kdevphp - en to gl translation catalogue (69 entries)

en: Override
gl: Sobrepor

en: Implement
gl: Realizar

en: From %1
gl: De %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PhpDoc)
en: PHP Manual Integration
gl: Integración do manual de PHP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocNote)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By default the online <a href="https://php.net"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">PHP documentation</span></a> is used remotely. Alternatively you can set the location to a local copy of the documentation in the language of your choice. Make sure you downloaded the <span style=" font-style:italic;">"Many HTML files"</span> package.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A <a href="https://php.net"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">documentación de PHP</span></a> en Internet úsase remotamente de maneira predeterminada. Se o prefire, pode definir a ruta de onde se carga a unha copia local da documentación no idioma que prefira. Asegúrese de que descargou o paquete <span style=" font-style:italic;">Many HTML files</span> («varios ficheiros HTML»).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocLocationLabel)
en: Location:
gl: Ruta:

en: <lost declaration>
gl: <declaración perdida>

en: PHP Documentation
gl: Documentación de PHP

note: i18n: ectx: label, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Specifies the location of the PHP documentation to use.
gl: Especifica a localización onde está a documentación de PHP que se ha empregar.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: The location of the PHP documentation to use. You can either use a remote
                     location like https://php.net or a local directory which contains the
                     PHP documentation in HTML format with many files.
gl: O lugar onde está a documentación de PHP que se vai empregar. Pode empregar
                     un lugar remoto como https://php.net ou un directorio local que conteña a
                     documentación de PHP no formato HTML en varios ficheiros.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Make sure local copies are downloaded in HTML format with many files.
gl: Asegúrese de que as copias locais se descargan en formato HTML con moitos ficheiros.

en: ...loading documentation...
gl: …estase a cargar a documentación…

en: Circular inheritance of %1 and %2
gl: Herdanza circular de %1 e %2

en: Cannot use '%1' as class name as it is reserved
gl: Non pode usarse «%1» como nome de clase porque está reservado

en: Access type for interface method %1 must be omitted.
gl: Debe omitirse o tipo de acceso ao método %1 da interface.

en: Interface function %1 cannot contain body.
gl: A función %1 da interface non pode ter corpo.

en: Class %1 contains abstract method %2 and must therefore be declared abstract or implement the method.
gl: A clase %1 contén o método abstracto %2 e polo tanto debe declararse como abstracta ou realizar o método.

en: Abstract function %1 cannot contain body.
gl: A función abstracta %1 non pode ter corpo.

en: Cannot use the final modifier on an abstract class member.
gl: Non se pode empregar o modificador final nun membro dunha clase abstracta.

en: Non-abstract method %1 must contain body.
gl: O método non abstracto %1 debe ter corpo.

en: Cannot use 'final' as constant modifier
gl: Non se pode usar «final» como modificador constante

en: Cannot use 'static' as constant modifier
gl: Non se pode usar «static» como modificador constante

en: Cannot use 'abstract' as constant modifier
gl: Non se pode usar «abstract» como modificador constante

en: Properties cannot be declared final.
gl: As propiedades non se poden declarar como finais.

en: Properties cannot be declared abstract.
gl: As propiedades non se poden declarar como abstractas.

en: Trait method %1 has not been applied, because there are collisions with other trait methods on %2
gl: Non se aplicou o método de trazo %1 porque entra en conflito con outros métodos de trazo en %2.

en: Traits cannot have constants.
gl: Os trazos non poden ter constantes.

en: A class constant must not be called 'class'; it is reserved for class name fetching
gl: Unha constante de clase non debe chamarse «class»; resérvase para a obtención de nomes de clase.

en: Cannot use 'abstract' as method modifier
gl: Non se pode usar «abstract» como modificador para un método.

en: Cannot use 'final' as method modifier
gl: Non se pode usar «final» como modificador para un método.

en: Cannot use 'static' as method modifier
gl: Non se pode usar «static» como modificador para un método.

