kdevphp - en to sk translation catalogue (69 entries)

en: Override
sk: Prepísať

en: Implement
sk: Implementácia

en: From %1
sk: Od %1

[ctx: @title:tab]
en: PHP Documentation
sk: Dokumentácia PHP

[ctx: @title:tab]
en: Configure PHP Documentation Settings
sk: Nastaviť dokumentáciu PHP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PhpDoc)
en: PHP Manual Integration
sk: Integrácia manuálu PHP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocNote)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By default the online <a href="https://php.net"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">PHP documentation</span></a> is used remotely. Alternatively you can set the location to a local copy of the documentation in the language of your choice. Make sure you downloaded the <span style=" font-style:italic;">"Many HTML files"</span> package.</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Predvolene sa online <a href="http://php.net"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">PHP dokumentácia</span></a> používa vzdialené. Alternatívne môžete nastaviť umiestnenie na miestnu kópiu dokumentácie v jazyky podľa vášho výberu. Uistite sa, že ste stiahli balík <span style=" font-style:italic;">"HTML formát, mnoho súborov"</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocLocationLabel)
en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: <lost declaration>
sk: <stratená deklarácia>

en: PHP Documentation
sk: Dokumentácia PHP

note: i18n: ectx: label, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Specifies the location of the PHP documentation to use.
sk: Určuje umiestnenie PHP dokumentácie na použitie.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: The location of the PHP documentation to use. You can either use a remote
                     location like https://php.net or a local directory which contains the
                     PHP documentation in HTML format with many files.
sk: Umiestnenie PHP dokumentácie na použitie. Môžete použiť buď vzdialené
                     umiestnenie ako http://php.net alebo miestny adresár, ktorý
                     obsahuje PHP dokumentáciu v HTML formáte s mnohými súbormi.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (phpDocLocation), group (PHP Documentation)
en: Make sure local copies are downloaded in HTML format with many files.
sk: Uistite sa, že miestne kópie sú stiahnuté v HTML formáte s mnohými súbormi.

en: ...loading documentation...
sk: ...načítavanie dokumentácie...

en: Circular inheritance of %1 and %2
sk: Kruhová dedičnosť %1 a %2

en: Cannot use '%1' as class name as it is reserved
sk: Nemôžem použiť '%1' ako názov triedy, pretože názov je rezervovaný.

en: Access type for interface method %1 must be omitted.
sk: Prístupový typ pre metódu rozhrania %1 musí byť vynechaný.

en: Interface function %1 cannot contain body.
sk: Funkcia rozhrania %1 nemôže obsahovať telo.

en: Class %1 contains abstract method %2 and must therefore be declared abstract or implement the method.
sk: Trieda %1 obsahuje abstraktnú metódu %2 a musí teda byť deklarovaná abstraktne alebo implementovať metódu.

en: Abstract function %1 cannot contain body.
sk: Abstraktná funkcia %1 nemôže obsahovať telo.

en: Cannot use the final modifier on an abstract class member.
sk: Nemôžem použiť konečný modifikátor na členovi abstraktnej triedy.

en: Non-abstract method %1 must contain body.
sk: Neabstraktná metóda %1 musí obsahovať telo.

en: Cannot use 'final' as constant modifier
sk: Nemôžem použiť 'final' ako modifikátor konštanty

en: Cannot use 'static' as constant modifier
sk: Nemôžem použiť 'static' ako modifikátor konštanty

en: Cannot use 'abstract' as constant modifier
sk: Nemôžem použiť 'abstract' ako modifikátor konštanty

en: Properties cannot be declared final.
sk: Vlastnosti nemôžu byť deklarované konečne.

en: Properties cannot be declared abstract.
sk: Vlastnosti nemôžu byť deklarované abstraktne.

en: Trait method %1 has not been applied, because there are collisions with other trait methods on %2
sk: Metóda %1 nebola použitá, pretože sú kolízie s inou metódou na %2

en: Traits cannot have constants.
sk: Črty nemôžu mať konštanty.

