kdevphp - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: Override
cs: Předefinovat

en: Implement
cs: Implementovat

en: From %1
cs: Z %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PhpDoc)
en: PHP Manual Integration
cs: Integrace manuálu PHP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, PhpDocLocationLabel)
en: Location:
cs: Umístění:

en: PHP Documentation
cs: Dokumentace PHP

en: ...loading documentation...
cs: ...načítá se dokumentace...

en: Properties cannot be declared final.
cs: Vlastnosti nemohou být deklarovány jako finální.

en: Properties cannot be declared abstract.
cs: Vlastnosti nemohou být deklarovány jako abstraktní.

en: Usage of %1 is deprecated.
cs: Používání %1 je zastaralé.

[ctx: kind of a php-constant, as shown in the declaration tooltip]
en: Constant
cs: Konstanta

en: Could not open file '%1'
cs: Není možné otevřít soubor '%1'

en: File could not be read from.
cs: Soubor nelze přečíst.

en: File could not be opened.
cs: Soubor nelze otevřít.

en: File permissions prevent opening for read.
cs: Oprávnění souboru neumožňují čtení.
