' does not know about an object<br>you tried to read, update, or delete. Either the respective object<br>does not exist on the server or you are using an invalid URL to access<br>it. Please carefully check the server''s address ''{0}'' for typos.
sr_RS@latin: OSM server ''{0}'' ne zna ništa o objektu<br>koji ste pokušali da pročitate, ažurirate ili izbrišete. Moguće je da takav objekat<br>ne postoji na serveru ili ste koristili neispravnu vezu da biste mu pristupili.<br>Pažljivo proverite adresu servera ''{0}'' da li možda postoje štamparske greške.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Host name ''{1}'' could not be resolved. <br>Please check the API URL in your preferences and your internet connection.
sr_RS@latin: <html>Nije uspelo uspostavljanje veze sa daljinskim serverom<br>''{0}''.<br>Nije moguće odgonetnuti ime hosta koje glasi ''{1}''. <br>Proverite API URL adresu u vašim željenim opcijama, kao i vašu Internet vezu.

en: latitude
sr_RS@latin: geo. širina

en: longitude
sr_RS@latin: geo. dužina

en: Unable to find translation for the locale {0}. Reverting to {1}.
sr_RS@latin: Nije moguće pronaći prevod za lokalni standard {0}. Vraćanje na {1}.

en: reserved
sr_RS@latin: rezervisano

en: {0} completed in {1}
sr_RS@latin: {0} završeno za {1}

en: Search on {0}
sr_RS@latin: Pretraži na {0}

en: View image
sr_RS@latin: Prikaži sliku

en: View Wikipedia article
sr_RS@latin: Prikaži Wikipedia članak

en: View Wikidata item
sr_RS@latin: Prikaži Wikidata stavku

en: View image on Wikimedia Commons
sr_RS@latin: Prikaži sliku na Wikimedia Commons

en: There was {0} tag found in the buffer, it is suspicious! | There were {0} tags found in the buffer, it is suspicious!
sr_RS@latin[0]: Pronađen je {0} atribut u memoriji što je sumnjivo!
sr_RS@latin[1]: Pronađena su {0} atributa u memoriji što je sumnjivo!
sr_RS@latin[2]: Pronađeno je {0} atributa u memoriji što je sumnjivo!

en: h
sr_RS@latin: č

en: day | days
sr_RS@latin[0]: dan
sr_RS@latin[1]: dana
sr_RS@latin[2]: dana

en: Failed to load XML schema.
sr_RS@latin: Nije uspelo učitavanje XML šeme.

en: You have downloaded too much data. Please try again later.
sr_RS@latin: Preuzeli ste previše podatka. Pokušajte kasnije.

en: <h2>This website is under heavy load (queue full)</h2><p>We''re sorry, too many people are accessing this website at the same time. We''re working on this problem. Please try again later.</p>
sr_RS@latin: <h2>Ova Web lokacija je pod ozbiljnim opterećenjem u ovom trenutku (pun je red čekanja).</h2><p>Žao nam je, previše ljudi istovremeno pristupa ovoj lokaciji. Radimo na ovom problemu. Pokušajte ponovo kasnije.</p>

en: All Files
sr_RS@latin: Sve datoteke

en: Attributes
sr_RS@latin: Atributi

en: Abort file chooser dialog
sr_RS@latin: Izađi iz prozora za biranje datoteka

en: Abort file chooser dialog.
sr_RS@latin: Izlazi iz prozora za biranje datoteka.

en: Create New Folder
sr_RS@latin: Napravi novu fasciklu

en: Delete File
sr_RS@latin: Izbriši datoteku

en: Enter file name:
sr_RS@latin: Unesite naziv datoteke:

en: Enter path or folder name:
sr_RS@latin: Unesite putanju ili naziv fascikle:

en: Error
sr_RS@latin: Greška

en: Error renaming file "{0}" to "{1}"
sr_RS@latin: Greška u preimenovanju datoteke "{0}" u "{1}"

en: File name:
sr_RS@latin: Naziv datoteke:

en: File Name:
sr_RS@latin: Naziv datoteke:

en: Open
sr_RS@latin: Otvori

en: Save in:
sr_RS@latin: Sačuvaj u:

en: Save In:
sr_RS@latin: Sačuvaj u:

en: Save selected file.
sr_RS@latin: Čuvanje obeležene datoteke.

en: Selection:
sr_RS@latin: Obeleženo:

en: Size
sr_RS@latin: Veličina

en: Blue:
sr_RS@latin: Plavo:

en: Color Name:
sr_RS@latin: Naziv boje:

en: Green:
sr_RS@latin: Zeleno:

en: Hue:
sr_RS@latin: Nijansa:

en: GTK Color Chooser
sr_RS@latin: GTK birač boja

en: Red:
sr_RS@latin: Crvena:

en: Saturation:
sr_RS@latin: Zasićenost:

en: Surface
sr_RS@latin: Podloga

en: Smoothness
sr_RS@latin: Kvalitet puta

en: excellent
sr_RS@latin: sjajan

en: Thin Rollers: rollerblade, skateboard
sr_RS@latin: Roleri: roleri, skejt bordovi

en: good
sr_RS@latin: dobar

en: Thin Wheels: racing bike
sr_RS@latin: Tanki točkovi: trkački motorcikli

en: intermediate
sr_RS@latin: osrednji

en: Wheels: city bike, wheelchair, scooter
sr_RS@latin: Točkovi: gradski bicikl, invalidska kolica, skuter

en: bad
sr_RS@latin: loš

en: Robust Wheels: trekking bike, car, rickshaw
sr_RS@latin: Robusni točkovi: planinski bicikl, automobil, rikše

en: very_bad
sr_RS@latin: veoma loš

en: horrible
sr_RS@latin: frapantno loš

en: Off-Road: heavy duty off-road vehicle
sr_RS@latin: Terenski put: teško terensko vozilo

en: very_horrible
sr_RS@latin: katastrofalan

en: Specialized off-road: tractor, ATV
sr_RS@latin: Specijalizovan terenski put: traktor, teški četvorocikl

en: impassable
sr_RS@latin: neprohodan

en: No wheeled vehicle
sr_RS@latin: Nije prohodno za vozila

en: artificial_turf
sr_RS@latin: veštačka trava

en: clay
sr_RS@latin: šljaka

en: Lanes
sr_RS@latin: Trake

en: Lanes in way direction
sr_RS@latin: Trake u smeru vektora

en: Lanes opposed to way direction
sr_RS@latin: Trake u suprotnom smeru od smera vektora

en: Max. speed (km/h)
sr_RS@latin: Maksimal. brzina (km/č)

en: Max. speed in way direction
sr_RS@latin: Maksimal. brzina u smeru vektora

en: Max. speed opposed to way direction
sr_RS@latin: Maksimal. brzina u suprotnom smeru od smera vektora

en: Bridge
sr_RS@latin: Most

en: Tunnel
sr_RS@latin: Tunel

en: Embankment
sr_RS@latin: Nasip

en: Cutting
sr_RS@latin: Prosek

en: Incline
sr_RS@latin: Uspon

en: Lit
sr_RS@latin: Rasveta

en: Oneway
sr_RS@latin: Jednosmernost

en: Width (meters)
sr_RS@latin: Širina (u metrima)

en: Sidewalk
sr_RS@latin: Trotoar

en: Max. axleload (tonnes)
sr_RS@latin: Maksimal. opterećenje po osovini (u tonama)

en: Max. height (meters)
sr_RS@latin: Maksim. visina (u metrima)

en: Max. width (meters)
sr_RS@latin: Maksim. širina (u metrima)

en: Max. length (meters)
sr_RS@latin: Maksimal. dužina (u metrima)

en: Placement
sr_RS@latin: Položaj

en: Service type
sr_RS@latin: Tip servisa

en: Electrified
sr_RS@latin: Elektifikacija

en: Voltage in Volts (V)
sr_RS@latin: Napon u voltima (V)

en: Frequency in Hertz (Hz)
sr_RS@latin: Frekvencija u hercima (Hz)

en: Gauge (mm)
sr_RS@latin: Kolosek (mm)

en: Non-motorized traffic:
sr_RS@latin: Nemotorizovan saobraćaj:

en: Horse
sr_RS@latin: Konj

en: Motor vehicle traffic:
sr_RS@latin: Motorizovan saobraćaj:

en: Motor vehicles
sr_RS@latin: Motorna vozila

en: Motorcar
sr_RS@latin: Motorno vozilo

en: Motorcycle
sr_RS@latin: Motorcikl

en: Mofa
sr_RS@latin: Bicikl sa pomoćnim motorom

en: Height (meters)
sr_RS@latin: Visina (u metrima)

en: Minimum age
sr_RS@latin: Minim. starost

en: Maximum age
sr_RS@latin: Maksim. starost

en: Reference
sr_RS@latin: Referenca

en: Operator
sr_RS@latin: Operater

en: Service Times
sr_RS@latin: Vreme servisiranja

en: Opening Hours
sr_RS@latin: Radno vreme

en: Wheelchairs
sr_RS@latin: Invalidska kolica

en: Brand
sr_RS@latin: Brend

en: Color (HTML name or hexadecimal code)
sr_RS@latin: Boja (HTML naziv ili heksadecimalna oznaka)

[ctx: color]
en: black
sr_RS@latin: crna

[ctx: color]
en: blue
sr_RS@latin: plava

[ctx: color]
en: brown
sr_RS@latin: smeđa

[ctx: color]
en: gray
sr_RS@latin: siva

[ctx: color]
en: green
sr_RS@latin: zelena

[ctx: color]
en: orange
sr_RS@latin: narandžasta

[ctx: color]
en: purple
sr_RS@latin: ljubičasta

[ctx: color]
en: red
sr_RS@latin: crvena

[ctx: color]
en: silver
sr_RS@latin: srebrna

[ctx: color]
en: white
sr_RS@latin: bela

[ctx: color]
en: yellow
sr_RS@latin: žuta

en: Cuisine
sr_RS@latin: Kuhinja

en: Internet access
sr_RS@latin: Pristup Internetu

en: Internet access fee
sr_RS@latin: Naknada za pristup Internetu

en: Smoking
sr_RS@latin: Pušenje

en: General Access
sr_RS@latin: Javni pristup

en: All vehicles
sr_RS@latin: Sva vozila

en: Ski
sr_RS@latin: Skije

en: Snowmobile
sr_RS@latin: Motorne sanke

en: Dog
sr_RS@latin: Pas

en: leashed
sr_RS@latin: na povodcu

en: unleashed
sr_RS@latin: bez povodca

en: Tags which are implied and do not need to be set are `motor_vehicle=no` and `emergency=destination`.
sr_RS@latin: Atributi se impliciraju i nema potrebe da se dodatno postavlja `motor_vehicle=no` i `emergency=destination`.

en: Fee
sr_RS@latin: Naplata

en: Reference number
sr_RS@latin: Referentni brojevi

en: Time Limit
sr_RS@latin: Vremensko ograničenje

en: Supervised
sr_RS@latin: Nadgledano

en: Population
sr_RS@latin: Populacija

en: Postal Code
sr_RS@latin: Poštanski broj

en: Website
sr_RS@latin: Web lokacija

en: Distance (kilometers)
sr_RS@latin: Razdaljina (u kilometrima)

en: Ascent (m)
sr_RS@latin: Uspon (m)

en: Descent (m)
sr_RS@latin: Spust (m)

en: Roundtrip
sr_RS@latin: Povratna karta

en: Symbol description
sr_RS@latin: Opis simbola

en: Genus
sr_RS@latin: Rod

en: Species
sr_RS@latin: Vrsta

en: Taxon
sr_RS@latin: Taksonomska kategorija

en: Leaf type
sr_RS@latin: Tip listopada

en: Leaf cycle
sr_RS@latin: Ciklus olišćavanja

en: Plants that are leafless for a certain period during the year.
sr_RS@latin: Biljke kojima opada lišće tokom određenog perioda u godini.

en: Plants that are never entirely without green foliage.
sr_RS@latin: Biljke koje nikada u potpunosti ne izgube zelenilo.

en: Plants that lose their foliage for a very short period, when old leaves fall off and new foliage growth is starting.
sr_RS@latin: Biljke kojima lišće opada veoma kratak period, a kada stari listovi opadnu, novo lišće počinje odmah da raste.

en: Plants that lose most, but not all, of their foliage for a fraction of the year.
sr_RS@latin: Biljke kojima opada lišće gotovo u potpunosti, ali ipak ostane po neki list tokom kratkog perioda u godini.

en: Habitat with evergreen and deciduous vegetation.
sr_RS@latin: Stanište sa zimzelenom i listopadnom vegetacijom.

en: Denomination
sr_RS@latin: Apoeni

en: Primary voltage in Volts (V)
sr_RS@latin: Primarna voltaža u Voltima (V)

en: Secondary voltage in Volts (V)
sr_RS@latin: Sekundarna voltaža u Voltima (V)

en: Tertiary voltage in Volts (V)
sr_RS@latin: Tercijalna voltaža u Voltima (V)

en: Amount of Cables
sr_RS@latin: Broj kablova

en: Amount of circuits
sr_RS@latin: Broj kola

en: Location
sr_RS@latin: Lokacija

[ctx: power]
en: outdoor
sr_RS@latin: na otvorenom

[ctx: power]
en: indoor
sr_RS@latin: u zatvorenom

[ctx: power]
en: underground
sr_RS@latin: ispod zemlje

[ctx: power]
en: platform
sr_RS@latin: na platformi

[ctx: power]
en: roof
sr_RS@latin: na krovu

en: Start date
sr_RS@latin: Datum otvaranja

en: Output forms of energy:
sr_RS@latin: Izlazni oblici energije:

en: Material
sr_RS@latin: Materijal

en: Power rating (kVA/MVA)
sr_RS@latin: Snaga napajanja (kVA/MVA)

en: Phases
sr_RS@latin: Faze

en: Number of devices
sr_RS@latin: Broj uređaja

en: Toll
sr_RS@latin: Naplata

en: clockwise
sr_RS@latin: u smeru kazaljke na časovniku

en: Support
sr_RS@latin: Podrška

en: Car brand
sr_RS@latin: Marka vozila

en: Motorcycle brand
sr_RS@latin: Marka motorcikla

en: Network
sr_RS@latin: Mreža

en: recommended
sr_RS@latin: preporučeno

en: Traditional climbing (no fixed anchors)
sr_RS@latin: Tradicionalno penjanje (bez fiksnog sidra)

en: Official web site (e.g. operator)
sr_RS@latin: Zvanična web lokacija (npr. operater)

en: Unofficial web site
sr_RS@latin: Nezvanična web lokacija

en: Communication type:
sr_RS@latin: Tip komunikacije:

en: Mobile phone
sr_RS@latin: Mobilni telefon

en: Television
sr_RS@latin: Televizija

en: Microwave
sr_RS@latin: Mikro-talasi

en: Streets
sr_RS@latin: Ulice

en: Highway type
sr_RS@latin: Tip puta

en: Vehicle access
sr_RS@latin: Pristup vozila

en: Parking Aisle
sr_RS@latin: Parking prolaz

en: Construction
sr_RS@latin: U izgradnji

[ctx: highway]
en: construction
sr_RS@latin: u izgradnji

en: Junction
sr_RS@latin: Raskrsnica

en: roundabout
sr_RS@latin: kružni tok

en: jughandle
sr_RS@latin: isključenje

en: Road Restrictions
sr_RS@latin: Ograničenja na putu

en: No exit (cul-de-sac)
sr_RS@latin: Slepa ulica

en: Winter road
sr_RS@latin: Zimski put

en: Ice road
sr_RS@latin: Ledeni put

en: Max. speed Heavy Goods Vehicles (km/h)
sr_RS@latin: Maksimal. brzina za teška teretna vozila (km/č)

en: Signposted advisory max. speed (km/h)
sr_RS@latin: Naznačena preporučena maksimal. brzina (km/č)

en: Min. speed (km/h)
sr_RS@latin: Minimal. brzina (km/č)

en: Overtaking
sr_RS@latin: Preticanje

[ctx: overtaking]
en: yes
sr_RS@latin: dozvoljeno

[ctx: overtaking]
en: both
sr_RS@latin: obostrano

[ctx: overtaking]
en: forward
sr_RS@latin: u smeru vektora

[ctx: overtaking]
en: backward
sr_RS@latin: suprotno od smera vektora

[ctx: overtaking]
en: no
sr_RS@latin: zabranjeno

en: Access Restrictions
sr_RS@latin: Ograničenja pristupa

en: Some road types already imply some access restrictions which should not be set again.
sr_RS@latin: Neki tipovi puteva već impliciraju neke od zabrana pristupa te ih ne treba ponovo postavljati.

en: Vehicles per type
sr_RS@latin: Vozila po tipu

en: Carriage
sr_RS@latin: Kočija

en: Light Commercial Vehicles (goods)
sr_RS@latin: Laka komercijalna vozila (dostavna)

en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
sr_RS@latin: Teška teretna vozila (hgv)

en: Agricultural Vehicles (with restrictions e.g. max. 25 km/h)
sr_RS@latin: Poljoprivredno vozilo (sa ograničenjem, od npr. 25 km/č)

en: 4WD only
sr_RS@latin: Samo 4x4

en: Golf cart
sr_RS@latin: Vozila za golf

en: Emergency vehicles
sr_RS@latin: Vozila hitne pomoći

en: Disabled
sr_RS@latin: Onemogućeno

en: Public Service Vehicles (psv)
sr_RS@latin: Vozila javnog prevoza (psv)

en: Public Transportation Bus
sr_RS@latin: Autobus javnog prevoza

en: Taxi
sr_RS@latin: Taksi

en: Tourist buses
sr_RS@latin: Turistički autobusi

en: Roundabout
sr_RS@latin: Kružni tok

[ctx: Highway]
en: construction
sr_RS@latin: u izgradnji

en: Similar but different tags:
sr_RS@latin: Slični, ali različiti atributi:

en: Circular junction
sr_RS@latin: Kružna raskrsnica

en: Ford
sr_RS@latin: Pregaz preko vodene površine

en: Ways
sr_RS@latin: Putevi

en: Track
sr_RS@latin: Poljoprivredni

en: Tracktype
sr_RS@latin: Tip puta

en: grade1
sr_RS@latin: 1. kvaliteta

en: grade2
sr_RS@latin: 2. kvaliteta

en: grade3
sr_RS@latin: 3. kvaliteta

en: grade4
sr_RS@latin: 4. kvaliteta

en: grade5
sr_RS@latin: 5. kvaliteta

en: Visibility
sr_RS@latin: Vidljivost

[ctx: trail_visibility]
en: excellent
sr_RS@latin: sjajna

[ctx: trail_visibility]
en: good
sr_RS@latin: dobra

[ctx: trail_visibility]
en: intermediate
sr_RS@latin: osrednja

[ctx: trail_visibility]
en: bad
sr_RS@latin: lođa

[ctx: trail_visibility]
en: horrible
sr_RS@latin: katastrofalna

[ctx: trail_visibility]
en: no
sr_RS@latin: nema

en: Stop
sr_RS@latin: Znak stop

en: N
sr_RS@latin: S

en: E
sr_RS@latin: I

en: S
sr_RS@latin: J

en: W
sr_RS@latin: Z

en: Give Way
sr_RS@latin: Nailazak na put sa prvenstvom prolaza

en: Mini-Roundabout
sr_RS@latin: Mali kružni tok

en: Pedestrian Crossing
sr_RS@latin: Pešački prelaz

en: Tactile Paving
sr_RS@latin: Pločice za slabovide

en: incorrect
sr_RS@latin: neispravno

en: Passing Place
sr_RS@latin: Proširenje puta

en: Turning Circle
sr_RS@latin: Okretnica

en: Turning Loop
sr_RS@latin: Okretnica sa ostrvom u sredini

en: City Limit Sign
sr_RS@latin: Znak za ograničenje brzine u naseljenom mestu

en: Second Name
sr_RS@latin: Drugi naziv

en: Speed Limit Sign
sr_RS@latin: Znak ograničenja brzine

en: Speed Camera
sr_RS@latin: Radar za kontrolu brzine

en: Traffic Mirror
sr_RS@latin: Saobraćajno ogledalo

en: Highway milestone
sr_RS@latin: Kilometar tablica

[ctx: junction=yes]
en: Named Junction
sr_RS@latin: Imenovana raskrsnica

en: Used in some countries for a named road junction who’s name serves for local orientation.
sr_RS@latin: Koristi se u nekim zemljama za imenovanu drumsku raskrsnicu čiji naziv služi za lokalnu orijentaciju.

