kdevpython - en to gl translation catalogue (99 entries)

en: insert Shebang line
gl: Inserir unha liña Shebang

en: specify document encoding
gl: Indicar a codificación do documento

en: Add file header
gl: Engadir a cabeceira do ficheiro

en: specify default parameter
gl: Indicar un parámetro predeterminado

en: Insert next positional variable
gl: Inserir unha variábel posicional

en: Insert named variable
gl: Inserir unha variábel nomeada

en: Format using str()
gl: Formatar usando str()

en: Format using repr()
gl: Formatar usando repr()

en: Format as left-aligned
gl: Formatar como aliñada á esquerda

en: Format as right-aligned
gl: Formatar como aliñada á dereita

en: Format as centered
gl: Formatar como centrada

en: Specify precision
gl: Especificar a precisión

en: Format as percentage
gl: Formatar como porcentaxe

en: Format as character
gl: Formatar como carácter

en: Format as binary number
gl: Formatar como un número binario

en: Format as octal number
gl: Formatar como un número octal

en: Format as hexadecimal number
gl: Formatar como un número hexadecimal

en: Format in scientific (exponent) notation
gl: Formatar en notación científica (expoñºente)

en: Format as fixed point number
gl: Formatar como un número de punto fixo

en: Initialize property
gl: Inicializar a propiedade

en: function
gl: Función

[ctx: programming; %1 is a code statement to be added in the editor]
en: Add "%1"
gl: Engadir «%1»

en: Specify type for "%1"...
gl: Indique un tipo para «%1»…

en: Function return type
gl: Tipo que devolve a función

en: Local variable
gl: Variábel local

en: Sorry, cannot create hints for files which are not part of a project.
gl: Non é posíbel crear consellos para ficheiros que non forman parte dun proxecto.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CorrectionWidget)
en: Specify correct type
gl: Indique o tipo correcto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, givenKindLabel)
en: Kind:
gl: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, givenIdentifierLabel)
en: Identifier:
gl: Identificador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Correct type:
gl: Tipo correcto:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, typeText)
en: Code which evaluates to the type, e.g. int()
gl: Código que avalía o tipo, como por exemplo «int()».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, importsLabel)
en: Required modules:
gl: Módulos necesarios:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, importsText)
en: A comma separated list of modules required for the type
gl: Unha lista de módulos necesarios para o tipo, separados por comas.

en: The program being debugged raised an uncaught exception.
gl: O programa que se está a depurar produciu unha excepción non capturada.

en: You can now inspect the status of the program after it exited.
gl: Agora pode inspeccionar o estado do programa unha vez saíu.

en: The debugger will silently stop when the next command is triggered.
gl: O depurador deterase silandeiramente cando se active a seguinte orde.

en: A plugin to debug Python applications with pdb.
gl: Un complemento para depurar aplicacións de Python con pdb.

en: Sorry, debugging is only supported for Python 3.x applications.
gl: Só se permite depurar aplicacións de Python 3.x.

en: Unsupported interpreter
gl: Intérprete incompatíbel

en: Failed to find a valid data directory for kdevpythonsupport.
gl: Non foi posíbel atopar un directorio de datos válido para kdevpythonsupport.

en: Generate...
gl: Xerar…

en: Import From Editor
gl: Importar desde o editor

en: Copy the contents of the active editor window to a new file in the documentation directory
gl: Copia o contido da xanela activa do editor nun ficheiro novo no directorio da documentación

en: Open File Manager
gl: Abrir o xestor de ficheiros

[ctx: Edit selected files]
en: Edit Selected
gl: Editar o seleccionado

en: Search Paths...
gl: Rutas de busca…

[ctx: displays a list of search paths below]
en: Paths searched for documentation by kdev-python (in this order):
gl: As rutas onde kdev-python ha buscar a documentación (por orde):

en: Enter a relative target path to copy %1 to:
gl: Insira unha ruta relativa ao obxectivo na que copiar %1:

en: This path must match what you use in Python to import this module. For example, enter "numpy/fft.py" for numpy.fft
gl: Esta ruta debe coincidir coa que usa en Python para importar este módulo. Por ex., escriba «numpy/fft.py» para numpy.fft

en: After copying, you will be editing the new document.
gl: Despois de copiar, estará a editar o novo documento.

en: Please select at least one file from the list for editing.
gl: Escolla polo menos un ficheiro da lista para editalo.

en: Configure the Python interpreter to use
gl: Configurar o intérprete de Python que se vai usar

en: Python executable
gl: Executábel de Python

en: Select a python module to generate documentation for
gl: Escoller un módule de python para o que xeralle a documentación

[ctx: refers to selecting a python module to perform some operation on]
en: Target module (e.g. "math")
gl: Módulo de destino (por ex. «math»)

en: Output filename
gl: Nome do ficheiro de saída

en: Status and output
gl: Estado e saída

en: The process has not been run yet.
gl: O proceso aínda non se executou.

