kde 49i410 - en to bs translation catalogue (70 entries)

en: insert Shebang line
bs: ubaci shebang liniju (#!)

en: specify document encoding
bs: odredite dokument za kodiranje

en: specify default parameter
bs: odredite standardni parametar

en: Insert next positional variable
bs: Ubaci sljedeću pozicionu varijablu

en: Format as left-aligned
bs: Format kao lijevo poravnato

en: Format as right-aligned
bs: Format kao desno poravnato

en: Format in scientific (exponent) notation
bs: Format u naučnoj (eksponencijalnoj) notaciji

en: Initialize property
bs: Inicijaliziraj svojstvo

en: function
bs: funkcija

[ctx: programming; %1 is a code statement to be added in the editor]
en: Add "%1"
bs: Dodaj "%1"

en: The program being debugged raised an uncaught exception.
bs: Došlo je do pojave neuhvaćenog izuzetka u programu na kom se uklanjaju greške.

en: You can now inspect the status of the program after it exited.
bs: Sada možete provjeriti status programa nakon što je zatvoren.

en: The debugger will silently stop when the next command is triggered.
bs: Program za ispravljanje grešaka će se tiho zaustaviti kada dođe do sljedeće komande.

en: Python Debugger (pdb) Support
bs: Podrška za Python Debugger (pdb)

en: Support for the Python Debugger
bs: Podrška za Python Debugger

en: Author
bs: Autor

en: A plugin to debug Python applications with pdb.
bs: Dodatak za uklanjanje grešaka Python aplikacija sa pdb.

en: Sorry, debugging is only supported for Python 2.x applications.
bs: Nažalost, uklanjanje grešaka je podržano samo za Python 2.x aplikacije.

en: Unsupported interpreter
bs: Nepodržani interpretator

en: Failed to find a valid data directory for kdevpythonsupport.
bs: Pokušaj pronalaska ispravnog direktorija podatka za kdevpythonsupport nije uspio.

en: Download new
bs: Preuzmi novi

en: Generate...
bs: Generiraj...

en: Share selected
bs: Dijeli odabrano

en: Import from editor
bs: Uvezi iz uređivača

en: Copy the contents of the active editor window to a new file in the documentation directory
bs: Kopiraj sadržaj aktivnih prozora uređivača u novu datoteku dokumentacijskog direktorija

en: Open file manager
bs: Otvori upravitelj datoteka

[ctx: Edit selected files]
en: Edit selected
bs: Uredi odabrano

en: Search paths...
bs: Pretraži puteve...

[ctx: displays a list of search paths below]
en: Paths searched for documentation by kdev-python (in this order):
bs: Putevi koji su traženi za dokumentaciju od strane kdev-python (ovim redoslijedom):

en: Enter a relative target path to copy %1 to:
bs: Unesite relativni put odredišta za kopiranje %1 u:

en: This path must match what you use in Python to import this module. For example, enter "numpy/fft.py" for numpy.fft
bs: Put se mora slagati sa onim koji koristite u Python-u za uvoz ovog ugradbenog sklopa. Naprimjer, unesite "numpy/fft.py" za numpy.fft

en: After copying, you will be editing the new document.
bs: Nakon kopiranja, uređivat ćete novi dokument.

en: Please select at least one file from the list for editing.
bs: Odaberite barem jednu datoteku sa liste za uređivanje.

en: Configure the Python interpreter to use
bs: Konfiguriši Python interpretator za korištenje

en: Python executable
bs: Izvršni Python

en: Select a python module to generate documentation for
bs: Izaberite Python ugradbeni sklop kako bi generirali dokumentaciju za

[ctx: refers to selecting a python module to perform some operation on]
en: Target module (e.g. "math")
bs: Odredišni modul (npr. "matematika")

en: Output filename
bs: Ime izlazne datotke

en: Status and output
bs: Status i izlaz

en: The process has not been run yet.
bs: Proces još uvijek nije pokrenut.