en: Elevator
sr_RS@latin: Lift

en: Capacity (persons)
sr_RS@latin: Kapacitet (broj osoba)

en: Manufacturer
sr_RS@latin: Proizvođač

en: Indoor
sr_RS@latin: U zatvorenom prostoru

en: Freight elevator
sr_RS@latin: Teretni lift

en: Surveillance Camera
sr_RS@latin: Nadzorna kamera

en: indoor
sr_RS@latin: za unutrašnjost

en: outdoor
sr_RS@latin: za okolinu

en: fixed
sr_RS@latin: popravljeno

en: Toll Booth
sr_RS@latin: Naplatna rampa

en: Border Control
sr_RS@latin: Granična kontrola

en: Hedge
sr_RS@latin: Živa ograda

en: Fence
sr_RS@latin: Ograda

en: Independent
sr_RS@latin: Nezavisno

en: Fuel types:
sr_RS@latin: Tip goriva:

en: Diesel
sr_RS@latin: Dizel

en: Bio Diesel
sr_RS@latin: Bio dizel

en: Octane 80
sr_RS@latin: 80 oktana

en: Octane 87
sr_RS@latin: 87 oktana

en: Octane 91
sr_RS@latin: 91 oktana

en: Octane 92
sr_RS@latin: 92 oktana

en: Octane 95
sr_RS@latin: 95 oktana

en: Octane 98
sr_RS@latin: 98 oktana

en: Octane 100
sr_RS@latin: 100 oktana

en: E10 (10% Ethanol mix)
sr_RS@latin: E10 (mešavina od 10% etanola)

en: E85 (85% Ethanol mix)
sr_RS@latin: E85 (mešavina od 85% etanola)

en: Ethanol (alcohol)
sr_RS@latin: Etanol (alkohol)

en: LPG (Liquefied petroleum gas)
sr_RS@latin: TNG (tečni naftni gas)

en: CNG (Compressed Natural Gas)
sr_RS@latin: CNG (Komprimovani prirodni gas)

en: Pier
sr_RS@latin: Pristanište

en: commercial
sr_RS@latin: komercijalni

en: Floating
sr_RS@latin: Plutajuće

en: Lock Gate
sr_RS@latin: Zaključaj kapiju

en: Turning Point
sr_RS@latin: Okretnica

en: Dock
sr_RS@latin: Dok

en: Railway
sr_RS@latin: Železnica

en: Rail
sr_RS@latin: Pruga

en: main
sr_RS@latin: glavna

en: branch
sr_RS@latin: filijala

en: industrial
sr_RS@latin: industrijsko

en: military
sr_RS@latin: vojno

en: tourism
sr_RS@latin: turistički

en: freight
sr_RS@latin: teretni

en: Narrow Gauge Rail
sr_RS@latin: Uzan kolosek

en: Preserved
sr_RS@latin: Zadržano

[ctx: railway]
en: preserved
sr_RS@latin: zadržano

[ctx: railway]
en: construction
sr_RS@latin: u izgradnji

en: Level Crossing
sr_RS@latin: Ukrštanje sa prugom

en: Traffic lights
sr_RS@latin: Svetlosna signalizacija

en: Barrier
sr_RS@latin: Rampa

[ctx: crossing:barrier]
en: yes
sr_RS@latin: da

[ctx: crossing:barrier]
en: no
sr_RS@latin: ne

[ctx: crossing:barrier]
en: half
sr_RS@latin: polubranici

[ctx: crossing:barrier]
en: full
sr_RS@latin: branici

[ctx: crossing:barrier]
en: double_half
sr_RS@latin: dvostruki polubranici

en: Crossing
sr_RS@latin: Prelazi

en: Crossing type
sr_RS@latin: Tip prelaza

en: Spaces for Parents
sr_RS@latin: Prostor za roditelje

en: Parking Space
sr_RS@latin: Parking mesto

en: Fuel cards:
sr_RS@latin: Kartice za gorivo:

en: Charging Station
sr_RS@latin: Stanica za punjenje

en: Types of vehicles which can be charged:
sr_RS@latin: Tip vozila koje je moguće puniti:

en: Number of Sockets:
sr_RS@latin: Broj priključaka:

en: Tesla Supercharger
sr_RS@latin: Teslin super-punjač

en: Schuko
sr_RS@latin: Šuko

en: Clothes
sr_RS@latin: Odeća

en: Plane Parking Position
sr_RS@latin: Parking pozicija za avione

[ctx: airport]
en: Gate
sr_RS@latin: Kapija

en: Closer description
sr_RS@latin: Jasniji opis

en: Permanent camping only
sr_RS@latin: Samo za stalno kampovanje

en: Kitchen Opening Hours
sr_RS@latin: Radno vreme kuhinje

en: Public bath
sr_RS@latin: Javno kupatilo

en: Open air
sr_RS@latin: Otvoren prostor

[ctx: restroom]
en: Female
sr_RS@latin: Ženski

[ctx: restroom]
en: Male
sr_RS@latin: Muški

[ctx: restroom]
en: Unisex
sr_RS@latin: Uniseks

en: Resort
sr_RS@latin: Odmaralište

en: Beach Resort
sr_RS@latin: Odmaralište na plaži

en: Swimming Pool
sr_RS@latin: Bazen

en: Used for the water area only.
sr_RS@latin: Koristi se samo za vodene površine.

en: Dive centre
sr_RS@latin: Ronilački centar

en: Fitness Station
sr_RS@latin: Mesto za fitnes

en: Playground
sr_RS@latin: Igralište

en: Playground device
sr_RS@latin: Rekvizit na igralištu

en: Driving School
sr_RS@latin: Auto škola

en: License Classes
sr_RS@latin: Vozačke kategorije

en: Language school
sr_RS@latin: Škola jezika

en: Health
sr_RS@latin: Zdravlje

en: Hospital
sr_RS@latin: Bolnica

en: Clinic
sr_RS@latin: Klinika

en: Doctor''s Office
sr_RS@latin: Ordinacija

en: Dentist
sr_RS@latin: Zubar

en: Pharmacy
sr_RS@latin: Apoteka

en: Laboratory
sr_RS@latin: Laboratorija

en: Speciality
sr_RS@latin: Specijalista

en: Location description
sr_RS@latin: Opis lokacije

en: in a parking lot
sr_RS@latin: na parkiralištu

en: House number
sr_RS@latin: Kućni broj

en: Street name
sr_RS@latin: Ulica

en: City name
sr_RS@latin: Grad

en: Post code
sr_RS@latin: Poštanski broj

en: Country code
sr_RS@latin: Oznaka zemlje

en: Place name
sr_RS@latin: Mesto

en: Unit/Suite
sr_RS@latin: Stan

en: House name
sr_RS@latin: Naziv objekta

[ctx: addr:]
en: State
sr_RS@latin: Država

en: Sports
sr_RS@latin: Sportovi

[ctx: building]
en: construction
sr_RS@latin: u izgradnji

en: Traffic
sr_RS@latin: Saobraćaj

en: Air Quality
sr_RS@latin: Kvalitet vazduha

en: Noise
sr_RS@latin: Šum

en: GPS Signals
sr_RS@latin: GPS signali

en: GLONASS Signals
sr_RS@latin: GLONASS signali

en: Galileo Signals
sr_RS@latin: Galileo signali

en: Weather
sr_RS@latin: Vreme

en: Radiation
sr_RS@latin: Radijacija

[ctx: camera:type]
en: fixed
sr_RS@latin: popravljeno

en: Shops
sr_RS@latin: Prodavnice

[ctx: clothes]
en: sports
sr_RS@latin: sportska

en: Credit cards
sr_RS@latin: Platne kartice

en: Contactless payment
sr_RS@latin: Beskontaktno plaćanje

en: Country
sr_RS@latin: Zemlja

en: Neighbourhood
sr_RS@latin: Komšiluk

en: Current Status
sr_RS@latin: Trenutni status

en: Vineyard
sr_RS@latin: Vinograd

en: Flowerbed
sr_RS@latin: Uređeni cvetni prostor

en: Garden
sr_RS@latin: Bašta

en: Grass
sr_RS@latin: Trava

en: Recreation Ground
sr_RS@latin: Prostor za rekreaciju

en: Religious
sr_RS@latin: Religiozno

en: Cemetery
sr_RS@latin: Groblje

en: Graveyard
sr_RS@latin: Groblje

en: Cemetery sector
sr_RS@latin: Sektor groblja

en: Residential Area
sr_RS@latin: Stambena regija

en: Retail
sr_RS@latin: Prodavnica

en: Commercial
sr_RS@latin: Komercijalni

en: Industrial
sr_RS@latin: Industrijski

en: Garages
sr_RS@latin: Garaže

en: Railway Land
sr_RS@latin: Zemljište na kom je železnica

en: Military
sr_RS@latin: Vojska

en: Construction Area
sr_RS@latin: Gradilište

[ctx: landuse]
en: construction
sr_RS@latin: u izgradnji

en: Construction type
sr_RS@latin: Tip konstrukcije

en: Brownfield
sr_RS@latin: Udžerice

en: Quarry
sr_RS@latin: Kamenolom

en: Annotation
sr_RS@latin: Beleška

en: Alternative name
sr_RS@latin: Alternativni naziv

en: Historical name
sr_RS@latin: Istorijski naziv

en: Local name
sr_RS@latin: Lokalni naziv

en: Regional name
sr_RS@latin: Regionalni naziv

en: National name
sr_RS@latin: Nacionalni naziv

en: International name
sr_RS@latin: Međunarodni naziv

en: Official name
sr_RS@latin: Zvanični naziv

en: Common name abbreviation
sr_RS@latin: Često skraćeni naziv

en: Address
sr_RS@latin: Adresa

en: Address Interpolation
sr_RS@latin: Adresna interpolacija

en: Numbering scheme
sr_RS@latin: Shema dodele kućnih brojeva

en: odd
sr_RS@latin: neparni

en: even
sr_RS@latin: parni

en: alphabetic
sr_RS@latin: abecedno

en: Accuracy
sr_RS@latin: Preciznost

en: actual
sr_RS@latin: stvarna

en: estimate
sr_RS@latin: približna

en: potential
sr_RS@latin: potencijalna

en: Contact (Common Schema)
sr_RS@latin: Kontakt (uobičajena shema)

en: Email Address
sr_RS@latin: Adresa e-pošte

en: Mobile phone number
sr_RS@latin: Broj mobilnog telefona

en: Fax Number
sr_RS@latin: Broj Fax-a

en: Image
sr_RS@latin: Slika

[ctx: Contact]
en: Similar tags but different tagging schema:
sr_RS@latin: Slične oznake ali različita shema označavanja:

en: Contact (Schema with ''contact:*'' Prefix)
sr_RS@latin: Kontakt (shema sa „contact:*“ prefiksom)

en: Social Networks
sr_RS@latin: Društvene mreže

[ctx: description=*]
en: A short text with additional information.
sr_RS@latin: Kratak tekstualni opis sa dodatnim informacijama.

[ctx: description=*]
en: It might be viewable to the end user (perhaps using a search system or a map with pop-ups).
sr_RS@latin: Može biti vidljiv i krajnjem korisniku (u zavisnosti da li koristi pretragu ili kartu sa iskačućim prozorima).

[ctx: the tag note=*]
en: Note
sr_RS@latin: Napomena

[ctx: note=*]
en: An important hint for other mappers (not for the end user).
sr_RS@latin: Važan savet drugim kartografima (ne krajnjem korisniku).

en: Fixme
sr_RS@latin: Popravi me

[ctx: fixme=*]
en: A hint for other mappers (not for the end user), that an object needs an improvement.
sr_RS@latin: Savet drugim kartografima (ne krajnjem korisniku), da je objekat potrebno poboljšati.

en: outer segment
sr_RS@latin: spoljni segment

en: inner segment
sr_RS@latin: unutrašnji segment

en: Boundary
sr_RS@latin: Granica

en: Boundary type
sr_RS@latin: Tip granice

en: Outline of building
sr_RS@latin: Osnova izgrađenog objekta

en: Inner segment
sr_RS@latin: Unutrašnji segment

en: Roof ridge
sr_RS@latin: Sleme krova

en: Roof edge
sr_RS@latin: Streha krova

en: Site
sr_RS@latin: Lokacija

en: Site name
sr_RS@latin: Naziv lokacije

en: where to place the label
sr_RS@latin: gde da se postavi natpis

en: perimeter of the site
sr_RS@latin: perimetar na lokaciji

en: entrances to the site, on the perimeter
sr_RS@latin: pristup lokaciji, perimetar

en: members of site
sr_RS@latin: članova na lokaciji

en: Turn Restriction
sr_RS@latin: Zabrana skretanja

en: Restriction
sr_RS@latin: Zabrana

en: from way
sr_RS@latin: sa linije

en: via node or ways
sr_RS@latin: preko tačke ili linija

en: to way
sr_RS@latin: na liniju

en: Lane Connectivity
sr_RS@latin: Povezanost traka

en: Max. height (meters, only if enforcement=maxheight)
sr_RS@latin: Maksimal. visina (u metrima, samo ukoliko se koristi enforcement=maxheight)

en: Max. speed (km/h, only if enforcement=maxspeed)
sr_RS@latin: Ograničenje brzine (km/č, samo ukoliko se koristi enforcement=maxspeed)

en: Max. weight (tonnes, only if enforcement=maxweight)
sr_RS@latin: Maksimal. opterećenje (u tonama, samo ukoliko se koristi enforcement=maxweight)

en: Street
sr_RS@latin: Ulica

en: addresses belonging to the street
sr_RS@latin: adrese koje pripadaju ulici

en: {0} without number
sr_RS@latin: {0} bez brojeva

en: {0} without {1}
sr_RS@latin: {0} bez {1}

en: {0} without {1} or {2}
sr_RS@latin: {0} bez {1} ili {2}

en: {0} without {1}, {2} or {3}
sr_RS@latin: {0} bez {1}, {2} ili {3}

en: {0} without {1}, {2}, {3} or {4}
sr_RS@latin: {0} bez {1}, {2}, {3} ili {4}

en: suspicious tag combination
sr_RS@latin: sumnjiva kombinacija oznaka

en: {0} together with {1}
sr_RS@latin: {0} zajedno uz {1}

en: {0} together with {1} and {2}
sr_RS@latin: {0} zajedno uz {1} i {2}

en: two objects, one with {0} and one with {1} + {2} + {3}
sr_RS@latin: dva objekta, jedan sa {0}, a drugi sa {1} + {2} + {3}

en: {0} on an inner multipolygon ring without further tags
sr_RS@latin: {0} na unutrašnjem prstenu multipoligona bez ostalih oznaka

en: incomplete object: only {0}
sr_RS@latin: nepotpuni objekat: samo {0}

en: {0} together with {1}. Is the fixme fixed?
sr_RS@latin: {0} zajedno sa {1}. Da li je oznaka „popravi me“ zaista popravljena?

en: {0} is deprecated
sr_RS@latin: Više se ne koristi {0}

en: deprecated tagging
sr_RS@latin: oznake koje se više ne koriste

en: {0}={1} is unspecific. Instead of ''{1}'' please give more information about what exactly should be fixed.
sr_RS@latin: {0}={1} nije određeno. Umesto ''{1}'' pružite više informacija o tome šta bi tačno trebalo popraviti.

en: {0} is unspecific. Instead use the key fixme with the information what exactly should be fixed in the value of fixme.
sr_RS@latin: {0} nije određeno. Umesto toga koristite ključ „popravi me“, a u njegovoj vrednosti pružite više informacija šta bi tačno trebalo popraviti.

en: {0} is deprecated. Please use instead a multipolygon.
sr_RS@latin: Više se ne koristi {0}. Koristite umesto toga multipoligon.

en: {0} is deprecated. Please specify interval by using opening_hours syntax
sr_RS@latin: Više se ne koristi {0}. Navedite tačno vreme koristeći opening_hours sintaksu

en: {0} is deprecated. Please delete this object and use a private layer instead
sr_RS@latin: Više se ne koristi {0}. Izbrišite ovaj objekat i umesto toga koristite privatnu podlogu

en: {0}={1} is unspecific. Please replace ''{1}'' by a specific value.
sr_RS@latin: {0}={1} nije određeno. Zamenite ''{1}'' sa određenom vrednošću.

en: {0} should be replaced with {1}
sr_RS@latin: {0} treba zameniti sa {1}

en: {0} = {1}; remove {0}
sr_RS@latin: {0} = {1}; uklonite {0}

en: Unspecific tag {0}
sr_RS@latin: Neodređena oznaka {0}

en: Definition of {0} is unclear
sr_RS@latin: Definicija {0} nije najjasnija

en: {0} is not recommended. Use the Reverse Ways function from the Tools menu.
sr_RS@latin: {0} se ne preporučuje. U meniju „Alatke“ koristite funkciju „Promena pravca linijama“.

en: key with uncommon character
sr_RS@latin: ključ sa neobičnim znakom

en: uncommon short key
sr_RS@latin: neobično kratak ključ

en: {0} is inaccurate. Use separate tags for each specific type, e.g. {1} or {2}.
sr_RS@latin: {0} nije tačno. Koristite odvojene oznake za svaki specifični tip, npr. {1} ili {2}.

