kdevpython - en to ug translation catalogue (11 entries)

en: function
ug: فۇنكسىيە

en: Author
ug: ئاپتور

en: Output filename
ug: چىقىرىش ھۆججىتىنىڭ ئاتى

en: Results
ug: نەتىجە

en: Close
ug: ياپ

en: Save and close
ug: ساقلاپ ئاندىن تاقايدۇ

en: Generate
ug: قۇر

[ctx: refers to an unknown type in programming]
en: unknown
ug: نامەلۇم

[ctx: as in list of int, set of string]
en: %1 of %2
ug: %2 نىڭ %1

en: %1 of %2
ug: %2 نىڭ %1

en: Python Support
ug: Python قوللىشى