en: A class constant must not be called 'class'; it is reserved for class name fetching
sk: Konštanta triedy sa nesmie nazývať „trieda“; toto je vyhradené na načítanie názvu triedy

en: Cannot use 'abstract' as method modifier
sk: Nemôžem použiť 'abstract' ako modifikátor metódy

en: Cannot use 'final' as method modifier
sk: Nemôžem použiť 'final' ako modifikátor metódy

en: Cannot use 'static' as method modifier
sk: Nemôžem použiť 'static' ako modifikátor metódy

en: Variadic parameter cannot have a default value
sk: Premenlivý parameter nesmie mať predvolenú hodnotu

en: Default value for parameters with a class type hint can only be NULL.
sk: Predvolená hodnota pre parametre s pomocou typu triedy môže byť iba NULL.

en: Only the last parameter can be variadic.
sk: Iba posledný parameter môže byť premenlivý.

en: Cannot redeclare PHP internal %1.
sk: Nemôžem znovu deklarovať PHP interné %1.

en: %1 and %2 define the same property (%3) in the composition of %1. This might be incompatible, to improve maintainability consider using accessor methods in traits instead.
sk: %1 a %2 definujú rovnakú vlastnosť (%3) v zložení %1. Toto môže byť nekompatibilné, na zlepšenie udržateľnosti zvážte použitie prístupových metód.

en: Cannot redeclare %1, already declared in %2 on line %3.
sk: Nemôžem predeklarovať %1, už deklarované v %2 na riadku %3.

en: Class %1 contains %2 abstract methods and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods.
sk: Trieda %1 obsahuje abstraktné metódy %2 a musí teda byť deklarovaná abstraktne alebo implementovať metódy.

en: Cannot re-assign $this.
sk: Nemôžem znovu priradiť $toto.

en: Cannot access private property %1
sk: Nemôžem pristupovať k súkromnej vlastnosti %1

en: Cannot access protected property %1
sk: Nemôžem pristupovať k chránenej vlastnosti %1

en: Cannot use positional argument after argument unpacking
sk: Nemôžem použiť pozičný argument po rozbalení argumentu

en: The use statement with non-compound name '%1' has no effect.
sk: Použitie use s nezmiešaným názvom '%1' nemá žiadny efekt.

en: Cannot use '%1' as '%2' because the name is already in use.
sk: Nemôžem použiť '%1' ako '%2', pretože názov sa už používa.

en: Cannot use %1 as %2 because '%2' is a special class name
sk: Nemôžem použiť '%1' ako '%2', pretože '%2' je špeciálny názov triedy

en: The 'yield' expression can only be used inside a function
sk: Výraz 'yield' sa môže použiť iba vo funkcii

en: Default value for parameters with an object type can only be NULL.
sk: Predvolená hodnota pre parametre s objektovým typom môže byť iba NULL.

en: Usage of %1 is deprecated.
sk: Použitie %1 je zastarané.

en: Declaration not found: %1
sk: Deklarácia nenájdená: %1

en: Lost trait alias %1
sk: Stratený charakteristický alias %1

en: Use of %1 from %2<br />
sk: Použitie %1 z %2<br />

en: Broken member alias trait.
sk: Poškodený zvláštny člen aliasu.

en: PHP internal
sk: PHP interné

[ctx: kind of a php-constant, as shown in the declaration tooltip]
en: Constant
sk: Konštanta

en: magic constant
sk: magická konštanta

en: empty (not inside a class)
sk: prázdne (nie v triede)

en: empty (not inside a trait)
sk: prázdne (nie vo vnútri črty)

en: empty (not inside a method)
sk: prázdne (nie v metóde)

en: empty (not inside a function)
sk: prázdne (nie vo funkcii)

en: empty (not inside a namespace)
sk: prázdne (nie v mennom priestore)

en: current value: %1
sk: súčasná hodnota: %1

[ctx: as in list of int, set of string]
en: %1 of %2
sk: %1 z %2

en: KDevelop PHP parser debugging utility
sk: Nástroj na ladenie a spracovanie KDevelop PHP

en: Could not open file '%1'
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor '%1'

en: File could not be read from.
sk: Chyba pri čítaní zo súboru.

en: File could not be opened.
sk: Súbor nie je možné otvoriť.

en: File permissions prevent opening for read.
sk: Oprávnenia súboru neumožňujú otvoriť ho na čítanie.