en: {0} is deprecated for {1}
sr_RS@latin: {0} više se ne koristi za {1}

en: {0} is deprecated. Use the {1}: key prefix instead.
sr_RS@latin: Više se ne koristi {0}. Koristite {1}: prefiks ključa.

en: questionable key (ending with a number)
sr_RS@latin: sporan ključ (završava brojem)

en: Overlapping Water Areas
sr_RS@latin: Vodene površine koje se preklapaju

en: Overlapping Areas
sr_RS@latin: Područja koja se preklapaju

en: Overlapping Identical Natural Areas
sr_RS@latin: Preklapanje identičnih prirodnih površina

en: Overlapping Identical Landuses
sr_RS@latin: Preklapanje identičnih upotreba zemljišta

en: {0} is deprecated, use {1} instead. Also check similar tags like {2}
sr_RS@latin: Više se ne koristi {0}, umesto toga koristite {1}. Pogledajte i slične oznake poput {2}

en: {0} is unnecessary for {1}
sr_RS@latin: {0} je nepotrebno za {1}

en: unnecessary tag
sr_RS@latin: nepotreban atribut

en: Unnecessary amount of decimal places
sr_RS@latin: Nepotrebna količina cifara iza decimalne zapete

en: {0} is deprecated in {1}
sr_RS@latin: {0} više se ne koristi za {1}

en: {0} is unnecessary
sr_RS@latin: {0} je nepotreban

en: {0} should not be uploaded
sr_RS@latin: {0} ne bi smelo da se otpremi

en: wikipedia tag format is deprecated
sr_RS@latin: atribut wikipedia se više ne koristi na taj način

en: Use alternative turn restriction icon set
sr_RS@latin: Koristi alternativni skup ikonica zabrane skretanja

en: Maxar 2019-2020 Australian Bushfires Pre-event
sr_RS@latin: Maxar 2019-2020 Australija - stanje pre požara

en: ARA Bushfires 2020
sr_RS@latin: ARA požari 2020

en: Basemap of Austria, based on government data.
sr_RS@latin: Karta Austrije, zasnovano na državnim podacima.

en: basemap.at Orthofoto
sr_RS@latin: basemap.at ortofoto

en: Orthofoto layer provided by basemap.at. "Successor" of geoimage.at imagery.
sr_RS@latin: Ortofoto podlogu je omogućio basemap.at. „Naslednik“ geoimage.at snimka.

en: URBISfr numerical imagery
sr_RS@latin: URBISfr numerički snimak

en: URBISnl numerical imagery
sr_RS@latin: URBISnl numerički snimak

en: URBIS 2019 aerial imagery
sr_RS@latin: URBIS 2019 ortofoto snimak

en: URBIS 2018 aerial imagery
sr_RS@latin: URBIS 2018 ortofoto snimak

en: URBIS 2017 aerial imagery
sr_RS@latin: URBIS 2017 ortofoto snimak

en: URBIS 2016 aerial imagery
sr_RS@latin: URBIS 2016 ortofoto snimak

en: URBIS 2015 aerial imagery
sr_RS@latin: URBIS 2015 ortofoto snimak

en: URBIS 2014 aerial imagery
sr_RS@latin: URBIS 2014 ortofoto snimak

en: URBIS 2012 aerial imagery
sr_RS@latin: URBIS 2012 ortofoto snimak

en: URBIS 2009 aerial imagery
sr_RS@latin: URBIS 2009 ortofoto snimak

en: Brazilian Army Topographic Maps
sr_RS@latin: Vojne topografske karte Brazila

en: Addresses data from IBGE
sr_RS@latin: Podaci o adresama iz IBGE

en: osm-hr: Knin 2007 Aerial imagery
sr_RS@latin: osm-hr: Knin 2007 ortofoto snimak

en: osm-hr: Zagreb 2012 Aerial imagery
sr_RS@latin: osm-hr: Zagreb 2012 ortofoto snimak

en: osm-hr: Zagreb 2018 Aerial imagery
sr_RS@latin: osm-hr: Zagreb 2018 ortofoto snimak

en: dgu.hr: Croatia 2011 Aerial imagery
sr_RS@latin: dgu.hr: Hrvatska 2011 ortofoto snimak

en: dgu.hr: Croatia 2014-2016 Aerial imagery
sr_RS@latin: dgu.hr: Hrvatska 2014-2016 ortofoto snimak

en: dgu.hr: Topo 25 new
sr_RS@latin: dgu.hr: Topo 25 novi

en: Routes of the classified network (highways, nationals, departmentals)
sr_RS@latin: Maršrute klasifikovane putne mreže (autoputevi, državni putevi, lokalni)

en: Erlangen aerial imagery (2018 5.0 cm)
sr_RS@latin: Erlangen ortofoto snimak (2018 5.0 cm)

en: Erlangen aerial imagery (2016 5.0 cm)
sr_RS@latin: Erlangen ortofoto snimak (2016 5.0 cm)

en: Shaded relief representation of the Norwegian digital terrain model (DTM), i.e. earth surface without trees, buildings and other objects.
sr_RS@latin: Reprezentacija osenčenog reljefa Norveškog modela digitalnog terena (DTM), npr. površina zemlje bez drveća, kuća, zgrada i drugih izgrađenih objekata.

en: Shaded relief representation of the Norwegian digital surface model (DOM), i.e. earth surface including trees, buildings and other objects on top of it.
sr_RS@latin: Reprezentacija osenčenog reljefa Norveškog modela digitalne površine (DOM), npr. površina zemlje uključujući drveća, kuće, zgrade i druge izgrađene objekate na njenoj površini.

en: Vertical obstructions to aircrafts, above 15m in rural areas and 30m in urban areas (e.g. masts, towers, high buildings, power lines)
sr_RS@latin: Vertikalne prepreke za avione, preko 15 metara u ruralnim sredinama i 30 metara u urbanim sredinama (npr, kule, visoki izgrađeni objekti, električne linije)

en: Będzin: Buildings
sr_RS@latin: Benđin: izgrađeni objekti

en: Będzin: Addresses
sr_RS@latin: Będzin: Adrese

en: Bytom: Buildings
sr_RS@latin: Bitom: izgrađeni objekti

en: Częstochowa: Buildings
sr_RS@latin: Čenstohova: izgrađeni objekti

en: Gliwice: Buildings
sr_RS@latin: Gljivice: izgrađeni objekti

en: Łódź: Buildings
sr_RS@latin: Lođ: izgrađeni objekti

en: Powiat dębicki: Buildings
sr_RS@latin: Opština Debica: izgrađeni objekti

en: Powiat łańcucki: Buildings
sr_RS@latin: Opština Kankuc: izgrađeni objekti

en: Powiat ropczycko-sędziszowski: Buildings
sr_RS@latin: Opština Ropčice-Sedzišov: izgrađeni objekti

en: Powiat rzeszowski: Buildings
sr_RS@latin: Opština Žešov: izgrađeni objekti

en: Powiat stalowowolski: Buildings
sr_RS@latin: Opština Stalova Vola: izgrađeni objekti

en: Przemyśl: Buildings
sr_RS@latin: Pšemisl: izgrađeni objekti

en: Siemianowice Śląskie: Buildings
sr_RS@latin: Sjemjanovice Slonskje: izgrađeni objekti

en: Cartography of the National Geographic Institute and the Geographic Center of the Army
sr_RS@latin: Kartografski podaci Nacionalnog geografskog instituta i Geografskog centra Vojske

en: The city map is an overview map that describes Gothenburg. It contains general information about land, communications, hydrography, buildings, address numbers and street names, administrative division and other orientation text.
sr_RS@latin: Karta grada je kartografski prikaz koji opisuje Geteborg. Sadrži opšte informacije o zemljištu, komunikacijama, hidrografiji, izgrađenim objektima, adresnom registru i nazivima ulica, administrativnim podelama i druge informacije.

en: City of Zürich Overview map (Steets, buildings, house numbers)
sr_RS@latin: Kartografski prikaz Ciriha (ulice, izgrađeni objekti, kućni brojevi)

en: Bing aerial imagery
sr_RS@latin: Bing ortofoto snimak

en: HDM (Humanitarian OpenStreetMap Team)
sr_RS@latin: HDM (Humanitarni OpenStreetMap tim)

en: Mapbox Satellite
sr_RS@latin: Mapbox satelitski snimak

en: Esri World Imagery
sr_RS@latin: Esri snimak sveta

en: Esri World Imagery (Clarity) Beta
sr_RS@latin: Esri snimak sveta (jasan) Beta

en: Esri archive imagery that may be clearer and more accurate than the default layer.
sr_RS@latin: Esri arhiva ortofoto snimaka koji mogo biti jasniji i precizniji od podrazumevane podloge.

en: OpenStreetMap Carto (Standard)
sr_RS@latin: OpenStreetMap Carto (standardni)

en: OpenStreetMap (French Style)
sr_RS@latin: OpenStreetMap (francuski)

en: OpenStreetMap (German Style)
sr_RS@latin: OpenStreetMap (nemački)

en: OpenStreetMap GPS Traces
sr_RS@latin: OpenStreetMap GPS trajektorije

en: Public Transport (ÖPNV)
sr_RS@latin: Javni prevoz (ÖPNV)

en: OpenRailwayMap - MaxSpeed
sr_RS@latin: OpenRailwayMap - Maksimalna brzina

en: Overlay imagery showing railway speed limits based on OpenStreetMap data
sr_RS@latin: Preklopljena slika koja prikazuje ograničenja brzine u železnici na osnovu OpenStreetMap podataka

en: OpenRailwayMap - Signals
sr_RS@latin: OpenRailwayMap - Signali

en: Overlay imagery showing railway signals based on OpenStreetMap data
sr_RS@latin: Preklopljena slika koja prikazuje signale u železnici na osnovu OpenStreetMap podataka

en: Cambodia, Laos, Thailand, Vietnam, Malaysia, Myanmar bilingual
sr_RS@latin: Kambodža, Laos, Tajland, Vijetnam, Malezija, Mijanmar - dvojezično

en: USA/Mexico/Canada/Scandinavia Topo Maps
sr_RS@latin: S.A.D./Meksiko/Kanada/Skandinavija - Topografske karte

en: Strava cycling heatmap
sr_RS@latin: Strava biciklistička toplotna karta

en: Strava running heatmap
sr_RS@latin: Strava toplotna karta trčanja

en: Strava cycling and running heatmap
sr_RS@latin: Strava biciklistička toplotna karta i toplotna karta trčanja

en: Strava water sports heatmap
sr_RS@latin: Strava toplotna karta sportova na vodi

en: Strava winter sports heatmap
sr_RS@latin: Strava toplotna karta zimskih sportova

en: OSM Inspector: Highways
sr_RS@latin: OSM Inspector: Putna mreža

en: Displays the Mapillary images positions and their sequences only, NOT the images itself.
sr_RS@latin: Prikazuje samo pozicije Mapillary slika i njihove sekvence, ne i sâmu sliku.

en: Group common Address Interpolation inputs in a single dialog, as well as an option to automatically generate individual house number nodes from a Way.
sr_RS@latin: Grupiše česte unose adresnih interpolacija u jednom prozoru, kao i opciono automatsko pravljenje individualnih kućnih brojeva iz linija u tačke.

en: Makes a pair of selected way segments parallel by rotating one of them around a chosen pivot.
sr_RS@latin: Čini da par obeleženih linija postanu paralelne, rotirajući jednu od njih oko odabrane ose.

en: Provides Apache Commons library components. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sr_RS@latin: Pruža Apache Commons biblioteku komponenata. Nije namenjeno da se instalira direktno od strane korisnika, već kao element od koga zavise drugi dodaci.

en: Provides Apache HTTP library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sr_RS@latin: Pruža Apache HTTP biblioteku. Nije namenjeno da se instalira direktno od strane korisnika, već kao element od koga zavise drugi dodaci.

en: Automatically assigns the address to a selected object in Austria. Data © Österreichisches Adressregister 2017, N 23806/2017.
sr_RS@latin: Automatski dodeljuje adresu obeleženom objektu u Austriji. Podaci pripadaju © Österreichisches Adressregister 2017, N 23806/2017.

en: Automatic tools to help on common issues
sr_RS@latin: Automatske alatke za pomoć u rešavanju čestih grešaka

en: Allows the user to correct angle of buildings to 90 degrees, and aligns all loaded buildings to nearest road.
sr_RS@latin: Omogućava korisniku da ispravi uglove na izgrađenim objektima, da poravna sve učitane izgrađene objekte na osnovu najbližeg puta.

en: Tools for drawing buildings.
sr_RS@latin: Alatke za kartiranje izgrađenih objekata.

en: A special handler for the French land registry WMS server.
sr_RS@latin: Posebna funkcija za WMS server francuskog katastra.

en: Allows the user to create different color schemes and to switch between them. Just change the colors and create a new scheme. Used to switch to a white background with matching colors for better visibility in bright sunlight. See dialog in display preferences.
sr_RS@latin: Omogućava korisniku da napravi različite kolor sheme i da ih menja po potrebi. Samo promenite boje i napravite novu shemu. Koristite belu pozadinu sa odgovarajućim bojama kako bi bilo preglednije na jakom suncu. Pronađite prozor u željenim opcijama prikaza.

en: Imports proprietary CSV files of the Columbus/Visiontac V-900 GPS logger into a GPX layer.
sr_RS@latin: Uvozi specijalizovane CSV datoteke napravljene pomoću Columbus/Visiontac V-900 GPS logger-a u GPX podlogu.

en: Allows editing data in Level0L format
sr_RS@latin: Pruža uređivanje podataka u Level0L formatu

en: Task configurations
sr_RS@latin: Konfiguracije zadataka

en: Dxf Import
sr_RS@latin: DXF uvoz

en: Allows the user to anonymize timestamps and delete parts of huge GPX tracks very fast.
sr_RS@latin: Omogućava korisniku da ukloni vremenske oznake i vrlo brzo izbriše delove velikih GPX trajektorija.

en: Provides the EJML library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sr_RS@latin: Pruža EJML biblioteku ostalim JOSM dodacima.  Nije namenjeno da se instalira direktno od strane korisnika, već kao element od koga zavise drugi dodaci.

en: Use external scripts in JOSM
sr_RS@latin: Koristi spoljna skripta u JOSM

en: Fast drawing ways by mouse
sr_RS@latin: Brzo crtanje linija pomoću miša

en: Finds and fixes invalid street addresses in a comfortable way.
sr_RS@latin: Pronalazi i popravlja neispravne kućne brojeve na jednostavan način.

en: Talk with users editing the map nearby, be notified when someone comes close.
sr_RS@latin: Razgovarajte sa korisnicima koji kartiraju u blizini, budite obavešteni kada vam je neko blizu.

en: Provides parts of the GeoTools library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sr_RS@latin: Pruža delove GeoTools biblioteke ostalim JOSM dodacima. Nije namenjeno da se instalira direktno od strane korisnika, već kao element od koga zavise drugi dodaci.

en: Download GPS points from Globalsat dg100 data logger directly in JOSM.
sr_RS@latin: Preuzimanje GPS tačaka sa Globalsat dg100 data logger-a direktno u JOSM aplikaciju.

en: Simple tool to tag house numbers and addresses.
sr_RS@latin: Jednostavna alatka da obeležite kućne brojeve i adrese.

en: Import vector graphics (SVG)
sr_RS@latin: Uvoz vektorske grafike (SVG)

en: Extends ImproveWayAccuracy mode with helpers to place nodes at accurate distances and angles.
sr_RS@latin: Proširuje režim ImproveWayAccuracy uz dodatnu pomoć za postavljanje tačaka na jednakim rastojanjima i uglovima.

en: This plugin simplifies the mapping and editing of indoor corridors.
sr_RS@latin: Ovaj dodatak pojednostavljuje kartiranje i uređivanje koridora u zatvorenom prostoru.

en: Provides the JAXB library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sr_RS@latin: Pruža JAXB biblioteku ostalim JOSM dodacima. Nije namenjeno da se instalira direktno od strane korisnika, već kao element od koga zavise drugi dodaci.

en: Provides Java Native Access (JNA) library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sr_RS@latin: Pruža Java Native Access (JNA) biblioteku. Nije namenjeno da se instalira direktno od strane korisnika, već kao element od koga zavise drugi dodaci.

en: Provides Java Topology Suite (JTS) library and related utilities. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sr_RS@latin: Pruža Java Topology Suite (JTS) biblioteku i odgovarajuće alatke. Nije namenjeno da se instalira direktno od strane korisnika, već kao element od koga zavise drugi dodaci.

en: Provides the Log4j library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sr_RS@latin: Pruža Log4j biblioteku ostalim JOSM dodacima. Nije namenjeno da se instalira direktno od strane korisnika, već kao element od koga zavise drugi dodaci.

en: Merge overlapping part of ways.
sr_RS@latin: Objedinjava delove linija koje se preklapaju.

en: Plugin for reverting changesets
sr_RS@latin: Dodatak za opoziv skupova promena

en: Gives user more tools that facilitate aligning and rotation of buildings.
sr_RS@latin: Daje korisniku više alatki koje služe za poravnanje i rotaciju izgrađenih objekata.

en: Provides a dialog for editing tags in a tabular grid.
sr_RS@latin: Pruža prozor za izmenu atributa u tabelarnom prikazu.

en: Adds a todo list dialog that makes it easy to go through large lists of objects
sr_RS@latin: Dodaje prozor liste poslova kako bi se olakšao prolazak kroz dugačke liste objekata

en: Traces buildings from Czech cadastral map. Needs TracerServer (.NET or Mono) to be running.
sr_RS@latin: Iscrtavanje izgrađenih objekata na osnovu češkog katastarskog plana. Potreban je TracerServer (.NET ili Mono) kako bi radilo.

en: Traces buildings and other shapes from a map. Needs Tracer2Server to be running.
sr_RS@latin: Iscrtavanje izgrađenih objekata i drugih oblika na osnovu karte. Potreban je Tracer2Server kako bi radilo.

en: Editor to add turn lanes tags in highways
sr_RS@latin: Dodatak za uređivanje atributa traka za prestrojavanje na putnoj mreži

en: Allows undeleting object from OSM database
sr_RS@latin: Omogućava opoziv izbrisanih objekata iz OSM baze

en: Beginners draw outlines often very inaccurate. Such buildings shall be converted to rectangular ones. Angles between 84-96 degrees are converted to 90 degrees.
sr_RS@latin: Početnici često kartiraju spoljne zidove veoma netačno. Takvi izgrađeni objekti će biti konvertovani u pravougaone. Uglovi između 84 i 96 stepeni konvertuju se u 90 stepeni.

en: Default commands have been successfully installed
sr_RS@latin: Podrazumevane komande su uspešno instalirane

en: Illegal value for attribute ''uid''. Got ''{0}''.
sr_RS@latin: Neispravna vrednost atributa ''uid''. Dobijeno ''{0}''.

