kdevpython - en to eo translation catalogue (98 entries)

en: insert Shebang line
eo: enigi Shebang-linion

en: specify document encoding
eo: specifi dokumentkodigon

en: Add file header
eo: Aldoni dosieran kaplinion

en: specify default parameter
eo: specifi defaŭltan parametron

en: Insert next positional variable
eo: Enigi sekvan pozician variablon

en: Insert named variable
eo: Enmeti nomitan variablon

en: Format using str()
eo: Formati uzante str()

en: Format using repr()
eo: Formati uzante repr()

en: Format as left-aligned
eo: Formati kiel maldekstre vicigita

en: Format as right-aligned
eo: Formati kiel dekstre vicigita

en: Format as centered
eo: Formati kiel centrite

en: Specify precision
eo: Indiki precizecon

en: Format as percentage
eo: Formati kiel procento

en: Format as character
eo: Formati kiel signo

en: Format as binary number
eo: Formati kiel binara numero

en: Format as octal number
eo: Formati kiel okuma numero

en: Format as hexadecimal number
eo: Formati kiel deksesuma numero

en: Format in scientific (exponent) notation
eo: Formati en scienca (eksponenta) notacio

en: Format as fixed point number
eo: Formati kiel fikspunkta nombro

en: Initialize property
eo: Pravalorizi proprecon

en: function
eo: funkcio

[ctx: programming; %1 is a code statement to be added in the editor]
en: Add "%1"
eo: Aldoni "%1"

en: Specify type for "%1"...
eo: Specifi tipon por "%1"...

en: Function return type
eo: Funkcia liverotipo

en: Local variable
eo: Loka variablo

en: Sorry, cannot create hints for files which are not part of a project.
eo: Pardonu, mi ne povas krei sugestojn por dosieroj kiuj ne estas parto de projekto.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CorrectionWidget)
en: Specify correct type
eo: Indiki ĝustan tipon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, givenKindLabel)
en: Kind:
eo: Speco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, givenIdentifierLabel)
en: Identifier:
eo: Identigilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Correct type:
eo: Ĝusta tipo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, typeText)
en: Code which evaluates to the type, e.g. int()
eo: Kodo kiu rezultigas la tipon, ekz. int()

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, importsLabel)
en: Required modules:
eo: Bezonataj moduloj:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, importsText)
en: A comma separated list of modules required for the type
eo: Komo apartigita listo de moduloj necesaj por la tipo

en: The program being debugged raised an uncaught exception.
eo: La programo sencimigita levis nekaptitan escepton.

en: You can now inspect the status of the program after it exited.
eo: Vi nun povas inspekti la staton de la programo post kiam ĝi eliris.

en: The debugger will silently stop when the next command is triggered.
eo: La erarserĉilo silente ĉesos kiam la sekva komando estas ekigita.

en: A plugin to debug Python applications with pdb.
eo: Kromaĵo por sencimi Python-aplikaĵojn per pdb.

en: Sorry, debugging is only supported for Python 3.x applications.
eo: Pardonu, sencimigado estas nur subtenata por Python 3.x-aplikoj.

en: Unsupported interpreter
eo: Nesubtenata interpretisto

en: Failed to find a valid data directory for kdevpythonsupport.
eo: Malsukcesis trovi validan datumdosierujon por kdevpythonsupport.

en: Generate...
eo: Generi...

en: Import From Editor
eo: Importi De Redaktoro

en: Copy the contents of the active editor window to a new file in the documentation directory
eo: Kopii la enhavon de la aktiva redaktilo fenestro al nova dosiero en la dokumenta dosierujo

en: Open File Manager
eo: Malfermi Dosier-Administrilon

[ctx: Edit selected files]
en: Edit Selected
eo: Redakti Elektitan

en: Search Paths...
eo: Serĉvojoj...

[ctx: displays a list of search paths below]
en: Paths searched for documentation by kdev-python (in this order):
eo: Vojoj serĉitaj pri dokumentado de kdev-python (en ĉi tiu ordo):

en: Enter a relative target path to copy %1 to:
eo: Enigu relativan celvojon por kopii %1 al:

en: This path must match what you use in Python to import this module. For example, enter "numpy/fft.py" for numpy.fft
eo: Ĉi tiu vojo devas kongrui kun tio, kion vi uzas en Python por importi ĉi tiun modulon. Ekzemple, enigu "numpy/fft.py" por numpy.fft

en: After copying, you will be editing the new document.
eo: Post kopiado, vi redaktos la novan dokumenton.

en: Please select at least one file from the list for editing.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ unu dosieron el la listo por redakti.

en: Configure the Python interpreter to use
eo: Agordi la Python-interpretilon uzendan

en: Python executable
eo: Python-plenumebla

en: Select a python module to generate documentation for
eo: Elekti python-modulon por generi dokumentadon

[ctx: refers to selecting a python module to perform some operation on]
en: Target module (e.g. "math")
eo: Celmodulo (ekz. "matematiko")

en: Output filename
eo: Eliga dosiernomo

en: Status and output
eo: Statuso kaj eligo

en: The process has not been run yet.
eo: La procezo ankoraŭ ne estis rulita.