en: Variadic parameter cannot have a default value
gl: Un parámetro múltiple non pode ter un valor predeterminado.

en: Default value for parameters with a class type hint can only be NULL.
gl: O valor predeterminado dos parámetros cunha suxestión de tipo de clase só pode ser NULL.

en: Default value for parameters with an object type can only be NULL.
gl: O valor predeterminado dos parámetros de tipo obxecto só pode ser NULL.

en: Only the last parameter can be variadic.
gl: Só o último parámetro pode ser múltiple.

en: Cannot redeclare PHP internal %1.
gl: Non se pode declarar de novo %1 interno de PHP.

en: %1 and %2 define the same property (%3) in the composition of %1. This might be incompatible, to improve maintainability consider using accessor methods in traits instead.
gl: %1 e %2 definen a mesma propiedade (%3) na composición de %1. Isto podería ser incompatíbel, para facilitar o mantemento do código considere usar no seu lugar métodos de acceso en trazos.

en: Cannot redeclare %1, already declared in %2 on line %3.
gl: Non se pode declarar de novo %1, xa se declarou na liña %3 de %2.

en: Class %1 contains %2 abstract methods and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods.
gl: A clase %1 contén %2 métodos abstractos e polo tanto debe declararse como abstracta ou realizar os métodos restantes.

en: Cannot re-assign $this.
gl: Non se pode asignar de novo $this.

en: Cannot access private property %1
gl: Non se pode acceder á propiedade privada %1

en: Cannot access protected property %1
gl: Non se pode acceder á propiedade protexida %1

en: Cannot use positional argument after argument unpacking
gl: Non se pode usar un argumento posicional despois de desenpaquetar argumentos.

en: The use statement with non-compound name '%1' has no effect.
gl: A declaración use co nome non composto «%1» non ten efecto.

en: Cannot use '%1' as '%2' because the name is already in use.
gl: Non pode usarse «%1» como «%2» porque o nome xa está en uso.

en: Cannot use %1 as %2 because '%2' is a special class name
gl: Non pode usarse %1 como %2 porque «%2» é un nome de clase especial.

en: The 'yield' expression can only be used inside a function
gl: A expresión «yield» só pode usarse dentro dunha función

en: Usage of %1 is deprecated.
gl: Utilizar %1 está obsoleto.

en: Declaration not found: %1
gl: Declaración non atopada: %1

en: Lost trait alias %1
gl: Perdeuse o alias de trazo «%1»

en: Use of %1 from %2<br />
gl: Uso de %1 desde %2<br />

en: Broken member alias trait.
gl: O trazado do alias do membro está roto.

en: PHP internal
gl: Interno de PHP

[ctx: kind of a php-constant, as shown in the declaration tooltip]
en: Constant
gl: Constante

en: magic constant
gl: constante máxica

en: empty (not inside a class)
gl: baleira (non está dentro dunha clase)

en: empty (not inside a trait)
gl: baleira (non está dentro dunha habilidade)

en: empty (not inside a method)
gl: baleira (non está dentro dun método)

en: empty (not inside a function)
gl: baleira (non está dentro dunha función)

en: empty (not inside a namespace)
gl: baleira (non está dentro dun espazo de nomes)

en: current value: %1
gl: valor actual: %1

[ctx: as in list of int, set of string]
en: %1 of %2
gl: %1 de %2

en: php-parser
gl: procesador de php

en: KDevelop PHP parser debugging utility
gl: Utilidade de depuración do procesador de PHP de KDevelop

en: (c) 2008 Niko Sams, 2009 Milian Wolff
gl: © 2008 Niko Sams, 2009 Milian Wolff

en: Could not open file '%1'
gl: Non se puido abrir o ficheiro «%1»

en: File could not be read from.
gl: Non se puido ler o ficheiro.

en: File could not be opened.
gl: Non se puido abrir o ficheiro.

en: File permissions prevent opening for read.
gl: Os permisos do ficheiro non permiten que o abra para ler.