en: More tools: {0}
sr_RS@latin: Još alatki: {0}

en: Download GPX track from openstreetmap.org
sr_RS@latin: Preuzimanje GPX trajektorija sa openstreetmap.org

en: Upload Trace
sr_RS@latin: Otpremi trag

en: Upload Traces
sr_RS@latin: Otpremi tragove

en: Defines the visibility of your trace for other OSM users.
sr_RS@latin: Određuje vidljivost tvojih tragova sa drugim OSM korisnicima.

en: (What does that mean?)
sr_RS@latin: (Šta to znači?)

en: Please enter Description about your trace.
sr_RS@latin: Unesite opis o vašem tragu.

en: Tags (comma delimited)
sr_RS@latin: Oznake (razgraničene zapetom)

en: Please enter tags about your trace.
sr_RS@latin: Unesite oznake o vašem tragu.

en: Selected track: {0}
sr_RS@latin: Obeleženi trag: {0}

en: No GPX layer selected. Cannot upload a trace.
sr_RS@latin: Nema izabrane GPX podloge. Nije moguće otpremiti trag.

en: Uploading trace ...
sr_RS@latin: Otpremanje traga ...

en: Upload canceled
sr_RS@latin: Otpremanje je otkazano

en: Error while uploading
sr_RS@latin: Greška prilikom otpremanja

en: GPX upload was successful
sr_RS@latin: GPX otpremanje je bilo uspešno

en: Upload failed. Server returned the following message:
sr_RS@latin: Otpremanje nije uspelo. Server je vratio sledeću poruku:

en: Uploading GPX track: {0}% ({1} of {2})
sr_RS@latin: Otpremanje GPX traga: {0}% ({1} od {2})

en: No description provided. Please provide some description.
sr_RS@latin: Opis nije ostavljen. Dajte neki opis.

en: Uploading GPX Track
sr_RS@latin: Otpremanje GPX traga

en: Uploads traces to openstreetmap.org
sr_RS@latin: Otpremanje tragova na openstreetmap.org

en: Importing...
sr_RS@latin: Uvoz...

en: Shape is started incorrectly
sr_RS@latin: Oblik nije ispravno započet

en: Can''t load SVG diagram
sr_RS@latin: Nije moguće učitati SVG dijagram

en: Can''t find root SVG element
sr_RS@latin: Nije moguće pronaći koren SVG elementa

en: Import primitives
sr_RS@latin: Uvoz primitiva

en: Cannot find configuration file!
sr_RS@latin: Nije moguće pronaći konfiguracionu datoteku!

en: DXF files [ImportDxf plugin] (*.dxf)
sr_RS@latin: DXF datoteke [ImportDxf dodatak] (*.dxf)

en: Please open or create data layer before importing
sr_RS@latin: Otvorite ili napravite podlogu sa podacima pre nego što započnete uvoz

en: Import dxf
sr_RS@latin: Uvezi DXF

en: Scale:
sr_RS@latin: Razmera:

en: unit(s) =
sr_RS@latin: jedinice =

en: Shows elevation profile
sr_RS@latin: Prikazuje poprečni presek nadmorske visine

en: Elevation Profile
sr_RS@latin: Poprečni presek nadmorske visine

en: Elevation Grid Layer (experimental!)
sr_RS@latin: Podloga u vidu koordinatne mreže za prikaz nadmorske visine (eksperimentalno!)

en: Shows elevation grid layer
sr_RS@latin: Prikaži podlogu u vidu koordinatne mreže za prikaz nadmorske visine

en: Elevation Grid
sr_RS@latin: Koordinatna mreža nadmorske visine

en: increase zoom level to see more detail
sr_RS@latin: uvećajte nivo zumiranja kako biste videli još detalja

en: Zoom
sr_RS@latin: Uvećaj

en: FastDraw configuration
sr_RS@latin: Konfiguracija brzog crtanja

en: Auto add tags
sr_RS@latin: Automatsko dodavanje atributa

en: Save settings
sr_RS@latin: Sačuvaj postavke

en: FastDrawing
sr_RS@latin: Brzo crtanje

en: Fast drawing mode
sr_RS@latin: Režim brzog crtanja

en: Draw the way by mouse
sr_RS@latin: Crtanje linije pomoću miša

en: Fix addresses
sr_RS@latin: Ispravljanje adresa

en: Show dialog with incomplete addresses
sr_RS@latin: Prikaži prozor sa neispravnim adresama

en: Fix street addresses
sr_RS@latin: Ispravljanje adresa

en: Find and fix addresses without (valid) streets.
sr_RS@latin: Pronalazi i popravlja kućne brojeve bez (ispravne) ulice.

en: Data: {0}
sr_RS@latin: Podaci: {0}

en: Guess values for
sr_RS@latin: Pretpostavi vrednosti za

en: Address has no street
sr_RS@latin: Adresa nema ulicu

en: Address has no valid street
sr_RS@latin: Adresa nema ispravnu ulicu

en: Address has no post code
sr_RS@latin: Adresa nema poštanski broj

en: Address has no city
sr_RS@latin: Adresa nema grad

en: Address has no country
sr_RS@latin: Adresa nema zemlju

en: Assign to
sr_RS@latin: Dodeli na

en: Remove all address tags
sr_RS@latin: Ukloni sve adresne atribute

en: No name
sr_RS@latin: Bez imena

en: Unresolved Addresses
sr_RS@latin: Neobrađene adrese

en: Select and close
sr_RS@latin: Obeleži i zatvori

en: Fix unresolved addresses
sr_RS@latin: Ispravljanje neobrađenih adresa

en: Complete Addresses
sr_RS@latin: Potpune adrese

en: Incomplete Addresses
sr_RS@latin: Nepotpune adrese

en: Selected Addresses
sr_RS@latin: Obeležene adrese

en: Selected Street
sr_RS@latin: Obeležena ulica

en: (No data)
sr_RS@latin: (bez podataka)

en: Show incomplete addresses
sr_RS@latin: Prikaži nepotpune adrese

en: items
sr_RS@latin: stavki

en: no items
sr_RS@latin: nema stavki

[ctx: address]
en: City
sr_RS@latin: Naselje

en: Postcode
sr_RS@latin: Poštanski broj

en: Assign address to street
sr_RS@latin: Adresu dodeli ulici

en: Assign the selected address(es) to the selected street.
sr_RS@latin: Obeležene adrese dodeli obeleženoj ulici.

en: Guess
sr_RS@latin: Pretpostavi

en: Accept all existing values
sr_RS@latin: Prihvati sve postojeće vrednosti

en: House number increment:
sr_RS@latin: Za koliko se uvećava kućni broj:

en: Accept existing value
sr_RS@latin: Prihvati postojeću vrednost

en: Updating properties of up to {0} object | Updating properties of up to {0} objects
sr_RS@latin[0]: Ažuriranje svojstva za do {0} objekta
sr_RS@latin[1]: Ažuriranje svojstva za do {0} objekta
sr_RS@latin[2]: Ažuriranje svojstva za do {0} objekata

en: Default image projection
sr_RS@latin: Podrazumevana projekcija slike

en: JOSM''s current projection
sr_RS@latin: Trenutna projekcija u JOSM aplikaciji

en: Layer Properties
sr_RS@latin: Svojstva podloge

en: Import image
sr_RS@latin: Uvezi sliku

en: Downloading MapRoulette Task {0}
sr_RS@latin: Preuzimanje MapRoulette zadatka {0}

en: Downloading MapRoulette Data
sr_RS@latin: Preuzimanje MapRoulette podataka

en: Show
sr_RS@latin: Prikaži

en: Downloaded MapRoulette tasks
sr_RS@latin: Preuzeti MapRoulette zadaci

en: Zoom to selected image
sr_RS@latin: Zumiraj na obeleženu sliku

en: Enable experimental beta-features (might be unstable)
sr_RS@latin: Omogući eksperimentalne Beta funkcije (može biti nestabilno)

en: Display hour when the picture was taken
sr_RS@latin: Prikaži vreme kada je izvršeno slikanje

en: Center view on new image when using the buttons to jump to another image
sr_RS@latin: Centriraj prikaz nove slike kada se koriste dugmad za prelazak na drugu sliku

en: When opening Mapillary image in web browser, show the blur editor instead of the image viewer
sr_RS@latin: Kada se otvara Mapillary fotografija u web pregledaču, prikaži uređivač za maskiranje umesto klasičnog prikaza fotografije

[ctx: Checkbox label in JOSM settings]
en: Use computed location information
sr_RS@latin: Koristi izračunatu lokaciju

en: You are logged in as ''{0}''.
sr_RS@latin: Prijavljeni ste kao ''{0}''.

en: You are logged in.
sr_RS@latin: Prijavljeni ste.

en: You are currently not logged in.
sr_RS@latin: Trenutno niste prijavljeni.

en: Login
sr_RS@latin: Prijava

en: Forward
sr_RS@latin: U smeru kretanja vektora

en: Downloading…
sr_RS@latin: Preuzimanje…

en: Mapillary login
sr_RS@latin: Mapillary prijava

en: Login successful, return to JOSM.
sr_RS@latin: Uspešna prijava, vratite se u JOSM.

en: Could not refresh Mapillary token. HTTP Status Code {0}.
sr_RS@latin: Nije moguće osvežiti Mapillary token. Kôd HTTP statusa {0}.

en: Mapillary: Could not refresh login, logging out
sr_RS@latin: Mapillary: Nije se osvežila prijava, odjavljujem vas

en: Walk mode
sr_RS@latin: Režim hodanja

en: Zoom to the currently selected Streetside image
sr_RS@latin: Zumiraj prikaz na trenutno obeleženu Streetside sliku

en: Jump to red
sr_RS@latin: Pređi na crvenu

en: Jump to blue
sr_RS@latin: Pređi na plavu

en: Preview images when hovering its icon
sr_RS@latin: Prikazivanje slike kada se pokazivač nalazi iznad njene ikone

en: When opening Streetside image in web browser, show the blur editor instead of the image viewer
sr_RS@latin: Kada se otvara Streetside fotografija u web pregledaču, prikaži uređivač za maskiranje umesto klasičnog prikaza fotografije

en: Downloading
sr_RS@latin: Preuzimanje

en: Downloading Streetside images
sr_RS@latin: Preuzimanje Streetside fotografija

en: Edit opening hours
sr_RS@latin: Uređivanje radnog vremena

en: help
sr_RS@latin: pomoć

en: Please enter numeric angle in degrees
sr_RS@latin: Unesite numeričku vrednost ugla u stepenima

en: Input angle here
sr_RS@latin: Ovde unesite ugao

en: Align all buildings
sr_RS@latin: Poravnaj sve izgrađene objekte

en: Relation: {0}
sr_RS@latin: Relacija: {0}

en: City:
sr_RS@latin: Naselje:

en: State:
sr_RS@latin: Pokrajina:

en: Post Code:
sr_RS@latin: Poštanski broj:

en: Country:
sr_RS@latin: Zemlja:

en: Full Address:
sr_RS@latin: Potpuna adresa:

en: Country code must be 2 letters
sr_RS@latin: Oznaka zemlje mora da ima 2 slova

en: Undocumented problem occured.
sr_RS@latin: Došlo je do nedokumentovanog problema.

en: Length preserved
sr_RS@latin: Dužina je zadržana

en: Angle preserved
sr_RS@latin: Ugao je zadržan

en: <html>Aligns the way segment to the reference so that its length is preserved.</html>
sr_RS@latin: <html>Poravnava liniju sa referencom tako da dužina ostane nepromenjena.</html>

en: <html>Aligns the way segment to the reference so that the angles of its adjacent segments are preserved.<br/>The length of the aligned segment is likely to change as result.</html>
sr_RS@latin: <html>Poravnava liniju sa referencom tako da uglovi ostanu nepromenjeni.<br/>Dužina poravnatog segmenta će najverovatnije biti promenjena.</html>

en: Replace existing buildings
sr_RS@latin: Zameni postojeći izgrađeni objekat

en: Replace an existing building with the new one.
sr_RS@latin: Zameni postojeće izgrađene objekte sa novim.

en: Automatically try to find the correct address via Austria Address Helper plugin
sr_RS@latin: Automatski pokušaj da pronađeš ispravnu adresu putem dodatka Pomoćnik za adrese u Austriji

en: Add source tag
sr_RS@latin: Dodaj oznaku izvora

en: Add source tag.
sr_RS@latin: Dodaje oznaku izvora.

en: Austria Address Helper<br>Please select exactly one object.
sr_RS@latin: Pomoćnik za adrese u Austriji<br>Obeležite samo jedan objekat.

en: Austria Address Helper
sr_RS@latin: Pomoćnik za adrese u Austriji

en: No address type selected. Aborting.
sr_RS@latin: Nije obeležen tip adrese. Prekidanje.

en: Address Duplicate Check Failed
sr_RS@latin: Nije uspela provera dupliranih adresa

en: The following objects in OpenStreetMap already have this address:
sr_RS@latin: Sledeći objekti u OpenStreetMap već imaju ovu adresu:

en: Are you sure that you want to add it?
sr_RS@latin: Želite li zaista da dodate?

en: Duplicate Address
sr_RS@latin: Duplirane adrese

en: Distance between building center and address coordinates:
sr_RS@latin: Razmak između centralnog dela izgrađenog objekta i koordinata adrese:

en: An unexpected exception occurred:
sr_RS@latin: Pojavio se neočekivani izuzetak:

en: An unexpected exception occurred while checking for address duplicates:
sr_RS@latin: Pojavio se neočekivani izuzetak prilikom provere duplikata adresa:

en: Check existing addresses
sr_RS@latin: Proveri postojeće adrese

en: Server URL:
sr_RS@latin: URL adresa servera:

en: Auto Tools
sr_RS@latin: Automatske alatke

en: Combine LA buildings
sr_RS@latin: Kombinuj LA izgrađene objekate

en: Combine LA import buildings
sr_RS@latin: Kombinuj LA uvezene izgrađene objekate

en: revert tags
sr_RS@latin: opozovi atribute

en: Replace imported buildings
sr_RS@latin: Zameni uvezene izgrađene objekte

en: Select only buildings without nodes.
sr_RS@latin: Obeležite samo izgrađene objekte, bez tačaka.

en: Select two buildings.
sr_RS@latin: Obeležite dva izgrađena objekta.

en: Select maximum two buildings.
sr_RS@latin: Obeležite najviše dva izgrađena objekta.

en: Knife tool
sr_RS@latin: Nožić (alatka)

en: Split way.
sr_RS@latin: Razdeli liniju.

en: Big buildings mode
sr_RS@latin: Režim visokih zgrada

en: Rotate crosshair
sr_RS@latin: Rotacija pravca

en: Disable click+drag
sr_RS@latin: Onemogući klik+prevlačenje

en: Switch between circle and rectangle modes
sr_RS@latin: Promena između kružnog i pravougaonog režima

en: Buildings tags:
sr_RS@latin: Oznake izgrađenih objekata:

en: Set building shape to circle
sr_RS@latin: Postavi oblik izgrađenog objekta u kružni

en: Set buildings shape to circle
sr_RS@latin: Postavi oblik izgrađenih objekata u kružni

en: Set building shape to rectangle
sr_RS@latin: Postavi oblik izgrađenog objekta u pravougaoni

en: Set buildings shape to rectangle
sr_RS@latin: Postavi oblik izgrađenih objekata u pravougaoni

en: Set buildings size
sr_RS@latin: Postavi veličinu izgrađenog objekta

en: Use Address dialog
sr_RS@latin: Koristi prozor za unos adrese

en: Auto-select building
sr_RS@latin: Automatski obeleži izgrađeni objekat

en: Auto-select replaces existing selection
sr_RS@latin: Automatsko obeležavanje ima veću važnost od trenutno obeleženih stavki

en: Use address nodes under buildings
sr_RS@latin: Koristi tačke sa adresama ispod izgrađenih objekata

en: Circle
sr_RS@latin: Kružni

en: Rectangle
sr_RS@latin: Pravougaoni

en: Set buildings size and shape
sr_RS@latin: Postavite veličinu i oblik izgrađenih objekata

en: Buildings width/diameter:
sr_RS@latin: Širina/dijametar objekata:

en: Length step:
sr_RS@latin: Dužinski pomeraj

en: Advanced...
sr_RS@latin: Napredno...

en: Draw buildings
sr_RS@latin: Kartiranje izgrađenih objekata

en: Move tags from address nodes inside buildings to building ways
sr_RS@latin: Premesti oznake iz tačaka sa adresama unutar izgrađenih objekata u same linije objekata

en: There is {0} building with multiple address nodes inside | There are {0} buildings with multiple address nodes inside
sr_RS@latin[0]: Postoji {0} izgrađeni objekat sa više tačaka sa adresama unututar njega
sr_RS@latin[1]: Postoje {0} izgrađena objekta sa više tačaka sa adresama unututar njih
sr_RS@latin[2]: Postoji {0} izgrađenih objekata sa više tačaka sa adresama unututar njih

en: There is {0} building with address conflicts | There are {0} buildings with address conflicts
sr_RS@latin[0]: Postoji {0} izgrađeni objekat sa greškom u adresi
sr_RS@latin[1]: Postoje {0} izgrađena objekta sa greškama u adresi
sr_RS@latin[2]: Postoji {0} izgrađenih objekata sa greškama u adresi

en: There are {0} buildings covering the same address node
sr_RS@latin: Postoji {0} izgrađenih objekata koji prekrivaju istu tačku sa adresom

en: No address nodes inside buildings found
sr_RS@latin: Nije pronađena nijedna tačka sa adresom unutar izgrađenog objekta

en: Add a new municipality layer
sr_RS@latin: Dodajte novu opštinsku podlogu

en: CadastreFR - Buildings
sr_RS@latin: CadastreFR - izgrađeni objekti

en: Select to download buildings in the selected download area.
sr_RS@latin: Izaberite preuzimanje izgrađenih objekata unutar obeleženog područja za preuzimanje.

en: Select to download addresses in the selected download area.
sr_RS@latin: Izaberite preuzimanje adresa unutar obeleženog područja za preuzimanje.

en: Select to download symbols in the selected download area.
sr_RS@latin: Izaberite preuzimanje simbola unutar obeleženog područja za preuzimanje.

en: Select to download water bodies in the selected download area.
sr_RS@latin: Obeležite preuzimanje vodenih površina unutar obeleženog područja za preuzimanje.

en: Select to download cadastral parcels in the selected download area.
sr_RS@latin: Izaberite preuzimanje katastarskih parcela unutar obeleženog područja za preuzimanje.

en: Select to download cadastral parcel numbers in the selected download area.
sr_RS@latin: Izaberite preuzimanje brojeva katastarskih parcela unutar obeleženog područja za preuzimanje.

en: Select to download municipality boundary in the selected download area.
sr_RS@latin: Izaberite preuzimanje opštinskih granica unutar obeleženog područja za preuzimanje.