en: Script output
eo: Skript-eligo

en: Results
eo: Rezultoj

en: Close
eo: Fermi

en: Save and close
eo: Konservi kaj fermi

en: Generate
eo: Generi

en: Couldn't find the introspect.py script; check your installation!
eo: Ne eblis trovi la introspect.py-skripton; kontrolu vian instalaĵon!

en: Couldn't find a valid kdev-python data directory; check your installation!
eo: Ne eblis trovi validan kdev-python-datumdosierujon; kontrolu vian instalaĵon!

en: Invalid output filename
eo: Nevalida eliga dosiernomo

en: The output file <br/>%1<br/> already exists, do you want to overwrite it?
eo: La eligdosiero <br/>%1<br/> jam ekzistas, ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: This file contains auto-generated documentation extracted
    from python run-time information. It is analyzed by KDevelop
    to offer features such as code-completion and syntax highlighting.
    If you discover errors in KDevelop's support for this module,
    you can edit this file to correct the errors, e.g. you can add
    additional return statements to functions to control the return
    type to be used for that function by the analyzer.
    Make sure to keep a copy of your changes so you don't accidentally
    overwrite them by re-generating the file.
eo: Ĉi tiu dosiero enhavas aŭtomate generitan dokumentaron ĉerpita
    de python-rultempaj informoj. Ĝi estas analizata de KDevelop
    por proponi funkciojn kiel kodkompletigon kaj sintaksa reliefigo.
    Se vi malkovras erarojn en la subteno de KDevelop por ĉi tiu modulo,
    vi povas redakti ĉi tiun dosieron por korekti la erarojn, ekz. vi povas aldoni
    aldonajn return-deklarojn al funkcioj por kontroli la liverotipon
    uzotan por tiu funkcio fare de la analizilo.
    Nepre konservu kopion de viaj ŝanĝoj por ke vi ne hazarde
    ŝanĝu ilin regenerante la dosieron. .

en: Manage Documentation Files Used by the Python Plugin
eo: Mastrumi Dokumentadajn Dosierojn Uzitajn de la Python-Kromprogramo

en: Python Documentation
eo: Python-Dokumentado

en: Generate documentation for module "%1"...
eo: Generi dokumentadon por modulo "%1"...

en: Module "%1" not found
eo: Modulo "%1" ne trovita

en: Declaration for "%1" not found in specified module
eo: Deklaro por "%1" ne trovita en specifita modulo

en: First argument of class method is not called self or cls, this is deprecated
eo: Unua argumento de klasmetodo ne nomiĝas self aŭ cls, ĉi tio estas evitinda

en: Non-static class method without arguments, must have at least one (self)
eo: Ne-senmova klasmetodo sen argumentoj, devas havi almenaŭ unu (mem)

en: Return statement not within function declaration
eo: Redona deklaro ne ene de funkciodeklaro

[ctx: refers to an unknown type in programming]
en: unknown
eo: nekonata

[ctx: as in list of int, set of string]
en: %1 of %2
eo: %1 el %2

[ctx: some object that can be called, in programming]
en: <callable>
eo: <vokebla>

[ctx: a set with some elements]
en: <iterable>
eo: <riterebla>

[ctx: refers to a type (in program code) which is not known]
en: mixed
eo: miksita

[ctx: refers to a type (in program code) which can have multiple values]
en: unsure (%1)
eo: necerta (%1)

en: Undefined variable: %1
eo: Nedifinita variablo: %1

en: Attribute "%1" not found on accessed object
eo: Atributo "%1" ne trovita ĉe alirita objekto

en: Configure Python Style Checking
eo: Agordi Python-Stilkontroladon

en: Python Style Checking
eo: Python-Stilkontrolado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, enableChecking)
en: Enable Style Checking
eo: Ebligi Stilan Kontrolon

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, disableErrors) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, enableErrors)
en: Comma-separated list of error codes
eo: Komo-disigita listo de erarkodoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Enable these errors and warnings:
eo: Ebligi ĉi tiujn erarojn kaj avertojn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum line length:
eo: Maksimuma liniolongo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Disable these errors and warnings:
eo: Malebligi ĉi tiujn erarojn kaj avertojn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The `pycodestyle` Python module must be installed in order to use style checking.
eo: La `pycodestyle` Python-modulo devas esti instalita por uzi stilkontroladon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Python interpreter:
eo: Python interpretisto:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, pythonInterpreter)
en: Full path to python interpreter, leave empty for default
eo: Plena vojo al python-interpretilo, lasu malplena defaŭlte

en: Python Settings
eo: Agordoj de Python

en: Format source with the autopep8 formatter.
eo: Formati fonton per la formatilo autopep8.

en: PEP8 checker error: %1
eo: PEP8-kontrolilo eraro: %1

en: The PEP8 syntax checker does not seem to work correctly.
eo: La sintaksa kontrolilo de PEP8 ŝajnas ne funkcii ĝuste.