en: Script output
bs: Izlaz ispisa

en: Results
bs: Rezultati

en: Close
bs: ZatvorI

en: Save and close
bs: Snimi i zatvori

en: Generate
bs: Generiši

en: Couldn't find the introspect.py script; check your installation!
bs: Ne mogu pronaći introspect.py script; provjerite svoju instalaciju!

en: Couldn't find a valid kdev-python data directory; check your installation!
bs: Ne mogu pronaći ispravan kdev-python direktorij podataka; provjerite svoju instalaciju!

en: Invalid output filename
bs: Neispravan izlazni naziv datoteke

en: The output file <br/>%1<br/> already exists, do you want to overwrite it?
bs: Izlazna datoteka <br/>%1<br/> već postoji, da li želite da je prepišete?

en: This file contains auto-generated documentation extracted
    from python run-time information. It is analyzed by KDevelop
    to offer features such as code-completion and syntax highlighting.
    If you discover errors in KDevelop's support for this module,
    you can edit this file to correct the errors, e.g. you can add
    additional return statements to functions to control the return
    type to be used for that function by the analyzer.
    Make sure to keep a copy of your changes so you don't accidentally
    overwrite them by re-generating the file.
    If you do significant improvements, consider sharing the file
    with others through the Settings -> Configure KDevelop -> Python Documentation data
    module!
bs: Ova datoteka sadrži automatski generiranu dokumentaciju izvučenu
    iz informacija o vremenu izvršavanja Python-a. Analizirana je od strane KDevelop-a
    da bi ponudila mogućnosti kao što su dopuna koda i naglašavanje sintakse.
    Ako otkrijete greške u KDevelop-ovoj podršci za ovaj ugradbeni sklop,
    možete urediti datoteku u cilju ispravljanja grešaka, npr. možete dodati
    dodatne povratne naredbe funkcijama da kontolirate tip povratka
    koji će analizator koristiti za tu funkciju.
    Napravite kopiju izmjena koje ste učinili, kako ih ne biste nehotice
    prepisali obnavljanjem datoteke.
    Ako napravite značajna poboljšanja, razmotrite opciju da podijelite datoteku
    sa ostalima putem Opcije -> Konfiguriši KDevelop -> Podaci dokumentacije Python-a!

en: Generate documentation for module "%1"...
bs: Generiraj dokumentaciju za modul "%1"...

en: Module "%1" not found
bs: Modul "%1" nije pronađen

en: Declaration for "%1" not found in specified module
bs: Deklaracija "%1" nije pronađena u naznačenom modulu

en: First argument of class method is not called self, this is deprecated
bs: Prvi argument metode klase se ne naziva self, taj naziv je zastario

en: Non-static class method without arguments, must have at least one (self)
bs: Nestatična metoda klase bez argumenata, mora imati barem jedan (self)

en: Return statement not within function declaration
bs: Povratni iskaz nije unutar deklaracije funkcije

[ctx: refers to an unknown type in programming]
en: unknown
bs: Nepoznat

[ctx: as in list of int, set of string]
en: %1 of %2
bs: %1 od %2

en: %1 of ( %2 )
bs: %1 od ( %2 )

[ctx: refers to a type (in program code) which is not known]
en: mixed
bs: izmiješano

[ctx: refers to types of variables in programming, as in "various possible types"]
en: various types
bs: različiti tipovi

[ctx: refers to a type (in program code) which can have multiple values]
en: unsure (%1)
bs: nesiguran (%1)

en: %1 of %2 : %3
bs: %1 od %2 : %3

en: %1 of %2
bs: %1 od %2

en: Undefined variable: %1
bs: Nedefinirana varijabla: %1

en: Attribute "%1" not found on accessed object
bs: Atribut "%1" nije pronađen u pristupljenom objektu

en: Python Support
bs: Python podrška

en: Support for the Python Scripting Language
bs: Podrška za Python skriptni jezik

en: PEP8 checker error: %1
bs: Greška PEP8 kontrolora: %1

en: The selected PEP8 syntax checker "%1" does not seem to work correctly.
bs: Odabrani PEP8 sintaksni kontrolor "%1" najvjerovatnije ne radi ispravno.