en: Buildings, covers, underground constructions.
sr_RS@latin: Izgrađeni objekti, nadstrešnice, podzemna izgradnja.

en: Downloading {0}
sr_RS@latin: Preuzimanje {0}

en: Create buildings
sr_RS@latin: Napravi izgrađeni objekat

en: Bounding box: {0}
sr_RS@latin: Okvir površine za rad: {0}

en: Next ->
sr_RS@latin: Sledeće ->

en: <- Previous
sr_RS@latin: <- Prethodno

en: Changeset viewer
sr_RS@latin: Pregledač skupa promena

en: Open changeset Viewer window.
sr_RS@latin: Otvara prozor Pregledača skupa promena.

en: Get changeset in the area
sr_RS@latin: Preuzmi skup promena iz ovog područja

en: Please enter your OSMCha API Key (see link)
sr_RS@latin: Unesite svoj OSMCha API ključ (pogledajte vezu)

en: Use
sr_RS@latin: Koristi

en: Please select a scheme to use.
sr_RS@latin: Izaberite shemu koju koristite.

en: Color Scheme
sr_RS@latin: Kolor shema

en: Abort tag editing and close dialog
sr_RS@latin: Otkaži uređivanje atributa i zatvori prozor

en: Apply edited tags and close dialog
sr_RS@latin: Primeni uređivanje atributa i zatvori prozor

en: Conflation
sr_RS@latin: Konflacija

en: Activates the conflation plugin
sr_RS@latin: Aktivira dodatak za konflaciju

en: Matches
sr_RS@latin: Poklapanje

en: Reference only
sr_RS@latin: Samo referenca

en: Matches ({0})
sr_RS@latin: Poklapanja ({0})

en: Zoom to selected primitive(s)
sr_RS@latin: Zumiraj na obeležene primitive

en: Overwrite tags without confirmation
sr_RS@latin: Upiši nove vrednosti atributa bez potvrde

en: Activate continuous downloads at startup.
sr_RS@latin: Aktiviraj neprestano preuzimanje podloge prilikom pokretanja.

en: Supress the default modal progress monitor when downloading.
sr_RS@latin: Ne prikazuj podrazumevani prozor napretka prilikom preuzimanja.

en: Download Settings
sr_RS@latin: Postavke preuzimanja

en: Settings for the continuous download.
sr_RS@latin: Postavke za neprekidno preuzimanje.

en: Requires restart
sr_RS@latin: Zahteva ponovno pokretanje

en: Max threads
sr_RS@latin: Maksimalno paralelnih preuzimanja

en: Max download boxes
sr_RS@latin: Maksimalan broj polja

en: Wait time (milliseconds)
sr_RS@latin: Vreme čekanja (u milisekundama)

en: Extra download area
sr_RS@latin: Dodatno preuzimanje područja

en: Max area to download in degrees^2. Increasing this number will cause the plugin to download areas when you are zoomed far out.
sr_RS@latin: Maksimalno područje koje se želi preuzeti se izražava u stepenima². Uvećanjem ovog broja dovešće do toga da će softverski dodatak preuzimati područja kada ste previše udaljeni (odzumirani).

en: Max download area
sr_RS@latin: Maksimalno preuzimanje područja

en: The strategy for finding what areas to request from the server.
sr_RS@latin: Strategija za pronalazak koja područja da se traže sa servera.

en: Download strategy
sr_RS@latin: Strategija preuzimanja

en: Layer for editing GPX tracks
sr_RS@latin: Podloga za uređivanje GPX tragova

en: Convert to GPX layer with anonymised time
sr_RS@latin: Konvertuj u GPX podlogu bez vremenskih oznaka

en: edit gpx tracks
sr_RS@latin: uredi GPX tragove

en: Import path from GPX layer
sr_RS@latin: Uvezi putanju iz GPX podloge

en: Drop existing path
sr_RS@latin: Odbaci trenutnu putanju

en: No GPX data layer found.
sr_RS@latin: Nije pronađena podloga sa GPX podacima.

en: External tool error
sr_RS@latin: Greška spoljne alatke

en: Child script have returned invalid data.
    
    stderr contents:
sr_RS@latin: Skripta koja proizilazi iz ove je vratila neispravne podatke.
    
    ''stderr'' sadržaj:

en: External Tool: {0}
sr_RS@latin: Spoljna alatka: {0}

en: Edit tool
sr_RS@latin: Alatka za uređivanje

en: External tools
sr_RS@latin: Spoljne alatke

en: Delete tool "{0}"?
sr_RS@latin: Izbrisati alatku "{0}"?

en: Are you sure?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni?

en: New tool...
sr_RS@latin: Nova alatka...

en: Install
sr_RS@latin: Instaliraj

en: Public
sr_RS@latin: Javno

en: Could not get server response, check logs
sr_RS@latin: Nije moguće dobiti odgovor sa servera, proverite evidenciju

en: Failed to login as {0}:
sr_RS@latin: Nije uspela prijava kao {0}:

en: The server did not return user ID
sr_RS@latin: Server nije vratio korisnikov ID

en: Failed to get messages as {0}:
sr_RS@latin: Nije uspeo prijem poruka kao {0}:

en: Open GeoChat panel
sr_RS@latin: Otvori GeoChat panel

en: Zoom in to see messages
sr_RS@latin: Uveličajte kako biste videli poruke

en: Enable autologin
sr_RS@latin: Omogući automatsko prijavljivanje

en: {0} user | {0} users
sr_RS@latin[0]: {0} korisnik
sr_RS@latin[1]: {0} korisnika
sr_RS@latin[2]: {0} korisnika

en: not logged in
sr_RS@latin: niste prijavljeni

en: Failed to log in to GeoChat:
sr_RS@latin: Nije uspelo prijavljivanje na GeoChat:

en: Failed to send message:
sr_RS@latin: Nije uspelo slanje poruke:

en: User {0} has left
sr_RS@latin: Korisnik {0} je otišao

en: User {0} is mapping nearby
sr_RS@latin: Korisnik {0} kartira u neposrednoj blizini

en: Users mapping nearby:
sr_RS@latin: Korisnici u neposrednoj blizini:

en: Private chat
sr_RS@latin: Privatno ćaskanje

en: Close tab
sr_RS@latin: Zatvori karticu

en: Clear log
sr_RS@latin: Poništi evidenciju

en: Show users on map
sr_RS@latin: Prikaži korisnike na karti

en: Position only
sr_RS@latin: Samo poziciju

en: Position, Time, Date, Speed
sr_RS@latin: Poziciju, vreme, datum i brzinu

en: Position, Time, Date, Speed, Altitude
sr_RS@latin: Poziciju, vreme, datum, brzinu i visinu

en: Unknown logFormat
sr_RS@latin: Nepoznat logFormat

en: File not found:
    {0}
sr_RS@latin: Datoteka nije pronađena:
    {0}

en: File not found:
sr_RS@latin: Datoteka nije pronađena:

en: XML Imagery Bounds
sr_RS@latin: Granice XML snimka

en: Change Color
sr_RS@latin: Promeni boju

en: Deprecate Offset
sr_RS@latin: Opozovi pomeraj

en: Are you sure this imagery offset is wrong?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da je pogrešan pomeraj na ovom snimku?

en: Are you sure this calibration geometry is aligned badly?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da ova kalibracija geometrije nije ispravna?

en: Warning: deprecation is basically irreversible!
sr_RS@latin: Upozorenje: otkazivanje praktično nije moguće opozvati!

en: To store imagery offsets you must be a registered OSM user.
sr_RS@latin: Da sačuvate pomeraj snimka, potrebno je da ste registrovani OSM korisnik.

en: Please enter the reason why you mark this imagery offset as deprecated
sr_RS@latin: Unesite razlog zašto ste označili pomeraj ovog snimka kao zastareli

en: Please enter the reason why you mark this calibration geometry as deprecated
sr_RS@latin: Unesite razlog zašto ste označili da je ova kalibracija geometrije zastarela

en: Notifying the server of the deprecation...
sr_RS@latin: Obevaštava se server o opozivu...

en: Get Imagery Offset...
sr_RS@latin: Preuzmi pomeraj snimaka...

en: Download offsets for current imagery from a server
sr_RS@latin: Preuzimanje pomeraja sa servera za trenutni snimak

en: No data for this region. Please adjust imagery layer and upload an offset.
sr_RS@latin: Ne postoje podaci za ovu regiju. Prilagodite podlogu snimka i otpremite njen pomeraj.

en: Loading imagery offsets...
sr_RS@latin: Učitavanje pomeraja za snimak...

en: Error processing XML response: {0}
sr_RS@latin: Greška u obradi XML odgovora: {0}

en: Imagery Offset Database
sr_RS@latin: Baza podataka pomeraja snimaka

en: Calibration geometries
sr_RS@latin: Kalibracija geometrija

en: Deprecated offsets
sr_RS@latin: Zastareli pomeraji

en: The topmost imagery layer has been shifted to presumably match
    OSM data in the area. Please check that the offset is still valid
    by downloading GPS tracks and comparing them and OSM data to the imagery.
sr_RS@latin: Najviša ortofoto podloga je pomerena kako bi se poklopila sa
    OSM podacima u ovoj oblasti. Proverite da li je pomeraj i dalje ispravan
    tako što ćete preuzeti GPS trajektorije i uporediti ih sa OSM podacima sa ortofoto snimka.

en: Deprecated by {0} on {1}
sr_RS@latin: Zastarelo {0} na {1}

en: Created by {0} on {1}
sr_RS@latin: Napravio {0} na {1}

en: Imagery ID
sr_RS@latin: ID snimka

en: Reason
sr_RS@latin: Razlog

en: BIM importer is in beta version! 
     You can help to improve the BIM import by reporting bugs or other issues. For more details see logfile: <i>
sr_RS@latin: BIM uvoz je u Beta verziji! 
     Možete pomoći da se poboljša BIM uvoz tako što ćete prijavljivati greške i druge probleme. Za više informacija pogledajte datoteku evidencije: <i>

en: Apply Tags
sr_RS@latin: Primeni oznake

en: Add a new level
sr_RS@latin: Dodajte novi nivo

en: Indoor Mapping Helper
sr_RS@latin: Pomoćnik pri kartiranju zatvorenog prostora

en: Toolbox for indoor mapping assistance
sr_RS@latin: Alatke za pomoć pri kartiranju zatvorenog prostora

en: Insert level
sr_RS@latin: Ubaci sprat

en: Add a new level to layer.
sr_RS@latin: Dodaje novi sprat u podlogu.

en: Show Help-Browser.
sr_RS@latin: Prikazuje pomoć u pregledaču.

en: Level name
sr_RS@latin: Naziv sprata

en: The marked channels contains a junctioncandidate (white). To test this candidat mark these channel and press the "Check" button again.
sr_RS@latin: Označeni kanali sadrže junctioncandidate (bele). Da biste testirali ovog kandidata, označite njegove kanale i ponovo kliknite na dugme "Proveri".

en: Check the direction
sr_RS@latin: Provera smera

en: Check the direction of the selected stream/river. Is it correct?
     Progress:
sr_RS@latin: Proverite smer obeleženog potoka ili reke. Da li je ispravan?
     Napredak:

en: Correct
sr_RS@latin: Ispravno

en: Wrong
sr_RS@latin: Pogrešno

en: <HTML><U>C</U>orrect direction</HTML>
sr_RS@latin: <HTML><U>I</U>spravan smer</HTML>

en: Direction of river is correct.
sr_RS@latin: Smer reke je ispravan.

en: <HTML><U>W</U>rong dirrection</HTML>
sr_RS@latin: <HTML><U>P</U>ogrešan smer</HTML>

en: Direction of river is wrong.
sr_RS@latin: Smer reke je pogrešan.

en: <HTML><U>I</U>gnore this way</HTML>
sr_RS@latin: <HTML><U>Z</U>anemari ovaj put</HTML>

en: Ignore direction of this way.
sr_RS@latin: Zanemari smer ove linije.

en: Check direction of streams
sr_RS@latin: Provera smerova potoka

en: Check direction of streams and rivers
sr_RS@latin: Provera smerova potoka i reka

en: No more directions to check!
sr_RS@latin: Nema više smerova za proveru!

en: Replace way
sr_RS@latin: Zameni liniju

en: Replace way of selected way with a new way
sr_RS@latin: Zameni obeleženu liniju novom linijom

en: This tool replaces coastline of one way with another, and so requires exactly two coatline ways to be selected.
sr_RS@latin: Ova alatka obavlja zamenu jedne linije obale, drugom, tako da je potrebno da se obeleže tačno dve linije obale.

en: Connection Failed
sr_RS@latin: Veza nije uspela

en: Not connected
sr_RS@latin: Nije povezano

en: Connecting
sr_RS@latin: Povezivanje

en: Connected
sr_RS@latin: Povezano

en: no name
sr_RS@latin: bez imena

en: Live GPS
sr_RS@latin: GPS uživo

en: Show GPS data.
sr_RS@latin: Prikaz GPS podataka.

en: Speed
sr_RS@latin: Brzina

en: Course
sr_RS@latin: Kurs

en: Way Info
sr_RS@latin: Informacije o liniji

en: LiveGPS layer
sr_RS@latin: Podloga „GPS uživo“

en: Capture GPS Track
sr_RS@latin: Snimi GPS trajektoriju

en: Measured values
sr_RS@latin: Izmerene vrednosti

en: Path Length
sr_RS@latin: Dužina putanje

en: Selection Length
sr_RS@latin: Dužina obeleženog

en: Selection Area
sr_RS@latin: Površina obeleženog

en: Selection Radius
sr_RS@latin: Prečnik obeleženog

en: Angle
sr_RS@latin: Ugao

en: Angle between two selected Nodes
sr_RS@latin: Ugao između dve izabrane tačke

en: Please select 4 or 5 ways to assign no left turns.
sr_RS@latin: Obeležite 4 ili 5 puteva kako biste dodelili zabranu skretanja ulevo.

en: Create Michigan left turn restriction
sr_RS@latin: Napravi zabranu skretanja tzv. Mičigensko skretanje ulevo

en: About Plugin
sr_RS@latin: Osnovni podaci o dodatku

en: No, just keep it
sr_RS@latin: Ne, samo zadrži

en: Close the dialog and discard all changes
sr_RS@latin: Zatvori prozor i odbaci sve promene

en: Proceed and go to the next page
sr_RS@latin: Nastavi i idi na sledeću stranicu

en: Finish
sr_RS@latin: Završi

en: Confirm the setup and close this dialog
sr_RS@latin: Potvrdite podešavanje i zatvorite ovaj prozor

en: JOSM/OSM API/Username
sr_RS@latin: JOSM/OSM API/korisničko ime

en: JOSM/OSM API/Password
sr_RS@latin: JOSM/OSM API/lozinka

en: {0}/Username
sr_RS@latin: {0}/korisničko ime

en: {0}/Password
sr_RS@latin: {0}/lozinka

en: JOSM/Proxy/Username
sr_RS@latin: JOSM/Proxy/korisničko ime

en: JOSM/Proxy/Password
sr_RS@latin: JOSM/Proxy/lozinka

en: The username and password is protected by {0}.
sr_RS@latin: Korisnički ime i lozinka su zaštićeni pomoću {0}

en: username
sr_RS@latin: korisničko ime

en: password
sr_RS@latin: lozinka

en: proxy username
sr_RS@latin: proxy korisničko ime

en: proxy password
sr_RS@latin: proxy lozinka

en: oauth key
sr_RS@latin: oauth ključ

en: oauth secret
sr_RS@latin: oauth tajni ključ

en: <br><strong>Warning:</strong> There may be sensitive data left in your preference file. ({0})
sr_RS@latin: <br><strong>Upozorenje:</strong> Možda su u vašoj datoteci sa željenim opcijama ostali neki od poverljivih podataka. ({0})

en: Save user and password ({0})
sr_RS@latin: Sačuvaj korisnika i lozinku ({0})

en: Plain text, JOSM default
sr_RS@latin: Običan tekst, podrazumevani za JOSM

en: Use {0}
sr_RS@latin: Koristi {0}

en: Encrypt data with Windows logon credentials
sr_RS@latin: Šifrovanje podataka pomoću Windows akreditiva za prijavljivanje

en: Split by neighbourhood
sr_RS@latin: Deljenje po komšiluku

en: Split this data by neighbourhood (admin_level=11).
sr_RS@latin: Razdeli ove podatke po komšilucima (admin_level=11).

en: Download open data
sr_RS@latin: Preuzimanje otvorenih podataka

en: OpenData preferences
sr_RS@latin: OpenData željene opcije

en: License Agreement
sr_RS@latin: Ugovor o licenciranju

en: Accept
sr_RS@latin: Prihvatam

en: Refuse
sr_RS@latin: Odbijam

en: I understand and accept these terms and conditions
sr_RS@latin: Razumem i prihvatam ove odredbe i uslove

en: View the full text of this license
sr_RS@latin: Prikaži ceo tekst ove licence

en: I refuse these terms and conditions. Cancel download.
sr_RS@latin: Odbijam ove odredbe i uslove. Otkaži preuzimanje.

en: Module bundled with opendata plugin
sr_RS@latin: Modul je u paketu sa OpenData dodatkom

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available modules.
sr_RS@latin: Kliknite na <strong>Preuzmi listu</strong> da biste preuzeli i prikazali listu dostupnih modula.

en: The following module has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} modules have been downloaded <strong>successfully</strong>:
sr_RS@latin[0]: Sledeći modul je <strong>uspešno</strong> preuzet:
sr_RS@latin[1]: Sledeći moduli su <strong>uspešno</strong> preuzeti:
sr_RS@latin[2]: Sledeći moduli su <strong>uspešno</strong> preuzeti:

en: Downloading the following module has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} modules has <strong>failed</strong>:
sr_RS@latin[0]: Sledeći modul <strong>nije uspešno</strong> preuzet:
sr_RS@latin[1]: Sledeći moduli <strong>nisu uspešno</strong> preuzeti:
sr_RS@latin[2]: Sledeći moduli <strong>nisu uspešno</strong> preuzeti:

en: Search:
sr_RS@latin: Pretraga:

en: Modules
sr_RS@latin: Moduli

en: Download the list of available modules
sr_RS@latin: Preuzimanje liste dostupnih modula

en: Update modules
sr_RS@latin: Ažuriraj module

en: Please restart JOSM to activate the downloaded modules.
sr_RS@latin: Pokrenite JOSM ponovo kako biste aktivirali preuzete module.

en: Tools
sr_RS@latin: Alatke

en: Open tools menu for this data.
sr_RS@latin: Otvorite meni alatki za ove podatke.

en: Open the OpenData window.
sr_RS@latin: Otvorite OpenData prozor.

