kdevphp - en to eo translation catalogue (70 entries)

en: Override
eo: Transpasi

en: Implement
eo: Implementi

en: From %1
eo: De %1

[ctx: @title:tab]
en: PHP Documentation
eo: PHP-Dokumentado

[ctx: @title:tab]
en: Configure PHP Documentation Settings
eo: Agordi PHP-Dokumentadajn Metojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PhpDoc)
en: PHP Manual Integration
eo: PHP Permana Integriĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocNote)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By default the online <a href="https://php.net"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">PHP documentation</span></a> is used remotely. Alternatively you can set the location to a local copy of the documentation in the language of your choice. Make sure you downloaded the <span style=" font-style:italic;">"Many HTML files"</span> package.</p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Defaŭlte la interreta <a href="https://php.net"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">PHP-dokumentado</span></a> estas uzata malproksime. Alternative vi povas agordi la lokon al loka kopio de la dokumentaro en la lingvo de via elekto. Certigu, ke vi elŝutis la pakaĵon <span style=" font-style:italic;">"Many HTML files"</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocLocationLabel)
en: Location:
eo: Loko:

en: <lost declaration>
eo: <perdita deklaro>

en: PHP Documentation
eo: PHP Dokumentado

note: i18n: ectx: label, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Specifies the location of the PHP documentation to use.
eo: Specifas la lokon de la PHP-dokumentaro uzendan.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: The location of the PHP documentation to use. You can either use a remote
                     location like https://php.net or a local directory which contains the
                     PHP documentation in HTML format with many files.
eo: La loko de la PHP-dokumentaro por uzi. Vi povas aŭ uzi malproksiman
                     lokon kiel https://php.net aŭ lokan dosierujon kiu enhavas la
                     PHP-dokumentadon en HTML-formato kun multaj dosieroj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Make sure local copies are downloaded in HTML format with many files.
eo: Certigu, ke lokaj kopioj estas elŝutitaj en HTML-formato kun multaj dosieroj.

en: ...loading documentation...
eo: ...ŝarganta dokumentadon...

en: Circular inheritance of %1 and %2
eo: Cirkla heredo de %1 kaj %2

en: Cannot use '%1' as class name as it is reserved
eo: Ne eblas uzi '%1' kiel klasnomo ĉar ĝi estas rezervata

en: Access type for interface method %1 must be omitted.
eo: Alirtipo por interfaca metodo %1 devas esti ellasita.

en: Interface function %1 cannot contain body.
eo: Interfaca funkcio %1 ne povas enhavi korpon.

en: Class %1 contains abstract method %2 and must therefore be declared abstract or implement the method.
eo: Klaso %1 enhavas abstraktan metodon %2 kaj tial devas esti deklarita abstrakta aŭ efektivigi la metodon.

en: Abstract function %1 cannot contain body.
eo: Abstrakta funkcio %1 ne povas enhavi korpon.

en: Cannot use the final modifier on an abstract class member.
eo: Ne povas uzi la finan modifilon ĉe abstrakta klasano.

en: Non-abstract method %1 must contain body.
eo: Ne-abstrakta metodo %1 devas enhavi korpon.

en: Cannot use 'final' as constant modifier
eo: Ne povas uzi 'fina' kiel konstantan modifilon

en: Cannot use 'static' as constant modifier
eo: Ne povas uzi 'senmovan' kiel konstantan modifilon

en: Cannot use 'abstract' as constant modifier
eo: Ne povas uzi 'abstrakta' kiel konstanta modifilo

en: Properties cannot be declared final.
eo: Proprecoj ne povas esti deklaritaj finaj.

en: Properties cannot be declared abstract.
eo: Proprecoj ne povas esti deklaritaj abstraktaj.

en: Trait method %1 has not been applied, because there are collisions with other trait methods on %2
eo: Trajtometodo %1 ne estis aplikata, ĉar estas kolizioj kun aliaj trajtometodoj sur %2

en: Traits cannot have constants.
eo: Trajtoj ne povas havi konstantojn.