en: Script output
gl: Saída do script

en: Results
gl: Resultados

en: Close
gl: Pechar

en: Save and close
gl: Gardar e pechar

en: Generate
gl: Xerar

en: Couldn't find the introspect.py script; check your installation!
gl: Non foi posíbel atopar o script introspect.py, comprobe a instalación!

en: Couldn't find a valid kdev-python data directory; check your installation!
gl: Non foi posíbel atopar un directorio de datos de kdev-python válido; comprobe a instalación!

en: Invalid output filename
gl: O nome do ficheiro de saída é incorrecto

en: The output file <br/>%1<br/> already exists, do you want to overwrite it?
gl: O ficheiro de saída <br/>%1<br/> xa existe, quere sobrescribilo?

en: This file contains auto-generated documentation extracted
    from python run-time information. It is analyzed by KDevelop
    to offer features such as code-completion and syntax highlighting.
    If you discover errors in KDevelop's support for this module,
    you can edit this file to correct the errors, e.g. you can add
    additional return statements to functions to control the return
    type to be used for that function by the analyzer.
    Make sure to keep a copy of your changes so you don't accidentally
    overwrite them by re-generating the file.
gl: Este ficheiro contén documentación xerada automaticamente que se extraeu da
    información do ambiente de execución de python. KDevelop analízao
    para ofrecer funcións como completación de código e realce de sintaxe.
    Se descobre erros neste módulo de KDevelop, pode editar este ficheiro para
    corrixilos, por exemplo engadindo sentenzas adicionais de retorno en funcións
    para controlar o tipo de retorno que usa o analizador para esa función.
    Asegúrese de conservar unha copia das súas modificacións de maneira que non
    perda accidentalmente os seus cambios ao xerar de novo o ficheiro.

en: Manage Documentation Files Used by the Python Plugin
gl: Xestiona os ficheiros de documentación usados por complemento de Python

en: Python Documentation
gl: Documentación de Python

en: Generate documentation for module "%1"...
gl: Xerar a documentación do módulo «%1»…

en: Module "%1" not found
gl: Non se atopou o módulo «%1».

en: Declaration for "%1" not found in specified module
gl: Non se atopou a declaración de «%1» no módulo indicado.

en: First argument of __new__ method is not called cls, this is deprecated
gl: O primeiro argumento do método __new__  non se chama «cls», iso está obsoleto.

en: First argument of class method is not called self, this is deprecated
gl: O primeiro argumento do método da clase non se chama «self», iso está obsoleto.

en: Non-static class method without arguments, must have at least one (self)
gl: Método non estático dunha clase sen argumentos; debe ter polo menos un: «self».

en: Return statement not within function declaration
gl: A instrución de devolución non está dentro da declaración da función.

[ctx: refers to an unknown type in programming]
en: unknown
gl: descoñecido

[ctx: as in list of int, set of string]
en: %1 of %2
gl: %1 de %2

[ctx: some object that can be called, in programming]
en: <callable>
gl: <chamábel>

[ctx: a set with some elements]
en: <iterable>
gl: <iterábel>

[ctx: refers to a type (in program code) which is not known]
en: mixed
gl: varios

[ctx: refers to a type (in program code) which can have multiple values]
en: unsure (%1)
gl: inseguro (%1)

en: Undefined variable: %1
gl: Variábel indefinida: %1

en: Attribute "%1" not found on accessed object
gl: Non se atopou o atributo «%1» no obxecto ao que se accedeu.

en: Configure Python Style Checking
gl: Configurar a comprobación do estilo de Python

en: Python Style Checking
gl: Comprobación do estilo de Python

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, enableChecking)
en: Enable Style Checking
gl: Activar a comprobación de estilo

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, disableErrors) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, enableErrors)
en: Comma-separated list of error codes
gl: Lista de códigos de erro separados por comas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Enable these errors and warnings:
gl: Activar estes erros e avisos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum line length:
gl: Anchura de liña máxima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Disable these errors and warnings:
gl: Desactivar estes erros e avisos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The `pycodestyle` Python module must be installed in order to use style checking.
gl: O módulo de Python `pycodestyle` debe estar instalado para usar a comprobación de estilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Python interpreter:
gl: Intérprete de Python:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, pythonInterpreter)
en: Full path to python interpreter, leave empty for default
gl: Ruta completa ao intérprete de Python, deixar baleiro de maneira predeterminada.

en: Python Settings
gl: Configuración de Python

en: Format source with the autopep8 formatter.
gl: Formatar o código con «autopep8».

en: PEP8 checker error: %1
gl: Erro do comprobador PEP8: %1

en: The PEP8 syntax checker does not seem to work correctly.
gl: O comprobador de sintaxe PEP8 non parece funcionar correctamente.