en: Raw data
sr_RS@latin: Neobrađeni podaci

en: OpenData Preferences
sr_RS@latin: OpenData željene opcije

en: A special handler for various Open Data portals<br/><br/>Please read the Terms and Conditions of Use of each portal<br/>before any upload of data loaded by this plugin.
sr_RS@latin: Poseban dodatak koji barata različitim portalima otvorenih podataka<br/><br/>Pročitajte odredbe i uslove korišćenja svakog portala<br/>pre nego što otpremite bilo koje podatke putem ovog dodatka.

en: General settings
sr_RS@latin: Opšte postavke

en: Import only raw data (i.e. do not add/delete tags or replace them by standard OSM tags)
sr_RS@latin: Uvezi samo neobrađene podatke (npr. ne dodaj/uklanjaj atribute niti ih menjaj standardnim OSM atributima)

en: Download modules
sr_RS@latin: Preuzimanje modula

en: View summary
sr_RS@latin: Prikaži rezime

en: OpenData XML files
sr_RS@latin: OpenData XML datoteke

en: File to load
sr_RS@latin: Nije uspelo učitavanje

en: 7Zip Files
sr_RS@latin: 7Zip datoteke

en: Zip Files
sr_RS@latin: Zip datoteke

en: Reading Zip file...
sr_RS@latin: Čitanje Zip datoteke...

en: Cannot transform to WGS84
sr_RS@latin: Nije moguće izvršiti transformaciju u WGS84

en: JOSM was unable to find a strict mathematical transformation between ''{0}'' and WGS84.<br /><br />Do you want to try a <i>lenient</i> method, which will perform a non-precise transformation (<b>with location errors up to 1 km</b>) ?<br/><br/>If so, <b>do NOT upload</b> such data to OSM !
sr_RS@latin: JOSM nije mogao da pronađe striktnu matematičku transformaciju između ''{0}'' i WGS84.<br /><br />Želite li da isprobate <i>neinvanzivan</i> način, koji će obaviti manje preciznu transformaciju (<b>sa greškama u lokaciji do 1 km</b>) ?<br/><br/>Ukoliko nastavite, <b>NE otpremajte</b> takve podatke na OSM !

en: Try lenient method
sr_RS@latin: Isprobajte neinvanzivan način

en: GML files
sr_RS@latin: GML datoteke

en: KML/KMZ files
sr_RS@latin: KML/KMZ datoteke

en: Downloading Module {0}...
sr_RS@latin: Preuzimanje modula {0}...

en: Click to update the activated modules
sr_RS@latin: Kliknite kako biste ažurirali aktivne module

en: Click to skip updating the activated modules
sr_RS@latin: Kliknite kako biste preskočili ažuriranje aktivnih modula

en: JOSM could not find information about the following module: | JOSM could not find information about the following modules:
sr_RS@latin[0]: JOSM nije mogao da pronađe informacije u vezi sa sledećim modulom:
sr_RS@latin[1]: JOSM nije mogao da pronađe informacije u vezi sa sledećim modulima:
sr_RS@latin[2]: JOSM nije mogao da pronađe informacije u vezi sa sledećim modulima:

en: Updating the following module has failed: | Updating the following modules has failed:
sr_RS@latin[0]: Nije uspelo ažuriranje sledećeg modula:
sr_RS@latin[1]: Nije uspelo ažuriranje sledećih modula:
sr_RS@latin[2]: Nije uspelo ažuriranje sledećih modula:

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Modules to change it later)
sr_RS@latin: Ne pitaj ponovo i zapamti moj izbor (idite na Željene opcije->Moduli kako biste kasnije izvršili promenu)

en: <b>Module provided by an external source:</b> {0}
sr_RS@latin: <b>Modul je ustupio spoljni izvor:</b> {0}

en: Downloading module list from ''{0}''
sr_RS@latin: Preuzimanje liste modula sa ''{0}''

en: Check Placement
sr_RS@latin: Provera položaja

en: Bind to coordinates
sr_RS@latin: Poveži sa koordinatama

en: Top right (max) corner:
sr_RS@latin: Gornji desni (maks.) ugao:

en: East:
sr_RS@latin: Istok:

en: North:
sr_RS@latin: Sever:

en: Bottom left (min) corner:
sr_RS@latin: Donji levi (min.) ugao:

en: Please select exactly one node.
sr_RS@latin: Izaberite samo jednu tačku.

en: Check numbers
sr_RS@latin: Provera brojeva

en: Projection of the PDF-Document
sr_RS@latin: Projekcija PDF dokumenta

en: Projection:
sr_RS@latin: Projekcija:

en: Show target
sr_RS@latin: Prikaži odredište

en: Finished
sr_RS@latin: Završeno

en: Load preview ...
sr_RS@latin: Učitavanje prikaza...

en: PDF preview:
sr_RS@latin: PDF prikaz:

en: PDF files
sr_RS@latin: PDF datoteke

en: Import PDF
sr_RS@latin: Uvoz PDF datoteke

en: OSM files
sr_RS@latin: OSM datoteke

en: Preparing
sr_RS@latin: Priprema

en: Could not parse color
sr_RS@latin: Nije moguće raščlaniti boju

en: Parsing file
sr_RS@latin: Raščlanjavanje datoteke

en: File not found.
sr_RS@latin: Datoteka nije pronađena.

en: Error while parsing: {0}
sr_RS@latin: Greška prilikom raščlanjavanja: {0}

en: Removing parallel segments
sr_RS@latin: Uklanjanje paralelnih segmenata

en: Joining nodes
sr_RS@latin: Objedinjavanje tačaka

en: Joining adjacent segments
sr_RS@latin: Objedinjavanje susednih segmenata

en: Removing small objects
sr_RS@latin: Uklanjanje malih objekata

en: Removing large objects
sr_RS@latin: Uklanjanje velikih objekata

en: Finalizing layers
sr_RS@latin: Završetak operacija nad podlogama

en: Building JOSM layer
sr_RS@latin: Pravljenje JOSM podloge

en: Postprocessing layer
sr_RS@latin: Postobrada podloge

en: Saving to file.
sr_RS@latin: Čuvanje u datoteku.

en:  Writing to file
sr_RS@latin:  Upisivanje u datoteku

en: Debug info
sr_RS@latin: Informacije za otklanjanje grešaka

en: Merge close nodes
sr_RS@latin: Objedini tačke koje su u blizini

en: Remove objects smaller than
sr_RS@latin: Ukloni objekte manje od

en: Remove objects larger than
sr_RS@latin: Ukloni objekte veće od

en: Only this color
sr_RS@latin: Samo ove boje

en: Remove parallel lines
sr_RS@latin: Ukloni paralelne linije

en: Take only first X paths
sr_RS@latin: Uzmi samo prvih X putanja

en: Color/width change
sr_RS@latin: Promena u boji/širini

en: Shape closed
sr_RS@latin: Zatvoren oblik

en: Single segments
sr_RS@latin: Jedan segment

en: Orthogonal shapes
sr_RS@latin: Ortogonalni oblici

en: Import settings
sr_RS@latin: Uvoz postavki

en: Tolerance:
sr_RS@latin: Tolerancija:

en: Max distance:
sr_RS@latin: Maks. rastojanje:

en: Undo changes made in this dialog
sr_RS@latin: Opozovi promene koje su napravljene u ovom prozoru

en: Reload GPS data from image file
sr_RS@latin: Učitaj GPS podatke iz datoteke fotografije

en: Data contains unclosed ways.
sr_RS@latin: Podaci sadrže nezatvorene linije.

en: Railway stop
sr_RS@latin: Železničko stajalište

en: Railway station
sr_RS@latin: Železnička stanica

[ctx: menu]
en: Public Transport
sr_RS@latin: Javni prevoz

en: Replace Membership
sr_RS@latin: Zameni članove

en: Create ''route'' relation for opposite direction of travel?
sr_RS@latin: Želite li da napravite relaciju maršrute za suprotni smer putovanja?

en: Create a route_master?
sr_RS@latin: Želite li da napravite route_master?

en: Create ''route_master'' relation and add these route relations to it?
sr_RS@latin: Želite li da napravite „route_master“ relaciju i da dodate ove relacije maršrute u nju?

en: Public Transport Assistant tests
sr_RS@latin: Testovi Pomoćnika za javni prevoz

en: Public transport routes
sr_RS@latin: Maršrute javnog prevoza

en: There exists no dataset. Try to download data from the server or open an OSM file.
sr_RS@latin: Ne postoji grupa podataka. Pokušajte da preuzmete podatke sa servera ili otvorite OSM datoteku.

en: Route patterns ...
sr_RS@latin: Šabloni maršruta ...

en: Edit Route patterns for public transport
sr_RS@latin: Uredite šablone maršruta za javni prevoz

en: Route Patterns
sr_RS@latin: Šabloni maršruta

en: Overview
sr_RS@latin: Prikaz

en: Itinerary
sr_RS@latin: Plan puta

en: Stops
sr_RS@latin: Stajališta

en: Add a new Tag
sr_RS@latin: Dodajte novi atribut

en: Find
sr_RS@latin: Pronađi

en: Mark
sr_RS@latin: Označi

en: Ref
sr_RS@latin: Ref.

en: Stops are possible on the
sr_RS@latin: Stajališta su moguća na

en: right hand side
sr_RS@latin: desnoj strani

en: left hand side
sr_RS@latin: levoj strani

en: Maximum distance from route
sr_RS@latin: Maksimalni razmak od maršrute

en: Suggest Stops
sr_RS@latin: Predloži stajališta

en: Create Stops from GPX ...
sr_RS@latin: Napravi stajališta iz GPX...

en: Create Stops from a GPX file
sr_RS@latin: Pravi stajališta iz GPX datoteke

en: Select GPX file
sr_RS@latin: Obeležite GPX datoteku

en: Always split ways of neighbouring multipolygons
sr_RS@latin: Uvek razdeli linije susednih multipoligona

en: Revert changeset fully
sr_RS@latin: U potpunosti opozovi skup promena

en: Revert selection only
sr_RS@latin: Opozovi samo obeleženo

en: Revert selection and restore deleted objects
sr_RS@latin: Opozovi obeleženo i vrati uklonjene objekte

en: Revert changeset
sr_RS@latin: Opoziv skupa promena

en: Revert
sr_RS@latin: Opozovi

en: Enter the ID of the changeset that should be reverted
sr_RS@latin: Unesite ID skupa promena koji je potrebno opozvati

en: <html>Select to download data into a new data layer.<br>Unselect to download into the currently active data layer.</html>
sr_RS@latin: <html>Obeležite za preuzimanje podataka na novoj podlozi.<br>Neobeležavanjem, preuzimanje se obavlja u trenutno aktivnoj podlozi sa podacima.</html>

en: Reverted changeset
sr_RS@latin: Opozvan skup promena

en: It is not allowed to revert changeset from {0}
sr_RS@latin: Nije dozvoljen opoziv skupa promena od {0}

en: Remote Control has been asked to revert a changeset.
sr_RS@latin: Daljinska kontrola je upitana da opozove skup promena.

en: Reverting...
sr_RS@latin: Vrši se opoziv...

en: Revert was canceled
sr_RS@latin: Opoziv je otkazan

en: Revert changesets
sr_RS@latin: Opoziv skupova promena

en: Reverting changeset {0}
sr_RS@latin: Vrši se opoziv skupa promena {0}

en: Please solve conflicts and maybe try again to revert.
sr_RS@latin: Razrešite konflikte i možete pokušati ponovo da izvršite opoziv.

en: Revert changeset {0}
sr_RS@latin: Opoziv skupa promena {0}

en: Partially revert changeset {0}
sr_RS@latin: Delimičan opoziv skupa promena {0}

en: Roundabout Expander
sr_RS@latin: Pomoćnik za pravljenje kružnih tokova

en: Road Sign Plugin
sr_RS@latin: Dodatak za saobraćajne znakove

en: signs
sr_RS@latin: znakovi

en: Change Properties
sr_RS@latin: Promeni svojstva

en: Country preset:
sr_RS@latin: Predložak zemlje:

en: Show all signs
sr_RS@latin: Prikaži sve znakove

en: Show a selection of the most useful signs
sr_RS@latin: Prikaži izbor najkorisnijih znakova

en: Belgium
sr_RS@latin: Belgija

en: Czech Republic
sr_RS@latin: Češka Republika

en: Spain
sr_RS@latin: Španija

en: Germany
sr_RS@latin: Nemačka

en: Poland
sr_RS@latin: Poljska

en: Slovakia
sr_RS@latin: Slovačka

en: Roadsign tagging
sr_RS@latin: Označavanje saobraćajnih znakova

en: Add tags by clicking on road signs
sr_RS@latin: Dodajte atribute klikom na saobraćajne znakove

en: Sign {0}
sr_RS@latin: Znak {0}

en: Additional sign {0}
sr_RS@latin: Dodatni znak {0}

en: Click to add destination.
sr_RS@latin: Kliknite kako biste dodali odredište.

en: Click and drag to move destination
sr_RS@latin: Kliknite i prevucite kako biste premestili odredište

en: Click to remove destination
sr_RS@latin: Kliknite kako biste uklonili odredište

en: Open a list of routing nodes
sr_RS@latin: Otvara listu tačaka maršrute

en: Add routing layer
sr_RS@latin: Dodaj podlogu maršrute

en: Criteria
sr_RS@latin: Kriterijum

en: Shortest
sr_RS@latin: Najkraće

en: Fastest
sr_RS@latin: Najbrže

en: Ignore oneways
sr_RS@latin: Zanemari jednosmerne puteve

en: Reverse route
sr_RS@latin: Obrni maršrutu

en: Clear route
sr_RS@latin: Poništi maršrutu

en: Reconstruct Graph
sr_RS@latin: Rekonstrukcija grafa

en: Routing Plugin Preferences
sr_RS@latin: Željene opcije dodatka za maršrute

en: Speed (Km/h)
sr_RS@latin: Brzina (km/č)

en: Enter weight values
sr_RS@latin: Unesite težinske vrednosti

en: New value for {0}
sr_RS@latin: Nova vrednost za {0}

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Warning:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file. </p></body></html>
sr_RS@latin: <html><body><p class="warning-body"><strong>Upozorenje</strong> Lozinka je sačuvana u čitljivom obliku u JOSM datoteci željenih opcija. </p></body></html>

en: SDS data file
sr_RS@latin: Datoteka SDS podataka

en: Load...
sr_RS@latin: Učitaj...

en: Loading files
sr_RS@latin: Učitavanje datoteka

en: About SDS...
sr_RS@latin: Osnovni podaci o SDS...

en: SDS server URL
sr_RS@latin: SDS URL adresa servera

en: Delete unnecessary nodes from an area.
sr_RS@latin: Brisanje nepotrebnih tačaka iz poligodina.

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
sr_RS@latin[0]: Obeležena linija sadrži tačke van preuzete regije.
sr_RS@latin[1]: Obeležene linije sadrže tačke van preuzete regije.
sr_RS@latin[2]: Obeležene linije sadrže tačke van preuzete regije.

en: Angle Threshold
sr_RS@latin: Prag tolerancije za ugao

en: Angle Factor
sr_RS@latin: Faktor ugla

en: Add a new node to spline: {0}
sr_RS@latin: Dodajte novu tačku za spajanje: {0}

en: Surveyor...
sr_RS@latin: Geometar...

en: Open surveyor tool.
sr_RS@latin: Otvorite alatku za geometre.

en: Surveyor
sr_RS@latin: Geometar

en: Edit tags
sr_RS@latin: Uredi atribute

en: Launches the tag editor dialog
sr_RS@latin: Pokreće prozor uređivača atributa

en: JOSM Tag Editor Plugin
sr_RS@latin: JOSM dodatak za uređivanje atributa

en: Presets
sr_RS@latin: Predlošci

en: Highlight
sr_RS@latin: Isticanje

en: Search:
sr_RS@latin: Pretraga:

en: Creates individual buildings from a long building.
sr_RS@latin: Pravi zasebne objekte iz dugačkih izgrađenih objekata.

en: Select a single, closed way of at least four nodes. (Optionally you can also select a street for the addr:street tag and a node to mark the start of numbering.)
sr_RS@latin: Obeležite jedan poligon (zatvorenu liniju) sa barem četiri tačke. Možete i da obeležite ulicu zbog addr:street atributa i tačku kako biste označili početno numerisanje.

en: Terrace
sr_RS@latin: Terasa

en: Todo list
sr_RS@latin: Lista poslova

en: Open the todo list.
sr_RS@latin: Otvorite listu poslova.

en: Zoom to the selected item in the todo list.
sr_RS@latin: Zumirajte izabranu stavku u listi poslova.

en: Select and zoom to all of the unmarked items in the todo list.
sr_RS@latin: Obeležite i zumirajte na sve nedovršene stavke u listi poslova.

en: Pass
sr_RS@latin: Preskoči

en: Moves on to the next item but leaves this item in the todo list.
sr_RS@latin: Premešta na sledeću stavku, ali je ostavlja u listi poslova.

en: Pass over element without marking it
sr_RS@latin: Preskoči element bez obeležavanja

en: Add the selected items to the todo list.
sr_RS@latin: Dodajte obeležene stavke u listu poslova.

en: Clear and add elements
sr_RS@latin: Poništite i dodajte elemente

en: Mark selected
sr_RS@latin: Označite obeležene

en: Mark the selected items (on the map) as done in the todo list.
sr_RS@latin: Označava obeležene stavke (na karti) kao odrađene u listi poslova.

en: Mark selected element done
sr_RS@latin: Označite odabrani element kao dovršen

en: Mark the selected item in the todo list as done.
sr_RS@latin: Označava obeležene stavke u listi poslova kao odrađene.

en: Mark element done
sr_RS@latin: Označite element kao dovršen

en: Mark all
sr_RS@latin: Označite sve kao dovršene

en: Mark all items in the todo list as done.
sr_RS@latin: Označite sve stavke u listi poslova kao dovršene.

en: Unmark all
sr_RS@latin: Obeleži sve kao nedovršene

en: Unmark all items in the todo list that have been marked as done.
sr_RS@latin: Obeležite sve stavke kao nedovršene u listi poslova koje su bile obeležene kao dovršene.

en: Clear the todo list
sr_RS@latin: Poništi listu poslova

en: Remove all items (marked and unmarked) from the todo list.
sr_RS@latin: Uklonite sve stavke (dovršene i nedovršene) iz liste poslova.

en: Todo list {0}/{1} ({2}%)
sr_RS@latin: Lista poslova {0}/{1} ({2}%)

en: Browse
sr_RS@latin: Potraži

en: Browse map with left button
sr_RS@latin: Krećite se po karti levim tasterom miša

en: Merge objects nodes
sr_RS@latin: Objedini tačke objekata

en: Modify list of parameter for server request.
sr_RS@latin: Izmenite listu parametara za zahteve upućene serveru.

