kdevphp - en to ca translation catalogue (49 entries)

en: Override
ca: Sobreescriu

en: Implement
ca: Implementa

en: From %1
ca: Des de %1

en: Circular inheritance of %1 and %2
ca: Herència circular de %1 i %2

en: Access type for interface method %1 must be omitted.
ca: El tipus d'accés per al mètode d'interfície %1 ha de ser omès.

en: Interface function %1 cannot contain body.
ca: La funció d'interfície %1 no pot contenir cos.

en: Class %1 contains abstract method %2 and must therefore be declared abstract or implement the method.
ca: La classe %1 conté el mètode abstracte %2 i, per tant, ha de ser declarada abstracta o aplicar el mètode.

en: Abstract function %1 cannot contain body.
ca: La funció abstracta %1 no pot contenir cos.

en: Cannot use the final modifier on an abstract class member.
ca: No es pot usar el modificador final en un membre d'una classe abstracta.

en: Non-abstract method %1 must contain body.
ca: El mètode no abstracte %1 ha de contenir cos.

en: Properties cannot be declared final.
ca: Les propietats no es poden declarar finals.

en: Properties cannot be declared abstract.
ca: Les propietats no es poden declarar abstractes.

en: Trait method %1 has not been applied, because there are collisions with other trait methods on %2
ca: El mètode «trait» %1 no s'ha aplicat, perquè hi ha col·lisions amb altres mètodes «trait» a %2

en: Cannot redeclare private property %1 from this context.
ca: No es pot redeclarar la propietat privada %1 des d'aquest context.

en: Cannot redeclare protected property %1 from this context.
ca: No es pot redeclarar la propietat protegida %1 des d'aquest context.

en: Traits cannot have constants.
ca: Els «traits» no poden tenir constants.

en: Only booleans, ints, floats and strings are allowed for class constants.
ca: Només booleans, sencers. números de coma flotant i cadenes estan permesos pels constants de classes.

en: Cannot use 'final' as method modifier
ca: No es pot usar «final» com a modificador de mètode

en: Cannot use 'static' as method modifier
ca: No es pot usar «static» com a modificador de mètode

en: Default value for parameters with a class type hint can only be NULL.
ca: El valor per omissió per paràmetres amb tipus suggerit de classe només pot ser NULL

en: Following parameters must have a default value assigned.
ca: Els paràmetres següents han de tenir un valor per omissió assignat.

en: Cannot redeclare PHP internal %1.
ca: No es pot tornar a declarar la funció interna de PHP %1.

en: %1 and %2 define the same property (%3) in the composition of %1. This might be incompatible, to improve maintainability consider using accessor methods in traits instead.
ca: %1 i %2 defineixen la mateixa propietat (%3) en la composició de %1. Això podria ser incompatible. Per a millorar les tasques de manteniment, considereu l'ús de mètodes d'accés en els «traits».

en: Cannot redeclare %1, already declared in %2 on line %3.
ca: No es pot tornat a declarar %1, ja s'ha declarat a %2 a la línia %3.

en: Cannot re-assign $this.
ca: No es pot tornar a assignar $this.

en: The use statement with non-compound name '%1' has no effect.
ca: La sentència «use» amb el nom no compost «%1» no té cap efecte.

en: Cannot use '%1' as '%2' because the name is already in use.
ca: No es pot usar «%1» com a «%2» perquè el nom ja està en ús.

en: Usage of %1 is deprecated.
ca: L'ús de %1 és obsolet.

en: Declaration not found: %1
ca: No s'ha trobat la declaració: %1

en: Lost trait alias %1
ca: S'ha perdut l'àlies del «trait» %1

en: Use of %1 from %2<br />
ca: Ús de %1 des de %2<br />

en: Broken member alias trait.
ca: El tret d'àlies del membre està trencat.

en: PHP internal
ca: PHP intern

en: magic constant
ca: constant màgica

en: empty (not inside a class)
ca: buida (no dins d'una classe)

en: empty (not inside a method)
ca: buida (no dins d'un mètode)

en: empty (not inside a function)
ca: buida (no dins d'una funció)

en: empty (not inside a namespace)
ca: buida (no dins d'un espai de noms)

en: current value: %1
ca: valor actual: %1

en: KDevelop PHP parser debugging utility
ca: Utilitat de depuració de l'analitzador PHP del KDevelop

en: Could not open file '%1'
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

en: File could not be read from.
ca: No s'ha pogut llegir del fitxer.

en: File could not be opened.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: File permissions prevent opening for read.
ca: Els permisos del fitxer impedeixen que s'obri per lectura.

en: PHP Support
ca: Implementació de PHP

en: Support for PHP Language
ca: Implementació del llenguatge PHP

en: Author
ca: Autor

en: PHPUnit Integration
ca: Integració de PHPUnit

en: Finds and runs PHPUnit tests
ca: Cerca i executa proves de PHPUnit