en: A class constant must not be called 'class'; it is reserved for class name fetching
eo: Klaskonstanto ne devas esti nomita 'klaso'; ĝi estas rezervita por alportado de klasnomoj

en: Cannot use 'abstract' as method modifier
eo: Ne povas uzi 'abstraktan' kiel metodomodifilon

en: Cannot use 'final' as method modifier
eo: Ne povas uzi 'fina' kiel metodomodifilon

en: Cannot use 'static' as method modifier
eo: Ne povas uzi 'senmovan' kiel metodomodifilon

en: Variadic parameter cannot have a default value
eo: Variada parametro ne povas havi defaŭltan valoron

en: Default value for parameters with a class type hint can only be NULL.
eo: Defaŭlta valoro por parametroj kun klasspeca sugesto povas esti nur NULL.

en: Only the last parameter can be variadic.
eo: Nur la lasta parametro povas esti variada.

en: Cannot redeclare PHP internal %1.
eo: Ne povas redeklari PHP-internan %1.

en: %1 and %2 define the same property (%3) in the composition of %1. This might be incompatible, to improve maintainability consider using accessor methods in traits instead.
eo: %1 kaj %2 difinas la saman econ (%3) en la kunmetaĵo de %1. Ĉi tio povus esti malkongrua, por plibonigi konserveblecon, konsideru uzi akcesorajn metodojn en trajtoj anstataŭe.

en: Cannot redeclare %1, already declared in %2 on line %3.
eo: Ne povas redeklari %1, jam deklarita en %2 sur linio %3.

en: Class %1 contains %2 abstract methods and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods.
eo: Klaso %1 enhavas %2 abstraktajn metodojn kaj tial devas esti deklarita abstrakta aŭ efektivigi la ceterajn metodojn.

en: Cannot re-assign $this.
eo: Ne povas reasigni $this.

en: Cannot access private property %1
eo: Ne povas aliri privatan proprecon %1

en: Cannot access protected property %1
eo: Ne povas aliri protektitan proprecon %1

en: Cannot use positional argument after argument unpacking
eo: Ne povas uzi pozician argumenton post argumenta malpakado

en: The use statement with non-compound name '%1' has no effect.
eo: La uza deklaro kun nekunmetita nomo '%1' ne efikas.

en: Cannot use '%1' as '%2' because the name is already in use.
eo: Ne povas uzi '%1' kiel '%2' ĉar la nomo jam estas uzata.

en: Cannot use %1 as %2 because '%2' is a special class name
eo: Ne povas uzi %1 kiel %2 ĉar '%2' estas speciala klasnomo

en: The 'yield' expression can only be used inside a function
eo: La 'rendimento' esprimo povas esti uzata nur ene de funkcio

en: Default value for parameters with an object type can only be NULL.
eo: Defaŭlta valoro por parametroj kun objektotipo povas esti nur NULL.

en: Usage of %1 is deprecated.
eo: Uzado de %1 estas evitinda.

en: Declaration not found: %1
eo: Deklaro ne trovita: %1

en: Lost trait alias %1
eo: Perdita trajta alinomo %1

en: Use of %1 from %2<br />
eo: Uzo de %1 el %2<br />

en: Broken member alias trait.
eo: Rompita membra alinomtrajto.

en: PHP internal
eo: PHP-interna

[ctx: kind of a php-constant, as shown in the declaration tooltip]
en: Constant
eo: Konstanto

en: magic constant
eo: magia konstanto

en: empty (not inside a class)
eo: malplena (ne ene de klaso)

en: empty (not inside a trait)
eo: malplena (ne ene de trajto)

en: empty (not inside a method)
eo: malplena (ne ene de metodo)

en: empty (not inside a function)
eo: malplena (ne ene de funkcio)

en: empty (not inside a namespace)
eo: malplena (ne ene de nomspaco)

en: current value: %1
eo: aktuala valoro: %1

[ctx: as in list of int, set of string]
en: %1 of %2
eo: %1 de %2

en: php-parser
eo: php-parsilo

en: KDevelop PHP parser debugging utility
eo: KDevelop PHP parsila sencimig-utilaĵo

en: Could not open file '%1'
eo: Ne eblis malfermi dosieron '%1'

en: File could not be read from.
eo: Ne eblis legi el dosiero.

en: File could not be opened.
eo: Dosiero ne povis esti malfermata.

en: File permissions prevent opening for read.
eo: Dosierpermesoj melhelpas malfermadon por legi.