en: Turn lanes tagging - editor
sr_RS@latin: Uređivač atributa traka za skretanje

en: Turn lanes tagging - Editor
sr_RS@latin: Uređivač atributa traka za skretanje

en: turn lanes tagging - editor
sr_RS@latin: uređivač atributa traka za skretanje

en: Turn Lanes Editor
sr_RS@latin: Uređivač traka za skretanje

en: Unidirectional road
sr_RS@latin: Jednosmerni put

en: Build unidirectional road
sr_RS@latin: Pravi jednosmerni put

en: Bidirectional road
sr_RS@latin: Dvosmerni put

en: Build bidirectional road
sr_RS@latin: Pravi dvosmerni put

en: Use "none"
sr_RS@latin: Koristi "bez"

en: use "none" instead of empty values
sr_RS@latin: koristite "bez" umesto da ostavljate praznu vrednost

en: Preset turn lanes
sr_RS@latin: Predlošci traka za skretanje

en: Recently turn lanes edits
sr_RS@latin: Nedavna uređivanja traka za skretanje

en: Both way lane
sr_RS@latin: Traka dvosmernog saobraćaja

en: Backward
sr_RS@latin: Suprotno od smera vektora

en: Number of backward lanes
sr_RS@latin: Broj traka u suprotnom smeru

en: Number of forward lanes
sr_RS@latin: Broj traka u smeru vektora

en: Both way
sr_RS@latin: Oba smera

en: Number of lanes
sr_RS@latin: Broj traka

en: Directional
sr_RS@latin: Smernost

en: Turn lanes
sr_RS@latin: Trake za skretanje

en: No such lane.
sr_RS@latin: Ne postoji takva traka.

en: Turn Lanes
sr_RS@latin: Trake za skretanje

en: Edit turn lanes
sr_RS@latin: Uredi trake za skretanje

en: Quick-Fix
sr_RS@latin: Brza popravka

en: Create/Edit turn restriction...
sr_RS@latin: Napravi/Izmeni zabranu skretanja...

en: Create or edit a turn restriction.
sr_RS@latin: Napravite ili Izmenite zabranu skretanja.

en: In the following table you can edit the <strong>raw tags</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
sr_RS@latin: U sledećoj tabeli možete da izmenite <strong>sirove atribute</strong> OSM relacije koja predstavlja ovu zabranu skretanja.

en: In the following table you can edit the <strong>raw members</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
sr_RS@latin: U sledećoj tabeli možete da izmenite <strong>sirove članove</strong> OSM relacije koja predstavlja ovu zabranu skretanja.

en: Type:
sr_RS@latin: Tip:

en: From:
sr_RS@latin: Od:

en: To:
sr_RS@latin: Prema:

en: Vias:
sr_RS@latin: Preko:

en: Edit basic attributes of a turn restriction
sr_RS@latin: Izmenite osnovne atribute zabrane skretanja

en: Edit the raw tags and members of this turn restriction
sr_RS@latin: Izmenite sirove atribute i članove ove zabrane skretanja

en: Show errors and warnings related to this turn restriction
sr_RS@latin: Prikaz grešaka i upozorenja koja se odnose na ovu zabranu skretanja

en: Create a new turn restriction in layer ''{0}''
sr_RS@latin: Napravite novu zabranu skretanja na podlozi ''{0}''

en: Edit a new turn restriction in layer ''{0}''
sr_RS@latin: Izmenite novu zabranu skretanja na podlozi ''{0}''

en: Edit turn restriction ''{0}'' in layer ''{1}''
sr_RS@latin: Napravite zabranu skretanja ''{0}'' na podlozi ''{1}''

en: There is still an unresolved error or warning identified for this turn restriction. You are recommended to resolve this issue first. | There are still {0} errors and/or warnings identified for this turn restriction. You are recommended to resolve these issues first.
sr_RS@latin[0]: Još uvek postoji nerešena greška ili upozorenje za ovu zabranu skretanja. Preporučujemo vam da prvo popravite tu grešku.
sr_RS@latin[1]: Još uvek postoje {0} nerešene greške ili upozorenja za ovu zabranu skretanja. Preporučujemo vam da prvo popravite te greške.
sr_RS@latin[2]: Još uvek postoji {0} nerešenih grešaka ili upozorenja za ovu zabranu skretanja. Preporučujemo vam da prvo popravite te greške.

en: Do you want to save anyway?
sr_RS@latin: Želite li ipak da sačuvate?

en: Yes, save anyway
sr_RS@latin: Da, ipak sačuvaj

en: Save the turn restriction despite of errors and/or warnings
sr_RS@latin: Čuvanje zabrane skretanja uprkos greškama i/ili upozorenjima

en: No, resolve issues first
sr_RS@latin: Ne, prvo reši probleme

en: Cancel saving and start resolving pending issues first
sr_RS@latin: Prvo otkaži čuvanje i započni rešavanje neobrađenih problema

en: Pending errors and warnings
sr_RS@latin: Neobrađene greške i upozorenja

en: Updates to this turn restriction can''t be saved unless deleted members are removed.<br>How to you want to proceed?
sr_RS@latin: Ažuriranja ove zabrane skretanja ne mogu biti sačuvana osim ukoliko se izbrisani članovi ne uklone.<br>Kako želite da se nastavi?

en: Cancel and return to editor
sr_RS@latin: Otkaži i vrati se u uređivača

en: Deleted members in turn restriction
sr_RS@latin: Izbrisani članovi u zabrani skretanja

en: Create a conflict and close this turn restriction editor
sr_RS@latin: Napravite konflikt i zatvorite ovaj uređivač zabrane skretanja

en: Return to the turn restriction editor and resume editing
sr_RS@latin: Vratite se u uređivač zabrane skretanja i dovršite izmenu

en: <html>This turn restriction has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
sr_RS@latin: <html>Ova zabrana skretanja je promenjena van uređivača.<br>Ne možete primeniti vaše promene i da nastavite uređivanje.<br><br>Želite li da napravite konflikt i zatvorite uređivač?</html>

en: Already participating in a conflict
sr_RS@latin: Već učestvuje u konfliktu

en: Delete this turn restriction
sr_RS@latin: Ukloni ovu zabranu skretanja

en: Select this turn restriction
sr_RS@latin: Obeleži ovu zabranu skretanja

en: Activate the layer this turn restriction belongs to and zoom to it
sr_RS@latin: Aktiviraj podlogu ove zabrane skretanja i zumiraj na nju

en: {0} warning | {0} warnings
sr_RS@latin[0]: {0} upozorenje
sr_RS@latin[1]: {0} upozorenja
sr_RS@latin[2]: {0} upozorenja

en: {0} error | {0} errors
sr_RS@latin[0]: {0} greška
sr_RS@latin[1]: {0} greške
sr_RS@latin[2]: {0} grešaka

en: no issues
sr_RS@latin: bez grešaka

en: please select a way
sr_RS@latin: obeležite liniju

en: multiple objects with role ''{0}''
sr_RS@latin: više objekata sa ulogom ''{0}''

en: Delete from turn restriction
sr_RS@latin: Izbriši iz zabrane skretanja

en: Accept the currently selected way
sr_RS@latin: Prihvati trenutno obeleženu liniju

en: Paste from the clipboard
sr_RS@latin: Nalepi iz ostave

en: Create new turn restriction
sr_RS@latin: Napravi novu zabranu skretanja

en: Launch the turn restriction editor to create a new turn restriction
sr_RS@latin: Pokreni uređivača zabrana skretanja za pravljenje novih zabrana skretanja

en: No Right Turn
sr_RS@latin: Zabranjeno skretanje udesno

en: No Left Turn
sr_RS@latin: Zabranjeno skretanje ulevo

en: No U-Turn
sr_RS@latin: Zabranjeno polukružno okretanje

en: No Straight On
sr_RS@latin: Zabranjeno pravo

en: Only Right Turn
sr_RS@latin: Obavezan smer - desno

en: Only Left Turn
sr_RS@latin: Obavezan smer - levo

en: Only Straight On
sr_RS@latin: Obavezan smer - pravo

en: Warning: failed to load icon for turn restriction type ''{0}''
sr_RS@latin: Upozorenje: nije uspelo učitavanje ikona za tip ''{0}'' zabrane skretanja

en: please select a turn restriction type
sr_RS@latin: izaberite tip zabrane skretanja

en: Select the vehicle types this turn restriction is <strong>not</strong> applicable for.
sr_RS@latin: Izaberi tipove vozila na koje se <strong>ne</strong> primenjuje ovo ograničenje.

en: Public Service Vehicles
sr_RS@latin: Vozila javnog prevoza

en: Public service vehicles like buses, tramways, etc.
sr_RS@latin: Vozila javnog prevoza poput autobusa, tramvaja i sl.

en: Heavy Goods Vehicles
sr_RS@latin: Teška teretna vozila

en: Motorcars
sr_RS@latin: Motorna vozila

en: Bicycles
sr_RS@latin: Bicikli

en: Mopeds
sr_RS@latin: Motorcikli

en: Use standard exceptions
sr_RS@latin: Koristi standardne izuzetke

en: Use non-standard exceptions
sr_RS@latin: Koristi nestandardne izuzetke

en: Failed to retrieve OSM object with id {0} from dataset {1}. Cannot add it as ''via''.
sr_RS@latin: Nije uspelo preuzimanje OSM objekta obeleženim pod ID brojem {0} iz skupa podataka {1}. Nije moguće dodati ga kao ''preko''.

[ctx: turnrestrictions]
en: From:
sr_RS@latin: Od:

[ctx: turnrestriction]
en: To:
sr_RS@latin: Prema:

en: no participating way with role ''from''
sr_RS@latin: nije obeležena nijedna linija koja bi imala ulogu ''od''

en: no participating way with role ''to''
sr_RS@latin: nije obeležena nijedna linija koja bi imala ulogu ''prema''

en: Only participating in selection
sr_RS@latin: Samo oni koji su obeleženi

en: <html>Select to display turn restrictions related to object in the current selection only.<br>Deselect to display all turn restrictions in the current data set.</html>
sr_RS@latin: <html>Obeležite ovu opciju kako biste prikazali zabrane skretanja samo za objekte koji su obeleženi.<br>Poništite ovu opciju kako biste prikazali sve zabrane skretanja za trenutno preuzete podatke.</html>

en: Turn Restrictions
sr_RS@latin: Zabrane skretanja

en: Display and manage turn restrictions in the current data set
sr_RS@latin: Prikažite i upravljajte zabranama skretanja koje se nalaze u trenutnom skupu podataka

en: Open an editor for the selected turn restriction
sr_RS@latin: Otvori uređivač za izabranu zabranu skretanja

en: Delete the selected turn restriction
sr_RS@latin: Uklonite obeleženu zabranu skretanja

en: Create a new turn restriction
sr_RS@latin: Napravite novu zabranu skretanja

en: Set the current JOSM selection to the selected turn restrictions
sr_RS@latin: Proglasite trenutno obeležene objekte za članove obeležene zabrane skretanja

en: Select in current data layer
sr_RS@latin: Obeležite na aktivnoj podlozi

en: Zoom to the currently selected turn restrictions
sr_RS@latin: Zumiraj na trenutno obeleženu zabranu skretanja

en: An OSM plugin for editing turn restrictions.
sr_RS@latin: OSM dodatak za uređivanje zabrane skretanja.

en: Development of the turn restriction plugin was sponsored by <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.
sr_RS@latin: Razvoj dodatka zabrane skretanja je sponzorisao <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.

en: Configure the preferences for the turnrestrictions plugin
sr_RS@latin: Konfigurišite željene opcije za dodatak zabrane skretanja

en: Sponsor
sr_RS@latin: Sponzor

en: The Basic Editor can optionally display the list of via-objects of a turn restriction. If enabled, one can edit them in the Basic editor too. If disabled, editing of via-objects is possible in the Advanced Editor only.
sr_RS@latin: Osnovni uređivač može da prikaže i listu svih "kroz" objekata unutar zabrane skretanja. Ukoliko je uključeno, samo jedan "kroz" objekat može da se uredi istovremeno u Osnovnom uređivaču. Ukoliko je isključeno, uređivanje "kroz" objekata je moguće samo kroz Napredni uređivač.

en: Display and edit list of via-objects in the Basic Editor
sr_RS@latin: Prikaži i uredi listu "kroz" objekata u Osnovnom uređivaču

en: Road signs - Set A
sr_RS@latin: Saobraćajni znaci - Skup A

en: Road signs - Set B
sr_RS@latin: Saobraćajni znaci - Skup B

en: Please select the set of road sign icons to be used in the plugin.
sr_RS@latin: Izaberite skup ikona saobraćajnih znakova koji će se koristiti u dodatku.

en: Warning: the preference with key ''{0}'' has an unsupported value ''{1}''. Assuming the default value ''set-a''.
sr_RS@latin: Upozorenje: željena opcija sa ključem ''{0}'' ima vrednost koja nije standardizovana ''{1}''. Pretpostavlja se da je podrazumevana vrednost ''set-a''.

en: This turn restriction uses the way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> <strong>and</strong> with role <tt>to</tt>. In a turn restriction, the way with role <tt>from</tt> should be different from the way with role <tt>to</tt>, though.
sr_RS@latin: Ova zabrana skretanja koristi liniju <span class="object-name">{0}</span> koja ima ulogu <tt>od</tt> <strong>i</strong> ulogu <tt>prema</tt>. U zabranama skretanja, linija sa ulogom <tt>od</tt> ne bi trebalo da bude ista i da ima i pravilo <tt>prema</tt>.

en: Delete ''from''
sr_RS@latin: Izbriši ''od''

en: Removes the member with role ''from''
sr_RS@latin: Uklanja članove koji imaju ulogu ''od''

en: Delete ''to''
sr_RS@latin: Izbriši ''prema''

en: Removes the member with role ''to''
sr_RS@latin: Uklanja članove koji imaju ulogu ''prema''

en: Fix in editor
sr_RS@latin: Ispravi u uređivaču

en: Go to Basic Editor and manually choose members with roles ''from'' and ''to''
sr_RS@latin: Pođite do Osnovnog uređivača i ručno izaberite članove sa ulogama "od" i "prema"

en: This turn restriction uses a non-standard restriction type <tt>{0}</tt> for the tag key <tt>restriction</tt>. It is recommended to use standard values only. Please select one in the Basic editor.
sr_RS@latin: Ova zabrana skretanja koristi nestandardni tip zabrane <tt>{0}</tt> na ključu <tt>restriction</tt>. Preporuka je da koristite samo standardne vrednosti. Obeležite neku u Osnovnom uređivaču.

en: Go to Basic Editor and manually choose a turn restriction type
sr_RS@latin: Pođite na Osnovnog uređivača i ručno izaberite tip zabrane skretanja

en: The <strong>from</strong>-way <span class="object-name">{0}</span> and the <strong>to</strong>-way <span class="object-name">{1}</span> intersect at node <span class="object-name">{2}</span> but this node isn''t a <strong>via</strong>-object.<br> It is recommended to set it as unique <strong>via</strong>-object.
sr_RS@latin: Linija <strong>od</strong> <span class="object-name">{0}</span> i linija <strong>prema</strong> <span class="object-name">{1}</span> se seku u tački <span class="object-name">{2}</span>, ali ta tačka nije postavljena kao objekat <strong>preko</strong>.<br> Preporuka je da je postavite kao jedinstveni <strong>preko</strong> objekat.

en: Set via-Object
sr_RS@latin: Postavite ''preko'' objekte

en: Replaces the currently configured via-objects with the node at the intersection
sr_RS@latin: Zamena trenutno konfigurisanih objekata "preko" sa tačkom na ukrštanju

en: Go to Basic Editor and manually fix the list of via-objects
sr_RS@latin: Pođite do Osnovnog uređivača i ručno popravite listu ''preko'' objekata

en: A turn restriction must declare the type of restriction. Please select a type in the Basic Editor.
sr_RS@latin: Zabrana skretanja mora biti naznačena u tipu zabrane. Izaberite tip u Osnovnom uređivaču.

en: A way with role <tt>from</tt> is required in a turn restriction.
sr_RS@latin: Linija sa ulogom <tt>od</tt> je neophodna kako bi se uspostavila zabrana skretanja.

en: A way with role <tt>to</tt> is required in a turn restriction.
sr_RS@latin: Linija sa ulogom <tt>prema</tt> je neophodna kako bi se uspostavila zabrana skretanja.

en: Please go to the Basic editor and manually choose a way.
sr_RS@latin: Pođite do Osnovnog uređivača i ručno izaberite liniju.

en: Add in editor
sr_RS@latin: Dodaj u uređivaču

en: Add a way with role ''from''
sr_RS@latin: Dodaj liniju sa ulogom ''od''

en: Add a way with role ''to''
sr_RS@latin: Dodaj liniju sa ulogom ''prema''

en: The two ways participating in the turn restriction <strong>aren''t connected.</strong>
sr_RS@latin: Dve linije koje čine zabranu skretanja <strong>nisu povezane.</strong>

en: Make sure you add one or more via objects (nodes or ways) to the turn restriction.
sr_RS@latin: Uverite se da dodate jedan ili više "kroz" objekata (tačke ili linije) u zabranu skretanja.

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>from</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
sr_RS@latin: Zabrana skretanja zahteva samo jednu liniju koja ima ulogu <tt>od</tt>. Ova zabrana skretanja ima {0} linije sa tom ulogom. Uklonite njih {1} iz relacije.

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>to</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
sr_RS@latin: Zabrana skretanja zahteva samo jednu liniju koja ima ulogu <tt>prema</tt>. Ova zabrana skretanja ima {0} linije sa tom ulogom. Uklonite njih {1} iz relacije.

en: This turn restriction uses the node <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
sr_RS@latin: Ova zabrana skretanja koristi tačku <span class="object-name">{0}</span> kao člana sa ulogom <tt>{1}</tt>.

en: This turn restriction uses the relation <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
sr_RS@latin: Ova zabrana skretanja koristi relaciju <span class="object-name">{0}</span> kao člana sa ulogom <tt>{1}</tt>.

en: Delete the member from the turn restriction
sr_RS@latin: Ukloni člana iz zabrane skretanja

en: Add nodes at intersections
sr_RS@latin: Dodaj tačke na presecima

en: Add missing nodes at intersections of selected ways.
sr_RS@latin: Dodavanje nedostajućih tačaka na presecima obeleženih linija.

en: Copy all tags of selected objects to paste buffer.
sr_RS@latin: Kopiraj sve atribute sa obeleženih objekata u ostavu.

en: Split Object
sr_RS@latin: Razdeli objekat

en: Split an object at the selected nodes.
sr_RS@latin: Razdeli objekat na obeleženim tačkama.

en: The selected way is not a split way, please select split points or split way too.
sr_RS@latin: Izabrana linija nije razdeljena linija. Obeležite tačke deljenja ili i liniju koju je potrebno razdeliti.

en: Symmetry
sr_RS@latin: Simetrija

en: Please select at least two nodes for symmetry axis and something else to mirror.
sr_RS@latin: Obeležite barem dve tačke za simetriju ose i bilo šta drugo kako bi se napravio odraz željenog objekta.

en: Paste tags from previous selection
sr_RS@latin: Nalepi atribute iz prethodno obeležene stavke

en: Paste tags from the previously selected object(s) (not from clipboard).
sr_RS@latin: Nalepi atribute iz prethodno obeleženih objekata (ne iz ostave).

en: Add Source Tag
sr_RS@latin: Dodaj oznaku izvora

en: UnGlue Relation
sr_RS@latin: Razdvajanje relacija

en: Unglued Relations
sr_RS@latin: Razdvojene relacije

en: Select custom URL
sr_RS@latin: Izaberite prilagođenu URL adresu

en: Please select one of custom URLs (configured in Preferences)
sr_RS@latin: Izaberite jednu od prilagođenih URL adresa (konfigurisano u željenim opcijama)

en: Ask every time
sr_RS@latin: Pitaj svaki put

en: Configure custom URL
sr_RS@latin: Konfiguriši prilagođenu URL adresu

en: Open custom URL
sr_RS@latin: Otvori prilagođenu URL adresu

en: Opens specified URL browser
sr_RS@latin: Otvara navedenu URL adresu u pregledaču

en: Utilsplugin2 settings
sr_RS@latin: Utilsplugin2 postavke

en: Here you can change some preferences of Utilsplugin2 functions
sr_RS@latin: Ovde možete da promenite neke od željenih opcija Utilsplugin2 funkcionalnosti

en: Save to file
sr_RS@latin: Sačuvaj u datoteku

en: Load from file
sr_RS@latin: Učitaj iz datoteke

en: Custom URL configuration
sr_RS@latin: Konfiguracija prilagođene URL adrese

en: Lat Lon tool
sr_RS@latin: Alatka za geo šir. / duž.

en: Enter the coordinates for the new nodes, one for each line.<br/>If you enter two lines with the same coordinates there will be generated duplicate nodes.<br/>You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.<br/>Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.<br/>For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.<br/>Coordinate value can be in one of three formats:<ul><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt></li></ul>Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.<br/><br/>Some examples:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>
sr_RS@latin: Unesite koordinate novih tačaka, po jednu u svakom redu.<br/>Ukoliko unesete istu koordinatu u dva reda biće napravljene duple tačke.<br/>Možete da odvojite geografsku širinu i dužinu pomoću razmaka, zapete ili tačka zapete.<br/>Koristite pozitivne brojeve ili N, E znakove kako biste naznačili severnu ili istočnu stranu.<br/>Za južnu i zapadnu stranu možete da koristite ili negativne brojeve ili S, W znakove.<br/>Koordinate mogu biti u jednom od tri formata:<ul><li><i>stepeni</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>stepeni</i><tt>&deg;</tt> <i>minuti</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>stepeni</i><tt>&deg;</tt> <i>minuti</i><tt>&#39;</tt> <i>sekunde</i><tt>&quot</tt></li></ul>Simboli<tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> nisu obavezni.<br/><br/>Neki primeri:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>

en: Please enter a GPS coordinates
sr_RS@latin: Unesite GPS koordinate

en: Tag multiple objects [alpha]
sr_RS@latin: Označavanje više objekata [alfa]

en: Tag multiple objects
sr_RS@latin: Označavanje više objekata

en: Sync with JOSM selection
sr_RS@latin: Sinhronizacija sa JOSM obeleženim stavkama

en: Zoom to objects
sr_RS@latin: Zumiraj na objekat

en: Remove tag
sr_RS@latin: Ukloni oznaku

en: Delete tags from multiple objects
sr_RS@latin: Izbrišite oznake sa više objekata

en: Duplicate tags from the first
sr_RS@latin: Napravite duplikat oznaka sa prvog

en: Set tags for multiple objects
sr_RS@latin: Postavite oznake na više objekata

en: Delete from history
sr_RS@latin: Izbriši iz istorije

en: Find primitives with these tags
sr_RS@latin: Pronađite primitive sa ovim oznakama

en: Replace geometry of selected object with a new one
sr_RS@latin: Zamenite geometriju obeleženog objekta sa novom

en: This tool replaces geometry of one object with another, and so requires exactly two objects to be selected.
sr_RS@latin: Ova alatka menja geometriju jednog objekta sa drugom, tako da je potrebno da obeležite samo dva objekta.

en: Both ways are new and have new nodes, cannot decide which one has the correct geometry.
sr_RS@latin: Obe linije su nove i imaju nove tačke, nije moguće odrediti koja geometrija je ispravna.

en: In relations where the selected object is member of, replace it with a new one
sr_RS@latin: U relaciji čiji je član obeleženi objekat, menja se sa novim objektom

en: Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relation | Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relations
sr_RS@latin[0]: Zamenjen ''{0}'' sa ''{1}'' u {2} relaciji
sr_RS@latin[1]: Zamenjen ''{0}'' sa ''{1}'' u {2} relacije
sr_RS@latin[2]: Zamenjen ''{0}'' sa ''{1}'' u {2} relacija

en: The first selected object ''{0}'' is not part of any relation
sr_RS@latin: Prvi obeleženi objekat ''{0}'' nije član nijedne relacije

en: All connected ways
sr_RS@latin: Sve povezane linije

en: Select all connected ways
sr_RS@latin: Obeleži sve povezane linije

en: All inside [testing]
sr_RS@latin: Sve unutar [testira se]

en: Select all inside selected polygons
sr_RS@latin: Obeležava sve unutar obeleženih poligona

en: All inside
sr_RS@latin: Sve unutar

en: Undo selection
sr_RS@latin: Opozovi obeležavanje

en: Reselect last added object or selection form history
sr_RS@latin: Ponovo obeležite poslednje dodati objekat ili izaberite iz istorije

en: Unselect nodes
sr_RS@latin: Nemoj da obeležiš tačke

en: Removes all nodes from selection
sr_RS@latin: Neobeležava nijednu tačku

en: Way Download
sr_RS@latin: Preuzimanje linije

en: Download map data on the end of selected way
sr_RS@latin: Preuzmi kartografske podatke na kraju obeležene linije

en: <html>Neither a node nor a way with an endpoint outside of the<br>current download areas is selected.<br>Select a node on the start or end of a way or an entire way first.</html>
sr_RS@latin: <html>Niti tačka niti linija nisu obeleženi čiji je objekat<br>pozicioniran u trenutno preuzetom području.<br>Prvo obeležite tačku na početku ili kraju linije ili obeležite čitavu liniju.</html>

en: <html>Could not find a unique node to start downloading from.</html>
sr_RS@latin: <html>Nije moguće pronaći jedinstvenu tačku kako bi se započelo preuzimanje.</html>

en: <html>There are no ways connected to node ''{0}''. Aborting.</html>
sr_RS@latin: <html>Nema povezanih linija sa tačkom ''{0}''. Prekidanje.</html>

en: Way downloader data inconsistency. Prior connected way ''{0}'' wasn''t discovered after download
sr_RS@latin: Nedoslednost u preuzimaču podataka. Prethodno povezana linija ''{0}'' nije otkrivena nakon preuzimanja

en: <html>There aren''t further connected ways to download.<br>A potential duplicate node of the currently selected node was found, though.<br><br>The currently selected node is ''{0}''<br>The potential duplicate node is ''{1}''<br>Merge the duplicate node onto the currently selected node and continue way downloading?</html>
sr_RS@latin: <html>Nema više povezanih linija koje je potrebno preuzeti.<br>Međutim, pronađene su potencijalne duplirane tačke trenutno obeležene tačke.<br><br>Trenutno obeležena tačka je ''{0}''<br>Potencijalno duplirana tačka je „{1}“<br>Želite li da objedinite duplirante tačke u trenutno obeleženu tačku i da nastavite sa preuzimanjem linije?</html>

en: Merge duplicate node?
sr_RS@latin: Želite li da objedinite duplirane tačke?

en: <html>No more connected ways to download.</html>
sr_RS@latin: <html>Nema više povezanih linija koje je potrebno preuzeti.</html>

en: Node ''{0}'' is a junction with more than 2 connected ways.
sr_RS@latin: Tačka ''{0}'' je raskrsnica sa više od 2 povezane linije.

en: Enter search expression here..
sr_RS@latin: Ovde unesite traženi pojam...

en: Select waypoint to move map
sr_RS@latin: Obeležite tačku kako biste pomerili kartu

en: Waypoint search
sr_RS@latin: Traženje tačke

en: Search after waypoint. Click and move the map view to the waypoint.
sr_RS@latin: Pronađite tačku. Kliknite i pomerite kartu kako biste videli tačku.

en: Downloading entries with geo coordinates failed: {0}
sr_RS@latin: Nije uspelo preuzimanje zapisa sa georeferenciranim koordinatama: {0}

en: Language code ''{0}'' is not recognized! Can''t download Wikidata ID for tag ''{1}''!
sr_RS@latin: Jezička oznaka ''{0}'' nije prepoznata! Nije moguće preuzimanje Wikidata ID za atribut ''{1}''!

en: Add Wikidata
sr_RS@latin: Dodaj Wikidata

en: No Wikidata ID found for: {0}
sr_RS@latin: Nijedan Wikidata ID nije pronađen za: {0}

en: Add Wikidata for language ''{0}''
sr_RS@latin: Dodaj Wikidata za jezik ''{0}''

en: Wiki layer
sr_RS@latin: Wiki podloga

en: Add names from Wikipedia
sr_RS@latin: Dodaj nazive iz Wikipedije

en: Could not add names. Wikipedia tag is not recognized!
sr_RS@latin: Nije moguće dodati nazive. Wikipedia atribut nije prepoznat!

en: Copies the {0} template to the system clipboard instantiated with the coordinates of the first selected node
sr_RS@latin: Kopira {0} šablon u sistemsku ostavu koja je trenutno instantirana koordinatama prve obeležene tačke

en: Copy {0} template
sr_RS@latin: Kopiranje {0} šablona

en: The JSON response from the {0} can''t be decoded!
sr_RS@latin: Nije moguće dekodirati JSON odgovor sa {0}!

en: When reading the JSON response from the {0}, an error occured! ({1}: {2})
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom čitanja JSON odgovora sa {0}! ({1}: {2})

en: ''{0}'' is an illegal language code!
sr_RS@latin: ''{0}'' je neispravna jezička oznaka!

en: There is no Wikipedia site for language ''{0}''!
sr_RS@latin: Ne postoji Wikipedia lokacija za jezik ''{0}''!

en: Overwrite ''{0}'' tag {1} from {2} with new value ''{3}''? | Overwrite ''{0}'' tags {1} from {2} with new value ''{3}''?
sr_RS@latin[0]: Želite li da zamenite ''{0}'' atribut {1} sa {2} novom vrednošću ''{3}''?
sr_RS@latin[1]: Želite li da zamenite ''{0}'' atributa {1} sa {2} novom vrednošću ''{3}''?
sr_RS@latin[2]: Želite li da zamenite ''{0}'' atributa {1} sa {2} novom vrednošću ''{3}''?

en: Overwrite key
sr_RS@latin: Zameni ključ

en: Download from Sophox API
sr_RS@latin: Preuzmi pomoću Sophox API

en: Show/hide Sophox snippet list
sr_RS@latin: Prikaži/sakrij Sophox listu isečaka

en: The Wikipedia/Wikidata layer
sr_RS@latin: Wikipedia/Wikidata podloga

en: Wikipedia language
sr_RS@latin: Jezik Wikipedia članaka

en: Download statements for {0}…
sr_RS@latin: Preuzmi izveštaje za {0}…

en: Unknown datatype!
sr_RS@latin: Nije poznat tip podatka!

en: Download labels for {0}…
sr_RS@latin: Preuzmi nazive za {0}…

en: language code
sr_RS@latin: jezički kôd

en: language
sr_RS@latin: jezik

en: label
sr_RS@latin: natpis

en: description
sr_RS@latin: opis

en: aliases
sr_RS@latin: pseudonimi

en: Download sitelinks for {0}…
sr_RS@latin: Preuzmi veze do lokacije za {0}…

en: Can''t open website {0} in browser! Error message: {1}
sr_RS@latin: Nije moguće otvoriti web lokaciju {0} u pregledaču! Poruka greške: {1}

en: Wikidata Info
sr_RS@latin: Wikidata informacije

en: Show properties of the selected Wikidata item
sr_RS@latin: Prikaži svojstva odabrane Wikidata stavke

en: Statements
sr_RS@latin: Izveštaji

en: Labels
sr_RS@latin: Nazivi

en: Links
sr_RS@latin: Veze

en: Wikidata Info: {0}
sr_RS@latin: Wikidata informacije: {0}

en: No Wikidata item is selected!
sr_RS@latin: Nije odabrana Wikidata stavka!

en: More than one OSM object is selected: {0}
sr_RS@latin: Obeleženo je više od jednog OSM objekta: {0}

en: Search Wikidata items
sr_RS@latin: Pretraga Wikidata stavki

en: Target key:
sr_RS@latin: Željeni ključ:

en: Search Wikipedia category
sr_RS@latin: Pretraga Wikipedia kategorija

en: Load category
sr_RS@latin: Učitaj kategoriju

en: Download elements
sr_RS@latin: Preuzmi elemente

en: Available via WIWOSM server
sr_RS@latin: Dostupno putem WIWOSM servera

en: Available in local dataset
sr_RS@latin: Dodaj u lokalnu bazu podataka

en: Not linked yet
sr_RS@latin: Još uvek nije uvezano

en: {0} (malformed site URL)
sr_RS@latin: {0} (loše je ofromljena URL adresa)

en: Wikidata items in viewport
sr_RS@latin: Wikidata stavke unutar prikaza

en: Wikipedia articles in viewport (for language {0})
sr_RS@latin: Wikipedia članci unutar prikaza (na jeziku: {0})

en: all Wikipedia articles in Category
sr_RS@latin: svi Wikipedia članci iz kategorije

en: Paste Wikipedia articles
sr_RS@latin: Nalepi Wikipedia članke

en: Pastes Wikipedia articles from the system clipboard
sr_RS@latin: Lepi Wikipedia članke iz sistemske ostave

en: clipboard
sr_RS@latin: ostava

en: Open Article
sr_RS@latin: Otvori članak

en: Opens the Wikipedia article of the selected item in a browser
sr_RS@latin: Otvara Wikipedia članak odabrane stavke u pregledaču

en: Adds a ''wikipedia'' tag corresponding to this article to the selected objects
sr_RS@latin: Dodaje „wikipedia“ atribut koji odgovara datom članku na obeležene objekte

en: ({0} items, processing batch {1} of {2})
sr_RS@latin: ({0} stavki, obrađuje se {1} od {2})

en: Wikidata value is of unusual type for the wikidata=* tag on OSM objects
sr_RS@latin: Wikidata vrednost je neobičnog tipa za wikidata=* atribut na OSM objektu

en: {0} is an instance of {1} (or any subclass thereof)
sr_RS@latin: {0} je instanca od {1} (ili neke od potklasa)

en: Move wikidata=* tags to tag brand:wikidata=*, when the value points to a brand
sr_RS@latin: Premesti wikidata=* atribute na atribut brand:wikidata=*, kada vrednost ukazuje na brend

en: wikidata=* item exists
sr_RS@latin: postoji wikidata=* atribut

en: Make sure the Wikidata item for the Q-ID in the wikidata=* tag actually exists
sr_RS@latin: Uverite se da Wikidata stavka za Q-ID u wikidata=* atributu zapravo postoji

en: Item {0} does not exist!
sr_RS@latin: Stavka {0} ne postoji!

en: Item {0} is missing
sr_RS@latin: Nedostaje {0} stavka

en: The Wikidata item is a redirect
sr_RS@latin: Wikidata stavka služi za preusmeravanje

en: Item {0} redirects to {1}
sr_RS@latin: Stavka {0} preusmerava na {1}

en: Invalid Q-ID! Cannot exist on Wikidata.
sr_RS@latin: Nije ispravan Q-ID! Ne postoji na Wikidata.

en: {0} is not a valid Wikidata-ID
sr_RS@latin: {0} nije ispravan Wikidata-ID

en: Check wikipedia=* is interwiki link of wikidata=*
sr_RS@latin: Proveri da li je wikipedia=* interwiki veza do wikidata=*

en: Makes sure that the wikipedia=* article is connected to the wikidata=* item
sr_RS@latin: Uverite se da je ovaj wikipedia=* članak povezan sa wikidata=* stavkom

en: Wikidata item and Wikipedia article do not match!
sr_RS@latin: Wikidata stavka i članak na Wikipedia portalu se ne podudaraju!

en: Wikidata item {0} is not associated with Wikipedia article {1} ({2})
sr_RS@latin: Wikidata stavka {0} nije uvezana sa Wikipedia člankom {1} ({2})

en: has no Q-ID
sr_RS@latin: nema Q-ID

en: Check wikipedia=* is not a redirect
sr_RS@latin: Proveri da wikipedia=* nije veza za preusmeravanje

en: Make sure that the wikipedia=* article is not redirecting to another article
sr_RS@latin: Uverite se da wikipedia=* članak ne preusmerava na drugi članak

en: Wikipedia article is a redirect
sr_RS@latin: Wikipedia članak služi za preusmeravanje

en: Wikipedia article ''{0}'' redirects to ''{1}''
sr_RS@latin: Wikipedia članak ''{0}'' preusmerava na ''{1}''

en: Change wikipedia tag?
sr_RS@latin: Želite li da promenite wikipedia atribut?

en: Check format of wikipedia=* tags and subtags
sr_RS@latin: Provera formata wikipedia=* atributa i podatributa

en: Use only the article title instead of a URL for wikipedia:‹language› tags
sr_RS@latin: Koristi samo naslov članka umesto URL adrese za wikipedia:‹jezik› atribute

en: Wikipedia tag has invalid format!
sr_RS@latin: Wikipedia atribut je u pogrešnom formatu!

en: Unknown Wikipedia language prefix ''{0}''!
sr_RS@latin: Nije poznat jezički prefiks ''{0}'' Wikipedia članka!

en: {0}=* tag should not have URL-encoded values.
sr_RS@latin: {0}=* atribut ne bi trebalo da ima URL šifrovane vrednosti.

en: Change {0}={1} to {2}
sr_RS@latin: Promena {0}={1} u {2}

en: a new value (manual intervention needed due to language conflict)
sr_RS@latin: nova vrednost (potrebna je ručna intervencija zbog neusaglašenosti jezika)

en: Go driving
sr_RS@latin: Krenite sa vožnjom

en: Drive a race car on this layer
sr_RS@latin: Vozite trkački automobil na ovoj podlozi

en: Tunnel Start
sr_RS@latin: Početak tunela

en: Village/City
sr_RS@latin: Naselje/Grad

en: Fuel Station
sr_RS@latin: Benzinska stanica

en: Shopping
sr_RS@latin: Prodavnica

en: WC
sr_RS@latin: Toalet

en: Camping
sr_RS@latin: Kampovanje

en: Test
sr_RS@latin: Provera
